kstars - en to et translation catalogue (5528 entries)

en: Sky
et: Taevas

en: Messier Object
et: Messieri objekt

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
et: Objekt viitadega

en: Star Name
et: Tähe nimi

en: Deep Sky Object Name
et: Päikesesüsteemi välise objekti nimi

en: Planet Name
et: Planeedi nimi

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
et: Tähtkuju nimi

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
et: Tähtkuju nimikujund

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
et: Tähtkuju piirjoon

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
et: Esiletõstetud tähtkuju piirjoon

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
et: Linnutee

en: Equator
et: Ekvaator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
et: Ekliptika

en: Horizon
et: Horisont

en: Local Meridian
et: Kohalik pikkuskraad

en: Compass Labels
et: Kompassitähised

en: Equatorial Coordinate Grid
et: Ekvaatoriline koordinaatide süsteem

en: Horizontal Coordinate Grid
et: Horisondiline koordinaatide süsteem

en: Info Box Text
et: Infokasti tekst

en: Info Box Selected
et: Infokasti valimine

en: Info Box Background
et: Infokasti taust

en: Target Indicator
et: Sihtmärgi indikaator

en: User Labels
et: Kasutaja tähised

en: Planet Trails
et: Planeedi liikumise jälg

en: Angular Distance Ruler
et: Nurkkauguse mõõdik

en: Observing List Label
et: Vaatlusnimekirja nimi

en: Star-Hop Route
et: Täherännaku marsruut

en: Visible Satellites
et: Nähtavad satelliidid

en: Satellites
et: Satelliidid

en: Satellites Labels
et: Satelliitide nimed

en: Supernovae
et: Supernoovad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artificialHorizonCheck)
en: Artificial Horizon
et: Tehishorisont

en: RA Guide Error
et: OT gideerimise viga

en: DEC Guide Error
et: Käände gideerimise viga

en: Solver FOV
et: Lahendaja vaateväli

en: Sensor FOV
et: Sensori vaateväli

en: HiPS Grid
et: HiPS võrgustik

en: FITS Image Object Label
et: FITS-i pildiobjekti tähis

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
et: Vaikevärvid

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
et: Tähekaart

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
et: Öine vaade

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
et: Kohalikku värviskeemifaili pole võimalik avada:
    Skeemi ei saa kasutada.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
et: Kohalikku värviskeemi indeksi faili pole võimalik avada.
    Skeemi ei saa kasutada.

en: Data verification failed
et: Andmekontroll nurjus

en: File verification failed
et: Failikontroll nurjus

en: Downloading
et: Allalaadimine

en: Downloading Data...
et: Andmete allalaadimine...

en: Awaiting response from server...
et: Serveri vastuse ootamine...

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
et: 7x35 binokkel

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
et: Üks kraad

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
et: 30m 1,3cm korral

en: No FOV
et: Vaateväljata

en: KStars Exported Sky Image
et: KStarsi eksporditud taevakujutis

en: Error: Unable to save image: %1
et: Tõrge: pildi salvestamine nurjus: %1

en: Saved image to %1
et: Pilt salvestati asukohta %1

en: Could not upload image to remote location: %1
et: Kujutise üleslaadimine võrguasukohta nurjus: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
et: Pildi eksport nurjus: URL %1 on vigane

en: Invert colors
et: Vaheta värvid

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
et: Pildi värvide vahetamine. See on mõnikord kasulik kontrasti tugevdamiseks. See mõjutab ainult nähtavat kujutist ega kajastu salvestamisel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
et: Salvesta

en: Save the image to disk
et: Salvesta pilt kettale

en: Remove temporary file %1 from disk?
et: Kas eemaldada ajutine fail %1 kettalt?

en: Confirm Removal
et: Eemaldamise kinnitus

en: Download
et: Allalaadimine

en: Please wait while image is being downloaded...
et: Palun oota, kuni pilt alla laaditakse...

en: Image Viewer
et: Pildinäitaja

en: Loading of the image %1 failed.
et: Pildi %1 avamine nurjus.

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
et: Fail nimega "%1" on juba olemas. Kas kirjutada see üle?

en: Overwrite File?
et: Kas kirjutada fail üle?

en: Saving of the image %1 failed.
et: Pildi %1 salvestamine nurjus.

en: DSS Download
et: DSS-i allalaadimine

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
et: Palun oota, kuni DSS-pilt alla laaditakse...

en: Auto close in ...
et: Automaatne sulgemine ...

en: Ok
et: OK

en: Question
et: Küsimus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
et: Jah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
et: Ei

en: Warning
et: Hoiatus

en: Continue
et: Jätka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
et: Loobu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
et: Tõrge

en: Sorry
et: Vabandust

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
et: Teave

en: The selected Astrometry Index File Location:
     %1 
     does not exist.  Do you want to make the directory?
et: Valitud Astrometry indeksifailide asukohta;
     %1 
    ei ole olemas. Kas luua kataloog?

en: Make Astrometry Index File Directory?
et: Kas luua Astrometry indeksifailide kataloog?

en: The Default Astrometry Index File Location was created.
et: Loodi vaikimisi Astrometry indeksifailide kataloog.

en: The Default Astrometry Index File Directory does not exist and was not able to be created.
et: Vaikimisi Astrometry indeksifailide kataloogi ei ole olemas ja selle loomine nurjus.

en: Astrometry Configuration File Read Error.
et: Astrometry seadistusfaili lugemise tõrge.

en: Internal Astrometry Configuration File Write Error.
et: Sisemine Astrometry seadistusfaili kirjutamise tõrge.

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2/NEF to JPEG.
et: dcraw ja cjpeg jäid leidmaa. Palun paigalda need tööriistad, et teisendada CR2/NEF JPEG-ks.

en: Cannot open %1: %2
et: %1 avamine nurjus: %2

en: &Next >
et: &Edasi >

en: < &Back
et: < &Tagasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
et: Tehtud

en: There was no default data directory found in the app bundle.
et: Rakendusekimbus ei leitud vaikimisi andmekataloogi.

en: There was a problem creating the data directory ~/Library/Application Support/.
et: Andmekataloogi ~/Library/Application Support/ loomisel tekkis probleem.

en: File write error.
et: Faili kirjutamise viga.

en: Data folder permissions error.
et: Andmekataloogi õiguste viga.

[ctx: default theme name]
en: Default
et: Vaikimisi

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
et: Kärpepiirkond skaleeritakse suurusele [ %1 * %2 ]

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
et: Kärpepiirkond: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
et: Pisipildi redaktor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
et: Kärpepiirkond: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
et: (kärpepiirkond skaleeritakse suurusele 200x200)

en: Loading images...
et: Piltide laadimine...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
et: Osingutulemused:

en: Failed to load image at %1
et: Pildi laadimine nurjus: %1

en: Failed to load image
et: Pildi laadimine nurjus

en: Choose Thumbnail Image
et: Pisipildi valik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
et: Pisipildi valija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
et: Pildi asukoht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
et: Aktiivne pisipilt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
et: Muu&da pilti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
et: Loobu pildist

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
et: Päike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
et: Merkuur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
et: Veenus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
et: Maa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
et: Kuu

note: i18n? i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mars)
en: Mars
et: Marss

en: Ganymede
et: Ganymedes

en: Callisto
et: Kallisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
et: Uraan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
et: Neptuun

en: This allows you to select a new object/target for XPlanet to view
et: See võimaldab valida XPlanetile uue objekti/sihtmärgi, mida näidata

en: This allows you to select a viewing location
et: See võimaldab valida vaatamise asukoha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
et: Asukoht:

en: Reset XPlanet Location to the location specified in the XPlanet Options
et: XPlaneti asukoha lähtestamine asukohale, mis on määratud XPlaneti valikutes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: FOV:
et: Vaateväli:

en: Sets the FOV to the Specified value.   Note: has no effect if hovering over object.
et: Vaatevälja määramine konkreetsele väärtusele. Pane tähele, et sel pole mingit mõju juhul, kui viia hiirekursor objekti kohale.

en: Zoom to the current KStars FOV.   Note: has no effect if hovering over object.
et: Suurendamine KStarsi praegusele vaateväljale. Pane tähele, et sel pole mingit mõju juhul, kui viia hiirekursor objekti kohale.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotation:
et: Pööramine:

en: Set the view rotation to the desired angle
et: Vaate pööramise määramine soovitud nurga alla

en: Rotate the view 180 degrees
et: Vaate pööramine 180 kraadi

en: Reset view rotation to 0
et: Vaate pööramise lähtestamine 0 peale

en: Bring up XPlanet Options
et: XPlaneti valikute avamine

en: Allows you to set the XPlanet time to a different date/time from KStars
et: Võimaldab määrata XPlaneti aja erinevaks KStarsi kuupäevast/kellaajast

en: Sets the XPlanet time to the current KStars time
et: XPlaneti ajaks määratakse KStarsi praegune aeg

en: Current XPlanet Time
et: Praegune XPlaneti aeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
et: päeva

en: Lets you change the units for the timestep in the animation
et: Võimaldab muuta animatsiooni ajasammu ühikuid.

en: Lets you run the animation
et: Võimaldab käivitada animatsiooni

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
et: Xplaneti käivitatav fail on seadistustedialoogis andmata.

en: The configured Xplanet binary does not exist or is not executable.
et: Seadistatud XPlaneti binaarfaili ei ole olemas või ei ole see käivitatav.

en: Loading of the image of object %1 failed.
et: Objekti %1 pildi laadimine nurjus.

en: Error making FIFO file %1: %2.
et: Viga FIFO faili %1 loomisel: %2.

en: Choose a field-of-view
et: Vaatevälja valimine

en: FOV to render in XPlanet:
et: Rendertatav vaateväli XPlanetis:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
et: &Fail

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
et: &Redigeerimine

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
et: &Vaade

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
et: &Abi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
et: Peamine tööriistariba

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
et: Protsessiriba

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
et: Ae&g

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
et: &Osutamine

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
et: &Projektsioon

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
et: &Tööriistad

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
et: Sea&dmed

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
et: An&dmed

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
et: &Uuendused

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
et: &Vaatlemine

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
et: &Seadistused

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
et: &Infokastid

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
et: Olekuri&ba

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
et: Vaateriba

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
et: INDI riba

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
et: Teleskoobiriba

en: Up/Down
et: Üles/alla

en: Left/Right
et: Vasakule/paremale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text
en: RA:
et: OT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: DE:
et: Kääne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: AL:
et: K:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
et: Sihtmärk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Type:
et: Tüüp:

en: RA/DE
et: OT/Kääne

en: AZ/AL
et: AZ/K:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
et: Epohh:

en: GOTO
et: Sihile liikumine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
et: Olek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
et: Jõude

en: What's Interesting...
et: Mida huvitavat on vaadata...

en: Naked-Eye Objects
et: Palja silmaga nähtavad objektid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
et: Planeedid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
et: Tähed

en: Constellations
et: Tähtkujud

en: Deep-sky Objects
et: Päikesesüsteemi välised objektid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
et: Asteroidid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
et: Komeedid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
et: Galaktikad

en: Nebulae
et: Udukogud

en: Clusters
et: Parved

en: Messier Catalog
et: Messieri kataloog

en: NGC Catalog
et: NGC kataloog

en: IC Catalog
et: IC kataloog

en: Sharpless Catalog
et: Sharplessi kataloog

en: No Items to display
et: Pole midagi näidata

en: text
et: tekst

en: More Details
et: Rohkem üksikasju

en: Slew Telescope
et: Lohista teleskoopi

en: Object Information
et: Objekti teave

en: Wikipedia Infotext
et: Wikipedia teave

en: Info Text
et: Infokasti tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
et: Järgmine

en: Previous
et: Eelmine

en: Loading...
et: Allalaadimine ...

en: Explanation of the What's Interesting Panel
et: Mida huvitavat on vaadata paneeli selgitus

en: This button will bring up the What's Interesting Settings. It will let you configure what is displayed in What's Interesting based upon which equipment you are using and the observing conditions.
et: Selle nupuga saab avada Mida huvitavat on vaadata seadistused. Seal saab määrata, mida Mida huvitavat on vaadata aknas näidatakse sõltuvalt sinu kasutatavast varustusest ja vaatlustingimustest.

en: This button will reload the current object list, update all displayed information, update any images, and update the information and images for the currently selected object.
et: Selle nupuga saab uuesti laadida aktiivse objektide nimekirja, uuendada kogu näidatavat teavet ning uuendada parajasti valitud objekti teavet ja pilte.

en: Back
et: Tagasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: prope
en: Name:
et: Nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
et: Tundmatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
et: Lisavõimalus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: Guess from &Text
et: Tuleta &tekstist

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
et: Faili import

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
et: Kirjuta imporditava andmefaili nimi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
et: Olemasoleva andmefaili importimiseks kirjuta siia selle nimi. Seejärel võid allpool kirjeldada faili sisu. Failinime võib ka andmata jätta, sellisel juhul luuakse kataloog korrektse päisega, aga ilma andmeteta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
et: Imporditud andmefaili sisu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
et: Kui valid ülal andmefaili, näidatakse siin selle sisu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
et: Andmeväljade kirjeldus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
et: <b>Kataloogi väljad:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
et: <b>Saadaolevad väljad:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
et: Kataloogi koordinaatide epohh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
et: Kataloogi nime prefiks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
et: Sümboli värv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
et: Koordinaatide epohh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
et: Tühikuga eraldatud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
et: &Väljundi eelvaatlus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
et: Sisesta väljundkataloogi failinimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
et: Kataloogi nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
et: Kataloog salvestatakse kui:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
et: Sisesta kataloogi nimi

en: Show image of
et: Näita kujutist...

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
et: See URL ei ole õige. Soovid sa avada veebilehitsejas otsingumootori Google?

en: Invalid URL
et: Vigane URL

en: Browse Google
et: Ava Google

en: Do Not Browse
et: Ära ava

en: Show webpage about
et: Näita veebilehte...

en: object
et: objekt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
et: Ressursi tüüp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
et: Kujutis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
et: Info

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
et: Lingitud ressurssi kirjeldav tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
et: Kirjeldus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
et: Elemendi näidatav URL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
et: URL-i avamine brauseriaknas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
et: Sisestatud URL-i saab kontrollida, kui avada see sellele nupule klõpsates brauseriaknas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
et: Kontrolli URL-i

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
et: Vaikimisi

en: Degrees
et: Kraadid

en: Hours
et: Tunnid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
et: Fail

en: Ignore
et: Ignoreeri

en: Text
et: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
et: Tüüp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: p
en: Dec:
et: Kääne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button)
en: Preview
et: Eelvaatlus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
et: Autor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
et: Objekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
et: Muuda...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
et: Eemalda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
et: Värv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
et: Muuda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, racal) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_01) i18n: ectx: 
en: RA
et: OT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
et: Nimi

en: Major Axis
et: Peatelg

en: Minor Axis
et: Lisatelg

en: Position Angle
et: Positsiooni nurk

en: Flux
et: Voog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
et: Versioon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
et: Luba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
et: Keela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
et: Impordi kataloog...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
et: Värvid

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
et: Üldine

en: %1 star
et: %1 täht

[ctx: number in magnitudes]
note: i18nc("number in magnitudes", "%1 mag", QLocale().toString( ((KSComet *)selectedObject)->getTotalMagnitudeParameter(), 'f', 2)));  //show to hundredth place } else{
en: %1 mag
et: %1 magnituudi

[ctx: larger than 2000 parsecs]
en: > 2000 pc
et: > 2000 parseki

[ctx: number in parsecs]
en: %1 pc
et: %1 parsekit

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
et: mitmiktäht

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
et: muutlik

en: G5 star
et: G5 täht

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Pluto
et: Pluuto

en: Dwarf planet
et: Kääbusplaneet

[ctx: distance in Astronomical Units]
en: %1 AU
et: %1 aü

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
et: %1 kaaremin

[ctx: angular size in arcseconds]
en: %1 arcsec
et: %1 kaaresek

en: Supernova
et: Supernoova

en: Discovery Date:
et: Avastamisaeg:

en: Host Galaxy:
et: Asukohagalaktika:

en: Red Shift:
et: Punanihe:

[ctx: integrated flux at a frequency]
en: Flux(%1):
et: Voog(%1):

[ctx: Distance in astronomical units]
en: %1 AU
et: %1 aü

[ctx: Rotation period in hours]
en: %1 h
et: %1 t

[ctx: Orbit period in years]
en: %1 y
et: %1 a

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
et: %1 tähtkujus %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
et: Positsioon

en: RA (%1):
et: OT (%1):

en: DE (%1):
et: Kääne (%1):

en: Circumpolar
et: Pooluselähedane

en: Never rises
et: Ei tõuse kunagi

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
et: puudub

en: Links
et: Viidad

en: Advanced
et: Muu

en: Log
et: Logi

en: Record here observation logs and/or data on %1.
et: Siin saab salvestada objekti %1 vaatluslogid ja/või -andmed.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
et: Kas tõesti eemaldada see viit (%1)?

en: Delete Confirmation
et: Kustutamise kinnitamine

en: Danger! Viewing the Sun without adequate solar filters is dangerous and will result in permanent eye damage!
et: Oht! Päikese vaatamine ilma korraliku päikesefiltrita on ohtlik ja võib põhjustada silmadele püsivaid kahjustusi!

en: Unable to save image to %1
et: Kujutise salvestamine asukohta %1 nurjus

en: Save Thumbnail
et: Pisipildi salvestamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
et: Primaarne nimi, muud nimed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
et: 0,0 magnituudi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19)
en: Size:
et: Suurus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
et: 0,0 kaareminutit

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, BVLabel)
en: B - V index:
et: B-V indeks

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
et: Kaugus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
et: Tähesuurus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
et: Valgustatus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
et: 0,0 parsekit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
et: Kataloog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
et: Lisa vaatlusnimekirja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
et: Fokuseeri kaardil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
et: Tsentreeri teleskoobis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PerihelionLabel)
en: Perihelion:
et: Periheel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Perihelion) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOID)
en: 0.0 AU
et: 0,0 aü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitIDLabel)
en: Orbit ID:
et: Orbiidi ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitID)
en: Orbit ID
et: Orbiidi ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
et: Diameeter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Diameter) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dimensions)
en: 0.0 km
et: 0,0 km

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
et: Tiirlemisperiood:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Rotation)
en: 0.0 h
et: 0,0 h

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
et: Maa MOID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
et: Orbiidiklass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
et: Klass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlbedoLabel)
en: Albedo:
et: Albeedo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Albedo) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDrift) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, AltGeoBox)
en: 0.0
et: 0,0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
et: Mõõtmed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
et: Periood:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Period)
en: 0 y
et: 0 a

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
et: Üksikasjad - võrguandmebaasid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
et: Võrguandmebaasi valik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
et: Üksikasjad - ressursside viidad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
et: Infolingid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
et: Pildilingid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
et: Vaata ressursi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
et: Lisa viit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
et: Muuda viita...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
et: Eemalda viit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
et: Kasutaja logi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
et: Üksikasjad - positsiooniandmed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Coordinates)
en: Coordinates
et: Koordinaadid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: DE (2000.0):
et: Kääne (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA0Label)
en: RA (J2000.0):
et: OT (J2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Airmass)
en: 0.00
et: 0,00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA (2000.0):
et: Otsetõus (2000,0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec0Label)
en: DE (J2000.0):
et: Kääne (J2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
et: Asimuut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
et: Õhumass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
et: Kõrgus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
et: Tunninurk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
et: Tõus/loojang/kulminatsioon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
et: Loojumisaeg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
et: Kulminatsiooni aeg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
et: Tõusuaeg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
et: Asimuut loojangul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
et: Kõrgus keskpäeval:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
et: Asimuut tõusmisel:

en: Preview image
et: Pildi eelvaatlus

en: Horizontal
et: Rõhtne

en: Vertical
et: Püstine

en: Full legend
et: Täielik legend

en: Scale with magnitudes chart
et: Skaala- ja magnituudidiagramm

en: Only scale
et: Ainult skaala

en: Only magnitudes
et: Ainult tähesuurused

en: Only symbols
et: Ainult sümbolid

en: Upper left corner
et: Ülemine vasakpoolne nurk

en: Upper right corner
et: Ülemine parempoolne nurk

en: Lower left corner
et: Alumine vasakpoolne nurk

en: Lower right corner
et: Alumine parempoolne nurk

en: Could not export image
et: Pildi eksport nurjus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
et: Legendi seadistused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendCheckBox)
en: Add legend to exported sky image
et: Legendi lisamine eksporditud taevapildile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
et: Legendi orientatsioon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
et: Legendi tüüp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
et: Legendi asukoht:

en: Any
et: Suvaline

en: Solar System
et: Päikesesüsteem

en: Open Clusters
et: Hajusparved

en: Globular Clusters
et: Kerasparv

en: Gaseous Nebulae
et: Hajusudud

en: Planetary Nebulae
et: Planetaarudud

en: Details...
et: Üksikasjad...

en: Andromeda Galaxy
et: Andromeeda galaktika

en: No object named %1 found.
et: Ei leitud ühtegi objekti nimega %1.

en: Bad object name
et: Vigane objekti nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
et: Filtreerimine nime järgi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showHistoryB)
en: Find History
et: Ajaloo otsimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
et: Ajaloo puhastamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
et: Filtreerimine tüübi järgi:

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
et: Otsetõus peab olema vahemikus 0,0 kuni 24,0.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
et: Kääne peab olema vahemikus -90,0 kuni 90,0.

en: Invalid Coordinate Data
et: Vigased koordinaadid

en: Invalid Epoch format
et: Vigane epohhi vorming

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
et: Asimuut peab olema vahemikus 0,0 kuni 360,0.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
et: Kõrgus peab olema vahemikus -90,0 kuni 90,0

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, rdTab)
en: RA/Dec
et: OT/Kääne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Declination
et: Kääne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Right Ascension
et: Otsetõus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, epochBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochTarget)
en: 2000.0
et: 2000,0

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aaTab)
en: Az/Alt
et: A/h

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Azimuth
et: Asimuut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Az:
et: a:

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
et: Näiva vaatevälja määramine

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
et: Ramsden (tüüpiline)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
et: Ortoskoopiline (tüüpiline)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
et: Ploessl (tüüpiline)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
et: Erfle (tüüpiline)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
et: Tele Vue Ethos (tüüpiline)

en: 1000 yards
et: 1000 jardi

en: 1000 meters
et: 1000 meetrit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
et: jalga

en: meters
et: meetrit

en: inch
et: tolli

en: Aperture diameter:
et: Ava diameeter:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
et: F-arv:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
et: Vaatevälja sümbolite muutmine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
et: Lisa uus vaatevälja sümbol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
et: Lisab uue vaatevälja sümboli nimekirja. Määrata saab selle suuruse, kuju ja värvi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
et: Uus...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
et: Muuda esiletõstetud vaatevälja sümbolit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
et: Klõps sellele nupule võimaldab muuta esiletõstetud vaatevälja sümbolit. Muuta saab selle suurust, kuju ja värvi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
et: Eemalda esiletõstetud vaatevälja sümbol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
et: Klõps sellele nupule eemaldab esiletõstetud vaatevälja sümboli nimekirjast.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
et: Dekreediaja reegel:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
et[0]: Otsing leidis ühe sobiva linna
et[1]: Otsing leidis %1 sobivat linna

en: Are you sure you want to remove %1?
et: Kas tõesti eemaldada %1?

en: Remove City?
et: Kas eemaldada linn?

en: This city already exists in the database.
et: See linn on andmebaasis juba olemas.

en: Error: Duplicate Entry
et: Viga: topeltkirje

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
et: Selle asukoha lisamiseks peavad täidetud olema kõik väljad (välja arvatud maakond/provints).

en: Fields are Empty
et: Väljad on tühjad

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
et: Laius/pikkuskraadi parsimine nurjus.

en: Bad Coordinates
et: Need ei ole õiged koordinaadid

en: UTC Offset must be selected.
et: UTC erinevus peab olema valitud.

en: UTC Offset
et: UTC erinevus

en: Daylight Saving Time Rules
et: Dekreediaja reeglid

en: Cannot add new location -- city name blank
et: Uue asukoha lisamine nurjus - linna nimi on tühi

en: Cannot add new location -- country name blank
et: Uue asukoha lisamine nurjus - riigi nimi on tühi

en: Cannot add new location -- invalid latitude / longitude
et: Uue asukoha lisamine nurjus - vigane laius/pikkuskraad

en: Cannot add new location -- missing UTC Offset
et: Uue asukoha lisamine nurjus - UTC erinevus puudub

en: City is Read Only. Change name to add new city.
et: Linn on kirjutuskaitstud. Uue linna lisamiseks muuda nime.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
et: Linna valik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
et: Riigifilter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
et: Linnafilter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
et: Maakonna/provintsifilter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
et: Otsing ei leidnud ühtegi sobivat linna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
et: Asukohaandmete vaatamine/muutmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
et: Linn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
et: Maakond/Provints:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
et: Riik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLat)
en: <html><head/><body><p>Latitude in degrees. North of equator is positive and South is negative.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Laiuskraad kraadides. Põhja pool ekvaatorit on positiivne. lõuna pool ekvaatorit negatiivne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
et: Pikkuskraad:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLong)
en: <html><head/><body><p>Longitude in degrees. East of Greenwich is positive and West is negative.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Pikkuskraad kraadides. Greenwichist idas on positiivne, läänes negatiivne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
et: Laiuskraad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
et: Kõrgus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
et: Erinevus UT-st:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GetLocationButton)
en: Get Location
et: Määra asukoht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
et: &Puhasta väljad

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
et: Linna lisamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
et: Linna uuendamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
et: Linna eemaldamine

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
et: Uus vaatevälja indikaator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
et: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Nimi </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
et: Vaatevälja sümboli nimi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
et: Vaatevälja sümboli nimi, mida näitab vaatevälja menüü ning "vaatevälja sümbolite muutmise" tööriist.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
et: Okulaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
et: Teleskoobi fookuskaugus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
et: Teleskoobi fookuskaugus (mm)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
et: Määrab teleskoobi fookuskauguse millimeetrites.
    
    See on üks andmevälju, mis on vajalik vaatevälja sümboli defineerimiseks teleskoobi okulaari vaateväljale.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
et: Okulaari fookuskaugus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
et: Okulaari fookuskaugus (mm)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
et: Määrab okulaari fookuskauguse millimeetrites.
    
    See on üks andmevälju, mis on vajalik vaatevälja sümboli defineerimiseks teleskoobi okulaari vaateväljale.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Enter the eyepiece's Apparent field-of-view
et: Okulaari näiva vaatevälja määramine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
et: Okulaari näiv vaateväli:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
et: okulaari vaateväli kaareminutites

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
et: Määrab okulaari fookuskauguse kaareminutites.
    
    See on üks andmevälju, mis on vajalik vaatevälja sümboli defineerimiseks teleskoobi okulaari vaateväljale.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
et: kraadides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeTLengthFromFNum1)
en: or compute from F-Number
et: või arvuta F-arvu põhjal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Note: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos are trademarks of Tele Vue Optics, Inc.
et: Märkus: Panoptic, Nagler, Radian, Delos ja Ethos on Tele Vue Optics, Inc kaubamärgid.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
et: Arvutab vaatevälja ülaltoodud andmeväljade põhjal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
et: See nupp arvutab vaatevälja nurga konkreetse okulaari/teleskoobi kombinatsioonile. Esmalt tuleb määrata teleskoobi ja okulaari fookuskaugus ning okulaari vaatevälja nurk ülal paiknevatel väljadel.
    
    Leitud vaatevälja nurka (kaareminutites) näidatakse väljal "Vaateväli".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
et: Arvuta vaateväli

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Camera
et: Kaamera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Telescope Focal length:
et: Teleskoobi fookuskaugus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
et: Määrab teleskoobi fookuskauguse millimeetrites.
    
    See on üks andmevälju, mis on vajalik vaatevälja sümboli defineerimiseks teleskoobiga ühendatud kaamera vaateväljale.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_16)
en: H:
et: K:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
et: pikslit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
et: Kiibi või filmi suurus (mm)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
et: Sisesta CCD kiibi või filminegatiivi füüsiline suurus.
    
    See andmeväli on nõutab vaatevälja sümboli määramiseks, mis sobiks teleskoobiga ühendatud kaamera vaateväljaga.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
et: See nupp arvutab vaatevälja nurga konkreetse kaamera/teleskoobi kombinatsioonile. Esmalt tuleb määrata teleskoobi fookuskaugus ning CCD kiibi või filminegatiivi suurus.
    
    Leitud vaatevälja nurka (kaareminutites) näidatakse väljal "Vaateväli".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetectFromINDI)
en: Detect from Ekos
et: Tuvasta Ekosest

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
et: Binokkel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
et: Vaateväli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
et: Kaugusel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a binocular.  You must specify the linear FOV as mentioned on the binocular.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
et: See nupp arvutab vaatevälja nurga konkreetsele binoklile. Esmalt tuleb määrata binoklile kehtiv lineaarne vaateväli.
    
    Leitud vaatevälja nurka (kaareminutites) näidatakse väljal "Vaateväli".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
et: Raadioteleskoop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
et: Raadioteleskoobi diameeter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Wavelength:
et: Lainepikkus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
et: Arvutab raadioteleskoobi HPBW ülaltoodud andmeväljade põhjal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
et: See nupp arvutab antud raadioteleskoobi ja jälgitava lainepikkuse kombinatsiooni HPBW (Half Power Beam Width) nurga eeldusel, et teleskoobil puudub mitmekiireline vastuvõtja. Esmalt tuleb määrata raadioteleskoobi diameeter ja jälgitav lainepikkus.
    
    Leitud HPBW nurka (kaareminutites) näidatakse väljal "Vaateväli".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
et: Arvuta HPBW

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: arcmin
et: kaareminutit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
et: Vaateväli:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetY)
en: Desired vertical offset in arcminutes
et: Soovitud nihe püstsuunas kaareminutites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_3)
en: Offset Y:
et: Y-nihe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
et: Soovitud vaatevälja suurus kaareminutites

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
et: Sisesta vaatevälja sümboli soovitud nurgasuurus.
    
    Väärtuse võib sisestada otse või siis kasutada kaarti "Okulaar" või "Kaamera" konkreetse okulaari või kaamera nurgasuuruse leidmiseks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_2)
en: Offset X:
et: X-nihe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetX)
en: Desired horizontal offset in arcminutes
et: Soovitud nihe rõhtsuunas kaareminutites

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
et: Vaatevälja sümboli värv

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
et: Vaatevälja sümboli värv.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
et: Vaatevälja sümboli kuju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
et: Vali vaatevälja sümboli kuju. Võimalikud kujud on:
    
    ring, ruut, rist, täpp.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Rectangle
et: Ristkülik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
et: Ring

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
et: Rist

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
et: Täpp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
et: Poolläbipaistev ring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
et: Kuju:

en: UTC Now
et: UTC praegu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
et: Praegu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: KStars Data Directory
et: KStarsi andmekataloog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback1)
en: The KStars Data Directory called kstars should be located at:
et: KStarsi andmekataloog nimega kstars peaks olema asukohas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback2)
en: Your data directory was not found.  You can click the button below to copy a default KStars data directory to the correct location, or if you have a KStars directory already some place else, you can exit KStars and copy it to that location yourself.
et: Sinu andmekataloogi ei leitud. Võid klõpsata allolevale nupule ja kopeerida KStarsi vaikimisi andmekataloogi ettenähtud asukohta või kui sul peaks KStarsi andmekataloog paiknema kuskil mujal, siis välju KStarsist kopeeri see ise ettenähtud asukohta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyKStarsData)
en: Copy KStars Data Directory
et: Kopeeri KStarsi andmekataloog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Optional Files for the Data directory:
et: Lisafailid andmekataloogile:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GSCFeedback)
en: Installing this in your data directory will enable the CCD Simulator in KStars to take realistic images. This is useful for testing sequences, plate solving, and learning to use KStars. Just click the button to install or unzip the zip file and place the gsc folder in the data directory.
et: Selle paigaldamine oma andmekataloogi annab KStarsi CCD matkijale võimaluse teha realistlikke pilte. See on abiks sarivõtete testimisele, fotode lahendamisel ja lihtsalt KStarsi tundmaõppimisel. Klõpsa paigaldamiseks nupule või paki zip-fail ise lahti ja paiguta andmekataloogi alamkataloog gsc.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
et: Lisaandmete allalaadimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadText)
en: <p>You may now download optional data files to enhance KStars, such as Messier object images, or a more complete NGC/IC catalog. Press the <b>Download Extra Data</b> button to proceed. </p><p>You can also use this tool later, by selecting <b>Download New Data</b> from the <b>File</b> menu.</p>
et: <p>Sa võid tõmmata endale ka lisaandmeid, mis suurendavad KStarsi võimalusi, näiteks Messieri objektide pildid või põhjalik NGC/IC kataloog. Selleks klõpsa nupule <b>Laadi alla lisaandmeid</b>. </p><p>Seda saab teha ka hiljem, kui valida menüüst <b>Fail</b> käsk <b>Laadi uued andmed alla</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
et: Laadi alla lisaandmeid...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
et: Asukoha valimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>Select a City near your location from the list. You may filter the list by the name of your city, province, and country.</p><p>Once you have selected a City, press <b>Next</b>.</p>
et: <p>Vali nimekirjast endale lähim linn. Nimekirja saab filtreerida linna, provintsi või riigi nime järgi.</p><p>Kui oled linna valinud, klõpsa nupule <b>Edasi</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
et: Nimekirja filtreerimine linnanime järgi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
et: Nimekirja filtreerimine riiginime järgi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
et: Nimekirja filtreerimine maakonnafiltri järgi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
et: Valitud otsingufiltrile sobivate linnade nimekiri.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: Welcome to the KStars Startup Wizard
et: Tere tulemast kasutama KStarsi käivitamisnõustajat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>This wizard will help you set up some basic options, such as your location on Earth.</p><p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
et: <p>See nõustaja aitab paika panna mõningad põhiasjad, näiteks sinu asukoha Maal.</p><p>Alustamiseks klõpsa nupule <b>Edasi</b>.</p>

en: Are you sure you want to clear all of the solution points?
et: Kas tõesti puhastada kõik lahenduspunktid?

en: Clear Solution Points
et: Lahenduspunktide puhastamine

en: Solver timed out.
et: Lahendaja ajaületus.

en: Mount does not support syncing.
et: Monteering ei toeta sünkroonimist.

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p>
et: <p>Tõhus vaatevälja suurus kaareminutites.</p>

en: Astrometry alignment failed
et: Astrometry joondamine nurjus

en: CCD pixel size is missing. Please check your driver settings and try again.
et: CCD piksli suurus puudub. Palun kontrolli draiveri seadistusi ja proovi uuesti.

en: Error: lost connection to filter wheel.
et: Tõrge: kadus ühendus ratasfiltriga.

en: Image transfer is disabled for this camera. Would you like to enable it?
et: Sellel kaameral on piltide ülekanne keelatud. Kas lubada see?

en: Capturing image...
et: Pildi tegemine...

en: Image received.
et: Saadi pilt.

en: Target is within %1 degrees of solution coordinates.
et: Sihtmärgi koordinaadid erinevad %1 kraadi lahenduse koordinaatidest.

en: Astrometry alignment completed successfully
et: Astrometry joondamine lõpetati edukalt

en: Target is within acceptable range. Astrometric solver is successful.
et: Sihtmärk on vastuvõetavas vahemikus. Astrometry lahendaja tuli toime.

en: Refresh is complete.
et: Värskendamine on lõpetatud.

en: Capture aborted.
et: Pildi tegemine katkestati.

en: Syncing failed.
et: Sünkroonimine nurjus.

en: Slewing failed.
et: Lohistamine nurjus.

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2).
et: Lohistamine sihtkoordinaatidele: OT (%1) Kääne (%2)

en: Ekos job (%1) - Telescope synced
et: Ekose töö (%1) - teleskoop on sünkroonitud

en: World Coordinate System (WCS) is disabled.
et: Maailma koordinaatsüsteem (WCS) on keelatud.

en: Capture error. Aborting...
et: Tõrge pildi tegemisel. Katkestatakse...

en: Restarting capture attempt #%1
et: Taasalustatakse pildi tegemise katset nr. %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Files
et: Indeksifailid

en: Filter operation failed.
et: Filtritoiming nurjus.

en: Changing filter to %1...
et: Filtriks määratakse %1...

en: Auto focus on filter change...
et: Automaatne fokuseerimine filtri muutmisel ...

en: Invalid FOV.
et: Vigane vaateväli.

en: Invalid URL: %1
et: Vigane URL: %1

en: Unable to write to file %1
et: Faili %1 pole võimalik kirjutada

en: Could Not Open File
et: Faili avamine nurjus

en: Error in table structure.
et: Viga tabeli struktuuris.

en: Solution Points Saved as: %1
et: Lahenduspunktid salvestati: %1

en: Polar Alignment
et: Polaarjoondus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlBox)
en: Solver Control
et: Lahendamise juhtimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
et: Tee pilt ja lahenda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load a FITS image and solve. Slew mount to image central coordinates.
et: FITS-pildi laadimine ja lahendamine. Monteeringu lohistamine pildi keskme koordinaatidele.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
et: Laadi ja lohista...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
et: Peata

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select what action to take once a solution is found.
et: Vali, mida teha, kui lahendus on leitud.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Solver Action
et: Lahendaka toiming

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, syncR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates
et: Teleskoobi sünkroonimine lahenduse koordinaatidega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, syncR)
en: S&ync
et: Sün&krooni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, slewR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates and then slew to the target coordinates
et: Teleskoobi sünkroonimine lahenduse koordinaatidega ja lohistamine sihtmärgi koordinaatidele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, slewR)
en: S&lew to Target
et: Loh&istamine sihtmärgile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, nothingR)
en: Just solve
et: Ainult lahendamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
et: &Mitte midagi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, telescopeCoordinateGroup)
en: Telescope Coordinates (JNow)
et: Teleskoobi koordinaadid (JNow)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy
et: Täpsus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, solutionCoordinatesGroupBox)
en: Solution Coordinates (JNow)
et: Lahenduse koordinaadid (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVOut)
en: Effective field of view size in arcminutes.
et: Tõhus vaatevälja suurus kaareminutites

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, err) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, errOut)
en: Difference between telescope coordinates and solution coordinates in arcsec
et: Teleskoobi ja lahenduse koordinaatide erinevus kaaresekundites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainLabel)
en: Gain:
et: Võimendus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bin:
et: Lahter:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFITSViewerB)
en: Show in FITS Viewer
et: Näitamine FITS-i näitajas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignDarkFrame)
en: Subtract dark frame. If no suitable dark frame is available, a dark frame shall be captured.
et: Pimekaadri lahutamine. Kui sobivat pimekaadrit ei ole, see tehakse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: Dark
et: Pimekaader

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignBinning)
en: Camera binning
et: Kaamera lahterdamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle full screen
et: Täisekraani lülitumine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignExposure)
en: Exposure duration in seconds
et: Särituse kestus sekundites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exp:
et: Säri:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, solutionResults)
en: Solution Results
et: Lahenduse tulemused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph) i18n: ectx: property (text), widget (QLab
en: DEC
et: K

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Obj Name
et: Objekti nimi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllSolutionsB)
en: Clear all of the solutions from the solutions table.  Be careful because you cannot get them back.
et: Kõigi lahenduste eemaldamine lahenduste tabelist. Ole ettevaatlik, sest eemaldamise korral neid enam tagasi ei saa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeSolutionB)
en: Remove the selected row from the solutions table.  This can be useful for getting rid of results that did not actually solve from the table and/or results that you do not need any more.  It can clean up clutter on both the graph and table.
et: Valitud rea eemaldamine lahenduste tabelist. Sellest võib abi olla tulemustest vabanemiseks, mis tegelikult lahenduseni ei jõudnud või mida sul enam üldse vaja ei lähe. Nii saab vähendada müra nii graafikul kui ka tabelis.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportSolutionsCSV)
en: Export all of the solutions in the Solution Results table to CSV file of your choosing for further analysis in a spreadsheet.
et: Lahenduse tulemuste tabeli kõigi lahenduste eksportimine CSV-faili edasiseks analüüsimiseks juba arvutustabelis.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, autoScaleGraphB)
en: Auto scale and center the Solution Results graph.
et: Lahendustulemuste graafiku automaatne skaleerimine ja tsentreerimine.

[ctx: North Celestial Pole]
en: NCP
et: TPP

[ctx: South Celestial Pole]
en: SCP
et: TLP

en: RA Axis
et: OT telg

en: Error starting solver: %1
et: Tõrge lahendaja käivitamisel: %1

en: Starting solver...
et: Lahendaja käivitamine...

en: Solver failed. Try again.
et: Lahendaja töö nurjus. Proovi uuesti.

en: Solver completed in %1 second. | Solver completed in %1 seconds.
et[0]: Lahendaja lõpetas töö %1 sekundiga.
et[1]: Lahendaja lõpetas töö %1 sekundiga.

en: Unable to open file %1
et: Faili %1 avamine nurjus

en: DEC is below the altitude limit
et: Kääne on allpool kõrgusepiirangut

en: Point calculation error.
et: Tõrge punkti arvutamisel.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mountModel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpsAstrometryIndexFiles)
en: Dialog
et: Dialoog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Object Type:
et: Objekti tüüp:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Stars
et: Suvaline täht

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Named Stars
et: Nimega täht

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Object
et: Suvaline objekt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed DEC
et: Fikseeritud kääne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
et: Genereeri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum Alt:
et: Minimaalne kõrgus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Alignment Points:
et: Joonduspunktid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
et: Kääne:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Add Currently Visible Stars
et: Praegu näha tähtede lisamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Common Names:
et: Üldnimed:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, starListBox)
en: These are the common names for the named stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
et: Need on sinu praeguses asukohas näha nimega tähtede üldnimed. Tähte valides lisatakse see allolevasse tabelisse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Greek:
et: Kreeka nimed:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, greekStarListBox)
en: These are the Greek names for the brighter stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
et: Need on sinu praeguses asukohas näha nimega tähtede kreekakeelsed nimed. Tähte valides lisatakse see allolevasse tabelisse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: RA (J2000)
et: OT (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: DEC (J2000)
et: Kääne (J2000)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverWCS)
en: enable World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
et: Maailma koordinaatsüsteemi (WCS) lubamine. Seda kasutatakse tehtud CCD piltides otsetõusu/käände koordinaatide kodeerimiseks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Overlay
et: Ülekatmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AutoPark)
en: Auto Park
et: Automaatne parkimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Threshold:
et: Lävi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
et: Valikud

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: <html><head/><body><p>Full path to the ASTAP executable application.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>ASTAP programmi täitmisfaili täielik asukoht.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable
et: Täitmisfail

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: <html><head/><body><p>Update the fits header with the found solution.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>FITS-i päise uuendamine leitud lahendusega.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: Update FITS
et: FITS-i uuendamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Search Radius
et: Otsinguraadius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: Force Large Search Window
et: Jõuga suur otsinguaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Auto Update
et: Automaatne uuendamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: units
et: ühikud

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Position Options
et: Asukohavalikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition)
en: Use Position
et: Asukoha kasutamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updatePosition)
en: Update coordinates to the current telescope position
et: Koordinaatide uuendamine teleskoobi hetkepositsiooni järgi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Radius
et: Raadius

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Automatically update position coordinates when mount completes slewing.
et: Asukoha koordinaatide automaatne uuendamine pärast teleskoobi lohistamise lõpetamist.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, positionWarningLabel)
en: Position Auto Update is turned off.
et: Asukoha automaatne uuendamine on välja lülitatud.

en: Downloads Disabled, this is not a directory, it is a list of all index files.
et: Allalaadimine on keelatud, see ei ole kataloog, vaid kõigi indeksifailide loend.

en: Downloads Enabled, the directory exists and is writeable.
et: Allalaadimine on lubatud, kataloog on olemas ja sellesse on lubatud kirjutada.

en: Downloads Disabled, directory permissions issue.
et: Allalaadimine on keelatud - probleem kataloogi õigustega.

en: Downloads Disabled, directory does not exist.
et: Allalaadimine on keelatud, kataloogi ei ole olemas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Required
et: Nõutav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Recommended
et: Soovitatav

en: Download Timed out.  Either the network is not fast enough, the file is not accessible, or you are not connected.
et: Allalaadimine aegus. Võrk ei ole piisavalt kiire, faili pole tegelikult saada või puudub sul ühendus.

en: File Write Error
et: Faili kirjutamise tõrge

en: Astrometry Folder Permissions Error
et: Astrometry kataloogi õiguste viga

en: The selected Index File directory does not exist.  Please either create it or choose another.
et: Valitud indeksifailide kataloogi ei ole olemas. Palun loo see või vali mõni teine.

en: The file %1 already exists in another directory.  Are you sure you want to download it to this directory as well?
et: Fail %1 on juba olemas teises kataloogis. Kas kindlasti laadida see alla ka siia kataloogi?

en: Install File(s)
et: Faili(de) paigaldamine

en: Are you sure you want to delete these index files? %1
et: Kas tõesti kustutada need indeksifailid? %1

en: Delete File(s)
et: Faili(de) kustutamine

en: File Delete Error
et: Faili kustutamise tõrge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, required_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_32)
en: <html><head/><body><p>This index file is required and must be installed for the solver to work correctly.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>See indeksifail on nõutav ja peab lahendaja korralikuks töötamiseks olema paigaldatud.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, recommended_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_33)
en: <html><head/><body><p>This index file is recommended. Installing the index file might help in improving the solver.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>See indeksifail on soovitatav. Indeksifaili paigaldamine võib aidata lahendajal tööga paremini hakkama saada.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, optional_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_35)
en: <html><head/><body><p>This index file is not required.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>See indeksifail ei ole nõutav.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_27)
en: <html><head/><body><p>This displays the path to the folder for the Astrometry Index Files on your computer.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Siin on näha sinu arvuti Astrometry indeksifailide kataloogi asukoht.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Index Files Location:
et: Indeksifailide asukoht:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_28)
en: <html><head/><body><p>This displays the current CCD field of view that will be used to calculate which index files are needed.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>See näitab praegust CCD vaatevälja, mille põhjal arvutatakse välja, milliseid indeksifaile tarvis läheb.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Folder Details:
et: Kataloogi üksikasjad:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory)
en: <html><head/><body><p>This button will open the Astrometry Index File folder on your filesystem so that you can see where it is located and copy files into it if needed.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Selle nupuga saab avada oma süsteemi Astrometry indeksifailide kataloogi, mis lubab näha, kus see täpselt asub, ja vajaduse korral faile sinna kopeerida.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: Open
et: Ava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Current CCD FOV:
et: Praegune CCD vaateväli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_52) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_75)
en: (2.5 G)
et: (2,5 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_76) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: (8.8 G)
et: (8,8 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_63)
en: (5.1 M)
et: (5,1 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_78)
en: (13.6 G)
et: (13,6 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_74) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_51)
en: (1.2 G)
et: (1,2 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_53) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_77)
en: (4.8 G)
et: (4,8 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_44)
en: (7.6 M)
et: (7,6 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_61)
en: (1.3 M)
et: (1,3 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_69)
en: Diameters
et: Diameetrid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: (arcminutes)
et: (kaareminutites)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_134) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_135)
en: (filesize)
et: (failisuurus)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: 2Mass Catalog
et: 2Mass kataloog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_64)
en: (9.7 M)
et: (9,7 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_42)
en: (2.1 M)
et: (2,1 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_62)
en: (2.6 M)
et: (2,6 M)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_SextractorBinary)
en: Path to Sextractor binary file
et: Sextraxtori binaarfaili asukoht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryConfFile)
en: Astrometry.net configuration file
et: Astrometry.net-i seadistusfail

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryWCSInfo)
en: Astrometry.net wcsinfo binary
et: Astrometry.net-i wcsinfo binaarfail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: config:
et: seadistus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time out:
et: Aegumine:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AstrometryTimeout)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete
et: Aeg sekundites, kui kaua oodatakse Astrometry lahendaja töö lõpetamist

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIKey)
en: API Key
et: API võti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: API Key:
et: API võti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseJPEG)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the online astrometry.net service
et: JPEG kasutamine FITS-i asemel piltide üleslaadimisel astrometry.net-i võrguteenusesse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseJPEG)
en: Upload JPG
et: JPG üleslaadimine

en: First Rotation
et: Esimene pööramine

en: Second Rotation
et: Teine pööramine

en: Select Star
et: Tähe valimine

en: Refreshing
et: Värskendamine

en: Polar Alignment Assistant
et: Polaarjoonduse abiline

en: Please wait while WCS data is processed...
et: Palun oota, kuni WCS-i andmeid töödeldakse ...

en: WCS data processing is complete.
et: WCS-i andmed on töödeldud.

en: Failed to process World Coordinate System: %1. Try again.
et: WCS-i töötlemine nurjus: %1. Proovi uuesti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Direction:
et: Suund.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: West
et: Lääs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: East
et: Ida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, pAHRotation)
en: Rotation magnitude in degrees
et: Pööramise ulatus kraadides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
et: Kiirus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Manual slew
et: Käsitsi lohistamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHMessageText)
en: <p>The assistant requires three images to find a solution.  Ekos is now capturing the first image...</p>
et: <p>Nõustaja vajab lahenduse leidmiseks kolme pilti. Ekos teeb nüüd esimese pildi ...</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHRefreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshSourceB)
en: Refresh
et: Värskenda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pAHExposure)
en: Exposure duration in seconds during refresh phase
et: Särituse kestus sekundites värskendamise ajal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Alt:
et: h:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startB)
en: Start
et: Käivita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text
en: Capture
et: Hõive

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs2)
en: Slew
et: Lohistamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
et: Seadistamine

en: Cannot open file %1 for reading.
et: Faili %1 avamine lugemiseks nurjus.

en: Failed to find solver properties.
et: Lahendaja omadusi ei leitud.

en: Not enough memory for file %1.
et: Failile %1 napib mälu.

en: Starting remote solver...
et: Kauglahendaja käivitamine...

en: Failed to find solver settings.
et: Lahendaja seadistusi ei leitud.

en: Parked
et: Pargitud

en: Parking
et: Parkimine

en: Slewing
et: Lohistamine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackingGroup)
en: Tracking
et: Jälgimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Focus
et: Fookus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Align
et: Joondamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Guide
et: Gideerija

en: Aborted
et: Katkestatud

en: Connected
et: Ühendatud

en: Disconnected
et: Lahutatud

en: Subtracting
et: Lahutamine

en: Selecting star
et: Tähe valimine

en: Calibrating
et: Kalibreerimine

en: Calibration error
et: Tõrge kalibreerimisel

en: Calibrated
et: Kalibreeritud

note: i18n("Calibrating");
en: Guiding
et: Gideerimine

en: Suspended
et: Peatatud

en: Dithering
et: Pseudotoonimine

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualDither)
en: Manual Dithering
et: Käsitsi pseudotoonimine

en: Dithering error
et: Tõrge pseudotoonimisel

en: Dithering successful
et: Pseudotoonimine oli edukas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
et: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailsButton)
en: Details
et: Üksikasjad

en: Removing bad dark frame file %1
et: Halva pimekaadrifaili %1 eemaldamine

en: Failed to load dark frame file %1
et: Pimekaadrifaili %1 laadimine nurjus

en: Are you sure you want to delete all dark frames images and data?
et: Kas tõesti kustutada kõik pimekaadrite pildid ja andmed?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DarkLibrary)
en: Dark Library
et: Pimekaadrite teek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binningLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Binning:
et: Lahterdamine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
et: Samm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Count:
et: Arv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Algorithm:
et: Algoritm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
et: Kuni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
et: Aeg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
et: Säritus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
et: Keskmine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLabel_2)
en: Median:
et: Mediaan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reset
et: Lähtesta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Remove one row from the database and delete the associated dark frame from disk
et: Ühe rea eemaldamine andmebaasist ja sellega seotud pimekaadri kustutamine kettalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Clear Row
et: Puhasta rida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Remove all dark frames data and files
et: Kõigi pimekaadrite andmete ja failide eemaldamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Clear All
et: Puhasta kõik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (DarkLibraryDuration), group (Capture)
en: Reuse dark frames from the dark library for this many days. If exceeded, a new dark frame shall be captured and stored for future use.
et: Pimekaadrite teegi kaadrite kasutamine määratud arv päevi. Määrangu ületamise korral tehakse uus pimekaader, mis salvestatakse edasiseks kasutamiseks.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Open folder where dark frames are stored
et: Kataloogi avamine, kuhu pimekaadrid on salvestatud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Darks Folder
et: Pimekaadrite kataloog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearExpiredB)
en: Clear Expired
et: Puhasta aegunud

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableView, darkTableView)
en: Double click to load dark frame
et: Pimekaadri laadimiseks tee topeltklõps

en: Filter exposure time during focus
et: Filtri säritusaeg fokuseerimisel

en: Exposure
et: Säritus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Offset
et: Nihe

en: Start Auto Focus when filter is activated
et: Automaatse fokuseerimise alustamine filtri aktiveerimisel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Auto Focus
et: Automaatne fokuseerimine

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FilterSettings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings
et: Filtri seadistused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter Wheel
et: Ratasfilter

en: Paused
et: Paus

en: Waiting...
et: Ootamine...

en: Dithering...
et: Pseudotoonimine...

en: Focusing...
et: Fokuseerimine...

en: Aligning...
et: Joondamine...

en: Calibrating...
et: Kalibreerimine...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
et: Vorm

en: Clear all logs (%1)
et: Kõigi logide puhastamine (%1)

en: Are you sure you want to delete all logs?
et: Kas tõesti kustutada kõik logid?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearLogsB)
en: Clear all logs
et: Kõigi logide puhastamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Enable Logs to diagnose issues with Ekos and INDI. Only enable the necessary logs to help in diagnosing specific problems. Logs consume resources and may slow the system down. Turn off logs when no longer used.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Logimise lubamine Ekose ja INDI probleemide diagnoosimiseks. Konkreetse probleemi diagnoosimiseks luba ainult vajalikud logid. Logid nõuavad tublisti ressursse ja võivad süsteemi tööd tunduvalt aeglustada. Kui logisid enam vaja ei lähe, lülita need välja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, logsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs
et: Logid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Log Ekos Scheduler module activity
et: Ekose ajastamismooduli tegevuse logimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, schedulerTab)
en: Scheduler
et: Ajastaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherCheck)
en: Weather
et: Ilm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging)
en: Log Ekos Guide module activity
et: Ekose gideerimismooduli tegevuse logimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Have problem with Ekos? Turn on logging for Ekos modules that exhibit issues.
et: Kas Ekosega on probleeme? Lülita Ekose moodulite tegevuse logimine sisse, et selgitada, milles probleemi peituvad.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Enable regular debug output
et: Tavalise silumisväljundi lubamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Reg&ular
et: Ta&valine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
et: Väljund:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: Disable all logging output
et: Kogu logimisväljundi keelamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: &Disable
et: Keelatu&d

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDILogging)
en: Log INDI devices activity
et: INDI seadmete tegevuse logimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FITSLogging)
en: Log FITS processing activity
et: FITS-i töötlemise logimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: Log output to log file
et: Väljundi logimine logifaili

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Log debug messages to default output device used by the platform (e.g. Standard Error)
et: Silumisteadete logumine platvormi vaikimisi väljundseadmesse (nt. standardveaväkjundise)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Defaul&t
et: &Vaikimisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDomeLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, domeBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: Dome
et: Kuppel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verbosity:
et: Jutukuse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging)
en: Log Ekos Capture module activity
et: Ekose hõivemooduli tegevuse logimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging)
en: Log Ekos Alignment module activity
et: Ekose joondamismooduli tegevuse logimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Alignment
et: Joondus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging)
en: <html><head/><body><p>Log Ekos Observatory module activity</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Ekose observatooriumimooduli tegevuse logimine</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Observatory)
en: Observatory
et: Observatoorium

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output
et: Jutuka silumisväljundi lubamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: &Verbose
et: &Jutukas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDetectorLogging)
en: Detector
et: Detektor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AOLabel)
en: Adaptive Optics
et: Adaptiivoptika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging)
en: Log Ekos Focus module activity
et: Ekose fokuseerimismooduli tegevuse logimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFocuserLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Focuser
et: Fokuseerija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Have problems with INDI drivers? Turn on logging for drivers that exhibit issues.
et: Kas INDI draiveritega on probleeme? Lülita draiverite tegevuse logimine sisse, et selgitada, milles probleemid peituvad.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Drivers
et: Draiverid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging)
en: Log Ekos Mount module activity
et: Ekose monteeringumooduli tegevuse logimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
et: INDI olekuteadete näitamine olekuribal

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
et: INDI olekuteadete näitamine KStarsi olekuribal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
et: INDI teated olekuri&bal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Open Logs Directory
et: Ava logikataloog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
et: Ühenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
et: Katkesta ühendus

en: Start Scan
et: Alusta uurimist

en: Home
et: Kodu

en: Serial #
et: Seerianumber

en: Failed to scan devices.
et: Seadmete uurimine nurjus.

en: Failed to detect any devices. Please make sure device is powered and connected to StellarMate via USB.
et: Ühtegi seadet ei leitud. Palun kontrolli, kas seade on ikka sisse lülitatud ja USB kaudu StellarMate'iga ühendatud.

en: Failed to add a new rule.
et: Uue reegli lisamine nurjus.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SerialPortAssistant)
en: Serial Port Assistant
et: Jadapordi nõustaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Existing Mapping
et: Olemasolevad seosed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRuleB)
en: Remove rule
et: Eemalda reegel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
et: &Järgmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: All devices are successfully mapped.
et: Kõik seadmed seondati edukalt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: You can now connect to your equipment.
et: Nüüd võid oma varustuse ühendada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
et: Sulge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
et: Kohandatud

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NoneButton)
en: None
et: Puudub

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
et: Automaatne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, calibrationOptions)
en: Calibration Options
et: Kalibreerimise valikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualSourceC) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualDurationC)
en: Manual
et: Käsitsi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, dawnDuskFlatsC)
en: Use Dawn and Dusk light
et: Koidu- ja ehavalguse kasutamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, dawnDuskFlatsC)
en: Dawn/Dusk
et: Koit/eha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tolerance:
et: Tolerants:

en: No pending jobs found. Please add a job to the sequence queue.
et: Ootel töid ei leitud. Palun lisa töö sarivõtte jadasse.

en: Reset job status
et: Töö oleku lähtestamine

en: Download Time: %1 s, New Download Time Estimate: %2 s.
et: Allalaadimise aeg; %1 s, uus allalaadimise aja hinnang: %2 s.

en: Received image %1 out of %2.
et: Saadi pilt %1, kokku %2.

en: Error: Lost connection to CCD.
et: Tõrge: kadus ühendus CCD-ga.

en: Failed to set sub frame.
et: Allkaadri määramine nurjus.

en: Failed to set binning.
et: Lahterdamise määramine nurjus.

en: Downloading...
et: Allalaadimine...

en: Job #%1 changes applied.
et: Töö nr %1 muudatused on rakendatud.

en: Image Transfer
et: Pildi ülekanne

en: Warning: Calibration process was prematurely terminated.
et: Hoiatus: kalibreerimine lõpetati enneaegselt.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure.
et: Gideerimishälve %1 on nüüd väiksem kui piirangu väärtus %2 kaaresekundit, säritusega alustatakse uuesti.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure in %3 seconds.
et: Gideerimishälve %1 on nüüd väiksem kui piirangu väärtus %2 kaaresekundit, säritusega alustatakse uuesti %3 sekundi pärast.

en: Guiding deviation %1 is still higher than limit value of %2 arcsecs.
et: Gideerimishälve %1 on endiselt suurem kui piirangu väärtus %2 kaaresekundit.

en: Focus complete.
et: Fokuseerimine on lõpetatud.

en: Autofocus failed. Aborting exposure...
et: Automaatne fokuseerimine nurjus. Säritusest loobutakse...

en: Autofocus failed.
et: Automaatne fokuseerimine nurjus.

en: Paused...
et: Paus...

en: unnamed
et: nimetu

en: Failed to save sequence queue
et: Sarivõtte salvestamine nurjus

en: Could not open file
et: Faili avamine nurjus

en: Sequence queue saved to %1
et: Sarivõte salvestati asukohta %1

en: Are you sure you want to reset status of all jobs?
et: Kas tõesti lähtestada kõigi tööde olek?

en: Editing job #%1...
et: Töö nr %1 muutmine...

en: Apply job changes.
et: Töö muudatuste rakendamine.

en: Cancel job changes.
et: Töö muudatustest loobumine.

en: Editing job canceled.
et: Töö muutmisest loobuti.

en: Guide module timed out.
et: Gideerimismooduli ajaületus.

en: Dither complete.
et: Pseudotoonimine valmis.

en: Warning: Dithering failed.
et: Hoiatus: pseudotoonimine nurjus.

en: Autoguiding stopped. Aborting...
et: Automaatgideerimine peatati. Loobutakse ...

en: Autoguiding resumed.
et: Automaatgideerimisega alustati uuesti.

en: Autoguiding suspended.
et: Automaatgideerimine peatati.

en: Remote image saved to %1
et: Võrgupilt salvestatud asukohta %1

en: Current Observer:
et: Praegune vaatleja:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObserverAdd)
en: Manage Observers
et: Vaatlejate haldamine

en: Reset %1 configuration to default?
et: Kas lähtestada %1 seadistused vaikeväärtustele?

en: Confirmation
et: Kinnitus

en: Cooler is on
et: Jahuti on sisse lülitatud

en: Cooler is off
et: Jahuti on välja lülitatud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <b>File Settings</b>
et: <b>Failiseadistused</b>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Native
et: Loomupärane

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinHN)
en: Horizontal binning
et: Rõhtne lahterdamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinVN)
en: Vertical binning
et: Püstine lahterdamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds between consecutive images
et: Kahe pildi tegemise vaheline intervall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
et: Viivitus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureLabel_2)
en: Set the exposure time in seconds for individual images, if applicable
et: Võimaluse korral määratakse igale pildile siin antud säritusaeg sekundites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Format:
et: Vorming:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calibrationB)
en: Dark & Flat frames automatic calibration options
et: Pime- ja tasaväljakaadrite automaatse kalibreerimise valikud

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset CCD frame & size values to default values
et: CCD kaadri ja suuruse väärtuste lähtestamine vaikeväärtustele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_15)
en: W:
et: L:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Locally
et: Kohalik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Remotely
et: Võrgus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Both
et: Mõlemad

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileDurationS)
en: Append the expose duration to the prefix
et: Särituse kestuse lisamine prefiksile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileDurationS) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration
et: Kestus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileTimestampS)
en: Append time stamp to the prefix
et: Ajatempli lisamine prefiksile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileTimestampS)
en: TS
et: Ajatempel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Local directory to save sequence images
et: Kohalik kataloog sarivõtte piltide salvestamiseks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Directory:
et: Kataloog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Prefix:
et: Prefiks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: When storing images on remote devices, specify the directory where captured images are saved to.
et: Piltide salvestamisel kaugseadmesse määra kataloog, kuhu pildid salvestada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Save:
et: Salvestamine:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filePrefixT)
en: Target
et: Sihtmärk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Horizontal and Vertical binning
et: Rõhtne ja püstine lahterdamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_12)
en: Frame:
et: Kaader:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
et: Tehtavate piltide arv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setTemperatureB)
en: Set CCD temperature
et: CCD temperatuuri määramine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraTemperatureN)
en: Desired CCD temperature
et: Soovitav CCD temperatuur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureOUT)
en: Current CCD temperature
et: Praegune CCD temperatuur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearConfigurationB)
en: Clear camera configuration
et: Kaamera seadistuse puhastamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: Turn cooler on
et: Jahuti sisselülitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
et: Sees

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOffB)
en: Turn cooler off
et: Jahuti väljalülitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offR)
en: Off
et: Väljas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cameraTemperatureS)
en: <html><head/><body><p>Enforce temperature value before capturing an image</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Temperatuuriväärtuse kehtestamine enne pildi tegemist</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cooler:
et: Jahuti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera:
et: Kaamera:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sequenceBox)
en: Sequence Queue
et: Sarivõtte jada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset status of all jobs
et: Kõigi tööde oleku lähtestamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, observerB)
en: Select Observer
et: Vaatleja valimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Status
et: Olek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
et: Arv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Exp
et: Säri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Bin
et: Lahter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: ISO/Gain
et: ISO/võimendus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, liveVideoB)
en: Live Video
et: Live-video

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, limitsB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
et: Piirangud

en: Remove cover from the telescope in order to continue.
et: Jätkamiseks eemalda teleskoobilt kate.

en: Dark Exposure
et: Pimekaadri säritus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
et: Kustuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available Properties
et: Saadaolevad omadused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Job Properties
et: Töö omadused

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DSLRInfo)
en: DSLR Camera Settings
et: Digitaalse peegelkaamera omadused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Please fill the required information below. This is a one-time setup. You can obtain these values from your camera manual or from online sources such as <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Digital Camera Database</span></a>.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Palun anna allpool nõutav teave. Seda on vaja teha ainult üks kord. Vajalikud väärtused saab kas oma kaamera käsiraamatust või mõnest internetiallikast, näiteks <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">digitaalkaamerate andmebaasist</span></a>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Sensor resolution in pixels (W x H)</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Sensori eraldusvõime pikslites (L x K)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Sensor Resolution:
et: Sensori eraldusvõime:

en: Invalid values. Please set all values.
et: Vigased väärtused. Palun määra kõik väärtused.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitGuideDeviationS)
en: Abort sequence if guiding deviation exceed this value
et: Sarivõttest loobumine, kui gideerimishälve ületab määratud väärtuse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitFocusHFRS)
en: Perform autofocusing once Half-Flux-Radius (HFR) value exceeds this limit
et: Automaatne fokuseerimine, kui poolvooraadius (HFR) ületab määratud piirangut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitFocusHFRS)
en: Autofocus if HFR >
et: Automaatne fokuseerimine, kui HFR on >

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetPAGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
et: Seadistused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setRawAngleB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setPositionAngleB)
en: Set
et: Määra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Target Position Angle
et: Sihtpositsiooni nurk

en: In Progress
et: Töös

en: Complete
et: Valmis

en: Flat Frame
et: Tasaväljakaader

en: Cover the telescope in order to take a dark exposure.
et: Pimekaadri särituseks kata teleskoop kinni.

en: Waiting
et: Ootel

en: Image Received
et: Saadi pilt

en: Focusing
et: Fokuseerimine

en: Changing Filter
et: Filtri muutmine

en: Setting Temperature
et: Temperatuuri määramine

en: Aligning
et: Joondamine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MeridianFlipGroup)
en: Meridian Flip
et: Ümberpööramine meridiaanil

en: Failed
et: Nurjus

en: User Input
et: Kasutaja sisend

en: Syncing
et: Sünkroonimine

en: Startup
et: Käivitamine

en: Running
et: Töötab

en: Shutdown
et: Seiskamine

en: Username or password is missing.
et: Kasutajanimi või parool puudub.

en: Error authentication with Ekos Live server: %1
et: Tõrge autentimisel Ekose Live-serveris: %1

en: Error parsing server response: %1
et: Tõrge serveri vastuse parsimisel: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ekos Live Service
et: Ekose Live-teenus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
et: Parool:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCredentialsCheck)
en: Remember Credentials
et: Kasutajatunnused jäetakse meelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
et: Kasutajanimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
et: Režiim:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ekosLiveOnlineR)
en: Connect to EkosLive on the Cloud. Requires Internet connection.
et: Ühendumine EkosLive'iga pilves. Vajalik on internetiühendus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ekosLiveOnlineR)
en: Online
et: Võrgus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ekosLiveOfflineR)
en: Connects to EkosLive offline.
et: Ühendumine EkosLive'iga võrguväliselt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ekosLiveOfflineR)
en: Offline
et: Pole võrgus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Automatically connect to EkosLive service on startup.
et: Automaatne ühendumine EkosLive'iga käivitamisel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Auto Start
et: Automaatne ühendumine

en: Idle.
et: Jõude.

en: No CCD connected.
et: CCD-d pole ühendatud.

en: Autofocus in progress...
et: Käib automaatne fokuseerimine...

en: Please wait until image capture is complete...
et: Palun oota, kuni pilt on tehtud...

en: Autofocus operation started
et: Alustati automaatse fookustamisega

en: Error: Lost connection to Focuser.
et: Tõrge: kadus ühendus fokuseerijaga.

en: Autofocus operation completed successfully
et: Automaatne fookustamine õnnestus

en: FITS received. No stars detected.
et: Saadi FITS. Ühtegi tähte ei tuvastatud.

en: Failed to automatically select a star. Please select a star manually.
et: Tähe automaatne valimine nurjus. Palun vali täht käsitsi.

en: Capture complete. Select a star to focus.
et: Pilt on tehtud. Vali täht, millele fokuseerida.

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try increasing tolerance value.
et: Automaatsel fokuseerimisel ei õnnestunud saavutada korralikku fookust. Püüa suurendada tolerantsi.

en: No stars detected, capturing again...
et: Tähti ei tuvastatud, tehakse uus pilt...

en: Failed to detect any stars. Reset frame and try again.
et: Ühtegi tähte ei leitud. Lähtesta kaader ja proovi uuesti.

en: FITS received. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)
et: Saadi FITS. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)

en: FITS received. HFR %1 @ %2.
et: Saadi FITS. HFR %1 @ %2.

en: Change in HFR is too small. Try increasing the step size or decreasing the tolerance.
et: HFR muutus on liiga väike. Püüa suurendada sammu või vähendada tolerantsi.

en: Deadlock reached. Please try again with different settings.
et: Tekkis ummik. Palun proovi uuesti teistsuguse seadistusega.

en: FITS received. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)
et: Saadi FITS. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try adjusting the tolerance value.
et: Automaatsel fokuseerimisel ei õnnestunud saavutada korralikku fookust. Püüa kohendada tolerantsi.

en: Focuser error, check INDI panel.
et: Fokuseerija tõrge, uuri INDI paneeli.

en: Restarting autofocus process...
et: Automaatse fokuseerimise taaskäivitamine ...

en: Starting continuous exposure...
et: Sarivõtte käivitamine...

en: No star was selected. Using last known position...
et: Tähte pole valitud, kasutatakse viimast teadaolevat asukohta ...

en: No star was selected. Aborting...
et: Tähte pole valitud, loobutakse ...

en: Exposure failure. Aborting...
et: Säritamine nurjus, loobutakse ...

en: Exposure failure. Restarting exposure...
et: Säritamine nurjus. Säritamine taaskäivitatakse ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focuser:
et: Fokuseerija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopGotoB)
en: Stop focuser motion
et: Fokuseerija liikumise peatamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusInB)
en: Focus In
et: Fokuseeri sisse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startGotoB)
en: Go to an absolute focus position
et: Liikumine fookuse absoluutsesse asukohta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, absTicksSpin)
en: Desired absolute focus position
et: Soovitav fookuse absoluutne asukoht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusOutB)
en: Focus Out
et: Fokuseeri välja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop Auto Focus process
et: Automaatse fokuseerimise peatamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, absTicksLabel)
en: Current absolute focuser position
et: Fookuse praegune absoluutne asukoht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Steps:
et: Sammud:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Start Auto Focus process
et: Automaatse fokuseerimise käivitamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle Full Screen
et: Täisekraani lülitamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gainLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Exposure time in seconds
et: Säriaeg sekundites

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Automatically select the best focus star from the image
et: Pildilt parima fokuseeritava tähe automaatne valimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Auto Select Star
et: Tähe automaatne valimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding while autofocus in progress
et: Gideerimise peatamine automaatse fokuseerimise ajal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding
et: Gideerimise peatamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guideSettleTime)
en: Wait this many seconds before resuming guiding.
et: Sekundite arv, mida oodata enne gideerimise taasalustamist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Box:
et: Kast:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSubFrame)
en: Subframe around the focus star during the autofocus procedure
et: Allkaader fookusetähe ümber automaatse fokuseerimise ajal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSubFrame)
en: Sub Frame
et: Allkaader

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusUseFullField)
en: Full Field
et: Kogu väli

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Use dark frames from the library.
et: Teegi pimekaadrite kasutamine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Dark Frame
et: Pimekaader

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, processTab)
en: Process
et: Töötlemine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Num. of rows:
et: Ridade arv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Average over:
et: Keskmise ulatuvus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Kernel size:
et: Tuuma suurus:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusFramesCount)
en:  frames
et:  kaadrit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Iterative
et: Iteratiivne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Polynomial
et: Polünomiaalne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear
et: Lineaarne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Gradient
et: Astmik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
et: Lävi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Detection:
et: Tuvastamine:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mechanicsTab)
en: Mechanics
et: Mehaanika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Max Step size:
et: Maks. sammu suurus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusMaxTravel)
en: <html><head/><body><p>Maximum travel in steps before the autofocus process aborts</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Maksimaalne rännak sammudes enne automaatsest fokuseerimisest loobumist</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Backlash:
et: Lõtku vältimine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial Step size:
et: Algne sammu suurus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Max Travel:
et: Maks rännak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: V-Curve
et: V-kõver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, starsOut)
en: <html><body><p>Number of stars used for HFR computation at the current focuser position.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Tähtede arv HFR-i väljaarvutamiseks fokuseerija praeguses asukohas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, relativeProfileB)
en: Relative Profile...
et: Suhteline profiil ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB)
en: Clear Data
et: Puhasta andmed

en: Solution found.
et: Leiti lahendus.

en: Too many steps.
et: Liiga palju samme.

en: The host was not found. Please check the host name and port settings in Guide options.
et: Masinat ei leitud. Palun kontrolli masinanime ja pordi seadistusi gideerimise valikutes.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the LinGuider is running, and check that the host name and port settings are correct.
et: Teine pool keeldus ühendusest. Kontrolli, kas LinGuider ikka töötab, ning kontrolli ka seda, et masina nimi ja port oleksid õiged.

en: The following error occurred: %1.
et: Tekkis järgmine tõrge: %1.

en: Invalid response.
et: Vigane vastus.

en: Connected to LinGuider %1
et: Ühendatud LinGuider %1-ga

en: Only LinGuider v4.1.0 or higher is supported. Please upgrade LinGuider and try again.
et: Toetatud on ainult LinGuider v4.1.0 või uuem. Palun uuenda LinGuiderit ja proovi uuesti.

en: Auto star selected %1
et: Juhttäht valitud %1

en: Failed to process star position.
et: Tähe asukoha töötlemine nurjus.

en: Failed to start guider.
et: Gideerija käivitamine nurjus.

en: Failed to stop guider.
et: Gideerija peatamine nurjus.

en: Failed to get RA/DEC Drift.
et: OT/käände triivi hankimine nurjus.

en: Connecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
et: Ühendumine PHD2 masinaga %1 pordis %2 ...

en: The connection was refused by the peer. Make sure the PHD2 is running, and check that the host name and port settings are correct.
et: Teine pool keeldus ühendusest. Kontrolli, kas PHD2 ikka töötab, ning kontrolli ka seda, et masina nimi ja port oleksid õiged.

en: PHD2: invalid response received: %1
et: PHD2: saadi vigane vastus: %1

en: PHD2: JSON error: %1
et: PHD2: JSON-i tõrge: %1

en: Unknown PHD2 event: %1
et: Tundmatu PHD2 sündmus: %1

en: PHD2: Version %1
et: PHD2: Versioon %1

en: PHD2: Calibration Complete.
et: PHD2: kalibeerimine on tehtud.

en: PHD2: Calibration Failed (%1).
et: PHD2: kalibreerimine nurjus (%1).

en: PHD2: Guiding Stopped.
et: PHD2: gideerimine peatatud.

en: PHD2: Star Selected.
et: PHD2: täht valitud.

en: PHD2: Exposure Time set to:
et: PHD2: säriajaks määrati:

en: PHD2: Valid Exposure Times: Auto,
et: PHD2: kehtivad säriajad: automaatne,

en: PHD2 Error: Equipment not connected.
et: PHD2 tõrge: seadmeid pole ühendatud.

en: PHD2: Guiding is already running.
et: PHD2: gideerimine juba käib.

en: PHD2: Connecting Equipment. . .
et: PHD2: varustuse ühendamine ...

en: PHD2: Disconnecting Equipment. . .
et: PHD2: varustuse lahtiühendamine ...

en: Calibration
et: Kalibreerimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Dither
et: Psesudotoonimine

en: Connection to the guide CCD is lost.
et: Ühendus gideerija CCD-ga kadus.

en: Error: lost connection to CCD.
et: Tõrge: kadus ühendus CCD-ga.

en: Exposure timeout. Aborting Calibration.
et: Säritamine läks üle aja. Kalibreerimisest loobuti.

en: Calibration is cleared.
et: Kalibreerimine on puhastatud.

en: External guider connected.
et: Väline gideerija ühendatud.

en: External guider disconnected.
et: Väline gideerija lahutatud.

en: Calibration completed.
et: Kalibreerimine on tehtud.

en: Calibration started.
et: Kalibreerimine alustatud.

en: Guiding resumed.
et: Gideerimisega alustati uuesti.

en: Autoguiding started.
et: Alustati automaatset gideerimist.

en: Autoguiding aborted.
et: Automaatne gideerimine katkestatud.

en: Guiding suspended.
et: Gideerimine peatati.

en: Manual dithering in progress.
et: Käsitsi pseudotoonimine käib.

en: Dithering in progress.
et: Pseudotoonimine käib.

en: Dithering failed.
et: Pseudotoonimine nurjus.

en: Dithering completed successfully.
et: Pseudotoonimine lõpetati edukalt.

en: Exposure failed. Restarting exposure...
et: Säritamine nurjus. Säritamine taaskäivitatakse...

en: Cannot change guider type while active.
et: Gideerija tüüpi ei saa muuta, kui see on tegevuses.

en: Calibration failed to start.
et: Kalibreerimise alustamine nurjus.

en: Auto star selected.
et: Juhttäht on valitud

en: Failed to select an auto star.
et: Juhttähe valimine nurjus

en: Select a guide star to calibrate.
et: Juhttähe valimine kalibreerimiseks.

en: x (pixels)
et: x (pikslit)

en: y (pixels)
et: y (pikslit)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroupBox)
en: Control
et: Juhtimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: Auto Star
et: Automaatne täht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearCalibrationB)
en: Clear calibration data.
et: Kalibreerimisandmete puhastamine.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualDitherB)
en: Manual Dither
et: Käsitsi pseudotoonimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: <html><head/><body><p>Subtract dark frame. If no dark frame is available, a new dark frame shall be captured and saved for future use.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Pimekaadri lahutamine. Kui pimekaadrit ei ole, tehakse uus pimekaader ja salvestatakse edaspidiseks tarvitamiseks.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: Subframe
et: Allkaader

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalConnectB)
en: Connect to external guiding application.
et: Ühendus välise gideerijaga.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled)
en: Guide Declination Axis
et: Gideerimise käändetelg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalDisconnectB)
en: Disconnect from external guiding application.
et: Lahtiühendamine välisest gideerijast.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Apply filter to image after capture to enhance it
et: Filtri rakendamine saadud pildile selle parandamiseks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled)
en: Guide Right Ascention Axis
et: Gideerimise otsetõusutelg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FOV)
en: Field of View (arcmin)
et: Vaateväli (kaareminutites)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Aperture)
en: Aperture (mm)
et: Ava (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Focal)
en: Focal Length (mm)
et: Fookuskaugus (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FbyD) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51_2)
en: Focal Ratio
et: Valgusjõud

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroup)
en: Guide Info
et: Gideerimisteave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_16)
en: Guiding Delta "
et: Gideerimishälve ''

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Drift Plot
et: Triivi joonis

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Calibration Plot
et: Kalibreerimisdiagramm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>OT graafiku kujutamine triivi joonisel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: RA
et: OT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display DEC graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Käände graafiku kujutamine triivi joonisel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: Max
et: Maks.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideSaveDataB)
en: <html><head/><body><p>Export the guide data from the current session to a CSV file readable by a spreadsheet program.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Aktiivse seansi gideerimisandmete eksportimine tabelarvutuse rakendustes loetava CSV-failina.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideDataClearB)
en: <html><head/><body><p>Clear all the recent guide data.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Kõigi viimaste gideerimisandmete puhastamine.</p></body></html>

en: drift (arcsec)
et: triiv (kaaresekundites)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
et: Käivita

en: RA drifting forward...
et: OT triiv edasi ...

en: Guide Star found.
et: Juhttäht leiti.

en: RA drifting reverse...
et: OT triiv tagasi ...

en: Calibration Failed: couldn't reach start.
et: Kalibreerimine nurjus: ei jõutud algusse..

en: DEC drifting forward...
et: Käände triiv edasi ...

en: Calibration Failed: drift too short.
et: Kalibreerimine nurjus: triiv oli liiga lühike.

en: DEC drifting reverse...
et: Käände triiv tagasi ...

en: Calibration Failed: couldn't reach start point.
et: Kalibreerimine nurjus: ei jõutud alguspunkti.

en: Calibration Successful
et: Kalibreerimine oli edukas

en: Warning: Manual Dithering failed.
et: Hoiatus: käsitsi pseudotoonimine nurjus.

en: %1 info are missing. Please set the values in INDI Control Panel.
et: %1 teave puudub. Palun määra väärtused INDI juhtimiskeskuses.

en: Missing Information
et: Puuduv teave

en: Lost track of the guide star. Try increasing the square size or reducing pulse duration.
et: Kaotati silmist juhttäht. Püüa suurendada ruudu suurust või vähendada impulsi kestust.

en: Guiding calibration completed successfully
et: Gideerimise kalibreerimine lõpetati edukalt

en: Lost track of the guide star. Searching for guide stars...
et: Kaotati silmist juhttäht. Juhttähtede otsimine ...

en: Failed to find any suitable guide stars. Aborting...
et: Ühtegi sobivat juhttähte ei leitud, loobutakse ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
et: Tähesuurus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
et: Impulss:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
et: Kaks telge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled) i18n: ectx: label, entry (GuideAutoSquareSizeEnabled), group (Guide)
en: Automatically select the square size based on the selected star width.
et: Ruudu suuruse automaatne valimine valitud tähe laiuse põhjal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled)
en: Auto Square Size
et: Automaatne ruudu suurus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reticle
et: Sihikujoonestik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: frames
et: kaadrit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
et: Sagedus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Max. Iterations
et: Maks. kordusi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: <html><head/><body><p>If checked, autoguiding is aborted when dithering fails. Otherwise, guiding resumes normally.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Märkimise korral loobutakse automaatsest gideerimisest, kui pseudotoonimine nurjub. Vastasel juhul taasalustatakse gideerimist nagu ikka.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: Abort Autoguide on failure
et: Automaatsest gideerimisest loobumine nurjumise korral

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: <html><head/><body><p>Perform dithering when not guiding.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Pseudotoonimine ajal, mil gideerimist ei toimu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Control Parameters
et: Juhtimisparameetrid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>If star tracking is lost due to passing clouds or other reasons, wait this many seconds before giving up.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Kui tähe jälgimine katkeb pilve ilmumise või mõne muu põhjuse tõttu, oodatakse enne loobumist määratud arv sekundeid.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Lost Star timeout
et: Kadunud tähe ootamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: arcsecs
et: kaaresekundit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Smart
et: Nutikas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
et: Kiire

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Auto Threshold
et: Automaatlävi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: No Threshold
et: Lävi puudub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_19)
en: Algorithm
et: Algoritm

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, INDIHub)
en: INDI Hub Settings
et: INDI Hubi seadistused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><h2 style=" margin-top:16px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Share access to your observatory on </span><a href="https://indihub.space"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600; text-decoration: underline; color:#007af4;">indihub.space</span></a></h2></body></html>
et: <html><head/><body><h2 style=" margin-top:16px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Juurdepääsu jagamine oma observatooriumile</span><a href="https://indihub.space"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600; text-decoration: underline; color:#007af4;">indihub.space'is</span></a></h2></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, solorR)
en: Use you equipment without opening remote access but equipment is still connected to INDIHUB-network and all images taken are contributed for scientific purposes.
et: Oma varustuse kasutamine ilma kaugligipääsu avamata, aga siiski varustuse ühendamine INDIHUBi võrgustikuga, nii et kõik tehtud pildid jagatakse teaduslikuks kasutamiseks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, solorR)
en: Solo
et: Individuaalne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, shareR)
en: <html><head/><body><p>Open remote access to your equipment via INDIHUB-network of telescopes, so you can provide remote imaging sessions to your guests.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Oma varustusele kaugligipääsu avamine INDIHUBi teleskoopide võrgustiku kaudu, et saaksid oma külalistele korraldada võrgust pildistamise seansse.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, shareR)
en: Share
et: Jagatud

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, roboticR)
en: <html><head/><body><p>Open remote access to your equipment to be controlled by scheduler running in INDIHUB-cloud (experimental).</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Oma varustusele kaugligipääsu avamine, et seda juhiks INDIHUBi pilves töötav ajastaja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, roboticR)
en: Robotic (Experimental)
et: Robot (eksperimentaalne)

en: Connection in progress. Click to abort.
et: Ühendumine käib. Katkestamiseks klõpsa.

en: Logging
et: Logimine

en: Ekos requires at least one CCD or Guider to operate.
et: Ekos vajab töötamiseks vähemalt üht CCD-d või gideerijat.

en: Ekos detected that PTP Camera is running and may prevent a Canon or Nikon camera from connecting to Ekos. Do you want to quit PTP Camera now?
et: Ekos tuvastas töötava PTP-kaamera, mis võib takistada Canoni või Nikoni kaameral ühenduse loomist Ekosega. Kas lõpetada kohe PTP-kaamera töö?

en: PTP Camera
et: PTP-kaamera

en: Starting INDI services...
et: INDI teenuste käivitamine...

en: Ekos detected an instance of INDI server running. Do you wish to shut down the existing instance before starting a new one?
et: Ekos tuvastas töötava INDI serveri. Kas lõpetada selle töö enne uue käivitamist?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: INDI Server
et: INDI server

en: Connecting to remote INDI server at %1 on port %2 ...
et: Ühendumine INDI kaugserveriga masinas %1 pordis %2...

en: Failed to start profile on remote INDI Web Manager.
et: Profiili käivitamine INDI veebihalduris võrgus nurjus.

en: Starting profile on remote INDI Web Manager...
et: Profiili käivitamine INDI veebihalduris võrgus ...

en: Establishing communication with remote INDI Web Manager...
et: Ühendumine INDI veebihalduriga võrgus ...

en: Warning: INDI Web Manager is not online.
et: Hoiatus: INDI veebihaldur ei ole võrgus.

en: INDI services started on port %1.
et: INDI teenused on käivitatud pordis %1.

en: INDI services started on port %1. Please connect devices.
et: INDI teenused on käivitatud pordis %1. Palun ühenda seadmed.

en: Unable to establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
et: Tuvastamine nurjus:
    %1
    Palun kontrolli, kas seade on ühendatud ja sisse lülitatud.

en: Ekos startup error
et: Ekose käivitamise viga

en: Unable to establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
et: Järgmiste seadmete tuvastamine nurjus:
    %1
    Palun kontrolli, kas kõik seadmed on ühendatud ja sisse lülitatud.

en: Connecting INDI devices...
et: INDI seadmete ühendamine...

en: Disconnecting INDI devices...
et: INDI seadmete lahtiühendamine...

en: INDI services stopped.
et: INDI teenused on peatatud.

en: Remote devices established.
et: Võrguseadmed on paika pandud.

en: Remote devices established. Please connect devices.
et: Võrguseadmed on paika pandud. Palun ühenda seadmed.

en: %1 is disconnected.
et: %1 on lahti ühendatud.

en: %1 is online.
et: %1 on võrgus.

en: %1 filter is online.
et: %1 filter on võrgus.

en: %1 focuser is online.
et: %1 fokuseerija on võrgus.

en: %1 is offline.
et: %1 pole võrgus.

en: Guider port from %1 is ready.
et: Gideerija %1 port on valmis.

en: Are you sure you want to delete the profile?
et: Kas tõesti kustutada profiil?

en: Confirm Delete
et: Kustutamise kinnitus

en: Site location updated to %1.
et: Asukohaks määratud nüüd %1.

en: Failed to update site location to %1. City not found.
et: Ei õnnestunud määrata asukohaks %1. Linna ei leitud.

en: Enabling debug logging for %1...
et: %1 silumislogi lubamine ...

en: Disabling debug logging for %1...
et: %1 silumislogi keelamine ...

en: Re-enabling debug logging for %1...
et: %1 silumislogi taaslubamine ...

en: Re-disabling debug logging for %1...
et: %1 silumislogi taaskeelamine ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: 1. Select Profile
et: 1. Profiili valimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
et: Profiil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileB)
en: Add profile
et: Profiili lisamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileB)
en: Edit profile
et: Profiili muutmine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileB)
en: Remove profile
et: Profiili eemaldamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customDriversB) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomDrivers)
en: Custom Drivers
et: Kohandatud draiverid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardProfileB)
en: Launch Ekos Profile Wizard
et: Ekose profiilinõustaja käivitamine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2. Start && Stop Ekos
et: 2. Ekose käivitamine ja peatamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel
et: INDI juhtimiskeskus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Ekos Options
et: Ekose valikud

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: 3. Connect && Disconnect Devices
et: 3. Seadmete ühendamine ja lahtiühendamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Altitude
et: Kõrgus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Advanced Ekos Options
et: Muud Ekose valikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
et: Valikud...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
et: Puhasta

en: No successful Meridian Flip done, delay too long
et: Õnnestunud ümberpööramist meridiaanil ei sooritatud, viivitus kujunes liiga pikaks

en: Meridian flip completed OK.
et: Ümberpööramine meridiaanil lõpetati edukalt

en: Status: inactive
et: Olek: mitteaktiivne

en: Are you sure you want to clear all mount configurations?
et: Kas tõesti puhastada kõik monteeringuseadistused?

en: Mount Configuration
et: Monteeringuseadistus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountToolBoxB)
en: Mount Control
et: Monteeringu juhtimine

en: GPS is detected. Do you want to switch time and location source to GPS?
et: Tuvastati GPS. Kas hankida edaspidi aeg ja asukoht GPS-i pealt?

en: GPS Settings
et: GPS-i seadistused

en: Mount Tracking
et: Monteeringu jälgimine

en: Telescope altitude is below minimum altitude limit of %1. Aborting motion...
et: Teleskoobi kõrgus jääb allapoole minimaalset kõrgusepiirangut %1, liigutamisest loobutakse ...

en: Telescope altitude is above maximum altitude limit of %1. Aborting motion...
et: Teleskoobi kõrgus ületab maksimaalset kõrgusepiirangut %1, liigutamisest loobutakse ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: ALT
et: K

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Hour Angle
et: Tunninurk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: HA
et: TN

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Local Sidereal TIme
et: Kohalik täheaeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: LST
et: KTA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, degLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: deg
et: kraadid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Every day
et: Iga päev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOnB)
en: ON
et: SEES

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOffB)
en: OFF
et: VÄLJAS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, parkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domePark)
en: Park
et: Pargi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unparkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: UnPark
et: Lõpeta parkimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: Enable Alt Limits
et: Kõrgusepiirangute lubamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minimumAltLimit)
en: <html><head/><body><p>Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Teleskoobi kõrguse miinimumpiirang. Kui teleskoop jääb sellest allapoole, antakse korraldus töö peatada.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumAltLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Teleskoobi kõrguse maksimumpiirang. Kui teleskoop seda ületab, antakse korraldus töö peatada.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltLabel) i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.
et: Teleskoobi kõrguse miinimumpiirang. Kui teleskoop jääb piirangust alla, antakse korraldus töö peatada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAltLabel)
en: Min. Alt:
et: Min kõrgus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: Enable HA Limits
et: Tunninurgapiirangute lubamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: Max. Alt:
et: Maks kõrgus:

en: %1 error. See INDI log for details.
et: %1 tõrge. Üksikasju näitab INDI logi.

en: %1 is idle.
et: %1 on jõude.

en: Opening
et: Avamine

en: Closing
et: Sulgemine

en: %1 is parked.
et: %1 on pargitud.

en: %1 is parking...
et: %1 parkimine käib ...

en: Closed
et: Suletud

en: Opened
et: Avatud

en: Weather is OK
et: Ilm on hea

en: Weather Warning
et: Ilmahoiatus

en: Weather Alert
et: Ilmahäire

en: %1 second remaining | %1 seconds remaining
et[0]: %1 sekund jäänud
et[1]: %1 sekundit jäänud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, motionLabel)
en: Motion
et: Liikumine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move (abs)
et: Liikumine (absol)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move (rel)
et: Liikumine (suhtel)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: Rotate clockwise
et: Pööramine päripäeva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: &CW
et: &PP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: Rotate counter clockwise
et: Pööramine vastupäeva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: CCW
et: VP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
et: Katkesta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusDefinitionBox)
en: Observatory Status
et: Observatooriumi olek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: Ready
et: Valmis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
et: Automaatne skaala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearGraphHistory)
en: <html><head/><body><p>Clear sensor data history</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Sensori andmete ajaloo puhastamine</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherActionsBox)
en: Actions
et: Toimingud

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherAlertBox)
en: Ale&rt
et: &Häire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertSchedulerCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningSchedulerCB)
en: Stop Scheduler
et: Ajastaja peatamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertStatusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningStatusLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Status: inactive</span></p></body></html>
et: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Olek: mitteaktiivne</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertDelayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningDelayLabel)
en: Delay (sec):
et: Viivitus (sek):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherWarningBox)
en: War&ning
et: Hoiat&us

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, sensorData)
en: <html><head/><body><p>Current data of the weather sensors. Click on the sensor name to display its data over time.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Ilmasensorite praegused andmed. Sensori nimel klõpsates näeb andmete muutumist ajas.</p></body></html>

en: Parking %1...
et: %1 parkimine ...

en: Aborting...
et: Loobumine ...

en: opening
et: avamine

en: closing
et: sulgemine

en: clockwise
et: päripäeva

en: counter clockwise
et: vastupäeva

en: You must restart KStars for this change to take effect.
et: Muudatuse rakendamiseks tuleb KStars uuesti käivitada.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QTabWidget, OpsEkos)
en: TabWidget
et: Kaardividin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Configuration
et: Seadistus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_neverLoadConfig)
en: Ne&ver
et: &Mitte kunagi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadConfigOnConnection)
en: O&n connection
et: Üh&endumisel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadDefaultConfig)
en: Alwa&ys load defaults
et: &Alati laaditakse vaikeväärtused

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons) i18n: ectx: label, entry (EkosTopIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed on the top of pages
et: Ekose moodulite ikoonid lehekülgede ülaservas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons)
en: Top
et: Ülal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: Ekos module icons are placed to the left of pages
et: Ekose moodulite ikoonid lehekülgede vasakus servas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: &Left
et: &Vasakul

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos)
en: Make Ekos window independent from KStars main window. Requires restart to take effect.
et: Ekose aken muudetakse KStarsi peaaknast iseseisvaks. Nõuab rakendumiseks taaskäivitamist.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: After shutdown procedure is successfully executed, stop INDI and Ekos.
et: Seiskamise eduka alustamise järel peatatakse INDI ja Ekose töö.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: <html><head/><body><p>If the shutdown script terminates INDI server, enable this option so that no disconnection errors are generated.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Kui seiskamisskript lõpetab INDI serveri töö, tuleks see sisse lülitada, et ei genereeritaks lahtiühendamise tõrkeid.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
et: kaareminutites

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
et: Muu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: DSLR
et: Digitaalne peegelkaamera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear saved DSLR sizes
et: Salvestatud digitaalse peegelkaamera suuruste puhastamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear DSLR Info
et: Puhasta digitaalse peegelkaamera teave

en: Cannot save an empty profile.
et: Tühja profiili ei saa salvestada.

en: <nobr>Available as <b>Remote</b> Driver. To use locally, install the corresponding driver.<nobr/>
et: <nobr>Saadaval <b>kaug</b>draiverina. Kohalikuks kasutamiseks paigalda vastav draiver.<nobr/>

en: <nobr><b>Label</b>: %1 &#9473; <b>Driver</b>: %2 &#9473; <b>Exec</b>: %3<nobr/>
et: <nobr><b>Nimi</b>: %1 &#9473; <b>Draiver</b>: %2 &#9473; <b>Täitmisfail</b>: %3<nobr/>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo)
en: Internal
et: Sisemine

en: Scanning network for INDI Web Managers...
et: Võrgu uurimine INDI veebihaldurite leidmiseks ...

en: Found INDI Web Manager at %1
et: Leiti INDI veebihaldur asukohas %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: Profile
et: Profiil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: <html><head/><body><p>After establishing connection with INDI server, automatically connect all devices.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Ühenduse loomise järel INDI serveriga kõigi seadmete automaatne ühendamine.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: Auto Connect
et: Automaatne ühendamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: Site Info
et: Saidi teave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: Guiding:
et: Gideerimine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteMode)
en: Re&mote
et: Võr&gus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
et: Masin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localMode)
en: &Local
et: Koha&lik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scanB)
en: Scan
et: Uuri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: INDI Web Manager
et: INDI veebihaldur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: Web Manager
et: Veebihaldur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driversGroupBox)
en: Select Devices
et: Seadmete valimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux3Label)
en: Auxiliary #3
et: Lisaseade nr 3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux3Label)
en: Aux 3:
et: Lisa 3:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux4Label)
en: Auxiliary #4
et: Lisaseade nr 4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux4Label)
en: Aux 4:
et: Lisa 4:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux1Label)
en: Auxiliary #1
et: Lisaseade nr 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux1Label)
en: Aux 1:
et: Lisa 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome:
et: Kuppel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux2Label)
en: Auxiliary #2
et: Lisaseade nr 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux2Label)
en: Aux 2:
et: Lisa 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mount:
et: Monteering:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, weatherLabel)
en: Weather Station
et: Ilmajaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
et: Ilm:

en: Invalid port.
et: Vigane port.

en: Host name cannot be empty.
et: Masinanimi ei tohi olla tühi.

en: Profile name cannot be empty.
et: Profiilinimi ei tohi olla tühi.

en: Please wait while searching for StellarMate...
et: Palun oota, kuni StellarMate'i otsitakse ...

en: Failed to detect any StellarMate gadget. Make sure it is powered and on the same network.
et: Ühtegi StellarMate'i seadet ei leitud. Kontrolli, kas StellarMate on ikka sisse lülitatud ja samas võrgus.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProfileWizard)
en: Ekos Profile Wizard
et: Ekose profiilinõustaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: <html><head/><body><p>Welcome to the <span style=" font-weight:600;">Ekos Profile Wizard</span></p><p>Ekos is the premier observatory control and automation platform. With Ekos, you can capture images and gather scientific data with ease. This Wizard will help you create your equipment profile. You will be asked to verify some basic information. </p><p>Please click <span style=" font-weight:600;">next</span> to continue. </p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Tere tulemast kasutama <span style=" font-weight:600;">Ekose profiilinõustajat</span></p><p>Ekos on suurepärane observatooriumi juhtimise ja automatiseerimise platvorm. Ekose abiga saab hõlpsasti teha pilte kosmosest ja koguda teaduslikke andmeid. Nõustaja aitab paika panna sinu varustuse profiili. Sul palutakse kinnitada mõningane põhiteave.</p><p>Jätkamiseks klõpsa palun <span style=" font-weight:600;">Edasi</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Online Resources:</span></p></body></html>
et: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Võrguressursid:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, INDIInfoB)
en: What is
    INDI?
et: Mis on
    INDI?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, discoverEkosB)
en: Discover
    Ekos
et: Tutvu
    Ekosega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, videoTutorialsB)
en: Video
    Tutorials
et: Õppematerjalid
    videona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Where is your equipment connected?
et: Kuhu sinu seadmed on ühendatud?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, localEquipmentB)
en: Equipment is attached
    to this device
et: Varustus on ühendatud
    selle seadmega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentB)
en: Equipment is attached to
    a remote device
et: Varustus on ühendatud
    kaugseadmega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: <html><head/><body><p>Which <span style=" color:#ff5500;">remote</span> device is the equipment connected to?</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Millise <span style=" color:#ff5500;">kaugseadmega</span> on varustus ühendatud?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, equipmentOtherB)
en: Other
et: Muu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enter the remote computer information:
et: Kaugarvuti teave:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteHostEdit) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, PiHost)
en: Enter IP address or host name
et: IP-aadress või masinanimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Web Manager</span></a> running on the Remote Computer?</p></body></html>
et: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Kas INDI veebihaldur</span></a> töötab kaugarvutis?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNotSureB)
en: Not Sure
et: Pole kindel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Web Manager</span> is a service that runs on remote devices to help you start and stop INDI services remotely.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Vihje</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI veebihaldur</span> on teenus, mis töötab kaugseadmetes abistamaks sind INDI teenuste käivitamisel ja peatamisel eemalt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Enter host name and port. If you do not know, leave as is.
et: Kirjuta masina nimi ja port. Kui sa neid ei tea, ära midagi muuda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PiAutoDetectB)
en: Auto Detect
et: Automaatne tuvastamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Using Ekos locally on Windows is not supported. You must connect to a remote gadget to control devices.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Ekose kohalik kasutamine Windowsis ei ole toetatud. Seadmete juhtimiseks tuleb ühenduda kaugseadmega.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which INDI Server do you want to use?
et: Millist INDI serverit soovid kasutada?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useInternalINDIB)
en: Internal INDI
    Server
et: Sisemine
    INDI server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useExternalINDIB)
en: External INDI
    Server
et: Väline
    INDI server?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: External INDI Server can be <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Server for OSX</span></a> or an INDI Server launched manually locally. If unsure, select Internal INDI Server.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Vihje</span>: väline INDI server võib olla <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Server OSX peal</span></a> või kohalik käsitsi käivitatav INDI server. Kui sa pole kindel, vali sisemine INDI server.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>You're almost done...</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Peaaegu valmis ...</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>What do you want to name your profile?</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Millise nime peaks profiilile andma?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: My Astro Gear
et: Minu astronoomiamootor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: <html><head/><body><p>Which guider application do you want to use?</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Millist gideerimisrakendust tuleks kasutada?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useInternalGuiderR)
en: Internal Guider
et: Sisemine gideerija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: Internal Guider is recommended. Using external guider applications requires additional setup instructions outside the scope of Ekos.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Vihje</span>: Soovitatav on kasutada sisemist gideerijat. Välise gideerija kasutamine nõuab lisaseadistusi, mis jäävad Ekose haardeulatusest välja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: <html><head/><body><p>Do you want to select additional services?</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Kas soovid kasutada lisateenusi?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: Joystick
et: Juhtkang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: Remote Astrometry
et: Kaugmasina Astrometry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createProfileB)
en: Create Profile &&
    Select Devices
et: Loo profiil ja
    vali seadmed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Camera frame width and height in pixels
et: Kaamera kaadri laius ja kõrgus pikslites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchB)
en: Fetch
et: Tõmba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Camera pixel size in microns
et: Kaamera piksli suurus mikronites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Pixel Size:
et: Piksli suurus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Mount focal length in millimeters
et: Monteeringu fookuskaugus millimeetrites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
et: Fookuskaugus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Percentage of overlap between two neighbouring images
et: Kahe naaberpildi kattumise protsent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Overlap:
et: Kattumine:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV in arc minutes as determined from equipment parameters above
et: Kaamera vaateväli kaareminutites, nagu määratud eespool olevate varustuse parameetritega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV:
et: Kaamera vaateväli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToJobsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create Jobs
et: Tööde loomine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Ekos Sequence File
et: Ekose sarivõtte fail

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSequenceB)
en: Load the image sequence queue.
et: Sarivõtte laadimine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
et: Jälgimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Directory to save sequence images
et: Kataloog sarivõtte piltide salvestamiseks

en: Ekos Sequence Queue (*.esq)
et: Ekose sarivõtte jada (*.esq)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobCountLabel)
en: Job Count:
et: Tööde arv:

en: FITS header: cannot find OBJCTRA (%1).
et: FITS-i päis: OBJCTRA (%1) ei leitud.

en: FITS header: cannot find OBJCTDEC (%1).
et: FITS-i päis: OBJCTDEC (%1) ei leitud.

en: Script (*)
et: Skript (*)

en: Warning: You cannot add or modify a job while the scheduler is running.
et: Hoiatus: töid ei saa lisada ega muuta, kui ajastaja töötab.

en: Warning: Target name is required.
et: Hoiatus: sihtmärgi nimi on nõutav.

en: Warning: Sequence file is required.
et: Hoiatus: sarivõttefail on nõutav.

en: Warning: Target coordinates are required.
et: Hoiatus: sihtmärgi koordinaadid on nõutavad.

en: Warning: RA value %1 is invalid.
et: Hoiatus: otsetõusu väärtus %1 on vigane.

en: Warning: DEC value %1 is invalid.
et: Hoiatus: käände väärtus %1 on vigane.

en: Warning: you cannot add or modify a job while the scheduler is running.
et: Hoiatus: töid ei saa lisada ega muuta, kui ajastaja töötab.

en: Scheduler aborted.
et: Ajastaja lõpetas töö.

en: Scheduler is in shutdown until next job is ready
et: Ajastaja on seiskunud, kuni järgmine töö on valmis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Scheduler
et: Ajastaja käivitamine

en: Warning: startup script URL %1 is not valid.
et: Hoiatus: käivitamisskripti URL %1 ei ole kehtiv.

en: Warning: shutdown script URL %1 is not valid.
et: Hoiatus: seiskamisskripti URL %1 ei ole kehtiv.

en: Scheduler started.
et: Ajastaja alustas tööd.

en: Scheduler resuming.
et: Ajastaja taasalustas tööd.

en: Scheduler pause planned...
et: Ajastajal on plaanis paus ...

en: Scheduler paused.
et: Ajastaja tegi pausi.

en: No job running
et: Ükski töö ei käi

en: Scheduler is awake.
et: Ajastaja on ärkvel.

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when ready...
et: Ajastaja on ärkvel. Tööd käivitatakse, kui need on valmis ...

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when scheduler is resumed.
et: Ajastaja on ärkvel. Tööd käivitatakse, kui ajastaja taasalustab.

en: Ekos job started (%1)
et: Ekose töö algas (%1)

en: Ekos started.
et: Ekos käivitus.

en: Starting Ekos failed. Retrying...
et: Ekose käivitamine nurjus. Proovitakse uuesti ...

en: Starting Ekos failed.
et: Ekose käivitamine nurjus.

en: Starting Ekos timed out. Retrying...
et: Ekose käivitamisel tekkis ajaületus. Proovitakse uuesti ...

en: Starting Ekos timed out.
et: Ekose käivitamisel tekkis ajaületus.

en: Ekos stopped.
et: Ekos peatus.

en: INDI devices connected.
et: INDI seadmed on ühendatud.

en: One or more INDI devices failed to connect. Retrying...
et: Vähemalt ühe INDI seadme ühendumine nurjus. Proovitakse uuesti ...

en: One or more INDI devices failed to connect. Check INDI control panel for details.
et: Vähemalt ühe INDI seadme ühendamine nurjus. Uuri üksikasju INDI juhtimiskeskuses.

en: One or more INDI devices timed out. Retrying...
et: Vähemalt ühe INDI seadme ühendumisel tekkis ajaületus. Proovitakse uuesti ...

en: One or more INDI devices timed out. Check INDI control panel for details.
et: Vähemalt ühe INDI seadme ühendamisel tekkis ajaületus. Uuri üksikasju INDI juhtimiskeskuses.

en: INDI devices disconnected.
et: INDI seadmed on lahti ühendatud.

en: Observatory is in the startup process
et: Observatoorium käivitub

en: Ekos is already started, skipping startup script...
et: Ekos on juba käivitatud, käivitamisskript jäetakse vahele ...

en: Observatory is in the shutdown process
et: Observatoorium sulgub

en: Executing script %1...
et: Skripti %1 täitmine ...

en: Startup script failed, aborting...
et: Käivitamisskript nurjus, katkestatakse...

en: Shutdown script failed, aborting...
et: Seiskamisskript nurjus, katkestatakse...

en: Shutdown complete.
et: Seiskamine on lõpetatud.

en: Shutdown procedure failed, aborting...
et: Seiskamine nurjus, katkestatakse...

en: Warning: job '%1' guiding procedure failed, marking aborted.
et: Hoiatus: töö '%1' gideerimine nurjus, märgitakse loobumiseks.

en: Failed to save scheduler list
et: Ajastamisloendi salvestamine nurjus

en: Scheduler list saved to %1
et: Ajastamisloend salvestati asukohta %1

en: Job '%1' is terminated due to errors.
et: Töö '%1' lõpetati tõrgete tõttu.

en: Job '%1' is aborted.
et: Tööst '%1' loobuti.

en: Waiting %1 seconds to restart job '%2'.
et: Oodatakse %1 sekundit enne töö '%2' taaskäivitamist.

en: Job '%1' is complete.
et: Töö '%1' on valmis.

en: Job '%1' %2x%3" %4
et: Töö '%1' %2x%3" %4

en: Operation timeout. Restarting operation...
et: Toimingu ajaületus. Toiming käivitatakse uuesti ...

en: Astronomial Twilight Warning
et: Astronoomilise hämariku hoiatus

en: Manual startup procedure completed successfully.
et: Käsitsi käivitamise protseduur lõpetati edukalt.

en: Manual startup procedure terminated due to errors.
et: Käsitsi käivitamise protseduurist loobuti tõrgete tõttu.

en: Warning: executing startup procedure manually...
et: Hoiatus: käivitamisprotseduuri alustamine käsitsi ...

en: Are you sure you want to execute the startup procedure manually?
et: Kas tõesti alustada käivitamisprotseduuri käsitsi?

en: Startup procedure terminated.
et: Käivitamisprotseduurist loobuti.

en: Manual shutdown procedure completed successfully.
et: Käsitsi seiskamise protseduur lõpetati edukalt.

en: Manual shutdown procedure terminated due to errors.
et: Käsitsi seiskamise protseduurist loobuti tõrgete tõttu.

en: Warning: executing shutdown procedure manually...
et: Hoiatus: seiskamisprotseduuri alustamine käsitsi ...

en: Are you sure you want to execute the shutdown procedure manually?
et: Kas tõesti alustada seiskamisprotseduuri käsitsi?

en: Shutdown procedure terminated.
et: Seiskamisprotseduurist loobuti.

en: Unable to open sequence queue file '%1'
et: Sarivõttefaili '%1 avamine nurjus

en: Job '%1' guiding is in progress.
et: Töö '%1' gideerimine käib.

en: Warning: job '%1' guiding failed.
et: Hoiatus: töö '%1' gideerimine nurjus.

en: Warning: job '%1' calibration failed.
et: Hoiatus: töö '%1' kalibreerimine nurjus.

en: Job '%1' focusing is complete.
et: Töö '%1' fokuseerimine on lõpetatud.

en: Warning: job '%1' focusing failed.
et: Hoiatus: töö '%1' fokuseerimine nurjus.

en: Job '%1' is restarting its focusing procedure.
et: Töö '%1' taaskäivitab fokuseerimisprotseduuri.

en: Job '%1' slew is complete.
et: Töö '%1' lohistamine on valmis.

en: Warning: job '%1' slew failed, marking terminated due to errors.
et: Hoiatus: töö '%1' lohistamine nurjus, märgitakse loobumiseks tõrgete tõttu.

en: Weather conditions are OK.
et: Ilmatingimused on korralikud

en: Warning: weather conditions are in the WARNING zone.
et: Hoiatus: ilmatingimused on HOIATUSE tsoonis.

en: Caution: weather conditions are in the DANGER zone!
et: Ettevaatust: ilmatingimused on OHU tsoonis!

en: Weather conditions in warning zone
et: Ilmatingimused hoiatustsoonis

en: Weather conditions are critical. Observatory shutdown is imminent
et: Ilmatingimused on kriitilised. Observatoorium suletakse kohe

en: Starting shutdown procedure due to severe weather.
et: Seiskamisprotseduuri alustamine väga halva ilma tõttu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FITSLabel)
en: FITS File:
et: FITS-i fail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence:
et: Sarivõte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priorityLabel)
en: Priority:
et: Tähtsus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Ekos Device Profile
et: Ekose seadme profiil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Target coordinates in J2000 Epoch
et: Sihtmärgi koordinaadid J2000 epohhina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save schedule
et: Ajakava salvestamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save schedule as...
et: Ajakava salvestamine kui ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Start Time
et: Algusaeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
et: Lõpuaeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Est. Duration
et: Arvatav kestus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Scheduler
et: Ajastaja pausile

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerAlgorithmCombo)
en: Classic
et: Klassikaline

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Job Completion Conditions
et: Töö lõpetamise tingimused

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, completionTimeEdit)
en: dd/MM/yy hh:mm
et: dd/MM/yyyy hh:mm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, timeCompletionR)
en: Terminate the job on the given date and time.
et: Töö lõpetamine määratud kuupäeval ja kellaajal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, repeatsSpin)
en: Restart job until it is executed this many times.
et: Töö taaskäivitamine, kuni seda on sooritatud määratud arv kordi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Job Startup Conditions
et: Töö alustamise tingimused

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: start the job on the specified date and time
et: töö alustamine määratud kuupäeval ja kellaajal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: ASAP
et: Nii ruttu kui võimalik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contraintsGroup)
en: Job Constraints
et: Töö piirangud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moonSeparationCheck)
en: Moon  >
et: Kuu  >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, altConstraintCheck)
en: The object's altitude must remain equal or higher than the given value.
et: Objekti kõrgus peab olema määratud väärtusega võrdne või suurem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, altConstraintCheck)
en: Alt >
et: Kõrgus >

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, twilightCheck)
en: Twilight
et: Hämarik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: Observatory Shutdown Procedure
et: Observatooriumi seiskamisprotseduur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, warmCCDCheck)
en: Turn off CCD cooler.
et: CCD jahuti väljalülitamine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warmCCDCheck)
en: Warm CCD
et: Kuum CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkMountCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unparkMountCheck)
en: Park telescope to home position.
et: Teleskoobi parkimine kodu asukohta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Script:
et: Skript:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: Aborted Job Management
et: Loobutud tööde haldamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: Do not re-schedule aborted jobs.
et: Loobutud töid ümber ei ajastata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: &None
et: &Puudub

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: Re-schedule aborted jobs as soon as all executable jobs are either completed or aborted.
et: Loobutud tööde ümberajastamine kohe, kui kõik täidetavad tööd on lõpetatud või on neist loobutud.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: Re-schedule an aborted job immediately.
et: Loobutud töö ümberajastamine kohe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: I&mmediate
et: Ko&he

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Treat errors like aborts.
et: Tõrgete kohtlemine loobumisena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Re-schedule errors
et: Tõrgete ümberajastamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, errorHandlingDelaySB)
en: Delay in seconds.
et: Viivitus sekundites.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, errorHandlingDelaySB)
en:  s wait
et: sek oodata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: Observatory Startup Procedure
et: Observatooriumi käivitamisprotseduur

en: Ekos job failed (%1)
et: Ekose töö nurjus (%1)

en: Evaluating
et: Hindamine

en: Scheduled
et: Ajastatud

en: Invalid
et: Vigane

en: Slew complete
et: Lohistamine lõpetatud

en: Focus complete
et: Fokuseerimine lõpetatud.

en: Align complete
et: Joondamine lõpetatud

en: Guiding complete
et: Gideerimine lõpetatud

en: Calibrate
et: Kalibreerimine

en: Failed to unpack compressed fits
et: Tihendatud FITS-failide lahtipakkimine nurjus

en: 1D FITS images are not supported in KStars.
et: KStars ei toeta 1D FITS-pilte.

en: Bit depth %1 is not supported.
et: Bitisügavus %1 ei ole toetatud.

en: Image has invalid dimensions %1x%2
et: Pildil on vigased mõõtmed %1x%2

en: Error reading image: %1
et: Tõrge pildi lugemisel: %1

en: Saving compressed files is not supported.
et: Tihendatud failide salvestamine ei ole toetatud.

en: No world coordinate systems found.
et: Maailma koordinaatsüsteemi ei leitud.

en: Processing...
et: Töötlemine...

en: Complete.
et: Valmis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Method:
et: Meetod:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Nearest
et: Lähim

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Simple
et: Lihtne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: BILinear
et: Bilineaarne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Offset:
et: X-nihe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y Offset:
et: Y-nihe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
et: Valmis.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
et: FITS-i päis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Keyword
et: Võtmesõna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
et: Väärtus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
et: Kommentaar

en: Intensity
et: Intensiivsus

en: Linear Scale
et: Lineaarskaala

en: Logarithmic Scale
et: Logaritmskaala

en: Square Root Scale
et: Ruutjuurskaala

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSHistogramUI)
en: Histogram
et: Histogramm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyB)
en: Apply
et: Rakenda

en: Continue Slew
et: Jätka lohistamist

en: Save Changes to FITS?
et: Kas salvestada FITS-i muudatused?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
et: Käesolevas FITS-failis on salvestamata muudatusi. Kas salvestada need enne sulgemist?

en: Recent Images
et: Uusimad pildid

[ctx: Red]
en: R
et: P

en: File saved to %1
et: Fail salvestati asukohta %1

en: Rescaling image failed.
et: Pildi ümberskaleerimine nurjus.

en: Finding stars...
et: Tähtede otsimine ...

en: Zoom In
et: Suurenda

en: Zoom Out
et: Vähenda

en: Default Zoom
et: Vaikimisi suurendus

en: Zoom to Fit
et: Suurenda mahutamiseks

en: Toggle Stretch
et: Venitamise lülitamine

en: Detect Stars in Image
et: Tuvasta pildilt tähed

en: View Star Profile
et: Vaata tähe profiili

en: Show Objects in Image
et: Näita pildi objekte

en: Center Telescope
et: Tsentreeri teleskoobis

en: Auto Stretch
et: Automaatne venitamine

en: High Contrast
et: Suur kontrast

en: Equalize
et: Ühtlustamine

en: High Pass
et: Kõrgpääs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Median
et: Mediaan

en: Rotate Right
et: Pööra paremale

en: Rotate Left
et: Pööra vasakule

en: Center Telescope
    *No Telescopes Detected*
et: Tsentreeri teleskoobis
    *Ühtegi teleskoopi lei leitud*

en: Zoom To Fit
et: Suurenda mahutamiseks

en: View 3D Graph
et: Vaata 3D graafikut

en: Mark Stars
et: Tähista tähed

en: Objects in Image
et: Objektid pildil

en: Hide %1
et: Peida %1

en: Show %1
et: Näita %1

en: Center Telescope
    *Ready*
et: Tsentreeri teleskoobis
    *Tehtud*

en: Center Telescope
    *No WCS Info*
et: Tsentreeri teleskoobis
    *WCS-teave puudub*

en: Show Objects in Image
    *No WCS Info*
et: Näita pildi objekte
    *WCS-teave puudub*

en: Size
et: Suurus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Width
et: Laius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Height
et: Kõrgus

en: Unmark Stars
et: Eemalda tähtede tähistus

en: Processing %1...
et: %1 töötlemine ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FITSViewerGroup)
en: Look && Feel
et: Välimus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Automatically display received images in the FITS Viewer
et: Saadud piltide automaatne näitamine FITS-i näitajas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS) i18n: ectx: whatsthis, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single tab instead of multiple tabs per image.
et: Kõigi saadud FITS-piltide näitamine igale pildile eraldatud kaartide asemel ühel kaardil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Display captured FITS images from all cameras in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each camera.
et: Kõigist kaameratest saadud FITS-piltide näitamine ühes FITS-i näitaja aknas, mitte aga igale kaamerale eraldatud kaartidel.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Display opened FITS images in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each file.
et: Kõigist avatud FITS-piltide näitamine ühes FITS-i näitaja aknas, mitte aga igale failile eraldatud kaartidel.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image
et: FITS-i näitaja akna toomise esiplaanile uue pildi saamisel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Focus on receiving an image
et: Fookus pildi saamisel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS)
en: Make FITS Viewer window independent from KStars
et: FITS-i näitaja akna muutmine KStarsist sõltumatuks

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Processing
et: Töötlemine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Always apply auto stretch to images in FITS Viewer
et: FITS-i näitajas rakendatakse piltidele alati automaatset venitamist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: Auto WCS
et: Automaatne WCS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: Process 3D (RGB) FITS images. If unchecked, only first channel is processed.
et: 3D (RGB) FITS-i piltide töötlemine. Märkimata jätmisel töödeldakse ainult esimest kanalit.

en: Pixel Values
et: Piksliväärtused

en: Couldn't initialize the OpenGL context.
et: OpenGL-i konteksti initsialiseerimine nurjus.

en: Maximum Value on the graph
et: Graafiku maksimumväärtus

en: Sets the Minimum Value on the graph
et: Graafikule minimaalse väärtuse määramine

en: Sets the Maximum Value on the graph
et: Graafikule maksimaalse väärtuse määramine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Max
et: Maks

en: Minimum Value on the graph
et: Graafiku minimaalne väärtus

en: AutoScale
et: Automaatne skaala

en: Hides and shows the scaling side panel
et: Skaleerimise külgpaneeli peitmine ja näitamine

en: Changes the type of selection
et: Valiku tüübi muutmine

en: Item
et: Element

en: Selected
et: Valitud

en: Selects the Vertical Value
et: Vertikaalse väärtuse valimine

en: Selects the Horizontal Value
et: Horisontaalse väärtuse valimine

en: Vertical:
et: Vertikaalne:

en: Horizontal:
et: Horisontaalne:

en: Changes the color scheme
et: Värviskeemi muutmine

en: Max: %1
et: Maks: %1

en: Selected Pixel: (%1, %2): %3
et: Valitud piksel: (%1, %2): %3

en: Star %1:
et: Täht %1:

en: Star %1
et: Täht %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Mean
et: Keskmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Std. Dev
et: Standardhälve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
et: Kuva

en: Cache
et: Puhver

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
et: Allikad

en: HiPS Update
et: HiPS-i uuendamine

en: Downloading HiPS sources...
et: HiPS allikate allalaadimine ...

en: Error downloading HiPS sources: %1
et: Tõrge iPS-i allikate allalaadimisel: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSNetCache)
en: Cache space on hard disk used to store HiPS images.
et: HiPS-piltide salvestamiseks mõeldud kõvaketta puhvri maht.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSMemoryCache)
en: Cache space in RAM used to store HiPS images.
et: HiPS-piltide salvestamiseks mõeldud mälu maht.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Memory:
et: Mälu:

en: Could not connect to the Web Manager
et: Ühendumine veebihalduriga nurjus

en: Invalid response from Web Manager
et: Vigane vastus veebihaldurilt

en: Web Manager Status: Online
et: Veebihalduri olek: võrgus

en: Active Profile: %1
et: Aktiivne profiil: %1

en: Web Manager Status: Offline
et: Veebihalduri olek: pole võrgus

en: Web Manager Status:
et: Veebihalduri olek:

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2 to JPEG.
et: dcraw ja cjpeg jäid leidmaa. Palun paigalda need tööriistad, et teisendada CR2 JPEG-ks.

en: Label already exists. Label must be unique.
et: Nimi on juba olemas. Nimi peab olema unikaalne.

en: Failed to add new driver. Is the label unique?
et: Uue draiveri lisamine nurjus. Kas nimi on ikka unikaalne?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
et: Draiver:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
et: Tähis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
et: Lisa uus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>KStars must be restarted for new drivers to take effect.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>Uute draiverite rakendamiseks tuleb KStars taaskäivitada.</p></body></html>

en: Driver %1 is already running, do you want to restart it?
et: Draiver %1 juba töötab. Kas käivitada see uuesti?

en: Cannot start INDI server: port error.
et: INDI serveri käivitamine nurjus: pordi viga.

en: Invalid port entry: %1
et: Vigane pordikirje: %1

en: Connected to INDI server
et: Ühendatud INDI serveriga

en: Failed to open INDI Driver file: %1
et: INDI draiveri faili avamine nurjus: %1

en: Error: the port number is invalid.
et: Viga: pordi number ei sobi.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
et: Server: %1 port: %2 on juba olemas.

en: You need to disconnect the client before removing it.
et: Klient tuleb enne eemaldamist lahti ühendada.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
et: Kas tõesti eemaldada %1 klient?

en: Unable to write to file 'indihosts.xml'
    Any changes to INDI hosts configurations will not be saved.
et: Faili 'indihosts.xml' kirjutamine nurjus
    Ühtegi INDI masinate seadistustesse tehtud muudatust ei salvestata.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
et: Seadmehaldur

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
et: Kohalik/Server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
et: Seade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
et: Režiim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
et: Serveri logi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
et: Kohalik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
et: Käivita teenus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
et: Peata teenus

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
et: Klient

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
et: Masinad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
et: Muuda...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
et: Ühendus

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
et: Praegu ei tööta ükski INDI seade. Teenuse käivitamiseks vali palun seadmehaldurist (seadmete menüüs) vajalikud seadmed.

en: Video Recording Stopped
et: Video salvestamine lõppes

en: Video Recording Started
et: Video salvestamine algas

en: %1 file saved to %2
et: %1 fail salvestati asukohta %2

en: Image file is received
et: Saadi pildifail

en: %1 Preview
et: %1 eelvaatlus

en: Moving clockwise
et: Liigutamine päripäeva

en: Moving counter clockwise
et: Liigutamine vastupäeva

en: Add Host
et: Lisa server

en: Modify Host
et: Muuda serverit

en: INDI DATA STREAM
et: INDI ANDMEVOOG

en: Cannot open file %1 for reading
et: Faili %1 avamine lugemiseks nurjus

en: Not enough memory for file %1
et: Failile %1 napib mälu

en: INDI Server Message
et: INDI serveri teade

en: Mount is slewing to target location
et: Monteering lohistatakse sihtkohta

en: Mount arrived at target location
et: Monteering jõudis sihtkohta

en: Warning! Looking at the Sun without proper protection can lead to irreversible eye damage!
et: Hoiatus! Ilma kohase kaitseta Päikesesse vaatamine võib põhjustada parandamatuid silmakahjustusi!

en: Sun Warning
et: Hoiatus Päikese eest

en: Requested altitude is below the horizon. Are you sure you want to proceed?
et: Soovitud kõrgus asub allpool horisonti. Kas tõesti jätkata?

en: Telescope Motion
et: Teleskoobi liikumine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Time
et: Aeg

en: Enable binary data transfer from this property to KStars and vice-versa.
et: Binaarandmete ülekande lubamine sellest omadusest KStarsi ja vastupidi.

en: Upload
et: Laadi üles

en: GPS Location
et: GPS-i asukoht

en: Data file saved to %1
et: Andmefail salvestati asukohta %1

en: Driver %1 failed to start on the remote INDI server.
et: Draiveri %1 käivitamine INDI kaugserveris nurjus.

en: Internal or external INDI server?
et: Sisemine või väline INDI server?

en: Internal or external INDI drivers?
et: Sisemised või välised INDI draiverid?

en: You need to restart KStars for this change to take effect.
et: Muudatuse rakendamiseks tuleb KStars uuesti käivitada.

en: %1 is not a valid INDI server binary.
et: %1 ei ole korrektne INDI serveri binaarfail.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiServerIsInternal)
en: INDI Server binary is internal to the application bundle
et: INDI serveri binaarfail on rakendusekimbusisene

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
et: Vaikimisi INDI videoport

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiServer)
en: Path to the indiserver binary
et: INDI serveri binaarfaili asukoht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiDriversAreInternal)
en: INDI Drivers are internal to the application bundle
et: INDI draiverid on rakendusekimbusisesed

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
et: Siin saab määrata, kuhu salvestatakse hõivatud ja allalaaditud FITS.pildid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
et: FITS-i vaikekataloog:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, autoGroup)
en: Select time and location synchronization settings between KStars and INDI Devices
et: KStarsi ja INDI seadmete aja ja asukoha sünkroonimise seadistused

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoGroup)
en: Time && Location Updates
et: Aja ja asukoha uuendamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useKStarsSource)
en: <html><head/><body><p>KStars is the master source for time and location settings. All INDI devices time and locations settings are synchronized to KStars settings.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>KStars on aja- ja asukohaseadistuste algallikas. Kõik INDI seadmete aja- ja asukohaseadistused sünkroonitakse KStarsi seadistustega.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Enable time synchronization upon connection between KStars and INDI
et: Aja sünkroonimise lubamine KStarsi ja INDI ühenduse loomisel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Synchronize KStars date and time automatically from the update source.
et: KStarsi kuupäeva ja kellaaja automaatne sünkroniseerimine uuendamisallika põhjal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Enable geographic location synchronization upon connection between KStars and INDI
et: Geograafilise asukoha sünkroonimise lubamine KStarsi ja INDI ühenduse loomisel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Location
et: Asukoht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useGPSSource)
en: <html><head/><body><p>GPS driver is the master source of time and location settings. KStars time and location settings are synchronized with GPS settings.</p></body></html>
et: <html><head/><body><p>GPS-i draiver on aja- ja asukohaseadistuste algallikas. KStarsi aja- ja asukohaseadistused sünkroonitakse GPS-i seadistustega.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify range of ports that INDI Server will bind to when starting new drivers
et: Siin saab määrata pordivahemiku, millega INDI server seondub uute draiverite käivitamisel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
et: Teleskoobi positsiooni näitamine taevakaardil

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
et: Teleskoobitähise näitamine taevakaardil teleskoobi liikumise jälgimiseks üle taeva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: &Telescope crosshair
et: :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI) i18n: ectx: whatsthis, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: Show INDI messages as desktop notifications instead of dialogs.
et: INDI teadete näitamine dialoogi asemel töölaua märguannetena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI)
en: Message notifications
et: Teadete märguanded

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, recordingOptions)
en: Recording Options
et: Salvestamise valikud

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordDurationR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, durationSpin)
en: Record stream for specified duration in seconds
et: Voo salvestamine määratud kestuse jooksul sekundites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Record:
et: Salvestamine:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
et: Esitus/Paus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordFramesR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, framesSpin)
en: Record stream until this many frames are captured
et: Voo salvestamine, kuni määratud arv kaadreid on tehtud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordFramesR)
en: Frames
et: Kaadrid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Record stream until manually stopped
et: Voo salvestamine kuni käsitsi peatamiseni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Until Stopped
et: Kuni peatamiseni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File name
et: Failinimi

en: INDI server failed to start: %1
et: INDI serveri käivitumine nurjus: %1

en: Driver %1 was not found on the system. Please make sure the package that provides the '%1' binary is installed.
et: Süsteemist ei leitud draiverit %1. Palun kontrolli, kas pakett, milles leidub binaarfail "%1", on ikka paigaldatud.

en: INDI Driver <b>%1</b> crashed. Restart it?
et: INDI draiverit <b>%1</b> tabas krahh. Kas käivitada see uuesti?

en: Driver crash
et: Draiverit tabas krahh

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
et: Videovoog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recordB)
en: Start recording
et: Alusta salvestamist

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Recording options
et: Salvestamise valikud

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: Zoom level
et: Suurendustase

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetFrameDurationSpin)
en: Video frame duration in seconds
et: Videokaadri kestus sekundites

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, changeFPSB)
en: Apply FPS and restart stream
et: FPS-i rakendamine ja voo taaskäivitamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, avgFPS)
en: Average FPS
et: Keskmine FPS

en: Stop recording
et: Peata salvestamine

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
et: Teleskoobinõustaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
et: &Loobu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
et: &Tagasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: Welcome to the <b>KStars Telescope Setup Wizard</b>
    <br><br>
    This Wizard will help you to connect to your telescope and control it from KStars. You will be asked to verify some basic information.
    <br>
    <br>You can get extended information on telescope support in KStars by pressing the <tt>help</tt> button at any point during the Wizard.
    <br><br>
    Please click next to continue.
et: <b>KStarsi teleskoobi ülesseadmise nõustaja tervitab sind!</b> 
    <br><br>
    See nõustaja aitab sul ühendada oma teleskoobi ja juhtida seda KStarsist. Selleks tuleb teatud asjad kindlaks määrata.
    <br>
    <br>Põhjaliku info selle kohta, kuidas KStars teleskoope toetab, leiab siis, kui klõpsata nõustajas mis tahes hetkel nupule <tt>abi</tt>.
    <br><br>
    Palun vajuta jätkamiseks nupule 'Järgmine'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
et: <h3>1. Teleskoobi mudel</h3>
    
    Palun vali allolevast nimekirjast oma teleskoobi mudel ja klõpsa seejärel nupule 'Järgmine'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
et: <b>Vihje</b>
    <br>Mõned mitte-Meade'i teleskoobid toetavad LX200 käsustiku alamkäsustikku. Selliste seadmete juhtimiseks vali <tt>LX200 tavaline</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
et: <h3>2. Teleskoobi seadistamine</h3>
    
    Enne seda, kui teleskoopi edukalt KStarsist juhtida, peab selle paigaldus olema korrektne. Kuidas see käib, leiad oma teleskoobi käsiraamatust.
    <br><br>
    Eduka paigalduse järel ühenda teleskoobi RS232 liides enda arvuti jada- või USB porti. 
    <br><br><br>Klõpsa jätkamiseks nupule 'Järgmine'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
et: <h3>3. Kohalike seadistuste kontrollimine</h3>
    
    Kontrolli, kas alltoodud aeg, kuupäev ja asukoht on korrektne. Kui midagi on valesti, saad muutusi teha nuppudega <tt>Määra aeg</tt> ja <tt>Määra asukoht</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
et: <b>Asukoht</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
et: <b>Aeg</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
et: <b>Kuupäev</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
et: Sea aeg...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
et: Määra asukoht...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portPageLabel)
en: <h3>4. Determine Connection Port</h3>
    
    Enter the port number your telescope is connected to. If you only have one serial port in your computer, the port is usually <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>If you are unsure about the port number, you can leave the field empty and KStars will try to scan the ports for attached telescopes. Beware that the autoscan process might take a few minutes to complete.
et: <h3>4. Ühenduspordi määramine</h3>
    
    Sisesta port, kuhu teleskoop on ühendatud. Kui arvutil on ainult üks jadaport, on see tavaliselt <tt>/dev/ttyUSB0</tt> 
    <br><br>Kui sa ei ole kindel, võid jätta välja tühjaks ning KStars uurib ise porte, püüdes leida ühendatud teleskoopi. Arvesta, et selline skaneerimine võib võtta päris mitu head minutit.

en: Are you sure you want to cancel?
et: Kas tõesti loobuda?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
et: Palun oota, kuni KStars uurib kommunikatsiooniporte võimalike ühendatud teleskoopide leidmiseks.
    Selleks võib kuluda mitu minutit.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
et: Palun oota - KStars püüab võtta ühendust teleskoobiga...

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
et: Vabandust, KStars ei suutnud leida ühtegi ühendatud teleskoopi. Palun kontrolli asi üle ja proovi uuesti.

en: Telescope Wizard completed successfully.
et: Teleskoobinõustaja lõpetas edukalt töö.

en: Rise time: %1
et: Tõusuaeg: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
et: Loojanguaeg: %1

en: No rise time: Circumpolar
et: Tõusuaeg puudub: pooluselähedane

en: No set time: Circumpolar
et: Loojanguaeg puudub: pooluselähedane

en: No rise time: Never rises
et: Tõusuaeg puudub: ei tõuse kunagi

en: No set time: Never rises
et: Loojanguaeg puudub: ei tõuse kunagi

en: Transit time: %1
et: Kulminatsiooni aeg: %1

en: Empty sky
et: Tühi taevas

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
et: Näita SDSS kujutist

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
et: Näita DSS kujutist

en: star
et: täht

en: Solar system object
et: Päikesesüsteemi objekt

en: satellite
et: satelliit

en: Velocity: %1 km/s
et: Kiirus: %1 km/s

en: Altitude: %1 km
et: Kõrgus: %1 km

en: Range: %1 km
et: Vahemik: %1 km

en: Center && Track
et: Fokuseeri && jälgi

en: Angular Distance To...            [
et: Nurkkaugus...            [

en: Starhop from here to...
et: Täherännak siit kuni...

en: Remove Label
et: Eemalda tähis

en: Attach Label
et: Lisa tähis

en: supernova
et: supernoova

en: Select this object
et: Vali see objekt

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
et: Üksikasjad

en: Copy Coordinates
et: Kopeeri koordinaadid

en: Remove From Observing WishList
et: Eemalda vaatlemissoovide seast

en: Add to Observing WishList
et: Lisa vaatlemissoovidesse

en: Remove Trail
et: Eemalda liikumise jälg

en: Add Trail
et: Lisa liikumise jälg

en: View in XPlanet
et: Vaata XPlanet'is

en: View in What's Interesting
et: Vaata tööriistas Mida huvitavat on vaadata

en: Image Resources
et: Pildiressursid

en: Remove From Local Catalog
et: Eemalda kohalikust kataloogist

[ctx: Synchronize mount to target]
en: Sync
et: Sünkrooni

en: Find Telescope
et: Otsi teleskoopi

en: Stop &Tracking
et: Pea&ta jälgimine

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
et: Aja infokasti asukoht.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
et: Aja infokasti koordinaadid ekraanil.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
et: Fookuse infokasti asukoht.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
et: Fookuse infokasti koordinaadid ekraanil.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
et: Geograafilise asukoha infokasti asukoht.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
et: Geograafilise asukoha infokasti koordinaadid ekraanil.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
et: Kas aja infokast on "varjatud" olekus?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
et: Kui see on tõene, näitab aja infokast ainult andmete ülemist rida.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
et: Kas fookuse infokast on "varjatud" olekus?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
et: Kui see on tõene, näitab fookuse infokast ainult andmete ülemist rida.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
et: Kas geograafilise asukoha infokast on "varjatud" olekus?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
et: Kui see on tõene, näitab geograafilise asukoha infokast ainult andmete ülemist rida.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
et: Metavalik kõigi infokastide näitamise lülitamiseks

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
et: Kõigi kolme infokasti näitamise lülitamine.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
et: Kas näidata aja infokasti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
et: Aja infokasti näitamise lülitamine.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
et: Kas näidata fookuse infokasti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
et: Fookuse infokasti näitamise lülitamine.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
et: Kas näidata geograafilise asukoha infokasti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
et: Geograafilise asukoha infokasti näitamise lülitamine.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
et: Aja infokasti ankru lipp

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyTimeBox), group (GUI)
en: Is the Time InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
et: Kas aja infokast on ankurdatud akna serva? 0 = ei ole ankurdatud; 1 = ankurdatud paremale servale; 2 = ankurdatud alumisele servale; 3 = ankurdatud alumisele ja paremale servale.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Is the Focus InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
et: Kas fookuse infokast on ankurdatud akna serva? 0 = ei ole ankurdatud; 1 = ankurdatud paremale servale; 2 = ankurdatud alumisele servale; 3 = ankurdatud alumisele ja paremale servale.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
et: Geograafilise asukoha infokasti ankru lipp

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Is the Geographic Location InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
et: Kas geograafilise asukoha infokast on ankurdatud akna serva? 0 = ei ole ankurdatud; 1 = ankurdatud paremale servale; 2 = ankurdatud alumisele servale; 3 = ankurdatud alumisele ja paremale servale.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
et: Kas näidata olekuriba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
et: Olekuriba näitamise lülitamine.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
et: Kas näidata olekuribal kõrguse/asimuudi koordinaate?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
et: Hiirekursori horisontaalkoordinaatide olekuribal näitamise lülitamine.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
et: Kas näidata otsetõusu/käände koordinaate olekuribal?

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Display J2000.0 RA/Dec coordinates in the statusbar?
et: Kas näidata J2000.0 otsetõusu/käände koordinaate olekuribal?

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSensorFOV), group (GUI)
en: Display CCD sensor angular size on the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil CCD sensori nurksuurust?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
et: Peaakna laius pikslites

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
et: Peaakna kõrgus pikslites

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
et: Kas käivitada KStarsi käivitamisel seadistamisnõustaja?

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentTheme), group (GUI)
en: Current application theme
et: Rakenduse praegune teema

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
et: Defineeritud kohandatud objektide kataloogide failinimed.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: List of the filenames of custom object catalogs.
et: Kohandatud objektide kataloogide failinimede nimekiri.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
et: Kohandatud objektide kataloogide näitamise lülitite nimekiri.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
et: Kõigi kohandatud objektide kataloogide näitamise lülitite täisarvude nimekiri (iga nullist erinev väärtus tähendab, et seda kataloogi tuleb näidata).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List for displaying custom object catalogs.
et: Kohandatud objektide kataloogide näitamise nimekiri.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List of names for which custom catalogs are to be displayed.
et: Nimede loend, mille puhul näidatakse kohandatud katalooge.

note: i18n: ectx: label, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Resolve names using online services.
et: Nimede otsimine võrguteenustest.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Names of objects entered into the find dialog are resolved using online services and stored in the database. This option also toggles the display of such resolved objects on the sky map.
et: Otsimisdialoogi kirjutatud nimedele leitakse vaste võrguteenustes ja see salvestatakse andmebaasi. Samuti lülitab see valik selliselt tuvastatud objektide kuvamist taevakaardil.

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowWidth), group (indi)
en: INDI window width
et: INDI akna laius

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowHeight), group (indi)
en: INDI window height
et: INDI akna kõrgus

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
et: Kas uuendada automaatselt geograafilist asukohta?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
et: Kas uuendada automaatselt kellaaega ja kuupäeva?

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowINDI), group (indi)
en: Make INDI Control Panel window independent of KStars main window
et: INDI juhtimiskeskuse aken muudetakse KStarsi peaaknast sõltumatuks.

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
et: Kas joonistada taevakaardile ristiga teleskoobi positsioon?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
et: Risti näitamise lülitamine, mis paikneb KStarsi taevakaardil teleskoobi positsioonis.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
et: Kas näidata INDI teateid olekuribal?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
et: INDI teadete KStarsi olekuribal näitamise lülitamine.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFocusImages), group (indi)
en: Save autofocus images on disk?
et: Kas salvestada automaatse fokuseerimise pildid kettale?

note: i18n: ectx: label, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: INDI message notifications
et: INDI teadete märguanded

note: i18n: ectx: label, entry (useKStarsSource), group (indi)
en: Use KStars time and location for synchronization?
et: Kas kasutada sünkroonimiseks KStarsi aega ja asukohta?

note: i18n: ectx: label, entry (useGPSSource), group (indi)
en: Use GPS time and location for synchronization?
et: Kas kasutada sünkroonimiseks GPS-i aega ja asukohta?

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
et: FITS-i vaikekataloog

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
et: Salvestatud FITS-failide vaikimisi asukoht

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
et: INDI serveri algusport

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports starting from this port
et: INDI server püüab seonduda portidega alates sellest pordist

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
et: INDI serveri lõpp-port

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports ending with this port
et: INDI server püüab seonduda portidega kuni selle pordini

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
et: INDI serveri binaarfaili asukoht

note: i18n: ectx: label, entry (INDIHubAgent), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (INDIHubAgent), group (indi)
en: PATH to indihub-agent binary
et: indihub-agent'i binaarfaili asukoht

note: i18n: ectx: label, entry (indiServerIsInternal), group (indi)
en: Internal or External INDI Server?
et: Sisemine või väline INDI server?

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
et: INDI draiverite kataloogi asukoht

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversAreInternal), group (indi)
en: Internal or External Astrometry Solver?
et: Sisemine või väline Astrometry lahendaja?

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowWidth), group (indi)
en: Video streaming window width
et: Videovoo akna laius

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowHeight), group (indi)
en: Video streaming window height
et: Videovoo akna kõrgus

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFocuserLogging), group (indi)
en: Enable INDI Focuser logging
et: INDI fokuseerija logimise lubamine

note: i18n: ectx: label, entry (INDICCDLogging), group (indi)
en: Enable INDI CCD logging
et: INDI CCD logimise lubamine

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFilterWheelLogging), group (indi)
en: Enable INDI Filter Wheel logging
et: INDI ratasfiltri logimise lubamine

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWeatherLogging), group (indi)
en: Enable INDI Weather logging
et: INDI ilma logimise lubamine

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAuxiliaryLogging), group (indi)
en: Enable INDI Auxiliary logging
et: INDI lisaseadmete logimise lubamine

note: i18n: ectx: label, entry (INDIGPSLogging), group (indi)
en: Enable INDI GPS logging
et: INDI GPS-i logimise lubamine

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAOLogging), group (indi)
en: Enable INDI Adaptive Optics logging
et: INDI adaptiivoptika logimise lubamine

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
et: Geograafilise asukoha linnanimi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
et: Aktiivse geograafilise asukoha linnanimi.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
et: Geograafilise asukoha provintsi/maakonna nimi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProvinceName), group (Location)
en: The Province name of the current geographic location. This is the name of the state for locations in the U. S.
et: Aktiivse geograafilise asukoha provintsi/maakonna nimi. USA puhul tähendab see näiteks osariigi nime.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
et: Geograafilise asukoha riiginimi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
et: Aktiivse geograafilise asukoha riiginimi.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
et: Geograafiline pikkus kraadides.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
et: Aktiivse geograafilise asukoha pikkus kraadides.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
et: Geograafiline laius kraadides.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
et: Aktiivse geograafilise asukoha laius kraadides.

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
et: Geograafilise asukoha kõrgus merepinnast meetrites.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
et: Geograafilise asukoha ajavööndi nime tundides.

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
et: Geograafilise asukoha puhul kasutatava dekreediaja kahetäheline kood.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
et: Kahetäheline kood, mis määrab kuupäevad, mil dekreediaeg algab ja lõpeb (neid reegleid näeb, kui klõpsata geograafilise asukoha aknas nupule "Selgita dekreediaja reegleid").

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
et: Kas näidata fookuse asukoha muutumisel animeeritud lohistamise jälge?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: If true, focus changes will cause the sky to visibly spin to the new position. Otherwise, the display will "snap" instantly to the new position.
et: Kui see on tõene, näidatakse fookuse muutmisel, kuidas taevas keerleb, vastasel juhul liigub vaade kohe uuele fookusele.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: Select objects on left click?
et: Kas valida objekte vasakklõpsuga?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: If true, clicking on the skymap will select the closest object and highlights it.
et: Märkimise korral valib klõps taevakaardile lähima objekti ja tõstab selle esile.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Select default Skymap cursor?
et: Kas valida taevakaardi vaikimisi kursor?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Type of cursor when exploring the sky map.
et: Kursori tüüp taevakaardi uurimisel.

note: i18n: ectx: label, entry (FOVNames), group (View)
en: Name of selected FOV indicators
et: Valitud vaatevälja indikaatori nimi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FOVNames), group (View)
en: The names of the currently selected field-of-view indicators. The list of defined FOV indicator names is listed in the "Settings|FOV Symbols" menu.
et: Aktiivsete/valitud vaatevälja indikaatorite nimed. Defineeritud vaatevälja indikaatorite nimede nimekirja näeb menüüs "Seadistused|Vaatevälja indikaatorid".

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
et: Kas sulandada planeedi liikumisjälg taustavärviga?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
et: Kui see on tõene, sulandub Päikesesüsteemi objektide liikumisjälg ühte taevatausta värviga.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
et: Fookuse asukoha otsetõus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRA), group (View)
en: The right ascension of the initial focus position of the sky map, in decimal hours. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
et: Taevakaardi algse fookuse asukoha otsetõus tundides. See väärtus on muutuv ja lähtestatakse programmi iga sulgemise ajal.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
et: Fookuse asukoha kääne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDec), group (View)
en: The declination of the initial focus position of the sky map, in decimal degrees. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
et: Taevakaardi algse fookuse asukoha kääne kraadides. See väärtus on muutuv ja lähtestatakse programmi iga sulgemise ajal.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
et: Fokuseeritud objekti nimi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusObject), group (View)
en: The name of the object that should be centered and tracked on startup. If no object should be centered, set to "nothing". This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
et: Objekti nimi, millele käivitamisel fokuseeritakse ja mida asutakse jälgima. Kui ei fokuseerita ühtegi objekti, on väärtuseks "nothing". See väärtus on muutuv ja lähtestatakse programmi iga sulgemise ajal.

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
et: Kas lubada jälgimine?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IsTracking), group (View)
en: True if the skymap should track on its initial position on startup. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
et: Kui on tõene, hakatakse taevakaardil jälgima käivitamisel fokuseeritavat asukohta. See väärtus on muutuv ja lähtestatakse programmi iga sulgemise ajal.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
et: Kas peita liikumise ajal objektid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
et: See määrab, kas KStars peidab sujuvama liikumise huvides vaate liigutamise ajal teatud objektid.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
et: Kas peita liikumise ajal tähtkujude piirjooned?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse vaate liigutamisel tähtkujude piirjooned.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
et: Kas peita tähtkujude nimikujutised liikumise ajal?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse kaardi liigutamisel tähtkujude nimikujutised.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
et: Taevakultuur

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
et: Taevakultuuri valik.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
et: Kas peita tähtkujude nimed liikumise ajal?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse kaardi liigutamisel tähtkujude nimed.

note: i18n: ectx: label, entry (HideGrids), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Hide coordinate grids while moving?
et: Kas peita koordinaadistikud liikumise ajal?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideGrids), group (View)
en: Toggle whether the coordinate grids are hidden while the display is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse kaardi liigutamisel koordinaadistikud.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
et: Kas peita Linnutee kontuur liikumise ajal?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse kaardi liigutamisel Linnutee kontuur.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
et: Kas peita lisaobjektid liikumise ajal?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse vaate liikumise ajal lisaobjektid.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
et: Kas peita Päikesesüsteemi objektid liikumise ajal?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse vaate liigutamisel kõik Päikesesüsteemi objektid.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
et: Kas peita liikumise ajal tuhmid tähed?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse vaate liigutamisel tuhmimaid tähti.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
et: Kas peita liikumise ajal objektide tähised?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse vaate liikumise ajal nimetähised.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil asteroide?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil asteroide.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil asteroidide nimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil asteroidide nimetähiseid.

note: i18n: ectx: label, entry (OrbitalElementsAutoUpdate), group (View)
en: Update orbital elements for comets and asteroids from online sources on startup.
et: Komeetide ja asteroidide orbiidiandmete uuendamine võrguallikatest käivitamisel.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil komeete?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil komeete.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Draw comet comas in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil komeetide koomat?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Toggle whether comet comas are drawn in the sky map.
et: Lülitamine, kas näidata taevakaardil komeetide koomat.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil komeetide nimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil komeetide nimetähiseid.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil supernoovasid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil supernoovasid.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Label Supernova Names in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil supernoovade nimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Toggle whether supernova name labels are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil supernoovade nimetähiseid.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap
et: Taevakaardil näidatavate supernoovaside heleduse piirangu määramine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap.
et: Taevakaardil näidatavate supernoovaside heleduse piirangu määramine.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Show supernova alerts?
et: Kas näidata supernoovahäireid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Toggle supernova alerts.
et: Supernoovahäirete lülitamine.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted
et: Heledus, mille puhul antakse supernoovahäire

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted.
et: Heledus, mille puhul antakse supernoovahäire.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil tähtkujude piirjooni?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil tähtkujude piirjooni.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
et: Kas tõsta taevakaardil esile keskse tähtkuju piirjoon?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
et: Sisselülitamisel tõstetakse taevakaardil esile tähtkuju piirjoon, mis asub fookuses.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil tähtkujude nimikujutusi?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil tähtkujude nimikujutisi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Draw constellation art in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil tähtkujude kunstilisi kujutisi?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Toggle whether constellation art drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil tähtkujude kunstilisi kujutisi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil tähtkujude nimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil tähtkujude nimetähiseid.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Päikesesüsteemi väliseid objekte?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Päikesesüsteemi väliseid objekte.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil ekliptikat?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil ekliptikat.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil ekvaatorit?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil taevaekvaatorit.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSelectGrid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Draw grids according to active coordinate system?
et: Kas joonistada alusvõrgud vastavalt aktiivsele koordinaatide süsteemile?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoSelectGrid), group (View)
en: Coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
et: Koordinaadistikke uuendatakse automaatselt vastavalt aktiivsele koordinaatide süsteemile.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Draw equatorial coordinate grid in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil ekvaatorilist koordinaadistikku?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Toggle whether the equatorial coordinate grid is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil ekvaatorilist koordinaadistikku.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Draw horizontal coordinate grid in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil horisondilist koordinaadistikku?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Toggle whether the horizontal coordinate grid is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil horisondilist koordinaadistikku.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Draw local meridian line in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil kohalikku meridiaani?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Toggle whether the local meridian line is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil kohaliku pikkuskraadi joont.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil läbipaistmatut maapinda?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
et: Sisselülitamisel näidatakse horisondi alla jäävat piirkonda läbipaistmatuna.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil horisonti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil horisonti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil lippe?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil lippe.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Päikesesüsteemi väliseid lisaobjekte?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil lisaobjekte.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Linnutee kontuuri?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Linnutee kontuuri.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
et: Kas täita Linnutee kontuur? (väär tähendab ainult kontuuri näitamist)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is filled. When this option is false, the Milky Way is shown as an outline.
et: Määrab, kas täita Linnutee kontuur. Kui see on väär, näidatakse Linnuteed ainult kontuurina.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
et: Metavalik kõigile taevakaardi planeetidele.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
et: Metavalik, mis määrab, kas taevakaardil näidatakse kõiki planeete, Päikest ja Kuud.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil planeete piltidena?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse planeete, Päikest ja Kuud taevakaardil pildina.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil planeetide nimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil näidataks kõigi planeetide, Päikese ja Kuu nimetähiseid.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Päikest?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Päikest.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Kuud?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Kuud.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Merkuuri?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Merkuuri.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Veenust?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Veenust.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Marssi?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Marssi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Jupiteri?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Jupiteri.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Saturni?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Saturni.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
et: Kas näidata teavakaardil Uraani?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Uraani.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Neptuuni?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Neptuuni.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Pluutot?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Pluutot.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil tähti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil tähti.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil tähtede magnituudi?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil tähtede magnituudi- ehk heledusetähiseid.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil tähtede nimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil tähtede nimetähiseid.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Päikesesüsteemi väliste objektide magnituudi?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Päikesesüsteemi väliste objektide magnituudi- ehk heledusetähiseid.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Label deep-sky objects in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil Päikesesüsteemi väliste objektide nimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object name labels are shown in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Päikesesüsteemi väliste objektide nimetähiseid.

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
et: Lohistamisrežiimi käivitamise minimaalne ajaskaala

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
et: Ajaskaala, mille ületamisel käivitatakse alati lohistamisrežiim.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
et: Infokastide tausta täitmise režiim

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
et: Infokastide tausta täitmise režiim: 0="taust puudub"; 1="poolläbipaistev taust"; 2="läbipaistmatu taust"

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
et: Projektsiooni vastendusalgoritm

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
et: Algoritm projektsiooni vastendamiseks.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
et: Kas kasutada lühendatud tähtkujunimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
et: Tähtkujunimede ametlike IAU lühendite kasutamine.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
et: Kas kasutada ladinakeelseid tähtkujunimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
et: Ladinakeelsete tähtkujunimede kasutamine.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
et: Kas kasutada emakeelseid tähtkujunimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
et: Emakeelsete tähtkujunimede kasutamine (kui neid ei ole, siis ladinakeelsete).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
et: Kas kasutada horisondilisi koordinaate?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
et: Taeva näitamine horisondiliste koordinaatidega (kui see on väär, kasutatakse ekvaatorilisi koordinaate).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
et: Kas lisada fokuseeritud objektile automaatselt nimetähis?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
et: Määrab, kas tsentreeritud objektile omistatakse automaatselt nimetähis.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
et: Kas lisada tsentreeritud Päikesesüsteemi objektile automaatselt liikumise jälg?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
et: Määrab, kas tsentreeritud Päikesesüsteemi objektile lisatakse automaatselt liikumise jälg, kuni objekt on tsentreeritud.

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
et: Kas näidata hiire seismajätmisel ajutist silti?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
et: Sisselülitamisel näidatakse hiire seismajätmisel ajutiselt selle all oleva objekti nimetähist.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
et: Kas arvestada atmosfääri refraktsiooni?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
et: Sisselülitamisel arvestatakse objektide asukoha määramisel atmosfääri refraktsiooniga (ainult siis, kui kasutatakse horisondilisi koordinaate).

note: i18n: ectx: label, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Apply relativistic corrections due to the bending of light in sun's gravitational field
et: Relativistlike paranduste rakendamine vastavalt valguse paindumisele päikese gravitatsiooniväljas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Toggle whether corrections due to bending of light around the sun are taken into account
et: Võimaldab määrata, kas arvestada valguse paindumist päikese lähedal või mitte

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
et: Kas kasutada ekraani kuvamisel antialiast?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAntialias), group (View)
en: Toggle whether the sky is rendered using antialiasing. Lines and shapes are smoother with antialiasing, but rendering the screen will take more time.
et: Määrab, kas kasutada taeva renderdamisel antialiast. Antialiase kasutamisel on jooned ja kujundid sujuvamad, aga renderdamine võtab veidi kauem aega.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
et: Suurendustegur pikslites radiaani kohta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
et: Suurendustegur pikslites radiaani kohta.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
et: Asteroidide heleduspiir

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
et: Heledus, mille puhul asteroide veel näidatakse.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
et: Asteroidide nimetähiste tihedus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
et: Määrab kaardil näidatavate asteroidide nimetähiste suhtelise arvu.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
et: Päikesesüsteemi väliste objektide heleduspiir

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
et: Päikesesüsteemi väliste objektide näitamise heleduspiir täissuurenduse korral.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
et: Päikesesüsteemi väliste objektide heleduspiir vähendamisel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
et: Päikesesüsteemi väliste objektide näitamise heleduspiir täisvähenduse korral.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: Show deep-sky objects of unknown magnitude
et: Tundmatu tähesuurusega Päikesesüsteemi väliste objektide näitamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: When enabled, objects whose magnitudes are unknown, or not available to KStars, are drawn irrespective of the faint limits set.
et: Sisselülitamise korral kuvatakse heleduspiirist sõltumata objekte, mille tähesuurus on teadmata või mille tähesuurust vähemalt KStars ei tea.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
et: Tähtede heleduspiir

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
et: Tähtede näitamise heleduspiir täissuurenduse korral.

note: i18n: ectx: label, entry (StarDensity), group (View)
en: Density of stars in the field of view
et: Tähtede tihedus vaateväljas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarDensity), group (View)
en: Sets the density of stars in the field of view
et: Tähtede tiheduse määramine vaateväljas

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
et: Tähtede heleduspiir vähendamisel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
et: Tähtede näitamise heleduspiir täisvähendusel.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
et: Tähtede heleduspiir lohistamisel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
et: Tähtede näitamise heleduspiir kaardi liikumisel (kasutatakse ainult siis, kui tuhmimate tähtede peitmise kaardi liikumisel on sisse lülitatud).

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
et: Tähtede nimetähiste ja/või magnituudi suhteline tihedus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
et: Tähtede nime- ja magnituuditähiste näitamise suhteline tihedus.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: Relative density for deep-sky object name labels and/or magnitudes
et: Päikesesüsteemi väliste objektide nimetähiste ja/või magnituudi suhteline tihedus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing deep-sky object name and magnitude labels.
et: Päikesesüsteemi väliste objektide nime- ja magnituuditähiste näitamise suhteline tihedus.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: Show long names in deep-sky object name labels?
et: Kas näidata Päikesesüsteemi väliste objektide nimesiltidel pikki nimesid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: If true, long names (common names) for deep-sky objects are shown in the labels.
et: Sisselülitamise korral näidatakse Päikesesüsteemi väliste objektide nimesiltidel pikki nimesid.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
et: Tähiste fondi suurus

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
et: Maks. kaugus komeedinimede näitamiseks a-ü-des

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
et: Maks. kaugus Päikesest komeetide näitamiseks.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
et: Lülitumine OpenGL-i taustaprogrammile

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGL), group (View)
en: Use experimental OpenGL backend (deprecated).
et: Eksperimentaalse OpenGL taustaprogrammi kasutamine (iganenud).

note: i18n: ectx: label, entry (RunClock), group (View)
en: Run clock
et: Kella töötamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RunClock), group (View)
en: The state of the clock (running or not)
et: Kella olek (töötab või mitte)

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
et: Sümbolite kasutamine vaatlusnimekirja objektide tähistamiseks

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
et: Vaatlusnimekirja objektid tõstetakse kaardil sümboliga esile.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
et: Teksti kasutamine vaatlusnimekiri objektide tähistamiseks

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
et: Vaatlusnimekirja objektid tõstetakse kaardil värvilise nimetähisega esile.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Digitized Sky Survey imagery in the observing list
et: DSS-piltide eelistamine vaatlusnimekirjas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer DSS imagery while downloading imagery.
et: Vaatlusnimekirjas eelistatakse piltide allalaadimisel DSS-pilte.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Sloan Digital Sky Survey imagery in the observing list
et: SDSS-piltide eelistamine vaatlusnimekirjas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer SDSS imagery while downloading imagery.
et: Vaatlusnimekirjas eelistatakse piltide allalaadimisel SDSS-pilte.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorSchemeFile), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorSchemeFile), group (Colors)
en: The name of the color scheme
et: Värviskeemi nimi

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
et: Tähtede näitamise režiim

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: The method for rendering stars: 0="realistic colors"; 1="solid red"; 2="solid black"; 3="solid white"; 4="solid real colors"
et: Tähtede näitamise režiim: 0="realistlikud värvid"; 1="ühtlane punane"; 2="ühtlane must"; 3="ühtlane valge"; 4="ühtlased realistlikud värvid"

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
et: Tähevärvi küllastustase

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
et: Tähevärvi küllastustase (kasutatav ainult "realistlike värvide" režiimis).

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
et: Nurkkauguse mõõdiku värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
et: Nurkkauguse mõõdiku värv.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
et: Infokastide taustavärv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
et: Infokastide taustavärv.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
et: Infokastide teksti värv hiirega aktiveerimisel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
et: Infokastide teksti värv hiireklõpsuga aktiveerimisel.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
et: Infokastide teksti värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
et: infokastide tavalise teksti värv.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
et: Tähtkujude piirjoonte värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
et: Tähtkujude piirjoonte värv.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
et: Esiletõstetud tähtkuju piirjoone värv

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
et: Tähtkujude nimikujutiste värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
et: Tähtkujude nimikujutiste värv.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
et: Tähtkujude nimede värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
et: Tähtkujunimede värv.

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
et: Põhiilmakaarte värv horisondi kohal

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
et: Põhiilmakaarte tähiste värv.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
et: Ekliptika värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
et: Ekliptika värv.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
et: Ekvaatori värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
et: Ekvaatori värv.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: Color of equatorial coordinate grid lines
et: Ekvaatorilise koordinaadistiku joonte värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: The color for the equatorial coordinate grid lines.
et: Ekvaatorilise koordinaadistiku joonte värv.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: Color of horizontal coordinate grid lines
et: Horisondilise koordinaadistiku joonte värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: The color for the horizontal coordinate grid lines.
et: Horisondilise koordinaadistiku joonte värv.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
et: Lisalinkidega objektide värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
et: Täiendavate URL-linkidega objektide värv.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
et: Horisondi värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
et: Horisondi ja läbipaistmatu maapinna värv.

note: i18n: ectx: label, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: Color of local meridian line
et: Kohaliku meridiaani joone värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: The color for the local meridian line.
et: Kohaliku meridiaani joone värv.

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
et: Linnutee kontuuri värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
et: Linnutee kontuuri värv.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
et: Tähtede nimetähiste värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
et: Tähtede nimetähiste värv.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: Color of deep-sky object name labels
et: Päikesesüsteemi väliste objektide nimetähiste värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: The color for deep-sky object name labels.
et: Päikesesüsteemi väliste objektide nimetähiste värv.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
et: Planeetide nimetähiste värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
et: Päikesesüsteemi objektide nimetähiste värv.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
et: Planeedi liikumise jälje värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
et: Päikesesüsteemi objekti liikumise jälje värv.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
et: Taeva värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
et: Taeva taustavärv.

note: i18n: ectx: label, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: Color Artificial Horizon
et: Tehishorisondi värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: The color for the artificial horizon region.
et: Tehishorisondi piirkonna värv.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
et: Teleskoobisümbolite värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
et: Teleskoobi sihtmärkide sümbolite värv.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
et: Nähtavate satelliitide värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
et: Nähtavate satelliitide värv.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
et: Nähtamatute satelliitide värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
et: Nähtamatute satelliitide värv.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
et: Satelliitide nimetähiste värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
et: Satelliitide nimetähiste värv.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
et: Supernoovade värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
et: Supernoova värv

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
et: Kasutaja lisatud tähiste värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
et: Kasutaja lisatud objektide tähiste värv.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: Color of RA Guide Error
et: OT gideerimise vea värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: The color for RA Guide Error bar in Ekos guide module.
et: OT gideerimise veariba värv Ekose gideerimismoodulis.

note: i18n: ectx: label, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: Color of DEC Guide Error
et: Käände gideerimise vea värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: The color for DEC Guide Error bar in Ekos guide module.
et: Käände gideerimise veariba värv Ekose gideerimismoodulis.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: Color of solver FOV box
et: Lahendaja vaatevälja kasti värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: The color for solver FOV box in Ekos alignment module.
et: Lahendaja vaatevälja kasti värv Ekose joondamismoodulis.

note: i18n: ectx: label, entry (xplanetIsInternal), group (Xplanet)
en: Internal or External XPlanet?
et: Sisemine või väline XPlanet?

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
et: Xplaneti binaarfaili asukoht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
et: Xplaneti binaarfaili asukoht

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Use FIFO file
et: FIFO-faili kasutamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Option to use a FIFO file instead of saving to the hard disk
et: Võimalus kasutada kõvakettale salvestamise asemel FIFO-faili

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: How long to wait for XPlanet before giving up in milliseconds
et: Kui kaua XPlaneti järele oodata, enne kui loobuda, millisekundites

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: How long to pause between frames in the XPlanet Animation
et: Kui pikk on paus kaadrite vahel XPlaneti animatsioonis

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
et: Xplaneti akna laius

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
et: Xplaneti akna kõrgus

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label
et: Tähise näitamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: If true, display a label in the upper right corner.
et: Märkimise korral näidatakse ülemises paremas nurgas nimetähist.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
et: GMT tähise näitamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
et: Kohaliku aja näitamine.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
et: GMT näitamine kohaliku aja asemel.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
et: Planeedi string

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth". Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
et: Tähise teksti esimese rea määramine. Vaikimisi on see "Vaade Maale" või midagi sellist. Kõik kohatäitjad %t asendatakse sihtmärgi nimega, kõik kohatäitja %o algpunkti nimega.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
et: Fondi suurus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
et: Punktisuuruse määramine.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
et: Tähise värv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
et: Tähise värvi määramine.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
et: Kuupäeva vorming

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Specify the format for the date/time label. This format string is passed to strftime(3). The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the locale’s appropriate date and time representation.
et: Kuupäeva/kellaajatähise vormingu määramine. See vormingustring edastatakse funktsioonile strftime(3). Vaikimisi on "%c %Z", mille puhul näidatakse kuupäeva, kellaaega ja ajavööndit vastavalt lokaadis määratud sätetele.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
et: Ülal vasakul

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
et: Ülal paremal

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
et: All paremal

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
et: All vasakul

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Sun Glare
et: Päikesesära

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun. The default value is 28.
et: Sära näitamine Päikese ümber, mille määratud suurusega raadius on Päikesest suurem. Vaikeväärtus on 28.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetRandom), group (Xplanet)
en: Random latitude and longitude
et: Juhuslik pikkus- ja laiuskraad

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetRandom), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetRandom)
en: Place the observer above a random latitude and longitude
et: Vaatleja asetamine juhuslikule pikkus- ja laiuskraadile

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
et: Laiuskraad-Pikkuskraad

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude and latitude
et: Vaatleja asetamine määratud pikkus- ja laiuskraadile

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
et: Geograafiline laius kraadides

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees). The default value is 0.
et: Sihtobjekti renderdamine nii, nagu see paistab (kraadides) määratud laiuskraadil. Vaikeväärtus on 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
et: Geograafiline pikkus kraadides

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees). Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242. The default value is 0.
et: Vaatleja asetamine (kraadides) määratud pikkuskraadile. Pikkuskraad on positiivne itta ja negatiivne läände suundudes, nii et näiteks Los Angelese pikkuskraad on -118 või 242. Vaikeväärtus on 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
et: Projektsioon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetProjection), group (Xplanet)
en: The default is no projection. Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
et: Vaikimisi projektsiooni ei kasutata. Selle valimisel mitmikkehi ei näidata, kuigi varjud siiski joonistatakse.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
et: Tausta kasutamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackground), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image, with the planet to be superimposed upon it. This option is only meaningful with the -projection option. A color may also be supplied.
et: Faili kasutamine taustapildina, kus planeet asetatakse selle peale. See on mõttekas ainult koos võtmega -projection. Määrata võib ka värvi.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
et: Taustapildi kasutamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
et: Faili kasutamine taustapildina.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
et: Taustapildi asukoht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
et: Taustapildi asukoht.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
et: Taustavärvi kasutamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
et: Värvi kasutamine taustana.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
et: Taustavärv

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
et: Taustavärv.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet)
en: Base magnitude
et: Baastähesuurus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1. The default value is 10. Stars will be drawn more brightly if this number is larger.
et: Määratud tähesuurusega tähe piksliheledus on 1. Vaikeväärtus on 10. Tähti kuvatakse heledamalt, kui see arv on suurem.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
et: Kaarefail

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: If checked, use an arc file to be plotted against the background stars.
et: Märkimisel kasutatakse kaarefaili kaare joonistamiseks taustatähtede peale.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
et: Kaarefaili asukoht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Specify an arc file to be plotted against the background stars.
et: Kaarefaili määramine, mille alusel joonistatakse kaar taustatähtede peale.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
et: Seadistustefail

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
et: Märkimisel kasutatakse seadistustefaili.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
et: Seadistustefaili asukoht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
et: Määratud seadistustefaili kasutamine.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFOV), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: If checked, use kstars's FOV.
et: Märkimisel kasutatakse KStarsi vaatevälja.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
et: Markerifaili kasutamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: If checked, use the specified marker file.
et: Märkimisel kasutatakse määratud markerifaili.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
et: Markerifaili asukoht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet)
en: Specify a file containing user-defined marker data to display against the background stars.
et: Faili määramine, milles leiduvad markeriandmed, mida kasutatakse taustatähtede peal.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: Write marker bounds
et: Markeripiiride kirjutamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: If checked, write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
et: Märkimisesl kirjutatakse faili iga markerit ümbritseva kasti koordinaadid.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Marker bounds file path
et: Markeripiiride faili asukoht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker to this file.
et: Faili iga markerit ümbritseva kasti koordinaatide kirjutamine.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
et: Tähekaart

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: If checked, use star map file to draw the background stars.
et: Märkimisel kasutatakse tähekaardi faili taustatähtede kujutamiseks.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
et: Tähekaardi faili asukoht

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
et: Väljundfaili kvaliteet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetQuality), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: This option is only used when creating JPEG images. The quality can range from 0 to 100. The default value is 80.
et: Seda valikut kasutatakse ainult JPEG-pildi loomisel. Kvaliteet võib olla vahemikus 0 kuni 100. Vaikeväärtus on 80.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil satelliite?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil satelliidijälgi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Draw only visible satellites in the sky map
et: Ainult nähtavate satelliitide näitamine taevakaardil

note: i18n: ectx: label, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites)
en: If selected, satellites will be draw like stars, otherwise, draw satellites as small colored square.
et: Märkimisel näidatakse satelliite nagu tähti, vastasel juhul väikeste värviliste ruudukestena.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
et: Kas näidata satelliitide nimetähiseid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite labels are drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil satelliitide nimetähiseid.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
et: Valitud satelliidid.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
et: Valitud satelliitide loend.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Always recompute coordinates
et: Koordinaadid arvutatakse alati uuesti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
et: Märkimisel arvutatakse aktiivsed ekvaatorilised koordinaadid kataloogi koordinaatide (s.t. pretsessiooni, nutatsiooni ja aberratsiooni korrigeerimist kasutades) iga kaardi muutmise korral uuesti. See muudab töötlemise aeglasemaks, kui tähti on palju, kuid on tõenäoliselt üsna veavaba. Samal ajal on teada vigu tähtede renderdamisel, kui taasarvutamist ei kasutata.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: Default size for DSS images
et: DSS-piltide vaikimisi suurus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: The default size for DSS images downloaded from the Internet.
et: Internetist alla laaditud DSS-piltide vaikimisi suurus.

note: i18n: ectx: label, entry (DSSPadding), group (General)
en: Additional padding around DSS Images of deep-sky objects
et: Täiendav polstriruum Päikesesüsteemi väliste objektide DSS-piltide ümber

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSSPadding), group (General)
en: To include parts of the star field, we add some extra padding around DSS images of deep-sky objects. This option configures the total (both sides) padding added to either dimension of the field.
et: Tähevälja osade kaasamiseks lisatakse Päikesesüsteemi väliste objektide DSS-piltide ümber täiendavat polstriruumi. Selle valikuga saab määrata täieliku (mõlemalt poolt) polstriruumi välja mõlemas mõõtmes.

note: i18n: ectx: label, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Enable Verbose Logging
et: Jutuka logimise lubamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate verbose debug information for diagnostic purposes. This may cause slowdown of KStars.
et: Selle märkimisel tekitab KStars diagnostika huvides rohkelt silumisteavet. See võib KStarsi tööd aeglustada.

note: i18n: ectx: label, entry (RegularLogging), group (General)
en: Enable Regular Logging
et: Tavalise logimise lubamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RegularLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate regular debug information.
et: Selle märkimisel tekitab KStars tavapärases mahus silumisteavet.

note: i18n: ectx: label, entry (DisableLogging), group (General)
en: Disable Verbose Logging
et: Jutuka logimise keelamine

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisableLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to stop generating ANY debug information.
et: Selle märkimisel ei tekita KStars enam MITTE MINGIT silumisteavet.

note: i18n: ectx: label, entry (LogToDefault), group (General)
en: Log debug message to default output
et: Silumisteadete logimine vaikeväljundis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToDefault), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to the default output used by the platform (e.g. Standard Error).
et: Selle märkimisel logib KStars silumisteated platvormi vaikimisi väljundisse (nt. standardveaväljundisse).

note: i18n: ectx: label, entry (LogToFile), group (General)
en: Log debug message to a log file
et: Silumisteadete logimine logifailis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToFile), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to a log file as specified.
et: Selle märkimisel logib KStars silumisteated määratud logifaili.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FITSLogging), group (General)
en: Log FITS Data activity.
et: FITS-i andmete tegevuse logimine.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (INDILogging), group (General)
en: Log INDI devices activity.
et: INDI seadmete tegevuse logimine.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CaptureLogging), group (General)
en: Log Ekos Capture Module activity.
et: Ekose hõivemooduli tegevuse logimine.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusLogging), group (General)
en: Log Ekos Focus Module activity.
et: Ekose fokuseerimismooduli tegevuse logimine.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideLogging), group (General)
en: Log Ekos Guide Module activity.
et: Ekose gideerimismooduli tegevuse logimine.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignmentLogging), group (General)
en: Log Ekos Alignment Module activity.
et: Ekose joondamismooduli tegevuse logimine.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountLogging), group (General)
en: Log Ekos Mount Module activity.
et: Ekose monteeringumooduli tegevuse logimine.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObservatoryLogging), group (General)
en: Log Ekos Observatory Module activity.
et: Ekose observatooriumimooduli tegevuse logimine.

note: i18n: ectx: label, entry (useFITSViewer), group (FITSViewer)
en: Display every image captured in a FITS Viewer window.
et: Kõigi tehtud piltide näitamine FITS-i näitaja aknas.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Preview FITS in a single tab?
et: Kas näidata FITS-i eelvaatlust ühel kaardil?

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS in one window?
et: Kas näidata kõiki saadud FITS-pilte ühes aknas?

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS in one window?
et: Kas näidata kõiki avatud FITS-pilte ühes aknas?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS images in a single FITS Viewer window.
et: Kõigi avatud FITS-piltide näitamine ühes FITS-i näitaja aknas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusFITSOnNewImage), group (FITSViewer)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image.
et: FITS-i näitaja akna toomise esiplaanile uue pildi saamisel.

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowFITS), group (FITSViewer)
en: Make FITS Viewer window independent of KStars main window
et: FITS-i näitaja aken muudetakse KStarsi peaaknast sõltumatuks

note: i18n: ectx: label, entry (BortleClass), group (WISettings)
en: Bortle dark-sky rating
et: Bortle'i pimeda taeva hinnang

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeCheck), group (WISettings)
en: Availability of telescope
et: Teleskoobi saadavus

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsCheck), group (WISettings)
en: Availability of binoculars
et: Binoklite saadavus

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsAperture), group (WISettings)
en: Aperture of available binocular
et: Saadaoleva binokli ava

note: i18n: ectx: label, entry (ScopeListIndex), group (WISettings)
en: Index of selected scope from list of scopes
et: Teleskoopide loendist valitud seadme indeks

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowWidth), group (Ekos)
en: Ekos window width
et: Ekose akna laius

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowHeight), group (Ekos)
en: Ekos window height
et: Ekose akna kõrgus

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLeftIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed to the left of pages
et: Ekose moodulite ikoonid lehekülgede vasakus servas

note: i18n: ectx: label, entry (RememberCredentials), group (Ekos)
en: Remember Ekos Live credentials.
et: Ekos Live'i kasutajatunnused jäetakse meelde.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStartEkosLive), group (Ekos)
en: Start Ekos Live on KStars startup.
et: Ekos Live' käivitamine KStarsi käivitumisel.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveOnline), group (Ekos)
en: Whether EkosLive connection mode is online.
et: Kas EkosLive'i ühendumisviis on võrgus.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveUsername), group (Ekos)
en: EkosLive username
et: EkosLive kasutajanimi

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowEkos), group (Ekos)
en: Make Ekos window independent of KStars main window
et: Ekose akna muutmine KStarsi peaaknast sõltumatuks

note: i18n: ectx: label, entry (profile), group (Ekos)
en: Ekos drivers profile
et: Ekose draiverite profiil

note: i18n: ectx: label, entry (neverLoadConfig), group (Ekos)
en: Never load device configuration?
et: Kas seadme seadistust ei laadita kunagi?

note: i18n: ectx: label, entry (loadConfigOnConnection), group (Ekos)
en: Load device configuration upon successful connection?
et: Kas laadida seadme seadistus eduka ühendumise korral?

note: i18n: ectx: label, entry (loadDefaultConfig), group (Ekos)
en: Always load device default configuration upon successful connection?
et: Kas laadida alati seadme vaikimisi seadistus eduka ühendumise korral?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.
et: Teleskoobi kõrguse maksimumpiirang. Kui teleskoop seda ületab, antakse korraldus töö peatada.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Default maximum limit for the hour angle.
et: Tunninurga vaikimisi maksimaalne piirang.

note: i18n: ectx: label, entry (ExecuteMeridianFlip), group (Mount)
en: Flips the mount when reaching the meridian, if supported.
et: Monteeringu ümberpööramine meridiaanini jõudmisel, kui on toetatud.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObserver), group (Capture)
en: Default observer full name.
et: Vaikimisi vaatleja täisnimi.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation
et: Vaikimisi maksimaalne lubatav gideerimishälve

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit, the exposure will be automatically aborted and only resumed when the deviation is within this limit.
et: Kui gideerimishälve ületab selle piirangu, loobutakse automaatselt säritusest ja sellega alustatakse uuesti alles siis, kui hälve mahub piirangu sisse.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable HFR deviation
et: Vaikimisi maksimaalne lubatav HFR-hälve

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: If HFR deviation exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
et: Kui HFR-hälve ületab selle piirangu, käivitatakse automaatselt automaatfookuse rutiin.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceGuideDeviation), group (Capture)
en: Enforce guiding deviation limit.
et: Gideerimishälve piirangu kehtestamine.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocus), group (Capture)
en: Enforce Autofocus HFR limit.
et: Automaatfookuse HFR-piirangu kehtestamine.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Default Focuser step ticks
et: Fokuseerija vaikimisi sammujaotised

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Step size of the absolute focuser. The step size TICKS should be adjusted so that when the focuser moves TICKS steps, the difference in HFR is more than 0.1 pixels. Lower the value when you are close to optimal focus.
et: Fokuseerija absoluutne sammusuurus. Sammu suuruse eraldustähised tuleks paika panna nii, et kui fokuseerija neid mööda liigub, on erinevus HFR-is suurem kui 0,1 pikslit. Vähenda väärtust, kui oled lähedal optimaalsele fookusele.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after resuming guide.
et: Sekundite arv, mida oodata enne gideerimise taasalustamist.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: Default Focuser tolerance value
et: Fokuseerija vaikimisi tolerantsiväärtus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: The tolerance specifies the percentage difference between the current focusing position and the minimum obtained during the focusing run. Adjustment of this value is necessary to prevent the focusing algorithm from oscillating back and forth.
et: Tolerants määrab protsentides erinevuse aktiivse fookuse positsiooni ja miinimumi vahel, mis saadi fokuseerimisel. Seda väärtust on vaja kohendada, et vältida fokuseerimisalgoritmil edasi-tagasi võnkumist.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Maximum Focus Travel Distance
et: Maksimaalne fookuse rännaku vahemaa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Set the maximum travel distance of an absolute focuser.
et: Absoluutse fokuseerimise maksimaalse rännaku vahemaa määramine.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Default Focuser gain value
et: Fokuseerija vaikimisi võimendusväärtus

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Default Focuser star selection box size
et: Fokuseerija vaikimisi tähevaliku kasti suurus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Set box size to select a focus star.
et: Kasti suuruse määramine fokuseeritava tähe valimiseks.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSubFrame), group (Focus)
en: Subframe the focus star during the autofocus procedure.
et: Allkaader fookusetähe ümber automaatse fokuseerimise ajal.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAutoStarEnabled), group (Focus)
en: Automatically select a star to focus.
et: Fokuseeritava tähe automaatne valimine.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSuspendGuiding), group (Focus)
en: Suspend guiding while autofocus in progress.
et: Gideerimise peatamine automaatse fokuseerimise ajal.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFocusDarkFrame), group (Focus)
en: Take a dark frame and subtract it before running autofocus operation.
et: Pimekaadri tegemine ja selle lahutamine enne automaatse fokuseerimise alustamist.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDetection), group (Focus)
en: Star detection algorithm
et: Tähe tuvastamise algoritm

note: i18n: ectx: label, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Default alignment exposure value
et: Joonduse vaikimisi säriväärtus

note: i18n: ectx: label, entry (AlignDarkFrame), group (Align)
en: Take a dark frame and subtract it before running astrometry operation.
et: Pimekaadri tegemine ja selle lahutamine enne astrometry toimingu käivitamist.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverWCS), group (Align)
en: World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
et: Maailma koordinaatsüsteem (WCS). Seda kasutatakse tehtud CCD piltides otsetõusu/käände koordinaatide kodeerimiseks.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdatePosition), group (Align)
en: Automatically update position coordinates when mounts completes slewing.
et: Asukoha koordinaatide automaatne uuendamine pärast teleskoobi lohistamise lõpetamist.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryCustomOptions), group (Align)
en: Additional optional astrometry.net options
et: astrometry.net-i lisavõtmed

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: astrometry.net solve-field binary
et: astrometry.net-i solve-field binaarfail

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: Path to astrometry.net solver location.
et: Astrometry.net-i lahendaja asukoht.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: astrometry.net wcsinfo binary
et: astrometry.net-i wcsinfo binaarfail

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: Path to astrometry.net wcsinfo location.
et: Astrometry.net-i wcsinfo asukoht.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: astrometry.net configuration file
et: astrometry.net-i seadistusfail

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: Path to astrometry.net file location.
et: Astrometry.net-i faili asukoht.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SextractorBinary), group (Align)
en: Path to the Sextractor executable.
et: Sextractori täitmisfaili asukoht.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: astrometry.net API Key
et: astrometry.net-i API võti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: Key to access astrometry.net online web services. You must register with astrometry.net to obtain a key.
et: Astrometry.net-i veebiteenuste kasutamise võti. Võtme hankimiseks tuleb end astrometry.net-is registreerida.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIURL), group (Align)
en: astrometry.net API URL
et: astrometry.net-i API URL

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseJPEG), group (Align)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the astrometry.net online service.
et: JPEG kasutamine FITS-i asemel piltide üleslaadimisel astrometry.net-i võrguteenusesse.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryTimeout), group (Align)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete.
et: Aeg sekundites, kui kaua oodatakse Astrometry lahendaja töö lõpetamist.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideExposure), group (Guide)
en: Guider exposure duration in seconds.
et: Gideerija särituse kestus sekundites.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderType), group (Guide)
en: Which guider process to utilize for guiding (0 Internal Guider, 1 PHD2, 2 lin_guider)
et: Millist gideerimisprotsessi kasutada gideerimiseks (0 sisemine gideerija, 1 PHD2, 2 lin_guider)

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Host), group (Guide)
en: Host name of external PHD2 service
et: Välise PHD2 teenuse masinanimi

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Port), group (Guide)
en: PHD2 Event Monitoring Port
et: PHD2 sündmuste jälgimise port

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderHost), group (Guide)
en: Host name of external lin_guider service
et: Välise lin_guider'i teenuse masinanimi

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderPort), group (Guide)
en: Lin_guider Event Monitoring Port
et: Lin_guider'i sündmuste jälgimise port

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAutoStar), group (Guide)
en: Automatically select calibration star and perform calibration.
et: Kalibreerimistähe automaatne valimine ja kalibreerimine.

note: i18n: ectx: label, entry (TwoAxisEnabled), group (Guide)
en: Use both axes to perform calibration.
et: Mõlema telje kasutamine kalibreerimisel.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDarkFrame), group (Guide)
en: Take dark frame for autoguider images.
et: Pimekaadri tegemine automaatse gideerimise piltide tarbeks.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherPixels), group (Guide)
en: How many pixels to move between subsequent exposures under auto dithering mode.
et: Kui palju piksleid liigutada järgnevate särituste vahel automaatse pseudotoonimise režiimis.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFailAbortsAutoGuide), group (Guide)
en: If dithering fails then abort autoguide.
et: Pseudotoonimine nurjus. Automaatne gideerimine katkestati.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherEnabled), group (Guide)
en: Use Auto Dithering when guiding.
et: Automaatse pseudotoonimise kasutamine gideerimisel.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuiding), group (Guide)
en: Perform dithering even when not guiding.
et: Pseudotoonimise kasutamine isegi siis, kui ei gideerita.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the RA axis.
et: Automaatse gideerimise lubamine otsetõusuteljel.

note: i18n: ectx: label, entry (DECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the DEC axis.
et: Automaatse gideerimise lubamine käändeteljel.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SchedulerLogging), group (Scheduler)
en: Log Ekos Scheduler Module activity.
et: Ekose ajastamismooduli tegevuse logimine.

note: i18n: ectx: label, entry (StopEkosAfterShutdown), group (Scheduler)
en: After shutdown procedure is successfully executed, shutdown INDI and Ekos.
et: Seiskamise eduka sooritamise järel INDI ja Ekose seiskamine.

note: i18n: ectx: label, entry (ShutdownScriptTerminatesINDI), group (Scheduler)
en: Whether shutdown script, if exists, terminates INDI server in the process.
et: Kas seiskamisskript, kui see on olemas, peaks ühtlasi lõpetama INDI serveri töö.

note: i18n: ectx: label, entry (LeadTime), group (Scheduler)
en: Minimum time between jobs in minutes.
et: Minimaalne töödevaheline aeg minutites.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalLength), group (Scheduler)
en: Telescope focal length in millimeters.
et: Teleskoobi fookuskaugus millimeetrites.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelWidth), group (Scheduler)
en: Camera pixel size width in micrometers.
et: Kaamera piksli suuruse laius mikromeetrites.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelHeight), group (Scheduler)
en: Camera pixel size height in micrometers.
et: Kaamera piksli suuruse kõrgus mikromeetrites.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraWidth), group (Scheduler)
en: Camera Width in pixels.
et: Kaamera laius pikslites.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraHeight), group (Scheduler)
en: Camera Height in pixels.
et: Kaamera kõrgus pikslites.

note: i18n: ectx: label, entry (RescheduleErrors), group (Scheduler)
en: Re-schedule jobs that ran into errors.
et: Tõrkeid kohanud tööde ümberajastamine.

note: i18n: ectx: label, entry (LastServer), group (INDI Lite)
en: The address of last used server
et: Viimati kasutatud serveri aadress

note: i18n: ectx: label, entry (LastServerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used server
et: Viimati kasutatud serveri port

note: i18n: ectx: label, entry (LastWebManagerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used Web Manager
et: Viimati kasutatud veebihalduri port

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSSource), group (HIPS)
en: HIPS source catalog title.
et: HiPS allikate kataloogi nimi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Draw HiPS sources in the sky map?
et: Kas näidata taevakaardil HiPS-i allikaid?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Toggle whether the HIPS sources are drawn in the sky map.
et: Lülitamine, kas HiPS-i allikaid taevakaardil näidatakse.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather warning.
et: Viivitus ilmahoiatusele reageerides.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather alert.
et: Viivitus ilmahäirele reageerides.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseWeather), group (Observatory)
en: Weather status relevant for the Observatory status.
et: Ilma oleku suhe observatooriumi olekuga.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPExecutable), group (ASTAP)
en: Full path to the ASTAP executable.
et: ASTAP-i täitmisfaili täielik asukoht.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPUpdateFITS), group (ASTAP)
en: Update the fits header with the found solution.
et: FITS-i päise uuendamine leitud lahendusega.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPLargeSearchWindow), group (ASTAP)
en: Increase search window size.
et: Otsinguakna suuruse suurendamine.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
et: Lääne tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
et: ANDROMEEDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
et: PUMP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
et: PARADIISILIND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
et: VEEVALAJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
et: KOTKAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
et: ALTAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
et: JÄÄR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
et: VEOMEES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
et: KARJANE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
et: UURITS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
et: KAELKIRJAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
et: VÄHK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
et: JAHIPENID

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
et: SUUR PENI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
et: VÄIKE PENI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
et: KALJUKITS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
et: KIIL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
et: KASSIOPEIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
et: KENTAUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
et: KEFEUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
et: VAAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
et: KAMEELEON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
et: SIRKEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
et: TUVI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
et: BERENIKE JUUKSED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
et: LÕUNAKROON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
et: PÕHJAKROON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
et: KAAREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
et: KARIKAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
et: LÕUNARIST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
et: LUIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
et: DELFIIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
et: KULDKALA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
et: LOHE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
et: HOBU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
et: ERIIDANUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
et: AHI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
et: KAKSIKUD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
et: KURG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
et: HERKULES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
et: KELL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
et: HÜDRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
et: LÕUNAHÜDRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
et: INDIAANLANE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
et: SISALIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
et: LÕVI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
et: VÄIKE LÕVI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
et: JÄNES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
et: KAALUD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
et: HUNT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
et: ILVES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
et: LÜÜRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
et: LAVAMÄGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
et: MIKROSKOOP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
et: ÜKSSARVIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
et: KÄRBES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
et: VINKEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
et: OKTANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
et: MAOKANDJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
et: PAABULIND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
et: FÖÖNIKS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
et: MAALIJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
et: KALAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
et: LÕUNAKALA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
et: AHTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
et: KOMPASS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
et: VÕRK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
et: NOOL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
et: AMBUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
et: SKORPION

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
et: KUJUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
et: KILP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
et: MAO PEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
et: MAO SABA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
et: SEKSTANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
et: SÕNN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
et: TELESKOOP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
et: KOLMNURK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
et: LÕUNAKOLMNURK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
et: TUUKAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
et: SUUR VANKER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
et: VÄIKE VANKER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
et: PURJED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
et: NEITSI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
et: LENDKALA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
et: REBANE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
et: Hiina tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
et: PÕHJAKULP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
et: KAARJAS RIVI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
et: PIITSAPIUG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
et: TIIVAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
et: KAARIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
et: SABA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
et: SÕEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
et: KULP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
et: TRUMM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
et: KOLM ASTET

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
et: KEISRI IHUKAITSJAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
et: SARV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
et: PAJU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
et: KEISRITEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
et: KÖÖK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
et: JÕEKILPKONN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
et: KÕHT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
et: SUUR KINDRAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
et: SEIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
et: JALAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
et: JUUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
et: KAITSEVALLID

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
et: LENDAV KORIDOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
et: VÄLISAED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORD
et: KOOLE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
et: SEITSE EKSTSELLENTSI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
et: TURG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
et: VIIS KAARIKUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
et: PRUNTIS KEEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET
et: VÕRK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
et: TUALETT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
et: SIRM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
et: SÕJAMEESTE TURG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
et: KANTIS VILJAAIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
et: KOLM TÄHTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
et: NELI KANALIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
et: KAEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
et: LÕUNAJÕGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
et: PÕHJAJÕGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
et: VIIS OSASTISKUNINGAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
et: PUUVILJAAED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
et: AAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
et: ÜMAR VILJAAIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
et: PURPURPALEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
et: SUUR VÕRK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
et: KONKS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
et: ÜLIM PALEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
et: NEFRIITKAEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LANCE
et: PIIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
et: PAAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
et: KOER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
et: MAAJUMALA TEMPEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
et: VIBU JA NOOL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PESTLE
et: UHMRINUI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
et: UHMER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
et: KATUSEHARI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
et: VÄLGUNOOL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
et: KAARIKUHOOV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
et: HEA PUDELKÕRVITS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
et: MÄDANENUD PUDELKÕRVITS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
et: SÕJALEER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
et: VÄLK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
et: PALEEVÄRAV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
et: TÜHJUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
et: KUDUV NEIU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
et: TÜDRUK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
et: HÄRG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
et: SÜDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
et: TUBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
et: VEDRU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
et: ÜLEMAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
et: KOOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
et: ODA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
et: PAREM LIPP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
et: VASAK LIPP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
et: TRUMMIPULK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOND
et: SIDE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
et: NAISE VOODI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
et: LÄÄNEUKS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
et: IDAUKS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
et: PÕLLUMAA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
et: TÄHT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
et: VAIMUD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
et: KOLMJALG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
et: KAEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
et: TURUAMETNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
et: Egiptuse tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
et: PULLI ESIJALG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
et: KAKS VAIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
et: LÕVI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
et: KAKS LÕUGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
et: LIND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
et: KOLMNURK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
et: ÜLEVEOPAAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
et: KROKODILL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SELKIS
et: SELKET

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
et: VÖÖR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORUS
et: HOROS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
et: LAMBAAEDIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
et: HIIGLANE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
et: JÕEHOBU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
et: KARI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
et: ASTMED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
et: KHANUWY KALA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
et: LÕUG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
et: SILDUMISPOST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
et: LAMMAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
et: VEETÄHED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Inuit
et: Inuiti tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
et: KAKS PÄIKESEKIIRT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
et: KAKS LAHUTATUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
et: KOERAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
et: RANGLUUD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
et: LAMBIALUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
et: KARIBUU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
et: KAKS EES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
et: RINNALUU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
et: JOOKSJAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
et: TRAANIKAUSS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
et: TAGAOLIJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
et: Korea tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
et: PÜHA KATEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
et: PEALINNA TALU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
et: KUNINGA AU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
et: ÜLENDAMINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
et: TAEVAVÄRAV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
et: VÕRDSUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HELPER
et: ABILINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
et: PÜHA KUNINGA AUJÄRG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
et: LOHEKAEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
et: PEA MAHARAIUMINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
et: KOHTUNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
et: LEHVIV LIPP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
et: TAEVAODA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
et: PIKA ELU AUJÄRG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
et: KÜLALISE KÕRV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
et: TAEVAPIIM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
et: KUNINGANNA MAJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
et: VANA KAARIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
et: KUNINGA VANKER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
et: RATSAVÄEKINDRAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
et: KEISRI RATSAVÄGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
et: KAARIKUTE KINDRAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
et: IDATEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
et: VÄRAVARIIV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
et: LUKK JA VÕTI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
et: KARISTUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
et: KUNINGA SAAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
et: KAMMERTEENER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
et: PÄIKE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
et: LÄÄNETEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
et: KUNINGA AUJÄRG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
et: VIIS SÕJAMEEST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
et: TAEVAJÕGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
et: JÄRGLASTE PALVE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
et: KALA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
et: ENNUSTUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
et: KEISRINNA HOOV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
et: PÜHA PALEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOW
et: TUULAMINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
et: VÄLINE UHMRINUI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAFF
et: AGANAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
et: LINNAPEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
et: EHITAMINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
et: TAEVALIND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
et: TAEVAALTAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
et: KIRDERAHVAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
et: VANA TALUNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
et: SISSEPUGEV KILPKONN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
et: KEISRITEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
et: KUDUJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
et: JÕGI TORNI KÕRVAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
et: JÕETRUMM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
et: TAEVANE TRUMMIPULK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
et: MEEST JUHTIV LEHM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
et: KALDAJÄRSAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
et: SIIDIUSSIDE KORV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
et: KAARIKUJUHT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
et: TAEVALODI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
et: PUUVILI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
et: SEEME

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
et: EMANDA AIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
et: ÕUKONNADAAM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
et: KOHTUNIKU VIGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
et: VEA PARANDAMINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
et: ARMUANDMINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
et: KARISTAMINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
et: TÜHI MAJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
et: NUTMINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOB
et: NUUKSUMINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
et: KAITSEVALLIGA LINNUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
et: KLEIDIKONKS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
et: PEIGMEES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
et: KAARIKUJUHT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
et: INIMENE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
et: SISEMINE UHMRINUI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
et: TAEVAAIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
et: HAUD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
et: MAJAKATUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
et: KATKINE UHMER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
et: RONIV MADU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
et: KEISRI PALEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
et: ERALDISEISEV PALEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
et: VARUSTUSAMETNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
et: VÄLK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
et: KAITSEVALL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
et: TAEVASED SÕJAMEHED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
et: PIILURITE KÜLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
et: TAEVAVÕRK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
et: TAEVATALL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
et: IDAMÜÜR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
et: EHITUSINSENER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
et: VÄLGUNOOLED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
et: PILVED JA VIHM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
et: MAANTEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
et: PIITS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
et: KAARIKUÜLEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
et: KÕRVALTEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
et: ARSENAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
et: KEISRI LÕUNAVÄRAV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
et: VÄLINE LEHVIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
et: TAEVATUALETT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARCHITECT
et: ARHITEKT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
et: KEISER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
et: VAHITORN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
et: VASAK JALAKAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
et: PAREM JALAKAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
et: TAEVANE AIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
et: VILJAHUNNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
et: TAEVALAEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
et: VEETÜNN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
et: LAIBAKUHI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
et: TIIGRI KÕHT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
et: HIRSITÕRS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
et: VILJAAIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
et: IHUKIVI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
et: TAEVAŠAMAAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
et: KÕRV JA SILM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
et: KUU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
et: TAEVAMÄGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
et: TAEVA SALADUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
et: SÖÖT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
et: KAARIKUTALL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
et: KALATIIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
et: SAMMAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
et: TAEVALOMP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
et: KUNINGAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
et: TAEVALÜÜS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
et: SAAMI LIPP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
et: TAEVAKÜLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
et: TAEVANE PALEE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
et: PIIRIKINDRAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
et: TAEVAÜLISTUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
et: KEISRI LIPP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
et: ÜHEKSA TERRITOORIUMIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
et: TAEVAAED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
et: MAASSE TORGATUD LIPP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
et: HÄDA ENNUSTAMINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
et: KOLME VÄE LUURAJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
et: EKSPEDITSIOONIJÕUD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
et: SÕJAVÄE KAEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
et: NEFRIITKAEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
et: SIRM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
et: NOOL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
et: PUURIIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
et: PÕHJAJÕGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
et: VIIS ISANDAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
et: TAEVANE VEINIKLAAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
et: IDAKAEV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
et: TAMM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
et: VEE TASAKAAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
et: NELI JÕEVAIMU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
et: LÕUNAJÕGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
et: KAKSIKVÄRAV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
et: VIBU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
et: HUNDITÄHT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
et: METSLINNUD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
et: SÕJAVÄE TURG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
et: LAPSELAPSED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
et: POEG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
et: TÄISKASVANU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
et: VANAMEES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
et: MAJAKAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
et: TAEVASILM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
et: LAIBAKUHI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
et: ROHELINE SELJAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
et: VÄLIKÖÖK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
et: TAEVAKOER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
et: GURYOUNGI HING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
et: VEINIAMETNIKU LIPP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
et: KÖÖGIAMETNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
et: VÕRDSUS JA AUSUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
et: KEISER HEONWON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
et: TAEVA PEALINN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
et: TALUMEESTE ÜLEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
et: HAUAAMETNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
et: TAEVAHAUD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
et: PUNASE LINNU TIIB

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
et: IDA POTTSEPAKODA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
et: KEISRI KAARIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
et: ELULIIV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
et: SÕJAVÄEVÄRAV

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
et: IHUKAITSEVÄELANE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
et: VIIS OSASTISISANDAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
et: MADAL AED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
et: KÕRGE AED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
et: ÜHEKSA ISANDAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
et: TIIGRISÕNNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
et: KROONPRINTS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
et: VIIS KEISRIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
et: KOLM MINISTRIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
et: VASTUVÕTUAMETNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
et: HAUAESINE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
et: OBSERVATOORIUM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
et: NAISAMETNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
et: SUUR MAJUTUSALA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
et: KAHEKSA VILJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
et: EELVÄGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
et: VOORUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
et: KEISRI SÕJAJUMAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
et: KEISRI ILMAJUMAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
et: SISEKÖÖK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
et: LIPU PLAGIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
et: KINDRAL JA MINISTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
et: TAEVAVANGLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
et: KUUS OSAKONDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
et: SISEMINE TREPP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
et: TAEVAODA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
et: KEISRI KATE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
et: VIIE KEISRI KOHT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
et: AASTAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
et: TAEVAKÖÖK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
et: PÕHJAVAI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
et: LOOKLEV MAJAKE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
et: ÜHEPALGISILD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
et: SUUR KEISER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
et: ARVAMUSAMETNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
et: TAEVASAMMAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
et: SEKRETÄR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
et: TOANEITSI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
et: NAISE LAUD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
et: KOHTUNIKU VANGLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
et: PURPURAED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
et: TAEVANE KORD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
et: SEITSE MINISTRIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
et: ÕLEKÕRRED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
et: TURUAED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
et: OSASTISISAND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
et: KEISRI AUJÄRG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
et: KUNINGAPERE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
et: PEREKONNAPEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RECORD OF FAMILY
et: PEREKONNAÜRIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
et: PEREKONNAAMETNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
et: TORN TURUL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
et: VILJAMÕÕT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
et: VILJAMÕÕTMISE KORRALDUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EUNUCH
et: EUNUHH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
et: KAARIKUTE ÜLEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
et: MÕÕDUKOGUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
et: VERESAUN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
et: KALLISKIVIDE AMETNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
et: KUNINGLIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LORD
et: ISAND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
et: VASAK TIMUKAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
et: PAREM TIMUKAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
et: HEO RISTPALK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
et: MÜNDIRIDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Lakota
et: Lakota tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
et: KÄSI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
et: MADU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
et: LÕKKEASE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
et: VÕIDUAJAMISRADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
et: LOOM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ELK
et: PÕDER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
et: SEITSE VÄIKEST TÜDRUKUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
et: KUIVANUD PAJU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
et: KILPKONN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
et: TORMILIND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
et: KARUPESA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Maori
et: Maoori tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
et: TAMA RERETI SUURPAAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Navaro
et: Navaho tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
et: HARKIS JALGADEGA MEES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
et: SISALIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
et: ESIMENE SUUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
et: JÄNESERAJAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
et: ESIMENE KÕHN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Norse
et: Põhjala tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
et: AURVANDILI VARVAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
et: HUNDISUU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
et: KALAMEHED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
et: NAISE VANKER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
et: MEHE VANKER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
et: AASIDE LAHINGUVÄLI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Polynesian
et: Polüneesia tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BAILER
et: HAUSKAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
et: KASSIKÄTKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
et: RÕÕMUHÄÄL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
et: SEITSE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
et: MAUI ÕNGEKONKS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
et: MEREMEHE KOLMNURK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
et: KAWELO TUULELOHE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
et: FREGATTLIND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
et: KUU HOOLE ALL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
et: DELFIIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tupi-Guarani
et: Tupii-guaranii tähtkujud

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tongan
et: Tonga tähtkujud

[ctx: Sky Culture]
en: Western
et: Lääne

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
et: Hiina

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
et: Egiptuse

[ctx: Sky Culture]
en: Inuit
et: Inuiti

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
et: Korea

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
et: Maoori

[ctx: Sky Culture]
en: Navaro
et: Navaho

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
et: Põhjala

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
et: Polüneesia

[ctx: Sky Culture]
en: Tupi-Guarani
et: Tupii-guaranii

[ctx: Sky Culture]
en: Tongan
et: Tonga

[ctx: City in Ethiopia]
en: Addis Ababa
et: Addis Abeba

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Aginskoe
et: Aginskoje

[ctx: City in Libya]
en: Al Jawf
et: Al-Jawf

[ctx: City in Bahrain]
en: Al Manamah
et: Al-Manamah

[ctx: City in Egypt]
en: Alexandria
et: Aleksandria

[ctx: City in Algeria]
en: Algiers
et: Alžiir

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Allegheny Obs.
et: Allegheny obs.

[ctx: City in Kazakhstan]
en: Alma Ata
et: Almatõ

[ctx: City in Japan]
en: Amami Island
et: Amami saar

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Amherst Obs.
et: Amhersti obs.

[ctx: City in Far East Russia]
en: Anadyr
et: Anadõr

[ctx: City in Guam]
en: Anderson AFB
et: Andersoni lennuväebaas

[ctx: City in Palau]
en: Angaur Island
et: Angauri saar

[ctx: City in Alaska USA]
en: Annette Island
et: Annette'i saar

[ctx: City in Belgium]
en: Antwerp
et: Antwerpen

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Arecibo Obs.
et: Arecibo obs.

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Arkhangelsk
et: Arhangelsk

[ctx: City in Eritrea]
en: Asmera
et: Asmara

[ctx: City in Greece]
en: Athens
et: Ateena

[ctx: City in Palau]
en: Babelthuap Island
et: Babelthuapi saar

[ctx: City in Iraq]
en: Baghdad
et: Bagdad

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Bahrain
et: Bahrein

[ctx: City in China]
en: Beijing
et: Peking

[ctx: City in Yugoslavia]
en: Belgrade
et: Belgrad

[ctx: City in Belize]
en: Belize City
et: Belize

[ctx: City in Libya]
en: Benghazi
et: Banghazi

[ctx: City in Germany]
en: Berlin
et: Berliin

[ctx: City in California USA]
en: Big Bear Solar Obs.
et: Big Beari päikeseobs.

[ctx: City in Far East Russia]
en: Birobidzhan
et: Birobidžan

[ctx: City in Brabant Belgium]
en: Brussels
et: Brüssel

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Bryansk
et: Brjansk

[ctx: City in Romania]
en: Bucharest
et: Bukarest

[ctx: City in Burundi]
en: Bujumburo
et: Bujumbura

[ctx: City in Armenia]
en: Byurakan
et: Bjurakan

[ctx: City in Egypt]
en: Cairo
et: Kairo

[ctx: City in China]
en: Canton
et: Guangzhou

[ctx: City in Florida USA]
en: Cape Canaveral
et: Canaverali neem

[ctx: City in South Africa]
en: Cape Town
et: Kaplinn

[ctx: City in Chile]
en: Cerro Tololo Int'l Obs.
et: Cerro Tololo rahvusvah. obs.

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Cheboksary
et: Tšeboksarõ

[ctx: City in Ural Russia]
en: Chelyabinsk
et: Tšeljabinsk

[ctx: City in Ukraine]
en: Cherkasy
et: Tšerkassõ

[ctx: City in South Region Russia]
en: Cherkessk
et: Tšerkessk

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernihiv
et: Tšernigiv

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernivtsi
et: Tšernivtsi

[ctx: City in Somalia]
en: Chisimayu
et: Kismaayo

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Chita
et: Tšita

[ctx: City in Bornholm Denmark]
en: Christiansoe
et: Christiansø

[ctx: City in Australia]
en: Christmas Island
et: Jõulusaar

[ctx: City in Australia]
en: Cocos Island
et: Kookosesaared

[ctx: City in Germany]
en: Cologne
et: Köln

[ctx: City in Denmark]
en: Copenhagen
et: Kopenhaagen

[ctx: City in Bangladesh]
en: Dacca
et: Dhaka

[ctx: City in Finland]
en: Dalsbruk
et: Taalintehdas

[ctx: City in Syria]
en: Damascus
et: Damaskus

[ctx: City in Illinois USA]
en: Dearborn Obs.
et: Dearborni obs.

[ctx: City in California USA]
en: Death Valley
et: Surmaorg

[ctx: City in Alaska USA]
en: Denali National Park
et: Denali rahvuspark

[ctx: City in Indonesia]
en: Djakarta
et: Jakarta

[ctx: City in Tunisia]
en: Djerba
et: Jarbah

[ctx: City in Ukraine]
en: Dnipropetropsk
et: Dnipropetrovsk

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Dominion Radio Astrophysical Obs
et: Dominioni raadio-astrofüüsikaobs.

[ctx: City in Ukraine]
en: Donets'k
et: Donetsk

[ctx: City in Germany]
en: Dr. Remeis
et: Dr. Remeisi obs.

[ctx: City in Croatia]
en: Druvar
et: Daruvar

[ctx: City in Pas-de-Calais France]
en: Dunkirk
et: Dunkerque

[ctx: City in Netherlands]
en: Dwingeloo Obs.
et: Dwingeloo obs.

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Dyer Observatory
et: Dyeri obs.

[ctx: City in Ural Russia]
en: Ekaterinburg
et: Jekaterinburg

[ctx: City in Western sahara]
en: El Aaiun
et: El Aaiún

[ctx: City in Sudan]
en: El Fasher
et: Al-Fashir

[ctx: City in Sudan]
en: El Obeid
et: Al-Ubayyid

[ctx: City in Egypt]
en: El fayum
et: Al-Fayyum

[ctx: City in Morocco]
en: Fes
et: Fès

[ctx: City in Italy]
en: Florence
et: Firenze

[ctx: City in Arizona USA]
en: Fred Lawrence Whipple Obs.
et: Fred Lawrence Whipple'i obs.

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Frederiksvaerk
et: Frederiksværk

[ctx: City in California USA]
en: Fremont Peak Observatory
et: Fremont Peaki obs.

[ctx: City in Tunisia]
en: Gabes
et: Gabès

[ctx: City in Algeria]
en: Gardaia
et: Ghardaia

[ctx: City in Switzerland]
en: Geneva
et: Genf

[ctx: City in Italy]
en: Genoa
et: Genova

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Gorno-Altaysk
et: Gorno-Altaisk

[ctx: City in Sweden]
en: Gothenburg
et: Göteborg

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Green Bank Obs.
et: Green Banki obs.

[ctx: City in South Region Russia]
en: Grozny
et: Groznõi

[ctx: City in India]
en: Gurushikhar
et: Guru Shikhar

[ctx: City in South Africa]
en: Hartrao
et: HartRAO

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Harvard Obs.
et: Harvardi obs.

[ctx: City in California USA]
en: Hat Creek Radio Obs.
et: Hat Creeki raadioobs.

[ctx: City in Cuba]
en: Havana
et: Havanna

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Haystack Obs.
et: Haystacki obs.

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Helsingoer
et: Helsingør

[ctx: City in Finland]
en: Helsinki
et: Helsingi

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Hilleroed
et: Hillerød

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Hjoerring
et: Hjørring

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Holbaek
et: Holbæk

[ctx: City in China]
en: Hong Kong
et: Hongkong

[ctx: City in Spain]
en: Hospit. de Llobregat, L'
et: L'Hospitalet de Llobregat

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Hot Springs National Park
et: Hot Springsi rahvuspark

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Ile-a-la-Crosse
et: Île-à-la-Crosse

[ctx: City in Ukraine]
en: Ivano-Frankivs'k
et: Ivano-Frankivsk

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Izhevsk
et: Iževsk

[ctx: City in United Kingdom]
en: J. Horrocks
et: J. Horrocksi obs.

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Jeddah
et: Jiddah

[ctx: City in Israel]
en: Jerusalem
et: Jeruusalemm

[ctx: City in US Territory]
en: Johnston Atoll
et: Johnstoni atoll

[ctx: City in Austria]
en: Kanzelhoehe
et: Kanzelhöhe

[ctx: City in Nepal]
en: Kathmandu
et: Katmandu

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Kazan
et: Kaasan

[ctx: City in Far East Russia]
en: Khabarovsk
et: Habarovsk

[ctx: City in Greece]
en: Khaniá
et: Chaniá

[ctx: City in Ural Russia]
en: Khanty-Mansiysk
et: Hantõ-Mansiisk

[ctx: City in Ukraine]
en: Kharkiv
et: Harkiv

[ctx: City in Sudan]
en: Khartoum
et: Hartum

[ctx: City in Ukraine]
en: Kherson
et: Herson

[ctx: City in Ukraine]
en: Khmel'nyts'kyi
et: Hmelnõtskõi

[ctx: City in Ukraine]
en: Kirovohrad
et: Kirovograd

[ctx: City in Somalia]
en: Kismayu
et: Kismaayo

[ctx: City in Arizona USA]
en: Kitt Peak Nat'l. Obs.
et: Kitt Peaki rahvusobs.

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Koege
et: Køge

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Korsoer
et: Korsør

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Krasnoyarsk
et: Krasnojarsk

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Kure Island
et: Kure saar

[ctx: City in Kuwait]
en: Kuwait City
et: Al-Kuwayt

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Kwajalein Atoll
et: Kwajaleini atoll

[ctx: City in Ukraine]
en: Kyiv
et: Kiiev

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Kyzyl
et: Kõzõl

[ctx: City in Ukraine]
en: L'viv
et: Lviv

[ctx: City in Cuba]
en: La Habana
et: Havanna

[ctx: City in Canary Islands Spain]
en: La Palma Obs.
et: La Palma obs.

[ctx: City in Chile]
en: La Silla Obs.
et: La Silla obs.

[ctx: City in Chile]
en: Las Campanas Obs.
et: Las Campanase obs.

[ctx: City in Austria]
en: Leopold Figl
et: Leopold Figli obs.

[ctx: City in California USA]
en: Lick Obs.
et: Licki obs.

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
et: Lissabon

[ctx: City in Slovakia]
en: Lomnicky stit
et: Lomnický štít

[ctx: City in Egypt]
en: Louxor
et: Luxor

[ctx: City in Arizona USA]
en: Lowell Obs.
et: Lowelli obs.

[ctx: City in Ukraine]
en: Lugans'k
et: Lugansk

[ctx: City in Ukraine]
en: Luts'k
et: Lutsk

[ctx: City in Luxembourg]
en: Luxembourg City
et: Luxembourg

[ctx: City in China]
en: Macao
et: Macau

[ctx: City in South Region Russia]
en: Makhachkala
et: Mahhatškala

[ctx: City in Ukraine]
en: Makiivka
et: Makijivka

[ctx: City in Germany]
en: Markranstät
et: Markranstädt

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Mauna Kea Obs.
et: Mauna Kea obs.

[ctx: City in South Region Russia]
en: Maykop
et: Maikop

[ctx: City in Virginia USA]
en: McCormick Obs.
et: McCormicki obs.

[ctx: City in Texas USA]
en: McDonald Obs.
et: McDonaldi obs.

[ctx: City in Hauts-de-Seine France]
en: Meudon (observatory)
et: Meudon (obs.)

[ctx: City in Mexico]
en: Mexico City
et: México

[ctx: City in US Territory]
en: Midway Island
et: Midway saar

[ctx: City in Italy]
en: Milan
et: Milano

[ctx: City in St-Pierre and Miquelon France]
en: Miquelon Island
et: Miqueloni saar

[ctx: City in Far East Russia]
en: Mirnyi
et: Mirnõi

[ctx: City in Somalia]
en: Mogadishu
et: Muqdisho

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Moscow
et: Moskva

[ctx: City in Italy]
en: Mount Ekar
et: Ekari mägi

[ctx: City in Antarctica]
en: Mount Erebus
et: Erebuse mägi

[ctx: City in Colorado USA]
en: Mount Evans Obs.
et: Mount Evansi obs.

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Graham Obs.
et: Mount Grahami obs.

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Lemmon Obs.
et: Mount Lemmoni obs.

[ctx: City in Italy]
en: Mount Mario
et: Monte Mario

[ctx: City in California USA]
en: Mount Palomar Obs.
et: Mount Palomari obs.

[ctx: City in California USA]
en: Mount Wilson Obs.
et: Mount Wilsoni obs.

[ctx: City in Germany]
en: Munich
et: München

[ctx: City in Ukraine]
en: Mykolaiv
et: Mõkolajiv

[ctx: City in Chad]
en: N'djamina
et: N'Djamena

[ctx: City in Zealand Denmark]
en: Naestved
et: Næstved

[ctx: City in South Region Russia]
en: Nal'chik
et: Naltšik

[ctx: City in Cher France]
en: Nancay (observatory)
et: Nancay (obs.)

[ctx: City in Italy]
en: Naples
et: Napoli

[ctx: City in Ohio USA]
en: Nassau Obs.
et: Nassau obs.

[ctx: City in Cyprus]
en: Nicosia
et: Nikosia

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Nizhnii Novgorod
et: Nižni Novgorod

[ctx: City in Iowa USA]
en: North Liberty Obs.
et: North Liberty obs.

[ctx: City in Germany]
en: Nuremberg
et: Nürnberg

[ctx: City in Falster Denmark]
en: Nykoebing Falster
et: Nykøbing Falster

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Oak Ridge Obs.
et: Oak Ridge'i obs.

[ctx: City in Spain]
en: Obs. Astronomico de Madrid
et: Madridi obs.

[ctx: City in Italy]
en: Obs. Milan
et: Milano obs.

[ctx: City in Alpes de Haute Provence France]
en: Observatoire de Haute Provence
et: Haute Provence'i obs.

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Orel
et: Orjol

[ctx: City in California USA]
en: Owens Valley Radio Obs.
et: Owens Valley raadioobs.

[ctx: City in Far East Russia]
en: Oymiakon
et: Oimjakon

[ctx: City in US Territory]
en: Pagan Island
et: Pagani saar

[ctx: City in Paris France]
en: Paris
et: Pariis

[ctx: City in Russia]
en: Pechory
et: Petseri

[ctx: City in Ohio USA]
en: Perkins Obs.
et: Perkinsi obs.

[ctx: City in Far East Russia]
en: Petropavlovsk-Kamchatskiy
et: Petropavlovsk-Kamtšatski

[ctx: City in Hautes-Pyrénées France]
en: Pic du Midi (observatory)
et: Pic du Midi (obs.)

[ctx: City in Hautes Alpes France]
en: Plateau de Bure (observatory)
et: Plateau de Bure (obs.)

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Plateau de Calern (observatory)
et: Plateau de Calern (obs.)

[ctx: City in Sudan]
en: Port Soudan
et: Port Sudan

[ctx: City in Czechia]
en: Prague
et: Praha

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Princeton Obs.
et: Princetoni obs.

[ctx: City in Far East Russia]
en: Provideniya Bay
et: Providenija laht

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Pskov
et: Pihkva

[ctx: City in China]
en: Purple Mountain
et: Zijini mägi

[ctx: City in Algeria]
en: Qustantinah
et: Qusantinah

[ctx: City in Spain]
en: R.M. Aller de S. de Compostela
et: Santiago de Compostela (Ramón María Alleri obs.)

[ctx: City in Myanmar]
en: Rangoon
et: Yangon

[ctx: City in Latvia]
en: Riga
et: Riia

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Ringkoebing
et: Ringkøbing

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Riyadh
et: Ar-Riyad

[ctx: City in Bornholm Denmark]
en: Roenne
et: Rønne

[ctx: City in Italy]
en: Rome
et: Rooma

[ctx: City in South Region Russia]
en: Rostov na Donu
et: Rostov Doni ääres

[ctx: City in US Territory]
en: Rota Island
et: Rota saar

[ctx: City in United Kingdom]
en: Rutherford Appleton Lab.
et: Rutherford Appletoni labor

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Ryazan
et: Rjazan

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sable Island
et: Sable saar

[ctx: City in US Territory]
en: Saipan Island
et: Saipani saar

[ctx: City in Iraq]
en: Samarrah
et: Samarra

[ctx: City in Algeria]
en: Satif
et: Sétif

[ctx: City in South Korea]
en: Seoul
et: Soul

[ctx: City in Singapore]
en: Singapore
et: Singapur

[ctx: City in Slovakia]
en: Skalnate Pleso
et: Skalnaté Pleso

[ctx: City in South Region Russia]
en: Sochi
et: Sotši

[ctx: City in Denmark]
en: Soeborg
et: Søborg

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Soenderborg
et: Sønderborg

[ctx: City in Hawaii USA]
en: South Kauai VORTAC
et: Lõuna-Kauai VORTAC

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: St. Petersburg
et: Peterburi

[ctx: City in Slovakia]
en: Stara Lesna
et: Stará Lesná

[ctx: City in New York USA]
en: Staten Island
et: Stateni saar

[ctx: City in South Region Russia]
en: Stavropol'
et: Stavropol

[ctx: City in Egypt]
en: Suez
et: Suess

[ctx: City in Ukraine]
en: Sumy
et: Sumõ

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Syktyvkar
et: Sõktõvkar

[ctx: City in Morocco]
en: Tangier
et: Tanger

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Taora Island
et: Taora saar

[ctx: City in Uzbekistan]
en: Tashkent
et: Toshkent

[ctx: City in Iran]
en: Tehran
et: Teheran

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Tern Island
et: Terni saar

[ctx: City in Ukraine]
en: Ternopil'
et: Ternopil

[ctx: City in US Territory]
en: Tinian Island
et: Tiniani saar

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Toender
et: Tønder

[ctx: City in Mali]
en: Tombouctou
et: Timbuktu

[ctx: City in Micronesia]
en: Truk Atoll
et: Truki atoll

[ctx: City in Italy]
en: Turin
et: Torino

[ctx: City in Finland]
en: Turku
et: Turu

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Tver'
et: Tver

[ctx: City in Ural Russia]
en: Tyumen'
et: Tjumen

[ctx: City in Washington, DC USA]
en: US Naval Observatory
et: USA mereväeobs. (USNO)

[ctx: City in Spain]
en: Uni. de Barcelona
et: Barcelona ülikool

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Ust'-Ordynsky
et: Ust-Ordõnski

[ctx: City in Ukraine]
en: Uzhhorod
et: Užgorod

[ctx: City in Poland]
en: Varsovia
et: Varssavi

[ctx: City in Vatican]
en: Vaticano
et: Vatikani obs.

[ctx: City in Italy]
en: Venice
et: Venezia

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Very Large Array
et: Väga Suur Rivistus (Very Large Array)

[ctx: City in Austria]
en: Vienna
et: Viin

[ctx: City in Ukraine]
en: Vinnytsia
et: Vinnõtsja

[ctx: City in US Territory]
en: Wake Island
et: Wake'i saar

[ctx: City in Poland]
en: Warsaw
et: Varssavi

[ctx: City in Washington USA]
en: Whidbey Island
et: Whidbey saar

[ctx: City in California USA]
en: Wilcox Solar Obs.
et: Wilcoxi päikeseobs.

[ctx: City in Germany]
en: Wurzburg
et: Würzburg

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yakutsk
et: Jakutsk

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Yale Obs.
et: Yale'i obs.

[ctx: City in Ukraine]
en: Yalta
et: Jalta

[ctx: City in Micronesia]
en: Yap Island
et: Yapi saar

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Yerkes Obs.
et: Yerkesi obs.

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Yoshkar Ola
et: Joškar-Ola

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
et: Južno-Sahhalinsk

[ctx: City in Tanzania]
en: Zanzibar
et: Sansibar

[ctx: City in Ukraine]
en: Zaporizhia
et: Zaporižžja

[ctx: City in Russia]
en: Zelenchukskaya
et: Zelentšukskaja

[ctx: City in Ukraine]
en: Zhovkva
et: Žovkva

[ctx: City in Ukraine]
en: Zhytomyr
et: Žõtomõr

[ctx: Region/state in Australia]
en: ACT
et: ACT (Austraalia Pealinna territoorium)

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Azores
et: Assoorid

[ctx: Region/state in France]
en: Bouches-du-rhône
et: Bouches-du-Rhône

[ctx: Region/state in Canada]
en: British Columbia
et: Briti Columbia

[ctx: Region/state in Spain]
en: Canary Islands
et: Kanaari saared

[ctx: Region/state in Russia]
en: Central Region
et: Keskregioon

[ctx: Region/state in Kiribati]
en: Christmas Island
et: Jõulusaar

[ctx: Region/state in France]
en: Côte d'or
et: Côte d'Or

[ctx: Region/state in USA]
en: DC
et: Washington, DC

[ctx: Region/state in Russia]
en: Far East
et: Kaug-Ida

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Faroe Islands
et: Fääri saared

[ctx: Region/state in Belgium]
en: Flandre occidentale
et: Lääne-Flandria

[ctx: Region/state in France]
en: Ille-et-vilaine
et: Ille et Vilaine

[ctx: Region/state in Germany]
en: Mittelfranken
et: Kesk-Frangimaa

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
et: Uus-Kaledoonia

[ctx: Region/state in Australia]
en: New South Wales
et: Uus-Lõuna-Wales

[ctx: Region/state in USA]
en: North Carolina
et: Põhja-Carolina

[ctx: Region/state in USA]
en: North Dakota
et: Põhja-Dakota

[ctx: Region/state in Russia]
en: North-West Region
et: Looderegioon

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
et: Põhja-Iirimaa

[ctx: Region/state in Australia]
en: Northern Territory
et: Põhjaterritoorium

[ctx: Region/state in Canada]
en: Northwest Territories
et: Loodeterritoorium

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
et: Pariis

[ctx: Region/state in Canada]
en: Prince Edward Island
et: Prints Edwardi saar

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
et: Šotimaa

[ctx: Region/state in Russia]
en: Siberia
et: Siber

[ctx: Region/state in Australia]
en: South Australia
et: Lõuna-Austraalia

[ctx: Region/state in USA]
en: South Carolina
et: Lõuna-Carolina

[ctx: Region/state in USA]
en: South Dakota
et: Lõuna-Dakota

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
et: Lõunaregioon

[ctx: Region/state in France]
en: St-Pierre and Miquelon
et: St. Pierre ja Miquelon

[ctx: Region/state in Australia]
en: Tasmania
et: Tasmaania

[ctx: Region/state in China]
en: Tibet
et: Tiibet

[ctx: Region/state in Russia]
en: Ural
et: Uural

[ctx: Region/state in Russia]
en: Volga Region
et: Volga regioon

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
et: Lääne-Virginia

[ctx: Region/state in Australia]
en: Western Australia
et: Lääne-Austraalia

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Zealand
et: Sjælland

[ctx: Country name]
en: Afghanistan
et: Afganistan

[ctx: Country name]
en: Algeria
et: Alžeeria

[ctx: Country name]
en: Antarctica
et: Antarktika

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
et: Antigua ja Barbuda

[ctx: Country name]
en: Armenia
et: Armeenia

[ctx: Country name]
en: Ascension Island
et: Ascensioni saar

[ctx: Country name]
en: Australia
et: Austraalia

[ctx: Country name]
en: Bahamas
et: Bahama

[ctx: Country name]
en: Bahrain
et: Bahrein

[ctx: Country name]
en: Belgium
et: Belgia

[ctx: Country name]
en: Bolivia
et: Boliivia

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
et: Bosnia ja Hertsegoviina

[ctx: Country name]
en: Brazil
et: Brasiilia

[ctx: Country name]
en: Bulgaria
et: Bulgaaria

[ctx: Country name]
en: Bénin
et: Benin

[ctx: Country name]
en: Cameroon
et: Kamerun

[ctx: Country name]
en: Canada
et: Kanada

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
et: Roheneemesaared

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
et: Kaimanisaared

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
et: Kesk-Aafrika Vabariik

[ctx: Country name]
en: Chad
et: Tšaad

[ctx: Country name]
en: Chile
et: Tšiili

[ctx: Country name]
en: China
et: Hiina

[ctx: Country name]
en: Congo
et: Kongo

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
et: Kongo DV

[ctx: Country name]
en: Croatia
et: Horvaatia

[ctx: Country name]
en: Cuba
et: Kuuba

[ctx: Country name]
en: Cyprus
et: Küpros

[ctx: Country name]
en: Czechia
et: Tšehhi

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
et: Kongo DV

[ctx: Country name]
en: Denmark
et: Taani

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
et: Dominikaani

[ctx: Country name]
en: Egypt
et: Egiptus

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
et: Ekvatoriaal-Guinea

[ctx: Country name]
en: Estonia
et: Eesti

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
et: Etioopia

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
et: Falklandi saared

[ctx: Country name]
en: Fiji
et: Fidži

[ctx: Country name]
en: Finland
et: Soome

[ctx: Country name]
en: France
et: Prantsusmaa

[ctx: Country name]
en: French Guiana
et: Prantsuse Guajaana

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
et: Prantsuse Polüneesia

[ctx: Country name]
en: Germany
et: Saksamaa

[ctx: Country name]
en: Greece
et: Kreeka

[ctx: Country name]
en: Greenland
et: Gröönimaa

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
et: Guinea-Bissau

[ctx: Country name]
en: Hong Kong
et: Hongkong

[ctx: Country name]
en: Hungary
et: Ungari

[ctx: Country name]
en: Iceland
et: Island

[ctx: Country name]
en: Indonesia
et: Indoneesia

[ctx: Country name]
en: Iran
et: Iraan

[ctx: Country name]
en: Iraq
et: Iraak

[ctx: Country name]
en: Ireland
et: Iirimaa

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
et: Mani saar

[ctx: Country name]
en: Israel
et: Iisrael

[ctx: Country name]
en: Italy
et: Itaalia

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
et: Elevandiluurannik

[ctx: Country name]
en: Japan
et: Jaapan

[ctx: Country name]
en: Jordan
et: Jordaania

[ctx: Country name]
en: Kazakhstan
et: Kasahstan

[ctx: Country name]
en: Kenya
et: Keenia

[ctx: Country name]
en: Kuwait
et: Kuveit

[ctx: Country name]
en: Latvia
et: Läti

[ctx: Country name]
en: Lebanon
et: Liibanon

[ctx: Country name]
en: Liberia
et: Libeeria

[ctx: Country name]
en: Libya
et: Liibüa

[ctx: Country name]
en: Lithuania
et: Leedu

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
et: Luksemburg

[ctx: Country name]
en: Macedonia
et: Makedoonia

[ctx: Country name]
en: Madagascar
et: Madagaskar

[ctx: Country name]
en: Malaysia
et: Malaisia

[ctx: Country name]
en: Maldives
et: Maldiivid

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
et: Marshalli saared

[ctx: Country name]
en: Mauritania
et: Mauritaania

[ctx: Country name]
en: Mexico
et: Mehhiko

[ctx: Country name]
en: Micronesia
et: Mikroneesia

[ctx: Country name]
en: Morocco
et: Maroko

[ctx: Country name]
en: Mozambique
et: Mosambiik

[ctx: Country name]
en: Myanmar
et: Birma

[ctx: Country name]
en: Namibia
et: Namiibia

[ctx: Country name]
en: Netherlands
et: Holland

[ctx: Country name]
en: New Zealand
et: Uus-Meremaa

[ctx: Country name]
en: Nigeria
et: Nigeeria

[ctx: Country name]
en: North Korea
et: Põhja-Korea

[ctx: Country name]
en: Norway
et: Norra

[ctx: Country name]
en: Palau
et: Belau

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
et: Paapua Uus-Guinea

[ctx: Country name]
en: Peru
et: Peruu

[ctx: Country name]
en: Philippines
et: Filipiinid

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
et: Pitcairn

[ctx: Country name]
en: Poland
et: Poola

[ctx: Country name]
en: Qatar
et: Katar

[ctx: Country name]
en: Romania
et: Rumeenia

[ctx: Country name]
en: Russia
et: Venemaa

[ctx: Country name]
en: Saudi Arabia
et: Saudi Araabia

[ctx: Country name]
en: Seychelles
et: Seišellid

[ctx: Country name]
en: Singapore
et: Singapur

[ctx: Country name]
en: Slovakia
et: Slovakkia

[ctx: Country name]
en: Slovenia
et: Sloveenia

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
et: Saalomoni saared

[ctx: Country name]
en: Somalia
et: Somaalia

[ctx: Country name]
en: South Africa
et: Lõuna-Aafrika Vabariik

[ctx: Country name]
en: South Korea
et: Lõuna-Korea

[ctx: Country name]
en: Spain
et: Hispaania

[ctx: Country name]
en: Sudan
et: Sudaan

[ctx: Country name]
en: Swaziland
et: Svaasimaa

[ctx: Country name]
en: Sweden
et: Rootsi

[ctx: Country name]
en: Switzerland
et: Šveits

[ctx: Country name]
en: Syria
et: Süüria

[ctx: Country name]
en: Tanzania
et: Tansaania

[ctx: Country name]
en: Thailand
et: Tai

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
et: Trinidad ja Tobago

[ctx: Country name]
en: Tunisia
et: Tuneesia

[ctx: Country name]
en: Turkey
et: Türgi

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
et: Turks ja Caicos

[ctx: Country name]
en: US Territory
et: USA valdused

[ctx: Country name]
en: Ukraine
et: Ukraina

[ctx: Country name]
en: United Arab Emirates
et: Araabia Ühendemiraadid

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
et: Ühendkuningriik

[ctx: Country name]
en: Uzbekistan
et: Usbekistan

[ctx: Country name]
en: Vatican
et: Vatikan

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
et: Neitsisaared

[ctx: Country name]
en: Western sahara
et: Lääne-Sahara

[ctx: Country name]
en: Yemen
et: Jeemen

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
et: Jugoslaavia

[ctx: Country name]
en: Zambia
et: Sambia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
et: Komeetide löögijäljed (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
et: Galileo satelliidid (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
et: Globaalne tolmutorm (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
et: Jupiter ja Io (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
et: Näita APOD-i pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
et: Näita APOD-i pilti (radar)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
et: Näita APOD-i pilti (Venera sond)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
et: Saturni ja tema kuude kollaaž

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
et: Näita Hubble'i pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
et: Näita Hubble'i pilti (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
et: Näita Hubble'i pilti (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
et: Näita Hubble'i pilti (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
et: Näita Hubble'i pilti (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
et: Näita Hubble'i pilti (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
et: Näita Hubble'i pilti (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
et: Näita Hubble'i pilti (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
et: Näita Hubble'i pilti (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
et: Näita Hubble'i pilti (Aurora)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
et: Näita Hubble'i pilti (detail)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
et: Näita Hubble'i pilti (detail)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
et: Näita Hubble'i pilti (Hubble V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
et: Näita Hubble'i pilti (Hubble X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
et: Näita Hubble'i pilti (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
et: Näita Hubble'i pilti (M 31 tähed)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
et: Näita Hubble'i pilti (rõngad ja kuud)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
et: Näita Kitt Peaki obs. AOP pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
et: Näita MGS pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
et: Näita NASA Mosaic pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
et: Näita NOAO pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
et: Näita NOAO pilti (Halpha)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
et: Näita NOAO pilti (optiline)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
et: Näita SEDS pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
et: Näita Spitzeri pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
et: Näita Päikese pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
et: Näita Viking Landeri pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
et: Näita Voyager 1 pilti

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
et: Täisvarjutuse pilt

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
et: Kolmikvarjutus (Hubble)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
et: Komeet Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker–Levy 9 Wikipedia page
et: Komeet Shoemaker-Levy 9 Wikipedia lehekülg

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
et: Päikesepildid

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Eclipse page
et: NASA varjutuste lehekülg

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
et: NASA Marsi-missioonid

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Science Mariner missions
et: NASA Marsi-missioonid

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Solar System Exploration Page
et: NASA Päikesesüsteemi uurimise lehekülg

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Sun-Earth Days page
et: NASA Päikese ja Maa päevade lehekülg

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Nine Planets Page
et: Üheksa planeedi lehekülg

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
et: SEDS infosait

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
et: Apollo programm

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
et: Cassini missioon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
et: "Nägu" Marsi pinnal

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
et: Galileo missioon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
et: Magellani missioon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
et: Mariner 10 missioon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
et: Marsi Selts

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
et: Voyageri missioonid

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
et: Kogu Marsi kataloog (The Whole Mars Catalog)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
et: Tere tulemast Marsile!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
et: Wikipedia info

[ctx: star name]
en: Sirius
et: Siirius

[ctx: star name]
en: Canopus
et: Kanoopus

[ctx: star name]
en: Arcturus
et: Arktuurus

[ctx: star name]
en: Vega
et: Veega

[ctx: star name]
en: Capella
et: Kapella

[ctx: star name]
en: Rigel
et: Riigel

[ctx: star name]
en: Procyon
et: Prooküon

[ctx: star name]
en: Spica
et: Spiika

[ctx: star name]
en: Antares
et: Antaares

[ctx: star name]
en: Pollux
et: Polluks

[ctx: star name]
en: Deneb
et: Deeneb

[ctx: star name]
en: Regulus
et: Reegulus

[ctx: star name]
en: Castor
et: Kastor

[ctx: star name]
en: Peacock
et: Paabulind

[ctx: star name]
en: Polaris
et: Põhjanael

[ctx: star name]
en: Mizar
et: Miitsar

[ctx: star name]
en: Zuben El Genubi
et: Zuben el Genubi

[ctx: star name]
en: Kornephoros
et: Komephoros

[ctx: star name]
en: Algenib
et: Algemin

[ctx: star name]
en: Al Dhanab
et: Deeneb

[ctx: star name]
en: Schemali
et: Schernali

[ctx: star name]
en: Mira
et: Miira

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
et: Viimased stardid

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
et: Rahvusvaheline kosmosejaam

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
et: Heledaimad

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
et: Ilmasatelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
et: Maa ressursid

[ctx: Satellite group name]
en: Search & Rescue (SARSAT)
et: Otsimis- ja päästesatelliidid (SARSAT)

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
et: Katastroofide jälgimine

[ctx: Satellite group name]
en: Tracking and Data Relay Satellite System (TDRSS)
et: Jälgimis- ja andmeedastussatelliitide süsteem (TDRSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
et: Geostatsionaarsed

[ctx: Satellite group name]
en: Molniya
et: Molnija

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
et: Amatöörraadiojaamad

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
et: Eksperimentaalsed

[ctx: Satellite group name]
en: Other
et: Muu

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
et: GPS-satelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
et: Glonass-satelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Satellite-Based Augmentation System (WAAS/EGNOS/MSAS)
et: Satelliidipõhine parandussüsteem (WAAS/EGNOS/MSAS)

[ctx: Satellite group name]
en: Navy Navigation Satellite System (NNSS)
et: Mereväe navigeerimissatelliitide süsteem (NNSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
et: Venemaa LEO navigeerimissatelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Space & Earth Science
et: Kosmose- ja maateadus

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
et: Geodeesia

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
et: Inseneriteadus

[ctx: Satellite group name]
en: Education
et: Haridus

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
et: Muud sõjalised satelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
et: Radarite kalibreerimine

[ctx: Satellite group name]
en: CubeSats
et: Kuupsatelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
et: Muud satelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
et: GPS-i lisasatelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
et: GLONASS-i lisasatelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
et: METEOSAT-i lisasatelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
et: INTELSAT-i lisasatelliidid

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
et: ORBCOMM-i lisasatelliidid

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Simbad
et: Sindbad

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
et: Taevavaade

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
et: Gammakiirgus

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
et: Röntgenkiirgus

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
et: Optiline

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
et: Infrapuna

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Radio
et: Raadiokiirgus

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
et: HEASARC

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
et: Viimased röntgenkiirguse uuringud

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
et: Varasemad röntgenkiirguse uuringud

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
et: Gammakiirguse uuringud

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
et: Muud uuringud

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
et: Populaarsed kataloogid

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
et: Mitme lainepikkuse kataloogid

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
et: NASA Galaktika-väline andmebaas (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
et: Asukohad

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
et: NASA astrofüüsikaandmete süsteem (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
et: Astronoomia ja astrofüüsika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
et: Instrumendid

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
et: Füüsika ja geofüüsika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
et: Astrofüüsika preprindid

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multimission Archive at Space Telescope (MAST)
et: Kosmoseteleskoobi missioonide arhiiv (MAST)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: HST
et: Hubble'i kosmoseteleskoop (HST)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
et: Pildid

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
et: Spektrid

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
et: Muu

en: Refraction effects disabled
et: Refraktsiooniefektid on keelatud

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
et: Kui horisont on välja lülitatud, keelatakse ajutisel refraktsiooniefektid.

en: Light Pollution Settings
et: Valgusreostuse seadistused

en: Equipment Settings - Equipment Type and Parameters
et: Varustuse seadistused - varustuse tüüp ja parameetrid

en: Unable to find INDI server. Please make sure the package that provides the 'indiserver' binary is installed.
et: INDI serverit ei leitud. Palun kontrolli, kas pakett, milles leidub binaarfail 'indiserver', on ikka paigaldatud.

en: INDI Device Manager should only be used by advanced technical users. It cannot be used with Ekos. Do you still want to open INDI device manager?
et: INDI seadmehaldurit peaksid kasutama ainult suurte tehniliste kogemustega kasutajad. Seda ei saa kasutada samal ajal Ekosega. Kas ikka kindlasti avada INDI seadmehaldur?

en: INDI Device Manager
et: INDI seadmehaldur

en: Catalogs
et: Kataloogid

en: Guides
et: Abijooned

en: Open FITS
et: Ava FITS

[ctx: Filter by file type: KStars Scripts.]
en: KStars Scripts (*.kstars)
et: KStarsi skriptid (*.kstars)

en: Executing remote scripts is not supported.
et: Kaugskriptide täitmine ei ole toetatud.

en: Could not open file %1
et: Faili %1 avamine nurjus

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
et: Valitud skript sisaldab tundmatuid elemente, mis osutab sellele, et seda ei ole loodud KStarsi skriptiloojaga. Skript ei pruugi seepärast korralikult toimida ning võib isegi sisaldada ohtlikku koodi. Kas skript sellele vaatamata käivitada?

en: Script Validation Failed
et: Skripti kontrollimine nurjus

en: Run Nevertheless
et: Käivita igal juhul

en: Running script: %1
et: Skripti käivitamine: %1

en: Script finished.
et: Skript lõpetas töö.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
et: Printeritinti saab säästa, kui kasutad värviskeemi "Tähekaart", mille taust on valge. Kas lülituda trükkimiseks ajutiselt tähekaardi värviskeemile?

en: Switch to Star Chart Colors?
et: Kas lülitada sisse tähekaardi värvid?

en: Switch Color Scheme
et: Lülitu värviskeemile

en: Do Not Switch
et: Ära lülitu

en: Engage &Tracking
et: Lüli&ta jälgimine sisse

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 degrees
et: Ligilähedane vaateväli: %1 kraadi

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcminutes
et: Ligilähedane vaateväli: %1 kaareminutit

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcseconds
et: Ligilähedane vaateväli: %1 kaaresekundit

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
et: Sisesta soovitud vaatevälja nurk

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
et: Vaatevälja nurk kraadides:

en: Attempt to determine from image
et: Püütakse määrata pildi põhjal

en: The file  %1 could not be found. KStars cannot run properly without this file. KStars searches for this file in following locations:
    
    	%2
    
    It appears that your setup is broken.
et: Faili %1 ei leitud. KStars ei saa ilma selleta korralikult töötada. KStars otsis seda faili järgmistes asukohtades:
    
    	%2
    
    Tundub, et sinu paigaldus on vigane.

en: Critical File Not Found: %1
et: Ei leitud hädavajalikku faili: %1

en: Reading time zone rules
et: Ajavööndi reeglite lugemine

en: Loading city data
et: Linnaandmete laadimine

en: Loading User Information
et: Kasutaja teabe laadimine

en: Loading sky objects
et: Taevaobjektide laadimine

en: Loading Image URLs
et: Kujutiste aadresside (URL) laadimine

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
et: Aja määramine nurjus: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
et: Ei õnnestunud määrata kohta nimega %1, %2, %3

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
et: Omaloodud kujutiseviida faili ei ole võimalik avada.
    Viita ei ole võimalik salvestada.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
et: Omaloodud infoviida faili ei ole võimalik avada.
    Viita ei ole võimalik salvestada.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
et: seniit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
et: põhi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
et: ida

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
et: lõuna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
et: lääs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
et: kirre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
et: kagu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
et: edel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
et: loe

en: Download New Data...
et: Laadi uued andmed alla...

en: Downloads new data
et: Uute andmete allalaadimine

en: &Save Sky Image...
et: &Salvesta taevakujutis...

en: &Run Script...
et: Käivita sk&ript...

en: Set Time to &Now
et: Sea kell hetkele &Praegu

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
et: &Määra aeg...

en: Stop &Clock
et: Peata &kell

en: Resume Clock
et: Taaskäivita kell

en: Stop Clock
et: Peata kell

en: &Zenith
et: Se&niit

en: &North
et: &Põhi

en: &East
et: I&da

en: &South
et: &Lõuna

en: &West
et: L&ääs

en: &Find Object...
et: Otsi &objekti...

en: Set Coordinates &Manually...
et: Määra koordinaadid &käsitsi...

en: &Default Zoom
et: Vaikimisi suuren&dus

en: &Zoom to Angular Size...
et: &Suurendus nurgasuurusele...

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
et: &Lamberti õigepindne asimutaalne

en: &Azimuthal Equidistant
et: Ekvidist&antne asimutaalne

en: &Orthographic
et: &Ortograafiline

en: &Equirectangular
et: &Ekvidistantne silindriline

en: &Stereographic
et: &Stereograafiline

en: &Gnomonic
et: &Gnomooniline

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
et: &Infokastide näitamine

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
et: Ajakas&ti näitamine

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
et: &Fookusekasti näitamine

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
et: &Asukohakasti näitamine

en: Show Main Toolbar
et: Näita põhitööriistariba

en: Show View Toolbar
et: Näita vaateriba

en: Show Statusbar
et: Olekuriba näitamine

en: Show Az/Alt Field
et: Asimuudi/kõrgusevälja näitamine

en: Show RA/Dec Field
et: Otsetõusu/käändevälja näitamine

en: Show J2000.0 RA/Dec Field
et: J2000.0 otsetõusu/käändevälja näitamine

en: C&olor Schemes
et: &Värviskeemid

en: &Classic
et: &Klassikaline

en: &Star Chart
et: &Tähekaart

en: &Night Vision
et: Öi&ne vaade

en: &Moonless Night
et: K&uuvalguseta öö

en: &FOV Symbols
et: Vaatevälja süm&bolid

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
et: &Geograafiline...

en: Startup Wizard...
et: Seadistusnõustaja...

en: Calculator
et: Kalkulaator

en: Observation Planner
et: Vaatluste plaanija

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
et: Kõrgus/aeg

en: What's up Tonight
et: Mis on täna vaadata

en: XPlanet Solar System Simulator
et: XPlaneti Päikesesüsteemi matkur

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
et: Taevakalender

en: Script Builder
et: Skriptilooja

en: Jupiter's Moons
et: Jupiteri kuud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
et: Lipud

en: List your &Equipment...
et: Varustuse nimekiri...

en: Manage Observer...
et: Vaatlejate haldamine...

en: Artificial Horizon...
et: Tehishorisont...

en: Telescope Wizard...
et: Teleskoobi nõustaja...

en: Device Manager...
et: Seadmehaldur...

en: Custom Drivers...
et: Kohandatud draiverid ...

en: INDI Control Panel...
et: INDI juhtimiskeskus...

en: Displays the Tip of the Day
et: Päeva nõuande näitamine

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
et: Selle abil saab määrata, millise kiirusega kulgeb aeg simulatsioonis.
    Kui intervall 'X' on kuni 10 minutit, kulgeb aeg kiirusega 'X' sekundis.
    Kui intervall on 10 minutist suurem, näidatakse kaadreid 'X' aja tagant.

en: Time step control
et: Intervalli juhtimine

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
et: Tähed

en: Toggle stars
et: Lülita tähed

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
et: Väljaspool Päikesesüsteemi

en: Toggle deep sky objects
et: Lülita Päikesesüsteemi välised objektid

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
et: Päikesesüsteem

en: Toggle Solar system objects
et: Lülita Päikesesüsteemi objektid

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
et: Tähtkujude nimikujundid

en: Toggle constellation lines
et: Lülita tähtkujude nimikujundid

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
et: Tähtkujude nimed

en: Toggle constellation names
et: Lülita tähtkujude nimed

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
et: Tähtkujude piirjooned

en: Toggle constellation boundaries
et: Lülita tähtkujude piirjooned

[ctx: Toggle Constellation Art in the display]
en: C. Art (BETA)
et: Tähtkujukunst (Beeta)

en: Toggle constellation art (BETA)
et: Lülita tähtkujude kunstilisi kujutisi (Beeta)

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
et: Linnutee

en: Toggle milky way
et: Lülita Linnutee

[ctx: Toggle Equatorial Coordinate Grid in the display]
en: Equatorial coord. grid
et: Ekvaatoriline koordinaatide süsteem

en: Toggle equatorial coordinate grid
et: Ekvaatorilise koordinaatide süsteemi lülitamine

[ctx: Toggle Horizontal Coordinate Grid in the display]
en: Horizontal coord. grid
et: Horisondiline koordinaatide süsteem

en: Toggle horizontal coordinate grid
et: Horisondilise koordinaatide süsteemi lülitamine

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
et: Maapind

en: Toggle opaque ground
et: Lülita maapind

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
et: Lipud

en: Toggle flags
et: Lülita lippe

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
et: Satelliidid

en: Toggle satellites
et: Lülita satelliidid

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
et: Supernoovad

en: Toggle supernovae
et: Lülita supernoovad

[ctx: Toggle What's Interesting]
en: What's Interesting
et: Mida huvitavat on vaadata

en: Toggle What's Interesting
et: Mida huvitavat on vaadata lülitamine

en: Toggle Ekos
et: Ekose lülitamine

[ctx: Toggle the INDI Control Panel in the display]
en: INDI Control Panel
et: INDI juhtimiskeskus

en: Toggle INDI Control Panel
et: INDI juhtimiskeskuse lülitamine

[ctx: Toggle the FITS Viewer in the display]
en: FITS Viewer
et: FITS-i näitaja

en: Toggle FITS Viewer
et: FITS-i näitaja lülitamine

[ctx: Toggle the sensor Field of View]
en: Sensor FOV
et: Sensori vaateväli

en: Toggle Sensor FOV
et: Sensori vaatevälja lülitamine

[ctx: Toggle the Mount Control Panel]
en: Mount Control
et: Monteeringu juhtimine

en: Toggle Mount Control Panel
et: INDI monteeringu juhtimise paneeli lülitamine

en: Slew telescope to the focused object
et: Teleskoobi lohistamine fokuseeritud objektile

en: Sync telescope to the focused object
et: Teleskoobi sünkroonimine fokuseeritud objekti järgi

en: Park telescope
et: Teleskoobi parkimine

en: Slew the telescope to the mouse pointer position
et: Teleskoobi lohistamine hiirekursori asukohale

en: Sync the telescope to the mouse pointer position
et: Teleskoobi sünkroonimine hiirekursori asukohaga

en: Edit FOV Symbols...
et: Muuda vaatevälja sümboleid...

en: HiPS Settings...
et: HiPS-i seadistused ...

en:  Welcome to KStars
et:  Tere tulemast kasutama KStarsi

en: nothing
et: puudub

en: Initial Position is Below Horizon
et: Algpositsioon jääb allapoole horisonti

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
et: Algpositsioon jääb allapoole horisonti.
    Soovid sa kasutada vaikepositsiooni?

en: Reset Position
et: Soovin kasutada

en: Do Not Reset
et: Ei soovi kasutada

en: &Themes
et: &Teemad

en: Version: %1
et: Versioon: %1

en: Build: %1
et: Ehitatud: %1

en: (c), The KStars Team
et: (c) KStarsi meeskond

en: License: GPLv2
et: Litsents: GPLv2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Pluto
et: Pluuto

en: Dec (%1):
et: Kääne (%1):

en: About
et: Teave

en: Desktop Planetarium
et: Töölaua planetaarium

en: Distance
et: Kaugus

en: B - V Index
et: B-V indeks

en: Illumination
et: Valgustatus

en: Perihelion
et: Periheel

en: OrbitID
et: Orbiidi ID

en: Diameter
et: Diameeter

en: Rotation period
et: Tiirlemisperiood

en: EarthMOID
et: Maa MOID

en: OrbitClass
et: Orbiidiklass

en: Albedo
et: Albeedo

en: Dimensions
et: Mõõtmed

en: Period
et: Periood

en: RA (J2000.0)
et: OT (J2000.0)

en: Dec (J2000.0)
et: Kääne (J2000.0)

en: Hour angle
et: Tunninurk

en: Airmass
et: Õhumass

en: Rise time
et: Tõusuaeg

en: Transit time
et: Kulminatsiooni aeg

en: Set time
et: Loojumisaeg

en: Azimuth at rise
et: Asimuut tõusmisel

en: Azimuth at transit
et: Asimuut keskpäeval

en: Azimuth at set
et: Asimuut loojangul

en: Add Link
et: Lisa viit

en: Find an Object
et: Objekti otsimine

en: Filter by name:
et: Filtreerimine nime järgi:

en: Filter by type:
et: Filtreerimine tüübi järgi:

en: Search in internet
et: Otsi internetist

en: %1 - Edit Link
et: %1 - viida muutmine

en: %1 - Add a Link
et: %1 - viida lisamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
et: Kirjeldus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
et: Lisa

en: Please, fill in URL and Description
et: Palun anna URL ja kirjeldus

en: Edit location
et: Asukoha määramine

en: View location
et: Asukoha vaatamine

en: Add location
et: Asukoha lisamine

en: Please, wait while we are fetching coordinates
et: Palun oota, kuni hangitakse koordinaadid

en: Default city
et: Vaikimisi linn

en: Default province
et: Vaikimisi maakond/provints

en: Default country
et: Vaikimisi riik

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Added with default name
et: Asukoha nime hankimine nurjus (kontrolli oma internetiühendust). Lisati vaikimisi nimega.

en: Failed to set location
et: Asukoha määramine nurjus

en: Successfully set your location
et: Asukoht määrati edukalt

en: Could not set your location
et: Asukohta ei saanud määrata

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Set default name
et: Asukoha nime hankimine nurjus (kontrolli oma internetiühendust). Määrati vaikimisi nimi.

en: No location service (GPS, cellular service, etc.) is available.
    Please, switch on the location service, and retry
et: Ühtegi asukohateenust (GPS, mobiilimastid vms.) ei ole saadaval.
    Palun lülita mõni asukohateenus sisse ja proovi uuesti

en: Unknown error occurred. Please contact the application developer.
et: Tekkis tundmatu tõrge. Palun võta ühendust rakenduse arendajatega.

en: Timeout occurred. Try again.
et: Ajaületus. Proovi uuesti.

en: Found your longitude and altitude
et: Leiti sinu pikkus- ja laiuskraad

en: Please, wait while we are retrieving location name
et: Palun oota, kuni hangitakse asukoha nimi

en: City:
et: Linn:

en: Province:
et: Maakond/Provints:

en: Country:
et: Riik:

en: Latitude:
et: Laiuskraad:

en: Longitude:
et: Pikkuskraad:

en: UT offset:
et: Erinevus UT-st:

en: Set from GPS
et: Määramine GPS-i järgi

en: Please, fill in the city
et: Palun anna linn

en: Please, fill in the country
et: Palun anna riik

en: Please, fill in the latitude
et: Palun anna laiuskraad

en: Please, fill in the longitude
et: Palun anna pikkuskraad

en: Either the longitude or the latitude values are not valid
et: Pikkus- või laiuskraadi väärtus on sobimatu

en: This location already exists. Change either the city, the province or the country
et: See asukoht on juba olemas. Muuda kas linna, maakonda/provintsi või riiki

en: Failed to add location
et: Asukoha lisamine nurjus

en: Added new location - %1
et: Uus asukoht lisatud - %1

en: Failed to edit city
et: Linna muutmine nurjus

en: Set Geolocation
et: Geograafilise asukoha määramine

en: Current Location:
et: Praegune asukoht:

en: City filter:
et: Linnafilter:

en: Province filter:
et: Maakonna/provintsifilter:

en: Country filter:
et: Riigifilter:

en: Add Location
et: Lisa asukoht

en: View resource
et: Vaata ressursi

en: Set as my location
et: Määra minu asukohaks

en: Set %1 as the current location
et: Määra %1 minu asukohaks

en: Could not set as the current location
et: Märamine praeguseks asukohaks nurjus

en: View
et: Vaata

en: Deleted location %1
et: Kustutati asukoht %1

en: Image Preview - %1
et: Pildi eelvaatlus - %1

en: Save As
et: Salvesta kui

en: IP Address or Hostname
et: IP-aadress või masinanimi

en: Web Manager Port
et: Veebihalduri port

en: Get Status
et: Hangi olek

en: Active Profile:
et: Aktiivne profiil:

en: Profile: %1
et: Profiil: %1

en: Manage Profiles
et: Halda profiile

en: Server Port
et: Serveri port

en: INDI Server Port
et: INDI serveri port

en: Successfully connected to the server
et: Edukalt serveriga ühendatud

en: Could not connect to the server
et: Ühendumine serveriga nurjus

en: Connected to %1
et: Ühendatud serveriga %1

en: Available Devices
et: Saadaolevad seadmed

en: Disconnect INDI
et: Katkesta INDI ühendus

en: Slew rate:
et: Lohistamise kiirus:

en: Sky Map
et: Taevakaart

en: Projection systems
et: Projektsioonisüsteemid

en: Color Schemes
et: Värviskeemid

en: FOV Symbols
et: Vaatevälja sümbolid

en: Sync
et: Sünkroonimine

en: %1 are toggled on
et: %1 on sisse lülitatud

en: %1 is toggled on
et: %1 on sisse lülitatud

en: %1 are toggled off
et: %1 on välja lülitatud

en: %1 is toggled off
et: %1 on välja lülitatud

en: Empty Sky
et: Tühi taevas

en: Center and Track
et: Fokuseeri ja jälgi

en: Star Chart
et: Tähekaart

en: Night Vision
et: Öine vaade

en: Moonless Night
et: Kuuvalguseta öö

en: Lambert (Default)
et: Lambert (vaikimisi)

en: Azimuthal Equidistant
et: Ekvidistantne asimutaalne

en: Orthographic
et: Ortograafiline

en: Equirectangular
et: Ekvidistantne silindriline

en: Stereographic
et: Stereograafiline

en: Gnomonic
et: Gnomooniline

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
et: Määra aeg

en: Year
et: Aasta

en: Month
et: Kuu

en: Week
et: Nädal

en: Day
et: Päev

en: Hour
et: Tund

en: Min.
et: Min

en: Automatic mode
et: Automaatrežiim

en: DeepSky Objects
et: Päikesesüsteemi välised objektid

en: Constellation Lines
et: Tähtkujude nimikujutised

en: Constellation Names
et: Tähtkujude nimed

en: Constellation Art
et: Tähtkujukunst

en: Constellation Bounds
et: Tähtkujude piirjooned

en: Milky Way
et: Linnutee

en: Equatorial Grid
et: Ekvaatorilised koordinaadid

en: Are you sure you want to exit tutorial?
et: Kas tõesti väljuda õppemoodulist?

en: Exit
et: Välju

en: Welcome to KStars Lite
et:  Tere tulemast kasutama KStars Lite'i

en: KStars Lite is a free, open source, cross-platform Astronomy Software designed for mobile devices.
et: KStars Lite on mobiilseadmetele mõeldud vaba, avatud lähtekoodiga paljudel platvormidel töötav astronoomiatarkvara.

en: A quick tutorial will introduce you to main functions of KStars Lite
et: Lühike õppemoodul tutvustab sulle KStars Lite'i peamisi võimalusi

en: Start tutorial
et: Käivita õppemoodul

en: Global Drawer
et: Üldvaade

en: By swiping from left to right on any page of KStars Lite you can access global drawer
et: Kõigil KStars Lite'i lehekülgedel vasakult paremale viibates pääseb üldvaatesse

en: Context Drawer
et: Kontekstivaade

en: By swiping from right to left you can access context drawer with functions related to Sky Map. This menu is available only on Sky Map.
et: Vasakult paremale viibates pääseb ligi taevakaardiga seotud funktsioonide kontekstivaatele. Seda menüüd saab kasutada ainult taevakaardil.

en: Top Menu
et: Ülamenüü

en: By tapping on this arrow you can access top menu from which you can control visibility of different sky objects
et: Sellele noolele toksates pääseb ligi ülamenüüle, mille abil saab määrata mitmesuguste taevakehade nähtavust

en: Bottom Menu
et: Alamenüü

en: By tapping on this arrow you can access bottom menu from which you can set time and start time simulation
et: Sellele noolele toksates pääseb ligi alamenüüle, mille abil saab määrata aja ja alustada ajasimulatsiooni

en: Set Location
et: Määra asukoht

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
et: Tere tulemast kasutama KStarsi. Palun oota, praegu on käsil...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP UTC Offset
et: AP UTC erinevus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP local time
et: AP kohalik aeg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP sidereal time
et: AP täheaeg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
et: Katkesta liikumine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew
et: Katkesta lohistamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew/Track
et: Katkesta lohistamine/jälgimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
et: Katkesta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
et: Absoluutne positsioon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute
et: Absoluutne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
et: Aktiveeri

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
et: Aktiivne filter

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Actual Time
et: Tegelik aeg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
et: Joondus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: All
et: Kõik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt  D:M:S
et: Kõrgus  D:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec Anti-backlash
et: Kõrguse/käände lõtku vältimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec PEC
et: Kõrguse/käände perioodilise vea parandamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AltAz
et: Asimutaalne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Anti Flicker
et: Väreluseta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
et: Ava (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
et: Atmosfäär

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto Search
et: Automaatne otsimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto
et: Automaatne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
et: Lisaseade

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Average (1 sec.)
et: Keskmine (1 sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az D:M:S
et: Asimuut D:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra Anti-backlash
et: Asimuudi/OT lõtku vältimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra PEC
et: Asimuudi/OT perioodilise vea parandamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Back Light
et: Taustavalgus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Backlash
et: Lõtku vältimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bias
et: Eelpingenivoo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Binning
et: Lahterdamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bits per pixel
et: Bitti piksli kohta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
et: Sinine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Both
et: Mõlemad

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
et: Heledus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Bias
et: CCD eelpingenivoo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD FOV
et: CCD vaateväli

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Information
et: CCD teave

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Maximum ADU
et: CCD maks. ADU

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Noise
et: CCD müra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
et: CCD simulaator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X Pixel Size
et: CCD X piksli suurus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X resolution
et: CCD X eraldusvõime

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y Pixel Size
et: CCD Y piksli suurus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y resolution
et: CCD Y eraldusvõime

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCDs
et: CCD-d

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
et: Kaamera mudel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
et: Tsentreerimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Client
et: Klient

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
et: Värv

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet DEC motion arcmin/day
et: Komeedi käände liikumine kaareminutit päevas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet RA motion arcmin/day
et: Komeedi OT liikumine kaareminutit päevas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet tracking parameters
et: Komeedi jälgimise parameetrid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
et: Komeet

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
et: Side

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
et: Tihendatud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
et: Tihendus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #1
et: Seadistus nr 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #2
et: Seadistus nr 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #3
et: Seadistus nr 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #4
et: Seadistus nr 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #5
et: Seadistus nr 5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #6
et: Seadistus nr 6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config Name
et: Seadistuse nimi:

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
et: Seadistus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
et: Ühenda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection Mode
et: Ühenduse režiim

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
et: Ühendus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Contrast
et: Kontrast

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Control
et: Juhtimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Cooler
et: Jahuti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
et: Arv

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Custom
et: Kohandatud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DEC (dd:mm:ss)
et: Kääne (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
et: Pimekaader

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
et: Kuupäev

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
et: Kuupäev/kellaaeg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time/Location
et: Kuupäev/kellaaeg/asukoht

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
et: Silumine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (arcmin)
et: Kääne (kaareminutites)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (dd:mm:ss)
et: Kääne (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec D:M:S
et: Kääne D:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Declination axis
et: Käändetelg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Deep Sky Catalogs
et: Päikesesüsteemi väliste objektide kataloogid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
et: Vaikimisi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
et: Seade

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Diff. Eq.
et: Ekv. erinevus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
et: Suund

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
et: Keela

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disabled
et: Keelatud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
et: Katkesta ühendus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome control
et: Kupli juhtimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Driver Info
et: Draiveri info

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (s)
et: Kestus (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (sec)
et: Kestus (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duty cycle
et: Töötsükkel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ Coord
et: Ekvaatorilised koordinaadid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ PEC
et: Ekv. perioodilise vea parandamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (ms)
et: Ida (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (msec)
et: Ida (msek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (sec)
et: Ida (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
et: Ida

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
et: Ida/lääs

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Elevation (m)
et: Kõrgus (m)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
et: Luba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enabled
et: Lubatud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Encoder
et: Kodeerija

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ PE
et: Ekv. perioodilise vea parandamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Eq. Coordinates
et: Ekvaatorilised koordinaadid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Equatorial JNow
et: Tegelik ekvaatoriline

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exec
et: Täitmisfail

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose Abort
et: Katkesta säritus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose
et: Säritus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
et: Säritus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extended GPS Features
et: GPS-i laiendatud võimalused

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extrema
et: Ekstreem

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FITS Header
et: FITS-i päis

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM (arcseconds)
et: FWHM (kaaresekundites)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Factory
et: Tehaseseaded

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fan
et: Ventilaator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
et: Kiire

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
et: Voog

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feedback
et: Tagasiside

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Field De-rotator
et: Vaatevälja laiendaja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
et: Filtrite arv

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Simulator
et: Filtri simulaator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Wheel
et: Ratasfilter

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#1
et: Filter nr 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#2
et: Filter nr 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#3
et: Filter nr 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#4
et: Filter nr 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#5
et: Filter nr 5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#6
et: Filter nr 6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#7
et: Filter nr 7

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#8
et: Filter nr 8

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
et: Otsimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware Info
et: Püsivara teave

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware data
et: Püsivara andmed

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
et: Püsivara versioon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware
et: Püsivara

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
et: Tasaväljakaader

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fluorescent
et: Päevavalgus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
et: Fookuskaugus (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Control
et: Fookuse juhtimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus In
et: Fokuseeri sisse

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Out
et: Fokuseeri välja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Speed
et: Fokuseerimise kiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Timer
et: Fokuseerimise taimer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus in
et: Fokuseeri sisse

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus out
et: Fokuseeri välja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser Simulator
et: Fokuseerija simulaator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser
et: Fokuseerija

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focusers
et: Fokuseerijad

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
et: Kaadrisagedus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Type
et: Kaadritüüp

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Values
et: Kaadriväärtused

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame
et: Kaader

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FrameType
et: Kaadritüüp

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frames
et: Kaadrid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Freq
et: Sagedus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
et: Täielik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GOTO
et: Siht

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
et: GPS-i kiirgusvoog

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Simulator
et: GPS-i matkur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
et: GPS-i olek

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
et: GPS-i süsteem

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS/16 inch Features
et: GPS/16 tolli võimalused

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: General Info
et: Üldine teave

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Generic Video4Linux
et: Üldine Video4Linux

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
et: Geograafiline asukoht

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Goto
et: Sihile liikumine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
et: Roheline

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
et: Hall

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Abort
et: Katkesta gideerimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide E/W
et: Gideerimine ida/lääs

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide East/West
et: Gideerimine ida/lääs

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Head
et: Gideerija pea

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Info
et: Gideerimisteave

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide N/S
et: Gideerimine põhi/lõuna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide North/South
et: Gideerimine põhi/lõuna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide West/East
et: Gideerimine lääs/ida

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Wheel
et: Ratasgideerija

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
et: Gideerimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Aperture (mm)
et: Gideerija ava (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Control
et: Gideerija juhtimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Focal Length (mm)
et: Gideerija fookuskaugus (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head
et: Gideerija pea

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head Rapid Guide
et: Gideerija pea kiirgideerimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Image
et: Gideerija pilt

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guiding Rate
et: Gideerimise kiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H Alpha
et: H-alfa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: HA H:M:S
et: Tunninurk H:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Halt
et: Seiskamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height m
et: Kõrgus m

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
et: Kõrgus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
et: Kõrge

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Horizontal Coords
et: Horisondilised koordinaadid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hour axis
et: Tunnitelg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hourangle Coords
et: Tunninurga koordinaadid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hue
et: Toon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Humidity Perc.
et: Niiskuse protsent

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Adjustments
et: Pildikohandused

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Control
et: Pildi juhtimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
et: Pildiandmed

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
et: Pilditeave

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
et: Pildi seadistused

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
et: Pilditüüp

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
et: Pilt

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Indoor
et: Toas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Info
et: Teave

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Instant.
et: Otsekohe.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Interface
et: Liides

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Joystick
et: Juhtkang

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: LX200 Basic
et: LX200 põhiline

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat (dd:mm:ss)
et: Laius (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat.  D:M:S +N
et: Laius  D:M:S +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat. D:M:S +N
et: Laius D:M:S +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
et: Vasakul

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
et: Kataloogid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
et: Valgus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Limiting Mag
et: Tähesuuruse piiramine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
et: Laadi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Local
et: Kohalik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lon (dd:mm:ss)
et: Pikkus (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Long. D:M:S +E
et: Pikkus D:M:S +E

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
et: Madal

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
et: Helendus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lunar
et: Lunaarne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Main Control
et: Peamine juhtimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Blue
et: Käsitsi sinine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Red
et: Käsitsi punane

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual
et: Käsitsi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mars
et: Marss

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Master alarm
et: Peahäire

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max slew Rate
et: Lohistamise maks. kiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max
et: Maks

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Height
et: Maks. kõrgus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Position
et: Maks. positsioon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Width
et: Maks. laius

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. travel
et: Maks. rännak

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum Tick
et: Maksimaalne jaotis

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum travel
et: Maksimaalne rännak

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Medium
et: Keskmine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
et: Merkuur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Minimum Tick
et: Minimaalne jaotis

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
et: Režiim

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Model
et: Mudel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
et: Kuu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion Control
et: Liikumise juhtimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion N/S
et: Liikumine põhja/lõuna suunas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion W/E
et: Liikumine lääne/ida suunas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
et: Liikumine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor Steps
et: Mootori sammud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor steps per tick
et: Mootori sammud jaotise kohta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount coordinates
et: Monteeringu koordinaadid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount init.
et: Monteeringu alustamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
et: Monteering

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Move to rate
et: Liikumiskiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Movement Control
et: Liikumise juhtimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: N/S Rate
et: N/S kiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
et: Nimi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
et: Neptuun

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
et: Müra vähendamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
et: Puudub

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (ms)
et: Põhi (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (msec)
et: Põhi (msek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (sec)
et: Põhi (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
et: Põhi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North/South
et: Põhi/lõuna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
et: Märkus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OFF
et: VÄLJAS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: ON
et: SEES

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Temperature (C)
et: OTA temperatuur (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Update
et: OTA uuendamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Oag Offset (arcminutes)
et: OAG nihe (kaareminutites)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Info
et: Objekti teave

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Number
et: Objekti number

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object
et: Objekt

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Observer
et: Vaatleja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
et: Väljas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
et: Nihe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On Set
et: Sisselülitamisel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On
et: Sees

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
et: Valikud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Outdoor
et: Väljas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE Drift (minutes)
et: PAE triiv (minutites)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE N/S
et: Perioodiline viga N/S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE W/E
et: Perioodiline viga W/E

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Options
et: Parkimisvalikud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Position
et: Parkimise asukoht

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Scope
et: Pargi teleskoop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park
et: Parkimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Parking
et: Parkimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Period (ms)
et: Periood (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
et: Perioodiline viga

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Philips Webcam
et: Philipsi veebikaamera

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size (um)
et: Piksli suurus (um)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size X
et: Piksli suurus X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size Y
et: Piksli suurus Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pluto
et: Pluuto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polar
et: Polaarne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
et: Pordid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
et: Positsioon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Power
et: Toide

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Prefix
et: Prefiks

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pressure hPa
et: Rõhk hPa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Presets
et: Valmisvalikud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 1
et: Valmisvalik 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 2
et: Valmisvalik 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 3
et: Valmisvalik 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Primary
et: Esmane

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
et: Omadus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA  H:M:S
et: OT  H:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcmin)
et: OT (kaareminutid)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcsecs/s)
et: OT (kaaresekundid)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (hh:mm:ss)
et: OT (hh:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA H:M:S
et: OT H:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA motor
et: OT mootor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ra (hh:mm:ss)
et: OT (hh:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rapid Guide
et: Kiirgideerimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
et: Kiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Raw
et: Toores

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Duration)
et: Salvestamine (kestus)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Frames)
et: Salvestamine (kaadrid)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Off
et: Salvestamine väljas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record On
et: Salvestamine sees

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Options
et: Salvestamisvalikud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Recorder
et: Salvestaja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
et: Punane

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Refresh
et: Värskenda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative Position
et: Suhteline asukoht

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative
et: Suhteline

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Reset
et: Lähtesta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
et: Eraldusvõime X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
et: Eraldusvõime Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restart
et: Käivita uuesti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
et: Taasta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation CW (degrees)
et: Pööramine päripäeva (kraadid)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation
et: Pööramine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturation Mag
et: Küllastuse aste

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save home
et: Salvesta kodu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
et: Salvesta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scan Ports
et: Uuri porte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Configs
et: Teleskoobi seadistused

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Location
et: Teleskoobi asukoht

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Name
et: Teleskoobi nimi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Properties
et: Teleskoobi omadused

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Seeing
et: Kujutis

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select item...
et: Vali element...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
et: Vali

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Selenographic Sync
et: Selenograafiline sünkroonimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set Register
et: Määra register

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set home
et: Määra kodu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set register
et: Määra register

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
et: Määra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
et: Seadistused

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
et: Särikiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal Time
et: Täheaeg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal time
et: Täheaeg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal
et: Sideeriline

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
et: Simulatsioon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Config
et: Simulaatori seadistus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Settings
et: Simulaatori seadistused

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 1
et: Koht 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 2
et: Koht 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 3
et: Koht 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 4
et: Koht 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Management
et: Kohtade haldamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
et: Koha nimi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sites
et: Kohad

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Glow (magnitudes)
et: Taevaheledus (tähesuurusena)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Quality
et: Taeva kvaliteet

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
et: Unne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Accuracy
et: Lohistamise täpsus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Rate
et: Lohistamise kiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Target
et: Lohistamise sihtmärk

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew rate
et: Lohistamise kiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew
et: Lohistamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
et: Aeglane

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc connection
et: Jälitusseadme ühendus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc master alarm
et: Jälitusseadme peahäire

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc mode
et: Jälitusseadme režiim

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop devices
et: Jälitusseadmed

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
et: Päikesesüsteem

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar
et: Solaarne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (ms)
et: Lõuna (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (msec)
et: Lõuna (msek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (sec)
et: Lõuna (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
et: Lõuna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
et: Kiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
et: Tähekataloogid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Step delay
et: Sammu hilistus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Steps
et: Sammud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
et: Peata

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream Off
et: Voog väljas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream On
et: Voog sees

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Streaming
et: Voog käib

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Swap buttons
et: Nuppude vahetamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 1
et: Lüliti 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 2
et: Lüliti 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 3
et: Lüliti 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 4
et: Lüliti 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sync
et: Sünkroonimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope Simulator
et: Teleskoobi simulaator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
et: Teleskoop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
et: Teleskoobid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma Driver
et: Temma draiver

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma version
et: Temma versioon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature (C)
et: Temperatuur (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
et: Temperatuur K

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature
et: Temperatuur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Theta D:M:S
et: Teeta D:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ticks
et: Jaotised

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time Factor
et: Ajategur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
et: Aeg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer (ms)
et: Taimer (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
et: Taimer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Top
et: Ülal

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Total Exposure Time (ms)
et: Kogusäriaeg (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Mode
et: Jälgimise režiim

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
et: Jälgimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Accuracy
et: Jälgimise täpsus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Frequency
et: Jälgimise sagedus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Mode
et: Jälgimise režiim

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking mode
et: Jälgimise režiim

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking
et: Jälgimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
et: Teisendamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
et: UTC erinevus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
et: UTC aeg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Unknown
et: Teadmata

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
et: Uuenda klienti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
et: Uuenda GPS-i

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
et: Uuenda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload Settings
et: Seadistuste üleslaadimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload
et: Üleslaadimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
et: Uraan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Use Pulse Cmd
et: Impulsskäskude kasutamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Venus
et: Veenus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
et: Versioon

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Record
et: Videosalvestus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Stream
et: Videovoog

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: W/E Rate
et: W/E kiirus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Wake up
et: Ärata

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
et: Veebikaamera nimi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (ms)
et: Lääs (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (msec)
et: Lääs (msek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (sec)
et: Lääs (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West
et: Lääs

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West/East
et: Lääs/ida

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance Mode
et: Värvustasakaalu režiim

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
et: Värvustasakaal

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
et: Valgsus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
et: Laius

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Write Data
et: Andmete kirjutamine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app. to refracted
et: näiv refraktorile

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., tel., observed
et: näiv, refr., tel., vaadeldav

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., telescope
et: näiv, refr., teleskoop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
et: kaaresekundid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
et: külm

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
et: oht

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: decPEC (dd:mm:ss)
et: Käände perioodilise vea parandamine (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: dome control
et: kupli juhtimine

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
et: identiteet

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: lunar
et: lunaarne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: manual
et: käsitsi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: max Alt
et: maks kõrgus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: min Alt
et: min kõrgus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
et: väljas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: on
et: sees

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: rel. to HA
et: tunninurga suhtes

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: reset
et: lähtesta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: sidereal
et: täheaeg

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: solar
et: solaarne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
et: määramata

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: warm
et: soe

en: Some images in KStars are for non-commercial use only. See README.images.
et: Mõned KStarsi pildid on ainult mittekommertslikuks kasutamiseks. Vaata täpsemalt faili README.images.

en: Sorry, without a KStars Data Directory, KStars cannot operate. Exiting program now.
et: Vabandust, ilma KStarsi andmekataloogita ei saa KStars töötada. Rakendus lõpetab nüüd töö.

en: Original Author
et: Algne autor

en: Current Maintainer
et: Praegune hooldaja

en: FITSViewer & Ekos Improvements. KStars OSX Port
et: FITS-i näitaja ja Ekose täiustamine. KStarsi OSX port

en: Ekos Scheduler Improvements
et: Ekose ajastaja täiustused

en: Ekos Scheduler & Observatory Improvements
et: Ekose ajastaja ja observatooriumi täiustused

en: Converted labels containing technical terms to links to documentation
et: Tehniliste mõistetega tähiste teisendamine linkideks dokumentatsioonile

en: Technical documentation on Astronomy and KStars
et: Astronoomia ja KStarsi tehniline dokumentatsioon

en: Guiding code based on lin_guider
et: Gideerimiskood lin_guider'i põhjal

en: Artwork
et: Kunstiline kujundus

en: Improvements to observation plan execution, star hopper etc.
et: Vaatlusplaani täitmise, täherännaku jms parandused.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos/INDI.
et: Ulatuslik testimine ja ettepanekud Ekose/INDI kohta.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos Scheduler. KStars OSX Port
et: Ulatuslik testimine ja ettepanekud Ekose ajastaja kohta. KStarsi port OSX peale

en: Splash screen for both regular KStars and KStars Lite.
et: Nii tavalise KStarsi kui ka KStars Lite'i tiitelkuva.

en: KStars OSX Port.
et: KStarsi OSX port.

en: Dump sky image to file.
et: Taevakujutise salvestamine faili.

en: Script to execute.
et: Käivitatav skript.

en: Width of sky image.
et: Taevakujutise laius.

en: Height of sky image.
et: Taevakujutise kõrgus.

en: Date and time.
et: Kuupäev ja kellaaeg.

en: Start with clock paused.
et: Käivitamine peatatud kellaga.

en: FITS file(s) to open.
et: Avatavad FITS-failid.

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
et: %1 failivormingu parsimine nurjus; see pidanuks olema PNG.

en: Supplied date string is invalid: %1. Using CPU date/time instead.
et: Määratud kuupäeva string on vigane: %1. Selle asemel kasutatakse CPU kuupäeva/kellaaega.

en: Script executed.
et: Skript on käivitatud.

en: Could not execute script.
et: Skripti käivitamine nurjus.

en: Using CPU date/time instead.
et: Kasutatakse CPU kuupäeva/aega.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
et: Teleskoop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Id:
et: ID:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Refractor
et: Refraktor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
et: Newtoni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Maksutov
et: Maksutovi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Schmidt-Cassegrain
et: Schmidti-Cassegraini

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Kutter (Schiefspiegler)
et: Kutteri (Schiefspiegler)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Cassegrain
et: Cassegraini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), wi
en: Model:
et: Mudel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
et: Tootja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
et: Ava:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddScope)
en: Save telescope information
et: Teleskoobi teabe salvestamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewScope)
en: Clear data and add a new telescope
et: Andmete puhastamine ja uue teleskoobi lisamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveScope)
en: Remove current telescope
et: Praeguse teleskoobi eemaldamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
et: Ühik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
et: Salvesta okulaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Apparent FOV:
et: Näiv vaateväli:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: rad
et: radiaanid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
et: Barlow/Shapley objektiivi suurendustegur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51)
en: Factor:
et: Tegur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
et: Salvesta objektiiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
et: Salvesta filter

en: End Session
et: Lõpeta seanss

en: Save and End the current session
et: Salvesta ja lõpeta aktiivse seanss

en: Next Page >
et: Järgmine lehekülg >

en: site_
et: asukoht_

en: session_
et: seanss_

en: Next Target >
et: Järgmine sihtmärk >

en: observation_
et: vaatlus_

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
et: Seansi käivitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
et: Seansi üksikasjad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
et: Määra asukoht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
et: Algus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
et: Varustus::

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
et: Kommentaarid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
et: Keel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
et: Objekti üksikasjad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
et: Otsetõus:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
et: Lohista teleskoopi

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
et: Vaatlemise üksikasjad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
et: Vaatleja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
et: Teleskoop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
et: Okulaar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
et: Objektiiv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Seeing:
et: Kujutis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
et: kaaresekundit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Faintest Star:
et: Kõige tuhmim täht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (magnitude)
et: (tähesuurus)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
et: Järgmine >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
et: 1. samm: seansi üksikasjad

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
et: Lisa uus objekt nimekirja

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, RemoveObject)
en: Remove object from list
et: Eemalda objekt nimekirjast

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
et: 2. samm: vaatlused

en: Overwrite
et: Kirjuta üle

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
et: Sama ees- ja perekonnanimega vaatleja on juba olemas. Kas kirjutada üle?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
et: Ül&dine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BackendsGroupBox)
en: Backends
et: Taustaprogrammid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
et: Objektide koordinaate korrigeeritakse vastavalt atmosfääri mõjule

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
et: Atmosfäär kallutab valgust kõrvale (nagu läätsedki). Selle võimaluse sisselülitamisel simuleeritakse taevakaardil sellist "atmosfääri refraktsiooni". Pane tähele, et korrigeerimine toimib ainult horisondiliste koordinaatide korral.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
et: Arvestatakse atmosfääri refraktsiooni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: Correct for the effect of sun's gravity on star positions, as predicted by General Relativity, and verified by Eddington's experiment.
et: Päikese gravitatsiooniga arvestamine tähtede asukoha määramisel, nagu ennustas üldrelatiivsusteooria ja kinnitas Eddingtoni katse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: General Relativity effects near the sun
et: Üldrelatiivsusefektid päikese lähedal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug-free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
et: Märkimisel arvutatakse aktiivsed ekvaatorilised koordinaadid kataloogi koordinaatide (s.t. pretsessiooni, nutatsiooni ja aberratsiooni korrigeerimist kasutades) iga kaardi muutmise korral uuesti. See muudab töötlemise aeglasemaks, kui tähti on palju, kuid on tõenäoliselt üsna veavaba. Samal ajal on teada vigu tähtede renderdamisel, kui taasarvutamist ei kasutata.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageryGroupBox)
en: DSS Imagery
et: DSS-pildid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logging Output
et: Logimise väljund

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Look and &Feel
et: Välimus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
et: Tsentreeritud objektil näidatakse nimetähist

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
et: Sisselülitamisel näidatakse korraks nimetähist objektil, millele vaade fokuseeritakse. Tähist saab muuta mis tahes objektil püsivaks hiire parema nupu kontekstimenüü abil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
et: Tsentreeritud objektile lisatakse nimetähist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
et: Hiire seismajätmisel lisatakse ajutine nimetähis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Arrow
et: Nool

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Cross
et: Rist

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
et: Valimisel on graafika sujuvam (aga aeglasem)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
et: Antialiase kasutamine renderdamisel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
et: Fookuse muutmisel näidatakse lohistamist

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
et: Sisselülitamisel näidatakse fookuse muutmisel nii-öelda lohistamise jälge, vastasel juhul liigub vaate kohe uuele fookusele.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
et: Kasutatakse animeeritud lohistamist

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
et: Kas jätta kaardi liigutamisel objektid joonistamata?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
et: Kui taevakaart liigub, segab sujuvat animatsiooni see, kui programm peab korraga kaardile liiga palju objekte joonistama. Selle märkimisel peidetakse taevakaardi liigutamisel ajutiselt teatud objektid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
et: Liikumise ajal peidetakse objektid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
et: Peidetakse ka siis, kui intervall on suurem kui:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse kaardi liigutamisel tuhmimaid tähti.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
et: Tuhmimaid tähti ei joonistata kaardi liikumise ajal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
et: Kas peita Päikesesüsteemi objektid liikumise ajal?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse kaardi liigutamisel kõik Päikesesüsteemi objektid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
et: Päikesesüsteem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
et: Objekti tähised

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse kaardi liigutamisel tähtkujude nimikujutised.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
et: Tähtkujude nimikujutised

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: If checked, then the coordinate grids will be hidden when the map is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse kaardi liigutamisel koordinaadistikud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Coordinate grids
et: Koordinaadistikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
et: Tähtkujude piirjooned

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
et: Sisselülitamisel peidetakse kaardi liigutamisel tähtkujude nimed.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
et: Tähtkujude nimed

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Observing &List
et: Vaat&lusnimekiri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
et: Vaatlusnimekirjade nimed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListSymbol)
en: S&ymbol
et: Süm&bol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListText)
en: Te&xt
et: &Tekst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListImageryOptions)
en: Preferred Imagery
et: Eelistatud pildid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
et: &Näidatakse nime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
et: Näidatakse tä&hesuurust

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
et: Tähiste tihedus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
et: Näidatakse ni&me

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
et: Näidatakse &pikka nime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
et: Näidatakse &tähesuurust

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: Resolve names not known to KStars using online services
et: KStarsile tundmatute nimede otsimine võrguteenustest

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
et: Heleduspiir vähendamisel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMag4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMag3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: mag
et: magnituudi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
et: Heleduspiir suurendusel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Show objects of unknown magnitude
et: Tundmatu tähesuurusega objektide näitamine

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
et: Kuuvalguseta öö

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
et: Realistlikud värvid

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
et: Punane

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
et: Must

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
et: Valge

[ctx: show stars as colored circles]
en: Solid Colors
et: Ühtlased värvid

en: New Color Scheme
et: Uus värviskeem

en: Enter a name for the new color scheme:
et: Uue värviskeemi nimi:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
et: Kohalikku värviskeemi indeksi faili pole võimalik avada.
    Skeemi ei saa eemaldada.

en: Could not delete the file: %1
et: Ei suuda kustutada faili: %1

en: Error Deleting File
et: Viga faili kustutamisel

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
et: Kirje %1 leidmine failis colors.dat nurjus.

en: Scheme Not Found
et: Skeemi ei leitud

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Scheme Colors
et: Kehtiva skeemi värvid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
et: Kehtivad värviseadistused

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
et: Rakenduse kohandatavate värvide nimekiri. Iga elemendi kõrval on ruuduke, mis näitab parajasti kehtivat värvi. Sellel klõpsates saab värvi muuta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
et: Infokasti tausta režiim:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
et: Täitmata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
et: Läbipaistev

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
et: Läbipaistmatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
et: Tähevärvi režiim:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
et: Määra tähevärvi režiim

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
et: Tähti saab kaardil kujutada neljal viisil. Vaikimisi näidatakse neid valge südamikuga ringina, mida ümbritsev värviline piirjoon kajastab tähe tegelikku värvi. Selle asemel võib aga valida ka tähtede kujutamise täiesti valge, punase või musta ringina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
et: Tähevärvi tugevus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
et: Määra tähevärvi intensiivsus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
et: Realistlike värvide kasutamisel määrab see valik tähevärvi tugevuse. Mida suurem väärtus, seda intensiivsem värv.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
et: Eelnevalt määratud värviskeemid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
et: Eelnevalt määratud värviskeemide nimekiri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
et: Kõigi kasutusel olevate värviskeemide nimekiri. Mõned on vaikimisi kaasas, aga sa võid alati määrata ka omaenda värviskeemi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
et: Loob aktiivsete seadistuste põhjal uue värviskeemi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
et: Kui oled skeemi värvid meelepäraseks muutnud, klõpsa sellele nupule, et salvestada neid värve pruukiv uus skeem. See ilmub eelnevalt määratud värviskeemide nimekirja, samuti peakna menüüsse "Seadistused".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
et: Salvesta kui ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
et: Eemalda eelnevalt määratud värviskeem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
et: See nupp võimaldab eemaldada esiletõstetud värviskeemi. Eemaldada saab ainult omaloodud värviskeeme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Application Themes
et: Rakenduse teemad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: Save Focus Images
et: Fookuses piltide salvestamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
et: Kas näidata tähtkujude nimikujutisi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil tähtkujude nimikujutisi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
et: Tä&htkujude nimikujutised

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
et: Taevakultuur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
et: Vali taevakultuur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
et: Siin saab valida, kuidas esitatakse tähtkujusid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
et: &Tähtkujude piirjooned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
et: Keskse tähtkuju piirjoone esiletõstmine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
et: Kas näidata tähtkujude nimesid?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil tähtkujude nimesid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
et: Tähtkujude &nimed

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
et: Tähtkujude nimede valikud

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
et: Ladinakeelsete tähtkujunimede näitamine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
et: Selle valimisel näidatakse taevakaardil tähtkujude ladinakeelseid nimesid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
et: L&adinakeelsed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
et: Emakeelsete tähtkujunimede näitamine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
et: Selle valimisel näidatakse taevakaardil tähtkujude emakeelseid nimesid (kui võimalik)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
et: Emakeelsed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
et: IAU lühendite näitamine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
et: Selle valimisel näidatakse taevakaardil Rahvusvahelise Astronoomiaühingu (IAU) heaks kiidetud tähtkujude lühendeid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
et: &Lühendatud

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
et: Kas näidata ekliptikat?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil ekliptikat. Ekliptika on suurring taevas, mida Päike paistab järgivat oma aastasel teekonnal. Ekliptikat järgivad enam-vähem ka Päikesesüsteemi objektid.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
et: Kas täita Linnutee kontuur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
et: Sisselülitamisel täidetakse Linnutee kontuur värviga, vastasel juhul on näha ainult piirjoon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
et: Kas näidata horisonti?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
et: Sisselülitamisel näidatakse kaardil kohalikku horisonti kujutavat joont.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
et: Hori&sont (joon)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
et: Kas joonistada Linnutee kontuur?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Linnutee piirjooni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: If checked, coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
et: Märkimisel joonistatakse alusvõrgud vastavalt aktiivsele koordinaatide süsteemile.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Automatically select coordinate grid
et: Koordinaadistiku automaatne valimine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
et: Kas näidata lippe?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil lippe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Draw equatorial coordinate grid?
et: Kas näidata ekvaatorilist koordinaadistikku?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
et: Sisselülitamisel näidatakse koordinaadistikku, mille jooned on vahega 2 tundi otsetõusu ja 20 kraadi käänet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Equatorial coordinate grid
et: Ekvaatoriline koordinaatide süsteem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Draw horizontal coordinate grid?
et: Kas näidata horisondilist koordinaadistikku?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 30 degrees in Azimuth and every 20 degrees in Altitude.
et: Sisselülitamisel näidatakse koordinaadistikku, mille jooned on vahega 30 kraadi asimuuti ja 20 kraadi kõrgust.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Horizontal coor&dinate grid
et: Horisondiline koor&dinaatide süsteem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
et: Kas näidata läbipaistmatut maapinda?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
et: Sisselülitamisel täidetakse horisondist allapoole jääv ala, mis sarnaneb sel moel tavalise vaatleja ees oleva maapinnaga. Pane tähele, et maapinda ei näidata ekvaatoriliste koordinaatide korral.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
et: Läbipaistmatu maapin&d

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
et: Kas näidata taevaekvaatorit?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil taevaekvaatorit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
et: Taevaek&vaator

en: %1 position calculation error: %2.
et: %1 asukoha arvutamise tõrge: %2.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
et: Satelliitide näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVisibleSatellites)
en: Show only visible satellites
et: Ainult nähtavate satelliitide näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
et: Tähiste näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
et: Satelliitide näitamine tähtede moodi

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
et: Otsitav satelliit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UpdateTLEButton)
en: Update TLEs
et: Uuenda TLE-sid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
et: Päikesesüsteemi objektide näitamine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
et: Päike, Kuu ja planeedid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
et: Kas näidata Saturni?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Saturni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
et: Kas näidata suuremaid objekte piltidena?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
et: Sisselülitamisel näidatakse planeete, Päikest ja Kuud taevakaardil pildina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
et: Kasutatakse pilte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
et: Kas näidata Marssi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Marssi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
et: Kas lisada automaatselt suurematele Päikesesüsteemi objektidele nimesildid?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
et: Sisselülitamisel näidatakse planeetide, Kuu ja Päikese nimesilte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
et: Kasutatakse nimesilte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
et: Vali kõik suuremad objektid

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
et: Klõpsa sellele, kui soovid, et taevakaardil näidataks kõiki planeete, Päikest ja Kuud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
et: Vali kõik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
et: Tühista kõigi suuremate objektide valik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
et: Klõpsa sellele, kui soovid, et planeete, Päikest ja Kuud taevakaardil ei näidataks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
et: Tühista kõigi valik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
et: Kas näidata Veenust?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Veenust.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
et: Kas näidata Päikest?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Päikest.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: The sun
et: Päike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
et: Kas näidata Jupiteri?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Jupiteri.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
et: Kas näidata Kuud?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Kuud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: The moon
et: Kuu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
et: Kas näidata Merkuuri?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Merkuuri.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
et: Kas näidata Neptuuni?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Neptuuni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
et: Kas näidata Uraani?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil Uraani.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
et: Väikeplaneedid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
et: Kas näidata asteroide?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil asteroide.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
et: Kas näidata komeete?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
et: Sisselülitamisel näidatakse taevakaardil komeete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagLimitAsteroidDownloadWarning)
en: This value might result in a big data file and reduced performance.
et: See väärtus võib anda tulemuseks suure andmefaili ja kahaneva jõudluse.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
et: Näidatakse Päikese lähedal asuvate komeetide nimesid

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
et: Sisselülitamisel näidatakse nimesilte Päikese lähedal asuvatel komeetidel. Komeetide heledus erineb vastavalt nende asukohale orbiidil, mistõttu heleduslimiit ei ole antud juhul eriti mõttekas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
et: Määra heledus, mille puhul asteroide veel näidatakse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
et: Maks. kaugus komeedinimede näitamiseks

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
et: Määrab komeedi maksimaalse kauguse Päikesest astronoomilistes ühikutes (a.ü.), mille puhul nimesilte näidata. 1 a.ü. on Maa ja Päikese vahemaa ehk ligikaudu 150 miljonit kilomeetrit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: AU
et: a.ü.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
et: Kas lisada asteroididele nimesildid?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
et: Sisselülitamisel lisatakse asteroididele nimesildid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
et: Nimede näitamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Update orbital element from online sources on startup.
et: Orbiidiandmete uuendamine võrgust käivitumisel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
et: Liikumisjäljed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
et: Jälgitavatel objektidel näidatakse jälge automaatselt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
et: Sisselülitamisel näidatakse igal Päikesesüsteemi kehal ajutiselt liikumisjälge, kui vaade on sellele objektile fokuseeritud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
et: Päikesesüsteemi objekti jälgides näidatakse alati liikumise jälge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
et: Kas lasta jälgedel sulada ühte taustavärviga?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
et: Sisselülitamisel sulandub planeetide jälje värv ühte taevatausta värviga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
et: Jäljed hajuvad ühte taustavärviga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
et: Puhasta kõik orbiidi jäljed

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
et: Selle nupu abil saab puhastada kõik orbiitide jäljed, mida on Päikesesüsteemi objektidele sisse lülitatud hiire parema nupu kontekstimenüü abil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
et: Eemalda kõik jäljed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
et: Maa satelliitide jäljed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
et: Supernoovade näitamine

en: Names:
et: Nimed:

en: B-V index:
et: B-V indeks:

en: Asteroid/Comet details
et: Asteroidide/komeetide üksikasjad

en: Date, time and location:
et: Kuupäev, kellaaeg ja asukoht:

en: Could not upload file
et: Faili üleslaadimine nurjus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
et: Tee uuesti pilt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
et: Kustuta pilt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
et: Salvesta faili...

en: Open Cluster
et: Hajusparv

en: Asterism
et: Tähekogu

en: Globular Cluster
et: Kerasparv

en: Gaseous Nebula
et: Hajusudu

en: Dark Nebula
et: Tume udu

en: Planetary Nebula
et: Planetaarudu

en: Supernova Remnant
et: Supernoova jäänuk

en: Galaxy
et: Galaktika

en: Quasar
et: Kvasar

en: Galactic Cluster
et: Galaktikaparv

en: Star Magnitudes:
et: Tähesuurused:

en: Chart Scale:
et: Kaardi skaala:

en: Observer:
et: Vaatleja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
et: Kuupäev:

en: Site:
et: Sait:

en: Trans:
et: Kulminatsioon:

en: Power:
et: Aste:

en: Star hopper returned empty path. We advise you to change star hopping settings or use manual capture mode.
et: Täherännak tagastas tühja teekonna. Me soovitame muuta täherännaku seadistusi või kasutada käsitsi pildistamise režiimi.

en: Star hopper failed to find path
et: Täherännak tagastas tühja teekonna

en: Go to next Wizard page
et: Liigu nõustaja järgmisele leheküljele

en: Go to previous Wizard page
et: Liigu nõustaja eelmisele leheküljele

en: Logging Form
et: Logivorm

en: Field of View Snapshots
et: Vaateväljapildid

[ctx: %1 = FOV index, %2 = FOV count, %3 = FOV name, %4 = FOV X size, %5 = FOV Y size]
en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
et: Vaateväli (%1/%2): %3 (%4' x %5')

en: Details About Object
et: Üksikasjad objekti kohta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Basic Finder Chart Settings
et: Finderi kaardi põhiseadistused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic document details: title, subtitle and description.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
et: <p>Dokumendi peamiste üksikasjade määramine: pealkiri, alapealkiri ja kirjeldus.</p>
    <p>Kui oled valmis, vajuta nuppu <b>Edasi</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
et: Pealkiri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
et: Alapealkiri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Additional Finder Chart Contents
et: Finderi kaardi lisasisu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Finder chart can contain additional elements such as details tables and logging forms. Select which you want to be included in finder chart and press <b>Next</b> to proceed.</p>
et: <p>Finderi kaart võib sisaldada lisaelemente, näiteks üksikasjade tabelid ja logivormid. Vali, mida soovid Finderi kaardil veel näha, ja vajuta jätkamiseks nupule <b>Edasi</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
et: Üksikasjade tabelid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, generalCheckBox)
en: Add general details table
et: Üldiste üksikasjade tabeli lisamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, posCheckBox)
en: Add position details table
et: Asukoha üksikasjade tabeli lisamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rstCheckBox)
en: Add Rise/Set/Transit details table
et: Tõusu/loojangu/kulminatsiooni üksikasjade tabeli lisamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, astComCheckBox)
en: Add Asteroid/Comet details table
et: Asteroidide/komeetide üksikasjade tabeli lisamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggingFormLabel)
en: Logging form
et: Logivorm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loggingFormBox)
en: Add basic logging form to finder chart
et: Põhilogivormi lisamine Finderi kaardile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Browse Captured Field of View Images
et: Tehtud vaateväljapiltide sirvimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: After FOV snapshots are captured, you can view, caption and delete them using Field of View Snapshot Browser window.
et: Vaateväljapiltide tegemise järel saab neid näha, allkirjastada ja kustutada vaateväljapiltide sirvija aknas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: Browse captured FOV snapshots
et: Sirvi tehtud vaateväljapilte

en: Only magnitudes chart
et: Ainult magnituudidiagramm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Basic Field of View Capture Settings
et: Vaateväljapiltide põhiseadistused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic field of view capture settings: color scheme, legend and FOV image shape, then click <b>Next</b> to proceed.</p>
et: <p>Siin saab määrata vaateväljapiltide põhiseadistused: värviskeem, legend ja pildi kuju. Kui oled valmis, klõpsa jätkamiseks nupule <b>Järgmine</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, switchColorsBox)
en: Use "Sky Chart" color scheme
et: Tähekaardi värviskeemi kasutamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overrideShapeBox)
en: Override FOV shape to rectangular
et: Vaatevälja kuju muutmine ristkülikuks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Scale and magnitudes chart
et: Skaala- ja magnituudidiagramm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendBox)
en: Add scale and magnitudes chart to exported FOV images
et: Skaala- ja magnituudidiagrammi lisamine eksporditud vaateväljapiltidele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useAlphaBlendBox)
en: Use alpha-blended background
et: Alfakanali sulandumisega tausta kasutamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Chart orientation:
et: Diagrammi orientatsioon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Chart position:
et: Diagrammi asukoht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Chart type:
et: Diagrammi tüüp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Manually Capture Field of View Snapshots
et: Vaateväljapiltide käsitsi tegemine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>In manual field of view capture method, user centers sky map to a point of interest, then captures snapshots of sky fragments inside the active FOV symbol.</p>
    <p>When in field of view capture mode, press <b>Page Up</b> and <b>Page Down</b> to switch FOV symbols. Snapshots are captured by pressing <b>K</b> key. When done, press <b>Escape</b> key to return to the Printing Wizard.</p>
    <p>Press <b>Next</b> when done.</p>
et: <p>Vaatevälja käsitsi pildistamise korral tuleb kasutajal tsentreerida taevakaart huvipakkuvale punktile ja seejärel pildistada taevalõike vaatevälja sümboli sees.</p>
    <p>Vaatevälja pildistamise režiimis viibides vajuta klahve <b>Page Up</b> ja <b>Page Down</b> vaatevälja sümbolite lülitamiseks. Pilte saab teha vajutusega klahvile <b>K</b>. Kui oled valmis, vajuta klahvi <b>Escape</b> naasmiseks trükkimisnõustajasse.</p>
    <p>Kui oled valmis, klõpsa nupule <b>Järgmine</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, captureButton)
en: Begin capture
et: Alusta pildistamist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Star Hopper FOV Capture Options
et: Täherännaku vaatevälja pildistamise valikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: Configure star hopper FOV capture: select object at which star hopping will begin, select FOV symbol and magnitude limit.
et: Täherännaku (star-hopping) vaatevälja pildistamise seadistamine: vali objekt, millest täherännakut alustada, ning vali vaatevälja sümbol ja tähesuuruse piirang.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Select begin star:
et: Alustav täht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFromListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fromListButton)
en: Select object from list
et: Vali objekt nimekirjast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pointButton)
en: Point object on sky map
et: Vali objekt taevakaardil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
et: Näita üksikasju...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Hopping FOV:
et: Täherännaku vaateväli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Hop magnitude limit:
et: Täherännaku tähesuuruse piirang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Choose Field of View Capture Method
et: Vaateväljapiltide tegemise meetod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select field of view capture method. There are two methods: manual and star hopping-based.</p>
    <p>In <b>manual method</b> you navigate the sky map to find the objects of interest, then capture multiple fields of view representations.</p>
    <p><b>Star hopping-based method</b> automatically captures FOV snapshots using star hopping. This is experimental feature.</p>
    <p>Once you have selected field of view capture method, press <b>Next</b>.</p>
et: <p>Siin saab valida vaatevälja pildistamise viisi. Viise on kaks: käsitsi ja täherännakupõhine (star-hopping).</p>
    <p><b>Käsitsi pildistamise</b> puhul tuleb taevakaardil leida huvipakkuvad objektid ning seejärel pildistada neid korduvalt.</p>
    <p><b>Täherännakupõhise viisi</b> puhul pildistatakse vaatevälja automaatselt täherännaku põhjal. See on alles eksperimentaalne võimalus.</p>
    <p>Kui oled valinud vaatevälja pildistamise viisi, klõpsa nupule <b>Järgmine</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Field of view definition method:
et: Vaatevälja defineerimise viis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualRadio)
en: Manually capture field of view snapshots
et: Vaateväljapiltide käsitsi tegemine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hopperRadio)
en: Star hopper-based fields of view capture (experimental)
et: Täherännakupõhine vaatevälja pildistamine (eksperimentaalne)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Sky Object
et: Taevaobjekti valimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select observed sky object. You can select it from object list, by clicking <b>Select object from list</b> button or point it on sky map by pressing <b>Point object on sky map</b>. After object is located, press it with right mouse button and select <b>Select this object</b> option from context menu.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
et: <p>Siin saab valida vaadeldava taevaobjekti. Selle võib valida objektide nimekirjas, klõpsates nupule <b>Vali objekt nimekirjast</b> või taevakaardilt, klõpsates nupule <b>Vali objekt taevakaardilt</b>. Kui objekt on tuvastatud, klõpsa sellel hiire parema nupuga ja vali kontekstimenüüst <b>Vali see objekt</b>.</p>
    <p>Kui oled valmis, klõpsa nupule <b>Järgmine</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedObjLabel)
en: Selected object:
et: Valitud objekt:

en: Could not upload file to remote location: %1
et: Faili üleslaadimine võrguasukohta nurjus: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Preview, Print and Export
et: Eelvaatlus, trükkimine ja eksport

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Your document is ready to be printed. Click <b>Print preview</b> button to preview it and <b>Print</b> button to begin printing. You can also export it to file.</p>
    <p>If you wish to change contents of printed document, click <b>Previous</b> button to get back to previous steps.</p>
et: <p>Sinu dokument on trükkimiseks valmis. Klõpsa nupule <b>Trükkimise eelvaatlus</b> selle eelnevaks nägemiseks või <b>Trüki</b> trükkimise alustamiseks. Samuti võib selle eksportida failina.</p>
    <p>Kui soovid muuta trükitava dokumendi sisu, klõpsa nupule <b>Eelmine</b>, et minna tagasi eelnevate sammude juurde.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
et: Trükkimise eelvaatlus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
et: Trüki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Welcome to the KStars Printing Wizard
et: Tere tulemast kasutama KStarsi trükkimisnõustajat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>This wizard will help you set up all the parameters for printing finder charts with logging forms.</p>
    <p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
et: <p>See nõustaja aitab paika panna kõik vajalikud parameetrid logivormidega Finderi kaartide trükkimiseks.</p>
    <p>Alustamiseks klõpsa nupule <b>Edasi</b>.</p>

en: Loading asteroids
et: Asteroidide laadimine

en: Asteroid Update
et: Asteroidide uuendamine

en: Downloading asteroids updates...
et: Asteroidiandmete allalaadimine ...

en: Error downloading asteroids data: %1
et: Tõrge asteroidiandmete allalaadimisel: %1

en: Loading comets
et: Komeetide laadimine

en: Comets Update
et: Komeetide uuendamine

en: Downloading comets updates...
et: Komeediandmete allalaadimine ...

en: Constellation Boundaries
et: Tähtkujude piirjooned

en: Loading Constellation Boundaries
et: Tähtkujude piirjoonte laadimine

en: Star HD%1 not found.
et: Tähte HD%1 ei leitud.

en: Loading constellation names
et: Tähtkujunimede laadimine

en: No icon
et: Ikoon puudub

en: Creating horizon
et: Horisondi loomine

en: Loading %1
et: %1 laadimine

note: i18n("Loading Milky Way")); Magellanic clouds loadContours("lmc.dat", i18n("Loading Large Magellanic Clouds")); loadContours("smc.dat", i18n("Loading Small Magellanic Clouds")); summary();
en: Loading Milky Way
et: Linnutee laadimine

en: Loading Large Magellanic Clouds
et: Suure Magalhaesi pilve laadimine

en: Loading Small Magellanic Clouds
et: Väikese Magalhaesi pilve laadimine

en: Host Galaxy :: %1
et: Asukohagalaktika :: %1

en: Magnitude :: %1
et: Tähesuurus :: %1

en: Type :: %1
et: Tüüp :: %1

en: Position :: RA : %1 Dec : %2
et: Asukoht :: Otsetõus : %1 Kääne : %2

en: Date :: %1
et: Kuupäev :: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, centrePushButton)
en: Slew map to object
et: Lohista kaarti objekti järgi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New supernova(e) discovered
et: Leiti uusi supernoovasid

en: Loading satellites
et: Satelliitide laadimine

en: Update TLEs...
et: TLE-de uuendamine...

en: Update %1 satellites
et: %1 satelliitide uuendamine

en: Loading solar system
et: Päikesesüsteemi laadimine

en: Loading stars
et: Tähtede laadimine

en: Please wait while re-indexing stars...
et: Palun oota, kuni tähed uuesti indekseeritakse...

en: Supernovae Update
et: Supernoovade uuendamine

en: Downloading Supernovae updates...
et: Supernoovade uuenduste allalaadimine ...

en: Error downloading supernova data: %1
et: Tõrge supernoovaandmete allalaadimisel: %1

en: Requested Position Below Horizon
et: Määratud positsioon allpool horisonti

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
et: Määratud positsioon asub allpool horisonti.
    Soovid sa siiski sinna minna?

en: Go Anyway
et: Mine igal juhul

en: Keep Position
et: Jää senisele positsioonile

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
et: Sloan Digital Sky Survey pilt (Astrophysical Research Consortium, vaba mittekommertslikuks kasutamiseks).

en: Angular distance: %1
et: Nurkkaugus: %1

en: ; Physical distance: %1 pc
et: ; füüsiline kaugus: %1 parsekit

en: Star Hopper: Choose a field-of-view
et: Täherännak: vali vaateväli

en: FOV to use for star hopping:
et: Täherännakuks kasutatav vaateväli:

en: Star Hopper: Enter field-of-view to use
et: Täherännak: sisesta kasutatav vaateväli

en: FOV to use for star hopping (in arcminutes):
et: Täherännakuks kasutatav vaateväli (kaareminutites):

en: No object selected.
et: Ühtegi objekti pole valitud.

en: Object Details
et: Objekti üksikasjad

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
et: Ganymedes

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
et: Kallisto

en: Earth Shadow
et: Maa vari

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
et: Täiskuu

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
et: Noorkuu

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
et: Esimene veerand

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
et: Viimane veerand

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
et: Kasvav sirp

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
et: Kasvav ketas

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
et: Kahanev ketas

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
et: Kahanev sirp

en: unknown
et: tundmatu

en: Success
et: Õnnestus

en: Eccentricity >= 1.0 or < -0.001
et: Ekstsentrilisus >= 1,0 või < -0,001

en: Mean motion less than 0.0
et: Keskmine liikumine alla 0,0

en: Satellite has decayed
et: Satelliit on lagunenud

en: Unknown error
et: Tundmatu tõrge

en: Star
et: Täht

en: Catalog Star
et: Kataloogi täht

en: Planet
et: Planeet

en: Comet
et: Komeet

en: Constellation
et: Tähtkuju

en: Galaxy Cluster
et: Galaktikaparv

en: Satellite
et: Satelliit

en: Radio Source
et: Raadiokiirguse allikas

en: Multiple Star
et: Mitmiktäht

en: Unknown Type
et: Tundmatu tüüp

en: Show HST Image
et: Näita HST kujutist

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
et: %1: Hubble'i kosmoseteleskoop, mida NASA ülesandel haldab STScI [avalik osa]

en: Show Spitzer Image
et: Näita Spitzeri kujutist

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
et: %1: Spitzeri kosmoseteleskoop, NASA/JPL-Caltechi loal [avalik osa]

en: Show SEDS Image
et: Näita SEDS kujutist

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
et: %1: SEDS http://www.seds.org [vaba mittekommertslikuks kasutamiseks]

en: Show KPNO AOP Image
et: Näita KPNO AOP kujutist

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
et: %1: Kitt Peaki riikliku observatooriumi täiustatud vaatlusprogramm [vaba mittekommertslikuks kasutamiseks; ei ole lubatud reprodutseerida]

en: Show NOAO Image
et: Näita NOAO kujutist

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
et: %1: Riiklikud optilise astronoomia observatooriumid ja AURA [vaba mittekommertslikuks kasutamiseks]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
et: %1: Väga Suur Teleskoop, mida haldab Euroopa Lõunaobservatoorium [vaba mittekommertslikuks kasutamiseks; ei ole lubatud reprodutseerida]

en: Show
et: Näita

en: unnamed object
et: nimetu objekt

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
et: Parameetreid lat (laiuskraad) ja LST (kohalik täheaeg) saab kasutada ainult KSPlanetBase objektide korral.

en: alpha
et: alfa

en: beta
et: beeta

en: zeta
et: dzeeta

en: eta
et: eeta

en: theta
et: teeta

en: iota
et: ioota

en: kappa
et: kapa

en: mu
et: müü

en: nu
et: nüü

en: xi
et: ksii

en: omicron
et: omikron

en: pi
et: pii

en: rho
et: roo

en: upsilon
et: üpsilon

en: phi
et: fii

en: chi
et: hii

en: psi
et: psii

en: omega
et: oomega

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
et: Tõrge ajavööndi reegli parsimisel, reegel jäetakse kehtestamata.

en: Could not parse %1 as a valid month code.
et: %1 parsimine sobiva kuumääratlusena nurjus.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
et: %1 parsimine sobiva päevamääratlusena nurjus.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can locate objects in the sky by their name.
    			Use Ctrl+F, the "Pointing->Find Object" menu item, or the "Find Object"
    			Toolbar button.
    		</p>
et: 		<p>Sa võid taevaobjekte otsida nende nime järgi.
    			Vajuta Ctrl+F, vali menüüst "Osutamine->Otsi objekti" või vajuta
    			tööriistaribal nuppu "Otsi objekti".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To change your Geographic Location,
    			use Ctrl+G, the "Settings->Geographic..." menu item,
    			or the "globe" Toolbar button.
    		</p>
et: 		<p>Sa võid muuta oma geograafilist asukohta.
    			Vajuta Ctrl+G, vali menüüst "Seadistused->Geograafiline..."
    			või vajuta tööriistaribal gloobusekujulist nuppu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can Track an object, so it will always be centered
    			in the display.<br/>
    			Use Ctrl+T, the "Pointing->Engage Tracking" menu item, or the "lock"
    			Toolbar button. You can also simply center the object by
    			double-clicking on it or selecting "Center and Track" from the
    			object's popup menu.
    		</p>
et: 		<p>Sa võid jälgida objekti, nii et see asuks alati keskel.<br/>
    			Vajuta Ctrl+T, vali menüüst "Osutamine->Jälgi objekti" või vajuta
    			tööriistaribal lukukujulist nuppu. Sa võid objekti tsentreerida ka sellel 
    			topeltklõpsu tehes või valides hüpikmenüüst valiku "Fokuseeri ja jälgi".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
et: 		<p>KStarsi käsiraamatusse on lisatud AstroInfo Project, mis
    			kujutab endast astronoomiaalaste teabeartiklite seeriat.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
et: 		<p>Ekraanil paikneb kolm "infokasti", mis näitavad andmeid
    			kuupäeva/aja, sinu geograafilise asukoha ja aktiivse taevakeskme (fookuse)
    			kohta. Kaste saab hiirega liigutada ja neid võib topeltklõpsuga "varjutada",
    			et näha rohkem või vähem infot. Neid võib ka eemaldada,
    			kasutades menüüd Seadistused->Infokastid.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
et: 		<p>KStars pakub ka täisekraanirežiimi. Seda saab sisse-välja lülitada kas
    			tööriistariba nupuga "Täisekraan" või kiirklahviga Strl+Shift+F.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Help us improve the KStars project! Visit our website at https://edu.kde.org/kstars and join our mailing list at kstars-devel@kde.org to learn more. We welcome you to help us with bug reports, contributions of astronomy know-how and knowledge, code contributions, translations and many more kinds of contributions!
    		</p>
et: 		<p>Aita meil KStarsi täiustada! Külasta meie kodulehekülge https://edu.kde.org/kstars ja liitu postiloendiga kstars-devel@kde.org, kus saad rohkem teada. Me ootame rõõmuga sinu abi nii veateadete, astronoomiaalaste teadmiste, koodi, tõlgete ja igasugusel muul kujul!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
et: 		<p>Klahvid N,S,E,W märgivad horisondil ära põhja-, lõuna-,
    			ida- ja läänesuuna. Z osutab seniidile.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
et: 		<p>Klahvid 0-9 tsentreerivad vaate ühele Päikesesüsteemi põhiobhjektile.
    			0 toob fookusse Päikese, 3 Kuu, ülejäänud kaheksa planeeti
    			vastavalt nende kaugusele Päikesest.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
et: 		<p>Hiirega taevakaardil klõpsates ja nuppu all hoides lohistades
    			saab taevakaarti teise asendisse liigutada.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
et: 		<p>Topeltklõps hiirega muudab hiire asukoha uueks fookuseks.
    			Kui teha topeltklõps objektil, asub KStars seda automaatselt jälgima.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
et: 		<p>Olekuriba näitab alati hiirekursori asukoha koordinaate
    			nii ekvaatorilise kui horisondilise koordinaadistiku korral.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
et: 		<p>Vaadet saab suurendada või vähendada hiireratast kerides või
    			hiire keskmist nuppu all hoides hiirt üle-alla lohistades.
    			Samuti saab pruukida klahve +/- või tööriistaribal ja vaatemenüüs
    			asuvaid käske "Suurenda"/"Vähenda".
    			Suurendustaseme saab määrata käsitsi vaatemenüü käsuga
    			"Suurenda nurgasuurusele" (Shift+Ctrl+Z) või graafiliselt,
    			kui hoida all klahv Ctrl ja lohistada hiirt
    			uue akna piirete määramiseks.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can manually set the coordinates of the central Focus point.
    			Press Ctrl+M, or use the "Pointing->Set Coordinates Manually..." menu item, and enter
    			the desired coordinates in the popup window.
    		</p>
et: 		<p>Fookust on võimalik ka käsitsi määrata. Vajuta Ctrl+M või
    			vali menüüst "Osutamine->Määra koordinaadid käsitsi..."  ning sisesta hüpikaknasse
    			soovitud koordinaadid.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
et: 		<p>Ekvaatoriliste koordinaatide süsteemilt saab lülituda
    			horisondilisele ja vastupidi? Kasuta menüüd "Vaade->Koordinaadid"
    			või vajuta tühikuklahvi.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
et: 		<p>Aja ja kuupäeva määramiseks vajuta Ctrl+S, kasuta menüüd
    			"Aeg->Määra aeg" või tööriistariba liivakellakujulist nuppu.
    			Pane tähele, et KStars lubab sul taevast uurida aastast
    			-50 000 kuni aastani 50 000!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
et: 		<p>Klahvikombinatsiooniga Ctrl+E või menüüvalikuga "Aeg->Sea Aeg
    			hetkele 'praegu'" saab rakenduse kella sünkroniseerida arvutikellaga.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
et: 		<p>Kerimisnuppudega kast tööriistaribal võimaldab muuta KStarsi
    			kella sammu. Kui sead väärtuseks "1,0 sek", kulgeb kõik "reaalajas".
    			Miinusväärtus paneb aga aja tagurpidi kulgema.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can stop and start the clock with the "Play/Pause" button
    			in the Toolbar, or with the "Time->Stop Clock" menu item.
    		</p>
et: 		<p>Kella saab peatada ja käivitada tööriistariba nupuga "Käivita/Paus"
    			või menüüst "Aeg->Peata kell".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
et: 		<p>Kella saab ühe ajasammu võrra edasi või tagasi lükata
    			klahve "&gt;" või "&lt;" vajutades.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
et: 		<p>Kui sa hiirega kaardil klõpsad, ilmuvad olekuribale andmed
    			hiirele lähima taevaobjekti kohta.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
et: 		<p>Hiirekursorit hetkeks paigal hoides tuvastatakse sellele lähim objekt
    			ja näidatakse ajutist nimesilti, mis automaatselt kaob hiire liigutamisel.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
et: 		<p>Klõps hiire parempoolse nupuga avab hüpikmenüü, mille abil
    			saab antud objektiga lähemalt tutvuda, sealhulgas leida kujutisi ja infot
    			internetist.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
et: 		<p>Tavalisest (punane) erinevat värvi Päikesesüsteemi väliste objektide
    			puhul on hüpikmenüüst võimalik valida lisaviitasid (URL).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
et: 		<p>Vaikimisi näitab KStars tähti realistlikes värvides.
    			Tähe värv sõltub temperatuurist: külmemad tähed on punased,
    			kuumemad aga sinised.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you want the very latest orbital information for asteroids and
    			comets (including recently-discovered objects), check the "Download
    			Data" tool ("File->Download New Data" or Ctrl+D) frequently for updated
    			ephemerides.
    		</p>
et: 		<p>Kui soovid saada uusima infot asteroidide ja komeetide
    			(sealhulgas alles äsja avastatute) orbiitide kohta,
    			kasuta "andmete allalaadimise" abivahendit
    			("Fail->Laadi alla uusi andmeid" või Ctrl+D).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Details window provides a large amount of information on any 
    			object in the sky, including coordinates, rise/set times, Internet 
    			links, and your own custom notes.  Access the Details window through 
    			the popup menu, or by clicking on an object and then pressing "D".
    		</p>
et: 		<p>Üksikasjade aken näitab väga mitmekülgset infot kõigi taevakehade kohta, 
    			sealhulgas selle koordinaate, tõusu- ja loojanguaega, internetiviitu 
    			ning sinu enda märkmeid antud taevakeha kohta. Üksikasjade akna saab avada 
    			kas hüpikmenüüst või objektil klõpsates ja seejärel klahvi "D" vajutades.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
et: 		<p>Iga taevakeha juures on võimalik lasta näidata selle nime. 
    			Seda saab lisada hüpikmenüüst või objektile klõpsates ja 
    			seejärel klahvi "L" vajutades.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
et: 		<p>KStarsi astrokalkulaator (Ctrl+C) pakub sulle võimaluse sooritada ise 
    			kõiki neid arvutusi, mida KStars muidu varjatult teeb.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
et: 		<p>AAVSO heledusekõverate generaator võtab ühendust Ameerika
    			Muutlike Tähtede Vaatlejate Assotsiatsiooni serveriga ja loob
    			heleduskõvera suvalisele muutlikule tähele neist enam kui 6000,
    			mida assotsiatsioon iga päev vaatlev.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
et: 		<p>Abivahend "Kõrgus/aeg" joonistab suvalise valitud objektide
    			rühma kõrgusekõverad. See on suurepärane vahend vaatlemise
    			planeerimiseks.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful Observation Planner tool
    			  (Ctrl + L). The planner helps you maintain a
    			  wish list of objects that you would like to
    			  observe, and then select some of these
    			  objects to plan out an observing
    			  session. The planner can then assign
    			  observing times, and present the objects in
    			  time order for easy observing workflow on
    			  the field.
    		</p>
et: 		<p>KStarsil on väga võimas vaatluse kavandamise tööriist
    			  (Ctrl + L). See aitab sul pidada soovinimekirja objektide
    			 kohta, mida igatsed vaadelda, ning valida neist need,
    			  mida kavatsed vaatlusseansi ajal vaadelda. Siis saab
    			  plaanija panna panna paika vaatlusaja ning esitada
    			  objekte ajalises järjekorras, et muuta praktiline
    			  vaatlemine võimalikult hõlpsaks ja sujuvaks.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful astrophotography suite called Ekos! Ekos lets you control your astrophotography equipment through INDI, perform auto-focus etc, and set up automatic capture sequences.
    		</p>
et: 		<p>KStars pakub võimsat astrofotograafia komplekti Ekos! Ekos võimaldab juhtida oma astrofotograafiavarustust INDI kaudu, seda automaatselt fokuseerida jne ning lasta automaatselt teha sarivõtteid.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The ScriptBuilder tool allows you to construct complex D-Bus
    			scripts using a simple GUI.  The scripts can be played back later
    			from the command line, or from within KStars.
    		</p>
et: 		<p>Skriptilooja võimaldab luua ka keerukaid D-Busi skripte.
    			Neid saab hiljem käivitada käsurealt või ka KStarsi seest.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
et: 		<p>Päikesesüsteemi näitamise vahend näitab kogu süsteemi,
    			tuues ära planeetide hetkeasukohad.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
et: 		<p>Jupiteri kuude abivahend näitab Jupiteri nelja suurema kuu
    			(Io, Europa, Ganymedes, Kallisto) suhtelist asukohta
    			Maalt vaadatuna mis tahes ajahetkel.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
et: 		<p>Taevakaardi saab salvestada failina failimenüü käsuga
    			"Salvesta taevakaart" või kiirklahviga Ctrl+I.
    			Lisaks saab käivitada KStarsi käsurealt võtmega "--dump",
    			mis salvestab taevakaardi isegi ilma rakenduse akent avamata.
    			Seda saab kasutada ka dünaamiliste taustapiltide loomiseks KDE töölaual.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with the NGC and IC deep-sky object catalogs. You can download many more catalogs from the File->Download New Data option. You can also make your own custom catalogs and add them.
    		</p>
et: 		<p>Vaikimisi pakub KStars NGC ja IC Päikesesüsteemi väliste objektide kataloogi. Palju rohkem katalooge saab alla laadida menüükäsuga Fail->Laadi alla uusi andmeid. Samuti võib kataloogi ise valmistada ja selle siis lisada.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with a catalog of stars up to about magnitude 8. You can download additional star catalogs (Tycho-2 and USNO NOMAD) to show up to 100 million stars down to about magnitude 16 using the File->Download New Data option.
    		</p>
et: 		<p>Vaikimisi pakub KStars kataloogi, kus leidub tähti kuni tähesuuruseni 8. Täiendavaid tähekatalooge (Tycho-2 ja USNO NOMAD), mis lubavad näha kuni 100 miljont tähte tähesuuruseni 16, saab alla laadida menüükäsuga Fail->Laadi alla uusi andmeid.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
et: 		<p>Omaenda kujutise- või infoaadresside (URL) lisamiseks
    			suvalisele objektile vali hüpikmenüüst "Lisa viit...".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
et: 		<p>Rakenduse välimust on võimalik peaaegu igatmoodi muuta, kui
    			valida tööriistaribalt "mutrivõtmega" nupp või menüüst
    			"Seadistused->KStarsi seadistamine...".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
et: 		<p>Ekraanil paiknevate infokastide peitmiseks või näitamiseks
    			vali oma eelistused menüüst "Seadistused->Infokastid".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
et: 		<p>Tööriistaribade peitmiseks või näitamiseks vali oma eelistused
    			menüüst "Seadistused->Tööriistaribad".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can hide either the Ra/Dec or Az/Alt coordinate fields in the statusbar,
    			or hide the statusbar completely, using the Settings->Statusbar menu.
    		</p>
et: 		<p>Otsetõusu/käände või asimuudi/kõrguse väljad olekuribal
    			või isegi terve olekuriba saab peita
    			menüüst "Seadistused->Olekuriba".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
et: 		<p>Olemasolevaid värviskeeme saab hõlpsasti vahetada, valides
    			menüüst "Seadistused->Värviskeemid" meelepärase skeemi.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Geographic Locations.  Fill in the
    			required fields in the "Set Geographic Location" Dialog and then press the
    			"Add City to List" button. Your Locations will be available in all
    			future sessions.
    		</p>
et: 		<p>Omaenda geograafiliste koordinaatide määramiseks täida
    			kõik nõutud väljad dialoogis "Geograafilise asukoha määramine"
    ja vajuta seejärel nuppu
    			"Lisa linn". Sinu määratud asukoht on kasutatav ka järgmistel
    			kordadel, kui sa rakenduse taas käivitad.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
et: 		<p>Omaenda värviskeemide loomiseks täpsusta värve
    			seadistusteakna jaotises "Värvid" ja klõpsa seejärel nupul "Salvesta
    			kehtivad värvid". Sinu valitud värviskeem on siis kasutatav ka edaspidi,
    			kui sa rakenduse taas käivitad.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can construct your own field-of-view (FOV) symbols, using the
    			FOV Editor from the Settings->FOV Symbols menu.  You can set the angular size, the
    			shape, and the color of your new symbols.
    		</p>
et: 		<p>Omaenda vaatevälja sümboli loomiseks kasuta tööriistade menüüst
    			leitavat vaatevälja sümboli redaktorit. Uutel sümbolitel saab määrata
    			nii nurkkauguse, kuju kui ka värvi.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
et: 		<p>KStarsi seadistusteakna jaotis Täppisseaded võimaldab rakendust
    			võimalikult täpselt seadistada. Siin saab määrata, kas arvestada või mitte
    			atmosfääri refraktsiooni ja kas kasutada animeeritud lohistamist või mitte
    			Määrata saab ka seda, millised objektid liikumise ajal varjata.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars displays up to 100 million stars, more than 13,000 deep-sky objects, the 88 constellations,
    			all planets, the Sun, the Moon, thousands of comets and asteroids, and the
    			Milky Way.
    		</p>
et: 		<p>KStars näitab 100 miljonit tähte, üle 13 000 Päikesesüsteemi välise objekti,
    			88 tähtkuju, kõiki planeete, Päikest, Kuud, tuhandeid komeete ja
    			asteroide ning Linnuteed.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
et: 		<p>Joont taevas, mida Päike ja planeedid paistavad järgivat,
    			nimetatakse ekliptikaks.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
et: 		<p>Objektide asukohad KStarsis arvestavad pretsessiooni, nutatsiooni,
    			aberratsiooni, refraktsiooni ja valguse liikumiskiirust (planeetide puhul).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The nearest star to the Sun is Rigel Kentaurus (alpha Centauri).
    			The brightest star in the night sky is Sirius (alpha Canis Majoris).
    		</p>
et: 		<p>Päikesele lähim täht on Proxima Centauri (Kentauri tähtkujus).
    			Heledaim täht öötaevas on Siirius (Suure Peni tähtkujus).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
et: 		<p>Suurt galaktikate rühma tähtkujude Lõvi, Neitsi ja Berenike Juuksed
    			vahel nimetatakse Neitsi galaktikaparveks.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
et: 		<p>Suur rühm täheparvi ja udusid taeva lõunapooluse ümbruses kujutab
    			endast objekte Suures Magalhaesi Pilves ehk kääbusgalaktikas,
    			mis tiirleb ümber Linnutee.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
et: 		<p>Messieri kataloog toob ära 110 heledamat mitte-tähest taevaobjekti.
    			Nende hulka kuuluvad näiteks Orioni udukogu (M 42),
    			Andromeeda tähesüsteem (M 31) ja Plejaadid (M 45).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>From a dark, country-side location, the Andromeda Galaxy (M 31) is visible to the naked eye! The galaxy lies about 2.2 million light years away from us, and yet it has an apparent size of 3 degrees, 6 times the apparent size of the full moon!
    		</p>
et: 		<p>Tugevatest valgusallikatest eemal maakohtades võib Andromeeda galaktikat (M31) näha palja silmaga! Galaktika asub meist oma 2,2 miljoni valgusaasta kaugusel, aga ometi on selle näiv suurus 3 kraadi ehk 6 korda enam kui täiskuu näiv suurus!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Apparent sizes of deep-sky objects and planets are measured in arcminutes. An arc-minute is 1/60 of a degree. Stars have even smaller apparent sizes, which are measured in milli-arc-seconds (1/3600000 of a degree)!
    		</p>
et: 		<p>Süvakosmose objektide ja planeetide näivat suurust mõõdetakse kaareminutites. Üks kaareminut on 1/60 kraadi. Tähtede näiv suurus võib olla veel väiksem, nii et seda tuleb mõõta millikaaresekundites (1/3600000 kraadi)!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Distance to the more nearby stars may be measured using "Parallax". The idea is explained in the Astro Info project. KStars shows the distances to many stars in the Details dialog. To access this information, simply right click on the star, and choose "Details" in the popup-menu.
    		</p>
et: 		<p>Vahemaad lähimate tähtedeni saab mõõta ka parallaksi kasutades. Seda ideed selgitab Astro Info projekt. KStars näitab vahemaid paljude tähtedeni üksikasjade dialoogis. Sellise teabe nägemiseks tee lihtsalt tähe peal paremklõps ja vali hüpikmenüüst "Üksikasjad".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Hubble Space Telescope images are usually in false-color. The colors are chosen to indicate the presence of the elements Hydrogen, Oxygen, and Sulfur. For real-color images, try the other image options.
    		</p>
et: 		<p>Hubble'i kosmosetelskoobi pildid on tavaliselt valevärvides. Värvid on valitud märkima vesiniku, hapniku ja väävli olemasolu. Tegelike värvide nägemiseks proovi muid võimalusi.
    		</p>

en: Local Sidereal Time
et: Kohalik täheaeg

en: Local Time
et: Kohalik aeg

en: &Print...
et: &Trüki...

en: Print the Altitude vs. time plot
et: Kõrgus/aeg joonise trükkimine

en: Elevation vs. Time Plot
et: Kõrgus/aeg joonis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
et: Joonistatava objekti nimi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
et: Seda välja saab tarvitada kahel moel:  
    
    1. Kirjuta tuntud objekti nimi ja vajuta nupule "Joonista" (või klahvile Enter). Objekti kõrguse/aja kõver lisatakse graafikule ning all näidatakse selle koordinaate.
    
    2. Kirjuta meelepärase objekti nimesilt. Määrata on vaja ka objekti OT ja kääne ning siis vajutada nupule "Joonista", misjärel graafikule lisatakse vastav kõver.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
et: Otsi objekti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
et: Joonista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
et: Puhasta väljad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
et: Puhasta nimekiri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Equinox:
et: Pööripäev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
et: Kohalik aeg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton)
en:     Compute
et:     Arvuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altitudeLabel)
en: Altitude:
et: Kõrgus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, riseButton)
en: Object Rise
et: Objekti tõuseb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setButton)
en: Object Set
et: Objekt loojub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, transitButton)
en: Transit
et: Kulminatsioon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
et: Kuupäev ja asukoht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
et: Vali linn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
et: Pikkuskr.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
et: Laiuskr.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
et: Uuenda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
et: Kohandatavate valikute nimekiri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
et: Väärtus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
et: Näita valikute puuvaadet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
et: Klõpsa sellele nupule valikute nägemiseks puu kujul, kus valikud on rühmitatud teemade kaupa. Iga valiku juures on ka selle lühikirjeldus ning valiku väärtuse andmetüüp (string, täisarv, ujukomaarv, tõeväärtus).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
et: valitud valiku väärtus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
et: Valik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
et: Failinimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
et: Kujutise laius:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
et: Kujutise kõrgus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
et: Vali nimekirjast objekt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
et: Avab objekti otsimise dialoogi, kus saab valida vajaliku objekti tuntud objektide nimekirjast. Objekti valimisel ilmub selle nimi vasakul asuvasse kasti "suund".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
et: Suund:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
et: Sihtobjekt või suund

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
et: Vali suund või objekt, millele fokuseerida. Liitkast pakub välja võimalikud suunad, sealhulgas kompassitähised ning seniidi. Samuti võib sisestada mõne tuntud objekti nime või valida objekti tuntud objektide nimekirjast, mida saab teha klõpsuga nupule "Objekt".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
et: Näidatakse trükkimisdialoogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
et: Kasutatakse tähekaardi värve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
et: Värvi nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
et: Värvi väärtus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
et: Riigi nimi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
et: Linna nimi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
et: Maakonna/provintsi nimi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
et: Ava asukoha määramise abivahend

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
et: Sellele nupule klõpsates avaneb asukoha määramise dialoog, mis võimaldab valida asukoha KStarsi enam kui 2500 maailma linna seast. Kui asukoht on valitud, täidetakse automaatselt linna, maakonna/provintsi ja riigi väljad.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
et: Jälgimise lülitamine sisse/välja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: If checked, the sky will remain focused on its current position or object as time passes.  This is called "Tracking".  Note that tracking is automatically engaged whenever an object is centered at the focus point.  So, if you use "lookToward" with an object name, you do not need to engage tracking.  
    
    If unchecked, then Tracking will be forced off, even if an object has been centered.  As time passes, the sky will then appear to drift by (due to the rotation of the Earth).
et: Sisselülitamisel jääb taevakaart aja kulgedes fokuseerituks käesolevale asukohale või objektile. Seda nimetataksegi "jälgimiseks". Pane tähele, et jälgimine lülitatakse automaatselt sisse, kui taevakaart fokuseeritakse mingile objektile. See tähendab, et kui kasutada argumenti "lookToward" koos objekti nimega, ei ole vaja spetsiaalselt jälgimist sisse lülitada.  
    
    Märkimata jätmisel on jälgimine välja lülitatud ka siis, kui objektile fokuseeritakse. Aja kulgedes paistab taevas siis triivivat (vastavalt Maa pöörlemisele).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
et: <font color="#00007f">Sek:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
et: Viivitus sekundites

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
et: Sisesta sekundites viivitus, mida skript peab tegema enne ülejäänud käskude täitmist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
et: Klahv:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
et: Oodatakse määratud klahvi vajutamist

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
et: Skripti täitmine peatatakse, kuni kasutaja vajutab siin määratud klahvi.  
    
    Praegu saab kasutada ainult üht klahvi korraga. Muuteklahve, näiteks Ctrl või Shift, kasutada ei saa. Kui soovid kasutada tühikuklahvi, anna väärtuseks "space", muul juhul vajuta lihtsalt vastavat klahvi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
et: Suurendustase:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
et: Uus suurendustase

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
et: Määrab vaate suurendustaseme. Seda väärtust saab kasvavalt muuta argumente "ZoomIn" ja "ZoomOut" kasutades.  
    
    Suurendustase määrab pikslite arvu ühe kaareradiaani kaudu. Mõistlikud väärtused peaksid jääma 300 ja 10 000 000 vahele.

en: <QT><H2>KStars Astrocalculator</H2><P>The KStars Astrocalculator contains several <B>modules</b> which perform a variety of astronomy-related calculations.  The modules are organized into several categories: <UL><LI><B>Time calculators: </B>Convert between time systems, and predict the timing of celestial events</LI><LI><B>Coordinate converters: </B>Convert between various coordinate systems</LI><LI><B>Solar system: </B>Predict the position of any planet, from a given location on Earth at a given time</LI></UL></QT>
et: <QT><H2>KStarsi astrokalkulaator</H2><P>KStarsi astrokalkulaator sisaldab mitut <B>moodulit</b>, mis sooritavad mitmesuguseid astronoomiaga seotud arvutusi. Moodulid on jagatud mitmesse kategooriasse: <UL><LI><B>Ajakalkulaatorid: </B>Ajasüsteemide teisendamine ja taevasündmuste aja ennustamine</LI><LI><B>Koordinaatide teisendajad: </B>Erinevate koordinaatide süsteemide teisendamine</LI><LI><B>Päikesesüsteem: </B>Iga planeedi asukoha ennustamine vastavalt määratud asukohale Maal määratud ajal</LI></UL></QT>

en: <QT>Section which includes algorithms for computing time ephemeris<UL><LI><B>Julian Day:</B> Julian Day/Calendar conversion</LI><LI><B>Sidereal Time:</B> Sidereal/Universal time conversion</LI><LI><B>Almanac:</B> Rise/Set/Transit timing and position data for the Sun and Moon</LI><LI><B>Equinoxes & Solstices:</B> Equinoxes, Solstices and duration of the seasons</LI></UL></QT>
et: <QT>See sektsioon sisaldab valemeid efemeriidide arvutamiseks <UL><LI><B>Juuliuse päevad:</B> Juuliuse päevad->tavakalender</LI><LI><B>Täheaeg:</B> täheaeg->maailmaaeg</LI><LI><B>Päeva kestus:</B> Päikese ja Kuu tõusu, loojangu ja keskpäeva aeg ning asukoht</LI><LI><B>Pööripäevad:</B> põöripäevad ja aastaaegade kestus</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms for the conversion of different astronomical systems of coordinates<UL><LI><B>Galactic:</B> Galactic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Apparent:</B> Computation of current equatorial coordinates from a given epoch</LI><LI><B>Ecliptic:</B> Ecliptic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Horizontal:</B> Computation of azimuth and elevation for a given source, time, and location on the Earth</LI><LI><B>Angular Distance:</B> Computation of angular distance between two objects whose positions are given in equatorial coordinates</LI><LI><B>Geodetic Coords:</B> Geodetic/XYZ coordinate conversion</LI><LI><B>LSR Velocity:</B> Computation of the heliocentric, geocentric and topocentric radial velocity of a source from its LSR velocity</LI></UL></QT>
et: <QT>See sektsioon sisaldab valemeid erinevate koordinaatide süsteemide teisendamiseks<UL><LI><B>Galaktilised:</B> galaktilised->ekvaatorilised koordinaadid</LI><LI><B>Näivad:</B> ekvaatoriliste koordinaatide leidmine antud epohhil</LI><LI><B>Ekliptilised:</B> ekliptilised->ekvaatorilised koordinaadid</LI><LI><B>Horisondilised:</B> asimuudi ja kõrguse arvutamine antud allika, aja ja asukoha Maal suhtes</LI><LI><B>Nurkkaugus:</B> nurkkauguse arvutamine kahe ekvaatoriliste koordinaatidega määratud objekti vahel</LI><LI><B>Geodeetilised:</B> geodeetilised->XYZ koordinaadid</LI><LI><B>LRS kiirus:</B> objekti heliotsentrilise, geotsentrilise ja topotsentrilise radiaalkiiruse arvutamine selle LSR kiiruse põhjal</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms regarding information on solar system bodies coordinates and times<UL><LI><B>Planets Coords:</B> Coordinates for the planets, moon and sun at a given time and from a given position on Earth </LI></UL></QT>
et: <QT>See sektsioon sisaldab valemeid Päikesesüsteemi objektide koordinaatide ja aja arvutamiseks<UL><LI><B>Planeetide koordinaadid:</B> planeetide, Kuu ja Päikese koordinaadid antud ajal ja antud asukohas Maal </LI></UL></QT>

en: Calculator modules
et: Kalkulaatori moodulid

en: Time Calculators
et: Ajakalkulaatorid

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
et: Juuliuse päev

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
et: Täheaeg

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
et: Astronoomiakalender

en: Equinoxes & Solstices
et: Pööripäevad

en: Coordinate Converters
et: Koordinaatide teisendajad

en: Equatorial/Galactic
et: Ekvaatorilised/galaktilised

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
et: Näivad koordinaadid

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Horizontal Coordinates
et: Horisondilised koordinaadid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
et: Ekliptilised koordinaadid

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
et: Nurkkaugus

en: Geodetic Coordinates
et: Geodeetilised koordinaadid

en: LSR Velocity
et: LSR kiirus

en: Planets Coordinates
et: Planeetide koordinaadid

en: Conjunctions
et: Ühendused

en: Eclipses
et: Varjutused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
et: Kohalik aeg

en: Universal time
et: Maailmaaeg

en: Julian date
et: Juuliuse päev

en: Conjunction/Opposition
et: Ühendus/vastasseis

en: Date & Time (UT)
et: Kuupäev ja kellaaeg (UT)

en: Object 1
et: Objekt 1

en: Object 2
et: Objekt 2

en: Separation
et: Kaugus

en: Maximum separation entered is not a valid angle. Use the What's this help feature for information on how to enter a valid angle
et: Sisestatud maksimaalne kaugus ei ole korrektne nurk. Kasuta 'Mis see on?' abivõimalust teabe leidmiseks, kuidas sisestada korrektne nurk.

en: Please select an object to check conjunctions with, by clicking on the 'Find Object' button.
et: Palun vali objekt, mille ühendusi soovid kontrollida, klõpsates nupule 'Otsi objekti'.

en: Please select two different objects to check conjunctions with.
et: Palun vali kaks erinevat objekti, mille ühendusi soovid kontrollida.

en: Compute conjunction...
et: Arvuta ühendus...

en: Compute conjunction between %1 and %2
et: Arvuta %1 ja %2 ühendus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
et: Ühendus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
et: Vastasseis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
et: Greenwich, Suurbritannia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
et: Lõpp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
et: ja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
et: Algus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show conjunctions/oppositions for:
et: Ühenduste/vastasseisude näitamine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
et: Objektide vahel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
et: Maks. lubatud kaugus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
et: Arvuta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
et: Ühendused/vastasseisud

en: View in SkyMap
et: Vaata taevakaardil

en: Show Details
et: Näita üksikasju

en: Full
et: Täielik

en: Partial
et: Osaline

en: CSV Files (*.csv)
et: CSV-failid (*.csv)

en: Could not export.
et: Eksport nurjus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show eclipses for:
et: Varjutuste näitamine:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
et: Tulemused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
et: Kevadine pööripäev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
et: Suvine pööripäev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
et: Sügisene pööripäev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
et: Talvine pööripäev:

en: Dobsonian View
et: Dobsoni vaade

en: Image files (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)
et: Pildifailid (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)

[ctx: Export image]
en: Export
et: Ekspordi

en: Invert view
et: Vaade teistpidi

en: Flip view
et: Vaade pea peal

en: Fetch DSS image
et: Tõmba DSS kujutis

en: Dobsonian
et: Dobsoni

en: Preset:
et: Valmisvalik:

en: Failed to download DSS/SDSS image.
et: DSS/SDSS pildi allalaadimine nurjus.

en: To add custom icons, just add images in %1. File names must begin with flag. For example, the file <i>flagSmall_red_cross.png</i> will be shown as <b>Small red cross</b> in the combo box.
et: Kohandatud ikooni lisamiseks lisa pildid kataloogi %1. Failinimede alguses peab seisma "flag". Näiteks faili <i>flagSmall_red_cross.png</i> näidatakse liitkastis nimega <b>Small red cross</b>.

[ctx: Right Ascension]
en: RA
et: OT

[ctx: Declination]
en: Dec
et: K

en: Epoch
et: Epohh

en: Icon
et: Ikoon

en: Label
et: Tähis

en: Invalid coordinates.
et: Vigased koordinaadid.

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
et: Teleskoop %1 pole ühendatud. Palun ühenda see ja proovi uuesti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
et: Tähise värv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
et: Ikoon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Slew to the flag coordinates
et: Lohistamine lipu koordinaatidele

en: Region
et: Piirkond

[ctx: Azimuth]
en: Az
et: a

[ctx: Altitude]
en: Alt
et: h

en: Region is valid
et: Piirkond on korrektne

en: Region %1
et: Piirkond %1

en: Invalid angle value: %1
et: Vigane nurga väärtus: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
et: Piirkonnad

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
et: Lisa piirkond

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
et: Eemalda piirkond

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
et: Salvesta piirkonnad

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
et: Punktid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
et: Lisa punkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
et: Eemalda punkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
et: Puhasta kõik punktid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectPointsB)
en: Select points from the sky map
et: Punktide valimine taevakaardilt

en: offset from Jupiter (arcmin)
et: kaugus Jupiterist (kaaremin)

en: time since now (days)
et: aeg praegusest (päevad)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
et: Interaktiivne režiim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
et: Kuupäev ja kellaaeg:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
et: Ekvaatorilised koordinaadid (J2000

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
et: Vali objekt...

en: First position: %1
et: Esimene positsioon: %1

en: Second position: %1
et: Teine positsioon: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
et: Esimene positsioon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
et: Teine positsioon

en: Could not open file %1.
et: Faili %1 avamine nurjus.

en: Invalid file: %1
et: Vigane fail: %1

en: Invalid file
et: Vigane fail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
et: Nurkkaugus:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
et: Pakktöötluse režiim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
et: Sisendfaili väljade valimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
et: Algne otsetõus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
et: Algne kääne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra1CheckBatch)
en: Final right ascension:
et: Lõplik otsetõus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
et: Lõplik kääne:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
et: Väljundfaili väljad ja tulemus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
et: Kõik &parameetrid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch)
en: Onl&y parameters in input file
et: Ai&nult sisendfaili parameetrid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
et: Failid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
et: Sisendfail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
et: Väljundfail:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
et: Kataloogi koordinaadid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
et: Sihtmärgi aeg ja kuupäev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
et: Lähtesta hetkele Praegu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
et: Näivad koordinaadid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA)
en: 00h 00m 00.0s
et: 00h 00m 00,0s

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
et: Näitamine väljundfailis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
et: Kõik parameetrid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
et: Ainult sisendfaili parameetrid

en: Does not rise
et: Ei tõuse

en: Does not set
et: Ei looju

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
et: Päikese ja Kuu almanahh asukohas %1

en: computed by KStars
et: KStarsi arvutuste järgi

en: Results of Almanac calculation
et: Almanahhiarvutuste tulemused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
et: Kõrgus keskpäeval:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
et: Loojang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
et: Päeva kestus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
et: Päikesetõusu asimuut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
et: Tõus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
et: Keskpäev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
et: Päikeseloojangu asimuut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
et: Kulminatsiooni kõrgus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
et: Kuutõusu asimuut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
et: Kulminatsioon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
et: Kuuloojangu asimuut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
et: Faas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
et: Kasvav ketas (75%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
et: Pakktöötluse režiim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
et: Sisendfail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
et: Väljundfail:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
et: Ekvaatorilised koordinaadid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
et: Galaktilised koordinaadid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
et: Sisendfaili parameetrite valik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
et: Märkimisel loetakse väärtus sisendfailist. Märkimata jätmisel loetakse väärtus siinsest kastist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, epochBoxBatch)
en: 1950.0
et: 1950,0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
et: Gal. pikkuskr.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
et: Gal. laiuskr.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
et: Väljundfaili parameetrite valik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
et: Failinimede valik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
et: Sisendkoordinaatide valik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
et: Descartes'i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
et: Geograafilised

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
et: Ellipsoidmudeli valik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
et: Teisenda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
et: Descartes'i koordinaadid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
et: Geograafilised koordinaadid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
et: Kõrgus (m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
et: Kõrgus (m):

en: Results of Julian day calculation
et: Juuliuse päevade arvutuste tulemused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
et: Juuliuse päev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
et: Modifitseeritud Juuliuse päev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
et: Sisendparameeter:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
et: Kuupäev ja kellaaeg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
et: Juuliuse päev

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
et: Modifitseeritud Juuliuse päev

en: Incorrect number of fields in line %1:
et: Vigane väljade arv real %1:

en: Present fields %1.
et: Praegu välju %1.

en: Required fields %1.
et: Välju vaja %1.

en: Unknown planet
et: Tundmatu planeet

en:  in line %1:
et:  real %1:

en: Line %1 contains an invalid time
et: Rida %1 sisaldab vigast kellaaega

en: Line %1 contains an invalid date:
et: Rida %1 sisaldab vigast kuupäeva:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
et: Sisendfaili mõningate ridade parsimisel leiti vigu

en: Errors in lines
et: Vead ridades

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
et: Sisendparameetrid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
et: Päikesesüsteemi objekt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
et: Heliotsentrilised ekliptilised koordinaadid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
et: Kaugus (aü):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
et: Maa-kesksed ekliptilised koordinaadid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
et: Väljundfaili koordinaatide süsteemi valik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
et: Heliotsentriline ekliptiline

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
et: Ekvaatoriline

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
et: Maa-keskne ekliptiline

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
et: Horisontaalne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
et: Väljundfaili muud parameetrid

en: Location strings consist of the comma-separated names of the city, province and country.  If the string contains spaces, enclose it in quotes so it gets parsed properly.
et: Asukohastringid koosnevad linna, provintsi/maakonna ja riigi komaga eraldatud nimedest. Kui stringis leidub tühikuid, ümbritse see jutumärkidega, et seda parsitaks õigesti.

en: Hint for writing location strings
et: Vihje asukohastringi kirjutamiseks

en: local time
et: kohalik aeg

en: sidereal time
et: täheaeg

en: date
et: kuupäev

en: location
et: asukoht

en: %1 and %2
et: %1 ja %2

en: %1, %2 and %3
et: %1, %2 ja %3

en: Specify %1 in the input file.
et: %1 määramine sisendfailis.

en: Results of Sidereal time calculation
et: Täheaja arvutuste tulemused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
et: Täheaeg:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
et: Arvuta täheaeg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
et: Arvuta GMT aeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
et: Loetakse sisendfailist

en: Sun's Declination
et: Päikese kääne

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
et: # Pööripäevade ajad

en: # computed by KStars
    #
et: # KStarsi arvutuste järgi
    #

en: # Vernal Equinox		Summer Solstice			Autumnal Equinox		Winter Solstice
    #
et: # Kevadine pööripäev		Suvine pööripäev			Sügisene pööripäev		Talvine pööripäev
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
et: Pööripäevad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
et: Pööripäevad aastal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
et: 1. jaan 2007 00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
et: Sihtpositsioon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
et: Radiaalkiirused:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
et: Heliotsentriline:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
et: Geotsentriline:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
et: Topotsentriline:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
et: Kõrgus (m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
et: Sisendkiirus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
et: Heliotsentriline

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
et: Geotsentriline

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
et: Topotsentriline

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
et: Ülevaade

en: Moon Phase Calendar
et: Kuufaaside kalender

en: Alternate Name
et: Alternatiivne nimi

[ctx: Right Ascension]
en: RA (J2000)
et: OT (J2000)

[ctx: Declination]
en: Dec (J2000)
et: Kääne (J2000)

en: Current Altitude
et: Praegune kõrgus

[ctx: Constellation]
en: Constell.
et: Tähtkuju

[ctx: Short text to describe that object has not risen yet]
en: Not risen
et: Pole tõusnud

en: %1 is already in your wishlist.
et: %1 on juba soovide nimekirjas.

en: %1 is already in the session plan.
et: %1 on juba seansi plaanis.

en: Added %1 to observing list.
et: %1 lisati vaatlusnimekirja.

en: Added %1 to session list.
et: %1 lisati seansi nimekirja.

en: DSS Image metadata: 
     Size: %1' x %2' 
     Photometric band: %3 
     Version: %4
et: DSS-pildi metaandmed: 
     Suurus: %1' x %2' 
     Photometric band: %3 
     Versioon: %4

en: No image info available.
et: Pilditeave puudub.

en: No image available. Click on the placeholder image to download one.
et: Pilt puudub. Klõpsa kohatäitepildil mõne allalaadimiseks.

[ctx: %1 magnitude of object, %2 type of sky object (planet, asteroid etc), %3 name of a constellation]
en: %1 mag %2 in %3
et: %1 mag %2 tähtkujus %3

en: The specified file is invalid
et: Määratud fail on vigane

en: Are you sure you want to clear all objects?
et: Kas tõesti puhastada kõik objektid?

en: Clear all?
et: Kas puhastada kõik?

en: Do you want to save the current session?
et: Kas salvestada aktiivne seanss?

en: Save Current session?
et: Kas salvestada aktiivne seanss?

en: Cannot save an empty session list.
et: Tühja seansiloendit ei saa salvestada.

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
et: Faili %1 avamine nurjus. Kas proovida mõnda muud faili?

en: Try Different
et: Proovi muud

en: Do Not Try
et: Ära proovi

en: Please wait while adding objects...
et: Palun oota, kuni objektid lisatakse ...

en: Customized DSS Download
et: DSS-i kohandatud allalaadimine

en: Specify image width (arcminutes):
et: Pildi laius (kaareminutites):

en: Specify image height (arcminutes):
et: Pildi kõrgus (kaareminutites):

en: Specify version:
et: Versioon:

en: This will delete all saved images. Are you sure you want to do this?
et: See kustutab kõik salvestatud pildid. Kas tõesti soovid seda?

en: Delete All Images
et: Kustuta kõik pildid

en: Image Chooser
et: Pildivalija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
et: Ava vaatlusseansi nimekiri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
et: Laadi kettalt vaatlusnimekiri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
et: Salvesta vaatlusseanss

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
et: Salvesta aktiivne vaatlusnimekiri kettale

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
et: Salvesta vaatlusseanss kui...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
et: Salvesta aktiivne vaatlusnimekiri kettale enda antud failinimega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
et: Vali

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateEdit) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateBox)
en: dd/MM/yyyy
et: pp/KK/aaaa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Update)
en: Update the table and the plot for the new date and location.
et: Uuenda tabelit ja joonist uusi andmeid ja asukohta arvestades.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
et: Laadi alla aktiivse loendi kõigi objektide SDSS/DSS pildid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
et: Laadi kõik pildid alla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
et: Kustuta kõik salvestatud DSS/SDSS pildid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
et: Kustuta kõik pildid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
et: Vaatlusnimekirja nõustaja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
et: Nimekirjanõustaja aitab sul luua vaatlusnimekirja, filtreerides objekte tüübi, asukoha taevas ja tähesuuruse järgi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
et: Ava otsingudialoog

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
et: Ava otsingudialoog objektide lisamiseks loendisse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
et: Ava "Mis on täna vaadata" dialoog

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
et: Soovide nimekiri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
et: Seansi plaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
et: Määratud aeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
et: (Pilt puudub)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dssMetadataLabel)
en: Image Metadata Info
et: Pildi metaandmete teave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
et: Kustuta pilt

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, NotesEdit)
en: Record object notes here.
et: Siia saab salvestada märkmeid objekti kohta.

en: Add to session plan
et: Lisa seansi plaani

en: Add objects visible tonight to session plan
et: Lisa täna nähtavate objektide seansi plaani

en: Add to Ekos Scheduler
et: Lisa Ekose ajastajasse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
et: Tsentreeri

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
et: Vaatle

en: Eyepiece view
et: Vaatlustoru vaade

en: Show SDSS image
et: Näita SDSS kujutist

en: Show DSS image
et: Näita DSS kujutist

en: Customized DSS download
et: DSS-i kohandatud allalaadimine

en: Show images from web
et: Näita kujutist veebist

en: Remove from WishList
et: Eemalda soovide seast

en: Remove from Session Plan
et: Eemalda seansi plaanist

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
et: ristkülikulise ala järgi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
et: ringikujulise ala järgi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
et: kogu taevast

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
et: Hajusparved

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
et: Kerasparved

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
et: Hajusudud

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
et: Planetaarudud

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
et: Päike, Kuu, planeedid

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
et: Määrati illegaalne ringjoon, piirkonda ei saa valida.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
et[0]: Vaatlusnimekirjas on praegu 1 objekt
et[1]: Vaatlusnimekirjas on praegu %1 objekti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
et: tähtkuju järgi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
et: <html><head></head><body><p>Tere tulemast kasutama vaatlusnimekirja nõustajat</p><p></p><p>See tööriist võimaldab luua vaatlusnimekirja kõigi objektide nimekirja mitmel viisil filtreerides. Kõigepealt vali objektid <span style=" font-weight:600;">tüübi</span> järgi.  Seejärel võib valida ainult objektid, mis hõlmavad konkreetse <span style=" font-weight:600;">taevaosa</span>.  Edasi saab vaatlusnimekirja täpsustada objektide valimisega, mis jäävad teatud <span style=" font-weight:600;">magnituudivahemikku</span>.  Lõpuks saab valida ainult need objektid, mis on <span style=" font-weight:600;">nähtavad konkreetsel kuupäeval</span>.</p><p></p><p>Klõpsa nupule <span style=" font-weight:600;">Järgmine</span>, kui oled valmis valima objekte, mida tahad lisada oma vaatlusnimekirja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjTypeLabel)
en: <html><head></head><body><p>Select objects by type</p><p></p><p>Highlight the object types you want to include in your observing list in the box below.  You can highlight more than one item in the list.  The buttons along the right can be used to quickly choose some common selections.</p><p></p><p>When you are finished, press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button.</p></body></html>
et: <html><head></head><body><p>Objektide valik tüübi järgi</p><p></p><p>Märgi allolevas kastis ära objektitüübid, mida soovid lisada oma vaatlusnimekirja. Märkida võib enam kui ühe tüübi. Paremal paiknevad nupud võimaldavad kiiresti valida mõned enamlevinud tüübid.</p><p></p><p>Kui oled valmis, klõpsa nupule <span style=" font-weight:600;">Järgmine</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
et: Vali kõik nimekirja elemendid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
et: Kõik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
et: Puhasta kõik nimekirja valitud elemendid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
et: Vali kõik nimekirja Päikesesüsteemi väliste objektide tüübid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
et: Väljaspool Päikesesüsteemi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
et: Vali kõik nimekirja Päikesesüsteemi objektide tüübid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectText)
en: <html><head></head><body><p>Select by region</p><p></p><p>Next, you can limit your object list to only those objects which occupy a specific region on the sky.  There are three ways to specify the region for your list:  by <span style=" font-weight:600;">constellation</span>, by specifying a <span style=" font-weight:600;">rectangular region</span>, or by specifying a <span style=" font-weight:600;">circular region</span>.  You may also skip selecting by a region, which will include objects from <span style=" font-weight:600;">all over the sky</span>.</p><p></p><p>Make your selection below, and press <span style=" font-weight:600;">Next</span>.</p></body></html>
et: <html><head></head><body><p>Valimine ala järgi</p><p></p><p>Nüüd võid piirata objektide nimekirja ainult nendega, mis hõlmavad konkreetse taevaala. Seda saab määrata kolmel viisil: <span style=" font-weight:600;">tähtkuju</span> järgi,  <span style=" font-weight:600;">ristkülikulise piirkonna</span> järgi või <span style=" font-weight:600;">ringikujulise piirkonna</span> järgi. Ala valimise võib ka vahele jätta, sel juhul kasutatakse objekte <span style=" font-weight:600;">kogu taevast</span>.</p><p></p><p>Langeta oma valik ja klõpsa nupule <span style=" font-weight:600;">Järgmine</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
et: Objektide valik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ConstellationText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in one or more constellations</p><p></p><p>In the list below, highlight the constellations you want to use for your observing list.  Only objects that occupy the selected constellations will be included in the list.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
et: <html><head></head><body><p>Ühe või mitme tähtkuju objektide valimine</p><p></p><p>Märgi allolevas nimekirjas tähtkujud, mida soovid lisada vaatlusnimekirja. Sel juhul lisatakse nimekirja ainult valitud tähtkujude objektid.</p><p></p><p>Kui oled valmis, vajuta jätkamiseks nupule <span style=" font-weight:600;">Järgmine</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RectangularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a rectangular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular rectangular region on the sky.  Specify the rectangular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) limits that define the region.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
et: <html><head></head><body><p>Ristkülikulise ala objektide valimine</p><p></p><p>Sellel leheküljel saab vaatlusnimekirja objekte piirata sellistega, mis hõlmavad taevas teatud ristkülikulist ala. Määra see ala otsetõusu ja käände vahemiku valimisega.</p><p></p><p>Kui oled valmis, klõpsa jätkamiseks nupule <span style=" font-weight:600;">Järgmine</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
et: kuni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
et: Käändevahemik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
et: Otsetõusuvahemik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CircularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a circular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular circular region on the sky.  Specify the circular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) coordinates for the center of the circle, and the size of the circle's radius, in Degrees.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
et: <html><head></head><body><p>Ringikujulise ala objektide valimine</p><p></p><p>Sellel leheküljel saab vaatlusnimekirja objekte piirata sellistega, mis hõlmavad taevas teatud ringikujulise ala. Määra see ala ringi keskme otsetõusu ja käände koordinaatidega ning ringjoone suurusega kraadides.</p><p></p><p>Kui oled valmis, klõpsa jätkamiseks nupule <span style=" font-weight:600;">Järgmine</span></p><p>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterRALabel)
en: center RA:
et: Tsentri otsetõus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: center Dec:
et: Tsentri kääne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
et: Raadius (kraadides):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObserveOnDateText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects observable on a date:</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects which can be observed on a particular date (and from a particular location on Earth).  To filter your list in this way, check the checkbox below, and then select the desired date.  If you leave this box unchecked, then your list will include objects regardless of when they are observable (this is the default).  You may also change the geographic location used to determine whether objects are observable.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p><p></p></body></html>
et: <html><head></head><body><p>Objektide valimine, mida näeb kindlal kuupäeval:</p><p></p><p>Sellel leheküljel saab vaatlusnimekirja objekte piirata nendega, mis on vaadeldavad konkreetsel kuupäeval (ja konkreetses asukohas). Nimekirja selliseks filtreerimiseks märgista allpool kastike ja vali seejärel kuupäev. Kui jätad kastikese märkimata, lisatakse nimekirja objektid sellest hoolimata, kas nad on vaadeldavad või mitte (see on vaikeväärtus). Samuti saab muuta geograafilist asukohta, mille järgi määratakse, kas objektid on vaadeldavad või mitte.</p><p></p><p>Kui oled valmis, klõpsa jätkamiseks nupule <span style=" font-weight:600;">Järgmine</span>.</p><p></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
et: Alates:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
et: Asukohas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Min. Altitude:
et: Minimaalne kõrgus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Coverage:
et: Katvus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Max. Altitude:
et: Maksimaalne kõrgus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
et: Objektide valimine, mida saab vaadelda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagnitudeText)
en: <html><head/><body><p>Select bright objects</p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects brighter than a given magnitude. Be careful with this selection, because KStars does not have a magnitude for every object in its database. You need to indicate whether you want to include objects with an undefined magnitude.</p><p>If you do not wish to exclude faint objects with this selection, simply leave the checkbox below unchecked.</p><p>This is the final page of the Observing List Wizard. You can go back and modify previous pages with the <span style=" font-weight:600;">Back</span> button. When you are satisfied, press the <span style=" font-weight:600;">Ok</span> button to exit the wizard, and the Observing List tool will be populated with the objects you have specified here.</p><p><br/></p></body></html>
et: <html><head></head><body><p>Heledate objektide valimine</p><p>Sellel leheküljel saab vaatlusnimekirja objekte piirata nendega, mis on heledamad kui määratud magnituud. Ole valiku langetamisel hoolas, sest KStarsi andmebaasis pole kõigil objektidel tähesuurust määratud. Sel juhul tasuks märkida, kas soovid lisada ka objektid, mille magnituud on teadmata.</p><p>Kui sa ei soovi tuhme objekte välistada, jäta lihtsalt allolev kastike märkimata.</p><p>See on vaatlusnimekirja nõustaja viimane lehekülg. Soovi korral võid liikuda tagasi eelmistele lehekülgedele nupu <span style=" font-weight:600;">Tagasi</span> abil. Kui oled valikutega rahul, klõpsa nupule <span style=" font-weight:600;">OK</span>, mis sulgeb nõustaja ja täidab vaatlusnimekirja objektidega, mida nõustajas valisid.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
et: Objektide valimine, mille tähesuurus on suurem kui:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
et: Kaasa arvatud objektid, millel puudub tähesuurus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
et: Sinu vaatlusnimekirjas on praegu 0 objekti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
et: Uuenda arvu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
et: Valiku nimi

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
et: X-positsioon (aü)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
et: Y-positsioon (aü)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
et: Täna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Date / Time
et: Kuupäev/kellaaeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPolarisHA)
en: TextLabel
et: Tekstipealdis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
et: Praegune kellaaeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twelveHourR)
en: 12 Hour
et: 12-tunnine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twentyFourHourR)
en: 24 Hours
et: 24-tunnine

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
et: Vaate tsentreerimine määratud asukohta. %1 võib olla objekti nimi, kompassitähis või 'seniit'.

en: Add a name label to the object named %1.
et: Nimesildi lisamine objektile nimega %1.

en: Remove the name label from the object named %1.
et: Nimesildi eemaldamine objektilt nimega %1.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
et: Liikumise jälje lisamine Päikesesüsteemi objektile %1.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
et: Liikumise jälje eemaldamine Päikesesüsteemi objektilt %1.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
et: Vaate tsentreerimine määratud otsetõusu/käände koordinaatidele. Otsetõus on tundides, kääne kraadides.

en: Point the display at the specified Alt/Az coordinates.  Alt and Az are expressed in Degrees.
et: Vaate tsentreerimine määratud kõrguse/asimuudi koordinaatidele. Kõrgus ja asimuut on kraadides.

en: Increase the display Zoom Level.
et: Vaate suurenduse suurendamine.

en: Decrease the display Zoom Level.
et: Vaate suurenduse vähendamine.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
et: Vaate suurenduse määramine vaikeväärtusele.

en: Set the display Zoom Level manually.
et: Vaate suurendustaseme määramine käsitsi.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
et: Süsteemi kella seadmine määratud kohalikule ajale.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
et: Skripti täitmine peatatakse määratud arvuks sekunditeks.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
et: Skripti täitmise peatamine, kuni vajutatakse määratud klahvi. Määrata saab ainult ühe klahvi, tühikuklahvi korral anna 'space'.

en: Set whether the display is tracking the current location.
et: Määrab, kas vaade jälgib käesolevat asukohta.

en: Change view option named %1 to value %2.
et: Vaatevalikule %1 väärtuse %2 andmine.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
et: Geograafilise asukoha määramine linnana linna, provintsi/maakonna ja riigi järgi.

en: Set the color named %1 to the value %2.
et: Värvile %1 väärtuse %2 andmine.

en: Load the color scheme specified by name.
et: Nimega määratud värviskeemi laadimine.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
et: Taevakaardi eksport faili määratud laiuse ja kõrgusega.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
et: Taevakaardi trükkimine või salvestamine faili. Kui %1 on tõene, näidatakse trükkimisdialoogi. Kui %2 on tõene, kasutatakse trükkimisel tähekaardi värviskeemi.

en: Halt the simulation clock.
et: Simulatsioonikella peatamine.

en: Start the simulation clock.
et: Simulatsioonikella käivitamine.

en: Set the timescale of the simulation clock to specified scale.  1.0 means real-time; 2.0 means twice real-time; etc.
et: Simulatsioonikella ajaskaala määramine määratud väärtusele. 1,0 tähendab reaalaega, 2,0 kahekordset reaalaega jne.

en: Functions
et: Funktsioonid

en: InfoBoxes
et: Infokastid

en: Toggle display of all InfoBoxes
et: Kõigi infokastide näitamise lülitamine

en: Toggle display of Time InfoBox
et: Aja infokasti näitamise lülitamine

en: Toggle display of Geographic InfoBox
et: Geograafilise infokasti näitamise lülitamine

en: Toggle display of Focus InfoBox
et: Fookuse infokasti näitamise lülitamine

en: (un)Shade Time InfoBox
et: Aja infokasti peitmine/näitamine

en: (un)Shade Geographic InfoBox
et: Geograafilise infokasti peitmine/näitamine

en: (un)Shade Focus InfoBox
et: Fookuse infokasti peitmine/näitamine

en: Toolbars
et: Tööriistaribad

en: Toggle display of main toolbar
et: Peamise tööriistariba näitamise lülitamine

en: Toggle display of view toolbar
et: Vaateriba näitamise lülitamine

en: Show Objects
et: Objektide näitamine

en: Toggle display of Stars
et: Tähtede näitamise lülitamine

en: Toggle display of all deep-sky objects
et: Kõigi Päikesesüsteemi väliste objektide näitamise lülitamine

en: Toggle display of all solar system bodies
et: Kõigi Päikesesüsteemi objektide näitamise lülitamine

en: Toggle display of Sun
et: Päikese näitamise lülitamine

en: Toggle display of Moon
et: Kuu näitamise lülitamine

en: Toggle display of Mercury
et: Merkuuri näitamise lülitamine

en: Toggle display of Venus
et: Veenuse näitamise lülitamine

en: Toggle display of Mars
et: Marsi näitamise lülitamine

en: Toggle display of Jupiter
et: Jupiteri näitamise lülitamine

en: Toggle display of Saturn
et: Saturni näitamise lülitamine

en: Toggle display of Uranus
et: Uraani näitamise lülitamine

en: Toggle display of Neptune
et: Neptuuni näitamise lülitamine

en: Toggle display of Asteroids
et: Asteroidide näitamise lülitamine

en: Toggle display of Comets
et: Komeetide näitamise lülitamine.

en: Show Other
et: Muude näitamine

en: Toggle display of constellation lines
et: Tähtkujude nimikujutiste näitamise lülitamine

en: Toggle display of constellation boundaries
et: Tähtkujude piirjoonte näitamise lülitamine

en: Toggle display of constellation names
et: Tähtkujude nimede näitamise lülitamine

en: Toggle display of Milky Way
et: Linnutee näitamise lülitamine

en: Toggle display of the coordinate grid
et: Koordinaatide võrgustiku näitamise lülitamine

en: Toggle display of the celestial equator
et: Taevaekvaatori näitamise lülitamine

en: Toggle display of the ecliptic
et: Ekliptika näitamise lülitamine

en: Toggle display of the horizon line
et: Horisondi näitamise lülitamine

en: Toggle display of the opaque ground
et: Läbipaistmatu maapinna näitamise lülitamine

en: Toggle display of star name labels
et: Tähtede nimesiltide näitamise lülitamine

en: Toggle display of star magnitude labels
et: Tähtede magnituudi siltide näitamise lülitamine

en: Toggle display of asteroid name labels
et: Asteroidide nimesiltide näitamise lülitamine

en: Toggle display of comet name labels
et: Komeetide nimesiltide näitamise lülitamine

en: Toggle display of planet name labels
et: Planeetide nimesiltide näitamise lülitamine

en: Toggle display of planet images
et: Planeetide piltide näitamise lülitamine

en: Show Latin constellation names
et: Ladinakeelsete tähtkujunimede näitamine

en: Show constellation names in local language
et: Emakeelsete tähtkujude nimede näitamine

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
et: IAU tähtkujunimede lühendite näitamine

en: Hide Items
et: Elementide peitmine

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
et: Objektide vaate lohistamise ajal peitmise lülitamine

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
et: Ajasammu lävi (sekundites) objektide peitmisel

en: Hide faint stars while slewing?
et: Kas peita lohistamise ajal tuhmid tähed?

en: Hide solar system bodies while slewing?
et: Kas peita lohistamise ajal Päikesesüsteemi objektid?

en: Hide Milky Way while slewing?
et: Kas peita lohistamise ajal Linnutee kontuur?

en: Hide constellation names while slewing?
et: Kas peita tähtkujude nimed lohistamise ajal?

en: Hide constellation lines while slewing?
et: Kas peita tähtkujude nimikujutised lohistamise ajal?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
et: Kas peita lohistamise ajal tähtkujude piirjooned?

en: Hide coordinate grid while slewing?
et: Kas peita koordinaadistik lohistamise ajal?

en: Skymap Options
et: Taevakaardi valikud

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
et: Kas kasutada horisondilist koordinaatide süsteemi? (vastasel juhul kasuta ekvaatorilist)

en: Set the Zoom Factor
et: Suurendusteguri määramine

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
et: Vaatevälja sümboli nurgasuurus kaareminutites

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
et: Vaatevälja sümboli kuju (0=ruut, 1=ring, 2=rist, 4=täpp)

en: Select color for the FOV symbol
et: Vaatevälja sümboli värv

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
et: Kas kasutada animeeritud liigutamist? (vastasel juhul "haaratakse" uuest fookusest)

en: Correct for atmospheric refraction?
et: Kas arvestada atmosfääri refraktsiooni?

en: Automatically attach name label to centered object?
et: Kas lisada tsentreeritud objektile automaatselt nimesilt?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
et: Kas lisada hiire seismajätmisel objekti kohale ajutine nimesilt?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
et: Kas panna jäljed taevavärvi sulanduma? (vastasel juhul on värv ühtlane)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
et: tuhmima sildiga tähe tähesuurus

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
et: heledaima peidetava tähe tähesuurus lohistamisel

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
et: tuhmima näidatava asteroidi tähesuurus

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
et: tuhmima sildiga asteroidi tähesuurus

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
et: silti näidatakse komeetidel, mis on päikesele lähemal kui (aü)

en: Could not download remote file.
et: Faili allalaadimine nurjus.

en: Download Error
et: Allalaadimise viga

en: Save Changes to Script?
et: Kas salvestada skripti muudatused?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
et: Käesolevas skriptis on salvestamata muudatusi. Kas salvestada need enne sulgemist?

en: Could not parse script.  Line was: %1
et: Skripti parsimine nurjus real %1

en: true
et: tõene

en: Function index out of bounds.
et: Funktsiooni indeks väljub piiridest.

en: false
et: väär

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
et: Funktsioon ja argument ei klapi (oodati %1).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
et: Uus skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
et: Tühistab käesoleva skripti ja avab uue. Sinu käest küsitakse, kas soovid käesoleva skripti muudatused salvestada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
et: Avab olemasoleva skripti. Sinu käest küsitakse, kas soovid käesoleva skripti muudatused salvestada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
et: Salvesta skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
et: Salvestab käesoleva skripti. Kui seda pole varem salvestatud, on sama, mis "Salvesta kui..."

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
et: Salvesta skript kui...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
et: Salvestab skripti, võimaldades määrata nii failinime kui skripti nime.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
et: Testi skripti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window.  You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
et: Käivitab skripti KStarsi peaaknas. Sul on võimalik skriptilooja tööriist kuhugi mujale asetada, et näeksid kogu taevakaarti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
et: Käesolev skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script.  Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below.  Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
et: Näitab käesolevas skriptis esinevate käskude nimekirja. Mõne käsu esiletõstmine näitab vidinat, kus saab allpool määrata argumendid. Paremal asuvate toimingunuppudega saab valitud käsku kopeerida, eemaldada või muuta selle asukohta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
et: Lisa funktsioon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
et: Kui funktsioon on funktsioonisirvijas esile tõstetud, saab selle nupuga lisada funktsiooni käesolevasse skripti. Uus funktsioon lisatakse otse kastis "Käesolev funktsioon" esiletõstetud funktsiooni järele.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
et: Eemalda funktsioon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
et: Kui funktsioon on kastis "Käesolev funktsioon" esile tõstetud, saab selle nupuga funktsiooni skriptist eemaldada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
et: Kopeeri funktsioon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
et: Kui funktsioon on kastis "Käesolev funktsioon" esile tõstetud, saab selle nupuga funktsioonist duplikaadi teha.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
et: Liiguta üles

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
et: Kui funktsioon on kastis "Käesolev funktsioon" esile tõstetud, saab selle nupuga funktsiooni ühe koha võrra ülespoole liigutada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
et: Liiguta alla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
et: Kui funktsioon on kastis "Käesolev funktsioon" esile tõstetud, saab selle nupuga funktsiooni ühe koha võrra allapoole liigutada.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
et: Funktsiooni argumendid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
et: Funktsioonisirvija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
et: Funktsiooni info

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
et: Kui funktsioon on funktsioonisirvijas esile tõstetud, näidatakse siin selle kohta lühikest infot.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
et: Sisesta skripti nimi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
et: Sisesta skripti nimi. See ei ole mitte failinimi, vaid lihtsalt lühike kirjeldav tekst.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
et: Sisesta autori nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
et: Skripti nimi:

en: Print the Sky Calendar
et: Trüki taevakalender

en: Please Wait
et: Palun oota

[ctx: A planet rises from the horizon]
en: %1 rises
et: %1 tõuseb

[ctx: A planet sets from the horizon]
en: %1 sets
et: %1 loojub

[ctx: A planet transits across the meridian]
en: %1 transits
et: %1 kulmineerub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridMonths)
en: Month dividers
et: Kuude eraldajad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridWeeks)
en: Interval dividers
et: Sisemised eraldajad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
et: Püstine alusvõrk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
et: Tänane päev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
et: Aasta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
et: Intervall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
et: päev(a)

en: straight line of 3 stars
et: 3 tähega sirgjoon

en: equilateral triangle
et: võrdkülgne kolmnurk

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StarHopperDialog)
en: Star-Hopper Results
et: Täherännaku tulemused

en: NOT VISIBLE: About %1 degrees below the %2 horizon
et: POLE NÄHTAV: umbes %1 kraadi alla %2 horisondi

en: Now visible: About %1 degrees above the %2 horizon
et: Praegu nähtav: umbes %1 kraadi üle %2 horisondi kohal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeSelectLabel)
en: Select telescope from list to use or add a new telescope
et: Vali teleskoop nimekirjast või lisa uus teleskoop

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
et: Teleskoobi üksikasjad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
et: Tootja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
et: Lisa uus teleskoop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
et: Binokkel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
et: Ava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lpText)
en: <p>How light-polluted is your night-sky? Rate your night-sky conditions from 1-9 based on the <b>Bortle Dark-Sky Scale</b>. A rating of <b>1</b> represents an <b>excellent dark-sky site</b>, while <b>9</b> represents a <b>brilliantly lit inner-city sky</b>.</p>
et: <p>Kui suur on valgusreostus sinu öötaevas? Hinda oma öötaeva tingimusi skaalal 1-9, mille aluseks on <b>Bortle'i pimeda taeva skaala</b>. Hinnang <b>1</b> tähendab <b>suurepäraselt pimeda taevaga kohta</b>, <b>9</b> aga <b>hiilgavalt valgustatud südalinna taevast</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bortleHelpText)
en: <html><head/><body><p align="right">For help: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Wikipedia Link for Bortle dark-sky scale</span></a></p></body></html>
et: <html><head/><body><p align="right">Täpsemalt: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Wikipedia artikkel Bortle'i pimeda taeva skaalast</span></a></p></body></html>

en: Magnitude:  --
et: Tähesuurus:  --

en: Magnitude: %1
et: Tähesuurus: %1

en: Surface Brightness: %1
et: Pinnaheledus: %1

en: Size: %1
et: Suurus: %1

en: at %1
et: asukohas %1

en: The night of %1
et: %1 õhtul

en: Star Clusters
et: Täheparved

en: circumpolar
et: pooluselähedane

en: does not rise
et: ei tõuse

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
et: Päikeseloojang: %1 %2

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
et: Päikesetõus: %1 %2

en: Night duration: %1
et: Öö kestus: %1

en: Night duration: %1 hours
et: Öö kestus: %1 tundi

en: Night duration: %1 hour
et: Öö kestus: %1 tund

en: Night duration: %1 minutes
et: Öö kestus: %1 minutit

en: Night duration: %1 minute
et: Öö kestus: %1 minut

en: Moon rises at: %1 on %2
et: Kuu tõuseb kell %1 %2

en: Moon sets at: %1 on %2
et: Kuu loojub kell %1 %2

en: No Object Selected
et: Ühtegi objekti pole valitud

en: Object Not Found
et: Objekti ei leitud

en: Rises at: %1
et: Tõusuaeg: %1

en: Transits at: %1
et: Kulminatsiooni aeg: %1

en: Sets at: %1
et: Loojumisaeg: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
et: DATE õhtul

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
et: Vali uus kuupäev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
et: Muuda kuupäeva...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
et: asukohas LOCATION

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
et: Vali uus geograafiline asukoht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
et: Muuda asukohta...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
et: Näidatakse objekte, mis on näha:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
et: Vali ajaline intervall

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
et: Õhtul

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
et: Hommikul

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
et: Suvalisel ajal täna öösel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show objects brighter than magnitude:
et: Objektide näitamine, mille tähesuurus on suurem kui:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
et: Kuutõusu aeg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
et: Näitab kuutõusu aega valitud kuupäeval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
et: Kuutõus: 13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
et: Öö kestus valitud kuupäeval

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
et: Näitab aega päikeseloojangu ja päikesetõusu vahel valitud kuupäeval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
et: Öö kestus: 11:00 tundi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
et: Päikeseloojangu aeg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
et: Näitab päikeseloojangu aega valitud kuupäeval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
et: Päikeseloojang: 19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
et: Kuuloojangu aeg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
et: Näitab kuuloojangu aega valitud kuupäeval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
et: Kuuloojang: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
et: Päikesetõusu aeg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
et: Näitab päikesetõusu aega valitud kuupäeval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
et: Päikesetõus: 07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
et: Kuu valgustatuse osa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
et: Näitab, kui suur osa Kuust on valgustatud valitud kuupäeval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
et: Kuu valgustatus: 42%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
et: Kategooria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
et: Sobivad objektid:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
et: Objekti nimi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
et: Näitab aega, mil esiletõstetud objekt tõuseb valitud kuupäeval horisondi kohale.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
et: Tõusuaeg:  22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
et: Näitab aega, mil esiletõstetud objekt ületab valitud kuupäeval kohaliku meridiaani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
et: Kulminatsiooni aeg:  03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
et: Näitab aega, mil esiletõstetud objekt loojub valitud kuupäeval horisondi taha.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
et: Loojumisaeg:  08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
et: Vaade tsentreeritakse sellele objektile

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
et: Tsentreerib vaate antud objektile ja hakkab seda järgima. Sama, mis kontekstimenüü võimalus "Fokuseeri ja jälgi".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
et: Fookus objektile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
et: Objekti üksikasjade akna avamine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
et: Esiletõstetud objekti üksikasjade akna avamine.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Adds the selected object to the Observing list
et: Lisa valitud objekt vaatlusnimekirja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
et: Lisa nimekirja

en: Angle value in degrees.
et: Nurga väärtus kraadides.

en: Angle value in hours.
et: Nurga väärtus tundides.

en: This box displays an angle in degrees. The three numbers displayed are the angle's degrees, arcminutes, and arcseconds.
et: See kast näitab nurka kraadides. Kolm arvu näitavad nurga väärtust kraadides, kaareminutites ja kaaresekundites.

en: This box displays an angle in hours. The three numbers displayed are the angle's hours, minutes, and seconds.
et: See kast näitab nurka tundides. Kolm arvu näitavad nurga väärtust tundides, minutites ja sekundites.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
et:   Nurga väärtus kraadides. See võib olla lihtne täisarv, murdarv või tühikute või koolonitega eraldatud kraadide, kaareminutite ja -sekundite väärtused.

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
et: Sisesta nurk kraadides. See võib olla lihtne täisarv ("12"), murdarv ("12,33") või tühikute või koolonitega eraldatud kraadide, kaareminutite ja -sekundite väärtused ("12:20", "12:20:00", "12:20", "12 20 00,0" jne.)

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
et:   See võib olla lihtne täisarv, murdarv või tühikute või koolonitega eraldatud väärtus, mis tähistab vastavalt tunde, minuteid ja sekundeid

en: Enter an angle value in hours.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
et: Sisesta nurga väärtus tundides. See võib olla lihtne täisarv ("12"), murdarv ("12,33") või tühikute või koolonitega eraldatud väärtus, mis tähistab vastavalt tunde, minuteid ja sekundeid ("12:20", "12:20:00", "12:20", "12 20,0", "12 20 00.0" jne.)

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 x %2 arcmin
et: %1 x %2 kaaremin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
et: Eelmine aasta

[ctx: Local Time]
en: LT:
et: KA:

[ctx: Sidereal Time]
en: ST:
et: TA:

[ctx: Julian Day]
en: JD:
et: JP:

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
et: Pikk.:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
et: Laius.:

[ctx: seconds]
en: secs
et: sek

[ctx: second]
en: sec
et: sek

[ctx: minutes]
en: mins
et: min

en: hour
et: tund

[ctx: hours]
en: hrs
et: tundi

[ctx: sidereal day]
en: sid day
et: päev

en: day
et: päev

en: week
et: nädal

[ctx: weeks]
en: wks
et: nädalat

en: month
et: kuu

[ctx: months]
en: mths
et: kuud

en: year
et: aasta

[ctx: years]
en: yrs
et: aastat

en: Adjust time step
et: Muuda intervalli

en: Adjust time step units
et: Muuda intervalliühikut

en: Set the timescale for the simulation clock.  A setting of "1 sec" means the clock advances in real-time, keeping up perfectly with your CPU clock.  Higher values make the simulation clock run faster, lower values make it run slower.  Negative values make it run backwards.
    
    There are two pairs of up/down buttons.  The left pair will cycle through all available timesteps in sequence.  Since there are a large number of timesteps, the right pair is provided to skip to the next higher/lower unit of time.  For example, if the timescale is currently "1 min", the right up button will make it "1 hour", and the right down button will make it "1 sec"
et: Määrab kella ajaskaala. "1 sek" tähendab, et kell liigub reaalajas, pidades täpselt sammu arvutikellaga. Suurem väärtus paneb kella kiiremini, väiksem aeglasemalt liikuma. Negatiivne väärtus paneb kella liikuma ajas tagasi.
    
    Siin on kaks paari üles-alla nuppe. Vasakpoolne kerib järjestikku läbi kõigi saadaolevate ajasammude. Et neid on päris palju, võimaldab parempoolne hüpata kohe ajas suurema/väiksema ühiku juurde. Kui näiteks ajaskaalaks on praegu "1 min", tuleb parempoolse üles-nupu kasutamisel selle asemele "1 tund" ja alla-nupu kasutamisel "1 sek".

[ctx: Map projection method]
en: No projection
et: Projektsioon puudub

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
et: Antiikne

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
et: Asimutaakne

[ctx: Map projection method]
en: Bonne
et: Bonne'i

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
et: Gnomooniline

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
et: Poolkeraline

[ctx: Map projection method]
en: Lambert
et: Lamberti

[ctx: Map projection method]
en: Mercator
et: Mercatori

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
et: Ortograafiline

[ctx: Map projection method]
en: Peters
et: Petersi

[ctx: Map projection method]
en: Polyconic
et: Polükooniline

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
et: Ristkülikuline

en: FIFO files are not supported on Windows
et: FIFO-failid ei ole Windowsis toetatud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
et: Xlaneti asukoht:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Enter here the path of xplanet binary.
et: Sisesta siia Xplaneti käivitatava faili asukoht.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
et: Akna suurus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
et: Akna suuruse määramine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of the xplanet image
et: XPlaneti pildi laiuse määramine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
et: Akna kõrguse määramine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of the xplanet image
et: XPlaneti pildi kõrguse määramine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetTimeout)
en: The time KStars will wait for XPlanet to complete before giving up.
et: Aeg, mida KStars ootab XPlaneti järele, enne kui loobub.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetAnimationDelay)
en: The delay between frames for the animation
et: Viivitus animatsiooni kaadrite vahel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use FIFO File
et: FIFO-faili kasutamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: (saves to memory instead of a hard disk)
et: (kettale salvestamise asemel mällu salvestamine)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV?
et: Kas kasutada KStarsi vaatevälja?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV
et: KStarsi vaatevälja kasutamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetMagnitude)
en: Base magnitude:
et: Baastähesuurus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1
et: Määratud tähesuurusega tähe piksliheledus on 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
et: Seadistustefail:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
et: Seadistustefaili asukoht

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Use the specified configuration file
et: Määratud seadistustefaili kasutamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Use custom star map?
et: Kas kasutada kohandatud tähekaarti?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
et: Tähekaart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
et: Kaarefail:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
et: Kaarefaili asukoht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Radius of the glare around the Sun.
et: Päikese ümber kuvatava sära raadius.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun.  The default value is 28.
et: Sära näitamine Päikese ümber, mille määratud suurusega raadius on Päikesest suurem. Vaikeväärtus on 28.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
et: Väljundfaili kvaliteet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
et: JPEG kvaliteet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openXPlanetMaps)
en: XPlanet Planet Maps
et: XPlaneti planeedikaardid

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
et: Tähised ja markerid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
et: Tähised

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
et: Tähise string:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
et: Tähise esimese rea teksti määramine.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth".  Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
et: Tähise teksti esimese rea määramine. Vaikimisi on see "Vaade Maale" või midagi sellist. Kõik kohatäitjad %t asendatakse sihtmärgi nimega, kõik kohatäitja %o algpunkti nimega.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
et: Kuupäeva vorming:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
et: Kuupäeva/kellaajatähise vormingu määramine.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.  This format string is passed to strftime(3).  The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the  locale’s  appropriate date and time representation.
et: Kuupäeva/kellaajatähise vormingu määramine. See vormingustring edastatakse funktsioonile strftime(3). Vaikimisi on "%c %Z", mille puhul näidatakse kuupäeva, kellaaega ja ajavööndit vastavalt lokaadis määratud sätetele.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
et: Fondi suurus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
et: Tähise asukoht:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
et: Kas näidata tähist?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: If checked, display a label in the upper right corner.
et: Märkimisel näidatakse tähist ülemises paremas nurgas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
et: Markerid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file?
et: Kas kasutada markerifaili?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file:
et: Markerifaili kasutamine:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Specify a file containing user defined marker data to display against the background stars.
et: Faili määramine, milles leiduvad markeriandmed, mida kasutatakse taustatähtede peal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds in a file
et: Markeripiiride kirjutamine faili

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
et: Iga faili markerit ümbritseva kasti koordinaatide kirjutamine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds to:
et: Markeripiiride kirjutamine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLatLong)
en: Place the observer above latitude
et: Vaatleja asetamine laiuskraadile

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees).  The default value is 0.
et: Sihtobjekti renderdamine nii, nagu see paistab (kraadides) määratud laiuskraadil. Vaikeväärtus on 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude
et:  ja pikkuskraadile

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees).  Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242.  The default value is 0.
et: Vaatleja asetamine (kraadides) määratud pikkuskraadile. Pikkuskraad on positiivne itta ja negatiivne läände suundudes, nii et näiteks Los Angelese pikkuskraad on -118 või 242. Vaikeväärtus on 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
et: kraadides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
et: Projektsioon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
et: Projektsiooni tüüp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The default is  no projection.  Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
et: Vaikimisi projektsiooni ei kasutata. Selle valimisel mitmikkehi ei näidata, kuigi varjud siiski joonistatakse.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
et: Taust

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
et: Kas kasutada tausta?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
et: Märkimisel kasutatatakse taustana faili või värvi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
et: Taustapilt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
et: Faili kasutamine taustapildina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
et: Kirjuta siia tauspildi faili asukoht.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
et: Taustavärv:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
et: Värvi määramine taustaks.
