ktron - en to km translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gameTypeGroup)
en: Game Type
km: ប្រភេទ​ល្បែង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Computer
km: KTron ៖ អ្នក​លេង ទល់​នឹង​កុំព្យូទ័រ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Player
km: KTron ៖ អ្នក​លេង ទល់​នឹង​អ្នកលេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gameTypeLabel)
en: Game type:
km: ប្រភេទ​ល្បែង ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, behaviorGroup)
en: Behavior
km: ឥរិយាបថ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AcceleratorBlocked)
en: &Disable acceleration
km: បិទ​ការ​បង្កើន​ល្បឿន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playerNamesGroup)
en: Player Names
km: ឈ្មោះ​អ្នក​លេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePlayer2Label)
en: Left player:
km: អ្នកលេង​​ឆ្វេង ៖

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
km: ស្បែក​ក្រាហ្វិក​ត្រូវ​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: label, entry (AcceleratorBlocked), group (Game)
en: Whether to disable acceleration.
km: ថាតើ​ត្រូ​វបិទ​ការ​បង្កើន​ល្បឿន​ឬទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer1), group (Game)
en: The name of player 1.
km: ឈ្មោះ​របស់​អ្នកលេង ១ ។

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer2), group (Game)
en: The name of player 2.
km: ឈ្មោះ​របស់​អ្នកលេង ២ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Game)
en: Type of the game
km: ប្រភេទ​ល្បែង

en: Failed to load "%1" theme. Please check your installation.
km: បាន​បរាជ័យ​​ក្នុងការ​ផ្ទុក​ស្បែក "%1" ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: %1 has won!
km: %1 បាន​ឈ្នះ !

en: Game paused
km: បានផ្អាក​ល្បែង

en: A race in hyperspace
km: ប្រណាំង​នៅ​ក្នុងលំហ

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
    (c) 2005, Benjamin Meyer
    (c) 2008-2009, Stas Verberkt
    
    Parts of the algorithms for the computer player are from
    xtron-1.1 by Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ១​៩​៩​៨-២​០​០​០ ដោយ Matthias Kiefer
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២​០០៥ ដោយ Benjamin Meyer
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២​០០៨-២​០០៩ ដោយ Stas Verberkt
    
    ផ្នែក​​ក្បួន​ដោះស្រាយ​សម្រាប់​​អ្នក​លេង​កុំព្យូទ័រ​ពី
    xtron-1.1 ដោយ​ Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>

en: Original author
km: អ្នកនិពន្ធ​ដើម

en: Various improvements
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​​ផ្សេងៗ​

en: KDE 4 Port, interface revision and KSnake mode
km: ច្រក KDE 4 ការ​កែប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់ និង​របៀប KSnake

en: Start in KSnake mode
km: ចាប់ផ្ដើម​នៅ​ក្នុង​របៀប KSnake

en: Player %1
km: អ្នកលេង %1

en: %1 has won versus %2 with %4 versus %3 point! | %1 has won versus %2 with %4 versus %3 points!
km[0]: %1 បាន​ឈ្នះ​ទល់​នឹង %2 ដោយ​មាន %4 ទល់​នឹង​ %3 ពិន្ទុ !

[ctx: %2 = 'x points' [player %1], %4 = 'x points' [player %3]]
en: %1 (%2) versus %3 (%4)
km: %1 (%2) ទល់​នឹង​ %3 (%4)

en: %1 point | %1 points
km[0]: %1 ពិន្ទុ

en: The game starts when each player has pressed one of their direction keys!
km: ល្បែង​ចាប់ផ្ដើម​នៅពេល​អ្នក​លេង​ម្នាក់ បាន​ចុច​លើ​គ្រាប់ចុច​ទិសដៅ​របស់​ពួកគេ !

en: Press any of your direction keys to start!
km: ចុច​គ្រាប់ចុច​ទិស​របស់​អ្នក​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម !
