ksquares - en to fi translation catalogue (81 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (NumOfPlayers), group (Game Settings)
en: Number of Players
fi: Pelaajien määrä

note: i18n: ectx: label, entry (PlayerNames), group (Game Settings)
en: Player Names
fi: Pelaajien nimet

note: i18n: ectx: label, entry (HumanList), group (Game Settings)
en: Human or AI
fi: Ihminen/tekoäly

note: i18n: ectx: label, entry (BoardWidth), group (Game Settings)
en: Width of board
fi: Laudan leveys

note: i18n: ectx: label, entry (BoardHeight), group (Game Settings)
en: Height of board
fi: Laudan korkeus

note: i18n: ectx: label, entry (QuickStart), group (Game Settings)
en: Quick start the game
fi: Pelin pikakäynnistys

note: i18n: ectx: label, entry (Difficulty), group (AI)
en: Difficulty
fi: Vaikeustaso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Difficulty), group (AI)
en: How difficult the AI should be
fi: Kuinka älykäs tekoäly on?

note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Display)
en: Background Color
fi: Taustaväri

note: i18n: ectx: label, entry (CenterDotColor), group (Display)
en: Center Dot Color
fi: Keskipisteen väri

note: i18n: ectx: label, entry (FeintLineColor), group (Display)
en: Feint Line Color
fi: Himmeän viivan väri

note: i18n: ectx: label, entry (LineColor), group (Display)
en: Line Color
fi: Viivan väri

note: i18n: ectx: label, entry (IndicatorLineColor), group (Display)
en: Indicator Line Color
fi: Osoitinviivan väri

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightColor), group (Display)
en: Highlight Color
fi: Korostusväri

en: Player %1
fi: Pelaaja %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: Current Player
fi: Nykyinen pelaaja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Easy
fi: Helppo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Medium
fi: Keskitaso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Hard
fi: Vaikea

[ctx: @title:window]
en: Scores
fi: Pisteet

en: Player Name
fi: Pelaajan nimi

en: Completed Squares
fi: Valmiita ruutuja

en: Start a new game with the current settings
fi: Aloita uusi peli näillä asetuksilla

[ctx: @title:tab]
en: Display
fi: Näkymä

[ctx: @title:tab]
en: Computer Player
fi: Tietokonepelaaja

en: Take it in turns to draw lines.
    If you complete a squares, you get another go.
fi: Piirrä viivoja vuoron perään.
     Jos saat ruudun valmiiksi, saat toisen siirron.

en: (C) 2006-2007 Matt Williams
fi: © 2006–2007 Matt Williams

en: Original creator and maintainer
fi: Alkuperäinen tekijä ja ylläpitäjä

en: Many patches and bugfixes
fi: Lukuisia korjauksia

en: Hard AI
fi: Vaikea tekoäly

en: Run game in demo (autoplay) mode
fi: Näytä peli demo-tilassa.

[ctx: default name of player]
en: Player %1
fi: Pelaaja %1

[ctx: @title:window]
en: New Game
fi: Uusi peli

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameWidget)
en: New Game
fi: Uusi peli

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Settings for the players in the game
fi: Pelaajien asetukset

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
fi: Pelaajat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: The name of the fourth player
fi: Neljännen pelaajan nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: Player 4:
fi: Pelaaja 4:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerFourHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerThreeHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerOneHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: Should this player be controlled by a human
fi: Onko tämä pelaaja ihminen?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerFourHuman)
en: Hum&an?
fi: &Ihminen?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerThreeHuman)
en: Hu&man?
fi: Ih&minen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: The name of the third player
fi: Kolmannen pelaajan nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: Player 3:
fi: Pelaaja 3

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: The name of the second player
fi: Toisen pelaajan nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: Player 2:
fi: Pelaaja 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerOneHuman)
en: &Human?
fi: I&hminen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">How many players will be in the game</p></body></html>
fi: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Montako pelaajaa osallistuu peliin</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: Number of players:
fi: Pelaajien lukumäärä:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: The name of the first player
fi: Ensimmäisen pelaajan nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: Player 1:
fi: Pelaaja 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: H&uman?
fi: Ihmi&nen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for the game board
fi: Pelilaudan asetukset

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Game Board
fi: Pelilauta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelWidth)
en: The number of squares the area is wide
fi: Alueen leveys ruutuina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
fi: Leveys:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelHeight)
en: The number of squares the area is high
fi: Alueen korkeus ruutuina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
fi: Korkeus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Settings for the game
fi: Pelin asetukset

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Game Settings
fi: Peliasetukset

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Partially fill in the board automatically before the game starts
fi: Täytä lauta osin automaattisesti  ennen pelin alkua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Quick start
fi: Pikakäynnistys

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_ai)
en: AI Settings
fi: Tekoälyasetukset

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_difficulty)
en: How difficult it will be to beat the computer
fi: Kuinka vaikeaa tietokoneen voittaminen on

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_difficulty)
en: AI difficulty:
fi: Tekoäly:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_display)
en: Display Settings
fi: Näyttöasetukset

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for colors
fi: Väriasetukset

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
fi: Värit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn background
fi: Piirretyn taustan väri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
fi: Taustaväri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn center dot
fi: Piirretyn keskipisteen väri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Center dot color:
fi: Keskipisteen väri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the feintly drawn lines
fi: Piirrettyjen himmeiden viivojen väri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feint line color:
fi: Himmeän viivan väri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn lines
fi: Piirrettyjen viivojen väri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Standard line color:
fi: Normaali viivan väri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Color of the indicator lines
fi: Osoitinviivojen väri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Indicator line color:
fi: Osoitinviivan väri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Highlight color:
fi: Korostusväri:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScoresWidget)
en: Scores
fi: Pisteet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, scoreTable)
en: Scoreboard
fi: Pisteet
