kspaceduel - en to ca@valencia translation catalogue (72 entries)

en: Game speed:
ca@valencia: Velocitat del joc:

en: Shot speed:
ca@valencia: Velocitat de tir:

en: Energy need:
ca@valencia: Energia necessària:

en: Max number:
ca@valencia: Nombre màxim:

en: Damage:
ca@valencia: Dany:

en: Life time:
ca@valencia: Temps de vida:

en: Reload time:
ca@valencia: Temps de recàrrega:

en: Mine fuel:
ca@valencia: Benzina a les mines:

en: Activate time:
ca@valencia: Temps d'activació:

en: Acceleration:
ca@valencia: Acceleració:

en: Rotation speed:
ca@valencia: Velocitat de gir:

en: Crash damage:
ca@valencia: Dany en xocar:

en: Sun energy:
ca@valencia: Energia solar:

en: Gravity:
ca@valencia: Gravetat:

en: Position X:
ca@valencia: Posició X:

en: Position Y:
ca@valencia: Posició Y:

en: Velocity X:
ca@valencia: Velocitat X:

en: Velocity Y:
ca@valencia: Velocitat Y:

en: Appearance time:
ca@valencia: Temps d'aparició:

en: Energy amount:
ca@valencia: Quantitat d'energia:

en: Shield amount:
ca@valencia: Quantitat d'escut:

[ctx: custom values]
en: Custom
ca@valencia: A mida

en: Bullet
ca@valencia: Bales

[ctx: Name]
en: Mine
ca@valencia: Mina

en: Ship
ca@valencia: Nau

[ctx: the star, Sol]
en: Sun
ca@valencia: Sol

[ctx: initial position and velocities of players]
en: Start
ca@valencia: Inici

en: Powerups
ca@valencia: Millores

en: General Settings
ca@valencia: Opcions de configuració generals

[ctx: game settings]
en: Game
ca@valencia: Joc

en: Game Settings
ca@valencia: Opcions de configuració del joc

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Hit Points
ca@valencia: Punts de vida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Red player:
ca@valencia: Jugador roig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Blue player:
ca@valencia: Jugador blau:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
ca@valencia: Gràfics

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Refresh time:
ca@valencia: Temps d'actualització:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Red Player
ca@valencia: Jugador roig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player0IsAi) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player1IsAi)
en: Player is AI
ca@valencia: El jugador és una IA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
ca@valencia: Dificultat:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Trainee
ca@valencia: Principiant

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
ca@valencia: Difícil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Insane
ca@valencia: Expert

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Blue Player
ca@valencia: Jugador blau

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ca@valencia: &Joc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Space Arcade Game
ca@valencia: Joc arcade de l'espai

en: Original Program
ca@valencia: Programa original

en: SVG Renderer
ca@valencia: Renderitzador SVG

en:  paused
ca@valencia:  en pausa

en: Press %1 to start
ca@valencia: Prem %1 per a començar

en: draw round
ca@valencia: combat empatat

en: blue player won the round
ca@valencia: el jugador blau guanya el combat

en: red player won the round
ca@valencia: el jugador roig guanya el combat

en: Press %1 for new round
ca@valencia: Prem %1 per a un combat nou

en: Hit points
ca@valencia: Punts de vida

en: Energy
ca@valencia: Energia

en: Wins
ca@valencia: Victòries

en: Default
ca@valencia: Predeterminada

en: Chaos
ca@valencia: Caos

en: Lack of Energy
ca@valencia: Falta d'energia

en: &New Round
ca@valencia: &Combat nou

[ctx: start game]
en: Start
ca@valencia: Inici

en: Player 1 Rotate Left
ca@valencia: Jugador 1 gira a l'esquerra

en: Player 1 Rotate Right
ca@valencia: Jugador 1 gira a la dreta

en: Player 1 Accelerate
ca@valencia: Jugador 1 accelera

en: Player 1 Shot
ca@valencia: Jugador 1 dispara

en: Player 1 Mine
ca@valencia: Jugador 1 posa una mina

en: Player 2 Rotate Left
ca@valencia: Jugador 2 gira a l'esquerra

en: Player 2 Rotate Right
ca@valencia: Jugador 2 gira a la dreta

en: Player 2 Accelerate
ca@valencia: Jugador 2 accelera

en: Player 2 Shot
ca@valencia: Jugador 2 dispara

en: Player 2 Mine
ca@valencia: Jugador 2 posa una mina
