kstars - en to nl translation catalogue (7582 entries)

en: Sky
nl: Hemel

en: Messier Object
nl: Messier-object

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
nl: Object met koppelingen

en: Star Name
nl: Naam ster

en: Deep Sky Object Name
nl: Naam van het Deep-sky object

en: Planet Name
nl: Naam planeet

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
nl: Naam sterrenbeeld

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
nl: Lijn Ster.beeld

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
nl: Grens sterrenbeeld

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
nl: Grens sterrenbeeld markeren

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
nl: Melkweg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
nl: Ecliptica

en: Local Meridian
nl: Lokale meridiaan

en: Compass Labels
nl: Windstreken

en: Equatorial Coordinate Grid
nl: Rooster voor equatoriale coördinaten

en: Horizontal Coordinate Grid
nl: Rooster voor horizontale coördinaten

en: Info Box Text
nl: Tekst informatievak

en: Info Box Selected
nl: Geselecteerd informatievak

en: Info Box Background
nl: Achtergrond informatievak

en: Target Indicator
nl: Doelaanwijzer

en: User Labels
nl: Teksten van gebruiker

en: Planet Trails
nl: Planeetsporen

en: Angular Distance Ruler
nl: Meetlat hoekafstand

en: Observing List Label
nl: Label waarneemlijst

en: Star-Hop Route
nl: Route van ster naar ster

en: Visible Satellites
nl: Zichtbare satellieten

en: Satellites
nl: Satellieten

en: Satellites Labels
nl: Namen van satellieten

en: Supernovae
nl: Supernova's

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artificialHorizonCheck)
en: Artificial Horizon
nl: Kunstmatige horizon

en: RA Guide Error
nl: Volgfout RK

en: DEC Guide Error
nl: Volgfout DEC

en: Solver FOV
nl: Oplosser GV

en: Sensor FOV
nl: Sensor GV

en: HiPS Grid
nl: HiPS-rooster

en: FITS Image Object Label
nl: Naam van FITS-afbeeldingsobject

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
nl: Standaardkleuren

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
nl: Sterrenkaart

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
nl: Nachtvisie

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
nl: Het lokale kleurenschemabestand kon
    niet worden geopend.
    Het schema kan niet worden opgeslagen.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
nl: Het interne indexbestand voor
    kleurenschema's kon niet worden geopend.
    Het schema kan niet worden opgeslagen.

en: Data verification failed
nl: Gegevenscontrole is mislukt

en: File verification failed
nl: Bestandscontrole is mislukt

en: Downloading
nl: Wordt gedownload

en: Downloading Data...
nl: Gegevens worden gedownload...

en: Awaiting response from server...
nl: Wachten op antwoord van server......

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
nl: 7x35 verrekijker

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
nl: Een graad

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
nl: 30m op 1,3cm

en: No FOV
nl: Geen GV

en: KStars Exported Sky Image
nl: Door KStars geëxporteerde hemelafbeelding

en: Error: Unable to save image: %1
nl: Fout: Afbeelding: %1 kon niet worden opgeslagen

en: Saved image to %1
nl: Afbeelding in %1 opgeslagen

en: Could not upload image to remote location: %1
nl: De afbeelding kon niet worden verzonden naar deze externe locatie: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
nl: Kon afbeelding niet exporteren: ongeldige URL %1

[ctx: @title:window]
en: KStars image viewer: %1
nl: Afbeeldingsviewer van KStars: %1

en: Invert colors
nl: Tegengestelde kleuren

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
nl: De afbeelding weergeven in tegengestelde kleuren. Soms worden zo de contrasten beter. Dit geldt alleen voor het tonen van de afbeelding, de afbeelding zelf blijft onveranderd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
nl: Opslaan

en: Save the image to disk
nl: Sla de afbeelding op op de schijf

en: Remove temporary file %1 from disk?
nl: Tijdelijk bestand %1 wissen op de schijf?

en: Confirm Removal
nl: Wissen bevestigen

en: Please wait while image is being downloaded...
nl: Momentje: afbeelding wordt gedownload...

en: Image Viewer
nl: Afbeeldingsviewer

en: Loading of the image %1 failed.
nl: Het inlezen van de afbeelding %1 is mislukt.

[ctx: @title:window]
en: Save Image
nl: Afbeelding opslaan

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
nl: Een bestand met de naam  "%1" bestaat reeds. Dit overschrijven?

en: Overwrite File?
nl: Bestand overschrijven?

en: Saving of the image %1 failed.
nl: Opslaan van de afbeelding %1 is mislukt.

en: DSS Download
nl: DSS download

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
nl: Momentje: DSS-afbeelding wordt gedownload...

en: Auto close in ...
nl: Auto sluiten in ...

en: Question
nl: raag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
nl: Ja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
nl: Nee

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Continue
nl: Voortzetten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
nl: Annuleren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
nl: Fout

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
nl: Informatie

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
nl: NNO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
nl: NO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ENE
nl: ONO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: E
nl: O

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ESE
nl: OZO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SE
nl: ZO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSE
nl: ZZO

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: S
nl: Z

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSW
nl: ZZW

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SW
nl: ZW

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WSW
nl: WZW

en: The selected Astrometry Index File Location:
     %1 
     does not exist.  Do you want to make the directory?
nl: De map voor het indexbestand voor Astrometry :
    %1
    bestaat niet. Wilt u die map aanmaken?

en: Make Astrometry Index File Directory?
nl: Astrometry Index-bestand aanmaken?

en: The Default Astrometry Index File Location was created.
nl: De standaard map voor het indexbestand voor Astrometry is aangemaakt.

en: The Default Astrometry Index File Directory does not exist and was not able to be created.
nl: De standaard map voor het indexbestand voor Astrometry bestaat niet en het lukt niet die aan te maken.

en: Astrometry Configuration File Read Error.
nl: Leesfout instellingenbestand Astrometry.

en: Internal Astrometry Configuration File Write Error.
nl: Schrijffout intern instellingenbestand voor Astrometry.

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2/NEF to JPEG.
nl: Kan dcraw en cjpeg niet vinden.  Installeer aub. de nodige hulpmiddelen voor het omzetten van CR2 naar JPEG.

en: Cannot open %1: %2
nl: Kan %1 niet openen: %2

en: Cannot unpack_thumb %1: %2
nl: Unpack_thumb %1: %2 lukt niet

en: Cannot write %s %1: %2
nl: Kan %s %1: %2 niet schrijven

[ctx: @title:window]
en: Startup Wizard
nl: Opstartassistent

en: &Next >
nl: &Volgende >

en: < &Back
nl: <&Vorige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
nl: Klaar

en: There was no default data directory found in the app bundle.
nl: Er is geen standaard map voor gegevens aanwezig in de app bundel!

en: There was a problem creating the data directory ~/Library/Application Support/.
nl: Er is een probleem bij het aanmaken van de map voor gegevens ~/Library/Application Support/.

en: File write error.
nl: Schrijffout bestand.

en: Data folder permissions error.
nl: Fout met permissies gegevensmap.

[ctx: default theme name]
en: Default
nl: Standaard

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
nl: De grootte van de uitsnede wordt [ %1 * %2 ]

[ctx: @title:window]
en: Edit Thumbnail Image
nl: Miniatuur bewerken

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
nl: Uitsnijgebied: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
nl: Bewerken van miniaturen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
nl: Gebied uitsnede: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
nl: (de uitsnede wordt geschaald tot 200x200)

en: Loading images...
nl: Inlezen van afbeeldingen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
nl: Zoekresultaten:

en: Failed to load image at %1
nl: Afbeelding kon niet op %1 worden ingelezen

en: Failed to load image
nl: Afbeelding kon niet worden ingelezen

en: Choose Thumbnail Image
nl: Kies miniatuur

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
nl: Miniatuur kiezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
nl: Geef locatie van afbeelding op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
nl: Huidige miniatuur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
nl: Afbeeldin&g Bewerken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
nl: Afbeelding niet instellen

[ctx: @title:window]
en: XPlanet Solar System Simulator: %1
nl: Simulator zonnestelsel XPlanet: %1

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
nl: Zon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
nl: Mercurius

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
nl: Aarde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
nl: Maan

en: Ganymede
nl: Ganymedes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Saturn)
en: Saturn
nl: Saturnus

en: Iapetus
nl: Japetus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
nl: Neptunus

en: This allows you to select a new object/target for XPlanet to view
nl: Hiermee kunt u een nieuw object/doel kiezen voor tonen in XPlanet

en: from
nl: van

en: This allows you to select a viewing location
nl: Hiermee kunt u een kijklocatie kiezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
nl: Locatie:

en: XPlanet Latitude, Longitude, and object radius in %. This is only valid when viewing the object from the same object
nl: Breedte, lengte en objectstraal XPlanet in %, alleen bij bekijken object vanaf zelfde object

en: Reset XPlanet Location to the location specified in the XPlanet Options
nl: Herstel locatie XPlanet naar de locatie opgegeven in de opties van XPlanet

en: Hover over target and freely rotate view with mouse in XPlanet Viewer
nl: Boven doel zweven met de muis, en beeld vrij roteren in viewer van XPlanet

en: Recenters the XPlanet image once it has been moved
nl: Centreert XPlanet-afbeelding opnieuw na verplaatsing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: FOV:
nl: GV:

en: Sets the FOV to the Specified value.   Note: has no effect if hovering over object.
nl: Stelt GV in op opgegeven waarde.  Let op: heeft geen effect op met de muis zweven boven object.

en: Zoom to the current KStars FOV.   Note: has no effect if hovering over object.
nl: Zoom in naar huidige GV in KStars.  Let op: heeft geen effect op met de muis zweven boven object.

en: Zoom to a specific FOV. This has no effect when hovering over an object
nl: Zoom in naar een bepaalde  GV.  Dit heeft geen effect als met de muis wordt gezweefd boven een object

en: Optimum FOV for the target, FOV parameter not specified.  Note: has no effect if hovering over object.
nl: Optimale GV voor doel, GV-parameter niet opgegeven.  Let op: heeft geen effect op met de muis zweven boven object.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotation:
nl: Rotatie:

en: Set the view rotation to the desired angle
nl: Stel de beeldrotatie in op gewenste hoek

en: Rotate the view 180 degrees
nl: Roteer beeld 180 graden

en: Reset view rotation to 0
nl: Herstel beeldrotatie naar 0

en: Bring up XPlanet Options
nl: Toon de opties van XPlanet

en: Allows you to set the XPlanet time to a different date/time from KStars
nl: Hiermee kunt u de tijd in XPlanet vanuit KStars op een andere datum/tijd instellen

en: Sets the XPlanet time to the current KStars time
nl: Stelt de tijd in XPlanet in op de huidige tijd in KStars

en: Current XPlanet Time
nl: Huidige tijd XPlanet

en: This sets the time step from the current XPlanet time, good for viewing events
nl: Hiermee stelt u de tijdstap in van de tijd in XPlanet, goed voor het beschouwen van gebeurtenissen

en: This sets the time step from the current XPlanet time
nl: Dit stelt de tijdstap in vanaf de huidige tijd in XPlanet

en: years
nl: jaren

en: months
nl: maanden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
nl: dagen

en: hours
nl: uren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_1_2_7)
en: minutes
nl: minuten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs0c) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas0c) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas2c) i18n: ectx: p
en: seconds
nl: seconden

en: Lets you change the units for the timestep in the animation
nl: Laat u de eenheden wijzigen van de tijdstappen in de animatie

en: Lets you run the animation
nl: Laat u de animatie draaien

en: Resets the animation to 0 timesteps from the current XPlanet Time
nl: Herstelt de animatie tot 0 tijdstappen vanaf huidige tijd in XPlanet

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
nl: Er is geen pad van het binaire bestand voor Xpanet in het instellingenpaneel.

en: The configured Xplanet binary does not exist or is not executable.
nl: Het ingestelde binaire bestand Xplanet bestaat niet of is niet uitvoerbaar.

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3
nl: Beeld Xplanet: %1 van %2 op %3

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3 at FOV: %4 deg
nl: Beeld XPLanet: %1 van %2 op %3 met GV: %4 graden

en: Loading of the image of object %1 failed.
nl: Inlezen van object %1 is mislukt.

en: XPlanet failed to generate the image for object %1 before the timeout expired.
nl: XPlanet kon geen afbeelding genereren van object %1 voor aflopen daarvoor gestelde tijdsduur.

en: Error making FIFO file %1: %2.
nl: Fout bij aanmaken FIFO-bestand %1 :%2.

en: Choose a field-of-view
nl: Kies een gezichtsveld

en: FOV to render in XPlanet:
nl: Weer te geven GV in XPlanet:

en: Saving of the image to %1 failed.
nl: Opslaan van de afbeelding %1 is mislukt.

en: Catalog with that ID already exists.
nl: Catalogus met dat ID bestaat al.

en: Catalog could not be found.
nl: Catalogus kon niet worden gevonden.

en: Catalog with id=%1 not found.
nl: Catalogus met id=%1 niet gevonden.

en: Catalog is immutable!
nl: Catalogus kan niet gewijzigd worden!

en: The object is already in the catalog!
nl: Het object is al in de catalogus!

en: Could not insert object! %1
nl: Object kon niet ingevoegd worden: %1

en: Output file is not writable.
nl: Uitvoerbestand kan niet beschreven worden.

en: Could not attach output file.<br>%1
nl: Kon uitvoerbestand niet bijvoegen.<br>%1

en: Could not copy catalog to output file.<br>%1
nl: Kon catalogus niet naar uitvoerbestand kopiëren.<br/>%1

en: Could not create catalog registry in output file.<br>%1
nl: Kon catalogusregister niet aanmaken in uitvoerbestand.<br>%1

en: Could not insert catalog into registry in output file.<br>%1
nl: Kon catalogus niet invoegen in register in uitvoerbestand.<br>%1

en: Could not insert set exported database version.<br>%1
nl: Kon ingestelde geëxporteerde databaseversie niet invoegen.<br>%1

en: Could not insert set exported database application id.<br>%1
nl: Kon ingestelde geëxporteerde databasetoepassings-id niet invoegen.<br>%1

en: Catalog file is not readable.
nl: Catalogusbestand is niet leesbaar.

en: Could not attach input file.<br>%1
nl: Kon invoerbestand niet bijvoegen.<br>%1

en: Invalid catalog file.
nl: Ongeldig catalogusbestand.

en: Could not migrate old catalog format.<br>%1
nl: Kon oude catalogusformaat niet migreren.<br>%1

en: Could read the catalog id.<br>%1
nl: Kon de catalogus-id niet lezen.<br>%1

en: Catalog already exists in the database!
nl: Catalogus bestaat al in de database!

en: Could not import the catalog.<br>%1
nl: Kon de catalogus niet importeren.<br>%1

en: Could not refresh the master catalog.<br>
nl: Kon de mastercatalogus niet vernieuwen.<br>

en: Removing the user catalog is not allowed.
nl: De gebruikercatalogus verwijderen is niet toegestaan.

en: Could not remove the catalog from the registry.<br>%1
nl: Kon de catalogus niet uit het register verwijderen.<br>%1

en: Both catalogs have to exist!
nl: Beide catalogi moeten bestaan!

en: Destination catalog has to be mutable!
nl: Bestemmingscatalogus moet te wijzigen zijn!

en: Cannot update nonexisting catalog.
nl: Kan niet bestaande catalogus niet bijwerken.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nl: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nl: &Beeld

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
nl: Proceswerkbalk

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
nl: T&ijd

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
nl: &Kijkrichting

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
nl: &Projectie

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nl: &Hulpmiddelen

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
nl: A&pparaten

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
nl: &Gegevens

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
nl: &Waarneming

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nl: &Instellingen

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
nl: &Informatievakken

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
nl: &Statusbalk

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
nl: Weergavewerkbalk

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
nl: Werkbalk INDI

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
nl: Taakbalk voor telescoop:

note: i18n: ectx: ToolBar (DomeToolBar)
en: Dome Toolbar
nl: Werkbalk koepel

en: Reverse
nl: Omgekeerd

en: Up/Down
nl: Op/Neer

en: Left/Right
nl: Links/Rechts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text
en: RA:
nl: RK:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: AL:
nl: HG:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
nl: Doel:

en: RA/DE
nl: RK/Dec

en: AZ/AL
nl: AZ/HGt

en: HA/DE
nl: Uh/Dec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
nl: Epoche:

en: UNPARK
nl: ONTPARK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
nl: Rust

en: What's Interesting...
nl: Wat is interessant...

en: Naked-Eye Objects
nl: Objecten met blote oog

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
nl: Planeten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
nl: Sterren

en: Constellations
nl: Sterrenbeelden

en: Deep-sky Objects
nl: Deep-sky objecten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
nl: Planetoïden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
nl: Kometen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
nl: Melkwegstelsels

en: Nebulae
nl: Nevels

en: Explore Catalogs
nl: Catalogus exploreren

en: Messier Catalog
nl: Messier-catalogus

en: NGC Catalog
nl: NGC-catalogus

en: IC Catalog
nl: IC-catalogus

en: Sharpless Catalog
nl: Sharpless-catalogus

en: No Items to display
nl: Niets te tonen

en: text
nl: tekst

en: More Details
nl: Meer details

en: Center in Map
nl: Centreren in hemelkaart

en:  Auto     Track
nl:  Auto     Volgen

en: Slew Telescope
nl: Telescoop draaien

en: Object Information
nl: ObjectInformatie

en: Info Text
nl: Info-tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
nl: Volgende

en: Previous
nl: Vorige

en: Loading...
nl: Wordt gedownload...

en: Explanation of the What's Interesting Panel
nl: Uitleg paneel Wat is interessant

en: The What's Interesting Panel is intended to allow you to explore many different interesting objects in the night sky.  It includes objects visible to the naked eye as well as objects that require telescopes.  It is intended to appeal to both beginners and advanced astronomers.  If you click on a category or catalog, a list of objects will appear.  Clicking on an object in the list will bring up the details view where you can find out more information about the object.  If you have thumbnail images or wikipedia information for this object, these will be displayed as well.  If not, you can download them using the download icon.  If you make What's Interesting wider, the display will dynamically change to display the information more conveniently.  Please see the descriptions below for details on what the buttons at the bottom do.
nl: Het doel van het paneel "Wat is interessant" is het u mogelijk te maken diverse interessante objecten aan de nachtelijke hemel te onderzoeken. Dit zijn objecten die met het blote oog te zien zijn,  maar ook objecten waarvoor een telescoop nodig is. De bedoeling is dat zowel beginners als gevorderde hier iets aan hebben. Indien u op een categorie of catalogus klikt, ziet u een lijst van objecten. Als u op een ervan klikt, krijgt u details te zien over waar u meer informatie over zo'n object kunt vinden. Eventuele miniatuurafbeeldingen en informatie op Wikipedia over dit object worden ook getoond. Indien niet beschikbaar, kunt u die toch downloaden met het downloadpictogram. Breder maken van het paneel verandert dit zo, dat de informatie beter wordt getoond. Lees alstublieft onderstaande beschrijving waarin details staan over de functionaliteit van de knoppen onderin.

en: This button will bring up the What's Interesting Settings. It will let you configure what is displayed in What's Interesting based upon which equipment you are using and the observing conditions.
nl: Met deze knop krijgt u de instellingen van Wat is interessant. U kunt hiermee instellen wat er wordt getoond, op basis van de gebruikte apparatuur en de waarneemcondities.

en: This button will turn on and off the Inspector Mode.  In this mode you can click on any object in the map and What's Interesting will display the information about it.
nl: Met deze knop zet u de Inspectormodus aan en uit. In deze modus kunt u op enig object in de kaart klikken, en in Wat is interessant ziet u de informatie over dit object.

en: This button will reload the current object list, update all displayed information, update any images, and update the information and images for the currently selected object.
nl: Met deze knop herlaad u de huidige lijst van objecten, wordt alle getoonde informatie bijgewerkt, afbeeldingen bijgewerkt, en ook de informatie en afbeeldingen van het huidig geselecteerde object.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only currently visible objects in a list or to display all of the objects in the list.  The visibility is determined based on the current KStars date and time, the current observing equipment, and the current sky conditions based on the What's Interesting Settings.
nl: Met deze knop schakelt u tussen het filteren van de lijst zodat alleen nu zichtbare objecten worden getoond, of alle objecten. Het zichtbaar zijn wordt bepaald  op basis van de huidige datum en tijd in KStars, de gebruikte waarneemapparatuur, en de huidige hemelcondities op basis van de instellingen va Wat is interessant.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only 'interesting' objects or to display any of the objects in the list.  This setting only applies to the Galaxies, Nebulas, and Clusters lists.  The objects are considered 'interesting' if they appear on the KStars 'interesting' list.
nl: Met deze knop schakelt u tussen het filteren van de lijst zodat alleen 'interessante' objecten worden getoond, of alle objecten. Deze instelling geldt alleen voor melkwegstelsels, nevels, en clusters. Objecten worden als 'interessant' beschouwd, als die aanwezig zijn in de lijst in KStars van 'interessante' objecten.

en: This button will attempt to download information and pictures about the object(s) from Wikipedia.  You can select whether to download the information about just one object, all of the objects in a list, or only the objects in a list for which no data was downloaded yet.  Please note: If the list is currently filtered for visible objects or 'interesting' objects, only the filtered objects will be downloaded.  If you actually want all the objects in the list, turn off the filters.
nl: Met deze knop kunt u proberen informatie en plaatjes over en van objecten te downloaden van Wikipedia. U kunt selecteren dit voor slechts één object te doen, alle objecten in de lijst, of alleen voor die objecten in een lijst, waarvoor dit nog niet is gebeurd. Let op: indien de lijst nu wordt gefilterd naar zichtbare objecten, of 'interessante' objecten, dan wordt alleen voor deze objecten gedownload. Indien u dit eigenlijk voor alle objecten in de lijst wilt, moet u alle filters verwijderen.

en: Back
nl: Terug

en: Guess object data from text
nl: Raad de objectgegevens uit de tekst

en: Copy-paste a text blurb with data on the object, and KStars will try to guess the contents of the fields from the text. The result is just a guess, so please verify the coordinates and the other information.
nl: Kopieer-plak een stuk tekst met gegevens over het object en KStars zal proberen de inhoud van de velden te raden uit de tekst. Het resultaat is slechts geraden, verifieer dus de coördinaten en de andere informatie.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddCatalogObject)
en: Add/Edit DSO
nl: DSO toevoegen/bewerken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Basics
nl: Grondbeginselen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: prope
en: Name:
nl: Naam:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: e.g. PGC 54559
nl: bijv. PGC 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Apparent magnitude:
nl: Schijnbare magnitude:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Check if magnitude is unknown
nl: Controleer of magnitude onbekend is

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
nl: Onbekend

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
nl: Optioneel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Size Info in Arcminutes
nl: Grootte-informatie in boogminuten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Major axis:
nl: Grote as:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Minor axis:
nl: Kleine as:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Misc
nl: Diversen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Some catalog specific identifier, like the NGC number.
nl: Een identifier specifiek voor de catalogus, zoals het NGC nummer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Catalog identifier:
nl: Catalogus-identifier:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, catalog_identifier)
en: e.g. 54559
nl: bijv. 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Position angle (°):
nl: Positiehoek (°):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Long name:
nl: Lange naam:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, long_name)
en: e.g. Hoag's Object
nl: bijv. Hoag's Object

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: This feature allows you to copy-paste a piece of text from e.g. a website or another app and magically try to infer the contents of this form from it.
nl: Deze functie biedt u het kopiëren-plakken van een stuk tekst uit bijv. een website of een andere toepassing en magisch te proberen de inhoud van dit formulier er uit te halen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: Guess from &Text
nl: Uit &tekst opmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
nl: Bestand importeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
nl: Voer bestandsnaam in van te importeren gegevens

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
nl: Om een bestaand gegevensbestand te importeren voert u hier de bestandsnaam in.  Daarna beschrijft u hieronder de inhoud van het bestand.  U kunt de bestandsnaam blanco laten om zo een catalogusbestand te maken met een geldige header maar zonder gegevens.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
nl: Inhoud van het geïmporteerde gegevensbestand

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
nl: Wanneer u op de bovenstaande regel een gegevensbestand selecteert ziet u hier de inhoud daarvan.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
nl: Beschrijf de velden voor de gegevens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
nl: <b>Catalogusvelden:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
nl: <b>Beschikbare velden:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
nl: De epoche van de coördinaten in de catalogus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
nl: Voorvoegsel catalogusnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
nl: Symboolkleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
nl: Epoche coördinaten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
nl: Spatiegescheiden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
nl: Voorbeeldweergave &Uitvoer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
nl: Voer de bestandsnaam in van uit te voeren catalogusbestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
nl: Naam catalogus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
nl: Catalogus opslaan als:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
nl: Naam voor de catalogus opgeven

[ctx: @title:window]
en: Add Custom URL to %1
nl: Eigen URL-adres toevoegen aan %1

en: Show image of
nl: Afbeelding tonen van

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
nl: Het URL-adres is ongeldig. Wilt u een venster openen in een
    bladerprogramma voor de zoekmachine Google?

en: Invalid URL
nl: Ongeldig URL-adres

en: Browse Google
nl: Zoeken met Google

en: Do Not Browse
nl: Niet zoeken op internet

en: Show webpage about
nl: Toon een webpagina voor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
nl: Type hulpbron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
nl: Afbeelding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
nl: Informatie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
nl: Beschrijving van de gekoppelde hulpbron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
nl: Beschrijving:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
nl: De URL die hierdoor wordt getoond

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
nl: Open URL in een venster van het bladerprogramma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
nl: U kunt de ingevoerde URL verifiëren door het met deze knop in een venster van een bladerprogramma te openen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
nl: URL-adres controleren

en: Critical error
nl: Kritieke fout

en: Catalog with id %1 not found.
nl: Catalogus met id %1 niet gevonden.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
nl: Standaard

en: Could not insert new colors.<br>
nl: Kon geen nieuwe kleuren.invoegen<br>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogColorEditor)
en: Catalog Colors
nl: Cataloguskleuren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click on a color to change it...
nl: Klik op een kleur om deze te wijzigen...

en: Degrees
nl: Graden

en: Hours
nl: Uren

[ctx: @title:window]
en: Import Catalog
nl: Catalogus importeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
nl: Bestand

en: Any File
nl: Elk bestand

en: Could not open the csv file.<br>It does not exist.
nl: Kon het csv-bestand niet openen.<br>Het bestaat niet.

en: Ignore
nl: Negeer

en: %1 Object | %1 Objects
nl[0]: Object
nl[1]: %1 Objecten

en: Text
nl: Tekst

en: default
nl: standaard

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogCSVImport)
en: CSV Import
nl: CSV-import

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input
nl: Invoer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: lines
nl: Regels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Skip first:
nl: Eerste overslaan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Separator:
nl: Scheidingsteken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, file_select_button)
en: Select/Read...
nl: Geselecteerd/gelezen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment prefix:
nl: Voorvoegsel van commentaar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Coordinate Units
nl: Coördinaateenheden

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, type_mapping)
en: Type Mapping
nl: Type van mapping

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button)
en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Showing <= %1 entries. Enter a name (case sensitive) to narrow down the search.
nl: <= %1 items worden getoond. Voer een naam in (hoofd/kleine letters gevoelig) om het zoeken te verkleinen.

en: Could not load the catalog with id=%1
nl: Kon de catalogus met id=%1 niet laden

en: Could not update the catalog.<br>%1
nl: Kon de catalogus niet bijwerken.<br>%1

en: Could not add the object.<br>%1
nl: Kon het object niet toevoegen.<br>%1

en: Could not remove the object.<br>%1
nl: Kon het object niet verwijderen.<br>%1

en: Could not add the objects.<br>%1
nl: Kon de objecten niet toevoegen.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogDetails)
en: Catalog Details
nl: Catalogusdetails

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
nl: Auteur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, author)
en: _auth
nl: _aut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Source:
nl: Bron:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, source)
en: _src
nl: _bron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Desc:
nl: Beschr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, description)
en: _desc
nl: _beschr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Version:
nl: Versie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maintainer:
nl: Onderhouder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maintainer)
en: _maint
nl: _onderh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: License:
nl: Licentie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
nl: Bewerken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
nl: Verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit)
en: Edit Catalog Meta...
nl: Meta in catalogus bewerken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_object)
en: Add Object...
nl: Object toevoegen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import_csv)
en: Import CSV...
nl: CSV-bestand importeren...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name_filter)
en: Filter by Name
nl: Op naam filteren

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsUInewCatalog)
en: Create/Edit Catalog
nl: Catalogus aanmaken/bewerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
nl: Kleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
nl: Bewerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, racal) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_01) i18n: ectx: 
en: RA
nl: RK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
nl: Naam

en: Long Name
nl: Lange naam

en: Major Axis
nl: Grote as

en: Minor Axis
nl: Kleine as

en: Position Angle
nl: Positiehoek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Precedence
nl: Voorrang

en: Author
nl: Auteur

en: Mutable
nl: Te wijzigen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
nl: Versie

en: License
nl: Licentie

en: Maintainer
nl: Onderhouder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
nl: Aanzetten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
nl: Uitzetten

en: Could not enable/disable the catalog.<br>%1
nl: Kon de catalogus niet in-/uitschakelen.<br>%1

[ctx: @title:window]
en: Export Catalog
nl: Catalogus exporteren

en: Catalog
nl: Catalogus

en: Could not export the catalog.<br>%1
nl: Kon de catalogus niet exporteren.<br>%1

en: Could not remove the catalog.<br>%1
nl: Kon de catalogus niet verwijderen.<br>%1

en: Could not create the catalog.<br>%1
nl: Kon de catalogus niet aanmaken.<br>%1

en: Could not copy the objects to the new catalog.<br>%1
nl: Kon de objecten niet naar de nieuwe catalogus kopiëren.<br>%1

en: Could not clean up and remove the new catalog.<br>%1
nl: Kon de nieuwe catalogus niet opschonen en verwijderen.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsDBUI)
en: DSO Catalogs
nl: DSO-catalogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
nl: Catalogus importeren...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create Catalog...
nl: Catalogus aanmaken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ExportButton)
en: Export...
nl: Exporteren...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dublicateButton)
en: Clone...
nl: Klonen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
nl: Kleuren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: More...
nl: Meer...

[ctx: @title:window]
en: Object Details
nl: Details van Object

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
nl: Algemeen

en: %1 star
nl: %1 ster

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
nl: meervoudig

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
nl: variabel

[ctx: Proper motion of a star]
en: Proper Motion:
nl: Juiste beweging:

[ctx: The first arg is proper motion in right ascension and the second in the declination. The unit stands for milliarcsecond per year]
en: %1 %2 mas/yr
nl: %1 %2 mas/jr

en: G5 star
nl: G5 ster

en: Dwarf planet
nl: Dwergplaneet

[ctx: distance in Astronomical Units]
en: %1 AU
nl: %1 AE

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
nl: %1 boogmin

[ctx: angular size in arcseconds]
en: %1 arcsec
nl: %1 boogsec

en: Discovery Date:
nl: Datum ontdekking:

en: Host Galaxy:
nl: Melkwegstelsel waarin:

en: Red Shift:
nl: Roodverschuiving:

[ctx: Distance in astronomical units]
en: %1 AU
nl: %1 AE

[ctx: Rotation period in hours]
en: %1 h
nl: %1 u

[ctx: Orbit period in years]
en: %1 y
nl: %1 j

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
nl: Positie

en: RA (%1):
nl: RK (%1):

en: Circumpolar
nl: Circumpolair

en: Never rises
nl: Komt nooit op

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
nl: n.v.t.

en: Links
nl: Koppelingen

en: Could not add the link.
nl: Kon koppeling niet toevoegen.

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Record here observation logs and/or data on %1.
nl: Sla hier de observatielogs en/of gegevens over %1 op.

[ctx: @title:window]
en: Edit Link
nl: Koppeling bewerken

en: Could not edit the entry.
nl: Kon het item niet bewerken.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
nl: Wilt u de koppeling %1 verwijderen?

en: Delete Confirmation
nl: Bevestiging voor verwijderen

en: Could not delete the entry.
nl: Kon het item niet verwijderen.

en: Could not update the user log.
nl: Kon de gebruikerslog niet bijwerken.

en: No connected mounts found.
nl: Geen verbonden opstellingen gevonden.

en: Mount %1 is offline. Please connect and retry again.
nl: Opstelling %1 is offline. Zorg voor verbinding en probeer opnieuw.

en: Danger! Viewing the Sun without adequate solar filters is dangerous and will result in permanent eye damage!
nl: Gevaar! Naar de zon kijken zonder goede zonnefilters is gevaarlijk en kan permanente schade aan de ogen veroorzaken!

en: Unable to save image to %1
nl: Afbeelding kon niet naar %1 worden opgeslagen

en: Save Thumbnail
nl: Miniatuur opslaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
nl: Naam, andere namen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
nl: 0,0 mag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19)
en: Size:
nl: Afmeting:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
nl: 0,0 boogmin

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
nl: Afstand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
nl: Verlichting:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
nl: 0,0 pc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
nl: Catalogus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
nl: Voeg toe aan waarneemlijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
nl: Centreren in hemelkaart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
nl: Centreren in telescoop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Perihelion) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOID)
en: 0.0 AU
nl: 0,0 AU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitIDLabel)
en: Orbit ID:
nl: Baan-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitID)
en: Orbit ID
nl: Baan-ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Diameter) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Dimensions)
en: 0.0 km
nl: 0,0 km

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
nl: Omwentelingsperiode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Rotation)
en: 0.0 h
nl: 0,0 u

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
nl: MOID met aarde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
nl: Baantype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
nl: Klasse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Albedo) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDrift) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, AltGeoBox)
en: 0.0
nl: 0,0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
nl: Dimensies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
nl: Periode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Period)
en: 0 y
nl: 0 j

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
nl: Details - Gegevensbestanden op internet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
nl: Kies gegevensbestand op internet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
nl: Details - Koppelingen naar hulpbronnenbronnen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
nl: Koppelingen naar informatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
nl: Koppelingen naar afbeeldingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
nl: Hulpbron tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
nl: Koppeling toevoegen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
nl: Koppeling bewerken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
nl: Koppeling verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
nl: Log van gebruiker

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
nl: Details - Positiegegevens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Coordinates)
en: Coordinates
nl: Coördinaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RA0Label)
en: RA (J2000.0):
nl: RK (J2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Airmass)
en: 0.00
nl: 0,00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA (2000.0):
nl: RK (2000.0):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
nl: Azimut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
nl: Hoogte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
nl: Uurhoek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
nl: Opkomen/Ondergaan/Doorgang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
nl: Tijd ondergang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
nl: Tijd meridiaandoorgang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
nl: Opkomsttijd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
nl: Azimut bij ondergang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
nl: Doorgangshoogte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
nl: Azimut bij opkomst:

en: Preview image
nl: Voorbeeldweergave afbeelding

[ctx: @title:window]
en: Export sky image
nl: Hemelafbeelding exporteren

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Full legend
nl: Volledige legenda

en: Scale with magnitudes chart
nl: Schaal met magnitudes

en: Only scale
nl: Alleen schaal

en: Only magnitudes
nl: Alleen magnitudes

en: Only symbols
nl: Alleen symbolen

en: Upper left corner
nl: Linker bovenhoek

en: Upper right corner
nl: Rechter bovenhoek

en: Lower left corner
nl: Linker onderhoek

en: Lower right corner
nl: Rechter onderhoek

en: Could not export image
nl: Kon afbeelding niet exporteren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
nl: Legenda instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendCheckBox)
en: Add legend to exported sky image
nl: Een legenda toevoegen aan geëxporteerde hemelafbeelding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
nl: Oriëntatie legenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
nl: Type legenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
nl: Positie legenda:

en: Any
nl: Welke dan ook

en: Solar System
nl: Zonnestelsel

en: Open Clusters
nl: Open sterrenhopen

en: Globular Clusters
nl: Bolvormige sterrenhopen

en: Gaseous Nebulae
nl: Gasnevels

en: Planetary Nebulae
nl: Planetaire nevels

[ctx: @title:window]
en: Find Object
nl: Object zoeken

en: Andromeda Galaxy
nl: Andromeda-melkwegstelsel

en: Search the Internet for %1
nl: Zoek op het internet naar %1

[ctx: no text to search for]
en: (nothing)
nl: (niets)

en: No object named %1 found.
nl: Geen object %1 gevonden.

en: Bad object name
nl: Onjuiste objectnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
nl: Op naam filteren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showHistoryB)
en: Find History
nl: Geschiedenis zoeken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
nl: Geschiedenis wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
nl: Op type filteren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, InternetSearchButton)
en: Search the Internet for (nothing)
nl: Zoek op het internet naar (niets)

[ctx: @title:window]
en: Set Coordinates Manually
nl: Coördinaten zelf instellen

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
nl: De Rechte Klimming moet zijn tussen 0.0 en 24.0.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
nl: De declinatie moet zijn tussen -90.0 en 90.0.

en: Invalid Coordinate Data
nl: Ongeldige coördinaten

en: Invalid Epoch format
nl: Ongeldige formaat voor Epoch

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
nl: Het azimut moet zijn tussen 0.0 en 360.0.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
nl: De hoogte moet zijn tussen -90.0 en 90.0.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, rdTab)
en: RA/Dec
nl: RK/Dec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Declination
nl: Declinatie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, JNowB)
en: Set Epoch to now
nl: Epoch instellen op nu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, J2000B)
en: Set Epoch to J2000
nl: Epoch instellen op J2000

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Right Ascension
nl: Rechte Klimming

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, epochBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochTarget)
en: 2000.0
nl: 2000,0

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aaTab)
en: Az/Alt
nl: Az/Hgte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Azimuth
nl: Azimut

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Altitude. Interpreted as the apparent altitude when refraction corrections are enabled.
nl: Hoogte.Beschouwd als de schijnbare hoogte na aanzetten van correcties voor breking in de dampkring.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alt (apparent):
nl: Hoogte (schijnbaar):

[ctx: @title:window]
en: Set FOV Indicator
nl: Gezichtsveld-aanwijzer instellen

[ctx: @title:window]
en: New FOV Indicator
nl: Nieuwe GV-aanwijzer

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
nl: AGV opgeven

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
nl: Ramsden (Typisch)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
nl: Orthoscopisch (Typisch)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
nl: Ploessl (Typisch)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
nl: Erfle (Typisch)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
nl: Tele Vue Ethos (Typisch)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
nl: voet

[ctx: @title:window]
en: Telescope Focal Length Calculator
nl: Berekenen brandpuntsafstand telescoop

en: Aperture diameter:
nl: Diafragma:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
nl: F-getal:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
nl: GV-symbolen bewerken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
nl: Nieuw GV-symbool toevoegen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
nl: Voeg een nieuw gezichtsveldsymbool (GV) toe aan de lijst. U kunt de grootte, de vorm en de kleur van het nieuwe symbool instellen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
nl: Nieuw...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
nl: Geselecteerd GV-symbool wijzigen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
nl: Druk op deze knop om het geselecteerde GV-symbool te wijzigen. U kunt de vorm, grootte en kleur veranderen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
nl: Geselecteerd GV-symbool verwijderen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
nl: Druk op deze knop om het geselecteerde GV-symbool uit de lijst te verwijderen.

[ctx: @title:window]
en: Set Geographic Location
nl: Geografische locatie instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
nl: Zomertijdregel:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
nl[0]: Een stad die voldoet aan de zoekcriteria
nl[1]: %1 steden voldoen aan de zoekcriteria

en: Are you sure you want to remove %1?
nl: Wilt u %1 werkelijk verwijderen?

en: Remove City?
nl: Stad verwijderen

en: This city already exists in the database.
nl: Deze stad komt al voor in de gegevensbank.

en: Error: Duplicate Entry
nl: Fout: dubbele invoer

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
nl: Invullen van alle velden (behalve provincie) is nodig voordat deze locatie kan worden toegevoegd.

en: Fields are Empty
nl: Velden zijn leeg

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
nl: Kon de tekenreeks voor (geografische) Lengte/Breedte niet lezen.

en: Bad Coordinates
nl: Onjuiste coördinaten

en: UTC Offset must be selected.
nl: Offset UTC moet worden geselecteerd.

en: UTC Offset
nl: Offset UTC

en: Daylight Saving Time Rules
nl: Regels voor de zomer/wintertijd

en: Cannot add new location -- city name blank
nl: Kan nieuwe locatie niet toevoegen - naam stad is blanco

en: Cannot add new location -- country name blank
nl: Kan nieuwe locatie niet toevoegen -  naam land is blanco

en: Cannot add new location -- invalid latitude / longitude
nl: Kan nieuwe locatie niet toevoegen - breedte/lengte ongeldig

en: Cannot add new location -- missing UTC Offset
nl: Kan nieuwe locatie niet toevoegen - Offset UTC ontbreekt

en: City is Read Only. Change name to add new city.
nl: Stad is alleen lezen. Verander naam toe te voegen stad.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
nl: Stad kiezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
nl: Landenfilter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
nl: Stedenfilter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
nl: Provinciefilter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
nl: Geen stad voldoet aan de zoekcriteria

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
nl: Bekijk/bewerk Lokatiegegevens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
nl: Stad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
nl: Provincie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
nl: Land:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLat)
en: <html><head/><body><p>Latitude in degrees. North of equator is positive and South is negative.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Breedte in graden. Noord van de equator is positief en Zuid is negatief.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
nl: Lengte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLong)
en: <html><head/><body><p>Longitude in degrees. East of Greenwich is positive and West is negative.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Lengte in degrees. Oost van Greenwich is positief en West is negatief.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
nl: Breedtegraad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
nl: Hoogte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
nl: Tijdsverschil met UT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GetLocationButton)
en: Get Location
nl: Locatie ophalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
nl: &Velden wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
nl: Stad toevoegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
nl: Stad bijwerken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
nl: Stad verwijderen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
nl: Nieuwe GV-aanwijzer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Naam </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
nl: Naam voor het GV-symbool

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
nl: De naam voor het gezichtsveldsymbool (GV).  Deze naam verschijnt in het GV-menu en in het hulpprogramma "GV-symbolen bewerken".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
nl: Oculair

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
nl: Brandpuntsafstand telescoop:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
nl: Brandpuntsafstand telescoop, in millimeters

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
nl: Voer de brandpuntsafstand in van de telescoop, in millimeters.
    
    Dit is een van de gegevens die noodzakelijk zijn voor het definiëren van een gezichtsveldsymbool (GV) dat overeen komt met het gezichtsveld van een oculair van een telescoop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
nl: Brandpuntsafstand oculair:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
nl: Brandpuntsafstand van oculair, in millimeters

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
nl: Voer de brandpuntsafstand in van het oculair, in millimeters.
    
    Dit is een van de gegevens die noodzakelijk zijn voor het definiëren van een gezichtsveldsymbool (GV) dat overeen komt met het gezichtsveld van een oculair van een telescoop.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Enter the eyepiece's Apparent field-of-view
nl: Voer de schijnbare GV in van het oculair

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
nl: AGV oculair:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
nl: gezichtsveld van het oculair, in boogminuten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
nl: Voer de hoek in van het gezichtveld van het oculair, in boogminuten.
    
    Dit is een van de gegevens die noodzakelijk zijn voor het bepalen van een gezichtsveldsymbool (GV) dat overeen komt met het gezichtsveld van een oculair van een telescoop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
nl: graden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeTLengthFromFNum1)
en: or compute from F-Number
nl: of bereken uit F-getal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Note: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos are trademarks of Tele Vue Optics, Inc.
nl: Let op: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos zijn handelsmerken van Tele Vue Optics, Inc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
nl: Gezichtsveld berekenen met bovenstaande gegevens

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
nl: Met deze knop berekent u de gezichtsveldhoek (GV) voor een bepaalde oculair-/telescoop-combinatie. Voer eerst de brandpuntsafstanden in van de telescoop en het oculair, en de gezichtsveldhoek van het oculair, in bovenstaande invoervelden.
    
    De berekende GV-hoek (in boogminuten) zal worden weergegeven in het vak "Gezichtsveld".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
nl: GV berekenen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Telescope Focal length:
nl: Brandpuntsafstand telescoop:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
nl: Voer de brandpuntbreedte in van de telescoop, in millimeters.
    
    Dit is een van de gegevens die noodzakelijk zijn voor het bepalen van een gezichtsveldsymbool (GV) dat overeen komt met het gezichtsveld van een camera op een telescoop.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
nl: Grootte van de chip of film, in millimeters

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
nl: Voer de fysieke grootte in van de CCD-chip of het filmnegatief.
    
    Dit is een van de gegevens die noodzakelijk zijn voor het definiëren van een gezichtsveldsymbool (GV) dat overeen komt met het gezichtsveld van een camera op een telescoop.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
nl: Met deze knop berekent u de gezichtsveldhoek (GV) voor een speciale camera-/telescoop-combinatie. Geef eerst de brandpuntsafstand op van de telescoop en de grootte van de CCD-chip of van het filmnegatief.
    
    De berekende GV-hoek (in boogminuten) zal worden weergegeven in het vak "Gezichtsveld".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetectFromINDI)
en: Detect from Ekos
nl: Detectie met EKOS

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
nl: Verrekijker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
nl: Gezichtsveld:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
nl: Op een afstand van:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a binocular.  You must specify the linear FOV as mentioned on the binocular.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
nl: Met deze knop berekent u de gezichtsveldhoek (GV) voor een verrekijker. U moet hier het lineaire GV zoals op de verrekijker aangegeven invoeren.
    
    De berekende GV-hoek (in boogminuten) zal worden weergegeven in het vak "Gezichtsveld".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
nl: Radiotelescoop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
nl: Schoteldiameter radiotelescoop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Wavelength:
nl: Golflengte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
nl: Bundelbreedte van de radiotelescoop berekenen met bovenstaande gegevens

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
nl: Met deze knop berekent u de bundelbreedte (Half Power Beam Width) voor een bepaalde radiotelescoop en golflengte waarop wordt waargenomen, aangenomen dat deze telescoop geen ontvanger voor meerdere golflengten heeft. U moet eerst de diameter (in meters) van de (schotel van) de radiotelescoop opgeven en de golflengte (in centimeters) waarop wordt waargenomen.
    
    De berekende bundelbreedte (in boogminuten) ziet u in het vak "Gezichtsveld instellen".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
nl: Berekenen bundelbreedte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: arcmin
nl: boogmin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
nl: Gezichtsveld:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditRotation)
en: <p>Frame rotation with respect to Celestial Pole. Zero degrees indicates that <b>UP</b> is pointing directly at the pole. 90 degrees indicates that <b>UP</b> is rotated 90 degrees clockwise with respect to the pole.</p>
nl: <p>Frame-rotatie ten opzichte van de hemelpool. Nul graden betekent dat <b>UP</b> direct naar de pool is gericht. 90 graden betekent dat <b>UP</b> 90 graden naar rechts is gedraaid ten opzichte van de hemelpool.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetY)
en: Desired vertical offset in arcminutes
nl: Gewenste verticale offset in boogminuten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Degrees E of N
nl: Graden O vanaf N

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
nl: Het gewenste gezichtsveld, in boogminuten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
nl: Voer de gewenste hoekgrootte in voor het gezichtsveldsymbool (GV).
    
    U kunt direct een waarde invoeren of gebruik maken van de tabbladen "Oculair" of "Camera" om een hoekgrootte te berekenen voor bepaalde oculairs of camera's.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetX)
en: Desired horizontal offset in arcminutes
nl: Gewenste horizontale offset in boogminuten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Rotation is performed with respect to the celestial pole.
nl: Rotatie wordt uitgevoerd ten opzichte van de hemelpool.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Lock to Celestial Pole
nl: Op hemelpool vastklikken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
nl: Kleur selecteren voor het gezichtsveldsymbool

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
nl: Selecteer een kleur voor het gezichtsveldsymbool (GV).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
nl: Vorm selecteren voor het gezichtsveldsymbool

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
nl: Selecteer een vorm voor het gezichtsveldsymbool (GV). Beschikbare vormen zijn:
    
    Cirkel, vierkant, draadkruis, roos.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Rectangle
nl: Rechthoek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
nl: Cirkel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
nl: Kruisdraad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
nl: Roos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
nl: Halfdoorlatende cirkelschijf

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
nl: Vorm:

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set UTC Time
nl: UTC-tijd instellen

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set Time
nl: Tijd instellen

en: UTC Now
nl: UTC nu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
nl: Nu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: KStars Data Directory
nl: Gegevensmap voor KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback1)
en: The KStars Data Directory called kstars should be located at:
nl: De gegevensmap KStars voor KStars moet aanwezig zijn op :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback2)
en: Your data directory was not found.  You can click the button below to copy a default KStars data directory to the correct location, or if you have a KStars directory already some place else, you can exit KStars and copy it to that location yourself.
nl: De gegevensmap is niet gevonden.  U kunt op de onderstaande knop drukken om een standaard gegevensmap voor KStars te kopiëren naar de goede locatie, of als u al ergens een map heeft voor KStars, kunt u KStars verlaten en zelf naar die locatie kopiëren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyKStarsData)
en: Copy KStars Data Directory
nl: Gegevensmap voor KStars kopiëren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Optional Files for the Data directory:
nl: Optionele bestanden voor de gegevensdirectory:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GSCFeedback)
en: Installing this in your data directory will enable the CCD Simulator in KStars to take realistic images. This is useful for testing sequences, plate solving, and learning to use KStars. Just click the button to install or unzip the zip file and place the gsc folder in the data directory.
nl: Als u dit in uw gegevensmap installeert, kan de CCD-simulator in KStars realistische beelden maken. Hiermee kunt u reeksen testen, plaatoplossen, en KStars leren te gebruiken. Pak het zip-bestand uit en plaats de gsc-map in de gegevensmap.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
nl: Extra gegevensbestanden ophalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadText)
en: <p>You may now download optional data files to enhance KStars, such as Messier object images, or a more complete NGC/IC catalog. Press the <b>Download Extra Data</b> button to proceed. </p><p>You can also use this tool later, by selecting <b>Download New Data</b> from the <b>File</b> menu.</p>
nl: <p>U kunt nu optionele gegevensbestanden ophalen, waarmee u KStars kunt uitbreiden, zoals afbeeldingen van Messier-objecten, of een meer volledige NGC/IC-catalogus. Druk hiertoe op de knop <b>Extra gegevens ophalen</b>. </p><p>U kunt dit ook later doen, door <b>Nieuwe gegevens ophalen</b> in het menu <b>Bestand</b> te selecteren.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
nl: Extra gegevens ophalen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
nl: Kies uw thuislocatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>Select a City near your location from the list. You may filter the list by the name of your city, province, and country.</p><p>Once you have selected a City, press <b>Next</b>.</p>
nl: <p>Selecteer in de lijst een nabije stad.U kunt in de lijst filteren naar de naam van de stad, van de provincie en van het land.</p><p>Als u een stad heeft gekozen, klikt u op <b>Volgende</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
nl: Filter de lijst naar de naam van de stad

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
nl: Filter de lijst naar de naam van het land

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
nl: Filter de lijst naar de naam van de provincie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
nl: De lijst van de steden die met de huidige zoekfilters overeenkomen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: Welcome to the KStars Startup Wizard
nl: Welkom bij de opstartassistent van KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>This wizard will help you set up some basic options, such as your location on Earth.</p><p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
nl: <p>Deze assistent helpt u met wat basisinstellingen, zoals uw locatie op aarde.</p><p>Begin met te klikken op de knop <b>Volgende</b>.</p>

en: <table><tr><th colspan="2">Object %1: %2</th></tr><tr><td>RA:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRA:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>
nl: <table><tr><th colspan="2">Object %1: %2</th></tr><tr><td>RK:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRK:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>

en: Are you sure you want to clear all of the solution points?
nl: Wilt u alle oplospunten wissen?

en: Clear Solution Points
nl: Oplospunten wissen

en: Solver timed out.
nl: Tijd voor oplossen is verlopen.

en: Mount does not support syncing.
nl: Opstelling ondersteunt geen synchronisatie.

en: Effective telescope focal length is updated to %1 mm.
nl: Effectieve brandpuntsafstand telescoop bijgewerkt tot %1 mm.

en: Warning! The calculated field of view (%1) is out of bounds. Ensure the telescope focal length and camera pixel size are correct.
nl: Waarschuwing! Het berekende gezichtsveld (%1) klopt niet. Controleer de brandpuntsafstand van de telescoop en de pixelgrootte van de camera.

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p><p>Please capture and solve once to measure the effective FOV or enter the values manually.</p><p>Calculated FOV: %1</p>
nl: <p>Effectieve grootte gezichtsveld in boogminuten.</p><p>Maak een opname en en bepaal hiermee een keer de  grootte van de effectieve GV, of voer de waarden zelf in.</p><p>Berekende GV: %1</p>

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p>
nl: <p>Effectieve grootte gezichtsveld, in boogminuten.</p>

en: Error: No camera detected.
nl: Fout: Geen camera gevonden.

en: Error: lost connection to camera.
nl: Fout: Verbinding met camera verbroken.

en: Astrometry alignment failed
nl: Uitlijnen met Astrometry is mislukt!

en: Telescope aperture and focal length are missing. Please check your optical train settings and try again.
nl: Opening en brandpuntsafstand telescoop ontbreken. Controleer de instellingen van uw optische trein en probeer het opnieuw.

en: CCD pixel size is missing. Please check your driver settings and try again.
nl: Pixelgrootte CCD ontbreekt. Controleer de instellingen en probeer het opnieuw.

en: Error: lost connection to filter wheel.
nl: Fout: verbinding met filterwiel verbroken.

en: Image transfer is disabled for this camera. Would you like to enable it?
nl: Overdracht afbeelding is voor deze camera uitgezet. Wilt u dit aanzetten?

en: Cannot capture while focus module is busy. Retrying in %1 seconds...
nl: Kan geen opnames maken tijdens scherpstellen! Nieuwe poging over %1 seconden...

en: Cannot capture while CCD exposure is in progress. Retrying in %1 seconds...
nl: Kan geen opnames maken tijdens belichting CCD. Nieuwe poging over %1 seconden...

en: No remote astrometry driver detected, switching to StellarSolver.
nl: Geen externe astrometrry driver gevonden, StellarSolver wordt gebruikt.

en: Capturing image...
nl: Afbeelding vastleggen...

en: Image received.
nl: Afbeelding ontvangen.

en: No index files were found on your system in the specified index file directories.  Please download some index files or add the correct directory to the list.
nl: Geen indexbestanden gevonden op uw systeem in de gespecificeerde mappen met indexbestanden.  Download enige indexbestanden of voeg de juiste map toe aan de lijst.

en: Solving with blind image scale...
nl: De blinde afbeeldingsschaal wordt opgelost...

en: Solving with blind image position...
nl: Met de blinde afbeeldingspositie oplossen...

en: Solver completed after %1 seconds.
nl: Oplossen gereed na %1 seconden.

en: Solver RA (%1) DEC (%2) Orientation (%3) Pixel Scale (%4) Parity (%5)
nl: Oplosser RK (%1) Dec (%2) Oriëntatie (%3) Pixelschaal (%4) Pariteit (%5)

en: WCS information updated. Images captured from this point forward shall have valid WCS.
nl: Informatie voor WCS is bijgewerkt. Afbeeldingen die vanaf nu worden gemaakt hebben een geldige WCS.

en: Solution coordinates: RA (%1) DEC (%2) Telescope Coordinates: RA (%3) DEC (%4) Target Coordinates: RA (%5) DEC (%6)
nl: Oploscoördinaten: RK (%1) DEC (%2) Telescoopcoördinaten: RK (%3) DEC (%4) Doelcoördinaten: RK (%5) DEC (%6)

en: Target is within %1 degrees of solution coordinates.
nl: Doel is binnen %1 boogseconden van de oplossingscoördinaten.

en: Astrometry alignment completed successfully
nl: Uitlijnen met Astrometry met succes voltooid

en: Maximum number of iterations reached. Solver failed.
nl: Maximum aantal iteraties (herhalingen) is bereikt. Oplossen is mislukt.

en: Target is within acceptable range. Astrometric solver is successful.
nl: Doel is binnen acceptabel bereik. Oplossen met Astrometry is gelukt.

en: Solver Failed.
nl: Oplossen mislukt.

en: Please check you have sufficient stars in the image, the indicated FOV is correct, and the necessary index files are installed. Enable Alignment Logging in Setup Tab -> Logs to get detailed information on the failure.
nl: Controleer of u voldoende sterren in de afbeelding hebt, de aangegeven GV is juist en de benodigde indexbestanden zijn geïnstalleerd. Loggen van uitlijning in tabblad Instellingen -> Logs inschakelen om gedetailleerde informatie over het mislukken te krijgen.

en: Setting position angle to %1 degrees E of N...
nl: Positiehoek instellen op %1 graden ten Oosten van Noord...

en: Current PA is %1; Target PA is %2; diff: %3
nl: Huidige PA is %1; Doel-PA is %2; verschil: %3

en: Refresh is complete.
nl: Verversen is voltooid.

en: Capture aborted.
nl: Opnemen gestopt.

en: Solver aborted after %1 seconds.
nl: Oplossen gestopt na %1 seconden.

en: Mount completed slewing near celestial pole. Capture again to verify.
nl: Opstelling klaar met draaien rondom hemelpool. Maak nieuwe opname ter bevestiging.

en: Mount is synced to solution coordinates.
nl: Opstelling is synchroon met oplossingscoördinaten.

en: Settling...
nl: Bezig met instellen...

en: Differential slewing complete.
nl: Differentieel draaien voltooid.

en: Slew complete. Target accuracy is not met, running solver again...
nl: Draaien is voltooid. Gewenste nauwkeurigheid is niet bereikt, oplossen wordt voortgezet...

en: Slew complete. Solving Alignment Point. . .
nl: Draaien voltooid. Uitlijnpunt wordt opgelost. . .

en: Syncing failed.
nl: Synchroniseren is mislukt.

en: Slewing failed.
nl: Draaien is mislukt.

en: Rotator reached target position angle.
nl: Rotator heeft gewenste positiehoek bereikt.

en: Rotator failed to arrive at the requested position angle. Check power, backlash, or obstructions.
nl: De rotator is niet op de gevraagde positiehoek gekomen. Controleer power, speling of obstakels.

en: Rotator failed to arrive at the requested position angle. Try to reverse rotation direction in Rotator Settings.
nl: De rotator is niet op de gevraagde positiehoek gekomen. Probeer de rotatierichting om te draaien en de instellingen van de rotator.

en: Slew detected, suspend solving...
nl: Draaien gedetecteerd, oplossen wordt onderbroken...

en: Syncing to RA (%1) DEC (%2)
nl: Syncen naar RK (%1) Dec (%2)

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2).
nl: Naar gewenste coördinaten draaien: RK (%1) DEC (%2).

en: Ekos job (%1) - Telescope synced
nl: Ekos-taak (%1) - Telescoop gesynct

[ctx: @title:window]
en: Load Image
nl: Afbeelding Inlezen

en: World Coordinate System (WCS) is enabled.
nl: World Coordinate System (WCS) is ingeschakeld.

en: World Coordinate System (WCS) is disabled.
nl: World Coordinate System (WCS) is uitgezet.

en: Capture error. Aborting...
nl: Fout bij opname! Wordt afgebroken...

en: Restarting capture attempt #%1
nl: Volgende poging tot opnemen #%1

[ctx: @title:window]
en: Align Frame
nl: Frame uitlijnen

en: StellarSolver Options
nl: Opties voor StellarSolver

en: External & Online Programs
nl: Externe & online programma's

en: Scale & Position
nl: Schaal & Positie

en: Align Options Profiles Editor
nl: Uitlijnopties voor  bewerken Profiel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Files
nl: Indexbestanden

en: dRA (arcsec)
nl: dRK (arcsec)

en: dDE (arcsec)
nl: dDe (arcsec)

en: Filter operation failed.
nl: Filteren is mislukt!

en: Changing focus offset by %1 steps...
nl: Focus-offset wijzigen in stappen van %1...

en: Changing filter to %1...
nl: Ander filter: %1...

en: Auto focus on filter change...
nl: Autofocus na filterwissel...

en: Invalid FOV.
nl: Ongeldige GV.

[ctx: @title:window]
en: Export Solution Points
nl: Oplospunten exporteren

en: Invalid URL: %1
nl: Ongeldige URL: %1

en: Unable to write to file %1
nl: Kon niet schrijven naar bestand %1

en: Could Not Open File
nl: Het bestand kon niet worden geopend

en: Error in table structure.
nl: Fout in tabelstructuur

en: Solution Points Saved as: %1
nl: Oplospunten opgeslagen als: %1

en: Polar Alignment
nl: Uitlijnen op de pool

en: Capture timed out.
nl: Tijd voor opnemen is verlopen.

en: Capturing still running, Retrying in %1 seconds...
nl: Nog bezig met opnemen, probeer het opnieuw in %1 seconden...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Train:
nl: Trein:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlBox)
en: Solver Control
nl: Oplosbesturing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
nl: Opnemen && oplossen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load a FITS image and solve. Slew mount to image central coordinates.
nl: Inlezen van FITS-afbeelding en oplossen. Verplaatsen kijkrichting naar coördinaten midden afbeelding.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
nl: Inlezen && Verplaatsen...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select which action to perform after the captured image is solved
nl: Selecteren wat te doen na oplossen van opgenomen afbeelding

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select what action to take once a solution is found.
nl: Selecteer actie nadat een oplossing is gevonden.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Solver Action
nl: Oplosactie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, syncR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates
nl: Stel de telescoop in op de coördinaten van de oplossing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, slewR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates and then slew to the target coordinates
nl: Telescoop synchroniseren naar coördinaten van de oplossing en die dan draaien naar de coördinaten van het doel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, slewR)
en: S&lew to Target
nl: &Draaien naar doel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, nothingR)
en: Just solve
nl: Alleen oplossing bepalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
nl: &Niets

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, telescopeCoordinateGroup)
en: Telescope Coordinates (JNow)
nl: Telescoopcoördinaten (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignAccuracyThreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates. Plate solver shall be repeatedly executed until the solution coordinates are below the accuracy threshold
nl: Nauwkeurigheid drempelwaarde in boogseconden tussen oplossings- en doelcoördinaten. Het oplossen van de plaat wordt herhaald uitgevoerd totdat de coördinaten van de oplossing nauwkeuriger zijn dan deze drempelwaarde.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignSettlingTime)
en: After telescope completes slewing, wait until it settles for this many milliseconds before capturing the next image.
nl: Na draaien telescoop dit aantal milliseconden wachten tot het maken van de volgende opname.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Settle
nl: Tot rust komen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy
nl: Nauwkeurigheid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, solutionCoordinatesGroupBox)
en: Solution Coordinates (JNow)
nl: Oplossingscoördinaten (Jnow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVOut)
en: Effective field of view size in arcminutes.
nl: Effectieve grootte gezichtsveld, in boogminuten.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, err) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, errOut)
en: Difference between telescope coordinates and solution coordinates in arcsec
nl: Verschil tussen telescoop- en oplossingscoördinaten in boogseconden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, err)
en: Err:
nl: Fout:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pixScaleOut)
en: Image scale in arcsecs/pixel
nl: Schaal afbeelding in arcsecs/pixel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Image rotation angle, East of North
nl: Rotatiehoek afbeelding, van Noord naar Oost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: PA:
nl: PH:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, PAOut)
en: Position angle in degrees, East of North
nl: Positiehoek in graden, oostelijk van noord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: FL:
nl: BPA:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalLengthOut)
en: <html><head/><body><p>Active telescope supplied (effective) focal length in millimeters. Update telescope focal length to match the effective focal length to speed up plate solving.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>(Effectieve) brandpuntsafstand actieve telescoop in millimeters. Pas brandpuntsafstand telescoop hieraan aan voor een sneller oplossen van de platen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalRatioOut)
en: <html><head/><body><p>Active telescope calculated (effective) focal ratio. The effective focal ratio is measured from astrometry.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Berekende (effectieve) brandpuntsafstand actieve telescoop. De effectieve brandpuntsafstand is gemeten met behulp van astrometrie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ReducerOut) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Reducer)
en: Reducer
nl: Verloopstuk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, plateSolverOptionsGroup)
en: Plate Solve Capture Options
nl: Opties opnames voor oplossen van platen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainLabel)
en: Gain:
nl: Versterking:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFITSViewerB)
en: Show in FITS Viewer
nl: Tonen van FITS-afbeeldingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignDarkFrame)
en: Subtract dark frame. If no suitable dark frame is available, a dark frame shall be captured.
nl: Dark-frame aftrekken. Indien geen goede dark-frame beschikbaar is, wordt een darkframe opgenomen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignBinning)
en: Camera binning
nl: Camera-binning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle full screen
nl: Volledig scherm aan/uit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignExposure)
en: Exposure duration in seconds
nl: Belichtingstijd volgen in seconden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignGain) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN)
en: Camera Gain
nl: Camera-versterking

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignISO) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureISOS)
en: Camera ISO
nl: Camera-ISO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exp:
nl: Bel.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RotatorDialog)
en: Rotator Settings
nl: Instellingen rotator

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stellarSolverOptionsGroup)
en: Solver Mode
nl: Modus oplossen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteSolverR)
en: Remote
nl: Extern

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, solutionResults)
en: Solution Results
nl: Oplosresultaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: The results from Astrometric Solutions from the Capture and Solve Tool, the Load and Slew Tool, and the Mount Model Tool will be displayed below.
nl: De resultaten van Astrometrisch oplossen van het hulpmiddel voor Opnames en oplossen, het hulpmiddel voor Inlezen en Draaien, en het hulpmiddel voor Opstellingsmodel worden hieronder getoond.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph) i18n: ectx: property (text), widget (QLab
en: DEC
nl: Dec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Obj Name
nl: Obj naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: dRA
nl: dRK

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllSolutionsB)
en: Clear all of the solutions from the solutions table.  Be careful because you cannot get them back.
nl: Alle oplossingen in de oplossingstabel wissen.  Voorzichtig, dit kan niet worden hersteld.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeSolutionB)
en: Remove the selected row from the solutions table.  This can be useful for getting rid of results that did not actually solve from the table and/or results that you do not need any more.  It can clean up clutter on both the graph and table.
nl: Verwijder de geselecteerde rij in de oplossingstabel.  Dit kan nuttig zijn om resultaten kwijt te raken die niet echt een oplossing zijn uit de tabel, en/of antwoorden die niet meer nodig zijn. Hiermee kunnen zowel de grafiek als de tabel worden opgeschoond.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportSolutionsCSV)
en: Export all of the solutions in the Solution Results table to CSV file of your choosing for further analysis in a spreadsheet.
nl: Exporteer alle oplossingen in de oplossingentabel naar een CSV-bestand naar uw keuze, voor verdere analyse in een spreadsheet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, autoScaleGraphB)
en: Auto scale and center the Solution Results graph.
nl: Auto-schalen en grafiek oplossingen centreren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Launch the mount model tool. This tool enables you to create pre-programmed list of points to go to and solve. It can aid in building a pointing model for better accuracy.
nl: Start het hulpmiddel voor het opstellingsmodel. Hiermee kunt u een voorgeprogrammeerde lijst aanmaken van op te lossen punten. Hiermee kunt u een richtmodel maken voor een grotere nauwkeurigheid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Mount Model
nl: Opstellingsmodel

en: RA Axis
nl: RA-as

en: Error starting solver: %1
nl: Fout bij starten oplossen: %1

en: Starting solver...
nl: Oplossen wordt gestart ...

en: Solver failed. Try again.
nl: Oplossen mislukt. Probeer opnieuw.

en: Solver completed in %1 second. | Solver completed in %1 seconds.
nl[0]: Oplossen gereed in %1 seconde.
nl[1]: Oplossen gereed in %1 seconden.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualRotator)
en: Manual Rotator
nl: Handmatige rotator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpLabel)
en: <p>To disable rotation validation, uncheck the Rotator option in Alignment Options.</p>
nl: <p>Om validatie van rotatie uit te schakelen, deactiveer de optie Rotator in de optie Uitlijning.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentRotationL)
en: Current PA
nl: Huidige FPS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetRotationL)
en: Target PA
nl: Doel-FPS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, takeImageB)
en: Take Another Image
nl: Maak nog een opname

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Alignment List
nl: Uitlijnlijst Ekos openen

en: Unable to open file %1
nl: Bestand %1 kon niet worden geopend.

en: Deprecated sequence file format version %1. Please construct a new sequence file.
nl: Verouderd rijbestandsformaatversie %1. Maak een nieuwe rijbestand aan.

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Alignment List
nl: Uitlijnlijst Ekos opslaan

en: Failed to save alignment list
nl: Opslaan uitlijnlijst is mislukt

en: Alignment List saved to %1
nl: Uitlijnlijst opgeslagen in %1

en: DEC is below the altitude limit
nl:  DEC is onder de hoogtegrens

en: Point calculation error.
nl: Fout in berekening punt.

en: Sky Point
nl: Punt aan de hemel

en: Are you sure you want to clear all the alignment points?
nl: Wilt u alle uitlijnpunten wissen?

en: Clear Align Points
nl: Uitlinpunten wissen

en: The Mount Model Tool is Reset.
nl: Het hulpmiddel Opstellingsmodel is teruggezet.

en: Please Check the Alignment Points.
nl: Controleer uitlijningspunten.

en: In the Align Module, "Nothing" is Selected for the Solver Action.  This means that the mount model tool will not sync/align your mount but will only report the pointing model errors.  Do you wish to continue?
nl: In de uitlijnmodule is "Niets" geselecteerd voor de oplosactie. Dit betekent dat het opstellingsmodel uw opstelling niet zal syncen/uitlijnen, maar alleen de richtmodelfouten zal rapporteren. Wilt u verdergaan?

en: Pointing Model Report Only?
nl: Alleen richtmodel rapporteren?

en: The Mount Model Tool is Starting.
nl: Hulpmiddel Opstellingsmodel wordt gestart.

en: The Mount Model Tool is Paused.
nl: Hulpmiddel Opstellingsmodel wordt onderbroken.

en: The Mount Model Tool is Finished.
nl: Hulpmiddel Opstellingsmodel is klaar.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mountModel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpsAstrometryIndexFiles)
en: Dialog
nl: Dialoog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>This tool can help your mount build a better pointing model by moving the mount to different points in the sky and solving captured images. This can increase the accuracy of your GOTOs. To qualify, your mount must be capable of improving its internal pointing model after each <b>Sync</b>  commanded by Ekos. If this is not the case, then this tool is not suitable for your mount.</p>
nl: Hiermee kunt u een beter richtmodel maken  door  de opstelling naar diverse punten aan de hemel te sturen en de opgenomen afbeeldingen op te lossen. Hiermee kan de nauwkeurigheid van uw GOTOs worden verbeterd. Hiervoor is het nodig dat het interne richtmodel van uw opstelling  na elke <b>Sync</b>-opdracht van Ekos beter wordt. Indien dit niet zo is, is dit hulpmiddel niet geschikt voor uw opstelling.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Mount Model Wizard
nl: Assistent opstellingsmodel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Object Type:
nl: Objecttype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: <html><head/><body><p>Select the type of objects/points added by the wizard.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> all of the options except Fixed DEC start with a grid of RA/DEC points.</p>
    <ul>
    <li><b>Any Stars:</b> The wizard searches for the nearest star.</li>
    <li><b>Any object:</b>  The wizard searches for the nearest object of any type.</li>
    <li><b>Named Stars</b> The wizard searches for the nearest star in the currently visible star list. Note that the first named star might be fairly far from the intended point and also sometimes the same star could be the closest one for multiple points.</li>
    <li><b>Fixed DEC:</b> The wizard generates all points at the chosen DEC.</li>
    <li><b>Fixed Grid:</b>  The wizard just uses the original grid without trying to pair it with objects.</li>
    </ul>
    </body></html>
nl: <html><head/><body><p>Selecteer het type objecten/punten die door de assistent worden toegevoegd.</p><p><span style=" font-weight:600;">Let op:</span> : alle opties behalve Vaste Dec beginnen met een roostervan RK/DEC-punten.</p><p>Een ster – De assistent zoekt naar de dichtstbijzijnde ster..</p><p>Een object –- De assistent zoekt naar het dichtstbijzijnde object, ongeacht het type.</p><p>Sterren met een naam –- De assistent zoekt naar de dichtstbijzijnde ster in de lijst van thans zichtbare sterren.Let er op dat de eerste ster met naam tamelijk ver kan staan van het bedoelde punt,en ook dat soms deze ster het dichtst bij kan staan bij meerdere punten.</p><p>Vaste DEC – De assistent maakt alle punten aan met de gekozen DEC.</p><p>Vast rooster -- De assistent gebruikt alleen het originele rooster zonder te proberen dit aan tepassen aan objecten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Stars
nl: Een ster

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Named Stars
nl: Sterren met naam

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Object
nl: Een object

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed DEC
nl: Vaste DEC

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed Grid
nl: Vast rooster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Automatically generate the specified number of alignment points in the table below. They will be generated based on the options selected in this wizard.
nl: Automatisch genereren van het opgegeven aantal uitlijnpunten in de onderstaande tabel. Deze worden aangemaakt op basis van de opties die in deze assistent zijn gekozen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
nl: Aanmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignDec)
en: The Declination of the points that will be generated.  This option only applies to the Fixed DEC Option.
nl: De declinatie van de aan te maken punten. Deze optie geldt alleen voor de optie Vaste DEC.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum Alt:
nl: Kleinste hoogte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAltBox)
en: This is the minimum altitude above the horizon to use in generating points with the wizard.
nl: Dit is de kleinste hoogte boven de horizon waarvoor de assistent punten aanmaakt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Alignment Points:
nl: Uitlijnpunten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
nl: Declinatie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignPtNum)
en: The Number of points the wizard should generate. If this number is less than 5, it will generate them at the same DEC. After that they will be evenly distributed over RA and DEC. Note, if Fixed DEC is selected, all of the points will be at the same DEC.
nl: Het aantal aan te maken punten door de assistent. Indien dit aantal kleiner is dan 5, worden die aangemaakt met dezelfde DEC. Zijn het er meer, dan worden die gelijkmatig verdeeld naar RK en DEC. Let op: als Vaste DEC is geselecteerd, hebben alle punten altijd dezelfde DEC.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Add Currently Visible Stars
nl: Thans zichtbare sterren toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Common Names:
nl: Gewone namen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, starListBox)
en: These are the common names for the named stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
nl: Dit zijn de gewone namen van bekende sterren die nu op uw locatie zichtbaar zijn. Een door u geselecteerde ster wordt aan de onderstaande tabel toegevoegd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Greek:
nl: Grieks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, greekStarListBox)
en: These are the Greek names for the brighter stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
nl: Dit zijn de Griekse namen van heldere sterren die nu op uw locatie zichtbaar zijn. Een door u geselecteerde ster wordt aan de onderstaande tabel toegevoegd.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mount Model Alignment Points
nl: Punten voor uitlijning opstellingsmodel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllAlignB)
en: Clear the entire table of alignment points below.  Note that this will not affect your mount in any way.  It will not clear your pointing model.  It just clears the list of points so that if you run the mount model routine again, these points will not be included.
nl: De gehele onderstaande uitlijningstabel wissen. Let erop dat dit op geen enkele manier invloed heeft op uw opstelling. Uw richtmodel wordt er niet door gewist. Alleen de lijst van punten wordt gewist, zodat, wanneer u het uitlijnen van de opstelling weer opnieuw start, deze punten niet zullen meedoen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAlignB)
en: <p>Remove the selected row from the alignment point table below. Note that it does <b>not</b> command your mount to clear that point from the model, it just means that if you run the mount model routine, that point will not be included in the list.</p>
nl: De geselecteerde rij wissen uit de onderstaande uitlijningstabel. Let erop dat hierdoor dit punt <b>niet</b> wordt verwijderd uit uw model,  maar dat dit punt alleen niet wordt gebruikt bij het uitlijnen van de opstelling.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAlignB)
en: Add an empty row to the alignment list so that you can manually add an RA and DE for a position you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
nl: Voeg een lege rij toe aan de uitlijnlijst zodat u zelf een RK en Dec kunt invullen van een positie waarnaar u uw telescoop wilt laten draaien bij het uitlijnen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, findAlignB)
en: Open the Find Object dialog so that you can select an object to get an RA and DEC automatically that you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
nl: De dialoog Object zoeken openen zodat u een object kunt selecteren voor het automatisch verkrijgen van een RK en Dec waarnaar u uw telescoop wilt laten draaien bij het uitlijnen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sortAlignB)
en: Sort the alignment points, starting with the point closest to the current telescope position, to try to minimize the distance between each slew.
nl: De uitlijnpunten sorteren, te beginnen met het punt  dat het dichtst bij de telescooppositie is, in een poging het draaien van de telescoop zoveel mogelijk te beperken.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, alignTable)
en: This is a table of alignment points that you would like the mount model routine to use in aligning your telescope.  If you would like to add or remove points, you may use the buttons above.  If you would like to run, pause, or stop the mount model routine, you may use the buttons below.  You can directly edit an RA or DE for a particular point directly in the cells.  Just be sure to follow the format hh:mm:ss. The object name is just provided for convenience and is not used.  If you want to change the order of the alignment points, you can drag the row up or down using the vertical header for that row on the left.
nl: Dit is een tabel van uitlijnpunten die u kunt gebruiken bij het uitlijnen van uw telescoop. U kunt hieraan punten toevoegen, of uit verwijderen, met behulp van bovenstaande knoppen.  Met de onderstaande knoppen kunt u het uitlijnen starten, onderbreken of stoppen. In de cellen kunt u de RK en Dec van een bepaald punt direct wijzigen. Let wel op het formaat: hh:mm:ss. De objectnaam staat er alleen bij voor het gemak, en wordt niet gebruikt. Met de verticale schuifbalk links kunt u de rij naar boven en beneden verplaatsen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: RA (J2000)
nl: RK (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: DEC (J2000)
nl: DEC (J2000):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadAlignB)
en: Load a saved alignment point list so that you can run the same alignment you ran on a previous occasion.
nl: Lees een opgeslagen lijst in van uitlijnpunten, zodat u die opnieuw kunt gebruiken bij uitlijnen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveAlignB)
en: Save the alignment list so that you can run this alignment again in the future.
nl: Sla de uitlijnlijst op zodat u die in de toekomst opnieuw kunt gebruiken.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Display the alignment points on the skymap as flags.  Clicking it again will remove the flags.  The flags will not be saved.
nl: Toon de uitlijnpunten in de hemelkaart als vlaggetjes. Door er nog eens op te klikken worden die verwijderd. De vlaggetjes worden niet opgeslagen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startAlignB)
en: Start or pause the mount model routine.  It will slew to and astrometrically solve the list of points in the table above using the settings in the align module.  If the routine was previously paused, it will pick up where it left off.  If it was stopped or it had finished it will start the routine over again.
nl: Start of onderbreek de opstellingsroutine. Die zal draaien naar de punten in de tabel in bovenstaande tabel en die astrometrisch oplossen, volgens de instellingen in de uitlijnmodule. Als de routine eerder onderbroken werd, gaat die verder op het punt waar die was gebleven, En anders wordt de routine vanaf het begin herstart.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopAlignB)
en: <p>Stop the mount model routine.  It will <b>not</b> clear any points from your telescope's pointing model.  It will stop the routine and any points currently being solved. If you run the mount model again after hitting stop, it will start the routine over again with the first point.</p>
nl: <p>Stop de opstellingsroutine.  Hierdoor worden <b>geen</b> punten gewist in het richtmodel van uw telescoop.  De routine en het oplossen van punten wordt gestopt. Indien de opstellingsroutine opnieuw wordt gestart na het stoppen, begint die weer vanaf het eerste punt.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: StellarSolver Settings
nl: Instellingen StellarSolver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_73)
en: Source Extraction Method
nl: Methode bronextractie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: Options for the method of Star Extraction.  Internal SEP uses an internal library in KStars, External Sextractor requires an external program, and Built In uses whatever default Star Extraction process your selected solving method uses.
nl: Opties voor de methode van sterextractie. Interne SEP gebruikt een interne bibliotheek in KStars, voor externe extractie is een extern programma nodig, en Ingbouwd gebruikt een standaard sterextractieproces van de door u gekozen methode.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: Internal SEP
nl: Interne SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: External SExtractor
nl: Externe SExtractor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: BuiltIn method for solver
nl: Ingebouwde methode voor oplosser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Selects the method of plate solving with the StellarSolver Library.  The StellarSolver option uses StellarSolver's internal build of Astrometry.net and requires no external programs.  Local Astrometry uses a local installation of command line astrometry.net on Linux and Mac or ANSVR on Windows.  Local Watney uses a local installation of the Watney Astrometry Solver Program.  Local ASTAP uses a local installation of the ASTAP program.  And Online uses either astrometry.net over the internet or ANSVR on a nearby computer.
nl: Selecteert de methode voor plaatoplossing met de StellarSolver Library. Met de optie StellarSolver wordt het in  Astrometry.net intern ingebouwde programma  van StellarSolver gebruikt, en zijn er geen externe programma's nodig. Met Lokale Astrometry wordt een lokale installatie gebruikt van de opdrachtregel van astrometry.net op Linux en Mac of ANSVR op Windows. Lokaal Watney gebruikt een lokale installatie van het Watney Astrometry Solver Program. Local ASTAP gebruikt een lokale installatie van het programma ASTAP. En met Online wordt of astrometry.net over het internet gebruikt, of ANSVR op een nabije computer.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Internal Solver
nl: Interne oplosser

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Astrometry
nl: Lokale Astrometry

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local ASTAP
nl: Lokale ASTAP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Watney
nl: Lokaal Watney

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_72)
en: Solving Method
nl: Oplosmethode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_71)
en: Options Profile:
nl: Opties Profiel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolveOptionsProfile)
en: Selects the Options Profile to use for Plate Solving
nl: Selecteer opties profiel voor oplossen van platen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editSolverProfile)
en: Opens the currently selected Options Profile in the Options Profile Editor
nl: Opent het huidig geselecteerde Optiesprofiel in de bewerker voor het Optiesprofiel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Alignment Options
nl: Opties Uitlijnen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverWCS)
en: enable World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
nl: World Coordinate System (WCS) aanzetten. WCS wordt gebruikt voor het omzetten van pixelcoördinaten naar RK/DEC-coördinaten in opgenomen CCD-afbeeldingen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map
nl: Toon ontvangen FITS-afbeeldingen in rechthoek oplosser GV in de hemelkaart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Overlay
nl: Laag

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark)
en: <html><head/><body><p>Automatically park mount after completing Polar Alignment Assistant Tools.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De opstelling automatisch parkeren nadat het uitlijnen op de pool is voltooid.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AutoPark)
en: Auto Park
nl: Autoparkeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Threshold:
nl: Drempelwaarde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_AstrometryRotatorThreshold)
en: <html><head/><body><p>Rotator threshold in arc-minutes when using Load &amp; Slew. If the difference between measured position angle and FITS position angle is below this value, the Load &amp; Slew operation is considered successful.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Drempelwaarde voor rotator in boogminuten bij Inlezen &amp; Draaien. Als het verschil tussen de gemeten positiehoek en de FITS-positiehoek kleiner is, dan wordt de operatie Inlezen &amp; Draaien beschouwd als gelukt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseRotator)
en: <html><head/><body><p>Use automatic or manual rotation control when using Load &amp; Slew. For automatic control, the mechanized rotator is commanded to rotate to match the desired position angle. For manual control, the user is asked to manually rotate the camera until the desired position angle is reached.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Automatische of handmatige besturing van draaien bij gebruik van Inlezen &amp; Draaien. Voor automatische besturing krijgt de gemechaniseerde rotator het commando om te draaien om de gewenste positiehoek te bereiken. Voor handmatige besturing wordt de gebruiker gevraagd om handmatig de camera te draaien totdat de gewenste positiehoek is bereikt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseRotator)
en: Automatic && Manual Rotator Control
nl: Automatische && handmatige rotatorbesturing

[ctx: @title:window]
en: Select ASTAP executable
nl: Uitvoerbaar bestand ASTAP gebruiken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
nl: Opties

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPDownSampleValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: <html><head/><body><p>Down sample prior to solving. Also called binning. A zero value will result in auto selection downsampling.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Down sample alvorens oplossen. Ook wel binning genoemd. Een waarde nul betekent auto selectie downsampling.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: <html><head/><body><p>Full path to the ASTAP executable application.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Volledig pad naar de uitvoerbare toepassing van ASTAP.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPSearchRadiusValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius)
en: <html><head/><body><p>The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Tot aan deze straal wordt in een vierkante spiraal gezocht rondom de startpositie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable
nl: Uitvoerbaar bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: Down Sample
nl: Afbeelding verkleinen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: <html><head/><body><p>Update the fits header with the found solution.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De fits-header updaten met de gevonden oplossing.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: Update FITS
nl: FITS bijwerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Search Radius
nl: Zoekstraal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: <html><head/><body><p>Improve solving reliability in some cases. Search window will be large with overlap but it can slow down solving.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Betrouwbaarheid oplossen verbeteren in sommige gevallen. Zoekvenster wordt groter, met overlap, maar oplossen wordt mogelijk langzamer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: Force Large Search Window
nl: Groot zoekvenster forceren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Imaging Options
nl: Afbeeldingsopties

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_41) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12)
en: The lower end of the imager scale, calculated as a little smaller than the shorter dimension of the image.
nl: De ondergrens van de afbeeldingsschaal, berekend als iets kleiner dan de kortste dimensie van de afbeelding.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseImageScale), group (Align)
en: Set image scale to speed up solver as it does not have to search index files of different image scales.
nl: Stel afbeeldingsschaal in om de oplossnelheid te vergroten omdat niet in indexbestanden voor verschillende schalen hoeft te worden gezocht.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale)
en: Use Scale
nl: Schaal gebruiken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_50)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    </ul>
nl: <p>Eenheden bovenstaande schaalgrenzen afbeelding.</p>
    <ul>
    <li>dw: graad breedte</li>
    <li>aw: arcminuut breedte</li>
    <li>app: arcsecs per pixel</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_42) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The high end of the imager scale, calculated as a little bigger than the longer dimension of the image.
nl: De bovengrens van de afbeeldingsschaal, berekend als iets groter dan de langste dimensie van de afbeelding.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateScale)
en: Update Image Scale Bounds from the currently active camera and telescope combination.
nl: Update schaalgrenzen afbeelding van de nu actieve combinatie van camera en telescoop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: High
nl: Hoog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale)
en: Automatically update image scale values when CCD and/or Mount parameters are updated.
nl: Afbeeldingsschaal automatisch aanpassen wanneer CCD- en/of opstellingsparameters worden gewijzigd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Auto Update
nl: Auto-aanpassen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageWarningLabel)
en: Image Scale Auto Update is turned off.
nl: Auto-aanpassen schaal afbeelding is uitgeschakeld.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_AstrometryImageScaleUnits)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    <li>app: arcsecs per pixel</li>
    </ul>
nl: <p>Eenheden bovenstaande schaalgrenzen afbeelding.</p>
    <ul>
    <li>dw: graad breedte</li>
    <li>aw: arcminuut breedte</li>
    <li>app: arcsecs per pixel</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: units
nl: eenheden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Low
nl: Laag

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Position Options
nl: Opties voor positie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUsePosition), group (Align)
en: Set estimated position to speed up astrometry solver as it does not have to search in other areas of the sky.
nl: Stel geschatte positie in zodat de astrometry-oplosser sneller klaar is, omdat die niet in andere gebieden aan de hemel hoeft te zoeken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition)
en: Use Position
nl: Positie gebruiken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_44) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: label, entry (AstrometryRadius), group (Align)
en: The Search Radius for the Estimated Telescope/Image Field Position in degrees.
nl: De zoekstraal voor de geschatte veldpositie van de telescoop/afbeelding  in graden.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_47) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estRA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14)
en: The RA of the Estimated Telescope/Image Field Position in hh:mm:ss notation
nl: De RK van de geschatte veldpositie van telescoop/afbeelding in de notatie hh:mm:ss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estDec) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_48)
en: The DEC of the Estimated Telescope/Image Field Position in dd:mm:ss notation
nl: De Dec van de geschatte veldpositie van telescoop/afbeelding  in de notatie dd:mm:ss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updatePosition)
en: Update coordinates to the current telescope position
nl: Update coördinaten naar de huidige telescooppositie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Radius
nl: Straal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Automatically update position coordinates when mount completes slewing.
nl: Automatisch updaten positie-coördinaten wanneer opstelling klaar is met draaien.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, positionWarningLabel)
en: Position Auto Update is turned off.
nl: Auto updaten positie is uitgeschakeld.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies. This is useful on some mounts (e.g. Paramount).
nl: Gebruik Sync niet bij kiezen van draaien naar doel. Gebruik differentieel draaien om voor verschillen te compenseren. Bij sommige opstellingen is dit nuttig (bv.  Paramount).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Use differential slewing instead of syncing
nl: Gebruik differentieel draaien in plaats van syncen

en: Downloads Disabled, this is not a directory, it is a list of all index files.
nl: Downloads stop gezet, dit is geen map, maar een lijst van alle indexbestanden.

en: Downloads Enabled, the directory exists and is writeable.
nl: Downloads aangezet, de map bestaat en is schrijfbaar.

en: Downloads Disabled, directory permissions issue.
nl: Downloads uitgezet, probleem met permissies tot de map.

en: Downloads Disabled, directory does not exist.
nl: Downloads uitgezet, map bestaat niet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Required
nl: Vereist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Recommended
nl: Aanbevolen

en: Download Timed out.  Either the network is not fast enough, the file is not accessible, or you are not connected.
nl: Download duurt te lang. Of het netwerk is niet snel genoeg, of het bestand is ontoegankelijk, of er is geen verbinding.

en: File Write Error
nl: Schrijffout bestand

en: Astrometry Folder Permissions Error
nl: Fout met permissies map Astrometry

en: The selected Index File directory does not exist.  Please either create it or choose another.
nl: De geselecteerde map voor het indexbestand bestaat niet. Maak het aan of kies een andere map.

en: The file %1 already exists in another directory.  Are you sure you want to download it to this directory as well?
nl: Het bestand %1 is reeds aanwezig in een andere map. Wilt u het echt ook naar deze map downloaden?

en: Install File(s)
nl: Bestand(en) installeren

en: Could not contact Astrometry Index Server.
nl: Geen verbinding met de indexserver van Astrometry.

en: Are you sure you want to delete these index files? %1
nl: Wilt u deze indexbestanden werkelijk wissen? %1

en: Delete File(s)
nl: Bestand(en) wissen

en: File Delete Error
nl: Fout wissen bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Offline</span> astrometry.net solver requires index files in order to solve an image.  Please see the Astrometry.net <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> for details. The following list provides a complete list of the index files, along with recommended index files to install given the current CCD Field of View. Installed index files are checked. Next to each index file is an icon that represents the following:</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Offline</span> oplosser van astrometry.net vereist indexbestanden voor het oplossen van een afbeelding. Zie ook Astrometry.net <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> voor details. Hierna volgt een complete lijst van de indexbestanden, samen met de aanbevolen indexbestanden voor het installeren van het huidige CCD-gezichtsveld. Geïnstalleerde indexbestanden zijn gekozen. Naast elk indexbestand is een pictogram dat het volgende betekent:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, required_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_32)
en: <html><head/><body><p>This index file is required and must be installed for the solver to work correctly.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dit indexbestand is vereist en moet worden geïnstalleerd voor de goede werking van de oplosser.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, recommended_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_33)
en: <html><head/><body><p>This index file is recommended. Installing the index file might help in improving the solver.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dit indexbestand wordt aanbevolen. Het installeren hiervan kan het oplossen verbeteren.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, optional_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_35)
en: <html><head/><body><p>This index file is not required.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dit indexbestand is niet vereist.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_27)
en: <html><head/><body><p>This displays the path to the folder for the Astrometry Index Files on your computer.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dit toont het pad naar de map van de Astrometry indexbestanden op uw computer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Index Files Location:
nl: Locatie indexbestanden:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_28)
en: <html><head/><body><p>This displays the current CCD field of view that will be used to calculate which index files are needed.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dit toont het huidige CCD-gezichtsveld dat wordt gebruikt voor het berekenen van welke indexbestanden nodig zijn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Folder Details:
nl: Details over map:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addIndexFileDirectory)
en: Add a folder where index files are stored
nl: Map toevoegen voor indexbestanden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeIndexFileDirectory)
en: Remove an index files location
nl: Een locatie voor indexbestanden verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory)
en: <html><head/><body><p>This button will open the Astrometry Index File folder on your filesystem so that you can see where it is located and copy files into it if needed.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Met deze knop opent u de Astrometry indexbestand map  in uw bestandssysteem, zodat u kunt zien waar die is, en er bestanden in kunt kopiëren, indien nodig. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: Open
nl: Openen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Current CCD FOV:
nl: Huidige GV CCD:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_24)
en: The URL of the server where index files live
nl: De URL van de server waar indexbestanden zich bevinden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Index Files URL:
nl: URL van indexbestanden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Tycho2/Gaia Catalog
nl: Tycho2/Gaia Catalogus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: (arcminutes)
nl: (boogminuten)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_134) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_135)
en: (filesize)
nl: (bestandsgrootte)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: 2Mass Catalog
nl: 2Mass catalogus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Load Typical Default Paths
nl: Lees typische standaard paden in

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Choose your current setup from the list to load the typical paths to those programs for your computer
nl: Kies uw huidige setup  in de lijst zodat de juiste paden naar de benodigde programma's op uw computer kunnen worden ingelezen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Select to load one of the default sets
nl: Selecteer lezen van een van de standaard verzamelingen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux Default
nl: Linuxstandaard

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux KStars Internal
nl: Linux KStars Intern

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Local Sextractor Program
nl: Lokaal Sextractor Programma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: sextractor binary:
nl: sextractor binair bestand:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_SextractorBinary)
en: Path to Sextractor binary file
nl: Pad naar binair bestand voor SExtractor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Local Astrometry.net or Local ANSVR
nl: Lokaal Astrometry.net of Lokaal ANSVR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryConfFile)
en: Astrometry.net configuration file
nl: Bestand instellingen astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryWCSInfo)
en: Astrometry.net wcsinfo binary
nl: Astrometry.net wcsinfo binair bestand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometrySolverBinary)
en: Astrometry.net solve-field binary path
nl: Pad van astrometry.net oplosveld binair bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: solver binary:
nl: binair bestand oplosser:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: ASTAP binary:
nl: Binair bestand ASTAP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: ASTAP Program binary path
nl: Pad van binair bestand ASTAP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Watney Solver
nl: Watney oplosprogramma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Watney binary:
nl: Watney binair bestand:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_WatneyBinary)
en: Watney Program binary path
nl: Pad voor binair bestand van Watney

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Online Astrometry.net or Remote ANSVR
nl: Online Astrometry.net of externe ANSVR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AstrometryTimeout)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete
nl: Te wachten timeout in seconden voor oplossen met astrometry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: API Key:
nl: API Key (sleutel):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseJPEG)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the online astrometry.net service
nl: Gebruik JPEG-formaat, in plaats van FITS, bij het uploaden van afbeeldingen naar de online astrometry.net dienst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseJPEG)
en: Upload JPG
nl: Uploaden JPG

en: First Capture
nl: Eerste opname

en: First Solve
nl: Eerste oplossing

en: Finding CP
nl: CP zoeken

en: First Rotation
nl: Eerste rotatie

en: First Settle
nl: Eerste Tot rust komen

en: Second Capture
nl: Tweede opname

en: Second Solve
nl: Tweede oplossing

en: Second Rotation
nl: Tweede rotatie

en: Second Settle
nl: Tweede Tot rust komen

en: Third Capture
nl: Derde opname

en: Third Solve
nl: Derde oplossing

en: Select Star
nl: Ster electeren

en: Refreshing
nl: Opnieuw

en: Refresh Complete
nl: Verversen is gereed

en: <p>Polar Alignment tool requires a German Equatorial Mount.</p>
nl: <p>Hulpmiddel voor uitlijnen op de pool vereist een Duitse equatoriale opstelling.</p>

en: Refresh solver timed out: %1s
nl: Oplosser vernieuwen is verlopen: %1s

en: Refresh solver failed: %1s
nl: Oplosser vernieuwen is mislukt: %1s

en: PAA: Stopping, solver failed too many times.
nl: PAA: Stoppen, oplosser is te vaak mislukt.

en: Mount first rotation is complete.
nl: Eerste rotatie opstelling is voltooid.

en: Mount second rotation is complete.
nl: Tweede rotatie opstelling is voltooid.

en: Mount aborted. Reverse RA axis direction and try again.
nl: Opstellen afgebroken. Draai richting RA-as om en probeer opnieuw.

en: Warning: Equatorial Grid Lines will not be drawn due to limited resources mode.
nl: Waarschuwing: De equatoriale roosterlijnen worden niet getekend in modus beperkte bronnen.

en: Clearing mount Alignment Model...
nl: Herstarten uitlijnen opstelling...

en: This could cause the telescope to cross the meridian.
nl: Dit kan de telescoop de meridiaan laten kruisen.

en: Are you sure you want to stop the polar alignment process?
nl: Weet u zeker dat u het uitlijnen op de pool wilt stoppen?

en: Polar Alignment Assistant
nl: Assistent voor uitlijnen op de pool

en: Parking the mount...
nl: Opstelling wordt geparkeerd...

en: Please wait until mount completes rotating to RA (%1) DE (%2)
nl: Wacht aub. tot opstelling gedraaid is naar RK(%1) en Dec(%2)

en: PAA: Failed to findCorrectedPixel.
nl: PAA: findCorrectedPixel is mislukt.

en: PAA: Failed to find RA Axis center.
nl: PAA: vinden van RA-ascentrum is mislukt.

en: Polar-alignment star cannot be updated during refresh phase as it might affect error measurements.
nl: Polaire uitlijnster kan niet worden bijgewerkt gedurende fase vernieuwen omdat het meten van fouten kan beïnvloeden.

en: First manual rotation done.
nl: Eerste handmatige rotatie uitgevoerd.

en: Second manual rotation done.
nl: Tweede handmatige rotatie uitgevoerd.

en: Mount is synced to celestial pole. You can now continue Polar Alignment Assistant procedure.
nl: Opstelling is synced op de hemelpool. U kunt nu verder gaan met de assistent voor het uitlijnen op de pool.

en: Please wait while WCS data is processed...
nl: Momentje: WCS-gegevens worden verwerkt...

en: WCS data processing is complete.
nl: Verwerken WCS-gegevens is voltooid.

en: WCS info is now valid. Capturing next frame...
nl: WCS-info is nu geldig. Volgende frame wordt opgenomen...

en: Failed to process World Coordinate System: %1. Try again.
nl: Fout bij verwerken World Coordinate System: %1. Probeer nogmaals.

en: PAA: Failed to find the RA axis. Quitting.
nl: PAA: vinden van RA-as is mislukt. Wordt verlaten.

en: Cannot change to MoveStar algorithm once refresh has begun
nl: Kan niet wijzigen naar het MoveStar-algoritme nadat vernieuwen begonnen is

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QStackedWidget, PAHWidgets)
en: <p>Polar Alignment Helper tool requires the following:</p><p>1. German Equatorial Mount</p><p>2. Wide FOV &gt; 1 degrees</p><p>For small FOVs, use the Legacy Polar Alignment Tool.</p>
nl: <p>Vereist voor Hulpmiddel voor op de pool uitlijnen:</p><p>1. German Equatorial Mount</p><p>2. Groot GV &gt; 1 graad</p><p>Voor klein GV gebruik  de Legacy Polar Alignment Tool.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introText)
en: <html><head/><body><p>Put your equatorial mount either (a) in the home position pointed toward the celestial pole or (b) pointed anywhere ideally near the meridian. Select <span style=" font-weight:600;">mount direction</span> and <span style=" font-weight:600;">speed </span>and then click <span style=" font-weight:600;">Start</span> to begin the polar alignment process.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Zet uw equatorial mount ofwel (a) in de homepositie gericht naar de hemelpool of (b) ergens op gericht liefst dichtbij de meridiaan. Selecteer de <span style=" font-weight:600;">richting</span> en <span style=" font-weight:600;">snelheid</span> van de opstelling en klik daarna op <span style=" font-weight:600;">Start</span> om het proces van uitlijnen op de pool te beginnen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FOVDisabledLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Disabled: FOV must be 10 arcmins or wider. 60+ arcminutes is recommended.</span></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Uitgezet: GV moet 10 boogminuten zijn of groter. 60+ boogminuten wordt aanbevolen.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Direction:
nl: Richting:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHDirection)
en: Mount direction
nl: Richting opstelling

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: East
nl: Oost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, pAHRotation)
en: Rotation magnitude in degrees
nl: Rotatiesnelheid in graden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
nl: Snelheid:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Toggle for manual slewing with non-GOTO mounts
nl: Handmatig draaien aan/uit voor niet-GOTO opstellingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Manual slew
nl: Met de hand draaien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHMessageText)
en: <p>The assistant requires three images to find a solution.  Ekos is now capturing the first image...</p>
nl: <p>De assistent heeft drie afbeeldingen nodig voor het oplossen.  Ekos maakt nu de eerste afbeelding...</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualRotateText)
en: Please rotate your mount in RA
nl: Draai uw opstelling in RA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHRefreshB)
en: Start the refresh phase--where image captures loop while you adjust the altitude and azimuth knobs to correct polar alignment.
nl: Start de vernieuwingsfase--waar foto's nemen rondloopt terwijl u de knoppen voor hoogte en azimuth aanpast om polaire uitlijning te corrigeren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHRefreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshSourceB)
en: Refresh
nl: Vernieuwen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pAHExposure)
en: Exposure duration in seconds during refresh phase
nl: Belichtingstijd volgen in seconden gedurende in de vernieuwingsfase

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHIteration)
en: Image#
nl: Afbeelding#

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select polar-alignment correction algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Plate Solve</span>: Uses plate solving to track what the corrected alignment error is during the Refresh process. User should try to reduce the error in the Updated Err line below and minimize the size of the arrows. This is the only scheme that can fully correct an error larger than the image field-of-view, but depends on reliable plate solving. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Move Star</span>: A triangle is overlayed on the above captured image. User selects a star and moves the star along the triangle to improve the polar alignment. Corrected polar-alignment error is not estimated during the process. If the alignment error is larger than the image field-of-view, this scheme must be used iteratively.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Move Star and Calc Error</span>: Like Move Star, but Ekos attempts to track the star being moved and estimates the current alignment error when it can.</li></ul><p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Selecteer het correctie-algoritme voor polaire uitlijning:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Oplossen van platen</span>: gebruikt oplossen van platen om te volgen wat de gecorrigeerde uitlijnfout is tijdens het vernieuwingsproces. De gebruiker zou moeten proberen de fout in de bijgewerkte onderstaande foutregel te verminderen en de grootte van de pijlen te minimaliseren. Dit is het enige schema dat volledig een fout groter dan de veldweergave van de afbeelding kan corrigeren, maar hangt af van betrouwbare oplossing van platen. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ster verplaatsen</span>: er wordt een driehoek over de boven genomen afbeelding gelegd. Gebruiker selecteert een ster en verplaatst de ster langs de driehoek om de polaire uitlijning te verbeteren. Gecorrigeerde polaire uitlijnfout wordt niet geschat tijdens het proces. Als de uitlijnfout groter is dan de veldweergave van het van de afbeelding, dan moet dit schema iteratief worden gevolgd.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ster verplaatsen en fout berekenen</span>: net als Ster verplaatsen, maar Ekos poging om de ster, die verplaatst wordt, te volgen en schat de huidige uitlijnfout wanneer dat kan.</li></ul><p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Plate Solve
nl: Oplossen van platen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star
nl: Ster verplaatsen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star & Calc Error
nl: Ster verplaatsen & fout berekenen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorTotal) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorTotal)
en: Polar Alignment total error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
nl: Totale fout in polaire uitlijning gemeten door de 3 belichtingen aan het begin van de polaire uitlijnprocedure.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorTotal)
en: Measured Err:
nl: Gemeten fout:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorAlt)
en: Polar Alignment altitude error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
nl: Hoogtefout in polaire uitlijning gemeten door de 3 belichtingen aan het begin van de polaire uitlijnprocedure.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Alt:
nl: Hoogte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorAz)
en: Polar Alignment azimuth error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
nl: Azimutfout in polaire uitlijning gemeten door de 3 belichtingen aan het begin van de polaire uitlijnprocedure.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorTotal) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorTotal)
en: Polar Alignment total error estimated after recent adjustments.
nl: Totale fout in polaire uitlijning geschat na recente aanpassingen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorTotal)
en: Updated Err:
nl: Bijgewerkte fout:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorAlt) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorAlt)
en: Polar Alignment altitude error estimated after recent adjustments.
nl: Hoogtefout in polaire uitlijning geschat na recente aanpassingen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorAz) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorAz)
en: Polar Alignment azimuth error estimated after recent adjustments.
nl: Azimutfout in polaire uitlijning geschat na recente aanpassingen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text
en: Capture
nl: Opnemen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso3)
en: Solve
nl: Oplossen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs2)
en: Slew
nl: Draaien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
nl: Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAadjust)
en: Adjust
nl: Bijstellen

en: Cannot set solver to remote. The Ekos equipment profile must include the astrometry Auxiliary driver.
nl: Kan de oplosser niet instellen op extern. In het profiel van de EKOS-apparatuur moet de Auxiliary driver (hulpdriver) aanwezig zijn van astrometry.

en: Cannot open file %1 for reading.
nl: Kan bestand %1 niet openen om te lezen.

en: Failed to find solver properties.
nl: Kon eigenschappen oplosser niet vinden.

en: Not enough memory for file %1.
nl: Niet genoeg werkgeheugen voor bestand %1.

en: Starting remote solver...
nl: Oplossen op afstand wordt gestart...

en: Failed to find solver settings.
nl: Kon instellingen oplosser niet vinden.

en: Parked
nl: Geparkeerd

en: Parking
nl: Parkeren

en: Slewing
nl: Draaien

en: Moving
nl: Bewegend

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackingGroup)
en: Tracking
nl: Volgen

en: Current Session
nl: Huidige sessie

en: Read from File
nl: Uit bestand lezen

en: Set alternative image-file base directory
nl: Stel een alternatieve basismap in voor afbeeldingsbestanden

[ctx: @title:window]
en: Select input file
nl: Invoerbestand selecteren

en: Set an alternate base directory for your captured images
nl: Stel een alternatieve basismap in voor de opnames

en: Could not find image file: %1
nl: Kon afbeeldingsbestand: %1 niet vinden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Focus
nl: Scherpstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Align
nl: Uitlijnen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Guide
nl: Volger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIMountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount
nl: Opstelling

en: The "Auto Compute HFR" option in the KStars FITS options menu is not set. You won't get HFR values without it. Once you set it, newly captured images will have their HFRs computed.
nl: De optie voor "Automatisch HFR berekenen" in de FITS-opties voor KStars is niet aangezet. Zonder deze optie  worden geen waarden berekend voor de HFR. Zodra ingesteld, worden voor nieuwe opnamen de HFR's berekend.

en: The "Auto Compute HFR" option in the KStars FITS options menu is not set. You won't get # stars in capture image values without it. Once you set it, newly captured images will have their stars detected.
nl: De optie voor "Automatisch HFR berekenen" in de FITS-opties voor KStars is niet aangezet. Zonder deze optie  krijgt u geen #sterren in de opgenomen afbeelding. Zodra ingesteld, worden voor nieuwe opnamen hun sterren gedetecteerd.

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Connected
nl: Verbonden

en: Disconnected
nl: Verbinding verbroken

en: Capturing
nl: Vastleggen

en: Looping
nl: Lusdoorloop

en: Subtracting
nl: Aftrekken

en: Subframing
nl: Subframen

en: Selecting star
nl: Ster selecteren

en: Calibrating
nl: Kalibreren

en: Calibration error
nl: Kalibratie fout

en: Calibrated
nl: Gecalibreerd

note: i18n("Calibrating");
en: Guiding
nl: Volgen

en: Suspended
nl: Opgehouden

en: Reacquiring
nl: Herverkrijgen

en: Dithering
nl: Ditheren

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualDither)
en: Manual Dithering
nl: Handmatig ditheren

en: Dithering error
nl: Ditheren fout

en: Dithering successful
nl: Ditheren gelukt

en: Settling
nl: Instelling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timelineLabel)
en: Timeline
nl: Tijdlijn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
nl: Invoer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, inputCombo)
en: <html><head/><body><p>Select the input for the plots. This can be the current Ekos session, or it can be read from a file.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Selecteer het invoerbestand voor de plots. Dit kan de huidige sessie zijn voor Ekos, of uit een bestand worden gelezen</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: <html><head/><body><p>Keep the plot at the full input width.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Houd de plot op de volle breedte van de invoer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: Full Width
nl: Volle breedte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: <html><head/><body><p>While recording live, Keep the plot recent. That is, the most recent actions performed by Ekos are shown on the right side of the plot.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Bij "live" opnemen, de plot bijhouden.  Dat wil zeggen dat de meest recente acties van Ekos rechts in de plot worden getoond.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: Latest
nl: Laatste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
nl: Statistieken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, zoomInB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in to the x-axis on the Timeline and Statistics plots. That is, show a shorter time period.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Inzoomen langs de x-as in de Tijdlijn- en Statistische plots. Dat betekent het tonen van een kortere tijdsperiode.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cursorTimeOut)
en: <html><head/><body><p>The number of seconds from the start of the log to the statistics cursor. If there is no cursor and latest is checked, then it is the time at the right-side of the plot.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Het aantal seconden vanaf het begin van de log tot aan de statistiek-cursor. Indien er geen cursor is, en laatste is gekozen, is het de tijd aan de rechterkant van de plot.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cursorClockTimeOut)
en: <html><head/><body><p>The clock-time for the statistics plot cursor. If there is no cursor and latest is checked, then it is the clock time at the right-side of the plot.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De kloktijd voor de cursor in de statistiek-plot. Indien er geen cursor is, en laatste is gekozen, is het de tijd aan de rechterkant van de plot.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, zoomOutB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out on the x-axis on the Timeline and Statistics plots. That is, show a longer time period.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Uitzoomen op de x-as in de tijdlijn en statistiek-plots. Dus een langere tijdsperiode tonen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollBar, analyzeSB)
en: <html><head/><body><p>If possible display previous (scroll to left) or future (scroll to right) sections of the Timeline and Statistics plot.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien mogelijk voorgaande (scroll naar links) of volgende (scroll naar rechts) secties tonen in de tijdlijn- en statistiek-plot.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, raCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the right ascension (RA) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De driftfout plotten in rechte klimming (RK) in boogseconden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, raOut)
en: <html><head/><body><p>The right ascension (RA) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De driftfout in rechte klimming (RK) in boogseconden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, decOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De driftfout plotten in declinatie (DEC) in boogseconden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, raPulseCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the right ascension (RA) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De volgpulsen plotten in rechte klimming (RK) in milliseconden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, raPulseCB)
en: ra pulse
nl: RK-puls

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, raPulseOut)
en: <html><head/><body><p>The right ascension (RA) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De volgpulsen plotten in rechte klimming (RK) in milliseconden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decPulseCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De volgpulsen plotten in declinatie (DEC) in milliseconden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, decPulseOut)
en: <html><head/><body><p>The declination (DEC) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De volgpulsen in declinatie (DEC) in milliseconden..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, driftCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the combined RA and DEC drift error in arc-seconds.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De gezamenlijke driftfout plotten in RK en DEC in boogseconden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, driftOut)
en: <html><head/><body><p>The combined RA and DEC drift error in arc-seconds.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De gezamenlijke driftfout in RK en DEC in boogseconden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rmsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De gemiddelde RMS plotten van de gezamenlijke drift in RK en DEC in boogseconden, voor ongeveer de laatste 40 waarden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, rmsOut)
en: <html><head/><body><p>The root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De gemiddelde RMS van de gezamenlijke drift in RK en DEC in boogseconden, voor ongeveer de laatste 40 waarden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the sky background light (computed by SEP from the guide images).</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Het achtergrondlicht plotten van de hemel (berekend met SEP uit de volgafbeeldingen).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: sky
nl: hemel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skyBgOut)
en: <html><head/><body><p>The sky background light level (computed by SEP from the guide images).</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Het achtergrondlicht van de hemel (berekend met SEP uit de volgafbeeldingen).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, numStarsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the guide images.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Het aantal plotten van de sterren in de volgafbeeldingen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ect
en: stars
nl: sterren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numStarsOut)
en: <html><head/><body><p>The number of stars detected in the guide images.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Het aantal gevonden sterren in de volgafbeeldingen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, snrCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the signal-to-noise ratio (SNR) of the guide star.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De SNR (ruis) plotten van de volgster.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, snrCB)
en: snr
nl: ruis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snrOut)
en: <html><head/><body><p>The signal-to-noise ratio (SNR) of the guide star.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De SNR (ruis) van de volgster.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountRaCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Right Ascension (RA) where the telescope is pointing.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De Rechte Klimming (RK) plotten van de kijkrichting van de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountRaOut)
en: <html><head/><body><p>The Right Ascension (RA) in HMS where the telescope is pointing.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De Rechte Klimming (RK) in HMS van de kijkrichting van de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountDecCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Declination (DEC) in where the telescope is pointing.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De Declinatie (DEC) plotten in de kijkrichting van de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountDecOut)
en: <html><head/><body><p>The Declination (DEC) in degrees:arc-minutes:arc-seconds where the telescope is pointing.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De Declinatie (DEC) in graden:boogminuten:boogseconden plotten van de kijkrichting van de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, azCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the telescope's azimuth (degrees).</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Het azimut (in graden) plotten van de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, azOut)
en: <html><head/><body><p>The telescope's azimuth (degrees).</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Het azimut (graden) van de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, altCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the telescope's altitude (degrees).</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De hoogte (in graden) plotten van de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, altCB)
en: alt
nl: hgte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, altOut)
en: <html><head/><body><p>The telescope's altitude (degrees).</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De hoogte (in graden) van de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pierSideCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the mount's pier side (left) -> where the mount is pointing.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De pier-kant (links) plotten -> waar de opstelling naar wijst.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pierSideCB)
en: side
nl: kant

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pierSideOut)
en: <html><head/><body><p>The mount's pier side (left) -> where the mount is pointing.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De pier-kant (links) -> waar de opstelling naar wijst.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountHaCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the mount's hour angle value.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De uurhoek plotten van de opstelling.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountHaOut)
en: <html><head/><body><p>The mount's hour angle value.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De uurhoek van de opstelling.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hfrCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Half-Flux Radius (in pixels) of the captured images.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De Half-Flux Radius (in pixels) tonen van de opgenomen afbeeldingen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hfrOut)
en: <html><head/><body><p>The Half-Flux Radius (in pixels) of the captured images.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De Half-Flux Radius (in pixels) van de opgenomen afbeeldingen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numCaptureStarsOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the captured images.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Het aantal plotten van de sterren in de opgenomen afbeeldingen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, medianCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, medianOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the median sample value in the captured images.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De mediaan van de sample-waarde in de opgenomen afbeeldingen plotten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, medianCB)
en: median
nl: mediaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eccentricityCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, eccentricityOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the median star eccentricity in the captured images.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De mediaan van de excentriciteit in de opgenomen afbeeldingen plotten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, temperatureCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, temperatureOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the ambient temperature.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De omgevingstemperatuur plotten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rmsCCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples, but only in during capture.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De gemiddelde RMS plotten van de gezamenlijke drift in RK en DEC in boogseconden, voor ongeveer de laatste 40 waarden, maar alleen tijdens de opname.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, rmsCOut)
en: <html><head/><body><p>The root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples, but only in during capture.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De gemiddelde RMS van de gezamenlijke drift in RK en DEC in boogseconden, voor ongeveer de laatste 40 waarden, maar alleen tijdens de opname.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, targetDistanceCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, targetDistanceOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the distance between the plate-solved captured image and the target position in arc-seconds. Must be enabled in scheduler options.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Plot de afstand tussen de "plate-solved" opgenomen afbeelding en de doelpositie in boogseconden. Moet ingeschakeld zijn in planneropties.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, targetDistanceCB)
en: dist a-s
nl: afst a-s

en: Failed to load %1: %2
nl: Laden van %1 is mislukt: %2

en: Using available dark frame with %1 seconds exposure. Please take a dark frame with %1 seconds exposure for more accurate results.
nl: Beschikbaar donker-frame met %1 seconden belichting wordt gebruikt. Neem een donker frame met %1 seconden belichting voor nauwkeuriger resultaten.

en: Dark frame %s is expired. Please create new master dark.
nl: Dark-frame %s is verlopen. Maak een nieuw hoofddonker aan.

en: Removing bad dark frame file %1
nl: Slecht donker-framebestand %1 wordt verwijderd

en: Failed to load defect map %1
nl: Laden van defectenkaart %1 is mislukt

en: Failed to load defect map file %1
nl: Laden van defectenkaartbestand %1 is mislukt

en: Failed to load dark frame file %1
nl: Donker-frame-bestand %1 kon niet worden ingelezen

en: Failed to process dark data.
nl: Verwerken van dark-gegevens is mislukt.

en: Failed to load dark data.
nl: Laden van dark-gegevens is mislukt.

en: Received %1/%2 images.
nl: Afbeeldingen %1/%2 ontvangen.

en: Are you sure you want to delete all dark frames images and data?
nl: Wilt u werkelijk alle donker-frames-afbeeldingen en gegevens wissen?

en: In progress...
nl: In uitvoering...

en: Failed to save master frame: %1
nl: Hoofdframe opslaan is mislukt: %1

en: Master Dark saved to %1
nl: Hoofd-donker opgeslagen in %1

en: Capture completed.
nl: Opnemen voltooid.

en: Defect map saved to %1
nl: Defectenkaart opgeslagen in %1

en: Failed to save defect map to %1
nl: Defectenkaart opslaan naar %1 is mislukt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DarkLibrary)
en: Dark Library
nl: Dark bibliotheek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Prefer:
nl: Voorkeur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, preferDarksRadio)
en: For the selected camera, remove noise by means of dark frame subtraction.
nl: Voor de geselecteerde camera, verwijder ruis door aftrekken van donker-frame.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDarksRadio) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, darkTab) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, darkLibraryB)
en: Darks
nl: Donkers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: For the selected camera, remove noise by means of defect map filtering.
nl: Voor de geselecteerde camera, verwijder ruis door filteren met defectenkaart.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: Defects
nl: Defecten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Exp. Range:
nl: Bel. bereik:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combinAlgorithmCombo)
en: Average
nl: Gemiddeld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
nl: Stap:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureLabel)
en: T. Range:
nl: T. bereik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, totalTime)
en: Total estimated time until all dark frames are captured and processed.
nl: Totaal geschatte tijd totdat alle donkerframes zijn opgenomen en verwerkt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Count:
nl: Aantal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Algorithm:
nl: Algoritme:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, exposureStepSin)
en: Step size in seconds
nl: Stapgrootte in seconden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Total Time:
nl: Totale tijd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minExposureSpin)
en: Minimum exposure time in seconds.
nl: Minimale belichtingstijd in seconden.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, countSpin)
en: Captures per configuration. This number of images would be averaged to produce the master dark frame.
nl: Opnamen per configuratie. Dit aantal afbeeldingen zou gemiddeld moeten worden om het hoofddonkerframe te produceren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
nl: Tot:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maxExposureSpin)
en: Maximum exposure time in seconds.
nl: Maximale belichtingstijd in seconden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Total Images:
nl: Totaal aantal afbeeldingen:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, defectMapsTab)
en: Defect Maps
nl: Defectenkaarten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Master Dark:
nl: Hoofddonker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
nl: Tijd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
nl: Belichting:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Temperature:
nl: Temperatuur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
nl: Gemiddelde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLabel_2)
en: Median:
nl: Mediaan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Std. Deviation:
nl: Std. afwijking:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Bad Pixels
nl: Slechte pixels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Hot Pixels
nl: Hotpixels

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, coldPixelsCount) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, hotPixelsCount)
en: Detected pixels after aggressiveness filter
nl: Gedetecteerde pixels na filter voor agressiviteit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Cold Pixels
nl: Koude pixels

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled)
en: Enable cold pixel detection in the master dark frame.
nl: Koude pixel detectie in het hoofddonkerframe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, aggresivenessHotSlider)
en: Aggressiveness level. Increase value to include more hot pixels. Click Generate Map to execute.
nl: Agressiviteitsniveau. Waarde verhogen om meer hete pixels mee te nemen. Klik op Kaart genereren om uit te voeren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enable detection of hot pixels in the master dark frame.
nl: Detectie van hete pixels in het hoofddonkerframe inschakelen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, aggresivenessColdSlider)
en: Aggressiveness level. Increase value to include more cold pixels.  Click Generate Map to execute.
nl: Agressiviteitsniveau. Waarde verhogen om meer koude pixels mee te nemen. Klik op Kaart genereren om uit te voeren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetMapParametersB)
en: Reset aggressiveness sliders to default values.
nl: Agressiviteitsschuifregelaars terugzetten naar standaard waarden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reset
nl: Terugzetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Detect hot and cold pixels within the aggressiveness threshold.
nl: Hete en koude pixels binnen de agressiviteitsdrempel detecteren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Generate Map
nl: Kaart genereren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveMapB)
en: Save defect map to disk once the map results are satisfactory.
nl: Defectenkaart opslaan naar schijf nadat de kaartresultaten bevredigend zijn.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mastersTab)
en: Masters
nl: Hoofdelementen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Remove one row from the database and delete the associated dark frame from disk
nl: Verwijder één rij uit de gegevensbank en wis de bijbehorende dark-frame op de schijf.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Clear Row
nl: Rij wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: label, entry (MaxDarkTemperatureDiff), group (DarkLibrary)
en: Maximum acceptable difference between current and recorded dark frame temperature set point. When the difference exceeds this value, a new dark frame shall be captured for this set point.
nl: Maximaal toelaatbaar verschil tussen huidige en gemeten instellingspunt voor de temperatuur van de dark-frame. Wanneer de temperatuurdrempel kleiner is, wordt het gewenste instellingspunt voor de temperatuur als succesvol beschouwd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: T. threshold:
nl: T. grenswaarde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Remove all dark frames data and files
nl: Alle bestanden en gegevens dark-frames verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Clear All
nl: Alles wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (DarkLibraryDuration), group (Capture)
en: Reuse dark frames from the dark library for this many days. If exceeded, a new dark frame shall be captured and stored for future use.
nl: Hergebruik dark-frames uit de bibliotheek van dark-frames voor dit aantal dagen. Indien er niet genoeg zijn, wordt een nieuwe dark-frame opgenomen en voor later gebruik opgeslagen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dark validity:
nl: Juistheid Dark:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Open folder where dark frames are stored
nl: Map openen waarin dark-frames zijn opgeslagen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Darks Folder
nl: Map voor darks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearExpiredB)
en: Clear Expired
nl: Tijd verlopen wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableView, darkTableView)
en: Double click to load dark frame
nl: Dubbelklikken om dark-frame in te lezen

en: No suitable dark frames or defect maps found. Please run the Dark Library wizard in Capture module.
nl: Geen geschikte donker-frames of defectenkaarten gevonden. Voer de donkere bibliotheekassistent in opnamemodule uit.

en: Filter exposure time during focus
nl: Filter belichtingstijd tijdens focus

en: Exposure
nl: Belichting

en: Relative offset in steps
nl: Relatieve offset in stappen

en: Start Auto Focus when filter is activated
nl: Autofocus starten als filteren actief wordt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Auto Focus
nl: Autofocus

en: Lock specific filter when running Auto Focus
nl: Specifiek filter vastzetten bij Autofocus

en: Lock Filter
nl: Filter vastzetten

en: Flat frames are captured at this focus position. It is updated automatically by focus process if enabled.
nl: Bij deze focuspositie worden flat frames opgenomen. Indien aangezet wordt dit automatisch bijgewerkt tijdens het focusproces.

en: Flat Focus Position
nl: Positie Flat focus

en: Set filter to %1. Is filter set?
nl: Stel filter in op %1. Is filter ingesteld?

en: Confirm Filter
nl: Filter bevestigen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FilterSettings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings
nl: Filterinstellingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter Wheel
nl: Filterwiel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Set <span style=" font-style:italic;">relative</span> filter focus offset in steps. The offsets are global and are applied when the filter changes.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Instellen <span style=" font-style:italic;">relatieve</span> filter focus-offset in stapjes. De offsets zijn globaal en worden toegepast bij filter wisselen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: <html><head/><body><p>If using a filter wheel and an absolute position focuser, then always remember the focus position of the autofocus process for light frames in each filter. Before a flat frame is captured, the focuser is moved to the same focus point as light frames.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Bij gebruik van een filterwiel en een focuser op basis van de absolute positie, mag de focuspositie van het autofocus proces voor lightframes in elk filter niet worden vergeten. Vóór de opname van een flat frame, wordt de focuser verplaatst naar het focuspunt van de lightframes.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: Capture flat frames at the same focus as light frames
nl: Flat frames met de zelfde focus opnemen als light frames

en: Paused
nl: Pauze

en: Completed
nl: Voltooid

en: Preparing...
nl: Voorbereiden...

en: Waiting...
nl: Wachten...

en: Dithering...
nl: Ditheren ...

en: Focusing...
nl: Focusseren...

en: Filter change...
nl: Filterwissel...

en: Aligning...
nl: Uitlijnen...

en: Calibrating...
nl: Kalibreren...

en: Meridian flip...
nl: Meridiaanflip...

en: Pause planned...
nl: Pauze ingepland...

en: Filter selected.
nl: Filter geselecteerd.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
nl: Formulier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusText)
en: <unknown>
nl: <onbekend>

en: Clear all logs (%1)
nl: Alle logboeken wissen (%1)

en: Are you sure you want to delete all logs?
nl: Wilt u alle logboeken echt wissen?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearLogsB)
en: Clear all logs
nl: Alle logboeken wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Enable Logs to diagnose issues with Ekos and INDI. Only enable the necessary logs to help in diagnosing specific problems. Logs consume resources and may slow the system down. Turn off logs when no longer used.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Logs activeren voor diagnose van problemen met Ekos en INDI. Alleen noodzakelijke logs activeren nodig voor het helpen bij de diagnose van specifieke problemen. Logs nemen bronnen in beslag en kunnen het systeem trager maken. Deactiveer de logs na gebruik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Log Ekos Scheduler module activity
nl: Activiteiten Ekos planmodule loggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, schedulerTab)
en: Scheduler
nl: Schema's

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherCheck)
en: Weather
nl: Weer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging)
en: Log Ekos Guide module activity
nl: Activiteiten Ekos volgmodule loggen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Have problem with Ekos? Turn on logging for Ekos modules that exhibit issues.
nl: Problemen met Ekos? Activeer loggen voor Ekos-modules met problemen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Enable regular debug output
nl: Gewone debug uitvoer aan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Reg&ular
nl: Ge&woon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
nl: Uitvoer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: Disable all logging output
nl: Alle loguitvoer uit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: &Disable
nl: &Uitzetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDILogging)
en: Log INDI devices activity
nl: Activiteiten INDI-apparaten loggen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FITSLogging)
en: Log FITS processing activity
nl: Activiteiten FITS-berwerkingen loggen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: Log output to log file
nl: Loguitvoer naar logbestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAuxiliaryLogging)
en: Auxiliary
nl: Hulp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Log debug messages to default output device used by the platform (e.g. Standard Error)
nl: Debug logberichten sturen naar standaard uitvoer van het platform (bijv. Standaard Fout)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Defaul&t
nl: &Standaard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDomeLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, domeBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: Dome
nl: Koepel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verbosity:
nl: Uitvoerigheid:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging)
en: Log Ekos Capture module activity
nl: Activiteiten Ekos opnamemodule loggen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging)
en: Log Ekos Alignment module activity
nl: Activiteiten Ekos uitlijnmodule loggen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Alignment
nl: Uitlijning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging)
en: <html><head/><body><p>Log Ekos Observatory module activity</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Activiteit loggen van module waarneemstation Ekos</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Observatory)
en: Observatory
nl: Waarneemstation

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output
nl: Uitvoerig loggen debug uitvoer aan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: &Verbose
nl: &Uitvoerig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AOLabel)
en: Adaptive Optics
nl: Adaptieve optica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging)
en: Log Ekos Focus module activity
nl: Activiteiten Ekos focusmodule loggen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Have problems with INDI drivers? Turn on logging for drivers that exhibit issues.
nl: Problemen met INDI-drivers? Activeer loggen voor drivers met problemen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging)
en: Log Ekos Mount module activity
nl: Activiteiten Ekos opstellingmodule loggen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_LoggerLevel)
en: The Logging Level for StellarSolver and Astrometry.net
nl: Het logniveau voor StellarSolver en Astrometry.net

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LoggerLevel)
en: LOG_ALL
nl: LOG_AL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryLogToFile)
en: Option to log astrometry messages to a separate file.  If you select LOG_ALL you REALLY want to check this box.
nl: Optie voor het loggen van berichten van Astrometry naar een apart bestand. Als u LOG_ALL koos moet u dit WERKELIJK kiezen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryLogToFile)
en:  Separate Log File:
nl: Apart logbestand:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryLogFilepath)
en: The external Log File for astrometry logging
nl: Het externe logbestand voor Astrometry

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
nl: Toon INDI-statusmeldingen in de statusbalk

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
nl: Toon inkomende INDI-statusmeldingen in de statusbalk van KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
nl: INDI-meldingen in de status&balk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Open Logs Directory
nl: Map voor logs openen

en: New Train
nl: Nieuwe trein

en: Telescope cover
nl: Bedekking van telescoop

en: Dust Cap
nl: Stofkap

en: Flat field light source
nl: Flat Field lichtbron

en: Light Box
nl: Lichtbox

en: Telescope or Lens
nl: Telescoop of lens

en: Scope/Lens
nl: Scope/lens

en: Reducer/Barlow
nl: Verloopstuk/Barlow

en: Device receiving guiding correction pulses
nl: Apparaat dat pulsen ontvangt voor de volgcorrecties.

en: Primary
nl: Primair

en: Secondary
nl: Secondair

en: Missing device detected (%1). Please reconfigure the optical trains before proceeding any further.
nl: Ontbrekend apparaat gedetecteerd (%1). Configureer de optische treinen alvorens door te gaan.

en: Missing devices detected (%1). Please reconfigure the optical trains before proceeding any further.
nl: Ontbrekende apparaten gedetecteerd (%1). Configureer de optische treinen alvorens door te gaan.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpticalTrain)
en: Optical Trains
nl: Optische trein

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, opticalElementsB)
en: Telescopes && Lenses
nl: Telescopen && lenzen

en: Serial
nl: Serieel

en: Select <b>Serial</b> if your device is connected via Serial to USB adapter.
nl: Selecteer <b>Serial</b> als uw apparaat verbonden is via een serieel naar USB adapter.

en: Network
nl: Netwerk

en: Select <b>Network</b> if your device is connected via Ethernet or WiFi.
nl: Selecteer <b>Network</b> als uw apparaat verbonden is via ethernet if WiFi.

en: Select Serial port
nl: Seriële poort selecteren

en: Select Baud rate
nl: Baudrate selecteren

en: Host name or IP address.
nl: Hostnaam of IP-adres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
nl: Poort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
nl: Verbinden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
nl: Verbinding verbreken

en: Connect All
nl: Alles verbinden

[ctx: @title:window]
en: Port Selector
nl: Poortkiezer

en: To assign a permanent designation to the device, you need to unplug the device from stellarmate then replug it after 1 second. Click on the <b>Start Scan</b> to begin this procedure.
nl: Om een permanente naam te geven aan uw apparaat, moet u dit ontkoppelen van StellarMate, en het daarna na 1 seconde weer terug plaatsen. Begin deze procedure door te klikken op <b>Start scan</b>.

en: Start Scan
nl: Scan starten

en: Skip Device
nl: Apparaat overslaan

en: Physical Port Mapping
nl: Fysieke poortverdeling

en: Assign the permanent name based on which physical port the device is plugged to in StellarMate. This is useful to distinguish between two identical USB adapters. The device must <b>always</b> be plugged into the same port for this to work.
nl: Geef een permanente naam op, op basis van in welke poort een apparaat is ingeplugd in StellarMate. Hiermee kan een onderscheid worden gemaakt tussen identieke USB-adapters. Het apparaat moet  <b>altijd</b> in dezelfde poort worden ingeplugd, wil dit werken.

en: Standby, Scanning...
nl: PID

en: Link
nl: Koppeling

en: Serial #
nl: Serieel #

en: Hardware Port?
nl: Hardware-poort?

en: Start Scanning
nl: Scan starten

en: Failed to scan devices.
nl: Scannen apparaten mislukt.

en: Failed to detect any devices. Please make sure device is powered and connected to StellarMate via USB.
nl: Geen enkel apparaat gevonden. Zorg ervoor dat het apparaat is ingeschakeld en via USB met StellarMate is verbonden.

en: Duplicate devices detected. You must remove one mapping or enable hardware slot mapping.
nl: Twee apparaten gevonden. U moet er een verwijderen, of indelen van hardware slots inschakelen.

en: Mapping is successful.
nl: Overeen laten komen is gelukt.

en: Failed to add a new rule.
nl: Nieuwe regel toevoegen is mislukt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SerialPortAssistant)
en: Serial Port Assistant
nl: Assistent seriële poort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Welcome to StellarMate <span style=" font-weight:600;">Serial Port Assistant</span> tool.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Welkom bij het hulpmiddel <span style=" font-weight:600;">Assistent seriële poort</span> van StellarMate.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>This tool shall assign <span style=" font-style:italic;">permanent</span> names to your <span style=" font-weight:600;">Serial to USB</span> devices so that they are easier to connect to in the future.</p><p><br/></p><p>Click <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Hiermee geeft u <span style=" font-style:italic;">permanente</span> namen aan uw <span style=" font-weight:600;">Serieel naar USB-</span>apparaten zo dat die straks gemakkelijker te verbinden zijn.</p><p><br/></p><p>Klik op hierna op <span style=" font-weight:600;">volgende</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Existing Mapping
nl: Bestaande indeling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRuleB)
en: Remove rule
nl: Regel verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayOnStartupC)
en: Display on detecting unmapped ports
nl: Tonen aan van niet ingedeelde poorten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
nl: V&olgende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: All devices are successfully mapped.
nl: Alle apparaten zijn met succes aan poorten toegekend.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: You can now connect to your equipment.
nl: U kunt nu uw apparatuur verbinden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
nl: Sluiten

en: Default focus star-extraction.
nl: Standaard focus van ster-extractie.

en: Profile for the source extraction of all the stars in an image.
nl: Profiel voor bronextractie van alle sterren in een afbeelding.

en: Profile optimized for source extraction of smaller stars.
nl: Profiel geoptimaliseerd voor bronextractie van kleinere sterren.

en: Profile optimized for source extraction of medium sized stars.
nl: Profiel geoptimaliseerd voor bronextractie van middelgrote sterren.

en: Profile optimized for source extraction of larger stars.
nl: Profiel geoptimaliseerd voor bronextractie van grotere sterren.

en: Default guider star-extraction.
nl: Standaard begeleider van ster-extractie.

en: Default profile. Generic and not optimized for any specific purpose.
nl: Standaard profiel. Algemeen en niet speciaal voor enig doel.

en: Profile intended for Plate Solving telescopic sized images in a single CPU Thread
nl: Profiel dat bedoeld is voor het oplossen van platen van telescoopafbeeldingen in een enkele cpu-thread

en: Profile intended for Plate Solving camera lens sized images
nl: Profiel dat bedoeld is voor het oplossen van platen van camera-afbeeldingen

en: Profile intended for Plate Solving telescopic sized images
nl: Profiel dat bedoeld is voor het oplossen van platen van telescoopafbeeldingen

en: Default. Set for typical HFR estimation.
nl: Standaard. Ingesteld voor typische schatting van HFR.

en: Set for typical HFR estimation on big stars.
nl: Ingesteld voor typische schatting HFR voor grote sterren.

en: Set for HFR estimation on most stars.
nl: Ingesteld voor typische schatting HFR voor de meeste sterren.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Options Profiles
nl: Opties profielen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Selects the profile group that the editor is working with
nl: Selecteert de profielgroep voor bewerking

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Alignment Profiles
nl: Uitlijnpprofielen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Focus SEP Profiles
nl: Focusprofielen SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Guide SEP Profiles
nl: Volgprofielen SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: HFR SEP Profiles
nl: HFR-profielen SEP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, reloadProfiles)
en: Reloads the options profiles from the saved file
nl: Opnieuw inlezen optieprofielen uit opgeslagen bestand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadBackups)
en: Loads an alternate or backup file of profiles you saved somewhere else on your computer into and replaces all profiles in this group
nl: Inlezen van een ander of backup-bestand met profielen, dat ergens op uw computer is opgeslagen, als vervanging van alle profielen in deze groep

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveBackups)
en: Saves your current set of profiles in this group somewhere else on your computer
nl: Slaat uw huidige profielen in deze groep ergens anders op uw computer op

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadDefaults)
en: Loads the default set of profiles, clearing any modifications or custom profiles.
nl: Leest de standaard profielen in, en maakt hiermee alle wijzigingen of aangepaste profielen ongedaan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, optionsProfile)
en: This lets you select which options profile you want to load and edit.
nl: Hiermee selecteert u het optiesprofiel  dat u wilt inlezen en bewerken.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addOptionProfile)
en: This allows you to add a new Options Profile and give it a name
nl: Hiermee kunt u een nieuw optiesprofiel toevoegen en benoemen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeOptionProfile)
en: This allows you to remove the currently selected options profile
nl: Hiermee kunt u een huidig geselecteerd optiesprofiel verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveProfile)
en: Saves this single profile to a separate file on your computer so that you can back it up or sent it to someone else.
nl: Slaat dit enkele profiel op in een afzonderlijk bestand op uw computer, zodat u hier een backup van kunt maken, of naar iemand anders sturen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openProfile)
en: Opens a profile from a file on your computer and loads it into this profile group
nl: Opent een profiel vanaf een bestand op uw computer en leest het in in deze profielgroep

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyProfile)
en: Copies the current options profile so that you can either make a duplicate in this profile group or copy it into another profile group
nl: Kopieert het huidige profiel van opties zodat u hiervan een duplicaat kunt maken in deze profielgroep, of het kopiëren naar een andere profielgroep

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Description of the selected profile
nl: Beschrijving van geselecteerd profiel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sextractorOptions)
en: Sextractor Parameters
nl: Parameters Sextractor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, r_min)
en: The minimum radius for stars for flux calculations.
nl: De kleinste straal van sterren voor fluxberekeningen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, fwhm)
en: A variable to store the fwhm in pixels used to generate the convolution filter for star detection.
nl: Een variabele voor het bewaren van de fwhm in pixels, die gebruikt wordt voor het aanmaken van het convolutiefilter bij sterdetectie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, magzero)
en: This is the 'zero' magnitude used for setting the magnitude scale for the stars in the image during sextraction.
nl: Dit is de 'zero' magnitude gebruikt voor de magnitudeschaal voor sterren in de afbeelding tijdens de sextractie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, deblend_contrast)
en: The percentage of flux a separate peak must have to be considered a separate object.
nl: Het fluxpercentage voor een afzonderlijke piekwaarde waarmee die als een afzonderlijk object wordt beschouwd.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kron_fact)
en: This sets the Kron Factor for use with the kron radius for flux calculations.
nl: Stelt de Kron-factor in voor de kron-straal in fluxberekeningen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, convFilter)
en: The type of Convolution Filter that SEP will apply to the image prior to star extraction.  These filters are comparable to the included filters in a SExtractor installation, but here you have the flexibility to change the FWHM.  The Default filter is the fastest filter, but does NOT change with the FWHM setting, and so is best for small stars.  The Gaussian Filter is best for faint object detection.  The Mexican Hat filter is good in crowded star fields or in the vicinity of nebulae.  The Top Hat filter is good for extended, low brightness objects.  Note: The "Custom" filter selection is meant for testing purposes and should only be used by developers
nl: Het type convolutiefilter dat SEP zal toepassen op de afbeelding vóór extractie van ster. Deze filters zijn vergelijkbaar met de ingevoegde filters in een SExtractor-installatie, maar hier hebt u de flexibiliteit om de FWHM te wijzigen.  Her standaard filter is het snelste filter, maar wijzigt NIET met de FWHM-instelling en is dus het best voor kleine sterren. Het Gaussische Filter is het best voor vage detectie van objecten. Het Mexicaanse hoedfilter is goed in drukke stervelden of in de omgeving van nevels. Het Hoge hoedfilter is goed voor uitgebreide objecten met lage helderheid.  Merk op: de selectie "Aangepast"-filter is bedoeld voor testen en zou alleen gebruikt moeten worden door ontwikkelaars

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
nl: Aangepast

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Gaussian
nl: Gaussisch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Mexican Hat
nl: Mexicaanse hoed

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Top Hat
nl: Hoge hoed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, deblend_thresh)
en: The number of thresholds the intensity range is divided up into.
nl: Het aantal drempelwaarden waarmee het intensiteitsbereik wordt verdeeld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_38)
en: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html" >Extraction Params</a>
nl: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html" >Extractie Params</a>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, apertureShape)
en: Whether to use the SEP_SUM_ELLIPSE method or the SEP_SUM_CIRCLE method or automatically choose.  NOTE: Circle is usually better at the moment
nl: Wilt u de SEP_SUM_ELLIPSE methode gebruiken, of de SEP_SUM_CIRCLE methode of deze automatisch kiezen.  NOOT: op dit moment is Circle beter

[ctx: Aperture Shape]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Auto
nl: Automatisch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Ellipse
nl: Ellips

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: <a href="https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html">Deblending Params</a>
nl: <a href="https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html">Parameters ontblenden</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Thresh
nl: Drempel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.sum_ellipse.html">Photometry Params</a>
nl: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.sum_ellipse.html">Params Photometry</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Conv Filter
nl: Conv-filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Shape
nl: Vorm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Attempts to 'clean' the image to remove artifacts caused by bright objects
nl: Poging de afbeelding te vrijwaren van artifacten die door heldere sterren worden veroorzaakt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Clean?
nl: Wissen?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, clean_param)
en:  The cleaning parameter
nl: De parameter voor wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, subpix)
en: The subpixel sampling factor for star extraction
nl: De subpixel samplingfactor (bemonsteringsfactor) voor sterextractie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Min Area
nl: Min Opp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minarea)
en: This is the minimum area in pixels for a star detection, smaller stars are ignored.
nl: Dit is het kleinste pixelgebied voor sterdetectie, kleinere sterren worden niet gezien.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Thresh Offset
nl: Thresh-offset

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, threshOffset)
en: Add this offset to the detection threshold
nl: Deze offset bij de detectiedrempel optellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Thresh Multiple
nl: Thresh meervoud

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, threshMultiple)
en: Add the multiple times the rms background level to the detection threshold.
nl: De meerdere keren het rms-achtergrondniveau optellen bij de detectiedrempel.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, starFilterOptions)
en: Star Filtering Parameters (Make these settings 0 to disable them)
nl: Filterparameters van ster (Zet deze instellingen uit door ze op 0 te zetten)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxEllipse)
en: The maximum ratio between the semi-major and semi-minor axes for stars to include (a/b), this will allow you to exclude elliptical sources like galaxies or badly distorted stars.
nl: De maximale verhouding a/b van de grote en kleine assen voor op te nemen sterren. Hiermee kunt u elliptische bronnen uitsluiten,  zoals melwegstelsels of sterk vervormde sterren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, brightestPercent)
en: The percentage of brightest stars to remove from the list
nl: Het percentage helderste sterren die uit de lijst moeten worden verwijderd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Cut Dimmest
nl: Zwakste weglaten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dimmestPercent)
en: The percentage of dimmest stars to remove from the list
nl: Het percentage zwakste sterren die uit de lijst moeten worden verwijderd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, saturationLimit)
en: Remove all stars above a certain threshold percentage of saturation
nl: Verwijder alle sterren met een verzadiging boven een zekere drempelwaarde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_46)
en: Sat. Limit
nl: Sat. Limiet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minSize)
en: The minimum size of stars to include in the final list in pixels based on semi-major and semi-minor axes
nl: De kleinste grootte van sterren voor opname in de eindlijst op basis ven de halve grote en kleine assen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Max Ellipse
nl: Max Ellips

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_56)
en: Min Size
nl: Min grootte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Max Size
nl: Max grootte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxSize)
en: The maximum size of stars to include in the final list in pixels based on semi-major and semi-minor axes
nl: De grootste grootte van sterren voor opname in de eindlijst op basis ven de halve grote en kleine assen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Cut Brightest
nl: Helderste weglaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: Keep #
nl: # behouden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keepNum)
en: The number of stars to keep in the list after star extraction.  This parameter is based on magnitude and is most useful to speed up plate solving, such as in the Align Module.
nl: Het aantal te behouden sterren in de lijst na ster-extractie.  Deze parameter is gebaseerd op magnitude en is het meest nuttig om plaat oplossen te versnellen, zoals in de uitlijnmodule.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialKeep)
en: The number of stars to keep in the list initially.  This filter is based on the size of the stars.  It is primarily useful for speeding up star extraction with HFR such as in Focus, Guide, and HFR monitoring.
nl: Het aantal initieel te behouden sterren in de lijst. Dit filter is gebaseerd op de grootte van de sterren. Het is primair nuttig om ster-extractie met HFR zoals in Focus, Guide en HFR-monitoring te versnellen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: InitialKeep
nl: InitieelBehouden

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, astrometryOptions)
en: Astrometry Parameters
nl: Parameters Astrometry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Maximum time
nl: Maximum tijd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, downsample)
en: Factor to use for downsampling the image before SEP for plate solving.  Can speed it up.
nl: Factor voor het "downsamplen" van de afbeelding voor het plaatoplossen met SEP. Hiermee kan dit worden versneld.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Algorithm for running multiple threads on possibly multiple cores to solve faster
nl: Algoritme voor het verdelen van meerdere threads over meerdere kernen voor een snellere oplossing

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NoneButton)
en: None
nl: Geen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxWidth)
en: If no scale estimate is given, this is the limit on the maximum field width in degrees.
nl: Indien geen schatting is opgegeven voor de schaal, is dit de limiet voor de grootste veldbreedte in graden.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, radius)
en: Only search in indexes within 'radius' of the field center given by RA and DEC
nl: Alleen zoeken in indexwaarden binnen 'straal' vanaf het midden van het veld, gegeven door RK en DEC

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, resort)
en: Whether to resort the stars based on magnitude. NOTE: This is REQUIRED to be true for the filters above
nl: Of op sterren terug moet worden gevallen op basis van hun helderheid: Dit is VEREIST  voor bovenstaande filters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resort)
en: Resort
nl: Terugvallen op

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minWidth)
en: If no scale estimate is given, this is the limit on the minimum field width in degrees.
nl: Indien geen schatting is opgegeven voor de schaal, is dit de limiet voor de kleinste veldbreedte in graden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Min Degree Width
nl: Min breedte graden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Parallel Algorithm
nl: Parallel algoritme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Max Degree Width
nl: Max. breedte graden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, solverTimeLimit)
en: Give up solving after the specified number of seconds of CPU time
nl: Oplossen stoppen na het opgegeven aantal seconden processortijd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoDownsample)
en: Automatically Downsamples the image based on the image size
nl: Automatisch verkleinen van de afbeelding op basis van zijn afmetingen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDownsample)
en: Auto DownSample
nl: Auto verkleinen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inParallel)
en: Check the indices in parallel by loading them simultaneously into memory? If the indices you are using take less than 2 GB of space, and you have at least as much physical memory as indices, you want this enabled.
nl: Moeten de indexwaarden worden gecontroleerd tijdens  inlezen in het geheugen? Indien de door u gebruikte indexen minder ruimte innemen dan 2 GB, en er is minstens voldoende fysieke geheugenruimte beschikbaar, kunt u dit beter aanzetten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inParallel)
en: Load all Indexes in Memory
nl: Lees alle indexen in het geheugen in

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, calibrationOptions)
en: Calibration Options
nl: Opties voor kalibratie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify the source the flat field evenly illuminated light source
nl: Geef de bron op van de lichtbron voor gelijkmatig verlichte flat field

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Flat Source
nl: Flat bron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, manualSourceC)
en: Light source triggered by the user manually
nl: Lichtbron met de hand gestart door gebruiker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualSourceC) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualDurationC)
en: Manual
nl: Handmatig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, flatDeviceSourceC)
en: For dark and bias frames, close the dust cap before proceeding. For flat frames, close the dust cap and turn on the light source.
nl: Voor dark en bias frames, moet de stofkap worden gesloten alvorens verder te gaan. Voor flat frames, sluit de stofkap af, en doe de lichtbron aan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flatDeviceSourceC)
en: Dust Cover with Built-in Flat Light
nl: Lenskap met ingebouwde Flat Light

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, darkDeviceSourceC)
en: For dark and bias frames, close the dust cap before proceeding. For flat frames, open the dust cap and turn on the light source.
nl: Voor dark en bias frames, moet de stofkap worden gesloten alvorens verder te gaan. Voor flat frames, sluit de stofkap af, en doe de lichtbron aan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, darkDeviceSourceC)
en: Dust Cover with External Flat Light
nl: Lenskap met externe Flat Light

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, wallSourceC)
en: Slew mount to the specified Azimuth/Altitude coordinates before taking flat field images
nl: Draai de opstelling naar de opgegeven coördinaten voor Azimut/Hoogte, alvorens flat field opnames te maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wallSourceC)
en: Wall
nl: Muur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, dawnDuskFlatsC)
en: Use Dawn and Dusk light
nl: Schemerlicht gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, dawnDuskFlatsC)
en: Dawn/Dusk
nl: Dageraad/avondschemering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Flat Duration
nl: Tijdsduur van flat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, manualDurationC)
en: Use the frame exposure value
nl: De belichtingswaarde voor frame gebruiken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ADUC) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ADUValue)
en: Calculate optimal exposure time given the required ADU. If a controllable device is selected, calculate optimal brightness.
nl: Bereken optimale belichtingstijd gegeven de vereiste ADU. Indien een bestuurbaar apparaat wordt geselecteerd, optimale helderheid berekenen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ADUTolerance)
en: <html><head/><body><p>Accept ADU values that fall within this range around the desired ADU target. For example, if the ADU value was set to 10000 and the tolerance was set to 100, then frames with ADU values f 9900 and 10100 shall be accepted.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Accepteer ADU-waarden (Analoog naar Digitaal) binnen deze grenzen rond de gewenste ADU-doelwaarde. Bijvoorbeeld, als de ADU-waarde is ingesteld op 10000 en de tolerantie op 100, worden frames met ADU-waarden f 9900 en 10100 geaccepteerd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tolerance:
nl: Tolerantie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkMountC) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkMountCheck)
en: Park Mount
nl: Opstelling parkeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkDomeC) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkDomeCheck)
en: Park Dome
nl: Koepel parkeren

en: Add job to sequence queue
nl: Taak toevoegen aan wachtrij

en: Remove job from sequence queue
nl: Taak verwijderen uit wachtrij

en: Pausing only possible while frame capture is running.
nl: Pauzeren kan alleen tijdens het opnemen van een frame.

en: Sequence shall be paused after current exposure is complete.
nl: Reeks wordt tijdelijk gestopt als huidige belichting is voltooid.

en: Resume Sequence
nl: Serie hervatten

en: Stop Sequence
nl: Serie stoppen

en: Sequence resumed.
nl: Serie hervat

en: No pending jobs found. Please add a job to the sequence queue.
nl: Geen opdrachten meer gevonden. Voeg een opdracht toe aan de opdrachtrij.

en: All jobs are complete. Do you want to reset the status of all jobs and restart capturing?
nl: Alle jobs zijn gedaan. Wilt u de status van alle jobs terugzetten en opnames herstarten?

en: Reset job status
nl: Jobstatus terugzetten

en: Warning: option "Always Reset Sequence When Starting" is enabled and resets the sequence counts.
nl: Waarschuwing: "Eerst altijd rij op nul stellen" is aangezet, en dit stelt alle rij-tellingen op 0.

en: Warning: Guide deviation is selected but autoguide process was not started.
nl: Waarschuwing: Volgafwijking gekozen maar autovolgen is niet gestart.

en: Warning: in-sequence focusing is selected but autofocus process was not started.
nl: Waarschuwing: in-rij focusseren is gekozen, maar autofocus is niet gestart.

en: Warning: temperature delta check is selected but autofocus process was not started.
nl: Waarschuwing: temperatuur delta check is gekozen, maar autofocus is niet gestart.

en: CCD capture suspended
nl: CCD-opname opgehouden

en: CCD capture complete
nl: Opnemen met CCD voltooid

en: CCD capture aborted
nl: CCD-opname gestopt.

en: CCD capture stopped
nl: CCD-opname gestopt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Expose (-/-):
nl: Belichten (-/-):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Sequence
nl: Serie starten

en: Download Time: %1 s, New Download Time Estimate: %2 s.
nl: Downloadtijd: %1 s, schatting nieuwe downloadtijd: %2 s.

en: Captured image received
nl: Opgenomen afbeelding ontvangen

en: Received image %1 out of %2.
nl: Afbeelding %1 uit %2 ontvangen.

en: Captured %1
nl: Opgenomen %1

en: WARNING: remaining and potentially unknown placeholders %1 in %2
nl: WAARSCHUWING: overblijvende en potentieel onbekende plaatshouders %1 in %2

en: Executing post capture script %1
nl: Script %1 voor na de opname wordt uitgevoerd...

en: Executing post job script %1
nl: Script %1 voor na de job wordt uitgevoerd...

note: i18n("CCD capture sequence completed"));
en: CCD capture sequence completed
nl: Opnamereeks met CCD voltooid

en: Executing pre capture script %1
nl: Script %1 voor vóór de opname wordt uitgevoerd...

en: Scheduled refocus starting after %1 seconds...
nl: Geplande herfocus start over %1 seconden...

en: Refocus starting because of temperature change of %1 °C...
nl: Focus opnieuw gestart wegens temperatuurverandering van %1 °C...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, meridianRefocusS)
en: Refocus after meridian flip
nl: Opnieuw focusseren na meridiaanflip

en: Cannot capture while focus module is busy.
nl: Kan geen opnames maken tijdens focusseren.

en: Cannot start framing while focus module is busy.
nl: Kan niet beginnen met frames maken als de module focus bezig is.

en: Starting framing...
nl: Framing wordt gestart ...

en: Error: Lost connection to CCD.
nl: Fout: Verbinding met CCD verbroken.

en: Cannot calculate ADU levels in non-FITS images.
nl: Kan ADU-niveaus niet berekenen in niet-FITS afbeeldingen.

en: Capturing %1-second %2 image...
nl: Opname %2 van %1 seconden wordt gemaakt...

en: Failed to set sub frame.
nl: Instellen subframe is niet gelukt.

en: Failed to set binning.
nl: Instellen van binning (samenvoegen van pixels) is niet gelukt.

en: Capture failed. Check INDI Control Panel for details.
nl: Opnemen mislukt. Zie INDI-besturingspaneel voor details.

en: Downloading...
nl: Bezig met downloaden...

en: You must set remote directory for Local & Both modes.
nl: U moet een externe directory instellen voor Lokaal & Beide.

en: You must set local directory for Client & Both modes.
nl: U moet een lokale directory instellen voor Client & Beide modi.

en: Dark Flat
nl: Dark-flat

en: Job #%1 changes applied.
nl: Wijzigingen in job #%1 toegepast.

en: No view available for previews. Enable FITS viewer?
nl: Geen weergave voor voorbeelden beschikbaar. FITS-viewer inschakelen?

en: Display preview
nl: Voorbeeld tonen

en: Job requires %1-second %2 images, has already %3/%4 captures and does not need to run.
nl: Taak heeft %2 afbeeldingen nodig van %1 seconden, er zijn al %3/%4 frames opgenomen, en hoeft niet te worden uitgevoerd.

en: Job requires %1-second %2 images, has %3/%4 frames captured and will be processed.
nl: Taak heeft %2 afbeeldingen nodig van %1 seconden, er zijn %3/%4 frames opgenomen, en wordt uitgevoerd.

en: Image Transfer
nl: Afbeelding overbrengen

en: Executing pre job script %1
nl: Script %1 voor vóór de job wordt uitgevoerd...

en: Setting temperature to %1 °C...
nl: Temperatuur wordt op %1 °C ingesteld...

en: Set Temp to %1 °C...
nl: Temperatuur wordt op %1 °C ingesteld...

en: Waiting for guide drift below %1"...
nl: Op volgerdrift wachten onder %1"...

en: Wait for Guider < %1"...
nl: Op volger wachten < %1"...

en: Setting rotation to %1 degrees E of N...
nl: Rotatie ingesteld op %1 Oost van Noorden...

en: Set Rotator to %1 deg...
nl: Rotator op %1 graden instellen...

en: Warning: Calibration process was prematurely terminated.
nl: Waarschuwing: Calibratieproces is voortijdig afgebroken.

en: Initial guiding deviation %1 below limit value of %2 arcsecs
nl: Initiële volgafwijking %1 is onder de grenswaarde van %2 boogseconden.

en: Initial guiding deviation %1 exceeded limit value of %2 arcsecs
nl: Initiële volgafwijking %1 is boven de grenswaarde van %2 boogseconden.

en: Post meridian flip calibration completed successfully.
nl: Calibratie na meridiaanflip met succes voltooid.

en: Guiding deviation at capture startup %1 exceeded limit %2 arcsecs.
nl: Volgafwijking bij begin van opname %1 is boven de grenswaarde van %2 boogseconden.

en: Guiding deviation %1 exceeded limit value of %2 arcsecs for %4 consecutive samples, suspending exposure and waiting for guider up to %3 seconds.
nl: Volgafwijking %1 meer dan toegestane %2 boogseconden voor %4 opeenvolgende samples, belichting gestopt. Tot %3 seconden wachten op opstarten van volger.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure.
nl: Volgafwijking %1 is nu &lt; toegestane %2 boogseconden, belichting hervat.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure in %3 seconds.
nl: Volgafwijking %1 is nu lager dan de toegestane %2 boogseconden, belichting wordt binnen %3 seconden hervat.

en: Guiding deviation %1 is still higher than limit value of %2 arcsecs.
nl: Volgafwijking %1 is nog groter dan de toegestane %2 boogseconden.

en: Focus complete.
nl: Focusseren voltooid.

en: Autofocus failed. Aborting exposure...
nl: Autofocusseren mislukt. Belichten afgebroken...

en: Autofocus failed.
nl: Autofocus mislukt.

en: Paused...
nl: Tijdelijk gestopt...

en: Meridian Flip...
nl: Meridiaanflip...

en: Meridian flip started
nl: Meridiaanflip gestart

en: Flip complete.
nl: Flip voltooid.

en: unnamed
nl: geen naam

[ctx: @title:window]
en: FITS Save Directory
nl: Map voor opslaan FITS

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Sequence Queue
nl: Ekos wachtrij openen

en: Meridian flip configuration has been shifted to the mount module. Please configure the meridian flip there.
nl: Instellingen voor meridiaanflip is verplaatst naar de opstellingsmodule. U moet de meridiaanflip daar instellen.

en: Warning: Filter %1 not found in filter wheel.
nl: Waarschuwing: Filter %1 niet gevonden in filter wheel.

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Sequence Queue
nl: Ekos wachtrij opslaan

en: Failed to save sequence queue
nl: Wachtrij kon niet worden opgeslagen

en: Could not open file
nl: Kon bestand niet openen

en: Warning: HFR-based autofocus is set but option "Save Sequence HFR Value to File" is not enabled. Current HFR value will not be written to sequence file.
nl: Waarschuwing: autofocus voor HFR is ingesteld maar de optie "Sla rij HFR-waarden  op in bestand" is niet aangezet. Huidige HFR-waarde wordt niet in rij geschreven.

en: Sequence queue saved to %1
nl: Wachtrij opgeslagen in %1

en: Are you sure you want to reset status of all jobs?
nl: Wilt u status van alle jobs werkelijk terugzetten?

en: Editing job #%1...
nl: Job #%1 bewerken...

en: Apply job changes.
nl: Taakwijzigingen toepassen.

en: Cancel job changes.
nl: Taakwijzigingen annuleren.

en: Editing job canceled.
nl: Job bewerken geannuleerd.

en: Meridian flip is successfully completed
nl: Meridiaanflip is met succes voltooid

en: Sequence paused.
nl: Serie tijdelijk gestopt

en: Guide module timed out.
nl: Volgtijd is verlopen.

en: Post flip re-alignment completed successfully.
nl: Opnieuw uitlijnen na meridiaanflip met succes voltooid.

en: Post-flip alignment failed.
nl: Uitlijnen na flip is mislukt!

en: Post-flip alignment failed. Retrying...
nl: Uitlijnen na flip is mislukt! Wordt opnieuw geprobeerd...

en: Dithering succeeded.
nl: Ditheren gelukt

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Dither complete. Resuming in %1 seconds...
nl: Ditheren voltooid. Wordt hervat binnen %1 seconden....

en: Dither complete.
nl: Ditheren voltooid.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Warning: Dithering failed. Resuming in %1 seconds...
nl: Waarschuwing: Ditheren mislukt. Wordt hervat binnen %1 seconden...

en: Warning: Dithering failed.
nl: Waarschuwing: ditheren is mislukt.

en: Autoguiding stopped. Waiting for autofocus to finish...
nl: Autovolgen gestopt. Wacht op eindigen van automatisch focusseren...

en: Autoguiding stopped. Aborting...
nl: Autovolgen gestopt. Wordt afgebroken...

en: Post meridian flip calibration error. Aborting...
nl: Calibratie na meridiaanflip mislukt. Wordt afgebroken...

en: Wall coordinates are invalid.
nl: Muurcoördinaten zijn ongeldig.

en: Autoguiding resumed.
nl: Autovolgen hervat.

en: Autoguiding suspended.
nl: Autovolgen onderbroken.

en: Flat calibration failed. Captured image is only %1-bit while requested ADU is %2.
nl: Calibratie flat is mislukt. Opgenomen afbeelding is slechts %1-bit, de gewenste ADU is %2.

en: Current image is saturated (%1). Next exposure is %2 seconds.
nl: Huidige afbeelding is verzadigd (%1).  Volgende belichting is %2 seconden.

en: Current ADU %1 within target ADU tolerance range.
nl: Huidige ADU %1 is binnen  tolerantiebereik doel ADU.

en: Unable to calculate optimal exposure settings, please capture the flats manually.
nl: Kan de optimale belichtingsinstellingen niet berekenen, neem aub. de flats handmatig op.

en: Current ADU is %1 Next exposure is %2 seconds.
nl: Huidige ADU (Analoog-naar-Digitale eenheid) is %1 Volgende belichting is %2 seconden.

en: Remote image saved to %1
nl: Afbeelding op afstand opgeslagen in %1

en: Pre capture script finished with code %1.
nl: Pre-opnamescript beëindigd met code %1.

en: Post capture script finished with code %1.
nl: Post opnamescript beëindigd met code %1.

en: Processing meridian flip...
nl: Meridiaanflip wordt uitgevoerd...

en: Resuming sequence...
nl: Serie hervatten...

en: Pre job script finished with code %1.
nl: Pre-jobscript beëindigd met code %1.

en: Post job script finished with code %1.
nl: Post-jobscript beëindigd met code %1.

[ctx: @title:window]
en: Select Current Observer
nl: Selecteer huidige waarnemer

en: Current Observer:
nl: Huidige waarnemer:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObserverAdd)
en: Manage Observers
nl: Waarnemers beheren

en: Ekos will refocus in %1 seconds.
nl: Ekos focusseert opnieuw over %1 seconden...

en: Ekos will refocus in %1 seconds, last procedure was %2 seconds ago.
nl: Ekos focusseert opnieuw over %1 seconden, de laatste procedure was %2 seconden geleden.

en: Ekos will refocus as soon as possible, last procedure was %1 seconds ago.
nl: Ekos zal zo spoedig mogelijk opnieuw focusseren, de laatste procedure was %1 seconden geleden.

en: Reset %1 configuration to default?
nl: Configuratie %1 herstellen naar standaard?

en: Confirmation
nl: Bevestiging

en: Cooler is on
nl: Koeler is aan

en: Cooler is off
nl: Koeler is uit

en: Exposure timeout. Aborting...
nl: Belichtingstijd verlopen. Wordt afgebroken...

en: Exposure timeout. Restarting exposure...
nl: Belichtingstijd verlopen. Belichten wordt herstart...

en: Are you sure you want to restart %1 camera driver?
nl: Wilt u echt cameradriver %1 herstarten?

en: Driver Restart
nl: Driver herstarten

[ctx: Temperature ramp celcius per minute]
en: Ramp (C/min):
nl: Helling (C/min):

en: Maximum temperature change per minute when cooling or warming the camera. Set zero to disable.
nl: Maximale temperatuurwijziging per minuut bij koelen of verwarmen van de camera. Op nul zetten om uit te schakelen.

en: Maximum difference between camera and target temperatures
nl: Maximaal verschil tussen camera en doeltemperaturen.

[ctx: @title:window]
en: Set Temperature Regulation
nl: Temperatuurregulering instellen

en: One dark flats job was created. | %1 dark flats jobs were created.
nl[0]: Één donkere flats-job is aangemaakt.
nl[1]: %1 donkere flats-jobs zijn aangemaakt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CCDFWGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ccdGroup)
en: Camera && Filter Wheel
nl: Camera && Filterwiel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <b>File Settings</b>
nl: <b>Bestandsinstellingen</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureFormatS)
en: Image capture format
nl: Formaat van opgenomen afbeelding

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Image transfer format
nl: Formaat bij overdragen van afbeelding

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Native
nl: Eigen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinHN)
en: Horizontal binning
nl: Horizontaal binning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinVN)
en: Vertical binning
nl: Verticaal binning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds between consecutive images
nl: Tijdsduur in seconden tussen opeenvolgende opnamen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
nl: Vertragingstijd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, currentGainLabel)
en: Current camera gain
nl: Huidige amera-versterking

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN)
en: Target camera gain
nl: Doelcamera-versterking

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterEditB)
en: Edit filter names
nl: Filternamen bewerken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureLabel_2)
en: Set the exposure time in seconds for individual images, if applicable
nl: Stel de belichtingstijd in seconden in voor de afzonderlijke afbeeldingen, indien van toepassing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, currentOffsetLabel)
en: Current camera offset
nl: Huidige offset van camera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureOffsetN)
en: Target camera offset
nl: Offset van doelcamera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_20)
en: Camera Offset
nl: Offset camera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calibrationB)
en: Dark & Flat frames automatic calibration options
nl: Automatische kalibratieopties voor Dark- en Flat frames

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customValuesB)
en: Manage INDI sequence properties
nl: INDI-volgorde-eigenschappen beheren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset CCD frame & size values to default values
nl: CCD-frame & groottes  terugzetten naar standaard waarden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, generateDarkFlatsB)
en: <html><head/><body><p>Generate Dark Flats after adding Flat frames to the sequence queue.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Donkere Flats genereren na toevoegen van Flat-frames aan de volgordewachtrij.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB)
en: Rotator Control
nl: Rotatorbesturing

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Locally
nl: Lokaal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Remotely
nl: Extern

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Both
nl: Beide

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Post-capture script to be executed after an image is captured. The capture sequence is resumed when the script is executed successfully.
nl: Script, uit te voeren na de opname van een afbeelding. De opnamereeks wordt hervat wanneer script met succes is uitgevoerd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Postfix:
nl: Achtervoegsel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileFilterS)
en: Append the active filter slot to the prefix
nl: Actieve filtergleuf aan voorvoegsel toevoegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileDurationS)
en: Append the expose duration to the prefix
nl: Belichtingstijd aan voorvoegsel toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileDurationS) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration
nl: Tijdsduur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileTimestampS)
en: Append time stamp to the prefix
nl: Voeg tijdstempel toe aan het voorvoegsel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Local directory to save sequence images
nl: Map voor opslaan afbeeldingenreeks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Directory:
nl: Map:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: <p>Prefix is used to generate file names ( e.g. M42_HA_240_secs_001.fits)</p>
    <ul>
    <li><strong>Target</strong>: Target Name (e.g. M42)</li>
    <li><strong>Filter</strong>: When using a filter wheel, the filter name is appended to the file name (e.g. HA)</li>
    <li><strong>Duration</strong>: Capture duration is appended to the file name (e.g. 240_secs)</li>
    <li><strong>TS</strong>: ISO 8601 timestamp is appended to the file name (e.g. 2016-10-20T22:42:10)</li>
    </ul>
nl: <p>Voorvoegsel wordt gebruikt in bestandsnamen ( bijv. M42_HA_240_secs_001.fits)</p>
    <ul>
    <li><strong>Doel</strong>: Doelnaam (e.g. M42)</li>
    <li><strong>Filter</strong>: Als een filterwiel wordt gebruikt, wordt de naam van het filter toegevoegd aan de naam (bijv. HA)</li>
    <li><strong>Duur</strong>: De opnameduur wordt aan de bestandsnaam toegevoegd (bijv. 240_secs)</li>
    <li><strong>TS</strong>: ISO 8601 timestamp wordt toegevoegd aan de bestandsnaam (bijv. 2016-10-20T22:42:10)</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Prefix:
nl: Voorvoegsel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: When storing images on remote devices, specify the directory where captured images are saved to.
nl: Indien afbeeldingen extern worden opgeslagen, moet de map worden opgegeven waarin die moeten worden bewaard.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: Remote:
nl: Extern:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p>Select how captured images are uploaded:</p><ol style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Locally</span>: Captured images are saved locally on disk in the directory specified above.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Remotely</span>: When connecting to a remote device, select this option to save images on the remote device only. No images are uploaded to Ekos.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Both</span>: Captured images are saved on both the remote computer <span style=" font-weight:600;">and</span> on the local disk as well.</li></ol><p>When selecting <span style=" font-style:italic;">Remotely</span> or <span style=" font-style:italic;">Both</span>, you must specify the remote directory where the remote images are saved to. By default, all captured images are saved <span style=" font-style:italic;">Locally</span>.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Selecteer hoe opnames worden  ge-upload:</p><ol style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Lokaal</span>: Opnamen worden lokaal op schijf opgeslagen in de hierboven opgegeven map.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Extern</span>: Indien verbonden met een extern apparaat,  kunt u met deze optie de beelden alleen hierop opslaan. Naar Ekos worden dan geen beelden opgestuurd.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Beide</span>: Opgenomen beelden worden zowel op de externe computer <span style=" font-weight:600;">als</span> op de lokale schijf opgeslagen.</li></ol><p>Bij selecteren van <span style=" font-style:italic;">Extern</span> of <span style=" font-style:italic;">Beide</span> moet de externe map worden opgegeven waarin de externe beelden moeten worden opgeslagen. Standaard worden alle opnamen  <span style=" font-style:italic;">Lokaal</span> opgeslagen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Save:
nl: Opslaan:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filePrefixT)
en: Target
nl: Doel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Capture Settings</b>
nl: <b>Opname-instellingen</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Horizontal and Vertical binning
nl: Horizontale en verticale binning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
nl: Aantal te maken afbeeldingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, restartCameraB)
en: Restart camera driver
nl: Cameradriver herstarten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, temperatureRegulationB)
en: Temperature regulation
nl: Temperatuurregulering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setTemperatureB)
en: Set CCD temperature
nl: Stel temperatuur CCD in

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraTemperatureN)
en: Desired CCD temperature
nl: Gewenste temperatuur CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureOUT)
en: Current CCD temperature
nl: Huidige temperatuur CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearConfigurationB)
en: Clear camera configuration
nl: Cameraconfiguratie wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: Turn cooler on
nl: Koeler aanzetten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
nl: Op

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOffB)
en: Turn cooler off
nl: Koeler uitzetten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offR)
en: Off
nl: Uit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cameraTemperatureS)
en: <html><head/><body><p>Enforce temperature value before capturing an image</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Temperatuurwaarde forceren vóór het vastleggen van een afbeelding</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cooler:
nl: Koeler:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sequenceBox)
en: Sequence Queue
nl: Wachtrij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset status of all jobs
nl: Status van alle jobs terugzetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, observerB)
en: Select Observer
nl: Waarnemer selecteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueLoadB)
en: Load capture sequence from file
nl: Opnamereeks uit bestand lezen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save capture sequence
nl: Opnamereeks opslaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save capture sequence as ...
nl: Opnamereeks opslaan als ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
nl: Aantal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: ISO/Gain
nl: ISO/Versterking

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Capture a preview
nl: Voorbeeldweergave opnemen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loopB)
en: Start framing (looping)
nl: Framing starten (in een lus)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, liveVideoB)
en: Live Video
nl: Als video

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Sequence
nl: Serie tijdelijk stoppen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, toolsGroup)
en: Tools
nl: Hulpmiddelen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, darkLibraryB)
en: Create and manage Dark Library
nl: Dark bibliotheek aanmaken en beheren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, limitsB)
en: Configure Guide & Focus limits
nl: Volgen & focusgrenzen configureren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, limitsB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
nl: Grenzen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, scriptManagerB)
en: Manage sequence scripts
nl: Scripts met volgorde beheren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, darkB)
en: <html><head/><body><p>Automatically apply dark subtraction on preview images if a suitable dark frame is available.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Automatisch aftrekken van donker toepassen op voorbeeldafbeeldingen als een geschikt dark-frame beschikbaar is.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: total remaining:
nl: totaal resterend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: <b>Progress</b>
nl: <b>Voortgang</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftLabel)
en: Target drift:
nl: Drift van doel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_sequenceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence
nl: Rij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_overallLabel)
en: Overall
nl: Algeheel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QProgressBar, gr_imageProgress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QProgressBar, imageProgress)
en: Progress of the currently active capture.
nl: Voortgang van de nu actieve opname.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_frameDetailsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameDetailsLabel)
en: exposure: 360 sec
nl: belichting: 360 sec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_sequenceRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to complete the active capture sequence</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Resterende tijd om de actieve opnamereeks te voltooien.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_frameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Light Luminance
nl: Lichte luminantie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, gr_sequenceProgressBar)
en: <html><head/><body><p>Captured images in active sequence</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Opgenomen afbeeldingen in actieve reeks</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, gr_overallProgressBar)
en: <html><head/><body><p>Percentage of total images captured</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Percentage van totaal opgenomen afbeeldingen</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, switchToTextButton)
en: Switch to the text display of capture counts display.
nl: Schakel om naar het tekstscherm voor tonen van aantal opnamen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_frameRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, frameRemainingTime)
en: Remaining time for current capture
nl: Resterende tijd voor huidige opname

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_overallRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overallRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to completion</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Resterende tijd tot voltooiing</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, jobRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to complete one job iteration</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Resterende tijd tot voltooien van één iteratie van de taak</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Type and filter (if present) of the currently active capture.
nl: Type en filter (indien aanwezig) van de huidige actieve opname.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overallLabel)
en: Total
nl: Totaal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, switchToGraphicsButton)
en: Switch display to the graphical mode of capture counts display.
nl: Scherm omschakelen naar de grafische modus van het tonen van het aantal opnamen.

en: Remove cover from the telescope in order to continue.
nl: Verwijder lenskap van de telescoop voordat u verder gaat.

en: Telescope Covered
nl: Telescoop bedekt

en: Does %1 have a shutter?
nl: Heeft %1 een sluiter?

en: Performing post flip re-calibration and guiding...
nl: Opnieuw uitlijnen en volgen na meridiaanflip telescoop...

en: Post meridian flip calibration error. Restarting...
nl: Calibratie na meridiaanflip mislukt. Wordt herstart...

en: Performing post flip re-alignment...
nl: Opnieuw uitlijnen telescoop na meridiaanflip...

en: Do you really want to delete %1 from the file system?
nl: Wilt u %1 verwijderen uit het bestandssysteem?

en: Delete %1
nl: %1 verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
nl: Wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
nl: Doel:

en: No target
nl: Geen doel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureStatisticsHeader)
en: Capture statistics
nl: Statistieken van opnamen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainValue)
en: <gain>
nl: <versterking>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureDate)
en: dd.mm.yyyy hh:mm
nl: dd.mm.jjjj uu:mm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameValue)
en: <Filename>
nl: <Bestandsnaam>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameTypeLabel)
en: Light Red
nl: Lichtrood

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteCurrentFrameButton)
en: <html><head/><body><p>Delete current frame</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Huidige frame verwijderen</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, geometryValue)
en: <width x height>
nl: <breedte x hoogte>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftLabel)
en: Target Drift:
nl: Drift van doel:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomProperties)
en: Custom Capture Properties
nl: Aangepaste opname-eigenschappen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tipLabel)
en: <html><head/><body><p>Select custom properties to be set when the sequence job is executed in batch mode. After the desired property value is set in INDI Control Panel, add it to the<span style=" font-weight:600;"> Job Properties</span> section. Click <span style=" font-weight:600;">Apply</span> to record the property values.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Selecteer het instellen van aangepaste eigenschappen  wanneer de taak wordt uitgevoerd als een batch (een aantal tegelijk). Nadat de gewenste eigenschap is ingesteld in het besturingspaneel van INDI, moet u het toevoegen aan de sectie <span style=" font-weight:600;"> Taakeigenschappen</span>. Klik daartoe op <span style=" font-weight:600;">Toepassen</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available Properties
nl: Beschikbare eigenschappen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Job Properties
nl: Taakeigenschappen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DSLRInfo)
en: DSLR Camera Settings
nl: Instellingen DSLR-camera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Please fill the required information below. This is a one-time setup. You can obtain these values from your camera manual or from online sources such as <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Digital Camera Database</span></a>.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Vul aub. hieronder de vereiste informatie in. Dit hoeft u maar één keer te doen. U vindt deze informatie in de handleiding van uw camera, of op internet, zoals in de <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Digital Camera Database</span></a>.</p></body></html> (gegevensbank digitale camera's).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Sensor resolution in pixels (W x H)</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Sensor-resolutie in pixels (B x H)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Sensor Resolution:
nl: Sensor-resolutie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p>Pixel pitch in micrometers. For squared-pixel cameras, put the same value in the horizontal and vertical pixel pitches.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Pixel pitch (pixelafstand) in micrometers. Bij squared-pixel (vierkante pixels) camera's, dezelfde waarde invullen voor de horizontale en verticale pixel pitch.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Pixel Pitch:
nl: Pixel Pitch (pixelafstand):

en: Invalid values. Please set all values.
nl: Ongeldige waarden. Stel aub. alle waarden in.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Limits)
en: Guide & Focus Limits
nl: Volgen & focusgrenzen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, guideGroupBox)
en: Guide Limits
nl: Volgergrenzen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitGuideDeviationS)
en: Abort sequence if guiding deviation exceed this value
nl: Rij afbreken zodra volgen meer dan deze waarde afwijkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitGuideDeviationS)
en: Abort if Guiding Deviation >
nl: Afbreken als volgafwijking >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, startGuiderDriftS)
en: Start capturing only if guide deviation is below the given threshold (ignored for previews)
nl: Opnemen alleen beginnen als volgafwijking onder de gegeven drempelwaarde is (genegeerd voor vooruitblikken)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startGuiderDriftS)
en: Only Start if Guide Deviation <
nl: Alleen starten als volgafwijking <

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGroupBox)
en: Focus Limits
nl: Focusgrenzen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitFocusHFRS)
en: Perform autofocusing once Half-Flux-Radius (HFR) value exceeds this limit
nl: Autofocus uitvoeren zodra de Halve Flux Radius (HFR) deze limiet overschrijdt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitFocusHFRS)
en: Autofocus if HFR >
nl: Autofocus indien HFR >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitFocusDeltaTS)
en: <html><head/><body><p>Perform autofocus when the change in temperature since last focus exceeded this limit</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Autofocus doorvoeren wanneer de temperatuur na de laatste focus meer verandert dan deze limiet </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitFocusDeltaTS)
en: Autofocus if ΔT°  >
nl: Autofocus als ΔT°  >

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitRefocusS)
en: Refocus every
nl: Herfocusseren elke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, meridianRefocusS)
en: <html><head/><body><p>Perform autofocus after meridian flip</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Automatisch focusseren na meridiaanflip.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, targetPAGroup)
en: <html><head/><body><p>Set the <span style=" font-weight:600;">desired</span> target position angle for a sequence job. Click OK then add the sequence job to the sequence queue. When the job is executed, the position angle is first set to this target value prior to capturing the image.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Stel de <span style=" font-weight:600;">gewenste</span>doelpositiehoek in voor een opnamereeks. Klik op OK en  voeg de  opnamereeks toe aan de wachtrij voor opnamereeksen. Wanneer de taak wordt uitgevoerd, wordt de positiehoek eerst ingesteld op deze waarde, voordat het beeld wordt opgenomen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetPAGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
nl: Instellingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceRotationCheck)
en: <html><head/><body><p>Set target position angle before sequence capture is started.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Stel streefpositiehoek in voor starten van reeksen opnames.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceRotationCheck)
en: Add to Job
nl: Toevoegen aan job

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ReverseDirectionCheck)
en: Reverse rotator direction
nl: Rotatierichting omdraaien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ReverseDirectionCheck)
en: Reverse Direction
nl: Omgekeerde richting

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rotatorControlGroup)
en: Rotator Angle Control
nl: Besturing rotatorhoek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setRawAngleB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setPositionAngleB)
en: Set
nl: Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Raw Angle:
nl: Ruwe hoek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, currentPAGroup)
en: <html><head/><body><p>Position Angle (PA) is defined as degrees E of N. Zero degrees indicate frame <span style=" font-weight:600;">UP</span> points directly toward the celestial pole. 90 degrees indicate frame <span style=" font-weight:600;">UP</span> points 90 degrees counter-clockwise with respect to the celestial pole.</p><p>PA is calculated from raw rotator angle plus modifiers to match the rotation angle as measured by astrometry. Enter the modifiers manually or solve an image in the Align Module to generate them automatically.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Positiehoek (PH) is in graden ten O van N. Nul graden betekent dat frame <span style=" font-weight:600;">UP</span> direct naar de hemelpool wijst. 90 graden betekent dat frame <span style=" font-weight:600;">UP</span> 90 graden linksom is gedraaid ten opzichte van de hemelpool.</p><p>De PH wordt berekend uit de ruwe rotatiehoek en aanpassingen, zodat de rotatiehoek overeenkomt met de met astrometry gemeten hoek. Voer de aanpassingen in met de hand, of maak die automatisch aan door een afbeelding in de uitlijnmodule op te lossen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, currentPAGroup)
en: Position Angle Control
nl: Besturing positiehoek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Sky Angle:
nl: Hemelhoek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Target Position Angle
nl: Streefpositiehoek

[ctx: @title:window]
en: Pre Job Script
nl: Pre-jobscript

[ctx: @title:window]
en: Post Job Script
nl: Post-jobscript

[ctx: @title:window]
en: Post Capture Script
nl: Script voor na de opname

[ctx: @title:window]
en: Pre Capture Script
nl: Pre-opnamescript

en: File %1 is not executable.
nl: Bestand %1 is niet uitvoerbaar.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Script Manager
nl: Scriptbeheerder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-Job Script:
nl: Pre-jobscript:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preJobScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postJobScript
en: Script Executable
nl: Script is uitvoerbaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pre-Capture Script:
nl: Pre-opnamescript:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Post-Capture Script:
nl: Post-opanmescript:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post-Job Script:
nl: Post-jobscript:

en: In Progress
nl: In uitvoering

en: Complete
nl: Voltooid

en: Cover the telescope in order to take a dark exposure.
nl: Plaats lenskap op telescoop voor een dark exposure.

en: Parking dust cap...
nl: Parkeren stofkap......

en: Turn light box light on...
nl: Licht van lichtbox aanzetten...

en: Unparking dust cap...
nl: Verwijderen stofkap......

en: Turn light box light off...
nl: Licht van lichtbox uitzetten...

en: Mount slewing to wall position...
nl: Terugdraaien naar muurpositie...

en: Slew to wall position complete, stop tracking.
nl: Naar muurpositie draaien voltooid, volgen stoppen.

en: Parking mount failed, aborting...
nl: Opstelling parkeren mislukt, wordt afgebroken...

en: Parking mount prior to calibration frames capture...
nl: Opstelling parkeren vóór kalibratie opnemen van frames...

en: Parking dome failed, aborting...
nl: Koepel parkeren mislukt, wordt afgebroken...

en: Parking dome prior to calibration frames capture...
nl: Koepel parkeren vóór kalibratie opnemen van frames...

en: Light box on.
nl: Lichtbox aan.

en: Dust cap parked.
nl: Stofkap in parkeerstand.

en: Dust cap unparked.
nl: Stofkap uit parkeerstand

en: Pause Planned
nl: Pauze ingepland

en: Waiting
nl: Wachten

en: Image Received
nl: Afbeelding ontvangen

en: Focusing
nl: Focuseren

en: Filter Focus
nl: Focus filter

en: Changing Filter
nl: Ander filter

en: Guider Settling
nl: Volger bezig met instellen

en: Setting Temperature
nl: Temperatuur instellen

en: Setting Rotator
nl: Rotator instellen

en: Aligning
nl: Uitlijnen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MeridianFlipGroup)
en: Meridian Flip
nl: Meridiaanflip

en: Failed
nl: Mislukt

en: User Input
nl: Invoer van gebruiker:

en: Framing
nl: In frames

en: Successful
nl: Succes

en: Syncing
nl: Synchroniseren

en: Rotating
nl: Roteren

en: Focus Offset
nl: Focus-offset

en: Startup
nl: Opstarten

en: Running
nl: Loopt

en: Shutdown
nl: Afsluiten

en: Loading
nl: Wordt gedownload

en: Username or password is missing.
nl: Gebruikersnaam of wachtwoord ontbreekt.

en: Error authentication with Ekos Live server: %1
nl: Fout bij het aanmelden bij server Ekos Live: %1

en: Error parsing server response: %1
nl: Fout bij lezen antwoord server: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ekos Live Service
nl: Ekos Live dienst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
nl: Wachtwoord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCredentialsCheck)
en: Remember Credentials
nl: Naam em wachtwoord onthouden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
nl: Naam gebruiker::

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
nl: Modus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ekosLiveOnlineR)
en: Connect to EkosLive on the Cloud. Requires Internet connection.
nl: Verbinden met EkosLive in de cloud. Vereist internetverbinding.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ekosLiveOfflineR)
en: Connects to EkosLive offline.
nl: Maakt offline verbinding met EkosLive.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Automatically connect to EkosLive service on startup.
nl: Automatisch koppelen met dienst EkosLive bij starten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Auto Start
nl: Autostart

en: Mosaic import failed.
nl: Mozaïek importeren is mislukt.

en: Idle.
nl: In rust.

en: Focus Options Profile Editor
nl: Bewerken opties focusprofiel

en: No Focuser connected.
nl: Geen focusseerder verbonden.

en: No CCD connected.
nl: Geen CCD aangekoppeld..

en: Starting pulse step is too low. Increase the step size to %1 or higher...
nl: Eerste pulsstap is te laag. Verhoog stapgrootte tot %1 of hoger...

en: Autofocus is already running, discarding start request.
nl: Autofocus is al actief, startverzoek wordt verworpen.

en: Autofocus in progress...
nl: Autofocusseren is bezig...

en: Please wait until image capture is complete...
nl: Even geduld totdat opnemen voltooid is...

en: Autofocus operation started
nl: Autofocus is gestart

en: Detection in progress, please wait.
nl: Detectie is bezig, even geduld.

en: Autofocus aborted.
nl: Autofocus afgebroken.

en: Error: No Camera detected.
nl: Fout: geen camera gedetecteerd.

en: Error: Lost connection to Camera.
nl: Fout: verbinding met camera verloren.

en: Error: No Filter Wheel detected.
nl: Fout: Geen filterwiel gedetecteerd.

en: Error: Lost connection to Filter Wheel.
nl: Fout: verbinding met filterwiel verloren.

en: Error: No Focuser detected.
nl: Fout: geen focusseerder gedetecteerd.

en: Error: Lost connection to Focuser.
nl: Fout: Verbinding met focusser verbroken.

en: outward
nl: naar buiten

en: inward
nl: naar binnen

en: Focusing %2 by %1 steps...
nl: %2 focusseren met %1 stappen...

en: Focusing %2 by %1 step... | Focusing %2 by %1 steps...
nl[0]: %2 focusseren met %1 stappen...
nl[1]: %2 focusseren met %1 stappen...

en: Focusing %2 by %1 ms...
nl: %2 focusseren met %1 ms...

en: Focuser is not responding to commands. Aborting...
nl: Focus instellen reageert niet op commando's. Afbreken...

en: Focus motion timed out (%1). Focusing to %2 steps...
nl: Beweging van focus overschreed tijdslimiet (%1). Focusseren naar %2 stappen...

en: Focus motion timed out (%1). Focusing %3 by %2 steps...
nl: Beweging van focus overschreed tijdslimiet (%1). Focusseren van %3 met %2 stappen...

en: Focus motion timed out (%1). Focusing %3 by %2 ms...
nl: Beweging van focus overschreed tijdslimiet (%1). Focusseren van %3 met %2 ms...

en: Detection complete.
nl: Detectie voltooid.

en: Detecting sources...
nl: Bronnen worden gedetecteerd...

en: Autofocus operation completed successfully
nl: Autofocusseren met succes voltooid

en: Autofocus operation failed
nl: Autofocus is mislukt

en: Focus procedure completed after %1 iteration. | Focus procedure completed after %1 iterations.
nl[0]: Focusprocedure voltooid na %1 iteratie.
nl[1]: Focusprocedure voltooid na %1 iteraties.

en: Settling for %1s...
nl: Settelen gedurende %1s...

en: Settling complete.
nl: Instellen voltooid

en: Autofocus failed, moving back to initial focus position %1.
nl: Autofocus is mislukt, keert terug naar beginpositie %1 voor focus.

en: FITS received. No stars detected.
nl: FITS ontvangen. Geen sterren gedetecteerd.

en: Failed to automatically select a star. Please select a star manually.
nl: Automatisch een ster selecteren is mislukt. Kies handmatig een ster.

en: Capture complete. Select a star to focus.
nl: Afbeelding opgenomen. Kies een ster om te focusseren.

en: No stars detected while testing HFR, capturing again...
nl: Bij testen van HFR geen sterren gevonden, vastleggen wordt voortgezet...

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try increasing tolerance value.
nl: Autofocusseren is niet gelukt. Probeer het met hogere tolerantiewaarde.

en: No stars detected, capturing again...
nl: Geen sterren gevonden, vastleggen wordt voortgezet...

en: Failed to detect any stars at position %1. Continuing...
nl: Geen sterren gedetecteerd op positie %1. Doorgaan...

en: Failed to detect any stars. Reset frame and try again.
nl: Geen sterren gevonden. Herstel frame en probeer het nog eens.

en: Curve Fit check failed R2=%1 focusR2Limit=%2 retrying...
nl: Controle op fitten van kromme is mislukt R2=%1 focusR2limiet=%2 opnieuw proberen...

en: Curve Fit check failed again R2=%1 focusR2Limit=%2 but continuing...
nl: Controle op fitten van kromme is opnieuw mislukt R2=%1 focusR2limiet=%2 gaat echter door...

en: FITS received. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)
nl: FITS ontvangen. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)

en: FITS received. HFR %1 @ %2.
nl: FITS ontvangen. HFR %1 @ %2.

en: Change in HFR is too small. Try increasing the step size or decreasing the tolerance.
nl: Verandering in HFR is te klein. Probeer de stapgrootte groter te maken of de tolerantie te verkleinen.

en: Failed to detect focus star in frame. Capture and select a focus star.
nl: Geen ster om te focusseren gevonden in frame. Selecteer een ster voor focusseren.

en: Found polynomial solution @ %1
nl: Veelterm oplossing gevonden @ %1

en: Focuser cannot move further, device limits reached. Autofocus aborted.
nl: Verder focusseren lukt niet, apparaat heeft limieten bereikt. Autofocus afgebroken.

en: Unstable fluctuations. Try increasing initial step size or exposure time.
nl: Onstabiele fluctuaties. Probeer initiële stapgrootte of belichtingstijd te verhogen.

en: Deadlock reached. Please try again with different settings.
nl: Einde is bereikt. Probeer het opnieuw met andere instellingen.

en: Maximum travel limit reached. Autofocus aborted.
nl: Maximale verplaatsingslimiet bereikt. Autofocus afgebroken.

en: FITS received. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)
nl: FITS ontvangen. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try adjusting the tolerance value.
nl: Autofocusseren is niet gelukt. Probeer het met een andere tolerantiewaarde.

en: Focuser error, check INDI panel.
nl: Focusfout, zie INDI-paneel.

en: Restarting autofocus process...
nl: Autofocus herstarten ...

en: Starting continuous exposure...
nl: Starten met continue belichting...

en: Disabling Auto Star Selection as star selection box was moved manually.
nl: Selectie Auto Star wordt uitgeschakeld omdat het vak voor de sterselectie met de hand is verplaatst.

en: Focus star is selected.
nl: Focusster wordt geselecteerd.

en: No star was selected. Using last known position...
nl: Geen ster geselecteerd. Laatst bekende positie wordt gebruikt...

en: No star was selected. Aborting...
nl: Geen ster geselecteerd. Afgebroken...

[ctx: @title:window]
en: Focus Frame
nl: Focusframe

en: Capturing image again...
nl: Afbeelding wordt opnieuw vastgelegd...

en: Failed to save image. Aborting...
nl: Afbeelding opslaan is mislukt. Afbreken...

en: Exposure failure. Aborting...
nl: Belichtingsfout. Wordt afgebroken...

en: Exposure failure. Restarting exposure...
nl: Belichtingsfout. Belichten wordt herhaald...

[ctx: @title:window]
en: Relative Profile
nl: Relatief profiel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopGotoB)
en: Stop focuser motion
nl: Bewegen focuser stoppen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusInB)
en: Focus In
nl: Infocusseren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startGotoB)
en: Go to an absolute focus position
nl: Ga naar een absolute focuspositie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, absTicksSpin)
en: Desired absolute focus position
nl: Gewenste absolute focuspositie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Start:
nl: Begin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, captureB)
en: Capture image
nl: Afbeelding opnemen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusOutB)
en: Focus Out
nl: Uitfocusseren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop Auto Focus process
nl: Autofocusseren stoppen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, absTicksLabel)
en: Current absolute focuser position
nl: Huidige absolute focusserpositie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Steps:
nl: Stappen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startLoopB)
en: Start framing
nl: Framing starten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Start Auto Focus process
nl: Autofocusen starten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset focus subframe to full capture
nl: Focus subframe terugzetten naar volledig opnemen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle Full Screen
nl: Volledig scherm aan/uit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defaultFocusTemperatureSource)
en: Select focuser temperature source
nl: Focuser temperatuurbron selecteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteTemperatureLabel)
en: Source temperature in Celsius
nl: Brontemperatuur in Celsius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteTemperatureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deltaTemperatureLabel)
en: NA
nl: nt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, deltaTemperatureLabel)
en: Delta temperature in Celsius. It is the difference between the last recorded temperature when autofocus was successful and the current source temperature.
nl: Verschiltemperatuur in Celsius. Het is het verschil tussen de laatst opgenomen temperatuur toen autofocus succesvol was en de huidige brontemperatuur.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gainLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Exposure time in seconds
nl: Belichtingstijd in seconden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureSourceLabel)
en: Focuser temperature source
nl: Focuser temperatuurbron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Automatically select the best focus star from the image
nl: Automatisch ster selecteren in het beeld, voor focusseren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Auto Select Star
nl: Ster automatisch selecteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding while autofocus in progress
nl: Volgen tijdelijk stoppen gedurende het autofocusseren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding
nl: Volgen tijdelijk stoppen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guideSettleTime)
en: Wait this many seconds before resuming guiding.
nl: Wachttijd in seconden voor herstart volgen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Settle:
nl: Zich zetten:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldInnerRadius)
en: <html><body><p>During full field focusing, stars which are inside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 0%). Detection algorithms may also have an inherent filter.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Tijdens focusseren in het hele veld, worden sterren binnen dit percentage van de frame uitgesloten van de HFR-berekening (standaard 0%). Detectiealgoritmes kunnen ook een inherent filter hebben.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldOuterRadius)
en: <html><body><p>During full field focusing, stars which are outside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 100%). Detection algorithms may also have an inherent filter.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Tijdens focusseren in het hele veld, worden sterren buiten dit percentage van de frame uitgesloten van de HFR-berekening (standaard 100%). Detectiealgoritmes kunnen ook een inherent filter hebben.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Annulus:
nl: Ring:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBoxSize)
en: <html><body><p>Size of the subframe to constrain capture to, in pixels.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Beperking subframe voor opname, in pixels.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Box:
nl: Vak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSubFrame)
en: Subframe around the focus star during the autofocus procedure
nl: Subframe rond de focusster tijdens autofocusseren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSubFrame)
en: Sub Frame
nl: Subframe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusUseFullField)
en: <html><head/><body><p>Measure average HFR from all stars combined in a full frame. This method defaults to the Centroid detection, but can use SEP detection too. Its performance decreases as the number of stars increases.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Meten van gemiddelde HFR van alle sterren in een geheel frame. Standaard volgt deze methode de "centroid detectie" (bepaling meetkundig middel- of zwaartepunt). Maar ook "SEP-detectie" is mogelijk. (Vert. geen idee wat dit is). De verwerkingssnelheid gaat achteruit naarmate het aantal sterren toeneemt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusUseFullField)
en: Full Field
nl: Volledig veld

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: <html><head/><body><p>Check to use the standard deviation of the star HFR as a weighting to the curve fitting algorithm. If unchecked, all data points are given equal weighting. Currently only available when using Full Field (multiple stars) and a Curve Fit of Hyperbola or Parabola under the Linear 1 Pass algorithm. This feature is experimental.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Activeren om de standaard deviatie van de HFR van de ster als een gewicht voor het algoritme van fitten van kromme. Indien niet geactiveerd, dan krijgen alle gegevenspunten een gelijk gewicht. Nu alleen beschikbaar bij gebruik van volledig veld (meerdere sterren) en fitten van kromme mat hyperbool of parabool onder het algoritme Lineaire 1 doorgang. Deze mogelijkheid is experimenteel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: Use Weights
nl: Gewichten gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: R² Limit:
nl: R²-grens:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusR2Limit)
en: <html><head/><body><p>Set a minimum for the acceptable R² when performing an Auto Focus run. The value is between 0 (no fit) and 1 (perfect fit). 0.8 is a good start. If the minimum is not met, Auto Focus will rerun once to try to improve the R². Currently only available for the Linear 1 Pass algorithm when using a Curve Fit of Hyperbola or Parabola. This feature is experimental.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Stelt een minimum in voor de acceptabele R² bij uitvoeren van een autofocus run. De waarde is tussen 0 en 1 (perfect passen). 0.8 is een goede start. Als het minimum niet wordt bereikt, zal Auto Focus nog een keer worden uitgevoerd om te proberen de R² te verbeteren. Nu alleen beschikbaar voor het algoritme Lineair 1 doorgang bij gebruik van fitten van kromme met hyperbool of parabool. Deze mogelijkheid is experimenteel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Use dark frames from the library.
nl: Dark frames uit de bibliotheek gebruiken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Dark Frame
nl: Dark-frame

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAFBacklashComp)
en: <html><head/><body><p>Enable to have AutoFocus perform Backlash Compensation. Use in conjunction with the Backlash field.  Either the autofocus algorithm or the driver/focuser should perform backlash compensation but not both.</p><p>Used by Linear and Linear 1 Pass algorithms.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Inschakelen om AutoFocus compensatie voor speling te laten doen. In samenhang gebruiken met het veld Speling.  Ofwel het autofocus algoritme of het apparaatstuurprogramma/focuser zou compensatie van speling moeten doen maar niet beiden.</p><p>Gebruikt door Lineair en Lineair 1 doorgang algoritmen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAFBacklashComp)
en: AF Backlash Comp
nl: AF comp voor speling

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, processTab)
en: Process
nl: Proces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Num. of rows:
nl: Aantal rijen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: SEP Profile:
nl: SEP profiel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Average over:
nl: Gemiddelde van:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Kernel size:
nl: Grootte kernel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusFramesCount)
en: <html><body><p>Number of frames to capture in order to average the HFR value at the current focuser position.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Aantal op te nemen frames voor middelen HFR-waarde van de huidige focuserpositie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMultiRowAverage)
en: <html><head/><body><p>Combine this number of rows in the Bahtinov max average calculation. Change this value might help to match the Bahtinov lines on the star pattern more accurate.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dit aantal rijen combineren in de berekening van het Bahtinov max gemiddelde. Wijzigen hiervan kan helpen het aanpassen van de Bahtinov lijnen in het sterpatroon nauwkeuriger te maken.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusTolerance)
en: Decrease value to narrow optimal focus point solution radius. Increase to expand solution radius
nl: Kleinere waarde voor inperken optimale oplossingsstraal voor focuspunt. Grotere waarde voor ruimere oplossingsstraal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select focus process algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Iterative</span>: Moves focuser by discreet steps initially decided by the step size. Once a curve slope is calculated, further step sizes are calculated to reach optimal solution. The algorithm stops when the measured HFR is within percentage tolerance of the minimum HFR recorded in the procedure.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Polynomial</span>: Starts with iterative method. Upon crossing to the other side of the V-Curve, polynomial fitting coefficients along with possible minimum solution are calculated. This algorithm can be faster than purely iterative approach given a good data set.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: Samples focus inward in a regular fashion, using 2 passes. The algorithm can be slow, but it is more resilient to backlash. Start with the focuser positioned near good focus. Set Initial Step Size and Max Travel for the desired sampling interval and range around start focus position. Tolerance should be around 5%.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear 1 Pass</span>: Starts like <span style=" font-weight:600;">Linear</span> but after completing the 1st pass, instead of doing a 2nd pass, moves straight to the minimum HFR value calculated. Use Curve Fit of Hyperbola or Parabola.</li></ul></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Selecteer focusalgoritme:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Iteratief</span>: Focusseren met discrete stappen, aanvankelijk met de stapgrootte. Na berekening van een helling van de krommeworden verdere optimale stapgroottes berekend. Het algoritme stopt zodra de gemeten HFR binnen de marge is gekomen van de procedure.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Veelterm</span>: Start iteratief. Na het bereiken van de andere kant van de V-kromme worden de coëfficiënten berekend van de best passende veelterm, samen met de mogelijk beste oplossing. Bij goede gegevens kan deze methode veel sneller zijn dan een zuiver iteratieve aanpak.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Lineair</span>: Monstert regelmatig focus binnenwaarts in twee keer. Het algoritme kan langzaam zijn, maar is ongevoeliger voor speling. Start terwijl de focus al bijna goed is. Stel beginstap in, en de maximale beweging voor het gewenste monsterinterval en bereik rondom de beginpositie van de focus. Tolerantie moet ongeveer 5% zijn.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Lineaire 1 doorgang</span>: Start als <span style=" font-weight:600;">Lineair</span> maar na voltooien van de 1ste doorgang, in plaats van het doen van een 2de doorgang, gaat direct naar de minimale berekende HFR waarde. Gebruik Curve Fit van hyperbool of parabool.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Iterative
nl: Iteratief

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Polynomial
nl: Veelterm

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear
nl: Lineair

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear 1 Pass
nl: Lineaire 1 doorgang

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusDetection)
en: <html><head/><body><p>Star detection method:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">SEP:</span> Source Extractor and Photometry, an efficient source detection method based on Source Extractor (Bertin and Arnouts 1996; Bertin 2016). See <a href="https://joss.theoj.org/papers/10.21105/joss.00058.pdf"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">SEP: Source Extractor as a library</span></a> in the Journal of Open Source Software.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Centroid</span>: a source detection based on estimating star mass around signal peaks.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gradient</span>: a single source detection based on the Sobel filter. Initial or full-field analysis will use SEP instead of this method.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Threshold</span>: a single source detection based on pixel values. Initial or full-field analysis will use SEP instead of this method.</li></ul></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Methode van sterdetectie:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">SEP:</span> Source Extractor en Photometry, een efficiënte methode voor brondetectie op basis van Source Extractor (Bertin en Arnouts 1996; Bertin 2016). Zie <a href="https://joss.theoj.org/papers/10.21105/joss.00058.pdf"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">SEP: Source Extractor als een bibliotheek</span></a> in het Journal of Open Source Software.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Centroid</span>: een brondetectie op basis van het schatten van stermassa rondom signaalpieken.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gradient</span>: een enkele brondetectie op basis van het Sobelfilter. Initiële of  full-field analyse gebruikt in plaats hiervan SEP.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Drempel</span>: een enkele brondetectie op basis van pixelwaaarden. Initiële of  full-field analyse gebruikt in plaats hiervan SEP.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Gradient
nl: Gradiënt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Centroid
nl: Centroide

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
nl: Grenswaarde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Detection:
nl: Detectie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusGaussianSigma)
en: <html><head/><body><p>The gaussian blur sigma value. Used for blurring the image before for instance the Bahtinov edge detection.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De Gaussische blur sigma waarde. Gebruikt voor het vervagen van de afbeelding vóór bijvoorbeeld de Bahtinov edge detectie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusThreshold)
en: <html><body><p>Increase to restrict the centroid to bright cores. Decrease to enclose fuzzy stars.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Omhoog voor beperken tot heldere kernen. Omlaag voor omsluiten van wazige sterren.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusGaussianKernelSize)
en: <html><head/><body><p>The gaussian blur kernel size. Used for blurring the image before for instance the Bahtinov edge detection.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De Gaussische blur kernel grootte. Gebruikt voor het vervagen van de afbeelding vóór bijvoorbeeld de Bahtinov edge detectie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Curve Fit:
nl: Fitten van kromme:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: <html><head/><body><p>Select the type of curve to fit to the data:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Quadratic</span>: Uses a polynomial fit of degree 2.  This is currently the default option and currently the only option for all Algorithms except Linear 1 Pass.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hyperbola</span>: Fits a hyperbola to the data points.  This is currently only available for the Linear 1 Pass Algorithm and is experimental.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Parabola</span>: Fits a parabola to the data points.  This is currently only available for the Linear 1 Pass Algorithm and is experimental.</li></ul></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Selecteer het type kromme om de gegevens te fitten:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Kwadratisch</span>: Gebruikt een polynoom fit met graad 2.  Dit is nu de standaard optie en nu de enige optie voor alle algoritmen behalve Lineair 1 doorgang.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hyperbool</span>: Fit een hyperbool door de gegevenspunten.  Dit is nu de enige beschikbare voor het algoritme Lineaire 1 doorgang en is experimenteel.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Parabool</span>: Fit een parabool door de gegevenspunten.  Dit is nu de enige beschikbare voor het algoritme Lineaire 1 doorgang en is experimenteel.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Quadradic
nl: Kwadratisch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Hyperbola
nl: Hyperbool

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Parabola
nl: Parabool

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mechanicsTab)
en: Mechanics
nl: Mechaniek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12b)
en: Out Step Multiple:
nl: Aantal buitenwaartse stappen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOutSteps)
en: <html><body><p>This number multiplied by initial-step-size is number of outward steps the Linear Focus algorithm moves away from the initial position at the start of focusing.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Aantal buitenwaartse stappen (dit aantal vermenigvuldigd met initiële stapgrootte) voor het lineaire focusalgoritme, vanuit de beginpositie, bij het scherpstellen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Motion Timeout:
nl: Tijdslimiet voor beweging:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusCaptureTimeout) i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusCaptureTimeout), group (Focus)
en: Maximum time in seconds to wait for a captured image to be received before declaring a timeout.
nl: Maximale tijd in seconden om te wachten op een te ontvangen opgenomen afbeelding alvorens een overschrijding van de tijd te verklaren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusTicks)
en: <b>Initial</b> step size in ticks to cause a noticeable change in HFR value. For timer based focuser, it is the initial time in milliseconds to move the focuser inward or outward
nl: <b>Aanvankelijke</b> stapgrootte in streepjes voor merkbare verandering in waarde HFR. Bij een focuser op basis van een timer, is dit de aanvangstijd in milliseconden waarop de focuser in- of uit wordt verplaatst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Max Step size:
nl: Max stapgrootte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMaxSingleStep)
en: <html><head/><body><p>The maximum single step size the algorithm is allowed to command as it searches for the critical focus zone. The calculated step size would be limited to this maximum value.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De grootste toegestane enkele stapgrootte voor het algoritmebij het zoeken naar het kritische focusgebied. De berekende stapgrootte wordt beperkt tot dit maximum.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Capture Timeout:
nl: Tijdslimiet voor opnemen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusMaxTravel)
en: <html><head/><body><p>Maximum travel in steps before the autofocus process aborts</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Maximum verloop in stappen voordat autofocus wordt gestopt</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Backlash:
nl: Speling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial Step size:
nl: Initiële stapgrootte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMotionTimeout) i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMotionTimeout), group (Focus)
en: Maximum time in seconds to wait for a focuser to move to desired position before declaring a timeout.
nl: Maximale tijd in seconden om te wachten op een insteller van focus om te verplaatsen naar een gewenste positie alvorens een overschrijding van de tijd te verklaren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBacklash)
en: <html><head/><body><p>For backlash-aware focuser, the amount of backlash to apply when reversing movement direction.</p><p>For the Linear 1 Pass algorithm, set backlash field &gt;= focuser backlash to have backlash neutralised during an Autofocus run.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Voor focuser met bekende speling, de toe te passen speling bij omkeren van de bewegingsrichting.</p><p>Voor het algoritme lineaire 1 doorgang, stel het spelingveld &gt;= speling van focuser in om speling te neutraliseren tijdens een autofocus run.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusSettleTime)
en: <html><head/><body><p>Wait for this many seconds after moving the focuser before capturing the next image during Auto Focus.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dit aantal seconden wachten na het bewegen van de focuser voor de de volgende opname tijdens Autofocus.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Max Travel:
nl: Max. aantal streepjes:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: V-Curve
nl: V-kromme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, HFROut)
en: <html><body><p>HFR value in pixels consolidated at the current focuser position.</p></body></html>
nl: <html><body><p>HFR-waarde in pixels vastgelegd op de huidige positie van de focuser.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Stars:
nl: Sterren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, starsOut)
en: <html><body><p>Number of stars used for HFR computation at the current focuser position.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Aantal sterren gebruikt voor HFR-berekening op   huidige positie van focuser.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Iteration:
nl: Iteratie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, iterOut)
en: <html><body><p>Focuser iteration.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Iteratie van focus.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, relativeProfileB)
en: Relative Profile...
nl: Relatief profiel...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB)
en: Clear Data
nl: Gegevens wissen

en: Called newMeasurement after a solution was found.
nl: newMeasurement aangeroepen na vinden van een oplossing..

en: Solution found.
nl: Oplossing gevonden.

en: Too many steps.
nl: Te veel stappen

en: Solution lies outside max travel.
nl: Oplossing ligt buiten het maximale bereik.

en: The host was not found. Please check the host name and port settings in Guide options.
nl: Kon host niet vinden. Controleer hostnaam en poortinstellingen in volgopties..

en: The connection was refused by the peer. Make sure the LinGuider is running, and check that the host name and port settings are correct.
nl: De andere computer weigerde de verbinding. Controleer of de LinGuider wel loopt, en of de hostnaam en de poortinstellingen in orde zijn.

en: The following error occurred: %1.
nl: De volgende fout trad op: %1.

en: Invalid response.
nl: Ongeldige antwoord.

en: Connected to LinGuider %1
nl: Verbonden met LinGuider %1

en: Only LinGuider v4.1.0 or higher is supported. Please upgrade LinGuider and try again.
nl: Alleen LinGuider v4.1.0 of hoger wordt ondersteund. Upgrade LinGuider en probeer het daarna nog een keer.

en: Auto star selected %1
nl: Auto ster geselecteerd %1

en: Failed to process star position.
nl: Verwerken sterpositie is mislukt.

en: Failed to set guider reticle position.
nl: Instellen positie volglijnen is mislukt.

en: Failed to set guider square position.
nl: Instellen positie volgrechthoek is mislukt..

en: Failed to start guider.
nl: Volgen start niet.

en: Failed to stop guider.
nl: Stoppen volgen is mislukt.

en: Failed to get RA/DEC Drift.
nl: Ophalen verlopen RK/Dec is mislukt.

en: Failed to set dither range.
nl: Instellen ditherbereik is mislukt.

en: PHD2: There was no dithering response from PHD2, but continue guiding.
nl: PHD2: er was geen dither-reactie van PHD2, maar volgen voortzetten.

en: Giving up reconnecting.
nl: Opnieuw verbinden wordt opgegeven.

en: Reconnecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
nl: Opnieuw verbinden met host PHD2: %1, op poort %2. . .

en: Connecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
nl: Verbinden met host PHD2: %1, op poort %2. . .

en: Aborting any capture before disconnecting equipment...
nl: Stoppen van elke opname voordat apparatuur wordt afgekoppeld...

en: Disconnected from PHD2 Host: %1, on port %2.
nl: Verbinding verbroken met host PHD2: %1, op poort %2.

en: The host disconnected.
nl: Verbonding met de host is verbroken.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the PHD2 is running, and check that the host name and port settings are correct.
nl: De andere computer weigerde de verbinding. Controleer of PHD2 wel loopt, en of de hostnaam en de poortinstellingen in orde zijn.

en: PHD2: invalid response received: %1
nl: PHD2: kreeg ongeldig antwoord: %1

en: PHD2: JSON error: %1
nl: PHD2: JSON-fout: %1

en: Unknown PHD2 event: %1
nl: Onbekende event PHD2: %1

en: PHD2: Version %1
nl: PHD2: Versie %1

en: PHD2: Calibration Complete.
nl: PHD2: Kalibreren voltooid.

en: PHD2: Waiting for guiding to settle.
nl: PHD2: Wachten tot gereed zijn voor volgen.

en: PHD2: Calibration Failed (%1).
nl: PHD2: Kalibreren mislukt.(%1).

en: Calibration Data Flipped.
nl: Kalibratiegegevens gewisseld.

en: PHD2: Settling failed (%1).
nl: PHD2: Instelling werkt niet (%1).

en: PHD2: There was a dithering error, but continue guiding.
nl: PHD2: er is een ditherfout, maar volgen voortzetten.

en: PHD2: Settling failed, aborted.
nl: PHD2: Instelling werkt niet , afgebroken.

en: PHD2: Settling complete, Guiding Started.
nl: PHD2: Instellen voltooid, volgen gestart.

en: PHD2: Star found, guiding is resuming...
nl: PHD2: Ster gevonden, volgen wordt hervat...

en: PHD2: Looping Exposures Stopped.
nl: PHD2: herhaalde belichtingen gestopt.

en: PHD2: Guiding Stopped.
nl: PHD2: Volgen gestopt.

en: PHD2: Lock Position Set.
nl: PHD2: Vastzetpositie  ingesteld.

en: PHD2: Star Selected.
nl: PHD2: Ster geselecteerd.

en: PHD2: Guiding resumed.
nl: PHD2: Volgen is hervat.

en: PHD2: Guiding started.
nl: PHD2: Volgen gestart.

en: PHD2: Lock Position Lost, continuing calibration.
nl: PHD2: Vastzetpositie kwijt, calibratie wordt voortgezet.

en: PHD2: Star Lost. Trying to reacquire for %1s.
nl: PHD2: Ster kwijt. Poging tot herstel gedurende %1s.

en: PHD2: Lock Position Lost.
nl: PHD2: Vastzetpositie kwijt.

en: PHD2: Guiding paused.
nl: PHD2: Volgen onderbroken.

en: PHD2: Calibrating, timing out in %1s.
nl: PHD2: Kalibreren, gedurende %1s.

en: PHD2: Calibration turned to looping, failed.
nl: PHD2: Kalibreren beland in lus, mislukt.

en: PHD2: Looping Exposures.
nl: PHD2: belichtingen in lus beland.

en: PHD2: Dithering started.
nl: PHD2: dithering gestart.

en: PHD2: Calibration is cleared
nl: PHD2: Kalibreren gewist.

en: PHD2: DEC Guide Mode is Set to: %1
nl: PHD2: DEC-volgmodus is ingesteld op: %1

en: PHD2: Exposure Time set to:
nl: PHD2: Belichtingstijd ingesteld op:

en: PHD2: Valid Exposure Times: Auto,
nl: PHD2: Geldige belichtingstijden: Auto

en: PHD2: Please set CCD and telescope parameters in PHD2, Pixel Scale is invalid.
nl: PHD2: Stel parameters CCD en telescoop in in PHD2, pixelschaal is onjuist.

en: PHD2: Pixel Scale is %1 arcsec per pixel
nl: PHD2: Pixelschaal is %1 arcsec per pixel

en: PHD2 Error: unhandled '%1'
nl: PHD2 Fout: '%1'

en: PHD2 Error: Equipment not connected.
nl: PHD2 fout: apparaten niet verbonden..

en: PHD2: Guiding is already running.
nl: PHD2: Er wordt al gevolgd.

en: PHD2: Connecting Equipment. . .
nl: PHD2: Apparatuur verbinden. . .

en: PHD2: Disconnecting Equipment. . .
nl: PHD2: apparaten worden afgekoppeld. . .

en: Calibration
nl: Kalibratie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Dither
nl: Dither (wiebelen: telescoop steeds iets verplaatsen in RK en Dec)

en: GPG RA Guider
nl: GPG  RK-volger

en: PHD2's current camera: %1, is NOT connected to Ekos.  The PHD2 Guide Star Image will be received, but the full external guide frames cannot.
nl: Huidige camera voor PHD2: %1, is NIET verbonden met Ekos. De afbeelding van devolg-ster voor PHD2 wordt wel ontvangen, maar dit is niet mogelijk voor de volledige externe volgframes.

en: PHD2's current camera: %1, IS connected to Ekos.  You can select whether to use the full external guide frames or just receive the PHD2 Guide Star Image using the SubFrame checkbox.
nl: Huidige camera voor PHD2: %1, IS verbonden met Ekos. U kunt kiezen of u de volledige externe volgframes wilt gebruiken, of alleen de afbeelding van de volg-ster voor PHD2, met behulp van het keuzevakje voor Subframe.

en: Connection to the guide CCD is lost.
nl: Verbinding CCD voor volgen is verbroken.

en: Error: lost connection to CCD.
nl: Fout: Verbinding met CCD verbroken.

en: Exposure timeout. Aborting Autoguide.
nl: Belichtingstijd verlopen. Autovolgen afgebroken.

en: Exposure timeout. Aborting Dithering.
nl: Belichtingstijd verlopen. Ditheren afgebroken.

en: Exposure timeout. Aborting Calibration.
nl: Belichtingstijd verlopen. Calibratie afgebroken.

en: The mount is parked. Unpark to start guiding.
nl: De opstelling is geparkeerd. Haal die uit de parkeerstand en start het volgen.

en: Pier side change detected. Clearing calibration.
nl: Pier side change detected (vert.: geen idee wat hier wordt bedoeld). Calibratie wordt gewist.

en: Mount is moving. Resetting calibration...
nl: Opstelling beweegt. Reset van kalibratie...

en: Mount is parking. Aborting guide...
nl: Opstelling wordt geparkeerd. Volgen wordt afgebroken...

en: Mount is slewing. Aborting guide...
nl: Opstelling draait. Volgen gestopt...

en: Calibration is cleared.
nl: Kalibreren gewist.

en: External guider connected.
nl: Verbonden met externe volger.

en: External guider disconnected.
nl: Niet verbonden met externe volger.

en: Calibration completed.
nl: Kalibratie voltooid.

en: Calibration started.
nl: Kalibreren gestart.

en: Guiding resumed.
nl: Volgen hervat

en: Autoguiding started.
nl: Autovolgen gestart.

en: Autoguiding aborted.
nl: Autovolgen afgebroken.

en: Guiding suspended.
nl: Volgen onderbroken.

en: Manual dithering in progress.
nl: Er wordt met de hand geditherd.

en: Dithering in progress.
nl: Er wordt geditherd.

en: Post-dither settling for %1 second... | Post-dither settling for %1 seconds...
nl[0]: Instellen gedurende %1 seconde na ditheren...
nl[1]: Instellen gedurende %1 seconden na ditheren...

en: Dithering failed.
nl: Ditheren is mislukt.

en: Dithering completed successfully.
nl: Ditheren met succes voltooid.

en: %1x%1 guide binning is not supported.
nl: Binning bij volgen met %1x%1 wordt niet ondersteund.

en: Exposure failed. Restarting exposure...
nl: Belichten is mislukt. Belichten wordt herhaald...

en: Cannot change guider type while active.
nl: Kan actief volgtype niet wijzigen.

en: Warning: Reset Guiding Calibration is enabled. It is recommended to turn this option off for PHD2.
nl: Waarschuwing: Reset van volgkalibratie is aan. U kunt deze optie beter uitzetten voor PHD2.

en: Calibration failed to start.
nl: Kalibratie kon niet worden gestart.

en: Auto star selected.
nl: Autoster geselecteerd.

en: Failed to select an auto star.
nl: Autoster selecteren is mislukt..

en: Select a guide star to calibrate.
nl: Selecteer een te kalibreren volgster.

en: The PHD2 camera is not available to Ekos, so you cannot see the captured images.  But you will still see the Guide Star Image when you guide.
nl: De camera voor PHD2 is niet beschikbaar voor Ekos, dus kunt u de opgenomen afbeeldingen niet bekijken. Maar desondanks kunt u de afbeelding van de volg-ster zien bij het volgen.

en: To receive PHD2 images other than the Guide Star Image, SubFrame must be unchecked.  Unchecking it now to enable your image captures.  You can re-enable it before Guiding
nl: U kunt alleen PHD2-afbeeldingen anders dan dat van de volg-ster ontvangen, als SubFrame niet is gekozen. Na dit uitschakelen kunt opnames maken. Voordat u gaat volgen kunt u dit weer aanzetten.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroupBox)
en: Control
nl: Besturing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: <html><head/><body><p>Automatically select the calibration star. <br/>Please note: 'SEP Multi Star' does  <span style=" font-weight:600;">always</span> use 'auto star' detection.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Automatisch de ster voor calibratie selecteren. <br/>Opmerking: 'SEP Multi Star' gebruikt <span style=" font-weight:600;">altijd</span> 'auto ster' detectie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: Auto Star
nl: Auto ster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearCalibrationB)
en: Clear calibration data.
nl: Calibreergegevens wissen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualDitherB)
en: Manual Dither
nl: Handmatig ditheren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: <html><head/><body><p>Subtract dark frame. If no dark frame is available, a new dark frame shall be captured and saved for future use.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dark-frame aftrekken. Indien er geen is, wordt een nieuwe dark-frame opgenomen en voor later gebruik opgeslagen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loopB)
en: Loop
nl: Lus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: <html><head/><body><p>Subframe the image around the guide star. Or for PHD2, receive the Guide Star Image instead of the full image frame. For the Internal Guider, before checking this option, you must <span style=" font-weight:600;">first</span> capture an image and select a guide star. Uncheck it to take a full frame again. <br/>Please note: 'SEP Multi Star' <span style=" font-weight:600;">cannot</span> use subframe.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Plaats de afbeelding rondom de volg-ster. Of voor PHD2, ontvang de afbeelding van de volg-ster in plaats van dat van het gehele frame. Voor de interne volger moet u, voordat u deze optie kiest <span style=" font-weight:600;">eerst</span> een afbeelding opnemen en een volg-ster selecteren. Deselecteer dit weer voordat u weer een volledige frame opneemt.<br/>Opmerking: 'SEP Multi Star' <span style=" font-weight:600;">kan geen</span> subframe gebruiken.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eastRAGuideEnabled)
en: East Direction Guiding
nl: Volgen oostelijke richting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, westRAGuideEnabled)
en: West Direction Guiding
nl: Volgen westelijke richting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalConnectB)
en: Connect to external guiding application.
nl: Verbinden met externe volgtoepassing.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled)
en: Guide Declination Axis
nl: Declinatie-as volgen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Guide star tracking box size. Box size must be set in accordance to the selected star size.
nl: Vakgrootte voor volgster. Vakgrootte moet overeenkomen met grootte geselecteerde ster.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalDisconnectB)
en: Disconnect from external guiding application.
nl: Externe volgtoepassing loskoppelen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Apply filter to image after capture to enhance it
nl: Filter toepassen na opnemen afbeelding om die te verbeteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Guide camera binning. It is recommended to set binning to 2x2 or higher.
nl: Binning (pixelgroepen) van volgcamera. Aanbevolen wordt 2x2 of hoger.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled)
en: Guide Right Ascention Axis
nl: Volgen in Rechte Klimming

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_9)
en: Directions
nl: Aanwijzingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guideDelay)
en: Delay next guide exposure this many seconds after a pulse is sent
nl: Volgende belichting van volger met deze hoeveelheid seconden vertragen nadat een puls is verzonden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, northDECGuideEnabled)
en: North Direction Guiding
nl: Volgen noordelijke richting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, southDECGuideEnabled)
en: South Direction Guiding
nl: Volgen zuidelijke richting

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupScope)
en: Scope / Lens Info
nl: Informatie over scope /lens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FOV)
en: Field of View (arcmin)
nl: Gezichtsveld (boogmin)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Aperture)
en: Aperture (mm)
nl: Diafragma (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Focal)
en: Focal Length (mm)
nl: Brandpuntsafstand (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FbyD) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51_2)
en: Focal Ratio
nl: Brandpuntverhouding

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroup)
en: Guide Info
nl: Volginformatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_17)
en: Pulse Length (ms)
nl: Pulsduur (ms)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_16)
en: Guiding Delta "
nl: Volgdelta "

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseRA)
en: Generated RA pulse
nl: Gegenereerde RK-puls

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseDEC)
en: Generated DEC pulse
nl: Gegenereerde DEC-puls

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaRA)
en: Immediate Guiding RA deviation in arcseconds
nl: Onmiddellijke afwijking volgen in RK in boogseconden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaDEC)
en: Immediate Guiding DEC deviation in arcseconds
nl: Onmiddellijke afwijking volgen in DEC in boogseconden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_17b)
en: Guiding RMS error
nl: RMS-fout van volgen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_ErrRA)
en: Guiding RA RMS error
nl: RA RMS-fout van volgen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_ErrDEC)
en: Guiding DEC RMS error
nl: DEC RMS-fout van volgen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Total RMS"
nl: Totale RMS"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7b)
en: Guide SNR
nl: SNR van volgen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, correctionSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to adjust the scale of the Corrections Graphs relative to the scale of the drift graphs.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Pas de schaal van de correctiegrafieken aan, aan de schaal van de driftgrafieken, door slepen van de schuifknop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Drift Plot
nl: Driftplot

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Calibration Plot
nl: Kalibratie plot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Toon de grafiek van de RK in de plot van de  drift.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: RA
nl: RK

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rACorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Toon de grafiek van de RK-correcties in de plot van de  drift.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display DEC graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Toon de grafiek van de DEC in de plot van de  drift.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the DEC Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Toon de grafiek van de DEC-correcties in de plot van de  drift.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, sNRDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display SNR graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Toon de grafiek van de SNR in de plot van de  drift.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sNRDisplayedOnGuideGraph)
en: SNR
nl: SNR (Ruis)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rMSDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display RMS graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Toon de grafiek van de RMS in de plot van de  drift.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rMSDisplayedOnGuideGraph)
en: RMS
nl: RMS (wortel gemiddeld kwadraat)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomInXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in for the X-Axis.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Inzoomen langs de X-as</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomOutXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out for the X-Axis.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Langs de X-as uitzoomen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Trace:
nl: Spoor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, guideSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to scroll through guide history while displaying the RA and DEC error points on both graphs. Dragging to the far right will set the guide plots to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Gebruik de schuifknop om te scrollen door de volggeschiedenis, terwijl de correcties in RK en DEC op beide grafieken worden getoond. Helemaal naar rechts schuiven toont de laatste volggegevens in de volgplots, en stelt autoscrollen in de grafiek in.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: <html><head/><body><p>Check to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Kies dit voor het tonen van de laatste volggegevens en het automatisch scrollen in de grafiek.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideAutoScaleGraphB)
en: <html><head/><body><p>Autoscale both Guide Graphs to their default scale. If any points are located outside this range, the view is expanded to include them (with the exception of the time axis in the drift graphics).</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Beide volggrafieken autoschalen naar de standaardschaal. Indien er punten buiten het bereik komen, wordt het bereik uitgebreid, zodat ook die er binnen vallen (met uitzondering van de tijdas in de driftgrafieken).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideSaveDataB)
en: <html><head/><body><p>Export the guide data from the current session to a CSV file readable by a spreadsheet program.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Exporteer de volggegevens van de huidige sessie naar een CSV-bestand dat leesbaar is in een rekenbladprogramma (spreadsheet).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideDataClearB)
en: <html><head/><body><p>Clear all the recent guide data.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Alle recente volggegevens wissen..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guiderAccuracyThreshold)
en: <html><head/><body><p>Set the desired guiding accuracy in the Drift Plot. The number represents the radius of the green concentric circle in arcseconds.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Stelt de gewenste volgnauwkeurigheid in in de driftplot. Het getal is de straal van de groene concentrische cirkel in boogseconden.</p></body></html>

[ctx: Drift graphics tooltip; %1 is local time; %2 is RA deviation; %3 is DE deviation in arcseconds; %4 is the RMS error in arcseconds; %5 is the SNR]
en: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr></table>
nl: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RK:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr></table>

[ctx: Drift graphics tooltip; %1 is local time; %2 is RA deviation; %3 is DE deviation in arcseconds; %4 is the RMS error in arcseconds; %5 is the SNR; %6 is RA Pulse in ms; %7 is DE Pulse in ms]
en: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr><tr><td>RA Pulse:   </td><td>%6 ms</td></tr><tr><td>DE Pulse:   </td><td>%7 ms</td></tr></table>
nl: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RK:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr><tr><td>RK Puls:   </td><td>%6 ms</td></tr><tr><td>DE Puls:   </td><td>%7 ms</td></tr></table>

[ctx: South]
en: S
nl: Z

[ctx: East]
en: E
nl: O

[ctx: @title:window]
en: Export Guide Data
nl: Volggegevens exporteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
nl: Starten

en: RA drifting forward...
nl: Volgen_RK loopt voor....

en: Guide Star found.
nl: Volgster gevonden.

en: Calibrating RA Out
nl: Kalibreren RK uit

en: RA drifting reverse...
nl: Volgen_RK loopt achter...

en: Calibration rejected. Star drift is too short. Check for mount, cable, or backlash problems.
nl: Calibratie geweigerd. Te kleine sterverplaatsing. Controleer op problemen met opstelling, kabel of speling.

en: Calibration Failed: Drift too short.
nl: Kalibratie mislukt: Drift is te kort..

en: Calibrating RA In
nl: Kalibreren RK in

en: Calibration Failed: couldn't reach start.
nl: Kalibratie mislukt: kon start niet bereiken.

en: Guide RA: Scope cannot reach the start point after %1 iteration. Possible mount or backlash problems... | GUIDE_RA: Scope cannot reach the start point after %1 iterations. Possible mount or backlash problems...
nl[0]: Volgen_RK: Telescoop kan beginpunt niet bereiken na %1 iteratie. Mogelijk door speling of aandrijfproblemen...
nl[1]: Volgen RK: Telescoop kan beginpunt niet bereiken na %1 iteraties. Mogelijk door speling of aandrijfproblemen...

en: DEC backlash...
nl: Speling in DEC...

en: DEC drifting forward...
nl: Volgen_DEC loopt voor....

en: Calibration Failed: drift too short.
nl: Kalibratie mislukt: drift is te kort.

en: Calibrating DEC Backlash
nl: Kalibratie speling DEC

en: Calibrating DEC Out
nl: Kalibratie DEC uit

en: DEC drifting reverse...
nl: Volgen_DEC loopt achter...

en: Calibration Failed: couldn't reach start point.
nl: Kalibratie mislukt: kon startpunt niet bereiken.

en: Guide DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iteration.
    Possible mount or backlash problems... | GUIDE DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iterations.
    Possible mount or backlash problems...
nl[0]: Volgen_DEC: Telescoop kan beginpunt niet bereiken na %1 iteratie.
    Mogelijk door speling of aandrijfproblemen...
nl[1]: Volgen RK: Telescoop kan beginpunt niet bereiken na %1 iteraties.
    Mogelijk door speling of aandrijfproblemen...

en: Calibrating DEC In
nl: Kalibratie DEC in

en: DEC swap enabled.
nl: DEC wisselen aan.

en: DEC swap disabled.
nl: DEC wisselen uit.

en: Calibration Successful
nl: Kalibratie gelukt

en: Warning: Dithering failed. Autoguiding shall continue as set in the options in case of dither failure.
nl: Waarschuwing: ditheren is mislukt. Autovolgen wordt voortgezet zoals ingesteld in de opties voor mislukken van ditheren.

en: Warning: Manual Dithering failed.
nl: Waarschuwing: handmatig ditheren is mislukt.

en: %1 info are missing. Please set the values in INDI Control Panel.
nl: %1 gegevens ontbreken. Stel deze in in het besturingspaneel voor INDI.

en: Missing Information
nl: Ontbrekende informatie

en: Guiding calibration restored
nl: Kalibratie volgen hersteld

en: Lost track of the guide star. Try increasing the square size or reducing pulse duration.
nl: Volgster kwijt. Probeer groter vierkant of kortere pulsduur.

en: Guide Star lost.
nl: Volgster verloren.

en: Guiding calibration failed
nl: Kalibratie volgen is mislukt

en: Guiding calibration completed successfully
nl: Kalibratie volgen met succes voltooid

en: Lost track of the guide star. Searching for guide stars...
nl: Volgster kwijt geraakt.  Zoeken naar te volgen sterren...

en: Delta RMS threshold value exceeded. Searching for guide stars...
nl: Drempelwaarde Delta RMS overschreden.  Zoekend naar volgsterren...

en: Failed to find any suitable guide stars. Aborting...
nl: Zoeken naar geschikte sterren mislukt. Wordt afgebroken...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_29) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CalibrationPulseDuration)
en: Initial pulse size for calibration.
nl: Initiële pulsegrootte voor calibratie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
nl: Puls:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutoModeIterations)
en: Maximum number of iterations calibration should use per phase.
nl: Maximum aantal iteraties die calibratie zou moeten gebruiken per fase.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of iterations calibration should use per phase. It may use fewer (if max move is reached).
nl: Maximum aantal iteraties die calibratie zou moeten gebruiken per fase. Het mag er minder gebruiken (als max verplaatsingen is bereikt).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Max Iterations:
nl: Max. iteraties:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of pixels the calibration should move. Once it exceeds this amount, it will finish the calibration phase.  It may move less if  max iterations is reached.
nl: Maximum aantal pixels die de calibratie zou verplaatsen. Nadat het deze hoeveelheid te boven gaat, zal het de kalibratiefase beëindigen.  Het kan er minder verplaatsen als max. iteraties is bereikt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Max move (px):
nl: Max. verplaatsingen (px):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CalibrationMaxMove) i18n: ectx: label, entry (CalibrationMaxMove), group (Guide)
en: Maximum number of pixels the calibration should move (approximate).
nl: Maximum aantal pixels die de calibratie zou moeten verplaatsen (ongeveer).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
nl: Twee assen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled) i18n: ectx: label, entry (GuideAutoSquareSizeEnabled), group (Guide)
en: Automatically select the square size based on the selected star width.
nl: Automatisch grootte rechthoek selecteren op basis van geselecteerde sterbreedte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled)
en: Auto Square Size
nl: Auto grootte vierkant

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reticle
nl: Lijntjes-X

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_26)
en: X position of the guide star
nl: X-positie van de volgster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_27)
en: Y position of the guide star
nl: Y-positie van de volgster

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Calibrated Values
nl: Berekende waarden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec_cal_degrees_unit)
en: degrees (swapped)
nl: graden (verwisseld)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideCalibrationBacklash)
en: <html><head/><body><p>Remove the effect of DEC backlash when calibrating guider.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Het effect van speling van DEC wissen bij kalibratie volger.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideCalibrationBacklash)
en: Remove DEC backlash in guide calibration
nl: Speling DEC wissen in kalibratie volger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResetGuideCalibration)
en: <html><head/><body><p>If checked,  always re-calibrate when guiding is started. This is often not necessary when a good quality calibration has previously been done and the guide camera has not been rotated or re-installed.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien geactiveerd,  altijd opnieuw kalibreren wanneer volgen is gestart. Dit is vaak niet nodig wanneer een goede kwaliteit kalibratie eerder is gedaan en de volgcamera niet verdraaid is of opnieuw geïnstalleerd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetGuideCalibration)
en: Reset Guide Calibration After Each Mount Slew
nl: Na elke beweging van de opstelling volgkalibratie resetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseGuideCalibration)
en: <html><head/><body><p>Store and attempt to reuse calibrations. This only works on opposite sides of the meridian if the pier-side can be automatically determined from your mount. The "Reset Guide on Slew" option above must be unchecked for this to be attempted.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Calibraties opslaan voor hergebruik. Dit werkt alleen aan beide zijden van de meridiaan als de zijde automatisch bepaald kan worden uit de opstelling. De optie "Volgen resetten-bij-draaien" hierboven, moet worden uitgezet alvorens dit te proberen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseGuideCalibration)
en: Store and reuse guide calibration when possible.
nl: Volgkalibratie waar mogelijk opslaan en hergebruiken.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseDecOnPierSideChange)
en: <html><head/><body><p>When re-using a calibration, reverse the DEC angle if the current pier side differs from the one at calibration. This only applies when re-using calibrations. The value you need is a property of your mount that should be researched. </p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Wanneer een kalibratie wordt hergebruikt, de DEC-hoek omkeren als de huidige zijde verschilt van die die bij de berekening is gebruikt. De waarde die u nodig hebt is een eigenschap van uw opstelling die bestudeert zou moeten worden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseDecOnPierSideChange) i18n: ectx: label, entry (ReverseDecOnPierSideChange), group (Scheduler)
en: Reverse DEC on pier-side change when reusing calibration.
nl: DEC wisselen als zijde met de hergebruikte kalibratie is verwisseld.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherPixels)
en: Number of pixels to move the guiding square in a random direction.
nl: Aantal pixels dat volgvierkant moet worden verplaatst in een willekeurige richting.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherSettle) i18n: ectx: label, entry (DitherSettle), group (Guide)
en: After dither is successful, wait for this many seconds before proceeding.
nl: Na succes met ditheren, dit aantal seconden wachten voordat verder wordt gegaan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: PHD2 Dither Threshold
nl: PHD2 Dither-drempel(waarde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherTimeout)
en: <html><head/><body><p>Maximum allowable distance for dithering to be considered settled (PHD2 only).</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Maximum toegestane afstand voor dithering om te beschouwen als ingesteld (alleen PHD2).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Move locked guiding square location after frame capture
nl: Verplaats gekoppeld volgvierkant na opname frame

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherThreshold)
en: Maximum allowable distance for guiding to be considered settled (PHD2 only).
nl: Maximum toegestane afstand waarna volgen als voltooid kan worden beschouwd (alleen PHD2).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: PHD2 Dither Timeout
nl: PHD2 Dither-tijdslimiet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherFrames) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Dither after this many captured frames in the CCD module
nl: Na dit aantal frames ditheren in de CCD-module

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
nl: Frequentie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherMaxIterations)
en: <html><head/><body><p>Maximum dithering iteration attempts before giving up</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Maximum aantal iteraties voor ditheren</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Max. Iterations
nl: Max. iteraties

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherWithOnePulse)
en: <html><head/><body><p>If checked, dithering amount is randomly generated, pulses are sent, but the resultant pixel dithering amount is not enforced so only the one dither pulse is sent. This is quicker, and recommended as dither amount is random anyway. It is necessary when 2-D dither is required but guiding is only done in one axis.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien geactiveerd, wordt de hoeveelheid dithering willekeurig gegenereerd, pulsen worden verzonden, maar de hoeveelheid resulterende dithering van pixels wordt niet afgedwongen, dus wordt slechts die ene ditherpuls verzonden. Dit is sneller en aanbevolen, omdat de hoeveelheid dither toch willekeurig is. Het is noodzakelijk wanneer 2-D dither is vereist maar begeleiden wordt alleen gedaan in één as.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherWithOnePulse)
en: One Pulse Dither
nl: Één puls dither

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: <html><head/><body><p>If checked, autoguiding is aborted when dithering fails. Otherwise, guiding resumes normally.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien gekozen, wordt autovolgen afgebroken als ditheren niet lukt. Anders wordt volgen gewoon hervat.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: Abort Autoguide on failure
nl: Autovolgen bij fout opgeven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: <html><head/><body><p>Perform dithering when not guiding.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Ditheren als er niet gevolgd wordt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: Non-Guide Dither Pulse
nl: Puls voor ditheren bij niet volgen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherNoGuidingPulse)
en: Pulse length in milliseconds to command mount motion in a random direction
nl: Pulslengte in milliseconden voor bewegen opstelling in willekeurige richting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p><a href="https://ieeexplore.ieee.org/document/7105398"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">The Gaussian Process Guider</span></a>, <span style=" font-style:italic;">(c) 2014-2017 Max Planck Society</span>, is used for RA guiding only. Most parameters <br/>can stay at their defaults. <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Enable GPG</span> with the checkbox below. It can be used with all Guide star-detection<br/>algorithms but has been tested most and is recommended with <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">SEP MultiStar</span>. It combines a reactive<br/>correction whose aggressiveness is controlled with <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Control Gain</span> and <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Minimum Move</span>, with a predictive<br/>correction controlled by <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Prediction Gain</span>.</p><p>The most important parameter is <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Major Period</span>. If you can determine it for your mount, it's much <br/>better to set it yourself and uncheck <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Estimate Period.</span></p><hr/></body></html>
nl: <html><head/><body><p><a href="https://ieeexplore.ieee.org/document/7105398"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">De "Gaussian Process Guider"</span></a>, <span style=" font-style:italic;">(c) 2014-2017 Max Planck Society</span>, wordt alleen gebruikt voor volgen in RK. Meeste parameters <br/>kunnen op hun standaardwaarde blijven. <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">GPG aanzetten</span>  met onderstaand keuzevakje. Kanworden gebruikt met alle algoritmes voor volgster-detectie<br/> maar is vooral getest en wordt aanbevolen met <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">SEP MultiStar</span>. Verenigt een reactieve<br/>correctie met een agressie diegeregeld wordt met<span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Versterking regelen</span> en <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Minimum beweging</span>, met een predictieve <br/>correctie, geregeld met  <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Predictieversterking</span>.</p><p>De belangrijkste parameter is <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Primaire periode</span>. Indien u die voor uw opstelling kunt vaststellen, is het veel <br/>beter die zelf in te stellen en <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Periode schatten</span> uit te zetten.</p><hr/></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGEnabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpg0)
en: Enable the GPG guider for RA guiding.
nl: De GPG-volger aanzetten voor volgen in RK.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpg0)
en: Enable GPG
nl: GPG aanzetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGDarkGuidingInterval)
en: Maximum time between emitting predictive corrections while capturing guide images. This might be on the order of 1 second or less, with the guide exposure much longer. The exact values and the ratio between them will depend greatly on your mount and environmental conditions; but generally, the worse periodic error of your mount, the greater the ratio between guide exposure and dark guiding interval.
nl: Maximale tijd tussen uitzenden van voorspelde correcties bij opnemen van volgafbeeldingen. Dit kan in de orde van 1 seconde of minder zijn, met de belichting van volger veel langer. De exacte waarden en de verhouding ertussen zal grotendeels afhangen van uw opstelling en omgevingscondities; maar in het algemeen, hoe slechter de periodieke fout van uw opstelling, hoe groter de verhouding tussen volgbelichting en donker volginterval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Dark guiding interval
nl: Donker volginterval

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs0a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGPeriod)
en: The length in seconds of the mount's major period (that's being corrected).
nl: De lengte in seconden voor de primaire periode van de opstelling (die gecorrigeerd wordt).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs0a)
en: Major Period
nl: Primaire periode

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs2a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGpWeight)
en: The fraction of its prediction the GPG uses to move the mount.
nl: De fractie van de predictie die door de GPG wordt gebruikt voor het bewegen van de opstelling.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs2a)
en: Prediction Gain
nl: Verwachte versterking

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgsDarkGuiding) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGDarkGuiding)
en: Enable predictive corrections during acquisition of guide camera images
nl: Voorspelbare correcties inschakelen tijdens opnemen van volgcamera-afbeeldingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgsDarkGuiding)
en: Intra-frame dark guiding
nl: Intra-frame donker volgen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs1a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGEstimatePeriod)
en: If checked, the GPG estimates the mount's major period. Otherwise, it uses the entry above.
nl: Indien aangezet, wordt de primaire periode van de opstelling geschat door de GPG. En anders wordt bovenstaande invoer gebruikt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs1a)
en: Estimate Period
nl: Periode schatten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Uses RA "Aggressiveness" from Guide controls
nl: Gebruikt RA "Agressiviteit" uit volgbesturing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs4a)
en: The min-move parameter the GPG uses to move the mount when it uses its backoff proportional guider.
nl: De min-beweeg parameter die door de GPG wordt gebruikt voor het bewegen van de opstelling als de backoff proportionele volger wordt gebruikt. (backoff is tijdsduur tussen twee opvolgende pogingen).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs4a)
en: Minimum Move
nl: Minimum verplaatsing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Uses RA "Min error" from Guide controls
nl: Gebruikt RA "Min. fout" uit volgbesturing

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs3a)
en: The fraction of the guide-star drift that the GPG uses to move the mount.
nl: Het deel van de drift van de volgster waarmee de GPG de opstelling verplaatst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs3a)
en: Control Gain
nl: Besturing versterking

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Settings
nl: Expert-instellingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas0a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGSE0KLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Length scale of the long range kernel in seconds.</p><p>This 
              parameter accounts for the long-term drift in periodic error, on the scale of several major periods. This might be due to, for
              example:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Harmonic interaction between the gears in the whole gear train,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Change in
              loading due to gravity,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;
              -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Thermal variations.</li></ul><p>This should probably be several
              times larger than the major period.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Lengteschaal van het langeafstandsbereik van kernel in seconden.</p><p>Deze 
              parameter houdt rekening met de lange termijn drift in periodieke fout, op de schaal van verschillende hoofdperioden. Dit kan zijn vanwege,
              bijvoorbeeld:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Harmonische interactie tussen de versnellingen in de gehele versnellingsreeks,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wijziging in
              lading vanwege zwaartekracht,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;
              -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Thermische variaties.</li></ul><p>Dit zou waarschijnlijk verschillende
              keren groter zijn dan de hoofdperiode.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas0a)
en: Long-range Length Scale
nl: Langeafstands lengteschaal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas1a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGSE0KSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Long-range kernel signal variance.</p><p>This describes how 
              much the error changes over the long-term time scale. A higher variance means a larger change in error, on
              average.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Signaalvariantie van langeafstands kernel.</p><p>Dit beschrijft hoeveel 
              de fout wijzigt over de lange termijn tijdschaal. Een hogere variantie betekent een grotere wijziging in fout,
              gemiddeld.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas1a)
en: Long-range Variance
nl: Lange afstands variantie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas2a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGPKLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Periodic Kernel length scale, in seconds.</p><p>This 
              describes how quickly the error changes within a single period. It can be thought of as the wavelength of the noise component
              above which the noise becomes unpredictable. A higher length scale means the predictable error has less high-frequency
              components; a shorter length-scale means it has more.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Periodieke lengteschaal van Kernel, in seconden.</p><p>Dit 
              beschrijft hoe snel de fout wijzigt in een enkele periode. Het kan gezien worden als de golflengte van de ruiscomponent
              waarboven de ruis onvoorspelbaar wordt. Een hogere lengteschaal betekent dat de voorspelbare fout minder hoge frequentiecomponenten
              heeft; een kortere lengteschaal betekent er zijn er meer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas2a)
en: Periodic Length Scale
nl: Periodieke lengteschaal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas3a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGPKSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Periodic kernel signal variance.</p><p>This describes how 
              much the error changes during the periodic length scale.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Signaalvariantie in periodieke kernel.</p><p>Dit beschrijft hoeveel 
              de fout wijzigt gedurende de periodieke lengteschaal.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas3a)
en: Periodic Variance
nl: Periodieke variantie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas4a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGSE1KLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Length scale of the short-range kernel in 
              seconds.</p><p>This is a measure of the scale of the non-periodic short-term noise, caused by things such
              as:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Grit in the gearchain,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px;
              margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wind gusts,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Structural vibrations, such as footsteps or traffic,</li><li style=" margin-top:12px;
              margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Swinging or dragging
              cables.</li></ul></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Lengteschaal van de korte afstand kernel in 
              seconden.</p><p>Dit is een maat van de schaal van de niet-periodieke korte termijn ruis, veroorzaakt door dingen
              zoals:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Zand in de versnellingsketting,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px;
              margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Windstoten,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Structurele trillingen, zoals voetstappen of traffic,</li><li style=" margin-top:12px;
              margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Slingerende of slepende
              kabels.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas4a)
en: Short-range Length Scale
nl: Korteafstands lengteschaal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas5a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGSE1KSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Short-range kernel signal 
              variance.</p><p><br/></p><p>How much the short-range noise changes in the short-term length
              scale.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Korte afstand kernelsignaal 
              variantie.</p><p><br/></p><p>Hoeveel de korte afstands ruis wijzigt in de korte termijn
              lengteschaal.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas5a)
en: Short-range Variance
nl: Lange-afstands variantie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas6a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGPointsForApproximation)
en: Number of points used in the Gaussian Process approximation
nl: Aantal gebruikte punten in de benadering van het Gaussian Process

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas6a)
en: Approximation Points
nl: Benaderingspunten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas7a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGMinPeriodsForInference)
en: The min number of periods that must be sampled before prediction is fully used. Before that, it is mixed with the control/proportional guider.
nl: Het kleinste aantal perioden nodig voordat de predictie (voorspelling) volledig kan worden ingezet. Eerder dan dat wordt ook de control/proportional volger gebruikt. (besturings/proportionele volger).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas7a)
en: Num Periods for Inference
nl: Aantal perioden voor het trekken van een conclusie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas8a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGMinPeriodsForPeriodEstimate)
en: The min number of periods that must be sampled before GPG fully estimates the period.
nl: Het minimum aantal perioden voordat GPG de periode werkelijk inschat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas8a)
en: Num Periods for Period Estimate
nl: Aantal perioden voor afschatten periode

en: Guide Options Profile Editor
nl: Bewerken opties volgprofiel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Control Parameters
nl: Besturingsparameters

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_12)
en: <html><head/><body><p>This adds a correction term based on the average of the past 50 guide deviations. For example, if the deviation is consistently negative, this will attempt to compensate. Best to start with 0.0 (no effect) and only use this if necessary.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Dit voegt een correctieterm toe gebaseerd op het gemiddelde van de voorbije 50 volgafwijkingen. Als, bijvoorbeeld, de afwijking consist negatief is, zal dit proberen te compenseren. Het beste is om te beginnen met 0,0 (geen effect) en dit alleen, indien nodig, te gebruiken.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_12)
en: Integral gain (0-1.0)
nl: Integrale versterking (0-1.0)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_11)
en: <html><head/><body><p>How aggressively the guider attempts to correct the guide deviations. 1.0 would attempt to fully correct the error. It's best to use an aggressiveness less than 1.0 to avoid oscillations.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Hoe agressief de volger de volgafwijking probeert te corrigeren. 1.0 zou proberen om de fout volledig te corrigeren. Het is beter om een agressiviteit minder dan 1.0 te gebruiken om oscillaties te vermijden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_11)
en: Aggressiveness (0-1.0)
nl: Agressiviteit (0-1.0)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_14)
en: <html><head/><body><p>Maximum guide pulse that is generated by the guider and sent to the mount in arc-second units. That is, the guider will not attempt to move the mount more than this many arc-seconds at any given time.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Maximum volgpuls gegenereerd door de volger, in eenheden arc-seconden, en verzonden naar de opstelling. D.w.z. de volger zal niet proberen de opstelling te verplaatsen met meer dan deze hoeveelheid arc-seconden op een gegeven tijd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_14)
en: Max response (arcsec)
nl: Max. respons (arcsec)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_15)
en: <html><head/><body><p>Minimum guide deviation, in arc-seconds, for which a guide pulse would be sent to the mount. If the guide error is less than this value, then no pulse is sent to the mount.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Minimum volgafwijking, in arc-seconds, waarvoor een volgpuls naar de opstelling. Als de volgfout kleiner is dan deze waarde, wordt er geen puls gestuurd naar de opstelling.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_15)
en: Min error (arcsec)
nl: Min. fout (arcsec)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Other Settings
nl: Overige instellingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>If star tracking is lost due to passing clouds or other reasons, wait this many seconds before giving up.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Als het volgen eindigt door bewolking of anders, dit aantal seconden wachten voordat met volgen definitief wordt gestopt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Lost Star timeout
nl: Timeout voor verliezen volgster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Maximum delta RMS permitted before stopping guide process and searching for new guide stars.
nl: Maximum toegestane delta RMS voordat volgproces wordt gestopt en er naar een andere volgster wordt gezocht.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_24) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaxMultistarReferenceStars)
en: Maximum number of reference stars used by SEP MultiStar.
nl: Maximum aantal referentie sterren gebruikt door SEP MultiStar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Max MultiStar Ref Stars
nl: Max MultiStar Ref sterren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_20)
en: The StellarSolver profile to use when detecting stars--used with the SEP MultiStar and SEP algorithms.
nl: Het te gebruiken profiel StellarSolver bij detecteren van sterren--gebruikt met de SEP MultiStar en SEP algoritmen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_20)
en: SEP Profile
nl: Profiel SEP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuideMaxHFR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_20)
en: Maximum HFR allowed for SEP MultiStar guide star.
nl: Maximum HFR toegestaan for SEP MultiStar volgster.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: arcsecs
nl: boogseconden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideLog)
en: <html><head/><body><p>If checked and the internal guider is run, a log file is saved in the default logging directory. This is not a debug log, it is meant for user's to improve logging and can be viewed with phd2logview.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien geselecteerd, en bij lopende interne Volger, wordt een logbestand opgeslagen de standaard map voor logboeken. Dit is niet een debug-logboek, maar maakt het gebruikers mogelijk het loggen te verbeteren, en kan worden gelezen met phd2logview.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideLog)
en: Save Internal Guider User Log
nl: Interne gebruikerslog Volger opslaan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Smart
nl: Intelligent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
nl: Snel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Auto Threshold
nl: Autodrempelwaarde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: No Threshold
nl: Geen drempelwaarde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: SEP Multi Star (recommended)
nl: SEP Multi Star (aanbevolen)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_19)
en: The algorithm that tracks guide stars and determines the guide deviation.
nl: Het algoritme dat volgsterren volgt en de volgafwijking bepaalt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_19)
en: Algorithm
nl: Algoritme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MinDetectionsSEPMultistar) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: label, entry (MinDetectionsSEPMultistar), group (Guide)
en: Minimum number of stars detected for SEP MultiStar to initialize.
nl: Minimum aantal sterren gedetecteerd voor SEP MultiStar om te initialiseren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Min MultiStar Star Detections
nl: Min MultiStar Sterdetecties

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p>[PHD2] If calibration takes more time than this many seconds, abort guiding.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>[PHD2] Als kalibreren meer tijd kost dan dit aantal  seconden, stop het volgen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Calibration timeout
nl: Kalibratie max tijdsduur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseGuideHead)
en: <html><head/><body><p>If the camera used for guiding has a dedicated guiding chip, you can decide which of the camera chips should be used for guiding: the primary chip or the guiding chip.</p><p>For cameras that have only one chip, this option is ignored.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Als de camera gebruikt voor volgen een daaraan geweide chip voor volgen heeft, dan kunt u beslissen welke van de camerachips gebruikt zou moeten worden voor volgen: de primaire chip of de chip voor volgen.</p><p>Voor camera's die slechts één chip hebben wordt deze optie genegeerd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseGuideHead)
en: Use dedicated Guiding Chip for Guiding
nl: Aan volgen toegewijde chip gebruiken voor volgen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, INDIHub)
en: INDI Hub Settings
nl: Instellingen INDI Hub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><h2 style=" margin-top:16px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Share access to your observatory on </span><a href="https://indihub.space"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600; text-decoration: underline; color:#007af4;">indihub.space</span></a></h2></body></html>
nl: <html><head/><body><h2 style=" margin-top:16px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Deel de toegang tot uw sterrenwacht op </span><a href="https://indihub.space"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600; text-decoration: underline; color:#007af4;">indihub.space</span></a></h2></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, solorR)
en: Use you equipment without opening remote access but equipment is still connected to INDIHUB-network and all images taken are contributed for scientific purposes.
nl: Gebruik uw apparatuur zonder externe toegang toe te laten, maar uw apparatuur is wel verbonden met het netwerk van INDIHUB, en alle afbeeldingen zijn beschikbaar voor wetenschappelijke doeleinden.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, shareR)
en: <html><head/><body><p>Open remote access to your equipment via INDIHUB-network of telescopes, so you can provide remote imaging sessions to your guests.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Open externe toegang tot uw apparatuur via het INDIHUB-netwerk van telescopen, zodat u uw gasten externe afbeeldingssessies kunt aanbieden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, shareR)
en: Share
nl: Delen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, roboticR)
en: <html><head/><body><p>Open remote access to your equipment to be controlled by scheduler running in INDIHUB-cloud (experimental).</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Open externe toegang tot uw apparatuur, die bestuurd moet worden door het planprogramma in de INDIHUB-cloud (experimenteel).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, roboticR)
en: Robotic (Experimental)
nl: Robot (Experimenteel)

[ctx: @title:window]
en: Ekos - %1 Profile
nl: Ekosprofiel - %1

en: Connection in progress. Click to abort.
nl: Wordt verbonden. Klikken indien u dit wilt afbreken.

en: Logging
nl: Loggen

en: Analyze
nl: Analyse

en: Ekos requires at least one CCD or Guider to operate.
nl: Ekos werkt alleen met minstens één CCD of volgprogramma.

en: Ekos detected that PTP Camera is running and may prevent a Canon or Nikon camera from connecting to Ekos. Do you want to quit PTP Camera now?
nl: Ekos ziet een actieve PTP-camera, en kan verbinden met een Canon- of Nikon- camera weigeren. Wilt u de PTP-camera nu afsluiten?

en: PTP Camera
nl: PTP-camera

en: Starting INDI services...
nl: INDI worden gestart...

en: Ekos detected an instance of INDI server running. Do you wish to shut down the existing instance before starting a new one?
nl: Ekos detecteerde een actieve INDI-server. Wilt u die afsluiten voordat u er opnieuw eentje start?

en: Connecting to remote INDI server at %1 on port %2 ...
nl: Verbinden met INDI-server op afstand op %1 met poort %2...

en: Failed to start profile on remote INDI Web Manager.
nl: Profiel aanmaken op Web Manager van INDI op afstand is mislukt!

en: Starting profile on remote INDI Web Manager...
nl: Profiel aanmaken op Web Manager van INDI op afstand ...

en: Establishing communication with remote INDI Web Manager...
nl: Communicatie tot stand brengen met externe INDI Web Manager...

en: Warning: INDI Web Manager is not online.
nl: Waarschuwing: INDI Web Manager is niet online.

en: INDI services started on port %1.
nl: INDI-diensten gestart op poort %1.

en: INDI services started on port %1. Please connect devices.
nl: INDI is gestart op poort %1. U kunt nu apparaten aankoppelen.

en: INDI services started. Connection to remote INDI server %1:%2 is successful. Waiting for devices...
nl: INDI-diensten zijn gestart. Verbinden met INDI-server %1:%2 op afstand is gelukt. Wacht nu op apparaten...

en: Failed to connect to local INDI server %1:%2
nl: Verbinden met lokale INDI-server %1:%2 is mislukt.

en: Failed to connect to remote INDI server %1:%2
nl: Verbinden met INDI-server %1:%2 op afstand is mislukt.

en: Lost connection to local INDI server %1:%2
nl: Verbinding met lokale INDI-server %1:%2 verbroken.

en: Lost connection to remote INDI server %1:%2
nl: Verbinden met INDI-server %1:%2 op afstand is mislukt.

en: Failed to connect to %1. Please ensure device is connected and powered on.
nl: Verbinden naar %1 is mislukt. Controleer of dit apparaat is aangesloten en aangezet.

en: Failed to connect to 
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
nl: Verbinden is mislukt naar 
    %1
    Controleer of elk apparaat is aangesloten en aangezet.

en: Unable to establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
nl: Kan niet vinden:
    %1
    Controleer of dit apparaat is aangesloten en aangezet.

en: Ekos startup error
nl: Opstartfout Ekos

en: Unable to establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
nl: Kan de volgende apparaten niet vinden:
    %1
    Controleer of elk apparaat is aangesloten en aangezet.

en: Unable to remotely establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
nl: Kan van afstand niet opzetten:
    %1
    Controleer of dit apparaat is aangesloten en aangezet.

en: Unable to remotely establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
nl: Kan van afstand de volgende apparaten niet opzetten:
    %1
    Controleer of elk apparaat is aangesloten en aangezet.

en: Connecting INDI devices...
nl: INDI-apparaten worden aangekoppeld...

en: Disconnecting INDI devices...
nl: INDI-apparaten worden afgekoppeld....

en: INDI services stopped.
nl: INDI-diensten zijn gestopt.

en: Remote devices established.
nl: Externe apparaten gevonden.

en: Remote devices established. Please connect devices.
nl: Externe apparaten gevonden. Apparaten aankoppelen aub.

en: %1 failed to connect.
    Please ensure the device is connected and powered on.
nl: %1 kon niet verbinden.
    Controleer of dit apparaat is aangesloten en aangezet.

en: %1 is disconnected.
nl: %1 is niet verbonden.

en: %1 focuser is online.
nl: %1 focusser is online.

en: %1 Weather is online.
nl: %1 weer is online.

en: %1 Dust cap is online.
nl: %1 stofkap is online.

en: %1 Light box is online.
nl: %1 lichtbox is online.

en: Guider port from %1 is ready.
nl: Poort %1 voor volgen is gereed.

en: Are you sure you want to delete the profile?
nl: Wilt u het profiel werkelijk wissen??

en: Confirm Delete
nl: Wissen bevestigen

en: Site location updated to %1.
nl: Locatie bijgewerkt naar %1

en: Failed to update site location to %1. City not found.
nl: Bijwerken locatie naar %1 mislukt. Locatie niet gevonden.

en: Enabling debug logging for %1...
nl: Debugs loggen activeren van %1 ...

en: Disabling debug logging for %1...
nl: Debugs loggen afsluiten van %1 ...

en: Re-enabling debug logging for %1...
nl: Debugs loggen opnieuw activeren van %1 ...

en: Re-disabling debug logging for %1...
nl: Debugs loggen opnieuw afsluiten van %1 ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: 1. Select Profile
nl: 1. Selecteer profiel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
nl: Profiel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileB)
en: Add profile
nl: Profiel toevoegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileB)
en: Edit profile
nl: Profiel bewerken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileB)
en: Remove profile
nl: Profiel verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customDriversB) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomDrivers)
en: Custom Drivers
nl: Aangepaste drivers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardProfileB)
en: Launch Ekos Profile Wizard
nl: Assistent voor Ekos-profiel starten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2. Start && Stop Ekos
nl: 2. Ekos starten && stoppen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel
nl: INDI-besturingspaneel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, portSelectorB)
en: <html><head/><body><p>Devices Port Selector</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Poortkiezer van apparaten</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Ekos Options
nl: Opties Ekos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: 3. Connect && Disconnect Devices
nl: 3. Verbinden && ontkoppelen apparaten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Altitude
nl: Hoogte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Advanced Ekos Options
nl: Gevorderde opties Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
nl: Opties...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
nl: Wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (FocusProfilePlot, profilePlot)
en: Focus HFR profile
nl: Focus op HFR-profiel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusStarView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarView)
en: Focus star
nl: Focus op ster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Guide:
nl: Volger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Total RMS:
nl: Totale RMS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guideStarView)
en: Guide star
nl: Volgster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStarView)
en: guide star
nl: volgster

en: Meridian flip inactive (no scope connected)
nl: Meridiaanflip inactief (geen scope verbonden)

en: Meridian flip inactive (flip not requested)
nl: Meridiaanflip inactief (flip niet gevraagd)

en: Meridian flip inactive (parked)
nl: Meridiaanflip inactief (geparkeerd)

en: Meridian flip inactive (no target set)
nl: Meridiaanflip inactief (geen doel ingesteld)

en: Meridian flip inactive (slew after meridian)
nl: Meridiaanflip inactief (draaien na meridian)

en: Meridian flip in %1
nl: Meridiaanflip in %1

en: Meridian flip failed - time too short, pier side unknown.
nl: Meridiaanflip is mislukt - tijd tekort, pier side onbekend.

en: meridian flip failed, retrying in 4 minutes
nl: Meridiaanflip mislukt, opnieuw proberen over 4 minuten

en: No successful Meridian Flip done, delay too long
nl: Geen succesvolle meridiaanflip gedaan, onderbreking duurt te lang

en: Meridian flip completed OK.
nl: Meridiaanflip is voltooid.

en: Telescope completed the meridian flip.
nl: Meridiaanflip telescoop voltooid.

en: Status: inactive
nl: Status: inactief

en: Meridian flip planned...
nl: Meridiaanflip is gepland...

en: Meridian flip waiting...
nl: Meridiaanflip wacht...

en: Meridian flip ready to start...
nl: Meridiaanflip is gereed om te starten...

en: Meridian flip running...
nl: Meridiaanflip is actief...

en: Meridian flip completed.
nl: Meridiaanflip is voltooid.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, statusText)
en: Meridian Flip Status
nl: Status meridiaanflip

en: Are you sure you want to clear all mount configurations?
nl: Wilt u echt alle instellingen wissen van de opstelling?

en: Mount Configuration
nl: Instellingen opstelling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountToolBoxB)
en: Mount Control
nl: Besturing opstelling

en: GPS driver detected. KStars and mount time and location settings are now synced to the GPS driver.
nl: GPS-driver gevonden. KStars, tijdstip van aankoppelen en locatie-instellingen worden nu aangepast aan de GPS-driver.

en: GPS is detected. Do you want to switch time and location source to GPS?
nl: GPS gevonden. Wilt u de bron van tijd en locatie aan GPS overlaten?

en: GPS Settings
nl: Instellingen GPS

en: Are you sure you want to turn off mount tracking?
nl: Wilt u volgen met de opstelling werkelijk uitzetten?

en: Mount Tracking
nl: Volgen met opstelling

en: Telescope altitude is below minimum altitude limit of %1. Aborting motion...
nl: Telescoophoogte is kleiner dan de kleinste toegestane hoogte %1, beweging wordt gestopt...

en: Telescope altitude is above maximum altitude limit of %1. Aborting motion...
nl: Telescoophoogte is groter dan de grootste toegestane hoogte %1, beweging wordt gestopt...

en: Telescope hour angle is more than the maximum hour angle of %1. Aborting motion...
nl: Telescoopuurhoek is groter dan de grootste toegestane hoogte %1, beweging wordt gestopt...

en: Meridian flip set inactive during polar alignment.
nl: Meridiaanflip op inactief ingesteld tijdens uitlijning op de pool.

en: Polar alignment motions finished, meridian flip activated.
nl: Bewegingen bij uitlijnen op de pool beëindigd, meridiaanflip geactiveerd.

en: Alignment Model cleared.
nl: Uitlijnmodel gewist.

en: Failed to clear Alignment Model.
nl: Wissen uitlijnmodel mislukt.

en: Mount already parked.
nl: Opstelling is reeds geparkeerd.

en: Parking time cannot be in the past.
nl: Parkeren kan niet in verleden tijd gebeuren.

en: Parking time must be within 24 hours of current time.
nl: Parkeertijd moet binnen 24 uur na nu zijn.

en: Warning! Parking time is more than 12 hours away.
nl: Waarschuwing! Parkeren is pas over meer dan 12 uur.

en: Caution: do not use Auto Park while scheduler is active.
nl: Waarschuwing: U kunt niet autoparkeren gebruiken met actieve taakplanner.

en: Parking timer is up.
nl: Parkeertijdmeter loopt.

en: Starting auto park...
nl: Autoparkeren wordt gestart ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, opticalTrainCombo)
en: Optical Train
nl: Optische trein

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: ALT
nl: HGT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Hour Angle
nl: Uurhoek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Local Sidereal TIme
nl: Lokale Sterretijd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: <html><head/><body><p>Request a meridian flip if the hour angle exceeds the specified value. Capture and Guiding will be suspended and resumed after the flip is complete.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Meridiaanflip laten doen indien de uurhoek de opgegeven waarde overschrijdt.  Opnemen en volgen worden tijdelijk gestopt totdat de flip is voltooid.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: Flip if HA >
nl: Meridiaanflip als Uurhoek >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, meridianFlipOffsetDegrees)
en: RA position in degrees behind the meridian where the meridian flip should be activated.
nl: RA-positie in graden achter de meridiaan waar de meridiaanflip geactiveerd zou moeten worden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearParkingB)
en: Clear Parking
nl: Parkeren wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Deletes all mount alignment points
nl: Wist alle uitlijnpunten opstelling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Clear  Model
nl: Model wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeConfigB)
en: Purge all configuration
nl: Alle instellingen wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Park At:
nl: Parkeren om:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Automatically start the park timer on startup
nl: Automatisch parkeertimer aanzetten bij opstarten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Every day
nl: Dagelijks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOnB)
en: ON
nl: AAN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOffB)
en: OFF
nl: UIT

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, parkingTitle)
en: Parking Status
nl: Parkeerstatus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, parkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domePark)
en: Park
nl: Parkeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unparkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: UnPark
nl: Ontparkeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumHaLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxHaLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum Hour Angle limit if the mount has not flipped. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Grootste toegestane hoogte voor telescoop, zonder flip. Hierboven stopt de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: <html><head/><body><p>Enable or Disable the mount travel range limits. Once enabled, Ekos monitors the mount's altitude while slewing or tracking. If the mount slews/tracks below or above the limits, it shall be commanded to stop and tracking will be turned off.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Bereiken van de telescoop aan/uit zetten. Indien aangezet monitort Ekos voortdurend de hoogte van de telescoop wanneer die beweegt. Indien bij volgen of draaien de toegestane grenzen worden bereikt,krijgt de telescoop de opdracht te stoppen, en wordt het volgen beëindigd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: Enable Alt Limits
nl: Begrenzingen in hoogte  aanzetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minimumAltLimit)
en: <html><head/><body><p>Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Kleinste toegestane hoogte voor telescoop. Bij een kleinere hoogte stopt de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumAltLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Grootste toegestane hoogte voor telescoop. Hierboven stopt de telescoop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltLabel) i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.
nl: Kleinst toegestane hoogte telescoop. Hieronder stopt de telescoop.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAltLabel)
en: Min. Alt:
nl: Min. Hgt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxHaLabel)
en: Max. HA (hours):
nl: Max. uurhoek (uren):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: <html><head/><body><p>Enable or Disable the mount Hour Angle limit. Once enabled, Ekos monitors the mount's hour angle while slewing or tracking. If the mount slews/tracks past the limit while the Pier Side is in the state that does not allow that, it shall be commanded to stop and tracking will be turned off. Requires a mount that reports the pier side correctly.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Uurhoekbereik van de telescoop aan/uit zetten. Indien aangezet monitort Ekos voortdurend de hoogte van de telescoop wanneer die beweegt. Indien bij volgen of draaien de door de Pier Side toegestane grenzen worden bereikt,krijgt de telescoop de opdracht te stoppen, en wordt het volgen beëindigd. Hiervoor moet de telescoop de staat goed melden van de Pier Side.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: Enable HA Limits
nl: Begrenzingen HA (uurhoek) aanzetten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: Max. Alt:
nl: Max. Hgt:

en: %1 error. See INDI log for details.
nl: %1 fout. Zie INDI-log voor details.

en: Rolloff roof
nl: Afroldak

en: %1 is idle.
nl: %1 doet niets.

en: Opening
nl: Wordt geopend

en: Unparking
nl: Uit parkeerstand halen

en: Rolloff roof opening...
nl: Afrol open dak...

en: Dome is moving clockwise...
nl: Koepel draait rechtsom...

en: Closing
nl: Wordt gesloten

en: Unpark
nl: Uit parkeerstand halen

en: Rolloff roof is closing...
nl: Afrol opendak wordt gesloten...

en: Dome is moving counter clockwise...
nl: Koepel draait linksom...

en: %1 is parked.
nl: %1 is geparkeerd.

en: %1 is parking...
nl: %1 wordt geparkeerd...

en: %1 is unparking...
nl: %1 wordt uitgeparkeerd...

en: %1 is tracking.
nl: %1 volgt.

en: Unparked
nl: Uit parkeerstand gehaald

en: Closed
nl: Gesloten

en: Opened
nl: Geopend

en: Shutter is open.
nl: Sluiter is open.

en: Shutter is opening...
nl: Sluiter wordt geopend...

en: Shutter is closed.
nl: Sluiters is dicht.

en: Shutter is closing...
nl: Sluiter wordt gesloten...

en: Weather is OK
nl: Weer is OK

en: Weather Warning
nl: Weerwaarschuwing

en: Weather Alert
nl: Weer alert

en: %1 second remaining | %1 seconds remaining
nl[0]: Nog %1 seconde
nl[1]: Nog %1 seconden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, motionLabel)
en: Motion
nl: Beweging

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, absoluteMotionSB)
en: Absolute position the dome should move.
nl: Absolute positie waar de koepel naar toe moet draaien.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move the dome to the given absolute position.
nl: Draai de koepel naar de gegeven absolute positie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move (abs)
nl: Draaien (abs)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, relativeMotionSB)
en: Relative position the dome should move.
nl: Relatieve positie waarnaar de koepel moet draaien.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move the dome for the given degrees and direction.
nl: De koepel in de opgegeven richting het opgegeven aantal graden draaien.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move (rel)
nl: Draaien (rel)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: Rotate clockwise
nl: Met de klok mee draaien

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: Rotate counter clockwise
nl: Tegen de klok in draaien

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingEnableButton)
en: <html><head/><body><p>Enable slaving, dome motion <span style=" font-weight:600;">follows telescope motion</span></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Slaving aan, draaien koepel <span style=" font-weight:600;">volgt beweging telescoop</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: <html><head/><body><p>Disable slaving, dome <span style=" font-weight:600;">does not follow telescope motion</span>.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Slaving uitzetten, koepel <span style=" font-weight:600;">volgt niet beweging telescoop</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domePark)
en: <html><head/><body><p>Park the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Koepel parkeren. Gebruik de INDI-tab voor geavanceerd besturen koepel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: <html><head/><body><p>Unpark the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Koepel uit parkeerstand. Gebruik de INDI-tab voor geavanceerd besturen koepel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort dome motion
nl: Beweging koepel afbreken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
nl: Afbreken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutterBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: Shutter
nl: Sluiter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: <html><head/><body><p>Close the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De sluiter van de koepel sluiten. Gebruik de INDI-tab voor geavanceerd besturen koepel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: <html><head/><body><p>Open the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Sluiter van de koepel openen. Gebruik de INDI-tab voor geavanceerd besturen koepel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusDefinitionBox)
en: Observatory Status
nl: Status sterrewacht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the dome needs to be unparked for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien gekozen, moet de koepel worden ontparkeerd, voordat de sterrewacht de status &quot;GEREED&quot; krijgt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the shutter needs to be open for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien gekozen, moet de sluiter open zijn, voordat de sterrewacht de status &quot;GEREED&quot; krijgt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWeatherCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the weather needs to be OK for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien gekozen, moet het weer OK zijn, voordat de sterrewacht de status &quot;GEREED&quot; krijgt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: <html><head/><body><p>Observatory status. Select the observatory elements that are relevant for the status:</p>
    <ul>
    <li><b>Dome</b>: unparked &rarr; ready</li>
    <li><b>Shutter</b>: open &rarr; ready</li>
    <li><b>Weather</b>: OK &rarr; ready</li>
    </ul>
    </body></html>
nl: <html><head/><body><p>Status waarneemstation. Selecteer de eigenschappen van het station die de status bepalen:</p>
    <ul>
    <li><b>Koepel</b>: niet geparkeerd &rarr; gereed</li>
    <li><b>Sluiter</b>: open &rarr; gereed</li>
    <li><b>Weer</b>: OK &rarr; gereed</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: Ready
nl: Gereed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: <html><head/><body><p>Scale the value axis to the current value range.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Aswaarde schalen naar het huidige waardenbereik.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
nl: Automatisch schaal instellen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearGraphHistory)
en: <html><head/><body><p>Clear sensor data history</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Geschiedenis sensorgegevens wissen..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherActionsBox)
en: Actions
nl: Acties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertShutterCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningShutterCB)
en: Close Shutter
nl: Sluiter sluiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertSchedulerCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningSchedulerCB)
en: Stop Scheduler
nl: Taakplanner stoppen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertStatusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningStatusLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Status: inactive</span></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Status: inactief</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertDelayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningDelayLabel)
en: Delay (sec):
nl: Vertraging (sec):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherWarningBox)
en: War&ning
nl: Waarschuwi&ng

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, sensorData)
en: <html><head/><body><p>Current data of the weather sensors. Click on the sensor name to display its data over time.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Huidige gegevens van de weersensoren. Klikken op desensornaam  toont u deze gegevens.</p></body></html>

en: rolloff roof
nl: afroldak

en: dome
nl: koepel

en: Parking %1...
nl: %1 Parkeren...

en: Unparking %1...
nl: %1 Uitparkeren...

en: Slaving activated.
nl: Slaving is aan.

en: Slaving deactivated.
nl: Slaving uitgezet.

en: Aborting...
nl: Afbreken...

en: Opening shutter...
nl: Sluiter openen...

en: Closing shutter...
nl: Sluiter sluiten...

en: opening
nl: Wordt geopend

en: closing
nl: Wordt gesloten

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 rolloff roof %1...
nl: %2 afroldak %1...

en: clockwise
nl: Met de klok mee

en: counter clockwise
nl: Tegen de klok in

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 dome motion %1...
nl: %2 beweging koepel %1...

en: You must restart KStars for this change to take effect.
nl: KStars moet worden herstart voordat wijziging effect heeft.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Configuration
nl: Configuratie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Load device configuration:
nl: Apparaatconfiguratie laden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_neverLoadConfig)
en: Ne&ver
nl: &Nooit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadConfigOnConnection)
en: O&n connection
nl: Bij verbi&nding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadDefaultConfig)
en: Alwa&ys load defaults
nl: A&ltijd standaardwaarden inlezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Icons orientation:
nl: Oriëntatie pictogrammen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons) i18n: ectx: label, entry (EkosTopIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed on the top of pages
nl: Modulepictogrammen Ekos worden bovenaan geplaatst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons)
en: Top
nl: Boven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: Ekos module icons are placed to the left of pages
nl: Modulepictogrammen Ekos worden links geplaatst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: &Left
nl: &Links

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos)
en: Make Ekos window independent from KStars main window. Requires restart to take effect.
nl: Maak Venster Ekos onafhanklelijk van het hoofdvenster van KStars. Herstart is nodig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowINDI)
en: Independent window
nl: Onafhankelijk venster

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Offsets
nl: Offsetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: <html><head/><body><p>Lead time is the minimum time in minutes between jobs. The scheduler starts execution of a job before its scheduled startup time by this lead time. Early execution is useful as focusing, alignment, and guiding procedures may take prolonged periods to time to complete.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Aanlooptijd is de kleinste tijdsduur tussen taken, in minuten. De planner begint met de uitvoering van een taak deze aanlooptijd eerder dan de geplande starttijd.  Eerder beginnen met uitvoeren kan nuttig zijn als focusseren, uitlijnen en volgprocedures enige tijd in beslag kunnen nemen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: Lead time:
nl: Aanlooptijd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: <html><head/><body><p>Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Niet toestaan dat taken worden gepland of uitgevoerd later dan dit aantal minuten voor de ochtendschemering.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: Pre-dawn:
nl: Voor dageraad:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: <html><head/><body><p>In case no scheduler job is scheduled for this many hours, perform a complete shutdown procedure and restart observatory operations once the next job is ready.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>In geval er geen taken zijn gepland gedurende dit aantal uren, een volledig afsluiten starten, en weer gereed maken voor waarnemen wanneer een volgende opdracht klaar staat.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: Pre-emptive shutdown:
nl: Afsluiten uit voorzorg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PreemptiveShutdownTime)
en: <html><head/><body><p>Pre-emptive shutdown hours</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Aantal uren afsluiten uit voorzorg</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, settingAltitudeCutoffLabel)
en: <html><body><p>Do not permit jobs to be scheduled less than this many degrees before the altitude restriction. Actual execution proceeds until the altitude limit.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Niet toestaan dat taken worden gepland minder dan dit aantal graden tot de hoogtebeperking. Actuele uitvoering wordt voortgezet tot aan de hoogtelimiet.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, settingAltitudeCutoffLabel)
en: Setting altitude cutoff:
nl: Instelling uiterste hoogte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dusk by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Aantal uren compensatie voor astronomische avondschemering. Positief of negatief wordt gecompenseerd voor de beperking door de schemering.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: Dusk offset:
nl: Compensatie voor avondschemering:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dawn by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Aantal uren compensatie voor astronomische ochtendschemering. Positief of negatief wordt gecompenseerd voor de beperking door de schemering.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: Dawn offset:
nl: Compensatie voor ochtendschemering:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Cleanup
nl: Opschonen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: After shutdown procedure is successfully executed, stop INDI and Ekos.
nl: Na het succesvol afsluiten, INDI en Ekos afsluiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: Stop Ekos after shutdown
nl: Ekos stoppen na het afsluiten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: <html><head/><body><p>If the shutdown script terminates INDI server, enable this option so that no disconnection errors are generated.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien de INDI-server wordt afgesloten door de script, kunt u deze optie instellen zodat er geen foutmeldingen komen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: Shutdown script terminates INDI
nl: Afsluitscript beëindigt INDI

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Jobs
nl: Taken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: <html><head/><body><p>When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Bij het verwerken van een geplande taak, beginnen met de laatst opgeslagen afbeelding in de rij.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: Remember job progress
nl: Taakvoortgang onthouden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
nl: boogminuten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceAlignmentBeforeJob)
en: If Align is enabled, scheduler would initiate a realignment procedure before restarting any jobs even if guiding is active.
nl: Indien Uitlijnen is aangezet, zal de planner opnieuw gaan uitlijnen voordat een taak wordt gestart, zelfs bij volgen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceAlignmentBeforeJob)
en: Force re-alignment before re-starting jobs
nl: Forceer opnieuw uitlijnen alvorens taken te herstarten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (AlignCheckFrequency), group (Scheduler)
en: When calculating position after captures, compute it every Nth capture. Set to 0 to disable.
nl: Bij positie na opnamen berekenen, bereken het elke Nde opname. Op 0 zetten om uit te schakelen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Verify captured image position every
nl: Opgenomen afbeeldingspositie verifiëren elke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelBeforeJob)
en: Reset mount model before starting each job
nl: Reset opstellingsmodel voor het starten van een taak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: label, entry (AlignCheckThreshold), group (Scheduler)
en: If captured position exceeds target position by more this many arcminutes, abort capture and reschedule the pipeline.
nl: Indien opgenomen positie doelpositie overschrijdt met meer dan deze hoeveelheid boogminuten, opname afbreken en opnieuw plannen in de pijplijn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Reset pipeline if verified image delta exceeds
nl: Pijplijn resetten als geverifieerde afbeeldingsdelta wordt overschreden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelOnAlignFail)
en: Reset mount model on alignment failure
nl: Herstel fout bij uitlijning opstellingsmodel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RealignAfterCalibrationFailure)
en: <html><head/><body><p>If guiding calibration fails then restart alignment process before proceeding to guiding recalibration process again. This can help recenter the target object in the field of view if the calibration process strayed too far off.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien volgkalibratie mislukt, opnieuw uitlijnen alvorens verder te gaan met het opnieuw kalibreren. Hierdoor kan het doel weer beter in het midden van het gezichtsveld worden gebracht, wanneer het kalibratieproces divergeert.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RealignAfterCalibrationFailure)
en: Restart alignment on guiding calibration failure
nl: Opnieuw uitlijnen als volgkalibratie mislukt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
nl: Overig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuidingSettle)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture
nl: Wachttijd in seconden na herstart van het volgen, voordat opnames worden gestart

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point. When the temperature threshold is below this value, the temperature set point request is deemed successful.
nl: Maximaal toelaatbaar verschil tussen gewenst en gemeten instellingspunt voor de temperatuur. Wanneer de temperatuurdrempel kleiner is, wordt het gewenste instellingspunt voor de temperatuur als succesvol beschouwd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Temperature threshold:
nl: Temperatuurdrempel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed to stabilize the guiding performance before capture.
nl: Wachttijd in seconden na herstart van het volgen, voor stabilisatie van het volgproces voordat opnames worden gestart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Guiding settle:
nl: Gereed maken voor volgen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds
nl: Timeout voor telescoopdialoog instellen in seconden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Dialog timeout:
nl: Tijdslimiet voor dialoog:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysResetSequenceWhenStarting)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember job progress is enabled.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Bij het begin van het verwerken van een wachtrij, alle getelde opnamen op nul stellen. De planner overschrijft deze optie indien Onthouden van taakvoortgang is aangezet.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysResetSequenceWhenStarting)
en: Always reset sequence when starting
nl: Altijd  de rij resetten bij de start

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelAfterMeridian)
en: Reset mount model after meridian flip
nl: Resetten opstellingsmodel na meridiaanflip

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Display received FITS in the Summary screen preview window.
nl: Toon ontvangen FITS in venster voor samenvatting van voorbeelden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Summary screen preview
nl: Scherm voor samenvatting van voorbeelden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: <html><head/><body><p>Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Laat belichtingstijden samenvallen met  de voorinstellingen van DSLR-belichtingen. Hiermee verkrijgt u nauwkeurige belichtingen van minder dan een seconde.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: Force DSLR presets
nl: Forceer DSLR-presets

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: Display received DSLR images in the Image Viewer
nl: Ontvangen DSLR-afbeeldingen tonen in de imageviewer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: DSLR image viewer
nl: DSLR afbeeldingsviewer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear saved DSLR sizes
nl: Opgeslagen DSLR-afmetingen wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear DSLR Info
nl: DSLR-info wissen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: In-Sequence Focus
nl: In-serie focus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p>Set HFR Threshold percentage gain. When an autofocus operation is completed, the autofocus HFR value is increased by this threshold percentage value and stored within the capture module. If In-Sequence-Focus is engaged, the autofocus module only performs autofocusing procedure if current HFR value exceeds the capture module HFR threshold. Increase value to permit more relaxed changes in HFR values without requiring a full autofocus run.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Stel het versterkingsdrempelpercentage in voor HFR. Bij voltooiing van een autofocusbewerking, wordt de autofocus HFR-waarde met deze drempelpercentagewaarde verhoogd, en opgeslagen in de opnamemodule. Indien In-Sequence-Focus aan is, doet de autofocusmodule alleen de autofocus procedure indien de huidige HFR-waarde groter is dan de HFR-drempelwaarde in de HFR- opnamemodule. Door deze waarde te verhogen kunt u makkelijker HFR-waarden wijzigen zonder dat er een volledige autofocusbewerking nodig is.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: HFR threshold modifier:
nl: Wijziging HFR-drempelwaarde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Run in-sequence HFR check after this many frames.
nl: Na dit aantal frames doorgaande HFR-controle uitvoeren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: In-sequence HFR check:
nl: Doorgaande HFR-controle:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_InSequenceCheckFrames) i18n: ectx: label, entry (InSequenceCheckFrames), group (Capture)
en: Run In-Sequence HFR check after this many frames.
nl: Na dit aantal frames doorgaande HFR-controle uitvoeren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseMedianFocus)
en: <html><head/><body><p>Calculate median focus value after each autofocus operation is complete. If the autofocus results become progressively worse with time, the median value shall reflect this trend and prevent unnecessary autofocus operations when the seeing conditions deteriorate.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Bereken middelste focuswaarde na elke  autofocus- bewerking. Indien de autofocus steeds slechter wordt, zal dit hieruit blijken, waardoor onnodige autofocusbewerkingen worden voorkomen als de .</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMedianFocus)
en: Use median focus
nl: Mediaanfocus gebruiken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveHFRToFile)
en: <html><head/><body><p>In-sequence HFR threshold value controls when the autofocus process is started. If the measured HFR value exceeds the HFR threshold, autofocus process is initiated. If the HFR threshold value is zero initially (default), then the autofocus process best HFR value is used to set the new HFR threshold, after applying the HFR threshold modifier percentage. This new HFR threshold is then used for subsequent In-Sequence focus checks. If this option is enabled, the HFR threshold value is constant and gets saved to the sequence file.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>De HFR-drempelwaarde bepaalt wanneer het autofocusseren wordt gestart. Zodra de gemeten HFR-waarde groter wordt, start het autofocusseren. Indien de HFR-drempelwaarde aanvankelijk nul is (standaard), wordt de beste HFR-waarde van het autofocusprocesgebruikt voor het instellen van de nieuwe HFR-drempelwaarde, na toepassen van het wijzigingspercentagevoor de HFR-drempelwaarde. Deze nieuwe HFR-drempelwaarde wordt dan gebruikt voor de volgende doorgaande focus-controles. Is deze optie aangezet, is de HFR-drempelwaarde constant, en wordt die opgeslagen in het bestand voor de serie opnamen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveHFRToFile)
en: Save sequence HFR value to file
nl: HFR-waarde in rij naar bestand opslaan

[ctx: @title:window]
en: Profile Editor
nl: Profiel bewerken

en: Cannot save an empty profile.
nl: Kan leeg profiel niet opslaan.

en: Profile name already exists.
nl: Profielnaam bestaat al.

en: <nobr>Available as <b>Remote</b> Driver. To use locally, install the corresponding driver.<nobr/>
nl: <nobr>Beschikbaar als <b>externe</b> driver. Voor lokaal gebruik, installeer de overeenkomstige driver.<nobr/>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo)
en: Internal
nl: Inter

[ctx: @title:window]
en: Scanning Network
nl: Netwerk nalopen

en: Scanning network for INDI Web Managers...
nl: Netwerk nalopen naar INDI Web Managers...

en: Found INDI Web Manager at %1
nl: INDI Web Manager gevonden op %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: Profile
nl: Profiel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: <html><head/><body><p>After establishing connection with INDI server, automatically connect all devices.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Na verbinden met INDI-server, automatisch verbinden met alle apparaten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: Auto Connect
nl: Auto verbinden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Show port selector dialog when first connecting to equipment. It is automatically disabled after connection is established.
nl: Dialoog voor poortkiezer bij eerst verbinden naar apparatuur. Het wordt automatisch uitgeschakeld nadat de verbinding is opgezet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Port Selector
nl: Poortkiezer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: <html><head/><body>
    <p>Send current KStars geographical site settings to drivers once Ekos is online.</p>
    <p>This option should only be used when connecting to a remote geographic site.</p>
    </body></html>
nl: <html><head/><body>
    <p>Stuur huidige geografische instellingen van KStars' locatie naar de drivers zodra Ekos  online is.</p>
    <p>Deze optie moet alleen worden gebruikt bij verbinden met een andere geografische locatie.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: Site Info
nl: Informatie locatie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: <html><body><p>Select which plug-in the Guider module should use.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Selecteer de plug-in die de Volgmodule moet gebruiker.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: Guiding:
nl: Volgen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, modeLabel)
en: <html><head/><body>
    <p>Connection mode to use for the INDI server:</p>
    <p><span style="font-weight:600">Local</span><br/>Connect to a local INDI server, created when Ekos starts.</p>
    <p><span style="font-weight:600">Remote</span><br/>Connect to a remote INDI server that is already running.</p>
    </body></html>
nl: <html><head/><body>
    <p>Te gebruiken verbindingsmodus voor de INDI-server:</p>
    <p><span style="font-weight:600">Lokaal</span><br/>Verbinden met een lokale INDI- server, aangemaakt bij het starten van Ekos.</p>
    <p><span style="font-weight:600">Extern</span><br/>Verbinden met een externe INDI-server die al actief is.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
nl: Poort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteMode)
en: Re&mote
nl: Op &afstand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, INDIWebManagerPort)
en: <html><body><p>INDI Web Manager port.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Poort voor INDI Web-beheer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteHost)
en: <html><body><p>Remote INDI server host or address.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Host of adres externe INDI-server.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remotePort)
en: <html><body><p>Remote INDI Server Port.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Poort voor externe INDI-server.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, externalGuideHost)
en: <html><body><p>External guider host or address.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Host of adres externe volger.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indihubB)
en: <html><head/><body><p>Configure INDIHub.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>INDIHub instellen</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, indihubB)
en: INDI Hub
nl: INDIHub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localMode)
en: &Local
nl: &Lokaal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, externalGuidePort)
en: <html><body><p>External guider port.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Poort voor externe volger.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, scanB)
en: <html><body><p>Scan local network for INDI web managers.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Op lokaal netwerk zoeken naar INDI-webbeheer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scanB)
en: Scan
nl: Zoeken naar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: <html><body><p>Store profile on remote INDI Web Manager. Use INDI Web Manager on the remote device to start/stop INDI server.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Profiel opslaan op het externe INDI-Webbeheer. Gebruik het  INDI-webbeheer op het externe apparaat coor het starten/stoppen van de INDI-server.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: INDI Web Manager
nl: INDI Webbeheer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: <html><body><p>Open Web Manager in browser.</p></body></html>
nl: <html><body><p>Open het webbeheer in de browser.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: Web Manager
nl: Webbeheer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driversGroupBox)
en: Select Devices
nl: Selecteer apparaten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux3Label)
en: Auxiliary #3
nl: Hulp #3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux3Label)
en: Aux 3:
nl: Hulp 3:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux4Label)
en: Auxiliary #4
nl: Hulp #4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux4Label)
en: Aux 4:
nl: Hulp 4:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux1Label)
en: Auxiliary #1
nl: Hulp #1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux1Label)
en: Aux 1:
nl: Hulp 1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: <html><head/><body><p>Add remote INDI drivers to chain with the local INDI server configured by this profile. Format this field as a comma-separated list of quoted driver name, host name/address and optional port:</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;ZWO ASI120MC&quot;@192.168.1.50:8000</span><br/>Connect to the named camera on 192.168.1.50, port 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;EQMod Mount&quot;@192.168.1.50</span><br/>Connect to the named mount on 192.168.1.50, port 7624.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50:8000</span><br/>Connect to all drivers found on 192.168.1.50, port 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50</span><br/>Connect to all drivers found on 192.168.1.50, port 7624.</p><p>When omitted, host defaults to localhost and port defaults to 7624.<br/>Remote INDI drivers must be already running for the connection to succeed.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Voeg externe INDI-drivers toe aan de lokale INDI- server in dit profiel. Deel dit veld in als een comma-separated (door komma's gescheiden)lijst van naam driver, naam host/addres en optionele poort:</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;ZWO ASI120MC&quot;@192.168.1.50:8000</span><br/>Verbind met de genoemde camera op 192.168.1.50, poort 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;EQMod Mount&quot;@192.168.1.50</span><br/>Verbind met de genoemde opstelling (mount, montering) op 192.168.1.50, poort 7624.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50:8000</span><br/>Verbind met alle drivers gevonden op 192.168.1.50, poort 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50</span><br/>Verbind met alle drivers gevonden op 192.168.1.50, poort 7624.</p><p>Bij weglaten, worden localhost en de standaard poort 7624 gebruikt.<br/>Externe INDI-drivers moeten dan al actief zijn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome Controller
nl: Koepelbesturing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome:
nl: Koepel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux2Label)
en: Auxiliary #2
nl: Hulp #2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux2Label)
en: Aux 2:
nl: Hulp 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mount:
nl: Opstelling:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, weatherLabel)
en: Weather Station
nl: Weerstation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
nl: Weer:

en: Delay this many seconds before executing pre driver script.
nl: Deze hoeveelheid seconden wachten vóór het uitvoeren van het pre-driver script.

en: Delay this many seconds after driver startup before executing post driver script.
nl: Deze hoeveelheid seconden wachten na het opstarten vóór het uitvoeren van het post-driver script.

en: Select script to execute before starting the driver
nl: Uit te voeren script vóór het opstarten van de driver selecteren.

en: Select script to execute after starting the driver
nl: Uit te voeren het script na het starten van de driver selecteren.

[ctx: @title:window]
en: Select Pre Driver Startup Script
nl: Pre-driver opstartscript selecteren

[ctx: @title:window]
en: Select Post Driver Startup Script
nl: Post-driver opstartscript selecteren

en: Profile Scripts Editor
nl: Bewerker van profielscripts

en: Add Rule
nl: Regel toevoegen

en: Invalid port.
nl: Ongeldige poort.

en: Host name cannot be empty.
nl: Hostnaam kan niet leeg zijn.

en: Profile name cannot be empty.
nl: De profielnaam kan niet leeg zijn.

[ctx: @title:window]
en: Detecting StellarMate...
nl: Detecteren StellarMate...

en: Please wait while searching for StellarMate...
nl: Even geduld tijdens zoeken naar StellarMate...

en: Failed to detect any StellarMate gadget. Make sure it is powered and on the same network.
nl: Niets van StellarMate gevonden. Controleer of het aan is, en op hetzelfde netwerk.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProfileWizard)
en: Ekos Profile Wizard
nl: Assistent profiel Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: <html><head/><body><p>Welcome to the <span style=" font-weight:600;">Ekos Profile Wizard</span></p><p>Ekos is the premier observatory control and automation platform. With Ekos, you can capture images and gather scientific data with ease. This Wizard will help you create your equipment profile. You will be asked to verify some basic information. </p><p>Please click <span style=" font-weight:600;">next</span> to continue. </p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Welkom bij de <span style=" font-weight:600;">profielassistent van Ekos</span></p><p>Ekos is het voornaamste platform voor de besturing en het automatiseren van uw sterrenwacht. Met Ekos kunt u gemakkelijk afbeeldingen opnemen en wetenschappelijke gegevens verzamelen. Deze assistent helpt u bij het aanmaken van een profiel voor uw apparatuur. U wordt gevraagd wat basisinformatie te verifiëren. </p><p>Klik op <span style=" font-weight:600;">volgende</span> om verder te gaan. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Online Resources:</span></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Online bronnen:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, INDIInfoB)
en: What is
    INDI?
nl: Wat is
    INDI?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, discoverEkosB)
en: Discover
    Ekos
nl: Ontdek
    Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, videoTutorialsB)
en: Video
    Tutorials
nl: Video
    lessen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Where is your equipment connected?
nl: Waarmee is uw apparatuur verbonden?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, localEquipmentB)
en: Equipment is attached
    to this device
nl: Apparatuur is verbonden
    met dit apparaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentB)
en: Equipment is attached to
    a remote device
nl: Apparatuur is verbonden
    met extern apparaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: <html><head/><body><p>Which <span style=" color:#ff5500;">remote</span> device is the equipment connected to?</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Met welk <span style=" color:#ff5500;">extern</span> apparaat is de apparatuur verbonden?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, equipmentOtherB)
en: Other
nl: Overig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enter the remote computer information:
nl: Voer informatie in over externe computer:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteHostEdit) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, PiHost)
en: Enter IP address or host name
nl: Voer IP-adres in of naam computer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Web Manager</span></a> running on the Remote Computer?</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Is INDI Web Manager</span></a> actief op externe computer?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNotSureB)
en: Not Sure
nl: Weet niet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Web Manager</span> is a service that runs on remote devices to help you start and stop INDI services remotely.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Web Manager</span> is een dienst actief op  externe apparaten waarmee u externe INDI-diensten kunt aan- en uitzetten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Enter host name and port. If you do not know, leave as is.
nl: Voer hostnaam en poort in. Indien onbekend, niets doen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PiAutoDetectB)
en: Auto Detect
nl: Autodetectie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Using Ekos locally on Windows is not supported. You must connect to a remote gadget to control devices.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Ekos is niet lokaal in Windows te gebruiken. U moet voor het besturen van apparaten met een extern apparaat verbinden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which INDI Server do you want to use?
nl: Welke INDI-server wilt u gebruiken?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useInternalINDIB)
en: Internal INDI
    Server
nl: Interne INDI-
    server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useExternalINDIB)
en: External INDI
    Server
nl: Externe INDI-
    server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: External INDI Server can be <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Server for OSX</span></a> or an INDI Server launched manually locally. If unsure, select Internal INDI Server.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: Externe INDI-server kan een <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI -server voor OSX</span></a> zijn of een lokaal met de hand gestarte INDI-server. Indien u het niet weet, selecteer dan Interne INDI-server.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>You're almost done...</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>U bent bijna klaar...</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>What do you want to name your profile?</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Hoe wilt u uw profiel noemen?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: My Astro Gear
nl: Mijn Astro-apparatuur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: <html><head/><body><p>Which guider application do you want to use?</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Welk volgprogramma wilt u gebruiken?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useInternalGuiderR)
en: Internal Guider
nl: Interne volger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useLinGuiderR)
en: Lin Guider
nl: Lin volger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: Internal Guider is recommended. Using external guider applications requires additional setup instructions outside the scope of Ekos.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: Interne volger wordt aangeraden. Voor externe volgprogramma's zijn  extra instellingen nodig buiten het werkingsbereik van Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: <html><head/><body><p>Do you want to select additional services?</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Wilt u extra diensten selecteren?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: <html><head/><body><p>Use INDI Joystick driver to enable control of mounts, domes, and focusers with any compatible game pad.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Gebruik driver voor INDI-joystick voor het besturen van opstellingen, koepels, en focusers met een compatibele game pad.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: <html><head/><body><p>If the remote computer has astrometry.net installed, you can run the remote astrometry driver and use it to solve images in Ekos Align module.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien astrometry.net op de externe computer is geïnstalleerd, kunt u de externe astrometry-driver gebruiken voor het oplossen van afbeeldingen in de uitlijnmodule van Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: Remote Astrometry
nl: Externe astrometry

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWatchDogCheck)
en: <html><head/><body><p>Use the INDI WatchDog driver. It monitors connection between your remote equipment and Ekos. If the communication is lost between the two, the WatchDog driver goes into safe mode and executes a shutdown procedure to protect your equipment.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Gebruik de INDI WatchDog-driver. Deze monitort de verbinding  tussen uw externe apparaten en Ekos. Indien die verbinding wordt onderbroken gaat de WatchDog-driver in veilige modus en voert die een afsluitprocedure uit om uw apparatuur te beschermen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSkySafariCheck)
en: <html><head/><body><p>If you plan to use SkySafari to monitor and/or control your mount, check this box to start INDI SkySafari Server. You can connect SkySafari to this server and it shall enable you to connect and control your mount. For more details, please check the <a href="https://indilib.org/devices/telescopes/skysafari.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI SkySafari Documentation.</span></a></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Kies dit als u uw opstelling met SkySafari wilt monitoren en besturen, dit start de INDI-server van SkySafari. U kunt SkySafari met deze server verbinden, waarna u uw opstelling kunt besturen. Voor meer details, zie de  <a href="https://indilib.org/devices/telescopes/skysafari.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI SkySafari Documentatie.</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createProfileB)
en: Create Profile &&
    Select Devices
nl: Profiel aanmaken &&
    Selecteer apparaten

en:  Scheduler job |  Scheduler jobs
nl[0]:  Planningjob
nl[1]:  Planningjobs

en:  (first only)
nl:  (alleen eerste)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FramingAssistant)
en: Mosaic Planner
nl: Mozaïek planner

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, equipmentGroup)
en: ↓ Confirm Equipment
nl: ↓ Apparatuur bevestigen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pixelHSizeSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Height of a single camera photosite, in micrometers.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Hoogte van een enkele camerafotosite, in micrometers.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Camera frame width and height in pixels
nl: Framebreedte en -hoogte camera in pixels

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Fetch equipment information from the Ekos active profile, if any.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Haal informatie van het apparaat uit het Ekos actieve profiel, indien aanwezig.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchB)
en: Fetch
nl: Ophalen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focalLenSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Focal length of the telescope to use for the mosaic.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Brandpuntsafstand van the telescoop om te gebruiken voor het mozaïek.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Camera pixel size in microns
nl: Grootte camerapixels in micrometers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Pixel Size:
nl: Pixelgrootte X:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cameraHSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Height of the frame produced by the camera, in pixels.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Hoogte van het frame geproduceerd door de camera, in pixels.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cameraWSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Width of the frame produced by the camera, in pixels.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Breedte van het frame geproduceerd door de camera, in pixels.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pixelWSizeSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Width of a single camera photosite, in micrometers.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Breedte van een enkele camerafotosite, in micrometers.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Mount focal length in millimeters
nl: Brandpuntsafstand opstelling in millimeters.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
nl: Brandpuntsafstand:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToSelectGridB)
en: Go to Grid Selection page
nl: Ga naar selectiepagina voor raster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToSelectGridB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Select Grid
nl: Raster selecteren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup)
en: ↓ Select Grid
nl: ↓ Raster selecteren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, transparencySlider)
en: Adjust tiles transparency
nl: Transparantie van vakken aanpassen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Camera's rotation angle (East of North) in degrees. To measure the angle, solve an image and use the astrometry solver solution's rotation angle
nl: Rotatiehoek camera (Oost van Noord) in graden. U kunt de hoek meten door een afbeelding op te lossen en de rotatiehoek van de oplosser van Astrometry te gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position Angle:
nl: Positiehoek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraHFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Field height of the camera in arcminutes.</p><p align="justify">This value is computed from the equipment information, and defines the height of the field covered by one tile of the mosaic.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Veldhoogte van de camera in arcminutes.</p><p align="justify">Deze waarde wordt berekend uit de informatie van het apparaat en definieert de hoogte van het veld gedekt door één vakje van het mozaïek.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Final mosaic field of view size in arc minutes. Click update to calculate it or enter it manually.
nl: Uiteindelijke mozaïek gezichtsveld in boogminuten. Klik op bijwerken voor de berekening, of voer het zelf in.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Mosaic FOV:
nl: Mozaiek GV:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reverseOddRows)
en: <html><head/><body><p>When checked, orders mosaic tiles so that the mount moves minimally between jobs (S-shape).</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien geactiveerd, ordent mozaïekvakjes zodat het statief minimaal beweegt tussen jobs (S-vorm).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverseOddRows)
en: Minimum mount move
nl: Minimum verplaatsing statief

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetHFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Minimum field height that the mosaic must cover, in arcminutes.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the number of tiles on the mosaic height. </p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Minimum veldhoogte die het mozaïek moet dekken, in arcminuten.</p><p align="justify">Deze waarde wijzigen wijzigt onmiddellijk het aantal vakjes op de mozaïekhoogte. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Recompute the mosaic field from the number of tiles.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Het mozaïekveld berekenen uit het aantal vakjes.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetB)
en: Cover FOV
nl: GV dekking

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mosaicWSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Number of tiles on the mosaic width.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the width of the field covered by the mosaic.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Aantal vakjes op de mozaïekbreedte.</p><p align="justify">Deze waarde wijzigen wijzigt onmiddellijk de breedte van het veld bedekt door het mozaïek.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Percentage of overlap between two neighbouring images
nl: Percentage overlap van twee naburige afbeeldingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tile Transparency:
nl: Transparantie van vakken:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV in arc minutes as determined from equipment parameters above
nl: Gezichtsveld GV van de camera in boogminuten, zoals bepaald uit bovenstaande parameters van de apparatuur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV:
nl: GV camera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mosaicHSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Number of tiles on the mosaic height.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the height of the field covered by the mosaic.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Aantal vakjes op de mozaïekhoogte.</p><p align="justify">Deze waarde wijzigen wijzigt onmiddellijk de hoogte van het veld bedekt door het mozaïek.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Specify the number of rows and columns of the final mosaic image
nl: Geef het aantal rijen en kolommen op van het uiteindelijke mozaïekbeeld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mosaic Grid:
nl: Mozaiekrooster:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraWFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Field width of the camera in arcminutes.</p><p align="justify">This value is computed from the equipment information, and defines the width of the field covered by one tile of the mosaic.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Veldbreedte van de camera in arcminutes.</p><p align="justify">Deze waarde wordt berekend uit de informatie van het apparaat en definieert de breedte van het veld gedekt door één vakje van het mozaïek.</p></body></html>

[ctx: Transparency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transparencyAuto)
en: Auto
nl: Automatisch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetWFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Minimum field width that the mosaic must cover, in arcminutes.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the number of tiles on the mosaic width.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Minimum veldbreedte die het mozaïek moet dekken, in arcminutes.</p><p align="justify">Deze waarde wijzigen wijzigt onmiddellijk het aantal vakjes op de mozaïekbreedte.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, overlapSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Overlap between each tile of the mosaic. See the main help icon in the corner of the sky chart.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Overlap tussen elk vak van het mozaïek. Zie het hoofdpictogram help in de hoek van de hemelkaart.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, rotationSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Orientation of the camera field of view.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Oriëntatie van het camerazichtveld.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, rotationSpin)
en:  East of North
nl:  Oostelijk van het Noorden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Go to equipment selection page
nl: Ga naar selectiepagina voor apparatuur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Confirm Equipment
nl: Apparatuur bevestigen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, importB)
en: Import Mosaic from Telescopius
nl: Mozaïek uit Telescopius importeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importB)
en: Import...
nl: Importeren...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recenterB)
en: Reset mosaic center to sky map center
nl: Mozaïekcentrum resetten naar hemelkaartcentrum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recenterB)
en: Recenter
nl: Opnieuw centreren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Go to grid adjustment page
nl: Ga naar aanpaspagina van raster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Adjust Grid
nl: Raster aanpassen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup_2)
en: ↓ Adjust Grid
nl: ↓ Raster aanpassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: J2000 Center
nl: J2000 centrum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Adjust Grid center by manually entering the J2000 center or by dragging the center of the mosaic on the sky map.
nl: Centrum van raster aanpassen door handmatig het J2000-centrum in te voeren of door het centrum van het mozaïek op de hemelkaart te slepen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Go to grid selection page
nl: Ga naar selectiepagina voor raster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goSolveB)
en: Go and plate solve mosaic center
nl: Ga en los plaat van mozaïekcentrum op

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goSolveB)
en: Go && Solve
nl: Ga && oplossen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToJobsB)
en: Go to scheduler job creation page
nl: Ga naar aanmaakpagina van taken indelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToJobsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create Jobs
nl: Taken aanmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobsGroup)
en: ↓Create  Scheduler Jobs
nl: ↓Takenindeler aanmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Perform calibration and autoguiding before proceeding to the next step.
nl: Kalbreren, en autovolgen aan voor de volgende stap.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, directoryEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, jobsDir)
en: <html><head/><body><p align="justify">Filesystem folder where the Scheduler jobs required to cover the mosaic will be created in.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Map in bestandssysteem waar de planningjobs, vereist om het mozaïek te dekken, in zal worden aangemaakt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Ekos Sequence File
nl: Rijbestand voor Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: <html><head/><body><p>Sequence: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Rij: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Perform alignment using astrometry solver before proceeding to the next step.
nl: Uitlijnen uitvoeren met behulp van de oplosser van Astrometry, voor de volgende stap.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Select which steps to execute before starting the capture process.
nl: Selecteer welke stappen moeten worden gedaan voor de opname te starten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alignEveryLabel)
en: Align Every
nl: Elk uitlijnen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSequenceB)
en: Load the image sequence queue.
nl: Wachtrij voor afbeeldingen inlezen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trackStepCheck)
en: Slew to the target and track it before proceeding to the next step.
nl: Draaien naar doel, en het volgen, voor de volgende stap.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
nl: Richten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Target: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Doel: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusEveryLabel)
en: Focus Every
nl: Elk scherpstellen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Directory to save sequence images
nl: Map voor opslaan afbeeldingen in de reeks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: <html><head/><body><p>Directory: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Map: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignEvery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusEvery)
en: Perform autofocus every N jobs.
nl: Herfocus na elke N taken uitvoeren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Perform autofocusing before proceeding to the next step.
nl: Autofocusseren voor de volgende stap.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create scheduler jobs to execute the mosaic plan
nl: Takenindeler aanmaken voor uitvoeren van het mozaïekplan

[ctx: @title:window]
en: Select Sequence Queue
nl: Wachtrij selecteren

en: Ekos Sequence Queue (*.esq)
nl: Wachtrij Ekos (*esq)

[ctx: @title:window]
en: Select Mosaic Import
nl: Mozaïek importeren selecteren

en: Import must contain center coordinates.
nl: Geïmporteerde moet centrale coördinaten bevatten.

[ctx: @title:window]
en: Select Jobs Directory
nl: Map voor taken selecteren

en: Job '%1' has no more batches remaining.
nl: Voor taak '%1' zijn er geen "batches" meer over.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mosaicDialog)
en: Mosaic Job Creator
nl: Aanmaken van mozaiektaak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, equipmentGroup)
en: ↓ Equipment
nl: ↓ Apparatuur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup)
en: ↓ FOV
nl: ↓ GV

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobsGroup)
en: ↓ Jobs
nl: ↓ Taken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroup)
en: ↓ Output
nl: ↓ Uitvoer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, jobCountSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Total number of Scheduler jobs required to cover the mosaic field, and that the tool will produce.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Totaal aantal vereiste planningjobs om het mozaïekveld te dekken en dat het hulpmiddel zal produceren.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, jobCountLabel)
en: Number of scheduler jobs required to capture the mosaic image. Click update to calculate it
nl: Aantal geplande taken nodig voor opnemen mozaïekbeeld. Klik op bijwerken voor de berekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobCountLabel)
en: Job Count:
nl: Taakteller:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpIcon)
en: <html><head/><body><p>This sky chart shows the expected distribution of mosaic tiles.</p><p><span style=" font-style:italic;">Note:</span> this version of the Mosaic Tool uses a simple plane projection and lacks precision when declination is higher than 70 degrees. Carefully overlap your tiles to avoid holes.</p><p>• The setting &quot;Overlap&quot; controls how tiles are overlaid, its effect can be seen with transparency. Tiles are then distributed as a grid from setting &quot;Mosaic Grid&quot;. They are rendered in transparent green and match the field of the camera from setting &quot;Camera FOV&quot;.</p><p>• The extent of the mosaic field matches the setting &quot;Mosaic FOV&quot; and is rendered as a red background to help you fill holes by adjusting overlap.</p><p>• The job options allow you to execute the mount alignment or the focus adjustment once out of several iterations only. This checks or doesn't check the relevant Scheduler job steps. You may leave those to zero if you use a mount model in Align or configure periodic re-focus in Capture.</p><p>• Top-right numbers in tiles indicate the order in which Scheduler jobs will be created. Setting targets are captured first, from west to east. Center numbers indicate the coordinates of the target of the job that will be generated for each tile. Bottom numbers indicate the angle those tiles are shifted compared to the center of the mosaic.</p><p>The suggested order of actions is to:</p><p>1. Fetch or enter equipment information.<br/>2. Configure the tile overlap.<br/>3. Configure the extent of the mosaic by adjusting its grid.<br/>4. Adjust the alignment and focus job options.<br/>5. Choose an output folder, where sequence and scheduler job lists will be written.<br/>6. Accept the dialog.</p><p>Use the overlap percentage to control the area over which adjacent tiles may be stitched:</p><p>• <span style=" font-weight:600;">0-10%</span> if you plan to register your frames over a synthetic field built from catalog stars.</p><p>• <span style=" font-weight:600;">10-20%</span> if you plan to stitch adjacent frames by aligning the stars in their overlapping sky patches.</p><p>• <span style=" font-weight:600;">50-80%</span> if you plan to process a single stack with the frames produced by the mosaic jobs.</p><p align="justify">Changing the overlap value immediately updates the number of tiles in order to cover the mosaic field entirely. The generated tiles may thus cover more field than required. For this reason, the overlap should be the first setting to consider. To recompute the field covered by the mosaic from the number of tiles considering the current overlap, click 'Cover FOV'.</p><p align="justify">When processing a single stack, <span style=" font-weight:600;">50%</span> and <span style=" font-weight:600;">75%</span> are interesting overlap values. You may want to increase these slightly to work around tile rotation, apply cropping while capturing or before stacking, or avoid flat frame calibration artifacts on borders. If your sequence contains a single exposure, configure the mosaic to achieve a minimum of 13 layers at the center of the mosaic, as this will allow stacking with the winsorized sigma rejection method. As illustrations:</p><p align="justify">• A 5x5 mosaic with an overlap of 80% has 25 subframes at its center.<br/>• A 4x4 mosaic with an overlap of 75% has 16 subframes at its center.<br/>• A 3x3 mosaic with an overlap of 66.6% has 9 subframes at its center, and will require two passes.</p><p align="justify">Note that overlapped mosaic tiles may suffer from large-scale gradients, which will require additional processing after calibration and before stacking. Thus, capture mosaics in really dark skies and avoid placing your object of interest on the border of a tile.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Deze hemelkaart toont de verwachte verdeling van mozaïekvakken.</p><p><span style=" font-style:italic;">Opmerking:</span> deze versie van het Mozaïek hulpmiddel gebruikt een eenvoudige vlakke projectie en er ontbreekt precisie wanneer de declinatie meer is dan 70 graden. Laat uw vakken zorgvuldig overlappen om gaten te vermijden.</p><p>• De instelling &quot;Overlap&quot; bestuurt hoe vakken over elkaar worden gelegd, zijn effect kan gezien worden met transparantie. Vakken worden dan verdeeld als een raster uit de instelling &quot;Mozaïekraster&quot;. Ze worden getoond in transparant groen en komen overeen met het veld van de camera uit de instelling &quot;Camera GV&quot;.</p><p>• De uitbreiding van het mozaïekveld komt overeen met de instelling &quot;Mosaic GV&quot; en wordt getoond als een rode achtergrond om u te helpen bij het vullen van de gaten door overlap aan te passen.</p><p>• De taakopties laten u de uitlijning van de opstelling of de scherpstelling slechts eenmaal uit verschillende iteraties uitvoeren. Dit controleert of controleert niet de relevante planningjobstappen. U kunt deze nul laten als u een opstellingsmodel in Uitlijnen gebruikt of periodieke opnieuw scherpstellen in Opnemen.</p><p>• Getallen rechtsboven in vakken geven de volgorde aan waarin planningjobs aangemaakt zullen worden. Ingestelde doelen worden eerst opgenomen, van west naar oost. Getallen in het midden geven de coördinaten aan van het doel van de job die gegenereerd zal worden voor elk vak. Getallen onderaan geven de hoek aan waarmee vakken zijn verschoven vergeleken met het centrum van het mozaïek.</p><p>De gesuggereerde volgorde van acties is:</p><p>1. Haal op of stel in apparaatinformatie.<br/>2. Configureer de overlap van vakken.<br/>3. Configureer de uitbreiding van het mozaïek door zijn raster aan te passen.<br/>4. Pas de uitlijning en scherpstelling van jobopties aan.<br/>5. Kies een uitvoermap, waar volgorde en planningjoblijsten geschreven worden.<br/>6. Accepteer de dialog.</p><p>Gebruik het overlappercentage om het gebied te controleren waarover aanliggende vakken samengevoegd worden:</p><p>• <span style=" font-weight:600;">0-10%</span> als u van plan bent om uw frames te registreren over een synthetisch veld gebouwd uit sterren uit een catalogus.</p><p>• <span style=" font-weight:600;">10-20%</span> als u van plan bent om aansluitende frames samen te stellen door de sterren uit te lijnen in hun overlappende hemelvakken.</p><p>• <span style=" font-weight:600;">50-80%</span> als u van plan bent om een enkele stapel met de frames geproduceerd door de mozaïek jobs te verwerken.</p><p align="justify">De overlapwaarde wijzigen werkt onmiddellijk het aantal vakken bij om het mozaïekveld geheel te dekken. De gegenereerde vakken kunnen dus meer veld dekken dan vereist. Om deze reden zou de overlap de eerst instelling moeten zijn om te overwegen. Om het veld gedekt door het mozaïek uit het aantal vakken met betrekking tot de huidige overlap opnieuw te berekenen, klik op 'GV dekking'.</p><p align="justify">Bij verwerken van een enkele stapel, zijn <span style=" font-weight:600;">50%</span> en <span style=" font-weight:600;">75%</span> interessante overlapwaarden. U zou deze iets willen vergroten voor een omweg rond draaiing van vakken, afsnijden toepassen tijdens opnemen of voor stapelen of artifacts met vlakke framecalibratie op randen. Als u volgorde een enkele belichting bevat, configureer het mozaïek om een minimum van 13 lagen in het centrum van het mozaïek te verkrijgen, omdat dit stapelen met de "winsorized sigma rejection method" zal toestaan . Als illustraties:</p><p align="justify">• Een 5x5 mozaïek met een overlap van 80% heeft 25 subframes in zijn centrum.<br/>• Een 4x4 mozaïek met een overlap van 75% heeft 16 subframes in zijn centrum.<br/>• Een 3x3 mozaïek met een overlap van 66.6% heeft 9 subframes in zijn centrum en zal twee doorgangen vereisen.</p><p align="justify">Merk op dat overlappende mozaïekvakken kunnen lijden van grootschalige gradiënten, die additionele verwerking na calibratie en voor stapelen zullen vereisen. Dus, neem mozaïeken in echt donkere hemels op en vermijd het plaatsen van de objecten waarin u bent geïnteresseerd aan de rand van een vak.</p></body></html>

en: Job scheduler list.
    Click to select a job in the list.
    Double click to edit a job with the left-hand fields.
nl: Lijst voor de taakplanner. 
    Klik als u een taak wilt kiezen in de lijst.
    Dubbelklik als u een taak wilt bewerken in de velden links.

en: Remove selected job from the observation list.
    Job properties are copied in the edition fields before removal.
nl: Verwijder gekozen taak uit de waarneemlijst.
    Taakeigenschappen worden daarbij eerst in de bewerkingsvelden gekopieerd.

en: Move selected job one line up in the list.
nl: Geselecteerde job één regel in de lijst omhoog verplaatsen.

en: Move selected job one line down in the list.
nl: Geselecteerde job één regel in de lijst omlaag verplaatsen.

en: Reset state and force reevaluation of all observation jobs.
nl: Herstel status en forceer nieuwe evaluatie van alle waarneemtaken.

en: Reset state and sort observation jobs per altitude and movement in sky, using the start time of the first job.
    This action sorts setting targets before rising targets, and may help scheduling when starting your observation.
    Note the algorithm first calculates all altitudes using the same time, then evaluates jobs.
nl: Status herstellen en waarneemtaken sorteren naar hoogte en beweging aan de hemel, vanuit de starttijd van de eerste taak.
    Hiermee worden ondergaande doelen eerst gesorteerd, vóór rijzende doelen, en kan van nut zijn om uw waarneemtaken in te delen.
    Merk op dat het algoritme eerst alle hoogtes berekent voor hetzelfde tijdstip, waarna de taken worden ingedeeld.

[ctx: @title:window]
en: Select FITS Image
nl: FITS afbeelding selecteren

en: FITS header: cannot find OBJCTRA (%1).
nl: FITS header: Kan OBJCTRA (%1) niet vinden.

en: FITS header: cannot find OBJCTDEC (%1).
nl: FITS header: Kan OBJCTDEC (%1) niet vinden.

[ctx: @title:window]
en: Select Startup Script
nl: Script opstarten selecteren

[ctx: @title:window]
en: Select Shutdown Script
nl: Script afsluiten selecteren

en: Warning: You cannot add or modify a job while the scheduler is running.
nl: Waarschuwing: U kunt niets toevoegen of wijzigen als taakplanner bezig is.

en: Warning: Target name is required.
nl: Waarschuwing: doelnaam is vereist.

en: Warning: Sequence file is required.
nl: Waarschuwing: Bestandsnaam wachtrij is vereist.

en: Warning: Target coordinates are required.
nl: Waarschuwing: Doelcoördinaten zijn vereist.

en: Warning: RA value %1 is invalid.
nl: Waarschuwing: Waarde %1 voor RK is ongeldig.

en: Warning: DEC value %1 is invalid.
nl: Waarschuwing: Waarde %1 Dec is ongeldig.

en: Warning: job '%1' has startup time %2 resulting in a negative score, and will be marked invalid when processed.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' heeft starttijd %2, wat leidt tot een negatieve score, en wordt bij verwerking ongeldig.

en: Warning: job '%1' at row %2 has a duplicate target at row %3, the scheduler may consider the same storage for captures.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' in rij %2 is gelijk aan een taak in rij %3 , opnamen worden misschien op dezelfde plek opgeslagen.

en: Warning: jobs '%1' at row %2 and %3 probably require a different repeat count as currently they will complete simultaneously after %4 batches (or disable option 'Remember job progress')
nl: Waarschuwing: Taken '%1' in rijen %2 en %3 hebben mogelijk een ander aantal herhalingen, omdat ze nu tegelijk eindigen na %4 batches (of schakel 'Onthoud voortgang taak' uit)

en: Warning: job '%1' at row %2 might require a specific startup time or a different priority, as currently they will start in order of insertion in the table
nl: Waarschuwing: Taak '%1' in rij %2 heeft mogelijk een eigen starttijd of andere prioriteit, omdat ze nu zullen starten in de volgorde van invoeren in de tabel

en: Warning: you cannot add or modify a job while the scheduler is running.
nl: Waarschuwing: U kunt niets toevoegen of wijzigen als taakplanner bezig is.

en: Use edition fields to create a new job in the observation list.
nl: Maak een nieuwe taak aan in de bewerkingsvelden van de waarneemlijst.

en: Job '%1' has not been processed upon scheduler stop, marking aborted.
nl: Taak '%1' is niet verwerkt na einde taakplanner. Wordt afgebroken.

en: Scheduler aborted.
nl: Taakplanner afgebroken.

en: Scheduler is in shutdown until next job is ready
nl: Taakplanner wordt afgesloten totdat de volgende taak klaar is

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Scheduler
nl: Taakplanner starten

en: Warning: startup script URL %1 is not valid.
nl: Waarschuwing: URL opstartscript %1 is ongeldig.

en: Warning: shutdown script URL %1 is not valid.
nl: Waarschuwing: URL afsluitscript %1 is ongeldig.

en: Scheduler started.
nl: Taakplanner gestart.

en: Scheduler resuming.
nl: Taakplanner hervat.

en: Scheduler pause planned...
nl: Taakplanner pauze gepland...

en: Resume Scheduler
nl: Planprogramma hervatten

en: Scheduler paused.
nl: Planprogramma tijdelijk gestopt.

en: No job running
nl: Er wordt nu geen taak uitgevoerd.

en: All jobs aborted. Waiting %1 seconds to re-schedule.
nl: Alle taken afgebroken. Wacht %1 seconden voor herindelen.

en: Scheduler waits for a retry.
nl: Planprogramma wacht voor nieuwe poging.

en: No jobs left in the scheduler queue.
nl: Geen geplande taken meer.

en: Only %1 jobs left in the scheduler queue, rescheduling those.
nl: Er zijn nog maar %1 taken over in de wachtrij, die worden opnieuw ingepland.

en: Warning: job '%1' has fixed startup time %2 set in the past, marking invalid.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' heeft in het verleden een vaste starttijd %2 gekregen, en is ongeldig.

en: Warning: job '%1' has a fixed start time incompatible with its twilight restriction, marking invalid.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' heeft een vaste starttijd, die niet overeenkomt metde beperking van de schemering, en is ongeldig.

en: Warning: job '%1' has a fixed start time incompatible with its altitude restriction, marking invalid.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' heeft een vaste starttijd, die niet overeenkomt metde beperking van de hoogte, en is ongeldig.

en: Warning: job '%1' has a fixed start time incompatible with its Moon separation restriction, marking invalid.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' heeft een vaste starttijd, die niet overeenkomt metde beperking van de maansafstand, en is ongeldig.

en: Warning: job '%1' has fixed startup time %2 unachievable due to the completion time of its previous sibling, marking invalid.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' heeft een vaste starttijd %2, die onhaalbaar is, omdat een vorige taak niet op tijd klaar is, en is ongeldig.

en: Warning: Job '%1' cannot start because its previous sibling has no completion time, marking invalid.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' kan niet worden gestart, omdat zijn voorgaande taak geen eindtijd heeft, en is ongeldig.

en: Warning: job '%1' execution overlaps daylight, it will be interrupted at dawn and rescheduled on next night time.
nl: Waarschuwing: Tijdens de uitvoering van taak '%1' is het dag.  De taak zal worden onderbroken tijdens de dageraad, en de volgende nacht herstart.

en: Warning: job '%1' requires culmination offset of %2 minutes, not achievable, marking invalid.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' vereist een aanpassing voor culminatie van %2 minuten, die onhaalbaar is, en is ongeldig.

en: Warning: job '%1' requires minimum altitude %2 and Moon separation %3, not achievable, marking invalid.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' vereist een kleinste hoogte %2 en maansafstand %3, die onhaalbaar zijn, en is ongeldig.

en: Warning: job '%1' is constrained by the start time of the next job, and cannot finish in time, marking aborted.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' is beperkt door de starttijd van de volgende taak, en kan niet eerder worden afgemaakt, en wordt afgebroken.

en: Job '%1' completion time (%2) could not be achieved before start up time (%3)
nl: Eindtijd (%2) van taak '%1' kan niet worden gehaald voor de opstarttijd (%3)

en: No jobs left in the scheduler queue after evaluating.
nl: Geen taken meer in de wachtrij na evaluatie.

en: Only aborted jobs left in the scheduler queue after evaluating, rescheduling those.
nl: Alleen nog afgebroken taken in de wachtrij na evaluatie, deze worden opnieuw ingepland.

en: No jobs scheduled.
nl: Geen jobs gepland.

en: No jobs left in the scheduler queue after schedule cleanup.
nl: Geen taken meer in de wachtrij na opschonen van de planner.

en: Scheduler is awake.
nl: Planprogramma is actief.

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when ready...
nl: Planprogramma is actief. Taken worden gestart indien gereed...

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when scheduler is resumed.
nl: Planprogramma is actief. Taken worden gestart indien planprogramma is hervat.

en: Ekos job started (%1)
nl: Ekostaak  gestart (%1)

en: Ekos started.
nl: Ekos gestart.

en: Starting Ekos failed. Retrying...
nl: Starten Ekos is mislukt. Opnieuw proberen...

en: Starting Ekos failed.
nl: Starten Ekos is mislukt.

en: Starting Ekos timed out. Retrying...
nl: Starten Ekos duurt te lang. Opnieuw proberen...

en: Starting Ekos timed out.
nl: Starten Ekos duurt te lang.

en: Ekos stopped.
nl: Ekos gestopt.

en: INDI devices connected.
nl: INDI-diensten verbonden.

en: One or more INDI devices failed to connect. Retrying...
nl: Verbinden met een of meer INDI-apparaten is mislukt. Opnieuw proberen...

en: One or more INDI devices failed to connect. Check INDI control panel for details.
nl: Een of meer INDI-apparaten kunnen geen verbinding maken. Kijk op besturingspaneel van INDI voor details.

en: One or more INDI devices timed out. Retrying...
nl: Verbinden met een of meer INDI-apparaten duurt te lang. Opnieuw proberen...

en: One or more INDI devices timed out. Check INDI control panel for details.
nl: Verbinden met een of meer INDI-apparaten duurt te lang. Kijk op besturingspaneel van INDI voor details.

en: INDI devices disconnected.
nl: INDI-diensten ontkoppeld..

en: Warning: dome device not ready after timeout, attempting to recover...
nl: Waarschuwing: koepel niet gereed na timeout. Herstel wordt geprobeerd...

en: Dome unpark required but dome is not yet ready.
nl: Unpark van dome gevraagd maar dome is nog niet gereed.

en: Warning: mount device not ready after timeout, attempting to recover...
nl: Waarschuwing: apparaat niet gereed na timeout. Herstel wordt geprobeerd...

en: Warning: cap device not ready after timeout, attempting to recover...
nl: Waarschuwing: kap niet gereed na timeout. Herstel wordt geprobeerd...

en: Observatory is in the startup process
nl: Waarneemstation wordt gestart

en: Ekos is already started, skipping startup script...
nl: Ekos is reeds gestart. Script voor starten wordt overgeslagen...

en: Observatory is in the shutdown process
nl: Waarneemstation wordt afgesloten

en: Warming up CCD...
nl: CCD opwarmen...

en: Warning: Bypassing parking procedures, no INDI connection.
nl: Waarschuwing: parkeerprocedures worden niet gevolgd, geen verbinding met INDI.

en: park/unpark wait procedure failed, aborting...
nl:  wachtprocedure parkeren/ontparkeren werkt niet, wordt afgebroken...

en: Executing script %1...
nl: Script %1 wordt uitgevoerd...

en: Startup script failed, aborting...
nl: Script voor starten doet het niet, wordt afgebroken...

en: Shutdown script failed, aborting...
nl: Script voor afsluiten doet het niet, wordt afgebroken...

en: Shutdown complete.
nl: Afsluiten voltooid.

en: Shutdown procedure failed, aborting...
nl: Procedure voor afsluiten mislukt, wordt afgebroken...

en: Job '%1' reached completion time %2, stopping.
nl: Taak '%1' heeft eindtijd %2 bereikt. Wordt gestopt.

en: Job '%1' current altitude (%2 degrees) fails constraints, marking idle.
nl: Huidige hoogte van taak '%1' (%2 graden) valt niet binnen de grenzen, wordt als niet actief gemarkeerd.

en: Job '%2' current moon separation (%1 degrees) is lower than minimum constraint (%3 degrees), marking idle.
nl: Huidige afstand van taak '%2' tot de maan (%1 graden) is kleiner geworden dan de ondergrens (%3 graden). Taak wordt afgebroken.

en: Job '%3' is now approaching astronomical twilight rise limit at %1 (%2 minutes safety margin), marking idle.
nl: Taak '%3' nadert nu de dageraad om %1 (veiligheidsmarge van %2 minuten), wordt afgebroken.

en: Warning: job '%1' alignment procedure failed, marking aborted.
nl: Waarschuwing: uitlijnproceduretaak '%1' is mislukt, wordt gemarkeerd als afgebroken.

en: Warning: job '%1' capture procedure failed, marking aborted.
nl: Waarschuwing: Opnameproceduretaak '%1' is mislukt, wordt gemarkeerd als afgebroken,

en: Warning: job '%1' focusing procedure failed, marking aborted.
nl: Waarschuwing: Focusproceduretaak '%1' is mislukt, wordt gemarkeerd als afgebroken.

en: Warning: job '%1' guiding procedure failed, marking aborted.
nl: Waarschuwing: Volgenproceduretaak '%1' is mislukt, wordt gemarkeerd als afgebroken.

en: Warning: job '%1' lost connection to the mount, attempting to reconnect.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' is tijdens draaien verbinding kwijt geraakt. Geprobeerd wordt opnieuw te verbinden.

en: Warning: job '%1' lost connection to the dome, attempting to reconnect.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' is verbinding kwijt geraakt met de koepel. Geprobeerd wordt opnieuw te verbinden.

en: Guiding already running, directly start capturing.
nl: Er wordt al gevolgd, start direct opname.

en: Job '%1' is proceeding directly to capture stage because only calibration frames are pending.
nl: Taak '%1' gaat direct over naar opnemen, omdat er alleen nog kalibratieframes over zijn.

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Scheduler List
nl: Planlijst Ekos openen

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Scheduler List
nl: Planlijst Ekos opslaan

en: Failed to save scheduler list
nl: Opslaan planlijst is mislukt

en: Scheduler list saved to %1
nl: Planlijst opgeslagen in %1

en: Job '%1' is slewing to target.
nl: Taak '%1' draait nu naar het doel.

en: Warning: job '%1' is unable to proceed with autofocus, not supported.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' kan autofocus niet voortzetten, niet ondersteund.

en: Job '%1' is focusing.
nl: Taak '%1' is bezig met focusseren.

en: Job '%1' is terminated due to errors.
nl: Taak '%1' is afgebroken wegens fouten.

en: Job '%1' is aborted.
nl: Taak '%1' is afgebroken.

en: Waiting %1 seconds to restart job '%2'.
nl: %1 seconden wachten voor herstart taak '%2'.

en: Job '%1' is complete.
nl: Taak '%1' is voltooid.

en: Job '%1' is complete after #%2 batch. | Job '%1' is complete after #%2 batches.
nl[0]: Taak '%1' is voltooid na batch #%2.
nl[1]: Taak '%1' is voltooid na batches #%2.

en: Job '%1' is repeating, #%2 batch remaining. | Job '%1' is repeating, #%2 batches remaining.
nl[0]: Taak '%1' wordt herhaald, blijft over batch #%2.
nl[1]: Taak '%1' wordt herhaald, blijft over batches #%2.

en: Job '%1' is repeating, looping indefinitely.
nl: Taak '%1' wordt herhaald, in oneindige lus.

en: Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batch done. | Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batches done.
nl[0]: Taak '%1' stopt, nadat batch #%2 voltooid is.
nl[1]: Taak '%1' stopt, nadat batches #%2 voltooid zijn.

en: Job '%1' completed #%2 batch before completion time, restarted. | Job '%1' completed #%2 batches before completion time, restarted.
nl[0]: Taak '%1' te vroeg klaar met batch #%2, herstart.
nl[1]: Taak '%1' te vroeg klaar met batches #%2, herstart.

en: Warning: job '%1' target FITS file does not exist.
nl: Waarschuwing: taak '%1' doel-FITS-bestand bestaat niet.

en: Warning: job '%1' loadAndSlew request received DBUS error: %2
nl: Waarschuwing! Taak '%1' verzoek loadAndSlew ontving DBUS-fout: %2

en: Warning: job '%1' loadAndSlew request failed.
nl: Waarschuwing! Taak '%1' verzoek loadAndSlew is mislukt.

en: Job '%1' is plate solving %2.
nl: Taak '%1' is bezig met oplossen plaat %2.

en: Warning: job '%1' setTargetCoords request received DBUS error: %2
nl: Waarschuwing: taak '%1' verzoek setTargetCoords ontving DBUS-fout: %2

en: Warning: job '%1' setTargetPositionAngle request received DBUS error: %2
nl: Waarschuwing: taak '%1' verzoek setTargetPositionAngle ontving DBUS-fout: %2

en: Warning: job '%1' captureAndSolve request received DBUS error: %2
nl: Waarschuwing: taak '%1' verzoek captureAndSolve ontving DBUS-fout: %2

en: Warning: job '%1' captureAndSolve request failed.
nl: Waarschuwing: taak '%1' verzoek captureAndSolve is mislukt

en: Job '%1' is capturing and plate solving.
nl: Taak '%1' is bezig met opnemen en oplossen plaat.

en: Guiding already running for %1 ...
nl: Er wordt al gevolgd op %1...

en: Starting guiding procedure for %1 ...
nl: Volgprocedure voor %1 wordt gestart ...

en: Ekos job (%1) - Capture started
nl: Ekostaak (%1) - Opnemen gestart

en: Job '%1' capture is in progress (batch #%2)...
nl: Opname taak '%1' wordt uitgevoerd (batch #%2)...

en: Job '%1' capture is in progress...
nl: Opname taak '%1' wordt uitgevoerd...

en: Warning: job '%1' has inaccessible sequence '%2', marking invalid.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' bevat ontoegankelijke rij '%2', is ongeldig.

en: Warning: Job '%1' has its focus step disabled, periodic and/or HFR procedures currently set in its sequence will not occur.
nl: Waarschuwing: Van taak '%1' is de focusstap uitgeschakeld, periodieke en/of HFR- procedures die als vervolgstap zijn ingesteld worden niet gedaan.

en: Job '%1' %2x%3" %4
nl: Taak '%1' %2x%3" %4

en: Parking mount in progress...
nl: Opstelling wordt geparkeerd...

en: Mount already unparked.
nl: Opstelling is niet meer in parkeerstand.

en: Mount parked.
nl: Opstelling in parkeerstand.

en: Mount unparked.
nl: Opstelling is niet in parkeerstand.

en: Warning: mount unpark operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
nl: Waarschuwing: Ontparkeertijd opstelling is verlopen bij poging %1/%2. Bewerking wordt opnieuw gestart...

en: Warning: mount unpark operation timed out on last attempt.
nl: Waarschuwing: Ontparkeertijd opstelling is verlopen bij laatste poging.

en: Warning: mount park operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
nl: Waarschuwing: Ontparkeertijd opstelling is verlopen bij poging %1/%2. Bewerking wordt opnieuw gestart...

en: Warning: mount park operation timed out on last attempt.
nl: Waarschuwing: parkeertijd opstelling is verlopen bij de laatste poging.

en: Mount unparking error.
nl: Fout bij opstelling uit parkeerstand halen.

en: Warning: mount park operation failed on attempt %1/%2. Restarting operation...
nl: Waarschuwing: parkeren van de opstelling is mislukt bij poging %1/%2. Deze bewerking wordt herstart...

en: Mount parking error.
nl: Fout bij parkeren opstelling.

en: Parking dome...
nl: Koepel in parkeerstand...

en: Dome already parked.
nl: Koepel is reeds in parkeerstand.

en: Unparking dome...
nl: Koepel uit parkeerstand halen...

en: Dome already unparked.
nl: Koepel is niet meer in parkeerstand.

en: Dome parked.
nl: Koepel in parkeerstand.

en: Dome unparked.
nl: Koepel is niet in parkeerstand.

en: Operation timeout. Restarting operation...
nl: Tijdsduur handeling verlopen. Handeling wordt herstart...

en: Dome parking failed. Restarting operation...
nl: Parkeren van de koepel is mislukt. Bewerking wordt herstart...

en: Dome parking error.
nl: Fout bij parkeren koepel.

en: Dome unparking failed. Restarting operation...
nl: Ontparkeren van de koepel is mislukt. Bewerking wordt herstart...

en: Dome unparking error.
nl: Fout bij koepel uit parkeerstand brengen.

en: Parking Cap...
nl: Parkeren kap......

en: Cap already parked.
nl: Kap is reeds in parkeerstand.

en: Unparking cap...
nl: Kap uit parkeerstand halen...

en: Cap already unparked.
nl: Kap is niet meer in parkeerstand.

en: Cap parked.
nl: Kap in parkeerstand.

en: Cap unparked.
nl: Kap is niet meer in parkeerstand.

en: Cap parking error.
nl: Fout bij parkeren kap.

en: Cap unparking error.
nl: Fout bij kap uit parkeerstand brengen.

en: Do you want to keep the existing jobs in the mosaic schedule?
nl: Wilt u de bestaande taken in het mozaiekschema houden?

en: Mosaic file %1 saved successfully.
nl: Mozaïekbestand %1 is met succes opgeslagen.

en: Error saving mosaic file %1. Please reload job.
nl: Fout bij opslaan mozaiekbestand %1. Taak opnieuw inlezen, a.u.b.

en: Turning off astronomial twilight check may cause the observatory to run during daylight. This can cause irreversible damage to your equipment!
nl: Controle op astronomische schemering uitschakelen kan maken dat de waarnemingen bij daglicht doorgaan. Dit kan uw apparatuur onherstelbaar beschadigen!

en: Astronomial Twilight Warning
nl: Waarschuwing astronomische schemering

en: Manual startup procedure completed successfully.
nl: Handmatige startprocedure met succes voltooid.

en: Manual startup procedure terminated due to errors.
nl: Handmatige startprocedure wegens fouten afgebroken.

en: Warning: executing startup procedure manually...
nl: Waarschuwing: Startprocedure wordt met de hand gedaan...

en: Are you sure you want to execute the startup procedure manually?
nl: Weet u zeker dat u de startprocedure met de hand wilt doen?

en: Startup procedure terminated.
nl: Startprocedure afgebroken.

en: Manual shutdown procedure completed successfully.
nl: Handmatige afsluitprocedure met succes voltooid.

en: Manual shutdown procedure terminated due to errors.
nl: Handmatige afsluitprocedure afgebroken wegens fouten.

en: Warning: executing shutdown procedure manually...
nl: Waarschuwing: Afsluitprocedure wordt met de hand gedaan...

en: Are you sure you want to execute the shutdown procedure manually?
nl: Weet u zeker dat u de afsluitprocedure met de hand wilt doen?

en: Shutdown procedure terminated.
nl: Afsluitprocedure afgebroken.

en: Unable to open sequence queue file '%1'
nl: Bestand voor reeks %1 kon niet worden geopend.

en: Sleeping for %1 on simulation clock update until next observation job is ready...
nl: Slaapstand gedurende %1 tot simulatieklokherstel totdat de volgende waarneemtaak gereed is...

en: Job '%1' alignment is complete.
nl: Uitlijnen taak '%1' is voltooid.

en: Warning: job '%1' alignment failed.
nl: Waarschuwing: Uitlijnen taak '%1' is mislukt.

en: Warning: job '%1' forcing mount model reset after failing alignment #%2.
nl: Waarschuwing: Opstellingsmodel taak '%1'  wordt gereset, na mislukte uitlijning #%2.

en: Restarting %1 alignment procedure...
nl: Uitlijnprocedure '%1' wordt herstart...

en: Job '%1' guiding is in progress.
nl: Taak '%1' wordt gevolgd.

en: Warning: job '%1' guiding failed.
nl: Waarschuwing: Volgen taak '%1' is mislukt.

en: Warning: job '%1' calibration failed.
nl: Waarschuwing:  Kalibratie taak '%1' is mislukt.

en: Job '%1' is guiding, guiding procedure will be restarted in %2 seconds.
nl: Taak '%1' wordt gevolgd, het volgen word in %2 seconden hervat.

en: Warning: job '%1' failed to capture target.
nl: Waarschuwing: Opname doel door taak '%1'is mislukt.

en: Job '%1' is capturing, is restarting its guiding procedure (attempt #%2 of %3).
nl: Taak '%1' is aan het opnemen en herstart de volgprocedure (poging #%2 van %3).

en: Warning: job '%1' failed its capture procedure, restarting capture.
nl: Waarschuwing: Opnameprocedure taak '%1' is mislukt, opnemen wordt herstart.

en: Warning: job '%1' failed its capture procedure, marking aborted.
nl: Waarschuwing: Opnameprocedure taak '%1'is mislukt, wordt afgebroken.

en: Ekos job (%1) - Capture finished
nl: Ekostaak (%1) - Opnemen klaar

en: Job '%1' focusing is complete.
nl: Focusseren van taak '%1' is voltooid.

en: Warning: job '%1' focusing failed.
nl: Waarschuwing: Focusseren van taak '%1' is mislukt.

en: Job '%1' is restarting its focusing procedure.
nl: Taak '%1' start de focusprocedure opnieuw.

en: Job '%1' slew is complete.
nl: Draaien taak '%1' is voltooid.

en: Warning: job '%1' slew failed, marking terminated due to errors.
nl: Waarschuwing: Draaien taak '%1' is mislukt, wordt afgebroken als gevolg van fouten.

en: Warning: job '%1' found not slewing, restarting.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' blijkt niet te draaien, wordt herstart.

en: Job '%1' repositioning is complete.
nl: Herpositioneren taak '%1' is voltooid.

en: Warning: job '%1' repositioning failed, marking terminated due to errors.
nl: Waarschuwing: Herpositionering taak '%1' is mislukt, beëindigd als gevolg van fouten.

en: Warning: job '%1' found not repositioning, restarting.
nl: Waarschuwing: Herpositioneren taak '%1' is mislukt, wordt herstart.

en: Weather conditions are OK.
nl: Weercondities zijn OK.

en: Warning: weather conditions are in the WARNING zone.
nl: Waarschuwing: SLECHTE weercondities.

en: Caution: weather conditions are in the DANGER zone!
nl: Opgepast: GEVAARLIJKE weercondities!

en: Weather conditions in warning zone
nl: Weercondities in waarschuwingszone

en: Weather conditions are critical. Observatory shutdown is imminent
nl: Weersomstandigheden zijn kritiek. Afsluiten waarneemstation is aanstaande

en: Starting shutdown procedure due to severe weather.
nl: Afsluitprocedure gestart wegens erg slecht weer.

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Observatory scheduled for shutdown until next job is ready.
nl: Taak '%1' wordt uitgevoerd om %2. Het waarneemstation wordt pas gesloten nadat  de volgende taak klaar is.

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Parking the mount until the job is ready.
nl: Taak '%1' wordt uitgevoerd om %2. De opstelling wordt geparkeerd totdat de taak klaar is.

en: Sleeping until observation job %1 is ready at %2...
nl: Pauze totdat waarneemtaak %1 klaar is om %2...

en: Scheduler is in sleep mode
nl: Het plannen wordt even onderbroken

en: Warning: Job '%1' is %2 away from now, you may want to enable Preemptive Shutdown.
nl: Waarschuwing: Taak '%1' is nog  %2 vanaf nu, mogelijk wilt u Afsluiten uit voorzorg aanzetten.

en: Solver timed out: %1s %2
nl: Tijd voor oplossen is verlopen: %1s %2

en: Solver failed: %1s %2
nl: Oplossen is mislukt: %1s %2

en: Captured frame is %1 arcminutes away from target, re-aligning...
nl: opgenomen frame is %1 boogminuten van doel, opnieuw uitlijnen...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobSequenceGroup)
en: Object && Sequence Selection
nl: Selecteren Object && Reeks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FITSLabel)
en: Select optional FITS file to be used for alignment. When using FITS, specify the object or the estimated coordinates which are used to slew the mount.
nl: Selecteer optioneel FITS-bestand voor uitlijnen. Indien u FITS gebruikt, moet u het object opgeven, of de geschatte coördinaten waarnaar de opstelling moet worden verplaatst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FITSLabel)
en: FITS File:
nl: FITS-bestand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence:
nl: Rij:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priorityLabel)
en: Priority:
nl: Prioriteit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, prioritySpin)
en: Assigned priority to each job with 1 being the highest priority and 20 being the lowest priority
nl: Elke taak is een prioriteit toegekend, 1 is de hoogste prioriteit, en 20 de laagste.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Ekos Device Profile
nl: Profiel apparaat Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Target coordinates in J2000 Epoch
nl: Coördinaten van doel  (Epoche J2000)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copySkyCenterB)
en: Fill coordinates with Sky Map center
nl: Coördinaten invullen met midden van de hemelkaart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rotationLabel)
en: PA
nl: PH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en: Position Angle in Degrees
nl: Positiehoek in graden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mosaicB)
en: Open the Mosaic Planner
nl: De Mozaïek planner openen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueAppendB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Load schedule from file and append jobs to queue.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Planning uit bestand laden en achtervoegen aan wachtrij van taken.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueLoadB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Load schedule from file and replace jobs from queue.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="justify">Planning uit bestand laden en vervang die in de wachtrij van taken.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save schedule
nl: Schema opslaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save schedule as...
nl: Schema opslaan als ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Captures
nl: Opnamen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Start Time
nl: Starttijd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
nl: Eindtijd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Est. Duration
nl: Gesch. duur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Lead time
nl: Voorlooptijd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Scheduler
nl: Planprogramma tijdelijk stoppen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, schedulerAlgorithmCombo)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Classic</span>: Start jobs that meet the constraints by priority and score.</p><p><span style=" font-weight:600;">Greedy</span>: Always attempt to run a job. It picks the highest priority job that can run according to its constraints. Priority is assigned according to row in table above. Higher row has higher priority. It will interrupt running jobs if a higher priority job can run.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Klassiek</span>: start jobs die voldoen aan de beperkingen op prioriteit en score.</p><p><span style=" font-weight:600;">Gretig</span>: probeer altijd een job uit te voeren. Het pakt de job met de hoogste prioriteit die uitgevoerd kan worden na voldaan te hebben aan zijn beperkingen. Prioriteit is toegekend volgens de rij in de bovenstaande tabel. Het zal jobs in uitvoering onderbreken als een job met hogere prioriteit uitgevoerd kan worden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerAlgorithmCombo)
en: Classic
nl: Klassiek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerAlgorithmCombo)
en: Greedy
nl: Gretig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Job Completion Conditions
nl: Condities taakvoltooiing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatCompletionR)
en: &Repeat for
nl: &Herhalen

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, completionTimeEdit)
en: dd/MM/yy hh:mm
nl: dd/MM/jj u:mm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR)
en: The observation job is completed when the sequence is complete.
nl: De waarneemtaak is voltooid wanneer de hele reeks is gedaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR)
en: Se&quence completion
nl: V&oltooiing reeks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, timeCompletionR)
en: Terminate the job on the given date and time.
nl: Beëindig de taak op gegeven datum en tijdstip.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, timeCompletionR)
en: Repeat &until
nl: Herhaal &totdat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, repeatsSpin)
en: Restart job until it is executed this many times.
nl: Herstart de taak tot dit aantal keren klaar is.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, repeatsSpin)
en:  runs
nl: aantal keer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, loopCompletionR)
en: Restart the sequence job indefinitely.
nl: Onbepaald herstarten van reeks waarnemingen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loopCompletionR)
en: Repeat &until terminated
nl: Herhalen tot afge&sloten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Job Startup Conditions
nl: Startcondities voor taak

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateTimeEdit, startupTimeEdit)
en: dd/MM hh:mm
nl: dd-MM hh:mm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, culminationConditionR)
en: Start the observation job when the object reaches culmination adjusted for the offset value in minutes. By default, the observation job runs 60 minutes prior to culmination.
nl: Start de waarneemtaak van het object op minder dan een opgegeven aantal minuten voor de culminatie. Standaard wordt de waarneemtaak gestart op 60 minuten voor de culminatie (bereiken hoogste punt).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, culminationConditionR)
en: Cul&mination Offset
nl: Compensatie voor cu&lminatie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: start the job on the specified date and time
nl: De taak starten op opgegeven datum en tijdstip

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: O&n
nl: O&p

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, culminationOffset)
en: <html><head/><body><p>Offset in minutes to start imaging before or after culmination time.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Tijd in minuten waarop afbeelden wordt gestart voor of na de  culminatietijd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: Start the observation job as soon as all the constraints, if any, are met. The best candidate target shall be imaged first.
nl: De waarneming starten indien aan alle beperkingen, indien die er zijn, wordt voldaan. De gunstigste kandidaat op de lijst wordt het eerst afgebeeld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: ASAP
nl: Zo snel mogelijk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contraintsGroup)
en: Job Constraints
nl: Taakbeperkingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, moonSeparationCheck)
en: The moon separation must remain equal to or higher than the given value.
nl: De afstand tot de Maan mag niet kleiner worden dan de opgegeven waarde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moonSeparationCheck)
en: Moon  >
nl: Maan >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, altConstraintCheck)
en: The object's altitude must remain equal or higher than the given value.
nl: De hoogte van het object mag niet lager worden dan de opgegeven waarde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, altConstraintCheck)
en: Alt >
nl: Hgt >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, weatherCheck)
en: <html><head/><body><p>Weather conditions must remain safe. When weather conditions become dangerous, shutdown procedure is initiated.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Weersomstandigheden moeten veilig zijn. Wanneer de weersomstandigheden gevaarlijk worden, wordt de afsluitprocedure gestart.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, twilightCheck)
en: <html><body><p>The twilight restriction constrains jobs to execute in astronomical darkness. Use the dusk and dawn offsets in the Ekos Scheduler options to adjust the interval.</p></body></html>
nl: <html><body><p>De beperking voor schemering beperkt taken tot astronomische duisternis. Met de compensaties voor ochtend- en avondschemering in de planner van Ekos kunt u dit interval aanpassen</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, twilightCheck)
en: Twilight
nl: Schemering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, artificialHorizonCheck)
en: <html><body><p>The artificial horizon restriction constrains the altitude of the target to be above the artificial horizon, if any are defined and enabled. See the artificial horizon item in the KStars Settings menu.</p></body></html>
nl: <html><body><p>De kunstmatige horizonbeperking beperkt de hoogte van het doel om boven de kunstmatige horizon te zijn, als deze zijn gedefinieerd en ingeschakeld. Zie het item kunstmatige horizon in het menu Instellingen van KStars.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, nightTime)
en: <html><head/><body><p>Astronomical dawn and dusk for the Scheduler job currently selected, or for today if no job is selected.</p><p>- The first value is <span style=" font-weight:600;">dusk</span>, specifically the next local time the Sun sets below an altitude of -18° after the job starts.</p><p>- The second value is <span style=" font-weight:600;">dawn</span>, specifically the next local time the Sun rises higher than an altitude of -18° after the job starts.</p><p>A warning symbol indicates the Sun will not travel below the astronomical dusk boundary after the job starts, and that dawn and dusk times are calculated from its minimal altitude. In that situation, the Twilight restriction prevents job execution unless the Ekos Dawn Offset and Dusk Offset options are configured appropriately.</p><p>Note that the Ekos Pre-Dawn Offset option virtually advances dawn by a default of 30 minutes and will thus prevent a job from starting just before that moment.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Astronomische dageraad en schemer voor de nu geselecteerde planjob of voor vandaag als geen job is geselecteerd.</p><p>- De eerste waarde is <span style=" font-weight:600;">schemer</span>, specifiek de volgende locale tijd dat de zon onder een hoogte van -18° gaat nadat de job start.</p><p>- De tweede waarde is <span style=" font-weight:600;">dageraad</span>, specifiek de volgende locale tijd dat de zon opkomt hoger dan een hoogte van -18° nadat de job start.</p><p>Een waarschuwingssymbool geeft aan dat de zon niet onder de astronomische schemergrens komt nadat de job start en dat dageraad- en schemertijden berekend zijn van zijn minimale hoogte. In die situatie voorkomt de schemeringbeperking dat de job wordt uitgevoerd tenzij de opties Ekos dageraadoffset en schemeroffset goed geconfigureerd zijn.</p><p>Merk op dat de optie Ekos voordageraadoffset virtueel vooraf gaat aan dageraad met een standaard van 30 minuten en dus voorkomt dat een job start juist voor dat moment.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time shutdown procedure to be executed after all scheduler jobs are completed. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">after</span> the shutdown procedures (e.g. parking), if selected, are completed.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Eenmalige startprocedure uit te voeren nadat alle geplande taken zijn voltooid. Indien gekozen, wordt de script uitgevoerd <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">nadat</span> de afsluitprocedures (bv. telescoop parkeren), voltooid zijn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: Observatory Shutdown Procedure
nl: Afsluitprocedure voor waarneemstation

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, warmCCDCheck)
en: Turn off CCD cooler.
nl: Uitzetten CCD-cooler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warmCCDCheck)
en: Warm CCD
nl: CCD opwarmen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCheck)
en: Close dust cover
nl: Stofkap afsluiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCheck)
en: Cap
nl: Kap

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkMountCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unparkMountCheck)
en: Park telescope to home position.
nl: Telescoop parkeren naar basispositie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkDomeCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unparkDomeCheck)
en: Park dome to home position
nl: Koepel parkeren naar basispositie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: <html><head/><body><p>Define what should happen when a job steps into an error or aborts:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Don't re-schedule</span>: Don't restart the job in case of an error or an abort.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule after all terminated</span>: If a job gets aborted, the scheduler will only re-schedule it if when all jobs are finished or aborted. If this is the case, the scheduler re-schedules all aborted jobs and sleeps for the given delay.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule immediately</span>: As soon as a job gets aborted, the scheduler will re-schedule it and waits the given delay.</li></ul><p>If the option for re-scheduling errors is selected, errors are handled like aborts. Otherwise, jobs that step into an error are never re-scheduled.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Geef op wat er moet gebeuren bij een fout of als een taak wordt afgebroken:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Niet herindelen</span>: Taak niet herstarten bij fout of afbreken.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Herindelen als alles is afgesloten</span>: Als een taak wordt afgebroken, moet de planner die alleen herindelen als alle taken beëindigd zijn of afgebroken. In dit geval worden alle afgebroken taken opnieuw ingedeeld, en is de planner gedurende de opgegeven vertraging inactief.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Onmiddellijk herindelen</span>: Zodra een taak wordt afgebroken, wordt die opnieuw ingedeeld, en wacht de planner gedurende de opgegeven vertraging.</li></ul><p>Indien de optie voor herindelen bij fouten is gekozen, worden fouten behandeld als afbreken. In het andere geval worden taken die tot een fout leiden niet opnieuw ingedeeld.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: Aborted Job Management
nl: Afgebroken taakbeheer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: Do not re-schedule aborted jobs.
nl: Afgebroken taken niet herindelen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: &None
nl: &Geen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: Re-schedule aborted jobs as soon as all executable jobs are either completed or aborted.
nl: Afgebroken taken herindelen zodra alle uit te voeren taken klaar zijn of afgebroken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: &Queue
nl: &Wachtrij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: Re-schedule an aborted job immediately.
nl: Een afgebroken taak meteen herindelen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: I&mmediate
nl: &Onmiddellijk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Treat errors like aborts.
nl: Fouten behandelen als afbreken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Re-schedule errors
nl: Fouten herindelen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, errorHandlingDelaySB)
en: Delay in seconds.
nl: Vertraging in seconden.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, errorHandlingDelaySB)
en:  s wait
nl:  s wachten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time startup procedure to be executed before starting Ekos. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">before</span> the startup procedures (e.g. unpark scope), if selected, are executed.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Eenmalige startprocedure uit te voeren voordat Ekos wordt gestart. Indien gekozen, wordt de script uitgevoerd <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">voordat</span> de startprocedures (bv. telescoop uit parkeerstand halen), worden uitgevoerd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: Observatory Startup Procedure
nl: Startprocedure voor waarneemstation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unparkDomeCheck)
en: UnPark Dome
nl: Koepel uit parkeerstand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unparkMountCheck)
en: UnPark Mount
nl: Opstelling uit parkeerstand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, uncapCheck)
en: Open dust cover
nl: Open stofkap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, uncapCheck)
en: UnCap
nl: Kap verwijderen

en: Ekos job failed (%1)
nl: Ekostaak mislukt (%1)

en: Current status of job '%1', managed by the Scheduler.
    If invalid, the Scheduler was not able to find a proper observation time for the target.
    If aborted, the Scheduler missed the scheduled time or encountered transitory issues and will reschedule the job.
    If complete, the Scheduler verified that all sequence captures requested were stored, including repeats.
nl: Huidige status van taak '%1', gestuurd door de taakplanner.
    Indien ongeldig, kon de planner geen goede waarneemtijd vinden voor het doel.
    Indien afgebroken, miste de planner het geplande tijdstip, of ondervond tijdelijke problemen, en wordt de taak opnieuw gepland.
    Indien voltooid, controleert de planner of alle gewenste series opnamen zijn opgeslagen, inclusief herhalingen.

en: Current altitude of the target of job '%1'.
    A rising target is indicated with an arrow going up.
    A setting target is indicated with an arrow going down.
nl: Huidige hoogte van het doel van taak '%1'.
    Een rijzend doel wordt aangeduid met een pijltje omhoog.
    Een dalend doel wordt aangeduid met een pijltje omlaag.

en: Startup time for job '%1', as estimated by the Scheduler.
    The altitude at startup, if available, is displayed too.
    Fixed time from user or culmination time is marked with a chronometer symbol.
nl: Starttijd voor taak '%1', zoals door de planner geschat.
    De beginhoogte, indien beschikbaar, wordt ook getoond.
    Vaste tijd van gebruiker, of culminatietijd is gemarkeerd met een symbool van een tijdmeter.

en: Completion time for job '%1', as estimated by the Scheduler.
    You may specify a fixed time to limit duration of looping jobs. A warning symbol indicates the altitude at completion may cause the job to abort before completion.
nl: Tijd dat taak '%1' wordt voltooid, zoals geschat door de planner.
    U kunt een vaste tijd opgegeven, om de duur te beperken van taken in een lus. Een waarschuwingsteken toont dat de hoogte van het object waarop de taak klaar is de oorzaak  kan zijn dat de taak eerder wordt afgebroken.

en: Count of captures stored for job '%1', based on its sequence job.
    This is a summary, additional specific frame types may be required to complete the job.
nl: Aantal opgeslagen opnamen voor taak '%1', op basis van de taakserie.
    Dit is een samenvatting, bijkomende specifieke frametypes kunnen nodig zijn om de taak te voltooien.

en: Current score for job '%1', from its altitude, moon separation and sky darkness.
    Negative if adequate altitude is not achieved yet or if there is no proper observation time today.
    The Scheduler will refresh scores when picking a new candidate job.
nl: Huidige score voor taak '%1', naar hoogte, afstand tot de maan en duisternis hemel.
    Negatief als een goede hoogte nog niet is bereikt of als er vandaag geen goede waarnemingen mogelijk zijn.
    De planner stelt de score bij, bij het uitzoeken van een nieuwe taak.

en: Time interval from the job which precedes job '%1'.
    Adjust the Lead Time in Ekos options to increase that duration and leave time for jobs to complete.
    Rearrange jobs to minimize that duration and optimize your imaging time.
nl: Tijdsduur tussen vorige taak en taak '%1'.
    Pas de voorlooptijd aan in de opties van Ekos, voor het verlengen hiervan en taken de tijd te geven om te voltooien.
    Herschik taken om deze tijdsduur zo klein mogelijk te maken zodat u meer tijd krijgt voor het maken van afbeeldingen.

en: Duration job '%1' will take to complete when started, as estimated by the Scheduler.
    Depends on the actions to be run, and the sequence job to be processed.
nl: Duur van taak '%1' na het starten ervan, als geschat door de planner.
    Hangt af van de te ondernemen acties, en de taakserie die moet worden verwerkt.

en: Evaluating
nl: Evalueren

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Invalid
nl: Ongeldig

en: Slew complete
nl: Draaien voltooid

en: Focus complete
nl: Focusseren voltooid

en: Align complete
nl: Uitlijnen voltooid

en: Repositioning
nl: Weer positioneren

en: Repositioning complete
nl: Weer positioneren voltooid

en: Guiding complete
nl: Volgen voltooid

en: Normal
nl: Normaal

en: Calibrate
nl: Calibreren

en: Error reading fits buffer: %1.
nl: Fout bij lezen fits-buffer: %1.

en: Failed to unpack compressed fits
nl: Uitpakken ingepakte aanpassingen is mislukt

en: Error opening fits file %1 : %2
nl: Fout bij openen fits-bestand %1 : %2

en: Error reading fits buffer: %1
nl: Fout bij lezen fits-buffer: %1

en: Could not locate image HDU: %1
nl: Kon afbeelding HDU niet vinden: %1

en: FITS file open error (fits_get_img_param): %1
nl: Fout bij openen FITS-bestand (fits_get_img_param): %1

en: 1D FITS images are not supported in KStars.
nl: 1D FITS-afbeeldingen worden in KStars niet ondersteund.

en: Bit depth %1 is not supported.
nl: Bitdiepte %1 wordt niet ondersteund.

en: Image has invalid dimensions %1x%2
nl: Afbeelding heeft onjuiste afmetingen %1x%2

en: Error reading image: %1
nl: Fout bij inlezen afbeelding: %1

en: FITSData: Not enough memory for image_buffer channel. Requested: %1 bytes
nl: FITSData: niet genoeg geheugen voor image_buffer-kanaal. Gevraagd: %1 bytes

en: Cannot open file %1: %2
nl: Kan bestand %1 niet openen: %2

en: Cannot open buffer: %1
nl: Kan buffer %1 niet openen:

en: Cannot unpack_thumb: %1
nl: Kan niet unpack_ thumb %1

en: Cannot dcraw_process: %1
nl: Kan niet dc_rawproces: %1

en: Cannot load to memory: %1
nl: Kan niet in geheugen inlezen: %1

en: Saving compressed files is not supported.
nl: Opslaan gecomprimeerde bestanden wordt niet ondersteund.

en: Failed to close file: %1
nl: Sluiten van bestand is mislukt: %1

en: Failed to create file: %1
nl: Bestand aanmaken is mislukt: %1

en: Failed to create image: %1
nl: Afbeelding maken is mislukt: %1

en: Failed to update key: %1
nl: Sleutel bijwerken is mislukt: %1

en: Failed to update date: %1
nl: Datum bijwerken is mislukt: %1

en: Failed to update history: %1
nl: Geschiedenis bijwerken is mislukt: %1

en: Failed to write image: %1
nl: Afbeelding schrijven is mislukt: %1

en: No world coordinate systems found.
nl: Geen wereld coördinatensystemen gevonden.

en: Only 8 and 16 bits bayered images supported.
nl: Alleen 8 en 16 bits bayer-afbeeldingen worden ondersteund.

en: Unsupported bayer pattern %1.
nl: Niet ondersteund bayerpatroon %1.

en: Unsupported bayer offsets %1 %2.
nl: Niet ondersteunde bayer offsets %1 %2.

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer: %1
nl: Kan geen tijdelijk buffergeheugen toewijzen voor bayer: %1

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer.
nl: Kan geen tijdelijk buffergeheugen toewijzen voor bayer.

en: Debayer failed (%1)
nl: Ontbayeren mislukt (%1)

en: Processing...
nl: Wordt verwerkt...

en: Complete.
nl: Voltooid.

en: Debayer failed.
nl: Ontbayeren mislukt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSDebayerDialog)
en: Image Debayering
nl: Ontbayeren afbeelding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Method:
nl: Methode:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Nearest
nl: Dichtstbij

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Simple
nl: Eenvoudig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: BILinear
nl: Bi-lineair

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: HQLinear
nl: HQLineair

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
nl: Gereed.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
nl: FITS-header

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Keyword
nl: Sleutelwoord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
nl: Waarde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
nl: Commentaar

en: Intensity
nl: Intensiteit

en: Linear Scale
nl: Lineaire schaal

en: Logarithmic Scale
nl: Logaritmische schaal

en: Square Root Scale
nl: Schaal volgens de tweedemachtswortel

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr></table>
nl: <table><tr><td>Intensiteit:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R-frequentie:   </td><td>%2</td></tr></table>

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>G Frequency:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>B Frequency:   </td><td>%4</td></tr></table>
nl: <table><tr><td>Intensiteit:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R-frequentie:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>G-frequentie:   </td><td>%3</td></tr><tr><td> B-frequentie:   </td><td>%4</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyB)
en: Apply
nl: Toepassen

en: Continue Slew
nl: Draaien voortzetten

en: KStars did not find any active mounts.
nl: KStars kon geen actieve opstelling vinden.

en: Save Changes to FITS?
nl: Wijzigingen opslaan in FITS?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
nl: Het huidige FITS-bestand bevat niet-opgeslagen wijzigingen. Wilt u deze opslaan voordat u het sluit?

en: Recent Images
nl: Recente afbeeldingen

[ctx: @title:window]
en: Save FITS
nl: FITS opslaan

en: Image save error: %1
nl: Fout bij opslaan afbeelding: %1

en: Image Save
nl: Afbeelding opslaan

en: File saved to %1
nl: Bestand opgeslagen in %1

en: Rescaling image failed.
nl: Opnieuw schalen afbeelding is mislukt.

en: Cannot zoom in further due to active limited resources mode.
nl: Kan niet verder inzoomen wegens actieve modus beperkte bronnen.

en: Finding stars...
nl: Sterren zoeken...

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Default Zoom
nl: Standaard zoom

en: Zoom to Fit
nl: Passend zoomen

en: Toggle Stretch
nl: Uitrekken aan/uit

en: Show Cross Hairs
nl: Draadkruis tonen

en: Show Pixel Gridlines
nl: Pixel roosterlijnen tonen

en: Detect Stars in Image
nl: Sterren in afbeelding detecteren

en: View Star Profile
nl: Profiel van ster bekijken

en: Show Equatorial Gridlines
nl: Equatoriale roosterlijnen tonen

en: Show Objects in Image
nl: Objecten in afbeelding tonen

en: Center Telescope
nl: Telescoop centreren

en: Auto Stretch
nl: Automatisch uitrekken

en: High Contrast
nl: Veel contrast

en: Equalize
nl: Gelijkmaken

en: High Pass
nl: Hoog doorlaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Median
nl: Mediaan

en: Gaussian blur
nl: Gaussisch vervagen

en: Rotate Right
nl: Draaien naar rechts

en: Rotate Left
nl: Draaien naar links

en: Flip Horizontal
nl: Horizontaal omklappen

en: Flip Vertical
nl: Verticaal omklappen

en: Debayer...
nl: Ontbayeren...

en: &Selection Statistics
nl: &Selectiestatistieken

en: Show Clipping
nl: Afsnijden tonen

en: Center Telescope
    *No Telescopes Detected*
nl: Telescoop centreren
    *Geen telescoop gevonden*

en: Zoom To Fit
nl: Passend zoomen

en: View 3D Graph
nl: 3D-grafiek bekijken

en: Mark Stars
nl: Sterren merken

[ctx: @title:window]
en: KStars FITS Viewer
nl: Hulpmiddel van KStars voor het bekijken van FITS-afbeeldingen

en: HFR:%2 Ecc:%3 %1 star. | HFR:%2 Ecc:%3 %1 stars.
nl[0]: HFR:%2 Ecc:%3 %1 ster.
nl[1]: HFR:%2 Ecc:%3 %1 sterren.

en: HFR:%2, %1 star. | HFR:%2, %1 stars.
nl[0]: HFR:%2, %1 ster.
nl[1]: HFR:%2, %1 sterren.

en: Cannot find tab with UID %1 in the FITS Viewer
nl: Kan tabblad met UID %1 niet in de FITS-viewer vinden

en: currentView 3D Graph
nl: huidige weergave 3D-grafiek

en: Cross Hairs
nl: Draadkruis

en: Clipping
nl: Afsnijden

en: Equatorial Gridines
nl: Equatoriale roosterlijnen

en: Objects in Image
nl: Objecten in afbeelding

en: Pixel Gridlines
nl: Pixel roosterlijnen

[ctx: @title:window]
en: Open Image
nl: Afbeelding openen

en: Hide %1
nl: %1 verbergen

en: Show %1
nl: %1 tonen

en: Center Telescope
    *Ready*
nl: Telescoop centreren
    *Gereed*

en: Show Equatorial Gridlines
    *No WCS Info*
nl: Equatoriale roosterlijnen tonen
    *Geen WCS-info*

en: Center Telescope
    *No WCS Info*
nl: Telescoop centreren
    *Geen WCS-info*

en: Show Objects in Image
    *No WCS Info*
nl: Objecten in afbeelding tonen
    *Geen WCS-info*

en: Selection Rectangle
nl: Rechthoek voor selectie

en: Size
nl: Afmeting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Width
nl: Breedte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Height
nl: Hoogte

en: Equatorial Gridlines
nl: Equatoriale roosterlijnen

en: Unmark Stars
nl: Sterren niet markeren

en: Processing %1...
nl: %1 verwerken...

en: HFR Options Profile Editor
nl: Bewerken opties HFR

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FITSViewerGroup)
en: Look && Feel
nl: &Uiterlijk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Automatically display received images in the FITS Viewer
nl: Automatisch ontvangen afbeeldingen tonen in de FITS-viewer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Use FITS viewer
nl: FITS-viewer gebruiken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS) i18n: ectx: whatsthis, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single tab instead of multiple tabs per image.
nl: Alle gemaakte FITS-afbeeldingen tonen in een enkel tabblad.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS)
en: Single preview tab
nl: Tabblad enkele voorbeeldweergave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Display captured FITS images from all cameras in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each camera.
nl: Alle opgenomen FITS-afbeeldingen van alle camera's weergeven in één enkel venster, in plaats van in een eigen venster voor elke camera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Single window capture
nl: Enkel venster opname

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Display opened FITS images in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each file.
nl: Alle geopende FITS-afbeeldingen in één enkel venster, in plaats van in een eigen venster voor elke camera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Single window open
nl: Enkel venster open

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image
nl: Bij ontvangst nieuwe afbeelding venster van FITSviewer op de voorgrond brengen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Focus on receiving an image
nl: Focusseren op ontvangen van een afbeelding

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS)
en: Make FITS Viewer window independent from KStars
nl: Maak venster voor het bekijken van een afbeelding met FITS onafhankelijk van KStars

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Down Sampling
nl: Opname verkleinen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: <html><head/><body><p>Automatically down sample images based on available resources.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Automatisch afbeeldingen verkleinen gebaseerd op beschikbare hulpbronnen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: Adaptive sampling
nl: Adaptief opnemen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stretchPreviewSamplingLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StretchPreviewSampling) i18n: ectx: label, entry (StretchPreviewSampling), group (Capture)
en: Set the coarseness of the preview shown when sliding the fitsviewer's stretch parameter sliders. 1 is full resolution, but can be slow, 4 would be coarse resolution and fast.
nl: Zet de grofheid van het getoonde voorbeeld bij verschuiven van de schuifregelaars voor de uitrekparameters van de fitsviewer. 1 is volledige resolutie, maar kan langzaam zijn, 4 zou een grove resolutie zijn en snel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stretchPreviewSamplingLabel)
en: Stretch preview:
nl: Voorbeeld van uitrekken:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Processing
nl: Wordt verwerkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Always apply auto stretch to images in FITS Viewer
nl: Altijd opgenomen afbeeldingen in FITS-programma automatisch uitrekken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Auto stretch
nl: Automatisch uitrekken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_LimitedResourcesMode)
en: <html><head/><body><p>Enable limited resource mode to turn off any resource-intensive operations:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto debayer</span>: Bayered images will not be debayered. Only grayscale images are shown.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto WCS</span>: World Coordinate System data will not be processed. WCS maps sky coordinates to image coordinates. Equatorial grid lines, object identification, and telescope slew within an image are disabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">3D Cube</span>: RGB images will not be processed. Only grayscale images are shown.</li></ul></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Beperkte bronnen inschakelen om bewerkelijke operaties uit te schakelen:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto debayer</span>: ge-bayerde afbeeldingen worden niet ontbayerd. Afbeeldingen worden alleen grijs weergegeven.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto WCS</span>: World Coordinate System-gegevens worden niet verwerkt. Hemelcoördinaten in WCS-kaarten naar afbeeldingscoördinaten. Equatoriale roosterlijnen, object-identificatie, en telescoopverplaatsingen binnen in een afbeelding zijn uitgeschakeld.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">3D Kubus</span>: RGB-afbeeldingen worden niet verwerkt. Afbeeldingen worden alleen in grijs getoond.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LimitedResourcesMode)
en: Limited resources mode
nl: Modus voor beperkte bronnen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Automatically debayer captured image if it contains a bayer pattern
nl: Opname automatisch ontbayeren indien het een bayerpatroon bevat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Auto debayer
nl: Auto ontbayeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: <html><head/><body><p>Automatically load World-Coordinate-System (WCS) data when opening a FITS file.</p><p><span style=" font-weight:600;">Warning: Only enable this option on very fast machines as it can lead to unpredictable behavior resulting in crashes on slower machines.</span></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Automatisch World-Coordinate-System (WCS)-gegevens inlezen bij openen van een FITS-bestand.</p><p><span style=" font-weight:600;">Waarschuwing: Gebruik deze optie alleen op zeer snelle machines. Op langzame machines kan dit tot onvoorspelbaar gedrag en crashes leiden.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: Process 3D (RGB) FITS images. If unchecked, only first channel is processed.
nl: 3D (RGB) FITS afbeeldingen verwerken. Indien niet gekozen, wordt alleen eerste kanaal verwerkt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: 3D cube
nl: 3D kubus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_NonLinearHistogram)
en: <html><head/><body><p>Display histogram for the stretched non-linear image.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Histogram tonen voor de uitgerekte niet-lineaire afbeelding.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NonLinearHistogram)
en: Non linear histogram
nl: Niet-lineair histogram

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoHFR)
en: Compute the HFR of images loaded into fitsviewer.
nl: Bereken de HFR van afbeeldingen in de fitsviewer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoHFR)
en: Auto compute HFR
nl: Auto bereken HFR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_QuickHFR)
en: When computing the HFR, run it quickly by only looking at 25% of the image.
nl: Snel berekenen van de HFR door alleen 25% van de afbeelding te beschouwen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_QuickHFR)
en: Quick HFR
nl: Snelle HFR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, hfrSepLabel)
en: Set the StellarSolver SEP profile for Capture-image HFR calculations.
nl: Stel profiel SEP van StellarSolver in voor berekeningen van HFR in opgenomen beelden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hfrSepLabel)
en: HFR SEP profile:
nl: HFR profiel SEP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition) i18n: ectx: label, entry (StellarSolverPartition), group (FITSViewer)
en: Enable StellarSolver partition. Partitions the image in multiple threads to speed up detecting stars. This may significantly speed up source extraction but may result in unstable operation.
nl: Partitie StellarSolver inschakelen. Verdeelt de afbeelding in meerdere stukken om detecteren van sterren te versnellen. Dit kan bron-extractie aanzienlijk versnellen maar kan in onstabiele werking resulteren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition)
en: StellarSolver Partitioning
nl: Opdelingen met StellarSolver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Rotation
nl: Rotatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Solution
nl: Oplossing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Solve Image
nl: Afbeelding oplossen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optionsB)
en: Solve Options
nl: Oplosopties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logB)
en: Display Log
nl: Log weergeven

en: Pixel Values
nl: Pixelgroottes

en: Couldn't initialize the OpenGL context.
nl: Kan context OpenGL niet initialiseren.

[ctx: @title:window]
en: View Star Profile
nl: Profiel van ster bekijken

en: Maximum Value on the graph
nl: Maximale waarde in de grafiek

en: Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
nl: Afsnijmaximum voor weglaten uitschieters en heldere sterren.

en: Enable or Disable the Max Value Cutoff
nl: Maximum afsnijwaarde aan of uit

en: Toggle Cutoff
nl: Afsnijwaarde aan/uit

en: Sets the Minimum Value on the graph
nl: Stelt de minimum waarde in de grafiek in

en: Sets the Maximum Value on the graph
nl: Stelt de maximum waarde in de grafiek in

en: Sets the Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
nl: Stelt de maximum afsnijwaarde in de grafiek in, voor weglaten uitschieters en heldere sterren.

en: Cut
nl: Afsnijden

en: Minimum Value on the graph
nl: Minimumwaarde in de grafiek

en: AutoScale
nl: AutoSchalen

en: Automatically scales the sliders for the subFrame.
    Uncheck to leave them unchanged when you pan around.
nl: Schaalt automatisch schuifbalken in subFrame.
    Deselecteer dit indien u bij het rondkijken deze onveranderd wilt laten.

en: Hides and shows the scaling side panel
nl: Verbergt en toont het zijpaneel voor schalen

en: Changes the type of selection
nl: Verandert het selectietype

en: Toggles the slice view when horizontal or vertical items are selected
nl: "Slice view" aan/uit bij selecteren horizontale of verticale items

en: Shows the x, y coordinates of star centers in the frame
nl: Toont de x, y-coördinaten van de stercentra in het frame

en: Shows the HFR of stars in the frame
nl: Toont de HFR van sterren in het frame

en: Shows the peak values of star centers in the frame
nl: Toont piekwaarden stercentra in het frame

en: Changes the sample size shown in the graph
nl: Wijzigt in grafiek getoonde samplegrootte

en: Zooms the view to preset locations.
nl: Beeld zoomen naar vooringestelde locaties.

en: ZoomTo:
nl: ZoomNaar:

en: Front High
nl: Fronthoogte

en: Overhead
nl: Boven het hoofd

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Hides and shows the Vertical and Horizontal Selection Sliders
nl: Verbergt/toont de verticale en horizontale selectieschuifbalken

en: Selects the Vertical Value
nl: Selecteert de verticale waarde

en: Selects the Horizontal Value
nl: Selecteert de horizontale waarde

en: Vertical:
nl: Verticaal:

en: Horizontal:
nl: Horizontaal:

en: Zooms automatically as the sliders change
nl: Zoomt automatisch bij bewegen schuifbalken

en: Changes the color scheme
nl: Wijzigt kleurenschema

en: Cut: %1
nl: Afsnijden: %1

en: Selected Pixel: (%1, %2): %3
nl: Geselecteerde pixel: (%1, %2): %3

en: Cut Disabled
nl: Afsnijden uit

en: Star %1:
nl: Ster %1:

en: Peak: %1
nl: Piek: %1

en: Star %1
nl: Ster %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Mean
nl: Gemiddelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Std. Dev
nl: Std. dev

en: Show Capture Process Information
nl: Informatie tonen van opnameproces

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
nl: Weergave

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
nl: Bronnen

[ctx: @title:window]
en: HiPS Offline Storage
nl: HiPS opslag offline

en: HiPS Update
nl: HiPS -update

en: Downloading HiPS sources...
nl: Downloaden HiPS-bronnen...

en: Error downloading HiPS sources: %1
nl: Fout bij downloaden HiPS-bronnen: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSNetCache)
en: Cache space on hard disk used to store HiPS images.
nl: Cachegrootte op harde schijf voor opslaan van HIPS-afbeeldingen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Disk:
nl: Schijf:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSMemoryCache)
en: Cache space in RAM used to store HiPS images.
nl: Cachegrootte in RAM voor opslaan van HIPS-afbeeldingen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Memory:
nl: Geheugen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSUseOfflineSource)
en: Do not download HiPS from Internet. Use DSS offline storage path to load all data.
nl: HiPS niet van internet downloaden. Gebruik offline opslagpad van DSS om alle gegevens te laden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSUseOfflineSource)
en: DSS Offline Source
nl: Offline bron van DSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSShowGrid)
en: Show HiPS grid
nl: HiPS-rooster tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSPanning)
en: Show HiPS While Panning
nl: Bij zwenken HiPS tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSBiLinearInterpolation)
en: Linear interpolation
nl: Lineaire interpolatie

en: Failed to connect to INDI server %1:%2
nl: Verbinden met INDI-server %1:%2 is mislukt.

en: Connection to INDI host at %1 on port %2 lost. Server disconnected: %3
nl: Verbinding verloren met de INDI-host op %1 op poort %2. Server is niet meer verbonden: %3

en: Could not connect to the Web Manager
nl: Kon niet verbinden met de Web Manager

en: Invalid response from Web Manager
nl: Ongeldig antwoord van Web Manager

en: Web Manager Status: Online
nl: Status Web Manager: Online

en: Active Profile: %1
nl: Actief profiel: %1

en: Web Manager Status: Offline
nl: Status Web Manager: Offline

en: Web Manager Status:
nl: Status Web Manager:

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2 to JPEG.
nl: Kan dcraw en cjpeg niet vinden.  Installeer de nodige hulpmiddelen voor het omzetten van CR2 naar JPEG.

en: Label already exists. Label must be unique.
nl: Naam bestaat al. Naam moet uniek zijn.

en: Failed to add new driver. Is the label unique?
nl: Nieuwe driver toevoegen is mislukt. Is de naam uniek?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Family:
nl: Familie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Executable:
nl: Uitvoerbaar bestand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
nl: Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Manufacturer:
nl: Fabrikant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
nl: Nieuwe toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>To create an <span style=" font-weight:600;">Alias</span> from an existing driver, select an existing driver and then only change the <span style=" font-weight:600;">Label </span>then press<span style=" font-weight:600;"> Add.</span></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Om een  <span style=" font-weight:600;">Alias</span> te maken vanuit een bestaande driver, selecteer een bestaande driver en wijzig daarna de <span style=" font-weight:600;">naam </span>waarna u op <span style=" font-weight:600;"> Toevoegen </span> klikt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>KStars must be restarted for new drivers to take effect.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>KStars moet opnieuw worden gestart voordat de nieuwe drivers effectief zijn.</p></body></html>

[ctx: @title:window]
en: Device Manager
nl: Apparaatbeheer

en: Driver %1 is already running, do you want to restart it?
nl: Driver %1 werkt al, moet die herstart worden?

en: Cannot start INDI server: port error.
nl: INDI-server kan niet worden gestart: poortfout.

en: Failed to create local INDI server
nl: Lokale INDI-server aanmaken is mislukt

en: Invalid port entry: %1
nl: Ongeldige poort opgegeven: %1

en: Connected to INDI server
nl: Verbonden met INDI-server

en: Unable to find INDI drivers directory: %1
    Please make sure to set the correct path in KStars configuration
nl: Kan de map met de drivers voor INDI: %1
    niet vinden. Geef het juiste pad op in de instellingen voor KStars

en: Failed to open INDI Driver file: %1
nl: Het bestand van de driver voor INDI: %1, kon niet worden geopend

[ctx: @title:window]
en: Add Host
nl: Host toevoegen

en: Error: the port number is invalid.
nl: Fout: poortnummer is onjuist.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
nl: Host: %1 poort: %2 is reeds in gebruik.

[ctx: @title:window]
en: Modify Host
nl: Host wijzigen

en: You need to disconnect the client before removing it.
nl: Verbreek eerst de verbinding met de client voordat u deze verwijdert.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
nl: Wilt u client %1 verwijderen?

en: Unable to write to file 'indihosts.xml'
    Any changes to INDI hosts configurations will not be saved.
nl: Er kan niet geschreven worden naar bestand 'indihosts.xml'.
    Veranderingen in de configuratie van INDI-hosts zullen niet worden opgeslagen.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
nl: Apparaatbeheer

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
nl: Lokaal/server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
nl: Apparaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
nl: Modus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
nl: Log van Server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
nl: Lokaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
nl: Dienst uitvoeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
nl: Dienst stoppen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addB)
en: Add...
nl: Toevoegen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
nl: Wijzigen...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
nl: Verbinding

[ctx: @title:window]
en: INDI Control Panel
nl: INDI-besturingspaneel

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
nl:  Er zijn momenteel geen INDI-apparaten in bedrijf. Selecteer menu-optie "Apparaten -> Apparaatbeheer" om een INDI-apparaat te starten.

en: Video Recording Stopped
nl: Video-opname gestopt

en: Video Recording Started
nl: Video-opname gestart

en: Failed writing image to %1
    Please check folder, filename & permissions.
nl: Schrijven van afbeelding naar %1 is mislukt
    Controleer de map, bestandsnaam & rechten.

en: Image Write Failed
nl: Afbeelding schrijven is mislukt.

en: %1 file saved to %2
nl: Bestand %1 opgeslagen in %2

en: Image file is received
nl: Afbeeldingsbestand wordt ontvangen

en: %1 Preview
nl: Voorbeeld %1

en: Moving clockwise
nl: Draait rechtsom

en: Moving counter clockwise
nl: Draait linksom

en: UnParking
nl: Uit parkeerstand halen

en: Dome parking is in progress
nl: Koepel wordt geparkeerd

en: Dome unparking is in progress
nl: Koepel wordt uit parkeerstand gehaald

en: Dome parked
nl: Koepel in parkeerstand.

en: Dome unparked
nl: Koepel is niet in parkeerstand.

en: Shutter closing is in progress
nl: Sluiter wordt nu gesloten

en: Shutter opening is in progress
nl: Sluiter wordt nu geopend

en: Shutter closed
nl: Sluiter gesloten

en: Shutter opened
nl: Sluiter geopend

en: Add Host
nl: Host toevoegen

en: Modify Host
nl: Host wijzigen

en: Cannot open file %1 for reading
nl: Kan bestand %1 niet openen om te lezen

en: Not enough memory for file %1
nl: Niet genoeg werkgeheugen voor bestand %1

en: INDI Server Message
nl: Bericht van INDI Server

en: Mount is slewing to target location
nl: Opstelling draait naar doellocatie

en: Mount arrived at target location
nl: Opstelling is nu op doellocatie

en: Mount motion was aborted
nl: Bewegen opstelling afgebroken

en: Mount parking failed
nl: Parkeren opstelling is mislukt

en: Mount parking is in progress
nl: Opstelling wordt nu geparkeerd

en: Mount unparking is in progress
nl: Opstelling wordt nu uit parkeerstand gehaald

en: Mount parked
nl: Opstelling is geparkeerd

en: Mount unparked
nl: Opstelling is uit parkeerstand

en: Warning! Looking at the Sun without proper protection can lead to irreversible eye damage!
nl: Waarschuwing! Onbeschermd naar de zon kijken kan tot onomkeerbare schade leiden aan het oog.

en: Sun Warning
nl: Waarschuwing voor zon

en: Requested altitude %1 is outside the specified altitude limit boundary (%2,%3).
nl: De gewenste hoogte %1 is buiten de opgegeven grenzen (%2,%3).

en: Requested altitude is below the horizon. Are you sure you want to proceed?
nl: Gevraagde hoogte is onder de horizon.Wilt u werkelijk verdergaan?

en: Telescope Motion
nl: Beweging telescoop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Time
nl: Tijd

en: Enable binary data transfer from this property to KStars and vice-versa.
nl: Binaire gegevensoverdracht inschakelen naar KStars, en terug

en: Upload
nl: Uploaden

en: GPS Location
nl: GPS-locatie

en: Mount Location
nl: Locatie opstelling

en: Data file saved to %1
nl: Gegevensbestand opgeslagen in %1

en: Driver %1 failed to start on the remote INDI server.
nl: Starten van driver %1 op de INDI-server op afstand is mislukt.

en: Internal or external INDI server?
nl: Interne of externe INDI-server?

en: Internal or external INDI drivers?
nl: Interne of externe INDI-drivers?

en: You need to restart KStars for this change to take effect.
nl: KStars moet worden herstart voordat wijzigingen effect hebben.

[ctx: @title:window]
en: FITS Default Directory
nl: Standaardmap voor FITS

[ctx: @title:window]
en: INDI Drivers Directory
nl: Map voor drivers voor INDI

[ctx: @title:window]
en: Select INDIHub Agent
nl: Selecteer INDIHub Agent

en: %1 is not a valid INDI server binary.
nl: %1 is geen geldig binair bestand voor de INDI-server.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiServerIsInternal)
en: INDI Server binary is internal to the application bundle
nl: Het uitvoerbare bestand van de INDI-server behoort tot de toepassingenbundel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
nl: Standaard videopoort van INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_2)
en: INDI server:
nl: INDI-server

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiServer)
en: Path to the indiserver binary
nl: Pad van het binaire bestand voor de indi-server

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiDriversAreInternal)
en: INDI Drivers are internal to the application bundle
nl:  INDI-drivers behoren tot de toepassingenbundel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: INDI drivers XML directory:
nl: XML-map drivers INDI:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiDriversDir)
en: Path to the INDI drivers XML directory
nl: Pad naar de XML-map met drivers voor INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: INDIHub agent:
nl: INDIHub-agent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
nl: Geef op waar de FITS-afbeeldingen worden opgeslagen nadat ze zijn gemaakt of opgehaald van het internet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
nl: Standaardmap voor FITS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, autoGroup)
en: Select time and location synchronization settings between KStars and INDI Devices
nl: Selecteer instellingen synchroniseren tijd en locatie tussen KStars en INDI

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoGroup)
en: Time && Location Updates
nl: Tijd&& Locatie updates

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useKStarsSource)
en: <html><head/><body><p>KStars is the master source for time and location settings. All INDI devices time and locations settings are synchronized to KStars settings.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>KStars is de voornaamste bron voor instellingen van tijd-en locatie. Hiernaar worden alle instellingen geregeld  van tijd en locatie van alle INDI-apparaten.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useKStarsSource)
en: KStars updates all devices
nl: KStars werkt alle apparaten bij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Enable time synchronization upon connection between KStars and INDI
nl: Tijd synchroniseren bij verbinden KStars met INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Synchronize KStars date and time automatically from the update source.
nl: KStars datum en tijd automatisch bijwerken volgens de bijwerkbron.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMountSource)
en: <html><head/><body><p>Mount handset is the master source of time and location settings. KStars time and location settings are synchronized with controller settings.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Handset opstelling is de voornaamste bron voor instellingen van tijd-en locatie. Hiernaar worden de instellingen van tijd en locatie in KStars geregeld</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMountSource)
en: Mount updates KStars
nl: KStars wordt door opstelling bijgewerkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Enable geographic location synchronization upon connection between KStars and INDI
nl: Geografische locatie synchroniseren bij verbinden KStars met INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Synchronize KStars location settings from the update source.
nl: KStars geografische positie automatisch bijwerken door de bijwerkbron.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Location
nl: Locatie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useGPSSource)
en: <html><head/><body><p>GPS driver is the master source of time and location settings. KStars time and location settings are synchronized with GPS settings.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>GPS-driver is de voornaamste bron voor instellingen van tijd-en locatie. Hiernaar worden de instellingen van tijd en locatie in KStars geregeld</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useGPSSource)
en: GPS updates KStars
nl: KStars wordt via GPS bijgewerkt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify range of ports that INDI Server will bind to when starting new drivers
nl: Geef het bereik op van poorten die de INDI-server zal gebruiken bij het starten van nieuwe drivers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Transfer buffer (MB):
nl: Transferbuffer (MB):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port from:
nl: Vanaf-poort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Port to:
nl: Naar-poort:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
nl: Toon de positie van de telescoop in de hemelkaart

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
nl: Plaats een merkteken voor de telescoop in de hemelkaart waarmee de bewegingen van de telescoop langs het hemelgewelf kan worden gevolgd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: &Telescope crosshair
nl: Draadkruis voor &telescoop:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI) i18n: ectx: whatsthis, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: Show INDI messages as desktop notifications instead of dialogs.
nl: Toon INDI-berichten als aankondigingen op het bureaublad, en niet in dialogen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI)
en: Message notifications
nl: Berichtaankondigingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show INDI Logs...
nl: INDI-logs tonen...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, recordingOptions)
en: Recording Options
nl: Opties voor opnemen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordDurationR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, durationSpin)
en: Record stream for specified duration in seconds
nl: Stream opnemen gedurende een bepaalde tijd in seconden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Record:
nl: Opnemen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordDirectoryEdit)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video <b>remote</b> directory name. If INDI server is running locally, then a local directory can be selected. However, if you are connected to a remote INDI server, then the directory must be a valid directory on the remote file system where it is saved.</p>
    <p>Record directories may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
nl: <html><head/><body>
    <p>Stel SER video <b>externe</b> directory-naam in. Als INDI-server lokaal draait kan een lokale directory worden geselecteerd. Maar als u bent verbonden met een INDI-server op afstand, dan moet de directory een geldige directory zijn inhet externe bestandssysteem waarin het wordt opgeslagen.</p>
    <p>Opnamedirectories kunnen patronen bevatten die ze dynamisch maken:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> voor de datum in JJJJ-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> voor tijd in UU:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> voor ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> voor filternaam, als die er is.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
nl: Afspelen/pauzeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordFilenameEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video file name. Record files may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
nl: <html><head/><body>
    <p>Stel SER video directory-naam in. Opnamedirectories kunnen patronen bevatten die ze dynamisch maken:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> voor de datum in JJJJ-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> voor tijd in UU:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> voor ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> voor filternaam, als die er is.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordFramesR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, framesSpin)
en: Record stream until this many frames are captured
nl: Stream opnemen totdat dit aantal frames

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Record stream until manually stopped
nl: Stream opnemen tot handmatig stoppen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Until Stopped
nl: Tot gestopt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Unable to create INDI FIFO file %1
nl: INDI-FIFO-bestand %1 aanmaken lukt niet

en: INDI server failed to start: %1
nl: server van INDI start niet: %1

en: Pre driver startup script failed with exit code: %1
nl: Pre-driver opstartscript is mislukt met exitcode: %1

en: Driver %1 was not found on the system. Please make sure the package that provides the '%1' binary is installed.
nl: Driver voor apparaat %1 niet op uw systeem gevonden. Verzeker u ervan dat het pakket met het binaire bestand '%1' is geïnstalleerd.

en: Post driver startup script failed with exit code: %1
nl: Post- driver opstartscript is mislukt met exitcode: %1

en: Connection to INDI server %1:%2 terminated: %3.
nl: Verbinding met INDI-server %1:%2 is beëindigd: %3.

en: INDI Driver <b>%1</b> crashed. Restart it?
nl: INDI Driver <b>%1</b> is gecrasht. Opnieuw starten??

en: Driver crash
nl: Crash driver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recordB)
en: Start recording
nl: Opnemen starten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Recording options
nl: Opties opnemen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset frame
nl: Frame terugzetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, debayerB)
en: Toggle debayer
nl: Ontbayeren aan/uit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: Zoom level
nl: Zoomniveau

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, NSSlider)
en: Move zoomed view Up/Down
nl: Beweeg zoombeeld Op/Neer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, WESlider)
en: Move zoomed view Left/Right
nl: Beweeg zoombeeld Links/Rechts

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetFrameDurationSpin)
en: Video frame duration in seconds
nl: Duur video-frames in seconden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, changeFPSB)
en: Apply FPS and restart stream
nl: FPS toepassen en stream herstarten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, avgFPS)
en: Average FPS
nl: Gemiddelde FPS

[ctx: @title:window]
en: SER Record Directory
nl: SER Opnamedirectory

en: Stop recording
nl: Stop opnemen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
nl: Telescoopassistent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
nl: &Annuleren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
nl: &Vorige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: Welcome to the <b>KStars Telescope Setup Wizard</b>
    <br><br>
    This Wizard will help you to connect to your telescope and control it from KStars. You will be asked to verify some basic information.
    <br>
    <br>You can get extended information on telescope support in KStars by pressing the <tt>help</tt> button at any point during the Wizard.
    <br><br>
    Please click next to continue.
nl: welkom bij de <b>KStars Telescoopinstellingsassistent</b>
    <br><br>
    Deze assistent helpt u bij het opzetten van een verbinding naar uw telescoop en het bedienen daarvan vanuit KStars. U wordt gevraagd om wat basisinformatie te controleren.
    <br>
    <br>U kunt steeds uitgebreide informatie over de ondersteuning van een telescoop in KStars opvragen door op de knop <tt>Help</tt> te klikken.
    <br><br>
    Klik op volgende om verder te gaan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
nl: <h3>1. Telescoopmodel</h3>
    
    Selecteer uw telescoopmodel uit onderstaande lijst. Klik op volgende als u klaar bent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
nl: <b>Tip</b>
    <br>Sommige niet-Meade telescopen ondersteunen slechts een gedeelte van de LX200-opdrachten. Selecteer <tt>LX200 Basic</tt> om zulke apparaten te besturen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
nl: <h3>2. Uw telescoop uitlijnen</h3>
    
    U moet uw telescoop uitlijnen voordat u die goed kunt besturen vanuit KStars. Kijk in de handleiding van uw telescoop hoe u deze kunt uitlijnen.
    <br><br>
    Als u klaar bent, verbindt u de RS232-interface van uw telescoop met de seriële of USB-poort van uw computer.
    <br><br><br>Klik op Volgende om verder te gaan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
nl: <h3>3. Lokale instellingen controleren</h3>
    
    Controleer of de volgende instellingen voor datum, tijd en locatie goed zijn. Als ze niet goed zijn kunt u die corrigeren met de knoppen <tt>Tijd instellen</tt> en <tt>Locatie instellen</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
nl: <b>Locatie</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
nl: <b>Tijd</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
nl: <b>Datum</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
nl: Tijd instellen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
nl: Locatie instellen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portPageLabel)
en: <h3>4. Determine Connection Port</h3>
    
    Enter the port number your telescope is connected to. If you only have one serial port in your computer, the port is usually <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>If you are unsure about the port number, you can leave the field empty and KStars will try to scan the ports for attached telescopes. Beware that the autoscan process might take a few minutes to complete.
nl: <h3>4. Verbindingspoort bepalen</h3>
    
    Voer de poort in waarmee uw telescoop is verbonden. Als er slechts één seriële poort is in uw computer is dit meestal <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>Bent u niet zeker van het poortnummer, dan kunt u dit veld leeg laten. KStars zal dan de poorten proberen te vinden waar telescopen mee verbonden zijn. Let wel dat dit automatisch zoeken enige minuten kan duren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
nl: <b>Poort:</b>

en: Are you sure you want to cancel?
nl: Wilt u werkelijk afbreken?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
nl: Even geduld a.u.b. terwijl KStars de communicatiepoorten controleert op aangesloten telescopen.
    Dit proces kan enkele minuten duren.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
nl: Even geduld a.u.b. terwijl KStars probeert een verbinding op te bouwen naar uw telescoop...

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
nl: Helaas, KStars kon geen aangesloten telescopen vinden. Controleer uw instellingen en probeer het opnieuw.

en: Telescope Wizard completed successfully.
nl: Succesvol einde van telescoopassistent.

en: Rise time: %1
nl: Opkomsttijd: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
nl: Tijd ondergang: %1

en: No rise time: Circumpolar
nl: Geen opkomsttijd: circumpolair

en: No set time: Circumpolar
nl: Geen tijd van ondergang: circumpolair

en: No rise time: Never rises
nl: Geen opkomsttijd: komt nooit op

en: No set time: Never rises
nl: Geen tijd van ondergang: komt nooit op

en: Transit time: %1
nl: Doorgangstijd: %1

en: Empty sky
nl: Lege hemel

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
nl: SDSS-afbeelding tonen

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
nl: DSS-afbeelding tonen

en: star
nl: ster

en: Solar system object
nl: Object in het zonnestelsel

en: satellite
nl: satelliet

en: Velocity: %1 km/s
nl: Snelheid : %1 km/s

en: Altitude: %1 km
nl: Hoogte: %1 km

en: Range: %1 km
nl: Afstand: %1 km

en: Center && Track
nl: Centreren && volgen

en: Angular Distance To...            [
nl: Hoekafstand tot...            [

en: Starhop from here to...
nl: Naar volgende ster...

en: Copy TLE to Clipboard
nl: TLE naar klembord kopiëren

en: Remove Label
nl: Naam wissen

en: Attach Label
nl: Naam tonen

en: Select this object
nl: Dit object selecteren

en: Copy Coordinates
nl: Coördinaten kopiëren

en: Remove From Observing WishList
nl: Verwijderen uit de waarneemwensenlijst

en: Add to Observing WishList
nl: Toevoegen aan waarneemwensenlijst

en: Remove Trail
nl: Spoor verwijderen

en: Add Trail
nl: Spoor toevoegen

en: Simulate Eyepiece View
nl: Oculairbeeld simuleren

en: View in XPlanet
nl: In XPlanet bekijken

en: View in What's Interesting
nl: In Wat is interessant kijken...

en: Add Flag...
nl: Vlag toevoegen...

en: Edit Flag
nl: Vlag bewerken...

en: Delete Flag
nl: Vlag verwijderen

en: Edit Flag...
nl: Vlag bewerken...

en: Delete Flag...
nl: Vlag verwijderen...

en: Image Resources
nl: Bronnen afbeelding

en: Web Links
nl: Webkoppelingen

en: Remove From Local Catalog
nl: Uit lokale catalogus verwijderen

en: Track satellite
nl: Satelliet volgen

en: Goto && Set As Parking Position
nl: Goto &&  stel in als parkeerpositie

en: Find Telescope
nl: Telescoop zoeken

en: Stop &Tracking
nl: &Volgen stoppen

en: Switch to Star Globe View (Equatorial &Coordinates)
nl: Maar globeweergave van sterren omschakelen (Equatoriale &coördinaten)

en: Switch to Horizonal View (Horizontal &Coordinates)
nl: Naar horizontale weergave omschakelen (Horizontale &coördinaten)

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
nl: Plaats van het tijdinformatievak.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
nl: De schermcoördinaten van het tijdinformatievak.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
nl: Plaats van het informatievak voor de kijkrichting.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
nl: De schermcoördinaten van het informatievak voor de kijkrichting.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
nl: Plaats van het geografische informatievak.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
nl: De schermcoördinaten van het geografische informatievak.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
nl: Is het tijdinformatievak "opgerold"?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
nl: Indien dit zo is, is alleen de bovenste regel van het tijdinformatievak zichtbaar.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
nl: Is het informatievak voor de kijkrichting "opgerold"?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
nl: Indien dit zo is, is alleen de bovenste regel van het informatievak voor de kijkrichting zichtbaar.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
nl: Is het Geografische informatievak "opgerold"?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
nl: Indien dit zo is, is alleen de bovenste regel van het Geografische informatievak zichtbaar.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
nl: Schakelt het tonen van alle informatievakken aan/uit

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
nl: Schakelt het tonen van alle drie de informatievakken aan/uit.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
nl: Het tijdinformatievak tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
nl: Schakelt het tonen van het tijdinformatievak aan/uit.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
nl: Het informatievak voor de kijkrichting tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
nl: Schakelt het tonen van het informatievak voor kijkrichting aan/uit.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
nl: Het Geografisch inormatievak tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
nl: Schakelt het tonen van het Geografisch informatievak aan/uit.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
nl: Kleefindicatie voor het tijdinformatievak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyTimeBox), group (GUI)
en: Is the Time InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
nl: Is het tijdinformatievak aan een vensterrand gekleefd? 0 = niet gekleefd; 1 = gekleefd aan de rechterrand; 2 = gekleefd aan de onderrand; 3 = gekleefd aan de onder- en rechterranden.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Is the Focus InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
nl: Is het informatievak voor de kijkrichting aan een vensterrand gekleefd? 0 = niet gekleefd; 1 = gekleefd aan de rechterrand; 2 = gekleefd aan de onderrand; 3 = gekleefd aan de onder- en rechterranden.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
nl: Kleefindicatie voor het Geografisch informatievak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Is the Geographic Location InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
nl: Is het Geografisch informatievak aan een vensterrand gekleefd? 0 = niet gekleefd;  1 = gekleefd aan de rechterrand; 2 = gekleefd aan de onderrand; 3 = gekleefd aan de onder- en rechterranden.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
nl: Statusbalk tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
nl: Tonen van de statusbalk aan/uit.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
nl: Hgte/Az in de statusbalk tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
nl: Tonen in de statusbalk van de Horizontale coördinaten van de positie van de muisaanwijzer aan/uit.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
nl: RK/Dec in de statusbalk tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the current epoch in the status bar.
nl: Aan/uit in de statusbalk tonen van de Equatoriale coördinatenvan de muisaanwijzer, voor de huidige epoche.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Display J2000.0 RA/Dec coordinates in the statusbar?
nl: RK/Dec coördinaten voor J2000.0 in de statusbalk tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the standard epoch in the status bar.
nl: Aan/uit in de statusbalk tonen van de Equatoriale coördinatenvan de muisaanwijzer, voor de standaard epoche.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSensorFOV), group (GUI)
en: Display CCD sensor angular size on the sky map?
nl: Positie hoekmaat CCD-sensor in de hemelkaart tonen?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
nl: Breedte van het hoofdvenster, in pixels

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
nl: Hoogte van het hoofdvenster, in pixels

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
nl: Wenst u de opstartassistent bij het starten van KStars?

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentTheme), group (GUI)
en: Current application theme
nl: Huidig toepassingsthema

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
nl: Bestandsnamen van eigen objectcatalogi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: List of the filenames of custom object catalogs.
nl: Lijst van de bestandsnamen van eigen objectcatalogi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
nl: Aan/uit-lijst van het tonen van eigen objectcatalogi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
nl: Lijst van gehele getallen die het aan/uit schakelen regelen van het tonen van elke eigen objectcatalogus (een waarde ongelijk aan nul geeft aan dat de objecten in de catalogus worden getoond).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List for displaying custom object catalogs.
nl: Lijst van het tonen van eigen objectcatalogi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List of names for which custom catalogs are to be displayed.
nl: Lijst van namen waarvoor aangepaste catalogi getoond worden.

note: i18n: ectx: label, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Resolve names using online services.
nl: Namen oplossen met behulp van online diensten.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Names of objects entered into the find dialog are resolved using online services and stored in the database. This option also toggles the display of such resolved objects on the sky map.
nl: Namen van objecten ingevoerd in de zoekdialoog wordenopgelost met behulp van online diensten, en opgeslagen. Met dezeoptie wordt het tonen van deze objecten in de hemelkaart aan-en uitgezet.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCachePercentage), group (Catalogs)
en: Percentage of the sky to cache DSOs for.
nl: Percentage van de hemel om DSO's voor in de cache te bewaren.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSOCachePercentage), group (Catalogs)
en: The DSOs are loaded from a sqlite database and
             cached in memory. This setting regulates how much of the DSOs
             will be cached. Turning this value up yields better
             performance at the cost of memory.
nl: De DSO's worden geladen uit een sqlite-database en
             in geheugen bewaard. Deze instelling reguleert hoeveel van de DSO's
             bewaard zullen worden. Deze waarde hoger maken levert betere
             prestaties ten koste van geheugen.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOMinZoomFactor), group (Catalogs)
en: Minimum zoom level to render DeepSkyObjects.
nl: Minimale zoomfactor voor renderen van Deep-Sky objecten.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the DSO catalog.
nl: De bestandsnaam van de DSO-catalogus.

note: i18n: ectx: label, entry (DSODefaultCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the default DSO catalog (OpenNGC).
nl: De bestandsnaam van de standaard DSO-catalogus (OpenNGC).

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowWidth), group (indi)
en: INDI window width
nl: Breedte INDI-venster

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowHeight), group (indi)
en: INDI window height
nl: Hoogte INDI-venster

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
nl: De geografische locatie automatisch bijwerken?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
nl: Datum en tijd automatisch bijwerken?

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowINDI), group (indi)
en: Make INDI Control Panel window independent of KStars main window
nl: Maak het venster van het besturingspaneel van INDI onafhankelijk van het hoofdvenster van KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
nl: Een kruisdraad weergegeven op de positie van de telescoop in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
nl: Aan/uit zetten van het tonen van een kruisdraad op de positie in de hemelkaart van KStars van de kijkrichting van de telescoop .

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
nl: Moeten de INDI-meldingen in de statusbalk worden getoond?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
nl: Aan/uit zetten van het tonen van de INDI-meldingen in de statusbalk van KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFocusImages), group (indi)
en: Save autofocus images on disk?
nl: Autofocus-afbeeldingen op schijf opslaan?

note: i18n: ectx: label, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: INDI message notifications
nl: Aankondigingen INDI-berichten

note: i18n: ectx: label, entry (useKStarsSource), group (indi)
en: Use KStars time and location for synchronization?
nl: Tijd en locatie KStars gebruiken voor synchroniseren?

note: i18n: ectx: label, entry (useMountSource), group (indi)
en: Use mount time and location for synchronization?
nl: Tijd en locatie opstelling gebruiken voor synchroniseren?

note: i18n: ectx: label, entry (useGPSSource), group (indi)
en: Use GPS time and location for synchronization?
nl: Tijd en locatie GPS gebruiken voor synchroniseren?

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
nl: Standaardmap voor FITS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
nl: De standaardlocatie van opgeslagen FITS-bestanden

note: i18n: ectx: label, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: INDI Server Transfer Buffer
nl: Transferbuffer van INDI-server

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: Allows drivers to queue buffers not exceeding this size in MB
nl: Biedt stuurprogramma's om buffers in de rij te zetten die niet boven deze grootte gaan in MB

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
nl: Eerste poort voor de INDI-server

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports starting from this port
nl: INDI-server zal proberen verbinding te maken met poorten vanaf deze poort

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
nl: Laatste poort voor de INDI-server

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports ending with this port
nl: INDI-server zal proberen verbinding te maken met poorten tot aan deze poort

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
nl: PATH van het binaire bestand voor de indi-server

note: i18n: ectx: label, entry (INDIHubAgent), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (INDIHubAgent), group (indi)
en: PATH to indihub-agent binary
nl: PATH van het binaire bestand van indihub-agent

note: i18n: ectx: label, entry (indiServerIsInternal), group (indi)
en: Internal or External INDI Server?
nl: Interne of externe INDI-server?

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
nl: PATH van de map met de drivers voor INDI

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversAreInternal), group (indi)
en: Internal or External Astrometry Solver?
nl: Interne of externe Astrometry-oplosser?

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowWidth), group (indi)
en: Video streaming window width
nl: Vensterbreedte videostreaming

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowHeight), group (indi)
en: Video streaming window height
nl: Vensterhoogte videostreaming

note: i18n: ectx: label, entry (INDIMountLogging), group (indi)
en: Enable INDI Mount logging
nl: Loggen van INDI-opstelling activeren

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFocuserLogging), group (indi)
en: Enable INDI Focuser logging
nl: Loggen van INDI-focusser activeren

note: i18n: ectx: label, entry (INDICCDLogging), group (indi)
en: Enable INDI CCD logging
nl: Loggen van INDI-CCD activeren

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFilterWheelLogging), group (indi)
en: Enable INDI Filter Wheel logging
nl: Loggen van INDI-filterwiel activeren

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDomeLogging), group (indi)
en: Enable INDI Dome logging
nl: Loggen van INDI-koepel activeren

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDetectorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Detector logging
nl: Loggen van INDI-detector activeren

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWeatherLogging), group (indi)
en: Enable INDI Weather logging
nl: Loggen van INDI-Weer activeren

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAuxiliaryLogging), group (indi)
en: Enable INDI Auxiliary logging
nl: Loggen van INDI-hulp activeren

note: i18n: ectx: label, entry (INDIRotatorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Rotator logging
nl: Loggen van INDI-rotator activeren

note: i18n: ectx: label, entry (INDIGPSLogging), group (indi)
en: Enable INDI GPS logging
nl: Loggen van INDI-GPS activeren

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAOLogging), group (indi)
en: Enable INDI Adaptive Optics logging
nl: Loggen van INDI-adaptieve optiek activeren

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
nl: Naam van de stad op de Geografische locatie.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
nl: De naam van de stad op de huidige Geografische locatie.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
nl: Naam van de provincie op de Geografische locatie.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProvinceName), group (Location)
en: The Province name of the current geographic location. This is the name of the state for locations in the U. S.
nl: De naam van de provincie van de huidige geografische locatie. Dit is de naam van de staat voor locaties binnen de V.S.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
nl: Naam van het land op de Geografische locatie.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
nl: De naam van het land op de huidige Geografische locatie.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
nl: Geografische lengte, in graden.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
nl: De lengte van de huidige Geografische locatie, in decimale graden.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
nl: Geografische breedte, in graden.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
nl: De breedte van de huidige Geografische locatie, in decimale graden.

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
nl: Hoogte boven het zeeniveau van de Geografische locatie, in meters.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
nl: Tijdverschil (met UT) van de Geografische locatie, in uren.

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
nl: Code van twee letters voor de zomertijdregeling voor de Geografische locatie.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
nl: Code bestaande uit twee letters, voor de regeling waarin wordt bepaald op welke data de zomertijd begint en eindigt (u kunt deze regels bekijken door te klikken op de knop "Uitleg van regels zomer/wintertijd" in het venster voor de Geografische locatie).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
nl: Moet het verdraaien van de telescoop worden geanimeerd, bij het verplaatsen van de kijkrichting?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: If true, focus changes will cause the sky to visibly spin to the new position. Otherwise, the display will "snap" instantly to the new position.
nl: Indien gekozen zal bij het veranderen van de kijkrichting de hemelbol vertraagd naar de nieuwe positie draaien.  Anders zal de nieuwe kijkrichting onmiddellijk worden ingesteld.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: Select objects on left click?
nl: Objecten selecteren met links klikken?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: If true, clicking on the skymap will select the closest object and highlights it.
nl: Indien waar, selecteert klikken in de hemelkaart het dichtstbijzijnde object, en markeert dat.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Select default Skymap cursor?
nl: Standaard muisaanwijzer in hemelkaart selecteren?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Type of cursor when exploring the sky map.
nl: Type muisaanwijzer bij verkennen van hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (FOVNames), group (View)
en: Name of selected FOV indicators
nl: Naam van geselecteerde GV-aanwijzers

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FOVNames), group (View)
en: The names of the currently selected field-of-view indicators. The list of defined FOV indicator names is listed in the "Settings|FOV Symbols" menu.
nl: De namen van de thans geselecteerde gezichtsveldaanwijzers.  De lijst van de namen van gedefinieerde GV-aanwijzers vindt u in het menu "Instellingen|GV-symbolen".

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
nl: Sporen van planeten vervagen in de achtergrondkleur?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
nl: Indien gekozen zal het spoor van lichamen in het zonnestelsel vervagen in de achtergrondkleur van de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
nl: Rechte Klimming van kijkrichting

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRA), group (View)
en: The right ascension of the initial focus position of the sky map, in decimal hours. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
nl: De Rechte Klimming van de beginpositie in de hemelkaart van de kijkrichting, in decimale uren. Deze waarde is vluchtig; en gaat verloren wanneer het programma wordt afgesloten.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
nl: Declinatie van de kijkrichting

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDec), group (View)
en: The declination of the initial focus position of the sky map, in decimal degrees. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
nl: De declinatie van de beginpositie in de hemelkaart van de kijkrichting, in decimale graden. Deze waarde is vluchtig; en gaat verloren wanneer het programma wordt afgesloten.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
nl: Naam van het object in de kijkrichting

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusObject), group (View)
en: The name of the object that should be centered and tracked on startup. If no object should be centered, set to "nothing". This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
nl: De naam van het object waarop de kijkrichting en het volgen moet worden ingesteld bij het start. Indien dit voor geen enkel object moet stelt u in: "niets". Deze waarde is vluchtig en gaat verloren wanneer het programma wordt afgesloten.

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
nl: Wordt er gevolgd?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IsTracking), group (View)
en: True if the skymap should track on its initial position on startup. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
nl: Indien gekozen moet op de beginpositie bij het starten worden gevolgd. Deze waarde gaat verloren wanneer het programma wordt afgesloten.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
nl: Objecten verbergen tijdens het verplaatsen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen door KStars van bepaalde objecten, bij het verplaatsen van de kijkrichting, zodat dit soepeler verloopt.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
nl: Sterrenbeeldgrenzen verbergen tijdens het verplaatsen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen van sterrenbeeldgrenzen als de kijkrichting wordt veranderd.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
nl: Sterrenbeeldlijnen verbergen tijdens verplaatsen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen van sterrenbeeldlijnen als de kijkrichting wordt veranderd.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
nl: Hemelcultuur

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
nl: Hemelcultuur kiezen.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
nl: Sterrenbeeldnamen verbergen tijdens het verplaatsen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen van sterrenbeeldnamen als de kijkrichting wordt veranderd.

note: i18n: ectx: label, entry (HideGrids), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Hide coordinate grids while moving?
nl: Coördinatenroosters verbergen tijdens het verplaatsen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideGrids), group (View)
en: Toggle whether the coordinate grids are hidden while the display is in motion.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen van de coördinatenroosters als de kijkrichting wordt veranderd.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
nl: Melkwegcontouren verbergen tijdens het verplaatsen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen van de Melkwegcontouren als de kijkrichting wordt veranderd.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
nl: Extraobjecten verbergen tijdens het verplaatsen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen van extra objecten als de kijkrichting wordt veranderd.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
nl: Objecten in het zonnestelsel verbergen tijdens het verplaatsen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen van objecten in ons zonnestelsel als de kijkrichting wordt veranderd.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
nl: Zwakke sterren verbergen tijdens het verplaatsen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen van zwakke sterren als de kijkrichting wordt veranderd.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
nl: Namen van objecten verbergen tijdens het verplaatsen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen van de namen van objecten als de kijkrichting wordt veranderd.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
nl: Planetoïden tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het verbergen van planetoïden als de kijkrichting wordt veranderd.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
nl: Namen van planetoïden tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de namen van planetoïden in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (OrbitalElementsAutoUpdate), group (View)
en: Update orbital elements for comets and asteroids from online sources on startup.
nl: Bij starten baanelementen bijwerken van kometen en planetoïden vanuit online bronnen.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
nl: Kometen tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van kometen in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Draw comet comas in the sky map?
nl: Coma van kometen tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Toggle whether comet comas are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen tonen coma van kometen in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
nl: Namen van kometen tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van namen van kometen in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
nl: Supernova's tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van supernova's in de hemelkaart

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Label Supernova Names in the sky map?
nl: Namen van supernova's tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Toggle whether supernova name labels are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de namen van supernova's in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap
nl: Grensmagnitudes instellen voor het tonen van supernova's in de hemelkaart

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap.
nl: Grensmagnitudes instellen voor het tonen van supernova's in de hemelkaart

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Show supernova alerts?
nl: Waarschuwingen supernova tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Toggle supernova alerts.
nl: Waarschuwingen supernova aan/uit

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted
nl: Stel grensmagnitude in voor waarschuwing supernova's.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted.
nl: Stel grensmagnitude in voor waarschuwing supernova's.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
nl: Sterrenbeeldgrenzen tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van sterrenbeeldgrenzen in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
nl: Grenzen markeren in de hemelkaart van het sterrenbeeld in de kijkrichting?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het markeren in de hemelkaart van de grenzen van het sterrenbeeld in de kijkrichting.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
nl: Sterrenbeeldlijnen tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van sterrenbeeldlijnen in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Draw constellation art in the sky map?
nl: Artistieke afbeeldingen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Toggle whether constellation art drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen tonen artistieke afbeeldingen in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
nl: Namen sterrenbeelden tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van sterrenbeeldnamen in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
nl: Deep-sky objecten tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van Deep-sky objecten in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
nl: Ecliptica tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de Ecliptica in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
nl: Equator tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de Equator in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSelectGrid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Draw grids according to active coordinate system?
nl: Actieve coördinaten weergeven?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoSelectGrid), group (View)
en: Coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
nl: Roosters van coördinaten worden automatisch aangepast aan het actieve coördinatenstelsel.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Draw equatorial coordinate grid in the sky map?
nl: Equatoriaal coördinatenrooster tekenen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Toggle whether the equatorial coordinate grid is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het intekenen van het equatoriale coördintatenrooster in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Draw horizontal coordinate grid in the sky map?
nl: Horizontaal coördinatenrooster tekenen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Toggle whether the horizontal coordinate grid is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het intekenen van het horizontale coördintatenrooster in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Draw local meridian line in the sky map?
nl: Lokale meridiaan tekenen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Toggle whether the local meridian line is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de lokale meridiaan in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
nl: Ondoorzichtige voorgrond tekenen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
nl: Aan/uitschakelen van de zichtbaarheid van het sterrenkaartgedeelte onder de horizon.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
nl: Horizon tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de Horizon in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
nl: Vlaggetjes tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van vlaggetjes in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
nl: Extra deep-sky objecten tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van extra deep-sky objecten in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
nl: Contouren van de Melkweg tekenen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de contouren van de Melkweg in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
nl: De contouren van de Melkweg opvullen? (onwaar betekent alleen de contouren weergeven)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is filled. When this option is false, the Milky Way is shown as an outline.
nl: Aan/uitschakelen van het opvullen van de contouren van de Melkweg.  Wanneer de optie is uitgeschakeld worden alleen de contouren van de Melkweg getoond.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
nl: Meta-optie voor alle planeten in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
nl: Schakelt het tonen van alle grote planeten (plus de Zon en de Maan) in de hemelkaart aan/uit.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
nl: Planeten met hun afbeeldingen tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de grote planeten (plus de Zon en de Maan) met hun afbeeldingen in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
nl: Namen van planeten tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de namen van de grote planeten (plus de Zon en de Maan) in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
nl: De Zon tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de Zon in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
nl: De Maan tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de Maan in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
nl: Mercurius tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van Mercurius in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
nl: Venus tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van Venus in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
nl: Mars tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van Mars in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
nl: Jupiter tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van Jupiter in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
nl: Saturnus tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van Saturnus in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
nl: Uranus tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van Saturnus in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
nl: Neptunus tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van Neptunus in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
nl: Pluto tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van Pluto in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
nl: Sterren tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van sterren in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
nl: Magnitudes van sterren tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van magnitudes (helderheid) van sterren in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
nl: Namen van sterren tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van namen van sterren in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
nl: Magnitudes van deep-sky objecten tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van magnitudes (helderheid) van "deep sky"-objecten in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Label deep-sky objects in the sky map?
nl: Naam van deep-sky objecten tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object name labels are shown in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van namen van deep-sky objecten in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMosaicPanel), group (View)
en: Draw Mosaic Panel in the sky map?
nl: Mozaïekpaneel in de hemelkaart tekenen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMosaicPanel), group (View)
en: Toggle whether the Mosaic Panel are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen of het mozaïekpaneel wordt getekend in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
nl: Minimum tijdsduur voor het geforceerd verdraaien van de telescoop.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
nl: De tijdschaal waarboven de verplaatsmodus altijd wordt geforceerd.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
nl: Achtergrond-invulmodus voor informatievak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
nl: De invulmodus voor de achtergrond van de informatievakken op het scherm: 0="geen AG"; 1="halfdoorzichtige AG"; 2= "ondoorzichtige AG"

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
nl: Algoritme voor de kaartprojectie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
nl: Algoritme voor de kaartprojectie.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
nl: Afgekorte namen gebruiken voor de sterrenbeelden?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
nl: De officiële afkortingen van de IAU gebruiken voor de namen van de sterrenbeelden. (IAU: Internationale Astronomische Unie).

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
nl: Latijnse namen gebruiken voor de namen van sterrenbeelden?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
nl: Latijnse namen gebruiken voor de namen van sterrenbeelden.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
nl: Nederlandse namen gebruiken voor de namen van sterrenbeelden?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
nl: Nederlandse namen gebruiken voor de namen van sterrenbeelden.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
nl: Horizontale coördinaten gebruiken?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
nl: Horizontale coördinaten weergeven in de hemelkaart (anders worden de Equatoriale coördinaten gebruikt).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
nl: Naam automatisch tonen bij gecentreerd object?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van de naam van een object in de kijkrichting.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
nl: Van object in ons zonnestelsel in de kijkrichting automatisch spoor tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen het spoor van een object in ons zonnestelsel zolang het wordt gevolgd.

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
nl: Tijdelijk de naam tonen van object onder de muisaanwijzer?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
nl: Aan/uitschakelen van het tijdelijk tonen van de naam van een object onder de muisaanwijzer.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
nl: Posities in de kaart voor atmosferische straalbreking corrigeren?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
nl: Aan/uitschakelen van het voor atmosferische straalbreking corrigeren van de posities van objecten in de hemelkaart (alleen van toepassing wanneer horizontale coördinaten worden gebruikt).

note: i18n: ectx: label, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Apply relativistic corrections due to the bending of light in sun's gravitational field
nl: Relativistische correcties toepassen, die het gevolg zijn van het afbuigen van het licht in het gravitatieveld van de zon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Toggle whether corrections due to bending of light around the sun are taken into account
nl: Aan/uitzetten van correcties voor het afbuigen van het licht dat heel dichtbij langs de zon gaat

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
nl: "Antialiasing" gebruiken bij het weergeven van het schermbeeld?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAntialias), group (View)
en: Toggle whether the sky is rendered using antialiasing. Lines and shapes are smoother with antialiasing, but rendering the screen will take more time.
nl: Aan/uitschakelen van het gebruik van "antialiasing" bij het weergeven van het schermbeeld. Lijnen en vormen worden met "antialiasing" gladder, maar het opbouwen van het schermbeeld zal wat meer tijd vergen.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
nl: Zoomfactor, in pixels per radiaal

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
nl: Het zoomniveau, gemeten in pixels per radiaal.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: Zoom scroll sensitivity.
nl: Scroll zoomgevoeligheid.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: When zooming in or out, change zoom speed factor by this multiplier.
nl: Bij in- en uitzoomen zoomsnelheid met deze factor wijzigen.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
nl: Helderheidslimiet voor planetoïden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
nl: De zwakste magnitude van weer te geven planetoïden.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: Maximum magnitude for asteroids to be downloaded from JPL.
nl: Maximum magnitude van planetoïden die van JPL moeten worden gedownload.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: The maximum magnitude (visibility) to filter the asteroid data download from JPL.
nl: De maximale magnitude (minimale helderheid) voor het downloaden van JPL gegevens van planetoïden.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
nl: Aantal van de namen van planetoïden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
nl: Regelt het aantal namen van planetoïden in de hemelkaart ten opzichte van het totale aantal planetoïden.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
nl: Helderheidslimiet voor het tonen van deep-sky objecten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
nl: De zwakste magnitude voor het tonen van deep-sky objecten, bij volledig inzoomen.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
nl: Helderheidslimiet voor het tonen van deep-sky objecten, bij volledig uitzoomen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
nl: De zwakste magnitude voor het tonen van deep-sky objecten, bij volledig uitzoomen.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: Show deep-sky objects of unknown magnitude
nl: Deepsky objecten tonen met een onbekende magnitude

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: When enabled, objects whose magnitudes are unknown, or not available to KStars, are drawn irrespective of the faint limits set.
nl: Wanneer dit wordt aangezet, worden objecten waarvan de helderheid niet bekend is, of niet beschikbaar in KStars, getekend, onafhankelijk van de helderheidslimieten.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInlineImages), group (View)
en: Draw inline images for some objects on the sky?
nl: Inline afbeeldingen voor enige objecten tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
nl: Helderheidslimiet voor sterren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
nl: De zwakste magnitude voor het tonen van sterren, bij volledig inzoomen.

note: i18n: ectx: label, entry (StarDensity), group (View)
en: Density of stars in the field of view
nl: Sterdichtheid binnen het gezichtsveld

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarDensity), group (View)
en: Sets the density of stars in the field of view
nl: Stelt de sterdichtheid in binnen het gezichtsveld

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
nl: De helderheidslimiet voor sterren bij het uitzoomen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
nl: De zwakste magnitude voor het tonen van sterren, bij volledig uitzoomen.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
nl: Helderheidslimiet voor sterren bij het verplaatsen van de kijkrichting

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
nl: De zwakste magnitude voor het tonen van sterren, bij het veranderen van de kijkrichting (alleen van toepassing bij de instelling dat zwakke sterren tijdens het veranderen van de kijkrichting verborgen moeten worden).

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
nl: Relatieve dichtheid getoonde namen en/of magnitudes van sterren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
nl: Hoeveel van de namen en magnitudes van sterren worden getoond ten opzichte van het totaal.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: Relative density for deep-sky object name labels and/or magnitudes
nl: Relatieve dichtheid getoonde namen en/of magnitudes van "deep sky"-objecten.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing deep-sky object name and magnitude labels.
nl: Relatieve dichtheid getoonde namen en magnitudes van deep-sky objecten.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: Show long names in deep-sky object name labels?
nl: Lange namen tonen van deep-sky objecten?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: If true, long names (common names) for deep-sky objects are shown in the labels.
nl: Indien waar, worden lange namen (algemene namen) getoond van "deep sky"-objecten

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
nl: Grootte van het lettertype van de tekst

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFontScaling), group (View)
en: Set this to adjust the font-size of labels placed on the sky map
nl: Stel dit in om de tekengrootte van labels op de hemelkaart aan te passen

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
nl: Maximum afstand van de Zon waarop de naam van een komeet wordt getoond, in AE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
nl: Maximum afstand van de zon waarop een komeet wordt getoond.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
nl: Overgaan naar backend met OpenGL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGL), group (View)
en: Use experimental OpenGL backend (deprecated).
nl: Experimentele OpenGL backend gebruiken (wordt afgeraden).

note: i18n: ectx: label, entry (RunClock), group (View)
en: Run clock
nl: Klok laten lopen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RunClock), group (View)
en: The state of the clock (running or not)
nl: Of de klok loopt of niet

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
nl: Symbolen gebruiken om objecten te merken die in de waarneemlijst voorkomen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
nl: Objecten uit de waarneemlijst worden in de kaart gemerkt met een symbool.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
nl: Tekst gebruiken om objecten te merken die in de waarneemlijst voorkomen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
nl: Objecten uit de waarneemlijst worden in de kaart gemerkt met hun in kleur weergegeven naam.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Digitized Sky Survey imagery in the observing list
nl: Voorkeur voor Digitized Sky Survey Imagery in waarneemlijst

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer DSS imagery while downloading imagery.
nl: Bij het ophalen van afbeeldingsgegevens voor de waarneemlijst is er een voorkeur voor die van DSS.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Sloan Digital Sky Survey imagery in the observing list
nl: Voorkeur voor Sloan Digital Sky Survey Imagery in waarneemlijst

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer SDSS imagery while downloading imagery.
nl: Bij het ophalen van afbeeldingsgegevens voor de waarneemlijst is er een voorkeur voor die van SDSS.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: While sorting by percentage altitude in the observing list, demote objects present in the Dobsonian hole
nl: Bij het sorteren in de waarneemlijst naar percentage hoogte, objecten in het Dobson gat weglaten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: Check this if you use a large Dobsonian telescope. Sorting by percentage current altitude is an easy way of determining what objects are well-placed for observation. However, when using a large Dobsonian telescope, objects close to the zenith are hard to observe. Since tracking there corresponds to a rotation in azimuth, it is both counterintuitive and requires the observer to frequently move the ladder. The region around the zenith where this is particularly frustrating is called the Dobsonian hole. This checkbox makes the observing list consider objects present in the hole as unfit for observation.
nl: Kies dit bij het gebruik van een grote Dobson telescoop. Sorteren naar percentage huidige hoogte maakt het bepalen van welke objecten goed waarneembaar zijn gemakkelijk. Maar: bij gebruik van een grote Dobson telescoop zijn objecten nabij het zenit moeilijk waar te nemen.Omdat daar het volgen steeds een ander azimut betekent, is het onlogisch, én moet de waarnemer steeds de ladder verplaatsen. Het gebied rondom het zenit waar dit erg frustrerend is, wordt het Dobson gat genoemd.Door dit te kiezen worden objecten in het gat in de waarneemlijst ongeschikt beschouwd voor waarneming.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This is the angular distance from the zenith, in degrees, below which you can easily point your telescope.
nl: Dit is de hoekafstand vanaf het zenit, in graden, waaronder u de telescoop gemakkelijk kunt richten.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This specifies the angular radius of the Dobsonian hole, i.e. the region where a large Dobsonian telescope cannot be pointed easily.
nl: Hiermee wordt de straal opgegeven van het Dobson gat, dat is het gebied dat moeilijk bereikbaar is met een grote Dobson telescoop.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListCoverage), group (ObservingList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, coverage)
en: The object must obey the minimum and maximum altitudes at least this much percentage of the indicated time range.
nl: Het object moet ten minste tussen deze hoogtes zijn gedurende dit percentage van het opgegeven tijdsbereik.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorSchemeFile), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorSchemeFile), group (Colors)
en: The name of the color scheme
nl: Naam kleurenschema

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
nl: Modus voor het weegeven van sterren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: The method for rendering stars: 0="realistic colors"; 1="solid red"; 2="solid black"; 3="solid white"; 4="solid real colors"
nl: De manier waarop sterren worden weergegeven: 0="werkelijke kleuren"; 1="rood"; 2="zwart"; 3="wit"; 4 = "reële kleuren"

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
nl: Verzadigingsniveau van de sterkleuren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
nl: Het verzadigingsniveau van de kleuren waarmee sterren worden getoond (alleen bij "werkelijke kleuren" van toepassing.

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
nl: Kleur van de meetlat voor hoekafstanden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
nl: De kleur van de meetlat voor hoekafstanden.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
nl: Achtergrondkleur van de informatievakken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
nl: De achtergrondkleur van de informatievakken op het scherm.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
nl: Tekstkleur van de informatievakken als ze met de muis worden aangepakt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
nl: De tekstkleur van de informatievakken als ze met een muisklik actief worden gemaakt.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
nl: Tekstkleur van de informatievakken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
nl: De normale tekstkleur van de informatievakken op het scherm.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
nl: Kleur van de grenzen van de sterrenbeelden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
nl: De kleur van de grenzen van de sterrenbeelden.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
nl: Kleur van de gemarkeerde grenzen van een sterrenbeeld

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
nl: Kleur van de sterrenbeeldlijnen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
nl: De kleur van de lijnen voor de sterrenbeeldfiguren.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
nl: Kleur van de namen van sterrenbeelden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
nl: De kleur van de namen van de sterrenbeelden.

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
nl: Kleur van de namen van hoofdstreken van het kompas op de horizon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
nl: De kleur waarmee de hoofdstreken van het kompas op de horizon worden aangegeven.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
nl: Kleur van de Ecliptica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
nl: De kleur van de Ecliptica.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
nl: Kleur van de Equator

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
nl: De kleur van de Equator.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: Color of equatorial coordinate grid lines
nl: Kleur van het equatoriale coördinatenrooster

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: The color for the equatorial coordinate grid lines.
nl: De kleur van de lijnen van het equatoriale coördinatenrooster.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: Color of horizontal coordinate grid lines
nl: Kleur van het horizontale coördinatenrooster

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: The color for the horizontal coordinate grid lines.
nl: De kleur van de lijnen van het horizontale coördinatenrooster.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
nl: Kleur van de objecten waarvoor extra koppelingen beschikbaar zijn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
nl: De kleur van objecten waarvoor extra URL-koppelingen beschikbaar zijn.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
nl: Kleur van de horizon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
nl: De kleur van de horizon en de ondoorzichtige voorgrond.

note: i18n: ectx: label, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: Color of local meridian line
nl: Kleur van de locale meridiaan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: The color for the local meridian line.
nl: De kleur van de lokale meridiaan.

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
nl: Kleur voor de contouren van de Melkweg

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
nl: De kleur voor de contouren van de Melkweg.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
nl: Kleur voor de namen van sterren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
nl: De kleur voor de namen van sterren.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: Color of deep-sky object name labels
nl: Kleur van de namen van deep-sky objecten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: The color for deep-sky object name labels.
nl: De kleur van de namen van deep-sky objecten.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
nl: Kleur voor de namen van planeten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
nl: De kleur voor de namen van objecten in het zonnestelsel.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
nl: Kleur van planeetsporen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
nl: De kleur van sporen van objecten in het zonnestelsel.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
nl: Kleur van de hemel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
nl: De kleur van de hemelachtergrond.

note: i18n: ectx: label, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: Color Artificial Horizon
nl: Kleur kunstmatige horizon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: The color for the artificial horizon region.
nl: Kleur van gebied kunstmatige horizon.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
nl: Kleur van de telescoopsymbolen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
nl: De kleur voor de symbolen voor telescoopdoelen.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
nl: Kleur voor zichtbare satellieten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
nl: Kleur voor zichtbare satellieten.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
nl: Kleur voor onzichtbare satellieten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
nl: Kleur voor onzichtbare satellieten.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
nl: Kleur voor de namen van satellieten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
nl: Kleur voor de namen van satellieten.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
nl: Kleur van supernova's

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
nl: Kleur van supernova

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
nl: Kleur van teksten die door de gebruiker worden toegevoegd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
nl: De kleur van teksten die door de gebruiker bij objecten worden geplaatst.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: Color of RA Guide Error
nl: Kleur van volgfout RK

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: The color for RA Guide Error bar in Ekos guide module.
nl: Kleur foutbalk volgfout RK in volgmodule van Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: Color of DEC Guide Error
nl: Kleur van volgfout DEC

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: The color for DEC Guide Error bar in Ekos guide module.
nl: Kleur foutbalk volgfout DEC in volgmodule van Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: Color of solver FOV box
nl: Kleur van vakje voor oplosser GV

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: The color for solver FOV box in Ekos alignment module.
nl: Kleur voor oplosser GV in uitlijnmodule van Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (xplanetIsInternal), group (Xplanet)
en: Internal or External XPlanet?
nl: Interne of externe XPlanet?

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
nl: Pad naar binair bestand voor xplanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
nl: Pad voor binair bestand van Xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Use FIFO file
nl: FIFO-bestand gebruiken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Option to use a FIFO file instead of saving to the hard disk
nl: Optie voor gebruik van een FIFO-bestand in plaats van opslaan op harde schijf

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: XPlanet timeout
nl: Tijdslimiet van XPlanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: How long to wait for XPlanet before giving up in milliseconds
nl: Tijdsduur wachten op XPlanet in milliseconden alvorens op te geven

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: XPlanet animation delay
nl: Animatievertraging XPLanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: How long to pause between frames in the XPlanet Animation
nl: Tijdsduur tussen frames bij animaties in XPlanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
nl: Breedte van het xplanet-venster

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
nl: Hoogte van het xplanet-venster

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label
nl: Naam tonen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: If true, display a label in the upper right corner.
nl: Indien waar, een naam tonen in de rechter boven hoek.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
nl: GMT-tekst tonen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
nl: Lokale tijd tonen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
nl: GMT in plaats van lokale tijd tonen.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
nl: Tekstregel voor planeet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth". Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
nl: Geef de eerste tekstregel op. Standaard staat er zoiets als "Gezicht op Aarde".  Elk voorkomen van %t wordt vervangen door de naam van het doelobject, elk voorkomen van %o door dat van het bronobject.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
nl: Lettergrootte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
nl: Geef de lettergrootte op in punten.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
nl: Tekstkleur

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
nl: De kleur van de tekst instellen.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
nl: Datumformaat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Specify the format for the date/time label. This format string is passed to strftime(3). The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the locale’s appropriate date and time representation.
nl: Geef op hoe een datum/tijd moet worden weergegeven. De karakterrij hiervoor wordt doorgegeven aan strftime(3).  Standaard is dit "%c %Z", waarin de datum, tijd en tijdzone worden getoond in de juiste vorm voor de lokatie.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
nl: Linksboven

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
nl: Rechts boven

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
nl: Rechts onder

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
nl: Links onder

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Sun Glare
nl: Zonnegloed

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun. The default value is 28.
nl: Een gloed rondom de zon tekenen met een straal die de opgegeven waarde groter is dan die van de zon.  Standaard is 28.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetRandom), group (Xplanet)
en: Random latitude and longitude
nl: Willekeurige (geografische) lengte en breedte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetRandom), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetRandom)
en: Place the observer above a random latitude and longitude
nl: Plaats de waarnemer op een willekeurige lengte en breedte

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
nl: Breedte-Lengte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude and latitude
nl: Plaats de waarnemer op de opgegeven (geografische) breedte en lengte

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
nl: Breedte in graden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees). The default value is 0.
nl: Geef het doelobject weer zoals het wordt gezien vanaf de opgegeven breedte (in graden).   Standaardwaarde is 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
nl: Lengte in graden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees). Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242. The default value is 0.
nl: Plaats de waarnemer op de opgegeven lengte (in graden). Lengte in oostelijke richting gemeten is positief, in westelijke richting negatief. (voor zowel de aarde als de maan). Voor bijvoorbeeld Los Angeles is dit -118 of 242. De standaard waarde is 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
nl: Projectie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetProjection), group (Xplanet)
en: The default is no projection. Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
nl: Standaard is er geen projectie. Meervoudige lichamen worden niet getoond als deze optie wordt opgegeven, hoewel schaduwen wel worden getekend.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
nl: Achtergrond gebruiken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackground), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image, with the planet to be superimposed upon it. This option is only meaningful with the -projection option. A color may also be supplied.
nl: Gebruik een bestand als achtergrondafbeelding, waarop een planeet wordt geplaatst. Deze optie is alleen zinvol samen met de projectie-optie. Er kan ook een kleur worden opgegeven.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
nl: Een achtergrondafbeelding gebruiken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
nl: Een bestand gebruiken als achtergrondafbeelding.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
nl: Pad naar de achtergrondafbeelding

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
nl: Het pad naar de achtergrondafbeelding.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
nl: Achtergrondkleur gebruiken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
nl: Gebruik een kleur als achtergrond.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
nl: Achtergrondkleur

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
nl: De kleur van de achtergrond.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet)
en: Base magnitude
nl: Basismagnitude

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1. The default value is 10. Stars will be drawn more brightly if this number is larger.
nl: Een ster met de opgegeven magnitude krijgt een pixel-helderheid 1. De standaard waarde is 10. Als dit getal groter is worden de sterren helderder weergegeven.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
nl: Arc-bestand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: If checked, use an arc file to be plotted against the background stars.
nl: Indien gekozen wordt een arc-bestand gebruikt bij het weergeven van de achtergrondsterren.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
nl: Pad naar het arc-bestand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Specify an arc file to be plotted against the background stars.
nl: Geef een arc-bestand op dat moet worden gebruikt bij het weergeven van de achtergrondsterren.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
nl: Config-bestand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
nl: Indien gekozen wordt een config-bestand gebruikt.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
nl: Pad naar het config-bestand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
nl: Gebruik het opgegeven instellingen-bestand.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFOV), group (Xplanet)
en: Use KStars's FOV
nl: GV van KStars gebruiken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFOV), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: If checked, use kstars's FOV.
nl: Indien gekozen gebruik de GV van KStar.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
nl: Gebruik het marker-bestand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: If checked, use the specified marker file.
nl: Indien gekozen gebruik het opgegeven merktekenbestand.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
nl: Pad naar het marker-bestand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet)
en: Specify a file containing user-defined marker data to display against the background stars.
nl: Geef een bestand op dat de door de gebruiker gemaakte gegevens bevat voor de merktekens die bij de achtergrondsterren worden weergegeven.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: Write marker bounds
nl: Grenzen merktekens weergeven

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: If checked, write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
nl: Indien gekozen, voor elk merkteken in een bestand, de coördinaten van het begrenzende vakje weergeven.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Marker bounds file path
nl: Pad naar het bestand voor de grenzen van de merktekens

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker to this file.
nl: Schrijf voor elk merkteken de coördinaten van het begrenzende vakje naar dit bestand.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
nl: Sterrenkaart

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: If checked, use star map file to draw the background stars.
nl: Indien geselecteerd, gebruik het bestand voor de sterrenkaart voor het tekenen van de achtergrondsterren.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
nl: Pad naar het bestand voor de sterrenkaart

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
nl: Kwaliteit van het uitvoerbestand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetQuality), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: This option is only used when creating JPEG images. The quality can range from 0 to 100. The default value is 80.
nl: Deze optie wordt alleen gebruikt bij het maken van JPEG-afbeeldingen. De kwaliteit heeft een waarde tussen 0 en 100. Standaard is 80.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
nl: Satellieten tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van satellietsporen in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Draw only visible satellites in the sky map
nl: Alleen zichtbare satellieten tonen in de hemelkaart

note: i18n: ectx: label, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites)
en: If selected, satellites will be draw like stars, otherwise, draw satellites as small colored square.
nl: Indien gekozen, worden satellieten weergegeven als sterren, en anders als een klein gekleurd vierkantje.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
nl: Namen satellieten tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite labels are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van namen van satellieten in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
nl: Geselecteerde satellieten.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
nl: Lijst van geselecteerde satellieten.

note: i18n: ectx: label, entry (KStarsFirstRun), group (General)
en: Is this the first time running KStars?
nl: Is dit de eerste keer dat u KStars gebruikt?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KStarsFirstRun), group (General)
en: This allows KStars to perform several operations if it has never been installed before.
nl: Dit laat KStars verschillende bewerkingen uitvoeren als het nooit eerder is geïnstalleerd.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Always recompute coordinates
nl: Altijd coördinaten corrigeren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
nl: Door dit te kiezen worden de huidige berekende equatoriale coördinaten gecorrigeerd (voor precessie, nutatie, en aberratie), elke keer wanneer de sterrenhemel opnieuw wordt getekend. Hierdoor worden de berekeningen vertraagd, vooral wanneer deze voor veel sterren moeten worden gedaan, maar bevatten zij hierdoor wellicht minder fouten. Er zijn namelijk enkele programmafouten bekend bij het weergeven van sterren, wanneer deze correcties niet worden uitgevoerd.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: Default size for DSS images
nl: Standaard grootte voor DSS-afbeeldingen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: The default size for DSS images downloaded from the Internet.
nl: De standaard grootte van DSS-afbeeldingen die worden opgehaald van het internet.

note: i18n: ectx: label, entry (DSSPadding), group (General)
en: Additional padding around DSS Images of deep-sky objects
nl: Wat meer weergeven rondom DSS-afbeeldingen van deep sky-objecten:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSSPadding), group (General)
en: To include parts of the star field, we add some extra padding around DSS images of deep-sky objects. This option configures the total (both sides) padding added to either dimension of the field.
nl: Om wat meer van de sterren rondom een deep sky-object weer te geven, voegen we wat meer ruimte toe rondom de afbeeldingen van deep sky-objecten. Dat wordt met deze optie geregeld.

note: i18n: ectx: label, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Enable Verbose Logging
nl: Uitvoerig loggen aan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate verbose debug information for diagnostic purposes. This may cause slowdown of KStars.
nl: Met deze optie genereert KStars uitvoerige debug informatie voor het opsporen van fouten. Dit kan KStars trager maken.

note: i18n: ectx: label, entry (RegularLogging), group (General)
en: Enable Regular Logging
nl: Gewoon loggen aan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RegularLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate regular debug information.
nl: Met deze optie genereert KStars de gebruikelijke debug informatie.

note: i18n: ectx: label, entry (DisableLogging), group (General)
en: Disable Verbose Logging
nl: Uitvoerig loggen uit

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisableLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to stop generating ANY debug information.
nl: Met deze optie genereert KStars helemaal GEEN debug informatie.

note: i18n: ectx: label, entry (LogToDefault), group (General)
en: Log debug message to default output
nl: Debug bericht loggen naar standaard uitvoer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToDefault), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to the default output used by the platform (e.g. Standard Error).
nl: Met deze optie stuurt KStars debug berichten naar de standaard uitvoer van het platform (bijv. Standaard Fout).

note: i18n: ectx: label, entry (LogToFile), group (General)
en: Log debug message to a log file
nl: Debug bericht in een logbestand opslaan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToFile), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to a log file as specified.
nl: Met deze optie slaat KStars debug berichten op in een opgegeven logbestand.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FITSLogging), group (General)
en: Log FITS Data activity.
nl: Activiteiten FITS-gegevens loggen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (INDILogging), group (General)
en: Log INDI devices activity.
nl: Activiteiten INDI-apparaten loggen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CaptureLogging), group (General)
en: Log Ekos Capture Module activity.
nl: Activiteiten Ekos opnamemodule loggen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusLogging), group (General)
en: Log Ekos Focus Module activity.
nl: Activiteiten Ekos focusmodule loggen.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveGuideImages), group (General)
en: Save Internal Guider images on disk?
nl: Interne afbeeldingen voor volgen op schijf opslaan?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideLogging), group (General)
en: Log Ekos Guide Module activity.
nl: Activiteiten Ekos volgmodule loggen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignmentLogging), group (General)
en: Log Ekos Alignment Module activity.
nl: Activiteiten Ekos uitlijnmodule loggen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountLogging), group (General)
en: Log Ekos Mount Module activity.
nl: Activiteiten Ekos opstellingmodule loggen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObservatoryLogging), group (General)
en: Log Ekos Observatory Module activity.
nl: Activiteit loggen waarneemstation Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (useFITSViewer), group (FITSViewer)
en: Display every image captured in a FITS Viewer window.
nl: Alle opgenomen afbeeldingen in vertonen in een venster van FITS-viewer.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Preview FITS in a single tab?
nl: Voorbeeldweergave FITS in een enkel tabblad?

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS in one window?
nl: Alle opgenomen FITS in één venster tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single FITS Viewer window. By default each camera create its own FITS Viewer instance
nl: Alle opgenomen FITS-afbeeldingen in één FITS-venster tonen. Standaard is er een FITS-venster voor elke camera.

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS in one window?
nl: Alle geopende FITS in één venster tonen?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS images in a single FITS Viewer window.
nl: Alle geopende FITS-afbeeldingen in een enkel venster tonen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusFITSOnNewImage), group (FITSViewer)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image.
nl: Bij ontvangst nieuwe afbeelding venster van FITSviewer op de voorgrond brengen.

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowFITS), group (FITSViewer)
en: Make FITS Viewer window independent of KStars main window
nl: Maak het venster van het met FITS bekijken van afbeeldingen onafhankelijk van het hoofdvenster van KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDebayer), group (FITSViewer)
en: Automatically debayer a FITS image if it is contains a bayer pattern
nl: FITS-afbeelding automatisch ontbayeren indien het een bayerpatroon bevat

note: i18n: ectx: label, entry (Auto3DCube), group (FITSViewer)
en: Process 3D FITS Cube (RGB). If false, only first channel is processed.
nl: 3D FITS Cube (RGB) verwerken. Anders wordt alleen eerste kanaal verwerkt.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoHFR), group (FITSViewer)
en: Automatically compute HFRs of fits images
nl: Automatisch HFR's berekenen van fits-afbeeldingen

note: i18n: ectx: label, entry (QuickHFR), group (FITSViewer)
en: Compute the HFRs of normal images quickly by looking at the center 25% only.
nl: Snel de HFR van gewone afbeeldingen berekenen door alleen de middelste 25% te beschouwen.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoWCS), group (FITSViewer)
en: Automatically process World-Coordinate-System (WCS) data when loading a FITS file.
nl: Automatisch World-Coordinate-System (WCS)-gegevens verwerken bij inlezen van een FITS-bestand.

note: i18n: ectx: label, entry (LimitedResourcesMode), group (FITSViewer)
en: Conserve CPU and memory by disabling all resource-intensive features in FITS Viewer
nl: Bespaar CPU en geheugen door alle bronnen-intensieve eigenschappen van FITS-viewer uit te zetten

note: i18n: ectx: label, entry (NonLinearHistogram), group (FITSViewer)
en: Create histogram from non-linear auto-stretched image rather than linear raw image data.
nl: Histogram aanmaken uit niet-lineair auto-uitgerekte afbeelding in plaats van lineair raw-afbeeldingsgegevens.

note: i18n: ectx: label, entry (BortleClass), group (WISettings)
en: Bortle dark-sky rating
nl: Donkere hemel in de schaal van Bortle

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeCheck), group (WISettings)
en: Availability of telescope
nl: Beschikbaarheid telescoop

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsCheck), group (WISettings)
en: Availability of binoculars
nl: Beschikbaarheid verrekijker

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsAperture), group (WISettings)
en: Aperture of available binocular
nl: Opening beschikbare verrekijker

note: i18n: ectx: label, entry (ScopeListIndex), group (WISettings)
en: Index of selected scope from list of scopes
nl: Index geselecteerde telescoop in lijst van telescopen

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowWidth), group (Ekos)
en: Ekos window width
nl: Breedte Ekos-venster

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowHeight), group (Ekos)
en: Ekos window height
nl: Hoogte Ekos-venster

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLeftIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed to the left of pages
nl: Modulepictogrammen Ekos worden links geplaatst

note: i18n: ectx: label, entry (RememberCredentials), group (Ekos)
en: Remember Ekos Live credentials.
nl: Naam en wachtwoord Ekos Live onthouden

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStartEkosLive), group (Ekos)
en: Start Ekos Live on KStars startup.
nl: EkosLive starten als KStars wordt gestart.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveOnline), group (Ekos)
en: Whether EkosLive connection mode is online.
nl: Of EkosLive verbindings-modus online is.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveUsername), group (Ekos)
en: EkosLive username
nl: EkosLive gebruikersnaam

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowEkos), group (Ekos)
en: Make Ekos window independent of KStars main window
nl: Maak het venster van Ekos onafhankelijk van het hoofdvenster van KStars

note: i18n: ectx: label, entry (profile), group (Ekos)
en: Ekos drivers profile
nl: Profiel drivers Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (neverLoadConfig), group (Ekos)
en: Never load device configuration?
nl: Nooit Instellingen apparaat inlezen?

note: i18n: ectx: label, entry (loadConfigOnConnection), group (Ekos)
en: Load device configuration upon successful connection?
nl: Instellingen apparaat inlezen bij een succesvolle verbinding?

note: i18n: ectx: label, entry (loadDefaultConfig), group (Ekos)
en: Always load device default configuration upon successful connection?
nl: Altijd standaard Instellingen apparaat inlezen bij een succesvolle verbinding?

note: i18n: ectx: label, entry (autoLoadSerialAssistant), group (Ekos)
en: Automatically load Serial Port Assistant tool when detecting unmapped serial ports?
nl: Moet hulpmiddel Assistent seriële poorten automatisch worden ingelezen na ontdekken van niet ingedeelde seriële poorten?

note: i18n: ectx: label, entry (shutterfulCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs with mechanical or electronic shutters.
nl: Lijst van CCD's met mechanische of elektronische sluiters.

note: i18n: ectx: label, entry (shutterlessCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs without mechanical or electronic shutters.
nl: Lijst van CCD's zonder mechanische of elektronische sluiters.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGraphicalCountsDisplay), group (Manager)
en: Use the graphical version for capture/sequence/total counting using round progress bars.
nl: De grafische versie gebruiken voor tellen van opname/reeks/totaal met gebruik van ronde voortgangsbalken.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Default minimum mount altitude limit
nl: Standaard kleinste toegestane hoogte

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Default maximum mount altitude limit.
nl: Standaard grootste toegestane hoogte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.
nl: Grootste toegestane hoogte voor telescoop. Hierboven stopt de telescoop.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAltitudeLimits), group (Mount)
en: Enable mount altitude limits.
nl: Hoogtegrenzen voor opstelling aanzetten.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBelowHorizon), group (Mount)
en: Warn user before command mount to go to a target below horizon.
nl: Gebruiker waarschuwen voordat het commando mount gaat naar een doel onder ge horizon.

note: i18n: ectx: label, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: Default hour angle to perform meridian flip in degrees.
nl: Standaard uurhoek om meridiaanflip in graden uit te voeren.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: If the target hour angle exceeds this value, Ekos will command a meridian flip and if successful it will resume guiding and capture operations.
nl: Indien de einduurhoek groter is dan deze waarde, zal Ekos de telescoop bij de meridiaan omstellen, en daarna met volgen en opnemen van afbeeldingen verder gaan.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Default maximum limit for the hour angle.
nl: Standaard grootste toegestane uurhoek.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Maximum limit for the hour angle of the telescope. If the hour angle of the telescope is above this limit, a meridian flip will be forced.
nl: Grootste toegestane uurhoek voor de telescoop. Hierboven wordt een meridiaanflip geforceerd.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableHaLimit), group (Mount)
en: Enable mount hour angle limit.
nl: Uuthoekgrens voor opstelling aanzetten.

note: i18n: ectx: label, entry (ExecuteMeridianFlip), group (Mount)
en: Flips the mount when reaching the meridian, if supported.
nl: Kantelen telescoop (flip) bij meridiaan, indien ondersteund.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftRightReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of right and left buttons in mount control.
nl: De richting van knoppen links en rechts wisselen in besturing opstelling.

note: i18n: ectx: label, entry (UpDownReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of up and down buttons in mount control.
nl: De richting van op- en neerknoppen wisselen in besturing opstelling.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkEveryDay), group (Mount)
en: Automatically start parking timer on startup.
nl: Parkeertimer automatisch aanzetten bij opstarten.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkTime), group (Mount)
en: Park mount at this time in 12 hour format.
nl: Parkeer deze opstelling dit tijdstip in 24-uurs formaat.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObserver), group (Capture)
en: Default observer full name.
nl: Volledige naam standaard waarnemer.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncFOVPA), group (Capture)
en: Sync FOV indicator Position Angle with Rotator Settings Position Angle
nl: Sync de positiehoek van de GV-aanwijzer met de positiehoek in de instellingen van de rotator

note: i18n: ectx: label, entry (PAMultiplier), group (Capture)
en: Position angle multiplier
nl: Vermenigvuldigingsfactor positiehoek

note: i18n: ectx: label, entry (PAOffset), group (Capture)
en: Position angle offset
nl: Offset positiehoek

note: i18n: ectx: label, entry (PAPierSide), group (Capture)
en: Position angle calibration pier side
nl: Calibratie van positiehoek aan kant van pier

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation
nl: Standaard grootste toegestane volgafwijking

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit, the exposure will be automatically aborted and only resumed when the deviation is within this limit.
nl: Indien de volgafwijking groter wordt dan deze limiet, wordt het belichten automatisch gestopt, en alleen hervat wanneer de afwijking weer kleiner is.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable HFR deviation
nl: Standaard grootste toegestane afwijking HFR

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: If HFR deviation exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
nl: Indien de HFR-afwijking groter wordt dan deze limiet, wordt het belichten automatisch gestopt, en alleen hervat wanneer de afwijking weer kleiner is.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxFocusTemperatureDelta), group (Capture)
en: Default maximum focus temperature delta
nl: Standaard maximum temperatuurverschil focus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxFocusTemperatureDelta), group (Capture)
en: If the temperature change exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
nl: Indien het temperatuurverschil groter is dan deze limiet, wordt het focusproces automatisch opnieuw gestart.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDark), group (Capture)
en: Automatically apply dark subtraction if a suitable dark frame is available.
nl: Automatisch aftrekken van donker toepassen als een geschikt dark-frame beschikbaar is.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceGuideDeviation), group (Capture)
en: Enforce guiding deviation limit.
nl: Aanzetten maximale volgafwijking.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocus), group (Capture)
en: Enforce Autofocus HFR limit.
nl: Aanzetten uiterste HFR autofocus.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocusOnTemperature), group (Capture)
en: Enforce Autofocus on temperature change.
nl: Autofocus forceren bij temperatuurverandering.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceRefocusEveryN), group (Capture)
en: Enforce Refocus Every N Minutes.
nl: Herfocus na elke N minuten forceren.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Number of minute between forced refocus attempts
nl: Aantal minuten tussen geforceerde pogingen tot herfocus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Sets the time interval before forced autofocus attempts during a capture sequence.
nl: Stelt het tijdinterval in tussen geforceerde herfocus-pogingen tijdens opnamen.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusAfterMeridianFlip), group (Capture)
en: Refocus after meridian flip is done
nl: Opnieuw focusseren na meridiaanflip is gereed

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelAfterMeridian), group (Capture)
en: Reset mount model after meridian flip.
nl: Resetten opstellingsmodel na meridiaanflip.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: Desired flat field ADU
nl: Gewenste flatfield- ADU

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: If set, Ekos will capture a few flat images to determine the optimal exposure time to achieve the desired ADU value.
nl: Indien ingesteld, zal Ekos een aantal flat-afbeeldingen maken voor het vaststellen van de optimale belichtingstijd, nodig voor de gewenste ADU-waarde (ADU: Analog-to-Digital Unit: eenheid voor de conversie van analoog naar digitaal).

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: ADU Value tolerance
nl: Tolerantie ADU-waarde

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: Maximum difference between measured and target ADU values to deem the value as acceptable.
nl: Maximaal toelaatbaar verschil tussen gemeten en gewenste ADU-waarden

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationFlatSourceIndex), group (Capture)
en: Index of flat source option.
nl: Index optie bron van flat.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationFlatDurationIndex), group (Capture)
en: Index of flat duration option.
nl: Index optie duur van flat.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAz), group (Capture)
en: Azimuth of calibration wall location.
nl: Azimut locatie calibration wall.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAlt), group (Capture)
en: Altitude of calibration wall location.
nl: Hoogte locatie calibration wall.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxTemperatureDiff), group (Capture)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point.
nl: Maximaal toelaatbaar verschil tussen gewenst en gemeten instellingspunt voor de temperatuur.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxStartGuiderDrift), group (Capture)
en: Maximum acceptable guider drift allowed before starting capture.
nl: Maximaal toelaatbare volgerdrift toegestaan voordat opname start.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceStartGuiderDrift), group (Capture)
en: Enforce maximum acceptable guider drift allowed before starting capture.
nl: Maximaal toelaatbare volgerdrift toegestaan voordat opname start afdwingen.

note: i18n: ectx: label, entry (GuidingSettle), group (Capture)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture.
nl: Wachttijd in seconden na herstart van het volgen, voordat opnames worden gestart

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysResetSequenceWhenStarting), group (Capture)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember Job Progress is enabled.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Bij het begin van het verwerken van een wachtrij, alle getelde opnamen op nul stellen. De planner overschrijft deze optie indien Onthouden van vorderen taak is aangezet.</p></body></html>

note: i18n: ectx: label, entry (FlatSyncFocus), group (Capture)
en: Capture flat frames at the same focus position of light frames.
nl: Flat frames in de zelfde focuspositie opnemen als lightframes.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRThresholdPercentage), group (Capture)
en: Increase autofocus HFR value by this percentage gain and store it in Capture Module.
nl: Verhoog HFR-waarde van autofocus met dit versterkingspercentage en sla dit op in de Opnamemodule.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMedianFocus), group (Capture)
en: Calculate median focus value after each autofocus operation is complete.
nl: Bereken mediaan focuswaarden na voltooiing elke autofocusbewerking.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveHFRToFile), group (Capture)
en: When saving a sequence file, save current HFR threshold value. By default, zero value is used.
nl: Sla huidige HFR-drempelwaarde op bij het opslaan van het bestand met een rij opnamen. Standaard wordt nul opgeslagen.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStretch), group (Capture)
en: Perform auto stretch on captured images in FITS Viewer.
nl: Automatisch uitrekken van opgenomen afbeeldingen in FITS-programma uitvoeren.

note: i18n: ectx: label, entry (AdaptiveSampling), group (Capture)
en: Automatically down sample images based on available resources.
nl: Automatisch afbeeldingen verkleinen op basis van beschikbare hulpbronnen.

note: i18n: ectx: label, entry (useSummaryPreview), group (Capture)
en: Display every image captured sequence image in the Ekos summary screen preview window.
nl: Toon elke afbeelding uit opgenomen serie in samenvattingsvenster voor voorbeeldweergaven van Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (useDSLRImageViewer), group (Capture)
en: Display every captured DSLR image in the Image Viewer window.
nl: Alle opgenomen DSLR-beelden tonen in venster van imageviewer.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDSLRPresets), group (Capture)
en: Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.
nl: Laat belichtingstijden samenvallen met  de voorinstellingen van DSLR-belichtingen. Hiermee verkrijgt u nauwkeurige belichtingen van minder dan een seconde.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to capture directory to save images.
nl: Pad naar map voor het opslaan van afbeeldingen.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteCaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to remote capture directory to save images.
nl: Pad naar externe map voor opslaan afbeeldingen.

note: i18n: ectx: label, entry (ManualCoverTimeout), group (Capture)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds.
nl: Timeout voor telescoopdialoog instellen in seconden.

note: i18n: ectx: label, entry (fileSettingsUseFilter), group (Capture)
en: Add the filter name to the capture file name.
nl: Voeg de naam van het filter toe aan de naam van het bestand voor de opname.

note: i18n: ectx: label, entry (fileSettingsUseDuration), group (Capture)
en: Add the capture duration to the capture file name.
nl: Voeg de tijdsduur va de opname toe aan de naam van het bestand voor de opname.

note: i18n: ectx: label, entry (fileSettingsUseTimestamp), group (Capture)
en: Add the capture timestamp to the capture file name.
nl: Voeg tijdstempel opname toe aan de naam van het bestand voor de opname.

note: i18n: ectx: label, entry (CapturePosition), group (Capture)
en: Calculate position after captures.
nl: Positie na opnamen berekenen.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFocusTemperatureSource), group (Focus)
en: Default focus module temperature source.
nl: Standaard focusmodule van temperatuurbron.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Default Focuser step ticks
nl: Standaard stapjes voor Focuser

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Step size of the absolute focuser. The step size TICKS should be adjusted so that when the focuser moves TICKS steps, the difference in HFR is more than 0.1 pixels. Lower the value when you are close to optimal focus.
nl: Stapgrootte van de absolute focuser. De stapgrootte STREEPJES moet zo worden ingesteld, dat wanneer de focuser STREEPJES stappen wordt gewijzigd, het verschil in HFB (HFR: hoog focusbereik) meer dan 0.1 pixels moet bedragen. Verlaag de waarde in de buurt van de optimale focus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after moving the focuser before capturing the next image during AutoFocus.
nl: Dit aantal seconden wachten na het bewegen van de focuser gedurende Autofocus, voor de de volgende opname.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after resuming guide.
nl: Wachttijd in seconden na herstart volgen.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: Default Focuser tolerance value
nl: Standaard tolerantie voor Focuser

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: The tolerance specifies the percentage difference between the current focusing position and the minimum obtained during the focusing run. Adjustment of this value is necessary to prevent the focusing algorithm from oscillating back and forth.
nl: De tolerantie is het percentageverschil tussen de huidige focuspositie en het minimum optredend bij het focuseren. Het aanpassen hiervan is nodig om te voorkomen dat
               het focusalgoritme in een oneindige lus terecht komt.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Maximum Focus Travel Distance
nl: Maximum verplaatsen bij focusseren.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Set the maximum travel distance of an absolute focuser.
nl: Stel de maximale verplaatsing in bij absoluut focusseren.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusOutSteps), group (Focus)
en: Initial Focus Out Steps
nl: Initiële stappen voor uitfocus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusOutSteps), group (Focus)
en: Number of outward steps (this number multiplied by initial-step-size) the Linear Focus algorithm moves away from the initial position at the start of focusing.
nl: Aantal buitenwaartse stappen (dit aantal vermenigvuldigd met initiële stapgrootte) voor het lineaire focusalgoritme, vanuit de beginpositie, bij het scherpstellen.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Default Focuser gain value
nl: Standaard versterkingswaarde voor focuser

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Specifies gain value of CCD when performing focusing if supported by camera.
nl: Geeft versterkingswaarde op voor de CCD bij scherpstellen, indien dit door de camera wordt ondersteund.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusISO), group (Focus)
en: Default Focuser Camera ISO value
nl: Standaard ISO-waarde van camera van Focuser

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Default Focuser star selection box size
nl: Standaard grootte selectievak focusser

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Set box size to select a focus star.
nl: Stel grootte selectievak in voor focusster.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBinning), group (Focus)
en: Default Camera binning
nl: Standaard camera-binning

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBinning), group (Focus)
en: Set binning of camera while in focus mode.
nl: Binning van camera instellen in modus focusseren.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFilter), group (Focus)
en: Default Filter Wheel filter
nl: Standaard filterwielfilter

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSubFrame), group (Focus)
en: Subframe the focus star during the autofocus procedure.
nl: Subframe maken rond de focusster tijdens autofocusseren.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusUseFullField), group (Focus)
en: Measure average HFR from all stars combined in a full frame. This method defaults to the Centroid detection, but can use SEP detection too. Its performance decreases as the number of stars increases.
nl: Meten van gemiddelde HFR van alle sterren in een vol frame. Standaard volgt deze methode de "centroid detectie" (bepaling meetkundig middel- of zwaartepunt). Maar ook "SEP-detectie" is mogelijk. (Vert. geen idee wat dit is). De verwerkingssnelheid gaat achteruit naarmate het aantal sterren toeneemt.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: Full field inner radius.
nl: Binnenstraal vol veld.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are inside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 0%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
nl: Tijdens focusseren in het hele veld, worden sterren binnen dit percentage van het frame uitgesloten van de HFR-berekening (standaard 0%). Detectiealgoritmes kunnen ook een inherent filter hebben.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: Full field outer radius.
nl: Buitenste straal gehele veld.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are outside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 100%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
nl: Tijdens focusseren in het hele veld, worden sterren buiten dit percentage van de frame uitgesloten van de HFR-berekening (standaard 100%). Detectiealgoritmes kunnen ook een inherent filter hebben.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAutoStarEnabled), group (Focus)
en: Automatically select a star to focus.
nl: Automatisch ster selecteren voor focusseren.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSuspendGuiding), group (Focus)
en: Suspend guiding while autofocus in progress.
nl: Volgen tijdelijk stoppen gedurende autofocusseren.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFocusDarkFrame), group (Focus)
en: Take a dark frame and subtract it before running autofocus operation.
nl: Neem een dark-frame op en trek die af voor het starten van de autofocus.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusThreshold), group (Focus)
en: Relative percentage strength of centroid edge pixel strength to average pixel value.
nl: Verhouding in procenten van de pixelsterkte op de rand van het zwaartepunt en de gemiddelde pixelwaarde.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDetection), group (Focus)
en: Star detection algorithm
nl: Algoritme sterdetectie

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAlgorithm), group (Focus)
en: Focus process algorithm
nl: Algoritme focusproces

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSEPProfile), group (Focus)
en: Focus source extraction profile
nl: Profiel van bron-extractie van focus

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBacklash), group (Focus)
en: Focus backlash in steps. Zero disables backlash compensation.
nl: Speling van focus in stappen. Nul schakelt compensatie voor speling uit.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFramesCount), group (Focus)
en: Number of focus frames to average for HFR calculations.
nl: Aantal te middelen focusframes voor HFR-berekeningen.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMaxSingleStep), group (Focus)
en: Maximum single step the focus algorithm is permitted to command.
nl: Maximum enkele stapgrootte toegestaan voor het focusalgoritme.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusExposure), group (Focus)
en: Default focus exposure time when no filters are used.
nl: Standaard focus belichtingstijd zonder filters.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGaussianSigma), group (Focus)
en: Gaussian blur sigma value.
nl: Sigma waarde voor Gaussisch vervagen.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGaussianKernelSize), group (Focus)
en: Gaussian blur kernel size.
nl: Kernel grootte voor Gaussisch vervagen.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMultiRowAverage), group (Focus)
en: Number of rows to combine in the Bahtinov average calculation.
nl: Aantal te combineren rijen bij het berekenen van het Bathinov gemiddelde.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusCurveFit), group (Focus)
en: Curve Type.
nl: Type kromme.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusUseWeights), group (Focus)
en: Use weights in the curve fitting process.
nl: Gewichten gebruiken tijdens fitten van krommen.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusR2Limit), group (Focus)
en: Acceptable limit on R2 from curve fit.
nl: Acceptabele grens op R2 fitten van kromme.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor for Focusing.
nl: Interne of externe SExtractor voor focus.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction when Focusing.
nl: Opties profiel voor Sextractie bij focusseren.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor to compute subs HFR.
nl: Interne of externe SExtractor voor berekenen subs HFR..

note: i18n: ectx: label, entry (HFROptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction to compute subs HFR
nl: Opties profiel voor  Sextractie voor berekenen subs HFR

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor for Guiding.
nl: Interne of externe Sextractor voor volgen.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction when Guiding.
nl: Profielopties voor Sextractie bij volgen.

note: i18n: ectx: label, entry (SolveSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal, External, or BuiltIn Sextractor for Solving.
nl: Interne, externe, of ingebouwde Sextractor voor oplossen.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverMode), group (StellarSolver)
en: Local (0) or Remote (1) solver.
nl: Lokaal (0) of extern (1) oplossen.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverType), group (StellarSolver)
en: Local solving method. 0 for Internal Solver. 1 for Local Astrometry. 2 for Local ASTAP. 3 for Online Astrometry.
nl: Locale oplossingsmethode. 0 voor interne oplosser. 1 voor locale astronometrie. 2 voor locale ASTAP. 3 voor online astronometrie.

note: i18n: ectx: label, entry (SolveOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Solving.
nl: Opties profiel voor oplossen.

note: i18n: ectx: label, entry (LoggerLevel), group (StellarSolver)
en: Level of verbosity in the log.
nl: Mate van breedsprakigheid in log.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryLogToFile), group (StellarSolver)
en: Whether to log to a file instead.
nl: Moet naar een bestand worden gelogd?

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryLogFilepath), group (StellarSolver)
en: Path of the log file to save astrometry logging to.
nl: Pad naar logbestand voor Astrometry.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of index folder paths.
nl: Lijst van paden voor indexmap.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of folders in which astrometry Index Files can be found.
nl: Lijst van mappen met indexbestanden voor Astrometry.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Default alignment exposure value
nl: Standaard belichtingswaarde voor uitlijnen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Specifies exposure value of camera in seconds when performing plate solving.
nl: Geeft belichtingswaarde in seconden voor de camera, bij opmeten plaat..

note: i18n: ectx: label, entry (AlignBinning), group (Align)
en: Default camera binning in alignment mode
nl: Standaard camera-binning tijdens modus uitlijnen

note: i18n: ectx: label, entry (AlignGain), group (Align)
en: Default camera gain in alignment mode
nl: Standaard cameravergroting in modus uitlijnen

note: i18n: ectx: label, entry (AlignISO), group (Align)
en: Default camera ISO in alignment mode
nl: Standaard ISO van camera in modus uitlijnen

note: i18n: ectx: label, entry (AlignDarkFrame), group (Align)
en: Take a dark frame and subtract it before running astrometry operation.
nl: Neem een dark-frame op en trek die af voor het starten van astrometry bewerking.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignFilter), group (Align)
en: Default filter wheel filter in alignment mode
nl: Standaard filterwielfilter in modus uitlijnen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryUseRotator), group (Align)
en: Use rotator when performing load and slew.
nl: Rotator gebruiken bij inlezen en draaien.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryRotatorThreshold), group (Align)
en: Threshold between measured and FITS position angles in arcminutes to consider the load and slew operation successful.
nl: Drempelwaarde tussen gemeten en Fits-positiehoeken in boogminuten voor het als geslaagd beschouwen van de inlezen en draaioperatie.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverGotoOption), group (Align)
en: Action to take if solver if successful (Sync, Slew to Target, or None)
nl: Actie na succesvol oplossen (Sync, Draaien naar doel, of Geen)

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverWCS), group (Align)
en: World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
nl: World Coordinate System (WCS). WCS wordt gebruikt voor het omzetten van pixelcoördinaten naar RK/DEC-coördinaten in opgenomen CCD-afbeeldingen.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverOverlay), group (Align)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map.
nl: Toon ontvangen FITS-afbeeldingen in rechthoek oplosser GV in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDifferentialSlewing), group (Align)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies.
nl: Gebruik Sync niet wanneer draaien naar doel wordt gekozen. Gebruik differentieel draaien om voor verschillen te compenseren.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignAccuracyThreshold), group (Align)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates.
nl: Nauwkeurigheid in boogseconden tussen de oplossings- en doelcoördinaten.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignSettlingTime), group (Align)
en: Time to wait in milliseconds after telescope slewing is complete before starting the next capture.
nl: Te wachten tijd in milliseconden nadat het draaien van de telescoop klaar is voordat een nieuwe opname kan worden gestart.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoFITS2FITS), group (Align)
en: Do not sanitize FITS. This option should only be checked if astrometry.net version is 0.67 or earlier. Uncheck for any versions greater than 0.67.
nl: FITS niet "sanitizen" (schoonmaken?). Deze optie moet alleen worden gekozen bij versie 0.67 of ouder van astrometry.net. Bij versies nieuwer dan 0.67. niet kiezen.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseResort), group (Align)
en: Check this option if your image does not have much nebulosity. If it does have strong nebulosity, uncheck it.
nl: Kies deze optie als de afbeelding niet er nevelig is. Als die erg nevelig is, niet kiezen.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoVerify), group (Align)
en: This will prevent the solver from looking at an already existing WCS Header before blindly trying to solve the image. It is recommended to keep it checked.
nl: <html><head/><body><p>Hierdoor zal de oplosser niet kijken naar een reeds bestaande WCS-koptekst alvorens domweg de afbeelding op te lossen. Aanbevolen wordt deze optie gekozen te houden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleLow), group (Align)
en: Lower image scale.
nl: Lage afbeeldingsschaal.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleHigh), group (Align)
en: Upper image scale.
nl: Hoge afbeeldingsschaal.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdateImageScale), group (Align)
en: Automatically update image scale when CCD or Mount parameters are updated.
nl: Afbeeldingsschaal automatisch aanpassen wanneer CCD- en/of opstellingsparameters worden gewijzigd.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleUnits), group (Align)
en: Image scale units in arcminutes (aw), degrees (dw), or arcsec per pixel (app)
nl: Eenheden afbeeldingsschaal in boogminuten (aw), graden (dw), of arcsec per pixel (app)

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseDownsample), group (Align)
en: Downsample the image to shrink its size and speed up the solver.
nl: Downsample afbeelding om het oplossen te versnellen.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDownsample), group (Align)
en: Downsample factor
nl: Factor voor downsample

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoDownsample), group (Align)
en: Automatically downsample based on image size.
nl: Automatisch verkleinen op basis van afmetingen afbeelding.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionRA), group (Align)
en: User supplied Right Ascension value in degrees to be passed to the solver.
nl: De door u opgegeven Rechte Klimming in graden, voor invoer in de oplosser.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionDE), group (Align)
en: User supplied declination value in degrees to be passed to the solver.
nl: De door u opgegeven declinatie in graden, voor invoer in de oplosser.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdatePosition), group (Align)
en: Automatically update position coordinates when mounts completes slewing.
nl: Automatisch bijwerken positie-coördinaten als de opstelling klaar is met draaien.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDetectParity), group (Align)
en: Detect parity and reuse it to speed up solver.
nl: Detecteer pariteit en gebruik deze voor een snellere oplossing.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryCustomOptions), group (Align)
en: Additional optional astrometry.net options
nl: Verdere opties voor astrometry.net

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: astrometry.net solve-field binary
nl: astrometry.net oplos-veld binair bestand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: Path to astrometry.net solver location.
nl: Pad naar locatie oplosser astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: astrometry.net wcsinfo binary
nl: astrometry.net wcsinfo binair bestand

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: Path to astrometry.net wcsinfo location.
nl: Pad naar locatie wcsinfo astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: astrometry.net configuration file
nl: Map voor instellingen van astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: Path to astrometry.net file location.
nl: Pad naar locatie bestand voor astrometry.net.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SextractorBinary), group (Align)
en: Path to the Sextractor executable.
nl: Pad naar het uitvoerbare bestand  van SExtractor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WatneyBinary), group (Align)
en: Path to the Watney Solver executable.
nl: Pad naar uitvoerbaar bestand van Watney oplosserprogramma.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: astrometry.net API Key
nl: API Key astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: Key to access astrometry.net online web services. You must register with astrometry.net to obtain a key.
nl: Sleutel voor toegang tot de online diensten van astrometry.net. U moet u aanmelden bij astrometry.net voor het verkrijgen van een sleutel.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseJPEG), group (Align)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the astrometry.net online service.
nl: Gebruik JPEG-formaat, in plaats van FITS, voor het uploaden van afbeeldingen naar de online dienst van astrometry.net

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryTimeout), group (Align)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete.
nl: Te wachten timeout in seconden voor oplossen met astrometry.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHMountSpeed), group (Align)
en: Speed to set mount in Polar Alignment Assistant Tool.
nl: Snelheid voor instellen hulpmiddel voor uitlijnen van de opstelling op de pool.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHRotaion), group (Align)
en: Rotate mount by this many degrees during polar alignment.
nl: De opstelling met deze hoeveelheid graden draaien tijdens uitlijnen op de pool.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHRefreshAlgorithm), group (Align)
en: The algorithm used for polar-align refresh.
nl: Het gebruikte algoritme voor vernieuwen van polaire uitlijning.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHDirection), group (Align)
en: Mount rotation direction during polar alignment.
nl: Draairichting van opstelling tijdens uitlijnen op de pool.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHAutoPark), group (Align)
en: Automatically park the mount after Polar Alignment Assistant Tool is complete.
nl: De opstelling automatisch parkeren nadat het uitlijnen op de pool voltooid is.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHManualSlew), group (Align)
en: User should manually rotate the mount about its axis during polar alignment.
nl: Gebruiker moet handmatig de opstelling om zijn as draaien tijdens uitlijning op de pool.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHExposure), group (Align)
en: Polar Alignment Assistant exposure duration in seconds.
nl: Belichtingstijd in seconden van de assistent voor uitlijnen op de pool.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideExposure), group (Guide)
en: Guider exposure duration in seconds.
nl: Belichtingstijd volgen in seconden.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDelay), group (Guide)
en: Delay next exposure by this many seconds.
nl: Volgende belichting met deze hoeveelheid seconden vertragen.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderType), group (Guide)
en: Which guider process to utilize for guiding (0 Internal Guider, 1 PHD2, 2 lin_guider)
nl: Welk volgproces te gebruiken (0 interne volger, 1 PHD2, 2 lin_guider)

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAlgorithm), group (Guide)
en: Which Algorithm to use track guide square (0 smart, 1 SEP, 2 fast, 3 threshold, 4 no threshold, 5 SEP multistar).
nl: Welk algoritme te gebruiken voor volgvierkant (0 intelligent, 1 SEP, 2 snel, 3 drempel, 4 geen drempel, 5 SEP multistar).

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Host), group (Guide)
en: Host name of external PHD2 service
nl: Hostnaam van externe PHD2-dienst

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Port), group (Guide)
en: PHD2 Event Monitoring Port
nl: Poort voor monitoren events PHD2

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderHost), group (Guide)
en: Host name of external lin_guider service
nl: Hostnaam van externe lin_guider dienst

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderPort), group (Guide)
en: Lin_guider Event Monitoring Port
nl: Poort voor monitoren Lin_guider gebeurtenissen

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationPulseDuration), group (Guide)
en: Pulse duration in milliseconds used for guiding pulses during calibration stage.
nl: Pulsduur in milliseconden gebruikt voor volgpulsen tijdens kalibratie.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSquareSize), group (Guide)
en: Guide square size selection in pixels.
nl: Selectie van grootte van volgvierkant in pixels.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideBinning), group (Guide)
en: Guide binning.
nl: Binning bij volgen.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAutoStar), group (Guide)
en: Automatically select calibration star and perform calibration.
nl: Automatisch ster selecteren voor kalibratie, en de kalibratie uitvoeren.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoModeIterations), group (Guide)
en: Number of automode iterations for calibration process.
nl: Aantal iteraties voor kalibratie in automodus.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideLostStarTimeout), group (Guide)
en: When star tracking is lost, wait this many seconds before aborting.
nl: Na kwijtraken volgster, dit aantal seconden wachten voordat volgen wordt opgegeven.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideCalibrationTimeout), group (Guide)
en: When calibration starts, wait this many seconds before aborting.
nl: Wanneer kalibreren begint, dit aantal seconden wachten alvorens te stoppen.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxDeltaRMS), group (Guide)
en: Maximum delta RMS permitted while guiding before aborting.
nl: Maximum toegestane delta RMS bij volgen, voordat dit wordt afgebroken.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxHFR), group (Guide)
en: Maximum HFR permitted for SEP MultiStar guide star.
nl: Maximum HFR toegestaan voot SEP MultiStar volgster.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMultistarReferenceStars), group (Guide)
en: Maximum number of SEP MultiStar number of stars used as references.
nl: Maximum aantal SEP MultiStar sterren gebruikt als referenties.

note: i18n: ectx: label, entry (TwoAxisEnabled), group (Guide)
en: Use both axes to perform calibration.
nl: Beide assen gebruiken voor kalibratie.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGuideHead), group (Guide)
en: Use the guider chip for guiding from cameras that have a dedicated guider chip.
nl: De chip voor volgen gebruiken uit camera's die een aan volgen gewijde chip hebben.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveGuideLog), group (Guide)
en: Automatically save internal guider user logs.
nl: Automatisch gebruikerslogboeken opslaan voor interne Volger.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDarkFrame), group (Guide)
en: Take dark frame for autoguider images.
nl: Dark-frame gebruiken voor afbeeldingen voor autovolgen.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSubframe), group (Guide)
en: Subframe guide image around selected region
nl: Subframe volgafbeelding gebruiken rondom geselecteerd gebied

note: i18n: ectx: label, entry (DitherPixels), group (Guide)
en: How many pixels to move between subsequent exposures under auto dithering mode.
nl: Aantal pixels verplaatsen tussen opeenvolgende opnamen bij autoditheren

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFrames), group (Guide)
en: Dither after this many frames.
nl: Na dit aantal frames ditheren.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherThreshold), group (Guide)
en: Maximum distance (pixels) for guiding to be considered settled.
nl: Maximale afstand (pixels) waarna volgen als voltooid kan worden beschouwd.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherTimeout), group (Guide)
en: Time limit (seconds) on dithering to settle down.
nl: Tijdslimiet (seconden) waarna ditheren voltooid is.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherMaxIterations), group (Guide)
en: How many dithering attempts to undertake before giving up.
nl: Aantal dither-pogingen te doen voordat dit wordt opgegeven.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuidingPulse), group (Guide)
en: Pulse length in milliseconds used for non-guiding dither.
nl: Pulsduur in milliseconden bij ditheren zonder volgen.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFailAbortsAutoGuide), group (Guide)
en: If dithering fails then abort autoguide.
nl: Als ditheren mislukt, autovolgen afbreken.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherWithOnePulse), group (Guide)
en: Dithering amount is randomly generated, pulses are sent, but the resultant pixel dithering amount is not enforced, so only the one dither pulse is sent. This is quicker, and recommended as dither amount is random anyway. It is necessary when 2-D dither is required but guiding is only done in one axis.
nl: De hoeveelheid dithering wordt willekeurig gegenereerd, pulsen worden verzonden, maar de hoeveelheid resulterende dithering van pixels wordt niet afgedwongen, dus wordt slechts die ene ditherpuls verzonden. Dit is sneller en aanbevolen, omdat de hoeveelheid dither toch willekeurig is. Het is noodzakelijk wanneer 2-D dither is vereist, maar begeleiden wordt alleen gedaan in één as.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherEnabled), group (Guide)
en: Use Auto Dithering when guiding.
nl: Autoditheren gebruiken bij volgen.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuiding), group (Guide)
en: Perform dithering even when not guiding.
nl: Ook ditheren wanneer niet wordt gevolgd.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the RA axis.
nl: Autovolgen in RK-as aanzetten.

note: i18n: ectx: label, entry (DECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the DEC axis.
nl: Autovolgen in DEC-as aanzetten

note: i18n: ectx: label, entry (NorthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable North autoguiding in the DEC axis.
nl: Noord autovolgen in DEC-as aanzetten

note: i18n: ectx: label, entry (SouthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable South autoguiding in the DEC axis.
nl: Zuid autovolgen in DEC-as aanzetten

note: i18n: ectx: label, entry (EastRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable East autoguiding in the RA axis.
nl: Oost autovolgen in RK-as aanzetten.

note: i18n: ectx: label, entry (WestRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable West autoguiding in the RA axis.
nl: West autovolgen in RK-as aanzetten.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderAccuracyThreshold), group (Guide)
en: Accuracy threshold for the Guide Graphs.
nl: Drempelnauwkeurigheid van de volggrafieken.

note: i18n: ectx: label, entry (RADisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Plot on the Guide Drift Graphics.
nl: Toon de plot van de RK in de grafieken voor volgdrift.

note: i18n: ectx: label, entry (DEDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Plot on the Guide Drift Graphics.
nl: Toon de plot van de DEC in de grafieken voor volgdrift.

note: i18n: ectx: label, entry (RACorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
nl: Toon de plot van de RK-correcties in de grafieken voor volgdrift.

note: i18n: ectx: label, entry (DECorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
nl: Toon de plot van de DEC-correcties in de grafieken voor volgdrift.

note: i18n: ectx: label, entry (SNRDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the SNR Plot on the Guide Drift Graphics.
nl: Toon de plot van de SNR in de grafieken voor volgdrift.

note: i18n: ectx: label, entry (RMSDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RMS Error Plot on the Guide Drift Graphics.
nl: Toon de plot van de RMS in de grafieken voor volgdrift.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlgorithm), group (Scheduler)
en: Scheduler algorithm
nl: Algoritme van taakplanner

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SchedulerLogging), group (Scheduler)
en: Log Ekos Scheduler Module activity.
nl: Activiteiten Ekos planmodule loggen.

note: i18n: ectx: label, entry (StopEkosAfterShutdown), group (Scheduler)
en: After shutdown procedure is successfully executed, shutdown INDI and Ekos.
nl: Na succesvol afsluiten, INDI en Ekos afsluiten.

note: i18n: ectx: label, entry (ShutdownScriptTerminatesINDI), group (Scheduler)
en: Whether shutdown script, if exists, terminates INDI server in the process.
nl: Of afsluitscript, indien aanwezig, ook de INDI-server beëindigt.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdown), group (Scheduler)
en: Perform pre-emptive shutdown if no jobs are due for a number of hours.
nl: Preventief afsluiten indien er de komende  uren geen waarnemingen gepland zijn. gepland.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelOnAlignFail), group (Scheduler)
en: Reset mount model in case of alignment failure.
nl: Reset opstellingsmodel in geval fout in uitlijning.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelBeforeJob), group (Scheduler)
en: Reset mount model before starting each job.
nl: Terugzetten opstellingsmodel voordat een taak wordt gestart.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Always Reset guiding calibration before starting each job.
nl: Altijd volgkalibratie resetten voordat een taak wordt gestart.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceAlignmentBeforeJob), group (Scheduler)
en: Force alignment before starting or restarting each job.
nl: Uitlijnen forceren voordat een taak wordt gestart, of opnieuw gestart.

note: i18n: ectx: label, entry (ReuseGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Guider may re-use guiding calibration if one is available.
nl: Volger kan volgkalibratie hergebruiken, indien beschikbaar.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideCalibrationBacklash), group (Scheduler)
en: Remove DEC backlash when calibrating guider.
nl: Speling DEC wissen bij kalibratie volger.

note: i18n: ectx: label, entry (SerializedCalibration), group (Scheduler)
en: Last Calibration serialized.
nl: Laatste kalibratie op rij gezet.

note: i18n: ectx: label, entry (RealignAfterCalibrationFailure), group (Scheduler)
en: If guiding calibration fails, run alignment process again before proceeding to recalibration.
nl: Bij mislukken van volgkalibratie, eerst weer uitlijnen voordat verder wordt gegaan met opnieuw kalibreren.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdownTime), group (Scheduler)
en: Maximum number of hours before the next job is due to trigger a pre-emptive shutdown.
nl: Het maximum aantal uren voordat de volgende taak begint waardoor uit voorzorg het waarneemstation afgesloten.

note: i18n: ectx: label, entry (RememberJobProgress), group (Scheduler)
en: When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.
nl: <html><head/><body><p>Bij het verwerken van een geplande taak, beginnen met de laatst opgeslagen afbeelding in de rij.</p></body></html>

note: i18n: ectx: label, entry (LeadTime), group (Scheduler)
en: Minimum time between jobs in minutes.
nl: Minimum tijd tussen taken, in minuten.

note: i18n: ectx: label, entry (PreDawnTime), group (Scheduler)
en: Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.
nl: Niet toestaan dat taken worden gepland of uitgevoerd na dit aantal minuten voor de ochtendschemering.

note: i18n: ectx: label, entry (SettingAltitudeCutoff), group (Scheduler)
en: Do not permit jobs to be scheduled less than this many degrees before the altitude restriction. Actual execution proceeds until the altitude limit.
nl: Plan geen taken minder dan dit aantal graden van de hoogtebeperking. Uitvoering die aan de gang is wordt voortgezet tot aan de hoogtebeperking.

note: i18n: ectx: label, entry (DawnOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dawn by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
nl: Aantal uren compensatie voor astronomische ochtendschemering om de schemerbeperking te verlichten wanneer smalbandfilters worden gebruikt.

note: i18n: ectx: label, entry (DuskOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dusk by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
nl: Aantal uren compensatie voor astronomische avondschemering om de schemerbeperking te verlichten wanneer smalbandfilters worden gebruikt.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalLength), group (Scheduler)
en: Telescope focal length in millimeters.
nl: Brandpuntsafstand telescoop, in millimeters.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelWidth), group (Scheduler)
en: Camera pixel size width in micrometers.
nl: Breedte camerapixels in micrometers.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelHeight), group (Scheduler)
en: Camera pixel size height in micrometers.
nl: Hoogte camerapixels in micrometers.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraWidth), group (Scheduler)
en: Camera Width in pixels.
nl: Pixelbreedte camera.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraHeight), group (Scheduler)
en: Camera Height in pixels.
nl: Pixelhoogte camera.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraRotation), group (Scheduler)
en: Position angle of the camera with respect to north.
nl: Positiehoek camera ten opzichte van noord.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategy), group (Scheduler)
en: Strategy how to react, when a job aborts or steps into an error.
nl: Strategie hoe te handelen wanneer een taak afbreekt of fout gaat.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategyDelay), group (Scheduler)
en: Delay in minutes how long the scheduler should pause before restarting an aborted job or a job that ran into an error.
nl: Vertraging in minuten totdat de planner een taak herstart na afbreken of fout.

note: i18n: ectx: label, entry (RescheduleErrors), group (Scheduler)
en: Re-schedule jobs that ran into errors.
nl: Een taak herindelen na een fout.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerParkDome), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for parking dome on shutdown.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor parkeren van dome bij afsluiten.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerParkMount), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for parking mount on shutdown.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor parkeren van opsteller bij afsluiten.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerCloseDustCover), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for closing dust cover on shutdown.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor sluiten van stofkap bij afsluiten.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWarmCCD), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for warming the CCD on shutdown.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor opwarmen van de CCD bij afsluiten.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUnparkDome), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for unparking dome on startup.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor uit parkeerstand halen van dome bij afsluiten.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUnparkMount), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for unparking mount on startup.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor uit parkeerstand halen van opsteller bij afsluiten.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerOpenDustCover), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for opening dust cover on startup.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor openen van stofkap bij opstarten.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerTrackStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for starting mount tracking on job startup.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor starten van opsteller bij opstarten van taak.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerFocusStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for running autofocus on job startup.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor uitvoeren van autofocus bij opstarten van taak.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerGuideStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for starting guiding on job startup.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor starten van volger bij opstarten van taak.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlignStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for aligning on job startup.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor uitlijnen bij opstarten van taak.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAltitude), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job altitude constraints.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor beperkingen bij hoogte van taak.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAltitudeValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job altitude constraint.
nl: Standaard beperkingen voor hoogte van planningtaak.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerHorizon), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job artificial horizon constraints.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor beperkingen bij kunstmatige horizon van taak.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonSeparation), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job moon separation constraints.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor beperkingen bij maanscheiding van taak.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonSeparationValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job moon separation constraint.
nl: Standaard beperkingen voor maanscheiding van planningtaak.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWeather), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job weather constraints.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor beperkingen voor weer van taak.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerTwilight), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job twilight constraints.
nl: Standaard keuzevak voor planner voor beperkingen voor schemering van taak.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeHFR), group (Analyze)
en: Display HFR on the Analyze Statistics Plot.
nl: HFR weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeNumCaptureStars), group (Analyze)
en: Display number of stars detected in the capture on the Analyze Statistics Plot.
nl: Aantal sterren gedetecteerd in de opname op de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMedian), group (Analyze)
en: Display median sample value for the capture on the Analyze Statistics Plot.
nl: Mediaan van sample-waarde tonen voor de opname op de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeEccentricity), group (Analyze)
en: Display the median eccentricity for the stars in the capture on the Analyze Statistics Plot.
nl: De mediaan van de excentriciteit voor de sterren in de opname op de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeTemperature), group (Analyze)
en: Display the ambient temperature on the Analyze Statistics Plot.
nl: De omgevingstemperatuur weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeNumStars), group (Analyze)
en: Display NumStars on the Analyze Statistics Plot.
nl: NumStars weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeSkyBg), group (Analyze)
en: Display SkyBackground on the Analyze Statistics Plot.
nl: Hemelachtergrond weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeSNR), group (Analyze)
en: Display SNR on the Analyze Statistics Plot.
nl: Ruis (SNR) weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRA), group (Analyze)
en: Display RA on the Analyze Statistics Plot.
nl: RK weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDEC), group (Analyze)
en: Display DEC on the Analyze Statistics Plot.
nl: DEC weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRAp), group (Analyze)
en: Display RA Pulses on the Analyze Statistics Plot.
nl: RK-pulsen weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDECp), group (Analyze)
en: Display DEC Pulses on the Analyze Statistics Plot.
nl: DEC-pulsen weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDrift), group (Analyze)
en: Display Drift on the Analyze Statistics Plot.
nl: Drift weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRMS), group (Analyze)
en: Display RMS Error on the Analyze Statistics Plot.
nl: De RMS-fout weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeTargetDistance), group (Analyze)
en: Display the arc-seconds distance between the target position and the plate-solved captured image on the Analyze plot.
nl: Toon de afstand in boogseconden tussen de doelpositie en de "plate-solved" opgenomen afbeelding op de analyse-plot.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRMSC), group (Analyze)
en: Display RMS Error (during capture) on the Analyze Statistics Plot.
nl: RMS-fout weergeven (tijdens opname) in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountRA), group (Analyze)
en: Display Mount RA on the Analyze Statistics Plot.
nl: RK opstelling weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountDEC), group (Analyze)
en: Display Mount DEC on the Analyze Statistics Plot.
nl: DEC opstelling weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountHA), group (Analyze)
en: Display Mount Hour Angle on the Analyze Statistics Plot.
nl: Uurhoek opstelling weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeAz), group (Analyze)
en: Display Azimuth on the Analyze Statistics Plot.
nl: Azimut weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeAlt), group (Analyze)
en: Display Altitude on the Analyze Statistics Plot.
nl: Hoogte weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzePierSide), group (Analyze)
en: Display PierSide on the Analyze Statistics Plot.
nl: Zuilzijde weergeven in de plot voor statistische analyse.

note: i18n: ectx: label, entry (LastServer), group (INDI Lite)
en: The address of last used server
nl: Het adres van laatst gebruikte server

note: i18n: ectx: label, entry (LastServerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used server
nl: De poort van laatst gebruikte server

note: i18n: ectx: label, entry (LastWebManagerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used Web Manager
nl: De poort van laatst gebruikte Web Manager

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSMemoryCache), group (HIPS)
en: RAM cache size in MB used to store cached HIPS images.
nl: Grootte RAM cache in MB voor opslaan van HIPS-afbeeldingen.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSNetCache), group (HIPS)
en: Hard disk cache size in MB used to store cached HIPS images.
nl: Grootte cache harde schijf in MB voor opslaan HIPS-afbeeldingen.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSSource), group (HIPS)
en: HIPS source catalog title.
nl: Catalogusnaam HIPS-bron.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSBiLinearInterpolation), group (HIPS)
en: Use Bilinear interpolation when rendering HiPS images?
nl: Bilineaire interpolatie gebruiken bij weergeven HiPS afbeeldingen?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSShowGrid), group (HIPS)
en: Show HiPS grid on the sky map.
nl: Het HiPS-rooster wordt getoond in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSPanning), group (HIPS)
en: Redraw HiPS while panning.
nl: Bij zwenken HiPS hertekenen.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Draw HiPS sources in the sky map?
nl: HiPS-bronnen tonen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Toggle whether the HIPS sources are drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van HiPS-bronnen in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSUseOfflineSource), group (HIPS)
en: Use offline storage to load HiPS?
nl: Offline opslag gebruiken om HiPS te laden?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOfflinePath), group (HIPS)
en: HIPS offline full path.
nl: Offline volledig pad van HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain Filename.
nl: Bestandsnaam van terrein.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain source filename.
nl: Bestandsnaam van terreinbron.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain Azimuth Correction.
nl: Azimuthcorrectie van terrein.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain source azimuth correction.
nl: Azimuthcorrectie van terreinbron.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain Altitude Correction.
nl: Hoogtecorrectie van terrein.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain source altitude correction.
nl: Hoogtecorrectie van terreinbron.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainDownsampling), group (Terrain)
en: Terrain Downsampling
nl: Terreinopname verkleinen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainDownsampling), group (Terrain)
en: Speed quality tradeoff for rendering the terrain image.
nl: Compromis tussen snelheid en kwaliteit voor het renderen van de terreinafbeelding

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainPanning), group (Terrain)
en: Terrain While panning.
nl: Terrein tijdens zwenken.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainPanning), group (Terrain)
en: Redraw terrain while panning.
nl: Terrein hertekenen tijdens zwenken.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Draw terrain
nl: Terrein tekenen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Toggle whether the terrain is drawn in the sky map.
nl: Aan/uitschakelen van het tonen van het terrein in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSkipSpeedup), group (Terrain)
en: Terrain Skip Speedup
nl: Versnelling met terrein overslaan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSkipSpeedup), group (Terrain) i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainTransparencySpeedup), group (Terrain)
en: Enable a one of the terrain drawing speedups.
nl: Een van versnellingen van het tonen van het terrein inschakelen.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainTransparencySpeedup), group (Terrain)
en: Terrain Transparency Speedup.
nl: Versnelling van terreintransparantie.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Terrain Smooth Pixels.
nl: Effen pixels voor terrein.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Smooth pixels for a more pleasant, but slower rendering.
nl: Effen pixels voor een fijnere, maar langzamere rendering.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObservatoryWeatherSource), group (Observatory)
en: Default observatory module weather source.
nl: Standaard bron voor weer in de observatorium-module.

note: i18n: ectx: label, entry (warningActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon warnings?
nl: Moet er op waarschuwingen worden gereageerd?

note: i18n: ectx: label, entry (alertActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon alerts?
nl: Moet er op alerts worden gereageerd?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather warning occurs?
nl: Moet de koepel worden gesloten bij een weerwaarschuwing?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseShutter), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather warning occurs?
nl: Moet de sluiter worden gesloten bij een weerwaarschuwing?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningStopScheduler), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseShutter), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertStopScheduler), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather alert occurs?
nl: Moet de koepel worden gesloten bij een weeralert?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather warning.
nl: Tijdsduur voor reactie op weerwaarschuwing.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather alert occurs?
nl: Moet de koepel worden gesloten bij een weeralert?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather alert.
nl: Tijdsduur voor reactie op weeralert.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseDome), group (Observatory)
en: Dome status relevant for the Observatory status.
nl: Koepelstatus van belang voor status sterrewacht.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseShutter), group (Observatory)
en: Shutter status relevant for the Observatory status.
nl: Sluiterstatus van belang voor status sterrenwacht.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseWeather), group (Observatory)
en: Weather status relevant for the Observatory status.
nl: Weerstatus heeft invloed op status sterrewacht.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAutoScaleValues), group (Observatory)
en: Scale the sensor graph value axis to the values range.
nl: De aswaarden in de sensorgrafiek aanpassen aan het waardenbereik.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPExecutable), group (ASTAP)
en: Full path to the ASTAP executable.
nl: Volledig pad naar uitvoerbaar bestand ASTAP.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSample), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSampleValue), group (ASTAP)
en: Down sample prior to solving. Also called binning. A value 0 will result in auto selection downsampling.
nl: Down sample alvorens het oplossen. Ook wel binning genoemd. Een waarde 0 betekent autoselectie van downsampling.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadius), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadiusValue), group (ASTAP)
en: The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.
nl: Tot aan deze straal wordt in een vierkante spiraal gezocht rondom de startpositie.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPUpdateFITS), group (ASTAP)
en: Update the fits header with the found solution.
nl: De fits-header updaten met de gevonden oplossing.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPLargeSearchWindow), group (ASTAP)
en: Increase search window size.
nl: Zoekvenster vergroten.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MosaicTransparencyAuto), group (Mosaic)
en: Manage the mosaic panel transparency level automatically.
nl: Het transparantieniveau van het mozaïekpaneel automatisch beheren.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MosaicTransparencyLevel), group (Mosaic)
en: Control mosaic panel transparency level.
nl: Transparantieniveau van het mozaïekpaneel beheren.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
nl: C Westelijk

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
nl: LUCHTPOMP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
nl: PARADIJSVOGEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
nl: WATERMAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
nl: AREND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
nl: ALTAAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
nl: RAM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
nl: VOERMAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
nl: OSSENHOEDER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
nl: GRAFEERSTIFT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
nl: GIRAFFE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
nl: KREEFT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
nl: JACHTHONDEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
nl: GROTE HOND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
nl: KLEINE HOND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
nl: STEENBOK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
nl: KIEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
nl: CENTAUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
nl: WALVIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
nl: KAMELEON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
nl: PASSER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
nl: DUIF

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
nl: HAAR VAN BERENICE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
nl: ZUIDERKROON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
nl: NOORDERKROON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
nl: RAAF

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
nl: BEKER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
nl: ZUIDERKRUIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
nl: ZWAAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
nl: DOLFIJN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
nl: ZWAARDVIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
nl: DRAAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
nl: VEULEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
nl: OVEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
nl: TWEELINGEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
nl: KRAANVOGEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
nl: SLINGERUURWERK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
nl: WATERSLANG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
nl: KLEINE WATERSLANG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
nl: INDIAAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
nl: HAGEDIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
nl: LEEUW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
nl: KLEINE LEEUW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
nl: HAAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
nl: WEEGSCHAAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
nl: WOLF

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
nl: LIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
nl: TAFELBERG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
nl: MICROSCOOP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
nl: EENHOORN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
nl: VLIEG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
nl: WINKELHAAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
nl: OCTANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
nl: SLANGENDRAGER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
nl: PAUW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
nl: SCHILDER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
nl: VISSEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
nl: ZUIDERVIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
nl: ACHTERSTEVEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
nl: KOMPAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
nl: NET

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
nl: PIJL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
nl: BOOGSCHUTTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
nl: SCHORPIOEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
nl: BEELDHOUWER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
nl: SCHILD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
nl: HOOFD VAN DE SLANG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
nl: STAART VAN DE SLANG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
nl: SEXTANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
nl: STIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
nl: TELESCOOP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
nl: DRIEHOEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
nl: ZUIDERDRIEHOEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
nl: TOEKAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
nl: GROTE BEER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
nl: KLEINE BEER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
nl: ZEILEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
nl: MAAGD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
nl: VLIEGENDE VIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
nl: VOSJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
nl: C Chinees

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
nl: NOORDELIJKE DIPPER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
nl: GEBOGEN RIJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
nl: OPGEROLDE RIEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
nl: VLEUGELS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
nl: STRIJDWAGEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
nl: STAART

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
nl: WANMAND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
nl: TROMMEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
nl: DRIE TREDEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
nl: KEIZERLIJKE GARDES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
nl: HOORN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
nl: WILG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
nl: KEIZERLIJKE PASSAGE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
nl: KEUKEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
nl: RIVIERSCHILDPAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
nl: MAAG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
nl: GROTE GENERAAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
nl: MUUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
nl: BENEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
nl: WORTEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
nl: BOLWERKEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
nl: VLIEGENDE CORRIDOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
nl: BUITENSTE OMHEINING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORD
nl: DOORWAADBARE PLAATS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
nl: ZEVEN EXCELLENTIES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
nl: MARKT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
nl: VIJF STRIJDWAGENS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
nl: OPGEROLDE TONG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
nl: SCHERM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
nl: SOLDATENMARKT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
nl: VIERKANT KORENPAKHUIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
nl: DRIE STERREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
nl: VIER KANALEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
nl: PUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
nl: ZUIDRIVIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
nl: NOORDRIVIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
nl: VIJF FEUDALE KONINGEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
nl: BOOMGAARD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
nl: WEIDE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
nl: ROND KORENPAKHUIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
nl: PAARS PALEIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
nl: UITGEWORPEN NET

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARSENAL
nl: ARSENAAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
nl: HAAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
nl: VOORNAAMSTE PALEIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
nl: JADEPUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LANCE
nl: LANS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
nl: BOOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
nl: HOND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
nl: TEMPEL VAN AARDGOD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
nl: PIJL EN BOOG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PESTLE
nl: STAMPER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
nl: VIJZEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
nl: DAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
nl: BLIKSEMSTRAAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
nl: BINNENPLAATS VOOR STRIJDWAGENS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
nl: GOEDE POMPOEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
nl: BEDORVEN POMPOEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
nl: KAMPEMENT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
nl: DONDER EN BLIKSEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
nl: PALEISPOORT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
nl: LEEGTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
nl: WEVEND MEISJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
nl: MEISJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
nl: OS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
nl: HART

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
nl: KAMER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
nl: LENTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
nl: VESTIGING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
nl: DORSVLEGEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
nl: SPEER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
nl: RECHTER VLAG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
nl: LINKER VLAG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
nl: TROMMELSTOK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
nl: BED VAN VROUW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
nl: WESTELIJKE DEUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
nl: OOSTELIJKE DEUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
nl: BOUWLAND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
nl: STER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
nl: GEESTEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
nl: DRIEPOOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
nl: NEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
nl: MARKTOFFICIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
nl: C Egyptisch

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
nl: VOORPOOT VAN DE STIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
nl: TWEE PALEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
nl: LEEUW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
nl: TWEE KAKEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
nl: VOGEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
nl: DRIEHOEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
nl: VEERBOOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
nl: KROKODIL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
nl: VOORSTEVEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
nl: SCHAAPSKOOI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
nl: REUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
nl: NIJLPAARD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
nl: KUDDE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
nl: STERRENPAAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
nl: KHANUWY VIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
nl: KAAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
nl: MEERPAAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
nl: SCHAPEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
nl: WATERSTERREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
nl: TWEE ZONNESTRALEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
nl: TWEE VER VAN ELKAAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
nl: HONDEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
nl: SLEUTELBENEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
nl: LAMPSTANDAARD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
nl: KARIBOE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
nl: TWEE VOORAAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
nl: BORSTBEEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
nl: RENNERS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
nl: VAT WALVISSPEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
nl: DE ENE ERACHTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
nl: C Koreaans

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
nl: HEILIGE KETEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
nl: BOERDERIJ VAN HOOFDSTAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
nl: WAARDIGHEID VAN DE KONING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
nl: NOMINATIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
nl: POORT VAN DE HEMEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
nl: GELIJKHEID

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
nl: POSITIE VAN HEILIGE KONING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
nl: NEK VAN DE DRAAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
nl: ONTHOOFDING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
nl: RECHTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
nl: WAPPERENDE VLAG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
nl: WERPSPIES VAN DE HEMEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
nl: ZETEL VOOR LANGE LEVENSDUUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
nl: ROEIRIEM VOOR BEZOEKER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
nl: MELK VAN DE HEMEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
nl: HUIS VAN DE KONINGIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
nl: OUDE STRIJDWAGEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
nl: KOETS VOOR DE KONING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
nl: GENERAAL VAN DE CAVALERIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
nl: CAVALERIE VAN DE KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
nl: GENRAAL VAN DE MOBIELE LEGEREENHEDEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
nl: OOSTELIJKE WEG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
nl: POORTGRENDEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
nl: SLOT EN SLEUTEL VAN DE DEUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
nl: STRAF

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
nl: KONINKLIJKE HAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
nl: KAMERHEER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
nl: ZON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
nl: WESTELIJKE WEG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
nl: ZETEL VAN DE KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
nl: VIJF TROEPEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
nl: HEMELRIVIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
nl: GEBED VOOR NAGESLACHT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
nl: VIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
nl: VOORSPELLING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
nl: BINNENPLAATS VOOR KEIZERINNEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
nl: HEILIG PALEIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOW
nl: WAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
nl: BUITENSTAMPER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAFF
nl: KAF

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
nl: STADSHOOFD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
nl: BOUW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
nl: HEMELS GEVOGELTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
nl: HEMELS ALTAAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
nl: NOORDOOSTELIJKE NATIES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
nl: OUDE BOER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
nl: HAPPENDE SCHILDPAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
nl: WEG VOOR DE KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
nl: DE WEVER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
nl: TOREN NAAST RIVIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
nl: RIVIERTROMMEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
nl: HEMELSE TROMMELSTOK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
nl: KOEBEGELEIDER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
nl: BANKKLEED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
nl: MAND VOOR ZIJDERUPS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
nl: WAGENOFFICIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
nl: HEMELSE VEERBOOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
nl: ZAAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
nl: OPSLAGPLAATS VOOR DAME

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
nl: HOFDAME

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
nl: RECHTERLIJKE DWALING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
nl: AMENDEMENTFOUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
nl: LEVEN VERLENEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
nl: STRAFFEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
nl: LEEG HUIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
nl: HUILEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOB
nl: SNIKKEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
nl: KASTEEL MET BOLWERK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
nl: KLEDINGHAAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
nl: KAMERHEER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
nl: STRIJDWAGENBESTUURDER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
nl: MENSELIJK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
nl: BINNENSTAMPER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
nl: HEMELS PAKHUIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
nl: TOMBE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
nl: HUISBEDEKKING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
nl: GEBROKEN VIJZEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
nl: KLIMMEND SERPENT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
nl: PALEIS VAN DE KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
nl: VRIJSTAAND PALEIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
nl: BEVOORRADINGSAMBTENAAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
nl: BLIKSEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
nl: BOLWERK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
nl: HEMELSE TROEPEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
nl: DORP VOOR PATROUILLE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
nl: HEMELS NET

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
nl: HEMELSE STAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
nl: OOSTELIJKE MUUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
nl: WERKTUIGKUNDIGE BURGER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
nl: BLIKSEMSTRALEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
nl: WOLKEN EN REGEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
nl: SNELWEG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
nl: ZWEEP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
nl: OFFICIER VOOR STRIJDWAGENS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
nl: ZIJWEG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
nl: BEWAPENING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
nl: ZUIDELIJKE POORT VOOR KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
nl: BUITENSTE VOUWSCHERM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
nl: HEMELS TOILET

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
nl: KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
nl: WACHTTOREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
nl: LINKER OLM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
nl: RECHTER OLM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
nl: HEMELS MAGAZIJN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
nl: OPSLAGPLAATS VAN GRANEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
nl: HEMELS SCHIP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
nl: OPSLAGPLAATS VOOR WATER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
nl: LIJKENSTAPEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
nl: TIJGERMAAG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
nl: OPSLAGPLAATS VAN GIERST VOOR RELIGIEUSE DIENST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
nl: MAGAZIJN VOOR GRANEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
nl: SLIJPSTEEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
nl: HEMELSE SJAMAAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
nl: OOR EN OOG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
nl: MAAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
nl: HEMELSE HEUVEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
nl: HEMELSE SAMENZWERING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
nl: VOEDER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
nl: GARAGE VOOR STRIJDWAGEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
nl: VISVIJVER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
nl: PILAAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
nl: HEMELSE POEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
nl: KONINGEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
nl: HEMELPOORT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
nl: VLAG VAN SAAM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
nl: HEMELS DORP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
nl: HEMELSE BELVEDERE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
nl: GRENSGENERAAL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
nl: HEMELSE VIERING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
nl: KEIZERLIJKE VLAG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
nl: NEGEN TERRITORIUMS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
nl: HEMELSE TUIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
nl: GEVESTIGDE VLAG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
nl: VOORSPELDE RAMP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
nl: VERKENNER VAN DRIE TROEPEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
nl: EXPEDITIONAIRE MACHT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
nl: PUT VOOR MILITAIREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
nl: JADEPUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
nl: VOUWSCHERM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
nl: PIJL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
nl: STAPEL SPROKKELHOUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
nl: NOORDELIJKE RIVIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
nl: VIJF HEREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
nl: HEMELS WIJNGLAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
nl: OOSTELIJKE PUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
nl: OVERSTROMINGBEHEERSING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
nl: WATERBALANS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
nl: VIER RIVIERGEESTEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
nl: ZUIDELIJKE RIVIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
nl: TWEELINGPOORT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
nl: BOOG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
nl: WOLFSTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
nl: WILD GEVOGELTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
nl: MARKT VOOR LEGER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
nl: GROOTKINDEREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
nl: ZOON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
nl: VOLWASSENE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
nl: OUDE MAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
nl: BAKEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
nl: HEMELOOG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
nl: DODENSTAPEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
nl: GROENE RAND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
nl: BUITENKEUKEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
nl: HEMELHOND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
nl: GEEST VAN GURYOUNG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
nl: VLAG VAN WIJNOFFICIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
nl: OFFICIER VAN DE KEUKEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
nl: GELIJKHEID EN EERLIJK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
nl: KEIZER HEONWON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
nl: HEMELHOOFDSTAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
nl: LANDBOUWCHEF

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
nl: GRAFTOMBE-OFFICIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
nl: HEMELSE GRAFTOMBE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
nl: VLEUGEL VAN RODE VOGEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
nl: OOSTELIJKE POTTENBAKKERIJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
nl: STRIJDWAGEN VAN DE KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
nl: LEVENSZAND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
nl: POORT VOOR DE TROEPEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
nl: GARDERIDDER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
nl: VIJF FEUDALE HEREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
nl: LAGE SCHUTTING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
nl: HOGE SCHUTTING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
nl: NEGEN HEREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
nl: TIJGERUITWERPSELEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
nl: KROONPRINS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
nl: VIJF KEIZERS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
nl: DRIE MINISTERS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
nl: OFFICIER VOOR TOEHOORDERS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
nl: GRAFFRONT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
nl: UITKIJKTOREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
nl: VROUWELIJKE OFFICIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
nl: RUIM HUISVESTINGGEBIED

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
nl: ACHT GRANEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
nl: VOORUITGESCHOVEN WACHTPOST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
nl: DEUGD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
nl: OORLOGSGOD VAN DE KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
nl: WEERGOD VAN DE KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
nl: BINNENKEUKEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
nl: VLAG-GEKLAPPER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
nl: GENERAAL EN MINISTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
nl: HEMELSE GEVANGENIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
nl: ZES DEPARTEMENTEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
nl: BINNENSTE TRAPPENHUIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
nl: HEMELSPEER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
nl: SCHUILPLAATS VOOR KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
nl: PLAATS VOOR VIJF KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
nl: JAREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
nl: HEMELKEUKEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
nl: NOORDPOOL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
nl: GEWONDENHUISJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
nl: BRUG VAN ENKELE BOOMSTAM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
nl: GROTE KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
nl: OPINIE-OFFICIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
nl: HEMELPILAAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
nl: SECRETARIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
nl: MEID

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
nl: SCHRIJFTAFEL VAN VROUW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
nl: GEVANGENIS VOOR RECHTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
nl: PAARSE OMHEINING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
nl: HEMELORDE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
nl: ZEVEN MINISTERS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
nl: DRAAD STRO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
nl: MARKTOMHEINING

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
nl: FEUDALE HEER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
nl: ZETEL VOOR KEIZER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
nl: KONINKLIJKE FAMILIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
nl: FAMILIEHOOFD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
nl: FAMILIE-OFFICIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
nl: TOREN IN MARKT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
nl: GRAAN AFMETEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
nl: REGELING VOOR METEN VAN GRAAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
nl: OFFICIER VOOR STRIJDWAGENS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
nl: HOEVEELHEID AFMETEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
nl: SLACHTERIJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
nl: JUWELEN-OFFICIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
nl: KONINKLIJK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LORD
nl: HEER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
nl: LINKER UITVOERDER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
nl: RECHTER UITVOERDER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
nl: KRUISBALK VOOR HEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
nl: MUNTEN RIJGEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
nl: SLANG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
nl: VUURPLAATS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
nl: WEDSTRIJDBAAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
nl: DIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ELK
nl: ELAND

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
nl: ZEVEN KLEINE MEISJES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
nl: DROGE WILG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
nl: SCHILDPAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
nl: DONDERVOGEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
nl: BERENHUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
nl: DE GROTE BOOT VAN TAMA RERETI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
nl: MAN MET VOETEN UIT ELKAAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
nl: HAGEDIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
nl: EERSTE GROTE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
nl: KONIJNENSPOREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
nl: EERSTE SLANKE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
nl: TEEN VAN AURVANDIL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
nl: WOLVENMUIL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
nl: DE VISSERS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
nl: VROUWENWAGEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
nl: MANNENWAGEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
nl: HET SLAGVELD VAN ASAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BAILER
nl: HOOSVAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
nl: KATTENWIEG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
nl: VREUGDESTEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
nl: DE ZEVEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
nl: DE VISHAAK VAN MAUI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
nl: DRIEHOEK VAN DE NAVIGATOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
nl: VLIEGER VAN KAWELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
nl: FREGATVOGEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
nl: VERZORGD DOOR MAAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
nl: DOLFIJN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tongan
nl: C Tonga-eilanden

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Asterisms
nl: C Asterismen

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING TRIANGLE
nl: LENTEDRIEHOEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND OF VIRGO
nl: RUIT VAN DE MAAGD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUMMER TRIANGLE
nl: ZOMERDRIEHOEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT SQUARE OF PEGASUS
nl: GROTE VIERKANT VAN PEGASUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER TRIANGLE
nl: WINTERDRIEHOEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER HEXAGON
nl: WINTERZESKANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION'S BELT
nl: GORDEL VAN ORION

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TEAPOT
nl: THEEPOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIG DIPPER
nl: GROTE STEELPAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LITTLE DIPPER
nl: KLEINE STEELPAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH HOOK
nl: VISHAAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN CROSS
nl: NOORDERKRUIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SICKLE
nl: SIKKEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN CROSS
nl: ZUIDERKRUIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FALSE CROSS
nl: VALSE ZUIDERKRUIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COAT HANGER
nl: KLEERHANGER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYADES
nl: HYADEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KEYSTONE
nl: HOEKSTEEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOZENGE
nl: RUIT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOB'S COFFIN
nl: JOBS DOODSKIST

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PONIATOWSKI'S BULL
nl: STIER VAN PONIATOWSKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCLET
nl: CIRKELTJE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: Y OF AQUARIUS
nl: Y VAN WATERMAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHALE'S HEAD
nl: WALVISKOP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SAIL
nl: HET ZEIL

[ctx: Sky Culture]
en: Western
nl: Westelijk

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
nl: Chinees

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
nl: Egyptisch

[ctx: Sky Culture]
en: Inuit
nl: Van de Inuit

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
nl: Koreaans

[ctx: Sky Culture]
en: Lakota
nl: Van de Lakota's

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
nl: Van de Maori's

[ctx: Sky Culture]
en: Navaro
nl: Van de Navaro's

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
nl: Van de Noormannen

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
nl: Polynesisch

[ctx: Sky Culture]
en: Tongan
nl: Tonga-eilanden

[ctx: Sky Culture]
en: Asterisms
nl: Asterismen

[ctx: City in Germany]
en: Aachen
nl: Aken

[ctx: City in Egypt]
en: Alexandria
nl: Alexandrië

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Alexandria
nl: Alexandrië

[ctx: City in Virginia USA]
en: Alexandria
nl: Alexandrië

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Allegheny Obs.
nl: Allegheny Stw.

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Amherst Obs.
nl: Amherst Stw.

[ctx: City in Belgium]
en: Antwerp
nl: Antwerpen

[ctx: City in Egypt]
en: Aswan
nl: Assoean

[ctx: City in Georgia USA]
en: Athens
nl: Athene

[ctx: City in Texas USA]
en: Athens
nl: Athene

[ctx: City in Iraq]
en: Baghdad
nl: Bagdad

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Bahrain
nl: Bahrein

[ctx: City in Iran]
en: Bandar Abbass
nl: Bandar Abbas

[ctx: City in Lebanon]
en: Beirut
nl: Beiroet

[ctx: City in Yugoslavia]
en: Belgrade
nl: Belgrado

[ctx: City in Belize]
en: Belize City
nl: Belize Stad

[ctx: City in Germany]
en: Berlin
nl: Berlijn

[ctx: City in California USA]
en: Big Bear Solar Obs.
nl: Big Bear Solar Stw.

[ctx: City in Brabant Belgium]
en: Brussels
nl: Brussel

[ctx: City in Romania]
en: Bucharest
nl: Boekarest

[ctx: City in Pest Hungary]
en: Budapest
nl: Boedapest

[ctx: City in South Africa]
en: Cape Town
nl: Kaapstad

[ctx: City in Chile]
en: Cerro Tololo Int'l Obs.
nl: Cerro Tololo Int'l Stw.

[ctx: City in Ural Russia]
en: Chelyabinsk
nl: Tsjeljabinsk

[ctx: City in Australia]
en: Christmas Island
nl: Christmas Eiland

[ctx: City in Australia]
en: Cocos Island
nl: Kokos Eiland

[ctx: City in Germany]
en: Cologne
nl: Keulen

[ctx: City in Denmark]
en: Copenhagen
nl: Kopenhagen

[ctx: City in Illinois USA]
en: Dearborn Obs.
nl: Dearborn Stw.

[ctx: City in Alaska USA]
en: Denali National Park
nl: Denali Nationaal Park

[ctx: City in Indonesia]
en: Djakarta
nl: Jakarta

[ctx: City in Pas-de-Calais France]
en: Dunkirk
nl: Duinkerken

[ctx: City in Netherlands]
en: Dwingeloo Obs.
nl: Dwingeloo radiostw.

[ctx: City in Ural Russia]
en: Ekaterinburg
nl: Jekaterinenburg

[ctx: City in Morocco]
en: Fes
nl: Fez

[ctx: City in Arizona USA]
en: Fred Lawrence Whipple Obs.
nl: Fred Lawrence Whipple Stw.

[ctx: City in California USA]
en: Fremont Peak Observatory
nl: Dyer Sterrenwacht

[ctx: City in Switzerland]
en: Geneva
nl: Genève

[ctx: City in Italy]
en: Genoa
nl: Genua

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Harvard Obs.
nl: Harvard Stw.

[ctx: City in California USA]
en: Hat Creek Radio Obs.
nl: Hat Creek Radio Stw.

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Haystack Obs.
nl: Haystack Stw.

[ctx: City in China]
en: Hong Kong
nl: Hongkong

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Hot Springs National Park
nl: Hot Springs Nationaal Park

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Irkutsk
nl: Irkoetsk

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Jeddah
nl: Djeddah

[ctx: City in Israel]
en: Jerusalem
nl: Jeruzalem

[ctx: City in Afghanistan]
en: Kabul
nl: Kaboel

[ctx: City in Nepal]
en: Kathmandu
nl: Katmandoe

[ctx: City in Sudan]
en: Khartoum
nl: Khartoem

[ctx: City in Arizona USA]
en: Kitt Peak Nat'l. Obs.
nl: Kitt Peak Nat'l. Stw.

[ctx: City in Kuwait]
en: Kuwait City
nl: Kuweit City

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Kwajalein Atoll
nl: Kwajalein Atol

[ctx: City in Canary Islands Spain]
en: La Palma Obs.
nl: Las Palmas Stw.

[ctx: City in Chile]
en: La Silla Obs.
nl: La Silla Stw.

[ctx: City in Chile]
en: Las Campanas Obs.
nl: Las Campanas Stw.

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Lebanon
nl: Libanon

[ctx: City in Missouri USA]
en: Lebanon
nl: Libanon

[ctx: City in New Hampshire USA]
en: Lebanon
nl: Libanon

[ctx: City in California USA]
en: Lick Obs.
nl: Lick Stw.

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
nl: Lissabon

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Lisbon
nl: Lissabon

[ctx: City in United Kingdom]
en: London
nl: Londen

[ctx: City in Ontario Canada]
en: London
nl: Londen

[ctx: City in Arizona USA]
en: Lowell Obs.
nl: Lowell Stw.

[ctx: City in Luxembourg]
en: Luxembourg City
nl: Luxemburg Stad

[ctx: City in Germany]
en: Magdeburg
nl: Maagdenburg

[ctx: City in Philippines]
en: Manila
nl: Manilla

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Mauna Kea Obs.
nl: Mauna Kea Stw.

[ctx: City in Virginia USA]
en: McCormick Obs.
nl: McCormick Stw.

[ctx: City in Texas USA]
en: McDonald Obs.
nl: McDonald Stw.

[ctx: City in Hauts-de-Seine France]
en: Meudon (observatory)
nl: Meudon (sterrenwacht)

[ctx: City in US Territory]
en: Midway Island
nl: Midway

[ctx: City in Italy]
en: Milan
nl: Milaan

[ctx: City in St-Pierre and Miquelon France]
en: Miquelon Island
nl: Miquelon

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Moscow
nl: Moskou

[ctx: City in Colorado USA]
en: Mount Evans Obs.
nl: Mount Evans Stw.

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Graham Obs.
nl: Mount Graham Stw.

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Lemmon Obs.
nl: Mount Lemmon Stw.

[ctx: City in California USA]
en: Mount Palomar Obs.
nl: Mount Palomar Stw.

[ctx: City in California USA]
en: Mount Wilson Obs.
nl: Mount Wilson Stw.

[ctx: City in Germany]
en: Munich
nl: München

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Murmansk
nl: Moermansk

[ctx: City in Cher France]
en: Nancay (observatory)
nl: Nancay (sterrenwacht)

[ctx: City in Italy]
en: Naples
nl: Napels

[ctx: City in Florida USA]
en: Naples
nl: Napels

[ctx: City in Ohio USA]
en: Nassau Obs.
nl: Nassau Stw.

[ctx: City in Iowa USA]
en: North Liberty Obs.
nl: North Liberty Stw.

[ctx: City in Maine USA]
en: Norway
nl: Noorwegen

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Oak Ridge Obs.
nl: Oak Ridge Stw.

[ctx: City in Italy]
en: Obs. Milan
nl: Stw. Milaan

[ctx: City in Alpes de Haute Provence France]
en: Observatoire de Haute Provence
nl: Sterrenwacht van Haute Provence

[ctx: City in California USA]
en: Owens Valley Radio Obs.
nl: Owens Valley Radio Stw.

[ctx: City in US Territory]
en: Pagan Island
nl: Pagan

[ctx: City in Texas USA]
en: Palestine
nl: Palestina

[ctx: City in Christmas Island Kiribati]
en: Paris
nl: Parijs

[ctx: City in Paris France]
en: Paris
nl: Parijs

[ctx: City in Ohio USA]
en: Perkins Obs.
nl: Perkins Stw.

[ctx: City in Hautes-Pyrénées France]
en: Pic du Midi (observatory)
nl: Pic du Midi (sterrenwacht)

[ctx: City in Hautes Alpes France]
en: Plateau de Bure (observatory)
nl: Plateau de Bure (sterrenwacht)

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Plateau de Calern (observatory)
nl: Plateau de Calern (sterrenwacht)

[ctx: City in Sudan]
en: Port Soudan
nl: Port Soedan

[ctx: City in Czechia]
en: Prague
nl: Praag

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Princeton Obs.
nl: Princeton Stw.

[ctx: City in Far East Russia]
en: Provideniya Bay
nl: Provideniya baai

[ctx: City in US Territory]
en: Rota Island
nl: Rota eiland

[ctx: City in US Territory]
en: Saipan Island
nl: Saipan eiland

[ctx: City in Italy]
en: Siracusa
nl: Syracuse

[ctx: City in Bas-Rhin France]
en: Strasbourg
nl: Straatsburg

[ctx: City in Morocco]
en: Tangier
nl: Tanger

[ctx: City in Uzbekistan]
en: Tashkent
nl: Tasjkent

[ctx: City in Iran]
en: Tehran
nl: Teheran

[ctx: City in US Territory]
en: Tinian Island
nl: Tinian eiland

[ctx: City in Libya]
en: Tobruk
nl: Tobroek

[ctx: City in Japan]
en: Tokyo
nl: Tokio

[ctx: City in Mali]
en: Tombouctou
nl: Timboektoe

[ctx: City in Micronesia]
en: Truk Atoll
nl: Truk Atol

[ctx: City in Italy]
en: Turin
nl: Turijn

[ctx: City in Vatican]
en: Vaticano
nl: Vatikaanstad

[ctx: City in Italy]
en: Venice
nl: Venetië

[ctx: City in California USA]
en: Venice
nl: Venetië

[ctx: City in Alberta Canada]
en: Vermilion
nl: Vermillion

[ctx: City in Austria]
en: Vienna
nl: Wenen

[ctx: City in US Territory]
en: Wake Island
nl: Wake eiland

[ctx: City in Namibia]
en: Walvis Bay
nl: Walvisbaai

[ctx: City in Poland]
en: Warsaw
nl: Warschau

[ctx: City in Netherlands]
en: Westerbork
nl: Westerbork radiotel.

[ctx: City in California USA]
en: Wilcox Solar Obs.
nl: Wilcox Solar Stw.

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yakutsk
nl: Jakoetsk

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Yale Obs.
nl: Yale Stw.

[ctx: City in Ukraine]
en: Yalta
nl: Jalta

[ctx: City in Micronesia]
en: Yap Island
nl: Yap

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Yerkes Obs.
nl: Yerkes Stw.

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Azores
nl: Azoren

[ctx: Region/state in Germany]
en: Bavaria
nl: Beieren

[ctx: Region/state in USA]
en: California
nl: Californië

[ctx: Region/state in Spain]
en: Canary Islands
nl: Canarische Eilanden

[ctx: Region/state in Russia]
en: Central Region
nl: Centrale regio

[ctx: Region/state in Kiribati]
en: Christmas Island
nl: Christmas Eiland

[ctx: Region/state in Russia]
en: Far East
nl: Verre Oosten

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Faroe Islands
nl: Faroe Eilanden

[ctx: Region/state in Belgium]
en: Flandre occidentale
nl: West Vlaanderen

[ctx: Region/state in USA]
en: Georgia
nl: Georgië

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
nl: Nieuw-Caledonië

[ctx: Region/state in Russia]
en: North-West Region
nl: NoordWestelijke regio

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
nl: Noord-Ierland

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
nl: Parijs

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
nl: Schotland

[ctx: Region/state in Russia]
en: Siberia
nl: Siberië

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
nl: Zuidelijke regio

[ctx: Region/state in France]
en: St-Pierre and Miquelon
nl: St-Pierre en Miquelon

[ctx: Region/state in Australia]
en: Tasmania
nl: Tasmanië

[ctx: Region/state in Russia]
en: Ural
nl: Oeral

[ctx: Region/state in Russia]
en: Volga Region
nl: Wolga regio

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
nl: West-Virginia

[ctx: Country name]
en: Algeria
nl: Algerije

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
nl: Antigua en Barbuda

[ctx: Country name]
en: Argentina
nl: Argentinië

[ctx: Country name]
en: Armenia
nl: Armenië

[ctx: Country name]
en: Ascension Island
nl: Ascension eiland

[ctx: Country name]
en: Australia
nl: Australië

[ctx: Country name]
en: Austria
nl: Oostenrijk

[ctx: Country name]
en: Bahamas
nl: Bahama's

[ctx: Country name]
en: Bahrain
nl: Bahrein

[ctx: Country name]
en: Belgium
nl: België

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
nl: Bosnië en Herzegovina

[ctx: Country name]
en: Brazil
nl: Brazilië

[ctx: Country name]
en: Bulgaria
nl: Bulgarije

[ctx: Country name]
en: Cameroon
nl: Kameroen

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
nl: Kaapverdië

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
nl: Kaaimaneilanden

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
nl: Centraal-Afrikaanse Republiek

[ctx: Country name]
en: Chad
nl: Tsjaad

[ctx: Country name]
en: Chile
nl: Chili

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
nl: Congo (Democratische Republiek)

[ctx: Country name]
en: Croatia
nl: Kroatië

[ctx: Country name]
en: Czechia
nl: Tsjechië

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
nl: Dem rep van Congo

[ctx: Country name]
en: Denmark
nl: Denemarken

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
nl: Dominicaanse Republiek

[ctx: Country name]
en: Egypt
nl: Egypte

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
nl: Equatoriaal Guinea

[ctx: Country name]
en: Estonia
nl: Estland

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
nl: Ethiopië

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
nl: Falkland Eilanden

[ctx: Country name]
en: France
nl: Frankrijk

[ctx: Country name]
en: French Guiana
nl: Frans-Guyana

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
nl: Frans-Polynesië

[ctx: Country name]
en: Germany
nl: Duitsland

[ctx: Country name]
en: Greece
nl: Griekenland

[ctx: Country name]
en: Greenland
nl: Groenland

[ctx: Country name]
en: Guinea
nl: Guinee

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
nl: Guinee-Bissau

[ctx: Country name]
en: Haiti
nl: Haïti

[ctx: Country name]
en: Hong Kong
nl: Hongkong

[ctx: Country name]
en: Hungary
nl: Hongarije

[ctx: Country name]
en: Iceland
nl: IJsland

[ctx: Country name]
en: Indonesia
nl: Indonesië

[ctx: Country name]
en: Iraq
nl: Irak

[ctx: Country name]
en: Ireland
nl: Ierland

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
nl: Eiland Man

[ctx: Country name]
en: Israel
nl: Israël

[ctx: Country name]
en: Italy
nl: Italië

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
nl: Ivoorkust

[ctx: Country name]
en: Jordan
nl: Jordanië

[ctx: Country name]
en: Kazakhstan
nl: Kazachstan

[ctx: Country name]
en: Kenya
nl: Kenia

[ctx: Country name]
en: Kuwait
nl: Koeweit

[ctx: Country name]
en: Latvia
nl: Letland

[ctx: Country name]
en: Lebanon
nl: Libanon

[ctx: Country name]
en: Libya
nl: Libië

[ctx: Country name]
en: Lithuania
nl: Litouwen

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
nl: Luxemburg

[ctx: Country name]
en: Macedonia
nl: Macedonië

[ctx: Country name]
en: Malaysia
nl: Maleisië

[ctx: Country name]
en: Maldives
nl: Maldiven

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
nl: Marshalleilanden

[ctx: Country name]
en: Mauritania
nl: Mauritanië

[ctx: Country name]
en: Micronesia
nl: Micronesië

[ctx: Country name]
en: Morocco
nl: Marokko

[ctx: Country name]
en: Namibia
nl: Namibië

[ctx: Country name]
en: Netherlands
nl: Nederland

[ctx: Country name]
en: New Zealand
nl: Nieuw-Zeeland

[ctx: Country name]
en: North Korea
nl: Noord-Korea

[ctx: Country name]
en: Norway
nl: Noorwegen

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
nl: Papoea-Nieuw-Guinea

[ctx: Country name]
en: Philippines
nl: Filipijnen

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
nl: Pitcairn-Eilanden

[ctx: Country name]
en: Poland
nl: Polen

[ctx: Country name]
en: Romania
nl: Roemenië

[ctx: Country name]
en: Russia
nl: Rusland

[ctx: Country name]
en: Saudi Arabia
nl: Saoedi-Arabië

[ctx: Country name]
en: Seychelles
nl: Seychellen

[ctx: Country name]
en: Slovakia
nl: Slowakije

[ctx: Country name]
en: Slovenia
nl: Slovenië

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
nl: Salomonseilanden

[ctx: Country name]
en: Somalia
nl: Somalië

[ctx: Country name]
en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

[ctx: Country name]
en: South Korea
nl: Zuid-Korea

[ctx: Country name]
en: Spain
nl: Spanje

[ctx: Country name]
en: Sudan
nl: Soedan

[ctx: Country name]
en: Sweden
nl: Zweden

[ctx: Country name]
en: Switzerland
nl: Zwitserland

[ctx: Country name]
en: Syria
nl: Syrië

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
nl: Trinidad en Tobago

[ctx: Country name]
en: Tunisia
nl: Tunesië

[ctx: Country name]
en: Turkey
nl: Turkije

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
nl: Turks- en Caicoseilanden

[ctx: Country name]
en: USA
nl: VS

[ctx: Country name]
en: Uganda
nl: Oeganda

[ctx: Country name]
en: Ukraine
nl: Oekraïne

[ctx: Country name]
en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
nl: Verenigd Koninkrijk

[ctx: Country name]
en: Uzbekistan
nl: Oezbekistan

[ctx: Country name]
en: Vatican
nl: Vaticaanstad

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
nl: Maagdeneilanden

[ctx: Country name]
en: Western sahara
nl: Westelijke Sahara

[ctx: Country name]
en: Yemen
nl: Jemen

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
nl: Joegoslavië

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
nl: Komeetinslagkraters (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
nl: Galileïsche Satellieten (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
nl: Planeetwijde stofstorm (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
nl: Jupiter en Io (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
nl: APOD-afbeelding tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
nl: APOD-afbeelding tonen (Radar)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
nl: APOD- afbeelding tonen (Venera)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
nl: Collage tonen van Saturnus met manen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
nl: HST- afbeelding tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
nl: HST- afbeelding tonen (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
nl: HST- afbeelding tonen (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
nl: HST- afbeelding tonen (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
nl: HST- afbeelding tonen (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
nl: HST- afbeelding tonen (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
nl: HST- afbeelding tonen (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
nl: HST- afbeelding tonen (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
nl: HST- afbeelding tonen (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
nl: HST- afbeelding tonen (Aurora)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
nl: HST- afbeelding tonen (detail)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
nl: HST- afbeelding tonen (detail)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
nl: HST- afbeelding tonen (Hubble V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
nl: HST- afbeelding tonen (Hubble X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
nl: HST- afbeelding tonen (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
nl: HST- afbeelding tonen (sterren in M31)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
nl: HST-afbeelding tonen (Ringen en manen)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
nl: KPNO AOP-afbeelding tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
nl: MGS-afbeelding tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
nl: NASA-mozaïek tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
nl: NOAO-afbeelding tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
nl: NOAO-afbeelding tonen (H-alpha)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
nl: NOAO-afbeelding tonen (optisch)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
nl: SEDS-afbeelding tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
nl: Spitzer-afbeelding tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
nl: Afbeelding van Zon tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
nl: Afbeelding van Viking "Lander" tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
nl: Voyager 1-afbeelding tonen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
nl: Afbeelding van totale zonsverduistering

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
nl: Drievoudige verduistering (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
nl: Komeet Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker–Levy 9 Wikipedia page
nl: Pagina Wikipedia van komeet Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
nl: Dagelijkse afbeeldingen van de Zon

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Eclipse page
nl: Eclipspagina van NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
nl: NASA's missies naar Mars

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Science Mariner missions
nl: NASA's missies Science Mariner

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Solar System Exploration Page
nl: Pagina van NASA Onderzoek zonnestelsel

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Sun-Earth Days page
nl: Pagina NASA Zon-Aarde dagen

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Nine Planets Page
nl: Pagina Negen planeten

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
nl: SEDS informatiepagina

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
nl: Het Apollo-programma

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
nl: De Cassini-missie

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
nl: Het "gezicht" op Mars

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
nl: De Galileo-missie

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
nl: De Magellan-missie

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
nl: De Mariner 10-missie

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
nl: De Mars Society

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
nl: De Voyager-missies

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
nl: De hele Mars-catalogus

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
nl: Welkom op Mars!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
nl: Wikipedia-pagina

[ctx: star name]
en: Vega
nl: Wega

[ctx: star name]
en: Betelgeuse
nl: Betelgeuze

[ctx: star name]
en: Polaris
nl: Poolster

[ctx: star name]
en: Kocab
nl: Kochab

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
nl: Laatste lanceringen

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
nl: Helderst

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
nl: Weer

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
nl: Aardbronnen

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
nl: Rampen monitoren

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
nl: Geostationair

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
nl: Amateur radio

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
nl: Experimenteel

[ctx: Satellite group name]
en: Other
nl: Overig

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
nl: GPS Operationeel

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
nl: Glonass Operationeel

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
nl: Russisch LEO Navigation

[ctx: Satellite group name]
en: Space & Earth Science
nl: Ruimte- & Aardwetenschappen

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
nl: Geodetisch

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
nl: Techniek

[ctx: Satellite group name]
en: Education
nl: Educatie

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
nl: Overig militair

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
nl: Radar kalibratie

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
nl: Ander overig

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
nl: Supplementair GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
nl: Supplementair GLONASS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
nl: Supplementairl METEOSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
nl: Supplementair INTELSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
nl: Supplementair ORBCOMM

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
nl: Hemelkaart

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
nl: Gammastraal

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
nl: Röntgenstraal

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
nl: Optisch

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
nl: Infrarood

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
nl: Recente X-Ray-missies

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
nl: Vroegere X-Ray-missie

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
nl: Gamma-Ray-missies

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
nl: Andere missies

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
nl: Populaire cataloguskeuzen

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
nl: Multigolflengtecatalogi

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
nl: NASA's Extragalactische database (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
nl: Posities

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
nl: NASA's astrofysisch gegevenssysteem (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
nl: Astronomie en Astrofysica

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
nl: Instrumentatie

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
nl: Natuurkunde en Geofysica

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
nl: Astrofysische voorafdrukken

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
nl: Afbeeldingen

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
nl: Overig

en: Refraction effects disabled
nl: Effecten refractie uitgeschakeld

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
nl: Als de horizon is uitgeschakeld, worden de effecten van de lichtbreking in de dampkring tijdelijk uitgeschakeld.

en: Due to a known issue in the kde frameworks, updating already downloaded items is currently not possible. <br> Please uninstall and reinstall them to update.
nl: Vanwege een bekend probleem in de kde-frameworks, is bijwerken van al gedownloade items nu niet mogelijk. <br> Maak installatie ongedaan en installeer ze opnieuw om bij te werken.

en: The catalog "%1" is corrupt.
nl: De catalogus "%1" is corrupt.

en: The catalog "%1" is corrupt.<br>Expected id=%2 but got id=%3
nl: De catalogus "%1" is corrupt.<br>Verwacht id=%2 maar gekregen id=%3

en: Could not import the catalog "%1"<br>%2
nl: Kon de catalogus "%1" niet importeren<br>%2

en: Light Pollution Settings
nl: Instellingen lichtvervuiling

en: Equipment Settings - Equipment Type and Parameters
nl: Instellingen apparatuur - Type en parameters

en: Unable to find INDI server. Please make sure the package that provides the 'indiserver' binary is installed.
nl: Kon de INDI-server niet vinden. Verzeker u ervan dat het pakket met het  binaire bestand 'indiserver' is geïnstalleerd.

en: INDI Device Manager should only be used by advanced technical users. It cannot be used with Ekos. Do you still want to open INDI device manager?
nl: Het apparaatbeheer van INDI moet eigenlijk alleen worden gebruikt door ervaren technische gebruikers. Het kan niet samen met Ekos worden gebruikt. Wilt u toch het apparaatbeheer van INDI openen?

en: INDI Device Manager
nl: Apparaatbeheer INDI

en: Catalogs
nl: Catalogi

en: Guides
nl: Hulplijnen

en: Terrain
nl: Terrein

en: Developer
nl: Ontwikkelaar

en: Hide Terrain
nl: Terrein verbergen

en: Show Terrain
nl: Terrein tonen

en: Open FITS
nl: FITS openen

[ctx: @title:window]
en: Export Image
nl: Afbeelding exporteren

[ctx: Filter by file type: KStars Scripts.]
en: KStars Scripts (*.kstars)
nl: KStars scripts (*.kstars)

en: Executing remote scripts is not supported.
nl: Uitvoeren scripts op andere computers wordt niet ondersteund.

en: Could not open file %1
nl: Het bestand %1 kon niet worden geopend

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
nl: Het geselecteerde script bevat onbekende elementen, wat er op wijst dat he niet werd gemaakt met behulp van de scriptbouwer van KStars. Dit script werkt mogelijk niet goed en kan zelfs kwaadaardige programmaregels bevatten. Wilt u het toch uitvoeren?

en: Script Validation Failed
nl: Scriptvalidatie mislukt

en: Run Nevertheless
nl: Toch uitvoeren

en: Running script: %1
nl: Werkend script: %1

en: Script finished.
nl: Script is klaar.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
nl: U kunt printerinkt besparen door gebruik te maken van het kleurenschema "Sterrenkaart". Dit kleurenschema heeft namelijk een witte achtergrond. Wilt u voor het afdrukken tijdelijk overschakelen naar dit schema?

en: Switch to Star Chart Colors?
nl: Overschakelen naar kleurenschema "Sterrenkaart"?

en: Switch Color Scheme
nl: Kleurenschema wisselen

en: Do Not Switch
nl: Niet wisselen

en: Engage &Tracking
nl: &Volgen starten

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 degrees
nl: Benaderde GV: %1 graden

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcminutes
nl: Benaderde GV: %1 boogminuten

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcseconds
nl: Benaderde GV: %1 boogseconden

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
nl: Voer de gewenste gezichtsveldhoek in

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
nl: Geef een gezichtsveldhoek op in graden:

en: Attempt to determine from image
nl: Poging uit afbeelding te bepalen

en: Eyepiece View: Choose a field-of-view
nl: Beeld oculair: kies een gezichtsveld

en: FOV to render eyepiece view for:
nl: Oculair GV voor:

en: Critical File not Found: %1
nl: Kritiek bestand niet gevonden: %1

en: The file  %1 could not be found. KStars cannot run properly without this file. KStars searches for this file in following locations:
    
    	%2
    
    It appears that your setup is broken.
nl: Kan bestand %1 niet vinden. KStars kan niet zonder dit bestand  gebruikt worden. KStars zoekt naar dit bestand in de volgende locaties:
    
    	%2
    
    Het lijkt erop dat uw instellingen niet in orde zijn.

en: Critical File Not Found: %1
nl: Echt nodig bestand niet gevonden: %1

en: Reading time zone rules
nl: Regels voor zomer-/wintertijd worden ingelezen

en: Upgrade existing user city db to support geographic elevation.
nl: Bestaande gegevensbank steden uitbreiden met geografische hoogte.

en: Adding "Elevation" column to city table.
nl: Kolom "Hoogte" wordt toegevoegd aan stedentabel.

en: City table already contains "Elevation".
nl: Tabel steden bevat reeds "Hoogte".

en: City table missing from database.
nl: Tabel steden ontbreekt in de gegevensbank.

en: Loading city data
nl: Inlezen van gegevens van steden

en: Loading User Information
nl: Inlezen informatie over gebruiker

en: Loading sky objects
nl: Inlezen van objecten aan de hemel

en: Loading Image URLs
nl: Inlezen van URL-adressen afbeeldingen

en: The user notes log file %1 is malformatted in the opening of the entry starting at %2. KStars can still run without fully reading this file. Press Continue to run KStars with whatever partial reading was successful. The file may get truncated if KStars writes to the file later. Press Cancel to instead abort now and manually fix the problem.
nl: Het logbestand met notities %1 is misvormd bij het openen van het item beginnend bij %2. KStars kan nog steeds werken zonder dit bestand volledig te lezen. Druk op Doorgaan om KStars uit te voeren met wat gedeeltelijk met succes is gelezen. Het bestand kan ingekort worden als KStars later naar het bestand schrijft. Druk op Annuleren om in plaats daarvan nu af te breken en handmatig he probleem te repareren.

en: Malformed file %1
nl: Misvormd bestand %1

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
nl: De tijd kon niet worden ingesteld: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
nl: De locatie met de naam %1, %2, %3 kon niet worden ingesteld

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
nl: Het bestand met eigen afbeeldingskoppelingen kon niet worden geopend.
    De koppeling kan niet worden opgeslagen voor toekomstige sessies.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
nl: Het bestand met eigen informatiekoppelingen kon niet worden geopend.
    De koppeling kan niet worden opgeslagen voor toekomstige sessies.

en: Userdata at index %1 does not exist.
nl: Gebruikergegevens bij index %1 bestaat niet.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
nl: zenit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
nl: noord

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
nl: oost

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
nl: zuid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
nl: noordoost

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
nl: zuidoost

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
nl: zuidwest

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
nl: noordwest

[ctx: @title:window]
en: Print Sky
nl: Hemelkaart afdrukken

en: Download New Data...
nl: Nieuwe gegevens ophalen...

en: Downloads new data
nl: Haalt nieuwe gegevens op

en: Open Image...
nl: Afbeelding openen...

en: &Save Sky Image...
nl: Hemelafbeelding op&slaan...

en: &Run Script...
nl: Sc&ript uitvoeren...

[ctx: start Printing Wizard]
en: Printing &Wizard...
nl: &Afdrukassistent...

en: Set Time to &Now
nl: Actuele tijd i&nstellen

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
nl: Tijd in&stellen...

en: Stop &Clock
nl: &Klok starten/stoppen

en: Resume Clock
nl: Klok weer laten lopen

en: Stop Clock
nl: Klok stoppen

en: Advance One Step Forward in Time
nl: Een stapje in tijd vooruit gaan

en: Advance One Step Backward in Time
nl: Een stapje in tijd achteruit gaan

en: &Zenith
nl: &Zenit

en: &North
nl: &Noord

en: &East
nl: &Oost

en: &South
nl: &Zuid

en: &Find Object...
nl: Object &zoeken...

en: Set Coordinates &Manually...
nl: Coördinaten &met de hand instellen...

en: &Default Zoom
nl: Stan&daard zoom

en: &Zoom to Angular Size...
nl: &Zoomen naar hoekgrootte ...

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
nl: &Lambert-projectie (Azimutaal oppervlaktegetrouw)

en: &Azimuthal Equidistant
nl: &Azimuthal Equidistant (Azimutaal afstandgetrouw)

en: &Orthographic
nl: &Orthografisch

en: &Equirectangular
nl: &Equirectangular (gelijke rechthoeken)

en: &Stereographic
nl: &Stereografisch

en: &Gnomonic
nl: &Gnomonisch

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
nl: &Informatievakken tonen

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
nl: &Tijdvak tonen

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
nl: Vak &Kijkrichting tonen

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
nl: Vak &Locatie tonen

en: Show Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk tonen

en: Show View Toolbar
nl: Weergavewerkbalk tonen

en: Show Statusbar
nl: Statusbalk tonen

en: Show Az/Alt Field
nl: Az/Hgte-veld tonen

en: Show RA/Dec Field
nl: RK/Dec-veld tonen

en: Show J2000.0 RA/Dec Field
nl: RK/Dec-veld tonen voor J2000.0

en: C&olor Schemes
nl: Kleurens&chema's

en: &Classic
nl: &Klassiek

en: &Star Chart
nl: &Sterrenkaart

en: &Night Vision
nl: &Nachtvisie

en: &Moonless Night
nl: &Maanloze nacht

en: &FOV Symbols
nl: &GV-symbolen

en: HiPS All Sky Overlay
nl: HIPS-overlegvel hele hemel

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
nl: &Geografisch...

en: Startup Wizard...
nl: Opstartassistent...

en: Manage DSO Catalogs
nl: DSO-catalogi beheren

en: Update Comets Orbital Elements
nl: Baanelementen van kometen bijwerken

en: Update Asteroids Orbital Elements
nl: Baanelementen van planetoïden bijwerken

en: Update Recent Supernovae Data
nl: Recente gegevens supernova's bijwerken

en: Update Satellites Orbital Elements
nl: Baanelementen van satellieten bijwerken

en: Calculator
nl: Rekenmachine

en: Observation Planner
nl: Waarnemingen plannen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
nl: Hoogte vs. tijd

en: What's up Tonight
nl: Wat is er vanavond te zien

en: XPlanet Solar System Simulator
nl: Simulator zonnestelsel XPlanet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
nl: Hemelkalender

en: Script Builder
nl: Scriptbouwer

en: Jupiter's Moons
nl: Manen van Jupiter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
nl: Vlaggetjes

en: List your &Equipment...
nl: &Apparatuurlijst...

en: Manage Observer...
nl: Waarnemer beheer...

en: Artificial Horizon...
nl: Kunstmatige horizon...

en: Execute the Session Plan...
nl: Waarnemingsplan uitvoeren...

en: Polaris Hour Angle...
nl: Uurhoek poolster ...

en: Telescope Wizard...
nl: Telescoopassistent...

en: Device Manager...
nl: Apparaatbeheer...

en: Custom Drivers...
nl: Aangepaste drivers...

en: INDI Control Panel...
nl: INDI-besturingspaneel...

en: Displays the Tip of the Day
nl: Toont de tip van de dag

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
nl: U kunt dit gebruiken om de snelheid in te stellen van de simulatie.
    Tot aan 10 minuten betekent de tijdstap 'X' een snelheid van 'X' per seconde.
    Bij tijdstappen groter dan 10 minuten worden frames met een interval 'X' getoond.

en: Time step control
nl: Tijdstapbesturing

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
nl: Sterren

en: Toggle stars
nl: Sterren aan/uit

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
nl: "Deep sky"

en: Toggle deep sky objects
nl: "Deep Sky"-objecten aan/uit

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
nl: Zonnestelsel

en: Toggle Solar system objects
nl: Objecten in het zonnestelsel aan/uit

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
nl: Lijnen St.beelden

en: Toggle constellation lines
nl: Sterrenbeeldlijnen aan/uit

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
nl: Namen st.beelden

en: Toggle constellation names
nl: Sterrenbeeldnamen aan/uit

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
nl: Grenzen st.beelden

en: Toggle constellation boundaries
nl: Grenzen van sterrenbeelden aan/uit

[ctx: Toggle Constellation Art in the display]
en: C. Art (BETA)
nl: C. Kunst (BETA)

en: Toggle constellation art (BETA)
nl: Artistieke afbeeldingen aan/uit (BETA)

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
nl: Melkweg

en: Toggle milky way
nl: Melkweg aan/uit

[ctx: Toggle Equatorial Coordinate Grid in the display]
en: Equatorial coord. grid
nl: Rooster equatoriale coörd.

en: Toggle equatorial coordinate grid
nl: Rooster equatoriale coördinaten aan/uit

[ctx: Toggle Horizontal Coordinate Grid in the display]
en: Horizontal coord. grid
nl: Rooster horizontale coörd.

en: Toggle horizontal coordinate grid
nl: Rooster horizontale coördinaten aan/uit

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
nl: Voorgrond

en: Toggle opaque ground
nl: Voorgrond aan/uit

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
nl: Vlaggetjes

en: Toggle flags
nl: Vlaggetjes aan/uit

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
nl: Satellieten

en: Toggle satellites
nl: Satellieten aan/uit

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
nl: Supernova's

en: Toggle supernovae
nl: Supernova's aan/uit

[ctx: Toggle What's Interesting]
en: What's Interesting
nl: Wat is interessant

en: Toggle What's Interesting
nl: Wat is interessant aan/uit

en: Toggle Ekos
nl: Ekos aan/uit

[ctx: Toggle the INDI Control Panel in the display]
en: INDI Control Panel
nl: Besturingspaneel INDI

en: Toggle INDI Control Panel
nl: INDI-besturingspaneel aan/uit

[ctx: Toggle the FITS Viewer in the display]
en: FITS Viewer
nl: FITS-Viewer

en: Toggle FITS Viewer
nl: Bekijken FITS-afbeeldingen aan/uit

[ctx: Toggle the sensor Field of View]
en: Sensor FOV
nl: ensor GV

en: Toggle Sensor FOV
nl: Sensor GV aan/uit

[ctx: Toggle the Mosaic Panel]
en: Mosaic Panel
nl: Mozaïekpaneel

en: Toggle Mosaic Panel
nl: Mozaïekpaneel aan/uit

[ctx: Toggle the Mount Control Panel]
en: Mount Control
nl: Besturing opstelling

en: Toggle Mount Control Panel
nl: Paneel besturing opstelling aan/uit

[ctx: Toggle the telescope center lock in display]
en: Center Telescope
nl: Telescoop centreren

en: Toggle Lock Telescope Center
nl: Centreren telescoop blokkeren aan/uit

en: Toggle Telescope Tracking
nl: Volgen met telescoop aan/uit

en: Slew telescope to the focused object
nl: Telescoop naar object in focus draaien

en: Sync telescope to the focused object
nl: Telescoop syncen naar object in focus

en: Abort telescope motions
nl: Alle telescoopbewegingen afbreken

en: Park telescope
nl: Telescoop parkeren

en: Unpark telescope
nl: Telescoop uit parkeerstand

en: Slew the telescope to the mouse pointer position
nl: Draai de telescoop naar positie muisaanwijzer

en: Sync the telescope to the mouse pointer position
nl: Sync telescoop naar positie muisaanwijzer

en: Park dome
nl: Koepel parkeren

en: Unpark dome
nl: Koepel uit parkeerstand brengen

en: Edit FOV Symbols...
nl: GV-symbolen bewerken...

en: HiPS Settings...
nl: Instellingen HiPS...

en:  Welcome to KStars
nl:  Welkom bij KStars

en: nothing
nl: niets

en: Initial Position is Below Horizon
nl: Beginpositie is onder de horizon

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
nl: De beginpositie bevindt zich onder de horizon.
    Wilt u instellen op de standaardpositie?

en: Reset Position
nl: Standaardpositie instellen

en: Do Not Reset
nl: Standaardpositie niet instellen

en: &Themes
nl: &Thema's

en: Version: %1
nl: Versie: %1

en: Build: %1
nl: Compilatie: %1

en: (c), The KStars Team
nl: (c), Het team van KStars

en: License: GPLv2
nl: Licentie: GPLv2

en: Not Implemented.
nl: Niet geïmplementeerd.

en: About
nl: Over

en: Desktop Planetarium
nl: Planetarium op uw bureaublad

en: Distance
nl: Afstand

en: B - V Index
nl: B - V index

en: Illumination
nl: Verlichting

en: Rotation period
nl: Omwentelingsperiode

en: Dimensions
nl: Dimensies

en: Period
nl: Periode

en: RA (J2000.0)
nl: RK (J2000.0)

en: Hour angle
nl: Uurhoek

en: Rise time
nl: Opkomsttijd

en: Transit time
nl: Tijd meridiaandoorgang

en: Set time
nl: Tijd ondergang

en: Azimuth at rise
nl: Azimut bij opkomst

en: Azimuth at transit
nl: Azimut bij meridiaandoorgang

en: Azimuth at set
nl: Azimut bij ondergang

en: Add Link
nl: Koppeling toevoegen

en: Find an Object
nl: Object zoeken

en: Filter by name:
nl: Op naam filteren:

en: Filter by type:
nl: Op type filteren:

en: Search in internet
nl: Zoeken op internet

en: %1 - Edit Link
nl: %1 - Koppeling bewerken

en: %1 - Add a Link
nl: %1 - Een koppeling toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
nl: Beschrijving

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
nl: Toevoegen

en: Please, fill in URL and Description
nl: Aub, vul een URL in, plus beschrijving

en: Edit location
nl: Locatie bewerken

en: View location
nl: Locatie bekijken

en: Add location
nl: Locatie toevoegen

en: Please, wait while we are fetching coordinates
nl: Momentje, coördinaten worden opgehaald

en: Default city
nl: Standaard stad

en: Default province
nl: Standaard provincie

en: Default country
nl: Standaard land

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Added with default name
nl: Kon de naam van de locatie niet ophalen (controleer de verbinding met het internet). Met standaard naam toegevoegd.

en: Failed to set location
nl: Locatie instellen is mislukt

en: Successfully set your location
nl: Locatie met succes instellen

en: Could not set your location
nl: Kon uw locatie niet instellen

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Set default name
nl: Kon de naam van de locatie niet ophalen (controleer de verbinding met het internet). Met standaard naam ingesteld.

en: No location service (GPS, cellular service, etc.) is available.
    Please, switch on the location service, and retry
nl: Geen locatiedienst (GPS, mobiel, etc.) beschikbaar.
    Zet aub. locatiedienst aan en probeer het nog eens

en: Unknown error occurred. Please contact the application developer.
nl: Onbekende fout. Neem aub. contact op met ontwikkelaar applicatie.

en: Timeout occurred. Try again.
nl: Er was een timeout. Probeer opnieuw.

en: Found your longitude and altitude
nl: Uw (geografische) lengte en breedte gevonden

en: Please, wait while we are retrieving location name
nl: Momentje, naam van locatie wordt opgehaald

en: City:
nl: Stad:

en: Province:
nl: Provincie:

en: Country:
nl: Land:

en: Latitude:
nl: Breedtegraad:

en: Longitude:
nl: Lengte:

en: UT offset:
nl: Tijdsverschil met UT:

en: DST rule:
nl: Zomertijdregel:

en: Set from GPS
nl: Instellen met GPS

en: Please, fill in the city
nl: Vul stad in, aub.

en: Please, fill in the country
nl: Vul land in, aub.

en: Please, fill in the latitude
nl: Vul breedte in, aub.

en: Please, fill in the longitude
nl: Vul lengte in, aub.

en: Either the longitude or the latitude values are not valid
nl: Waarde lengte of breedte is ongeldig

en: This location already exists. Change either the city, the province or the country
nl: Deze locatie bestaat al. Wijzig stad, provincie of land

en: Failed to add location
nl: Locatie toevoegen is mislukt

en: Added new location - %1
nl: Nieuwe locatie is toegevoegd - %1

en: Failed to edit city
nl: Stad bewerken is mislukt.

en: Set Geolocation
nl: Geolocation wordt ingesteld

en: Current Location:
nl: Huidige locatie:

en: City filter:
nl: Stedenfilter:

en: Province filter:
nl: Provinciefilter:

en: Country filter:
nl: Landenfilter:

en: Add Location
nl: Locatie toevoegen

en: View resource
nl: Hulpbron tonen

en: Set as my location
nl: Als mijn locatie instellen

en: Set %1 as the current location
nl: %1 als huidige locatie instellen

en: Could not set as the current location
nl: Kon huidige locatie niet instellen

en: View
nl: Beeld

en: Deleted location %1
nl: Locatie %1 gewist

en: Image Preview - %1
nl: Afbeelding bekijken - %1

en: Save As
nl: Opslaan als

en: IP Address or Hostname
nl: IP-adres of hostnaam

en: Web Manager Port
nl: Poort Web Manager

en: Get Status
nl: Haal status op

en: Active Profile:
nl: Actief profiel:

en: Profile: %1
nl: Profiel: %1

en: Manage Profiles
nl: Profielen beheren

en: Server Port
nl: Poort server

en: INDI Server Port
nl: Poort INDI-server

en: Successfully connected to the server
nl: Verbinden met server is gelukt

en: Could not connect to the server
nl: Kon niet verbinden met server

en: Connected to %1
nl: Verbonden met %1

en: Available Devices
nl: Beschikbare apparaten

en: Disconnect INDI
nl: Verbinding INDI verbreken

en: NE
nl: NO

en: E
nl: O

en: SW
nl: ZW

en: S
nl: Z

en: SE
nl: ZO

en: Slew rate:
nl: Draaisnelheid:

en: Sky Map
nl: Hemelkaart

en: Projection systems
nl: Projecties

en: Color Schemes
nl: Kleurenschema's

en: FOV Symbols
nl: GV-symbolen

en: 0 secs
nl: 0 sec

en: 0.1 secs
nl: 0,1 sec

en: 0.25 secs
nl: 0,25 sec

en: 0.5 secs
nl: 0,5 sec

en: 2 secs
nl: 2 sec

en: 5 secs
nl: 5 sec

en: 10 secs
nl: 10 sec

en: 20 secs
nl: 20 sec

en: 30 secs
nl: 30 sec

en: 2 mins
nl: 2 min

en: 5 mins
nl: 5 min

en: 10 mins
nl: 10 min

en: 15 mins
nl: 15 min

en: 30 mins
nl: 30 min

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: 2 hrs
nl: 2 uur

en: 3 hrs
nl: 3 uur

en: 6 hrs
nl: 6 uur

en: 12 hrs
nl: 12 uur

en: 0 days
nl: 0 dagen

en: 1 sid day
nl: 1 sid dag

en: 1 day
nl: 1 dag

en: 2 days
nl: 2 dagen

en: 3 days
nl: 3 dagen

en: 5 days
nl: 5 dagen

en: 2 wks
nl: 2 wkn

en: 3 wks
nl: 3 wkn

en: 1 month
nl: 1 maand

en: 2 mths
nl: 2 mndn

en: 3 mths
nl: 3 mndn

en: 4 mths
nl: 4 mndn

en: 6 mths
nl: 6 mndn

en: 9 mths
nl: 9 mndn

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: 2 yrs
nl: 2 jaar

en: 3 yrs
nl: 3 jaar

en: 5 yrs
nl: 5 jaar

en: 10 yrs
nl: 10 jaar

en: 25 yrs
nl: 25 jaar

en: 50 yrs
nl: 50 jaar

en: 100 yrs
nl: 100 jaar

en: %1 are toggled on
nl: %1 zijn aangeschakeld

en: %1 is toggled on
nl: %1 is aangeschakeld

en: %1 are toggled off
nl: %1  zijn uitgeschakeld

en: %1 is toggled off
nl: %1 is uitgeschakeld

en: Empty Sky
nl: Lege hemel

en: Center and Track
nl: Centreren en volgen

en: Star Chart
nl: Sterrenkaart

en: Night Vision
nl: Nachtvisie

en: Moonless Night
nl: Maanloze nacht

en: Lambert (Default)
nl: Lambert (standaard)

en: Azimuthal Equidistant
nl: Azimutaal afstandgetrouw

en: Orthographic
nl: Orthographisch

en: Equirectangular
nl: Gelijke rechthoeken

en: Stereographic
nl: Stereografisch

en: Gnomonic
nl: Gnomonisch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
nl: Tijd instellen

en: Year
nl: Jaar

en: Month
nl: Maand

en: Day
nl: Dag

en: Hour
nl: Uur

en: Automatic mode
nl: Auto modus

en: DeepSky Objects
nl: Deep-sky objecten

en: Constellation Lines
nl: Sterrenbeeldlijnen

en: Constellation Names
nl: Namen Sterrenbeelden

en: Constellation Art
nl: Artistieke sterrenbeelden

en: Constellation Bounds
nl: Grenzen sterrenbeelden

en: Milky Way
nl: Melkweg

en: Equatorial Grid
nl: Equatoriale roosterlijnen

en: Horizontal Grid
nl: Horizontaal rooster

en: Are you sure you want to exit tutorial?
nl: Wilt u de uitleg werkelijk afsluiten?

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Welcome to KStars Lite
nl:  Welkom bij KStars Lite

en: KStars Lite is a free, open source, cross-platform Astronomy Software designed for mobile devices.
nl: KStars Lite is vrije open source sterrenkundige software voor allerlei mobiele apparaten.

en: A quick tutorial will introduce you to main functions of KStars Lite
nl: We leggen hier kort de voornaamste functies uit van KStars Lite

en: Start tutorial
nl: Uitleg starten

en: Global Drawer
nl: Global opvangbak

en: By swiping from left to right on any page of KStars Lite you can access global drawer
nl: Door in een pagina van KStars Lite van links naar rechts te swipen krijgt u toegang tot de globale opvangbak

en: Context Drawer
nl: Opvangbak voor context

en: By swiping from right to left you can access context drawer with functions related to Sky Map. This menu is available only on Sky Map.
nl: Door in een pagina van KStars Lite van rechts naar links te swipen krijgt u toegang tot de opvangbak voor context met functies uit Sky Map. Dit menu is alleen beschikbaar met SKy Map.

en: Top Menu
nl: Menu bovenaan

en: By tapping on this arrow you can access top menu from which you can control visibility of different sky objects
nl: Door op deze pijl te klikken krijgt u toegang tot het bovenste menu waarin u de zichtbaarheid kunt regelen van diverse hemelobjecten

en: Bottom Menu
nl: Menu onderaan

en: By tapping on this arrow you can access bottom menu from which you can set time and start time simulation
nl: Door op deze pijl te klikken krijgt u toegang tot het onderste menu waarin u de tijdsduur en starttijd kunt regelen van de simulatie

en: Set Location
nl: Locatie instellen

en: Congratulations with your first steps in KStars Lite. Your tutorial is almost over. The last step to do is to set your location (you can do that either manually or from GPS). Click next to proceed.
nl: Proficiat met uw eerste schreden in KStars Lite! De uitleg is bijna gereed. De laatste nog te maken stap is het instellen van uw locatie (u kunt dat handmatig doen of uit GPS). Klik op volgende om verder te gaan.

[ctx: Northeast]
en: NE
nl: NO

[ctx: Southeast]
en: SE
nl: ZO

[ctx: Southwest]
en: SW
nl: ZW

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
nl: Welkom bij KStars. Momentje graag, programma wordt ingelezen...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP UTC Offset
nl: AP tijdsverschil met UT

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP local time
nl: AP lokale tijd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP sidereal time
nl: AP sterretijd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
nl: Beweging afbreken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew
nl: Verdraaien afbreken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew/Track
nl: Verdraaien/volgen afbreken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
nl: Afbreken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
nl: Absolute positie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute
nl: Absoluut

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
nl: Activeren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
nl: Actief filter

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Actual Time
nl: Actuele tijd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
nl: Uitlijning

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: All
nl: Alle

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt  D:M:S
nl: Hgte  G:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec Anti-backlash
nl: Hgte/dec anti-speling

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec PEC
nl: Hgte/Dec PFC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AltAz
nl: HgteAz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Anti Flicker
nl: Anti flikker

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
nl: Diafragma (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
nl: Atmosfeer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto Search
nl: Auto zoeken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
nl: Hulp

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Average (1 sec.)
nl: Gemiddelde (1 sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az D:M:S
nl: Az G:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra Anti-backlash
nl: Az/RK anti-speling

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra PEC
nl: Az/RK PFC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Back Light
nl: Back light

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Backlash
nl: Speling

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Baud Rate
nl: Baudrate

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
nl: Blauw

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Both
nl: Beide

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
nl: Helderheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD FOV
nl: GV CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Information
nl: CCD informatie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Maximum ADU
nl: CCD maximum ADU

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Noise
nl: CCD ruis

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
nl: CCD-simulator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X Pixel Size
nl: CCD X Pixelgrootte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X resolution
nl: CCD X resolutie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y Pixel Size
nl: CCD Y Pixelgrootte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y resolution
nl: CCD Y resolutie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCDs
nl: CCD's

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
nl: Cameramodel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
nl: Centreren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
nl: Kleur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet DEC motion arcmin/day
nl: DEC-verplaatsing komeet arcmin/dag

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet RA motion arcmin/day
nl: RK-verplaatsing komeet arcmin/dag

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet tracking parameters
nl: Volgparameters komeet

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
nl: Komeet

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
nl: Communicatie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
nl: Comprimeren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
nl: Compressie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config Name
nl: Config naam

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
nl: Configuratie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
nl: Verbinden

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection Mode
nl: Verbindingsmodus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
nl: Verbinding

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Control
nl: Besturing

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Cooler
nl: Koeling

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
nl: Aantal

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Current
nl: Huidig

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Custom
nl: Aangepast

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DE (arcsecs/s)
nl: De (arcsec/s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DEC (dd:mm:ss)
nl: DEC (gg:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DOME
nl: KOEPEL

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
nl: Donker

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
nl: Datum

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
nl: Datum/Tijd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time/Location
nl: Datum/Tijd/Locatie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
nl: Debuggen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (dd:mm:ss)
nl: Dec (gg:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec D:M:S
nl: Dec G:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Declination axis
nl: Declinatie-as

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Deep Sky Catalogs
nl: Catalogi Deep Sky

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
nl: Standaard

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
nl: Apparaat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Diff. Eq.
nl: Delta Eq.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
nl: Richting

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
nl: Uitzetten

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disabled
nl: Uit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
nl: Verbreken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Divisor
nl: Deler

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome Simulator
nl: Koepel-simulator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome control
nl: Koepelbesturing

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome locks
nl: Koepel op slot

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parking policy
nl: Regels bij parkeren koepel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parks
nl: Koepel wordt geparkeerd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Driver Info
nl: Informatie over driver

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (s)
nl: Tijdsduur (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (sec)
nl: Tijdsduur (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dust Cover
nl: Stofkap

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duty cycle
nl: Gebruikscyclus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ Coord
nl: EQ coörd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ PEC
nl: EQ PFC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (ms)
nl: Oost (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (msec)
nl: Oost (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (pointing west)
nl: Oost (gericht naar westen)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (sec)
nl: Oost (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
nl: Oost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
nl: Oost/West

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Elevation (m)
nl: Hoogte (m)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
nl: Aanzetten

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enabled
nl: Aan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Encoder
nl: Versleuteling

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Eq. Coordinates
nl: Eq. coördinaten

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Equatorial JNow
nl: Equatoriaal JNow

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exec
nl: Uitv

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose Abort
nl: Belichten afbreken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose
nl: Belichten

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
nl: Belichting

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extended GPS Features
nl: Extra eigenschappen GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extrema
nl: Extremen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FITS Header
nl: FITS-header

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM (arcseconds)
nl: Bandbreedte (boogseconden)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM
nl: Bandbreedte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Factory
nl: Fabrieksinst.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fan
nl: Ventilator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
nl: Snel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
nl: Binaire uitvoer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feedback
nl: Terugkoppeling

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Field De-rotator
nl: Veld de-rotatie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
nl: Aantal filters

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Simulator
nl: Filtersimulator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Slot
nl: Filtersleuf

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Wheel
nl: Filterwiel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
nl: Zoeken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware data
nl: Firmware gegevens

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
nl: Firmware versie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
nl: Plat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
nl: Brandpuntsafstand (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Control
nl: Focusbesturing

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus In
nl: Infocuseren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Out
nl: Uitfocuseren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Speed
nl: Focussnelheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Timer
nl: Tijd focus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus in
nl: Infocuseren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus out
nl: Uitfocuseren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser Simulator
nl: Focusersimulator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
nl: Framesnelheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Type
nl: Frametype

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Values
nl: Framewaarden

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FrameType
nl: Frametype

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
nl: Vol

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
nl: Signaal GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Simulator
nl: CCD-simulator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
nl: Status GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
nl: Systeem GPSl

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS/16 inch Features
nl: Eigenschappen GPS/16 inch

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: General Info
nl: Algemene info

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Generic Video4Linux
nl: Algemeen Video4Linux

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
nl: Geografische locatie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
nl: Groen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
nl: Grijs

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Abort
nl: Volgen afbreken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide E/W
nl: Volgen O/W

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide East/West
nl: Volgen Oost/West

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Info
nl: Volginfo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide N/S
nl: Volgen N/Z

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide North/South
nl: Volgen Noord/Zuid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide West/East
nl: Volgen West/Oost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Wheel
nl: Volgwiel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
nl: Volgen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Aperture (mm)
nl: Volgen diafragma (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Control
nl: Besturing voor volgen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Focal Length (mm)
nl: Volgen brandpuntsafstand (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head
nl: Volger Head

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head Rapid Guide
nl: Snelgids volger Head

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Image
nl: Afbeelding voor volgen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guiding Rate
nl: Volgsnelheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H:M:S
nl: U:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: HA H:M:S
nl: UH U;M;S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height m
nl: Hoogte m

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
nl: Hoogte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
nl: Hoog

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Horizontal Coords
nl: Horizontale coördinaten

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hour axis
nl: Uuras

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hourangle Coords
nl: Uurhoek coördinaten

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hue
nl: Tint

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Humidity Perc.
nl: Vochtigheid perc.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ignore dome
nl: Koepel negeren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Adjustments
nl: Aanpassingen afbeelding

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Control
nl: Besturing afbeelding

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
nl: Gegevens afbeelding

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
nl: Info afbeelding

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
nl: Instellingen afbeelding

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
nl: Type afbeelding

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
nl: Afbeelding

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Indoor
nl: Binnen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Info
nl: Informatie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Instant.
nl: Moment.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat (dd:mm:ss)
nl: Breedte (gg:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat.  D:M:S +N
nl: Breedte  G:M:S +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat. D:M:S +N
nl: Breedte G:M:S +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
nl: Links

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
nl: Bibliotheek

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
nl: Licht

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Limiting Mag
nl: Grensmagnitude

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
nl: Inlezen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Local
nl: Lokaal

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lon (dd:mm:ss)
nl: Lengte (gg:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Long. D:M:S +E
nl: Lengte G:M:S +O

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
nl: Laag

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminance
nl: Luminantie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
nl: Lichtkracht

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lunar
nl: Maan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Main Control
nl: Hoofdbesturing

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Blue
nl: Met de hand blauw

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Red
nl: Met de hand rood

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual
nl: Met de hand

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Master alarm
nl: Hoofdalarm

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max slew Rate
nl: Max verdraaiingssnelheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Height
nl: Max. hoogte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Position
nl: Max. positie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Width
nl: Max. breedte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. travel
nl: Max. verplaatsing

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum Tick
nl: Maximum puls

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum travel
nl: Maximum verplaatsen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
nl: Mercurius

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Minimum Tick
nl: Minimum tik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
nl: Modus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
nl: Maan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion Control
nl: Besturing beweging

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion N/S
nl: Beweging N/Z

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion W/E
nl: Beweging W/O

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
nl: Beweging

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor Steps
nl: Motor stappen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor steps per tick
nl: Motor stappen per tik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount coordinates
nl: Opstellingscoördinaten:

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount init.
nl: Opstelling init.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
nl: Opstellen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Move to rate
nl: Snelheid beweging naar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Movement Control
nl: Besturing beweging

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: N/S Rate
nl: Snelheid N/Z

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
nl: Naam

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
nl: Neptunus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
nl: Ruisreductie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
nl: Geen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (ms)
nl: Noord (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (msec)
nl: Noord (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (sec)
nl: Noord (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
nl: Noord

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North/South
nl: Noord/Zuid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
nl: Opmerking

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Number
nl: Aantal

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OFF
nl: UIT

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: ON
nl: AAN

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Temperature (C)
nl: OTA temperatuur (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Update
nl: OTA bijwerken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Oag Offset (arcminutes)
nl: Oag compensatie (arcminutes)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Info
nl: Info object

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Number
nl: Nummer object

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Observer
nl: Waarnemer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
nl: Uit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
nl: Compensatie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On
nl: Aan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
nl: Opties

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Outdoor
nl: Buiten

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE (arcminutes)
nl: PAE (arcminuten)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE Drift (minutes)
nl: PAE Drift (minuten)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE N/S
nl: PF N/S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE W/E
nl: PF W/O

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Options
nl: Parkeeropties

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Position
nl: Parkeerpositie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Scope
nl: Telescoop parkeren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park
nl: Parkeren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Parking
nl: Parkeren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Period (ms)
nl: Periode (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
nl: Periodieke Fout

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size (um)
nl: Pixelgrootte (um)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size X
nl: Pixelgrootte X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size Y
nl: Pixelgrootte Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polar
nl: Polair

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Port
nl: Poort

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
nl: Poorten

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
nl: Positie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Power
nl: Sterkte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pressure hPa
nl: Druk hPa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Presets
nl: Voorinstellingen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 1
nl: Voorinstelling 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 2
nl: Voorinstelling 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 3
nl: Voorinstelling 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Primary
nl: Primair

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
nl: Eigenschap

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge Data
nl: Gegevens wissen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge
nl: Wissen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA  H:M:S
nl: RK  U:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcmin)
nl: RK (arcmin)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcsecs/s)
nl: RK (arcsec/s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (hh:mm:ss)
nl: RK (hh:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA H:M:S
nl: RK U:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA motor
nl: Motor RK

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ra (hh:mm:ss)
nl: RK (hh:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rapid Guide
nl: Snel volgen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
nl: Snelheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Duration)
nl: Opnemen (tijdsduur)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Frames)
nl: Opnemen (frames)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record File
nl: Bestand opnemen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Off
nl: Opnemen:  uit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record On
nl: Opnemen aan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Options
nl: Opties opnemen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Recorder
nl: Opneemapparaat

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
nl: Rood

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Refresh
nl: Vernieuwen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative Position
nl: Relatieve positie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative
nl: Relatief

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Reset
nl: Terugzetten

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
nl: Resolutie x

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
nl: Resolutie y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
nl: Opnieuw opslaan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation CW (degrees)
nl: Rotatie CW  (graden)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation
nl: Rotatie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturation Mag
nl: Verzadigingsmagnitude

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturn
nl: Saturnus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save home
nl: Begintoestand opslaan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
nl: Opslaan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scan Ports
nl: Scan poorten

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Location
nl: Locatie telescoop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Name
nl: Scopenaam

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Properties
nl: Eigenschappen telescoop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select item...
nl: Object selecteren...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
nl: Selecteren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Selenographic Sync
nl: Selenografisch sync

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Serial
nl: Serieel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set Register
nl: Register instellen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set home
nl: Begintoestand instellen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set register
nl: Register instellen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
nl: Stel in

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
nl: Instellingen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
nl: Sluitersnelheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal Time
nl: Sterretijd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal time
nl: Sterretijd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal
nl: Sterre

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
nl: Simulatie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Config
nl: Instell simulator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Settings
nl: Instellingen simulator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 1
nl: Waarneemplaats 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 2
nl: Waarneemplaats 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 3
nl: Waarneemplaats 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 4
nl: Waarneemplaats 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Management
nl: Beheer waarneemplaats

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
nl: Naam waarneemplaats

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sites
nl: Waarneemplaatsen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Glow (magnitudes)
nl: Lichtvervuiling (magnitudes)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Quality
nl: Hemelkwaliteit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
nl: Slaap

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Accuracy
nl: Nauwkeurigheid verdraaien

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Rate
nl: Draaisnelheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Target
nl: Doel van draaien

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew rate
nl: Snelheid verdraaien

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew
nl: Verdraaien

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
nl: Langzaam

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc connection
nl: Verbinding dc bekijken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc master alarm
nl: Hoofdalarm dc bekijken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc mode
nl: dc-modus bekijken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop devices
nl: Diensten bekijken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
nl: Zonnestelsel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar
nl: Zonne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (ms)
nl: Zuid (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (msec)
nl: Zuid (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (sec)
nl: Zuid (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
nl: Zuid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
nl: Snelheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
nl: Stercatalogi

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Step delay
nl: Stap vertraging

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Steps
nl: Stappen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
nl: Stoppen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream Off
nl: Streamen uit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream On
nl: Streamen aan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Streaming
nl: Streamen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Swap buttons
nl: Wisselknoppen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 1
nl: Schakelaar 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 2
nl: Schakelaar 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 3
nl: Schakelaar 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 4
nl: Schakelaar 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope Simulator
nl: Telescoopsimulator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
nl: Telescoop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
nl: Telescopen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma Driver
nl: Driver voor Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma version
nl: Versie Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature (C)
nl: Temperatuur (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
nl: Temperatuur K

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature
nl: Temperatuur

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Theta D:M:S
nl: Theta G:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ticks
nl: Tikken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time Factor
nl: Tijdfactor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
nl: Tijd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer (ms)
nl: Tijdmeting (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
nl: Tijdmeting

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Total Exposure Time (ms)
nl: Totale belichtingstijd (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Mode
nl: Volgmodus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Rates
nl: Volgsnelheden

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
nl: Volgen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Accuracy
nl: Volgnauwkeurigheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Frequency
nl: Volgfrequentie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Mode
nl: Volgmodus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking mode
nl: Volgmodus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking
nl: Volgen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
nl: Transformatie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
nl: Tijdsverschil UTC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
nl: UTC-tijd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UnPark
nl: Ontparkeren

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
nl: Client voor vernieuwen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
nl: GPS bijwerken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
nl: Bijwerken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload Settings
nl: Upload-instellingen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload
nl: Uploaden

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Use Pulse Cmd
nl: Puls cmd gebruiken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
nl: Versie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Record
nl: Video-opname

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Stream
nl: Videostream

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: W/E Rate
nl: Snelheid W/O

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Wake up
nl: Ontwaken

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
nl: Naam webcam

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (pointing east)
nl: West (gericht naar oosten)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West/East
nl: West/Oost

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance Mode
nl: Witbalans modus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
nl: Witbalans

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
nl: Witheid

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
nl: Breedte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Write Data
nl: Gegevens schrijven

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app. to refracted
nl: schb. naar refract.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., tel., observed
nl: schb., refr., tel., waargenomen

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., telescope
nl: schb.,refr.,telescoop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
nl: boogseconden

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
nl: koud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
nl: gevaar

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: decPEC (dd:mm:ss)
nl: decPFC (gg:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: dome control
nl: koepelbesturing

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
nl: identiteit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: lunar
nl: maan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: manual
nl: met de hand

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: max Alt
nl: max Hgt

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: min Alt
nl: min Hgt

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
nl: uit

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: on
nl: aan

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: rel. to HA
nl: rel. tot UA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: reset
nl: herstel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: sidereal
nl: sterre

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: solar
nl: zonne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
nl: onbepaald

en: Some images in KStars are for non-commercial use only. See README.images.
nl: Sommige afbeeldingen in KStars zijn niet bestemd voor commercieel gebruik. Lees README.images.

en: Sorry, without a KStars Data Directory, KStars cannot operate. Exiting program now.
nl: Het spijt ons, KStars kan niet werken zonder een gegevensmap voor KStars (KStars Data Directory). Het programma wordt nu afgesloten.

en:  (c), The KStars Team
    
    The Gaussian Process Guider Algorithm: (c) 2014-2017 Max Planck Society
nl: (c), Het team van KStars
    
    Het Gaussian Process Guider Algoritme: (c) 2014-2017 Max Planck Society

en: Original Author
nl: Originele auteur

en: Current Maintainer
nl: Huidige onderhouder

en: FITSViewer & Ekos Improvements. KStars OSX Port
nl: Verbeteringen van FITSViewer & Ekos. Porten van KStars OSX

en: Ekos Scheduler Improvements
nl: Verbeteringen Taakplanner Ekos

en: Ekos Scheduler & Observatory Improvements
nl: Taakplanner Ekos & Verbeteringen sterrenwacht

en: FITS, Focus, Guide Improvements
nl: Verbeteringen FITS, Focus, Volgen

en: Binary Asteroid List, DSO Database & Catalogs
nl: Binaire asteroïde lijst, DSO-database & catalogi

en: Converted labels containing technical terms to links to documentation
nl: Herleidde teksten met technische termen naar koppelingen naar de documentatie

en: Technical documentation on Astronomy and KStars
nl: Technische documentatie over Astronomie en KStars

en: Guiding code based on lin_guider
nl: Volgcode op basis van lin_guider

en: Artwork
nl: Uiterlijk van KStars

en: Improvements to observation plan execution, star hopper etc.
nl: Uitvoering waarneemplan verbeteren, van ster naar ster gaan enz.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos/INDI.
nl: Uitvoerig testen en suggesties voor Ekos/INDI.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos Scheduler. KStars OSX Port
nl: Uitvoerig testen van en suggesties voor planner van Ekos. KStars OSX Port

en: Splash screen for both regular KStars and KStars Lite.
nl: Splash screen (opstartscherm) van zowel de gewone KStars en KStars Lite

en: Bahtinov Focus Assistant.
nl: Bahtinov Focusassistent.

en: Dump sky image to file.
nl: Hemelafbeelding opslaan in bestand.

en: Script to execute.
nl: Uit te voeren script.

en: Width of sky image.
nl: Breedte van de hemelafbeelding.

en: Height of sky image.
nl: Hoogte van de hemelafbeelding.

en: Date and time.
nl: Datum en tijd.

en: Start with clock paused.
nl: Starten met gestopte klok.

en: FITS file(s) to open.
nl: Te openen FITS-bestand(en).

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
nl: Kon type afbeelding van %1 niet lezen. PNG wordt aangenomen.

en: Supplied date string is invalid: %1. Using CPU date/time instead.
nl: Meegegeven gegevensstring is ongeldig: %1. Vervangen door datum/tijd van CPU.

en: Script executed.
nl: Script uitgevoerd.

en: Could not execute script.
nl: Het script kon niet worden uitgevoerd.

en: Using CPU date/time instead.
nl: Datum/tijd van de CVE wordt gebruikt.

[ctx: @title:window]
en: Configure Equipment
nl: Apparatuur instellen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
nl: Telescoop

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
nl: Newton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
nl: Fabrikant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
nl: Diafragma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddScope)
en: Save telescope information
nl: Telescoopinformatie opslaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewScope)
en: Clear data and add a new telescope
nl: Gegevens wissen en een nieuwe telescoop toevoegen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveScope)
en: Remove current telescope
nl: Huidige telescoop verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
nl: Eenheid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
nl: Oculair opslaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Apparent FOV:
nl: Schijnbare GV:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51_2)
en: <html><head/><body><p>Lens Focal Ratio or F-Number</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Brandpuntsafstand of F-nummer</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Focal Length
nl: Brandpuntsafstand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Save DSLR lens information</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>DSLR-lensinformatie opslaan</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Clear data and add a new DSLR lens</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Gegevens wissen en een nieuwe DSLR-lens toevoegen</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Remove current DSLR lens</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Huidige DSLR-lens verwijderen</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ScopeLens)
en: Barlow Lens
nl: Barlow-lens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Enter Details of Barlow/Shapley Lenses
nl: Details van Barlow/Shapley-lenzen invoeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
nl: Vergrotingsfactor van de Barlow/Shapley-lens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
nl: Lens opslaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_18)
en: Filter focus offset
nl: Focus offset filteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Auto focus:
nl: Autofocus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Locked filter:
nl: Vastgezet filter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Abs. position:
nl: Abs. positie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
nl: Filter opslaan

en: End Session
nl: Sessie beëindigen

en: Save and End the current session
nl: De huidige sessie opslaan en afsluiten

[ctx: @title:window]
en: Execute Session
nl: Sessie uitvoeren

en: Next Page >
nl: Volgende pagina >

en: site_
nl: plaats_

en: session_
nl: sessie_

en: Next Target >
nl: Volgend doel >

en: observation_
nl: waarneming_

[ctx: @title:window]
en: Save Session
nl: Sessie opslaan

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
nl: Sessie uitvoeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
nl: Sessiedetails invoeren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
nl: locatie instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
nl: Apparatuur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
nl: Commentaar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
nl: Taal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
nl: Details van Object tonen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Scheduled time:
nl: Tijdschema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
nl: Rechte Klimming:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_4)
en: Set Observing Notes for the Object:
nl: Waarneemnotities voor object instellen:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
nl: Kijkrichting veranderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
nl: Waarneemdetails invoeren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
nl: Waarnemer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
nl: Telescoop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
nl: Oculair:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
nl: boogseconden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Faintest Star:
nl: Zwakste ster:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hintLabel)
en: Looks like you have not listed out your observers / equipment. Please hit Ctrl + 0 and Ctrl + 1 to fix this situation and come back here.
nl: Het lijkt er op dat u geen lijst heeft gemaakt van de waarnemers / apparatuur. Herstel dit door op Ctrl + 0 en Ctrl + 1 te drukken en kom daarna hier terug.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
nl: Volgende >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
nl: Stap 1: details van de sessie

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
nl: Nieuw object aan de lijst toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, RemoveObject)
en: Remove object from list
nl: Verwijder object uit lijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
nl: Stap 2: Waarnemingen

en: Overwrite
nl: Overschrijven

[ctx: @title:window]
en: Manage Observers
nl: Waarnemers beheren

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
nl: Er is al een waarnemer met dezelfde naam en achternaam. Overschrijven?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Surname:
nl: Achternaam:

en: Purge complete. Please restart KStars.
nl: Opruimen is gereed. Start KStars opnieuw.

en: Warning! All KStars configuration is going to be purged. This cannot be reversed.
nl: Waarschuwing! Alle configuratie van KStars wordt opgeruimd. Dit kan niet teruggedraaid worden.

en: Clear Configuration
nl: Configuratie wissen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
nl: &Algemeen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
nl: Corrigeer coördinaten van objecten voor de effecten van de atmosfeer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
nl: Net als een lens buigt de atmosfeer het licht dat er doorheen gaat af. Als deze optie is geselecteerd zal in de hemelkaartvoor "atmosferische straalbreking" worden gecorrigeerd . Let op: deze correctie wordt alleen toegepast als horizontale coördinaten worden gebruikt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
nl: Voor atmosferische straalbreking corrigeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: Correct for the effect of sun's gravity on star positions, as predicted by General Relativity, and verified by Eddington's experiment.
nl: Corrigeren voor de invloed van de zwaartekracht van de zon op de waargenomen posities van sterren (waarvan het licht de zon rakelings passeert), zoals dit wordt voorspeld door de algemene relativiteitstheorie (van Einstein), en geverifieerd door het experiment van Eddington.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: General Relativity effects near the sun
nl: Effecten van de algemene relativiteitstheorie nabij de zon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug-free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
nl: Door dit te kiezen worden de huidige berekende equatoriale coördinaten gecorrigeerd (voor precessie, nutatie, en aberratie), elke keer wanneer de sterrenhemel opnieuw wordt getekend. Hierdoor worden de berekeningen vertraagd, vooral wanneer deze voor veel sterren moeten worden gedaan, maar bevatten zij hierdoor wellicht minder fouten. Er zijn namelijk enkele programmafouten bekend bij het weergeven van sterren, wanneer deze correcties niet worden uitgevoerd.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageryGroupBox)
en: DSS Imagery
nl: DSS-afbeeldingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default DSS image size:
nl: Standaard grootte DSS-afbeelding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Padding around deep sky objects:
nl: Opvullen rondom Deep Sky-objecten:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logging Output
nl: Uitvoer loggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show Logs...
nl: Logs tonen...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, purgeAllConfigB)
en: Clear all KStars configuration and user database.
nl: Alle configuratie en gebruikersdatabase van KStars wissen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeAllConfigB)
en: Purge All Configuration
nl: Alle configuratie opruimen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Look and &Feel
nl: &Uiterlijk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Adjust speed of zooming when scrolling in and out with the mouse wheel
nl: Pas zoomsnelheid aan bij in- en uitscrollen met muiswiel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Zoom scroll speed:
nl: Snelheid van zoom-scrollen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
nl: Naam tonen van gecentreerd object?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
nl: Indien geselecteerd zal tijdelijk de naam worden getoond van het object in het midden van het scherm.  U kunt de naam van elk object permanent laten tonen met behulp van het contextmenu dat u krijgt door op het object te rechtsklikken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
nl: Naam gecentreerd object tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
nl: Toon de naam tijdelijk door de muisaanwijzer er even boven te houden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: Show inline images on the sky?
nl: Inline afbeeldingen in de hemelkaart?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: If checked, inline images will be shown on the skymap.
nl: Indien geactiveerd zullen inline afbeeldingen getoond worden in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: Show inline images
nl: Inline afbeeldingen tonen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Arrow
nl: Pijltje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Cross
nl: Kruisje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
nl: Selecteer dit voor meer gladde (maar langzamere) schermbeelden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
nl: "Antialiasing" toepassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LeftClickSelectsObject)
en: Left click selects object
nl: Links klikken selecteert object

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Default cursor:
nl: Standaard cursor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
nl: Draaien tonen als de kijkrichting wordt veranderd?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
nl: Als deze optie is geselecteerd zal u het veranderen van de kijkrichting naar de nieuwe positie kunnen volgen.  Anders zal de nieuwe kijkrichting onmiddellijk worden ingesteld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
nl: Animatie gebruiken bij verdraaien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font size of sky map labels:
nl: Lettergrootte van labels op de hemelkaart:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hideObjectsWhileSlewing)
en: Configure hidden objects while moving
nl: Verborgen objecten configureren tijdens verplaatsen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
nl: Niet alle objecten tonen terwijl de kaart beweegt?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
nl: Als de kaart beweegt gaat dit niet altijd vloeiend als er teveel objecten moeten worden weergegeven. Selecteer deze optie om tijdens het bewegen van de kaart een aantal objecten tijdelijk te verbergen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
nl: Objecten verbergen tijdens het verplaatsen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Hide objects only if time step is larger than threshold
nl: Objecten alleen verbergen als de tijdsstap groter is dan de drempelwaarde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
nl: Ook verbergen als de tijdsstap groter is dan:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
nl: Indien geselecteerd zullen zwakke sterren worden verborgen als de kaart beweegt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Stars fainter than magnitude:
nl: Sterren zwakker dan magnitude:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
nl: Sterren zwakker dan deze magnitude zullen niet worden weergegeven als de kaart beweegt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
nl: Hemellichamen van zonnestelsel verbergen tijdens het verplaatsen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
nl: Indien geselecteerd zullen alle hemellichamen in ons zonnestelsel worden verborgen als de kaart beweegt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
nl: Zonnestelsel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Hide object labels while moving?
nl: Labels van objecten verbergen tijdens verplaatsen?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
nl: Namen van objecten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
nl: Indien geselecteerd zullen sterrenbeeldlijnen worden verborgen als de kaart beweegt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
nl: Sterrenbeeldlijnen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: If checked, then the coordinate grids will be hidden when the map is in motion.
nl: Indien geselecteerd worden de coördinatenroosters verborgen als de kaart beweegt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Coordinate grids
nl: Coördinatenroosters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
nl: Grenzen van de sterrenbeelden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
nl: Indien geselecteerd zullen sterrenbeeldnamen worden verborgen als de kaart beweegt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
nl: Sterrenbeeldnamen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Observing &List
nl: Waarneem&lijst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
nl: Namen van waarneemlijsten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListSymbol)
en: S&ymbol
nl: Sy&mbool

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListText)
en: Te&xt
nl: Te&kst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListImageryOptions)
en: Preferred Imagery
nl: Gewenste afbeeldingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObsListDemoteHole)
en: While sorting by percentage altitude, demote objects present in the Dobsonian hole
nl: Bij het sorteren naar percentage hoogte, de objecten in het Dobson gat weglaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, holeSizeLabel)
en: Hole size in degrees:
nl: Grootte gat in graden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStars)
en: &Star catalogs
nl: &Stercatalogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStarDensity)
en: Star density:
nl: Sterdichtheid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
nl: &Naam tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
nl: Ma&gnitude tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
nl: Namendichtheid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSky)
en: Deep-sky catalogs
nl: Deep-sky catalogi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSOMInZoomLabel)
en: DSO minimal zoom:
nl: DSO minimale zoom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSOCacheLabel)
en: DSO cache percentage:
nl: Percentage cache voor DSO:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
nl: Naa&m tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
nl: &Lange namen tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
nl: Magni&tude tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, manageButton)
en: Manage Deep Sky Catalogs...
nl: Deep-sky catalogi beheren...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: If this checkbox is checked, when an object name unknown to KStars is entered in the Find Dialog, KStars will contact online services (such as CDS Sesame) to learn about the object and then add it to the database.
    The objects acquired in this manner are stored under a catalog that is called user, and it can be edited using the "Manage DSO Catalogs" feature.
nl: Indien dit keuzevakje wordt geactiveerd en een voor KStars onbekend object ingevuld wordt in de zoekdialoog, maakt KStars verbinding met online diensten (zoals CDS Sesame) voor gegevens van het object, die daarna worden opgeslagen in de database.
    De zo verkregen objecten worden opgeslagen in een catalogus met de naam gebruiker en bewerkt kan worden met de functie "DSO-catalogus beheren".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: Resolve names not known to KStars using online services
nl: Gebruik online diensten voor het oplossen van voor KStars onbekende namen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitDrawDeepSkyZoomOut) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Set the faint magnitude limit for deep-sky objects when zoomed out.
nl: Stelt de limiet voor zwakste magnitude voor het tonen van deep-sky objecten in, bij uitzoomen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
nl: Laagste helderheid bij uitzoomen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMag4)
en: Set the faint magnitude limits for deep-sky objects when zoomed out.
nl: Stelt de limieten voor zwakste magnitude voor het tonen van deep-sky objecten in, bij uitzoomen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMagDeepSky) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitDrawDeepSky) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMag3)
en: Set the faint magnitude limits for deep-sky objects when zoomed in.
nl: Stelt de limieten van de zwakste magnitude voor het tonen van deep-sky objecten, bij inzoomen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
nl: Helderheidslimiet bij inzoomen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Many objects do not have known magnitudes in the databases.
    They generally tend to be faint or very diffuse, but this is not always the case.
    Check this checkbox to show such objects which do not have known magnitudes in the database.
nl: Veel objecten hebben geen bekende magnitude in de databases.
    Ze tenderen in het algemeen om zwak te zijn of erg diffuus, maar dit is niet altijd het geval.
    Activeer dit keuzevakje om zulke objecten te tonen die geen bekende magnitude in de database hebben.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Show objects of unknown magnitude
nl: Objecten tonen waarvan magnitude niet bekend is

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
nl: Maanloze nacht

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
nl: Realistische kleuren

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
nl: Rode stippen

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
nl: Zwarte stippen

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
nl: Witte stippen

[ctx: show stars as colored circles]
en: Solid Colors
nl: Volle kleuren

en: New Color Scheme
nl: Nieuw kleurenschema

en: Enter a name for the new color scheme:
nl: Voer een naam in voor het nieuwe kleurenschema:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
nl: Het lokale indexbestand voor kleurenschema's kon niet worden geopend.
    Het schema kan niet worden verwijderd.

en: Could not delete the file: %1
nl: Dit bestand kon niet worden verwijderd: %1

en: Error Deleting File
nl: Fout bij verwijderen van bestand

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
nl: Kon niets met de naam %1 vinden in colors.dat (kleurgegevens).

en: Scheme Not Found
nl: Schema niet gevonden

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Scheme Colors
nl: Huidige schemakleuren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
nl: Huidige kleurinstellingen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
nl: De lijst van alle instelbare kleuren in het programma. Naast elk onderwerp ziet u welke kleur er nu aan is toegekend. Klik op een onderwerp als u de erbij behorende kleur wilt veranderen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
nl: AG-modus informatievakken:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
nl: Niet invullen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
nl: Transparant

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
nl: Ondoorzichtig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
nl: Modus voor sterrenkleuren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
nl: Stel de kleurmodus in voor sterren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
nl: Er zijn vier manieren waarop de sterren in de kaart kunnen worden weergegeven. Standaard zijn de sterren witte stippen met een rand in de kleur van de ster zelf. U kunt ook bepalen of sterren als witte, rode of zwarte stippen moeten worden getekend, zodat zij passen in uw gehele kleurenschema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
nl: Intensiteit van sterkleur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
nl: Stel de intensiteit in van de kleuren van sterren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
nl: Als u de realistische sterrenkaart gebruikt kunt u met deze optie het verzadigingsniveau van de kleuren van sterren instellen.  Een hogere waarde betekent meer intense kleuren.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
nl: Vooringestelde kleurenschema's

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
nl: Lijst van vooringestelde kleurenschema's

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
nl: Lijst van alle bekende kleurenschema's. Sommigen worden standaard geleverd, u kunt ook uw eigen kleurenschema's toevoegen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
nl: Maak een nieuw kleurenschema aan met behulp van de huidige instellingen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
nl: Nadat de kleuren naar wens zijn ingesteld klikt u op deze knop om een nieuw schema met behulp van deze kleuren te maken. Uw schema komt in de lijst van vooringestelde schema's, en is ook beschikbaar via het menu "Instellingen" in het hoofdvenster.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
nl: Opslaan als...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
nl: Verwijderen van een vooringesteld kleurenschema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
nl: Klik op deze knop om het gemarkeerde kleurenschema te verwijderen. Hiermee kunt u alleen uw eigen kleurenschema's verwijderen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Application Themes
nl: Toepassingsthema's

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Developer Options
nl: Opties voor ontwikkeling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: <html><head/><body><p>Save autofocus frames. Only enable to troubleshoot autofocus by examining frames. This can consume a lot of storage space.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Autofocus-frames opslaan.  Alleen aanzetten om autofocus-fouten te vinden door frames te bekijken. Dit kan zeer veel opslagruimte vergen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: Save Focus Images
nl: Focusafbeeldingen opslaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideImages)
en: <html><head/><body><p>Save Internal Guider frames. Only enable to troubleshoot guider by examining frames. This can consume a lot of storage space.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Interne frames voor volgen opslaan.  Alleen aanzetten om fouten in volger te vinden door frames te bekijken. Dit kan zeer veel opslagruimte vergen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideImages)
en: Save Guider Images
nl: Afbeelding voor volgen opslaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
nl: Sterrenbeeldlijnen tonen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
nl: Indien geselecteerd zullen in de hemelkaart de sterrenbeeldlijnen worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
nl: &Sterrenbeeldlijnen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
nl: Hemelcultuur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
nl: Hemelcultuur kiezen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
nl: Hier kunt u kiezen volgens welke cultuur de constellaties worden weergegeven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
nl: &Grenzen van de sterrenbeelden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowConstellationArt)
en: Constellation art
nl: Artistieke sterrenbeelden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
nl: Grenzen van het sterrenbeeld in de kijkrichting markeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
nl: Namen sterrenbeelden tonen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
nl: Indien geselecteerd zullen in de hemelkaart de namen van de sterrenbeelden worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
nl: Sterrenbeeld&namen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
nl: Opties voor sterrenbeeldnamen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
nl: Latijnse sterrenbeeldnamen gebruiken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
nl: Selecteer dit als u in de hemelkaart de Latijnse namen van de sterrenbeelden wilt gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
nl: L&atijn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
nl: Nederlandse sterrenbeeldnamen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
nl: Selecteer dit als u de Nederlandse namen van de sterrenbeelden wilt gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
nl: Nederlands

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
nl: IAU-afkortingen gebruiken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
nl: Selecteer deze optie om de afkortingen van de Internationale Astronomische Unie te gebruiken voor de namen van de sterrenbeelden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
nl: &Afkorting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
nl: Ecliptica tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
nl: Indien geselecteerd zal de ecliptica worden getekend in de hemelkaart. De ecliptica is een grootcirkel en is de jaarlijkse schijnbare baan van de Zon aan de hemel. De planeten in ons zonnestelsel volgen de ecliptica ook min of meer.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
nl: Moeten de Melkwegcontouren worden ingevuld?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
nl: Indien geselecteerd zullen de contouren van de Melkweg worden ingevuld. Anders wordt alleen de omtrek getekend.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Fill milk&y way
nl: Melk&weg invullen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
nl: Horizon tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
nl: Indien geselecteerd zal er een lijn in de kaart worden getekend die de horizon voorstelt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
nl: Hori&zon (lijn)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
nl: Contouren van de Melkweg tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
nl: Indien geselecteerd zullen in de hemelkaart de contouren van de Melkweg worden getekend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Mil&ky way
nl: Mel&kweg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: If checked, coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
nl: Indien geselecteerd wijzigen de coördinatenroosters automatisch volgens het actieve coördinaatstelsel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Automatically select coordinate grid
nl: Automatisch coördinatenrooster selecteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
nl: Vlaggetjes tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
nl: Indien geselecteerd zullen in de kaart vlaggetjes worden weergegeven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Draw equatorial coordinate grid?
nl: Equatoriaal coördinatenrooster tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
nl: Indien geselecteerd worden roosterlijnen ingetekend voor elke 2 uur Rechte Klimming, en voor elke 20 graden Declinatie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Equatorial coordinate grid
nl: Rooster equatoriale coördinaten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Draw horizontal coordinate grid?
nl: Horizontale coördinatenrooster tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 30 degrees in Azimuth and every 20 degrees in Altitude.
nl: Indien geselecteerd worden roosterlijnen ingetekend voor elke 2 uur Rechte Klimming, en voor elke 20 graden Declinatie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Horizontal coor&dinate grid
nl: Rooster horizontale coör&dinaten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
nl: Ondoorzichtige voorgrond tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
nl: Indien geselecteerd zal de sterrenhemel onder de horizon niet zichtbaar zijn, zoals dat in de werkelijkheid ook het geval is doordat de voorgrond dit verhindert.   Let op: in het equatoriale coördinatenstelsel wordt geen ondoorzichtige voorgrond getekend.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
nl: &Ondoorzichtige voorgrond

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
nl: Hemelequator tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
nl: Indien geselecteerd zal de hemelequator worden getekend in de hemelkaart.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
nl: Hemele&quator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLocalMeridian)
en: Local meridian
nl: Lokale meridiaan

en: Satellite Name
nl: Naam van satelliet

en: %1 position calculation error: %2.
nl: fout in positieberekening %1 : %2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: View Options
nl: Weergave-opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
nl: Satellieten tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVisibleSatellites)
en: Show only visible satellites
nl: Alleen zichtbare satellieten tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
nl: Namen tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
nl: Satellieten tonen als sterren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: List of Satellites
nl: Lijst van satellieten

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
nl: Satellieten zoeken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UpdateTLEButton)
en: Update TLEs
nl: Satellieten bijwerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
nl: Objecten in het zonnestelsel tonen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
nl: Zon, Maan && planeten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
nl: Saturnus tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
nl: Indien geselecteerd zal Saturnus in de kaart worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
nl: Afbeeldingen van Zon, Maan en de planeten in de kaart tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
nl: Indien geselecteerd zullen de planeten, de Zon en de Maan met hun afbeeldingen in de kaart worden weergegeven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
nl: Afbeeldingen gebruiken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
nl: Mars tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
nl: Indien geselecteerd zal Mars in de kaart worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
nl: Namen tonen van Zon, Maan en planeten?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
nl: Indien geselecteerd zullen de namen van de planeten, de Zon en de Maan worden getoond

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
nl: Namen tonen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
nl: Zon, Maan en planeten selecteren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
nl: Druk op deze knop om alle planeten, de Zon en de Maan in de kaart weer te geven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
nl: Alles selecteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
nl: Verwijder Zon, Maan en planeten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
nl: Druk op deze knop als u niet wilt dat de planeten, de Zon en de Maan in de kaart worden weergegeven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
nl: Niets selecteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
nl: Venus tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
nl: Indien geselecteerd zal Venus in de kaart worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
nl: De Zon tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
nl: Indien geselecteerd zal de Zon in de kaart worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: The sun
nl: De Zon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
nl: Jupiter tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
nl: Indien geselecteerd zal Jupiter in de kaart worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
nl: De Maan weergeven?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
nl: Indien geselecteerd zal de Maan in de kaart worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: The moon
nl: De Maan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
nl: Mercurius tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
nl: Indien geselecteerd zal Mercurius in de kaart worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
nl: Neptunus tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
nl: Indien geselecteerd zal Neptunus in de kaart worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
nl: Uranus tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
nl: Indien geselecteerd zal Uranus in de kaart worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
nl: Kleine objecten in het zonnestelsel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Download asteroids brighter than:
nl: Planetoïden downloaden helderder dan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
nl: Planetoïden tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
nl: Indien geselecteerd zullen planetoïden in de kaart worden weergegeven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
nl: Kometen tekenen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
nl: Indien geselecteerd zullen kometen in de kaart worden weergegeven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagLimitAsteroidDownloadWarning)
en: This value might result in a big data file and reduced performance.
nl: Deze waarde kan een groot gegevensbestand geven en een tragere computer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Show asteroids brighter than:
nl: Planetoïden weergeven helderder dan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
nl: Namen tonen van kometen dichtbij de Zon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
nl: Indien geselecteerd zal van kometen dichtbij de Zon de naam worden getoond.  De helderheid van kometen verandert als zij hun baan doorlopen, zodat in dit geval het opgeven van een kleinste helderheid geen zin heeft.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets within:
nl: Namen tonen van kometen binnen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
nl: Stel de zwakste magnitude van weer te geven planetoïden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
nl: Maximum afstand waarop komeetnamen worden getoond

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
nl: Stel de maximumafstand in vanaf de Zon voor kometen waarvan de naam moet worden getoond, in astronomische eenheden (AE). 1 AE is de (gemiddelde) afstand tussen de Aarde en de Zon, ongeveer 150 miljoen km

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: AU
nl: AE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
nl: Namen tonen van planetoïden?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
nl: Indien geselecteerd worden de namen van planetoïden getoond

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
nl: Namen tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometComas)
en: Show comet comas
nl: Coma's van kometen tonen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Update orbital element from online sources on startup.
nl: Bij starten baanelementen bijwerken vanuit online bronnen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Auto online update
nl: Automatisch online bijwerken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
nl: Baansporen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
nl: Automatisch spoor bij gevolgde lichamen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
nl: Indien geselecteerd zal elk hemellichaam in ons zonnestelsel dat wordt gevolgd, voorzien zijn van een tijdelijk spoor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
nl: Altijd spoor weergeven bij het volgen van een hemellichaam in ons zonnestelsel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
nl: Spoorkleur laten vervagen in de achtergrond?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
nl: Indien geselecteerd zal het spoor van de planeet vervagen in de achtergrondkleur van de hemelkaart.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
nl: Sporen vervagen in de achtergrondkleur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
nl: Alle baansporen wissen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
nl: Druk hierop om alle baansporen te wissen die aan lichamen in ons zonnestelsel zijn gekoppeld, met behulp van het contextmenu dat u met rechtsklikken krijgt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
nl: Alle sporen verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
nl: Banen van aardsatellieten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Supernovae Options
nl: Opties voor supernova's

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
nl: Supernova's tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set the magnitude limit for supernova to show:
nl: De zwakste magnitude van weer te geven supernova's:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the magnitude limit for supernova alerts:
nl: De zwakste magnitude bij waarschuwen voor supernova's:

[ctx: @title:window]
en: Terrain Image Filename
nl: Bestandsnaam afbeelding van terrein

en: PNG Files (*.png)
nl: PNG-bestanden (*.png)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainBox)
en: Source Options
nl: Bronopties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTerrain)
en: Show terrain
nl: Terrein tonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Specify the terrain file to use.
nl: Het te gebruiken terreinbestand specificeren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Terrain file:
nl: Terreinbestand:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAzLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainSourceCorrectAz)
en: Rotate terrain in azimuth degrees so north is actually north
nl: Het terrein in azimuthgraden draaien zodat Noord echt Noord is

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAzLabel)
en: Terrain image azimuth correction degrees:
nl: Azimuthcorrectiegraden van terreinafbeelding:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAltLabel)
en: Rotate terrain in altitude degrees so horizon is at 0 degrees altitude
nl: Het terrein in hoogtegraden draaien zodat de horizon op 0 graden hoogte is

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAltLabel)
en: Terrain image altitude correction degrees:
nl: Hoogtecorrectiegraden van terreinafbeelding:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainSourceCorrectAlt)
en: Rotate terrain in altitude degrees so north is actually north
nl: Het terrein in hoogtegraden draaien zodat Noord echt Noord is

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainSpeedupGroupBox_2)
en: Speedup options
nl: Opties voor versnelling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainDownsamplingLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainDownsampling)
en: Set the coarseness of the terrain image rendered. 1 is full resolution, but can be slow, 6 or more would be coarse resolution and fast.
nl: Zet de grofheid van de gerenderde terreinafbeelding. 1 is volledige resolutie, maar kan langzaam zijn, 6 of meer zou een grove resolutie zijn en snel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainDownsamplingLabel)
en: Terrain downsampling:
nl: Terreinopname verkleinen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainPanning)
en: Show terrain while panning
nl: Terrein tonen bij zwenken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Creates a smoother image at the cost of some extra computation.
nl: Maakt een meer effen afbeelding ten koste van enige extra berekeningen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Smooth pixels
nl: Effen pixels

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSkipSpeedup) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainTransparencySpeedup)
en: A speedup with minor image quality cost.
nl: Een versnelling met weinig verlies aan kwaliteit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSkipSpeedup)
en: Skip pixels speedup
nl: Versnelling van pixels overslaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainTransparencySpeedup)
en: Transparency speedup
nl: Versnelling van transparantie

en: Names:
nl: Namen:

en: Asteroid/Comet details
nl: Details planetoïde/komeet

en: Date, time and location:
nl: Datum, tijdstip en locatie:

[ctx: @title:window]
en: Field of View Snapshot Browser
nl: Bladerprogramma voor gezichtsveldopnamen

en: Could not upload file
nl: Het bestand kon niet worden verzonden

en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
nl: GV (%1/%2): %3 (%4' x %5')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
nl: Opnieuw opnemen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
nl: Opname wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
nl: Naar bestand opslaan...

en: Open Cluster
nl: Open sterrenhoop

en: Asterism
nl: Asterisme

en: Globular Cluster
nl: Bolvormige sterrenhoop

en: Gaseous Nebula
nl: Gasnevel

en: Dark Nebula
nl: Donkere nevel

en: Planetary Nebula
nl: Planetaire nevel

en: Supernova Remnant
nl: Restant van supernova

en: Galaxy
nl: Melkwegstelsel

en: Galactic Cluster
nl: Galactische sterrenhoop

en: Star Magnitudes:
nl: Magnitudes:

en: Chart Scale:
nl: Schaal kaart:

en: Observer:
nl: Waarnemer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
nl: Datum:

en: Site:
nl: Waarneemplaats:

en: Trans:
nl: Doorgangstijd:

en: Power:
nl: Sterkte:

en: Star hopper returned empty path. We advise you to change star hopping settings or use manual capture mode.
nl: Pad voor "Star hopper" is leeg. U wordt aangeraden de instellingen voor het "star hoppen" (van ster naar ster gaan) te wijzigen, of de opnamen met de hand te maken.

en: Star hopper failed to find path
nl: Geen pad gevonden voor "star hoppen" (van ster naar ster gaan)

[ctx: @title:window]
en: Printing Wizard
nl: Afdrukassistent

en: Go to next Wizard page
nl: Ga naar de volgende pagina van de assistent

en: Go to previous Wizard page
nl: Ga naar de vorige pagina van de assistent

en: Logging Form
nl: Logformulier

en: Field of View Snapshots
nl: Gezichtsveldopnamen

[ctx: %1 = FOV index, %2 = FOV count, %3 = FOV name, %4 = FOV X size, %5 = FOV Y size]
en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
nl: GV (%1/%2): %3 (%4' x %5')

en: Details About Object
nl: Details van object

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Basic Finder Chart Settings
nl: Basisinstellingen zoekkaart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic document details: title, subtitle and description.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
nl: <p>Geef details document: titel, ondertitel en beschrijving.</p>
    <p>Indien gereed, klik op de knop <b>Volgende</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
nl: Titel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
nl: Ondertitel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Additional Finder Chart Contents
nl: Selecteer extra inhoud zoekkaart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Finder chart can contain additional elements such as details tables and logging forms. Select which you want to be included in finder chart and press <b>Next</b> to proceed.</p>
nl: <p>Zoekkaart kan extra elementen bevatten zoals detailtabellen en logformulieren. Selecteer dat wat u in de zoekkaart wilt hebben, en druk daarna op  <b>Volgende</b> om verder te gaan.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
nl: Tabellen van details

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, generalCheckBox)
en: Add general details table
nl: Voeg tabel toe van algemene details

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, posCheckBox)
en: Add position details table
nl: Voeg tabel toe van positiedetails

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rstCheckBox)
en: Add Rise/Set/Transit details table
nl: Voeg tabel toe van details over Opkomst/Ondergang/Doorgang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, astComCheckBox)
en: Add Asteroid/Comet details table
nl: Voeg tabel toe van details van planetoïden/Kometen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggingFormLabel)
en: Logging form
nl: Logformulier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loggingFormBox)
en: Add basic logging form to finder chart
nl: Voeg basis logformulier toe aan de zoekkaart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Browse Captured Field of View Images
nl: Blader door opgenomen beelden in het gezichtsveld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: After FOV snapshots are captured, you can view, caption and delete them using Field of View Snapshot Browser window.
nl: Nadat opnamen zijn gemaakt van het GV, kunt u die bekijken, benoemen en wissen in het venster van het bladerprogramma voor het gezichtsveld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: Browse captured FOV snapshots
nl: Bladeren door opgenomen GV-opnamen

en: Only magnitudes chart
nl: Alleen magnitudes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Basic Field of View Capture Settings
nl: Basisinstellingen voor opnamen in het gezichtsveld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic field of view capture settings: color scheme, legend and FOV image shape, then click <b>Next</b> to proceed.</p>
nl: <p>Instellen van de basisinstellingen voor de opnamen van het gezichtsveld: kleurenschema, legenda en vorm van de vorm van het GV, klik daarna op <b>Volgende</b> om verder te gaan.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, switchColorsBox)
en: Use "Sky Chart" color scheme
nl: Kleurenschema van "Sterrenkaart" gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overrideShapeBox)
en: Override FOV shape to rectangular
nl: Vorm GV rechthoekig maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Scale and magnitudes chart
nl: Schaal en magnitudes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendBox)
en: Add scale and magnitudes chart to exported FOV images
nl: Schaal en magnitudes toevoegen aan geëxporteerde GV-afbeeldingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useAlphaBlendBox)
en: Use alpha-blended background
nl: Achtergrond met "alpha blending" gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Chart orientation:
nl: Oriëntatie schaal en magnituden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Chart position:
nl: Plaats schaal en magnituden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Chart type:
nl: Type schaal en magnituden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Manually Capture Field of View Snapshots
nl: Opnamen gezichtsveld met de hand maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>In manual field of view capture method, user centers sky map to a point of interest, then captures snapshots of sky fragments inside the active FOV symbol.</p>
    <p>When in field of view capture mode, press <b>Page Up</b> and <b>Page Down</b> to switch FOV symbols. Snapshots are captured by pressing <b>K</b> key. When done, press <b>Escape</b> key to return to the Printing Wizard.</p>
    <p>Press <b>Next</b> when done.</p>
nl: <p>Bij het handmatig opnemen van het gezichtsveld, centreert u de hemelkaart op een bepaalde positie, en maakt u dan afbeeldingen van de hemelgedeelte binnen het actieve GV-symbool.</p>
    <p>In de modus voor het opnemen van het gezichtsveld, druk op toetsen <b>Page Up</b> en <b>Page Down</b> voor het schakelen tussen GV-symbolen. Afbeeldingen worden gemaakt door op de <b>K</b>-toets te drukken. Indien gereed, druk op de toets <b>Escape</b> om terug te keren naar de assistent voor afdrukken.</p>
    <p>Klik daarna op <b>Volgende </b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, captureButton)
en: Begin capture
nl: Begin opname

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Star Hopper FOV Capture Options
nl: Stel opties in voor GV-opnamen met Star Hopper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: Configure star hopper FOV capture: select object at which star hopping will begin, select FOV symbol and magnitude limit.
nl: Stel het maken van afbeeldingen in van het GV  bij het gaan van ster naar ster: selecteer het object  waar het "star hoppen" moet beginnen, selecteer het GV-symbool, en de grensmagnitude.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Select begin star:
nl: Selecteer beginster:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFromListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fromListButton)
en: Select object from list
nl: Selecteer object in lijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pointButton)
en: Point object on sky map
nl: Richt op object in hemelkaart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
nl: Details tonen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Hopping FOV:
nl: GV voor "hoppen":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Hop magnitude limit:
nl: Grensmagnitude voor "hoppen":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Choose Field of View Capture Method
nl: Methode kiezen voor de GV-opnamen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select field of view capture method. There are two methods: manual and star hopping-based.</p>
    <p>In <b>manual method</b> you navigate the sky map to find the objects of interest, then capture multiple fields of view representations.</p>
    <p><b>Star hopping-based method</b> automatically captures FOV snapshots using star hopping. This is experimental feature.</p>
    <p>Once you have selected field of view capture method, press <b>Next</b>.</p>
nl: <p>Selecteer de methode voor het opnemen van het gezichtsveld. Er zijn twee methodes: handmatig  en op basis van "star hoppen" (gaan van ster naar ster).</p>
    <p>Met de <b>handmatige methode</b> navigeert u in de hemelkaart naar de gewenstepositie, waarna u meerdere opnamen maakt van het beeld van het gezichtsveld.</p>
    <p><b>De methode op basis van het "star hoppen" </b> maakt automatisch afbeeldingen van het GVmet behulp van "star hoppen". Dit is nog experimenteel.</p>
    <p>Nadat u de gewenste methode heeft gekozen, klikt u op <b>Volgende</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Field of view definition method:
nl: Methode vastleggen gezichtsveldopname:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualRadio)
en: Manually capture field of view snapshots
nl: Gezichtsveldopnamen maken met de hand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hopperRadio)
en: Star hopper-based fields of view capture (experimental)
nl: Gezichtsveldopnamen maken met "star hoppen" (experimenteel)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Sky Object
nl: Hemelobject selecteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select observed sky object. You can select it from object list, by clicking <b>Select object from list</b> button or point it on sky map by pressing <b>Point object on sky map</b>. After object is located, press it with right mouse button and select <b>Select this object</b> option from context menu.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
nl: <p>Selecteer het waar te nemen hemelobject. U kunt die in de lijst selecterendoor te klikken op de knop <b>Selecteer object in lijst</b> , of door het aan te wijzen in de hemelkaart en te klikken op <b>Richt op object in hemelkaart</b>. Nadat het object is gevonden, klikt u er op met de rechter muisknop, en selecteert u de optie <b>Dit object selecteren</b> in het contextmenu.</p>
    <p>Daarna klikt u op de knop <b>Volgende</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedObjLabel)
en: Selected object:
nl: Geselecteerd object:

[ctx: @title:window]
en: Export
nl: Exporteren

en: Could not upload file to remote location: %1
nl: Bestand kon niet worden opgestuurd naar externe locatie: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Preview, Print and Export
nl: Voorbeeldweergave, afdrukken en exporteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Your document is ready to be printed. Click <b>Print preview</b> button to preview it and <b>Print</b> button to begin printing. You can also export it to file.</p>
    <p>If you wish to change contents of printed document, click <b>Previous</b> button to get back to previous steps.</p>
nl: <p>Uw document is gereed om afgedrukt te worden. Klik op de knop <b>Afdrukvoorbeeld</b> om het eerst te beoordelen en op <b>Afdrukken</b> om het echt af te drukken. U kunt het ook naar een bestand exporteren.</p>
    <p>Indien u de inhoud van een afgedrukt document wilt wijzigen, klikt u op de knop <b>Vorige</b> waarna u weer terugkeert naar de vorige stappen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
nl: Afdrukvoorbeeld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
nl: Afdrukken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: Export to File...
nl: Naar bestand exporteren...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Welcome to the KStars Printing Wizard
nl: Welkom bij de afdrukassistent van KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>This wizard will help you set up all the parameters for printing finder charts with logging forms.</p>
    <p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
nl: <p>Deze assistent helpt u met het opzetten van de instellingen voor het afdrukken van zoekkaarten en logformulieren..</p>
    <p>Begin met  klikken op de knop <b>Volgende</b>.</p>

en: Loading asteroids
nl: Planetoïden inlezen

en:  (Asteroid)
nl: (Planetoïde)

en: Asteroid Update
nl: Updates planetoïden

en: Downloading asteroids updates...
nl: Downloaden updates planetoïden

en: Error downloading asteroids data: %1
nl: Fout bij ophalen gegevens van planetoïden: %1

en: Could not load catalog objects in trixel: %1
nl: Kon de catalogusobjecten in trixel niet laden: %1

en: Import custom and internet resolved objects from the old DSO database into the new one?
nl: Aangepaste en op het internet gevonden objecten uit de oude DSO database importeren in de nieuwe?

en: Could not import the objects.
nl: Kon de objecten niet importeren.

en: Successfully added %1 object to the user catalog. | Successfully added %1 objects to the user catalog.
nl[0]: %1 object is met succes toegevoegd aan de gebruikerscatalogus.
nl[1]: %1 objecten zijn met succes toegevoegd aan de gebruikerscatalogus.

en: Loading comets
nl: Kometen inlezen

en: Comets Update
nl: Update Kometen

en: Downloading comets updates...
nl: Downloaden updates kometen...

en: Constellation Boundaries
nl: Grenzen van de sterrenbeelden

en: Loading Constellation Boundaries
nl: Grenzen van sterrenbeelden inlezen

en: Star HD%1 not found.
nl: Ster HD%1 niet gevonden.

en: Loading constellation names
nl: Sterrenbeeldnamen inlezen

en: No icon
nl: Geen pictogram

en: Creating horizon
nl: Horizon tekenen

en: Loading %1
nl: Inlezen %1

en: Local Meridian Component
nl: Lokale meridiaancomponent

note: i18n("Loading Milky Way")); Magellanic clouds loadContours("lmc.dat", i18n("Loading Large Magellanic Clouds")); loadContours("smc.dat", i18n("Loading Small Magellanic Clouds")); summary();
en: Loading Milky Way
nl: Melkweg wordt ingelezen

en: Loading Large Magellanic Clouds
nl: Grote Magellaanse wolk wordt ingelezen

en: Loading Small Magellanic Clouds
nl: Kleine Magellaanse wolk wordt ingelezen

[ctx: @title:window]
en: New Supernova(e) Discovered
nl: Nieuwe supernova('s) gevonden!

en: Host Galaxy :: %1
nl: Melkwegstelsel waarin :: %1

en: Position :: RA : %1 Dec : %2
nl: Positie :: RK : %1 Dec : %2

en: Date :: %1
nl: Datum :: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, centrePushButton)
en: Slew map to object
nl: Kaart naar object toe draaien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New supernova(e) discovered
nl: Nieuwe supernova('s) gevonden

en: Loading satellites
nl: Satellieten inlezen

en: Update TLEs...
nl: Satellietenlijst bijwerken...

en: Update %1 satellites
nl: %1 satellieten bijwerken

[ctx: @title:window]
en: Satellite Orbital Elements Update
nl: Baanelementen van satellieten bijwerken

en: Failed to load the DSO database.
nl: Laden van de DSO database is mislukt.

en: Do you want to start over with an empty database?
    This will move the current DSO database "%1"
    to "%2"
nl: Wilt u opnieuw beginnen met een lege database?
    Dit zal de huidige DSO database "%1" verplaatsen
    naar "%2"

en: Loading solar system
nl: Zonnestelsel wordt ingelezen

en: Loading stars
nl: Sterren worden ingelezen

en: Please wait while re-indexing stars...
nl: Momentje:: sterren worden opnieuw geïndexeerd...

en: Supernovae Update
nl: Update supernova's

en: Downloading Supernovae updates...
nl: Downloaden updates supernova's...

en: Error downloading supernova data: %1
nl: Fout bij ophalen gegevens van supernovae: %1

en: Requested Position Below Horizon
nl: Gevraagde positie is onder de horizon

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
nl: Gevraagde positie bevindt zich onder de horizon.
    Wilt u daar toch naar toe?

en: Go Anyway
nl: Ga toch maar

en: Keep Position
nl: Positie vasthouden

en: Digitized Sky Survey image provided by the Space Telescope Science Institute [free for non-commercial use].
nl: Afbeelding van de "Digitized Sky Survey" (gedigitaliseerde hemelatlas) van het "Space Telescope Science Institute" (Wetenschappelijk instituut Ruimtetelescoop) [vrij voor niet-commercieel gebruik].

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
nl: Afbeelding uit de Sloan Digital Sky Survey (Sloan digitale hemelopmeting), geleverd door het Astrophysical Research Consortium (Astrofysisch Onderzoeksconsortium)[vrij te gebruiken voor niet commerciële doeleinden].

en: Angular distance: %1
nl: Hoekafstand: %1

en: ; Physical distance: %1 pc
nl: Fysieke afstand: %1 pc

en: Star Hopper: Choose a field-of-view
nl: Van ster naar ster: kies een gezichtsveld

en: FOV to use for star hopping:
nl: GV voor van ster naar ster gaan:

en: Star Hopper: Enter field-of-view to use
nl: Van ster naar ster: voer gezichtsveld in

en: FOV to use for star hopping (in arcminutes):
nl: Gezichtsveld voor het gaan van ster naar ster (in boogminuten):

en: No object selected.
nl: Geen object geselecteerd.

en: Object Details
nl: Details van Object

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
nl: Ganymedes

en: Earth Shadow
nl: Aardschaduw

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
nl: Volle maan

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
nl: Nieuwe maan

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
nl: Eerste kwartier

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
nl: Laatste kwartier

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
nl: Wassende maan

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
nl: Wassende maan

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
nl: Afnemende maan

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
nl: Afnemende maan

en: unknown
nl: onbekend

en: Success
nl: Succes

en: Eccentricity >= 1.0 or < -0.001
nl: Excentriciteit >= 1.0 of < -0.001

en: Mean motion less than 0.0
nl: Gemiddelde snelheid kleiner dan 0.0

en: Satellite has decayed
nl: Satelliet bestaat niet meer

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Star
nl: Ster

en: Catalog Star
nl: Ster uit catalogus

en: Planet
nl: Planeet

en: Comet
nl: Komeet

en: Asteroid
nl: Planetoïde

en: Constellation
nl: Sterrenbeeld

en: Galaxy Cluster
nl: Groep van melkwegstelsels

en: Satellite
nl: Satelliet

en: Radio Source
nl: Radiobron

en: Multiple Star
nl: Meervoudig stersysteem

en: Unknown Type
nl: Onbekend type

en: Show HST Image
nl: HST-afbeelding tonen

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
nl: %1: Hubble Ruimtetelescoop, bediend door STScI voor de NASA [public domain]

en: Show Spitzer Image
nl: Spitzer-afbeelding tonen

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
nl: %1: Spitzer Ruimtetelescoop, met dank aan NASA/JPL-Caltech [public domain]

en: Show SEDS Image
nl: SEDS-afbeelding tonen

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
nl: %1: SEDS, http://www.seds.org [vrij voor niet-commercieel gebruik]

en: Show KPNO AOP Image
nl: KPNO AOP-afbeelding tonen

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
nl: %1: Advanced Observing Programma van Kitt Peak National Observatory [vrij voor niet-commercieel gebruik; geen fysieke reproducties]

en: Show NOAO Image
nl: NOAO-afbeelding tonen

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
nl: %1: National Optical Astronomy Observatories en AURA [vrij voor niet-commercieel gebruik]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
nl: %1: Very Large Telescope, bediend door de European Southern Observatory [vrij voor niet-commercieel gebruik, geen reproducties]

en: Show
nl: Tonen

en: unnamed object
nl: object zonder naam

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
nl: De parameters "Breedte" en "LST" kunnen alleen worden gebruikt in KSPlanetBase-objecten.

en: alpha
nl: alfa

en: upsilon
nl: ypsilon

en: Failed to load terrain. Set terrain file in Settings.
nl: Terrein laden is mislukt. Terreinbestand in instellingen zetten.

en: Failed to load terrain image (%1). Set terrain file in Settings.
nl: Terreinafbeelding (%1) laden is mislukt. Terreinbestand in instellingen zetten.

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
nl: Fout bij het lezen van de regel voor de tijdzone. Instelling voor geen regel.

en: Could not parse %1 as a valid month code.
nl: Kon %1 niet lezen als een geldige maandcode.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
nl: Kon %1 niet lezen als een geldige dagcode.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can locate objects in the sky by their name.
    			Use Ctrl+F, the "Pointing->Find Object" menu item, or the "Find Object"
    			Toolbar button.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt objecten vinden met behulp van hun naam.
    			Gebruik Ctrl+F, de menu-optie "Kijkrichting -> Object zoeken", of de knop
    			"Object zoeken" in de werkbalk.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To change your Geographic Location,
    			use Ctrl+G, the "Settings->Geographic..." menu item,
    			or the "globe" Toolbar button.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt uw geografische locatie wijzigen 
    			met de toetsencombinatie Ctrl+G, de menu-optie 
    			"Instellingen -> Geografische locatie instellen..." of de 
    			knop in de werkbalk met de "wereldbol".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can Track an object, so it will always be centered
    			in the display.<br/>
    			Use Ctrl+T, the "Pointing->Engage Tracking" menu item, or the "lock"
    			Toolbar button. You can also simply center the object by
    			double-clicking on it or selecting "Center and Track" from the
    			object's popup menu.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt een object volgen, zodat het zich altijd in het midden van
    			het scherm bevindt.<br/>
    			Gebruik de toetsencombinatie Ctrl+T, de menu-optie 
    			"Kijkrichting -> Object volgen" of de knop "Object volgen" in de werkbalk.
    			U kunt ook een object in het midden plaatsen door er op te 
    			dubbelklikken, of door in het contextmenu de optie "Centreren
    			en volgen" te selecteren.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
nl: 		<p>Het Handboek van KStars bevat het "AstroInfo Project", met een 
    			aantal informatieve artikelen over Astronomie.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
nl: 		<p>Er zijn drie "informatievakken" in het hoofdvenster die gegevens over 
    			de tijd/datum, uw geografische locatie, en de huidige centrale positie aan 
    			de hemel (de kijkrichting) tonen. U kunt deze vakken met de muis verslepen,
    			 of op/afrollen door erop te dubbelklikken. U kunt ze ook volledig verbergen 			via de menu-optie
    			"Instellingen -> Informatievakken.
    
    			Bij het oprollen wordt het informatievak, net als dat bij vensters het geval
    			is, verborgen op één regel na.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
nl: 		<p>KStars heeft een modus voor het gebruik van het hele scherm, u kunt deze
    			modus aan- of uitschakelen met de knop in de werkbalk "Volledig scherm",
    			of door op "Ctrl+Shift+F" te klikken.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Help us improve the KStars project! Visit our website at https://edu.kde.org/kstars and join our mailing list at kstars-devel@kde.org to learn more. We welcome you to help us with bug reports, contributions of astronomy know-how and knowledge, code contributions, translations and many more kinds of contributions!
    		</p>
nl: 		<p>U kunt ons helpen met het verbeteren van het KStars-project! Bezoek onze website https://edu.kde.org/kstars, en schrijf u in op onze discussielijst kstars-devel@kde.org, als u meer wilt weten. Wij zij blij met uw foutmeldingen (bug reports), bijdragen van astronomische weetjes en kennis, programmabijdragen, vertalingen, en vele andere soorten bijdragen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
nl: 		<p>De toetsen N,S,E,W stellen de kijkrichting in op het noordpunt (N),
    			zuidpunt (S), oostpunt (E) of westpunt (W) op de horizon. De toets Z 
    			brengt de kijkrichting naar het zenit (recht naar boven).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
nl: 		<p>De toetsen 0-9 stellen de kijkrichting in op een van de grote lichamen 
    			in het zonnestelsel.  0 op de Zon, 3 op de Maan; de overige op de acht
    			planeten, in volgorde van hun afstand tot de Zon.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
nl: 		<p>Klik en sleep met de muis om de hemelkaart naar een nieuwe 
    			kijkrichting te laten draaien.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
nl: 		<p>Dubbelklik met de muis om de hemelkaart op de positie van de 
    			muisaanwijzer te centreren.  Als u op een object dubbelklikt zal KStars
    			dit automatisch gaan volgen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
nl: 		<p>De statusbalk toont altijd de hemelcoördinaten van de positie van de 
    			muisaanwijzer in de hemelkaart, in zowel het Equatoriale- als het
    			Horizontale coördinatenstelsel.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
nl: 		<p> De hemelkaart kan worden vergroot of verkleind door uw muiswiel te draaien
    			of door de muisaanwijzer op en neer te slepen met de middelste muisknop ingedrukt.
    			U kunt ook de +/- toetsen gebruiken, of met de "Inzoomen/Uitzoomen"-knoppen in de
    			werkbalk, en overeenkomstige menukeuzes in het Beeld-menu.  Het zoomniveau
    			kan met de hand worden ingesteld met "Zoomen tot hoekgrootte" in het Beeld-menu 
    			(Shift+Ctrl+Z), en u kunt het grafisch instellen door de Ctrl-toets ingedrukt te houden
    			terwijl u door te slepen met de muis een rechthoek maakt die de nieuwe grenzen van 
    			het venster bepaalt.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can manually set the coordinates of the central Focus point.
    			Press Ctrl+M, or use the "Pointing->Set Coordinates Manually..." menu item, and enter
    			the desired coordinates in the popup window.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt de coördinaten van de kijkrichting met de hand instellen. 
    			Druk op de toetsencombinatie Ctrl+M, of gebruik de menu-optie 
    			"Kijkrichting -> Coördinaten met de hand instellen...", en voer in het 
    			dialoogvenster de gewenste coördinaten in.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
nl: 		<p>Om te kunnen schakelen tussen het Equatoriale en Horizontale 
    			coördinatenstelsel, gebruikt u de menu-optie "Beeld -> ...coördinaten" 
    			of drukt u op de spatiebalk.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
nl: 		<p>Om datum en tijd in te stellen, gebruikt u de toetsencombinatie Ctrl+S, 
    			de menu-optie "Tijd -> Tijd instellen", of de knop "Tijd instellen" in de
    			werkbalk. Merk op dat in KStars de tijd tot ver in de toekomst of het verleden kan
    			worden ingesteld, elk jaar tussen -50 000 en + 50 000 is mogelijk.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt de toetsencombinatie Ctrl+E of de menu-optie "Tijd -> Actuele tijd 
    			instellen" gebruiken om de simulatieklok gelijk te zetten met uw systeemklok.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt met het spinveld in de werkbalk de tijdstap voor de klok
    			van KStars instellen. Stel deze in op "1.0 sec" om de klok gelijk op te 
    			laten lopen met de ware tijd. 
    
    			Noot: Negatieve tijdstappen laten de klok achteruit lopen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can stop and start the clock with the "Play/Pause" button
    			in the Toolbar, or with the "Time->Stop Clock" menu item.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt de klok starten en stoppen door op de knop "Klok starten/stoppen"
    t		in de werkbalk te klikken. Of gebruik de menu-optie "Tijd -> Klok 
    starten/stoppen".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
nl: 		<p> U kunt de simulatieklok een enkele tijdstap vooruit of achteruit zetten
    			met de toetsen "&gt;" en "&lt;"
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
nl: 		<p>Als u met uw muis in de kaart klikt, dan ziet u in de statusbalk 
    			de naam van het hemelobject dat zich het dichtst bij de 
    			muisaanwijzer bevindt.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
nl: 		<p>Als u de muisaanwijzer even niet verplaatst zal de naam van het
    			dichtstbijzijnde object tijdelijk zichtbaar zijn en automatisch vervagen als
    			u de muis weer beweegt.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
nl: 		<p>Klik met de rechter muisknop om een contextmenu met gedetailleerde
    			opties voor een bepaald object te openen. In dit menu zijn ook koppelingen
    			naar afbeeldingen en informatie op het internet te vinden.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
nl: 		<p>"Deep sky"-objecten waarvoor extra URL-koppelingen in het 
    			contextmenu beschikbaar zijn hebben een andere kleur (standaardkleur 
    			is rood)
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
nl: 		<p>Standaard worden de sterren in KStars met realistische kleuren getoond.
    			De kleur van een ster is afhankelijk van de (oppervlakte)temperatuur;
    			koudere sterren zijn rood, terwijl hetere sterren blauw zijn gekleurd.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you want the very latest orbital information for asteroids and
    			comets (including recently-discovered objects), check the "Download
    			Data" tool ("File->Download New Data" or Ctrl+D) frequently for updated
    			ephemerides.
    		</p>
nl: 		<p> Als de laatst bekende baaninformatie nodig is van planetoïden en kometen
    			(met inbegrip van die die onlangs zijn ontdekt), gebruik dan regelmatig het
    			hulpmiddel "Ophalen gegevens" ("Bestand -> Ophalen gegevens" of
    			Ctrl-D) om de nieuwste baangegevens op te halen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Details window provides a large amount of information on any 
    			object in the sky, including coordinates, rise/set times, Internet 
    			links, and your own custom notes.  Access the Details window through 
    			the popup menu, or by clicking on an object and then pressing "D".
    		</p>
nl: 		<p>In het venster Details van object vindt u heel veel informatie over elk object
    			aan de hemel, inclusief coördinaten, opkomst- en ondergangstijden,
    			internetkoppelingen, en uw eigen aantekeningen. U kunt dit venster vinden 
    			met het contextmenu, of door op een object te klikken en daarna op "D" 			te klikken.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
nl: 		<p>Van elk object aan de hemel kunt u de naam laten tonen.  Schakel dit aan/uit in
    			het contextmenu, of door op het object te klikken en daarna op "L"
    			te klikken.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
nl: 		<p>Met de Astrorekenmachine (Ctrl+C) heeft u direct toegang tot
    			veel van de berekeningen die KStars achter de schermen uitvoert.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
nl: 		<p>Het hulpmiddel AAVSO-lichtkrommen (Ctrl+V) maakt verbinding
    			met een server van de "American Association of Variable Star
    			Observers" (AAVSO: Amerikaanse vereniging van waarnemers van
    			variabele sterren) en tekent de lichtkromme van een van de
    			meer dan 6000 sterren waarvan men dagelijks de helderheid volgt.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
nl: 		<p>Het hulpmiddel "Hoogte vs. tijd" (Ctrl+A) plot hoogtekrommen
    			voor elk van de door u gekozen objecten. Het is een ideaal hulpmiddel
    			voor het plannen van waarneemsessies.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>With the What's up Tonight? tool (Ctrl+U), you can tell at a glance what
    			objects will be visible from your location on a given night.
    		</p>
nl: 		<p>Met het hulpmiddel "Wat is er vanavond te zien?" (Ctrl+U) kunt 
    			u op eenvoudige wijze nagaan welke objecten vanuit uw locatie zichtbaar 
    			zijn gedurende een bepaalde nacht.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful Observation Planner tool
    			  (Ctrl + L). The planner helps you maintain a
    			  wish list of objects that you would like to
    			  observe, and then select some of these
    			  objects to plan out an observing
    			  session. The planner can then assign
    			  observing times, and present the objects in
    			  time order for easy observing workflow on
    			  the field.
    		</p>
nl: 		<p>KStars heeft en krachtig hulpmiddel voor het plannen
    			  van observaties(Ctrl + L). Hiermee kunt u een lijst beheren
    			  van objecten die u wenst waar te nemen, daarna kunt u hierin
    			  enige daarvan selecteren voor de volgende
    			  waarneemsessie.
    			  Met de planner kunnen dan waarneemtijden worden
    			  toegekend, waarbij de objecten in de juiste volgorde
    			  worden geplaatst, zodat het eigenlijke waarnemen zo
    			  vlot mogelijk kan worden gedaan.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful astrophotography suite called Ekos! Ekos lets you control your astrophotography equipment through INDI, perform auto-focus etc, and set up automatic capture sequences.
    		</p>
nl: 		<p>KStars bevat Ekos, een krachtige serie van programma's voor astrofotografie! Met Ekos kunt u uw astrografische apparatuur beheren door middel van INDI, auto-focusseren, enz., en automatische reeksen van opnames instellen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The ScriptBuilder tool allows you to construct complex D-Bus
    			scripts using a simple GUI.  The scripts can be played back later
    			from the command line, or from within KStars.
    		</p>
nl: 		<p>Het hulpmiddel Scriptbouwer maakt het u mogelijk om complexe 
    			D-Bus-scripts te maken met behulp van een eenvoudige grafische 
    			interface (GUI).  De scripts kunnen later worden afgespeeld vanaf de 
    			commandoregel in een tekstscherm, of vanuit KStars.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
nl: 		<p>Het hulpmiddel "Zonnestelsel" toont een overzicht van ons 
    			zonnestelsel van bovenaf gezien, met de posities van de grote
    			planeten op de huidige simulatiedatum.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
nl: 		<p>Het hulpmiddel "Manen van Jupiter" toont de relatieve posities van
    			de vier grootste manen van Jupiter (Io, Europa, Ganymedes en Callisto),
    			zoals die vanaf de aarde zichtbaar zijn, en als een functie van de tijd 
    			(slingerdiagram).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt de hemelkaart opslaan in een bestand met "Hemelafbeelding
    			opslaan" in het menu Bestand, of door op Ctrl+I te klikken. Bovendien
    			kunt u KStars starten vanaf een commandoregel met als argument
    			"--dump" om een afbeelding van de hemel op te slaan op de schijf
    			zonder zelfs maar een programmavenster te openen.  Dit kunt u gebruiken
    			om een dynamische achtergrond voor uw bureaublad in KDE te maken.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom Object Catalogs, select "Import Catalog..." or 
    			"Create Catalog..." from the Catalogs page in the KStars Configuration window.
    			See the Handbook for instructions on formatting your catalog file.
    		</p>
nl: 		<p>Om uw eigen objectencatalogus toe te voegen, selecteert u 
    			"Catalogus aanmaken..." in de pagina "Catalogus" in het
    			configuratievenster van KStars. Zie het Handboek voor instructies
    			voor het maken van uw eigen catalogusbestanden.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with the NGC and IC deep-sky object catalogs. You can download many more catalogs from the File->Download New Data option. You can also make your own custom catalogs and add them.
    		</p>
nl: 		<p>Standaard wordt KStars uitgebracht met catalogi van NGC en IC deep-sky objecten. U kunt veel meer catalogi downloaden met de menu-optie Bestand->Nieuwe gegevens ophalen. U kunt ook uw eigen catalogi make, en die toevoegen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with a catalog of stars up to about magnitude 8. You can download additional star catalogs (Tycho-2 and USNO NOMAD) to show up to 100 million stars down to about magnitude 16 using the File->Download New Data option.
    		</p>
nl: 		<p>Standaard wordt KStars uitgebracht met een catalogus van sterren tot ongeveer magnitude 8. U kunt extra stercatalogi downloaden (Tycho-2 en USNO NOMAD) met tot aan 100 miljoen sterren tot ongeveer magnitude 16, met de menu-optie Bestand->Nieuwe gegevens ophalen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
nl: 		<p>Om uw eigen internetadressen voor afbeeldingen/informatie van of 
    			over een object toe te voegen, selecteert u in het contextmenu van het 
    			object het onderdeel "Koppeling toevoegen...".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt vele weergaveopties instellen door op de werkbalkknop
    			met het gereedschapsymbool te klikken of door de menu-optie 
    			"Instellingen -> KStars instellen..." te selecteren.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
nl: 		<p>De informatievakken op het scherm kunnen worden verborgen 
    			of getoond met de menu-optie "Instellingen -> Informatievakken".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
nl: 		<p>De werkbalken kunnen worden verborgen of getoond met de 
    			menu-optie "Instellingen -> Werkbalken".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can hide either the Ra/Dec or Az/Alt coordinate fields in the statusbar,
    			or hide the statusbar completely, using the Settings->Statusbar menu.
    		</p>
nl: 		<p> U kunt het veld voor de RK/Dec- of de Az/Hgte-coördinaten 
    			in de statusbalk verbergen, of de statusbalk helemaal verbergen, 
    			in het menu "Instellingen -> Statusbalk".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt schakelen tussen vooringestelde kleurenschema's door een
    			schema te kiezen met de menu-optie "Instellingen -> Kleurenschema's".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Geographic Locations.  Fill in the
    			required fields in the "Set Geographic Location" Dialog and then press the
    			"Add City to List" button. Your Locations will be available in all
    			future sessions.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt uw eigen geografische locaties opgeven. Vul in het 
    			dialoogvenster "Geografische locatie instellen" de daarvoor
    			bestemde velden in en druk vervolgens op de knop "Toevoegen
    			aan lijst". Uw locaties worden bewaard voor toekomstige sessies.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt uw eigen kleurenschema's opgeven. Bewerk de kleuren
    			in het tabblad "Kleuren" in het venster "Instellen" en druk op de knop
    			"Huidige kleuren opslaan". Uw kleurenschema zal worden bewaard voor
    			toekomstige sessies.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can construct your own field-of-view (FOV) symbols, using the
    			FOV Editor from the Settings->FOV Symbols menu.  You can set the angular size, the
    			shape, and the color of your new symbols.
    		</p>
nl: 		<p> U kunt uw eigen gezichtsveld (GV)-symbool maken met de
    			GV-bewerker in het menu "Instellingen-> GV-symbolen bewerken".
    			U kunt de grootte, de vorm en de kleur van het nieuwe symbool instellen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you use a camera to capture images, you can create a field-of-view (FOV) symbol that matches your camera sensor's size. You can then adjust the orientation of the FOV symbol to match the orientation of your camera, to see what fits into your imaging field. The FOV Editor may be accessed from the Settings->FOV Symbols menu.
    		</p>
nl: 		<p>Indien u met een camera beelden opneemt, kunt u een GV-symbool aanmaken voor het bij deze camera passende gezichtsveld. Daarna kunt u de oriëntatie van het GV-symbool  aanpassen aan die van de camera, zodat u precies kunt zien wat zich in het gezichtsveld bevindt. De bewerker van het GV-symbool vindt u in het menu Instellingen>GV-symbolen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
nl: 		<p>In het tabblad "Geavanceerd" in het venster "Instellen" kunt u de 
    			instelling van het gedrag van KStars verder verfijnen. U kunt bepalen of 
    			voor de atmosferische straalbreking moet worden gecorrigeerd, en of een 
    			verdraaien in de hemelkaart geanimeerd zal verlopen. U kunt ook bepalen 
    			welke objecten worden verborgen als de kijkrichting in de hemelkaart wordt 
    			veranderd.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars displays up to 100 million stars, more than 13,000 deep-sky objects, the 88 constellations,
    			all planets, the Sun, the Moon, thousands of comets and asteroids, and the
    			Milky Way.
    		</p>
nl: 		<p>KStars toont tot aan 100 miljoen sterren, meer dan 13.000 "deep sky"-objecten, alle 88 
    			sterrenbeelden, alle planeten, de Zon, de Maan, duizenden kometen 
    			en planetoïden, en de Melkweg.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
nl: 		<p>De baan aan de hemel die de Zon en alle planeten lijken te volgen
    			heet de ecliptica.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
nl: 		<p>Bij de posities van objecten in KStars wordt rekening gehouden met 
    			de effecten van precessie, nutatie, aberratie, atmosferische straalbreking, 
    			en de tijd die het licht nodig heeft om ons te bereiken (voor planeten en 
    			hun manen).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can simulate the famous experimental test of general relativity in KStars -- KStars can calculate the bending of star-light around the sun. Simply center on the sun, zoom in the sky map and toggle the corrections by pressing 'r' on the keyboard.
    		</p>
nl: 		<p>U kunt in KStars de bekende toets simuleren van de algemene relativiteitstheorie -- KStars kan de afbuiging door de zon berekenen van rakelings langs de zon scherend sterlicht. U hoeft alleen maar de kijkrichting in te stellen op de zon, in de hemelkaart in te zoomen, en op het toetsenbord herhaaldelijk op de toets 'r ' te drukken om het effect te zien.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The nearest star to the Sun is Rigel Kentaurus (alpha Centauri).
    			The brightest star in the night sky is Sirius (alpha Canis Majoris).
    		</p>
nl: 		<p>De ster die het "dichtst bij" de zon staat is Proxima Centauri, die 
    			deel uitmaakt van een meervoudige ster die bekend staat als Alpha 
    			Centauri (proxima betekent dichtbij).
    			De helderste ster aan de hemel is Sirius (Alpha Canis Majoris).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
nl: 		<p>De grote groep melkwegstelsels tussen Leeuw, Maagd en 
    			Hoofdhaar van Berenice heet de Virgocluster. Dit is een erg grote 
    			groep van melkwegstelsels.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
nl: 		<p>De grote groep sterrenhopen en nevels dichtbij de zuidelijke hemelpool
    			zijn objecten in de Grote Magellaanse Wolk. Dit is een dwergmelkwegstelsel
    			dat een baan beschrijft om onze Melkweg.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
nl: 		<p> De Messier-catalogus is een lijst van de 110 helderste, niet-stellaire 
    			objecten (dus geen sterren) aan de hemel. Hiertoe behoren beroemde 
    			objecten, zoals de Orion-nevel (M 42), het Andromeda-melkwegstelsel
    			(M 31) en het Zevengesternte (Plejaden, M 45).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Every now and then, planets seem to stop, and temporarily change their direction of motion across the night sky. This is called retrograde motion. You can simulate it in KStars by attaching a trail to an outer planet and letting the simulation clock step quickly (at 1 sid day or so).
    		</p>
nl: 		<p>Zo nu en dan lijkt het of de planeten stilhouden, en tijdelijk terugkeren op hun weg langs de hemel. Dit wordt terugkerende of retrograde beweging genoemd. U kunt dit in KStars simuleren door bij een buitenplaneet een spoor te laten tekenen en de simulatieklok wat sneller te laten lopen, zeg met stappen van 1 sterrendag of zo. (Vert.: u moet dit doen bij een buitenplaneet die in oppositie (tegenover de zon) is, dus om circa middernacht het hoogst staat aan de hemel). De aarde, die in minder dagen om de zon gaat, haalt de buitenplaneet dan tijdelijk in.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>From a dark, country-side location, the Andromeda Galaxy (M 31) is visible to the naked eye! The galaxy lies about 2.2 million light years away from us, and yet it has an apparent size of 3 degrees, 6 times the apparent size of the full moon!
    		</p>
nl: 		<p>Op een werkelijk donkere locatie (waar is dit nog in Nederland?) kan de Andromedanevel met het blote oog worden gezien! Dit melkwegstelsel is 2,2 miljoen lichtjaar van ons vandaan,en heeft toch nog een schijnbare grootte van 3 graden, 6 keer dat van de volle maan!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Apparent sizes of deep-sky objects and planets are measured in arcminutes. An arc-minute is 1/60 of a degree. Stars have even smaller apparent sizes, which are measured in milli-arc-seconds (1/3600000 of a degree)!
    		</p>
nl: 		<p>De schijnbare grootten van deep-sky objecten en planeten worden gemeten in boogminuten. Een boogminuut is een 1/60 graad. Sterren zijn schijnbaar nog veel kleiner, hun schijnbare grootten worden gemeten in duizendsten van een boogseconde. (1/3600 000 graad)!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Distance to the more nearby stars may be measured using "Parallax". The idea is explained in the Astro Info project. KStars shows the distances to many stars in the Details dialog. To access this information, simply right click on the star, and choose "Details" in the popup-menu.
    		</p>
nl: 		<p>De afstand tot sterren die niet zo ver weg staan kunnen worden gemeten met de parallax-methode. Het idee hierachter wordt in het Astroinfo Project beschreven. KStars toont van veel sterren de afstanden in de Detailsdialoog. U krijgt deze informatie te zien als u op de ster met de muis rechtsklikt, en klikt op "Details" in het keuzemenu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Hubble Space Telescope images are usually in false-color. The colors are chosen to indicate the presence of the elements Hydrogen, Oxygen, and Sulfur. For real-color images, try the other image options.
    		</p>
nl: 		<p>De beelden van de Hubble Space Telescope (Hubble ruimtetelescoop) zijn gewoonlijk in valse kleuren. De kleuren worden zo gekozen dat de aanwezigheid van elementen zoals waterstof, zuurstof en zwavel zo duidelijk mogelijk wordt weergegeven. Om beelden in echte kleuren te verkrijgen kunt u de andere opties voor de beelden proberen.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Digitized Sky Survey (DSS) has digitized images from photographs of every region of the sky, made with the Oschin Schmidt telescope at Mt. Palomar, and the UK Schmidt Telescope. The DSS image of almost any region of the sky can be accessed from KStars by right-clicking on the sky map and selection "Show DSS Image".
    		</p>
nl: 		<p>In de  Digitized Sky Survey (DSS, gedigitaliseerde hemelatlas) zijn afbeeldingen  aanwezig afkomstig van foto's van elk gebied aan de hemel, gemaakt met de Oschin Schmidt telescoop . op Mt. Palomar, en de UK Schmidt Telescoop. U kunt de DSS-afbeelding van zo goed als elk gebied aan de hemel verkrijgen, door in KStars ergens in de hemelkaart te rechtsklikken en in het menu "DSS-afbeelding tonen" te kiezen .
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Edwin Hubble made the first measurements that showed that the distant galaxies are receding at very fast speeds from us. This was early evidence for the expansion of the universe. Learn more at the AstroInfo project in the KStars Handbook (Help->KStars Handbook).
    		</p>
nl: 		<p>Edwin Hubble deed de eerste afstandsmetingen van melkwegstelsels, die aantoonden dat de verre melkwegstelsels zich van ons verwijderen, met een snelheid die toeneemt naar mate die sterrenstelsels verder van ons vandaan zijn. Dit was de eerste aanwijzing dat ons heelal uitdijdt (groter wordt). U kunt meer informatie vinden in het Astroinfo project, in het Handboek van KStars (Help->Handboek van KStars)
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The best way to observe a faint object in the night-sky is to not look straight at it but look in the region around it! This technique, called "averted vision", works because of the way the rod cells, which are sensitive to dim light, are placed on the retina in our eyes.
    		</p>
nl: 		<p>Als u 's avonds in het donker naar een lichtzwak object kijkt, kunt u die het best zien als u er niet rechtstreeks naar kijkt, maar juist een beetje ernaast! Dit komt door hoe de staafjes, de meest lichtgevoelige cellen in de retina in onze ogen, daarin geplaatst zijn.
    		</p>

[ctx: @title:window]
en: Altitude vs. Time
nl: Hoogte vs. tijd

en: Local Sidereal Time
nl: Lokale Sterretijd

en: Local Time
nl: Lokale tijd

en: &Print...
nl: &Afdrukken...

en: Print the Altitude vs. time plot
nl: Druk plot af van hoogte vs tijd

en: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Altitude:   </td><td>%4</td></tr></table>
nl: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Hoogte:   </td><td>%4</td></tr></table>

[ctx: @title:window]
en: Print elevation vs time plot
nl: Druk plot af van hoogte vs tijd

en: Elevation vs. Time Plot
nl: Plot van hoogte als functie van de tijd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
nl: Naam van het geplotte object

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
nl: U kunt dit veld op twee manieren gebruiken:  
    
    1. Typ de naam in van een bekend object en klik op "Plot" (of druk op Enter).  De Hoogte vs. Tijd-kromme van het object wordt dan aan de plot toegevoegd en de coördinaten ervan worden hieronder getoond.
    
    2. Typ een naam in van een eigen object.  U moet ook de RK en Dec opgeven van het object, en dan op "Plot" klikken waarop de kromme van het object aan de plot wordt toegevoegd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
nl: Object zoeken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
nl: Velden wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
nl: Lijst wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
nl: Lokale tijd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altitudeLabel)
en: Altitude:
nl: Hoogte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, riseButton)
en: Object Rise
nl: Opkomst object

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setButton)
en: Object Set
nl: Ondergang object

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, transitButton)
en: Transit
nl: Meridiaandoorgang

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
nl: Datum && Locatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
nl: Stad kiezen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
nl: Lte.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
nl: Bte.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
nl: Bijwerken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
nl: Lijst van aanpasbare opties

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, OptionName)
en: Select an option from this list to set its value.  You may also select the option using an organized Tree List using the "Browse Tree..." button.
nl: Selecteer een optie in deze lijst waarvan u de waarde wilt instellen. U kunt deze optie ook kiezen in een georganiseerde boomstructuur, met de knop "Zoek in boomstructuur...".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
nl: Waarde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
nl: Toon opties in een boomstructuur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
nl: Drukken op deze knop geeft u een boomstructuur met opties die per onderwerp zijn gerangschikt. Ook ziet u een korte beschrijving van elke optie, en het gegevenstype van de waarde van die optie (string (een karakterrij), integer (geheel getal), float (getal met een komma) of boolean).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Browse Tree...
nl: Zoek in boomstructuur...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
nl: waarde van de geselecteerde optie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: Set the value for the selected view option here.  Make sure the value you enter matches the data type expected by the option.  For example, the "UseAltAz" option expects a boolean value, so you should enter "true", "false", "1", or "0".  If you are unsure what data type is expected, examine the Tree View of options using the "Browse Tree..." button.
nl: Hier kunt u de waarde van de geselecteerde beeldoptie instellen.  Zorg ervoor dat het type van de waarde overeenkomt met dat wat door deze optie wordt verwacht. Bijvoorbeeld, de optie "HgteAz" verwacht een booleaanse waarde, dus moet u hier "true", "false", "1", of "0" invullen. Als u er niet zeker van bent welk type er wordt verwacht kunt u de boomstructuur van opties bekijken die u krijgt als u op de knop "Zoek in boomstructuur..." drukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
nl: Optie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
nl: Naam bestand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
nl: Breedte van de afbeelding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
nl: Hoogte van de afbeelding:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
nl: Selecteer object in een lijst

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
nl: Opent de dialoog Object zoeken, waarin u een object kunt selecteren in een lijst van bekende objecten.  De naam van een geselecteerd object kunt u in het vak "richting" links zien.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
nl: Doelobject of richting

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
nl: Selecteer kijkrichting of object om op te centreren. In het combinatieveld vindt u een lijst met bekende kijkrichtingen inclusief de voornaamste windstreken, en het zenit. U kunt hier ook de naam invullen van een bekend object, of een object kiezen in de lijst van bekende objecten door op de knop "Object" te klikken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
nl: Toon afdrukdialoog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
nl: Sterrenkaartkleuren gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
nl: Naam van de kleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
nl: Kleur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
nl: Land

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Enter the Country name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
nl: Voer de naam in van het land van de locatie. Het kan eenvoudiger zijn de knop "Stad zoeken..." te gebruiken om uw locatie te zoeken in de lijst van bekende steden.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
nl: Stad

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, CityName)
en: Enter the City name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
nl: Voer de naam in van de stad in de gewenste locatie.  Het kan eenvoudiger zijn de knop "Stad zoeken..." te gebruiken om uw locatie te zoeken in de lijst van bekende steden.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
nl: Provincie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Enter the Province name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
nl: Voer de naam in van de provincie van de gewenste locatie.  Het kan eenvoudiger zijn de knop "Stad zoeken..." te gebruiken om uw locatie te zoeken in de lijst van bekende steden.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
nl: Open het hulpmiddel Geografische locatie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
nl: Druk op deze knop om de dialoog Geografische locatie instellen te openen, waarin u uit meer dan 2500 steden in de hele wereld kunt kiezen. Als een locatie is geselecteerd worden de velden voor stad, provincie en land door het programma ingevuld.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Find City...
nl: Stad zoeken...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
nl: Aan/uitzetten van volgen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: If checked, the sky will remain focused on its current position or object as time passes.  This is called "Tracking".  Note that tracking is automatically engaged whenever an object is centered at the focus point.  So, if you use "lookToward" with an object name, you do not need to engage tracking.  
    
    If unchecked, then Tracking will be forced off, even if an object has been centered.  As time passes, the sky will then appear to drift by (due to the rotation of the Earth).
nl: Indien aangezet zal de kijkrichting steeds op de huidige positie in de sterrenkaart of object blijven terwijl de tijd doorloopt. Dit wordt "Volgen" genoemd. Merk op dat volgen automatisch wordt aangezet wanneer de kijkrichting op een bepaald object wordt ingesteld.  Dus als u "kijken naar" gebruikt met de naam van een object, hoeft u volgen niet aan te zetten.
    
    Indien uitgezet zal er niet worden gevolgd, ook als de kijkrichting is ingesteld op een object. De hemel zal dan in de loop van de tijd verderdraaien (als gevolg van de aardrotatie).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
nl: Pauzeduur in seconden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
nl: Voer het aantal seconden in dat het script moet wachten voordat de volgende opdrachten worden uitgevoerd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
nl: Toets:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
nl: Wacht totdat deze toets wordt ingedrukt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
nl: Het uitvoeren van het script zal tijdelijk worden gestopt totdat de toets die hier wordt ingesteld door de gebruiker wordt ingedrukt.  
    
    Alleen enkelvoudige toetsen kunnen worden gebruikt, u kunt geen hulptoetsen als Ctrl of Shift gebruiken.  Type "space" (spatie) om de spatiebalk aan te geven, of anders gebruikt u de toets zelf.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
nl: Zoomniveau:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
nl: Nieuw zoomniveau

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
nl: Het zoomniveau instellen. Dit kan stapsgewijs worden veranderd met "Inzoomen" en "Uitzoomen".
    
    Het zoomniveau wordt bepaald door het aantal pixels in een radiaal.  Redelijke waarden liggen tussen 300 en 10 000 000

en: <QT><H2>KStars Astrocalculator</H2><P>The KStars Astrocalculator contains several <B>modules</b> which perform a variety of astronomy-related calculations.  The modules are organized into several categories: <UL><LI><B>Time calculators: </B>Convert between time systems, and predict the timing of celestial events</LI><LI><B>Coordinate converters: </B>Convert between various coordinate systems</LI><LI><B>Solar system: </B>Predict the position of any planet, from a given location on Earth at a given time</LI></UL></QT>
nl: <QT><H2>KStars Astrorekenmachine</H2><P>De KStars Astrorekenmachine heeft verschillende <B>modules</b> waarmee een aantal sterrenkundigeberekeningen kunnen worden gedaan.  Deze modules zijn ingedeeld in een aantal categorieën: <UL><LI><B>Tijdberekeningen: </B>Conversie tussen tijdsystemen, en het voorspellen van gebeurtenissen aan de hemel</LI><LI><B>Coördinaatconversies: </B>Conversie tussen verschillende coördinatenstelsels</LI><LI><B>Zonnestelsel: </B>De positie van een planeet berekenen, gezien vanuit een plaats op aarde op een bepaald tijdstip</LI></UL></QT>

en: <QT>Section which includes algorithms for computing time ephemeris<UL><LI><B>Julian Day:</B> Julian Day/Calendar conversion</LI><LI><B>Sidereal Time:</B> Sidereal/Universal time conversion</LI><LI><B>Almanac:</B> Rise/Set/Transit timing and position data for the Sun and Moon</LI><LI><B>Equinoxes & Solstices:</B> Equinoxes, Solstices and duration of the seasons</LI></UL></QT>
nl: <QT>Sectie met algoritmes voor het berekenen van efemeriden <UL><LI><B>Juliaanse dag:</B> Omrekenen Juliaanse dag/Kalenderdatum</LI><LI><B>Sterretijd:</B> Omrekenen Sterretijd/Universele tijd</LI><LI><B>Almanak:</B>Opkomst, ondergang en doorgangstijd, met azimut en hoogte van deze gebeurtenissen, voor Zon en Maan</LI><LI><B>Equinoxen & solstitiën:</B> Equinoxen, solstitiën (zomer- en winterwende) en de duur van de seizoenen</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms for the conversion of different astronomical systems of coordinates<UL><LI><B>Galactic:</B> Galactic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Apparent:</B> Computation of current equatorial coordinates from a given epoch</LI><LI><B>Ecliptic:</B> Ecliptic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Horizontal:</B> Computation of azimuth and elevation for a given source, time, and location on the Earth</LI><LI><B>Angular Distance:</B> Computation of angular distance between two objects whose positions are given in equatorial coordinates</LI><LI><B>Geodetic Coords:</B> Geodetic/XYZ coordinate conversion</LI><LI><B>LSR Velocity:</B> Computation of the heliocentric, geocentric and topocentric radial velocity of a source from its LSR velocity</LI></UL></QT>
nl: <QT>Sectie met algoritmes voor de conversie van de verschillende astronomische coördinatenstelsels<UL><LI><B>Galactische:</B> Omrekenen Galactische/Equatoriale coördinaten </LI><LI><B>Schijnbare:</B> Berekenen van de huidige Equatoriale coördinaten uitgaande van die voor een gegeven epoche</LI><LI><B>Ecliptische:</B> Omrekenen Ecliptische/Equatoriale coördinaten </LI><LI><B>Horizontale:</B> Berekening van azimut en hoogte van een gegeven object, voor een gegeven tijdstip en locatie op aarde</LI><LI><B>Hoekafstand:</B> Berekening van de hoekafstand tussen twee objecten waarvan de posities gegeven zijn in Equatoriale coördinaten</LI><LI><B>Geodetische coördinaten:</B> Omrekenen van Geodetische/XYZ-coördinaten</LI><LI><B>LSR-snelheid:</B> Berekening van de heliocentrische, geocentrische en topocentrische radiële snelheid van een object vanuit zijn LSR-snelheid</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms regarding information on solar system bodies coordinates and times<UL><LI><B>Planets Coords:</B> Coordinates for the planets, moon and sun at a given time and from a given position on Earth </LI></UL></QT>
nl: <QT>Sectie met algoritmes met betrekking tot informatie over de coördinaten en tijden van lichamen in ons zonnestelsel<UL><LI><B>Planeetcoörd.:</B> Coördinaten van de planeten, Maan en Zon op een gegeven tijdstip en vanuit een gegeven positie op aarde</LI></UL></QT>

[ctx: @title:window]
en: Calculator
nl: Rekenmachine

en: Calculator modules
nl: Modules van de rekenmachine

en: Time Calculators
nl: Tijdrekenmachines

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
nl: Juliaanse dag

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
nl: Sterretijd

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
nl: Almanak

en: Equinoxes & Solstices
nl: Equinoxen & solstitiën

en: Coordinate Converters
nl: Coördinatenomzettingen

en: Equatorial/Galactic
nl: Equatoriaal/Galactisch

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
nl: Schijnbare coördinaten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Horizontal Coordinates
nl: Horizontale coördinaten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
nl: Ecliptische coördinaten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
nl: Hoekafstand

en: Geodetic Coordinates
nl: Geodetische coördinaten

en: LSR Velocity
nl: Snelheid t.o.v. LSR

en: Planets Coordinates
nl: Coördinaten van planeten

en: Conjunctions
nl: Conjuncties

en: Eclipses
nl: Eclipsen (verduisteringen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
nl: Lokale tijd

en: Universal time
nl: Universele tijd

en: Julian date
nl: Juliaanse datum

en: Single Object
nl: Enkel object

en: Conjunction/Opposition
nl: Conjunctie/Oppositie

en: Date & Time (UT)
nl: Datum & Tijd (UT)

en: Separation
nl: Onderlinge afstand

[ctx: @title:window]
en: Save Conjunctions
nl: Conjuncties opslaan

en: Maximum separation entered is not a valid angle. Use the What's this help feature for information on how to enter a valid angle
nl: Ingevoerde maximale onderlinge afstand is geen geldige hoek. Gebruik de helpmogelijkheid "Wat is dit" voor informatie hoe een geldige hoek in te voeren

en: Please select an object to check conjunctions with, by clicking on the 'Find Object' button.
nl: Kies een object waarvoor u een samenstand (conjunctie) wilt berekenen, door op de knop Object zoeken te klikken.

en: Please select two different objects to check conjunctions with.
nl: Kies twee verschillende objecten waarvoor u een samenstand (conjunctie) wilt berekenen.

en: Compute conjunction...
nl: Bereken conjunctie...

[ctx: @title:window]
en: Conjunction
nl: Conjunctie

en: Compute conjunction between %1 and %2
nl: Bereken de samenstand tussen %1 en %2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
nl: Conjunctie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
nl: Oppositie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
nl: Greenwich, Verenigd Koninkrijk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
nl: Eindigend op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
nl: en

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
nl: Beginnend op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show conjunctions/oppositions for:
nl: Samenstanden (conjuncties) en opposities tonen van:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
nl: Tussen objecten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
nl: Maximaal toegestane onderlinge afstand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
nl: Berekenen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
nl: Conjuncties / Opposities

en: View in SkyMap
nl: Blik in hemelkaart

en: Show Details
nl: Details tonen

en: Full
nl: Volledig

en: Partial
nl: Gedeeltelijk

en: CSV Files (*.csv)
nl: CSV-bestanden (*.csv)

[ctx: @title:window]
en: Export Eclipses
nl: Eclipsen exporteren

en: Could not export.
nl: Kon niet exporteren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show eclipses for:
nl: Eclipsen tonen van:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
nl: Resultaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
nl: Lente-equinox:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
nl: Zomersolstitium (zomerzonnewende):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
nl: Herfst-equinox:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
nl: Wintersolstitium (winterzonnewende):

[ctx: @title:window]
en: Export eyepiece view
nl: Oculairbeeld exporteren

en: Overlay orientation vs. time ticks:
nl: Laag oriëntatie vs. tijdstikken:

en: Towards Zenith
nl: Naar zenit

en: Dobsonian View
nl: Dobsonbeeld

en: Note: This overlay makes sense only if the view was generated in alt/az mode with a preset such as Refractor or Vanilla
nl: Opmerking: deze laag heeft alleen zin indien het beeld is gemaakt in de hgte/az-modus, met een instelling zoals Refractor of Gewoon

en: Note: This overlay  makes sense only if the view was generated in alt/az mode with a preset such as Dobsonian
nl: Opmerking: deze laag heeft alleen zin indien het beeld is gemaakt in de hgte/az-modus, met een instelling zoals Dobson

[ctx: @title:window]
en: Save Image as
nl: Afbeelding opslaan als

en: Image files (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)
nl: Afbeeldingsbestanden (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)

[ctx: @title:window]
en: Eyepiece Field View
nl: Beeldveld oculair

[ctx: Export image]
en: Export
nl: Exporteren

en: Invert view
nl: Beeld omkeren

en: Flip view
nl: Beeld na flip

en: Fetch DSS image
nl: DDS-afbeelding ophalen

en: Flipped
nl: Na flip

en: Dobsonian
nl: Dobson

en: Preset:
nl: Voorinstelling:

en: Failed to download DSS/SDSS image.
nl: Download DSS/SDSS-afbeelding mislukt!

[ctx: @title:window]
en: Flag Manager
nl: Vlagbeheer

en: To add custom icons, just add images in %1. File names must begin with flag. For example, the file <i>flagSmall_red_cross.png</i> will be shown as <b>Small red cross</b> in the combo box.
nl: U kunt eigen pictogrammen toevoegen door afbeeldingen op te slaan in %1. Bestandsnamen moeten beginnen met "flag".Bijvoorbeeld, het bestand "_flagSmall_red_cross.gif" zal in het neerklapmenu worden getoond als "klein rood kruisje".

[ctx: Right Ascension]
en: RA
nl: RK

en: Epoch
nl: Epoche

en: Icon
nl: Pictogram

en: Label
nl: Naam

en: Invalid coordinates.
nl: Ongeldige coördinaten.

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
nl: Geen verbinding met telescoop %1. Zorg voor verbinding en probeer opnieuw.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
nl: Tekstkleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
nl: Pictogram:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Slew to the flag coordinates
nl: Naar de coördinaten van flag draaien

en: Region is invalid.
nl: Gebied is ongeldig.

[ctx: @title:window]
en: Artificial Horizon Manager
nl: Beheren van de kunstmatige horizon

en: Region
nl: Gebied

[ctx: Altitude]
en: Alt
nl: Hgte

en: Region is valid
nl: Gebied is geldig

en: Region %1
nl: Gebied %1

en: %1 region is invalid.
nl: Gebied %1 is ongeldig.

en: Invalid angle value: %1
nl: Ongeldige hoekwaarde: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
nl: Gebieden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
nl: Gebied toevoegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
nl: Gebied verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleCeilingB)
en: Toggle Ceiling
nl: Plafond aan/uit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
nl: Gebieden opslaan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
nl: Punten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
nl: Punt toevoegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
nl: Punt verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
nl: Alle punten wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectPointsB)
en: Select points from the sky map
nl: Selecteer punten in de hemelkaart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Artificial horizon is used to define <span style=" font-weight:600;">Regions</span> on the SkyMap that are <span style=" font-style:italic;">blocked</span> from view from your vantage point (e.g. by tall trees or buildings). Regions can be areas above or below line segments that you enter. </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To draw a <span style=" font-weight:600;">Region</span>, enter a list of <span style=" font-weight:600;">Points</span> (<span style=" font-style:italic;">minimum</span> 2) that outlines the top of a blocked area (the <span style=" font-weight:600;">blockage is below</span> the lines).</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Setting <span style=" font-style:italic;">ceiling/window mode</span> for a list of points instead sets the <span style=" font-weight:600;">blockage above</span> the lines.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Add the points manually, or preferably by selecting them from the Sky Map after clicking <span style=" font-style:italic;">Select Points</span> button. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enable a region by <span style=" font-style:italic;">checking its box</span>. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Selecting a region displays its points on the SkyMap. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When done click <span style=" font-style:italic;">Apply</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Defining regions is easier when used in conjunction with the Terrain background feature.</li></ul></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Kunstmatige horizon wordt gebruikt om <span style=" font-weight:600;">Gebieden</span> op de hemelkaart te definiëren die uw zicht <span style=" font-style:italic;">blokkeren</span> vanuit uw gezichtspunt (bijv. door hoge bomen of gebouwen). Gebieden kunnen vlakken zijn boven of onder lijnsegmenten die u invoert. </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Om een <span style=" font-weight:600;">gebied</span> te tekenen, voer een lijst met <span style=" font-weight:600;">Punten</span> in (<span style=" font-style:italic;">minimaal</span> 2) die de bovenkant van een geblokkeerd vlak aangeeft (de <span style=" font-weight:600;">blokkering is onder</span> de lijnen).</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Instellen van <span style=" font-style:italic;">plafont/venstermodus</span> voor een lijst met punten stelt in plaats daarvan de <span style=" font-weight:600;">blokkering boven</span> de lijnen.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Voeg de punten handmatig in of bij voorkeur door ze te selecteren uit de hemelkaart na klikken op de knop <span style=" font-style:italic;">Punten selecteren</span>. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Schakel een gebied in door <span style=" font-style:italic;">zijn vakje te activeren</span> . </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Een gebied selecteren toont zijn punten op de hemelkaart. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Indien gereed klik op <span style=" font-style:italic;">Toepassen</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Gebieden definiëren is gemakkelijker te gebruiken samen met de functie terreinachtergrond.</li></ul></body></html>

[ctx: @title:window]
en: Jupiter Moons Tool
nl: Hulpmiddel Manen van Jupiter

en: offset from Jupiter (arcmin)
nl: afstand vanaf Jupiter (boogmin)

en: time since now (days)
nl: tijd vanaf nu (dagen)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
nl: Interactieve modus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
nl: Datum en tijd:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
nl: Equatoriale coördinaten (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
nl: Object selecteren...

en: First position: %1
nl: Eerste positie: %1

en: Second position: %1
nl: Tweede positie: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
nl: Eerste positie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
nl: Tweede positie

en: Could not open file %1.
nl: Het bestand %1 kon niet worden geopend.

en: Invalid file: %1
nl: Ongeldig bestand: %1

en: Invalid file
nl: Ongeldig bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
nl: Hoekafstand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_2)
en: Position angle:
nl: Positiehoek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_3)
en: degrees E of N
nl: Graden O vanaf N

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
nl: Stapelmodus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
nl: Selecteer velden in het invoerbestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
nl: Rechte Klimming beginpunt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
nl: Declinatie beginpunt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra1CheckBatch)
en: Final right ascension:
nl: Rechte Klimming eindpunt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
nl: Declinatie eindpunt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
nl: Velden in het uitvoerbestand plus het resultaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
nl: A&lle parameters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch)
en: Onl&y parameters in input file
nl: All&een parameters in invoerbestand

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
nl: Bestanden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
nl: Invoerbestand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
nl: Uitvoerbestand:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
nl: Cataloguscoördinaten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
nl: Doeltijd && datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
nl: Actuele tijd instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
nl: Schijnbare coördinaten:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
nl: Tonen in uitvoerbestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
nl: Alle parameters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
nl: Alleen parameters in invoerbestand

en: Does not rise
nl: Komt niet op

en: Does not set
nl: Gaat niet onder

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
nl: Almanak voor %1

en: computed by KStars
nl: berekend met KStars

en: Results of Almanac calculation
nl: Resultaten van berekening almanak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
nl: Middaghoogte:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
nl: Ondergangstijd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
nl: Daglengte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
nl: Azimut zonsopkomst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
nl: Opkomsttijd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
nl: Middag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
nl: Azimut zonsondergang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
nl: Doorgangshoogte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
nl: Azimut maansopkomst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
nl: Doorgangstijd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
nl: Azimut maansondergang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
nl: Fase:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
nl: Wassende maan (75%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
nl: Stapelmodus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Specify Dates for the Calculation in the Input File
nl: Geef data op in het invoerbestand voor de berekening

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
nl: Invoerbestand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
nl: Uitvoerbestand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButtonBatch)
en: View Output...
nl: Uitvoer bekijken...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
nl: Equatoriale coördinaten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
nl: Galactische coördinaten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
nl: Selecteer parameters in invoerbestand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
nl: Indien gekozen wordt de waarde gelezen uit het invoerbestand, en anders wordt de waarde uit het vak hiernaast gelezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
nl: Gal. lte.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
nl: Gal. bte.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
nl: Selecteer parameters voor uitvoerbestand

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
nl: Selecteer bestandsnamen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
nl: Selecteer invoercoördinaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
nl: Cartesisch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
nl: Geografisch

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
nl: Selecteer ellipsoïdemodel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
nl: Omrekenen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
nl: Cartesische coördinaten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
nl: Geografische coördinaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
nl: Hoogte (meters):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
nl: Hgte (m):

en: Results of Julian day calculation
nl: Resultaten van de berekening van de Juliaanse dag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
nl: Juliaanse dag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
nl: Gemodificeerde Juliaanse dag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
nl: Invoerparameter:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
nl: Datum en tijd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
nl: Juliaanse dag

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
nl: Gemodificeerde Juliaanse dag

en: Incorrect number of fields in line %1:
nl: Aantal velden in regel %1 klopt niet.

en: Present fields %1.
nl: Huidige velden %1.

en: Required fields %1.
nl: Vereiste velden %1.

en: Unknown planet
nl: Onbekende planeet

en:  in line %1:
nl:  in regel %1.

en: Line %1 contains an invalid time
nl: Regel %1 bevat een ongeldige tijd

en: Line %1 contains an invalid date:
nl: Regel %1 bevat een ongeldige datum:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
nl: Fouten gevonden bij het lezen van enkele regels in het invoerbestand

en: Errors in lines
nl: Fouten in regels

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
nl: Invoerparameters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
nl: Hemellichaam in het zonnestelsel:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
nl: Heliocentrische ecliptische coördinaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
nl: Afstand (AE):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
nl: Geocentrische ecliptische coördinaten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
nl: Selecteer coördinatenstelsel voor uitvoerbestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
nl: Heliocentrisch ecliptisch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
nl: Equatoriaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
nl: Geocentrisch ecliptisch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
nl: Horizontaal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
nl: Andere parameters voor uitvoerbestand

en: Location strings consist of the comma-separated names of the city, province and country.  If the string contains spaces, enclose it in quotes so it gets parsed properly.
nl: Tekenreeksen voor de locaties bestaan uit door komma's gescheiden velden voor de stad, provincie en het land.  Eventule spaties moeten omgeven zijn door aanhalingstekens, opdat die correct kunnen worden gelezen.

en: Hint for writing location strings
nl: Aanwijzing voor het schrijven va tekenreeksen voor locaties

en: local time
nl: lokale tijd

en: sidereal time
nl: Sterretijd

en: date
nl: datum

en: location
nl: locatie

en: %1 and %2
nl: %1 en %2

en: %1, %2 and %3
nl: %1, %2 en %3

en: Specify %1 in the input file.
nl: Geef %1 op in het invoerbestand.

en: Results of Sidereal time calculation
nl: Resultaten van de berekening van de sterretijd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
nl: Sterretijd:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
nl: Sterretijd berekenen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
nl: Standaardtijd berekenen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
nl: Uit invoerbestand lezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HelpLabel)
en: Specify Local Time in the Input File
nl: Geef de lokale tijd op in het invoerbestand

en: Sun's Declination
nl: Declinatie van de Zon

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
nl: # Tijden van Equinoxen en solstitiën

en: # computed by KStars
    #
nl: # berekend met KStars
    #

en: # Vernal Equinox		Summer Solstice			Autumnal Equinox		Winter Solstice
    #
nl: # Lentequinox		Zomersolstitium			Herfstequinox		Wintersolstitium
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
nl: Equinoxen en solstitiën

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
nl: Equinoxen en solstitiën voor het jaar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
nl: 1 jan 2007  00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HelpLabel)
en: Specify Years for the Calculation in the Input File
nl: Geef de jaren op voor de berekening in het invoerbestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
nl: Doelpositie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
nl: Radiële snelheden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
nl: Heliocentrisch:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
nl: Geocentrisch:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
nl: Topocentrisch:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
nl: Hoogte (m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
nl: Invoersnelheid:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
nl: Heliocentrisch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
nl: Geocentrisch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
nl: Topocentrisch

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
nl: Overzicht

en: Moon Phase Calendar
nl: Kalender voor maanfasen

en: Error: sesameResolver failed. Could not resolve name on CDS Sesame.
nl: Fout: sesameResolver mislukt. Kon naam niet vinden op CDS Sesame.

en: Attempting to resolve object %1 using CDS Sesame.
nl: Poging tot vinden object %1 met behulp van CDS Sesame.

en: Error trying to get XML response from CDS Sesame server: %1
nl: Fout bij verkrijgen XML-antwoord van CDS Sesame-server: %1

en: Empty result instead of expected XML from CDS Sesame. Maybe bad Internet connection?
nl: Leeg resultaat in plaats van verwachte XML uit CDS Sesame. Is internetverbinding in orde?

en: Error parsing XML from CDS Sesame: %1 on line %2 @ col = %3
nl: Fout bij inlezen XML uit CDS Sesame: %1 op regel %2 @ col = %3

en: Resolved %1 successfully.
nl: %1 met succes opgelost.

[ctx: @title:window]
en: Observation Planner
nl: Waarnemingen plannen

en: Alternate Name
nl: Andere naam

[ctx: Right Ascension]
en: RA (J2000)
nl: RK (J2000)

en: Current Altitude
nl: Huidige hoogte

[ctx: Constellation]
en: Constell.
nl: Sterbld.

[ctx: Short text to describe that object has not risen yet]
en: Not risen
nl: Nog niet op

[ctx: Object is in the Dobsonian hole]
en: In hole
nl: In gat

en: Stars and objects whose names KStars does not know are not supported in the observing lists
nl: Sterren en objecten waarvan KStars de naam niet weet worden niet ondersteund in de waarneemlijsten

en: %1 is already in your wishlist.
nl: %1 is al in uw wensenlijst opgenomen.

en: %1 is already in the session plan.
nl: %1 is al in het waarneemplan opgenomen.

en: Added %1 to observing list.
nl: %1 aan waarneemlijst toegevoegd.

en: Added %1 to session list.
nl: %1 aan waarneemplan toegevoegd.

en: DSS Image metadata: 
     Size: %1' x %2' 
     Photometric band: %3 
     Version: %4
nl: Metadata DSS-afbeelding: 
     Grootte: %1' x %2' 
     Fotometrische band: %3 
     Versie: %4

en: No image info available.
nl: Geen info over afbeelding beschikbaar.

en: No image available. Click on the placeholder image to download one.
nl: Geen afbeelding beschikbaar. Haal er een op door te klikken op de afbeeldingplaatshouder.

en: Batch add to observing session
nl: In bulk toevoegen aan waarneemlijst

en: Batch add to observing wishlist
nl: In bulk toevoegen aan waarneemwensenlijst

en: Specify a list of objects with one object on each line to add. The names must be understood to KStars, or if the internet resolver is enabled in settings, to the CDS Sesame resolver. Objects that are internet resolved will be added to the database.
nl: Specificeer een lijst met objecten met één object op elke toe te voegen regel. De namen moeten door KStars begrepen worden of als de internetoplosser is ingeschakeld in instellingen, op de CDS Sesame oplosser. Objecten die op internet opgelost worden zullen toegevoegd worden aan de database.

en: Batch add: %1 object not found | Batch add: %1 objects not found
nl[0]: In bulk toevoegen: %1 object niet gevonden
nl[1]: In bulk toevoegen: %1 objecten niet gevonden

en: %1 object could not be found in the database or resolved, and hence could not be added. See the details for more. | %1 objects could not be found in the database or resolved, and hence could not be added. See the details for more.
nl[0]: %1 object niet gevonden in de gegevensbank op via internet opgelost, deze kon daarom niet worden toegevoegd. Zie de details voor meer.
nl[1]: %1 objecten niet gevonden in de gegevensbank op via internet opgelost, deze konden daarom niet worden toegevoegd. Zie de details voor meer.

[ctx: @title:window]
en: Open Observing List
nl: Waarneemlijst openen

en: The specified file is invalid. We expect an XML file based on the OpenAstronomyLog schema.
nl: Het opgegeven bestand is ongeldig. Er wordt een XML-bestand verwacht op basis van het schema van OpenAstronomyLog.

en: The specified file is invalid
nl: Het opgegeven bestand is ongeldig

en: Are you sure you want to clear all objects?
nl: Wilt u alle objecten echt wissen?

en: Clear all?
nl: Alles wissen?

en: Do you want to save the current session?
nl: Wilt u de huidige sessie opslaan?

en: Save Current session?
nl: Huidige sessie opslaan?

[ctx: @title:window]
en: Save Observing List
nl: Waarneemlijst opslaan

en: Could not open the observing wishlist file %1 for writing. Your wishlist changes will not be saved. Check if the location is writable and not full.
nl: Kon bestand %1 met de waarneemwensenlijst niet openen voor schrijven. Veranderingen in de wensenlijst worden niet opgeslagen. Kijk even of de locatie beschrijfbaar is, en niet vol.

en: Could not save observing wishlist
nl: Kon waarneemwensenlijst niet opslaan

[ctx: @title:window]
en: Observing List Wizard
nl: Waarneemlijstassistent

en: Please wait while loading observing wishlist...
nl: Momentje: waarneemwensenlijst wordt ingelezen....

en: Canceling this will truncate your wishlist
nl: Dit annuleren zal uw wensenlijst inkorten

en: If you cancel this operation, your wishlist will be truncated and the following objects will be removed from the wishlist when you exit KStars. Are you sure this is okay?
nl: Als u deze bewerking annuleert, zal uw wensenlijst afgekort worden en de volgende objecten zullen verwijderd worden uit de wensenlijst wanneer u KStars beëindigd. Is dit okay?

en: Observing wishlist truncated: %1 object not found | Observing wishlist truncated: %1 objects not found
nl[0]: Wenslijst voor waarnemen ingekort: %1 object niet gevonden
nl[1]: Wenslijst voor waarnemen ingekort: %1 object niet gevonden

en: %1 object could not be found in the database, and will be removed from the observing wish list. We recommend that you copy its name as a backup so you can add it later. | %1 objects could not be found in the database, and will be removed from the observing wish list. We recommend that you copy the detailed list as a backup, whereby you can later use the Batch Add feature in the Observation Planner to add them back using internet search.
nl[0]: %1 object niet gevonden in de gegevensbank, deze wordt uit de waarneemlijst verwijderd. We raden u zijn naam te kopiëren als backup, zodat u het later kunt toevoegen.
nl[1]: %1 objecten niet gevonden in de gegevensbank, deze wordt uit de waarneemlijst verwijderd. We raden u zijn naam te kopiëren als backup, waarbij u later de functie Bulk toevoegen kunt gebruiken om ze later in te voegen met zoeken op het internet.

en: Cannot save an empty session list.
nl: Kan geen lege sessielijst opslaan.

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
nl: Het bestand %1 kon niet worden geopend.  Een andere bestandsnaam proberen?

en: Try Different
nl: Probeer een ander

en: Do Not Try
nl: Niet proberen

en: Please wait while adding objects...
nl: Momentje: alle objecten worden toegevoegd...

en: Customized DSS Download
nl: Aangepaste DSS-download

en: Specify image width (arcminutes):
nl: Geef breedte afbeelding op (boogminuten):

en: Specify image height (arcminutes):
nl: Geef hoogte afbeelding op(boogminuten):

en: Specify version:
nl: Geef versie op:

en: This will delete all saved images. Are you sure you want to do this?
nl: Hiermee worden alle opgeslagen afbeeldingen gewist. Weet u zeker dat u dit wilt?

en: Delete All Images
nl: Alle afbeeldingen wissen

en: Image Chooser
nl: Afbeeldingen kiezen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
nl: Waarneemlijst openen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
nl: Inlezen van een waarneemlijst vanaf de schijf

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
nl: Waarneemlijst opslaan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
nl: De huidige waarneemlijst opslaan op de schijf

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
nl: Waarneemlijst opslaan als...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
nl: De huidige waarneemlijst opslaan op de schijf, na het opgeven van een bestandsnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OALExport)
en: Export to OAL...
nl: Naar OAL exporteren...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
nl: Kiezen

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateEdit) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QDateEdit, DateBox)
en: dd/MM/yyyy
nl: dd/MM/jjjj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Update)
en: Update the table and the plot for the new date and location.
nl: De tabel en de plot aanpassen aan de nieuwe datum en locatie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refLabel)
en: Reference images:
nl: Referentie-afbeeldingen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
nl: De SDSS/DSS-afbeeldingen van alle objecten in de huidige lijst ophalen van internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
nl: Alle afbeeldingen downloaden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
nl: Wist alle opgeslagen DSS/SDSS-afbeeldingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
nl: Alle afbeeldingen wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addLabel)
en: Adding objects:
nl: Objecten toevoegen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
nl: Waarneemlijstassistent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
nl: De waarneemlijstassistent helpt u een waarneemlijst te maken gebaseerd op het filteren naar objecttype, positie aan de hemel, en magnitude.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WizardButton)
en: Wizard...
nl: Assistent...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
nl: Dialoog Object zoeken openen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
nl: Opent de Dialoog voor Object zoeken om objecten aan de lijst toe te voegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
nl: Dialoog openen voor Wat is er vanavond te zien

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Opens the What's up Tonight dialog, from which objects can be added to the list
nl: Opent de dialoog Wat is er vanavond te zien, waarmee objecten aan de waarneemlijst kunnen worden toegevoegd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WUTButton)
en: What's up Tonight...
nl: Wat is er vanavond te zien...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, batchAddButton)
en: Batch add
nl: In bulk toevoegen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
nl: Waarneemlijst

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
nl: Waarneemplan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
nl: Tijdschema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickInfoLabel)
en: Select an Object to View Information here
nl: Selecteer een object waarvan hier informatie is te zien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
nl: (Geen afbeelding)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dssMetadataLabel)
en: Image Metadata Info
nl: Metadata afbeelding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchImage)
en: Replace from Internet...
nl: vervagen vanuit het internet...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
nl: Afbeelding wissen

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, NotesEdit)
en: Record object notes here.
nl: Plaats voor object-notities.

en: Add to session plan
nl: Aan waarneemplan toevoegen

en: Add objects visible tonight to session plan
nl: Vanavond zichtbare objecten toevoegen aan waarneemplan

en: Add to Ekos Scheduler
nl: Aan planner voor Ekos toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
nl: Centreren

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
nl: Telescoop

en: Eyepiece view
nl: Beeld oculair

en: Show SDSS image
nl: SDSS-afbeelding tonen

en: Show DSS image
nl: DDS-afbeelding tonen

en: Customized DSS download
nl: Aangepaste DSS-download

en: Show images from web
nl: Afbeelding tonen vanaf internet

en: Remove from WishList
nl: Verwijderen uit waarneemlijst

en: Remove from Session Plan
nl: Verwijderen uit waarneemplan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
nl: in een rechthoekig gebied

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
nl: In een cirkelvormig gebied

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
nl: Over de gehele hemel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
nl: Open sterrenhopen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
nl: Bolvormige sterrenhopen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
nl: Gasnevels

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
nl: Planetaire nevels

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
nl: Zon, Maan, planeten

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
nl: Onjuiste cirkel opgegeven, selectie van gebied is niet mogelijk.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
nl[0]: Uw waarneemlijst bevat thans 1 object
nl[1]: Uw waarneemlijst bevat thans %1 objecten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
nl: in een of meer sterrenbeelden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
nl: <html><head></head><body><p>Welkom bij de assistent voor de waarneemlijst</p><p></p><p>Hiermee kunt u een waarneemlijst maken door op diverse manieren de lijst van alle objecten te filteren.  Ten eerste kunt u objecten selecteren naar hun<span style=" font-weight:600;">type</span>.  Ook kunt u alleen die objecten selecteren die zich in een bepaald <span style=" font-weight:600;">gebied aan de hemel</span> bevinden.  Verder kunt de waarneemlijst beperken tot objecten binnen een bepaald <span style=" font-weight:600;">magnitude-bereik</span>.  Tenslotte kunt u alleen die objecten willen behouden die <span style=" font-weight:600;">op een bepaalde datum waarneembaar zijn.</span>.</p><p></p><p>Druk op <span style=" font-weight:600;">Volgende</span> om te beginnen met het selecteren van de objecten die u in uw waarneemlijst wilt opnemen.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjTypeLabel)
en: <html><head></head><body><p>Select objects by type</p><p></p><p>Highlight the object types you want to include in your observing list in the box below.  You can highlight more than one item in the list.  The buttons along the right can be used to quickly choose some common selections.</p><p></p><p>When you are finished, press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button.</p></body></html>
nl: <html><head></head><body><p>Objecten naar type selecteren</p><p></p><p>Selecteer in het vak hieronder de objecttypen die u in uw waarneemlijst wilt opnemen.  U kunt er meerdere selecteren.  De knoppen rechts kunnen worden gebruikt voor het snel maken van enkele veel voorkomende selecties.</p><p></p> <p>Daarna drukt u op <span style=" font-weight:600;">Volgende</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
nl: Alles in de lijst selecteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
nl: Alle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
nl: Alle selecties in de lijst wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
nl: Selecteer alle "deep sky"-objecttypen in de lijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
nl: "Deep sky"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
nl: Selecteer alle objecttypen in het zonnestelsel in de lijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectText)
en: <html><head></head><body><p>Select by region</p><p></p><p>Next, you can limit your object list to only those objects which occupy a specific region on the sky.  There are three ways to specify the region for your list:  by <span style=" font-weight:600;">constellation</span>, by specifying a <span style=" font-weight:600;">rectangular region</span>, or by specifying a <span style=" font-weight:600;">circular region</span>.  You may also skip selecting by a region, which will include objects from <span style=" font-weight:600;">all over the sky</span>.</p><p></p><p>Make your selection below, and press <span style=" font-weight:600;">Next</span>.</p></body></html>
nl: <html><head></head><body><p>Selecteren naar gebied</p><p></p><p>Vervolgens kunt u de lijst beperken tot alleen die objecten die zich in een bepaald gebied aan de hemel bevinden.  U kunt dit gebied op drie manieren aangeven:  in een <span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">sterrenbeeld</span><span style=" font-size:9pt;">, door een </span><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">rechthoekig gebied</span><span style=" font-size:9pt;"> op te geven, of door een </span><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">cirkelvormig gebied</span><span style=" font-size:9pt;"> op te geven.  U kunt ook de selectie naar een gebied overslaan, waardoor objecten </span><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">aan de gehele hemelbol</span><span style=" font-size:9pt;"> worden opgenomen in de lijst.  </span></p><p></p><p> Maak uw keus hieronder en druk op and press <span style=" font-weight:600;">Volgende</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
nl: Ik wil objecten selecteren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ConstellationText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in one or more constellations</p><p></p><p>In the list below, highlight the constellations you want to use for your observing list.  Only objects that occupy the selected constellations will be included in the list.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
nl: <html><head></head><body><p>Objecten selecteren in een of meer sterrenbeelden</p><p></p><p>Kies in de onderstaande lijst de gewenste sterrenbeelden.  Alleen objecten in die sterrenbeelden worden in de waarneemlijst opgenomen.</p><p></p><p>Daarna drukt u op <span style=" font-weight:600;">Volgende</span> om verder te gaan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RectangularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a rectangular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular rectangular region on the sky.  Specify the rectangular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) limits that define the region.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
nl: <html><head></head><body><p>Objecten selecteren in een rechthoekig gebied</p><p></p><p>Op deze pagina kunt u uw waarneemlijst beperken tot die objecten die zich binnen een rechthoekig gebied aan de hemel bevinden. Geef dit gebied aan door de begrenzende rechte klimmingen (RK) en declinaties (Dec)op te geven.</p><p></p><p>Daarna drukt u op <span style=" font-weight:600;">Volgende</span> om verder te gaan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
nl: tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
nl: Dec-grenzen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
nl: RK-grenzen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CircularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a circular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular circular region on the sky.  Specify the circular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) coordinates for the center of the circle, and the size of the circle's radius, in Degrees.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
nl: <html><head></head><body><p>Objecten selecteren in een cirkelvormig gebied</p><p></p><p>Op deze pagina kunt u uw waarneemlijst beperken tot die objecten die zich binnen een cirkelvormig gebied aan de hemel bevinden  Geef dit gebied aan door de rechte klimming (RK) en declinatie (Dec)op te geven van het middelpunt van de cirkel, en de straal van de cirkel in graden.</p><p></p><p>Daarna drukt u op <span style=" font-weight:600;">Volgende</span> om verder te gaan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterRALabel)
en: center RA:
nl: RK middelpunt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: center Dec:
nl: Dec middelpunt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
nl: Straal (in graden):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObserveOnDateText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects observable on a date:</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects which can be observed on a particular date (and from a particular location on Earth).  To filter your list in this way, check the checkbox below, and then select the desired date.  If you leave this box unchecked, then your list will include objects regardless of when they are observable (this is the default).  You may also change the geographic location used to determine whether objects are observable.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p><p></p></body></html>
nl: <html><head></head><body><p>Objecten selecteren die op een bepaalde datum waarneembaar zijn:</p><p></p><p>Op deze pagina kunt u uw waarneemlijst beperken tot alleen die objecten die op een bepaalde datum waarneembaar zijn (vanuit een bepaalde locatie op aarde).  Om uw lijst op deze manier te filteren, selecteert u het keuzevakje hieronder, en kiest u daarna de gewenste datum.  Indien u het keuzevakje niet selecteert, bevat uw lijst objecten, onafhankelijk of die waarneembaar zijn of niet. (dit is de standaard).  U kunt ook de geografische locatie veranderen, die gebruikt wordt om te bepalen of een object waarneembaar is of niet.</p><p></p><p></p> <p>Daarna drukt u op <span style=" font-weight:600;">Volgende</span> om verder te gaan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
nl: Van:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
nl: Van:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Min. Altitude:
nl: Kleinste hoogte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Coverage:
nl: Gebied:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Max. Altitude:
nl: Grootste hoogte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
nl: Objecten selecteren waarneembaar op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagnitudeText)
en: <html><head/><body><p>Select bright objects</p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects brighter than a given magnitude. Be careful with this selection, because KStars does not have a magnitude for every object in its database. You need to indicate whether you want to include objects with an undefined magnitude.</p><p>If you do not wish to exclude faint objects with this selection, simply leave the checkbox below unchecked.</p><p>This is the final page of the Observing List Wizard. You can go back and modify previous pages with the <span style=" font-weight:600;">Back</span> button. When you are satisfied, press the <span style=" font-weight:600;">Ok</span> button to exit the wizard, and the Observing List tool will be populated with the objects you have specified here.</p><p><br/></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Heldere objecten selecteren</p> <p>Op deze pagina kunt u uw waarneemlijst beperken tot objecten die helderder zijn dan een opgegeven magnitude.. Let er wel op dat KStars niet van alle objecten de helderheid kent.  U moet aangeven of u ook objecten in de lijst wilt opnemen waarvan de helderheid onbekend is.</p><p>Indien u zwakke objecten in de selectie niet wilt uitsluiten, hoeft u alleen maar het keuzevakje hieronder ongeselecteerd te laten.</p><p>Dit is de laatste pagina van de assistent voor de waarneemlijst.  U kunt nog met <span style=" font-weight:600;">Terug</span> teruggaan om de vorige pagina's te wijzigen.  Wanneer u tevreden bent, drukt u op de knop <span style=" font-weight:600;">Ok</span> om de assistent af te sluiten, waarna de waarneemlijst de hier opgegeven objecten bevat.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
nl: Objecten selecteren helderder dan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
nl: Neem ook objecten op waarvan de magnitude niet bekend is

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
nl: Uw waarnaamlijst bevat nu 0 objecten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
nl: Telling bijhouden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
nl: Naam optie

[ctx: @title:window]
en: Solar System Viewer
nl: Viewer van zonnestelsel

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
nl: X-positie (AE)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
nl: Y-positie (AE)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
nl: Vandaag

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PolarisHourAngle)
en: Polaris Hour Angle
nl: Uurhoek poolster

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Date / Time
nl: Datum / Tijd

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Polaris HourAngle
nl: Uurhoek poolster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
nl: Huidige tijd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set Local Time
nl: Lokale tijd instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twelveHourR)
en: 12 Hour
nl: 12 uur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twentyFourHourR)
en: 24 Hours
nl: 24 uur

[ctx: @title:window]
en: Options
nl: Opties

[ctx: @title:window]
en: Script Data
nl: Scriptgegevens

[ctx: @title:window]
en: Script Builder
nl: Scriptbouwer

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
nl: Stel de kijkrichting in op de opgegeven locatie. %1 kan de naam zijn van een object, een van de vier voornaamste windstreken van het kompas, of 'het 'zenit'.

en: Add a name label to the object named %1.
nl: De naam vermelden van het object %1.

en: Remove the name label from the object named %1.
nl: De naam verwijderen van het object %1.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
nl: Spoor tekenen van het hemellichaam %1 in het zonnestelsel.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
nl: Spoor verwijderen van het hemellichaam %1 in het zonnestelsel.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
nl: Stel de kijkrichting in op de opgegeven Rechte Klimming en Declinatie .  RK wordt uitgedrukt in (decimale) Uren; Declinatie in (decimale) Graden.

en: Point the display at the specified Alt/Az coordinates.  Alt and Az are expressed in Degrees.
nl: Stel de kijkrichting in op de opgegeven Hoogte en Azimut. Zowel Hoogte als Azimut worden uitgedrukt in (decimale) Graden.

en: Increase the display Zoom Level.
nl: Verhoog het zoomniveau.

en: Decrease the display Zoom Level.
nl: Verlaag het zoomniveau.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
nl: Stel het zoomniveau in op de standaardwaarde.

en: Set the display Zoom Level manually.
nl: Stel het zoomniveau met de hand in.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
nl: Stel de systeemklok in op de opgegeven lokale tijd.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
nl: Onderbreek het uitvoeren van het script gedurende een opgegeven aantal seconden.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
nl: Onderbreek het uitvoeren het script totdat de opgegeven toets wordt ingedrukt.  Alleen enkelvoudige toetsaanslagen zijn mogelijk, gebruik 'space' (spatie) voor de spatiebalk.

en: Set whether the display is tracking the current location.
nl: Stel in dat de weergave de huidige kijkrichting in de sterrenkaart volgt.

en: Change view option named %1 to value %2.
nl: Verander de weergaveoptie genaamd %1 naar de waarde %2.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
nl: Stel de geografische positie in op de stad met de kenmerken stad, provincie en land.

en: Set the color named %1 to the value %2.
nl: Verander kleur %1 naar kleur %2.

en: Load the color scheme specified by name.
nl: Lees het kleurenschema in waarvan de naam is opgegeven.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
nl: Exporteer de hemelafbeelding naar het bestand, met opgegeven breedte en hoogte.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
nl: Stuur de hemelafbeelding naar een printer of een bestand.  Als %1 waar is krijgt u de afdrukdialoog.  Indien %2 waar is wordt bij het afdrukken het kleurenschema van de Sterrenkaart gebruikt.

en: Halt the simulation clock.
nl: Stop de simulatieklok.

en: Start the simulation clock.
nl: Start de simulatieklok.

en: Set the timescale of the simulation clock to specified scale.  1.0 means real-time; 2.0 means twice real-time; etc.
nl: Stel de tijdschaal van de simulatieklok in zoals opgegeven. 1.0 betekent echte tijd, 2.0 betekent twee maal echte tijd, enz.

en: Functions
nl: Functies

en: InfoBoxes
nl: Informatievakken

en: Toggle display of all InfoBoxes
nl: Schakel de weergave om van alle informatievakken

en: Toggle display of Time InfoBox
nl: Schakel de weergave om van het tijdinformatievak

en: Toggle display of Geographic InfoBox
nl: Schakel de weergave om van het geografische informatievak

en: Toggle display of Focus InfoBox
nl: Schakel de weergave om van het informatievak voor de kijkrichting

en: (un)Shade Time InfoBox
nl: Tijdinformatievak op/afrollen

en: (un)Shade Geographic InfoBox
nl: Geografisch informatievak op/afrollen

en: (un)Shade Focus InfoBox
nl: Informatievak kijkrichting op/afrollen

en: Toolbars
nl: Werkbalken

en: Toggle display of main toolbar
nl: Weergave van hoofdwerkbalk omschakelen

en: Toggle display of view toolbar
nl: Weergave van weergavebalk omschakelen

en: Show Objects
nl: Objecten tonen

en: Toggle display of Stars
nl: Weergave van sterren aan/uit

en: Toggle display of all deep-sky objects
nl: Weergave van "Deep Sky"-objecten aan/uit

en: Toggle display of all solar system bodies
nl: Weergave van alle lichamen zonnestelsel aan/uit

en: Toggle display of Sun
nl: Weergave van de Zon aan/uit

en: Toggle display of Moon
nl: Weergave van de Maan aan/uit

en: Toggle display of Mercury
nl: Weergave van Mercurius aan/uit

en: Toggle display of Venus
nl: Weergave van Venus aan/uit

en: Toggle display of Mars
nl: Weergave van Mars aan/uit

en: Toggle display of Jupiter
nl: Weergave van Jupiter aan/uit

en: Toggle display of Saturn
nl: Weergave van Saturnus aan/uit

en: Toggle display of Uranus
nl: Weergave van Uranus aan/uit

en: Toggle display of Neptune
nl: Weergave van Neptunus aan/uit

en: Toggle display of Asteroids
nl: Weergave van de planetoïden aan/uit

en: Toggle display of Comets
nl: Weergave van de kometen aan/uit

en: Show Other
nl: Overige tonen

en: Toggle display of constellation lines
nl: Aan/uitzetten tonen van sterrenbeeldlijnen

en: Toggle display of constellation boundaries
nl: Aan/uitzetten tonen van de grenzen van de sterrenbeelden

en: Toggle display of constellation names
nl: Aan/uitzetten tonen van de namen van de sterrenbeelden

en: Toggle display of Milky Way
nl: Aan/uitzetten tonen van de Melkweg

en: Toggle display of the coordinate grid
nl: Aan/uitzetten tonen van het coördinatenrooster

en: Toggle display of the celestial equator
nl: Aan/uitzetten tonen van de hemelequator

en: Toggle display of the ecliptic
nl: Aan/uitzetten tonen van de ecliptica

en: Toggle display of the horizon line
nl: Aan/uitzetten tonen van de horizon

en: Toggle display of the opaque ground
nl: Aan/uitzetten tonen van de ondoorzichtige voorgrond

en: Toggle display of star name labels
nl: Aan/uitzetten tonen van de namen van de sterren

en: Toggle display of star magnitude labels
nl: Aan/uitzetten tonen van de magnitudes van de sterren

en: Toggle display of asteroid name labels
nl: Aan/uitzetten tonen van de namen van planetoïden

en: Toggle display of comet name labels
nl: Aan/uitzetten tonen van de namen van kometen

en: Toggle display of planet name labels
nl: Aan/uitzetten tonen van de namen van planeten

en: Toggle display of planet images
nl: Aan/uitzetten tonen van afbeeldingen van planeten

en: Show Latin constellation names
nl: Latijnse sterrenbeeldnamen tonen

en: Show constellation names in local language
nl: Nederlandse sterrenbeeldnamen tonen

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
nl: IAU-sterrenbeeldafkortingen tonen

en: Hide Items
nl: Verbergen

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
nl: Omschakelen tonen/verbergen van objecten tijdens kaartbeweging

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
nl: Tijdstapdrempel (in seconden) voor het verbergen van objecten

en: double
nl: dubbel

en: Hide faint stars while slewing?
nl: Zwakke sterren verbergen tijdens het verdraaien?

en: Hide solar system bodies while slewing?
nl: Zonnestelsel verbergen tijdens het verdraaien?

en: Hide Milky Way while slewing?
nl: Melkweg verbergen tijdens het verdraaien?

en: Hide constellation names while slewing?
nl: Sterrenbeeldnamen verbergen tijdens het verdraaien?

en: Hide constellation lines while slewing?
nl: Sterrenbeeldlijnen verbergen tijdens het verdraaien?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
nl: Sterrenbeeldgrenzen verbergen tijdens het verdraaien?

en: Hide coordinate grid while slewing?
nl: Coördinatenrooster verbergen tijdens het verdraaien?

en: Skymap Options
nl: Hemelkaartopties

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
nl: Horizontale coördinaten gebruiken? (anders: de Equatoriale gebruiken)

en: Set the Zoom Factor
nl: Zoomfactor instellen

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
nl: Hoekgrootte selecteren voor het GV-symbool (in boogminuten)

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
nl: Vorm selecteren voor het GV-symbool (0=vierkant, 1=cirkel, 2=kruisdraad, 4=roos)

en: Select color for the FOV symbol
nl: Kleur selecteren voor GV-symbool

en: string
nl: tekenrij

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
nl: Animatie gebruiken bij verdraaien? (anders direct nieuwe kijkrichting instellen)

en: Correct for atmospheric refraction?
nl: Voor atmosferische straalbreking corrigeren?

en: Automatically attach name label to centered object?
nl: Naam automatisch plaatsen bij gecentreerd object?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
nl: Tijdelijk naam tonen als de muisaanwijzer boven een object wordt gehouden?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
nl: Planeetsporen laten vervagen in de hemelkleur? (anders is de kleur constant)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
nl: magnitude van de zwakste ster op de kaart waarvan de naam wordt getoond

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
nl: magnitude van de helderste ster die wordt verborgen bij veranderen van kijkrichting

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
nl: magnitude van de zwakste planetoïde die wordt weergegeven op de kaart

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
nl: magnitude van de zwakste planetoïde op de kaart waarvan de naam wordt getoond

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
nl: van kometen die dichterbij de Zon zijn dan dit (in AE) wordt de naam in de kaart getoond

en: Could not download remote file.
nl: Extern bestand kon niet worden opgehaald.

en: Download Error
nl: Fout bij downloaden

en: Save Changes to Script?
nl: Wijzigingen in het script opslaan?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
nl: Het huidige script bevat wijzigingen die niet zijn opgeslagen. Wilt u deze opslaan voordat u die sluit?

en: Could not parse script.  Line was: %1
nl: Het script kon niet worden gelezen. Op regel: %1

en: true
nl: waar

en: Function index out of bounds.
nl: De functie-index is te groot of te klein.

en: false
nl: onwaar

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
nl: Functie en "Arg-widget" komen niet overeen (%1 werd verwacht)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
nl: Nieuw script

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
nl: Het huidige script verwerpen en een nieuwe beginnen. U wordt gevraagd of u veranderingen die nog niet zijn opgeslagen in het huidige script wilt bewaren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open Script...
nl: Script openen...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
nl: Een bestaand script openen.  U wordt gevraagd of u veranderingen die nog niet zijn opgeslagen in het huidige script wilt bewaren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
nl: Script opslaan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
nl: Opslaan van het huidige script.  Als het script al niet eerder was opgeslagen is dit hetzelfde als "Opslaan als..."

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
nl: Script opslaan als...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
nl: Slaat het script op in een bestand, waarbij u de mogelijkheid krijgt een bestandsnaam op te geven en een naam voor het script.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
nl: Script testen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window.  You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
nl: Uitvoeren van het script in het hoofdvenster van KStars.  Het kan zijn dat u het venster van de scriptbouwer wat moet verplaatsen zodat u de sterrenkaart kunt zien.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
nl: Huidig script

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script.  Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below.  Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
nl: Laat u een lijst van opdrachten zien in het huidige werkende script.  Het selecteren van een opdracht opent een "widget" (beeldelement) waarin u de argumenten onderin kunt opgeven. Gebruik de actieknoppen rechts om de geselecteerde opdracht te kopiëren, te verwijderen of te verplaatsen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
nl: Functie toevoegen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
nl: Als een functie is gemarkeerd in het vak "Beschikbare functies" kunt u die met deze knop aan het huidige werkende script toevoegen. De nieuwe functie wordt direct achter de functie toegevoegd die is gemarkeerd in het vak "Huidig script"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
nl: Functie verwijderen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
nl: Als een functie is gemarkeerd in het vak "Huidig script" kunt u die met deze knop uit het script verwijderen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
nl: Functie kopiëren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
nl: Als een functie is gemarkeerd in het vak "Huidig script" kunt u die met deze knop kopiëren en toevoegen aan het script.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
nl: Naar boven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
nl: Als een functie is gemarkeerd in het vak "Huidig script" kunt u die met deze knop een plaats naar boven verplaatsen in het script.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
nl: Naar beneden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
nl: Als een functie is gemarkeerd in het vak "Huidig script" kunt u die met deze knop een plaats naar beneden verplaatsen in het script.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
nl: Functieargumenten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
nl: Beschikbare functies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
nl: Functie Help

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
nl: Als een functie in "Beschikbare functies" is gemarkeerd ziet hier een korte documentatie van de functie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
nl: Voer een naam in voor het script

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
nl: Voer een naam in voor het script.  Dit is niet de bestandsnaam, maar een korte beschrijvende tekstregel.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
nl: Voer de naam in van de schrijver van het script

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
nl: Naam script:

[ctx: @title:window]
en: Sky Calendar
nl: Hemelkalender

en: Print the Sky Calendar
nl: De hemelkalender afdrukken

en: Please Wait
nl: Geduld ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CreateButton)
en: Plot Planetary Almanac
nl: Planetaire almanak plotten

[ctx: A planet rises from the horizon]
en: %1 rises
nl: %1 komt op

[ctx: A planet sets from the horizon]
en: %1 sets
nl: %1 gaat onder

[ctx: A planet transits across the meridian]
en: %1 transits
nl: %1 gaat door de meridiaan

[ctx: @title:window]
en: Print sky calendar
nl: Hemelkalender afdrukken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Grids and Labels
nl: Rasters en labels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridMonths)
en: Month dividers
nl: Maandindeling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridWeeks)
en: Interval dividers
nl: Inervalindeling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
nl: Verticaal rooster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
nl: Huidige dag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
nl: Jaar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
nl: dag(en)

en:  Slew %1 degrees %2 to find an %3 star of mag %4
nl:  Draai %1 graden %2 naar een %3 ster van mag %4

en:  Slew %1 degrees %2 to find a(n) %3
nl: Draai %1 graden %2 naar een %3

en: triangle (of similar magnitudes)
nl: driehoek (van ongeveer gelijke magnitudes)

en: right-angled triangle
nl: rechthoekige driehoek

en: isosceles triangle
nl: gelijkbenige driehoek

en: straight line of 3 stars
nl: 3 sterren op een rechte lijn

en: equilateral triangle
nl: gelijkzijdige driehoek

en:  within %1% of FOV of the marked star
nl: binnen %1% van GV van de gemarkeerde ster

en: Star-hopper algorithm failed. If you're trying a large star hop, try using a smaller FOV or changing the source point
nl: Het algoritme voor het gaan van ster naar ster werkt niet. Indien u een te grote stap probeert te maken, moet u een kleiner GV proberen, of het uitgangspunt wijzigen.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StarHopperDialog)
en: Star-Hopper Results
nl: Van ster naar ster gaan resultaten

en: NOT VISIBLE: About %1 degrees below the %2 horizon
nl: NIET ZICHTBAAR: Ongeveer %1 graden boven de %2 horizon

en: Now visible: About %1 degrees above the %2 horizon
nl: Nu zichtbaar: Ongeveer %1 graden boven de %2 horizon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeSelectLabel)
en: Select telescope from list to use or add a new telescope
nl: Selecteer te gebruiken telescoop in lijst, of geef andere telescoop op

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
nl: Details telescoop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
nl: Merk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
nl: Nieuwe telescoop toevoegen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
nl: Verrekijker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
nl: Opening opgeven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lpText)
en: <p>How light-polluted is your night-sky? Rate your night-sky conditions from 1-9 based on the <b>Bortle Dark-Sky Scale</b>. A rating of <b>1</b> represents an <b>excellent dark-sky site</b>, while <b>9</b> represents a <b>brilliantly lit inner-city sky</b>.</p>
nl: <p>Hoe lichtvervuild is bij u de nachtelijke hemel? Beoordeel de condities van de nachtelijke hemel op basis van de <b>Bortlle-schaal voor de nachtelijke hemel</b>. Een  <b>1</b> betekent een <b>prachtige donkere hemel</b>, en <b>9</b> een <b>helder verlichte nachtelijke hemel midden in de stad</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bortleHelpText)
en: <html><head/><body><p align="right">For help: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Wikipedia Link for Bortle dark-sky scale</span></a></p></body></html>
nl: <html><head/><body><p align="right">Voor hulp: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Wikipedia Link voor de Bortle-schaal voor de donkerte van de hemel</span></a></p></body></html>

en: Surface Brightness: %1
nl: Oppervlaktehelderheid: %1

en: Size: %1
nl: Grootte: %1

[ctx: @title:window]
en: What's up Tonight
nl: Wat is er vanavond te zien

en: at %1
nl: op %1

en: The night of %1
nl: De nacht van %1

en: Star Clusters
nl: Sterrenhopen

en: circumpolar
nl: circumpolair

en: does not rise
nl: komt niet op

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
nl: Zonsondergang: %1 op %2

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
nl: Zonsopgang: %1 op %2

en: Night duration: %1
nl: Nachtduur: %1

en: Night duration: %1 hours
nl: Nachtduur: %1 uur

en: Night duration: %1 hour
nl: Nachtduur: %1 uur

en: Night duration: %1 minutes
nl: Nachtduur: %1 minuten

en: Night duration: %1 minute
nl: Nachtduur: %1 minuut

en: Moon rises at: %1 on %2
nl: Maan komt op om: %1 op %2

en: Moon sets at: %1 on %2
nl: Maan gaat onder om: %1 op %2

en: No Object Selected
nl: Geen object geselecteerd

en: Object Not Found
nl: Object niet gevonden

en: Rises at: %1
nl: Opkomsttijd: %1

en: Transits at: %1
nl: Doorgangstijd: %1

en: Sets at: %1
nl: Ondergangstijd: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
nl: De nacht van DATUM

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
nl: Kies een nieuwe datum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DateButton)
en: Press this button to select a new date for the "What's up Tonight" tool.  Note that the date of the main window is not changed.
nl: Klik op deze knop om een andere datum te kiezen voor het hulpmiddel "Wat is er vanavond te zien".  Merk op dat de datum voor het hoofdscherm hierdoor niet verandert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
nl: De datum veranderen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
nl: op LOCATIE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
nl: Kies een andere geografische locatie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Press this button to select a new geographic location for the "What's up Tonight" tool.  Note that the location of the main window is not changed.
nl: Druk op deze knop om een andere geografische locatie te kiezen voor het hulpmiddel "Wat is er vanavond te zien". Merk op dat hierdoor de locatie voor het hoofdscherm niet verandert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
nl: Locatie veranderen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
nl: Toon de objecten die boven de horizon zijn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
nl: Kies een tijdsinterval

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: By default, the "What's up Tonight" tool displays all objects which are above the horizon between sunset and midnight (i.e., "in the evening").  You can also choose to show objects which are up between midnight and dawn (i.e., "in the morning"), or objects which are up at any time between sunset and sunrise (i.e., "any time tonight")
nl: Standaard toont het hulpmiddel "Wat is er vanavond te zien" alle objecten die tussen zonsondergang en middernacht (dus "in de avonduren") boven de horizon zijn. U kunt ook kiezen dat objecten worden getoond die tussen middernacht en de dageraad (dus "in de ochtenduren") op zijn, of objecten die op enig moment tussen zonsondergang en zonsopkomst (dus "gedurende de nacht") boven de horizon zijn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
nl: In de avonduren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
nl: In de morgenuren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
nl: Tijdens de nacht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show objects brighter than magnitude:
nl: Objecten tonen helderder dan magnitude:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
nl: Tijd dat de Maan opkomt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
nl: Toont het tijdstip dat de Maan opkomt op de gekozen datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
nl: Opkomst Maan:  13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
nl: Duur van de nacht op de gekozen datum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
nl: Toont de tijdsduur tussen zonsondergang en zonsopkomst op de gekozen datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
nl: Duur van de Nacht:  11:00 uur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
nl: Tijd dat de Zon ondergaat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
nl: Toont het tijdstip dat de Zon ondergaat op de gekozen datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
nl: Zonsondergang:  19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
nl: Tijd dat de Maan ondergaat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
nl: Toont het tijdstip dat de Maan ondergaat op de gekozen datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
nl: Ondergang Maan:  04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
nl: Tijd dat de Zon opkomt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
nl: Toont het tijdstip dat de Zon opkomt op de gekozen datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
nl: Zonsopkomst:  07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
nl: Het verlichte gedeelte van de Maan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
nl: Toont het verlichte gedeelte van de Maan op de gekozen datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
nl: Verlichte deel van de Maan: 42%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
nl: Kies een categorie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
nl: Passende objecten:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
nl: Naam van het object

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
nl: Toont het tijdstip dat het gemarkeerde object opkomt op de gekozen datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
nl: Opkomsttijd:  22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
nl: Toont het tijdstip dat het gemarkeerde object door de lokale meridiaan gaat op de gekozen datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
nl: Doorgangstijd:  03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
nl: Toont het tijdstip dat het gemarkeerde object ondergaat op de gekozen datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
nl: Ondergangstijd:  08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
nl: Kijkrichting op dit object instellen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
nl: Stel de kijkrichting in op dit object, en start het volgen ervan.  Gelijk aan "Centreren en volgen" in het contextmenu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
nl: Centreren op object

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
nl: Openen van het venster Details van object

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
nl: Opent het venster Details van object voor het gemarkeerde object.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Object Details...
nl: Details van object...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Adds the selected object to the Observing list
nl: Voegt de geselecteerde objecten toe aan de waarneemlijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
nl: Toevoegen aan lijst

en: Angle value in degrees.
nl: Hoekgrootte in graden.

en: Angle value in hours.
nl: Hoekgrootte in uren.

en: This box displays an angle in degrees. The three numbers displayed are the angle's degrees, arcminutes, and arcseconds.
nl: In het vak staat een hoek in graden. De drie getoonde getallen zijn de graden, minuten en seconden van de hoek.

en: This box displays an angle in hours. The three numbers displayed are the angle's hours, minutes, and seconds.
nl: In het vak staat een hoek in uren. De drie getoonde getallen zijn de graden, minuten en seconden van de hoek.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
nl:   U kunt gewoon een geheel getal invoeren, of een reëel getal (getal met komma), of getallen gescheiden door een spatie of dubbele punt, voor de graden, minuten en seconden

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
nl: Voer een hoekwaarde in in graden. De hoek kan in een geheel getal worden uitgedrukt ("12"), of in een reëel getal ("12,33"), of in getallen gescheiden door een spatie of dubbele punt, voor de graden, minuten en seconden ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00,0", enz.).

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
nl:    U kunt gewoon een geheel getal invoeren, of een reëel getal (getal met komma), of getallen gescheiden door een spatie of dubbele punt, voor de uren, minuten en seconden

en: Enter an angle value in hours.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
nl: Voer een hoekwaarde in in uren. De hoek kan in een geheel getal worden uitgedrukt ("12"), of in een reëel getal ("12,33"), of in waarden gescheiden door een spatie of dubbele punt, voor de uren, minuten en seconden ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00,0", enz.).

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 x %2 arcmin
nl: %1 x %2 minuten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
nl: Vorig jaar

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
nl: Lengte:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
nl: Breedte:

en: hour
nl: uur

[ctx: hours]
en: hrs
nl: uren

[ctx: sidereal day]
en: sid day
nl: sid dag

en: day
nl: dag

[ctx: weeks]
en: wks
nl: wkn

en: month
nl: maand

[ctx: months]
en: mths
nl: mndn

en: year
nl: jaar

[ctx: years]
en: yrs
nl: jrn

en: Adjust time step
nl: Tijdstap aanpassen

en: Adjust time step units
nl: Tijdstapeenheden aanpassen

en: Set the timescale for the simulation clock.  A setting of "1 sec" means the clock advances in real-time, keeping up perfectly with your CPU clock.  Higher values make the simulation clock run faster, lower values make it run slower.  Negative values make it run backwards.
    
    There are two pairs of up/down buttons.  The left pair will cycle through all available timesteps in sequence.  Since there are a large number of timesteps, the right pair is provided to skip to the next higher/lower unit of time.  For example, if the timescale is currently "1 min", the right up button will make it "1 hour", and the right down button will make it "1 sec"
nl: De tijdschaal instellen voor de simulatieklok. Een instelling van "1 sec" houdt in dat de simulatieklok gelijk op loopt met uw CPU-klok, en dus met de werkelijke tijd.  Hogere waardes laten de simulatieklok sneller lopen, en lagere langzamer. Negatieve waarden doen de klok teruglopen.
    
    Er zijn twee paren op-en-neerknoppen.  Het linkse paar schakelt cyclisch naar alle beschikbare tijdstappen, in volgorde van grootte. Omdat er zoveel beschikbare tijdstappen zijn is er het rechtse paar om te schakelen naar de eerstvolgende hogere of lagere tijdseenheid.  Bijvoorbeeld, als de tijdstap nu "1 min" is, zal u het met het rechtse paar open-neerknoppen kunnen wijzigen naar "1 uur" of "1 sec"

en: Increase Time Scale
nl: Tijdschaal verhogen

en: Increase time scale to the next largest unit
nl: Tijdschaal verhogen naar de volgende grootste eenheid

en: Decrease Time Scale
nl: Tijdschaal verlagen

en: Decrease time scale to the next smallest unit
nl: Tijdschaal verlagen naar de volgende kleinste eenheid

[ctx: Map projection method]
en: No projection
nl: Geen projectie

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
nl: Oude

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
nl: Azimutaal

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
nl: Gnomonisch

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
nl: Halfrond

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
nl: Orthographisch

[ctx: Map projection method]
en: Polyconic
nl: Polykonisch

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
nl: Rechthoekig

en: FIFO files are not supported on Windows
nl: FIFO-bestanden worden in Windows niet ondersteund

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Config File
nl: Selecteer config-bestand XPlanet

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Star Map File
nl: Selecteer Star Map-bestand XPlanet

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Arc File
nl: Selecteer Arc-bestand XPlanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_xplanetIsInternal)
en: Xplanet binary is internal to the application bundle
nl:  Het uitvoerbare bestand van Xplanet behoort tot de toepassingenbundel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
nl: Pad naar Xplanet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Enter here the path of xplanet binary.
nl: Vul hier het pad in van het binaire bestand xplanet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
nl: Venstergrootte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
nl: Stel de breedte in van het venster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of the xplanet image
nl: Stel breedte in van beeld xplanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
nl: Stel de hoogte in van het venster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of the xplanet image
nl: Stel hoogte in van beeld xplanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetTimeout)
en: The time KStars will wait for XPlanet to complete before giving up.
nl: Hoe lang KStars XPlanet nog de tijd geeft, alvorens het op te geven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: XPlanet timeout:
nl: Tijdslimiet XPlanet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animation delay:
nl: Vertraging animatie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetAnimationDelay)
en: The delay between frames for the animation
nl: Tijdsduur tussen animatie-frames

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use KStars's FOV?
nl: GV van KStars gebruiken?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: <html><head/><body><p>If checked, XPlanet will use a FIFO file in the /tmp directory to temporarily save the XPlanet image for KStars to load them and update the view.  If not checked, XPlanet will actually save the files to the XPlanet folder in the KStars data directory.  Using a FIFO file should save the hard disk from excessive reads/writes and may offer a performance enhancement.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Indien geselecteerd, gebruikt XPlanet een FIFO-bestand in de map  /tmp voor het tijdelijk opslaan van de XPlanet-afbeelding voor KStars, zodat die kan worden ingelezen voor bijwerken van het beeld.  Indien niet geselecteerd, slaat XPlanet de bestanden op in de map van XPlanet in de gegevensmap van KStars.  Een FIFO-bestand gebruiken vermindert hetaantal lees- en schrijfacties op de harde schijf, en kan leiden tot een betere prestatie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use FIFO File
nl: FIFO-bestand gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: (saves to memory instead of a hard disk)
nl: (slaat op in geheugen in plaats van op harde schijf)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV?
nl: GV van KStars gebruiken?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV
nl: Gebruik de GV van KStar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetMagnitude)
en: Base magnitude:
nl: Basis-magnitude:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1
nl: Een ster met de opgegeven magnitude krijgt de pixelhelderheid 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
nl: Config-bestand:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
nl: Pad naar het config-bestand

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Use the specified configuration file
nl: Gebruik het opgegeven instellingen-bestand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Use custom star map?
nl: Eigen sterrenkaart gebruiken?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
nl: Sterrenkaart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
nl: Arc-bestand:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
nl: Pad naar het Arc-bestand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Radius of the glare around the Sun.
nl: Straal van de gloed rondom de zon.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun.  The default value is 28.
nl: Een gloed rondom de zon tekenen met een straal die de opgegeven waarde groter is dan die van de zon.  Standaard is 28.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGlare)
en: Glare of sun:
nl: Zonnegloed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
nl: Kwaliteit uitvoerbestand:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
nl: JPEG-kwaliteit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: XPlanet requires maps in order to function properly.  It does not ship with a lot of planetary maps.  You need to download some in order to get the full benefits of XPlanet.  This is a good place to start: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>
nl: Voor een goede werking van XPlanet zijn kaarten nodig. Niet veel planeetkaarten worden meegeleverd. U zult er zelf enkele moeten downloaden, om XPlanets goed te kunnen gebruiken. Om te beginnen kunt u hier terecht:   <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openXPlanetMaps)
en: XPlanet Planet Maps
nl: Planeetkaarten XPlanet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
nl: Teksten en merktekens

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
nl: Teksten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
nl: Tekenrij voor de tekst:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
nl: Geef de eerste regel op van de tekst.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth".  Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
nl: Geef de eerste tekstregel op. Standaard staat er zoiets als "Gezicht op Aarde".  Elk voorkomen van %t wordt vervangen door de naam van het doelobject, elk voorkomen van %o door dat van het bronobject.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
nl: Formaat voor datum en tijd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
nl: Geef op hoe datum en tijd moet worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.  This format string is passed to strftime(3).  The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the  locale’s  appropriate date and time representation.
nl: Geef op hoe datum en tijd moeten worden weergegeven. Dit formaat wordt doorgegeven naar strftime(3).  Standaard is dit  "%c %Z", hiermee worden datum, tijd en tijdzone weergegeven op de voor de locale juiste manier.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
nl: Grootte lettertype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
nl: Plaats van tekst:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
nl: Tekst tonen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: If checked, display a label in the upper right corner.
nl: Indien gekozen een tekst tonen in de rechter bovenhoek.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
nl: Merktekens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file?
nl: Een merkteken-bestand gebruiken?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file:
nl: Gebruik merkteken-bestand:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Specify a file containing user defined marker data to display against the background stars.
nl: Geef een bestand op dat de gegevens bevat van zelfgemaakte merktekens, die bij de achtergrondsterren moeten worden weergegeven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds in a file
nl: Schrijf grenzen van merkteken naar een bestand

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
nl: Schrijf, voor elk merkteken, de coördinaten van het begrenzende vakje naar een bestand.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds to:
nl: Schrijf grenzen merktekens naar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLatLong)
en: Place the observer above latitude
nl: Plaats de waarnemer op breedte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees).  The default value is 0.
nl: Geef het doelobject weer zoals het wordt gezien vanaf de opgegeven breedte (in graden).   Standaardwaarde is 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude
nl: en lengte:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees).  Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242.  The default value is 0.
nl: Plaats de waarnemer op de opgegeven lengte (in graden). Lengte in oostelijke richting gemeten is positief, in westelijke richting negatief. (voor zowel de aarde als de maan). Voor bijvoorbeeld Los Angeles is dit -118 of 242. De standaard waarde is 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
nl: in graden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
nl: Projectie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
nl: Het projectietype

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The default is  no projection.  Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
nl: Standaard is  geen projectie.  Meervoudige lichamen worden niet getoond als deze optie wordt opgegeven, hoewel schaduwen wel worden getekend.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
nl: Achtergrond

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
nl: Achtergrond gebruiken?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
nl: Indien gekozen een bestand of kleur gebruiken voor de achtergrond.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
nl: Achtergrond-afbeelding:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
nl: Gebruik dit bestand voor de achtergrond-afbeelding

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
nl: Vul hier het pad in naar de achtergrond-afbeelding.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
nl: Achtergrondkleur:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
nl: Instellen van de kleur van de achtergrond.
