kdegames - en to sq translation catalogue (21 entries)

en: Acceleration:
sq: Përshpejtimi:

en: Gravity:
sq: Rëndesa:

en: Position X:
sq: Pozicioni X:

en: Position Y:
sq: Pozicioni Y:

en: Velocity X:
sq: Shpejtësia X:

en: Velocity Y:
sq: Shpejtësia Y:

en: Shield amount:
sq: Sasia e mburojës:

[ctx: initial position and velocities of players]
en: Start
sq: Nise

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
sq: Grafikët

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
sq: Vështirësia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Trainee
sq: Në Trainim

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Normal
sq: Normale

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
sq: E Vështirë

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sq: &Lojë

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sq: Shiriti Kryesor

en: Original Program
sq: Programi Origjinal

en: Energy
sq: Energjia

en: Default
sq: I Parazgjedhur

en: Bullet
sq: Shenjë

en: Chaos
sq: Kaos

en: Lack of Energy
sq: Mungesë Energjie
