kstars - en to eu translation catalogue (3136 entries)

en: Sky
eu: Zerua

en: Messier Object
eu: Messier objektua

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
eu: Estekadun objektua

en: Star Name
eu: Izarraren izena

en: Deep Sky Object Name
eu: Zeru sakoneko objektuaren izena

en: Planet Name
eu: Planetaren izena

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
eu: Konstel. izena

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
eu: Konstel. marra

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
eu: Konstel. muga

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
eu: Konstel. muga nabarmendua

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
eu: Esne-bidea

en: Equator
eu: Ekuatorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
eu: Ekliptikoa

en: Horizon
eu: Zeruertza

en: Local Meridian
eu: Tokiko meridianoa

en: Compass Labels
eu: Iparorratzaren etiketak

en: Equatorial Coordinate Grid
eu: Koordenatu ekuatorialen sareta

en: Horizontal Coordinate Grid
eu: Koordenatu horizontalen sareta

en: Info Box Text
eu: Informazio-koadroaren testua

en: Info Box Selected
eu: Informazio-koadroa hautatua

en: Info Box Background
eu: Informazio-koadroaren atzeko planoa

en: Target Indicator
eu: Helburuaren adierazlea

en: User Labels
eu: Erabiltzailearen etiketak

en: Planet Trails
eu: Planeten aztarnak

en: Angular Distance Ruler
eu: Distantzia angularraren erregela

en: Observing List Label
eu: Behaketa zerrendaren etiketa

en: Star-Hop Route
eu: Izar jauzien bidea

en: Visible Satellites
eu: Satelites ikusgarriak

en: Satellites
eu: Sateliteak

en: Satellites Labels
eu: Sateliteen etiketak

en: Supernovae
eu: Supernoba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artificialHorizonCheck)
en: Artificial Horizon
eu: Zeruertz artifiziala

en: RA Guide Error
eu: RA gidatze errorea

en: DEC Guide Error
eu: DEC gidatze errorea

en: Solver FOV
eu: Ikus-eremuaren konpontzailea

en: Sensor FOV
eu: Ikus-eremu sentsorea

en: HiPS Grid
eu: HiPS sareta

en: FITS Image Object Label
eu: FITS irudi objektuen etiketa

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
eu: Kolore lehenetsiak

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
eu: Izar-karta

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
eu: Gaueko ikusmena

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
eu: Kolore-eskemaren fitxategi lokala ezin izan da ireki.
    Eskema ezin da grabatu.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
eu: Kolore-eskema lokalaren fitxategi indizea ezin izan da ireki.
    Eskema ezin da grabatu.

en: Data verification failed
eu: Datu egiaztapenak huts egin du

en: File verification failed
eu: Fitxategi egiaztapenak huts egin du

en: Downloading
eu: Zama-jaitsi

en: Downloading Data...
eu: Datuak jaisten...

en: Awaiting response from server...
eu: Itxaron zerbitzariaren erantzunari...

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
eu: 7x35 binokularrak

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
eu: Gradu bat

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
eu: 30m 1.3cm-tan

en: No FOV
eu: Ikusmen eremurik gabe

en: KStars Exported Sky Image
eu: KStars-ek esportatutako Gorde zeruaren irudia

en: Error: Unable to save image: %1
eu: Errorea: Ezin da irudia gorde: %1

en: Saved image to %1
eu: Gorde irudia %1-(e)an

en: Could not upload image to remote location: %1
eu: Ezin izan da irudia urruneko kokalekura kargatu: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
eu: Ezin izan da fitxategia esportatu: URL %1 baliogabea

[ctx: @title:window]
en: KStars image viewer: %1
eu: KStars irudi ikuslea: %1

en: Invert colors
eu: Alderantzikatu koloreak

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
eu: Alderantzikatu irudiaren koloreak. Baliagarria da batzuetan kontrastea areagotzeko. Bistaratzeari eragiten dio soilik eta ez gordetakoari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
eu: Gorde

en: Save the image to disk
eu: Gorde irudia diskoan

en: Remove temporary file %1 from disk?
eu: Kendu %1 aldi baterako fitxategia diskotik?

en: Confirm Removal
eu: Berretsi kentzea

en: Download
eu: Zama-jaitsi

en: Please wait while image is being downloaded...
eu: Itxaron irudia jaitsi bitartean...

en: Image Viewer
eu: Irudi erakuslea

en: Loading of the image %1 failed.
eu: Huts egin du %1 irudia kargatzean.

[ctx: @title:window]
en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
eu: "%1" izeneko fitxategi bat badago lehendik ere. Gainidatzi?

en: Overwrite File?
eu: Gainidatzi fitxategia?

en: Saving of the image %1 failed.
eu: Huts egin du %1 irudia gordetzean.

en: DSS Download
eu: DSS deskargatu

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
eu: Itxaron DSS irudia jaitsi bitartean...

en: Auto close in ...
eu: Automatikoki itxiko da ...

en: Ok
eu: Onartu

en: Question
eu: Galdera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
eu: Bai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
eu: Ez

en: Warning
eu: Abisu

en: Continue
eu: Jarraitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
eu: Utzi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
eu: Errorea

en: Sorry
eu: Barkatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
eu: Informazioa

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: N
eu: I

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
eu: IIE

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
eu: IE

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ENE
eu: EIE

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ESE
eu: EHE

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SE
eu: HE

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSE
eu: HHE

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: S
eu: H

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSW
eu: HHM

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SW
eu: HM

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WSW
eu: MHM

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: W
eu: M

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WNW
eu: MIM

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NW
eu: IM

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNW
eu: IIM

en: Make Astrometry Index File Directory?
eu: Astrometriaren direktoriaren aurkibide fitxategia egin?

en: The Default Astrometry Index File Location was created.
eu: Astrometriaren aurkibide fitxategiaren kokapen lehenetsia sortu da.

en: The Default Astrometry Index File Directory does not exist and was not able to be created.
eu: Astrometriaren aurkibide fitxategiaren direktorio lehenetsia ez dago eta ezin izan da sortu.

en: Astrometry Configuration File Read Error.
eu: Astronometria konfiguratzeko fitxategia irakurtzeko errorea.

en: Internal Astrometry Configuration File Write Error.
eu: Astronometria konfiguratzeko fitxategia idazteko barneko errorea.

en: Cannot open %1: %2
eu: Ezin da ireki %1: %2

en: Cannot write %s %1: %2
eu: Ezin da idatzi %s %1: %2

[ctx: @title:window]
en: Startup Wizard
eu: Hasierako morroia

en: &Next >
eu: &Hurrengoa >

en: < &Back
eu: < &Atzera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
eu: Egina

en: File write error.
eu: Fitxategi idazketa akatsa.

en: Data folder permissions error.
eu: Datuen karpetaren baimen akatsa.

[ctx: default theme name]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
eu: Moztutako eskualdea [ %1 * %2 ]-ra eskalatuko da

[ctx: @title:window]
en: Edit Thumbnail Image
eu: Editatu koadro-txikiko irudia

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
eu: Mozketa eskualdea: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
eu: Koadro txikien editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
eu: Mozketa eskualdea: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
eu: (mozketa-eskualdea 200x200-era eskalatuko da)

en: Loading images...
eu: Irudiak kargatzen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
eu: Bilaketaren emaitzak:

en: Failed to load image at %1
eu: Ezin da irudia kargatu: %1

en: Failed to load image
eu: Huts egin du irudia kargatzean

en: Choose Thumbnail Image
eu: Hautatu koadro txikiaren irudia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
eu: Koadro txikien hautatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
eu: Zehaztu irudiaren kokalekua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
eu: Uneko koadro txikia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
eu: Editatu i&rudia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
eu: Desezarri irudia

[ctx: @title:window]
en: XPlanet Solar System Simulator: %1
eu: Eguzki sistema XPlanet simulagailua: %1

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
eu: Eguzkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
eu: Merkurio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
eu: Artizarra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
eu: Lurra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
eu: Ilargia

note: i18n? i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mars)
en: Mars
eu: Martitz

en: Phobos
eu: Fobos

en: Ganymede
eu: Ganimedes

en: Callisto
eu: Calisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Saturn)
en: Saturn
eu: Saturno

en: Phoebe
eu: Fenix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
eu: Urano

en: Miranda
eu: Mandan

en: Titania
eu: Titan

en: Oberon
eu: Oberlin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
eu: Neptuno

en: from
eu: nondik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
eu: Kokalekua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotation:
eu: Biraketa:

en: Rotate the view 180 degrees
eu: Biratu ikuspegia 180 gradutan

en: Current XPlanet Time
eu: uneko XPlanet denbora

en: years
eu: urteak

en: months
eu: hilabeteak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
eu: egun

en: hours
eu: orduak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_1_2_7)
en: minutes
eu: minutuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs0c) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas0c) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas2c) i18n: ectx: p
en: seconds
eu: segundoak

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
eu: Xplanet bitarraren bide-izena hutsik dago konfigurazioko panelean.

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3
eu: XPlanet ikuspegia: %1 %2(e)tik %3(e)an

en: Loading of the image of object %1 failed.
eu: Huts egin du %1 objektuaren irudia kargatzean.

en: Error making FIFO file %1: %2.
eu: Errorea FIFOren fitxategia sortzerakoan %1: %2.

en: Choose a field-of-view
eu: Hautatu ikus-eremua

en: FOV to render in XPlanet:
eu: XPlanet-en errendatzeko ikus-eremua:

en: Saving of the image to %1 failed.
eu: Huts egin du %1(e)ra irudia gordetzean.

en: Catalog with that ID already exists.
eu: ID hori daukan katalogoak ba dago.

en: Catalog could not be found.
eu: Katalogoa ezin da aurkitu.

en: Catalog with id=%1 not found.
eu: Ez da id=%1 duen katalogorik aurkitu.

en: Catalog is immutable!
eu: Katalogoa aldaezina da!

en: The object is already in the catalog!
eu: Objektua badago katalogoan!

en: Could not insert object! %1
eu: Ezin izan da %1 objektua sartu

en: Could not attach output file.<br>%1
eu: Ezin izan da irteera fitxategia erantsi.<br>%1

en: Could not copy catalog to output file.<br>%1
eu: Ezin izan da katalogoa irteera fitxategira kopiatu.<br>%1

en: Could not attach input file.<br>%1
eu: Ezin izan da sarrera fitxategia erantsi.<br>%1

en: Invalid catalog file.
eu: Katalogo fitxategia baliogabea.

en: Could not migrate old catalog format.<br>%1
eu: Ezin izan da katalogo zaharraren formatua migratu.<br>%1

en: Catalog already exists in the database!
eu: Katalogoa dagoeneko badago datu-basean!

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
eu: Prozesu tresna-barra

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
eu: D&enbora

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
eu: A&puntatu

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
eu: &Proiekzioa

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
eu: &Gailuak

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
eu: Eg&uneraketak

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
eu: &Behaketa

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
eu: &Informazio-koadroak

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
eu: &Egoera-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
eu: Ikusi tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
eu: INDI Tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
eu: Teleskopioaren tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (DomeToolBar)
en: Dome Toolbar
eu: Dome tresna-barra

en: Reverse
eu: Alderantzizko

en: Up/Down
eu: Gora/Behera

en: Left/Right
eu: Ezker/eskuin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text
en: RA:
eu: IZ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: AZ:
eu: AC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
eu: Xede:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Type:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
eu: Aroa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
eu: Egoera:

en: Naked-Eye Objects
eu: Begi hutsezko objektuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
eu: Planetak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
eu: Izarrak

en: Constellations
eu: Konstelazioak

en: Deep-sky Objects
eu: Zeru sakoneko objektuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
eu: Asteroideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
eu: Kometak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
eu: Galaxiak

en: Nebulae
eu: Izar-lainoa

en: Clusters
eu: Taldeak

en: Explore Catalogs
eu: Arakatu katalogoak

en: Messier Catalog
eu: Messier katalogoa

en: NGC Catalog
eu: NGC  Katalogoa

en: IC Catalog
eu: IC Katalogoa

en: Sharpless Catalog
eu: Zorrotzgabeko katalogo

en: More Details
eu: Xehetasun gehiago

en: Center in Map
eu: Zentratu mapan

en: Slew Telescope
eu: Biratu teleskopioa

en: Object Information
eu: Objektuaren informazioa

en: Wikipedia Infotext
eu: Wikipedia Infotestua

en: Info Text
eu: Informazio-koadroaren testua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
eu: Hurrengoa

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Loading...
eu: Zamatzen...

en: Back
eu: Atzera

en: Guess object data from text
eu: Asmatu objektuaren datuak testutik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddCatalogObject)
en: Add/Edit DSO
eu: Gehitu/Editatu DSO

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Basics
eu: Oinarrizkoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: prope
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Apparent magnitude:
eu: Itxurazko magnitudea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
eu: Aukerazkoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Size Info in Arcminutes
eu: Tamainaren informazioa arku minututan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Major axis:
eu: Ardatz handia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Minor axis:
eu: Ardatz txikia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Catalog identifier:
eu: Katalogo identifikatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Flux:
eu: Fluxua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Position angle (°):
eu: Posizioaren angelua (º):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Long name:
eu: Izen-luzea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
eu: Inportatu fitxategia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
eu: Sartu inportatzeko datuen fitxategi-izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
eu: Datu fitxategi bat inportatzeko, sartu bere fitxategi-izena hemen. Gero deskribatu fitxategiaren edukinak behean. Fitxategiaren izena hutsik utz dezakezu baliozko goiburudun baina daturik ez duen katalogo bat sortzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
eu: Inportatutako datu-fitxategiaren edukinak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
eu: Goiko marran datu-fitxategi bat hautatzen duzunea, bere edukinak hemen bistaratuko dira.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
eu: Deskribatu datu-eremuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
eu: <b>Katalogoaren eremuak:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
eu: <b>Eremu eskuragarriak:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
eu: Katalogoaren koordenatuaren aroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
eu: Katalogoaren izenaren aurrizkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
eu: Sinboloaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
eu: Koordenatuaren aroa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
eu: Aurreikusi &irteera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
eu: Sartu irteerako katalogo-fitxategiaren fitxategi-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
eu: Katalogoaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
eu: Gorde kategoria honela:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
eu: Sartu izen bat katalogoarentzat

[ctx: @title:window]
en: Add Custom URL to %1
eu: Gehitu URL pertsonalizatua %1-(e)ra

en: Show image of
eu: Erakutsi honen irudia

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
eu: Emandako URL-a baliogabea da. Arakatzaile lehio bat ireki nahi duzu
    Google bilaketa motorrean?

en: Invalid URL
eu: URL baliogabea

en: Browse Google
eu: Arakatu Google

en: Do Not Browse
eu: Ez arakatu

en: Show webpage about
eu: Erakutsi honi buruzko web-orria

en: object
eu: objektua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
eu: Errekurtso mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
eu: Irudia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
eu: Informazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
eu: Testua estekatutako baliabidea deskribatzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
eu: Deskribapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, URLLabel)
en: URL:
eu: URL-a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
eu: Elementu honek bistaratuko duen URLa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
eu: Ireki URLa arakatzeko leihoan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
eu: Sartutako URLa egiazta dezakezu arakatzeko botoi honekin leiho batean irekiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
eu: Egiaztatu URL-a

en: Critical error
eu: Errore kritikoa

en: Catalog with id %1 not found.
eu: Ez da %1 id duen katalogorik aurkitu.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
eu: Lehenetsia

en: Could not insert new colors.<br>
eu: Ezin dira kolore gehiago txertatu.<br>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogColorEditor)
en: Catalog Colors
eu: Koloreen katalogoa

en: Degrees
eu: Graduak

en: Hours
eu: Orduak

[ctx: @title:window]
en: Import Catalog
eu: Inportatu katalogoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
eu: Fitxategia

en: Any File
eu: edozein fitxategi

en: Could not open the csv file.<br>It does not exist.
eu: Ezin izan da csv fitxategia ireki. <br>Ez da existitzen.

en: Ignore
eu: Ez ikusia

en: %1 Object | %1 Objects
eu[0]: Objektu %1
eu[1]: %1 Objektu

en: Text
eu: Testua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
eu: Mota

en: default
eu: lehenetsia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input
eu: Sarrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: lines
eu: Lineak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Separator:
eu: Bereizlea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, file_select_button)
en: Select/Read...
eu: Hautatu/Irakurri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment prefix:
eu: Iruzkinaren aurrizkia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Coordinate Units
eu: Koordenatu Unitateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: p
en: Dec:
eu: Dek.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, column_mapping)
en: Mapping
eu: Mapaketa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, type_mapping)
en: Type Mapping
eu: Letra-mota mapaketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button)
en: Preview
eu: Aurrebista

en: Showing <= %1 entries. Enter a name (case sensitive) to narrow down the search.
eu: Erakusten <= %1 sarrerak. Sartu izen bat ( a name (case sensitive) to narrow down the search.

en: Could not load the catalog with id=%1
eu: Ezin izan da  id=%1 duen katalogorik zamatu

en: Could not update the catalog.<br>%1
eu: Ezin izan da katalogoa eguneratu: %1

en: Could not add the object.<br>%1
eu: Ezin izan da objektua gehitu.<br>%1

en: Could not remove the object.<br>%1
eu: Ezin izan da objektua kendu.<br>%1

en: Could not add the objects.<br>%1
eu: Ezin izan da objektuak gehitu.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogDetails)
en: Catalog Details
eu: Katalogoaren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
eu: Egilea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Source:
eu: Iturburua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Version:
eu: Bertsioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, version)
en: _vers
eu: _berts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maintainer:
eu: Mantentzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maintainer)
en: _maint
eu: _mantentz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
eu: Objektua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
eu: Editatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit)
en: Edit Catalog Meta...
eu: Katalogoaren meta editatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_object)
en: Add Object...
eu: Gehitu objektua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import_csv)
en: Import CSV...
eu: Inportatu CSV...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name_filter)
en: Filter by Name
eu: Iragazi izenaren arabera

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsUInewCatalog)
en: Create/Edit Catalog
eu: Katalogoa sortu/editatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
eu: Kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
eu: Editatu

en: Dec
eu: Dek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
eu: Izena

en: Long Name
eu: Izen-luzea:

en: Major Axis
eu: Ardatz handia

en: Minor Axis
eu: Ardatz txikia

en: Position Angle
eu: Posizioaren angelua

en: Flux
eu: Fluxua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enabled
eu: Gaitua

en: Precedence
eu: Lehentasuna

en: Author
eu: Egilea

en: Mutable
eu: Aldagarria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
eu: Bertsioa

en: License
eu: Lizentzia

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
eu: Gaitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Could not enable/disable the catalog.<br>%1
eu: Ezin izan da katalogoa gaitu/ezgaitu.<br>%1

[ctx: @title:window]
en: Export Catalog
eu: Esportatu katalogoa

en: Catalog
eu: Katalogoa

en: Could not export the catalog.<br>%1
eu: Ezin izan da katalogoa esportatu.<br>%1

en: Could not remove the catalog.<br>%1
eu: Ezin izan da katalogoa ezabatu.<br>%1

en: Could not create the catalog.<br>%1
eu: Ezin izan da katalogoa sortu.<br>%1

en: Could not copy the objects to the new catalog.<br>%1
eu: Ezin izan dira objektuak kopiatu katalogo berrira.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsDBUI)
en: DSO Catalogs
eu: DSO katalogoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
eu: Inportatu katalogoa...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create Catalog...
eu: Katalogo sortu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ExportButton)
en: Export...
eu: Esportatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dublicateButton)
en: Clone...
eu: Klonatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
eu: Koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: More...
eu: Gehiago...

[ctx: @title:window]
en: Object Details
eu: Objektuaren xehetasunak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
eu: Orokorra

en: %1 star
eu: %1 izar

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
eu: anizkoitza

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
eu: aldagaia

[ctx: Proper motion of a star]
en: Proper Motion:
eu: Mugimendu egokia:

[ctx: The first arg is proper motion in right ascension and the second in the declination. The unit stands for milliarcsecond per year]
en: %1 %2 mas/yr
eu: %1 %2 mas/ur

en: G5 star
eu: G5 izarra

en: Dwarf planet
eu: Dwarf planeta

[ctx: angular size in arcseconds]
en: %1 arcsec
eu: %1 arku-seg

en: Supernova
eu: Supernoba

en: Host Galaxy:
eu: Galaxia anfitrioia:

[ctx: integrated flux at a frequency]
en: Flux(%1):
eu: Fluxua(%1):

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
eu: %1 %2-(a)n

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
eu: Posizioa

en: RA (%1):
eu: IZ (%1):

en: Circumpolar
eu: Zirkunpolarra

en: Never rises
eu: Ez da inoiz igoko

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
eu: E/A

en: Links
eu: Estekak

en: Could not add the link.
eu: Ezin izan da esteka gehitu.

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Log
eu: Egunkaria

en: Record here observation logs and/or data on %1.
eu: Gorde hemen behaketa egunkari eta/edo datuak %1-(e)n

[ctx: @title:window]
en: Edit Link
eu: Editatu esteka

en: Could not edit the entry.
eu: Ezin izan da sarrera editatu.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
eu: Ziur zaude %1 esteka kendu nahi duzula?

en: Delete Confirmation
eu: Ezabaketaren berrespena

en: Could not delete the entry.
eu: Ezin izan da sarrera ezabatu.

en: Could not update the user log.
eu: Ezin izan da erabiltzailearen erregistroa eguneratu.

en: No connected mounts found.
eu: Ez da konektatutako muntaketarik aurkitu.

en: Mount %1 is offline. Please connect and retry again.
eu: Muntaketa %1 lineaz kanpo dago. Mesedez, konektatu eta berriro saiatu.

en: Unable to save image to %1
eu: Ezin da irudia %1(e)ra gorde

en: Save Thumbnail
eu: Miniatura gorde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
eu: Izen nagusia, beste izenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
eu: 0.00 mag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19)
en: Size:
eu: Tamaina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
eu: 0.00 arku-minutu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, BVLabel)
en: B - V index:
eu: B - V indizea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
eu: Distantzia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
eu: Magnitudea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
eu: Argiztapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
eu: 0.00 pc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
eu: Katalogoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
eu: Gehitu behaketa zerrendara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
eu: Zentratu mapan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
eu: Zentratu teleskopioan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PerihelionLabel)
en: Perihelion:
eu: Perihelioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Perihelion) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOID)
en: 0.0 AU
eu: 0.0 UA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitIDLabel)
en: Orbit ID:
eu: Orbitaren ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitID)
en: Orbit ID
eu: Orbitaren ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
eu: Diametroa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
eu: Biraketa periodoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
eu: Lurraren MOID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
eu: Orbita klasea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
eu: Klasea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlbedoLabel)
en: Albedo:
eu: Albedoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
eu: Neurriak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
eu: Periodoa:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
eu: Xehetasunak - Lineako datu-baseak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
eu: Hautatu lineako datu-basea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
eu: Xehetasunak - Errekurtsoen estekak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
eu: Informazioen estekak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
eu: Irudiaren estekak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
eu: Ikusi errekurtsoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
eu: Gehitu esteka...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
eu: Editatu esteka...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
eu: Kendu esteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
eu: Erabiltzailearen egunkaria

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
eu: Xehetasunak - Posizioaren datuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Coordinates)
en: Coordinates
eu: Koordenatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA0Label)
en: RA (J2000.0):
eu: RA (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA (2000.0):
eu: IZ (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec0Label)
en: DE (J2000.0):
eu: DE (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
eu: Azimuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
eu: Aire-masa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
eu: Altitudea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
eu: Ordu angelua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
eu: Irteera/Sarrera/Igarotzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
eu: Sarrera ordua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
eu: Goien-unea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
eu: Irteera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
eu: Sarreraren azimuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
eu: Goien-unearen altitudea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
eu: Irteeraren azimeta:

en: Preview image
eu: Aurreikusi irudia

[ctx: @title:window]
en: Export sky image
eu: Esportatu zeruaren irudia

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Full legend
eu: Legenda osoa

en: Scale with magnitudes chart
eu: Eskalatu magnitute maparekin

en: Only scale
eu: Soilik eskala

en: Only magnitudes
eu: Soilik magnitudeak

en: Only symbols
eu: Soilik ikurrak

en: Upper left corner
eu: Goiko ezker izkina

en: Upper right corner
eu: Goiko eskuin izkina

en: Lower left corner
eu: Beheko ezker izkina

en: Lower right corner
eu: Beheko eskuin izkina

en: Could not export image
eu: Ezin izan da irudia esportatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
eu: Legendaren konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
eu: Legenda mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
eu: Legendaren posizioa:

en: Any
eu: Edozein

en: Solar System
eu: Eguzki-sistema

en: Open Clusters
eu: Kumulu irekiak

en: Globular Clusters
eu: Kumulu globularrak

en: Gaseous Nebulae
eu: Izar-laino gaseosoa

en: Planetary Nebulae
eu: Izar-laino planetarioa

[ctx: @title:window]
en: Find Object
eu: Aurkitu objektua

en: Details...
eu: Xehetasunak...

en: Andromeda Galaxy
eu: Andromeda galaxia

en: Search the Internet for %1
eu: Bilatu %1 Internetean

[ctx: no text to search for]
en: (nothing)
eu: (ezer ez)

en: No object named %1 found.
eu: Ez da %1 izeneko objekturik aurkitu.

en: Bad object name
eu: Objektu izen baliogabea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
eu: Iragazi izenaren arabera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showHistoryB)
en: Find History
eu: Aurkitu historia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
eu: Garbitu historia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
eu: Iragazi motaren arabera:

[ctx: @title:window]
en: Set Coordinates Manually
eu: Ezarri koordenatuak eskuz

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
eu: Igoera zuzenaren balioak 0,0 eta 24.0 artean egon behar du.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
eu: Deklinazio balioek -90.0 eta -90.0 artean egon behar dute.

en: Invalid Coordinate Data
eu: Koordenatu datu baliogabeak

en: Invalid Epoch format
eu: Aro formatua ez da baliozkoa

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
eu: Azimuta balioek 0.0 eta 360.0 artean egon behar dute.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
eu: Altueraren balioek 90.0 eta 90.0 artean egon behar dute.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, rdTab)
en: RA/Dec
eu: IZ/Dek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Declination
eu: Deklinazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, JNowB)
en: Set Epoch to now
eu: aroa egunera ezarri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Right Ascension
eu: Igoera zuzena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Azimuth
eu: Azimuta

[ctx: @title:window]
en: Set FOV Indicator
eu: Ezarri FOV adierazlea

[ctx: @title:window]
en: New FOV Indicator
eu: FOV adierazle berria

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
eu: AFOV zehaztu

en: 1000 yards
eu: 1000 yarda

en: 1000 meters
eu: 1000 metro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
eu: oin

en: meters
eu: metroak

[ctx: @title:window]
en: Telescope Focal Length Calculator
eu: Teleskopioaren distantzia fokal kalkulagailua

en: Aperture diameter:
eu: Irekiduraren diametroa:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
eu: F-zenbakia:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
eu: Editatu FOV sinboloak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
eu: Gehitu FOV sinbolo berri bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
eu: Gehitu ikus-eremu (FOV) sinbolo berri bat zerrendara. Sinbolo berriaren tamaina, forma eta kolorea defini dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
eu: Berria...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
eu: Aldatu nabarmendutako FOV sinboloa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
eu: Sakatu botoi hau nabarmendutako FOV sinboloa aldatzeko. Bere tamaina, forma eta kolorea alda ditzakezu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
eu: Kendu nabarmendutako FOV sinboloa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
eu: Sakatu botoi hau nabarmendutako sinboloa zerrendatik kentzeko.

[ctx: @title:window]
en: Set Geographic Location
eu: Ezarri kokaleku geografikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
eu: Udako ordutegia:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
eu[0]: Hiri bat bilaketarekin bat dator
eu[1]: %1 hiri bilaketarekin bat datoz

en: Are you sure you want to remove %1?
eu: Ziur zaude %1 kendu nahi duzula?

en: Remove City?
eu: Hiria kendu?

en: This city already exists in the database.
eu: Hiri hau dagoeneko datu-basean dago.

en: Error: Duplicate Entry
eu: Errorea: Sarrera bikoiztua

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
eu: Sarrera guztiak (probintzia ezik) bete behar dira kokaleku hau gehitzeko.

en: Fields are Empty
eu: Eremuak hutsik daude

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
eu: Ezin izan da Latitudea/Longitudea-ren azterketa sintaktikoa egin.

en: Bad Coordinates
eu: Koordenatu baliogabeak

en: Daylight Saving Time Rules
eu: Uda/neguko ordutegien aldaka-arauak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
eu: Hautatu hiria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
eu: Estatu/Herrialde iragazkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
eu: Hiri iragazkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
eu: Estatu/Probintzia iragazkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
eu: Ez dago bilaketarekin bat datorren hiririk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
eu: Ikusi/Editatu kokalekuaren datuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
eu: Hiria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
eu: Probintzia/Estatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
eu: Estatua/Herrialdea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLat)
en: <html><head/><body><p>Latitude in degrees. North of equator is positive and South is negative.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Latitudea gradutan dago. Ekuatoretik Iparrera positiboa da eta Hegoa negatiboa da.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
eu: Longitudea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLong)
en: <html><head/><body><p>Longitude in degrees. East of Greenwich is positive and West is negative.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Longitudea gradutan dago. Greenwich-etik Ekialdera positiboa da eta Mendebaldera negatiboa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
eu: Latitudea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
eu: Altitudea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
eu: DU desplazamendua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GetLocationButton)
en: Get Location
eu: Lortu kokalekua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
eu: &Garbitu eremuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
eu: Gehitu hiria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
eu: Eguneratu hiria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
eu: Kendu hiria

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
eu: FOV adierazle berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
eu: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Izena </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
eu: Ikus-eremu sinboloaren izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
eu: Ikus-eremu (FOV) sinboloaren izena. Izen hau Ikus-eremua menuan eta "Editatu ikus-eremuko sinboloak" tresnan agertuko da.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
eu: Okularra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
eu: Teleskopioaren distantzia fokala:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
eu: Teleskopioaren distantzia fokala, milimetrotan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
eu: Sartu teleskopioaren distantzia fokala, milimetrotan.
    
    Hau teleskopioaren okularraren ikus-eremuarekin bat datorren ikus-eremu sinbolo bat definitzeko beharrezkoa den datu eremu bat da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
eu: Okularraren distantzia fokala:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
eu: Okularraren distantzia fokala, milimetrotan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
eu: Sartu okularraren distantzia fokala, milimetrotan.
    
    Hau teleskopioaren okularraren ikus-eremuarekin bat datorren ikus-eremu sinbolo bat definitzeko beharrezkoa den datu eremu bat da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
eu: Okularraren AFOV:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
eu: okularraren ikus-eremua, arkuminututan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
eu: Sartu okularraren distantzia fokala, arkuminututan.
    
    Hau teleskopioaren okularraren ikus-eremuarekin bat datorren ikus-eremu sinbolo bat definitzeko beharrezkoa den datu eremu bat da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
eu: gradu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
eu: Kalkulatu ikus-eremua beheko datu eremuetatik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
eu: Botoi honek teleskopio/okular konbinaketa zehatz batentzat ikus-eremuaren (FOV) angelua kalkulatuko du. Lehenengo, teleskopio eta okularraren distantzia fokalak zehaztu behar dituzu, eta baita goiko eremuetako okularraren ikus-eremu angelua ere.
    
    Kalkulatutako ikus-eremu angelua (arku-minututan) "Ikus-eremua" edizio-koadroan agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
eu: Kalkulatu ikus-eremua

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Camera
eu: Kamera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Telescope Focal length:
eu: Teleskopioaren distantzia fokala:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
eu: Sartu teleskopioaren distantzia fokala, milimetrotan.
    
    Hau teleskopioan muntatutako kameraren ikus-eremuarekin bat datorren ikus-eremu sinbolo bat definitzeko beharrezkoa den datu eremu bat da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera W:
eu: Kamera W:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
eu: pixel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
eu: Txip edo negatiboaren tamaina, milimetrotan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
eu: Sartu CCD txiparen edo negatiboaren tamaina fisikoa.
    
    Hau teleskopioan muntatutako kameraren ikus-eremuarekin bat datorren ikus-eremu sinbolo bat definitzeko beharrezkoa den datu eremu bat da.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
eu: Botoi honek kamera/teleskopio konbinaketa zehatz batentzat ikus-eremuaren (FOV) angelua kalkulatuko du. Lehenengo, teleskopioaren distantzia fokala eta CCD txip edo pelikularen negatiboaren tamaina zehaztu behar dituzu.
    
    Kalkulatutako ikus-eremu angelua (arku-minututan) "Ikus-eremua" edizio-koadroan agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetectFromINDI)
en: Detect from Ekos
eu: Ekosetik detektatu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
eu: Binokularra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
eu: Ikus-eremua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
eu: Distanzia hemendik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a binocular.  You must specify the linear FOV as mentioned on the binocular.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
eu: Botoi honek kamera/teleskopio konbinaketa zehatz batentzat ikus-eremuaren (FOV) angelua kalkulatuko du. Lehenengo, teleskopioaren distantzia fokala eta CCD txip edo pelikularen negatiboaren tamaina zehaztu behar dituzu.
    
    Kalkulatutako ikus-eremu angelua (arku-minututan) "Ikus-eremua" edizio-koadroan agertuko da.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
eu: Radioteleskopioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
eu: Radioteleskopioaren diametroa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Wavelength:
eu: Uhin-luzera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
eu: Kalkulatu radioteleskopioaren HPBW-a goiko datu eremuetatik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
eu: Botoi honek  Potentzia Erdiko Sortaren Zabaleraren (Half PowerBeam Width - HPBW) angelua kalkulatuko du erradioteleskopio zehatz batentzat eta uhin luzera konbinaketa batzuk behatzerakoan, teleskopioan sorta-anitzeko hartzailerik ez dagoela suposatuz. Lehenengo erradioteleskopioaren diametroa eta behatzeko uhin-luzera zehaztu behar dituzu.
    
    Kalkulatutako HPBW angelua (arku-minututan) "Ikus-eremua" edizio-koadroan agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
eu: Kalkulatu HPBW

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
eu: Ikus-eremua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetY)
en: Desired vertical offset in arcminutes
eu: Nahien duzun ikus-eremuaren tamaina, arkuminututan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
eu: Nahien duzun ikus-eremuaren tamaina, arkuminututan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
eu: Sartu nahien duzun ikus-eremuaren (FOV) sinboloaren tamaina angularra.
    
    Balioa zuzenean, sartu edo "Okularra" edo "Kamera" fitxak erabil ditzakezu okular edo kamera zehatzentzako tamaina angularrak kalkulatzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetX)
en: Desired horizontal offset in arcminutes
eu: Nahi duzun offset horizontala arkuminututan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
eu: Hautatu ikus-eremu sinboloaren kolorea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
eu: Hautatu kolorea bat ikus-eremu (FOV) sinboloarentzat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
eu: Hautatu ikus-eremuaren forma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
eu: Hautatu ikus-eremuaren (FOV) forma. Forma posibleak honako hauek dira:
    
    Zirkulua, Karratua, Gurutzebidea, Gurutzebidedun zirkulu bikoitza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Rectangle
eu: Laukizuzena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
eu: Zirkulua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
eu: Gurutzabidea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
eu: Gurutzagunedun zirkulu konzentriko bikoitza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
eu: Zirkulu erdi-gardena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
eu: Forma:

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set UTC Time
eu: Ezarri UTC ordua

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set Time
eu: Ezarri ordua

en: UTC Now
eu: UTC orain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
eu: Orain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: KStars Data Directory
eu: KStars datuen direktorioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyKStarsData)
en: Copy KStars Data Directory
eu: KStars Data Directory kopiatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
eu: Deskargatu datu gehigarrien fitxategiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadText)
en: <p>You may now download optional data files to enhance KStars, such as Messier object images, or a more complete NGC/IC catalog. Press the <b>Download Extra Data</b> button to proceed. </p><p>You can also use this tool later, by selecting <b>Download New Data</b> from the <b>File</b> menu.</p>
eu: <p>Deskargatu behar zenizkidake aukerazko datu fitxategiak KStars hobetzeko, kasu Messier objektu irudiak, edo NGC/IC katalogo osatuagoa. Sakatu <b>Deskargatu datu gehigarriak</b> botoia egiteko. </p><p>Erabil dezakezu morroi hau gero, <b>Deskargatu datu berriak</b> <b>Data</b> menuan.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
eu: Deskargatu datu gehigarriak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
eu: Aukeratu zure kokaleku nagusia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>Select a City near your location from the list. You may filter the list by the name of your city, province, and country.</p><p>Once you have selected a City, press <b>Next</b>.</p>
eu: <html><head></head><body><p>Bizi zaren lekutik gertuen dagoen hiri bat hautatu zerrendatik. Zerrenda iragazi dezakezu hiri, probintzi eta estatuaren arabera.</p> <p>Hiri bat hautatutakoan, egin klik <span style=" font-weight:600;">Hurrengoa</span> botoian.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
eu: Iragazi zerrenda hiriaren izenaren arabera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
eu: Iragazi zerrenda herrialde/estatuaren arabera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
eu: Iragazi zerrenda probintzia/estatuaren arabera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
eu: Bilaketa iragazkiekin bat datozen hirien zerrenda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: Welcome to the KStars Startup Wizard
eu: Ongietorria KStars konfiguratzeko morroira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>This wizard will help you set up some basic options, such as your location on Earth.</p><p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
eu: <html><head></head><body><p>Morroi honek oinarrizko aukera batzuk konfiguratzen lagunduko dizu, adibidez, zure Lurreko kokalekua.</p><p></p><p>Hasteko egin klik <span style=" font-weight:600;">Hurrengoa</span> botoian.</p></body></html>

en: Are you sure you want to clear all of the solution points?
eu: Ziur zaude soluzio puntu guztiak kendu nahi duzula?

en: Clear Solution Points
eu: Garbitu soluzio puntuak

en: Mount does not support syncing.
eu: Muntaketa ez du sinkronizaziorik onartzen.

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p>
eu: <p>Ikus-eremu eraginkorraren tamaina arkuminututan.</p>

en: Error: lost connection to camera.
eu: Errorea: kamararekiko Konexioa galduta.

en: Astrometry alignment failed
eu: Astrometriaren lerrokatzeak huts egin du

en: CCD pixel size is missing. Please check your driver settings and try again.
eu: CCD pixel tamaina falta da. Mesedez egiaztatu zure driverraren ezarpenak eta saiatu berriro.

en: Error: lost connection to filter wheel.
eu: Errorea: filtroaren gurpilarekiko konexioa falta da.

en: Capturing image...
eu: Irudiak harrapatzen...

en: Image received.
eu: Irudia jasota.

en: Solving with blind image scale...
eu: Irudi itsu-eskalarekin irtenbidea aurkitzen...

en: Solving with blind image position...
eu: Irudi itsu-posizioarekin irtenbidea aurkitzen...

en: Solver completed after %1 seconds.
eu: Irtenbidea aurkituta %1 segundotan.

en: Target is within %1 degrees of solution coordinates.
eu: Helburua soluzioaren koordenatuen %1 graduren barruan dago.

en: Astrometry alignment completed successfully
eu: Astronometriaren lerrokatzea ondo amaitu da

en: Solver Failed.
eu: Irtenbidea aurkitzeak huts egin du.

en: Setting position angle to %1 degrees E of N...
eu: Ezartzen kokapena angelua %1 gradutan E of N...

en: Refresh is complete.
eu: Freskatzea amaitu da.

en: Capture aborted.
eu: Harrapaketa eten egin da

en: Solver aborted after %1 seconds.
eu: Irtenbidea aurkitzea galarazita %1 segundo pasa eta gero.

en: Settling...
eu: Ezarpena...

en: Slewing failed.
eu: Biraketak huts egin du.

en: Rotator reached target position angle.
eu: Biragailuak xede-posizioaren angelua lortu zuen.

en: Slew detected, suspend solving...
eu: Biraketa aurkitu da, irtenbidea aurkitzea eten izango da...

en: Syncing to RA (%1) DEC (%2)
eu: RA (%1) DEC (%2)(e)ra sinkronizatzen

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2).
eu: Bira egiten helburuaren koordenadetara: RA (%1) DEC (%2).

[ctx: @title:window]
en: Load Image
eu: Kargatu irudia

en: World Coordinate System (WCS) is enabled.
eu: World Coordinate System (WCS) gaituta.

en: World Coordinate System (WCS) is disabled.
eu: World Coordinate System (WCS) ezgaituta

en: Capture error. Aborting...
eu: Harrapaketa errorea. Galarazten...

[ctx: @title:window]
en: Align Frame
eu: Lerrokatu markoa

en: StellarSolver Options
eu: StellarSolver aukerak

en: Scale & Position
eu: Eskala eta posizioa

en: Align Options Profiles Editor
eu: Lerrokatze aukerak profilen editorea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Files
eu: Indize fitxategiak

en: Filter operation failed.
eu: Filtro eragiketak huts egin du.

en: Auto focus on filter change...
eu: Auto focus filtroan aldatu da...

en: Invalid FOV.
eu: FOV baliogabea

[ctx: @title:window]
en: Export Solution Points
eu: Esportatu soluzioaren puntuak

en: Invalid URL: %1
eu: URL baliogabea: %1

en: Unable to write to file %1
eu: Ezin da %1 fitxategira idatzi

en: Could Not Open File
eu: Ezin izan da fitxategia ireki

en: Error in table structure.
eu: Taularen estrukturan errorea izan da.

en: Solution Points Saved as: %1
eu: Soluzio puntuak honela gordeta: %1

en: Polar Alignment
eu: Lerrokadura polarra

en: Capture timed out.
eu: Harrapaketa denbora-muga gainditu da.

en: Capturing still running, Retrying in %1 seconds...
eu: Harrapaketa oraindik badoa; berriro saiatu %1 segundotan...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlBox)
en: Solver Control
eu: Solver kontrola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
eu: Harrapatu eta identifikatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
eu: Kargatu eta biratu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Solver Action
eu: Identifikatzeko eragiketa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, syncR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates
eu: Teleskopioa irtenbidearen koordenadekin sinkronizatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, slewR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates and then slew to the target coordinates
eu: Teleskopioa irtenbidearen koordenadekin sinkronizatu eta biratu xedearen koordenadetara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, slewR)
en: S&lew to Target
eu: Xedera bue&ltatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
eu: e&zer ez

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, telescopeCoordinateGroup)
en: Telescope Coordinates (JNow)
eu: Teleskopioaren koordenatuak (JNow)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Settle
eu: egonkortu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy
eu: Zehaztasuna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, solutionCoordinatesGroupBox)
en: Solution Coordinates (JNow)
eu: Irtenbidearen koordenatuak (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVOut)
en: Effective field of view size in arcminutes.
eu: Ikus-eremuaren tamaina eraginkorra, arkuminututan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, err) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, errOut)
en: Difference between telescope coordinates and solution coordinates in arcsec
eu: Teleskopioaren koordenatuak eta irtenbidearen koordenatuen arteko desberdintasuna, arcsec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pixScaleOut)
en: Image scale in arcsecs/pixel
eu: Irudiaren eskala, arcsecs/pixel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, PAOut)
en: Position angle in degrees, East of North
eu: Kokapenaren angelua gradutan, Iparraren Ekialdea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterPosLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Filter:
eu: Iragazkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
eu: Deklinazioa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
eu: Abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text
en: Capture
eu: Harrapatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
eu: Estatistikak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Count:
eu: Kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
eu: Nora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
eu: Ordua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
eu: Esposizioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
eu: Bataz-bestekoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileFilterS) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Filter)
en: Filter
eu: Iragazkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter Wheel
eu: Iragazki gurpila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
eu: Irteera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
eu: Bistaratu INDI egoera mezuak egoera-barran

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
eu: Bistaratu sarrerako INDI egoera mezuak KStars-en egoera-barran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
eu: INDI mezuak egoera-&barran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
eu: Ataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
eu: Konektatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
eu: Deskonektatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
eu: &Hurrengoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
eu: Itxi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
eu: Pertsonalizatu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NoneButton)
en: None
eu: Bat ere ez

en: unnamed
eu: izengabea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds between consecutive images
eu: Irudien arteko denbora-tartea segundutan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
eu: Atzerapena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureLabel_2)
en: Set the exposure time in seconds for individual images, if applicable
eu: Ezarri irudi bakoitzaren esposizioa-denbora segundutan, aplikagarria bada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Prefix:
eu: Aurrizkia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
eu: Grabatu beharreko irudi kopurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
eu: Piztuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offR)
en: Off
eu: Itzalita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Status
eu: Egoera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, limitsB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
eu: Mugak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: North]
en: N
eu: I

[ctx: South]
en: S
eu: H

[ctx: West]
en: W
eu: M

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
eu: Exekutatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
eu: Magnitudea

en: %1 is online.
eu: %1 linean dago.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel
eu: INDI kontrol-panela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
eu: Garbitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, degLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: deg
eu: grad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
eu: Galarazi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
eu: Auto-eskalatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
eu: arku-minutuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
eu: Ataka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
eu: Ostalaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
eu: Eguraldia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
eu: Luzera fokala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
eu: Jarraitu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
eu: FITS goiburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Keyword
eu: Gakohitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
eu: Balioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
eu: Iruzkina

en: Linear Scale
eu: Eskala lineala

en: Logarithmic Scale
eu: Eskala logaritmikoa

en: Square Root Scale
eu: Erro karratuko eskala

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSHistogramUI)
en: Histogram
eu: Histograma

en: Save Changes to FITS?
eu: Gode aldekatk FITS-era?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
eu: Uneko FITS fitxategiak gorde gabeko aldaketak ditu. Itxi aurretik gorde nahi al duzu?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
eu: Pantaila

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
eu: Iturburuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
eu: Kontrolatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
eu: Etiketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
eu: Erantsi berria

en: Cannot start INDI server: port error.
eu: Ezin da INDI zerbitzaria abiatu: ataka errorea.

en: Invalid port entry: %1
eu: Ataka sarrera baliogabea: %1

en: Failed to open INDI Driver file: %1
eu: Huts egin du INDI kontrolatzailearen fitxategia irekitzean: %1

en: Error: the port number is invalid.
eu: Errorea: ataka zenbakia baliogabea da.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
eu: Ostalaria: %1 Ataka: %2 dagoeneko existitzen da.

en: You need to disconnect the client before removing it.
eu: Bezeroa deskonektatu egin behar duzu kendu baina lehen.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
eu: Ziur zaude %1 bezeroa kendu nahi duzula?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
eu: Gailuen kudeatzailea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
eu: Lokala/Zerbitzaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
eu: Gailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
eu: Modua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
eu: Zerbitzariaren egunkaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
eu: Lokala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
eu: Zerbitzaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
eu: Abiatu zerbitzua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
eu: Gelditu zerbitzua

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
eu: Bezeroa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
eu: Ostalariak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
eu: Aldatu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
eu: Konexioa

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
eu: Momentu honetan ez dago INDI gailurik martxan. Gailuak exekutatzeko, hautatu gailuak 'Gailuak' menuko gailuen kudeatzailetik.

en: Add Host
eu: Gehitu ostalaria

en: Modify Host
eu: Aldatu ostalaria

en: INDI DATA STREAM
eu: INDI datu-korrontea

en: Cannot open file %1 for reading
eu: Ezin da %1 fitxategia irakurtzeko ireki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Time
eu: Denbora

en: Enable binary data transfer from this property to KStars and vice-versa.
eu: Gaitu datu bitarren transferentzia propietate honetatik KStars-era eta alderantziz.

en: Upload
eu: Kargatu

en: Data file saved to %1
eu: Datu-fitxategia %1-(e)n gorde da

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
eu: INDI bideo ataka lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
eu: Zehaztu FITS irudi berriak non gordeko diren behin kapturatutakoan eta deskargatutakoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
eu: FITS direktorio lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Synchronize KStars date and time automatically from the update source.
eu: Sinkronizatu KStars-en data eta ordua automatikoki eguneraketaren iturburutik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify range of ports that INDI Server will bind to when starting new drivers
eu: Zehaztu INDI zerbitzariak lotuko dituen ataken barrutia kontrolatzaile berriak hastean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
eu: Bistaratu teleskopioaren posizioa zeruko mapan

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
eu: Bistaratu teleskopioaren markatzailea zeruko mapan zeruan zehar teleskopioaren mugimenduaren aztarna jarraitzeko.mugitzeko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/Pausatu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
eu: Bideo-korrontea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
eu: Teleskopio morroia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
eu: &Utzi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
eu: &Atzera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
eu: <h3>1. Teleskopioaren modeloa</h3>
    
    Hautatu zure teleskopioaren modeloa beheko zerrendatik. Sakatu Hurrengoa modeloa hautatu ondoren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
eu: <b>Argibidea</b>
    <br>Meade ez diren zenbait teleskopioak LX200 agindu sortaren azpi-sorta bat onartzen dute. Hautatu <tt>LX200 orokorra</tt> gailu hauek kontrolatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
eu: <h3>2. Lerrokatu zure teleskopioa</h3>
    
    Zure telekopioa erabili baina lehen, KStars-etik lerrokatu egin behar duzu. Ikusi zure teleskopioaren eskuliburua lerrokadurari buruzko argibideetarako.
    <br><br>
    Lerrokadura arrakastatsu baten ondoren, konekta ezazu zure telekopioaren RS232 interfazea zure konputagailuaren serie edo USB portura. 
    <br><br><br>Klikatu Hurrengoa jarraitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
eu: <h3>3. Egiaztatu ezarpen lokalak</h3>
    
    Egiaztatu ondorengo ordua, data eta kokalekuaren ezarpenak zuzenak diren. Baten bat oker badago, <tt>Ezarri ordua</tt> eta <tt>Ezarri kokalekua</tt> botoiak erabiliz alda ditzakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
eu: <b>Kokalekua</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
eu: <b>Ordua</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
eu: <b>Data</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
eu: Ezarri denbora...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
eu: Ezarri kokalekua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
eu: <b>Ataka:</b>

en: Are you sure you want to cancel?
eu: Ziur zaude utzi nahi duzula?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
eu: Itxaron KStars-ek konektatutako teleskopioen bila komunikazio atakak eskaneatzen dituen bitartean.
    Prozesu honek minutu batzuk iraun ditzake.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
eu: Itxaron KStars zure teleskopiora konektatzen saiatzen ari den bitartean...

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
eu: Barkatu. KStars-ek huts egin du konektatutako teleskopioak detektatzen. Egiaztatu zure ezarpenak eta saiatu berriro.

en: Rise time: %1
eu: Irtetze-ordua: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
eu: Sartze-ordua: %1

en: No rise time: Circumpolar
eu: Irtetze-ordurik ez: zirkunpolarra

en: No set time: Circumpolar
eu: Sartze-ordurik ez: zirkunpolarra

en: No rise time: Never rises
eu: Irtetze-ordurik ez: ez da inoiz irtetzen

en: No set time: Never rises
eu: Sartze-ordurik ez: ez da inoiz irtetzen

en: Transit time: %1
eu: Igarotze-ordua: %1

en: Empty sky
eu: Zeru hutsa

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
eu: Erakutsi SDSS irudia

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
eu: Erakutsi DSS irudia

en: star
eu: izarra

en: Solar system object
eu: Eguzki sistemako objektua

en: satellite
eu: Satelitea

en: Center && Track
eu: Erdiratu eta jarraitu

en: Angular Distance To...            [
eu: Honekiko distantzia angularra...            [

en: Starhop from here to...
eu: Izar jauzia hemendik hona...

en: Remove Label
eu: Kendu etiketa

en: Attach Label
eu: Erantsi etiketa

en: supernova
eu: supernoba

en: Select this object
eu: Hautatu objektu hau

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
eu: Xehetasunak

en: Remove From Observing WishList
eu: Kendu behaketa desiratutakoen zerrendatik

en: Add to Observing WishList
eu: Gehitu behaketa desiratutakoen zerrendara

en: Remove Trail
eu: Kendu aztarna

en: Add Trail
eu: Gehitu aztarna

en: Stop &Tracking
eu: Gelditu &jarraipena

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
eu: Denboraren informazioaren posizioa.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
eu: Denboraren informazioaren pantailako koordenatuak.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
eu: Fokuaren informazioaren posizioa.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
eu: Fokuaren informazioaren pantailako koordenatuak.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
eu: Informazio geografikoaren posizioa.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
eu: Kokaleku geografikoaren informazioaren pantailako koordenatuak.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
eu: Denboraren informazio-koadroa "itzaldura" egoeran al dago?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
eu: Egia bada, denboraren informazio-koadroa datuen goiko marra soilik erakutsiko du.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
eu: Fokuaren informazio-koadroa "itzaldura" egoeran al dago?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
eu: Egia bada, fokuaren informazio-koadroa datuen goiko marra soilik erakutsiko du.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
eu: Informazio-koadro geografikoa "itzaldura" egoeran al dago?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
eu: Egia bada, informazio-koadro geografikoaren datuen goiko marra soilik erakutsiko du.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
eu: Meta-aukera informazio-koadro guztiak erakusteko/ezkutatzeko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
eu: Erakutsi/Ezkutatu zuhaitzen informazio-koadro guztiak.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
eu: Bistaratu denboraren informazio-koadroa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
eu: Erakutsi/Ezkutatu denboraren informazio-koadroa

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
eu: Bistaratu fokuaren informazio-koadroa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
eu: Erakutsi/Ezkutatu fokuaren informazio-koadroa

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
eu: Bistaratu informazio-koadro geografikoa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
eu: Erakutsi/Ezkutatu informazio-koadro geografikoa

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
eu: Denboraren informazio-koadroaren ainguraren bandera

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
eu: Informazio-koadro geografikoaren ainguraren bandera

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
eu: Bistaratu egoera-barra?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
eu: Erakutsi/Ezkutatu egoera-barra.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
eu: Bistaratu Alt/Az koordenatuak egoera-barran?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
eu: Erakutsi/Ezkutatu saguaren kurtsorearen koordenatu horizontalak egoera-barran.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
eu: Bistaratu IZ/Grad koordenatuak egoera-barran?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
eu: Leiho nagusiaren zabalera (pixeletan)

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
eu: Leiho nagusiaren altuera (pixeletan)

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
eu: Exekutatu hasierako morroia KStars abiaraztean?

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
eu: Definitutako objektuen katalogo pertsonalizatuaren fitxategi-izenak.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: List of the filenames of custom object catalogs.
eu: Objektuen katalogo pertsonalizatuen fitxategi-izenen zerrenda.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
eu: Objektuen katalogo pertsonalizatuak erakusteko/ezkutatzeko zerrenda.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
eu: objektuen katalogo pertsonalizatu bakoitzaren bistaratzeko egoera adierazten duten osokoen zerrenda (zero ez den edozein baliok katalago horretako objektuak bistaratu egingo direla adierazten du).

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
eu: Eguneratu automatikoki kokaleku geografikoa?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
eu: Eguneratu automatikoki data eta ordua?

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
eu: Bistaratu gurutzeak teleskopioaren posizioa zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
eu: Erakutsi/Ezkutatu gurutzeak zentratuta teleskopioak zuzendutako posizioan KStars-en zeruko mapan.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
eu: Bistaratu INDI mezuak egoera-barran?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
eu: Erakutsi/Ezkutatu INDI mezuak KStars-eko egoera-barran.

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
eu: FITS-en direktorio lehenetsia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
eu: FITS fitxategiak gordetzeko kokaleku lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
eu: INDI zerbitzariaren hasierako ataka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports starting from this port
eu: INDI zerbitzariak ataka honetan hasten diren atakekin konektatzen saiatuko da

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
eu: INDI zerbitzariaren amaierako ataka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports ending with this port
eu: INDI zerbitzariak ataka honekin amaitzen diren atakekin konektatzen saiatuko da

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
eu: indiserver bitarraren bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
eu: INDI kontrolatzaileen direktorioaren bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
eu: Kokaleku geografikoaren hiriaren izena.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
eu: Uneko kokaleku geografikoaren hiriaren izena.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
eu: Kokaleku geografikoaren probintziaren izena.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
eu: Kokaleku geografikoaren estatuaren izena.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
eu: Uneko kokaleku geografikoaren estatuaren izena.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
eu: Longitude geografikoa, graduetan.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
eu: Uneko kokaleku geografikoaren longitudea, gradu dezimaletan.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
eu: Latitude geografikoa, gradutan.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
eu: Uneko kokaleku geografikoaren latitudea, gradu dezimaletan.

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
eu: Kokaleku geografikoaren altuera itsasoaren mailaren gainetik, metrotan.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
eu: Kokaleku geografikoaren ordu-zonaren desplazamendua, ordutan.

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
eu: Bi hizkiko kodea udako ordutegia kokaleku geografikoetan erabiltzeko.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
eu: Udako ordutegiaren hasiera eta amaiera zehazten duen dataren bi hizkitako kodea (Kokaleku geografikoaren leihoan "Udako ordutegia" botoian ikus ditzakezu arauak).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
eu: Erabili animatutako biratze-efektuak fokuaren posizioa aldetzean?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Type of cursor when exploring the sky map.
eu: Zeruko mapa esploratzean kurtsore mota.

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
eu: Iraungitu planeten aztarnak atzeko planoko kolorera?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
eu: Egia bada, eguzki-sistemako gorputzei esleitutako aztarnak atzeko planoko zeruaren kolorearekin iraungituko da.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
eu: Fokuaren posizioaren igoera zuzena

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
eu: Fokuaren posizioaren deklinazioa

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
eu: Fokua duen objektuaren izena

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
eu: Jarraipena aktibatuta dago?

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
eu: Ezkutatu objektuak mugitzean?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
eu: Erakutsi/Ezkutatu KStars-ek zenbait objektu mapa mugimenduan dagoenean, mugimendua leunago egiteko.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
eu: Ezkutatu konstelazioen mugak mugitzean?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
eu: Erakutsi/Ezkutatu konstelazioen mugak mapa mugimenduan dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
eu: Ezkutatu konstelazioen marrak mugitzean?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
eu: Erakutsi/Ezkutatu konstelazioen marrak mapa mugimenduan dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
eu: Zeruko kultura

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
eu: Aukeratu zeruko kultura.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
eu: Ezkutatu konstelazioen izenak mugitzean?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
eu: Erakutsi/Ezkutatu konstelazioen izenak mapa mugimenduan dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
eu: Ezkutatu Esne-bidearen ingurua mugitzean?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
eu: Erakutsi/Ezkutatu Esne-bidearen ingurua mapa mugimenduan dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
eu: Ezkutatu objektu gehigarriak mugitzean?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
eu: Erakutsi/Ezkutatu objektu gehigarriak mapa mugimenduan dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
eu: Ezkutatu eguzki-sistemaren objektuak mugitzean?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
eu: Erakutsi/Ezkutatu eguzki-sistemako objektuak mapa mugimenduan dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
eu: Izar ahulak mugitzean ezkutatzea nahi?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
eu: Erakutsi/Ezkutatu izar ahulak mapa mugimenduan dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
eu: Ezkutatu objektuen izenen etiketak mugitzean?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
eu: Erakutsi/Ezkutatu izenen etiketak mapa mugimenduan dagoenean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
eu: Marraztu asteroideak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu asteorideak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
eu: Etiketatu asteroideen izenak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu asteroideen izenen etiketak zeruko mapan marraztu edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
eu: Marraztu kometak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu kometak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
eu: Etiketatu kometen izenak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu kometen izenen etiketak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
eu: Marraztu supernoba zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu supernobak zeruko mapan marraztu edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
eu: Marraztu konstelazioen mugak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu konstelazioen mugak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
eu: Nabarmendu konstelazio zentralaren mugak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
eu: Txandakatu foku zentralaren puntua duen konstelazioaren mugak zeruko mapan nabarmentzea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
eu: Marraztu konstelazioen marrak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu konstelazioen marrak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
eu: Marraztu konstelazioen izenak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu konstelazioen izenak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
eu: Marraztu "Espazio sakoneko" objektuak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu espazio sakoneko objektuak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
eu: Marraztu marra ekliptikoa zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu marra ekliptikoa zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
eu: Marraztu marra ekuatoriala zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu marra ekliptikoak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
eu: Marraztu zoru opakoa zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
eu: Txandakatu zeruertzaren azpiko eskualdea opakoa izatea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
eu: Marraztu zeruertzaren marra zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu zeruertzaren marra zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
eu: Marraztu banderak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu banderak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
eu: Marraztu espazio sakoneko objektu gehigarriak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu objektu gehigarriak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
eu: Marraztu Esne-bidearen ingurunea zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Esne-bidearen ingurunea zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
eu: Bete Esne-bidearen ingurunea? (faltsua = eskema soilik erabiltzea)

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
eu: Planeta guztien meta-aukerak zeruko mapan.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
eu: Planeta nagusi guztiak (baita eguzkia eta ilargia ere) zeruko mapan marraztea kontrolatzeko meta-aukera.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
eu: Marraztu planetak irudi gisa zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
eu: Txandakatu planeta nagusiak (baita Eguzkia eta Ilargia ere) irudi gisa zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
eu: Etiketatu planeten izenak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
eu: Txandakatu planeta nagusiak (baita Eguzkia eta Ilargia ere) zeruko mapan etiketatuko diren edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
eu: Marraztu eguzkia zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Eguzkia zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
eu: Marraztu ilargia zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Ilargia zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
eu: Marraztu Merkurio zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Merkurio zeruko mapan marraztu edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
eu: Marraztu Artizarra zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Artizarra zeruko mapan marraztu edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
eu: Marraztu Martitz zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Martitz zeruko mapan marraztu edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
eu: Marraztu Jupiter zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Jupiter zeruko mapan marraztu edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
eu: Marraztu Saturno zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Saturno zeruko mapan marraztu edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
eu: Marraztu Urano zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Urano zeruko mapan marraztu edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
eu: Marraztu Neptuno zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Neptuno zeruko mapan marraztu edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
eu: Marraztu Pluton zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
eu: Txandakatu Pluton zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
eu: Marraztu izarrak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu izarrak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
eu: Etiketatu izarren magnitudeak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
eu: Txandakatu izarren magnitudeen (distira) etiketak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
eu: Etiketatu izarren izenak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
eu: Txandakatu izarren izenen etiketak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
eu: Etiketatu zeru-sakoneko objektuen magnitudeak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
eu: Gutxieneko denbora-eskala derrigortutako biraketaren moduarentzako

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
eu: Denbora-eskalaren gainetik biraketa modua derrigortzen da beti.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
eu: Informazio-koadroaren atzeko planoa betetzeko modua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
eu: Atzeko planoa betetzeko modua pantailako informazio-koadroentzako: 0="Atz. Planorik ez"; 1="Atz. Plan. erdi gardena"; 2="Atz. Plan. opakoa"

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
eu: Maparen proiekzioaren algoritmoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
eu: Maparen proiekzioaren algoritmoa.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
eu: Erabili konstelazioen izenen laburdurak?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
eu: Erabili IAU laburdura ofizialak ofizialak konstelazioen izenentzako?

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
eu: Erabili latinezko konstelazioen izenak?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
eu: Erabili latinezko konstelazioen izenak.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
eu: Erabili itzulitako konstelazioen izenak?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
eu: Erabili itzulitako konstelazioen izenak (itzulitako izenik ez badaude erabilgarri, lehenetsia latinezko izenak izango dira).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
eu: Erabili koordenatu horizontalaren sistema?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
eu: Bistaratu zerua koordenatu horizontalarekin (faltsua bada, koordenatu ekutorialak erabiliko dira).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
eu: Automatikoki etiketatu fokua duen objektua?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
eu: Txandakatu zentratutako objektu bat automatikoki izenaren etiketa erantsita edukiko duen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
eu: Automatikoki gehitu aztarna zentratutako eguzki-sistemako gorputzari?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
eu: Txandakatu eguzki-sistemako gorputz batek zentratuta dagoen bitartean automatikoki aztarna erantsita edukiko duen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
eu: Gehitu aldi baterako etiketa sagua gainetik pasatzean?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
eu: Txandakatu saguaren kurtsore azpiko objektuak aldi baterako izenaren etiketa edukiko duen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
eu: Zuzendu errefrakzio atmosferikoaren posizioak?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
eu: Txandakatu errefrakzio atmosferikoaren efektuarentzako objektuen posizioak zuzenduko diren edo ez (koordenatu horizontalak erabiltzean soilik aplikatzen da).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
eu: Erabili antialias-a pantaila marraztean?

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
eu: Zoomaren faktorea (pixel radianeko)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
eu: Zoomaren maila, pixel radianeko neurrian.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
eu: Asteroideen ahultasunaren muga

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
eu: Asteroideak marrazteko ahultasun-magnitudearen muga.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
eu: Etiketatu dentsitatea asteroideen izenetan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
eu: Mapan marraztuko den asteroide-izenen etiketa kopuru erlatiboa kontrolatzen du.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
eu: Ahultasunaren muga espazio sakoneko objektuentzako

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
eu: Ahultasun-magnitudearen muga espazio sakoneko objektuak marrazteko (zooma erabat handiagotuta dagoenean).

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
eu: Ahultasunaren muga espazio sakoneko objektuentzako zooma txikiagotzean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
eu: Ahultasun-magnitudearen muga espazio sakoneko objektuak marrazteko (zooma erabat txikiagotuta dagoenean).

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
eu: Izarren ahultasunaren muga

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
eu: Ahultasun-magnitudearen muga izarrak marrazteko (zooma erabat handiagotuta dagoenean).

note: i18n: ectx: label, entry (StarDensity), group (View)
en: Density of stars in the field of view
eu: Izarren dentsitatea ikus-eremuan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarDensity), group (View)
en: Sets the density of stars in the field of view
eu: Ezarri izarren dentsitatea ikus-eremuan

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
eu: Ahultasunaren muga izarrentzako zooma txikiagotzean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
eu: Ahultasun-magnitudearen muga izarrak marrazteko (zooma erabat txikiagotuta dagoenean).

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
eu: Ahultasunaren muga izerrentzako biratzean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
eu: Ahultasun-magnitudearen muga izarrak marrazteko mapa mugimenduan dagoenean (mapa mugimenduan dagoenean izarren distira ezkutatzea ezarrita dagoenean soilik aplikatzen da).

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
eu: Izarren izenen etiketen edo/eta magnitudeen dentsitate erlatiboa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
eu: Izarren izen eta magnitudeen etiketak marrazteko dentsitate erlatiboa.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
eu: Etiketako letra-tamaina

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
eu: Gehienezko distantzia Eguzkitik kometak etiketatzeko, AU-en

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
eu: Kometak marrazteko gehienezko distantzia eguzkitik.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
eu: Aldatu OpenGL "backend"-era

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
eu: Erabili sinboloak behaketa zerrendako objektuak etiketatzeko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
eu: Behaketa zerrendako objektuak sinbolo batekin nabarmenduko dira mapan.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
eu: Erabili testua behaketa zerrendako objektuak etiketatzeko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
eu: Behaketa zerrendako objektuak koloreztatutako izenaren etiketa batekin nabarmenduko dira mapan.

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
eu: Izarrak marrazteko modua

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
eu: Saturazio-maila izarren koloreentzako

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
eu: Izarren koloreen saturazioaren maila (soilik "kolore errealista" modua erabiltzean aplika daiteke).

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
eu: Distantzia angularraren erregelaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
eu: Distantzia angularra neurtzeko erregelaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
eu: Atzeko planoaren kolorea informazio-koadroetan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
eu: Pantailako informazio-koadroen atzeko planoaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
eu: Informazio-koadroetako testuen kolorea (saguarekin kapturatzean)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
eu: Pantailako informazio-koadroen testuen kolorea, saguarekin klik eginez aktibatzean.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
eu: Iinformazio-koadroen testuen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
eu: Pantailako informazio-koadroen testuen kolore normala.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
eu: Konstelazio-mugen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
eu: Konstelazioen mugen marren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
eu: Nabarmendutako konstelazio-mugaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
eu: Konstelazioen marren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
eu: Konstelazioen irudien marren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
eu: Konstelazioen izenen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
eu: Konstelazioen izenen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
eu: Iparrorratz kardinalaren etiketen kolorea zeruertzaren zehar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
eu: Iparrorratz kardinalaren puntuen etiketen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
eu: Marra ekliptikoaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
eu: Marra ekliptikoaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
eu: Marra ekuatorialaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
eu: Marra ekuatorialaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
eu: Esteka gehigarridun objektu erabilgarrien kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
eu: URL esteka gehigarriak dituzten objektu erabilgarrien kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
eu: Zeruertzaren marraren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
eu: Zeruertzaren marraren eta zoru opakoaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
eu: Esne-bidearen ingurunearen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
eu: Esne-bidearen ingurunearen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
eu: Izarren izenen etiketen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
eu: Izarren izenen etiketen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: Color of deep-sky object name labels
eu: Espazio-sakoneko objektuen izen etiketen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: The color for deep-sky object name labels.
eu: Espazio-sakoneko objektuentzako izen etiketen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
eu: Planeten izenen etiketen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
eu: Eguzki-sistemako objektuen etiketen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
eu: Planeten aztarnen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
eu: Eguzki-sistemako objektuen aztarnen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
eu: Zeruaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
eu: Zeruaren atzeko planoko kolorera.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
eu: Teleskopioaren sinboloen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
eu: Teleskopioaren helburuko sinboloen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
eu: Satelite ikusgarrien kolorea.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
eu: Satelite ikusgarrien kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
eu: Satelite ikusezinen kolorea.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
eu: Satelite ikusezinen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
eu: Sateliteen etiketen kolorea.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
eu: Sateliteen etiketen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
eu: Supernobaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
eu: Supernobaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
eu: Erabiltzaileak gehitutako etiketen kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
eu: Erabiltzaileak gehitutako objektuen etiketen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
eu: 'xplanet' bitarraren bide-izena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
eu: Xplanet aplikazio bitarraren bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
eu: Xplanet-en leihoaren zabalera

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
eu: Xplanet-en leihoaren altuera

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label
eu: Erakutsi etiketa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: If true, display a label in the upper right corner.
eu: Egia bada, bistaratu etiketa bat goi eskuineko ertzean.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
eu: Erakutsi GMT etiketa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
eu: Erakutsi ordu lokala.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
eu: Erakutsi GMT ordu lokalaren ordez.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
eu: Planetaren katea

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
eu: Letra-tamaina

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
eu: Zehaztu puntuaren tamaina.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
eu: Etiketaren kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
eu: Ezarri etiketaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
eu: Dataren formatua

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
eu: Goi-ezkerrean

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
eu: Goi-eskuinean

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
eu: Behe-eskuinean

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
eu: Behe-ezkerrean

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Sun Glare
eu: Eguzki erlantza

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetRandom), group (Xplanet)
en: Random latitude and longitude
eu: Ausazko latitudea eta longitudea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetRandom), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetRandom)
en: Place the observer above a random latitude and longitude
eu: Jarri behatzailea ausazko latitude eta longitude baten gainean

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
eu: Latitudea-longitudea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude and latitude
eu: Jarri behatzailea zehaztutako latitude eta longitude baten gainean

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
eu: Latitudea gradutan

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
eu: Longitudea gradutan

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
eu: Proiekzioa

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
eu: Erabili atzeko planoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackground), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image, with the planet to be superimposed upon it. This option is only meaningful with the -projection option. A color may also be supplied.
eu: Erabili fitxategi bat atzeko planoko irudi gisa, bere gainean gainjarriko den planetarekin. Aukera hau esanguratsua da soilik -projection aukerarekin. Kolore bat ere eman daiteke.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
eu: Erabili atzeko planoaren irudia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
eu: Erabili fitxategi bat atzeko planoko irudi gisa.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
eu: Atzeko planoaren irudiaren bide-izena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
eu: Atzeko planoko irudiaren bide-izena.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
eu: Erabili atzeko planoko kolorera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
eu: Erabili kolore bat atzeko plano gisa.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
eu: Atzeko planoko kolorea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
eu: Atzeko planoko kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet)
en: Base magnitude
eu: Magnitudearen oinarria

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1. The default value is 10. Stars will be drawn more brightly if this number is larger.
eu: Zehaztutako magnitudearen izar batek 1 distirako pixela izango du. Balio lehenetsia 10 da. Izarrak distira handiagoarekin marraztuko dira balio hau handiagoa bada.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
eu: Arkuaren fitxategia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: If checked, use an arc file to be plotted against the background stars.
eu: Hautatzen bada, erabili arkuaren fitxategi bat atzeko planoko izarren aurka marrazteko.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
eu: Arkuaren fitxategiaren bide-izena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Specify an arc file to be plotted against the background stars.
eu: Zehaztu arkuaren fitxategi bat atzeko planoko izarren aurka marrazteko.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
eu: Konfigurazioko fitxategia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
eu: Hautatzen bada, erabili konfigurazioko fitxategi bat.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
eu: Konfigurazioko fitxategiaren bide-izena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
eu: Erabili zehaztutako konfigurazioko fitxategia.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFOV), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: If checked, use kstars's FOV.
eu: Hautatzen bada, erabili Kstars-en ikus-eremua (FOV).

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
eu: Erabili markatzailearen fitxategia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: If checked, use the specified marker file.
eu: Hautatzen bada, erabili zehaztutako markatzailearen fitxategia.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
eu: Markatzailearen fitxategiaren bide-izena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet)
en: Specify a file containing user-defined marker data to display against the background stars.
eu: Erabiltzaileak definitutako markatzailearen datuak dituen fitxategi bat zehaztu atzeko planoko izarren aurka bistaratzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: Write marker bounds
eu: Idatzi markatzailearen mugak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: If checked, write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
eu: Hautatzen bada, idatzi fitxategi batean.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Marker bounds file path
eu: Markatzailearen mugen fitxategiaren bide-izena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker to this file.
eu: Idatzi markatzaile bakoitzaren kontrol-koadroaren koordenatuak fitxategi honetan.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
eu: Izarraren mapa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: If checked, use star map file to draw the background stars.
eu: Hautatzen bada, erabili izarren maparen fitxategia atzeko planoko izarrak marrazteko.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
eu: Izarren maparen fitxategiaren bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
eu: Irteerako fitxategiaren kalitatea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetQuality), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: This option is only used when creating JPEG images. The quality can range from 0 to 100. The default value is 80.
eu: Aukera hau JPEG irudiak sortzean soilik erabiltzen da. Kalitatearen barrutia 0 eta 100 artekoa da. Balio lehenetsia 80 da.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
eu: Marraztu sateliteak zeruko mapan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu sateliteen aztarnak zeruko mapan marraztea edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Draw only visible satellites in the sky map
eu: Marraztu soilik satelite ikusgarriak zeruko mapan

note: i18n: ectx: label, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites)
en: If selected, satellites will be draw like stars, otherwise, draw satellites as small colored square.
eu: Hautatuz gero, sateliteak izar gisa marraztuko dira, bestela, marraztu sateliteak koloredun karratu txiki gisa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
eu: Marrazatu sateliteen etiketak?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite labels are drawn in the sky map.
eu: Txandakatu sateliteen etiketak zeruko mapan marraztu edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
eu: Hautatutako sateliteak.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
eu: Hautatutako sateliteen zerrenda.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
eu: Mendebaldeko konstel.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
eu: Andromeda

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
eu: Aire ponpa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
eu: Paradisuko hegaztia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
eu: Akuarioa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
eu: Arranoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
eu: Aldarea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
eu: Aharia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
eu: Gurzaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
eu: Itzaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
eu: Zizela

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
eu: Jirafa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
eu: Karramarroa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
eu: Ehizarako zakurrak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
eu: Zakur handia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
eu: Zakur txikia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
eu: Aharia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
eu: Girla

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
eu: Kasiopea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
eu: Zentauroa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
eu: Zefeo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
eu: Balea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
eu: Kamaleoia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
eu: Konpasa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
eu: Usoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
eu: Berenizeren ilea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
eu: Hegoaldeko koroa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
eu: Iparraldeko koroa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
eu: Erroia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
eu: Kopa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
eu: Hegoaldeko gurutzea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
eu: Zisnea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
eu: Izurdea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
eu: Ezpata-arraina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
eu: Herensugea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
eu: Pottoka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
eu: Ibaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
eu: Labea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
eu: Bikiak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
eu: Kurriloa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
eu: Herkules

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
eu: Erlojua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
eu: Hydra emea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
eu: Hydra arra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
eu: Indiarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
eu: Muskerra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
eu: Leoia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
eu: Leoi txikia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
eu: Erbia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
eu: Balantza

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
eu: Otsoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
eu: Katamotza

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
eu: Lira

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
eu: Mahaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
eu: Mikroskopioa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
eu: Adarbakarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
eu: Eulia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
eu: Eskuadra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
eu: Oktantea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
eu: Sugekaria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
eu: Orion (ehiztaria)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
eu: Indioilarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
eu: Pegaso

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
eu: Perseo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
eu: Fenixa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
eu: Margolariaren astoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
eu: Arrainak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
eu: Hegoaldeko arraina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
eu: Popa (The stern)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
eu: Iparorratza

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
eu: Sarea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
eu: Gezia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
eu: Gezilaria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
eu: Eskorpioia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
eu: Irudigilea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
eu: Ezkutua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
eu: Suge-burua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
eu: Suge-buztana

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
eu: Sextantea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
eu: Zezena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
eu: Teleskopioa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
eu: Triangelua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
eu: Hegoaldeko triangelua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
eu: Tukana

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
eu: Hartza handia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
eu: Hartza txikia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
eu: Bela

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
eu: Birjina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
eu: Arrain hegalaria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
eu: Azeria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
eu: Konstel. txinatarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
eu: Iparraldeko burruntzalia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
eu: Multzo kurboa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
eu: Biribilkatutako uhala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
eu: Hegoak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
eu: Gurdia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
eu: Buztana

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
eu: Bahea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
eu: Burruntzalia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
eu: Danborra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
eu: Hiru urrats

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
eu: Guardia inperiala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
eu: Adarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
eu: Sahatsa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
eu: Igarobide inperiala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
eu: Sukaldea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
eu: Ibaiko dordoka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
eu: Urdaila

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
eu: Jeneral handia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
eu: Horma

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
eu: Hankak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
eu: Sustraia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
eu: Harresia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
eu: Aireko korridorea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
eu: Kanpoko hesia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORD
eu: Ibia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
eu: Zazpi bikaintasunak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
eu: Azoka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
eu: Bost gurdi

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
eu: Mingain biribilkatua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET
eu: Sarea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
eu: Komuna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
eu: Horma-ordea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
eu: Gudarien azoka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
eu: Aletegi karratua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
eu: Hiru izarrak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
eu: Lau kanalak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
eu: Putzua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
eu: Hegoaldeko ibaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
eu: Iparraldeko ibaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
eu: Bost errege feudalak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
eu: Arboladia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
eu: Larreak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
eu: Aletegi zirkularra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
eu: Jauregi purpura

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
eu: Sare hedatua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARSENAL
eu: Armategia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
eu: Gakoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
eu: Jauregi gorena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
eu: Jadezko putzua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LANCE
eu: Lantza

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
eu: Ontzia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUSOLEUM
eu: Mausoleoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
eu: Zakurra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
eu: Lurreko jainkoen tenplua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
eu: Arkua eta gezia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PESTLE
eu: Almeriz-eskua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
eu: Mortairua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
eu: Sabaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
eu: Tximista

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
eu: Gurdi biltegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
eu: Kalabaza ona

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
eu: Usteldutako kalabaza

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
eu: Kanpamentua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
eu: Trumoia eta tximista

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
eu: Jauregiaren atea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
eu: Hustasuna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
eu: Neska ehulea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
eu: Neska

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
eu: Idia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
eu: Bihotza

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
eu: Gela

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
eu: Iturria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
eu: Establezimendua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
eu: Idaurra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
eu: Arpoia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
eu: Eskuineko bandera

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
eu: Ezkerreko bandera

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
eu: Danbor-makila

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOND
eu: Lotura

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
eu: Emakumearen ohea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
eu: Mendebaldeko atea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
eu: Ekialdeko atea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
eu: Soroa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
eu: Izarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
eu: Mamuak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: XUANYUAN
eu: Xuanyuan

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
eu: Tripodea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
eu: Lepoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ZAOFU
eu: Zaofu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
eu: Azokako ofiziala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
eu: Konstel. egiptoarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
eu: Zezenaren aurreko hanka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
eu: Bi zutoin

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
eu: Lehoia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
eu: BI matrailak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
eu: Txoria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
eu: Triangelua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
eu: Ontzia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
eu: Krokodiloa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
eu: Branka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORUS
eu: Horus

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
eu: Artegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
eu: Erraldoia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
eu: Hipopotamoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
eu: Taldea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
eu: Izar bikotea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
eu: Khanuwy arraina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
eu: Matraila

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
eu: Aingura-zutoina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KENEMET
eu: Kenemet

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHEMATY
eu: Chematy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATY BEKETY
eu: Waty bekety

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
eu: Ardia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
eu: Ur-izarrak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Inuit
eu: Konstel. eskimala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
eu: Bi eguzki izpi

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
eu: Oso urrunean jarritako bi

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
eu: Zakurrak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
eu: Lepauztaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
eu: Lanpararen zutabea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
eu: Caribou

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
eu: Bi aurrealdean

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
eu: Bularrezurra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
eu: Korrikalariak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
eu: Koipe edukiontzia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
eu: Atzean dagoena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
eu: Konstel. korearra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
eu: Lapiko sakratua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
eu: Hiriburuko baserria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
eu: Erregearen duintasuna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
eu: Izendatzea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
eu: Zeruko atea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
eu: Berdintasuna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HELPER
eu: Laguntzailea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
eu: Errege sakratuaren posizioa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
eu: Dragoiaren lepoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
eu: Buru-moztea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
eu: Epailea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
eu: Bandera izurtua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
eu: Zeruko txabalina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
eu: Zahartzarorako eserlekua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
eu: Bisitariaren arrauna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
eu: Zeruaren esnea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
eu: Erreginaren etxea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
eu: Gurdi zaharra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
eu: Erregearen gurdia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
eu: Zalduneriaren jenerala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
eu: Enperadorearen zalduneria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
eu: Soldadu-talde mugikorraren jenerala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
eu: Ekialdeko bidea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
eu: Atearen zerraila

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
eu: Atea giltzapetuta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
eu: Isuna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
eu: Areto erreala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
eu: Diruzaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
eu: Eguzkia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
eu: Mendebaldeko bidea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
eu: Enperadorearen eserlekua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
eu: Bost soldadu-talde

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
eu: Zeruko ibaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
eu: Leinuarentzako otoitzua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
eu: Arraina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
eu: Iragarpena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
eu: Enpresentzako soroa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
eu: Jauregi sakratua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOW
eu: Haizatu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
eu: Kanpoko almeriz-eskua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAFF
eu: Lastoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
eu: Hiriburua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
eu: Eraikina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
eu: Zeruko hegaztia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
eu: Zeruko santutegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
eu: Ipar-ekialdeko nazioak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
eu: Baserritar zaharra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
eu: Dordoka hortzakaria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
eu: Enperadorearen bidea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
eu: Ehulea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
eu: Ibaia dorrearen alboan

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
eu: Ibaiko danborra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
eu: Zeruaren danbor-makila

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
eu: Behizaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
eu: Ertzaren hedapena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
eu: Setazko zizareen otarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
eu: Gurdizaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
eu: Zeruko untzia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
eu: Fruitua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
eu: Hazia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
eu: Andrearentzako biltegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
eu: Lausengatu andrea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
eu: Epaitu errua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
eu: Ordaindu errua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
eu: Babestu bizia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
eu: Zigortu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
eu: Etxe hutsa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
eu: Atera malkoak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOB
eu: Negar-zotina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
eu: Gaztelua lubetarekin

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
eu: Gakoa soinekoentzako

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
eu: Zaldizaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
eu: Auriga

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
eu: Gizakia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
eu: Barneko almeriz-eskua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
eu: Zeruko biltegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
eu: Hilobia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
eu: Etxearen gainazala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
eu: Hautsitako mortairua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
eu: Suge igotzailea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
eu: Enperadorearen jauregia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
eu: Isolatutako jauregia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
eu: Material hornikuntzarako ofiziala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
eu: Tximista

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
eu: Lubeta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
eu: Zeruko soldadu-taldeak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
eu: Patruilarentzako herria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
eu: Zeruko sarea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
eu: Zeruko ukuilua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
eu: Ekialdeko horma

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
eu: Ingeniari zibila

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
eu: Tximistak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
eu: Lainoak eta euria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
eu: Autobidea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
eu: Zartailua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
eu: Gurdizaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
eu: Bidearen alboa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
eu: Armategia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
eu: Enperadorearen hegoaldeko atea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
eu: Kanpoko horma-ordea tolestuta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
eu: Zeruko komuna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARCHITECT
eu: Arkitektoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
eu: Enperadorea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
eu: Talaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
eu: Ezkerreko zumarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
eu: Eskuineko zumarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
eu: Zeruko biltegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
eu: Zereal pila

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
eu: Zeruko untzia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
eu: Ur-biltegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
eu: Hilotz pila

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
eu: Tigrearen urdaila

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
eu: Artatxikien biltegia zerbitzu erlijiosoentzako

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
eu: Zerealen biltegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
eu: Zorroztarria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
eu: Zeruko xamana

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
eu: Begia eta begia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
eu: Ilargia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
eu: Zeruko mendiska

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
eu: Zeruko konspirazioa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
eu: Bazka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
eu: Gurdilekua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
eu: Arrain-haztegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
eu: Harroina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
eu: Zeruko putzua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
eu: Erregeak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
eu: Zeruko atebidea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
eu: Saam-en bandera

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
eu: Zeruko herria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
eu: Zeruko ibilaldia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
eu: Mugazaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
eu: Zeruko ospakizuna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
eu: Enperadorearen bandera

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
eu: Bederatzi lurralde

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
eu: Zeruko lorategia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
eu: Bandera finkoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
eu: Iragarri hondamendia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
eu: Hiru soldadu-taldeen arakatzailea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
eu: Espedizio-indarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
eu: Militarrentzako putzua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
eu: Jadezko putzua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
eu: Horma-orde tolestua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
eu: Gezia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
eu: Sastraka pilatuta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
eu: Iparraldeko ibaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
eu: Bost jaunak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
eu: Zeruko ardo-kopa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
eu: Ekialdeko putzua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
eu: Uholdeen kontrola

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
eu: Uraren balantzea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
eu: Ibaiko lau arimak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
eu: Hegoaldeko ibaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
eu: Ate bikia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
eu: Lokarria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
eu: Otsoaren izarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
eu: Hegazti basatiak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
eu: Gudarostearen azoka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
eu: Bilobak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
eu: Semea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
eu: Heldua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
eu: GIzon zaharra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
eu: Itsasargia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
eu: Zeruko begia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
eu: Hildakoak pilatuta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
eu: Tontor berdea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
eu: Kanpoko sukaldea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
eu: Zeruko zakurra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
eu: Guryoung-en arima

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
eu: Ardozainaren bandera

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
eu: Sukaldezaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
eu: Berdintasuna eta zuzena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
eu: Heonwon enperadorea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
eu: Zeruko hiriburua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
eu: Baserriko nagusia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
eu: Hilobizaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
eu: Zeruko hilobia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
eu: Txori gorriaren hega

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
eu: Ekialdeko eltzetegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
eu: Enperadorearen gurdia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
eu: Harea bizitzarako

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
eu: Soldadu-taldeentzako atebidea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
eu: Gaueko atezaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
eu: Bost jaun feudalak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SANGJIIN
eu: Sangjiin

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
eu: Hesi baxua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
eu: Hesi altua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
eu: Bederatzi jaunak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
eu: Tigrearen simaurra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
eu: Koroiaren printzea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
eu: Bost enperadoreak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
eu: Hiru ministroak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
eu: Entzuleen zaintzailea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
eu: Hilobiaren aurrealdea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
eu: BEHATOKIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
eu: Emakumeen zaintzailea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
eu: Lo egiteko area zabala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
eu: Zortzi zereal

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
eu: Zaintzaile aurreratuak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
eu: Bertutea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
eu: Enperadorean gerra-jainkoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
eu: Enperadorearen eguraldi-jainkoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
eu: Barneko sukaldea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
eu: Banderaren dantza

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MINISTER
eu: Ministroa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
eu: Jenerala eta ministroa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
eu: Zeruko kartzela

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
eu: Sei sailak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
eu: Barneko eskailera

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
eu: Zeruko lantza

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
eu: Enperadorearen gainazala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
eu: Bost enperadoreentzako lekua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
eu: Urteak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
eu: Zeruko sukaldea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
eu: Ipar poloa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
eu: Eritetxea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
eu: Enbor bakarreko zubia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
eu: Enperadore handia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
eu: Iritzien zaintzailea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
eu: Zeruaren harroina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
eu: Idazkaria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
eu: Neskamea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
eu: Emakumearen mahaigaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
eu: Kartzelako epaia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
eu: Hesi morea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
eu: Zeruaren ordena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
eu: Zazpi ministroak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
eu: Lastozko haria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
eu: Azokaren hesia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
eu: Jaun feudala

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
eu: Enperadorearen eserlekua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
eu: Errege-familia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
eu: Famili-burua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RECORD OF FAMILY
eu: Familiaren dokumentua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
eu: Familiaren zaintzailea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
eu: Azokako dorrea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
eu: Zerealaren neurria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
eu: Zereala neurtzeko arautegia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EUNUCH
eu: Eunukoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
eu: Gurdizaina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
eu: Kopuruaren neurria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
eu: Harategia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
eu: Bitxi zaintzailea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
eu: Erregerena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LORD
eu: Jauna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
eu: Ezkerreko betearazlea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
eu: Eskuineko betearazlea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
eu: Heo-ren zeharraga

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
eu: Jositako txanponak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Lakota
eu: Lakotako konstel.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
eu: Eskua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
eu: Sugea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
eu: Tximinia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
eu: Lasterketa bidea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
eu: Animalia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ELK
eu: Oreina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
eu: Zazpi neskatxo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
eu: Sahats lehorra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SALAMANDER
eu: Arrabioa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
eu: Dordoka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
eu: Trumoi-txoria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
eu: Hartzaren gotorlekua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Maori
eu: Konstel. maoria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAKI-O-AUTAHI
eu: Taki-o-autahi

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TE TAURA-O-TE-WAKA-O-TAMARERETI
eu: Te taura-o-te-waka-o-tamarereti

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAU-TORO
eu: Tau-toro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
eu: Tama-rereti-ren untzi handia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MATAKAREHU
eu: Matakarehu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Navaro
eu: Konstel. navajoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
eu: Banandutako oinen gizona

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
eu: Muskerra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DILYEHE
eu: Dilyehe

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
eu: Aurreneko handia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
eu: Untxiaren aztarnak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
eu: Aurreneko mehea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Norse
eu: Konstel. nordikoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
eu: Aurbandil-en hatza

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
eu: Otsoaren ahoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
eu: Arrantzalea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
eu: Emakumearen gurdia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
eu: Gizonaren gurdia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
eu: Asar-reko gudalekua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Polynesian
eu: Konstel. polinesiarra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BAILER
eu: Fidatzailea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
eu: Katuaren seaska

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
eu: Gozamenaren ahotsa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
eu: Zapiak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
eu: Maui-ren gakoa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
eu: Nabigatzailearen triangelua

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
eu: Kawelo-ren kometa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
eu: Fragata-txoria

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
eu: Kontuz ilargiarekin

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
eu: Izurdea

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tupi-Guarani
eu: Konstel. tupi-guarania

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMA (GUIRA-NHANDU)
eu: Ema (Guira-nhandu)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOMEM VELHO (TUIVAE)
eu: Homem velho (tuivae)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTA DO NORTE (TAPI'I)
eu: Anta do norte (tapi'i)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VEADO
eu: Veado

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOYKEXO
eu: Joykexo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VESPEIRO (EIXU)
eu: Vespeiro (eixu)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: QUEIXADA DA ANTA (TAPI'I RAINHYKA)
eu: Queixada da anta (tapi'i rainhyka)

[ctx: Sky Culture]
en: Western
eu: Mendebaldekoa

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
eu: Txinatarra

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
eu: Egiptoarra

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
eu: Korearra

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
eu: Maoria

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
eu: Eskandinaviarra

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
eu: Polinesiarra

[ctx: Sky Culture]
en: Tupi-Guarani
eu: Tupi-guarania

[ctx: City in Greece]
en: Athens
eu: Atenas

[ctx: City in Pyrénées atlantiques France]
en: Bayonne
eu: Baiona

[ctx: City in Italy]
en: Florence
eu: Florentzia

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Kwajalein Atoll
eu: Kwajalein atoloia

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
eu: Lisboa

[ctx: City in United Kingdom]
en: London
eu: Londres

[ctx: City in Bouches-du-rhône France]
en: Marseille
eu: Marseilla

[ctx: City in Italy]
en: Naples
eu: Napoli

[ctx: City in Panama]
en: Panama City
eu: Panama Iria

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: St. Petersburg
eu: San Petersburg

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Taora Island
eu: Taora Uhartea

[ctx: City in Italy]
en: Venice
eu: Venezia

[ctx: Region/state in Kiribati]
en: Christmas Island
eu: Christmas Uhartea

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
eu: Kaledonia berria

[ctx: Region/state in USA]
en: New Hampshire
eu: Hampshire Berria

[ctx: Region/state in USA]
en: New Mexico
eu: Mexico Berria

[ctx: Region/state in Australia]
en: New South Wales
eu: Hegoaldeko Gales Berria

[ctx: Region/state in France]
en: Nièvre
eu: Nievre

[ctx: Region/state in France]
en: Nord
eu: Ipar

[ctx: Region/state in USA]
en: North Carolina
eu: Ipar Carolina

[ctx: Region/state in USA]
en: North Dakota
eu: Ipar Dakota

[ctx: Region/state in Russia]
en: North-West Region
eu: Ipar-Mendebaldeko Eskualdea

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
eu: Ipar Irlanda

[ctx: Region/state in Australia]
en: Northern Territory
eu: Ipar Lurraldea

[ctx: Region/state in Canada]
en: Northwest Territories
eu: Ipar Mendebaldeko Lurraldeak

[ctx: Region/state in Canada]
en: Nova Scotia
eu: Eskozia Berria

[ctx: Region/state in Canada]
en: Prince Edward Island
eu: Prince Edward Uhartea

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées Orientales
eu: Ekialdeko Pirinioak

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées atlantiques
eu: Pirinio Atlantikoak

[ctx: Region/state in North Korea]
en: Pyŏngbuk
eu: Pyungbuk

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
eu: Eskozia

[ctx: Region/state in Australia]
en: South Australia
eu: Hego Australia

[ctx: Region/state in USA]
en: South Carolina
eu: Hego Carolina

[ctx: Region/state in USA]
en: South Dakota
eu: Hego Dakota

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
eu: Hegoaldeko Eskualdea

[ctx: Region/state in France]
en: St-Pierre and Miquelon
eu: Saint-Pierre eta Mikelune

[ctx: Region/state in Russia]
en: Volga Region
eu: Volga Eskualdea

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Wales
eu: Gales

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
eu: Mendebaldeko Virginia

[ctx: Region/state in Australia]
en: Western Australia
eu: Mendebaldeko Australia

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Zealand
eu: Zeelandia

[ctx: Country name]
en: Afghanistan
eu: Afganistan

[ctx: Country name]
en: Antarctica
eu: Antartika

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

[ctx: Country name]
en: Ascension Island
eu: Ascension uhartea

[ctx: Country name]
en: Bahamas
eu: Bahamak

[ctx: Country name]
en: Belgium
eu: Belgika

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
eu: Bosnia-Herzegovina

[ctx: Country name]
en: Brazil
eu: Brasil

[ctx: Country name]
en: Bénin
eu: Benin

[ctx: Country name]
en: Cameroon
eu: Kamerun

[ctx: Country name]
en: Canada
eu: Kanada

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
eu: Cayman Uharteak

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
eu: Afrika Erdiko Errepublika

[ctx: Country name]
en: Chile
eu: Txile

[ctx: Country name]
en: China
eu: Txina

[ctx: Country name]
en: Colombia
eu: Kolonbia

[ctx: Country name]
en: Congo
eu: Kongo

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
eu: Kongo (Errepublika Demokratikoa)

[ctx: Country name]
en: Croatia
eu: Kroazia

[ctx: Country name]
en: Cuba
eu: Kuba

[ctx: Country name]
en: Cyprus
eu: Zipre

[ctx: Country name]
en: Czechia
eu: Ischia

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
eu: Kongoko Errep Dem

[ctx: Country name]
en: Denmark
eu: Danimarka

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
eu: Dominikar Errepublika

[ctx: Country name]
en: Ecuador
eu: Ekuador

[ctx: Country name]
en: Egypt
eu: Egipto

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatore Ginea

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
eu: Etiopia

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
eu: Malvina Uharteak

[ctx: Country name]
en: Finland
eu: Finlandia

[ctx: Country name]
en: France
eu: Frantzia

[ctx: Country name]
en: French Guiana
eu: Guyana frantsesa

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
eu: Polinesia frantsesa

[ctx: Country name]
en: Germany
eu: Alemania

[ctx: Country name]
en: Greece
eu: Grezia

[ctx: Country name]
en: Greenland
eu: Groenlandia

[ctx: Country name]
en: Guinea
eu: Ginea

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
eu: Ginea Bissau

[ctx: Country name]
en: Hungary
eu: Hungaria

[ctx: Country name]
en: Iceland
eu: Islandia

[ctx: Country name]
en: Iraq
eu: Irak

[ctx: Country name]
en: Ireland
eu: Irlanda

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
eu: Man uhartea

[ctx: Country name]
en: Italy
eu: Italia

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
eu: Boli Kosta

[ctx: Country name]
en: Jamaica
eu: Jamaika

[ctx: Country name]
en: Japan
eu: Japonia

[ctx: Country name]
en: Jordan
eu: Jordania

[ctx: Country name]
en: Latvia
eu: Letonia

[ctx: Country name]
en: Lebanon
eu: Libano

[ctx: Country name]
en: Libya
eu: Libia

[ctx: Country name]
en: Lithuania
eu: Lituania

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
eu: Luxenburgo

[ctx: Country name]
en: Macedonia
eu: Mazedonia

[ctx: Country name]
en: Madagascar
eu: Madagaskar

[ctx: Country name]
en: Maldives
eu: Maldivak

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
eu: Marshall uharteak

[ctx: Country name]
en: Mauritius
eu: Maurizio

[ctx: Country name]
en: Mexico
eu: Mexiko

[ctx: Country name]
en: Micronesia
eu: Mikronesia

[ctx: Country name]
en: Monaco
eu: Monako

[ctx: Country name]
en: Morocco
eu: Maroko

[ctx: Country name]
en: Mozambique
eu: Mozanbike

[ctx: Country name]
en: Myanmar
eu: Birmania

[ctx: Country name]
en: Netherlands
eu: Herbehereak

[ctx: Country name]
en: New Zealand
eu: Zeelanda Berria

[ctx: Country name]
en: Nicaragua
eu: Nikaragua

[ctx: Country name]
en: North Korea
eu: Hego Korea

[ctx: Country name]
en: Norway
eu: Norvegia

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea Berria

[ctx: Country name]
en: Paraguay
eu: Paraguai

[ctx: Country name]
en: Philippines
eu: Filipinak

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
eu: Pitcairn Uharteak

[ctx: Country name]
en: Poland
eu: Polonia

[ctx: Country name]
en: Romania
eu: Errumania

[ctx: Country name]
en: Russia
eu: Errusia

[ctx: Country name]
en: Rwanda
eu: Ruanda

[ctx: Country name]
en: Seychelles
eu: Seychelleak

[ctx: Country name]
en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

[ctx: Country name]
en: Singapore
eu: Singapur

[ctx: Country name]
en: Slovakia
eu: Eslovakia

[ctx: Country name]
en: Slovenia
eu: Eslovenia

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
eu: Salomon Uharteak

[ctx: Country name]
en: South Africa
eu: Hegoafrika

[ctx: Country name]
en: South Korea
eu: Hego Korea

[ctx: Country name]
en: Spain
eu: Espainia

[ctx: Country name]
en: St. Lucia
eu: Santa Luzia

[ctx: Country name]
en: Swaziland
eu: Swazilandia

[ctx: Country name]
en: Sweden
eu: Suedia

[ctx: Country name]
en: Switzerland
eu: Suitza

[ctx: Country name]
en: Syria
eu: Siria

[ctx: Country name]
en: Thailand
eu: Thailandia

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

[ctx: Country name]
en: Turkey
eu: Turkia

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
eu: Turk eta Caicoak Uharteak

[ctx: Country name]
en: US Territory
eu: AEB lurraldea

[ctx: Country name]
en: USA
eu: AEB

[ctx: Country name]
en: Uganda
eu: UUganda

[ctx: Country name]
en: Ukraine
eu: Ukraina

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

[ctx: Country name]
en: Uruguay
eu: Uruguai

[ctx: Country name]
en: Vatican
eu: Vatikano

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
eu: Birjinak Uharteak

[ctx: Country name]
en: Western sahara
eu: Mendebaldeko Sahara

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
eu: Jugoslavia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
eu: Kometen talken markak (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
eu: Satelites galilearrak (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
eu: Hautsezko ekaitz orokorra (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
eu: Jupiter eta Io (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
eu: Erakutsi APOD irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
eu: Erakutsi NOAO irudia (radarra)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
eu: Erakutsi APOD irudia (Venera lander)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
eu: Erakutsi Saturno eta bere ilargien collagea

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
eu: Erakutsi HST irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
eu: Erakutsi HST irudia (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
eu: Erakutsi HST irudia (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
eu: Erakutsi HST irudia (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
eu: Erakutsi HST irudia (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
eu: Erakutsi HST irudia (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
eu: Erakutsi HST irudia (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
eu: Erakutsi HST irudia (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
eu: Erakutsi HST irudia (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
eu: Erakutsi HST irudia (Aurora)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
eu: Erakutsi HST irudia (xehetasunak)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
eu: Erakutsi HST irudia (xehea)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
eu: Erakutsi HST irudia (Hubble V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
eu: Erakutsi HST irudia (Hubble X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
eu: Erakutsi HST irudia (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
eu: Erakutsi HST irudia (izarrak M 31-an)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
eu: Erakutsi HST (eraztunak eta ilargiak)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
eu: Erakutsi KPNO AOP irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
eu: Erakutsi MGS irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
eu: Erakutsi NASA-ren mosaikoa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
eu: Erakutsi NOAO irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
eu: Erakutsi NOAO irudia (Halpha)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
eu: Erakutsi NOAO irudia (Optikoal)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
eu: Erakutsi SEDS irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
eu: Erakutsi Spitzer irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
eu: Erakutsi eguzkiaren irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
eu: Erakutsi Viking Lander-en irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
eu: Erakutsi Voyager 1-en irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
eu: Guztizko eklipsearen irudia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
eu: Eklipse hirukoitza (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
eu: Shoemaker-Levy 9 kometa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker–Levy 9 Wikipedia page
eu: Shoemaker-Levy 9 kometa Wikipedia orria

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
eu: Eguneroko eguzkiaren irudiak

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Eclipse page
eu: NASAren eklipseen gaineko orria

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
eu: NASA-ren Martitzerako misioak

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Science Mariner missions
eu: NASA-ren Martitzerako misioak

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Solar System Exploration Page
eu: NASAren eguzki sistema esplorazioaren gaineko orria

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Sun-Earth Days page
eu: NASAren eguzki-lur egunen gaineko orria

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Nine Planets Page
eu: Bederatzi planeta orria

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
eu: SEDS-en orri informatiboa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
eu: Apollo programa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
eu: Cassini misioa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
eu: Martitzen "aurpegia"

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
eu: Galileo misioa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
eu: Magallanes misioa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
eu: Mariner 10 misioa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
eu: Martitz elkartea

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
eu: Voyager misioak

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
eu: Martitzen katalogo osoa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
eu: Ongi etorri Martitzera!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
eu: Wikipedia orria

[ctx: star name]
en: Merkab
eu: Markab

[ctx: star name]
en: Segin
eu: Seginus

[ctx: star name]
en: Electra
eu: Elektra

[ctx: star name]
en: Zuben el Hakrabi
eu: Zuben el Hakrab

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
eu: Azken jaurtiketak

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
eu: Nazioarteko Espazio Estazioa

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
eu: Eguraldia

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
eu: Eguraldia

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
eu: Lurreko baliabideak

[ctx: Satellite group name]
en: Search & Rescue (SARSAT)
eu: Bilatu eta erreskatatu (SARSAT)

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
eu: Hondamendi gainbegiratzea

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
eu: Geoegonkorra

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
eu: Irrati zaleak

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
eu: Esperimentala

[ctx: Satellite group name]
en: Other
eu: Beste batzuk

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
eu: Errusiar LEO Nabigatzea

[ctx: Satellite group name]
en: Space & Earth Science
eu: Espazioko eta lurreko zientzia

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
eu: Geodesikoa

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
eu: Ingeniaritza

[ctx: Satellite group name]
en: Education
eu: Hezkuntza

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
eu: Askotariko militarra

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
eu: Radar kalibrazioa

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
eu: Bestelako askotarikoak

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
eu: GPS gehigarria

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
eu: GLONASS gehigarria

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
eu: METEOSAT gehigarria

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
eu: INTELSAT gehigarria

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
eu: ORBCOMM gehigarria

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Aladin
eu: Aladino

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
eu: Izar-bista

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
eu: Gamma-izpia

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
eu: X-izpia

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: EUV
eu: Ultramorea

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: UV
eu: Muturreko Ultramorea

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
eu: Optikoa

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
eu: Infragorria

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Radio
eu: Irratifrekuentzia

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
eu: Energia-handien artxibo astrofisikoa (HEASARC)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
eu: Oraintsuko X-izpi misioak

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
eu: Iraganeko X-izpi misioa

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
eu: Gamma-izpi misioak

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
eu: Beste misioak

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
eu: Katalogo hautapen ezagunak

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
eu: Uhin-luzera anitzeko katalogoak

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
eu: NASA-ren datu-base estragalaktikoa (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
eu: Posizioak

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
eu: NASA-ren datu astrofisikoen sistema (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
eu: Astronomia eta astrofisika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
eu: Instrumentazioa

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
eu: Fisika eta geofisika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
eu: Astrofiskako aurre-argitalpenak

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multimission Archive at Space Telescope (MAST)
eu: Espazioko teleskopioaren misio-anitzeko artxiboa (MAST)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: ORFEUS
eu: Orfeo

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: COPERNICUS
eu: Koperniko

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
eu: Irudiak

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
eu: Espektroa

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
eu: Beste

en: Refraction effects disabled
eu: Errefrakzio efektuak ezgaituta

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
eu: Zeruertza itzalduta dagoenean, errefrakzio efektuak aldi baterako ezgaituta daude.

en: Light Pollution Settings
eu: Argi kutsadura ezarpenak

en: INDI Device Manager
eu: INDI gailuen kudeatzailea

en: Catalogs
eu: Katalogoak

en: Guides
eu: Gidak

en: Terrain
eu: Terrassa

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Hide Terrain
eu: Ezkutatu lurra

en: Show Terrain
eu: Erakutsi lurra

[ctx: @title:window]
en: Export Image
eu: Esportatu irudia

en: Executing remote scripts is not supported.
eu: Ez da oinarritzen urrutiko scriptak exekutatzea

en: Could not open file %1
eu: Ezin izan da %1 fitxategia ireki

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
eu: Hautatutako script-ak ezagutzen ez diren elementuak ditu, honek KStars-enscript eraikitzailearekin ez direla sortu adierazten du. Script honek agian ez du behar bezala funtzionatuko eta intentzio txarreko kodea izan dezake. Hala ere exekutatu nahi duzu?

en: Script Validation Failed
eu: Script-aren balidazioak huts egin du

en: Run Nevertheless
eu: Exekutatu dena den

en: Running script: %1
eu: Script-a exekutatzen: %1

en: Script finished.
eu: Script-a amaituta.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
eu: Inprimagailuaren tinta aurreztu dezakezu "Izar-karta" kolore eskema erabilita, honek atzeko plano zuria erabiltzen du. Behin behinekoz "Izar-Karta" kolore-eskema erabili nahi duzu?

en: Switch to Star Chart Colors?
eu: "Izar-karta" koloretara aldatu nahi duzu?

en: Switch Color Scheme
eu: Aldatu kolore-eskema

en: Do Not Switch
eu: Ez aldatu

en: Engage &Tracking
eu: Aktibatu &jarraipena

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
eu: Sartu nahien duzun ikus-eremu angelua

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
eu: Sartu ikus-eremu angelu bat gradutan:

en: Eyepiece View: Choose a field-of-view
eu: Okular bista: Hautatu ikus-eremua

en: Critical File not Found: %1
eu: Ez da fitxategi kritikorik aurkitu: %1

en: The file  %1 could not be found. KStars cannot run properly without this file. KStars searches for this file in following locations:
    
    	%2
    
    It appears that your setup is broken.
eu: Ezin izan da %1 fitxategia aurkitu. KStars ezin da behar bezala exekutatu fitxategi hau gabe. KStars-ek fitxategi hau bilatzen du ondorengo kokalekuetan:
    
    	%2
    
    Zure ezarpena hondatuta dagoela dirudi.

en: Critical File Not Found: %1
eu: Ez da fitxategi kritiko bat aurkitu: %1

en: Reading time zone rules
eu: Ordu-zonen arauak irakurtzen

en: Loading city data
eu: Hirien datuak kargatzen

en: Loading sky objects
eu: Zeruko objektuak kargatzen

en: Loading Image URLs
eu: Irudien URL-ak kargatzen

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
eu: Ezin izan da data/ordua ezarri: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
eu: Ezin izan da kokaleku hau ezarri: %1, %2, %3

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
eu: Irudi-esteka pertsonalizatuen fitxategia ezin izan da ireki.
    Esteka ezin da etorkizuneko sesioentzat grabatu.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
eu: Informazio-esteka pertsonalizatuen fitxategia ezin izan da ireki.
    Esteka ezin da etorkizuneko sesioentzat grabatu.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
eu: zenita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
eu: iparra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
eu: ekialdea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
eu: hegoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
eu: mendebaldea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
eu: ipar-ekialdea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
eu: hego-ekialdea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
eu: hego-mendebaldea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
eu: ipar-mendebaldea

en: Download New Data...
eu: Deskargatu datu berriak...

en: Downloads new data
eu: Datu berriak deskargatzen ditu

en: &Save Sky Image...
eu: &Gorde zeruaren irudia...

en: &Run Script...
eu: &Exekutatu script-a...

en: Set Time to &Now
eu: Ezarri denbora momentu &honetara

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
eu: &Ezarri denbora...

en: Stop &Clock
eu: Gelditu &erlojua

en: &Zenith
eu: &Zenita

en: &North
eu: &Iparra

en: &East
eu: &Ekialdea

en: &South
eu: &Hegoaldea

en: &West
eu: &Mendebaldea

en: &Find Object...
eu: &Aurkitu objektua...

en: Set Coordinates &Manually...
eu: Ezarri koordenatuak &eskuz...

en: &Default Zoom
eu: Zoom &lehenetsia

en: &Zoom to Angular Size...
eu: &Zooma tamaina angularrera...

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
eu: &Lambert-en azimutal baliokidearen area

en: &Azimuthal Equidistant
eu: &Azimutal distantziakidea

en: &Orthographic
eu: &Ortogonala

en: &Equirectangular
eu: &Distantziakidea

en: &Stereographic
eu: &Estereografikoa

en: &Gnomonic
eu: &Gnomonikoa

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
eu: Erakutsi &informazio-koadroak

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
eu: Erakutsi &ordu-koadroak

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
eu: Erakutsi &foku-koadroak

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
eu: Erakutsi &kokaleku-koadroak

en: Show Main Toolbar
eu: Erakutsi tresna-barra nagusia

en: Show View Toolbar
eu: Erakutsi Ikuspegi tresna-barra

en: Show Statusbar
eu: Erakutsi egoera-barra

en: Show Az/Alt Field
eu: Erakutsi Az/Alt eremua

en: Show RA/Dec Field
eu: Erakutsi IZ/Dek eremua

en: C&olor Schemes
eu: K&olore-eskemak

en: &Classic
eu: &Klasikoa

en: &Star Chart
eu: &Izar-karta

en: &Night Vision
eu: &Gau-ikuskera

en: &Moonless Night
eu: &Ilberriko gaua

en: &FOV Symbols
eu: &FOV sinboloak

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
eu: &Geografikoa...

en: Startup Wizard...
eu: Hasierako morroia...

en: Calculator
eu: Kalkulagailua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
eu: Altuera vs. denbora

en: What's up Tonight
eu: Zer berri gaur gauean

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
eu: Zeruko egutegia

en: Script Builder
eu: Script eraikitzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
eu: Banderak

en: Telescope Wizard...
eu: Teleskopio morroia...

en: Device Manager...
eu: Gailuen kudeatzailea...

en: INDI Control Panel...
eu: INDI kontrol-panela...

en: Displays the Tip of the Day
eu: Bistaratu eguneko iradokizuna

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
eu: Erabili simulazioan igarotzen den denboraren abiadura ezartzeko.
    Denbora urratsa 'X' 10 minutu artekoa, denbora 'X' segunduko abiaduran igarotzen da.
    Denbora urratsa 10 minutu baino handigoentzako, markoak 'X' bitarteetan bistaratzen dira.

en: Time step control
eu: Denboraren urratsen kontrola

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
eu: Izarrak

en: Toggle stars
eu: Erakutsi/Ezkutatu izarrak

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
eu: Espazio sakona

en: Toggle deep sky objects
eu: Erakutsi/Ezkutatu espazio-sakoneko objektuak

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
eu: Eguzki-sistema

en: Toggle Solar system objects
eu: Erakutsi/Ezkutatu eguzki-sistemako gorputzak

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
eu: Konstel. marrak

en: Toggle constellation lines
eu: Erakutsi/Ezkutatu konstelazioen marrak

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
eu: Konstel. izenak

en: Toggle constellation names
eu: Erakutsi/Ezkutatu konstelazioen izenak

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
eu: Konstel. mugak

en: Toggle constellation boundaries
eu: Erakutsi/Ezkutatu konstelazioen mugak

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
eu: Esne-bidea

en: Toggle milky way
eu: Erakutsi/Ezkutatu esne-bidea

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
eu: Zorua

en: Toggle opaque ground
eu: Erakutsi/Ezkutatu zorua

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
eu: Banderak

en: Toggle flags
eu: Erakutsi/Ezkutatu banderak

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
eu: Sateliteak

en: Toggle satellites
eu: Erakutsi/Ezkutatu sateliteak

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
eu: Supernoba

en: Toggle supernovae
eu: Erakutsi/Ezkutatu supernova

en: Edit FOV Symbols...
eu: Editatu ikus-eremuko sinboloak...

en:  Welcome to KStars
eu: Ongi etorri KStars-era

en: nothing
eu: ezer ez

en: Initial Position is Below Horizon
eu: Hasierako posizioa zeruertzaren azpian dago

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
eu: Hasierako posizioa zeruertzaren azpian dago.
    Posizio lehenetsira berrezarri nahi al duzu?

en: Reset Position
eu: Berrezarri posizioa

en: Do Not Reset
eu: Ez berrezarri

en: Desktop Planetarium
eu: Mahaigaineko planetarioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
eu: Deskribapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eu: Gehitu

en: Server Port
eu: Zerbitzariaren ataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
eu: Ezarri ordua

en: Month
eu: Hilabetea

en: Constellation Lines
eu: Konstelazioen marrak

en: Constellation Names
eu: Konstelazioen izenak

en: Milky Way
eu: Esne-bidea

[ctx: Northeast]
en: NE
eu: IE

[ctx: Southeast]
en: SE
eu: HE

[ctx: Southwest]
en: SW
eu: HM

[ctx: Northwest]
en: NW
eu: IM

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
eu: Ongi etorri KStars-era. Itxaron kargatzen den bitartean...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mars
eu: Martitz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
eu: Merkurio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
eu: Neptuno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturn
eu: Saturno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
eu: Urano

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Venus
eu: Artizarra

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
eu: Ezin da %1-(r)en irudi formatua prozesatu; PNG dela suposatu da.

en: Script executed.
eu: Script-a exekutatu da.

en: Could not execute script.
eu: Ezin da script-a exekutatu.

en: Using CPU date/time instead.
eu: Honen ordez, PUZ-aren data/ordua erabiltzen.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
eu: Teleskopioa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
eu: Newtonena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), wi
en: Model:
eu: Eredua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
eu: Saltzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
eu: Irekidura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
eu: Unitatea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
eu: Barlow/Shapley lenteen handiagotze biderkatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51)
en: Factor:
eu: Biderkatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
eu: Gorde lentea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
eu: Gorde iragazkia

en: End Session
eu: Amaitu saioa

en: Save and End the current session
eu: Gorde eta amiatu uneko saioa

en: Next Page >
eu: Hurrengo orria >

en: site_
eu: lekua_

en: session_
eu: saioa_

en: Next Target >
eu: Hurrengo Helburua >

en: observation_
eu: behaketa_

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
eu: Exekutatu saioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
eu: Sartu saioaren xehetasunak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
eu: ezarri kokalekua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
eu: Hasi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
eu: Ekipamendua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
eu: Iruzkinak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
eu: Hizkuntza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
eu: Ikusi objektuaren xehetasunak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
eu: Igoera zuzena:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
eu: Biratu teleskopioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
eu: Sartu behaketa xehetasunak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
eu: Behatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
eu: Teleskopioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
eu: Okularra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
eu: Lentea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
eu: arku segundoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (magnitude)
eu: (magnitudea)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
eu: Hurrengoa >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
eu: 1. urratsa: Saioaren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
eu: Erantsi objektu berria zerrendara

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
eu: 2. urratsa: Behaketak

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
eu: Dagoeneko beste Behatzaile bat dago emandako Izen eta Abizenarekin, gainidatzi?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
eu: Zuzendu objektuen koordenatuak atmosferaren efektuengatik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
eu: Atmosferak pasatzen den argia deformatzen du, lente baten antzera. Hau hautatzen bada "errefrakzio atmosferikoa" simulatuko da zeru-mapan. Kontuan izan zuzenketa hau koordenatu sistema horizontala erabiltzen denean bakarrik aplikatzen dela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
eu: Zuzendu errefrakzio atmosferikoagatik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
eu: Zentratutako objektuaren izenaren etiketa erakustea nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
eu: Hautatzen bada, pantailan zentratutako objektuari behin-behinekoz izen-etiketa bat erantsiko zaio. Edozein objekturi etiketa iraunkorrago bat eransteko, erabili eskuin botoia sakatzen agertzen den menua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
eu: Erantsi etiketa zentratutako objektuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
eu: Erantsi behin-behineko etiketa sagua gainetik pasatzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
eu: Hautatu hau grafikoak leuntzeko (motelagoa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
eu: Erabili antialias marrazketa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
eu: Transizio-mugimedua fokua aldatzean?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
eu: Hautatzen bada, fokuaren posizioa aldatzean "transizio" animatu bat gertatuko da posizio berrira. Bestela, pantaila zuzenean posizio berrian agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
eu: Erabili transizio animatua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
eu: Mapa mugitzen ari denean objektu guztiak ez marraztea nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
eu: Mapa mugitzen denean, mapan marrazteko objektu asko badago, zailea da mugimendu leuna lortzea. Hautatu objektu hau behin-behinekoz pantaila mugitzen den bitartean objektu batzuk gordetzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
eu: Ezkutatu objektuak mugitzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
eu: Pausua hau baina handiagoa bada ere ezkutatu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
eu: Hautatzen bada, izar ahulak ezkutatu egingo dira mapa mugitzen denean.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
eu: Hau baina ahultasun gutxiago duten izarrak ez dira marraztuko mapa mugitzen ari den bitartean.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
eu: Ezkutatu eguzki sistemaren gorputzak mugitzean?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
eu: Hautatzen bada, eguzki-sistemako gorputz guztiak ezkutatu egingo dira mapa mugitzean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
eu: Eguzki-sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
eu: Objektuen etiketak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
eu: Hautatzen bada, konstelazioen marrak ezkutatu egingo dira mapa mugimenduan dagoenean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
eu: Konstelazioen marrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
eu: Konstelazioen mugak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
eu: Hautatzen bada, konstelazioen izenak ezkutatu egingo dira mapa mugimenduan dagoenean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
eu: Konstelazioen izenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
eu: Behaketa zerrendaren etiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
eu: Erakutsi ize&na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
eu: Erakutsi ma&gnitudea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
eu: Etiketen dentsitatea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
eu: Erakutsi ize&na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
eu: Erakutsi izen &luzeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
eu: Erakutsi magni&tudea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
eu: Ahultasunaren muga zooma txikiagotzean:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
eu: Ahultasunaren muga zooma handitzean:

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
eu: Ilberri gaua

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
eu: Kolore errealak

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
eu: Gorri solidoa

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
eu: Beltz solidoa

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
eu: Zuri solidoa

en: New Color Scheme
eu: Kolore eskema berria

en: Enter a name for the new color scheme:
eu: Sartu izen bat kolore-eskema berriarentzat:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
eu: Ezin izan da kolore-eskema lokalaren indize-fitxategia ireki.
    Eskema ezin da kendu.

en: Could not delete the file: %1
eu: Ezin da fitxategia ezabatu: %1

en: Error Deleting File
eu: Errorea fitxategia ezabatzean

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
eu: Ezin izan da colors.dat-en %1 izeneko sarrerarik aurkitu.

en: Scheme Not Found
eu: Eskema ez da aurkitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
eu: Uneko kolorearen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
eu: Programak kolore pertsonalizagarri guztien zerrenda. Elementu bakoitzaren ondoan uneko ezarritako kolorea erakusten duen karratu bat dago. Klikatu edozein elementutan kolorea aldatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
eu: Informazio-koadroaren Atz.Plan. modua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
eu: Betegarririk ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
eu: Gardena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
eu: Opakoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
eu: Izarren kolore modua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
eu: Ezarri izarren koloreen modua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
eu: Izarrak mapan marrazteko lau era daude. Lehenespenez, izarrak nukleo zuridun zirkulu batzuk dira eta ertzak izarraren kolore errealarekin koloreztatuta dadude. Izarrak zirkulu solido zuri, gorri edo beltz bezala marraztea hauta dezakezu, zure kolore eskemen beharren arabera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
eu: Izarren koloreen intentsitatea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
eu: Ezarri izarren koloreen intentsitatea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
eu: Kolore errealdun izar modua erabiltzean, aukera honek izarren koloreen saturazio maila ezarriko du. Balio handiagoei intentsitate handiagoko koloreak dagozkie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
eu: Aurrezarri kolore-eskemak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
eu: Aurrezarritako kolore-eskemen zerrenda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
eu: Ezagutzen diren kolore-eskemen zerrenda. Hainbat lehenespenez agertzen dira eta zure eskema propioak defini ditzakezu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
eu: Sortu aurrezarritako kolore-eskema berri bat uneko ezarpenak erabiliz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
eu: Gogoko duzun eskema batera koloreak aldatu ondoren, sakatu botoi hau kolore hauek darabiltzan eskema berri bat sortzeko. Zure eskema aurrezarritakoen zerrendan agertuko da, eta baita lehio nagusiko "Ezarpenak" menuan ere.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
eu: Kendu aurrezarritako kolore-eskema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
eu: Sakatu botoi hau nabarmendutako kolore-eskema kentzeko. Honek zure kolore-eskema pertsonalizatuetan bakarrik funtzionatuko du.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
eu: Konstelazioen marrak erakustea nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
eu: Hautatzen bada, zeru-mapan konstelazioen marrak marraztuko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
eu: &Konstelazio marrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
eu: Zeruko kultura:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
eu: Aukeratu zeruko kultura

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
eu: Hemen, konstelazioak nola adierazten diren aukera dezakezu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
eu: Konstelazioen &mugak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
eu: Nabarmendu konstelazio zentralaren mugak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
eu: Konstelazioen izenak marraztea nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
eu: Hautatzen bada, zeru-mapan konstelazioen izenak marraztuko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
eu: Konstelazioen &izenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
eu: Konstelazioen izenen aukerak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
eu: Erabili latinezko konstelazioen izenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
eu: Hautatu hau zeru-mapan konstelazioen latinezko izenak erabiltzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
eu: L&atina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
eu: Erabili itzulitako konstelazioen izenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
eu: Hautatu hau itzulitako konstelazioen izenak erabiltzeko (eskuragarri badaude)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
eu: Itzulpena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
eu: Erabili IAU laburdurak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
eu: Hautatu hau konstelazioen izenetan IAU-ko (International Astronomical Union) laburdurak erabiltzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
eu: La&burdurak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
eu: Marraztu ekliptikoa?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
eu: Hautatzen bada, zeru-mapan ekliptikoa agertuko da. Ekliptikoa urtean batean zehar eguzkiak jarraitzen duen bidea adierazten duen zeruko zirkulu handi bat da. Eguzki-sistemako beste gorputz guztiek ere gutxi gorabehera ekliptikoa jarraitzen dute.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
eu: Esne-bidearen ingurunea betetzerik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
eu: Hautatzen bada, Esne-bidearen ingurunea beteta agertuko da. Bestela, ingurunearen ertzak bakarrik marraztuko dira.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
eu: Zeruertza marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
eu: Hautatzen bada, mapan zeruertz lokala adierazten duen marra bat marraztuko da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
eu: Zeru&ertza (marra)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
eu: Esne-bidearen ingurunea marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
eu: Hautatzen bada, zeru-mapan Esne-bidea adierazten duen ingurunea marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
eu: Marraztu banderak?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
eu: Hautatzen bada, banderak marraztuko dira zeruko mapan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
eu: Hautatzen bada, Igoera zuzenean bi orduro eta Deklinazioan 20 graduro marra sare bat marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
eu: Zoru opakoa marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
eu: Hautatzen bada, zeruertzaren azpiko area beteko da, zorua simulatuz. Kontuan izan zorua ez dela marrazten koordenatu-sistema ekuatoriala erabiltzean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
eu: &Zoru opakoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
eu: Zeruko ekuatorea marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
eu: Hautatzen bada, zeru-mapan zeruko ekuatorea marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
eu: Zeruko e&kuatorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
eu: Erakutsi sateliteak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVisibleSatellites)
en: Show only visible satellites
eu: Erakutsi soilik satelite ikusgarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
eu: Erakutsi etiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
eu: Marraztu sateliteak izarrak bailiran

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
eu: Bilatu sateliteak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UpdateTLEButton)
en: Update TLEs
eu: Eguneratu TLE-ak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
eu: Erakutsi eguzki-sistemaren objektuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
eu: Eguzkia, ilargia eta planetak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
eu: Saturno marrazterik  nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
eu: Markatua badag, Saturno mapan marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
eu: Gorputz handiak irudi bezala marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
eu: Hautatzen bada, planetak, eguzkia eta ilargia bitmap irudi bezala agertuko dira mapan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
eu: Erabili irudiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
eu: Martitz marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
eu: Markatua badago, Martitz mapan marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
eu: Eguzki-sistemako gorputz handiei izen-etiketak eransterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
eu: Hautatzen bada, planetak, eguzkia eta ilargiari izen etiketak erantsiko zaizkie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
eu: Erabili izen-etiketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
eu: Hautatu gorputz handi guztiak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
eu: Sakatu hau planeta guztiak, eguzkia eta ilargia hautatzeko, mapan marraz daitezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
eu: Hautatu denak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
eu: Deshautatu gorputz handi guztiak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
eu: Sakatu hau planeta guztiak, eguzkia eta ilargia deshautatzeko, mapan marraz ez daitezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
eu: Ez ezer hautatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
eu: Artizarra marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
eu: Markatua badago, Artizarra mapan marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
eu: Eguzkia marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
eu: Hautatzen bada, mapan eguzkia marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: The sun
eu: Eguzkia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
eu: Jupiter marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
eu: Markatua badago, Jupiter mapan marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
eu: Ilargia marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
eu: Hautatzen bada, mapan ilargia marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: The moon
eu: Ilargia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
eu: Merkurio marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
eu: Markatua badago, Merkurio mapan marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
eu: Neptuno marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
eu: Markatua badago, Neptuno mapan marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
eu: Urano marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
eu: Markatua badago, Urano mapan marraztuko da.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
eu: Planeta txikiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
eu: Asteroideak marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
eu: Hautatzen bada, mapan asteorideak marraztuko dira.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
eu: Kometak marrazterik nahi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
eu: Hautatzen bada, mapan kometak marraztuko dira.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
eu: Erakutsi eguzkitik gertu dauden kometen izenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
eu: Hautatzen bada, eguzkitik gertu dauden kometek izen etiketak izango dituzte erantsita. Kometek, orbitan zehar, beren distira aldatzen dute, eta beraz ahultasun-magnitude bat ez da eraginkorra kasu honetan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
eu: Ezarri asteroideak marrazteko magnitude ahulena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
eu: Kometen izenen distantzia maximoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
eu: Ezarri ezazu kometek izen etiketa eduki dezaten eguzkitik izan behar duten distantzia maximoa, Unitate Astronomikoetan (UA). 1 UA lurra eta eguzkiaren arteko distantzia da, gutxi gorabehera 150 milioi km

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: AU
eu: UA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
eu: Erantsi izenen etiketak asteroideei?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
eu: Hautatzen bada, asteroideei izenen etiketak erantsiko zaizkie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
eu: Erakutsi izenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
eu: Aztarna orbitalak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
eu: Auto-aztarna jarraitutako gorputzetan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
eu: Hautatzen bada, eguzki-sistemako gorputz guztiek behin-behineko aztarna bat izango dute, pantailan zentratzen direnean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
eu: Beti erakutsi aztarna eguzki-sistemako gorputz bati jarraitzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
eu: Iraungitu aztarnak atzeko planoko kolorera?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
eu: Hautatzen bada, planetaren aztarnaren kolorea zeruaren atzeko planoko kolorearekin nahastuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
eu: Iraungi aztarnak atzeko planoko kolorera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
eu: Garbitu aztarna orbital guztiak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
eu: Sakatu hau eguzki-sistemako gorputzei, eskuin botoiaren menuarekin zuk erantsitako aztarna orbital guztiak kentzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
eu: Kendu aztarna guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
eu: Lurreko sateliteen aztarnak

en: Could not upload file
eu: Ezin izan da fitxategia kargatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
eu: Harrapatu berriz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
eu: Ezabatu argazkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
eu: Gorde fitxategira...

en: Open Cluster
eu: Kumulu irekia

en: Globular Cluster
eu: Kumulu globularra

en: Gaseous Nebula
eu: Izar-laino gaseosoa

en: Planetary Nebula
eu: Izar-laino planetarioa

en: Supernova Remnant
eu: Supernobaren geldikina

en: Galaxy
eu: Galaxia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
eu: Data:

en: Go to next Wizard page
eu: Joan morroiaren hurrengo orrialdera

en: Go to previous Wizard page
eu: Joan morroiaren aurreko orrialdera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
eu: Izenburua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
eu: Izenburu-ordea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
eu: Xehetasunen taulak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, generalCheckBox)
en: Add general details table
eu: Erantsi xehetasun orokorren taula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, posCheckBox)
en: Add position details table
eu: Erantsi kokapen xehetsunen taula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rstCheckBox)
en: Add Rise/Set/Transit details table
eu: Erantsi Irteera/Sarrera/Igarotzea xehetasunen taula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, astComCheckBox)
en: Add Asteroid/Comet details table
eu: Erantsi asteroide/kometa xehetasunen taula

en: Loading asteroids
eu: Asteroideak kargatzen

en:  (Asteroid)
eu: (Asteroidea)

en: Asteroid Update
eu: Asteroideen eguneratzea

en: Downloading asteroids updates...
eu: Asteroideen eguneratzeak jaisten...

en: Error downloading asteroids data: %1
eu: Errorea asteroideen datuak jaistean: %1

en: Loading comets
eu: Kometak kargatzen

en: Comets Update
eu: Kometak eguneratu

en: Constellation Boundaries
eu: Konstelazioen mugak

en: Loading Constellation Boundaries
eu: Konstelazioen mugak kargatzen

en: Star HD%1 not found.
eu: Ez da %1 izeneko izarrik aurkitu.

en: Loading constellation names
eu: Konstelazioen izenak kargatzen

en: No icon
eu: Ikoronik ez

en: Creating horizon
eu: Zeruertza sortzen

en: Loading %1
eu: %1 kargatzen

note: i18n("Loading Milky Way")); Magellanic clouds loadContours("lmc.dat", i18n("Loading Large Magellanic Clouds")); loadContours("smc.dat", i18n("Loading Small Magellanic Clouds")); summary();
en: Loading Milky Way
eu: Esne-bidea kargatzen

en: Loading Large Magellanic Clouds
eu: Magallanes-en laino handiak kargatzen

en: Loading Small Magellanic Clouds
eu: Magallanes-en laino txikiak kargatzen

en: Magnitude :: %1
eu: Magnitudea :: %1

en: Type :: %1
eu: Mota :: %1

en: Date :: %1
eu: Data :: %1

en: Loading satellites
eu: Sateliteak kargatzen

en: Update TLEs...
eu: Eguneratu TLS-ak...

en: Update %1 satellites
eu: Eguneratu %1 satelite

en: Loading solar system
eu: Eguzki-sistema kargatzen

en: Loading stars
eu: Izarrak kargatzen

en: Please wait while re-indexing stars...
eu: Itxaron izarrak berriz indexatu bitartean...

en: Requested Position Below Horizon
eu: Eskatutako posizioa zeruertzaren azpian

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
eu: Eskatutako posizioa zeruertzaren azpian dago.
    Jarraitu nahi duzu dena den?

en: Go Anyway
eu: Joan dena den

en: Keep Position
eu: Mantendu posizioa

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
eu: 'Astrophysical Research Consortium'-ek eskainitako Sloan Digital Sky Survey irudia [librea erabilera ez-komertzialentzako].

en: Angular distance: %1
eu: Distanzia angularra: %1

en: No object selected.
eu: Ez da objekturik hautatu.

en: Object Details
eu: Objektuaren xehetasunak

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
eu: Ganimedes

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
eu: Kalisto

en: Earth Shadow
eu: Lurraren itzala

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
eu: Ilbetea

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
eu: Ilberria

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
eu: Ilgora

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
eu: Ilbehera

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
eu: Ilargierdi gorakorra

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
eu: Konkordun gorakorra

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
eu: Konkordun beherakorra

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
eu: Ilargierdi beherakorra

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Star
eu: Izarra

en: Catalog Star
eu: Katalogo izarra

en: Planet
eu: Planeta

en: Comet
eu: Kometa

en: Asteroid
eu: Asteroidea

en: Constellation
eu: Konstelazioa

en: Satellite
eu: Satelitea

en: Radio Source
eu: Irrati sorburua

en: Unknown Type
eu: Mota ezezaguna

en: Show HST Image
eu: Erakutsi HST irudia

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
eu: %1: Hubble espazio-teleskopioa, STScI-k NASA-rentzat maneiatua [domeinu publikoa]

en: Show Spitzer Image
eu: Erakutsi Spitzer irudia

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
eu: %1: Spitzer espazioko teleskopioa, NASA/JPL-Caltech-i esker [domeinu publikoa]

en: Show SEDS Image
eu: Erakutsi SEDS irudia

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
eu: %1: SEDS, http://www.seds.org [dohan erabilera ez komertzialerako]

en: Show KPNO AOP Image
eu: Erakutsi KPNO AOP irudia

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
eu: %1: Advanced Observing Program. Kitt Peak National Observatory [dohan erabilera ez komertzialerako, erreprodukzio fisikorik ez]

en: Show NOAO Image
eu: Erakutsi NOAO irudia

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
eu: %1: National Optical Astronomy Observatories eta AURA [dohan erabilera ez komertzialerako]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
eu: %1: Very Large Telescope, Europako hegoaldeko behatokiak maneiatua [dohan erabilera ez komertzialerako, erreprodukzio fisikorik ez]

en: Show
eu: Erakutsi

en: unnamed object
eu: objektu izengabea

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
eu: lat et LST parametroak KSPlanetBase objektutan bakarrik erabili beharko litezke.

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
eu: Errorea TimeZoneRule-ren prozesaketa, arau hutsa ezartzen.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
eu: 		<p>KStars-en eskuliburuak AstroInfo proiektua du barnean,
    				astronomiari buruzko artikulu informatiboak.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
eu: 		 <p>Ordua/datari buruz, zure kokaleku geografikoari buruz eta uenko zeruko
    			posizio zentralari (fokuari) buruzkoinformazioa erakusten duten hiru "Informazio-koadroa"
    			daude pantailan. Koadro hauek saguarekin arrastatu eta klik-bikoitzaren
    			bidez "ezkutatu" ditzakezu informazio gutxiago edo gehiago erakusteko.
    			Ezkutatzeko ere menuko Ezarpenak->Informazio-koadroak aukera erabil dezakezu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
eu: 		<p>KStars-ek pantaila osoko modu bat du; modu honetara aldatzeko erabili
    			"pantaila osoa" tresna-barrako botoia, edo sakatu Ctrl+Shift+F.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
eu: 		<p>N,S,E,W teklek pantaila zeruertzeko ipar
    			hego, ekialde eta mendebaldera begira jarriko dute. Z teklak pantaila
    			zenitera begira jarriko du.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
eu: 		<p>0-9 teklek pantaila eguzki-sistemako gorputz handietako batean zentratuko dute
    			.  0-k eguzkian zentratuko du, 3-k ilargia zentratuko du; eta besteak zortziak zortzi planetak dira
    			, eguzkiarekiko duten distantziaren arabera ordenatuak.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
eu: 		<p>Klik egin eta arrastatu saguarekin zeru-mapa posizio berri batera
    			eramateko.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
eu: 		<p>Klik bikoitza egin saguarekin pantaila saguaren
    			kurtsorean zentratzeko. Objektu batean klik bikoitza egiten baduzu, KStars-ek
    			automatikoki jarraitu egingo dio.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
eu: 		<p>Egoera-barrak saguaren uneko  zeru-koordenatuak  bistaratzen ditu.
    			koordenatu sistema ekuatorial eta horizontalean.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
eu: 		<p>Pantailan zooma handitu edo txikiagotzeko saguaren gurpila erabiliz edo erdiko botoia sakatuta dagoela sagua arrastatuz egin daiteke.
    			+/- teklak edo Ikuspegi menuko eta tresna-barrako "Zooma handiagotu" eta "Zooma txikiagotu" elementuak ere 			erabil ditzakezu. Zoom maila eskuz ezarri daiteke Ikuspegi menuko "Zooma tamaina  angularrera" erabiliz
    			(Shift+Ctrl+Z), eta grafikoki ezartzeko Ctrl botoia sakatuta mantendu
    			 saguarekin errektangelu bat marrazten duzun bitartean.
    			Errektangelu honek lehio berriaren barrutia adieraziko du.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
eu: 		<p>Koordenatu sistema ekuatorial eta horizontalaren artean aldatzeko
    			erabili "Ikusi->koordenatuak" menu-elementua, edo sakatu espazio-barra.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
eu: 		<p>Data eta ordua ezartzeko, sakatu Ctrl+S, erabili "Denbora->Ezarri denbora" menu-elementua,
    			edo sakatu "denbora" tresna-barrako botoia. Kontuan izan KStars-eko datak oso handiak izan
    			daitezkeela; -50,000 eta -50,000 artekoak.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
eu: 		<p>Ctrl+E edo "Denbora->Ezarri denbora momentu honetara" menu-elementuak simulazioaren
    			erlojua zure CPU-aren erlojuarekin sinkronizatzen du.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
eu: 		<p>Tresna-barrako biratze-botoiak denbora-pausoa KStars-ek darabilen
    			 erlojua doitzeko aukera ematen dizu; "1.0 seh" balioak, "denbora erreala" esan nahi du.
    			Kontuan izan balio negatiboak denbora atzera mugitzen dutela.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
eu: 		<p>Simulazioaren erlojua aurrera eta atzera denbora pauso bat mugitzeko
    			sakatu "&gt;" edo "&lt;" teklak.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
eu: 		<p>Zure saguarekin mapan klikatzen duzuenan zeruan saguaren kurtsoretik
    			gertuen objektua egoera-barran agertuko da.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
eu: 		<p>Saguaren kurtsoaren momentu batez geldirik uzten baduzu, gertuen dagoen
    			objektua behin-behinekoz agertzen den izen batekin identifikatuko da.
    			Sagua mugitzean izena desagertu egingo da.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
eu: 		<p>Saguarekin eskuin-klik egitean objektu bati buruzko aukera xeheak dituen			laster-menu bat agertuko da, adibidez, Internet-en dauden irudi eta informazioen estekak.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
eu: 		<p>Kolore berezidun espazio-sakoneko objektuek (lehenetsia gorria da)
    			laster-menuetan URL esteka gehigarriak dituzte.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
eu: 		<p>Lehenespenez, KStars-eko izarrak kolore errelistekin bistaratzen dira..
    			Izar baten kolorea bere tenperaturaren araberako da, izar hotzagoak gorriak dira
    			eta izar beroagoak berriz, urdinak.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
eu: 		<p>Zeruko edozein objekturi izen etiketa bat atxiki diezaiokezu. Aldatu 
    			 etiketa laster-menuan, edo objektuan klikatuz eta orduan
    			"L" sakatuz
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
eu: 		<p>KStars Astrokalkulagailuak (Ctrl+C) KStars-ek barnean darabiltzan hainbat
    			kalkulagailu erabiltzeko aukera ematen dizu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
eu: 		<p>AAVSO argitasun kurba sortzaile trensak  (Ctrl+V) American Association of Variable
    			Star Observers-en zerbitzari batera konektatu, eta argitasun-kurba bat marrazten
    			du egunero jarraitzen dituzten 6000 izar baino gehiagoetako edozeinentzat.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
eu: 		<p>Altuera vs. Denbora tresnak (Ctrl+A) altuera kurba marraztuko ditu
    			hautatutko edozein elementu talderentzat. Tresna hau bikaina da
    			behaketa sesioak antolatzeko.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
eu: 		<p>"Eguzki-sistemaren ikustailea" tresnak (Ctrl+Y) eguzki-sistemaren
    			ikuspegi orokor bat ematen du, uneko datako simulazioan planeta handiek
    			dituzten posizioak erakutsiz.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
eu: 		<p>"Jupiterren ilargiak" tresnak (Ctrl+J) Jupiterren lau ilargi handienen (Io,
    			Europa, Ganimedes eta Calisto) posizio erlatiboak erakusten ditu, lurreko
    			ikuspuntuaren arabera, eta denboraren funtzioan.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
eu: 		<p>Zeruaren irudia fitxategi batera esporta dezakezu Fitxategia menuko
    			"Gorde zeruko irudia" elementua erabiliz, edo Ctrl+I sakatuz. Gainera,
    			KStars komando marratik exekuta dezakezu "--dump" argumentuarekin
    			zeruaren irudia programa ireki gabe diskara gordetzeko. Hau oso erabilgarria
    			da zure KDE mahaigainerako atzeko planoa dinamikoki sortzeko.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
eu: 		<p>Edozein objekturi zure irudi/informazioen URL pertsonalizatuak
    			gehitzeko, hautatu objektuaren laster-menuko "Gehitu esteka..." aukera.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
eu: 		<p>Bistaratzeari buruzko hamaika aukera doitzeko, klikatu tresna-barrako 			"konfiguratu" botoia, edo hautatu menuko "Ezarpenak->Konfiguratu 			KStars..." elementua.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
eu: 		<p>Pantailako "Informazio-koadroak" ezkutatu edo bistaratzeko, erabili
    			"Ezarpenak->Informazio-koadroak" menua.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
eu: 		<p>Tresna-barrak ezkutatu edo bistaratzeko erabili "Ezarpenak->Tresna-barrak" manua.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
eu: 		<p>Aurre-definitutako kolore-eskemen artean erraz aldatzeko, erabili
    			"Ezarpenak->Kolore-eskemak" menua.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
eu: 		<p>Zure kolore-eskema pertsonalizatuak sortu ditzakezu. Doitu
    			koloreak Konfigurazioa lehioko "Koloreak" fitxan eta sakatu "Gorde
    			uneko koloreak" botoia. Zure kolore-eskema etorkizuneko sesio
    			guztietan zerrendan agertuko da.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
eu: 		<p>KStars-en Konfigurazioa lehioak KStars-en portamoldea doitzeko aukera ematen dizu.
    			Errefrakzio atmosferikoa zuzendu nahi duzun, eta animatutako posizioak nahi dituzun zehaz
    			dezakezu. Pantaila mugitzen denean zein elementu ezkutatu behar diren ere zehaz dezakezu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
eu: 		<p>Eguzkiak eta planeta guztiak itxuraz jarraitzen duten marrari Ekliptikoa deritzo..
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
eu: 		<p>KStars-en objektuen posizioetan prezesioa, nunazioa, aberrazioa, errefrakzio atmosferikoa, eta argiaren desplazamenduaren atzerapena (planetentzat) hartzen ditu kontuan.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
eu: 		<p>Leo, Virgo, eta Coma Berenices-en artean dauden galaxia talde handiari Virgoren galaxia kumulua deritzo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
eu: 		<p>Zeruko hego-polotik gertu dagoen kumulu eta nebulosa talde handia Magallanesen laino handian
    			dauden objektuak dira. Hau esne-bidearen inguruan orbitan dagoen galaxia nano bat da.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
eu: 		<p>Messier katalogoa izarrak ez diren 110 objektu distiratsuenen zerrenda bat da.
    			Orion nebulosa (M 42), Andromeda galaxia (M 31) eta Pleiades (M 45) 			zerrenda honetan agertzen dira.		</p>

en: Local Sidereal Time
eu: Tokiko denbora siderala

en: Local Time
eu: Ordu lokala

en: &Print...
eu: &Inprimatu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
eu: Marraztutako objektuaren izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
eu: Bi era daude eremu hau erabiltzeko:  
    
    1. Objektu ezagun baten izena idatzi eta sakatu "Marraztu" botoia (edo sakatu Enter). Objektuaren denboraren araberako altueraren kurba marraztuko da koordenatuen gainean.
    
    2. Idatzi objektu pertsonalizatu baten izena. Objektuaren IZ eta Dek. ere zehaztu behar izango dituzu, eta sakatu "Marraztu" botoia kurba marrazkira gehitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
eu: Aurkitu objektua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
eu: Marraztu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
eu: Garbitu eremuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Equinox:
eu: Ekinozioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
eu: Ordu lokala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton)
en:     Compute
eu:     Kalkulatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altitudeLabel)
en: Altitude:
eu: Altitudea:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
eu: Data eta kokalekua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
eu: Hautatu hiria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
eu: Eguneratu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
eu: Doigarri diren aukeren zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
eu: Balioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
eu: Erakutsi aukeren zuhaitz-ikuspegia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
eu: Sakatu botoi hau gaiaren arabera sailkatuta dauden zuhaitz-zerrendatik ikuspegi aukera bat hautatzeko. Aukera bakoitzaren deskribapen labur bat ere ageri da eta baita aukeraren balioaren datu mota ere (katea, zki. osoa, higikorra, boolearra),

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
eu: hautatutako aukeraren balioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
eu: Aukera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
eu: Fitxategiaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
eu: Irudiaren zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
eu: Irudiaren altuera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
eu: Hautatu zerrendako objektu bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
eu: "Aurkitu Objektua" elkarrizketa-koadroa irekitzen du. Bertan ezagunak diren objektuen zerrendatik objektu bat aukera ahal izango duzu. Objektu bat hautatu denean, bere izena "Norab." koadroan agertuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
eu: Norab.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
eu: Helburu objektua edo norabidea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
eu: Hautatu zentratzeko norabidea edo objektua. Konbinazio-koadroak norabide ezagunen zerrenda bat erakutsiko du (iparorratzaren puntuak eta zenita barne). Objektu ezagun baten izena ere sar dezakezu hemen, edo ezagunak diren objektuen zerrendatik objektu bat hauta dezakezu "Objektua" botoia sakatuz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
eu: Erakutsi inprimatzeko elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
eu: Erabili izar-kartaren koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
eu: Kolorearen izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
eu: Kolorearen balioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
eu: Estatuaren izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
eu: Hiriaren izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
eu: Probintziaren izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
eu: Ireki "Ezarri kokalekua" tresna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
eu: Sakatu botoi hau "Ezarri kokalekua" elkarrizketa-koadroa irekitzeko. Honek gure munduko 2500 hiriko zerrendatik kokaleku bat hautatzeko aukera emango dizu. Kokalekua hautatu eta gero, hiria, probintzia eta estatua eremuak beteko dira.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
eu: Jarraipena bai/ez

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: If checked, the sky will remain focused on its current position or object as time passes.  This is called "Tracking".  Note that tracking is automatically engaged whenever an object is centered at the focus point.  So, if you use "lookToward" with an object name, you do not need to engage tracking.  
    
    If unchecked, then Tracking will be forced off, even if an object has been centered.  As time passes, the sky will then appear to drift by (due to the rotation of the Earth).
eu: Hautatzen bada, zeruak uneko posizio edo objektuan zentratuta jarraituko du denboran zehar. Honi "Jarraipena" deitzen diogu. Kontuan izan jarraipena automatikoki abiazten dela objektu bat foku puntuan zentratzen denan. Beraz, "lookToward" erabiltzen baduzu objektuaren izen bezala, ez duzu jarraipena aktibatzeko beharrik izango.
    
    Deshautatzen bada, orduan Jarraipena ez da martxan jarriko, objektu bat zentratzen pasatzen bada ere. Denboran zehar zerua mugitzen joango da polikiro, lurraren mugimendua de la eta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
eu: <font color="#00007f">Seg:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
eu: Pausatze-atzerapena segundutan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
eu: Sartu gelditzen diren aginduak exekutatu aurretik script-a pausatu behar deneko denbora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
eu: Tekla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
eu: Itxaron tekla hau sakatu arte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
eu: Script-aren exekuazioa pausatu egingo da erabiltzaileak hemen zehaztutako tekla sakatzen duen arte.
    
    Tekla sinpleak bakarrik erabil daitezke; ezin duzu Ctrl eta Shift bezalako aldatzailerik erabili. Idatzi "space" espazio-barra zehazteko, bestela, tekla bera erabili ezazu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
eu: Zoom maila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
eu: Zoom maila berria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
eu: Ezarri bistaratzeko zoomaren maila. Balio hau "Zooma handiagotu" eta "Zoom txikiagotu" erabiliz alda dezakezu.
    
    Zoom mailak arkuaren radian bat betetzeko pixel kopurua zehazten du. Balio egokiek 300 eta 10,000,000 artean egon beharko lirateke.

en: <QT><H2>KStars Astrocalculator</H2><P>The KStars Astrocalculator contains several <B>modules</b> which perform a variety of astronomy-related calculations.  The modules are organized into several categories: <UL><LI><B>Time calculators: </B>Convert between time systems, and predict the timing of celestial events</LI><LI><B>Coordinate converters: </B>Convert between various coordinate systems</LI><LI><B>Solar system: </B>Predict the position of any planet, from a given location on Earth at a given time</LI></UL></QT>
eu: <QT><H2>KStars-en astro-kalkulagailua</H2><P>KStars-en astro-kalkulagailuak hainbat <B>modulo</B> ditu astronomiarekin zerikusiak duten hainbat kalkulu lantzeko. Kalkuluak hainbat kategorietan banatzen dira:<UL><LI><B>Orduaren kalkulagailuak:</B> ordu-sistemen artean bihurketak lantzen ditu, eta zeruko gertaeren ordutegiak iragartzen ditu.</LI> <LI><B>Koordenatuen bihurtzialeak:</B> hainbat koordenatu-sistemen artean bihurketak lantzen ditu.</LI> <LI><B>Eguzki-sistema:</B> Lurreko leku bat eta ordu bat emanda, edozein planeten posizioa iragartzen du.</LI></UL></QT>

en: <QT>Section which includes algorithms for computing time ephemeris<UL><LI><B>Julian Day:</B> Julian Day/Calendar conversion</LI><LI><B>Sidereal Time:</B> Sidereal/Universal time conversion</LI><LI><B>Almanac:</B> Rise/Set/Transit timing and position data for the Sun and Moon</LI><LI><B>Equinoxes & Solstices:</B> Equinoxes, Solstices and duration of the seasons</LI></UL></QT>
eu: <QT>Urteurrenak kalkulatzeko algoritmoak dituen atala. <UL><LI><B>Egun juliotarra:</B> Egun juliotarra/Egutegien bihurketak</LI> <LI><B>Ordutegi siderala:</B> ordutegi siderala/unibertsala bihurketak</LI> <LI><B>Egunaren iraupena:</B> eguzki-irteera, eguzki-sarrera eta eguerdiaren orduak eta gertaera hauen posizioak</LI> <LI><B>Ekinozioak eta solstizioak:</B> ekinozioak, solstizioak eta urtaroen iraupena</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms for the conversion of different astronomical systems of coordinates<UL><LI><B>Galactic:</B> Galactic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Apparent:</B> Computation of current equatorial coordinates from a given epoch</LI><LI><B>Ecliptic:</B> Ecliptic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Horizontal:</B> Computation of azimuth and elevation for a given source, time, and location on the Earth</LI><LI><B>Angular Distance:</B> Computation of angular distance between two objects whose positions are given in equatorial coordinates</LI><LI><B>Geodetic Coords:</B> Geodetic/XYZ coordinate conversion</LI><LI><B>LSR Velocity:</B> Computation of the heliocentric, geocentric and topocentric radial velocity of a source from its LSR velocity</LI></UL></QT>
eu: <QT>Koordenatu sistema ezberdinen arteko bihurketak eigteko algoritmoak dituen atala<UL><LI><B>Galaktikoa:</B> koordenatu galaktiko/ekuatorialen arteko bihurketak</LI><LI><B>Itxurazkoa:</B> emandako aro batetik uneko koordenatu ekuatorialen kalkulua</LI><LI><B>Ekliptikoa:</B> koordenatu ekliptiko/ekuatorialen arteko bihurketak</LI><LI><B>Horizontala:</B> emandako iturburu, denbora eta lurreko kokaleku batentzat azimut eta altueraren kalkulua</LI><LI><B>Distantzia angularra:</B> ekuatorial koordenatuetan emandako bi objektuen posizioen arteko distantzia angularraren kalkulua</LI><LI><B>Koordenatu geodesiarrak:</B> geodesiar/XYZ koordenatuen bihurketa.</LI><LI><B>LRS abiadura:</B> iturburu baten LSR abiaduratik, bere abiadura erradial heliozentriko, geozentriko eta topozentrikoaren kalkulua</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms regarding information on solar system bodies coordinates and times<UL><LI><B>Planets Coords:</B> Coordinates for the planets, moon and sun at a given time and from a given position on Earth </LI></UL></QT>
eu: <QT>Eguzki-sistemako gorputzen koordenatu eta denborei buruzko algoritmoak dituen atala<UL><LI><B>Planeten koordenatuak:</B> planetek, ilargiak eta eguzkiak denbora eta Lurreko posizio jakin batetik dituzten koordenatuak </LI></UL></QT>

en: Calculator modules
eu: Kalkulagailuaren moduloak

en: Time Calculators
eu: Denboraren kalkuluak

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
eu: Egun juliotarra

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
eu: Denbora siderala

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
eu: Almanaka

en: Equinoxes & Solstices
eu: Ekinozioak eta solstizioak

en: Coordinate Converters
eu: Koordenatuen bihurtzaileak

en: Equatorial/Galactic
eu: Ekuatoriala/Galaktikoa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
eu: Itxurazko koordenatuak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Horizontal Coordinates
eu: Koordenatu horizontalak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
eu: Koordenatu ekliptikoak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
eu: Distantzia angularra

en: Geodetic Coordinates
eu: Koordenatu geodetikoak

en: LSR Velocity
eu: LSR abiadura

en: Planets Coordinates
eu: Planeten koordenatuak

en: Conjunctions
eu: Konjuntzioak

en: Eclipses
eu: Eklipseak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
eu: Tokiko ordua

en: Universal time
eu: Ordu unibertsala

en: Julian date
eu: Data juliotarra

en: Conjunction/Opposition
eu: Lerrokatzea/Kontrajartzea

en: Date & Time (UT)
eu: Data eta ordua (UT)

en: Object 1
eu: 1 objektua

en: Object 2
eu: 2 objektua

en: Separation
eu: Banaketa

en: Maximum separation entered is not a valid angle. Use the What's this help feature for information on how to enter a valid angle
eu: Sartutako gehienezko bereizketa ez da baliozko angelu bat. Erabili 'Zer da hau?' laguntza balizko angelu bat nola sartzen den ikasteko

en: Please select an object to check conjunctions with, by clicking on the 'Find Object' button.
eu: Hautatu objektu bat berarekin konjunzioak egiaztatzeko, 'Bilatu objektua' botoian klik eginez.

en: Please select two different objects to check conjunctions with.
eu: Hautatu bi objektu desberdin konjunzioak egiaztatzeko.

en: Compute conjunction...
eu: Kalkulatu lerrokatzea

en: Compute conjunction between %1 and %2
eu: Kalkulatu %1 eta %2-(r)en arteko lerrokatzea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
eu: Lerrokatzea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
eu: Kontrajartzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
eu: Greenwich, Erresuma Batua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
eu: Amaiera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
eu: eta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
eu: Hasiera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show conjunctions/oppositions for:
eu: Erakutsi lerrokatzeak/kontrajartzeak honentzako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
eu: Objektuen artean:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
eu: Gehienez baimendutako bereizketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
eu: Kalkulatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
eu: Lerrokatzeak / Kontrajartzeak

en: Show Details
eu: Erakutsi zehaztasunak

en: Full
eu: Osoa

en: CSV Files (*.csv)
eu: CSV fitxategiak (*.csv)

en: Could not export.
eu: Ezin izan da esportatu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
eu: Emaitzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
eu: Udaberriko ekinozioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
eu: Udarako solstizioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
eu: Udazkeneko ekinozioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
eu: Neguko solstizioa:

en: Dobsonian View
eu: Dobson-en ikuspegia

en: Image files (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)
eu: Irudi fitxategiak (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)

[ctx: Export image]
en: Export
eu: Esportatu

en: Invert view
eu: Alderantzikatu irudia

en: Flip view
eu: Irauli ikuspegia

en: Fetch DSS image
eu: Ekarri DSS irudia

en: Flipped
eu: Iraulita

en: Dobsonian
eu: Dobson-ena

en: Preset:
eu: Aurrezarpena:

en: Failed to download DSS/SDSS image.
eu: DSS/SDSS irudiak jaistea huts egin du.

[ctx: Right Ascension]
en: RA
eu: IZ

[ctx: Declination]
en: Dec
eu: Dek

en: Epoch
eu: Aroa

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Label
eu: Etiketa

en: Invalid coordinates.
eu: Koordenatu baliogabeak.

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
eu: %1 teleskopioa lineaz kanpo dago. Konektatu eta saiatu berriro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
eu: Etiketaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Region
eu: Eskualdea

en: Region is valid
eu: Eskualdea baliogabea da

en: Region %1
eu: %1 eskualdea

en: Invalid angle value: %1
eu: Angelu balio baliogabea: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
eu: Eskualdeak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
eu: Gehitu eskualdea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
eu: Kendu eskualdea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
eu: Gorde eskualdeak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
eu: Puntuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
eu: Gehitu puntua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
eu: Kendu puntuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
eu: Garbitu puntu guztiak

en: offset from Jupiter (arcmin)
eu: Jupiterretik dagoen distantzia (arcmin)

en: time since now (days)
eu: denbora momentu honetatik kontatuta (egunak)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
eu: Modu interaktiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
eu: Data eta ordua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
eu: Koordenatu ekuatorialak (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
eu: Hautatu objektua...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
eu: Aurreneko posizioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
eu: Bigarren posizioa

en: Could not open file %1.
eu: Ezin izan da %1 fitxategia ireki.

en: Invalid file: %1
eu: Fitxategi baliogabea: %1

en: Invalid file
eu: Fitxategi baliogabea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
eu: Distanzia angularra:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
eu: Batch modua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
eu: Hautatu eremuak sarrerako fitxategian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
eu: Hasierako igoera zuzena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
eu: Hasierako deklinazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra1CheckBatch)
en: Final right ascension:
eu: Amaierako igoera zuzena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
eu: Amaierako deklinazioa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
eu: Irteerako fitxategian emaitzaz gainerako eremuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
eu: Parametro &guztiak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
eu: Fitxategiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
eu: Sarrerako fitxategia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
eu: Irteerako fitxategia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
eu: Katalogoaren koordenatuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
eu: Helburu ordua eta data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
eu: Berrezarri Orain-era

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UTCheckBatch)
en: UT:
eu: OU:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
eu: Itxurazko koordenatuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec)
en: +00d 00' 00.0"
eu: +00e 00' 00.0"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA)
en: 00h 00m 00.0s
eu: 00o 00m 00.0s

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
eu: Erakutsi irteerako fitxategian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
eu: Parametro guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
eu: Sarrerako fitxategiko parametroak bakarrik

en: Does not rise
eu: Ez da irtetzen

en: Does not set
eu: Ez da sartzen

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
eu: %1-(r)en almanaka

en: computed by KStars
eu: KStars-ek kalkulatua

en: Results of Almanac calculation
eu: Almanaken kalkuluen emaitzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
eu: Eguerdiko altuera:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
eu: Sarrera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
eu: Egunaren iraupena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
eu: Eguzki-irteeraren azimuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
eu: Irteera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
eu: Eguerdia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
eu: Eguzki-sarreraren azimuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
eu: Igarotze altitudea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
eu: Ilargi-irteeraren azimuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
eu: Igarotzea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
eu: Ilargi-sarreraren azimuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
eu: Fasea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
eu: Konkordun gorakorra (% 75)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
eu: Batch modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
eu: Sarrerako fitxategia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
eu: Irteerako fitxategia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
eu: Koordenatu ekuatorialak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
eu: Koordenatu galaktikoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
eu: Hautatu parametroak sarrerako fitxategian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
eu: Hautatzen bada, balioa sarrerako fitxategitik irakurriko da. Bestela, balioa ondoko koadrotik irakurriko da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
eu: Long. gal.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
eu: Lat. gal.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
eu: Hautatu parametroak irteerako fitxategirako

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
eu: Hautatu fitxategi-izenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
eu: Hautatu sarrerako koordenatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
eu: Kartesiarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
eu: Geografikoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
eu: Hautatu eredu elipsoidala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
eu: Bihurtu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
eu: Koordenatu kartesiarrak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
eu: Koordenatu geografikoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
eu: Altuera (metroak):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
eu: Alt. (m):

en: Results of Julian day calculation
eu: Egun juliar kalkuluen emaitzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
eu: Egun juliotarra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
eu: Aldatutako egun juliotarra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
eu: Sarrerako parametroa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
eu: Data eta ordua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
eu: Egun juliotarra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
eu: Aldatutako egun juliotarra

en: Incorrect number of fields in line %1:
eu: Eremu kopuru baliogabea %1 lerroan:

en: Present fields %1.
eu: Agertutako eremuak: %1

en: Required fields %1.
eu: Beharrezko eremuak %1.

en: Unknown planet
eu: Planeta ezezaguna

en:  in line %1:
eu:  %1 lerroan:

en: Line %1 contains an invalid time
eu: %1 lerroak baliogabeko ordu bat du

en: Line %1 contains an invalid date:
eu: %1 lerroak baliogabeko data bat du

en: Errors found while parsing some lines in the input file
eu: Erroreak aurkitu dira sarrerako fitxategiaren zenbait lerro prozesatzean

en: Errors in lines
eu: Erroreak lerroetan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
eu: Sarrerako parametroak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
eu: Eguzki-sistemaren gorputza:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
eu: Koordenatu heliozentriko ekliptikoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
eu: Distantzia (AU):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
eu: Koordenatu ekliptiko geozentrikoak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
eu: Hautatu koordenatu-sistema irteerako fitxategiarentzako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
eu: Ekliptiko heliozentrikoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
eu: Ekuatoriala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
eu: Ekliptiko geozentrikoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
eu: Horizontala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
eu: Beste parametroak irteerako fitxategiarentzako

en: Location strings consist of the comma-separated names of the city, province and country.  If the string contains spaces, enclose it in quotes so it gets parsed properly.
eu: Kokalekuen kateek komaz bereiztutako hiriburu, probintzi eta estatuen izenak dituzte. Kate batek zuriuneak baditu, sartu ezazu komatxoen artean ongi analizatua izan dadin.

en: Hint for writing location strings
eu: Kokalekuen kateak idazteko argibidea

en: local time
eu: ordu lokala

en: sidereal time
eu: ordutegi siderala

en: date
eu: data

en: location
eu: kokalekua

en: %1 and %2
eu: %1 eta %2

en: %1, %2 and %3
eu: %1, %2 eta %3

en: Specify %1 in the input file.
eu: Zehaztu %1 sarrerako fitxategian.

en: Results of Sidereal time calculation
eu: Ordutegi sideralaren kalkuluaen emaitzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
eu: Ordu siderala:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
eu: Kalkulatu ordu siderala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
eu: Kalkulatu ordu estandarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
eu: Irakurri sarrerako fitxategitik

en: Sun's Declination
eu: Eguzkiaren deklinazioa

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
eu: # Ekinozio eta solstizioen ordutegia

en: # computed by KStars
    #
eu: # KStars-ek kalkulatua
    #

en: # Vernal Equinox		Summer Solstice			Autumnal Equinox		Winter Solstice
    #
eu: # Udaberriko ekinozioa		Udarako solstizioa			Udazkeneko ekinozioa		Neguko solstizioa
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
eu: Ekinozioak eta solstizioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
eu: Ekinozioak eta solstizioak. Urtea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
eu: 1 Urt 2007  00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
eu: Helburuko posizioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
eu: Abiadura erradialak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
eu: Heliozentrikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
eu: Geozentrikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
eu: Topozentrikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
eu: Altitudea (m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
eu: Sarrerako abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
eu: Heliozentrikoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
eu: Geozentrikoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
eu: Topozentrikoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

[ctx: Magnitude]
en: Mag
eu: Mag.

[ctx: Constellation]
en: Constell.
eu: Konstel.

en: %1 is already in your wishlist.
eu: %1 jadanik zure desiratutakoen zerrendan dago.

en: %1 is already in the session plan.
eu: %1 jadanik saioaren planean dago.

en: Added %1 to observing list.
eu: %1 gehitu da behaketa zerrendara.

en: Added %1 to session list.
eu: %1 saioaren zerrendara erantsita.

en: No image info available.
eu: Ez dago irudiaren informazio eskuragarririk.

en: No image available. Click on the placeholder image to download one.
eu: Ez dago irudi erabilgarririk. Egin klik leku-marka irudian bat jaisteko.

en: The specified file is invalid
eu: Zehaztutako fitxategia baliogabea da

en: Are you sure you want to clear all objects?
eu: Ziur zaude objektu guztiak garbitu nahi dituzula?

en: Clear all?
eu: Garbitu guztia?

en: Do you want to save the current session?
eu: Uneko saioa gorde nahi duzu?

en: Save Current session?
eu: Uneko saioa gorde?

en: Cannot save an empty session list.
eu: Ezin da gorde saio-zerrenda huts bat.

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
eu: Ezin izan da %1 fitxategia ireki. Beste fitxategi-izen ezberdinarekin saiatu nahi?

en: Try Different
eu: Saiatu ezberdinarekin

en: Do Not Try
eu: Ez saiatu

en: Please wait while adding objects...
eu: Itxaron objektuak gehitu bitartean...

en: Specify image width (arcminutes):
eu: Zehaztu irudiaren zabalera (arku-minututan):

en: Specify image height (arcminutes):
eu: Zehaztu irudiaren altuera (arku-minututan):

en: Specify version:
eu: Zehaztu bertsioa:

en: This will delete all saved images. Are you sure you want to do this?
eu: Honek gordetako irudi guztiak ezabatuko ditu. Ziur zaude hau egin nahi duzula?

en: Delete All Images
eu: Ezabatu irudi guztiak

en: Image Chooser
eu: Irudi hautatzailea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
eu: Ireki behaketa saio zerrenda bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
eu: Kargatu behaketa-zerrenda bat diskatik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
eu: Gorde behaketa saioa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
eu: Gorde uneko behaketa zerrenda diskara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
eu: Gorde behaketa saioa honela...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
eu: Gorde uneko behaketa zerrenda diskara, fitxategi-izena zehaztuz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
eu: Hautatu

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateEdit) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateBox)
en: dd/MM/yyyy
eu: ee/HH/uuuu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refLabel)
en: Reference images:
eu: Erreferentzia irudiak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
eu: Jaitsi uneko zerrendan dauden objektu guztien SDSS/DSS irudiak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
eu: Jaitsi irudi guztiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
eu: Biltegiratutako DSS/SDSS irudi guztiak ezabatzen ditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
eu: Ezabatu irudi guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addLabel)
en: Adding objects:
eu: Objektuak gehitzen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
eu: Behaketa zerrendaren morroia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
eu: Zerrendaren morroiak behaketa zerrendak eraikitzen lagunduko dizu, objektuaren motan, zeruko posizioan, eta magnitudean oinarrituz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WizardButton)
en: Wizard...
eu: Morroia...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
eu: Ireki Bilaketa Elkarrizketa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
eu: Ireki Bilaketa Elkarrizketa zerrendara objektuak eransteko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
eu: Ireki ZBGG elkarrizketa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
eu: Desioen zerrenda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
eu: Saioaren plana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
eu: Programatutako denbora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
eu: (Irudirik ez)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dssMetadataLabel)
en: Image Metadata Info
eu: Irudiaren metadatuen informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchImage)
en: Replace from Internet...
eu: Ordeztu Internetetik...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
eu: Ezabatu irudia

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, NotesEdit)
en: Record object notes here.
eu: Grabatu objektuen oharrak hemen.

en: Add to session plan
eu: Erantsi saioko planera

en: Add objects visible tonight to session plan
eu: Erantsi gaur gauean ikusgarri diren objectua planera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
eu: Zentratu

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
eu: Irismena

en: Eyepiece view
eu: Okularraren ikus-eremua:

en: Show SDSS image
eu: Erakutsi SDSS irudia

en: Show DSS image
eu: Erakutsi DSS irudia

en: Show images from web
eu: Erakutsi web-eko irudiak

en: Remove from WishList
eu: Kendu desiratutakoen zerrendatik

en: Remove from Session Plan
eu: Kendu saioko planetik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
eu: eskualde laukizuzenean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
eu: eskualde zirkularrean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
eu: zeru guztia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
eu: Kumulu irekiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
eu: Kumulu globularrak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
eu: Izar-laino gaseosoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
eu: Izar-laino planetarioa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
eu: Eguzkia, ilargia, planetak

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
eu: Zirkulu ilegala zehaztu da, ezin da eskualderik hautatu.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
eu[0]: Zure behaketa zerrendak unean objektu 1 du
eu[1]: Zure behaketa zerrendak unean %1 objektu ditu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
eu: konstelazioen arabera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
eu: <html><head></head><body><p>Ongietorri Behaketa zerrendaren morroira</p><p></p><p>Tresna honekin, behaketa zerrenda bat sor dezakezu modu desberdinetan objektu guztien zerrendak iragaziz. Aurrenik, objektuak <span style=" font-weight:600;">mota</span>ren arabera hauta ditzakezu. Ondoren, <span style=" font-weight:600;">zeruko eskualde</span> zehatz bat betetzen dituzten objektuak hauta ditzakezu soilik. Behaketaren zerrenda gehiago murriztu dezakezu zehaztutako <span style=" font-weight:600;">magnitudearen barrutia</span>n dauden objektuak hautatuz. Azkenik, <span style=" font-weight:600;">data zehatz batean ikusgai</span> daudenobjektuan soilik mantentzea aukeratu dezakezu.</p><p></p> <p>Sakatu <span style=" font-weight:600;">Hurrengoa</span> botoia zure behaketako zerrendan agertzea nahi dituzun objektu motak hautatzen hasteko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjTypeLabel)
en: <html><head></head><body><p>Select objects by type</p><p></p><p>Highlight the object types you want to include in your observing list in the box below.  You can highlight more than one item in the list.  The buttons along the right can be used to quickly choose some common selections.</p><p></p><p>When you are finished, press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button.</p></body></html>
eu: <html><head></head><body><p>Hautatu objektuak motaren arabera</p><p></p><p>Zure behaketa zerrendan sartzea nahi dituzun objektuen motak nabarmendu azpiko koadroan. Elementu bat baino gehiago nabarmendu dezakezu zerrendan. Eskuinean dauden botoiak erabil ditzakezu hautapen arrunt batzuk azkar aukeratzeko..</p><p></p><p>Amaitzeko, sakatu <span style=" font-weight:600;">Hurrengoa</span> botoia.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
eu: Hautatu elementu guztiak zerrendan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
eu: Guztiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
eu: Garbitu hautatutako elementu guztiak zerrendatik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
eu: Hautatu "espazio sakoneko" objektu mota guztiak zerrendan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
eu: Espazio sakona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
eu: Hautatu eguzki-sistemako objektu mota guztiak zerrendan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectText)
en: <html><head></head><body><p>Select by region</p><p></p><p>Next, you can limit your object list to only those objects which occupy a specific region on the sky.  There are three ways to specify the region for your list:  by <span style=" font-weight:600;">constellation</span>, by specifying a <span style=" font-weight:600;">rectangular region</span>, or by specifying a <span style=" font-weight:600;">circular region</span>.  You may also skip selecting by a region, which will include objects from <span style=" font-weight:600;">all over the sky</span>.</p><p></p><p>Make your selection below, and press <span style=" font-weight:600;">Next</span>.</p></body></html>
eu: <html><head></head><body><p>Hautatu eskualdearen arabera.</p><p></p><p>Ondoren, objektuen zerrenda mugatu dezakezu zeruko eskualde zehatz bat betetzen duten objektuetara. Eskualde bat zure zerrendarentzako zehazteko hiru bide daude: <span style=" font-weight:600;">konstelazioen</span> arabera, <span style=" font-weight:600;">eskualde laukizuzena</span> zehaztea, edo <span style=" font-weight:600;">eskualde zirkular bat</span> zehaztea. Eskualde baten arabera hautatzea ere salta dezakezu, <span style=" font-weight:600;">zeru guztiko</span> objektuak edukiz.</p><p></p> <p>Egin zure hautapena azpian, eta sakatu <span style=" font-weight:600;">Hurrengoa</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
eu: Objektuak hautatzea nahi ditut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ConstellationText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in one or more constellations</p><p></p><p>In the list below, highlight the constellations you want to use for your observing list.  Only objects that occupy the selected constellations will be included in the list.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
eu: <html><head></head><body><p>Hautatu konstelazio bat edo gehiagotako objektuak</p><p></p> <p>Azpiko zerrendan, zure behaketa zerrendan erabiltzea nahi dituzun konstelazioak nabarmendu. Hautatutako konstelazioak betetzen dituzten objektuak soilik sartuko dira zerrendan.</p><p></p><p>Amaitzen duzunean, sakatu <span style=" font-weight:600;">Hurrengoa</span> jarraitzeko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RectangularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a rectangular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular rectangular region on the sky.  Specify the rectangular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) limits that define the region.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
eu: <html><head></head><body><p>Hautatu objektuak eskualde laukizuzen batean</p><p></p> <p>Orrialde honetan, behaketa zerrenda mugatu dezakezu zeruko eskualde laukizuzen zehatz bat betetzen duten objektuetara. Zehaztu eskualde laukizuzena eskualdea definitzen duten igoera zuzena (IZ) eta deklinazioaren (Dek) mugak hautatuz.</p><p></p> <p>Amaitzen duzunean, sakatu <span style=" font-weight:600;">Hurrengoa</span> jarraitzeko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
eu: nora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
eu: Dek. mugak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
eu: IZ mugak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CircularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a circular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular circular region on the sky.  Specify the circular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) coordinates for the center of the circle, and the size of the circle's radius, in Degrees.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
eu: <html><head></head><body><p>Hautatu objektuak eskualde zirkular batean</p><p></p> <p>Orrialde honetan, behaketa zerrenda mugatu dezakezu zeruko eskualde zirkular zehatz bat betetzen duten objektuetara. Zehaztu eskualde zirkular eskualdea definitzen duten igoera zuzena (IZ) eta deklinazioaren (Dek) koordenatuak zirkuluaren zentruarentzako, eta zirkuluaren erradioaren tamaina (gradutan) hautatuz.</p><p></p> <p>Amaitzen duzunean, sakatu <span style=" font-weight:600;">Hurrengoa</span> jarraitzeko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterRALabel)
en: center RA:
eu: zentratu IZ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: center Dec:
eu: zentratu Dek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
eu: Erradioa (graduak):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObserveOnDateText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects observable on a date:</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects which can be observed on a particular date (and from a particular location on Earth).  To filter your list in this way, check the checkbox below, and then select the desired date.  If you leave this box unchecked, then your list will include objects regardless of when they are observable (this is the default).  You may also change the geographic location used to determine whether objects are observable.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p><p></p></body></html>
eu: <html><head></head><body><p>Hautatu egun bateko objektu ikusgaiak:</p><p></p><p>Orrialde honetan, zure behaketa zerrenda mugatu dezakezu egun zehatz batean (eta Lurreko kokaleku zehatz baterako) ikus daitezkeen objektuetara. Zure zerrenda modu honetan iragazteko, egiaztatu azpiko kontrol-koadroa, eta hautatu nahi duzun data. Kontrol-koadro hau aktibatu gabe uzten baduzu, zure zerrendak objektuak edukiko ditu, jaramonik egin gabe ikusgai dauden edo ez (hau da lehenetsia). Kokaleku geografikoa alda dezakezu objektuak ikusgai dauden edo ez zehazteko.</p><p></p> <p>Amaitzen duzunean, sakatu <span style=" font-weight:600;">Hurrengoa</span> jarraitzeko .</p><p></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
eu: Nondik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
eu: Nondik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Min. Altitude:
eu: Altitude min.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Coverage:
eu: Estaldura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Max. Altitude:
eu: Altitude max.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
eu: Hautatu hemen ikusgai diren objektuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
eu: Hautatu hau baino objektu disdiratsuagoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
eu: Sartu magnitudea definitu gabe duten objektuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
eu: Zure behaketako zerrendak unean 0 objektu ditu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
eu: Eguneratu zenbaketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
eu: Aukeraren izena

[ctx: @title:window]
en: Solar System Viewer
eu: Eguzki-sistemaren ikustailea

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
eu: X-posizioa (UA)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
eu: Y-posizioa (UA)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
eu: Gaur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Date / Time
eu: Data / ordua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPolarisHA)
en: TextLabel
eu: Testu-etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
eu: Uneko ordua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set Local Time
eu: Ezarri tokiko ordua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twelveHourR)
en: 12 Hour
eu: 12 ordu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twentyFourHourR)
en: 24 Hours
eu: 24 ordu

[ctx: @title:window]
en: Options
eu: Aukerak

[ctx: @title:window]
en: Script Data
eu: Script-aren datuak

[ctx: @title:window]
en: Script Builder
eu: Script eraikitzailea

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
eu: Zentratu pantaila zehaztutako kokalekuan. %1 objektu baten izena, iparorratzaren puntu kardinal bat edo "zenita" izan daiteke.

en: Add a name label to the object named %1.
eu: Gehitu izenaren etiketa %1 izeneko objektuari

en: Remove the name label from the object named %1.
eu: Kendu izenaren etiketa %1 izeneko objektutik.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
eu: Gehitu aztarna bat eguzki-sistemako %1 izeneko gorputzari.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
eu: Kendu aztarna eguzki-sistemako %1 izeneko gorputzetik.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
eu: Zentratu pantaila zehaztutako IZ/Dek koordenatuetan. IZ orduetan adierazten da, Dek berriz, gradutan.

en: Point the display at the specified Alt/Az coordinates.  Alt and Az are expressed in Degrees.
eu: Zentratu pantaila zehaztutako Alt/Az koordenatuetan. Alt eta Az gradutan adierazten dira.

en: Increase the display Zoom Level.
eu: Handitu pantailaren zoom maila.

en: Decrease the display Zoom Level.
eu: Txikiagotu pantailaren zoom maila.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
eu: Ezarri pantailaren zoom maila bere balio lehenetsira.

en: Set the display Zoom Level manually.
eu: Ezarri pantailaren zoom maila eskuz.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
eu: Ezarri sistemaren erlojua zehaztutako ordu lokalera.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
eu: Pausatu script-aren exekuzioa zehaztutako segundo kopuruan.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
eu: Gelditu script-aren exekuzioa zehaztutako tekla sakatzen den arte. Tekla sinpleak bakarrik onartzen dira, erabili 'space' espazio-barrarako.

en: Set whether the display is tracking the current location.
eu: Ezarri pantailak hautatutako kokalekua jarraituko duen ala ez.

en: Change view option named %1 to value %2.
eu: Aldatu %1 izeneko bistaratze-aukera %2 baliora.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
eu: Ezarri kokaleku geografikoa hirira (hiri, probintzi eta estatuak zehaztuta).

en: Set the color named %1 to the value %2.
eu: Ezarri %1 izeneko kolorea %2 baliora.

en: Load the color scheme specified by name.
eu: Kargatu kolore-eskema izenaren arabera.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
eu: Esportatu zeruaren irudia fitxategira,zehaztutako zabalera eta altuerarekin.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
eu: Inprimatu zeruaren irudia inprimagailuan edo fitxategi batean. %1 egiazkoa bada, inprimatzeko elkarrizketa-koadroa agertuko da. %2 egiazkoa bada, izar-kartaren kolore-eskema erabiliko da inprimatzeko.

en: Halt the simulation clock.
eu: Gelditu simulazioaren erlojua.

en: Start the simulation clock.
eu: Hasi simulazioaren erlojua.

en: Set the timescale of the simulation clock to specified scale.  1.0 means real-time; 2.0 means twice real-time; etc.
eu: Ezarri simulazioaren erlojuaren denbora-eskala zehaztutako baliora. 1.0 eskalak denbora erreala adierazi nahi du, 2.0 balioak abiadura bikoitza, e.a...

en: Functions
eu: Funtzioak

en: InfoBoxes
eu: Informazio-koadroak

en: Toggle display of all InfoBoxes
eu: Erakutsi/Ezkutatu informazio-koadro guztiak

en: Toggle display of Time InfoBox
eu: Erakutsi/Ezkutatu denboraren informazio-koadroa

en: Toggle display of Geographic InfoBox
eu: Erakutsi/Ezkutatu informazio-koadro geografikoa

en: Toggle display of Focus InfoBox
eu: Erakutsi/Ezkutatu fokuaren informazio-koadroa

en: (un)Shade Time InfoBox
eu: Zabaldu/Tolestu denboraren informazio-koadroa

en: (un)Shade Geographic InfoBox
eu: Zabaldu/Tolestu informazio-koadro geografikoa

en: (un)Shade Focus InfoBox
eu: Zabaldu/Tolestu fokuaren informazio-koadroa

en: Toolbars
eu: Tresna-barrak

en: Toggle display of main toolbar
eu: Erakutsi/Ezkutatu tresna-barra nagusia

en: Toggle display of view toolbar
eu: Erakutsi/Ezkutatu bistaratze tresna-barra

en: Show Objects
eu: Erakutsi objektuak

en: Toggle display of Stars
eu: Erakutsi/Ezkutatu izarrak

en: Toggle display of all deep-sky objects
eu: Erakutsi/Ezkutatu espazio-sakoneko elementu guztiak

en: Toggle display of all solar system bodies
eu: Erakutsi/Ezkutatu IC eguzki-sistemako gorputz guztiak

en: Toggle display of Sun
eu: Erakutsi/Ezkutatu eguzkia

en: Toggle display of Moon
eu: Erakutsi/Ezkutatu ilargia

en: Toggle display of Mercury
eu: Txandakatu Merkurio bistaratzea

en: Toggle display of Venus
eu: Txandakatu Artizarra bistaratzea

en: Toggle display of Mars
eu: Txandakatu Martitz bistaratzea

en: Toggle display of Jupiter
eu: Txandakatu Jupiter bistaratzea

en: Toggle display of Saturn
eu: Txandakatu Saturno bistaratzea

en: Toggle display of Uranus
eu: Txandakatu Urano bistaratzea

en: Toggle display of Neptune
eu: Txandakatu Neptuno bistaratzea

en: Toggle display of Asteroids
eu: Erakutsi/Ezkutatu asteroideak

en: Toggle display of Comets
eu: Erakutsi/Ezkutatu kometak

en: Show Other
eu: Erakutsi besteak

en: Toggle display of constellation lines
eu: Erakutsi/Ezkutatu konstelazio-marrak

en: Toggle display of constellation boundaries
eu: Erakutsi/Ezkutatu konstelazioen mugak

en: Toggle display of constellation names
eu: Erakutsi/Ezkutatu konstelazioen izenak

en: Toggle display of Milky Way
eu: Erakutsi/Ezkutatu esne-bidea

en: Toggle display of the coordinate grid
eu: Erakutsi/Ezkutatu koordenatu-sareta

en: Toggle display of the celestial equator
eu: Erakutsi/Ezkutatu zeruko ekuatorea

en: Toggle display of the ecliptic
eu: Erakutsi/Ezkutatu ekliptikoa

en: Toggle display of the horizon line
eu: Erakutsi/Ezkutatu zeruertzaren marra

en: Toggle display of the opaque ground
eu: Erakutsi/Ezkutatu zoru opakoa

en: Toggle display of star name labels
eu: Erakutsi/Ezkutatu izarren izenen etiketak

en: Toggle display of star magnitude labels
eu: Erakutsi/Ezkutatu izarren magnitudeen etiketak

en: Toggle display of asteroid name labels
eu: Erakutsi/Ezkutatu asteroideen izen-etiketak

en: Toggle display of comet name labels
eu: Erakutsi/Ezkutatu kometen izen-etiketak

en: Toggle display of planet name labels
eu: Erakutsi/Ezkutatu planeten izen-etiketak

en: Toggle display of planet images
eu: Erakutsi/Ezkutatu planeten irudiak

en: Show Latin constellation names
eu: Erakutsi konstelazioen izenak latinez

en: Show constellation names in local language
eu: Erakutsi konstelazioen izenak bertako hizkuntzan

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
eu: Erakutsi konstelazioen IAU-estandarrak diren laburdurak

en: Hide Items
eu: Ezkutatu elementuak

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
eu: Zehaztu pantaila mugitzean objektuak ezkutatuko diren ala ez

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
eu: Objektuak ezkutatzeko denbora-pausoaren muga (segundutan)

en: Hide faint stars while slewing?
eu: Ezkutatu izar ahulak biraketan?

en: Hide solar system bodies while slewing?
eu: Mugitzean eguzki-sistemako gorputzak ezkutatzerik nahi?

en: Hide Milky Way while slewing?
eu: Mugitzean esne-bidea ezkutatzerik nahi?

en: Hide constellation names while slewing?
eu: Mugitzean konstelazioen izenak ezkutatzerik nahi?

en: Hide constellation lines while slewing?
eu: Mugitzean konstelazioen marrak ezkutatzerik nahi?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
eu: Mugitzean konstelazioen mugak ezkutatzerik nahi?

en: Hide coordinate grid while slewing?
eu: Mugitzean koordenatu sareta ezkutatzerik nahi?

en: Skymap Options
eu: Zeruaren maparen aukerak

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
eu: Koordenatu horizontalak erabiltzerik nahi? (bestela ekuatorialak)

en: Set the Zoom Factor
eu: Ezarri zoomaren faktorea

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
eu: Hautatu FOV sinboloen tamaina angularra (arcmin-tan)

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
eu: Hautatu OFV sinboloaren forma (0=Karratua, 1=Zirkulua, 2=Gurutzebidea, 3=Gurutzebidedun zirkulu bikoitza)

en: Select color for the FOV symbol
eu: Hautatu FOV sinboloaren kolorea

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
eu: Mugimendu animaturik nahi? (bestela, posizio berrira salto egingo du)

en: Correct for atmospheric refraction?
eu: Errefrakzio atmosferikoa zuzentzerik nahi?

en: Automatically attach name label to centered object?
eu: Automatikoki zentratutako objektuari izen-etiketa atxikitzerik nahi?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
eu: Automatikoki sagua gainetik pasatzean objektuari behin-behineko izen-etiketa atxikitzerik nahi?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
eu: Planeten aztarnak zeruaren kolorerekin iraungitzerik nahi? (bestela kolorea konstantea izango da)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
eu: mapan etiketatutako izar ahulenaren magnitudea

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
eu: mugitzean ezkutatuko den izar distiratsuenaren magnitudea

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
eu: mapan marraztutako asteroide ahulenaren magnitudea

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
eu: mapan etiketatutako asteroide ahulenaren magnitudea

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
eu: hau baina gertuago dauden kometek (UA unitatetan) etiketa edukiko dute mapan

en: Could not download remote file.
eu: Ezin da urruneko fitxategia deskargatu.

en: Download Error
eu: Errorea deskargatzean

en: Save Changes to Script?
eu: Script-aren aldaketak gorde?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
eu: Uneko script-ak gorde gabeko aldaketak ditu. Itxi aurretik gorde nahiko al zenuke?

en: Could not parse script.  Line was: %1
eu: Ezin izan da script-a analizatu. Lerroa: %1

en: Function index out of bounds.
eu: Funtzioaren indizea mugez kanpo

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
eu: Trepetaren funtzio eta argumentua ez datoz bat (%1 espero zen)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
eu: Script berria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
eu: Uneko script-a baztertu eta berri bat abiatzen du. Uneko script-eko gorde gabeko aldeketak gorde nahi dituzun galdetuko dizu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open Script...
eu: Ireki script-a...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
eu: Existitzen den script bat irekitzen du. Uneko script-aren gorde gabeko aldaketak gorde nahi dituzun galdetuko dizu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
eu: Gorde script-a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
eu: Uneko script-a gordetzen du. Script-ak inoiz gorde ez bada, "Gorde script-a honela" aukeraren berdina egingo du.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
eu: Gorde script-a honela...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
eu: Script-a fitxategi batean gordetzen du, lehendik fitxategia eta script-aren izena zehazteko aukera emango dizu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
eu: Probatu script-a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window.  You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
eu: Script-a KStars-en lehio nagusian exekutatzen du. Zeruaren mapa ikusgai egiteko Script eraikitzaile tresna mugi dezakezu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
eu: Uneko script-a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script.  Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below.  Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
eu: Honek uneko script-ean ageri diren agindu zerrenda erakusten du. Agindu bat nabarmenduz, bere parametroak sartzeko trepeta bat agertuko da. Erabili eskuineko ekintza botoiak hautatutako agindua kopiatu, kendu, edo posizioz mugitzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
eu: Gehitu funtzioa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
eu: "Funtzio arakatzailean" funtzio bat nabarmentzen bada, botoi honek uneko laneko script-era gehituko du. Funtzio berria,"Uneko script-a" koadroan, zuzenean  nabarmendutako funtzioaren ondoren txertatuko da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
eu: Kendu funtzioa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
eu: "Uneko script-a" koadroan funtzio bat nabarmentzen bada, botoi honek script hau kenduko du.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
eu: Kopiatu funtzioa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
eu: "Uneko script-a" koadroan funtzio bat nabarmentzen bada, botoi honek funtzioa bikoiztuko du.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
eu: Mugitu gorantz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
eu: "Uneko script-a" koadroan funtzio bat nabarmentzen bada, botoi honek gorantz mugituko du.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
eu: Mugitu behera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
eu: "Uneko script-a" koadroan funtzio bat nabarmentzen bada, botoi honek behera mugituko du.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
eu: Funtzioaren argumentuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
eu: Funtzio arakatzailea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
eu: Funtzioaren laguntza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
eu: Funtzio bat Funtzio arakatzailean nabarmentzen bada, area honek funtzioari buruzko dokumentazio labur bat erakutsiko du.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
eu: Sartu script-aren izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
eu: Sartu script-aren izena. Hau ez da fitxategiaren izena, testu marra deskriptibo labur bat baizik.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
eu: Sartu egilearen izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
eu: Script-aren izena:

[ctx: @title:window]
en: Sky Calendar
eu: Zeruko egutegia

en: Print the Sky Calendar
eu: Inprimatu zeruko egutegia

en: Please Wait
eu: Itxaron mesedez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
eu: Sareta bertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
eu: Gaurko eguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
eu: Urtea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
eu: Denbora-tartea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
eu: egun

en: triangle (of similar magnitudes)
eu: triangelua (magnitude bertsukoa)

en: right-angled triangle
eu: triangelu angeluzuzena

en: isosceles triangle
eu: isoszele triangelua

en: straight line of 3 stars
eu: 3 izarretako lerro zuzena

en: equilateral triangle
eu: triangelu aldeberdina

en: NOT VISIBLE: About %1 degrees below the %2 horizon
eu: IKUSGAITZ: %2 zeruertzaren azpitik %1 gradu ingurura

en: Now visible: About %1 degrees above the %2 horizon
eu: Orain ikusgai: %2 zeruertzaren gainetik %1 gradu ingurura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeSelectLabel)
en: Select telescope from list to use or add a new telescope
eu: Aukeratu erabili beharreko teleskopioa zerrendatik edo gehitu teleskopio berria

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
eu: Teleskopioaren zehaztasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
eu: Hornitzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
eu: Gehitu teleskopio berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
eu: Binokularrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
eu: Zehaztu irekidura:

en: Magnitude:  --
eu: Magnitudea: --

en: Magnitude: %1
eu: Magnitudea: %1

en: Surface Brightness: %1
eu: Gainazal distira: %1

en: Size: %1
eu: Neurria: %1

en: at %1
eu: noiz: %1

en: The night of %1
eu: Gau honetan: %1

en: Star Clusters
eu: Izar kumuluak

en: circumpolar
eu: zirkunpolarra

en: does not rise
eu: ez da irtetzen

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
eu: Eguzki-sarrera: %1 %2-(a)n

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
eu: Eguzki-irteera: %1 %2-(a)n

en: Night duration: %1
eu: Gauaren iraupena: %1

en: Night duration: %1 hours
eu: Gauaren iraupena: %1 ordu

en: Night duration: %1 hour
eu: Gauaren iraupena: %1 ordu

en: Night duration: %1 minutes
eu: Gauaren iraupena: %1 minutu

en: Night duration: %1 minute
eu: Gauaren iraupena: %1 minutu

en: Moon rises at: %1 on %2
eu: Ilargi-irteera: %1 %2-(e)n

en: Moon sets at: %1 on %2
eu: Ilargi-sarrera: %1 %2-(e)n

en: No Object Selected
eu: Ez da objekturik hautatu

en: Object Not Found
eu: Ez da objekturik aurkitu

en: Rises at: %1
eu: Irteera: %1

en: Transits at: %1
eu: Goien-unea: %1

en: Sets at: %1
eu: Sarrera: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
eu: DATA-ren gaua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
eu: Hautatu data berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
eu: Aldatu data...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
eu: KOKALEKU honetan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
eu: Hautatu kokaleku geografiko berri bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
eu: Aldatu kokalekua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
eu: Erakutsi zeruertzaren gaineko objektuak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
eu: Hautatu denbora barrutia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
eu: Arratsaldean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
eu: Goizean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
eu: Gaueko edozein momentutan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show objects brighter than magnitude:
eu: Erakutsi magnitudea baino objektu disdiratsuagoak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
eu: Ilargi-irteeraren ordua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
eu: Hautatutako dataren ilargi-irteeraren ordua bistaratzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
eu: Ilargi-irteera: 13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
eu: Hautatutako dataren gauaren iraupena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
eu: Hautatutako datan eguzki-sarreraren eta eguzki-irteeraren arteko iraupena bistaratzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
eu: Gauaren iraupena: 11:00 ordu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
eu: Eguzki-sarreraren ordua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
eu: Hautatutako dataren eguzki-sarreraren ordua bistaratzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
eu: Eguzki-sarrera: 19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
eu: Ilargi-sarreraren ordua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
eu: Hautatutako dataren ilargi-sartzearen ordua bistaratzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
eu: Ilargi-sarrera: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
eu: Eguzki-irteeraren ordua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
eu: Hautatutako dataren eguzki-irteeraren ordua bistaratzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
eu: Eguzki-irteera: 07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
eu: Ilargiaren argiztapenaren portzentaia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
eu: Hautatutako dataren ilargiaren argiztapenaren portzentaia bistaratzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
eu: Ilargiaren argia: % 42

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
eu: Hautatu kategoria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
eu: Bat datozen objektuak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
eu: Objektuaren izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
eu: Nabarmendutako objektua hautatutako datan zeruertzaren gainean irtetzen deneko ordua bistaratzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
eu: Irteera: 22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
eu: Nabarmendutako objektua hautatutako datan meridiano lokaletik igarotzen deneko ordua bistaratzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
eu: Goien-unea: 03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
eu: Nabarmendutako objektua hautatutako datan zeruertzaren azpian sartzen deneko ordua bistaratzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
eu: Sarrera: 08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
eu: Zentratu objektu hau zeruko pantailan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
eu: Zentratu zeruko pantaila objektu honetan eta hasi objektuari jarraika. Laster-lehio menuan "Zentratu eta jarraitu" aukeraren berdina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
eu: Zentratu objektua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
eu: Ireki "Objektuaren xehetasunak" lehioa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
eu: Ireki "Objektuaren xehetasunak" lehioa nabarmendutako objektuarentzat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Adds the selected object to the Observing list
eu: Hautatutako objektua behaketa-zerrendara eransten du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
eu: Gehitu zerrendari

en: Angle value in degrees.
eu: Angeluaren balioa gradutan.

en: Angle value in hours.
eu: Angeluaren balioa ordutan.

en: This box displays an angle in degrees. The three numbers displayed are the angle's degrees, arcminutes, and arcseconds.
eu: Koadro honek angelua gradutan bistaratzen du. Bistaratutako hiru zenbakiak angeluaren gradu, arku-minutu eta arku-segundo dira.

en: This box displays an angle in hours. The three numbers displayed are the angle's hours, minutes, and seconds.
eu: Koadro honek angelua ordutan bistaratzen du. Bistaratutako hiru zenbakiak angeluaren ordu, minutu eta segundoak dira.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
eu:   Zenbaki oso sinple edo koma mugikor balio bat sar dezakezu. Zuriunez edo bi puntuz bereizitako gradu, arku-minutu eta arku-segundoak ere sar ditzakezu.

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
eu: Sartu angelu balio bat gradutan. Angelua adierazi daiteke zenbaki oso sinple gisa ("12"), koma-higikorreko balio gisa ("12.33"),  edo graduak, arku-minutuak eta arku-segundoak adierazten dituzten zuriune (" ") edo bi puntuz (":") banatutako balio gisa ("12:20", "12:20:00", "12:20", "12 20.0", etb.).

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
eu: Angelu balioa ordutan. Zenbaki oso sinple edo koma mugikor
    balio bat sar dezakezu. Zuriunez edo bi puntuz bereizitako ordu,
    minutu eta segunduak ere sar ditzakezu.

en: Enter an angle value in hours.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
eu: Sartu angelu balio bat ordutan. Angelua adierazi daiteke zenbaki oso sinple gisa ("12"), koma-higikorreko balio gisa ("12.33"),  edo orduak, minutuak eta segundoak adierazten dituzten zuriune (" ") edo bi puntuz (":") banatutako balio gisa ("12:20", "12:20:00", "12:20", "12 20.0", etb.).

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 x %2 arcmin
eu: %1 x %2 arku-min

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
eu: Aurreko urtea

[ctx: Local Time]
en: LT:
eu: OL:

[ctx: Universal Time]
en: UT:
eu: OU:

[ctx: Sidereal Time]
en: ST:
eu: DS:

[ctx: Julian Day]
en: JD:
eu: EJ:

[ctx: seconds]
en: secs
eu: seg

[ctx: second]
en: sec
eu: seg

[ctx: minutes]
en: mins
eu: min

en: hour
eu: ordu

[ctx: hours]
en: hrs
eu: ordu

[ctx: sidereal day]
en: sid day
eu: egun siderala

en: day
eu: egun

en: week
eu: aste

[ctx: weeks]
en: wks
eu: aste

en: month
eu: hilabete

[ctx: months]
en: mths
eu: hilabete

en: year
eu: urte

[ctx: years]
en: yrs
eu: urte

en: Adjust time step
eu: Doitu denbora-pausoa

en: Adjust time step units
eu: Doitu denbora-pausoaren unitateak

en: Set the timescale for the simulation clock.  A setting of "1 sec" means the clock advances in real-time, keeping up perfectly with your CPU clock.  Higher values make the simulation clock run faster, lower values make it run slower.  Negative values make it run backwards.
    
    There are two pairs of up/down buttons.  The left pair will cycle through all available timesteps in sequence.  Since there are a large number of timesteps, the right pair is provided to skip to the next higher/lower unit of time.  For example, if the timescale is currently "1 min", the right up button will make it "1 hour", and the right down button will make it "1 sec"
eu: Ezarri simulazioko ordulariaren denbora-eskala. "1 seg" ezarpenak erlojua denbora-errealean ibiliko dela esan nahi du. CPU-aren erlojuarekin sinkronizatuta. Balio altuagoak simulazioaren ordularia azkarrago joan dadin egingo dute, eta balio baxuagoek ordez, polikiago. Balio negatiboek atzerantz ibili araziko dute.
    
    Bi gorantz/behera botoi pare daude. Ezkerreko pareak eskuragarri dauden denbora-pausoen sekuentzian zehar ziklo bat eginez ibiliko da. Denbora-pauso kopuru handia dagoenez, eskuineko pareak hurrengo altuago/bauxago denbora unitatera joko du. Adibidez, denbora-eskala "1 min" bada, eskuineko gorantz botoiak "1 ordu" eskalara eramango zaitu, eta eskuineko beherantz boroiak aldiz, "1 seg"-ra.

[ctx: Map projection method]
en: No projection
eu: Proiekziorik ez

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
eu: Antzinakoa

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
eu: Azimutala

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
eu: Gnomonikoa

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
eu: Hemisferio

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
eu: Ortogonala

[ctx: Map projection method]
en: Polyconic
eu: Polikonikoa

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
eu: Angeluzuzen

en: FIFO files are not supported on Windows
eu: FIFO fitxategiak ez dira onartzen Windows-en

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
eu: Xplanet-en bide-izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Enter here the path of xplanet binary.
eu: Sartu xplanet aplikazio exekutagarriaren bide-izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
eu: Leihoaren tamaina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
eu: Ezarri leihoaren zabalera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of the xplanet image
eu: Ezarri xplanet irudiaren zabalera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
eu: Ezarri leihoaren altuera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of the xplanet image
eu: Ezarri xplanet irudiaren altuera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetTimeout)
en: The time KStars will wait for XPlanet to complete before giving up.
eu: KStars-ek amore eman aurretik XPlanet-ek amaitu zain itxarongo duen denbora.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetAnimationDelay)
en: The delay between frames for the animation
eu: Animaziorako fotogramen arteko atzerapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use FIFO File
eu: Erabili FIFO fitxategiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: (saves to memory instead of a hard disk)
eu: (memorian gordetzen du disko zurrunean gorde ordez)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV?
eu: Erabili KStars-en ikus-eremua?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV
eu: Erabili Kstars-en ikus-eremua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetMagnitude)
en: Base magnitude:
eu: Oinarrizko magnitudea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1
eu: Zehaztutako magnitudeko izar batek 1 pixeleko distira edukiko du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
eu: Konfigurazioko fitxategia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
eu: Konfigurazioko fitxategiaren bide-izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Use the specified configuration file
eu: Erabili zehaztutako konfigurazioaren fitxategia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Use custom star map?
eu: Erabili izarren mapa pertsonalizatua?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
eu: Izarren mapa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
eu: Arkuaren fitxategia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
eu: Arkuaren fitxategiaren bide-izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Radius of the glare around the Sun.
eu: Eguzkiaren inguruko erlantzaren erradioa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun.  The default value is 28.
eu: Marraztu dirdira bat eguzkiaren inguruan, eguzkiarena baino adierazitako erradio balio handiagokoa. Balio lehenetsia 28koa da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
eu: Irteerako fitxategia kalitatea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
eu: JPEG kalitatea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: XPlanet requires maps in order to function properly.  It does not ship with a lot of planetary maps.  You need to download some in order to get the full benefits of XPlanet.  This is a good place to start: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>
eu: XPlanet-ek mapak behar ditu behar bezala ibiltzeko. Ez dator planeta mapa askorekin. Batzuk jaitsi behar dituzu XPlanet-en onurak osorik baliatzeko. Hasteko leku ona da hau: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openXPlanetMaps)
en: XPlanet Planet Maps
eu: XPlanetaren planeta mapak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
eu: Etiketak eta markatzaileak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
eu: Etiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
eu: Etiketaren katea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
eu: Zehaztu etiketaren aurreneko marraren testua.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth".  Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
eu: Etiketaren aurreneko marraren testua zehaztu. Lehenetsi gisa, "Lurra begiratzen" bezalako zerbaitu esaten du. '%t'-ren edozein instantzia helburuko izenarengatik ordeztuko da, eta '%o'-ren edonzein instantzia berriz jatorrizko izenarekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
eu: Dataren formatua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
eu: Zehaztu data/orduaren etiketaren formatua.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.  This format string is passed to strftime(3).  The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the  locale’s  appropriate date and time representation.
eu: Zehaztu data/orduaren etiketaren formatua. Formatuaren kate hau strftime(3) funtzioari igortzen zaio. Lehenetsia "%c %Z" da (data, ordua eta ordu-zona lokaleko data eta orduaren adierazpen egokian erakusteko).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
eu: Letra-tamaina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
eu: Etiketaren posizioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
eu: Erakutsi etiketa?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: If checked, display a label in the upper right corner.
eu: Hautatzen bada, goi-eskuineko ertzean bistaratuko da etiketa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
eu: Markatzaileak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file?
eu: Erabili markatzaileen fitxategia?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file:
eu: Erabili markatzaileen fitxategia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Specify a file containing user defined marker data to display against the background stars.
eu: Erabiltzaileak definitutako markatzaileen datuak dituen fitxategia zehaztu atzeko planoko izarren aurka bistaratzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds in a file
eu: Idatzi markatzailearen mugak fitxategian

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
eu: Idatzi markatzaile bakoitzaren kontrol-koadroaren koordenatuak fitxategi batean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds to:
eu: Idatzi markatzailearen mugak hemen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLatLong)
en: Place the observer above latitude
eu: Jarri behatzailea hauen gainean: Latitudea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees).  The default value is 0.
eu: Marraztu helburuko gorputza zehaztutako latitudearen gainetik ikusita bezala (gradutan). Balio lehenetsia 0 da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude
eu: ; Longitudea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees).  Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242.  The default value is 0.
eu: Kokatu behatzailea zehaztutako longitudearen gainean (gradutan). Longitudea positiboa da ekialderuntz joanez, eta negatiboa mendebalderuntz (lurra eta ilargiarentzako). Adibidez, Los Angeles-entzako -118 edo 242 da. Balio lehenetsia 0 da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
eu: gradutan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
eu: Proiekzioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
eu: Proiekzio mota

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The default is  no projection.  Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
eu: Lehenetsi gisa ez dago proiekziorik. Gorputz anitzak ez dira erakutsiko aukera hau zehazten bada, nahiz eta itzalak oraindik marraztu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
eu: Atzeko planoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
eu: Erabili atzeko planoa?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
eu: Hautatzen bada, erabili fitxtaegi edo kolore bat atzeko plano gisa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
eu: Atzeko planoaren irudia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
eu: Erabili fitxategi bat atzeko planoko irudi gisa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
eu: Sartu hemen atzeko planoko irudiaren fitxategiaren bide-izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
eu: Atzeko planoko kolorea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
eu: Ezarri atzeko planoko kolorea.
