ksquares - en to ia translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (NumOfPlayers), group (Game Settings)
en: Number of Players
ia: Numero de jocatores

note: i18n: ectx: label, entry (Difficulty), group (AI)
en: Difficulty
ia: Difficultate

note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Display)
en: Background Color
ia: Color de fundo

note: i18n: ectx: label, entry (LineColor), group (Display)
en: Line Color
ia: Color de linea

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightColor), group (Display)
en: Highlight Color
ia: Color de evidentia

en: Player %1
ia: Jocator %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ia: Barra de instrumento principal

en: Current Player
ia: Jocator currente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Easy
ia: Facile

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Medium
ia: Medie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Hard
ia: Dur

[ctx: @title:tab]
en: Display
ia: Monstrator

[ctx: @title:tab]
en: Computer Player
ia: Jocator de Computator

[ctx: default name of player]
en: Player %1
ia: Jocator %1

[ctx: @title:window]
en: New Game
ia: Nove Joco

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameWidget)
en: New Game
ia: Nove Joco

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
ia: Jocatores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: Player 4:
ia: Jocator 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: Player 3:
ia: Jocator 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: Player 2:
ia: Jocator 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: Number of players:
ia: Numero de jocatores:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: Player 1:
ia: Jocator 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
ia: Largessa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
ia: Altessa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Game Settings
ia: Preferentias de Joco

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_display)
en: Display Settings
ia: Preferentias de monstrator

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
ia: Colores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
ia: Color de fundo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Highlight color:
ia: Color de evidentia:
