ksirk - en to pl translation catalogue (466 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Africa
pl: Afryka

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Algeria
pl: Algieria

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Asia
pl: Azja

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Belgium
pl: Belgia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Benelux
pl: Beneluks

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Brazil
pl: Brazylia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: China
pl: Chiny

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Colombia
pl: Kolumbia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Eastern US
pl: Wschodnie USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Egypt
pl: Egipt

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: Europe
pl: Europa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: France
pl: Francja

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Groenland
pl: Grenlandia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 162 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: India
pl: Indie

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 172 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Indonesia
pl: Indonezja

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 192 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Island
pl: Wyspa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Italy
pl: Włochy

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 206 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 209 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Japan
pl: Japonia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Kazakstan
pl: Kazachstan

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Madagascar
pl: Madagaskar

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 238 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Mexico
pl: Meksyk

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New South Wales
pl: Nowa Południowa Walia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: North America
pl: Ameryka Północna

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Occidental Australia
pl: Australia Zachodnia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Pacific
pl: Pacyfik

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Papouasie
pl: Papua

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 338 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Paraguay
pl: Paragwaj

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Prussia
pl: Prusy

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Russia
pl: Rosja

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Scandinavia
pl: Skandynawia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Siberia
pl: Syberia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: South Africa
pl: Afryka Południowa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: South America
pl: Ameryka Południowa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: United Kingdom
pl: Zjednoczone Królestwo

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: United States
pl: Stany Zjednoczone

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 431 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 439 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 439 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Vietnam
pl: Wietnam

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Western US
pl: Zachodnie USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
pl: %1, masz zająć %2 państw i ustawić %3 armii w każdym.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
pl: %1, masz zająć %2 państw.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
pl: %1, masz zając %2, %3 i dodatkowo wybrany przez Ciebie kontynent.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/static/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
pl: %1, masz zająć %2 i %3.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
pl: %1, masz wyeliminować %2. Jeśli zostanie wyeliminowany przez innego gracza, masz zająć %3 państw.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
pl: Ta skórka pokazuje świat tak jak wygląda naprawdę z paroma losowo wybranymi
    prawdziwymi narodowościami i proponuje wiele interesujących celi

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
pl: Ziemiopodobne

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575
en: England
pl: Anglia

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
pl: Bliski Wschód

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
pl: Ta skórka pokazuje świat tak jak wygląda naprawdę z paroma losowo wybranymi
    prawdziwymi narodowościami i proponuje wiele interesujących celi.
    Obrazki tła nie są animowane

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
pl: Mniej animowana niby-Ziemia

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
pl: Ta skórka pokazuje świat tak jak wygląda naprawdę z paroma losowo wybranymi prawdziwymi narodowościami i proponuje wiele interesujących celi.
    Wygląda jak KsirK bez użycia grafik wektorowych.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
pl: Spadek

en: Next Player
pl: Następny gracz

en: Details
pl: Szczegóły

en: Goal
pl: Cel

en: Enable Arena
pl: Włącz arenę

en: Attack 1
pl: Atak 1

en: Attack 2
pl: Atak 2

en: Attack 3
pl: Atak 3

en: Auto attack
pl: Automatyczny atak

en: Move 1
pl: Przenieś 1

en: Move 5
pl: Przenieś 5

en: Move 10
pl: Przenieś 10

en: Disable Arena
pl: Wyłącz arenę

[ctx: @title:window]
en: Invasion
pl: Inwazja

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
pl: Najeżdżasz <font color="blue">%1</font> z <font color="red">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
pl: <br><i>Wybierz liczbę armii, którymi chcesz najechać.</i>

[ctx: @title:window]
en: Moving
pl: Przemieszczanie

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
pl: Przemieszczasz armie z <font color="red">%1</font> do <font color="blue">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
pl: <br><i>Wybierz liczbę przemieszczanych armii.</i>

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Skin
pl: Skórka

en: Nb players
pl: Gracze Nb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
pl: Połączenie z siecią Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Jabber ID:
pl: Identyfikator Jabbera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
pl: Hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectbutton)
en: Connect
pl: Połącz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
pl: Stan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
pl: Dołączanie do pokoju rozmowy KsirK Jabbera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
pl: JID pokoju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
pl: Pseudonim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
pl: Hasło pokoju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
pl: Dołącz do pokoju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
pl: Gry w pokoju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
pl: Zacznij nową grę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
pl: Dołącz do wybranej gry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadsavedgamebutton)
en: Load a Saved Game...
pl: Wczytaj zapisaną grę...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
pl: <b>Uwaga:</b>Gra poprzez sieć Jabber jest eksperymentalną funkcją KsirK.<br />Szczególnie dystrybucja armii na początku gry jest bardzo wolna (wymagane jest ok. jednej minuty).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
pl: Anuluj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
pl: Dołącz do konfiguracji gry sieciowej

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
pl: Konfiguracja sieci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Host:
pl: Komputer:

en: Name already in use. Please choose another one.
pl: Nazwa jest już wykorzystana. Proszę wybrać inną nazwę.

en: Empty name. Please choose another one.
pl: Pole nazwy jest puste. Proszę wybrać inną nazwę.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
pl: Gracz numer %1, proszę wprowadź swoją nazwę i wybierz swój kraj:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameDialog)
en: KsirK - New game properties
pl: KsirK - Właściwości nowej gry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
pl: Całkowita liczba graczy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
pl: Zmieniaj wartość, aby wybrać liczbę graczy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
pl: Pole przewijane do wyboru liczby graczy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
pl: Liczba lokalnych graczy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
pl: Port TCP, na którym będą oferowane połączenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin:
pl: Skórka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
pl: Wybierz skórkę (mapa, narodowości, etc.) do użycia w tej grze.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
pl: Lista zawierająca spis wszystkich dostępnych skórek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ghnsbutton)
en: Download New Skins...
pl: Pobierz nowe skórki...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
pl: Typ celu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
pl: Wybierz tych graczy, którzy mają zająć cały świat aby osiągnąć zwycięstwo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
pl: W tym trybie, gracz musi zająć cały świat aby wygrać.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: World con&quest
pl: &Podbój świata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
pl: Zaznacz to aby cel został przyporządkowany każdemu graczowi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
pl: W tym trybie każdy gracz otrzyma cel, który będzie musiał zrealizować aby wygrać.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Reach a goa&l
pl: Osiągnij ce&l

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next >>
pl: Dalej >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
pl: Nie odnaleziono lokalizacji skórek - sprawdź swoją instalację
    Program nie może kontynuować

en: Fatal Error!
pl: Błąd krytyczny!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
pl: Podsumowanie nowej gry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
pl: Nazwa skórki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
pl: Gracze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
pl: Cel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
pl: cel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
pl: Pseudonim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
pl: Narodowość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
pl: Komputer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
pl: Sieć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previousButton)
en: << Previous
pl: << Wstecz

en: Reach a goal
pl: Osiągnięcie celu

en: World conquest
pl: Podbój świata

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
pl: Ustawienia gracza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
pl: Graczu numer %1, proszę wprowadzić swoją nazwę i wybrać naród :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
pl: Wybierz swój naród

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
pl: Pole wyboru zawierające listę dostępnych narodów.
    Wybierz jeden z nich. Będzie Twoim narodem podczas gry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
pl: Wpisz swoje hasło :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
pl: Gra&czem jest komputer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
pl: Zapisano wybór gracza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
pl: Proszę wybrać Twojego zapisanego gracza:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
pl: Nowa gra albo wyjście

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
pl: Nowa gra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
pl: Zaczyna nową grę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
pl: Nic nie rób

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
pl: Nic nie rób. Przyciski gry będą dostępne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
pl: Zakończ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
pl: Zakończ KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
pl: %1 wygrał ! Chcesz zagrać jeszcze raz ?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
pl[0]: Błąd - Nie wybrano kraju otrzymującego podczas gdy gracz komputerowy %2 miał jeszcze 1 armię do rozstawienia. To jest najprawdopodobniej błąd #2232 z www.gna.org.
pl[1]: Błąd - Nie wybrano kraju otrzymującego podczas gdy gracz komputerowy %2 miał jeszcze %1 armie do rozstawienia. To jest najprawdopodobniej błąd #2232 z www.gna.org.
pl[2]: Błąd - Nie wybrano kraju otrzymującego podczas gdy gracz komputerowy %2 miał jeszcze %1 armii do rozstawienia. To jest najprawdopodobniej błąd #2232 z www.gna.org.

en: Fatal Error
pl: Błąd krytyczny

en: KsirK - Network configuration
pl: KsirK - Konfiguracja sieci

en: Please type in the port number on which to offer connections:
pl: Wpisz numer portu na którym będą oferowane połączenia:

en: Do you really want to end your current game and join another?
pl: Naprawdę chcesz zakończyć obecną grę i dołączyć do nowej ?

en: New game confirmation
pl: Potwierdzenie nowej gry

[ctx: @action:button]
en: Join New Game
pl: Dołącz do nowej gry

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
pl: %1 (%2) dołączyli do gry ; oczekiwanie na jeszcze %3 graczy

en: Please choose another name
pl: Proszę wybrać inną nazwę

en: KsirK - Name already used!
pl: KsirK - Nazwa gracza jest już zajęta!

en: Player number %1, what's your name?
pl: Graczu numer %1, jak się nazywasz?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
pl: Błąd - Graczu %1, musisz wybrać swoją nazwę.

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
pl: Gracz%1

en: Please choose another nation
pl: Proszę wybrać inny naród

en: KsirK - Nation already used!
pl: KsirK - Naród już zajęty!

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
pl: KsirK - Utracono połączenie z serwerem!
    Co chcesz zrobić?

en: Starting a new game or exit.
pl: Rozpoczęcie nowej gry lub zakończenie.

en: Do nothing
pl: Nie rób nic

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
pl: Stracono połączenie z klientem.
    W obecnej chwili możesz tylko zapisywać grę i zacząć nową grę albo zakończyć.
    Będzie to udoskonalone w przyszłej wersji.

en: KsirK - Lost connection to client!
pl: KsirK - Utracono połączenie z klientem !

en: Do want to save your game?
pl: Czy chcesz zapisać grę?

en: %1: %2 armies to place
pl: %1 : %2 armii do rozstawienia

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
pl: Teraz rozstaw armie w państwach<br>poprzez klikanie na wybrane państwa.

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
pl: %1, Twój cel zostanie pokazany.<br>Upewnij się, że żaden inny gracz go nie widzi !

en: KsirK - Displaying Goal
pl: KsirK - Wyświetlanie celu

en: %1 chooses its defense
pl: %1 wybiera jego obronę

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
pl: %1 wybierz koniec odzysku; teraz jest %2 graczy którzy chcą tak samo

en: Problem : no one destroyed
pl: Problem : nikt nie został zniszczony

en: KsirK - Error!
pl: KsirK - Błąd!

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
pl: Wpisano złe hasło.
    Proszę spróbować jeszcze raz.

en: KsirK - Invalid password!
pl: KsirK - niepoprawne hasło !

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
pl: %1, nic nie zagrałeś w tej turze.
    Na pewno chcesz utracić turę?

en: Really Next Player?
pl: Następny gracz ?

[ctx: @action:button]
en: Next Player
pl: Następny gracz

en: You must conquer the World!
pl: Musisz podbić Świat !

en: %1 (already dead)
pl: %1 (już martwy)

en: Error: no player to destroy
pl: Błąd : nie ma gracza do zniszczenia

en: <br>%1 is still alive...
pl: <br>%1 jest dalej żywy...

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
pl[0]: <br>%2, nadal masz 1 państwo do ...
pl[1]: <br>%2, nadal masz %1 państwa do zajęcia...
pl[2]: <br>%2, nadal masz %1 państw do zajęcia...

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
pl[0]: <br>Osiągnięto cel: %2 jest martwych i posiadasz %1 kraj.
pl[1]: <br>Osiągnięto cel: %2 jest martwych i posiadasz %1 kraje.
pl[2]: <br>Osiągnięto cel: %2 jest martwych i posiadasz %1 krajów.

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
pl[0]: <br>%2, masz wystarczającą ilość państw, ale nadal musisz dać więcej niż 1 armięna %3 z nich...
pl[1]: <br>%2, masz wystarczającą ilość państw, ale nadal musisz dać więcej niż %1 armie na %3 z nich...
pl[2]: <br>%2, masz wystarczającą ilość państw, ale nadal musisz dać więcej niż %1 armii na %3 z nich...

en: <br>%1, you still have to conquer
pl: <br>%1, masz jeszcze do zdobycia

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
pl[0]: 1 państwo w %2
pl[1]: %1 państwa w %2
pl[2]: %1 państw w %2

en:  and
pl:  i

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
pl: %1 w %2

en: KsirK - Goal Display
pl: KsirK - Przedstawienie celu

en: No message...
pl: Brak wiadomości...

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
pl: Nazwa pliku puli nie odnaleziona
    Program nie może kontynuować

en: Error!
pl: Błąd!

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
pl: Nie odnaleziono pliku obrazka maski
    Program nie może kontynuować

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
pl: Nie można przesunąć %1 armii z %2 do %3

en: Moving %1 armies from %2 to %3
pl: Przesunięcie %1 armii z %2 do %3

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
pl: Reguła dźwięku nie odnaleziona - sprawdź swoją instalację<br>Program nie może kontynuować

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
pl: Dźwięk nie został odnaleziony - sprawdź swoją instalację<br>Program nie może kontynuować

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
pl: Dźwięk rozbicia nie odnaleziony - sprawdź swoją instalację
    Program nie może kontynuować

en: Problem: no one destroyed
pl: Problem : nikt nie został zniszczony

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
pl: Błąd: kto powinien być 0, 1 or 2.

en: Please connect first.
pl: Proszę się najpierw połączyć.

en: Jabber Error
pl: Błąd Jabbera

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
pl: Nie można było zainicjalizować obsługi SSL dla konta %1. Najprawdopodobniej powodem jest brak zainstalowanej wtyczki QCA TLS na Twoim komputerze.

en: Jabber SSL Error
pl: Błąd SSL Jabbera

en: The host name does not match the one in the certificate.
pl: Nazwa komputera nie pasuje do tej w certyfikacie.

en: The certificate is invalid.
pl: Certyfikat jest nieprawidłowy.

en: No certificate was presented.
pl: Nie przesłano żadnego certyfikatu.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
pl: Instytucja certyfikująca odrzuciła certyfikat.

en: The certificate is not trusted.
pl: Certyfikat nie pochodzi z pewnego źródła.

en: The signature is invalid.
pl: Podpis jest nieprawidłowy.

en: The Certificate Authority is invalid.
pl: Instytucja certyfikująca jest nieprawidłowa.

en: Invalid certificate purpose.
pl: Nieprawidłowy cel certyfikacji.

en: The certificate is self-signed.
pl: Certyfikat podpisany przez samego siebie.

en: The certificate has been revoked.
pl: Certyfikat został unieważniony.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
pl: Przekroczono maksymalną długość łańcucha certyfikatu.

en: The certificate has expired.
pl: Certyfikat wygasł.

en: The Certificate Authority has expired.
pl: Instytucja certyfikująca wygasła.

en: Validity is unknown.
pl: Nieznana ważność.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
pl: <qt><p>Nie można było zweryfikować tożsamości i certyfikatu serwera %1 dla konta %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Czy chcesz kontynuować</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
pl: <qt><p>Nie można było zweryfikować certyfikatu serwera %1 dla konta %2: %3</p><p>Czy chcesz kontynuować?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
pl: Problem z certyfikatem połączenia Jabbera

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
pl: Nie można było nawiązać zaszyfrowanego połączenia z serwerem sieci Jabber.

en: Jabber Connection Error
pl: Błąd połączenia z siecią Jabber

en: Malformed packet received.
pl: Otrzymano błędny pakiet.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
pl: Wystąpił nieodwracalny błąd w protokole.

en: Generic stream error.
pl: Błąd ogólnego strumienia.

en: There was a conflict in the information received.
pl: Wystąpił konflikt w otrzymanych informacjach.

en: The stream timed out.
pl: Przekroczono limit czasu strumienia.

en: Internal server error.
pl: Wewnętrzny błąd serwera.

en: Stream packet received from an invalid address.
pl: Otrzymano pakiet strumienia z nieprawidłowego adresu.

en: Malformed stream packet received.
pl: Otrzymano błędny pakiet strumienia.

en: Policy violation in the protocol stream.
pl: Naruszenie polityki w strumieniu protokołu.

en: Resource constraint.
pl: Ograniczenie zasobu.

en: System shutdown.
pl: Zamknięcie systemu.

en: Unknown reason.
pl: Nieznana przyczyna.

en: There was an error in the protocol stream: %1
pl: Wystąpił błąd w strumieniu protokołu: %1

en: Host not found.
pl: Nie znaleziono komputera.

en: Address is already in use.
pl: Adres jest już używany.

en: Cannot recreate the socket.
pl: Nie można ponownie utworzyć gniazda.

en: Cannot bind the socket again.
pl: Nie można ponownie połączyć gniazda.

en: Socket is already connected.
pl: Gniazdo jest już połączone.

en: Socket is not connected.
pl: Gniazdo nie jest połączone.

en: Socket is not bound.
pl: Gniazdo nie jest połączone.

en: Socket has not been created.
pl: Gniazdo nie zostało utworzone.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
pl: Operacja gniazda zostanie zablokowana. Błąd ten nie powinien wystąpić: proszę użyć opcji "Raport o błędzie" z menu Pomoc.

en: Connection refused.
pl: Odmówiono połączenia.

en: Connection timed out.
pl: Przekroczono limit czasu połączenia.

en: Connection attempt already in progress.
pl: Próba połączenia trwa.

en: Network failure.
pl: Błąd sieci.

en: Operation is not supported.
pl: Operacja nie jest obsługiwana.

en: Socket timed out.
pl: Przekroczono limit czasu gniazda.

en: There was a connection error: %1
pl: Wystąpił błąd połączenia: %1

en: Unknown host.
pl: Nieznany komputer.

en: Could not connect to a required remote resource.
pl: Nie można było połączyć się z wymaganym zasobem zdalnym.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
pl: Informuje, że zostaliśmy przekierowani na inny serwer; nie wiem, jak sobie z tym poradzić.

en: Unsupported protocol version.
pl: Nieobsługiwana wersja protokołu.

en: Unknown error.
pl: Nieznany błąd.

en: There was a negotiation error: %1
pl: Wystąpił błąd negocjacji: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
pl: Serwer odrzucił nasze żądanie rozpoczęcia negocjacji.

en: Failed to establish a secure connection.
pl: Nie udało się ustanowić bezpiecznego połączenia.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
pl: Wystąpił błąd Transport Layer Security (TLS): %1

en: Login failed with unknown reason.
pl: Nie udało się zalogować z nieznanej przyczyny.

en: No appropriate authentication mechanism available.
pl: Brak dostępnego odpowiedniego mechanizmu uwierzytelnienia.

en: Bad SASL authentication protocol.
pl: Zły protokół uwierzytelnienia SASL.

en: Server failed mutual authentication.
pl: Nie udało się uwierzytelnienie ręczne na serwerze.

en: Encryption is required but not present.
pl: Szyfrowanie jest wymagane, lecz nie jest ono obecne.

en: Invalid user ID.
pl: Nieprawidłowy identyfikator użytkownika.

en: Invalid mechanism.
pl: Nieprawidłowy mechanizm.

en: Invalid realm.
pl: Nieprawidłowa domena.

en: Mechanism too weak.
pl: Mechanizm za słaby.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
pl: Podano złe dane uwierzytelnienia. (sprawdź swój identyfikator użytkownika i hasło)

en: Temporary failure, please try again later.
pl: Niepowodzenie tymczasowe, proszę spróbować później.

en: There was an error authenticating with the server: %1
pl: Wystąpił błąd podczas uwierzytelnienia na serwerze: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
pl: Problem Transport Layer Security (TLS).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
pl: Problem Simple Authentication and Security Layer (SASL).

en: There was an error in the security layer: %1
pl: Wystąpił błąd w warstwie bezpieczeństwa: %1

en: No permission to bind the resource.
pl: Brak praw do użycia zasobu.

en: The resource is already in use.
pl: Zasób jest już używany.

en: Could not bind a resource: %1
pl: Nie można było użyć zasobu: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
pl: Problem połączenia z serwerem Jabbera %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
pl: Użytkownik Jabbera %1 usuną jego/jej subskrypcję %2. To konto nie będzie już mogło zobaczyć jej/jego statusu. Czy chcesz usunąć ten kontakt?

en: Notification
pl: Powiadomienie

en: Keep
pl: Zatrzymaj

en: A password is required to join the room %1.
pl: Aby dołączyć do pokoju %1, musisz podać hasło.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
pl: Błąd podczas próby łączenia z %1 : pseudonim %2 jest już w użyciu

en: Provide your nickname
pl: Podaj swój pseudonim

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
pl: Nie możesz dołączyć do pokoju %1, ponieważ zostałeś zablokowany

en: Jabber Group Chat
pl: Rozmowa grupowa Jabber

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
pl: Nie możesz dołączyć do pokoju %1, ponieważ osiągnięto maksymalną liczbę użytkowników w tym pokoju

en: No reason given by the server
pl: Serwer nie podał przyczyny

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania Twojego żądania dla rozmowy grupowej %1. (Powód: %2, Kod %3)

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
pl: Wystąpił błąd podczas próby usunięcia konta:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
pl: Wyrejestrowanie konta Jabbera

en: You cannot see each others' status.
pl: Nie możesz zobaczyć statusu innych.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
pl: Możesz zobaczyć status kontaktu, lecz on/ona nie może zobaczyć Twojego statusu.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
pl: Ten kontakt może zobaczyć Twój status, ale Ty nie możesz zobaczyć jej/jego statusu.

en: You can see each others' status.
pl: Możesz zobaczyć status innych.

en: Client
pl: Klient

en: Timestamp
pl: Znacznik czasu

en: Message
pl: Wiadomość

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
pl: Nie udało się pobrać zdjęcia kontaktu Jabbera.

en: Groupchat bookmark
pl: Zakładka rozmowy grupowej

en: Authorization
pl: Autoryzacja

en: (Re)send Authorization To
pl: Wyślij (ponownie) autoryzację do

en: (Re)request Authorization From
pl: Żądanie (ponowne) autoryzacji od

en: Remove Authorization From
pl: Usuń autoryzację od

en: Set Availability
pl: Ustaw dostępność

en: Online
pl: Dostępny

en: Free to Chat
pl: Chętny do rozmowy

en: Away
pl: Nieobecny

en: Extended Away
pl: Nieobecny na dłużej

en: Do Not Disturb
pl: Nie przeszkadzać

en: Invisible
pl: Niewidoczny

en: Select Resource
pl: Wybierz zasób

en: Automatic (best/default resource)
pl: Automatyczny (najlepszy/domyślny zasób)

en: Voice call
pl: Połączenie głosowe

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
pl: Wiadomość oryginalna to : <i>" %1 "</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
pl: <qt><i>%1</i> zaprosił Cię do konferencji <b>%2</b><br />%3<br />Jeśli chcesz zaakceptować zaproszenie i dołączyć, <b>wpisz swój pseudonim</b> i naciśnij ok<br />Jeśli chcesz odmówić, naciśnij zaniechaj</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
pl: Zaproszony do konferencji - Wtyczka Jabbera

en: Message has been displayed
pl: Wiadomość została wyświetlona

en: Message has been delivered
pl: Wiadomość została dostarczona

en: Message stored on the server, contact offline
pl: Wiadomość zapisana na serwerze, kontakt niedostępny

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
pl: %1 zakończył(a) jego/jej udział w sesji rozmowy.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
pl: Twoja wiadomość nie mogła być dostarczona: "%1", powód: "%2"

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
pl: Czy chcesz także usunąć autoryzację użytkownika %1, aby zobaczyć Twój status?

en: Kopete File Transfer
pl: Transfer pliku Kopete

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
pl: Wybrałeś już zasób dla kontaktu %1, lecz nadal masz otwarte okna rozmowy z tym kontaktem. Wybrany zasób zostanie zaakceptowany tylko do nowo otwartych okien rozmowy.

en: Jabber Resource Selector
pl: Wybór zasobu Jabbera

en: Change nickname
pl: Zmień pseudonim

en: Change nickname - Jabber Plugin
pl: Zmień pseudonim - Wtyczka Jabbera

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
pl: Proszę podać nowy pseudonim, którego chcesz użyć w pokoju <i>%1</i>

en: Choose Account
pl: Wybierz konto

en: Choose an account to handle the URL %1
pl: Wybierz konto do przechowywania adresu URL %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
pl: Czy chcesz dodać "%1" do Twojej listy kontaktów?

en: Add
pl: Dodaj

en: Do Not Add
pl: Nie dodawaj

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
pl: Czy chcesz usunąć "%1" z Twojej listy kontaktów?

en: Remove
pl: Usuń

en: Do Not Remove
pl: Nie usuwaj

en: Please enter your nickname for the room %1
pl: Wpisz swój pseudonim do pokoju %1

en: You have been invited to %1
pl: Zostałeś zaproszony do %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
pl: Nie można wczytać ikony<br>Program nie może kontynuować

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
pl: Nie można wczytać przycisku obrazka %1<br>Program nie może kontynuować

en: Play over Jabber
pl: Graj przez Jabbera

en: Play KsirK over the Jabber Network
pl: Graj w KsirK przez sieć Jabber

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
pl: Pozwalaj na połączenie z pokojem gier dla wielu użytkowników Jabber KsirK, aby utworzyć nowe gry lub dołączyć do istniejących

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
pl: Nowa standardowa gra sieciowa TCP/IP

en: New TCP/IP
pl: Nowa gra TCP/IP

en: Create a new standard TCP/IP network game
pl: Utwórz nową standardową grę sieciową TCP/IP

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
pl: Dołącz do standardowej gry sieciowej TCP/IP

en: Join TCP/IP
pl: Dołącz do TCP/IP

en: Join a standard TCP/IP network game
pl: Dołącz do standardowej gry sieciowej TCP/IP

en: Display the Current Player's Goal
pl: Pokaż obecny cel gracza

en: Display the current player's goal
pl: Pokaż obecny cel gracza

en: Contextual Help
pl: Pomoc kontekstowa

en: Lets the next player play
pl: Pozwól grać następnemu graczowi

en: Finish moves
pl: Zakończ ruchy

en: Finish moving the current sprites
pl: Zakończ teraz ruchy obrazków tła

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
pl: Nie odnaleziono pliku definicji świata - sprawdź swoją instalację<br>Program nie może kontynuować

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
pl: <font color="red">%1 zajął %2 (poprzednio należało do %3)</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
pl: %1, przegrałeś! Żegnaj...

en: %1: it is up to you again
pl: %1 : teraz Twoja kolej

en: %1 won!
pl: %1 wygrał!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
pl: <big><b>%1</b>, wygrałeś!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
pl: <br>Cel wygranego został określony jako:<br><i>%1</i><br><br>Czy chcesz zagrać ponownie?

en: <br>You conquered all the world!
pl: <br>Podbiłeś cały świat!

en: <br>He conquered all the world!
pl: <br>On podbił cały świat!

en: Do you want to quit the game?
pl: Czy chcesz zakończyć grę ?

[ctx: @action:button]
en: Quit Game
pl: Zakończ grę

en: Before you quit, do you want to save your game?
pl: Czy przed zakończeniem programu chcesz zapisać grę ?

[ctx: @title:window]
en: KsirK - Load Game
pl: KsirK - wczytaj grę

en: Waiting for the connection of %1 network players.
pl: Oczekiwanie na połączenie się %1 graczy sieciowych.

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
pl[0]: <font color="red">%2</font> atakuje z <font color="red">%3</font> 1 armią !<br> Jak chcesz obronić <font color="blue">%4</font> ?
pl[1]: <font color="red">%2</font> atakuje z <font color="red">%3</font> %1 armiami !<br> Jak chcesz obronić <font color="blue">%4</font> ?
pl[2]: <font color="red">%2</font> atakuje z <font color="red">%3</font> %1 armiami !<br> Jak chcesz obronić <font color="blue">%4</font> ?

en: Defend 1
pl: Obrona 1

en: Defend 2
pl: Obrona 2

en: Defend-Auto
pl: Auto-obrona

en: Waiting for %1 players to connect
pl: Oczekiwanie na %1 graczy, którzy mają się połączyć

en: There is no country here!
pl: Tu ma żadnego państwa!

en: You are not the owner of the first country: %1!
pl: Nie jesteś właścicielem pierwszego państwa: %1!

en: You are not the owner of the second country: %1!
pl: Nie jesteś właścicielem drugiego państwa: %1!

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
pl: Chcesz przesunąć armie z %1 do niego samego!

en: %1 is not a neighbour of %2!
pl: %1 nie jest sąsiadem %2 !

en: Moving armies from %1 to %2.
pl: Przesuwanie armii z %1 do %2.

en: You are the owner of the second country: %1!
pl: Jesteś właścicielem drugiego państwa: %1!

en: Ready to fight!
pl: Gotowy/a do walki !

en: <font color="orange">No country here!</font>
pl: <font color="orange">Tu nie ma żadnego państwa!</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
pl: <font color="orange">Nie jesteś właścicielem %1 !</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
pl: <font color="orange">Są tylko %1 armie w %2 !</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
pl: %1, bronisz %2 jego jedyną armią.

en: Exchange armies again or continue?
pl: Wymieniasz znowu armie czy kontynuujesz ?

en: You must distribute
    all your armies
pl: Musisz rozdzielić
    wszystkie swoje armie

en: Battle ongoing.
pl: Bieżąca bitwa.

en: %1, it is up to you.
pl: %1, Twoja kolej.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
pl: Naprawdę chcesz zakończyć obecną grę i zacząć nową?

[ctx: @action:button]
en: Start New Game
pl: Nowa gra

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
pl: <b>Szybkie wprowadzenie do KsirK</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
pl: Ataki i ruchy są wykonywane metodą "przeciągnij i upuść" pomiędzy sąsiednimi krajami.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
pl: Zacznij nową grę albo dołącz do gry sieciowej za pomocą menu lub paska narzędzi...

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
pl: i potem pozwól systemowi poprowadzić Cię przez wiadomości i podpowiedzi pojawiające się nad przyciskami gdy najedziesz nad nie kursorem. Możesz wyłączyć podpowiedzi w oknie opcji.

en: Don't show messages anymore
pl: Nie pokazuj więcej wiadomości

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
pl[0]: %2 należy do %3. 1 armia.
pl[1]: %2 należy do %3. %1 armie.
pl[2]: %2 należy do %3. %1 armii.

en: Cannot save when waiting for a defense.
pl: Nie można zapisać w oczekiwaniu na obronę.

[ctx: @title:window]
en: KsirK - Save Game
pl: KsirK - zapisz grę

en: Saving canceled
pl: Porzucono zapisywanie

en: Game saved to %1
pl: Gra zapisana do %1

en: Only game master can save the game in network playing.
pl: Tylko mistrz gry może zapisać grę podczas rozgrywki sieciowej.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
pl: Atakuj, przeciągając i upuszczając pomiędzy państwami<br>Przenoś armie w ten sam sposób (ostatnia akcja w turze).

en: <b>Nationality:</b>
pl: <b>Narodowość:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
pl: <b>Kontynent:</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
pl: <b>Kraj:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
pl: <b>Właściciel:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
pl: <b><u>Szczegóły kraju</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
pl: <i>Walka trwa...</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
pl[0]: <font color="red">Atak</font> 1 armią.<br>
pl[1]: <font color="red">Atak</font> %1 armiami.<br>
pl[2]: <font color="red">Atak</font> %1 armiami.<br>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
pl[0]: <font color="blue">Obrona</font> 1 armią<br>
pl[1]: <font color="blue">Obrona</font> %1 armiami.<br>
pl[2]: <font color="blue">Obrona</font> %1 armiami.<br>

en: Stop Auto-Attack
pl: Zatrzymaj auto-atak

en: Stop Auto-Defense
pl: Zatrzymaj auto-obronę

en: Valid
pl: Ważny

en: Recycle
pl: Kosz

en: Done
pl: Wykonano

en: %1 army to place | %1 armies to place
pl[0]: %1 armia do rozstawienia
pl[1]: %1 armie do rozstawienia
pl[2]: %1 armii do rozstawienia

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
pl: <u><b>Zmienić niektóre<br>pozycje ?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
pl[0]: 1 armia do rozstawienia
pl[1]: %1 armie do rozstawienia
pl[2]: %1 armii do rozstawienia

en: <b>Armies:</b> %1
pl: <b>Armie:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
pl: <font color="red">stracone armie: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
pl: <font color="blue">stracone armie: %1</font>

en: Preferences
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
pl: Szybkość obrazków tła: wolna, normalna, szybka, błyskawiczna

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
pl: Jeśli tak, odtwarzane są dźwięki; w przeciwnym wypadku nie są one odtwarzane.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
pl: Jeśli tak, wyświetlana jest pomoc; w przeciwnym wypadku nie jest ona wyświetlana.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
pl: Jeśli tak, wyświetlana jest liczba armii w każdym państwie.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
pl: Używany wystrój graficzny.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
pl: Ostatnio używany identyfikator Jabbera.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
pl: Hasło ostatnio używanego identyfikatora Jabbera.

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
pl: Ostatnio używany pokój rozmowy grupowej Jabbera.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
pl: Hasło ostatnio używanego pokoju rozmowy grupowej Jabbera.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
pl: Pseudonim w ostatnio używanym pokoju rozmowy grupowej Jabbera.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
pl: &Gra

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: &Ustawienia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: &Pomoc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: KsirK - World Domination Strategy Game
pl: KsirK - Gra strategiczna o dominacji świata

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
pl: Po pomoc i podręcznik użytkownika, prosimy
    udać się na stronę WWW KsirK'a.

en: Current maintainer
pl: Obecny opiekun

en: Michal Golunski (Polish translation)
pl: Michal Golunski (polskie tłumaczenie)

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
pl: Francuscy uczniowie z "IUP ISI 2007-2008":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
pl: Nowa gra lokalna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
pl: Graj w KsirK przez sieć Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
pl: Dołącz do standardowej gry sieciowej TCP/IP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbLoad)
en: Load...
pl: Wczytaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit)
en: Quit
pl: Zakończ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
pl: Ustawienia KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soundEnabled)
en: Sound enabled
pl: Dźwięk włączony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sprites speed (slow, normal, rapid, immediate):
pl: Szybkość obrazków tła (wolna, normalna, szybka, błyskawiczna):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_helpEnabled)
en: Show help
pl: Pokaż pomoc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showArmiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
pl: Pokaż liczbę armii w państwach

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
pl: Zły format zapisu gry. Oczekiwano %1 a otrzymano %2 !

en: KsirK - Cannot load!
pl: KsirK - nie można wczytać !

en: Current player is: %1
pl: Obecny gracz to: %1

en: Skin file parsing error
pl: Błąd przy przetwarzaniu pliku skórki

en: KsirK - Error
pl: KsirK - błąd

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
pl: Nie odnaleziono Max X dla obrazku tła: nie ma tła!

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
pl: Nie odnaleziono Max Y dla obrazku tła: nie ma tła!

en: Error - Unknown skin int data:
pl: Błąd - Nieznane dane skórki (int):

en: Error - Unknown skin string data:
pl: Błąd - Nieznane dane skórki (ciąg znaków):
