ksirk - en to sr translation catalogue (490 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Africa
sr: Африка

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/static/Data/world.desktop l
en: Alaska
sr: Аљаска

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 16 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 16 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 16 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Alberta
sr: Алберта

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Algeria
sr: Алжир

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Arabia
sr: Арабија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Asia
sr: Азија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Belgium
sr: Белгија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Benelux
sr: Бенелукс

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Brazil
sr: Бразил

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Chile
sr: Чиле

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: China
sr: Кина

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Colombia
sr: Колумбија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Eastern US
sr: Источне САД

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Egypt
sr: Египат

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: Europe
sr: Европа

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: France
sr: Француска

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 142 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 145 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 145 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Gabon
sr: Габон

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Groenland
sr: Гренланд

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 162 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: India
sr: Индија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 172 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Indonesia
sr: Индонезија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 182 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 185 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 185 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Iran
sr: Иран

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 192 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Island
sr: Исланд

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Italy
sr: Италија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 206 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 209 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Japan
sr: Јапан

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Kazakstan
sr: Казахстан

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Madagascar
sr: Мадагаскар

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 238 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Mexico
sr: Мексико

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 248 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Mongolia
sr: Монголија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: New South Wales
sr: Нови Јужни Велс

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: New Zealand
sr: Нови Зеланд

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 278 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 290 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 290 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Niger
sr: Нигер

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: North America
sr: Северна Америка

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Occidental Australia
sr: ⁠Западна Аустралија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 303 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 315 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 315 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Ontario
sr: Онтарио

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Pacific
sr: Пацифик

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 318 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 330 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 330 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Pakistan
sr: Пакистан

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Papouasie
sr: Папуазија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 338 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Paraguay
sr: Парагвај

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Prussia
sr: Прусија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 358 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 370 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 370 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Quebec
sr: Квебек

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Russia
sr: Русија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Scandinavia
sr: Скандинавија

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Siberia
sr: Сибир

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: South Africa
sr: Јужноафричка Република

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: South America
sr: Јужна Америка

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: United Kingdom
sr: Уједињено краљевство

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: United States
sr: Сједињене Државе

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 431 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 439 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 439 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Vietnam
sr: Вијетнам

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Western US
sr: Западне САД

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 451 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Zair
sr: Заир

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
sr: %1, треба да освојите %2 земаља и сместите %3 армија у свакој од њих.|/|%1, треба да освојите %2 $[множ ^2 земље земаља земаља] и сместите %3 $[множ ^3 армије армија армија] у свакој од њих.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
sr: %1, треба да освојите %2 земаља.|/|%1, треба да освојите %2 $[множ ^2 земље земаља земаља].

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
sr: %1, треба да освојите %2, %3 и још један континент по избору.|/|%1, треба да освојите $[аку %2], $[аку %3] и још један континент по избору.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/legacy/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
sr: %1, треба да освојите %2 и %3.|/|%1, треба да освојите $[аку %2] и $[аку %3].

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
sr: %1, треба да елиминишете %2. Ако неко други то учини, задатак вам је да освојите %3 земаља.|/|%1, треба да елиминишете %2. Ако неко други то учини, задатак вам је да освојите %3 $[множ ^3 земље земаља земаља].

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
sr: Ова маска представља свет како стварно изгледа, с појединим државама
    насумично изабраним, и предлаже различите занимљиве циљеве.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
sr: Као Земља

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575
en: England
sr: Енглеска

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
sr: Средњи исток

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
sr: Ова маска представља свет како стварно изгледа, с појединим државама
    насумично изабраним, и предлаже различите занимљиве циљеве.
    Изгледа као К‑сирк пре векторске графике.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
sr: Наслеђе

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
sr: Ова маска представља свет како стварно изгледа, с појединим државама
    насумично изабраним, и предлаже различите занимљиве циљеве.
    С неанимираним спрајтовима.

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
sr: Мање анимирана земљолика

en: Next Player
sr: Следећи играч

en: Details
sr: Детаљи

en: Goal
sr: Циљ

en: Enable Arena
sr: Укључи арену

en: Attack 1
sr: Нападни са 1

en: Attack 2
sr: Нападни са 2

en: Attack 3
sr: Нападни са 3

en: Auto attack
sr: Аутоматски напад

en: Move 1
sr: Помери 1

en: Move 5
sr: Помери 5

en: Move 10
sr: Помери 10

en: Disable Arena
sr: Искључи арену

en: Invasion
sr: Упад

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
sr: Упадате <font color="blue">%1</font> са <font color="red">%2</font>!|/|Упадате у <font color="blue">$[аку %1]</font> са <font color="red">$[инс %2]</font>.

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
sr: <br/><i>Изаберите број армија за упад.</i>

en: Moving
sr: Померање

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
sr: Померате армије из <font color="red">%1</font> у <font color="blue">%2</font>.|/|Померате армије из <font color="red">$[ген %1]</font> у <font color="blue">$[аку %2]</font>.

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
sr: <br/><i>Изаберите број армија за померање.</i>

en: Nickname
sr: надимак

en: Skin
sr: маска

en: Nb players
sr: бр. играча

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
sr: Веза са џабер мрежом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Jabber ID:
sr: Џабер ИД:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sr: Лозинка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectbutton)
en: Connect
sr: Повежи се

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
sr: Држава:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
sr: Придружујем се џабер соби за ћаскање К‑сирка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
sr: ЈИД собе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
sr: Надимак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
sr: Лозинка собе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
sr: Ући у собу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
sr: Партије у соби

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
sr: Започни нову партију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
sr: Прикључи се изабраној партији

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadsavedgamebutton)
en: Load a Saved Game
sr: Учитај сачувану партију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
sr: <b>Напомена:</b> Играње преко џабер мреже је експериментална могућност К‑сирка.<br/>У принципу, распоређивање армија на почетку је веома споро (очекујте отприлике око минута).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
sr: Одустани

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
sr: Подешавање придруживања мрежној игри

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
sr: Подешавање мреже

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel)
en: Host:
sr: Домаћин:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
sr: Порт:

en: Name already in use. Please choose another one.
sr: Име се већ користи. Изаберите неко друго.

en: Empty name. Please choose another one.
sr: Празно име. Изаберите неко друго.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
sr: Играчу број %1, унесите своје име и изаберите нацију:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameDialog)
en: Ksirk - New game properties
sr: Својства нове игре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
sr: Укупан број играча:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
sr: Завртите ово за избор броја играча.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
sr: Бројчаник за избор броја играча.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
sr: Број локалних играча:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
sr: ТЦП порт на којем се нуди повезивање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Skin:
sr: Маска:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
sr: Изаберите маску (карта, државе, итд.) за ову игру.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
sr: Списак свих доступних маски.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ghnsbutton)
en: Download New Skins
sr: Преузми нове маске

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
sr: Врста циља

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
sr: Изаберите да би играчи за победу морали да освоје цео свет.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
sr: У овом режиму, играч мора да освоји цео свет да би победио.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: World con&quest
sr: Светски &поход

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
sr: Изаберите ово да би сваки играч имао свој циљ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
sr: У овом режиму, сваком играчу ће бити додељен циљ који треба да оствари.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Reach a goa&l
sr: Остварење &циља

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next >>
sr: Следеће >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
sr: Фасцикла са маскама није нађена — проверите инсталацију.
    Програм не може да настави.

en: Fatal Error!
sr: Кобна грешка.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
sr: Сажетак нове партије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
sr: име маске

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
sr: Играчи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
sr: Врста циља:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
sr: врста циља

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
sr: име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
sr: националност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
sr: рачунар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
sr: мрежа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previousButton)
en: << Previous
sr: << Претходно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Start
sr: Почни

en: Reach a goal
sr: Остварење циља

en: World conquest
sr: Светски поход

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
sr: Поставке играча

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
sr: Играчу број %1, унесите своје име и изаберите нацију:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
sr: Изаберите нацију.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
sr: Списак са тренутно доступним нацијама.
    Изаберите ону која желите да буде ваш током игре.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
sr: Унесите лозинку:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
sr: Играч је &рачунар

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
sr: Избор сачуваних играча

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
sr: Изаберите свог сачуваног играча:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton1)
en: OK
sr: У реду

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
sr: Нова игра или излаз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
sr: Нова игра

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
sr: Покреће нову игру.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
sr: Не ради ништа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
sr: Не ради ништа. Дугмад игре ће бити доступна.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
sr: Напусти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
sr: Напусти К‑сирк

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
sr: %1 победи! Желите ли да играте поново?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
sr[0]: Грешка: Није изабрана пријемна земља а рачунарски играч %2 још увек има %1 армију за размештање; вероватно грешка #2232 са www.gna.org.
sr[1]: Грешка: Није изабрана пријемна земља а рачунарски играч %2 још увек има %1 армије за размештање; вероватно грешка #2232 са www.gna.org.
sr[2]: Грешка: Није изабрана пријемна земља а рачунарски играч %2 још увек има %1 армија за размештање; вероватно грешка #2232 са www.gna.org.
sr[3]: Грешка: Није изабрана пријемна земља а рачунарски играч %2 још увек има једну армију за размештање; вероватно грешка #2232 са www.gna.org.

en: Fatal Error
sr: Кобна грешка

en: KsirK - Network configuration
sr: Подешавање мреже

en: Please type in the port number on which to offer connections:
sr: Унесите број порта на којем нудите повезивање:

en: New game confirmation
sr: Потврда нове партије

en: Do you really want to end your current game and join another?
sr: Желите ли заиста да окончате текућу партију и прикључите се другој?

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
sr: %1 (%2) се придружи; чекам да се повеже %3 играча|/|%1 (%2) се придружи; чекам да се повеже %3 $[множ ^3 играч играча играча].

en: Please choose another name
sr: Изаберите друго име

en: KsirK - Name already used!
sr: Име је већ у употреби

en: Player number %1, what's your name?
sr: Играчу број %1, како се зовете?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
sr: Грешка: Играчу %1, морате изабрати име.

en: Error
sr: Грешка

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
sr: Играч-%1

en: Please choose another nation
sr: Изаберите другу нацију

en: KsirK - Nation already used!
sr: Нација је већ у употреби

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
sr: Веза са сервером је изгубљена.
    Шта желите да учините?

en: Starting a new game or exit.
sr: Покретање нове игре или напуштање

en: Do nothing
sr: Не ради ништа

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
sr: Веза са клијентом је изгубљена.
    За сада можете само сачувати позицију и покренути нову партију или напустити игру.
    Ово ће бити побољшано у наредним верзијама.

en: KsirK - Lost connection to client!
sr: Изгубљена веза са клијентом

en: Do want to save your game?
sr: Желите ли да сачувате позицију?

en: %1: %2 armies to place
sr: %1: %2 армија за размештање|/|%1: %2 $[множ ^2 армија армије армија] за размештање

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
sr: <html>Сада разместите своје армије у своје земље<br/>кликом на жељене земље.</html>

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
sr: <html>%1, ваш циљ ће сада бити изложен.<br/>Осигурајте да га нико други не види!</html>

en: KsirK - Displaying Goal
sr: Излагање циља

en: %1 chooses its defense
sr: %1 бира своју одбрану

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
sr: %1 изабра да заврши рециклирање; сада има %2 играча који то желе|/|%1 изабра да заврши рециклирање; сада има %2 $[множ ^2 играч играча играча] који то $[множ ^2 жели желе желе].

en: Problem : no one destroyed
sr: Проблем: нико није уништен

en: Ksirk - Error!
sr: Грешка

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
sr: Унели сте неисправну лозинку.
    Покушајте поново.

en: KsirK - Invalid password!
sr: Неисправна лозинка

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
sr: %1, ништа нисте одиграли.
    Желите ли заиста да пропустите овај потез?

en: Really Next Player?
sr: На следећег играча?

en: You must conquer the World!
sr: Морате освојити свет!

en: %1 (already dead)
sr: %1 (већ мртав)

en: Error: no player to destroy
sr: Грешка: нема играча за уништење

en: <br>%1 is still alive...
sr: <html><br/>%1 још увек постоји...</html>

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
sr[0]: <html><br/>%1, треба да освојите још %2 земљу...</html>
sr[1]: <html><br/>%1, треба да освојите још %2 земље...</html>
sr[2]: <html><br/>%1, треба да освојите још %2 земаља...</html>
sr[3]: <html><br/>%1, треба да освојите још једну земљу...</html>

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
sr[0]: <html><br/>Достигли сте циљ: %2 је мртав и поседујете %1 земљу.</html>
sr[1]: <html><br/>Достигли сте циљ: %2 је мртав и поседујете %1 земље.</html>
sr[2]: <html><br/>Достигли сте циљ: %2 је мртав и поседујете %1 земаља.</html>
sr[3]: <html><br/>Достигли сте циљ: %2 је мртав и поседујете %1 земљу.</html>

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
sr[0]: <html><br/>%2, имате довољно земаља али још увек треба да разместите више од %1 армије на %3 од њих...</html>
sr[1]: <html><br/>%2, имате довољно земаља али још увек треба да разместите више од %1 армије на %3 од њих...</html>
sr[2]: <html><br/>%2, имате довољно земаља али још увек треба да разместите више од %1 армија на %3 од њих...</html>
sr[3]: <html><br/>%2, имате довољно земаља али још увек треба да разместите више од %1 армије на %3 од њих...</html>

en: <br>%1, you still have to conquer
sr: <html><br/>%1, још увек треба да освојите </html>

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
sr[0]: %1 земљу у %2|/|%1 земљу у $[лок %2]
sr[1]: %1 земље у %2|/|%1 земље у $[лок %2]
sr[2]: %1 земаља у %2|/|%1 земаља у $[лок %2]
sr[3]: једну земљу у %2|/|једну земљу у $[лок %2]

en:  and
sr:  и

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
sr: %1 у %2|/|%1 у $[лок %2]

en: KsirK - Goal Display
sr: Излагање циља

en: No message...
sr: Нема поруке...

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
sr: Име фајла пула није нађено.
    Програм не може да настави.

en: Error!
sr: Грешка

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
sr: Слика маске карте није нађена.
    Програм не може да се настави.

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
sr: Не могу да померим %1 армије из %2 у %3.|/|Не могу да померим %1 $[множ ^1 армију армије армија] из $[ген %2] у $[аку %3].

en: Moving %1 armies from %2 to %3
sr: Премештам %1 армије из %2 у %3.|/|Премештам %1 $[множ ^1 армију армије армија] из $[ген %2] у $[аку %3].

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sr: <html>Звук бацања није нађен — проверите инсталацију.<br/>Програм не може да се настави.</html>

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sr: <html>Звук топа није нађен — проверите инсталацију.<br/>Програм не може да се настави.</html>

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
sr: Звук пада није нађен — проверите инсталацију.
    Програм не може да се настави.

en: KsirK - Error!
sr: Грешка

en: Problem: no one destroyed
sr: Проблем: нико није уништен

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
sr: Грешка: ко треба да је 0, 1, или 2.

en: Please connect first.
sr: Прво се повежите.

en: Jabber Error
sr: Грешка џабера

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
sr: ССЛ подршка не може да се припреми за налог %1. Највероватније зато што ТЛС прикључак за КуЦА није инсталиран на систему.

en: Jabber SSL Error
sr: ССЛ грешка џабера

en: The host name does not match the one in the certificate.
sr: Име домаћина не поклапа се са оним у сертификату.

en: The certificate is invalid.
sr: Сертификат није ваљан.

en: No certificate was presented.
sr: Сертификат није представљен.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
sr: Ауторитет за сертификате је одбио сертификат.

en: The certificate is not trusted.
sr: Сертификат није поуздан.

en: The signature is invalid.
sr: Потпис није ваљан.

en: The Certificate Authority is invalid.
sr: Ауторитет за сертификате није ваљан.

en: Invalid certificate purpose.
sr: Лоша сврха сертификата.

en: The certificate is self-signed.
sr: Сертификат је самопотписан.

en: The certificate has been revoked.
sr: Сертификат је опозван.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
sr: Прекорачена је максимална дужина ланца сертификата.

en: The certificate has expired.
sr: Сертификат је истекао.

en: The Certificate Authority has expired.
sr: Ауторитет за сертификате је истекао.

en: Validity is unknown.
sr: Ваљаност је непозната.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sr: <qt><p>Идентитет и сертификат сервера %1 не могу бити потврђени за налог %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Желите ли да наставите?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sr: <qt><p>Сертификат сервера %1 не може бити потврђен за налог %2: %3</p><p>Желите ли да наставите?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
sr: Проблем са сертификатом за џабер везу

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
sr: Шифрована веза са џабер сервером не може се успоставити.

en: Jabber Connection Error
sr: Грешка џабер везе

en: Malformed packet received.
sr: Примљен је лоше образован пакет.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
sr: Неповратна грешка у протоколу.

en: Generic stream error.
sr: Општа грешка тока.

en: There was a conflict in the information received.
sr: Сукоб у примљеним подацима.

en: The stream timed out.
sr: Истекло је време за ток.

en: Internal server error.
sr: Унутрашња грешка сервера.

en: Stream packet received from an invalid address.
sr: Пакет тока је примљен са лоше адресе.

en: Malformed stream packet received.
sr: Примљен је лоше образован пакет тока.

en: Policy violation in the protocol stream.
sr: Прекршај смерница у протоколском току.

en: Resource constraint.
sr: Ограничење ресурса.

en: System shutdown.
sr: Гашење система.

en: Unknown reason.
sr: Непознат разлог.

en: There was an error in the protocol stream: %1
sr: Грешка у протоколском току: %1

en: Host not found.
sr: Домаћин није нађен.

en: Address is already in use.
sr: Адреса је већ у употреби.

en: Cannot recreate the socket.
sr: Не могу поново да направим сокет.

en: Cannot bind the socket again.
sr: Не могу поново да повежем сокет.

en: Socket is already connected.
sr: Сокет је већ повезан.

en: Socket is not connected.
sr: Сокет није повезан.

en: Socket is not bound.
sr: Сокет није свезан.

en: Socket has not been created.
sr: Сокет није направљен.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
sr: Поступак сокета би да блокира. Не би требало да видите ову грешку; поднесите извештај о грешци кроз мени „Помоћ“.

en: Connection refused.
sr: Веза је одбијена.

en: Connection timed out.
sr: Истекло је време за повезивање.

en: Connection attempt already in progress.
sr: Покушај повезивања је већ у току.

en: Network failure.
sr: Крах мреже.

en: Operation is not supported.
sr: Поступак није подржан.

en: Socket timed out.
sr: Истекло је време за сокет.

en: There was a connection error: %1
sr: Грешка са везом: %1

en: Unknown host.
sr: Непознат домаћин.

en: Could not connect to a required remote resource.
sr: Не могу да се повежем на захтевани удаљени ресурс.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
sr: Изгледа да смо преусмерени на други сервер; не знам како да обрадим ово.

en: Unsupported protocol version.
sr: Неподржана верзија протокола.

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: There was a negotiation error: %1
sr: Грешка у преговору: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
sr: Сервер је одбио наш захтев за покретање ТЛС руковања.

en: Failed to establish a secure connection.
sr: Не могу да успоставим безбедну везу.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
sr: Грешке у „безбедности преносног слоја“ (ТЛС‑у): %1

en: Login failed with unknown reason.
sr: Пријава није успела због непознатог разлога.

en: No appropriate authentication mechanism available.
sr: Није доступан ниједан одговарајући механизам аутентификације.

en: Bad SASL authentication protocol.
sr: Лош протокол САСЛ аутентификације.

en: Server failed mutual authentication.
sr: Сервер није прошао узајамну аутентификацију.

en: Encryption is required but not present.
sr: Шифровање је захтевано али није присутно.

en: Invalid user ID.
sr: Лош кориснички ИД.

en: Invalid mechanism.
sr: Лош механизам.

en: Invalid realm.
sr: Лоше царство.

en: Mechanism too weak.
sr: Механизам је преслаб.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
sr: Дати су погрешни акредитиви (проверите свој кориснички ИД и лозинку)

en: Temporary failure, please try again later.
sr: Привремени крах, покушајте поново касније.

en: There was an error authenticating with the server: %1
sr: Грешка при аутентификовању са сервером: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
sr: Проблем „безбедности транспортног слоја“ (ТЛС).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
sr: Проблем „једноставног слоја за аутентификацију и безбедност“ (САСЛ).

en: There was an error in the security layer: %1
sr: Грешка у безбедносном слоју: %1

en: No permission to bind the resource.
sr: Нема дозволе за везивање ресурса.

en: The resource is already in use.
sr: Ресурс је већ у употреби.

en: Could not bind a resource: %1
sr: Не могу да вежем ресурс: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
sr: Проблем са везом са џабер сервером %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
sr: Џабер корисник %1 је уклонио претплату %2 на њега/њу. Овај налог више неће бити у могућности да види његово/њено стање на вези/ван везе. Желите ли да обришете контакт?

en: Notification
sr: Обавештење

en: Keep
sr: Задржи

en: A password is required to join the room %1.
sr: За придруживање соби %1 потребна је лозинка.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
sr: Грешка при покушају уласка у %1: надимак %2 се већ користи.

en: Provide your nickname
sr: Дајте свој надимак

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
sr: Не можете се прикључити соби %1 зато што вам је забрањено

en: Jabber Group Chat
sr: Групно џабер ћаскање

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
sr: Не можете се прикључити соби %1 зато што је достигнут максималан број корисника

en: No reason given by the server
sr: Сервер није дао никакав разлог

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
sr: Грешка при обради захтева за групно ћаскање %1 (разлог: %2, кôд %3).

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
sr: Грешка при покушају уклањања налога:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
sr: Одрегистровање џабер налога

en: You cannot see each others' status.
sr: Не можете међусобно да видите стање.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
sr: Можете да видите стање овог контакта, али он/она не могу да виде ваше.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
sr: Овај контакт може да види ваше стање али ви не можете да видите његово/њено.

en: You can see each others' status.
sr: Можете међусобно видети стање.

en: Client
sr: Клијент

en: Timestamp
sr: Временска ознака

en: Message
sr: Порука

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
sr: Преузимање слике џабер контакта није успело.

en: Groupchat bookmark
sr: Обележивач групног ћаскања

en: Authorization
sr: Овлашћење

en: (Re)send Authorization To
sr: (Поново) пошаљи овлашћење за

en: (Re)request Authorization From
sr: (Поново) захтевај овлашћење од

en: Remove Authorization From
sr: Уклони овлашћење са

en: Set Availability
sr: Постави доступност

en: Online
sr: на вези

en: Free to Chat
sr: слободан за ћаскање

en: Away
sr: одсутан

en: Extended Away
sr: дуже одсутан

en: Do Not Disturb
sr: без узнемиравања

en: Invisible
sr: невидљив

en: Select Resource
sr: Избор ресурса

en: Automatic (best/default resource)
sr: Аутоматски (најбољи/подразумевани ресурс)

en: Voice call
sr: Гласовни позив

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
sr: Оригинална порука је: <i>%1</i><br/>

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
sr: <qt><i>%1</i> вас позва да се придружите конференцији <b>%2</b><br />%3<br />Ако желите да се придружите, само <b>унесите свој надимак</b> и притисните <i>У реду</i>.<br />Ако желите да одустанете, притисните <i>Одустани</i>.</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
sr: Позвани у конференцију — прикључак за џабер

en: Message has been displayed
sr: Порука је приказана

en: Message has been delivered
sr: Порука је испоручена

en: Message stored on the server, contact offline
sr: Порука је остала на серверу, контакт ван везе

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
sr: %1 оконча учешће у сесији ћаскања.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
sr: Ваша порука није могла да се испоручи: „%1“, разлог „%2“

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
sr: Желите ли кориснику „%1“ такође да уклоните овлашћење да види ваше стање?

en: Kopete File Transfer
sr: Копетеов пренос фајлова

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
sr: Претходно сте изабрали ресурс за контакт %1, али и даље имате отворен прозор за ћаскање са овим контактом. Предизабрани ресурс ће бити примењен само на новоотворене прозоре ћаскања.

en: Jabber Resource Selector
sr: Бирач џабер ресурса

en: Change nickname
sr: Промени надимак

en: Change nickname - Jabber Plugin
sr: Промена надимка — прикључак за џабер

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
sr: Унесите нови надимак који желите имати у соби <i>%1</i>

en: Choose Account
sr: Избор налога

en: Choose an account to handle the URL %1
sr: Изаберите налог да управља УРЛ‑ом %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
sr: Желите ли да додате „%1“ у листу контаката?

en: Add
sr: Додај

en: Do Not Add
sr: Немој да додаш

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
sr: Желите ли да уклоните „%1“ из листе контаката?

en: Remove
sr: Уклони

en: Do Not Remove
sr: Не уклањај

en: Please enter your nickname for the room %1
sr: Унесите свој надимак за собу %1

en: You have been invited to %1
sr: Позвани сте у %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
sr: <html>Не могу да учитам иконицу.<br/>Програм не може да се настави.</html>

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
sr: <html>Не могу да учитам слику дугмета %1.<br/>Програм не може да се настави.</html>

en: Play over Jabber
sr: Играј преко џабера

en: Play KsirK over the Jabber Network
sr: Играј К‑сирк преко џабера

en: Jabber
sr: џабер

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
sr: Повезивање на К‑сиркову вишеиграчку џабер собу, ради започињања нових партија или прикључивања постојећим.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
sr: Нова стандардна ТЦП/ИП игра

en: New TCP/IP
sr: Нова ТЦП/ИП

en: Create a new standard TCP/IP network game
sr: Започните нову стандардну ТЦП/ИП мрежну игру.

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
sr: Придружи се стандардној ТЦП/ИП игри

en: Join TCP/IP
sr: Придружи се ТЦП/ИП

en: Join a standard TCP/IP network game
sr: Придружите се стандардној ТЦП/ИП мрежној игри.

en: Display the Current Player's Goal
sr: Циљ тренутног играча

en: Display the current player's goal
sr: Погледајте циљ тренутног играча.

en: Contextual Help
sr: Контекстна помоћ

en: Lets the next player play
sr: Прелазак на следећег играча.

en: Finish moves
sr: Крај померања

en: Finish moving the current sprites
sr: Окончајте померање текућих спрајтова.

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sr: <html>Фајл дефиниције света није нађен — проверите инсталацију.<br/>Програм не може да се настави.</html>

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
sr: <font color="red">%1 освоји %2 из %3.</font>|/|<font color="red">%1 освоји $[аку %2] из $[ген %3].</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
sr: %1, поражени сте! Видимо се...

en: %1: it is up to you again
sr: %1: поново сте на потезу

en: %1 won!
sr: %1 победи!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
sr: <big><b>%1</b>, победили сте!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
sr: <br/>Циљ победника био је задат овако:<br/><i>%1</i><br/><br/>Желите ли поново да играте?

en: <br>You conquered all the world!
sr: <html><br/>Покорили сте читав свет!</html>

en: <br>He conquered all the world!
sr: <html><br/>Покорио је читав свет!</html>

en: Do you want to quit the game?
sr: Желите ли да напустите игру?

en: Before you quit, do you want to save your game?
sr: Пре него што напустите, желите ли да сачувате позицију?

en: KsirK - Load Game
sr: Учитавање позиције

en: Waiting for the connection of %1 network players.
sr: Чекам на повезивање %1 мрежна играча.|/|Чекам на повезивање %1 $[множ ^1 'мрежног играча' 'мрежна играча' 'мрежних играча'].

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
sr[0]: <font color="red">%2</font> вас напада из <font color="red">%3</font> са %1 армијом!<br/>Како желите да браните <font color="blue">%4</font>?|/|<font color="red">%2</font> вас напада из <font color="red">$[ген %3]</font> са %1 армијом!<br/>Како желите да браните <font color="blue">$[аку %4]</font>?
sr[1]: <font color="red">%2</font> вас напада из <font color="red">%3</font> са %1 армије!<br/>Како желите да браните <font color="blue">%4</font>?|/|<font color="red">%2</font> вас напада из <font color="red">$[ген %3]</font> са %1 армије!<br/>Како желите да браните <font color="blue">$[аку %4]</font>?
sr[2]: <font color="red">%2</font> вас напада из <font color="red">%3</font> са %1 армија!<br/>Како желите да браните <font color="blue">%4</font>?|/|<font color="red">%2</font> вас напада из <font color="red">$[ген %3]</font> са %1 армија!<br/>Како желите да браните <font color="blue">$[аку %4]</font>?
sr[3]: <font color="red">%2</font> вас напада из <font color="red">%3</font> с једном армијом!<br/>Како желите да браните <font color="blue">%4</font>?|/|<font color="red">%2</font> вас напада из <font color="red">$[ген %3]</font> с једном армијом!<br/>Како желите да браните <font color="blue">$[аку %4]</font>?

en: Defend 1
sr: Брани 1

en: Defend 2
sr: Брани 2

en: Defend-Auto
sr: Брани аутоматски

en: Waiting for %1 players to connect
sr: Чекам на повезивање %1 играча|/|Чекам на повезивање %1 $[множ ^1 играча играча играча]

en: There is no country here!
sr: Ту нема ниједне земље.

en: You are not the owner of the first country: %1!
sr: Нисте власник прве земље: %1.

en: You are not the owner of the second country: %1!
sr: Нисте власник друге земље: %1.

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
sr: Покушавате да померите армије из %1 на њих саме.|/|Покушавате да померите армије из $[ген %1] на њих саме.

en: %1 is not a neighbour of %2!
sr: %1 није сусед %2.|/|$[ном %1] није сусед $[ген %2].

en: Moving armies from %1 to %2.
sr: Премештам армије из %1 у %2.|/|Премештам армије из $[ген %1] у $[аку %2].

en: You are the owner of the second country: %1!
sr: Власник сте друге земље: %1.

en: Ready to fight!
sr: Спремни за борбу!

en: <font color="orange">No country here!</font>
sr: <font color="orange">Овде нема земље.</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
sr: <font color="orange">Нисте власник %1.</font>|/|<font color="orange">Нисте власник $[ген %1].</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
sr: <font color="orange">У %2 има само %1 армија.</font>|/|<font color="orange">У $[лок %2] има само %1 $[множ ^1 армија армије армија].</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
sr: %1, браните се једином армијом коју имате у %2.|/|%1, браните се једином армијом коју имате у $[лок %2].

en: Exchange armies again or continue?
sr: Поново разменити армије или наставити?

en: KsirK
sr: К‑сирк

en: You must distribute
    all your armies
sr: Морате распоредити
    све своје армије

en: Battle ongoing.
sr: Битка у току.

en: %1, it is up to you.
sr: %1, на потезу сте.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
sr: Желите ли заиста да окончате тренутну партију и покренете нову?

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
sr: <b>Брзо упознавање К‑сирка</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
sr: Напада се и помера превлачењем између суседних земаља.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
sr: Покрените нову партију, или се прикључите мрежној, путем менија или траке алатки...

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
sr: ...а онда пустите да вас систем води, кроз поруке и облачиће дугмади који се јављају док лебдите над њима. Облачиће можете искључити у дијалогу за подешавање.

en: Don't show messages anymore
sr: Не приказуј више поруке

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
sr[0]: %2 припада %3. %1 армија.
sr[1]: %2 припада %3. %1 армије.
sr[2]: %2 припада %3. %1 армија.
sr[3]: %2 припада %3. %1 армија.

en: Cannot save when waiting for a defense.
sr: Не можете сачувати када чекате на одбрану.

en: KsirK - Save Game
sr: Уписивање позиције

en: %1 exists.
    Do you really want to overwrite it?
sr: %1 постоји.
    Желите ли заиста да пребришете?

en: Overwrite file?
sr: Пребрисати фајл?

en: Saving canceled
sr: Уписивање отказано

en: Game saved to %1
sr: Позиција сачувана у %1

en: Only game master can save the game in network playing.
sr: Само власник партије може да сачува позицију у мрежном игрању.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
sr: <html>Нападајте превлачењем између земаља<br/>Померајте армије исто тако (последња радња у потезу).</html>

en: <b>Nationality:</b>
sr: <b>Националност:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
sr: <b>Континент:</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
sr: <b>Земља:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
sr: <b>Власник:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
sr: <b><u>Детаљи о земљи</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
sr: <i>Борба је у току...</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
sr[0]: <font color="red">Нападни</font> са %1 армијом.<br/>
sr[1]: <font color="red">Нападни</font> са %1 армије.<br/>
sr[2]: <font color="red">Нападни</font> са %1 армија.<br/>
sr[3]: <font color="red">Нападни</font> са %1 армијом.<br/>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
sr[0]: <font color="blue">Брани</font> са %1 армијом.<br/>
sr[1]: <font color="blue">Брани</font> са %1 армије.<br/>
sr[2]: <font color="blue">Брани</font> са %1 армија.<br/>
sr[3]: <font color="blue">Брани</font> са %1 армијом.<br/>

en: Stop Auto-Attack
sr: Заустави аутоматски напад

en: Stop Auto-Defense
sr: Заустави аутоматску одбрану

en: Valid
sr: Добро

en: Recycle
sr: Рецилкирај

en: Done
sr: Готово

en: %1 army to place | %1 armies to place
sr[0]: %1 армија за размештање
sr[1]: %1 армије за размештање
sr[2]: %1 армија за размештање
sr[3]: 1 армија за размештање

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
sr: <u><b>Мењате неко<br/>размештање?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
sr[0]: %1 армија за размештање
sr[1]: %1 армије за размештање
sr[2]: %1 армија за размештање
sr[3]: 1 армија за размештање

en: <b>Armies:</b> %1
sr: <b>Армија̂:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
sr: <font color="red">изгубљених армија: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
sr: <font color="blue">изгубљених армија: %1</font>

en: Preferences
sr: Поставке

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
sr: Брзина спрајтова: споро, уобичајено, брзо, тренутно

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
sr: Укључите да би се пуштали звукови.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
sr: Укључите да би се приказивала помоћ.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
sr: Укључите да би се на свакој земљи приказивао број армија.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
sr: Жељена графичка тема.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
sr: Последње коришћени џабер ИД

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
sr: Лозинка за последње коришћени џабер ИД

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
sr: Последња соба групног ћаскања преко џабера.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
sr: Лозинка за последњу собу групног ћаскања преко џабера.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
sr: Надимак у последњој соби групног ћаскања преко џабера.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sr: &Игра

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: &Подешавање

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr: П&омоћ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

en: KsirK - World Domination Strategy Game
sr: К‑сирк — стратешка игра светске доминације

en: (c) 2002-2015, Gaël de Chalendar
sr: © 2002–2015, Гаел де Шалендар

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
sr: Помоћ и корисничко упутство погледајте
    на веб сајту К‑сирка.

en: Gael de Chalendar aka Kleag
sr: Гаел де Шалендар — Kleag)

en: Nemanja Hirsl
sr: Немања Хиршл

en: Current maintainer
sr: Тренутни одржавалац

en: Robin Doer
sr: Робин Доер

en: Albert Astals Cid
sr: Алберт Асталс Сид

en: Michal Golunski (Polish translation)
sr: Михал Голунски — превод на пољски

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
sr: Француски студенти „ИУП ИСИ 2007—2008“:

en: &nbsp;&nbsp;Anthony Rey<br/>&nbsp;&nbsp;Benjamin Lucas<br/>&nbsp;&nbsp;Benjamin Moreau<br/>&nbsp;&nbsp;Gaël Clouet<br/>&nbsp;&nbsp;Guillaume Pelouas<br/>&nbsp;&nbsp;Joël Marco<br/>&nbsp;&nbsp;Laurent Dang<br/>&nbsp;&nbsp;Nicolas Linard<br/>&nbsp;&nbsp;Vincent Sac
sr: <html>&nbsp;&nbsp;Антони Ре<br/>&nbsp;&nbsp;Бенжамен Лука<br/>&nbsp;&nbsp;Бенжамен Моро<br/>&nbsp;&nbsp;Гаел Клуе<br/>&nbsp;&nbsp;Гијем Пелуа<br/>&nbsp;&nbsp;Жоел Марко<br/>&nbsp;&nbsp;Лорен Данг<br/>&nbsp;&nbsp;Никола Линар<br/>&nbsp;&nbsp;Венсан Сак</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lTitle)
en: <h1>KsirK</h1>
sr: <h1>К‑сирк</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
sr: Нова локална игра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
sr: Играј К‑сирк преко џабера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
sr: Придружи се стандардној ТЦП/ИП игри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbLoad)
en: Load
sr: Учитај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit)
en: Quit
sr: Напусти

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
sr: Поставке К‑сирка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soundEnabled)
en: Sound enabled
sr: Звук укључен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sprites speed (slow, normal, rapid, immediate)
sr: Брзина спрајтова (споро, уобичајено, брзо, тренутно)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_helpEnabled)
en: Show help
sr: Приказуј помоћ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showArmiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
sr: Приказуј број армија на земљама

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
sr: Погрешан формат позиције. Очекивано %1, добијено %2.

en: KsirK - Cannot load!
sr: Учитавање немогуће

en: Current player is: %1
sr: Тренутни играч: %1

en: Skin file parsing error
sr: Грешка рашчлањивања фајла маске

en: KsirK - Error
sr: Грешка

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
sr: Не могу да нађем макс. X за спрајт: нема позадине.

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
sr: Не могу да нађем макс. Y за спрајт: нема позадине.

en: Error - Unknown skin int data:
sr: Грешка — непознат цео број у маски:

en: Error - Unknown skin string data:
sr: Грешка — непозната ниска у маски:
