ktron - en to nb translation catalogue (39 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gameTypeGroup)
en: Game Type
nb: Spilltype

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Computer
nb: KSnakeDuel: Spiller mot datamaskin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Player
nb: KSnakeDuel: Spiller mot spiller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gameTypeLabel)
en: Game type:
nb: Spilltype:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, behaviorGroup)
en: Behavior
nb: Oppførsel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AcceleratorBlocked)
en: &Disable acceleration
nb: &Slå av akselerasjon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playerNamesGroup)
en: Player Names
nb: Spillernavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePlayer2Label)
en: Left player:
nb: Venstre spiller:

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
nb: Det grafiske temaet som skal brukes.

note: i18n: ectx: label, entry (AcceleratorBlocked), group (Game)
en: Whether to disable acceleration.
nb: Om akselerasjon skal være på eller av.

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer1), group (Game)
en: The name of player 1.
nb: Navnet på spiller 1.

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer2), group (Game)
en: The name of player 2.
nb: Navnet på spiller 2.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Game)
en: Type of the game
nb: Spilltype

en: Right Player: Accelerator
nb: Høyre spiller: Akselerator

en: Left Player: Up
nb: Venstre spiller: Opp

en: Left Player: Down
nb: Venstre spiller: Ned

en: Left Player: Right
nb: Venstre spiller: Høyre

en: Left Player: Left
nb: Venstre spiller: Venstre

en: Left Player: Accelerator
nb: Venstre spiller: Akselerator

en: Failed to load "%1" theme. Please check your installation.
nb: Klarte ikke laste inn temaet «%1». Kontroller installasjonen.

en: %1 has won!
nb: %1 har vunnet!

en: Game paused
nb: Pause i spillet

en: Player Name:
nb: Spillernavn:

en: Opponent:
nb: Motstander:

en: General
nb: Generelt

en: Theme
nb: Tema

en: A race in hyperspace
nb: Et kappløp i hyperrommet

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
    (c) 2005, Benjamin Meyer
    (c) 2008-2009, Stas Verberkt
    
    Parts of the algorithms for the computer player are from
    xtron-1.1 by Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>
nb: © 1998-2000 Matthias Kiefer
    © 2005 Benjamin Meyer
    © 2008-2009 Stas Verberkt
    
    Deler av algoritmene for dataspilleren er fra
    xtron-1.1 av Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>

en: Original author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Various improvements
nb: Forskjellige forbedringer

en: KDE 4 Port, interface revision and KSnake mode
nb: Port til KDE 4, KSnake-modus og forbedringer i brukerflaten

en: Start in KSnake mode
nb: Start i KSnake-modus

en: Player %1
nb: Spiller %1

en: %1 has won versus %2 with %4 versus %3 point! | %1 has won versus %2 with %4 versus %3 points!
nb[0]: %1 har vunnet mot %2 med %4  mot %3 poeng!
nb[1]: %1 har vunnet mot %2 med %4 mot %3 poeng!

[ctx: %2 = 'x points' [player %1], %4 = 'x points' [player %3]]
en: %1 (%2) versus %3 (%4)
nb: %1 (%2) mot %3 (%4)

en: %1 point | %1 points
nb[0]: %1 poeng
nb[1]: %1 poeng

en: KSnake game ended with 1 point | KSnake game ended with %1 points
nb[0]: KSnake-spillet avsluttet med 1 poeng
nb[1]: KSnake-spillet avsluttet med %1 poeng

en: The game starts when each player has pressed one of their direction keys!
nb: Spillet starter når hver spiller har trykket en av sine retningstaster!

en: Press any of your direction keys to start!
nb: Trykk en av retningstastene dine for å starte!
