ksirk - en to nn translation catalogue (456 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Africa
nn: Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Algeria
nn: Algerie

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Belgium
nn: Belgia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Brazil
nn: Brasil

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: China
nn: Kina

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Eastern US
nn: Aust-USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: Europe
nn: Europa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: France
nn: Frankrike

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Groenland
nn: Grønland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Italy
nn: Italia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Kazakstan
nn: Kasakhstan

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Madagascar
nn: Madagaskar

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: North America
nn: Nord-Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Occidental Australia
nn: Vest-Australia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Pacific
nn: Stillehavet

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Papouasie
nn: Papua

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Prussia
nn: Preussen

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Russia
nn: Russland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Scandinavia
nn: Skandinavia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Siberia
nn: Sibir

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: South Africa
nn: Sør-Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: South America
nn: Sør-Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: United Kingdom
nn: Storbritannia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: United States
nn: USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Western US
nn: Vest-USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 451 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Zair
nn: Kongo

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
nn: Du må erobra %2 land og plassera %3 styrkar i kvart av dei, %1.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
nn: Du må erobra %2 land, %1.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
nn: Du må erobra %2, %3 og ein annan, fritt vald, verdsdel, %1.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/static/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
nn: Du må erobra %2 og %3, %1.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
nn: Du må utsletta %2, %1. Viss spelaren vert utsletta av nokon andre, må du erobra %3 land.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
nn: Dette temaet viser ei verd som liknar på den verkelege, med nokre tilfeldig
    valde land og ymse insteressante mål.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
nn: Jordliknande

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
nn: Midtausten

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
nn: Dette temaet viser ei verd som liknar på den verkelege, med nokre tilfeldig
    valde land og ymse insteressante mål.
    Figurane i dette temaet er ikkje animerte.

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
nn: Jordliknande, færre animasjonar

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
nn: Dette temaet viser ei verd som liknar på den verkelege, med nokre tilfeldig valde land og ymse insteressante mål.
    Det ser ut som KsirK før vektorgrafikken vart implementert.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
nn: Frå gammalt av

en: Next Player
nn: Neste spelar

en: Details
nn: Detaljar

en: Goal
nn: Mål

en: Enable Arena
nn: Bruk arena

en: Attack 1
nn: Angrep 1

en: Attack 2
nn: Angrep 2

en: Attack 3
nn: Angrep 3

en: Auto attack
nn: Autoangrip

en: Move 1
nn: Trekk 1

en: Move 5
nn: Trekk 5

en: Move 10
nn: Trekk 10

en: Disable Arena
nn: Ikkje bruk arena

[ctx: @title:window]
en: Invasion
nn: Angrep

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
nn: Du går til angrep på <font color="blue">%1</font> med <font color="red">%2</font>.

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
nn: <br/><i>Vel kor mange styrkar som skal gå til angrep.</i>

[ctx: @title:window]
en: Moving
nn: Flyttar

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
nn: Du flyttar styrkar frå <font color="red">%1</font> til <font color="blue">%2</font>.

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
nn: <br/><i>Vel kor mange styrkar som skal flyttast.</i>

en: Nickname
nn: Kallenamn

en: Skin
nn: Tema

en: Nb players
nn: Talet på spelarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
nn: Kopla til Jabber-nettverket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Jabber ID:
nn: Jabber-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, jabberid)
en: kleag@kdetalk.net
nn: kari@nordmann.no

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
nn: Passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectbutton)
en: Connect
nn: Kopla til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
nn: Delstat/region:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
nn: Går inn i eit KsirK-Jabber-praterom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
nn: Rom-JID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
nn: Kallenamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
nn: Rompassord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
nn: Gå inn i rommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
nn: Spel i rommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
nn: Start eit nytt spel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
nn: Ver med i det valde spelet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadsavedgamebutton)
en: Load a Saved Game...
nn: Opna lagra spel …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
nn: <b>Merk:</b> Speling på Jabber-nettverket er under utprøving i KsirK.<br/>Spesielt går fordelinga av styrkar i byrjinga svært seint (ho tek om lag eitt minutt).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
nn: Avbryt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
nn: Oppsett for nettverksspeling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
nn: Nettverksoppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Host:
nn: Vert:

en: Name already in use. Please choose another one.
nn: Namnet er i bruk. Vel eit anna.

en: Empty name. Please choose another one.
nn: Tomt namn. Vel eit anna.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
nn: Skriv inn namnet ditt, og vel kva nasjon du vil styra, spelar %1:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameDialog)
en: KsirK - New game properties
nn: KsirK – Nytt spel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
nn: Talet på spelarar i alt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
nn: Vel talet på spelarar her.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
nn: Ein talboks for å velja talet på spelarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
nn: Talet på spelarar lokalt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
nn: TCP-porten andre skal kopla til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin:
nn: Tema:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
nn: Vel temaet (kart, land osb.) som skal brukast i dette spelet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
nn: Ein kombinasjonsboks som viser dei tilgjengelege temaa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ghnsbutton)
en: Download New Skins...
nn: Last ned nye tema …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
nn: Måltype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
nn: Vel dette viss spelarane må erobra heile verda for å vinna.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
nn: Her må ein spelar erobra heile verda for å vinna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: World con&quest
nn: Erobra heile &verda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
nn: Vel dette viss kvar spelar skal verta tildelt eit mål.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
nn: Her vert kvar spelar tildelt eit mål som han må nå for å vinna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Reach a goa&l
nn: Nå eit &mål

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next >>
nn: Neste →

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
nn: Fann ikkje temamappa. Sjå til at spelet er rett installert.
    Kan ikkje halda fram.

en: Fatal Error!
nn: Kritisk feil

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
nn: Nytt spel-samandrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
nn: temanamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
nn: Spelarar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
nn: Måltype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
nn: måltype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
nn: Namn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
nn: Nasjonalitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
nn: Datamaskin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
nn: Nettverk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previousButton)
en: << Previous
nn: ← Førre

en: Reach a goal
nn: Nå eit mål

en: World conquest
nn: Erobra heile verda

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
nn: Spelaroppsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
nn: Skriv inn namnet ditt, og vel kva nasjon du vil styra, spelar %1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
nn: Vel nasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
nn: Ein kombinasjonsboks som viser dei tilgjengelege nasjonane.
    Vel ein av dei. Nasjonen du vel vil vera din gjennom heile spelet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
nn: Skriv inn passord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
nn: Spe&laren er ei datamaskin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
nn: Lagra spelarval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
nn: Vel ein lagra spelar:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
nn: Nytt spel eller avslutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
nn: Nytt spel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
nn: Startar eit nytt spel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
nn: Ikkje gjer noko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
nn: Ingenting skjer. Spelknappane vert tilgjengelege.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
nn: Avslutta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
nn: Avslutt KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
nn: %1 vann! Vil du spela ein gong til?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
nn[0]: Feil: Det vart ikkje valt noko land mens datamotstandaren %2 framleis hadde 1 styrke å setja ut. Dette er truleg feil nr. 2232 på www.gna.org.
nn[1]: Feil: Det vart ikkje valt noko land mens datamotstandaren %2 framleis hadde %1 styrkar å setja ut. Dette er truleg feil nr. 2232 på www.gna.org.

en: Fatal Error
nn: Kritisk feil

en: KsirK - Network configuration
nn: KsirK – Nettverksoppsett

en: Please type in the port number on which to offer connections:
nn: Skriv inn portnummeret andre skal kopla til:

en: Do you really want to end your current game and join another?
nn: Er du sikker på at du vil avslutta dette spelet, og heller verta med i eit anna?

en: New game confirmation
nn: Stadfesting av nytt spel

[ctx: @action:button]
en: Join New Game
nn: Vert med i nytt spel

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
nn: %1 (%2) vart med i spelet. Ventar på %3 spelar(ar).

en: Please choose another name
nn: Vel eit anna namn

en: KsirK - Name already used!
nn: KsirK – Namnet er alt i bruk

en: Player number %1, what's your name?
nn: Kva heiter du, spelar %1?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
nn: Feil: Du må velja eit namn, spelar %1.

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
nn: Spelar %1

en: Please choose another nation
nn: Vel ein annan nasjon

en: KsirK - Nation already used!
nn: KsirK – Nasjonen er alt teken

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
nn: KsirK mista sambandet til tenaren.
    Kva vil du gjera?

en: Starting a new game or exit.
nn: Starta eit nytt spel eller avslutta.

en: Do nothing
nn: Ikkje gjer noko

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
nn: Mista samband med klient.
    Du kan berre lagra spelet og starta eit nytt, eller avslutta.
    Dette vert forbetra i framtidige versjonar.

en: KsirK - Lost connection to client!
nn: KsirK mista samband med klient

en: Do want to save your game?
nn: Vil du lagra spelet?

en: %1: %2 armies to place
nn: %1: %2 styrkar å setja ut

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
nn: Plasser no styrkane ved å trykkja<br/>på dei landa dine du vil setja dei ut i.

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
nn: No vert målet ditt vist, %1. Sørg for<br/>at ingen andre spelarar kan sjå det.

en: KsirK - Displaying Goal
nn: KsirK – Viser mål

en: %1 chooses its defense
nn: %1 vel forsvar

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
nn: %1 vel å avslutta omfordelinga. Det er no %2 spelar(ar) som vil det.

en: Problem : no one destroyed
nn: Problem: Ingen vart øydelagd

en: KsirK - Error!
nn: KsirK – Feil

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
nn: Passordet er ugyldig.
    Prøv på nytt.

en: KsirK - Invalid password!
nn: KsirK – Ugyldig passord

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
nn: Du har ikkje gjort noko, %1.
    Er du sikker på at du vil stå over omgangen?

en: Really Next Player?
nn: Er det neste spelar sin tur?

[ctx: @action:button]
en: Next Player
nn: Neste spelar

en: You must conquer the World!
nn: Legg verda under deg!

en: %1 (already dead)
nn: %1 (allereie død)

en: Error: no player to destroy
nn: Feil: Ingen spelar å øydeleggja

en: <br>%1 is still alive...
nn: <br/>%1 er framleis i live …

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
nn[0]: <br/>Du har framleis 1 land å erobra, %2 …
nn[1]: <br/>Du har framleis %1 landområde å erobra, %2 …

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
nn[0]: <br>Du nådde målet: %2 er død og du okkuperer %1 land.
nn[1]: <br>Du nådde målet: %2 er død og du okkuperer %1 land.

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
nn[0]: <br/>Du har nok land, %2, men du må framleis setja meir enn 1 styrke inn i %3 av dei …
nn[1]: <br/>Du har nok land, %2, men du må framleis setja meir enn %1 styrkar inn i %3 av dei …

en: <br>%1, you still have to conquer
nn: <br/>%1, du må framleis erobra

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
nn[0]: 1 land i %2
nn[1]: %1 land i %2

en:  and
nn:  og

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
nn: %1 i %2

en: KsirK - Goal Display
nn: KsirK – Målvising

en: No message...
nn: Inga melding …

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
nn: Fann ikkje «Pool»-filnamn.
    Kan ikkje halda fram.

en: Error!
nn: Feil.

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
nn: Fann ikkje kartmaskebilete.
    Kan ikkje halda fram.

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
nn: Kan ikkje flytta %1 styrkar frå %2 til %3

en: Moving %1 armies from %2 to %3
nn: Flyttar %1 styrkar frå %2 til %3

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
nn: Fann ikkje lyden «roule». Sjå til at spelet er rett installert.<br/>Kan ikkje halda fram.

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
nn: Fann ikkje lyden «cannon». Sjå til at spelet er rett installert.<br/>Kan ikkje halda fram.

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
nn: Fann ikkje lyden «crash». Sjå til at spelet er rett installert.
    Kan ikkje halda fram.

en: Problem: no one destroyed
nn: Problem: Ingen vart øydelagd

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
nn: Feil: «who» må vera 0, 1 eller 2.

en: Please connect first.
nn: Du må kopla til først.

en: Jabber Error
nn: Jabber-feil

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
nn: Klarte ikkje klargjera SSL for kontoen %1. Dette er mest truleg fordi programtillegget QCA TLS ikkje vart funne på systemet.

en: Jabber SSL Error
nn: Jabber SSL-feil

en: The host name does not match the one in the certificate.
nn: Vertnamnet er ikkje det same som namnet i sertifikatet.

en: The certificate is invalid.
nn: Sertifikatet er ikkje gyldig.

en: No certificate was presented.
nn: Det vart ikkje presentert noko sertifikat.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
nn: Sertifikatautoriteten avviste sertifikatet.

en: The certificate is not trusted.
nn: Sertifikatet er ikkje tiltrudd.

en: The signature is invalid.
nn: Signaturen er ikkje gyldig.

en: The Certificate Authority is invalid.
nn: Sertifikatautoriteten er ikkje gyldig.

en: Invalid certificate purpose.
nn: Føremålet med sertifikatet er ikkje gyldig.

en: The certificate is self-signed.
nn: Sertifikatet er sjølvsignert.

en: The certificate has been revoked.
nn: Sertifikatet er tilbakekalla.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
nn: Maksimum sertifikatlengd er overskriden.

en: The certificate has expired.
nn: Sertifikatet er utgått på dato.

en: The Certificate Authority has expired.
nn: Sertifikatautoriteten er utgått på dato.

en: Validity is unknown.
nn: Gyldigheita er usikker.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
nn: <qt><p>Identiteten og sertifikatet til tenaren %1 kunne ikkje godkjennast for kontoen %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Vil du halda fram?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
nn: <qt><p>Sertifikatet til tenaren %1 kunne ikkje godkjennast for kontoen: %2: %3</p><p>Vil du halda fram?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
nn: Problem med tilkoplingssertifikatet til Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
nn: Klarte ikkje oppretta kryptert samband til Jabber-tenaren.

en: Jabber Connection Error
nn: Jabber-tilkoplingsfeil

en: Malformed packet received.
nn: Ein øydelagd pakke vart motteken.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
nn: Det var ein uoppretteleg feil i protokollen.

en: Generic stream error.
nn: Generell feil i datastraum.

en: There was a conflict in the information received.
nn: Det var ein konflikt i informasjonen som vart motteken.

en: The stream timed out.
nn: Datastraumen vart tidsavbroten.

en: Internal server error.
nn: Intern tenarfeil.

en: Stream packet received from an invalid address.
nn: Datastraumpakken vart motteken frå ei ugyldig adresse.

en: Malformed stream packet received.
nn: Ein øydelagd datastraumpakke vart motteken.

en: Policy violation in the protocol stream.
nn: Praksisbrot i protkollstraumen.

en: Resource constraint.
nn: Ressursavgrensing.

en: System shutdown.
nn: Systemet vert nedkopla.

en: Unknown reason.
nn: Ukjend grunn.

en: There was an error in the protocol stream: %1
nn: Det var ein feil i protokollstraumen: %1

en: Host not found.
nn: Fann ikkje verten.

en: Address is already in use.
nn: Adressa er i bruk frå før.

en: Cannot recreate the socket.
nn: Kan ikkje gjenskapa socket-en.

en: Cannot bind the socket again.
nn: Kan ikkje gjenbinda socket-en.

en: Socket is already connected.
nn: Socket-en er allereie tilkopla.

en: Socket is not connected.
nn: Socket-en er ikkje tilkopla.

en: Socket is not bound.
nn: Socket-en er ikkje bunden.

en: Socket has not been created.
nn: Socket-en er ikkje oppretta.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
nn: Socket-operasjonen ville blokkera. Denne feilen skulle ikkje ha oppstått, så bruk «Rapporter feil» frå Hjelp-menyen for å melda frå.

en: Connection refused.
nn: Tilkoplinga vart nekta.

en: Connection timed out.
nn: Tilkoplinga vart tidsavbroten.

en: Connection attempt already in progress.
nn: Tilkoplingsforsøk pågår allereie.

en: Network failure.
nn: Nettverksfeil.

en: Operation is not supported.
nn: Handlinga er ikkje støtta.

en: Socket timed out.
nn: Socket-en vart tidsavbroten.

en: There was a connection error: %1
nn: Sambandsfeil: %1

en: Unknown host.
nn: Ukjend vert.

en: Could not connect to a required remote resource.
nn: Klarte ikkje kopla til påkravd fjernressurs.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
nn: Det ser ut til at du vert omdirigert til ein annan tenar. Dette vert ikkje handtert.

en: Unsupported protocol version.
nn: Ustøtta protokollversjon.

en: Unknown error.
nn: Ukjend feil.

en: There was a negotiation error: %1
nn: Forhandlingsfeil: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
nn: Tenaren avviste førespurnaden om å starta TLS-handtrykk.

en: Failed to establish a secure connection.
nn: Klarte ikkje etablera trygt samband.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
nn: TLS-feil (Transport Layer Security): %1

en: Login failed with unknown reason.
nn: Innlogginga var mislukka av ei ukjend årsak.

en: No appropriate authentication mechanism available.
nn: Ingen passande innloggingsmåte er tilgjengeleg.

en: Bad SASL authentication protocol.
nn: Dårleg protokoll for SALS-innlogging.

en: Server failed mutual authentication.
nn: Tenaren klarte ikkje logga inn gjensidig.

en: Encryption is required but not present.
nn: Kryptering er nødvendig men ikkje til stades.

en: Invalid user ID.
nn: Ugyldig brukarnamn.

en: Invalid mechanism.
nn: Ugyldig mekanisme.

en: Invalid realm.
nn: Ugyldig rike.

en: Mechanism too weak.
nn: Mekanismen er for svak.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
nn: Feil opplysningar vart oppgjeve (sjekk brukarnamn og passord).

en: Temporary failure, please try again later.
nn: Tenaren er mellombels oppteken. Prøv igjen seinare.

en: There was an error authenticating with the server: %1
nn: Det oppstod ein feil under tilkopling til tenaren: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
nn: TLS-problem (Transport Security Layer).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
nn: SASL-problem (Simple Authentication and Security Layer).

en: There was an error in the security layer: %1
nn: Det oppstod ein feil i tryggleikslaget: %1

en: No permission to bind the resource.
nn: Har ikkje løyve til å binda ressursen.

en: The resource is already in use.
nn: Ressursen er allereie i bruk.

en: Could not bind a resource: %1
nn: Klarte ikkje binda ressursen: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
nn: Feil ved tilkopling til Jabber-tenaren %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
nn: Jabber-brukaren %1 fjerna %2 sitt abonnement på hen. Denne kontoen vil ikkje lenger kunna sjå tilkoplingsstatusen hens. Vil du sletta kontakten?

en: Notification
nn: Varsel

en: Keep
nn: Ikkje rør

en: A password is required to join the room %1.
nn: Passord er påkravd for å få tilgang til rommet %1.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
nn: Klarte ikkje gå inn i %1. Kallenamnet «%2» er allereie i bruk.

en: Provide your nickname
nn: Skriv inn kallenamnet ditt

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
nn: Du kan ikkje gå inn i %1 fordi du er stengd ute.

en: Jabber Group Chat
nn: Jabber-gruppeprat

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
nn: Du kan ikkje gå inn i %1 fordi det ikkje er plass til fleire brukarar der.

en: No reason given by the server
nn: Tenaren oppgav ingen grunn

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
nn: Feil ved handsaminga av førespurnaden om gruppeprat %1. (Årsak: %2. Kode: %3.)

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
nn: Det oppstod ein feil ved fjerning av kontoen:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
nn: Jabber-kontofjerning

en: You cannot see each others' status.
nn: De kan ikkje sjå statusen til kvarandre.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
nn: Du kan sjå statusen til denne kontakten, men hen kan ikkje sjå din.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
nn: Denne kontakten kan sjå din status, men du kan ikkje sjå hans/hennar.

en: You can see each others' status.
nn: De kan sjå statusen til kvarandre.

en: Client
nn: Klient

en: Timestamp
nn: Tidsstempel

en: Message
nn: Melding

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
nn: Klarte ikkje lasta ned bilete av Jabber-kontakten.

en: Groupchat bookmark
nn: Gruppepratbokmerke

en: Authorization
nn: Løyve

en: (Re)send Authorization To
nn: Send løyve (om att) til

en: (Re)request Authorization From
nn: Be om lov (om att) frå

en: Remove Authorization From
nn: Fjern løyve frå

en: Set Availability
nn: Status

en: Online
nn: Tilkopla

en: Free to Chat
nn: Ledig for prat

en: Away
nn: Vekke

en: Extended Away
nn: Lenge vekke

en: Do Not Disturb
nn: Ikkje forstyrr

en: Invisible
nn: Usynleg

en: Select Resource
nn: Ressurs

en: Automatic (best/default resource)
nn: Automatisk (beste/standard ressurs)

en: Voice call
nn: Taleprat

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
nn: Den opphavlege meldinga er: «<i>%1</i>»<br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
nn: <qt><i>%1</i> har invitert deg til å vera med i konferansen <b>%2</b><br />%3<br />Viss du vil godta invitasjonen, skriv du berre inn <b>kallenamnet ditt</b> og trykkjer «OK».<br />Viss du vil avslå han, trykkjer du «Avbryt».</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
nn: Konferanseinvitasjon – Jabber-tillegg

en: Message has been displayed
nn: Meldinga er vist

en: Message has been delivered
nn: Meldinga er levert

en: Message stored on the server, contact offline
nn: Sidan kontakten er fråkopla, vart meldinga er lagra på tenaren

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
nn: %1 har forlate praten.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
nn: Meldinga di kunne ikkje leverast: «%1», årsak: «%2»

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
nn: Vil du også fjerna løyvet %1 har til å sjå statusen din?

en: Kopete File Transfer
nn: Filoverføring med Kopete

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
nn: Du har førehandsvalt ein ressurs for kontakten %1, men du har framleis opne pratevindauge med kontakten. Den førehandsvalde ressursen vil berre verta brukt på nye pratevindauge.

en: Jabber Resource Selector
nn: Jabber-ressursveljar

en: Change nickname
nn: Byt kallenamn

en: Change nickname - Jabber Plugin
nn: Byt kallenamn – Jabber-tillegg

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
nn: Skriv inn det nye kallenamnet du vil ha i rommet <i>%1</i>

en: Choose Account
nn: Vel konto

en: Choose an account to handle the URL %1
nn: Vel kva for konto som skal handtera adressa %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
nn: Vil du leggja «%1» til kontaktlista di?

en: Add
nn: Legg til

en: Do Not Add
nn: Ikkje legg til

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
nn: Vil du fjerna «%1» frå kontaktlista di?

en: Remove
nn: Fjern

en: Do Not Remove
nn: Ikkje fjern

en: Please enter your nickname for the room %1
nn: Skriv inn kallenamnet ditt i rommet %1

en: You have been invited to %1
nn: Du er invitert til %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
nn: Klarar ikkje lasta inn ikonet.<br/>Kan ikkje halda fram.

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
nn: Klarar ikkje lasta inn knappbiletet %1.<br/>Kan ikkje halda fram.

en: Play over Jabber
nn: Spel over Jabber

en: Play KsirK over the Jabber Network
nn: Spel KsirK over Jabber-nettverket

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
nn: Tillat KsirK å kopla til eit Jabber-spelerom med fleire brukarar for å oppretta nye spel eller verta med i pågåande spel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
nn: Nytt standard TCP/IP-nettverksspel

en: New TCP/IP
nn: Nytt TCP/IP-spel

en: Create a new standard TCP/IP network game
nn: Opprettar eit nytt standard TCP/IP-nettverksspel

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
nn: Ver med i eit standard TCP/IP-nettverksspel

en: Join TCP/IP
nn: Ver med i TCP/IP-spel

en: Join a standard TCP/IP network game
nn: Ver med i eit standard TCP/IP-nettverksspel

en: Display the Current Player's Goal
nn: Vis målet til den gjeldande spelaren

en: Display the current player's goal
nn: Vis målet til den gjeldande spelaren

en: Contextual Help
nn: Emnehjelp

en: Lets the next player play
nn: Lèt den neste spelaren gjera sitt trekk

en: Finish moves
nn: Fullfør flytting

en: Finish moving the current sprites
nn: Fullfør flyttinga av dei gjeldande figurane

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
nn: Vann ikkje Verdsdefinisjonsfila. Sjå til at programmet er rett installert.<br/> Kan ikkje halda fram.

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
nn: <font color="red">%1 erobra %2 frå %3</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
nn: Du er slått ut, %1. Betre lukke neste gong!

en: %1: it is up to you again
nn: No er det din tur igjen, %1.

en: %1 won!
nn: %1 vann!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
nn: <big>Du vann, <b>%1</b>!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
nn: <br/>Målet til vinnaren var:<br/><i>%1</i><br/><br/>Vil du spela éin gong til?

en: <br>You conquered all the world!
nn: <br/>Du erobra heile verda!

en: <br>He conquered all the world!
nn: <br/>Han erobra heile verda!

en: Do you want to quit the game?
nn: Vil du avslutta spelet?

[ctx: @action:button]
en: Quit Game
nn: Avslutt spelet

en: Before you quit, do you want to save your game?
nn: Vil du lagra spelet før du avsluttar?

[ctx: @title:window]
en: KsirK - Load Game
nn: KsirK – Opna spel

en: Waiting for the connection of %1 network players.
nn: Ventar på at %1 nettverksspelar(ar) skal verta tilkopla.

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
nn[0]: <font color="red">%2</font> går til angrep på deg frå <font color="red">%3</font> med 1 styrke.<br/> Korleis vil du forsvara <font color="blue">%4</font>?
nn[1]: <font color="red">%2</font> går til angrep på deg frå <font color="red">%3</font> med %1 styrkar.<br/> Korleis vil du forsvara <font color="blue">%4</font>?

en: Defend 1
nn: Forsvar 1

en: Defend 2
nn: Forsvar 2

en: Defend-Auto
nn: Autoforsvar

en: Waiting for %1 players to connect
nn: Ventar på at %1 spelar(ar) skal verta tilkopla.

en: There is no country here!
nn: Det er ikkje noko land her.

en: You are not the owner of the first country: %1!
nn: Det er ikkje du som eig det første landet, %1.

en: You are not the owner of the second country: %1!
nn: Det er ikkje du som eig det andre landet, %1.

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
nn: Kan ikkje flytta styrkar frå %1 og til seg sjølv.

en: %1 is not a neighbour of %2!
nn: %1 grensar ikkje til %2.

en: Moving armies from %1 to %2.
nn: Flyttar styrkar frå %1 til %2.

en: You are the owner of the second country: %1!
nn: Det er du som eig det andre landet, %1.

en: Ready to fight!
nn: Klar til kamp!

en: <font color="orange">No country here!</font>
nn: <font color="orange">Det er ikkje noko land her.</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
nn: <font color="orange">Det er ikkje du som eig %1.</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
nn: <font color="orange">Det er berre %1 strykar i %2.</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
nn: Du må forsvara deg med den einaste styrken du har i %2, %1.

en: Exchange armies again or continue?
nn: Vil du omfordela styrkar igjen, eller halda fram?

en: You must distribute
    all your armies
nn: Du må fordela
    alle strykane dine

en: Battle ongoing.
nn: Ein kamp pågår.

en: %1, it is up to you.
nn: No er det din tur, %1.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
nn: Er du sikker på at du vil avslutta dette spelet og starta eit nytt?

[ctx: @action:button]
en: Start New Game
nn: Start eit nytt spel

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
nn: <b>Kjapp innføring i KsirK</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
nn: Du går til angrep og flyttar styrkar ved å dra og sleppa mellom land som grensar til kvarandre.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
nn: Start eit nytt spel eller ver med i eit nettverksspel ved å bruka menyen eller verktøylinja.

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
nn: Og la systemet hjelpa deg gjennom meldingar og hjelpebobler som dukkar opp mens du spelar. Du kan slå av denne hjelpa i innstillingane.

en: Don't show messages anymore
nn: Ikkje vis fleire meldingar

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
nn[0]: %2 høyrer til %3. 1 styrke.
nn[1]: %2 høyrer til %3. %1 styrkar.

en: Cannot save when waiting for a defense.
nn: Du kan ikkje lagra mens du ventar på eit forsvar.

[ctx: @title:window]
en: KsirK - Save Game
nn: KsirK – Lagra spelet

en: Saving canceled
nn: Lagringa vart avbroten

en: Game saved to %1
nn: Spelet vart lagra til %1

en: Only game master can save the game in network playing.
nn: Berre spelleiaren kan lagra nettverksspel.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
nn: Gå til angrep ved å dra og sleppa mellom land.<br/>Flytt styrkar på same måten (siste handling i eit trekk).

en: <b>Nationality:</b>
nn: <b>Nasjonalitet:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
nn: <b>Verdsdel:</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
nn: <b>Land:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
nn: <b>Eigar:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
nn: <b><u>Detaljar om landet</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
nn: <i>Ein kamp pågår …</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
nn[0]: Gå til <font color="red">angrep</font> med 1 styrke.<br/>
nn[1]: Gå til <font color="red">angrep</font> med %1 styrkar.<br/>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
nn[0]: <font color="blue">Forsvar</font> med 1 styrke.<br/>
nn[1]: <font color="blue">Forsvar</font> med %1 styrkar.<br/>

en: Stop Auto-Attack
nn: Stopp autoangrep

en: Stop Auto-Defense
nn: Stopp autoforsvar

en: Valid
nn: Gyldig

en: Recycle
nn: Omfordel

en: Done
nn: Fullført

en: %1 army to place | %1 armies to place
nn[0]: %1 styrke å plassera
nn[1]: %1 styrkar å plassera

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
nn: <u><b>Vil du endra nokre<br/>av plasseringane?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
nn[0]: 1 styrke å plassera
nn[1]: %1 styrkar å plassera

en: <b>Armies:</b> %1
nn: <b>Styrkar:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
nn: <font color="red">Tapte styrkar: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
nn: <font color="blue">Tapte styrkar: %1</font>

en: Preferences
nn: Innstillingar

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
nn: Fart på figurane. Sein, normal, rask eller svært rask.

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
nn: Viss dette er valt, vert det spela av lydar.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
nn: Viss dette er valt, vert det vist hjelp.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
nn: Viss dette er valt, vert talet på styrkar vist ved kvart land.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
nn: Det grafiske temaet som skal brukast.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
nn: Den sist brukte Jabber-ID-en.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
nn: Passorde til den sist brukte Jabber-ID-en.

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
nn: Det sist brukte rommet for Jabber-gruppeprat.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
nn: Passordet til det sist brukte rommet for Jabber-gruppeprat.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
nn: Kallenamnet som vart brukt i det sist brukte rommet for Jabber-gruppeprat.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nn: S&pel

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nn: &Hjelp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: KsirK - World Domination Strategy Game
nn: KsirK – kamp om verdsherredøme

en: (c) 2002-2015, Gaël de Chalendar
nn: © 2002–2015 Gaël de Chalendar

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
nn: Sjå KsirK-heimesida for
    hjelp og bruksrettleiing.

en: Gaël de Chalendar aka Kleag
nn: Gaël de Chalendar («Kleag»)

en: Current maintainer
nn: Noverande vedlikehaldar

en: Michal Golunski (Polish translation)
nn: Michal Golunski (omsetjing til polsk)

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
nn: Franske studentar i IUP ISI 2007-2008:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
nn: Nytt lokalspel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
nn: Spel KsirK over Jabber-nettverket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
nn: Ver med i eit standard TCP/IP-nettverksspel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbLoad)
en: Load...
nn: Opna …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit)
en: Quit
nn: Avslutt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
nn: KsirK-innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soundEnabled)
en: Sound enabled
nn: Lyden er på

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sprites speed (slow, normal, rapid, immediate):
nn: Fart på figurane (sein, normal, rask eller svært rask):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_helpEnabled)
en: Show help
nn: Vis hjelp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showArmiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
nn: Vis talet på styrkar i landa

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
nn: Feil format for spellagring. Venta %1, men fekk %2.

en: KsirK - Cannot load!
nn: KsirK – Klarte ikkje lasta

en: Current player is: %1
nn: %1 sin tur

en: Skin file parsing error
nn: Feil ved tolking av temafil

en: KsirK - Error
nn: KsirK – Feil

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
nn: Klarar ikkje finna høgste X-verdi for figur. Det finst ingen bakgrunn.

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
nn: Klarar ikkje finna høgste Y-verdi for figur. Det finst ingen bakgrunn.

en: Error - Unknown skin int data:
nn: Feil: Ukjende heiltalsdata i tema:

en: Error - Unknown skin string data:
nn: Feil: Ukjende strengdata i tema:
