kspaceduel - en to eu translation catalogue (75 entries)

en: Game speed:
eu: Jokoaren abiadura:

en: Shot speed:
eu: Tiroen abiadura:

en: Energy need:
eu: Energia-beharrak:

en: Max number:
eu: Kopuru maximoa:

en: Damage:
eu: Kaltea:

en: Life time:
eu: Bizitzaren iraupena:

en: Reload time:
eu: Birkargaren iraupena:

en: Mine fuel:
eu: Minaren erregaia:

en: Activate time:
eu: Aktibazio denbora:

en: Acceleration:
eu: Azelerazioa:

en: Rotation speed:
eu: Biraketa abiadura:

en: Crash damage:
eu: Talkaren kaltea:

en: Sun energy:
eu: Eguzkiaren energia:

en: Gravity:
eu: Grabitatea:

en: Position X:
eu: X posizioa:

en: Position Y:
eu: Y posizioa:

en: Velocity X:
eu: X abiadura:

en: Velocity Y:
eu: Y abiadura:

en: Appearance time:
eu: Agerpen denbora:

en: Energy amount:
eu: Energia kopurua:

en: Shield amount:
eu: Ezkutu kopurua:

[ctx: custom values]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

[ctx: general game settings]
en: General
eu: Orokorra

en: Bullet
eu: Bala

[ctx: Name]
en: Mine
eu: Mina

en: Ship
eu: Ontzia

[ctx: the star, Sol]
en: Sun
eu: Eguzkia

[ctx: initial position and velocities of players]
en: Start
eu: Hasiera

en: Powerups
eu: Potentzia-sariak

[ctx: general settings]
en: General
eu: Orokorra

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

[ctx: game settings]
en: Game
eu: Jokoa

en: Game Settings
eu: Jokoaren estatistikak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Hit Points
eu: Asmatutakoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Red player:
eu: Jokalari gorria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Blue player:
eu: Jokalari urdina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
eu: Grafikoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Refresh time:
eu: Freskatze-denbora:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Red Player
eu: Jokalari gorria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player0IsAi) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player1IsAi)
en: Player is AI
eu: Jokalaria ordenagailua da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
eu: Zailtasuna:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Trainee
eu: Entrenamendua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Normal
eu: Normala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
eu: Gogorra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Insane
eu: Eromena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Blue Player
eu: Jokalari urdina

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eu: &Jokoa

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Space Arcade Game
eu: Espazioko arkupeko jokoa

en: Original Program
eu: Jatorrizko programa

en: SVG Renderer
eu: SVG errendatzailea

en:  paused
eu:  pausatuta

en: Press %1 to start
eu: Sakatu %1 hasteko

en: draw round
eu: berdinketa

en: blue player won the round
eu: jokalari urdinak irabazi du txanda

en: red player won the round
eu: jokalari gorriak irabazi du txanda

en: Press %1 for new round
eu: Sakatu %1 txanda berri baterako

en: Hit points
eu: Asmatutakoak

en: Energy
eu: Energia

en: Wins
eu: Irabazitakoak

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Chaos
eu: Kaosa

en: Lack of Energy
eu: Energia eza

en: &New Round
eu: &Txanda berria

[ctx: start game]
en: Start
eu: Hasi

en: Player 1 Rotate Left
eu: 1. jokalaria, biratu ezkerrera

en: Player 1 Rotate Right
eu: 1. jokalaria, biratu eskuinera

en: Player 1 Accelerate
eu: 1. jokalaria, azeleratu

en: Player 1 Shot
eu: 1. jokalaria, tiro egin

en: Player 1 Mine
eu: 1. jokalaria, mina

en: Player 2 Rotate Left
eu: 2. jokalaria, biratu ezkerrera

en: Player 2 Rotate Right
eu: 2. jokalaria, biratu eskuinera

en: Player 2 Accelerate
eu: 2. jokalaria, azeleratu

en: Player 2 Shot
eu: 2. jokalaria, tiro egin

en: Player 2 Mine
eu: 2. jokalaria, mina
