ksquares - en to ga translation catalogue (68 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (NumOfPlayers), group (Game Settings)
en: Number of Players
ga: Líon na nImreoirí

note: i18n: ectx: label, entry (PlayerNames), group (Game Settings)
en: Player Names
ga: Ainmneacha Imreora

note: i18n: ectx: label, entry (HumanList), group (Game Settings)
en: Human or AI
ga: Duine nó Ríomhaire

note: i18n: ectx: label, entry (BoardWidth), group (Game Settings)
en: Width of board
ga: Leithead an chláir

note: i18n: ectx: label, entry (BoardHeight), group (Game Settings)
en: Height of board
ga: Airde an chláir

note: i18n: ectx: label, entry (QuickStart), group (Game Settings)
en: Quick start the game
ga: Mearthosaigh an cluiche

note: i18n: ectx: label, entry (Difficulty), group (AI)
en: Difficulty
ga: Deacracht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Difficulty), group (AI)
en: How difficult the AI should be
ga: Leibhéal an ríomhaire

note: i18n: ectx: label, entry (LineColor), group (Display)
en: Line Color
ga: Dath Líne

note: i18n: ectx: label, entry (IndicatorLineColor), group (Display)
en: Indicator Line Color
ga: Dath na Línte Táscaire

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightColor), group (Display)
en: Highlight Color
ga: Dath Aibhsithe

en: Player %1
ga: Imreoir %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: Current Player
ga: Imreoir Reatha

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Easy
ga: Éasca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Medium
ga: Measartha

en: Player Name
ga: Ainm Imreora

en: Completed Squares
ga: Cearnóga Críochnaithe

en: Start a new game with the current settings
ga: Tosaigh cluiche nua leis na socruithe reatha

en: Display
ga: Taispeáint

en: Computer Player
ga: Imreoir Ríomhaire

en: Take it in turns to draw lines.
    If you complete a squares, you get another go.
ga: Déan sealaíocht ar línte a tharraingt.
    Má chríochnaíonn tú cearnóg, gheobhaidh tú seans eile.

en: (C) 2006-2007 Matt Williams
ga: © 2006-2007 Matt Williams

en: Original creator and maintainer
ga: Cruthaitheoir agus cothaitheoir

en: Many patches and bugfixes
ga: Go leor paistí agus ceartúchán

en: Run game in demo (autoplay) mode
ga: Rith an cluiche sa mhód taispeána (uathoibríoch)

[ctx: default name of player]
en: Player %1
ga: Imreoir %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameWidget)
en: New Game
ga: Cluiche Nua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Settings for the players in the game
ga: Socruithe na n-imreoirí sa chluiche

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
ga: Imreoirí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: The name of the fourth player
ga: Ainm an cheathrú himreora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: Player 4:
ga: Imreoir 4:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerFourHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerThreeHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerOneHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: Should this player be controlled by a human
ga: An bhfuil fonn ort duine (in ionad an ríomhaire) a bheith i gceannas ar an imreoir seo?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerFourHuman)
en: Hum&an?
ga: &Duine?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerThreeHuman)
en: Hu&man?
ga: D&uine?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: The name of the third player
ga: Ainm an tríú himreora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: Player 3:
ga: Imreoir 3:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: The name of the second player
ga: Ainm an dara himreora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: Player 2:
ga: Imreoir 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerOneHuman)
en: &Human?
ga: Du&ine?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">How many players will be in the game</p></body></html>
ga: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cé mhéad imreoir a bheidh sa chluiche</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: Number of players:
ga: Líon na n-imreoirí:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: The name of the first player
ga: Ainm an chéad imreora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: Player 1:
ga: Imreoir 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: H&uman?
ga: Dui&ne?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for the game board
ga: Socruithe an chláir cluiche

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Game Board
ga: Clár Cluiche

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelWidth)
en: The number of squares the area is wide
ga: Líon na gcearnóg ar an gclár ar leithead

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
ga: Leithead:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelHeight)
en: The number of squares the area is high
ga: Líon na gcearnóg ar an gclár ar airde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
ga: Airde:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Settings for the game
ga: Socruithe an chluiche

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Game Settings
ga: Socruithe an Chluiche

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Partially fill in the board automatically before the game starts
ga: Líon cuid den chlár isteach go huathoibríoch sula dtosaíonn an cluiche

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Quick start
ga: Tosach tapa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_ai)
en: AI Settings
ga: Socruithe an Ríomhaire

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_difficulty)
en: How difficult it will be to beat the computer
ga: Leibhéal deacrachta an ríomhaire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_difficulty)
en: AI difficulty:
ga: Leibhéal an ríomhaire:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_display)
en: Display Settings
ga: Socruithe na Taispeána

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for colors
ga: Socruithe dathanna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
ga: Dathanna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn lines
ga: Dath na línte tarraingthe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Standard line color:
ga: Dath caighdeánach línte:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Color of the indicator lines
ga: Dath na línte táscaire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Indicator line color:
ga: Dath na línte táscaire:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Highlight color:
ga: Dath aibhsithe:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScoresWidget)
en: Scores
ga: Scóir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, scoreTable)
en: Scoreboard
ga: Clár Scóir
