ksquares - en to nb translation catalogue (70 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (NumOfPlayers), group (Game Settings)
en: Number of Players
nb: Antall spillere

note: i18n: ectx: label, entry (PlayerNames), group (Game Settings)
en: Player Names
nb: Spillernavn

note: i18n: ectx: label, entry (HumanList), group (Game Settings)
en: Human or AI
nb: Menneske eller datamaskin

note: i18n: ectx: label, entry (BoardWidth), group (Game Settings)
en: Width of board
nb: Bredde på spillebrettet

note: i18n: ectx: label, entry (BoardHeight), group (Game Settings)
en: Height of board
nb: Høyde på spillebrettet

note: i18n: ectx: label, entry (QuickStart), group (Game Settings)
en: Quick start the game
nb: Hurtigstart spillet

note: i18n: ectx: label, entry (Difficulty), group (AI)
en: Difficulty
nb: Vanskelighet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Difficulty), group (AI)
en: How difficult the AI should be
nb: Hvor sterk datamotstanderen skal være

note: i18n: ectx: label, entry (LineColor), group (Display)
en: Line Color
nb: Linjefarge

note: i18n: ectx: label, entry (IndicatorLineColor), group (Display)
en: Indicator Line Color
nb: Indikatorlinjefarge

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightColor), group (Display)
en: Highlight Color
nb: Uthevingsfarge

en: Player %1
nb: Spiller %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Current Player
nb: Gjeldende spiller

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Easy
nb: Lett

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Medium
nb: Middels

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Hard
nb: Vanskelig

en: Player Name
nb: Spillernavn

en: Completed Squares
nb: Fullførte kvadrater

en: Start a new game with the current settings
nb: Start et nytt spill med gjeldende innstillinger

en: Display
nb: Vis

en: Computer Player
nb: Datamaskinspiller

en: Take it in turns to draw lines.
    If you complete a squares, you get another go.
nb: Bytt på å tegne linjer.
    Hvis du fullfører et kvadrat, er det din tur igjen.

en: (C) 2006-2007 Matt Williams
nb: © 2006–2007 Matt Williams

en: Original creator and maintainer
nb: Opprinnelig utvikler og nåværende vedlikeholder

en: Many patches and bugfixes
nb: Mange rettelser og feilfikser

en: Hard AI
nb: Vanskelig AI

en: Run game in demo (autoplay) mode
nb: Kjør spillet i demomodus (automatisk spilling)

[ctx: default name of player]
en: Player %1
nb: Spiller %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameWidget)
en: New Game
nb: Nytt spill

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Settings for the players in the game
nb: Innstillinger for spillerne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
nb: Spillere

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: The name of the fourth player
nb: Navnet på fjerde spiller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: Player 4:
nb: Spiller 4:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerFourHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerThreeHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerOneHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: Should this player be controlled by a human
nb: Skal denne spilleren styres av et menneske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerFourHuman)
en: Hum&an?
nb: M&enneske?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerThreeHuman)
en: Hu&man?
nb: &Menneske?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: The name of the third player
nb: Navnet på tredje spiller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: Player 3:
nb: Spiller 3:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: The name of the second player
nb: Navnet på andre spiller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: Player 2:
nb: Spiller 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerOneHuman)
en: &Human?
nb: Me&nneske?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">How many players will be in the game</p></body></html>
nb: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hvor mange spillere vil være med</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: Number of players:
nb: Antall spillere:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: The name of the first player
nb: Navnet på første spiller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: Player 1:
nb: Spiller 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: H&uman?
nb: Menne&ske?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for the game board
nb: Innstillinger for spillebrettet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Game Board
nb: Spillebrett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelWidth)
en: The number of squares the area is wide
nb: Bredde på spilleområdet, i antall kvadrater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
nb: Bredde:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelHeight)
en: The number of squares the area is high
nb: Høyde på spillebrettet, i antall kvadrater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
nb: Høyde:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Settings for the game
nb: Innstillinger for spillet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Game Settings
nb: Spillinnstillinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Partially fill in the board automatically before the game starts
nb: Automatisk fyll inn deler av brettet før spillet starter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Quick start
nb: Hurtigstart

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_ai)
en: AI Settings
nb: Datamotstander

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_difficulty)
en: How difficult it will be to beat the computer
nb: Hvor vanskelig det vil bli å slå datamotstanderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_difficulty)
en: AI difficulty:
nb: Vanskelighetsgrad:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_display)
en: Display Settings
nb: Visningsinnstillinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for colors
nb: Innstillinger for farger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
nb: Farger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn lines
nb: Farge på tegnelinjene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Standard line color:
nb: Standard linjefarge:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Color of the indicator lines
nb: Farge på indikatorlinjene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Indicator line color:
nb: Indikatorlinjefarge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Highlight color:
nb: Farge for fremheving:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScoresWidget)
en: Scores
nb: Poengsummer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, scoreTable)
en: Scoreboard
nb: Rekorder
