kspaceduel - en to xh translation catalogue (48 entries)

en: Game speed:
xh: Isantya somdlalo:

en: Shot speed:
xh: isidubulo sesantya:

en: Energy need:
xh: Imfuno yamandla:

en: Max number:
xh: Inani eliphezulu:

en: Damage:
xh: Umonakalo:

en: Life time:
xh: Exesha lobomi:

en: Reload time:
xh: Phinda wongeze ixesha:

en: Mine fuel:
xh: Amafutha omgodi:

en: Activate time:
xh: Yenza ixesha lisebenze:

en: Acceleration:
xh: Ukhawulezo:

en: Rotation speed:
xh: Ujikelezo lwesantya:

en: Crash damage:
xh: Umonakalo wokutshayisana:

en: Sun energy:
xh: Amandla elanga:

en: Gravity:
xh: Amandla okutsala into embindini womhlaba:

en: Position X:
xh: Ubume X:

en: Position Y:
xh: Ubume Y:

en: Velocity X:
xh: Unyuso lwesantya X:

en: Velocity Y:
xh: Unyuso Lwesantya Y:

en: Appearance time:
xh: Ixesha lenkangeleko:

en: Energy amount:
xh: Izinga lamandla:

en: Shield amount:
xh: Izinga Lokukhusela:

en: Bullet
xh: Imbumbulu

[ctx: Name]
en: Mine
xh: Okwam

en: Ship
xh: Ingqanawe

en: Powerups
xh: Amandla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Hit Points
xh: Betha amanqaku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Red player:
xh: Umdlali Obomvu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Blue player:
xh: Umdlali obhlowu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Graphics
xh: Imizobo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Refresh time:
xh: Qala ixesha:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Red Player
xh: Umdlali Obomvu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player0IsAi) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Player1IsAi)
en: Player is AI
xh: Umdlali u Al

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Difficulty:
xh: Ubunzima:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Trainee
xh: Oqeqeshawayo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Normal
xh: Eqhelekileyo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Hard
xh: Inzima

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty0) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AiDifficulty1)
en: Insane
xh: Upambhene

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Blue Player
xh: Umdlali Womjelo oluhlaza

en:  paused
xh: Umisiwe

en: Press %1 to start
xh: Cinizela %1 xa uqhala

en: draw round
xh: zoba eround

en: blue player won the round
xh: umdlali wombala owesibhakabhaka uwine umjikelo

en: red player won the round
xh: umdlali wombala obomvu uwine umjikelo

en: Press %1 for new round
xh: Cinizela %1 xa ufuna umjikelo omtsha

en: Hit points
xh: Iincopho zokubetha

en: Energy
xh: Amandla

en: Wins
xh: uyaphumelela

en: &New Round
xh: Umjikelo &N Omtsha
