kstars - en to kk translation catalogue (3899 entries)

en: Sky
kk: Аспан

en: Messier Object
kk: Мессье нысаны

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
kk: Сілтемелері бар нысан

en: Star Name
kk: Жұлдыздың аты

en: Deep Sky Object Name
kk: Алыс ғарыш нысанның атауы

en: Planet Name
kk: Планетаның аты

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
kk: Шоқжұлд. аты

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
kk: Шоқжұлд. сызығы

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
kk: Шоқжұлд. шекарасы

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
kk: Белгіленген шоқжұлд. шекарасы

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
kk: Құс жолы

en: Equator
kk: Экватор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
kk: Эклиптика

en: Horizon
kk: Көкжиек

en: Compass Labels
kk: Компас бағыттары

en: Equatorial Coordinate Grid
kk: Экваторлық координаттар торы

en: Horizontal Coordinate Grid
kk: Көкжиектік координаттар торы

en: Info Box Text
kk: Мәлімет жазуы

en: Info Box Selected
kk: Таңдалған мәлімет жазуы

en: Info Box Background
kk: Мәлімет жазуының аясы

en: Target Indicator
kk: Нысана индикаторы

en: User Labels
kk: Пайдаланушының белгілері

en: Planet Trails
kk: Планеталардың траекториялары

en: Angular Distance Ruler
kk: Бұрыштық қашықтықтың өлшегіші

en: Observing List Label
kk: Бақылау тізімінің атауы

en: Star-Hop Route
kk: Жұлдыздан-жұлдызға бағдарлап табу

en: Visible Satellites
kk: Көрінетін серіктері

en: Satellites
kk: Серіктері

en: Satellites Labels
kk: Серіктерінің жарлықтары

en: Supernovae
kk: Аса жаңалар

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
kk: Әдетті түстер

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
kk: Жұлдыз картасы

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
kk: Түнгі көрініс

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
kk: Жергілікті түс сұлба файлы ашылмады.
    Сұлба жазылмайды.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
kk: Жергілікті түс сұлбаның индекс файлы ашылмады.
    Сұлба жазылмайды.

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
kk: 7x35 биноклі

[ctx: use a Telrad field-of-view indicator]
en: Telrad
kk: Телрад

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
kk: Бір градусті

[ctx: use HST field-of-view indicator]
en: HST WFPC2
kk: "Хаббл" WFPC2

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
kk: 30м; 1,3см

en: No FOV
kk: ШӨР орнатылмаған

en: KStars Exported Sky Image
kk: KStars экспорттаған аспан кескіні

en: Could not upload image to remote location: %1
kk: Кескінді қашықтағы орынға жүктеп беруі болмады: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
kk: Кескін экспорталмады: %1 URL жарамсыз

en: Invert colors
kk: Түстерін терістеу

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
kk: Кескінің түстерін терістеу. Кейбірде контрастығын жоғарлатуға ыңғайлы. Сақталмайды, көрсетуге ғана әсер етеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
kk: Сақтау

en: Save the image to disk
kk: Кескінді дискіге сақтау

en: Loading of the image %1 failed.
kk: %1 кескіннің жүктеу жаңылысы.

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
kk: "%1" деп аталған файл бар екен. Үстінен жазыла берсін бе?

en: Overwrite File?
kk: Үстінен жазыла берсін бе?

en: Saving of the image %1 failed.
kk: %1 кескіннің сақтау жаңылысы.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
kk: Иә

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
kk: Жоқ

en: Warning
kk: Ескерту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
kk: Айну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
kk: Қате

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
kk: Ақпар

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: N
kk: С

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
kk: ССШ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
kk: СШ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ENE
kk: ШСШ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: E
kk: Ш

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ESE
kk: ШОШ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SE
kk: ОШ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSE
kk: ООШ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: S
kk: О

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSW
kk: ООБ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SW
kk: ОБ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WSW
kk: БОБ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: W
kk: Б

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WNW
kk: БСБ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NW
kk: СБ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNW
kk: ССБ

en: &Next >
kk: &Келесі >

en: < &Back
kk: < &Шегіну

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
kk: Ойып алынатынын [ %1 * %2 ] өлшеміне келтру

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
kk: Ойып алатыны: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
kk: Нобай өңдегіші

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
kk: Ойып алу аумағы: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
kk: (ойып алынатыны 200x200 өлшеміне келтіріледі)

en: Loading images...
kk: Кескінді жүктеу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
kk: Іздеу нәтижелері:

en: Failed to load image at %1
kk: %1 дегенге кескін жүктелмеді

en: Failed to load image
kk: Кескінді жүктеу жаңылысы

en: Choose Thumbnail Image
kk: Нобайын таңдау

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
kk: Нобай іріктегіші

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
kk: Кескіннің файлы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
kk: Кескін нобайы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
kk: Ке&скінді өңдеу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
kk: Кескінді кетіру

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
kk: Күннің көзі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
kk: Меркурий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
kk: Шолпан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
kk: Жер

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
kk: Ай

note: i18n? i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mars)
en: Mars
kk: Марс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Jupiter)
en: Jupiter
kk: Юпитер

en: Ganymede
kk: Ганимед

en: Io
kk: Ио

en: Callisto
kk: Каллисто

en: Europa
kk: Еуропа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Saturn)
en: Saturn
kk: Сатурн

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
kk: Уран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
kk: Нептун

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
kk: Орын:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: FOV:
kk: ШӨР:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotation:
kk: Бұрылысы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
kk: тәулік

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
kk: Баптау панеліндегі Xplanet-тің орындалатын файлдың жолы бос.

en: Error making FIFO file %1: %2.
kk: %1 FIFO файлын құрғанда қате орын алды: %2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
kk: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
kk: Өңд&еу

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
kk: &Көрініс

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
kk: &Анықтама

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
kk: Негізгі құралдар

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
kk: Өңдеу құралдар

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
kk: У&ақыт

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
kk: &Көздеу

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
kk: &Проекция

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
kk: Құ&ралдар

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
kk: Құ&рылғылар

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
kk: &Дерек

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
kk: &Жаңартулары

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
kk: &Бақылау

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
kk: &Баптау

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
kk: &Ақпар жазулары

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
kk: &Күй-жай жолағы

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
kk: Көрініс құралдары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text
en: RA:
kk: ТК:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Type:
kk: Түрі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
kk: Дәуірі:

en: GOTO
kk: ӨТУ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
kk: Іссіз

en: What's Interesting...
kk: Не қызығы бар...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
kk: Планеталар

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
kk: Жұлдыздар

en: Constellations
kk: Шоқжұлдыздар

en: Deep-sky Objects
kk: Алыс ғарыш нысандары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
kk: Астероидтер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
kk: Кометалар

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
kk: Галактикалар

en: Nebulae
kk: Тұмандықтар

en: Clusters
kk: Шоғырлар

en: text
kk: мәтін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
kk: Келесі

en: Previous
kk: Алдыңғы

en: Back
kk: Шегіну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: prope
en: Name:
kk: Атауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
kk: Беймәлім

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
kk: Файлды импорттау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
kk: Импорттайтын дерек файл атауы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
kk: Бар дерек файлын импорттау үшін осында атауын келтіріңіз.  Төменде оның мазмұны көрсетіледі.  Деректері әлі жоқ, бірақ айдары дұрыс толтырылған каталог файлын құру үшін файл атауы өрісін бос қалдырыңыз.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
kk: Импортталған файлдың мазмұны

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
kk: Жоғарда дерек файлын таңдағанда, мұнда оның мазмұны көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
kk: Дерек өрістерінің сипаттамалары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
kk: <b>Каталогтағы өрістер:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
kk: <b>Бар өрістері:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
kk: Каталогтың уақыт өлшеу жүйесі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
kk: Каталог атау префиксі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
kk: Таңбасының түсі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
kk: Уақыт өлшеу басталуы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
kk: Бос орындармен бөліктелген

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
kk: &Шығысты қарап шығу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
kk: Жазатын каталог файлының атауын келтіріңіз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
kk: Каталогтың атауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
kk: Каталогты былай сақтау:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
kk: Каталогтың атауын келтіріңіз

en: Show image of
kk: Келесінің кескінін көрсету

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
kk: Бұл жарамсыз URL сілтемесі. Google-мен іздеуге шолғыш
    терезесі ашылсын ба?

en: Invalid URL
kk: Жарамсыз URL

en: Browse Google
kk: Google-де іздеу

en: Do Not Browse
kk: Керегі жоқ

en: Show webpage about
kk: Келесі туралы веб-парақ көрсетілсін:

en: object
kk: нысан

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
kk: Ресурстың түрі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
kk: Кескін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
kk: Мәлімет

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
kk: Сілтемедегі ресурс туралы түсініктеме жазбасы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
kk: Сипаттамасы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
kk: Осымен ашылатын URL-і

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
kk: URL-ді браузер терезесінде ашу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
kk: Осыны басып келтірілген URL-ді браузер терезесінде ашып көре аласыз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
kk: URL-ді тексеру

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
kk: Әдетті

en: Degrees
kk: градус

en: Ignore
kk: Елемеу

en: Text
kk: Мәтін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
kk: Түрі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: p
en: Dec:
kk: Еңістік:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button)
en: Preview
kk: Қарап-шығу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
kk: Авторы:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
kk: Нысан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
kk: Өзгерту...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
kk: Өшіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
kk: Түсі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, racal) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_01) i18n: ectx: 
en: RA
kk: ТК

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
kk: Атауы

en: Major Axis
kk: Негізгі осі

en: Minor Axis
kk: Көмекші осі

en: Position Angle
kk: Орнының бұрышы

en: Flux
kk: Легі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
kk: Нұсқасы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
kk: Каталогты импорттау...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
kk: Түстер

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
kk: Жалпы

[ctx: number in magnitudes]
note: i18nc("number in magnitudes", "%1 mag", QLocale().toString( ((KSComet *)selectedObject)->getTotalMagnitudeParameter(), 'f', 2)));  //show to hundredth place } else{
en: %1 mag
kk: жұл.шамасы %1

[ctx: larger than 2000 parsecs]
en: > 2000 pc
kk: > 2000 пс

[ctx: number in parsecs]
en: %1 pc
kk: %1 пс

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
kk: бірнешелік

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
kk: айнымалы

en: G5 star
kk: G5 жұлдызы

en: Dwarf planet
kk: Ергежейлі планета

[ctx: distance in kilometers]
en: %1 km
kk: %1 км

[ctx: distance in Astronomical Units]
en: %1 AU
kk: %1 а.б.

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
kk: %1 бұрыштық мин

[ctx: angular size in arcseconds]
en: %1 arcsec
kk: %1 бұрыштық сек

en: Supernova
kk: Аса жаңа

[ctx: integrated flux at a frequency]
en: Flux(%1):
kk: Легі(%1)

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
kk: %2 ш/жұлдыздағы %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
kk: Орны

en: RA (%1):
kk: ТК (%1):

en: Circumpolar
kk: Полярлық шеңберінде

en: Never rises
kk: Ешқашан шықпайтын

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
kk: Қ/Ж

en: Links
kk: Сілтемелері

en: Advanced
kk: Қосымша

en: Log
kk: Журнал

en: Record here observation logs and/or data on %1.
kk: Мұнда %1 деген нысанды бақылау журналын жүргізе аласыз.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
kk: %1 сілтемесін өшіргіңіз келгені рас па?

en: Delete Confirmation
kk: Өшіруді құптау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
kk: Негізгі атауы, Басқа атаулары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
kk: 0.0 ж.ш.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19)
en: Size:
kk: Өлшемі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
kk: 0.0 бұрыштық мин

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, BVLabel)
en: B - V index:
kk: B - V индексі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
kk: Қашықтығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
kk: Жұлдыздық шамасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
kk: Жарқырауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
kk: 0.0 пс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
kk: Бақылау тізіміне қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
kk: Карта ортасына

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
kk: Телескоптың ортасында

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PerihelionLabel)
en: Perihelion:
kk: Периелион

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Perihelion) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOID)
en: 0.0 AU
kk: 0.0 а.б.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitIDLabel)
en: Orbit ID:
kk: Орбитаның ID-і:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitID)
en: Orbit ID
kk: Орбитаның ID-і

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NEOLabel)
en: NEO:
kk: ЖЖН

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NEO)
en: NEO
kk: ЖЖН

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
kk: Диаметрі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Diameter) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dimensions)
en: 0.0 km
kk: 0.0 км

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
kk: Айналым кезеңі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Rotation)
en: 0.0 h
kk: 0.0 сғ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
kk: Жер орбитасына жақындасуы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
kk: Орбитаның класы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
kk: Класы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AlbedoLabel)
en: Albedo:
kk: Альбедосы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
kk: Өлшемдері:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
kk: Периоды:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Period)
en: 0 y
kk: 0 ж

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
kk: Еегжей-тегжейі - Онлайн деректер қорлары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
kk: Онлайн деректер қорын таңдау

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
kk: Еегжей-тегжейі - Ресурс сілтемелері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
kk: Ақпарат сілтемелері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
kk: Кескін сілтемелері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
kk: Қарау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
kk: Сілтемені қосу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
kk: Сілтемені өзгерту...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
kk: Сілтімені өшіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
kk: Пайдаланушы журналы

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
kk: Еегжей-тегжейі - Координаттары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Coordinates)
en: Coordinates
kk: Координаттары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA0Label)
en: RA (J2000.0):
kk: ТК (J2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA (2000.0):
kk: ТК (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
kk: Азимуты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
kk: Ауа массасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
kk: Биіктігі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
kk: Бұрыштық сағаты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
kk: Шығу/Бату/Шарықтау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
kk: Уақыт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
kk: Шарықтау уақыты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
kk: Шығу уақыты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
kk: Бату азимуты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
kk: Шарықтау биіктігі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
kk: Шығу азимуты:

en: Preview image
kk: Алдын-ала қарау

en: Full legend
kk: Толық түсіндірме

en: Scale with magnitudes chart
kk: Масштабы мен жұл.шамалары

en: Only scale
kk: Тек масштабы

en: Only magnitudes
kk: Тек жұл.шамасы

en: Only symbols
kk: Тек белгілері

en: Upper left corner
kk: Жоғарғы сол жақ бұрыш

en: Upper right corner
kk: Жоғарғы оң жақ бұрыш

en: Lower left corner
kk: Төменгі сол жақ бұрыш

en: Lower right corner
kk: Төменгі оң жақ бұрыш

en: Could not export image
kk: Кескін экспорталмайды

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
kk: Түсіндірме баптауы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendCheckBox)
en: Add legend to exported sky image
kk: Экспортталған аспан кескініне түсіндірме қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
kk: Түсіндірменің бағдары:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
kk: Түсіндірменің түрі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
kk: Түсіндірменің орны:

en: Any
kk: Кез келген

en: Solar System
kk: Күн жүйесі

en: Open Clusters
kk: Шашыранды шоғырлар

en: Globular Clusters
kk: Шар тәрізді шоғырлар

en: Gaseous Nebulae
kk: Газды тұмандықтар

en: Planetary Nebulae
kk: Планеталық тұмандықтар

en: Details...
kk: Егжей-тегжейі...

en: Andromeda Galaxy
kk: Андромеда галактикасы

en: Aldebaran
kk: Әл-Дебаран

en: Aaltje
kk: Аалтие

en: Aarseth-Brewington (1989 W1)
kk: Аарсет-Брюингтон (1989 W1)

en: No object named %1 found.
kk: %1 деген нысан табылмады.

en: Bad object name
kk: Жарамсыз нысан атауы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
kk: Атауы бойынша сүзгілеу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
kk: Түрі бойынша сүзгілеу:

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
kk: Тура көтерілу 0,0 мен 24,0 аралығында болуы тиіс.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
kk: Еңістік -90.0 мен 90.0 аралығында болуы тиіс.

en: Invalid Coordinate Data
kk: Координатасы дұрыс келтірілмеген

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
kk: Азимут 0.0 мен 360.0 аралығында болуы тиіс.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
kk: Биіктік -90.0 мен 90.0 аралығында болуы тиіс.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, rdTab)
en: RA/Dec
kk: ТК/Еңістік

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Declination
kk: Еңістік

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Right Ascension
kk: Тура көтерілу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, epochBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochTarget)
en: 2000.0
kk: 2000,0

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aaTab)
en: Az/Alt
kk: Азимут/Биіктік

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Az:
kk: Азим.:

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
kk: Көрінетін ШӨР-ін келтіру

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
kk: Рамсден (әдетті)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
kk: Ортоскопик (әдетті)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
kk: Симметриялық (әдетті)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
kk: Эрфле (әдетті)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
kk: Tele Vue Ethos (әдетті)

en: 1000 yards
kk: 1000 ярд

en: 1000 meters
kk: 1000 метр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
kk: фут

en: meters
kk: метр

[ctx: millimeters]
en: mm
kk: мм

en: inch
kk: дюйм

en: Aperture diameter:
kk: Апертура диаметрі:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
kk: Диафрагмасы:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
kk: ШӨР белгілерін өңдеу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
kk: Жаңа ШӨР белгісін қосу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
kk: Жаңа шолу өрісінің (ШӨР) белгісін тізіміне қосу.  Жаңа белгінің өлшемін, қалыпын және түсін анықтай аласыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
kk: Жаңа...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
kk: Белгіленген ШӨР белгісін өзгерту

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
kk: Белгіленген ШӨР белгісін өзгерту үшін осы батырманы басыңыз.  Өзгерілетіні - өлшемі, қалыпы, түсі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
kk: Белгіленген ШӨР белгісін өшіру

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
kk: Белгіленген ШӨР белгісін тізімінен өшіру үшін осы батырманы басыңыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
kk: Жазғы уақыт ережесі:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
kk[0]: Іздеу шартына %1 қала сәйкес келді

en: Error: Duplicate Entry
kk: Қате: Қайталанған жазу

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
kk: Бұл жерді қосу үшін барлық (өлкеден басқа) өрістерді толтыру керек.

en: Fields are Empty
kk: Өрістер бос

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
kk: Ендік/Бойлық талдауға келмейді:

en: Bad Coordinates
kk: Координаттары жарамсыз

en: Daylight Saving Time Rules
kk: Жазғы уақытқа ауысу ережелері

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
kk: Қаланы таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
kk: Ел сүзгісі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
kk: Қала сүзгісі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
kk: Өлке сүзгісі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
kk: Сүзгіге 0 қала сәйкес келеді

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
kk: Орналасу жер деректерін қарау/өңдеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
kk: Қала:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
kk: Өлке:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
kk: Ел:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
kk: Бойлық:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
kk: Ендік:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
kk: Уақыт белдігі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
kk: Өрістерді &тазалау

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
kk: Жаңа ШӨР қарауылы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
kk: ШӨР белгісінің атауы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
kk: Шолу өріс (ШӨР) белгісінің атауы.  Бұл атау "ШӨР белгілерін өңдеу" құралындағы ШӨР мәзірінде пайдаланады

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
kk: Окуляр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
kk: Телескоптың тоғыс қашықтығы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
kk: Телескоптың тоғыс қашықтығы, миллиметр

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
kk: Телескоптың тоғыс қашықтығын (миллиметрлерде) келтіріңз.
    
    Бұл телескоптың окулярынын шолу өрісіне (ШӨР) сәйкесті бағдарламаның шолу өрісінің белгісін анықтауға керек деректің бірі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ect
en: mm
kk: мм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
kk: Окулярдың тоғыс қашықтығы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
kk: Окулярдың тоғыс қашықтығы, миллиметр

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
kk: Окулярдың тоғыс қашықтығын (миллиметрлерде) келтіріңіз.
    
    Бұл телескоптың окулярының шолу өрісіне (ШӨР) сәйкесті  шолу өрісінің белгісін анықтауға керек деректің бірі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Enter the eyepiece's Apparent field-of-view
kk: Окулярдың көрінетін шолу өрісін келтіріңіз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
kk: Окулярдың көрінетін ШӨР-і:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
kk: окулярдың шолу өрісі, бұрыштық минутада

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
kk: Окулярдың шолу өрісін (бұрыш минуталарда) келтіріңіз.
    
    Бұл телескоптың окулярынын шолу өрісіне (ШӨР) сәйкесті  шолу өрісінің белгісін анықтауға керек деректің бірі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
kk: градус

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeTLengthFromFNum1)
en: or compute from F-Number
kk: әлде диафрагмасынан есептеп алу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Note: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos are trademarks of Tele Vue Optics, Inc.
kk: Ақпар: Panoptic, Nagler, Radian, Delos және Ethos -  Tele Vue Optics, Inc. сауда белгілері

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
kk: Жоғарғы деректерден шолу өрісін есептеу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
kk: Бұл бартырманы басқанда белгілі бір окуляр мен телескоптың шолу өрісін (ШӨР) есептеледі.  Алдымен телескоп пен окулярдың тоғыс қашықтарын және окулярдың ШӨР бұрышын келтіру керек.
    
    Есептелген ШӨР бұрышы (бұрыштық минуталарда) "Шолу өрісі" дегенде көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
kk: ШӨР-ді есептеу

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Camera
kk: Камера

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
kk: Телескоптың тоғыс қашықтығы, миллиметр.
    
    Бұл телескоптың камерасының шолу өрісіне (ШӨР) сәйкесті шолу өрісінің белгісін анықтауға керек деректің бірі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_16)
en: H:
kk: Б:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
kk: пиксел

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
kk: Матрица не таспаның өлшемі (мм)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
kk: CCD матрицасының не таспа негативінің физикалық өлшемі.
    
    Бұл телескоптың камерасының шолу өрісіне (ШӨР) сәйкесті  шолу өрісінің белгісін анықтауға керек деректің бірі.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
kk: Бұл бартырманы басқанда белгілі бір камера мен телескоптың шолу өрісі (ШӨР) есептеледі.  Алдымен радиотелескоптың тоғыс қашықтығын және CCD матрицаның не таспа негативінің өлшемін келтіру керек.
    
    Есептелген ШӨР бұрышы (бұрыштық минуталарда) "Шолу өрісі" дегенде көрсетіледі.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
kk: Биноклі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
kk: Шолу өрісі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
kk: Келесі қашықтығы:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a binocular.  You must specify the linear FOV as mentioned on the binocular.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
kk: Бұл бартырманы басқанда белгілі бинокілінің шолу өрісі (ШӨР) есептеледі.  Алдымен бинклде жазылған тұзу шолу өрісін өлшемін келтіру керек.
    
    Есептелген ШӨР бұрышы (бұрыштық минуталарда) "Шолу өрісі" дегенде көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3_4)
en: m
kk: м

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Wavelength:
kk: Істейтін толқын ұзындығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3_2_3)
en: cm
kk: см

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
kk: Радиотелескоптың HPBW бұрышын жоғардағы деректерден есептеу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
kk: Бұл бартырманы басқанда белгілі бір радиотелескоп және шолу толқынның ұзындығы үшін шоқ қуатының жарты ені (Half Power Beam Width - HPBW) бұрышын ,радиотелескопта көп шоқты қабылдағышы болмаса, есептеледі.  Алдымен радиотелескоптың диаметрін және істейтін толқын ұзындығын келтіру керек.
    
    Есептелген HPBW бұрышы (бұрыштық минуталарда) "Шолу өрісі" дегенде көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
kk: HPBW есептеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: arcmin
kk: бұрыш.мин.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
kk: Шолу өрісі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_3)
en: Offset Y:
kk: Y шегінісі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
kk: Керек шолу өрістің өлшемі (бұрышты мин.)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
kk: Шолу өрісі (ШӨР) белгісінің бұрыштық өлшемін келтіріңіз.
    
    Өлшемді тікелей келтіруге болады, немесе "Окуляр" не "Камера" қойындылар арқылы. Бұл қойындыларда ерекше бір окуляр не камералар үшін бұрыштық өлшемдері есептеледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_2)
en: Offset X:
kk: X шегінісі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
kk: Шолу өрісі белгісінің түсін таңдау

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
kk: Шолу өрісі (ШӨР) белгісінің түсін таңдау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
kk: Шолу өрісі белгісінің қалыпын таңдау

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
kk: Шолу өрісі (ШӨР) белгісінің түрін таңдаңыз.  Оның төрт түрі бар:
    
    Шаршы, Дөңгелек, Айқыш, Шеңберлер.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
kk: Дөңгелек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
kk: Айқыш

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
kk: Шеңберлер

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
kk: Шала мөлдір дөңгелек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
kk: Қалыпы:

en: UTC Now
kk: Қазіргі БӘУ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
kk: Қазір

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
kk: Қосымша дерек файлдарды жүктеп алу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
kk: Қосымша деректерді алу ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
kk: Тұрған жеріңізді таңдаңыз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
kk: Қаланың алғашқы әріптері бойынша тізімді қысқарту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
kk: Елдің алғашқы әріптері бойынша тізімді қысқарту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
kk: Өлкенің алғашқы әріптері бойынша тізімді қысқарту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
kk: Келтірілген әріптеріне сәйкесті қалалар тізімі.

en: CCD pixel size is missing. Please check your driver settings and try again.
kk: Телескоптың CCD пикселдер өлшемі көрсетілмеген. Драйверінің параметрлерін тексеріп, қайталап көріңіз.

en: Capturing image...
kk: Кескінді түсіріп алу...

en: Image received.
kk: Кескін қабылданды.

en: Capture aborted.
kk: Түсіріп алу доғарылды.

en: Syncing failed.
kk: Қадамдастыру жаңылды.

en: Invalid URL: %1
kk: Жарамсыз URL: %1

en: Could Not Open File
kk: Файл ашылмады

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
kk: Қармау және есептеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
kk: Тоқтату

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select what action to take once a solution is found.
kk: Шешім табылған соң қай амалды істеу керегін таңдау.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, nothingR)
en: Just solve
kk: Тек есептеп шешу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterPosLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Filter:
kk: Сүзгі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph) i18n: ectx: property (text), widget (QLab
en: DEC
kk: Еңс

en: Solver failed. Try again.
kk: Есеп шығарғыш жаңылысы. Қайталап көріңіз.

en: Solver completed in %1 second. | Solver completed in %1 seconds.
kk[0]: Есеп %1 секундта шығарылды.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
kk: Еңістігі:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
kk: Параметрлері

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryConfFile)
en: Astrometry.net configuration file
kk: Аstrometry.net баптау файлы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryWCSInfo)
en: Astrometry.net wcsinfo binary
kk: Astrometry.net wcsinfo орындалатын файлы

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: West
kk: Батыс

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: East
kk: Шығыс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
kk: Жылдамдығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Alt:
kk: Биік.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startB)
en: Start
kk: Бастау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text
en: Capture
kk: Түсіріп алу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
kk: Баптау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Focus
kk: Көздегені

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Align
kk: Туралау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Guide
kk: Бағыттамасы

en: Aborted
kk: Доғарылды

note: i18n("Calibrating");
en: Guiding
kk: Дәлдеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
kk: Статистика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binningLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Binning:
kk: Жинақтау:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
kk: Аттамы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Count:
kk: Саны:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
kk: Аяқталу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
kk: Уақыты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
kk: Экспозиция:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
kk: Орташасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileFilterS) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Filter)
en: Filter
kk: Сүзгі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter Wheel
kk: Жарық сүзгілер кезегі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
kk: Шығыс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Alignment
kk: Дәлдеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFocuserLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Focuser
kk: Тоғыс келтіргіші

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
kk: INDI күйі туралы хабарламаларын күй-жай жолағында көрсету

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
kk: INDI күйі туралы хабарламаларын күй-жай жолағында көрсету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
kk: INDI хабарлары күй-жай &жолағына шығарылсын

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
kk: Порты

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
kk: Қосылу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
kk: Ажырату

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
kk: &Келесі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
kk: Жабу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
kk: Өзіндік

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NoneButton)
en: None
kk: Жоқ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
kk: Авто

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, calibrationOptions)
en: Calibration Options
kk: Калибрлеу параметрлері

en: No pending jobs found. Please add a job to the sequence queue.
kk: Күтіп тұрған тапсырмалар жоқ. Кезек тізбегіне тапсырманы қосыңыз.

en: Received image %1 out of %2.
kk: %2 дегеннен қабылданған %1 кескіні.

en: Error: Lost connection to CCD.
kk: Қате: CCD-мен байланыс үзілді.

en: Failed to set sub frame.
kk: Ішкі қоршауын орнату жаңылысы

en: Failed to set binning.
kk: Жинақтау жаңылысы

en: unnamed
kk: аталмаған

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds between consecutive images
kk: Ілеспе кескіндер арасындағы кідіріс (сек)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
kk: Кідірісі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureLabel_2)
en: Set the exposure time in seconds for individual images, if applicable
kk: Мүмкіндігінше, әрбір кескінге өзінің экспозиция уақытын тағайындау (сек)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_15)
en: W:
kk: Е:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Prefix:
kk: Префиксі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_12)
en: Frame:
kk: Коршауы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
kk: Түсіретін кескіндер саны

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
kk: Қос.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offR)
en: Off
kk: Ажыр.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sequenceBox)
en: Sequence Queue
kk: Тізбек кезегі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Status
kk: Күй-жайы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
kk: Саны:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Exp
kk: Эксп

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Bin
kk: Бин

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, limitsB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
kk: Шектері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
kk: Өшіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setRawAngleB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setPositionAngleB)
en: Set
kk: Орнату

en: Complete
kk: Бітті

en: Idle.
kk: Іссіз.

en: Autofocus in progress...
kk: Автотоғыстау барысында...

en: Error: Lost connection to Focuser.
kk: Қате: Тоғыс келтіргішімен байланыс үзілді.

en: FITS received. No stars detected.
kk: FITS қабылданды. Жұлдыздар табылған жоқ.

en: Failed to automatically select a star. Please select a star manually.
kk: Жұлдызды автотаңдау жаңылысы. Қолмен таңдаңыз.

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try increasing tolerance value.
kk: Автотоғыстау керек тоғысқа жетпеді. Ауытқу шегін үлкейтіп көріңіз.

en: No stars detected, capturing again...
kk: Жұлдыздар табылған жоқ, қайталап көру...

en: FITS received. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)
kk: FITS қабылданды. HFR %1 @ %2. Дельта (%3%)

en: FITS received. HFR %1 @ %2.
kk: FITS қабылданды. HFR %1 @ %2.

en: Change in HFR is too small. Try increasing the step size or decreasing the tolerance.
kk: HFR тым аз өзгерді. Аттам өлшемін үлкейтіп немесе ауытқу шегін азайтып көріңіз.

en: Deadlock reached. Please try again with different settings.
kk: Мүлдем бұғатталды. Басқаша баптап көріңіз.

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try adjusting the tolerance value.
kk: Автотоғыстау керек тоғысқа жетпеді. Ауытқу шегін лайықтап көріңіз.

en: Focuser error, check INDI panel.
kk: Тоғыс келтіргіш қатесі, INDI басқару панелін қараңыз.

en: Starting continuous exposure...
kk: Ұзақ экспозицияны бастау...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focuser:
kk: Тоғыс келтіргіші:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusInB)
en: Focus In
kk: Ішіне қарай тоғыстау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusOutB)
en: Focus Out
kk: Сыртқа қарай тоғыстау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Auto Select Star
kk: Жұлдызды автотаңдау

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: V-Curve
kk: V-қисығы:

en: Calibration
kk: Калибрлеу

en: Calibration completed.
kk: Калибрлеу бітті.

en: Autoguiding started.
kk: Автодәлдеу басталды.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroupBox)
en: Control
kk: Басқару

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Apply filter to image after capture to enhance it
kk: Түсірген кескінді айқындату үшін сүзгіні іске қосу

[ctx: North]
en: N
kk: С

[ctx: South]
en: S
kk: О

[ctx: West]
en: W
kk: Б

[ctx: East]
en: E
kk: Ш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
kk: Жегу

en: %1 info are missing. Please set the values in INDI Control Panel.
kk: %1 ақпары жоқ. Оны INDI басқару панелінде келтіріңіз.

en: Lost track of the guide star. Try increasing the square size or reducing pulse duration.
kk: Жұлдыз қадағалаудан шығып кетті. Квадратты үлғайтып көріңіз немесе пульс ұзақтығын қысқартыңыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
kk: Шамасы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
kk: Пульсация:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
kk: Екі білікті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_19)
en: Algorithm
kk: Алгоритмі

en: Ekos requires at least one CCD or Guider to operate.
kk: Ekos істеу үшін кемінде бір CCD не дәлдегішті керек қылады.

en: Connecting INDI devices...
kk: INDI құрылғылармен байланысу...

en: Disconnecting INDI devices...
kk: INDI құрылғыларды ажырату.

en: INDI services stopped.
kk: INDI қызметтері тоқталды.

en: Remote devices established. Please connect devices.
kk: Қашықтағы құрылғылар орнатылған. Құрылғыларды қосыңыз.

en: %1 is online.
kk: %1 байланыста.

en: %1 is offline.
kk: %1 желіден тыс.

en: Guider port from %1 is ready.
kk: %1 дегеннін дәлдегіш порты дайын.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel
kk: INDI Басқару панелі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
kk: Параметрлері...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
kk: Тазалау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: HFR:
kk: ЖЛР (HFR):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, degLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: deg
kk: градус

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
kk: Доғару

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
kk: Автомасштабтау

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Configuration
kk: Баптауы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
kk: бұрыш.мин.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
kk: Порты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
kk: Хост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
kk: Ауа райы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
kk: Тоғыс қашықтығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
kk: Қадағалау

en: Calibrate
kk: Калибрлеу

en: 1D FITS images are not supported in KStars.
kk: 1D FITS кескіндерді KStars танымайды.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
kk: FITS айдары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Keyword
kk: Түйінді сөз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
kk: Мәні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
kk: Түсініктемесі

en: Linear Scale
kk: Бірқалыпты масштаб

en: Logarithmic Scale
kk: Логарифмдік масштаб

en: Square Root Scale
kk: Квадрат түбірлі масштаб

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSHistogramUI)
en: Histogram
kk: Гистограмма

en: Save Changes to FITS?
kk: Өзгерістерді FITS-ке сақталсын ба?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
kk: Қолданыстағы FITS файлында сақталмаған өзгерістер бар.  Жабудың алдында сақталсын ба?

en: Auto Stretch
kk: Автосозу

en: High Contrast
kk: Жоғары контраст

en: Equalize
kk: Теңестіру

en: High Pass
kk: Жоғары жиіліктер

en: Mark Stars
kk: Жұлдыздарды маркерлеу

en: Unmark Stars
kk: ЖҰлдыз маркерлерін кетіру

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
kk: Көрсету

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
kk: Көздері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
kk: Драйвері:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
kk: Жарлығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
kk: Жаңасын қосу

en: Driver %1 is already running, do you want to restart it?
kk: %1 драйвері жегілген екен. Жаңадан жегілсін бе?

en: Cannot start INDI server: port error.
kk: INDI серверінің жұмысы басталмады: порттың қатесі.

en: Invalid port entry: %1
kk: Жарамсыз порт жазуы: %1

en: Failed to open INDI Driver file: %1
kk: Келесі INDI драйверінің файлы ашылмады: %1

en: Error: the port number is invalid.
kk: Қате: порттың нөмірі дұрыс емес.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
kk: Хост: %1-порт: %2 деген бар екен.

en: You need to disconnect the client before removing it.
kk: Кетірудің алдында клиентті ажырату керек.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
kk: %1 клиентті кетіргіңіз келгені рас па?

en: Unable to write to file 'indihosts.xml'
    Any changes to INDI hosts configurations will not be saved.
kk: ''indihosts.xml' деген файлға жазу болмады
    INDI хосттар баптауларына енгізген өзгерістер болса - барлығы жоғалады.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
kk: Құрылғы менеджері

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
kk: Жергілікті/Сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
kk: Құрылғы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
kk: Режімі

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
kk: Сервердің журналы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
kk: Жергілікті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
kk: Сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
kk: Қызметті жегу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
kk: Қызметті доғару

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
kk: Клиент

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
kk: Северлер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
kk: Өзгерту...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
kk: Қосылым

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
kk: Жегілген INDI құрылғысы жоқ. Құрылғыны жегу үшін оны Құрылғы менеджеріндегі құрылғылар мәзірінен таңдап алыңыз.

en: Add Host
kk: Хостты қосу

en: Modify Host
kk: Хостты өзгерту

en: INDI DATA STREAM
kk: INDI ДЕРЕКТЕР ЛЕГІ

en: Cannot open file %1 for reading
kk: %1 деген файл оқуға ашылмады

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Time
kk: Уақыт

en: Enable binary data transfer from this property to KStars and vice-versa.
kk: Бинарлық деректерді бұдан KStars-ға және кері тасымалдауға болмайды.

en: Upload
kk: Жүктеп беру

en: Data file saved to %1
kk: Деректер файлы %1 деп сақталды

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
kk: Әдетті INDI видео порты

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
kk: Түсірілген не жүктеп алынған FITS кескіндер қайда сақталатынын көрсетіңіз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
kk: Әдетті FITS қапшығы:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Synchronize KStars date and time automatically from the update source.
kk: KStars уақыт мәліметін жаңарту көзінен автоматты турде алу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify range of ports that INDI Server will bind to when starting new drivers
kk: Жаңа драйверлер жегілгенде INDI сервер қолданатын порттар ауқымын келтіріңіз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
kk: Телескоп көздеген нүктені аспан картасында көрсету

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
kk: Телескоп көздеген нүктені қадағалау үшін оны аспан картасында белгілеу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
kk: Айдау/Аялдау

en: Driver %1 was not found on the system. Please make sure the package that provides the '%1' binary is installed.
kk: Жүйеңізде %1 драйвері табылмады. Оңың бинарлы файлын орнататын десте орнатылған ба, тексеріңіз.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
kk: Видео легі

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
kk: Телескоп Шебері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
kk: Қ&айту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
kk: &Шегіну

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
kk: <h3>1. Телескоптың үлгісі</h3>
    
    Төмендегі тізімінен телескопыңызды таңдаңыз. Таңдаған соң "Келесі" дегенді түртіңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
kk: <b>Кеңес</b>
    <br>Кейбір (Meade емес) телескоптар LX200 командалар жиынының бір бөлігімен басқарылады. Бұндай үшін <tt>LX200 Basic</tt> дегенді таңдаңыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
kk: <h3>2. Телескопты баптау</h3>
    
    KStars-пен істеу алдында телескопыңызды баптау керек. Оны өткізуін телескоптың нұсқаулығына сәйкес жасаңыз.
    <br><br>
    Баптаудан өткізген соң телескоптың RS232 интерфейсін компьютердің тізбекті не USB портына қосыңыз.
    <br><br><br>Жалғастыру үшін "Келесі" дегенді түртіңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
kk: <h3>3. Жергілікті параметрлерін тексеру</h3>
    
    Келесі уақыт, тәулік, жер таңдауларын тексеріп шығыңыз. Егер қате болса, <tt>Уақыт</tt> не <tt>Жерін таңдау</tt> дегенді басып түзеңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
kk: <b>Жері</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
kk: <b>Уақыты</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
kk: <b>Тәулігі</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
kk: Уақыт...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
kk: Жерін таңдау...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
kk: <b>Порты:</b>

en: Are you sure you want to cancel?
kk: Шынында бас тартпақсыз ба?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
kk: KStars телескоптар қосылған коммуникациялық порттарды қарастырғанша күте тұрыңыз.
    Бұл бірнеше минут алатын іс.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
kk: KStars телескопыңызға қосылғанша күте тұрыңыз...

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
kk: Ғафу етіңіз. KStars қосылған телескопты табылмады, параметрлерін тексеріп қайталап көріңіз.

en: Telescope Wizard completed successfully.
kk: Телескоп шебері сәтті аяқтады.

en: Rise time: %1
kk: Шығу уақыты: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
kk: Бату уақыты: %1

en: No rise time: Circumpolar
kk: Шықпайды: Полярлық

en: No set time: Circumpolar
kk: Батпайды: Полярлық

en: No rise time: Never rises
kk: Шықпайды: Ешқашан шықпайды

en: No set time: Never rises
kk: Батпайды: Ешқашан шықпайды

en: Transit time: %1
kk: Шарықтау уақыты: %1

en: Empty sky
kk: Бос аспан

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
kk: SDSS кескінін көрсету

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
kk: DSS кескінін көрсету

en: star
kk: жұлдыз

en: Solar system object
kk: Күн жүйесінің нысандары

en: satellite
kk: серік

en: Center && Track
kk: Ортаға қойып қадағалау

en: Angular Distance To...            [
kk: Бұрыштық қашықтығы...      [

en: Starhop from here to...
kk: Жұлдыздан-жұлдызға бағдарлап табу...

en: Remove Label
kk: Жазуын өшіру

en: Attach Label
kk: Жазуын тіркеу

en: supernova
kk: аса жаңа

en: Select this object
kk: Осы нысанды таңдау

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
kk: Егжей-тегжейі

en: Remove From Observing WishList
kk: Бақылау тізімінен өшіру

en: Add to Observing WishList
kk: Бақылау тізіміне қосу

en: Remove Trail
kk: Ізін өшіру

en: Add Trail
kk: Ізін қосу

en: Image Resources
kk: Сурет ресурстары

en: Stop &Tracking
kk: Қа&дағалауды тоқтату

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
kk: Уақыт ақпар жазуының орны.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
kk: Уақыт ақпар жазуының экрандағы координаттары.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
kk: Көздегені туралы ақпар жазуының орны.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
kk: Көздегені туралы ақпар жазуының экрандағы координаттары.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
kk: Географиялық ақпар жазуының орны.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
kk: Географиялық ақпар жазуының экрандағы координаттары.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
kk: Уақыт ақпар жазуы "шектелген" күйде ме?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
kk: Иә десе, Уақыт ақпар жазуы тек жоғарғы жолын ғана көрсетеді.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
kk: Көздегені туралы ақпар жазуы "шектелген" күйде ме?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
kk: Иә десе, Көздегені туралы ақпар жазуы тек жоғарғы жолын ғана көрсетеді.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
kk: Географиялық ақпар жазуы "шектелген" күйде ме?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
kk: Иә десе, Географиялық ақпар жазуы тек жоғарғы жолын ғана көрсетеді.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
kk: Барлық ақпар жазуларының көрсету күйін терістеу

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
kk: Барлық үш ақпар жазуларын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
kk: Уақыт ақпар жазуы көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
kk: Уақыт ақпар жазуын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
kk: Көздегені туралы ақпар жазуы көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
kk: Көздегені туралы ақпар жазуын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
kk: Географиялық ақпар жазуы көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
kk: Географиялық ақпар жазуын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
kk: Уақыт ақпар жазуын бекіту жалаушасы

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
kk: Географиялық ақпар жазуын бекіту жалаушасы

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
kk: Күй-жай жолағы көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
kk: Күй-жай жолағының көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
kk: Биіктік/Азимут координаттары күй-жай жолағында көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
kk: Тышқан меңзеген нүктенің Көкжиектік кооординаттарын күй-жай жолағында көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
kk: ТК/Еңістік координаттары күй-жай жолағында көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
kk: Негізгі терезенің ені (пиксел)

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
kk: Негізгі терезенің биіктігі (пиксел)

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
kk: KStars жегілгенде Бастау Шебері орындалсын ба?

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
kk: Құрылған өзіндік нысан каталогтарының файл атаулары.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: List of the filenames of custom object catalogs.
kk: Өзіндік нысан каталогтарының файлдар тізімі.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
kk: Өзіндік каталогтарындағылардың көрсету күйін басқару тізімі.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
kk: Әр өзіндік каталогындағылардың көрсету күйін басқаратын бүтін сандар тізімі.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List for displaying custom object catalogs.
kk: Қай өзіндік каталогтарындағылардың көрсету тізімі.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List of names for which custom catalogs are to be displayed.
kk: Қай өзіндік каталогтар атуларын көрсету тізімі.

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
kk: Географиялық орын дерегі автожаңартылсын ба?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
kk: Уақыт пен тәулік дерегі автожаңартылсын ба?

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
kk: Аспан картасында телескоп көздегені айқышпен белгіленсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
kk: Телескоп көздеген ортадағы нүктедегі айқыш белгісінің көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
kk: INDI хабарлары күй-жай жолағында көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
kk: INDI хабарларын күй-жай жолағында көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
kk: FITS әдетті қапшығы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
kk: Сақталған FITS файлдарының әдетті орны

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
kk: INDI серверінің алғашқы порты

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports starting from this port
kk: INDI серверы байланыс құру талпынысын осы портан бастайды

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
kk: INDI серверінің соңғы порты

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports ending with this port
kk: INDI серверы байланыс құру талпынысын осы портпен айяқтайды

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
kk: INDI сервердің орындалатын файлының PATH жолы

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
kk: INDI драйверлер қапшығының PATH жолы

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
kk: Географиялық орынның орналасқан қаласы.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
kk: Географиялық орынның орналасқан қаласы.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
kk: Географиялық орынның орналасқан өлкесі.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
kk: Географиялық орынның орналасқан елі.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
kk: Географиялық орынның орналасқан елі.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
kk: Географиялық бойлығы (градус).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
kk: Жергілікті бойлық координатасы (ондық градус).

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
kk: Географиялық ендігі (градус).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
kk: Жергілікті ендік координатасы (ондық градус).

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
kk: Жергілікті мұхит деңгейінен есептелген биіктігі (метр).

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
kk: Жергілікті уақыт белдеуі (сағатта).

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
kk: Географиялық орындағы жазғы уақытқа ауысу және одан қайту ережесінің екі әріпті коды.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
kk: Жазғы уақытқа ауысу және одан қайту тәуліктерін анықтайтын екі әріпті код (ауысу ережелерін "Географиялық орны" терезесінде "Жазғы уақыт ережелері" дегенге басып көре аласыз).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
kk: Көздегені ауысқанда аспанның айналуы анимациялансын ба?

note: i18n: ectx: label, entry (FOVNames), group (View)
en: Name of selected FOV indicators
kk: Таңдалған ШӨР қарауылының атауы

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
kk: Планетаның ізі біртіндеп жоғалсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
kk: Иә десе, Күн жүйесінің нысандарының ізі аспан картасының аясында біртіндеп жоғалады.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
kk: Көздейтін нүктесінің тура көтерілуі

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
kk: Көздейтін нүктесінің еңістігі

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
kk: Көздейтін нысанның атауы

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
kk: Еріп қадағалау тапсырылған ба?

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
kk: Нысандар жылжығанда жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
kk: Көрсетілімді жылжытқанда, тегіс жылжыту үшін, KStars кейбір нысандарының жасыратын күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
kk: Жылжығанда шоқжұлдыз шекаралары жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
kk: Көрсетілімді жылжытқанда шоқжұлдыздың шекараларын жасыру күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
kk: Жылжығанда шоқжұлдыздың сызықтары жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
kk: Көрсетілімді жылжытқанда шоқжұлдыздың сызықтарын жасыру күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
kk: Картаны таңбалауы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
kk: Аспан картасын таңбалау жолын таңдау.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
kk: Жылжығанда шоқжұлдыз атаулары жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
kk: Көрсетілімді жылжытқанда шоқжұлдыздың атауларын жасыру күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideGrids), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Hide coordinate grids while moving?
kk: Жылжығана координаттар торы жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideGrids), group (View)
en: Toggle whether the coordinate grids are hidden while the display is in motion.
kk: Көрсетілімді жылжытқанда координаттар торларды жасыру күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
kk: Жылжығанда Құс жолының сұлбасы жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
kk: Көрсетілімді жылжытқанда Құс жолының сұлбасын жасыру күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
kk: Жылжығанда қосымша нысандары жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
kk: Көрсетілім жылжығанда қосымша нысандарын жасыру күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
kk: Жылжығанда Күн жүйесінің нысандары жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
kk: Көрсетілім жылжығанда Күн жүйесінің нысандарын жасыру күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
kk: Жылжығанда көмескі жұлдыздар жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
kk: Көрсетілім жылжығанда көмескі жұлдыздарды жасыру күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
kk: Жылжығанда нысанның атау жарлықтары жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
kk: Көрсетілім жылжығанда атау жарлықтарын жасыру күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
kk: Аспан картасында астероидтер болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында астероидтерді көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
kk: Аспан картасында астероидтердің атауы жазылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында астероидтің атау жарлықтарын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
kk: Аспан картасында кометалар болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында кометаларды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
kk: Аспан картасында кометалардың атауы жазылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында кометаның атау жарлықтарын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
kk: Аспан картасында аса жаңалар болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында аса жаңаларды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Label Supernova Names in the sky map?
kk: Аспан картасында аса жаңаның атауы жазылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Toggle whether supernova name labels are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында аса жаңаның атау жарлықтарын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap
kk: Аспан картасында аса жаңаларды көрсетудің көмескілік шегі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap.
kk: Аспан картасында аса жаңаларды көрсетудің көмескілік шегі.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Show supernova alerts?
kk: Аса жаңалар ескертулерін көрсету керек пе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Toggle supernova alerts.
kk: Аса жаңалар ескертулерін көрсету/жасыру

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted
kk: Аса жаңалар ескертуінің көрсетудің көмескілік шегі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted.
kk: Аса жаңалар ескертуінің көрсетудің көмескілік шегі.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
kk: Аспан картасында шоқжұлдыз шекаралары көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында шоқжұлдыз шекараларын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
kk: Аспан картасында көздеген нүкте орналасқан шоқжұлдыздың шекарасы белгіленсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
kk: Аспан картасында көздеген нүкте орналасқан шоқжұлдыздың шекарасын белгілеп көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
kk: Аспан картасында шоқжұлдыз сызықтары болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында шоқжұлдыздың сызықтарын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
kk: Аспан картасында шоқжұлдыздарының атауы жазылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында шоқжұлдыздың атау жарлықтарын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
kk: Аспан картасында "алыс ғарыш" нысандары болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында алыс ғарыш нысандарын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
kk: Аспан картасында эклиптикасы сызылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында эклиптиканың сызығын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
kk: Аспан картасында экваторы сызылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында экватордың сызығын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSelectGrid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Draw grids according to active coordinate system?
kk: Қолданыстағы кординаттар торы сызылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoSelectGrid), group (View)
en: Coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
kk: Координаттар торы қолданыстағы координаттық жүйесіне еріп автоматты түрде өзгеріп отырады.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Draw equatorial coordinate grid in the sky map?
kk: Аспан картасында экваторлық координаттар торы болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Toggle whether the equatorial coordinate grid is drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында экваторлық координаттар торын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Draw horizontal coordinate grid in the sky map?
kk: Аспан картасында көкжиектік координаттар торы болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Toggle whether the horizontal coordinate grid is drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында көкжиектік координаттар торын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
kk: Аспан картасында жер тасалағаны көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
kk: Көкжиектен төменнің жер тасалағанын терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
kk: Аспан картасында көкжиегі сызылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында көкжиек сызығын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
kk: Аспан картасында жалаушалар болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
kk: Жалаушаларды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
kk: Аспан картасында қосымша алыс ғарыш нысандары болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында қосымша нысандарды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
kk: Аспанның картасында Құс жолы сұлбалансын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
kk: Аспанның картасында Құс жолының сұлбасын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
kk: Құс жолы толығымен көрсетілсін бе? ("жоқ" десе сұлбасы ғана көрсетіледі)

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
kk: Аспан картасында бүкіл планеталардың мета-параметрі.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
kk: Аспан картасында барлық негізгі планеталардың (Күн мен Айды қоса) көрсету күйін бақылау мета-параметрі.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
kk: Аспан картасында планеталар кескінімен көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
kk: Аспан картасында негізгі планеталардың (Күн мен Айды қоса) кескіндерін көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
kk: Аспан картасында планеталардың жарлығы көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
kk: Аспан картасында негізгі планеталардың (Күн мен Айды қоса) жарлықтарын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
kk: Аспан картасында Күн болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
kk: Күннің көзін көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
kk: Аспан картасында Ай болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
kk: Айды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
kk: Аспан картасында Меркурий (Балпан) болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
kk: Меркурийді көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
kk: Аспан картасында Шолпан болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
kk: Шолпанды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
kk: Аспан картасында Марс (Қызылжұлдыз) болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
kk: Марсты көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
kk: Аспан картасында Юитер (Есекқырған) болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
kk: Юпитерді көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
kk: Аспан картасында Сатурн (Қоңырқай) болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
kk: Сатурнды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
kk: Аспан картасында Уран болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
kk: Уранды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
kk: Аспан картасында Нептун болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
kk: Нептунды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
kk: Аспан картасында Плутон болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
kk: Плутонды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
kk: Аспанда жұлдыздар көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
kk: Жұлдыздарды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
kk: Аспан картасында жұлдыз шамасы жазылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
kk: Жұлдыздардың шамасының (жарықтығының) жазуын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
kk: Аспан картасында жұлдыздардың атауы жазылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
kk: Жұлдыздар атауының жазуларын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
kk: Аспан картасында алыс ғарыш нысанның шамасы жазылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
kk: Алыс ғарыш нысандар шамасының (жарықтығының) жазуын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Label deep-sky objects in the sky map?
kk: Аспан картасында алыс ғарыш нысандарының жарлықтары болсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object name labels are shown in the sky map.
kk: Алыс ғарыш нысан атауының жазуларын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
kk: Мәжбүрлеп айналдыру үшін минимум уақыт масштабы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
kk: Қай уақыт масштабынан бастап айналу режімі барлық уақытқа мәжбүрлеп қосылады.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
kk: Ақпар жазуларының аясы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
kk: Экрандағы ақпар жазуларының аясы: 0="жоқ"; 1="шала мөлдір"; 2="мөлдір емес"

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
kk: Проекцияны жасау алгоритмі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
kk: Проекцияны жасау алгоритмі.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
kk: Шоқжұлдыздың кысқартылған атаулары колданылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
kk: Шоқжұлдыздың IAU ресми кысқартылған атауларын колдану.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
kk: Шоқжұлдыздың латынша атаулары колданылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
kk: Шоқжұлдыздың латынша атауларын колдану.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
kk: Шоқжұлдыздың жергілікті атаулары колданылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
kk: Шоқжұлдыздың жергілікті атауларын колдану (олар жоқ болса, латынша атаулары колданыла береді).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
kk: Көкжиектік координаттар колданылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
kk: Аспан картасында көкжиектік координаттарды колдану (әйтпесе, экваторлығы колданылады).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
kk: Көздеген нысанның жарлығы көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
kk: Ортаға шығарылған Күн жүйесі нысанның атау жарлығын көрсету-көрсетпеуін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
kk: Ортаға қойылған Күн жүйесі нысанның орбитасы көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
kk: Ортаға шығарылған Күн жүйесі нысанның траекториясын, ортада қалғанша, көрсету-көрсетпеуін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
kk: Меңзер астындағының жарлығын уақытша көретілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
kk: Тышқанның меңзері астындағы нысанның атау уақытша жарлығын көрсету-көрсетпеуін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
kk: Атмосфералық рефракция әсері көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
kk: Атмосфералық рефракция әсерін есепке алу-алмауын терістеу (тек қана Көкжиектік координаттарды қолданғанда істейді).

note: i18n: ectx: label, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Apply relativistic corrections due to the bending of light in sun's gravitational field
kk: Күннің гравитация өісінде салыстырмалық теория бойынша сәулелердің сәл бұрылуын есепке алу

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Toggle whether corrections due to bending of light around the sun are taken into account
kk: Күннің төнірегінен өткен сәулелердің сәл бұрылуын есепке алу - алмауын ауыстыру

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
kk: Экранда сызғанда тегістеп сызу керек пе?

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
kk: Масштабы (пиксел/радиан)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
kk: Пиксел/радиан бірлікте өлшенген масштабы.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
kk: Астероидтерінің көмескілік шегі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
kk: Көрсететін астероидтерінің көмескілік шегі.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
kk: Астероидтың атау жарлықтар жиілігі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
kk: Картада көрсетілетін астероидтың атау жарлықтарының салыстырмалы санын бақылау.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
kk: Алыс ғарыш нысандарының көмескілік шегі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
kk: Ең ірі масштабта көрсететін алыс ғарыш нысандарының көмескілік шегі.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
kk: Ең ұсақ масштабтағы алыс ғарыш нысандарының көмескілік шегі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
kk: Ең ұсақ масштабта көрсететін алыс ғарыш нысандарының көмескілік шегі.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
kk: Жұлдыздарының көмескілік шегі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
kk: Ең ірі масштабта көрсететін жұлдыздардың көмескілік шегі.

note: i18n: ectx: label, entry (StarDensity), group (View)
en: Density of stars in the field of view
kk: Шолу өрісіндегі жұлдыздардың жиілігі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarDensity), group (View)
en: Sets the density of stars in the field of view
kk: Шолу өрісіндегі жұлдыздардың жиілігін орнату

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
kk: Ең ұсақ масштабтағы жұлдыздарының көмескілік шегі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
kk: Ең ұсақ масштабта көрсететін жұлдыздардың көмескілік шегі.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
kk: Айналдырғанда көрсететін жұлдыздардың көмескілік шегі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
kk: Картаны жылжытқанда көрсететін жұлдыз шамасының төменгі шегі (картаны жылжытқанда көмескі жұлдыздар жасырылсын деген режімде ғана істейді).

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
kk: Жұлдыздың атау және/немесе шамасы жарлықтарының жиілігі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
kk: Жұлдыздың атау мен шамасы жарлықтарының салыстырмалы жиілігі.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: Relative density for deep-sky object name labels and/or magnitudes
kk: Алыс ғарықш нысан атау және/немесе шамасы жарлықтарының жиілігі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing deep-sky object name and magnitude labels.
kk: Алыс ғарыш нысандарының атау мен шамасы жарлықтарының салыстырмалы жиілігі.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: Show long names in deep-sky object name labels?
kk: Алыс ғарыш нысандар жарлықтарында ұзың атаулары келтірілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: If true, long names (common names) for deep-sky objects are shown in the labels.
kk: Келтірілсін десеңіз, алыс ғарыш нысандар жарлықтарында ұзың (жалпы) атаулары жазылады.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
kk: Жарлық қаріпінің өлшемі

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
kk: Көрсетілетін кометалардың Күннең ең алыс қашықтығы (а.б.)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
kk: Көрсетілетін кометалардың Күннең ең алыс қашықтығы.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
kk: OpenGL-ге ауысу

note: i18n: ectx: label, entry (RunClock), group (View)
en: Run clock
kk: Сағатының жүрісі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RunClock), group (View)
en: The state of the clock (running or not)
kk: Сағаттың күйі (жүріп тұр ма, тоқтап тұр ма)

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
kk: Бақылау тізімінің нысандарын символдармен бегіленсін

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
kk: Картада бақылау тізімінің нысандарын символмен белгілеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
kk: Бақылау тізімінің нысандарын мәтінмен бегіленсін

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
kk: Картада бақылау тізімінің нысандарын боялған атау жарлығымен белгілеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Digitized Sky Survey imagery in the observing list
kk: Бақылау тізімінде Слоан аспанды шолу кескіндерді артық көру

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer DSS imagery while downloading imagery.
kk: Кескіндерді жүктегенде бақылау тізімі DSS кескіндерді артық көреді.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Sloan Digital Sky Survey imagery in the observing list
kk: Бақылау тізімі Слоан цифрлық аспанды шолу кескіндерін артық көреді.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer SDSS imagery while downloading imagery.
kk: Кескіндерді жүктегенде бақылау тізімі SDSS кескіндерді артық көреді.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorSchemeFile), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorSchemeFile), group (Colors)
en: The name of the color scheme
kk: Түстер сұлбаның атауы

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
kk: Жұлдыздарды бояу тәсілдері

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
kk: Жұлдыз түсінің қанықтық деңгейі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
kk: Жұлдыз түсінің қанықтық деңгейі ("шын түстер" режімінде ғана істейді).

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
kk: Бұрыштық өлшегішінің түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
kk: Бұрыштық қашықтығын өлшейтін өлшегішінің түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
kk: Ақпар жазуының аясының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
kk: Экрандағы ақпар жазуының аясының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
kk: Тышқанмен ұстаған ақпар жазуының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
kk: Тышқанның түртуімен шығарылған экрандағы ақпар жазуының мәтінінің түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
kk: Ақпар жазуының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
kk: Экрандағы ақпар жазуының кәдімгі мәтінінің түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
kk: Шоқжұлдыз шекарасының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
kk: Шоқжұлдыздың шекара сызықтарының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
kk: Шоқжұлдыздың шекарасын белгілеу түсі

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
kk: Шоқжұлдыз сызықтарының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
kk: Шоқжұлдыз сызықтарының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
kk: Шоқжұлдыз атауының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
kk: Шоқжұлдыз атауының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
kk: Дүниенің төрт тараптар жарлықтарының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
kk: Дүниенің төрт тараптар жарлықтарының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
kk: Эклиптика сызығының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
kk: Эклиптика сызығының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
kk: Экватор сызығының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
kk: Экватор сызығының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: Color of equatorial coordinate grid lines
kk: Экваторлық координаттар тор сызықтарының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: The color for the equatorial coordinate grid lines.
kk: Экваторлық координаттар торының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: Color of horizontal coordinate grid lines
kk: Көкжиектік координаттар торының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: The color for the horizontal coordinate grid lines.
kk: Көкжиектік координаттар торының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
kk: Қосымша сілтемесі бар нысанның түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
kk: Қосымша URL-сілтемесі бар нысанның түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
kk: Көкжиек сызығының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
kk: Көкжиек сызығы мен жердің түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
kk: Құс жолы сұлбасының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
kk: Құс жолы сұлба сызығының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
kk: Жұлдыз атау жарлығының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
kk: Жұлдыз атау жарлығының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: Color of deep-sky object name labels
kk: Алыс ғарыш нысандар атау жарлығының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: The color for deep-sky object name labels.
kk: Алыс ғарыш нысандар атау жарлығының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
kk: Планета атау жарлығының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
kk: Күн жүйесі нысанның жарлығының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
kk: Планета траекториясының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
kk: Күн жүйесі нысанның траекториясының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
kk: Аспаның түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
kk: Аспан аясының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
kk: Телескоптың белгісінің түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
kk: Телескоптың көздеу белгісінің түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
kk: Көрінетін серіктерінің түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
kk: Көрінетін серіктерінің түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
kk: Көрінбейтін серіктерінің түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
kk: Көрінбейтін серіктерінің түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
kk: Серіктерінің жарлығының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
kk: Серіктерінің жарлығының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
kk: Аса жаңалардың түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
kk: Аса жаңаның түсі

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
kk: Пайдаланушы қосқан жарлығының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
kk: Пайдаланушы қосқан нысан жарлығының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
kk: Xplanet орындау файлын жолы:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
kk: Xplanet бинарлы файлын жолы

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
kk: Xplanet терезесінің ені

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
kk: Xplanet терезесінің биіктігі

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label
kk: Жарлығын көрсету

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: If true, display a label in the upper right corner.
kk: Ақиқат болса, жарлығы жоғары оң жақ бұрышында көрсетіледі.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
kk: Әлемдік уақытын көрсету

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
kk: Жергілікті уақытын көрсету

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
kk: Жергіліктінің орнына Әлемдік уақыттын көрсету

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
kk: Планета мәтін жолы

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
kk: Қаріптің өлшемі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
kk: Нүктесінің өлшемін келтіріңіз.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
kk: Жарлықтың түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
kk: Жарлықтың түсін орнату.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
kk: Тәуліктің пішімі

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
kk: Жоғары сол жақта

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
kk: Жоғары оң жақта

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
kk: Төменгі оң жақта

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
kk: Төменгі сол жақта

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Sun Glare
kk: Күннің шұғыласы

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetRandom), group (Xplanet)
en: Random latitude and longitude
kk: Кездейсоқ ендік пен бойлығы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetRandom), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetRandom)
en: Place the observer above a random latitude and longitude
kk: Бақылау орны кездейсоқ ендік пен бойлықта

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
kk: Ендік-Бойлық

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude and latitude
kk: Бақылаушы орналасқан жердің ендігі мен бойлығы

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
kk: Градустағы ендігі

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
kk: Градустағы бойлығы

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
kk: Проекция

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
kk: Аясы болсын

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackground), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image, with the planet to be superimposed upon it. This option is only meaningful with the -projection option. A color may also be supplied.
kk: Файлдағы кескінді планетаның үстінен салынатын қылып қолдану. Бұл тек қана -projection параметрімен бірге қолданғанда мәні бар амал. Түсін де анықтауға болады.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
kk: Ая кескінің қолдану

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
kk: Файл кескінін аясы ретінде қолдану

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
kk: Ая кескінің жолы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
kk: Ая кескінің файлының жолы.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
kk: Аясының түсі болсын

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
kk: Аясын бір түсіке бояу.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
kk: Аясының түсі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
kk: Аясының түсі.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet)
en: Base magnitude
kk: Негізгі шамасы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1. The default value is 10. Stars will be drawn more brightly if this number is larger.
kk: Келтірілген жұлдыздық шамасындағы жұлдыз 1 (бірге) тең пиксел жарықтығымен көрсетіледі. Әдетті мәні 10. Үлкейтсе - жұлдыздар жарығырақ көрсетіледі.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
kk: Күмбез файлы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: If checked, use an arc file to be plotted against the background stars.
kk: Белгісі қойылса, жұлдыздар күмбез файлдағы кескіннің аясында көрсетіледі.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
kk: Күмбез файлдың жолы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Specify an arc file to be plotted against the background stars.
kk: Жұлдыздар артында салынатын аспан күмбезі файлының жолы:

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
kk: Баптау файлы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
kk: Белгісі қойылса, баптау файлы қолданады.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
kk: Баптау файлының жолы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
kk: Көрсетілген баптау файлын қолдану.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFOV), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: If checked, use kstars's FOV.
kk: Белгісі қойылса, Kstars шолу өрісі қолданады.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
kk: Маркер файлы қолдану

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: If checked, use the specified marker file.
kk: Белгісі қойылса, келтірілген маркер файлы қолданылады.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
kk: Маркер файлының жолы:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet)
en: Specify a file containing user-defined marker data to display against the background stars.
kk: Аясындағы жұлдыздарының үстінен көрсетілетін пайдаланушы келтірген маркер деректері жазылған файлы.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: Write marker bounds
kk: Маркерінің шектерін жазып алу

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: If checked, write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
kk: Белгісі қойылса, әрбір маркерінің тікбұрышты аумақ шектерінің кординаттарын файлға жазылады.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Marker bounds file path
kk: Маркер шектері файлының жолы:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker to this file.
kk: Әрбір маркерінің тікбұрышты аумақ шектерінің кординаттарын осы файлға жазыңыз.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
kk: Жұлдыз картасы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: If checked, use star map file to draw the background stars.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында аясындағы жұлдыздар көрсетіледі.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
kk: Аспан карта файлының жолы:

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
kk: Шығыс файлының сапасы:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetQuality), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: This option is only used when creating JPEG images. The quality can range from 0 to 100. The default value is 80.
kk: Бұл параметр JPEG кескіндеррін құрғанда ғана қолданылады. Сапасы 0 - 100 аралығында болады. Әдеттегісі: 80.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
kk: Аспанда серіктер көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
kk: Cерік орбиталарды көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Draw only visible satellites in the sky map
kk: Аспанда серіктер көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites)
en: If selected, satellites will be draw like stars, otherwise, draw satellites as small colored square.
kk: Таңдалса, серіктер жұлдыздардай көрсетіледі, әйтпесе олар шағын түсті шаршы түрінде көрсетіледі.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
kk: Серік жарлықтары жазылсын ба?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite labels are drawn in the sky map.
kk: Cерік жарықтарын көрсету күйін терістеу.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
kk: Тандалған серіктер.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
kk: Таңдалан серіктер тізімі

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Always recompute coordinates
kk: Әрқашан координаттары қайта есептелсін

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
kk: Белгісі қойылса, картаны жаңадан салғанда каталогтағы кординаттан қолданыстағы координаттар қайта (прецессия, нутация, аберрацияны есепке алып) есептеледі. Айналыста жұлдыздар көп болса, бұл істі тежейді, бірақ шынға жақындатады. Қайта есептеусіз сурет бірнеше қателіктермен салынатыны мәлім.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: Default size for DSS images
kk: DSS кескіндердің әдетті өлшемі

note: i18n: ectx: label, entry (DSSPadding), group (General)
en: Additional padding around DSS Images of deep-sky objects
kk: Алыс ғарыш нысандарының DSS кескіндерін айнала қосымша жиектемесі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSSPadding), group (General)
en: To include parts of the star field, we add some extra padding around DSS images of deep-sky objects. This option configures the total (both sides) padding added to either dimension of the field.
kk: Жұлдыз өрісін кіргізу үшін алыс ғарыш нысандар DSS кескіннің айнала жиектемесі қосылады. Бұл параметрімен өрістің кез-келген өлшеміне қосылатын жалпы (екі жақты) жиектемені баптай аласыз.

note: i18n: ectx: label, entry (BortleClass), group (WISettings)
en: Bortle dark-sky rating
kk: Аспан қараңғылығы (Bortle бойынша)

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeCheck), group (WISettings)
en: Availability of telescope
kk: Телескоптың қол жетімділігі

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsCheck), group (WISettings)
en: Availability of binoculars
kk: Бинокльдің қол жетімділігі

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsAperture), group (WISettings)
en: Aperture of available binocular
kk: Бар бинокльдің апертурасы

note: i18n: ectx: label, entry (ScopeListIndex), group (WISettings)
en: Index of selected scope from list of scopes
kk: Таңдалған телескоптың телескоптар тізіміндегі индексі

note: i18n: ectx: label, entry (neverLoadConfig), group (Ekos)
en: Never load device configuration?
kk: Құрылғы конфигурациясы ешқашан жүктелмесін бе?

note: i18n: ectx: label, entry (loadConfigOnConnection), group (Ekos)
en: Load device configuration upon successful connection?
kk: Құрылғы конфигурациясы сәтті қосылымда жүктелсін бе?

note: i18n: ectx: label, entry (loadDefaultConfig), group (Ekos)
en: Always load device default configuration upon successful connection?
kk: Құрылғы конфигурациясы сәтті қосылымда әрқашан жүктелсін бе?

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Default Focuser step ticks
kk: Әдетті тоғыс келтіргіштің қадам белгілері

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Step size of the absolute focuser. The step size TICKS should be adjusted so that when the focuser moves TICKS steps, the difference in HFR is more than 0.1 pixels. Lower the value when you are close to optimal focus.
kk: Абсолютті тоғыс қашықтығының қадамы. Қадам өлшемінің белгілері, тоғысы олар бойынша жылжығанда, жарты лек радиусы (HFR) кемінде 0,1 пикселге өзгеріп тұратындай болу керек. Оптималды тоғысқа жақындағанда бұл қадамды қысқартуға болады.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: Default Focuser tolerance value
kk: Тоғыс келтіргіш ауытқу шегінің әдетті мәні

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: The tolerance specifies the percentage difference between the current focusing position and the minimum obtained during the focusing run. Adjustment of this value is necessary to prevent the focusing algorithm from oscillating back and forth.
kk: Ауытқу шегі жеткен тоғыс қашықтығы және тоғыстау кезінде табылған минималды тоғыс қашықтық арасындағы пайыздық айырмашылығы. Бұл мән тоғыстау алгоритмі тоғысты іздеп узақ уақыт әрі-бері жүре бермеуге қажетті.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Default Focuser star selection box size
kk: Әдетті тоғыс келтіргіштің жұлдыз таңдау тікбұрыш өлшемі

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Set box size to select a focus star.
kk: Тоғыстағы жұлдызды таңдау тікбұрыш өлшемін орнату.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAutoStarEnabled), group (Focus)
en: Automatically select a star to focus.
kk: Тоғыстағы жұлдызды автоматты түрде таңдау.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Default alignment exposure value
kk: Дәлдегіш экспозициясының әдетті мәні

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: astrometry.net solve-field binary
kk: Astrometry.net өріс-шешу орындалатын файлы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: Path to astrometry.net solver location.
kk: Astrometry.net solver жататын қапшығы.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: astrometry.net wcsinfo binary
kk: Astrometry.net wcsinfo орындалатын файлы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: Path to astrometry.net wcsinfo location.
kk: Astrometry.net wcsinfo жататын қапшығы.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: astrometry.net configuration file
kk: astrometry.net баптау файлы

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: Path to astrometry.net file location.
kk: astrometry.net файл жататын қапшығы.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
kk: Еуропаша атау

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
kk: АНДРОМЕДА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
kk: СОРҒЫШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
kk: ЖҰМАҚ ҚҰСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
kk: СУҚҰЙҒЫШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
kk: ҚЫРАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
kk: ҚҰРБАНДЫҚ ОРНЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
kk: ТОҚТЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
kk: ЛАУШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
kk: ӨГІЗШІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
kk: ЖОНҒЫШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
kk: ЖИРАФ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
kk: ШАЯН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
kk: ТАЗЫЛАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
kk: ҮЛКЕН ИТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
kk: КҮШІК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
kk: ТАУЕШКІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
kk: ТӨСҚЫРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
kk: ҚАРАҚҰРТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
kk: ЦЕНТАВР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
kk: ЦЕФЕЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
kk: ТАУБАЛЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
kk: ХАМЕЛЕОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
kk: ЦИРКУЛЬ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
kk: КЕПТЕР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
kk: ВЕРОНИКАНЫҢ ШАШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
kk: ОҢТҮСТІК ТӘЖІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
kk: СОЛТҮСТІК ТӘЖІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
kk: ҚАРҒА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
kk: ШҰҢҚЫР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
kk: АЙҚЫШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
kk: АҚҚУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
kk: ДЕЛЬФИН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
kk: АЛТЫН БАЛЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
kk: АЙДАҺАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
kk: ҚҰЛЫН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
kk: ЭРИДАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
kk: ПЕШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
kk: ЕГІЗДЕР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
kk: ТЫРНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
kk: ГЕРКУЛЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
kk: САҒАТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
kk: ГИДРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
kk: ОҢТҮСТІК ГИДРАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
kk: ҮНДІС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
kk: КЕСІРТКЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
kk: АРЫСТАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
kk: КІШІ АРЫСТАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
kk: ҚОЯН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
kk: ТАРАЗЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
kk: ҚАСҚЫР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
kk: СІЛЕУСІН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
kk: ЛИРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
kk: ҮСТЕЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
kk: МИКРОСКОП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
kk: ЖАЛҒЫЗ МҮЙІЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
kk: ШЫБЫН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
kk: БҰРЫШТЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
kk: ОКТАНТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
kk: ЖЫЛАН ҰСТАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
kk: ОРИОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
kk: ТАУЫС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
kk: ПЫРАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
kk: ПЕРСЕЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
kk: ФЕНИКС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
kk: СУРЕТШІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
kk: БАЛЫҚТАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
kk: ОҢТҮСТІК БАЛЫҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
kk: КЕМЕ АРТЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
kk: КОМПАС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
kk: ТОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
kk: ЖЕБЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
kk: МЕРГЕН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
kk: САРЫШАЯН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
kk: МҮСІНШІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
kk: ҚАЛҚАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
kk: ЖЫЛАН БАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
kk: ЖЫЛАН ҚҰЙРЫҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
kk: СЕКСТАНТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
kk: ТОРПАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
kk: ТЕЛЕСКОП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
kk: ҮШБҰРЫШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
kk: ОҢТҮСТІК ҮШБҰРЫШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
kk: ТУКАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
kk: ЖЕТІҚАРАҚШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
kk: КІШІ ЖЕТІҚАРАҚШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
kk: ЖЕЛКЕН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
kk: БИКЕШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
kk: ҰШҚЫШ БАЛЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
kk: ТҮЛКІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
kk: Қытайша атау

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
kk: СОЛТҮСТІК ОЖАУЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
kk: ҚИСЫҚ САП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
kk: ТАСПА ОРАМЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
kk: ҚАНАТТАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
kk: АРБАША

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
kk: ҚҰЙРЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
kk: ҰШЫРҒЫШ СЕБЕТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
kk: ОЖАУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
kk: ДАУЫЛПАЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
kk: ҮШ ІЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
kk: ИМПЕРИЯЛЫҚ ҰЛАНДАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
kk: МҮЙІЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
kk: ТАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
kk: ИМПЕРАТОРЛЫҚ ӨТКЕЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
kk: АС ҮЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
kk: ӨЗЕН ТАСБАҚАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
kk: АСҚАЗАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
kk: ҰЛЫ ТАРХАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
kk: ДУАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
kk: АЯҚТАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
kk: ТҮБІР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
kk: ҚОРҒАН ДУАЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
kk: ҰШҚЫШ ДӘЛІЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
kk: ШАРБАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORD
kk: ӨТКЕЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
kk: ЖЕТІ МӘРТЕБЕЛІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
kk: БАЗАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
kk: БЕС АРБАША

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
kk: БҮГІЛГЕН ТІЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET
kk: ТОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
kk: ДӘРЕТХАНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
kk: ШЫМЫЛДЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
kk: САРБАЗ БАЗАРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
kk: ШАРШЫ ҚАМБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
kk: ҮШ ЖҰЛДЫЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
kk: ТӨРТ АРНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
kk: БҰЛАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
kk: ОҢТҮСТІК ӨЗЕНІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
kk: СОЛТҮСТІК ӨЗЕНІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
kk: БЕС СҰЛТАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
kk: ЖЕМІС БАҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
kk: ЖАЙЫЛМА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
kk: ДӨҢГЕЛЕК ҚАМБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
kk: ҚЫП-ҚЫЗЫЛ САРАЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
kk: СОЗЫЛҒАН ТОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARSENAL
kk: АРСЕНАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
kk: ІЛГЕК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
kk: АСҚАН САРАЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
kk: НЕФРИТ БҰЛАҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LANCE
kk: НАЙЗА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
kk: ҚАЙЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUSOLEUM
kk: КЕСЕНЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
kk: ИТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
kk: ЖЕР ҚҰДАЙЫ ҒИБАДАТХАНАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
kk: САДАҚ ПЕН ЖЕБЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PESTLE
kk: КЕЛСАП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
kk: КЕЛІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
kk: ЖАЗЫҚ ШАТЫР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
kk: НАЙЗАҒАЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
kk: АРБА ҚОРАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
kk: ЖАҚСЫ АСҚАБАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
kk: БҮЛІНГЕН АСҚАБАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
kk: ҚОС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
kk: КҮН КҮРКІРЕУ МЕН НАЙЗАҒАЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
kk: САРАЙДЫҢ ҚАҚПАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
kk: ҚУ-БОСТЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
kk: ТОҚЫМАШЫ ҚЫЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
kk: ҚЫЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
kk: БҰҚА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
kk: ЖҮРЕК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
kk: ҮЙ БӨЛМЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
kk: СЕРІППЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
kk: ҮЙІМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
kk: ШЫНЖЫР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
kk: ШАНЫШҚЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
kk: ОҢ ЖАЛАУЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
kk: СОЛ ЖАЛАУЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
kk: ДАУЫЛПАЗ ТАЯҚШАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOND
kk: БАЙЛАНЫС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
kk: ӘЙЕЛ ТӨСЕГІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
kk: БАТЫС ЕСІГІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
kk: ШЫҒЫС ЕСІГІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
kk: ЕГІН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
kk: ЖҰЛДЫЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
kk: ЕЛЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: XUANYUAN
kk: ШУАНЮАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
kk: МОСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
kk: ЖЕЛКЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ZAOFU
kk: ЗАОФУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
kk: БАЗАР ҚЫЗМЕТКЕРІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
kk: Мысырша атау

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
kk: БҰҚАНЫҢ АЛҒЫ АЯҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
kk: ЕКІ ҚАЗЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
kk: АРЫСТАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
kk: ТІСТЕУІК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAH
kk: СА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
kk: ҚҰС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEK
kk: СЕК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
kk: ҮШБҰРЫШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
kk: ПАРОМ ҚАЙЫҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
kk: ҚОЛТЫРАУЫН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SELKIS
kk: СЕЛКИС ҚҰДАШАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
kk: КЕМЕ АЛДЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORUS
kk: ХОРУС ҚҰДАЙЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
kk: ҚОЙ ҚОРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
kk: ЗАҢҒАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
kk: ГИППОПОТАМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
kk: ҮЙІР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
kk: ҚОС ЖҰЛДЫЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
kk: ХАНУИ БАЛЫҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
kk: ЖАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
kk: АРҚАНДАУ ҚАЗЫҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KENEMET
kk: КЕНЕМЕТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHEMATY
kk: ШЕМАТЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATY BEKETY
kk: УАТЫ БЕКЕТІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
kk: ҚОЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
kk: СУ ЖҰЛДЫЗДАРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Inuit
kk: Инуитше атау

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
kk: ЕКІ КҮНСӘУЛЕСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
kk: БІР-БІРІНЕ АЛЫС ЖҰП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
kk: ИТТЕР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
kk: БҰҒАНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
kk: ШАМ ТҰҒЫРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
kk: КАРИБУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
kk: АЛДЫҢҒЫ ЕКІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
kk: ТӨС СҮЙЕК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
kk: ЖҮГІРУШІЛЕР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
kk: МАЙ ЫДЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
kk: АРТТАҒЫ БІРЕУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
kk: Корейше атау

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
kk: ҚАСИЕТТІ ҚАЗАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
kk: АСТАНАЛЫҚ ФЕРМА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
kk: ПАТША АБРОЙЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
kk: ТАҒАЙЫНДАУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
kk: АСПАН ҚАҚПАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
kk: ТЕҢДІК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HELPER
kk: КӨМЕКШІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
kk: ҚАСИЕТТІ ПАТШАНЫҢ ОРНЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
kk: АЙДАҺАР ЖЕЛКЕСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
kk: БАСТЫ ШАБУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
kk: ТӨРЕШІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
kk: ЖЕЛБІРЕГЕН ЖАЛАУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
kk: АСПАН НАЙЗАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
kk: ҰЗАҚ ӨМІР ОРЫНДЫҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
kk: ҚОНАҚТЫҢ ЕСКЕГІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
kk: АСПАН СҮТІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
kk: ХАНШАЙЫМ ҮЙІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
kk: КӨНЕ АРБАША

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
kk: ПАТША КӨЛІГІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
kk: АТТЫ ӘСКЕР ГЕНЕРАЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
kk: ИМПЕРАТОРЛЫҚ АТТЫ ӘСКЕР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
kk: ҮТКІР ӘСКЕР ГЕНЕРАЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
kk: ШЫҒЫС ЖОЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
kk: ҚАҚПАНЫҢ ЫСЫРМАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
kk: ЕСІКТІҢ ҚҰЛЫПЫ МЕН КІЛТІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
kk: АЙЫП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
kk: ПАТША ЗАЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
kk: МЕҢГЕРУШІСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
kk: КҮННІҢ КӨЗІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
kk: БАТЫС ЖОЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
kk: ИМЕРАТОРДЫҢ ОРЫНДЫҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
kk: БЕС ӘСКЕР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
kk: АСПАН ӨЗЕНІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
kk: ІЗБАСАРДЫ ТІЛЕЙТІН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
kk: БАЛЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
kk: БОЛЖАУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
kk: ИМПЕРАТОРШАЙЫМДАР АЙЛАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
kk: ҚАСИЕТТІ САРАЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOW
kk: ЖЕЛДЕТКІШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
kk: СЫРТҚЫ КЕЛСАБЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAFF
kk: ТОПАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
kk: ҚАЛА ӘКІМІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
kk: ҚҰРЫЛЫМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
kk: АСПАН ҚҰСТАРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
kk: АСПАН САҒАНАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
kk: СОЛТҮСТІК ШЫҒЫС ХАЛЫҚТАРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
kk: КӘРІ АУЫЛ ТҰРҒЫНЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
kk: КАЙМАНДЫҚ ТАСБАҚА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
kk: ИМПЕРАТОРДЫҢ ЖОЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
kk: ТОҚЫМАШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
kk: ӨЗЕН ЖИЕКТЕГІ МҰНАРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
kk: ӨЗЕН ДАУЫЛПАЗЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
kk: АСПАН ДАУЫЛПАЗЫНЫҢ ТАЯҚШАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
kk: СИЫР ЖЕТЕКТЕГЕН АДАМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
kk: ЖАЙМА ҮСТЕЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
kk: ЖІБЕК ҚҰРТТАР СЕБЕТІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
kk: КӨЛІК БАСҚАРУШЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
kk: АСПАН ПАРОМЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
kk: ЖЕМІС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
kk: ТҰҚЫМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
kk: ХАНУМНЫҢ ҚОЙМАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
kk: САРАЙ МАҢЫ ХАНУМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
kk: ТӨРЕШІ ҚАТЕСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
kk: ҚАТЕНІ ТҮЗЕТУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
kk: ӨМІРДІ БЕРУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
kk: ЖАЗАЛАУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
kk: БОС ҮЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
kk: ЖЫЛАУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOB
kk: ӨКСУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
kk: ДУАЛДЫ ҚАМАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
kk: КИІМ ІЛГЕГІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
kk: ЖЫЛҚЫШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
kk: АРБАША

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
kk: АДАМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
kk: ІШКІ КЕЛСАБЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
kk: АСПАН ҚОЙМАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
kk: ЗИРАТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
kk: ҮЙ ЖАБЫНЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
kk: СЫНЫҚ КЕЛІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
kk: ӨРМЕЛЕГЕН ЖЫЛАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
kk: ИМПЕРАТОРДЫҢ САРАЙЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
kk: ОҢАША САРАЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
kk: РЕСМИ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУШІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
kk: ЖЕҢІЛДЕТУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
kk: ҚОРҒАН ДУАЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
kk: АСПАН ӘСКЕРІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
kk: КҮЗЕТЕТІН АУЫЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
kk: АСПАН ТОРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
kk: АСПАН АТ ҚОРАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
kk: ШЫҒЫСТАҒЫ ДУАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
kk: ҚҰРЫЛЫСШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
kk: НАЙЗАҒАЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
kk: БҰЛТТАР МЕН ЖАҢБЫР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
kk: ДАҢҒЫЛ ЖОЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
kk: ШЫБЫРТҚЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
kk: КӨЛІКТЕР БАСШЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
kk: ЖАНАМА ЖОЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
kk: ҚАРУ-ЖАРАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
kk: ИМПЕРАТОРДЫҢ ОҢТҮСТІК ЖОЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
kk: СЫРТҚЫ ПЕРДЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
kk: АСПАН ДӘРЕТХАНАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARCHITECT
kk: СӘУЛЕТШІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
kk: ИМПЕРАТОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
kk: БАҚЫЛАУ МҰНАРАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
kk: СОЛ ҚАРАҒАШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
kk: ОҢ ҚАРАҒАШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
kk: АСПАН ҚОЙМАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
kk: ДӘНДІ ДАҚЫЛ МАЯСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
kk: АСПАН КЕМЕСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
kk: СУ ҚОРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
kk: ҮЙІЛГЕН ДЕНЕЛЕР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
kk: ЖОЛБАРЫСТЫҢ ҚАРЫНЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
kk: ДІНІ РӘСІМДЕР ҮШІН ТАРЫ ҚОРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
kk: АСТЫҚ ҚОЙМАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
kk: ҚАЙРАҒЫШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
kk: АСПАН БАҚСЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
kk: ҚҰЛАҚ ПЕН КӨЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
kk: АЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
kk: АСПАН ДӨҢ ТӨБЕСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
kk: АСПАН СЫРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
kk: ЖЕМШӨП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
kk: АРБА ҚОРАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
kk: БАЛЫҚ ӨСІРЕТІН ТОҒАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
kk: ҰСТЫН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
kk: АСПАН ҚАҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
kk: ПАТШАЛАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
kk: АСПАН ҚАҚПАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
kk: СААМ ЖАЛАУЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
kk: АСПАН АУЫЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
kk: АСПАН БЕЛЬВЕДЕРІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
kk: ШЕКАРА БАСШЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
kk: АСПАН МЕЙРАМЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
kk: ИМПЕРАТОРДЫҢ ЖАЛАУЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
kk: ТОҒЫЗ АУМАҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
kk: АСПАН БАҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
kk: ОРНАТЫЛҒАН ЖАЛАУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
kk: АПАТТЫ БОЛЖАУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
kk: ҮШ ӘСКЕРДІҢ БАРЛАУШЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAAM
kk: СААМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
kk: ЭКСПЕДИЦИЯЛЫҚ ӘСКЕР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
kk: ӘСКЕРИ БҰЛАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
kk: НЕФРИТ БҰЛАҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
kk: ПЕРДЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
kk: ЖЕБЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
kk: БҰТАЛАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
kk: СОЛТҮСТІК ӨЗЕНІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
kk: БЕС МЫРЗА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
kk: АСПАН ШЫНЫАЯҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
kk: ШЫҒЫС БҰЛАҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
kk: ТАСҚЫНҒА ҚАРСЫ ШАРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
kk: СУ БАЛАНСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
kk: ӨЗЕННІҢ ТӨРТ РҰХЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
kk: ОҢТҮСТІК ӨЗЕНІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
kk: ҚОС ҚАҚПА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
kk: САДАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
kk: ҚАСҚЫР ЖҰЛДЫЗЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
kk: ТӨҒЫ ҚҰСТАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
kk: ӘСКЕРИ БАЗАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
kk: НЕМЕРЕЛЕР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
kk: ҰЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
kk: ЕРЕСЕК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
kk: ШАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
kk: ШАМШЫРАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
kk: АСПАН КӨЗІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
kk: ӨЛІКТЕР ҮЙІНДІСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
kk: ЖАСЫЛ ҚЫРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
kk: БӨЛЕК АС ҮЙІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
kk: АСПАН ИТІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
kk: ГУРЙОНГ РУХЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
kk: ШАРАПШЫНЫҢ ЖАЛАУЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
kk: АС ҮЙ БАСҚАРУШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
kk: ТЕҢДІК ПЕН ӘДІЛДІК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
kk: ХЕНУОН ИМПЕРАТОРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
kk: АСПАН АСТАНАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
kk: АУЫЛ ШАРУАШЫЛЫҚ БАСҚАРМАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
kk: ЗИРАТШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
kk: АСПАН ЗИРАТЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
kk: ҚЫЗЫЛ ҚҰСТЫҢ ҚАНАТЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
kk: ШЫҒЫС ҚЫШХАНАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
kk: ИМПЕРАТОРДЫҢ АРБАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
kk: ӨМІР КҰМЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
kk: ӘСКЕРИ ҚАҚПА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
kk: САҚШЫ СЕРІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
kk: БЕС СҰЛТАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SANGJIIN
kk: САНГДЗИН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
kk: АЛАСА ШАРБАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
kk: БИІК ШАРБАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
kk: ТОҒЫЗ МЫРЗА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
kk: ЖОЛБАРЫСТЫҢ НӘЖІСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
kk: МҰРАГЕР ХАНЗАДА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
kk: БЕС ИМПЕРАТОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
kk: ҮШ УӘЗІР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
kk: ҚАБЫЛДАУ РӘСІМІҢ БАСШЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
kk: КЕСЕНЕ АЛДЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
kk: ОБСЕРВАТОРИЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
kk: ӘЙЕЛ-БАСШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
kk: КЕҢ ТҰРҒЫН АЛАҢЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
kk: СЕГІЗ ДӘНДІ ДАҚЫЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
kk: АВАНГАРД

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
kk: ІЗГІЛІК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
kk: ИМПЕРАТОРДЫҢ СОҒЫС ҚҰДАЙЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
kk: ИМПЕРАТОРДЫҢ АУА РАЙЫ ҚҰДАЙЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
kk: ІШКІ АС ҮЙІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
kk: ЖАЛАУ ЖЕЛБІРЕУІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MINISTER
kk: УӘЗІР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
kk: ТАРХАН МЕН УӘЗІР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
kk: АСПАН АБАҚТЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
kk: АЛТЫ БӨЛІМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
kk: ІШКІ БАСПАЛДАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
kk: АСПАН ШАНЫШҚЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
kk: ИМПЕРАТОРДЫҢ ШАТЫРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
kk: БЕС ИМПЕРАТОРДЫҢ ОРНЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
kk: ЖЫЛДАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
kk: АСПАН АС ҮЙІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
kk: СОЛТҮСТІК ПОЛЮСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
kk: ЖАРАЛАНҒАНДАР ЕМХАНАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
kk: ЖАЛҒЫЗ БӨРЕНЕЛІ КӨПІР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
kk: ҰЛЫ ИМПЕРАТОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
kk: САРАПШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
kk: АСПАН ҰСТЫНЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
kk: ХАТШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
kk: МАЛАЙША ҚЫЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
kk: ӘЙЕЛДІҢ ҮСТЕЛІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
kk: СОТ АБАҚТЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
kk: ҚЫП-ҚЫЗЫЛ ШАРБАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
kk: АСПАН ТӘРТІБІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
kk: ЖЕТІ УӘЗІР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
kk: САБАН ТАЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
kk: БАЗАР ШАРБАҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
kk: ИЕЛІКТІ МЫРЗА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
kk: ИМПЕРАТОРДЫҢ ОРНЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
kk: ПАТШАНЫҢ ОТБАСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
kk: ҮЙ БАСШЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RECORD OF FAMILY
kk: ОТБАСЫ ТІЗІМІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
kk: ОТБАСЫ ҚЫЗМЕТКЕРІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
kk: БАЗАРДАҒЫ МҰНАРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
kk: АСТЫҚ ӨЛШЕМІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
kk: АСТЫҚ ӨЛШЕУ ЕРЕЖЕСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EUNUCH
kk: ӘТЕК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
kk: КӨЛІКТЕР БАСШЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
kk: ӨЛШЕМ МӨЛШЕРІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
kk: ҚАСАПХАНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
kk: АСЫЛ БҰЙЫМДАР БАҚЫЛАУШЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
kk: ПАТШАЛЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LORD
kk: МЫРЗА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
kk: СОЛ ЖЕНДЕТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
kk: ОҢ ЖЕНДЕТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
kk: АРҚАЛЫҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
kk: ТЕҢГЕЛІК АҒЫН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Lakota
kk: Лакоташа атау

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
kk: ҚОЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
kk: ЖЫЛАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
kk: ОШАҚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
kk: БӘЙГЕ ЖОЛЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
kk: ЖАНУАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ELK
kk: БҰЛАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
kk: ЖЕТІ КІШКЕНТАЙ ҚЫЗ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
kk: ҚҰРҒАҚ ТАЛ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SALAMANDER
kk: САЛАМАНДРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
kk: ТАСБАҚА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
kk: НАЙЗАҒАЙҚҰСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
kk: АЮДЫҢ АПАНЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Maori
kk: Маорише атау

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAKI-O-AUTAHI
kk: ТАКИ-О-АУТАХИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TE TAURA-O-TE-WAKA-O-TAMARERETI
kk: ТЕ ТАУРА-О-ТЕ-ВАКА-О-ТАМАРЕРЕТИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAU-TORO
kk: ТАУ-ТОРО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
kk: ТАМА РЕРЕТИНІҢ ҰЛЫ ҚАЙЫҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MATAKAREHU
kk: МАТАКАРЕХУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Navaro
kk: Навораша атау

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
kk: АЯҚТАРЫН ТАЛТАЙҒАН АДАМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
kk: КЕСІРТКЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DILYEHE
kk: ДИЛИЕХЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
kk: ҮЛКЕННІҢ БІРІНШІСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
kk: ҚОЯННЫҢ ІЗІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
kk: АРЫҚТЫҢ БІРІНШІСІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Norse
kk: Норвегше

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
kk: АУРВАНДИЛДЫҢ БАШПАЙЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
kk: ҚАСҚЫР АУЫЗЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
kk: БАЛЫҚШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
kk: 'ӘЙЕЛ КӨЛІГІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
kk: ЕР КӨЛІГІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
kk: АСАР МАЙДАНЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Polynesian
kk: Полинезиялықша атау

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BAILER
kk: ОЖАУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
kk: МЫСЫҚ БЕСІГІ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
kk: ҚУАНЫШ ДАУЫСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
kk: ЖЕТІЛІК

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
kk: МАУИНЫҢ ҚАРМАҒЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
kk: НАВИГАТОРДЫҢ ҮШБҰРЫШЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
kk: КАВЕЛОНЫҢ СҰҢҚАРЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
kk: ФРЕГАТ ҚҰСЫ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
kk: АЙДАН КҮТІМ КӨРГЕН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
kk: ДЕЛЬФИН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tupi-Guarani
kk: Тупи-Гуараниша атау

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMA (GUIRA-NHANDU)
kk: ЕМА (ҐУИРА-НГАНДУ)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOMEM VELHO (TUIVAE)
kk: ХОМЕМ ВЕЛХО (ТУИВАЕ)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTA DO NORTE (TAPI'I)
kk: АНТА ДО НОРТЕ (ТАПИІ)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VEADO
kk: ВЕАДО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOYKEXO
kk: ДЖОЙКЕХО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VESPEIRO (EIXU)
kk: ВЕСПЕЙРО (ЕЙХУ)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: QUEIXADA DA ANTA (TAPI'I RAINHYKA)
kk: КЕЙХАДА ДА АНТА (ТАПИІ РАЙНГИКА)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tongan
kk: Тонга

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FATANALUA
kk: ФАТАНАЛУА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AE E'UVEA
kk: АЕ-Е'УВЕА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUA TANGATA
kk: ЛУА-ТАНГАТА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KAPAKUA'O'TAFAHI
kk: КАПАКУА'О'ТАФАХИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TU'ULALUPE
kk: ТТУ'УЛАЛГПЕ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOLOA
kk: ТОЛОА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUINGA IKA
kk: ТУИНГА-ИКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOLOALAHI
kk: ТОЛОАЛАХИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUMATOLOA
kk: ХОУМАТОЛОА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOLOATONGA
kk: ТОЛОАТОНГА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FUNGASIA
kk: ФАНГАСИА

[ctx: Sky Culture]
en: Western
kk: Еуропаша атау

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
kk: Қытайша атау

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
kk: Мысырша атау

[ctx: Sky Culture]
en: Inuit
kk: Инуитше атау

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
kk: Кореяша атау

[ctx: Sky Culture]
en: Lakota
kk: Лакоташа атау

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
kk: Маорише атау

[ctx: Sky Culture]
en: Navaro
kk: Навораша атау

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
kk: Норвегше атау

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
kk: Полинезиялықша атау

[ctx: Sky Culture]
en: Tupi-Guarani
kk: Тупи-Гуараниша атау

[ctx: Sky Culture]
en: Tongan
kk: Тонга

[ctx: City in Maryland USA]
en: Aberdeen
kk: Абердин

[ctx: City in Scotland United Kingdom]
en: Aberdeen
kk: Абердин

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Aberdeen
kk: Абердин

[ctx: City in Washington USA]
en: Aberdeen
kk: Абердин

[ctx: City in Texas USA]
en: Abilene
kk: Абилин

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Afton
kk: Афтон

[ctx: City in New York USA]
en: Albany
kk: Олбани

[ctx: City in Oregon USA]
en: Albany
kk: Олбани

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Alexandria
kk: Александрия

[ctx: City in Virginia USA]
en: Alexandria
kk: Александрия

[ctx: City in Ohio USA]
en: Amherst
kk: Амхерст

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Anderson
kk: Андерсон

[ctx: City in Texas USA]
en: Arlington
kk: Арлингтон

[ctx: City in Virginia USA]
en: Arlington
kk: Арлингтон

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Ashland
kk: Ашленд

[ctx: City in Maine USA]
en: Ashland
kk: Ашленд

[ctx: City in Greece]
en: Athens
kk: Афины

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Athens
kk: Афины

[ctx: City in Maine USA]
en: Auburn
kk: Оберн

[ctx: City in Georgia USA]
en: Augusta
kk: Огаста

[ctx: City in Maine USA]
en: Augusta
kk: Огаста

[ctx: City in Illinois USA]
en: Aurora
kk: Орора

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Aurora
kk: Орора

[ctx: City in Texas USA]
en: Austin
kk: Остин

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Avalon
kk: Авалон

[ctx: City in Pyrénées atlantiques France]
en: Bayonne
kk: Байонна

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Belleville
kk: Белвилл

[ctx: City in Washington USA]
en: Bellevue
kk: Бельвю

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Berlin
kk: Берлин

[ctx: City in United Kingdom]
en: Birmingham
kk: Бирмингем

[ctx: City in Indiana USA]
en: Bloomington
kk: Блумингтон

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Bloomington
kk: Блумингтон

[ctx: City in Vermont USA]
en: Brandon
kk: Брендон

[ctx: City in United Kingdom]
en: Bristol
kk: Бристоль

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Bristol
kk: Бристоль

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Bristol
kk: Бристоль

[ctx: City in Vermont USA]
en: Bristol
kk: Бристоль

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Brookings
kk: Брукингс

[ctx: City in Maine USA]
en: Brunswick
kk: Брансвик

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Buffalo
kk: Буффало

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Burlington
kk: Берлингтон

[ctx: City in Iowa USA]
en: Burlington
kk: Берлингтон

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Burlington
kk: Берлингтон

[ctx: City in Vermont USA]
en: Burlington
kk: Берлингтон

[ctx: City in Washington USA]
en: Burlington
kk: Берлингтон

[ctx: City in Idaho USA]
en: Caldwell
kk: Колдуэлл

[ctx: City in United Kingdom]
en: Cambridge
kk: Кембридж

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Cambridge
kk: Кембридж

[ctx: City in Ohio USA]
en: Canton
kk: Кантон

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Charleston
kk: Чарлстон

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Chester
kk: Честер

[ctx: City in Missouri USA]
en: Chillicothe
kk: Чилликоте

[ctx: City in Ohio USA]
en: Chillicothe
kk: Чилликоте

[ctx: City in Alaska USA]
en: Circle
kk: Сөкіл

[ctx: City in Alaska USA]
en: Clear
kk: Клиар

[ctx: City in Florida USA]
en: Clearwater
kk: Клеаруотер

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Cleveland
kk: Кливленд

[ctx: City in Iowa USA]
en: Clinton
kk: Клинтон

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Columbia
kk: Колумбия

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Columbia
kk: Колумбия

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Columbus
kk: Колумбус

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Columbus
kk: Колумбус

[ctx: City in Ohio USA]
en: Columbus
kk: Колумбус

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Concord
kk: Конкорд

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Conway
kk: Конвей

[ctx: City in Missouri USA]
en: Crestwood
kk: Крествуд

[ctx: City in Virginia USA]
en: Danville
kk: Данвилл

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Dayton
kk: Дейтон

[ctx: City in United Kingdom]
en: Derby
kk: Дерби

[ctx: City in Texas USA]
en: Dickinson
kk: Дикинсон

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Dillon
kk: Диллон

[ctx: City in United Kingdom]
en: Dover
kk: Дувр

[ctx: City in Florida USA]
en: Dover
kk: Дувр

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Dover
kk: Дувр

[ctx: City in Nevada USA]
en: Eureka
kk: Юрика

[ctx: City in Utah USA]
en: Eureka
kk: Юрика

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Evanston
kk: Эванстон

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Fairfax
kk: Ферфакс

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Fairfield
kk: Фэрфилд

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Fairmont
kk: Фермонт

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Fayetteville
kk: Фейетвилл

[ctx: City in Italy]
en: Florence
kk: Флоренция

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Florence
kk: Флоренс

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Franklin
kk: Франклин

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Fremont
kk: Фремонт

[ctx: City in Georgia USA]
en: Gainesville
kk: Гейнсвилл

[ctx: City in Utah USA]
en: Garland
kk: Гарленд

[ctx: City in Cayman Islands]
en: Georgetown
kk: Джорджтаун

[ctx: City in Guyana]
en: Georgetown
kk: Джорджтаун

[ctx: City in Delaware USA]
en: Georgetown
kk: Джорджтаун

[ctx: City in Scotland United Kingdom]
en: Glasgow
kk: Глазго

[ctx: City in California USA]
en: Glendale
kk: Глендейл

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Grand Forks
kk: Гранд-Форкс

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Great Falls
kk: Грейт-Фолс

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Green River
kk: Грин-Ривер

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Greenville
kk: Гринвилл

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Greenville
kk: Гринвилл

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Greenville
kk: Гринвилл

[ctx: City in United Kingdom]
en: Greenwich
kk: Гринвич

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Greenwood
kk: Гринвуд

[ctx: City in Ohio USA]
en: Hamilton
kk: Гамильтон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Hamilton
kk: Гамильтон

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Harrisburg
kk: Гаррисберг

[ctx: City in Nevada USA]
en: Hawthorne
kk: Хауторн

[ctx: City in Nevada USA]
en: Henderson
kk: Хендерсон

[ctx: City in Oregon USA]
en: Hillsboro
kk: Хиллсборо

[ctx: City in Florida USA]
en: Hollywood
kk: Голливуд

[ctx: City in Saskatchewan Canada]
en: Humboldt
kk: Гумбольдт

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Huntsville
kk: Хантсвилл

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Hutchinson
kk: Хатчинсон

[ctx: City in Missouri USA]
en: Independence
kk: Индепенденс

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Jackson
kk: Джексон

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Jackson
kk: Джексон

[ctx: City in Florida USA]
en: Jacksonville
kk: Джексонвилл

[ctx: City in Missouri USA]
en: Kansas City
kk: Канзас-Сити

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Kingston
kk: Кингстон

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Lafayette
kk: Лафейетт

[ctx: City in Colorado USA]
en: Lakewood
kk: Лейквуд

[ctx: City in Ohio USA]
en: Lakewood
kk: Лейквуд

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Lakota
kk: Лакота

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Lancaster
kk: Ланкастер

[ctx: City in Maryland USA]
en: Laurel
kk: Лорел

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Laurel
kk: Лорел

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Lawrence
kk: Лоренс

[ctx: City in Washington USA]
en: Leavenworth
kk: Ливенворт

[ctx: City in Missouri USA]
en: Lebanon
kk: Лебанон

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Lebanon
kk: Лебанон

[ctx: City in Maine USA]
en: Lewiston
kk: Левистон

[ctx: City in New York USA]
en: Lewiston
kk: Левистон

[ctx: City in Peru]
en: Lima
kk: Лима

[ctx: City in Maine USA]
en: Lincoln
kk: Линкольн

[ctx: City in Nebraska USA]
en: Lincoln
kk: Линкольн

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
kk: Лиссабон

[ctx: City in United Kingdom]
en: Liverpool
kk: Ливерпуль

[ctx: City in Montana USA]
en: Livingston
kk: Ливингстон

[ctx: City in United Kingdom]
en: London
kk: Лондон

[ctx: City in Washington USA]
en: Longview
kk: Лонгвью

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Louisville
kk: Луисвилл

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Madison
kk: Медисон

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Madison
kk: Медисон

[ctx: City in United Kingdom]
en: Manchester
kk: Манчестер

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Manchester
kk: Манчестер

[ctx: City in Louisiana USA]
en: McNary
kk: Мак-Нери

[ctx: City in Oregon USA]
en: Medford
kk: Медфорд

[ctx: City in Victoria Australia]
en: Melbourne
kk: Мельбурн

[ctx: City in Texas USA]
en: Midland
kk: Мидленд

[ctx: City in Delaware USA]
en: Milford
kk: Милфорд

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Milford
kk: Милфорд

[ctx: City in Utah USA]
en: Milford
kk: Милфорд

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Montebello
kk: Монтебелло

[ctx: City in Maine USA]
en: Monticello
kk: Монтичелло

[ctx: City in Utah USA]
en: Monticello
kk: Монтичелло

[ctx: City in Vermont USA]
en: Montpelier
kk: Монтпилиер

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Morristown
kk: Морристаун

[ctx: City in Idaho USA]
en: Moscow
kk: Москоу

[ctx: City in Missouri USA]
en: Mountain View
kk: Маунтин-Вью

[ctx: City in Italy]
en: Naples
kk: Неаполь

[ctx: City in California USA]
en: Needles
kk: Нидлз

[ctx: City in Indiana USA]
en: New Castle
kk: Нью-Касл

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: New Castle
kk: Нью-Касл

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: New Castle
kk: Нью-Касл

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Newark
kk: Ньюарк

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Newport
kk: Ньюпорт

[ctx: City in Oregon USA]
en: Newport
kk: Ньюпорт

[ctx: City in Rhode Island USA]
en: Newport
kk: Ньюпорт

[ctx: City in Vermont USA]
en: Newport
kk: Ньюпорт

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Newton
kk: Ньютон

[ctx: City in Virginia USA]
en: Norfolk
kk: Норфолк

[ctx: City in Virginia USA]
en: Norton
kk: Нортон

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Norwalk
kk: Норуолк

[ctx: City in Ukraine]
en: Odessa
kk: Одесса

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Orange
kk: Орандж

[ctx: City in Vaucluse France]
en: Orange
kk: Орандж

[ctx: City in United Kingdom]
en: Oxford
kk: Оксфорд

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Oxford
kk: Оксфорд

[ctx: City in Panama]
en: Panama City
kk: Панама-Сити

[ctx: City in Illinois USA]
en: Paris
kk: Париж

[ctx: City in Paris France]
en: Paris
kk: Париж

[ctx: City in Ohio USA]
en: Parma
kk: Парма

[ctx: City in Texas USA]
en: Pasadena
kk: Пасадена

[ctx: City in Virginia USA]
en: Petersburg
kk: Петербург

[ctx: City in United Kingdom]
en: Plymouth
kk: Плимут

[ctx: City in Minnesota USA]
en: Plymouth
kk: Плимут

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Plymouth
kk: Плимут

[ctx: City in Oregon USA]
en: Portland
kk: Портленд

[ctx: City in United Kingdom]
en: Portsmouth
kk: Портсмут

[ctx: City in Ohio USA]
en: Portsmouth
kk: Портсмут

[ctx: City in Virginia USA]
en: Portsmouth
kk: Портсмут

[ctx: City in Missouri USA]
en: Princeton
kk: Принстон

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Princeton
kk: Принстон

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Princeton
kk: Принстон

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Richmond
kk: Ричмонд

[ctx: City in New South Wales Australia]
en: Richmond
kk: Ричмонд

[ctx: City in Utah USA]
en: Richmond
kk: Ричмонд

[ctx: City in Virginia USA]
en: Richmond
kk: Ричмонд

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Rochester
kk: Рочестер

[ctx: City in New York USA]
en: Rochester
kk: Рочестер

[ctx: City in Michigan USA]
en: Roseville
kk: Роузвилл

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Roswell
kk: Росвелл

[ctx: City in Manitoba Canada]
en: Russell
kk: Расселл

[ctx: City in Texas USA]
en: Saginaw
kk: Сагино

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Salem
kk: Салем

[ctx: City in Oregon USA]
en: Salem
kk: Салем

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Salem
kk: Салем

[ctx: City in Utah USA]
en: Salina
kk: Салина

[ctx: City in Costa Rica]
en: San Jose
kk: Сан-Хосе

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Santa Rosa
kk: Санта-Роза

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Sherbrooke
kk: Шербрук

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Somerset
kk: Сомерсет

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Somerville
kk: Сомервилл

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Souris
kk: Сурис

[ctx: City in United Kingdom]
en: Southampton
kk: Саутгемптон

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Springfield
kk: Спрингфилд

[ctx: City in Missouri USA]
en: Springfield
kk: Спрингфилд

[ctx: City in Ohio USA]
en: Springfield
kk: Спрингфилд

[ctx: City in Oregon USA]
en: Springfield
kk: Спрингфилд

[ctx: City in Vermont USA]
en: Springfield
kk: Спрингфилд

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: St. John's
kk: Сент-Джонс

[ctx: City in Senegal]
en: St. Louis
kk: Сент-Луис

[ctx: City in Minnesota USA]
en: St. Paul
kk: Сент-Пол

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: St. Petersburg
kk: Санкт-Петербург

[ctx: City in Virgin Islands]
en: St. Thomas
kk: Сент-Томас

[ctx: City in Virginia USA]
en: Sterling
kk: Стерлинг

[ctx: City in Sweden]
en: Stockholm
kk: Стокгольм

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Stratford
kk: Стратфорд

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: Sydney
kk: Сидней

[ctx: City in Texas USA]
en: Texarkana
kk: Тексаркана

[ctx: City in Toledo Spain]
en: Toledo
kk: Толедо

[ctx: City in Montana USA]
en: Troy
kk: Трой

[ctx: City in New York USA]
en: Troy
kk: Трой

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Union City
kk: Юнион-Сити

[ctx: City in Washington USA]
en: Vancouver
kk: Ванкувер

[ctx: City in Italy]
en: Venice
kk: Венеция

[ctx: City in Seychelles]
en: Victoria
kk: Виктория

[ctx: City in Texas USA]
en: Victoria
kk: Виктория

[ctx: City in Ohio USA]
en: Warren
kk: Уоррен

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Warren
kk: Уоррен

[ctx: City in Illinois USA]
en: Washington
kk: Вашингтон

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Waterloo
kk: Ватерлоо

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Watertown
kk: Вотертаун

[ctx: City in Colorado USA]
en: Westminster
kk: Вестминстер

[ctx: City in Maryland USA]
en: Westminster
kk: Вестминстер

[ctx: City in North Carolina USA]
en: Wilmington
kk: Уилмингтон

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Winchester
kk: Уинчестер

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Winchester
kk: Уинчестер

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Winchester
kk: Уинчестер

[ctx: City in Virginia USA]
en: Winchester
kk: Уинчестер

[ctx: City in Namibia]
en: Windhoek
kk: Виндхук

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Windsor
kk: Виндзор

[ctx: City in Mississippi USA]
en: Winona
kk: Винона

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Woonsocket
kk: Вунсокет

[ctx: City in United Kingdom]
en: York
kk: Йорк

[ctx: City in Colorado USA]
en: Yuma
kk: Юма

[ctx: Region/state in Kiribati]
en: Christmas Island
kk: Милад аралы

[ctx: Region/state in Italy]
en: Lecco
kk: Лекко

[ctx: Region/state in USA]
en: Nevada
kk: Невада

[ctx: Region/state in Canada]
en: New Brunswick
kk: Нью-Брансуик

[ctx: Region/state in USA]
en: New York
kk: Нью-Йорк

[ctx: Region/state in Canada]
en: Ontario
kk: Онтарио

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
kk: Перис

[ctx: Region/state in Canada]
en: Quebec
kk: Квебек

[ctx: Region/state in Spain]
en: Toledo
kk: Толедо

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Veszprém
kk: Вашпрем

[ctx: Region/state in Australia]
en: Victoria
kk: Виктория

[ctx: Region/state in USA]
en: Washington
kk: Вашингтон

[ctx: Region/state in USA]
en: Wyoming
kk: Вайоминг

[ctx: Country name]
en: Bahrain
kk: Бахрейн

[ctx: Country name]
en: Djibouti
kk: Джибути

[ctx: Country name]
en: Hong Kong
kk: Сянган (Гонконг)

[ctx: Country name]
en: Lebanon
kk: Ливан

[ctx: Country name]
en: Mexico
kk: Мексика

[ctx: Country name]
en: Norway
kk: Норвегия

[ctx: Country name]
en: Peru
kk: Перу

[ctx: Country name]
en: Singapore
kk: Сингапур

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
kk: Комета соққан жырықтары ("Хаббл")

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
kk: Галилейдің серіктері ("Хаббл")

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
kk: Шаң бораны ("Хаббл")

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
kk: Юпитер мен Ио ("Хаббл")

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
kk: Күнделікті астрономиялық кескін

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
kk: Күнделікті астрономиялық кескіні (радар)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
kk: Күнделікті астрономиялық кескіні (Шолпандағы аппараттан)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
kk: Сатурн және серіктерінің коллажы

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
kk: "Хаббл" түсіргенін көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
kk: "Хаббл" түсіргенін (1995) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
kk: "Хаббл" түсіргенін (1996) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
kk: "Хаббл" түсіргенін (1998) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
kk: "Хаббл" түсіргенін (1999) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
kk: "Хаббл" түсіргенін (2001) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
kk: "Хаббл" түсіргенін (2002) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
kk: "Хаббл" түсіргенін (2003) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
kk: "Хаббл" түсіргенін (2004) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
kk: "Хаббл" түсіргенін (Аурора) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
kk: "Хаббл" түсіргенін (үлкейтіп) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
kk: "Хаббл" түсіргенін (Үлкейтіп) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
kk: "Хаббл" түсіргенін (Hubble V) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
kk: "Хаббл" түсіргенін (Hubble X) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
kk: "Хаббл" түсіргенін (SN 2004dj) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
kk: "Хаббл" түсіргенін (M 31-дегі жұлдыздар) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
kk: "Хаббл" түсіргенін (сақиналар мен серіктерді) көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
kk: Кит-Пик обсерваториясы түсіргенін көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
kk: Марс орбиталық зонд түсіргенін көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
kk: NASA мозаикасын көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
kk: NOAO обсерваториясы түсіргенін көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
kk: NOAO обсерваториясы түсіргенін көрсету (Halpha)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
kk: NOAO обсерваториясы түсіргенін көрсету (оптикалық)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
kk: SEDS кескінін көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
kk: "Спитцер" түсіргенін көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
kk: Күннің кескінін көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
kk: "Викинг" қондыру аппараты түсіргенін көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
kk: "Вояджер-1" түсіргенін көрсету

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
kk: Толық тұтылу кескіні

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
kk: Үш мәртелік тұтылу ("Хаббл")

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
kk: Шумейкер-Леви 9 кометасы

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
kk: Күнделікті Күннің кескіні

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
kk: NASA Марс миссиялары

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
kk: SEDS ақпарат парағы

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
kk: "Аполлон" бағдарламасы

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
kk: "Кассини" сапары

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
kk: Марстағы "бет пішіні"

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
kk: "Галилео" сапары

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
kk: "Магеллан" сапары

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
kk: "Маринер-10" сапары

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
kk: "Марс" қоғамы

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
kk: "Вояджер" сапары

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
kk: "Бүкіл Марс" каталогы

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
kk: Марсқа қош келдіңіз!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
kk: Уикипедия парағы

[ctx: star name]
en: Sirius
kk: Сүмбіле

[ctx: star name]
en: Canopus
kk: Канопус

[ctx: star name]
en: Arcturus
kk: Арктур

[ctx: star name]
en: Rigel Kentaurus
kk: Ригел Центаврдағы

[ctx: star name]
en: Vega
kk: Вега

[ctx: star name]
en: Capella
kk: Капелла

[ctx: star name]
en: Rigel
kk: Ригел

[ctx: star name]
en: Procyon
kk: Процион

[ctx: star name]
en: Achernar
kk: Ахернар

[ctx: star name]
en: Betelgeuse
kk: Бетелтгейзе

[ctx: star name]
en: Hadar
kk: Хадар

[ctx: star name]
en: Altair
kk: Әл-Таир

[ctx: star name]
en: Acrux
kk: Акрукс

[ctx: star name]
en: Aldebaran
kk: Әл-Дебаран

[ctx: star name]
en: Spica
kk: Спика

[ctx: star name]
en: Antares
kk: Антарес

[ctx: star name]
en: Pollux
kk: Поллукс

[ctx: star name]
en: Fomalhaut
kk: Формальгаут

[ctx: star name]
en: Mimosa
kk: Мимоза

[ctx: star name]
en: Deneb
kk: Денеб

[ctx: star name]
en: Regulus
kk: Регул

[ctx: star name]
en: Adhara
kk: Адхара

[ctx: star name]
en: Castor
kk: Кастор

[ctx: star name]
en: Gacrux
kk: Гакрукс

[ctx: star name]
en: Shaula
kk: Шаула

[ctx: star name]
en: Bellatrix
kk: Беллатрикс

[ctx: star name]
en: Alnath
kk: Әл-Нат

[ctx: star name]
en: Miaplacidus
kk: Миаплацид

[ctx: star name]
en: Alnilam
kk: Әл-Нилам

[ctx: star name]
en: Al Na'ir
kk: Әл Наир

[ctx: star name]
en: Alnitak
kk: Әл-Нитак

[ctx: star name]
en: Regor
kk: Регор

[ctx: star name]
en: Alioth
kk: Әл-Иот

[ctx: star name]
en: Mirfak
kk: Мирфак

[ctx: star name]
en: Kaus Australis
kk: Оңтүстік Каус

[ctx: star name]
en: Dubhe
kk: Дубхе

[ctx: star name]
en: Wezen
kk: Уезен

[ctx: star name]
en: Alkaid
kk: Әл-Каид

[ctx: star name]
en: Sargas
kk: Саргас

[ctx: star name]
en: Avior
kk: Авиор

[ctx: star name]
en: Menkalinan
kk: Менкалинан

[ctx: star name]
en: Alhena
kk: Әл-Хена

[ctx: star name]
en: Peacock
kk: Пикок

[ctx: star name]
en: Polaris
kk: Темірқазық

[ctx: star name]
en: Mirzam
kk: Мирзам

[ctx: star name]
en: Alphard
kk: Әл-Фард

[ctx: star name]
en: Hamal
kk: Хамал

[ctx: star name]
en: Al Gieba
kk: Әл Гиеба

[ctx: star name]
en: Diphda
kk: Дифда

[ctx: star name]
en: Nunki
kk: Нунки

[ctx: star name]
en: Menkent
kk: Менкент

[ctx: star name]
en: Alpheratz
kk: Әл-Ферац

[ctx: star name]
en: Saiph
kk: Саиф

[ctx: star name]
en: Mirach
kk: Мирах

[ctx: star name]
en: Kocab
kk: Косаб

[ctx: star name]
en: Rasalhague
kk: Рас Әл-Хаг

[ctx: star name]
en: Algol
kk: Әл-Гол

[ctx: star name]
en: Almach
kk: Әл-Мах

[ctx: star name]
en: Denebola
kk: Денебола

[ctx: star name]
en: Navi
kk: Науи

[ctx: star name]
en: Naos
kk: Наос

[ctx: star name]
en: Aspidiske
kk: Аспидиск

[ctx: star name]
en: Alphecca
kk: Әл-Фекка

[ctx: star name]
en: Mizar
kk: Мицар

[ctx: star name]
en: Sadr
kk: Садр

[ctx: star name]
en: Suhail
kk: Әл Сухейл

[ctx: star name]
en: Schedar
kk: Шедар

[ctx: star name]
en: Eltanin
kk: Ел-Танин

[ctx: star name]
en: Mintaka
kk: Минтака

[ctx: star name]
en: Caph
kk: Каф

[ctx: star name]
en: Dschubba
kk: Джубба

[ctx: star name]
en: Men
kk: Мен

[ctx: star name]
en: Merak
kk: Мерак

[ctx: star name]
en: Pulcherrima
kk: Пулхеррима

[ctx: star name]
en: Enif
kk: Ениф

[ctx: star name]
en: Ankaa
kk: Анкаа

[ctx: star name]
en: Phecda
kk: Фекда

[ctx: star name]
en: Scheat
kk: Шеат

[ctx: star name]
en: Aludra
kk: Әл-Удра

[ctx: star name]
en: Alderamin
kk: Әл-Дерамин

[ctx: star name]
en: Gienah
kk: Женах

[ctx: star name]
en: Markab
kk: Маркаб

[ctx: star name]
en: Menkab
kk: Менкаб

[ctx: star name]
en: Zozma
kk: Зозма

[ctx: star name]
en: Graffias
kk: Граффиас

[ctx: star name]
en: Arneb
kk: Арнеб

[ctx: star name]
en: Gienah Corvi
kk: Женах корви

[ctx: star name]
en: Zuben el Chamali
kk: Зубен-Ел-Шамали

[ctx: star name]
en: Unukalhai
kk: Унук-Әл-Хай

[ctx: star name]
en: Sheratan
kk: Шератан

[ctx: star name]
en: Phakt
kk: Факт

[ctx: star name]
en: Kraz
kk: Краз

[ctx: star name]
en: Ruchbah
kk: Рухба

[ctx: star name]
en: Muphrid
kk: Муфрид

[ctx: star name]
en: Kabdhilinan
kk: Кабдилинан

[ctx: star name]
en: Lesath
kk: Лезат

[ctx: star name]
en: Kaus Media
kk: Каус Медиа

[ctx: star name]
en: Tarazed
kk: Таразед

[ctx: star name]
en: Yed Prior
kk: Йед-Приор

[ctx: star name]
en: Na'ir al Saif
kk: Наир-Әл-Сейф

[ctx: star name]
en: Zuben El Genubi
kk: Зубен-Ел-Генуби

[ctx: star name]
en: Kelb al Rai
kk: Келб-Әл-Рай

[ctx: star name]
en: Cursa
kk: Курса

[ctx: star name]
en: Kornephoros
kk: Корнефорос

[ctx: star name]
en: Ras Algethi
kk: Рас-Әл-Гети

[ctx: star name]
en: Rastaban
kk: Растабан

[ctx: star name]
en: Nihal
kk: Нихал

[ctx: star name]
en: Kaus Borealis
kk: Солтүстік Каус

[ctx: star name]
en: Algenib
kk: Әл-Гениб

[ctx: star name]
en: Atik
kk: Атик

[ctx: star name]
en: Tchou
kk: Чу

[ctx: star name]
en: Alcyone
kk: Әл-Кионе

[ctx: star name]
en: Vindemiatrix
kk: Виндемиатрикс

[ctx: star name]
en: Deneb Algiedi
kk: Денеб-Әл-Гиеди

[ctx: star name]
en: Tejat
kk: Тейат

[ctx: star name]
en: Acamar
kk: Акамар

[ctx: star name]
en: Gomeisa
kk: Гомейза

[ctx: star name]
en: Cor Caroli
kk: Кор Кароли

[ctx: star name]
en: Al Niyat
kk: Әл-Ният

[ctx: star name]
en: Sadalsud
kk: Садалсут

[ctx: star name]
en: Matar
kk: Матар

[ctx: star name]
en: Algorab
kk: Әл-Гораб

[ctx: star name]
en: Sadalmelik
kk: Садалмелик

[ctx: star name]
en: Zaurak
kk: Заурак

[ctx: star name]
en: Al Nasl
kk: Әл-Насл

[ctx: star name]
en: Pherkab
kk: Феркаб

[ctx: star name]
en: Al Dhanab
kk: Әл-Данаб

[ctx: star name]
en: Furud
kk: Фуруд

[ctx: star name]
en: Minkar
kk: Минкар

[ctx: star name]
en: Maaz
kk: Мааз

[ctx: star name]
en: Seginus
kk: Сегин

[ctx: star name]
en: Dabih
kk: Дабих

[ctx: star name]
en: Albireo
kk: Әл-Бирео

[ctx: star name]
en: Mebsuta
kk: Мебсута

[ctx: star name]
en: Tania Australis
kk: Оңтүстік Таниа

[ctx: star name]
en: Altais
kk: Әл-Таис

[ctx: star name]
en: Al Nair
kk: Әл-Наир

[ctx: star name]
en: Talitha Borealis
kk: Солтүстік Талитха

[ctx: star name]
en: Sarin
kk: Сарин

[ctx: star name]
en: Wazn
kk: Уазн

[ctx: star name]
en: Kaou Pih
kk: Кау Пи

[ctx: star name]
en: Er Rai
kk: Әл-Раи

[ctx: star name]
en: Yed Posterior
kk: Йед Постериор

[ctx: star name]
en: Alphirk
kk: Әл-Фирк

[ctx: star name]
en: Sulaphat
kk: Сулафат

[ctx: star name]
en: Skat
kk: Скат

[ctx: star name]
en: Edasich
kk: Едасих

[ctx: star name]
en: Megrez
kk: Мегрез

[ctx: star name]
en: Chertan
kk: Шертан

[ctx: star name]
en: Asmidiske
kk: Асмидиск

[ctx: star name]
en: Muscida
kk: Мусқида

[ctx: star name]
en: Heze
kk: Хезе

[ctx: star name]
en: Auva
kk: Аууа

[ctx: star name]
en: Homan
kk: Хоман

[ctx: star name]
en: Mothallah
kk: Мотхаллах

[ctx: star name]
en: Adhafera
kk: Адхафера

[ctx: star name]
en: Al Thalimain
kk: Әл-Талимайн

[ctx: star name]
en: Tania Borealis
kk: Солтүстік Таниа

[ctx: star name]
en: Nekkar
kk: Неккар

[ctx: star name]
en: Alula Borealis
kk: Солтүстік Әл-Ула

[ctx: star name]
en: Wasat
kk: Уасат

[ctx: star name]
en: Sadalbari
kk: Садалбари

[ctx: star name]
en: Rana
kk: Рана

[ctx: star name]
en: Tseen Ke
kk: Цин-Ки

[ctx: star name]
en: Sheliak
kk: Шелиак

[ctx: star name]
en: Baham
kk: Бахам

[ctx: star name]
en: Ain
kk: Айн

[ctx: star name]
en: Tarf
kk: Әл-Тарф

[ctx: star name]
en: Schemali
kk: Шемали

[ctx: star name]
en: Talitha Australis
kk: Оңтүстік Талитха

[ctx: star name]
en: Al Giedi
kk: Әл-Гиеди

[ctx: star name]
en: Zawijah
kk: Зауиауа

[ctx: star name]
en: Atlas
kk: Атлас

[ctx: star name]
en: Rotanev
kk: Ротанев

[ctx: star name]
en: Primus Hyadum
kk: Прима Гиадум

[ctx: star name]
en: Chow
kk: Акраб

[ctx: star name]
en: Nusakan
kk: Нусакан

[ctx: star name]
en: Thuban
kk: Тубан

[ctx: star name]
en: Nashira
kk: Нашира

[ctx: star name]
en: Sadatoni
kk: Садатони

[ctx: star name]
en: Marfik
kk: Марфик

[ctx: star name]
en: Alshain
kk: Әл-Шаин

[ctx: star name]
en: Electra
kk: Електра

[ctx: star name]
en: Prijipati
kk: Прижипати

[ctx: star name]
en: Grumium
kk: Грумиум

[ctx: star name]
en: Baten
kk: Батен

[ctx: star name]
en: Svalocin
kk: Суалокин

[ctx: star name]
en: Albali
kk: Әл-Бали

[ctx: star name]
en: Praecipula
kk: Преципула

[ctx: star name]
en: Sadachbia
kk: Садахбия

[ctx: star name]
en: Maia
kk: Майа

[ctx: star name]
en: Mesarthim
kk: Месартим

[ctx: star name]
en: Rasalas
kk: Расаляс

[ctx: star name]
en: Azha
kk: Азха

[ctx: star name]
en: Zuben el Hakrabi
kk: Зубен-әл-Хакраби

[ctx: star name]
en: Kitalpha
kk: Киталфа

[ctx: star name]
en: Asellus Australis
kk: Оңтүстік Аселлус

[ctx: star name]
en: Menkib
kk: Менкиб

[ctx: star name]
en: Alcor
kk: Әл-Кор

[ctx: star name]
en: Mekbuda
kk: Мекбуда

[ctx: star name]
en: Dulfim
kk: Дулфим

[ctx: star name]
en: Beid
kk: Бейд

[ctx: star name]
en: Syrma
kk: Сирма

[ctx: star name]
en: Alkes
kk: Әлкес

[ctx: star name]
en: Muliphein
kk: Мулифейн

[ctx: star name]
en: Merope
kk: Меропа

[ctx: star name]
en: Ancha
kk: Анха

[ctx: star name]
en: Chara
kk: Хара

[ctx: star name]
en: Acubens
kk: Акубенс

[ctx: star name]
en: Taygeta
kk: Тайгета

[ctx: star name]
en: Alkalurops
kk: Әл-Калуропс

[ctx: star name]
en: Botein
kk: Ботейн

[ctx: star name]
en: Minhar al Shuja
kk: Минхар-әл-Шуйя

[ctx: star name]
en: Cujam
kk: Куйам

[ctx: star name]
en: Dziban
kk: Дзибан

[ctx: star name]
en: Alya
kk: Әл-Иа

[ctx: star name]
en: Asellus Borealis
kk: Солтүстік Аселлус

[ctx: star name]
en: Marsik
kk: Марсик

[ctx: star name]
en: Pleione
kk: Плейона

[ctx: star name]
en: Asterope
kk: Астеропа

[ctx: star name]
en: Mira
kk: Мира

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
kk: Соңғы жіберілгендер

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
kk: Халықаралық ғарыш станциясы

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
kk: Ең жарығы

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
kk: Метеорологикалық

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
kk: Жер ресурсар зерттеу

[ctx: Satellite group name]
en: Search & Rescue (SARSAT)
kk: Іздеп құтқару (SARSAT)

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
kk: Апат қадағалау

[ctx: Satellite group name]
en: Tracking and Data Relay Satellite System (TDRSS)
kk: Қадағалау және ақпармен алмасу серіктер жүйесі (TDRSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
kk: Геостационарлық

[ctx: Satellite group name]
en: Gorizont
kk: Горизонт

[ctx: Satellite group name]
en: Raduga
kk: Радуга

[ctx: Satellite group name]
en: Molniya
kk: Молния

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
kk: Әуесқой радио

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
kk: Эксперименталды

[ctx: Satellite group name]
en: Other
kk: Басқа

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
kk: GPS жүйелік

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
kk: ГЛОНАСС жүйелік

[ctx: Satellite group name]
en: Satellite-Based Augmentation System (WAAS/EGNOS/MSAS)
kk: Өлшеу дәлдігін көтеру жүйелік (WAAS/EGNOS/MSAS)

[ctx: Satellite group name]
en: Navy Navigation Satellite System (NNSS)
kk: Теңіз навигация жерсеріктер (NNSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
kk: Ресей навигациялық төмен орбиталық серіктер

[ctx: Satellite group name]
en: Space & Earth Science
kk: Ғарыш пен Жерді зерттеу

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
kk: Геодезиялық

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
kk: Инженерлік

[ctx: Satellite group name]
en: Education
kk: Оқу-ағарту

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
kk: Түрлі басқа әскери

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
kk: Радарларды калибрлеу

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
kk: Түрлі басқа

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
kk: Қосымша GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
kk: Қосымша ГЛОНАСС

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
kk: Қосымша METEOSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
kk: Қосымша INTELSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
kk: Қосымша ORBCOMM

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Simbad
kk: Симбад

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Aladin
kk: Алладин

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
kk: Скайвию

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
kk: Гамма сәулесі

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
kk: Рентген сәулесі

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: EUV
kk: Аса ультракүлгін-толқынды зерттеулер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: UV
kk: Ультракүлгін-толқынды зерттеулер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
kk: Оптика-толқынды зерттеулер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
kk: Инфрақызыл-толқынды зерттеулер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Radio
kk: Радио-толқынды зерттеулер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
kk: Жоғары энергия астрофизикалық архиві (HEASARC)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
kk: Жуырдағы рентген-толқынды зерттеулер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
kk: Өткен рентген-толқынды зерттеулер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
kk: Гамма-толқынды зерттеулер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
kk: Басқа зерттеулер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
kk: Әйгілі каталогтар

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
kk: Көптолқынды каталогтар

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
kk: NASA галактикадан тыс нысан деректер қоры (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
kk: Координаттар мәліметі

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
kk: NASA астрофизикалық деректер жүйесі (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
kk: Астрономя және Астрофизика

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
kk: Астроноимялық аспаптар

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
kk: Физика және Геофизика

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
kk: Астофизикалық препринттері

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multimission Archive at Space Telescope (MAST)
kk: Орбиталық телескоптың көпсалалы архиві (MAST)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: HST
kk: "Хаббл" орбиталық телескоп

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: ASTRO
kk: АСТРО

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: ORFEUS
kk: ОРФЕЙ

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: COPERNICUS
kk: КОПЕРНИК

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
kk: Кескіндер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
kk: Спектрлер

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
kk: Басқа

en: Refraction effects disabled
kk: Рефракцияны есепке алмау

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
kk: Көкжиек өшірілгенде рефракцияның әсері есепке алынбайды.

en: Light Pollution Settings
kk: Бөгде жарық параметрлері

en: Equipment Settings - Equipment Type and Parameters
kk: Жабдық баптауы - Жабдықтың түрі мен параметрлері

en: Unable to find INDI server. Please make sure the package that provides the 'indiserver' binary is installed.
kk: INDI сервері табылмады. Оңың 'indiserver' деген бинарлы файлын орнататын десте орнатылған ба, тексеріңіз.

en: Catalogs
kk: Каталогтар

en: Guides
kk: Бағыттамалар

[ctx: Filter by file type: KStars Scripts.]
en: KStars Scripts (*.kstars)
kk: KStars скрипттері (*.kstars)

en: Could not open file %1
kk: %1 деген файл ашылмады

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
kk: Таңдап алған скриптте бейтаныс жерлер бар, бұл скрипт KStars скрипт құрастырғышында жазылған емес екенін көрсетеді. Сондықтан скрипт кемінде дұрыс орындалмауы мүмкін, тіпті келірлі болу ықтимал. Мейлі, орындала берсін бе?

en: Script Validation Failed
kk: Скрипт тексеруден өте алмады

en: Run Nevertheless
kk: Мейлі, орындау

en: Running script: %1
kk: Орындалып жатқан скрипт: %1

en: Script finished.
kk: Скрипт аяқталды.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
kk: Аясы ақ "Жұлдыз картасы" деген түстер сұлбасын қолданып, принтердың сиясын үнемдей аласыз. Басып шығару үшін, уақытша, "Жұлдыз картасы" сұлбасына ауысайық па?

en: Switch to Star Chart Colors?
kk: Жұлдыз картасына ауысайық па?

en: Switch Color Scheme
kk: Түстер сұлбасын ауыстыру

en: Do Not Switch
kk: Керегі жоқ

en: Engage &Tracking
kk: Қ&адағалауды бастау

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 degrees
kk: Жуық ШӨР: %1 градус

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcminutes
kk: Жуық ШӨР: %1 бұрыштық мин

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcseconds
kk: Жуық ШӨР: %1 бұрыштық сек

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
kk: Керек шолу өрісі бұрышын келтіріңіз

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
kk: Шолу өріс бұрышы (градус):

en: Critical File Not Found: %1
kk: Қажет файл табылған жоқ: %1

en: Reading time zone rules
kk: Уақыт белдеуінің ережелерін оқу

en: Loading city data
kk: Қалалар деректерін жүктеу

en: Loading User Information
kk: Пайдаланушы мәліметін жүктеу

en: Loading sky objects
kk: Аспан нысандарын жүктеу

en: Loading Image URLs
kk: Кескін URL-лерін жүктеу

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
kk: Уақыт орнатылмады: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
kk: Келесі орналасуы орнатылмады: %1, %2, %3

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
kk: Өзіндік кескін файлдың сілтемесі ашылмады.
    Сілтеме болашақ сеанстар үшін жатталмайды.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
kk: Өзіндік мәлімет файлдың сілтемесі ашылмады.
    Сілтеме болашақ сеанстар үшін жатталмайды.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
kk: зенит

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
kk: солтүстік

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
kk: шығыс

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
kk: оңтүстік

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
kk: батыс

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
kk: солтүстік-шығыс

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
kk: оңтүстік-шығыс

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
kk: оңтүстк-батыс

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
kk: солтүстк-батыс

en: Download New Data...
kk: Жаңа деректерді алу...

en: Downloads new data
kk: Жаңа деректерді жүктеп алу

en: &Save Sky Image...
kk: Аспан кескінің &сақтау...

en: &Run Script...
kk: Скриптті &орындау...

en: Set Time to &Now
kk: Уақытты қ&азірмен қадамдастыру

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
kk: &Уақыт...

en: Stop &Clock
kk: &Сағатын тоқтату

en: &Zenith
kk: &Зенит

en: &North
kk: &Солтүстік

en: &East
kk: &Шығыс

en: &South
kk: &Оңтүстік

en: &West
kk: &Батыс

en: &Find Object...
kk: &Нысанды табу...

en: Set Coordinates &Manually...
kk: Координаттарды қ&олмен келтіру...

en: &Default Zoom
kk: Ә&детті масштаб

en: &Zoom to Angular Size...
kk: &Көрініс бұрышы...

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
kk: &Ламберттің азимуттық тең-алаңды

en: &Azimuthal Equidistant
kk: &Азимуттық эквидистантты

en: &Orthographic
kk: &Ортогрфиялық

en: &Equirectangular
kk: &Тең тікбұрыштық

en: &Stereographic
kk: &Стереографиялық

en: &Gnomonic
kk: &Гномоникалық

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
kk: &Ақпар жазуларын көрсету

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
kk: &Уақыт ақпары

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
kk: &Көздегеннің ақпары

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
kk: &Орналасу ақпары

en: Show Main Toolbar
kk: Негізгі құралдары

en: Show View Toolbar
kk: Көрініс құралдары

en: Show Statusbar
kk: Күй-жай жолағы

en: Show Az/Alt Field
kk: Азимут/Биіктік өрісі

en: Show RA/Dec Field
kk: ТК/Еңістік өрісі

en: C&olor Schemes
kk: &Түстер сұлбалары

en: &Classic
kk: &Классикалық

en: &Star Chart
kk: &Жұлдыз картасы

en: &Night Vision
kk: &Түнгі көрініс

en: &Moonless Night
kk: &Айсыз түн

en: &FOV Symbols
kk: &ШӨР белгілері

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
kk: &Орналасу жері...

en: Startup Wizard...
kk: Бастау Шебері...

en: Calculator
kk: Калькулятор

en: Observation Planner
kk: Бақылау жоспарлағышы

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
kk: Биіктік/Уақыт

en: What's up Tonight
kk: Алдағы түнде

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
kk: Аспан күнтізбесі

en: Script Builder
kk: Скрипт құрастырғышы

en: Jupiter's Moons
kk: Юпитердің серіктері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
kk: Жалаулары

en: Telescope Wizard...
kk: Телескоп Шебері...

en: Device Manager...
kk: Құрылғыны басқару...

en: INDI Control Panel...
kk: INDI басқару панелі...

en: Displays the Tip of the Day
kk: Бүгінгі кенесті көрсету

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
kk: Бұның көмегімен бағдарламаның уақыттын өту жылдамдығын басқара аласыз.
    'X' кадамы 10 минутқа дейін болса, секунд сайын 'X' минут өтеді.
    'X' кадамы 10 минуттан асса, кадрлар 'X' минут аралықтағы жағдайды көрсетеді.

en: Time step control
kk: Уақыт жүрісін басқару

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
kk: Жұлдыздар

en: Toggle stars
kk: Жұлдыздарды көрсету/жасыру

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
kk: Алыс ғарыш

en: Toggle deep sky objects
kk: Алыс ғарыш нысандарын көрсету/жасыру

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
kk: Күн жүйесі

en: Toggle Solar system objects
kk: Күн жүйесі нысандарын көрсету/жасыру

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
kk: Шоқжұл. сызықтары

en: Toggle constellation lines
kk: Шоқжұлдыз сызықтарын көрсету/жасыру

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
kk: Шоқжұл. атаулары

en: Toggle constellation names
kk: Шоқжұлдыз атауларын көрсету/жасыру

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
kk: Шоқжұл. шекаралары

en: Toggle constellation boundaries
kk: Шоқжұлдыз шекараларын көрсету/жасыру

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
kk: Құс жолы

en: Toggle milky way
kk: Құс жолын қорсету/жасыру

[ctx: Toggle Equatorial Coordinate Grid in the display]
en: Equatorial coord. grid
kk: Экваторлық коорд. торы

en: Toggle equatorial coordinate grid
kk: Экваторлық коорд. торын көрсету/жасыру

[ctx: Toggle Horizontal Coordinate Grid in the display]
en: Horizontal coord. grid
kk: Көкжиектік коорд. торы

en: Toggle horizontal coordinate grid
kk: Көкжиектік коорд. торын көрсету/жасыру

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
kk: Жер

en: Toggle opaque ground
kk: Жердің тасалауын көрсету/жасыру

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
kk: Жалаушалар

en: Toggle flags
kk: Жалаушаларды көрсету/жасыру

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
kk: Серіктері

en: Toggle satellites
kk: Серіктерін көрсету/жасыру

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
kk: Аса жаңалар

en: Toggle supernovae
kk: Аса жаңаларды көрсету/жасыру

en: Edit FOV Symbols...
kk: ШӨР белгісін өзгерту...

en:  Welcome to KStars
kk:  KStars: қош келдіңіз

en: nothing
kk: ештеңе

en: Initial Position is Below Horizon
kk: Бастапқы нүктесі көкжиектен төмен

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
kk: Бастапқы нүктесі көкжиектен төмен.
    Әдетті нүктеге ысырып тастауын қалайсыз ба?

en: Reset Position
kk: Ысырып тастау

en: Do Not Reset
kk: Керегі жоқ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Pluto
kk: Плутон

en: Dec (%1):
kk: Еңс (%1):

en: Desktop Planetarium
kk: Экрандағы планетарий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
kk: Сипаттамасы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
kk: Қосу

en: Server Port
kk: Сервер порты

en: Sync
kk: Қадамдастыру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
kk: Уақытын орнату

en: Month
kk: Ай

en: Constellation Lines
kk: Шоқжұлдыз сызықтары

en: Constellation Names
kk: Шоқжұлдыздарының атаулары

en: Milky Way
kk: Құс жолы

[ctx: Northeast]
en: NE
kk: СШ

[ctx: Southeast]
en: SE
kk: ОШ

[ctx: Southwest]
en: SW
kk: ОБ

[ctx: Northwest]
en: NW
kk: СБ

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
kk: KStars: қош келдіңіз. Жүктеуін күте тұрыңыз...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP UTC Offset
kk: БӘУ-мен айырмашылығы (AP)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP local time
kk: Жергілікті уақыт (AP)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP sidereal time
kk: Жұлдыздық уақыт (AP)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abell
kk: Абел

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
kk: Кимылын доғару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew
kk: Айналуын доғару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew/Track
kk: Айналу/Қадағалауын доғару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
kk: Доғару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
kk: Орны (абсолютты)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
kk: Белсендету

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
kk: Белсенді сүзгі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Actual Time
kk: Шын уақыт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
kk: Туралау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt  D:M:S
kk: Биік. Г:М:С

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec Anti-backlash
kk: Биік./Еңс., люфт-қарсы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec PEC
kk: Биік./Еңс., мезг.қат.түз.(PEC)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AltAz
kk: БиікАзм

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Anti Flicker
kk: Жарқыл-қарсы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
kk: Апертура (мм)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Arp
kk: Арп

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
kk: Атмосфера

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto
kk: Авто

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
kk: Жабдық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az D:M:S
kk: Азм Г:М:С

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra Anti-backlash
kk: Азм/Тк, люфт-қарсы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra PEC
kk: Азм/Тк, мезг.қат.түз.(PEC)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Back Light
kk: Артынан жарық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Backlash
kk: Люфт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bias
kk: Ығысуы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Binning
kk: Жинақтау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bits per pixel
kk: Бит/пиксел

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
kk: Көк

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
kk: Жарықтық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Bias
kk: CCD ығысуы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Information
kk: CCD ақпараты

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Maximum ADU
kk: Макс. аналог./цифр. CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Noise
kk: CCD шуылы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
kk: CCD иммитаторы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X Pixel Size
kk: CCD пиксел X-өлшемі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X resolution
kk: CCD X-айырымдылығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y Pixel Size
kk: CCD пиксел Y-өлшемі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y resolution
kk: CCD Y-айырымдылығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCDs
kk: CCD-лер

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Caldwell
kk: Колдуэлл

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
kk: Камераның үлгісі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Celsius
kk: Цельсий градусы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
kk: Ортаға келтіру

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
kk: Түсі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet DEC motion arcmin/day
kk: Кометаның ЕҢС қимылы (бұрыш.мин/күн)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet RA motion arcmin/day
kk: Кометаның ТК қимылы (бұрыш.мин/күн)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet tracking parameters
kk: Кометаны қадағалау параметрлері

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
kk: Комета

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
kk: Байланыс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
kk: Сығу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
kk: Сығылымы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
kk: Баптауы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
kk: Қосылу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
kk: Байланыс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Contrast
kk: Контрасттық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Control
kk: Басқару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
kk: Саны

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DEC (dd:mm:ss)
kk: ЕҢС (град:мин:сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
kk: Қараңғы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
kk: Тәулік

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
kk: Тәулік/Уақыт:

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time/Location
kk: Тәулік/уақыт/орын

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
kk: Жөндеу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (arcmin)
kk: Еңс. (бұрыш.мин.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (dd:mm:ss)
kk: Еңс (град:мин:сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec D:M:S
kk: Еңс Г:М:С

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Declination axis
kk: Еңістік білігі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Deep Sky Catalogs
kk: Алыс ғарыш каталогтары

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
kk: Әдетті

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
kk: Құрылғы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Diff. Eq.
kk: Диф.экв.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
kk: Бағыт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
kk: Бұғаттау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
kk: Ажырату

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome control
kk: Күмбезді басқару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Driver Info
kk: Драйвер мәліметі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (s)
kk: Ұзақтық (сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duty cycle
kk: Жұмыс циклі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ Coord
kk: Экв.коорд.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ PEC
kk: Экв. Мезг.қат.түз.(PEC)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (msec)
kk: Шығыс (мсек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (sec)
kk: Шығыс (сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
kk: Шығыс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
kk: Шығыс/Батыс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
kk: Рұқсат ету

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Eq. Coordinates
kk: Экв.координаттары

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Equatorial JNow
kk: Экваторлық (JNow)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exec
kk: Орындау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose Abort
kk: Экспозицияны доғару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose
kk: Экспозиция

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
kk: Экспозиция

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extended GPS Features
kk: Кеңейтілген GPS мүкіндіктері

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extrema
kk: Экстремум

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM (arcseconds)
kk: Жарты ені (бұрыш.сек.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM
kk: Жарты ені

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Factory
kk: Фабрикалық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fan
kk: Желдеткіш

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
kk: Жылдам

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
kk: Қамтамасыз ету

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feedback
kk: Кері байланыс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Field De-rotator
kk: Өріс деротаторы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #1
kk: #1-сүзгі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #2
kk: #2-сүзгі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #3
kk: #3-сүзгі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #4
kk: #4-сүзгі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #5
kk: #5-сүзгі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
kk: Сүзгі саны

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Simulator
kk: Сүзгі иммитаторы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Wheel
kk: Сүзгілер кезегі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter
kk: Сүзгі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
kk: Табу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware Info
kk: Микропрограмма ақпары

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware data
kk: Микропрограмма дерегі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
kk: Микропрограмма нұсқасы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware
kk: Микропрограммасы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
kk: Жәй

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fluorescent
kk: Флуоресценті

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
kk: Тоғыс қашықтығы (мм):

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Control
kk: Тоғыс басқаруы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus In
kk: Ішіне қарай тоғыстау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Out
kk: Сыртқа қарай тоғыстау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Speed
kk: Тоғыстау жылдамдығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Timer
kk: Тоғыстау таймері

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus in
kk: Ішіне қарай тоғыстау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus out
kk: Сыртқа қарай тоғыстау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser Simulator
kk: Тоғыстау иммитаторы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser
kk: Тоғыс келтіргіші

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focusers
kk: Тоғыс келтіргішітер

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
kk: Кадрлар жиілігі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame
kk: Кадр

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FrameType
kk: Кадр Түрі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Freq
kk: Жиілік

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
kk: Толық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GOTO
kk: ӨТУ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
kk: GPS қуаты

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
kk: GPS күй-жайы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
kk: GPS жүйесі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS/16 inch Features
kk: GPS/16 дюйм мүкіндіктері

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Gamma
kk: Гамма

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Generic Video4Linux
kk: Негізгі Video4Linux

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
kk: Географиялық жер

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Goto
kk: Өту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
kk: Жасыл

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
kk: Сұр

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Abort
kk: Дәлдеуді доғару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide East/West
kk: Шығыс/Батыс дәлдеуі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Head
kk: Дәлдеу бастиегі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide North/South
kk: Солтүстік/Оңтүстік дәлдеуі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide West/East
kk: Батыс/Шығыс дәлдеуі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Wheel
kk: Дәлдеу тегіршігі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
kk: Дәлдеу бастиегі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Aperture (mm)
kk: Дәлдегіш апертурасы (мм)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Control
kk: Дәлдегішті басқару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Focal Length (mm)
kk: Дәлдегіш тоғыс қашықтығы (мм):

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Image
kk: Дәлдегіш кескіні

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H Alpha
kk: H альфа

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H:M:S
kk: САҒ:МИН:СЕК

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: HA H:M:S
kk: СБ САҒ:МИН:СЕК

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Halt
kk: Тоқтату

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height m
kk: Биіктік, м

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
kk: Биіктік

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
kk: Жоғары

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Horizontal Coords
kk: Көкжиектік координаттар

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hour axis
kk: Сағат осі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hourangle Coords
kk: Сағат бұрыштық кординаттар

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hue
kk: Реңк

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Humidity Perc.
kk: Ылғалдылық, %

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Adjustments
kk: Кескінді туралау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Control
kk: Кескінді басқару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
kk: Кескін дерегі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
kk: Кескіннің мәліметі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
kk: Кескін параметрлері

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
kk: Кескіннің түрі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
kk: Кескін

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Indoor
kk: Ғимарат ішінде

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Info
kk: Ақпар

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Jupiter
kk: Юпитер

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: LX200 Basic
kk: Негізгі LX200

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat (dd:mm:ss)
kk: Ендік (град:мин:сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat.  D:M:S +N
kk: Енд. Г:М:С +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat. D:M:S +N
kk: Енд. Г:М:С +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
kk: Солға

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
kk: Жиын

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
kk: Ашық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Limiting Mag
kk: Шектеулі шама

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
kk: Жүктеу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lon (dd:mm:ss)
kk: Бойлық (град:мин:сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Long. D:M:S +E
kk: Бойл. Г:М:С +E

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
kk: Төмен

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
kk: Жарықтығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lunar
kk: Айлық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Main Control
kk: Негізгі басқару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Blue
kk: Көк, қолмен

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Red
kk: Қызыл, қолмен

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual
kk: Қолмен

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mars
kk: Марс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Master alarm
kk: Негізгі дабыл

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max slew Rate
kk: Макс. айналу жылдамдығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max
kk: Макс.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. travel
kk: Макс. кезу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum Tick
kk: Максимум белгісі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum travel
kk: Максимум кезу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Medium
kk: Орташа

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
kk: Меркурий

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Messier
kk: Мессье

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Minimum Tick
kk: Минимум белгісі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
kk: Режімі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Model
kk: Үлгісі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
kk: Ай

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion Control
kk: Жылжуды басқару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
kk: Жылжу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor Steps
kk: Мотор қадамы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor steps per tick
kk: Мотордың қадам/белгі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount coordinates
kk: Қондырғы координаттары

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount init.
kk: Қондырғы иниц.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
kk: Жалғау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Move to rate
kk: Жылдамдыққа жету

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Movement Control
kk: Жылжуды басқару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: N/S Rate
kk: С/О жылдамдығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
kk: Атауы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
kk: Нептун

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
kk: Шуылды азайту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
kk: Жоқ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (msec)
kk: Солтүстік (мсек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (sec)
kk: Солтүстік (сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
kk: Солтүстік

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North/South
kk: Солтүстік/Оңтүстік

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
kk: Жазба

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Number
kk: Нөмірі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OFF
kk: АЖЫРАТ.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: ON
kk: ҚОСУЛЫ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Temperature (C)
kk: OTA температурасы (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Update
kk: OTA дерегін жаңарту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Oag Offset (arcminutes)
kk: OAG шегінуі (бұрыш.мин.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Info
kk: Нысан ақпары

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Number
kk: Нысан нөмірі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object
kk: Нысан

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
kk: Ажыр.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
kk: Шегініс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On Set
kk: Орнатқанда

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On
kk: Қос.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
kk: Параметрлер

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Outdoor
kk: Далада

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE N/S
kk: Мезг.қат. С/О

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE W/E
kk: Мезг.қат. Б/Ш

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Scope
kk: Телескопты жинап қою

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park
kk: Жинап қою

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
kk: Мезгіллі қате

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Philips Webcam
kk: Philips вебкамера

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size (um)
kk: Пиксел өлшемі (мкм)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size X
kk: Пиксел X-өлшемі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size Y
kk: Пиксел Y-өлшемі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pluto
kk: Плутон

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polar
kk: Полярлық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Port
kk: Порт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
kk: Порттар

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
kk: Орны

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Power
kk: Қуаты

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pressure hPa
kk: Ауа қысымы: гПа

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
kk: Қасиет

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA  H:M:S
kk: ТК САҒ:МИН:СЕК

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcmin)
kk: ТК (бұрыш.мин.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (hh:mm:ss)
kk: ТК (сағ:мин:сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA H:M:S
kk: ТК САҒ:МИН:СЕК

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA motor
kk: ТК моторы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ra (hh:mm:ss)
kk: Тк (сағ:мин:сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
kk: Жылдамдық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Raw
kk: Шикі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
kk: Қызыл

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative Position
kk: Салыстырмалы орны

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
kk: x-айырымдылығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
kk: y-айырымдылығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restart
kk: Қайта бастау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
kk: Қайтару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturation Mag
kk: Қанықтық шамасы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturn
kk: Сатурн

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save home
kk: Мекенді сақтау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
kk: Сақтау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Location
kk: Телескоптың орны

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Properties
kk: Телескоптың қасиеттері

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Seeing
kk: Аумағы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select item...
kk: Аталымды таңдау...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
kk: Таңдау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Selenographic Sync
kk: Селеногрфиялық қадамдастыру

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set Register
kk: Тіркемесін орнату

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set home
kk: Мекенін орнату

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set register
kk: Тіркемесін орнату

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
kk: Орнату

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
kk: Баптау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
kk: Экспозициясы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal Time
kk: Жұлдыздық уақыт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal time
kk: Жұлдыздық уақыт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal
kk: Жұлдыздық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
kk: Иммитация

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Config
kk: Иммитаторды баптау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Settings
kk: Иммитатор параметрлері

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 1
kk: 1-орны

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 2
kk: 2-орны

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 3
kk: 3-орны

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 4
kk: 4-орны

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Management
kk: Орындарын басқару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
kk: Орынның  атауы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sites
kk: Орындар

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Glow (magnitudes)
kk: Аспан жарықтығы (шамасы)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
kk: Қалғу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Accuracy
kk: Айналу нақтылығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew rate
kk: Айналу жылдамдығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew
kk: Айналу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
kk: Баяу

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc connection
kk: Қосылым арнасын қадағалау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc master alarm
kk: Негізгі дабыл арнасын қадағалау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc mode
kk: Арна күйін қадағалау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop devices
kk: Құрылғыларды қадағалау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
kk: Күн жүйесі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar
kk: Күндік

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (msec)
kk: Оңтүстік (мсек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (sec)
kk: Оңтүстік (сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
kk: Оңтүстік

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
kk: Жылдамдық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
kk: Жұлдыз каталогтары

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Step delay
kk: Қадам кідіруі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
kk: Тоқтату

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream Off
kk: Лек ажыр.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream On
kk: Лек қосулы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Swap buttons
kk: Батырмаларды бір-бірімен ауыстыру

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 1
kk: 1-ауыстыргыш

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 2
kk: 2-ауыстыргыш

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 3
kk: 3-ауыстыргыш

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 4
kk: 4-ауыстыргыш

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sync
kk: Қадамдастыру

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope Simulator
kk: Телескоп иммитаторы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
kk: Телескоп

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
kk: Телескоптар

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma Driver
kk: Temma драйвері

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma version
kk: Temma нұсқасы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temp.
kk: Темп.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
kk: Температура, K

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Theta D:M:S
kk: Тета Г:М:С

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ticks
kk: Белгілер

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time Factor
kk: Уақыт масштабы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
kk: Уақыт

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer (ms)
kk: Таймер (мсек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
kk: Таймер

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Top
kk: Жоғарға

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Total Exposure Time (ms)
kk: Толық экспозиция уақыты (мсек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Mode
kk: Қадағалау режімі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
kk: Қадағалау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Accuracy
kk: Қадағалау нақтылығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Frequency
kk: Қадағалау жиілігі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Mode
kk: Қадағалау режімі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking mode
kk: Қадағалау режімі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
kk: Түрлендіру

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
kk: БӘУ-мен айырмашылығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
kk: БӘУақыты

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC
kk: БӘУ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
kk: Клиентін жаңарту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
kk: GPS жаңартуы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
kk: Жаңарту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
kk: Уран

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Use Pulse Cmd
kk: Пульсация командасы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Venus
kk: Шолпан

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
kk: Нұсқасы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Stream
kk: Видео легі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video
kk: Видео

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: W/E Rate
kk: Б/Ш жылдамдығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Wake up
kk: Ояту

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
kk: Веб-камераның атауы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (msec)
kk: Батыс (мсек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (sec)
kk: Батыс (сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West
kk: Батыс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West/East
kk: Батыс/Шығыс

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance Mode
kk: Ақ деңгей күйі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
kk: Ақтың деңгейі

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
kk: Ақтығы

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
kk: Ені

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app. to refracted
kk: көрін.->сынғ.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., tel., observed
kk: көрін., сынғ., тел., бақылау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., telescope
kk: көрін., сынғ., телескоп

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
kk: бұрыш.сек.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
kk: суық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
kk: қауіп

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: decPEC (dd:mm:ss)
kk: еңс мезг.қат.түз. (град:мин:сек)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: dome control
kk: күмбезді басқару

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
kk: іс-әлпеті

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: lunar
kk: айлық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: manual
kk: қолмен

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: max Alt
kk: макс. биік.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: min Alt
kk: мин. биік.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
kk: /

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: on
kk: қос.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: rel. to HA
kk: Жарт.биік.салыстыр.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: reset
kk: ысырып тастау

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: sidereal
kk: жұлдыздық

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: solar
kk: күндік

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
kk: анықталмаған

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: warm
kk: жылы

en: Converted labels containing technical terms to links to documentation
kk: Техникалық терминдарға құжаттамасындағы сілтемелердің жарлықтарды аударуы

en: Technical documentation on Astronomy and KStars
kk: Астрономия және KStars техникалық құжаттамасы

en: Guiding code based on lin_guider
kk: lin_guider негізіндегі дәлдеуіш коды

en: Artwork
kk: Көркемдету

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
kk: %1 дегеннің кескін пішіні танылмады, PNG деп саналады.

en: Script executed.
kk: Скрипт орындалды.

en: Could not execute script.
kk: Скрипт орындалмады.

en: Using CPU date/time instead.
kk: Компьютердің күн/уақыт мәліметі пайдаланылды.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
kk: Телескоп

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Id:
kk: ID-і:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Refractor
kk: Рефрактор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
kk: Ньютон үлгілі

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Maksutov
kk: Максутов үлгілі

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Schmidt-Cassegrain
kk: Шмидт-Касегрен үлгілі

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Kutter (Schiefspiegler)
kk: Куттер (Шиефшпиглер) үлгілі

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Cassegrain
kk: Касегрен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), wi
en: Model:
kk: Үлгісі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
kk: Жабдықтаушы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
kk: Апертурасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
kk: Бірлігі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
kk: Окуляр мәліметін сақтау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Apparent FOV:
kk: Көрінетін ШӨР:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: rad
kk: рад

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
kk: Barlow/Shapley объективінің үлкейту еселеуі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51)
en: Factor:
kk: Еселеуі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
kk: Объектив мәліметін сақтау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
kk: Сүзгі  мәліметін сақтау

en: End Session
kk: Сеансты аяқтау

en: Save and End the current session
kk: Орындалып жатқан сеансты сақтап аяқтау

en: Next Page >
kk: Келесі бет >

en: site_
kk: орны_

en: session_
kk: сеанс_

en: Next Target >
kk: Келесі нысана >

en: observation_
kk: бақылау_

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
kk: Сеансты іске асыру

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
kk: Сеанстың егжей-тегжейі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
kk: жерін анықтау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
kk: Бастауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
kk: Жабдығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
kk: Түсініктеме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
kk: Тілі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
kk: Нысанның егжей-тегжейлерін қарау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
kk: Тура көтерілуі:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
kk: Телескопты бағыттау

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
kk: Бақылаудың егжей-тегжейі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
kk: Бақылаушы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
kk: Телескопы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
kk: Окуляры:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
kk: Объективі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Seeing:
kk: Аумағы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
kk: бұрыш.сек.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Faintest Star:
kk: Ең шағын жұлдызының шамасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (magnitude)
kk: (шамасы)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
kk: Келесі >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
kk: 1-қадам: Сеанстың егжей-тегжейі

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
kk: Тізімге жаңа нысанды қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
kk: 2-қадам: Бақылау.

en: Overwrite
kk: Үстінен жазу

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
kk: Бұл аты-жөнімен жазылған бақылаушы бар екен. Үстінен жаза берейік пе?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
kk: &Жалпы

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BackendsGroupBox)
en: Backends
kk: Тетіктер

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
kk: Нысан кординаттарында атмосфера әсері есепке алынсын

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
kk: Атмосфера, линза секілді, өткен сәулелерді сәл бұрады.  Осы белгіні қойып, аспан картасына "атмосфералық рефрақциясын" ығысуын енгізеді.  Бұл түзету тек қана Көкжиектік координаттарды қолданғанда істейді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
kk: Атмосфералық рефракция ығысуы болсын

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: Correct for the effect of sun's gravity on star positions, as predicted by General Relativity, and verified by Eddington's experiment.
kk: Жалпы салыстырмалық теориясы болжап, Эддингтон тәжірибесінде дәлелдеген, Күн гравитациясының жұлдыздардын көріну орынына жасатын әсерін есепке алу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: General Relativity effects near the sun
kk: Күннің төнірегінде Жалпы салыстырмалық теория бойынша ығысуы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug-free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
kk: Белгісі қойылса, картаны жаңадан салғанда каталогтағы кординаттан қолданыстағы координаттар қайта (прецессия, нутация, аберрацияны есепке алып) есептеледі. Айналыста жұлдыздар көп болса, бұл істі тежейді, бірақ шынға жақындатады. Қайта есептеусіз сурет бірнеше қателіктермен салынатыны мәлім.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageryGroupBox)
en: DSS Imagery
kk: DSS кескіні

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Look and &Feel
kk: Сыртқы көрнісі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
kk: Ортаға қойылған нысанның жарлығы көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
kk: Белгісі қойылса, көріністің ортасына қойылған нысанның жарлығы уақытша көрсетіледі.  Нысанның оң жақ түрту қалқымалы мәзірі арқылы жарлықты тұрақты көрсетілетін қылуға болады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
kk: Ортаға қойылған нысанның жарлығы көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
kk: Меңзер үстінен өткенде жарлығы уақытша көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
kk: Тегістеп (баяу) сызу әдістерін қолдану

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
kk: Сызулар тегістелінген болсын

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
kk: Көздегені ауысқанда аспанның айналуы анимациялансын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
kk: Белгісі қойылса, көздеген нүктенің ауысқаны анимациялап "айналу" ретінде көрсетіледі.  Әйтпесе, жаңа нүктеге "секіріп" ауысады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
kk: Аспанның айналуы анимациялансын

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
kk: Картаны жылжытқанда бүкіл нысандары жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
kk: Егер жылжитын кезде картада тым көп нысан болса, ол бағдарламаның анимациялап біртіндеп жылжыту жұмысын өте қиындатып жібереді; осы белгіні қойып, картаны экранда жылжытқан кезде кейбір нысандарды жасырып, анимацияны жеңілдете аласыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
kk: Жылжығанда нысандар жасырылсын

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
kk: Және уақыт қадамы мынадан артық болса, жасыру:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
kk: Белгісі қойылса, карта жылжығанда көмескі жұлдыздар жасырылады.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
kk: Карта жылжығанда бұдан көмескі жұлдыздар көрсетілмейді.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
kk: Жылжығанда Күн жүйесінің нысандары жасырылсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
kk: Белгісі қойылса, карта жылжығанда, Күн жүйесінің нысандары жасырылады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
kk: Күн жүйесі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
kk: Нысан жарлықтары

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
kk: Белгісі қойылса, карта жылжығанда, шоқжұлдыз сызықтары жасырылады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
kk: Шоқжұлдыз сызықтары

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: If checked, then the coordinate grids will be hidden when the map is in motion.
kk: Белгісі қойылса, карта жылжығанда, координаттар торы жасырылады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Coordinate grids
kk: Координаттар торлар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
kk: Шоқжұлдыз шекаралары

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
kk: Белгісі қойылса, карта жылжығанда, шоқжұлдыз атаулары жасырылады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
kk: Шоқжұлдыз атаулары

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Observing &List
kk: Бақылау &тізімі

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
kk: Бақылау тізіміндегінің жарлықтары

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListImageryOptions)
en: Preferred Imagery
kk: Басымды кескіндеуі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
kk: &Атауын көрсету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
kk: Шама&сын көрсету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
kk: Тамғалар жиілігі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
kk: Ата&уы көрсетілісін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
kk: &Толық атауы көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
kk: Шама&сы көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
kk: Алыстағандағы көмескілік шегі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMag4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMag3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: mag
kk: ж.ш.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
kk: Жақындағандағы көмескілік шегі:

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
kk: Айсыз түн

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
kk: Шын түстер

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
kk: Тұтас қызыл

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
kk: Тұтас қара

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
kk: Түтас ақ

en: New Color Scheme
kk: Жаңа түс сұлбасы

en: Enter a name for the new color scheme:
kk: Жаңа түстер сұлбаның атауы:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
kk: Жергілікті сұлба индекс файлы ашылмады.
    Сұлба өшірілмейді.

en: Could not delete the file: %1
kk: Келесі файл өшірілмеді: %1

en: Error Deleting File
kk: Файлды өшіру қатесі

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
kk: colors.dat файлында %1 деген сұлба жоқ.

en: Scheme Not Found
kk: Сұлба табылмады

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
kk: Қазіргі түстер тағайындаулары

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
kk: Бағдарламаның барлық өзгермелі түстер тізімі.  Әрбірінің қазіргі түсі келтірілген.  Түсі өзгеретінін түртіңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
kk: Ақпар жазуының аясы:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
kk: Толтырусыз

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
kk: Мөлдір

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
kk: Мөлдір емес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
kk: Жұлдыз бояуы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
kk: Жұлдызды бояу режімі

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
kk: Жұлдыздарды қартада келтірудің төрт түрі бар. Әдетте жұлдыз оның шын түсін қайталайтын тоғыншаға оралған ақ дөңгелекпен бейнеленеді. Оның орнына, өзіңіздің түстер сұлбаңызға сай, жұлдызды тұтастай ақ, қызыл, қара дөңгелекпен салуға болады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
kk: Жұлдыз түсінің қанықтығы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
kk: Жұлдыз түсінің қанықтығы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
kk: Шын түсті жұлдыздар режімінде, бұл параметр жұлдыз түсінің қанықтығын береді. Жоғарлатсаңыз - түстің қанықтығы артады.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
kk: Дайын түстер сұлбалары

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
kk: Дайын түстер сұлбалар тізімі

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
kk: Бар түстер сұлбалар тізімі. Бірнешесі - әдеттегілер, оған қоса өзіңіз құрып бере аласыз.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
kk: Қазіргі түстерден жаңа дайын түстер сұлбасын құру

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
kk: Қалаған түстерді таңдаған соң осы батырманы басып оларды жаңа түстер сұлбасы ретінде сақтауға болады.  Сұлбаңыз осындағы дайын сұлбалар тізімінде және негізгі терезенің "Баптау" мәзірінде пайда болады.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
kk: Дайын бір түстер сұлбасын өшіру

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
kk: Белгіленген түстер сұлбасын өшіру батырмасы. Өшіруге тек қана өзіндік сұлбалары келеді.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
kk: Шоқжұлдыз сызықтары болсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында шоқжұлдыз сызықтары көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
kk: &Шоқжұлдыз сызықтары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
kk: Картаны таңбалауы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
kk: Аспан картасын таңбалау жолын таңдау

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
kk: Мұнда шоқжұлдыздар қалай таңбалайтынын таңдауға болады

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
kk: Шоқжұлдыз &шекарасы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
kk: Ортадағы шоқжұлдыз шекарасын белгілеу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
kk: Шоқжұлдыз атаулары жазылсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында шоқжұлдыз атаулары көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
kk: Шоқжұлдыз &атаулары

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
kk: Шоқжұлдыз атаулары

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
kk: Латын шоқжұлдыз атаулары қолданылсын

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
kk: Шоқжұлдыздар латынша атаулармен белгіленсін десеңіз осыны таңдаңыз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
kk: Л&атынша

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
kk: Жергілікті шоқжұлдыз атаулары қолданылсын

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
kk: Шоқжұлдыздар жергілікті атаулармен (олар болса) белгіленсін десеңіз осыны таңдаңыз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
kk: Жергілікті

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
kk: IAU қысқартулар қолданылсын

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
kk: Шоқжұлдыз атаулары Халықаралық астрономиялық одағы (IAU) бекіткен қысқартулармен белгіленсін десеңіз осыны таңдаңыз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
kk: Қ&ысқартылған түрде

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
kk: Эклиптика сызылсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында эклиптика сызығы көрсетіледі. Эклиптика деген аспан картасындағы Күннің көзі жыл бойы аралап шығатын жолы. Күн жүйесінің нысандары сол жолымен дерлік аспанда жылжиды.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
kk: Құс жолы сұлбасы ішіндегісімен бірге көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
kk: Белгісі қойылса, Құс жолы сұлбасы ішіндегісімен бірге көрсетілелі. Әйтпесе, сырт сұлбасы ғана сызылады.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
kk: Көкжиек сызылсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында көкжиектің сызығы көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
kk: Көк&жиек (сызығы)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
kk: Құс жолы сұлбасы сызылсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында Құс жолы сұлбасы сызылады.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: If checked, coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
kk: Белгісі қойылса, координаттар торы қолданыстағы координаттық жүйесіне еріп автоматты түрде өзгеріп отырады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Automatically select coordinate grid
kk: Координаттар торы автотаңдалсын

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
kk: Жалаулар салынсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында жалаулары көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Draw equatorial coordinate grid?
kk: Экваторлық координаттар торы сызылсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
kk: Белгісі қойылса, тура көтерілу бойынша әрбір 2 сағат сайын, еңістік бойынша әрбір 20 градус сайын координаттар тор сызықтары көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Equatorial coordinate grid
kk: Экваторлық координаттар торы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Draw horizontal coordinate grid?
kk: Көкжиектік координаттар торы сызылсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 30 degrees in Azimuth and every 20 degrees in Altitude.
kk: Белгісі қойылса, азимут бойынша әрбір 30 градус сайын, биіктік бойынша әрбір 20 градус сайын, координаттар тор сызықтары көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Horizontal coor&dinate grid
kk: Көкжиектік коор&динаттар торы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
kk: Жердің тасалағаны көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
kk: Белгісі қойылса, Жер тасалауынан көкжиектен төмен ештеңе көрсетілмейді.  Есіңізде болсын, экваторлық координтаттарын қолданғанда Жер тасалауы ешқашанда болмайды.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
kk: &Жердің тасалауы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
kk: Аспан экваторы сызылсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында аспан экваторының сызығы көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
kk: Аспан э&кваторы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
kk: Серіктері көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVisibleSatellites)
en: Show only visible satellites
kk: Көрінетін серіктері ғана салынсын

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
kk: Жарлықтары көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
kk: Серіктері жұлдыздардай көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
kk: Серіктерді іздеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UpdateTLEButton)
en: Update TLEs
kk: TLE деректерін жаңарту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
kk: Күн жүйесінің нысандары көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
kk: Күн, Ай және планеталар

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
kk: Сатурн көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында Күн көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
kk: Үлкен шырақтар кескіндерімен көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
kk: Белгісі қойылса, бүкіл планеталар, Күн мен Ай аспан картасында кескіндерімен көрсетіледі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
kk: Кескіндері болсын

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
kk: Марс көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында Марс көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
kk: Күн жүйесінің үлкен шырақтары атау жарлығымен бірге көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
kk: Белгісі қойылса, бүкіл планеталар, Күн мен Ай атау жарлығымен бірге көрсетіледі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
kk: Атау жарлығы болсын

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
kk: Бүкіл үлкен шырақтарды таңдау

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
kk: Бұны басып, бүкіл планеталарды, Күн мен Айды аспан картасында көрсетілетін қылуға болады

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
kk: Барлығын таңдау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
kk: Бүкіл үлкен шырақтарды таңдауынан айну

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
kk: Бұны басып, бүкіл планеталарды, Күн мен Айды аспан картасында көрсетілмейтін қылуға болады

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
kk: Ештеңе таңдамау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
kk: Шолпан көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында Шолпан көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
kk: Күн көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында Күн көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: The sun
kk: Күн

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
kk: Юпитер көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында Юпитер көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
kk: Ай көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында Ай көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: The moon
kk: Ай

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
kk: Меркурий көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында Меркурий көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
kk: Нептун көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында Нептун көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
kk: Уран көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында Уран көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
kk: Шағын планеталар

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
kk: Астероидтер көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында астероидтер көрсетіледі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
kk: Кометалар көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
kk: Белгісі қойылса, аспан картасында кометалар көрсетіледі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
kk: Күнге жақын кометаларының атауы көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
kk: Белгісі қойылса, Күнге жақындаған кометалар атау жарлығымен бірге көрсетіледі.  Кометаның жарықтығы Күннен орналасқан қашықтығына тәуелді, сондықтан олар тұрақты жұлдыздық шамасынан айыруға келмейді.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
kk: Көрсетілетін ең көмескі астероидтің жұлдыздық шамасы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
kk: Кометаны атап көрсетілетін қашықтығы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
kk: Күннен қандай қашықтығынан бастап кометаларды атау жарлығымен бірге көрсету керек. Өлшемі - астрономикалық бірлігі (а.б.). 1 а.б. Жер мен Күн аралығына тең, ол 150 миллион километрге жуық.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: AU
kk: а.б.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
kk: Астероидтер атау жарлығымен бірге көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
kk: Белгісі қойылса, астероидтер атау жарлығымен бірге көрсетіледі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
kk: Атаулары көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
kk: Орбиталық іздері

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
kk: Қадағалаған шырақтың ізі болсын

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
kk: Белгісі қойылса, қадағалағанда, Күн жүйесі нысанның ізі көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
kk: Қадағалағанда Күн жүйесі нысанның ізі көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
kk: Ізі біртіндеп өшірілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
kk: Белгісі қойылса, планеталарының іздері біртіндеп сөндіріледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
kk: Ізі біртіндеп өшірілсін

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
kk: Барлық орбиталық траекторияларын өшіру

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
kk: Бұны, Күн жүйесінің нысандарының қалқымалы мәзірі арқылы көрсетілетін қылған орбиталарын өшіріп, енді көрсетпеу үшін басыңыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
kk: Бүкіл орбиталарын өшіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
kk: Жерсерік орбиталары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
kk: Аса жаңалар көрсетілсін

en: Names:
kk: Атаулары:

en: B-V index:
kk: B-V индексі:

en: Asteroid/Comet details
kk: Астероид/Кометаның егжей-тегжейі

en: Date, time and location:
kk: Тәулік, уақыт пен орын:

en: Could not upload file
kk: Файлды жүктеп беруі болмады

en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
kk: ШӨР (%1/%2): %3 (%4' x %5')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
kk: Қайта түсіріп алу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
kk: Түсіргенді өшіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
kk: Файлға сақтау...

en: Open Cluster
kk: Шашыранды шоғыр

en: Asterism
kk: Астеризм

en: Globular Cluster
kk: Шар тәрізді шоғыр

en: Gaseous Nebula
kk: Газды тұмандық

en: Dark Nebula
kk: Қара тұмандық

en: Planetary Nebula
kk: Планеталық тұмандық

en: Supernova Remnant
kk: Аса жаңаның қалдығы

en: Galaxy
kk: Галактика

en: Quasar
kk: Квазар

en: Galactic Cluster
kk: Галактикалық шоғыры

en: Star Magnitudes:
kk: Жұлдыздық шамалары:

en: Chart Scale:
kk: Карта масштабы:

en: Observer:
kk: Бақылаушы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
kk: Тәулік:

en: Site:
kk: Орны:

en: Trans:
kk: Шарық.:

en: Power:
kk: Қуаты:

en: Star hopper returned empty path. We advise you to change star hopping settings or use manual capture mode.
kk: Жұлдыздан-жұлдызға бағыттауыш бос жол қайтарды. Бағыттауыш параметрлерін өзгертіп қолмен түсіруге көшу жөн болар.

en: Star hopper failed to find path
kk: Жұлдыздан-жұлдызға бағдарлап жол табу жаңылысы

en: Go to next Wizard page
kk: Шебердің келесі бетіне өту

en: Go to previous Wizard page
kk: Шебердің алдыңғы бетіне шегіну

en: Logging Form
kk: Бақылау журнал пішіні

en: Field of View Snapshots
kk: Шолу өрісінің суреттері

[ctx: %1 = FOV index, %2 = FOV count, %3 = FOV name, %4 = FOV X size, %5 = FOV Y size]
en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
kk: ШӨР (%1/%2): %3 (%4' x %5')

en: Details About Object
kk: Нысанның егжей-тегжейі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Basic Finder Chart Settings
kk: Іздеу картасының негізгі параметрлері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
kk: Атауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
kk: Тақырыпшасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Additional Finder Chart Contents
kk: Іздеу картасының қосымша параметрлерін таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
kk: Кестелердің деректері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, generalCheckBox)
en: Add general details table
kk: Кестенің жалпы деректерін қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, posCheckBox)
en: Add position details table
kk: Кестенің орналасу деректерін қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rstCheckBox)
en: Add Rise/Set/Transit details table
kk: Кестенің Шығу/Бату/Шарықтау деректерін қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, astComCheckBox)
en: Add Asteroid/Comet details table
kk: Кестенің Астероид/Комета деректерін қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggingFormLabel)
en: Logging form
kk: Бақылау журнал пішіні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loggingFormBox)
en: Add basic logging form to finder chart
kk: Іздеу картасына негізгі журнал пішінің қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Browse Captured Field of View Images
kk: Түсірілген шолу өрісінің кескіндерін қарап-шығу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: Browse captured FOV snapshots
kk: Түсірілген шолу өрісінің суреттерін қарау

en: Only magnitudes chart
kk: Тек жұл.шамалары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Basic Field of View Capture Settings
kk: Шолу өрісін түсіруінің негізгі параметрлері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, switchColorsBox)
en: Use "Sky Chart" color scheme
kk: "Аспан картасы" сұлбасы пайдалансын

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overrideShapeBox)
en: Override FOV shape to rectangular
kk: ШӨР қалыпы тікбұрышты болсын

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Scale and magnitudes chart
kk: Картаның масштабы мен жұл.шамалары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendBox)
en: Add scale and magnitudes chart to exported FOV images
kk: Экспорттайтын ШӨР картасының масштабы мен жұл.шамаларын қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useAlphaBlendBox)
en: Use alpha-blended background
kk: Аясы шала мөлдір болсын

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Chart orientation:
kk: Картаның бағдары:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Chart position:
kk: Картаның орыны:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Chart type:
kk: Картаның түрі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Manually Capture Field of View Snapshots
kk: Қолмен Шолу өрісінің суретін түсіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, captureButton)
en: Begin capture
kk: Түсіріп алу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Star Hopper FOV Capture Options
kk: Жұлдыздан-жұлдызға бағдарлап ШӨР-ді түсіру параметрлері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Select begin star:
kk: Бастапқы жұлдызды таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFromListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fromListButton)
en: Select object from list
kk: Нысанды тізімнен таңдап алу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pointButton)
en: Point object on sky map
kk: Аспан картасында нысанды көрсету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
kk: Егжей-тегжейі...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Hopping FOV:
kk: Жұлдыздан-жұлдызға өту ШӨР-і:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Hop magnitude limit:
kk: Жұлдыздан-жұлдызға өту жұл.шамасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Choose Field of View Capture Method
kk: Шолу өрісін түсіру әдісін таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Field of view definition method:
kk: Шолу өрісін анықтау әдісі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualRadio)
en: Manually capture field of view snapshots
kk: Қолмен Шолу өрісінің суретін түсіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hopperRadio)
en: Star hopper-based fields of view capture (experimental)
kk: Жұлдыздан-жұлдызға бағдарлағыш арқылы шолу өрісін түсіру (экспериментті)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Sky Object
kk: Аспандағы нысанды таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedObjLabel)
en: Selected object:
kk: Таңдалған нысан:

en: Could not upload file to remote location: %1
kk: Кескінді қашықтағы орынға жүктеп беруі болмады: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Preview, Print and Export
kk: Қарап-шығу, Басу және Экспорттау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
kk: Басатынды қарау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
kk: Басып шығару

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Welcome to the KStars Printing Wizard
kk: KStars баcып шығару Шеберіне қош келдіңіз

en: Loading asteroids
kk: Астероидтарды жүктеу

en: Loading comets
kk: Кометаларды жүктеу

en: Constellation Boundaries
kk: Шоқжұлдыз шекаралары

en: Loading Constellation Boundaries
kk: Шоқжұлдыз шекараларын жүктеу

en: Star HD%1 not found.
kk: HD%1 жұлдызы табылмады.

en: Loading constellation names
kk: Шоқжұлдыз атауларын жүктеу

en: No icon
kk: Таңбаша жоқ

en: Creating horizon
kk: Көкжиекті құру

en: Loading %1
kk: %1 дегенді жүктеу

note: i18n("Loading Milky Way")); Magellanic clouds loadContours("lmc.dat", i18n("Loading Large Magellanic Clouds")); loadContours("smc.dat", i18n("Loading Small Magellanic Clouds")); summary();
en: Loading Milky Way
kk: Құс жолын жүктеу

en: Loading Large Magellanic Clouds
kk: Үлкен Магеллан Бұлттарын жүктеу

en: Loading Small Magellanic Clouds
kk: Кіші Магеллан Бұлттарын жүктеу

en: Host Galaxy :: %1
kk: Галактика :: %1

en: Magnitude :: %1
kk: Шамасы :: %1

en: Type :: %1
kk: Түрі :: %1

en: Position :: RA : %1 Dec : %2
kk: Орны :: ТК : %1 Еңс : %2

en: Date :: %1
kk: Тәулік :: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, centrePushButton)
en: Slew map to object
kk: Картаны нысанға дейін айналдыру

en: Loading satellites
kk: Серіктерді жүктеу

en: Update TLEs...
kk: TLE деректерін жаңарту...

en: Update %1 satellites
kk: %1 серіктерін жаңарту

en: Loading solar system
kk: Күн жүйесін жүктеу

en: Loading stars
kk: Жұлдыздарды жүктеу

en: Requested Position Below Horizon
kk: Келтірілген нүкте көкжиектен төмен

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
kk: Келтірілген нүкте көкжиектен төмен.
    Бола берсін бе?

en: Go Anyway
kk: Бола берсін

en: Keep Position
kk: Бұрынғысы қалсын

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
kk: Astrophysical Research Consortium әзірлеген "Sloan Digital Sky Survey" шолуының кескіні [коммерциялық емес мақсат үшін тегін].

en: Angular distance: %1
kk: Бұрыштық қашықтығы: %1

en: Star Hopper: Choose a field-of-view
kk: Жұлдыздан-жұлдызға өту: Шолу өрісін таңдау

en: FOV to use for star hopping:
kk: Жұлдыздан-жұлдызға өту ШӨР-і:

en: Star Hopper: Enter field-of-view to use
kk: Жұлдыздан-жұлдызға өту: Шолу өрісін келтіру

en: FOV to use for star hopping (in arcminutes):
kk: Жұлдыздан-жұлдызға өту ШӨР-і (бұрыш.мин):

en: No object selected.
kk: Нысан таңдалмаған.

en: Object Details
kk: Нысанның егжей-тегжейлері

[ctx: Jupiter's moon Io]
en: Io
kk: Ио

[ctx: Jupiter's moon Europa]
en: Europa
kk: Еуропа

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
kk: Ганимед

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
kk: Каллисто

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
kk: Толған ай

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
kk: Жаңа ай

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
kk: Бірінші ширек

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
kk: Соңғы ширек

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
kk: Бірінші ширекте

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
kk: Екінші ширекте

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
kk: Үшінші ширекте

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
kk: Төртінші ширекте

en: unknown
kk: беймәлім

en: Star
kk: Жұлдыз

en: Catalog Star
kk: Каталогтағы жұлдыз

en: Planet
kk: Планета

en: Comet
kk: Комета

en: Asteroid
kk: Астероид

en: Constellation
kk: Шоқжұлдыз

en: Galaxy Cluster
kk: Галактика шоғыры

en: Satellite
kk: Серік

en: Radio Source
kk: Радиосәуле көзі

en: Multiple Star
kk: Көптік жұлдыз

en: Unknown Type
kk: Беймәлім түрі

en: Show HST Image
kk: "Хаббл" түсіргенін көрсету

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
kk: %1: NASA тапсырысымен STScI басқаратын орбиталық "Хаббл" телескопы [ашық жариялауда]

en: Show Spitzer Image
kk: "Спитцер" түсіргенін көрсету

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
kk: %1: орбиталық "Спитцер" телескопы, NASA/JPL-Caltech рұқсатымен [ашық жариялауда]

en: Show SEDS Image
kk: SEDS кескінін көрсету

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
kk: %1: SEDS, http://www.seds.org [бейкоммерциялық мақсат үшін тегін]

en: Show KPNO AOP Image
kk: KPNO AOP кескінін көрсету

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
kk: %1: Kitt Peak National Observatory Advanced Observing Program [бейкоммерциялық мақсат үшін тегін; физикалық көшірмесін жасауға болмайды]

en: Show NOAO Image
kk: NOAO кескінін көрсету

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
kk: %1: National Optical Astronomy Observatories және AURA [бейкоммерциялық мақсат үшін тегін]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
kk: %1: European Southern Observatory басқаратын Аса Үлкен Телескоп (VLT)[бейкоммерциялық мақсат үшін тегін; көшірмесін жасауға болмайды]

en: Show
kk: Көрсету

en: unnamed object
kk: аталмаған нысан

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
kk: lat пен LST параметрлері тек KSPlanetBase объекттерінде пайдалану тиіс.

en: alpha
kk: альфа

en: beta
kk: бета

en: gamma
kk: гамма

en: delta
kk: дельта

en: epsilon
kk: эпсилон

en: zeta
kk: дзета

en: eta
kk: эта

en: theta
kk: тета

en: iota
kk: йота

en: kappa
kk: каппа

en: lambda
kk: лямбда

en: mu
kk: мю

en: nu
kk: ню

en: xi
kk: кси

en: omicron
kk: омикрон

en: pi
kk: пи

en: rho
kk: ро

en: sigma
kk: сигма

en: tau
kk: тау

en: upsilon
kk: ипсилон

en: phi
kk: фи

en: chi
kk: хи

en: psi
kk: пси

en: omega
kk: омега

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
kk: Уақыт белдеу ережесі түсінікті емес, қолданбайтын болады.

en: Could not parse %1 as a valid month code.
kk: %1 жарамды ай коды ретінде танылмады.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
kk: %1 жарамды тәулік жазуы ретінде танылмады.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can locate objects in the sky by their name.
    			Use Ctrl+F, the "Pointing->Find Object" menu item, or the "Find Object"
    			Toolbar button.
    		</p>
kk: 		<p>Аспандағы нысанды атауы бойынша табуға болады.
    			Ол үшін Ctrl+F дегенді басыңыз немесе мәзірдегі "Көздеу->Нысанды табу"
    			дегенді не Құралдар панеліндегі "Нысанды табу" батырмасын түртіңіз.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To change your Geographic Location,
    			use Ctrl+G, the "Settings->Geographic..." menu item,
    			or the "globe" Toolbar button.
    		</p>
kk: 		<p>Географиялық жеріңізlді өзгерту үшін
    			Ctrl+G дегенді басыңыз немесе мәзірдегі "Баптау->Географиялық жер"
    			дегенді не Құралдар панеліндегі "глобус" батырмасын түртіңіз.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can Track an object, so it will always be centered
    			in the display.<br/>
    			Use Ctrl+T, the "Pointing->Engage Tracking" menu item, or the "lock"
    			Toolbar button. You can also simply center the object by
    			double-clicking on it or selecting "Center and Track" from the
    			object's popup menu.
    		</p>
kk: 		<p>Нысанды үнемі ортада көрсетілетін кылып, оған еріп
    			қадағалауға болады.<br/>
    			Ол үшін Ctrl+T дегенді басып, немесе мәзірдегі "Көздеу->
    			"Қадағалауды бастау" дегенді не Құралдар панеліндегі
    			"құлып" батырмасын түртіңіз. Сонымен қатар,
    			нысанды қос түртіп, оны жай ортаға қоя аласыз немесе
    			нысанның қалқымалы мәзірінен "Ортаға қойып қадағалау"
    			дегенді таңдай аласыз.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
kk: 		<p>KStars Анықтамысына AstroInfo жобаның бір қатар астрономия
    			туралы мағлұматты мақалалар кіргізілген.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
kk: 		<p>Экранда, уақыт/тәулік, географиялық жеріңізді, көрсетіліп тұрған
    			аспан картасының ортадағы (көздеген) нүктесін мәлім ететін үш  "Ақпар
    			жазулары" бар.  Оларды тышқанмен сүйреуғе, немесе үстінен қос түртіп
    			толығырақ мәліметін көрсеткізуге не қайта бір жолға түюге болады.  Барлығын
    			бірден жасырам десеңіз мәзірдегі "Баптау->Ақпар жазулары" дегенге
    			барыңыз		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
kk: 		<p>KStars-та толық экран режімі бар; оған/одан ауысу үшін
    			Құралдар панеліндегі "толық экран" батырмасын
    			немесе Ctrl+Shift+F перне тіркесімін басу керек.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
kk: 		<p>N,S,E,W пернелерді басып көкжиектін Солтүстік, Оңтүстік, Шығыс,
    			Батыс нүктелерін көздеуге болады. Z пернесі Зенитке бағыттайды.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
kk: 		<p>0-9 пернелер Күн жүйесінің негізгі нысандарын ортаға қойып береді.
    			0 -Күнді, 3 - Айды, қалғандар, Күннен алыстау ретімен, сегіз планеталарды
    			ортаға қойып көрсетеді.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
kk: 		<p>Тышқанмен басып тұрып сүйреп аспан картасын жылжытуға
    			болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
kk: 		<p>Картаның кос түртілген нүктесі ортаға шығарылады.
    			Түртім бір нысанның үстінен келсе, оған қоса, автоматты түрде
    			оны қадағалау басталды.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
kk: 		<p>Күй-жай жолағында тышқанның меңзерінің астындағы аспан
    			нүктесінің координаттары жазылады (екі координаттық жүйесінде:
    			Экваторлық және Көкжиектік).		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
kk: 		<p>Аспан картасын көрсететінін тышқанның тегершігін бұрап,
    			немесе, оны, ортаңғы батырмасын басып тұрып, жоғары-төмен жүгіртіп
    			жақындатып-алыстатуға (үлкейтіп-кішірейтіп көрсетуге) болады.
    			Сонымен қатар, ол үшін+/- пернелерін не Құралдар панеліндегі
    			және Көрініс мәзіріндегі "Жақындау"/"Алыстау" дегенденрін қолдана
    			аласыз.  Үлкейту деңгейі Көрініс мәзіріндегі "Көрініс бұрышы"
    			(Shift+Ctrl+Z) деген арқылы да орнатылады. Сонымен қатар, оны,
    			Ctrl пернені басып тұрып тышқанмен төртбұрышты салып, көрсететінін
    			жаңа шектерін анықтап беруге болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can manually set the coordinates of the central Focus point.
    			Press Ctrl+M, or use the "Pointing->Set Coordinates Manually..." menu item, and enter
    			the desired coordinates in the popup window.
    		</p>
kk: 		<p>Ортадағы көздейтін нүктені көлмен таңдауға болады.
    			Ол үшін Ctrl+M пернелерін немесе мәзіріндегі
    			"Көздеу->Координаттарын қолмен орнату..." дегенді түртіп, 			шыға келетін терезеге керек координаттарды келтіріңіз.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
kk: 		<p>Экваторлық пен Көкжиектік жүйелер арасында ауысу
    			үшін мәзірдегі "Көрініс->...координаттары" дегенді таңдаңыз,
    			немесе "Бос орын" пернесін басыңыз.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
kk: 		<p>Уақыт пен Тәулігін орнату үшін Ctrl+S дегенді басыңыз,
    			немесе мәзірдегі "Уақыт->Уақытты орнату" дегенге барыңыз,
    			немесе Құралдар панеліндегі "уақыт" батырмасын түртіңіз.
    			KStars өте кең жылдар ауқымын түсінеді: -50000-дан +50,000-ға
    			дейін.		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
kk: 		<p>Ctrl+E дегенді басып не мәзірдегі "Уақыт->Қазіргі уақытқа"
    			дегенді түртіп уақытты компьютеріңіздегіге ауыстыруға болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
kk: 		<p>Құралдар панелінегі Сан тергішті пайдаланып KStars-тың
    			уақыт жүріс қарқының орнатуға болады; оны "1.0 сек"
    			деп қойса "шын уақыт" жүрісі орнатылады.
    			Ескерту: мәнін теріс қылса - уақыт теріс жүреді.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can stop and start the clock with the "Play/Pause" button
    			in the Toolbar, or with the "Time->Stop Clock" menu item.
    		</p>
kk: 		<p>Құралдар панеліндегі "Жүргізу/Тоқтату" батырмасын басып
    			немесе мәзірдегі "Уақыт->Сағатын тоқтату" дегені
    			арқылы бағдарламаның сағатын жіберуге не тоқтатуға болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
kk: 		<p>Бағдарламаның уақытын "&gt;" және "&lt;" пернелерімен ілгері
    			және кері жылжытуға болады.		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
kk: 		<p>Тышқанмен картаны түрткенде күй-жай жолағында меңзеріне
    			ең жақын нысан туралы мәлімет жазылады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
kk: 		<p>Тышқанның меңзері бір сәтке тоқтап қалса, ең жақын нысанның
    			қасында ол туралы жарлық пайда болады. Меңзер қайта жылжып кеткенде
    			бұл жарлық біртіндеп ғайып болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
kk: 		<p>Тышқанның оң жақ батырмасын түрткенде нысанның егжей-т
    			егжейлері келтірілген қалқымалы мәзірі шыға келеді. Ол қатарда
    			кескіні мен Интернеттегі ақпаратына сілтемелері болуы мүмкін.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
kk: 		<p>Ерекше түсті (әдетте қызыл) алыс ғарыш нысандардың
    			қалқымалы мәзірінде қосымша URL-сілтемесі болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
kk: 		<p>Әдетте жұлдыздар KStars-та шын түсінде көрсетіледі.
    			Жұлдыздың түсі оның температурасына тәуелді, қызуы
    			шамалы - қызыл, қызуы жоғары жұлдыз көк болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you want the very latest orbital information for asteroids and
    			comets (including recently-discovered objects), check the "Download
    			Data" tool ("File->Download New Data" or Ctrl+D) frequently for updated
    			ephemerides.
    		</p>
kk: 		<p>Егер астероидтер мен кометалардың орбиталары туралы ең жаңа
    			мәліметін білгіңіз келсе "Деректерді жүктеп алу" құралын
    			("Файл->Жаңа деректерді алу" немесе Ctrl+D) жиірек қолданыңыз.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Details window provides a large amount of information on any 
    			object in the sky, including coordinates, rise/set times, Internet 
    			links, and your own custom notes.  Access the Details window through 
    			the popup menu, or by clicking on an object and then pressing "D".
    		</p>
kk: 		<p>Егжей-тегжей терезесі аспандағы кез келген нысан туралы біршама
    			мағлұмат береді, ол қатарда, координаттары, шығу/бату уақыты,
    			Интернет сілтемелері және өзіңіздің жазуларыңыз.  Егжей-текжейі терезесін
    			қалқымалы мәзірінен немесе нысанды түртіп сосын "D" пернені басып
    			ашуға болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
kk: 		<p>Аспандағы кез келген нысанға атау жарлығын тіркеп қоюға болады.
    			Жарлықты қалқымалы мәзірі арқылы немесе нысанды түртіп сосын "L"
    			пернені басып ауыстыруға болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
kk: 		<p>KStars-тың Астрокалькуляторы (Ctrl+C) бағдарламаның ішінде
    			атқарылатын есептеріне қол жеткізеді.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
kk: 		<p>AAVSO жарықтық қисығын салу генератор құралы (Ctrl+V)
    			American Association of Variable Star Observers ұйымының серверімен
    			байланысып, олар күнде бақылайтын 6000-дан аса айнымалы жұлдыздың
    			жарықтық графигін құрып береді.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
kk: 		<p>Биіктік/Уақыт құралы (Ctrl+A) кез келген нысандар тобының
    			биіктіктерінің уақыт тәуелдігін сызып береді.  Бұл шолу
    			сеанстарын жоспарлау үшін өте ыңғайлы құрал.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The ScriptBuilder tool allows you to construct complex D-Bus
    			scripts using a simple GUI.  The scripts can be played back later
    			from the command line, or from within KStars.
    		</p>
kk: 		<p>Скрипт Құрастырғыш құралы қарапайым графикалық
    			интерфейсті күрделі D-Bus скрипттерді құрастыруға мүмкіндік
    			береді.  Бұл скрипттерді сосын команда жолынан немесе
    			KStars-тың өзінен орындауға болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
kk: 		<p>Күн жүйесін қарау құралы (Ctrl+Y) келтірген уақыттағы
    			планеталардың орнындарын көрсетеді.		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
kk: 		<p>Юпитер серіктер құралы (Ctrl+J) Юпитердің төрт үлкен (Ио, Еуропа,
    			Ганимед, Каллипсо) серіктері Жерден көрінетін салысnырмалы
    			орнындарын көрсетеді.		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
kk: 		<p>"Файл" мәзіріндегі "Аспан кескінін сақтау" арқылы немесе
    			Ctrl+I тіркесімді басып аспан кескінін файлға экспорттауға болады.
    			Оған қоса, KStars-ты команда жолынан "--dump" аргументімен
    			жегіп, аспан кескінін, бағдарламаның терезесін ашпай-ақ,
    			сақтауға болады.  Бұны KDE үстеліңізге динамикалық тұсқағазды
    			түсіріп алуға да жұмсауға болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
kk: 		<p>Нысанға өзіңіздің кескін/ақпараттық URL-сілтемелерін
    			қосу үшін нысанның қалқымалы мәзіріндегі "Сілтемені қосу..."
    			дегенді таңдаңыз.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
kk: 		<p>Құралдар панеліндегі "баптау" батырмасы не мәзірдегі
    			"Баптау->KStars баптаулары..." арқылы біраз параметрлерін
    			лайықтауға болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
kk: 		<p>Экрандағы "Ақпар жазулары" мәзірдегі "Баптау->Ақпар жазулары"
    			арқылы жасырылады/көрсетіледі.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
kk: 		<p>Мәзірдегі "Баптау->Құралдар панельдері" арқылы құралдар
    			панелдері жасырылады/көрсетіледі.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can hide either the Ra/Dec or Az/Alt coordinate fields in the statusbar,
    			or hide the statusbar completely, using the Settings->Statusbar menu.
    		</p>
kk: 		<p>Мәзірдегі "Баптау->Күй-жай жолағы" арқылы күй-жай
    			жолағынан Тура көтерілу/Еңістік немесе Азимут/Биіктік
    			координаттарын немесе жолақты түгелдей алып тастауға болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
kk: 		<p>Дайын бір түстер сұлбасына ауысу оңай. Ол мәзірдегі
    			"Баптау ->Түстер сұлбалары" арқылы атқарылады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Geographic Locations.  Fill in the
    			required fields in the "Set Geographic Location" Dialog and then press the
    			"Add City to List" button. Your Locations will be available in all
    			future sessions.
    		</p>
kk: 		<p>Өзіңіздің географиялық жерлерді анықтай аласыз.
    			"Географиялық жері" диалогында қажетті өрістерді толтырып,
    			"Қаланы тізіміне кіргізу" батырмасын басыңыз. Жеріңіздің атауы
    			келесі сеанстарда тізімінде пайда болады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
kk: 		<p>Өзіңіздің түстер сұлбаңызды құрастырып ала аласыз.  Баптау
    			терезенің "Түстер" бетінде түстерді лайықтап алып, "Сұлбаны
    			сақтау" батырмасын басыңыз. Түстер сұлбаңыз тізіміне қосылады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can construct your own field-of-view (FOV) symbols, using the
    			FOV Editor from the Settings->FOV Symbols menu.  You can set the angular size, the
    			shape, and the color of your new symbols.
    		</p>
kk: 		<p>Баптау->ШӨР белгілері мәзіріндегі Шолу ӨРісінің (ШӨР) өңдегішімен
    			 өзіңіздің ШӨH белгісін құрастыра аласыз. Жаңа белгінің қалаған
    			 бұрыштық өлшемін, қалыпын және түсін таңдай аласыз.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
kk: 		<p>KStars-тың Баптау терезесі бағдарламаның параметрлерін тәптіштеп
    			баптауға мүмкіндік береді. Мұнда атмосфералық рефракция түзеуі,
    			аспанның айналуын анимациялауы керек пе, керегі жоқ па, ұйғара аласыз.
    			Сонымен қатар, көрсетілімі жылжығанда қай нысандары жасырылатынын
    			таңдай аласыз.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
kk: 		<p>Күн және барлық планеталардың аспанда айналатын жолы
    			Эклиптика деп аталады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
kk: 		<p>KStars нысанды прецессия, нутация, аберрация, атмосфералық
    			рефракция эффекттерін, және (планета үшін) жарықтың келу уақытын
    			есепке алып көрсетеді.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
kk: 		<p>Арыстан, Бикеш жане Верониканың Шаштары арасындағы үлкен галактикалар
    			 тобы Вирго галактикалар шоғыры деп аталады.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
kk: 		<p>Дүние оңтүстік полюсіна жақын жұлдыз шоғырлары мен
    			тұмандылықтарының үлкен тобы Құс жолын айналатын Үлкен
    			Магеллан Бұлты ергежейлі галактикасына кіреді. 
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
kk: 		<p>Мессье каталогы - аспандағы 110 ең жарық жұлдыз емес
    			нысандар тізімі.  Ол қатарда, Орион тұмандығы (M 42), Андромеда
    			галактикасы (M 31), Үркер (M 45) сияқты аты шулы нысандар.
    		</p>

en: Local Time
kk: Жергілікті уақыт

en: &Print...
kk: Ба&сып шығару...

en: Print the Altitude vs. time plot
kk: Биіктік-Уақыт графигін басу

en: Elevation vs. Time Plot
kk: Биіктік-Уақыт графигі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
kk: Сызылатынын атауы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
kk: Бұл өрісті қолданудың екі жолы бар:  
    
    1. Бағдарламаға мәлім нысанның атауын келтіріп, "Сызу" батырмасын (немесе Enter пернесін) басу.  Графигіне нысанның Биіктік/Уақыт сызығы қосылып төменде оның координаттары көрсетіледі.
    
    2. Бағдарламаға беймәлім нысанды атап, атауын келтіру.  Оған қоса нысанның ТК мен Еңістік координаттарын келтіру керек. Сосын, графигіне сызығын қосу үшін "Сызу" батырмасын басыңыз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
kk: Нысанды табу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
kk: Сызу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
kk: Өрістерді тазалау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
kk: Тізімді тазалау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
kk: Жергілікті уақыт:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
kk: Тәулік && жер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
kk: Қаланы таңдау...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
kk: Бойлық:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
kk: Еңдік:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
kk: Жаңарту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
kk: Өзгермелі параметрлер тізімі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
kk: Мәні:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
kk: Параметрлердің бұтақты көрінісі

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
kk: Тақырыбы бойынша топтастырылған бұтақты тізімінен бір параметрді таңдау үшін осы батырманы басыңыз.  Сонда көретіңіз - параметрдің қысқа сипаттамасы және мәнінің түрі (таңбалар жолы, бүтін не жылжымалы үтірлі сан, логикалық мән).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
kk: таңдалған параметрдің мәні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
kk: Параметрі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
kk: Файл атауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
kk: Кескіннің ені:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
kk: Кескіннің биіктігі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
kk: Нысанды тізімнен таңдап алу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
kk: Нысанды мәлім нысандар тізімінен таңдауға мүмкіндік беретін "Нысанды табу" диалогын ашу.  Нысан таңдалған соң оның атауы "Бағыт" жолының сол жағында жазылады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
kk: Бағыт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
kk: Көздейтін нысан не бағыт

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
kk: Көздейтін бағыт не нысанды таңдаңыз.  Ашылмалы тізімі белгілі бағыттарды, сол қатарда, дүниенің төрт тарапы және Зенитті ұсынады.  Осыған қоса, мұнда мәлім нысанның атауын келтіруге немесе "Нысан" дегенді басып таңдауға болады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
kk: Басып шығару диалогын көрсету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
kk: Жұлдыз картасының түстері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
kk: Түстің атауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
kk: Түсі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
kk: Елдің атауы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
kk: Қаланың атауы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
kk: Өлкенің атауы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
kk: Жерін таңдау құралын ашу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
kk: Осы батырманы басып "Жерін таңдау" диалогын ашыңыз. Бұнда әлемдегі 2500 қалалар тізімінен керегін таңдап алуға болады. Таңдалғанда "Қала", "Өлке", "Ел" өрістері толтырылады.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
kk: Қадағалауды қосу/тоқтату

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: If checked, the sky will remain focused on its current position or object as time passes.  This is called "Tracking".  Note that tracking is automatically engaged whenever an object is centered at the focus point.  So, if you use "lookToward" with an object name, you do not need to engage tracking.  
    
    If unchecked, then Tracking will be forced off, even if an object has been centered.  As time passes, the sky will then appear to drift by (due to the rotation of the Earth).
kk: Белгісі қойылса, көрініс, аспандағы көздеген нүктесі, уақыт жүрісімен жылжығанда, оған еріп, кадағалап отырады. Бұл "Қадағалау" деп аталады.  Нысанды ортаға, көздеу нүктесіне қойғанда, қадағалау автоматты түрде басталады. Егер де нысан атымен бірге "lookToward" дегенді пайдалансаңыз, қадағалауды қосуға қажеті жоқ.  
    
    Белгісі қойылмаса, егер нысан ортаға қойылса да, қадағалау жасалмайды.  Уақыт жүрісімен (Жер айналу себебімен) аспан көрінісі жылжып отырады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
kk: <font color="#00007f">Сек:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
kk: Аялдау (сек)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
kk: Қалған командаларды орындауға кірісенше скриптті орындауын қанша секундқа аялдату керегін келтіріңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
kk: Перне:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
kk: Осы пернені басқанды күтсін

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
kk: Осында келтірілген пернені басқанша скрипттің орындауы тоқтап тұрады.  
    
    Жалғыз жай пернені ғана арнауға болады; Ctrl не Shift сияқты түрлендіргіштерді қолдануға болмайды.  Бос орынды пайдалану үшін "бос орын" пернесін басыңыз, әйтпесе жай әріп перне болсын.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
kk: Масштабы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
kk: Жаңа масштабы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
kk: Көрсетілімнің Үлкейту деңгейін орнатыңыз.  "Жақындау" мен "Алыстау" дегендермен оны өзгертуге болады.  
    
    Масштаб бір радиан бұрышында қанша пиксел орналасатынын көрсетеді.  Кәдімгісі 300 пен 10000000 арасында жатады.

en: <QT><H2>KStars Astrocalculator</H2><P>The KStars Astrocalculator contains several <B>modules</b> which perform a variety of astronomy-related calculations.  The modules are organized into several categories: <UL><LI><B>Time calculators: </B>Convert between time systems, and predict the timing of celestial events</LI><LI><B>Coordinate converters: </B>Convert between various coordinate systems</LI><LI><B>Solar system: </B>Predict the position of any planet, from a given location on Earth at a given time</LI></UL></QT>
kk: <QT><H2>KStars Астрокалькуляторы</H2><P>KStars Астрокалькуляторы түрлі астрономиялық есептерді өткізетін бір қатар <B>модуль</b>дерден тұрады.  Модульдер бірнеше санатқа бөлінген: <UL><LI><B>Уақыт калькуляторы: </B>Уақытты есептеу жүйе араларда аудару, аспандағы оқиғалар уақыттарын болжау</LI><LI><B>Координаттарды аудару: </B>Координаттар жүйелердің арасында аудару</LI><LI><B>Күн жүйесі:  </B>Белгілі бір уақыт пен жерден көрінетін планеталардың орнын болжау</LI></UL></QT>

en: <QT>Section which includes algorithms for computing time ephemeris<UL><LI><B>Julian Day:</B> Julian Day/Calendar conversion</LI><LI><B>Sidereal Time:</B> Sidereal/Universal time conversion</LI><LI><B>Almanac:</B> Rise/Set/Transit timing and position data for the Sun and Moon</LI><LI><B>Equinoxes & Solstices:</B> Equinoxes, Solstices and duration of the seasons</LI></UL></QT>
kk: <QT>Күнделіктерді есептеу алгоритмдер бөлімі<UL><LI><B>Юлиандық күн :</B> Юлиан/Қолданыстағы күнтізбе күнін аударуы</LI><LI><B>Жұлдыздық уақыты:</B> Жұлдыздық/Бүкіләлемдік уақытты аударуы</LI><LI><B>Күнтізбе:</B> Шығу/Бату/Шарықтау уақыты және Күн мен Айдың аспандағы орны</LI><LI><B>Күн-түн теңілуі және Күн тоқырауы:</B>Күн-түн теңілуі мен Күн тоқырауы және маусымдар ұзындығы</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms for the conversion of different astronomical systems of coordinates<UL><LI><B>Galactic:</B> Galactic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Apparent:</B> Computation of current equatorial coordinates from a given epoch</LI><LI><B>Ecliptic:</B> Ecliptic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Horizontal:</B> Computation of azimuth and elevation for a given source, time, and location on the Earth</LI><LI><B>Angular Distance:</B> Computation of angular distance between two objects whose positions are given in equatorial coordinates</LI><LI><B>Geodetic Coords:</B> Geodetic/XYZ coordinate conversion</LI><LI><B>LSR Velocity:</B> Computation of the heliocentric, geocentric and topocentric radial velocity of a source from its LSR velocity</LI></UL></QT>
kk: <QT>Алуан астрономиялық координаттар жүйелерді түрлендіру алгоритмдер бөлімі<UL><LI><B>Галактикалық:</B> Галактикалық/Экваторлық координаттар түрлендіруі</LI><LI><B>Көрінуі:</B> Берілген дәуірдің бір экваторлық координаттарын есептеп шығару</LI><LI><B>Эклиптикалық:</B>Эклиптикалық/Экваторлық координаттар түрлендіруі</LI><LI><B>Көкжиектік:</B> Берілген уақыттағы, белгілі бір жерден, белгілі бір шырақтың азимут пен биіктігін есептеп шығару</LI><LI><B>Бұрыштық қашықтық:</B> Экваторлық координатармен берілген екі нысан арасындағы бұрыштық қашықтығын есептеп шығару</LI><LI><B>Геодезиялық координаттар:</B> Геодезиялық/Декарттық координаттар түрлендіруі</LI><LI><B>ҚЖС жылдамдылығы:</B> Нысанның ҚЖС жылдамдылығынан гелиоцентрлік, геоцентрлік және топоцентрлік радиалдық жылдамдылығын есептеп шығару</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms regarding information on solar system bodies coordinates and times<UL><LI><B>Planets Coords:</B> Coordinates for the planets, moon and sun at a given time and from a given position on Earth </LI></UL></QT>
kk: <QT>Күн жүйесінің нысандарының координаттары мен уақыттарын есептейтін алгоритмдер бөлімі<UL><LI><B>Планеталардың координаттары:</B> Белгілі бір уақыт пен жерден көрінетін планеталардың, Ай мен Күннің координаттары </LI></UL></QT>

en: Calculator modules
kk: Калькулятордың модульдері

en: Time Calculators
kk: Уақыт есептері

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
kk: Юлиандық күн

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
kk: Жұлдыздық уақыт

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
kk: Күнтізбе

en: Equinoxes & Solstices
kk: Күн-түн теңілулер мен Күн тоқыраулары

en: Coordinate Converters
kk: Координаттарды аудару

en: Equatorial/Galactic
kk: Экваторлық/Галактикалық

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
kk: Көрінетін координаттары

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Horizontal Coordinates
kk: Көкжиектік координаттар

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
kk: Эклиптикалық координаттар

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
kk: Бұрышты қашықтығы

en: Geodetic Coordinates
kk: Геодезиялық координаттар

en: LSR Velocity
kk: ҚЖС жылдамдылығы

en: Planets Coordinates
kk: Планеталардың координаттары

en: Conjunctions
kk: Тоғысулар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
kk: Жергілікті уақыт

en: Universal time
kk: Әлемдік уақыт

en: Julian date
kk: Юлиандық күні

en: Conjunction/Opposition
kk: Тоғысу/Қарсыласуы

en: Separation
kk: Аралығы

en: Maximum separation entered is not a valid angle. Use the What's this help feature for information on how to enter a valid angle
kk: Максималды аралық бұрышы дұрыс келтірілмеген. Дұрыс пішімін бұнын "Бұл не?" мәліметінен біліңіз.

en: Please select an object to check conjunctions with, by clicking on the 'Find Object' button.
kk: Тоғысуын тексеру үшін екі нысанды, "Нысанды табу" батырмасын басып, таңдап беріңіз.

en: Please select two different objects to check conjunctions with.
kk: Тоғысуын тексеру үшін екі нысанды таңдап беріңіз.

en: Compute conjunction...
kk: Тоғысуды есептеу

en: Compute conjunction between %1 and %2
kk: %1 - %2 арадағы тоғысуын есептеу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
kk: Тоғысу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
kk: Қарсыласу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
kk: Гринвич, Ұлыбритания

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
kk: Аяқталуы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
kk: және

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
kk: Басталуы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show conjunctions/oppositions for:
kk: Келесінің тоғысу/қарсыласуын көрсету:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
kk: Келесілер арасында:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
kk: Есепке кіретін максималды аралығы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
kk: Есептеу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
kk: Тоғысу/Қарсыласулар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
kk: Көктемгі күн-түн теңілуі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
kk: Жазғы Күн тоқырауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
kk: Күзгі күн-түн теңілуі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
kk: Қысқы Күн тоқырауы:

[ctx: Right Ascension]
en: RA
kk: ТК

[ctx: Declination]
en: Dec
kk: Еңіс

en: Epoch
kk: Дәуірі

en: Icon
kk: Таңбаша

en: Label
kk: Жарлық

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
kk: %1 телескоппен байланыс жоқ. Қайта қосылып көріңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
kk: Жарлықтың түсі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
kk: Таңбашасы:

[ctx: Azimuth]
en: Az
kk: Азм

[ctx: Altitude]
en: Alt
kk: Биікт

en: offset from Jupiter (arcmin)
kk: Юпитерден алшақтығы (бұрыш.мин)

en: time since now (days)
kk: уақыт, қазірден бастап (неше тәулік)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
kk: Интерактивті режім

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
kk: Тәулік пен уақыт:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
kk: Экваторлық координаттары (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
kk: Нысанды таңдау...

en: First position: %1
kk: Бірінші орны: %1

en: Second position: %1
kk: Екінші орны: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
kk: Бірінші орны

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
kk: Екінші орны

en: Could not open file %1.
kk: %1 файлы ашылмайды.

en: Invalid file: %1
kk: Жарамсыз файл: %1

en: Invalid file
kk: Жарамсыз файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
kk: Бұрышты қашықтығы:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
kk: Дестелік режімі

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
kk: Кіріс файлдағы өрістерді таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
kk: Бастапқы тура көтерілуі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
kk: Бастапқы еңістігі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra1CheckBatch)
en: Final right ascension:
kk: Соңғы тура көтерілуі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
kk: Соңғы еңістігі:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
kk: Шығыс файл өрістері плюс нәтиже

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
kk: Файлдар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
kk: Кіріс файлы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
kk: Шығыс файлы:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
kk: Каталогтың координаттары

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
kk: Керек уақыт пен тәулік

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
kk: Қазірге келтіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UTCheckBatch)
en: UT:
kk: БӘУ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
kk: Көрінетін координаттары:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec)
en: +00d 00' 00.0"
kk: +00° 00' 00,0"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA)
en: 00h 00m 00.0s
kk: 00сағ 00м 00.0с

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
kk: Шығыс файлда көрсету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
kk: Бүкіл параметрлер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
kk: Тек кіріс файлдағы параметрлер

en: Does not rise
kk: Шықпайды

en: Does not set
kk: Батпайды

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
kk: %1 күнтізбесі

en: computed by KStars
kk: KStars есептеген

en: Results of Almanac calculation
kk: Күнтізбені есептеу нәтижесі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
kk: Талтүстегі биіктігі:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
kk: Бату:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
kk: Күн ұзындығы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
kk: Күн шығыс азимуты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
kk: Шығу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
kk: Талтүсі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
kk: Күн бату азимуты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
kk: Шарықтау биіктігі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
kk: Ай шығу азимуты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
kk: Шарықтауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
kk: Ай бату азимуты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
kk: Фазасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
kk: Екінші ширегі (75%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
kk: Дестелік режімі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
kk: Кіріс файлы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
kk: Шығыс файлы:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
kk: Экваторлық координаттар

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
kk: Галактикалық координаттар

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
kk: Кіріс файлдан параметрлерін таңдау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
kk: Белгісі қойылса, мәні кіріс файлынан алынады. Әйтпесе, қасындағы қоршаудан алынады

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
kk: Гал. бойл.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
kk: Гал. енд.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
kk: Шығыс файлдың параметрлерін таңдау

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
kk: Файл атауларын таңдау

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
kk: Кіріс координатарын таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
kk: Декарттық

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
kk: Географиялық

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
kk: Эллипсоид үлгісі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
kk: Айналдыру

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
kk: Декарт координаттар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, XCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, XGeoCheckBatch)
en: X (km):
kk: X (км):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, YCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, YGeoCheckBatch)
en: Y (km):
kk: Y (км):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ZCartLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ZGeoCheckBatch)
en: Z (km):
kk: Z (км):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
kk: Географиялық координаттар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
kk: Биіктік (метр):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
kk: Биіктік (м):

en: Results of Julian day calculation
kk: Юлиан күнінің есептеу нәтижесі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
kk: Юлиандық күні:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
kk: Түзеткен Юлиандық күні:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
kk: Кіріс параметрі:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
kk: Тәулік пен уақыт

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
kk: Юлиандық күні

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
kk: Түзеткен Юлиандық күні

en: Incorrect number of fields in line %1:
kk: %1 жолында дұрыс емес өрістер саны:

en: Present fields %1.
kk: Бар өрістері %1.

en: Required fields %1.
kk: Керек өрістері %1.

en: Unknown planet
kk: Беймәлім планета

en:  in line %1:
kk:  %1 жолында:

en: Line %1 contains an invalid time
kk: %1 жолында дұрыс емес уақыт келтірілген:

en: Line %1 contains an invalid date:
kk: %1 жолында дұрыс емес күн келтірілген:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
kk: Кіріс файлда, кейбір жолдарында талдау қате тапты

en: Errors in lines
kk: Жолдарда қате

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
kk: Кіріс параметрлері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
kk: Күн жүйесі нысаны:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
kk: Гелиоцентрлі эклиптикалық координаттар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
kk: Кашықтық (а.б.)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
kk: Гелиоцентрлі эклиптикалық координаттар

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
kk: Шығыс файл үшін координаттар жүйесін таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
kk: Гелиоцентрлі эклиптикалық

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
kk: Экваторлық

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
kk: Геоцентрлі эклиптикалық

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
kk: Көкжиектік

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
kk: Шығыс файл үшін басқа параметрлері

en: Location strings consist of the comma-separated names of the city, province and country.  If the string contains spaces, enclose it in quotes so it gets parsed properly.
kk: Жерінің жолы үтірмен бөлінген қала, өлке және ел атауларынан тұрады.  Егер жолда бос орын болса,ол дұрыс талдаудан өту үшін, оны тырнақшаға алу керек.

en: Hint for writing location strings
kk: Жерінің жолын келтіру ишарасы

en: local time
kk: жергілікті уақыт

en: sidereal time
kk: жұлдыздық уақыт

en: date
kk: күні

en: location
kk: жері

en: %1 and %2
kk: %1 жане %2

en: %1, %2 and %3
kk: %1, %2 және %3

en: Specify %1 in the input file.
kk: Кіріс файлда %1 дегенді келтіру.

en: Results of Sidereal time calculation
kk: Жұлдыздық (сидерлік) уақытты есептеу нәтижесі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
kk: Жұлдыздық уақыт:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
kk: Жұлдыздық уақытты есептеу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
kk: Стандартты уақытты есептеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
kk: Кіріс файлды оқу

en: Sun's Declination
kk: Күннің еңістігі

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
kk: # Күн мен түн теңесу және Күн тоқырау уақыты

en: # computed by KStars
    #
kk: # KStars есептеген
    #

en: # Vernal Equinox		Summer Solstice			Autumnal Equinox		Winter Solstice
    #
kk: # Көктемгі күн мен түн теңесуі		Жазғы күн тоқырауы			Күзгі күн мен түн теңесуі		Қысқы күн тоқырауы
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
kk: Күн-түн теңілулер мен Күн тоқыраулары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
kk: Жылдағы Күн-түн теңілулер мен Күн тоқыраулары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
kk: 1 Қан 2007  00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
kk: Көздеген орын:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
kk: Радиалды жылдамдықтар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: V<sub>LSR</sub>:
kk: V<sub>ҚЖС</sub>:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
kk: Гелиоцентрлік:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
kk: Геоцентрлік:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
kk: Топоцентрлік:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
kk: Биіктік (м):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
kk: Кіріс жылдамдық:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
kk: Гелиоцентрлік

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
kk: Геоцентрлік

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
kk: Топоцентрлік

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: LSR
kk: ҚЖС (Қимылсыз жер стандарты)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
kk: Шолу

en: Moon Phase Calendar
kk: Ай фазалар күнтізбесі

en: Alternate Name
kk: Басқа атауы

[ctx: Magnitude]
en: Mag
kk: Шамасы

en: %1 is already in your wishlist.
kk: %1 деген тізіміңізде бар екен.

en: %1 is already in the session plan.
kk: %1 деген сеанс жоспарында бар екен.

en: Added %1 to observing list.
kk: Бақылау тізіміне %1 қосылды.

en: Added %1 to session list.
kk: Сеанс тізіміне %1 қосылды.

en: The specified file is invalid
kk: Келтірілген файл жарамсыз.

en: Do you want to save the current session?
kk: Осы сеансты сақтайсыз ба?

en: Save Current session?
kk: Сеансы сақталсын ба?

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
kk: %1 файл ашылмайды.  Басқасын ашып көресіз бе?

en: Try Different
kk: Ашып көрелік

en: Do Not Try
kk: Керегі жоқ

en: This will delete all saved images. Are you sure you want to do this?
kk: Бұл бүкіл сақталған кескіндерін өшіреді, бәрібір ме?

en: Delete All Images
kk: Бүкіл кескіндерді өшіру

en: Image Chooser
kk: Кескін таңдағышы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
kk: Бақылау сеанс тізімін ашу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
kk: Бақылау тізімін дискіден алу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
kk: Бақылау сеансын сақтау

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
kk: Колданыстағы Бақылау тізімін дискіге сақтау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
kk: Бақылау сеансын былай сақтау...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
kk: Қолданыстағы Бақылау тізімінің файлын атап сақтау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
kk: Таңдау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Update)
en: Update the table and the plot for the new date and location.
kk: Кестесін жаңартып, жаңа уақыт пен жердегі орынның суретін салу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
kk: Қазір тізіміндегі бүкіл нысандарының SDSS/DSS кескіндерін жүктеп алу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
kk: Бүкіл сақталған DSS/SDSS кескіндерді өшіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
kk: Бүкіл кескіндерді өшіру

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
kk: Бақылау тізімінің Шебері

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
kk: Бұл тізім Шебері көмегімен нысан түрі, аспандағы орын және жұлдыздық шамасын сүзгілеп Бақылау тізімін жинап беруге көмектеседі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
kk: Іздеу диалогы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
kk: Тізіміне нысандрды қосу үшін Іздеу диалогын ашу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
kk: "Алдағы түнде" диалогын ашу

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
kk: Қалау тізімі

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
kk: Сеанс жоспары

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
kk: Жоспар уақыты

en: Add to session plan
kk: Сеанстың жоспарын қосу

en: Add objects visible tonight to session plan
kk: Түнде көрінетін нысандарын сеанстың жоспарына қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
kk: Ортасы

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
kk: Телескоп

en: Show SDSS image
kk: SDSS кескінін көрсету

en: Show DSS image
kk: DSS кескінін көрсету

en: Show images from web
kk: Вебтен кескінді көрсету

en: Remove from WishList
kk: Тізімінен өшіру

en: Remove from Session Plan
kk: Сеанс жоспарынан кетіру

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
kk: төртбұрыш аумағы бойынша

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
kk: дөңгелек аумағы бойынша

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
kk: бүкіл аспандағыларды

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
kk: Шашыранды шоғырлар

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
kk: Шар тәрізді шоғырлар

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
kk: Газды тұмандық

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
kk: Планеталық тұмандық

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
kk: Күн, Ай, планеталар

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
kk: Жарамсыз шеңбер келтірілген, аумақ таңдалмады.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
kk[0]: Бақылау тізіміңізде %1 нысан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
kk: шоқжұлдызы бойынша

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
kk: <html><head></head><body><p>Бақылау тізімінің Шеберіне қош келдіңіз</p><p></p><p>Бұл құрал, түрлі сүзгілеу әдістер көмегімен, Бақылау тізімін жинап беруге көмектеседі.  Біріншіден, нысандарды <span style=" font-weight:600;">түрі</span> бойынша таңдауға болады.  Екіншіден, тек қана бір <span style=" font-weight:600;">аспандағы аумақтағы</span> нысандарды таңдай аласыз.  Сосын, Бақылау тізіміне кіретіндер санын <span style=" font-weight:600;">жұлдыздық шама ауқымын</span> шектеп қысқартуға болады.  Соңында, <span style=" font-weight:600;">белілі бір тәулікте</span> көрінетіндерді қалдыруға болады.</p><p></p><p>Бақылау тізіміңізге кіретін нысан түрлер таңдауын бастау үшін <span style=" font-weight:600;">Келесі</span> дегенді басыңыз.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjTypeLabel)
en: <html><head></head><body><p>Select objects by type</p><p></p><p>Highlight the object types you want to include in your observing list in the box below.  You can highlight more than one item in the list.  The buttons along the right can be used to quickly choose some common selections.</p><p></p><p>When you are finished, press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button.</p></body></html>
kk: <html><head></head><body><p>Нысандарды түрі бойынша таңдау</p><p></p><p>Бақылау тізіміне кіргізгіңіз келген нысан түрлерін төмендегі қоршауда белгілеңіз.  Бірнешесін белгілеуге болады.  Он жақтағы батырмалар қатары кейбір жалпы таңдауларды жасауға арналған.</p><p></p><p>Болған соң <span style=" font-weight:600;">Келесі</span> деген батырманы басыңыз.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
kk: Тізімдегі барлығын таңдап алу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
kk: Барлығы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
kk: Тізімдегі барлық таңдалғандарын тазалау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
kk: Тізімдегі барлық түрі "алыс ғарыш" нысандарын таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
kk: Алыстағы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
kk: Тізімдегі барлық Күн жүйесінің нысандарын таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectText)
en: <html><head></head><body><p>Select by region</p><p></p><p>Next, you can limit your object list to only those objects which occupy a specific region on the sky.  There are three ways to specify the region for your list:  by <span style=" font-weight:600;">constellation</span>, by specifying a <span style=" font-weight:600;">rectangular region</span>, or by specifying a <span style=" font-weight:600;">circular region</span>.  You may also skip selecting by a region, which will include objects from <span style=" font-weight:600;">all over the sky</span>.</p><p></p><p>Make your selection below, and press <span style=" font-weight:600;">Next</span>.</p></body></html>
kk: <html><head></head><body><p>Аумағы бойынша таңдау</p><p></p><p>Қазір нысан тізімін тек белгілеген аспан аумағындағылармен шектей аласыз.  Аумақты келтіретін үш тәсілі бар:  <span style=" font-weight:600;">шоқжұлдызы</span> бойынша, <span style=" font-weight:600;">төртбұрыш аумағы</span> бойынша, немесе <span style=" font-weight:600;">дөңгелек аумағы</span> бойынша.  Аумақ бойынша таңдауды жасамай <span style=" font-weight:600;">бүкіл аспандағыларды</span> кіргізуге де болады.</p><p></p><p>Төменде таңдауыңызды жасап <span style=" font-weight:600;">Келесі</span> дегенді басыңыз.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
kk: Келесі бойынша таңдаймын:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ConstellationText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in one or more constellations</p><p></p><p>In the list below, highlight the constellations you want to use for your observing list.  Only objects that occupy the selected constellations will be included in the list.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
kk: <html><head></head><body><p>Бір не бірнеше шоқжұлдыздағы нысандарды таңдау</p><p></p><p>Төмендегі тізімде көрсетілетіндер тізіміне кіргізетін шоқжұлдыздарды ерекшелеңіз.</p><p></p><p>Болғасын жалғастыру үшін <span style=" font-weight:600;">Келесі</span> дегенді басыңыз.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RectangularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a rectangular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular rectangular region on the sky.  Specify the rectangular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) limits that define the region.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
kk: <html><head></head><body><p>Төртбұрыш аумақтағыларды таңдау</p><p> </p><p>Бұл бетте, көрсетілетіндер тізіміне аспандағы бір төртбұрыштағылар ғана кіргізіледі.  Төртбұрышты аумағын тура көтерілу (ТК) мен Еңістік шектерін анықтап таңдайсыз.</p><p></p><p>Болғасын жалғастыру үшін <span style=" font-weight:600;">Келесі</span> дегенді басыңыз.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
kk: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
kk: Еңістік шектері:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
kk: ТК шектері:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CircularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a circular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular circular region on the sky.  Specify the circular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) coordinates for the center of the circle, and the size of the circle's radius, in Degrees.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
kk: <html><head></head><body><p>Дөңгелек аумақтағыларды таңдау</p><p> </p><p>Бұл бетте, көрсетілетіндер тізіміне аспандағы бір дөңгелектегілер ғана кіргізіледі.  Дөңгелек аумағын тура көтерілу (ТК) мен Еңістік орта нүктесін және градустағы радиусын анықтап таңдайсыз.</p><p></p><p>Болғасын жалғастыру үшін <span style=" font-weight:600;">Келесі</span> дегенді басыңыз.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterRALabel)
en: center RA:
kk: ортасының ТК:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: center Dec:
kk: ортасының Еңістігі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
kk: Радиусы (градус):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObserveOnDateText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects observable on a date:</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects which can be observed on a particular date (and from a particular location on Earth).  To filter your list in this way, check the checkbox below, and then select the desired date.  If you leave this box unchecked, then your list will include objects regardless of when they are observable (this is the default).  You may also change the geographic location used to determine whether objects are observable.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p><p></p></body></html>
kk: <html><head></head><body><p>Бір кезде көрінетіндерін таңдау</p><p> </p><p>Бұл бетте, бақылау тізіміне белгілі бір кезде (белгілі бір жерден) көруге болатын нысандар кіргізіледі.  Тізімін бұл тәсілімен толтыру үшін төмендегі белгісін қойып, керек кезді анықтаңыз.  Белгіні қоймай қалдырсаңыз, барлық нысандар алынады, көрінетін-көрінбейтіне қарамастан (бұл әдетті жағдай).  Оған қоса, көретін географиялық нүктесін де өзгертуге болады.</p><p></p><p>Болғасын жалғастыру үшін <span style=" font-weight:600;">Келесі</span> дегенді басыңыз.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
kk: Басталу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
kk: Қайдан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
kk: Келесі кезде көрінетіндері таңдалсын:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
kk: Келесі шамасынан жарықтар таңдалсын:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
kk: Шамасы анықталмағандарды қоса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
kk: Бақылау тізімінде қазір 0 нысан.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
kk: Есебін жаңарту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
kk: Параметрдің атауы

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
kk: X-бойлығы (а.б.)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
kk: Y-бойлығы (а.б.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
kk: Бүгін

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
kk: Келтірілген нүктені көздеу. %1 деген нысанның атауы, дүниенің төрт тарапы, немесе "зенит" болуға тиіс.

en: Add a name label to the object named %1.
kk: %1 деген нысанның жарлығын көрсету.

en: Remove the name label from the object named %1.
kk: %1 деген нысанның жарлығын өшіру.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
kk: %1 деген Күн жүйесінің нысанның траекториясын көрсету.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
kk: %1 деген Күн жүйесінің нысанның траекториясын өшіру.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
kk: Координаттары Тура көтерілу/Еңістік деп берілген нүктені көздеу. Тура көтерілу бұрыштық сағатта; Еңістік градуста беріледі.

en: Point the display at the specified Alt/Az coordinates.  Alt and Az are expressed in Degrees.
kk: Координаттары Биіктік/Азимут деп берілген нүктені көздеу. Биіктік пен Азимут градуста беріледі.

en: Increase the display Zoom Level.
kk: Үлкейту деңгейін жоғарлату.

en: Decrease the display Zoom Level.
kk: Үлкейту деңгейін төмендету.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
kk: Үлкейту деңгейін әдеттегі қылу.

en: Set the display Zoom Level manually.
kk: Үлкейту деңгейін қолмен орнату.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
kk: Жүйелік сағатын келтірілген жергілікті уақытқа келтіру.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
kk: Скриптті орындауын келтірілген уақытқа (сек) аялдату.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
kk: Келтірілген пернені басқанша скрипттін орындауын тоқтату.  Жалғыз бір пернені арнауға болады; бос орынды пайдалану үшін "бос орын" пернесін басыңыз.

en: Set whether the display is tracking the current location.
kk: Қазір көздеп тұрғанға еріп қадағалау.

en: Change view option named %1 to value %2.
kk: %1 деген көрініс параметрін %2 дегенге ауыстыру.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
kk: Қала, өлке және елі бойынша географиялық жерін анықтау.

en: Set the color named %1 to the value %2.
kk: %1 деген түсті %2 деген қылу.

en: Load the color scheme specified by name.
kk: Аталған түстер сұлбаны жүктеп алу.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
kk: Аспан кескінін (келтірілген ені мен биіктігімен) файлға экспорт ету.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
kk: Аспан кескінін притерға не файлға басып шығару.  Егер %1 шын болса - басып шығару диалогы шыға келеді. Егер %2 шын болса басып шығаратын түстер сұлбасы шыға келеді.

en: Halt the simulation clock.
kk: Бағдарламаның сағатын тоқтату.

en: Start the simulation clock.
kk: Бағдарламаның сағатын жүргізу.

en: Set the timescale of the simulation clock to specified scale.  1.0 means real-time; 2.0 means twice real-time; etc.
kk: Бағдарлама уақытының жүріс қарқынын орнату.  1.0 деген - шын уақыт жүрісі; 2.0 деген - одан екі есе тез жүрісі.

en: Functions
kk: Функциялар

en: InfoBoxes
kk: Ақпар жазулары

en: Toggle display of all InfoBoxes
kk: Бүкіл ақпар жазулардың көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Time InfoBox
kk: Уақыт ақпар жазуының көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Geographic InfoBox
kk: Географиялық ақпар жазуының көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Focus InfoBox
kk: Көздегені туралы ақпар жазуының көрсету күйін терістеу

en: (un)Shade Time InfoBox
kk: Уақыт ақпарын тығу(көрсету)

en: (un)Shade Geographic InfoBox
kk: Географиялық ақпарын тығу(көрсету)

en: (un)Shade Focus InfoBox
kk: Көздеген нүкте ақпарын тығу(көрсету)

en: Toolbars
kk: Құралдар панельдері

en: Toggle display of main toolbar
kk: Негізгі құралдарын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of view toolbar
kk: Көру құралдарын көрсету күйін терістеу

en: Show Objects
kk: Нысандарды көрсету

en: Toggle display of Stars
kk: Жұлдыздарды көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of all deep-sky objects
kk: Алыс ғарыш нысандарын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of all solar system bodies
kk: Күн жүйесінің нысандарын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Sun
kk: Күнді көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Moon
kk: Айды көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Mercury
kk: Балпанды көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Venus
kk: Шолпанды көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Mars
kk: Қызылжұлдызды көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Jupiter
kk: Есекқырғанды көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Saturn
kk: Қоңырқайды көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Uranus
kk: Уранды көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Neptune
kk: Нептунды көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Asteroids
kk: Астероидтарды көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Comets
kk: Кометаларды көрсету күйін терістеу

en: Show Other
kk: Басқаларды көрсету

en: Toggle display of constellation lines
kk: Шоқжұлдыз сызықтарын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of constellation boundaries
kk: Шоқжұлдыз шекараларын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of constellation names
kk: Шоқжұлдыз атауларын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of Milky Way
kk: Құс жолын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of the coordinate grid
kk: Координатар торын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of the celestial equator
kk: Аспан экваторын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of the ecliptic
kk: Эклиптиканы көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of the horizon line
kk: Көкжиек сызығын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of the opaque ground
kk: Жер тасалағанын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of star name labels
kk: Жұлдыз жарлығын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of star magnitude labels
kk: Жұлдыздық шамасын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of asteroid name labels
kk: Астероид жарлығын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of comet name labels
kk: Комета жарлығын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of planet name labels
kk: Планетаның жарлығын көрсету күйін терістеу

en: Toggle display of planet images
kk: Планеталардың кескінін көрсету күйін терістеу

en: Show Latin constellation names
kk: Шоқжұлдыздарды латын тілінде атау

en: Show constellation names in local language
kk: Шоқжұлдыздарды жергілікті тілінде атау

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
kk: Шоқжұлдыз атауларын IAU стандарты бойынша қысқарту

en: Hide Items
kk: Нысандарды жасыру

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
kk: Айналғанда нысандарды жасыру/жасырмау күйін терістеу

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
kk: Нысандарды жасыруды неше секундтан кейін бастау

en: Hide faint stars while slewing?
kk: Айналғанда көмескі жұлдыздар жасырылсын ба?

en: Hide solar system bodies while slewing?
kk: Айналғанда Күн жүйесінің нысандары жасырылсын ба?

en: Hide Milky Way while slewing?
kk: Айналғанда Құс жолы жасырылсын ба?

en: Hide constellation names while slewing?
kk: Айналғанда шоқжұлдыз атаулары жасырылсын ба?

en: Hide constellation lines while slewing?
kk: Айналғанда шоқжұлдыз сызықтары жасырылсын ба?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
kk: Айналғанда шоқжұлдыз шекаралары жасырылсын ба?

en: Hide coordinate grid while slewing?
kk: Айналғанда коорд. торы жасырылсын ба?

en: Skymap Options
kk: Аспан картасының параметрлері

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
kk: Көкжиектік коорд. жүйесі пайдалансын ба? (Әйтпесе, Экваторлық болады)

en: Set the Zoom Factor
kk: Масштабтау коэффициентін орнату

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
kk: ШӨР белгісінің бұрыштық өлшемін таңдау (бұрыш. мин)

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
kk: ШӨР белгісінің түрін таңдау (0=Шаршы, 1=Дөңгелек, 2=Айқыш, 3=Шеңберлер)

en: Select color for the FOV symbol
kk: ШӨР белгісінің түсін таңдау

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
kk: Айналу анимациялансын ба? (әйтпесе, "секіріп" ауысады)

en: Correct for atmospheric refraction?
kk: Атмосфералық рефракциясы есепке алынсын ба?

en: Automatically attach name label to centered object?
kk: Ортадағы нысанның жарлығы автоматты түрде көрсетілсін бе?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
kk: Меңзер үстінен өткенде нысанның жарлығы уақытша көрсетілсін бе?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
kk: Планеталардың ізі біртіндеп сөнсін бе? (әйтпесе тұрақты түсті болады)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
kk: картада белгіленетін ең шағын жұлдыздың шамасы

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
kk: айналдырғанда жасырылатын ең жарық жұлдыздың шамасы

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
kk: картада көрсетілетін ең шағын астероидтың жұлдыздық шамасы

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
kk: картада белгіленетін ең шағын астероидтың жұлдыздық шамасы

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
kk: Күнге бұдан жақын (а.б.) кометалар картада белгіленеді

en: Could not download remote file.
kk: Қашықтағы файл жүктеп алынбады.

en: Download Error
kk: Жүктеп беру қатесі

en: Save Changes to Script?
kk: Скрипт өзгерістері сақталсын ба?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
kk: Назардағы скриптте сақталмаған өзгерістер бар.  Жабу алдында сақталсын ба?

en: Could not parse script.  Line was: %1
kk: Скрипт талдауға келмеді. Жолы: %1

en: true
kk: ақиқат

en: Function index out of bounds.
kk: Функцияның индексі шегінен шығып кетті.

en: false
kk: жалған

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
kk: Функция мен Arg виджет арасындағы қайшылық (%1 күтілген)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
kk: Жаңа скрипт

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
kk: Қолданыстағы скриптті ысырып тастап жаңасын бастау.  Бұрынғысы сақталмаса - сақтау ұсынылады.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
kk: Бар скриптті ашу.  Бұрынғысы сақталмаса - сақтау ұсынылады.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
kk: Скриптті сақтау

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
kk: Қолданыстағы скриптті сақтау.  Скрипт бұрын сақталмаған болса - бұл "Былай сақтау..." дегенге тең

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
kk: Скриптті былай сақтау...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
kk: Файл атауын мен скрипт атауын келтіріп сақтау.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
kk: Скриптті сынау

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window.  You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
kk: Скриптті KStars-тың негізгі терезесінде орындап көру  Аспан картасын тасаламау  үшін Скрипт құрастырғышын жылжыта аласыз.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
kk: Қолданыстағы скрипт

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script.  Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below.  Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
kk: Бұнда қолданыстағы скриптте бар командалардың тізімі.  Бір командасын таңдасаңыз оның аргументтерін келтіретін виджет ұсынылады.  Әрекеттер батырмалары көмегімен таңдалған команданы көшірмелеу, өшіру, орнын ауыстыруға болады.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
kk: Функцияны қосу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
kk: Егер функция "Функция ақтарғышы" дегенде таңдалып тұрса, бұл батырма "Қолданыстағы скрипт" дегендегі ерекшеленіп тұрған функциясынан кейін жаңа функцияны құрады.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
kk: Функцияны өшіру

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
kk: "Қолданыстағы скрипт" дегенде ерекшеленіп тұрған функцияны өшіру.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
kk: Функцияны көшірмелеу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
kk: "Қолданыстағы скрипт" дегенде ерекшеленіп тұрған функцияның көшірмесін құрып береді.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
kk: Жоғарлату

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
kk: "Қолданыстағы скрипт" дегенде ерекшеленіп тұрған функцияның скрипттегі орнын жоғарлатады.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
kk: Төмендету

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
kk: "Қолданыстағы скрипт" дегенде ерекшеленіп тұрған функцияның скрипттегі орнын төмендетеді.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
kk: Функцияның аргументтері

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
kk: Функция ақтарғышы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
kk: Функцияның Анықтамасы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
kk: Функция ақтарғышында таңдалып тұрғанда бұл өрісте ол туралы біршама мәлімет беріледі.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
kk: Скрипттің атауын келтіріңіз

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
kk: Скрипттің атауын келтіріңіз.  Бұл файл атауы емес, жай ғана қысқаша сипаттама  атауы.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
kk: Авторының атын келтіріңіз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
kk: Скрипт атауы:

en: Print the Sky Calendar
kk: Аспан күнтізбесін басып шығару

[ctx: A planet rises from the horizon]
en: %1 rises
kk: %1 шығуда

[ctx: A planet sets from the horizon]
en: %1 sets
kk: %1 батуда

[ctx: A planet transits across the meridian]
en: %1 transits
kk: %1 меридианын кешуде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridMonths)
en: Month dividers
kk: Ай бөлгіштер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridWeeks)
en: Interval dividers
kk: Аралық бөлгіштер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
kk: Тік торы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
kk: Бүгінгі күн

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
kk: Жыл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
kk: Аралық

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
kk: күн

en: Now visible: About %1 degrees above the %2 horizon
kk: Көрінбейді: %2 көкжиегінен %1 градус жоғары шамада

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
kk: Телескоп егжей-тегжейі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
kk: Жабдықтаушысы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
kk: Биноклі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
kk: Апертурасын келтіріңіз:

en: Magnitude:  --
kk: Жұл.шамасы: --

en: Surface Brightness: %1
kk: Бет жарықтығы: %1

en: Size: %1
kk: Өлшемі: %1

en: at %1
kk: %1 дегенде

en: The night of %1
kk: %1 түні

en: Star Clusters
kk: Жұлдыз шоғырлары

en: circumpolar
kk: полярлық шеңберінде

en: does not rise
kk: шықпайды

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
kk: Күн батуы: %1, %2

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
kk: Таң атуы: %1, %2

en: Night duration: %1
kk: Түн ұзындығы: %1

en: Night duration: %1 hours
kk: Түн ұзындығы: %1 сағат

en: Night duration: %1 hour
kk: Түн ұзындығы: %1 сағат

en: Night duration: %1 minutes
kk: Түн ұзындығы: %1 минут

en: Night duration: %1 minute
kk: Түн ұзындығы: %1 минут

en: Moon rises at: %1 on %2
kk: Айдың шығуы: %1, %2

en: Moon sets at: %1 on %2
kk: Айдың батуы: %1, %2

en: No Object Selected
kk: Нысан таңдалған жоқ

en: Object Not Found
kk: Нысан табылған жоқ

en: Rises at: %1
kk: Шығуы: %1

en: Transits at: %1
kk: Шарықтауы: %1

en: Sets at: %1
kk: Батуы: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
kk: Түн алдындағы КҮН

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
kk: Басқа тәулікті таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
kk: Басқа тәуілік...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
kk: ҚАРАЙТЫН ЖЕР

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
kk: Жаңа географикалық жерді таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
kk: Басқа жер...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
kk: Көрінетін нысандар:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
kk: Уақыт аралығын таңдау

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
kk: Кешке

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
kk: Таңертең

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
kk: Бүкіл түнде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show objects brighter than magnitude:
kk: Келесі шамасынан жарықтар көрсетілсін:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
kk: Айдың шығу уақыты

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
kk: Таңдалған тәулікте ай қай уақытта шығатынын көрсетеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
kk: Айдың шығуы:  13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
kk: Таңдалған тәуліктегі түннің ұзындығы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
kk: Таңдалған тәуліктегі Күннің батумен шығудың аралығын көрсетеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
kk: Түннің ұзындығы: 11:00 сағат

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
kk: Күннің батуы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
kk: Таңдалған тәулікте Күн қай уақытта бататынын көрсетеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
kk: Күннің батуы: 19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
kk: Айдың бату уақыты

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
kk: Таңдалған тәулікте ай қай уақытта бататынын көрсетеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
kk: Айдың батуы: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
kk: Күннің батуы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
kk: Таңдалған тәулікте Күн қай уақытта шығатынын көрсетеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
kk: Күннің шығуы:  07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
kk: Айдың толуы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
kk: Таңдалған тәуліктегі Айдың толу фазасының пайызын көрсетеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
kk: Ай толуы: 42%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
kk: Санаты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
kk: Табылған нысандары:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
kk: Нысанның атауы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
kk: Таңдалған нысан көрсетілген тәуліктің қай уақытында көкжиектен шығатынын көрсетеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
kk: Шығуы:  22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
kk: Таңдалған нысан көрсетілген тәуліктің қай уақытында жергілікті меридианын кешетінін көрсетеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
kk: Меридианын кешуі: 03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
kk: Таңдалған нысан көрсетілген тәуліктің қай уақытында көкжиекке бататынын көрсетеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
kk: Батуы:  08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
kk: Осы нысанды ортаға қойып көрсету

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
kk: Нысанды көрсетілетін аспанның ортасына қойып соңынан қадағалау.  Ашылмалы мәзіріндегі "Ортаға қойып қадағалау" дегеніне тең.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
kk: Нысанды ортаға қою

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
kk: Нысан егжей-тегжейін ашу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
kk: Таңдалған нысан туралы мәлімет терезесін ашу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Adds the selected object to the Observing list
kk: Бақылау тізіміне таңдалған нысанды қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
kk: Тізіміне қосу

en: Angle value in degrees.
kk: Градус бірлігіндегі бұрыш.

en: Angle value in hours.
kk: Сағат бірлігіндегі бұрыш.

en: This box displays an angle in degrees. The three numbers displayed are the angle's degrees, arcminutes, and arcseconds.
kk: Бұл өрісте градус бірлігіндегі бұрыш көрсетіледі. Көрсетілген үш сан - ол бұрыштың градус, минут, секундтары.

en: This box displays an angle in hours. The three numbers displayed are the angle's hours, minutes, and seconds.
kk: Бұл өрісте сағат бірлігіндегі бұрыш көрсетіледі. Көрсетілген үш сан - ол бұрыштың сағат, минут, секундтары.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
kk:   Кәдімгі бүтін сан, не жылжымалы үтірлі, не бос орын не қос нүктемен бөліктелген градус, минут, секунд түрінде келтіруге болады

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
kk: Градус бірлігіндегі бұрышты келтіріңіз.  Бұрыш кәдімгі бүтін сан ("12"), не жылжымалы үтірлі ("12.33") бола алады, немесе бос орын не қос нүктемен бөліктелген градус, минут, секунд түрінде ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", сияқты) келтіруге болады.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
kk:   Кәдімгі бүтін сан, не жылжымалы үтірлі, не бос орын не қос нүктемен бөліктелген сағат, минут, секунд түрінде келтіруге болады

en: Enter an angle value in hours.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
kk: Сағат бірлігіндегі бұрышты келтіріңіз.  Бұрыш кәдімгі бүтін сан ("12"), не жылжымалы үтірлі ("12.33") бола алады, немесе бос орын не қос нүктемен бөліктелген сағат, минут, секунд түрінде ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", сияқты) келтіруге болады.

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 x %2 arcmin
kk: %1 х %2 бұрыштық мин

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
kk: Алдыңғы жыл

[ctx: Local Time]
en: LT:
kk: ЖУ:

[ctx: Universal Time]
en: UT:
kk: БУ:

[ctx: Sidereal Time]
en: ST:
kk: CУ:

[ctx: Julian Day]
en: JD:
kk: ЮК:

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
kk: Бойлық:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
kk: Ендік:

[ctx: seconds]
en: secs
kk: сек

[ctx: second]
en: sec
kk: сек

[ctx: minute]
en: min
kk: мин

[ctx: minutes]
en: mins
kk: мин

en: hour
kk: сағат

[ctx: hours]
en: hrs
kk: сағ

[ctx: sidereal day]
en: sid day
kk: сид. тәулік

en: day
kk: тәулік

en: week
kk: апта

[ctx: weeks]
en: wks
kk: апта

en: month
kk: ай

[ctx: months]
en: mths
kk: ай

en: year
kk: жыл

[ctx: years]
en: yrs
kk: жыл

en: Adjust time step
kk: Уақыт қадамынын таңдау

en: Adjust time step units
kk: Уақыт қадамынын бірлігін таңдау

en: Set the timescale for the simulation clock.  A setting of "1 sec" means the clock advances in real-time, keeping up perfectly with your CPU clock.  Higher values make the simulation clock run faster, lower values make it run slower.  Negative values make it run backwards.
    
    There are two pairs of up/down buttons.  The left pair will cycle through all available timesteps in sequence.  Since there are a large number of timesteps, the right pair is provided to skip to the next higher/lower unit of time.  For example, if the timescale is currently "1 min", the right up button will make it "1 hour", and the right down button will make it "1 sec"
kk: Бағдарламада көрсететін уақыттың өту қарқынын орнату.  Бұны "1 сек" деп қойса, көрсететіні - компьютер сағатына сәйкес шын уақыты болады.  Одан артық сан көрсететін уақыт өтуін тездетеді, кемі - баяулатады.  Теріс сан болса - уақыт теріс жүреді.
    
    Қасында екі кос +/- батырмалары бар.  Сол жақтағылар уақыт қадамының санын теруге арналған.  Оң жақтағылар бұл сан қай бірлігінде екенін анықтайды

[ctx: Map projection method]
en: No projection
kk: Проекциясыз

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
kk: Көне

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
kk: Азимуттық

[ctx: Map projection method]
en: Bonne
kk: Бонне

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
kk: Гномоникалық

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
kk: Жартышарлық

[ctx: Map projection method]
en: Lambert
kk: Ламберт

[ctx: Map projection method]
en: Mercator
kk: Меркатор

[ctx: Map projection method]
en: Mollweide
kk: Моллвейде

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
kk: Ортогрфиялық

[ctx: Map projection method]
en: Peters
kk: Питерс

[ctx: Map projection method]
en: Polyconic
kk: Поликонусты

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
kk: Тікбұрышты

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
kk: Xplanet жолы:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Enter here the path of xplanet binary.
kk: Xplanet бинарлы файлын жолын мұнда келтіріңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
kk: Терезенің өлшемі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
kk: Терезесінің енін орнату

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
kk: Терезесінің биіктігін орнату

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV?
kk: Kstars шолу өрісін (ШӨР) қолдану керек пе?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV
kk: Kstars шолу өрісі қолданылсын

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetMagnitude)
en: Base magnitude:
kk: Негізгі жұлдыздық шамасы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1
kk: Негізгі жұлдыздық шамасындағы жұлдыз 1 (бірге) тең пиксел жарықтығымен көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
kk: Баптау файлы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
kk: Баптаулар файлының жолы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Use the specified configuration file
kk: Көрсетілген баптау файлын қолдану

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Use custom star map?
kk: Өзгеше аспан картасы қолдансын ба?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
kk: Аспан картасы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
kk: Күмбез файлы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
kk: Аспан күмбезі файлының жолы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Radius of the glare around the Sun.
kk: Күн айнала шұғласының радиусы.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun.  The default value is 28.
kk: Күнді айнала көрсетілетін шұғласының радиусы. Әдетте, бұл 28 Күн радиусы.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
kk: Шығыс файл сапасы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
kk: JPEG сапасы

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
kk: Жарлық пен маркерлері

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
kk: Жарлықтар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelGMT)
en: GMT
kk: Гринвич уақыты

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
kk: Жарлық жолы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
kk: Жарлықтың алғашқы жол мәтінің келтіріңіз.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth".  Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
kk: Жарлықтың алғашқы жол мәтінің келтіру. Әдетте бұл "Жердің көрінісі" секілді бірдеме болады. %t дегендері көздеген нысанның атауымен, ал %o дегендер орнының атауымен ауыстырылады.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
kk: Уақыт пішімі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
kk: Күн/уақыт жарлығының пішімін келтіріңіз.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.  This format string is passed to strftime(3).  The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the  locale’s  appropriate date and time representation.
kk: Күн/уақыт жарлығының пішімін келтіріңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
kk: Қаріптің өлшемі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
kk: Жарлықтың орны:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
kk: Жарлығы көрсетілсін бе?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: If checked, display a label in the upper right corner.
kk: Белгісі қойылса, жарлығы жоғары оң жақ бұрышында көрсетіледі.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
kk: Маркерлері

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file?
kk: Маркер файлы қолданылсын ба?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file:
kk: Маркер файлы қолданылсын:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Specify a file containing user defined marker data to display against the background stars.
kk: Аясындағы жұлдыздарының үстінен көрсетілетін пайдаланушы келтірген маркер деректері жазылған файлы.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds in a file
kk: Маркерінің шектерін файлға жазып алу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
kk: Әрбір маркерінің тікбұрышты аумақ шектерінің кординаттарын файлға жазу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds to:
kk: Маркер шектері мынаған жазылсын:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLatLong)
en: Place the observer above latitude
kk: Бақылау орнының ендігі

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees).  The default value is 0.
kk: Көздеген нысан келтірілген ендіктен қарағандай көрсетіледі. Ендік градуста, әдетті мәні - 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude
kk:  және бойлығы

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees).  Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242.  The default value is 0.
kk: Көздеген нысан келтірілген бойлықтан қарағандай көрсетіледі. Бойлық градуста, шығыс жаққа есептегенде оң санмен, батыс жаққа - теріс санмен өлғенеді (Жер үшін, Ай үшін де), мысалы, Алматының бойлығы -283 немесе 77 градус. Әдетті мәні - 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
kk: (градуста)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
kk: Проекциясы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
kk: Проекциясының түрі

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The default is  no projection.  Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
kk: Әдетте, проекциясы жоқ. Бұндайда, біршама нысандар көрсетілмейді, бірақ көлеңкелері салынады.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
kk: Аясы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
kk: Аясы болсын ба?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
kk: Белгісі қойылса, файл немесе бір түс аясы болады

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
kk: Ая кескіні

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
kk: Осы файл ая кескіні болсын

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
kk: Ая кескін файлының жолын мұнда келтіріңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
kk: Аясының түсі

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
kk: Аспан аясының түсін орнату.
