ksirk - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (476 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Africa
sr@ijekavianlatin: Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/static/Data/world.desktop l
en: Alaska
sr@ijekavianlatin: Aljaska

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Algeria
sr@ijekavianlatin: Alžir

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Arabia
sr@ijekavianlatin: Arabija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Asia
sr@ijekavianlatin: Azija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Belgium
sr@ijekavianlatin: Belgija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Benelux
sr@ijekavianlatin: Beneluks

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Chile
sr@ijekavianlatin: Čile

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: China
sr@ijekavianlatin: Kina

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Colombia
sr@ijekavianlatin: Kolumbija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Eastern US
sr@ijekavianlatin: Istočne SAD

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Egypt
sr@ijekavianlatin: Egipat

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: Europe
sr@ijekavianlatin: Evropa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: France
sr@ijekavianlatin: Francuska

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Groenland
sr@ijekavianlatin: Grenland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 162 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: India
sr@ijekavianlatin: Indija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 172 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Indonesia
sr@ijekavianlatin: Indonezija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Italy
sr@ijekavianlatin: Italija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Kazakstan
sr@ijekavianlatin: Kazahstan

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Madagascar
sr@ijekavianlatin: Madagaskar

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 238 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Mexico
sr@ijekavianlatin: Meksiko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 248 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Mongolia
sr@ijekavianlatin: Mongolija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: New South Wales
sr@ijekavianlatin: Novi Južni Vels

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: New Zealand
sr@ijekavianlatin: Novi Zeland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: North America
sr@ijekavianlatin: Severna Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Occidental Australia
sr@ijekavianlatin: ⁠Zapadna Australija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Pacific
sr@ijekavianlatin: Pacifik

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Papouasie
sr@ijekavianlatin: Papuazija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 338 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Paraguay
sr@ijekavianlatin: Paragvaj

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Prussia
sr@ijekavianlatin: Prusija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 358 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 370 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 370 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Quebec
sr@ijekavianlatin: Kvebek

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Russia
sr@ijekavianlatin: Rusija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Scandinavia
sr@ijekavianlatin: Skandinavija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Siberia
sr@ijekavianlatin: Sibir

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: South Africa
sr@ijekavianlatin: Južnoafrička Republika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: South America
sr@ijekavianlatin: Južna Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: United Kingdom
sr@ijekavianlatin: Ujedinjeno kraljevstvo

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: United States
sr@ijekavianlatin: Sjedinjene Države

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 431 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 439 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 439 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Vietnam
sr@ijekavianlatin: Vijetnam

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Western US
sr@ijekavianlatin: Zapadne SAD

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
sr@ijekavianlatin: %1, treba da osvojite %2 zemalja i smjestite %3 armija u svakoj od njih.|/|%1, treba da osvojite %2 $[množ ^2 zemlje zemalja zemalja] i smjestite %3 $[množ ^3 armije armija armija] u svakoj od njih.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
sr@ijekavianlatin: %1, treba da osvojite %2 zemalja.|/|%1, treba da osvojite %2 $[množ ^2 zemlje zemalja zemalja].

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
sr@ijekavianlatin: %1, treba da osvojite %2, %3 i još jedan kontinent po izboru.|/|%1, treba da osvojite $[aku %2], $[aku %3] i još jedan kontinent po izboru.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/legacy/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
sr@ijekavianlatin: %1, treba da osvojite %2 i %3.|/|%1, treba da osvojite $[aku %2] i $[aku %3].

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
sr@ijekavianlatin: %1, treba da eliminišete %2. Ako neko drugi to učini, zadatak vam je da osvojite %3 zemalja.|/|%1, treba da eliminišete %2. Ako neko drugi to učini, zadatak vam je da osvojite %3 $[množ ^3 zemlje zemalja zemalja].

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
sr@ijekavianlatin: Ova maska predstavlja svijet kako stvarno izgleda, s pojedinim državama
    nasumično izabranim, i predlaže različite zanimljive ciljeve.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
sr@ijekavianlatin: Kao Zemlja

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575
en: England
sr@ijekavianlatin: Engleska

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
sr@ijekavianlatin: Srednji istok

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
sr@ijekavianlatin: Ova maska predstavlja svijet kako stvarno izgleda, s pojedinim državama
    nasumično izabranim, i predlaže različite zanimljive ciljeve.
    Izgleda kao KSirk prije vektorske grafike.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
sr@ijekavianlatin: Naslijeđe

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
sr@ijekavianlatin: Ova maska predstavlja svijet kako stvarno izgleda, s pojedinim državama
    nasumično izabranim, i predlaže različite zanimljive ciljeve.
    S neanimiranim sprajtovima.

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
sr@ijekavianlatin: Manje animirana zemljolika

en: Next Player
sr@ijekavianlatin: Sljedeći igrač

en: Details
sr@ijekavianlatin: Detalji

en: Goal
sr@ijekavianlatin: Cilj

en: Enable Arena
sr@ijekavianlatin: Uključi arenu

en: Attack 1
sr@ijekavianlatin: Napadni sa 1

en: Attack 2
sr@ijekavianlatin: Napadni sa 2

en: Attack 3
sr@ijekavianlatin: Napadni sa 3

en: Auto attack
sr@ijekavianlatin: Automatski napad

en: Move 1
sr@ijekavianlatin: Pomjeri 1

en: Move 5
sr@ijekavianlatin: Pomjeri 5

en: Move 10
sr@ijekavianlatin: Pomjeri 10

en: Disable Arena
sr@ijekavianlatin: Isključi arenu

en: Invasion
sr@ijekavianlatin: Upad

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
sr@ijekavianlatin: Upadate <font color="blue">%1</font> sa <font color="red">%2</font>!|/|Upadate u <font color="blue">$[aku %1]</font> sa <font color="red">$[ins %2]</font>.

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
sr@ijekavianlatin: <br/><i>Izaberite broj armija za upad.</i>

en: Moving
sr@ijekavianlatin: Pomijeranje

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
sr@ijekavianlatin: Pomijerate armije iz <font color="red">%1</font> u <font color="blue">%2</font>.|/|Pomijerate armije iz <font color="red">$[gen %1]</font> u <font color="blue">$[aku %2]</font>.

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
sr@ijekavianlatin: <br/><i>Izaberite broj armija za pomijeranje.</i>

en: Nickname
sr@ijekavianlatin: nadimak

en: Skin
sr@ijekavianlatin: maska

en: Nb players
sr@ijekavianlatin: br. igrača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
sr@ijekavianlatin: Veza sa Jabber mrežom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sr@ijekavianlatin: Lozinka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectbutton)
en: Connect
sr@ijekavianlatin: Poveži se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
sr@ijekavianlatin: Država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
sr@ijekavianlatin: Pridružujem se Jabber sobi za ćaskanje KSirka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
sr@ijekavianlatin: JID sobe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
sr@ijekavianlatin: Nadimak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
sr@ijekavianlatin: Lozinka sobe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
sr@ijekavianlatin: Ući u sobu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
sr@ijekavianlatin: Partije u sobi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
sr@ijekavianlatin: Započni novu partiju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
sr@ijekavianlatin: Priključi se izabranoj partiji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadsavedgamebutton)
en: Load a Saved Game
sr@ijekavianlatin: Učitaj sačuvanu partiju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
sr@ijekavianlatin: <b>Napomena:</b> Igranje preko Jabber mreže je eksperimentalna mogućnost KSirka.<br/>U principu, raspoređivanje armija na početku je veoma sporo (očekujte otprilike oko minuta).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
sr@ijekavianlatin: Odustani

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
sr@ijekavianlatin: Podešavanje pridruživanja mrežnoj igri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
sr@ijekavianlatin: Podešavanje mreže

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel)
en: Host:
sr@ijekavianlatin: Domaćin:

en: Name already in use. Please choose another one.
sr@ijekavianlatin: Ime se već koristi. Izaberite neko drugo.

en: Empty name. Please choose another one.
sr@ijekavianlatin: Prazno ime. Izaberite neko drugo.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
sr@ijekavianlatin: Igraču broj %1, unesite svoje ime i izaberite naciju:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameDialog)
en: Ksirk - New game properties
sr@ijekavianlatin: Svojstva nove igre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
sr@ijekavianlatin: Ukupan broj igrača:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
sr@ijekavianlatin: Zavrtite ovo za izbor broja igrača.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
sr@ijekavianlatin: Brojčanik za izbor broja igrača.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
sr@ijekavianlatin: Broj lokalnih igrača:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
sr@ijekavianlatin: TCP port na kojem se nudi povezivanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Skin:
sr@ijekavianlatin: Maska:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
sr@ijekavianlatin: Izaberite masku (karta, države, itd.) za ovu igru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
sr@ijekavianlatin: Spisak svih dostupnih maski.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ghnsbutton)
en: Download New Skins
sr@ijekavianlatin: Preuzmi nove maske

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
sr@ijekavianlatin: Vrsta cilja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
sr@ijekavianlatin: Izaberite da bi igrači za pobjedu morali da osvoje cio svijet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
sr@ijekavianlatin: U ovom režimu, igrač mora da osvoji cio svijet da bi pobijedio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: World con&quest
sr@ijekavianlatin: Svjetski &pohod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
sr@ijekavianlatin: Izaberite ovo da bi svaki igrač imao svoj cilj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
sr@ijekavianlatin: U ovom režimu, svakom igraču će biti dodijeljen cilj koji treba da ostvari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Reach a goa&l
sr@ijekavianlatin: Ostvarenje &cilja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next >>
sr@ijekavianlatin: Sljedeće >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: Fascikla sa maskama nije nađena — provjerite instalaciju.
    Program ne može da nastavi.

en: Fatal Error!
sr@ijekavianlatin: Kobna greška.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
sr@ijekavianlatin: Sažetak nove partije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
sr@ijekavianlatin: ime maske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
sr@ijekavianlatin: Igrači

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
sr@ijekavianlatin: Vrsta cilja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
sr@ijekavianlatin: vrsta cilja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
sr@ijekavianlatin: ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
sr@ijekavianlatin: nacionalnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
sr@ijekavianlatin: računar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
sr@ijekavianlatin: mreža

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previousButton)
en: << Previous
sr@ijekavianlatin: << Prethodno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Start
sr@ijekavianlatin: Počni

en: Reach a goal
sr@ijekavianlatin: Ostvarenje cilja

en: World conquest
sr@ijekavianlatin: Svjetski pohod

en: Yes
sr@ijekavianlatin: Da

en: No
sr@ijekavianlatin: Ne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
sr@ijekavianlatin: Postavke igrača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
sr@ijekavianlatin: Igraču broj %1, unesite svoje ime i izaberite naciju:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
sr@ijekavianlatin: Izaberite naciju.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
sr@ijekavianlatin: Spisak sa trenutno dostupnim nacijama.
    Izaberite onu koja želite da bude vaš tokom igre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
sr@ijekavianlatin: Unesite lozinku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
sr@ijekavianlatin: Igrač je &računar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
sr@ijekavianlatin: Izbor sačuvanih igrača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
sr@ijekavianlatin: Izaberite svog sačuvanog igrača:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton1)
en: OK
sr@ijekavianlatin: U redu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
sr@ijekavianlatin: Nova igra ili izlaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
sr@ijekavianlatin: Nova igra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
sr@ijekavianlatin: Pokreće novu igru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
sr@ijekavianlatin: Ne radi ništa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
sr@ijekavianlatin: Ne radi ništa. Dugmad igre će biti dostupna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
sr@ijekavianlatin: Napusti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
sr@ijekavianlatin: Napusti KSirk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
sr@ijekavianlatin: %1 pobijedi! Želite li da igrate ponovo?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
sr@ijekavianlatin[0]: Greška: Nije izabrana prijemna zemlja a računarski igrač %2 još uvijek ima %1 armiju za razmiještanje; vjerovatno greška #2232 sa www.gna.org.
sr@ijekavianlatin[1]: Greška: Nije izabrana prijemna zemlja a računarski igrač %2 još uvijek ima %1 armije za razmiještanje; vjerovatno greška #2232 sa www.gna.org.
sr@ijekavianlatin[2]: Greška: Nije izabrana prijemna zemlja a računarski igrač %2 još uvijek ima %1 armija za razmiještanje; vjerovatno greška #2232 sa www.gna.org.
sr@ijekavianlatin[3]: Greška: Nije izabrana prijemna zemlja a računarski igrač %2 još uvijek ima jednu armiju za razmiještanje; vjerovatno greška #2232 sa www.gna.org.

en: Fatal Error
sr@ijekavianlatin: Kobna greška

en: KsirK - Network configuration
sr@ijekavianlatin: Podešavanje mreže

en: Please type in the port number on which to offer connections:
sr@ijekavianlatin: Unesite broj porta na kojem nudite povezivanje:

en: New game confirmation
sr@ijekavianlatin: Potvrda nove partije

en: Do you really want to end your current game and join another?
sr@ijekavianlatin: Želite li zaista da okončate tekuću partiju i priključite se drugoj?

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
sr@ijekavianlatin: %1 (%2) se pridruži; čekam da se poveže %3 igrača|/|%1 (%2) se pridruži; čekam da se poveže %3 $[množ ^3 igrač igrača igrača].

en: Please choose another name
sr@ijekavianlatin: Izaberite drugo ime

en: KsirK - Name already used!
sr@ijekavianlatin: Ime je već u upotrebi

en: Player number %1, what's your name?
sr@ijekavianlatin: Igraču broj %1, kako se zovete?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
sr@ijekavianlatin: Greška: Igraču %1, morate izabrati ime.

en: Error
sr@ijekavianlatin: Greška

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
sr@ijekavianlatin: Igrač-%1

en: Please choose another nation
sr@ijekavianlatin: Izaberite drugu naciju

en: KsirK - Nation already used!
sr@ijekavianlatin: Nacija je već u upotrebi

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
sr@ijekavianlatin: Veza sa serverom je izgubljena.
    Šta želite da učinite?

en: Starting a new game or exit.
sr@ijekavianlatin: Pokretanje nove igre ili napuštanje

en: Do nothing
sr@ijekavianlatin: Ne radi ništa

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
sr@ijekavianlatin: Veza sa klijentom je izgubljena.
    Za sada možete samo sačuvati poziciju i pokrenuti novu partiju ili napustiti igru.
    Ovo će biti poboljšano u narednim verzijama.

en: KsirK - Lost connection to client!
sr@ijekavianlatin: Izgubljena veza sa klijentom

en: Do want to save your game?
sr@ijekavianlatin: Želite li da sačuvate poziciju?

en: %1: %2 armies to place
sr@ijekavianlatin: %1: %2 armija za razmiještanje|/|%1: %2 $[množ ^2 armija armije armija] za razmiještanje

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
sr@ijekavianlatin: <html>Sada razmjestite svoje armije u svoje zemlje<br/>klikom na željene zemlje.</html>

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
sr@ijekavianlatin: <html>%1, vaš cilj će sada biti izložen.<br/>Osigurajte da ga niko drugi ne vidi!</html>

en: KsirK - Displaying Goal
sr@ijekavianlatin: Izlaganje cilja

en: %1 chooses its defense
sr@ijekavianlatin: %1 bira svoju odbranu

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
sr@ijekavianlatin: %1 izabra da završi recikliranje; sada ima %2 igrača koji to žele|/|%1 izabra da završi recikliranje; sada ima %2 $[množ ^2 igrač igrača igrača] koji to $[množ ^2 želi žele žele].

en: Problem : no one destroyed
sr@ijekavianlatin: Problem: niko nije uništen

en: Ksirk - Error!
sr@ijekavianlatin: Greška

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
sr@ijekavianlatin: Unijeli ste neispravnu lozinku.
    Pokušajte ponovo.

en: KsirK - Invalid password!
sr@ijekavianlatin: Neispravna lozinka

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
sr@ijekavianlatin: %1, ništa niste odigrali.
    Želite li zaista da propustite ovaj potez?

en: Really Next Player?
sr@ijekavianlatin: Na sljedećeg igrača?

en: You must conquer the World!
sr@ijekavianlatin: Morate osvojiti svet!

en: %1 (already dead)
sr@ijekavianlatin: %1 (već mrtav)

en: Error: no player to destroy
sr@ijekavianlatin: Greška: nema igrača za uništenje

en: <br>%1 is still alive...
sr@ijekavianlatin: <html><br/>%1 još uvijek postoji...</html>

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
sr@ijekavianlatin[0]: <html><br/>%1, treba da osvojite još %2 zemlju...</html>
sr@ijekavianlatin[1]: <html><br/>%1, treba da osvojite još %2 zemlje...</html>
sr@ijekavianlatin[2]: <html><br/>%1, treba da osvojite još %2 zemalja...</html>
sr@ijekavianlatin[3]: <html><br/>%1, treba da osvojite još jednu zemlju...</html>

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
sr@ijekavianlatin[0]: <html><br/>Dostigli ste cilj: %2 je mrtav i posjedujete %1 zemlju.</html>
sr@ijekavianlatin[1]: <html><br/>Dostigli ste cilj: %2 je mrtav i posjedujete %1 zemlje.</html>
sr@ijekavianlatin[2]: <html><br/>Dostigli ste cilj: %2 je mrtav i posjedujete %1 zemalja.</html>
sr@ijekavianlatin[3]: <html><br/>Dostigli ste cilj: %2 je mrtav i posjedujete %1 zemlju.</html>

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
sr@ijekavianlatin[0]: <html><br/>%2, imate dovoljno zemalja ali još uvijek treba da razmjestite više od %1 armije na %3 od njih...</html>
sr@ijekavianlatin[1]: <html><br/>%2, imate dovoljno zemalja ali još uvijek treba da razmjestite više od %1 armije na %3 od njih...</html>
sr@ijekavianlatin[2]: <html><br/>%2, imate dovoljno zemalja ali još uvijek treba da razmjestite više od %1 armija na %3 od njih...</html>
sr@ijekavianlatin[3]: <html><br/>%2, imate dovoljno zemalja ali još uvijek treba da razmjestite više od %1 armije na %3 od njih...</html>

en: <br>%1, you still have to conquer
sr@ijekavianlatin: <html><br/>%1, još uvijek treba da osvojite </html>

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
sr@ijekavianlatin[0]: %1 zemlju u %2|/|%1 zemlju u $[lok %2]
sr@ijekavianlatin[1]: %1 zemlje u %2|/|%1 zemlje u $[lok %2]
sr@ijekavianlatin[2]: %1 zemalja u %2|/|%1 zemalja u $[lok %2]
sr@ijekavianlatin[3]: jednu zemlju u %2|/|jednu zemlju u $[lok %2]

en:  and
sr@ijekavianlatin:  i

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
sr@ijekavianlatin: %1 u %2|/|%1 u $[lok %2]

en: KsirK - Goal Display
sr@ijekavianlatin: Izlaganje cilja

en: No message...
sr@ijekavianlatin: Nema poruke...

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: Ime fajla pula nije nađeno.
    Program ne može da nastavi.

en: Error!
sr@ijekavianlatin: Greška

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: Slika maske karte nije nađena.
    Program ne može da se nastavi.

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pomjerim %1 armije iz %2 u %3.|/|Ne mogu da pomjerim %1 $[množ ^1 armiju armije armija] iz $[gen %2] u $[aku %3].

en: Moving %1 armies from %2 to %3
sr@ijekavianlatin: Premiještam %1 armije iz %2 u %3.|/|Premiještam %1 $[množ ^1 armiju armije armija] iz $[gen %2] u $[aku %3].

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: <html>Zvuk bacanja nije nađen — provjerite instalaciju.<br/>Program ne može da se nastavi.</html>

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: <html>Zvuk topa nije nađen — provjerite instalaciju.<br/>Program ne može da se nastavi.</html>

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: Zvuk pada nije nađen — provjerite instalaciju.
    Program ne može da se nastavi.

en: KsirK - Error!
sr@ijekavianlatin: Greška

en: Problem: no one destroyed
sr@ijekavianlatin: Problem: niko nije uništen

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
sr@ijekavianlatin: Greška: ko treba da je 0, 1, ili 2.

en: Please connect first.
sr@ijekavianlatin: Prvo se povežite.

en: Jabber Error
sr@ijekavianlatin: Greška Jabbera

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
sr@ijekavianlatin: SSL podrška ne može da se pripremi za nalog %1. Najvjerovatnije zato što TLS priključak za QCA nije instaliran na sistemu.

en: Jabber SSL Error
sr@ijekavianlatin: SSL greška Jabbera

en: The host name does not match the one in the certificate.
sr@ijekavianlatin: Ime domaćina ne poklapa se sa onim u sertifikatu.

en: The certificate is invalid.
sr@ijekavianlatin: Sertifikat nije valjan.

en: No certificate was presented.
sr@ijekavianlatin: Sertifikat nije predstavljen.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
sr@ijekavianlatin: Autoritet za sertifikate je odbio sertifikat.

en: The certificate is not trusted.
sr@ijekavianlatin: Sertifikat nije pouzdan.

en: The signature is invalid.
sr@ijekavianlatin: Potpis nije valjan.

en: The Certificate Authority is invalid.
sr@ijekavianlatin: Autoritet za sertifikate nije valjan.

en: Invalid certificate purpose.
sr@ijekavianlatin: Loša svrha sertifikata.

en: The certificate is self-signed.
sr@ijekavianlatin: Sertifikat je samopotpisan.

en: The certificate has been revoked.
sr@ijekavianlatin: Sertifikat je opozvan.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
sr@ijekavianlatin: Prekoračena je maksimalna dužina lanca sertifikata.

en: The certificate has expired.
sr@ijekavianlatin: Sertifikat je istekao.

en: The Certificate Authority has expired.
sr@ijekavianlatin: Autoritet za sertifikate je istekao.

en: Validity is unknown.
sr@ijekavianlatin: Valjanost je nepoznata.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Identitet i sertifikat servera %1 ne mogu biti potvrđeni za nalog %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Želite li da nastavite?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Sertifikat servera %1 ne može biti potvrđen za nalog %2: %3</p><p>Želite li da nastavite?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
sr@ijekavianlatin: Problem sa sertifikatom za Jabber vezu

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
sr@ijekavianlatin: Šifrovana veza sa Jabber serverom ne može se uspostaviti.

en: Jabber Connection Error
sr@ijekavianlatin: Greška Jabber veze

en: Malformed packet received.
sr@ijekavianlatin: Primljen je loše obrazovan paket.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
sr@ijekavianlatin: Nepovratna greška u protokolu.

en: Generic stream error.
sr@ijekavianlatin: Opšta greška toka.

en: There was a conflict in the information received.
sr@ijekavianlatin: Sukob u primljenim podacima.

en: The stream timed out.
sr@ijekavianlatin: Isteklo je vrijeme za tok.

en: Internal server error.
sr@ijekavianlatin: Unutrašnja greška servera.

en: Stream packet received from an invalid address.
sr@ijekavianlatin: Paket toka je primljen sa loše adrese.

en: Malformed stream packet received.
sr@ijekavianlatin: Primljen je loše obrazovan paket toka.

en: Policy violation in the protocol stream.
sr@ijekavianlatin: Prekršaj smjernica u protokolskom toku.

en: Resource constraint.
sr@ijekavianlatin: Ograničenje resursa.

en: System shutdown.
sr@ijekavianlatin: Gašenje sistema.

en: Unknown reason.
sr@ijekavianlatin: Nepoznat razlog.

en: There was an error in the protocol stream: %1
sr@ijekavianlatin: Greška u protokolskom toku: %1

en: Host not found.
sr@ijekavianlatin: Domaćin nije nađen.

en: Address is already in use.
sr@ijekavianlatin: Adresa je već u upotrebi.

en: Cannot recreate the socket.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu ponovo da napravim soket.

en: Cannot bind the socket again.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu ponovo da povežem soket.

en: Socket is already connected.
sr@ijekavianlatin: Soket je već povezan.

en: Socket is not connected.
sr@ijekavianlatin: Soket nije povezan.

en: Socket is not bound.
sr@ijekavianlatin: Soket nije svezan.

en: Socket has not been created.
sr@ijekavianlatin: Soket nije napravljen.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
sr@ijekavianlatin: Postupak soketa bi da blokira. Ne bi trebalo da vidite ovu grešku; podnesite izvještaj o grešci kroz meni „Pomoć“.

en: Connection refused.
sr@ijekavianlatin: Veza je odbijena.

en: Connection timed out.
sr@ijekavianlatin: Isteklo je vrijeme za povezivanje.

en: Connection attempt already in progress.
sr@ijekavianlatin: Pokušaj povezivanja je već u toku.

en: Network failure.
sr@ijekavianlatin: Krah mreže.

en: Operation is not supported.
sr@ijekavianlatin: Postupak nije podržan.

en: Socket timed out.
sr@ijekavianlatin: Isteklo je vrijeme za soket.

en: There was a connection error: %1
sr@ijekavianlatin: Greška sa vezom: %1

en: Unknown host.
sr@ijekavianlatin: Nepoznat domaćin.

en: Could not connect to a required remote resource.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da se povežem na zahtijevani udaljeni resurs.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
sr@ijekavianlatin: Izgleda da smo preusmjereni na drugi server; ne znam kako da obradim ovo.

en: Unsupported protocol version.
sr@ijekavianlatin: Nepodržana verzija protokola.

en: Unknown error.
sr@ijekavianlatin: Nepoznata greška.

en: There was a negotiation error: %1
sr@ijekavianlatin: Greška u pregovoru: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
sr@ijekavianlatin: Server je odbio naš zahtjev za pokretanje TLS rukovanja.

en: Failed to establish a secure connection.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da uspostavim bezbjednu vezu.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
sr@ijekavianlatin: Greške u „bezbjednosti prenosnog sloja“ (TLS‑u): %1

en: Login failed with unknown reason.
sr@ijekavianlatin: Prijava nije uspela zbog nepoznatog razloga.

en: No appropriate authentication mechanism available.
sr@ijekavianlatin: Nije dostupan nijedan odgovarajući mehanizam autentifikacije.

en: Bad SASL authentication protocol.
sr@ijekavianlatin: Loš protokol SASL autentifikacije.

en: Server failed mutual authentication.
sr@ijekavianlatin: Server nije prošao uzajamnu autentifikaciju.

en: Encryption is required but not present.
sr@ijekavianlatin: Šifrovanje je zahtijevano ali nije prisutno.

en: Invalid user ID.
sr@ijekavianlatin: Loš korisnički ID.

en: Invalid mechanism.
sr@ijekavianlatin: Loš mehanizam.

en: Invalid realm.
sr@ijekavianlatin: Loše carstvo.

en: Mechanism too weak.
sr@ijekavianlatin: Mehanizam je preslab.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
sr@ijekavianlatin: Dati su pogrešni akreditivi (provjerite svoj korisnički ID i lozinku)

en: Temporary failure, please try again later.
sr@ijekavianlatin: Privremeni krah, pokušajte ponovo kasnije.

en: There was an error authenticating with the server: %1
sr@ijekavianlatin: Greška pri autentifikovanju sa serverom: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
sr@ijekavianlatin: Problem „bezbjednosti transportnog sloja“ (TLS).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
sr@ijekavianlatin: Problem „jednostavnog sloja za autentifikaciju i bezbjednost“ (SASL).

en: There was an error in the security layer: %1
sr@ijekavianlatin: Greška u bezbjednosnom sloju: %1

en: No permission to bind the resource.
sr@ijekavianlatin: Nema dozvole za vezivanje resursa.

en: The resource is already in use.
sr@ijekavianlatin: Resurs je već u upotrebi.

en: Could not bind a resource: %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da vežem resurs: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
sr@ijekavianlatin: Problem sa vezom sa Jabber serverom %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
sr@ijekavianlatin: Jabber korisnik %1 je uklonio pretplatu %2 na njega/nju. Ovaj nalog više neće biti u mogućnosti da vidi njegovo/njeno stanje na vezi/van veze. Želite li da obrišete kontakt?

en: Notification
sr@ijekavianlatin: Obavještenje

en: Keep
sr@ijekavianlatin: Zadrži

en: A password is required to join the room %1.
sr@ijekavianlatin: Za pridruživanje sobi %1 potrebna je lozinka.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
sr@ijekavianlatin: Greška pri pokušaju ulaska u %1: nadimak %2 se već koristi.

en: Provide your nickname
sr@ijekavianlatin: Dajte svoj nadimak

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
sr@ijekavianlatin: Ne možete se priključiti sobi %1 zato što vam je zabranjeno

en: Jabber Group Chat
sr@ijekavianlatin: Grupno Jabber ćaskanje

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
sr@ijekavianlatin: Ne možete se priključiti sobi %1 zato što je dostignut maksimalan broj korisnika

en: No reason given by the server
sr@ijekavianlatin: Server nije dao nikakav razlog

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
sr@ijekavianlatin: Greška pri obradi zahtjeva za grupno ćaskanje %1 (razlog: %2, kôd %3).

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
sr@ijekavianlatin: Greška pri pokušaju uklanjanja naloga:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
sr@ijekavianlatin: Odregistrovanje Jabber naloga

en: You cannot see each others' status.
sr@ijekavianlatin: Ne možete međusobno da vidite stanje.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
sr@ijekavianlatin: Možete da vidite stanje ovog kontakta, ali on/ona ne mogu da vide vaše.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
sr@ijekavianlatin: Ovaj kontakt može da vidi vaše stanje ali vi ne možete da vidite njegovo/njeno.

en: You can see each others' status.
sr@ijekavianlatin: Možete međusobno vidjeti stanje.

en: Client
sr@ijekavianlatin: Klijent

en: Timestamp
sr@ijekavianlatin: Vremenska oznaka

en: Message
sr@ijekavianlatin: Poruka

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
sr@ijekavianlatin: Preuzimanje slike Jabber kontakta nije uspjelo.

en: Groupchat bookmark
sr@ijekavianlatin: Obilježivač grupnog ćaskanja

en: Authorization
sr@ijekavianlatin: Ovlašćenje

en: (Re)send Authorization To
sr@ijekavianlatin: (Ponovo) pošalji ovlašćenje za

en: (Re)request Authorization From
sr@ijekavianlatin: (Ponovo) zahtijevaj ovlašćenje od

en: Remove Authorization From
sr@ijekavianlatin: Ukloni ovlašćenje sa

en: Set Availability
sr@ijekavianlatin: Postavi dostupnost

en: Online
sr@ijekavianlatin: na vezi

en: Free to Chat
sr@ijekavianlatin: slobodan za ćaskanje

en: Away
sr@ijekavianlatin: odsutan

en: Extended Away
sr@ijekavianlatin: duže odsutan

en: Do Not Disturb
sr@ijekavianlatin: bez uznemiravanja

en: Invisible
sr@ijekavianlatin: nevidljiv

en: Select Resource
sr@ijekavianlatin: Izbor resursa

en: Automatic (best/default resource)
sr@ijekavianlatin: Automatski (najbolji/podrazumijevani resurs)

en: Voice call
sr@ijekavianlatin: Glasovni poziv

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
sr@ijekavianlatin: Originalna poruka je: <i>%1</i><br/>

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><i>%1</i> vas pozva da se pridružite konferenciji <b>%2</b><br />%3<br />Ako želite da se pridružite, samo <b>unesite svoj nadimak</b> i pritisnite <i>U redu</i>.<br />Ako želite da odustanete, pritisnite <i>Odustani</i>.</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
sr@ijekavianlatin: Pozvani u konferenciju — priključak za Jabber

en: Message has been displayed
sr@ijekavianlatin: Poruka je prikazana

en: Message has been delivered
sr@ijekavianlatin: Poruka je isporučena

en: Message stored on the server, contact offline
sr@ijekavianlatin: Poruka je ostala na serveru, kontakt van veze

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
sr@ijekavianlatin: %1 okonča učešće u sesiji ćaskanja.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
sr@ijekavianlatin: Vaša poruka nije mogla da se isporuči: „%1“, razlog „%2“

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
sr@ijekavianlatin: Želite li korisniku „%1“ takođe da uklonite ovlašćenje da vidi vaše stanje?

en: Kopete File Transfer
sr@ijekavianlatin: Kopeteov prenos fajlova

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
sr@ijekavianlatin: Prethodno ste izabrali resurs za kontakt %1, ali i dalje imate otvoren prozor za ćaskanje sa ovim kontaktom. Predizabrani resurs će biti primijenjen samo na novootvorene prozore ćaskanja.

en: Jabber Resource Selector
sr@ijekavianlatin: Birač Jabber resursa

en: Change nickname
sr@ijekavianlatin: Promijeni nadimak

en: Change nickname - Jabber Plugin
sr@ijekavianlatin: Promjena nadimka — priključak za Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
sr@ijekavianlatin: Unesite novi nadimak koji želite imati u sobi <i>%1</i>

en: Choose Account
sr@ijekavianlatin: Izbor naloga

en: Choose an account to handle the URL %1
sr@ijekavianlatin: Izaberite nalog da upravlja URL‑om %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
sr@ijekavianlatin: Želite li da dodate „%1“ u listu kontakata?

en: Add
sr@ijekavianlatin: Dodaj

en: Do Not Add
sr@ijekavianlatin: Nemoj da dodaš

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
sr@ijekavianlatin: Želite li da uklonite „%1“ iz liste kontakata?

en: Remove
sr@ijekavianlatin: Ukloni

en: Do Not Remove
sr@ijekavianlatin: Ne uklanjaj

en: Please enter your nickname for the room %1
sr@ijekavianlatin: Unesite svoj nadimak za sobu %1

en: You have been invited to %1
sr@ijekavianlatin: Pozvani ste u %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: <html>Ne mogu da učitam ikonicu.<br/>Program ne može da se nastavi.</html>

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: <html>Ne mogu da učitam sliku dugmeta %1.<br/>Program ne može da se nastavi.</html>

en: Play over Jabber
sr@ijekavianlatin: Igraj preko Jabbera

en: Play KsirK over the Jabber Network
sr@ijekavianlatin: Igraj KSirk preko Jabbera

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
sr@ijekavianlatin: Povezivanje na KSirkovu višeigračku Jabber sobu, radi započinjanja novih partija ili priključivanja postojećim.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
sr@ijekavianlatin: Nova standardna TCP/IP igra

en: New TCP/IP
sr@ijekavianlatin: Nova TCP/IP

en: Create a new standard TCP/IP network game
sr@ijekavianlatin: Započnite novu standardnu TCP/IP mrežnu igru.

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
sr@ijekavianlatin: Pridruži se standardnoj TCP/IP igri

en: Join TCP/IP
sr@ijekavianlatin: Pridruži se TCP/IP

en: Join a standard TCP/IP network game
sr@ijekavianlatin: Pridružite se standardnoj TCP/IP mrežnoj igri.

en: Display the Current Player's Goal
sr@ijekavianlatin: Cilj trenutnog igrača

en: Display the current player's goal
sr@ijekavianlatin: Pogledajte cilj trenutnog igrača.

en: Contextual Help
sr@ijekavianlatin: Kontekstna pomoć

en: Lets the next player play
sr@ijekavianlatin: Prelazak na sljedećeg igrača.

en: Finish moves
sr@ijekavianlatin: Kraj pomijeranja

en: Finish moving the current sprites
sr@ijekavianlatin: Okončajte pomijeranje tekućih sprajtova.

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
sr@ijekavianlatin: <html>Fajl definicije svijeta nije nađen — provjerite instalaciju.<br/>Program ne može da se nastavi.</html>

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
sr@ijekavianlatin: <font color="red">%1 osvoji %2 iz %3.</font>|/|<font color="red">%1 osvoji $[aku %2] iz $[gen %3].</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
sr@ijekavianlatin: %1, poraženi ste! Vidimo se...

en: %1: it is up to you again
sr@ijekavianlatin: %1: ponovo ste na potezu

en: %1 won!
sr@ijekavianlatin: %1 pobijedi!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
sr@ijekavianlatin: <big><b>%1</b>, pobijedili ste!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
sr@ijekavianlatin: <br/>Cilj pobjednika bio je zadat ovako:<br/><i>%1</i><br/><br/>Želite li ponovo da igrate?

en: <br>You conquered all the world!
sr@ijekavianlatin: <html><br/>Pokorili ste čitav svijet!</html>

en: <br>He conquered all the world!
sr@ijekavianlatin: <html><br/>Pokorio je čitav svijet!</html>

en: Do you want to quit the game?
sr@ijekavianlatin: Želite li da napustite igru?

en: Before you quit, do you want to save your game?
sr@ijekavianlatin: Prije nego što napustite, želite li da sačuvate poziciju?

en: KsirK - Load Game
sr@ijekavianlatin: Učitavanje pozicije

en: Waiting for the connection of %1 network players.
sr@ijekavianlatin: Čekam na povezivanje %1 mrežna igrača.|/|Čekam na povezivanje %1 $[množ ^1 'mrežnog igrača' 'mrežna igrača' 'mrežnih igrača'].

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
sr@ijekavianlatin[0]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> sa %1 armijom!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">%4</font>?|/|<font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">$[gen %3]</font> sa %1 armijom!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">$[aku %4]</font>?
sr@ijekavianlatin[1]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> sa %1 armije!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">%4</font>?|/|<font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">$[gen %3]</font> sa %1 armije!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">$[aku %4]</font>?
sr@ijekavianlatin[2]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> sa %1 armija!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">%4</font>?|/|<font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">$[gen %3]</font> sa %1 armija!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">$[aku %4]</font>?
sr@ijekavianlatin[3]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> s jednom armijom!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">%4</font>?|/|<font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">$[gen %3]</font> s jednom armijom!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">$[aku %4]</font>?

en: Defend 1
sr@ijekavianlatin: Brani 1

en: Defend 2
sr@ijekavianlatin: Brani 2

en: Defend-Auto
sr@ijekavianlatin: Brani automatski

en: Waiting for %1 players to connect
sr@ijekavianlatin: Čekam na povezivanje %1 igrača|/|Čekam na povezivanje %1 $[množ ^1 igrača igrača igrača]

en: There is no country here!
sr@ijekavianlatin: Tu nema nijedne zemlje.

en: You are not the owner of the first country: %1!
sr@ijekavianlatin: Niste vlasnik prve zemlje: %1.

en: You are not the owner of the second country: %1!
sr@ijekavianlatin: Niste vlasnik druge zemlje: %1.

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
sr@ijekavianlatin: Pokušavate da pomjerite armije iz %1 na njih same.|/|Pokušavate da pomjerite armije iz $[gen %1] na njih same.

en: %1 is not a neighbour of %2!
sr@ijekavianlatin: %1 nije susjed %2.|/|$[nom %1] nije sused $[gen %2].

en: Moving armies from %1 to %2.
sr@ijekavianlatin: Premiještam armije iz %1 u %2.|/|Premiještam armije iz $[gen %1] u $[aku %2].

en: You are the owner of the second country: %1!
sr@ijekavianlatin: Vlasnik ste druge zemlje: %1.

en: Ready to fight!
sr@ijekavianlatin: Spremni za borbu!

en: <font color="orange">No country here!</font>
sr@ijekavianlatin: <font color="orange">Ovde nema zemlje.</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
sr@ijekavianlatin: <font color="orange">Niste vlasnik %1.</font>|/|<font color="orange">Niste vlasnik $[gen %1].</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
sr@ijekavianlatin: <font color="orange">U %2 ima samo %1 armija.</font>|/|<font color="orange">U $[lok %2] ima samo %1 $[množ ^1 armija armije armija].</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
sr@ijekavianlatin: %1, branite se jedinom armijom koju imate u %2.|/|%1, branite se jedinom armijom koju imate u $[lok %2].

en: Exchange armies again or continue?
sr@ijekavianlatin: Ponovo razmijeniti armije ili nastaviti?

en: KsirK
sr@ijekavianlatin: KSirk

en: You must distribute
    all your armies
sr@ijekavianlatin: Morate rasporediti
    sve svoje armije

en: Battle ongoing.
sr@ijekavianlatin: Bitka u toku.

en: %1, it is up to you.
sr@ijekavianlatin: %1, na potezu ste.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
sr@ijekavianlatin: Želite li zaista da okončate trenutnu partiju i pokrenete novu?

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
sr@ijekavianlatin: <b>Brzo upoznavanje KSirka</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
sr@ijekavianlatin: Napada se i pomijera prevlačenjem između susjednih zemalja.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
sr@ijekavianlatin: Pokrenite novu partiju, ili se priključite mrežnoj, putem menija ili trake alatki...

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
sr@ijekavianlatin: ...a onda pustite da vas sistem vodi, kroz poruke i oblačiće dugmadi koji se javljaju dok lebdite nad njima. Oblačiće možete isključiti u dijalogu za podešavanje.

en: Don't show messages anymore
sr@ijekavianlatin: Ne prikazuj više poruke

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
sr@ijekavianlatin[0]: %2 pripada %3. %1 armija.
sr@ijekavianlatin[1]: %2 pripada %3. %1 armije.
sr@ijekavianlatin[2]: %2 pripada %3. %1 armija.
sr@ijekavianlatin[3]: %2 pripada %3. %1 armija.

en: Cannot save when waiting for a defense.
sr@ijekavianlatin: Ne možete sačuvati kada čekate na odbranu.

en: KsirK - Save Game
sr@ijekavianlatin: Upisivanje pozicije

en: %1 exists.
    Do you really want to overwrite it?
sr@ijekavianlatin: %1 postoji.
    Želite li zaista da prebrišete?

en: Overwrite file?
sr@ijekavianlatin: Prebrisati fajl?

en: Saving canceled
sr@ijekavianlatin: Upisivanje otkazano

en: Game saved to %1
sr@ijekavianlatin: Pozicija sačuvana u %1

en: Only game master can save the game in network playing.
sr@ijekavianlatin: Samo vlasnik partije može da sačuva poziciju u mrežnom igranju.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
sr@ijekavianlatin: <html>Napadajte prevlačenjem između zemalja<br/>Pomijerajte armije isto tako (posljednja radnja u potezu).</html>

en: <b>Nationality:</b>
sr@ijekavianlatin: <b>Nacionalnost:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
sr@ijekavianlatin: <b>Kontinent:</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
sr@ijekavianlatin: <b>Zemlja:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
sr@ijekavianlatin: <b>Vlasnik:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
sr@ijekavianlatin: <b><u>Detalji o zemlji</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
sr@ijekavianlatin: <i>Borba je u toku...</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
sr@ijekavianlatin[0]: <font color="red">Napadni</font> sa %1 armijom.<br/>
sr@ijekavianlatin[1]: <font color="red">Napadni</font> sa %1 armije.<br/>
sr@ijekavianlatin[2]: <font color="red">Napadni</font> sa %1 armija.<br/>
sr@ijekavianlatin[3]: <font color="red">Napadni</font> sa %1 armijom.<br/>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
sr@ijekavianlatin[0]: <font color="blue">Brani</font> sa %1 armijom.<br/>
sr@ijekavianlatin[1]: <font color="blue">Brani</font> sa %1 armije.<br/>
sr@ijekavianlatin[2]: <font color="blue">Brani</font> sa %1 armija.<br/>
sr@ijekavianlatin[3]: <font color="blue">Brani</font> sa %1 armijom.<br/>

en: Stop Auto-Attack
sr@ijekavianlatin: Zaustavi automatski napad

en: Stop Auto-Defense
sr@ijekavianlatin: Zaustavi automatsku odbranu

en: Valid
sr@ijekavianlatin: Dobro

en: Recycle
sr@ijekavianlatin: Recilkiraj

en: Done
sr@ijekavianlatin: Gotovo

en: %1 army to place | %1 armies to place
sr@ijekavianlatin[0]: %1 armija za razmiještanje
sr@ijekavianlatin[1]: %1 armije za razmiještanje
sr@ijekavianlatin[2]: %1 armija za razmiještanje
sr@ijekavianlatin[3]: 1 armija za razmiještanje

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
sr@ijekavianlatin: <u><b>Mijenjate neko<br/>razmiještanje?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
sr@ijekavianlatin[0]: %1 armija za razmiještanje
sr@ijekavianlatin[1]: %1 armije za razmiještanje
sr@ijekavianlatin[2]: %1 armija za razmiještanje
sr@ijekavianlatin[3]: 1 armija za razmiještanje

en: <b>Armies:</b> %1
sr@ijekavianlatin: <b>Armijâ̂:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
sr@ijekavianlatin: <font color="red">izgubljenih armija: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
sr@ijekavianlatin: <font color="blue">izgubljenih armija: %1</font>

en: Preferences
sr@ijekavianlatin: Postavke

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
sr@ijekavianlatin: Brzina sprajtova: sporo, uobičajeno, brzo, trenutno

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
sr@ijekavianlatin: Uključite da bi se puštali zvukovi.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
sr@ijekavianlatin: Uključite da bi se prikazivala pomoć.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
sr@ijekavianlatin: Uključite da bi se na svakoj zemlji prikazivao broj armija.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
sr@ijekavianlatin: Željena grafička tema.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
sr@ijekavianlatin: Posljednje korišćeni Jabber ID

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
sr@ijekavianlatin: Lozinka za posljednje korišćeni Jabber ID

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
sr@ijekavianlatin: Posljednja soba grupnog ćaskanja preko Jabbera.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
sr@ijekavianlatin: Lozinka za posljednju sobu grupnog ćaskanja preko Jabbera.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
sr@ijekavianlatin: Nadimak u posljednjoj sobi grupnog ćaskanja preko Jabbera.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sr@ijekavianlatin: &Igra

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavianlatin: &Podešavanje

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr@ijekavianlatin: P&omoć

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavianlatin: Glavna traka

en: KsirK - World Domination Strategy Game
sr@ijekavianlatin: KSirk — strateška igra svjetske dominacije

en: (c) 2002-2015, Gaël de Chalendar
sr@ijekavianlatin: © 2002–2015, Gael de Šalendar

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
sr@ijekavianlatin: Pomoć i korisničko uputstvo pogledajte
    na veb sajtu KSirka.

en: Gael de Chalendar aka Kleag
sr@ijekavianlatin: Gael de Šalendar — Kleag)

en: Nemanja Hirsl
sr@ijekavianlatin: Nemanja Hiršl

en: Current maintainer
sr@ijekavianlatin: Trenutni održavalac

en: Albert Astals Cid
sr@ijekavianlatin: Albert Astals Sid

en: Michal Golunski (Polish translation)
sr@ijekavianlatin: Mihal Golunski — prevod na poljski

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
sr@ijekavianlatin: Francuski studenti „IUP ISI 2007—2008“:

en: &nbsp;&nbsp;Anthony Rey<br/>&nbsp;&nbsp;Benjamin Lucas<br/>&nbsp;&nbsp;Benjamin Moreau<br/>&nbsp;&nbsp;Gaël Clouet<br/>&nbsp;&nbsp;Guillaume Pelouas<br/>&nbsp;&nbsp;Joël Marco<br/>&nbsp;&nbsp;Laurent Dang<br/>&nbsp;&nbsp;Nicolas Linard<br/>&nbsp;&nbsp;Vincent Sac
sr@ijekavianlatin: <html>&nbsp;&nbsp;Antoni Re<br/>&nbsp;&nbsp;Benžamen Luka<br/>&nbsp;&nbsp;Benžamen Moro<br/>&nbsp;&nbsp;Gael Klue<br/>&nbsp;&nbsp;Gijem Pelua<br/>&nbsp;&nbsp;Žoel Marko<br/>&nbsp;&nbsp;Loren Dang<br/>&nbsp;&nbsp;Nikola Linar<br/>&nbsp;&nbsp;Vensan Sak</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lTitle)
en: <h1>KsirK</h1>
sr@ijekavianlatin: <h1>KSirk</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
sr@ijekavianlatin: Nova lokalna igra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
sr@ijekavianlatin: Igraj KSirk preko Jabbera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
sr@ijekavianlatin: Pridruži se standardnoj TCP/IP igri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbLoad)
en: Load
sr@ijekavianlatin: Učitaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit)
en: Quit
sr@ijekavianlatin: Napusti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
sr@ijekavianlatin: Postavke KSirka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soundEnabled)
en: Sound enabled
sr@ijekavianlatin: Zvuk uključen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sprites speed (slow, normal, rapid, immediate)
sr@ijekavianlatin: Brzina sprajtova (sporo, uobičajeno, brzo, trenutno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_helpEnabled)
en: Show help
sr@ijekavianlatin: Prikazuj pomoć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showArmiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
sr@ijekavianlatin: Prikazuj broj armija na zemljama

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
sr@ijekavianlatin: Pogrešan format pozicije. Očekivano %1, dobijeno %2.

en: KsirK - Cannot load!
sr@ijekavianlatin: Učitavanje nemoguće

en: Current player is: %1
sr@ijekavianlatin: Trenutni igrač: %1

en: Skin file parsing error
sr@ijekavianlatin: Greška raščlanjivanja fajla maske

en: KsirK - Error
sr@ijekavianlatin: Greška

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da nađem maks. X za sprajt: nema pozadine.

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da nađem maks. Y za sprajt: nema pozadine.

en: Error - Unknown skin int data:
sr@ijekavianlatin: Greška — nepoznat cio broj u maski:

en: Error - Unknown skin string data:
sr@ijekavianlatin: Greška — nepoznata niska u maski:
