kspaceduel - en to ug translation catalogue (26 entries)

en: Game speed:
ug: G

en: Acceleration:
ug: تېزلىتىش:

en: Gravity:
ug: ئېغىرلىق كۈچى:

[ctx: custom values]
en: Custom
ug: ئىختىيارى

[ctx: general game settings]
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Bullet
ug: تۈر بەلگىسى

en: Ship
ug: كېمە

[ctx: the star, Sol]
en: Sun
ug: ي

[ctx: initial position and velocities of players]
en: Start
ug: باشلاش

[ctx: general settings]
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: General Settings
ug: ئادەتتىكى تەڭشەك

[ctx: game settings]
en: Game
ug: ئويۇن

en: Game Settings
ug: ئويۇن تەڭشىكى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
ug: گرافىك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
ug: قىيىنلىقى:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Normal
ug: نورمال

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
ug: تەس

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Insane
ug: ئالجىغان

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ug: ئويۇن(&G)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en:  paused
ug:  ۋاقىتلىق توختىتىلدى

en: Energy
ug: قۇۋۋىتى

en: Wins
ug: ئۇتقىنى

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Chaos
ug: مالىمانچىلىق

[ctx: start game]
en: Start
ug: باشلاش
