kstars - en to az translation catalogue (564 entries)

en: Sky
az: Səma

en: Messier Object
az: Messier Obyekti

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
az: Obyekt linklərlə

en: Star Name
az: Ulduzun adı

en: Deep Sky Object Name
az: Dərin kosmosdakı obyektin adı

en: Planet Name
az: Planetin adı

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
az: Bürcün adı

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
az: Bürcün xətti

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
az: Bürcün sərhəddi

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
az: Bürcün işıqlanan sərhəddi

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
az: Süd yolu

en: Equator
az: Ekvator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
az: Ekliptik

en: Horizon
az: Üfüq

en: Local Meridian
az: Lokal Meredian

en: Compass Labels
az: Kompas etiketləri

en: Equatorial Coordinate Grid
az: Ekvator Kordinat Şəbəkəsi

en: Horizontal Coordinate Grid
az: Azimut Kordinat Şəbəkəsi

en: Info Box Text
az: Məlumat Qutusu

en: Info Box Selected
az: Seçilmiş Məlumat Qutusu

en: Info Box Background
az: Məlumat Qutusu Fonu

en: Target Indicator
az: Görüş Sahəsi Çərçivəsi

en: User Labels
az: İstifadəçi Etiketləri

en: Planet Trails
az: Planetlərin Traektoriyası

en: Angular Distance Ruler
az: Bucaq Məsafəsi Xətkeşi

en: Observing List Label
az: Müşahidə siyahısındakı obyekt üçün etiket

en: Star-Hop Route
az: Ulduzlar üzrə axtarış

en: Visible Satellites
az: Görünən Süni Peyklər

en: Satellites
az: Süni Peyklər

en: Satellites Labels
az: Süni Peyklərin Adları

en: Supernovae
az: Super Yeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artificialHorizonCheck)
en: Artificial Horizon
az: Süni Üfüq

en: RA Guide Error
az: RA Bələdçi Xətası

en: DEC Guide Error
az: DEC Bələdçi Xətası

en: Solver FOV
az: Həlledicinin BaxışBucağı

en: Sensor FOV
az: Sensorun BaxışBucağı

en: HiPS Grid
az: HiPS Şəbəkəsi

en: FITS Image Object Label
az: Obyektlərin adları

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
az: Standart Rənglər

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
az: Ulduz Xəritəsi

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
az: Gecə Rejimi

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
az: Rəng sxemi olan fayl açıla bilir.
    Sxem yazıla bilməz.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
az: Rəng sxemi indeksi olan fayl açıla bilməz.
    Sxem yazıla bilməz.

en: Data verification failed
az: Verilənlərin yoxlanılması baş tutmadı

en: File verification failed
az: Faylın yoxlanılması baş tutmadı

en: Downloading
az: Yüklənir

en: Downloading Data...
az: Verilənlər Yüklənir...

en: Awaiting response from server...
az: Serverin cavabı gözlənilir...

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
az: Binokl 7x35

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
az: Bir Dərəcə

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
az: 1.3sm-də 30m

en: No FOV
az: BaxışBucağı Yoxdur

en: KStars Exported Sky Image
az: KStars tərəfindən ixrac edilən səmanın şəkli

en: Error: Unable to save image: %1
az: Xəta: Bu şəkli saxlamaq mümkün olmadı: %1

en: Saved image to %1
az: Şəkil %1 də(a) saxlanıldı

en: Could not upload image to remote location: %1
az: Şəkili %1 serverinə yükləmək mümkün olmadı

en: Could not export image: URL %1 invalid
az: Şəkili ixrac etmək olmur: %1 URL-u səhvdir

en: Invert colors
az: Neqativ rənglər

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
az: Şəklin rənglərini inversiya etmək. Bu bəzən kontrastı artırmaq üçün faydalıdır. BU saxlamağa deyil yalnız görünməyə təsir edir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
az: Saxlayın

en: Save the image to disk
az: Şəkili diskdə saxlamaq

en: Remove temporary file %1 from disk?
az: Şəkil %1 diskindən silinsin?

en: Confirm Removal
az: Silinməni təsdiq etmək

en: Download
az: Yükləmək

en: Please wait while image is being downloaded...
az: Şəkil yüklənən zaman lütfən gözləyin...

en: Image Viewer
az: Şəkilə Baxış

en: Loading of the image %1 failed.
az: %1 şəkilinin yüklənməsi baş tutmadı.

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
az: "%1" adlı fayl artıq mövcuddur. Üzərinə yazılsın?

en: Overwrite File?
az: Faylın üzərinə yazılsın?

en: Saving of the image %1 failed.
az: %1 çəklinin saxlanılması baş tutmadı.

en: DSS Download
az: DSS Yüləmək

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
az: Lütfən DSS şəkil yüklənərkən gözləyin...

en: Auto close in ...
az: Avtomatik bağlanma...

en: Question
az: Sual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
az: Bəli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
az: Xeyr

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Continue
az: Davam etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
az: İmtina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
az: Xəta

en: Sorry
az: Təəssüf

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
az: Məlumat

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: N
az: Ş

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
az: ŞŞŞr

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
az: ŞŞr

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ENE
az: ŞrŞŞr

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: E
az: Şr

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ESE
az: ŞrCŞr

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SE
az: CŞr

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSE
az: CCŞr

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: S
az: C

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSW
az: CCQ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SW
az: CQ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WSW
az: QCQ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: W
az: Q

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WNW
az: QŞQ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NW
az: ŞQ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNW
az: ŞŞQ

en: The selected Astrometry Index File Location:
     %1 
     does not exist.  Do you want to make the directory?
az: Astrometri indeks faylı yeri:
     %1 
     movcud deyil.  Belə bir qovluq yaratmaq istəyirsiniz?

en: Make Astrometry Index File Directory?
az: Atrometrik İndeks Faylı Qovluğu Yaradılsın?

en: The Default Astrometry Index File Location was created.
az: Standart Astrometrik İndeks Faylı üçün Yer yaradıldı.

en: The Default Astrometry Index File Directory does not exist and was not able to be created.
az: Standart Astrometrik İndeks Faylı Qovluğu yoxdur və yaratmaq mümkün deyil

en: Astrometry Configuration File Read Error.
az: Astrometrik Konfiqurasiya Faylının Oxunmasında Xəta Baş verdi.

en: Internal Astrometry Configuration File Write Error.
az: Daxili Astrometrik Konfiqurasiya Faylını Yazılmasında Xəta Baş verdi.

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2/NEF to JPEG.
az: Dcraw and cjpeg tapmaq mümkün olmadı. Lütfən CR2/NEF faylını JPEG faylına çevirmək üçün tətləb olunan aləti quraşdırın.

en: Cannot open %1: %2
az: %1 açıla bilmədi: %2

en: Cannot unpack_thumb %1: %2
az: %1 paketdən çıxartmaq (unpack_thumb) mümkün deyil: %2

en: Cannot write %s %1: %2
az: %s %1 yazıla bilmir: %2

en: &Next >
az: &Növbəti >

en: < &Back
az: < &Geriyə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
az: Başa çatdı

en: There was no default data directory found in the app bundle.
az: Tətbiq paketində heç bir standart məlumat qovluğu tapılmadı.

en: There was a problem creating the data directory ~/Library/Application Support/.
az: ~/Kitabxana/Tətbiq Dəstəyi/ məlumat qovluğu yaradılarkən xəta baş verdi

en: File write error.
az: Faylın yazılması xətası

en: Data folder permissions error.
az: Məlumat qovluğuna giriş icazələri xətası.

[ctx: default theme name]
en: Default
az: Standart

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
az: Fraqment [ %1 * %2 ] ölçüsünə miqyaslanacaq

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
az: Fraqment: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
az: Miniatür Redaktoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
az: Fraqment: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
az: (fraqment 200x200-yə miqyaslanacaq)

en: Loading images...
az: Şəkillər yüklənir...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
az: Axtarış nəticələri:

en: Failed to load image at %1
az: Şəkili %1-ə(a) yükləmək alınmadı

en: Failed to load image
az: Şəkili yükləmək alınmadı

en: Choose Thumbnail Image
az: Miniatür şəkili seçmək

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
az: Miniatür seçici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
az: Şəkilin yerini göstərmək:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
az: Hazırkı miniatürlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
az: Şəkilə &düzəliş...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
az: Şəkili silmək

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
az: Günəş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
az: Merkuru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
az: Venera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
az: Yer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
az: Ay

en: Phobos
az: Fobos

en: Deimos
az: Deymos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Jupiter)
en: Jupiter
az: Yupiter

en: Ganymede
az: Qanimed

en: Io
az: İo

en: Callisto
az: Kallisto

en: Europa
az: Avropa

en: Enceladus
az: Enselada

en: Tethys
az: Tetus

en: Dione
az: Dion

en: Rhea
az: Rea

en: Hyperion
az: Hiperion

en: Iapetus
az: İapetus

en: Phoebe
az: Feba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
az: Uran

en: Titania
az: Titaniya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
az: Neptun

en: This allows you to select a new object/target for XPlanet to view
az: Bu XPlanet-ə baxmaq üçün sizə yeni obyekti seçməyə imkan verir.

en: from
az: buradan:

en: This allows you to select a viewing location
az: Bu sizə baxış məkanını seçməyə imkan verir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
az: Məkan:

en: XPlanet Latitude, Longitude, and object radius in %. This is only valid when viewing the object from the same object
az: XPlanet En dairəsi, Uzunluq dairəsi və % radiuslu obyekt. Bu yalnız obyektə eyni obyekdən baxdıqda etibarlıdır.

en: Reset XPlanet Location to the location specified in the XPlanet Options
az: Xplanet Məkanını Xplanet Seçimlərində göstərilmiş məkana sıfırlamaq

en: Hover over target and freely rotate view with mouse in XPlanet Viewer
az: XPlanet Baxış proqramında kursorla hədəfi işarələməklə onu siçanın köməyi ilə azad şəkildə fırladın

en: Recenters the XPlanet image once it has been moved
az: XPlanet təsvirini köçürdükdən sonra təkrar mərkəzləşdirmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: FOV:
az: BaxışBucağı:

en: Sets the FOV to the Specified value.   Note: has no effect if hovering over object.
az: BaxışBucağını göstərilən dəyərə qurur.   Qeyd: kursor obyektin üzərində olduqda ona təsir etmir.

en: Zoom to the current KStars FOV.   Note: has no effect if hovering over object.
az: Cari Kstars BaxışBucağını böyüdün.   Qeyd: kursor obyektin üzərində olduqda ona təsir etmir.

en: Zoom to a specific FOV. This has no effect when hovering over an object
az: BaxışBucağını müəyyən edənədək böyüdün

en: Optimum FOV for the target, FOV parameter not specified.  Note: has no effect if hovering over object.
az: Hədəf üçün optimal BaxışBucağı, BaxışBucağı parametrləri göstərilməyib.   Qeyd: kursoru üzərində saxladıqda obyektə təsir etmir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotation:
az: Dönmə:

en: Set the view rotation to the desired angle
az: Görünüşün dönmə bucağınə istədiyiniz dəyəri təyin edin

en: Rotate the view 180 degrees
az: Görünüşü 180 dərəcə döndərmək

en: Reset view rotation to 0
az: Görünüşün dönməsini sıfırlamaq

en: Bring up XPlanet Options
az: XPlanet Seçimlərini açmaq

en: Allows you to set the XPlanet time to a different date/time from KStars
az: XPlanet vaxtını KStars-dakından fərqli tarix/vaxt-a qurmağınıza icazə verir

en: Sets the XPlanet time to the current KStars time
az: XPlanet vaxtını KStars vaxtına qurur

en: Current XPlanet Time
az: Cari XPlanet Vaxtı

en: This sets the time step from the current XPlanet time, good for viewing events
az: Bu hadisələrə daha rahat baxmaq üçün hazırkı XPlanet vaxtından vaxt dilimini təyin edir.

en: This sets the time step from the current XPlanet time
az: Bu cari XPlanet vaxtından vaxt dilimini təyin edir

en: years
az: illər

en: months
az: aylar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
az: günlər

en: hours
az: saatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_1_2_7)
en: minutes
az: dəqiqələr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs0c) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas0c) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas2c) i18n: ectx: p
en: seconds
az: saniyələr

en: Lets you change the units for the timestep in the animation
az: Vaxt diliminin ölçü vahidini animasiya ilə dəyişməyə imkan verir

en: Lets you run the animation
az: Sizə animasiyanı başlatmağa imkan verir

en: Resets the animation to 0 timesteps from the current XPlanet Time
az: Animasiyanı cari XPlanet vaxtından 0 vaxt diliminə qaytarır

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
az: Tənzimləmə panelində XPlanet binar faylına yol boşdur.

en: The configured Xplanet binary does not exist or is not executable.
az: Tənzimlənmiş XPlanet binar faylı mövcud deyil və ya icra edilə bilən deyil.

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3
az: XPlanet Baxış: %3-də(a) %2-də(a)n %1

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3 at FOV: %4 deg
az: XPlanet Görünüşü: BaxışBucağında %2-də(a)n %1 %3-də(a): %4 dərəcə

en: Loading of the image of object %1 failed.
az: %1 obyektinin şəklini yükləmək baş tutmadı.

en: XPlanet failed to generate the image for object %1 before the timeout expired.
az: XPlanet verilən müddət başa çatanadək %1 obyekti üçün təsvir yarada bilmədi.

en: Error making FIFO file %1: %2.
az: %1 FİFO faylının yaradılması xətası: %2.

en: Choose a field-of-view
az: Baxış sahəsini seçin

en: FOV to render in XPlanet:
az: BaxışBucağı XPlanetdə vizualizasiya etmək üçün:

en: Saving of the image to %1 failed.
az: Şəkili %1-də(a) saxlamaq baş tutmadı.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
az: &Düzəliş etmək

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
az: &Baxış

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
az: &Yardım

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas Alətlər Paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
az: Prosesin Alətlər Paneli

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
az: &Vaxt

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
az: İşa&rə

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
az: &Proyeksiya

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
az: Alə&tlər

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
az: &Qurğular

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
az: &Məlumat

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
az: &Yenilənmələr

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
az: &Müşahidə

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
az: Məlumat Q&utuları

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
az: &Vəziyyət Çubuğu

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
az: Alətlər Panelini Göstərmək

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
az: İNDİ Alətlər Paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
az: Teleskop Alətlər Paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (DomeToolBar)
en: Dome Toolbar
az: Günbəz Alətlər Paneli

en: Reverse
az: Əks sıralama

en: Up/Down
az: Yuxarı/Aşağı

en: Left/Right
az: Sol/Sağ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text
en: RA:
az: Birbaşa Yüksəliş:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: DE:
az: Meyillənmə:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: AL:
az: Yüksək Hündürlük:

en: HA:
az: Yüksəklik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
az: Hədəf:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Type:
az: Növ:

en: RA/DE
az: Birbaşa Yüksəliş/Meyillənmə

en: HA/DE
az: Birbaşa Yüksəliş/Meyillənmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
az: Dövr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, JNowB)
en: JNow
az: JNow tətbiqi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, J2000B)
en: J2000
az: J2000 tətbiqi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
az: Vəziyyət:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
az: Boşdayanma

en: What's Interesting...
az: Maraqlı nə var...

en: Naked-Eye Objects
az: Adi gözlə görünən cisimlər

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
az: Planetlər

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
az: Ulduzlar

en: Constellations
az: Bürclər

en: Deep-sky Objects
az: Dərin Fəza Cisimləri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
az: Asteroidlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
az: Kometlər

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
az: Qalaktikalar

en: Nebulae
az: Qaz Dumanlığı

en: Clusters
az: Ulduz Topaları

en: Messier Catalog
az: Messie Kataloqu

en: NGC Catalog
az: NGC Kataloqu

en: Sharpless Catalog
az: Dəqiqi Kataloqlar

en: No Items to display
az: Göstərmək üçün element yoxdur

en: text
az: mətn

en: More Details
az: Digər Təfərrüatlar

en: Center in Map
az: Xəritənin Mərkəzində

en:  Auto     Track
az:  Öz-özünə     İzləmə

en: Slew Telescope
az: Dönən Teleskop

en: Object Information
az: Cisim haqqında məlumat

en: Wikipedia Infotext
az: Wikipedia məlumat mətni

en: Info Text
az: Məlumat Mətni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
az: Sonrakı

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Loading...
az: Yüklənir...

en: Explanation of the What's Interesting Panel
az: "Maraqlı nə var" panelinin izahı

en: The What's Interesting Panel is intended to allow you to explore many different interesting objects in the night sky.  It includes objects visible to the naked eye as well as objects that require telescopes.  It is intended to appeal to both beginners and advanced astronomers.  If you click on a category or catalog, a list of objects will appear.  Clicking on an object in the list will bring up the details view where you can find out more information about the object.  If you have thumbnail images or wikipedia information for this object, these will be displayed as well.  If not, you can download them using the download icon.  If you make What's Interesting wider, the display will dynamically change to display the information more conveniently.  Please see the descriptions below for details on what the buttons at the bottom do.
az: "Maraqlı nə var" paneli, gecə səmasında bir çox fərqli maraqlı obyektləri araşdırmağa imkan vermək üçün nəzərdə tutulmuşdur.  Buraya adi gözlə görünə bilən cisimlər, həmçinin görünməsi üçün teleskop tələb olunan cisimlər daxildir.  Bu həm yeni başlayan həm də təcrübəli astronomlar üçün nəzərdə tutulmuşdur.  Əgər kateqoriya və kataloqu vursanız cisimlərin siyahısı açılacaqdır.  Siyahıdakı cisimə vurmaqla cisim haqqında əlavə məlumatlar əldə edə biləcəyiniz ətraflı təfərrüatlar pəncərəsi açılacaqdır.   Əgər Vikipediyada bu obyektin hər hansı şəklinin miniatürü varsa həmçinin onlar da görünəcəkdir.  Əgər yoxdursa siz onları yükləmək nişanından istifadə edərək yükləyə bilərsiniz.  Əgər "Maraqlı nə var" panelini genişləndirsəniz, məlumatları daha rahat göstərmək üçün ekran dinamik olaraq dəyişəcəkdir.  Lütfən, altındakı düymələrin nə işə yaradığını bilmək üçün aşağıdakı təlimata baxın.

en: This button will bring up the What's Interesting Settings. It will let you configure what is displayed in What's Interesting based upon which equipment you are using and the observing conditions.
az: Bu düymə "Maraqlı nə var" ayarlarını göstərəcəkdir. Hansı avadanlıqdan istifadə etdiyinizi və müşahidə şərtlərinə əsaslanaraq "Maraqlı nə var" bölməsində göstərilənləri konfiqurasiya etməyə imkan verəcəkdir.

en: This button will turn on and off the Inspector Mode.  In this mode you can click on any object in the map and What's Interesting will display the information about it.
az: Bu düymə müfəttiş rejimini açır və söndürür. Bu rejimdə siz xəritədəki istənilən cisimə vurduqda "Maraqlı nə var" həmin cisim haqqında məlumatları göstərəcəkdir.

en: This button will reload the current object list, update all displayed information, update any images, and update the information and images for the currently selected object.
az: Bu düymə hazırkı cisimlərin siyahısını yenidək yükləyəcək, bütün göstərilən məlumatları və mövcud şəkilləri və həmçinin hazırda seçilmiş cisimlər üçün məlumatları və şəkilləri yeniləyəcəkdir.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only currently visible objects in a list or to display all of the objects in the list.  The visibility is determined based on the current KStars date and time, the current observing equipment, and the current sky conditions based on the What's Interesting Settings.
az: Bu düymə yalnız hazırda görünə bilən vəziyyətdə olan cisimlərin siyahısı ilə bütün cisimlərin göstəriləcəyi siyahı arasında keçid edir.  Bu görünüş hazırkı KStars tarixinə və vaxtına, mövcud müşahidə cihazlarına və "Maraqlı nə var" bölməsinin parametrlərinə əsaslanaraq müəyyən edilir.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only 'interesting' objects or to display any of the objects in the list.  This setting only applies to the Galaxies, Nebulas, and Clusters lists.  The objects are considered 'interesting' if they appear on the KStars 'interesting' list.
az: Bu düymə siyahının görüntülənməsi yalnız "maraqlı" cisimlər üçün və ya siyahıdakı bütün cizimlər üçün filtrlənib filtirlənməyəcəyini dəyişir.  Bu parametr yalnız qalaktikalar, dumanlıqlar və ulduz topaları siyahısına tətbiq edilir.  Əgər cisimlər KStars-ın "maraqlılar" siyahısındadırsa həmin obyektlər "maraqlı" hesab olunur.

en: This button will attempt to download information and pictures about the object(s) from Wikipedia.  You can select whether to download the information about just one object, all of the objects in a list, or only the objects in a list for which no data was downloaded yet.  Please note: If the list is currently filtered for visible objects or 'interesting' objects, only the filtered objects will be downloaded.  If you actually want all the objects in the list, turn off the filters.
az: Bu düymə Vikipediyadan cisim(lər) haqqında məlumat və şəkillər yükləməyə cəhd edəcəkidr.  Yalnız bir cisim, siyahıdakı bütün cisimlər və ya yalnız siyahıdakı hələ heç bir məlumat yüklənməyən cisimlər barədə məlumatları yükləməyi seçə bilərsiniz.  Qeyd: Siyahı hazırda görünən cisimlər və ya 'maraqlı' cisimlər üçün çeşidlənərsə, yalnız çeşidlənmiş cisimlər yüklənəcəkdir.  Sizə siyahıdakı bütün cisimlər lazımdırsa çeşidləməni (filtri) söndürün.

en: Back
az: Geriyə

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
az: Faylı idxal etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
az: İdxal edilənin fayl adını daxil edin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
az: Mövcud bir məlumat sənədini idxal etmək üçün onun adını buraya daxil edin. Bundan sonra aşağıdakı faylın məzmununu təsvir edəcəksiniz. Etibarlı bir başlığı olan bir kataloq faylı qurmaq üçün fayl adını boş buraxa bilərsiniz, lakin məlumat daxil etmədən.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
az: İdxal edilən verilənlər faylının tərkibləri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
az: Bir sətir yuxarıda verilənlər faylını seçdiyiniz zaman burada onun tərkibləri görünür.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
az: Verilənlər sahəsini təsvir edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
az: <b>Kataloq sahələri:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
az: <b>Mövcud sahələr:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
az: Kataloqlar üçün kordinat dövrü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
az: Kataloq adının sözönü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
az: Simvol rəngi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
az: Kordinat dövrü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
az: Ayırıcı ilə boşluq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
az: Çıxarışa ön&baxış

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
az: Çıxarış kataloq faylı üçün fayl_adını daxil edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
az: Kataloqun adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
az: Kataloqu belə saxlamaq:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
az: Kataloqu adlandırın

en: Show image of
az: Şəklini göstərmək

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
az: URL düzgün deyil: Google'də axtarış üçün internet bələdçi
    pəncərəsini açmaq istəyirsiniz?

en: Invalid URL
az: Səhv URL

en: Browse Google
az: Google'də baxmaq

en: Do Not Browse
az: Axtarmamaq

en: Show webpage about
az: Haqqında veb səhifəni göstərmək:

en: object
az: Cisim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
az: Mənbənin növü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
az: Şəkil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
az: Məlumat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
az: İstinad edilən mənbəyi təsvir edən mətn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
az: Xüsusiyyəti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
az: Bu element tərəfindən göstəriləcək URL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
az: URL veb bələdçi pəncərəsində açmaq

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
az: Bu düymə ilə veb bələdçi pəncərəsində açaraq daxil edilmiş URL-u təsdiq edə bilərsiniz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
az: URL yoxlamaq

en: Ignore
az: Məhəl qoymamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
az: Düzəliş etmək...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
az: Silmək

en: Major Axis
az: Böyük Yarım_ox

en: Minor Axis
az: Kiçik Yarım_ox

en: Position Angle
az: Mövqe Bucağı

en: Flux
az: Axın

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
az: Əsas

en: %1 star
az: %1 ulduz

[ctx: number in magnitudes]
note: i18nc("number in magnitudes", "%1 mag", QLocale().toString( ((KSComet *)selectedObject)->getTotalMagnitudeParameter(), 'f', 2)));  //show to hundredth place } else{
en: %1 mag
az: %1 maq

[ctx: larger than 2000 parsecs]
en: > 2000 pc
az: > 2000 pk

[ctx: number in parsecs]
en: %1 pc
az: %1 pk

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
az: bir neçə

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
az: dəyişən

en: G5 star
az: G5 ulduz

en: Dwarf planet
az: Cırtdan planet

[ctx: distance in Astronomical Units]
en: %1 AU
az: %1 a.v.

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
az: %1 dəq

[ctx: angular size in arcseconds]
en: %1 arcsec
az: %1 san

en: Discovery Date:
az: Kəşf Tarixi

en: Host Galaxy:
az: Ana Qalaktika:

en: Red Shift:
az: Qırmızıya keçid:

[ctx: integrated flux at a frequency]
en: Flux(%1):
az: Axın(%1):

[ctx: Distance in astronomical units]
en: %1 AU
az: %1 a.v.

[ctx: Rotation period in hours]
en: %1 h
az: %1 s

[ctx: Orbit period in years]
en: %1 y
az: %1 il

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
az: %2'də(a) %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
az: Mövqeyi

en: RA (%1):
az: BY (%1):

en: DE (%1):
az: MYL(%1):

en: Circumpolar
az: Qütb dairəsi arxası

en: Never rises
az: Heç zaman çıxmır

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
az: M/D

en: Links
az: Keçidlər

en: Advanced
az: Təkmilləşmiş

en: Log
az: Jurnal

en: Record here observation logs and/or data on %1.
az: Burada %1 cisminin müşahidə jurnalını tutmaq olar.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
az: %1 keçif=dini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Delete Confirmation
az: Silinmənin təsdiqi

en: Danger! Viewing the Sun without adequate solar filters is dangerous and will result in permanent eye damage!
az: Diqqət! Günəşə müvafiq günəş filtrləri olmadan baxmaq təhlükəlidir və qalıcı göz zədələnmələri ilə nəticələnəcəkdir!

en: Unable to save image to %1
az: Şəkili %1 qovluğunda saxlamaq mümkün deyil

en: Save Thumbnail
az: Miniatürü saxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
az: Əsas adı, Digər adlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
az: 0.0 maq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19)
en: Size:
az: Ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
az: 0.0 dəq

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, BVLabel)
en: B - V index:
az: B - V indeks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
az: Məsafə:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
az: Böyüklük:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
az: İşıqlandırma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
az: 00 pk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
az: Müşahidə siyahısına əlavə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
az: Xəritənin Mərkəzində

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
az: Teleskopun mərkəzində

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PerihelionLabel)
en: Perihelion:
az: Periheliy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Perihelion) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOID)
en: 0.0 AU
az: 0.0 AV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NEOLabel)
en: NEO:
az: Yerətrafı Cisim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NEO)
en: NEO
az: Yerətrafı Cisim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
az: Diametri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
az: Dönmə periodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Rotation)
en: 0.0 h
az: 0.0 s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
az: Yerin orbitinin minimum kəsişmə məsafəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
az: Orbitin sinifi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
az: Sinif

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
az: Ölçülər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Period)
en: 0 y
az: 0 il

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
az: Təfərrüatlar - Onlayn verilənlər bazası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
az: Onlayn verilənlər bazasını seçmək

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
az: Təfərrüatlar - Mənbəyə keçidlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
az: Əlavə məlumata keçidlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
az: Şəkilə keçidlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
az: Mənbəni göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
az: Keçid əlavə etmək...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
az: Keçidə düzəliş...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
az: Keçidi silmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
az: Müşahidə jurnalı

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
az: Təfərrüatlar - Kordinatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Coordinates)
en: Coordinates
az: Kordinatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: DE (2000.0):
az: Meyillənmə (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA0Label)
en: RA (J2000.0):
az: Birbaşa Yüksəliş (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA (2000.0):
az: Birbaşa Yüksəliş (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec0Label)
en: DE (J2000.0):
az: Meyillənmə (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
az: Azimut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
az: Hava kütləsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
az: Hündürlük:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
az: Saat bucağı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
az: Şəfəq/Qürub/Kulminasiya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
az: Qürub vaxtı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
az: Kulminasiya vaxtı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
az: Şəfəq vaxtı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
az: Qürub zamanı azimut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
az: Kulminasiya zamanı hündürlük:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
az: Şəfəq zamanı azimut:

en: Preview image
az: Şəkilə önbaxış

en: Horizontal
az: Üfüqi

en: Vertical
az: Şaquli

en: Full legend
az: Bütöv əfsanə

en: Scale with magnitudes chart
az: Ulduz böyüklüyü cədvəli ilə miqyas

en: Only scale
az: Yalnız cədvəl

en: Only magnitudes
az: Yalnız böyüklük

en: Only symbols
az: Yalnız simvollar

en: Upper left corner
az: Yuxarı sol künc

en: Upper right corner
az: Yuxarı sağ künc

en: Lower left corner
az: Aşağı sol künc

en: Lower right corner
az: Aşağı sağ künc

en: Could not export image
az: Şəkilin ixrac edilməsi baş tutmadı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
az: Şərti işarələr cədvəli ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendCheckBox)
en: Add legend to exported sky image
az: İxrac edilmiş səma şəklinə şərti işarə əlavə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
az: Şərti işarənin istiqaməti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
az: Şərti işarənin növü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
az: Şərti işarə mövqeyi:

en: Any
az: Hər hansı

en: Solar System
az: Günəş Sistemi

en: Open Clusters
az: Ulduz Topalarını açmaq

en: Globular Clusters
az: Qlobal Ulduz Topaları

en: Gaseous Nebulae
az: Qaz Dumanlığı

en: Planetary Nebulae
az: Planetar Dumanlıq

en: Details...
az: Təfərrüatlar...

en: Andromeda Galaxy
az: Andromeda Qalaktikası

en: No object named %1 found.
az: %1 adlı cisim tapılmadı.

en: Bad object name
az: Yararsız cisim adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
az: Ada görə çeşidləmək:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showHistoryB)
en: Find History
az: Tarixşəni tapmaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
az: Tarixçəni Təmizləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
az: Növünə görə çeşidləmək:

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
az: Birbaşa Yüksəliş dəyəri 0.0 ilə 24.0 arasında olmalıdır.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
az: Meyillənmə dəyəri 90.0 ilə 90.0 arasında olmalıdır.

en: Invalid Coordinate Data
az: Yalnış koordinat göstəriciləri

en: Invalid Epoch format
az: Yalnış dövr formatı

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
az: Azimut dəyəri 0.0 ilə 360.0 arasında olmalıdır.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
az: Hündürlük dəyəri 90.0 ilə 90.0 arasında olmalıdır.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, rdTab)
en: RA/Dec
az: Birbaşa Yüksəliş/Meyillilik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Declination
az: Meyillilik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, JNowB)
en: Set Epoch to now
az: Dövrü indi qurun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, J2000B)
en: Set Epoch to J2000
az: Dövrü J200 üçün qurun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Right Ascension
az: Birbaşa Yüksəliş

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aaTab)
en: Az/Alt
az: Azimut/Hündürlük

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Azimuth
az: Azimut

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Altitude. Interpreted as the apparent altitude when refraction corrections are enabled.
az: Hündürlük. Refraksiyaya düzəliş aktiv edildiyi zaman yüksəklik kimi şərh olunur.

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
az: Açıq Görüş Sahəsini göstərin

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
az: Ramsden (Səciyyəvi)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
az: Ortoskopik (Səciyyəvi)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
az: Ploessl (Səciyyəvi)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
az: Erfle (Səciyyəvi)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Meade UWA
az: Meade Ultra Enli Bucağı

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
az: Tele Vue Ethos (Səciyyəvi)

en: 1000 yards
az: 1000 yard

en: 1000 meters
az: 1000 metr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
az: fut

en: meters
az: metr

en: inch
az: düym

en: Aperture diameter:
az: Apertura diametri:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
az: F-Nömrə:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
az: Görünüş Sahəsi (GS) Simvollarına düzəliş

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
az: Yeni GS Simvolu əlavə etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
az: Yeni görünüş sahəsi (fiald-of view, FOV) simvolunu siyahıya əlavə etmək  Siz yeni simvolun olçüsünü, formasını, yeni simvol rəngini təyin edə bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
az: Yeni...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
az: Seçilmiş GS simvolunun parametrlərini dəyişmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
az: Bu düymə seçilmiş GS simvolunun parametrlərini dəyişmək üçündür.  Siz onun ölçüsünü, formasını və rəngini dəyişə bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
az: Seçilmiş GS simvolunu silmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
az: Bu düymə GS simvolunu bu siyahıdan silir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
az: Yay Vaxtına keçid:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
az[0]: %1 şəhər tapıldı
az[1]: %1 şəhər tapıldı

en: Are you sure you want to remove %1?
az: Siz %1 silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Remove City?
az: Şəhər silinsin?

en: This city already exists in the database.
az: Bu şəhər artıq verilənlər bazasında mövcuddur.

en: Error: Duplicate Entry
az: Xəta: İkili giriş

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
az: Bütün sahələr (bölgədən başqa) bu mövqeyə yerləşdirilməlidir.

en: Fields are Empty
az: Sahələr boşdur

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
az: En dairəsi/Uzunluq dairəsi təhlil edilə bilmədi.

en: Bad Coordinates
az: Yalnış kordinatlar

en: UTC Offset must be selected.
az: UTC ilə fərqi seçilməlidir.

en: UTC Offset
az: UTC ilə fərqi

en: Daylight Saving Time Rules
az: Yay Vaxtına keçid qaydaları

en: Cannot add new location -- city name blank
az: Yeni mövqe əlavə edilə bilmir - şəhər adı boşdur

en: Cannot add new location -- country name blank
az: Yeni mövqe əlavə edilə bilmir - ölkə adı boşdur

en: Cannot add new location -- invalid latitude / longitude
az: Yeni mövqe əlavə edilə bilmir - səhv en/uzunluq dairələri

en: Cannot add new location -- missing UTC Offset
az: Yeni mövqe əlavə edilə bilmir - UTC ilə fərqi verilməyib

en: City is Read Only. Change name to add new city.
az: Şəhər yalnlz oxumaq üçündür. Yeni şəhər əlavə etmək üçün adını dəyişin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
az: Şəhər seçin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
az: Ölkələri filtrləmək:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
az: Şəhərləri filtrləmək:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
az: Əyalətləri filtrləmək:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
az: Heç bir şəhər tapılmadı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
az: Mövqe məlumatlarına baxmaq/ düzəliş etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
az: Şəhər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
az: Əyalət:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
az: Ölkə:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLat)
en: <html><head/><body><p>Latitude in degrees. North of equator is positive and South is negative.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>En dairəsi dərəcələr ilə. Ekvatordan Şimala müsbətdir, Cənuba mənfidir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
az: Uzunluq dairəsi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLong)
en: <html><head/><body><p>Longitude in degrees. East of Greenwich is positive and West is negative.</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Uzunluq Dairəsi dərəcələr ilə. Qrinvişdən Şərqə müsbətdir, Qərbə mənfidir.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
az: En dairəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
az: Yüksəklik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
az: Saat qurşağı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GetLocationButton)
en: Get Location
az: Yerləşmə mövqeyi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
az: &Sahələri Təmizləmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
az: Şəhər əlavə etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
az: Şəhəri yeniləmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
az: Şəhəri silmək

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
az: Yeni Görüş Sahəsi indikatoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
az: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Adı </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
az: GS simvolu üçün ad

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
az: Görünüş Sahəsi (field-of-view, (FOV) simvolunun adı.  Bu ad GS menyusunda və "Görünüş Sahəsi (GS) Simvollarına düzəliş" alətində görünür.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
az: Okulyar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
az: Teleskopun Fokus Uzunluğu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
az: Teleskopun Fokus Uzunluğu, millimetrlərlə

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
az: Teleskopun fokus uzunluğunu daxil edin, millimetrlərlə.
    
    Bu gösərici GS simvolunu təyin etmək üçün tələb olunur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
az: Okulyarın fokus uzunluğu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
az: Okulyarın fokus uzunluğu, millimetrlərlə

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
az: Okulyarın fokus uzunluğunu daxil edin, millimetrlərlə.
    
    Bu simvol GS simvolunu təyin etmək üçün istifadə olunur.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Enter the eyepiece's Apparent field-of-view
az: Okulyarı görünən baxış sahəsini daxil edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
az: Okulyarın görünən baxış sahəsi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
az: Okulyarın baxış sahəsi, bucaq dəqqələri ilə

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
az: Okulyarın baxış sahəsinin bucağını daxil edin, bucaq dəqiqələri ilə
    
    Bu göstərici Baxış sahəsinin (FOV) çərçivəsinin müəyyən edilməsini tələb edir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
az: dərəcələr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeTLengthFromFNum1)
en: or compute from F-Number
az: ya da F-Nömrədən hesablamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Note: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos are trademarks of Tele Vue Optics, Inc.
az: Qeyd: Panoptic, Nagler, Radian, Delos və Ethos Tele Vue Optiks İnc-nin əmtəə nişanıdır.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
az: Verilən məlumatlara əsasən baxış sahəsinin hesablanması

en: Could Not Open File
az: Fayl açıla bilmədi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Alt:
az: Hündürlük:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
az: İstifadəçi tərəfindən

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
az: Böyüklük

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Altitude
az: Hündürlük

en: Solar system object
az: Günəş sistemi cismi

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
az: Hərəkət zamanı günəş sistemi cisimləri gizlədilsin?

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
az: Günəş sisteminin mərkəzinə avtomatik az əlavə edilsin?

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: Show long names in deep-sky object name labels?
az: DDərin fəzadakı obyektlərin adları uzun göstərilsin?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
az: Günəş sistemi cisimlərinin adlarının rəngi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
az: Günəş sistemi cizimlərinin izlərinin rəngləri.

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Solar System Exploration Page
az: NASA Günəş Sistemi Araşdırmaları Səhifəsi

en: Catalogs
az: Kataloqlar

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
az: Şəkilə istifadəçi keçidini açmaq mümkün olmadı.
    Keçid gələcək sesiyalar üçün saxlanıla bilməz.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
az: Məlumata istifadəçi keçidini açmaq mümkün olmadı.
    Keçid gələcək sesiyalar üçün saxlanıla bilməz.

en: XPlanet Solar System Simulator
az: XPlanet Günəş Sistemi Simulyatoru

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
az: Günəş Sistemi

en: Toggle Solar system objects
az: Günəş sisteminin cisimləri arası keçid.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
az: Günəş Sistemi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
az: Ulduz Kataloqları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
az: Hərəkət zamanı günəş sistemi cisimləri gizlədilsin?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
az: Əgər işarələnibsə xəritə hərəkətdə olduqda bütün günəş sistemi cisimləri gizlədiləcəkdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
az: Günəş Sistemi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
az: Adı&nı göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
az: Böyüklüyünü &göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
az: Adların sıxlığı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
az: Uzun ad&ları göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
az: Böyüklüyünü gös&tərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
az: Günəş sisteminin cisimlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
az: Günəş sisteminin böyük cisimlərinə ad yarlığı əlavə edilsin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
az: Günəş sistemi cismini izləyərkən həmişə izi göstərmək

en: Loading solar system
az: Günəş sistemi yüklənir

en: Object Details
az: Cisimin Təfərrüatları

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
az: %1 teleskopu qoşulu seyil. Lütfən bağlantı yaradın və yenidən cəhd edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
az: Günəş sistemi cismi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
az: Sessiya planı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
az: Planlaşdırılmış vaxt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickInfoLabel)
en: Select an Object to View Information here
az: Məlumatlarına baxmaq üçün obyekti seçin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
az: Siyahıdakı bütün genəş sistemi cisimlərini seçmək

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
az: X-mövqe (AU)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
az: Y-mövqe (AU)

en: Add a trail to the solar system body named %1.
az: Günəş sistemi cisminə %1 adı ilə iz əlavə edin.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
az: Günəş sistemi cisminin %1 adı ilə izini silin.

en: Toggle display of all solar system bodies
az: Bütün günəş sistemləri cisimlərinin görünüşü arasında keçid

en: Hide solar system bodies while slewing?
az: Döndürülən zaman günəş sistemi cisimləri gizlədilsin?
