ksirk - en to nb translation catalogue (436 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Africa
nb: Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Algeria
nb: Algerie

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Belgium
nb: Belgia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Brazil
nb: Brasil

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: China
nb: Kina

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Eastern US
nb: Østre USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: Europe
nb: Europa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: France
nb: Frankrike

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Groenland
nb: Grønland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Italy
nb: Italia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Kazakstan
nb: Kasakhstan

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Madagascar
nb: Madagaskar

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: North America
nb: Nord-Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Occidental Australia
nb: Vest-Australia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Prussia
nb: Prøyssen

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Russia
nb: Russland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Scandinavia
nb: Skandinavia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Siberia
nb: Sibir

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: South Africa
nb: Sør-Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: South America
nb: Sør-Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: United Kingdom
nb: Storbritannia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: United States
nb: USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Western US
nb: Vest-USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 451 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Zair
nb: Zaire

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
nb: Du må erobre %2 land og plassere %3 styrker i hvert av dem, %1.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
nb: Du må erobre %2 land, %1.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
nb: Du må erobre %2, %3 og en annen, fritt valgt verdensdel, %1.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/static/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
nb: Du må erobre %2 og %3, %1.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
nb: Du må utslette %2, %1. Hvis spilleren blir utslettet av noen andre, må du erobre %3 land.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
nb: Dette temaet viser en verden som likner på den virkelige, med noen tilfeldig
    valgte land og diverse interessante mål.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
nb: Jordliknende

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
nb: Midtøsten

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
nb: Dette temaet viser en verden som likner på den virkelige, med noen tilfeldig
    valgte land og diverse interessante mål.
    Figurene i dette temaet er ikke animerte

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
nb: Jordliknende, færre animasjoner

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
nb: Dette temaet viser en verden som likner på den virkelige, med noen tilfeldig valgte land og diverse interessante mål.
    Det likner på KsirK før vektorgrafikk.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
nb: Fra gammelt av

en: Next Player
nb: Neste spiller

en: Details
nb: Detaljer

en: Goal
nb: Mål

en: Enable Arena
nb: Bruk arena

en: Attack 1
nb: Angrep 1

en: Attack 2
nb: Angrep 2

en: Attack 3
nb: Angrep 3

en: Auto attack
nb: Autoangrip

en: Move 1
nb: Trekk 1

en: Move 5
nb: Trekk 5

en: Move 10
nb: Trekk 10

en: Disable Arena
nb: Ikke bruk arena

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
nb: Du går til angrep på <font color="blue">%1</font> med <font color="red">%2</font>.

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
nb: <br/><i>Velg hvor mange styrker som skal gå til angrep.</i>

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
nb: Du flytter styrker fra <font color="red">%1</font> til <font color="blue">%2</font>.

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
nb: <br/><i>Velg hvor mange styrker som skal flyttes.</i>

en: Nickname
nb: Kallenavn

en: Skin
nb: Tema

en: Nb players
nb: Ant. spillere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
nb: Kobling til Jabber-nettverket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
nb: Passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectbutton)
en: Connect
nb: Koble til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
nb: Stat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
nb: Går inn i et KsirK-Jabber-praterom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
nb: Rom-JID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
nb: Kallenavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
nb: Rompassord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
nb: Gå inn i rommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
nb: Spill i rommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
nb: Start et nytt spill

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
nb: Bli med i det valgte spillet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
nb: <b>Merk:</b> Spilling på Jabber-nettverket er under utprøving i KsirK.<br/>Spesielt går fordelingen av styrker i begynnelsen av spillet svært langsomt (den tar om lag ett minutt).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
nb: Avbryt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
nb: Oppsett for nettverksspilling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
nb: Nettverksoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Host:
nb: Vert:

en: Name already in use. Please choose another one.
nb: Navnet er i bruk fra før. Velg et annet.

en: Empty name. Please choose another one.
nb: Tomt navn. Velg et annet.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
nb: Spiller %1, skriv inn navnet ditt og velg hvilken nasjon du vil styre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
nb: Totalt antall spillere:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
nb: Velg antall spillere her.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
nb: En tallboks for å velge antall spillere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
nb: Antal spillere lokalt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
nb: TCP-porten andre skal koble til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin:
nb: Tema:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
nb: Velg temaet (kart, land osv.) som skal brukes i dette spillet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
nb: En kombinasjonsboks som viser alle tilgjengelige temaer.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
nb: Måltype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
nb: Velg dette hvis spillerne må erobre hele verden for å vinne.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
nb: Her må en spiller erobre hele verden for å vinne.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
nb: Velg dette hvis hver spiller skal få tildelt et mål.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
nb: Her blir hver spiller tildelt et mål han må nå for å vinne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next >>
nb: Neste >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
nb: Fant ikke temamappa. Kontroller installasjonen.
    Kan ikke fortsette.

en: Fatal Error!
nb: Kritisk feil!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
nb: Sammendrag for nytt spill

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
nb: temanavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
nb: Spillere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
nb: Måltype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
nb: måltype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
nb: Navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
nb: Nasjonalitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
nb: Datamaskin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
nb: Nettverk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previousButton)
en: << Previous
nb: << Forrige

en: Reach a goal
nb: Nå et mål

en: World conquest
nb: Erobre hele verden

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
nb: Spilleroppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
nb: Spiller nummer %1, skriv inn navnet ditt og velg nasjon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
nb: Velg nasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
nb: En kombinasjonsboks som viser de tilgjengelige nasjonene.
    Velg en av dem. Nasjonen du velger vil være din gjennom hele spillet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
nb: Skriv inn passordet ditt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
nb: Spilleren er en datamaskin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
nb: Lagret spillervalg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
nb: Velg en lagret spiller:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
nb: Nytt spill eller avslutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
nb: Nytt spill

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
nb: Starter et nytt spill

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
nb: Ikke gjør noe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
nb: Ikke gjør noe. Spilleknappene blir tilgjengelige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
nb: Avslutt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
nb: Avslutt KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
nb: %1 vant! Vil du spille en gang til?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
nb[0]: Feil: Det ble ikke valgt noe land mens datamotstanderen %2 ennå hadde 1 styrke å sette ut. Dette er trolig feil nr. 2232 på www.gna.org.
nb[1]: Feil: Det ble ikke valgt noe land mens datamotstanderen %2 ennå hadde %1 styrker å sette ut. Dette er trolig feil nr. 2232 på www.gna.org.

en: Fatal Error
nb: Kritisk feil

en: KsirK - Network configuration
nb: KsirK – Nettverksoppsett

en: Please type in the port number on which to offer connections:
nb: Skriv inn portnummeret andre skal koble til:

en: Do you really want to end your current game and join another?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte dette spillet, og heller bli med i et annet?

en: New game confirmation
nb: Bekreft nytt spill

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
nb: %1 (%2) ble med i spillet. Venter på %3 spiller(e)

en: Please choose another name
nb: Velg et annet navn

en: KsirK - Name already used!
nb: KsirK – Navnet er alt i bruk

en: Player number %1, what's your name?
nb: Hva heter du, spiller nummer %1?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
nb: Feil – spiller %1, du må velge et navn.

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
nb: Spiller %1

en: Please choose another nation
nb: Velg en annen nasjon

en: KsirK - Nation already used!
nb: KsirK – Nasjonen er alt tatt.

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
nb: KsirK – mistet forbindelsen til tjeneren.
    Hva vil du gjøre?

en: Starting a new game or exit.
nb: Starte et nytt spill eller avslutte.

en: Do nothing
nb: Ikke gjør noe

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
nb: Mistet forbindelse med en klient.
    Nå kan du bare lagre spillet og starte et nytt spill, eller avslutte.
    Dette vil bli forbedret i en senere versjon.

en: KsirK - Lost connection to client!
nb: KsirK – mistet forbindelsen til klient.

en: Do want to save your game?
nb: Vil du lagre spillet?

en: %1: %2 armies to place
nb: %1: %2 styrker å sette ut

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
nb: Plasser nå styrkene dine ved å trykkebr> på de landene der du vil sette dem ut.

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
nb: %1, ditt mål vil nå bli vist. Pass på<br> at ingen annen spiller kan se det.

en: KsirK - Displaying Goal
nb: KsirK – Viser mål

en: %1 chooses its defense
nb: %1 velger sitt forsvar

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
nb: %1 velger å avslutte omfordeling. Det er nå %2 spillere som vil det

en: Problem : no one destroyed
nb: Problem: Ingen ble ødelagt

en: KsirK - Error!
nb: KsirK – Feil

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
nb: Passordet er ugyldig.
    Prøv på nytt.

en: KsirK - Invalid password!
nb: KsirK – Ugyldig passord

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
nb: %1, du har ikke gjort noe.
    Er du sikker på at du vil stå over omgangen?

en: Really Next Player?
nb: Er det neste spillers tur?

en: You must conquer the World!
nb: Legg verden under deg!

en: %1 (already dead)
nb: %1 (allerede død)

en: Error: no player to destroy
nb: Feil: ingen spiller å ødelegge

en: <br>%1 is still alive...
nb: <br/>%1 er i live ennå …

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
nb[0]: <br/>Du har ennå 1 land å erobre, %2 …
nb[1]: <br/>Du har ennå %1 landområder å erobre, %2 …

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
nb[0]: <br> Du har nådd målet: %2 er død og du okkuperer %1 land.
nb[1]: <br> Du har nådd målet: %2 er død og du okkuperer %1 land.

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
nb[0]: <br/>Du har nok land, %2, men du må fremdeles sette inn mer enn 1 styrke i %3 av dem …
nb[1]: <br/>Du har nok land, %2, men du må fremdeles sette inn mer enn %1 styrker i %3 av dem …

en: <br>%1, you still have to conquer
nb: <br/>%1, du må fremdeles erobre

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
nb[0]: 1 land i %2
nb[1]: %1 land i %2

en:  and
nb:  og

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
nb: %1 i %2

en: KsirK - Goal Display
nb: KsirK – Målvisning

en: No message...
nb: Ingen melding …

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
nb: Fant ikke «Pool»-filnavn.
    Kan ikke fortsette.

en: Error!
nb: Feil!

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
nb: Fant ikke kartmaskebilde.
    Kan ikke fortsette

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
nb: Kan ikke flytte %1 styrkar fra %2 til %3

en: Moving %1 armies from %2 to %3
nb: Flytter %1 styrker fra %2 til %3

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
nb: Fant ikke lyden «roule». Kontroller installasjonen<br/>Kan ikke fortsette

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
nb: Fant ikke lyden «cannon» – kontroller installasjonen<br /> Kan ikke fortsette

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
nb: Fant ikke lyden «crash». Kontroller installasjonen<br/>Kan ikke fortsette

en: Problem: no one destroyed
nb: Problem: Ingen ble ødelagt

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
nb: Feil: «who» må være 0, 1 eller 2.

en: Please connect first.
nb: Koble til først.

en: Jabber Error
nb: Jabber-feil

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
nb: SSL-støtte kunne ikke klargjøres for konto %1. Dette er sannsynligvis fordi tilleggsprogrammet  QCA TLS ikke er installert på systemet ditt.

en: Jabber SSL Error
nb: Jabber SSL-feil

en: The host name does not match the one in the certificate.
nb: Vertsnavnet stemmer ikke med navnet i sertifikatet.

en: The certificate is invalid.
nb: Sertifikatet er ikke gyldig.

en: No certificate was presented.
nb: Det ble ikke presentert noe sertifikat.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
nb: Sertifikatutsteder avviste sertifikatet.

en: The certificate is not trusted.
nb: Dette sertifikatet er ikke tiltrodd.

en: The signature is invalid.
nb: Signaturen er ikke gyldig.

en: The Certificate Authority is invalid.
nb: Sertifikatutsteder er ugyldig.

en: Invalid certificate purpose.
nb: Ugyldig formål for sertifikatet.

en: The certificate is self-signed.
nb: Sertifikatet er selvsignert.

en: The certificate has been revoked.
nb: Sertifikatet er tilbakekalt.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
nb: Overskredet største lengde for sertifikatkjede.

en: The certificate has expired.
nb: Sertifikatet er utløpt.

en: The Certificate Authority has expired.
nb: Sertifikatutsteder er utløpt.

en: Validity is unknown.
nb: Ukjent gyldighet.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
nb: <qt><p>Identitet og sertifikat for tjener %1 kunne ikke valideres for konto %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Vil du fortsette?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
nb: <qt><p>Sertifikatet for tjener %1 kunne ikke valideres for konto %2: %3</p> <p>Vil du fortsette?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
nb: Problem med Jabbers tilkoblingssertifikat

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
nb: Kunne ikke etablere kryptert forbindelse med Jabber-tjeneren.

en: Jabber Connection Error
nb: Jabber tilkoblingsfeil

en: Malformed packet received.
nb: Ødelagt pakke mottatt.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
nb: Det var en uopprettelig feil i protokollen.

en: Generic stream error.
nb: Generisk strømfeil.

en: There was a conflict in the information received.
nb: Det var en konflikt i mottatt informasjon.

en: The stream timed out.
nb: Datastømmen ble tidsutkoblet.

en: Internal server error.
nb: Intern tjenerfeil.

en: Stream packet received from an invalid address.
nb: Datastrøm-pakke mottatt fra ugyldig adresse.

en: Malformed stream packet received.
nb: Ødelagt datastrøm-pakke mottatt.

en: Policy violation in the protocol stream.
nb: Praksisbrudd i protokollstrømmen.

en: Resource constraint.
nb: Ressursbegrensning.

en: System shutdown.
nb: System nedkoblet.

en: Unknown reason.
nb: Ukjent grunn.

en: There was an error in the protocol stream: %1
nb: Det var en feil i protokollstrømmen: %1

en: Host not found.
nb: Vert ikke funnet.

en: Address is already in use.
nb: Adressen er i bruk fra før.

en: Cannot recreate the socket.
nb: Kan ikke gjenskape sokkelen.

en: Cannot bind the socket again.
nb: Kan ikke binde sokkelen igjen.

en: Socket is already connected.
nb: Sokkelen er allerede tilkoblet.

en: Socket is not connected.
nb: Sokkelen er ikke tilkoblet.

en: Socket is not bound.
nb: Sokkelen er ikke bundet.

en: Socket has not been created.
nb: Sokkelen er ikke opprettet.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
nb: Sokkelhandlinga ville blokkere. Du burde ikke se denne feilen, vennligst bruk «Rapporter feil» fra Hjelp-menyen.

en: Connection refused.
nb: Tilkobling nektet.

en: Connection timed out.
nb: Forbindelsen ble tidsutkoblet.

en: Connection attempt already in progress.
nb: Tilkoblingsforsøk allerede i gang.

en: Network failure.
nb: Feil i nettverket.

en: Operation is not supported.
nb: Handlinga er ikke støttet.

en: Socket timed out.
nb: Sokkelen ble tidsutkoblet

en: There was a connection error: %1
nb: Det oppsto en forbindelsesfeil: %1

en: Unknown host.
nb: Ukjent vert.

en: Could not connect to a required remote resource.
nb: Klarte ikke koble til en påkrevet fjernressurs.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
nb: Det ser ut til at du er blitt omdirigert til en annen tjener, Dette blir ikke håndtert.

en: Unsupported protocol version.
nb: Ustøttet protokollversjon.

en: Unknown error.
nb: Ukjent feil.

en: There was a negotiation error: %1
nb: Det oppsto en forhandlingsfeil: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
nb: Tjener avviste vår forespørsel om å starte TLS-forhandlinga.

en: Failed to establish a secure connection.
nb: Klarte ikke etablere en sikret forbindelse.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
nb: Det oppsto en TLS-feil (Transport Layer Security): %1

en: Login failed with unknown reason.
nb: Innlogging mislyktes av ukjent årsak.

en: No appropriate authentication mechanism available.
nb: Ingen passende autentiseringsmåte tilgjengelig.

en: Bad SASL authentication protocol.
nb: Dårlig protokoll for SALS-autentisering.

en: Server failed mutual authentication.
nb: Tjener besto ikke gjensidig autentisering.

en: Encryption is required but not present.
nb: Kryptering påkrevet men finnes ikke.

en: Invalid user ID.
nb: Ugyldig bruker-ID

en: Invalid mechanism.
nb: Ugyldig mekanisme.

en: Invalid realm.
nb: Ugyldig rike.

en: Mechanism too weak.
nb: Mekanisme for svak.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
nb: Feil opplysninger oppgitt (sjekk bruker-ID og passord)

en: Temporary failure, please try again later.
nb: Midlertidig svikt, forsøk igjen senere.

en: There was an error authenticating with the server: %1
nb: Det oppsto en feil ved autentisering med tjeneren: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
nb: TLS-problem (Transport Security Layer).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
nb: SASL-problem (Simple Authentication and Security Layer).

en: There was an error in the security layer: %1
nb: Det oppsto en feil i sikkerhetslaget: %1

en: No permission to bind the resource.
nb: Ingen tillatelse til å binde ressursen.

en: The resource is already in use.
nb: Ressursen er i bruk fra før.

en: Could not bind a resource: %1
nb: Klarte ikke binde en ressurs: %1.

en: Connection problem with Jabber server %1
nb: Feil ved tilkobling til Jabber-tjener %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
nb: Jabber-brukeren %1 fjernet %2-s abonnement på ham/henne. Denne kontoen vil ikke lenger kunne se deres tilkoblingsstatus. Vil du slette kontakten?

en: Notification
nb: Varsel

en: Keep
nb: Behold

en: A password is required to join the room %1.
nb: Det kreves et passord for å gå inn i rommet %1.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
nb: Klarte ikke gå inn i %1: kallenavnet «%2» er i bruk fra før

en: Provide your nickname
nb: Oppgi ditt kallenavn

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
nb: Du kan ikke gå inn i rommet %1 fordi du ble nektet

en: Jabber Group Chat
nb: Jabber gruppeprat

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
nb: Du kan ikke gå inn i rommet %1 fordi høyeste antall brukere er nådd

en: No reason given by the server
nb: Tjeneren ga ingen grunn

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
nb: Det oppsto en feil ved behandling av forespørsel om gruppeprat %1. (Grunn: %2, kode %3)

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
nb: Det oppsto en feil under forsøk på å fjerne kontoen:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
nb: Jabber konto avregistrering

en: You cannot see each others' status.
nb: Dere kan ikke se hverandres status.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
nb: Du kan se denne kontaktens status, men de kan ikke se din status.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
nb: Denne kontakten kan se din status, men du kan ikke se deres status.

en: You can see each others' status.
nb: Dere kan se hverandres status.

en: Client
nb: Klient

en: Timestamp
nb: Tidsstempel

en: Message
nb: Melding

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
nb: Klarte ikke laste ned bilde av Jabber-kontakten.

en: Groupchat bookmark
nb: Gruppeprat-bokmerke

en: Authorization
nb: Autorisasjon

en: (Re)send Authorization To
nb: Send autorisasjon (igjen) til

en: (Re)request Authorization From
nb: Be om autorisasjon (igjen) fra

en: Remove Authorization From
nb: Fjern autorisasjon fra

en: Set Availability
nb: Oppgi tilgjengelighet

en: Online
nb: Tilkoblet

en: Free to Chat
nb: Fri til å prate

en: Away
nb: Borte

en: Extended Away
nb: Borte lenge

en: Do Not Disturb
nb: Ikke forstyrr

en: Invisible
nb: Usynlig

en: Select Resource
nb: Velg ressurs

en: Automatic (best/default resource)
nb: Automatisk (beste/standard ressurs)

en: Voice call
nb: Taleprat

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
nb: Den opprinnelige meldinga er: <i>«%1»</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
nb: <qt><i>%1</i> inviterte deg til å bli med i konferansen <b>%2</b> <br />%3 <br />Hvis du vil ta i mot og bli med, så <b>oppgi ditt kallenavn</b> og trykk ok <br />Hvis du vil avslå, trykk avbryt</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
nb: Invitert til en konferanse – programtillegg for Jabber

en: Message has been displayed
nb: Meldinga er vist

en: Message has been delivered
nb: Meldinga er levert

en: Message stored on the server, contact offline
nb: Melding lagret på tjeneren, kontakten er frakoblet

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
nb: %1 har avsluttet sin deltakelse i praten.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
nb: Meldinga kunne ikke leveres: «%1», grunn: «%2»

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
nb: Vil du også fjerne godkjennelse for bruker %1 til å se din status?

en: Kopete File Transfer
nb: Kopete filoverføring

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
nb: Du har forhåndsvalgt en ressurs for kontakt %1, men du har ennå åpne pratevinduer for denne kontakten. Den forhåndsvalgte ressursen blir bare brukt på nye pratevinduer.

en: Jabber Resource Selector
nb: Jabber ressursvelger

en: Change nickname
nb: Endre kallenavn

en: Change nickname - Jabber Plugin
nb: Endre kallenavn – tilleggsprogram for Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
nb: Oppgi nytt kallenavn du vil ha i rommet <i>%1</i>

en: Choose Account
nb: Velg konto

en: Choose an account to handle the URL %1
nb: Velg en konto som skal behandle URL-en %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
nb: Vil du legge til «%1» i din kontaktliste?

en: Add
nb: Legg til

en: Do Not Add
nb: Ikke legg til

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
nb: Vil du fjerne  «%1» fra din kontaktliste?

en: Remove
nb: Fjern

en: Do Not Remove
nb: Ikke fjern

en: Please enter your nickname for the room %1
nb: Oppgi kallenavnet ditt for rommet %1

en: You have been invited to %1
nb: Du er blitt invitert til %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
nb: Kan ikke laste inn ikon<br /> Kan ikke fortsette.

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
nb: Klarer ikke å laste inn knappebildet %1<br /> Kan ikke fortsette

en: Play over Jabber
nb: Spill over Jabber

en: Play KsirK over the Jabber Network
nb: Spill KsirK over Jabber-nettverket

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
nb: Tillat KsirK å koble til et Jabber-spillerom med flere brukere for å opprette nye spill eller bli med i pågående spill

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
nb: Nytt standard TCP/IP-nettverksspill

en: New TCP/IP
nb: Nytt TCP/IP

en: Create a new standard TCP/IP network game
nb: Opprett et nytt standard TCP/IP-nettverksspill

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
nb: Bli med i et standard TCP/IP-nettverksspill

en: Join TCP/IP
nb: Bli med i TCP/IP

en: Join a standard TCP/IP network game
nb: Bli med i et standard TCP/IP-nettverksspill

en: Display the Current Player's Goal
nb: Vis den gjeldende spillerens mål

en: Display the current player's goal
nb: Vis den gjeldende spillerens mål

en: Contextual Help
nb: Emnehjelp

en: Lets the next player play
nb: La neste spiller gjøre sitt trekk

en: Finish moves
nb: Fullfør flytting

en: Finish moving the current sprites
nb: Fullfør flytting av de gjeldende figurene

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
nb: Fant ikke verdensdefinisjonsfila. Kontroller installasjonen<br/>Kan ikke fortsette

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
nb: <font color="red">%1 erobret %2 fra %3</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
nb: Du er slått ut, %1. Farvel, farvel …

en: %1: it is up to you again
nb: Nå er det din tur igjen, %1.

en: %1 won!
nb: %1 vant!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
nb: <big><b>%1</b>, du vant!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
nb: <br>Vinnerens mål var:<br /><i>%1</i><br /><br />Vil du spille en gang til??

en: <br>You conquered all the world!
nb: <br>Du erobret hele verden!

en: <br>He conquered all the world!
nb: <br>Han erobret hele verden!

en: Do you want to quit the game?
nb: Vil du avslutte spillet?

en: Before you quit, do you want to save your game?
nb: Vil du lagre spillet før du avslutter?

en: Waiting for the connection of %1 network players.
nb: Venter på at %1 nettverksspillere skal koble til

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
nb[0]: <font color="red">%2</font> går til angrep på deg fra <font color="red">%3</font> med 1 styrke.<br> Hvordan vil du forsvare <font color="blue">%4</font>?
nb[1]: <font color="red">%2</font> går til angrep på deg fra <font color="red">%3</font> med %1 styrker.<br> Hvordan vil du forsvare <font color="blue">%4</font>?

en: Defend 1
nb: Forsvar 1

en: Defend 2
nb: Forsvar 2

en: Defend-Auto
nb: Autoforsvar

en: Waiting for %1 players to connect
nb: Venter på at %1 spillere skal koble til

en: There is no country here!
nb: Det er ikke noe land her!

en: You are not the owner of the first country: %1!
nb: Det er ikke du som eier det første landet: %1.

en: You are not the owner of the second country: %1!
nb: Det er ikke du som eier det andre landet: %1.

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
nb: Kan ikke flytte styrker fra %1 til seg selv.

en: %1 is not a neighbour of %2!
nb: %1 grenser ikke til %2.

en: Moving armies from %1 to %2.
nb: Flytter styrker fra %1 til %2.

en: You are the owner of the second country: %1!
nb: Det er du som eier det andre landet: %1.

en: Ready to fight!
nb: Klar til kamp!

en: <font color="orange">No country here!</font>
nb: <font color="orange">Det er ikke noe land her.</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
nb: <font color="orange">Det er ikke du som eier %1.</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
nb: <font color="orange">Det er bare %1 styrker i %2.</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
nb: %1, du forsvarer med den eneste styrken du har i %2.

en: Exchange armies again or continue?
nb: Vil du omfordele styrker igjen, eller fortsette?

en: You must distribute
    all your armies
nb: Du må fordele
    alle styrkene dine

en: KsirK
nb: KSirK

en: Battle ongoing.
nb: En kamp pågår.

en: %1, it is up to you.
nb: %1, det er opp til deg

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte dette spillet og starte et nytt?

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
nb: <b>Rask innføring i KsirK</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
nb: Du angriper og flytter styrker ved å dra og slippe mellom land som grenser til hverandre.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
nb: Start et nytt spill eller bli med i et nettverksspill ved å bruke nenyen eller vermtøylinja …

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
nb: og la systemet hjelpe deg med meldinger og verktøytips som dukker opp på knapper når musepekeren svever over dem. Du kan slå av denne hjelen i innstillingene.

en: Don't show messages anymore
nb: Ikke vis flere meldinger

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
nb[0]: %2 hører til %3. 1 styrke.
nb[1]: %2 hører til %3. %1 styrker.

en: Cannot save when waiting for a defense.
nb: Kan ikke lagre mens du venter på et forsvar.

en: Saving canceled
nb: Lagring avbrutt

en: Game saved to %1
nb: Spillet lagret til %1

en: Only game master can save the game in network playing.
nb: I nettverksspill er det bare spillelederen som kan lagre spillet.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
nb: Gå til angrep ved å dra og slippe mellom land.<br/>Flytt styrker på samme måte (siste handling i et trekk).

en: <b>Nationality:</b>
nb: <b>Nasjonalitet:</b>>

en: <b>Continent:</b> %1
nb: <b>Verdensdel:</b> %1> %1

en: <b>Country:</b> %1
nb: <b>Land:</b> %1> %1

en: <b>Owner:</b> %1
nb: <b>Eier:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
nb: <b><u>Detaljer om landet</u></b>>

en: <i>Fighting in progress...</i>
nb: <i>En kamp pågår …</i>>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
nb[0]: <font color="red">Angrip</font> med 1 styrke.<br>
nb[1]: <font color="red">Angrip</font> med %1 styrker.<br>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
nb[0]: <font color="blue">Forsvar</font> med 1 styrke.<br>
nb[1]: <font color="blue">Forsvar</font> med %1 styrker.<br>

en: Stop Auto-Attack
nb: Stopp autoangrep

en: Stop Auto-Defense
nb: Stopp autoforsvar

en: Valid
nb: Gyldig

en: Recycle
nb: Omfordel

en: Done
nb: Ferdig

en: %1 army to place | %1 armies to place
nb[0]: %1 styrke å sette ut
nb[1]: %1 styrker å sette ut

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
nb: <u><b>Vil du endre noen<br>av plasseringene?</b></u> >

en: 1 army to place | %1 armies to place
nb[0]: 1 styrke å sette ut
nb[1]: %1 styrker å sette ut

en: <b>Armies:</b> %1
nb: <b>Styrker:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
nb: <font color="red">Tapte styrker: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
nb: <font color="blue">Tapte styrker: %1</font>

en: Preferences
nb: Innstillinger

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
nb: Fart på figurene: langsom, normal, rask, øyeblikkelig

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
nb: Hvis dette er valgt blir det spilt lyder.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
nb: Hvis dette er valgt blir det vist hjelp.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
nb: Hvis dette er valgt blir antall styrker vist på hvert land.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
nb: Det grafiske temaet som skal brukes.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
nb: Den sist brukte Jabber-ID-en.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
nb: Passordet til den sist brukte Jabber-ID-en.

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
nb: Det sist brukte rommet for Jabber-gruppeprat.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
nb: Passordet til det sist brukte rommet for Jabber-gruppeprat.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
nb: Kallenamnet som ble brukt i det sist brukte rommet for Jabber-gruppeprat.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nb: S&pill

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
nb: Se KsirK-nettsida for
    hjelp og bruksveiledning.

en: Current maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Michal Golunski (Polish translation)
nb: Michal Golunski (oversettelse til polsk)

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
nb: Franske studenter i IUP ISI 2007-2008:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lTitle)
en: <h1>KsirK</h1>
nb: <h1>KsirK</h1>1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
nb: Nytt lokalt spill

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
nb: Spill KsirK over Jabber-nettverket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
nb: Bli med i et standard TCP/IP-nettverksspill

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit)
en: Quit
nb: Avslutt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
nb: KsirK-innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soundEnabled)
en: Sound enabled
nb: Lyden er på

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_helpEnabled)
en: Show help
nb: Vis hjelp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showArmiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
nb: Vis antall styrker på landene

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
nb: Feil format på spillagring, Ventet %1 men fikk %2.

en: KsirK - Cannot load!
nb: KsirK – Klarte ikke laste.

en: Current player is: %1
nb: Spiller er nå: %1

en: Skin file parsing error
nb: Feil ved tolking av temafil

en: KsirK - Error
nb: KsirK – Feil

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
nb: Klarer ikke finne høyeste X-verdi for figur: det finnes ingen bakgrunn.

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
nb: Klarer ikke finne høyeste Y-verdi for figur: det finnes ingen bakgrunn.

en: Error - Unknown skin int data:
nb: Feil: Ukjente heltalsdata i tema:

en: Error - Unknown skin string data:
nb: Feil: Ukjente strengdata i tema:
