ksquares - en to ca translation catalogue (79 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (NumOfPlayers), group (Game Settings)
en: Number of Players
ca: Nombre de Jugadors

note: i18n: ectx: label, entry (PlayerNames), group (Game Settings)
en: Player Names
ca: Noms dels jugadors

note: i18n: ectx: label, entry (HumanList), group (Game Settings)
en: Human or AI
ca: Humà o IA

note: i18n: ectx: label, entry (BoardWidth), group (Game Settings)
en: Width of board
ca: Amplada del tauler

note: i18n: ectx: label, entry (BoardHeight), group (Game Settings)
en: Height of board
ca: Alçada del tauler

note: i18n: ectx: label, entry (QuickStart), group (Game Settings)
en: Quick start the game
ca: Inicia la partida de forma ràpida

note: i18n: ectx: label, entry (Difficulty), group (AI)
en: Difficulty
ca: Dificultat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Difficulty), group (AI)
en: How difficult the AI should be
ca: Com ha de ser de difícil la IA

note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Display)
en: Background Color
ca: Color de fons

note: i18n: ectx: label, entry (CenterDotColor), group (Display)
en: Center Dot Color
ca: Color del punt central

note: i18n: ectx: label, entry (FeintLineColor), group (Display)
en: Feint Line Color
ca: Color de la línia de pauta

note: i18n: ectx: label, entry (LineColor), group (Display)
en: Line Color
ca: Color de la línia

note: i18n: ectx: label, entry (IndicatorLineColor), group (Display)
en: Indicator Line Color
ca: Color de la línia indicadora

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightColor), group (Display)
en: Highlight Color
ca: Color de ressaltat

en: Player %1
ca: Jugador %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Current Player
ca: Jugador actual

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Easy
ca: Fàcil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Medium
ca: Mitjana

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Hard
ca: Difícil

[ctx: @title:window]
en: Scores
ca: Puntuacions

en: Player Name
ca: Nom del jugador

en: Completed Squares
ca: Quadres completats

en: Start a new game with the current settings
ca: Inicia una partida nova amb la configuració actual

[ctx: @title:tab]
en: Display
ca: Visualització

[ctx: @title:tab]
en: Computer Player
ca: Jugador de l'ordinador

en: Take it in turns to draw lines.
    If you complete a squares, you get another go.
ca: Fes torns per a dibuixar les línies.
    Si completes un quadre, torna a jugar.

en: Original creator and maintainer
ca: Creador original i mantenidor

en: Many patches and bugfixes
ca: Bastants pedaços i correccions d'errors

en: Hard AI
ca: IA difícil

en: Run game in demo (autoplay) mode
ca: Executa el joc en el mode demo (partida automàtica)

[ctx: default name of player]
en: Player %1
ca: Jugador %1

[ctx: @title:window]
en: New Game
ca: Partida nova

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameWidget)
en: New Game
ca: Partida nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Settings for the players in the game
ca: Opcions de configuració per als jugadors a la partida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
ca: Jugadors

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: The name of the fourth player
ca: El nom del quart jugador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: Player 4:
ca: Jugador 4:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerFourHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerThreeHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerOneHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: Should this player be controlled by a human
ca: Si aquest jugador estarà controlat o no per un humà

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerFourHuman)
en: Hum&an?
ca: H&umà?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerThreeHuman)
en: Hu&man?
ca: Hu&mà?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: The name of the third player
ca: El nom del tercer jugador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: Player 3:
ca: Jugador 3:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: The name of the second player
ca: El nom del segon jugador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: Player 2:
ca: Jugador 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerOneHuman)
en: &Human?
ca: &Humà?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">How many players will be in the game</p></body></html>
ca: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Quants jugadors hi haurà a la partida</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: Number of players:
ca: Nombre de jugadors:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: The name of the first player
ca: El nom del primer jugador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: Player 1:
ca: Jugador 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: H&uman?
ca: H&umà?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for the game board
ca: Opcions de configuració per al tauler de joc

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Game Board
ca: Tauler de joc

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelWidth)
en: The number of squares the area is wide
ca: El nombre de quadres d'amplada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
ca: Amplada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelHeight)
en: The number of squares the area is high
ca: El nombre de quadres d'alçada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
ca: Alçada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Settings for the game
ca: Opcions de configuració per a la partida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Game Settings
ca: Opcions de configuració del joc

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Partially fill in the board automatically before the game starts
ca: Omple parcialment el tauler abans de començar la partida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Quick start
ca: Inici ràpid

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_ai)
en: AI Settings
ca: Paràmetres de la IA

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_difficulty)
en: How difficult it will be to beat the computer
ca: Com serà de difícil guanyar a l'ordinador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_difficulty)
en: AI difficulty:
ca: Dificultat de la IA:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_display)
en: Display Settings
ca: Configuració de la visualització

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for colors
ca: Configuració per als colors

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn background
ca: Color del fons dibuixat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
ca: Color de fons:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn center dot
ca: Color del punt central dibuixat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Center dot color:
ca: Color del punt central:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the feintly drawn lines
ca: Color de les línies dibuixades de pauta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feint line color:
ca: Color de la línia de pauta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn lines
ca: Color de les línies dibuixades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Standard line color:
ca: Color de les línies estàndard:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Color of the indicator lines
ca: Color de les línies indicadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Indicator line color:
ca: Color de la línia indicadora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Highlight color:
ca: Color de ressaltat:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScoresWidget)
en: Scores
ca: Puntuacions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, scoreTable)
en: Scoreboard
ca: Taula de puntuacions
