ksirk - en to sa translation catalogue (317 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Africa
sa: आफ्रिका

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop l
en: Alaska
sa: अलास्का

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 16 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 16 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 16 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Alberta
sa: अल्बर्टा

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Algeria
sa: अल्जीरिया

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Arabia
sa: अरब

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Asia
sa: एशिया

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Belgium
sa: बेल्जियम

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Benelux
sa: बेनेलक्स

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Brazil
sa: ब्राजील्

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Chile
sa: चिली

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: China
sa: चीनदेशः

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Colombia
sa: कोलम्बिया

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Eastern US
sa: पूर्वी अमेरिका

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Egypt
sa: मिस्रदेशः

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: Europe
sa: यूरोप

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: France
sa: फ्रांस्देशः

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 142 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 145 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 145 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Gabon
sa: गाबोन

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Groenland
sa: ग्रीनलैण्ड्

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 162 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: India
sa: भारत

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 172 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Indonesia
sa: इन्डोनेशिया

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 182 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 185 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 185 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Iran
sa: इरान्

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 192 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Island
sa: द्वीप

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Italy
sa: इटली

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 206 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 209 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Japan
sa: जापान

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Kazakstan
sa: कजाकिस्तान

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Madagascar
sa: मेडागास्कर

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 238 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Mexico
sa: मेक्सिको

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 248 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Mongolia
sa: मंगोलिया

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New South Wales
sa: न्यू साउथ वेल्स

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New Zealand
sa: न्यूजीलैण्ड्

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 278 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 290 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 290 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Niger
sa: नाइजर

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: North America
sa: उत्तर अमेरिका

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Occidental Australia
sa: पश्चिमास्ट्रेलिया

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 303 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 315 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 315 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Ontario
sa: ओण्टारियो

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Pacific
sa: प्रशान्तसागरीय

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 318 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 330 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 330 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Pakistan
sa: पाकिस्तान

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Papouasie
sa: पापुआ

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 338 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Paraguay
sa: पराग्वे

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Prussia
sa: प्रुशिया

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 358 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 370 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 370 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Quebec
sa: क्युबेक

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Russia
sa: रूसः

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Scandinavia
sa: स्कैण्डिनेविया

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Siberia
sa: साइबेरिया

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: South Africa
sa: दक्षिण आफ्रिका

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: South America
sa: दक्षिण अमेरिका

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: United Kingdom
sa: संयुक्त अधिराज्य

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: United States
sa: संयुक्त राज्य अमेरिका

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 431 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 439 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 439 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Vietnam
sa: वियतनाम

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Western US
sa: पश्चिम अमेरिका

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 451 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Zair
sa: ज़ाइरे

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
sa: %1, भवद्भिः %2 देशाः जित्वा प्रत्येकस्मिन् %3 सेनाः स्थापयितव्याः भविष्यन्ति ।

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
sa: %1, भवता %2 देशाः जितुम् अर्हन्ति ।

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
sa: %1, भवता %2, %3 अपरं महाद्वीपं च स्वपसन्देन जितुम् अर्हति ।

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/static/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
sa: %1, भवता %2 %3 च जितुम् अर्हति ।

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
sa: %1, भवता %2 निराकरणीयं भविष्यति । यदि अन्येन क्रीडकेन निर्मूलितं भवति तर्हि भवद्भिः %3 देशाः जितुम् अर्हन्ति ।

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
sa: एषा त्वचा केनचित् राष्ट्रियतायाः सह वास्तविकस्य इव दृश्यमानं जगत् दर्शयति
    यादृच्छिकरूपेण चयनं कृत्वा विविधानि रोचकलक्ष्याणि प्रस्तावयति

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
sa: पृथिवीसदृशः

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575
en: England
sa: इङ्ग्लैण्ड्

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
sa: मध्यपूर्वः

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
sa: एषा त्वचा केनचित् राष्ट्रियतायाः सह वास्तविकस्य इव दृश्यमानं जगत् दर्शयति
    यादृच्छिकरूपेण चयनं कृत्वा विविधानि रोचकलक्ष्याणि प्रस्तावयति।
    अस्मिन् अ-एनिमेटेड् स्प्राइट्स् दृश्यन्ते

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
sa: न्यूनसजीवः पृथिवीसदृशः

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
sa: एषा त्वचा एकं जगत् दर्शयति यत् वास्तविकं इव दृश्यते यत्र केचन राष्ट्रियताः यादृच्छिकरूपेण चयनिताः सन्ति तथा च विविधानि रोचकलक्ष्याणि प्रस्तावयति।
    सदिशचित्रणात् पूर्वं KsirK इव दृश्यते ।

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
sa: संप्रत्ति

[ctx: @action]
en: Next Player
sa: अग्रिमः खिलाडी

[ctx: @action]
en: Details
sa: वर्णन

[ctx: @action]
en: Goal
sa: ध्येय

[ctx: @action]
en: Enable Arena
sa: अखाड़ा सक्षमं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Attack 1
sa: आक्रमणम् १

[ctx: @action]
en: Attack 2
sa: आक्रमणम् २

[ctx: @action]
en: Attack 3
sa: आक्रमणम् ३

[ctx: @action]
en: Auto Attack
sa: स्वतः आक्रमणम्

[ctx: @action]
en: Move 1
sa: चालः १

[ctx: @action]
en: Move 5
sa: चालनम् ५

[ctx: @action]
en: Move 10
sa: चालः १०

[ctx: @action]
en: Disable Arena
sa: अखाड़ा अक्षम करें

[ctx: @title:window]
en: Invasion
sa: आक्रमणम्

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
sa: भवान् <font color="red">%2</font> इत्यनेन सह <font color="blue">%1</font> आक्रमणं करोति!

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
sa: <br><i>आक्रमणकारीणां सेनानां संख्यां चिनुत।</i>

[ctx: @title:window]
en: Moving
sa: चलन्

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
sa: भवान् <font color="red">%1</font> तः <font color="blue">%2</font>पर्यन्तं सेनाः चालयति!

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
sa: <br><i>गन्तुं सेनानां संख्यां चिनुत।</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
sa: संजालक्रीडाविन्यासे सम्मिलिताः भवन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
sa: संजालविन्यासः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Host:
sa: निमन्त्रकः:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Port:
sa: पोताश्रय:

en: Name already in use. Please choose another one.
sa: पूर्वमेव प्रयुक्तं नाम । अन्यं चिनोतु ।

en: Empty name. Please choose another one.
sa: रिक्त नाम। अन्यं चिनोतु ।

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
sa: खिलाडी संख्या %1, कृपया स्वनाम टङ्कयित्वा स्वराष्ट्रं चिनोतु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
sa: कुलक्रीडकानां संख्या :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
sa: क्रीडकानां संख्यां चिन्वन्तु इति एतत् स्पिनं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
sa: क्रीडकानां संख्यां चिन्वितुं एकः स्पिन-पेटी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
sa: स्थानीयक्रीडकानां संख्या :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
sa: TCP पोर्ट् यस्मिन् संयोजनानि प्रदातुं शक्यते:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin:
sa: चर्म:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
sa: अस्य क्रीडायाः उपयोगाय त्वचां (नक्शा, राष्ट्रियताः इत्यादयः) चिनुत ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
sa: सर्वाणि उपलब्धानि त्वचानि सूचीकृत्य एकः संयोजनः ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsbutton)
en: Download New Skins…
sa: Download नवीन त्वचा...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
sa: लक्ष्यप्रकारः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
sa: क्रीडकानां कृते एतत् चिनुत यत् विजयाय सर्वं जगत् जितुम् अर्हति।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
sa: अस्मिन् मोडे क्रीडकस्य विजयाय सर्वं जगत् जितुम् अर्हति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: World con&quest
sa: विश्वविजय&विजय

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
sa: प्रत्येकं क्रीडकस्य लक्ष्यं नियुक्तं भवतु इति एतत् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
sa: अस्मिन् मोडे प्रत्येकं क्रीडकस्य लक्ष्यं नियुक्तं भविष्यति, यत् तस्य विजयाय प्राप्तव्यं भविष्यति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Reach a goa&l
sa: एकं लक्ष्यं प्राप्य&l

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
sa: निरसयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
sa: अग्रिम

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
sa: Skins निर्देशिका न प्राप्ता - स्वस्य संस्थापनस्य सत्यापनम्
    कार्यक्रमः निरन्तरं कर्तुं न शक्नोति

[ctx: @title:window]
en: Fatal Error
sa: घातक त्रुटिः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
sa: नवीन खेल सारांश

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
sa: त्वचा नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
sa: क्रीडकाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
sa: लक्ष्यप्रकारः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
sa: लक्ष्यप्रकारः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
sa: नामः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
sa: राष्ट्रीय

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
sa: संगणक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
sa: जालकृति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previousButton)
en: Previous
sa: पूर्वतनम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Start
sa: प्रारंभः

en: Reach a goal
sa: लक्ष्यं प्राप्नुवन्तु

en: World conquest
sa: विश्वविजय

en: Yes
sa: आम्‌

en: No
sa: नहि

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
sa: स्वराष्ट्रं चिनुत

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
sa: एकः संयोजनपेटी यः वर्तमानकाले उपलब्धानां राष्ट्राणां सूचीं करोति ।
    तेषु एकं चिनुत। क्रीडायाः समये भवतः राष्ट्रं भविष्यति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
sa: स्वस्य गुप्तशब्दं प्रविशतु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
sa: Pla&yer सङ्गणकम् अस्ति

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
sa: रक्षितः खिलाडी चयनम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
sa: कृपया स्वस्य रक्षितं खिलाडी चिनोतु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton1)
en: OK
sa: अस्तु

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
sa: नवीनः क्रीडा अथवा निर्गमनम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
sa: नवीन खेल

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
sa: नूतनं क्रीडां आरभते

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
sa: किमपि न कुरु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
sa: किमपि न कुरु । गेम बटन्स् उपलभ्यन्ते

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
sa: निर्गम

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
sa: क्षिरK त्यजतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, hostEdit)
en: localhost
sa: localhost इति

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
sa[0]: त्रुटिः - सङ्गणकप्लेयर %2 इत्यस्य स्थापनार्थं अद्यापि १ सेना आसीत् चेत् कोऽपि ग्राहकदेशः न चयनितः । इदं www.gna.org इत्यत्र सम्भवतः #2232 इति बग् अस्ति ।
sa[1]: त्रुटिः - सङ्गणकप्लेयर %2 इत्यस्य %1 सेनाः स्थापनीयाः आसन् तदा कोऽपि ग्राहकदेशः न चयनितः । इदं www.gna.org इत्यत्र सम्भवतः #2232 इति दोषः अस्ति ।

[ctx: @title:window]
en: Network Configuration
sa: संजालविन्यासः

en: Please type in the port number on which to offer connections:
sa: कृपया यस्मिन् पोर्ट् सङ्ख्यायां संयोजनानि प्रदातुं शक्यन्ते तत् टङ्कयन्तु:

en: Do you really want to end your current game and join another?
sa: किं भवन्तः वास्तवमेव स्वस्य वर्तमानक्रीडां समाप्तं कृत्वा अन्यस्मिन् सम्मिलितुं इच्छन्ति?

[ctx: @title:window]
en: New Game Confirmation
sa: नवीनं क्रीडापुष्टिः

[ctx: @action:button]
en: Join New Game
sa: New Game इत्यत्र सम्मिलिताः भवन्तु

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
sa: %1 (%2) क्रीडायां सम्मिलितः ; %3 खिलाडयः संयोजयितुं प्रतीक्षन्ते

en: Please choose another name.
sa: कृपया अन्यत् नाम चिनुत।

[ctx: @title:window]
en: Name Already Used
sa: नाम पूर्वमेव प्रयुक्तम्

en: Player number %1, what's your name?
sa: खिलाडी संख्या %1, भवतः नाम किम्?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
sa: त्रुटिः - खिलाडी %1, भवता नाम चिन्वितव्यम् ।

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
sa: खिलाडी%1

en: Please choose another nation.
sa: कृपया अन्यं राष्ट्रं चिनुत।

[ctx: @title:window]
en: Nation Already Used
sa: राष्ट्रं पूर्वमेव प्रयुक्तम्

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
sa: KsirK - सर्वरेण सह संयोजनं नष्टम्!
    किं कर्तुम् इच्छसि ?

[ctx: @title:window]
en: Starting a New Game or Exit.
sa: नूतनं क्रीडां आरभ्य निर्गमनं वा।

[ctx: @action:button]
en: New Game
sa: नवीन खेल

[ctx: @action:button]
en: Exit
sa: निर्गम

[ctx: @action:button]
en: Do Nothing
sa: किमपि न कुरु

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
sa: ग्राहकेन सह सम्पर्कः नष्टः।
    क्षणाय भवन्तः केवलं क्रीडां रक्षित्वा नूतनं आरभुं वा त्यक्तुं वा शक्नुवन्ति ।
    भविष्ये संस्करणे एतत् सुदृढं भविष्यति ।

[ctx: @title:window]
en: Lost Connection to Client
sa: क्लायन्ट् प्रति सम्पर्कः नष्टः

en: Do want to save your game?
sa: भवतः क्रीडां रक्षितुम् इच्छति वा ?

en: %1: %2 armies to place
sa: %1: %2 सेनाः स्थापयितुं

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
sa: अधुना स्वदेशेषु स्वसेनाः स्थापयन्तु<br> लक्ष्यदेशेषु क्लिक् कृत्वा ।

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
sa: %1, भवतः लक्ष्यं प्रदर्शितं भविष्यति । कृपया<br> अन्यः कोऽपि खिलाडी तत् द्रष्टुं न शक्नोति इति सुनिश्चितं कुर्वन्तु!

[ctx: @title:window]
en: Displaying Goal
sa: लक्ष्यं प्रदर्शयन्

en: %1 chooses its defense
sa: %1 स्वस्य रक्षणं चिनोति

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
sa: %1 पुनःप्रयोगस्य समाप्त्यर्थं चयनं कुर्वन्तु; अधुना %2 क्रीडकाः सन्ति ये एवम् इच्छन्ति

en: Problem : no one destroyed
sa: समस्या : कश्चित् न नष्टवान्

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
sa: भवान् अमान्यगुप्तशब्दं प्रविष्टवान् ।
    कृपया पुनः प्रयासं कुर्वन्तु।

[ctx: @title:window]
en: Invalid Password
sa: अमान्य गुप्तशब्दः

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
sa: %1, भवता एतत् वारं किमपि न क्रीडितम् ।
    किं भवन्तः वास्तवमेव स्वस्य वारं नष्टं कर्तुम् इच्छन्ति ?

[ctx: @title:window]
en: Next Player Confirmation
sa: अग्रिमः खिलाडी पुष्टिः

[ctx: @action:button]
en: Next Player
sa: अग्रिमः खिलाडी

en: You must conquer the World!
sa: भवता विश्वं जितुम् अवश्यं!

en: %1 (already dead)
sa: %1 (पूर्वमेव मृतम्)

en: Error: no player to destroy
sa: त्रुटिः : नाशयितुं कोऽपि खिलाडी नास्ति

en: <br>%1 is still alive…
sa: <br>%1 अद्यापि जीवति...

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer… | <br>%2, you still have %1 countries to conquer…
sa[0]: <br>%2, भवतः अद्यापि १ देशः जितुम् अस्ति...
sa[1]: <br>%2, भवतः अद्यापि %1 देशाः जितुम् अस्ति...

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
sa[0]: <br>भवतः लक्ष्यं प्राप्तम् : %2 मृतः भवतः %1 देशः अस्ति ।
sa[1]: <br>भवतः लक्ष्यं प्राप्तम् : %2 मृतः अस्ति तथा च भवतः %1 देशाः सन्ति ।

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them… | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them…
sa[0]: <br>%2, भवतः पर्याप्ताः देशाः सन्ति किन्तु तेषु %3 इत्यत्र अपि भवतः 1 अधिकं सेना स्थापनीयम्...
sa[1]: <br>%2, भवतः पर्याप्ताः देशाः सन्ति किन्तु तेषु %3 मध्ये %1 तः अधिकानि सेनाः स्थापनीयानि...

en: <br>%1, you still have to conquer
sa: <br>%1, भवता अद्यापि विजयः कर्तव्यः

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
sa[0]: १ देशे %2
sa[1]: %1 देशेषु %2

[ctx: @item:intext country list separator of last item]
en:  and
sa:  तथा

[ctx: @item:intext country list separator of non-last item]
en: ,
sa: , ९.

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
sa: %2 मध्ये %1

[ctx: @title:window]
en: Goal Display
sa: लक्ष्यप्रदर्शनम्

en: No message…
sa: न सन्देशः...

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
sa: पूलसञ्चिकानाम न प्राप्तम्
    कार्यक्रमः निरन्तरं कर्तुं न शक्नोति

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
sa: नक्शामास्कप्रतिमा न प्राप्तम्
    कार्यक्रमः निरन्तरं कर्तुं न शक्नोति

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
sa: %1 सेनाः %2 तः %3 यावत् चालयितुं न शक्यते

en: Moving %1 armies from %2 to %3
sa: %1 सेनाः %2 तः %3 यावत् स्थानान्तरयन्

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sa: ध्वनिमार्गः न प्राप्तः - स्वस्य संस्थापनस्य सत्यापनम्<br> कार्यक्रमः निरन्तरं कर्तुं न शक्नोति

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sa: ध्वनितोपः न प्राप्तः - स्वस्य संस्थापनस्य सत्यापनम्<br> कार्यक्रमः निरन्तरं कर्तुं न शक्नोति

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
sa: ध्वनि-दुर्घटना न प्राप्ता - स्वस्य संस्थापनस्य सत्यापनम्
    कार्यक्रमः निरन्तरं कर्तुं न शक्नोति

en: Problem: no one destroyed
sa: समस्या : कश्चित् न नष्टवान्

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
sa: बगः कः ०, १ वा २ भवेत् ।

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
sa: चिह्नं लोड् कर्तुं न शक्यते<br> कार्यक्रमः निरन्तरं कर्तुं न शक्नोति

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
sa: बटनप्रतिमा %1 लोड् कर्तुं न शक्यते<br> कार्यक्रमः निरन्तरं कर्तुं न शक्नोति

[ctx: @action]
en: New Standard TCP/IP Network Game
sa: नवीन मानक TCP/IP संजालक्रीडा

[ctx: @action]
en: New TCP/IP
sa: नवीनं TCP/IP

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new standard TCP/IP network game
sa: एकं नूतनं मानकं TCP/IP संजालक्रीडां रचयन्तु

[ctx: @action]
en: Join a Standard TCP/IP Network Game
sa: एकस्मिन् मानक TCP/IP संजालक्रीडायां सम्मिलितं भवन्तु

[ctx: @action]
en: Join TCP/IP
sa: TCP/IP इत्यत्र सम्मिलितं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Join a standard TCP/IP network game
sa: मानक TCP/IP संजालक्रीडायां सम्मिलितं भवन्तु

[ctx: @action]
en: Display the Current Player's Goal
sa: वर्तमानक्रीडकस्य लक्ष्यं प्रदर्शयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the current player's goal
sa: वर्तमानक्रीडकस्य लक्ष्यं प्रदर्शयन्तु

[ctx: @action]
en: Contextual Help
sa: सन्दर्भ सहायता

[ctx: @info:tooltip]
en: Let the next player play
sa: अग्रिमः क्रीडकः क्रीडतु

[ctx: @action]
en: Finish Moves
sa: समाप्तं चालयति

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish moving the current sprites
sa: वर्तमानस्प्राइट्स् चालनं समाप्तं कुर्वन्तु

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sa: विश्वपरिभाषासञ्चिका न प्राप्ता - स्वस्य संस्थापनस्य सत्यापनम्<br> कार्यक्रमः निरन्तरं कर्तुं न शक्नोति

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
sa: <font color="red">%1 %3</font>तः %2 जित्वा

en: %1, you are defeated! Bye, bye…
sa: %1, त्वं पराजितः असि! बाय, बाय...

en: %1: it is up to you again
sa: %1: पुनः भवतः निर्णयः अस्ति

en: %1 won!
sa: %1 विजयी अभवत्!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
sa: <big><b>%1</b> , त्वं जितवान् !</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
sa: <br>विजेतायाः लक्ष्यं एवं उक्तम् आसीत् यत् -<br> <i>%1</i><br><br> पुनः क्रीडितुं इच्छसि वा ?

en: <br>You conquered all the world!
sa: <br>त्वं सर्वं जगत् जितवान् !

en: <br>He conquered all the world!
sa: <br>सः सर्वं जगत् जितवान्!

en: Do you want to quit the game?
sa: किं त्वं क्रीडां त्यक्तुम् इच्छसि ?

[ctx: @action:button]
en: Quit Game
sa: क्रीडां त्यजतु

en: Before you quit, do you want to save your game?
sa: भवन्तः त्यक्तुं पूर्वं स्वक्रीडां रक्षितुम् इच्छन्ति वा?

[ctx: @title:window]
en: Load Game
sa: लोड गेम

en: Waiting for the connection of %1 network players.
sa: %1 संजालक्रीडकानां संयोजनस्य प्रतीक्षां कुर्वन् ।

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
sa[0]: <font color="red">%2</font> भवन्तं <font color="red">%3</font> तः 1 सेनायाः सह आक्रमणं करोति!<br> <font color="blue">%4 इत्यस्य</font> रक्षणं कथं कर्तुम् इच्छति ?
sa[1]: <font color="red">%2</font> भवन्तं <font color="red">%3</font> तः %1 सेनाभिः सह आक्रमणं करोति!<br> भवन्तः <font color="blue">%4 इत्यस्य</font> रक्षणं कथं कर्तुम् इच्छन्ति ?

[ctx: @action:button]
en: Defend 1
sa: रक्षणम् 1

[ctx: @action:button]
en: Defend 2
sa: रक्षणम् २

[ctx: @action:button]
en: Defend-Auto
sa: रक्षा-स्वतः

en: Waiting for %1 players to connect
sa: %1 खिलाडयः संयोजयितुं प्रतीक्षन्ते

en: There is no country here!
sa: अत्र देशः नास्ति !

en: You are not the owner of the first country: %1!
sa: प्रथमदेशस्य स्वामी न असि: %1!

en: You are not the owner of the second country: %1!
sa: द्वितीयस्य देशस्य स्वामी न असि: %1!

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
sa: भवान् %1 तः स्वयमेव सेनाः स्थानान्तरयितुं प्रयतते!

en: %1 is not a neighbour of %2!
sa: %1 %2 इत्यस्य प्रतिवेशी नास्ति!

en: Moving armies from %1 to %2.
sa: %1 तः %2 पर्यन्तं सेनाः स्थानान्तरयन् ।

en: You are the owner of the second country: %1!
sa: त्वं द्वितीयदेशस्य स्वामी असि: %1!

en: Ready to fight!
sa: युद्धाय सज्जाः !

en: <font color="orange">No country here!</font>
sa: <font color="orange">नात्र देशः !</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
sa: <font color="orange">भवन्तः %1 इत्यस्य स्वामी न सन्ति!</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
sa: <font color="orange">%2 मध्ये केवलं %1 सेनाः सन्ति!</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
sa: %1, भवन्तः %2 मध्ये भवतः एकमात्रेन सेनायाः सह रक्षणं कुर्वन्ति ।

en: Exchange armies again or continue?
sa: पुनः सेनानां आदानप्रदानं कुर्वन्तु वा निरन्तरं कुर्वन्ति वा ?

en: You must distribute
    all your armies
sa: भवता अवश्यं वितरितव्यम्
    तव सर्वाणि सेनाः

en: Battle ongoing.
sa: युद्धं प्रचलति।

en: %1, it is up to you.
sa: %1, भवतः निर्णयः अस्ति ।

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
sa: किं भवन्तः वास्तवमेव स्वस्य वर्तमानक्रीडां समाप्तं कृत्वा नूतनं क्रीडां आरभतुम् इच्छन्ति?

en: New game confirmation
sa: नवीनं क्रीडायाः पुष्टिः

[ctx: @action:button]
en: Start New Game
sa: नूतनं क्रीडां आरभत

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
sa: <b>क्षिरK quick Introduction</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
sa: आक्रमणानि चालनानि च समीपस्थदेशानां मध्ये drag & drop इत्यस्य माध्यमेन निर्गच्छन्ति।

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar…
sa: नूतनं क्रीडां आरभत अथवा मेनू अथवा टूलबार इत्यनेन सह संजालक्रीडां सम्मिलितं कुर्वन्तु...

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
sa: तथा च ततः परं भ्रमन् बटन्-उपरि दृश्यमानानां सन्देशानां, साधन-युक्तीनां च माध्यमेन प्रणाली भवन्तं मार्गदर्शनं करोतु । विकल्पविण्डो मध्ये bubble सहायतां निष्क्रियं कर्तुं शक्नुवन्ति ।

en: Don't show messages anymore
sa: इतः परं सन्देशान् मा दर्शयन्तु

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
sa[0]: %2 %3 इत्यस्य अस्ति । १ सेना ।
sa[1]: %2 %3 इत्यस्य अस्ति । %1 सेनाः ।

en: Cannot save when waiting for a defense.
sa: रक्षां प्रतीक्षमाणः रक्षितुं न शक्नोति।

[ctx: @title:window]
en: Save Game
sa: गेम रक्षतु

en: Saving canceled
sa: रक्षणं रद्दं कृतम्

en: Game saved to %1
sa: क्रीडा %1 इत्यत्र रक्षिता

en: Only game master can save the game in network playing.
sa: केवलं गेम मास्टरः एव जालक्रीडायां क्रीडां रक्षितुं शक्नोति ।

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
sa: देशानाम् मध्ये drag &amp; drop द्वारा आक्रमणं कुर्वन्तु<br> सेनाः अपि तथैव चालयन्तु (एकस्य वारस्य अन्तिमक्रिया)।

en: <b>Nationality:</b>
sa: <b>राष्ट्रीय:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
sa: <b>महाद्वीपः</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
sa: <b>देशः</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
sa: <b>स्वामी :</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
sa: <b><u>देशविवरणम्</u></b>

en: <i>Fighting in progress…</i>
sa: <i>युद्धं प्रचलति...</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
sa[0]: १ सेनायाः <font color="red">आक्रमणम्</font> ।<br>
sa[1]: %1 सेनाभिः सह <font color="red">आक्रमणं कुर्वन्तु</font> ।<br>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
sa[0]: १ सेनायाः सह <font color="blue">रक्षणं कुर्वन्तु</font> ।<br>
sa[1]: %1 सेनाभिः सह <font color="blue">रक्षणं कुर्वन्तु</font> ।<br>

[ctx: @action:button]
en: Stop Auto-Attack
sa: स्वतः आक्रमणं स्थगयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Stop Auto-Defense
sa: स्वतः रक्षां स्थगयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Valid
sa: मान्य

[ctx: @action:button]
en: Recycle
sa: पुनः प्रयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Done
sa: कृतम्‌

en: %1 army to place | %1 armies to place
sa[0]: %1 सेना स्थानं प्रति
sa[1]: %1 सेनाः स्थापयितुं

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
sa: <u><b>केचन परिवर्तयन्तु<br> नियुक्तयः?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
sa[0]: १ सेनास्थानम्
sa[1]: %1 सेनाः स्थापयितुं

en: <b>Armies:</b> %1
sa: <b>सेनाः</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
sa: <font color="red">नष्टसेना: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
sa: <font color="blue">नष्टसेना: %1</font>

[ctx: @title:tab]
en: Preferences
sa: प्राधान्यानि

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
sa: स्प्राइट्स् वेगः : मन्दः, सामान्यः, द्रुतः, तत्कालः

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
sa: यदि सत्यं तर्हि शब्दाः वाद्यन्ते; ते अन्यथा न भवन्ति।

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
sa: यदि सत्यं तर्हि साहाय्यं प्रदर्शितं भवति; ते अन्यथा न भवन्ति।

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
sa: यदि सत्यं तर्हि प्रत्येकस्मिन् देशे सेनासङ्ख्या प्रदर्शिता भवति ।

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
sa: प्रयोक्तव्यः चित्रात्मकः विषयः ।

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sa: &क्रीडा

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sa: &सेटिंग्स

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sa: &साहाय्यम्‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

en: KsirK
sa: क्षिरK

en: World Domination Strategy Game
sa: विश्व वर्चस्व रणनीति खेल

en: (c) 2002-2015, Gaël de Chalendar
sa: (ग) 2002-2015, गेल डी चलेण्डर

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
sa: साहाय्यार्थं उपयोक्तृपुस्तिकायाः च कृते कृपया पश्यन्तु
    the KsirK जालस्थलम् ।

en: Gaël de Chalendar aka Kleag
sa: चैलेंजर गेल उर्फ क्लेग

en: Nemanja Hirsl
sa: नेमन्जा हिर्स्ल

en: Current maintainer
sa: वर्तमान परिपालकः

en: Robin Doer
sa: रोबिन् कर्ता

en: Albert Astals Cid
sa: अल्बर्ट एस्टल्स सिड

en: Michal Golunski (Polish translation)
sa: Michal Golunski (पोलिश अनुवाद)

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
sa: 'IUP ISI 2007-2008' इत्यस्य फ्रेंच-छात्राः :

en: &nbsp;&nbsp;Anthony Rey<br/>&nbsp;&nbsp;Benjamin Lucas<br/>&nbsp;&nbsp;Benjamin Moreau<br/>&nbsp;&nbsp;Gaël Clouet<br/>&nbsp;&nbsp;Guillaume Pelouas<br/>&nbsp;&nbsp;Joël Marco<br/>&nbsp;&nbsp;Laurent Dang<br/>&nbsp;&nbsp;Nicolas Linard<br/>&nbsp;&nbsp;Vincent Sac
sa: एन्थोनी रे<br/> बेन्जामिन लुकास<br/> बेन्जामिन मोरेउ<br/> Gaël Clouet इति<br/> गुइल्म पेलोउआस<br/> जोएल मार्को<br/> लॉरेण्ट् डाङ्ग<br/> निकोलस लिनार्ड<br/> विन्सेन्ट सैक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lTitle)
en: <h1>KsirK</h1>
sa: <h1>क्षिरK</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
sa: नवीन स्थानीय खेल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
sa: नवीन मानक TCP/IP संजालक्रीडा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
sa: मानक TCP/IP संजालक्रीडायां सम्मिलितं भवन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbLoad)
en: Load…
sa: भार…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit)
en: Quit
sa: परिजहातु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soundEnabled)
en: Sound enabled
sa: ध्वनिः सक्षमः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sprites speed (slow, normal, rapid, immediate):
sa: स्प्राइट्स् गतिः (मन्दः, सामान्यः, द्रुतः, तत्कालः):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_helpEnabled)
en: Show help
sa: सहायतां दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showArmiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
sa: देशेषु सेनानां संख्यां दर्शयतु

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
sa: गलत सेव गेम प्रारूप। %1 प्रतीक्ष्य %2 प्राप्तवान्!

en: Current player is: %1
sa: वर्तमानः खिलाडी अस्ति: %1

en: Skin file parsing error
sa: त्वचासञ्चिकाविश्लेषणदोषः

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
sa: स्प्राइट् कृते Max X न प्राप्यते: पृष्ठभूमिः नास्ति!

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
sa: स्प्राइट् कृते Max Y न प्राप्यते: पृष्ठभूमिः नास्ति!

en: Error - Unknown skin int data:
sa: त्रुटिः - अज्ञात skin int data:

en: Error - Unknown skin string data:
sa: त्रुटिः - अज्ञात त्वचा स्ट्रिंग् दत्तांशः:
