kspaceduel - en to mk translation catalogue (45 entries)

en: Game speed:
mk: Брзина на играта:

en: Shot speed:
mk: Брзина на пукање:

en: Energy need:
mk: Потребна енергија:

en: Max number:
mk: Максимален број:

en: Damage:
mk: Оштетеност:

en: Life time:
mk: Животен век:

en: Reload time:
mk: Време на полнење:

en: Mine fuel:
mk: Цврсто гориво:

en: Activate time:
mk: Време на активирање:

en: Acceleration:
mk: Забрзување:

en: Rotation speed:
mk: Брзина на ротација:

en: Crash damage:
mk: Оштетување при судир:

en: Sun energy:
mk: Сончева енергија:

en: Gravity:
mk: Гравитација:

en: Position X:
mk: Позиција X:

en: Position Y:
mk: Позиција Y:

en: Velocity X:
mk: Брзина X:

en: Velocity Y:
mk: Брзина Y:

en: Appearance time:
mk: Време на појавување:

en: Energy amount:
mk: Количество на енергија:

en: Shield amount:
mk: Количество на штит:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Hit Points
mk: Погодоци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Red player:
mk: Црвен играч:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Blue player:
mk: Син играч:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
mk: Графика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Refresh time:
mk: Време на освежување:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Red Player
mk: Црвен играч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player0IsAi) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player1IsAi)
en: Player is AI
mk: Играчот е ВИ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
mk: Сложеност:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Trainee
mk: Ученик

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Normal
mk: Нормално

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
mk: Тешко

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Insane
mk: Лудо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Blue Player
mk: Син играч

en:  paused
mk:  паузирано

en: Press %1 to start
mk: Притиснете %1 за да почне играта

en: draw round
mk: нерешена рунда

en: blue player won the round
mk: синиот играч победи оваа рунда

en: red player won the round
mk: црвениот играч победи оваа рунда

en: Press %1 for new round
mk: Притиснете %1 за нова рунда

en: Hit points
mk: Погодоци

en: Energy
mk: Енергија

en: Wins
mk: Победи

en: Bullet
mk: Куршум

en: Chaos
mk: Хаос
