ksquares - en to eu translation catalogue (71 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (NumOfPlayers), group (Game Settings)
en: Number of Players
eu: Jokalari kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (PlayerNames), group (Game Settings)
en: Player Names
eu: Jokalarien izenak

note: i18n: ectx: label, entry (HumanList), group (Game Settings)
en: Human or AI
eu: Gizakia edo AA

note: i18n: ectx: label, entry (BoardWidth), group (Game Settings)
en: Width of board
eu: Taularen zabalera

note: i18n: ectx: label, entry (BoardHeight), group (Game Settings)
en: Height of board
eu: Taularen altuera

note: i18n: ectx: label, entry (QuickStart), group (Game Settings)
en: Quick start the game
eu: Jokoaren hasiera azkarra

note: i18n: ectx: label, entry (Difficulty), group (AI)
en: Difficulty
eu: Zailtasuna

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Difficulty), group (AI)
en: How difficult the AI should be
eu: Zein izan behar da AAren zailtasuna

note: i18n: ectx: label, entry (LineColor), group (Display)
en: Line Color
eu: Lerroaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (IndicatorLineColor), group (Display)
en: Indicator Line Color
eu: Lerro adierazlearen kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightColor), group (Display)
en: Highlight Color
eu: Nabarmentzeko kolorea

en: Player %1
eu: %1 jokalaria

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Current Player
eu: Uneko jokalaria

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Easy
eu: Erraza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Medium
eu: Ertaina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Hard
eu: Zaila

[ctx: @title:window]
en: Scores
eu: Puntuazioak

en: Player Name
eu: Jokalariaren izena

en: Completed Squares
eu: Osatutako karratuak

en: Start a new game with the current settings
eu: Hasi joko berri bat uneko ezarpenekin

en: Display
eu: Bistaratu

en: Computer Player
eu: Konputagailuaren jokalaria

en: Take it in turns to draw lines.
    If you complete a squares, you get another go.
eu: Txandaka jokatzen da lerroak marraztuz.
    Karratu bat osatzen baduzu, beste txanda bat daukazu.

en: Original creator and maintainer
eu: Jatorrizko sortzaile eta mantentzailea

en: Many patches and bugfixes
eu: Adabaki eta akats konponketa asko

en: Hard AI
eu: Zaila IA

en: Run game in demo (autoplay) mode
eu: Exekutatu jokoa demo (jolas automatikoa) moduan

[ctx: default name of player]
en: Player %1
eu: %1 jokalaria

[ctx: @title:window]
en: New Game
eu: Joko berria

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameWidget)
en: New Game
eu: Joko berria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Settings for the players in the game
eu: Jokoan dauden jokalarientzako ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
eu: Jokalariak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: The name of the fourth player
eu: Laugarren jokalariaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: Player 4:
eu: 4. jokalaria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerFourHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerThreeHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerOneHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: Should this player be controlled by a human
eu: Jokalari hau gizaki batek kontrolatu beharko luke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerFourHuman)
en: Hum&an?
eu: Giz&akia?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerThreeHuman)
en: Hu&man?
eu: Gi&zakia?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: The name of the third player
eu: Hirugarren jokalariaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: Player 3:
eu: 3. jokalaria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: The name of the second player
eu: Bigarren jokalariaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: Player 2:
eu: 2. jokalaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerOneHuman)
en: &Human?
eu: &Gizakia?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">How many players will be in the game</p></body></html>
eu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zenbat jokalari izango dira jokoan</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: Number of players:
eu: Jokalari kopurua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: The name of the first player
eu: Lehenengo jokalariaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: Player 1:
eu: 1. jokalaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: H&uman?
eu: G&izakia?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for the game board
eu: Joku taularentzako ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Game Board
eu: Joku taula

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelWidth)
en: The number of squares the area is wide
eu: Azaleraren zabalera karratu zenbakitan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
eu: Zabalera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelHeight)
en: The number of squares the area is high
eu: Azaleraren altuera karratu zenbakitan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
eu: Altuera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Settings for the game
eu: Jokuarentzako ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Game Settings
eu: Jokuaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Partially fill in the board automatically before the game starts
eu: Taula partzialki automatikoki bete jokoa hasi baino lehen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Quick start
eu: Hasiera azkarra

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_ai)
en: AI Settings
eu: AA ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_difficulty)
en: How difficult it will be to beat the computer
eu: Zein zaila izango den konputagailua garaitzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_difficulty)
en: AI difficulty:
eu: AA zailtasuna:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_display)
en: Display Settings
eu: Bistaratzeko ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for colors
eu: Koloreentzako ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
eu: Koloreak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn lines
eu: Marraztutako lerroen kolorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Standard line color:
eu: Lerro estandarraren kolorea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Color of the indicator lines
eu: Lerro adierazleen kolorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Indicator line color:
eu: Lerro adierazlearen kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Highlight color:
eu: Nabarmentzeko kolorea:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScoresWidget)
en: Scores
eu: Puntuazioak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, scoreTable)
en: Scoreboard
eu: Markagailua
