kspaceduel - en to pa translation catalogue (33 entries)

en: Game speed:
pa: ਖੇਡ ਗਤੀ:

en: Energy need:
pa: ਊਰਜਾ ਲੋੜੀਦੀ:

en: Max number:
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਗਿਣਤੀ:

en: Damage:
pa: ਨੁਕਸਾਨ:

en: Life time:
pa: ਉਮਰ ਸਮਾਂ:

en: Reload time:
pa: ਮੁੜ-ਲੋਡ ਸਮਾਂ:

en: Activate time:
pa: ਸਰਗਰਮ ਸਮਾਂ:

en: Acceleration:
pa: ਐਕਸਲੇਸ਼ਨ:

en: Rotation speed:
pa: ਘੁੰਮਣ ਗਤੀ:

en: Sun energy:
pa: ਸੂਰਜੀ ਊਰਜਾ:

en: Gravity:
pa: ਗਰੂਤਾ:

en: Position X:
pa: ਸਥਿਤੀ X:

en: Position Y:
pa: ਸਥਿਤੀ Y:

en: Energy amount:
pa: ਊਰਜਾ ਮਾਤਰਾ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Red player:
pa: ਲਾਲ ਖਿਡਾਰੀ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Blue player:
pa: ਨੀਲਾ ਖਿਡਾਰੀ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
pa: ਗਰਾਫਿਕਸ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Refresh time:
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਸਮਾਂ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Red Player
pa: ਲਾਲ ਖਿਡਾਰੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
pa: ਔਖ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Trainee
pa: ਸਿਖਾਂਦਰੂ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Normal
pa: ਸਧਾਰਨ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
pa: ਔਖਾ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Blue Player
pa: ਨੀਲਾ ਖਿਡਾਰੀ

en:  paused
pa:  ਵਿਰਾਮ

en: Press %1 to start
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ %1 ਦੱਬੋ

en: blue player won the round
pa: ਨੀਲਾ ਪਲੇਅਰ ਰਾਊਂਡ ਜਿੱਤ ਗਿਆ

en: red player won the round
pa: ਲਾਲ ਖਿਡਾਰੀ ਰਾਊਂਡ ਜਿੱਤ ਗਿਆ

en: Press %1 for new round
pa: ਨਵੇਂ ਰਾਊਂਡ ਲਈ %1 ਦੱਬੋ

en: Energy
pa: ਊਰਜਾ

en: Wins
pa: ਜੇਤੂ

en: Bullet
pa: ਬਿੰਦੀ

en: Chaos
pa: ਚੋਂਕ
