ktron - en to nn translation catalogue (49 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gameTypeGroup)
en: Game Type
nn: Speltype

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Computer
nn: KSnakeDuel: spelar mot datamaskin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnakeDuel: Player vs Player
nn: KSnakeDuel: spelar mot spelar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_GameType)
en: KSnake mode: Single player
nn: KSnake-modus: éinspelar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gameTypeLabel)
en: Game type:
nn: Speltype:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, behaviorGroup)
en: Behavior
nn: Åtferd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AcceleratorBlocked)
en: &Disable acceleration
nn: &Slå av akselerasjon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playerNamesGroup)
en: Player Names
nn: Spelarnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePlayer1Label)
en: Right player / KSnake mode:
nn: Høgre spelar / KSnake-modus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, namePlayer2Label)
en: Left player:
nn: Venstre spelar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gameOptionsGroup)
en: Game Options
nn: Spelval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundsLabel)
en: Rounds to win:
nn: Rundar for å vinna:

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
nn: Det grafiske temaet du vil bruka.

note: i18n: ectx: label, entry (AcceleratorBlocked), group (Game)
en: Whether to disable acceleration.
nn: Vel om akselerasjonen skal vera på eller av.

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer1), group (Game)
en: The name of player 1.
nn: Namnet på spelar 1.

note: i18n: ectx: label, entry (NamePlayer2), group (Game)
en: The name of player 2.
nn: Namnet på spelar 2.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Game)
en: Type of the game
nn: Speltypen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Game)
en: Rounds
nn: Rundar

en: Right Player / KSnake mode: Up
nn: Høgre spelar / KSnake-modus: opp

en: Right Player / KSnake mode: Down
nn: Høgre spelar / KSnake-modus: ned

en: Right Player / KSnake mode: Right
nn: Høgre spelar / KSnake-modus: høgre

en: Right Player / KSnake mode: Left
nn: Høgre spelar / KSnake-modus: venstre

en: Right Player: Accelerator
nn: Høgre spelar: akselerasjon

en: Left Player: Up
nn: Venstre spelar: opp

en: Left Player: Down
nn: Venstre spelar: ned

en: Left Player: Right
nn: Venstre spelar: høgre

en: Left Player: Left
nn: Venstre spelar: venstre

en: Left Player: Accelerator
nn: Venstre spelar: akselerasjon

en: Failed to load "%1" theme. Please check your installation.
nn: Klarte ikkje lasta temaet «%1». Kontroller at spelet er rett installert.

en: %1 has won!
nn: %1 har vunne!

en: Game paused
nn: Pause

en: Player Name:
nn: Spelarnamn:

en: Opponent:
nn: Motstandar:

en: Right player:
nn: Høgre spelar:

en: General
nn: Generelt

en: Theme
nn: Tema

en: A race in hyperspace
nn: Kappløp i hyperrommet

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
    (c) 2005, Benjamin Meyer
    (c) 2008-2009, Stas Verberkt
    
    Parts of the algorithms for the computer player are from
    xtron-1.1 by Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>
nn: © 1998–2000 Matthias Kiefer
    © 2005 Benjamin Meyer
    © 2008–2009 Stas Verberkt
    
    Delar av algoritmen for den datastyrte spelaren er tekne
    frå xtron-1.1 av Rhett D. Jacobs <rhett@hotel.canberra.edu.au>

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: Various improvements
nn: Ymse forbetringar

en: KDE 4 Port, interface revision and KSnake mode
nn: Port til KDE 4, KSnake-modus og forbetringar i grensesnittet

en: Start in KSnake mode
nn: Start i KSnake-modus

en: Player %1
nn: Spelar %1

en: %1 has won versus %2 with %4 versus %3 point! | %1 has won versus %2 with %4 versus %3 points!
nn[0]: %1 vann mot %2 med %4 mot %3 poeng!
nn[1]: %1 vann mot %2 med %4 mot %3 poeng!

[ctx: %2 = 'x points' [player %1], %4 = 'x points' [player %3]]
en: %1 (%2) versus %3 (%4)
nn: %1 (%2) mot %3 (%4)

en: %1 point | %1 points
nn[0]: %1 poeng
nn[1]: %1 poeng

en: KSnake game ended with 1 point | KSnake game ended with %1 points
nn[0]: KSnake-spel slutt med 1 poeng
nn[1]: KSnake-spel slutt med %1 poeng

en: The game starts when each player has pressed one of their direction keys!
nn: Spelet startar når begge spelarane har trykt på ein knapp.

en: Press any of your direction keys to start!
nn: Trykk ein av piltastane for å starta!
