plasma-desktop - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: KDE version of ssh-askpass
eu: ssh-askpass, KDEren bertsioa

en: Ksshaskpass allows you to interactively prompt users for a passphrase for ssh-add
eu: Ksshaskpass erabiliz erabiltzaileei 'ssh-add'-rentzako pasaesaldia era elkarreragilean eskatu ahalko diezu

en: Current author
eu: Uneko egilea

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: Contributor
eu: Kolaboratzailea

[ctx: Name of a prompt for a password]
en: Prompt
eu: Gonbita

en: Please enter passphrase
eu: Sartu pasaesaldia

[ctx: @action:button]
en: Accept
eu: Onartu
