kspaceduel - en to ka translation catalogue (75 entries)

en: Game speed:
ka: თამაშის სიჩქარე:

en: Shot speed:
ka: ნასროლის სიჩქარე:

en: Energy need:
ka: ენერგიის საჭიროება:

en: Max number:
ka: მაქს. რიცხვი:

en: Damage:
ka: დაზიანება:

en: Life time:
ka: სიცოცხლის დრო:

en: Reload time:
ka: გადატენვის დრო:

en: Mine fuel:
ka: ჩემი საწვავი:

en: Activate time:
ka: აქტივაციის დრო:

en: Acceleration:
ka: აპარატურული აჩქარება:

en: Rotation speed:
ka: შემობრუნების დრო:

en: Crash damage:
ka: შეჯახების ზიანი:

en: Sun energy:
ka: მზის ენარგია:

en: Gravity:
ka: გრავიტაცია:

en: Position X:
ka: მდებარეობის X:

en: Position Y:
ka: მდებარეობის Y:

en: Velocity X:
ka: აჩქარების X:

en: Velocity Y:
ka: აჩქარების Y:

en: Appearance time:
ka: გამოჩენის დრო:

en: Energy amount:
ka: ენერგიის რაოდენობა:

en: Shield amount:
ka: ფარის რაოდენობა:

[ctx: @item custom values]
en: Custom
ka: ხელით

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @title:tab]
en: Bullet
ka: ტყვია

[ctx: @title:tab Name]
en: Mine
ka: ჩემი

[ctx: @title:tab]
en: Ship
ka: ხომალდი

[ctx: @title:tab the star, Sol]
en: Sun
ka: კვი

[ctx: initial position and velocities of players]
en: Start
ka: გაშვება

[ctx: @title:tab]
en: Powerups
ka: ძალის მოსამატებლები

[ctx: @title]
en: General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

[ctx: @title:tab game settings]
en: Game
ka: თამაში

[ctx: @title]
en: Game Settings
ka: თამაშის მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Hit Points
ka: მორტყმის ქულები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Red player:
ka: წითელი მოთამაშე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Blue player:
ka: ლურჯი მოთამაშე:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
ka: გრაფიკა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Refresh time:
ka: განახლების დრო:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Red Player
ka: წითელი მოთამაშე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player0IsAi) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player1IsAi)
en: Player is AI
ka: მოთამაშე AI-ა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
ka: სირთულე:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Trainee
ka: მოსწავლე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Normal
ka: ნორმალური

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
ka: მაგარი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Insane
ka: არანორმალური

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Blue Player
ka: ლურჯი მოთამაშე

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ka: &თამაში

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Space Arcade Game
ka: კოსმოსური არკადული თამაში

en: Original Program
ka: საწყისი პროგრამა

en: SVG Renderer
ka: SVG რენდერერი

en:  paused
ka:  შეჩერებულია

en: Press %1 to start
ka: დასაწყებად დააწექით %1-ს

en: draw round
ka: მრგვალის დახატვა

en: blue player won the round
ka: ლურჯმა მოთამაშემ ხელი მოიგო

en: red player won the round
ka: წითელმა მოთამაშემ ხელი მოიგო

en: Press %1 for new round
ka: ახალი ხელისთვის დააწექით %1-ს

en: Hit points
ka: მორტყმის ქულები

en: Energy
ka: ენერგია

en: Wins
ka: მოგებები

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Bullet
ka: ტყვია

en: Chaos
ka: ქაოსი

en: Lack of Energy
ka: ენერგიის ნაკლულობა

[ctx: @action]
en: &New Round
ka: &ახალი რაუნდი

[ctx: @action start game]
en: Start
ka: გაშვება

[ctx: @action]
en: Player 1 Rotate Left
ka: მოთამაშე 1 მარცხნივ შებრუნება

[ctx: @action]
en: Player 1 Rotate Right
ka: მოთამაშე 1 მარჯვნივ შებრუნება

[ctx: @action]
en: Player 1 Accelerate
ka: მოთამაშე 1 აჩქარება

[ctx: @action]
en: Player 1 Shot
ka: მოთამაშე 1 სროლა

[ctx: @action]
en: Player 1 Mine
ka: მოთამაშე 1 ნაღმი

[ctx: @action]
en: Player 2 Rotate Left
ka: მოთამაშე 2 მარცხნივ შებრუნება

[ctx: @action]
en: Player 2 Rotate Right
ka: მოთამაშე 2 მარჯვნივ შებრუნება

[ctx: @action]
en: Player 2 Accelerate
ka: მოთამაშე 2 აჩქარება

[ctx: @action]
en: Player 2 Shot
ka: მოთამაშე 2 სროლა

[ctx: @action]
en: Player 2 Mine
ka: მოთამაშე 2 ნაღმი
