kspaceduel-0.0 - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: Game speed:
ro: Viteza jocului:

en: Shot speed:
ro: Viteza focului:

en: Energy need:
ro: Necesar energie:

en: Max number:
ro: Număr maxim:

en: Damage:
ro: Prejudiciu:

en: Life time:
ro: Durată de viață:

en: Reload time:
ro: Timp reîncărcare:

en: Mine fuel:
ro: Combustibil mină:

en: Activate time:
ro: Timp de activare:

en: Acceleration:
ro: Accelerație:

en: Rotation speed:
ro: Viteza de rotație:

en: Crash damage:
ro: Avarie la prăbușire:

en: Sun energy:
ro: Energia solară:

en: Gravity:
ro: Gravitație:

en: Position X:
ro: Poziția X:

en: Position Y:
ro: Poziția Y:

en: Velocity X:
ro: Accelerație X:

en: Velocity Y:
ro: Accelerație Y:

en: Appearance time:
ro: Durata de apariție:

en: Energy amount:
ro: Cantitatea de energie:

en: Shield amount:
ro: Cantitatea de scut:

[ctx: custom values]
en: Custom
ro: Personalizat

en: Bullet
ro: Muniție

[ctx: Name]
en: Mine
ro: Mină

en: Ship
ro: Navă

[ctx: the star, Sol]
en: Sun
ro: Soare

[ctx: initial position and velocities of players]
en: Start
ro: Pornire

en: Powerups
ro: Energii

en: General Settings
ro: Configurări generale

[ctx: game settings]
en: Game
ro: Joc

en: Game Settings
ro: Configurările jocului

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Hit Points
ro: Viață

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Red player:
ro: Jucător roșu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Blue player:
ro: Jucător albastru:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
ro: Grafică

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Refresh time:
ro: Interval actualizare:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Red Player
ro: Jucător roșu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player0IsAi) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player1IsAi)
en: Player is AI
ro: Jucătorul este AI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
ro: Dificultate:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Trainee
ro: Antrenament

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
ro: Greu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Insane
ro: Nebunie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Blue Player
ro: Jucător albastru

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ro: &Joc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: KSpaceDuel
ro: Duel spațial

en: Space Arcade Game
ro: Joc de aventuri spațiale

en: Original Program
ro: Program original

en: SVG Renderer
ro: Randor SVG

en:  paused
ro:  întrerupt

en: Press %1 to start
ro: Apăsați %1 pentru a porni

en: draw round
ro: remiză

en: blue player won the round
ro: jucătorul albastru a cîștigat runda

en: red player won the round
ro: jucătorul roșu a cîștigat runda

en: Press %1 for new round
ro: Apăsați %1 pentru o nouă rundă

en: Hit points
ro: Puncte

en: Energy
ro: Energie

en: Wins
ro: Victorii

en: Default
ro: Implicit

en: Chaos
ro: Haos

en: Lack of Energy
ro: Insuficiență de energie

en: &New Round
ro: &Rundă nouă

[ctx: start game]
en: Start
ro: Pornește

en: Player 1 Rotate Left
ro: Jucător 1 Rotire stînga

en: Player 1 Rotate Right
ro: Jucător 1 Rotire dreapta

en: Player 1 Accelerate
ro: Jucător 1 Accelerație

en: Player 1 Shot
ro: Jucător 1 Împușcătură

en: Player 1 Mine
ro: Jucător 1 Mină

en: Player 2 Rotate Left
ro: Jucător 2 Rotire stînga

en: Player 2 Rotate Right
ro: Jucător 2 Rotire dreapta

en: Player 2 Accelerate
ro: Jucător 2 Accelerație

en: Player 2 Shot
ro: Jucător 2 Împușcătură

en: Player 2 Mine
ro: Jucător 2 Mină
