kspaceduel - en to gl translation catalogue (75 entries)

en: Game speed:
gl: Velocidade do xogo:

en: Shot speed:
gl: Velocidade dos disparos:

en: Energy need:
gl: Enerxía necesaria:

en: Max number:
gl: Número máximo:

en: Damage:
gl: Danos:

en: Life time:
gl: Tempo de vida:

en: Reload time:
gl: Tempo de recarga:

en: Mine fuel:
gl: Combustíbel bruto:

en: Activate time:
gl: Tempo de activación:

en: Acceleration:
gl: Aceleración:

en: Rotation speed:
gl: Velocidade de rotación:

en: Crash damage:
gl: Danos da colisión:

en: Sun energy:
gl: Enerxía solar:

en: Gravity:
gl: Gravidade:

en: Position X:
gl: Posición X:

en: Position Y:
gl: Posición Y:

en: Velocity X:
gl: Velocidade X:

en: Velocity Y:
gl: Velocidade Y:

en: Appearance time:
gl: Tempo de aparición:

en: Energy amount:
gl: Cantidade de enerxía:

en: Shield amount:
gl: Cantidade de escudo:

[ctx: @item custom values]
en: Custom
gl: Personalizados

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:tab]
en: Bullet
gl: Balas

[ctx: @title:tab Name]
en: Mine
gl: Minas

[ctx: @title:tab]
en: Ship
gl: Naves

[ctx: @title:tab the star, Sol]
en: Sun
gl: Sol

[ctx: initial position and velocities of players]
en: Start
gl: Posicións iniciais

[ctx: @title:tab]
en: Powerups
gl: Recuperacións

[ctx: @title]
en: General Settings
gl: Configuración xeral

[ctx: @title:tab game settings]
en: Game
gl: Partida

[ctx: @title]
en: Game Settings
gl: Configuración do xogo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Hit Points
gl: Puntos de vida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Red player:
gl: Xogador vermello:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Blue player:
gl: Xogador azul:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
gl: Gráficos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Refresh time:
gl: Tempo de refresco:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Red Player
gl: Xogador vermello

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player0IsAi) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player1IsAi)
en: Player is AI
gl: Intelixencia artificial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
gl: Dificultade:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Trainee
gl: Adestramento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
gl: Difícil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Insane
gl: Tolo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Blue Player
gl: Xogador azul

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
gl: &Partida

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Space Arcade Game
gl: Xogo arcade espacial

en: (c) 1998-2001, Andreas Zehender
gl: © 1998-2001, Andreas Zehender

en: Original Program
gl: Programa orixinal

en: SVG Renderer
gl: Debuxado como SVG

en:  paused
gl:  pausado

en: Press %1 to start
gl: Preme %1 para comezar

en: draw round
gl: asalto empatado

en: blue player won the round
gl: O xogador azul gañou o asalto

en: red player won the round
gl: O xogador vermello gañou o asalto

en: Press %1 for new round
gl: Preme %1 para un novo asalto

en: Hit points
gl: Puntos de vida

en: Energy
gl: Enerxía

en: Wins
gl: Vitorias

en: Default
gl: Predeterminada

en: Bullet
gl: Balas

en: Chaos
gl: Caos

en: Lack of Energy
gl: Falta de enerxía

[ctx: @action]
en: &New Round
gl: &Novo asalto

[ctx: @action start game]
en: Start
gl: Iniciar

[ctx: @action]
en: Player 1 Rotate Left
gl: Participante 1 - Rotar á esquerda

[ctx: @action]
en: Player 1 Rotate Right
gl: Participante 1 — Rotar á dereita

[ctx: @action]
en: Player 1 Accelerate
gl: Participante 1 — Acelerar

[ctx: @action]
en: Player 1 Shot
gl: Participante 1 — Disparar

[ctx: @action]
en: Player 1 Mine
gl: Participante 1 — Mina

[ctx: @action]
en: Player 2 Rotate Left
gl: Participante 2 — Rotar á esquerda

[ctx: @action]
en: Player 2 Rotate Right
gl: Participante 2 — Rotar á dereita

[ctx: @action]
en: Player 2 Accelerate
gl: Participante 2 — Acelerar

[ctx: @action]
en: Player 2 Shot
gl: Participante 2 — Disparar

[ctx: @action]
en: Player 2 Mine
gl: Participante 2 — Mina
