kstars - en to ne translation catalogue (1797 entries)

en: Sky
ne: आकाश

en: Messier Object
ne: अस्तव्यस्त वस्तु

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
ne: वस्तु w/ लिङ्क

en: Star Name
ne: ताराको नाम

en: Planet Name
ne: ग्रहको नाम

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
ne: नक्षत्रको नाम

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
ne: नक्षत्रको रेखा

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
ne: नक्षत्रको सीमा

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
ne: नक्षत्रको सीमा हाइलाइट

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
ne: मिल्की वे

en: Equator
ne: भूमध्य रेखा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
ne: क्रांतिमण्डल

en: Horizon
ne: क्षितिज

en: Compass Labels
ne: कम्पास लेबुल

en: Info Box Text
ne: सूचना बाकस पाठ

en: Info Box Selected
ne: सूचना बाकस चयन गरियो

en: Info Box Background
ne: सूचना बाकस पृष्ठभूमि

en: Target Indicator
ne: लक्षित सूचक

en: User Labels
ne: प्रयोगकर्ता लेबुल

en: Planet Trails
ne: ग्रहको मार्ग

en: Angular Distance Ruler
ne: कोणिय दूरी रूलर

en: Observing List Label
ne: सूची लेबुल अवलोकन

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
ne: पूर्वानिर्धारित रङ

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
ne: तारा चित्रपट

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
ne: नाइट भिजन

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
ne: स्थानीय रङ  योजना फाइल खोल्न सकेन ।
    योजना रेकर्ड गर्न सकिएन ।

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
ne: स्थानीय रङ योजना अनुक्रमणिका फाइल खोल्न सकेन ।
    योजना रेकर्ड गर्न सकिएन ।

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
ne: ७x३५ दूरबीन

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
ne: एक डिग्री

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
ne: १.३सी मी मा ३० मी

en: No FOV
ne: FOV छैन

en: Could not upload image to remote location: %1
ne: टाढाको स्थानमा छवि अपलोड गर्न सकेन: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Save the image to disk
ne: डिस्कमा छवि बचत गर्नुहोस्

en: Loading of the image %1 failed.
ne: छवि %1 को लोडिङ असफल भयो ।

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
ne: "%1" नामकरण गरिएको फाइल पहिल्यै अवस्थित छ । यसलाई अधिलेखन गर्नुहुन्छ ?

en: Overwrite File?
ne: फाइल अधिलेखन गर्नुहुन्छ ?

en: Saving of the image %1 failed.
ne: छवि %1 को बचत असफल भयो ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
ne: खेती क्षेत्र: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
ne: थम्बनेल सम्पादक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
ne: खेती क्षेत्र: [०,०  २०० x २००]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
ne: (खेती क्षेत्र २००x२०० मा मापन गरिनेछ)

en: Loading images...
ne: छवि लोड गरिँदैछ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
ne: नतिजा खोजी गर्नुहोस्:

en: Failed to load image at %1
ne:  %1 मा छवि लोड गर्न असफल भयो

en: Choose Thumbnail Image
ne: थम्बनेल छवि छनौट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
ne: थम्बनेल पिकर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
ne: छवि स्थान निर्दिष्ट गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
ne: हालको थम्बनेल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
ne: छवि सम्पादन गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
ne: छवि अन्सेट गर्नुहोस्

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
ne: घाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
ne: बुध

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
ne: शुक्र

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
ne: पृथ्वी

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
ne: चन्द्रमा

note: i18n? i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mars)
en: Mars
ne: मंगल ग्रह

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Jupiter)
en: Jupiter
ne: बृहस्पति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Saturn)
en: Saturn
ne: शनि ग्रह

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
ne: अरुण ग्रह

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
ne: वरुण ग्रह

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
ne: स्थान:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
ne: दिन

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ne: फाइल

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ne: सम्पादन

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ne: दृश्य

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
ne: मद्दत

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
ne: मुख्य उपकरणपट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
ne: प्रक्रिया उपकरणपट्टी

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
ne: समय

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
ne: इङ्गित

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
ne: प्रक्षेपण

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ne: उपकरणहरू

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
ne: यन्त्र

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ne: सेटिङहरू

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
ne: सूचना बाकस

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
ne: वस्तुस्थितिपट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
ne: दृश्य उपकरणपट्टी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Type:
ne: प्रकार:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
ne: युग:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
ne: ग्रह

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
ne: तारा

en: Constellations
ne: नक्षत्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
ne: ग्रहिका

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
ne: पुच्छ्रे तारा

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
ne: ग्यालेक्सी

en: Nebulae
ne: नेबुले

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: prope
en: Name:
ne: नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
ne: अज्ञात

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
ne: फाइल आयात गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
ne: आयात डेटा फाइलनाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
ne: एउटा अवस्थित डेटा फाइल आयात गर्न, यहाँ यसको फाइलनाम प्रविष्ट गर्नुहोस् । तपाईँले त्यसपछि तल फाइलको सामाग्री वर्णन गर्नुहुनेछ । तपाईँले वैध हेडरसँग विवरणिका फाइल निर्माण गर्न फाइलनाम खाली छोड्न सक्नुहुन्छ, तर डेटा छैन ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
ne: आयात गरिएको डेटा फाइलको सामग्री

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
ne: तपाईँले माथि रेखामा डेटा फाइल चयन गर्नुभयो भने, यहाँ यसको सामग्री प्रदर्शन गरिएका छन् ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
ne: डेटा फिल्ड वर्णन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
ne: <b>विवरणिका फिल्ड:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
ne: <b>उपलब्ध फिल्ड:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
ne: विवरणिकाका लागि समकक्ष युग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
ne: विवरणिका नाम उपसर्ग:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
ne: सङ्केत रङ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
ne: समकक्ष युग:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
ne: निर्गात पूर्वावलोकन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
ne: निर्गात विवरणिका फाइलका लागि फाइलनाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
ne: विवरणिका नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
ne: यस रुपमा विवरणिका बचत गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
ne: विवरणिकाका लागि नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Show image of
ne: यसको छवि देखाउनुहोस्

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
ne: यूआरएल वैध छैन । तपाईँ गुगल खोजी इन्जिनमा ब्राउजर सञ्झ्याल
    खोल्न चाहनुहुन्छ ?

en: Invalid URL
ne: अवैध यूआरएल

en: Browse Google
ne: गुगल ब्राउज गर्नुहोस्

en: Do Not Browse
ne: ब्राउज नगर्नुहोस्

en: Show webpage about
ne: यसबारे वेबपृष्ठ देखाउनुहोस्

en: object
ne: वस्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
ne: संसाधान प्रकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
ne: छवि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
ne: सूचना

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
ne: लिङ्ग गरेका संसाधन वर्णन गरिरहेको पाठ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
ne: वर्णन:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
ne: यूआरएल जुन यो वस्तुद्वारा प्रदर्शन गरिनेछ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
ne: ब्राउजर सञ्झ्यालमा यूआरएल खोल्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
ne: तपाईँले प्रविष्ट गर्नुभएको यूआरएल यो बटनसँग ब्राउजर सञ्झ्यालमा यसलाई खोलेर रूजु गर्न सक्नुहुन्छ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
ne: यूआरएल जाँच गर्नुहोस्

en: Ignore
ne: उपेक्षा गर्नुहोस्

en: Text
ne: पाठ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
ne: प्रकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
ne: लेखक:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
ne: वस्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
ne: सम्पादन गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
ne: रङ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
ne: नाम

en: Major Axis
ne: ठूलो कक्ष

en: Minor Axis
ne: सानो कक्ष

en: Position Angle
ne: स्थिति कोण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
ne: संस्करण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
ne: विवरणिका आयात गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
ne: रङ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
ne: सामान्य

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
ne: बहुविध

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
ne: चल

en: G5 star
ne: G5 तारा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
ne: स्थिति

en: Circumpolar
ne: सर्कमपोलर

en: Never rises
ne: कहिल्यै उदाउँदैन

en: Links
ne: लिङ्क

en: Advanced
ne: उन्नत

en: Log
ne: लग

en: Record here observation logs and/or data on %1.
ne: यहाँ %1 मा अवलोकन लग र/वा डेटा रेकर्ड गर्नुहोस् ।

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
ne: तपाईँ %1 लिङ्क हटाउन निश्चित हुनुहुन्छ ?

en: Delete Confirmation
ne: यकीन मेट्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
ne: प्राथमिक नाम, अन्य नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
ne: ०.० गुरुत्व

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19)
en: Size:
ne: साइज:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
ne: ०.० आर्कमिन

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
ne: दूरी:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
ne: गुरुत्व:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
ne: रोशनी:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
ne: ०.० पीसी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
ne: अवलोकन सूचीमा थप्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
ne: नक्सामा केन्द्रिकृत गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Albedo) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDrift) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, AltGeoBox)
en: 0.0
ne: ०.०

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
ne: विवरण - अनलाइन डाटाबेस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
ne: अनलाइन डाटाबेस छनौट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
ne: विवरण - संसाधान लिङ्क

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
ne: सूचना लिङ्क

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
ne: छवि लिङ्क

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
ne: संसाधान हेर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
ne: लिङ्क थप्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
ne: लिङ्क सम्पादन गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
ne: लिङ्क हटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
ne: प्रयोगकर्ता लग

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
ne: विवरण - स्थिति डेटा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Coordinates)
en: Coordinates
ne: समकक्ष

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HA) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dec) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Alt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Az) i
en: 00:00:00
ne: ००:००:००

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Airmass)
en: 0.00
ne: ०.००

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
ne: दिगंश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
ne: ऐयरमास:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
ne: उन्नतांश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
ne: घण्टा कोण:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
ne: उदाउने/सेट/पारवहन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
ne: समय सेट गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
ne: पारवहन समय:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
ne: उदाउने समय:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRise) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransit) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLength) i18n: ectx: prope
en: 00:00
ne: ००.००

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
ne: सेटमा दिगंश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
ne: पारवहनमा उन्नतांश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
ne: वृद्धिमा दिगंश:

en: Any
ne: कुनै

en: Solar System
ne: सौर-मण्डल

en: Open Clusters
ne: समूह खोल्नुहोस्

en: Globular Clusters
ne: विश्वव्यापी क्लस्टर

en: Gaseous Nebulae
ne: गेसियस नेबुले

en: Planetary Nebulae
ne: भ्रमणकारी नेबुले

en: Andromeda Galaxy
ne: एन्ड्रोमेडा ग्यालेक्सी

en: Aldebaran
ne: अल्डेबारन

en: Aaltje
ne: आल्टजे

en: Aarseth-Brewington (1989 W1)
ne: आरसेथ-ब्रेविङ्टन (1989 W1)

en: No object named %1 found.
ne: %1 नामकरण गरिएको कुनै वस्तु फेला परेन ।

en: Bad object name
ne: खराब वस्तु नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
ne: नामद्वारा फिल्टर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
ne: टाइपद्वारा फिल्टर:

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
ne: सही वृद्धि मान ०.० र २४.० को बीचमा हुनुपर्छ ।

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
ne: अधोनति मान -९०.० र ९०.० को बीचमा हुनुपर्छ ।

en: Invalid Coordinate Data
ne: अवैध समन्वय डेटा

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
ne: दिगंश मान ०.० र ३६०.० को बीचमा हुनुपर्छ ।

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
ne: उचाइ मान -९०.० र ९०.० को बीचमा हुनुपर्छ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Declination
ne: अधोनति

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Right Ascension
ne: सही वृद्धि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, epochBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochTarget)
en: 2000.0
ne: २०००.०

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
ne: एफओभी सङ्केत सम्पादन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
ne: नयाँ एफओभी सङ्केत थप्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
ne: सूचीमा नयाँ दृश्य फिल्ड (एफओभी) सङ्केत थप्नुहोस् । तपाईँ नयाँ सङ्केतको साइज, आकार, र रङ परिभाषित गर्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
ne: नयाँ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
ne: हाइलाइट गरिएको एफओभी सङ्केत परिमार्जन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
ne: हाइलाइट गरिएको एफओभी सङ्केत परिमार्जन गर्न यो बटन थिच्नुहोस् । तपाईँ यसको साइज, आकार र रङ परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
ne: हाइलाइट गरिएको एफओभी सङ्केत हटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
ne: सूचीबाट हाइलाइट गरिएको एफओभी सङ्केत हटाउन यो बटन थिच्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
ne: DST नियम:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
ne[0]: एउटा शहर खोजी मापदण्डसँग मिल्दछ
ne[1]: %1 शहरले खोजी मापदण्ड मिलायो

en: Error: Duplicate Entry
ne: त्रुटि: नक्कली प्रविष्टि

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
ne: (प्रदेश बाहेक) सबै फिल्ड यो स्थनामा थप्न भरिनुपर्नेछ ।

en: Fields are Empty
ne: फिल्डहरू खाली छन्

en: Bad Coordinates
ne: खराब समकक्ष

en: Daylight Saving Time Rules
ne: प्रकाश बचत समय नियम

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
ne: शहर छनौट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
ne: देश फिल्टर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
ne: शहर फिल्टर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
ne: प्रदेश फिल्टर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
ne: 0 शहरहरूले खोजी मापदण्ड मिलाउँदछ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
ne: स्थान मिति हेर्नुहोस्/सम्पादन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
ne: शहर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
ne: प्रदेश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
ne: देश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
ne: देशान्तर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
ne: अक्षांश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
ne: UT अफसेट:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
ne: फाँटहरू खाली गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
ne: नयाँ FOV सूचक

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
ne: एफओभी सङ्केतका लागि नाम

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
ne: दृश्य फिल्ड (एफओभी) सङ्केतको नाम । यो नाम एफओभी मेनु र "एफओभी सङ्केत सम्पादन गर्नुहोस्" उपकरणमा देखा पर्छ ।

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
ne: आइपिस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
ne: टेलिस्कोप फोकल लम्बाइ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
ne: मिलिमिटरमा, टेलिस्कोप फोकल लम्बाइ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
ne: मिलिमिटरमा, टेलिस्कोप फोकल लम्बाइ प्रविष्ट गर्नुहोस् ।
    
    यो एउटा डेटा फिल्ड हो जुन टेलिस्कोप आइपिसको दृश्य फिल्डसँग मेल खाने दृश्य फिल्ड (एफओभी) सङ्केत परिभाषित गर्नका लागि आवश्यक हुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ect
en: mm
ne: मिलिमिटर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
ne: आइपिस फोकल लम्बाइ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
ne: मिलिमिटरमा, आइपिस फोकल लम्बाइ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
ne: मिलिमिटरमा, आइपिस फोकल लम्बाइ प्रविष्ट गर्नुहोस् ।
    
    यो एउटा डेटा फिल्ड हो जुन टेलिस्कोप आइपिसको दृश्य फिल्डसँग मेल खाने दृश्य फिल्ड (एफओभी) सङ्केत परिभाषित गर्नका लागि आवश्यक हुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
ne: आर्कमिनेटमा, आइपिसको दृश्य फिल्ड

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
ne: आर्कमिनेटमा, दृश्य कोणको आइपिस फिल्ड प्रविष्ट गर्नुहोस् ।
    
    यो एउटा डेटा फिल्ड हो जुन टेलिस्कोप आइपिसको दृश्य फिल्डसँग मेल खाने दृश्य फिल्ड (एफओभी) सङ्केत परिभाषित गर्नका लागि आवश्यक हुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
ne: माथि डेटा फिल्डबाट दृश्य फिल्ड गणना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
ne: यो बटनले विशिष्ट आइपिस/टेलिस्कोप संयोजनका लागि दृश्य फिल्ड (एफओभी) कोण गणना गर्नेछ । तपाईँले पहिले माथि प्रविष्टि फिल्डमा टेलिस्कोप र आइपिसको फोकल लम्बाइ, र आइपिसको एफओभी कोण निर्दिष्ट गर्नुपर्नेछ ।
    
    गणना गरिएको एफओभी कोण (आर्कमिनेटमा) "दृश्य फिल्ड" सम्पादन बाकसमा प्रदर्शन हुनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
ne: एफओभी गणना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Camera
ne: क्यामेरा

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
ne: मिलिमिटरमा, टेलिस्कोपको फोकल लम्बाइ प्रविष्ट गर्नुहोस् ।
    
    यो एउटा डेटा फिल्ड हो जुन दृश्य फिल्ड (एफओभी) सङ्केत परिभाषित गर्न आवश्यक पर्दछ जुन टेलिस्कोपमा माउन्ट गरिएको क्यामेराको दृश्य फिल्डसँग मिल्दछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
ne: मिलिमिटरमा, चिप वा फिल्मको साइज

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
ne: सीसीडी चिप वा फिल्म नेगेटिभको भौतिक साइज प्रविष्ट गर्नुहोस् ।
    
    यो एउटा डेटा फिल्ड हो जुन दृश्य फिल्ड (एफओभी) सङ्केत परिभाषित गर्न आवश्यक पर्दछ जुन टेलिस्कोपमा माउन्ट गरिएको क्यामेराको दृश्य फिल्डसँग मिल्दछ ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
ne: यो बटनले विशिष्ट क्यामेरा/टेलिस्कोप संयोजनका लागि दृश्य फिल्ड (एफओभी) कोण गणना गर्नेछ । तपाईँले पहिले टेलिस्कोपको फोकल लम्बाइ र सीसीडी चिप वा फिल्म नेगेटिभको साइज निर्दिष्ट गर्नुपर्नेछ ।
    
    गणना गरिएको एफओभी कोण (आर्कमिनेटमा) "दृश्य फिल्ड" सम्पादन बाकसमा प्रदर्शन हुनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3_4)
en: m
ne: मिटरी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Wavelength:
ne: तरङ लम्बाइ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_3_2_3)
en: cm
ne: सेन्टिमिटर

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
ne: माथि डेटा फिल्डबाट रेडियो टेलिस्कोप एचपीबीडब्लु गणना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
ne: यो बटनले टेलिस्कोपमा कुनै बहुँबिम प्रापक उपलब्ध छैन भन्ने मान्यता राखेर, विशिष्ट रेडियो टेलिस्कोप र अवलोकन गरिरहेको तरङ्ग लम्बाइ संयोजनका लागि हाफ पावर बिम चौडा (एचपीबीडब्लुु कोण गणना गर्नेछ । तपाईँले पहिले रेडियो टेलिस्कोपको डायमिटर र अवलोकन गरिरहेको तरङ्ग लम्बाइ निर्दिष्ट गर्नुपर्नेछ ।
    
    गणना गरिएको एचपीबीडब्लु कोण (आर्कमिनेटमा) "दृश्य फिल्ड" सम्पादन बाकसमा प्दर्शन गरिनेछ ।)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
ne: एचपीबीडब्लु गणना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: arcmin
ne: आर्कमिनेट

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
ne: आर्कमिनेटमा, इच्छयाएको दृश्य फिल्ड साइज

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
ne: दृश्य फिल्ड (एफओभी) सङ्केतका लागि इच्छयाएको कोणिय साइज प्रविष्ट गर्नुहोस् ।
    
    तपाईँ या त मान सीधै प्रविष्ट गर्न सक्नुहुन्छ, वा विशिष्ट आइपिस वा क्यामेराका लागि एउटा कोणिय साइज गणना गर्न "आइपिस" वा "क्यामेरा" ट्याब प्रयोग गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
ne: दृश्य फिल्ड सङ्केतका लागि रङ चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
ne: दृश्य फिल्ड (एफओभी) सङ्केतका लागि रङ चयन गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
ne: दृश्य फिल्ड सङ्केतका लागि आकार चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
ne: दृश्य फिल्ड सङ्केतका लागि आकार चयन गर्नुहोस् । सम्भावित आकारहरू निम्न छन्:
    
    वृत्त, वर्ग, क्रसहेयर, बुल्सआइ ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
ne: वृत्त

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
ne: क्रसहेयर

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
ne: बुल्सआइ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
ne: अर्धपारदर्शी वृत्त

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
ne: आकार:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
ne: अहिले

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
ne: अतिरिक्त डेटा फाइलहरू डाउनलोड गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
ne: अतिरिक्त डेटा डाउनलोड गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
ne: तपाईँको गृह स्थान रोज्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
ne: शहर नामद्वारा सूची फिल्टर गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
ne: देश नामद्वारा सूची फिल्टर गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
ne: प्रदेश नामद्वारा सूची फिल्टर गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
ne: शहरहरूको सूची जुन वर्तमान खोजी फिल्टरसँग मेल खान्छ ।

en: Invalid URL: %1
ne: अवैध यूआरएल: %1

en: Could Not Open File
ne: फाइल खोल्न सकेन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterPosLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Filter:
ne: फिल्टर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
ne: विचलन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
ne: गति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
ne: तथ्याङ्क

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Count:
ne: गणना गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
ne: लाई:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
ne: विवरण:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
ne: मीन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileFilterS) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Filter)
en: Filter
ne: फिल्टर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter Wheel
ne: फिल्टर ह्वील

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
ne: निर्गत:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
ne: वस्तुस्थितिपट्टीमा इन्दी वस्तुस्थिति सन्देश प्रदर्शन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
ne: स्थितिपट्टीमा इन्दी सन्देश

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
ne: पोर्ट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
ne: जडान गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
ne: विच्छेद गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
ne: पछिल्लो

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
ne: बन्द गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
ne: अनुकूल

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NoneButton)
en: None
ne: कुनै पनि होइन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
ne: स्वत:

en: unnamed
ne: नामकरण नगरिएको

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds between consecutive images
ne: क्रमागत छवि बीच सेकेन्डमा विलम्ब गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
ne: विलम्ब:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureLabel_2)
en: Set the exposure time in seconds for individual images, if applicable
ne: यदि लागूयोग्य भएमा, व्यक्तिगत छविका लागि सेकेन्डमा विवरण समय सेट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Prefix:
ne: उपसर्ग:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
ne: ग्रहण गर्न छविको सङ्ख्या

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
ne: खुला

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offR)
en: Off
ne: बन्द

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Status
ne: वस्तुस्थिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, limitsB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
ne: सीमा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
ne: चलाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
ne: गुरुत्व

en: %1 is online.
ne: %1 अनलाइन छ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel
ne: INDI नियन्त्रण प्यानल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
ne: खाली गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
ne: स्वत: मापन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
ne: पोर्ट:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
ne: होस्ट:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
ne: फोकल लम्बाइ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
ne: ट्रयाक

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
ne: फिट्स हेडर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Keyword
ne: शब्दकुञ्जी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
ne: मान

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
ne: टिप्पणी

en: Linear Scale
ne: रेखीय मापन

en: Logarithmic Scale
ne: लघुगणकीय मापन

en: Square Root Scale
ne: वर्गमूल मापन

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSHistogramUI)
en: Histogram
ne: हिस्टोग्राम

en: Save Changes to FITS?
ne: फिट्समा परिवर्तन बचत गर्नुहुन्छ ?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
ne: हालको फिट्स फाइलसँग बचत नगरेको परिवर्तन छ । तपाईँ यसलाई बन्द गर्न अघि बचत गर्न चाहनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
ne: प्रदर्शन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
ne: स्रोत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
ne: ड्राइभर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
ne: लेबुल:

en: Cannot start INDI server: port error.
ne: INDI सर्भर सुरु गर्न सकिँदैन: पोर्ट त्रुटि ।

en: Error: the port number is invalid.
ne: त्रुटि: पोर्ट सङ्ख्या अवैध छ ।

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
ne: होस्ट: %1 पोर्ट: %2 पहिल्यै अवस्थित छ ।

en: You need to disconnect the client before removing it.
ne: यसलाई हटाउनु अघि क्लाइन्ट विच्छेदन गर्न आवश्यक छ ।

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
ne: तपाईँ %1 क्लाइन्ट हटाउन निश्चित हुनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
ne: यन्त्र प्रबन्धक

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
ne: स्थानीय/सर्भर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
ne: यन्त्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
ne: मोड

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
ne: सर्भर लग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
ne: स्थानीय

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
ne: सर्भर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
ne: सेवा सञ्चालन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
ne: सेवा रोक्नुहोस्

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
ne: क्लाइन्ट

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
ne: होस्ट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
ne: परिमार्जन गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
ne: जडान

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
ne: हाल कुनै INDI यन्त्र चलिरहेको छैन । यन्त्र चलाउन, कृपया यन्त्र मेनुमा यन्त्र प्रबन्धकबाट यन्त्र चयन गर्नुहोस् ।

en: Add Host
ne: होस्ट थप्नुहोस्

en: Modify Host
ne: होस्ट परिमार्जन गर्नुहोस्

en: INDI DATA STREAM
ne: इन्डी डेटा प्रवाह

en: Cannot open file %1 for reading
ne: पढ्नका लागि फाइल %1 खोल्न सकिँदैन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Time
ne: समय

en: Upload
ne: अपलोड गर्नुहोस्

en: Data file saved to %1
ne: %1 मा डेटा फाइल बचत गरियो

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
ne: पूर्वानिर्धारित इन्दी भिडियो पोर्ट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
ne: पूर्वानिर्धारित फिट्स डाइरेक्टरी:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
ne: आकाशे नक्सामा टेलिस्कोप स्थिति प्रदर्शन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
ne: प्ले /पज गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
ne: भिडियो प्रवाह

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
ne: टेलिस्कोप विजार्ड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
ne: पछाडि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
ne: <h3>१. टेलिस्कोप मोडेल</h3>
    
    कृपया तल सूचीबाट आफ्नो टेलिस्कोप मोडेल चयन गर्नुहोस् । मोडेल चयन गरेपछि पछिल्लो क्लिक गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
ne: <b>टिप</b>
    <br>केही मियड नभएको दूरदर्शन यन्त्रले LX200 आदेश सेटको उपसेटलाई समर्थन गर्दछ । त्यस प्रकारको यन्त्र नियनन्त्रण गर्न <tt>LX200 आधारभूत</tt> चयन गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
ne: <h3>२. तपाईँको टेलिस्कोप पङ्क्तिबद्ध गर्नुहोस्</h3>
    
    तपाईँले आफ्नो टेलिस्कप केडीई ताराबाट सही तरिकाले नियन्त्रण गर्नसक्नु पहिले पङ्तिबद्ध गर्न आवश्यक छ । कृपया पङ्क्तिबद्धता प्रशिक्षणका लागि आफ्नो टेलिस्कप म्यानुलमा सन्दर्श गर्नुहोस् ।
    <br><br>
    सफल पङ्क्तिबद्धता पछि, तपाईँको कम्प्युटरको क्रमिक वा यूएसबी पोर्टमा तपाईँको टेलिस्कोपको RS232 इन्टरफेस जडान गर्नुहोस् ।
    <br><br><br>जारी राख्न पछिल्लो क्लिक गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
ne: <h3>३. स्थानीय सेटिङ रूजू गर्नुहोस्</h3>
    
    यदि निम्न समय, मिति, र स्थानीय सेटिङ सही छन् भने रूजू गर्नुहोस् । यदि कुनै सेटिङ गलत छ भने, तपाईँ तिनीहरूलाई <tt>समय सेट गर्नुहोस्</tt> र <tt>स्थान सेट गर्नुहोस्</tt> बटन मार्फत सुधार गर्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
ne: <b>स्थान</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
ne: <b>समय</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
ne: <b>मिति</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
ne: समय सेट गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
ne: स्थान सेट गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
ne: <b>पोर्ट:</b>

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
ne: संलग्न गरिएको टेलिस्कोपका लागि केडीई ताराले सञ्चार पोर्ट स्क्यान गर्दा कृपया प्रतिक्षा गर्नुहोस् ।
    यो प्रक्रिया पूरा हुन केही मिनेट लिन्छ ।

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
ne: केडीई ताराले तपाईँको टेलिस्कोपमा जडान गर्ने प्रयास गर्दा कृपया प्रतिक्षा गर्नुहोस्...

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
ne: माफ गर्नुहोस् । केडीई ताराले कुनै संलग्न गरिएको टेलिस्कोप पत्ता लगाउन असफल भयो, कृपया तपाईँको सेटिङ जाँच गर्नुहोस् र फेरि प्रयास गर्नुहोस् ।

en: Rise time: %1
ne: उदाउने समय: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
ne: समय सेट गर्नुहोस्: %1

en: No rise time: Circumpolar
ne: कुनै उदाउने समय छैन: सर्कमपोलर

en: No set time: Circumpolar
ne: समय सेट गरेको छैन: सर्कमपोलर

en: No rise time: Never rises
ne: कुनै उदाउने समय छैन: कहिल्यै पनि उदाउँदैन

en: No set time: Never rises
ne: समय सेट गरेको छैन: कहिल्यै उदाउँदैन

en: Transit time: %1
ne: पारवहन समय: %1

en: Empty sky
ne: खुल्ला आकाश

en: star
ne: तारा

en: Center && Track
ne: केन्द्र र ट्रयाक

en: Angular Distance To...            [
ne: यसमा कोणिय दूरी...            [

en: Remove Label
ne: लेबुल हटाउनुहोस्

en: Attach Label
ne: लेबुल संलग्न गर्नुहोस्

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
ne: विवरण

en: Remove Trail
ne: खोज हटाउनुहोस्

en: Add Trail
ne: खोज थप्नुहोस्

en: Stop &Tracking
ne: ट्रयाकिङ रोक्नुहोस्

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
ne: समय सूचना बाकसको स्थिति ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
ne: समय सूचना बाकसको पर्दा समकक्ष ।

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
ne: फोकस सूचनाबाकसको स्थिति ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
ne: फोकस सूचनाबाकसको पर्दा समकक्ष ।

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
ne: भौगोलिक सूचना बाकसको स्थिति ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
ne: भौगोलिक स्थान सूचना बाकसको पर्दा समकक्ष ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
ne: "छायाँ लगाइएको" अवस्थामा समय सूचना बाकस छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
ne: यदि सही भएमा, समय सूचना बाकसले यसको डेटाको उच्च रेखा मात्र देखाउनेछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
ne: फोकस सूचना बाकस "छायाँ पारिएको" अवस्था छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
ne: यदि सही भएमा, फोकस सूचना बाकसले यसको डेटाको उच्च रेखा मात्र देखाउनेछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
ne: भौगोलिक सूचना बाकस "छायाँ पारिएको" अवस्थामा छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
ne: यदि सही भएमा, भौगोलिक स्थान सूचना बाकसले यसको डेटाको उच्च रेखा मात्र देखाउनेछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
ne: सबै सूचना बाकसको प्रदर्शन टगल गर्न मेटा-विकल्प

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
ne: सबै सूचनाबाकसको प्रदर्शन टगल गर्दछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
ne: समय सूचनाबाकस प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
ne: समय सूचनाबाकसको प्रदर्शन टगल गर्दछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
ne: फोकस सूचनाबाकस प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
ne: फोकस सूचनाबाकसको प्रदर्शन टगल गर्दछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
ne: भौगोलिक सूचनाबाकस प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
ne: भौगोलिक स्थान सूचनाबाकसको प्रदर्शन टगल गर्दछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
ne: समय सूचना बाकस एङ्कर झण्डा

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
ne: भौगोलिक सूचना बाकस एङ्कर झण्डा

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
ne: वस्तुस्थितिपट्टी प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
ne: वस्तुस्थितिपट्टीको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
ne: वस्तुस्थितिपट्टीमा Alt/Az समकक्ष प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
ne: वस्तुस्थितिपट्टीमा माउस कर्सरको तेस्रो समकक्षको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
ne: वस्तुस्थितिपट्टीमा RA/Dec समकक्ष प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
ne: पिक्सेलमा, मुख्य सञ्झ्यालको चौडाइ

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
ne: पिक्सेलमा, मुख्य सञ्झ्यालको उचाइ

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
ne: केडीई स्टार्स सुरु हुँदा सुरुआत विजार्ड चलाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
ne: परिभाषित अनुकूल वस्तु विवरणिकाको फाइलनाम ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
ne: अनुकूल वस्तु विवरणिका प्रदर्शन गर्नका लागि टगलहरूको सूची ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
ne: हरेक अनुकूल वस्तु विवरणिकाको प्रदर्शन टगल गरिरहेको इन्टिजरको सूची (कुनै शून्यविहिन मानले विवरणिका प्रदर्शन हुने स्थानमा वस्तुहरू इङ्कित गर्दछ) ।

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
ne: आकाशे नक्सा भित्र टेलिस्कोप स्थानमा क्रसहेयर कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
ne: केडीई स्टार्स आकाशे नक्सा भित्र टेलिस्कोपको इङ्कित स्थितिमा केन्द्रित क्रसहेयरको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
ne: वस्तुस्थितिपट्टीमा इन्दी वस्तुस्थिति सन्देश प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
ne: केडीई स्टार्स वस्तुस्थितिपट्टीमा इन्डी सन्देश

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
ne: पूर्वानिर्धारित फिट्स डाइरेक्टरी

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
ne: बचत गरिएका फिट्स फाइलहरूको पूर्वनिर्धारित स्थान

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
ne: इन्डी सर्भर सुरुआत पोर्ट

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
ne: इन्डी सर्भर अन्तिम पोर्ट

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
ne: भौगोलिक स्थानको शहर नाम ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
ne: हालको भौगोलिक स्थानको शहर नाम ।

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
ne: भौगोलिक स्थानको राज्य नाम ।

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
ne: भौगोलिक स्थानको देश नाम ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
ne: हालको भौगोलिक स्थानको देश नाम ।

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
ne: डिग्रीमा, भौगोलिक देशान्तर ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
ne: दशमलबमा, हालको भौगोलिक स्थानको देशान्तर ।

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
ne: डिग्रीमा, भौगोलिक अक्षांश ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
ne: दशमलबमा, हालको भौगोलिक स्थानको अक्षांश ।

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
ne: मिटरमा, भौगोलिक स्थानको समुद्र तह माथि उत्कर्ष

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
ne: घण्टामा, भौगोलिक स्थानको टाइमजोन अफसेट ।

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
ne: भौगोलिक स्थानद्वारा प्रयोग गरिएको प्रकाश बचत समय नियमका लागि दुई-अक्षर कोड ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
ne: दुई-अक्षर कोड जसले प्रकाश बचत समयको सुरुआत र अन्तमा मिति निर्धारण गर्दछ (तपाईँले भौगोलिक स्थान सञ्झ्यालमा "डीएसटी नियन व्याख्या गर्नुहोस्" बटन थिचेर नियम हेर्न सक्नुहुन्छ ) ।

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
ne: फोकस स्थिति परिवर्तन गर्दा एनिमेट गरिएको स्वलिङ प्रभाव प्रयोग गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
ne: पृष्ठभूमि रङमा ग्रह खोजहरू फेड गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
ne: यदि सही भएमा, सौरमण्डल मुख्य भागमा संलग्न गरिएका खोजहरूले पृष्ठभूमि आकाशे रङमा फेड गर्नेछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
ne: फोकस स्थितिको सही वृद्धि

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
ne: फोकस स्थितिको विचलन

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
ne: फोकस गरिएको वस्तुको नाम

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
ne: ट्रयाकिङ व्यस्त छ ?

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
ne: सार्दा वस्तुहरू लुकाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
ne: महीन चालका लागि, प्रदर्शन सार्दा केडीई स्टार्सले केही वस्तुहरू लुकाउँछ या लुकाउँदैन भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
ne: सार्दा तारामण्डल दायराहरू लुकाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
ne: प्रदर्शन चालमा हुँदा तारामण्डल दायराहरू लुकाउने या नलुकाउने भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
ne: सार्दा तारामण्डल रेखा लुकाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
ne: प्रदर्शन चालमा रहँदा तारामण्डल रेखाहरू लुकेका हुन्छन् या हुँदैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
ne: सार्दा तारामण्डल नाम लुकाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
ne: प्रदर्शन चालमा रहँदा तारामण्डल नामहरू लुकेका हुन्छन् या हुँदैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
ne: सार्दा मिल्की वे रूपरेखा लुकाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
ne: प्रदर्शन चालमा रहँदा मिल्की वे रूपरेखा लुक्छन् कि लुक्दैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
ne: सार्दा अतिरिक्त वस्तुहरू लुकाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
ne: प्रदर्शन चालमा रहँदा अतिरिक्त वस्तुहरू लुकेका हुन्छन् या हुँदैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
ne: सार्दा सौरमण्डल वस्तुहरू लुकाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
ne: प्रदर्शन चालमा रहँदा सौरमण्डल वस्तुहरू लुकेका हुन्छन् या हुँदैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
ne: सार्दा शक्तिहीन तारा लुकाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
ne: प्रदर्शन चालमा रहँदा शक्तिहीन ताराहरू लुकेका हुन्छन् या हुँदैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
ne: सार्दा वस्तु नाम लेबुलहरू लुकाउनुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
ne: प्रदर्शन चालमा रहँदा नाम लेबुलहरू लुक्छन् कि लुक्दैन भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा ग्रहिका कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
ne: ग्रहिकाहरू आकाश मानचित्रमा कोरिएका छन् या छैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा ग्रहिका नामहरू लेबुल गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
ne: ग्रहिका नाम लेबुलहरू आकाश मानचित्रमा कोरिएका छन् या छैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा पुच्छ्रेताराको रेखाचित्र गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
ne: पुच्छ्रेतारा आकाश मानचित्रमा कोरिएका छन् या छैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा पुच्छ्रेतारा नामहरू लेबुल गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
ne: पुच्छ्रेतारा नाम लेबुलहरू आकाश मानचित्रमा कोरिएका छन् या छैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा तारामण्डल दायराहरू कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
ne: तारामण्डल दायराहरू आकाश मानचित्रमा कोरिएका छन् या छैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा केन्द्रीय तारामण्डल सिमाहरू हाइलाइट गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
ne: केन्द्रिय फिकस बिन्दु समाविष्ट भएको तारामण्डल सिमालाई आकाश मानचित्रमा हाइलाइट गरिन्छ या गरिँदैन भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा तारामण्डल रेखाहरू कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
ne: तारामण्डल रेखाहरू आकाश मानचित्रमा कोरिएका छन् या छैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा तारामण्डल नामहरू कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
ne: आकाश मानचित्रमा तारामण्डल नाम लेबुलहरू कोरिएका छन् या छैनन् भन्ने कुरा टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा "गहिरो आकाश" कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
ne: गहिरो-आकाशे वस्तुहरू आकाशे मानचित्रमा कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा क्रांतिमण्डल रेखा कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
ne: आकाश माचित्रमा क्रांन्तिमण्डल रेखा कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा भूमध्य रेखा कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
ne: आकाश मानचित्रमा भमध्य रेखा कोरिएको छ या छैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा अपारदर्शी मैदान कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
ne: क्षितिज तलको क्षेत्र अपारदर्शी छ या छैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा क्षितिज रेखा कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
ne: आकाश मानचित्रमा क्षितिज रेखाकोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा अतिरिक्त गहिरो-आकाश वस्तुहरू कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
ne: आकाश मानचित्रमा अतिरिक्त वस्तुहरू कोरिन्छन् या कोरिँदैनन् टगल गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा मिल्की वे रूपरेखा कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
ne: आकाश मानचित्रमा मिल्की वे कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
ne: मिल्की वे रूपरेखा भर्नुहुन्छ? (गलतको अर्थ रूपरेखा मात्र प्रयोग गर्न हो)

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
ne: आकाश मानचित्रमा सबै ग्रहहरूका लागि मेटा-विकल्प ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
ne: सबै मुख्य ग्रहहरू (र सूर्य र चन्द्रमा) आकाश मानचित्रमा कोरँदा नियन्त्रण गर्नलाई मेटा-विकल्प ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा छविको रूपमा ग्रहहरू कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
ne: मुख्य ग्रहहरूलाई (र सूर्य र चन्द्रमा)आकाश मानचित्रमा छविहरूको रूपमा रेन्डर गरिन्छन् या गरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा ग्रह नामहरू लेबुल गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
ne: मुख्य ग्रहहरूलाई (र सूर्य र चन्द्रमा) आकाश मानचित्रमा लेबुल गरिन्छन् या गरिँदैनन् टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा सूर्य कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
ne: आकाश मानचित्रमा सूर्य कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा चन्द्रमा कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
ne: आकाश मानचित्रमा चन्द्रमा कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा बुध ग्रह कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
ne: आकाश मानचित्रमा बुध ग्रह कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा शुक्र ग्रह कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
ne: आकाश मानचित्रमा शुक्र ग्रह कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा मंगल ग्रह कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
ne: मंगल ग्रह आकाश मानचित्रमा कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
ne: आकाश मानचित्रमा बृहस्पति ग्रह कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
ne: बृहस्पति ग्रह आकाश मानचित्रमा कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
ne: शनि ग्रह आकाश मानचित्रमा कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
ne: शनि ग्रह आकाश मानचित्रमा कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
ne: अरूण ग्रह आकाश मानचित्रमा कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
ne: अरूण ग्रह आकाश मानचित्रमा कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
ne: वरुण ग्रहको आकाश मानचित्रमा कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
ne: वरुण ग्रह आकाश मानचित्रमा कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
ne: यम ग्रह आकाश मानचित्रमा कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
ne: यम ग्रह आकाश मानचित्रमा कोरिन्छ या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
ne: तराहरू आकाश मानचित्रमा कोर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
ne: ताराहरू आकाश मानचित्रमा कोरिन्छन् या कोरिँदैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
ne: ताराहरूको गुरुत्वाकर्षणलाई आकाश मानचित्रमा लेबुल गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
ne: ताराहरूको गरूत्वाकर्षण (चम्किलोपना) लेबुलहरूलाई आकाश मानचित्रमा देखाइन्छन् या देखाइँदैनन् टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
ne: तारा नामहरू आकाश मानचित्रमा लेबुल गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
ne: तारा नाम लेबुलहरूलाई आकाश मानचित्रमा देखाइन्छन् या देखाइँदैनन् टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
ne: जोड-गरिएको स्वलिङ मोडका लागि न्यूनतम समयमापन

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
ne: समयमापन जस माथि स्लविङ मोड सबै समयमा जोड गरिन्छ ।

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
ne: सूचना बाकसहरू पृष्ठभूमि भराइ मोड

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
ne: पर्दामा सूचना बाकसहरूका लागि पृष्ठभूमि भराइ मोड: ०="BG छैन"; १="अर्ध-पारदर्शी BG"; २="अपारदर्शी BG"

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
ne: मानचित्र प्रक्षेपण एलगो्गोरिदम

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
ne: मानचित्र प्रक्षेपणका लागि एल्गोरिदम ।

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
ne: संक्षिप्त गरिएको तारामण्डल नामहरू प्रयोग गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
ne: तारामण्डल नामहरूका लागि आधिकारिक IAU संक्षिप्त रूपहरू प्रयोग गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
ne: ल्याटिन तारामण्डल नामहरू प्रयोग गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
ne: ल्याटिन तारामण्डल नामहरू प्रयोग गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
ne: स्थानीयकृत तारामण्डल नामहरू प्रयोग गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
ne: स्थानीयकृत तारामण्डल नामहरू (यदि स्थानीयकृत नामहरू उपलब्ध छैनन् भने, ल्याटिन नामहरूमा पूर्वनिर्धारित) प्रयोग गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
ne: तेर्सो समन्वय प्रणाली प्रयोग गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
ne: आकाशलाई तेर्सो समन्वयहरूसँग (गलत हुँदा, भूमध्य रेखीय समन्वयहरू प्रयो गरिनेछ) प्रदर्शन गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
ne: स्वचालित रूपमा लेबुलले वस्तु फोकस गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
ne: केन्द्रिकृत वस्तुले स्वाचालित रूपमा संलग्न गरिएको नाम लेबुल प्राप्त गर्दछ या गर्दैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
ne: केन्द्रिकृत सौरमण्डल भागमा स्वचालित रूपमा खोज थप्न चाहनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
ne: केन्द्रिकृत सौर्य मण्डल वस्तुले स्वाचालित रूपमा यो केन्द्रिकृत रहे सम्म संलग्न गरिएको ट्रेल प्राप्त गर्दछ या गर्दैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
ne: माउस चलाइरहँदा अस्थायी लेबुल थप्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
ne: माउस कर्सर मुनीका वस्तुले अस्थायी नाम लेबुल प्राप्त गर्दछ या गर्दैन टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
ne: वायुमण्डलीय अपवर्तनका लागि स्थितिहरू सुधार गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
ne: वायुमण्डलीय अपवर्तनको प्रभावका लागि वस्तुको स्थितिहरू सुधार गरिन्छन् या गरिँदैनन् (तेर्सो समन्वयहरू प्रयोग गरिँदा मात्र लागू गर्दछ) टगल गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
ne: पर्दा कोर्दा एन्टि एलाइजिङ प्रयोग गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
ne: जुम फैक्टर, प्रति रेडियन पिक्सेलमा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
ne: जुम तह, प्रति रेडियन पिक्सेलमा मापन गरियो ।

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
ne: क्षुद्रग्रहका लागि शक्तिहीन सीमा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
ne: क्षुद्रग्रह कोर्नका लागि शक्तिहीन गुरुत्व सिमा ।

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
ne: क्षुद्रग्रहका नामहरूका लागि लेबुल घनत्व

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
ne: मानचित्रमा कोरिएका क्षुद्रग्रह नाम लेबुलहरूका सम्बन्धित सङ्ख्या नियन्त्रण गर्दछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
ne: गहिरो-आकाश वस्तुहरूका लागि शक्तिहीन सिमा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
ne: पूर्ण रूपमा जुम बढाउँदा गहिरो-आकाश वस्तुहरू कोर्नका लागि शक्तिहीन गरुत्व ।

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
ne: जुम घटाउँदा गहिरो-आकाश वस्तुहरूका लागि शक्तिहीन सीमा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
ne: पूर्ण रूपमा जुम घटाउँदा गहिरो-आकाश वस्तुहरू कोर्नका लागि शक्तिहीन गरुत्व सिमा ।

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
ne: ताराहरूका लागि शक्तिहीन सीमा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
ne: पूर्ण रूपले जुम बढाउँदा ताराहरू कोर्नका लागि शक्तिहीन गुरुत्व सिमा ।

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
ne: जुम घटाउँदा ताराहरूका लागि शक्तिहीन सीमा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
ne: पूर्ण रूपले जुम घटाउँदा ताराहरू कोर्नका लागि शक्तिहीन गुरुत्व सीमा ।

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
ne: नष्ट हुँदा ताराहरूका लागि शक्तिहीन सीमा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
ne: मानचित्र चालमा रहँदा ताराहरू कोर्नका लागि शक्तिहीन गुरुत्व सिमा (यदि मानचित्र चालमा हुँदा शक्तिहीन ताराहरू लुकाइनका लागि सेट गरिन्छ भने मात्र लागू योग्य हुन्छ ) ।

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
ne: तारा नाम लेबुलहरू र/वा गुरुत्वहरूको लागि सम्बन्धित घनत्व

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
ne: तारा नाम र गुरुत्व लेबुलहरू कोर्नका लागि सम्बन्धित घनत्व ।

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
ne: AU भित्र सूर्यबाट पुच्छ्रेतारा लेबुल गर्नका लागि अधिक्तम दूरी

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
ne: पुच्छ्रेताराहरू कोर्नका लागि अधिक्तम सौर्य दूरी ।

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
ne: सूची वस्तुहरू निरिक्षण गर्दा लेबुलमा प्रतीकहरू प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
ne: निरिक्षण सूचीमा रहेका वस्तुहरू मानचित्रमा प्रतीकद्वारा हाइलाइट गरिनेछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
ne: लेबुल निरिक्षण सूची वस्तुहरूमा पाठ प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
ne: निरिक्षण सूचीमा रहेका वस्तुहरू मानचित्रमा रङ गरिएको नाम लेबुलले हाइलाइट गरिनेछ ।

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
ne: ताराहरू रेन्डर गर्नका लागि मोड

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
ne: तारा रङहरूको अतितिप्त तह

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
ne: ताराहरूको रङ हतितिप्त तह ("वास्तविक रङहरू" मोड प्रयोग गर्दा मात्र लागू योग्य) ।

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
ne: कोणिय दूरी रूलरको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
ne: कोणीय-दुरी मापन रूलरका लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
ne: सूचना बाकसहरूको पृष्ठभूमि रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
ne: पर्दामा सूचना बाकसहरूको पृष्ठभूमि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
ne: माउसद्वारा लिँदा सूचना बाकसहरूको पाठ रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
ne: माउस क्लिक गरेर सक्रिय पार्दा पर्दामा सूचना बाकसहरूको लागि पाठ रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
ne: सूचनाबाकसहरूको पाठ रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
ne: पर्दामा सूचना बाकसहरूको समान्य पाठ रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
ne: तारामण्डल सीमाहरूको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
ne: तारामण्डल सीमा रेखाहरूको लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
ne: हाइलाइट गरिएको तारामण्डल सीमाको रङ

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
ne: तारामण्डल रेखाहरूको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
ne: तारामण्डल फिगर रेखाहरूको लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
ne: तारामण्डल नामहरूको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
ne: तारामण्डल नामहरूका लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
ne: क्षितिज सँगै मुख्य कम्पास लेबुलहरूको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
ne: मुख्य कम्पास बिन्दु लेबुलहरूका लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
ne: क्रांतिमण्डल रेखाको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
ne: क्रांतिमण्डल रेखाको लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
ne: भूमध्य रेखाको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
ne: भूमध्य रेखाको लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
ne: अतिरिक्त लिङ्कहरूसँग उपलब्ध वस्तुहरूको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
ne: अतिरिक्त URL लिङ्कहरू उपलब्ध भएका वस्तुहरूका लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
ne: क्षितिज रेखाको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
ne: क्षितिज रेखा र अपारदर्शी मैदानका लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
ne: मिल्की वे रूपरेखाको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
ne: मिल्की वे रूपरेखाका लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
ne: तारा नाम लेबुलहरूको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
ne: तारा नाम लेबुलहरूको लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
ne: ग्रह नाम लेबुलहरूका रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
ne: सौर्य मण्डल वस्तु लेबुलहरूका लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
ne: ग्रह ट्रेलहरूको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
ne: सौर्य मण्डल वस्तु ट्रेलहरूका लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
ne: आकाशको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
ne: आकाश पृष्ठभूमिको लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
ne: दूरदर्शन यन्त्र प्रतीकहरूको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
ne: दूरदर्शन यन्त्र लक्ष्य प्रतीकहरूका लागि रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
ne: प्रयोगकर्ताले-थपेको लेबुलहरूको रङ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
ne: प्रयोगकर्ताद्वारा-थपिएको वस्तु लेबुलहरूका लागि रङ ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
ne: उपग्रह ट्रयाकहरू आकाश मानचित्रमा कोरिन्छन् या कोरिँदैनन् टगल गर्नुहोस् ।

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
ne: एन्ड्रोमेडा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
ne: एन्टलिया

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
ne: एपुस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
ne: एक्वारियस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
ne: एक्युला

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
ne: एरा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
ne: एरिज

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
ne: औरिगा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
ne: बूटेस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
ne: क्याइलम

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
ne: क्यामेलोपारडालिस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
ne: क्यान्सर

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
ne: क्यानेस भेनाटिसी

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
ne: ठूलो क्यानिस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
ne: सानो क्यानिस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
ne: क्याफ्रिकरनस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
ne: कारिना

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
ne: क्यासिओपिया

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
ne: सेन्टाउरस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
ne: सेफेयस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
ne: सेटस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
ne: च्यामेलियन

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
ne: सर्सिनस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
ne: कोलम्बा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
ne: कोमा बेरेनिसेस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
ne: कोरोना अस्ट्रलिस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
ne: कोरोना बोरेलिस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
ne: कर्भस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
ne: क्र्याटर

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
ne: क्रक्स

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
ne: सिगनस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
ne: डेल्फिनस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
ne: डोराडो

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
ne: ड्रयाको

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
ne: इक्वलीअस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
ne: इरिडानस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
ne: फरनाक्स

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
ne: जेमिनी

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
ne: ग्रस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
ne: हर्कुलेस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
ne: होरोलोजियम

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
ne: हाइड्रा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
ne: हाइड्रस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
ne: इन्डस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
ne: ल्यासर्टा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
ne: लियो

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
ne: सानो लियो

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
ne: लिपस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
ne: लिब्रा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
ne: लुपस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
ne: लिन्कस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
ne: लिरा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
ne: मेन्सा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
ne: माइक्रोसकोपियम

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
ne: मोनोसेरोस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
ne: मस्का

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
ne: नोरमा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
ne: अक्टान्स

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
ne: ओफियुचस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
ne: ओरिअन

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
ne: पाभो

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
ne: पेगासस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
ne: पर्सियस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
ne: फोनिक्स

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
ne: पिक्टर

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
ne: पिसेस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
ne: पिसिस अस्ट्रिनस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
ne: पपिज

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
ne: पिक्सिस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
ne: रेटिकुलम

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
ne: सजिटा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
ne: सजिटारियस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
ne: स्कर्पियस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
ne: स्कल्पटर

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
ne: स्कुटम

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
ne: सर्पेन्स कापुट

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
ne: सर्पेन्स काउडा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
ne: सेक्सटान्स

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
ne: टाउरस

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
ne: टेलेसकोपियम

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
ne: ट्रेनगुलम

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
ne: ट्रेन्गुलम अस्ट्रले

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
ne: टुकाना

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
ne: ठूलो अर्सा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
ne: सानो अर्सा

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
ne: भेला

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
ne: भर्गो

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
ne: भोलान्स

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
ne: भलपेकुला

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
ne: कमेट प्रभाव स्कार्स (एच एस टी)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
ne: ग्यालिलियन उपग्रह (एच एस टी)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
ne: विश्वव्यापी चूरा आधी (एच एस टी)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
ne: बृहस्पति र आइओ (एच एस टी)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
ne: एपीओडी छवि देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
ne: एपीओडी छवि (र्याडर) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
ne: एपीओडी छवि (भेनेरा ल्यान्डर) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
ne: शनि ग्रह र चन्द्रमाको समुच्चित चित्र देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
ne: एचएसटी छवि देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
ne: एचएसटी छवि (१९९५) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
ne: एचएसटी छवि (१९९६) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
ne: एचएसटी छवि (१९९८) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
ne: एचएसटी छवि (१९९९) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
ne: एचएसटी छवि (२००१) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
ne: एचएसटी छवि (२००२) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
ne: एचएसटी छवि (२००३) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
ne: एचएसटी छवि (२००४) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
ne: एचएसटी छवि (औरोरा) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
ne: एचएसटी छवि (विवरण) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
ne: एचएसटी छवि (विवरण) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
ne: एचएसटी छवि (हब्बल भी) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
ne: एचएसटी छवि (हब्बल एक्स) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
ne: एचएसटी छवि (एस एन २००४डीजे) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
ne: एचएसटी छवि (एम ३१ मा तारा) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
ne: एचएसटी (रिङ्स र चन्द्रमा) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
ne: केपीएनओ एओपी छवि देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
ne: एमजीएस छवि देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
ne: नासा मोसेयक देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
ne: नोआओ छवि देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
ne: नोआओ छवि (हाल्फा) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
ne: नोआओ छवि (अप्टिकल) देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
ne: सेड्स छवि देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
ne: स्पिजर छवि देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
ne: घामको छवि देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
ne: भिकिङ ल्यान्डर छवि देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
ne: भोयागर १ छवि देखाउनुहोस्

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
ne: कूल ग्रहण छवि

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
ne: तीन गुणा ग्रहण (एचएसटी)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
ne: कमेट सुमेकर-लेभी ९

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
ne: दैनिक सौर छवि

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
ne: नासा मंगल ग्रह मिशन

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
ne: सेड्स सूचना पृष्ठ

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
ne: एपोलो कार्यक्रम

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
ne: कासिनि मिशन

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
ne: मंगल ग्रहमा "फेस"

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
ne: ग्यालिलियो मिशन

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
ne: म्यागेलान मिशन

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
ne: म्यारिने १० मिशन

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
ne: मंगल ग्रह समाज

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
ne: भोयागर मिशन

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
ne: पूरै मंगल ग्रह विवरणिका

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
ne: मंगल ग्रहमा स्वागत छ!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
ne: विकिपेडिया पृष्ठ

[ctx: star name]
en: Sirius
ne: सिरियस

[ctx: star name]
en: Canopus
ne: कानोपस

[ctx: star name]
en: Arcturus
ne: आर्कटुरुस

[ctx: star name]
en: Rigel Kentaurus
ne: रिजेल केन्टाउरस

[ctx: star name]
en: Vega
ne: भेगा

[ctx: star name]
en: Capella
ne: क्यापेला

[ctx: star name]
en: Rigel
ne: रिजेल

[ctx: star name]
en: Procyon
ne: प्रोकयन

[ctx: star name]
en: Achernar
ne: एकरनार

[ctx: star name]
en: Betelgeuse
ne: बेटेलगुइज

[ctx: star name]
en: Hadar
ne: हाडर

[ctx: star name]
en: Altair
ne: अल्टेयर

[ctx: star name]
en: Acrux
ne: एक्रुक्स

[ctx: star name]
en: Aldebaran
ne: अल्डेबारन

[ctx: star name]
en: Spica
ne: स्पिका

[ctx: star name]
en: Antares
ne: अन्टारेस

[ctx: star name]
en: Pollux
ne: पोलुक्स

[ctx: star name]
en: Fomalhaut
ne: फोमलहट

[ctx: star name]
en: Mimosa
ne: मिमोसा

[ctx: star name]
en: Deneb
ne: डेनिब

[ctx: star name]
en: Regulus
ne: रेजुलस

[ctx: star name]
en: Adhara
ne: एदारा

[ctx: star name]
en: Castor
ne: कास्टोर

[ctx: star name]
en: Gacrux
ne: ग्याक्रक्स

[ctx: star name]
en: Shaula
ne: शाउला

[ctx: star name]
en: Bellatrix
ne: बेलाट्रिक्स

[ctx: star name]
en: Alnath
ne: अल्नाथ

[ctx: star name]
en: Miaplacidus
ne: मियाप्लासिडस

[ctx: star name]
en: Alnilam
ne: अल्निलम

[ctx: star name]
en: Al Na'ir
ne: एल नायिर

[ctx: star name]
en: Alnitak
ne: अल्निटक

[ctx: star name]
en: Regor
ne: रेजोर

[ctx: star name]
en: Alioth
ne: एलिओथ

[ctx: star name]
en: Mirfak
ne: मिरफाक

[ctx: star name]
en: Kaus Australis
ne: कायुस अष्ट्रेलिस

[ctx: star name]
en: Dubhe
ne: दुबेह

[ctx: star name]
en: Wezen
ne: वेजन

[ctx: star name]
en: Alkaid
ne: अल्केइड

[ctx: star name]
en: Sargas
ne: सारगास

[ctx: star name]
en: Avior
ne: एभियर

[ctx: star name]
en: Menkalinan
ne: मेनकालिनान

[ctx: star name]
en: Alhena
ne: अल्हेना

[ctx: star name]
en: Peacock
ne: पियकक

[ctx: star name]
en: Polaris
ne: पोलारिस

[ctx: star name]
en: Mirzam
ne: मिरजाम

[ctx: star name]
en: Alphard
ne: अल्फार्ड

[ctx: star name]
en: Hamal
ne: हामल

[ctx: star name]
en: Al Gieba
ne: एल गिइबा

[ctx: star name]
en: Diphda
ne: डिफडा

[ctx: star name]
en: Nunki
ne: नुन्की

[ctx: star name]
en: Menkent
ne: मेनकेन्ट

[ctx: star name]
en: Alpheratz
ne: अल्फेराज

[ctx: star name]
en: Saiph
ne: सइफ

[ctx: star name]
en: Mirach
ne: मिराक

[ctx: star name]
en: Kocab
ne: कोकाब

[ctx: star name]
en: Rasalhague
ne: रासालहागु

[ctx: star name]
en: Algol
ne: अल्गोल

[ctx: star name]
en: Almach
ne: अल्माक

[ctx: star name]
en: Denebola
ne: डेनेबोला

[ctx: star name]
en: Navi
ne: नाभी

[ctx: star name]
en: Naos
ne: नाओस

[ctx: star name]
en: Aspidiske
ne: एसपिडिस्के

[ctx: star name]
en: Alphecca
ne: अल्फेका

[ctx: star name]
en: Mizar
ne: मिजार

[ctx: star name]
en: Sadr
ne: साडर

[ctx: star name]
en: Suhail
ne: सुहेल

[ctx: star name]
en: Schedar
ne: स्केडर

[ctx: star name]
en: Eltanin
ne: एल्टानिन

[ctx: star name]
en: Mintaka
ne: मिनटाका

[ctx: star name]
en: Caph
ne: काफ

[ctx: star name]
en: Dschubba
ne: स्कुब्बा

[ctx: star name]
en: Men
ne: मेन

[ctx: star name]
en: Merak
ne: मेराक

[ctx: star name]
en: Pulcherrima
ne: पुलचेरिमा

[ctx: star name]
en: Enif
ne: एनिफ

[ctx: star name]
en: Ankaa
ne: अन्का

[ctx: star name]
en: Phecda
ne: फेक्डा

[ctx: star name]
en: Scheat
ne: स्केयट

[ctx: star name]
en: Aludra
ne: एलुड्रा

[ctx: star name]
en: Alderamin
ne: अल्डेरामिन

[ctx: star name]
en: Gienah
ne: जिनाह

[ctx: star name]
en: Markab
ne: मार्काब

[ctx: star name]
en: Menkab
ne: मेनकाब

[ctx: star name]
en: Zozma
ne: जोज्मा

[ctx: star name]
en: Graffias
ne: ग्राफियस

[ctx: star name]
en: Arneb
ne: अर्नेब

[ctx: star name]
en: Zuben el Chamali
ne: जुबेन एल चमालि

[ctx: star name]
en: Unukalhai
ne: युनुकालहाइ

[ctx: star name]
en: Sheratan
ne: शेराटन

[ctx: star name]
en: Phakt
ne: फाकट

[ctx: star name]
en: Kraz
ne: क्राज

[ctx: star name]
en: Ruchbah
ne: रचबाह

[ctx: star name]
en: Muphrid
ne: मुफ्रिड

[ctx: star name]
en: Kabdhilinan
ne: काब्डहिलिनान

[ctx: star name]
en: Lesath
ne: लेसाथ

[ctx: star name]
en: Kaus Media
ne: कायुस मिडिया

[ctx: star name]
en: Tarazed
ne: ताराजेड

[ctx: star name]
en: Yed Prior
ne: येड प्रायर

[ctx: star name]
en: Na'ir al Saif
ne: नयर अल सेफ

[ctx: star name]
en: Zuben El Genubi
ne: जुबेन एल जेनुबि

[ctx: star name]
en: Kelb al Rai
ne: केल्ब अल राइ

[ctx: star name]
en: Cursa
ne: कर्सा

[ctx: star name]
en: Kornephoros
ne: कोर्नेफोरस

[ctx: star name]
en: Ras Algethi
ne: रास अल्गेथी

[ctx: star name]
en: Rastaban
ne: रास्टाबान

[ctx: star name]
en: Nihal
ne: निहाल

[ctx: star name]
en: Kaus Borealis
ne: कायुस बोरेलिस

[ctx: star name]
en: Algenib
ne: अल्जेनिब

[ctx: star name]
en: Atik
ne: एटिक

[ctx: star name]
en: Tchou
ne: टिचौ

[ctx: star name]
en: Alcyone
ne: अल्सायोन

[ctx: star name]
en: Vindemiatrix
ne: भिन्डेमियाट्रिक्स

[ctx: star name]
en: Deneb Algiedi
ne: डेनिब अल्गिइडी

[ctx: star name]
en: Tejat
ne: टेजाट

[ctx: star name]
en: Acamar
ne: एकामार

[ctx: star name]
en: Gomeisa
ne: गोमेइसा

[ctx: star name]
en: Cor Caroli
ne: कोर कारोली

[ctx: star name]
en: Al Niyat
ne: एल नियाट

[ctx: star name]
en: Sadalsud
ne: साडालसुड

[ctx: star name]
en: Matar
ne: माटार

[ctx: star name]
en: Algorab
ne: अल्गोराब

[ctx: star name]
en: Sadalmelik
ne: साडालमेलिक

[ctx: star name]
en: Zaurak
ne: जाउराक

[ctx: star name]
en: Al Nasl
ne: एल नासल

[ctx: star name]
en: Pherkab
ne: फेरकाब

[ctx: star name]
en: Al Dhanab
ne: एल दानव

[ctx: star name]
en: Furud
ne: फुरुड

[ctx: star name]
en: Minkar
ne: मिनकार

[ctx: star name]
en: Maaz
ne: म्याज

[ctx: star name]
en: Seginus
ne: सेजिनस

[ctx: star name]
en: Dabih
ne: डाबिह

[ctx: star name]
en: Albireo
ne: अल्बिरियो

[ctx: star name]
en: Mebsuta
ne: मेबसुटा

[ctx: star name]
en: Tania Australis
ne: तानिया अष्ट्रेलिस

[ctx: star name]
en: Altais
ne: अल्टेइस

[ctx: star name]
en: Al Nair
ne: एल नायिर

[ctx: star name]
en: Talitha Borealis
ne: टालिथा बोरेलिस

[ctx: star name]
en: Sarin
ne: सारिन

[ctx: star name]
en: Wazn
ne: वाजन

[ctx: star name]
en: Kaou Pih
ne: काऔ फि

[ctx: star name]
en: Er Rai
ne: एर राइ

[ctx: star name]
en: Yed Posterior
ne: येड पोस्टेरियर

[ctx: star name]
en: Alphirk
ne: अल्फ्रिक

[ctx: star name]
en: Sulaphat
ne: सुलाफाट

[ctx: star name]
en: Skat
ne: स्क्याट

[ctx: star name]
en: Edasich
ne: इडासिच

[ctx: star name]
en: Megrez
ne: मेग्रेज

[ctx: star name]
en: Chertan
ne: चर्टान

[ctx: star name]
en: Asmidiske
ne: एसमिडिस्के

[ctx: star name]
en: Muscida
ne: मुससिडा

[ctx: star name]
en: Heze
ne: हेजे

[ctx: star name]
en: Auva
ne: औभा

[ctx: star name]
en: Homan
ne: होमान

[ctx: star name]
en: Mothallah
ne: मोथाल्ह

[ctx: star name]
en: Adhafera
ne: एदाफेरा

[ctx: star name]
en: Al Thalimain
ne: एल थालीमेन

[ctx: star name]
en: Tania Borealis
ne: तानिया बोरेलिस

[ctx: star name]
en: Nekkar
ne: नेक्कार

[ctx: star name]
en: Alula Borealis
ne: एलुला बोरेलिस

[ctx: star name]
en: Wasat
ne: वासाट

[ctx: star name]
en: Sadalbari
ne: साडालबारी

[ctx: star name]
en: Rana
ne: राणा

[ctx: star name]
en: Tseen Ke
ne: सीन के

[ctx: star name]
en: Sheliak
ne: शेलियक

[ctx: star name]
en: Baham
ne: बाहम

[ctx: star name]
en: Ain
ne: एइन

[ctx: star name]
en: Tarf
ne: टार्फ

[ctx: star name]
en: Schemali
ne: स्केमालि

[ctx: star name]
en: Talitha Australis
ne: टालिथा अष्ट्रेलिस

[ctx: star name]
en: Al Giedi
ne: एल जिडी

[ctx: star name]
en: Zawijah
ne: जाविजाह

[ctx: star name]
en: Atlas
ne: एटलास

[ctx: star name]
en: Rotanev
ne: रोटानेभ

[ctx: star name]
en: Primus Hyadum
ne: प्रिमस ह्याडुम

[ctx: star name]
en: Chow
ne: चोओ

[ctx: star name]
en: Nusakan
ne: नुसाकान

[ctx: star name]
en: Thuban
ne: थुबान

[ctx: star name]
en: Nashira
ne: नाशिरा

[ctx: star name]
en: Sadatoni
ne: साडाटोनी

[ctx: star name]
en: Marfik
ne: मारफिक

[ctx: star name]
en: Alshain
ne: अल्शेयन

[ctx: star name]
en: Electra
ne: इलेक्ट्रा

[ctx: star name]
en: Prijipati
ne: प्रिजिपती

[ctx: star name]
en: Grumium
ne: ग्रुमियम

[ctx: star name]
en: Baten
ne: बाटेन

[ctx: star name]
en: Svalocin
ne: स्भालोसिन

[ctx: star name]
en: Albali
ne: अल्बाली

[ctx: star name]
en: Praecipula
ne: प्राइसिपुला

[ctx: star name]
en: Sadachbia
ne: साडाचबिया

[ctx: star name]
en: Maia
ne: माइया

[ctx: star name]
en: Mesarthim
ne: मेसारथिम

[ctx: star name]
en: Rasalas
ne: रासालास

[ctx: star name]
en: Azha
ne: अजा

[ctx: star name]
en: Zuben el Hakrabi
ne: जुबेन एल हक्राबि

[ctx: star name]
en: Kitalpha
ne: किटाल्फा

[ctx: star name]
en: Menkib
ne: मेनकिब

[ctx: star name]
en: Alcor
ne: एल्कोर

[ctx: star name]
en: Mekbuda
ne: मेकबुडा

[ctx: star name]
en: Dulfim
ne: डल्फिम

[ctx: star name]
en: Beid
ne: बेइड

[ctx: star name]
en: Syrma
ne: सिर्मा

[ctx: star name]
en: Alkes
ne: अल्केस

[ctx: star name]
en: Muliphein
ne: मुलिफेयन

[ctx: star name]
en: Merope
ne: मेरोपे

[ctx: star name]
en: Ancha
ne: अन्चा

[ctx: star name]
en: Chara
ne: चारा

[ctx: star name]
en: Acubens
ne: एकुबेन्स

[ctx: star name]
en: Taygeta
ne: टाइजिटा

[ctx: star name]
en: Alkalurops
ne: अल्कालुरप्स

[ctx: star name]
en: Botein
ne: बोटेयन

[ctx: star name]
en: Minhar al Shuja
ne: मिनहार अल शुजा

[ctx: star name]
en: Cujam
ne: कुजाम

[ctx: star name]
en: Dziban
ne: जिबान

[ctx: star name]
en: Alya
ne: अल्या

[ctx: star name]
en: Asellus Borealis
ne: एसेल्लुस बोरेलिस

[ctx: star name]
en: Marsik
ne: मार्सिक

[ctx: star name]
en: Pleione
ne: प्लेइवन

[ctx: star name]
en: Asterope
ne: एस्टोरोपे

[ctx: star name]
en: Mira
ne: मिरा

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Simbad
ne: सिमबाड

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Aladin
ne: एलाडिन

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
ne: स्काइभिउ

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
ne: गामा-रे

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
ne: एक्स-रे

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: EUV
ne: इयूभी

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: UV
ne: यूभी

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
ne: अप्टिकल

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
ne: अवरक्त

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Radio
ne: रेडियो

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
ne: उच्च शक्ति एस्ट्रोफिजिकल सङ्ग्रह (HEASARC)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
ne: हालको एक्स-रे मिशन

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
ne: पूर्व एक्स-रे मिशन

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
ne: गामा-रे मिशन

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
ne: अन्य मिशन

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
ne: लोकप्रिय विवरणिका छनौट

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
ne: बहुँतरङ्गलम्बाइ विवरणिका

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
ne: नासा एक्सट्राग्यालाकटिक डाटाबेस (नेड)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
ne: स्थिति

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
ne: नासा एस्ट्रोफिजिक्स डेटा प्रणाली (एडीएस)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
ne: खगोलशास्त्र र ज्यौभौतिकशास्त्र

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
ne: यन्त्रीकरण

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
ne: भौतिकशास्त्र र भभौतिकशासत्र

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
ne: ज्यौभौतिकशास्त्र प्रिप्रिन्ट्स

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multimission Archive at Space Telescope (MAST)
ne: स्पेस टेलिस्कोपमा बहुँमिशन सङ्ग्रह (मास्ट)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: HST
ne: एचएसटी

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: ASTRO
ne: एस्ट्रो

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: ORFEUS
ne: ओर्फियस

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: COPERNICUS
ne: कोपर्निकस

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
ne: छवि

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
ne: स्पेक्ट्रा

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
ne: अन्य

en: Catalogs
ne: विवरणिका

en: Guides
ne: मार्गदर्शक

en: Could not open file %1
ne: %1 फाइल खोल्न सकेन

en: Script Validation Failed
ne: स्क्रिप्ट वैधता असफल भयो

en: Run Nevertheless
ne: तथापि चलाउनुहोस्

en: Running script: %1
ne: चलिरहेको स्क्रिप्ट: %1

en: Script finished.
ne: स्क्रिप्ट समाप्त भयो ।

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
ne: तपाईँ "स्टार चित्रपट" रङ योजना प्रयोग गरेर मुद्रक बचत गर्न सक्नुहुन्छ, जसले सेतो पृष्ठभूमि प्रयोग गर्दछ । तपाईँ मुद्रणका लागि स्टार चित्रपट रङ योजनामा अस्थायी रूपमा स्विच गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: Switch to Star Chart Colors?
ne: स्टार चित्रपट रङमा स्विच गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: Switch Color Scheme
ne: रङ योजना स्विच गर्नुहोस्

en: Do Not Switch
ne: स्विच नगर्नुहोस्

en: Engage &Tracking
ne: ट्रयाकिङ व्यस्त गर्नुहोस्

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
ne: दृश्य कोणको इच्छयाएको फाँट प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
ne: डिग्रीमा दृश्य कोणको फिल्ड प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Critical File Not Found: %1
ne: विवेचनात्मक फाइल फेला पार्न सकेन: %1

en: Reading time zone rules
ne: टाइमजोन नियम पढ्दै

en: Loading city data
ne: सिटी डेटा लोड गर्दै

en: Loading sky objects
ne: स्काइ वस्तुहरू लोड गर्दै

en: Loading Image URLs
ne: छवि यूआरएल लोड गर्दै

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
ne: समय सेट गर्न सकेन: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
ne:  %1, %2, %3 नामकरण गरिएको स्थान सेट गर्न सकेन

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
ne: अनुकूल छवि-लिङ्क खुल्न सकेन ।
    लिङ्क भावी सत्रका लागि रेकर्ड गर्न सकिँदैन ।

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
ne: अनुकूल सूचना लिङ्क फाइल खुल्न सकेन ।
    लिङ्क भावी सत्रका लागि रेकर्ड गरिएको छैन ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
ne: जेनिथ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
ne: उत्तर

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
ne: पूर्व

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
ne: दक्षिण

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
ne: पश्चिम

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
ne: उत्तरपूर्वी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
ne: दक्षिणपूर्वी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
ne: दक्षिणपश्चिम

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
ne: उत्तरदक्षीन

en: Downloads new data
ne: नयाँ डेटा डाउनलोड गर्दछ.

en: &Save Sky Image...
ne: आकाशे छवि बचत गर्नुहोस्...

en: &Run Script...
ne: स्क्रिप्ट चलाउनुहोस्...

en: Set Time to &Now
ne: अहिले समय सेट गर्नुहोस्

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
ne: समय सेट गर्नुहोस्...

en: Stop &Clock
ne: घडी रोक्नुहोस्

en: &Zenith
ne: जेनिथ

en: &North
ne: उत्तर

en: &East
ne: पूर्व

en: &South
ne: दक्षिण

en: &West
ne: पश्चिम

en: &Find Object...
ne: वस्तु फेला पार्नुहोस्...

en: &Default Zoom
ne: पूर्वानिर्धारित जूम

en: &Zoom to Angular Size...
ne: कोणिय साइजमा जुम गर्नुहोस्...

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
ne: ल्याम्बर्ट एजिमुथल बराबर-क्षेत्र

en: &Azimuthal Equidistant
ne: एजिमुथल इक्विडिस्ट्यान्ट

en: &Orthographic
ne: अर्थोग्राफिक

en: &Equirectangular
ne: इक्विरेक्ट्याङ्गुलर

en: &Stereographic
ne: स्टेरोग्राफिक

en: &Gnomonic
ne: गोनोमोनिक

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
ne: सूचना बाकस देखाउनुहोस्

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
ne: समय बाकस देखाउनुहोस्

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
ne: फोकस बाकस देखाउनुहोस्

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
ne: स्थान बाकस देखाउनुहोस्

en: Show Main Toolbar
ne: मुख्य उपकरणपट्टी देखाउनुहोस्

en: Show View Toolbar
ne: दृश्य उपकरणपट्टी देखाछउनुहोस्

en: Show Statusbar
ne: स्थितिपट्टी देखाउनुहोस्

en: Show Az/Alt Field
ne: Az/Alt फिल्ड देखाउनुहोस्

en: Show RA/Dec Field
ne: RA/Dec फिल्ड देखाउनुहोस्

en: C&olor Schemes
ne: रङ योजना

en: &Classic
ne: शास्त्रीय

en: &Star Chart
ne: तारा चित्रपट

en: &Night Vision
ne: नाइट भिजन

en: &Moonless Night
ne: चन्द्रमारहित रात

en: &FOV Symbols
ne: एफओभी सङ्केत

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
ne: भौगोलिक...

en: Startup Wizard...
ne: विजार्ड सुरुआत गर्नुहोस्...

en: Calculator
ne: गणकयन्त्र

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
ne: उन्नतांश विपरीत समय

en: What's up Tonight
ne: आज राती के भयो

en: Script Builder
ne: स्क्रिप्ट निर्माणकर्ता

en: Telescope Wizard...
ne: टेलिस्कोप विजार्ड...

en: Device Manager...
ne: यन्त्र प्रबन्धक...

en: INDI Control Panel...
ne: इन्दी निन्त्रण प्यानल...

en: Time step control
ne: समय चरण नियन्त्रण

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
ne: ताराहरू

en: Toggle stars
ne: ताराहरू टगल गर्नुहोस्

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
ne: गहिरो आकाश

en: Toggle deep sky objects
ne: गहिरो आकाशे वस्तुहरू टगल गर्नुहोस्

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
ne: सौर मण्डल

en: Toggle Solar system objects
ne: सौर मण्डल वस्तुहरू टगल गर्नुहोस्

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
ne: तारामण्डल रेखाहरू

en: Toggle constellation lines
ne: तारामण्डल रेखाहरू टगल गर्नुहोस्

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
ne: तारामण्डल नामहरू

en: Toggle constellation names
ne: तारामण्डल नामहरू टगल गर्नुहोस्

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
ne: तारामण्डल सीमाहरू

en: Toggle constellation boundaries
ne: तारामण्डल सीमाहरू टगल गर्नुहोस्

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
ne: मिल्की वे

en: Toggle milky way
ne: मिल्की वे टगल गर्नुहोस्

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
ne: मैदान

en: Toggle opaque ground
ne: अस्पस्ट मैदान टगल गर्नुहोस्

en: Edit FOV Symbols...
ne: एफओभी सङ्केत सम्पादन गर्नुहोस्...

en:  Welcome to KStars
ne:  केडीई तारामा स्वागत छ

en: nothing
ne: केही पनि होइन

en: Initial Position is Below Horizon
ne: सुरुको स्थिति क्षितिज तल छ

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
ne: सुरुको स्थिति क्षितिज तल छ ।
    तपाईँ पूर्वानिर्धारित स्थिति रिसेट गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: Reset Position
ne: स्थिति रिसेट गर्नुहोस्

en: Do Not Reset
ne: रिसेट नगर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Pluto
ne: यम

en: KStars
ne: केडीई तारा

en: Desktop Planetarium
ne: डेस्कटप ग्रहमण्डल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
ne: वर्णन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ne: थप्नुहोस्

en: Server Port
ne: सर्भर पोर्ट

en: Constellation Names
ne: तारामण्डल नाम

en: Milky Way
ne: मिल्की वे

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
ne: केडीई तारामा स्वागत छ । लोड हुँदा कृपया  प्रतिक्षा गर्नुहोस्...

en: Jason Harris
ne: जासोन ह्यारिस

en: Jasem Mutlaq
ne: जासेम मुटलाग

en: James Bowlin
ne: जेम्स बोउलिन

en: Pablo de Vicente
ne: पाब्लो डे भिसेन्टे

en: Thomas Kabelmann
ne: थोमस काबेलमान

en: Heiko Evermann
ne: हेइको इभरम्यान

en: Carsten Niehaus
ne: कार्सटेन नियहउस

en: Mark Hollomon
ne: मार्क होलोमन

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
ne: पीएनजी मानिएको; %1 को छवि ढाँचा पद वर्णन गर्न सकेन ।

en: Script executed.
ne: स्क्रिप्ट कार्यान्वयन गरियो ।

en: Could not execute script.
ne: स्क्रिप्ट कार्यान्वयन गर्न सकेन ।

en: Using CPU date/time instead.
ne: सट्टामा सीपीयू मिति/समय प्रयोग गर्दै ।

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
ne: टेलिस्कोप

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
ne: छिद्र:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
ne: सही वृद्धि:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
ne: वायुमन्डलको प्रभावका लागि वस्तुको समकक्ष सुधार गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
ne: वायुमण्डलले यसमार्फत प्रकाश परावर्तन मोड्दछ, जस्तै लेन्स । यदि यो वस्तु जाँच गरियो भने, यो "वायुमण्डलिय अपवर्तन" आकाशे नक्सामा नक्कल गरिनेछ । याद गर्नुहोस् कि यो सुधार तेर्सो समकक्ष प्रणाली प्रयोग गर्दा मात्र लागू हुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
ne: वायुमण्डलीय अपवर्तनका लागि सुधार गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
ne: केन्द्रिकृत वस्तुको नाम लेबुल देखाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
ne: यदि जाँच गरियो भने, प्रदर्शनमा केन्द्रिकृत हुँदा नाम लेबुल एउटा वस्तुमा अस्थायी रूपमा संलग्न हुनेछ । तपाईँ दायाव-क्लिक पपअप मेनु प्रयोग गरेर कुनै वस्तुमा धेरै निरन्तर लेबुल समलग्न गर्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
ne: केन्द्रिकृत वस्तुमा लेबुल संलग्न गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
ne: माउस चलाइरहँदा अस्थायी लेबुल संलग्न गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
ne: महीन (तर सुस्त) ग्राफिक्सको लागि यो चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
ne: एन्टि एलाइज गरिएको रेखाचित्र प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
ne: फोकस परिवर्तन हुँदा स्ल्विङ चाल देखाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
ne: यदि जाँचिएको छ भने, फोकस स्थिति परिवर्तन गर्नाले नयाँ स्थितिमा दृश्यात्मक एनिमेट गरिएको "स्ल्वि" मा नतिजा गर्नेछ । अन्यथा, प्रदर्शन तत्काल नयाँ स्थितिमा केन्द्रित हुनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
ne: एनिमेट गरिएको स्ल्विङ प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
ne: नक्सा सार्दा सबै वस्तु कोर्न चाहनुहुन्न ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
ne: नक्सा चालमा हुँदा, यदि कार्यक्रमसँग नक्सामा कोर्न अति धेरै वस्तुहरू छन् भने महीन एनिमेशन सम्झौता गरिनेछ; प्रदर्शन चालमा हुँदा केही वस्तु अस्थायी रूपमा लुकाउन यो वस्तु जाँच गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
ne: सार्दा वस्तु लुकाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
ne: यदि समय चरण भन्दा ठूलो छ भने पनि लुकाउनुहोस्:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
ne: यदि जाँच गरियो भने, नक्सा चालमा हुँदा शक्तिहीन तारा लुकाइनेछ ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
ne: नक्सा सार्दा यो भन्दा शक्तिहीन तारा कोरिनेछैन ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
ne: सार्दा सौरमण्डल भाग लुकाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
ne: यदि जाँच गरियो भने, नक्सा चालमा हुँदा सबै सौरमण्डल भाग लुकाइनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
ne: सौरमण्डल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
ne: वस्तु लेबुलहरू

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
ne: यदि जाँच गरियो भने, नक्सा चालमा हुँदा तारामण्डल रेखा लुकाइनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
ne: तारामण्डल रेखा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
ne: तारामण्डल सीमा

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
ne: यदि जाँच गरियो भने, नक्सा चालमा हुँदा तारामण्डल नाम लुकाइनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
ne: तारामण्डल नाम

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
ne: सूची लेबुल अवलोकन गर्दै

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
ne: नाम देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
ne: गुरुत्व देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
ne: लेबुल घनत्व:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
ne: जुम घटाउँदाको शक्तिहीन सीमा:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMag4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMag3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: mag
ne: म्याग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
ne: जुम बढाउँदाको शक्तिहीन सीमा:

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
ne: चन्द्रमारहित रात

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
ne: वास्तविक रङ

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
ne: ठोस रातो

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
ne: ठोस कालो

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
ne: ठोस सेतो

en: New Color Scheme
ne: नयाँ रङ योजना

en: Enter a name for the new color scheme:
ne: नयाँ रङ योजनाका लागि नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
ne: स्थानीय रङ योजना अनुक्रमणिका फाइल खुल्न सकेन ।
    योजना हटाउन सकिँदैन ।

en: Could not delete the file: %1
ne: फाइल मेट्न सकेन: %1

en: Error Deleting File
ne: फाइल मेट्दा त्रुटि

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
ne: colors.dat. मा %1 नामकरण गरिएको एउटा प्रविष्टि फेला पार्न सकेन ।

en: Scheme Not Found
ne: योजना फेला परेन

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
ne: हालको रङ सेटिङ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
ne: कार्यक्रममा सबै अनुकूलनयोग्य रङको सूची । हरेक वस्तुको पछिल्लो हालै सेट गरेको रङ देखाइरहेको वर्ग हो । यसको रङ परिवर्तन गर्न कुनै वस्तुमा क्लिक गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
ne: सूचना बाकस बीजी मोड:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
ne: भर्ने छैन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
ne: पारदर्शी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
ne: अपारदर्शी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
ne: तारा रङ मोड:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
ne: तारा रङ मोड सेट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
ne: त्यहाँ नक्सामा तारा कोर्न चार तरिकाहरू छन् । पूर्वानिर्धारण अनुसार, ताराहरू सेतो कोर र रिमसँग सर्कल गरिएको छ जुन ताराको वास्तविक रङ परावर्तन गर्न वर्णन गरिएको छ । तपाईँ आफ्नो समग्र रङ योजनाको आवश्यकतासँग मिलाउन ताराहरू कोर्न ठोस सेतो, रातो, वा कालो वृत्तको रूपमा रोज्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
ne: तारा रङ तीव्रता:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
ne: तारा रङको तीव्रता सेट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
ne: वास्तविक रङ तारा मोड प्रयोग गर्दा, यो विकल्पले ताराको रङको परिपूर्णता तह सेट गर्नेछ । एउटा उच्च मानको अर्थ धेरै तीव्र रङ हो ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
ne: रङ योजना पूर्वसेट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
ne: पूर्वसेट रङ योजनाको सूची

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
ne: सबै ज्ञात रङ योजनाको सूची । विभिन्न पूर्वानिर्धारित रूपमा उपलब्ध गरिएको छ, र तपाईँले पनि आफ्नो परिभाषित गर्न चाहनुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
ne: हालको सेटिङ प्रयोग गरेर नयाँ पूर्वसेट रङ योजना सिर्जना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
ne: तपाईँले मन पराउनुभएको योजनामा रङ परिवर्तन गरिसकेपछि, सो रङ प्रयोग गरेर नयाँ योजना सिर्जना गर्न यो बटन थिच्नुहोस् । तपाईँको योजना यहाँ पूर्वसेटको सूचीमा देखापर्नेछ, र मुख्य सञ्झ्यालको "सेटिङ" मेनुमा उपलब्ध हुनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
ne: पूर्वसेट रङ योजना हटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
ne: हाइलाइट गरिएको रङ योजना हटाउन यो बटन थिच्नुहोस् । यसले तपाईँको अनुकूल रङ योजनामा काम गर्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
ne: तारामण्डल रेखा देखाउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, तारामण्डल रेखा आकाशे नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
ne: तारामण्डल रेखा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
ne: तारामण्डल दायरा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
ne: केन्द्रिय तारामण्डल सीमा हाइलाइट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
ne: तारामण्डल नाम कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, तारामण्डल नाम आकाशे नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
ne: तारामण्डल नाम

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
ne: तारामण्डल नाम विकल्प

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
ne: ल्याटिन तारामण्डल नाम प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
ne: आकाशे नक्सामा ल्याटिन तारामण्डल नाम प्रयोग गर्न यो चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
ne: ल्याटिन

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
ne: स्थानीयकरण गरिएको तारामण्डल नाम प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
ne: (यदि उपलब्ध भए) तपाईँको स्थानबाट तारामण्डल नाम प्रयोग गर्न यो चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
ne: स्थानीयकरण गरिएको

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
ne: आईएयू संक्षेप प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
ne: तारामण्डल लेबुलको रूपमा अन्तराष्ट्रिय एस्ट्रोनोमिकल संघबाट संक्षेप प्रयोग गर्न यो चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
ne: संक्षिप्त गरिएको

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
ne: क्रांतिमण्डल कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
ne: यादि जाँच गरियो भने, क्रांतिमण्डल आकाशे नक्सामा कोरिनेछ । क्रांतिमण्डल आकाशमा महान वृत्त हो जहाँ घाम एक वर्षको अवधि माथि अनुसरण गर्न देखा पर्छ । सबै अन्य सौरमण्डल भागले लगबग सही रूपमा क्रान्तिमण्डललाई अनुसरण गर्दछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
ne: भरिएको मिल्की वे रूपरेखा प्रयोग गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
ne: यदि जाँच गरियो भने, मिल्की वे रूपरेखा भरिएको देखिनेछ । अन्यथा, रूपरेखा मात्र कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
ne: क्षितिज कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, स्थानीय क्षितिज प्रतिनिधित्व गरिरहेको रेखा नक्सामा कोरिनेछन् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
ne: क्षितिज (रेखा)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
ne: मिल्की वे रूपरेखा कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
ne: यदि जाँच गरियो भने, मिल्की वे प्रतिनिधत्व गरिरहेको रूपरेखा आकाशे नक्सामा कोरिनेछ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
ne: यदि जाँच गरियो भने, रेखाको ग्रिड सही वृद्धिमा हरेक २ घण्टामा र ह्रासमा हरेक २० डिग्रीमा कोरिनेछन् ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
ne: अस्वच्छ भूमि कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
ne: यदि जाँच गरियो भने, क्षितिज मुनिको क्षेत्र तपाईँ देखि तल्लो भूमिमा नक्कल गर्न भरिनेछ । याद गर्नुहोस् कि भूमध्यवर्ती समकक्ष प्रणाली प्रयोग गर्दा भूमि कोरिनेछैन ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
ne: अस्वच्छ भूमि

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
ne: खगोलीय भूमध्य रेखा कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, खगोलीय भूमध्य रेखा आकाशे नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
ne: खगोलीय भूमध्य रेखा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
ne: सौर्यमण्डल वस्तुहरू देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
ne: घाम, चन्द्रमा र ग्रह

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
ne: शनि ग्रह कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
ne: यादि जाँच गरियो भने, शनि ग्रह नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
ne: छविको रूपमा मुख्य भाग कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
ne: यदि जाँच गरियो भने, ग्रह, घाम र चन्द्रमा नक्सामा बिटम्याप छविको रूपमा देखिनेछ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
ne: छवि प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
ne: मंगल ग्रह कोर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, मंगल ग्रह नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
ne: मुख्य सौरमण्डल भागमा नाम लेबुल संलग्न गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
ne: यदि जाँच गरियो भने,नाम लेबुल ग्रह, घाम र चन्द्रमामा संलग्न गरिनेछ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
ne: नाम लेबुल प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
ne: सबै मुख्य भाग चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
ne: नक्सामा कोर्न सबै ग्रह, घाम र चन्द्रमा चयन गर्न यो थिच्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
ne: सबै चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
ne: सबै मुख्य भाग चयनबाट हटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
ne: सबै ग्रह, घाम र चन्द्रमा चयनबाट हटाउन यो बटन थिच्नुहोस् जसले गर्दा तिनीहरू नक्सामा कोरिनेछैनन्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
ne: कुनै पनि चयन नगर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
ne: शुक्र ग्रहको रेखाचित्र गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, शुक्र ग्रह नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
ne: घामको रेखाचित्र गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, घाम नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: The sun
ne: घाम

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
ne: बृहस्पति ग्रहको रेखाचित्र गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, बृहस्पति ग्रह नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
ne: चन्द्रमाको रेखाचित्र गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, चन्द्रमा नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: The moon
ne: चन्द्रमा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
ne: बुध ग्रहको रेखाचित्र गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, बुध ग्रह नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
ne: वरुण ग्रहको रेखाचित्र गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, वरुण ग्रह नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
ne: अरूण ग्रहको रेखाचित्र गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
ne: यदि जाँच गरियो भने, अरूण ग्रह नक्सामा कोरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
ne: सानो ग्रह

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
ne: ग्रहिकाको रेखाचित्र गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
ne: यदि जाँच गरियो भने, ग्रहिका नक्सामा कोरिनेछ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
ne: पुच्छ्रेताराको रेखाचित्र गर्नुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
ne: यदि जाँच गरियो भने, पुच्छ्रेतारा नक्सामा कोरिनेछ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
ne: घाम नजिकको पुच्छ्रेताराको नाम देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
ne: यदि जाँच गरियो भने, घाम नजिकको पुच्छ्रेतारासँग नाम लेबुल संलग्न भएको हुनेछ । पुच्छ्रेतारा तिनीहरूको कक्षमा चम्किलोपनामा भिन्न गराउँदछ, त्यसैले शक्तिहीन गुरुत्व यो केसमा प्रभावकारी हुँदैन ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
ne: रेखाचित्र ग्रहिकाका लागि शक्तिहीन गुरुत्व सेट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
ne: पुच्छ्रेतारा नामका लागि अधिक्तम दूरी

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
ne: एस्ट्रोनोमिकल एकाइ (AU) मा, पुच्छ्रेताराको लागि नाम लेबुल हुन घामबाट अधिक्तम दूरी सेट गर्नुहोस् । १ AU पृथ्वी र घाम बीचको दूरी हो, लगभग १५० मिलियन किमि

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
ne: क्षुद्रग्रहहरूमा नाम लेबुलहरू संलग्न गर्नुहुन्छ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
ne: यदि जाँच गरियो भने, नाम लेबुलहरू क्षुद्रग्रहहरूमा संलग्न गरिनेछ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
ne: नामहरू देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
ne: कक्ष मार्गहरू

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
ne: ट्रयाक गरिएको भाग स्वत: खोज गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
ne: यदि जाँचिएको हो भने कुनै सौरमण्डल भाग प्रदर्शनमा केन्द्रिकृत गर्दा अस्थायी रूपमा मार्ग संलग्न गरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
ne: सौरमण्डल भाग ट्रयाक गर्दा सधै मार्ग देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
ne: पृष्ठभूमिमा मार्ग रङ वैल्याउनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
ne: यदि जाँच गरियो भने, ग्रह मार्गको रङ पृष्ठभूमि आकाशे रङमा मिश्रण गरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
ne: पृष्ठभूमि रङमा मार्ग वैल्याउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
ne: सबै कक्ष मार्ग खाली गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
ne: तपाईँले दायाँ क्लिक पपअप मेनु प्रयोग गरेर सौरमण्डल भागमा संलग्न गर्नुभएको सबै कक्ष मार्ग खाली गर्न यो थिच्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
ne: सबै मार्ग हटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
ne: पृथ्वी उपग्रह ट्रयाकहरू

en: Could not upload file
ne: फाइल अपलोड गर्न सकेन

en: Open Cluster
ne: क्लस्टर खोल्नुहोस्

en: Globular Cluster
ne: विश्वव्यापी क्लस्टर

en: Gaseous Nebula
ne: गेसियस नेबुला

en: Planetary Nebula
ne: भ्रमणकारी नेबुला

en: Supernova Remnant
ne: सुपरनोभा रेमन्यान्ट

en: Galaxy
ne: ग्यालेक्सी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
ne: मिति:

en: Go to next Wizard page
ne: पछिल्लो विजार्ड पृष्ठमा जानुहोस्

en: Go to previous Wizard page
ne: अघिल्लो विजार्ड पृष्ठमा जानुहोस्

en: Requested Position Below Horizon
ne: क्षितिज तल अनुरोध गरिएको स्थिति

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
ne: अनुरोध गरिएको स्थिति क्षितिज तल छ ।
    तपाईँ त्यहाँ जसरी पनि जान चाहनुहुन्छ ?

en: Go Anyway
ne: जसरी पनि जानुहोस्

en: Keep Position
ne: स्थिति राख्नुहोस्

en: No object selected.
ne: कुनै वस्तु चयन गरिएको छैन ।

en: Object Details
ne: वस्तुको विवरण

[ctx: Jupiter's moon Europa]
en: Europa
ne: युरोपा

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
ne: ग्यानीमेडे

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
ne: क्यालिस्टो

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
ne: पूरा चन्द्रमा

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
ne: नयाँ चन्द्रमा

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
ne: पहिलो चौथाई

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
ne: तेस्रो चौथाई

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
ne: वाक्सिङ नवचन्द्र

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
ne: वाक्सिङ उन्नतोदर

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
ne: चेतावनी उन्नतोदर

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
ne: चेतावनी नवचन्द्र

en: unknown
ne: अज्ञात

en: Star
ne: तारा

en: Catalog Star
ne: विवरणिका तारा

en: Planet
ne: ग्रह

en: Comet
ne: पुच्छ्रेतारा

en: Asteroid
ne: ग्रहिका

en: Constellation
ne: तारामण्डल

en: Unknown Type
ne: अज्ञात प्रकार

en: Show HST Image
ne: एचएसटी छवि देखाउनुहोस्

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
ne: %1: हब्बल स्पेस टेलिस्कोप, नासा [सार्वजनिक डोमेन] का लागि STScl द्वारा सञ्चालित

en: Show Spitzer Image
ne: स्पिट्जर छवि देखाउनुहोस्

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
ne: %1: स्पिट्जर स्पेस टेलिस्कोप, courtesy NASA/JPL-Caltech [सार्वजनिक डोमेन]

en: Show SEDS Image
ne: SEDS छवि देखाउनुहोस्

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
ne: %1: SEDS, http://www.seds.org [गैह-वाणिज्य प्रयोगका लागि निशुल्क]

en: Show KPNO AOP Image
ne: KPNO AOP छवि देखाउनुहोस्

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
ne: %1: किट्ट पिक राष्ट्रिय ग्रहणक्षेत्रमा उन्नत अवलोकन कार्यक्रम [गैह-वाणिज्य प्रयोगका लागि निशुल्क; कुनै भौतिक पुन: उत्पादन हुँदैन]

en: Show NOAO Image
ne: NOAO छवि देखाउनुहोस्

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
ne: %1: राष्ट्रिय अप्टिकल खगोल शास्त्र ग्रहणक्षेत्र र AURA [गैह-वाणिज्य प्रयोगका लागि निशुल्क]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
ne: %1: अति ठूलो टेलिस्कोप, युरोपेली दक्षिणी ग्रहणक्षेत्रद्वारा सञ्चालित [गैह-वाणिज्य प्रयोगका लागि निशुल्क; पुन: उत्पादन हुँदैन]

en: Show
ne: देखाउनुहोस्

en: unnamed object
ne: नामकरण नगरिएको वस्तु

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
ne: lat र RST परिमिति मात्र KSPlanetBase वस्तुमा प्रयोग गरिन्छ ।

en: alpha
ne: अल्फा

en: beta
ne: बिटा

en: gamma
ne: गामा

en: delta
ne: डेल्टा

en: epsilon
ne: एप्सिलन

en: zeta
ne: जेटा

en: eta
ne: इटा

en: theta
ne: थिटा

en: iota
ne: आयोटा

en: kappa
ne: काप्पा

en: lambda
ne: ल्याम्ब्डा

en: mu
ne: म्यु

en: nu
ne: न्यु

en: xi
ne: जाइ

en: omicron
ne: अमिक्रन

en: rho
ne: रो

en: sigma
ne: सिग्मा

en: tau
ne: टाउ

en: upsilon
ne: अप्सिलन

en: phi
ne: फाइ

en: chi
ne: चाइ

en: psi
ne: साइ

en: omega
ne: ओमेगा

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
ne: खाली रूलमा सेटिङ गर्दा, टाइमजोन रूल पद वर्णन गर्दा त्रुटि ।

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
ne: 		<p>केडीई तारा हातेपुस्तिकाले एस्ट्रोइन्फो परियोजना समावेश गर्दछ, खगोलशास्त्रको बारेमा
    			सूचनात्मक लेखको श्रेणी ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
ne: 		<p>त्यहाँ तीन पर्दा-भित्र "सूचना बाकस" छन् जसले समय/मिति, तपाईँको भौगोलिक स्थान, र आकाश (फोकस) मा हालको केन्द्रिय स्थिति
    			सँग सम्बन्धित डेटा
    			देखाउँदछ ।  तपाईँ यी बाकसहरू माउसद्वारा तान्न सक्नुहुन्छ, र धेरै (वा थोरै) सूचना देखाउँन तिनीहरूलाई डबल क्लिक गरेर
    			"छायाँ" लगाउन सकिन्छ ।  तपाईँ तिनीहरूलाई एकै ठाउँ सेटिङ->सूचना बाकस मेनुमा
    			लुकाउँनु सक्नुहुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
ne: 		<p>केडीई तारासँग पूरा-पर्दा मोड छ; तपाईँ यो मोडलाई "पूरा पर्दा" उपकरणपट्टी बटन प्रयोग गरेर, वा Ctrl+Shift+F थिचेर
    			"टगल गर्न सक्नुहुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
ne: 		<p>N,S,E,W कुञ्जीले क्षितिजमा उत्तर, दक्षिण, पूर्व र पश्चिम बिन्दु
    			मा प्रदर्शन इङ्गित गर्नेछ ।  Z कुञ्जीले जेनिथमा प्रदर्शन
    			इङ्गित गर्नेछ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
ne: 		<p>०-९ कुञ्जीले एउटा मुख्य सौरमण्डल भागको प्रदर्शनमा
    			केन्द्रित गर्नेछ ।  ० ले घामलाई केन्द्रित गर्दछ, ३ ले चन्द्रमामा केन्द्रित गर्दछ, बाँकी घामबाट तिनीहरूको दूरी क्रममा
    			आठ ग्रहहरू हुन् ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
ne: 		<p>आकाशमा नयाँ स्थितिमा आकाशे नक्सा हटाउन माउसद्वारा
    			क्लिक गर्नुहोस् र तान्नुहोस् ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
ne: 		<p>माउस कर्सरको स्थानमा प्रदर्शन केन्द्रित गर्न माउससँग 
    			डबल क्लिक गर्नुहोस् ।  यदि तपाईँले एउटा वस्तुमा डबल क्लिक गर्नुभयो भने, केडीई ताराले यसलाई
    			स्वचालित रूपमा ट्रयाकिङ गर्न सुरु गर्दछ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
ne: 		<p>वस्तुस्थितिपट्टीले दुवै भुमध्यवर्ती र तेर्सो समकक्ष प्रणालीमा माउस कर्सरको हालको आकाशे समकक्ष,
    			प्रदर्शन गर्दछ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
ne: 		<p>तपाईँको माउसको स्क्रोल ह्वील घुमाएर वा थिचिएको बीचको माउस बटनसँग माथि तल माउस तानेर,
    			प्रदर्शनको जुम बढाउन वा घटाउन सकिन्छ ।  तपाईँ
    			उपकरणपट्टी र दृश्य मेनुमा +/- कुञ्जी, वा "जुम बढाउनुहोस्"/"जुम घटाउनुहोस्" वस्तु
    			पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।  जुम स्तर दृश्य मेनु (Shift+Ctrl+Z)मा "कोणिय साइजमा जुम गर्ने" वस्तु प्रयोग गरेर म्यानुअल तरिकाले
    			सेट गर्न सक्नुहुन्छ, र तपाईँ यसलाई नयाँ सञ्झ्याल सीमाका लागि आयात परिभाषित गर्न
    			माउस तान्दा Ctrl बटन समातेर
    			ग्राफिकल्ली सेट गर्न सक्नुहुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
ne: 		<p>भूमध्यवर्ती र तेर्सो समकक्ष प्रणाली बीच स्विच
    			गर्न, "दृश्य->समकक्ष" मेनु वस्तु प्रयोग गर्नुहोस्, वा खाली स्थानपट्टी थिच्नुहोस् ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
ne: 		<p>समय र मिति सेट गर्न, Ctrl+S टाइप गर्नुहोस्, "समय->समय सेट गर्नुहोस्" प्रयोग गर्नुहोस्,
    			वा "समय" उपकरणपट्टी बटन थिच्नुहोस् ।  याद गर्नुहोस् कि केडीई तारा धेरै टाढा
    			हुन सक्छ; तपाईँ -५०,००० र +५०,००० बीच कुनै वर्ष प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
ne: 		<p>तपाईँ आफ्नो सीपीयू घडीसँग नक्कली घडी समक्रमन गर्न
    			Ctrl+E वा "समय->अहिले समय सेट गर्नुहोस्" मेनु वस्तु प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
ne: 		<p>उपकरणपट्टीमा स्पिन बाकसले केडीई तारा घडीले प्रयोग गरेको समय रण समायोजन गर्न
    			अनुमति दिन्छ; यसलाई "१.० सेकेन्ड" मा सेटिङ गर्नाले "वास्तविक समय" उपलब्ध हुन्छ ।
    			द्रष्टब्य: ऋणात्मक मानले समयलाई पछितिर धकेल्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
ne: 		<p>तपाईँ "&gt;" वा "&lt;" कुञ्जी थिचेर एकल समय चरणद्वारा अगाडि र पछाडि
    			नक्कली घडी उन्नत गर्न सक्नुहुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
ne: 		<p>तपाईँले नक्सामा माउस क्लिक गर्दा, माउस कर्सर नजिकको आकाशे वस्तु
    			वस्तुस्थितिपट्टीमा परिभाषित हुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
ne: 		<p>तपाईँले त्यो क्षणसम्मका लागि माउस कर्सर समात्दा, सबभन्दा नजिकको वस्तु
    			अस्थायी नाम लेबुलद्वारा परिभाषित हुनेछ जुन तपाईँले फेरि माउस सार्दा
    			स्वचालित रूपमा हराउँछ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
ne: 		<p>इन्टरनेटमा सूचना र छविमा लिङ्क समावेश गरेर, निश्चित वस्तुका लागि
    			विस्तृत गरिएको विकल्पको पपअप मेनु खोल्न
    			माउससँग दायाँ-क्लिक गर्नुहोस् ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
ne: 		<p>विशेष रङ (पूर्वानिर्धारित रातो) भएको गाढा-आकाशे वस्तुसँग
    			तिनीहरूको पपअप मेनुमा अतिरिक्त यूआरएल लिङ्क उपलब्ध छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
ne: 		<p>पूर्वानिर्धारण अनुसार, केडीई तारामा ताराहरू वास्तविक रङमा प्रदर्शन हुन्छ ।
    			एउटा ताराको रङ यसको तापक्रममा भ् पर्दछreचिसो ताराहरू रातो हुन्छन्,
    		भने तातो ताराहरू नीला हुन्छन् ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
ne: 		<p>तपाईँ आकाशमा कुनै वस्तुमा नाम लेबुल संलग्न गर्न सक्नुहुन्छ ।  पपअप 
    			मेनुमा, वा वस्तुमा क्लिक गरेर र
    			 "L" थिचेर लेबुल टगल गर्नुहोस् ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
ne: 		<p>केडीई ताराको एस्ट्रो गणकयन्त्र (Ctrl+C) ले धेरैजसो गणनामा
    			सीधै पहुँच दिन्छ जहाँ केडीई तारा दृश्य पछाडि हुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
ne: 		<p>AAVSO प्रकाश बक्र सर्जक उपकरण (Ctrl+V) ले चल तारा अन्वेषकको अमेरिकी संघमा सर्भरमा
    			जडान गर्दछ, र कुनै पनि ६०००+ चल ताराका लागि
    			प्रकाश बक्र निर्माण गर्दछ जुन तिनीहरू
    			दैनिक आधारमा अनुगमन गर्दछ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
ne: 		<p>उन्नतांश विपरीत समय उपकरण (Ctrl+A) ले तपाईँले चयन गर्नुभएकोवस्तुको कुनै समूहका लागि
    			उन्नतांश बक्र बनाउनेछ ।  यो अन्वेषण सत्र योजनाका लागि
    			महान उपकरण हो ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
ne: 		<p>सौरमण्डल दर्शक उपकरण (Ctrl+Y) ले हालको नक्कली मितिका लागि मुख्य ग्रहको स्थिति देखाएर, सौरमण्डलको
    			 एउटा, 
    			संलग्न दृश्य देखाउँछ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
ne: 		<p>बृहस्पतिको चन्द्रमा उपकरण (Ctrl+J) ले पृथ्वीबाट देखिएको रूपमा, र
    			 समयको प्रकार्यको रूपमा बृहस्पतिको चौथो ठूलो, चन्द्रमा (लो, युरोपा, ग्यानीमेड र कलिस्टो) को
    			सापेक्षिक स्थिति देखाउँछ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
ne: 		<p>तपाईँ आकाशे छवि फाइल मेनुमा "आकाशे छवि बचत गर्नुहोस्" वस्तु प्रयोग गरेर, वा Ctrl+l थिचेर
    			फाइलमा निर्गात गर्न सक्नुहुन्छ ।  थपमा, तपाईँ कुनै
    			कार्यक्रम सञ्झ्याल खोली डिस्कमा आकाशे छवि बचत गर्न "--dump" तर्कसँग आदेश प्रबर्द्धनबाट a
    			केडीई तारा चलाउन सक्नुहुन्छ ।  यो तपाईँको
    			केडीई डेस्कटपका लागि गतिशील वालपेपर सिर्जना गर्न प्रयोग गर्न सकिन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
ne: 		<p>कुनै वस्तुमा तपाईँको आफ्नो अनुकूल छवि/सूचना यूआरएल
    			थप्न, वस्तुको पपअप मेनुबाट "लिङ्क थप्नुहोस्..." चयन गर्नुहोस् ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
ne: 		<p>तपाईँ "कन्फिगर" बटन क्लिक गरेर, वा "सेटिङ->कन्फिगर केडीई तारा..." मेनु वस्तु
    			चयन गरेर प्रदर्शन विकल्पको दर्जन
    			समायोजन गर्न सक्नुहुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
ne: 		<p>पर्दा भित्रका सूचना बाकसहरू "सेटिङ->सूचना बाकस" प्रयोग गरेर लुकाउन वा देखाउन
    			 सकिन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
ne: 		<p>उपकरणपट्टी "सेटिङ->उपकरणपट्टी" मेनु प्रयोग गरेर लुकाउन वा देखाउन
    		 सकिन्छ ।</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
ne: 		<p>तपाईँ "सेटिङ->रङ योजना" मेनुबाट योजना चयन गरेर पूर्वपरिभाषित रङ बीच सजिलै स्वीच
    			गर्न सक्नुहुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
ne: 		<p>तपाईँ आफ्नो रङ योजना परिभाषित गर्न सक्नुहुन्छ ।  कन्फिगरेसन सञ्झ्यालको "रङ" ट्याबमा रङ
    			समायोजन गर्नुहोस्, र त्यसपछि "हालको रङ बचत गर्नुहोस्" बटन
    			 थिच्नुहोस् । तपाईँको रङ योजना सबै भावी सत्रमा सूचीभित्र
    			देखापर्नेछ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
ne: 		<p>केडीई तारा कन्फिगरेसन सञ्झ्यालको उन्नत ट्याबले केडीई ताराको व्यवहार राम्रो बनाउँन
    			अनुमति दिन्छ । तपाईँ वायुमण्डलिय अपर्वतनका लागि 
    			सुधार गर्ने वा नगर्ने, र एनिमेट गरिएको स्ल्विङ प्रयोग गर्ने वा नगर्ने निर्दिष्ट गर्न सक्नुहुन्छ । तपाईँले प्रदर्शन चालमा हुँदा कुन वस्तु लुकाइएको छ
    			भन्ने कुरा पनि निर्दिष्ट गर्न सक्नुहुन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
ne: 		<p>आकाशमा देखिने रेखा जसलाई घाम र सबै ग्रहहरूले पछ्याइरहेको हुन्छ, त्यसलाई
    			 क्रांतिमण्डल भनिन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
ne: 		<p>केडीई तारामा वस्तु स्थितिले (ग्रहका लागि) प्रिसेसन, न्यूटेसन, एबरेसन, वायुमण्डलीय अपवर्तन, प्रकाश हिड्ने समयको प्रभाव
    			समावेश गर्दछ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
ne: 		<p>लियो, भिर्गो र कोमा बेरिनेसिस बीच ग्यालेक्सीको ठूलो समूहलाई
    			ग्यालेक्सीको भिर्गो क्लस्टार भनिन्छ ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
ne: 		<p>दक्षिणी खगोलिय ध्रुव नजिकको क्लस्टर र नेबुलेको ठूलो समूह
    			ठूलो म्यागेलानिक क्लाउडमा वस्तुहरू हुन्, जुन मिल्की वे वरिपरि अकक्षमा सबभन्दा होचो
    			ग्यालेक्सी हो ।
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
ne: 		<p>अस्तव्यस्त विवरणिका आकाशमा ११० चम्किला तारामय नभएको वस्तुको
    			सूची हो ।  यसले अन्य प्रसिद्ध वस्तु पनि समावेश गर्दछ जस्तै ओरियन नेबुला (M 42),
    			एन्ड्रोमेडा ग्यालेक्सी (M 31), र प्लियडेस (M 45) ।
    		</p>

en: Local Time
ne: स्थानीय समय

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
ne: प्लट गरिएको वस्तुको नाम

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
ne: त्यहाँ यो फिल्ड प्रयोग गर्न दुई तरिकाहरू छन्:  
    
    १. साधारणतया ज्ञात वस्तुको नाम टाइप गर्नुहोस् र "प्लट" बटन थिच्नुहोस् (वा इन्टर थिच्नुहोस्) । वस्तुको उन्नतांश विपरीत समय बक्र प्लटमा थपिनेछ, र यसको समकक्ष तल प्रदर्शन गरिनेछ ।
    
    २. अनुकूल वस्तुका लागि नाम लेबुल टाइप गर्नुहोस् । तपाईँले पनि वस्तुको आरए र डेक समकक्ष निर्दिष्ट गर्नुपर्नेछ, र त्यसपछि प्लटमा यसको बक्र थप्न "प्लट" बटन थिच्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
ne: वस्तु फेला पार्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
ne: प्लट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
ne: फिल्ड खाली गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
ne: सूची खाली गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
ne: स्थानीय समय:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
ne: शहर रोज्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
ne: देशान्तर.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
ne: अक्षांश.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
ne: अद्यावधिक गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
ne: समायोजनयोग्य विकल्पको सूची

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
ne: मान:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
ne: विकल्पको ट्री दृश्य देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
ne: ट्री सूचीबाट दृश्य विकल्प चयन गर्न यो बटन थिच्नुहोस्, जसमा तिनीहरू विषयद्वारा समूह गरिएका छन् । देखाइएका पनि हरेक विकल्पको छोटो वर्णन हो, र विकल्प मान (स्ट्रिङ, इन्टेजर, फ्लोटर बूलियन) को डेटा प्रकार हो ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
ne: चयन गरिएका विकल्पका लागि मान

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
ne: विकल्प:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
ne: फाइल नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
ne: छवि चौडाइ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
ne: छवि उचाइ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
ne: सूचीबाट वस्तु चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
ne: फेला पार्ने वस्तु संवाद खुल्दछ, जसले ज्ञात वस्तुको सूचीबाट एउटा वस्तु चयन गर्न तपाईँलाई अनुमति दिन्छ । एउटा वस्तु चयन हुँदा, यसको नाम बायाँपट्टि "डाइरेक्टरी" बाकसमा देखापर्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
ne: डाइरेक्टरी:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
ne: लक्षित वस्तु वा दिशा

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
ne: केन्द्रकित गर्नु दिशा वा वस्तु चयन गर्नुहोस्  । कम्बो बाकसले क्षितिज, त्यसै गरी जेनिथमा कार्डिनल कम्पास बिन्दु समावेश गरेर ज्ञात दिशाको सूची उपलब्ध गराउँदछ । तपाईँले पनि यहाँ ज्ञात वस्तुको नाम प्रविष्ट गर्न सक्नुहुन्छ, वा "वस्तु" बटन थिचेर ज्ञात वस्तुको सूचीबाट एउटा वस्तु चयन गर्न सक्नुहुन्छ  ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
ne: मुद्रण संवाद देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
ne: तारा चित्रपट रङ प्रयोग गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
ne: रङ नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
ne: रङ मान:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
ne: देशको नाम

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
ne: शहर नाम

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
ne: प्रदेश नाम

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
ne: सेट स्थान उपकरण खोल्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
ne: सेट स्थान संवाद खोल्न यो बटन थिच्नुहोस्, जसले संसार वरिपरि २५०० शहरको हाम्रो सूचीबाट स्थान छनौट गर्न अनुमति दिन्छ । एकपटक स्थान चयन भएपछि, शहर, प्रदेश र देश फिल्ड भरिनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
ne: ट्रयाकिङ खुल्ला/बन्द टगल गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
ne: <font color="#00007f">सेकेन्ड:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
ne: सेकेन्डमा विलम्ब पज गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
ne: सेकेन्डको सङ्ख्या प्रविष्ट गर्नुहोस् जहाँ स्क्रिप्ट बाँकी आदेश कार्यान्वयन गर्नु अघि पज हुनेछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
ne: कुञ्जी:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
ne: यो कुञ्जी थिच्नका लागि प्रतिक्षा गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
ne: स्क्रिप्ट कार्यान्वयन यहाँ प्रयोगकर्ताले निर्दिष्ट कुञ्जी थिच्दा सम्म पज हुनेछ ।  
    
    साधारण कुञ्जी मात्र हाल प्रयोग गरिएको छ; तपाईँ परिमार्जक कुञ्जी जस्तै Ctrl वा Shift प्रयोग गर्न सक्नुहुनज्न । खाली स्थानपट्टी निर्दिष्ट गर्न "खाली स्थान" टाइप गर्नुहोस्, अन्यथा कुञ्जीनै प्रयोग गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
ne: जुम स्तर:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
ne: नयाँ जुम स्तर

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
ne: प्रदर्शनका लागि जुम स्तर सेट गर्नुहोस् । तपाईँ "जुम बढाउनुहोस्" र "जुम घटाउनुहोस्" प्रयोग गरेर यो मान बढ्दो रूपमा परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्छ ।  
    
    जुम स्तरले पिक्सेलको सङ्ख्या निर्दिष्ट गर्दछ जस्ले आर्कको एक रेडियन वारपार गर्दछ । यथोचित मान ३०० र १०,०००,००० बीचमा हुनुपर्छ ।

en: Time Calculators
ne: समय गणकयन्त्र

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
ne: जुलियन दिन

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
ne: नाक्षत्रिक समय

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
ne: पत्रा

en: Equinoxes & Solstices
ne: विषुव र क्रांति

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
ne: पारदर्शी समकक्ष

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Horizontal Coordinates
ne: तेर्सो समकक्ष

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
ne: क्रान्तिमण्डल समकक्ष

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
ne: कोणिय दूरी

en: Geodetic Coordinates
ne: जियडेटिक समकक्ष

en: LSR Velocity
ne: एलएसआर गति

en: Planets Coordinates
ne: ग्रह समकक्ष

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
ne: ग्रिनबीच, संयुक्त अधिराज्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
ne: गणना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
ne: महाविषुव:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
ne: ग्रीष्म ऋतु क्रान्ति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
ne: शरद विषुव:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
ne: शीतकालीन क्रान्ति:

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
ne: टेलिस्कोप %1 अफलाइन छ । कृपया जडान गर्नुहोस् र फेरि पुन: प्रयास गर्नुहोस् ।

en: offset from Jupiter (arcmin)
ne: (आर्कमिनेट) बृहस्पतिबाट अफसेट गर्नुहोस्

en: time since now (days)
ne: अहिले सम्मको समय (दिन)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
ne: अन्तरक्रियात्मक मोड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
ne: मिति र समय:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
ne: भूमध्यवर्ती समन्वयहरू (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
ne: वस्तु चयन गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
ne: पहिलो स्थिति

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
ne: दोस्रो स्थिति

en: Could not open file %1.
ne: फाइल %1 खुल्न सकेन ।

en: Invalid file: %1
ne: अवैध फाइल: %1

en: Invalid file
ne: अवैध फाइल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
ne: कोणीय दूरी:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
ne: ब्याच मोड

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
ne: आगत फाइलमा फिल्ड चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
ne: सुरुको विचलन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
ne: अन्तिम विचलन:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
ne: निर्गात फाइल प्लस नतिजामा फिल्ड

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
ne: फाइलहरू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
ne: आगत फाइल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
ne: निर्गत फाइल:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
ne: विवरणिका समकक्ष

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
ne: लक्षित समय र मिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
ne: अहिले रिसेट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
ne: पारदर्शी समन्वयहरू:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
ne: निर्गात फाइलमा देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
ne: सबै परिमिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
ne: आगत फाइलमा मात्र परिमिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
ne: मध्याह्नमा उन्नतांश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
ne: दिनको लम्बाइ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
ne: सूर्यास्त दिगंश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
ne: सूर्योदय:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
ne: मध्याह्न:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
ne: सूर्यास्त दिगंश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
ne: पारवहन उचाइ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
ne: चन्द्रमा क्षितिजमा उदायो:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
ne: पारवहन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
ne: चन्द्रमा क्षितिजमा डुब्यो:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
ne: चरण:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
ne: वाक्सिङ उन्नतोदर (75%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
ne: ब्याच मोड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
ne: आगत फाइल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
ne: निर्गात फाइल:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
ne: भूमध्यवर्ती समकक्ष

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
ne: ग्यालेक्टिक समकक्ष

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
ne: आगत फाइलमा परिमितिहरू चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
ne: यदि जाँच गरियो भने, मान आगत फाइलबाट पढिनेछ । यदि भएन भने, मान निकटवर्तीबाकसबाट पढिनेछ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, epochBoxBatch)
en: 1950.0
ne: १९५०.०

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
ne: ग्यालेक्टिक देशान्तर.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
ne: ग्यालेक्टिक अक्षांश.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
ne: निर्गत फाइलमा परिमितिहरू चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
ne: फाइल नामहरू चयन नगर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
ne: आगत समन्वयहरू चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
ne: कार्टेसियन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
ne: भौगोलिक

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
ne: दीर्घवृत्ताभ नमूना चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
ne: रूपान्तरण गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
ne: कार्टेसियन समकक्ष

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
ne: भौगोलिक समकक्ष

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
ne: उन्नयन (मिटर):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
ne: जुलियन दिवश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
ne: परिमार्जित जुलियन दिवश:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
ne: आगत परिमिति:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
ne: मिति र समय

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
ne: जुलियन दिवश

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
ne: परिमार्जित जुलियन दिवश

en: Incorrect number of fields in line %1:
ne: रेखा %1 मा फिल्डको गलत नम्बर:

en: Present fields %1.
ne: वर्तमान फिल्ड %1 ।

en: Required fields %1.
ne: आवश्यक फिल्ड %1 ।

en: Unknown planet
ne: अज्ञात ग्रह

en:  in line %1:
ne:  रेखामा %1:

en: Line %1 contains an invalid time
ne: रेखा %1 ले एउटा अवैध समय समाविष्ट गर्दछ

en: Line %1 contains an invalid date:
ne: रेखा %1 एउटा अवैध मिति समाविष्ट गर्दछ:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
ne: आगत फाइलमा केही रेखा पद वर्णन गर्दा त्रुटि फेला पर्यो

en: Errors in lines
ne: रेखामा त्रुटि

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
ne: आगत परिमिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
ne: सौरमण्डल भाग:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
ne: हेलियोसेन्ट्रिक क्रान्तिमण्डल समन्वयहरू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
ne: दूरी (AU):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
ne: जियोसेन्ट्रिक क्रांतिमण्डल समकक्ष

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
ne: निर्गत फाइलका लागि समन्वय प्रणाली चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
ne: हेलीयोसेन्ट्रिक क्रान्तिमण्डल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
ne: भूमध्यवर्ती

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
ne: जियोसेन्ट्रिक क्रान्तिमण्डल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
ne: तेर्सो

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
ne: निर्गत फाइलका लागि अन्य परिमितिहरू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
ne: नाक्षत्रिक समय:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
ne: नाक्षत्रिक समय गणना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
ne: मानक समय गणना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
ne: आगत फाइलबाट पढ्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
ne: विषुव र क्रांति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
ne: यो वर्षका लागि विषुव र क्रांति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
ne: १ जनवरी२००७  ००:००

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
ne: लक्षित स्थिति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
ne: रेडियल गति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
ne: हेलियोसेन्ट्रिक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
ne: जियोसेन्ट्रिक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
ne: टोपोसेन्ट्रिक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
ne: उन्नतांश (m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
ne: आगत गति:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
ne: हेलियोसेन्ट्रिक

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
ne: जियोसेन्ट्रिक

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
ne: टोपोसेन्ट्रिक

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: LSR
ne: एलएसआर

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
ne: सिंहावलोकन

en: Added %1 to observing list.
ne: अवलोकन सूचीमा %1 थपियो ।

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
ne: फाइल %1 खोल्न सकेन । भिन्न फाइलनाम प्रयास गर्नुहुन्छ ?

en: Try Different
ne: भिन्न प्रयास गर्नुहोस्

en: Do Not Try
ne: प्रयास नगर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
ne: डिस्कबाट एउटा अवलोकन गरिरहेको सूची लोड गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
ne: डिस्कमा हाल अवलोकन गरिरहेको सूची बचत गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
ne: फाइलनाम निर्दिष्ट गरेर, डिस्कमा हाल अवलोकन गरिरहेको सूची बचत गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
ne: सूची विजार्ड अवलोकन गर्दै

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
ne: सूची विजार्डले वस्तु प्रकार, आकाशमा स्थिति, र गुरुत्वद्वारा फिल्टरिङमा आधारित अवलोकन गरिरहेको सूची निर्माण गर्न तपाईँलाई मद्दत गर्दछ ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
ne: समूह खोल्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
ne: गोलाकार समूहहरू

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
ne: वायुरूप निहारिका

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
ne: भ्रमणकारी निहारिका

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
ne: सूर्य, चन्द्रमा, ग्रहहरू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
ne: <html><head></head><body><p>निरीक्षण सूची विजार्डमा स्वागत छ</p><p></p><p>यो उपकरणसँग, तपाईँले धेरै तरिकाहरूबाट सबै वस्तुहरूको सूची फिल्टर गरेर एउटा निरिक्षण सूची निर्माण गर्न सक्नुहुन्छ ।  पहिलो, तपाईँले <span style=" font-weight:600;">टाइप गरेर</span>वस्तुहरू चयन गर्नुहुनेछ ।  दोस्रो, तपाईँले त्यस्ता वस्तुहरू जासले<span style=" font-weight:600;">आकाशमा निर्दिष्ट क्षेत्र मात्र ओगट्दछ</span> चयन गर्न सक्नुहुन्छ ।  तपाईँले अगाडि निरीक्षण सूचीलाई निर्दिष्ट गरिएको <span style=" font-weight:600;">गुरुत्व दायारामा</span> वस्तुहरू चयन गरेर अरू सुव्यवस्थित गर्न सक्नुहुन्छ ।  अन्त्यमा, तपाईँले राख्नका लागि त्यस्ता वस्तुहरू मात्र रोज्न सक्नुहुन्छ जुन <span style=" font-weight:600;">विशिष्ट मितिमा निरीक्षणयोग्य</span>हुन्छन् ।</p><p></p><p>तपाईँको निरीक्षण सूचीमा उपस्थित गराउन चाहनुभएको वस्तु प्रकारहरू चयन गरेर सुरुआत गर्न<span style=" font-weight:600;">पछिल्लो</span> बटन थिच्नुहोस् ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
ne: सूचीमा सबै वस्तुहरू चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
ne: सबै

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
ne: सूचीमा चयन गरिएको सबै वस्तुहरू खाली गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
ne: सूचीमा सबै "गहिरो-आकाश" वस्तु प्रकारहरू चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
ne: गहिरो आकाश

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
ne: सूचीमा सबै सौर्यमण्डल वस्तु प्रकारहरू चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
ne: लाई

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
ne: बाट:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
ne: विकल्प नाम

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
ne: एक्स-स्थिति (AU)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
ne: वाइ-स्थिति (AU)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
ne: आज

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
ne: निर्दिष्ट गरिएको स्थानमा प्रदर्शन इङ्गित गर्नुहोस् । %1 एउटा वस्तुको नाम, कम्पासमा मुख्य बिन्दु, वा 'जेनिथ' हुन सक्छ ।

en: Increase the display Zoom Level.
ne: जुम स्तर प्रदर्शन बढाउनुहोस् ।

en: Decrease the display Zoom Level.
ne: जुम स्तर प्रदर्शन घटाउनुहोस् ।

en: Set the display Zoom Level to its default value.
ne: यसको पूर्वानिर्धारित मानमा जुम स्तर प्रदर्शन सेट गर्नुहोस् ।

en: Set the display Zoom Level manually.
ne: म्यानुअल तरिकाले जुम स्तर प्रदर्शन सेट गर्नुहोस् ।

en: Set the system clock to the specified Local Time.
ne: निर्दिष्ट गरिएको स्थानीय समयमा प्रणाली घडी सेट गर्नुहोस् ।

en: Set whether the display is tracking the current location.
ne: प्रदर्शनले हालको स्थान ट्रयाकिङ गरिरहेको छ छैन सेट गर्नुहोस् ।

en: Change view option named %1 to value %2.
ne:  %1 नामकरण गरिएको दृश्य विकल्प मान %2 मा परिवर्तन गर्नुहोस् ।

en: Set the color named %1 to the value %2.
ne:  %1 नामकरण गरिएको रङ मान %2 मा सेट गर्नुहोस् ।

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
ne: मुद्रक वा फाइलमा आकाशे छवि मुद्रण गर्नुहोस् । यदि %1 ठीक छ भने, यसले मुद्रण संवाद देखाउँनेछ । यदि %2 ठीक छ भने, यसले मुद्रणका लागि तारा चित्रपट् रङ योजना प्रयोग गर्नेछ ।

en: Halt the simulation clock.
ne: नक्कली घडी रोक्नुहोस् ।

en: Start the simulation clock.
ne: नक्कली घडी सुरु गर्नुहोस् ।

en: Functions
ne: प्रकार्य

en: InfoBoxes
ne: सूचनाबाकस

en: Toggle display of all InfoBoxes
ne: सबै सूचनाबाकसको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: bool
ne: बूल

en: Toggle display of Time InfoBox
ne: समय सूचनाबाकसको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Geographic InfoBox
ne: भौगोलिक सूचनाबाकसको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Focus InfoBox
ne: फोकस सूचनाबाकसको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: (un)Shade Time InfoBox
ne: समय सूचना बाकस छायाँबाट हटाउनुहोस्

en: (un)Shade Geographic InfoBox
ne: भौगोलिक सूचना बाकस छायाँबाट हटाउनुहोस्

en: (un)Shade Focus InfoBox
ne: फोकस सूचनाबाकस छायाँबाट हटाउनुहोस्

en: Toolbars
ne: उपकरणपट्टी

en: Toggle display of main toolbar
ne: मुख्य उपकरणपट्टीको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of view toolbar
ne: दृश्य उपकरणपट्टीको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Show Objects
ne: वस्तु देखाउनुहोस्

en: Toggle display of Stars
ne: ताराको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of all deep-sky objects
ne: सबै गहिरो-आकाशे छविको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of all solar system bodies
ne: सबै सौरमण्डल भागको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Sun
ne: घामको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Moon
ne: चन्द्रमाको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Mercury
ne: बुध ग्रहको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Venus
ne: शुक्र ग्रहको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Mars
ne: मंगल ग्रहको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Jupiter
ne: बृहस्पति ग्रहको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Saturn
ne: शनि ग्रहको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Uranus
ne: अरूण ग्रहको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Neptune
ne: वरुण ग्रहको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Asteroids
ne: ग्रहिकाको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Comets
ne: पुच्छ्रेताराको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Show Other
ne: अन्य देखाउनुहोस्

en: Toggle display of constellation lines
ne: तारामण्डल रेखाको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of constellation boundaries
ne: तारामण्डल सीमाको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of constellation names
ne: तारामण्डल नामको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of Milky Way
ne: मिल्की वे को प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of the coordinate grid
ne: समकक्ष ग्रिडको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of the celestial equator
ne: खगोलिय भूमध्य रेखाको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of the ecliptic
ne: क्रांतिमण्डलको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of the horizon line
ne: क्षितिज रेखाको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of the opaque ground
ne: अस्वच्छ भूमिको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of star name labels
ne: तारा नाम लेबुलको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of star magnitude labels
ne: तारा गुरुत्व लेबुलको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of asteroid name labels
ne: ग्रहिका नाम लेबुलको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of comet name labels
ne: पुच्छ्रेतारा नाम लेबुलको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of planet name labels
ne: ग्रह नाम लेबुलको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Toggle display of planet images
ne: ग्रह छविको प्रदर्शन टगल गर्नुहोस्

en: Show Latin constellation names
ne: ल्याटिन तारामण्डल नाम देखाउनुहोस्

en: Show constellation names in local language
ne: स्थानीय भाषामा तारामण्डल नाम देखाउनुहोस्

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
ne: आइएयू मानक तारामण्डल संक्षेप देखाउनुहोस्

en: Hide Items
ne: वस्तु लुकाउनुहोस्

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
ne: प्रदर्शन स्ल्विङ गर्दा वस्तु लुकाएको छ छैन टगल गर्नुहोस्

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
ne: लुकाइरहेका वस्तुका लागि (सेकेन्डमा) समयचरण थ्रेसहोल्ड

en: double
ne: दोहोरो

en: Hide faint stars while slewing?
ne: स्ल्विङ गर्दा शक्तिहीन तारा लुकाउनुहुन्छ ?

en: Hide solar system bodies while slewing?
ne: स्ल्विङ गर्दा सौरमण्डल भाग लुकाउनुहुन्छ ?

en: Hide Milky Way while slewing?
ne: स्ल्विङ गर्दा मिल्की वे लुकाउनुहुन्छ ?

en: Hide constellation names while slewing?
ne: स्ल्विङ गर्दा तारामण्डल नाम लुकाउनुहुन्छ ?

en: Hide constellation lines while slewing?
ne: स्ल्विङ गर्दा तारामण्डल रेखा लुकाउनुहुन्छ ?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
ne: स्ल्विङ गर्दा तारामण्डल सीमा लुकाउनुहुन्छ ?

en: Hide coordinate grid while slewing?
ne: स्ल्विङ गर्दा समकक्ष ग्रिड लुकाउनुहुन्छ ?

en: Skymap Options
ne: स्काइम्याप विकल्प

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
ne: तेर्सो समकक्ष प्रयोग गर्नुहुन्छ ? (अन्यथा, भूमध्यवर्ती प्रयोग गर्नुहोस्)

en: Set the Zoom Factor
ne: जुम तत्व सेट गर्नुहोस्

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
ne: (आर्कमिनेटमा) एफओभी सङ्केतका लागि कोणिय साइज चयन गर्नुहोस्

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
ne: एफओभी सङ्केतका लागि आकार चयन गर्नुहोस् (०=वर्ग, १=वृत्त, २=क्रसहेयर, ४=बुल्सआइ

en: Select color for the FOV symbol
ne: एफओभी सङ्केतका लागि रङ चयन गर्नुहोस्

en: string
ne: स्ट्रिङ

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
ne: एनिमेट गरिरहेको स्ल्विङ प्रयोग गर्नुहुन्छ ? (अन्यथा, नयाँ फोकसमा "स्न्याप" गर्नुहोस्)

en: Correct for atmospheric refraction?
ne: वायुमण्डलीय अपवर्तनका लागि सुधार गर्नुहुन्छ ?

en: Automatically attach name label to centered object?
ne: केन्द्रिकृत वस्तुमा नाम लेबुल स्वचालित रूपमा संलग्न गर्नुहुन्छ ?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
ne: एउटा वस्तु माथि माउस चलिरहँदा अस्थायी नाम लेबुल संलग्न गर्नुहुन्छ ?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
ne: ग्रहको खोज आकाशे रङमा हराउँछ ? (अन्यथा रङ स्थिर हुन्छ)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
ne: नक्सामा लेबुल गरिएको शक्तिहीन ताराको गुरुत्व

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
ne: नष्ट गर्दा लुकेका चम्किला ताराको गुरुत्व

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
ne: नक्सामा कोरिएको शक्तिहीन ग्रहिकाको गुरुत्व

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
ne: नक्सामा लेबुल गरिएको शक्तिहीन ग्रहिकाको गुरुत्व

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
ne: नक्सामा लेबुल गरिएको यो (एयूमा) भन्दा घाममा पुच्छ्रेतारा नजिक छ

en: Could not download remote file.
ne: टाढाको फाइल डाउनलोड गर्न सकेन ।

en: Download Error
ne: त्रुटि डाउनलोड गर्नुहोस्

en: Save Changes to Script?
ne: स्क्रिप्टमा परिवर्तन बचत गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
ne: हालको स्क्रिप्टसँग बचत नगरिएका परिवर्तनहरू छन् । तपाईँ यसलाई बन्द गर्नु अघि बचत गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: Could not parse script.  Line was: %1
ne: स्क्रिप्ट पद वर्णन गर्न सकेन । रेखा: %1

en: true
ne: ठीक

en: Function index out of bounds.
ne: सीमा बाहिरको प्रकार्य अनुक्रमणिका ।

en: false
ne: बेठीक

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
ne: प्रकार्य र अर्ग विजेट बीच बेमेल (अनपेक्षित %1 ।)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
ne: नयाँ स्क्रिप्ट

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
ne: हालको स्क्रिप्ट छोड्दछ र नयाँ एउटा सुरु गर्दछ । हालको स्क्रिप्टमा कुनै बचत नगरिएका परिवर्तनहरू बचत गर्ने प्रवर्द्धन गर्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
ne: एउटा अवस्थित स्क्रिप्ट खोल्दछ । हालको स्क्रिप्टमा कुनै बचत नगरिएका परिवर्तनहरू बचत गर्न प्रवर्द्धन गर्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
ne: स्क्रिप्ट बचत गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
ne: हालको स्क्रिप्ट बचत गर्नुहोस् । यदि स्किप्ट पहिले बचत गरिएको छैन भने, यो "यस रूपमा बचत गर्नुहोस्" सँग बराबर छ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
ne: यस रूपमा स्क्रिप्ट बचत गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
ne: तपाईँलाई पहिले फाइलनाम र स्क्रिप्टका लागि नाम निर्दिष्ट गर्न अनुमति दिएर, फाइलमा स्क्रिप्ट बचत गर्दछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
ne: स्क्रिप्ट परीक्षण गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window.  You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
ne: केडीई तारा मुख्य सञ्झ्यालमा स्क्रिप्ट कार्यान्वयन गर्दछ । तपाईँले स्क्रिप्ट निर्माणकर्ता उपकरण पुन: स्थितिमा ल्याउन सक्नुहुन्छ जसले गर्दा आकाशे नक्सा दृश्यात्मक हुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
ne: हालको स्क्रिप्ट

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script.  Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below.  Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
ne: यसले हालको कार्यरत स्क्रिप्टमा आदेश उपस्थितिको सूची देखाउँदछ । कुनै आदेश हाइलाइट गर्नाले विजेट प्रस्तुत गर्नेछ जहाँ तपाईँ यसको तर्क तल निर्दिष्ट गर्न सक्नुहुन्छ । चयन गरिएको आदेशको स्थिति प्रतिलिपि गर्न, हटाउन, वा परिवर्तन गर्न दायाँपट्टि कार्य बटन प्रयोग गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
ne: प्रकार्य थप्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
ne: यदि प्रकार्य "प्रकार्य ब्राउजर" बाकसमा हाइलाइट गरिएको छ भने, यो बटनले हालको कार्यरत स्क्रिप्टमा यसलाई थप्नेछ । नयाँ प्रकार्य "हालको स्क्रिप्ट" बाकसमा हाइलाइट गरिएको प्रकार्यपछि सीधै घुसाइन्छ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
ne: प्रकार्य हटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
ne: यदि प्रकार्य "हालको स्क्रिप्ट" बाकसमा हाइलाइट गरिएको छ भने, यो बटनले स्क्रिप्टबाट यसलाई हटाउनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
ne: प्रकार्य प्रतिलिपि गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
ne: यदि प्रकार्य "हालको स्क्रिप्ट" बाकसमा हाइलाइट गरिएको छ भने, यो बटनले प्रकार्यको नक्कल थप्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
ne: माथि सार्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
ne: यदि प्रकार्य "हालको स्क्रिप्ट" बाकसमा हाइलाइट गरिएको छ भने, यो बटनले स्क्रिप्टमा एउटा स्थिति माथि सार्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
ne: तल सार्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
ne: यदि प्रकार्य "हालको स्क्रिप्ट" बाकसमा हाइलाइट गरिएको छ भने, यो बटनले स्क्रिप्टमा एउटा स्थिति तल सार्नेछ ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
ne: प्रकार्य तर्क

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
ne: प्रकार्य ब्राउजर

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
ne: प्रकार्य मद्दत

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
ne: यदि प्रकार्य प्रकार्य ब्राउजरमा हाइलाइट गरिएको हुन्छ, यो क्षेत्रले प्रकार्यको बारेमा केही छोटो मिसिलिकरण देखाउनेछ ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
ne: स्क्रिप्टका लागि नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
ne: स्क्रिप्टका लागि नाम प्रविष्ट गर्नुहोस् । यो फाइलनाम होइन, मात्र पाठको छोटो वर्णानात्मक रेखा हो ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
ne: लेखकको नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
ne: स्क्रिप्ट नाम:

en: at %1
ne:  %1 मा

en: The night of %1
ne:  %1 को रात

en: Star Clusters
ne: तारा झुप्पा

en: circumpolar
ne: सर्कमपोलार

en: does not rise
ne: उदाउँदैन

en: No Object Selected
ne: कुनै वस्तु चयन गरिएको छैन

en: Rises at: %1
ne: उदाउँने समय: %1

en: Transits at: %1
ne: पारवहन गर्ने समय: %1

en: Sets at: %1
ne: यसमा सेट गर्दछ: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
ne: मितिको रात

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
ne: नयाँ मिति रोज्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
ne: मिति परिवर्तन गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
ne: स्थानमा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
ne: नयाँ भौगोलिक स्थान छनौट गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
ne: स्थान परिवर्तन गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
ne: माथि भएका वस्तुहरू देखाउनुहोस्:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
ne: समय अन्तराल रोज्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
ne: सन्ध्याकालमा

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
ne: उषाकालमा

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
ne: आज राती कुनै समय

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
ne: चन्द्रमा उदाउने समय

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
ne: समय प्रदर्शन गर्दछ जहाँ चन्द्रमा चयन गरिएको मितिमा उदाउँछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
ne: चन्द्रमा उदाउने:  १३:१९

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
ne: चयन गरिएको मितिका लागि रातको अवधि

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
ne: चयन गरिएका मितिका लागि सूर्यास्त र सूर्यादय बीच अवधि प्रदर्शन गर्दछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
ne: रातको अवधि: ११:०० घण्टा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
ne: सूर्यास्तको समय

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
ne: चयन गरिएको मितिका लागि सूर्यास्तको समय प्रदर्शन गर्दछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
ne: सूर्यास्त:  १९:१५

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
ne: चन्द्रमाको अस्ताउने समय

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
ne: समय प्रदर्शन गर्दछ जहाँ चन्द्रा चयन गरिएको मितिमा अस्ताउँदछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
ne: चन्द्रमा अस्ताउने: ०४:२७

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
ne: सूर्यादयको समय

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
ne: चयन गरिएको डेटाका लागि सूर्यादयको समय प्रदर्शन गर्दछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
ne: सूर्यादय:  ०७:१५

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
ne: चन्द्रमाको रोशनी खण्ड

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
ne: चयन गरिएको मितिका लागि चन्द्रमाको रोशनी खण्ड प्रदर्शन गर्दछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
ne: चन्द्रमाको रोशनी: ४२%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
ne: मिल्ने वस्तुहरू:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
ne: वस्तुको नाम

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
ne: समय प्रदर्शन गर्दछ जसमा हाइलाइट गरिएको वस्तु चयन गरिएको मितिमा क्षितिज माथि उदाउँछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
ne: उदाउने समय:  २२:१२

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
ne: समय प्रदर्शन गर्दछ जसमा हाइलाइट गरिएको वस्तु चयन गरिएको मितिमा स्थानीय मध्याह्न रेखा वारिपरि पारवहन गर्दछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
ne: पारवहन समय:  ०३:४५

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
ne: समय प्रदर्शन गर्दछ जसमा हाइलाइट गरिएको वस्तु चयन गरिएको मितिमा क्षितिज तल सेट गर्दछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
ne: अस्ताउने समय:  ०८:२२

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
ne: आकाश प्रदर्शनमा यो वस्तु केन्द्रिकृत गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
ne: यो वस्तुमा आकाश प्रदर्शन केन्द्रिकृत गर्नुहोस्, र यसलाई ट्रयाकिङ गर्न सुरु गर्नुहोस् । पपअप मेनुमा "केन्द्र र ट्रयाक" वस्तु बराबर छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
ne: वस्तु केन्द्रिकृत गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
ne: वस्तु विवरण सञ्झ्याल खोल्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
ne: हाइलाइट गरिएको वस्तुका लागि विस्तृत सञ्झ्याल खोल्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
ne: सूचीमा थप्नुहोस्

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
ne: देशान्तर:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
ne: अक्षांश:
