ktron - en to gl translation catalogue (50 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gameTypeGroup)
en: Game Type
gl: Modo de xogo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Computer
gl: KSnakeDuel: Xogador contra Computador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Player
gl: KSnakeDuel: Xogador contra Xogador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnake mode: Single player
gl: Modo de KSnake: xogador individual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gameTypeLabel)
en: Game type:
gl: Tipo de partida:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, behaviorGroup)
en: Behavior
gl: Comportamento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AcceleratorBlocked)
en: &Disable acceleration
gl: &Desactivar a aceleración

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playerNamesGroup)
en: Player Names
gl: Nomes dos xogadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePlayer1Label)
en: Right player / KSnake mode:
gl: Xogador da dereita / modo de KSnake:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePlayer2Label)
en: Left player:
gl: Xogador da esquerda:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gameOptionsGroup)
en: Game Options
gl: Opcións do xogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundsLabel)
en: Rounds to win:
gl: Roldas para gañar:

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
gl: O tema visual que se usará.

note: i18n: ectx: label, entry (AcceleratorBlocked), group (Game)
en: Whether to disable acceleration.
gl: Indica se debe desactivar a aceleración.

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer1), group (Game)
en: The name of player 1.
gl: O nome do xogador 1.

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer2), group (Game)
en: The name of player 2.
gl: O nome do xogador 2.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Game)
en: Type of the game
gl: Tipo de partida

note: i18n: ectx: label, entry, group (Game)
en: Rounds
gl: Roldas

[ctx: @action]
en: Right Player / KSnake mode: Up
gl: Participante da dereita / modo de KSnake: arriba

[ctx: @action]
en: Right Player / KSnake mode: Down
gl: Participante da dereita / modo de KSnake: abaixo

[ctx: @action]
en: Right Player / KSnake mode: Right
gl: Participante da dereita / modo de KSnake: dereita

[ctx: @action]
en: Right Player / KSnake mode: Left
gl: Participante da dereita / modo de KSnake: esquerda

[ctx: @action]
en: Right Player: Accelerator
gl: Participante da dereita: acelerador

[ctx: @action]
en: Left Player: Up
gl: Participante da esquerda: arriba

[ctx: @action]
en: Left Player: Down
gl: Participante da esquerda: abaixo

[ctx: @action]
en: Left Player: Right
gl: Participante da esquerda: dereita

[ctx: @action]
en: Left Player: Left
gl: Participante da esquerda: esquerda

[ctx: @action]
en: Left Player: Accelerator
gl: Participante da esquerda: acelerador

en: Failed to load "%1" theme. Please check your installation.
gl: Non foi posíbel cargar o tema "%1". Comprobe a instalación.

en: %1 has won!
gl: Gañou %1!

en: Game paused
gl: Partida en pausa

[ctx: @label]
en: Player name:
gl: Nome:

[ctx: @label]
en: Opponent:
gl: Contrincante:

[ctx: @label]
en: Right player:
gl: Participante da dereita:

[ctx: @label]
en: Left player:
gl: Participante da esquerda:

[ctx: @title:tab]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:tab]
en: Theme
gl: Tema

en: A race in hyperspace
gl: Unha carreira no espazo exterior

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
    (c) 2005, Benjamin Meyer
    (c) 2008-2009, Stas Verberkt
    
    Parts of the algorithms for the computer player are from
    xtron-1.1 by Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>
gl: © 1998-2000, Matthias Kiefer
    © 2005, Benjamin Meyer
    © 2008-2009, Stas Verberkt
    
    Partes dos algoritmos para a intelixencia artificial copiáronse de
    xtron 1.1, de Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Various improvements
gl: Varias melloras

en: KDE 4 Port, interface revision and KSnake mode
gl: Porte a KDE 4, revisión da interface e do modo KSnake

en: Start in KSnake mode
gl: Iniciar no modo KSnake

en: Player %1
gl: Xogador %1

en: %1 has won versus %2 with %4 versus %3 point! | %1 has won versus %2 with %4 versus %3 points!
gl[0]: %1 gañoulle a %2 por %4 puntos a %3!
gl[1]: %1 gañoulle a %2 por %4 puntos a %3!

[ctx: %2 = 'x points' [player %1], %4 = 'x points' [player %3]]
en: %1 (%2) versus %3 (%4)
gl: %1 (%2) contra %3 (%4)

en: %1 point | %1 points
gl[0]: %1 punto
gl[1]: %1 puntos

en: The game ended with 1 point. | The game ended with %1 points.
gl[0]: A partida rematou cun punto.
gl[1]: A partida rematou con %1 puntos.

en: The game starts when each player has pressed one of their direction keys!
gl: A partida comeza cando cada xogador preme unha das súas teclas de dirección!

en: Press any of your direction keys to start!
gl: Prema nunha das teclas de dirección para comezar!
