ksirk - en to sl translation catalogue (473 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Africa
sl: Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop l
en: Alaska
sl: Aljaska

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Algeria
sl: Alžirija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Arabia
sl: Arabija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Asia
sl: Azija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Belgium
sl: Belgija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Benelux
sl: Beneluks

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Brazil
sl: Brazilija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Chile
sl: Čile

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: China
sl: Kitajska

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Colombia
sl: Kolumbija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Eastern US
sl: Vzhodna ZDA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Egypt
sl: Egipt

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: Europe
sl: Evropa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: France
sl: Francija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Groenland
sl: Grenlandija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 162 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: India
sl: Indija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 172 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Indonesia
sl: Indonezija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 192 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Island
sl: Islandija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Italy
sl: Italija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 206 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 209 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Japan
sl: Japonska

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Kazakstan
sl: Kazahstan

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Madagascar
sl: Madagaskar

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 238 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Mexico
sl: Mehika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 248 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Mongolia
sl: Mongolija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New South Wales
sl: Novi Južni Wales

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New Zealand
sl: Nova Zelandija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: North America
sl: Severna Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Occidental Australia
sl: Zahodna Avstralija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Pacific
sl: Pacifik

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Papouasie
sl: Papua Nova Gvineja

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 338 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Paraguay
sl: Paragvaj

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Prussia
sl: Prusija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Russia
sl: Rusija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Scandinavia
sl: Skandinavija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Siberia
sl: Sibirija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: South Africa
sl: Južna Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: South America
sl: Južna Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: United Kingdom
sl: Velika Britanija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: United States
sl: Združene Države

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Western US
sl: Zahodna ZDA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
sl: %1, morali boste zavzeti %2 držav in v vsako postaviti %3 vojske.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
sl: %1, zavzeti boste morali %2 držav.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
sl: %1, zavzeti boste morali %2, %3 in celino po vaši izbiri.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/static/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
sl: %1, zavzeti boste morali %2 in %3.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
sl: %1, pokončati boste morali %2. Če ga pokonča kdo od ostalih igralcev, boste morali zavzeti %3 držav.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
sl: Ta preobleka prikaže svet, kakršen je v resnici, z nekaterimi naključno
    izbranimi narodnostmi in različnimi zanimivimi cilji

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
sl: Podobna Zemlji

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575
en: England
sl: Anglija

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
sl: Srednji Vzhod

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
sl: Ta preobleka prikaže svet, kakršen je v resnici,z nekaterimi naključno
    izbranimi narodnostmi in različnimi zanimivimi cilji.
    Liki niso animirani

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
sl: Manj animirana, podobna Zemlji

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
sl: Ta preobleka prikaže svet, kakršen je v resnici, z nekaterimi naključno izbranimi narodnostmi in različnimi zanimivimi cilji.
    Izgleda kot KsirK pred vektorsko grafiko.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
sl: Stara

en: Next Player
sl: Naslednji igralec

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Goal
sl: Cilj

en: Enable Arena
sl: Omogoči areno

en: Attack 1
sl: Napad 1

en: Attack 2
sl: Napad 2

en: Attack 3
sl: Napad 3

en: Auto attack
sl: Samodejni napad

en: Move 1
sl: Premakni 1

en: Move 5
sl: Premakni 5

en: Move 10
sl: Premakni 10

en: Disable Arena
sl: Onemogoči areno

[ctx: @title:window]
en: Invasion
sl: Invazija

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
sl: Napadate <font color="blue">%1</font> iz <font color="red">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
sl: <br><i>Izberite število vpadnih vojsk.</i>

[ctx: @title:window]
en: Moving
sl: Premikanje

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
sl: Vojsko premikate iz <font color="red">%1</font> v <font color="blue">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
sl: <br><i>Izberite število vojsk, ki jih želite premakniti.</i>

en: Nickname
sl: Vzdevek

en: Skin
sl: Preobleka

en: Nb players
sl: Št. igralcev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
sl: Povezava na omrežje Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Jabber ID:
sl: ID za Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectbutton)
en: Connect
sl: Poveži se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
sl: Stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
sl: Pridruževanje klepetalnici KsirK na Jabberju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
sl: JID klepetalnice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
sl: Vzdevek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
sl: Geslo klepetalnice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
sl: Pridruži se klepetalnici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
sl: Igre v klepetalnici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
sl: Začni novo igro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
sl: Pridruži se izbrani igri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadsavedgamebutton)
en: Load a Saved Game...
sl: Naloži shranjeno igro...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
sl: <b>Opomba:</b> igranje prek omrežja Jabber je nepreizkušena zmožnost v KsirK.<br/>Porazdelitev vojske na začetku igre je zelo počasna (pričakujte čase okrog minute).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
sl: Prekliči

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
sl: Nastavitev vključevanja v mrežno igro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
sl: Omrežne nastavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Host:
sl: Gostitelj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Port:
sl: Vrata:

en: Name already in use. Please choose another one.
sl: Ime je že v uporabi. Izberite drugega.

en: Empty name. Please choose another one.
sl: Prazno ime. Izberite drugega.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
sl: Igralec številka %1, vnesite vaše ime in izberite narodnost:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameDialog)
en: KsirK - New game properties
sl: Ksirk - lastnosti nove igre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
sl: Skupno število igralcev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
sl: Uporabite, da spremenite število igralcev.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
sl: Vrtilno polje za izbor števila igralcev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
sl: Število krajevnih igralcev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
sl: Vnesite vrata TCP, na katerih želite ponujati povezavo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin:
sl: Preobleka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
sl: Izberite preobleko (karta, države, itd.), ki bo uporabljena v tej igri.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
sl: Prikaz preoblek, ki so na voljo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ghnsbutton)
en: Download New Skins...
sl: Prejmi nove preobleke...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
sl: Vrsta cilja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
sl: Izberite to, da bodo morali igralci zavzeti ves svet, če bodo želeli zmagati.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
sl: V tem načinu bo igralec moral zavzeti ves svet, če bo želel zmagati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: World con&quest
sl: Osvojitev svet&a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
sl: Izberite to, če želite, da se cilj zada vsakemu igralcu posebej.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
sl: V tem načinu bo vsakemu igralcu dan svoj cilj, ki ga bo moral doseči za zmago.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Reach a goa&l
sl: Dosega ci&lja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next >>
sl: Naprej >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
sl: Mape s preoblekami ni bilo mogoče najti - preverite vašo namestitev.
    Program ne more nadaljevati

en: Fatal Error!
sl: Usodna napaka!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
sl: Povzetek nove igre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
sl: ime preobleke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
sl: Igralci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
sl: Vrsta cilja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
sl: vrsta cilja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
sl: Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
sl: Narodnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
sl: Računalnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
sl: Omrežje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previousButton)
en: << Previous
sl: << Nazaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Start
sl: Začni

en: Reach a goal
sl: Dosega cilja

en: World conquest
sl: Osvojitev sveta

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
sl: Nastavitve igralca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
sl: Igralec številka %1, vnesite vaše ime in izberite narodnost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
sl: Izberite vašo narodnost

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
sl: Prikaz držav, ki so trenutno na voljo.
    Izberite eno izmed njih. S to državo boste igrali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
sl: Vnesite svoje geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
sl: Igra&lec je računalnik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
sl: Izbira shranjenega igralca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
sl: Izberite svojega shranjenega igralca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton1)
en: OK
sl: V redu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
sl: Nova igra ali izhod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
sl: Nova igra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
sl: Začne novo igro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
sl: Ne naredi ničesar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
sl: Ne naredi ničesar. Na voljo bodo gumbi za igro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
sl: Končaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
sl: Končaj KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
sl: Zmagal je %1! Ali želite igrati ponovno?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
sl[0]: Napaka - računalniški igralec %2 ni izbral ciljne države, a bi moral postaviti še %1 vojsko. To je verjetno hrošč #2232 na www.gna.org.
sl[1]: Napaka - računalniški igralec %2 ni izbral ciljne države, a bi moral postaviti še %1 vojski. To je verjetno hrošč #2232 na www.gna.org.
sl[2]: Napaka - računalniški igralec %2 ni izbral ciljne države, a bi moral postaviti še %1 vojske. To je verjetno hrošč #2232 na www.gna.org.
sl[3]: Napaka - računalniški igralec %2 ni izbral ciljne države, a bi moral postaviti še %1 vojsk. To je verjetno hrošč #2232 na www.gna.org.

en: Fatal Error
sl: Usodna napaka

en: KsirK - Network configuration
sl: KsirK - omrežne nastavitve

en: Please type in the port number on which to offer connections:
sl: Vnesite številko vrat, na katerih želite ponujati povezavo:

en: Do you really want to end your current game and join another?
sl: Ali želite res končati trenutno igro in se pridružiti drugi?

en: New game confirmation
sl: Potrditev nove igre

[ctx: @action:button]
en: Join New Game
sl: Pridruži se novi igri

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
sl: %1 (%2) se je pridružil igri; čakanje na povezavo še %3 igralcev

en: Please choose another name
sl: Izberite drugo ime

en: KsirK - Name already used!
sl: KsirK - ime je že v uporabi!

en: Player number %1, what's your name?
sl: Igralec številka %1, kako vam je ime?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
sl: Napaka - igralec %1, izbrati si morate ime.

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
sl: Igralec%1

en: Please choose another nation
sl: Izberite drugo narodnost

en: KsirK - Nation already used!
sl: KsirK - narodnost je že v uporabi!

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
sl: KsirK - povezava s strežnikom je bila izgubljena!
    Kaj želite narediti?

en: Starting a new game or exit.
sl: Začetek nove igre ali izhod.

en: Do nothing
sl: Ne naredi ničesar

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
sl: Povezava z odjemalcem je bila izgubljena.
    Trenutno lahko le shranite igro in začnete z novo ali pa končate igro.
    To bo izboljšano v naslednjih različicah.

en: KsirK - Lost connection to client!
sl: KsirK - povezava z odjemalcem je bila izgubljena!

en: Do want to save your game?
sl: Ali želite shraniti igro?

en: %1: %2 armies to place
sl: %1: postaviti morate še %2 vojsk

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
sl: Sedaj postavite vojske v svoje države<br>tako, da nanje kliknete.

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
sl: %1, prikazan bo vaš cilj. Poskrbite, da<br>ga ne bo videl noben drug igralec!

en: KsirK - Displaying Goal
sl: KsirK - prikaz cilja

en: %1 chooses its defense
sl: %1 izbere svojo obrambo

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
sl: %1 je končal(a) s spreminjanjem postavitev; število igralcev, ki si to želijo, je sedaj %2

en: Problem : no one destroyed
sl: Težava: nihče ni bil uničen

en: KsirK - Error!
sl: KsirK - napaka!

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
sl: Vnesli ste neveljavno geslo.
    Poskusite znova.

en: KsirK - Invalid password!
sl: KsirK - neveljavno geslo!

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
sl: %1, v tej potezi še niste igrali.
    Ali želite res preskočiti to potezo?

en: Really Next Player?
sl: Res naslednji igralec?

[ctx: @action:button]
en: Next Player
sl: Naslednji igralec

en: You must conquer the World!
sl: Zavzeti morate svet!

en: %1 (already dead)
sl: %1 (že mrtev)

en: Error: no player to destroy
sl: Napaka: brez igralcev za uničiti

en: <br>%1 is still alive...
sl: <br>%1 je še živ ...

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
sl[0]: <br>%2, še vedno morate zavzeti %1 državo...
sl[1]: <br>%2, še vedno morate zavzeti %1 državi...
sl[2]: <br>%2, še vedno morate zavzeti %1 države...
sl[3]: <br>%2, še vedno morate zavzeti %1 držav...

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
sl[0]: <br>Dosegli ste cilj: %2 je mrtev in posedujete %1 državo.
sl[1]: <br>Dosegli ste cilj: %2 je mrtev in posedujete %1 državi.
sl[2]: <br>Dosegli ste cilj: %2 je mrtev in posedujete %1 države.
sl[3]: <br>Dosegli ste cilj: %2 je mrtev in posedujete %1 držav.

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
sl[0]: <br>%2, držav imate dovolj, a morate postaviti več kot %1 vojsko v %3 izmed njih...
sl[1]: <br>%2, držav imate dovolj, a morate postaviti več kot %1 vojski v %3 izmed njih...
sl[2]: <br>%2, držav imate dovolj, a morate postaviti več kot %1 vojske v %3 izmed njih...
sl[3]: <br>%2, držav imate dovolj, a morate postaviti več kot %1 vojsk v %3 izmed njih...

en: <br>%1, you still have to conquer
sl: <br>%1, še vedno morate zavzeti

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
sl[0]: %1 državo v %2
sl[1]: %1 državi v %2
sl[2]: %1 države v %2
sl[3]: %1 držav v %2

en:  and
sl:  in

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
sl: %1 v %2

en: KsirK - Goal Display
sl: KsirK - prikaz cilja

en: No message...
sl: Brez sporočila ...

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
sl: Ni bilo mogoče najti datoteke za zalogo.
    Program ne more nadaljevati

en: Error!
sl: Napaka!

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
sl: Ni bilo mogoče najti slike maske zemljevida.
    Program ne more nadaljevati

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
sl: %1 vojsk ni mogoče premakniti iz %2 v %3

en: Moving %1 armies from %2 to %3
sl: Premikam %1 vojsk iz %2 v %3

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sl: Zvoka za met kocke ni bilo mogoče najti - preverite namestitev.<br>Program ne more nadaljevati

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sl: Zvoka za top ni bilo mogoče najti - preverite namestitev.<br>Program ne more nadaljevati

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
sl: Zvoka za sesutje ni bilo mogoče najti - preverite namestitev.
    Program ne more nadaljevati

en: Problem: no one destroyed
sl: Težava: nihče ni bil uničen

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
sl: Hrošč: moral bi biti 0, 1 ali 2.

en: Please connect first.
sl: Najprej se povežite.

en: Jabber Error
sl: Napaka Jabberja

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
sl: Podpore za SSL za račun %1 ni mogoče nastaviti. To je verjetno zato, ker vstavek QCA TLS ni nameščen na vašem sistemu.

en: Jabber SSL Error
sl: Jabber - napaka SSL

en: The host name does not match the one in the certificate.
sl: Ime gostitelja se ne ujema s tistim v potrdilu.

en: The certificate is invalid.
sl: Potrdilo ni veljavno.

en: No certificate was presented.
sl: Predloženega ni bilo nobenega potrdila.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
sl: Overitelj potrdil je zavrnil potrdilo.

en: The certificate is not trusted.
sl: Potrdilo ni zaupanja vredno.

en: The signature is invalid.
sl: Podpis je neveljaven.

en: The Certificate Authority is invalid.
sl: Overitelj potrdil ni veljaven.

en: Invalid certificate purpose.
sl: Neveljaven namen potrdila.

en: The certificate is self-signed.
sl: Potrdilo je samo-podpisano.

en: The certificate has been revoked.
sl: Potrdilo je bilo preklicano.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
sl: Presežena je bila največja dolžina verige potrdil.

en: The certificate has expired.
sl: Potrdilo je preteklo.

en: The Certificate Authority has expired.
sl: Overitelj potrdil je pretekel.

en: Validity is unknown.
sl: Veljavnost ni znana.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sl: <qt><p>Veljavnosti istovetnosti in potrdila za strežnik %1 (račun %2) ni bilo mogoče potrditi:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Ali želite nadaljevati?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sl: <qt><p>Veljavnosti potrdila za strežnik %1 ni bilo mogoče potrditi za račun %2: %3</p> <p>Ali želite nadaljevati?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
sl: Težava s potrdilom za povezavo za Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
sl: Šifrirane povezave s strežnikom za Jabber ni bilo mogoče vzpostaviti.

en: Jabber Connection Error
sl: Napaka v povezavi za Jabber

en: Malformed packet received.
sl: Prejet napačno oblikovan paket.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
sl: Prišlo je do nepopravljive napake v protokolu.

en: Generic stream error.
sl: Splošna napaka pretoka.

en: There was a conflict in the information received.
sl: V prejetih podatkih je prišlo do spora.

en: The stream timed out.
sl: Potekla je časovna omejitev za pretok.

en: Internal server error.
sl: Notranja napaka strežnika.

en: Stream packet received from an invalid address.
sl: Paket v pretoku je bil sprejet z neveljavnega naslova.

en: Malformed stream packet received.
sl: Iz pretoka je bil prejet napačno oblikovan paket.

en: Policy violation in the protocol stream.
sl: V protokolu pretoka je prišlo do kršenja pravilnika.

en: Resource constraint.
sl: Omejevanje virov.

en: System shutdown.
sl: Zaustavitev sistema.

en: Unknown reason.
sl: Neznan razlog.

en: There was an error in the protocol stream: %1
sl: Prišlo je do napake v protokolu pretoka: %1

en: Host not found.
sl: Gostitelja ni mogoče najti.

en: Address is already in use.
sl: Naslov je že v uporabi.

en: Cannot recreate the socket.
sl: Vtiča ni bilo mogoče ponovno ustvariti.

en: Cannot bind the socket again.
sl: Na vtič se ni bilo mogoče znova povezati.

en: Socket is already connected.
sl: Vtič je že povezan.

en: Socket is not connected.
sl: Vtič ni povezan.

en: Socket is not bound.
sl: Vtič ni priklopljen.

en: Socket has not been created.
sl: Vtič ni bil ustvarjen.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
sl: Opravilo vtiča bi blokiralo. Te napake ne bi smeli videti: uporabite »Poročaj o hrošču« iz menija Pomoč.

en: Connection refused.
sl: Povezava zavrnjena.

en: Connection timed out.
sl: Povezava je potekla.

en: Connection attempt already in progress.
sl: Poskus povezave je že v teku.

en: Network failure.
sl: Napaka omrežja.

en: Operation is not supported.
sl: Dejanje ni podprto.

en: Socket timed out.
sl: Za vtič je potekla časovna omejitev.

en: There was a connection error: %1
sl: Prišlo je do napake v povezavi: %1

en: Unknown host.
sl: Neznan gostitelj.

en: Could not connect to a required remote resource.
sl: Ni se bilo mogoče povezati z zahtevanim oddaljenim virom.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
sl: Izgleda, da je prišlo do preusmeritve na drug strežnik. To še ni podprto.

en: Unsupported protocol version.
sl: Nepodprta različica protokola.

en: Unknown error.
sl: Neznana napaka.

en: There was a negotiation error: %1
sl: Napaka med pogajanjem: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
sl: Strežnik je zavrnil zahtevo za rokovanje TLS.

en: Failed to establish a secure connection.
sl: Ni bilo mogoče vzpostaviti varne povezave.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
sl: Prišlo je do napake v TLS (Transport Layer Security): %1

en: Login failed with unknown reason.
sl: Prijava ni uspela iz neznanega razloga.

en: No appropriate authentication mechanism available.
sl: Na voljo ni ustreznega mehanizma za overitev.

en: Bad SASL authentication protocol.
sl: Slab protokol za overitev SASL.

en: Server failed mutual authentication.
sl: Medsebojna overitev s strežnikom ni uspela.

en: Encryption is required but not present.
sl: Zahteva se šifriranje, ki pa ni prisotno.

en: Invalid user ID.
sl: Neveljaven uporabniški ID.

en: Invalid mechanism.
sl: Neveljaven mehanizem.

en: Invalid realm.
sl: Neveljavno področje.

en: Mechanism too weak.
sl: Mehanizem je prešibek.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
sl: Podana so bila napačna poverila. Preverite uporabniški ID in geslo.

en: Temporary failure, please try again later.
sl: Začasna napaka. Poskusite znova kasneje.

en: There was an error authenticating with the server: %1
sl: Med overjanjem s strežnikom je prišlo do napake: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
sl: Težava s Transport Layer Security (TLS).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
sl: Težava s Simple Authentication and Security Layer (SASL).

en: There was an error in the security layer: %1
sl: Prišlo je do napake v varnostnem sloju: %1

en: No permission to bind the resource.
sl: Ni dovoljenj za povezavo z virom.

en: The resource is already in use.
sl: Vir je že v uporabi.

en: Could not bind a resource: %1
sl: Ni se bilo mogoče povezati z virom: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
sl: Napaka pri povezavi s strežnikom za Jabber: %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
sl: Uporabnik Jabber-ja %1 je odstranil naročnino za stik %2. S tem računom ne bo več mogoče videti njegovega stanja. Ali želite izbrisati stik?

en: Notification
sl: Obvestilo

en: Keep
sl: Ohrani

en: A password is required to join the room %1.
sl: Za vstop v klepetalnico %1 potrebujete geslo.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
sl: Napaka med vstopom v %1: vzdevek %2 je že v uporabi

en: Provide your nickname
sl: Vnesite svoj vzdevek

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
sl: Ne morete vstopiti v klepetalnico %1, saj ste bili izobčeni

en: Jabber Group Chat
sl: Skupinski klepet za Jabber

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
sl: Ne morete se pridružiti klepetalnici %1, ker je bila dosežena omejitev števila uporabnikov

en: No reason given by the server
sl: Strežnik ni navedel razloga

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
sl: Med obravnavanjem vaše prošnje za skupinski klepet %1 je prišlo do napake. (razlog: %2, koda %3)

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
sl: Med odstranjevanjem računa je prišlo do napake:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
sl: Odstranitev registracije računa za Jabber

en: You cannot see each others' status.
sl: Nihče ne more videti stanja drugega.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
sl: Lahko vidite stanje tega stika, vendar stik vašega stanje ne more videti.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
sl: Stik lahko vidi vaše stanje, vendar vi ne morete videti stanja stika.

en: You can see each others' status.
sl: Oba lahko vidita stanje drugega.

en: Client
sl: Odjemalec

en: Timestamp
sl: Časovni žig

en: Message
sl: Sporočilo

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
sl: Prejemanje fotografije stika na Jabberju ni uspelo.

en: Groupchat bookmark
sl: Zaznamek za skupinski klepet

en: Authorization
sl: Odobritev

en: (Re)send Authorization To
sl: (Ponovno) pošlji pooblastitev k

en: (Re)request Authorization From
sl: (Ponovno) prosi za odobritev

en: Remove Authorization From
sl: Odstrani odobritev z

en: Set Availability
sl: Nastavi razpoložljivost

en: Online
sl: Povezan

en: Free to Chat
sl: Prost za klepet

en: Away
sl: Odsoten

en: Extended Away
sl: Odsoten z razlogom

en: Do Not Disturb
sl: Ne moti

en: Invisible
sl: Neviden

en: Select Resource
sl: Izberite vir

en: Automatic (best/default resource)
sl: Samodejno (najboljši/privzeti vir)

en: Voice call
sl: Glasovni klic

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
sl: Prvotno sporočilo je: <i>»%1«</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
sl: <qt><i>%1</i> vas je povabil na konferenco <b>%2</b><br />%3<br />Če želite sprejeti povabilo, vnesite <b>svoj vzdevek</b> in kliknite gumb V redu. <br />Če ga želite odkloniti, kliknite gumb Prekliči</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
sl: Povabilo na konferenco - vstavek Jabber

en: Message has been displayed
sl: Sporočilo je bilo prikazano

en: Message has been delivered
sl: Sporočilo je bilo dostavljeno

en: Message stored on the server, contact offline
sl: Sporočilo je shranjeno na strežniku, stik ni povezan

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
sl: %1 je prenehal(a) sodelovati v klepetu.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
sl: Ni bilo mogoče dostaviti vašega sporočila: "%1". Razlog: "%2"

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
sl: Ali želite preklicati tudi pooblastilo stika %1, da lahko vidi vaše stanje?

en: Kopete File Transfer
sl: Kopete - prenos datoteke

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
sl: Izbrali ste drug vir za stik %1, a še vedno imate odprto okno za klepet s tem stikom. Izbrani vir bo uveljavljen le za nova okna za klepet.

en: Jabber Resource Selector
sl: Izbor vira za Jabber

en: Change nickname
sl: Spremeni vzdevek

en: Change nickname - Jabber Plugin
sl: Spremeni vzdevek - vstavek Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
sl: Vnesite novi vzdevek, ki ga želite imeti v klepetalnici <i>%1</i>

en: Choose Account
sl: Izberite račun

en: Choose an account to handle the URL %1
sl: Izberite račun za obravnavanje URL-ja %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
sl: Ali želite dodati '%1' na svoj seznam stikov?

en: Add
sl: Dodaj

en: Do Not Add
sl: Ne dodaj

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
sl: Ali želite stik '%1' odstraniti s svojega seznama?

en: Remove
sl: Odstrani

en: Do Not Remove
sl: Ne odstrani

en: Please enter your nickname for the room %1
sl: Vnesite svoj vzdevek za klepetalnico %1

en: You have been invited to %1
sl: Povabljeni ste bili k %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
sl: Ni bilo mogoče naložiti ikone.<br>Program ne more nadaljevati

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
sl: Ni bilo mogoče naložiti slike gumba %1.<br>Program ne more nadaljevati

en: Play over Jabber
sl: Igraj prek Jabberja

en: Play KsirK over the Jabber Network
sl: Igrajte KsirK preko omrežja Jabber

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
sl: Dovoli povezavo na KsirK-ovo večuporabniško igralno klepetalnico, da ustvarite novo igro ali pa se pridružite obstoječim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
sl: Nova standardna TCP/IP omrežna igra

en: New TCP/IP
sl: Nova TCP/IP

en: Create a new standard TCP/IP network game
sl: Ustvarite novo standardno TCP/IP omrežno igro

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
sl: Pridruži se standardni TCP/IP omrežni igri

en: Join TCP/IP
sl: Pridruži se TCP/IP

en: Join a standard TCP/IP network game
sl: Pridruži se standardni TCP/IP omrežni igri

en: Display the Current Player's Goal
sl: Prikaži cilj trenutnega igralca

en: Display the current player's goal
sl: Prikaži cilj trenutnega igralca

en: Contextual Help
sl: Vsebinska pomoč

en: Lets the next player play
sl: Prepusti igro naslednjemu igralcu

en: Finish moves
sl: Dokončaj poteze

en: Finish moving the current sprites
sl: Dokončaj trenutne premike enot

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sl: Datoteke za določitev sveta ni bilo mogoče najti - preverite namestitev.<br>Program ne more nadaljevati

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
sl: <font color="red">%1 je zavzel %2 iz %3</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
sl: %1, poraženi ste! Adijo...

en: %1: it is up to you again
sl: %1: ponovno ste vi na vrsti

en: %1 won!
sl: %1 je zmagal(a)!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
sl: <big><b>%1</b>, zmagali ste!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
sl: <br>Cilj zmagovalca je bil naveden kot to:<br><i>%1</i><br><br>Ali želite igrati znova?

en: <br>You conquered all the world!
sl: <br>Zavzeli ste ves svet!

en: <br>He conquered all the world!
sl: <br>Zavzel(a) je ves svet!

en: Do you want to quit the game?
sl: Ali želite končati igro?

[ctx: @action:button]
en: Quit Game
sl: Končaj igro

en: Before you quit, do you want to save your game?
sl: Ali želite shraniti igro preden jo končate?

[ctx: @title:window]
en: KsirK - Load Game
sl: KsirK - naloži igro

en: Waiting for the connection of %1 network players.
sl: Čakanje na povezavo %1 mrežnih igralcev.

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
sl[0]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> z %1 vojsko!<br>Kako se želite braniti <font color="blue">%4</font>?
sl[1]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> z %1 vojskama!<br>Kako se želite braniti <font color="blue">%4</font>?
sl[2]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> s %1 vojskami!<br>Kako se želite braniti <font color="blue">%4</font>?
sl[3]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> z %1 vojskami!<br>Kako se želite braniti <font color="blue">%4</font>?

en: Defend 1
sl: Obramba 1

en: Defend 2
sl: Obramba 2

en: Defend-Auto
sl: Samoobramba

en: Waiting for %1 players to connect
sl: Čakanje na povezavo %1 igralcev

en: There is no country here!
sl: Tu ni države!

en: You are not the owner of the first country: %1!
sl: Niste lastnik prve države: %1!

en: You are not the owner of the second country: %1!
sl: Niste lastnik druge države: %1!

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
sl: Vojsko poskušate premakniti iz %1 v samo sebe!

en: %1 is not a neighbour of %2!
sl: %1 ni sosednja država od %2!

en: Moving armies from %1 to %2.
sl: Premikanje vojske iz %1 v %2.

en: You are the owner of the second country: %1!
sl: Vi ste lastnik druge države: %1!

en: Ready to fight!
sl: Pripravljeni na spopad!

en: <font color="orange">No country here!</font>
sl: <font color="orange">Tu ni države!</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
sl: <font color="orange">Niste lastnik %1!</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
sl: <font color="orange">V %2 je samo %1 vojske!</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
sl: %1, branite z edino vojsko, ki jo imate v %2.

en: Exchange armies again or continue?
sl: Ali ponovno zamenjam vojske, ali nadaljujem?

en: You must distribute
    all your armies
sl: Razposlati morate
    vso vašo vojsko

en: Battle ongoing.
sl: Bitka poteka.

en: %1, it is up to you.
sl: %1, vi ste na vrsti.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
sl: Ali res želite končati trenutno igro in začeti novo?

[ctx: @action:button]
en: Start New Game
sl: Začni novo igro

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
sl: <b>Hiter uvod v KsirK</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
sl: Napadi in premiki potekajo tako, da vojsko povlečete in spustite v sosednjo državo.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
sl: Začnite novo ali se vključite na omrežno igro prek menija ali orodne vrstice ...

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
sl: in nato pustite da vas sistem vodi skozi sporočila in orodne namige, ki se prikažejo nad gumbi, če imate miško nad njimi. Pomoč v oblačkih lahko onemogočite v nastavitvah.

en: Don't show messages anymore
sl: Ne prikaži več sporočil

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
sl[0]: %2 si lasti %3. %1 vojska.
sl[1]: %2 si lasti %3. %1 vojski.
sl[2]: %2 si lasti %3. %1 vojske.
sl[3]: %2 si lasti %3. %1 vojsk.

en: Cannot save when waiting for a defense.
sl: Igre ni mogoče shraniti med čakanjem na obrambo.

[ctx: @title:window]
en: KsirK - Save Game
sl: KsirK - shrani igro

en: Saving canceled
sl: Shranjevanje je bilo preklicano

en: Game saved to %1
sl: Igra je bila shranjena v %1

en: Only game master can save the game in network playing.
sl: Samo skrbnik igre lahko shrani igro med igranjem prek omrežja.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
sl: Da napadete državo, preprosto povlecite vojsko na državo.<br>Vojsko premikate na isti način (zadnje dejanje poteze).

en: <b>Nationality:</b>
sl: <b>Narodnost:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
sl: <b>Celina:</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
sl: <b>Država:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
sl: <b>Lastnik:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
sl: <b><u>Podatki o državi</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
sl: <i>Bitka poteka ...</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
sl[0]: <font color="red">Napad</font> z %1 vojsko.<br>
sl[1]: <font color="red">Napad</font> z %1 vojskama.<br>
sl[2]: <font color="red">Napad</font> z %1 vojskami.<br>
sl[3]: <font color="red">Napad</font> z %1 vojskami.<br>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
sl[0]: <font color="blue">Obramba</font> z %1 vojsko.<br>
sl[1]: <font color="blue">Obramba</font> z %1 vojskama.<br>
sl[2]: <font color="blue">Obramba</font> z %1 vojskami.<br>
sl[3]: <font color="blue">Obramba</font> z %1 vojskami.<br>

en: Stop Auto-Attack
sl: Zaustavi samodejni napad

en: Stop Auto-Defense
sl: Zaustavi samodejno obrambo

en: Valid
sl: Veljavno

en: Recycle
sl: Spremeni postavitev

en: Done
sl: Končano

en: %1 army to place | %1 armies to place
sl[0]: Postaviti morate še %1 vojsko
sl[1]: Postaviti morate še %1 vojski
sl[2]: Postaviti morate še %1 vojske
sl[3]: Postaviti morate še %1 vojsk

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
sl: <u><b>Ali želite spremeniti<br>nekatere postavitve?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
sl[0]: Postaviti morate še %1 vojsko
sl[1]: Postaviti morate še %1 vojski
sl[2]: Postaviti morate še %1 vojske
sl[3]: Postaviti morate še %1 vojsk

en: <b>Armies:</b> %1
sl: <b>Vojsk:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
sl: <font color="red">izgubljenih vojsk: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
sl: <font color="blue">izgubljenih vojsk: %1</font>

en: Preferences
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
sl: Hitrost animacij: počasne, normalne, hitre, takojšnje

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
sl: Če je omogočeno, se predvajajo zvoki, v nasprotnem se ne.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
sl: Če je omogočeno, se prikaže pomoč, v nasprotnem se ne.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
sl: Če je omogočeno, je na vsaki državi prikazano število vojsk.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
sl: Grafična tema, ki bo uporabljena.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
sl: Zadnje uporabljen Jabber ID.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
sl: Geslo zadnje uporabljenega Jabber ID-ja.

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
sl: Zadnja uporabljena klepetalnica v Jabberju.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
sl: Geslo za zadnje uporabljeno klepetalnico za skupinski klepet prek Jabberja.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
sl: Vzdevek v zadnje uporabljeni klepetalnici v Jabberju.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sl: I&gra

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: &Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: KsirK - World Domination Strategy Game
sl: KsirK - strateška igra svetovne nadvlade

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
sl: Za pomoč in navodila za uporabo se obrnite na
    spletno stran KsirK.

en: Gaël de Chalendar aka Kleag
sl: Gaël de Chalendar znan kot Kleag

en: Current maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Michal Golunski (Polish translation)
sl: Michal Golunski (poljski prevod)

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
sl: Francoski študenti »IUP ISI 2007-2008«:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
sl: Nova krajevna igra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
sl: Igrajte KsirK preko omrežja Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
sl: Pridruži se standardni TCP/IP omrežni igri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbLoad)
en: Load...
sl: Naloži ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit)
en: Quit
sl: Končaj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
sl: Možnosti KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soundEnabled)
en: Sound enabled
sl: Zvok omogočen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sprites speed (slow, normal, rapid, immediate):
sl: Hitrost likov (počasna, navadna, hitra, takojšnja):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_helpEnabled)
en: Show help
sl: Prikaži pomoč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showArmiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
sl: Pokaži število vojske v državah

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
sl: Napačna vrsta za shranjevanje igre. Namesto %1 je bilo dobljeno %2!

en: KsirK - Cannot load!
sl: KsirK - ni bilo mogoče naložiti!

en: Current player is: %1
sl: Trenutni igralec je: %1

en: Skin file parsing error
sl: Napaka med razčlenjevanjem datoteke preobleke

en: KsirK - Error
sl: KsirK - napaka

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
sl: Ni bilo mogoče najti največjega X za grafiko: brez ozadja!

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
sl: Ni bilo mogoče najti največjega Y za grafiko: brez ozadja!

en: Error - Unknown skin int data:
sl: Napaka - neznan celoštevilski podatek o preobleki:

en: Error - Unknown skin string data:
sl: Napaka - neznan niz podatkov o preobleki:
