ksquares - en to ug translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (NumOfPlayers), group (Game Settings)
en: Number of Players
ug: ئوينىغۇچى سانى

note: i18n: ectx: label, entry (PlayerNames), group (Game Settings)
en: Player Names
ug: ئوينىغۇچىنىڭ ئاتى

note: i18n: ectx: label, entry (Difficulty), group (AI)
en: Difficulty
ug: قىيىنلىقى

note: i18n: ectx: label, entry (LineColor), group (Display)
en: Line Color
ug: سىزىق رەڭگى

en: Player %1
ug: ئوينىغۇچى %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Current Player
ug: ھازىرقى ئوينىغۇچى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Easy
ug: دەسلەپكى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_Difficulty)
en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Player Name
ug: ئوينىغۇچى  ئاتى

en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

en: Computer Player
ug: كومپيۇتېر ئويۇنچىسى

[ctx: default name of player]
en: Player %1
ug: ئوينىغۇچى %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameWidget)
en: New Game
ug: يېڭى ئويۇن

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
ug: ئوينىغۇچى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer2Name)
en: Player 2:
ug: ئوينىغۇچى 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numOfPlayersLabel)
en: Number of players:
ug: ئوينىغۇچى سانى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPlayer1Name)
en: Player 1:
ug: ئوينىغۇچى 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWidth)
en: Width:
ug: كەڭلىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHeight)
en: Height:
ug: ئېگىزلىك:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Game Settings
ug: ئويۇن تەڭشىكى

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, prefs_display)
en: Display Settings
ug: كۆرۈنمە يۈز تەڭشىكى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Colors
ug: رەڭلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Highlight color:
ug: يورۇتۇش رەڭگى:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScoresWidget)
en: Scores
ug: نومۇرلار
