ktron - en to el translation catalogue (49 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gameTypeGroup)
en: Game Type
el: Τύπος παιχνιδιού

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Computer
el: KSnakeDuel: Παίκτης εναντίον υπολογιστή

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Player
el: KSnakeDuel: Παίκτης εναντίον παίκτη

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnake mode: Single player
el: Λειτουργία KSnake: Ένας παίκτης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gameTypeLabel)
en: Game type:
el: Τύπος παιχνιδιού:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, behaviorGroup)
en: Behavior
el: Συμπεριφορά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AcceleratorBlocked)
en: &Disable acceleration
el: &Απενεργοποίηση επιτάχυνσης

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playerNamesGroup)
en: Player Names
el: Ονόματα παικτών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePlayer1Label)
en: Right player / KSnake mode:
el: Δεξιός παίκτης / Λειτουργία KSnake:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePlayer2Label)
en: Left player:
el: Αριστερός παίκτης:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gameOptionsGroup)
en: Game Options
el: Επιλογές παιχνιδιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundsLabel)
en: Rounds to win:
el: Γύροι για τη νίκη:

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
el: Το γραφικό θέμα που θα χρησιμοποιηθεί.

note: i18n: ectx: label, entry (AcceleratorBlocked), group (Game)
en: Whether to disable acceleration.
el: Αν θα απενεργοποιηθεί η επιτάχυνση.

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer1), group (Game)
en: The name of player 1.
el: Το όνομα του παίκτη 1.

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer2), group (Game)
en: The name of player 2.
el: Το όνομα του παίκτη 2.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Game)
en: Type of the game
el: Τύπος του παιχνιδιού

note: i18n: ectx: label, entry, group (Game)
en: Rounds
el: Γύροι

en: Right Player / KSnake mode: Up
el: Δεξιός παίκτης / Λειτουργία ΚSnake: Πάνω

en: Right Player / KSnake mode: Down
el: Δεξιός παίκτης / Λειτουργία KSnake: Κάτω

en: Right Player / KSnake mode: Right
el: Δεξιός παίκτης / Λειτουργία KSnake: Δεξιά

en: Right Player / KSnake mode: Left
el: Δεξιός παίκτης / Λειτουργία KSnake: Αριστερά

en: Right Player: Accelerator
el: Δεξιός παίκτης: Επιτάχυνση

en: Left Player: Up
el: Αριστερός παίκτης: Πάνω

en: Left Player: Down
el: Αριστερός παίκτης: Κάτω

en: Left Player: Right
el: Αριστερός παίκτης: Δεξιά

en: Left Player: Left
el: Αριστερός παίκτης: Αριστερά

en: Left Player: Accelerator
el: Αριστερός παίκτης: Επιτάχυνση

en: Failed to load "%1" theme. Please check your installation.
el: Αποτυχία φόρτωσης θέματος "%1". Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

en: %1 has won!
el: Ο %1 νίκησε!

en: Game paused
el: Παύση παιχνιδιού

en: Player Name:
el: Όνομα παίκτη:

en: Opponent:
el: Αντίπαλος:

en: Right player:
el: Δεξιός παίκτης:

en: General
el: Γενικά

en: Theme
el: Θέμα

en: A race in hyperspace
el: Μια κούρσα στον υπερχώρο

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
    (c) 2005, Benjamin Meyer
    (c) 2008-2009, Stas Verberkt
    
    Parts of the algorithms for the computer player are from
    xtron-1.1 by Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>
el: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
    (c) 2005, Benjamin Meyer
    (c) 2008-2009, Stas Verberkt
    
    Τμήματα των αλγορίθμων του παίκτη υπολογιστή είναι από το
    xtron-1.1 του Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Various improvements
el: Διάφορες βελτιώσεις

en: KDE 4 Port, interface revision and KSnake mode
el: Μεταφορά στο KDE 4, αναθεώρηση περιβάλλοντος και λειτουργία KSnake

en: Start in KSnake mode
el: Έναρξη σε λειτουργία KSnake

en: Player %1
el: Παίκτης %1

en: %1 has won versus %2 with %4 versus %3 point! | %1 has won versus %2 with %4 versus %3 points!
el[0]: Ο %1 νίκησε εναντίον του %2 με %4 έναντι %3 βαθμού!
el[1]: Ο %1 νίκησε εναντίον του %2 με %4 έναντι %3 βαθμών!

[ctx: %2 = 'x points' [player %1], %4 = 'x points' [player %3]]
en: %1 (%2) versus %3 (%4)
el: %1 (%2) εναντίον %3 (%4)

en: %1 point | %1 points
el[0]: %1 πόντος
el[1]: %1 πόντοι

en: KSnake game ended with 1 point | KSnake game ended with %1 points
el[0]: Το παιχνίδι KSnake τελείωσε με 1 βαθμό
el[1]: Το παιχνίδι KSnake τελείωσε με %1 βαθμούς

en: The game starts when each player has pressed one of their direction keys!
el: Το παιχνίδι ξεκινά όταν κάθε παίκτης πιέσει ένα από τα πλήκτρα κατεύθυνσης!

en: Press any of your direction keys to start!
el: Πιέστε οποιοδήποτε από τα πλήκτρα κατεύθυνσης για έναρξη!
