ksquares - en to el translation catalogue (71 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (NumOfPlayers), group (Game Settings)
en: Number of Players
el: Αριθμός των παιχτών

note: i18n: ectx: label, entry (PlayerNames), group (Game Settings)
en: Player Names
el: Ονόματα παικτών

note: i18n: ectx: label, entry (HumanList), group (Game Settings)
en: Human or AI
el: Άνθρωπος ή τεχνητή νοημοσύνη

note: i18n: ectx: label, entry (BoardWidth), group (Game Settings)
en: Width of board
el: Πλάτος του ταμπλό

note: i18n: ectx: label, entry (BoardHeight), group (Game Settings)
en: Height of board
el: Ύψος του ταμπλό

note: i18n: ectx: label, entry (QuickStart), group (Game Settings)
en: Quick start the game
el: Γρήγορη έναρξη του παιχνιδιού

note: i18n: ectx: label, entry (Difficulty), group (AI)
en: Difficulty
el: Δυσκολία

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Difficulty), group (AI)
en: How difficult the AI should be
el: Πόσο δύσκολη θα είναι η τεχνητή νοημοσύνη

note: i18n: ectx: label, entry (LineColor), group (Display)
en: Line Color
el: Χρώμα γραμμής

note: i18n: ectx: label, entry (IndicatorLineColor), group (Display)
en: Indicator Line Color
el: Χρώμα γραμμής σημείωσης

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightColor), group (Display)
en: Highlight Color
el: Χρώμα τονισμού

en: Player %1
el: Παίκτης %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Current Player
el: Τρέχων παίκτης

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Easy
el: Εύκολο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Medium
el: Μεσαίο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Hard
el: Δύσκολο

[ctx: @title:window]
en: Scores
el: Βαθμολογία

en: Player Name
el: Όνομα παίκτη

en: Completed Squares
el: Ολοκληρωμένα τετράγωνα

en: Start a new game with the current settings
el: Έναρξη ενός νέου παιχνιδιού με τις τρέχουσες ρυθμίσεις

en: Display
el: Προβολή

en: Computer Player
el: Παίχτης υπολογιστή

en: Take it in turns to draw lines.
    If you complete a squares, you get another go.
el: Ξεκινήστε ανά γύρους τη σχεδίαση γραμμών.
    Αν ολοκληρώσετε τετράγωνα, λαμβάνεται ακόμα ένα γύρο.

en: Original creator and maintainer
el: Αρχικός δημιουργός και συντηρητής

en: Many patches and bugfixes
el: Πολλές διορθώσεις σφαλμάτων

en: Hard AI
el: Δύσκολο Α1

en: Run game in demo (autoplay) mode
el: Εκτέλεση του παιχνιδιού σε λειτουργία επίδειξης (αυτόματο παίξιμο)

[ctx: default name of player]
en: Player %1
el: Παίκτης %1

[ctx: @title:window]
en: New Game
el: Νέο παιχνίδι

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameWidget)
en: New Game
el: Νέο παιχνίδι

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Settings for the players in the game
el: Ρυθμίσεις για τους παίκτες του παιχνιδιού

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
el: Παίκτες

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: The name of the fourth player
el: Το όνομα του τέταρτου παίκτη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: Player 4:
el: Παίκτης 4:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerFourHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerThreeHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerOneHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: Should this player be controlled by a human
el: Αν ο παίκτης αυτός θα ελέγχεται από άνθρωπο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerFourHuman)
en: Hum&an?
el: Άν&θρωπος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerThreeHuman)
en: Hu&man?
el: Άνθ&ρωπος

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: The name of the third player
el: Το όνομα του τρίτου παίκτη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: Player 3:
el: Παίκτης 3:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: The name of the second player
el: Το όνομα του δεύτερου παίκτη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: Player 2:
el: Παίκτης 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerOneHuman)
en: &Human?
el: Άνθρωπ&ος

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">How many players will be in the game</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ο αριθμός των παικτών που θα συμμετάσχουν στο παιχνίδι</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: Number of players:
el: Αριθμός παικτών:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: The name of the first player
el: Το όνομα του πρώτου παίκτη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: Player 1:
el: Παίκτης 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: H&uman?
el: Άνθρω&πος

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for the game board
el: Ρυθμίσεις για τον πίνακα του παιχνιδιού

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Game Board
el: Ταμπλό παιχνιδιού

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelWidth)
en: The number of squares the area is wide
el: Ο αριθμός τετραγώνων πλάτους της περιοχής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
el: Πλάτος:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelHeight)
en: The number of squares the area is high
el: Ο αριθμός τετραγώνων ύψους της περιοχής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
el: Ύψος:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Settings for the game
el: Ρυθμίσεις του παιχνιδιού

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Game Settings
el: Ρυθμίσεις παιχνιδιού

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Partially fill in the board automatically before the game starts
el: Μερική συμπλήρωση του πίνακα αυτόματα πριν την έναρξη του παιχνιδιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Quick start
el: Γρήγορη εκκίνηση

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_ai)
en: AI Settings
el: Ρυθμίσεις τεχνητής νοημοσύνης

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_difficulty)
en: How difficult it will be to beat the computer
el: Βαθμός δυσκολίας νίκης εναντίον του υπολογιστή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_difficulty)
en: AI difficulty:
el: Δυσκολία τεχνητής νοημοσύνης:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_display)
en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις προβολής

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for colors
el: Ρυθμίσεις χρωμάτων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
el: Χρώματα

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn lines
el: Χρώμα των σχεδιασμένων γραμμών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Standard line color:
el: Τυπικό χρώμα γραμμής:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Color of the indicator lines
el: Χρώμα των γραμμών ένδειξης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Indicator line color:
el: Χρώμα γραμμής σημείωσης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Highlight color:
el: Χρώμα τονισμού:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScoresWidget)
en: Scores
el: Βαθμολογία

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, scoreTable)
en: Scoreboard
el: Πίνακας βαθμολογίας
