ktron - en to eo translation catalogue (50 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gameTypeGroup)
en: Game Type
eo: Ludotipo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Computer
eo: KSnakeDuel: Ludanto kontraŭ Komputilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Player
eo: KSnakeDuel: Ludanto kontraŭ Ludanto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnake mode: Single player
eo: KSnake-reĝimo: Unuludanto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gameTypeLabel)
en: Game type:
eo: Ludotipo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, behaviorGroup)
en: Behavior
eo: Konduto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AcceleratorBlocked)
en: &Disable acceleration
eo: &Malŝalti akcelon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playerNamesGroup)
en: Player Names
eo: Ludantaj Nomoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePlayer1Label)
en: Right player / KSnake mode:
eo: Dekstra ludanto / KSnake-reĝimo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePlayer2Label)
en: Left player:
eo: Maldekstra ludanto:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gameOptionsGroup)
en: Game Options
eo: Ludaj Opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundsLabel)
en: Rounds to win:
eo: Rondoj por gajni:

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
eo: La uzota grafika etoso.

note: i18n: ectx: label, entry (AcceleratorBlocked), group (Game)
en: Whether to disable acceleration.
eo: Ĉu malŝalti akcelon.

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer1), group (Game)
en: The name of player 1.
eo: La nomo de ludanto 1.

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer2), group (Game)
en: The name of player 2.
eo: La nomo de ludanto 2.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Game)
en: Type of the game
eo: Speco de la ludo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Game)
en: Rounds
eo: Rondoj

[ctx: @action]
en: Right Player / KSnake mode: Up
eo: Dekstra Ludanto / KSnake-reĝimo: Supre

[ctx: @action]
en: Right Player / KSnake mode: Down
eo: Dekstra Ludanto / KSnake-reĝimo: Malsupre

[ctx: @action]
en: Right Player / KSnake mode: Right
eo: Dekstra Ludanto / KSnake-reĝimo: Dekstre

[ctx: @action]
en: Right Player / KSnake mode: Left
eo: Dekstra Ludanto / KSnake-reĝimo: Maldekstre

[ctx: @action]
en: Right Player: Accelerator
eo: Dekstra Ludanto: Akcelilo

[ctx: @action]
en: Left Player: Up
eo: Maldekstra Ludanto: Supre

[ctx: @action]
en: Left Player: Down
eo: Maldekstra Ludanto: Malsupre

[ctx: @action]
en: Left Player: Right
eo: Maldekstra Ludanto: Dekstre

[ctx: @action]
en: Left Player: Left
eo: Maldekstra Ludanto: Maldekstre

[ctx: @action]
en: Left Player: Accelerator
eo: Maldekstra Ludanto: Akcelilo

en: Failed to load "%1" theme. Please check your installation.
eo: Fiaskis ŝargi la "%1" etoson. Bonvolu kontroli vian instalaĵon.

en: %1 has won!
eo: %1 venkis!

en: Game paused
eo: Ludo paŭzis

[ctx: @label]
en: Player name:
eo: Nomo de ludanto:

[ctx: @label]
en: Opponent:
eo: Kontraŭulo:

[ctx: @label]
en: Right player:
eo: Dekstra ludanto:

[ctx: @label]
en: Left player:
eo: Maldekstra ludanto:

[ctx: @title:tab]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:tab]
en: Theme
eo: Etoso

en: A race in hyperspace
eo: Kuro en hiperspaco

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
    (c) 2005, Benjamin Meyer
    (c) 2008-2009, Stas Verberkt
    
    Parts of the algorithms for the computer player are from
    xtron-1.1 by Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>
eo: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
    (c) 2005, Benjamin Meyer
    (c) 2008-2009, Stas Verberkt
    
    Partoj de la algoritmoj por la komputila ludanto estas el
    xtron-1.1 de Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Various improvements
eo: Diversaj plibonigoj

en: KDE 4 Port, interface revision and KSnake mode
eo: KDE-4 Portado, interfaca revizio kaj KSnake-reĝimo

en: Start in KSnake mode
eo: Komenci en KSnake-reĝimo

en: Player %1
eo: Ludanto %1

en: %1 has won versus %2 with %4 versus %3 point! | %1 has won versus %2 with %4 versus %3 points!
eo[0]: %1 venkis kontraŭ %2 kun %4 kontraŭ %3 poento!
eo[1]: %1 venkis kontraŭ %2 kun %4 kontraŭ %3 poentoj!

[ctx: %2 = 'x points' [player %1], %4 = 'x points' [player %3]]
en: %1 (%2) versus %3 (%4)
eo: %1 (%2) kontraŭ %3 (%4)

en: %1 point | %1 points
eo[0]: %1 poento
eo[1]: %1 poentoj

en: The game ended with 1 point. | The game ended with %1 points.
eo[0]: La ludo finiĝis kun 1 poento
eo[1]: La ludo finiĝis kun %1 poentoj

en: The game starts when each player has pressed one of their direction keys!
eo: La ludo komenciĝas kiam ĉiu ludanto premis unu el siaj direktaj klavoj!

en: Press any of your direction keys to start!
eo: Premu iun ajn el viaj direktaj klavoj por komenci!
