kspaceduel - en to fi translation catalogue (76 entries)

en: Game speed:
fi: Pelinopeus:

en: Shot speed:
fi: Ampumisnopeus:

en: Energy need:
fi: Energiantarve:

en: Max number:
fi: Enimmäismäärä:

en: Damage:
fi: Vauriot:

en: Life time:
fi: Elinaika:

en: Reload time:
fi: Uudelleenlatausaika:

en: Mine fuel:
fi: Miinapolttoaine:

en: Activate time:
fi: Aktivointiaika:

en: Acceleration:
fi: Kiihdytys:

en: Rotation speed:
fi: Pyöritysnopeus:

en: Crash damage:
fi: Osumatuhot:

en: Sun energy:
fi: Aurinkoenergia:

en: Gravity:
fi: Painovoima:

en: Position X:
fi: Paikka X:

en: Position Y:
fi: Paikka Y:

en: Velocity X:
fi: Nopeus X:

en: Velocity Y:
fi: Nopeus Y:

en: Appearance time:
fi: Esilläoloaika:

en: Energy amount:
fi: Energiamäärä:

en: Shield amount:
fi: Suojien määrä:

[ctx: custom values]
en: Custom
fi: Oma

[ctx: general game settings]
en: General
fi: Perusasetukset

en: Bullet
fi: Panoksia

[ctx: Name]
en: Mine
fi: Miina

en: Ship
fi: Alus

[ctx: the star, Sol]
en: Sun
fi: Aurinko

[ctx: initial position and velocities of players]
en: Start
fi: Aloitusasetukset

en: Powerups
fi: Lataus

[ctx: general settings]
en: General
fi: Perusasetukset

en: General Settings
fi: Perusasetukset

[ctx: game settings]
en: Game
fi: Peliasetukset

en: Game Settings
fi: Peliasetukset

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Hit Points
fi: Osumat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Red player:
fi: Punainen pelaaja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Blue player:
fi: Sininen pelaaja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
fi: Grafiikka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Refresh time:
fi: Päivitysaika:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Red Player
fi: Punainen pelaaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player0IsAi) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player1IsAi)
en: Player is AI
fi: Pelaaja on tietokone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
fi: Vaikeusaste:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Trainee
fi: Harjoittelija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Normal
fi: Normaali

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
fi: Vaikea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Insane
fi: Mahdoton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Blue Player
fi: Sininen pelaaja

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
fi: &Peli

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: Space Arcade Game
fi: Avaruusarkadipeli

en: (c) 1998-2001, Andreas Zehender
fi: © 1998–2001 Andreas Zehender

en: Original Program
fi: Alkuperäinen ohjelma

en: SVG Renderer
fi: SVG-hahmontaja

en:  paused
fi:  keskeytetty

en: Press %1 to start
fi: Paina %1 aloittaaksesi

en: draw round
fi: tasapelikierros

en: blue player won the round
fi: sininen pelaaja voitti kierroksen

en: red player won the round
fi: punainen pelaaja voitti kierroksen

en: Press %1 for new round
fi: Paina %1 pelataksesi uuden kierroksen

en: Hit points
fi: Osumat

en: Energy
fi: Energia

en: Wins
fi: Voitot

en: Default
fi: Oletus

en: Chaos
fi: Kaaos

en: Lack of Energy
fi: Energian puute

en: &New Round
fi: &Uusi kierros

[ctx: start game]
en: Start
fi: Aloita peli

en: Player 1 Rotate Left
fi: Pelaaja 1 - Käännä vasemmalle

en: Player 1 Rotate Right
fi: Pelaaja 1 - Käännä oikealle

en: Player 1 Accelerate
fi: Pelaaja 1 - Kiihdytä

en: Player 1 Shot
fi: Pelaaja 1 - Ammu

en: Player 1 Mine
fi: Pelaaja 1 - Miina

en: Player 2 Rotate Left
fi: Pelaaja 2 - Käännä vasemmalle

en: Player 2 Rotate Right
fi: Pelaaja 2 - Käännä oikealle

en: Player 2 Accelerate
fi: Pelaaja 2 - Kiihdytä

en: Player 2 Shot
fi: Pelaaja 2 - Ammu

en: Player 2 Mine
fi: Pelaaja 2 - Miina
