kstars - en to gl translation catalogue (6525 entries)

en: Sky
gl: Ceo

en: Messier Object
gl: Obxecto de Messier

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
gl: Obxecto con ligazóns

en: Star Name
gl: Nome da estrela

en: Deep Sky Object Name
gl: Nome de obxecto do espazo profundo

en: Planet Name
gl: Nome do planeta

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
gl: Nome da constelación

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
gl: Liñas da constelación

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
gl: Limiar da constelación

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
gl: Limiar da constelación realzado

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
gl: Vía láctea

en: Equator
gl: Ecuador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
gl: Eclíptica

en: Horizon
gl: Horizonte

en: Local Meridian
gl: Meridiano local

en: Compass Labels
gl: Etiquetas de compás

en: Equatorial Coordinate Grid
gl: Grade de coordenadas ecuatoriais

en: Horizontal Coordinate Grid
gl: Grade de coordenadas horizontais

en: Info Box Text
gl: Texto do panel informativo

en: Info Box Selected
gl: Panel informativo escollido

en: Info Box Background
gl: Fondo do panel informativo

en: Target Indicator
gl: Indicador de obxectivo

en: User Labels
gl: Etiquetas do usuario

en: Planet Trails
gl: Rastros dos planetas

en: Angular Distance Ruler
gl: Regra da distancia angular

en: Observing List Label
gl: Etiqueta da lista de observación

en: Star-Hop Route
gl: Ruta do Salto Estelar

en: Visible Satellites
gl: Satélites visíbeis

en: Satellites
gl: Satélites

en: Satellites Labels
gl: Etiquetas dos satélites

en: Supernovae
gl: Supernovas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artificialHorizonCheck)
en: Artificial Horizon
gl: Horizonte artificial

en: RA Guide Error
gl: Erro da guía de ascensión recta (α)

en: DEC Guide Error
gl: Erro da guía de declinación (δ)

en: Solver FOV
gl: Campo de visión do resolvedor

en: Sensor FOV
gl: Campo de visión do sensor

en: HiPS Grid
gl: Grade de HiPS

en: FITS Image Object Label
gl: Etiqueta de obxecto de imaxe FITS

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
gl: Cores predeterminadas

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
gl: Carta estelar

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
gl: Visión nocturna

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
gl: Non se puido abrir o ficheiro local de esquemas de cor.
    Non se pode gravar o esquema.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
gl: Non se puido abrir o ficheiro índice de esquemas de cor.
    Non se pode gravar o esquema.

en: Data verification failed
gl: A verificación de fatos fallou

en: File verification failed
gl: A verificación de datos fallou

en: Downloading
gl: Descargando

en: Downloading Data...
gl: Descargando os datos…

en: Awaiting response from server...
gl: Agardando pola resposta do servidor…

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
gl: Binóculos 7x35

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
gl: Un grao

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
gl: 30m aos 1,3cm

en: No FOV
gl: Sen FOV

en: KStars Exported Sky Image
gl: Imaxe do ceo exportada por KStars

en: Error: Unable to save image: %1
gl: Erro: Non se pode gardar a imaxe: %1

en: Saved image to %1
gl: A imaxe gardouse en %1.

en: Could not upload image to remote location: %1
gl: Non se puido enviar a imaxe á localización remota: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
gl: Non se puido exportar a imaxe: O URL %1 é incorrecto

en: Invert colors
gl: Inverter as cores

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
gl: Inverter as cores da imaxe. Ás veces isto é útil para realzar o contraste. Só afecta como se mostra, non como se grava.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
gl: Gardar

en: Save the image to disk
gl: Gardar a imaxe no disco

en: Remove temporary file %1 from disk?
gl: Retirar o ficheiro temporal %1 do disco?

en: Confirm Removal
gl: Confirmar o retiro

en: Download
gl: Descargar

en: Please wait while image is being downloaded...
gl: Agarde mentres se descarga a imaxe…

en: Image Viewer
gl: Visor de imaxes

en: Loading of the image %1 failed.
gl: Fallou a carga da imaxe %1.

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%1». Quérelo substituír?

en: Overwrite File?
gl: Quere substituír o ficheiro?

en: Saving of the image %1 failed.
gl: Fallou a garda da imaxe %1.

en: DSS Download
gl: Descarga de DSS

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
gl: Agarde mentres se descarga a imaxe DSS…

en: Auto close in ...
gl: Pechar automaticamente en…

en: Ok
gl: Aceptar

en: Question
gl: Pregunta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
gl: Si

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
gl: Non

en: Warning
gl: Aviso

en: Continue
gl: Continuar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
gl: Cancelar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
gl: Erro

en: Sorry
gl: Desculpe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
gl: Información

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
gl: NNL

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
gl: NL

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ENE
gl: LNL

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: E
gl: L

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ESE
gl: LSL

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SE
gl: SL

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSE
gl: SSL

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSW
gl: SSO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SW
gl: SO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WSW
gl: OSO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: W
gl: O

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WNW
gl: ONO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NW
gl: NO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNW
gl: NNO

en: The selected Astrometry Index File Location:
     %1 
     does not exist.  Do you want to make the directory?
gl: O lugar seleccionado de ficheiro de índice de astrometría:
     %1 
     non existe. Quere crear o directorio?

en: Make Astrometry Index File Directory?
gl: Crear o directorio do ficheiro de índice de astrometría?

en: The Default Astrometry Index File Location was created.
gl: Creouse o lugar do ficheiro de índice de astrometría predeterminado.

en: The Default Astrometry Index File Directory does not exist and was not able to be created.
gl: O directorio de ficheiros de índice de astrometría predeterminado non existe e non puido crearse.

en: Astrometry Configuration File Read Error.
gl: Erro de lectura do ficheiro de configuración de astrometría.

en: Internal Astrometry Configuration File Write Error.
gl: Erro de escritura do ficheiro de configuración de astrometría interno.

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2/NEF to JPEG.
gl: Non se poden atopar os executábeis «dcraw» e «cjpeg». Instáleos para converter ficheiros CR2 e NEF en JPEG.

en: Cannot open %1: %2
gl: Non se pode abrir %1: %2

en: Cannot unpack_thumb %1: %2
gl: Non se pode desestacionar a miniatura %1: %2

en: Cannot write %s %1: %2
gl: Non se pode escribir %s %1: %2

en: &Next >
gl: Segui&nte >

en: < &Back
gl: < &Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
gl: Feito

en: There was no default data directory found in the app bundle.
gl: No paquete do aplicativo non se atopou ningún directorio de datos predeterminado.

en: There was a problem creating the data directory ~/Library/Application Support/.
gl: Produciuse un problema ao crear o directorio de datos ~/Library/Application Support/.

en: File write error.
gl: Erro de escritura de ficheiro.

en: Data folder permissions error.
gl: Erro de permisos do cartafol de datos.

[ctx: default theme name]
en: Default
gl: Predeterminado

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
gl: A rexión recortada cambiarase de dimensións a [ %1 * %2 ]

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
gl: Rexión recortada: [%1,%2 %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
gl: Editor de miniaturas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
gl: Rexión de recorte: [0,0 200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
gl: (a rexión recortada terá un tamaño de 200x200)

en: Loading images...
gl: Estanse a cargar as imaxes…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
gl: Resultados da busca:

en: Failed to load image at %1
gl: Non se puido cargar a imaxe en %1

en: Failed to load image
gl: Non se puido cargar a imaxe

en: Choose Thumbnail Image
gl: Escoller a miniatura

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
gl: Selector de miniaturas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
gl: Indica a localización da imaxe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
gl: Miniatura actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
gl: Editar a ima&xe…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
gl: A imaxe non está definida

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
gl: Sol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
gl: Mercurio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
gl: Terra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
gl: Lúa

note: i18n? i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mars)
en: Mars
gl: Marte

en: Phobos
gl: Fobos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Jupiter)
en: Jupiter
gl: Xúpiter

en: Ganymede
gl: Ganímedes

en: Callisto
gl: Calisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Saturn)
en: Saturn
gl: Saturno

en: Titan
gl: Titán

en: Enceladus
gl: Encélado

en: Tethys
gl: Tetis

en: Rhea
gl: Rea

en: Hyperion
gl: Hiperión

en: Iapetus
gl: Iapeto

en: Phoebe
gl: Febe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
gl: Urano

en: Oberon
gl: Oberón

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
gl: Neptuno

en: Triton
gl: Tritón

en: This allows you to select a new object/target for XPlanet to view
gl: Isto permítelle seleccionar un novo obxecto ou destino para que XPlanet vexa

en: from
gl: desde

en: This allows you to select a viewing location
gl: Isto permítelle seleccionar un lugar de visión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
gl: Lugar:

en: XPlanet Latitude, Longitude, and object radius in %. This is only valid when viewing the object from the same object
gl: Latitude, lonxitude e raio de obxecto en % de XPlanet. Isto só é válido ao ver o obxecto desde o propio obxecto

en: Reset XPlanet Location to the location specified in the XPlanet Options
gl: Restabelecer o lugar de XPlanet ao indicado nas opcións de XPlanet

en: Hover over target and freely rotate view with mouse in XPlanet Viewer
gl: Cubra o desatino e rote libremente a vista co rato no visto de XPlanet

en: Recenters the XPlanet image once it has been moved
gl: Centra de novo a imaxe de XPlanet despois de movela

en: Sets the FOV to the Specified value.   Note: has no effect if hovering over object.
gl: Define o campo de visión do valor indicado. Nota: non ten efecto se se cubre un obxecto.

en: Zoom to the current KStars FOV.   Note: has no effect if hovering over object.
gl: Ampliar ao campo de visión actual de KStars. Nota: non ten efecto se se cubre un obxecto.

en: Zoom to a specific FOV. This has no effect when hovering over an object
gl: Ampliar ao campo de visión indicado. Isto non ten efecto ao cubrir un obxecto

en: Optimum FOV for the target, FOV parameter not specified.  Note: has no effect if hovering over object.
gl: Campo de visión óptimo para o destino, non de indicou un parámetro de campo de visión. Nota: non ten efecto se se cubre un obxecto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotation:
gl: Rotación:

en: Set the view rotation to the desired angle
gl: Poñer a rotación da vista no ángulo desexado

en: Rotate the view 180 degrees
gl: Rotar a vista 180 graos

en: Reset view rotation to 0
gl: Restabelecer a rotación da vista a 0

en: Bring up XPlanet Options
gl: Abrir as opcións de XPlanet

en: Allows you to set the XPlanet time to a different date/time from KStars
gl: Permítelle definir unha data e hora de XPlanet distinta da de KStars

en: Sets the XPlanet time to the current KStars time
gl: Sincroniza a hora de XPlanet coa de KStars

en: Current XPlanet Time
gl: Hora actual de XPlanet

en: This sets the time step from the current XPlanet time, good for viewing events
gl: Isto define o paso de tempo da hora actual de XPlanet, bo para observar eventos

en: This sets the time step from the current XPlanet time
gl: Isto define o paso de tempo da hora actual de XPlanet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
gl: días

en: Lets you change the units for the timestep in the animation
gl: Permítelle cambiar as unidades do paso de tempo na animación

en: Lets you run the animation
gl: Permítelle reproducir a animación

en: Resets the animation to 0 timesteps from the current XPlanet Time
gl: Restabelecer a animación a 0 pasos de tempo a partir da hora actual de XPlanet

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
gl: A ruta do executábel «xplanet» está baleira no panel de configuración.

en: The configured Xplanet binary does not exist or is not executable.
gl: O binario configurado de XPlanet non existe ou non pode executarse.

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3
gl: Vista de XPlanet: %1 desde %2 en %3

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3 at FOV: %4 deg
gl: Vista de XPlanet: %1 desde %2 en %3 no campo de visión: %4º

en: Loading of the image of object %1 failed.
gl: Fallou a carga da imaxe do obxecto %1.

en: XPlanet failed to generate the image for object %1 before the timeout expired.
gl: XPlanet non puido xerar a imaxe do obxecto %1 antes de esgotarse o tempo límite.

en: Error making FIFO file %1: %2.
gl: Ocorreu un erro ao crear un ficheiro temporal %1: %2.

en: Choose a field-of-view
gl: Escolle un campo de visión

en: FOV to render in XPlanet:
gl: Campo de visión para renderizar en XPlanet:

en: Saving of the image to %1 failed.
gl: Fallou a garda da imaxe en %1.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
gl: &Axuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
gl: Barra de ferramentas de procesamento

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
gl: H&ora

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
gl: A&puntar

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
gl: &Proxección

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: Ferramen&tas

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
gl: &Dispositivos

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
gl: &Datos

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
gl: Act&ualizacións

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
gl: &Observación

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
gl: Paneis &informativos

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
gl: Barra de e&stado

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
gl: Barra de ferramentas de vista

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
gl: Barras de ferramentas de INDI

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
gl: Barra de ferramentas do telescopio

note: i18n: ectx: ToolBar (DomeToolBar)
en: Dome Toolbar
gl: Barra de ferramentas da bóveda

en: Reverse
gl: Inverter

en: Up/Down
gl: Arriba ou abaixo

en: Left/Right
gl: Esquerda ou dereita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: 1x
gl: ×1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text
en: RA:
gl: α:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: AZ:
gl: Ac:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: DE:
gl: δ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: AL:
gl: Al:

en: HA:
gl: ω:

en: ZA:
gl: AC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
gl: Destino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Type:
gl: Tipo:

en: RA/DE
gl: α/δ

en: AZ/AL
gl: Ac/Al

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
gl: Época:

en: GOTO
gl: IR A

en: SYNC
gl: SINC

en: PARK
gl: EST

en: UNPARK
gl: DESEST

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
gl: Desocupado

en: What's Interesting...
gl: Que hai de interesante…

en: Naked-Eye Objects
gl: Obxectos a simple vista

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
gl: Planetas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
gl: Estrelas

en: Constellations
gl: Constelacións

en: Deep-sky Objects
gl: Obxectos afastados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
gl: Asteroides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
gl: Cometas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
gl: Galaxias

en: Nebulae
gl: Nebulosas

en: Clusters
gl: Cúmulos

en: Messier Catalog
gl: Catálogo de Messier

en: NGC Catalog
gl: Catálogo de NGC

en: IC Catalog
gl: Catálogo de IC

en: Sharpless Catalog
gl: Catálogo de Sharpless

en: No Items to display
gl: Non hai elementos para mostrar

en: text
gl: texto

en: More Details
gl: Máis detalles

en: Center in Map
gl: Centrar no mapa

en:  Auto     Track
gl:  Pista automática

en: Slew Telescope
gl: Apuntar o telescopio

en: Object Information
gl: Información do obxecto

en: Wikipedia Infotext
gl: Texto de información de Wikipedia

en: Info Text
gl: Texto informativo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
gl: Seguinte

en: Previous
gl: Anterior

en: Loading...
gl: Cargando…

en: Explanation of the What's Interesting Panel
gl: Explicación do panel «Que hai de interesante»

en: The What's Interesting Panel is intended to allow you to explore many different interesting objects in the night sky.  It includes objects visible to the naked eye as well as objects that require telescopes.  It is intended to appeal to both beginners and advanced astronomers.  If you click on a category or catalog, a list of objects will appear.  Clicking on an object in the list will bring up the details view where you can find out more information about the object.  If you have thumbnail images or wikipedia information for this object, these will be displayed as well.  If not, you can download them using the download icon.  If you make What's Interesting wider, the display will dynamically change to display the information more conveniently.  Please see the descriptions below for details on what the buttons at the bottom do.
gl: O panel «Que hai de interesante» está pensado para permitirlle explorar os moitos obxectos interesantes do ceo nocturno. Inclúe obxectos que se poden ver a simple vista e obxectos que requiren un telescopio. Está pensado tanto para astrónomos principiantes como para astrónomos avanzados. Se preme unha categoría ou un catálogo aparecerá unha lista de obxectos. Se ten miniaturas ou información de Wikipedia para o obxecto mostraranse tamén. En caso contrario pode descargalas usando a icona de descarga. Se amplía a anchura de «Que hai de interesante» o que se mostra cambiará dinamicamente para mostrar a información de xeito máis cómodo. Consulte a descrición de embaixo para máis información sobre o que fan os botóns inferiores.

en: This button will bring up the What's Interesting Settings. It will let you configure what is displayed in What's Interesting based upon which equipment you are using and the observing conditions.
gl: Este botón abrirá a configuración de «Que hai de interesante». Permitiralle configurar o que se mostra en «Que hai de interesante» segundo o equipo que use e as condicións de observación.

en: This button will turn on and off the Inspector Mode.  In this mode you can click on any object in the map and What's Interesting will display the information about it.
gl: Este botón activará e desactivará o modo de inspector. Neste modo pode premer calquera obxecto do mapa e «Que hai de interesante» mostrará información del.

en: This button will reload the current object list, update all displayed information, update any images, and update the information and images for the currently selected object.
gl: Este botón recargará a lista de obxectos actual, actualizará toda a información que se mostra, actualizará calquera imaxe, e actualizará a información e as imaxes do obxecto seleccionado actualmente.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only currently visible objects in a list or to display all of the objects in the list.  The visibility is determined based on the current KStars date and time, the current observing equipment, and the current sky conditions based on the What's Interesting Settings.
gl: Este botón conmutará se filtrar a lista para mostrar só os obxectos visíbeis actualmente nunha lista ou mostrar todos os obxectos da lista. A visibilidade determínase segundo a data e hora actuais de KStars, o equipo de observación actual e as condicións actuais do ceo segundo a configuración de «Que hai de interesante».

en: This button will toggle whether to filter the list to display only 'interesting' objects or to display any of the objects in the list.  This setting only applies to the Galaxies, Nebulas, and Clusters lists.  The objects are considered 'interesting' if they appear on the KStars 'interesting' list.
gl: Este botón conmutará se filtrar a lista para mostrar só obxectos «interesantes» ou para mostrar calquera obxecto da lista. Esta opción só se aplica a listas de galaxias, de nebulosas e de cúmulos. Os obxectos considéranse «interesantes» se aparecen na lista de «interesantes» de KStars.

en: This button will attempt to download information and pictures about the object(s) from Wikipedia.  You can select whether to download the information about just one object, all of the objects in a list, or only the objects in a list for which no data was downloaded yet.  Please note: If the list is currently filtered for visible objects or 'interesting' objects, only the filtered objects will be downloaded.  If you actually want all the objects in the list, turn off the filters.
gl: Este botón intentará descargar información e imaxes da Wikipedia sobre os obxectos. Pode seleccionar se descargar a información dun único obxecto, de todos os obxectos dunha lista, ou só dos obxectos dunha lista dos que aínda non se teñen datos. Teña en conta que, se a lista está filtrada actualmente para obxectos visíbeis ou «interesantes», só se descargarás os obxectos filtrados. Se quere todos os obxectos da lista, desactive os filtros.

en: Back
gl: Atrás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: prope
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
gl: Descoñecido

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
gl: Opcional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: Guess from &Text
gl: Adiviñar a partir de &texto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
gl: Importar un ficheiro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
gl: Insire o nome do ficheiro de datos para importar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
gl: Para importar un ficheiro de datos existente, insire o seu nome aquí. Despois poderás describir o contido do ficheiro embaixo. Podes deixar o nome en branco para construír un ficheiro de catálogo cunha cabeceira correcta pero sen datos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
gl: Contido do ficheiro de datos importado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
gl: Cando escollas un ficheiro de datos na liña de arriba, o seu contido aparece aquí.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
gl: Describir os campos de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
gl: <b>Campos do catálogo:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
gl: <b>Campos dispoñíbeis:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
gl: A época de coordenadas do catálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
gl: Prefixo do nome do catálogo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
gl: Cor do símbolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
gl: Época das coordenadas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
gl: Delimitado con espazos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
gl: Pre&visualizar o resultado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
gl: Insire o nome do ficheiro de catálogo resultante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
gl: Nome do catálogo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
gl: Gardar o catálogo como:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
gl: Insire un nome para o catálogo

en: Show image of
gl: Mostrar a imaxe de

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
gl: O URL non é correcto. Quere abrir unha xanela de navegador
    para buscalo en Google?

en: Invalid URL
gl: O URL é incorrecto

en: Browse Google
gl: Examinar Google

en: Do Not Browse
gl: Non examinar

en: Show webpage about
gl: Mostrar a páxina web sobre

en: object
gl: obxecto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
gl: Tipo de recurso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
gl: Imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
gl: Información

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
gl: Un texto que describe o recurso ligado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
gl: Descrición:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
gl: O URL que mostrará este elemento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
gl: Abrir o URL nunha xanela de navegador

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
gl: Con este botón podes verificar o URL inserido abríndoo nunha xanela de navegador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
gl: Comprobar o URL

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
gl: Predeterminado

en: Degrees
gl: Graos

en: Hours
gl: Horas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
gl: Ficheiro

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Text
gl: Texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
gl: Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: p
en: Dec:
gl: δ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button)
en: Preview
gl: Vista previa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
gl: Autor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
gl: Obxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
gl: Editar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
gl: Cor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
gl: Editar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, racal) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_01) i18n: ectx: 
en: RA
gl: α

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
gl: Nome

en: Major Axis
gl: Eixo maior

en: Minor Axis
gl: Eixo menor

en: Position Angle
gl: Ángulo da posición

en: Flux
gl: Fluxo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
gl: Versión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
gl: Activar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
gl: Desactivar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
gl: Importar un catálogo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
gl: Cores

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
gl: Xeral

en: %1 star
gl: %1 estrela

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
gl: múltipla

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
gl: variábel

en: G5 star
gl: Estrela G5

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Pluto
gl: Plutón

en: Dwarf planet
gl: Planeta anano

[ctx: distance in Astronomical Units]
en: %1 AU
gl: %1 UA

en: Discovery Date:
gl: Data da descuberta:

en: Host Galaxy:
gl: Galaxia hóspede:

en: Red Shift:
gl: Desprazamento vermello:

[ctx: integrated flux at a frequency]
en: Flux(%1):
gl: Fluxo(%1):

[ctx: Distance in astronomical units]
en: %1 AU
gl: %1 UA

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
gl: %1 en %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
gl: Posición

en: RA (%1):
gl: α (%1) :

en: DE (%1):
gl: δ (%1):

en: Never rises
gl: Nunca ascende

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
gl: Non se aplica

en: Links
gl: Ligazóns

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Log
gl: Rexistro

en: Record here observation logs and/or data on %1.
gl: Rexistre aquí as observacións e datos sobre %1.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
gl: Seguro que quere retirar a ligazón %1?

en: Delete Confirmation
gl: Confirmación de eliminado

en: Danger! Viewing the Sun without adequate solar filters is dangerous and will result in permanent eye damage!
gl: Coidado! Ver o Sol sen filtros solares axeitados é perigoso e danará permanentemente os seus ollos!

en: Unable to save image to %1
gl: Non se pode gardar a imaxe en %1

en: Save Thumbnail
gl: Gardar a miniatura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
gl: Nome primario, outros nomes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
gl: 0,0 mag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19)
en: Size:
gl: Dimensións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
gl: 0,0 minutos de arco

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, BVLabel)
en: B - V index:
gl: Índice B - V:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
gl: Distancia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
gl: Iluminación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
gl: 0,0 pc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
gl: Catálogo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
gl: Engadir á lista de observación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
gl: Centrar no mapa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
gl: Centrar no telescopio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PerihelionLabel)
en: Perihelion:
gl: Perihelio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Perihelion) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOID)
en: 0.0 AU
gl: 0,0 UA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitIDLabel)
en: Orbit ID:
gl: Identificador da órbita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitID)
en: Orbit ID
gl: Identificador da órbita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NEOLabel)
en: NEO:
gl: Obxecto próximo á terra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NEO)
en: NEO
gl: Obxecto próximo á terra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
gl: Diámetro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Diameter) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dimensions)
en: 0.0 km
gl: 0,0 km

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
gl: Período de rotación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
gl: Distancia mínima á intersección da órbita da Terra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
gl: Clase de órbita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
gl: Clase

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
gl: Dimensións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
gl: Período:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
gl: Detalles - Bases de datos en Internet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
gl: Escolle a base de datos en Internet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
gl: Detalles - Ligazóns a recursos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
gl: Ligazóns a información

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
gl: Ligazóns a imaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
gl: Ver o recurso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
gl: Engadir unha ligazón…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
gl: Editar a ligazón…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
gl: Retirar a ligazón

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
gl: Rexistro do usuario

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
gl: Detalles - Datos da posición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Coordinates)
en: Coordinates
gl: Coordenadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: DE (2000.0):
gl: δ (2000,0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA0Label)
en: RA (J2000.0):
gl: α (J2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Airmass)
en: 0.00
gl: 0,00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA (2000.0):
gl: α (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec0Label)
en: DE (J2000.0):
gl: δ (J2000,0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
gl: Acimut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
gl: Masa atmosférica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
gl: Ángulo horario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
gl: Ascensión/Ocaso/Tránsito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
gl: Hora do ocaso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
gl: Tempo de tránsito:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
gl: Hora de ascensión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
gl: Acimut no ocaso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
gl: Altitude no tránsito:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
gl: Acimut na ascensión:

en: Preview image
gl: Vista previa da imaxe

en: Full legend
gl: Lenda completa

en: Scale with magnitudes chart
gl: Actualizar coa carta das magnitudes

en: Only scale
gl: Só ampliar

en: Only magnitudes
gl: Só as magnitudes

en: Only symbols
gl: Só os símbolos

en: Upper left corner
gl: Recanto superior esquerdo

en: Upper right corner
gl: Recanto superior dereito

en: Lower left corner
gl: Recanto inferior esquerdo

en: Lower right corner
gl: Recanto inferior dereito

en: Could not export image
gl: Non se puido exportar a imaxe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
gl: Confirmación da lenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendCheckBox)
en: Add legend to exported sky image
gl: Engadir a lenda á imaxe celeste exportada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
gl: Orientación da lenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
gl: Tipo de lenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
gl: Posición da lenda:

en: Any
gl: Calquera

en: Solar System
gl: Sistema Solar

en: Open Clusters
gl: Cúmulos abertos

en: Globular Clusters
gl: Cúmulos globulares

en: Gaseous Nebulae
gl: Nebulosa gasosa

en: Planetary Nebulae
gl: Nebulosa planetaria

en: Details...
gl: Detalles…

en: Andromeda Galaxy
gl: Galaxia de Andrómeda

en: Aldebaran
gl: Aldebarán

en: No object named %1 found.
gl: Non se atopou ningún obxecto chamado %1.

en: Bad object name
gl: O nome do obxecto é incorrecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
gl: Filtrar polo nome:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showHistoryB)
en: Find History
gl: Atopar o historial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
gl: Borrar o historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
gl: Filtrar polo tipo:

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
gl: O valor da ascensión recta debe estar entre 0,0 e 24,0.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
gl: O valor da declinación (δ) debe estar entre -90,0 e 90,0.

en: Invalid Coordinate Data
gl: Os datos das coordenadas son incorrectos

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
gl: O valor do acimut debe estar entre 0,0 e 360,0.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
gl: O valor da altitude debe estar entre -90,0 e 90,0.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, rdTab)
en: RA/Dec
gl: α/δ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Declination
gl: Declinación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, JNowB)
en: Set Epoch to now
gl: Definir a época actual

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, J2000B)
en: Set Epoch to J2000
gl: Definir a época J2000

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Right Ascension
gl: Ascensión recta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, epochBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochTarget)
en: 2000.0
gl: 2000,0

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aaTab)
en: Az/Alt
gl: A/a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Azimuth
gl: Acimut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Az:
gl: A:

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
gl: Indicar o AFOV

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
gl: Ramsden (Típico)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
gl: Ortoscópico (Típico)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
gl: Ploessl (Típico)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
gl: Erfle (Típico)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
gl: Tele Vue Ethos (Típico)

en: 1000 yards
gl: 1000 iardas

en: 1000 meters
gl: 1000 metros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
gl: pés

en: meters
gl: metros

en: inch
gl: polgada

en: Aperture diameter:
gl: Diámetro da abertura:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
gl: Número F:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
gl: Editar os símbolos do FOV

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
gl: Engadir un novo símbolo de FOV

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
gl: Engada un símbolo de campo de visión (FOV) novo á lista. Podes definir o tamaño, a forma e a cor do símbolo novo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
gl: Novo…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
gl: Modificar o símbolo realzado do FOV

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
gl: Preme este botón para modificar o símbolo realzado do FOV. Pode cambiar o tamaño, a forma e a cor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
gl: Retirar o símbolo realzado do FOV

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
gl: Preme este botón para retirar da lista o símbolo FOV realzado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
gl: Regra de troco de hora (DST):

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
gl[0]: Unha cidade satisfai os criterios de busca
gl[1]: %1 cidades satisfán os criterios de busca

en: Are you sure you want to remove %1?
gl: Seguro que quere retirar %1?

en: Remove City?
gl: Quere retirar a cidade?

en: This city already exists in the database.
gl: Esta cidade xa existe na base de datos.

en: Error: Duplicate Entry
gl: Erro: A entrada está duplicada

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
gl: Hai que encher todos os campos (excepto a provincia) para engadir este lugar.

en: Fields are Empty
gl: Os campos están baleiros

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
gl: Non se puido procesar a latitude/lonxitude.

en: Bad Coordinates
gl: As coordenadas son incorrectas

en: UTC Offset must be selected.
gl: Debe seleccionarse un desprazamento de UTC.

en: UTC Offset
gl: Desprazamento de UTC

en: Daylight Saving Time Rules
gl: Regras de troco de horario verán/inverno (DST)

en: Cannot add new location -- city name blank
gl: Non se pode engadir o novo lugar, o nome da cidade está baleiro

en: Cannot add new location -- country name blank
gl: Non se pode engadir o novo lugar, o nome do país está baleiro

en: Cannot add new location -- invalid latitude / longitude
gl: Non se pode engadir o novo lugar, o valor de latitude e lonxitude é incorrecto

en: Cannot add new location -- missing UTC Offset
gl: Non se pode engadir o novo lugar, falta o desprazamento de UTC

en: City is Read Only. Change name to add new city.
gl: A cidade é de só lectura. Cambiar o nome para engadir unha nova cidade.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
gl: Escoller a cidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
gl: Filtro por país:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
gl: Filtro por cidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
gl: Filtro por provincia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
gl: Ningunha cidade casa co criterio de busca

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
gl: Ver ou editar os datos do lugar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
gl: Cidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
gl: Provincia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
gl: País:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLat)
en: <html><head/><body><p>Latitude in degrees. North of equator is positive and South is negative.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Latitude en graos. O norte do ecuador é positivo e o sur negativo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
gl: Lonxitude:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLong)
en: <html><head/><body><p>Longitude in degrees. East of Greenwich is positive and West is negative.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Lonxitude en graos. O leste de Greenwich é positivo e o oeste negativo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
gl: Elevación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
gl: Desprazamento da UT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GetLocationButton)
en: Get Location
gl: Obter un lugar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
gl: &Limpar os campos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
gl: Engadir unha cidade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
gl: Actualizar a cidade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
gl: Retirar a cidade

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
gl: Novo indicador de campo de visión (FOV)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Nomear </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
gl: Nome do símbolo FOV

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
gl: O nome do símbolo do campo de visión (FOV). Este nome aparece no menú FOV e na ferramenta «Editar os símbolos do FOV».

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
gl: Ocular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
gl: Distancia focal do telescopio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
gl: Distancia focal do telescopio, en milímetros

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
gl: Insire a distancia focal do telescopio, en milímetros.
    
    Este é un dos campos necesarios para definir un símbolo de campo de visión(FOV) que sexa idéntico ao ocular do telescopio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
gl: Distancia focal do ocular:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
gl: Distancia focal do ocular, en milímetros

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
gl: Insire a distancia focal do ocular, en milímetros.
    
    Este é un dos campos necesarios para definir un símbolo de campo de visión (FOV) que sexa idéntico ao do ocular do telescopio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Enter the eyepiece's Apparent field-of-view
gl: Insira o campo de visión aparente do ocular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
gl: AFOV do ocular:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
gl: campo de visión do ocular, en minutos de grao

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
gl: Insire o campo de visión do ocular, en minutos de grao.
    
    Este é un dos campos necesarios para definir un símbolo de campo de visión (FOV) que sexa idéntico ao do ocular do telescopio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
gl: graos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeTLengthFromFNum1)
en: or compute from F-Number
gl: ou calcular a partir do número F

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Note: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos are trademarks of Tele Vue Optics, Inc.
gl: Nota: Panoptic, Nagler, Radian, Delos e Ethos son marcas rexistradas de Tele Vue Optics, Inc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
gl: Calcular o campo de visión cos campos de datos de arriba

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
gl: Este botón calcula o ángulo do campo de visión (FOV) para unha combinación dada de ocular/telescopio. Hai que indicar primeiro as distancias focais do telescopio e do ocular, así como o ángulo de FOV da ocular.
    
    O ángulo de FOV calculado (en minutos de arco) aparece na caixa de edición «Campo de visión».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
gl: Calcular o FOV

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Camera
gl: Cámara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Telescope Focal length:
gl: Distancia focal do telescopio:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
gl: Insire a distancia focal do telescopio, en milímetros.
    
    Este é un dos campos de datos precisos para definir un símbolo de campo de visión (FOV) que corresponda ao campo de visión dunha cámara montada no telescopio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera W:
gl: An da cámara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_16)
en: H:
gl: Al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
gl: píxeles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Pixel W:
gl: An dos píxeles:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
gl: O tamaño do chip ou filme, en milímetros

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
gl: Insire o tamaño físico do chip do dispositivo de carga acoplada (CCD) ou do negativo de filme.
    
    Este é un dos campos de datos precisos para definir un símbolo de campo de visión (FOV) que corresponda ao campo de visión dunha cámara montada no telescopio.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
gl: Este botón calcula o ángulo do campo-de-visión (FOV) para unha combinación de cámara/telescopio. Hai que indicar primeiro a distancia focal do telescopio e o tamaño do chip do dispositivo de carga acoplada (CCD) ou do negativo do filme.
    
    O ángulo do FOV calculado (en minutos de arco) aparece na caixa de edición do «Campo de visión».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetectFromINDI)
en: Detect from Ekos
gl: Detectar a partir de Ekos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
gl: Binóculos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
gl: Campo de visión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
gl: A unha distancia de:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a binocular.  You must specify the linear FOV as mentioned on the binocular.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
gl: Este botón calcula o ángulo do campo-de-visión (FOV) para uns binóculos. Hai que indicar o FOV lineal tal e como aparece nos binoculares.
    
    O ángulo do FOV calculado (en minutos de arco) aparece na caixa de edición do «Campo de visión».

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
gl: Radiotelescopio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
gl: Diámetro do radiotelescopio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Wavelength:
gl: Lonxitude de onda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
gl: Calcular o HPBW do radiotelescopio a partir dos campos de datos de riba

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
gl: Este botón calcula o ángulo da anchura do raio de media potencia («Half Power Beam Width», HPBW) para unha combinación de radiotelescopio e lonxitude de onda de observación dadas, asumindo que non hai receptor multifeixe no telescopio. Hai que indicar primeiro o diámetro do radiotelescopio e a lonxitude de onda de observación.
    
    O ángulo HPBW calculado (en minutos angulares) aparece na caixa de edición do "Campo de visión".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
gl: Calcular o HPBW

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
gl: Campo de visión:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditRotation)
en: <p>Frame rotation with respect to Celestial Pole. Zero degrees indicates that <b>UP</b> is pointing directly at the pole. 90 degrees indicates that <b>UP</b> is rotated 90 degrees clockwise with respect to the pole.</p>
gl: <p>Rotación de fotograma con respecto ao polo celeste. Cero graos indican que <b>ARRIBA</b> apunta directamente ao polo. 90 graos indican que <b>ARRIBA</b> rótase 90 graos no sentido horario con respecto ao polo.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetY)
en: Desired vertical offset in arcminutes
gl: Distancia vertical desexada, en minutos de arco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_3)
en: Offset Y:
gl: Separación en Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Degrees E of N
gl: Graos de L a N

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
gl: Campo de visión desexado, en minutos de arco

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
gl: Insire o tamaño angular desexado para o símbolo do campo de visión (FOV).
    
    Pódese inserir un valor directamente ou usar os separadores "Cámara" ou "Ocular" para calcular un tamaño angular para oculares ou equipos específicos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_2)
en: Offset X:
gl: Separación en X:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetX)
en: Desired horizontal offset in arcminutes
gl: Distancia horizontal desexada, en minutos de arco.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Rotation is performed with respect to the celestial pole.
gl: A rotación realízase con respecto ao polo celeste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Lock to Celestial Pole
gl: Tomar o polo celestial como referencia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
gl: Escolle a cor do símbolo do campo de visión

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
gl: Escolle unha cor para o símbolo do campo de visión (FOV).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
gl: Escolle unha forma para o símbolo do campo de visión

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
gl: Escolle a forma do símbolo do campo de visión (FOV). As formas posíbeis son:
    
    Círculo, cadrado, mira, obxectivo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Rectangle
gl: Rectángulo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
gl: Círculo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
gl: Mira

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
gl: Obxectivo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
gl: Círculo translúcido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
gl: Forma:

en: UTC Now
gl: UTC para agora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
gl: Agora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: KStars Data Directory
gl: Directorio de datos de KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback1)
en: The KStars Data Directory called kstars should be located at:
gl: O directorio de datos de KStars, chamado kstars, debería estar situado en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback2)
en: Your data directory was not found.  You can click the button below to copy a default KStars data directory to the correct location, or if you have a KStars directory already some place else, you can exit KStars and copy it to that location yourself.
gl: Non se atopou o seu directorio de datos. Pode premer o botón embaixo para copiar un directorio de datos de KStars predeterminado no lugar correspondente, ou se xa ten un directorio de KStars noutro lugar pode saír de KStars e copialo nesa ruta vostede mesmo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyKStarsData)
en: Copy KStars Data Directory
gl: Copiar o directorio de datos de KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Optional Files for the Data directory:
gl: Ficheiros opcionais para o directorio de datos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Guide Star Catalog</span></a> (305 MB)</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Guide Star Catalog</span></a> («Catálogo de estrelas guía» en inglés, 305 MB)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GSCFeedback)
en: Installing this in your data directory will enable the CCD Simulator in KStars to take realistic images. This is useful for testing sequences, plate solving, and learning to use KStars. Just click the button to install or unzip the zip file and place the gsc folder in the data directory.
gl: Instalar isto no seu directorio de datos permitirá ao simulador de CCD de KStars sacar imaxes realistas. É útil para probar secuencias, resolver placas e aprender a usar KStars. Prema o botón para instalar ou desarquivar o arquivo e coloque o cartafol de gsc no directorio de datos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
gl: Descargar ficheiros de datos adicionais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadText)
en: <p>You may now download optional data files to enhance KStars, such as Messier object images, or a more complete NGC/IC catalog. Press the <b>Download Extra Data</b> button to proceed. </p><p>You can also use this tool later, by selecting <b>Download New Data</b> from the <b>File</b> menu.</p>
gl: <p>Agora pódense obter ficheiros opcionais de datos para mellorar KStars, como imaxes dos obxectos Messier ou un catálogo NGC/IC máis completo. Preme o botón <b>Obter datos adicionais</b> para proseguir.</p><p>Tamén se pode usar esta ferramenta máis tarde, mediante a opción <b>Descargar datos novos</b> no menú <b>Ficheiro</b> menú.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
gl: Descargar datos adicionais…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
gl: Escolle a túa localidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>Select a City near your location from the list. You may filter the list by the name of your city, province, and country.</p><p>Once you have selected a City, press <b>Next</b>.</p>
gl: <p>Escolle na lista unha cidade preto da túa localidade. Pódese filtrar a lista polo nome da cidade, provincia ou país.</p><p>Despois de escoller unha cidade preme <b>Seguinte</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
gl: Filtrar a lista polo nome da cidade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
gl: Filtrar a lista polo nome do país

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
gl: Filtrar a lista polo nome da provincia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
gl: A lista de cidades que casan cos filtros de busca actuais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: Welcome to the KStars Startup Wizard
gl: Recibe a benvida ao asistente de inicio de KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>This wizard will help you set up some basic options, such as your location on Earth.</p><p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
gl: <p>Este asistente axuda a configurar algunhas opcións básicas, como a túa localización na Terra.</p><p></p><p>Para comezar, preme o botón <b>Seguinte</b>.</p>

en: Are you sure you want to clear all of the solution points?
gl: Seguro que quere baleirar todos os puntos de solución?

en: Clear Solution Points
gl: Baleirar os puntos de solución

en: Solver timed out.
gl: Esgotouse o tempo límite do resolvedor.

en: Mount does not support syncing.
gl: A montaxe non permite facer sincronizacións.

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p><p>Please capture and solve once to measure the effective FOV or enter the values manually.</p><p>Calculated FOV: %1</p>
gl: <p>Tamaño efectivo do campo de visión en minutos de arco.</p><p>Capture e resolva unha vez para medir o campo de visión efectivo ou escriba os valores manualmente.</p><p>Campo de visión calculado: %1</p>

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p>
gl: <p>Campo de visión efectivo, en minutos de arco.</p>

en: Astrometry alignment failed
gl: O aliñamento de astrometría fallou.

en: CCD pixel size is missing. Please check your driver settings and try again.
gl: Falta o tamaño do píxel do dispositivo de carga acoplada (CCD); comproba a configuración do controlador e inténtao de novo.

en: Error: lost connection to filter wheel.
gl: Erro: perdeuse a conexión á roda de filtros.

en: Image transfer is disabled for this camera. Would you like to enable it?
gl: A transferencia de imaxes está desactivada para esta cámara. Quere activala?

en: Capturing image...
gl: Estase a capturar a imaxe…

en: Image received.
gl: Imaxe recibida.

en: WCS information updated. Images captured from this point forward shall have valid WCS.
gl: Actualizouse a información do sistema de coordenadas mundial (SCM). As imaxes capturadas a partir de agora conterán información correcta do SCM.

en: Target is within %1 degrees of solution coordinates.
gl: O obxectivo está a %1 graos ou menos das coordenadas da solución.

en: Astrometry alignment completed successfully
gl: Completouse o aliñamento de astrometría.

en: Maximum number of iterations reached. Solver failed.
gl: Acadouse o número máximo de iteracións. O resolvedor fallou.

en: Target is within acceptable range. Astrometric solver is successful.
gl: O destino está dentro do alcance aceptábel. O resolvedor astrométrico aceptouno.

en: Setting position angle to %1 degrees E of N...
gl: Poñendo o ángulo de posición a %1 graos leste de norte…

en: Refresh is complete.
gl: Completouse a actualización.

en: Capture aborted.
gl: Interrompeuse a captura.

en: Mount completed slewing near celestial pole. Capture again to verify.
gl: A montura completou o movemento preto o polo celeste. Capture de novo para verificar.

en: Settling...
gl: Asentando…

en: Slew complete. Target accuracy is not met, running solver again...
gl: Completouse o movemento. Non se conseguiu a precisión esperada, executando de novo o resolvedor…

en: Slew complete. Solving Alignment Point. . .
gl: Completouse a rotación. Resolvendo o punto de aliñamento…

en: Syncing failed.
gl: Fallou a sincronización.

en: Slewing failed.
gl: O movemento fallou.

en: Rotator reached target position angle.
gl: O rotador acadou o ángulo de posición de destino.

en: Syncing to RA (%1) DEC (%2)
gl: Sincronizando con α (%1) δ (%2)

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2).
gl: Movéndose ás coordenadas de destino: %1 α, %2 δ.

en: Ekos job (%1) - Telescope synced
gl: Traballo de Ekos (%1) - Sincronizouse o telescopio

en: World Coordinate System (WCS) is disabled.
gl: O sistema de coordenadas mundial (SCM) está desactivado.

en: Capture error. Aborting...
gl: Erro de captura. Interrompendo…

en: Restarting capture attempt #%1
gl: Reiniciando o intento de captura número %1.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Files
gl: Ficheiros de índice

en: dRA (arcsec)
gl: dα (segundos de arco)

en: dDE (arcsec)
gl: dδ (segundos de arco)

en: Filter operation failed.
gl: A operación de filtro fallou.

en: Changing focus offset by %1 steps...
gl: Cambiando o desprazamento do foco en %1 pasos…

en: Changing filter to %1...
gl: Cambiando o filtro a %1…

en: Auto focus on filter change...
gl: Enfoque automático co cambio de filtro…

en: Invalid FOV.
gl: Campo de visión incorrecto.

en: Invalid URL: %1
gl: O URL é incorrecto: %1

en: Unable to write to file %1
gl: Non se pode escribir no ficheiro %1.

en: Could Not Open File
gl: Non se puido abrir o ficheiro

en: Error in table structure.
gl: Erro na estrutura da táboa.

en: Solution Points Saved as: %1
gl: Os puntos de solución gardáronse como: %1

en: Polar Alignment
gl: Aliñamento polar

en: Capture timed out.
gl: Esgotouse o tempo límite da captura.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlBox)
en: Solver Control
gl: Control do resolvedor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
gl: Capturar e resolver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load a FITS image and solve. Slew mount to image central coordinates.
gl: Cargar unha imaxe FITS e resolver. Mover a montaxe ás coordenadas centrais da imaxe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
gl: Cargar e mover…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
gl: Deter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select which action to perform after the captured image is solved
gl: Seleccionar a acción para realizar tras resolver a imaxe capturada.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select what action to take once a solution is found.
gl: Escolla unha acción a realizar cando se atope unha solución.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Solver Action
gl: Acción do resolvedor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, syncR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates
gl: Sincronizar o telescopio coas coordenadas da solución.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, syncR)
en: S&ync
gl: &Sincronización

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, slewR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates and then slew to the target coordinates
gl: Sincronizar o telescopio coas coordenadas da solución e a continuación movelo ás coordenadas de destino.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, slewR)
en: S&lew to Target
gl: &Apuntar ao obxectivo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, nothingR)
en: Just solve
gl: Só resolve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
gl: &Nada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, telescopeCoordinateGroup)
en: Telescope Coordinates (JNow)
gl: Coordenadas do telescopio (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignAccuracyThreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates. Plate solver shall be repeatedly executed until the solution coordinates are below the accuracy threshold
gl: O límite de precisión, en arcos de segundo, entre a solución e as coordenadas de destino. O resolvedor de placas execútase continuamente ata que as coordenadas da solución están por debaixo do límite de exactitude.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignSettlingTime)
en: After telescope completes slewing, wait until it settles for this many milliseconds before capturing the next image.
gl: Unha vez o telescopio completa o movemento, agardar ata que asente durante esta cantidade de milisegundos antes de capturar a seguinte imaxe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Settle
gl: Asentar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy
gl: Precisión

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, solutionCoordinatesGroupBox)
en: Solution Coordinates (JNow)
gl: Coordenadas da solución (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVOut)
en: Effective field of view size in arcminutes.
gl: Campo de visión efectivo, en minutos de arco.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pixScaleOut)
en: Image scale in arcsecs/pixel
gl: Escala da imaxe en segundos de arco/píxel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Pix:
gl: Píx:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Image rotation angle, East of North
gl: Ángulo de rotación de imaxes, leste do norte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainLabel)
en: Gain:
gl: Ganancia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFITSViewerB)
en: Show in FITS Viewer
gl: Mostrar no visor de FITS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignDarkFrame)
en: Subtract dark frame. If no suitable dark frame is available, a dark frame shall be captured.
gl: Restar o fotograma escuro. Se non hai dispoñíbel ningún fotograma escuro axeitado, capturarase un.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: Dark
gl: Escura

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignBinning)
en: Camera binning
gl: Eliminación de ruído na cámara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle full screen
gl: Cambiar a pantalla completa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignExposure)
en: Exposure duration in seconds
gl: Duración da exposición en segundos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterPosLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Filter:
gl: Filtro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RotatorDialog)
en: Rotator Settings
gl: Configuración do rotador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteSolverR)
en: Remote
gl: Remoto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, solutionResults)
en: Solution Results
gl: Resultados da resolución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: The results from Astrometric Solutions from the Capture and Solve Tool, the Load and Slew Tool, and the Mount Model Tool will be displayed below.
gl: Embaixo mostraranse os resultados das solucións astrométricas da ferramenta de capturar e resolver, da ferramenta de cargar e mover, e da ferramenta de modelo de montura.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph) i18n: ectx: property (text), widget (QLab
en: DEC
gl: δ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Obj Name
gl: Nome do obxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: dRA
gl: dα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: dDE
gl: dδ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllSolutionsB)
en: Clear all of the solutions from the solutions table.  Be careful because you cannot get them back.
gl: Baleirar todas as solucións da táboa de solución. Teña coidado porque non pode recuperalas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeSolutionB)
en: Remove the selected row from the solutions table.  This can be useful for getting rid of results that did not actually solve from the table and/or results that you do not need any more.  It can clean up clutter on both the graph and table.
gl: Retirar a fila seleccionada da táboa de solución. Isto pode ser útil para librarse dos resultados que non resolveron realmente desde a táboa e/ou os resultados que vostede xa non necesita. Pode limpar borralla tanto no gráfico como na táboa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportSolutionsCSV)
en: Export all of the solutions in the Solution Results table to CSV file of your choosing for further analysis in a spreadsheet.
gl: Exportar todas as solucións da táboa de resultados da solución a un ficheiro CSV da súa escolla para analizalos a maiores nunha folla de cálculo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, autoScaleGraphB)
en: Auto scale and center the Solution Results graph.
gl: Cambiar automaticamente de escala e centrar o gráfico de resultados da solución.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Launch the mount model tool. This tool enables you to create pre-programmed list of points to go to and solve. It can aid in building a pointing model for better accuracy.
gl: Iniciar a ferramenta de modelo de montura. Esta ferramenta permite crear unha lista de puntos pre-programada á que ir e resolver. Pode axudar a construír un modelo de apuntamento para mellor precisión.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Mount Model
gl: Modelo de montura

[ctx: North Celestial Pole]
en: NCP
gl: PCN

[ctx: South Celestial Pole]
en: SCP
gl: PCS

en: RA Axis
gl: Eixe de α

en: Error starting solver: %1
gl: Erro ao iniciar o resolvedor: %1

en: Starting solver...
gl: Iniciando o resolvedor…

en: Solver failed. Try again.
gl: O resolvedor fallou. Inténteo de novo.

en: Solver completed in %1 second. | Solver completed in %1 seconds.
gl[0]: O resolvedor rematou en %1 segundo.
gl[1]: O resolvedor rematou en %1 segundos.

en: Unable to open file %1
gl: Non se pode abrir o ficheiro %1.

en: Deprecated sequence file format version %1. Please construct a new sequence file.
gl: Versión obsoleta %1 do formato de ficheiro de secuencia. Constrúa un novo ficheiro de secuencia.

en: Failed to save alignment list
gl: Non se puido gardar a lista de aliñamento.

en: Alignment List saved to %1
gl: A lista de aliñamento gardouse en %1

en: DEC is below the altitude limit
gl: δ está por debaixo do límite de altitude

en: Point calculation error.
gl: Erro de cálculo de punto.

en: Sky Point
gl: Punto celestial

en: Are you sure you want to clear all the alignment points?
gl: Seguro que quere baleirar todos os puntos de aliñamento?

en: Clear Align Points
gl: Baleirar os puntos de aliñamento

en: The Mount Model Tool is Reset.
gl: Restabeleceuse a ferramenta de modelo de montaxe.

en: Please Check the Alignment Points.
gl: Revise os puntos de aliñamento.

en: In the Align Module, "Nothing" is Selected for the Solver Action.  This means that the mount model tool will not sync/align your mount but will only report the pointing model errors.  Do you wish to continue?
gl: No módulo de aliñamento selecciónase «Nada» para a acción de resolvedor. Isto significa que a ferramenta de modelo de montaxe non sincronizará ou aliñará a montaxe senón que só informará dos erros de modelo de apuntamento. Quere continuar?

en: Pointing Model Report Only?
gl: Só informar do modelo de apuntamento?

en: The Mount Model Tool is Starting.
gl: Está iniciándose a ferramenta de modelo de montaxe.

en: The Mount Model Tool is Paused.
gl: Detívose a ferramenta de modelo de montaxe.

en: The Mount Model Tool is Finished.
gl: Rematou a ferramenta de modelo de montaxe.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mountModel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpsAstrometryIndexFiles)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>This tool can help your mount build a better pointing model by moving the mount to different points in the sky and solving captured images. This can increase the accuracy of your GOTOs. To qualify, your mount must be capable of improving its internal pointing model after each <b>Sync</b>  commanded by Ekos. If this is not the case, then this tool is not suitable for your mount.</p>
gl: <p>Esta ferramenta pode axudar á súa montura a construír un mellor modelo de apuntamento movendo a montura a distintos puntos do ceo e resolvendo imaxes capturadas. Isto pode aumentar a precisión dos seus «Ir a». Para poder usar isto, a montura debe permitir mellorar o seu modelo de apuntamento interno despois de cada <b>Sincronización</b> solicitada por Ekos. Se non é o caso, esta ferramenta non é axeitada para a montura.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Mount Model Wizard
gl: Asistente de modelo de montura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Object Type:
gl: Tipo de obxecto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: <html><head/><body><p>Select the type of objects/points added by the wizard.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> all of the options except Fixed DEC start with a grid of RA/DEC points.</p>
    <ul>
    <li><b>Any Stars:</b> The wizard searches for the nearest star.</li>
    <li><b>Any object:</b>  The wizard searches for the nearest object of any type.</li>
    <li><b>Named Stars</b> The wizard searches for the nearest star in the currently visible star list. Note that the first named star might be fairly far from the intended point and also sometimes the same star could be the closest one for multiple points.</li>
    <li><b>Fixed DEC:</b> The wizard generates all points at the chosen DEC.</li>
    <li><b>Fixed Grid:</b>  The wizard just uses the original grid without trying to pair it with objects.</li>
    </ul>
    </body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Selecciona o tipo de obxectos ou puntos engadidos polo asistente.</p> <p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> todas as opcións salvo «δ fixo» comezan cunha grade de puntos de α/δ.</p>
    <ul>
    <li><b>Calquera estrela:</b> o asistente busca a estrela máis próxima.</li>
    <li><b>Calquera obxecto:</b> o asistente busca o obxecto máis próximo de calquera tipo.</li>
    <li><b>Estrelas con nome:</b> o asistente busca a estrela máis próxima na lista de estrelas visíbeis actualmente. Teña en conta que a primeira estrela con nome podería estar bastante lonxe do punto desexado e ademais ás veces a mesma estrela podería ser a máis próxima a varios puntos.</li>
    <li><b>δ fixo:</b> o asistente xera todos os puntos no δ escollido.</li>
    <li><b>Grade fixa:</b> o asistente só usa a grade orixinal sen intentar emparellalo cos obxectos.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Stars
gl: Calquera estrela

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Named Stars
gl: Estrelas con nome

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Object
gl: Calquera obxecto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed DEC
gl: δ fixo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed Grid
gl: Grade fixa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Automatically generate the specified number of alignment points in the table below. They will be generated based on the options selected in this wizard.
gl: Xerar automaticamente o número indicado de puntos de aliñamento na táboa de embaixo. Xeraranse en base ás opcións seleccionadas no asistente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
gl: Xerar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignDec)
en: The Declination of the points that will be generated.  This option only applies to the Fixed DEC Option.
gl: A declinación dos puntos que se van xerar. Esta opción só ten efecto coa opción «δ fixo».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum Alt:
gl: Altitude mínima:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAltBox)
en: This is the minimum altitude above the horizon to use in generating points with the wizard.
gl: Esta é a altitude mínima sobre o horizonte para usar nos puntos de xeración co asistente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Alignment Points:
gl: Puntos de aliñamento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
gl: Declinación (δ):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignPtNum)
en: The Number of points the wizard should generate. If this number is less than 5, it will generate them at the same DEC. After that they will be evenly distributed over RA and DEC. Note, if Fixed DEC is selected, all of the points will be at the same DEC.
gl: O número de puntos que debería xerar o asistente. Se o número é inferior a 5 xeraraos no mesmo δ. Despois distribuiranse uniformemente por α/δ. Teña en conta que se se selecciona «δ fixo» todos os puntos estarán no mesmo δ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Add Currently Visible Stars
gl: Engadir as estrelas visíbeis actualmente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Common Names:
gl: Nomes comúns:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, starListBox)
en: These are the common names for the named stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
gl: Estes son os nomes comúns das estrelas con nome que están actualmente onde vostede. Se selecciona unha estrela engadirase á táboa de embaixo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Greek:
gl: Grego:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, greekStarListBox)
en: These are the Greek names for the brighter stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
gl: Estes son os nomes gregos das estrelas máis brillantes que están actualmente onde vostede. Se selecciona unha estrela engadirase á táboa de embaixo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mount Model Alignment Points
gl: Puntos de aliñamento do modelo da montura

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllAlignB)
en: Clear the entire table of alignment points below.  Note that this will not affect your mount in any way.  It will not clear your pointing model.  It just clears the list of points so that if you run the mount model routine again, these points will not be included.
gl: Baleirar a táboa completa de puntos de aliñamento embaixo. Teña en conta que isto non afectará á montura de ningún xeito. Non baleirará o seu modelo de apuntamento. Só baleira a lista de puntos para que se volve executar a rutina do modelo da montura eses puntos non se incluirán.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAlignB)
en: <p>Remove the selected row from the alignment point table below. Note that it does <b>not</b> command your mount to clear that point from the model, it just means that if you run the mount model routine, that point will not be included in the list.</p>
gl: <p>Retirar a fila seleccionada da táboa de puntos de aliñamento de embaixo. Teña en conta que <b>non</b> ordena á montura que baleire o punto do modelo, só significa que se executa a rutina do modelo da montura o punto non se incluirá na lista.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAlignB)
en: Add an empty row to the alignment list so that you can manually add an RA and DE for a position you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
gl: Engadir unha fila baleira na lista de aliñamento para poder engadir manualmente un α e un δ para unha posición á que lle gustaría mover o telescopio ao executar a rutina do modelo de montura.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, findAlignB)
en: Open the Find Object dialog so that you can select an object to get an RA and DEC automatically that you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
gl: Abra o diálogo de atopar un obxecto para poder seleccionar un obxecto para obter un α e un δ automaticamente ao que lle gustaría mover o telescopio ao executar a rutina do modelo de montura.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sortAlignB)
en: Sort the alignment points, starting with the point closest to the current telescope position, to try to minimize the distance between each slew.
gl: Ordenar os puntos de aliñamento, empezando polo punto máis próximo á posición actual do cursor para intentar minimizar a distancia entre cada movemento.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, alignTable)
en: This is a table of alignment points that you would like the mount model routine to use in aligning your telescope.  If you would like to add or remove points, you may use the buttons above.  If you would like to run, pause, or stop the mount model routine, you may use the buttons below.  You can directly edit an RA or DE for a particular point directly in the cells.  Just be sure to follow the format hh:mm:ss. The object name is just provided for convenience and is not used.  If you want to change the order of the alignment points, you can drag the row up or down using the vertical header for that row on the left.
gl: Esta é unha táboa de puntos de aliñamento que lle gustaría de o modelo da montura usase para aliñar o telescopio. Se lle gustaría engadir ou retirar puntos pode usar os botóns de enriba. Se lle gustaría executar, poñer en pausa ou deter a rutina do modelo de montura pode usar os botóns de embaixo. Pode editar directamente un α e un δ dun punto concreto directamente nas celas. Pero asegúrese de usar o formato hh:mm:ss. O nome de obxecto só se fornece por comodidade e non se usa. Se quere cambiar a orde dos puntos de aliñamento pode arrastrar a fila cara arriba ou cara abaixo usando a cabeceira vertical para a fila da esquerda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: RA (J2000)
gl: α (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: DEC (J2000)
gl: δ (J2000)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadAlignB)
en: Load a saved alignment point list so that you can run the same alignment you ran on a previous occasion.
gl: Cargue e garde listas de puntos de aliñamento para poder executar o mesmo aliñamento dunha ocasión previa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveAlignB)
en: Save the alignment list so that you can run this alignment again in the future.
gl: Garde a lista de aliñamento para poder executar o aliñamento de novo no futuro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Display the alignment points on the skymap as flags.  Clicking it again will remove the flags.  The flags will not be saved.
gl: Mostrar os puntos de aliñamento no mapa celeste como bandeiras. Premelo de novo retirará as bandeiras. As bandeiras non se gardarán.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startAlignB)
en: Start or pause the mount model routine.  It will slew to and astrometrically solve the list of points in the table above using the settings in the align module.  If the routine was previously paused, it will pick up where it left off.  If it was stopped or it had finished it will start the routine over again.
gl: Iniciar ou poñer en pausa a rutina de modelo de montura. Moverase á lista de puntos e a resolverá astrometricamente na táboa de enriba usando a configuración do módulo de aliñamento. Se a rutina se puxera en pausa previamente, continuará desde onde quedou. Se se detivo ou rematara comezará a rutina desde o principio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopAlignB)
en: <p>Stop the mount model routine.  It will <b>not</b> clear any points from your telescope's pointing model.  It will stop the routine and any points currently being solved. If you run the mount model again after hitting stop, it will start the routine over again with the first point.</p>
gl: <p>Deter a rutina de modelo da montura. <b>Non</b> baleirará ningún punto do modelo de puntos do telescopio. Deterá a rutina e calquera punto que estea a resolverse. Se executa o modelo de montura de novo despois de detelo, iniciará a rutina desde cero de novo co primeiro punto.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverWCS)
en: enable World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
gl: Activar o sistema de coordenadas mundial (SCM). O sistema de coordenadas mundial úsase para codificar as coordenadas de ascensión recta (α) e declinación (δ) das imaxes capturadas mediante dispositivos de carga acoplada (CCD).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverWCS)
en: WCS
gl: SCM

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map
gl: Mostrar as imaxes FITS recibidas sobre o rectángulo do campo de visión do resolvedor no mapa celeste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Overlay
gl: Sobreposición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AutoPark)
en: Auto Park
gl: Estacionar automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Threshold:
gl: Limiar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_AstrometryRotatorThreshold)
en: <html><head/><body><p>Rotator threshold in arc-minutes when using Load &amp; Slew. If the difference between measured position angle and FITS position angle is below this value, the Load &amp; Slew operation is considered successful.</p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Limitar do rotador en minutos de arco ao usar «Cargar e mover». Se a diferencia entre o ángulo de posición medido e o ángulo de posición de FITS está por debaixo deste valor, a operación de «Cargar e mover» considérase un éxito.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPDownSampleValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: <html><head/><body><p>Down sample prior to solving. Also called binning. A zero value will result in auto selection downsampling.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Reducir a taxa de mostras antes de resolver. Un cero causa unha selección automática da redución da taxa de mostras.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: <html><head/><body><p>Full path to the ASTAP executable application.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Ruta completa da aplicación executábel ASTAP.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPSearchRadiusValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius)
en: <html><head/><body><p>The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>O programa buscará nunha espiral cadrada desde arredor da posición inicial ata o seu raio.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable
gl: Executábel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: Down Sample
gl: Reducir a taxa de mostras

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: <html><head/><body><p>Update the fits header with the found solution.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Actualizar a cabeceira de FITS coa solución atopada.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: Update FITS
gl: Actualizar FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Search Radius
gl: Raio de busca

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Imaging Options
gl: Opcións de imaxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_41) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12)
en: The lower end of the imager scale, calculated as a little smaller than the shorter dimension of the image.
gl: O extremo inferior da escala do xerador de imaxes, calculado como un pouco máis pequeno que a dimensións máis curta da imaxe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseImageScale), group (Align)
en: Set image scale to speed up solver as it does not have to search index files of different image scales.
gl: Definir a escala da imaxe para acelerar o resolvedor xa que non ten que buscar en ficheiros de índice distintas escalas de imaxe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale)
en: Use Scale
gl: Usar a escala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_50)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    </ul>
gl: <p>As unidades dos límites de escala do xerador de imaxes de enriba.</p>
    <ul>
    <li>ag: anchura en graos</li>
    <li>am: anchura en minutos de arco</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_42) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The high end of the imager scale, calculated as a little bigger than the longer dimension of the image.
gl: O extremo superior da escala do xerador de imaxes, calculado como un pouco máis grande que a dimensións máis longa da imaxe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateScale)
en: Update Image Scale Bounds from the currently active camera and telescope combination.
gl: Actualizar os límites de escala da imaxe a partir dunha combinación da cámara activa e do telescopio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: High
gl: Alta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale)
en: Automatically update image scale values when CCD and/or Mount parameters are updated.
gl: Actualizar automaticamente os valores da escala da imaxe cando se actualizan os parámetros de CCD ou da montura.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Auto Update
gl: Actualizar automaticamente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageWarningLabel)
en: Image Scale Auto Update is turned off.
gl: A actualización automática da escala da imaxe está desactivada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_AstrometryImageScaleUnits)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    <li>app: arcsecs per pixel</li>
    </ul>
gl: <p>As unidades dos límites de escala do xerador de imaxes de enriba.</p>
    <ul>
    <li>ag: anchura en graos</li>
    <li>am: anchura en minutos de arco</li>
    <li>spp: segundos de arco por píxel</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: units
gl: unidades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Low
gl: Baixa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AstrometryImageScaleUnits)
en: dw
gl: ag

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AstrometryImageScaleUnits)
en: aw
gl: am

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_AstrometryImageScaleUnits)
en: app
gl: spp

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Position Options
gl: Opcións de posición

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUsePosition), group (Align)
en: Set estimated position to speed up astrometry solver as it does not have to search in other areas of the sky.
gl: Definir a posición estimada para acelerar o resolvedor de astrometría xa que non ten que buscar noutras partes do ceo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition)
en: Use Position
gl: Usar a posición

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_44) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: label, entry (AstrometryRadius), group (Align)
en: The Search Radius for the Estimated Telescope/Image Field Position in degrees.
gl: O raio de busca para a posición estimada do telescopio ou do campo da imaxe en graos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_47) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estRA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14)
en: The RA of the Estimated Telescope/Image Field Position in hh:mm:ss notation
gl: O α da posición estimada do telescopio ou o campo de imaxe en notación hh:mm:ss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estDec) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_48)
en: The DEC of the Estimated Telescope/Image Field Position in dd:mm:ss notation
gl: O δ da posición estimada do telescopio ou o campo de imaxe en notación dd:mm:ss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updatePosition)
en: Update coordinates to the current telescope position
gl: Actualizar as coordenadas para a posición actual do telescopio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Radius
gl: Raio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Automatically update position coordinates when mount completes slewing.
gl: Actualizar automaticamente as coordenadas da posición cando se completa o movemento da montura.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, positionWarningLabel)
en: Position Auto Update is turned off.
gl: A actualización automática da posición está desactivada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies. This is useful on some mounts (e.g. Paramount).
gl: Non usar a sincronización cando se selecciona «Mover ao destino». Usar movemento diferencias para corrixir as discrepancias. Isto é útil nalgunhas monturas (e.g. Paramount).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Use differential slewing instead of syncing
gl: Usar movemento diferencial en vez de sincronización

en: Downloads Disabled, this is not a directory, it is a list of all index files.
gl: Descargas desactivadas, isto non é un directorio senón unha lista de todos os ficheiros de índice.

en: Downloads Enabled, the directory exists and is writeable.
gl: Descargas activadas, o directorio existe e permite escritura.

en: Downloads Disabled, directory permissions issue.
gl: Descargas desactivadas, problema de permisos co directorio.

en: Downloads Disabled, directory does not exist.
gl: Descargas desactivadas, o directorio non existe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Required
gl: Requirido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Recommended
gl: Recomendado

en: Download Timed out.  Either the network is not fast enough, the file is not accessible, or you are not connected.
gl: A descarga superou o tempo límite. Ou a rede non é rápida dabondo, ou non se pode acceder ao ficheiro, ou non está conectado.

en: File Write Error
gl: Erro de escritura de ficheiro

en: Astrometry Folder Permissions Error
gl: Erro de permisos de cartafol de astrometría

en: The selected Index File directory does not exist.  Please either create it or choose another.
gl: O directorio de ficheiro de índice seleccionado non existe. Créeo ou escolla outro.

en: The file %1 already exists in another directory.  Are you sure you want to download it to this directory as well?
gl: O ficheiro %1 xa existe noutro directorio. Seguro que quere descargalo tamén neste directorio?

en: Install File(s)
gl: Instalar os ficheiros

en: Are you sure you want to delete these index files? %1
gl: Seguro que quere eliminar estes ficheiros de índice? %1

en: Delete File(s)
gl: Eliminar os ficheiros

en: File Delete Error
gl: Erro de eliminación do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Offline</span> astrometry.net solver requires index files in order to solve an image.  Please see the Astrometry.net <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> for details. The following list provides a complete list of the index files, along with recommended index files to install given the current CCD Field of View. Installed index files are checked. Next to each index file is an icon that represents the following:</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>O resolvedor de astrometry.net <span style=" font-weight:600;">sen Internet</span> require ficheiros de índice para resolver unha imaxe. Consulte os detalles no <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> (en inglés) de Astrometry.net. A seguinte lista fornece unha lista completa dos ficheiros de índice, xunto cos ficheiros de índice recomendados para instalar dado o campo de visión do CCD actual. Compróbanse os ficheiros de índice instalados. Canda cada ficheiro de índice hai unha icona que representa o seguinte:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, required_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_32)
en: <html><head/><body><p>This index file is required and must be installed for the solver to work correctly.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Este ficheiro de índice é necesario e debe instalarse para que o resolvedor funcione correctamente.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, recommended_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_33)
en: <html><head/><body><p>This index file is recommended. Installing the index file might help in improving the solver.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Este ficheiro de índice recoméndase. Instalar o ficheiro de índice pode axudar a mellorar o resolvedor.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, optional_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_35)
en: <html><head/><body><p>This index file is not required.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Este ficheiro de índice non é necesario.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_27)
en: <html><head/><body><p>This displays the path to the folder for the Astrometry Index Files on your computer.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Isto mostra a ruta do cartafol do seu computador dos ficheiros de índice de astrometría.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Index Files Location:
gl: Ruta dos ficheiros de índice:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_28)
en: <html><head/><body><p>This displays the current CCD field of view that will be used to calculate which index files are needed.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Isto mostra o campo de visión do CCD que se usará para calcular que ficheiros de índice se necesitan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Folder Details:
gl: Detalles do cartafol:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory)
en: <html><head/><body><p>This button will open the Astrometry Index File folder on your filesystem so that you can see where it is located and copy files into it if needed.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Este botón abrirá o cartafol local de ficheiros de índice de astrometría para que poida ver onde está situado e copiar ficheiros nel se o necesita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: Open
gl: Abrir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Current CCD FOV:
gl: Campo de visión actual do dispositivo de carga acoplada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4210)
en: index-4210.fits
gl: índice-4210.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4210_perc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4212_perc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4209_perc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4107_perc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4
en: perc
gl: porc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_52) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_75)
en: (2.5 G)
gl: (2,5 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4112)
en: index-4112.fits
gl: índice-4112.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4213)
en: index-4213.fits
gl: índice-4213.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4219)
en: index-4219.fits
gl: índice-4219.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4200)
en: index-4200-*.fits
gl: índice-4200-*.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_76) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: (8.8 G)
gl: (8,8 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4217)
en: index-4217.fits
gl: índice-4217.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_63)
en: (5.1 M)
gl: (5,1 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4215)
en: index-4215.fits
gl: índice-4215.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4206_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4202_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4200_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4203_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4
en: info
gl: información

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 4.0' - 5.6'
gl: 4,0' - 5,6'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_78)
en: (13.6 G)
gl: (13,6 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_74) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_51)
en: (1.2 G)
gl: (1,2 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4115)
en: index-4115.fits
gl: índice-4115.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4206)
en: index-4206-*.fits
gl: índice-4206-*.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4218)
en: index-4218.fits
gl: índice-4218.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4201)
en: index-4201-*.fits
gl: índice-4201-*.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_53) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_77)
en: (4.8 G)
gl: (4,8 G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4108)
en: index-4108.fits
gl: índice-4108.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4208)
en: index-4208.fits
gl: índice-4208.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4207)
en: index-4207-*.fits
gl: índice-4207-*.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4110)
en: index-4110.fits
gl: índice-4110.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4109)
en: index-4109.fits
gl: índice-4109.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4212)
en: index-4212.fits
gl: índice-4212.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4203)
en: index-4203-*.fits
gl: índice-4203-*.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: 2.0' - 2.8'
gl: 2,0' - 2,8'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4209)
en: index-4209.fits
gl: índice-4209.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4205)
en: index-4205-*.fits
gl: índice-4205-*.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4214)
en: index-4214.fits
gl: índice-4214.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4107)
en: index-4107.fits
gl: índice-4107.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4114)
en: index-4114.fits
gl: índice-4114.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_44)
en: (7.6 M)
gl: (7,6 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: 5.6' - 8.0'
gl: 5,6' - 8,0'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4117)
en: index-4117.fits
gl: índice-4117-*.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4119)
en: index-4119.fits
gl: índice-4119.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: 2.8' - 4.0'
gl: 2,8' - 4,0'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_61)
en: (1.3 M)
gl: (1,3 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_69)
en: Diameters
gl: Diámetros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: (arcminutes)
gl: (minutos de arco)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4211)
en: index-4211.fits
gl: índice-4211.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4216)
en: index-4216.fits
gl: índice-4216.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_134) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_135)
en: (filesize)
gl: (tamaño do ficheiro)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4202)
en: index-4202-*.fits
gl: índice-4202-*.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4111)
en: index-4111.fits
gl: índice-4111.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4113)
en: index-4113.fits
gl: índice-4113.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: 2Mass Catalog
gl: Catálogo de 2Mass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4116)
en: index-4116.fits
gl: índice-4116.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4118)
en: index-4118.fits
gl: índice-4118.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_64)
en: (9.7 M)
gl: (9,7 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, index_4204)
en: index-4204-*.fits
gl: índice-4204-*.fits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_42)
en: (2.1 M)
gl: (2,1 M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_62)
en: (2.6 M)
gl: (2,6 M)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryConfFile)
en: Astrometry.net configuration file
gl: Ficheiro de configuración de astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryWCSInfo)
en: Astrometry.net wcsinfo binary
gl: Executábel «wcsinfo» de astrometry.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: config:
gl: configuración:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: API URL:
gl: URL da API:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time out:
gl: Tempo límite:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AstrometryTimeout)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete
gl: Tempo límite en segundos para agardar a que o resolvedor de astrometría complete a solución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: API Key:
gl: Chave da API:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseJPEG)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the online astrometry.net service
gl: Usar o formato JPEG (en vez de FITS) para enviar imaxes ao servizo en Internet astrometry.net.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseJPEG)
en: Upload JPG
gl: Enviar JPG

en: First Capture
gl: Primeira captura

en: Finding CP
gl: Atopando o CP

en: First Rotation
gl: Primeira rotación

en: Second Capture
gl: Segunda captura

en: Second Rotation
gl: Segunda rotación

en: Third Capture
gl: Terceira captura

en: Select Star
gl: Seleccionar unha estrela

en: Refreshing
gl: Actualizando

en: Mount first rotation is complete.
gl: Completouse a primeira rotación da montura.

en: Mount second rotation is complete.
gl: Completouse a segunda rotación da montura.

en: Warning: Equatorial Grid Lines will not be drawn due to limited resources mode.
gl: Aviso: as liñas da grade ecuatorial non se debuxarán debido ao modo de recursos limitados.

en: Clearing mount Alignment Model...
gl: Baleirando o modelo de aliñamento da montura…

en: Are you sure you want to stop the polar alignment process?
gl: Seguro que quere deter o proceso de aliñamento polar?

en: Polar Alignment Assistant
gl: Asistente de aliñamento polar

en: Parking the mount...
gl: Estacionando a montaxe…

en: Please wait until mount completes rotating to RA (%1) DE (%2)
gl: Agarde ata que a montura complete a rotación a α (%1) δ (%2)

en: First manual rotation done.
gl: Realizouse a primeira rotación manual.

en: Second manual rotation done.
gl: Realizouse a segunda rotación manual.

en: Mount is synced to celestial pole. You can now continue Polar Alignment Assistant procedure.
gl: A montura está sincronizada co polo celeste. Agora pode continuar o procedemento do asistente de aliñamento polar.

en: Please wait while WCS data is processed...
gl: Agarde mentres se procesan os datos de SCM…

en: WCS data processing is complete.
gl: Completouse o procesamento de datos de SCM.

en: WCS info is now valid. Capturing next frame...
gl: Agora a información de SCM é válida. Capturando o seguinte fotograma…

en: Failed to process World Coordinate System: %1. Try again.
gl: Non se puido procesar o sistema de coordenadas mundial: %1. Inténteo de novo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QStackedWidget, PAHWidgets)
en: <p>Polar Alignment Helper tool requires the following:</p><p>1. German Equatorial Mount</p><p>2. Wide FOV &gt; 1 degrees</p><p>For small FOVs, use the Legacy Polar Alignment Tool.</p>
gl: <p>A ferramenta de asistente de aliñamento polar require o seguinte:</p> <p>1. Montura alemá do ecuador</p> <p>2. Campo de visión amplo &gt; 1 grao</p> <p>Para campos de visión pequenos use a ferramenta vella de aliñamento polar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Direction:
gl: Dirección:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHDirection)
en: Mount direction
gl: Dirección da montura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: West
gl: Oeste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: East
gl: Leste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, pAHRotation)
en: Rotation magnitude in degrees
gl: Magnitude de rotación en graos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
gl: Velocidade:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Toggle for manual slewing with non-GOTO mounts
gl: Conmutar para mover manualmente as monturas que non permiten «ir a»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Manual slew
gl: Movemento manual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHMessageText)
en: <p>The assistant requires three images to find a solution.  Ekos is now capturing the first image...</p>
gl: <p>O asistente require tres imaxes para atopar unha solución. Ekos está capturando a primeira imaxe…</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHRefreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshSourceB)
en: Refresh
gl: Actualizar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pAHExposure)
en: Exposure duration in seconds during refresh phase
gl: Duración da exposición en segundos durante a fase de actualización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Alt:
gl: a:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startB)
en: Start
gl: Comezar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text
en: Capture
gl: Capturar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs2)
en: Slew
gl: Rotación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
gl: Configuración

en: Cannot set solver to remote. The Ekos equipment profile must include the astrometry Auxiliary driver.
gl: Non se pode poñer o resolvedor como remoto. O perfil de equipamento de Ekos debe incluír o controlador Auxiliary de astrometría.

en: Cannot open file %1 for reading.
gl: Non se pode abrir o ficheiro %1 para lectura.

en: Failed to find solver properties.
gl: Non se puideron atopar as propiedades do resolvedor.

en: Not enough memory for file %1.
gl: Non hai memoria dabondo para o ficheiro %1.

en: Starting remote solver...
gl: Iniciando o resolvedor remoto…

en: Failed to find solver settings.
gl: Non se puido atopar a configuración do resolvedor.

en: Parked
gl: Estacionada

en: Parking
gl: Estacionamento

en: Slewing
gl: Rotando

en: Moving
gl: Movemento

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackingGroup)
en: Tracking
gl: Seguimento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Focus
gl: Foco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Align
gl: Aliñar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Guide
gl: Guía

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIMountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount
gl: Montaxe

en: Aborted
gl: Interrompido

en: Connected
gl: Conectado

en: Disconnected
gl: Desconectado

en: Capturing
gl: Capturando

en: Looping
gl: Bucle

en: Subtracting
gl: Restando

en: Subframing
gl: Subfotogramar

en: Selecting star
gl: Seleccionando unha estrela

en: Calibrating
gl: Calibrando

en: Calibration error
gl: Erro de calibración

en: Calibrated
gl: Calibrado

note: i18n("Calibrating");
en: Guiding
gl: Guías

en: Suspended
gl: Suspendido

en: Reacquiring
gl: Adquirindo de novo

en: Dithering
gl: Tramado

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualDither)
en: Manual Dithering
gl: Tramado manual

en: Dithering error
gl: Erro de tramado

en: Dithering successful
gl: Completouse o tramado

en: Settling
gl: Asentando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
gl: Estatísticas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailsButton)
en: Details
gl: Detalles

en: Removing bad dark frame file %1
gl: Retirando o ficheiro de fotograma escuro en mal estado %1

en: Failed to load dark frame file %1
gl: Non se puido cargar o ficheiro de fotograma escuro %1

en: Are you sure you want to delete all dark frames images and data?
gl: Seguro que quere eliminar todas as imaxes e datos dos fotogramas escuros?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DarkLibrary)
en: Dark Library
gl: Biblioteca escura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binningLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Binning:
gl: Eliminación de ruído:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
gl: Paso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Count:
gl: Cantidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Algorithm:
gl: Algoritmo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
gl: Ata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
gl: Hora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
gl: Exposición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
gl: Media:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLabel_2)
en: Median:
gl: Mediana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reset
gl: Restabelecer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Remove one row from the database and delete the associated dark frame from disk
gl: Retirar unha fila da base de datos e eliminar o fotograma escuro asociado do disco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Clear Row
gl: Baleirar a fila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: label, entry (MaxDarkTemperatureDiff), group (DarkLibrary)
en: Maximum acceptable difference between current and recorded dark frame temperature set point. When the difference exceeds this value, a new dark frame shall be captured for this set point.
gl: Diferenza máxima aceptábel entre o punto definido de temperatura de fotograma escuro actual e o gravado. Cando a diferenza supera este valor, captúrase un novo fotograma escuro para este punto definido.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Remove all dark frames data and files
gl: Retirar todos os datos e ficheiros de fotogramas escuros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Clear All
gl: Limpar todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: ° C
gl: °C

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (DarkLibraryDuration), group (Capture)
en: Reuse dark frames from the dark library for this many days. If exceeded, a new dark frame shall be captured and stored for future use.
gl: Usar de novo os fotogramas escuros da biblioteca escura durante este número de días. Se se supera, captúrase un novo fotograma e almacénase para usar no futuro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Open folder where dark frames are stored
gl: Abrir o cartafol onde se almacenan os fotogramas escuros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Darks Folder
gl: Cartafol escuro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearExpiredB)
en: Clear Expired
gl: Baleirar os caducados

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableView, darkTableView)
en: Double click to load dark frame
gl: Prema dúas veces para cargar un fotograma escuro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileFilterS) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Filter)
en: Filter
gl: Filtro

en: Filter exposure time during focus
gl: Filtrar o tempo de exposición durante o foco

en: Exposure
gl: Exposición

en: Relative offset in steps
gl: Desprazamento relativo en pasos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Offset
gl: Desprazamento

en: Start Auto Focus when filter is activated
gl: Iniciar o enfoque automático cando se activa o filtro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Auto Focus
gl: Enfoque automático

en: Lock specific filter when running Auto Focus
gl: Bloquear un filtro específico ao executar o enfoque automático

en: Lock Filter
gl: Bloquear o filtro

en: Flat frames are captured at this focus position. It is updated automatically by focus process if enabled.
gl: Os fotogramas planos captúranse nesta posición do foco. O proceso do foco actualízaos automaticamente se se activa.

en: Flat Focus Position
gl: Posición do foco plano

en: Set filter to %1. Is filter set?
gl: Definir o filtro como %1. Está definido o filtro?

en: Confirm Filter
gl: Confirmar o filtro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FilterSettings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings
gl: Configuración do filtro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter Wheel
gl: Roda de filtros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: <html><head/><body><p>If using a filter wheel and an absolute position focuser, then always remember the focus position of the autofocus process for light frames in each filter. Before a flat frame is captured, the focuser is moved to the same focus point as light frames.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Se usa unha roda de filtro e un enfocador de posición absoluta, lembrar sempre a posición de foco do proceso de enfoque automático para fotogramas claros en cada filtro. Antes de capturar un fotograma plano o enfocador móvese ao mesmo punto de foco como os fotogramas claros.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: Capture flat frames at the same focus as light frames
gl: Capturar os fotogramas planos no mesmo foco que os fotogramas claros

en: Paused
gl: En pausa

en: Waiting...
gl: Agardando…

en: Dithering...
gl: Tramando…

en: Focusing...
gl: Enfocando…

en: Aligning...
gl: Aliñando…

en: Calibrating...
gl: Calibrando…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
gl: Formulario

en: Clear all logs (%1)
gl: Baleirar todos os rexistros (%1)

en: Are you sure you want to delete all logs?
gl: Seguro que quere eliminar todos os rexistros?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearLogsB)
en: Clear all logs
gl: Baleirar todos os rexistros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Enable Logs to diagnose issues with Ekos and INDI. Only enable the necessary logs to help in diagnosing specific problems. Logs consume resources and may slow the system down. Turn off logs when no longer used.</p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Activar os rexistros para diagnosticar problemas con Ekos e INDI. Só activar os rexistros necesarios para axudar a diagnosticar problemas concretos. Os rexistros consumen recursos e poderían ralentizar o sistema. Desactive os rexistros cando xa non se usen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, logsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs
gl: Rexistros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Log Ekos Scheduler module activity
gl: Rexistrar a actividade do módulo de planificación de Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, schedulerTab)
en: Scheduler
gl: Planificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherCheck)
en: Weather
gl: O tempo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging)
en: Log Ekos Guide module activity
gl: Rexistrar a actividade do módulo de guía de Ekos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Have problem with Ekos? Turn on logging for Ekos modules that exhibit issues.
gl: Ten un problema con Ekos? Active o sistema de rexistro dos módulos de Ekos co problema.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Enable regular debug output
gl: Activar a información de saída para depuración normal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Reg&ular
gl: &Normal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
gl: Saída:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: Disable all logging output
gl: Desactivar todo rexistro da información de saída.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: &Disable
gl: &Desactivar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDILogging)
en: Log INDI devices activity
gl: Rexistrar a actividade de dispositivos INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FITSLogging)
en: Log FITS processing activity
gl: Rexistrar a actividade de procesamento de FITS.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: Log output to log file
gl: Rexistrar a saída nun ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAuxiliaryLogging)
en: Auxiliary
gl: Auxiliar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Log debug messages to default output device used by the platform (e.g. Standard Error)
gl: Rexistrar as mensaxes de depuración no dispositivo de saída predeterminado da plataforma na que se executa, como por exemplo na saída estándar de erro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Defaul&t
gl: &Predeterminado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDomeLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, domeBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: Dome
gl: Bóveda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verbosity:
gl: Nivel de detalle:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging)
en: Log Ekos Capture module activity
gl: Rexistrar a actividade do módulo de captura de Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging)
en: Log Ekos Alignment module activity
gl: Rexistrar a actividade do módulo de aliñamento de Ekos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Alignment
gl: Aliñamento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging)
en: <html><head/><body><p>Log Ekos Observatory module activity</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Rexistrar a actividade do módulo do observatorio de Ekos</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Observatory)
en: Observatory
gl: Observatorio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output
gl: Activar a información de saída para depuración detallada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: &Verbose
gl: &Detallada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AOLabel)
en: Adaptive Optics
gl: Óptica adaptábel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging)
en: AO
gl: OA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging)
en: Log Ekos Focus module activity
gl: Rexistrar a actividade do módulo de foco de Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFocuserLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Focuser
gl: Focalizador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIRotatorLogging)
en: Rotator
gl: Rotador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Have problems with INDI drivers? Turn on logging for drivers that exhibit issues.
gl: Ten problemas con controladores de INDI? Active o sistema de rexistro para controladores problemáticos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Drivers
gl: Controladores

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging)
en: Log Ekos Mount module activity
gl: Rexistrar a actividade do módulo de montaxe de Ekos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
gl: Mostrar as mensaxes de estado do INDI na barra de estado

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
gl: Mostrar as mensaxes de estado entrantes do INDI na barra de estado de KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
gl: Mensaxes de INDI na &barra de estado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Open Logs Directory
gl: Abrir o directorio dos rexistros

en: Dust Cap
gl: Cuberta anti po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
gl: Porto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
gl: Conectar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
gl: Desconectar

en: To assign a permanent designation to the device, you need to unplug the device from stellarmate then replug it after 1 second. Click on the <b>Start Scan</b> to begin this procedure.
gl: Para asignar unha designación permanente ao dispositivo ten que desenchufar o dispositivo de StellarMate e a continuación enchufalo de novo tras 1 segundo. Prema <b>Iniciar o exame</b> para comezar o procedemento.

en: Start Scan
gl: Iniciar o exame

en: Home
gl: Inicio

en: Skip Device
gl: Saltar o dispositivo

en: Physical Port Mapping
gl: Asociación de portos físicos

en: Assign the permanent name based on which physical port the device is plugged to in StellarMate. This is useful to distinguish between two identical USB adapters. The device must <b>always</b> be plugged into the same port for this to work.
gl: Asignar o nome permanente segundo o porto físico no que está enchufado o dispositivo o StellarMate. Isto é útil para distinguir entre dous adaptadores de USB idénticos. O dispositivo debe estar enchufado <b>sempre</b>no mesmo porto para que isto funcione.

en: Standby, Scanning...
gl: En repouso, examinando…

en: Link
gl: Ligazón

en: Serial #
gl: N.º de serie

en: Hardware Port?
gl: Porto de soporte físico?

en: Start Scanning
gl: Iniciar o exame

en: Failed to scan devices.
gl: Non se puideron examinar os dispositivos.

en: Failed to detect any devices. Please make sure device is powered and connected to StellarMate via USB.
gl: Non se puido detectar ningún dispositivo. Asegúrese de que ten batería e está conectado a StellarMate por USB.

en: Duplicate devices detected. You must remove one mapping or enable hardware slot mapping.
gl: Detectáronse dispositivos duplicados. Debe retirar unha asociación ou activar a asociación de rañura por soporte físico.

en: Failed to add a new rule.
gl: Non se puido engadir unha nova regra.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SerialPortAssistant)
en: Serial Port Assistant
gl: Asistente de porto serie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Welcome to StellarMate <span style=" font-weight:600;">Serial Port Assistant</span> tool.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Benvida á ferramenta de <span style=" font-weight:600;">asistente de porto serie</span> de StellarMate.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>This tool shall assign <span style=" font-style:italic;">permanent</span> names to your <span style=" font-weight:600;">Serial to USB</span> devices so that they are easier to connect to in the future.</p><p><br/></p><p>Click <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Esta ferramenta asigna nomes <span style=" font-style:italic;">permanentes</span> aos dispositivos <span style=" font-weight:600;">serie a USB</span> para que sexan máis fáciles de conectar no futuro.</p> <p><br/></p><p>Premer <span style=" font-weight:600;">Seguinte</span> para continuar.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Existing Mapping
gl: Asociación existente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRuleB)
en: Remove rule
gl: Retirar a regra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayOnStartupC)
en: Display on detecting unmapped ports
gl: Mostrar ao detectar portos sen asociar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
gl: &Seguinte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: All devices are successfully mapped.
gl: Todos os dispositivos están asociados correctamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: You can now connect to your equipment.
gl: Agora pode conectarse co seu equipo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
gl: Pechar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
gl: Personalizado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NoneButton)
en: None
gl: Ningún

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
gl: Automático

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, calibrationOptions)
en: Calibration Options
gl: Opcións de calibración

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify the source the flat field evenly illuminated light source
gl: Indicar a fonte de luz para o campo plano de iluminación homoxénea.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Flat Source
gl: Fonte plana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, manualSourceC)
en: Light source triggered by the user manually
gl: Fonte de luz controlada manualmente polo usuario.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, flatDeviceSourceC)
en: For dark and bias frames, close the dust cap before proceeding. For flat frames, close the dust cap and turn on the light source.
gl: Para fotogramas escuros ou distorsionados, peche a cuberta anti po antes de continuar. Para fotogramas planos, peche a cuberta anti po e acenda a fonte de luz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flatDeviceSourceC)
en: Dust Cover with Built-in Flat Light
gl: Cuberta anti po con luz plana incluída

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, darkDeviceSourceC)
en: For dark and bias frames, close the dust cap before proceeding. For flat frames, open the dust cap and turn on the light source.
gl: Para fotogramas escuros ou distorsionados, peche a cuberta anti po antes de continuar. Para fotogramas planos, abra a cuberta anti po e acenda a fonte de luz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, darkDeviceSourceC)
en: Dust Cover with External Flat Light
gl: Cuberta anti po con luz plana externa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, wallSourceC)
en: Slew mount to the specified Azimuth/Altitude coordinates before taking flat field images
gl: Apuntar a montura ás coordeadas de acimut e altitude indicadas antes de facer capturas de campo plano.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wallSourceC)
en: Wall
gl: Parede

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, dawnDuskFlatsC)
en: Use Dawn and Dusk light
gl: Usar iluminación de amencer e anoitecer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, dawnDuskFlatsC)
en: Dawn/Dusk
gl: Amencer e anoitecer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Flat Duration
gl: Duración plana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, manualDurationC)
en: Use the frame exposure value
gl: Usar o valor de exposición do fotograma.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ADUC) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ADUValue)
en: Calculate optimal exposure time given the required ADU. If a controllable device is selected, calculate optimal brightness.
gl: Calcular un tempo de exposición óptimo dada a conversión de analóxico a dixital (ADU) necesaria. Se selecciona un dispositivo controlábel, calcular o brillo óptimo..

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ADUTolerance)
en: <html><head/><body><p>Accept ADU values that fall within this range around the desired ADU target. For example, if the ADU value was set to 10000 and the tolerance was set to 100, then frames with ADU values f 9900 and 10100 shall be accepted.</p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Aceptar valores de ADU que están dentro do intervalo arredor do destino de ADU desexado. Por exemplo, se o valor de ADU se estabeleceu a 10000 e a tolerancia estabeleceuse a 100, entón os fotogramas con valores de ADU para 9900 e 10100 deberían aceptarse.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tolerance:
gl: Tolerancia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkMountC) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkMountCheck)
en: Park Mount
gl: Estacionar a montaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkDomeC) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkDomeCheck)
en: Park Dome
gl: Estacionar a bóveda

en: Add job to sequence queue
gl: Engadir a tarefa á fila da secuencia

en: Remove job from sequence queue
gl: Retirar a tarefa da fila da secuencia

en: Pausing only possible while frame capture is running.
gl: Só se pode pór en pausa mentres a captura de fotogramas está en execución.

en: Sequence shall be paused after current exposure is complete.
gl: A secuencia debería poñerse en pausa despois de completar a exposición actual.

en: Resume Sequence
gl: Continuar a secuencia

en: Stop Sequence
gl: Deter a secuencia

en: Sequence resumed.
gl: Continuouse a secuencia.

en: No pending jobs found. Please add a job to the sequence queue.
gl: Non se atoparon tarefas pendentes. Engada unha á fila da secuencia.

en: All jobs are complete. Do you want to reset the status of all jobs and restart capturing?
gl: Completáronse todas as tarefas. Quere restablecer o estado das tarefas e reiniciar a captura?

en: Reset job status
gl: Reiniciar o estado das tarefas

en: Warning: option "Always Reset Sequence When Starting" is enabled and resets the sequence counts.
gl: Aviso: a opción «Restabelecer sempre a secuencia ao iniciar» está activada e restabelece as contas das secuencias.

en: Warning: Guide deviation is selected but autoguide process was not started.
gl: Aviso: a desviación da guía está seleccionada pero o proceso automático de guía non se iniciou.

en: Warning: in-sequence focusing is selected but autofocus process was not started.
gl: Aviso: seleccionouse o enfoque en secuencia pero o proceso de enfoque automático non se iniciou.

en: CCD capture suspended
gl: Suspendeuse a captura de CCD

en: CCD capture aborted
gl: Interrompeuse a captura de CCD

en: CCD capture stopped
gl: Detívose a captura de CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Sequence
gl: Iniciar a secuencia

en: Framing...
gl: Encaixe…

en: Captured image received
gl: Recibiuse unha imaxe capturada

en: Received image %1 out of %2.
gl: Recibiuse a imaxe %1 de %2.

en: Executing post capture script %1
gl: Executando o script de post-captura %1

note: i18n("CCD capture sequence completed"));
en: CCD capture sequence completed
gl: Completouse a secuencia de captura do CCD.

en: Scheduled refocus starting after %1 seconds...
gl: O novo enfoque planificado iniciarase tras %1 segundos…

en: Cannot capture while focus module is busy.
gl: Non se pode capturar mentres o módulo de enfoque está ocupado.

en: Starting framing...
gl: Iniciando o encaixe…

en: Error: Lost connection to CCD.
gl: Erro: Perdeuse a conexión ao dispositivo de carga acoplada (CCD).

en: Cannot calculate ADU levels in non-FITS images.
gl: Non se poden calcular os niveis de ADU en imaxes non FITS.

en: Capturing %1-second %2 image...
gl: Capturando a imaxe %2 de %1 segundos…

en: Failed to set sub frame.
gl: Non se puido configurar o sub fotograma.

en: Failed to set binning.
gl: Non se puido configurar a eliminación de ruído (binning).

en: Capture failed. Check INDI Control Panel for details.
gl: A captura fallou. Revise o panel de control de INDI para máis información.

en: Downloading...
gl: Descargando…

en: You must set remote directory for Local & Both modes.
gl: Debe estabelecer un directorio remoto para os modos local e ambos.

en: You must set local directory for Client & Both modes.
gl: Debe estabelecer un directorio local para os modos cliente e ambos.

en: Job #%1 changes applied.
gl: Aplicáronse os cambios da tarefa %1.

en: Job requires %1-second %2 images, has already %3/%4 captures and does not need to run.
gl: O traballo require %2 imaxes de %1 segundos, xa ten %3/%4 capturas e non necesita executarse.

en: Job requires %1-second %2 images, has %3/%4 frames captured and will be processed.
gl: O traballo require %2 imaxes de %1 segundos, ten %3/%4 fotogramas capturados e procesarase.

en: Image Transfer
gl: Transferencia de imaxe

en: Setting rotation to %1 degrees E of N...
gl: Poñendo a rotación a %1 graos leste de norte…

en: Warning: Calibration process was prematurely terminated.
gl: Aviso: o proceso de calibración rematouse de maneira prematura.

en: Post meridian flip calibration completed successfully.
gl: Completouse a calibración tras a volta do meridiano.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure.
gl: A desviación de guía %1 está por debaixo do límite (%2 segundos de arco), continuouse a exposición.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure in %3 seconds.
gl: A desviación de guía %1 está por debaixo do límite (%2 segundos de arco), a exposición continuarase en %3 segundos.

en: Guiding deviation %1 is still higher than limit value of %2 arcsecs.
gl: A desviación de guía %1 aínda é superior ao límite de %2 segundos de arco.

en: Focus complete.
gl: Completouse o enfoque.

en: Autofocus failed. Aborting exposure...
gl: Enfocar automaticamente fallou, interrompeuse a exposición…

en: Autofocus failed.
gl: O enfoque automático fallou.

en: Paused...
gl: En pausa…

en: Meridian Flip...
gl: Volta do meridiano…

en: Meridian flip started
gl: Iniciouse a volta do meridiano

en: Flip complete.
gl: Completouse a volta.

en: unnamed
gl: sen nome

en: Meridian flip configuration has been shifted to the mount module. Please configure the meridian flip there.
gl: A configuración da volta do meridiano moveuse ao módulo da montura. Configure nel a volta do meridiano.

en: Failed to save sequence queue
gl: Non se puido gardar a fila da secuencia.

en: Could not open file
gl: Non se puido abrir o ficheiro

en: Warning: HFR-based autofocus is set but option "Save Sequence HFR Value to File" is not enabled. Current HFR value will not be written to sequence file.
gl: Aviso: o enfoque automático baseado en HFR está definido pero a opción «Gardar o valor HFR da secuencia nun ficheiro» non está activada. O valor HFR actual non se escribirá no ficheiro de secuencia.

en: Sequence queue saved to %1
gl: A fila da secuencia gardouse en %1.

en: Are you sure you want to reset status of all jobs?
gl: Seguro que quere restabelecer o estado de todas as tarefas?

en: Editing job #%1...
gl: Editando a tarefa %1…

en: Apply job changes.
gl: Aplicar os cambios da tarefa.

en: Cancel job changes.
gl: Cancelar os cambios da tarefa.

en: Editing job canceled.
gl: Cancelouse a edición da tarefa.

en: Meridian flip is successfully completed
gl: Completouse correctamente a volta do meridiano

en: Sequence paused.
gl: Púxose en pausa a secuencia.

en: Guide module timed out.
gl: Esgotouse o tempo límite do módulo de guía.

en: Post flip re-alignment completed successfully.
gl: Completouse o aliñamento tras a volta.

en: Post-flip alignment failed.
gl: O aliñamento post-volta fallou.

en: Post-flip alignment failed. Retrying...
gl: O aliñamento post-volta fallou. Intentándoo de novo…

en: Dither complete.
gl: Completouse o tramado.

en: Warning: Dithering failed.
gl: Aviso: O tramado fallou.

en: Autoguiding stopped. Aborting...
gl: Deteuse o guiado automático. Interrompendo…

en: Post meridian flip calibration error. Aborting...
gl: Erro de calibración tras a volta do meridiano. Interrompendo…

en: Wall coordinates are invalid.
gl: As coordenadas da parede son incorrectas.

en: Autoguiding resumed.
gl: Continuouse o guiado automático.

en: Autoguiding suspended.
gl: Suspendeuse o guiado automático.

en: Flat calibration failed. Captured image is only %1-bit while requested ADU is %2.
gl: A calibración plana fallou. A imaxe capturada é de só %1 bits, mentres que a ADU solicitada é de %2.

en: Current image is saturated (%1). Next exposure is %2 seconds.
gl: A imaxe actual está saturada (%1). A seguinte exposición dura %2 segundos.

en: Current ADU %1 within target ADU tolerance range.
gl: A conversión de analóxico a dixital (ADU) é %1, que está dentro do intervalo de tolerancia de destino.

en: Unable to calculate optimal exposure settings, please capture the flats manually.
gl: Non se pode calcular unha configuración de exposición óptima. Proceda manualmente.

en: Current ADU is %1 Next exposure is %2 seconds.
gl: A conversión de analóxico a dixital (ADU) actual está ao %1. A seguinte exposición será en %2 segundos.

en: Remote image saved to %1
gl: A imaxe remota gardouse en %1

en: Post capture script finished with code %1.
gl: O script post-captura rematou co código %1.

en: Processing meridian flip...
gl: Procesando a volta do meridiano…

en: Resuming sequence...
gl: Continuando a secuencia…

en: Current Observer:
gl: Observador actual:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObserverAdd)
en: Manage Observers
gl: Xestionar os observadores

en: Ekos will refocus in %1 seconds.
gl: Ekos enfocará de novo en %1 segundos.

en: Ekos will refocus in %1 seconds, last procedure was %2 seconds ago.
gl: Ekos enfocará de novo en %1 segundos, o último procedemento foi hai %2 segundos.

en: Ekos will refocus as soon as possible, last procedure was %1 seconds ago.
gl: Ekos enfocará de novo canto antes, o último procedemento foi hai %1 segundos.

en: Reset %1 configuration to default?
gl: Restaurar a configuración predeterminada de %1?

en: Confirmation
gl: Confirmación

en: Cooler is on
gl: A refrixeración está acendida

en: Cooler is off
gl: A refrixeración está apagada

en: Exposure timeout. Aborting...
gl: Tempo límite de exposición. Interrompendo…

en: Exposure timeout. Restarting exposure...
gl: A exposición fallou. Reiniciándoa…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <b>File Settings</b>
gl: <b>Configuracións de ficheiro</b>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Native
gl: Nativo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinHN)
en: Horizontal binning
gl: Eliminación de ruído (binning) horizontal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinVN)
en: Vertical binning
gl: Eliminación de ruído (binning) vertical.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds between consecutive images
gl: A demora en segundos entre as imaxes consecutivas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
gl: Demora:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureLabel_2)
en: Set the exposure time in seconds for individual images, if applicable
gl: Configurar o tempo de exposición en segundos para as imaxes individuais, se for aplicábel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Offset:
gl: Desprazamento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Format:
gl: Formato:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calibrationB)
en: Dark & Flat frames automatic calibration options
gl: Opcións de calibración automáticas de fotogramas escuros e planos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset CCD frame & size values to default values
gl: Restabelecer os valores de fotograma e tamaño predeterminados do CCD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB)
en: Rotator Control
gl: Control do rotador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_15)
en: W:
gl: A:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Both
gl: Ambas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Post-capture script to be executed after an image is captured. The capture sequence is resumed when the script is executed successfully.
gl: Script post-captura para executar tras capturar unha imaxe. A secuencia de captura continúase cando a execución do script remata correctamente.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileFilterS)
en: Append the active filter slot to the prefix
gl: Engadir a rañura de filtro activa ao prefixo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileDurationS)
en: Append the expose duration to the prefix
gl: Engadir a duración da exposición ao prefixo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileDurationS) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration
gl: Duración

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileTimestampS)
en: Append time stamp to the prefix
gl: Engadir a marca temporal ao prefixo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileTimestampS)
en: TS
gl: ST

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Local directory to save sequence images
gl: Directorio local no que gardar as imaxes da secuencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Directory:
gl: Directorio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: <p>Prefix is used to generate file names ( e.g. M42_HA_240_secs_001.fits)</p>
    <ul>
    <li><strong>Target</strong>: Target Name (e.g. M42)</li>
    <li><strong>Filter</strong>: When using a filter wheel, the filter name is appended to the file name (e.g. HA)</li>
    <li><strong>Duration</strong>: Capture duration is appended to the file name (e.g. 240_secs)</li>
    <li><strong>TS</strong>: ISO 8601 timestamp is appended to the file name (e.g. 2016-10-20T22:42:10)</li>
    </ul>
gl: <p>O prefixo úsase para xerar nomes de ficheiro (p. ex. M42_HA_240_secs_001.fits)</p>
    <ul>
    <li><strong>Destino</strong>: nome de destino (p. ex. M42)</li>
    <li><strong>Filtro</strong>: ao usar unha roda de filtro, o nome do filtro engádese ao nome do ficheiro (p. ex. HA)</li>
    <li><strong>Duración</strong>: a duración da captura engádese ao nome do ficheiro (p. ex. 240_secs)</li>
    <li><strong>MT</strong>: a marca de tempo en formato ISO 8601 engádese ao nome do ficheiro (p. ex. 2016-10-20T22:42:10)</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Prefix:
gl: Prefixo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: When storing images on remote devices, specify the directory where captured images are saved to.
gl: Ao almacenar imaxes en dispositivos remotos, indicar o directorio onde gardar as imaxes capturadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: Remote:
gl: Remoto:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filePrefixT)
en: Target
gl: Destino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Capture Settings</b>
gl: <b>Configuración de captura</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Horizontal and Vertical binning
gl: Eliminación de ruído (binning) horizontal e vertical.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_12)
en: Frame:
gl: Fotograma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
gl: Número de imaxes que capturar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setTemperatureB)
en: Set CCD temperature
gl: Definir a temperatura do dispositivo de carga acoplada (CCD).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraTemperatureN)
en: Desired CCD temperature
gl: Temperatura desexada do CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureOUT)
en: Current CCD temperature
gl: Temperatura actual de CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearConfigurationB)
en: Clear camera configuration
gl: Baleirar a configuración da cámara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: Turn cooler on
gl: Acender a refrixeración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
gl: Activado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOffB)
en: Turn cooler off
gl: Apagar a refrixeración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offR)
en: Off
gl: Desactivado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cameraTemperatureS)
en: <html><head/><body><p>Enforce temperature value before capturing an image</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Forzar o valor de temperatura antes de capturar unha imaxe.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cameraTemperatureS)
en: Tº
gl: T°

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cooler:
gl: Refrixeración:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera:
gl: Cámara:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sequenceBox)
en: Sequence Queue
gl: Fila da secuencia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset status of all jobs
gl: Restabelecer o estado de todas as tarefas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, observerB)
en: Select Observer
gl: Seleccionar o observador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Status
gl: Estado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
gl: Cantidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: ISO/Gain
gl: ISO/Ganancia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Capture a preview
gl: Capturar unha vista previa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loopB)
en: Start framing (looping)
gl: Iniciar o encaixe (bucle)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, liveVideoB)
en: Live Video
gl: Vídeo en directo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Sequence
gl: Poñer en pausa a secuencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, limitsB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
gl: Límites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_sequenceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence
gl: Secuencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_overallLabel)
en: Overall
gl: Xeral

en: Remove cover from the telescope in order to continue.
gl: Retirar a cobertura do telescopio para continuar.

en: Telescope Covered
gl: Telescopio cuberto

en: Does %1 have a shutter?
gl: Ten %1 unha persiana?

en: Dark Exposure
gl: Exposición escura

en: Performing post flip re-calibration and guiding...
gl: Calibrando e guiando de novo tras a volta…

en: Post meridian flip calibration error. Restarting...
gl: Erro de calibración tras a volta do meridiano. Reiniciando…

en: Performing post flip re-alignment...
gl: Aliñamento de novo tras a volta…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
gl: Eliminar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomProperties)
en: Custom Capture Properties
gl: Propiedades de captura personalizadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tipLabel)
en: <html><head/><body><p>Select custom properties to be set when the sequence job is executed in batch mode. After the desired property value is set in INDI Control Panel, add it to the<span style=" font-weight:600;"> Job Properties</span> section. Click <span style=" font-weight:600;">Apply</span> to record the property values.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Seleccionar propiedades personalizadas para estabelecer cando o traballo da secuencia se execute en modo por lotes. Tras definir o valor de propiedade desexado no panel de control de INDI, engádao á sección das <span style=" font-weight:600;">propiedades do traballo</span>. Prema <span style=" font-weight:600;">Aplicar</span> para gravar os valores das propiedades.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available Properties
gl: Propiedades dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Job Properties
gl: Propiedades do traballo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DSLRInfo)
en: DSLR Camera Settings
gl: Configuración da cámara DSLR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Sensor resolution in pixels (W x H)</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Resolución do sensor en píxeles (anchura × altura)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Sensor Resolution:
gl: Resolución do sensor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p>Pixel pitch in micrometers. For squared-pixel cameras, put the same value in the horizontal and vertical pixel pitches.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Tamaño dos píxeles en micrómetros. Para cámaras de píxeles cadrados, poña o mesmo valor nos tamaños de píxel horizontal e vertical.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Pixel Pitch:
gl: Tamaño dos píxeles:

en: Invalid values. Please set all values.
gl: Valores incorrectos. Definir todos os valores.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitGuideDeviationS)
en: Abort sequence if guiding deviation exceed this value
gl: Interromper a secuencia se a desviación de guía supera este valor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitFocusHFRS)
en: Perform autofocusing once Half-Flux-Radius (HFR) value exceeds this limit
gl: Enfocar automaticamente cando o valor do raio de medio fluxo (HFR) supera este límite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitFocusHFRS)
en: Autofocus if HFR >
gl: Enfocar automaticamente se o HFR >

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitRefocusS)
en: Refocus every
gl: Enfocar de novo cada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetPAGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
gl: Configuración

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rotatorControlGroup)
en: Rotator Angle Control
gl: Control de ángulo do rotador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setRawAngleB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setPositionAngleB)
en: Set
gl: Estabelecer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, currentPAGroup)
en: <html><head/><body><p>Position Angle (PA) is defined as degrees E of N. Zero degrees indicate frame <span style=" font-weight:600;">UP</span> points directly toward the celestial pole. 90 degrees indicate frame <span style=" font-weight:600;">UP</span> points 90 degrees counter-clockwise with respect to the celestial pole.</p><p>PA is calculated from raw rotator angle plus modifiers to match the rotation angle as measured by astrometry. Enter the modifiers manually or solve an image in the Align Module to generate them automatically.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>O ángulo de posición (PA) está definido como graos L do N. Cero graos indican que o fotograma <span style=" font-weight:600;">ARRIBA</span> apunta directamente cara o polo celeste. 90 graos indican que o fotograma <span style="font-weight:600;">ARRIBA</span> apunta 90 graos en sentido antihorario con respecto ao polo celeste.</p> <p>O ángulo de posición do ángulo do rotador en cru máis modificadores para coincidir co ángulo de rotación como o mide a astrometría. Escriba os modificadores manualmente ou resolva a imaxe no módulo de aliñamento para xeralos automaticamente.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, currentPAGroup)
en: Position Angle Control
gl: Control do ángulo de posición

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Target Position Angle
gl: Ángulo de posición de destino

en: In Progress
gl: En progreso

en: Complete
gl: Completo

en: Flat Frame
gl: Fotograma plano

en: Cover the telescope in order to take a dark exposure.
gl: Cubrir o telescopio para sacar unha exposición escura.

en: Parking dust cap...
gl: Estacionando a cuberta anti po…

en: Unparking dust cap...
gl: Desestacionando a cuberta anti po…

en: Mount slewing to wall position...
gl: Rotando a montura á posición da parede…

en: Parking mount failed, aborting...
gl: O estacionamento da montura fallou, interrompendo…

en: Parking mount prior to calibration frames capture...
gl: Estacionando a montaxe antes de calibrar a captura de fotogramas…

en: Parking dome failed, aborting...
gl: O estacionamento da bóveda fallou, interrompendo…

en: Dust cap parked.
gl: Estacionouse a cuberta.

en: Dust cap unparked.
gl: Desestacionouse a cuberta anti po.

en: Pause Planned
gl: Planificouse a pausa

en: Waiting
gl: Agardando

en: Image Received
gl: Recibiuse a imaxe

en: Focusing
gl: Enfocando

en: Filter Focus
gl: Foco de filtro

en: Changing Filter
gl: Cambiando o filtro

en: Setting Temperature
gl: Definindo a temperatura

en: Setting Rotator
gl: Definindo o rotador

en: Aligning
gl: Aliñando

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MeridianFlipGroup)
en: Meridian Flip
gl: Volta do meridiano

en: Failed
gl: Fallou

en: User Input
gl: Entrada de usuario

en: Framing
gl: Encaixe

en: Syncing
gl: Sincronizando

en: Focus Offset
gl: Desprazamento do foco

en: Startup
gl: Inicio

en: Running
gl: En execución

en: Shutdown
gl: Apagar

en: Username or password is missing.
gl: Faltan o nome de usuario ou o contrasinal.

en: Error authentication with Ekos Live server: %1
gl: Erro de autenticación co servidor de Ekos Live: %1

en: Error parsing server response: %1
gl: Erro ao analizar a resposta do servidor: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ekos Live Service
gl: Servizo de Ekos Live

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCredentialsCheck)
en: Remember Credentials
gl: Lembrar os credenciais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
gl: Nome de usuario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
gl: Modo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ekosLiveOnlineR)
en: Connect to EkosLive on the Cloud. Requires Internet connection.
gl: Conectar con EkosLive on the Cloud. Require conexión a Internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ekosLiveOnlineR)
en: Online
gl: En liña

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ekosLiveOfflineR)
en: Connects to EkosLive offline.
gl: Conecta a EkosLive sen Internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ekosLiveOfflineR)
en: Offline
gl: Desconectado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Automatically connect to EkosLive service on startup.
gl: Conectar automaticamente ao servizo de EkosLive no inicio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Auto Start
gl: Iniciar automaticamente

en: Idle.
gl: Desocupado.

en: No CCD connected.
gl: Non hai ningún dispositivo de carga acoplada (CCD) conectado.

en: Starting pulse step is too low. Increase the step size to %1 or higher...
gl: O paso de pulso inicial é demasiado baixo. Aumente o tamaño do paso ata %1 ou máis…

en: Autofocus in progress...
gl: Enfoque automático en proceso…

en: Please wait until image capture is complete...
gl: Agarde a que remate a captura da imaxe…

en: Autofocus operation started
gl: Iniciouse a operación de enfoque automático

en: Error: Lost connection to Focuser.
gl: Erro: Perdeuse a conexión ao focalizador.

en: Autofocus operation completed successfully
gl: Completouse o enfoque automático.

en: Settling complete.
gl: Completouse o asentamento.

en: Autofocus failed, moving back to initial focus position %1.
gl: Enfocar automaticamente fallou, retrocedendo á posición de fono inicial: %1.

en: FITS received. No stars detected.
gl: Recibiuse o FITS. Non se detectou ningunha estrela.

en: Failed to automatically select a star. Please select a star manually.
gl: Non se puido escoller automaticamente unha estrela. Escolla unha á mao.

en: Capture complete. Select a star to focus.
gl: Completouse a captura. Escolla unha estrela para enfocala.

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try increasing tolerance value.
gl: O enfoque automático non puido enfocar correctamente. Intente incrementando o valor da tolerancia.

en: No stars detected, capturing again...
gl: Non se detectou ningunha estrela; capturando de novo…

en: Failed to detect any stars. Reset frame and try again.
gl: Non se puido detectar ningunha estrela. Restabelecer o fotograma e intentalo de novo.

en: FITS received. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)
gl: Recibiuse o FITS. HFR %1 en %2. Delta (%3%).

en: FITS received. HFR %1 @ %2.
gl: Recibiuse o FITS. HFR %1 en %2.

en: Change in HFR is too small. Try increasing the step size or decreasing the tolerance.
gl: A variación da metade do raio de cambio constante (HFR) é demasiado pequena. Probe a aumentar o tamaño do paso ou diminuíndo a tolerancia.

en: Failed to detect focus star in frame. Capture and select a focus star.
gl: Non se puido detectar a estrela para enfocar no marco. Capture e seleccione unha estrela para enfocar.

en: Found polynomial solution @ %1
gl: Atopouse unha solución polinomial en %1

en: Deadlock reached. Please try again with different settings.
gl: Chegouse a unha situación de bloqueo. Intente de novo cunha configuración distinta.

en: FITS received. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)
gl: Recibiuse o FITS. HFR %1. Delta (%2%). HFR mínimo (%3).

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try adjusting the tolerance value.
gl: O enfoque automático non puido enfocar correctamente. Intente axustando o valor da tolerancia.

en: Focuser error, check INDI panel.
gl: Erro do focalizador; comprobe o panel de INDI.

en: Restarting autofocus process...
gl: Reiniciando o proceso de enfoque automático…

en: Starting continuous exposure...
gl: Estase a iniciar a exposición continua…

en: Disabling Auto Star Selection as star selection box was moved manually.
gl: Desactivando a selección automática de estrela como caixa de selección de estrela moveuse manualmente.

en: Focus star is selected.
gl: A estrela de foco está seleccionada.

en: No star was selected. Using last known position...
gl: Non se seleccionou ningunha estrela. Usando a última posición coñecida…

en: No star was selected. Aborting...
gl: Non seleccionou ningunha estrela. Interrompendo…

en: Exposure failure. Aborting...
gl: Fallo de exposición. Interrompendo…

en: Exposure failure. Restarting exposure...
gl: Fallo de exposición. Reiniciándoa…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focuser:
gl: Focalizador:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopGotoB)
en: Stop focuser motion
gl: Deter o movemento do focalizador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusInB)
en: Focus In
gl: Enfocar dentro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startGotoB)
en: Go to an absolute focus position
gl: Ir a unha posición absoluta do foco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, absTicksSpin)
en: Desired absolute focus position
gl: Posición absoluta desexada do foco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Start:
gl: Inicio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, captureB)
en: Capture image
gl: Capturar a imaxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusOutB)
en: Focus Out
gl: Enfocar fóra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop Auto Focus process
gl: Deter o proceso de enfoque automático

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, absTicksLabel)
en: Current absolute focuser position
gl: Posición absoluta actual do enfocador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Steps:
gl: Pasos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startLoopB)
en: Start framing
gl: Iniciar o encaixe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Start Auto Focus process
gl: Iniciar o proceso de enfoque automático

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset focus subframe to full capture
gl: Restabelecer o subfotograma do foco á captura completa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle Full Screen
gl: Conmutar a pantalla completa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gainLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Exposure time in seconds
gl: Tempo de exposición en segundos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Automatically select the best focus star from the image
gl: Escolle automaticamente a estrela para enfocar da imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Auto Select Star
gl: Escoller automaticamente unha estrela

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding while autofocus in progress
gl: Suspender a guía durante o proceso de enfocar automaticamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding
gl: Suspender a guía.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guideSettleTime)
en: Wait this many seconds before resuming guiding.
gl: Agardar este número de segundos antes de retomar a guía.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Settle:
gl: Asentar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldInnerRadius)
en: <html><body><p>During full field focusing, stars which are inside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 0%). Detection algorithms may also have an inherent filter.</p></body></html>
gl: <html><body><p>Durante o enfoque de campo completo as estrelas de dentro desta porcentaxe do marco retíranse do cálculo de HFR (predeterminado: 0%). Os algoritmos de detección tamén poderían ter un filtro inherente.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldOuterRadius)
en: <html><body><p>During full field focusing, stars which are outside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 100%). Detection algorithms may also have an inherent filter.</p></body></html>
gl: <html><body><p>Durante o enfoque de campo completo as estrelas de fóra desta porcentaxe do marco retíranse do cálculo de HFR (predeterminado: 100%). Os algoritmos de detección tamén poderían ter un filtro inherente.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Annulus:
gl: Coroa circular:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBoxSize)
en: <html><body><p>Size of the subframe to constrain capture to, in pixels.</p></body></html>
gl: <html><body><p>Tamaño do subfotograma no que constrinxir a captura, en píxeles.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Box:
gl: Caixa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSubFrame)
en: Subframe around the focus star during the autofocus procedure
gl: Subenfoca arredor da estrela para enfocar durante a autofocalización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSubFrame)
en: Sub Frame
gl: Sub fotograma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusUseFullField)
en: <html><head/><body><p>Measure average HFR from all stars combined in a full frame. This method defaults to the Centroid detection, but can use SEP detection too. Its performance decreases as the number of stars increases.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Medir o HFR medio de todas as estrelas combinadas nun fotograma completo. Este método usar a detección de centroide de maneira predeterminada, pero tamén pode usar a detección SEP. O seu rendemento redúcese a medida que aumenta o número de estrelas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusUseFullField)
en: Full Field
gl: Campo completo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Use dark frames from the library.
gl: Usar fotogramas escuros da biblioteca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Dark Frame
gl: Fotograma escuro

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, processTab)
en: Process
gl: Proceso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Average over:
gl: Media sobre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusFramesCount)
en: <html><body><p>Number of frames to capture in order to average the HFR value at the current focuser position.</p></body></html>
gl: <html><body><p>Número de fotogramas que capturar para calcular o valor de HFR medio na posición actual do focalizador.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusFramesCount)
en:  frames
gl:  fotogramas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusTolerance)
en: Decrease value to narrow optimal focus point solution radius. Increase to expand solution radius
gl: Diminuír o valor para reducir o raio de solución de punto de foco óptimo. Aumentar para expandir o raio de solución.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Iterative
gl: Interactivo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Polynomial
gl: Polinómica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Gradient
gl: Gradación

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Centroid
gl: Centroide

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
gl: Limiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Detection:
gl: Detección:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusThreshold)
en: <html><body><p>Increase to restrict the centroid to bright cores. Decrease to enclose fuzzy stars.</p></body></html>
gl: <html><body><p>Aumentar para restrinxir o centroide a núcleos brillantes. Reducir para envolver as estrelas difusas.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mechanicsTab)
en: Mechanics
gl: Mecánica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusTicks)
en: <b>Initial</b> step size in ticks to cause a noticeable change in HFR value. For timer based focuser, it is the initial time in milliseconds to move the focuser inward or outward
gl: O tamaño do paso <b>inicial</b> en marcas para causar un cambio notábel no valor de HFR. Para un enfocador baseado en temporizador, é o tempo inicial en milisegundos para mover o enfocador cada dentro ou cara fóra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusMaxTravel)
en: <html><head/><body><p>Maximum travel in steps before the autofocus process aborts</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Viaxe máxima en pasos antes de que se interrompa o proceso de enfoque automático</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Backlash:
gl: Retroceso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusSettleTime)
en: <html><head/><body><p>Wait for this many seconds after moving the focuser before capturing the next image during Auto Focus.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Agardar este número de segundos tras mover o focalizador antes de capturar a seguinte imaxe durante o enfoque automático.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Max Travel:
gl: Viaxe máximo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: V-Curve
gl: Curva V

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, HFROut)
en: <html><body><p>HFR value in pixels consolidated at the current focuser position.</p></body></html>
gl: <html><body><p>Valor de HFR en píxeles consolidado na posición actual do focalizador.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, starsOut)
en: <html><body><p>Number of stars used for HFR computation at the current focuser position.</p></body></html>
gl: <html><body><p>Número de estrelas para usar para o cálculo do HFR na posición actual do focalizador.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, relativeProfileB)
en: Relative Profile...
gl: Perfil relativo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB)
en: Clear Data
gl: Baleirar os datos

en: The host was not found. Please check the host name and port settings in Guide options.
gl: Non se atopou a máquina. Comprobe o nome de máquina e o porto configurados nas opcións de Guide.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the LinGuider is running, and check that the host name and port settings are correct.
gl: O parceiro rexeitou a conexión. Asegúrese de que LinGuider está a executarse, e comprobe que o nome de máquina e o porto configurados son os correctos.

en: The following error occurred: %1.
gl: Produciuse o seguinte erro: %1.

en: Invalid response.
gl: Resposta incorrecta.

en: Connected to LinGuider %1
gl: Conectado a LinGuider %1

en: Only LinGuider v4.1.0 or higher is supported. Please upgrade LinGuider and try again.
gl: Só compatíbel coa versión 4.1.0 de LinGuider ou unha superior. Anove LinGuider e próbeo de novo.

en: Auto star selected %1
gl: Seleccionouse unha estrela automaticamente %1

en: Failed to process star position.
gl: Non se puido procesar a posición da estrela.

en: Failed to set guider reticle position.
gl: Non se puido estabelecer a posición da retícula da guía.

en: Failed to set guider square position.
gl: Non se puido estabelecer a posición cadrada da guía.

en: Failed to start guider.
gl: Non se puido iniciar a guía.

en: Failed to stop guider.
gl: Non se puido deter a guía.

en: Failed to get RA/DEC Drift.
gl: Non se puido obter a deriva de α e δ.

en: Failed to set dither range.
gl: Non se puido estabelecer o intervalo de tramado.

en: PHD2: There was no dithering response from PHD2, but continue guiding.
gl: PHD2: Non houbo resposta de tramado de PHD2, pero continuarase a guía.

en: Connecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
gl: Conectando co servidor de PHD2 %1 no porto %2…

en: The connection was refused by the peer. Make sure the PHD2 is running, and check that the host name and port settings are correct.
gl: O parceiro rexeitou a conexión. Asegúrese de que PHD2 está a executarse, e comprobe que o nome de máquina e o porto configurados son os correctos.

en: PHD2: invalid response received: %1
gl: PHD2: recibiuse unha resposta incorrecta: %1

en: PHD2: JSON error: %1
gl: PHD2: erro de JSON: %1

en: Unknown PHD2 event: %1
gl: Evento de PHD2 descoñecido: %1

en: PHD2: Version %1
gl: PHD2: Versión %1

en: PHD2: Calibration Complete.
gl: PHD2: Completouse a calibración.

en: PHD2: Waiting for guiding to settle.
gl: PHD2: Agardando a que a guía asente.

en: PHD2: Calibration Failed (%1).
gl: PHD2: Fallou a calibración (%1).

en: Calibration Data Flipped.
gl: Invertéronse os datos de calibración.

en: PHD2: Settling failed (%1).
gl: PHD2: Fallou o asentamento (%1).

en: PHD2: There was a dithering error, but continue guiding.
gl: PHD2: Produciuse un erro de tramado, pero continuar a guía.

en: PHD2: Settling failed, aborted.
gl: PHD2: O asentamento fallou, interrompeuse.

en: PHD2: Settling complete, Guiding Started.
gl: PHD2: Completouse o asentamento, comezou o proceso de guía.

en: PHD2: Looping Exposures Stopped.
gl: PHD2: Detívose o ciclo de exposicións.

en: PHD2: Guiding Stopped.
gl: PHD2: Detívose o proceso de guía.

en: PHD2: Lock Position Set.
gl: PHD2: Definiuse a posición de bloqueo.

en: PHD2: Star Selected.
gl: PHD2: Seleccionouse unha estrela.

en: PHD2: Lock Position Lost.
gl: PHD2: Perdeuse a posición de bloqueo.

en: PHD2: DEC Guide Mode is Set to: %1
gl: PHD2: O modo de guía de δ está definido como: %1

en: PHD2: Exposure Time set to:
gl: PHD2: O tempo de exposición está definido como:

en: PHD2: Valid Exposure Times: Auto,
gl: PHD2: Tempos de exposición válidos: automático,

en: PHD2: Please set CCD and telescope parameters in PHD2, Pixel Scale is invalid.
gl: PHD2: Defina os parámetros do CCD e do telescopio en PHD2, o tamaño de píxel é incorrecto.

en: PHD2: Pixel Scale is %1 arcsec per pixel
gl: PHD2: O tamaño de píxel é %1 segundo de arco por píxel

en: PHD2 Error: Equipment not connected.
gl: Erro de PHD2: O equipo non está conectado.

en: PHD2: Guiding is already running.
gl: PHD2: A guía xa está en proceso.

en: PHD2: Connecting Equipment. . .
gl: PHD2: Conectando o equipo…

en: PHD2: Disconnecting Equipment. . .
gl: PHD2: Desconectando o equipo…

en: Calibration
gl: Calibración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Dither
gl: Tramar

en: PHD2's current camera: %1, is NOT connected to Ekos.  The PHD2 Guide Star Image will be received, but the full external guide frames cannot.
gl: A cámara actual de PHD2, %1, NON está conectada a Ekos. Recibirase a imaxe de estrela guía de PHD2 pero non se poden recibir os fotogramas de guía externos completos.

en: PHD2's current camera: %1, IS connected to Ekos.  You can select whether to use the full external guide frames or just receive the PHD2 Guide Star Image using the SubFrame checkbox.
gl: A cámara actual de PHD2, %1, ESTÁ conectada a Ekos. Pode seleccionar se usar os fotogramas de guía externos completos ou simplemente recibir a imaxe de estrela guía de PHD2 usando a caixa para marcar de «Subfotograma».

en: Connection to the guide CCD is lost.
gl: Perdeuse a conexión ao dispositivo de carga acoplada (CCD) de guía.

en: Error: lost connection to CCD.
gl: Erro: perdeuse a conexión ao dispositivo de carga acoplada (CCD).

en: Exposure timeout. Aborting Autoguide.
gl: Tempo límite de exposición. Interrompendo o proceso de guía automática.

en: Exposure timeout. Aborting Dithering.
gl: Tempo límite de exposición. Interrompendo o tramado…

en: Exposure timeout. Aborting Calibration.
gl: Tempo límite de exposición. Interrompendo a calibración…

en: Pier side change detected. Clearing calibration.
gl: Detectouse un cambio do lado da base. Baleirando a calibración.

en: Mount is parking. Aborting guide...
gl: A montura está estacionando. Interrompendo o proceso de guía…

en: Mount is slewing. Aborting guide...
gl: A montura está movéndose. Interrompendo o proceso de guía…

en: Calibration is cleared.
gl: Baleirouse a calibración.

en: External guider connected.
gl: Conectouse unha guía externa.

en: External guider disconnected.
gl: Desconectouse unha guía externa.

en: Calibration completed.
gl: Rematou a calibración.

en: Calibration started.
gl: Comezou a calibración.

en: Guiding resumed.
gl: Continuouse o proceso de guía.

en: Autoguiding started.
gl: Iniciouse o guiado automático.

en: Autoguiding aborted.
gl: Interrompeuse o proceso automático de guía.

en: Guiding suspended.
gl: Suspendeuse o proceso de guía.

en: Manual dithering in progress.
gl: Tramado manual en progreso.

en: Dithering in progress.
gl: Tramado en progreso.

en: Post-dither settling for %1 second... | Post-dither settling for %1 seconds...
gl[0]: Asentamento post-tramado durante %1 segundo…
gl[1]: Asentamento post-tramado durante %1 segundos…

en: Dithering failed.
gl: O tramado fallou.

en: Dithering completed successfully.
gl: Completouse o tramado.

en: Exposure failed. Restarting exposure...
gl: A exposición fallou. Reiniciándoa…

en: Cannot change guider type while active.
gl: Non se pode cambiar o tipo de guía mentres está cativo.

en: Warning: Reset Guiding Calibration is enabled. It is recommended to turn this option off for PHD2.
gl: Aviso: o restablecemento da calibración de guía está activada. Recoméndase desactivar esta opción para PHD2.

en: Calibration failed to start.
gl: Non se puido iniciar a calibración.

en: Auto star selected.
gl: Seleccionouse unha estrela automaticamente.

en: Failed to select an auto star.
gl: Non se puido seleccionar unha estrela automática.

en: Select a guide star to calibrate.
gl: Seleccione unha estrela guía para calibrar.

en: The PHD2 camera is not available to Ekos, so you cannot see the captured images.  But you will still see the Guide Star Image when you guide.
gl: A cámara PHD2 non está dispoñíbel para Ekos así que vostede non pode ver as imaxes capturadas. Pero aínda así verá a imaxe de estrela de guía cando guíe.

en: To receive PHD2 images other than the Guide Star Image, SubFrame must be unchecked.  Unchecking it now to enable your image captures.  You can re-enable it before Guiding
gl: Para recibir imaxes de PHD2 a maiores da imaxe de estrela guía debe desmarcar «Subfotograma». Desmarcarase agora para activar as súas capturas de imaxe. Pode activar a opción de novo antes da guía

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: Auto Star
gl: Estrela automática

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearCalibrationB)
en: Clear calibration data.
gl: Baleirar os datos de calibración.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualDitherB)
en: Manual Dither
gl: Tramado manual

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: <html><head/><body><p>Subtract dark frame. If no dark frame is available, a new dark frame shall be captured and saved for future use.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Restar o fotograma escuro. Se non hai ningún dispoñíbel, capturarase un novo e gardarase para usalo no futuro.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loopB)
en: Loop
gl: Bucle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: Subframe
gl: Subfotograma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eastRAGuideEnabled)
en: East Direction Guiding
gl: Guía de dirección leste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, westRAGuideEnabled)
en: West Direction Guiding
gl: Guía de dirección oeste

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalConnectB)
en: Connect to external guiding application.
gl: Conectar coa aplicación externa de guía.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled)
en: Guide Declination Axis
gl: Eixe de declinación de guía

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Guide star tracking box size. Box size must be set in accordance to the selected star size.
gl: Tamaño da caixa de seguimento da estrela guía. O tamaño da caixa debe definirse de acordo co tamaño da estrela seleccionada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalDisconnectB)
en: Disconnect from external guiding application.
gl: Desconectar da aplicación externa de guía.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Apply filter to image after capture to enhance it
gl: Aplicar o filtro á imaxe logo da captura para mellorala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Guide camera binning. It is recommended to set binning to 2x2 or higher.
gl: Eliminación de ruído da cámara de guía. Recoméndase poñelo a 2×2 ou máis.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled)
en: Guide Right Ascention Axis
gl: Eixe de ascensión recta de guía

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_9)
en: Directions
gl: Direccións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, northDECGuideEnabled)
en: North Direction Guiding
gl: Guía de dirección norte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, southDECGuideEnabled)
en: South Direction Guiding
gl: Guía de dirección sur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FOV)
en: Field of View (arcmin)
gl: Campo de visión (minutos de arco):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Aperture)
en: Aperture (mm)
gl: Abertura (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Focal)
en: Focal Length (mm)
gl: Distancia focal (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FbyD) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51_2)
en: Focal Ratio
gl: Taxa focal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroup)
en: Guide Info
gl: Información de Guide

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_17)
en: Pulse Length (ms)
gl: Lonxitudes de pulso (mm)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_16)
en: Guiding Delta "
gl: Delta de guía "

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseRA)
en: Generated RA pulse
gl: Pulso de α xerado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseDEC)
en: Generated DEC pulse
gl: Pulso de δ xerado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaRA)
en: Immediate Guiding RA deviation in arcseconds
gl: Desviación de α de guía inmediata en segundos de arco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaDEC)
en: Immediate Guiding DEC deviation in arcseconds
gl: Desviación de δ de guía inmediata en segundos de arco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, correctionSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to adjust the scale of the Corrections Graphs relative to the scale of the drift graphs.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Arrastre o control desprazábel para axustar a escala dos gráficos de corrección segundo a escala dos gráficos de deriva.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Drift Plot
gl: Gráfico de deriva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Visualización do gráfico de α na representación de gráficos de deriva.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: RA
gl: α

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rACorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Visualización do gráfico de correccións de α na representación de gráficos de deriva.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display DEC graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Visualización do gráfico de δ na representación de gráficos de deriva.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the DEC Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Visualización do gráfico de correccións de δ na representación de gráficos de deriva.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Trace:
gl: Trazas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, guideSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to scroll through guide history while displaying the RA and DEC error points on both graphs. Dragging to the far right will set the guide plots to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Arrastra o control desprazábel para desprazarte polo historial da guía mentres se mostran os puntos de erro de α e δ en ambos gráficos. Arrastrar ao extremo dereito configurará os gráficos para mostrar os últimos datos da guía e desprazar automaticamente o gráfico.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: <html><head/><body><p>Check to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Marcar para mostrar os últimos datos da guía e desprazar automaticamente o gráfico.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: Max
gl: Máx

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideAutoScaleGraphB)
en: <html><head/><body><p>Autoscale both Guide Graphs to their default scale. If any points are located outside this range, the view is expanded to include them (with the exception of the time axis in the drift graphics).</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Cambiar automaticamente de escala de ambos gráficos de guía á predeterminada. Se hai algún punto situado fóra do intervalo, a vista expándese para incluílos (coa excepción do eixe de tempo nos gráficos de deriva).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideSaveDataB)
en: <html><head/><body><p>Export the guide data from the current session to a CSV file readable by a spreadsheet program.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Exportar os gráficos de guía da sesión actual a un ficheiro CSV que un programa de follas de cálculo poida ler.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideDataClearB)
en: <html><head/><body><p>Clear all the recent guide data.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Baleirar todos os datos de guía recentes.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guiderAccuracyThreshold)
en: <html><head/><body><p>Set the desired guiding accuracy in the Drift Plot. The number represents the radius of the green concentric circle in arcseconds.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Definir a precisión de guía desexada no gráfico de deriva. O número representa o raio do círculo concéntrico verde en segundos de arco.</p></body></html>

en: drift (arcsec)
gl: desvío (minutos de arco)

en: pulse (ms)
gl: pulso (ms)

[ctx: West]
en: W
gl: O

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
gl: Executar

en: RA drifting forward...
gl: Deriva de α cara adiante…

en: RA drifting reverse...
gl: Deriva de α cara atrás…

en: Calibration rejected. Star drift is too short. Check for mount, cable, or backlash problems.
gl: Rexeitouse a calibración. O inicio da deriva é curto de máis. Comprobe se hai problemas de montura, cable ou barra invertida.

en: Guide RA: Scope cannot reach the start point after %1 iteration. Possible mount or backlash problems... | GUIDE_RA: Scope cannot reach the start point after %1 iterations. Possible mount or backlash problems...
gl[0]: Guía de ascensión recta (α): O alcance non pode chegar ao punto de inicio despois de %1 repetición. Posibelmente haxa problemas coa montaxe ou de barra invertida…
gl[1]: Guía de ascensión recta (α): O alcance non pode chegar ao punto de inicio despois de %1 repeticións. Posibelmente haxa problemas coa montaxe ou de barra invertida…

en: DEC drifting forward...
gl: Deriva de δ cara adiante…

en: DEC drifting reverse...
gl: Deriva de δ cara atrás…

en: Guide DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iteration.
    Possible mount or backlash problems... | GUIDE DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iterations.
    Possible mount or backlash problems...
gl[0]: δ de guía: O alcance non pode chegar ao punto de inicio despois de %1 repetición. Posibelmente haxa problemas coa montaxe ou de barra invertida…
gl[1]: δ de guía: O alcance non pode chegar ao punto de inicio despois de %1 repeticións. Posibelmente haxa problemas coa montaxe ou de barra invertida…

en: DEC swap enabled.
gl: Activouse o intercambio da declinación (δ).

en: DEC swap disabled.
gl: Desactivouse o intercambio da declinación (δ).

en: Warning: Dithering failed. Autoguiding shall continue as set in the options in case of dither failure.
gl: Aviso: O tramado fallou. A guía automática continuará como se definiu nas opcións en caso de erro de tramado.

en: Warning: Manual Dithering failed.
gl: Aviso: O tramado manual fallou.

en: %1 info are missing. Please set the values in INDI Control Panel.
gl: Faltan %1 informacións. Indique os valores no panel de control de INDI.

en: Missing Information
gl: Información que falta

en: Lost track of the guide star. Try increasing the square size or reducing pulse duration.
gl: Perdeuse a pista da estrela guía. Intente aumentando o tamaño do cadrado ou reducindo a duración do pulso.

en: Guiding calibration completed successfully
gl: Completouse a calibración de guía.

en: Lost track of the guide star. Searching for guide stars...
gl: Perdeuse a pista da estrela de guía. Buscando estrelas guía…

en: Delta RMS threshold value exceeded. Searching for guide stars...
gl: Superouse o valor de limiar de RMS de delta. Buscando estrelas guía…

en: Failed to find any suitable guide stars. Aborting...
gl: Non se puideron atopar estrelas guía axeitadas. Interrompendo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
gl: Pulso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
gl: Dous eixos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled) i18n: ectx: label, entry (GuideAutoSquareSizeEnabled), group (Guide)
en: Automatically select the square size based on the selected star width.
gl: Escoller automaticamente o tamaño do cadrado baseándose no diámetro da estrela seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled)
en: Auto Square Size
gl: Tamaño automático do cadrado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reticle
gl: Retícula

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherPixels)
en: Number of pixels to move the guiding square in a random direction.
gl: Número de píxeles para mover o cadrado de guía nunha dirección aleatoria.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherSettle) i18n: ectx: label, entry (DitherSettle), group (Guide)
en: After dither is successful, wait for this many seconds before proceeding.
gl: Despois de tramar, agardar estes segundos antes de proceder.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Move locked guiding square location after frame capture
gl: Mover o lugar cadrado de guía bloqueado tras capturas de fotograma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherFrames) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Dither after this many captured frames in the CCD module
gl: Tramar tras este número de fotogramas capturados no módulo de CCD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: frames
gl: fotogramas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
gl: Frecuencia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherMaxIterations)
en: <html><head/><body><p>Maximum dithering iteration attempts before giving up</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Intentos de iteración de tramado máximos antes de abandonar</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Max. Iterations
gl: Iteracións máx.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: <html><head/><body><p>If checked, autoguiding is aborted when dithering fails. Otherwise, guiding resumes normally.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Se se marca, o proceso de guía automático interrómpese cando o tramado falla. En caso contrario, o proceso de guía continúa con normalidade.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: Abort Autoguide on failure
gl: Interromper a guía automática ante erros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: <html><head/><body><p>Perform dithering when not guiding.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Tramar mentres non se guía.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: Non-Guide Dither Pulse
gl: Pulso de tramado sen guía

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherNoGuidingPulse)
en: Pulse length in milliseconds to command mount motion in a random direction
gl: Duración en milisegundos do pulso para ordenar o movemento da montura nunha dirección aleatoria

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Control Parameters
gl: Parámetros de control

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>If star tracking is lost due to passing clouds or other reasons, wait this many seconds before giving up.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Se o seguimento de estrelas se perde por mor de nubes ou de calquera outro motivo, agardar este número de segundos antes de abandonar.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Lost Star timeout
gl: Tempo límite de perda de estrelas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Maximum delta RMS permitted before stopping guide process and searching for new guide stars.
gl: RMS delta máximo permitido antes de deter o proceso de guía e buscar novas estrelas guía.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Max Delta RMS
gl: RMS delta máximo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: arcsecs
gl: segundos de arco

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Smart
gl: Intelixente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
gl: Rápido

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Auto Threshold
gl: Limiar automático

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: No Threshold
gl: Sen limiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_19)
en: Algorithm
gl: Algoritmo

en: Logging
gl: Rexistro

en: Ekos requires at least one CCD or Guider to operate.
gl: Ekos require cando menos un dispositivo de carga acoplada (CCD) ou Guieiro para funcionar.

en: Ekos detected that PTP Camera is running and may prevent a Canon or Nikon camera from connecting to Ekos. Do you want to quit PTP Camera now?
gl: Ekos detectou unha cámara PTP que podería impedir a unha Canon ou unha Nikon conectarse a Ekos. Quere saír da cámara PTP agora?

en: PTP Camera
gl: Cámara de PTP

en: Starting INDI services...
gl: Iniciando os servizos de INDI…

en: Ekos detected an instance of INDI server running. Do you wish to shut down the existing instance before starting a new one?
gl: Ekos detectou unha instancia de servidor INDI en execución. Quere apagala antes de iniciar a nova?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: INDI Server
gl: Servidor de INDI

en: Connecting to remote INDI server at %1 on port %2 ...
gl: Conectando ao servidor remoto de INDI en %1 no porto %2…

en: Failed to start profile on remote INDI Web Manager.
gl: Non se puido iniciar o perfil no xestor web remoto de INDI.

en: Starting profile on remote INDI Web Manager...
gl: Iniciando o perfil no xestor web remoto de INDI…

en: Establishing communication with remote INDI Web Manager...
gl: Estabelecendo unha comunicación co xestor web remoto de INDI…

en: Warning: INDI Web Manager is not online.
gl: Aviso: o xestor web de INDI non está en liña.

en: INDI services started on port %1.
gl: Os servizos de INDI iniciáronse no porto %1.

en: INDI services started on port %1. Please connect devices.
gl: Os servizos de INDI iniciáronse no porto %1. Conecte os dispositivos.

en: Unable to establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
gl: Non se pode estabelecer:
    %1
    Asegúrese de que o dispositivo está conectado e acendido.

en: Ekos startup error
gl: Erro de inicio de Ekos

en: Unable to establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
gl: Non se pode estabelecer unha cos seguintes dispositivos:
    %1
    Asegúrese de que os dispositivos están conectados e acendidos.

en: Connecting INDI devices...
gl: Estanse a conectar os dispositivos INDI…

en: Disconnecting INDI devices...
gl: Estanse a desconectar os dispositivos INDI…

en: INDI services stopped.
gl: Detivéronse os servizos de INDI.

en: Remote devices established.
gl: Estabelecéronse os servizos remotos.

en: Remote devices established. Please connect devices.
gl: Estabelecéronse os servizos remotos. Conecte os dispositivos.

en: %1 is disconnected.
gl: %1 está desconectado.

en: %1 is online.
gl: %1 está en liña.

en: %1 filter is online.
gl: O filtro %1 está en liña.

en: %1 focuser is online.
gl: O focalizador %1 está en liña.

en: %1 is offline.
gl: %1 está desconectado.

en: Guider port from %1 is ready.
gl: O porto guieiro de %1 está preparado.

en: Are you sure you want to delete the profile?
gl: Seguro que quere eliminar o perfil?

en: Confirm Delete
gl: Confirme a eliminación

en: Site location updated to %1.
gl: Actualizouse a localización do sitio a %1.

en: Failed to update site location to %1. City not found.
gl: Non se puido actualizar a localización do sitio a %1. Non se atopou a cidade.

en: Enabling debug logging for %1...
gl: Activando o sistema de rexistro de depuración para %1…

en: Disabling debug logging for %1...
gl: Desactivando o sistema de rexistro de depuración para %1…

en: Re-enabling debug logging for %1...
gl: Activando de novo o sistema de rexistro de depuración para %1…

en: Re-disabling debug logging for %1...
gl: Desactivando de novo o sistema de rexistro de depuración para %1…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: 1. Select Profile
gl: 1. Selección de perfil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
gl: Perfil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileB)
en: Add profile
gl: Engadir un perfil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileB)
en: Edit profile
gl: Editar o perfil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileB)
en: Remove profile
gl: Retirar perfil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customDriversB) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomDrivers)
en: Custom Drivers
gl: Controladores personalizados

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardProfileB)
en: Launch Ekos Profile Wizard
gl: Iniciar o asistente de perfil de Ekos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2. Start && Stop Ekos
gl: 2. Inicio e detención de Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel
gl: Panel de control de INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Ekos Options
gl: Opcións de Ekos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: 3. Connect && Disconnect Devices
gl: 4. Conexión e desconexión dos dispositivos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Advanced Ekos Options
gl: Opcións avanzadas de Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
gl: Opcións…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
gl: Limpar

en: Telescope completed the meridian flip.
gl: O telescopio completou a volta do meridiano.

en: Status: inactive
gl: Estado: inactivo

en: Are you sure you want to clear all mount configurations?
gl: Seguro que quere baleirar todas as configuracións de monturas?

en: Mount Configuration
gl: Configuración da montura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountToolBoxB)
en: Mount Control
gl: Control da montura

en: GPS driver detected. KStars and mount time and location settings are now synced to the GPS driver.
gl: Detectouse un controlador de GPS. As configuracións de hora e lugar de KStars e da montura están agora sincronizadas co controlador de GPS.

en: GPS is detected. Do you want to switch time and location source to GPS?
gl: Detectouse GPS. Quere cambiar a fonte de hora e lugar á de GPS?

en: GPS Settings
gl: Configuración de GPS

en: Are you sure you want to turn off mount tracking?
gl: Seguro que quere desactivar o seguimento de montura?

en: Mount Tracking
gl: Seguimento de montura

en: Telescope altitude is below minimum altitude limit of %1. Aborting motion...
gl: A altura do telescopio está por debaixo da altura mínima (%1). Interrompeuse o movemento…

en: Telescope altitude is above maximum altitude limit of %1. Aborting motion...
gl: A altura do telescopio está por riba da altura mínima (%1). Interrompeuse o movemento…

en: Alignment Model cleared.
gl: Baleirouse o modelo de aliñamento.

en: Failed to clear Alignment Model.
gl: Non se puido baleirar o modelo de aliñamento.

en: Mount already parked.
gl: A montaxe xa está estacionada.

en: Parking time cannot be in the past.
gl: A hora de estacionamento non pode estar no pasado.

en: Parking time must be within 24 hours of current time.
gl: A hora de estacionamento debe estar nas 24 horas seguintes á actual.

en: Warning! Parking time is more than 12 hours away.
gl: Aviso! Faltan máis de 12 horas para o estacionamento.

en: Caution: do not use Auto Park while scheduler is active.
gl: Coidado: non use o estacionamento automático mentres o planificador está activo.

en: Parking timer is up.
gl: Rematou o temporizador de estacionamento.

en: Starting auto park...
gl: Iniciando o estacionamento automático…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: AZ
gl: Ac

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: ALT
gl: Alt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Hour Angle
gl: Ángulo horario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: HA
gl: ω

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Local Sidereal TIme
gl: Hora sideral local

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: <html><head/><body><p>Request a meridian flip if the hour angle exceeds the specified value. Capture and Guiding will be suspended and resumed after the flip is complete.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Solicitar unha volta do meridiano se as horas do ángulo superan o valor indicado. As tarefas de captura e guía deteranse e continuaranse unha vez se complete a volta do meridiano.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: Flip if HA >
gl: Inverter se ω >

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, degLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: deg
gl: graos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearParkingB)
en: Clear Parking
gl: Baleirar o estacionamento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Deletes all mount alignment points
gl: Elimina todos os puntos de aliñamento da montura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Clear  Model
gl: Baleirar o modelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeConfigB)
en: Purge all configuration
gl: Purgar toda a configuración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Park At:
gl: Estacionar en:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Automatically start the park timer on startup
gl: Iniciar automaticamente o temporizador de estacionamento no inicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Every day
gl: Diariamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOnB)
en: ON
gl: Activado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOffB)
en: OFF
gl: Apagado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, parkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domePark)
en: Park
gl: Estacionar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unparkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: UnPark
gl: Desestacionar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumAltLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Altitude máxima do telescopio. Se o telescopio está por riba deste límite, ordenarase que se deteña.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltLabel) i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.
gl: Altura mínima do telescopio. Se o telescopio está por debaixo deste límite, ordenarase que se deteña.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAltLabel)
en: Min. Alt:
gl: a mínima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: Max. Alt:
gl: a máxima:

en: %1 error. See INDI log for details.
gl: Erro %1. Consulte o rexistro de INDI para máis información.

en: Rolloff roof
gl: Teito retirábel

en: %1 is idle.
gl: %1 está desocupado.

en: Opening
gl: Abrindo

en: Unparking
gl: Desestacionando

en: Rolloff roof opening...
gl: Abrindo o teito retirábel…

en: Dome is moving clockwise...
gl: A bóveda está a moverse no sentido horario…

en: Closing
gl: Pechando

en: Unpark
gl: Desestacionar

en: Rolloff roof is closing...
gl: Pechando o teito retirábel…

en: Dome is moving counter clockwise...
gl: A bóveda está a moverse no sentido antihorario…

en: %1 is parked.
gl: %1 está estacionada.

en: %1 is parking...
gl: %1 está estacionándose…

en: %1 is unparking...
gl: %1 está desestacionándose…

en: %1 is tracking.
gl: %1 está facendo seguimento.

en: Unparked
gl: Desestacionada

en: Closed
gl: Pechado

en: Opened
gl: Aberto

en: Shutter is open.
gl: A persiana está aberta.

en: Shutter is opening...
gl: A persiana está abríndose…

en: Shutter is closed.
gl: A persiana está pechada.

en: Shutter is closing...
gl: A persiana está pechándose…

en: Weather is OK
gl: O tempo atmosferico está ben

en: Weather Warning
gl: Aviso meteorolóxico

en: Weather Alert
gl: Alerta meteorolóxica

en: %1 second remaining | %1 seconds remaining
gl[0]: falta 1 segundo
gl[1]: faltan %1 segundos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, motionLabel)
en: Motion
gl: Movemento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, absoluteMotionSB)
en: Absolute position the dome should move.
gl: Posición absoluta cara onde debería moverse a bóveda.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move the dome to the given absolute position.
gl: Mover a bóveda á posición absoluta indicada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move (abs)
gl: Mover (abs)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, relativeMotionSB)
en: Relative position the dome should move.
gl: Posición relativa cara onde debería moverse a bóveda.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move the dome for the given degrees and direction.
gl: Mover a bóveda os graos e na dirección indicados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move (rel)
gl: Mover (rel)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: Rotate clockwise
gl: Rotar en sentido horario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: &CW
gl: &H

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: Rotate counter clockwise
gl: Rotar no sentido antihorario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: CCW
gl: AH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Slaving
gl: Imitación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingEnableButton)
en: <html><head/><body><p>Enable slaving, dome motion <span style=" font-weight:600;">follows telescope motion</span></p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Activar a imitación, o movemento da bóveda <span style=" font-weight:600;">segue o movemento do telescopio</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: <html><head/><body><p>Disable slaving, dome <span style=" font-weight:600;">does not follow telescope motion</span>.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Desactivar a imitación, a bóveda <span style=" font-weight:600;">non segue o movemento do telescopio</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domePark)
en: <html><head/><body><p>Park the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Estacionar a bóveda. Use o separador de INDI para un control avanzado da bóveda.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: <html><head/><body><p>Unpark the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Desestacionar a bóveda. Use o separador de INDI para un control avanzado da bóveda.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort dome motion
gl: Interromper o movemento da bóveda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
gl: Interromper

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutterBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: Shutter
gl: Persiana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: <html><head/><body><p>Close the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Pechar a persiana da bóveda. Use o separador de INDI para un control avanzado da bóveda.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: <html><head/><body><p>Open the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Abrir a persiana da bóveda. Use o separador de INDI para un control avanzado da bóveda.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusDefinitionBox)
en: Observatory Status
gl: Estado do observatorio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: <html><head/><body><p>Observatory status. Select the observatory elements that are relevant for the status:</p>
    <ul>
    <li><b>Dome</b>: unparked &rarr; ready</li>
    <li><b>Shutter</b>: open &rarr; ready</li>
    <li><b>Weather</b>: OK &rarr; ready</li>
    </ul>
    </body></html>
gl: <html><head/><body><p>Estado do observatorio. Seleccione os elementos do observatorio que son relevantes para o estado:</p>
    <ul>
    <li><b>Bóveda</b>: desestacionada &rarr; listo</li>
    <li><b>Persiana</b>: aberta &rarr; listo</li>
    <li><b>Tempo</b>: ben &rarr; listo</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: Ready
gl: Preparado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: <html><head/><body><p>Scale the value axis to the current value range.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Axustar a escala do eixo de valores ao intervalo de valores actual.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
gl: Escala automática

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearGraphHistory)
en: <html><head/><body><p>Clear sensor data history</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Baleirar o historial de datos do sensor</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherActionsBox)
en: Actions
gl: Accións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherAlertBox)
en: Ale&rt
gl: Ale&rta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertShutterCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningShutterCB)
en: Close Shutter
gl: Pechar a persiana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertSchedulerCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningSchedulerCB)
en: Stop Scheduler
gl: Deter o planificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertStatusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningStatusLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Status: inactive</span></p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Estado: inactiva</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertDelayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningDelayLabel)
en: Delay (sec):
gl: Demora (seg):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherWarningBox)
en: War&ning
gl: &Aviso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, sensorData)
en: <html><head/><body><p>Current data of the weather sensors. Click on the sensor name to display its data over time.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Datos actuais dos sensores meteorolóxicos. Prema o nome dun sensor para mostrar os seus datos ao longo do tempo.</p></body></html>

en: rolloff roof
gl: teito retirábel

en: dome
gl: bóveda

en: Parking %1...
gl: Estacionando %1…

en: Unparking %1...
gl: Desestacionando %1...

en: Slaving activated.
gl: Activouse a imitación.

en: Slaving deactivated.
gl: Desactivouse a imitación.

en: Aborting...
gl: Interrompendo…

en: Opening shutter...
gl: Abrindo a persiana…

en: Closing shutter...
gl: Pechando a persiana…

en: opening
gl: Abrindo

en: closing
gl: pechando

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 rolloff roof %1...
gl: %1 do teito retirábel %2…

en: clockwise
gl: horaria

en: counter clockwise
gl: antihoraria

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 dome motion %1...
gl: %1 do movemento de bóveda %2…

en: You must restart KStars for this change to take effect.
gl: Debe reiniciar KStars para que o cambio xurda efecto.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QTabWidget, OpsEkos)
en: TabWidget
gl: TrebelloDeLapela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Configuration
gl: Configuración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_neverLoadConfig)
en: Ne&ver
gl: Nu&nca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadConfigOnConnection)
en: O&n connection
gl: Ao co&nectar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadDefaultConfig)
en: Alwa&ys load defaults
gl: Cargar sempre os va&lores predeterminados

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons) i18n: ectx: label, entry (EkosTopIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed on the top of pages
gl: As iconas de módulos de Ekos están situadas na parte superior das páxinas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons)
en: Top
gl: Cume

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: Ekos module icons are placed to the left of pages
gl: As iconas de módulos de Ekos están situadas na parte esquerda das páxinas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: &Left
gl: &Esquerda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos)
en: Make Ekos window independent from KStars main window. Requires restart to take effect.
gl: Facer a xanela de Ekos independente da xanela principal de KStars. Xurdirá efecto tras reiniciar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: <html><head/><body><p>Lead time is the minimum time in minutes between jobs. The scheduler starts execution of a job before its scheduled startup time by this lead time. Early execution is useful as focusing, alignment, and guiding procedures may take prolonged periods to time to complete.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>O tempo inicial é o tempo mínimo (en minutos) entre tarefas. O planificador comeza a execución de cada tarefa o tempo indicado antes do tempo de inicio. A execución temperá é útil xa que completar os procedementos de enfocar, aliñamento e guiar pode levar un bo anaco.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: <html><head/><body><p>Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Non permitir que as tarefas se planifiquen ou executen este número de minutos antes do amencer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: <html><head/><body><p>In case no scheduler job is scheduled for this many hours, perform a complete shutdown procedure and restart observatory operations once the next job is ready.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Se non hai ningunha tarefa planificada durante este número de horas, realizar un procedemento de apagamento e reiniciar as operacións do observatorio cando a seguinte tarefa estea lista.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PreemptiveShutdownTime)
en: <html><head/><body><p>Pre-emptive shutdown hours</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Horas de apagamento preventivo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, settingAltitudeCutoffLabel)
en: <html><body><p>Do not permit jobs to be scheduled less than this many degrees before the altitude restriction. Actual execution proceeds until the altitude limit.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Non permitir que os traballos se planifiquen este número de graos antes da restrición de altitude. A execución real continúa ata o límite de altitude.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dusk by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
gl: <html><body><p>Desprazar o anoitecer astronómico estas horas. Este valor positivo ou negativo axusta a restrición do crepúsculo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dawn by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
gl: <html><body><p>Desprazar o amencer astronómico estas horas. Este valor positivo ou negativo axusta a restrición do crepúsculo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: After shutdown procedure is successfully executed, stop INDI and Ekos.
gl: Tras executar o proceso de apagado, deter INDI e Ekos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: <html><head/><body><p>If the shutdown script terminates INDI server, enable this option so that no disconnection errors are generated.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Se o script de apagado detén o servidor de INDI, active esta opción para que non se xeren erros de desconexión.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: <html><head/><body><p>When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Ao procesar un traballo planificado, continuar a secuencia desde a última imaxe presente no almacenamento.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
gl: minutos de arco

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
gl: Diversos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuidingSettle)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture
gl: Agardar este número de segundos tras retomar a guía antes de iniciar a captura

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point. When the temperature threshold is below this value, the temperature set point request is deemed successful.
gl: Diferenza máxima aceptábel entre a temperatura solicitada e a temperatura real medida. Cando a marxe de diferenza da temperatura é menor que este valor, enténdese que a temperatural real é a temperatura solicitada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed to stabilize the guiding performance before capture.
gl: Agardar este número de segundos tras retomar a guía para estabilizar o rendemento de guía antes de capturar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds
gl: Tempo límite do diálogo de cubrir ou descubrir o telescopio en segundos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Display received FITS in the Summary screen preview window.
gl: Mostrar os FITS recibidos na xanela de vista previa da pantalla de resumo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: <html><head/><body><p>Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Forzar que os tempos de exposición se aliñen coas predefinicións de exposición de DSLR. Esto asegura que os tempos de exposición son precisos para exposicións de menos dun segundo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: Display received DSLR images in the Image Viewer
gl: Mostrar as imaxes DSLR recibidas no visor de imaxes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear saved DSLR sizes
gl: Baleirar os tamaños de DSLR gardados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear DSLR Info
gl: Baleirar a información de DSLR

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: In-Sequence Focus
gl: Foco en secuencia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p>Set HFR Threshold percentage gain. When an autofocus operation is completed, the autofocus HFR value is increased by this threshold percentage value and stored within the capture module. If In-Sequence-Focus is engaged, the autofocus module only performs autofocusing procedure if current HFR value exceeds the capture module HFR threshold. Increase value to permit more relaxed changes in HFR values without requiring a full autofocus run.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Definir a ganancia de porcentaxe de limiar de HFR. Cando se completa unha operación de enfoque automático, o valor HFR de enfoque automático auméntase no valor de porcentaxe de limiar e almacénase dentro do módulo de captura. Se se activa o foco en secuencia, o módulo de enfoque automático só realiza o proceso de enfoque automático se o valor HFR actual supera o limiar do módulo HFR. Aumente o valor para permitir cambios máis relaxados en valores HFR sen requirir unha execución completa do enfoque automático.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_InSequenceCheckFrames) i18n: ectx: label, entry (InSequenceCheckFrames), group (Capture)
en: Run In-Sequence HFR check after this many frames.
gl: Executar unha comprobación de HFR en secuencia despois deste número de fotogramas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseMedianFocus)
en: <html><head/><body><p>Calculate median focus value after each autofocus operation is complete. If the autofocus results become progressively worse with time, the median value shall reflect this trend and prevent unnecessary autofocus operations when the seeing conditions deteriorate.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Calcular o valor de foco mediano tras completar cada operación de enfoque automático. Se os resultados do enfoque automático vólvense peores co tempo, o valor mediano reflectirá esta tendencia e evitará operación de enfoque automático innecesarias cando as condicións de visión empeoren.</p></body></html>

en: Cannot save an empty profile.
gl: Non se pode gardar un perfil baleiro.

en: <nobr>Available as <b>Remote</b> Driver. To use locally, install the corresponding driver.<nobr/>
gl: <nobr>Dispoñíbel como controlador <b>remoto</b>. Para usar localmente, instale o controlador correspondente.<nobr/>

en: <nobr><b>Label</b>: %1 &#9473; <b>Driver</b>: %2 &#9473; <b>Exec</b>: %3<nobr/>
gl: <nobr><b>Etiqueta</b>: %1 &#9473; <b>Controlador</b>: %2 &#9473; <b>Executábel</b>: %3<nobr/>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo)
en: Internal
gl: Interna

en: Scanning network for INDI Web Managers...
gl: Examinando a rede en busca de xestores web de INDI…

en: Found INDI Web Manager at %1
gl: Atopouse un xestor web de INDI en %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: Profile
gl: Perfil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: <html><head/><body><p>After establishing connection with INDI server, automatically connect all devices.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Tras estabelecer unha conexión co servidor de INDI, conectar automaticamente todos os dispositivos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: Auto Connect
gl: Conectar automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: Site Info
gl: Información do sitio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: Guiding:
gl: Guías:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
gl: Porto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteMode)
en: Re&mote
gl: Re&moto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
gl: Servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scanB)
en: Scan
gl: Examinar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: INDI Web Manager
gl: Xestor web de INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: Web Manager
gl: Xestor web

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driversGroupBox)
en: Select Devices
gl: Seleccione os dispositivos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux3Label)
en: Auxiliary #3
gl: Auxiliar 3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux4Label)
en: Auxiliary #4
gl: Auxiliar 4

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux1Label)
en: Auxiliary #1
gl: Auxiliar 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome:
gl: Bóveda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AOLabel)
en: AO:
gl: OA:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux2Label)
en: Auxiliary #2
gl: Auxiliar 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mount:
gl: Montaxe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, weatherLabel)
en: Weather Station
gl: Estación meteorolóxica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
gl: Tempo atmosférico:

en: Invalid port.
gl: O porto é incorrecto.

en: Host name cannot be empty.
gl: O nome de servidor non pode estar baleiro.

en: Profile name cannot be empty.
gl: O nome do perfil non pode estar baleiro.

en: Please wait while searching for StellarMate...
gl: Agarde mentres se busca StellarMate…

en: Failed to detect any StellarMate gadget. Make sure it is powered and on the same network.
gl: Non se puido detectar ningún trebello de StellarMate. Asegúrese de que ten batería e está na mesma rede.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProfileWizard)
en: Ekos Profile Wizard
gl: Asistente de perfil de Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: <html><head/><body><p>Welcome to the <span style=" font-weight:600;">Ekos Profile Wizard</span></p><p>Ekos is the premier observatory control and automation platform. With Ekos, you can capture images and gather scientific data with ease. This Wizard will help you create your equipment profile. You will be asked to verify some basic information. </p><p>Please click <span style=" font-weight:600;">next</span> to continue. </p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Reciba a benvida ao <span style=" font-weight:600;">asistente de perfil de Ekos</span></p> <p>Ekos é a primeira plataforma de control e automatización de observatorio. Con Ekos pode capturar imaxes e recoller datos científicos facilmente. Este asistente serviralle de axuda para crear o perfil do seu equipo. Solicitaráselle que confirme algunha información básica.</p> <p>Prema <span style=" font-weight:600;">seguinte</span> para continuar. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Online Resources:</span></p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Recursos en Internet:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, INDIInfoB)
en: What is
    INDI?
gl: Que é
    INDI?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, discoverEkosB)
en: Discover
    Ekos
gl: Descubra
    Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, videoTutorialsB)
en: Video
    Tutorials
gl: Titoriais
    en vídeo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Where is your equipment connected?
gl: Onde está conectado o seu equipo?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, localEquipmentB)
en: Equipment is attached
    to this device
gl: O equipo está conectado
    a este dispositivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentB)
en: Equipment is attached to
    a remote device
gl: O equipo está conectado
    a un dispositivo remoto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: <html><head/><body><p>Which <span style=" color:#ff5500;">remote</span> device is the equipment connected to?</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>A que dispositivo <span style=" color:#ff5500;">remoto</span> está conectado o equipo?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, equipmentOtherB)
en: Other
gl: Outro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enter the remote computer information:
gl: Escriba a información do computador remoto:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteHostEdit) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, PiHost)
en: Enter IP address or host name
gl: Escriba o enderezo IP ou nome de rede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Web Manager</span></a> running on the Remote Computer?</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>O <a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">xestor web de INDI</span></a> executándose nun computador remoto?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNotSureB)
en: Not Sure
gl: Non o sei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Web Manager</span> is a service that runs on remote devices to help you start and stop INDI services remotely.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Consello</span>: o <span style=" font-style:italic;">xestor web de INDI</span> é un servizo que se executa en dispositivos remotos para servirlle de axuda para iniciar e deter servizos de INDI de maneira remota.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Enter host name and port. If you do not know, leave as is.
gl: Escriba o nome de servidor e o porto. Se non o sabe, déixeo como está.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PiAutoDetectB)
en: Auto Detect
gl: Detectar automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Using Ekos locally on Windows is not supported. You must connect to a remote gadget to control devices.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Non se pode usar Ekos localmente en Windows. Debe conectarse a un trebello remoto para controlar dispositivos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which INDI Server do you want to use?
gl: Que servidor de INDI quere usar?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useInternalINDIB)
en: Internal INDI
    Server
gl: Servidor de
    INDI interno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useExternalINDIB)
en: External INDI
    Server
gl: Servidor de
    INDI externo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>You're almost done...</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Xa case está…</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>What do you want to name your profile?</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Como quere chamar ao seu perfil?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: My Astro Gear
gl: Os meus astro trebellos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: <html><head/><body><p>Which guider application do you want to use?</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Que aplicación de guiador quere usar?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useInternalGuiderR)
en: Internal Guider
gl: Guieiro interno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: Internal Guider is recommended. Using external guider applications requires additional setup instructions outside the scope of Ekos.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Consello</span>: Recoméndase o guiador interno. Usar aplicacións de guiador externas require instrucións de configuración adicionais alén do ámbito de Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: <html><head/><body><p>Do you want to select additional services?</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Quere seleccionar servizos adicionais?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: <html><head/><body><p>Use INDI Joystick driver to enable control of mounts, domes, and focusers with any compatible game pad.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Use o controlador de mando de INDI para activar o control das monturas, bóvedas e enfocadores con calquera mando de xogo compatíbel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: Joystick
gl: Mando

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: <html><head/><body><p>If the remote computer has astrometry.net installed, you can run the remote astrometry driver and use it to solve images in Ekos Align module.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Se o computador remoto ten astrometry.net instalado pode executar o controlador remoto de astrometría e usalo para resolver as imaxes no módulo de aliñamento de Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: Remote Astrometry
gl: Astrometría remota

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWatchDogCheck)
en: <html><head/><body><p>Use the INDI WatchDog driver. It monitors connection between your remote equipment and Ekos. If the communication is lost between the two, the WatchDog driver goes into safe mode and executes a shutdown procedure to protect your equipment.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Usar o controlador WatchDog de INDI. Monitoriza a conexión entre o seu equipo remoto e Ekos. Se a comunicación entre os dous se perde, o controlador WatchDog entra en modo seguro e executa un procedemento de apagado para protexer o equipo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createProfileB)
en: Create Profile &&
    Select Devices
gl: Crear un perfil e
    seleccionar dispositivos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Camera frame width and height in pixels
gl: Anchura e altura do marco da cámara en píxeles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchB)
en: Fetch
gl: Obter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Camera pixel size in microns
gl: Tamaño de píxel da cámara en micrómetros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Pixel Size:
gl: Tamaño dos píxeles:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraWFOVLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVWLabel)
en: W
gl: O

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Mount focal length in millimeters
gl: Lonxitude focal da montura en milímetros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Camera's rotation angle (East of North) in degrees. To measure the angle, solve an image and use the astrometry solver solution's rotation angle
gl: Ángulo de rotación da cámara (leste do norte) en graos. Para medir o ángulo, resolva unha imaxe e use o ángulo de rotación da solución do resolvedor de astrometría

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Final mosaic field of view size in arc minutes. Click update to calculate it or enter it manually.
gl: Tamaño final do campo de visión do mosaico en minutos de arco. Prema «Actualizar» para calculalo ou escríbao manualmente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Mosaic FOV:
gl: Campo de visión do mosaico:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Percentage of overlap between two neighbouring images
gl: Porcentaxe de sobreposición entre dúas imaxes próximas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Overlap:
gl: Sobreposición:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV in arc minutes as determined from equipment parameters above
gl: O campo de visión da cámara en minutos de arco, determinado a partir dos parámetros do equipo de enriba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV:
gl: FOV da cámara:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Specify the number of rows and columns of the final mosaic image
gl: Indique o número de filas e columnas da imaxe de mosaico final

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mosaic Grid:
gl: Grade de mosaico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToJobsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create Jobs
gl: Crear as tarefas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Perform calibration and autoguiding before proceeding to the next step.
gl: Calibrar e guiar automaticamente antes de pasar ao seguinte paso.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Ekos Sequence File
gl: Ficheiro de secuencia de Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Perform alignment using astrometry solver before proceeding to the next step.
gl: Realizar o aliñamento mediante o resolvedor de astrometría antes de pasar ao seguinte paso.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Select which steps to execute before starting the capture process.
gl: Seleccionar os pasos para realizar antes de comezar o proceso de captura.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSequenceB)
en: Load the image sequence queue.
gl: Cargar a fila da secuencia de imaxes.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trackStepCheck)
en: Slew to the target and track it before proceeding to the next step.
gl: Mover ao obxectivo e seguilo antes de pasar ao seguinte paso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
gl: Seguir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Directory to save sequence images
gl: Directorio no que gardar as imaxes da secuencia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Perform autofocusing before proceeding to the next step.
gl: Enfocar automaticamente antes de pasar ao seguinte paso.

en: Ekos Sequence Queue (*.esq)
gl: Fila de secuencia de Ekos (*.esq)

en: Job '%1' has no more batches remaining.
gl: Ao traballo «%1» non lle quedan lotes.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mosaicDialog)
en: Mosaic Job Creator
gl: Creador de tarefas de mosaico

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, jobCountLabel)
en: Number of scheduler jobs required to capture the mosaic image. Click update to calculate it
gl: Número de traballos do planificador necesarios para capturar a imaxe de mosaico. Prema «Actualizar» para calculalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobCountLabel)
en: Job Count:
gl: Número de tarefas:

en: Job scheduler list.
    Click to select a job in the list.
    Double click to edit a job with the left-hand fields.
gl: Lista do planificador de tarefas.
    Prema para seleccionar un traballo na lista.
    Prema dúas veces para editar un traballo cos campos da esquerda.

en: Remove selected job from the observation list.
    Job properties are copied in the edition fields before removal.
gl: Retirar o traballo seleccionado da lista de observación.
    As propiedades dos traballos cópianse nos campos de edición antes de retiralos.

en: Reset state and force reevaluation of all observation jobs.
gl: Restabelecer o estado e forzar unha nova avaliación de todos os traballos de observación.

en: FITS header: cannot find OBJCTRA (%1).
gl: Cabeceira de FITS: non se pode atopar OBJCTRA (%1).

en: FITS header: cannot find OBJCTDEC (%1).
gl: Cabeceira de FITS: non se pode atopar OBJCTDEC (%1).

en: Warning: You cannot add or modify a job while the scheduler is running.
gl: Aviso: Non pode engadir ou modificar unha tarefa durante a execución do planificador.

en: Warning: Target name is required.
gl: Aviso: Necesítase o nome do destino.

en: Warning: Sequence file is required.
gl: Aviso: Necesítase o ficheiro de secuencia.

en: Warning: Target coordinates are required.
gl: Aviso: Necesítanse as coordenadas de destino.

en: Warning: RA value %1 is invalid.
gl: Aviso: O valor de ascensión recta (α) %1 é incorrecto.

en: Warning: DEC value %1 is invalid.
gl: Aviso: o valor de δ %1 é incorrecto.

en: Warning: job '%1' has startup time %2 resulting in a negative score, and will be marked invalid when processed.
gl: Aviso: o traballo «%1» ten como hora de inicio %2, o que implica unha puntuación negativa, e marcarase como incorrecto cando se procese.

en: Warning: job '%1' at row %2 has a duplicate target at row %3, the scheduler may consider the same storage for captures.
gl: Aviso: o traballo «%1» na fila %2 ten un destino duplicado na fila %3, o planificador podería considerar o mesmo almacenamento para capturas.

en: Warning: jobs '%1' at row %2 and %3 probably require a different repeat count as currently they will complete simultaneously after %4 batches (or disable option 'Remember job progress')
gl: Aviso: os traballos «%1» nas filas %2 e %3 probablemente necesiten un número distinto de repeticións, xa que co actual completaranse simultaneamente tras %4 lotes (ou desactive a opción «Lembrar o progreso dos traballos»)

en: Warning: job '%1' at row %2 might require a specific startup time or a different priority, as currently they will start in order of insertion in the table
gl: Aviso: o traballo «%1» na fila %2 podería necesitar un tempo de inicio específico ou unha prioridade distinta, xa que actualmente empezarán en orde de inserción na táboa

en: Warning: you cannot add or modify a job while the scheduler is running.
gl: Aviso: Non pode engadir ou modificar unha tarefa durante a execución do planificador.

en: Use edition fields to create a new job in the observation list.
gl: Use os campos de edición para crear un novo traballo na lista de observación.

en: Job '%1' has not been processed upon scheduler stop, marking aborted.
gl: O traballo «%1» segue sen procesarse tras deterse o planificador, marcouse como interrompido.

en: Scheduler aborted.
gl: Interrompeuse o planificador.

en: Scheduler is in shutdown until next job is ready
gl: O planificador está apagado ata que a seguinte tarefa estea lista.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Scheduler
gl: Iniciar o planificador

en: Warning: startup script URL %1 is not valid.
gl: Aviso: o URL de script de inicio %1 non é válido.

en: Warning: shutdown script URL %1 is not valid.
gl: Aviso: o URL de script de apagamento %1 non é válido.

en: Scheduler started.
gl: Iniciouse o planificador.

en: Scheduler resuming.
gl: O planificador está continuando.

en: Scheduler pause planned...
gl: Planificouse unha pausa do planificador…

en: Resume Scheduler
gl: Continuar o planificador

en: Scheduler paused.
gl: O planificador púxose en pausa.

en: No job running
gl: Non hai ningún traballo en execución

en: All jobs aborted. Waiting %1 seconds to re-schedule.
gl: Interrompéronse todos os traballos. Agardando %1 segundos para planificar de novo.

en: Scheduler waits for a retry.
gl: O planificador agarda por un reintento.

en: No jobs left in the scheduler queue.
gl: Non quedan traballos na cola do planificador.

en: Only %1 jobs left in the scheduler queue, rescheduling those.
gl: Na cola do planificador só quedan %1 traballos, planificaranse de novo.

en: Warning: job '%1' has fixed startup time %2 set in the past, marking invalid.
gl: Aviso: o traballo «%1» ten unha hora de inicio fixa %2 definida no pasado, marcando como incorrecto.

en: Warning: job '%1' has a fixed start time incompatible with its twilight restriction, marking invalid.
gl: Aviso: o traballo «%1» ten unha hora de inicio fixa incompatíbel coa súa restrición de crepúsculo, marcando como incorrecto.

en: Warning: job '%1' has a fixed start time incompatible with its altitude restriction, marking invalid.
gl: Aviso: o traballo «%1» ten unha hora de inicio fixa incompatíbel coa súa restrición de altitude, marcando como incorrecto.

en: Warning: job '%1' has a fixed start time incompatible with its Moon separation restriction, marking invalid.
gl: Aviso: o traballo «%1» ten unha hora de inicio fixa incompatíbel coa súa restrición de separación luar, marcando como incorrecto.

en: Warning: job '%1' has fixed startup time %2 unachievable due to the completion time of its previous sibling, marking invalid.
gl: Aviso: o traballo «%1» ten unha hora de inicio fixa %2 que non se pode acadar por mor do tempo de finalización do traballo anterior, marcando como incorrecto.

en: Warning: Job '%1' cannot start because its previous sibling has no completion time, marking invalid.
gl: Aviso: o traballo «%1» non pode iniciarse porque o traballo anterior non ten hora de finalización, marcarase como incorrecto.

en: Warning: job '%1' execution overlaps daylight, it will be interrupted at dawn and rescheduled on next night time.
gl: Aviso: a execución do traballo «%1» sobreponse co día, interromperase co amencer e planificarase de novo para a seguinte noite.

en: Warning: job '%1' requires culmination offset of %2 minutes, not achievable, marking invalid.
gl: Aviso: o traballo «%1» require unha diferenza de culminación de %2 minutos, non pode conseguirse, marcarase como incorrecto.

en: Warning: job '%1' requires minimum altitude %2 and Moon separation %3, not achievable, marking invalid.
gl: Aviso: o traballo «%1» require como mínimo unha altitude de %2 e unha separación luar de %3, non pode conseguirse, marcarase como incorrecto.

en: Warning: job '%1' is constrained by the start time of the next job, and cannot finish in time, marking aborted.
gl: Aviso: o traballo «%1» está limitado pola hora de inicio do seguinte traballo e non pode rematarse a tempo, marcando como interrompido.

en: Job '%1' completion time (%2) could not be achieved before start up time (%3)
gl: A hora de completado do traballo «%1» (%2) non puido acadarse antes do tempo de inicio (%3)

en: No jobs left in the scheduler queue after evaluating.
gl: Non quedan traballos na cola do planificador tras avaliar.

en: Only aborted jobs left in the scheduler queue after evaluating, rescheduling those.
gl: Na cola do planificador só quedan traballos interrompidos tras avaliar, planificaranse de novo.

en: No jobs left in the scheduler queue after schedule cleanup.
gl: Non quedan traballos na cola do planificador tras limpar a planificación.

en: Scheduler is awake.
gl: O planificador saíu do modo de espera.

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when ready...
gl: O planificador saíu do modo de espera. As tarefas iniciaranse en canto estea preparado…

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when scheduler is resumed.
gl: O planificador saíu do modo de espera. As tarefas iniciaranse en canto se continúe o planificador…

en: Ekos job started (%1)
gl: Iniciouse o traballo de Ekos (%1)

en: Ekos started.
gl: Ekos iniciouse.

en: Starting Ekos failed. Retrying...
gl: O inicio de Ekos fallou. Intentándoo de novo…

en: Starting Ekos failed.
gl: O inicio de Ekos fallou.

en: Starting Ekos timed out. Retrying...
gl: Esgotouse o tempo límite de Ekos. Intentándoo de novo…

en: Starting Ekos timed out.
gl: Esgotouse o tempo límite de Ekos.

en: Ekos stopped.
gl: Detívose Ekos.

en: INDI devices connected.
gl: Conectáronse dispositivos de INDI.

en: One or more INDI devices failed to connect. Retrying...
gl: Non se puido conectar un ou máis dispositivos de INDI. Intentándoo de novo…

en: One or more INDI devices failed to connect. Check INDI control panel for details.
gl: Non se puideron conectar un ou máis dispositivos de INDI. Para máis información, revise o panel de control de INDI.

en: One or more INDI devices timed out. Retrying...
gl: Esgotouse o tempo límite de un ou máis dispositivos de INDI. Intentándoo de novo…

en: One or more INDI devices timed out. Check INDI control panel for details.
gl: Esgotouse o tempo límite de un ou máis dispositivos de INDI Para máis información, revise o panel de control de INDI.

en: INDI devices disconnected.
gl: Desconectáronse dispositivos de INDI.

en: Warning: dome device not ready after timeout, attempting to recover...
gl: Aviso: o dispositivo de bóveda non está listo, esgotouse o tempo límite, intentarase recuperalo…

en: Warning: mount device not ready after timeout, attempting to recover...
gl: Aviso: o dispositivo de montura non está listo, esgotouse o tempo límite, intentarase recuperalo…

en: Warning: cap device not ready after timeout, attempting to recover...
gl: Aviso: o dispositivo de cuberta non está listo, esgotouse o tempo límite, intentarase recuperalo…

en: Observatory is in the startup process
gl: O observatorio está en proceso de acendemento.

en: Ekos is already started, skipping startup script...
gl: Ekos xa se iniciou, saltando o script de inicio…

en: Observatory is in the shutdown process
gl: O observatorio está en proceso de apagamento.

en: Warming up CCD...
gl: Quentando o CCD…

en: Warning: Bypassing parking procedures, no INDI connection.
gl: Aviso: Saltando os procedementos de estacionamento, non hai conexión a INDI.

en: park/unpark wait procedure failed, aborting...
gl: O procedemento de espera de estacionamento ou desestacionamento fallou, interrompendo…

en: Executing script %1...
gl: Executando o script %1…

en: Startup script failed, aborting...
gl: O script de inicio fallou, interrompendo…

en: Shutdown script failed, aborting...
gl: O script de apagamento fallou, interrompendo…

en: Shutdown complete.
gl: Completouse o apagamento.

en: Shutdown procedure failed, aborting...
gl: O procedemento de apagamento fallou, interrompendo…

en: Job '%1' reached completion time %2, stopping.
gl: O traballo «%1» acadou o tempo de completado %2, deténdoo.

en: Job '%2' current moon separation (%1 degrees) is lower than minimum constraint (%3 degrees), marking idle.
gl: A separación actual da Lúa do traballo «%2» (%1 graos) está por debaixo do mínimo (%3 graos), marcouse como desocupado.

en: Job '%3' is now approaching astronomical twilight rise limit at %1 (%2 minutes safety margin), marking idle.
gl: O traballo «%3» está chegando ao límite de %1 do ascenso do crepúsculo astronómico (con %2 minutos de marxe de seguranza), marcouse como desocupado.

en: Warning: job '%1' alignment procedure failed, marking aborted.
gl: Aviso: o procedemento de aliñamento do traballo «%1» fallou, marcando como interrompido.

en: Warning: job '%1' capture procedure failed, marking aborted.
gl: Aviso: o procedemento de captura do traballo «%1» fallou, marcando como interrompido.

en: Warning: job '%1' focusing procedure failed, marking aborted.
gl: Aviso: o procedemento de enfoque do traballo «%1» fallou, marcando como interrompido.

en: Warning: job '%1' guiding procedure failed, marking aborted.
gl: Aviso: o procedemento de guía do traballo «%1» fallou, marcando como interrompido.

en: Warning: job '%1' lost connection to the mount, attempting to reconnect.
gl: Aviso: o traballo «%1» perdeu a conexión coa montura, intentando conectar de novo.

en: Warning: job '%1' lost connection to the dome, attempting to reconnect.
gl: Aviso: o traballo «%1» perdeu a conexión coa bóveda, intentando conectar de novo.

en: Guiding already running, directly start capturing.
gl: A guía xa está en proceso, inicie directamente a captura.

en: Job '%1' is proceeding directly to capture stage because only calibration frames are pending.
gl: O traballo «%1» está procedendo directamente á fase de captura porque só hai fotogramas de calibración pendentes.

en: Failed to save scheduler list
gl: Non se puido gardar a lista do planificador.

en: Scheduler list saved to %1
gl: A lista do planificador gardouse en %1.

en: Job '%1' is slewing to target.
gl: O traballo «%1» estase a mover cara o obxectivo.

en: Warning: job '%1' is unable to proceed with autofocus, not supported.
gl: Aviso: o traballo «%1» non pode proceder co enfoque automático, a funcionalidade non está dispoñíbel.

en: Job '%1' is focusing.
gl: O traballo «%1» está enfocando.

en: Job '%1' is terminated due to errors.
gl: O traballo «%1» terminou por mor de erros.

en: Job '%1' is aborted.
gl: Interrompeuse o traballo «%1».

en: Waiting %1 seconds to restart job '%2'.
gl: Agardando %1 segundos para reiniciar o traballlo «%2».

en: Job '%1' is complete.
gl: Completouse o traballo «%1».

en: Job '%1' is complete after #%2 batch. | Job '%1' is complete after #%2 batches.
gl[0]: O traballo «%1» completouse tras %2 lote.
gl[1]: O traballo «%1» completouse tras %2 lotes.

en: Job '%1' is repeating, #%2 batch remaining. | Job '%1' is repeating, #%2 batches remaining.
gl[0]: O traballo «%1» estase repetindo, queda %2 lote.
gl[1]: O traballo «%1» estase repetindo, quedan %2 lotes.

en: Job '%1' is repeating, looping indefinitely.
gl: O traballo «%1» estase repetindo, repetirase indefinitivamente.

en: Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batch done. | Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batches done.
gl[0]: O traballo «%1» está deténdose, acadou a hora de finalización con %2 lote listo.
gl[1]: O traballo «%1» está deténdose, acadou a hora de finalización con %2 lotes listos.

en: Job '%1' completed #%2 batch before completion time, restarted. | Job '%1' completed #%2 batches before completion time, restarted.
gl[0]: O traballo «%1» completouse %2 lote antes da hora de finalización, reiniciouse.
gl[1]: O traballo «%1» completouse %2 lotes antes da hora de finalización, reiniciouse.

en: Job '%1' is plate solving %2.
gl: O traballo «%1» está resolvendo placas de %2.

en: Job '%1' is capturing and plate solving.
gl: O traballo «%1» está capturando e resolvendo placas.

en: Guiding already running for %1 ...
gl: A guía xa está en proceso para %1…

en: Starting guiding procedure for %1 ...
gl: Iniciando o procedemento de guía para %1…

en: Ekos job (%1) - Capture started
gl: Traballo de Ekos (%1) - A captura iniciouse

en: Job '%1' capture is in progress (batch #%2)...
gl: A captura do traballo «%1» está en progreso (lote %2)…

en: Job '%1' capture is in progress...
gl: A captura do traballo «%1» está en progreso…

en: Warning: job '%1' has inaccessible sequence '%2', marking invalid.
gl: Aviso: o traballo «%1» ten a secuencia inaccesíbel «%2», marcándoo como incorrecto.

en: Warning: Job '%1' has its focus step disabled, periodic and/or HFR procedures currently set in its sequence will not occur.
gl: Aviso: o traballo «%1» ten o seu paso de foco desactivado, os procesos periódicos ou de HFR estabelecidos actualmente na súa secuencia non terán lugar.

en: Job '%1' %2x%3" %4
gl: O traballo «%1» %2x%3" %4

en: Parking mount in progress...
gl: Estacionando a montaxe…

en: Mount already unparked.
gl: A montaxe xa está desestacionada.

en: Mount parked.
gl: Estacionouse a montaxe.

en: Mount unparked.
gl: Desestacionouse a montaxe.

en: Warning: mount unpark operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
gl: Aviso: a operación de desestacionamento da montura esgotou o tempo límite no intento %1/%2. Reiniciando a operación…

en: Warning: mount unpark operation timed out on last attempt.
gl: Aviso: a operación de desestacionamento da montura esgotou o tempo límite no último intento.

en: Warning: mount park operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
gl: Aviso: a operación de estacionamento da montura esgotou o tempo límite no intento %1/%2. Reiniciando a operación…

en: Warning: mount park operation timed out on last attempt.
gl: Aviso: a operación de estacionamento da montura esgotou o tempo límite no último intento.

en: Mount unparking error.
gl: Erro ao desestacionar a montaxe.

en: Mount parking error.
gl: Erro ao estacionar a montaxe.

en: Parking dome...
gl: Estacionando a bóveda…

en: Dome already parked.
gl: A bóveda xa está estacionada.

en: Unparking dome...
gl: Desestacionando a bóveda…

en: Dome already unparked.
gl: A bóveda xa está desestacionada.

en: Dome parked.
gl: Estacionouse a bóveda.

en: Dome unparked.
gl: Desestacionouse a bóveda.

en: Operation timeout. Restarting operation...
gl: A operación acadou o tempo límite. Reiniciando a operación…

en: Dome parking error.
gl: Erro ao estacionar a bóveda.

en: Dome unparking error.
gl: Erro ao desestacionar a bóveda.

en: Parking Cap...
gl: Estacionando a cuberta…

en: Cap already parked.
gl: A cuberta xa está estacionada.

en: Unparking cap...
gl: Desestacionando a cuberta…

en: Cap already unparked.
gl: A cuberta xa está desestacionada.

en: Cap parked.
gl: Estacionouse a cuberta.

en: Cap unparked.
gl: Desestacionouse a cuberta.

en: Cap parking error.
gl: Erro ao estacionar a cuberta.

en: Cap unparking error.
gl: Erro ao desestacionar a cuberta.

en: Do you want to keep the existing jobs in the mosaic schedule?
gl: Quere manter os traballos existentes no planificador de mosaico?

en: Mosaic file %1 saved successfully.
gl: O ficheiro de mosaico %1 gardouse correctamente.

en: Error saving mosaic file %1. Please reload job.
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro de mosaico %1. Actualice a tarefa.

en: Turning off astronomial twilight check may cause the observatory to run during daylight. This can cause irreversible damage to your equipment!
gl: O observatorio podería acabar executándose de día se desactiva a comprobación do crepúsculo astronómico. Isto pode causar un dano irreversíbel ao seu equipo!

en: Astronomial Twilight Warning
gl: Aviso sobre o crepúsculo astronómico

en: Manual startup procedure completed successfully.
gl: O procedemento de inicio manual completouse correctamente.

en: Manual startup procedure terminated due to errors.
gl: O procedemento de inicio manual terminou por mor de erros.

en: Warning: executing startup procedure manually...
gl: Aviso: ao executar o procedemento de inicio manualmente…

en: Are you sure you want to execute the startup procedure manually?
gl: Seguro que quere executar o procedemento de inicio manualmente?

en: Startup procedure terminated.
gl: Terminou o procedemento de inicio.

en: Manual shutdown procedure completed successfully.
gl: O procedemento de apagamento manual completouse correctamente.

en: Manual shutdown procedure terminated due to errors.
gl: O procedemento de apagamento manual terminou por mor de erros.

en: Warning: executing shutdown procedure manually...
gl: Aviso: ao executar o procedemento de apagamento manualmente…

en: Are you sure you want to execute the shutdown procedure manually?
gl: Seguro que quere executar o procedemento de apagamento manualmente?

en: Shutdown procedure terminated.
gl: Terminou o procedemento de apagamento.

en: Unable to open sequence queue file '%1'
gl: Non se pode abrir o ficheiro de cola de secuencia «%1»

en: Sleeping for %1 on simulation clock update until next observation job is ready...
gl: Agardando a %1 na actualización do reloxo da simulación ata que o seguinte traballo de observación estea listo…

en: Job '%1' alignment is complete.
gl: Completouse o aliñamento do traballo «%1».

en: Warning: job '%1' alignment failed.
gl: Aviso: o aliñamento do traballo «%1» fallou.

en: Warning: job '%1' forcing mount model reset after failing alignment #%2.
gl: Aviso: o traballo «%1» está forzando que se restabeleza o modelo de montura tras o aliñamento fallado n.º %2.

en: Restarting %1 alignment procedure...
gl: Reiniciando o proceso de aliñamento de %1…

en: Job '%1' guiding is in progress.
gl: A guía do traballo «%1» está en progreso…

en: Warning: job '%1' guiding failed.
gl: Aviso: a guía do traballo «%1» fallou.

en: Warning: job '%1' calibration failed.
gl: Aviso: o traballo de calibración «%1» fallou.

en: Job '%1' is guiding, guiding procedure will be restarted in %2 seconds.
gl: O traballo «%1» está guiando, o procedemento de guía reiniciarase en %2 segundos.

en: Warning: job '%1' failed to capture target.
gl: Aviso: o traballo «%1» non puido capturar o destino.

en: Job '%1' is capturing, is restarting its guiding procedure (attempt #%2 of %3).
gl: O traballo «%1» está capturando, está reiniciando o procedemento de guía (intento %2 de %3).

en: Warning: job '%1' failed its capture procedure, restarting capture.
gl: Aviso: o procedemento de captura do traballo «%1» fallou, reiniciando a captura.

en: Warning: job '%1' failed its capture procedure, marking aborted.
gl: Aviso: o procedemento de captura do traballo «%1» fallou, marcando como interrompido.

en: Ekos job (%1) - Capture finished
gl: Traballo de Ekos (%1) - A captura rematou

en: Job '%1' focusing is complete.
gl: Completouse o enfoque do traballo «%1».

en: Warning: job '%1' focusing failed.
gl: Aviso: o enfoque do traballo «%1» fallou.

en: Job '%1' is restarting its focusing procedure.
gl: O traballo «%1» está reiniciando o seu procedemento de enfoque.

en: Job '%1' slew is complete.
gl: Completouse a rotación do traballo «%1».

en: Warning: job '%1' slew failed, marking terminated due to errors.
gl: Aviso: o movemento do traballo «%1» fallou, marcouse como rematado por mor dos erros.

en: Warning: job '%1' found not slewing, restarting.
gl: Aviso: descubriuse que o traballo «%1» non se estaba movendo, reiniciando.

en: Job '%1' repositioning is complete.
gl: Completouse o cambio de posición do traballo «%1».

en: Warning: job '%1' repositioning failed, marking terminated due to errors.
gl: Aviso: o cambio de posición do traballo «%1» fallou, marcouse como rematado por mor dos erros.

en: Warning: job '%1' found not repositioning, restarting.
gl: Aviso: descubriuse que o traballo «%1» non se estaba cambiando de posición, reiniciando.

en: Weather conditions are OK.
gl: As condicións meteorolóxicas son axeitadas.

en: Warning: weather conditions are in the WARNING zone.
gl: Aviso: as condicións meteorolóxicas están na zona de aviso.

en: Caution: weather conditions are in the DANGER zone!
gl: Coidado: as condicións meteorolóxicas están na zona de perigo!

en: Weather conditions in warning zone
gl: As condicións meteorolóxicas están na zona de aviso.

en: Weather conditions are critical. Observatory shutdown is imminent
gl: As condicións meteorolóxicas son críticas. O observatorio apagarase en calquera momento.

en: Starting shutdown procedure due to severe weather.
gl: Comezando o procedemento de apagamento por mor das severas condicións meteorolóxicas.

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Observatory scheduled for shutdown until next job is ready.
gl: O traballo «%1» está programado para executarse ás %2. O observatorio está programado para apagarse ata que a seguinte tarefa estea lista.

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Parking the mount until the job is ready.
gl: O traballo «%1» está programado para executarse ás %2. Estacionando a montaxe ata que a tarefa estea lista.

en: Sleeping until observation job %1 is ready at %2...
gl: Agardando a que o traballo de observación %1 estea listo ás %2…

en: Scheduler is in sleep mode
gl: O planificador está en modo de espera.

en: Warning: Job '%1' is %2 away from now, you may want to enable Preemptive Shutdown.
gl: Aviso: o traballo «%1» está a %2, quizais lle interese activar o «Apagado preventivo».

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobSequenceGroup)
en: Object && Sequence Selection
gl: Selección de obxectos e secuencias

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FITSLabel)
en: Select optional FITS file to be used for alignment. When using FITS, specify the object or the estimated coordinates which are used to slew the mount.
gl: Seleccionar un ficheiro FITS opcional para o aliñamento. Ao usar FITS, indique o obxecto ou as coordenadas estimadas que se usan para rotar a montaxe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FITSLabel)
en: FITS File:
gl: Ficheiro FITS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence:
gl: Secuencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priorityLabel)
en: Priority:
gl: Prioridade:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, prioritySpin)
en: Assigned priority to each job with 1 being the highest priority and 20 being the lowest priority
gl: Prioridade asignada a cada tarefa, onde 1 é a prioridade máis alta e 20 a máis baixa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Ekos Device Profile
gl: Perfil de dispositivo de Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Target coordinates in J2000 Epoch
gl: Coordenadas de destino en J2000 Epoch.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copySkyCenterB)
en: Fill coordinates with Sky Map center
gl: Encher as coordenadas co centro do mapa celeste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Captures
gl: Capturas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Score
gl: Puntuación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Start Time
gl: Data de comezo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
gl: Data de remate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Est. Duration
gl: Duración estimada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Lead time
gl: Tempo inicial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Scheduler
gl: Poñer en pausa o planificador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerAlgorithmCombo)
en: Classic
gl: Clásico

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Job Completion Conditions
gl: Condicións de finalización de traballo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatCompletionR)
en: &Repeat for
gl: &Repetir durante

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR)
en: The observation job is completed when the sequence is complete.
gl: A tarefa de observación complétase ao completarse a secuencia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR)
en: Se&quence completion
gl: &Finalización da secuencia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, timeCompletionR)
en: Terminate the job on the given date and time.
gl: Terminar a tarefa na data e hora indicadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, timeCompletionR)
en: Repeat &until
gl: Repetir &ata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, repeatsSpin)
en: Restart job until it is executed this many times.
gl: Reiniciar o traballo ata que se execute este número de veces.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, repeatsSpin)
en:  runs
gl:  execucións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, loopCompletionR)
en: Restart the sequence job indefinitely.
gl: Reiniciar a tarefa da secuencia continuamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loopCompletionR)
en: Repeat &until terminated
gl: Repetir ata ter&minar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Job Startup Conditions
gl: Condicións de inicio de traballo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, culminationConditionR)
en: Start the observation job when the object reaches culmination adjusted for the offset value in minutes. By default, the observation job runs 60 minutes prior to culmination.
gl: Comezar a tarefa de observación cando o obxecto chega á culminación axustada para o valor de desprazamento en minutos. De maneira predeterminada, as tarefas de observación execútanse 60 minutos antes da culminación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, culminationConditionR)
en: Cul&mination Offset
gl: Desprazamento da cul&minación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: start the job on the specified date and time
gl: Iniciar a tarefa na data e hora indicadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: O&n
gl: &Activado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, culminationOffset)
en: <html><head/><body><p>Offset in minutes to start imaging before or after culmination time.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Desprazamento en minutos para comezar a tomar imaxes antes e despois do tempo de culminación.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: Start the observation job as soon as all the constraints, if any, are met. The best candidate target shall be imaged first.
gl: Iniciar a tarefa de observación en canto se cumpran todas as condicións. Comezarase tomando imaxes do obxectivo que constitúa un mellor candidato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: ASAP
gl: Canto antes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contraintsGroup)
en: Job Constraints
gl: Restricións de traballo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, moonSeparationCheck)
en: The moon separation must remain equal to or higher than the given value.
gl: A separación da Lúa debe ser igual ou maior que o valor indicado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moonSeparationCheck)
en: Moon  >
gl: Lúa >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, altConstraintCheck)
en: The object's altitude must remain equal or higher than the given value.
gl: A altitude do obxecto debe ser igual ou maior que o valor indicado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, altConstraintCheck)
en: Alt >
gl: a >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, weatherCheck)
en: <html><head/><body><p>Weather conditions must remain safe. When weather conditions become dangerous, shutdown procedure is initiated.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>As condicións meteorolóxicas deben ser seguras. Cando se volvan perigosas, iníciase o proceso de apagamento.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, twilightCheck)
en: <html><body><p>The twilight restriction constrains jobs to execute in astronomical darkness. Use the dusk and dawn offsets in the Ekos Scheduler options to adjust the interval.</p></body></html>
gl: <html><body><p>A restrición do crepúsculo contén traballos para executar en escuridade astronómica. Use os desprazamentos de amencer e anoitecer nas opcións do planificador de Ekos para axustar o intervalo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, twilightCheck)
en: Twilight
gl: Crepúsculo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time shutdown procedure to be executed after all scheduler jobs are completed. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">after</span> the shutdown procedures (e.g. parking), if selected, are completed.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Procedemento de apagamento para executar despois de completar todas as tarefas planificadas. O script execútase <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">despois</span> de completar os procedementos de apagamento seleccionados, como o de estacionamento.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: Observatory Shutdown Procedure
gl: Procedemento de apagamento do observatorio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, warmCCDCheck)
en: Turn off CCD cooler.
gl: Apagar a refrixeración do CCD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warmCCDCheck)
en: Warm CCD
gl: Quentar o CCD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCheck)
en: Close dust cover
gl: Pechar a cuberta anti po.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCheck)
en: Cap
gl: Cuberta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkMountCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unparkMountCheck)
en: Park telescope to home position.
gl: Estacionar o telescopio na posición inicial.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkDomeCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unparkDomeCheck)
en: Park dome to home position
gl: Estacionar a bóveda na posición inicial.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: <html><head/><body><p>Define what should happen when a job steps into an error or aborts:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Don't re-schedule</span>: Don't restart the job in case of an error or an abort.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule after all terminated</span>: If a job gets aborted, the scheduler will only re-schedule it if when all jobs are finished or aborted. If this is the case, the scheduler re-schedules all aborted jobs and sleeps for the given delay.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule immediately</span>: As soon as a job gets aborted, the scheduler will re-schedule it and waits the given delay.</li></ul><p>If the option for re-scheduling errors is selected, errors are handled like aborts. Otherwise, jobs that step into an error are never re-scheduled.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Definir o que debería ocorrer cando un traballo sofre un erro ou se interrompe:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Non planificar de novo</span>: Non reiniciar o traballo en caso de erro ou interrupción.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Planificar de novo despois de que todo remate</span>: Se se interrompe un traballo, o planificador só o planificará de novo cando todos os traballos rematen ou se interrompan. Neste caso, o planificador planifica de novo todos os traballos interrompidos coa demora indicada.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Planificar de novo inmediatamente</span>: En canto un traballo se interrompa, o planificador o planificará de novo tras a demora indicada.</li></ul><p>Se se selecciona a opción para planificar de novo os erros, os erros xestiónanse como interrupcións. En caso contrario, os traballos que sofren un erro nunca se planifican de novo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: Aborted Job Management
gl: Xestión de traballos interrompidos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: Do not re-schedule aborted jobs.
gl: Non planificar de novo os traballos interrompidos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: &None
gl: &Ningunha

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: Re-schedule aborted jobs as soon as all executable jobs are either completed or aborted.
gl: Planificar de novo os traballos interrompidos en canto todos os traballos executábeis se completen ou interrompan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: &Queue
gl: &Pór na cola

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: Re-schedule an aborted job immediately.
gl: Planificar de novo inmediatamente os traballos interrompidos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: I&mmediate
gl: I&nmediata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Treat errors like aborts.
gl: Tratar os erros como interrupcións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Re-schedule errors
gl: Planificar de novo os erros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, errorHandlingDelaySB)
en: Delay in seconds.
gl: Demora en segundos.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, errorHandlingDelaySB)
en:  s wait
gl:  s de espera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time startup procedure to be executed before starting Ekos. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">before</span> the startup procedures (e.g. unpark scope), if selected, are executed.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Proceso de inicio para executar antes de iniciar Ekos. O script execútase <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">antes</span> de executarse os procedementos de inicio selecionados, como por exemplo desestacionar o telescopio.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: Observatory Startup Procedure
gl: Procedemento de acendemento do observatorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unparkDomeCheck)
en: UnPark Dome
gl: Desestacionar a bóveda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unparkMountCheck)
en: UnPark Mount
gl: Desestacionar a montaxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, uncapCheck)
en: Open dust cover
gl: Abrir a cuberta anti po.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, uncapCheck)
en: UnCap
gl: Descubrir.

en: Ekos job failed (%1)
gl: O traballo de Ekos fallou (%1)

en: Current status of job '%1', managed by the Scheduler.
    If invalid, the Scheduler was not able to find a proper observation time for the target.
    If aborted, the Scheduler missed the scheduled time or encountered transitory issues and will reschedule the job.
    If complete, the Scheduler verified that all sequence captures requested were stored, including repeats.
gl: O estado actual do traballo «%1», xestionado polo planificador.
    Se é incorrecto, o planificador non puido atopar unha hora de observación axeitada para o destino.
    Se se interrompeu, o planificador pasouse da hora planificada ou apareceron erros transitorios, e o traballo planificarase de novo.
    Se está completado, o planificador verificou que todas as capturas de secuencia solicitadas almacenáronse, incluídas as repeticións.

en: Current altitude of the target of job '%1'.
    A rising target is indicated with an arrow going up.
    A setting target is indicated with an arrow going down.
gl: Altitude actual do destino do traballo «%1».
    Os destinos de ascensión indícanse cunha frecha cara arriba.
    Os destinos de posta indícanse cunha frecha cara abaixo.

en: Startup time for job '%1', as estimated by the Scheduler.
    The altitude at startup, if available, is displayed too.
    Fixed time from user or culmination time is marked with a chronometer symbol.
gl: A hora de inicio do traballo «%1», tal e como o estimou o planificador.
    A altitude no inicio, se está dispoñíbel, tamén se mostra.
    As horas fixas do usuario ou as horas de finalización están marcadas co símbolo de cronómetro.

en: Completion time for job '%1', as estimated by the Scheduler.
    You may specify a fixed time to limit duration of looping jobs. A warning symbol indicates the altitude at completion may cause the job to abort before completion.
gl: Hora de finalización do traballo «%1», tal e como o estima o planificador.
    Pode indicar un tempo fixo para limitar a duración dos traballos en bucle. Un símbolo de aviso indica a altitude na finalización pode facer que o traballo se interrompa antes de finalizar.

en: Count of captures stored for job '%1', based on its sequence job.
    This is a summary, additional specific frame types may be required to complete the job.
gl: Número de capturas almacenadas para o traballo «%1», baseado no seu traballo de secuencia.
    Isto é un resumo, tipos de fotograma específicos adicionais poderían ser necesarios para completar o traballo.

en: Current score for job '%1', from its altitude, moon separation and sky darkness.
    Negative if adequate altitude is not achieved yet or if there is no proper observation time today.
    The Scheduler will refresh scores when picking a new candidate job.
gl: A puntuación actual do traballo «%1», dada a súa altitude, separación da Lúa e escuridade do ceo.
    Negativo se a altitude axeitada non se acada ou se non hai unha hora de observación axeitada hoxe.
    O planificador actualizará as puntuacións ao recoller un novo traballo candidato.

en: Time interval from the job which precedes job '%1'.
    Adjust the Lead Time in Ekos options to increase that duration and leave time for jobs to complete.
    Rearrange jobs to minimize that duration and optimize your imaging time.
gl: O intervalo de tempo do traballo que precede ao traballo «%1».
    Axustar o tempo inicial nas opcións de Ekos para aumentar a duración e o tempo final para que os traballos se completen.
    Reorganizar os traballos para minimizar a duración e optimizar o tempo de imaxe.

en: Duration job '%1' will take to complete when started, as estimated by the Scheduler.
    Depends on the actions to be run, and the sequence job to be processed.
gl: O tempo que o traballo «%1» tardará en completarse tras inicialo, tal e como o estimou o planificador.
    Depende das accións para executar e do traballo de secuencia para procesar.

en: Evaluating
gl: Avaliando

en: Scheduled
gl: Planificado

en: Invalid
gl: Incorrecto

en: Slew complete
gl: Completouse a rotación.

en: Focus complete
gl: Completouse o enfoque.

en: Align complete
gl: Completouse o aliñamento.

en: Repositioning
gl: Cambiando de posición

en: Repositioning complete
gl: Completouse o cambio de posición.

en: Guiding complete
gl: Completouse a guía

en: Calibrate
gl: Calibrar

en: Failed to unpack compressed fits
gl: Non se puido desempaquetar o FITS comprimido

en: 1D FITS images are not supported in KStars.
gl: As imaxes 1D de FITS non se admiten en KStars.

en: Bit depth %1 is not supported.
gl: Non se admite a densidade de bits %1.

en: Image has invalid dimensions %1x%2
gl: As dimensións da imaxe (%1×%2) son incorrectas.

en: Error reading image: %1
gl: Produciuse un erro ao ler a imaxe: %1

en: Saving compressed files is not supported.
gl: Non se permite gardar ficheiros comprimidos.

en: No world coordinate systems found.
gl: Non se atopou ningún sistema de coordenadas mundial.

en: Only 8 and 16 bits bayered images supported.
gl: Só se admiten imaxes de 8 e 16 bits con información do padrón de Bayer.

en: Unsupported bayer pattern %1.
gl: Padrón de Bayer incompatíbel %1.

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer.
gl: Non se pode reservar memoria para o búfer temporal para información do padrón de Bayer.

en: Debayer failed (%1)
gl: A debayer (%1) fallou.

en: Processing...
gl: Procesando…

en: Complete.
gl: Completouse.

en: Debayer failed.
gl: A debayer fallou.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSDebayerDialog)
en: Image Debayering
gl: Debayer de imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Method:
gl: Método:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Nearest
gl: O máis próximo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: BILinear
gl: Bilinear

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: HQLinear
gl: Lineal de calidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Offset:
gl: Desprazamento en X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y Offset:
gl: Desprazamento en Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
gl: Listo.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
gl: Cabeceira de FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Keyword
gl: Palabra clave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
gl: Valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
gl: Comentario

en: Intensity
gl: Intensidade

en: Linear Scale
gl: Escala lineal

en: Logarithmic Scale
gl: Escala logarítmica

en: Square Root Scale
gl: Escala de raíz cadrada

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr></table>
gl: <table><tr><td>Intensidade:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>Frecuencia de vermello:   </td><td>%2</td></tr></table>

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>G Frequency:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>B Frequency:   </td><td>%4</td></tr></table>
gl: <table><tr><td>Intensidade:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>Frecuencia de vermello:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Frecuencia de verde:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>Frecuencia de azul:   </td><td>%4</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSHistogramUI)
en: Histogram
gl: Histograma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: G
gl: Vd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: R
gl: Vm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, BLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: B
gl: A

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyB)
en: Apply
gl: Aplicar

en: Continue Slew
gl: Continuar o movemento

en: Save Changes to FITS?
gl: Quere gardar os cambios no FITS?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
gl: O ficheiro de FITS ten cambios sen gardar. Quere gardalo antes de pechalo?

en: Recent Images
gl: Imaxes recentes

[ctx: Red]
en: R
gl: Vm

en: File saved to %1
gl: O ficheiro gardouse en %1.

en: Rescaling image failed.
gl: O cambio de escala da imaxe fallou.

en: Cannot zoom in further due to active limited resources mode.
gl: Non se pode achegar máis porque o modo de recursos limitados está activo.

en: Finding stars...
gl: Atopando estrelas…

en: Zoom In
gl: Achegar

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Default Zoom
gl: Ampliación predeterminada

en: Zoom to Fit
gl: Axustar á vista

en: Show Cross Hairs
gl: Mostrar as miras

en: Show Pixel Gridlines
gl: Mostras as liñas de grade de píxel

en: Detect Stars in Image
gl: Detectar estrelas na imaxe

en: View Star Profile
gl: Ver o perfil da estrela

en: Show Equatorial Gridlines
gl: Mostras as liñas da grade ecuatorial

en: Show Objects in Image
gl: Mostrar os obxectos na imaxe

en: Center Telescope
gl: Centrar o telescopio

en: Auto Stretch
gl: Estirón automático

en: High Contrast
gl: Contraste alto

en: Equalize
gl: Ecualizar

en: High Pass
gl: Paso elevado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Median
gl: Mediana

en: Rotate Right
gl: Rotar á dereita

en: Rotate Left
gl: Rotar á esquerda

en: Flip Horizontal
gl: Inverter na horizontal

en: Flip Vertical
gl: Inverter na vertical

en: Debayer...
gl: Aplicar debayer…

en: Center Telescope
    *No Telescopes Detected*
gl: Centrar o telescopio
    *Non se detectaron telescopios*

en: Zoom To Fit
gl: Axustar á vista

en: View 3D Graph
gl: Ver o gráfico en 3D

en: Mark Stars
gl: Marcar as estrelas

en: Cross Hairs
gl: Miras

en: Equatorial Gridines
gl: Liñas da grade ecuatorial

en: Objects in Image
gl: Obxectos na imaxe

en: Pixel Gridlines
gl: Liñas de grade de píxel

en: Hide %1
gl: Agochar %1

en: Show %1
gl: Mostrar %1

en: Center Telescope
    *Ready*
gl: Centrar o telescopio
    *Preparado*

en: Show Equatorial Gridlines
    *No WCS Info*
gl: Mostras as liñas da grade ecuatorial
    *Non hai información de SCM*

en: Center Telescope
    *No WCS Info*
gl: Centrar o telescopio
    *Non hai información de SCM*

en: Show Objects in Image
    *No WCS Info*
gl: Mostrar os obxectos na imaxe
    *Non hai información de SCM*

en: Size
gl: Tamaño

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Width
gl: Anchura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Height
gl: Altura

en: Equatorial Gridlines
gl: Liñas da grade ecuatorial

en: Unmark Stars
gl: Desmarcar as estrelas

en: Processing %1...
gl: Procesando %1…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FITSViewerGroup)
en: Look && Feel
gl: &Aparencia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Automatically display received images in the FITS Viewer
gl: Mostrar automaticamente as imaxes recibidas no visor de FITS.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS) i18n: ectx: whatsthis, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single tab instead of multiple tabs per image.
gl: Mostrar todas as imaxes FITS capturadas nun único separador en vez de usar varios separadores por imaxe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Display captured FITS images from all cameras in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each camera.
gl: Mostrar as imaxes FITS capturadas de todas as cámaras nunha única xanela do visor de FITS en vez de usar xanelas independentes para cada cámara.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Display opened FITS images in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each file.
gl: Mostrar as imaxes FITS abertas nunha única xanela do visor de FITS en vez de usar xanelas independentes para cada ficheiro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image
gl: Traer a xanela do visor de FITS ao primeiro plano ao recibir unha nova imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Focus on receiving an image
gl: Enfocar ao recibir unha imaxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS)
en: Make FITS Viewer window independent from KStars
gl: Facer a xanela do visor de FITS independente de KStars

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Processing
gl: Procesando

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Always apply auto stretch to images in FITS Viewer
gl: Aplicar sempre o estirón automático no visor de FITS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Automatically debayer captured image if it contains a bayer pattern
gl: Aplicar automaticamente debayer á imaxe capturada se contén o padrón de Bayer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: <html><head/><body><p>Automatically load World-Coordinate-System (WCS) data when opening a FITS file.</p><p><span style=" font-weight:600;">Warning: Only enable this option on very fast machines as it can lead to unpredictable behavior resulting in crashes on slower machines.</span></p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Cargar automaticamente datos de sistema de coordenadas mundial (SCM) ao abrir un ficheiro FITS.</p> <p><span style=" font-weight:600;">Aviso: active esta opción só en máquinas moi rápidas, xa que en máquinas lentas pode dar lugar a un comportamento imprevisíbel que cause quebras.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: Auto WCS
gl: SCM automático

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: Process 3D (RGB) FITS images. If unchecked, only first channel is processed.
gl: Procesar imaxes FITS 3D (RGB). Se está desmarcada, só se procesa a primeira canle.

en: Pixel Values
gl: Valores de píxel

en: Couldn't initialize the OpenGL context.
gl: Non se puido preparar o contexto de OpenGL.

en: Maximum Value on the graph
gl: Valor máximo do gráfico

en: Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
gl: Máximo de recorte para eliminar píxeles quentes e estrelas brillantes.

en: Enable or Disable the Max Value Cutoff
gl: Activar ou desactivar o recorte de valor máximo

en: Toggle Cutoff
gl: Conmutar o recorte

en: Sets the Minimum Value on the graph
gl: Estabelece o valor mínimo do gráfico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Min
gl: Mín

en: Sets the Maximum Value on the graph
gl: Estabelece o valor máximo do gráfico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Max
gl: Máx

en: Sets the Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
gl: Estabelece o máximo de recorte para eliminar píxeles quentes e estrelas brillantes.

en: Cut
gl: Corte

en: Minimum Value on the graph
gl: Valor mínimo do gráfico

en: AutoScale
gl: Cambiar de escala automaticamente

en: Automatically scales the sliders for the subFrame.
    Uncheck to leave them unchanged when you pan around.
gl: Cambia automaticamente de escala os controis desprazábeis para o fotograma subordinado.
    Desmárquese para deixalos sen cambiar ao desprazarse.

en: Hides and shows the scaling side panel
gl: Agocha e mostra o panel lateral de cambio de escala

en: Changes the type of selection
gl: Cambia o tipo de selección

en: Item
gl: Elemento

en: Toggles the slice view when horizontal or vertical items are selected
gl: Conmuta a vista de rebanda cando se seleccionan elementos horizontais ou verticais

en: Shows the x, y coordinates of star centers in the frame
gl: Mostra as coordenadas x, y dos centros das estrelas no fotograma

en: Shows the HFR of stars in the frame
gl: Mostra o HFR das estrelas no fotograma

en: Shows the peak values of star centers in the frame
gl: Mostra os valores pico dos centros das estrelas no fotograma

en: Changes the sample size shown in the graph
gl: Cambia o tamaño de mostra que se mostra no gráfico

en: Zooms the view to preset locations.
gl: Achega a vista aos lugares predefinidos

en: ZoomTo:
gl: Achegar a:

en: Front
gl: Fronte

en: Front High
gl: Fronte alta

en: Overhead
gl: Exceso

en: Iso. L
gl: Iso. E

en: Iso. R
gl: Iso. D

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Hides and shows the Vertical and Horizontal Selection Sliders
gl: Agocha e mostra os controis desprazábeis de selección verticais e horizontais

en: Selects the Vertical Value
gl: Selecciona o valor vertical

en: Selects the Horizontal Value
gl: Selecciona o valor horizontal

en: Zooms automatically as the sliders change
gl: Achega automaticamente a medida que cambian os controis desprazábeis

en: Changes the color scheme
gl: Cambia o esquema de cores

en: Cut: %1
gl: Corte: %1

en: Max: %1
gl: Máx: %1

en: Min: %1
gl: Mín: %1

en: Selected Pixel: (%1, %2): %3
gl: Píxel seleccionado: (%1, %2): %3

en: Cut Disabled
gl: Desactivouse o corte

en: Star %1:
gl: Estrela %1:

en: Peak: %1
gl: Pico: %1

en: Star %1
gl: Estrela %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Mean
gl: Media

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Std. Dev
gl: Desv. est.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
gl: Vista

en: Cache
gl: Caché

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
gl: Fontes

en: HiPS Update
gl: Actualización de HiPS

en: Downloading HiPS sources...
gl: Descargando as fontes de HiPS…

en: Error downloading HiPS sources: %1
gl: Erro ao descargar as fontes de HiPS: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSNetCache)
en: Cache space on hard disk used to store HiPS images.
gl: Espazo de caché no disco duro que se usa para almacenar imaxes de HiPS.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSMemoryCache)
en: Cache space in RAM used to store HiPS images.
gl: Espazo de caché na RAM que se usa para almacenar imaxes de HiPS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Memory:
gl: Memoria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSPanning)
en: Show HiPS While Panning
gl: Mostrar HiPS durante o desprazamento

en: Could not connect to the Web Manager
gl: Non se puido conectar co xestor web

en: Invalid response from Web Manager
gl: O xestor web enviou unha resposta que é incorrecta

en: Web Manager Status: Online
gl: Estado do xestor web: en liña

en: Active Profile: %1
gl: Perfil activo: %1

en: Web Manager Status: Offline
gl: Estado do xestor web: desconectado

en: Web Manager Status:
gl: Estado do xestor web:

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2 to JPEG.
gl: Non se poden atopar os executábeis «dcraw» e «cjpeg». Instáleos para converter ficheiros do formato CR2 ao formato JPEG.

en: Label already exists. Label must be unique.
gl: A etiqueta xa existe. A etiqueta debe ser única.

en: Failed to add new driver. Is the label unique?
gl: Non se puido engadir o novo controlador. É única a súa etiqueta?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
gl: Controlador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
gl: Etiqueta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
gl: Engadir un novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>To create an <span style=" font-weight:600;">Alias</span> from an existing driver, select an existing driver and then only change the <span style=" font-weight:600;">Label </span>then press<span style=" font-weight:600;"> Add.</span></p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Para crear un <span style=" font-weight:600;">alcume</span> para un controlador existente, seleccione un controlador existente, cambie a súa <span style=" font-weight:600;">Etiqueta</span> e seleccione <span style=" font-weight:600;"> Engadir</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>KStars must be restarted for new drivers to take effect.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>KStars debe reiniciarse para que novos controladores xurdan efecto.</p></body></html>

en: Driver %1 is already running, do you want to restart it?
gl: Xa se está a executar o controlador %1; quérelo reiniciar?

en: Cannot start INDI server: port error.
gl: Non se pode iniciar o servidor de INDI: hai un erro no porto.

en: Invalid port entry: %1
gl: O porto de entrada é incorrecto: %1

en: Connected to INDI server
gl: Conectado a un servidor de INDI

en: Failed to open INDI Driver file: %1
gl: Non se puido abrir o ficheiro do controlador do INDI: %1

en: Error: the port number is invalid.
gl: Erro: o número de porto é incorrecto.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
gl: Xa existe Servidor: %1 Porto: %2.

en: You need to disconnect the client before removing it.
gl: Hai que desconectar o cliente antes de retiralo.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
gl: Seguro que quere retirar o cliente %1?

en: Unable to write to file 'indihosts.xml'
    Any changes to INDI hosts configurations will not be saved.
gl: Non se pode escribir no ficheiro «indihosts.xml»
    Non se gardará ningún cambio da configuración dos servidores INDI.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
gl: Xestor de dispositivos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
gl: Local/Servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
gl: Dispositivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
gl: Modo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
gl: Rexistro do servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
gl: Servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
gl: Executar o servizo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
gl: Deter o servizo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
gl: Cliente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
gl: Servidores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
gl: Modificar…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
gl: Conexión

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
gl: Non hai dispositivos INDI en funcionamento. Para utilizar dispositivos, escólleos no Xestor de dispositivos no menú de dispositivos.

en: Video Recording Stopped
gl: Detívose a gravación de vídeo

en: Video Recording Started
gl: Iniciouse a gravación de vídeo

en: %1 file saved to %2
gl: Gardouse %1 ficheiro en %2.

en: Image file is received
gl: Recíbese un ficheiro de imaxe

en: %1 Preview
gl: Vista previa de %1

en: Moving clockwise
gl: Movendo en sentido horario

en: Moving counter clockwise
gl: Movendo en sentido antihorario

en: UnParking
gl: Desestacionamento

en: Dome parking is in progress
gl: O estacionamento da bóveda está en progreso

en: Dome unparking is in progress
gl: O desestacionamento da bóveda está en progreso

en: Dome parked
gl: Estacionouse a bóveda

en: Dome unparked
gl: Desestacionouse a bóveda

en: Shutter closing is in progress
gl: O peche da persiana está en progreso

en: Shutter opening is in progress
gl: A apertura da persiana está en progreso

en: Shutter closed
gl: Pechouse a persiana

en: Shutter opened
gl: Abriuse a persiana

en: Add Host
gl: Engadir un servidor

en: Modify Host
gl: Modificar o servidor

en: INDI DATA STREAM
gl: FLUXO DE DATOS INDI

en: Cannot open file %1 for reading
gl: Non se pode abrir o ficheiro %1 para lectura

en: Not enough memory for file %1
gl: Non hai memoria dabondo para o ficheiro %1

en: INDI Server Message
gl: Mensaxe do servidor de INDI

en: Mount is slewing to target location
gl: A montaxe está movéndose ao lugar de destino.

en: Mount arrived at target location
gl: A montaxe chegou ao lugar de destino.

en: Mount motion was aborted
gl: Interrompeuse o movemento da montaxe.

en: Mount parking failed
gl: O estacionamento da montaxe fallou.

en: Mount parking is in progress
gl: Estase estacionando a montaxe.

en: Mount unparking is in progress
gl: O desestacionamento da montura está en progreso

en: Mount parked
gl: Completouse o estacionamento da montaxe.

en: Mount unparked
gl: Desestacionouse a montura

en: Warning! Looking at the Sun without proper protection can lead to irreversible eye damage!
gl: Aviso! Ollar o Sol sen a protección axeitada pode levar a danos irreversíbeis nos ollos!

en: Sun Warning
gl: Aviso sobre o Sol

en: Requested altitude %1 is outside the specified altitude limit boundary (%2,%3).
gl: A altura solicitada, %1, está fóra dos límites de altura indicados (%2,%3).

en: Requested altitude is below the horizon. Are you sure you want to proceed?
gl: A altura solicitada está por debaixo do horizonte. Seguro que quere proceder?

en: Telescope Motion
gl: Movemento do telescopio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Time
gl: Hora

en: Enable binary data transfer from this property to KStars and vice-versa.
gl: Activar a transferencia de datos binarios para esta propiedade a KStars e viceversa.

en: Upload
gl: Enviar

en: GPS Location
gl: Lugar de GPS

en: Mount Location
gl: Lugar da montura

en: Data file saved to %1
gl: O ficheiro de datos gardouse en %1

en: Driver %1 failed to start on the remote INDI server.
gl: Non se puido iniciar o controlador %1 no servidor remoto de INDI.

en: Internal or external INDI server?
gl: Servidor de INDI interno ou externo?

en: Internal or external INDI drivers?
gl: Controladores de INDI internos ou externos?

en: You need to restart KStars for this change to take effect.
gl: Ten que reiniciar KStars para que o cambio xurda efecto.

en: %1 is not a valid INDI server binary.
gl: %1 non é un binario de servidor de INDI válido.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
gl: Porto predeterminado de vídeo INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
gl: Indicar onde se deben gardar as imaxes FITS novas tras tomárense e descargárense.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
gl: Directorio predeterminado de FITS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, autoGroup)
en: Select time and location synchronization settings between KStars and INDI Devices
gl: Seleccionar a hora e lugar de sincronización entre KStars e dispositivos INDI.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoGroup)
en: Time && Location Updates
gl: Actualizacións de hora e lugar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useKStarsSource)
en: <html><head/><body><p>KStars is the master source for time and location settings. All INDI devices time and locations settings are synchronized to KStars settings.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>KStars é a fonte mestra da configuración de hora e lugar. Todas as configuracións de hora e lugar de dispositivos de INDI sincronízanse coa configuración de KStars.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Enable time synchronization upon connection between KStars and INDI
gl: Activar a sincronización de hora ao conectar KStars con dispositivos INDI.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Synchronize KStars date and time automatically from the update source.
gl: Sincronizar automaticamente a data e hora de KStars desde a fonte de actualización.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMountSource)
en: <html><head/><body><p>Mount handset is the master source of time and location settings. KStars time and location settings are synchronized with controller settings.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>O móbil da montura é a fonte mestra da configuración de hora e lugar. A configuración de hora e lugar de KStars sincronízase coa do controlador.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Enable geographic location synchronization upon connection between KStars and INDI
gl: Activar a sincronización de situación xeográfica ao conectar KStars con dispositivos INDI.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Location
gl: Lugar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useGPSSource)
en: <html><head/><body><p>GPS driver is the master source of time and location settings. KStars time and location settings are synchronized with GPS settings.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>O controlador de GPS é a fonte mestra da configuración de hora e lugar. A configuración de hora e lugar de KStars sincronízase coa do GPS.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify range of ports that INDI Server will bind to when starting new drivers
gl: Indicar o intervalo de portos nos que escoitará o servidor de INDI cando arranque controladores novos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
gl: Mostrar a posición do telescopio no mapa celeste

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
gl: Mostrar un sinal de telescopio no mapa celeste para seguir o movemento do telescopio polo ceo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: &Telescope crosshair
gl: Cruceiro do &telescopio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI) i18n: ectx: whatsthis, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: Show INDI messages as desktop notifications instead of dialogs.
gl: Mostrar as mensaxes de INDI como notificacións de escritorio en vez de diálogos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI)
en: Message notifications
gl: Notificacións de mensaxes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, recordingOptions)
en: Recording Options
gl: Opcións de gravación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordDurationR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, durationSpin)
en: Record stream for specified duration in seconds
gl: Gravar a transmisión durante o número indicado de segundos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Record:
gl: Rexistro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordDirectoryEdit)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video <b>remote</b> directory name. If INDI server is running locally, then a local directory can be selected. However, if you are connected to a remote INDI server, then the directory must be a valid directory on the remote file system where it is saved.</p>
    <p>Record directories may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
gl: <html><head/><body>
    <p>Definir o nome de directorio <b>remoto</b> de vídeo SER. Se o servidor de INDI está executándose localmente pode seleccionarse un directorio local. Porén, se está conectado a un servidor de INDI remoto, o directorio debe ser un directorio válido do sistema de ficheiros remoto onde se garda.</p>
    <p>Os directorios de rexistros poden conter algúns padróns para facelos dinámicos:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> para a data como YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> para a hora como HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> para marcas temporais en ISO8601.</li>
    <li><b>_F_</b> para o nome do filtro, se o hai.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
gl: Reproducir/Pausa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordFilenameEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video file name. Record files may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
gl: <html><head/><body>
    <p>Definir o nome de ficheiro do vídeo SER. Os ficheiros de rexistro poden conter algúns padróns para facelos dinámicos:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> para a data como YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> para a hora como HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> para marcas temporais en ISO8601.</li>
    <li><b>_F_</b> para o nome do filtro, se o hai.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordFramesR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, framesSpin)
en: Record stream until this many frames are captured
gl: Gravar a emisión ata que se capture este número de fotogramas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordFramesR)
en: Frames
gl: Fotogramas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Record stream until manually stopped
gl: Gravar a emisión ata que se deteña manualmente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Until Stopped
gl: Ata que se deteña

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File name
gl: Nome de ficheiro

en: INDI server failed to start: %1
gl: O servidor de INDI non puido iniciarse: %1

en: Driver %1 was not found on the system. Please make sure the package that provides the '%1' binary is installed.
gl: Non se atopou o controlador %1 neste sistema. Asegúrese de que o paquete que fornece o executábel «%1» estea instalado.

en: INDI Driver <b>%1</b> crashed. Restart it?
gl: O controlador de INDI <b>%1</b> quebrou. Quere reinicialo?

en: Driver crash
gl: Quebra de controlador

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
gl: Transmisión de vídeo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recordB)
en: Start recording
gl: Iniciar a gravación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Recording options
gl: Opcións de gravación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset frame
gl: Restabelecer o fotograma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, debayerB)
en: Toggle debayer
gl: Conmutar o debayer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: Zoom level
gl: Nivel de ampliación

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: 5x
gl: ×5

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: 10x
gl: ×10

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, NSSlider)
en: Move zoomed view Up/Down
gl: Mover a vista ampliada arriba ou abaixo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, WESlider)
en: Move zoomed view Left/Right
gl: Mover a vista ampliada á esquerda ou á dereita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetFrameDurationSpin)
en: Video frame duration in seconds
gl: Duración do fotograma de vídeo en segundos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame (s)
gl: Fotograma (s)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, changeFPSB)
en: Apply FPS and restart stream
gl: Aplicar os FPS e reiniciar a emisión

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, avgFPS)
en: Average FPS
gl: FPS medios

en: Stop recording
gl: Deter a gravación

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
gl: Asistente para telescopios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
gl: &Cancelar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
gl: &Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: Welcome to the <b>KStars Telescope Setup Wizard</b>
    <br><br>
    This Wizard will help you to connect to your telescope and control it from KStars. You will be asked to verify some basic information.
    <br>
    <br>You can get extended information on telescope support in KStars by pressing the <tt>help</tt> button at any point during the Wizard.
    <br><br>
    Please click next to continue.
gl: Recibe a benvida ao <b>Asistente de KStars para a configuración do telescopio!</b>
    <br><br>
    Este asistente axuda a conectarse co telescopio e a controlalo desde KStars. Pediráseche algunha información básica.
    <br>
    <br>Pódense obter algúns datos adicionais sobre os telescopios permitidos por KStars premendo o botón <tt>axuda</tt> do asistente en calquera momento.
    <br><br>
    Preme Seguinte para continuar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
gl: <h3>1. Modelo do telescopio</h3>
    
    Escolle o modelo do telescopio na lista de embaixo. Preme Seguinte despois de escoller un modelo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
gl: <b>Suxestión</b>
    <br>Algúns telescopios que non son de Meade admiten un subconxunto dos ordes LX200. Escolle <tt>LX200 básico</tt> para controlar eses dispositivos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
gl: <h3>2. Aliñamento do telescopio</h3>
    
    Hai que aliñar o telescopio antes de o poder controlar axeitadamente con KStars. Consulta no manual do telescopio como aliñalo.
    <br><br>
    Despois de aliñalo, conecta a interface RS232 do telescopio ao porto serie ou USB do computador.
    <br><br><br>Preme Seguinte para continuar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
gl: <h3>3. Verificar a configuración local</h3>
    
    Verifique que a hora, a data e o lugar son correctos. Se algún dos datos for incorrecto, pódese corrixir mediante os botóns <tt>Axustar a hora</tt> e <tt>Axustar o lugar</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
gl: <b>Lugar</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
gl: <b>Hora</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
gl: <b>Data</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
gl: Axustar a hora…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
gl: Axustar o lugar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portPageLabel)
en: <h3>4. Determine Connection Port</h3>
    
    Enter the port number your telescope is connected to. If you only have one serial port in your computer, the port is usually <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>If you are unsure about the port number, you can leave the field empty and KStars will try to scan the ports for attached telescopes. Beware that the autoscan process might take a few minutes to complete.
gl: <h3>4. Determinación do porto de conexión</h3>
    
    Insira o número do porto ao que se conectou o telescopio. Se só hai un porto serie no computador, este será normalmente <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>Se non estiveres seguro do número, podes deixar o campo baleiro e KStars intentará examinar os portos en busca de telescopios conectados. Teña en conta que o proceso de detección pode demorar algúns minutos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
gl: <b>Porto:</b>

en: Are you sure you want to cancel?
gl: Seguro que quere cancelar?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
gl: Agarda un pouco mentres KStars examina os portos de comunicación en busca de telescopios conectados. Este proceso pode levar algúns minutos.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
gl: Por favor agarda mentres KStars se conecta ao telescopio…

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
gl: KStars non puido detectar ningún telescopio conectado; comproba a configuración e inténtao de novo.

en: Telescope Wizard completed successfully.
gl: O Asistente para Telescopios rematou satisfactoriamente.

en: Rise time: %1
gl: Hora da ascensión: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
gl: Hora do ocaso: %1

en: No rise time: Circumpolar
gl: Sen hora de ascensión: circumpolar

en: No set time: Circumpolar
gl: Sen hora de ocaso: circumpolar

en: No rise time: Never rises
gl: Sen hora de ascensión: non ascende nunca

en: No set time: Never rises
gl: Sen hora de ocaso: non ascende nunca

en: Transit time: %1
gl: Tempo de tránsito: %1

en: Empty sky
gl: Ceo baleiro

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
gl: Mostrar unha imaxe da SDSS

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
gl: Mostrar unha imaxe da DSS

en: star
gl: estrela

en: Solar system object
gl: Obxecto do Sistema Solar

en: satellite
gl: satélite

en: Velocity: %1 km/s
gl: Velocidade: %1 km/s

en: Altitude: %1 km
gl: Altura: %1 km

en: Range: %1 km
gl: Alcance: %1 km

en: Center && Track
gl: Centrar e seguir

en: Angular Distance To...            [
gl: Distancia angular a…            [

en: Starhop from here to...
gl: Salto estelar desde aquí a…

en: Remove Label
gl: Retirar a etiqueta

en: Attach Label
gl: Conectar unha etiqueta

en: Select this object
gl: Escoller este obxecto

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
gl: Detalles

en: Copy Coordinates
gl: Copiar as coordenadas

en: Remove From Observing WishList
gl: Retirar da lista de desexos de observación

en: Add to Observing WishList
gl: Engadir á lista de desexos de observación

en: Remove Trail
gl: Retirar o rastro

en: Add Trail
gl: Engadir un rastro

en: View in XPlanet
gl: Ver en XPlanet

en: View in What's Interesting
gl: Ver en «Que hai de interesante»

en: Image Resources
gl: Recursos de imaxes

en: Remove From Local Catalog
gl: Retirar do catálogo local

[ctx: Move mount to target]
en: Goto
gl: Ir a

[ctx: Synchronize mount to target]
en: Sync
gl: Sincronizar

en: Goto && Set As Parking Position
gl: Ir e estabelecer como posición de estacionamento

en: Find Telescope
gl: Atopar o telescopio

en: Stop &Tracking
gl: &Parar de seguir

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
gl: Posición do panel informativo da hora.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
gl: As coordenadas do panel da hora na pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
gl: Posición do panel de foco.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
gl: As coordenadas do panel de foco na pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
gl: Posición do panel de información xeográfica.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
gl: As coordenadas do panel de información xeográfica na pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
gl: Está o panel da hora no estado «enrolado»?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
gl: Se é verdadeiro, o panel da hora só mostra a liña superior dos datos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
gl: Está o panel de foco no estado «enrolado»?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
gl: Se é verdadeiro, o panel do foco só mostra a liña superior dos datos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
gl: Está o panel de información xeográfica no estado «enrolado»?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
gl: Se é verdadeiro, o panel de información xeográfica só mostra a liña superior dos datos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
gl: Metaopción para conmutar a visibilidade de todos os paneis informativos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
gl: Conmutar a visibilidade de todos os paneis informativos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
gl: Quere mostrar o panel da hora?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
gl: Conmutar a visibilidade do panel da hora.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
gl: Quere mostrar o panel de foco?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
gl: Conmutar a visibilidade do panel de foco.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
gl: Quere mostrar o panel de información xeográfica?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
gl: Conmutar a visibilidade do panel do lugar xeográfico.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
gl: Marca de fixación do panel da hora

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyTimeBox), group (GUI)
en: Is the Time InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
gl: Está o panel da hora ancorado nun bordo da xanela? 0 = non fixado, 1 = fixado ao lado dereito, 2 = fixado ao fondo, 3 = fixado aos bordes inferior e dereito.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Is the Focus InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
gl: Está o panel do foco ancorado nun bordo da xanela? 0 = non fixado, 1 = fixado ao lado dereito, 2 = fixado ao fondo, 3 = fixado aos bordes inferior e dereito.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
gl: Marca de fixación do panel de información xeográfica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Is the Geographic Location InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
gl: Está o panel de información xeográfica ancorado nun bordo da xanela? 0 = non fixado, 1 = fixado ao lado dereito, 2 = fixado ao fondo, 3 = fixado aos bordes inferior e dereito.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
gl: Quere mostrar a barra de estado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
gl: Conmutar a visibilidade da barra de estado.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
gl: Quere mostrar as coordenadas de A/a na barra de estado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
gl: Conmutar a presentación das coordenadas horizontais do cursor do rato na barra de estado.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
gl: Quere mostrar as coordenadas de ascensión recta (α) e declinación (δ) na barra de estado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the current epoch in the status bar.
gl: Conmutar a presentación das coordenadas ecuatoriais do cursor do rato á época actual na barra de estado.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Display J2000.0 RA/Dec coordinates in the statusbar?
gl: Quere mostrar as coordenadas de ascensión recta (α) e declinación (δ) J2000.0 na barra de estado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the standard epoch in the status bar.
gl: Conmutar a presentación das coordenadas ecuatoriais do cursor do rato á época estándar na barra de estado.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSensorFOV), group (GUI)
en: Display CCD sensor angular size on the sky map?
gl: Mostrar o tamaño angular do sensor de CCD no mapa celeste?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
gl: Anchura da xanela principal, en píxeles

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
gl: Altura da xanela principal, en píxeles

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
gl: Quere executar o asistente de inicio ao arrancar KStars?

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentTheme), group (GUI)
en: Current application theme
gl: Tema actual da aplicación

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
gl: Nomes dos ficheiros dos catálogos definidos de obxectos personalizados.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: List of the filenames of custom object catalogs.
gl: Lista dos nomes dos ficheiros de catálogos de obxectos personalizados.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
gl: Lista de opcións para mostrar catálogos de obxectos personalizados.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
gl: Unha lista de enteiros que conmutan a presentación de cada catálogo de obxectos personalizados (calquera valor distinto de cero indica que se mostrarán os obxectos dese catálogo).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List for displaying custom object catalogs.
gl: Lista para mostrar catálogos de obxectos personalizados.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List of names for which custom catalogs are to be displayed.
gl: Lista de nomes dos que se desexa mostrar os catálogos personalizados.

note: i18n: ectx: label, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Resolve names using online services.
gl: Resolver os nomes usando servizos de Internet.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Names of objects entered into the find dialog are resolved using online services and stored in the database. This option also toggles the display of such resolved objects on the sky map.
gl: Os nomes de obxectos que se escriban no diálogo de atopar resólvense usando servizos de Internet e almacénanse na base de datos. Esta opción tamén conmuta a visualización dos obxectos resoltos no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowWidth), group (indi)
en: INDI window width
gl: Anchura da xanela de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowHeight), group (indi)
en: INDI window height
gl: Altura da xanela de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
gl: Quere actualizar automaticamente a posición xeográfica?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
gl: Quere actualizar automaticamente a data e a hora?

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowINDI), group (indi)
en: Make INDI Control Panel window independent of KStars main window
gl: Facer a xanela do panel de control de INDI independente da xanela principal de KStars

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
gl: Debuxar unha mira na posición do mapa celeste focada polo telescopio?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
gl: Conmutar a visualización no mapa celeste de KStars dunha mira centrada na posición á que apunta o telescopio.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
gl: Quere mostrar as mensaxes do INDI na barra de estado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
gl: Conmutar o mostrar as mensaxes do INDI na barra de estado de KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFocusImages), group (indi)
en: Save autofocus images on disk?
gl: Gardar as imaxes de enfoque automático en disco?

note: i18n: ectx: label, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: INDI message notifications
gl: Notificacións de mensaxes de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (useKStarsSource), group (indi)
en: Use KStars time and location for synchronization?
gl: Quere empregar a hora e lugar de KStars na sincronización?

note: i18n: ectx: label, entry (useMountSource), group (indi)
en: Use mount time and location for synchronization?
gl: Quere empregar a hora e lugar da montura na sincronización?

note: i18n: ectx: label, entry (useGPSSource), group (indi)
en: Use GPS time and location for synchronization?
gl: Quere empregar a hora e lugar do GPS na sincronización?

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
gl: Directorio predeterminado de FITS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
gl: O lugar no que gardar de maneira predeterminada os ficheiros FITS gardados

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
gl: Porto inicial do servidor INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports starting from this port
gl: O servidor INDI intentará ligar cos portos comezando por este

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
gl: Porto final do servidor INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports ending with this port
gl: O servidor INDI intentará ligar cos portos rematando neste

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
gl: RUTA ao programa do indiserver

note: i18n: ectx: label, entry (indiServerIsInternal), group (indi)
en: Internal or External INDI Server?
gl: Servidor de INDI interno ou externo?

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
gl: RUTA ao directorio de controladores indi

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversAreInternal), group (indi)
en: Internal or External Astrometry Solver?
gl: Resolvedor de astrometría interno ou externo?

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowWidth), group (indi)
en: Video streaming window width
gl: Anchura da xanela de emisión de vídeo

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowHeight), group (indi)
en: Video streaming window height
gl: Altura da xanela de emisión de vídeo

note: i18n: ectx: label, entry (INDIMountLogging), group (indi)
en: Enable INDI Mount logging
gl: Activar o rexistro da montura de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFocuserLogging), group (indi)
en: Enable INDI Focuser logging
gl: Activar o rexistro do enfocador de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDICCDLogging), group (indi)
en: Enable INDI CCD logging
gl: Activar o rexistro do CCD de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFilterWheelLogging), group (indi)
en: Enable INDI Filter Wheel logging
gl: Activar o rexistro da roda de filtro de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDomeLogging), group (indi)
en: Enable INDI Dome logging
gl: Activar o rexistro da bóveda de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDetectorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Detector logging
gl: Activar o rexistro do detector de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWeatherLogging), group (indi)
en: Enable INDI Weather logging
gl: Activar o rexistro do tempo atmosférico de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAuxiliaryLogging), group (indi)
en: Enable INDI Auxiliary logging
gl: Activar o rexistro auxiliar de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIRotatorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Rotator logging
gl: Activar o rexistro do rotador de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIGPSLogging), group (indi)
en: Enable INDI GPS logging
gl: Activar o rexistro do GPS de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAOLogging), group (indi)
en: Enable INDI Adaptive Optics logging
gl: Activar o rexistro das ópticas adaptativas de INDI

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
gl: Nome da cidade do lugar xeográfico.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
gl: O nome da cidade do lugar xeográfico actual.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
gl: O nome da provincia do lugar xeográfico.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProvinceName), group (Location)
en: The Province name of the current geographic location. This is the name of the state for locations in the U. S.
gl: O nome da provincia do lugar xeográfico onde está agora. Nos EUA, é o nome do estado.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
gl: Nome do país do lugar xeográfico.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
gl: O nome do país do lugar xeográfico actual.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
gl: A lonxitude xeográfica, en graos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
gl: A lonxitude do lugar xeográfico actual, en graos decimais.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
gl: A latitude xeográfica, en graos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
gl: A latitude do lugar xeográfico actual, en graos decimais.

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
gl: A altura sobre o nivel do mar, en metros.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
gl: O desprazamento do fuso horario do lugar xeográfico, en horas.

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
gl: O código de dúas letras das regras de cambio de hora empregadas no lugar.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
gl: O código de dúas letras que determina as datas nas que comeza e remata o cambio de hora (pode ver as regras premendo o botón «Explicar as regras DST» na xanela de lugar xeográfico).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
gl: Empregar efectos de rotación animados ao cambiar a posición do foco?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: If true, focus changes will cause the sky to visibly spin to the new position. Otherwise, the display will "snap" instantly to the new position.
gl: Se é verdadeiro, o cambio da posición do foco fai que o ceo xire visibelmente cara a nova posición. Senón, a nova posición será visíbel instantaneamente.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: Select objects on left click?
gl: Seleccionar os obxectos ao facer clic esquerdo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: If true, clicking on the skymap will select the closest object and highlights it.
gl: Se é verdadeiro, facer clic no mapa celeste seleccionará e realzará o obxecto máis próximo.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Select default Skymap cursor?
gl: Seleccionar o cursor predeterminado do mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Type of cursor when exploring the sky map.
gl: Tipo de cursor ao explorar o mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (FOVNames), group (View)
en: Name of selected FOV indicators
gl: Nome dos indicadores do FOV escollidos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FOVNames), group (View)
en: The names of the currently selected field-of-view indicators. The list of defined FOV indicator names is listed in the "Settings|FOV Symbols" menu.
gl: Os nomes dos indicadores que se escolleron para o do campo de visión. A lista de nomes de indicador do FOV que están definidos está no menú «Configuración|Símbolos do FOV».

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
gl: Esvaer o rastro dos planetas para a cor de fondo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
gl: Marque esta opción para que os rastros dos corpos conectados co sistema solar esvaezan coa cor de fondo do ceo.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
gl: Ascensión recta (α) da posición do foco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRA), group (View)
en: The right ascension of the initial focus position of the sky map, in decimal hours. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
gl: A ascensión recta (α) da posición inicial do foco no mapa celeste, en horas decimais. Este valor é volátil, xa que se repón sempre que se apaga o programa.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
gl: Declinación (δ) da posición do foco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDec), group (View)
en: The declination of the initial focus position of the sky map, in decimal degrees. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
gl: A declinación (δ) da posición inicial do foco no mapa celeste, en graos decimais. Este valor é volátil, xa que se repón sempre que se apaga o programa.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
gl: Nome do obxecto focalizado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusObject), group (View)
en: The name of the object that should be centered and tracked on startup. If no object should be centered, set to "nothing". This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
gl: O nome do obxecto que debe ser centrado e seguido ao arrincar. Se non se debe pór centrado ningún obxecto, configúreo como «nothing». Este valor é volátil, xa que se repón sempre que se apaga o ordenador.

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
gl: Está activado o seguimento?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IsTracking), group (View)
en: True if the skymap should track on its initial position on startup. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
gl: É certo se o mapa celeste debe seguir a posición inicial do arranque. Este valor é volátil, xa que se repón sempre que se apaga o ordenador.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
gl: Quere agochar os obxectos mentres se moven?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
gl: Conmutar a opción que fai que KStars agoche algúns obxectos mentres se está a desprazar a vista, para dar un movemento máis suave.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
gl: Quere agochar os limiares das constelacións ao mover?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
gl: Indica se deben agocharse os limiares das constelacións cando a vista estea en movemento.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
gl: Quere agochar as liñas de constelación mentres se move?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
gl: Indica se deben agocharse as liñas de constelación cando a vista estea en movemento.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
gl: Cultura celeste

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
gl: Escolla a cultura celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
gl: Quere agochar os nomes das constelacións mentres se move?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
gl: Indica se deben agocharse os nomes das constelacións cando a vista estea en movemento.

note: i18n: ectx: label, entry (HideGrids), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Hide coordinate grids while moving?
gl: Quere agochar as grades de coordenadas mentres se move?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideGrids), group (View)
en: Toggle whether the coordinate grids are hidden while the display is in motion.
gl: Indica se deben agocharse as grades de coordenadas cando a vista estea en movemento.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
gl: Quere agochar o contorno da Vía Láctea mentres se move?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
gl: Indica se debe agocharse o contorno do Vía Láctea cando a vista estea en movemento.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
gl: Quere agochar os obxectos extra mentres se move?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
gl: Indica se deben mostrarse os obxectos extra cando a vista estea en movemento.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
gl: Quere agochar os corpos do sistema solar mentres se move?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
gl: Indica se deben agocharse os corpos do sistema solar cando a vista estea en movemento.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
gl: Quere agochar as estrelas pouco visíbeis mentres se move?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
gl: Indica se deben agocharse as estrelas menos visíbeis cando a vista estea en movemento.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
gl: Quere agochar as lendas cos nomes dos obxectos mentres se move?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
gl: Indica se deben agocharse as lendas cos nomes cando a vista está en movemento.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
gl: Debuxar os asteroides no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os asteroides no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
gl: Mostrar os nomes dos asteroides no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os nomes dos asteroides no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (OrbitalElementsAutoUpdate), group (View)
en: Update orbital elements for comets and asteroids from online sources on startup.
gl: Actualizar os elementos orbitais dos cometas e asteroides de fontes de Internet no inicio.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
gl: Mostrar os cometas no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os cometas no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Draw comet comas in the sky map?
gl: Debuxar os comas de cometas no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Toggle whether comet comas are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os comas dos cometas no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
gl: Mostrar os nomes dos cometas no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os nomes dos cometas no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
gl: Mostrar as supernovas no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse as supernovas no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Label Supernova Names in the sky map?
gl: Mostrar os nomes das supernovas no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Toggle whether supernova name labels are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os nomes das supernovas no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap
gl: Configurar o límite de magnitude mínima para mostrar as supernovas no mapa estelar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap.
gl: Configurar o límite de magnitude mínima para mostrar as supernovas no mapa estelar.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Show supernova alerts?
gl: Mostrar as alertas de supernova?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Toggle supernova alerts.
gl: Conmutar as alertas de supernovas.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted
gl: Configurar o límite de magnitude mínima para alertar de supernovas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted.
gl: Configurar o límite de magnitude mínima para alertar de supernovas.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
gl: Mostrar os limiares das constelacións no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os limiares das constelacións no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
gl: Realzar os limiares da constelación central no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
gl: Indica se deben realzarse os limiares da constelación que contén o punto focalizado no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
gl: Mostrar as liñas das constelacións no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse as liñas das constelacións no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Draw constellation art in the sky map?
gl: Mostrar os símbolos das constelacións no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Toggle whether constellation art drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os símbolos das constelacións no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
gl: Mostrar os nomes das constelacións no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os nomes das constelacións no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
gl: Mostrar os obxectos do «espazo profundo» no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os obxectos afastados no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
gl: Mostrar a curva da eclíptica no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse a eclíptica no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
gl: Mostrar o ecuador no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o ecuador no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSelectGrid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Draw grids according to active coordinate system?
gl: Mostrar as grades seguindo o sistema de coordenadas activo?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoSelectGrid), group (View)
en: Coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
gl: As grades de coordenadas cambian automaticamente segundo o sistema de coordenadas que estea activo.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Draw equatorial coordinate grid in the sky map?
gl: Mostrar a grade de coordenadas ecuatoriais no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Toggle whether the equatorial coordinate grid is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse a grade de coordenadas ecuatoriais no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Draw horizontal coordinate grid in the sky map?
gl: Debuxar a grade de coordenadas horizontais no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Toggle whether the horizontal coordinate grid is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse a grade de coordenadas horizontais no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Draw local meridian line in the sky map?
gl: Mostrar a liña do meridiano local no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Toggle whether the local meridian line is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse a liña do meridiano local no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
gl: Mostrar chan opaco no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
gl: Indica se a rexión baixo o horizonte é opaca ou non.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
gl: Mostrar a liña do horizonte no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse a liña do horizonte no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
gl: Mostrar as bandeiras no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
gl: Indica se se deben mostrar as bandeiras no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
gl: Mostrar obxectos afastados adicionais no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse obxectos adicionais no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
gl: Debuxar o contorno da Vía Láctea?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o contorno da Vía Láctea no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
gl: Encher o contorno da Vía Láctea? (falso indica que só se empregará o contorno)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is filled. When this option is false, the Milky Way is shown as an outline.
gl: Indica se debe preencherse o contorno da Vía Láctea. Se non escolle esta opción, mostrarase só o contorno da Vía Láctea.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
gl: Metaopción para todos os planetas do mapa celeste.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
gl: Unha metaopción para controlar se mostrar os principais planetas (xunto co Sol e a Lúa) no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
gl: Mostrar os planetas como imaxes no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse imaxes dos principais planetas (e o Sol e a Lúa) no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
gl: Indicar os nomes dos planetas no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse lendas cos nomes dos planetas principais (e o Sol e a Lúa) no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
gl: Mostrar o Sol no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o Sol no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
gl: Mostrar a Lúa no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse a Lúa no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
gl: Mostrar Mercurio no mapa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o planeta Mercurio no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
gl: Mostrar Venus no mapa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o planeta Venus no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
gl: Mostrar Marte no mapa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o planeta Marte no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
gl: Mostrar Xúpiter no mapa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o planeta Xúpiter no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
gl: Mostrar Saturno no mapa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o planeta Saturno no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
gl: Mostrar Urano no mapa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o planeta Urano no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
gl: Mostrar Neptuno no mapa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o planeta Neptuno no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
gl: Mostrar Plutón no mapa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
gl: Indica se debe mostrarse o planeta anano Plutón no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
gl: Mostrar as estrelas no mapa?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse as estrelas no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
gl: Indicar as magnitudes das estrelas no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
gl: Indica se debe indicarse a magnitude (brillo) das estrelas no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
gl: Indicar os nomes das estrelas no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
gl: Indica se debe mostrar lendas cos nomes das estrelas no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
gl: Mostrar as magnitudes dos obxectos do espazo profundo no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
gl: Indica se debe aparecer a magnitude (brillo) dos obxectos do espazo profundo estrelas no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Label deep-sky objects in the sky map?
gl: Mostrar os nomes dos obxectos afastados no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object name labels are shown in the sky map.
gl: Indica se debe mostrar lendas cos nomes dos obxectos afastados no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
gl: Escala temporal mínima para o modo de animación forzada

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
gl: A escala temporal a partir da cal o modo con animación é obrigatorio sempre.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
gl: Modo de preenchemento do fondo dos paneis informativos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
gl: O modo de preenchemento do fondo dos paneis informativos na pantalla: 0=«sen fondo», 1=«fondo translúcido», 2=«fondo opaco»

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
gl: Algoritmo de proxección do mapa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
gl: O algoritmo co que se proxecta o mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
gl: Utilizar os nomes abreviados das constelacións?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
gl: Utilizar as abreviacións oficiais da IAU para os nomes das constelacións.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
gl: Utilizar os nomes das constelacións en latín?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
gl: Utiliza os nomes latinos das constelacións.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
gl: Utilizar os nomes das constelacións no teu idioma?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
gl: Utiliza os nomes traducidos das constelacións (se non estiveren dispoñíbeis, recorrerase aos latinos).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
gl: Utilizar un sistema de coordenadas horizontais?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
gl: Mostrar o ceo con coordenadas horizontais (se non se escolle, empregaranse as ecuatoriais).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
gl: Etiquetar automaticamente o obxecto focalizado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
gl: Indica se debe conectarse automaticamente unha lenda co nome do obxecto que está centrado.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
gl: Engadir automaticamente o rastro do corpo do sistema solar centrado?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
gl: Indica se debe conectarse un rastro ao obxecto do sistema solar que estea centrado, mentres o estea.

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
gl: Engadir unha etiqueta persoal ao pasar co rato?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
gl: Indica se debe mostrarse unha lenda co nome do obxecto que estea baixo o rato.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
gl: Corrixir a posicións segundo a refracción atmosférica?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
gl: Indica se deben corrixirse as posicións dos corpos polos efectos da refracción atmosférica (só se aplica de se empregaren as coordenadas horizontais).

note: i18n: ectx: label, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Apply relativistic corrections due to the bending of light in sun's gravitational field
gl: Aplicar as correccións relativistas debidas á curvatura da luz no campo gravitatorio solar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Toggle whether corrections due to bending of light around the sun are taken into account
gl: Indica se se teñen en conta as correccións debidas a que a luz se curva arredor do sol

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
gl: Empregar suavización ao debuxar a pantalla?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAntialias), group (View)
en: Toggle whether the sky is rendered using antialiasing. Lines and shapes are smoother with antialiasing, but rendering the screen will take more time.
gl: Indica se o ceo é debuxado con suavizado. As liñas e outras formas son menos angulosas cando se activa o suavizado, pero levará máis tempo debuxar a pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
gl: Factor de ampliación, en píxeles por radián

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
gl: O nivel de ampliación, medido en píxeles por radián.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: Zoom scroll sensitivity.
gl: Sensibilidade de desprazamento de ampliación.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: When zooming in or out, change zoom speed factor by this multiplier.
gl: Ao achegar ou afastar, cambiar o factor de velocidade da ampliación segundo este multiplicador.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
gl: Límite de visibilidade dos asteroides

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
gl: O límite de magnitude mínima para mostrar os asteroides.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: Maximum magnitude for asteroids to be downloaded from JPL.
gl: Magnitude máxima para que os asteroides se descarguen do JPL.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: The maximum magnitude (visibility) to filter the asteroid data download from JPL.
gl: A magnitude máxima (visibilidade) para filtrar a descarga de datos de asteroides de JPL.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
gl: Densidade das lendas cos nomes dos asteroides

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
gl: Controla o número relativo de lendas con nomes de asteroides que son debuxadas no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
gl: Límite de visibilidade para os obxectos afastados

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
gl: O límite de magnitude mínima para debuxar os obxectos afastados cando a ampliación é completa.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
gl: Límite de visibilidade dos obxectos afastados coa ampliación mínima

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
gl: O límite de magnitude mínima para debuxar os obxectos afastados cando a redución é completa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: Show deep-sky objects of unknown magnitude
gl: Mostrar os obxectos afastados de magnitude descoñecida.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: When enabled, objects whose magnitudes are unknown, or not available to KStars, are drawn irrespective of the faint limits set.
gl: Active esta opción para debuxar con independencia dos límites de visibilidade estabelecidos aqueles obxectos de magnitude descoñecida ou non dispoñíbeis en KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
gl: Límite de visibilidade das estrelas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
gl: O límite de magnitude para mostrar as estrelas cando a ampliación é completa.

note: i18n: ectx: label, entry (StarDensity), group (View)
en: Density of stars in the field of view
gl: Densidade das estrelas no campo de visión

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarDensity), group (View)
en: Sets the density of stars in the field of view
gl: Indica a densidade das estrelas no campo de visión

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
gl: Límite de visibilidade das estrelas cando a ampliación é mínima

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
gl: O limite mínimo da visibilidade para debuxar as estrelas cando a redución é máxima.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
gl: Límite de visibilidade das estrelas cando se mostra a animación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
gl: O límite de magnitude da visibilidade para debuxas as estrelas, cando o mapa está en movemento (só se aplica se deben agocharse as estrelas débiles cando o mapa está en movemento).

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
gl: A densidade relativa das lendas cos nomes e/ou magnitudes das estrelas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
gl: A densidade relativa para mostrar lendas cos nomes e magnitudes das estrelas.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: Relative density for deep-sky object name labels and/or magnitudes
gl: A densidade relativa das lendas dos obxectos afastados e/ou as magnitudes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing deep-sky object name and magnitude labels.
gl: A densidade relativa para mostrar lendas cos nomes e magnitudes dos obxectos afastados.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: Show long names in deep-sky object name labels?
gl: Mostrar os nomes longos nas etiquetas dos nomes dos obxectos afastados?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: If true, long names (common names) for deep-sky objects are shown in the labels.
gl: Se é verdadeiro, mostrar os nomes longos (nomes comúns) dos obxectos afastados nas súas etiquetas.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
gl: Tamaño do tipo de letra da etiqueta

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
gl: A distancia máxima ao Sol para etiquetar os cometas, en UA

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
gl: A distancia máxima ao sol para debuxar os cometas.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
gl: Pasar á infraestrutura OpenGL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGL), group (View)
en: Use experimental OpenGL backend (deprecated).
gl: Usar a infraestrutura experimental de OpenGL (obsoleta).

note: i18n: ectx: label, entry (RunClock), group (View)
en: Run clock
gl: Usar o reloxo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RunClock), group (View)
en: The state of the clock (running or not)
gl: O estado do reloxo (parado ou non)

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
gl: Empregar unha lenda con símbolos para os obxectos da lista de observación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
gl: Os obxectos na lista de observación realzaranse cun símbolo.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
gl: Empregar unha lenda de texto para os obxectos da lista de observación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
gl: Os obxectos na lista de observación realzaranse cunha etiqueta colorida co nome.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Digitized Sky Survey imagery in the observing list
gl: Preferir as imaxes da Investigación Dixital do Ceo na lista de observación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer DSS imagery while downloading imagery.
gl: A lista de observación prefire as imaxes de DSS cando se descarguen imaxes.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Sloan Digital Sky Survey imagery in the observing list
gl: Preferir as imaxes da Investigación Dixital do Ceo de Sloan na lista de observación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer SDSS imagery while downloading imagery.
gl: A lista de observación prefire as imaxes de SDSS cando se descarguen imaxes.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: While sorting by percentage altitude in the observing list, demote objects present in the Dobsonian hole
gl: Ao ordenar por altitude en porcentaxe na lista de observación, degradar obxectos presentes no burato de Dobson

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: Check this if you use a large Dobsonian telescope. Sorting by percentage current altitude is an easy way of determining what objects are well-placed for observation. However, when using a large Dobsonian telescope, objects close to the zenith are hard to observe. Since tracking there corresponds to a rotation in azimuth, it is both counterintuitive and requires the observer to frequently move the ladder. The region around the zenith where this is particularly frustrating is called the Dobsonian hole. This checkbox makes the observing list consider objects present in the hole as unfit for observation.
gl: Marque isto se usa un gran telescopio de Dobson. Ordenar pola porcentaxe da altitude actual é unha forma sinxela de determinar que obxectos están ben colocados para observar. Porén, ao usar un gran telescopio de Dobson, os obxectos próximos ao cénit son difíciles de observar. Dado que aí o seguimento corresponde a unha rotación en acimut, non é intuitivo e require que o observador mova frecuentemente a escaleira. A rexión arredor do cénit onde isto é especialmente frustrante chámase o burato de Dobson. Esta opción fai que a lista de observación considere os obxectos presentes no burato non axeitados para observar.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This is the angular distance from the zenith, in degrees, below which you can easily point your telescope.
gl: Esta é a distancia angular ao cénit, en graos, baixo a cal pode apuntar facilmente o telescopio.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This specifies the angular radius of the Dobsonian hole, i.e. the region where a large Dobsonian telescope cannot be pointed easily.
gl: Isto indica o raio angular do burato de Dobson, é dicir, a rexión onde o gran telescopio de Dobson non pode apuntarse facilmente.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListCoverage), group (ObservingList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, coverage)
en: The object must obey the minimum and maximum altitudes at least this much percentage of the indicated time range.
gl: O obxecto debe obedecer as altitudes mínima e máxima durante polo menos esta porcentaxe do intervalo de tempo indicado.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorSchemeFile), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorSchemeFile), group (Colors)
en: The name of the color scheme
gl: Nome do esquema de cores

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
gl: Modo de debuxado das estrelas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: The method for rendering stars: 0="realistic colors"; 1="solid red"; 2="solid black"; 3="solid white"; 4="solid real colors"
gl: O método para debuxar as estrelas: 0=«cores realistas», 1=«vermello», 2=«negro», 3=«branco», 4=«cores reais sólidas»

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
gl: Nivel de saturación das cores das estrelas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
gl: A saturación da cor das estrelas (só se aplica co modo «cores realistas»).

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
gl: Cor da regra da distancia angular

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
gl: A cor da regra de medir as distancias angulares.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
gl: Cor de fondo dos paneis informativos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
gl: A cor de fondo dos paneis informativos na pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
gl: A cor do texto dos paneis cando son arrastrados polo rato

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
gl: A cor do texto dos paneis informativos na pantalla cando se activan cun clic do rato.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
gl: Cor do texto dos paneis informativos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
gl: A cor do texto normal dos paneis de información na pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
gl: Cor dos limiares das constelacións

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
gl: A cor das liñas dos limiares das constelacións.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
gl: Cor do limiar da constelación realzada

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
gl: Cor das liñas de constelación

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
gl: A cor das liñas das figuras das constelacións.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
gl: Cor dos nomes das constelacións

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
gl: A cor dos nomes das constelacións.

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
gl: Cor dos puntos cardinais no horizonte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
gl: A cor das lendas no horizonte dos puntos cardinais.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
gl: A cor da eclíptica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
gl: A cor da liña da eclíptica.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
gl: Cor do ecuador

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
gl: A cor da liña do ecuador.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: Color of equatorial coordinate grid lines
gl: Cor das liñas da grade de coordenadas ecuatoriais

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: The color for the equatorial coordinate grid lines.
gl: A cor das liñas da grade de coordenadas ecuatoriais.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: Color of horizontal coordinate grid lines
gl: Cor das liñas da grade de coordenadas horizontais

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: The color for the horizontal coordinate grid lines.
gl: A cor das liñas da grade de coordenadas horizontais.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
gl: Cor dos obxectos con ligazóns dispoñíbeis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
gl: A cor dos obxectos para os que se dispón de ligazóns URL adicionais.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
gl: Cor da liña do horizonte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
gl: A cor da liña do horizonte e do chan opaco.

note: i18n: ectx: label, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: Color of local meridian line
gl: Cor da liña do meridiano local

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: The color for the local meridian line.
gl: A cor da liña do meridiano local.

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
gl: Cor do contorno da Vía Láctea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
gl: A cor do contorno da Vía Láctea.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
gl: Cor das lendas cos nomes das estrelas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
gl: A cor das lendas cos nomes das estrelas.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: Color of deep-sky object name labels
gl: Cor das lendas dos obxectos afastados

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: The color for deep-sky object name labels.
gl: A cor das lendas cos nomes dos obxectos afastados.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
gl: Cor das lendas dos nomes dos planetas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
gl: A cor das lendas dos corpos do Sistema Solar.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
gl: Cor do rastro dos planetas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
gl: A cor dos rastros dos obxectos do Sistema Solar.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
gl: Cor do ceo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
gl: A cor de fondo do ceo.

note: i18n: ectx: label, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: Color Artificial Horizon
gl: Cor do horizonte artificial

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: The color for the artificial horizon region.
gl: A cor da rexión do horizonte artificial.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
gl: Cor dos símbolos do telescopio

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
gl: A cor dos símbolos de obxectivo do telescopio.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
gl: Cor dos satélites visíbeis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
gl: Cor dos satélites visíbeis.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
gl: Cor dos satélites invisíbeis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
gl: Cor dos satélites invisíbeis.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
gl: Cor das lendas dos nomes dos satélites

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
gl: Cor das lendas dos nomes dos satélites.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
gl: Cor das supernovas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
gl: Cor das supernovas

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
gl: Cor das lendas engadidas polo usuario

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
gl: A cor das lendas engadidas polo usuario.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: Color of RA Guide Error
gl: Erro da cor da guía de ascensión recta (α)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: The color for RA Guide Error bar in Ekos guide module.
gl: Erro da cor da guía de ascensión recta (α) no módulo de guía de Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: Color of DEC Guide Error
gl: Erro da cor da guía de declinación (δ)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: The color for DEC Guide Error bar in Ekos guide module.
gl: Erro da cor da guía de declinación (δ) no módulo de guía de Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: Color of solver FOV box
gl: Cor da caixa do campo de visión do resolvedor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: The color for solver FOV box in Ekos alignment module.
gl: A cor da caixa do campo de visión do resolvedor no módulo de aliñamento de Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (xplanetIsInternal), group (Xplanet)
en: Internal or External XPlanet?
gl: XPlanet interno ou externo?

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
gl: Ruta do executábel «xplanet»

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
gl: Ruta do executábel «xplanet».

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Use FIFO file
gl: Usar un ficheiro FIFO

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Option to use a FIFO file instead of saving to the hard disk
gl: Opción para usar un ficheiro FIFO en vez de gardar no disco duro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: How long to wait for XPlanet before giving up in milliseconds
gl: Canto esperar ata que XPlanet abandone, en milisegundos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: How long to pause between frames in the XPlanet Animation
gl: Canto tempo de pausa ter entre fotogramas da animación de XPlanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
gl: Anchura da xanela do xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
gl: Altura da xanela do xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label
gl: Mostrar a etiqueta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: If true, display a label in the upper right corner.
gl: Se é verdadeiro, mostrar unha etiqueta no recanto superior dereito.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
gl: Mostrar a etiqueta GMT

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
gl: Mostrar a hora local.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
gl: Mostrar a hora GMT no canto da local.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
gl: Cadea de planeta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth". Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
gl: Especifique o texto da primeira liña da etiqueta. De maneira predeterminada, di algo así como «A mirar para a Terra». Cando apareza %t, substitúese polo nome do obxectivo e as distancias de %s substitúense polo nome orixinal.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
gl: Tamaño do tipo de letra

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
gl: Especifique o tamaño en puntos.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
gl: Cor da etiqueta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
gl: Indica a cor da etiqueta.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
gl: Formato da data

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Specify the format for the date/time label. This format string is passed to strftime(3). The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the locale’s appropriate date and time representation.
gl: Indica o formato da etiqueta de data/hora. Esta cadea de formato pásase a strftime(3). De maneira predeterminada é "%c %Z", o que mostra a data, a hora e a zona horario na representación axeitada de data e hora do lugar.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
gl: Superior esquerda

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
gl: Superior dereita

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
gl: Inferior dereita

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
gl: Inferior esquerda

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Sun Glare
gl: Resplandor solar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun. The default value is 28.
gl: Debuxar unha luzada arredor do sol cun raio do valor indicado, maior que o Sol. O valor predeterminado é 28.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetRandom), group (Xplanet)
en: Random latitude and longitude
gl: Latitude e lonxitude aleatorias

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetRandom), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetRandom)
en: Place the observer above a random latitude and longitude
gl: Situar o observador nunha latitude e lonxitude ao chou

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
gl: Latitude-Lonxitude

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude and latitude
gl: Situar o observador na lonxitude e latitudes indicadas

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
gl: Latitude en graos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees). The default value is 0.
gl: Representar o corpo obxectivo como se se vise desde arriba da latitude especificada (en graos). O valor predeterminado é 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
gl: Lonxitude en graos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees). Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242. The default value is 0.
gl: Situar o observador por riba da lonxitude especificada (en graos). A lonxitude é positiva cara o leste e negativa cara o oeste (na Terra e a Lúa); por exemplo, Os Ánxeles (California) está a -118 ou 242. O valor predeterminado é 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
gl: Proxección

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetProjection), group (Xplanet)
en: The default is no projection. Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
gl: De maneira predeterminada non hai proxección. Se se indica esta opción, non se mostran varios corpos, aínda que si as súas sombras.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
gl: Empregar un fondo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackground), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image, with the planet to be superimposed upon it. This option is only meaningful with the -projection option. A color may also be supplied.
gl: Empregar un ficheiro como imaxe de fondo, co planeta que se quere sobrepor sobre el. Esta opción só ten sentido coa opción -projection. Tamén se pode indicar unha cor.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
gl: Empregar unha imaxe de fondo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
gl: Empregar un ficheiro como imaxe de fondo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
gl: Ruta á imaxe de fondo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
gl: A ruta á imaxe de fondo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
gl: Empregar unha cor de fondo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
gl: Empregar unha cor como fondo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
gl: Cor de fondo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
gl: A cor do fondo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet)
en: Base magnitude
gl: Magnitude base

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1. The default value is 10. Stars will be drawn more brightly if this number is larger.
gl: Unha estrela da magnitude indicada ten un brillo de píxel de 1. O valor predeterminado é 10. As estrelas debúxanse con máis brillos se este número é maior.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
gl: Ficheiro arc

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: If checked, use an arc file to be plotted against the background stars.
gl: Marque esta opción para empregar un ficheiro arc para debuxar contra as estrelas do fondo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
gl: Ruta ao ficheiro arc

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Specify an arc file to be plotted against the background stars.
gl: Indica un ficheiro arc para debuxar contra as estrelas do fondo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
gl: Ficheiro de configuración

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
gl: Marque esta opción para empregar un ficheiro de configuración.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
gl: Ruta ao ficheiro de configuración

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
gl: Empregar o ficheiro de configuración indicado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFOV), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: If checked, use kstars's FOV.
gl: Marque esta opción para empregar o FOV do kstars.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
gl: Empregar un ficheiro de marcadores

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: If checked, use the specified marker file.
gl: Marque esta opción para empregar o ficheiro de marcadores indicado.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
gl: Ruta ao ficheiro de marcadores

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet)
en: Specify a file containing user-defined marker data to display against the background stars.
gl: Indica un ficheiro que conteña datos de marcadores definidos polo usuario para mostrar contra as estrelas do fondo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: Write marker bounds
gl: Escribir os límites do marcador

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: If checked, write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
gl: Marque esta opción para escribir as coordenadas da caixa delimitadora de cada un dos marcadores dun ficheiro.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Marker bounds file path
gl: Ruta ao ficheiro de límites dos marcadores

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker to this file.
gl: Escribir as coordenadas da caixa delimitador de cada un dos marcadores neste ficheiro.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
gl: Mapa estelar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: If checked, use star map file to draw the background stars.
gl: Marque esta opción para empregar un ficheiro cun mapa estelar para debuxar as estrelas do fondo.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
gl: Ruta ao ficheiro co mapa estelar

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
gl: Calidade do ficheiro de saída

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetQuality), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: This option is only used when creating JPEG images. The quality can range from 0 to 100. The default value is 80.
gl: Esta opción só se emprega ao crear imaxes JPEG. A calidade pode variar entre 0 e 100. De maneira predeterminada é 80.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
gl: Mostrar os satélites no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os traxectos dos satélites no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Draw only visible satellites in the sky map
gl: Mostrar só os satélites visíbeis no mapa celeste

note: i18n: ectx: label, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites)
en: If selected, satellites will be draw like stars, otherwise, draw satellites as small colored square.
gl: Se se escolle, os satélites debúxanse como estrelas; se non, os satélites debúxanse como cadradiños colorados.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
gl: Mostrar os nomes dos satélites?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite labels are drawn in the sky map.
gl: Indica se deben mostrarse os nomes dos satélites no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
gl: Satélites escollidos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
gl: Lista de satélites escollidos.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Always recompute coordinates
gl: Calcular sempre de novo as coordenadas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
gl: Marcar esta opción fai que se recalculen as coordenadas ecuatoriais actuais a partir das coordenadas do catálogo (é dicir, aplicación das correccións da precesión, nutación e aberración) cada vez que se redebuxa o mapa. Isto fai que o procesamento sexa máis lento cando hai moitas estrelas que xestionar, pero está máis libre de fallos. Existen fallos coñecidos ao mostrar as estrelas cando se evita este recálculo.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: Default size for DSS images
gl: Tamaño predeterminado das imaxes de DSS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: The default size for DSS images downloaded from the Internet.
gl: O tamaño predeterminado das imaxes de DSS descargadas de Internet.

note: i18n: ectx: label, entry (DSSPadding), group (General)
en: Additional padding around DSS Images of deep-sky objects
gl: Enchedura adicional arredor das imaxes de DSS dos obxectos afastados

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSSPadding), group (General)
en: To include parts of the star field, we add some extra padding around DSS images of deep-sky objects. This option configures the total (both sides) padding added to either dimension of the field.
gl: Para incluír partes do campo estelar, engadimos algo de enchedura arredor das imaxes de DSS dos obxectos afastados. Esta opción configura a enchedura total (ambos os dous lados) que se engade a cada dimensión do campo.

note: i18n: ectx: label, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Enable Verbose Logging
gl: Activar o rexistro detallado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate verbose debug information for diagnostic purposes. This may cause slowdown of KStars.
gl: Marque esta opción para que KStars xere información de depuración detallada para facilitar os diagnósticos. A opción podería facer máis lenta a execución de KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (RegularLogging), group (General)
en: Enable Regular Logging
gl: Activar o rexistro normal.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RegularLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate regular debug information.
gl: Marque esta opción para que KStars xere información de depuración normal.

note: i18n: ectx: label, entry (DisableLogging), group (General)
en: Disable Verbose Logging
gl: Desactivar o rexistro detallado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisableLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to stop generating ANY debug information.
gl: Marque esta opción para que KStars non xere información de depuración.

note: i18n: ectx: label, entry (LogToDefault), group (General)
en: Log debug message to default output
gl: Rexistrar as mensaxes de depuración na saída predeterminada.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToDefault), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to the default output used by the platform (e.g. Standard Error).
gl: Marque esta opción para que KStars rexistre as mensaxes de depuración na saída predeterminada da plataforma na que se executa, como por exemplo na saída estándar de erro.

note: i18n: ectx: label, entry (LogToFile), group (General)
en: Log debug message to a log file
gl: Rexistrar as mensaxes de depuración nun ficheiro.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToFile), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to a log file as specified.
gl: Marque esta opción para que KStars rexistre as mensaxes de depuración no ficheiro indicado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FITSLogging), group (General)
en: Log FITS Data activity.
gl: Rexistrar a actividade de datos FITS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (INDILogging), group (General)
en: Log INDI devices activity.
gl: Rexistrar a actividade de dispositivos INDI.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CaptureLogging), group (General)
en: Log Ekos Capture Module activity.
gl: Rexistrar a actividade do módulo de captura de Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusLogging), group (General)
en: Log Ekos Focus Module activity.
gl: Rexistrar a actividade do módulo de foco de Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideLogging), group (General)
en: Log Ekos Guide Module activity.
gl: Rexistrar a actividade do módulo de guía de Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignmentLogging), group (General)
en: Log Ekos Alignment Module activity.
gl: Rexistrar a actividade do módulo de aliñamento de Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountLogging), group (General)
en: Log Ekos Mount Module activity.
gl: Rexistrar a actividade do módulo de montaxe de Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObservatoryLogging), group (General)
en: Log Ekos Observatory Module activity.
gl: Rexistrar a actividade do módulo de observatorio de Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (useFITSViewer), group (FITSViewer)
en: Display every image captured in a FITS Viewer window.
gl: Mostrar todas as imaxes capturadas nunha xanela do visor de FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Preview FITS in a single tab?
gl: Previsualizar os FITS nun único separador?

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS in one window?
gl: Mostrar todos os FITS capturados nunha única xanela?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single FITS Viewer window. By default each camera create its own FITS Viewer instance
gl: Mostrar todas as imaxes FITS capturadas nunha única xanela do visor de FITS. De maneira predeterminada, cada cámara crea a súa propia instancia do visor de FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS in one window?
gl: Mostrar todos os FITS abertos nunha única xanela?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS images in a single FITS Viewer window.
gl: Mostrar todas as imaxes FITS abertas nunha única xanela do visor de FITS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusFITSOnNewImage), group (FITSViewer)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image.
gl: Traer a xanela do visor de FITS ao primeiro plano ao recibir unha nova imaxe.

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowFITS), group (FITSViewer)
en: Make FITS Viewer window independent of KStars main window
gl: Facer a xanela do visor de FITS independente da xanela principal de KStars

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDebayer), group (FITSViewer)
en: Automatically debayer a FITS image if it is contains a bayer pattern
gl: Aplicar automaticamente debayer a unha imaxe FITS se contén o padrón de Bayer

note: i18n: ectx: label, entry (Auto3DCube), group (FITSViewer)
en: Process 3D FITS Cube (RGB). If false, only first channel is processed.
gl: Procesar o cubo 3D de FITS (RGB). Se é falso, só se procesa a primeira canle.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoWCS), group (FITSViewer)
en: Automatically process World-Coordinate-System (WCS) data when loading a FITS file.
gl: Procesar automaticamente datos do sistema de coordenadas mundial (SCM) ao cargar un ficheiro FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (LimitedResourcesMode), group (FITSViewer)
en: Conserve CPU and memory by disabling all resource-intensive features in FITS Viewer
gl: Conservar CPU e memoria desactivando todas as funcionalidades cun gran consumo de recursos no visor de FITS

note: i18n: ectx: label, entry (BortleClass), group (WISettings)
en: Bortle dark-sky rating
gl: Puntuación do ceo nocturno de Bortle

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeCheck), group (WISettings)
en: Availability of telescope
gl: Dispoñibilidade do telescopio

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsCheck), group (WISettings)
en: Availability of binoculars
gl: Dispoñibilidade de binóculos

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsAperture), group (WISettings)
en: Aperture of available binocular
gl: Apertura do binóculo dispoñíbel

note: i18n: ectx: label, entry (ScopeListIndex), group (WISettings)
en: Index of selected scope from list of scopes
gl: Índice do telescopio seleccionado na lista de telescopios.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowWidth), group (Ekos)
en: Ekos window width
gl: Anchura da xanela de Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowHeight), group (Ekos)
en: Ekos window height
gl: Altura da xanela de Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLeftIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed to the left of pages
gl: As iconas de módulos de Ekos están situadas na parte esquerda das páxinas

note: i18n: ectx: label, entry (RememberCredentials), group (Ekos)
en: Remember Ekos Live credentials.
gl: Lembrar as credenciais de Ekos Live.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStartEkosLive), group (Ekos)
en: Start Ekos Live on KStars startup.
gl: Iniciar Ekos Live ao iniciar KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveOnline), group (Ekos)
en: Whether EkosLive connection mode is online.
gl: Se o modo de conexión de EkosLive é por Internet.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveUsername), group (Ekos)
en: EkosLive username
gl: Nome de usuario de EkosLive

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowEkos), group (Ekos)
en: Make Ekos window independent of KStars main window
gl: Facer a xanela de Ekos independente da xanela principal de KStars

note: i18n: ectx: label, entry (profile), group (Ekos)
en: Ekos drivers profile
gl: Perfil de controladores de Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (neverLoadConfig), group (Ekos)
en: Never load device configuration?
gl: Non cargar nunca a configuración do dispositivo?

note: i18n: ectx: label, entry (loadConfigOnConnection), group (Ekos)
en: Load device configuration upon successful connection?
gl: Cargar a configuración do dispositivo logo de conectarse satisfactoriamente?

note: i18n: ectx: label, entry (loadDefaultConfig), group (Ekos)
en: Always load device default configuration upon successful connection?
gl: Cargar sempre a configuración predeterminada do dispositivo logo de conectarse satisfactoriamente?

note: i18n: ectx: label, entry (autoLoadSerialAssistant), group (Ekos)
en: Automatically load Serial Port Assistant tool when detecting unmapped serial ports?
gl: Cargar automaticamente a ferramenta de asistente de porto serie ao detectar portos serie sen asociar?

note: i18n: ectx: label, entry (shutterfulCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs with mechanical or electronic shutters.
gl: Lista de CCD con persianas mecánicas ou electrónicas.

note: i18n: ectx: label, entry (shutterlessCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs without mechanical or electronic shutters.
gl: Lista de CCD sen persianas mecánicas ou electrónicas.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Default minimum mount altitude limit
gl: Altura mínima predeterminada da montura.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Default maximum mount altitude limit.
gl: Altura máxima predeterminada da montura.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.
gl: Altitude máxima do telescopio. Se o telescopio está por riba deste límite, ordenarase que se deteña.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAltitudeLimits), group (Mount)
en: Enable mount altitude limits.
gl: Activar os límites da altura da montura.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: If the target hour angle exceeds this value, Ekos will command a meridian flip and if successful it will resume guiding and capture operations.
gl: Se o ángulo de hora de destino supera este valor, Ekos ordenará un movemento do meridiano, e se o movemento se completa correctamente, continuaranse as operacións de guía e captura.

note: i18n: ectx: label, entry (ExecuteMeridianFlip), group (Mount)
en: Flips the mount when reaching the meridian, if supported.
gl: Move a montura ao acadar o meridiano, se se permite.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftRightReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of right and left buttons in mount control.
gl: Inverter a dirección dos botóns dereito e esquerdo no control da montura.

note: i18n: ectx: label, entry (UpDownReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of up and down buttons in mount control.
gl: Inverter a dirección dos botóns de arriba e abaixo no control da montura.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkEveryDay), group (Mount)
en: Automatically start parking timer on startup.
gl: Iniciar automaticamente o temporizador de estacionamento no inicio.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkTime), group (Mount)
en: Park mount at this time in 12 hour format.
gl: Estacionar a montura neste hora en formato de 12 horas.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObserver), group (Capture)
en: Default observer full name.
gl: Nome completo de observador predeterminado.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncFOVPA), group (Capture)
en: Sync FOV indicator Position Angle with Rotator Settings Position Angle
gl: Sincronizar o ángulo de posición do indicador de campo de visión co ángulo de posición da configuración do rotador

note: i18n: ectx: label, entry (PAMultiplier), group (Capture)
en: Position angle multiplier
gl: Multiplicador do ángulo de posición

note: i18n: ectx: label, entry (PAOffset), group (Capture)
en: Position angle offset
gl: Desprazamento do ángulo de posición

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation
gl: Desviación da guía máxima permisíbel predeterminada

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit, the exposure will be automatically aborted and only resumed when the deviation is within this limit.
gl: Se a desviación da guía supera este límite, a exposición interromperase automaticamente e só continuara unha vez a desviación volva estar dentro do límite.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable HFR deviation
gl: Desviación do HFR máxima permisíbel predeterminada

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: If HFR deviation exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
gl: Se a desviación de HFR supera este límite, iníciase automaticamente a rutina para enfocar automaticamente.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceGuideDeviation), group (Capture)
en: Enforce guiding deviation limit.
gl: Aplicar o límite de desvío da guía.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocus), group (Capture)
en: Enforce Autofocus HFR limit.
gl: Límite de HFR para enfocar automaticamente.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceRefocusEveryN), group (Capture)
en: Enforce Refocus Every N Minutes.
gl: Forzar enfocar de novo cada N minutos.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Number of minute between forced refocus attempts
gl: Número de minutos entre intentos forzados de foco automático

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Sets the time interval before forced autofocus attempts during a capture sequence.
gl: Estabelece o intervalo de tempo ata que se forcen os intentos de enfoque automático durante a secuencia de captura.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelAfterMeridian), group (Capture)
en: Reset mount model after meridian flip.
gl: Restabelecer o modelo de montura tras a volta do meridiano.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: Desired flat field ADU
gl: ADU de campo simple desexada

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: If set, Ekos will capture a few flat images to determine the optimal exposure time to achieve the desired ADU value.
gl: Se se define, Ekos capturará algunhas imaxes simples para determinar o tempo de exposición óptimo para conseguir o valor de conversión de analóxico a dixital (ADU) desexada.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: ADU Value tolerance
gl: Tolerancia de valor de ADU

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: Maximum difference between measured and target ADU values to deem the value as acceptable.
gl: Diferenza máxima entre os valores de ADU medidos e de destino para considerar o valor aceptábel.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationFlatSourceIndex), group (Capture)
en: Index of flat source option.
gl: Índice da opción de fonte plana.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationFlatDurationIndex), group (Capture)
en: Index of flat duration option.
gl: Índice da opción de duración plana.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAz), group (Capture)
en: Azimuth of calibration wall location.
gl: Acimut do lugar da muralla de calibración.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAlt), group (Capture)
en: Altitude of calibration wall location.
gl: Altitude do lugar da muralla de calibración.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxTemperatureDiff), group (Capture)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point.
gl: Diferenza máxima aceptábel entre a temperatura solicitada e a temperatura real medida.

note: i18n: ectx: label, entry (GuidingSettle), group (Capture)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture.
gl: Agardar este número de segundos tras retomar a guía antes de iniciar a captura.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysResetSequenceWhenStarting), group (Capture)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember Job Progress is enabled.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Ao iniciar o procesamento dunha lista de secuencia, restabelecer todos os contadores de captura a cero. O planificador sobrepón esta opción cando se activa «Lembrar o progreso do traballo».</p></body></html>

note: i18n: ectx: label, entry (FlatSyncFocus), group (Capture)
en: Capture flat frames at the same focus position of light frames.
gl: Capturar os fotogramas planos na mesma posición de foco dos fotogramas claros.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRThresholdPercentage), group (Capture)
en: Increase autofocus HFR value by this percentage gain and store it in Capture Module.
gl: Aumentar o valor de HFR de foco automático nesta ganancia en porcentaxe e almacenalo no módulo de captura.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMedianFocus), group (Capture)
en: Calculate median focus value after each autofocus operation is complete.
gl: Calcular o valor de foco mediano tras completar cada operación de enfoque automático.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveHFRToFile), group (Capture)
en: When saving a sequence file, save current HFR threshold value. By default, zero value is used.
gl: Ao gardar un ficheiro de secuencia, gardar o valor de limiar de HFR actual. De maneira predeterminada úsase cero como valor.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStretch), group (Capture)
en: Perform auto stretch on captured images in FITS Viewer.
gl: Realizar un estirón automático nas imaxes capturadas no visor de FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (useSummaryPreview), group (Capture)
en: Display every image captured sequence image in the Ekos summary screen preview window.
gl: Mostrar todas as imaxes de secuencia capturadas na xanela de vista previa da pantalla de resumo de Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (useDSLRImageViewer), group (Capture)
en: Display every captured DSLR image in the Image Viewer window.
gl: Mostrar todas as imaxes de DSLR capturadas na xanela do visor de imaxes.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDSLRPresets), group (Capture)
en: Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.
gl: Forzar que os tempos de exposición se aliñen coas predefinicións de exposición de DSLR. Esto asegura que os tempos de exposición son precisos para exposicións de menos dun segundo.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to capture directory to save images.
gl: Ruta do directorio de captura para gardar imaxes.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteCaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to remote capture directory to save images.
gl: Ruta do directorio remoto de captura para gardar imaxes.

note: i18n: ectx: label, entry (ManualCoverTimeout), group (Capture)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds.
gl: Tempo límite do diálogo de cubrir ou descubrir o telescopio en segundos.

note: i18n: ectx: label, entry (fileSettingsUseFilter), group (Capture)
en: Add the filter name to the capture file name.
gl: Engadir o nome do filtro ao nome de ficheiro da captura.

note: i18n: ectx: label, entry (fileSettingsUseDuration), group (Capture)
en: Add the capture duration to the capture file name.
gl: Engadir a duración da captura ao nome de ficheiro da captura.

note: i18n: ectx: label, entry (fileSettingsUseTimestamp), group (Capture)
en: Add the capture timestamp to the capture file name.
gl: Engadir a marca de tempo da captura ao nome de ficheiro da captura.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Default Focuser step ticks
gl: Marcas de paso do focalizador predeterminado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Step size of the absolute focuser. The step size TICKS should be adjusted so that when the focuser moves TICKS steps, the difference in HFR is more than 0.1 pixels. Lower the value when you are close to optimal focus.
gl: Tamaño de paso do focalizador absoluto. Hai que axustar as marcas do tamaño do paso para que cando o focalizador se mova o número de pasos que indica a variábel TICKS (marcas), a diferenza en HFR sexa maior de 0,1 píxeles. Un valor máis baixo cando se estea preto do foco óptimo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after moving the focuser before capturing the next image during AutoFocus.
gl: Agardar este número de segundos tras mover o enfocador antes de capturar a seguinte imaxe durante o enfoque automático.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after resuming guide.
gl: Agardar este número de segundos tras retomar a guía.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: Default Focuser tolerance value
gl: Valor predeterminado da tolerancia do focalizador

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: The tolerance specifies the percentage difference between the current focusing position and the minimum obtained during the focusing run. Adjustment of this value is necessary to prevent the focusing algorithm from oscillating back and forth.
gl: A tolerancia indica a diferenza de porcentaxe entre a posición de enfoque actual e o mínimo obtido durante o enfoque. Precísase axustar este valor para evitar que o algoritmo de enfoque oscile para diante e para atrás.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Maximum Focus Travel Distance
gl: Distancia máxima de viaxe do foco

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Set the maximum travel distance of an absolute focuser.
gl: Define a distancia máxima viaxada por un focalizador absoluto.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Default Focuser gain value
gl: Valor predeterminado da ganancia do focalizador

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Specifies gain value of CCD when performing focusing if supported by camera.
gl: Indica o valor de ganancia do CCD ao enfocar se a cámara o permite.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Default Focuser star selection box size
gl: Tamaño da caixa de escolla de estrela do focalizador predeterminado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Set box size to select a focus star.
gl: Define o tamaño da caixa para escoller unha estrela para enfocar.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSubFrame), group (Focus)
en: Subframe the focus star during the autofocus procedure.
gl: Toma un subfotograma da estrela para enfocar durante a autofocalización.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusUseFullField), group (Focus)
en: Measure average HFR from all stars combined in a full frame. This method defaults to the Centroid detection, but can use SEP detection too. Its performance decreases as the number of stars increases.
gl: Medir o HFR medio de todas as estrelas combinadas nun fotograma completo. Este método usar a detección de centroide de maneira predeterminada, pero tamén pode usar a detección SEP. O seu rendemento redúcese a medida que aumenta o número de estrelas.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: Full field inner radius.
gl: Raio interno do campo completo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are inside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 0%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
gl: Durante o enfoque de campo completo as estrelas de dentro desta porcentaxe do marco retíranse do cálculo de HFR (predeterminado: 0%). Os algoritmos de detección tamén poderían ter un filtro inherente.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: Full field outer radius.
gl: Raio externo do campo completo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are outside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 100%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
gl: Durante o enfoque de campo completo as estrelas de fóra desta porcentaxe do marco retíranse do cálculo de HFR (predeterminado: 100%). Os algoritmos de detección tamén poderían ter un filtro inherente.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAutoStarEnabled), group (Focus)
en: Automatically select a star to focus.
gl: Escoller automaticamente unha estrela para enfocala.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSuspendGuiding), group (Focus)
en: Suspend guiding while autofocus in progress.
gl: Suspender a guía durante o proceso de enfocar automaticamente.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFocusDarkFrame), group (Focus)
en: Take a dark frame and subtract it before running autofocus operation.
gl: Coller un fotograma escuro e restalo antes de executar unha operación de enfoque automático.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusThreshold), group (Focus)
en: Relative percentage strength of centroid edge pixel strength to average pixel value.
gl: Forza de porcentaxe relativa da forza de píxel de bordo de centroide para calcular a media de valor de píxel.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDetection), group (Focus)
en: Star detection algorithm
gl: Algoritmo de detección de estrelas

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAlgorithm), group (Focus)
en: Focus process algorithm
gl: Algoritmo de proceso de foco

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFramesCount), group (Focus)
en: Number of focus frames to average for HFR calculations.
gl: Número de fotogramas de foco para calcular a media para cálculos de HFR.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Default alignment exposure value
gl: Valor predeterminado de exposición do aliñamento

note: i18n: ectx: label, entry (AlignDarkFrame), group (Align)
en: Take a dark frame and subtract it before running astrometry operation.
gl: Coller un fotograma escuro e restalo antes de executar unha operación de astrometría.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryUseRotator), group (Align)
en: Use rotator when performing load and slew.
gl: Usar o rotador ao realizar a carga e movemento.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryRotatorThreshold), group (Align)
en: Threshold between measured and FITS position angles in arcminutes to consider the load and slew operation successful.
gl: Limiar entre os ángulos de posición medidos e de FITS, en minutos de arco, para considerar a operación de carga e movemento un éxito.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverGotoOption), group (Align)
en: Action to take if solver if successful (Sync, Slew to Target, or None)
gl: Acción a realizar se o resolvedor completa a tarefa correctamente (sincronizar, rotar ao obxectivo, ou nada).

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverWCS), group (Align)
en: World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
gl: Sistema de coordenadas mundial (SCM). O sistema de coordenadas mundial úsase para codificar as coordenadas de ascensión recta (α) e declinación (δ) das imaxes capturadas mediante dispositivos de carga acoplada (CCD).

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverOverlay), group (Align)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map.
gl: Mostrar as imaxes FITS recibidas sobre o rectángulo do campo de visión do resolvedor no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDifferentialSlewing), group (Align)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies.
gl: Non usar a sincronización cando se selecciona «Mover ao destino». Usar movemento diferencias para corrixir as discrepancias.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignAccuracyThreshold), group (Align)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates.
gl: O límite de precisión, en arcos de segundo, entre a solución e as coordenadas de destino.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignSettlingTime), group (Align)
en: Time to wait in milliseconds after telescope slewing is complete before starting the next capture.
gl: Tempo que agardar, en milisegundos, tras completar o movemento do telescopio antes de iniciar a seguinte captura.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoFITS2FITS), group (Align)
en: Do not sanitize FITS. This option should only be checked if astrometry.net version is 0.67 or earlier. Uncheck for any versions greater than 0.67.
gl: Non limpar FITS. Esta opción só debería marcarse se a versión de astrometry.net 0.67 ou unha anterior. Desmárquea se ten unha versión superior a 0.67.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseResort), group (Align)
en: Check this option if your image does not have much nebulosity. If it does have strong nebulosity, uncheck it.
gl: Marque esta opción se a imaxe non ten moita nebulosidade. Se ten moita nebulosidade desmárquea.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoVerify), group (Align)
en: This will prevent the solver from looking at an already existing WCS Header before blindly trying to solve the image. It is recommended to keep it checked.
gl: Isto evitará que o resolvedor consulte unha cabeceira existente de SCM antes de intentar resolver a imaxe a cegas. Recoméndase deixalo marcado.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleLow), group (Align)
en: Lower image scale.
gl: Escala da imaxe inferior.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleHigh), group (Align)
en: Upper image scale.
gl: Escala da imaxe superior.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdateImageScale), group (Align)
en: Automatically update image scale when CCD or Mount parameters are updated.
gl: Actualizar automaticamente a escala da imaxe cando se actualizan os parámetros de CCD ou da montura.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleUnits), group (Align)
en: Image scale units in arcminutes (aw), degrees (dw), or arcsec per pixel (app)
gl: Unidades da escala da imaxe en minutos de arco (am), graos (ag) ou segundos de arco por píxel (spp)

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseDownsample), group (Align)
en: Downsample the image to shrink its size and speed up the solver.
gl: Reducir a taxa de mostras da imaxe para reducir o seu tamaño e acelerar o resolvedor.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDownsample), group (Align)
en: Downsample factor
gl: Factor de redución da taxa de mostras

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoDownsample), group (Align)
en: Automatically downsample based on image size.
gl: Reducir automaticamente de redución da taxa de mostras segundo o tamaño da imaxe.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionRA), group (Align)
en: User supplied Right Ascension value in degrees to be passed to the solver.
gl: Valor de ascensión recta en graos fornecido polo usuario para pasar ao resolvedor.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionDE), group (Align)
en: User supplied declination value in degrees to be passed to the solver.
gl: Valor de declinación en graos fornecido polo usuario para pasar ao resolvedor.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdatePosition), group (Align)
en: Automatically update position coordinates when mounts completes slewing.
gl: Actualizar automaticamente as coordenadas da posición cando se completa o movemento das monturas.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDetectParity), group (Align)
en: Detect parity and reuse it to speed up solver.
gl: Detectar paridade e usar de novo para acelerar o resolvedor.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryCustomOptions), group (Align)
en: Additional optional astrometry.net options
gl: Opcións adicionais de astrometrynet

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: astrometry.net solve-field binary
gl: Executábel «solve-field» de astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: Path to astrometry.net solver location.
gl: A ruta do resolvedor de astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: astrometry.net wcsinfo binary
gl: Executábel «wcsinfo» de astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: Path to astrometry.net wcsinfo location.
gl: A ruta do executábel «wcsinfo» de astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: astrometry.net configuration file
gl: Ficheiro de configuración de astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: Path to astrometry.net file location.
gl: A ruta ao ficheiro de astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: astrometry.net API Key
gl: Chave da API de astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: Key to access astrometry.net online web services. You must register with astrometry.net to obtain a key.
gl: Chave para acceder aos servidos en Internet de astrometry.net. Debe rexistrarse en astrometry.net para obter unha chave.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIURL), group (Align)
en: astrometry.net API URL
gl: URL da API de astrometry.net

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseJPEG), group (Align)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the astrometry.net online service.
gl: Usar o formato JPEG (en vez de FITS) para enviar imaxes ao servizo en Internet astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryTimeout), group (Align)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete.
gl: Tempo límite en segundos para agardar a que o resolvedor de astrometría complete a solución.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHAutoPark), group (Align)
en: Automatically park the mount after Polar Alignment Assistant Tool is complete.
gl: Estacionar automaticamente a montura tras completarse a ferramenta de asistente de aliñamento polar.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideExposure), group (Guide)
en: Guider exposure duration in seconds.
gl: Duración da exposición do guieiro en segundos.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderType), group (Guide)
en: Which guider process to utilize for guiding (0 Internal Guider, 1 PHD2, 2 lin_guider)
gl: Que proceso de guiador usar (0 guiador interno, 1 PHD2, 2 lin_guider)

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Host), group (Guide)
en: Host name of external PHD2 service
gl: Nome de máquina do servizo externo de PHD2

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Port), group (Guide)
en: PHD2 Event Monitoring Port
gl: Porto de monitorización de eventos de PHD2

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderHost), group (Guide)
en: Host name of external lin_guider service
gl: Nome de máquina do servizo externo de lin_guider

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderPort), group (Guide)
en: Lin_guider Event Monitoring Port
gl: Porto de monitorización de eventos de Lin_guider

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationPulseDuration), group (Guide)
en: Pulse duration in milliseconds used for guiding pulses during calibration stage.
gl: Duración dun pulso en milisegundos. Úsase para os pulsos de guía durante a fase de calibración.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAutoStar), group (Guide)
en: Automatically select calibration star and perform calibration.
gl: Escoller automaticamente a estrela que usar para a calibración e realizar a calibración.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoModeIterations), group (Guide)
en: Number of automode iterations for calibration process.
gl: Número de iteracións do modo automático para o proceso de calibración.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideLostStarTimeout), group (Guide)
en: When star tracking is lost, wait this many seconds before aborting.
gl: Cando se perde o seguimento de estrelas, agardar este número de segundos antes de interromper.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxDeltaRMS), group (Guide)
en: Maximum delta RMS permitted while guiding before aborting.
gl: RMS delta máximo permitido mestres se guía antes de interromper.

note: i18n: ectx: label, entry (TwoAxisEnabled), group (Guide)
en: Use both axes to perform calibration.
gl: Usar ambos os dous eixes para realizar a calibración.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDarkFrame), group (Guide)
en: Take dark frame for autoguider images.
gl: Capturar un fotograma escuro para as imaxes do guieiro automático.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSubframe), group (Guide)
en: Subframe guide image around selected region
gl: Imaxe de guía de fotograma subordinado arredor da rexión seleccionada

note: i18n: ectx: label, entry (DitherPixels), group (Guide)
en: How many pixels to move between subsequent exposures under auto dithering mode.
gl: Número de píxeles para mover entre exposicións durante o modo de tramado automático.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFrames), group (Guide)
en: Dither after this many frames.
gl: Tramar tras este número de fotogramas.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherThreshold), group (Guide)
en: Maximum distance (pixels) for guiding to be considered settled.
gl: Distancia máxima (píxeles) para que o proceso de guía se considere asentado.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherTimeout), group (Guide)
en: Time limit (seconds) on dithering to settle down.
gl: Límite de tempo (en segundos) para que o tramado asente.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherMaxIterations), group (Guide)
en: How many dithering attempts to undertake before giving up.
gl: Cantos intentos de tramado realizar antes de abandonar.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuidingPulse), group (Guide)
en: Pulse length in milliseconds used for non-guiding dither.
gl: A lonxitude do pulso en milisegundos que se usa para o tramado sen guía.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFailAbortsAutoGuide), group (Guide)
en: If dithering fails then abort autoguide.
gl: Se o tramado falla interromper a guía automática.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherEnabled), group (Guide)
en: Use Auto Dithering when guiding.
gl: Usar tramado automático ao usar a guía.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuiding), group (Guide)
en: Perform dithering even when not guiding.
gl: Tramar incluso mentres non se guía.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the RA axis.
gl: Activar a guía automática no eixo de ascensión recta (α).

note: i18n: ectx: label, entry (DECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the DEC axis.
gl: Activar a guía automática no eixo de declinación (δ).

note: i18n: ectx: label, entry (NorthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable North autoguiding in the DEC axis.
gl: Activar a guía automática do norte no eixo de declinación (δ).

note: i18n: ectx: label, entry (SouthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable South autoguiding in the DEC axis.
gl: Activar a guía automática do sur no eixo de declinación (δ).

note: i18n: ectx: label, entry (EastRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable East autoguiding in the RA axis.
gl: Activar a guía automática do leste no eixo de ascensión recta (α).

note: i18n: ectx: label, entry (WestRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable West autoguiding in the RA axis.
gl: Activar a guía automática do oeste no eixo de ascensión recta (α).

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderAccuracyThreshold), group (Guide)
en: Accuracy threshold for the Guide Graphs.
gl: Limiar de precisión para os gráficos de guía.

note: i18n: ectx: label, entry (RADisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Plot on the Guide Drift Graphics.
gl: Mostrar o gráfico de α nos gráficos de deriva de guía.

note: i18n: ectx: label, entry (DEDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Plot on the Guide Drift Graphics.
gl: Mostrar o gráfico de δ nos gráficos de deriva de guía.

note: i18n: ectx: label, entry (RACorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
gl: Mostrar o gráfico de correccións de α nos gráficos de deriva de guía.

note: i18n: ectx: label, entry (DECorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
gl: Mostrar o gráfico de correccións de δ nos gráficos de deriva de guía.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SchedulerLogging), group (Scheduler)
en: Log Ekos Scheduler Module activity.
gl: Rexistrar a actividade do módulo de planificación de Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (StopEkosAfterShutdown), group (Scheduler)
en: After shutdown procedure is successfully executed, shutdown INDI and Ekos.
gl: Tras executar o proceso de apagado, apagar INDI e Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShutdownScriptTerminatesINDI), group (Scheduler)
en: Whether shutdown script, if exists, terminates INDI server in the process.
gl: Se o script de apagamento, se existe, temina o servidor de INDI no proceso.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdown), group (Scheduler)
en: Perform pre-emptive shutdown if no jobs are due for a number of hours.
gl: Realizar un apagamento preventivo se non hai ningunha tarefa programada durante un certo número de horas.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelOnAlignFail), group (Scheduler)
en: Reset mount model in case of alignment failure.
gl: Restabelecer o modelo de montura en caso de fallo de aliñamento.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelBeforeJob), group (Scheduler)
en: Reset mount model before starting each job.
gl: Restabelecer o modelo de montura antes de iniciar cada traballo.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Always Reset guiding calibration before starting each job.
gl: Restabelecer sempre a calibración de guía antes de iniciar cada traballo.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdownTime), group (Scheduler)
en: Maximum number of hours before the next job is due to trigger a pre-emptive shutdown.
gl: Número máximo de horas que deben quedar para a seguinte tarefa programada para provocar un apagamento preventivo.

note: i18n: ectx: label, entry (RememberJobProgress), group (Scheduler)
en: When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.
gl: Ao procesar un traballo planificado, continuar a secuencia desde a última imaxe presente no almacenamento.

note: i18n: ectx: label, entry (LeadTime), group (Scheduler)
en: Minimum time between jobs in minutes.
gl: Tempo mínimo entre as tarefas (en minutos).

note: i18n: ectx: label, entry (PreDawnTime), group (Scheduler)
en: Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.
gl: Non permitir que as tarefas se planifiquen ou executen este número de minutos antes do amencer.

note: i18n: ectx: label, entry (SettingAltitudeCutoff), group (Scheduler)
en: Do not permit jobs to be scheduled less than this many degrees before the altitude restriction. Actual execution proceeds until the altitude limit.
gl: Non permitir que os traballos se planifiquen este número de graos antes da restrición de altitude. A execución real continúa ata o límite de altitude.

note: i18n: ectx: label, entry (DawnOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dawn by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
gl: Desprazar o amencer astronómico estas horas para relaxar a restrición do crepúsculo ao usar filtros de banda estreita.

note: i18n: ectx: label, entry (DuskOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dusk by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
gl: Desprazar o anoitecer astronómico estas horas para relaxar a restrición do crepúsculo ao usar filtros de banda estreita.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalLength), group (Scheduler)
en: Telescope focal length in millimeters.
gl: Distancia focal do telescopio en milímetros.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelWidth), group (Scheduler)
en: Camera pixel size width in micrometers.
gl: Anchura dun píxel da cámara en micrómetros.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelHeight), group (Scheduler)
en: Camera pixel size height in micrometers.
gl: Altura dun píxel da cámara en micrómetros.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraWidth), group (Scheduler)
en: Camera Width in pixels.
gl: Anchura da cámara en píxeles.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraHeight), group (Scheduler)
en: Camera Height in pixels.
gl: Altura da cámara en píxeles.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraRotation), group (Scheduler)
en: Position angle of the camera with respect to north.
gl: Ángulo de posición da cámara respecto do norte.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategy), group (Scheduler)
en: Strategy how to react, when a job aborts or steps into an error.
gl: Estratexia de reacción para cando un traballo se interrompe ou sofre un erro.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategyDelay), group (Scheduler)
en: Delay in minutes how long the scheduler should pause before restarting an aborted job or a job that ran into an error.
gl: Demora en minutos do planificador antes de reiniciar un traballo interrompido ou un traballo que sufriu un erro.

note: i18n: ectx: label, entry (RescheduleErrors), group (Scheduler)
en: Re-schedule jobs that ran into errors.
gl: Planificar de novo os traballos que sufriron erros.

note: i18n: ectx: label, entry (LastServer), group (INDI Lite)
en: The address of last used server
gl: O enderezo do último servidor usado

note: i18n: ectx: label, entry (LastServerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used server
gl: O porto do último servidor usado

note: i18n: ectx: label, entry (LastWebManagerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used Web Manager
gl: O porto do último xestor web usado

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSMemoryCache), group (HIPS)
en: RAM cache size in MB used to store cached HIPS images.
gl: Tamaño da caché en RAM en MB que se usa para almacenar as imaxes HIPS en caché.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSNetCache), group (HIPS)
en: Hard disk cache size in MB used to store cached HIPS images.
gl: Tamaño da caché en disco duro en MB que se usa para almacenar as imaxes HIPS en caché.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSSource), group (HIPS)
en: HIPS source catalog title.
gl: Título do catálogo de fonte de HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSBiLinearInterpolation), group (HIPS)
en: Use Bilinear interpolation when rendering HiPS images?
gl: Usar interpolación bilinear ao renderizar imaxes HiPS?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSShowGrid), group (HIPS)
en: Show HiPS grid on the sky map.
gl: Mostrar a grade de HiPS no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSPanning), group (HIPS)
en: Redraw HiPS while panning.
gl: Debuxar de novo HiPS durante o desprazamento.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Draw HiPS sources in the sky map?
gl: Debuxar as fontes de HiPS no mapa celeste?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Toggle whether the HIPS sources are drawn in the sky map.
gl: Conmuta se as fontes de HIPS se debuxan no mapa celeste.

note: i18n: ectx: label, entry (warningActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon warnings?
gl: Reaccionarase ante avisos?

note: i18n: ectx: label, entry (alertActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon alerts?
gl: Reaccionarase ante alertas?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather warning occurs?
gl: Debe pecharse a bóveda ao producirse un aviso meteorolóxico?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseShutter), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather warning occurs?
gl: Debe pecharse a persiana ao producirse un aviso meteorolóxico?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningStopScheduler), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseShutter), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertStopScheduler), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather alert occurs?
gl: Debe pecharse a persiana ao producirse unha alerta meteorolóxica?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather warning.
gl: Demora de reacción ante un aviso meteorolóxico.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather alert occurs?
gl: Debe pecharse a bóveda ao producirse unha alerta meteorolóxica?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather alert.
gl: Demora de reacción ante unha alerta meteorolóxica.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseDome), group (Observatory)
en: Dome status relevant for the Observatory status.
gl: Estado de bóveda relevante para o estado do observatorio.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseShutter), group (Observatory)
en: Shutter status relevant for the Observatory status.
gl: Estado de persiana relevante para o estado do observatorio.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseWeather), group (Observatory)
en: Weather status relevant for the Observatory status.
gl: Estado meteorolóxico relevante para o estado do observatorio.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAutoScaleValues), group (Observatory)
en: Scale the sensor graph value axis to the values range.
gl: Axustar a escala do eixo de valores do gráfico do sensor ao intervalo de valores.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPExecutable), group (ASTAP)
en: Full path to the ASTAP executable.
gl: Ruta completa do executábel de ASTAP.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSample), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSampleValue), group (ASTAP)
en: Down sample prior to solving. Also called binning. A value 0 will result in auto selection downsampling.
gl: Reducir a taxa de mostras antes de resolver. Un 0 causa unha selección automática da redución da taxa de mostras.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadius), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadiusValue), group (ASTAP)
en: The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.
gl: O programa buscará nunha espiral cadrada desde arredor da posición inicial ata o seu raio.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPUpdateFITS), group (ASTAP)
en: Update the fits header with the found solution.
gl: Actualizar a cabeceira de FITS coa solución atopada.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
gl: C. Occidentais

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
gl: ANDRÓMEDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
gl: MÁQUINA PNEUMÁTICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
gl: AVE DO PARAÍSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
gl: ACUARIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
gl: AGUIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
gl: ALTAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
gl: CARNEIRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
gl: COCHEIRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
gl: PASTOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
gl: CINCEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
gl: XIRAFA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
gl: CARANGUEXO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
gl: CANS DE CAZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
gl: CAN MAIOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
gl: CAN MENOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
gl: CAPRICORNIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
gl: QUILLA DO NAVÍO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
gl: CASIOPEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
gl: CENTAURO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
gl: CEFEU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
gl: BALEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
gl: CAMALEÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
gl: COMPÁS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
gl: POMBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
gl: CABELEIRA DE BERENICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
gl: COROA AUSTRAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
gl: COROA BOREAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
gl: CORVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
gl: COPA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
gl: CRUCEIRO DO SUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
gl: CISNE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
gl: GOLFIÑO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
gl: DOURADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
gl: DRAGÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
gl: POLDRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
gl: ERÍDANO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
gl: FORNO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
gl: XÉMEOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
gl: GROU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
gl: HÉRCULES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
gl: RELOXO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
gl: HIDRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
gl: HIDRA MACHO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
gl: INDIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
gl: LAGARTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
gl: LEÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
gl: LEÓN MENOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
gl: LEBRE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
gl: BALANZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
gl: LOBO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
gl: LINCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
gl: LIRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
gl: MESA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
gl: MICROSCOPIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
gl: UNICORNIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
gl: MOSCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
gl: REGRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
gl: OCTANTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
gl: SERPENTARIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
gl: ORIÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
gl: PEGASO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
gl: PERSEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
gl: FÉNIX

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
gl: PALETA DO PINTOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
gl: PEIXES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
gl: PEIXE AUSTRAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
gl: POPA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
gl: COMPÁS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
gl: RETÍCULA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
gl: FRECHA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
gl: SAXITARIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
gl: ESCORPIÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
gl: ESCULTOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
gl: ESCUDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
gl: CABEZA DA SERPENTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
gl: COLA DA SERPENTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
gl: SEXTANTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
gl: TOURO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
gl: TELESCOPIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
gl: TRIÁNGULO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
gl: TRIÁNGULO AUSTRAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
gl: TUCÁN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
gl: OSA MAIOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
gl: OSA MENOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
gl: VIRXE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
gl: PEIXE VOADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
gl: RAPOSA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
gl: C. Chinesas

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
gl: SETESTRELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
gl: VARIEDADE CURVILÍNEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
gl: CORREA APARAFUSADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
gl: ALAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
gl: CARRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
gl: COLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
gl: CESTA QUE REDUCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
gl: CAZO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
gl: TAMBOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
gl: TRES PASOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
gl: GARDAS IMPERIAIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
gl: CORNO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
gl: SALGUEIRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
gl: PASAXE IMPERIAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
gl: COCIÑA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
gl: TARTARUGA DE RÍO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
gl: ESTÓMAGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
gl: GRAN XENERAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
gl: MURALLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
gl: PERNAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
gl: RAÍZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
gl: MURALLAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
gl: CORREDOR VOANTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
gl: CERCA EXTERIOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORD
gl: VAO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
gl: SETE EXCELENCIAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
gl: MERCADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
gl: CINCO CARROS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
gl: LINGUA ENROLADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET
gl: REDE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
gl: LAVABO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
gl: PANTALLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
gl: MERCADO DOS SOLDADOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
gl: HÓRREO CADRADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
gl: TRES ESTRELAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
gl: CATRO CANLES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
gl: POZO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
gl: RÍO DO SUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
gl: RÍO DO NORTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
gl: CINCO REIS FEUDAIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
gl: POMAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
gl: PRADOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
gl: HÓRREO CIRCULAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
gl: PALACIO VIOLETA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
gl: REDE ESTENDIDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
gl: GANCHO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
gl: PALACIO SUPREMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
gl: POZO DE XADE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LANCE
gl: LANZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
gl: BARCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUSOLEUM
gl: MAUSOLEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
gl: CAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
gl: TEMPLO DO DEUS DA TERRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
gl: ARCO E FRECHA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PESTLE
gl: MAN DO ALMIREZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
gl: ALMIREZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
gl: TELLADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
gl: RAIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
gl: PATIO DE CARROS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
gl: CABAZA BOA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
gl: CABAZA PODRE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
gl: CAMPAMENTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
gl: TRONO E LÓSTREGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
gl: CANCELA DO PALACIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
gl: BALEIRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
gl: TECELÁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
gl: RAPAZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
gl: BOI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
gl: CORAZÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
gl: CUARTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
gl: FONTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
gl: ESTABELECEMENTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
gl: MALLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
gl: LANZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
gl: BANDEIRA DEREITA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
gl: BANDEIRA ESQUERDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
gl: PAU DE TAMBOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOND
gl: LAZO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
gl: CAMA DA MULLER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
gl: PORTA OCCIDENTAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
gl: PORTA ORIENTAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
gl: TERRAS DE CULTIVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
gl: ASTRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
gl: FANTASMAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
gl: TRÍPODE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
gl: PESCOZO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
gl: OFICIAL DO MERCADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
gl: C. Exipcias

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
gl: PATA DIANTEIRA DO TOURO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
gl: DOUS POSTES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
gl: LEÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
gl: DÚAS MANDÍBULAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
gl: PAXARO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
gl: TRIÁNGULO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
gl: BARCO TRANSBORDADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
gl: CROCODILO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
gl: PROA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
gl: CURRAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
gl: XIGANTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
gl: HIPOPÓTAMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
gl: RABAÑO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
gl: PAR DE ESTRELAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
gl: PEIXE KHANUWY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
gl: MANDÍBULA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
gl: NORAI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
gl: OVELLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
gl: ESTRELAS DE AUGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Inuit
gl: C. Inuíts

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
gl: DÚAS RAIOLAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
gl: DÚAS MOI LONXE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
gl: CANS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
gl: CLAVÍCULA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
gl: LÁMPADA DE PÉ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
gl: CARIBÚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
gl: DÚAS DE DIANTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
gl: ESTERNO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
gl: CORREDORES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
gl: VASO DE GRAXA DE BALEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
gl: A DE ATRÁS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
gl: C. Coreanas

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
gl: TETEIRA SAGRADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
gl: GRANXA DA CAPITAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
gl: DIGNIDADE DO REI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
gl: NOMEAMENTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
gl: PORTA DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
gl: IGUALDADE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HELPER
gl: AXUDANTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
gl: POSICIÓN DO REI SAGRADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
gl: PESCOZO DO DRAGÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
gl: DECAPITACIÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
gl: XUÍZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
gl: BANDEIRA ONDEANTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
gl: XAVELINA DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
gl: ASENTO PARA A LONXEVIDADE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
gl: REMO PARA O VISITANTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
gl: LEITE DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
gl: CASA DA RAÍÑA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
gl: CARRO ANTIGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
gl: CARRO DO REI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
gl: XENERAL DE CABALARÍA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
gl: CABALARÍA DO EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
gl: XENERAL DE INFANTARÍA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
gl: ESTRADA DO LESTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
gl: CERRADURA DA CANCELA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
gl: CERRADURA E CHAVE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
gl: CASTIGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
gl: PALACIO REAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
gl: MORDOMO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
gl: SOL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
gl: ESTRADA DO OESTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
gl: TRONO DO EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
gl: CINCO TROPAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
gl: RÍO DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
gl: ORACIÓN POLA DESCENDENCIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
gl: PEIXE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
gl: PREDICIÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
gl: XARDÍN PARA EMPERATRICES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
gl: PALACIO SAGRADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOW
gl: MALLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
gl: MAN DO ALMIREZ POSTERIOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAFF
gl: PALLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
gl: CABEZA DA VILA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
gl: CONSTRUCIÓN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
gl: AVES DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
gl: ALTAR DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
gl: NACIÓNS DO NORDESTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
gl: VELLO LABREGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
gl: TARTARUGA MORDEDORA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
gl: ESTRADA PARA O EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
gl: A TECELÁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
gl: RÍO A CARÓN DE TORRE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
gl: TAMBOR DO RÍO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
gl: BAQUETA DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
gl: VACA CONDUCINDO HOME

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
gl: EXPANSIÓN DA RIBEIRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
gl: CESTO PARA VERMES DA SEDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
gl: OFICIAL DO CARRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
gl: TRANSBORDADOR DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
gl: FROITA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
gl: SEMENTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
gl: ALMACÉN PARA DONA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
gl: CORTESÁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
gl: XULGAR O FALLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
gl: REPARAR O FALLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
gl: GARANTIR VIDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
gl: CASTIGAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
gl: CASA BALEIRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
gl: CHORAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOB
gl: SALOUCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
gl: CASTELO CON MURALLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
gl: PERCHA PARA VESTIDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
gl: COIDAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
gl: AURIGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
gl: HUMANO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
gl: MAN DO ALMIREZ INTERIOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
gl: ALMACÉN DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
gl: TUMBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
gl: CUBRICIÓN DE CASA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
gl: ALMIREZ ROTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
gl: SERPE ESCALADORA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
gl: PALACIO DO EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
gl: PALACIO DESCONECTADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
gl: OFICIAL DOS FORNECEMENTOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
gl: LÓSTREGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
gl: MURALLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
gl: TROPAS DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
gl: ALDEA PARA PATRULLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
gl: REDE DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
gl: CUBIL DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
gl: MURALLA ORIENTAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
gl: ENXEÑEIRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
gl: TRONOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
gl: NUBES E CHOIVA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
gl: ESTRADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
gl: CHICOTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
gl: OFICIAL DO CARRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
gl: ESTRADA MENOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
gl: ARMARÍA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
gl: PORTA MERIDIONAL DO EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
gl: PANTALLA PREGÁBEL EXTERNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
gl: VÁTER DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARCHITECT
gl: ARQUITECTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
gl: EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
gl: TORRE DE VIXÍA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
gl: OLMO ESQUERDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
gl: OLMO DEREITO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
gl: ALMACÉN DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
gl: MEDA DE CEREAIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
gl: BARCO DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
gl: DEPÓSITO DE AUGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
gl: MEDA DE CADÁVERES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
gl: ESTÓMAGO DO TIGRE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
gl: ALMACÉN DE MILLO PARA SERVIZO RELIXIOSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
gl: ALMACÉN DE CEREAIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
gl: PEDRA DE AFIAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
gl: XAMÁN DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
gl: ORELLA E OLLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
gl: LÚA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
gl: OUTEIRO DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
gl: CONSPIRACIÓN DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
gl: FORRAXE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
gl: GARAXE PARA CARRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
gl: POZA PARA PEIXES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
gl: PIAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
gl: POZA DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
gl: REIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
gl: ENTRADA DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
gl: BANDEIRA DE SAAM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
gl: ALDEA DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
gl: MIRADOIRO DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
gl: XENERAL DE FRONTEIRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
gl: CELEBRACIÓN DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
gl: BANDEIRA DO EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
gl: NOVE TERRITORIOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
gl: XARDÍN DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
gl: BANDEIRA IZADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
gl: CALAMIDADE PREDITA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
gl: EXPLORADOR DE TRES TROPAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
gl: FORZA EXPEDICIONARIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
gl: POZO PARA MILITARES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
gl: POZO DE XADE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
gl: PANTALLA PREGÁBEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
gl: FRECHA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
gl: ESTRUME ARRUMADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
gl: RÍO SEPTENTRIONAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
gl: CINCO SEÑORES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
gl: VASO DE VIÑO DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
gl: POZO ORIENTAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
gl: CONTROL DAS INUNDACIÓNS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
gl: BALANCE DE AUGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
gl: CATRO ESPÍRITOS DO RÍO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
gl: RÍO SETENTRIONAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
gl: PORTA XÉMEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
gl: ARCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
gl: ESTRELA DO LOBO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
gl: AVES SALVAXES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
gl: MERCADO PARA O EXÉRCITO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
gl: NETOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
gl: FILLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
gl: ADULTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
gl: VELLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
gl: BALIZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
gl: OLLO DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
gl: MEDA DE MORTOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
gl: CORDAL VERDE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
gl: COCIÑA EXTERIOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
gl: CAN DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
gl: ESPÍRITO DE GURYOUNG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
gl: BANDEIRA DO OFICIAL DO VIÑO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
gl: OFICIAL DA COCIÑA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
gl: IGUALDADE E XUSTIZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
gl: EMPERADOR HEONWON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
gl: CAPITAL DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
gl: XEFE DA AGRICULTURA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
gl: OFICIAL DA TUMBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
gl: TUMBA DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
gl: ALA DE PAXARO VERMELLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
gl: OLARÍA ORIENTAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
gl: CARRO DO EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
gl: AREA PARA A VIDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
gl: ENTRADA PARA TROPAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
gl: CABALEIRO GARDIÁN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
gl: CINCO SEÑORES FEUDAIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
gl: CERCA BAIXA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
gl: CERCA ALTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
gl: NOVE SEÑORES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
gl: BOSTA DE TIGRE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
gl: PRÍNCIPE DA COROA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
gl: CINCO EMPERADORES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
gl: TRES MINISTROS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
gl: OFICIAL DE AUDIENCIAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
gl: FACHADA DE TOMBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
gl: OBSERVATORIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
gl: MULLER OFICIAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
gl: ZONA AMPLA DE ALOXAMENTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
gl: OITO CEREAIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
gl: AVANZADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
gl: VIRTUDE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
gl: DEUS DA GUERRA DO EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
gl: DEUS DO TEMPO DO EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
gl: COCIÑA INTERIOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
gl: ONDEAMENTO DA BANDEIRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MINISTER
gl: MINISTRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
gl: XENERAL E MINISTRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
gl: PRISIÓN DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
gl: SEIS DEPARTAMENTOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
gl: ESCALEIRA INTERIOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
gl: LANZA DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
gl: PROTECCIÓN PARA O EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
gl: LUGAR PARA O QUINTO EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
gl: ANOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
gl: COCIÑA DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
gl: POLO NORTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
gl: PAVILLÓN PARA FERIDOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
gl: PONTE DUN TRONCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
gl: GRANDE EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
gl: OFICIAL DAS OPINIÓNS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
gl: PIAR DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
gl: SECRETARIO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
gl: DONCELA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
gl: ESCRITORIO DE MULLER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
gl: PRISIÓN DO XUÍZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
gl: CERCA VIOLETA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
gl: ORDE DO CEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
gl: SETE MINISTROS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
gl: GAVELA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
gl: CERCA DO MERCADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
gl: SEÑOR FEUDAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
gl: ASENTO DO EMPERADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
gl: FAMILIA REAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
gl: CABEZA DE FAMILIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RECORD OF FAMILY
gl: HISTORIA DA FAMILIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
gl: OFICIAL DA FAMILIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
gl: TORRE NO MERCADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
gl: MEDIDA CEREAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
gl: REGULACIÓN DA MEDIDA DOS CEREAIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EUNUCH
gl: EUNUCO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
gl: OFICIAL DOS CARROS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
gl: MEDIDA CANTIDADE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
gl: CARNIZARÍA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
gl: OFICIAL DA XOIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
gl: REAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LORD
gl: SEÑOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
gl: EXECUTOR ESQUERDO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
gl: EXECUTOR DEREITO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
gl: TRABE PARA HEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
gl: RESTRA DE MOEDAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Lakota
gl: C. Lakotas

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
gl: MAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
gl: SERPENTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
gl: LAREIRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
gl: PISTA DE CARREIRAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ELK
gl: ALCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
gl: SETE RAPARIGAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
gl: SALGUEIRO SECO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SALAMANDER
gl: SALAMÁNTIGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
gl: TARTARUGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
gl: TRONO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
gl: CAVERNA DO OSO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Maori
gl: C. Maorís

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
gl: A BARCA GRANDE DE TAMA RERETI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Navaro
gl: C. Navaras

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
gl: HOME CON PÉS SEPARADOS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
gl: LAGARTO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
gl: PRIMEIRA GRANDE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
gl: PEGADAS DE COELLO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
gl: PRIMEIRA DELGADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Norse
gl: C. Norueguesas

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
gl: DEDA DE AURVANDIL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
gl: BOCA DO LOBO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
gl: O PESCADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
gl: CARRO DE MULLER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
gl: CARRO DE HOME

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
gl: O CAMPO DE BATALLA DE ASAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Polynesian
gl: C. Polinesias

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BAILER
gl: FIADOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
gl: BERCE DO GATO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
gl: VOZ DE GOZO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
gl: AS SETE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
gl: ANZOL DE MAUI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
gl: TRIÁNGULO DO NAVEGANTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
gl: COMETA DE KAWELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
gl: PAXARO FRAGATA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
gl: COIDADO POLA LÚA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
gl: GOLFIÑO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tupi-Guarani
gl: C. Tupi-guaranís

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOMEM VELHO (TUIVAE)
gl: HOME VELLO (TUIVAE)

[ctx: Sky Culture]
en: Western
gl: Occidentais

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
gl: Chinesas

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
gl: Exipcias

[ctx: Sky Culture]
en: Inuit
gl: Inuíts

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
gl: Coreanas

[ctx: Sky Culture]
en: Lakota
gl: Lakotas

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
gl: Maorís

[ctx: Sky Culture]
en: Navaro
gl: Navaras

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
gl: Norueguesas

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
gl: Polinesias

[ctx: Sky Culture]
en: Tupi-Guarani
gl: Tupi-guaranís

[ctx: City in Ethiopia]
en: Addis Ababa
gl: Adís Abeba

[ctx: City in South Australia Australia]
en: Adelaide
gl: Adelaida

[ctx: City in Nevada USA]
en: Alamo
gl: Álamo

[ctx: City in Alabama USA]
en: Alexander City
gl: Cidade de Alexander

[ctx: City in Egypt]
en: Alexandria
gl: Alexandría

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Alexandria
gl: Alexandría

[ctx: City in Virginia USA]
en: Alexandria
gl: Alexandría

[ctx: City in Algeria]
en: Algiers
gl: Alxer

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Allegheny Obs.
gl: Obs. de Allegheny

[ctx: City in Japan]
en: Amami Island
gl: Illa Amami

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Amherst Obs.
gl: Obs. de Amherst

[ctx: City in Jordan]
en: Amman
gl: Amán

[ctx: City in California USA]
en: Anaheim
gl: Anahein

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Anahim Lake
gl: Lago Anahim

[ctx: City in Palau]
en: Angaur Island
gl: Illa Angaur

[ctx: City in Turkey]
en: Ankara
gl: Ancara

[ctx: City in Alaska USA]
en: Annette Island
gl: Illa Annette

[ctx: City in Belgium]
en: Antwerp
gl: Amberes

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Arecibo Obs.
gl: Obs. de Arecibo

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Argentia
gl: Arxentia

[ctx: City in Uganda]
en: Arua
gl: Arúa

[ctx: City in Arizona USA]
en: Ash Fork
gl: Ash fork

[ctx: City in Greece]
en: Athens
gl: Atenas

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Athens
gl: Atenas

[ctx: City in Palau]
en: Babelthuap Island
gl: Illa de Babelthuap

[ctx: City in Spain]
en: Badajoz
gl: Badaxoz

[ctx: City in Iraq]
en: Baghdad
gl: Bagdad

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Baie Verte
gl: Bahía Verde

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Barry's Bay
gl: Bahía de Barry

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Bay St. Louis
gl: Baía de San Luis

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Bayonne
gl: Baiona

[ctx: City in Pyrénées atlantiques France]
en: Bayonne
gl: Baiona

[ctx: City in China]
en: Beijing
gl: Pequín

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Belen
gl: Belén

[ctx: City in Yugoslavia]
en: Belgrade
gl: Belgrado

[ctx: City in Belize]
en: Belize City
gl: Cidade de Belice

[ctx: City in Libya]
en: Benghazi
gl: Bengasi

[ctx: City in Germany]
en: Berlin
gl: Berlín

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Berlin
gl: Berlín

[ctx: City in Switzerland]
en: Bern
gl: Berna

[ctx: City in California USA]
en: Big Bear Solar Obs.
gl: Obs. solar de Big Bear

[ctx: City in Florida USA]
en: Boca Raton
gl: Boca Ratón

[ctx: City in Italy]
en: Bologna
gl: Boloña

[ctx: City in Gironde France]
en: Bordeaux
gl: Burdeos

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Boston Bar
gl: Barra de Boston

[ctx: City in Brabant Belgium]
en: Brussels
gl: Bruxelas

[ctx: City in Romania]
en: Bucharest
gl: Bucarest

[ctx: City in New York USA]
en: Buffalo
gl: Búfalo

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Buffalo
gl: Búfalo

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Burns Lake
gl: Lago Burns

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cadotte Lake
gl: Lago Cadotte

[ctx: City in Egypt]
en: Cairo
gl: O Cairo

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Caliper Lake
gl: Lago Caliper

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Calling Lake
gl: Lago Calling

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Campbell River
gl: Río Campbell

[ctx: City in ACT Australia]
en: Canberra
gl: Camberra

[ctx: City in Florida USA]
en: Cape Canaveral
gl: Cabo Canaveral

[ctx: City in Missouri USA]
en: Cape Girardeau
gl: Cabo Girardeau

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Cape May
gl: Cabo May

[ctx: City in South Africa]
en: Cape Town
gl: Cidade do Cabo

[ctx: City in Spain]
en: Cartagena
gl: Cartaxena

[ctx: City in Spain]
en: Castellon de la Plana
gl: Castellón

[ctx: City in Arizona USA]
en: Cave Creek
gl: Cova Creek

[ctx: City in Chile]
en: Cerro Tololo Int'l Obs.
gl: Obs. Int. de Cerro Tololo

[ctx: City in Manche France]
en: Cherbourg
gl: Cherburgo

[ctx: City in Australia]
en: Christmas Island
gl: Illa de Nadal

[ctx: City in Alaska USA]
en: Circle
gl: Círculo

[ctx: City in Spain]
en: Ciudad Real
gl: Cidade Real

[ctx: City in Eure-et-Loir France]
en: Civry
gl: Cary

[ctx: City in Nièvre France]
en: Clamecy
gl: Camden

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Cloud Bay
gl: Cold Bay

[ctx: City in Australia]
en: Cocos Island
gl: Illa dos Cocos

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Cold Lake
gl: Lago Cold

[ctx: City in Germany]
en: Cologne
gl: Colonia

[ctx: City in Panama]
en: Colon
gl: Colón

[ctx: City in Chile]
en: Concepcion
gl: Concepción

[ctx: City in Denmark]
en: Copenhagen
gl: Copenhague

[ctx: City in Alaska USA]
en: Cordova
gl: Córdoba

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Corinth
gl: Corintio

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Cornwall
gl: Conualles

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Cypress River
gl: Río Cypress

[ctx: City in Syria]
en: Damascus
gl: Damasco

[ctx: City in Illinois USA]
en: Dearborn Obs.
gl: Obs. de Dearborn

[ctx: City in California USA]
en: Death Valley
gl: Val da morte

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Deer Lake
gl: Lago Deer

[ctx: City in Texas USA]
en: Del Rio
gl: Del Río

[ctx: City in Alaska USA]
en: Denali National Park
gl: Parque nacional de Denali

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Devils Lake
gl: Lago Devils

[ctx: City in US Territory]
en: Diego Garcia
gl: Diego García

[ctx: City in Indonesia]
en: Djakarta
gl: Xacarta

[ctx: City in Djibouti]
en: Djibouti
gl: Djibuti

[ctx: City in Ukraine]
en: Donets'k
gl: Donetsk

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Dore Lake
gl: Lago Dore

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Drayton Valley
gl: Val de Drayton

[ctx: City in Leinster Ireland]
en: Dublin
gl: Dublín

[ctx: City in Netherlands]
en: Dwingeloo Obs.
gl: Obs. de Dwingeloo

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Dyer Observatory
gl: Observatorio Dyer

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: East Boston
gl: Boston leste

[ctx: City in New Jersey USA]
en: East Brunswick
gl: Brunswick leste

[ctx: City in Michigan USA]
en: East Lansing
gl: Lansing oriental

[ctx: City in Nevada USA]
en: East Las Vegas
gl: Las Vegas leste

[ctx: City in South Africa]
en: East London
gl: Londres leste

[ctx: City in California USA]
en: East Los Angeles
gl: Os Anxeles leste

[ctx: City in New Jersey USA]
en: East Orange
gl: Orange leste

[ctx: City in Illinois USA]
en: East St. Louis
gl: San Luis leste

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: East Stroudsburg
gl: Stroudsburg oriental

[ctx: City in Washington USA]
en: East Wenatchee
gl: Wenatchee oriental

[ctx: City in Scotland United Kingdom]
en: Edinburgh
gl: Edimburgo

[ctx: City in Ural Russia]
en: Ekaterinburg
gl: Ecaterinburgo

[ctx: City in Spain]
en: Elche
gl: Elxe

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Elliot Lake
gl: Lago Elliot

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Falcon Lake
gl: Lago Falcon

[ctx: City in Italy]
en: Florence
gl: Florencia

[ctx: City in Alabama USA]
en: Florence
gl: Florencia

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Florence
gl: Florencia

[ctx: City in Missouri USA]
en: Florissant
gl: Florisant

[ctx: City in Colorado USA]
en: Fort Collins
gl: Forte Collins

[ctx: City in Iowa USA]
en: Fort Dodge
gl: Forte Dodge

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Fort Frances
gl: Forte Frances

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fort Greely
gl: Forte Greely

[ctx: City in Florida USA]
en: Fort Lauderdale
gl: Forte Lauderdale

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Fort McMurray
gl: Forte McMurray

[ctx: City in Northwest Territories Canada]
en: Fort McPherson
gl: Forte McPherson

[ctx: City in Florida USA]
en: Fort Myers
gl: Forte Myers

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort Nelson
gl: Forte Nelson

[ctx: City in Alabama USA]
en: Fort Payne
gl: Forte Payne

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Fort Qu'Appelle
gl: Forte Qu'Appelle

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fort Richardson
gl: Forte Richardson

[ctx: City in Kansas USA]
en: Fort Riley
gl: Forte Riley

[ctx: City in New York USA]
en: Fort Salonga
gl: Forte Salonga

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Fort Saskatchewan
gl: Forte Saskatchewan

[ctx: City in Kansas USA]
en: Fort Scott
gl: Forte Scott

[ctx: City in Northwest Territories Canada]
en: Fort Simpson
gl: Forte Simpson

[ctx: City in Poland]
en: Fort Skala
gl: Forte Skala

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Fort Smith
gl: Forte Smith

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort St. James
gl: Forte St James

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fort St. John
gl: Forte St. John

[ctx: City in Indiana USA]
en: Fort Wayne
gl: Forte Wayne

[ctx: City in Texas USA]
en: Fort Worth
gl: Forte Worth

[ctx: City in Alaska USA]
en: Fort Yukon
gl: Forte Yukon

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Fraser Lake
gl: Lago Fraser

[ctx: City in Arizona USA]
en: Fred Lawrence Whipple Obs.
gl: Obs. Fred Lawrence Whipple

[ctx: City in California USA]
en: Fremont Peak Observatory
gl: Observatorio de Fremont Peak

[ctx: City in Mittelfranken Germany]
en: Fürth
gl: Forsyth

[ctx: City in Switzerland]
en: Geneva
gl: Xenebra

[ctx: City in Italy]
en: Genoa
gl: Xénova

[ctx: City in Spain]
en: Gerona
gl: Xerona

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Ghost Lake
gl: Lago Ghost

[ctx: City in United Kingdom]
en: Gibraltar
gl: Xibraltar

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Gift Lake
gl: Lago Gift

[ctx: City in Spain]
en: Gijón
gl: Xixón

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Gold River
gl: Río Gold

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Grand Island
gl: Illa de Grand

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Green Bank Obs.
gl: Obs. de Green Bank

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Grouard
gl: Groton

[ctx: City in Spain]
en: Guadalajara
gl: Guadalaxara

[ctx: City in Cuba]
en: Guantanamo Bay
gl: Bahía de Guantánamo

[ctx: City in Guatemala]
en: Guatemala City
gl: Cidade de Guatemala

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Gull Bay
gl: Bahía de Gull

[ctx: City in Germany]
en: Gütersloh
gl: Gutersloh

[ctx: City in Germany]
en: Hamburg
gl: Hamburgo

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Harvard Obs.
gl: Obs. de Harvard

[ctx: City in California USA]
en: Hat Creek Radio Obs.
gl: Radio obs. de Hat Creek

[ctx: City in Cuba]
en: Havana
gl: A Habana

[ctx: City in Montana USA]
en: Havre
gl: A Haia

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Haystack Obs.
gl: Obs. de Haystack

[ctx: City in Finland]
en: Helsinki
gl: Helsinqui

[ctx: City in Alberta Canada]
en: High River
gl: Río High

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Highland Lakes
gl: Lagos de Highland

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Honolulu
gl: Honolulú

[ctx: City in Spain]
en: Hospit. de Llobregat, L'
gl: L'Hospitalet de Llobregat

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Hot Springs National Park
gl: Parque nacional de Hot Springs

[ctx: City in Indiana USA]
en: Indianapolis
gl: Indianápolis

[ctx: City in Michigan USA]
en: Iron River
gl: Río Iron

[ctx: City in Turkey]
en: Istanbul
gl: Istambul

[ctx: City in Indonesia]
en: Jakarta
gl: Iacarta

[ctx: City in Spain]
en: Jaén
gl: Xaén

[ctx: City in Spain]
en: Jerez de la Frontera
gl: Xerez da Fronteira

[ctx: City in Israel]
en: Jerusalem
gl: Xerusalén

[ctx: City in South Africa]
en: Johannesburg
gl: Xohanesburgo

[ctx: City in US Territory]
en: Johnston Atoll
gl: Atol Johnston

[ctx: City in Afghanistan]
en: Kabul
gl: Cabul

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Kaliningrad
gl: Kaliningrado

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Kannapolis
gl: Kannápolis

[ctx: City in Nepal]
en: Kathmandu
gl: Catmandú

[ctx: City in Sudan]
en: Khartoum
gl: Khartún

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kirkland Lake
gl: Lago Kirkland

[ctx: City in Arizona USA]
en: Kitt Peak Nat'l. Obs.
gl: Obs. Nacional de Kitt Peak

[ctx: City in India]
en: Kolkata
gl: Calcuta

[ctx: City in Kuwait]
en: Kuwait City
gl: Cidade de Kuwait

[ctx: City in Japan]
en: Kyoto
gl: Quioto

[ctx: City in Spain]
en: La Coruña
gl: A Coruña

[ctx: City in Cuba]
en: La Habana
gl: A Habana

[ctx: City in Canary Islands Spain]
en: La Palma Obs.
gl: Obs. de Las Palmas

[ctx: City in Bolivia]
en: La Paz
gl: A Paz

[ctx: City in Chile]
en: La Silla Obs.
gl: Obs. de La Silla

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Lac La Biche
gl: Lago La Biche

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Lac du Bonnet
gl: Lago du Bonnet

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Lake Charles
gl: Lago Charles

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Lake Louise
gl: Lago Louise

[ctx: City in Oregon USA]
en: Lake Oswego
gl: Lago Oswego

[ctx: City in Illinois USA]
en: Lake Villa
gl: Lago Villa

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Lake Village
gl: Lago Village

[ctx: City in Chile]
en: Las Campanas Obs.
gl: Obs. de Las Campanas

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Lebanon
gl: Líbano

[ctx: City in Missouri USA]
en: Lebanon
gl: Líbano

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Lebanon
gl: Líbano

[ctx: City in California USA]
en: Lick Obs.
gl: Obs. de Lick

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
gl: Lisboa

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Lisbon
gl: Lisboa

[ctx: City in Slovenia]
en: Ljubljana
gl: Liubliana

[ctx: City in United Kingdom]
en: London
gl: Londres

[ctx: City in Ohio USA]
en: Lorain
gl: Lorena

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Los Alamos
gl: Los Álamos

[ctx: City in California USA]
en: Los Angeles
gl: Os Ánxeles

[ctx: City in Egypt]
en: Louxor
gl: Luxor

[ctx: City in Arizona USA]
en: Lowell Obs.
gl: Obs. de Lowell

[ctx: City in Zambia]
en: Lusaka
gl: Lusaca

[ctx: City in Luxembourg]
en: Luxembourg City
gl: Cidade de Luxemburgo

[ctx: City in China]
en: Macao
gl: Macau

[ctx: City in Germany]
en: Magdeburg
gl: Magdeburgo

[ctx: City in Ukraine]
en: Makiivka
gl: Maia

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Mariana Lake
gl: Lago Mariana

[ctx: City in Bouches-du-rhône France]
en: Marseille
gl: Marsella

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Mauna Kea Obs.
gl: Obs. de Mauna Kea

[ctx: City in Virginia USA]
en: McCormick Obs.
gl: Obs. de McCormik

[ctx: City in Texas USA]
en: McDonald Obs.
gl: Obs. de McDonald

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: McLeod Lake
gl: Lago McLeod

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Meadow Lake
gl: Lago Meadow

[ctx: City in Florida USA]
en: Merritt Island
gl: Illa de Merritt

[ctx: City in Hauts-de-Seine France]
en: Meudon (observatory)
gl: Observatorio de Meudon

[ctx: City in Missouri USA]
en: Mexico
gl: México

[ctx: City in Mexico]
en: Mexico City
gl: Cidade de México

[ctx: City in US Territory]
en: Midway Island
gl: Illa de Midway

[ctx: City in Italy]
en: Milan
gl: Milán

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Milk River
gl: Río Milk

[ctx: City in St-Pierre and Miquelon France]
en: Miquelon Island
gl: Illa de Miquelon

[ctx: City in Italy]
en: Modena
gl: Módena

[ctx: City in Somalia]
en: Mogadishu
gl: Mogadixo

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Montreal Lake
gl: Lago de Montreal

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Montreal River
gl: Río Montreal

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Moose River
gl: Río Moose

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Moscow
gl: Moscova

[ctx: City in Idaho USA]
en: Moscow
gl: Moscovo

[ctx: City in Washington USA]
en: Moses Lake
gl: Lago Moses

[ctx: City in Italy]
en: Mount Ekar
gl: Monte Ekar

[ctx: City in Antarctica]
en: Mount Erebus
gl: Monte Erebus

[ctx: City in Colorado USA]
en: Mount Evans Obs.
gl: Obs. do Monte Evans

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Mount Forest
gl: Monte Forest

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Graham Obs.
gl: Obs. do Monte Graham

[ctx: City in New Zealand]
en: Mount John
gl: Monte John

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Lemmon Obs.
gl: Obs. do Monte Lemmon

[ctx: City in Italy]
en: Mount Mario
gl: Monte Mario

[ctx: City in California USA]
en: Mount Palomar Obs.
gl: Obs. do Monte Palomar

[ctx: City in Australia]
en: Mount Pleasant
gl: Monte Pleasant

[ctx: City in Australia]
en: Mount Stromlo
gl: Monte Stromlo

[ctx: City in New York USA]
en: Mount Vernon
gl: Monte Vernon

[ctx: City in California USA]
en: Mount Wilson Obs.
gl: Obs. do Monte Wilson

[ctx: City in Ukraine]
en: Mykolaiv
gl: Molokai

[ctx: City in Germany]
en: Mönchengladbach
gl: Münchengladbach

[ctx: City in Cher France]
en: Nancay (observatory)
gl: Observatorio de Nancay

[ctx: City in Italy]
en: Naples
gl: Nápoles

[ctx: City in Florida USA]
en: Naples
gl: Nápoles

[ctx: City in Ohio USA]
en: Nassau Obs.
gl: Obs. de Nassau

[ctx: City in New Jersey USA]
en: New Brunswick
gl: Novo Brunswick

[ctx: City in India]
en: New Delhi
gl: Nova Deli

[ctx: City in Louisiana USA]
en: New Orleans
gl: Nova Orleáns

[ctx: City in New York USA]
en: New York
gl: Nova York

[ctx: City in New York USA]
en: Niagara Falls
gl: Cataratas do Niágara

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Nice
gl: Niza

[ctx: City in Nevada USA]
en: North Las Vegas
gl: Las Vegas Norte

[ctx: City in Iowa USA]
en: North Liberty Obs.
gl: Obs. de North Liberty

[ctx: City in Maine USA]
en: Norway
gl: Noruega

[ctx: City in Germany]
en: Nuremberg
gl: Nurenberg

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Oak Ridge Obs.
gl: Obs. de Oak Ridge

[ctx: City in Spain]
en: Obs. Astronomico de Madrid
gl: Observatorio astronómico de Madrid

[ctx: City in Italy]
en: Obs. Milan
gl: Obs. de Milán

[ctx: City in Alpes de Haute Provence France]
en: Observatoire de Haute Provence
gl: Observatorio de Haute Provence

[ctx: City in Ukraine]
en: Odessa
gl: Odesa

[ctx: City in Texas USA]
en: Odessa
gl: Odesa

[ctx: City in Portugal]
en: Oporto
gl: Porto

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Orenburg
gl: Orenburgo

[ctx: City in Spain]
en: Orense
gl: Ourense

[ctx: City in Loiret France]
en: Orleans
gl: Orleáns

[ctx: City in Burkina Faso]
en: Ouagadougou
gl: Uagadugú

[ctx: City in California USA]
en: Owens Valley Radio Obs.
gl: Radio obs. de Owens Valley

[ctx: City in Italy]
en: Padova
gl: Padua

[ctx: City in US Territory]
en: Pagan Island
gl: Illa de Pagan

[ctx: City in Panama]
en: Panama City
gl: Cidade de Panamá

[ctx: City in Florida USA]
en: Panama City
gl: Cidade de Panamá

[ctx: City in Christmas Island Kiribati]
en: Paris
gl: París

[ctx: City in Illinois USA]
en: Paris
gl: París

[ctx: City in Paris France]
en: Paris
gl: París

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Peace River
gl: Río Peace

[ctx: City in Russia]
en: Pechory
gl: Pecoria

[ctx: City in Ohio USA]
en: Perkins Obs.
gl: Obs. de Perkins

[ctx: City in Pyrénées Orientales France]
en: Perpignan
gl: Perpiñán

[ctx: City in Illinois USA]
en: Peru
gl: Perú

[ctx: City in Alaska USA]
en: Petersburg
gl: Petersburgo

[ctx: City in Virginia USA]
en: Petersburg
gl: Petersburgo

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Philadelphia
gl: Filadelfia

[ctx: City in Hautes-Pyrénées France]
en: Pic du Midi (observatory)
gl: Observatorio do Pic du Midi

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Pickle Lake
gl: Lago Pickle

[ctx: City in Hautes Alpes France]
en: Plateau de Bure (observatory)
gl: Observatorio do Plateau de Bure

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Plateau de Calern (observatory)
gl: Observatorio do Plateau de Calern

[ctx: City in Guadeloupe France]
en: Pointe-à-Pitre
gl: Pointe Noire

[ctx: City in Michigan USA]
en: Pontiac
gl: Pontevedra

[ctx: City in Trinidad and Tobago]
en: Port of Spain
gl: Porto España

[ctx: City in Haiti]
en: Port-au-Prince
gl: Porto Príncipe

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Powell River
gl: Río Powell

[ctx: City in Czechia]
en: Prague
gl: Praga

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Princeton Obs.
gl: Obs. de Princeton

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Radisson
gl: Madison

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Rainy River
gl: Río Rainy

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Ranger Lake
gl: Lago Ranger

[ctx: City in Italy]
en: Ravenna
gl: Rávena

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Red Deer
gl: Cervo vermello

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Red Lake
gl: Lago Red

[ctx: City in Italy]
en: Reggio di Calabria
gl: Rexión de Calabria

[ctx: City in Iceland]
en: Reykjavik
gl: Reiquiavique

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Riyadh
gl: Riad

[ctx: City in Italy]
en: Rome
gl: Roma

[ctx: City in US Territory]
en: Rota Island
gl: Illa de Rota

[ctx: City in Seine-maritime France]
en: Rouen
gl: Ruán

[ctx: City in United Kingdom]
en: Rutherford Appleton Lab.
gl: Lab. Rutherford Appleton

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sable Island
gl: Illa de Sable

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Saganaga Lake
gl: Lago Saganaga

[ctx: City in US Territory]
en: Saipan Island
gl: Saipán

[ctx: City in Austria]
en: Salzburg
gl: Salzburgo

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: San Juan
gl: San Xoán

[ctx: City in California USA]
en: Santa Barbara
gl: Santa Bárbara

[ctx: City in California USA]
en: Santa Maria
gl: Santa María

[ctx: City in Italy]
en: Santa Maria Capua Vetere
gl: Santa María Capua Vetere

[ctx: City in California USA]
en: Santa Monica
gl: Santa Mónica

[ctx: City in Bosnia and Herzegovina]
en: Sarajevo
gl: Saraxevo

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Savant Lake
gl: Lago Savant

[ctx: City in Ukraine]
en: Sevastopol
gl: Saskatoon

[ctx: City in Ukraine]
en: Simferopol
gl: Simferópol

[ctx: City in Singapore]
en: Singapore
gl: Singapur

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Slave Lake
gl: Lago Slave

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Smoky Lake
gl: Lago Smoky

[ctx: City in Bulgaria]
en: Sofia
gl: Sofía

[ctx: City in Győr-Moson-Sopron Hungary]
en: Sopron
gl: Norton

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Spirit River
gl: Río Spirit

[ctx: City in Vermont USA]
en: St. Albans
gl: St. Alban's

[ctx: City in Antigua and Barbuda]
en: St. John's
gl: Saint John's

[ctx: City in Senegal]
en: St. Louis
gl: San Luis

[ctx: City in Missouri USA]
en: St. Louis
gl: San Luis

[ctx: City in Florida USA]
en: St. Petersburg
gl: San Petersburgo

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: St. Petersburg
gl: San Petersburgo

[ctx: City in Ontario Canada]
en: St. Thomas
gl: Saint Thomas

[ctx: City in Sweden]
en: Stockholm
gl: Estocolmo

[ctx: City in Maine USA]
en: Stockholm
gl: Estocolmo

[ctx: City in Bas-Rhin France]
en: Strasbourg
gl: Estrasburgo

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Swan River
gl: Río Swan

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: Sydney
gl: Sidney

[ctx: City in New York USA]
en: Syracuse
gl: Siracusa

[ctx: City in French Polynesia]
en: Tahiti
gl: Tahití

[ctx: City in Morocco]
en: Tangier
gl: Tánxer

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Taora Island
gl: Illa de Taora

[ctx: City in Iran]
en: Tehran
gl: Teherán

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Tern Island
gl: Illa de Tern

[ctx: City in Spain]
en: Terrassa
gl: Terrasa

[ctx: City in Greece]
en: Thessaloníki
gl: Tesalónica

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Thetford Mines
gl: Minade de Thetford

[ctx: City in Algeria]
en: Tindouf
gl: Tinduf

[ctx: City in US Territory]
en: Tinian Island
gl: Illa de Tinian

[ctx: City in Japan]
en: Tokyo
gl: Toquio

[ctx: City in Libya]
en: Tripoli
gl: Trípoli

[ctx: City in Tunisia]
en: Tunis
gl: Tunes

[ctx: City in Italy]
en: Turin
gl: Turín

[ctx: City in Washington, DC USA]
en: US Naval Observatory
gl: Observatorio Naval dos EUA

[ctx: City in Missouri USA]
en: University City
gl: Cidade universitaria

[ctx: City in Malta]
en: Valletta
gl: Valeta

[ctx: City in Chile]
en: Valparaiso
gl: Valparaíso

[ctx: City in Spain]
en: Valéncia
gl: Valencia

[ctx: City in Italy]
en: Venice
gl: Venecia

[ctx: City in California USA]
en: Venice
gl: Venecia

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Vermilion
gl: Vermillion

[ctx: City in Austria]
en: Vienna
gl: Viena

[ctx: City in Ukraine]
en: Vinnytsia
gl: Viena

[ctx: City in South Region Russia]
en: Volgograd
gl: Volgogrado

[ctx: City in US Territory]
en: Wake Island
gl: Illa de Wake

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Wandering River
gl: Río Wandering

[ctx: City in Poland]
en: Warsaw
gl: Varsovia

[ctx: City in Washington USA]
en: Whidbey Island
gl: Illa de Whidbey

[ctx: City in Ontario Canada]
en: White River
gl: Río White

[ctx: City in California USA]
en: Wilcox Solar Obs.
gl: Obs. solar de Wilcox

[ctx: City in British Columbia Canada]
en: Williams Lake
gl: Lago Williams

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Yale Obs.
gl: Obs. de Yale

[ctx: City in Micronesia]
en: Yap Island
gl: Illa de Yap

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Yerkes Obs.
gl: Obs. de Yerkes

[ctx: City in Tanzania]
en: Zanzibar
gl: Zanzíbar

[ctx: City in Ukraine]
en: Zaporizhia
gl: Zamora

[ctx: City in Switzerland]
en: Zürich
gl: Zúric

[ctx: Region/state in USA]
en: Alaska
gl: Alasca

[ctx: Region/state in France]
en: Alpes Maritimes
gl: Alpes Marítimos

[ctx: Region/state in France]
en: Alpes de Haute Provence
gl: Alpes da Alta Provenza

[ctx: Region/state in France]
en: Bas-Rhin
gl: Baixo Rin

[ctx: Region/state in France]
en: Bouches-du-rhône
gl: Bocas do Ródano

[ctx: Region/state in Canada]
en: British Columbia
gl: Columbia Británica

[ctx: Region/state in Spain]
en: Canary Islands
gl: Illas Canarias

[ctx: Region/state in Russia]
en: Central Region
gl: Rexión Central

[ctx: Region/state in France]
en: Charente-Maritime
gl: Charente Marítimo

[ctx: Region/state in Kiribati]
en: Christmas Island
gl: Illa de Nadal

[ctx: Region/state in France]
en: Corse du Sud
gl: Córsega do Sur

[ctx: Region/state in Russia]
en: Far East
gl: Extremo Oriente

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Faroe Islands
gl: Illas Feroes

[ctx: Region/state in France]
en: Finistère
gl: Finisterra

[ctx: Region/state in Belgium]
en: Flandre occidentale
gl: Flandres Occidental

[ctx: Region/state in USA]
en: Georgia
gl: Xeorxia

[ctx: Region/state in France]
en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Corse
gl: Alta Córsega

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Garonne
gl: Alta Garona

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Loire
gl: Alto Loira

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Savoie
gl: Alta Savoia

[ctx: Region/state in France]
en: Haute-Vienne
gl: Alto Vienne

[ctx: Region/state in France]
en: Hautes Alpes
gl: Altos Alpes

[ctx: Region/state in France]
en: Hautes-Pyrénées
gl: Altos Pirineos

[ctx: Region/state in France]
en: Hauts-de-Seine
gl: Altos do Sena

[ctx: Region/state in USA]
en: Hawaii
gl: Havai

[ctx: Region/state in France]
en: Ille-et-vilaine
gl: Ille e Vilaine

[ctx: Region/state in France]
en: Indre-et-Loire
gl: Indre e Loira

[ctx: Region/state in France]
en: Loire
gl: Loira

[ctx: Region/state in France]
en: Loire-atlantique
gl: Loira Atlántico

[ctx: Region/state in Saudi Arabia]
en: Madina
gl: Medina

[ctx: Region/state in France]
en: Manche
gl: Mancha

[ctx: Region/state in France]
en: Martinique
gl: Martinica

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
gl: Nova Caledonia

[ctx: Region/state in USA]
en: New Jersey
gl: Nova Jersey

[ctx: Region/state in USA]
en: New Mexico
gl: Novo México

[ctx: Region/state in Australia]
en: New South Wales
gl: Nova Gales do Sur

[ctx: Region/state in USA]
en: New York
gl: Nova Iorque

[ctx: Region/state in Canada]
en: Newfoundland
gl: Terra Nova

[ctx: Region/state in USA]
en: North Carolina
gl: Carolina do Norte

[ctx: Region/state in USA]
en: North Dakota
gl: Dakota do Norte

[ctx: Region/state in Russia]
en: North-West Region
gl: Rexión do Noroeste

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
gl: Irlanda do Norte

[ctx: Region/state in Australia]
en: Northern Territory
gl: Territorio do Norte

[ctx: Region/state in Canada]
en: Northwest Territories
gl: Territorios do Noroeste

[ctx: Region/state in Canada]
en: Nova Scotia
gl: Nova Escocia

[ctx: Region/state in USA]
en: Oregon
gl: Oregón

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
gl: París

[ctx: Region/state in France]
en: Pas-de-Calais
gl: Paso de Calais

[ctx: Region/state in Canada]
en: Prince Edward Island
gl: Illa do Príncipe Eduardo

[ctx: Region/state in USA]
en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées Orientales
gl: Pirineos Orientais

[ctx: Region/state in France]
en: Pyrénées atlantiques
gl: Pirineos Atlánticos

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
gl: Escocia

[ctx: Region/state in France]
en: Seine-maritime
gl: Sena-Marítimo

[ctx: Region/state in Australia]
en: South Australia
gl: Australia Meridional

[ctx: Region/state in USA]
en: South Carolina
gl: Carolina do Sur

[ctx: Region/state in USA]
en: South Dakota
gl: Dakota do Sur

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
gl: Rexión Meridional

[ctx: Region/state in France]
en: St-Pierre and Miquelon
gl: San Pedro e Miquelón

[ctx: Region/state in China]
en: Tibet
gl: Tíbet

[ctx: Region/state in USA]
en: Virginia
gl: Virxinia

[ctx: Region/state in Russia]
en: Volga Region
gl: Rexión do Volga

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Wales
gl: Gales

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
gl: Virxinia Occidental

[ctx: Region/state in Australia]
en: Western Australia
gl: Australia Occidental

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Zealand
gl: Zelandia

[ctx: Country name]
en: Afghanistan
gl: Afganistán

[ctx: Country name]
en: Algeria
gl: Alxeria

[ctx: Country name]
en: Antarctica
gl: Antártida

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
gl: Antiga e Barbuda

[ctx: Country name]
en: Argentina
gl: Arxentina

[ctx: Country name]
en: Ascension Island
gl: Illa de Ascensión

[ctx: Country name]
en: Bahrain
gl: Barein

[ctx: Country name]
en: Belgium
gl: Bélxica

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
gl: Bosnia e Hercegovina

[ctx: Country name]
en: Brazil
gl: Brasil

[ctx: Country name]
en: Bénin
gl: Benin

[ctx: Country name]
en: Cameroon
gl: Camerún

[ctx: Country name]
en: Canada
gl: Canadá

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
gl: Illas Caimán

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
gl: República Centroafricana

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
gl: Congo (República Democrática)

[ctx: Country name]
en: Croatia
gl: Croacia

[ctx: Country name]
en: Cyprus
gl: Chipre

[ctx: Country name]
en: Czechia
gl: Chequia

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
gl: República Democrática do Congo

[ctx: Country name]
en: Denmark
gl: Dinamarca

[ctx: Country name]
en: Djibouti
gl: Xibutí

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

[ctx: Country name]
en: Egypt
gl: Exipto

[ctx: Country name]
en: El Salvador
gl: O Salvador

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
gl: Guinea Ecuatorial

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
gl: Etiopía

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
gl: Illas Malvinas

[ctx: Country name]
en: Fiji
gl: Fidxi

[ctx: Country name]
en: Finland
gl: Finlandia

[ctx: Country name]
en: France
gl: Francia

[ctx: Country name]
en: French Guiana
gl: Güiana Francesa

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
gl: Polinesia Francesa

[ctx: Country name]
en: Gabon
gl: Gabón

[ctx: Country name]
en: Germany
gl: Alemaña

[ctx: Country name]
en: Ghana
gl: Gana

[ctx: Country name]
en: Greece
gl: Grecia

[ctx: Country name]
en: Greenland
gl: Groenlandia

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
gl: Guinea-Bisau

[ctx: Country name]
en: Guyana
gl: Güiana

[ctx: Country name]
en: Haiti
gl: Haití

[ctx: Country name]
en: Hungary
gl: Hungría

[ctx: Country name]
en: Iceland
gl: Islandia

[ctx: Country name]
en: Iran
gl: Irán

[ctx: Country name]
en: Ireland
gl: Irlanda

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
gl: Illa de Man

[ctx: Country name]
en: Italy
gl: Italia

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
gl: Costa do Marfil

[ctx: Country name]
en: Jamaica
gl: Xamaica

[ctx: Country name]
en: Japan
gl: Xapón

[ctx: Country name]
en: Jordan
gl: Xordania

[ctx: Country name]
en: Kazakhstan
gl: Casaquistán

[ctx: Country name]
en: Latvia
gl: Letonia

[ctx: Country name]
en: Lebanon
gl: Líbano

[ctx: Country name]
en: Lesotho
gl: Lesoto

[ctx: Country name]
en: Libya
gl: Libia

[ctx: Country name]
en: Lithuania
gl: Lituania

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

[ctx: Country name]
en: Malawi
gl: Malaui

[ctx: Country name]
en: Malaysia
gl: Malaisia

[ctx: Country name]
en: Maldives
gl: Maldivas

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

[ctx: Country name]
en: Mauritius
gl: Mauricio

[ctx: Country name]
en: Mexico
gl: México

[ctx: Country name]
en: Monaco
gl: Mónaco

[ctx: Country name]
en: Morocco
gl: Marrocos

[ctx: Country name]
en: Netherlands
gl: Holanda

[ctx: Country name]
en: New Zealand
gl: Nova Zelandia

[ctx: Country name]
en: Niger
gl: Níxer

[ctx: Country name]
en: Nigeria
gl: Nixeria

[ctx: Country name]
en: Norway
gl: Noruega

[ctx: Country name]
en: Pakistan
gl: Paquistán

[ctx: Country name]
en: Panama
gl: Panamá

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
gl: Papúa Nova Guinea

[ctx: Country name]
en: Paraguay
gl: Paraguai

[ctx: Country name]
en: Peru
gl: Perú

[ctx: Country name]
en: Philippines
gl: Filipinas

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
gl: Illas Pitcairn

[ctx: Country name]
en: Poland
gl: Polonia

[ctx: Country name]
en: Romania
gl: Romanía

[ctx: Country name]
en: Russia
gl: Rusia

[ctx: Country name]
en: Rwanda
gl: Ruanda

[ctx: Country name]
en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudita

[ctx: Country name]
en: Seychelles
gl: Seixeles

[ctx: Country name]
en: Sierra Leone
gl: Serra Leoa

[ctx: Country name]
en: Singapore
gl: Singapur

[ctx: Country name]
en: Slovakia
gl: Eslovaquia

[ctx: Country name]
en: Slovenia
gl: Eslovenia

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
gl: Illas Salomón

[ctx: Country name]
en: South Africa
gl: Sudáfrica

[ctx: Country name]
en: South Korea
gl: Corea do Sur

[ctx: Country name]
en: Spain
gl: España

[ctx: Country name]
en: St. Lucia
gl: Santa Lucía

[ctx: Country name]
en: Sudan
gl: Sudán

[ctx: Country name]
en: Swaziland
gl: Suazilandia

[ctx: Country name]
en: Sweden
gl: Suecia

[ctx: Country name]
en: Switzerland
gl: Suíza

[ctx: Country name]
en: Syria
gl: Siria

[ctx: Country name]
en: Taiwan
gl: Taiwán

[ctx: Country name]
en: Thailand
gl: Tailandia

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
gl: Trindade e Tobago

[ctx: Country name]
en: Turkey
gl: Turquía

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
gl: Illas Turks e Caicos

[ctx: Country name]
en: US Territory
gl: Territorio dos EUA

[ctx: Country name]
en: USA
gl: EUA

[ctx: Country name]
en: Ukraine
gl: Ucraína

[ctx: Country name]
en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
gl: Reino Unido

[ctx: Country name]
en: Uruguay
gl: Uruguai

[ctx: Country name]
en: Uzbekistan
gl: Uzbequistán

[ctx: Country name]
en: Vatican
gl: Vaticano

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
gl: Illas Virxes

[ctx: Country name]
en: Western sahara
gl: Sáhara Occidental

[ctx: Country name]
en: Yemen
gl: Iemen

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
gl: Iugoslavia

[ctx: Country name]
en: Zimbabwe
gl: Cimbabue

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
gl: Marcas de impacto de cometa (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
gl: Satélites de Galileo (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
gl: Tempestade global de po (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
gl: Xúpiter e Io (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
gl: Mostrar a imaxe do APOD

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
gl: Mostrar a imaxe do APOD (Radar)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
gl: Mostrar a imaxe do APOD (explorador de Venera)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
gl: Mostrar Saturno e as súas lúas

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
gl: Mostrar a imaxe do HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
gl: Mostrar a imaxe do HST (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
gl: Mostrar a imaxe do HST (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
gl: Mostrar a imaxe do HST (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
gl: Mostrar a imaxe do HST (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
gl: Mostrar a imaxe do HST (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
gl: Mostrar a imaxe do HST (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
gl: Mostrar a imaxe do HST (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
gl: Mostrar a imaxe do HST (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
gl: Mostrar a imaxe do HST (Aurora)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
gl: Mostrar a imaxe do HST (detalle)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
gl: Mostrar a imaxe do HST (Detalle)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
gl: Mostrar a imaxe do HST (Hubble V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
gl: Mostrar a imaxe do HST (Hubble X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
gl: Mostrar a imaxe do HST (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
gl: Mostrar a imaxe do HST (estrelas de M 31)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
gl: Mostrar a imaxe do HST (aneis e lúas)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
gl: Mostrar a imaxe AOP do KPNO

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
gl: Mostrar a imaxe da MGS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
gl: Mostrar mosaico da NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
gl: Mostrar a imaxe da NOAO

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
gl: Mostrar a imaxe da NOAO (Halpha)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
gl: Mostrar a imaxe da NOAO (Óptica)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
gl: Mostrar a imaxe de SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
gl: Mostrar a imaxe de Spitzer

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
gl: Mostrar a imaxe do Sol

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
gl: Mostrar a imaxe da Viking Lander

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
gl: Mostrar a imaxe da Voyager 1

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
gl: Imaxe de eclipse total

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
gl: Eclipse triplo (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
gl: Cometa Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker–Levy 9 Wikipedia page
gl: Páxina de Wikipedia do cometa Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
gl: Imaxes solares diarias

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Eclipse page
gl: Páxina de eclipses da NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
gl: Misións a Marte da NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Science Mariner missions
gl: Misións de mariñeiro científico da NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Solar System Exploration Page
gl: Páxina de explicación do Sistema Solar da NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Sun-Earth Days page
gl: Páxina dos días Sol-Terra da NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Nine Planets Page
gl: Páxina dos nove planetas

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
gl: Páxina de información de SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
gl: O programa Apolo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
gl: A misión Cassini

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
gl: A «cara» de Marte

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
gl: A misión Galileo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
gl: A misión Magalláns

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
gl: A misión Mariner 10

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
gl: A Sociedade de Marte

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
gl: As misións Voyager

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
gl: O Catálogo Completo de Marte

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
gl: Benvido a Marte!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
gl: Páxina de Wikipedia

[ctx: star name]
en: Sirius
gl: Sirio

[ctx: star name]
en: Canopus
gl: Canopo

[ctx: star name]
en: Arcturus
gl: Arturo

[ctx: star name]
en: Rigel Kentaurus
gl: Rigel Centauro

[ctx: star name]
en: Capella
gl: Cabra

[ctx: star name]
en: Procyon
gl: Procion

[ctx: star name]
en: Betelgeuse
gl: Betelgueuse

[ctx: star name]
en: Aldebaran
gl: Aldebarán

[ctx: star name]
en: Pollux
gl: Pólux

[ctx: star name]
en: Peacock
gl: Pavón

[ctx: star name]
en: Polaris
gl: Estrela Polar

[ctx: star name]
en: Denebola
gl: Denébola

[ctx: star name]
en: Alderamin
gl: Alderamín

[ctx: star name]
en: Matar
gl: Mater

[ctx: star name]
en: Segin
gl: Épsilon Cassiopeiae

[ctx: star name]
en: Alphekka Meridiana
gl: Alfecca Meridiana

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
gl: Últimos lanzamentos

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
gl: Estación Espacial Internacional

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
gl: Os Máis brillantes

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
gl: Meteorolóxicos

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
gl: Recursos terrestres

[ctx: Satellite group name]
en: Search & Rescue (SARSAT)
gl: Busca e rescate (SARSAT)

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
gl: Monitorización de desastres

[ctx: Satellite group name]
en: Tracking and Data Relay Satellite System (TDRSS)
gl: Sistema de satélites de seguimento e comunicacións (TDRSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
gl: Xeoestacionarios

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
gl: Radio afeccionada

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
gl: Experimentais

[ctx: Satellite group name]
en: Other
gl: Outros

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
gl: Operacionais de GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
gl: Operacionais de Glonass

[ctx: Satellite group name]
en: Satellite-Based Augmentation System (WAAS/EGNOS/MSAS)
gl: Sistema de aumento baseado en satélite (WAAS/EGNOS/MSAS)

[ctx: Satellite group name]
en: Navy Navigation Satellite System (NNSS)
gl: Sistema de satélites de navegación da Armada (NNSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
gl: Navegación rusa LEO

[ctx: Satellite group name]
en: Space & Earth Science
gl: Ciencias espaciais e da Terra

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
gl: Xeodésico

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
gl: Enxeñaría

[ctx: Satellite group name]
en: Education
gl: Educación

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
gl: Militares diversos

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
gl: Calibración de radar

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
gl: Outros diversos

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
gl: GPS suplementarios

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
gl: GLONASS suplementarios

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
gl: METEOSAT suplementarios

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
gl: INTELSAT suplementarios

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
gl: ORBCOMM suplementarios

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
gl: Vista celeste

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
gl: Raios gama

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
gl: Raios X

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
gl: Óptico

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
gl: Infravermellos

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
gl: Arquivo de astrofísica das altas enerxías (HEASARC)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
gl: Misións recentes de raios-X

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
gl: Misións pasadas de raios-X

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
gl: Misións de raios gamma

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
gl: Outras misións

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
gl: Escollas populares do catálogo

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
gl: Catálogos de múltiplas lonxitudes de onda

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
gl: Base de datos extragalácticos da NASA (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
gl: Posicións

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
gl: Sistema de datos astrofísicos da NASA (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
gl: Astronomía e astrofísica

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
gl: Instrumentación

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
gl: Física e xeofísica

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
gl: Preimpresións de astrofísica

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multimission Archive at Space Telescope (MAST)
gl: Arquivo multimisión do telescopio espacial (MAST)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
gl: Imaxes

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
gl: Espectros

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
gl: Outro

en: Refraction effects disabled
gl: Os efectos de refracción están desactivados

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
gl: Cando se apaga o horizonte, os efectos de refracción desactívanse temporalmente.

en: Light Pollution Settings
gl: Configuración da contaminación luminosa

en: Equipment Settings - Equipment Type and Parameters
gl: Configuración do equipo - Tipo de equipo e parámetros

en: Unable to find INDI server. Please make sure the package that provides the 'indiserver' binary is installed.
gl: Non se pode atopar o servidor de INDI. Asegúrese de que o paquete que fornece o executábel «indiserver» estea instalado.

en: INDI Device Manager should only be used by advanced technical users. It cannot be used with Ekos. Do you still want to open INDI device manager?
gl: O xestor de dispositivos de INDI só deberían usalo usuarios técnicos avanzados. Non se pode usar con Ekos. Quere abrir o xestor de dispositivos de INDI de todos xeitos?

en: INDI Device Manager
gl: Xestor de dispositivos de INDI

en: Catalogs
gl: Catálogos

en: Guides
gl: Guías

en: Open FITS
gl: Abrir FITS

[ctx: Filter by file type: KStars Scripts.]
en: KStars Scripts (*.kstars)
gl: Scripts de KStars (*.kstars)

en: Executing remote scripts is not supported.
gl: Non se permite executar scripts externos.

en: Could not open file %1
gl: Non se puido abrir o ficheiro %1

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
gl: O script escollido contén elementos non recoñecidos, o que indica que non se creou co construtor de scripts de KStars. Este script pode non funcionar correctamente e incluso pode conter código malicioso. Quéreo executar aínda así?

en: Script Validation Failed
gl: Fallou a validación do script

en: Run Nevertheless
gl: Executar aínda así

en: Running script: %1
gl: Estase a executar o script: %1

en: Script finished.
gl: Rematou o script.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
gl: Pode aforrar tinta de impresora empregando o esquema de cores «Carta estelar», que utiliza un fondo branco. Quere cambiar temporalmente para ese esquema de cores para imprimir?

en: Switch to Star Chart Colors?
gl: Cambiar ás cores da carta estelar?

en: Switch Color Scheme
gl: Cambiar o esquema de cores

en: Do Not Switch
gl: Non cambiar

en: Engage &Tracking
gl: Ac&tivar o seguimento

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 degrees
gl: FOV aproximado: %1 graos

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcminutes
gl: FOV aproximado: %1 minutos de arco

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcseconds
gl: FOV aproximado: %1 segundos de arco

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
gl: Insire o ángulo do campo de visión

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
gl: Insire o ángulo do campo de visión en graos:

en: Attempt to determine from image
gl: Intentar determinalo a partir da imaxe

en: Eyepiece View: Choose a field-of-view
gl: Vista ocular: Escolla un campo de visión

en: FOV to render eyepiece view for:
gl: Campo de visión para renderizar a vista ocular para:

en: The file  %1 could not be found. KStars cannot run properly without this file. KStars searches for this file in following locations:
    
    	%2
    
    It appears that your setup is broken.
gl: Non se puido atopar o ficheiro %1. KStars non pode funcionar correctamente sen este ficheiro. KStars busca este ficheiro nos lugares seguintes:
    
    	%2
    
    Parece que a configuración está mal.

en: Critical File Not Found: %1
gl: Non foi posíbel atopar un ficheiro crítico: %1

en: Reading time zone rules
gl: Estanse a ler as regras dos fusos horarios

en: Upgrade existing user city db to support geographic elevation.
gl: Anovar a base de datos de cidade existente do usuario para incluír elevación xeográfica.

en: Adding "Elevation" column to city table.
gl: Engadindo a columna «Elevación» á táboa de cidade.

en: City table already contains "Elevation".
gl: A táboa de cidade xa contén «Elevación».

en: City table missing from database.
gl: Na base de datos falta a táboa de cidade.

en: Loading city data
gl: Estanse a cargar os datos das cidades

en: Loading User Information
gl: Estase a cargar a información do usuario

en: Loading sky objects
gl: Estanse a cargar os obxectos astronómicos

en: Loading Image URLs
gl: Estanse a cargar os URL das imaxes

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
gl: Non se puido axustar a hora: %1 / %2 / %3; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
gl: Non se puido escoller o lugar chamado %1, %2, %3

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
gl: Non se puido abrir o ficheiro personalizado de ligazóns a imaxes.
    As ligazóns non poden gardarse para sesións futuras.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
gl: Non se puido abrir o ficheiro personalizado de ligazóns a información.
    As ligazóns non poden gardarse para sesións futuras.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
gl: cénit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
gl: norte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
gl: leste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
gl: sur

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
gl: oeste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
gl: nordeste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
gl: sueste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
gl: sudoeste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
gl: noroeste

en: Download New Data...
gl: Descargar datos novos…

en: Downloads new data
gl: Descarga datos novos

en: &Save Sky Image...
gl: &Gardar a imaxe do ceo…

en: &Run Script...
gl: Executa&r un script…

en: Set Time to &Now
gl: Defi&nir como hora a actual

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
gl: Axustar a &hora…

en: Stop &Clock
gl: Deter o &reloxo

en: Resume Clock
gl: Continuar o reloxo

en: Stop Clock
gl: Deter o reloxo

en: &Zenith
gl: &Cénit

en: &North
gl: &Norte

en: &East
gl: &Leste

en: &South
gl: &Sur

en: &West
gl: &Oeste

en: &Find Object...
gl: &Atopar un obxecto…

en: Set Coordinates &Manually...
gl: Indicar as coordenadas &manualmente…

en: &Default Zoom
gl: A&mpliación predeterminada

en: &Zoom to Angular Size...
gl: &Ampliación ata o tamaño angular…

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
gl: Equiárea acimutal de &Lambert

en: &Azimuthal Equidistant
gl: &Acimutal equidistante

en: &Orthographic
gl: &Orthográfica

en: &Stereographic
gl: E&stereográfica

en: &Gnomonic
gl: &Gnomónica

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
gl: Mostrar paneis &informativos

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
gl: Mostrar caixa de &tempo

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
gl: Mostrar caixa de &foco

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
gl: Mostrar caixa de &localización

en: Show Main Toolbar
gl: Mostrar a barra de ferramentas principal

en: Show View Toolbar
gl: Mostrar a barra de ferramentas de vistas

en: Show Statusbar
gl: Mostrar a barra de estado

en: Show Az/Alt Field
gl: Mostrar o campo A/a

en: Show RA/Dec Field
gl: Mostrar o campo de α/δ

en: Show J2000.0 RA/Dec Field
gl: Mostrar o campo de α/δ J2000.0

en: C&olor Schemes
gl: Esquemas de C&or

en: &Classic
gl: &Clásica

en: &Star Chart
gl: Carta e&stelar

en: &Night Vision
gl: &Visión nocturna

en: &Moonless Night
gl: Noite se&n Lúa

en: &FOV Symbols
gl: Símbolos &FOV

en: HiPS All Sky Overlay
gl: Sobreposición de todo o ceo de HiPS

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
gl: Posición &xeográfica…

en: Startup Wizard...
gl: Asistente de arranque…

en: Calculator
gl: Calculadora

en: Observation Planner
gl: Planificador de observacións

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
gl: Altitude fronte a tempo

en: What's up Tonight
gl: Que pasa esta noite

en: XPlanet Solar System Simulator
gl: Simulador do Sistema Solar XPlanet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
gl: Calendario celeste

en: Script Builder
gl: Construtor de scripts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
gl: Bandeiras

en: List your &Equipment...
gl: Describir o &equipo…

en: Manage Observer...
gl: Xestionar o observador…

en: Artificial Horizon...
gl: Horizonte artificial…

en: Polaris Hour Angle...
gl: Ángulo horario da estrela polar…

en: Telescope Wizard...
gl: Asistente do telescopio…

en: Device Manager...
gl: Xestor de dispositivos…

en: Custom Drivers...
gl: Controladores personalizados…

en: INDI Control Panel...
gl: Panel de control de INDI…

en: Displays the Tip of the Day
gl: Mostra a Suxestión do día

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
gl: Emprega isto para configurar a velocidade á que flúe o tempo na simulación.
    Nos pasos de tempo «X» de ata 10 minutos, o tempo pasa á velocidade de «X» por segundo.
    En pasos de tempo maiores de 10 minutos, as imaxes móstranse nun intervalo de «X».

en: Time step control
gl: Control do paso do tempo

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
gl: Estrelas

en: Toggle stars
gl: Conmutar as estrelas

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
gl: Espazo profundo

en: Toggle deep sky objects
gl: Conmutar os obxectos afastados

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
gl: Sistema Solar

en: Toggle Solar system objects
gl: Conmutar os obxectos do Sistema Solar

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
gl: Liñas de constelación

en: Toggle constellation lines
gl: Conmutar as liñas das constelacións

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
gl: Nomes das constelacións

en: Toggle constellation names
gl: Conmutar os nomes das constelacións

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
gl: Limiar das constelacións

en: Toggle constellation boundaries
gl: Conmutar os limiares das constelacións

[ctx: Toggle Constellation Art in the display]
en: C. Art (BETA)
gl: Símbolos das constelacións (beta)

en: Toggle constellation art (BETA)
gl: Alternar os símbolos das constelacións (beta)

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
gl: Vía Láctea

en: Toggle milky way
gl: Conmutar a Vía Láctea

[ctx: Toggle Equatorial Coordinate Grid in the display]
en: Equatorial coord. grid
gl: Grade de coordenadas ecuatoriais

en: Toggle equatorial coordinate grid
gl: Conmutar a grade de coordenadas ecuatoriais

[ctx: Toggle Horizontal Coordinate Grid in the display]
en: Horizontal coord. grid
gl: Grade de coordenadas horizontais

en: Toggle horizontal coordinate grid
gl: Conmutar a grade de coordenadas

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
gl: Chan

en: Toggle opaque ground
gl: Conmutar o terreo

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
gl: Bandeiras

en: Toggle flags
gl: Conmutar as bandeiras

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
gl: Satélites

en: Toggle satellites
gl: Conmutar os satélites

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
gl: Supernovas

en: Toggle supernovae
gl: Conmutar as supernovas

[ctx: Toggle What's Interesting]
en: What's Interesting
gl: Que hai de interesante

en: Toggle What's Interesting
gl: Conmutar «Que hai de interesante»

en: Toggle Ekos
gl: Alternar Ekos

[ctx: Toggle the INDI Control Panel in the display]
en: INDI Control Panel
gl: Panel de control de INDI

en: Toggle INDI Control Panel
gl: Alternar o panel de control de INDI

[ctx: Toggle the FITS Viewer in the display]
en: FITS Viewer
gl: Visor de FITS

en: Toggle FITS Viewer
gl: Alternar o visor de FITS

[ctx: Toggle the sensor Field of View]
en: Sensor FOV
gl: Campo de visión do sensor

en: Toggle Sensor FOV
gl: Conmutar o campo de visión do sensor

[ctx: Toggle the Mount Control Panel]
en: Mount Control
gl: Control da montura

en: Toggle Mount Control Panel
gl: Conmutar o panel de control da montura

[ctx: Toggle the telescope center lock in display]
en: Center Telescope
gl: Centrar o telescopio

en: Toggle Lock Telescope Center
gl: Conmutar o bloqueo do centro do telescopio

en: Toggle Telescope Tracking
gl: Conmutar o seguimento de telescopio

en: Slew telescope to the focused object
gl: Mover o telescopio ao obxecto enfocado

en: Sync telescope to the focused object
gl: Sincronizar o telescopio co obxecto enfocado

en: Abort telescope motions
gl: Interromper os movementos do telescopio

en: Park telescope
gl: Estacionar o telescopio

en: Unpark telescope
gl: Desestacionar o telescopio

en: Slew the telescope to the mouse pointer position
gl: Mover o telescopio á posición do punteiro do rato

en: Sync the telescope to the mouse pointer position
gl: Sincronizar o telescopio coa posición do punteiro do rato

en: Park dome
gl: Estacionar a bóveda

en: Unpark dome
gl: Desestacionar a bóveda

en: Edit FOV Symbols...
gl: Editar os símbolos do FOV…

en: HiPS Settings...
gl: Configuración de HiPS…

en:  Welcome to KStars
gl:  Recibe a benvida a KStars

en: nothing
gl: nada

en: Initial Position is Below Horizon
gl: A posición inicial está por baixo do horizonte

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
gl: A posición inicial está por baixo do horizonte.
    Quere volver á posición predeterminada?

en: Reset Position
gl: Reiniciar a posición

en: Do Not Reset
gl: Non reiniciar

en: &Themes
gl: &Temas

en: Version: %1
gl: Versión: %1

en: Build: %1
gl: Construción: %1

en: (c), The KStars Team
gl: © Equipo de KStars

en: License: GPLv2
gl: Licenza: GPLv2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Pluto
gl: Plutón

en: Dec (%1):
gl: δ (%1) :

en: About
gl: Sobre

en: Desktop Planetarium
gl: Planetario de escritorio

en: Distance
gl: Distancia

en: B - V Index
gl: Índice B - V

en: Illumination
gl: Iluminación

en: Perihelion
gl: Perihelio

en: OrbitID
gl: Identificador da órbita

en: Diameter
gl: Diámetro

en: Rotation period
gl: Período de rotación

en: EarthMOID
gl: Distancia mínima á intersección da órbita da Terra

en: OrbitClass
gl: Clase de órbita

en: Dimensions
gl: Dimensións

en: Period
gl: Período

en: RA (J2000.0)
gl: α (J2000.0)

en: Dec (J2000.0)
gl: δ (J2000.0)

en: Hour angle
gl: Ángulo horario

en: Airmass
gl: Masa atmosférica

en: Rise time
gl: Hora de ascensión

en: Transit time
gl: Tempo de tránsito

en: Set time
gl: Axustar a hora

en: Azimuth at rise
gl: Acimut na ascensión

en: Azimuth at transit
gl: Acimut en tránsito

en: Azimuth at set
gl: Acimut no ocaso

en: Add Link
gl: Engadir unha ligazón

en: Find an Object
gl: Atopar un obxecto

en: Filter by name:
gl: Filtrar polo nome:

en: Filter by type:
gl: Filtrar polo tipo:

en: Search in internet
gl: Buscar en Internet

en: %1 - Edit Link
gl: %1 - Editar a ligazón

en: %1 - Add a Link
gl: %1 - Engadir unha ligazón

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
gl: Descrición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
gl: Engadir

en: Please, fill in URL and Description
gl: Encha o URL e a descrición

en: Edit location
gl: Editar a localización

en: View location
gl: Ver o lugar

en: Add location
gl: Engadir un lugar

en: Please, wait while we are fetching coordinates
gl: Agarde mentres se obteñen as coordenadas

en: Default city
gl: Cidade predeterminada

en: Default province
gl: Provincia predeterminada

en: Default country
gl: País predeterminado

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Added with default name
gl: Non se puido obter o nome do lugar (revise a súa conexión a Internet). Engadiuse cun nome predeterminado

en: Failed to set location
gl: Non se puido estabelecer o lugar

en: Successfully set your location
gl: Estabeleceuse o lugar

en: Could not set your location
gl: Non se puido estabelecer o seu lugar

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Set default name
gl: Non se puido obter o nome do lugar (revise a súa conexión a Internet). Estabeleceuse o nome predeterminado

en: No location service (GPS, cellular service, etc.) is available.
    Please, switch on the location service, and retry
gl: Non hai ningún servizo de localización (GPS, servido de móbil, etc.) dispoñíbel.
    Cambie de servizo de localización e inténteo de novo

en: Unknown error occurred. Please contact the application developer.
gl: Produciuse un erro descoñecido. Contacte co desenvolvedor da aplicación.

en: Timeout occurred. Try again.
gl: Produciuse un esgotamento do tempo límite. Inténteo de novo.

en: Found your longitude and altitude
gl: Atopáronse a súa lonxitude e altitude

en: Please, wait while we are retrieving location name
gl: Agarde mentres se obtén o nome do lugar onde está

en: City:
gl: Cidade:

en: Province:
gl: Provincia:

en: Country:
gl: País:

en: Longitude:
gl: Lonxitude:

en: UT offset:
gl: Desprazamento da UT:

en: Set from GPS
gl: Definir polo GPS

en: Please, fill in the city
gl: Encha a cidade

en: Please, fill in the country
gl: Encha o país

en: Please, fill in the latitude
gl: Encha a latitude

en: Please, fill in the longitude
gl: Encha a lonxitude

en: Either the longitude or the latitude values are not valid
gl: Os valores de lonxitude e latitude non son válidos

en: This location already exists. Change either the city, the province or the country
gl: O lugar xa existe. Cambie a cidade, a provincia ou o país

en: Failed to add location
gl: Non se puido engadir o lugar

en: Added new location - %1
gl: Engadiuse un novo lugar - %1

en: Failed to edit city
gl: Non se puido editar a cidade

en: Set Geolocation
gl: Estabelecer o lugar xeográfico

en: Current Location:
gl: Lugar actual:

en: City filter:
gl: Filtro por cidade:

en: Province filter:
gl: Filtro por provincia:

en: Country filter:
gl: Filtro por país:

en: Add Location
gl: Engadir un lugar

en: View resource
gl: Ver o recurso

en: Set as my location
gl: Estabelecer como o meu lugar

en: Set %1 as the current location
gl: Estabelecer %1 como o lugar actual

en: Could not set as the current location
gl: Non se puido estabelecer como o lugar actual

en: View
gl: Vista

en: Deleted location %1
gl: Eliminar o lugar %1

en: Image Preview - %1
gl: Vista previa da imaxe - %1

en: Save As
gl: Gardar como

en: IP Address or Hostname
gl: Enderezo IP ou nome do servidor

en: Web Manager Port
gl: Porto do xestor web

en: Get Status
gl: Estabelecer o estado

en: Active Profile:
gl: Perfil activo:

en: Profile: %1
gl: Perfil: %1

en: Manage Profiles
gl: Xestionar os perfís

en: Server Port
gl: Porto do servidor

en: INDI Server Port
gl: Porto do servidor de INDI

en: Successfully connected to the server
gl: Conectouse co servidor

en: Could not connect to the server
gl: Non se puido conectar co servidor

en: Connected to %1
gl: Conectado a %1.

en: Available Devices
gl: Dispositivos dispoñíbeis

en: Disconnect INDI
gl: Desconectar de INDI

en: NW
gl: NO

en: NE
gl: NL

en: SW
gl: SO

en: SE
gl: SL

en: Slew rate:
gl: Ritmo de movemento:

en: Sky Map
gl: Mapa celeste

en: Projection systems
gl: Sistemas de proxección

en: Color Schemes
gl: Esquemas de cores

en: FOV Symbols
gl: Símbolos de campo de visión

en: Sync
gl: Sincronizar

en: %1 are toggled on
gl: %1 están activados

en: %1 is toggled on
gl: %1 está activado

en: %1 are toggled off
gl: %1 están desactivados

en: %1 is toggled off
gl: %1 está desactivado

en: Empty Sky
gl: Ceo baleiro

en: Center and Track
gl: Centrar e seguir

en: Star Chart
gl: Carta estelar

en: Night Vision
gl: Visión nocturna

en: Moonless Night
gl: Noite sen Lúa

en: Lambert (Default)
gl: Lambert (predeterminado)

en: Azimuthal Equidistant
gl: Acimutal equidistante

en: Orthographic
gl: Orthográfica

en: Equirectangular
gl: Equirrectangular

en: Stereographic
gl: Estereográfica

en: Gnomonic
gl: Gnomónica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
gl: Axustar a hora

en: Year
gl: Ano

en: Month
gl: Mes

en: Week
gl: Semana

en: Day
gl: Día

en: Hour
gl: Hora

en: Automatic mode
gl: Modo automático

en: DeepSky Objects
gl: Obxectos afastados

en: Constellation Lines
gl: Liñas das constelacións

en: Constellation Names
gl: Nomes das constelacións

en: Constellation Art
gl: Símbolos das constelacións

en: Constellation Bounds
gl: Limiares das constelacións

en: Milky Way
gl: Vía Láctea

en: Equatorial Grid
gl: Grade ecuatorial

en: Horizontal Grid
gl: Grade horizontal

en: Are you sure you want to exit tutorial?
gl: Seguro que quere saír do titorial?

en: Exit
gl: Saír

en: Welcome to KStars Lite
gl: Reciba a benvida a KStars Lite

en: KStars Lite is a free, open source, cross-platform Astronomy Software designed for mobile devices.
gl: KStars Lite é un software de astronomía libre, de código aberto e compatíbel con múltiple plataformas e deseñados para dispositivos móbiles.

en: A quick tutorial will introduce you to main functions of KStars Lite
gl: Un titorial rápido que lle servirá de introdución ás funcións principais de KStars Lite

en: Start tutorial
gl: Iniciar o titorial

en: Global Drawer
gl: Caixón global

en: By swiping from left to right on any page of KStars Lite you can access global drawer
gl: Pasar o dedo de esquerda a dereita en calquera páxina de KStars Lite dálle acceso ao caixón global

en: Context Drawer
gl: Caixón contextual

en: By swiping from right to left you can access context drawer with functions related to Sky Map. This menu is available only on Sky Map.
gl: Pasar o dedo de dereita a esquerda permítelle acceder ao caixón contextual con funcións relacionadas ao mapa celeste. Este menú está dispoñíbel só no mapa celeste.

en: Top Menu
gl: Menú superior

en: By tapping on this arrow you can access top menu from which you can control visibility of different sky objects
gl: Tocar esta frecha permite acceder ao menú superior desde o que pode controlar a visibilidade dos distintos obxectos celestes

en: Bottom Menu
gl: Menú inferior

en: By tapping on this arrow you can access bottom menu from which you can set time and start time simulation
gl: Tocar esta frecha permítelle acceder ao menú inferior desde o que pode estabelecer a hora e a hora de inicio da simulación

en: Set Location
gl: Estabelecer o lugar

[ctx: Southwest]
en: SW
gl: SO

[ctx: Northwest]
en: NW
gl: NO

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
gl: Recibe a benvida a KStars. Agarda mentres se cargan os datos…

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP UTC Offset
gl: Desprazamento da UTC de AP

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP local time
gl: hora local de AP

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP sidereal time
gl: hora sidérea de AP

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
gl: Interromper o movemento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew
gl: Interromper a rotación

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew/Track
gl: Interromper a rotación e o seguimento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
gl: Interromper

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
gl: Posición absoluta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute
gl: Absoluta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
gl: Activar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
gl: Filtro activo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Actual Time
gl: Hora real

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
gl: Aliñamento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: All
gl: Todo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt  D:M:S
gl: a  D:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec Anti-backlash
gl: Anti-retroceso a/δ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec PEC
gl: PEC a/δ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Anti Flicker
gl: Anti escintileo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
gl: Abertura (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
gl: Atmosfera

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto Search
gl: Busca automática

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
gl: Auxiliar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Average (1 sec.)
gl: Media (1 seg.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az D:M:S
gl: A D:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra Anti-backlash
gl: Anti-retroceso A/α

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra PEC
gl: PEC A/α

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Back Light
gl: Retroiluminación

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Backlash
gl: Retroceso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Baud Rate
gl: Velocidade en baud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bias
gl: Desvío

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Binning
gl: Eliminación de ruído

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bits per pixel
gl: Bits por píxel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
gl: Azul

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Both
gl: Ambas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
gl: Brillo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Bias
gl: Desvío do CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD FOV
gl: Campo de visión do CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Information
gl: Información do CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Maximum ADU
gl: ADU máxima do CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Noise
gl: Ruído do CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
gl: Simulador do CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X Pixel Size
gl: Tamaño do píxel X do CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X resolution
gl: Resolución X do CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y Pixel Size
gl: Tamaño do píxel Y do CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y resolution
gl: Resolución Y do CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCDs
gl: CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
gl: Modelo da cámara

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
gl: Centrado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Client
gl: Cliente

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
gl: Cor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet DEC motion arcmin/day
gl: Movemento de declinación (δ) do comenta en arcos de minuto por día

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet RA motion arcmin/day
gl: Movemento de ascensión recta (α) do comenta en arcos de minuto por día

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet tracking parameters
gl: Parámetros de seguimento do cometa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
gl: Cometa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
gl: Comunicación

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
gl: Comprimir

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
gl: Compresión

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #1
gl: Configuración 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #2
gl: Configuración 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #3
gl: Configuración 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #4
gl: Configuración 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #5
gl: Configuración 5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #6
gl: Configuración 6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config Name
gl: Nome da configuración

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
gl: Configuración

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
gl: Conectar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection Mode
gl: Modo de conexión

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
gl: Conexión

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Contrast
gl: Contraste

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Cooler
gl: Refrixeración

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
gl: Cantidade

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Current
gl: Actual

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DE (arcsecs/s)
gl: δ (segundos de arco/s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DEC (dd:mm:ss)
gl: δ (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DOME
gl: BÓVEDA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
gl: Escura

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
gl: Data

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
gl: Data/hora

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time/Location
gl: Data/hora/lugar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
gl: Depurar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (arcmin)
gl: δ (arcmin)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (dd:mm:ss)
gl: δ (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec D:M:S
gl: δ D:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Declination axis
gl: Eixo de declinación (δ)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Deep Sky Catalogs
gl: Catálogos de obxectos afastados

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
gl: Dispositivo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
gl: Dirección

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
gl: Desactivar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
gl: Desconectar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome Simulator
gl: Simulador de bóveda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome control
gl: Control da bóveda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome locks
gl: Bloqueos de bóveda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parking policy
gl: Política de estacionamento de bóveda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parks
gl: A bóveda estaciónase

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Driver Info
gl: Información do controlador

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (s)
gl: Duración (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (sec)
gl: Duración (seg)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dust Cover
gl: Cuberta anti po

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duty cycle
gl: Ciclo de servizo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ Coord
gl: Coordenadas EQ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ PEC
gl: PEC EQ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (ms)
gl: Leste (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (msec)
gl: Leste (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (pointing west)
gl: Leste (apuntaod ao oeste)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (sec)
gl: Leste (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
gl: Leste

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
gl: Leste/Oeste

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Elevation (m)
gl: Elevación (m)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enabled
gl: Activado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Encoder
gl: Codificador

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ PE
gl: PE EQ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Eq. Coordinates
gl: Coordenadas Eq.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Equatorial JNow
gl: JNow Ecuatoriais

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exec
gl: Executar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose Abort
gl: Interrupción da exposición

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose
gl: Exposición

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
gl: Exposición

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extended GPS Features
gl: Funcionalidades estendidas do GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FITS Header
gl: Cabeceira de FITS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM (arcseconds)
gl: FWHM (segundos de arco)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Factory
gl: Fábrica

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fan
gl: Axitar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
gl: Rápida

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
gl: Fonte de novas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Field De-rotator
gl: Des-xirador de campo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #1
gl: Filtro nº 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #2
gl: Filtro nº 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #3
gl: Filtro nº 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #4
gl: Filtro nº 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #5
gl: Filtro nº 5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
gl: Número de filtros

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Simulator
gl: Simulador de filtros

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Slot
gl: Rañura de filtro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Wheel
gl: Roda de filtros

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter
gl: Filtro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#1
gl: Filtro 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#2
gl: Filtro 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#3
gl: Filtro 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#4
gl: Filtro 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#5
gl: Filtro 5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#6
gl: Filtro 6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#7
gl: Filtro 7

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#8
gl: Filtro 8

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
gl: Atopar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware Info
gl: Información sobre o firmware

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware data
gl: Datos do firmware

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
gl: Versión do firmware

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
gl: Simple

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fluorescent
gl: Fluorescente

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
gl: Distancia focal (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Control
gl: Control do foco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus In
gl: Achegar o foco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Out
gl: Afastar o foco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Speed
gl: Velocidade do foco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Timer
gl: Temporizador do foco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus in
gl: Achegar o foco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus out
gl: Afastar o foco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser Simulator
gl: Simulador do foco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser
gl: Focalizador

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focusers
gl: Focalizadores

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
gl: Taxa de fotogramas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Type
gl: Tipo de fotograma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Values
gl: Valores de fotograma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame
gl: Fotograma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FrameType
gl: TipoDeFotograma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frames
gl: Fotogramas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
gl: Completa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GOTO
gl: Ir a

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
gl: Potencia do GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Simulator
gl: Simulador de GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
gl: Situación do GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
gl: Sistema de GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS/16 inch Features
gl: Funcionalidades do GPS/16 polgadas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: General Info
gl: Información xeral

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Generic Video4Linux
gl: Video4Linux xenérico

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
gl: Posición xeográfica

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Goto
gl: Ir a

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
gl: Verde

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
gl: Gris

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Abort
gl: Interrupción das guías

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide E/W
gl: Guía L/O

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide East/West
gl: Guía Leste/Oeste

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Head
gl: Cabeza das guías

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Info
gl: Información de Guide

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide N/S
gl: Guía N/S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide North/South
gl: Guía Norte/Sur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide West/East
gl: Guía Oeste/Leste

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Wheel
gl: Roda de guías

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
gl: Guía

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Aperture (mm)
gl: Abertura do guieiro (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Control
gl: Control do guieiro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Focal Length (mm)
gl: Distancia focal do guieiro (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head
gl: Cabeceira de guía

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head Rapid Guide
gl: Guía rápida de cabeceira de guía

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Image
gl: Imaxe do guieiro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guiding Rate
gl: Frecuencia de guía

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H Alpha
gl: Alfa H

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: HA H:M:S
gl: H:M:S ω

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H_Alpha
gl: Alfa_H

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Halt
gl: Deter

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height m
gl: Altura m

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
gl: Altura

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
gl: Alto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Horizontal Coords
gl: Coordenadas horizontais

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hour axis
gl: Eixo horario

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hourangle Coords
gl: Coordinadas do ángulo horario

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hue
gl: Ton

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Humidity Perc.
gl: Porc. de humidade

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ignore dome
gl: Ignorar a bóveda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Adjustments
gl: Axustes da imaxe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Control
gl: Control da imaxe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
gl: Datos da imaxe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
gl: Información da imaxe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
gl: Configuración da imaxe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
gl: Tipo de imaxe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
gl: Imaxe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Indoor
gl: Interior

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Info
gl: Información

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Joystick
gl: Mando

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Jupiter
gl: Xúpiter

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
gl: Biblioteca

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
gl: Lixeira

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Limiting Mag
gl: Magnitude limitadora

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
gl: Cargar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
gl: Baixa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminance
gl: Luminancia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
gl: Luminosidade

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Main Control
gl: Control principal

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Blue
gl: Azul manual

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Red
gl: Vermello manual

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mars
gl: Marte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Master alarm
gl: Alarma principal

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max slew Rate
gl: Ritmo de desvío máximo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max
gl: Máx

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Height
gl: Altura max.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Position
gl: Posición máx.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Width
gl: Anchura máx.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. travel
gl: Viaxe máximo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum Tick
gl: Marca máxima

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum travel
gl: Viaxe máximo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Medium
gl: Medio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
gl: Mercurio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Minimum Tick
gl: Marca mínima

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
gl: Modo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Model
gl: Modelo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
gl: Lúa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion Control
gl: Control do movemento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion N/S
gl: Movemento N/S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion W/E
gl: Movemento L/O

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
gl: Movemento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor Steps
gl: Pasos do motor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor steps per tick
gl: Pasos do motor por marca

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount coordinates
gl: Coordenadas da montaxe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount init.
gl: Inic. da montaxe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
gl: Montaxe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Move to rate
gl: Mover a unha velocidade

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Movement Control
gl: Control do movemento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: N/S Rate
gl: Taxa N/S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
gl: Nome

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
gl: Neptuno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
gl: Redución do ruído

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
gl: Ningún

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (ms)
gl: Norte (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (msec)
gl: Norte (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (sec)
gl: Norte (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
gl: Norte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North/South
gl: Norte/Sur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
gl: Nota

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Number
gl: Número

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OFF
gl: Apagado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: ON
gl: Activado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Temperature (C)
gl: Temperatura do OTA (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Update
gl: Actualización do OTA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Oag Offset (arcminutes)
gl: Distancia Oag (minutos de arco)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Info
gl: Información sobre o obxecto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Number
gl: Número do obxecto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object
gl: Obxecto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Observer
gl: Observador

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
gl: Desactivado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
gl: Desprazamento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On Set
gl: Ao pórse

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On
gl: Activado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
gl: Opcións

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Outdoor
gl: Exterior

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE (arcminutes)
gl: PAE (minutos de arco)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE Drift (minutes)
gl: Deriva de PAE (minutos)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE W/E
gl: PE O/L

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Options
gl: Opcións de estacionamento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Position
gl: Posición de estacionamento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Scope
gl: Alcance de estacionamento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park
gl: Estacionar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Parking
gl: Estacionamento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Period (ms)
gl: Período (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
gl: Erro periódico

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Philips Webcam
gl: Cámara web de Philips

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pier Side
gl: Lado da base

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size (um)
gl: Tamaño do píxel (um)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size X
gl: Tamaño do píxel en X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size Y
gl: Tamaño do píxel en Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pluto
gl: Plutón

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polling
gl: Consulta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Port
gl: Porto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
gl: Portos

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
gl: Posición

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Power
gl: Potencia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Prefix
gl: Prefixo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pressure hPa
gl: Presión hPa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Presets
gl: Predefinicións

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 1
gl: Predefinición 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 2
gl: Predefinición 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 3
gl: Predefinición 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Primary
gl: Principal

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
gl: Propiedade

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge Data
gl: Borrar os datos

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge
gl: Borrar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA  H:M:S
gl: α H:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcmin)
gl: α (arcmin)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcsecs/s)
gl: α (segundos de arco/s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (hh:mm:ss)
gl: α (hh:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA H:M:S
gl: α H:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA motor
gl: Motor de α

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ra (hh:mm:ss)
gl: α (hh:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rapid Guide
gl: Proceso de guía rápido.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
gl: Taxa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Raw
gl: Bruto

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Duration)
gl: Rexistro (duración)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Frames)
gl: Rexistro (fotogramas)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record File
gl: Ficheiro de rexistro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Off
gl: Rexistro deactivado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record On
gl: Rexistro activado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Options
gl: Opcións de rexistro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Recorder
gl: Gravador

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
gl: Vermello

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Refresh
gl: Actualizar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative Position
gl: Posición relativa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative
gl: Relativo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Reset
gl: Restabelecer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
gl: Resolución en x

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
gl: Resolución en y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restart
gl: Reiniciar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
gl: Restaurar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation CW (degrees)
gl: Rotación horaria (graos)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation
gl: Rotación

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: STAR
gl: ASTRO

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturation Mag
gl: Magnitude de saturación

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturn
gl: Saturno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save home
gl: Gardar o lar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scan Ports
gl: Examinar os portos

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Configs
gl: Configuracións do alcance

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Location
gl: Lugar do alcance

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Name
gl: Nome do alcance

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Properties
gl: Propiedades do alcance

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Seeing
gl: Avistamento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select item...
gl: Escoller un elemento…

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
gl: Escoller

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Selenographic Sync
gl: Sincronización selenográfica

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Serial
gl: Serie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set Register
gl: Estabelecer o rexistro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set home
gl: Estabelecer o lar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set register
gl: Estabelecer o rexistro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
gl: Estabelecer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
gl: Velocidade da persiana

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal Time
gl: Hora sideral

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal time
gl: Hora sideral

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal
gl: Sideral

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
gl: Simulación

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Config
gl: Configuración do simulador

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Settings
gl: Configuración do simulador

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 1
gl: Sitio 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 2
gl: Sitio 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 3
gl: Sitio 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 4
gl: Sitio 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Management
gl: Xestión do sitio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
gl: Nome do sitio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sites
gl: Sitios

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Glow (magnitudes)
gl: Brillo do ceo (magnitudes)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Quality
gl: Calidade celeste

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
gl: Modo de espera

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Accuracy
gl: Precisión da rotación

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Rate
gl: Ritmo de xiro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Target
gl: Destino do xiro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew rate
gl: Ritmo de xiro

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew
gl: Rotación

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
gl: Lenta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc connection
gl: Conexión snoop a corrente continua

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc master alarm
gl: Alarma principal snoop a corrente continua

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc mode
gl: Modo snoop a corrente continua

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop devices
gl: Dispositivos de snoop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
gl: Sistema Solar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (ms)
gl: Sur (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (msec)
gl: Sur (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (sec)
gl: Sur (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
gl: Sur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
gl: Velocidade

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
gl: Catálogos estelares

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Step delay
gl: Demora do paso

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Steps
gl: Pasos

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
gl: Parar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream Off
gl: Fluxo desactivado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream On
gl: Fluxo activado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Streaming
gl: Retransmisión

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Swap buttons
gl: Botóns de intercambio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 1
gl: Interruptor 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 2
gl: Interruptor 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 3
gl: Interruptor 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 4
gl: Interruptor 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sync
gl: Sincronizar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope Simulator
gl: Simulador de telescopios

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
gl: Telescopio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
gl: Telescopios

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma Driver
gl: Controlador de Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma version
gl: Versión de Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature (C)
gl: Temperatura (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
gl: Temperatura K

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature
gl: Temperatura

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ticks
gl: Marcas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time Factor
gl: Factor temporal

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
gl: Tempo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer (ms)
gl: Temporizador (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
gl: Temporizador

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Top
gl: Cume

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Total Exposure Time (ms)
gl: Tempo total de exposición (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Mode
gl: Modo de seguimento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Rates
gl: Taxas de seguimento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
gl: Seguir

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Accuracy
gl: Precisión do seguimento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Frequency
gl: Frecuencia de seguimento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Mode
gl: Modo de seguimento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking mode
gl: Modo de seguimento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking
gl: Seguimento

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
gl: Transformación

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
gl: Desprazamento de UTC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
gl: Hora UTC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UnPark
gl: Desestacionar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
gl: Actualizar o cliente

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
gl: Actualizar o GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
gl: Actualizar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload Settings
gl: Configuración de envío

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload
gl: Enviar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
gl: Urano

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Use Pulse Cmd
gl: Usar a orde pulse

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
gl: Versión

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Record
gl: Rexistro en vídeo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Stream
gl: Transmisión de vídeo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: W/E Rate
gl: Taxa O/L

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: WCS
gl: SCM

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Wake up
gl: Acordar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
gl: Nome da cámara web

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (ms)
gl: Oeste (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (msec)
gl: Oeste (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (pointing east)
gl: Oeste (apuntando ao leste)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (sec)
gl: Oeste (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West
gl: Oeste

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West/East
gl: Oeste/Leste

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance Mode
gl: Modo de balance de brancos

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
gl: Balance de brancos

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
gl: Brancura

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
gl: Anchura

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Write Data
gl: Escribir os datos

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app. to refracted
gl: app. para refractado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., tel., observed
gl: app., refr., tel., observado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., telescope
gl: app., refr., telescopio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
gl: segundos de arco

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
gl: frío

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
gl: perigo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: dome control
gl: control da bóveda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
gl: identidade

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: max Alt
gl: a máxima

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: min Alt
gl: a mínima

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
gl: desactivado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: on
gl: activado

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: rel. to HA
gl: rel. a ω

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: reset
gl: reiniciar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: sidereal
gl: sideral

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
gl: sen definir

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: warm
gl: quente

en: Some images in KStars are for non-commercial use only. See README.images.
gl: Algunhas imaxes de KStars son para uso exclusivamente non comercial. Consulte o ficheiro «README.images» para máis información.

en: Sorry, without a KStars Data Directory, KStars cannot operate. Exiting program now.
gl: KStars non pode operar sen un directorio de datos de KStars. Agora sairase do programa.

en: Original Author
gl: Autor orixinal.

en: Current Maintainer
gl: Mantedor actual.

en: FITSViewer & Ekos Improvements. KStars OSX Port
gl: Melloras no visor de FITS e en Ekos. Adaptación de KStars a OSX

en: Ekos Scheduler Improvements
gl: Melloras do planificador de Ekos

en: Converted labels containing technical terms to links to documentation
gl: Converteu etiquetas que contiñan termos técnicos en ligazóns a documentación

en: Technical documentation on Astronomy and KStars
gl: Documentación técnica sobre astronomía e KStars

en: Guiding code based on lin_guider
gl: Código do guieiro baseado en lin_guider

en: Artwork
gl: Gráficos

en: Improvements to observation plan execution, star hopper etc.
gl: Melloras na execución do plan de observación, saltador de estrelas, etc.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos/INDI.
gl: Probas exhaustivas e suxestións sobre Ekos e INDI.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos Scheduler. KStars OSX Port
gl: Probas exhaustivas e suxestións sobre o planificador de Ekos. Adaptación de KStars a OSX

en: Splash screen for both regular KStars and KStars Lite.
gl: Pantalla de benvida tanto de KStars como de KStars Lite.

en: KStars OSX Port.
gl: Adaptación de KStars a OSX.

en: Dump sky image to file.
gl: Envorcar a imaxe do ceo nun ficheiro.

en: Script to execute.
gl: Guión a executar.

en: Width of sky image.
gl: Anchura da imaxe do ceo.

en: Height of sky image.
gl: Altura da imaxe do ceo.

en: Date and time.
gl: Data e hora.

en: Start with clock paused.
gl: Comezar co reloxo parado.

en: FITS file(s) to open.
gl: Ficheiros FITS para abrir.

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
gl: Non se puido interpretar o formato de imaxe %1; asúmese que é PNG.

en: Supplied date string is invalid: %1. Using CPU date/time instead.
gl: A cadea de data fornecida é incorrecta: %1. Utilízase no canto a data/hora da CPU.

en: Script executed.
gl: Executouse o script.

en: Could not execute script.
gl: Non se puido executar o script.

en: Using CPU date/time instead.
gl: Utilízase no canto a data/hora da CPU.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
gl: Telescopio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Id:
gl: Identificador:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
gl: Newtoniano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), wi
en: Model:
gl: Modelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
gl: Vendedor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
gl: Abertura:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddScope)
en: Save telescope information
gl: Gardar a información do telescopio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewScope)
en: Clear data and add a new telescope
gl: Baleirar os datos e engadir un novo telescopio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveScope)
en: Remove current telescope
gl: Retirar o telescopio actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
gl: Unidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
gl: Gardar o ocular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Apparent FOV:
gl: FOV aparente:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
gl: Factor de magnificación das lentes Barlow/Shapley

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
gl: Gardar a lente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_18)
en: Filter focus offset
gl: Desprazamento do foco do filtro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
gl: Gardar o filtro

en: End Session
gl: Rematar a sesión

en: Save and End the current session
gl: Gardar e finalizar esta sesión

en: Next Page >
gl: Seguinte páxina >

en: site_
gl: sitio_

en: session_
gl: sesión_

en: Next Target >
gl: Destino seguinte >

en: observation_
gl: observación_

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
gl: Executar a sesión

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
gl: Insire os detalles da sesión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
gl: axustar o lugar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
gl: Comezo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
gl: Equipamento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
gl: Comentarios:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
gl: Idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
gl: Ver os detalles do obxecto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
gl: Ascensión recta:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
gl: Apuntar o telescopio

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
gl: Insire os detalles da observación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
gl: Observador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
gl: Telescopio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
gl: Ocular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
gl: Lente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Seeing:
gl: Avistamento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
gl: segundos de arco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Faintest Star:
gl: Estrela máis débil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hintLabel)
en: Looks like you have not listed out your observers / equipment. Please hit Ctrl + 0 and Ctrl + 1 to fix this situation and come back here.
gl: Parece que non describiu os seus observadores e equipamento. Prema Ctrl+0 e Ctrl+1 para solucionar o problema, e volva aquí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
gl: Seguinte >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
gl: Paso 1: Detalles da sesión

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
gl: Engadir un obxecto novo á lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, RemoveObject)
en: Remove object from list
gl: Retirar o obxecto da lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
gl: Paso 2: Observacións

en: Overwrite
gl: Substituír

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
gl: Xa existe outro observador co nome e apelidos dados. Substitúese?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
gl: &Xeral

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BackendsGroupBox)
en: Backends
gl: Infraestruturas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
gl: Corrixir as coordenadas dos obxectos polos efectos da atmosfera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
gl: A atmosfera desvía a luz que pasa  através dela, como unha lente. Se marca este elemento, simularase a «refracción atmosférica» no mapa celeste. Lembra que esta corrección só se aplicada se se usa o sistema de coordenadas horizontal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
gl: Corrixir a refracción atmosférica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: Correct for the effect of sun's gravity on star positions, as predicted by General Relativity, and verified by Eddington's experiment.
gl: Corrixir polo efecto da gravidade do Sol sobre as posicións das estrelas, como predí a Relatividade Xeral e se verificou co experimento de Eddington.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: General Relativity effects near the sun
gl: Efectos da Relatividade Xeral preto do Sol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug-free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
gl: Marcar esta opción fai que se recalculen as coordenadas ecuatoriais actuais a partir das coordenadas do catálogo (é dicir, aplicación das correccións da precesión, nutación e aberración) cada vez que se redebuxa o mapa. Isto fai que o procesamento sexa máis lento cando hai moitas estrelas que xestionar, pero está máis libre de fallos. Existen fallos coñecidos ao mostrar as estrelas cando se evita este recálculo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageryGroupBox)
en: DSS Imagery
gl: Imaxes da DSS

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logging Output
gl: Rexistro de información de saída

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Look and &Feel
gl: &Aparencia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Adjust speed of zooming when scrolling in and out with the mouse wheel
gl: Axustar a velocidade da ampliación ao ampliar e reducir coa roda do rato

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
gl: Mostrar unha lenda co nome do obxecto centrado?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
gl: Marque esta opción para conectar temporalmente unha etiqueta co nome ao obxecto centrado na vista. Pódese facer que esta lenda sexa duradeira co menú de contexto do clic dereito.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
gl: Conectar unha lenda co obxecto centrado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
gl: Conectar unha lenda temporal ao pasar co rato

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Arrow
gl: Frecha

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Cross
gl: Cruz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
gl: Escolle esta opción para ter gráficos menos angulosos (pero máis lentos)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
gl: Suavizar os gráficos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
gl: Quere mostrar unha animación ao cambiar o foco?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
gl: Marque esta opción para que o cambio da posición do foco resulte nunha animación para a nova posición. Se non marca esta opción, a visualización centrarase instantaneamente na nova posición.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
gl: Utilizar a animación da focalización

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
gl: Non debuxar todos os obxectos mentres se move o mapa?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
gl: Cando o mapa está en movemento, pode comprometerse a animación suave se o programa ten moitos obxectos para debuxar no mapa. Marca este elemento para agochar temporalmente algúns dos obxectos mentres a área visíbel estea en movemento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
gl: Agochar os obxectos mentres se moven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
gl: Agochar tamén se o salto temporal é maior de:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
gl: Marque esta opción para que as estrelas menos visíbeis se agochen cando o mapa estea en movemento.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
gl: As estrelas menos visíbeis que isto non son mostradas cando o mapa estea en movemento.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
gl: Quere agochar os corpos do sistema solar mentres se move?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
gl: Marque esta opción para que todos os corpos do sistema solar se agochen cando o mapa estea en movemento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
gl: Sistema Solar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
gl: Etiquetas dos obxectos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
gl: Marque esta opción para que as liñas de constelación se agochen cando o mapa estea en movemento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
gl: Liñas das constelacións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: If checked, then the coordinate grids will be hidden when the map is in motion.
gl: Marque esta opción para que a grade de coordenadas se agoche cando o mapa estea en movemento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Coordinate grids
gl: Grades de coordenadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
gl: Limiares das constelacións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
gl: Marque esta opción para que os nomes das constelacións se agochen cando o mapa estea en movemento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
gl: Nomes das constelacións

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Observing &List
gl: &Lista de observación

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
gl: Lendas da lista de observación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListSymbol)
en: S&ymbol
gl: Sí&mbolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListText)
en: Te&xt
gl: Te&xto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListImageryOptions)
en: Preferred Imagery
gl: Imaxes preferidas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListPreferDSS)
en: Digiti&zed Sky Survey (DSS)
gl: Investigación Di&xital do Ceo (DSS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListPreferSDSS)
en: Sloan &Digital Sky Survey (SDSS)
gl: Investigación &Dixital do Ceo de Sloan (SDSS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObsListDemoteHole)
en: While sorting by percentage altitude, demote objects present in the Dobsonian hole
gl: Ao ordenar por altitude en porcentaxe, degradar obxectos presentes no burato de Dobson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, holeSizeLabel)
en: Hole size in degrees:
gl: Tamaño do burato en graos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
gl: Mostrar o &nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
gl: Mostrar a &magnitude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
gl: Densidade das lendas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
gl: Mostrar o no&me

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
gl: Mostrar os nomes &longos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
gl: Mostrar a magni&tude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: Resolve names not known to KStars using online services
gl: Resolver os nomes que KStars non coñece usando servizos de Internet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
gl: Visibilidade mínima cando está reducido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
gl: Visibilidade mínima cando está aumentado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Show objects of unknown magnitude
gl: Mostrar os obxectos de magnitude descoñecida.

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
gl: Noite sen Lúa

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
gl: Cores reais

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
gl: Vermello sólido

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
gl: Negro sólido

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
gl: Branco sólido

[ctx: show stars as colored circles]
en: Solid Colors
gl: Cores sólidas

en: New Color Scheme
gl: Novo esquema de cores

en: Enter a name for the new color scheme:
gl: Insire o nome do novo esquema de cores:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
gl: Non se puido abrir o ficheiro de índice do esquemas de cor local
    O esquema non pode retirarse.

en: Could not delete the file: %1
gl: Non se puido eliminar o ficheiro: %1

en: Error Deleting File
gl: Produciuse un erro ao eliminar o ficheiro

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
gl: Non se puido atopar unha entrada chamada %1 en colors.dat.

en: Scheme Not Found
gl: Non se atopou o esquema

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Scheme Colors
gl: Esquema de cores actual

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
gl: Configuración actual das cores

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
gl: A lista de todas as cores personalizábeis no programa. Xunto a cada elemento hai un cadrado que mostra a cor definida para el. Preme calquera elemento para cambiar a súa cor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
gl: Modo de fondo do panel informativo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
gl: Sen preenchemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
gl: Transparente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
gl: Opaco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
gl: Modo da cor das estrelas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
gl: Axustar o modo de cor das estrelas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
gl: Hai catro formas de mostrar as estrelas no mapa. De maneira predeterminada, as estrelas son círculos cun núcleo branco e un contorno pintado para reflectir a cor real da estrela. Tamén se pode optar por mostrar as estrelas como círculos brancos, vermellos ou negros, segundo as necesidades do esquema de cores global.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
gl: Intensidade da cor das estrelas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
gl: Trocar a intensidade da cor das estrelas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
gl: Ao usar o modo de estrelas con cores realistas, esta opción modifica o nivel de saturación das cores das estrelas. Un valor maior significa cores máis intensas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
gl: Esquema de cores predefinido

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
gl: Lista de esquemas de cor predefinidos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
gl: Unha lista con todos os esquemas de cores coñecidos. Varios son fornecidos de maneira predeterminada e ademais podes definir os teus propios esquemas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
gl: Crea un novo esquema de cores predefinido coa configuración actual

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
gl: Despois de cambiar as cores para un esquema que che agrade, preme este botón para crear un novo esquema con esas cores. O esquema aparecerá na lista de predefinicións e tamén estará dispoñíbel no menú «Configuración» da xanela principal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
gl: Gardar como…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
gl: Retirar un esquema de cor predefinido

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
gl: Preme este botón para retirar o esquema de cores realzado. Só funciona nos esquemas de cores personalizados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Application Themes
gl: Temas de aplicación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: <html><head/><body><p>Save autofocus frames. Only enable to troubleshoot autofocus by examining frames. This can consume a lot of storage space.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Gardar os fotogramas de enfoque automático. Só activar para solucionar problemas de enfoque automático examinando os fotogramas. Isto pode consumir unha morea de espazo de almacenamento.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: Save Focus Images
gl: Gardar as imaxes do foco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
gl: Quere mostrar as liñas das constelacións?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
gl: Marque esta opción para que se debuxen as liñas das constelacións no mapa celeste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
gl: Liñas das &constelacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
gl: Cultura celeste:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
gl: Escolla a cultura celeste

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
gl: Aquí pódese escoller como se representan as constelacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
gl: &Limiares das constelacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
gl: Realzar os limiares da constelación central

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
gl: Quere mostrar os nomes das constelacións?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
gl: Marque esta opción para que se mostren os nomes das constelacións no mapa celeste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
gl: &Nomes das constelacións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
gl: Opcións do nome das constelacións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
gl: Utilizar os nomes das constelacións en latín

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
gl: Escolle esta opción para utilizar os nomes das constelacións en latín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
gl: L&atín

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
gl: Usar os nomes das constelacións no teu idioma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
gl: Escolle esta opción para utilizar os nomes de constelación no teu idioma (se estiveren dispoñíbeis)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
gl: Traducido

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
gl: Utilizar as abreviaturas da IAU

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
gl: Escolle esta opción para utilizar as abreviaturas da Unión Astronómica Internacional como lendas das constelacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
gl: Abre&viaturas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
gl: Quere ver a eclíptica?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
gl: Marque esta opción para que a eclíptica se mostre no mapa celeste. A eclíptica é unha grande circunferencia no ceo que o Sol parece percorrer no decurso dun ano. Todos os outros corpos do sistema solar tamén seguen a eclíptica.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
gl: Quere utilizar contornos preenchidos para a Vía Láctea?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
gl: Marque esta opción para que o contorno da Vía Láctea se encha. Se non marca esta opción, só se debuxará o contorno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
gl: Quere ver o horizonte?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
gl: Marque esta opción para que se mostre unha liña que represente o horizonte local no mapa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
gl: &Horizonte (liña)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
gl: Quere ver o contorno da Vía Láctea?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
gl: Marque esta opción para que se mostre no mapa un contorno que representa a Vía Láctea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: If checked, coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
gl: Marque esta opción para que as grades de coordenadas cambien automaticamente segundo o sistema de coordenadas que estea activo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Automatically select coordinate grid
gl: Escoller automaticamente a grade de coordenadas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
gl: Mostrar as bandeiras?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
gl: Marque esta opción para que se debuxen bandeiras no mapa celeste.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Draw equatorial coordinate grid?
gl: Mostrar a grade de coordenadas ecuatoriais?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
gl: Marque esta opción para mostrar unha grade de liñas a cada dúas horas na ascensión recta (α) e a cada 20 graos na declinación (δ).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Equatorial coordinate grid
gl: Grade de coordenadas ecuatoriais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Draw horizontal coordinate grid?
gl: Quere ver a grade de coordenadas horizontais?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 30 degrees in Azimuth and every 20 degrees in Altitude.
gl: Marque esta opción para que se mostre unha grade de liñas a cada 30 graos no acimut e a cada 20 graos na altitude.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Horizontal coor&dinate grid
gl: Gra&de de coordenadas horizontais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
gl: Quere ver un chan opaco?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
gl: Marque esta opción para que a zona baixo o horizonte se encha para simular o chan. Lembre que o chan non se debuxa nunca cando se usa o sistema de coordenadas ecuatorial.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
gl: &Chan opaco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
gl: Quere ver o ecuador celeste?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
gl: Marque esta opción para que se debuxe o ecuador celeste no mapa celeste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
gl: &Ecuador celeste

en: %1 position calculation error: %2.
gl: Erro de cálculo da posición de %1: %2.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
gl: Mostrar os satélites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVisibleSatellites)
en: Show only visible satellites
gl: Mostrar só os satélites visíbeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
gl: Mostrar as etiquetas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
gl: Mostrar os satélites como estrelas

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
gl: Buscar satélites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UpdateTLEButton)
en: Update TLEs
gl: Actualizar os TLE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
gl: Mostrar os obxectos do Sistema Solar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
gl: O Sol, a Lúa e os planetas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
gl: Quere que se mostre Saturno?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
gl: Marque esta opción para que Saturno se debuxe no mapa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
gl: Quere que se mostren os corpos principais como imaxes?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
gl: Marque esta opción para que os planetas, o Sol e a Lúa se mostren como imaxes de mapa de bits no mapa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
gl: Utilizar imaxes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
gl: Quere mostrar Marte?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
gl: Marque esta opción para que Marte se debuxe no mapa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
gl: Quere conectar as lendas co nome cos corpos principais do Sistema Solar?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
gl: Marque esta opción para conectar lendas co nome dos planetas, do Sol e da Lúa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
gl: Utilizar lendas co nome

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
gl: Escoller todos os corpos principais

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
gl: Preme aquí para escoller todos os planetas, o Sol e a Lúa, para que se representen no mapa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
gl: Escoller todos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
gl: Anular a escolla de todos os corpos principais

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
gl: Preme este botón para anular a escolla de todos os planetas, o Sol e a Lúa, de modo que non se debuxen no mapa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
gl: Non escoller nada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
gl: Quere mostrar Venus?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
gl: Marque esta opción para que Venus se debuxe no mapa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
gl: Quere mostrar o Sol?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
gl: Marque esta opción para que o Sol se debuxe no mapa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: The sun
gl: O sol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
gl: Quere mostrar Xúpiter?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
gl: Marque esta opción para que Xúpiter se debuxe no mapa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
gl: Quere mostrar a Lúa?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
gl: Marque esta opción para que a Lúa se debuxe no mapa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: The moon
gl: A Lúa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
gl: Quere mostrar Mercurio?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
gl: Marque esta opción para que Mercurio se debuxe no mapa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
gl: Quere mostrar Neptuno?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
gl: Marque esta opción para que Neptuno se debuxe no mapa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
gl: Quere mostrar Urano?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
gl: Marque esta opción para que Urano se debuxe no mapa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
gl: Planetas menores

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
gl: Quere mostrar os asteroides?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
gl: Marque esta opción para que os asteroides se debuxen no mapa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
gl: Quere mostrar os cometas?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
gl: Marque esta opción para que os cometas se debuxen no mapa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagLimitAsteroidDownloadWarning)
en: This value might result in a big data file and reduced performance.
gl: O valor podería levar a un ficheiro de datos grande e un rendemento reducido.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
gl: Mostrar os nomes dos cometas que estean preto do Sol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
gl: Marque esta opción para conectar lendas cos cometas próximos ao Sol cos nomes. Os cometas varían a nivel de brillo nas súas órbitas, polo que unha magnitude débil non é efectiva neste caso.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
gl: Indica a magnitude mínima para debuxar os asteroides

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
gl: Distancia máxima para mostrar os nomes dos cometa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
gl: Indica a distancia máxima ao Sol para lle pór unha lenda co nome aos cometas, en Unidades Astronómicas (UA). 1 UA é a distancia entre a Terra e o Sol, ou  sexa, aproximadamente 150 millóns de km

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: AU
gl: UA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
gl: Quere conectar lendas co nome dos asteroides?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
gl: Marque esta opción para que se conecten lendas co nome dos asteroides.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
gl: Mostrar os nomes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Update orbital element from online sources on startup.
gl: Actualizar o elemento orbital de fontes de Internet no inicio.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
gl: Rastros orbitais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
gl: Rastrexar automaticamente os corpos seguidos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
gl: Marque esta opción para que calquera corpo do sistema solar estea conectado cun rastro mentres se manteña centrado na vista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
gl: Mostrar sempre os rastros ao seguir un corpo do sistema solar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
gl: Quere que o rastro se esvaia para a cor de fondo?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
gl: Marque esta opción para que a cor do rastro do planeta se mesture coa cor de fondo do ceo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
gl: Esvaer o rastro coa cor de fondo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
gl: Limpar todos os rastros orbitais

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
gl: Preme aquí para limpar todos os rastros de órbitas que anexases aos corpos do sistema solar co menú de contexto do clic dereito.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
gl: Retirar todos os rastros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
gl: Traxectos dos satélites da terra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
gl: Mostrar as supernovas

en: Names:
gl: Nomes:

en: B-V index:
gl: Índice B-V:

en: Asteroid/Comet details
gl: Detalles do asteroide/cometa

en: Date, time and location:
gl: Data, hora e lugar:

en: Could not upload file
gl: Non se puido enviar o ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
gl: Capturar de novo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
gl: Eliminar a instantánea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
gl: Gardar nun ficheiro…

en: Open Cluster
gl: Cúmulo aberto

en: Asterism
gl: Asterismo

en: Globular Cluster
gl: Cúmulo globular

en: Gaseous Nebula
gl: Nebulosa gasosa

en: Dark Nebula
gl: Nebulosa escura

en: Planetary Nebula
gl: Nebulosa planetaria

en: Supernova Remnant
gl: Remanente de supernova

en: Galaxy
gl: Galaxia

en: Galactic Cluster
gl: Cúmulo globular

en: Star Magnitudes:
gl: Magnitude estelares:

en: Chart Scale:
gl: Escala da lenda:

en: Observer:
gl: Observador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
gl: Data:

en: Site:
gl: Sitio:

en: Trans:
gl: Tránsito:

en: Power:
gl: Potencia:

en: Star hopper returned empty path. We advise you to change star hopping settings or use manual capture mode.
gl: O saltador de estrelas devolveu unha ruta baleira. Recomendamos cambiar as opcións de salto entre estrelas ou empregar o modo de captura manual.

en: Star hopper failed to find path
gl: O saltador de estrelas non puido atopar a ruta

en: Go to next Wizard page
gl: Ir á páxina seguinte do Asistente

en: Go to previous Wizard page
gl: Ir á páxina anterior do Asistente

en: Logging Form
gl: Formulario de rexistro

en: Field of View Snapshots
gl: Instantáneas de campo de visión

en: Details About Object
gl: Detalles sobre o obxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Basic Finder Chart Settings
gl: Configuración básica da carta localizadora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic document details: title, subtitle and description.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
gl: <p>Defina os detalles básicos do documento: título, subtítulo e descrición.</p>
    <p>Cando remate, prema o botón de <b>Seguinte</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
gl: Título:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
gl: Subtítulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Additional Finder Chart Contents
gl: Selecciona contidos adicionais da carta localizadora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Finder chart can contain additional elements such as details tables and logging forms. Select which you want to be included in finder chart and press <b>Next</b> to proceed.</p>
gl: <p>A carta localizadora pode conter elementos adicionais, como táboas de detalles e formularios de rexistro. Seleccione os elementos que queira incluír na carta localizadora e prema <b>Seguinte</b> para continuar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
gl: Táboas con detalles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, generalCheckBox)
en: Add general details table
gl: Engadir unha táboa con detalles xerais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, posCheckBox)
en: Add position details table
gl: Engadir unha táboa con detalles da posición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rstCheckBox)
en: Add Rise/Set/Transit details table
gl: Engadir unha táboa con detalles sobre ascensión/ocaso/tránsito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, astComCheckBox)
en: Add Asteroid/Comet details table
gl: Engadir unha táboa con detalles sobre asteroides/cometas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggingFormLabel)
en: Logging form
gl: Formulario de rexistro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loggingFormBox)
en: Add basic logging form to finder chart
gl: Engadir un formulario de rexistro básico á carta localizadora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Browse Captured Field of View Images
gl: Examinar as imaxes de campo de visión capturadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: After FOV snapshots are captured, you can view, caption and delete them using Field of View Snapshot Browser window.
gl: Despois de capturar as instantáneas do campo de visión, pode ver, etiquetas e eliminar as instantáneas desde a xanela do navegador de instantáneas de campo de visión.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: Browse captured FOV snapshots
gl: Examinar as instantáneas de FOV capturadas

en: Only magnitudes chart
gl: Só as lendas das magnitudes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Basic Field of View Capture Settings
gl: Configurar as opcións básicas da captura do campo de visión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic field of view capture settings: color scheme, legend and FOV image shape, then click <b>Next</b> to proceed.</p>
gl: <p>Configure as opcións básicas de captura do campo de visión: o esquema de cores, a lenda e a forma da imaxe do campo de visión, e prema <b>Seguinte</b> para continuar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, switchColorsBox)
en: Use "Sky Chart" color scheme
gl: Empregar o esquema de cores «Carta celeste»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overrideShapeBox)
en: Override FOV shape to rectangular
gl: Ignorar a forma do FOV e facelo rectangular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Scale and magnitudes chart
gl: Lenda da escala e as magnitudes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendBox)
en: Add scale and magnitudes chart to exported FOV images
gl: Engadir unha lenda coa escala e as magnitudes ás imaxes de FOV exportadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useAlphaBlendBox)
en: Use alpha-blended background
gl: Empregar un fondo de fusión de alfa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Chart orientation:
gl: Orientación da lenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Chart position:
gl: Posición da lenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Chart type:
gl: Tipo de lenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Manually Capture Field of View Snapshots
gl: Capturar manualmente as instantáneas do campo de visión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>In manual field of view capture method, user centers sky map to a point of interest, then captures snapshots of sky fragments inside the active FOV symbol.</p>
    <p>When in field of view capture mode, press <b>Page Up</b> and <b>Page Down</b> to switch FOV symbols. Snapshots are captured by pressing <b>K</b> key. When done, press <b>Escape</b> key to return to the Printing Wizard.</p>
    <p>Press <b>Next</b> when done.</p>
gl: <p>No método de captura manual do campo de visión, o usuario centra o mala celeste nun punto de interese, e captura instantáneas de fragmentos celestes dentro do símbolo do campo de visión activo.</p>
    <p>No modo de captura do campo de visión, prema <b>Re Páx</b> e <b>Av Páx</b> para cambiar os símbolos do campo de visión. Para capturar instantáneas prema a tecla <b>K</b>. Cando remate, prema a tecla <b>Escape</b> para volver ao asistente de impresión.</p>
    <p>Prema <b>Seguinte</b> cando remate.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, captureButton)
en: Begin capture
gl: Comezar a captura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Star Hopper FOV Capture Options
gl: Configurar as opcións de captura do saltador de estrelas do FOV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: Configure star hopper FOV capture: select object at which star hopping will begin, select FOV symbol and magnitude limit.
gl: Configurar a captura do campo de visión do saltador de estrelas: seleccione un obxecto no que comezar a saltar estrelas, seleccione o símbolo do campo de visión e o límite da magnitude.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Select begin star:
gl: Escolle a estrela inicial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFromListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fromListButton)
en: Select object from list
gl: Escolle un obxecto dunha lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pointButton)
en: Point object on sky map
gl: Apuntar o obxecto no mapa celeste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
gl: Mostrar os detalles…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Hopping FOV:
gl: FOV saltando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Hop magnitude limit:
gl: Límite da magnitude do salto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Choose Field of View Capture Method
gl: Escoller o método de captura do campo de visión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select field of view capture method. There are two methods: manual and star hopping-based.</p>
    <p>In <b>manual method</b> you navigate the sky map to find the objects of interest, then capture multiple fields of view representations.</p>
    <p><b>Star hopping-based method</b> automatically captures FOV snapshots using star hopping. This is experimental feature.</p>
    <p>Once you have selected field of view capture method, press <b>Next</b>.</p>
gl: <p>Seleccione un método de captura do campo de visión. Existen dous métodos: manual e baseado en saltar estrelas.</p>
    <p>No <b>método manual</b> vostede navega o mapa celeste para atopar obxectos de interese, e a continuación captura varias representacións de campo de visión.</p>
    <p>O <b>método baseado en saltar estrelas</b> captura automaticamente instantáneas de campo de visión saltando estrelas. Trátase dunha funcionalidade experimental.</p>
    <p>Despois de seleccionares un método de captura do campo de visión, preme <b>Seguinte</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Field of view definition method:
gl: Método de definición do campo de visión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualRadio)
en: Manually capture field of view snapshots
gl: Capturar manualmente as instantáneas do campo de visión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hopperRadio)
en: Star hopper-based fields of view capture (experimental)
gl: Captura de campos de visión baseada en salto entre estrelas (experimental)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Sky Object
gl: Escoller o obxecto celeste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select observed sky object. You can select it from object list, by clicking <b>Select object from list</b> button or point it on sky map by pressing <b>Point object on sky map</b>. After object is located, press it with right mouse button and select <b>Select this object</b> option from context menu.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
gl: <p>Seleccione un obxecto celeste observado. Pode seleccionalo na lista de obxectos, premendo o botón <b>Seleccionar un obxecto da lista</b> ou apuntando a el no mapa celestre premendo <b>Apuntar ao obxecto no mapa celeste</b>. Unha vez atopado o obxecto, prémao co botón dereito do rato e seleccione <b>Seleccionar o obxecto</b> no menú de contexto.</p>
    <p>Cando remate prema <b>Seguinte</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedObjLabel)
en: Selected object:
gl: Obxecto escollido:

en: Could not upload file to remote location: %1
gl: Non se puido enviar o ficheiro á localización remota: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Preview, Print and Export
gl: Vista previa, impresión e exportación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Your document is ready to be printed. Click <b>Print preview</b> button to preview it and <b>Print</b> button to begin printing. You can also export it to file.</p>
    <p>If you wish to change contents of printed document, click <b>Previous</b> button to get back to previous steps.</p>
gl: <p>O documento está listo para imprimir. Prema o botón de <b>Vista previa de impresión</b> para obter unha vista previa, e o botón de <b>Imprimir</b> para comezar a impresión. Tamén pode exportar o documento a un ficheiro.</p>
    <p>Se quere cambiar o contido do documento, prema o botón de <b>Atrás</b> para retroceder aos pasos anteriores.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
gl: Vista previa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
gl: Imprimir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Welcome to the KStars Printing Wizard
gl: Recibe a benvida ao asistente de impresión de KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>This wizard will help you set up all the parameters for printing finder charts with logging forms.</p>
    <p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
gl: <p>Este asistente axuda a configurar todos os parámetros para imprimir cartas de localización con formularios de rexistro.</p>
    <p></p><p>Para comezar, preme o botón <b>Seguinte</b>.</p>

en: Loading asteroids
gl: Estanse a cargar os asteroides

en:  (Asteroid)
gl:  (asteroide)

en: Asteroid Update
gl: Actualización de asteroides

en: Downloading asteroids updates...
gl: Descargando as actualizacións de asteroides…

en: Error downloading asteroids data: %1
gl: Erro ao descargar os datos de asteroides: %1

en: Loading comets
gl: Estanse a cargar os cometas

en: Comets Update
gl: Actualización de cometas

en: Downloading comets updates...
gl: Descargando as actualizacións de cometas…

en: Constellation Boundaries
gl: Limiares das constelacións

en: Loading Constellation Boundaries
gl: Estanse a cargar os limiares das constelacións

en: Star HD%1 not found.
gl: Non se atopou a estrela HD%1.

en: Loading constellation names
gl: Estanse a cargar os nomes das constelacións

en: No icon
gl: Sen iconas

en: Creating horizon
gl: Estase a crear o horizonte

en: Loading %1
gl: Estase a cargar %1

en: Local Meridian Component
gl: Compoñente do meridiano local

note: i18n("Loading Milky Way")); Magellanic clouds loadContours("lmc.dat", i18n("Loading Large Magellanic Clouds")); loadContours("smc.dat", i18n("Loading Small Magellanic Clouds")); summary();
en: Loading Milky Way
gl: Estase a cargar a Vía Láctea

en: Loading Large Magellanic Clouds
gl: Estanse a cargar as Nubes Grandes de Magalláns

en: Loading Small Magellanic Clouds
gl: Estanse a cargar as Nubes Pequenas de Magalláns

en: Host Galaxy :: %1
gl: Galaxia Hóspede :: %1

en: Type :: %1
gl: Tipo :: %1

en: Position :: RA : %1 Dec : %2
gl: Posición: α=%1, δ=%2

en: Date :: %1
gl: Data :: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, centrePushButton)
en: Slew map to object
gl: Rotar o mapa para o obxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New supernova(e) discovered
gl: Descubríronse novas supernovas

en: Loading satellites
gl: Estanse a cargar os satélites

en: Update TLEs...
gl: Actualizar os TLE…

en: Update %1 satellites
gl: Actualizar %1 satélites

en: Loading solar system
gl: Estase a cargar o Sistema Solar

en: Loading stars
gl: Estanse a cargar as estrelas

en: Please wait while re-indexing stars...
gl: Indexando de novo as estrelas…

en: Supernovae Update
gl: Actualización de supernovas

en: Downloading Supernovae updates...
gl: Descargando as actualizacións de supernovas…

en: Requested Position Below Horizon
gl: A posición pedida está por baixo do horizonte

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
gl: A posición pedida está abaixo do horizonte.
    Quere aínda así apuntar cara ela?

en: Go Anyway
gl: Apuntar aínda así

en: Keep Position
gl: Manter a posición

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
gl: Imaxe da Sloan Digital Sky Survey fornecida polo Astrophysical Research Consortium [gratuíta para fins non comerciais].

en: Angular distance: %1
gl: Distancia angular: %1

en: ; Physical distance: %1 pc
gl: ; distancia física: %1 pc

en: Star Hopper: Choose a field-of-view
gl: Saltador estelar: Escolle un campo de visión

en: FOV to use for star hopping:
gl: FOV que empregar para o salto estelar:

en: Star Hopper: Enter field-of-view to use
gl: Saltador estelar: Insire o campo de visión que empregar

en: FOV to use for star hopping (in arcminutes):
gl: FOV que empregar para o salto estelar (en minutos de arco):

en: No object selected.
gl: Non hai ningún obxecto escollido.

en: Object Details
gl: Detalles do obxecto

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
gl: Ganímedes

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
gl: Calisto

en: Earth Shadow
gl: Sombra na Terra

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
gl: Lúa chea

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
gl: Lúa nova

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
gl: Cuarto crecente

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
gl: Cuarto minguante

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
gl: Pre-cuarto crecente

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
gl: Pre-Lúa chea

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
gl: Pre-cuarto minguante

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
gl: Pre-Lúa nova

en: unknown
gl: descoñecido

en: Success
gl: A proba completouse correctamente.

en: Eccentricity >= 1.0 or < -0.001
gl: Excentricidade ≥ 1,0 ou < -0,001.

en: Mean motion less than 0.0
gl: Movemento medio menor que 0,0.

en: Semi-latus rectum < 0.0
gl: Semi-latus rectum < 0,0.

en: Satellite has decayed
gl: O satélite decaeu.

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Star
gl: Estrela

en: Catalog Star
gl: Estrela do catálogo

en: Planet
gl: Planeta

en: Comet
gl: Cometa

en: Asteroid
gl: Asteroide

en: Constellation
gl: Constelación

en: Galaxy Cluster
gl: Cúmulo galáctico

en: Satellite
gl: Satélite

en: Radio Source
gl: Fonte de radio

en: Multiple Star
gl: Estrela múltipla

en: Unknown Type
gl: Tipo descoñecido

en: Show HST Image
gl: Mostrar a imaxe do HST

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
gl: %1: Telescopio espacial Hubble, operado polo STScI para a NASA [dominio público]

en: Show Spitzer Image
gl: Mostrar a imaxe do Spitzer

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
gl: %1: Telescopio espacial Spitzer, por cortesía da NASA/JPL-Caltech [dominio público]

en: Show SEDS Image
gl: Mostrar a imaxe do SEDS

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
gl: %1: SEDS, http://www.seds.org [gratuíto para fins non comerciais]

en: Show KPNO AOP Image
gl: Mostrar a imaxe do AOP do KPNO

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
gl: %1: o Programa de Observación Avanzada do Kitt Peak National Observatory [gratuíto para fins non comerciais, sen reprodución física]

en: Show NOAO Image
gl: Mostrar a imaxe dos NOAO

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
gl: %1: National Optical Astronomy Observatories e o AURA [gratuíto para fins non comerciais]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
gl: %1: Very Large Telescope, operado pola European Southern Observatory [gratuíto para fins non comerciais, sen reproducións]

en: Show
gl: Mostrar

en: unnamed object
gl: obxecto sen nome

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
gl: O parámetros lat e LST só deben empregarse en obxectos KSPlanetBase.

en: alpha
gl: alfa

en: epsilon
gl: épsilon

en: theta
gl: teta

en: omicron
gl: ómicron

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
gl: Erro ao procesar «TimeZoneRule»; configurando a regra como baleira.

en: Could not parse %1 as a valid month code.
gl: Non se puido procesar %1 como código de mes correcto.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
gl: Non se puido procesar %1 como código de día correcto.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can locate objects in the sky by their name.
    			Use Ctrl+F, the "Pointing->Find Object" menu item, or the "Find Object"
    			Toolbar button.
    		</p>
gl: 		<p>Pódense localizar obxectos no ceo polo nome.
    		Emprega Ctrl+F, o elemento de menú «Foco->Atopar un obxecto» ou
    		o botón «Atopar» da barra de ferramentas.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To change your Geographic Location,
    			use Ctrl+G, the "Settings->Geographic..." menu item,
    			or the "globe" Toolbar button.
    		</p>
gl: 		<p>Para cambiar o lugar xeográfico,
    		usa Crtl+G, o elemento de menú "Configuración->Localización xeográfica…", 		ou o botón
    		"Globo" da barra de ferramentas.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can Track an object, so it will always be centered
    			in the display.<br/>
    			Use Ctrl+T, the "Pointing->Engage Tracking" menu item, or the "lock"
    			Toolbar button. You can also simply center the object by
    			double-clicking on it or selecting "Center and Track" from the
    			object's popup menu.
    		</p>
gl: 		<p>Pódese seguir un obxecto de maneira que estea centrado na 
    			pantalla.<br/>
    			Usa Crtl+T, o elemento de menú  «Foco->Centrar e seguir» ou o botón 			«Bloquear» da barra de ferramentas. Pódese tamén centrar un obxecto cun
    			duplo-clic ou premendo co botón secundario do rato e escollendo
    			«Centrar e seguir» no menú.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
gl: 		<p>O manual de KStars inclúe o Proxecto Astroinfo, unha serie de
    			artigos informativos sobre astronomía.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
gl: 		<p>Existen tres paneis informativos na pantalla que mostran datos
    			relacionados coa hora/data, a localización xeográfica e a
    			posición actual no ceo (o foco)? Pódense arrastrar eses paneis co
    			rato e agochalos cun duplo-clic.
    			Pódense agochar todos os paneis co elemento de menú
    			«Opcións->Paneis informativos».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
gl: 		<p>KStars ten un modo de pantalla completa; pódese activar este modo
    			co botón da barra de ferramentas «pantalla completa» ou premendo
    			Ctrl+Maiúsculas+F.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
gl: 		<p>As teclas N,S,E,W apuntan a pantalla para os puntos do cardinais
    			Norte, Sur, Leste e Oeste respectivamente. A tecla Z apunta a pantalla cara
    			ao cénit do lugar onde nos encontremos.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
gl: 		<p>As teclas 0-9 centran o mapa nun dos obxectos máis
    			importantes do sistema solar. O 0 céntrase no Sol, o 3 na Lúa; os restantes
    			son os oito planetas por orde de distancia ao Sol.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
gl: 		<p>Preme e arrastra o rato para mover o mapa para outra posición
    			no ceo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
gl: 		<p>Fai duplo clic co rato para centrar a pantalla onde estea o
    			cursor do rato. Se fas duplo-clic nun obxecto, KStars comezará
    			automaticamente a seguilo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
gl: 		<p>A barra de estado mostra as coordenadas actuais no ceo do cursor do
    			rato, tanto nos sistemas de coordenadas ecuatoriais como nos horizontais.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
gl: 		<p>A área de visualización pode ampliarse ou reducida se se move a roda
    			do rato ou se arrastra o rato para cima ou para baixo co botón central
    			premido. Tamén se poden usar as teclas +/- ou os elementos
    			«Ampliar»/«Reducir» da barra de ferramentas e no menú Ver. O nivel de
    			ampliación pode definirse manualmente, usando o
    			 elemento «Ampliar para o tamaño angular»
    			no menú Ver (Maiús+Ctrl+Z) e pódese definir graficamente se se
    			mantén a tecla Ctrl premida mentres se  arrastra o rato para definir un
    			rectángulo para os novos límites da xanela.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can manually set the coordinates of the central Focus point.
    			Press Ctrl+M, or use the "Pointing->Set Coordinates Manually..." menu item, and enter
    			the desired coordinates in the popup window.
    		</p>
gl: 		<p>Pódense axustar as coordenadas do Foco central manualmente.
    			Preme Ctrl+M, ou utiliza o elemento de menú «Foco->Axustar o foco manualmente…»
    			e insire as coordenadas desexadas na xanela.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
gl: 		<p>Para cambiar entre os sistemas de coordenadas ecuatorial e
    			horizontal, utiliza o elemento de menú «Ver->Coordenadas» ou
    			preme a barra espazadora.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
gl: 		<p>Para axustar a data e hora, preme Ctrl+S, usa o elemento do menú
    			«Hora->Axustar a hora» ou preme o botón «Hora» da barra de ferramentas.
    			Lembra que as datas en KStars poden ser moi remotas; pódese usar
    			calquera ano entre -50.000 e +50.000.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
gl: 		<p>Pódese usar Ctrl+E ou o elemento de menú «Tempo->Axustar o reloxo para agora»
    			para sincronizar a simulación co reloxo da CPU?
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
gl: 		<p>O campo da barra de ferramentas permite o axuste do paso de tempo
    			usado polo reloxo de KStars; configuralo como «1,0 s» fornecerá			«tempo-real».
    			Nota: os números negativos fan que o tempo vaia cara atrás.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can stop and start the clock with the "Play/Pause" button
    			in the Toolbar, or with the "Time->Stop Clock" menu item.
    		</p>
gl: 		<p>Pódese parar e iniciar o reloxo cos botóns de «Reproducir/Pausa» na
    			barra de ferramentas, ou co elemento do menú
    			«Tempo->Iniciar/Parar o reloxo»
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
gl: 		<p>Pódese mover o reloxo da simulación cara diante ou cara atrás un
    			único paso de tempo se se premen as teclas «&gt;» ou «&lt;».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
gl: 		<p>Cando se preme co rato no mapa, o obxecto máis próximo ao cursor
    			é identificado na barra de estado.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
gl: 		<p>Cando se mantén quieto o cursor do rato durante algún tempo, o
    			obxecto máis próximo ha identificarse cunha lenda temporal que desaparece
    			automaticamente cando se move o rato de novo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
gl: 		<p>Se se fai clic dereito co rato ábrese un menú con opcións
    			detalladas para un obxecto particular, incluíndo ligazóns e información
    			en Internet.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
gl: 		<p>Os obxectos afastados aparecen cunha cor especial
    			(vermello de maneira predeterminada) e teñen ligazóns extra no menú.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
gl: 		<p>De maneira predeterminada, as estrelas en KStars son mostradas con cores realistas.
    			A cor dunha estrela depende da temperatura; as estrelas máis frías son
    			vermellas e as máis quentes azuis.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you want the very latest orbital information for asteroids and
    			comets (including recently-discovered objects), check the "Download
    			Data" tool ("File->Download New Data" or Ctrl+D) frequently for updated
    			ephemerides.
    		</p>
gl: 		<p>Se se quere a última información orbital dos asteroides e dos
    			cometas (incluíndo os obxectos descobertos recentemente), hai que marcar
    			a ferramenta «Obter datos» (coa opción «Ficheiro → Descargar datos novos» ou Ctrl+D) 			con frecuencia, para actualizar as efemérides.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Details window provides a large amount of information on any 
    			object in the sky, including coordinates, rise/set times, Internet 
    			links, and your own custom notes.  Access the Details window through 
    			the popup menu, or by clicking on an object and then pressing "D".
    		</p>
gl: 		<p>A xanela Detalles fornece unha enorme cantidade de información sobre
    			calquera obxecto no ceo, incluíndo as coordenadas, horas de nacemento/ocaso, referencias
    			en Internet e as súas notas persoais. Pódese acceder á xanela Detalles a través
    			do menú de contexto ou premendo un obxecto e despois na tecla «D».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
gl: 		<p>Pódese anexar un nome a calquera obxecto no ceo.
    Activa a lenda no menú de contexto ou premendo o obxecto e despois a tecla «L».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
gl: 		<p>A Calculadora Astronómica de KStars (Ctrl+C) dá acceso directo a
    			moitos dos cálculos que KStars fai entre bastidores.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
gl: 		<p>A ferramenta do xerador da Curva de Luz AAVSO conéctase a un servidor
    			da AAVSO (American Asociation of Variable Star Observers) e constrúe
    			unha curva de luz para calquera das 6000+ estrelas variábeis que eles
    			monitorizan diariamente.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
gl: 		<p>A ferramenta Altitude fronte a Tempo debuxa as curvas de altitude
    			para calquera grupo de obxectos que se escolla. Esta é unha
    			ferramenta óptima para planificar as sesións de observación.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful Observation Planner tool
    			  (Ctrl + L). The planner helps you maintain a
    			  wish list of objects that you would like to
    			  observe, and then select some of these
    			  objects to plan out an observing
    			  session. The planner can then assign
    			  observing times, and present the objects in
    			  time order for easy observing workflow on
    			  the field.
    		</p>
gl: 		<p>KStars fornece unha potente ferramenta de planificación de observación (Ctrl + L). O planificador permítelle manter unha lista de obxectos que lle gustaría observar, e seleccionar varios deses obxectos para planificar unha sesión de observación. O planificador pode entón asignar tempos de observación, e presentar os obxectos en orde temporal para facilitar o fluxo de traballo de observación no campo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful astrophotography suite called Ekos! Ekos lets you control your astrophotography equipment through INDI, perform auto-focus etc, and set up automatic capture sequences.
    		</p>
gl: 		<p>KStars fornece unha potente colección de software de astrofotografía: Ekos. Ekos permítelle controlar o seu equipo de astrofotografía mediante INDI, enfocar automaticamente, etc. Tamén lle permite configurar secuencias de captura automáticas.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The ScriptBuilder tool allows you to construct complex D-Bus
    			scripts using a simple GUI.  The scripts can be played back later
    			from the command line, or from within KStars.
    		</p>
gl: 		<p>O Construtor de scripts permite crear scripts complexos de
    			DCOP cunha interface simple. Os programas pódense executar
    			máis tarde na liña de ordes ou dentro de KStars.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
gl: 		<p>A ferramenta do Visor do sistema solar (Ctrl+Y) mostra un panorama
    			xeral do sistema solar, mostrando as posicións dos planetas máis
    			importantes para a data actual da simulación.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
gl: 		<p>A ferramenta das lúas de Xúpiter (Ctrl+X) mostra as posicións relativas das
    			catro lúas maiores de Xúpiter (Io, Europa, Ganimedes e Calisto), tal
    			como son vistas desde a Terra e como unha función ao longo do tempo.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
gl: 		<p>Pódese exportar a imaxe do ceo para un ficheiro co elemento
    			«Gardar a imaxe do ceo» do menú Ficheiro ou premendo Ctrl+I. Para
    			alén diso, pódese executar KStars a partir dunha liña de
    			ordes co argumento «--dump» para gardar unha imaxe do ceo para
    			o disco sen ter que abrir a xanela do programa. Isto pode ser
    			útil para xerar fondos de escritorio dinámicos para o escritorio KDE.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with the NGC and IC deep-sky object catalogs. You can download many more catalogs from the File->Download New Data option. You can also make your own custom catalogs and add them.
    		</p>
gl: 		<p>De maneira predeterminada, KStars inclúe os catálogos de obxectos afastados NGC e IC. Pode descargar moitos máis catálogos desde «Ficheiro → Descargar datos novos». Tamén pode realizar os seus propios catálogos e engadilos.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with a catalog of stars up to about magnitude 8. You can download additional star catalogs (Tycho-2 and USNO NOMAD) to show up to 100 million stars down to about magnitude 16 using the File->Download New Data option.
    		</p>
gl: 		<p>De maneira predeterminada, KStars inclúe un catálogo de estrelas que cubre case todas as que teñen unha magnitude inferior ou igual a 8. Pode descargar catálogos adicionais de estrelas (Tycho-2 e USNO NOMAD) para mostrar ata 100 millón de estrelas de magnitudes ata 16 usando «Ficheiro → Descargar datos novos».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
gl: 		<p>Para engadir información ou imaxes personalizadas a 
    			calquera obxecto escolle «Engadir unha ligazón…» no 
    			menú de contexto do obxecto.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
gl: 		<p>Que podes axustar decenas de opcións de vista premendo o botón
    			zConfigurar» da barra de ferramentas, ou escollendo o elemento de menú
    			«Configuración->Configuración de KStars»
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
gl: 		<p>O panel informativo pode agocharse usando o menú			«Configuración->Paneis informativos».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
gl: 		<p>As barras de ferramentas poden agocharse ou mostrarse usando
    			o elemento de menú «Configuración->Barras de ferramentas»
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can hide either the Ra/Dec or Az/Alt coordinate fields in the statusbar,
    			or hide the statusbar completely, using the Settings->Statusbar menu.
    		</p>
gl: 		<p>Pódense agochar os campos de coordenadas de ascensión recta (α) e declinación (δ) ou acimut (A) e altura (a) na
    			barra de estado ou agochar a barra de todo, usando o menú
    			«Configuración → Barra de estado».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
gl: 		<p>Pódese escoller facilmente un esquema de cores predefinido,
    			seleccionándoo no menú «Configuración->Esquemas de cor»
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Geographic Locations.  Fill in the
    			required fields in the "Set Geographic Location" Dialog and then press the
    			"Add City to List" button. Your Locations will be available in all
    			future sessions.
    		</p>
gl: 		<p>Podes definir as túas propias Localizacións xeográficas.
    			Enche os campos necesarios no diálogo «Axustar a localización xeográfica» e
    			preme o botón «Engadir a cidade á lista». As túas localizacións serán
    			dispoñíbeis en sesións futuras.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
gl: 		<p>Podes definir os teus propios Esquemas de cores. Axusta as cores
    			no separador «Cores» da xanela de configuración e preme o botón
    			«Gardar as cores actuais». O teu esquema aparecerá na lista en sesións futuras.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can construct your own field-of-view (FOV) symbols, using the
    			FOV Editor from the Settings->FOV Symbols menu.  You can set the angular size, the
    			shape, and the color of your new symbols.
    		</p>
gl: 		<p>Pode crear o seu propio símbolo de campo de visión (FOV), 			usando o editor de campo de visión do menú «Configuración → Símbolos FOV». Pode definir o tamaño 			angular, a forma e a cor dos novos símbolos.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you use a camera to capture images, you can create a field-of-view (FOV) symbol that matches your camera sensor's size. You can then adjust the orientation of the FOV symbol to match the orientation of your camera, to see what fits into your imaging field. The FOV Editor may be accessed from the Settings->FOV Symbols menu.
    		</p>
gl: 		<p>Se usa unha cámara para capturar imaxes, pode crear un símbolo de campo de visión (FOV) que se corresponda co tamaño do sensor da cámara. A continuación pode axustar a orientación do símbolo de campo de visión para que se corresponda coa orientación da cámara, para ver o que cabe no seu campo de imaxe. Pode acceder ao editor de campo de visión desde o mení «Configuración → Símbolos FOV».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
gl: 		<p>O separador «Avanzado» da xanela de configuración de KStars permite axustar o
    			comportamento de KStars. Pódense indicar correccións atmosféricas de
    			refracción e animación do movemento. Pódese escoller tamén que
    			obxectos mostrar cando a pantalla estea en movemento.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars displays up to 100 million stars, more than 13,000 deep-sky objects, the 88 constellations,
    			all planets, the Sun, the Moon, thousands of comets and asteroids, and the
    			Milky Way.
    		</p>
gl: 		<p>KStars mostra ata 100 millóns de estreas, máis de 13.000 obxectos afastados,
    			as 88 constelacións, todos os planetas, o Sol, a Lúa, millares de cometas
    			e asteroides e a Vía Láctea.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
gl: 		<p>A liña celeste que o Sol e os planetas parecen seguir é chamada
    			a eclíptica.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
gl: 		<p>As posicións dos obxectos en KStars inclúen os efectos de precesión, nutación,
    			aberración, refracción atmosférica e tempo de viaxe da velocidade da 			luz (para os planetas)
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can simulate the famous experimental test of general relativity in KStars -- KStars can calculate the bending of star-light around the sun. Simply center on the sun, zoom in the sky map and toggle the corrections by pressing 'r' on the keyboard.
    		</p>
gl: 		<p>Pode simular a famosa proba experimental de relatividade xeral en KStars. KStars pode calcular a curvatura as luces das estrelas ao redor do Sol. Centre a vista no Sol, achéguese no mapa celeste, e active as correccións premendo R no teclado.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The nearest star to the Sun is Rigel Kentaurus (alpha Centauri).
    			The brightest star in the night sky is Sirius (alpha Canis Majoris).
    		</p>
gl: 		<p>A estrela máis próxima ao Sol é Rigel Centaurus (Alpha de Centauro).
    			A estrela máis brillante do ceo nocturno é Sirio (Alfa de Can Maior)
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
gl: 		<p>O maior grupo de galaxias entre as constelacións de León, Virxe e 
    			Cabeleira de Berenice é chamado Cúmulo de galaxias de Virgo
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
gl: 		<p>O maior grupo de cúmulos e nebulosas preto do polo sur celeste,
    			son obxectos na Grande Nube de Magalláns, que é unha galaxia que
    			orbita arredor da Vía Láctea.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
gl: 		<p>O Catálogo de Messier é unha lista de 110 dos obxectos estelares máis
    			brillantes do ceo. Inclúe algúns obxectos famosos como a Nebulosa de Orión
    			(M 42), a Galaxia de Andrómeda (M 31) e as Pléiades (M 45).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Every now and then, planets seem to stop, and temporarily change their direction of motion across the night sky. This is called retrograde motion. You can simulate it in KStars by attaching a trail to an outer planet and letting the simulation clock step quickly (at 1 sid day or so).
    		</p>
gl: 		<p>De cando en vez os planetas parecen deterse e cambiar temporalmente a súa dirección de movemento no ceo nocturno. Este fenómeno coñécese como «movemento retrógrado». Pode simular este fenómeno en KStars anexando un rastro a un planeta exterior e deixando que o reloxo da simulación avance rapidamente (a 1 día sid. ou así).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>From a dark, country-side location, the Andromeda Galaxy (M 31) is visible to the naked eye! The galaxy lies about 2.2 million light years away from us, and yet it has an apparent size of 3 degrees, 6 times the apparent size of the full moon!
    		</p>
gl: 		<p>Desde unha zona de campo escura, a galaxia Andrómeda (M 31) pode observarse sen necesitade dun telescopio! A galaxia está a aproximadamente 2,2 millóns de anos luz de distancia de nós, porén ten un tamaño aparente de 3 graos, é dicir, un tamaño 6 veces superior ao tamaño aparente da Lúa chea!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Apparent sizes of deep-sky objects and planets are measured in arcminutes. An arc-minute is 1/60 of a degree. Stars have even smaller apparent sizes, which are measured in milli-arc-seconds (1/3600000 of a degree)!
    		</p>
gl: 		<p>Os tamaños aparentes de obxectos e planetas afastados mídense en minutos de arco. Un minuto de arco é igual a 1/60 graos. As estrelas teñen tamaños aparentes aínda menores, que se miden en milisegundos de arco ((1/3600000 graos)!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Distance to the more nearby stars may be measured using "Parallax". The idea is explained in the Astro Info project. KStars shows the distances to many stars in the Details dialog. To access this information, simply right click on the star, and choose "Details" in the popup-menu.
    		</p>
gl: 		<p>A distancia ás estrelas máis próximas pode medirse usando «paralaxe». A idea explícase no proxecto de información astrolóxica. KStars mostra as distancias a moitas estrelas no diálogo de detalles. Para acceder a esta información, faga clic dereito nunha estrela e escolla «Detalles» no menú de contexto.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Hubble Space Telescope images are usually in false-color. The colors are chosen to indicate the presence of the elements Hydrogen, Oxygen, and Sulfur. For real-color images, try the other image options.
    		</p>
gl: 		<p>As imaxes do telescopio espacial Hubble adoitar estar en cor falsa. As cores escóllense para indicar a presenza de elementos de hidróxeno, osíxeno e sulfuro. Para ver imaxes en cor real, probe as outras opcións de imaxe.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Digitized Sky Survey (DSS) has digitized images from photographs of every region of the sky, made with the Oschin Schmidt telescope at Mt. Palomar, and the UK Schmidt Telescope. The DSS image of almost any region of the sky can be accessed from KStars by right-clicking on the sky map and selection "Show DSS Image".
    		</p>
gl: 		<p>A Digitized Sky Survey (DSS) contén imaxes dixitais de fotografías de todas as rexións celestes, capturadas co telescopio Oschin Schmidt do Monte Palomar, e co telescopio Schmidt do Reino Unido. Para acceder á imaxe de DSS de case calquera rexión celeste desde KStars, faga clic dereito no mapa celeste e seleccione «Mostrar unha imaxe da DSS».
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Edwin Hubble made the first measurements that showed that the distant galaxies are receding at very fast speeds from us. This was early evidence for the expansion of the universe. Learn more at the AstroInfo project in the KStars Handbook (Help->KStars Handbook).
    		</p>
gl: 		<p>Edwin Hubble realizou a primeira medición que mostraba que as galaxias distantes afástanse de nós a gran velocidade. Estas foros as primeiras probas da expansión do universo. Para máis información, consulte o proxecto de información astrolóxica no manual de KStars («Axuda → Manual de KStars»).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The best way to observe a faint object in the night-sky is to not look straight at it but look in the region around it! This technique, called "averted vision", works because of the way the rod cells, which are sensitive to dim light, are placed on the retina in our eyes.
    		</p>
gl: 		<p>A mellor forma de observar un obxecto pouco visíbel no ceo nocturno é non miralo directamente, senón observar a rexión que o rodea! Esta técnica, coñecida como «visión desviada», funciona debido á forma en que os bastóns da retina, sensíbeis á luz suave, están colocados na retina dos ollos.
    		</p>

en: Local Sidereal Time
gl: Hora sideral local

en: Local Time
gl: Hora local

en: &Print...
gl: Im&primir…

en: Print the Altitude vs. time plot
gl: Imprimir o gráfico de altitude fronte a tempo

en: Elevation vs. Time Plot
gl: Gráfico da elevación fronte ao tempo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
gl: O nome do obxecto debuxado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
gl: Hai dúas maneiras de utilizar este campo:
    
    1. Escribe o nome dun obxecto coñecido e preme o botón «Representar» (ou preme Intro). A curva de Altitude fronte a Tempo do obxecto engadirase ao gráfico e as coordenadas aparecerán embaixo.
    
    2. Indica unha etiqueta de nome para un obxecto personalizado. Tamén terás que indicar as coordenadas de ascensión recta (α) e declinación (δ) do obxecto e premer entón o botón «Representar» para engadir a curva ao gráfico.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
gl: Atopar un obxecto…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
gl: Representar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
gl: Limpar os campos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
gl: Limpar a lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Equinox:
gl: Equinoccio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
gl: Hora local:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton)
en:     Compute
gl:     Calcular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, riseButton)
en: Object Rise
gl: Alzamento de obxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setButton)
en: Object Set
gl: Grupo de obxectos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, transitButton)
en: Transit
gl: Tránsito

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
gl: Data e lugar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
gl: Escoller unha cidade…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
gl: Lonx.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
gl: Actualizar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
gl: Lista de opcións axustábeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
gl: Valor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
gl: Mostra unha vista en árbore das opcións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
gl: Preme este botón para escoller unha opción de vista en árbore, na cal se encontran agrupadas polo asunto. Tamén aparece unha descrición curta de cada opción, así como o tipo de datos do valor da opción (caracteres, enteiro, coma flotante ou lóxico).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
gl: o valor da opción escollida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
gl: Opción:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
gl: Anchura da imaxe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
gl: Altura da imaxe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
gl: Escolle un obxecto dunha lista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
gl: Abre o diálogo Atopar un obxecto, que permite escoller o obxecto na lista de obxectos coñecidos. Despois de escoller un obxecto, o seu nome aparecerá na caixa «Dir» da esquerda.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
gl: Obxecto ou dirección obxectivo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
gl: Escolle unha dirección ou obxecto no que centrar. A lista despregábel fornece unha lista de direccións coñecidas incluíndo os puntos cardinais do horizonte e o cénit. Tamén pode inserir o nome dun obxecto coñecido ou escoller un na lista de obxectos coñecidos premendo o botón «Obxecto».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
gl: Mostrar o diálogo de impresión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
gl: Utilizar as cores da carta estelar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
gl: Nome da cor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
gl: Valor da cor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
gl: Nome do país

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
gl: Nome da cidade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
gl: Nome da provincia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
gl: Abrir a ferramenta de localización

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
gl: Preme este botón para abrir o diálogo de definición do lugar, o cal che permitirá escoller un lugar a partir da nosa lista de cerca de 2500 cidades arredor do mundo. Logo de escoller unha localización, os campos da Cidade, Provincia e País énchense automaticamente.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
gl: Indica se debe ou non seguir o obxecto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: If checked, the sky will remain focused on its current position or object as time passes.  This is called "Tracking".  Note that tracking is automatically engaged whenever an object is centered at the focus point.  So, if you use "lookToward" with an object name, you do not need to engage tracking.  
    
    If unchecked, then Tracking will be forced off, even if an object has been centered.  As time passes, the sky will then appear to drift by (due to the rotation of the Earth).
gl: Marque esta opción para que o ceo siga focalizado na posición ou obxecto actuais co paso do tempo. Isto é o que se chama «seguimento». Lembra que este seguimento estará activo automaticamente logo que un obxecto se centre no punto de focaxe. Por iso, se se usas o «lookToward» co nome dun obxecto, non se terá que activar o seguimento.
    
    Se non marca esta opción, o seguimento ha desactivarse, mesmo se un obxecto estiver centrado. A medida que o tempo pase, o ceo parecerá que se desvía (debido á rotación da Terra).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
gl: <font color="#00007f">Seg:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
gl: A demora da pausa en segundos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
gl: Insire o número de segundos que o programa deberá estar en pausa antes de executar os restantes ordes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
gl: Tecla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
gl: Esperar ata que se prema esta tecla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
gl: A execución do programa estará en pausa ata que o usuario prema a tecla aquí indicada.
    
    Por agora só poden empregarse teclas simples; non se poden usar as teclas modificadoras como Ctrl ou Maiúsculas. Escribe «space» para indicar a barra espazadora, ou usa a propia tecla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
gl: Nivel de ampliación:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
gl: O novo nivel de ampliación

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
gl: Axusta o nivel de ampliación para a visualización. Podes cambiar este valor incrementalmente usando «ZoomIn» (achegar) e «ZoomOut» (afastar).
    
    O nivel de ampliación indica o número de píxeles que cobren un radián. Os valores razoábeis deberán estar entre 300 e 10.000.000.

en: <QT><H2>KStars Astrocalculator</H2><P>The KStars Astrocalculator contains several <B>modules</b> which perform a variety of astronomy-related calculations.  The modules are organized into several categories: <UL><LI><B>Time calculators: </B>Convert between time systems, and predict the timing of celestial events</LI><LI><B>Coordinate converters: </B>Convert between various coordinate systems</LI><LI><B>Solar system: </B>Predict the position of any planet, from a given location on Earth at a given time</LI></UL></QT>
gl: <QT><H2>Calculadora astronómica de KStars</H2><P>A calculadora astronómica de KStars contén varios <B>módulos</b> que realizan diversos cálculos relacionados coa astronomía. Os módulos están organizados en categorías: <UL><LI><B>Calculadoras de horas:</B> Converten entre sistemas de tempo e predín os momentos en que ocorren eventos celestes</LI> <LI><B>Convertedores de coordenadas:</B> Converten entre distintos sistemas de coordenadas</LI> <LI><B>Sistema solar:</B> Predín a posición de calquera planeta a calquera hora, dado un lugar da terra</LI></UL></QT>

en: <QT>Section which includes algorithms for computing time ephemeris<UL><LI><B>Julian Day:</B> Julian Day/Calendar conversion</LI><LI><B>Sidereal Time:</B> Sidereal/Universal time conversion</LI><LI><B>Almanac:</B> Rise/Set/Transit timing and position data for the Sun and Moon</LI><LI><B>Equinoxes & Solstices:</B> Equinoxes, Solstices and duration of the seasons</LI></UL></QT>
gl: <QT>Sección con algoritmos para calcular efemérides no tempo <UL><LI><B>Día xuliano: </B> Conversión de día/calendario xuliano</LI> <LI><B>Hora sideral:</B> Converte entre hora sideral e universal</LI> <LI><B>Almanaque:</B> Horas de orto/ocaso/transito solar e lunar</LI><LI><B>Equinoccios e solsticios:</B> Os equinoccios, solsticios e a duración das estacións</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms for the conversion of different astronomical systems of coordinates<UL><LI><B>Galactic:</B> Galactic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Apparent:</B> Computation of current equatorial coordinates from a given epoch</LI><LI><B>Ecliptic:</B> Ecliptic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Horizontal:</B> Computation of azimuth and elevation for a given source, time, and location on the Earth</LI><LI><B>Angular Distance:</B> Computation of angular distance between two objects whose positions are given in equatorial coordinates</LI><LI><B>Geodetic Coords:</B> Geodetic/XYZ coordinate conversion</LI><LI><B>LSR Velocity:</B> Computation of the heliocentric, geocentric and topocentric radial velocity of a source from its LSR velocity</LI></UL></QT>
gl: <QT>Sección con algoritmos para converter entre distintos sistemas astronómicos de coordenadas<UL><LI><B>Galáctico:</B> Converte entre coordenadas galácticas e ecuatoriais</LI><LI><B>Aparente:</B> Calcula das coordenadas ecuatoriais actuais para unha época dada</LI><LI><B>Eclíptica:</B> Converte entre coordenadas eclípticas e ecuatoriais</LI><LI><B>Horizontais:</B> Calcula o acimut e a elevación para unha fonte, hora e lugar dados na Terra</LI> <LI><B>Distancia Angular:</B> Calcula a distancia angular entre dous obxectos dos que se coñecen as posicións en coordenadas ecuatoriais</LI><LI><B>Coordenadas xeodésicas</B>: Conversión entre coordenadas xeodésicas/XYZ</LI><LI><B>Velocidade LSR:</B> Cálculo das velocidades radiais heliocéntrica, xeocéntrica e topocéntrica dunha fonte a partir da velocidade LSR</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms regarding information on solar system bodies coordinates and times<UL><LI><B>Planets Coords:</B> Coordinates for the planets, moon and sun at a given time and from a given position on Earth </LI></UL></QT>
gl: <QT>Sección con algoritmos referentes a información sobre coordenadas e tempos de corpos do sistema solar<UL><LI><B>Coordenadas de planetas:</B> Coordenadas dos planetas, o Sol e a Lúa nun instante dado e para un lugar da Terra.</LI></UL></QT>

en: Calculator modules
gl: Módulos da calculadora

en: Time Calculators
gl: Calculadoras de tempos

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
gl: Día xuliano

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
gl: Hora sideral

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
gl: Almanaque

en: Equinoxes & Solstices
gl: Equinoccios e solsticios

en: Coordinate Converters
gl: Convertedores de coordenadas

en: Equatorial/Galactic
gl: Ecuatorial/Galáctica

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
gl: Coordenadas aparentes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Horizontal Coordinates
gl: Coordenadas horizontais

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
gl: Coordenadas eclípticas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
gl: Distancia angular

en: Geodetic Coordinates
gl: Coordenadas xeodésicas

en: LSR Velocity
gl: Velocidade do LSR

en: Planets Coordinates
gl: Coordenadas dos planetas

en: Conjunctions
gl: Conxuncións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
gl: Hora local

en: Universal time
gl: Hora universal

en: Julian date
gl: Día xuliano

en: Conjunction/Opposition
gl: Conxunción / Oposición

en: Date & Time (UT)
gl: Data e hora (UT)

en: Object 1
gl: Obxecto 1

en: Object 2
gl: Obxecto 2

en: Separation
gl: Separación

en: Maximum separation entered is not a valid angle. Use the What's this help feature for information on how to enter a valid angle
gl: A separación máxima que se inseriu non é un ángulo correcto. Empregue a axuda «Que é isto» para información sobre como inserir un ángulo correcto

en: Please select an object to check conjunctions with, by clicking on the 'Find Object' button.
gl: Escolle un obxecto premendo o botón «Atopar un obxecto» para comprobar as conxuncións con el.

en: Please select two different objects to check conjunctions with.
gl: Escolle dous obxectos para comprobar que conxuncións terán.

en: Compute conjunction...
gl: Calcular a conxunción…

en: Compute conjunction between %1 and %2
gl: Calcular a conxunción entre %1 e %2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
gl: Conxunción

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
gl: Oposición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
gl: Greenwich, Reino Unido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
gl: Que rematen o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
gl: e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
gl: Que comecen o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show conjunctions/oppositions for:
gl: Mostrar as conxuncións/oposicións en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
gl: Entre os obxectos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
gl: Separación máxima permitida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
gl: Calcular

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
gl: Conxuncións / Oposicións

en: View in SkyMap
gl: Ver en SkyMap

en: Show Details
gl: Mostrar os detalles

en: Full
gl: Completos

en: Partial
gl: Parciais

en: CSV Files (*.csv)
gl: Ficheiros CSV (*.csv)

en: Could not export.
gl: Non se puideron exportar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show eclipses for:
gl: Mostrar os eclipses de:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
gl: Resultados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
gl: Equinoccio vernal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
gl: Solsticio de verán:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
gl: Equinoccio do outono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
gl: Solsticio de inverno:

en: Overlay orientation vs. time ticks:
gl: Orientación da sobreposición vs marcas de tempo:

en: Towards Zenith
gl: Cara o cénit

en: Dobsonian View
gl: Vista de Dobson

en: Note: This overlay makes sense only if the view was generated in alt/az mode with a preset such as Refractor or Vanilla
gl: Nota: esta sobreposición só ten sentido se a vista se xerou no modo de A/a cunha predefinición como «refractor» ou «estándar».

en: Note: This overlay  makes sense only if the view was generated in alt/az mode with a preset such as Dobsonian
gl: Nota: esta sobreposición só ten sentido se a vista se xerou no modo de A/a cunha predefinición como a «de Dobson».

en: Image files (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)
gl: Ficheiros de imaxe (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)

[ctx: Export image]
en: Export
gl: Exportar

en: Invert view
gl: Inverter a vista

en: Flip view
gl: Voltear a vista

en: Fetch DSS image
gl: Obter a imaxe DSS

en: Vanilla
gl: Estándar

en: Flipped
gl: Invertida

en: Dobsonian
gl: De Dobson

en: Preset:
gl: Predefinición:

en: Failed to download DSS/SDSS image.
gl: Non se puido descargar a imaxe DSS ou SDSS.

en: To add custom icons, just add images in %1. File names must begin with flag. For example, the file <i>flagSmall_red_cross.png</i> will be shown as <b>Small red cross</b> in the combo box.
gl: Para engadir iconas persoais, simplemente engade imaxes en %1. Os nomes dos ficheiros deben comezar por «flag». Por exemplo, o ficheiro <i>flagCruz_vermella_pequena.png</i> aparece como <b>Cruz vermella pequena</b> no menú despregábel.

[ctx: Right Ascension]
en: RA
gl: α

[ctx: Declination]
en: Dec
gl: δ

en: Epoch
gl: Época

en: Icon
gl: Icona

en: Label
gl: Etiqueta

en: Invalid coordinates.
gl: Coordenadas incorrectas.

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
gl: O telescopio %1 está desconectado. Por favor conécteo e inténteo de novo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
gl: Cor da etiqueta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
gl: Icona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Slew to the flag coordinates
gl: Apuntar ás coordenadas da marca

en: Region
gl: Rexión

[ctx: Azimuth]
en: Az
gl: A

[ctx: Altitude]
en: Alt
gl: a

en: Region is valid
gl: A rexión é correcta.

en: Region %1
gl: Rexión %1

en: Invalid angle value: %1
gl: O valor do ángulo é incorrecto: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
gl: Rexións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
gl: Engadir unha rexión

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
gl: Retirar a rexión

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
gl: Gardar as rexións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
gl: Puntos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
gl: Engadir un punto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
gl: Retirar o punto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
gl: Limpar todos os puntos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectPointsB)
en: Select points from the sky map
gl: Seleccionar puntos do mapa celeste

en: offset from Jupiter (arcmin)
gl: separación de Xúpiter (minutos de grao)

en: time since now (days)
gl: tempo a partir de agora (días)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
gl: Modo interactivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
gl: Data e hora:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
gl: Coordenadas ecuatoriais (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
gl: Escoller o obxecto…

en: First position: %1
gl: Primeira posición: %1

en: Second position: %1
gl: Segunda posición: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
gl: Primeira posición

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
gl: Segunda posición

en: Could not open file %1.
gl: Non se puido abrir o ficheiro %1.

en: Invalid file: %1
gl: O ficheiro é incorrecto: %1

en: Invalid file
gl: O ficheiro é incorrecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
gl: Distancia angular:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
gl: Modo en lote

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
gl: Escoller os campos no ficheiro de entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
gl: Ascensión recta inicial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
gl: Declinación inicial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra1CheckBatch)
en: Final right ascension:
gl: Ascensión recta final:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
gl: Declinación final:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
gl: Campos no ficheiro de saída e no de resultado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
gl: &Todos os parámetros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch)
en: Onl&y parameters in input file
gl: Só os parámetros no ficheiro de &entrada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
gl: Ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
gl: Ficheiro de entrada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
gl: Ficheiro de saída:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
gl: Coordenadas de catálogo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
gl: Data e hora desexados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
gl: Restablecer a agora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
gl: Coordenadas aparentes:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
gl: Mostrar no ficheiro de saída

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
gl: Todos os parámetros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
gl: Só os parámetros no ficheiro de entrada

en: Does not rise
gl: Non nace

en: Does not set
gl: Non se pon

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
gl: Almanaque de %1

en: computed by KStars
gl: calculado por KStars

en: Results of Almanac calculation
gl: Resultados do cálculo do Almanaque

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
gl: Altitude a mediodía:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
gl: Ocaso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
gl: Duración do día:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
gl: Acimut ao amencer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
gl: Amencer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
gl: Mediodía:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
gl: Acimut no solpor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
gl: Altitude en tránsito:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
gl: Acimut no orto da Lúa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
gl: Tránsito:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
gl: Acimut no ocaso da Lúa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
gl: Fase:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
gl: Pre-Lúa chea (75%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
gl: Modo en Lote

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
gl: Ficheiro de entrada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
gl: Ficheiro de saída:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
gl: Coordenadas ecuatoriais

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
gl: Coordenadas galácticas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
gl: Escolle os parámetros no ficheiro de entrada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
gl: Marque esta opción para que o valor se lea dun ficheiro de entrada. Se non marca esta opción, o valor lerase do campo adxacente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
gl: Lonxitude galáctica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
gl: Latitude galáctica:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
gl: Escolle os parámetros do ficheiro de saída

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
gl: Escoller os nomes de ficheiro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
gl: Escolle as coordenadas de entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
gl: Cartesianas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
gl: Xeográficas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
gl: Escolle o modelo do elipsoide

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
gl: Converter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
gl: Coordenadas cartesianas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
gl: Coordenadas xeográficas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
gl: Elevación (metros):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
gl: Elevación (m):

en: Results of Julian day calculation
gl: Resultados do cálculo do día xuliano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
gl: Día xuliano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
gl: Día xuliano modificado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
gl: Parámetro de entrada:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
gl: Data e hora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
gl: Día xuliano

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
gl: Día xuliano modificado

en: Incorrect number of fields in line %1:
gl: O número de campos na liña %1 é incorrecto:

en: Present fields %1.
gl: Campos presentes %1.

en: Required fields %1.
gl: Campos obrigatorios %1.

en: Unknown planet
gl: Planeta descoñecido

en:  in line %1:
gl:  na liña %1:

en: Line %1 contains an invalid time
gl: A liña %1 contén unha hora incorrecta

en: Line %1 contains an invalid date:
gl: A liña %1 contén unha data incorrecta:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
gl: Atopáronse erros ao procesar algunhas liñas no ficheiro de entrada

en: Errors in lines
gl: Hai erros nas liñas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
gl: Parámetros de entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
gl: Corpo do Sistema Solar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
gl: Coordenadas eclípticas heliocéntricas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
gl: Distancia (UA):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
gl: Coordenadas eclípticas xeocéntricas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
gl: Escolle o sistema de coordenadas para o ficheiro de saída

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
gl: Eclípticas heliocéntricas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
gl: Ecuatoriais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
gl: Eclípticas xeocéntricas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
gl: Horizontais

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
gl: Outros parámetros para o ficheiro de saída

en: Location strings consist of the comma-separated names of the city, province and country.  If the string contains spaces, enclose it in quotes so it gets parsed properly.
gl: As cadeas de lugar son nomes de cidade, provincia e país separados por comas. Se a cadea contén espazos, envólveos entre comiñas para que se procesen correctamente.

en: Hint for writing location strings
gl: Axuda para a escritura das cadeas de lugar

en: local time
gl: hora local

en: sidereal time
gl: Hora sideral

en: date
gl: data

en: location
gl: lugar

en: %1 and %2
gl: %1 e %2

en: %1, %2 and %3
gl: %1, %2 e %3

en: Specify %1 in the input file.
gl: Indica %1 no ficheiro de entrada.

en: Results of Sidereal time calculation
gl: Resultados do cálculo da hora sideral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
gl: Hora sideral:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
gl: Calcular a hora sideral

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
gl: Calcular a hora estándar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
gl: Ler do ficheiro de entrada

en: Sun's Declination
gl: Declinación do Sol

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
gl: # Momento dos equinoccios e solsticios

en: # computed by KStars
    #
gl: # calculado por KStars
    #

en: # Vernal Equinox		Summer Solstice			Autumnal Equinox		Winter Solstice
    #
gl: # Equinoccio da primavera		Solsticio de verán			Equinoccio de outono		Solsticio de inverno
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
gl: Equinoccios e solsticios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
gl: Equinoccios e solsticios do ano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
gl: 1 de xan de 2007  00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
gl: Posición do obxectivo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
gl: Velocidades radiais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
gl: Heliocéntrica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
gl: Xeocéntrica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
gl: Topocéntrica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
gl: Elevación (m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
gl: Velocidade de entrada:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
gl: Heliocéntrica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
gl: Xeocéntrica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
gl: Topocéntrica

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
gl: Resumo

en: Moon Phase Calendar
gl: Almanaque de fases da Lúa

en: Error: sesameResolver failed. Could not resolve name on CDS Sesame.
gl: Erro: sesameResolver fallou. Non se puido resolver o nome en CDS Sesame.

en: Attempting to resolve object %1 using CDS Sesame.
gl: Intentando resolver o obxecto %1 usando CDS Sesame.

en: Error trying to get XML response from CDS Sesame server: %1
gl: Erro ao intentar obter a resposta XML do servidor de CDS Sesame: %1

en: Empty result instead of expected XML from CDS Sesame. Maybe bad Internet connection?
gl: Obtívose un resultado baleiro en vez do XML esperado de CDS Sesame. Pode ser que a súa conexión a Internet vaia mal?

en: Error parsing XML from CDS Sesame: %1 on line %2 @ col = %3
gl: Erro ao analizar o XML de CDS Sesame: %1 na liña %2, columna %3

en: Resolved %1 successfully.
gl: Resolveuse %1.

en: Alternate Name
gl: Nome alternativo

[ctx: Right Ascension]
en: RA (J2000)
gl: α (J2000.0)

[ctx: Declination]
en: Dec (J2000)
gl: δ (J2000.0)

en: Current Altitude
gl: Altitude actual

[ctx: Constellation]
en: Constell.
gl: Constel.

[ctx: Short text to describe that object has not risen yet]
en: Not risen
gl: Non se alzou

[ctx: Object is in the Dobsonian hole]
en: In hole
gl: No burato

en: %1 is already in your wishlist.
gl: %1 xa está na lista de desexos.

en: %1 is already in the session plan.
gl: %1 xa está no plano da sesión.

en: Added %1 to observing list.
gl: Engadiuse %1 á lista de observación.

en: Added %1 to session list.
gl: Engadiuse %1 á lista da sesión.

en: DSS Image metadata: 
     Size: %1' x %2' 
     Photometric band: %3 
     Version: %4
gl: Metadatos da imaxe DSS: 
     Tamaño: %1' × %2' 
     Banda fotométrica: %3 
     Versión: %4

en: No image info available.
gl: Non hai información dispoñíbel da imaxe.

en: No image available. Click on the placeholder image to download one.
gl: Non hai ningunha imaxe dispoñíbel. Prema a imaxe de substitución para descargar unha.

[ctx: %1 magnitude of object, %2 type of sky object (planet, asteroid etc), %3 name of a constellation]
en: %1 mag %2 in %3
gl: %1 mag %2 en %3

en: The specified file is invalid
gl: O ficheiro indicado é incorrecto.

en: Are you sure you want to clear all objects?
gl: Seguro que quere baleirar todos os obxectos?

en: Clear all?
gl: Baleiralo todo?

en: Do you want to save the current session?
gl: Quere gardar esta sesión?

en: Save Current session?
gl: Gardar esta sesión?

en: Cannot save an empty session list.
gl: Non se pode gardar unha lista de sesións baleira.

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
gl: Non se puido abrir o ficheiro %1. Quere intentar cun nome distinto?

en: Try Different
gl: Intentar un distinto

en: Do Not Try
gl: Non intentar

en: Please wait while adding objects...
gl: Agarde mentres se engaden os obxectos…

en: Customized DSS Download
gl: Personalizar a descarga de DSS

en: Specify image width (arcminutes):
gl: Indique a anchura da imaxe (minutos de arco):

en: Specify image height (arcminutes):
gl: Indique a altura da imaxe (minutos de arco):

en: Specify version:
gl: Indique a versión:

en: This will delete all saved images. Are you sure you want to do this?
gl: Isto elimina todas as imaxes gardadas. Seguro que quere facelo?

en: Delete All Images
gl: Eliminar todas as imaxes

en: Image Chooser
gl: Selector de imaxes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
gl: Abrir unha lista de sesións de observación

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
gl: Cargar unha lista de observación do disco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
gl: Gardar a sesión de observación

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
gl: Gardar a lista de observación actual no disco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
gl: Gardar a sesión de observación como…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
gl: Gardar a lista de observación actual no disco, indicando un nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
gl: Escoller

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateEdit) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateBox)
en: dd/MM/yyyy
gl: dd/MM/aaaa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Update)
en: Update the table and the plot for the new date and location.
gl: Actualizar a táboa e o gráfico para a nova data e o novo lugar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
gl: Descargar as imaxes SDSS/DSS de todos os obxectos da lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
gl: Descargar todas as imaxes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
gl: Elimina todas as imaxes DSS/SDSS almacenadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
gl: Eliminar todas as imaxes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
gl: Asistente da lista de observación

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
gl: O asistente da lista axuda a construír as listas de observacións, con base nos filtros do tipo do obxecto, a posición no ceo e a magnitude.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
gl: Abrir o diálogo de atopar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
gl: Abrir o diálogo de atopar para engadir obxectos á lista.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
gl: Abrir o diálogo QPEN

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
gl: Lista de desexos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
gl: Plano da sesión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
gl: Hora programada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
gl: (sen imaxe)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dssMetadataLabel)
en: Image Metadata Info
gl: Información dos metadatos da imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
gl: Eliminar a imaxe

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, NotesEdit)
en: Record object notes here.
gl: Gravar aquí notas sobre o obxecto.

en: Add to session plan
gl: Engadir ao plano da sesión

en: Add objects visible tonight to session plan
gl: Engadir os obxectos visíbeis esta noite ao plano da sesión

en: Add to Ekos Scheduler
gl: Engadir ao planificador de Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
gl: Centrar

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
gl: Alcance

en: Eyepiece view
gl: Vista ocular

en: Show SDSS image
gl: Mostrar unha imaxe da SDSS

en: Show DSS image
gl: Mostrar unha imaxe da DSS

en: Customized DSS download
gl: Personalizar a descarga de DSS

en: Show images from web
gl: Mostrar imaxes da web

en: Remove from WishList
gl: Retirar da lista de desexos de observación

en: Remove from Session Plan
gl: Retirar do plano da sesión

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
gl: dunha rexión rectangular

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
gl: dunha rexión circular

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
gl: de todo o ceo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
gl: Cúmulos abertos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
gl: Cúmulos globulares

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
gl: Nebulosas gasosas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
gl: Nebulosas planetarias

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
gl: Sol, Lúa e planetas

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
gl: Indicouse un círculo inaceptábel; non é posíbel seleccionar unha rexión.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
gl[0]: As lista de observación ten 1 obxecto
gl[1]: A lista de observación ten %1 obxectos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
gl: segundo a constelación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
gl: <html><head></head><body><p>Recibe a benvida ao asistente da lista de observación</p> <p></p> <p>Con esta ferramenta podes construír unha lista de observación filtrando a lista de obxectos segundo varios criterios. Primeiro escolles os obxectos segundo o <span style=" font-weight:600;">tipo</span>. A continuación, podes escoller só aqueles obxectos que ocupen unha <span style=" font-weight:600;">rexión específica do ceo</span>. Podes afinar aínda máis a lista escollendo obxectos dentro dun <span style=" font-weight:600;">intervalo de magnitude</span> indicado. Finalmente, podes escoller manter só aqueles obxectos que sexan <span style=" font-weight:600;">observábeis nunha data concreta</span>.</p> <p></p> <p>Preme o botón <span style=" font-weight:600;">Seguinte</span> para comezar a escoller os tipos de obxecto que desexas ter na lista de observación.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjTypeLabel)
en: <html><head></head><body><p>Select objects by type</p><p></p><p>Highlight the object types you want to include in your observing list in the box below.  You can highlight more than one item in the list.  The buttons along the right can be used to quickly choose some common selections.</p><p></p><p>When you are finished, press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button.</p></body></html>
gl: <html><head></head><body><p>Escoller os obxectos segundo o tipo</p> <p></p> <p>Realce na lista de embaixo os tipos de obxecto que quere incluír na lista de observación. Pode escoller máis dun elemento. Os botóns da dereita poden empregarse para facer rápido algunhas escollas habituais.</p> <p></p> <p>Cando remate, prema o botón <span style=" font-weight:600;">Seguinte</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
gl: Escoller todos os elementos da lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
gl: Todos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
gl: Limpar todos os elementos escollidos da lista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
gl: Escoller todos os obxectos afastados da lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
gl: Obxectos afastados

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
gl: Escoller todos os tipos de obxectos do sistema solar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectText)
en: <html><head></head><body><p>Select by region</p><p></p><p>Next, you can limit your object list to only those objects which occupy a specific region on the sky.  There are three ways to specify the region for your list:  by <span style=" font-weight:600;">constellation</span>, by specifying a <span style=" font-weight:600;">rectangular region</span>, or by specifying a <span style=" font-weight:600;">circular region</span>.  You may also skip selecting by a region, which will include objects from <span style=" font-weight:600;">all over the sky</span>.</p><p></p><p>Make your selection below, and press <span style=" font-weight:600;">Next</span>.</p></body></html>
gl: <html><head></head><body><p>Escoller segundo a rexión</p> <p></p> <p>Agora podes limitar a lista de obxectos a só aqueles que estean nunha rexión específica do ceo. Hai tres xeitos de indicar a rexión: mediante a <span style=" font-weight:600;">constelación</span>, indicando unha <span style=" font-weight:600;">rexión rectangular</span>, ou especificando unha <span style=" font-weight:600;">rexión circular</span>. Tamén podes non escoller ningunha rexión, o que incluirá obxectos <span style=" font-weight:600;">de todo o ceo</span>.</p> <p></p> <p>Fai a escolla embaixo e despois preme  <span style=" font-weight:600;">Seguinte</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
gl: Desexo escoller os obxectos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ConstellationText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in one or more constellations</p><p></p><p>In the list below, highlight the constellations you want to use for your observing list.  Only objects that occupy the selected constellations will be included in the list.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
gl: <html><head></head><body><p>Escoller os obxectos dunha ou varias constelacións</p> <p></p> <p>Realce na lista de embaixo as constelacións que quere empregar na lista de observación. Só se incluirán na lista de observación aqueles obxectos que ocupen as constelacións escollidas.</p> <p></p> <p>Cando remate, prema <span style=" font-weight:600;">Seguinte</span> para continuar.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RectangularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a rectangular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular rectangular region on the sky.  Specify the rectangular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) limits that define the region.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
gl: <html><head></head><body><p>Escoller os obxectos dunha rexión rectangular</p> <p></p> <p>Nesta páxina podes limitar a lista de observación a aqueles obxectos que estean nunha área rectangular concreta do ceo. Indica a rexión rectangular mediante os límites da ascensión recta (α) e da declinación (δ) que definan a área.</p> <p></p> <p>Cando remates, preme <span style=" font-weight:600;">Seguinte</span> para continuar.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
gl: ata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
gl: Límites da δ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
gl: Límites da α:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CircularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a circular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular circular region on the sky.  Specify the circular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) coordinates for the center of the circle, and the size of the circle's radius, in Degrees.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
gl: <html><head></head><body><p>Escoller os obxectos dunha rexión circular</p> <p></p> <p>Nesta páxina podes limitar a lista de observación a aqueles obxectos que estean nunha área circular concreta do ceo. Indica a rexión rectangular mediante as coordenadas ascensión recta (α) e declinación (δ) do centro e o raio do círculo, en graos.</p> <p></p> <p>Cando remates, preme <span style=" font-weight:600;">Seguinte</span> para continuar.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterRALabel)
en: center RA:
gl: α do centro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: center Dec:
gl: δ do centro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
gl: Raio (graos):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObserveOnDateText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects observable on a date:</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects which can be observed on a particular date (and from a particular location on Earth).  To filter your list in this way, check the checkbox below, and then select the desired date.  If you leave this box unchecked, then your list will include objects regardless of when they are observable (this is the default).  You may also change the geographic location used to determine whether objects are observable.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p><p></p></body></html>
gl: <html><head></head><body><p>Escoller os obxectos observábeis nunhas datas:</p> <p></p> <p>Nesta páxina pode limitar a lista de observación só a aqueles obxectos que poidan observarse nunha data concreta (e desde un lugar concreto da Terra). Para filtrar deste xeito a lista, marque a opción de embaixo e escolla a data desexada. Se deixa esta opción sen marcar, a lista de observación incluirá obxectos sen considerar se son observábeis (isto é o predeterminado). Tamén pode cambiar o lugar empregado para determinar se os obxectos son observábeis.</p> <p></p> <p>Cando remate, prema <span style=" font-weight:600;">Seguinte</span> para continuar.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
gl: Desde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
gl: Desde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Min. Altitude:
gl: Altitude mín.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Coverage:
gl: Cobertura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Max. Altitude:
gl: Altitude máx.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
gl: Escoller os obxectos observábeis o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagnitudeText)
en: <html><head/><body><p>Select bright objects</p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects brighter than a given magnitude. Be careful with this selection, because KStars does not have a magnitude for every object in its database. You need to indicate whether you want to include objects with an undefined magnitude.</p><p>If you do not wish to exclude faint objects with this selection, simply leave the checkbox below unchecked.</p><p>This is the final page of the Observing List Wizard. You can go back and modify previous pages with the <span style=" font-weight:600;">Back</span> button. When you are satisfied, press the <span style=" font-weight:600;">Ok</span> button to exit the wizard, and the Observing List tool will be populated with the objects you have specified here.</p><p><br/></p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Escoller os obxectos brillantes Nesta páxina pode limitar a lista de observación a só aqueles obxectos máis brillantes do que unha magnitude dada. Teña coidado con esta escolla, porque KStars non ten a magnitude de cada obxecto na base de datos. Debe indicar se quere incluír os obxectos que non a teñan definida. </p> <p>Se non quere excluír os obxectos pouco visíbeis, deixe a opción sen marcar.</p> <p></p> <p>Esta é a páxina final do Asistente da lista de observación. Pode volver atrás e modificar as escollas das páxinas anteriores co botón <span style=" font-weight:600;">Atrás</span>. Cando estea satisfeito, prema o botón <span style=" font-weight:600;">Aceptar</span> para saír do asistente e a lista de observación encherase cos obxectos que indicases aquí.</p> <p><br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
gl: Escoller os obxectos máis brillantes que:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
gl: Excluír os obxectos que non teñen definida a magnitude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
gl: A lista de observación non ten ningún obxecto de momento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
gl: Actualizar a suma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
gl: Nome da opción

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
gl: Posición X (UA)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
gl: Posición Y (UA)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
gl: Hoxe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PolarisHourAngle)
en: Polaris Hour Angle
gl: Ángulo horario da estrela polar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Date / Time
gl: Data e hora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPolarisHA)
en: TextLabel
gl: Etiqueta de texto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Polaris HourAngle
gl: Ángulo horario da estrela polar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
gl: Hora actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twelveHourR)
en: 12 Hour
gl: 12 horas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twentyFourHourR)
en: 24 Hours
gl: 24 horas

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
gl: Apunta a vista cara o lugar indicado. %1 pode ser o nome dun obxecto, un punto cardinal na búxola, ou «cénit».

en: Add a name label to the object named %1.
gl: Engade unha lenda co nome ao obxecto chamado %1.

en: Remove the name label from the object named %1.
gl: Retira a lenda co nome do obxecto chamado %1.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
gl: Engade un rastro do corpo do sistema solar chamado %1.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
gl: Retira o rastro do corpo do sistema solar chamado %1.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
gl: Apunta a vista ás coordenadas de ascensión recta (α) e declinación (δ) especificadas. A ascensión recta exprésase en horas e a declinación en graos.

en: Point the display at the specified Alt/Az coordinates.  Alt and Az are expressed in Degrees.
gl: Apunta a vista para as coordenadas de acimut (A) e altura (a) especificadas. O acimut e a altura exprésanse en graos.

en: Increase the display Zoom Level.
gl: Aumentar o nivel de ampliación.

en: Decrease the display Zoom Level.
gl: Reducir o nivel de ampliación.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
gl: Axustar o nivel de ampliación ao valor predeterminado.

en: Set the display Zoom Level manually.
gl: Axustar o nivel de ampliación manualmente.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
gl: Axustar o reloxo do sistema para a hora local especificada.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
gl: Deter a execución do script durante os segundos que se indican.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
gl: Parar a execución do script ata se premer a tecla indicada. Só se admiten eventos dunha única tecla, utiliza «space» para a barra espazadora.

en: Set whether the display is tracking the current location.
gl: Indicar se a vista segue a localización actual.

en: Change view option named %1 to value %2.
gl: Cambiar a opción de vista chamada %1 ao valor %2.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
gl: Alterar a posición xeográfica á cidade indicada como cidade, provincia e país.

en: Set the color named %1 to the value %2.
gl: Axustar a cor chamada %1 para o valor %2.

en: Load the color scheme specified by name.
gl: Carga o esquema de cores indicado polo nome.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
gl: Exportar a imaxe do ceo ao ficheiro, coa anchura e a altura indicadas.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
gl: Imprimir a imaxe do ceo nunha impresora ou ficheiro. Se %1 for verdadeiro, móstrase o diálogo de impresión. Se %2 for verdadeiro, emprégase o esquema de cores Carta estelar para a impresión.

en: Halt the simulation clock.
gl: Parar o reloxo da simulación.

en: Start the simulation clock.
gl: Iniciar o reloxo da simulación.

en: Set the timescale of the simulation clock to specified scale.  1.0 means real-time; 2.0 means twice real-time; etc.
gl: Axustar a escala de tempos do reloxo de simulación coa escala especificada. 1,0 significa tempo-real; 2,0 significa dúas veces o tempo-real, etc.

en: Functions
gl: Funcións

en: InfoBoxes
gl: Paneis informativos

en: Toggle display of all InfoBoxes
gl: Conmutar a visibilidade de todos os paneis informativos

en: Toggle display of Time InfoBox
gl: Conmutar a visibilidade do panel de tempo

en: Toggle display of Geographic InfoBox
gl: Conmutar a visibilidade do panel de localización xeográfica

en: Toggle display of Focus InfoBox
gl: Conmutar a visibilidade do panel de foco

en: (un)Shade Time InfoBox
gl: (Des)enrolar o panel de tempo

en: (un)Shade Geographic InfoBox
gl: (Des)enrolar o panel de información xeográfica

en: (un)Shade Focus InfoBox
gl: (Des)enrolar o panel de foco

en: Toolbars
gl: Barras de ferramentas

en: Toggle display of main toolbar
gl: Conmutar a visibilidade da barra de ferramentas principal

en: Toggle display of view toolbar
gl: Conmutar a visibilidade da barra de vistas

en: Show Objects
gl: Mostrar os obxectos

en: Toggle display of Stars
gl: Conmutar a visibilidade das estrelas

en: Toggle display of all deep-sky objects
gl: Conmutar a visibilidade dos obxectos afastados

en: Toggle display of all solar system bodies
gl: Conmutar a visibilidade de todos os corpos do Sistema Solar

en: Toggle display of Sun
gl: Indica se debe mostrarse o Sol

en: Toggle display of Moon
gl: Indica se debe mostrarse a Lúa

en: Toggle display of Mercury
gl: Indica se debe mostrarse Mercurio

en: Toggle display of Venus
gl: Indica se debe mostrarse Venus

en: Toggle display of Mars
gl: Indica se debe mostrarse Marte

en: Toggle display of Jupiter
gl: Indica se debe mostrarse Xúpiter

en: Toggle display of Saturn
gl: Indica se debe mostrarse Saturno

en: Toggle display of Uranus
gl: Indica se debe mostrarse Urano

en: Toggle display of Neptune
gl: Indica se debe mostrarse Neptuno

en: Toggle display of Asteroids
gl: Indica se deben mostrarse os asteroides

en: Toggle display of Comets
gl: Indica se deben mostrarse os cometas

en: Show Other
gl: Mostrar os outros

en: Toggle display of constellation lines
gl: Conmutar as liñas de constelacións

en: Toggle display of constellation boundaries
gl: Conmutar os limiares das constelacións

en: Toggle display of constellation names
gl: Conmutar os nomes das constelacións

en: Toggle display of Milky Way
gl: Conmutar a Vía Láctea

en: Toggle display of the coordinate grid
gl: Conmutar a grade de coordenadas

en: Toggle display of the celestial equator
gl: Conmutar o ecuador celeste

en: Toggle display of the ecliptic
gl: Conmutar a eclíptica

en: Toggle display of the horizon line
gl: Conmutar a liña do horizonte

en: Toggle display of the opaque ground
gl: Conmutar o chan opaco

en: Toggle display of star name labels
gl: Indica se deben mostrarse os nomes das estrelas

en: Toggle display of star magnitude labels
gl: Indica se deben mostrarse as magnitudes das estrelas

en: Toggle display of asteroid name labels
gl: Indica se deben mostrarse os nomes dos asteroides

en: Toggle display of comet name labels
gl: Indica se deben mostrarse os nomes dos cometas

en: Toggle display of planet name labels
gl: Indica se deben mostrarse os nomes dos planetas

en: Toggle display of planet images
gl: Indica se deben mostrarse as imaxes dos planetas

en: Show Latin constellation names
gl: Mostrar os nomes das constelacións en latín

en: Show constellation names in local language
gl: Mostrar os nomes de constelacións no idioma local

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
gl: Mostrar as abreviaturas das constelacións do estándar IAU

en: Hide Items
gl: Agochar os elementos

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
gl: Indica se deben mostrarse os obxectos agochados cando a vista estea en movemento

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
gl: Latencia (en segundos) para agochar obxectos

en: double
gl: duplo

en: Hide faint stars while slewing?
gl: Quere agochar as estrelas menos visíbeis ao xirar?

en: Hide solar system bodies while slewing?
gl: Quere agochar os corpos do sistema solar ao xirar?

en: Hide Milky Way while slewing?
gl: Quere agochar a Vía Láctea ao xirar?

en: Hide constellation names while slewing?
gl: Quere agochar os nomes de constelacións ao xirar?

en: Hide constellation lines while slewing?
gl: Quere agochar as liñas das constelacións ao xirar?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
gl: Quere agochar os limiares das constelacións ao xirar?

en: Hide coordinate grid while slewing?
gl: Quere agochar a grade de coordenadas ao xirar?

en: Skymap Options
gl: Opcións do mapa celeste

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
gl: Quere utilizar as coordenadas horizontais? (en caso contrario úsanse as ecuatoriais)

en: Set the Zoom Factor
gl: Axustar o factor de ampliación

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
gl: Escolle o tamaño angular do símbolo FOV escollido (en minutos de grao)

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
gl: Escolle a forma do símbolo FOV (0=cadrado, 1=círculo, 2=mira, 4=obxectivo)

en: Select color for the FOV symbol
gl: Escolle a cor do símbolo FOV

en: string
gl: texto

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
gl: Quere usar a rotación animada? (en caso contrario vai directamente para o novo foco)

en: Correct for atmospheric refraction?
gl: Quere corrixir a refracción atmosférica?

en: Automatically attach name label to centered object?
gl: Quere conectar unha lenda ao obxecto centrado?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
gl: Quere anexar unha lenda temporal ao pasar co rato por cima dun obxecto?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
gl: Quere esvaer o rastro dos planetas á cor do ceo? (en caso contrario é constante)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
gl: a magnitude da estrela menos visíbel con nome no mapa

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
gl: a magnitude da estrela máis brillante agochada ao xirar

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
gl: a magnitude do asteroide menos visíbel debuxado no mapa

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
gl: a magnitude do asteroide menos visíbel con nome no mapa

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
gl: os cometas máis próximos ao Sol do que este valor (en UA) teñen nome no mapa

en: Could not download remote file.
gl: Non se puido descargar o ficheiro remoto.

en: Download Error
gl: Produciuse un erro na descarga

en: Save Changes to Script?
gl: Quere gardar os cambios do script?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
gl: O script actual ten cambios non gardados. Quere gardalos antes de pechalo?

en: Could not parse script.  Line was: %1
gl: Non se puido procesar o script. A liña foi a: %1

en: true
gl: verdadeiro

en: Function index out of bounds.
gl: O índice da función está fóra dos límites.

en: false
gl: falso

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
gl: Non hai correspondencia entre a función e o trebello Arg (agardábase %1).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
gl: Novo script

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
gl: Descarta o script actual e comeza un novo. Preguntará se se desexan gardar os cambios do script actual.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
gl: Abre un script existente. Preguntará se se desexan gardar os cambiosdo script actual.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
gl: Gardar o script

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
gl: Garda o script actual. Se non se gardou anteriormente, isto é equivalente a «Gardar como…»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
gl: Gardar o script como…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
gl: Garda o script nun ficheiro, permitindo primeiro indicar o nome do ficheiro e do script.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
gl: Probar o script

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window.  You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
gl: Executa o script na xanela principal de KStars. Quizais queiras recolocar de novo o Construtor de scripts para que o mapa celeste estea visíbel.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
gl: Script actual

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script.  Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below.  Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
gl: Isto mostra a lista de ordes presentes no script actual. Se realza algunha orde, aparecerá en baixo un trebello onde has poder indicar os argumentos. Utiliza os botóns de acción da dereita para copiar, retirar ou cambiar a posición da orde escollida.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
gl: Engadir unha función

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
gl: Se estivese escollida unha función no «Navegador de funcións», este botón engádea ao script actual. A función nova é inserida a continuación da función realzada no «Script actual».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
gl: Retirar a función

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
gl: Se houbese unha función realzada no «Script actual», este botón retíraa do mesmo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
gl: Copiar a función

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
gl: Se houber algunha función realzada no «Script actual», este botón engade un duplicado da mesma.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
gl: Subir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
gl: Se houber algunha función realzada no «Script actual», este botón súbea unha posición no script.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
gl: Baixar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
gl: Se houber algunha función realzada no «Script actual», este botón báixaa unha posición no script.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
gl: Argumentos da función

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
gl: Navegador de funcións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
gl: Axuda da función

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
gl: Se houber algunha función realzada no Navegador de funcións, esta zona mostrará documentación resumida sobre a función.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
gl: Insire o nome do script

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
gl: Insire un nome para o script. Este non é o nome do ficheiro, só un breve texto descritivo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
gl: Insire o nome do autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
gl: Nome do script:

en: Print the Sky Calendar
gl: Imprimir o calendario celeste

en: Please Wait
gl: Agarde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CreateButton)
en: Plot Planetary Almanac
gl: Debuxar o almanaque planetario

[ctx: A planet rises from the horizon]
en: %1 rises
gl: %1 ascensións

[ctx: A planet sets from the horizon]
en: %1 sets
gl: %1 ocasos

[ctx: A planet transits across the meridian]
en: %1 transits
gl: %1 tránsitos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridMonths)
en: Month dividers
gl: Divisores de meses

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridWeeks)
en: Interval dividers
gl: Divisores de intervalos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
gl: Grade vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
gl: Día actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
gl: Ano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
gl: Intervalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
gl: día(s)

en:  Slew %1 degrees %2 to find an %3 star of mag %4
gl:  Mover %1 graos %2 para atopar unha estrela %3 de mag %4

en:  Slew %1 degrees %2 to find a(n) %3
gl:  Mover %1 graos %2 para atopar a(n) %3

en: triangle (of similar magnitudes)
gl: triángulo (de magnitudes similares)

en: right-angled triangle
gl: triángulo de ángulo recto

en: isosceles triangle
gl: triángulo isósceles

en: straight line of 3 stars
gl: liña recta de 3 estrelas

en: equilateral triangle
gl: triángulo equilátero

en:  within %1% of FOV of the marked star
gl:  dentro do %1% do campo de visión da estrela marcada

en: Star-hopper algorithm failed. If you're trying a large star hop, try using a smaller FOV or changing the source point
gl: O algoritmo de saltar estrelas fallou. Se está a intentar efectuar un gran salto, probe a usar un campo de visión máis reducido ou a cambiar o punto de orixe.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StarHopperDialog)
en: Star-Hopper Results
gl: Resultados do saltador de estrelas

en: NOT VISIBLE: About %1 degrees below the %2 horizon
gl: Non visíbel: A uns %1 graos baixo o horizonte %2

en: Now visible: About %1 degrees above the %2 horizon
gl: Visíbel agora: A uns %1 graos sobre o horizonte %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeSelectLabel)
en: Select telescope from list to use or add a new telescope
gl: Escolla o telescopio da lista que desexe utilizar ou engada un telescopio novo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
gl: Detalles do telescopio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
gl: Vendedor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
gl: Engadir un telescopio novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
gl: Binóculos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
gl: Indicar a abertura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lpText)
en: <p>How light-polluted is your night-sky? Rate your night-sky conditions from 1-9 based on the <b>Bortle Dark-Sky Scale</b>. A rating of <b>1</b> represents an <b>excellent dark-sky site</b>, while <b>9</b> represents a <b>brilliantly lit inner-city sky</b>.</p>
gl: <p>Que cantidade de contaminación luminosa ten o seu ceo nocturno? Puntúe as condicións do ceo nocturno entre 1 e 9 baseándose na <b>Escala do ceo nocturno de Bortle</b>. A puntuación <b>1</b> representa un <b>sitio cun ceo nocturno excelente</b>, mentres que <b>9</b> representa un <b>ceo brillantemente iluminado no interior dunha cidade</b>.</p>

en: Surface Brightness: %1
gl: Brillo superficial: %1

en: Size: %1
gl: Tamaño: %1

en: at %1
gl: en %1

en: The night of %1
gl: A noite do %1

en: Star Clusters
gl: Cúmulos estelares

en: does not rise
gl: non nace

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
gl: Solpor: %1 o %2

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
gl: Amencer: %1 o %2

en: Night duration: %1
gl: Duración da noite: %1

en: Night duration: %1 hours
gl: Duración da noite: %1 horas

en: Night duration: %1 hour
gl: Duración da noite: %1 hora

en: Night duration: %1 minutes
gl: Duración da noite: %1 minutos

en: Night duration: %1 minute
gl: Duración da noite: %1 minuto

en: Moon rises at: %1 on %2
gl: A Lúa nace ás: %1 o %2

en: Moon sets at: %1 on %2
gl: A Lúa ponse ás: %1 o %2

en: No Object Selected
gl: Non se seleccionou ningún obxecto

en: Object Not Found
gl: Non se atopou o obxecto

en: Rises at: %1
gl: Orto ás: %1

en: Transits at: %1
gl: En tránsito ás: %1

en: Sets at: %1
gl: Ocaso ás: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
gl: A noite de DATE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
gl: Escoller unha data nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
gl: Cambiar a data…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
gl: en LOCATION

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
gl: Escolle un lugar xeográfico novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
gl: Cambiar o lugar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
gl: Mostrar os obxectos que se vexan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
gl: Escoller o intervalo de tempo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
gl: Durante a noite

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
gl: De madrugada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
gl: A calquera hora desta noite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show objects brighter than magnitude:
gl: Mostrar os obxectos máis brillantes que a magnitude:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
gl: Hora da ascensión lunar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
gl: Mostra a hora de ascensión da Lúa na data escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
gl: Ascensión lunar: 13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
gl: A duración da noite na data escollida

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
gl: Mostra a duración entre a ascensión e o ocaso do sol para a data escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
gl: Duración da noite: 11:00 horas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
gl: Hora do ocaso solar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
gl: Mostra a hora de ocaso solar na data escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
gl: Ocaso: 19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
gl: Hora do ocaso lunar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
gl: Mostra a hora de ocaso da Lúa para a data escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
gl: Ocaso lunar: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
gl: Hora do orto helíaco

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
gl: Mostra a hora de ascensión do sol na data escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
gl: Amencer: 07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
gl: A fracción iluminada da Lúa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
gl: Mostra a fracción de iluminación da Lúa na data escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
gl: Iluminación da Lúa: 42%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
gl: Escoller unha categoría:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
gl: Obxectos que coinciden:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
gl: Nome do obxecto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
gl: Mostra a hora á cal o obxecto realzado se eleva acima do horizonte na data escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
gl: Nace ás: 22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
gl: Mostra a hora á cal o obxecto realzado pasa polo meridiano local na data escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
gl: En tránsito ás: 03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
gl: Mostra a hora á cal o obxecto realzado pasa para baixo do horizonte na data escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
gl: Ponse ás: 08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
gl: Centrar este obxecto na vista do ceo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
gl: Centra o mapa celeste neste obxecto e comeza a seguilo. Equivalente ao elemento "Centrar e seguir" do menú do obxecto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
gl: Centrar o obxecto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
gl: Abre a xanela de detalles do obxecto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
gl: Abre a xanela de detalles do obxecto realzado.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Adds the selected object to the Observing list
gl: Engade o obxecto escollido á lista de observación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
gl: Engadir á lista

en: Angle value in degrees.
gl: Valor do ángulo en graos.

en: Angle value in hours.
gl: Valor do ángulo en horas.

en: This box displays an angle in degrees. The three numbers displayed are the angle's degrees, arcminutes, and arcseconds.
gl: Este campo mostra un ángulo en graos. Os tres números que aparecen son os graos, minutos de arco e segundos de arco do ángulo.

en: This box displays an angle in hours. The three numbers displayed are the angle's hours, minutes, and seconds.
gl: Este campo mostra un ángulo en horas. Os tres números que aparecen son as horas, minutos e segundos do ángulo.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
gl:  Pódese inserir un enteiro ou un número real, ou valores separados por espazos ou comas que indiquen graos, minutos de arco e segundos de arco

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
gl: Insire o valor dun ángulo en graos. O ángulo pode expresarse cun número enteiro ("12"), pun valor de coma flotante ("12.33") ou unha secuencia de números separada por dous puntos ou espazos indicando os graos, minutos de arco e segundos de arco ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0" etc.).

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
gl:  Pódese inserir un enteiro ou un valor de coma flotante ou valores separados por espazos ou comas que indiquen horas, minutos e segundos

en: Enter an angle value in hours.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
gl: Insire o valor dun ángulo en horas. O ángulo pode expresarse cun número enteiro ("12"), un valor de coma flotante ("12.33") ou unha secuencia de números separada por dous puntos ou espazos indicando horas, minutos e segundos ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousYear) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousMonth) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextMonth) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextYear)
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
gl: Ano anterior

[ctx: Sidereal Time]
en: ST:
gl: HS:

[ctx: Julian Day]
en: JD:
gl: DX:

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
gl: Lonx:

[ctx: seconds]
en: secs
gl: s

[ctx: second]
en: sec
gl: s

[ctx: minutes]
en: mins
gl: min

en: hour
gl: hora

[ctx: hours]
en: hrs
gl: horas

[ctx: sidereal day]
en: sid day
gl: día sid.

en: day
gl: día

en: week
gl: sem

[ctx: weeks]
en: wks
gl: sems

en: month
gl: mes

[ctx: months]
en: mths
gl: meses

en: year
gl: ano

[ctx: years]
en: yrs
gl: anos

en: Adjust time step
gl: Axustar o paso de tempo

en: Adjust time step units
gl: Axustar as unidades de paso de tempo

en: Set the timescale for the simulation clock.  A setting of "1 sec" means the clock advances in real-time, keeping up perfectly with your CPU clock.  Higher values make the simulation clock run faster, lower values make it run slower.  Negative values make it run backwards.
    
    There are two pairs of up/down buttons.  The left pair will cycle through all available timesteps in sequence.  Since there are a large number of timesteps, the right pair is provided to skip to the next higher/lower unit of time.  For example, if the timescale is currently "1 min", the right up button will make it "1 hour", and the right down button will make it "1 sec"
gl: Indica a escala temporal para o reloxo de simulación. A configuración de "1 s" significa que o reloxo avanza en tempo real, manténdose en sincronización co reloxo da CPU. Se se definen valores máis elevados o reloxo da simulación irá máis rápido, mentres que valores máis baixos farano andar máis de vagar. Os valores negativos fano andar cara atrás.
    
    Existen dous pares de botóns arriba/abaixo. O par da esquerda percorre todas as escalas temporais en secuencia. Dado que existe unha cantidade grande de escalas temporais, o par da dereita fornécese para ir á próxima unidade temporal maior/menor. Por exemplo, se a escala temporal estiver agora en como "1 min", o botón de arriba á dereita faraa pasar a "1 hora", mentres que o botón de embaixo á dereita pasaraa a "1 s"

[ctx: Map projection method]
en: No projection
gl: Non hai ningunha proxección

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
gl: Antigo

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
gl: Acimutal

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
gl: Gnomónica

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
gl: Hemisférica

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
gl: Orthográfica

[ctx: Map projection method]
en: Polyconic
gl: Policónica

en: FIFO files are not supported on Windows
gl: Os ficheiros FIFO non son compatíbeis con Windows

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
gl: Ruta ao xplanet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Enter here the path of xplanet binary.
gl: Insire aquí a ruta do executábel «xplanet».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
gl: Tamaño da xanela:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
gl: Indica a anchura da xanela

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of the xplanet image
gl: Estabelecer a anchura da imaxe de XPlanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
gl: Indica a altura da xanela

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of the xplanet image
gl: Estabelecer a altura da imaxe de XPlanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetTimeout)
en: The time KStars will wait for XPlanet to complete before giving up.
gl: O tempo que KStars agardará a que XPlanet se complete antes de abandonar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetAnimationDelay)
en: The delay between frames for the animation
gl: O atraso entre fotogramas das animacións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: <html><head/><body><p>If checked, XPlanet will use a FIFO file in the /tmp directory to temporarily save the XPlanet image for KStars to load them and update the view.  If not checked, XPlanet will actually save the files to the XPlanet folder in the KStars data directory.  Using a FIFO file should save the hard disk from excessive reads/writes and may offer a performance enhancement.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Se se marca, XPlanet usará un ficheiro FIFO no directorio /tmp para gardar temporalmente a imaxe de XPlanet para que KStars as garde e actualice a vista. Se non se marca, XPlanet gardará os ficheiros no cartafol de XPlanet do directorio de datos de KStars. Usar un ficheiro FIFO debería aforrarlle ao disco duro excesivas lecturas e escrituras e podería resultar nunha mellora de rendemento.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use FIFO File
gl: Usar un ficheiro FIFO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: (saves to memory instead of a hard disk)
gl: (garda na memoria en vez de no disco duro)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV?
gl: Empregar o FOV do kstars?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV
gl: Empregar o FOV do kstars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetMagnitude)
en: Base magnitude:
gl: Magnitude base:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1
gl: Unha estrela da magnitude especificada ten un brillo de píxel de 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
gl: Ficheiro de configuración:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
gl: Ruta ao ficheiro de configuración

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Use the specified configuration file
gl: Empregar o ficheiro de configuración indicado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Use custom star map?
gl: Empregar un mapa celeste personalizado?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
gl: Mapa celeste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
gl: Ficheiro arc:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
gl: Ruta ao ficheiro arc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Radius of the glare around the Sun.
gl: Radio do resplandor arredor do Sol.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun.  The default value is 28.
gl: Debuxar unha luzada arredor do sol cun raio do valor indicado, maior que o Sol. O valor predeterminado é 28.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
gl: Calidade do ficheiro de saída:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
gl: Calidade JPEG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: XPlanet requires maps in order to function properly.  It does not ship with a lot of planetary maps.  You need to download some in order to get the full benefits of XPlanet.  This is a good place to start: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>
gl: XPlanet necesita mapas para funcionar correctamente. Non se distribúe con moitos mapas planetarios. Ten que descargar algúns para sacarlle todo o partido a XPlanet. Un bo lugar para comezar é: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openXPlanetMaps)
en: XPlanet Planet Maps
gl: Mapas de planetas de XPlanet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
gl: Etiquetas e marcadores

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
gl: Etiquetas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
gl: Cadea da etiqueta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
gl: Indica o texto da primeira liña da etiqueta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth".  Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
gl: Especifique o texto da primeira liña da etiqueta. De maneira predeterminada, di algo así como «A mirar para a Terra». Cando apareza %t, substitúese polo nome do obxectivo e as distancias de %s substitúense polo nome orixinal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
gl: Formato de data:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
gl: Indica o formato da etiqueta de data/hora.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.  This format string is passed to strftime(3).  The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the  locale’s  appropriate date and time representation.
gl: Indica o formato da etiqueta de data/hora. Esta cadea de formato pásase a strftime(3). De maneira predeterminada é "%c %Z", o que mostra a data, a hora e a zona horario na representación axeitada de data e hora do lugar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
gl: Tamaño do tipo de letra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
gl: Posición da etiqueta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
gl: Mostrar a etiqueta?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: If checked, display a label in the upper right corner.
gl: Marque esta opción para mostrar unha etiqueta no recuncho superior dereito.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
gl: Marcadores

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file?
gl: Empregar un ficheiro de marcadores?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file:
gl: Empregar este ficheiro de marcadores:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Specify a file containing user defined marker data to display against the background stars.
gl: Indica un ficheiro que conteña os datos de marcadores definidos polo usuario para mostrar contra as estrelas do fondo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds in a file
gl: Escribir os límites dos marcadores nun ficheiro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
gl: Escribir as coordenadas da caixa delimitadora para cada un dos marcadores dun ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds to:
gl: Escribir os límites dos marcadores en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLatLong)
en: Place the observer above latitude
gl: Situar o observador na latitude

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees).  The default value is 0.
gl: Representar o corpo obxectivo como se se vise desde arriba da latitude especificada (en graos). O valor predeterminado é 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude
gl:  e lonxitude

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees).  Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242.  The default value is 0.
gl: Situar o observador por riba da lonxitude especificada (en graos). A lonxitude é positiva cara o leste e negativa cara o oeste (na Terra e a Lúa); por exemplo, Os Ánxeles (California) está a -118 ou 242. O valor predeterminado é 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
gl: en graos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
gl: Proxección:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
gl: O sistema de proxección

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The default is  no projection.  Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
gl: De maneira predeterminada non hai proxección. Se se indica esta opción, non se mostran varios corpos, aínda que si as súas sombras.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
gl: Fondo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
gl: Empregar un fondo?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
gl: Marque esta opción para empregar un ficheiro ou unha cor como fondo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
gl: Imaxe de fondo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
gl: Empregar este ficheiro como imaxe de fondo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
gl: Insire aquí a ruta ao ficheiro coa imaxe de fondo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
gl: Cor do fondo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
gl: Indicar a cor do fondo.
