ksquares - en to nn translation catalogue (81 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (NumOfPlayers), group (Game Settings)
en: Number of Players
nn: Talet på spelarar

note: i18n: ectx: label, entry (PlayerNames), group (Game Settings)
en: Player Names
nn: Spelarnamn

note: i18n: ectx: label, entry (HumanList), group (Game Settings)
en: Human or AI
nn: Menneske eller datamaskin

note: i18n: ectx: label, entry (BoardWidth), group (Game Settings)
en: Width of board
nn: Breidda på spelebrettet

note: i18n: ectx: label, entry (BoardHeight), group (Game Settings)
en: Height of board
nn: Høgda på spelebrettet

note: i18n: ectx: label, entry (QuickStart), group (Game Settings)
en: Quick start the game
nn: Snøggstart av spelet

note: i18n: ectx: label, entry (Difficulty), group (AI)
en: Difficulty
nn: Vanskegrad

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Difficulty), group (AI)
en: How difficult the AI should be
nn: Kor kraftig datamotstandaren skal vera

note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Display)
en: Background Color
nn: Bakgrunnsfarge

note: i18n: ectx: label, entry (CenterDotColor), group (Display)
en: Center Dot Color
nn: Midtprikkfarge

note: i18n: ectx: label, entry (FeintLineColor), group (Display)
en: Feint Line Color
nn: Rutenettfarge

note: i18n: ectx: label, entry (LineColor), group (Display)
en: Line Color
nn: Linjefarge

note: i18n: ectx: label, entry (IndicatorLineColor), group (Display)
en: Indicator Line Color
nn: Indikatorlinjefarge

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightColor), group (Display)
en: Highlight Color
nn: Markeringsfarge

en: Player %1
nn: Spelar %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: Current Player
nn: Gjeldande spelar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Easy
nn: Lett

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Medium
nn: Middels

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Hard
nn: Vanskeleg

[ctx: @title:window]
en: Scores
nn: Poeng

en: Player Name
nn: Spelarnamn

en: Completed Squares
nn: Fullførte kvadrat

en: Start a new game with the current settings
nn: Start eit nytt spel med gjeldande innstillingar

[ctx: @title:tab]
en: Display
nn: Vising

[ctx: @title:tab]
en: Computer Player
nn: Dataspelar

en: Take it in turns to draw lines.
    If you complete a squares, you get another go.
nn: Byt på å teikna linjer.
    Viss du fullfører eit kvadrat, er det din tur att.

en: (C) 2006-2007 Matt Williams
nn: © 2006–2007 Matt Williams

en: Original creator and maintainer
nn: Opphavsperson og noverande vedlikehaldar

en: Many patches and bugfixes
nn: Mange feilrettingar

en: Hard AI
nn: Vanskeleg datamotstandar

en: Run game in demo (autoplay) mode
nn: Køyr spelet i demomodus (automatisk speling)

[ctx: default name of player]
en: Player %1
nn: Spelar %1

[ctx: @title:window]
en: New Game
nn: Nytt spel

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameWidget)
en: New Game
nn: Nytt spel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Settings for the players in the game
nn: Innstillingar for spelarar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
nn: Spelarar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: The name of the fourth player
nn: Namnet på den fjerde spelaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer4Name)
en: Player 4:
nn: Spelar 4:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerFourHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerThreeHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerOneHuman) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: Should this player be controlled by a human
nn: Om denne spelaren skal styrast av eit menneske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerFourHuman)
en: Hum&an?
nn: Menne&ske?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerThreeHuman)
en: Hu&man?
nn: Me&nneske?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: The name of the third player
nn: Namnet på den tredje spelaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer3Name)
en: Player 3:
nn: Spelar 3:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: The name of the second player
nn: Namnet på den andre spelaren?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: Player 2:
nn: Spelar 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerOneHuman)
en: &Human?
nn: &Menneske?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">How many players will be in the game</p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Kor mange spelarar skal vera med?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: Number of players:
nn: Talet på spelarar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: The name of the first player
nn: Namnet på den første spelaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: Player 1:
nn: Spelar 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, playerTwoHuman)
en: H&uman?
nn: M&enneske?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for the game board
nn: Innstillingar for spelebrettet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Game Board
nn: Spelebrett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelWidth)
en: The number of squares the area is wide
nn: Breidda på speleområdet, målt i talet på kvadrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
nn: Breidd:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelHeight)
en: The number of squares the area is high
nn: Høgda på speleområdet, målt i talet på kvadrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
nn: Høgd:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Settings for the game
nn: Innstillingar for spelet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Game Settings
nn: Spelinnstillingar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Partially fill in the board automatically before the game starts
nn: Fyll inn spelebrett delvis før spelet startar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, quickStartCheck)
en: Quick start
nn: Snøggstart

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_ai)
en: AI Settings
nn: Datamotstandar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_difficulty)
en: How difficult it will be to beat the computer
nn: Kor vanskeleg det skal vera å slå datamaskina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_difficulty)
en: AI difficulty:
nn: Vanskegrad:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_display)
en: Display Settings
nn: Innstillingar for vising

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Settings for colors
nn: Fargeinnstillingar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
nn: Fargar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn background
nn: Farge på området bak spelebrettet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background color:
nn: Bakgrunnsfarge:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn center dot
nn: Farge på midtprikkane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Center dot color:
nn: Farge på midtprikkar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the feintly drawn lines
nn: Farge på rutenettlinjene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feint line color:
nn: Farge på rutenett:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Color of the drawn lines
nn: Farge på dei teikna linjene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Standard line color:
nn: Standard linjefarge:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Color of the indicator lines
nn: Fargen på indikatorlinjene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Indicator line color:
nn: Farge på indikatorlinjer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Highlight color:
nn: Markeringsfarge:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScoresWidget)
en: Scores
nn: Poeng

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, scoreTable)
en: Scoreboard
nn: Rekordar
