ksquares - en to gl translation catalogue (70 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (NumOfPlayers), group (Game Settings)
en: Number of Players
gl: Número de xogadores

note: i18n: ectx: label, entry (PlayerNames), group (Game Settings)
en: Player Names
gl: Nomes dos xogadores

note: i18n: ectx: label, entry (HumanList), group (Game Settings)
en: Human or AI
gl: Humano ou IA

note: i18n: ectx: label, entry (BoardWidth), group (Game Settings)
en: Width of board
gl: Anchura do taboleiro

note: i18n: ectx: label, entry (BoardHeight), group (Game Settings)
en: Height of board
gl: Alto do taboleiro

note: i18n: ectx: label, entry (QuickStart), group (Game Settings)
en: Quick start the game
gl: Inicio rápido da partida

note: i18n: ectx: label, entry (Difficulty), group (AI)
en: Difficulty
gl: Dificultade

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Difficulty), group (AI)
en: How difficult the AI should be
gl: Habilidade da intelixencia artificial

note: i18n: ectx: label, entry (LineColor), group (Display)
en: Line Color
gl: Cor da liña

note: i18n: ectx: label, entry (IndicatorLineColor), group (Display)
en: Indicator Line Color
gl: Cor da liña indicadora

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightColor), group (Display)
en: Highlight Color
gl: Cor de realzado

en: Player %1
gl: Xogador %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Current Player
gl: Xogador actual

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Easy
gl: Fácil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Medium
gl: Medio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Hard
gl: Difícil

en: Player Name
gl: Nome do xogador

en: Completed Squares
gl: Cadros completados

en: Start a new game with the current settings
gl: Comezar unha partida nova coa configuración actual

en: Display
gl: Aspecto

en: Computer Player
gl: Intelixencia artificial

en: Take it in turns to draw lines.
    If you complete a squares, you get another go.
gl: Únense dous puntos en cada rolda.
    Quen complete un cadrado repite.

en: (C) 2006-2007 Matt Williams
gl: © 2006-2007 Matt Williams

en: Original creator and maintainer
gl: Autor orixinal e mantedor

en: Many patches and bugfixes
gl: Parches e correccións de erros

en: Hard AI
gl: IA do nivel difícil

en: Run game in demo (autoplay) mode
gl: Comezar unha demostración (partida automática)

[ctx: default name of player]
en: Player %1
gl: Xogador %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameWidget)
en: New Game
gl: Nova partida

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Settings for the players in the game
gl: A configuración dos xogadores na partida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
gl: Xogadores

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: The name of the fourth player
gl: O nome do cuarto xogador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: Player 4:
gl: Xogador 4:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerFourHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerThreeHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerOneHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: Should this player be controlled by a human
gl: O xogador vai ser unha persoa?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerFourHuman)
en: Hum&an?
gl: Hum&ano?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerThreeHuman)
en: Hu&man?
gl: Hu&mano?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: The name of the third player
gl: O nome do terceiro xogador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: Player 3:
gl: Xogador 3:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: The name of the second player
gl: O nome do segundo xogador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: Player 2:
gl: Xogador 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerOneHuman)
en: &Human?
gl: &Humano?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">How many players will be in the game</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A cantidade de xogadores que terá a partida</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: Number of players:
gl: Número de xogadores:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: The name of the first player
gl: O nome do primeiro xogador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: Player 1:
gl: Xogador 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: H&uman?
gl: H&umano?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for the game board
gl: Configuración do taboleiro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Game Board
gl: Taboleiro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelWidth)
en: The number of squares the area is wide
gl: O número de cadrados de anchura da área

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
gl: Anchura:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelHeight)
en: The number of squares the area is high
gl: O número de cadrados de alto da área

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
gl: Alto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Settings for the game
gl: Configuración do xogo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Game Settings
gl: Configuración do xogo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Partially fill in the board automatically before the game starts
gl: Encher parcialmente o taboleiro de xeito automático antes de comezar a partida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Quick start
gl: Inicio rápido

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_ai)
en: AI Settings
gl: Configuración da IA

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_difficulty)
en: How difficult it will be to beat the computer
gl: O difícil que será derrotar á intelixencia artificial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_difficulty)
en: AI difficulty:
gl: Dificultade da IA:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_display)
en: Display Settings
gl: Configuración do aspecto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for colors
gl: Configuración das cores

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
gl: Cores

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn lines
gl: Cor das liñas debuxadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Standard line color:
gl: Cor das liñas estándar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Color of the indicator lines
gl: Cor das liñas indicadoras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Indicator line color:
gl: Cor das liñas indicadoras:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Highlight color:
gl: Cor de realzado:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScoresWidget)
en: Scores
gl: Puntuacións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, scoreTable)
en: Scoreboard
gl: Táboa de puntuacións
