kstars - en to pl translation catalogue (8028 entries)

en: Sky
pl: Niebo

en: Messier Object
pl: Obiekt z katalogu Messiera

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
pl: Obiekt z odnośnikami

en: Star Name
pl: Nazwa gwiazdy

en: Deep Sky Object Name
pl: Nazwa obiektu odległego

en: Planet Name
pl: Nazwa planety

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
pl: Nazwa gwiazdozbioru

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
pl: Linia gwiazdozbioru

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
pl: Granica gwiazdozbioru

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
pl: Podświetlenie granicy gwiazdozbioru

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
pl: Droga Mleczna

en: Equator
pl: Równik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
pl: Ekliptyka

en: Horizon
pl: Horyzont

en: Local Meridian
pl: Lokalny południk

en: Compass Labels
pl: Oznaczenia z kompasu

en: Equatorial Coordinate Grid
pl: Równikowa siatka współrzędnych

en: Horizontal Coordinate Grid
pl: Pozioma siatka współrzędnych

en: Info Box Text
pl: Tekst w okienku inform.

en: Info Box Selected
pl: Zaznaczone okienko inform.

en: Info Box Background
pl: Tło okienka informacyjnego.

en: Target Indicator
pl: Wskaźnik celu

en: User Labels
pl: Etykiety użytkownika

en: Planet Trails
pl: Ślady planet

en: Angular Distance Ruler
pl: Linijka odległości kątowej

en: Observing List Label
pl: Nazwa listy obserwowanych

en: Star-Hop Route
pl: Trasa Skoków Międzygwiezdnych

en: Visible Satellites
pl: Widoczne satelity

en: Satellites
pl: Satelity

en: Satellites Labels
pl: Etykiety satelit

en: Supernovae
pl: Supernowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artificialHorizonCheck)
en: Artificial Horizon
pl: Sztuczny horyzont

en: RA Guide Error
pl: Błąd naprowadzania RA

en: DEC Guide Error
pl: Błąd naprowadzania DEK

en: Solver FOV
pl: Solver Pola Widzenia

en: Sensor FOV
pl: Pola widzenia czujnika

en: HiPS Grid
pl: Siatka HiPS

en: FITS Image Object Label
pl: Etykieta obiektu obrazu FITS

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
pl: Barwy domyślne

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
pl: Mapa nieba

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
pl: Tryb nocny

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
pl: Plik z lokalnymi zestawami barw nie mógł zostać otworzony.
    Nie można zapisać zestawu.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
pl: Plik z lokalnym indeksem zestawów barw nie mógł zostać otworzony.
    Nie można zapisać zestawu.

en: Data verification failed
pl: Nie udało się sprawdzić danych

en: File verification failed
pl: Nie udało się sprawdzić pliku

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: Downloading Data...
pl: Pobieranie danych...

en: Awaiting response from server...
pl: Oczekiwanie na odpowiedź z serwera...

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
pl: Lornetka 7x35

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
pl: Jeden stopień

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
pl: 30m przy 1.3cm

en: No FOV
pl: Brak Pola Widzenia

en: KStars Exported Sky Image
pl: Obraz nieba wyeksportowany z KStars

en: Error: Unable to save image: %1
pl: Błąd: Nie można zapisać obrazu: %1

en: Saved image to %1
pl: Zapisz obraz do %1

en: Could not upload image to remote location: %1
pl: Nie można wysłać obrazu do miejsca zdalnego: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
pl: Nie można wyeksportować obrazu: Nieprawidłowy adres URL %1

[ctx: @title:window]
en: KStars image viewer: %1
pl: Przeglądarka obrazów KStars: %1

en: Invert colors
pl: Odwróć barwy

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
pl: Odwróć barwy obrazu. Jest to czasami użyteczne przy poprawianiu kontrastu. Wpływa to tylko na wyświetlanie, a nie na zapisywanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
pl: Zapisz

en: Save the image to disk
pl: Zapisanie obrazu na dysk

en: Remove temporary file %1 from disk?
pl: Czy usunąć plik tymczasowy %1 z dysku?

en: Confirm Removal
pl: Potwierdź usunięcie

en: Download
pl: Pobierz

en: Please wait while image is being downloaded...
pl: Proszę czekać, trwa pobieranie obrazu...

en: Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

en: Loading of the image %1 failed.
pl: Wczytywanie obrazu %1 nie powiodło się.

[ctx: @title:window]
en: Save Image
pl: Zapisz obraz

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
pl: Plik "%1" już istnieje. Czy go nadpisać?

en: Overwrite File?
pl: Czy nadpisać plik?

en: Saving of the image %1 failed.
pl: Zapisywanie obrazu %1 nie powiodło się.

en: DSS Download
pl: Pobieranie DSS

en: Please wait while DSS image is being downloaded...
pl: Proszę czekać, trwa pobieranie obrazu DSS...

en: Auto close in ...
pl: Zamknij zam za ...

en: Question
pl: Pytanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
pl: Tak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
pl: Nie

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Continue
pl: Kontynuuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
pl: Anuluj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
pl: Błąd

en: Sorry
pl: Wybacz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
pl: Informacje

en: The selected Astrometry Index File Location:
     %1 
     does not exist.  Do you want to make the directory?
pl: Wybrany plik indeksu Astrometry:
     %1
     nie istnieje. Czy chcesz stworzyć katalog?

en: Make Astrometry Index File Directory?
pl: Czy stworzyć katalog pliku indeksu?

en: The Default Astrometry Index File Location was created.
pl: Utworzono domyślne położenie plik indeksu Astrometry.

en: The Default Astrometry Index File Directory does not exist and was not able to be created.
pl: Domyślny katalog plik indeksu Astrometry nie istnieje i nie można było go utworzyć.

en: Astrometry Configuration File Read Error.
pl: Błąd odczytu pliku ustawień Astrometry.

en: Internal Astrometry Configuration File Write Error.
pl: Błąd zapisu pliku ustawień wewnętrznych Astrometry.

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2/NEF to JPEG.
pl: Nie można znaleźć dcraw oraz cjpeg. Wgraj wymagane narzędzia, aby móc przekształcać CR2/NEF na JPEG.

en: Cannot open %1: %2
pl: Nie można otworzyć %1: %2

en: Cannot unpack_thumb %1: %2
pl: Nie można wypakować miniatury %1: %2

en: Cannot write %s %1: %2
pl: Nie można zapisać %s %1: %2

[ctx: @title:window]
en: Startup Wizard
pl: Pomocnik wprowadzenia

en: &Next >
pl: &Dalej >

en: < &Back
pl: < &Wstecz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
pl: Gotowe

en: There was no default data directory found in the app bundle.
pl: Nie znaleziono domyślnego katalogu danych w pęku aplikacji.

en: There was a problem creating the data directory ~/Library/Application Support/.
pl: Wystąpił problem przy tworzeniu katalogu danych ~/Library/Application Support/.

en: File write error.
pl: Błąd zapisywania pliku.

en: Data folder permissions error.
pl: Błąd uprawnień do katalogu.

[ctx: default theme name]
en: Default
pl: Domyślny

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
pl: Wycięty region zostanie przeskalowany do rozmiaru [ %1 * %2 ]

[ctx: @title:window]
en: Edit Thumbnail Image
pl: Zmień obraz miniatury

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
pl: Wytnij region: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
pl: Edytor miniatur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
pl: Wytnij region: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
pl: (wycięty region zostanie przeskalowany do rozmiaru 200x200)

en: Loading images...
pl: Wczytywanie obrazów...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
pl: Wynik wyszukiwania:

en: Failed to load image at %1
pl: Nie udało się odczytać obrazu %1

en: Failed to load image
pl: Nie udało się wczytać obrazu

en: Choose Thumbnail Image
pl: Wybierz miniaturę

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
pl: Wybór miniatury

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
pl: Podaj położenie obrazu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
pl: Bieżąca miniatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
pl: Edytuj &obraz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
pl: Odznacz obraz

[ctx: @title:window]
en: XPlanet Solar System Simulator: %1
pl: Symulator układu słonecznego XPlanet: %1

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
pl: Słońce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
pl: Merkury

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
pl: Wenus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
pl: Ziemia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
pl: Księżyc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Jupiter)
en: Jupiter
pl: Jowisz

en: Ganymede
pl: Ganimedes

en: Callisto
pl: Kalisto

en: Titan
pl: Tytan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
pl: Uran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
pl: Neptun

en: This allows you to select a new object/target for XPlanet to view
pl: Umożliwia to wybranie nowego obiektu/celu dla widoku XPlanet

en: from
pl: z

en: This allows you to select a viewing location
pl: Umożliwia to wybranie miejsca widoku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
pl: Miejsce:

en: XPlanet Latitude, Longitude, and object radius in %. This is only valid when viewing the object from the same object
pl: Szerokość, długość geograficzna i promień obiektu w % dla XPlanet. Wartości te są prawidłowe tylko podczas oglądania obiektu z tego samego obiektu

en: Reset XPlanet Location to the location specified in the XPlanet Options
pl: Wyzeruj miejsce XPlanet do miejsca podanego w opcjach XPlanet

en: Hover over target and freely rotate view with mouse in XPlanet Viewer
pl: Najedź na cel i dowolnie obracaj widok przy użyciu myszy w przeglądarce XPlanet

en: Recenters the XPlanet image once it has been moved
pl: Ponownie wyśrodkowuje obraz XPlanet po jego przesunięciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: FOV:
pl: Pole Widzenia:

en: Sets the FOV to the Specified value.   Note: has no effect if hovering over object.
pl: Ustawia pole widzenia na daną wartość.  Uwaga: nie ma zastosowania po najechaniu na obiekt.

en: Zoom to the current KStars FOV.   Note: has no effect if hovering over object.
pl: Powiększ na bieżącym polu widzenia KStars.  Uwaga: nie ma zastosowania po najechaniu na obiekt.

en: Zoom to a specific FOV. This has no effect when hovering over an object
pl: Powiększ do danego pola widzenia. Nie ma zastosowania po najechaniu na obiekt.

en: Optimum FOV for the target, FOV parameter not specified.  Note: has no effect if hovering over object.
pl: Optymalne pole widzenia dla celu, nie podano parametru pola widzenia.   Uwaga: nie ma zastosowania po najechaniu na obiekt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotation:
pl: Obrót:

en: Set the view rotation to the desired angle
pl: Ustaw obrót widoku na żądany kąt

en: Rotate the view 180 degrees
pl: Obróć widok o 180 stopni

en: Reset view rotation to 0
pl: Wyzeruj obrót widoku na 0

en: Bring up XPlanet Options
pl: Otwórz opcje XPlanet

en: Allows you to set the XPlanet time to a different date/time from KStars
pl: Umożliwia ustawienie czasu XPlanet na inną datę/czas z KStars

en: Sets the XPlanet time to the current KStars time
pl: Ustawia czas XPlanet na bieżący czas KStars

en: Current XPlanet Time
pl: Bieżący czas XPlanet

en: This sets the time step from the current XPlanet time, good for viewing events
pl: Ustawia to krok czasu z bieżącego czasu XPlanet, dobre do oglądania wydarzeń

en: This sets the time step from the current XPlanet time
pl: Ustawia to krok czasu z bieżącego czasu XPlanet

en: years
pl: lat

en: months
pl: miesiące

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
pl: dni

en: hours
pl: godziny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_1_2_7)
en: minutes
pl: minuty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs0c) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas0c) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas2c) i18n: ectx: p
en: seconds
pl: sekundy

en: Lets you change the units for the timestep in the animation
pl: Umożliwia zmianę jednostek dla kroku czasowego na animacji

en: Lets you run the animation
pl: Umożliwia uruchomienie animacji

en: Resets the animation to 0 timesteps from the current XPlanet Time
pl: Zeruje animację do 0 kroków czasowych z bieżącego czasu XPlanet

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
pl: Ścieżka do pliku uruchamialnego Xplanet w panelu ustawień jest pusta.

en: The configured Xplanet binary does not exist or is not executable.
pl: Ustawiony plik binarny Xplanet nie istnieje lub nie jest wykonywalny.

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3
pl: Widok XPlanet: %1 z %2 na %3

en: XPlanet View: %1 from %2 on %3 at FOV: %4 deg
pl: Widok XPlanet: %1 z %2 na %3 przy polu widzenia: %4 stopni

en: Loading of the image of object %1 failed.
pl: Nie udało się wczytanie obrazu obiektu %1.

en: XPlanet failed to generate the image for object %1 before the timeout expired.
pl: Nie udało się XPlanet stworzyć obrazu dla obiektu %1 przed upłynięciem czasu na to przeznaczonego.

en: Error making FIFO file %1: %2.
pl: Błąd tworzenia pliku FIFO %1: %2.

en: Choose a field-of-view
pl: Wybierz Pole Widzenia

en: FOV to render in XPlanet:
pl: Pole Widzenia do wyświetlenia w XPlanet:

en: Saving of the image to %1 failed.
pl: Nie udało się zapisać obrazu do %1.

en: Catalog with that ID already exists.
pl: Katalog o tym ID już istnieje.

en: Catalog could not be found.
pl: Nie można znaleźć katalogu.

en: Catalog with id=%1 not found.
pl: Nie znaleziono katalogu o id=%1.

en: Catalog is immutable!
pl: Katalog nie pozwala się zmienić!

en: The object is already in the catalog!
pl: Ten obiekt istnieje już w katalogu!

en: Could not insert object! %1
pl: Nie można wstawić obiektu! %1

en: Output file is not writable.
pl: Plik wyjściowy jest nie do odczytu.

en: Could not attach output file.<br>%1
pl: Nie można dołączyć pliku wyjściowego.<br>%1

en: Could not copy catalog to output file.<br>%1
pl: Nie można skopiować katalogu do pliku wynikowego.<br>%1

en: Could not create catalog registry in output file.<br>%1
pl: Nie można utworzyć katalogu w rejestrze w pliku wyjściowym.<br>%1

en: Could not insert catalog into registry in output file.<br>%1
pl: Nie można wstawić katalogu do rejestru w pliku wyjściowym.<br>%1

en: Could not insert set exported database version.<br>%1
pl: Nie można wstawić ustawionej wersji bazy danych aplikacji.<br>%1

en: Could not insert set exported database application id.<br>%1
pl: Nie można wstawić ustawionego id bazy danych aplikacji.<br>%1

en: Catalog file is not readable.
pl: Plik katalogu jest nie do odczytu.

en: Could not attach input file.<br>%1
pl: Nie można dołączyć pliku wejściowego.<br>%1

en: Invalid catalog file.
pl: Nieprawidłowy plik katalogu.

en: Could not migrate old catalog format.<br>%1
pl: Nie można przejść ze starego formatu katalogu.<br>%1

en: Could read the catalog id.<br>%1
pl: Nie można odczytać id katalogu.<br>%1

en: Catalog already exists in the database!
pl: Ten katalogu istnieje już w bazie danych!

en: Could not import the catalog.<br>%1
pl: Nie można zaimportować katalogu.<br>%1

en: Could not refresh the master catalog.<br>
pl: Nie można odświeżyć głównego katalogu.<br>

en: Removing the user catalog is not allowed.
pl: Usuwanie katalogu użytkownika jest zabronione.

en: Could not remove the catalog from the registry.<br>%1
pl: Nie można usunąć katalogu z rejestru.<br>%1

en: Both catalogs have to exist!
pl: Oba katalogi nie istnieją!

en: Destination catalog has to be mutable!
pl: Katalog docelowy musi dać się zmieniać!

en: Cannot update nonexisting catalog.
pl: Nie można uaktualnić nieistniejącego katalogu.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
pl: &Pomoc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
pl: Pasek procesu

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
pl: &Czas

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
pl: &Zwrot

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
pl: &Rzutowanie

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
pl: Urzą&dzenia

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
pl: &Dane

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
pl: &Uaktualnienia

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
pl: &Obserwacja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
pl: Okna &danych

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
pl: Pasek &stanu

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
pl: Pasek narzędzi widoku

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
pl: Pasek narzędzi INDI

note: i18n: ectx: ToolBar (TelescopeToolBar)
en: Telescope Toolbar
pl: Pasek narzędzi teleskopu

note: i18n: ectx: ToolBar (DomeToolBar)
en: Dome Toolbar
pl: Pasek narzędzi kopuły

en: Reverse
pl: Wstecz

en: Up/Down
pl: Góra/Dół

en: Left/Right
pl: Lewo/Prawo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
pl: Cel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Type:
pl: Rodzaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
pl: Epoka:

en: GOTO
pl: PRZEJDŹ_DO

en: SYNC
pl: SYNCHRONIZUJ

en: PARK
pl: ZAPARKUJ

en: UNPARK
pl: WYPARKUJ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
pl: Stan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
pl: Bezczynny

en: What's Interesting...
pl: Co interesującego...

en: Naked-Eye Objects
pl: Obiekty widoczne gołym okiem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
pl: Planety

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
pl: Gwiazdy

en: Constellations
pl: Gwiazdozbiory

en: Deep-sky Objects
pl: Obiekty z głębi nieba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
pl: Planetoidy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
pl: Komety

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
pl: Galaktyki

en: Nebulae
pl: Mgławice

en: Clusters
pl: Gromady

en: Explore Catalogs
pl: Przeglądaj katalogi

en: Messier Catalog
pl: Katalog Messiera

en: NGC Catalog
pl: Katalog NCG

en: IC Catalog
pl: Katalog IC

en: Sharpless Catalog
pl: Katalog Sharpless

en: No Items to display
pl: Brak elementów do wyświetlenia

en: text
pl: tekst

en: More Details
pl: Więcej szczegółów

en: Center in Map
pl: Wyśrodkuj na mapie

en:  Auto     Track
pl:  Auto     Śledzenie

en: Slew Telescope
pl: Obróć teleskop

en: Object Information
pl: Dane o obiekcie

en: Wikipedia Infotext
pl: Tekst informacyjny Wikipedii

en: Info Text
pl: Tekst informacyjny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
pl: Dalej

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Explanation of the What's Interesting Panel
pl: Wyjaśnienie panelu Co interesującego

en: The What's Interesting Panel is intended to allow you to explore many different interesting objects in the night sky.  It includes objects visible to the naked eye as well as objects that require telescopes.  It is intended to appeal to both beginners and advanced astronomers.  If you click on a category or catalog, a list of objects will appear.  Clicking on an object in the list will bring up the details view where you can find out more information about the object.  If you have thumbnail images or wikipedia information for this object, these will be displayed as well.  If not, you can download them using the download icon.  If you make What's Interesting wider, the display will dynamically change to display the information more conveniently.  Please see the descriptions below for details on what the buttons at the bottom do.
pl: Panel Co Interesującego ma umożliwić Ci odkrywanie wielu interesujących obiektów na niebie nocą. Uwzględnia obiekty widoczne dla gołego oka, jak i obiekty, które wymagają teleskopów. Jest przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych astronomów. Jeśli klikniesz na kategorię lub katalog, to pojawi się lista obiektów. Kliknięcie na obiekcie na liście przywoła widok szczegółowy, na którym można się dowiedzieć o nim więcej. Jeśli istnieją miniatury lub informacje z Wikipedii dla tego obiektu, to zostaną one również wyświetlone. Jeśli nie, to możesz je pobrać poprzez ikonę pobierania. Jeśli uczynisz Co Interesującego szerszym, to wyświetlacz dynamicznie zmieni się tak, aby wyświetlać dane wygodniej. Podejrzyj opisy poniżej, aby dowiedzieć się co robią przyciski na dole.

en: This button will bring up the What's Interesting Settings. It will let you configure what is displayed in What's Interesting based upon which equipment you are using and the observing conditions.
pl: Ten przycisk przywoła ustawienia Co Interesującego. Umożliwi ustawienie tego, co jest wyświetlane na Co Interesującego na podstawie używanego wyposażenia i warunków do obserwacji.

en: This button will turn on and off the Inspector Mode.  In this mode you can click on any object in the map and What's Interesting will display the information about it.
pl: Ten przycisk włączy albo wyłączy tryb inspektora. W trym trybie możesz kliknąć na dowolnym obiekcie na mapie, a Co Interesującego wyświetli o nim dane.

en: This button will reload the current object list, update all displayed information, update any images, and update the information and images for the currently selected object.
pl: Ten przycisk spowoduje ponowne wczytanie bieżącej listy obiektów, uaktualni wszystkie wyświetlane dane, uaktualni wszystkie obrazy oraz uaktualni dane oraz obrazy dla obecnie zaznaczonego obiektu.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only currently visible objects in a list or to display all of the objects in the list.  The visibility is determined based on the current KStars date and time, the current observing equipment, and the current sky conditions based on the What's Interesting Settings.
pl: Ten przycisk określi czy filtrować listę tak, aby wyświetlała tylko obecnie widoczne obiekty na liście, czy aby wyświetlała wszystkie obiekty na liście. Widoczność jest określana na podstawie bieżącej daty i czasu KStars, bieżącego wyposażenia do obserwacji oraz bieżących warunków na niebie na podstawie ustawień Co Interesującego.

en: This button will toggle whether to filter the list to display only 'interesting' objects or to display any of the objects in the list.  This setting only applies to the Galaxies, Nebulas, and Clusters lists.  The objects are considered 'interesting' if they appear on the KStars 'interesting' list.
pl: Ten przycisk zmieni wyświetlanie na liście tak, aby wyświetlać tylko 'interesujące' obiekty lub dowolne obiekty. To ustawienia ma zastosowanie tylko do list galaktyk, mgławic, gromad. Obiekty są uznawane za 'interesujące', jeśli pojawiają się na liście 'interesujących' KStars.

en: This button will attempt to download information and pictures about the object(s) from Wikipedia.  You can select whether to download the information about just one object, all of the objects in a list, or only the objects in a list for which no data was downloaded yet.  Please note: If the list is currently filtered for visible objects or 'interesting' objects, only the filtered objects will be downloaded.  If you actually want all the objects in the list, turn off the filters.
pl: Ten przycisk spróbuje pobrać dane i zdjęcia o obiektach z Wikipedii. Można określić, czy pobrać dane na temat tylko tego jednego obiektu, wszystkich obiektów z listy, czy tylko obiektów z listy, dla których nie pobrano jeszcze danych. Uwaga: Jeśli lista ma obecnie założony filtr na widoczne obiektu lub 'interesujące' obiekty, to tylko odfiltrowane obiekty zostaną pobrane. Jeśli chcesz mieć wszystkie obiekty z listy, to wyłącz filtry.

en: Back
pl: Wstecz

en: Guess object data from text
pl: Odgadnij dane obiektu z tekstu

en: Copy-paste a text blurb with data on the object, and KStars will try to guess the contents of the fields from the text. The result is just a guess, so please verify the coordinates and the other information.
pl: Skopiuj-wklej wycinek tekstu z danymi o obiekcie, a KStars spróbuje odgadnąć zawartość pól z tekstu. Wynik jest zgadywany, więc sprawdź współrzędne wraz z pozostałymi szczegółami.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddCatalogObject)
en: Add/Edit DSO
pl: Dodaj/edytuj obiekt z głębi nieba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Basics
pl: Podstawy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: prope
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: e.g. PGC 54559
pl: np. PGC 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Apparent magnitude:
pl: Pozorna wielkość:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Check if magnitude is unknown
pl: Sprawdź czy wielkość jest nieznana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
pl: Nieznane

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
pl: Opcjonalne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Size Info in Arcminutes
pl: Szczegóły o rozmiarze w minutach kątowych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Major axis:
pl: Oś wielka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Minor axis:
pl: Oś mała:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Misc
pl: Różne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Some catalog specific identifier, like the NGC number.
pl: Pewien identyfikator charakterystyczny katalogowi, taki jak np. numer NGC>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Catalog identifier:
pl: Identyfikator katalogu:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, catalog_identifier)
en: e.g. 54559
pl: np. 54559

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Flux:
pl: Strumień:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Position angle (°):
pl: Kąt położenia (°):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Long name:
pl: Długa nazwa:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, long_name)
en: e.g. Hoag's Object
pl: np. obiekt Hoag'a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: This feature allows you to copy-paste a piece of text from e.g. a website or another app and magically try to infer the contents of this form from it.
pl: Umożliwia to skopiowanie i wklejenie części tekstu np. ze strony lub innej aplikacji i spróbowanie magicznego odgadnięcia jej treści.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: Guess from &Text
pl: Odgadnij z &tekstu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
pl: Zaimportuj plik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
pl: Podaj nazwę pliku z importowanymi danymi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
pl: Aby zaimportować dane, wpisz tu nazwę pliku.  Poniżej można opisać jego zawartość.  Pozostawienie pola na nazwę pustego spowoduje utworzenie pliku katalogu z poprawnym nagłówkiem, ale bez danych.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
pl: Zawartość importowanego pliku danych

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
pl: Po wybraniu pliku z danymi pokazywana jest tu jego zawartość.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
pl: Opis pól danych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
pl: <b>Pola katalogu:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
pl: <b>Dostępne pola</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
pl: Epoka współrzędnych z katalogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
pl: Przedrostek nazwy katalogu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
pl: Barwa symbolu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
pl: Epoka współrzędnych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
pl: Przestrzeń ograniczona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
pl: P&odgląd wyniku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
pl: Podaj nazwę pliku wyjściowego katalogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
pl: Nazwa katalogu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
pl: Zapisz katalog jako:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
pl: Podaj nazwę katalogu

[ctx: @title:window]
en: Add Custom URL to %1
pl: Dodaj własny URL do %1

en: Show image of
pl: Pokaż obraz

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
pl: Podany adres jest nieprawidłowy. Czy otworzyć okno z wyszukiwarką
    Google?

en: Invalid URL
pl: Nieprawidłowy adres URL

en: Browse Google
pl: Przeglądaj Google

en: Do Not Browse
pl: Nie przeglądaj

en: Show webpage about
pl: Pokaż stronę o

en: object
pl: obiekt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
pl: Rodzaj danych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
pl: Obraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
pl: Informacje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
pl: Tekst opisujący zasób

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
pl: Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, URLLabel)
en: URL:
pl: Adres URL:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
pl: URL pokazywany obok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
pl: Otwórz URL w oknie przeglądarki

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
pl: Klikając ten przycisk można sprawdzić wpisany odnośnik. Zostanie on otwarty w oknie przeglądarki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
pl: Sprawdź URL

en: Critical error
pl: Błąd krytyczny

en: Catalog with id %1 not found.
pl: Nie znaleziono katalogu o id %1.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
pl: Domyślne

en: Could not insert new colors.<br>
pl: Nie można wstawić nowych barw.<br>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogColorEditor)
en: Catalog Colors
pl: Barwy katalogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click on a color to change it...
pl: Naciśnij na barwie, aby ją zmienić....

en: Degrees
pl: Stopnie

en: Hours
pl: Godziny

[ctx: @title:window]
en: Import Catalog
pl: Zaimportuj katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
pl: Plik

en: Any File
pl: Dowolny plik

en: Could not open the csv file.<br>It does not exist.
pl: Nie można otworzyć pliku csv.<br>On nie istnieje.

en: Ignore
pl: Pomiń

en: %1 Object | %1 Objects
pl[0]: %1 obiekt
pl[1]: %1 obiekty
pl[2]: %1 obiektów

en: Text
pl: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
pl: Rodzaj

en: default
pl: domyślne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogCSVImport)
en: CSV Import
pl: Import CSV

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input
pl: Wejście

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: lines
pl: linie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Skip first:
pl: Pomiń pierwszy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Separator:
pl: Rozdzielacz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, file_select_button)
en: Select/Read...
pl: Wybierz/Odczytaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment prefix:
pl: Przedrostek komentarza:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Coordinate Units
pl: Jednostki współrzędnych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: p
en: Dec:
pl: Dek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, column_mapping)
en: Mapping
pl: Mapowanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, type_mapping)
en: Type Mapping
pl: Mapowanie rodzaju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button)
en: Preview
pl: Podgląd

en: Showing <= %1 entries. Enter a name (case sensitive) to narrow down the search.
pl: Pokazywanie <= %1 wpisów. Wpisz nazwę (z uwzględnieniem wielkości liter), aby zawęzić wyszukiwanie.

en: Could not load the catalog with id=%1
pl: Nie można wczytać katalogu o id=%1

en: Could not update the catalog.<br>%1
pl: Nie można uaktualnić katalogu.<br>%1

en: Could not add the object.<br>%1
pl: Nie można dodać obiektu.<br>%1

en: Could not remove the object.<br>%1
pl: Nie można usunąć obiektu.<br>%1

en: Could not add the objects.<br>%1
pl: Nie można dodać obiektów.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogDetails)
en: Catalog Details
pl: Szczegóły katalogu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
pl: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Source:
pl: Źródło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Version:
pl: Wersja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Maintainer:
pl: Opiekun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: License:
pl: Licencja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
pl: Obiekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
pl: Edytuj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit)
en: Edit Catalog Meta...
pl: Zmień meta katalogu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_object)
en: Add Object...
pl: Dodaj obiekt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import_csv)
en: Import CSV...
pl: Zaimportuj CSV...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name_filter)
en: Filter by Name
pl: Odfiltruj wg nazwy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsUInewCatalog)
en: Create/Edit Catalog
pl: Utwórz/zmień katalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
pl: Barwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
pl: Edytuj

en: Dec
pl: Dek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
pl: Imię

en: Long Name
pl: Długa nazwa

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Major Axis
pl: Oś wielka

en: Minor Axis
pl: Oś mała

en: Position Angle
pl: Kąt pozycyjny

en: Flux
pl: Przepływ światła (Flux)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enabled
pl: Włączone

en: Precedence
pl: Pierwszeństwo

en: Author
pl: Autor

en: Mutable
pl: Pozwalający na zmianę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
pl: Wersja

en: License
pl: Licencja

en: Maintainer
pl: Opiekun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
pl: Włącz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
pl: Wyłącz

en: Could not enable/disable the catalog.<br>%1
pl: Nie można włączyć/wyłączyć katalogu.<br>%1

[ctx: @title:window]
en: Export Catalog
pl: Wyeksportuj katalog

en: Catalog
pl: Katalog

en: Could not export the catalog.<br>%1
pl: Nie można wyeksportować katalogu.<br>%1

en: Could not remove the catalog.<br>%1
pl: Nie można usunąć katalogu.<br>%1

en: Could not create the catalog.<br>%1
pl: Nie można utworzyć katalogu.<br>%1

en: Could not copy the objects to the new catalog.<br>%1
pl: Nie można skopiować obiektów do nowego katalogu.<br>%1

en: Could not clean up and remove the new catalog.<br>%1
pl: Nie można oczyścić i usunąć nowego katalogu.<br>%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CatalogsDBUI)
en: DSO Catalogs
pl: Katalogi DSO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
pl: Zaimportuj katalog...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create Catalog...
pl: Utwórz katalog...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ExportButton)
en: Export...
pl: Wyeksportuj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dublicateButton)
en: Clone...
pl: Powiel...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
pl: Barwy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moreButton)
en: More...
pl: Więcej...

[ctx: @title:window]
en: Object Details
pl: Szczegóły obiektu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
pl: Ogólne

en: %1 star
pl: %1 gwiazdka

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
pl: wielokrotna

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
pl: zmienna

[ctx: Proper motion of a star]
en: Proper Motion:
pl: Właściwy ruch:

[ctx: The first arg is proper motion in right ascension and the second in the declination. The unit stands for milliarcsecond per year]
en: %1 %2 mas/yr
pl: %1 %2 mili sekundy kątowe/rok

en: G5 star
pl: Gwiazda G5

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Pluto
pl: Pluton

en: Dwarf planet
pl: Planeta karłowata

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
pl: %1 minuta kątowa

en: Supernova
pl: Supernowa

en: Discovery Date:
pl: Data odkrycia:

en: Host Galaxy:
pl: Galaktyka żywiąca:

en: Red Shift:
pl: Czerwone przesunięcie:

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
pl: %1 w %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
pl: Położenie

en: Circumpolar
pl: Okołobiegunowy

en: Never rises
pl: Nigdy nie wschodzi

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
pl: Nie dotyczy

en: Links
pl: Odsyłacze

en: Could not add the link.
pl: Nie można dodać odnośnika.

en: Advanced
pl: Rozszerzone

en: Log
pl: Dziennik

en: Record here observation logs and/or data on %1.
pl: Oto miejsce na zapiski z obserwacji i dane na temat %1

[ctx: @title:window]
en: Edit Link
pl: Zmień odnośnik

en: Could not edit the entry.
pl: Nie można zmienić wpisu.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
pl: Czy na pewno usunąć odnośnik %1?

en: Delete Confirmation
pl: Potwierdzenie usunięcia

en: Could not delete the entry.
pl: Nie można usunąć wpisu.

en: Could not update the user log.
pl: Nie można uaktualnić dziennika użytkownika.

en: No connected mounts found.
pl: Nie znaleziono żadnych podłączonych montaży.

en: Mount %1 is offline. Please connect and retry again.
pl: Montaż %1 jest niedostępny. Podłącz go i spróbuj ponownie.

en: Danger! Viewing the Sun without adequate solar filters is dangerous and will result in permanent eye damage!
pl: Uwaga! Obserwacja słońca bez odpowiednich filtrów słonecznych jest niebezpieczna i skutkuje trwałym uszkodzeniem oka!

en: Unable to save image to %1
pl: Nie można zapisać obrazu do %1

en: Save Thumbnail
pl: Zapisz miniaturę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
pl: Główna nazwa, inne nazwy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Magnitude)
en: 0.0 mag
pl: 0.00 mag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19)
en: Size:
pl: Rozmiar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSize)
en: 0.0 arcmin
pl: 0.0 minuty kątowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, BVLabel)
en: B - V index:
pl: Indeks B - V:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
pl: Odległość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
pl: Jasność:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
pl: Oświetlenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Distance)
en: 0.0 pc
pl: 0.00 pc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
pl: Katalog:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
pl: Dodaj do listy obserwowanych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
pl: Wyśrodkuj na mapie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
pl: Wyśrodkuj na teleskopie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitIDLabel)
en: Orbit ID:
pl: Identyfikator orbity:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitID)
en: Orbit ID
pl: Identyfikator orbity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
pl: Średnica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
pl: Okres obrotu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Rotation)
en: 0.0 h
pl: 0.0 godz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
pl: MOID Ziemi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
pl: Klasa orbity:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
pl: Klasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
pl: Wymiary:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
pl: Okres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Period)
en: 0 y
pl: 0 lat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
pl: Szczegóły - baza online

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
pl: Wybór bazy danych z sieci

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
pl: Szczegóły - odsyłacze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
pl: Odsyłacze informacyjne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
pl: Odsyłacze do obrazów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
pl: Pokaż dane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
pl: Dodaj odnośnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
pl: Zmień odnośnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
pl: Usuń odnośnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
pl: Dziennik użytkownika

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
pl: Szczegóły - dane o położeniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Coordinates)
en: Coordinates
pl: Współrzędne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
pl: Azymut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
pl: Masa powietrza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
pl: Wysokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
pl: Kąt godzinowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
pl: Wschód/zachód/górowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
pl: Czas zachodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
pl: Czas górowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
pl: Czas wschodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
pl: Azymut zachodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
pl: Wysokość górowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
pl: Azymut wschodu:

en: Preview image
pl: Podgląd obrazu

[ctx: @title:window]
en: Export sky image
pl: Wyeksportuj obraz nieba

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Full legend
pl: Pełna legenda

en: Scale with magnitudes chart
pl: Mapa skal i wielkości

en: Only scale
pl: Tylko skala

en: Only magnitudes
pl: Tylko wielkości

en: Only symbols
pl: Tylko symbole

en: Upper left corner
pl: Górny lewy narożnik

en: Upper right corner
pl: Górny prawy narożnik

en: Lower left corner
pl: Dolny lewy narożnik

en: Lower right corner
pl: Dolny prawy narożnik

en: Could not export image
pl: Nie można wyeksportować obrazu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
pl: Ustawienia legendy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendCheckBox)
en: Add legend to exported sky image
pl: Dodaj legendę do eksportowanego obrazu nieba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
pl: Kierunek legendy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
pl: Rodzaj legendy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
pl: Położenie legendy:

en: Any
pl: Wszystko

en: Solar System
pl: Układ Słoneczny

en: Open Clusters
pl: Gromady otwarte

en: Globular Clusters
pl: Gromady kuliste

en: Gaseous Nebulae
pl: Mgławice gazowe

en: Planetary Nebulae
pl: Mgławice planetarne

[ctx: @title:window]
en: Find Object
pl: Znajdź obiekt

en: Details...
pl: Szczegóły...

en: Andromeda Galaxy
pl: Galaktyka Andromeda

en: Search the Internet for %1
pl: Poszukaj w internecie %1

[ctx: no text to search for]
en: (nothing)
pl: (nic)

en: No object named %1 found.
pl: Nie znaleziono obiektu o nazwie %1.

en: Bad object name
pl: Błędna nazwa obiektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
pl: Filtruj po nazwie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showHistoryB)
en: Find History
pl: Znajdź historię

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearHistoryB)
en: Clear History
pl: Wyczyść historię

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
pl: Filtruj po rodzaju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, InternetSearchButton)
en: Search the Internet for (nothing)
pl: Poszuka w internecie (niczego)

[ctx: @title:window]
en: Set Coordinates Manually
pl: Ustaw współrzędne ręcznie

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
pl: Wartość rektascensji musi zawierać się pomiędzy 0.0 a 24.0.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
pl: Wartość deklinacji musi zawierać się między -90.0 a 90.0.

en: Invalid Coordinate Data
pl: Niepoprawne współrzędne

en: Invalid Epoch format
pl: Nieprawidłowy format Epoch

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
pl: Wartość azymutu musi zawierać się między 0.0 a 360.0.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
pl: Wartość wysokości musi zawierać się między -90.0 a 90.0.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, rdTab)
en: RA/Dec
pl: RA/Dek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Declination
pl: Deklinacja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, JNowB)
en: Set Epoch to now
pl: Ustaw Epoch na teraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, J2000B)
en: Set Epoch to J2000
pl: Ustaw Epoch na J2000

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Right Ascension
pl: Rektascensja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aaTab)
en: Az/Alt
pl: Az/wys

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Azimuth
pl: Azymut

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Altitude. Interpreted as the apparent altitude when refraction corrections are enabled.
pl: Wysokość. Interpretowana jako pozorna wysokość po włączeniu poprawek na załamanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alt (apparent):
pl: Wysokość (pozorna):

[ctx: @title:window]
en: Set FOV Indicator
pl: Ustawianie wskaźnika Pola Widzenia

[ctx: @title:window]
en: New FOV Indicator
pl: Nowy wskaźnik Pola Widzenia

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
pl: Podany kąt Pola Widzenia

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
pl: Ramsden (zwyczajny)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
pl: Ortoskopowy (zwyczajny)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
pl: Ploessl (zwyczajny)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
pl: Erfle (zwyczajny)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
pl: Tele Vue Ethos (zwyczajny)

en: 1000 yards
pl: 1000 jardów

en: 1000 meters
pl: 1000 metrów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
pl: stopy

en: meters
pl: metry

[ctx: @title:window]
en: Telescope Focal Length Calculator
pl: Kalkulator ogniskowej teleskopu

en: inch
pl: cal

en: Aperture diameter:
pl: Średnica przysłony:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
pl: Liczba F:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
pl: Edytuj symbole Pola Widzenia (FOV)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
pl: Dodaj nowy symbol Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
pl: Dodanie nowego symbolu Pola Widzenia (PW) do listy.  Można określić jego rozmiar, kształt i barwę.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
pl: Nowe...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
pl: Zmień podświetlony symbol Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
pl: Naciśnięcie tego przycisku umożliwia zmianę podświetlonego symbolu pola widzenia. Można zmienić jego rozmiar, kształt i barwę.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
pl: Usuń podświetlony symbol Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
pl: Naciśnięcie tego przycisku powoduje usunięcie podświetlonych symboli pola widzenia z listy.

[ctx: @title:window]
en: Set Geographic Location
pl: Ustawianie położenia geograficznego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
pl: Zasady zmiany czasu:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
pl[0]: Tylko %1 miasto spełnia warunki
pl[1]: %1 miasta spełniają warunki
pl[2]: %1 miast spełnia warunki

en: Are you sure you want to remove %1?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %1?

en: Remove City?
pl: Usunąć miasto?

en: This city already exists in the database.
pl: To miasto istnieje już w bazie danych.

en: Error: Duplicate Entry
pl: Błąd: podwójny wpis

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
pl: Wszystkie pola (poza Prowincją) muszą być wypełnione, żeby można było dodać to położenie.

en: Fields are Empty
pl: Pola są puste

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
pl: Niepoprawna długość/szerokość geograficzna.

en: Bad Coordinates
pl: Błędne współrzędne

en: UTC Offset must be selected.
pl: Trzeba wybrać przesunięcie UTC.

en: UTC Offset
pl: Przesunięcie UTC

en: Daylight Saving Time Rules
pl: Zasady zmiany czasu

en: Cannot add new location -- city name blank
pl: Nie można dodać nowego miejsca -- nazwa miasta pusta

en: Cannot add new location -- country name blank
pl: Nie można dodać nowego miejsca -- nazwa kraju pusta

en: Cannot add new location -- invalid latitude / longitude
pl: Nie można dodać nowego miejsca -- nieprawidłowa długość / szerokość geograficzna

en: Cannot add new location -- missing UTC Offset
pl: Nie można dodać nowego miejsca -- brakuje przesunięcia UTC

en: City is Read Only. Change name to add new city.
pl: Miasto jest tylko do odczytu. Zmień nazwę, aby dodać nowe miasto.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
pl: Wybór miasta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
pl: Filtr kraju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
pl: Filtr miasta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
pl: Filtr województwa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
pl: Żadne z miast nie spełnia kryteriów

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
pl: Przegląd/zmiana danych o położeniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
pl: Miasto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
pl: Region:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
pl: Kraj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLat)
en: <html><head/><body><p>Latitude in degrees. North of equator is positive and South is negative.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Szerokość geograficzna w stopniach. Dodatnia jest na północ od równika, a ujemna na południe.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
pl: Długość geograficzna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, NewLong)
en: <html><head/><body><p>Longitude in degrees. East of Greenwich is positive and West is negative.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Długość geograficzna w stopniach. Dodatnia jest na wschód od Greenwich, a ujemna na zachód.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
pl: Szerokość geograficzna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
pl: Wysokość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
pl: Różnica do czasu uniwersalnego:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GetLocationButton)
en: Get Location
pl: Pobierz położenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
pl: &Wyczyść pola

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
pl: Dodaj miasto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
pl: Uaktualnij miasto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
pl: Usuń miasto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
pl: Nowy symbol Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Name </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Nazwa </span><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">*</span><span style=" font-weight:600;">:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
pl: Nazwa symbolu Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
pl: Nazwa symbolu Pola Widzenia (FOV).  Nazwa ta pojawia się w menu FOV oraz narzędziu "Zmień symbole FOV".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
pl: Okular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
pl: Ogniskowa teleskopu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
pl: Ogniskowa teleskopu, w milimetrach

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
pl: Podaj ogniskową teleskopu, w milimetrach.
    
    Jest to jedna z informacji wymaganych do zdefiniowania symbolu Pola Widzenia (FOV) odpowiadającego polu widzenia ogniskowej teleskopu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
pl: Ogniskowa okularu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
pl: Ogniskowa okularu teleskopu, w milimetrach

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
pl: Podaj ogniskową okularu, w milimetrach.
    
    Jest to jedna z informacji wymaganych przy definiowaniu symbolu pola widzenia (FOV) odpowiadającemu polu widzenia okularu teleskopu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Enter the eyepiece's Apparent field-of-view
pl: Podaj pozorne Pole Widzenia okularu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
pl: Kąt PW okularu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
pl: Pole Widzenia okularu, w minutach kątowych

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
pl: Podaj kąt Pola Widzenia okularu, w minutach kątowych.
    
    Jest to jedna z informacji wymaganych do zdefiniowania symbolu Pola Widzenia (FOV) odpowiadającego polu widzenia okularu teleskopu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
pl: stopnie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeTLengthFromFNum1)
en: or compute from F-Number
pl: lub oblicz z liczby F

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Note: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos are trademarks of Tele Vue Optics, Inc.
pl: Uwaga: Panoptic, Nagler, Radian, Delos i Ethos są znakami towarowymi Tele Vue Optics, Inc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
pl: Wyznaczenie Pola Widzenia na podstawie powyższych danych

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
pl: Wciśnięcie tego przycisku spowoduje wyznaczenie kąta Pola Widzenia dla wybranej kombinacji okular/teleskop.  Trzeba wcześniej podać ogniskowe teleskopu i okularu oraz kąt Pola Widzenia.
    Wyznaczony kąt Pola Widzenia (w minutach kątowych) będzie pokazywany w polu "Pole Widzenia".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
pl: Wyznacz PW

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Camera
pl: Aparat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Telescope Focal length:
pl: Ogniskowa teleskopu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
pl: Podaj ogniskową teleskopu, w milimetrach.
    
    Jest to jedno z pól wymaganych do zdefiniowania symbolu Pola Widzenia (FOV) odpowiadającego polu widzenia kamery używanej w teleskopie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera W:
pl: Szerokość aparatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
pl: piksele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Pixel W:
pl: Szerokość piksela:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
pl: Rozmiar elementu lub filmu, w milimetrach

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
pl: Podaj fizyczny rozmiar elementu CCD lub negatywu.
    
    Jest to jedno z pól wymaganych do zdefiniowania symbolu Pola Widzenia (FOV) odpowiadającego polu widzenia kamery używanej w teleskopie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
pl: Wciśnięcie tego przycisku spowoduje wyznaczenie kąta Pola Widzenia dla wybranej kombinacji kamera/teleskop.  Trzeba wcześniej podać ogniskową teleskopu i rozmiar elementu CCD lub negatywu.
    
    Wyznaczony kąt Pola Widzenia (w minutach kątowych) będzie pokazywany w polu "Pole Widzenia".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetectFromINDI)
en: Detect from Ekos
pl: Wykryj z Ekos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
pl: Lornetka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
pl: Pole Widzenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
pl: W odległości:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a binocular.  You must specify the linear FOV as mentioned on the binocular.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
pl: Wciśnięcie tego przycisku spowoduje wyznaczenie kąta Pola Widzenia dla wybranej lornetki.  Trzeba wcześniej podać liniowy punkt widzenia, który jest podany na lornetce.
    
    Wyznaczony kąt Pola Widzenia (w minutach kątowych) będzie pokazywany w polu "Pole Widzenia".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
pl: Radioteleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
pl: Średnica radioteleskopu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Wavelength:
pl: Długość fali:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
pl: Wyznaczenie HPBW radioteleskopu na podstawie powyższych danych

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
pl: Wciśnięcie tego przycisku spowoduje wyznaczenie pozycja startowej wyrażonej w szerokościach połówkowych charakterystyki kierunkowości mocy anteny (ang.Half Power Beam Width, HPBW) dla wybranej kombinacji radioteleskopu oraz  długości fali, przy założeniu braku odbiornika wielofalowego w teleskopie.  Trzeba wcześniej podać średnicę radioteleskopu i długość fali.
    
    Wyznaczony kąt HPBW (w minutach kątowych) będzie pokazywany w polu "Pole widzenia".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
pl: Wyznacz HPBW

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: arcmin
pl: minuta kątowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
pl: Pole Widzenia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditRotation)
en: <p>Frame rotation with respect to Celestial Pole. Zero degrees indicates that <b>UP</b> is pointing directly at the pole. 90 degrees indicates that <b>UP</b> is rotated 90 degrees clockwise with respect to the pole.</p>
pl: <p>Obrót ramki względem bieguna niebieskiego. Zero stopni oznacza, że <span style=" font-weight:600;">GÓRA</span> wskazuje dokładnie na biegun. 90 stopi, że <span style=" font-weight:600;">GÓRA</span> jest obrócona o 90 stopni w prawo względem bieguna.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetY)
en: Desired vertical offset in arcminutes
pl: Żądane przesunięcie w pionie, w minutach kątowych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_3)
en: Offset Y:
pl: Przesunięcie Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Degrees E of N
pl: Stopnie E lub N

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
pl: Rozmiar Pola Widzenia, w minutach kątowych

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
pl: Wpisz wybrany rozmiar kątowy dla symbolu Pola Widzenia.
    
    Można albo bezpośrednio podać wartość, albo użyć kart "Okular" i "Kamera", aby wyznaczyć rozmiar kątowy dla określonych okularów i kamer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_2)
en: Offset X:
pl: Przesunięcie X:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetX)
en: Desired horizontal offset in arcminutes
pl: Żądane przesunięcie w poziomie, w minutach kątowych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Rotation is performed with respect to the celestial pole.
pl: Obrót jest wykonywany względem bieguna ciała niebieskiego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, FOVLockCP)
en: Lock to Celestial Pole
pl: Zablokuj na biegunie ciała niebieskiego

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
pl: Wybierz barwę symbolu Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
pl: Wybierz barwę symbolu Pola Widzenia (PW).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
pl: Wybierz kształt dla symbolu Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
pl: Wybierz kształt dla symbolu Pola Widzenia (FOV). Możliwości to:
    
    Okrąg, Kwadrat, Krzyżyk, Oko.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Rectangle
pl: Prostokąt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
pl: Okrąg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
pl: Celowniki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
pl: Oko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
pl: Półprzezroczysty okrąg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
pl: Kształt:

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set UTC Time
pl: Ustaw czas UTC

[ctx: @title:window set clock to a new time]
en: Set Time
pl: Ustaw czas

en: UTC Now
pl: Teraz w UTC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
pl: Teraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: KStars Data Directory
pl: Katalog danych KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback1)
en: The KStars Data Directory called kstars should be located at:
pl: Katalog danych KStars o nazwie kstars powinien być w:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, foundFeedback2)
en: Your data directory was not found.  You can click the button below to copy a default KStars data directory to the correct location, or if you have a KStars directory already some place else, you can exit KStars and copy it to that location yourself.
pl: Twój katalog danych nie został znaleziony. Możesz nacisnąć na przycisk poniżej, aby skopiować domyślny katalog danych KStars do właściwego miejsca lub jeśli masz gdzieś katalog KStars, możesz wyjść z KStars i skopiować go do tego miejsca samodzielnie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyKStarsData)
en: Copy KStars Data Directory
pl: Skopiuj katalog danych KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Optional Files for the Data directory:
pl: Opcjonalne pliki dla katalogu danych:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Guide Star Catalog</span></a> (305 MB)</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>GSC: <a href="https://drive.google.com/file/d/0B_ivMJINsdQ8cDhNcU5ESkZMZ0E/view?usp=sharing"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Katalog gwiazd prowadzących</span></a> (305 MB)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GSCFeedback)
en: Installing this in your data directory will enable the CCD Simulator in KStars to take realistic images. This is useful for testing sequences, plate solving, and learning to use KStars. Just click the button to install or unzip the zip file and place the gsc folder in the data directory.
pl: Wgranie tego katalogu danych umożliwi symulatorowi CCD w KStars na wykonywanie realistycznych obrazów. Jest to użyteczne dla sekwencji testowych, znajdywania położenia obrazów oraz nauki używania KStars. Wystarczy naciśnąć na przycisk, aby wgrać lub wypakować archiwum zip i umieścić katalog gsc w katalogu danych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
pl: Pobieranie dodatkowych plików z danymi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadText)
en: <p>You may now download optional data files to enhance KStars, such as Messier object images, or a more complete NGC/IC catalog. Press the <b>Download Extra Data</b> button to proceed. </p><p>You can also use this tool later, by selecting <b>Download New Data</b> from the <b>File</b> menu.</p>
pl: <p>KStars można wzbogacić pobierając dodatkowe pliki z danymi, takie jak obrazy obiektów z katalogu Messiera i pełniejszy katalog NGC/IC. Naciśnij <b>Pobierz dodatkowe dane</b> aby kontynuować. </p><p>Tego narzędzia można użyć także później, po naciśnięciu <b>Pobierz nowe dane</b> z menu <b>Dane</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
pl: Pobierz dodatkowe dane...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
pl: Wskaż swoje miejsce na Ziemi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>Select a City near your location from the list. You may filter the list by the name of your city, province, and country.</p><p>Once you have selected a City, press <b>Next</b>.</p>
pl: <p>Z listy należy wybrać miasto leżące najbliżej. Listę można odfiltrować po nazwie miasta, rejonie i kraju.</p><p>Po wybraniu miasta, należy nacisnąć <b>Dalej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
pl: Filtrowanie listy za pomocą nazwy miasta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
pl: Filtrowanie listy za pomocą nazwy kraju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
pl: Filtrowanie listy za pomocą regionu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
pl: Lista miast spełniających warunki bieżących filtrów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeTitle)
en: Welcome to the KStars Startup Wizard
pl: Witamy we wprowadzeniu do KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>This wizard will help you set up some basic options, such as your location on Earth.</p><p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
pl: <p>Pomoże on nadać podstawowe ustawienia takie jak np. własne miejsce na Ziemi.</p><p>Aby rozpocząć, należy nacisnąć <b>Dalej</b>.</p>

en: <table><tr><th colspan="2">Object %1: %2</th></tr><tr><td>RA:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRA:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>
pl: <table><tr><th colspan="2">Obiekt %1: %2</th></tr><tr><td>RA:</td><td>%3</td></tr><tr><td>DE:</td><td>%4</td></tr><tr><td>dRA:</td><td>%5</td></tr><tr><td>dDE:</td><td>%6</td></tr></table>

en: Are you sure you want to clear all of the solution points?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie punkty rozwiązania?

en: Clear Solution Points
pl: Wyczyść punkty rozwiązania

en: Solver timed out.
pl: Upłynął czas oczekiwania na program rozwiązujący.

en: Mount does not support syncing.
pl: Montaż nie obsługuje synchronizacji.

en: Effective telescope focal length is updated to %1 mm.
pl: Wynikowa ogniskowa teleskopu została uaktualniona do %1 mm.

en: Warning! The calculated field of view (%1) is out of bounds. Ensure the telescope focal length and camera pixel size are correct.
pl: Uwaga! Obliczone pole widoku (%1) jest poza granicami. Upewnij się, że ogniskowa teleskopu oraz rozmiar piksela aparatu są poprawne.

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p><p>Please capture and solve once to measure the effective FOV or enter the values manually.</p><p>Calculated FOV: %1</p>
pl: <p>Efektywny rozmiar pola widzenia w minutach kątowych.</p><p>Przechwyć i rozwiąż jeden raz, aby obliczyć efektywne pole widzenia lub podaj wartości ręcznie.</p><p>Obliczone pole widzenia: %1</p>

en: <p>Effective field of view size in arcminutes.</p>
pl: <p>Rozmiar efektywnego pola widzenia w minutach kątowych.</p>

en: Error: No camera detected.
pl: Błąd: Nie wykryto aparatu.

en: Error: lost connection to camera.
pl: Błąd: Utracono połączenie z aparatem.

en: Astrometry alignment failed
pl: Nieudane wyrównywanie Astrometry

en: Telescope aperture and focal length are missing. Please check your optical train settings and try again.
pl: Brakuje ogniskowej i przesłony teleskopu. Proszę sprawdzić swoje ustawienia optycznego trenowania i spróbować ponownie.

en: CCD pixel size is missing. Please check your driver settings and try again.
pl: Brakuje rozmiaru piksela CCD. Proszę sprawdzić swoje ustawienia sterownika i spróbować ponownie.

en: Error: lost connection to filter wheel.
pl: Błąd: utracono połączenie z kołem filtra.

en: Image transfer is disabled for this camera. Would you like to enable it?
pl: Przesyłanie obrazu jest wyłączone dla tego aparatu. Czy chcesz je włączyć?

en: Cannot capture while focus module is busy. Retrying in %1 seconds...
pl: Nie można przechwytywać, gdy moduł ogniskowania jest zajęty. Ponowna próba za %1 sekund...

en: Cannot capture while CCD exposure is in progress. Retrying in %1 seconds...
pl: Nie można przechwytywać, gdy naświetlanie CCD jest w trakcie. Ponowna próba za %1 sekund...

en: No remote astrometry driver detected, switching to StellarSolver.
pl: Nie wykryto żadnego sterowni zdalnego astrometry, przełączono na StellarSolver.

en: Capturing image...
pl: Przechwytywanie obrazu...

en: Image received.
pl: Przechwycono obraz.

en: No index files were found on your system in the specified index file directories.  Please download some index files or add the correct directory to the list.
pl: Nie znaleziono żadnego pliku indeksu na twoim systemie w podanych katalogach plików indeksów. Pobierz najpierw jakieś pliki indeksów, a później dodaj ich katalog do listy.

en: Solving with blind image scale...
pl: Rozwiązywanie ze skalą ślepych obrazów...

en: Solving with blind image position...
pl: Rozwiązywanie z położeniami ślepych obrazów...

en: Solver completed after %1 seconds.
pl: Program rozwiązujący ukończył w %1 sekund.

en: Solver RA (%1) DEC (%2) Orientation (%3) Pixel Scale (%4) Parity (%5)
pl: Solver RA (%1) DEK (%2) Kierunek (%3) Skala pikselowa (%4) Parzystość (%5)

en: WCS information updated. Images captured from this point forward shall have valid WCS.
pl: Uaktualniono informacje WCS. Obrazy przechwycone od teraz powinny mieć poprawny WCS.

en: Target is within %1 degrees of solution coordinates.
pl: Cel znajduje się w granicach %1 stopni od  współrzędnych rozwiązania.

en: Astrometry alignment completed successfully
pl: Pomyślnie ukończono wyrównanie Astrometry

en: Maximum number of iterations reached. Solver failed.
pl: Osiągnięto dozwoloną liczbę iteracji. Błąd solvera.

en: Target is within acceptable range. Astrometric solver is successful.
pl: Cel jest w zakresie do przyjęcia. Program rozwiązujący Astrometric zakończył pomyślnie.

en: Solver Failed.
pl: Niepowodzenie programu rozwiązującego.

en: Please check you have sufficient stars in the image, the indicated FOV is correct, and the necessary index files are installed. Enable Alignment Logging in Setup Tab -> Logs to get detailed information on the failure.
pl: Sprawdź czy masz wystarczająco gwiazd na obrazie, czy wskazane pole widzenia jest poprawne i czy wymagane pliki indeksu zostały wgrane. Włącz rejestrowanie wyrównywania na karcie Ustawienia -> Dzienniki, aby uzyskać szczegóły nt. niepowodzenia.

en: Setting position angle to %1 degrees E of N...
pl: Ustawianie kąta położenia na %1 stopni WSCH lub PN...

en: Current PA is %1; Target PA is %2; diff: %3
pl: Obecny PA to %1; Docelowy PA to %2; różnica: %3

en: Refresh is complete.
pl: Ukończono odświeżanie.

en: Capture aborted.
pl: Przechwytywanie przerwane.

en: Solver aborted after %1 seconds.
pl: Program rozwiązujący przerwał po %1 sekundach.

en: Mount completed slewing near celestial pole. Capture again to verify.
pl: Montaż ukończy obrót w pobliże bieguna niebieskiego. Przechywć ponownie, aby to sprawdzić.

en: Settling...
pl: Ustalanie...

en: Slew complete. Target accuracy is not met, running solver again...
pl: Ukończono obracanie. Nie osiągnięto docelowej dokładności, uruchamianie solvera na nowo...

en: Slew complete. Solving Alignment Point. . .
pl: Ukończono obrót. Rozwiązywanie punktu wyrównania...

en: Syncing failed.
pl: Nie udało się zsynchronizować.

en: Slewing failed.
pl: Nie udało się obrócić.

en: Rotator reached target position angle.
pl: Obrotnica osiągnęła docelowy kąt położenia.

en: Rotator failed to arrive at the requested position angle. Check power, backlash, or obstructions.
pl: Obrotnicy nie udało się dotrzeć do żądanego położenia kątowego. Sprawdź zasilanie, luz, a także przeszkody.

en: Rotator failed to arrive at the requested position angle. Try to reverse rotation direction in Rotator Settings.
pl: Obrotnicy nie udało się dotrzeć do żądanego położenia kątowego. Spróbuj odwrócić stronę obrotu w ustawieniach obrotnicy.

en: Slew detected, suspend solving...
pl: Wykryto obrót, zawieszono rozwiązywanie...

en: Syncing to RA (%1) DEC (%2)
pl: Zsynchronizowano do RA (%1) DEK (%2)

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2).
pl: Obracanie do współrzędnych docelowych: RA (%1) DEK (%2).

en: Ekos job (%1) - Telescope synced
pl: Zadanie Ekos (%1) - Teleskop zsynchronizowany

[ctx: @title:window]
en: Load Image
pl: Wczytaj obraz

en: World Coordinate System (WCS) is enabled.
pl: Układ Współrzędnych Świata (WCS) jest wyłączony.

en: World Coordinate System (WCS) is disabled.
pl: World Coordinate System (WCS) jest wyłączony.

en: Capture error. Aborting...
pl: Błąd przechwytywania. Przerywanie...

en: Restarting capture attempt #%1
pl: Ponowna próba przechwytywania #%1

[ctx: @title:window]
en: Align Frame
pl: Wyrównywanie klatki

en: StellarSolver Options
pl: Ustawienia StellarSolver

en: External & Online Programs
pl: Programy zewnętrzne i z sieci

en: Scale & Position
pl: Skala i położenie

en: Align Options Profiles Editor
pl: Edytor profili ustawień wyrównywania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Index Files
pl: Pliki indeksowe

en: dRA (arcsec)
pl: dRA (sekunda kątowa)

en: dDE (arcsec)
pl: dDE (sekunda kątowa)

en: Filter operation failed.
pl: Nie udało się działanie filtra.

en: Changing focus offset by %1 steps...
pl: Zmiana przesunięcia ogniskowej o %1 kroków...

en: Changing filter to %1...
pl: Zmienianie filtra na %1...

en: Auto focus on filter change...
pl: Samo-ogniskowanie po zmianie filtra...

en: Invalid FOV.
pl: Nieprawidłowe pole widzenia.

[ctx: @title:window]
en: Export Solution Points
pl: Wyeksportuj punkty rozwiązania

en: Invalid URL: %1
pl: Nieprawidłowy URL: %1

en: Unable to write to file %1
pl: Nie można pisać do pliku %1

en: Could Not Open File
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Error in table structure.
pl: Błąd w strukturze tabeli.

en: Solution Points Saved as: %1
pl: Punkty rozwiązania zapisano jako: %1

en: Polar Alignment
pl: Wyrównanie biegunowe

en: Capture timed out.
pl: Upłynął czas na przechwytywanie.

en: Capturing still running, Retrying in %1 seconds...
pl: Przechwytywanie nadal jest uruchomione. Ponowna próba za %1 sekund...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trainLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Train:
pl: Układ optyczny:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlBox)
en: Solver Control
pl: Sterowanie programem rozwiązującym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
pl: Przechwyć i rozwiąż

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load a FITS image and solve. Slew mount to image central coordinates.
pl: Wczytaj obraz FITS i rozwiąż. Obróć montaż na środkowe współrzędne obrazu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
pl: Wczytaj i obróć...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
pl: Zatrzymaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select which action to perform after the captured image is solved
pl: Podaj działanie po rozwiązaniu przechwyconych obrazów

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select what action to take once a solution is found.
pl: Wybierz działanie do podjęcia w chwili znalezienia rozwiązania.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Solver Action
pl: Działania programu rozwiązującego

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, syncR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates
pl: Synchronizuj teleskop do współrzędnych rozwiązania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, syncR)
en: S&ync
pl: S&ynchronizacja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, slewR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates and then slew to the target coordinates
pl: Synchronizuj teleskop do współrzędnych rozwiązania, a następnie obróć do współrzędnych docelowych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, slewR)
en: S&lew to Target
pl: Obróć do ce&lu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, nothingR)
en: Just solve
pl: Tylko rozwiąż

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
pl: &Nic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, telescopeCoordinateGroup)
en: Telescope Coordinates (JNow)
pl: Współrzędne teleskopu (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignAccuracyThreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates. Plate solver shall be repeatedly executed until the solution coordinates are below the accuracy threshold
pl: Próg dokładności w sekundach kątowych między wynikiem i współrzędnymi docelowymi. Astrofotografia będzie uruchamiana ponownie, aż do spełnienia progu dokładności

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignSettlingTime)
en: After telescope completes slewing, wait until it settles for this many milliseconds before capturing the next image.
pl: Po obróceniu teleskopu, odczekaj na jego ustalenie przez daną tutaj liczbę milisekund przed przechwyceniem następnego obrazu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Settle
pl: Ustal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy
pl: Dokładność

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, solutionCoordinatesGroupBox)
en: Solution Coordinates (JNow)
pl: Współrzędne rozwiązania (JNow)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVOut)
en: Effective field of view size in arcminutes.
pl: Rozmiar efektywnego pola widzenia w minutach kątowych.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, err) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, errOut)
en: Difference between telescope coordinates and solution coordinates in arcsec
pl: Różnica pomiędzy współrzędnymi teleskopu i rozwiązania w sekundach kątowych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, err)
en: Err:
pl: Błąd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pixScaleOut)
en: Image scale in arcsecs/pixel
pl: Skala obrazu w sekundach kątowych/pikselach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Pix:
pl: Piks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Image rotation angle, East of North
pl: Kąt obrotu obrazu, Wschód lub Północ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, PAOut)
en: Position angle in degrees, East of North
pl: Kąt położenia w stopniach, wschód od zachodu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalLengthOut)
en: <html><head/><body><p>Active telescope supplied (effective) focal length in millimeters. Update telescope focal length to match the effective focal length to speed up plate solving.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Aktywna, dostarczana z teleskopem (wynikowa) ogniskowa w milimetrach. Uaktualnij ogniskową teleskopu, aby dostosować wynikową ogniskową, aby przyspieszyć astrofotografię.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FocalRatioOut)
en: <html><head/><body><p>Active telescope calculated (effective) focal ratio. The effective focal ratio is measured from astrometry.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Aktywna obliczony z teleskopu (wynikowy) stosunek ogniskowej. Wynikowy stosunek ogniskowej jest mierzony z astrometry.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ReducerOut) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Reducer)
en: Reducer
pl: Reduktor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, plateSolverOptionsGroup)
en: Plate Solve Capture Options
pl: Ustawienia przechwytywania astrofotografii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainLabel)
en: Gain:
pl: Wzmocnienie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showFITSViewerB)
en: Show in FITS Viewer
pl: Pokaż w przeglądarce FITS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignDarkFrame)
en: Subtract dark frame. If no suitable dark frame is available, a dark frame shall be captured.
pl: Odejmij ciemną klatkę. W przypadku braku odpowiedniej ciemnej klatki, zostanie ona przechwycona.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: Dark
pl: Ciemna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignBinning)
en: Camera binning
pl: Binning aparatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle full screen
pl: Przełącz pełny ekran

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignExposure)
en: Exposure duration in seconds
pl: Czas naświetlenia, w sekundach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, alignGain) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_21) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, captureGainN)
en: Camera Gain
pl: Wzmocnienie aparatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterPosLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Filter:
pl: Filtr:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignISO) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureISOS)
en: Camera ISO
pl: ISO aparatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exp:
pl: Naś:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RotatorDialog)
en: Rotator Settings
pl: Ustawienia obrotnicy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stellarSolverOptionsGroup)
en: Solver Mode
pl: Tryb programu rozwiązującego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteSolverR)
en: Remote
pl: Zdalny

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, solutionResults)
en: Solution Results
pl: Wyniki rozwiązania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: The results from Astrometric Solutions from the Capture and Solve Tool, the Load and Slew Tool, and the Mount Model Tool will be displayed below.
pl: Wyniki z rozwiązań astrometrycznych z narzędzia przechwytywania i rozwiązywania, narzędzia wczytania i obrotu oraz narzędzia modelu montażu będą wyświetlane poniżej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph) i18n: ectx: property (text), widget (QLab
en: DEC
pl: DEK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Obj Name
pl: Nazwa obiektu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllSolutionsB)
en: Clear all of the solutions from the solutions table.  Be careful because you cannot get them back.
pl: Wyczyść wszystkie rozwiązania z tabeli rozwiązań. Bądź ostrożny, bo nie będzie ich można przywrócić.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeSolutionB)
en: Remove the selected row from the solutions table.  This can be useful for getting rid of results that did not actually solve from the table and/or results that you do not need any more.  It can clean up clutter on both the graph and table.
pl: Usuń wybrany wiersz z tabeli rozwiązań. Jest to przydatne przy pozbywaniu się wyników, które nie zostały rozwiązane z tabeli i/lub wyników, których już nie potrzebujesz. W ten sposób można pozbyć się bałaganu na wykresie i w tabeli.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exportSolutionsCSV)
en: Export all of the solutions in the Solution Results table to CSV file of your choosing for further analysis in a spreadsheet.
pl: Wyeksportuj wszystkie wyniki w tabeli wyników rozwiązania do dowolnego pliku CSV do dalszej analizy w arkuszu kalkulacyjnym.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, autoScaleGraphB)
en: Auto scale and center the Solution Results graph.
pl: Samoczynnie wyskaluj i wyśrodkuj wykres wyników rozwiązania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Launch the mount model tool. This tool enables you to create pre-programmed list of points to go to and solve. It can aid in building a pointing model for better accuracy.
pl: Wywołaj narzędzie modelu montażu. Narzędzie to umożliwia tworzenie listy uprzednio określonych punktów do wyrównania i rozwiązania. Narzędzie wspomaga budowanie modelu wskazywania dla lepszej dokładności.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountModelB)
en: Mount Model
pl: Model montażu

en: RA Axis
pl: Oś RA

en: Error starting solver: %1
pl: Błąd uruchamiania programu rozwiązującego: %1

en: Starting solver...
pl: Rozpoczynanie solvera...

en: Solver failed. Try again.
pl: Niepowodzenie solvera. Spróbuj ponownie.

en: Solver completed in %1 second. | Solver completed in %1 seconds.
pl[0]: Solver ukończył w %1 sekundę.
pl[1]: Solver ukończył w %1 sekundy.
pl[2]: Solver ukończył w %1 sekund.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualRotator)
en: Manual Rotator
pl: Ręczna obrotnica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helpLabel)
en: <p>To disable rotation validation, uncheck the Rotator option in Alignment Options.</p>
pl: <p>Aby wyłączyć potwierdzanie obrotu, odznacz pole obrotnika w ustawieniach wyrównywania.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, currentRotationL)
en: Current PA
pl: Bieżący PA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetRotationL)
en: Target PA
pl: Docelowe PA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, takeImageB)
en: Take Another Image
pl: Zrób kolejne zdjęcie

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Alignment List
pl: Otwórz listę wyrównań Ekos

en: Unable to open file %1
pl: Nie można otworzyć pliku %1

en: Deprecated sequence file format version %1. Please construct a new sequence file.
pl: Przestarzała wersja formatu pliku sekwencji %1. Stwórz nowy plik sekwencji.

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Alignment List
pl: Zapisz listę wyrównań Ekos

en: Failed to save alignment list
pl: Nie udało się zapisać listy wyrównań

en: Alignment List saved to %1
pl: Zapisano listę wyrównań w %1

en: DEC is below the altitude limit
pl: DEC jest poniżej granicy wysokości

en: Point calculation error.
pl: Błąd obliczania punktu.

en: Sky Point
pl: Punkt na niebie

en: Are you sure you want to clear all the alignment points?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie punkty wyrównania?

en: Clear Align Points
pl: Wyczyść punkty wyrównania

en: The Mount Model Tool is Reset.
pl: Narzędzie modelu montażu jest zerowane.

en: Please Check the Alignment Points.
pl: Sprawdź punkty wyrównania.

en: In the Align Module, "Nothing" is Selected for the Solver Action.  This means that the mount model tool will not sync/align your mount but will only report the pointing model errors.  Do you wish to continue?
pl: W module wyrównania, wybrano "Nic" dla działania programu rozwiązujące. Oznacza to, że narzędzie modelu montażu nie zsynchronizuje/wyrówna twojego montażu, lecz zgłosi tylko błędy w modelu wskazywania. Czy chcesz kontynuować?

en: Pointing Model Report Only?
pl: Tylko zgłaszanie w modelu wskazywania?

en: The Mount Model Tool is Starting.
pl: Narzędzie modelu montażu jest uruchamiane.

en: The Mount Model Tool is Paused.
pl: Narzędzie modelu montażu jest wstrzymane.

en: The Mount Model Tool is Finished.
pl: Narzędzie modelu montażu ukończyło.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mountModel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpsAstrometryIndexFiles)
en: Dialog
pl: Okno dialogowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>This tool can help your mount build a better pointing model by moving the mount to different points in the sky and solving captured images. This can increase the accuracy of your GOTOs. To qualify, your mount must be capable of improving its internal pointing model after each <b>Sync</b>  commanded by Ekos. If this is not the case, then this tool is not suitable for your mount.</p>
pl: <p>To narzędzie może pomóc ci stworzyć lepszy model wskazywania poprzez przesuwanie montażu na różne punkty na niebie i rozwiązywaniu przechywconych obrazów. Może to zwiększyć dokładność twoich działań PRZEJDŹ_DO. Aby móc z tego korzystać, twój montaż musi być zdolny do polepszania swojego wewnętrznego modelu wskazywania po każdym poleceniu <b>Synchronizacji</b> wydanym przez Ekos. Jeśli nie jest tak w twoim przypadku, to to narzędzie nie jest przeznaczone dla twojego montażu.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Mount Model Wizard
pl: Pomocnik modelu montażu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Object Type:
pl: Rodzaj obiektu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: <html><head/><body><p>Select the type of objects/points added by the wizard.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> all of the options except Fixed DEC start with a grid of RA/DEC points.</p>
    <ul>
    <li><b>Any Stars:</b> The wizard searches for the nearest star.</li>
    <li><b>Any object:</b>  The wizard searches for the nearest object of any type.</li>
    <li><b>Named Stars</b> The wizard searches for the nearest star in the currently visible star list. Note that the first named star might be fairly far from the intended point and also sometimes the same star could be the closest one for multiple points.</li>
    <li><b>Fixed DEC:</b> The wizard generates all points at the chosen DEC.</li>
    <li><b>Fixed Grid:</b>  The wizard just uses the original grid without trying to pair it with objects.</li>
    </ul>
    </body></html>
pl: <html><head/><body><p>Umożliwia to wybranie rodzaju obiektów/punktów w pomocniku.</p><p><span style=" font-weight:600;">Uwaga:</span> wszystkie opcje poza stałym początkiem DEC  z siatką punktów RA/DEC.</p>
    <ul>
    <li><b>Dowolne gwiazdy:</b> Pomocnik szuka najbliższej gwiazdy.</li>
    <li><b>Dowolny obiekt:</b> Pomocnik szuka najbliższego obiektu dowolnego rodzaju.</li>
    <li><b>Nazwane gwiazdy</b> Pomocnik szuka najbliższej gwiazdy na liście obecnie widocznych gwiazd. Zauważ, że pierwsza gwiazda może być całkiem daleko od zamierzonego punktu, a także czasami ta sama gwiazd może być najbliższą dla wielu punktów.</li>
    <li><b>Stałe DEC</b> Pomocnik tworzy wszystkie punkty na wybranym DEC.</li>
    <li><b>Stała siatka</b> Pomocnik używa po prostu źródłowej siatki bez próby sparowania z obiektami.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Stars
pl: Dowolne gwiazdy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Named Stars
pl: Nazwane gwiazdy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Any Object
pl: Dowolny obiekt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed DEC
pl: Stałe DEC

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignTypeBox)
en: Fixed Grid
pl: Stała siatka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Automatically generate the specified number of alignment points in the table below. They will be generated based on the options selected in this wizard.
pl: Samoczynnie utwórz podaną liczbę punktów wyrównania w tabeli poniżej. Zostaną one utworzone w oparciu o opcje wybrane w tym pomocniku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
pl: Generuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignDec)
en: The Declination of the points that will be generated.  This option only applies to the Fixed DEC Option.
pl: Deklinacja punktów do utworzenia. Opcja ta ma zastosowanie tylko przy włączonej opcji stałego DEC.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Minimum Alt:
pl: Minimalna wysokość:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAltBox)
en: This is the minimum altitude above the horizon to use in generating points with the wizard.
pl: Jest to minimalna wysokość nad horyzontem, wykorzystywana do utworzenia punktów w pomocniku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Alignment Points:
pl: Punkty wyrównania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
pl: Deklinacja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignPtNum)
en: The Number of points the wizard should generate. If this number is less than 5, it will generate them at the same DEC. After that they will be evenly distributed over RA and DEC. Note, if Fixed DEC is selected, all of the points will be at the same DEC.
pl: Liczba punktów do utworzenia przez pomocnika. Jeśli liczba ta jest mniejsza niż 5, to zostaną one utworzone na tym samym DEC. Po tej granicy będą one równo rozkładane na RA oraz DEC. Uwaga, jeśli wybrano stałe DEC, to wszystkie punkty znajdą się na tym samym DEC.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Add Currently Visible Stars
pl: Dodaj obecnie widoczne gwiazdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Common Names:
pl: Powszechne nazwy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, starListBox)
en: These are the common names for the named stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
pl: Są to powszechne nazwy dla gwiazd ukazujących się w twoim położeniu. Jeśli wybierzesz gwiazdę, to zostanie ona dodana do poniższej tabeli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Greek:
pl: Grecki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, greekStarListBox)
en: These are the Greek names for the brighter stars that are currently up at your location.  If you select a star, it will be added to the table below.
pl: Są to greckie nazwy dla jaśniejszych gwiazd ukazujących się w twoim położeniu. Jeśli wybierzesz gwiazdę, to zostanie ona dodana do poniższej tabeli.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mount Model Alignment Points
pl: Punkty wyrównania modelu montażu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllAlignB)
en: Clear the entire table of alignment points below.  Note that this will not affect your mount in any way.  It will not clear your pointing model.  It just clears the list of points so that if you run the mount model routine again, these points will not be included.
pl: Wyczyść całą poniższą tabelę punktów wyrównania. Zauważ, że nie wpłynie to w żaden sposób na twój montaż. Nie wyczyści to twojego modelu wskazywania. Wyczyści to tylko listę punktów w ten sposób, że jeśli uruchomisz proces model montażu, to punkty te nie zostaną uwzględnione.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeAlignB)
en: <p>Remove the selected row from the alignment point table below. Note that it does <b>not</b> command your mount to clear that point from the model, it just means that if you run the mount model routine, that point will not be included in the list.</p>
pl: <p>Usuń wybrany wiersz z poniższej tabeli punktów wyrównania. Zauważ, że polecenie to <b>nie</b> czyści punktów z modelu montażu. Oznacza to tyle, że jeśli uruchomisz proces montażu ponownie, to nie zostaną one dodane do listy.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAlignB)
en: Add an empty row to the alignment list so that you can manually add an RA and DE for a position you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
pl: Dodaj pusty wiersz do listy wyrównania, tak aby można było ręcznie dodać RA oraz DE dla położeń, do których chciałbyś obrócić teleskop podczas procesu modelu montażu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, findAlignB)
en: Open the Find Object dialog so that you can select an object to get an RA and DEC automatically that you would like the telescope to slew to when doing the mount model routine.
pl: Otwórz okno dialogowe wyszukiwania, aby samoczynnie uzyskać RA oraz DEC, do których chciałbyś obrócić teleskop podczas procesu modelu montażu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sortAlignB)
en: Sort the alignment points, starting with the point closest to the current telescope position, to try to minimize the distance between each slew.
pl: Uszereguj punkty wyrównania, zaczynając od punktu najbliższego bieżącemu położeniu teleskopu, aby zminimalizować odległość pomiędzy każdym obrotem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, alignTable)
en: This is a table of alignment points that you would like the mount model routine to use in aligning your telescope.  If you would like to add or remove points, you may use the buttons above.  If you would like to run, pause, or stop the mount model routine, you may use the buttons below.  You can directly edit an RA or DE for a particular point directly in the cells.  Just be sure to follow the format hh:mm:ss. The object name is just provided for convenience and is not used.  If you want to change the order of the alignment points, you can drag the row up or down using the vertical header for that row on the left.
pl: Jest to tabela punktów wyrównania, których proces modelu montażu ma używać przy wyrównywaniu teleskopu. Do dodania i usunięcia punktów, służą przyciski powyżej.  Do uruchomienia, wstrzymania, zatrzymania procesu modelu montażu, służą przyciski poniżej.  Możesz bezpośrednio edytować RA lub DE dla danego punktu bezpośrednio w komórkach. Upewnij się, że zachowujesz format hh:mm:ss. Nazwa obiektu jest podawana tylko dla wygody i nie jest używana.  Jeśli chcesz zmienić kolejność punktów wyrównania, to przeciągaj wiersze do góry i w dół przy użyciu pionowego nagłówka dla tego wiersza po lewej.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadAlignB)
en: Load a saved alignment point list so that you can run the same alignment you ran on a previous occasion.
pl: Wczytaj zapisaną listę punktów wyrównania, tak aby można było uruchomić to samo wyrównywanie co ostatnio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveAlignB)
en: Save the alignment list so that you can run this alignment again in the future.
pl: Zapisz listę punktów wyrównania, tak aby można było ją wykorzystać ponownie w przyszłości.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Display the alignment points on the skymap as flags.  Clicking it again will remove the flags.  The flags will not be saved.
pl: Wyświetlaj punkty wyrównania na mapie nieba jako flagi. Ponowne kliknięcie na nich usunie flagi. Flagi nie zostaną zapisane.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startAlignB)
en: Start or pause the mount model routine.  It will slew to and astrometrically solve the list of points in the table above using the settings in the align module.  If the routine was previously paused, it will pick up where it left off.  If it was stopped or it had finished it will start the routine over again.
pl: Rozpocznij lub wstrzymaj proces modelu montażu. Nastąpi obrócenie i astronomiczne rozwiązanie listy punktów z tabeli powyżej przy użyciu ustawień w module wyrównywania. Jeśli wstrzymano wcześniej proces, to początek nastąpi od tego wstrzymania. Jeśli proces został zatrzymany lub ukończony, to proces zacznie się od nowa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopAlignB)
en: <p>Stop the mount model routine.  It will <b>not</b> clear any points from your telescope's pointing model.  It will stop the routine and any points currently being solved. If you run the mount model again after hitting stop, it will start the routine over again with the first point.</p>
pl: <p>Zatrzymaj proces modelu montażu. <b>Nie</b> usunie to żadnego punktu z modelu wskazywania teleskopu. Zatrzyma proces i obecnie rozwiązywane punkty. W przypadku uruchomienia modelu montażu po naciśnięciu zatrzymania, proces rozpocznie się od nowa, od pierwszego punktu.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: StellarSolver Settings
pl: Ustawienia StellarSolver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_73)
en: Source Extraction Method
pl: Sposób wydobywania źródła

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: Options for the method of Star Extraction.  Internal SEP uses an internal library in KStars, External Sextractor requires an external program, and Built In uses whatever default Star Extraction process your selected solving method uses.
pl: Ustawienia dla sposobu wydobywania gwiazd. Wewnętrzny SEP używa wewnętrznej biblioteki w KStars, Zewnętrzny Sextractor wymaga zewnętrznego programu, a wbudowany używa dowolnego wybranego przez ciebie programu do wydobywania gwiazd.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: Internal SEP
pl: Wewnętrzny SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: External SExtractor
pl: Zewnętrzny SExtractor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolveSextractorType)
en: BuiltIn method for solver
pl: Wbudowany sposób dla programu rozwiązującego

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Selects the method of plate solving with the StellarSolver Library.  The StellarSolver option uses StellarSolver's internal build of Astrometry.net and requires no external programs.  Local Astrometry uses a local installation of command line astrometry.net on Linux and Mac or ANSVR on Windows.  Local Watney uses a local installation of the Watney Astrometry Solver Program.  Local ASTAP uses a local installation of the ASTAP program.  And Online uses either astrometry.net over the internet or ANSVR on a nearby computer.
pl: Wybiera metodę astrofotografii za pomocą biblioteki StellarSolver. Opcja StellarSolver używa wewnętrznej kompilacji StellarSolver z Astrometry.net i nie wymaga żadnych zewnętrznych programów.  Astrometria lokalna używa lokalnej astrometry.net w systemach Linux i Mac lub ANSVR w systemach Windows. Local Watney wykorzystuje lokalną instalację programu Watney Astrometry Solver Program.  Lokalny ASTAP używa lokalnej instalacji programu ASTAP.A Online używa albo astrometry.net przez Internet, albo ANSVR na pobliskim komputerze.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Internal Solver
pl: Wewnętrzny program rozwiązujący

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local Astrometry
pl: Astrometry lokalne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Local ASTAP
pl: Lokalny ASTAP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SolverType)
en: Online Astrometry
pl: Astrometry z sieci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_72)
en: Solving Method
pl: Sposób rozwiązywania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_71)
en: Options Profile:
pl: Profil ustawień:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SolveOptionsProfile)
en: Selects the Options Profile to use for Plate Solving
pl: Wybiera profil ustawień do astrofotografii

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editSolverProfile)
en: Opens the currently selected Options Profile in the Options Profile Editor
pl: Otwiera obecnie zaznaczony profil ustawień w edytorze profilów ustawień

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Alignment Options
pl: Ustawienia wyrównania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverWCS)
en: enable World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
pl: włącz World Coordinate System (WCS). WCS jest używany do kodowania współrzędnych RA/DEC w przechwytywanych obrazach CCD.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map
pl: Wyświetl pobrane obrazy FITS w prostokącie Pola Widzenia na mapie nieba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Overlay
pl: Nakładka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PAHAutoPark) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, AutoPark)
en: Auto Park
pl: Samo-parkowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Threshold:
pl: Próg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_AstrometryRotatorThreshold)
en: <html><head/><body><p>Rotator threshold in arc-minutes when using Load &amp; Slew. If the difference between measured position angle and FITS position angle is below this value, the Load &amp; Slew operation is considered successful.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Próg obrotnicy w minutach kątowych przy użyciu wczytania i obrotu. Jeśli pomiędzy położeniem zmierzonym i FITS w minutach kątowych uznawana określająca pomyślność działania wczytania i obrotu..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseRotator)
en: <html><head/><body><p>Use automatic or manual rotation control when using Load &amp; Slew. For automatic control, the mechanized rotator is commanded to rotate to match the desired position angle. For manual control, the user is asked to manually rotate the camera until the desired position angle is reached.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Użyj samoczynnego lub ręcznego sterowania obrotem, używając Wczytywania  i Obrotu. W samoczynnym sterowaniu, napędzana obrotnica ma za zadania dostosować się do żądanego kąta położenia. W ręcznym sterowaniu, użytkownik ma za zadanie obrócić kamerę aż do osiągnięcia żądanego kąta położenia.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseRotator)
en: Automatic && Manual Rotator Control
pl: Samoczynne i ręczne sterownie obrotnicą

[ctx: @title:window]
en: Select ASTAP executable
pl: Wybór pliku wykonywalnego ASTAP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
pl: Opcje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPDownSampleValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: <html><head/><body><p>Down sample prior to solving. Also called binning. A zero value will result in auto selection downsampling.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Obniżenie próbkowania przed przystąpieniem do rozwiązywania. Zwane także binning. Wartość zero będzie powoduje, że obniżenie próbkowania zostanie dobrane samoczynnie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: <html><head/><body><p>Full path to the ASTAP executable application.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Pełna ścieżka do aplikacji ASTAP.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_ASTAPSearchRadiusValue) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius)
en: <html><head/><body><p>The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Program będzie szukał w kwadratowej spirali wokół położenia początkowego, aż do promienia.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable
pl: Plik wykonywalny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPDownSample)
en: Down Sample
pl: Obniż próbkowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: <html><head/><body><p>Update the fits header with the found solution.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Uaktualnij nagłówek fits przy pomocy znalezionego rozwiązania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPUpdateFITS)
en: Update FITS
pl: Uaktualnij FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPSearchRadius) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Search Radius
pl: Promień wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: <html><head/><body><p>Improve solving reliability in some cases. Search window will be large with overlap but it can slow down solving.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Popraw niezawodność rozwiązywania w niektórych przypadkach. Okno wyszukiwania będzie znacznie nachodzić, lecz może to spowodować spowolnienie rozwiązywania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ASTAPLargeSearchWindow)
en: Force Large Search Window
pl: Wymuś duże okno wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Imaging Options
pl: Opcje obrazu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_41) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12)
en: The lower end of the imager scale, calculated as a little smaller than the shorter dimension of the image.
pl: Dolna granica skali obrazu, obliczona jako trochę mniejsza niż krótszy wymiar obrazu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseImageScale), group (Align)
en: Set image scale to speed up solver as it does not have to search index files of different image scales.
pl: Ustaw podziałkę obrazu, aby przyspieszyć program rozwiązujący, gdyż wtedy nie musi przeszukiwać plików indeksowych w poszukiwaniu różnych skal obrazów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseImageScale)
en: Use Scale
pl: Użyj podziałki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_50)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    </ul>
pl: <p>Jednostki granic skali obrazu powyżej.</p>
    <ul>
    <li>dw: szerokość stopniowa</li>
    <li>aw: szerokość minut kątowych</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_42) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The high end of the imager scale, calculated as a little bigger than the longer dimension of the image.
pl: Górna granica skali obrazu, obliczona jako trochę większa niż dłuższy wymiar obrazu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateScale)
en: Update Image Scale Bounds from the currently active camera and telescope combination.
pl: Uaktualnij granice skali obraz z kombinacji obecnie aktywnego aparatu i teleskopu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: High
pl: Wysoko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale)
en: Automatically update image scale values when CCD and/or Mount parameters are updated.
pl: Samoczynne uaktualnij wartości podziałkę obrazu, gdy uaktualnione zostaną parametry CCD i/lub montażu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdateImageScale) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Auto Update
pl: Samouaktualnienie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, imageWarningLabel)
en: Image Scale Auto Update is turned off.
pl: Samouaktualnienie skali obrazu jest wyłączone.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_AstrometryImageScaleUnits)
en: <p>The units of the imager scale bounds above.</p>
    <ul>
    <li>dw: degree width</li>
    <li>aw: arcminute width</li>
    <li>app: arcsecs per pixel</li>
    </ul>
pl: <p>Jednostki granic skali obrazu powyżej.</p>
    <ul>
    <li>dw: szerokość stopniowa</li>
    <li>aw: szerokość minut kątowych</li>
    <li>app: sekund kątowych na piksel</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: units
pl: jednostki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Low
pl: Nisko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Position Options
pl: Opcje położenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition) i18n: ectx: label, entry (AstrometryUsePosition), group (Align)
en: Set estimated position to speed up astrometry solver as it does not have to search in other areas of the sky.
pl: Ustaw szacowane położenie, aby przyspieszyć program rozwiązujący, gdyż wtedy nie musi przeszukiwać innych obszarów na niebie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUsePosition)
en: Use Position
pl: Użyj położenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_44) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: label, entry (AstrometryRadius), group (Align)
en: The Search Radius for the Estimated Telescope/Image Field Position in degrees.
pl: Promień wyszukiwania w stopniach dla szacowanego położenia teleskopu/położenia obrazu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_47) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estRA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14)
en: The RA of the Estimated Telescope/Image Field Position in hh:mm:ss notation
pl: RA dla szacowanego położenia teleskopu/położenia pola obrazu w zapisie hh:mm:ss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (dmsBox, estDec) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit_48)
en: The DEC of the Estimated Telescope/Image Field Position in dd:mm:ss notation
pl: DEC dla szacowanego położenia teleskopu/położenia pola obrazu w zapisie dd:mm:ss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updatePosition)
en: Update coordinates to the current telescope position
pl: Uaktualnij współrzędne do obecnego położenia teleskopu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Radius
pl: Promień

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryAutoUpdatePosition)
en: Automatically update position coordinates when mount completes slewing.
pl: Samoczynnie uaktualnij współrzędne położenia, po ukończeniu obracania teleskopu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, positionWarningLabel)
en: Position Auto Update is turned off.
pl: Uaktualnianie położenia jest wyłączone.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies. This is useful on some mounts (e.g. Paramount).
pl: Nie synchronizuj, gdy wybrany obrót do celu. Użyj obracania różniczkowego, aby uniknąć niezgodności. Jest to użyteczne na niektórych montażach (np. Paramount).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryDifferentialSlewing)
en: Use differential slewing instead of syncing
pl: Użyj różniczkowego obrotu zamiast synchronizacji

en: Downloads Disabled, this is not a directory, it is a list of all index files.
pl: Wyłączono pobieranie, to nie jest katalog, jest to lista wszystkich plików indeksu.

en: Downloads Enabled, the directory exists and is writeable.
pl: Włączono pobieranie, katalog istnieje i jest do zapisu.

en: Downloads Disabled, directory permissions issue.
pl: Wyłączono pobieranie, problemy z uprawnieniami do katalogu.

en: Downloads Disabled, directory does not exist.
pl: Wyłączono pobieranie, katalog nie istnieje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Required
pl: Wymagane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Recommended
pl: Zalecane

en: Download Timed out.  Either the network is not fast enough, the file is not accessible, or you are not connected.
pl: Upłynął czas na pobranie. Albo twoje połączenie internetowe nie jest dość szybkie albo plik nie jest dostępny albo nie jesteś podłączony.

en: File Write Error
pl: Błąd zapisu pliku

en: Astrometry Folder Permissions Error
pl: Błąd uprawnień do katalogu Astrometry

en: The selected Index File directory does not exist.  Please either create it or choose another.
pl: Wybrany katalog pliku indeksu nie istnieje. Należy go utworzyć lub wskazać inny.

en: The file %1 already exists in another directory.  Are you sure you want to download it to this directory as well?
pl: Plik %1 już istnieje w innym katalogu. Czy na pewno chcesz go pobrać do tego katalogu?

en: Install File(s)
pl: Wgraj plik(i)

en: Could not contact Astrometry Index Server.
pl: Nie można skontaktować się z serwerem indeksu Astrometry.

en: Are you sure you want to delete these index files? %1
pl: Czy na pewno chcesz usunąć te pliki indeksu? %1

en: Delete File(s)
pl: Usuń plik(i)

en: File Delete Error
pl: Błąd usuwania pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Offline</span> astrometry.net solver requires index files in order to solve an image.  Please see the Astrometry.net <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> for details. The following list provides a complete list of the index files, along with recommended index files to install given the current CCD Field of View. Installed index files are checked. Next to each index file is an icon that represents the following:</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Odłączony</span> program rozwiązujący Astrometry.net wymaga plików indeksów, aby rozwiązać obraz. Zajrzyj do <a href="http://astrometry.net/doc/readme.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">README</span></a> na Astrometry.net  po szczegóły. Następująca lista jest pełną listą plików indeksów, raz z zalecanymi plikami indeksów przy bieżącym polu widzenia CCD. Wgrane pliki indeksów są oznaczone. Obok każdego pliku indeksu widnieje ikona, która przedstawia następujące dane:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, required_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_32)
en: <html><head/><body><p>This index file is required and must be installed for the solver to work correctly.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ten plik indeksu jest wymagany i należy go wgrać, aby program rozwiązujący działał poprawnie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, recommended_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_33)
en: <html><head/><body><p>This index file is recommended. Installing the index file might help in improving the solver.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ten plik indeksu jest zalecany. Jego wgranie może pomóc w wynikach programu rozwiązującego.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, optional_legend) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_35)
en: <html><head/><body><p>This index file is not required.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ten plik indeksu nie jest wymagany.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_27)
en: <html><head/><body><p>This displays the path to the folder for the Astrometry Index Files on your computer.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>To wyświetla ścieżkę do katalogu plików indeksu Astrometry na twoim komputerze.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Index Files Location:
pl: Położenie pliku indeksu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_28)
en: <html><head/><body><p>This displays the current CCD field of view that will be used to calculate which index files are needed.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>To wyświetla bieżące pole widzenia CCD, które zostanie użyte do wytypowania wymaganych plików indeksu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Folder Details:
pl: Szczegóły katalogu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addIndexFileDirectory)
en: Add a folder where index files are stored
pl: Dodaj katalog, zawierający pliki indeksu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeIndexFileDirectory)
en: Remove an index files location
pl: Usuń miejsce plików indeksu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory)
en: <html><head/><body><p>This button will open the Astrometry Index File folder on your filesystem so that you can see where it is located and copy files into it if needed.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ten przycisk otworzy katalog plików indeksów Astrometry na twoim systemie plików tak, aby można było zobaczyć to miejsce i skopiować do niego pliki w razie potrzeby.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: Open
pl: Otwórz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Current CCD FOV:
pl: Bieżące pole widzenia CCD:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_24)
en: The URL of the server where index files live
pl: Adres URL serwera, na którym znajdują się pliki indeksu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Index Files URL:
pl: Pliki indeksowe URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4210_perc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4212_perc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4209_perc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4107_perc) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4
en: perc
pl: proc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Tycho2/Gaia Catalog
pl: Katalog Tycho2/Gaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4206_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4202_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4200_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4203_info) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, index_4
en: info
pl: Informacja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: SkyMark
pl: ZnacznikNaNiebie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_69)
en: Diameters
pl: Średnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: (arcminutes)
pl: (minuty kątowe)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_134) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_135)
en: (filesize)
pl: (rozmiar pliku)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: 2Mass Catalog
pl: Katalogi 2Mass

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Load Typical Default Paths
pl: Wczytaj domyślne ścieżki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Choose your current setup from the list to load the typical paths to those programs for your computer
pl: Wybierz swoje obecne ustawienia z listy, aby wczytać domyślne ścieżki do tych programów na swoim komputerze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Select to load one of the default sets
pl: Wybierz, aby wczytać jeden z domyślnych zestawów

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux Default
pl: Domyślne na Linuksie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, defaultPathSelector)
en: Linux KStars Internal
pl: Wewnętrzny KStars na Linuksie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Local Sextractor Program
pl: Lokalny program Sextractor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: sextractor binary:
pl: program sextractor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_SextractorBinary)
en: Path to Sextractor binary file
pl: Ścieżka do pliku wykonywalnego Sextractor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Local Astrometry.net or Local ANSVR
pl: Astrometry.net lokalny lub lokalny ANSVR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryConfFile)
en: Astrometry.net configuration file
pl: Pliku ustawień astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryWCSInfo)
en: Astrometry.net wcsinfo binary
pl: Plik binarny wcsinfo astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometrySolverBinary)
en: Astrometry.net solve-field binary path
pl: Ścieżka binarna solve-field Astrometry.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: solver binary:
pl: program rozwiązujący:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: config:
pl: ustawienia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: ASTAP binary:
pl: Program ASTAP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ASTAPExecutable)
en: ASTAP Program binary path
pl: Ścieżka binarna programu ASTAP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_WatneyBinary)
en: Watney Program binary path
pl: Ścieżka binarna programu Watney

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Online Astrometry.net or Remote ANSVR
pl: Astrometry.net z sieci lub zdalne ANSVR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIURL)
en: API URL
pl: Adres URL API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: API URL:
pl: Adres URL API:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Time out:
pl: Czas oczekiwania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AstrometryTimeout)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete
pl: Czas oczekiwania na ukończenie programu rozwiązującego astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryAPIKey)
en: API Key
pl: Klucz API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: API Key:
pl: Klucz API:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseJPEG)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the online astrometry.net service
pl: Użyj formatu JPEG, zamiast FITS, aby wysyłać obrazy do usługi sieciowej astrometry.net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseJPEG)
en: Upload JPG
pl: Wyślij JPG

en: First Capture
pl: Pierwsze przechwycenie

en: First Solve
pl: Pierwsze rozwiązanie

en: Finding CP
pl: Znajdywanie CP

en: First Rotation
pl: Pierwszy obrót

en: First Settle
pl: Pierwsze ustalenie

en: Second Capture
pl: Drugie przechwycenie

en: Second Solve
pl: Drugie rozwiązanie

en: Second Rotation
pl: Drugi obrót

en: Second Settle
pl: Drugie ustalenie

en: Third Capture
pl: Trzecie przechwycenie

en: Third Solve
pl: Trzecie rozwiązanie

en: Select Star
pl: Wybierz gwiazdę

en: Refreshing
pl: Odświeżanie

en: Refresh Complete
pl: Ukończono odświeżanie

en: <p>Polar Alignment tool requires a German Equatorial Mount.</p>
pl: <p>Narzędzie wyrównywania biegunowego wymaga niemieckiego montażu równikowego.</p>

en: Refresh solver timed out: %1s
pl: Czas odświeżania programu rozwiązującego upłynął: %1s

en: Refresh solver failed: %1s
pl: Nie udało się odświeżyć programu rozwiązującego: %1s

en: PAA: Stopping, solver failed too many times.
pl: PAA: Zatrzymano, bo program rozwiązujący zawiódł zbyt wiele razy.

en: Mount first rotation is complete.
pl: Ukończono pierwszy obrót montażu.

en: Mount second rotation is complete.
pl: Ukończono drugi obrót montażu.

en: Mount aborted. Reverse RA axis direction and try again.
pl: Montaż przerwał. Odwróć kierunek osi RA i spróbuj ponownie.

en: Warning: Equatorial Grid Lines will not be drawn due to limited resources mode.
pl: Uwaga: Równikowe linie siatki nie będą rysowane ze względu na tryb ograniczonych zasobów.

en: Clearing mount Alignment Model...
pl: Czyszczenie modelu wyrównania montażu...

en: This could cause the telescope to cross the meridian.
pl: Może to spowodować przekroczenie południka przez teleskop.

en: Are you sure you want to stop the polar alignment process?
pl: Czy na pewno chcesz zatrzymać czynność wyrównywania bieguna?

en: Polar Alignment Assistant
pl: Pomocnik wyrównania biegunowego

en: Parking the mount...
pl: Parkowanie montażu...

en: Please wait until mount completes rotating to RA (%1) DE (%2)
pl: Zaczekaj, aż montaż ukończy obrót do RA (%1) DE (%2)

en: PAA: Failed to findCorrectedPixel.
pl: PAA: Nie udało się znaleźć poprawionego piksela.

en: PAA: Failed to find RA Axis center.
pl: PAA: Nie udało się znaleźć środka osi RA.

en: Polar-alignment star cannot be updated during refresh phase as it might affect error measurements.
pl: Nie można uaktualnić gwiazdy biegunowego wyrównania podczas okresu odświeżania, bo może to wpłynąć na pomiary błędów.

en: First manual rotation done.
pl: Ukończono pierwszy ręczny obrót.

en: Second manual rotation done.
pl: Ukończono drugi ręczny obrót.

en: Mount is synced to celestial pole. You can now continue Polar Alignment Assistant procedure.
pl: Montaż jest zsynchronizowany z biegunem niebieskim. Teraz możesz kontynuować procedurę pomocnika wyrównania biegunowego.

en: Please wait while WCS data is processed...
pl: Czekaj na przetworzenie danych WCS...

en: WCS data processing is complete.
pl: Ukończono przetwarzanie danych WCS.

en: WCS info is now valid. Capturing next frame...
pl: WCS jest teraz prawidłowe. Przechwytywanie kolejnej klatki...

en: Failed to process World Coordinate System: %1. Try again.
pl: Nie udało się przetworzyć Układu Współrzędnych Świata (UCS): %1. Spróbuj ponownie.

en: PAA: Failed to find the RA axis. Quitting.
pl: PAA: Nie udało się znaleźć osi RA. Kończenie.

en: Cannot change to MoveStar algorithm once refresh has begun
pl: Nie można zmienić na algorytm MoveStar, gdy odświeżanie jest w trakcie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QStackedWidget, PAHWidgets)
en: <p>Polar Alignment Helper tool requires the following:</p><p>1. German Equatorial Mount</p><p>2. Wide FOV &gt; 1 degrees</p><p>For small FOVs, use the Legacy Polar Alignment Tool.</p>
pl: <p>Narzędzie pomocnicze wyrównania biegunowego wymaga:</p><p>1. Niemieckiego montażu równika</p><p>2. Szerokiego pola widzenia &gt; 1 stopnia</p><p>Dla małych pól widzenia, użyj przestarzałego narzędzia wyrównania biegunowego.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introText)
en: <html><head/><body><p>Put your equatorial mount either (a) in the home position pointed toward the celestial pole or (b) pointed anywhere ideally near the meridian. Select <span style=" font-weight:600;">mount direction</span> and <span style=" font-weight:600;">speed </span>and then click <span style=" font-weight:600;">Start</span> to begin the polar alignment process.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Umieść swój montaż równika albo (a) w położeniu domowym skierowanym do bieguna niebieskiego lub (b) dowolnego punktu wokół południka. Wybierz <span style=" font-weight:600;">kierunek montażu</span> oraz <span style=" font-weight:600;">szybkość </span>, a następnie naciśnij <span style=" font-weight:600;">Rozpocznij</span>, aby rozpocząć czynność wyrównywania biegunowego.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FOVDisabledLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Disabled: FOV must be 10 arcmins or wider. 60+ arcminutes is recommended.</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Wyłączone: Pole widzenia musi wynosić 10 minut kątowych lub więcej. Zalecane jest 60+ minut kątowych.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Direction:
pl: Kierunek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHDirection)
en: Mount direction
pl: Kierunek montażu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: West
pl: Zachód

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: East
pl: Wschód

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, pAHRotation)
en: Rotation magnitude in degrees
pl: Wielkość obrotu w stopniach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
pl: Szybkość:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Toggle for manual slewing with non-GOTO mounts
pl: Przełącz na ręczne obracanie z montażami nie-GOTO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAHManualSlew)
en: Manual slew
pl: Ręczny obrót

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHMessageText)
en: <p>The assistant requires three images to find a solution.  Ekos is now capturing the first image...</p>
pl: <p>Pomocnik wymaga trzech obrazów do znalezienia rozwiązania. Ekos właśnie przechwytuje pierwszy obraz...</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualRotateText)
en: Please rotate your mount in RA
pl: Obróć swój montaż w RA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHRefreshB)
en: Start the refresh phase--where image captures loop while you adjust the altitude and azimuth knobs to correct polar alignment.
pl: Rozpocznij czynność odświeżania--gdzie obrazy zrzucane są w pętli, podczas gdy dostosowujesz pokrętłami wysokości i azymutu, aby uzyskać właściwe wyrównanie biegunowe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHRefreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshSourceB)
en: Refresh
pl: Odśwież

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pAHExposure)
en: Exposure duration in seconds during refresh phase
pl: Czas naświetlenia, w sekundach podczas fazy odświeżania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAHIteration)
en: Image#
pl: Obraz#

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select polar-alignment correction algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Plate Solve</span>: Uses plate solving to track what the corrected alignment error is during the Refresh process. User should try to reduce the error in the Updated Err line below and minimize the size of the arrows. This is the only scheme that can fully correct an error larger than the image field-of-view, but depends on reliable plate solving. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Move Star</span>: A triangle is overlayed on the above captured image. User selects a star and moves the star along the triangle to improve the polar alignment. Corrected polar-alignment error is not estimated during the process. If the alignment error is larger than the image field-of-view, this scheme must be used iteratively.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Move Star and Calc Error</span>: Like Move Star, but Ekos attempts to track the star being moved and estimates the current alignment error when it can.</li></ul><p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wybierz algorytm poprawiający wyrównanie biegunowe:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Astrofotografia</span>: Używa astrofotografii do śledzenia tego jaki jest poprawiony błąd wyrównania podczas odświeżania. Użytkownik powinien spróbować ograniczyć błąd w wierszu Uaktualniony Błąd poniżej i zminimalizować rozmiar strzałek. Jest to jedyny sposób, który może w pełni poprawić błąd większy niż pole widzenia obrazu, lecz polega na wykonaniu porządnej astrofotografii. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Przesuwanie gwiazdy</span>: Na przechwycony obraz powyżej nakładany jest trójkąt. Użytkownik zaznacza gwiazdę i przesuwa ją wzdłuż trójkąta, aby poprawić wyrównanie biegunowe. Zmniejszony błąd wyrównania biegunowego nie jest szacowany podczas tej czynności. Jeśli błąd wyrównania jest większy niż pole widzenia obrazu, to należy powtórzyć tę czynność wielokrotnie.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Przesuwanie gwiazdy i obliczanie błędu</span>: Tak jak w przesuwaniu gwiazdy, z tym, że Ekos próbuje śledzić przesuwaną gwiazdę i oszacowuje bieżący błąd wyrównania wtedy, gdy może.</li></ul><p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Plate Solve
pl: Fotoastronometria

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star
pl: Przesuń Gwiazdę

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHRefreshAlgorithm)
en: Move Star & Calc Error
pl: Błąd przemieszczania gwiazdy i obliczeń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorTotal) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorTotal)
en: Polar Alignment total error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
pl: Całkowity błąd wyrównania biegunowego mierzona na trzech naświetleniach na początku czynności wyrównania biegunowego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorTotal)
en: Measured Err:
pl: Pomierzony błąd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorAlt)
en: Polar Alignment altitude error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
pl: Błąd wysokości wyrównania biegunowego mierzona na trzech naświetleniach na początku czynności wyrównania biegunowego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Alt:
pl: Wys:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAz) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHOrigErrorAz)
en: Polar Alignment azimuth error measured by the 3 exposures at the start of the polar-alignment procedure.
pl: Błąd azymutu wyrównania biegunowego mierzona na trzech naświetleniach na początku czynności wyrównania biegunowego.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorTotal) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorTotal)
en: Polar Alignment total error estimated after recent adjustments.
pl: Całkowity błąd wyrównania biegunowego oszacowany po ostatnich dostosowaniach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorTotal)
en: Updated Err:
pl: Uaktualniony błąd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorAlt) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorAlt)
en: Polar Alignment altitude error estimated after recent adjustments.
pl: Błąd wysokości wyrównania biegunowego oszacowany po ostatnich dostosowaniach.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_PAHUpdatedErrorAz) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, PAHUpdatedErrorAz)
en: Polar Alignment azimuth error estimated after recent adjustments.
pl: Błąd azymutu wyrównania biegunowego oszacowany po ostatnich dostosowaniach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text
en: Capture
pl: Przechwytywanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAso3)
en: Solve
pl: Rozwiąż

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs2)
en: Slew
pl: Obróć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAadjust)
en: Adjust
pl: Dostosuj

en: Cannot set solver to remote. The Ekos equipment profile must include the astrometry Auxiliary driver.
pl: Nie można ustawić programu rozwiązującego na zdalny. Profil wyposażenia Ekos musi zawierać zewnętrzny sterownik astrometry.

en: Cannot open file %1 for reading.
pl: Nie można otworzyć pliku %1 do odczytu.

en: Failed to find solver properties.
pl: Nie udało się znaleźć właściwości programu rozwiązującego.

en: Not enough memory for file %1.
pl: Niewystarczająco pamięci dla pliku %1.

en: Starting remote solver...
pl: Rozpoczynanie zdalnego programu rozwiązującego...

en: Failed to find solver settings.
pl: Nie udało się znaleźć ustawień programu rozwiązującego.

en: Parked
pl: Zaparkowana

en: Parking
pl: Parkowanie

en: Slewing
pl: Obracanie

en: Moving
pl: W ruchu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackingGroup)
en: Tracking
pl: Naprowadzanie

en: Current Session
pl: Bieżącą sesja

en: Read from File
pl: Odczytaj z pliku

en: Set alternative image-file base directory
pl: Ustaw zamienny katalog podstawowy dla plików obrazów

[ctx: @title:window]
en: Select input file
pl: Wybór plik wejściowego

en: Analyze Log (*.analyze);;All Files (*)
pl: Dziennik analizy (*.analyze);;Wszystkie pliki (*)

en: Set an alternate base directory for your captured images
pl: Ustaw zamienny katalog podstawowy dla swoich przechwytywanych obrazów

en: Could not find image file: %1
pl: Nie można znaleźć pliku obrazu: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Focus
pl: Skupienie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Align
pl: Wyrównanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Guide
pl: Prowadnica

en: Flip
pl: Odbij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIMountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount
pl: Montaż

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: Job
pl: Zadanie

en: The "Auto Compute HFR" option in the KStars FITS options menu is not set. You won't get HFR values without it. Once you set it, newly captured images will have their HFRs computed.
pl: Ustawienie "Samoobliczania HFR" w ustawieniach menu FITS KStars nie jest ustawione. Bez tego nie otrzymasz wartości HFR. Po jego ustawieniu, nowo przechwycone obrazy, będą miały obliczony HFR.

en: The "Auto Compute HFR" option in the KStars FITS options menu is not set. You won't get # stars in capture image values without it. Once you set it, newly captured images will have their stars detected.
pl: Ustawienie "Samoobliczania HFR" w ustawieniach menu FITS KStars nie jest ustawione. Bez tego nie otrzymasz # gwiazd w wartościach przechwyconych obrazów. Po jego ustawieniu, nowo przechwycone obrazy, będą miały wykryte gwiazdy na nich.

en: Aborted
pl: Przerwano

en: Connected
pl: Połączony

en: Disconnected
pl: Rozłączony

en: Capturing
pl: Przechwytywanie

en: Looping
pl: Zapętlanie

en: Subtracting
pl: Odejmowanie

en: Subframing
pl: Klatka pomocnicza

en: Selecting star
pl: Wybieranie gwiazdy

en: Calibrating
pl: Kalibrowanie

en: Calibration error
pl: Błąd kalibracji

en: Calibrated
pl: Skalibrowany

note: i18n("Calibrating");
en: Guiding
pl: Naprowadzanie

en: Suspended
pl: Wstrzymano

en: Reacquiring
pl: Ponowne uzyskiwanie

en: Dithering
pl: Rozpraszanie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ManualDither)
en: Manual Dithering
pl: Ręczne rozpraszanie

en: Dithering error
pl: Błąd rozpraszania

en: Dithering successful
pl: Udane rozpraszanie

en: Settling
pl: Ustalanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timelineLabel)
en: Timeline
pl: Oś czasu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
pl: Wejście:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, inputCombo)
en: <html><head/><body><p>Select the input for the plots. This can be the current Ekos session, or it can be read from a file.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wskaż dane wejściowe dla wykresów. Może to być bieżąca sesja Ekos lub plik do wczytania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: <html><head/><body><p>Keep the plot at the full input width.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zachowaj pełną szerokość wejściową na wykresie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullWidthCB)
en: Full Width
pl: Pełna szerokość

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: <html><head/><body><p>While recording live, Keep the plot recent. That is, the most recent actions performed by Ekos are shown on the right side of the plot.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Podczas nagrywania na żywo, odświeżaj wykres na bieżąco. Oznacza, to że najświeższe działania wykonywane przez Ekos, są pokazywane po prawej stronie wykresu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCurrentCB)
en: Latest
pl: Najświeższe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: Help
pl: Pomoc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
pl: Statystyka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, zoomInB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in to the x-axis on the Timeline and Statistics plots. That is, show a shorter time period.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przybliż widok na osi x na osi czasu i wykresach statystyki. To jest, pokaż krótszy odcinek czasu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cursorTimeOut)
en: <html><head/><body><p>The number of seconds from the start of the log to the statistics cursor. If there is no cursor and latest is checked, then it is the time at the right-side of the plot.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Liczba sekund od początku dziennika do kursora statystyk. Gdy nie ma kursora i ostatni jest zaznaczony, to jest to czas po prawej stronie wykresu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, cursorClockTimeOut)
en: <html><head/><body><p>The clock-time for the statistics plot cursor. If there is no cursor and latest is checked, then it is the clock time at the right-side of the plot.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Czas zegarowy dla kursora wykresu statystycznego. Gdy nie ma kursora i ostatni jest zaznaczony, to jest to czas po prawej stronie wykresu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, zoomOutB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out on the x-axis on the Timeline and Statistics plots. That is, show a longer time period.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Oddal widok na osi x na osi czasu i wykresach statystyki. To jest, pokaż dłuższy odcinek czasu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollBar, analyzeSB)
en: <html><head/><body><p>If possible display previous (scroll to left) or future (scroll to right) sections of the Timeline and Statistics plot.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jeśli możliwe, to wyświetl poprzednie (przewiń w lewo) lub przyszłe (przewiń w prawo) odcinki na osi czasu i wykresie statystyki.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, raCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the right ascension (RA) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj błąd dryfu prostopadłego wzniesienie (RA) w sekundach kątowych</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, raOut)
en: <html><head/><body><p>The right ascension (RA) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Błąd dryfu prostopadłego wzniesienia (RA) w sekundach kątowych</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, decOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) drift error in arc-seconds.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj błąd dryfu deklinacji (DEC) w sekundach kątowych</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, decPulseCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountDecCB)
en: dec
pl: gru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, raPulseCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the right ascension (RA) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj pulsy prowadzące prostopadłego wzniesienie (RA) w milisekundach</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, raPulseCB)
en: ra pulse
pl: puls ra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, raPulseOut)
en: <html><head/><body><p>The right ascension (RA) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Pulsy prowadzące prostopadłego wzniesienie (RA) w milisekundach</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decPulseCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the declination (DEC) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj pulsy prowadzące deklinacji (DEC) w milisekundach</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, decPulseOut)
en: <html><head/><body><p>The declination (DEC) guide pulses in milliseconds.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Pulsy prowadzące deklinacji (DEC) w milisekundach</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, driftCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the combined RA and DEC drift error in arc-seconds.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj błąd dryfu połączony z RA oraz DEC w sekundach kątowych</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, driftCB)
en: drift
pl: dryf

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, driftOut)
en: <html><head/><body><p>The combined RA and DEC drift error in arc-seconds.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Błąd dryfu połączony z RA oraz DEC w sekundach kątowych</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rmsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj wartość podniesioną, a następnie spierwiastkowaną do kwadratu (RMS) połączonego dryfu RA oraz DEC w sekundach kątowych, uśrednioną na około 40 poprzednich próbkach.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, rmsOut)
en: <html><head/><body><p>The root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wartość podniesiona, a następnie spierwiastkowana do kwadratu (RMS) połączonego dryfu RA oraz DEC w sekundach kątowych, uśrednioną na około 40 poprzednich próbkach.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the sky background light (computed by SEP from the guide images).</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj poziom drugoplanowego światła nieba (obliczony przez SEP z obrazów naprowadzających).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, skyBgCB)
en: sky
pl: niebo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skyBgOut)
en: <html><head/><body><p>The sky background light level (computed by SEP from the guide images).</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Poziom drugoplanowego światła nieba (obliczony przez SEP z obrazów naprowadzających).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, numStarsCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the guide images.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj liczbę wykrytych gwiazd na obrazach prowadzących.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ect
en: stars
pl: gwiazdy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numStarsOut)
en: <html><head/><body><p>The number of stars detected in the guide images.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Liczba wykrytych gwiazd na obrazach prowadzących.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, snrCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the signal-to-noise ratio (SNR) of the guide star.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj stosunek sygnału-do-szumu (SNR) gwiazdy prowadzącej.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snrOut)
en: <html><head/><body><p>The signal-to-noise ratio (SNR) of the guide star.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Stosunek sygnału-do-szumu (SNR) gwiazdy prowadzącej.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountRaCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Right Ascension (RA) where the telescope is pointing.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj prostopadłe wzniesienie (RA), na które wskazuje teleskop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountRaOut)
en: <html><head/><body><p>The Right Ascension (RA) in HMS where the telescope is pointing.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Prostopadłe wzniesienie (RA) w HMS, na które wskazuje teleskop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountDecCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Declination (DEC) in where the telescope is pointing.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj deklinację (DEC), określająca kierunek, w którą wskazuje teleskop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountDecOut)
en: <html><head/><body><p>The Declination (DEC) in degrees:arc-minutes:arc-seconds where the telescope is pointing.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Deklinacja (DEC) w stopniach:minutach kątowych:sekundach kątowych określająca kierunek, w którą wskazuje teleskop.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, azCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the telescope's azimuth (degrees).</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj azymut teleskopu (w stopniach).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, azOut)
en: <html><head/><body><p>The telescope's azimuth (degrees).</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Azymut teleskopu (w stopniach).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, altCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the telescope's altitude (degrees).</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj wysokość teleskopu (w stopniach).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, altOut)
en: <html><head/><body><p>The telescope's altitude (degrees).</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wysokość teleskopu (w stopniach).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pierSideCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the mount's pier side (left) -> where the mount is pointing.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj stronę doku montażu (lewa) -> w którą wskazuje montaż.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pierSideCB)
en: side
pl: strona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pierSideOut)
en: <html><head/><body><p>The mount's pier side (left) -> where the mount is pointing.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Strona doku montażu (lewa) -> w którą wskazuje montaż.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mountHaCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the mount's hour angle value.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj wartość kąta godzinowego montażu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mountHaOut)
en: <html><head/><body><p>The mount's hour angle value.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wartość kąta godzinowego montażu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hfrCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the Half-Flux Radius (in pixels) of the captured images.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj promień połowy strumienia (w pikselach) przechwyconych obrazów.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hfrOut)
en: <html><head/><body><p>The Half-Flux Radius (in pixels) of the captured images.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Promień połowy strumienia (w pikselach) przechwyconych obrazów.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, numCaptureStarsCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, numCaptureStarsOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the number of stars detected in the captured images.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj liczbę wykrytych gwiazd na przechwyconych obrazach.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, medianCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, medianOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the median sample value in the captured images.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj wartość środkową próbki na przechwyconych obrazach.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, medianCB)
en: median
pl: mediana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eccentricityCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, eccentricityOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the median star eccentricity in the captured images.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj ekscentryczność gwiazdy środkowej na przechwyconych obrazach.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, temperatureCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, temperatureOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the ambient temperature.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj temperaturę otoczenia.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rmsCCB)
en: <html><head/><body><p>Plot the root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples, but only in during capture.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj wartość podniesioną, a następnie spierwiastkowaną do kwadratu (RMS) połączonego dryfu RA oraz DEC w sekundach kątowych, uśrednioną na około 40 poprzednich próbkach, lecz tylko podczas przechwytywania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, rmsCOut)
en: <html><head/><body><p>The root-mean-squared (RMS) value of the combined RA and DEC drift in arc-seconds, averaged on approximately the past 40 samples, but only in during capture.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wartość podniesiona, a następnie spierwiastkowana do kwadratu (RMS) połączonego dryfu RA oraz DEC w sekundach kątowych, uśrednioną na około 40 poprzednich próbkach, lecz tylko podczas przechwytywania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, targetDistanceCB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, targetDistanceOut)
en: <html><head/><body><p>Plot the distance between the plate-solved captured image and the target position in arc-seconds. Must be enabled in scheduler options.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narysuj odległość pomiędzy obrazem zrzuconym i rozwiązanym przy użyciu fotoastronometrii oraz położeniem docelowym a sekundach kątowych. Należy to włączyć w ustawieniach planowania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, targetDistanceCB)
en: dist a-s
pl: odległość a-s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailsButton)
en: Details
pl: Szczegóły

en: Failed to load %1: %2
pl: Nie udało się wczytać %1: %2

en: Using available dark frame with %1 seconds exposure. Please take a dark frame with %1 seconds exposure for more accurate results.
pl: Używanie dostępnej ciemnej klatki o %1 sekundach naświetlenia. Wykonaj ciemną klatkę o %1 sekundach naświetlenia po bardziej dokładne wyniki.

en: Dark frame %s is expired. Please create new master dark.
pl: Ciemna klatka %s wygasła. Utwórz nową główną ciemną klatkę.

en: Removing bad dark frame file %1
pl: Usuwanie pliku złej, ciemnej klatki %1

en: Failed to load defect map %1
pl: Nie udało się wczytać mapy defektów %1

en: Failed to load defect map file %1
pl: Nie udało się wczytać pliku mapy defektów %1

en: Failed to load dark frame file %1
pl: Nie udało się wczytać pliku ciemnej klatki %1

en: Failed to process dark data.
pl: Nie udało się przetworzyć ciemnych danych.

en: Failed to load dark data.
pl: Nie udało się wczytać ciemnych danych.

en: Received %1/%2 images.
pl: Pobrano %1/%2 obrazów.

en: Are you sure you want to delete all dark frames images and data?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie obrazy i dane ciemnych klatek?

en: In progress...
pl: W trakcie...

en: Failed to save master frame: %1
pl: Nie udało się zapisać głównej klatki: %1

en: Master Dark saved to %1
pl: Główną ciemnię zapisano do %1

en: Capture completed.
pl: Ukończono przechwytywanie.

en: Defect map saved to %1
pl: Zapisano mapę defektów do %1

en: Failed to save defect map to %1
pl: Nie udało się zapisać mapy defektów do %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DarkLibrary)
en: Dark Library
pl: Biblioteka ciemnych klatek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Prefer:
pl: Preferuj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, preferDarksRadio)
en: For the selected camera, remove noise by means of dark frame subtraction.
pl: Dla wybranego aparatu, usuń szum poprzez odjęcie ciemnej klatki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDarksRadio) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, darkTab) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, darkLibraryB)
en: Darks
pl: Ciemnie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: For the selected camera, remove noise by means of defect map filtering.
pl: Dla wybranego aparatu, usuń szum poprzez filtrowanie mapą defektów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, preferDefectsRadio)
en: Defects
pl: Defekty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Exp. Range:
pl: Zakres Exp.:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combinAlgorithmCombo)
en: Average
pl: Średnia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
pl: Krok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureLabel)
en: T. Range:
pl: Zakres T.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, totalTime)
en: Total estimated time until all dark frames are captured and processed.
pl: Całkowity, oszacowany czas do przechwycenia i przetworzenia wszystkich ciemnych klatek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Count:
pl: Liczba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Algorithm:
pl: Algorytm:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, exposureStepSin)
en: Step size in seconds
pl: Rozmiar kroku, w sekundach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Total Time:
pl: Całkowity czas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minExposureSpin)
en: Minimum exposure time in seconds.
pl: Najkrótszy czas naświetlenia, w sekundach.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, countSpin)
en: Captures per configuration. This number of images would be averaged to produce the master dark frame.
pl: Przechwyceń na ustawienie. Ta liczba obrazów będzie uśredniona, aby stworzyć główną ciemną klatkę.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
pl: Do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maxExposureSpin)
en: Maximum exposure time in seconds.
pl: Najdłuższy czas naświetlenia, w sekundach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Total Images:
pl: Razem obrazów:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, defectMapsTab)
en: Defect Maps
pl: Mapy defektów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Master Dark:
pl: Główna ciemnia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
pl: Czas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
pl: Naświetlenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Temperature:
pl: Temperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
pl: Średnia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLabel_2)
en: Median:
pl: Mediana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Std. Deviation:
pl: Odchylenie std.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Bad Pixels
pl: Złe piksele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Hot Pixels
pl: Gorące piksele

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, coldPixelsCount) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, hotPixelsCount)
en: Detected pixels after aggressiveness filter
pl: Wykryte piksele po filtrze agresywności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Cold Pixels
pl: Zimne piksele

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, coldPixelsEnabled)
en: Enable cold pixel detection in the master dark frame.
pl: Włącz wykrywanie zimnych pikseli w klatce głównej ciemni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, aggresivenessHotSlider)
en: Aggressiveness level. Increase value to include more hot pixels. Click Generate Map to execute.
pl: Poziom agresywności. Zwiększ wartość, aby uwzględnić więcej gorących pikseli. Naciśnij wytwórz mapę, aby wykonać.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hotPixelsEnabled)
en: Enable detection of hot pixels in the master dark frame.
pl: Włącz wykrywanie gorących pikseli w klatce głównej ciemni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, aggresivenessColdSlider)
en: Aggressiveness level. Increase value to include more cold pixels.  Click Generate Map to execute.
pl: Poziom agresywności. Zwiększ wartość, aby uwzględnić więcej zimnych pikseli. Naciśnij wytwórz mapę, aby wykonać.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetMapParametersB)
en: Reset aggressiveness sliders to default values.
pl: Przywróć suwaki agresywności do wartości domyślnych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reset
pl: Wyzeruj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Detect hot and cold pixels within the aggressiveness threshold.
pl: Wykryj gorące i zimne piksele wewnątrz progu agresywności.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, generateMapB)
en: Generate Map
pl: Wytwórz mapę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveMapB)
en: Save defect map to disk once the map results are satisfactory.
pl: Zapisz mapę defektów na dysku, gdy wyniki mapy będą zadowalające.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mastersTab)
en: Masters
pl: Główne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Remove one row from the database and delete the associated dark frame from disk
pl: Usuń jeden wiersz z bazy danych i przypisaną ciemną klatkę z dysku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearRowB)
en: Clear Row
pl: Wyczyść wiersz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: label, entry (MaxDarkTemperatureDiff), group (DarkLibrary)
en: Maximum acceptable difference between current and recorded dark frame temperature set point. When the difference exceeds this value, a new dark frame shall be captured for this set point.
pl: Największa dopuszczalna różnica między temperaturą bieżącej i zapisanej ciemnej klatki. Gdy różnica ta przekroczy tę wartość, zostanie przechwycona nowa ciemna klatka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: T. threshold:
pl: Próg T.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Remove all dark frames data and files
pl: Usuń wszystkie dane ciemnych klatek i pliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Clear All
pl: Wyczyść wszystko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (DarkLibraryDuration), group (Capture)
en: Reuse dark frames from the dark library for this many days. If exceeded, a new dark frame shall be captured and stored for future use.
pl: Wykorzystaj ciemne klatki ponownie z biblioteki z danej liczby dni. Jeśli nie będzie klatek z tej liczby dni, zostanie przechwycona nowa klatka i zapisana do przyszłego użytku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Dark validity:
pl: Poprawność ciemności:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Open folder where dark frames are stored
pl: Otwórz katalog przechowujący ciemne klatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openDarksFolderB)
en: Darks Folder
pl: Katalog ciemnych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearExpiredB)
en: Clear Expired
pl: Wyczyść wygasłe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableView, darkTableView)
en: Double click to load dark frame
pl: Naciśnij dwukrtonie, aby wczytać ciemną klatkę

en: No suitable dark frames or defect maps found. Please run the Dark Library wizard in Capture module.
pl: Nie znaleziono odpowiednich ciemnych klatek lub map defektów. Uruchom pomocnika Ciemniej Biblioteki w trybie przechwytywania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileFilterS) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Filter)
en: Filter
pl: Filtr

en: Filter exposure time during focus
pl: Odfiltruj czas podczas ogniskowania

en: Exposure
pl: Naświetlenie

en: Relative offset in steps
pl: Przesunięcie względne w krokach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Start Auto Focus when filter is activated
pl: Rozpocznij samoogniskowanie gdy filtr jest włączony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Auto Focus
pl: Samoczynne ogniskowanie

en: Lock specific filter when running Auto Focus
pl: Zablokuj dany filtr  w trakcie samoogniskowania

en: Lock Filter
pl: Zablokuj filtr

en: Flat frames are captured at this focus position. It is updated automatically by focus process if enabled.
pl: Płaskie klatki są przechwytywane przy tym położeniu ogniskowej. Jest uaktualniania sama przez działanie ogniskowania, jeśli zostało włączone.

en: Flat Focus Position
pl: Położenie płaskiego ogniska

en: Set filter to %1. Is filter set?
pl: Ustaw filtr na %1. Czy filtr jest ustawiony?

en: Confirm Filter
pl: Potwierdź filtr

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FilterSettings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings
pl: Ustawienia filtru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter Wheel
pl: Koło filtra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Set <span style=" font-style:italic;">relative</span> filter focus offset in steps. The offsets are global and are applied when the filter changes.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ustaw <span style=" font-style:italic;">względne</span> przesunięcie ogniskowej z filtrem w krokach. Przesunięcia są globalne i stosowane w chwilach zmiany filtra.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: <html><head/><body><p>If using a filter wheel and an absolute position focuser, then always remember the focus position of the autofocus process for light frames in each filter. Before a flat frame is captured, the focuser is moved to the same focus point as light frames.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przy używaniu koła filtra oraz ogniskowania bezwzględnego, zawsze zapamiętuj położenie ogniskowej z czynności samoogniskowania dla jasnych klatek w każdym filtrze. Zanim zostanie przechwycona płaska klatka, to ogniskowa zostanie przeniesiona w ten sam punkt przy jasnych klatkach.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FlatSyncFocus)
en: Capture flat frames at the same focus as light frames
pl: Przechwyć płaskie klatki w tym samym położeniu ogniskowej co jasne klatki

en: Paused
pl: Wstrzymano

en: Completed
pl: Ukończone

en: Preparing...
pl: Przygotowywanie...

en: Waiting...
pl: Oczekiwanie...

en: Dithering...
pl: Rozpraszanie...

en: Focusing...
pl: Ogniskowanie...

en: Filter change...
pl: Zmiana filtra...

en: Aligning...
pl: Wyrównywanie...

en: Calibrating...
pl: Kalibrowanie...

en: Meridian flip...
pl: Obrót o południk...

en: Pause planned...
pl: Zaplanowano przestój...

en: Filter selected.
pl: Wybrano filtr.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
pl: Formularz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusText)
en: <unknown>
pl: <nieznany>

en: Clear all logs (%1)
pl: Wyczyść wszystkie dzienniki (%1)

en: Are you sure you want to delete all logs?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie dzienniki?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearLogsB)
en: Clear all logs
pl: Wyczyść wszystkie dzienniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>Enable Logs to diagnose issues with Ekos and INDI. Only enable the necessary logs to help in diagnosing specific problems. Logs consume resources and may slow the system down. Turn off logs when no longer used.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Włącz dzienniki, aby znaleźć przyczynę problemów z Ekos i INDI. Włącz tylko potrebne dzienniki, aby pomóc określić dany problem. Dziennniki pochłaniają zasoby i mogą spowolnić system. Wyłącz je, gdy już nie będą potrzebne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, logsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs
pl: Dzienniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging)
en: Log Ekos Scheduler module activity
pl: Rejestruj aktywność modułu planującego Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, schedulerTab)
en: Scheduler
pl: Planowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherCheck)
en: Weather
pl: Pogoda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging)
en: Log Ekos Guide module activity
pl: Rejestruj aktywność modułu naprowadzającego Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Have problem with Ekos? Turn on logging for Ekos modules that exhibit issues.
pl: Masz problemy z EKOS? Prowadź dziennik dla modułów EKOS, które sprawiają problemy.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Enable regular debug output
pl: Włącz zwykłe wiadomości diagnostyczne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Reg&ular
pl: Zw&ykłe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
pl: Wyjście:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: Disable all logging output
pl: Wyłącz wiadomości diagnostyczne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: &Disable
pl: &Wyłącz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDILogging)
en: Log INDI devices activity
pl: Rejestruj aktywność urządzeń INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FITSLogging)
en: Log FITS processing activity
pl: Rejestruj aktywność przetwarzania FITS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: Log output to log file
pl: Zapisuj wiadomości do pliku dziennika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAuxiliaryLogging)
en: Auxiliary
pl: Pomocnicze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Log debug messages to default output device used by the platform (e.g. Standard Error)
pl: Zapisuj wiadomości diagnostyczne do domyślnego wyjścia używanego przez platformę (np. standardowe wyjście błędów)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Defaul&t
pl: Domyś&lne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDomeLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, domeBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: Dome
pl: Kopuła

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verbosity:
pl: Szczegółowość:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging)
en: Log Ekos Capture module activity
pl: Rejestruj aktywność modułu przechwytującego Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging)
en: Log Ekos Alignment module activity
pl: Rejestruj aktywność modułu wyrównującego Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Alignment
pl: Wyrównanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging)
en: <html><head/><body><p>Log Ekos Observatory module activity</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zapisuj poczynania obserwatorium Ekos</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Observatory)
en: Observatory
pl: Obserwatorium

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output
pl: Włącz szczegółowe wiadomości diagnostyczne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: &Verbose
pl: &Szczegółowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDetectorLogging)
en: Detector
pl: Detektor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AOLabel)
en: Adaptive Optics
pl: Optyka adaptacyjna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging)
en: Log Ekos Focus module activity
pl: Rejestruj aktywność modułu ogniskującego Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFocuserLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Focuser
pl: Ukł. ogniskujący

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIRotatorLogging)
en: Rotator
pl: Obrotnica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Have problems with INDI drivers? Turn on logging for drivers that exhibit issues.
pl: Masz problemy ze sterownikami INDI? Prowadź dziennik dla sterowników, które sprawiają problemy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Drivers
pl: Sterowniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging)
en: Log Ekos Mount module activity
pl: Rejestruj aktywność modułu montażu Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_LoggerLevel)
en: The Logging Level for StellarSolver and Astrometry.net
pl: Poziom dziennika dla StellarSolver oraz Astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryLogToFile)
en: Option to log astrometry messages to a separate file.  If you select LOG_ALL you REALLY want to check this box.
pl: Możliwość zapisywania wiadomości astrometry do osobnego pliku. Zalecane po zaznaczeniu LOG_ALL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryLogToFile)
en:  Separate Log File:
pl:  Osobny plik dziennika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryLogFilepath)
en: The external Log File for astrometry logging
pl: Zewnętrzny plik dziennika, do którego zapisuje astrometry

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
pl: Pokazuj komunikaty INDI w pasku stanu

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
pl: Pokazuj komunikaty INDI w pasku stanu KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
pl: Komunikaty INDI w pasku &stanu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Open Logs Directory
pl: Otwórz katalog dzienników

en: New Train
pl: Nowy układ optyczny

en: Telescope cover
pl: Pokrywa teleskopu

en: Dust Cap
pl: Zaślepka

en: Flat field light source
pl: Źródło światła płaskie pole

en: Light Box
pl: Skrzynka świetlna

en: Telescope or Lens
pl: Teleskop lub obiektyw

en: Scope/Lens
pl: Optyka/Obiektyw

en: Device receiving guiding correction pulses
pl: Urządzenie otrzymujące pulsy poprawiające naprowadzanie.

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpticalTrain)
en: Optical Trains
pl: Układy optyczne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, opticalElementsB)
en: Telescopes && Lenses
pl: Teleskopy i obiektywy

en: Serial
pl: Szeregowy

en: Select <b>Serial</b> if your device is connected via Serial to USB adapter.
pl: Wybierz <b>Szeregowe</b>, jeśli twoje urządzenie jest podłączone szeregowo do adaptera USB.

en: Network
pl: Sieć

en: Select <b>Network</b> if your device is connected via Ethernet or WiFi.
pl: Wybierz <b>Sieć</b>, jeśli twoje urządzenie jest podłączone poprzez Ethernet lub WiFi.

en: Select Serial port
pl: Wybierz gniazdo seryjne

en: Select Baud rate
pl: Wybierz szybkość Baud

en: Host name or IP address.
pl: Nazwa gospodarza lub adres IP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
pl: Połącz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Connect All
pl: Połącz wszystkie

[ctx: @title:window]
en: Port Selector
pl: Wybór gniazda

en: To assign a permanent designation to the device, you need to unplug the device from stellarmate then replug it after 1 second. Click on the <b>Start Scan</b> to begin this procedure.
pl: Aby przypisać trwałe oznaczenie urządzeniu, musisz odłączyć je od stellarmate, a następnie podłączyć je po 1 sekundzie. Kliknij na <b>Rozpocznij przeszukiwanie</b> aby rozpocząć tę czynność.

en: Start Scan
pl: Rozpocznij przeszukiwanie

en: Home
pl: Dom

en: Skip Device
pl: Pomiń urządzenie

en: Physical Port Mapping
pl: Fizyczne mapowanie portów

en: Assign the permanent name based on which physical port the device is plugged to in StellarMate. This is useful to distinguish between two identical USB adapters. The device must <b>always</b> be plugged into the same port for this to work.
pl: Trwale przypisz nazwę na podstawie tego jaki port fizyczny jest podłączony do StellarMate. Jest to użyteczne przy rozróżnianiu dwóch takich samych adapterów USB. Urządzenie musi być <b>zawsze</b> podłączone do tego samego portu, aby to zadziałało.

en: Standby, Scanning...
pl: Oczekiwanie, przeszukiwanie...

en: Link
pl: Połączenie

en: Serial #
pl: Numer szeregowy #

en: Hardware Port?
pl: Port sprzętowy?

en: Start Scanning
pl: Rozpocznij przeszukiwanie

en: Failed to scan devices.
pl: Nie udało się przeszukać urządzeń.

en: Failed to detect any devices. Please make sure device is powered and connected to StellarMate via USB.
pl: Nie udało się wykryć żadnych urządzeń. Upewnij się, że urządzenie jest zasilane i podłączone do StellarMate przez USB.

en: Duplicate devices detected. You must remove one mapping or enable hardware slot mapping.
pl: Wykryto powielone urządzenia. Musisz usunąć jedno mapowanie lub włączyć mapowanie slotów sprzętowych.

en: Mapping is successful.
pl: Pomyślnie zmapowano.

en: Failed to add a new rule.
pl: Nie udało się dodać nowej zasady.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SerialPortAssistant)
en: Serial Port Assistant
pl: Pomocnik portu szeregowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Welcome to StellarMate <span style=" font-weight:600;">Serial Port Assistant</span> tool.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Witaj w StellarMate <span style=" font-weight:600;">Pomocnik portu szeregowego</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>This tool shall assign <span style=" font-style:italic;">permanent</span> names to your <span style=" font-weight:600;">Serial to USB</span> devices so that they are easier to connect to in the future.</p><p><br/></p><p>Click <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Narzędzie to powinno przypisać <span style=" font-style:italic;">trwałe</span> nazwy do twoich urządzeń <span style=" font-weight:600;">PortSzeregowy-PortUSB</span>, tak aby można było je łatwiej podłączyć w przyszłości.</p><p><br/></p><p>Kliknij <span style=" font-weight:600;">Dalej</span>, aby kontynuować.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Existing Mapping
pl: Istniejące mapowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearRuleB)
en: Remove rule
pl: Usuń zasadę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayOnStartupC)
en: Display on detecting unmapped ports
pl: Wyświetl przy wykrywaniu niezmapowanych portów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
pl: &Dalej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: All devices are successfully mapped.
pl: Udało się zmapować wszystkie urządzenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: You can now connect to your equipment.
pl: Teraz możesz się podłączyć do swojego sprzętu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
pl: Zamknij

en: Default focus star-extraction.
pl: Domyślne wydobywanie gwiazd dla ogniskowania.

en: Profile for the source extraction of all the stars in an image.
pl: Profil do wydobywania źródła dla wszystkich gwiazd na obrazie.

en: Profile optimized for source extraction of smaller stars.
pl: Profil zoptymalizowany do wydobywania źródła gwiazd o małym rozmiarze.

en: Profile optimized for source extraction of medium sized stars.
pl: Profil zoptymalizowany do wydobywania źródła gwiazd o średnim rozmiarze.

en: Profile optimized for source extraction of larger stars.
pl: Profil zoptymalizowany do wydobywania źródła gwiazd o dużym rozmiarze.

en: Default guider star-extraction.
pl: Domyślne wydobywanie gwiazd dla naprowadzania.

en: Default profile. Generic and not optimized for any specific purpose.
pl: Domyślny profil. Ogólny i niezoptymalizowany do żadnego przeznaczenia.

en: Profile intended for Plate Solving telescopic sized images in a single CPU Thread
pl: Profil przeznaczony do astrofotografii obrazów z wymiarami z teleskopu w pojedynczym wątku procesora

en: Profile intended for Plate Solving camera lens sized images
pl: Profil przeznaczony do astrofotografii obrazów z wymiarami z obiektywu

en: Profile intended for Plate Solving telescopic sized images
pl: Profil przeznaczony do astrofotografii obrazów z wymiarami z teleskopu

en: Default. Set for typical HFR estimation.
pl: Domyślne. Ustaw dla zwyczajnego szacowania HFR.

en: Set for typical HFR estimation on big stars.
pl: Ustaw dla typowego szacunku HFR na dużych gwiazd.

en: Set for HFR estimation on most stars.
pl: Ustaw szacowanie HFR na większości gwiazd.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Options Profiles
pl: Profile ustawień

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Selects the profile group that the editor is working with
pl: Wybiera grupę profili, z którą pracuje edytor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Alignment Profiles
pl: Profile wyrównania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Focus SEP Profiles
pl: Profil ogniskowania SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: Guide SEP Profiles
pl: Profil naprowadzania SEP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, optionsProfileGroup)
en: HFR SEP Profiles
pl: Profile HFR SEP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, reloadProfiles)
en: Reloads the options profiles from the saved file
pl: Wczytuje profil ustawień z zapisanego pliku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadBackups)
en: Loads an alternate or backup file of profiles you saved somewhere else on your computer into and replaces all profiles in this group
pl: Wczytuje plik alternatywny lub kopii zapasowej, który zapisałeś w innym miejscu na swoim komputerze i zastępuje wszystkie profile w tej grupie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveBackups)
en: Saves your current set of profiles in this group somewhere else on your computer
pl: Zapisuje twój bieżący zestaw profili w tej grupie w innym miejscu na twoim komputerze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadDefaults)
en: Loads the default set of profiles, clearing any modifications or custom profiles.
pl: Wczytuje domyślny zestaw profili, czyszcząc wszystkie zmiany, czy własne profile.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, optionsProfile)
en: This lets you select which options profile you want to load and edit.
pl: Umożliwia to wybranie profilu ustawień do wczytania i edytowania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addOptionProfile)
en: This allows you to add a new Options Profile and give it a name
pl: Umożliwia to dodane nowego profilu ustawień i nadanie mu nazwy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeOptionProfile)
en: This allows you to remove the currently selected options profile
pl: Umożliwia to usunięcie obecnie zaznaczonego profilu ustawień

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveProfile)
en: Saves this single profile to a separate file on your computer so that you can back it up or sent it to someone else.
pl: Zapisuje ten pojedynczy profil do osobnego pliku na twoim komputerze tak, aby można utworzyć z niego kopię zapasową lub przesłać do kogoś innego.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openProfile)
en: Opens a profile from a file on your computer and loads it into this profile group
pl: Otwiera profil z pliku na twoim komputerze i wczytuje go do grupy profili

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyProfile)
en: Copies the current options profile so that you can either make a duplicate in this profile group or copy it into another profile group
pl: Kopiuje profil bieżących ustawień tak, aby można było powielić w tej grupie profili lub skopiować go do innej grupy profili

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Description of the selected profile
pl: Opisu wybranego profilu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sextractorOptions)
en: Sextractor Parameters
pl: Parametry Sextractor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, r_min)
en: The minimum radius for stars for flux calculations.
pl: Najmniejszy promień gwiazd dla obliczeń strumienia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, fwhm)
en: A variable to store the fwhm in pixels used to generate the convolution filter for star detection.
pl: Zmienna do przechowania fwhm w pikselach, używa do stworzenia filtra splotu do wykrywania gwiazd.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, magzero)
en: This is the 'zero' magnitude used for setting the magnitude scale for the stars in the image during sextraction.
pl: Jest to wielkość 'zero', używana do ustawiania skali wielkości dla gwiazd na obrazach podczas sextraction.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, deblend_contrast)
en: The percentage of flux a separate peak must have to be considered a separate object.
pl: Procent strumienia, który musi zawierać osobny szczyt, aby został uznany za osobny obiekt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kron_fact)
en: This sets the Kron Factor for use with the kron radius for flux calculations.
pl: Ustawia to współczynnik Kron do użycia z promieniem kron do obliczeń strumieni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Kron Factor
pl: Współczynnik Kron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, convFilter)
en: The type of Convolution Filter that SEP will apply to the image prior to star extraction.  These filters are comparable to the included filters in a SExtractor installation, but here you have the flexibility to change the FWHM.  The Default filter is the fastest filter, but does NOT change with the FWHM setting, and so is best for small stars.  The Gaussian Filter is best for faint object detection.  The Mexican Hat filter is good in crowded star fields or in the vicinity of nebulae.  The Top Hat filter is good for extended, low brightness objects.  Note: The "Custom" filter selection is meant for testing purposes and should only be used by developers
pl: Rodzaj filtra przekształcającego, który zostanie zastosowany przez SEP do obrazu przed wydobyciem gwiazd.  Filtry te są porównywalne z filtrami dołączonymi do instalacji SExtractor, ale tutaj można zmienić wartość FWHM.  Filtr domyślny jest najszybszym filtrem, ale NIE zmienia się wraz z FWHM, dlatego jest najlepszy dla małych gwiazd.  Filtr Gaussa jest najlepszy do wykrywania słabych obiektów. Filtr Meksykański Kapelusz jest dobry w zatłoczonych polach gwiazd lub w pobliżu mgławic.  Filtr Cylinder jest dobry do rozległych obiektów o niskiej jasności. Uwaga: Wybór filtra "Niestandardowy" jest przeznaczony do testowania i powinien być używany tylko przez programistów

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
pl: Własny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Gaussian
pl: Gaussa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Mexican Hat
pl: Meksykański kapelusz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Top Hat
pl: Cylinder

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, deblend_thresh)
en: The number of thresholds the intensity range is divided up into.
pl: Liczba progów na jaką podzielony jest zakres natężenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_38)
en: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html" >Extraction Params</a>
pl: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html" >Parametry wydobywania</a>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, apertureShape)
en: Whether to use the SEP_SUM_ELLIPSE method or the SEP_SUM_CIRCLE method or automatically choose.  NOTE: Circle is usually better at the moment
pl: Określa czy użyć sposobu SEP_SUM_ELLIPSE, czy SEP_SUM_CIRCLE, czy samoczynnie wybranego.  UWAGA: Circle jest zazwyczaj lepszy na tę chwilę

[ctx: Aperture Shape]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Auto
pl: Samoczynny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape)
en: Ellipse
pl: Elipsa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: <a href="https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html">Deblending Params</a>
pl: <a href="https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.extract.html">Parametry usuwania przenikania</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Thresh
pl: Próg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.sum_ellipse.html">Photometry Params</a>
pl: <a href = "https://sep.readthedocs.io/en/v1.0.x/api/sep.sum_ellipse.html">Parametry fotometrii</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Conv Filter
pl: Filtr konwersji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Shape
pl: Kształt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Attempts to 'clean' the image to remove artifacts caused by bright objects
pl: Próbuje 'oczyścić' obraz, aby usunąć artefakty spowodowane jasnymi obiektami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cleanCheckBox)
en: Clean?
pl: Wyczyścić?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, clean_param)
en:  The cleaning parameter
pl:  Parametr czyszczący

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Sub Pix
pl: Podpiksel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, subpix)
en: The subpixel sampling factor for star extraction
pl: Współczynnik próbkowania podpikselowego do wydobywania gwiazd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Min Area
pl: Min. obszar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minarea)
en: This is the minimum area in pixels for a star detection, smaller stars are ignored.
pl: Jest to najmniejszy obszar w pikselach do wykrywania gwiazd, mniejsze gwiazdy będą pomijane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Thresh Offset
pl: Przesunięcie wartości progowej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, threshOffset)
en: Add this offset to the detection threshold
pl: Dodaj to przesunięcie do progu wykrywania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Thresh Multiple
pl: Wielokrotność progu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, threshMultiple)
en: Add the multiple times the rms background level to the detection threshold.
pl: Do progu wykrywania należy dodać wielokrotność wartości skutecznej poziomu rms tła.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, starFilterOptions)
en: Star Filtering Parameters (Make these settings 0 to disable them)
pl: Parametry filtrowania gwiazd (ustaw na 0, aby je wyłączyć)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxEllipse)
en: The maximum ratio between the semi-major and semi-minor axes for stars to include (a/b), this will allow you to exclude elliptical sources like galaxies or badly distorted stars.
pl: Największy stosunek pomiędzy pół-głównymi i pół-pobocznymi osiami do uwzględnienia gwiazd (a/b), umożliwia to wykluczenie eliptycznych źródeł, takich jak galaktyki lub poważnie zniekształcone gwiazdy.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, brightestPercent)
en: The percentage of brightest stars to remove from the list
pl: Procent najjaśniejszych gwiazd, które usunąć z listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Cut Dimmest
pl: Obetnij najciemniejsze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, dimmestPercent)
en: The percentage of dimmest stars to remove from the list
pl: Procent najciemniejszych gwiazd, które usunąć z listy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, saturationLimit)
en: Remove all stars above a certain threshold percentage of saturation
pl: Usuń wszystkie gwiazdy powyżej pewnego progu procentowego nasycenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_46)
en: Sat. Limit
pl: Granica Sat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minSize)
en: The minimum size of stars to include in the final list in pixels based on semi-major and semi-minor axes
pl: Najmniejszy rozmiar gwiazd uwzględnianych na ostatecznej na podstawie osi pół-głównej i pół-pobocznej, mierzony w pikselach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: Max Ellipse
pl: Maks. elipsa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_56)
en: Min Size
pl: Najmniejszy rozmiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_43)
en: Max Size
pl: Największy rozmiar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxSize)
en: The maximum size of stars to include in the final list in pixels based on semi-major and semi-minor axes
pl: Największy rozmiar gwiazd uwzględnianych na ostatecznej na podstawie osi pół-głównej i pół-pobocznej, mierzony w pikselach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_57) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_49)
en: px
pl: piks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Cut Brightest
pl: Obetnij najjaśniejsze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_54)
en: Keep #
pl: Zachowaj #

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keepNum)
en: The number of stars to keep in the list after star extraction.  This parameter is based on magnitude and is most useful to speed up plate solving, such as in the Align Module.
pl: Liczba gwiazd do zachowania na liście po wydobyciu gwiazd. Parametr ten jest oparty na wielkości i jest najbardziej użyteczny przy przyspieszaniu astrofotografii, jak np. w module wyrównywania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialKeep)
en: The number of stars to keep in the list initially.  This filter is based on the size of the stars.  It is primarily useful for speeding up star extraction with HFR such as in Focus, Guide, and HFR monitoring.
pl: Liczba gwiazd do początkowego zachowania na liście. Ten filtr opiera się na rozmiarze gwiazd. Jest użyteczny głównie do przyspieszenia wydobywania gwiazd z HFR, takich jak ogniskowanie, naprowadzanie oraz monitorowanie HFR.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: InitialKeep
pl: Początkowe zachowanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, astrometryOptions)
en: Astrometry Parameters
pl: Parametry Astrometry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Maximum time
pl: Najdłuższy czas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, downsample)
en: Factor to use for downsampling the image before SEP for plate solving.  Can speed it up.
pl: Współczynnik używany do obniżania próbkowania obrazu przez SEP dla astrofotografii. Może je przyspieszyć.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: DownSample
pl: Obniż próbkowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Algorithm for running multiple threads on possibly multiple cores to solve faster
pl: Algorytm do wykonania wielu wątków na wielu rdzeniach, celem przyspieszenia rozwiązywania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NoneButton)
en: None
pl: Brak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: MultiScales
pl: Wiele skali

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: MultiDepths
pl: Wiele głębokości

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
pl: Samoczynny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxWidth)
en: If no scale estimate is given, this is the limit on the maximum field width in degrees.
pl: Jeśli nie podano szacunkowej skali, to jest to granica na największej szerokości pola w stopniach.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, radius)
en: Only search in indexes within 'radius' of the field center given by RA and DEC
pl: Szukaj tylko w indeksach wewnątrz 'promienia' środka pola danego przez RA oraz DEC

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, resort)
en: Whether to resort the stars based on magnitude. NOTE: This is REQUIRED to be true for the filters above
pl: Określa czy ponownie uszeregować gwiazdy na podstawie ich wielkości. UWAGA: Filtry powyżej wymagają, aby było to włączone.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, resort)
en: Resort
pl: Przeszereguj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, minWidth)
en: If no scale estimate is given, this is the limit on the minimum field width in degrees.
pl: Jeśli nie podano szacunkowej skali, to jest to granica na najmniejszej szerokości pola w stopniach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Min Degree Width
pl: Min szerokość w stopniach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Parallel Algorithm
pl: Algorytm równoległy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Max Degree Width
pl: Maks. szerokość w stopniach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, solverTimeLimit)
en: Give up solving after the specified number of seconds of CPU time
pl: Przestań rozwiązywać po danej liczbie sekund czasu procesora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoDownsample)
en: Automatically Downsamples the image based on the image size
pl: Samoczynnie obniż próbkowanie obrazu na podstawie jego rozmiaru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDownsample)
en: Auto DownSample
pl: Sam obniż próbkowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inParallel)
en: Check the indices in parallel by loading them simultaneously into memory? If the indices you are using take less than 2 GB of space, and you have at least as much physical memory as indices, you want this enabled.
pl: Czy sprawdzić indeksy równolegle, poprzez wczytanie ich jednocześnie do pamięci? Jeśli indeksy, których używasz, zajmują mniej niż 2 GB przestrzeni i masz co najmniej tyle pamięci fizycznej, to zalecamy włączenie tego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inParallel)
en: Load all Indexes in Memory
pl: Wczytaj wszystkie indeksy do pamięci

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, calibrationOptions)
en: Calibration Options
pl: Opcje kalibracji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify the source the flat field evenly illuminated light source
pl: Podaj źródło płaskiego pola ze równo oświetlającym źródłem światła

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Flat Source
pl: Płaskie źródło

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, manualSourceC)
en: Light source triggered by the user manually
pl: Użytkownik wywołał światło źródłowe ręcznie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualSourceC) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualDurationC)
en: Manual
pl: Ręcznie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, flatDeviceSourceC)
en: For dark and bias frames, close the dust cap before proceeding. For flat frames, close the dust cap and turn on the light source.
pl: Dla ciemnych i ukierunkowanych klatek, załóż zaślepkę przed kontynuowaniem. Dla płaskich klatek, załóż zaślepkę i włącz źródło światła.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flatDeviceSourceC)
en: Dust Cover with Built-in Flat Light
pl: Zaślepka z wbudowanym światłem płaskim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, darkDeviceSourceC)
en: For dark and bias frames, close the dust cap before proceeding. For flat frames, open the dust cap and turn on the light source.
pl: Dla ciemnych i ukierunkowanych klatek, załóż zaślepkę przed kontynuowaniem. Dla płaskich klatek, zdejmij zaślepkę i włącz źródło światła.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, darkDeviceSourceC)
en: Dust Cover with External Flat Light
pl: Zaślepka z zewnętrznym płaskim światłem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, wallSourceC)
en: Slew mount to the specified Azimuth/Altitude coordinates before taking flat field images
pl: Obróć montaż do podanych współrzędnych azymutu/wysokości przed przechwyceniem obrazów pola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wallSourceC)
en: Wall
pl: Ściana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, dawnDuskFlatsC)
en: Use Dawn and Dusk light
pl: Użyj światła zmierzchu i świtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, dawnDuskFlatsC)
en: Dawn/Dusk
pl: Zmierzch/Świt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Flat Duration
pl: Czas trwania płaskości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, manualDurationC)
en: Use the frame exposure value
pl: Użyj wartości naświetlenia klatki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ADUC) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ADUValue)
en: Calculate optimal exposure time given the required ADU. If a controllable device is selected, calculate optimal brightness.
pl: Oblicz optymalny czas naświetlenia przy podanym ADU. Jeśli wybrano urządzenie sterowalne, to oblicz optymalną jasność.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ADUTolerance)
en: <html><head/><body><p>Accept ADU values that fall within this range around the desired ADU target. For example, if the ADU value was set to 10000 and the tolerance was set to 100, then frames with ADU values f 9900 and 10100 shall be accepted.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przyjmuj wartości ADU, które wypadają w tym zakresie wokół żądanego celu ADU. Na przykład, jeśli wartośc ADU ustawiono na 10000, a tolerancję na 100, to klatki o wartościach ADU wynoszących f 9900 oraz 10100 będą przyjmowane.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Tolerance:
pl: Tolerancja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkMountC) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkMountCheck)
en: Park Mount
pl: Zaparkuj montaż

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkDomeC) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkDomeCheck)
en: Park Dome
pl: Zaparkuj kopułę

en: Add job to sequence queue
pl: Dodaj zadanie do kolejki

en: Remove job from sequence queue
pl: Usuń zadanie z kolejki

en: Pausing only possible while frame capture is running.
pl: Wstrzymywanie jest możliwe tylko, gdy przechwytywanie klatek jest w trakcie.

en: Sequence shall be paused after current exposure is complete.
pl: Kolejkę należy wstrzymać po zakończeniu bieżącego naświetlenia.

en: Resume Sequence
pl: Wznów kolejkę

en: Stop Sequence
pl: Zatrzymaj kolejkę

en: Sequence resumed.
pl: Wznowiono kolejkę.

en: No pending jobs found. Please add a job to the sequence queue.
pl: Nie znaleziono oczekujących prac. Proszę dodać pracę do kolejki.

en: All jobs are complete. Do you want to reset the status of all jobs and restart capturing?
pl: Wykonano wszystkie prace. Czy chcesz wyzerować stan wszystkich prac i rozpocząć przechwytywanie od nowa?

en: Reset job status
pl: Wyzeruj stan pracy

en: Warning: option "Always Reset Sequence When Starting" is enabled and resets the sequence counts.
pl: Uwaga: opcja "Zawsze zeruj sekwencję przy rozruchu" jest włączona i zeruje licznik sekwencji.

en: Warning: Guide deviation is selected but autoguide process was not started.
pl: Uwaga: wybrano odchylenie naprowadzania, lecz nie rozpoczęto działania samonaprowadzania.

en: Warning: in-sequence focusing is selected but autofocus process was not started.
pl: Uwaga: wybrano ogniskowanie w krokach, lecz nie rozpoczęto działania samoogniskowania.

en: Warning: temperature delta check is selected but autofocus process was not started.
pl: Uwaga: zaznaczono sprawdzenie różnicy temperatur, lecz nie uruchomiono samoogniskowania.

en: CCD capture suspended
pl: Wstrzymano przechwytywanie CCD

en: CCD capture aborted
pl: Przerwano przechwytywanie CCD

en: CCD capture stopped
pl: Przerwano przechwytywanie CCD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Expose (-/-):
pl: Naświetlenie (-/-):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Sequence
pl: Rozpocznij kolejkę

en: Framing...
pl: Ramkowanie...

en: Download Time: %1 s, New Download Time Estimate: %2 s.
pl: Czas pobierania: %1 s, Nowy szacunek czasu pobierania: %2 s.

en: Captured image received
pl: Pobrano przechwycony obraz

en: Received image %1 out of %2.
pl: Pobrano obraz %1 z %2.

en: Captured %1
pl: Przechwycono %1

en: WARNING: remaining and potentially unknown placeholders %1 in %2
pl: UWAGA: w %2 pozostały nieznane pola zastępcze %1

en: Executing post capture script %1
pl: Wykonywanie skryptu po przechwyceniu %1

en: Executing post job script %1
pl: Wykonywanie skryptu po przechwyceniu %1

note: i18n("CCD capture sequence completed"));
en: CCD capture sequence completed
pl: Ukończono szereg przechwyceń CCD

en: Executing pre capture script %1
pl: Wykonywanie skryptu przed przechwytywaniem %1

en: Scheduled refocus starting after %1 seconds...
pl: Zaplanowana zmiana ogniskowa rozpocznie się za %1...

en: Refocus starting because of temperature change of %1 °C...
pl: Rozpoczęto ponowne ogniskowanie, bo temperatura zmieniła się o %1 °C...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, meridianRefocusS)
en: Refocus after meridian flip
pl: Ponownie zogniskuj po obrocie o południk

en: Cannot capture while focus module is busy.
pl: Nie można przechwytywać, gdy moduł ogniskowania jest zajęty.

en: Cannot start framing while focus module is busy.
pl: Nie można przechwytywać, gdy moduł ogniskowania jest zajęty.

en: Starting framing...
pl: Rozpocznij ramkowanie...

en: Error: Lost connection to CCD.
pl: Błąd: Utracono połączenie z CCD.

en: Cannot calculate ADU levels in non-FITS images.
pl: Nie można obliczyć pozimów ADU w obrazach nie-FITS.

en: Capturing %1-second %2 image...
pl: Przechwytywanie %1-sekund %2 obrazu

en: Failed to set sub frame.
pl: Nieudane ustawienie między-klatki.

en: Failed to set binning.
pl: Nie udało się ustawić binningu.

en: Capture failed. Check INDI Control Panel for details.
pl: Nie udało się przechwytywanie. Sprawdź panel sterowania INDI po więcej szczegółów.

en: Downloading...
pl: Pobieranie...

en: You must set remote directory for Local & Both modes.
pl: Musisz ustawić zdalny katalog dla trybu lokalnego i obu.

en: You must set local directory for Client & Both modes.
pl: Musisz ustawić katalog lokalny dla trybu lokalnego i obu.

en: Dark Flat
pl: Ciemny płaski

en: Job #%1 changes applied.
pl: Zmiany do pracy #%1 zostały zastosowane.

en: No view available for previews. Enable FITS viewer?
pl: Nie ma żadnego widoku dla podglądu. Czy włączyć przeglądarkę FITS?

en: Display preview
pl: Pokaż podgląd

en: Job requires %1-second %2 images, has already %3/%4 captures and does not need to run.
pl: Zadanie wymaga %1 sekund %2 obrazów, ma już %3/%4 przechwyconych i nie potrzebuje działać więcej.

en: Job requires %1-second %2 images, has %3/%4 frames captured and will be processed.
pl: Zadanie wymaga %1 sekund %2 obrazów, ma już %3/%4 klatek przechwyconych i będzie przetwarzane.

en: Image Transfer
pl: Przesyłanie obrazu

en: Executing pre job script %1
pl: Wykonywanie skryptu przed-zadaniowego %1

en: Setting temperature to %1 °C...
pl: Ustawianie temperatury na %1 °C...

en: Set Temp to %1 °C...
pl: Ustaw temperaturę na %1 °C...

en: Waiting for guide drift below %1"...
pl: Oczekiwanie na dryf naprowadzania poniżej %1"...

en: Wait for Guider < %1"...
pl: Poczekaj na układ naprowadzający < %1"...

en: Setting rotation to %1 degrees E of N...
pl: Ustawianie obrotu na %1 stopni WSCH lub PN...

en: Set Rotator to %1 deg...
pl: Ustaw obrotnicę na %1 stopni...

en: Warning: Calibration process was prematurely terminated.
pl: Uwaga: Czynność kalibracji została przedwcześnie zakończona.

en: Initial guiding deviation %1 below limit value of %2 arcsecs
pl: Odchylenie początkowe naprowadzania %1 jest poniżej wartości granicznej %2 sekundy kątowych

en: Initial guiding deviation %1 exceeded limit value of %2 arcsecs
pl: Odchylenie początkowe naprowadzania %1 przekroczyło wartość graniczną %2 sekundy kątowych

en: Post meridian flip calibration completed successfully.
pl: Pomyślnie ukończono kalibrację po obrocie o południk.

en: Guiding deviation %1 exceeded limit value of %2 arcsecs for %4 consecutive samples, suspending exposure and waiting for guider up to %3 seconds.
pl: Odchylenie naprowadzania %1 przekroczyło wartość graniczną %2 sekund kątowych dla kolejnych %4 próbek, więc przerywano naświetlanie i rozpoczęto oczekiwanie na naprowadzanie do %3 sekund.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure.
pl: Odchylenie naprowadzania %1 jest teraz niżej niż wartość graniczną %2 sekund kątowych, wznawianie naświetlania.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure in %3 seconds.
pl: Odchylenie naprowadzania %1 jest teraz niżej niż wartość graniczną %2 sekund kątowych, wznawianie naświetlania za %3 sekund.

en: Guiding deviation %1 is still higher than limit value of %2 arcsecs.
pl: Odchylenie naprowadzania %1 jest nadal wyżej niż jego wartość graniczna równa %2 sekundy kątowych.

en: Focus complete.
pl: Ukończono ogniskowanie.

en: Autofocus failed. Aborting exposure...
pl: Nieudane samoczynne ogniskowanie. Przerywane naświetlania...

en: Autofocus failed.
pl: Nie udało się samo-ogniskowanie.

en: Paused...
pl: Wstrzymano...

en: Meridian Flip...
pl: Obrót o południk...

en: Meridian flip started
pl: Rozpoczęto obrót o południk

en: Flip complete.
pl: Ukończono odbicie.

en: unnamed
pl: nienazwany

[ctx: @title:window]
en: FITS Save Directory
pl: Katalog do zapisu FITS

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Sequence Queue
pl: Otwórz kolejkę sekwencji Ekos

en: Meridian flip configuration has been shifted to the mount module. Please configure the meridian flip there.
pl: Ustawienia obrotu o południk zostały przeniesione do modułu montażu. Ustaw obrót o południk właśnie tam.

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Sequence Queue
pl: Zapisz kolejkę sekwencji Ekos

en: Failed to save sequence queue
pl: Nieudane zapisywanie szeregu kolejki

en: Could not open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Warning: HFR-based autofocus is set but option "Save Sequence HFR Value to File" is not enabled. Current HFR value will not be written to sequence file.
pl: Uwaga: samoogniskowanie oparte na HFR jest włączone, lecz opcja "Zapisz wartość sekwencji HFR do pliku" nie jest włączona. Bieżąca wartość HFR nie zostanie zapisana do pliku sekwencji.

en: Sequence queue saved to %1
pl: Szereg kolejki zapisano do %1

en: Are you sure you want to reset status of all jobs?
pl: Czy na pewno chcesz wyzerować stan wszystkich prac?

en: Editing job #%1...
pl: Edytowanie pracy #%1...

en: Apply job changes.
pl: Zastosuj zmiany w zadaniach.

en: Cancel job changes.
pl: Porzuć zmiany w zadaniach.

en: Editing job canceled.
pl: Porzucono edytowanie pracy.

en: Meridian flip is successfully completed
pl: Pomyślnie ukończono obrót o południk

en: Sequence paused.
pl: Wstrzymano kolejkę.

en: Guide module timed out.
pl: Upłynął czas oczekiwania na naprowadzanie.

en: Post flip re-alignment completed successfully.
pl: Pomyślnie ukończono wyrównanie po obrocie.

en: Post-flip alignment failed.
pl: Niepowodzenie wyrównywania po odbiciu.

en: Post-flip alignment failed. Retrying...
pl: Nie udało się wyrównywanie po odbiciu. Ponowna próba...

en: Dithering succeeded.
pl: Pomyślnie rozproszono.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Dither complete. Resuming in %1 seconds...
pl: Ukończono rozpraszanie. Ponowienie za %1 sekund...

en: Dither complete.
pl: Ukończono rozpraszanie.

note: i18np since guidingRate is DOUBLE value (e.g. 1.36) so we always use plural with that.
en: Warning: Dithering failed. Resuming in %1 seconds...
pl: Uwaga: nie udało się rozpraszanie. Ponowienie działania za %1 sekund...

en: Warning: Dithering failed.
pl: Uwaga: nie udało się rozpraszanie.

en: Autoguiding stopped. Waiting for autofocus to finish...
pl: Zatrzymano samonaprowadzanie. Oczekiwanie na ukończenie samoogniskowania...

en: Autoguiding stopped. Aborting...
pl: Zatrzymano samonaprowadzanie. Przerywanie...

en: Post meridian flip calibration error. Aborting...
pl: Błąd kalibracji po obrocie o południk. Przerywanie

en: Wall coordinates are invalid.
pl: Współrzędne ściany są nieprawidłowe.

en: Autoguiding resumed.
pl: Wznowiono samonaprowadzanie.

en: Autoguiding suspended.
pl: Wstrzymano naprowadzanie.

en: Flat calibration failed. Captured image is only %1-bit while requested ADU is %2.
pl: Nie udała się płaska kalibracja. Przechwycony obraz jest tylko %1 bitowy, podczas gdy wymagany ADU jest %2.

en: Current image is saturated (%1). Next exposure is %2 seconds.
pl: Bieżący obraz jest nasycony (%1). Następne naświetlenie za %2 sekund.

en: Current ADU %1 within target ADU tolerance range.
pl: Bieżący ADU %1 wewnątrz docelowego zakresu tolerancji ADU.

en: Unable to calculate optimal exposure settings, please capture the flats manually.
pl: Nie można obliczyć optymalnych ustawień naświetlenia, przechwyć źródła płaskości ręcznie.

en: Current ADU is %1 Next exposure is %2 seconds.
pl: Obecny ADU to %1 Następne naświetlenie za %2 sekund.

en: Remote image saved to %1
pl: Zapisano zdalny obraz do %1

en: Pre capture script finished with code %1.
pl: Skrypt uruchamiany przed przechwytywaniem ukończył z kodem %1.

en: Post capture script finished with code %1.
pl: Skrypt po przechwyceniu zakończył kodem %1.

en: Processing meridian flip...
pl: Przetwarzanie obrotu o południk...

en: Resuming sequence...
pl: Wznawianie sekwencji...

en: Pre job script finished with code %1.
pl: Skrypt uruchamiany przed przechwytywaniem ukończył z kodem %1.

en: Post job script finished with code %1.
pl: Skrypt uruchamiany po przechwytywaniu ukończył z kodem %1.

[ctx: @title:window]
en: Select Current Observer
pl: Wybór bieżącego obserwatora

en: Current Observer:
pl: Bieżący obserwator:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObserverAdd)
en: Manage Observers
pl: Zarządzanie obserwatorami

en: Ekos will refocus in %1 seconds.
pl: Ekos ponownie zogniskuje za %1 sekund.

en: Ekos will refocus in %1 seconds, last procedure was %2 seconds ago.
pl: Ekos odświeży ogniskową za %1 sekundy, ostatnio odświeżano %2 sekundy temu.

en: Ekos will refocus as soon as possible, last procedure was %1 seconds ago.
pl: Ekos odświeży ogniskową tak szybko jak to możliwe, ostatnio odświeżano %1 sekundy temu.

en: Reset %1 configuration to default?
pl: Wyzerować ustawienia %1 do domyślnych?

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: Cooler is on
pl: Schładzacz jest włączony

en: Cooler is off
pl: Schładzacz jest wyłączony

en: Exposure timeout. Aborting...
pl: Upłynął czas naświetlenia. Przerywanie...

en: Exposure timeout. Restarting exposure...
pl: Upłynął czas naświetlenia. Rozpoczynanie ponownego naświetlania...

en: Are you sure you want to restart %1 camera driver?
pl: Na pewno uruchomić ponownie sterownik aparatu %1?

en: Driver Restart
pl: Uruchom ponownie sterownik

[ctx: Temperature ramp celcius per minute]
en: Ramp (C/min):
pl: Rampa (C/min):

en: Maximum temperature change per minute when cooling or warming the camera. Set zero to disable.
pl: Największa zmiana temperatury na minutę przy chłodzeniu lub ogrzewaniu aparatu. Ustaw na zero, aby wyłączyć.

en: Maximum difference between camera and target temperatures
pl: Największa różnica pomiędzy temperaturami aparatu i docelową

[ctx: @title:window]
en: Set Temperature Regulation
pl: Ustawianie regulację temperatury

en: One dark flats job was created. | %1 dark flats jobs were created.
pl[0]: Utworzono jedno zadanie płaskiego ciemnego obrazu.
pl[1]: Utworzono %1 zadania płaskich ciemnych obrazów.
pl[2]: Utworzono %1 zadań płaskich ciemnych obrazów.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CCDFWGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ccdGroup)
en: Camera && Filter Wheel
pl: Koło filtra oraz aparat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <b>File Settings</b>
pl: <b>Ustawienia plików</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureFormatS)
en: Image capture format
pl: Format rejestrowania obrazu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Image transfer format
pl: Format przesyłania obrazu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Native
pl: Natywny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinHN)
en: Horizontal binning
pl: Poziomy binning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinVN)
en: Vertical binning
pl: Pionowy binning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds between consecutive images
pl: Czas w sekundach między kolejnymi obrazami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
pl: Opóźnienie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterEditB)
en: Edit filter names
pl: Dostosuj nazwy filtrów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureLabel_2)
en: Set the exposure time in seconds for individual images, if applicable
pl: Ustawienie czasu ekspozycji w sekundach dla kolejnych obrazów, jeśli możliwe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_20)
en: Camera Offset
pl: Przesunięcie aparatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Offset:
pl: Przesunięcie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calibrationB)
en: Dark & Flat frames automatic calibration options
pl: Opcje samoczynnej kalibracji ciemnych i płaskich klatek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customValuesB)
en: Manage INDI sequence properties
pl: Zarządzaj właściwościami szeregu INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset CCD frame & size values to default values
pl: Przywróć klatkę CCD i jej wartości do wartości domyślnych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, generateDarkFlatsB)
en: <html><head/><body><p>Generate Dark Flats after adding Flat frames to the sequence queue.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Utwórz ciemne płaskie obrazy po dodaniu płaskich klatek do kolejki odcinków.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, rotatorB)
en: Rotator Control
pl: Sterownie obrotnicą

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_15)
en: W:
pl: SZER.:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Locally
pl: Lokalnie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Remotely
pl: Zdalny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Both
pl: Oba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Post-capture script to be executed after an image is captured. The capture sequence is resumed when the script is executed successfully.
pl: Skrypt do wykonania po przechwyceniu obrazów. Działanie przechwytywania zostaje zatrzymane do czasu wykonania skryptu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Postfix:
pl: Przyrostek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileFilterS)
en: Append the active filter slot to the prefix
pl: Dołącz aktywny slot filtra do przedrostka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileDurationS)
en: Append the expose duration to the prefix
pl: Dołącz czas trwania naświetlania do przedrostka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileDurationS) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration
pl: Czas trwania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileTimestampS)
en: Append time stamp to the prefix
pl: Dołącz znacznik czasu do przedrostka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Local directory to save sequence images
pl: Katalog lokalny do zapisu szeregu obrazów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Directory:
pl: Katalog:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: <p>Prefix is used to generate file names ( e.g. M42_HA_240_secs_001.fits)</p>
    <ul>
    <li><strong>Target</strong>: Target Name (e.g. M42)</li>
    <li><strong>Filter</strong>: When using a filter wheel, the filter name is appended to the file name (e.g. HA)</li>
    <li><strong>Duration</strong>: Capture duration is appended to the file name (e.g. 240_secs)</li>
    <li><strong>TS</strong>: ISO 8601 timestamp is appended to the file name (e.g. 2016-10-20T22:42:10)</li>
    </ul>
pl: <p>Przedrostek jest używany do tworzenia nazw plików ( np. M42_HA_240_secs_001.fits)</p>
    <ul>
    <li><strong>Cel</strong>: Nazwa celu (np. M42)</li>
    <li><strong>Filtr</strong>: Przy używaniu koła filtrowania, nazwa filtra jest dołączana do nazwy pliku (np. HA)</li>
    <li><strong>Czas trwania</strong>: Czas trwania przechwytywania jest dołączany do nazwy pliku(np. 240_secs)</li>
    <li><strong>TS</strong>: Znacznik czasu ISO 8601 jest dołączany do nazwy pliku (np. 2016-10-20T22:42:10)</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Prefix:
pl: Przedrostek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: When storing images on remote devices, specify the directory where captured images are saved to.
pl: Przy przechowywaniu obrazów na zdalnych urządzeniach, podaj katalog zapisu przechwytywanych obrazów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: Remote:
pl: Zdalne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: <html><head/><body><p>Select how captured images are uploaded:</p><ol style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Locally</span>: Captured images are saved locally on disk in the directory specified above.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Remotely</span>: When connecting to a remote device, select this option to save images on the remote device only. No images are uploaded to Ekos.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Both</span>: Captured images are saved on both the remote computer <span style=" font-weight:600;">and</span> on the local disk as well.</li></ol><p>When selecting <span style=" font-style:italic;">Remotely</span> or <span style=" font-style:italic;">Both</span>, you must specify the remote directory where the remote images are saved to. By default, all captured images are saved <span style=" font-style:italic;">Locally</span>.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Określ sposób wysyłania obrazów po ich przechwyceniu:</p><ol style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Lokalnie</span>: Obrazy po przechwyceniu są zapisywane lokalnie na dysku w katalogu wskazanym powyżej.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Zdalnie</span>: Po podłączeniu do urządzenia zdalnego, zaznacz to pole, aby zapisywać obrazy tylko na urządzeniu zdalnym. Żaden z obrazów nie zostanie wysłany do Ekos.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Oba</span>: Obrazy po przechwyceniu będą zapisywane zarówno na zdalnym komputerze <span style=" font-weight:600;">jak i</span> lokalnym dysku.</li></ol><p>Po zaznaczeniu <span style=" font-style:italic;">Zdalnie</span> lub <span style=" font-style:italic;">Oba</span>, musisz podać zdalny katalog, w którym będą zapisywane obrazy. Domyślnie, wszystkie obrazy po przechwyceniu są zapisywane <span style=" font-style:italic;">Lokalnie</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Save:
pl: Zapisz:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filePrefixT)
en: Target
pl: Cel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <b>Capture Settings</b>
pl: <b>Ustawienia przechwytywania</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Horizontal and Vertical binning
pl: Poziomie  i pionowe binning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_12)
en: Frame:
pl: Klatka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
pl: Liczba obrazów do przechwycenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, restartCameraB)
en: Restart camera driver
pl: Uruchom ponownie sterownik aparatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, temperatureRegulationB)
en: Temperature regulation
pl: Regulacja temperatury

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setTemperatureB)
en: Set CCD temperature
pl: Ustawienie temperatury CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraTemperatureN)
en: Desired CCD temperature
pl: Żądana temperatura CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureOUT)
en: Current CCD temperature
pl: Bieżąca temperatura CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearConfigurationB)
en: Clear camera configuration
pl: Wyczyść ustawienia aparatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: Turn cooler on
pl: Włącz schładzacz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
pl: Włączone

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, coolerOffB)
en: Turn cooler off
pl: Wyłącz schładzacz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offR)
en: Off
pl: Wyłączone

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cameraTemperatureS)
en: <html><head/><body><p>Enforce temperature value before capturing an image</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wymuś wartość temperatury przed przechwyceniem obrazu</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cooler:
pl: Schładzacz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera:
pl: Aparat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sequenceBox)
en: Sequence Queue
pl: Kolejka sekwencji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset status of all jobs
pl: Wyzeruj stany wszystkich prac

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, observerB)
en: Select Observer
pl: Wybierz obserwatora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueLoadB)
en: Load capture sequence from file
pl: Wczytaj szereg przechwytywania z pliku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save capture sequence
pl: Zapisz szereg przechwyceń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save capture sequence as ...
pl: Zapisz przechwycony szereg obrazów jako ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Status
pl: Stan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
pl: Liczba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: ISO/Gain
pl: ISO/Wzmocnienie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, previewB)
en: Capture a preview
pl: Wykonaj podgląd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loopB)
en: Start framing (looping)
pl: Rozpocznij ramkowanie (w pętli)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, liveVideoB)
en: Live Video
pl: Obraz na żywo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Sequence
pl: Wstrzymaj kolejkę

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, toolsGroup)
en: Tools
pl: Narzędzia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, darkLibraryB)
en: Create and manage Dark Library
pl: Utwórz i zarządzaj biblioteką ciemnych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, limitsB)
en: Configure Guide & Focus limits
pl: Ustaw granice naprowadzania i ogniskowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, limitsB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
pl: Granice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, scriptManagerB)
en: Manage sequence scripts
pl: Zarządzaj skryptami szeregującymi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scriptManagerB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scriptsB)
en: Scripts
pl: Skrypty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, darkB)
en: <html><head/><body><p>Automatically apply dark subtraction on preview images if a suitable dark frame is available.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Samoczynnie nałóż odejmowanie ciemnego na obrazach podglądu, jeśli dostępna jest ciemna klatka.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobLabel)
en: total remaining:
pl: łącznie zostało:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: <b>Progress</b>
pl: <b>Postęp</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, avgDownloadLabel)
en: Avg. Download:
pl: Śr. pobieranie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secLabel)
en: sec
pl: s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftLabel)
en: Target drift:
pl: Docelowy dryf:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_sequenceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence
pl: Sekwencja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_overallLabel)
en: Overall
pl: Ogólnie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QProgressBar, gr_imageProgress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QProgressBar, imageProgress)
en: Progress of the currently active capture.
pl: Postęp bieżącego przechwytywania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_frameDetailsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameDetailsLabel)
en: exposure: 360 sec
pl: naświetlenie: 360 s

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_sequenceRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to complete the active capture sequence</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Czas pozostały do ukończenia bieżącego ciągu przechwytywania</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_frameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Light Luminance
pl: Luminancja światła

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, gr_sequenceProgressBar)
en: <html><head/><body><p>Captured images in active sequence</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przechwycone obrazy w bieżącym ciągu</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRoundProgressBar, gr_overallProgressBar)
en: <html><head/><body><p>Percentage of total images captured</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Procent całkowitej liczby przechwyconych obrazów</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, switchToTextButton)
en: Switch to the text display of capture counts display.
pl: Przełącz wyświetlacz na tryb tekstowy wyświetlania licznika przechwyconych.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_frameRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, frameRemainingTime)
en: Remaining time for current capture
pl: Pozostały czas w bieżącym przechwytywaniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gr_overallRemainingTime) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overallRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to completion</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Czas pozostały do ukończenia</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, jobRemainingTime)
en: <html><head/><body><p>Remaining time to complete one job iteration</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Czas pozostały do ukończenia jednej iteracji zadania</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, frameInfoLabel)
en: Type and filter (if present) of the currently active capture.
pl: Wpisz i odfiltruj (jeśli dostępny) bieżące przechwytywanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overallLabel)
en: Total
pl: Razem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, switchToGraphicsButton)
en: Switch display to the graphical mode of capture counts display.
pl: Przełącz wyświetlacz na tryb graficzny wyświetlania licznika przechwyconych.

en: Remove cover from the telescope in order to continue.
pl: Usuń osłonę z teleskopu, aby kontynuować.

en: Telescope Covered
pl: Teleskop przykryty

en: Does %1 have a shutter?
pl: Czy %1 ma migawkę?

en: Dark Exposure
pl: Naświetlenie ciemności

en: Performing post flip re-calibration and guiding...
pl: Wykonywanie kalibracji i naprowadzania po obrocie...

en: Post meridian flip calibration error. Restarting...
pl: Błąd kalibracji po obrocie o południk. Ponowne uruchomienie...

en: Performing post flip re-alignment...
pl: Wykonywanie wyrównywanie po obrocie...

en: Do you really want to delete %1 from the file system?
pl: Czy na pewno usunąć %1 z systemu plików?

en: Delete %1
pl: Usuń %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
pl: Cel:

en: No target
pl: Bez celu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, captureStatisticsHeader)
en: Capture statistics
pl: Statystyka przechwytywania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, offsetValue)
en: <offset>
pl: <przesunięcie>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gainValue)
en: <gain>
pl: <wzmocnienie>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameValue)
en: <Filename>
pl: <Nazwa pliku>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, frameTypeLabel)
en: Light Red
pl: Jasnoczerwony

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteCurrentFrameButton)
en: <html><head/><body><p>Delete current frame</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Usuń bieżącą klatkę</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, geometryValue)
en: <width x height>
pl: <szerokość x wysokość>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftLabel)
en: Target Drift:
pl: Docelowy dryf:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetDriftValue)
en: <drift>
pl: <dryf>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomProperties)
en: Custom Capture Properties
pl: Własne właściwości przechwytywania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tipLabel)
en: <html><head/><body><p>Select custom properties to be set when the sequence job is executed in batch mode. After the desired property value is set in INDI Control Panel, add it to the<span style=" font-weight:600;"> Job Properties</span> section. Click <span style=" font-weight:600;">Apply</span> to record the property values.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wybierz własne właściwości do ustawienia po wykonaniu szeregu zadań wykonywanych w trybie wstadowym. Po ustawieniu wartości wybranej właściwości w panelu sterowania INDI, dodaj ją do działu <span style=" font-weight:600;"> Właściwości zadania</span>. Kliknij <span style=" font-weight:600;">Zastosuj</span> aby zapisać wartości właściwości.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available Properties
pl: Dostępne właściwości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Job Properties
pl: Właściwości zadania

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DSLRInfo)
en: DSLR Camera Settings
pl: Ustawienia aparatu DSLR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Please fill the required information below. This is a one-time setup. You can obtain these values from your camera manual or from online sources such as <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Digital Camera Database</span></a>.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wypełnij wymagane informacje poniżej. Jest to jednorazowe ustawienie. Wartości te możesz pobrać z instrukcji obsługi swojego aparatu lub ze źródeł internetowych, takich jak <a href="https://www.digicamdb.com/"><span style="text-decoration: underline; color:#007af4;">Baza danych aparatów cyfrowych</span></a>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Sensor resolution in pixels (W x H)</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Rozdzielczość  czujnika w pikselach (SZER x WYS)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Sensor Resolution:
pl: Rozdzielczość  czujnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p>Pixel pitch in micrometers. For squared-pixel cameras, put the same value in the horizontal and vertical pixel pitches.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Rozstaw pikseli w mikrometrach. Dla aparatów o pikselach w kształcie kwadratu, daj tę samą wartość dla rozstawu poziomego i pionowego.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Pixel Pitch:
pl: Rozstaw pikseli:

en: Invalid values. Please set all values.
pl: Nieprawidłowe wartości. Ustaw wszystkie wartości.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Limits)
en: Guide & Focus Limits
pl: Granice naprowadzania i ogniskowania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, guideGroupBox)
en: Guide Limits
pl: Granice naprowadzania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitGuideDeviationS)
en: Abort sequence if guiding deviation exceed this value
pl: Przerwij szereg jeśli odchylenie naprowadzania przekroczy tę wartość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitGuideDeviationS)
en: Abort if Guiding Deviation >
pl: Przerwij, jeśli odchylenie naprowadzania >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, startGuiderDriftS)
en: Start capturing only if guide deviation is below the given threshold (ignored for previews)
pl: Rozpocznij przechwytywanie tylko wtedy, gdy odchylenie prowadnicy jest mniejsze od podanego progu (ignorowane dla podglądów)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startGuiderDriftS)
en: Only Start if Guide Deviation <
pl: Zacznij tylko gdy odchylenie naprowadzania <

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGroupBox)
en: Focus Limits
pl: Granice skupienia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitFocusHFRS)
en: Perform autofocusing once Half-Flux-Radius (HFR) value exceeds this limit
pl: Samoczynnie ustaw ogniskową w chwili przekroczenia ograniczenia dla wartości Half-Flux-Radius (HFR)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitFocusHFRS)
en: Autofocus if HFR >
pl: Samoczynnego ogniskowanie, jeśli HFR >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitFocusDeltaTS)
en: <html><head/><body><p>Perform autofocus when the change in temperature since last focus exceeded this limit</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wykonaj samoogniskowanie, gdy zmiana w temperaturze od ostatniego ogniskowania przekroczy tę wartość graniczną</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitFocusDeltaTS)
en: Autofocus if ΔT°  >
pl: Ogniskuj samoczynnie, jeśli ΔT°  >

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitRefocusS)
en: Refocus every
pl: Zmień ogniskową co

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, meridianRefocusS)
en: <html><head/><body><p>Perform autofocus after meridian flip</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wykonaj samoogniskowanie po obrocie o południk</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, targetPAGroup)
en: <html><head/><body><p>Set the <span style=" font-weight:600;">desired</span> target position angle for a sequence job. Click OK then add the sequence job to the sequence queue. When the job is executed, the position angle is first set to this target value prior to capturing the image.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ustaw <span style=" font-weight:600;">pożądany</span> kąt położenia celu dla zadania z szeregu. Kliknij OK, a następnie dodaj zadanie z szeregu do szeregu. Po wykonaniu zadania, kąt położenia jest najpierw na wartość tego celu przed przechwyceniem obrazu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetPAGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enforceRotationCheck)
en: <html><head/><body><p>Set target position angle before sequence capture is started.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ustaw docelowy kąt położenia przed rozpoczęciem czynności przechwytywania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enforceRotationCheck)
en: Add to Job
pl: Dodaj do zadania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ReverseDirectionCheck)
en: Reverse rotator direction
pl: Odwróć kierunek obrotnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ReverseDirectionCheck)
en: Reverse Direction
pl: Odwróć kierunek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rotatorControlGroup)
en: Rotator Angle Control
pl: Sterowanie kątem obrotnicy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setRawAngleB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setPositionAngleB)
en: Set
pl: Ustaw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Raw Angle:
pl: Nieprzetworzony kąt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, currentPAGroup)
en: <html><head/><body><p>Position Angle (PA) is defined as degrees E of N. Zero degrees indicate frame <span style=" font-weight:600;">UP</span> points directly toward the celestial pole. 90 degrees indicate frame <span style=" font-weight:600;">UP</span> points 90 degrees counter-clockwise with respect to the celestial pole.</p><p>PA is calculated from raw rotator angle plus modifiers to match the rotation angle as measured by astrometry. Enter the modifiers manually or solve an image in the Align Module to generate them automatically.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Kąt położenia (PA) jest określony jako kąt WSCH kierunku PN. Kąt zero określa, że <span style=" font-weight:600;">GÓRA</span> wskazuje bezpośrednio na biegun niebieski. 90 stopni określa, że <span style=" font-weight:600;">GÓRA</span> wskazuje 90 stopni na lewo względem bieguna niebieskiego.</p><p>PA jest obliczany z sumy nieprzetworzonego kąt obrotnicy i modyfikatorów tak, aby pasował on do kąta obrotu pomierzonego przez astrometry. Podaj modyfikatory ręcznie lub rozwiąż obraz w module wyrównywania, aby wyznaczyć je samoczynnie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, currentPAGroup)
en: Position Angle Control
pl: Kąt położenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Sky Angle:
pl: Kąt nieba:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, rotationLabel)
en: Target Position Angle
pl: Docelowy kąt położenia

[ctx: @title:window]
en: Pre Job Script
pl: Skrypt przed zadaniem

[ctx: @title:window]
en: Post Job Script
pl: Skrypt po zadaniu

[ctx: @title:window]
en: Post Capture Script
pl: Skrypt po przechwyceniu

[ctx: @title:window]
en: Pre Capture Script
pl: Skrypt przed przechwyceniem

en: File %1 is not executable.
pl: Plik %1 nie jest wykonywalny.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Script Manager
pl: Zarządzanie skryptami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-Job Script:
pl: Skrypt przedzadaniowy:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preJobScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, preCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postCaptureScript) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, postJobScript
en: Script Executable
pl: Program skryptu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pre-Capture Script:
pl: Skrypt przed przechwyceniem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Post-Capture Script:
pl: Skrypt po-przechwyceniu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Post-Job Script:
pl: Skrypt pozadaniowy:

en: In Progress
pl: W toku

en: Complete
pl: Ukończone

en: Flat Frame
pl: Płaska klatka

en: Cover the telescope in order to take a dark exposure.
pl: Przykryj teleskop, aby przechwycić ciemną klatkę.

en: Parking dust cap...
pl: Parkowanie zaślepki...

en: Turn light box light on...
pl: Włącz światło w skrzynce świetlnej...

en: Unparking dust cap...
pl: Wyparkowywanie zaślepki...

en: Turn light box light off...
pl: Wyłącz światło w skrzynce świetlnej...

en: Mount slewing to wall position...
pl: Obracanie montażu do położenia na ścianie...

en: Slew to wall position complete, stop tracking.
pl: Ukończono obracanie do położenia na ścianie, zatrzymaj śledzenie.

en: Parking mount failed, aborting...
pl: Niepowodzenie przy parkowaniu montażu, przerywanie...

en: Parking mount prior to calibration frames capture...
pl: Parkowanie montażu przed przechwytywaniem klatek do kalibracji...

en: Parking dome failed, aborting...
pl: Niepowodzenie przy parkowaniu kopuły, przerywanie...

en: Parking dome prior to calibration frames capture...
pl: Parkowanie kopuły przed przechwytywaniem klatek do kalibracji...

en: Light box on.
pl: Skrzynka świetlna jest włączona

en: Dust cap parked.
pl: Zaślepka zaparkowana.

en: Dust cap unparked.
pl: Zaślepka wyparkowana.

en: Pause Planned
pl: Zaplanowano przestój

en: Waiting
pl: Oczekiwanie

en: Image Received
pl: Pobrano obraz

en: Focusing
pl: Ogniskowanie

en: Filter Focus
pl: Ogniskowanie z filtrem

en: Changing Filter
pl: Zmienienianie filtra

en: Guider Settling
pl: Ustalanie układu naprowadzającego

en: Setting Temperature
pl: Ustawianie temperatury

en: Setting Rotator
pl: Ustawianie obrotnicy

en: Aligning
pl: Wyrównywanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MeridianFlipGroup)
en: Meridian Flip
pl: Obrót o południk

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: User Input
pl: Działanie użytkownika

en: Framing
pl: Klatkownanie

en: Syncing
pl: Synchronizowanie

en: Focus Offset
pl: Przesunięcie ogniskowej

en: Startup
pl: Rozruch

en: Running
pl: Uruchomione

en: Shutdown
pl: Wyłączenie

en: Loading
pl: Wczytywanie

en: Username or password is missing.
pl: Brak nazwy użytkownika lub hasła.

en: Error authentication with Ekos Live server: %1
pl: Błąd uwierzytelniania z serwerem Ekos Live: %1

en: Error parsing server response: %1
pl: Błąd przetwarzania odpowiedzi serwera: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EkosLiveDialog) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ekosLiveB)
en: Ekos Live
pl: Ekos Na Żywo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ekos Live Service
pl: Usługa Ekos Na Żywo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
pl: Hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCredentialsCheck)
en: Remember Credentials
pl: Zapamiętaj dane dostępowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
pl: Tryb:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ekosLiveOnlineR)
en: Connect to EkosLive on the Cloud. Requires Internet connection.
pl: Połącz się z EkosLive w chmurze. Wymaga połączenia internetowego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ekosLiveOnlineR)
en: Online
pl: Z internetu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ekosLiveOfflineR)
en: Connects to EkosLive offline.
pl: Łączy się z EkosLive bez sieci.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ekosLiveOfflineR)
en: Offline
pl: Bez internetu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoStartCheck)
en: Automatically connect to EkosLive service on startup.
pl: Połącz się z usługą EkosLive po uruchomieniu

en: Idle.
pl: Bezczynny.

en: Focus Options Profile Editor
pl: Edytor profilów ustawień ogniskowania

en: No Focuser connected.
pl: Nie podłączono układu ogniskującego.

en: No CCD connected.
pl: Nie podłączono CCD.

en: Starting pulse step is too low. Increase the step size to %1 or higher...
pl: Początkowy krok pulsu jest za niski. Zwiększ rozmiar kroku na %1 lub większy...

en: Autofocus is already running, discarding start request.
pl: Samoogniskowanie już jest uruchomione, więc odrzucono żądanie jego uruchomienia.

en: Autofocus in progress...
pl: Samo-ogniskowanie w trakcie...

en: Please wait until image capture is complete...
pl: Proszę czekać, aż obraz zostanie przechwycony...

en: Autofocus operation started
pl: Rozpoczęto czynność samoogniskowania

en: Detection in progress, please wait.
pl: Wykrywanie w trakcie, proszę czekać.

en: Autofocus aborted.
pl: Przerwano samo-ogniskowanie.

en: Error: No Camera detected.
pl: Błąd: Nie wykryto aparatu.

en: Error: Lost connection to Camera.
pl: Błąd: Utracono połączenie z aparatem.

en: Error: No Filter Wheel detected.
pl: Błąd: Nie wykryto koła filtra.

en: Error: Lost connection to Filter Wheel.
pl: Błąd: Utracono połączenie z kołem filtra.

en: Error: No Focuser detected.
pl: Błąd: Nie wykryto układu ogniskującego.

en: Error: Lost connection to Focuser.
pl: Błąd: Utracono połączenie z układem ogniskującym.

en: outward
pl: na zewnątrz

en: inward
pl: do środka

en: Focusing %2 by %1 steps...
pl: Ogniskowanie %2 o %1 kroków...

en: Focusing %2 by %1 step... | Focusing %2 by %1 steps...
pl[0]: Ogniskowanie %2 o %1 krok...
pl[1]: Ogniskowanie %2 o %1 kroki...
pl[2]: Ogniskowanie %2 o %1 kroków...

en: Focusing %2 by %1 ms...
pl: Ogniskowanie %2 w czasie %1 ms...

en: Focuser is not responding to commands. Aborting...
pl: Układ ogniskujący nie odpowiada na polecenia. Przerywanie...

en: Detection complete.
pl: Ukończono wykrywanie.

en: Detecting sources...
pl: Wykrywanie źródeł...

en: Autofocus operation completed successfully
pl: Pomyślnie ukończono samo-ogniskowanie

en: Autofocus operation failed
pl: Nie udało się zogniskować samoczynnie

en: Focus procedure completed after %1 iteration. | Focus procedure completed after %1 iterations.
pl[0]: Ukończono samoogniskowanie po %1 przejściu.
pl[1]: Ukończono samoogniskowanie po %1 przejściach.
pl[2]: Ukończono samoogniskowanie po %1 przejściach.

en: Settling for %1s...
pl: Ustalanie przez %1...

en: Settling complete.
pl: Ukończono ustalanie.

en: Autofocus failed, moving back to initial focus position %1.
pl: Nie udało się samoogniskowanie, nastąpił powrót do początkowego położenia ogniskowej %1.

en: FITS received. No stars detected.
pl: Pobrano FITS. Nie wykryto żadnych gwiazd.

en: Failed to automatically select a star. Please select a star manually.
pl: Nieudane samoczynne wybieranie gwiazdy. Wybierz ją ręcznie.

en: Capture complete. Select a star to focus.
pl: Ukończono przechwytywanie. Wybierz gwiazdę do zogniskowania.

en: No stars detected while testing HFR, capturing again...
pl: Nie wykryto żadnych gwiazd, podczas prób HFR, rozpoczęto ponowne przechwytywanie...

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try increasing tolerance value.
pl: Nie udało się uzyskać odpowiedniej ostrości przez układ samoczynnego  ustawiania ostrości. Spróbuj zwiększyć wartość tolerancji.

en: No stars detected, capturing again...
pl: Nie wykryto żadnych gwiazd, rozpoczęto ponowne przechwytywanie...

en: Failed to detect any stars at position %1. Continuing...
pl: Nie udało się wykryć żadnych gwiazd w miejscu %1. Kontynuowanie...

en: Failed to detect any stars. Reset frame and try again.
pl: Nie udało się wykryć żadnych gwiazd. Wyzeruj klatkę i spróbuj ponownie.

en: Curve Fit check failed R2=%1 focusR2Limit=%2 retrying...
pl: Sprawdzenie wpasowanej krzywej zawiodło R2=%1 focusR2Limit=%2 ponawianie...

en: Curve Fit check failed again R2=%1 focusR2Limit=%2 but continuing...
pl: Sprawdzenie wpasowanej krzywej ponownie zawiodło R2=%1 focusR2Limit=%2, lecz idę dalej...

en: FITS received. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)
pl: Pobrano FITS. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)

en: FITS received. HFR %1 @ %2.
pl: Pobrano FITS. HFR %1 @ %2.

en: Change in HFR is too small. Try increasing the step size or decreasing the tolerance.
pl: Zmiana w HFR jest zbyt mała. Spróbuj zwiększyć rozmiar korku lub zmniejszyć tolerancję.

en: Failed to detect focus star in frame. Capture and select a focus star.
pl: Nie udało się wykryć zogniskowanej gwiazdy w ramce. Przechwyć i wybierz zogniskowaną gwiazdę.

en: Found polynomial solution @ %1
pl: Znaleziono wielomianowe rozwiązanie @ %1

en: Focuser cannot move further, device limits reached. Autofocus aborted.
pl: Regulator ostrości nie może się dalej poruszać, osiągnięto limity urządzenia. Przerwano działanie autofokusa.

en: Unstable fluctuations. Try increasing initial step size or exposure time.
pl: Niestabilne fluktuacje. Spróbuj zwiększyć wielkość kroku początkowego lub czas ekspozycji.

en: Deadlock reached. Please try again with different settings.
pl: Osiągnięto blokadę. Proszę ponownie spróbować z innymi ustawieniami.

en: Maximum travel limit reached. Autofocus aborted.
pl: Osiągnięto limit maksymalnego skoku. Przerwano działanie autofokusa.

en: FITS received. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)
pl: Pobrano FITS. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try adjusting the tolerance value.
pl: Nie udało się uzyskać odpowiedniej ostrości przez układ samoczynnego  ustawiania ostrości. Spróbuj dostosować wartość tolerancji.

en: Focuser error, check INDI panel.
pl: Błąd układu ogniskowania, sprawdź panel INDI.

en: Restarting autofocus process...
pl: Powtarzanie samoogniskowania...

en: Starting continuous exposure...
pl: Rozpoczynanie ciągłego naświetlania...

en: Disabling Auto Star Selection as star selection box was moved manually.
pl: Wyłączanie wybierania auto gwiazdy jako iż pole wybierania gwiazdy zostało przemieszczone ręcznie.

en: Focus star is selected.
pl: Wybrano gwiazdę ogniskową.

en: No star was selected. Using last known position...
pl: Nie wybrano gwiazdy. Używanie ostatnio znanego położenia...

en: No star was selected. Aborting...
pl: Nie wybrano gwiazdy. Przerywanie...

[ctx: @title:window]
en: Focus Frame
pl: Ogniskowanie na klatce

en: Capturing image again...
pl: Ponowne przechwytywanie obrazu...

en: Failed to save image. Aborting...
pl: Nie udało się zapisać obrazu. Przerywam...

en: Exposure failure. Aborting...
pl: Niepowodzenie naświetlenia. Przerywanie...

en: Exposure failure. Restarting exposure...
pl: Niepowodzenie naświetlenia. Ponowne naświetlanie...

[ctx: @title:window]
en: Relative Profile
pl: Profil względny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focuser:
pl: Układ ogniskujący:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopGotoB)
en: Stop focuser motion
pl: Zatrzymaj ruch układu ogniskującego

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusInB)
en: Focus In
pl: Przybliż ogniskową

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startGotoB)
en: Go to an absolute focus position
pl: Przejdź do bezwzględnego położenie ogniskowej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, absTicksSpin)
en: Desired absolute focus position
pl: Pożądane bezwzględne położenie ogniskowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Start:
pl: Początek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, captureB)
en: Capture image
pl: Przechwyć obraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusOutB)
en: Focus Out
pl: Cofnij ogniskową

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop Auto Focus process
pl: Zatrzymaj samo-ogniskowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, absTicksLabel)
en: Current absolute focuser position
pl: Bieżace bezwzględne położenie układu ogniskującego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Steps:
pl: Kroki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startLoopB)
en: Start framing
pl: Rozpocznij ramkowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Start Auto Focus process
pl: Rozpocznij samo-ogniskowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset focus subframe to full capture
pl: Wyzeruj uaktywnioną podklatkę na pełne przechwytywanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle Full Screen
pl: Przełącz pełny ekran

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, defaultFocusTemperatureSource)
en: Select focuser temperature source
pl: Wybierz źródło temperatury układu ogniskowania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, absoluteTemperatureLabel)
en: Source temperature in Celsius
pl: Źródło temperatury w Celsjuszach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, absoluteTemperatureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deltaTemperatureLabel)
en: NA
pl: ND

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_31) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, deltaTemperatureLabel)
en: Delta temperature in Celsius. It is the difference between the last recorded temperature when autofocus was successful and the current source temperature.
pl: Delta temperatury w Celsjuszach. Jest to różnica pomiędzy ostatnio odczytaną temperaturą, gdy samoogniskowanie zostało zakończone powodzeniem i bieżącą temperaturą źródła.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, gainLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Exposure time in seconds
pl: Czas naświetlenia, w sekundach.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, temperatureSourceLabel)
en: Focuser temperature source
pl: Źródło temperatury układu ogniskowania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Automatically select the best focus star from the image
pl: Samoczynnie wybierz najlepiej zogniskowaną gwiazdę z obrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Auto Select Star
pl: Samoczynny wybór gwiazdy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding while autofocus in progress
pl: Wstrzymaj naprowadzanie, gdy samoczynne ogniskowanie jest w trakcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding
pl: Wstrzymaj naprowadzanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guideSettleTime)
en: Wait this many seconds before resuming guiding.
pl: Czas w sekundach przed wznowieniem naprowadzania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Settle:
pl: Ustal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldInnerRadius)
en: <html><body><p>During full field focusing, stars which are inside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 0%). Detection algorithms may also have an inherent filter.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Podczas ogniskowania pełnego pola, gwiazdy które znajdują się wewnątrz tego procentu ramki zostaną odfiltrowane z obliczeń HFR (domyślnie 0%). Algorytmy wykrywania mogą mieć także swoje wewnętrzne filtry.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusFullFieldOuterRadius)
en: <html><body><p>During full field focusing, stars which are outside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 100%). Detection algorithms may also have an inherent filter.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Podczas ogniskowania pełnego pola, gwiazdy które znajdują się poza tym procentem ramki zostaną odfiltrowane z obliczeń HFR (domyślnie 100%). Algorytmy wykrywania mogą mieć także swoje wewnętrzne filtry.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBoxSize)
en: <html><body><p>Size of the subframe to constrain capture to, in pixels.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Rozmiar podklatki (w pikselach) do której ograniczyć przechwytywanie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusBoxSize)
en:  px
pl:  piks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Box:
pl: Pole:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSubFrame)
en: Subframe around the focus star during the autofocus procedure
pl: Klatka pomocnicza wokół ogniskowanej gwiazdy podczas czynności samoczynnego ogniskowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSubFrame)
en: Sub Frame
pl: Klatka pomocnicza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusUseFullField)
en: <html><head/><body><p>Measure average HFR from all stars combined in a full frame. This method defaults to the Centroid detection, but can use SEP detection too. Its performance decreases as the number of stars increases.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zmierz przeciętną HFR ze wszystkich gwiazd zebranych w jednej pełnej ramce. Ten sposób domyślnie sprowadza się do wykrywania centroid, lecz może także wykorzystywać wykrywanie SEP. Jego wydajność spada wraz ze zwiększaniem się liczby gwiazd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusUseFullField)
en: Full Field
pl: Pełne pole

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: <html><head/><body><p>Check to use the standard deviation of the star HFR as a weighting to the curve fitting algorithm. If unchecked, all data points are given equal weighting. Currently only available when using Full Field (multiple stars) and a Curve Fit of Hyperbola or Parabola under the Linear 1 Pass algorithm. This feature is experimental.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zaznacz, aby użyć odchylenia standardowego HFR gwiazdy jako czynnika ważącego w algorytmie wpasowywania krzywej. Gdy oznaczone, to wszystkim punktom danych nadane są te same wagi. Obecnie dostępne tylko wtedy, gdy używasz Pełnego Pola (wiele gwiazd) i wpasowywania hiperbol lub parabol pod algorytmem linowym o jednokrotnym przejściu. Ta funkcja jest jeszcze niedopracowana.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusUseWeights)
en: Use Weights
pl: Użyj wag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: R² Limit:
pl: Granica R²:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Use dark frames from the library.
pl: Używaj ciemnych klatek z biblioteki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Dark Frame
pl: Ciemna klatka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, processTab)
en: Process
pl: Proces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Num. of rows:
pl: Liczba wierszy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: SEP Profile:
pl: Profil SEP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Average over:
pl: Średnio na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Kernel size:
pl: Rozmiar jądra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusFramesCount)
en: <html><body><p>Number of frames to capture in order to average the HFR value at the current focuser position.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Liczba klatek do przechwycenia, aby uśrednić wartość HFR w bieżącym położeniu układu ogniskującego.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, focusFramesCount)
en:  frames
pl:  klatki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMultiRowAverage)
en: <html><head/><body><p>Combine this number of rows in the Bahtinov max average calculation. Change this value might help to match the Bahtinov lines on the star pattern more accurate.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Uwzględnij tę liczbę wierszy w obliczeniach maksymalnej średniej Bahtinov. Zmiana tej wartości może pomóc dopasować linie Bahtinov bardziej dokładnie na wzorcu gwiazd.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusTolerance)
en: Decrease value to narrow optimal focus point solution radius. Increase to expand solution radius
pl: Zmniejsz wartość, aby zawęzić promień rozwiązania optymalnej ogniskowej. Zwiększ go, aby poszerzyć promień rozwiązania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: <html><head/><body><p>Select focus process algorithm:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Iterative</span>: Moves focuser by discreet steps initially decided by the step size. Once a curve slope is calculated, further step sizes are calculated to reach optimal solution. The algorithm stops when the measured HFR is within percentage tolerance of the minimum HFR recorded in the procedure.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Polynomial</span>: Starts with iterative method. Upon crossing to the other side of the V-Curve, polynomial fitting coefficients along with possible minimum solution are calculated. This algorithm can be faster than purely iterative approach given a good data set.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear</span>: Samples focus inward in a regular fashion, using 2 passes. The algorithm can be slow, but it is more resilient to backlash. Start with the focuser positioned near good focus. Set Initial Step Size and Max Travel for the desired sampling interval and range around start focus position. Tolerance should be around 5%.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linear 1 Pass</span>: Starts like <span style=" font-weight:600;">Linear</span> but after completing the 1st pass, instead of doing a 2nd pass, moves straight to the minimum HFR value calculated. Use Curve Fit of Hyperbola or Parabola.</li></ul></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wybierz algorytm ogniskowania:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Iteracyjny</span>: Przesuwa urządzenie ogniskujące w krokach, zaczynając od początkowo ustawionego rozmiaru kroku. Po obliczeniu krzywej nachylenia, obliczane są dalsze rozmiary kroków, aby uzyskać optymalne rozwiązanie. Algorytm przestanie, gdy HFR znajdzie się w tolerancji procentowej najniższego zarejestrowanego HFR w procedurze.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Wielomianowy</span>: Rozpoczyna iteracyjnie. Po przekroczeniu drugiej strony krzywej V, obliczane są współczynniki dopasowania wielomianu wraz z możliwie najmniejszym rozwiązaniem. Ten algorytm może być szybszy niż czyste podejście iteracyjne, gdy dostarczy się dobrych danych.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Linowy</span>: Próbuje ogniskowanie do wewnątrz w stałych odstępach, używając 2 przejść. Algorytm może być wolny, lecz jest bardziej odporny na wysypanie. Rozpocznij od ustawienia urządzenia ogniskującego ustawionego w pobliżu dobrej ogniskowej. Ustaw początkowy rozmiar kroku i największy krok dla pożądanego kroku próbkowania oraz zakres wokół początkowego położenia ogniskowej. Tolerancja powinna wynosić ok. 5%.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Liniowy 1 przejście</span>: Rozpoczyna jak <span style=" font-weight:600;">Liniowy</span> lecz po ukończeniu 1. przejścia, zamiast wykonać 2. przejście, przechodzi prosto do najmniejszej obliczonej wartości HFR. Użyj dopasowania krzywej hiperbolicznej lub paraboli.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Iterative
pl: Iteratywny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Polynomial
pl: Wielomianowy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear
pl: Liniowy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusAlgorithm)
en: Linear 1 Pass
pl: Liniowy 1-przejściowy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusDetection)
en: <html><head/><body><p>Star detection method:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">SEP:</span> Source Extractor and Photometry, an efficient source detection method based on Source Extractor (Bertin and Arnouts 1996; Bertin 2016). See <a href="https://joss.theoj.org/papers/10.21105/joss.00058.pdf"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">SEP: Source Extractor as a library</span></a> in the Journal of Open Source Software.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Centroid</span>: a source detection based on estimating star mass around signal peaks.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gradient</span>: a single source detection based on the Sobel filter. Initial or full-field analysis will use SEP instead of this method.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Threshold</span>: a single source detection based on pixel values. Initial or full-field analysis will use SEP instead of this method.</li></ul></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Sposób wykrywania gwiazd:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">SEP:</span> Wydobywacz źródła i fotometria, sprawne wykrywanie źródła oparte na wydobywaczu źródła (Bertin oraz Arnouts 1996; Bertin 2016). Zobacz <a href="https://joss.theoj.org/papers/10.21105/joss.00058.pdf"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">SEP: Wydobywacz źródła jako biblioteka</span></a> w dzienniku otwartoźródłowego oprogramowania.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Centroida</span>: wykrywanie źródła oparte na szacowaniu masy gwiazdy wokół szczytów sygnałów.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Gradient</span>: wykrywanie pojedynczego źródła oparte na filtrze Sobel. Analiza wstępna lub pełnego pola będzie używać SEP zamiast tego sposobu.</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Próg</span>: wykrywanie pojedynczego źródła oparte na wartościach pikseli. Analiza wstępna lub pełnego pola będzie używać SEP zamiast tego sposobu.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Centroid
pl: Centroida

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
pl: Próg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Detection:
pl: Wykrywanie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusGaussianSigma)
en: <html><head/><body><p>The gaussian blur sigma value. Used for blurring the image before for instance the Bahtinov edge detection.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wartość sigma rozmycia Gaussa. Używana do rozmywania obrazu przed np. wykrywaniem krawędzi Bahtinov.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusThreshold)
en: <html><body><p>Increase to restrict the centroid to bright cores. Decrease to enclose fuzzy stars.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Zwiększ, aby ograniczyć centroidę do jasnych jąder. Zmniejsz, aby zawrzeć rozmyte gwiazdy.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusGaussianKernelSize)
en: <html><head/><body><p>The gaussian blur kernel size. Used for blurring the image before for instance the Bahtinov edge detection.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Rozmiar jądra rozmycia Gaussa. Używane do rozmywania obrazu przed np. wykrywaniem krawędzi Bahtinov.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Curve Fit:
pl: Wpasowanie krzywej:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: <html><head/><body><p>Select the type of curve to fit to the data:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Quadratic</span>: Uses a polynomial fit of degree 2.  This is currently the default option and currently the only option for all Algorithms except Linear 1 Pass.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hyperbola</span>: Fits a hyperbola to the data points.  This is currently only available for the Linear 1 Pass Algorithm and is experimental.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Parabola</span>: Fits a parabola to the data points.  This is currently only available for the Linear 1 Pass Algorithm and is experimental.</li></ul></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wybierz rodzaj krzywej, którą dopasować do danych:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Kwadratowa</span>: Używa wielomianowego dopasowania o stopni 2. Jest to obecnie domyślne ustawienie i jedyne dla wszystkich algorytmów poza liniowym jednoprzejściowym.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Hiperbola</span>: Dopasowuje hiperbolę do punktów danych.  Jest to obecnie dostępne tylko dla algorytmu liniowego, jednoprzejściowego i jest eksperymentalne.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Parabola</span>: Dopasowuje parabolę do punktów danych.  Jest to obecnie dostępne tylko dla algorytmu liniowego, jednoprzejściowego i jest eksperymentalne.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Quadradic
pl: Kwadratowy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusCurveFit)
en: Hyperbola
pl: Hiperbola

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, mechanicsTab)
en: Mechanics
pl: Mechanika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12b)
en: Out Step Multiple:
pl: Mnożnik kroku na zewnątrz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusOutSteps)
en: <html><body><p>This number multiplied by initial-step-size is number of outward steps the Linear Focus algorithm moves away from the initial position at the start of focusing.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Ta liczba, pomnożona przez początkowy rozmiar kroku, jest liczbą kroków stawianych na zewnątrz, o który algorytm ogniskowania liniowego odsuwa się od początkowego położenia na początku ogniskowania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Motion Timeout:
pl: Czas oczekiwania na ruch:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusCaptureTimeout) i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusCaptureTimeout), group (Focus)
en: Maximum time in seconds to wait for a captured image to be received before declaring a timeout.
pl: Czas oczekiwania w sekundach na otrzymanie przechwyconego obrazu, przed zgłoszeniem przekroczenia czasu oczekiwania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusTicks)
en: <b>Initial</b> step size in ticks to cause a noticeable change in HFR value. For timer based focuser, it is the initial time in milliseconds to move the focuser inward or outward
pl: <b>Początkowy</b> rozmiar początkowego kroku liczony w kresach, który spowoduje zauważalną zmianę w wartości HFR. Dla układów ogniskujących opartych na czasomierzach, est to początkowy czas w milisekundach do wysunięcia/wycofania układu ogniskującego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Max Step size:
pl: Maks. rozmiar kroku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMaxSingleStep)
en: <html><head/><body><p>The maximum single step size the algorithm is allowed to command as it searches for the critical focus zone. The calculated step size would be limited to this maximum value.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Największy rozmiar pojedynczego kroku, którego algorytm może użyć, szukając krytycznego obszaru ogniskowania. Obliczony rozmiar kroku zostanie ograniczony do danej tutaj wartości.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Capture Timeout:
pl: Czas oczekiwania na przechwycenie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusMaxTravel)
en: <html><head/><body><p>Maximum travel in steps before the autofocus process aborts</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Największa droga w krokach przed przerwaniem czynności samoogniskowania</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Backlash:
pl: Podmuch powrotny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Initial Step size:
pl: Początkowy rozmiar kroku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusMotionTimeout) i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMotionTimeout), group (Focus)
en: Maximum time in seconds to wait for a focuser to move to desired position before declaring a timeout.
pl: Czas oczekiwania w sekundach na przemieszczenie się układu ogniskującego do żądanego połączenia, przed zgłoszeniem przekroczenia czasu oczekiwania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusBacklash)
en: <html><head/><body><p>For backlash-aware focuser, the amount of backlash to apply when reversing movement direction.</p><p>For the Linear 1 Pass algorithm, set backlash field &gt;= focuser backlash to have backlash neutralised during an Autofocus run.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Dla układu ogniskowego uwzględniającego luz, ilość luzu do zastosowania przy odwracaniu kierunku ruchu.</p><p>Dla algorytmu linowego, jednoprzejściowego, ustaw pole luzu tak, aby było równe luzowi układu ogniskującego tak, aby wyzerować luz w trakcie samoogniskowania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focusSettleTime)
en: <html><head/><body><p>Wait for this many seconds after moving the focuser before capturing the next image during Auto Focus.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Odczekaj tyle sekund przed przesunięciem urządzenia ogniskującego przed przechwyceniem kolejnego obrazu przy użyciu samo-ogniskowania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Max Travel:
pl: Maks. skok:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: V-Curve
pl: Krzywa-V

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, HFROut)
en: <html><body><p>HFR value in pixels consolidated at the current focuser position.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Wartość HFR w pikselach, skonsolidowana w bieżącym położeniu układu ogniskującego.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Stars:
pl: Gwiazdy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, starsOut)
en: <html><body><p>Number of stars used for HFR computation at the current focuser position.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Liczba gwiazd branych do obliczeń HFR w bieżącym położeniu układu ogniskującego.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Iteration:
pl: Przebieg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, iterOut)
en: <html><body><p>Focuser iteration.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Przebieg ogniskowania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, relativeProfileB)
en: Relative Profile...
pl: Profil względny...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB)
en: Clear Data
pl: Wyczyść dane

en: Called newMeasurement after a solution was found.
pl: Rozpoczęto nowy pomiar po znalezieniu rozwiązania.

en: Solution found.
pl: Znaleziono rozwiązanie.

en: Too many steps.
pl: Zbyt wiele kroków.

en: Solution lies outside max travel.
pl: Wynik leży poza graniczną drogą.

en: The host was not found. Please check the host name and port settings in Guide options.
pl: Nie znaleziono gospodarza. Proszę sprawdzić ustawienia nazwy i portu gospodarza w opcjach naprowadzania.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the LinGuider is running, and check that the host name and port settings are correct.
pl: Uczestnik odmówił połączenia. Upewnij się, że LinGuider jest uruchomiony i że nazwa gospodarza oraz numer portu są poprawne.

en: The following error occurred: %1.
pl: Wystąpił następujący błąd: %1.

en: Invalid response.
pl: Nieprawidłowa odpowiedź.

en: Connected to LinGuider %1
pl: Połączony z LinGuider %1

en: Only LinGuider v4.1.0 or higher is supported. Please upgrade LinGuider and try again.
pl: Obsługiwany jest tylko LinGuider v4.1.0 lub wyższy. Uaktualnij LinGuider i spróbuj ponownie.

en: Auto star selected %1
pl: Wybrano auto gwiazdę %1

en: Failed to process star position.
pl: Nie udało się przetworzyć położenia gwiazdy.

en: Failed to set guider reticle position.
pl: Nie udało się ustawić położenia siatki naprowadzania.

en: Failed to set guider square position.
pl: Nie udało się ustawić położenia kwadratu naprowadzania.

en: Failed to start guider.
pl: Nie udało się uruchomić naprowadzania.

en: Failed to stop guider.
pl: Nie udało się zatrzymać naprowadzania.

en: Failed to get RA/DEC Drift.
pl: Nie udało uzyskać RA/DEK.

en: Failed to set dither range.
pl: Nie udało się ustawić zakresu rozproszenia.

en: PHD2: There was no dithering response from PHD2, but continue guiding.
pl: PHD2: Nie było odpowiedzi rozpraszania z PHD2, lecz kontynuowano naprowadzanie.

en: Reconnecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
pl: Ponowne łączenie do gospodarza PHD2: %1 na porcie %2...

en: Connecting to PHD2 Host: %1, on port %2. . .
pl: Łączenie gospodarza PHD2: %1 na porcie %2...

en: Aborting any capture before disconnecting equipment...
pl: Przerywanie wszystkich przechwytywań przed rozłączeniem wyposażenia...

en: Disconnected from PHD2 Host: %1, on port %2.
pl: Odłączony od gospodarza PHD2: %1 na porcie %2.

en: The host disconnected.
pl: Rozłączono się od gospodarza.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the PHD2 is running, and check that the host name and port settings are correct.
pl: Uczestnik odmówił połączenia. Upewnij się, że PHD2 jest uruchomiony i że nazwa gospodarza oraz numer portu są poprawne.

en: PHD2: invalid response received: %1
pl: PHD2: otrzymano nieprawidłową odpowiedź: %1

en: PHD2: JSON error: %1
pl: PHD2: Błąd JSON: %1

en: Unknown PHD2 event: %1
pl: Nieznane zdarzenie PHD2: %1

en: PHD2: Version %1
pl: PHD2: Wersja %1

en: PHD2: Calibration Complete.
pl: PHD2: Ukończono kalibrację.

en: PHD2: Waiting for guiding to settle.
pl: PHD2: Oczekiwanie na ustalenie naprowadzania.

en: PHD2: Calibration Failed (%1).
pl: PHD2: Niepowodzenie kalibracji (%1).

en: Calibration Data Flipped.
pl: Obrócono dane kalibracji.

en: PHD2: Settling failed (%1).
pl: PHD2: Niepowodzenie ustalania (%1).

en: PHD2: There was a dithering error, but continue guiding.
pl: PHD2: Wystapił błąd rozprowadzania, lecz kontynuowano naprowadzanie.

en: PHD2: Settling failed, aborted.
pl: PHD2: Niepowodzenie ustalania, przerwano.

en: PHD2: Settling complete, Guiding Started.
pl: PHD2: Ukończono ustalania, rozpoczęto naprowadzanie.

en: PHD2: Star found, guiding is resuming...
pl: PHD2: Znaleziono gwiazdę, wznowiono naprowadzanie...

en: PHD2: Looping Exposures Stopped.
pl: PHD2: Zatrzymano naświetlenia w pętli

en: PHD2: Guiding Stopped.
pl: PHD2: Zatrzymano naprowadzanie.

en: PHD2: Lock Position Set.
pl: PHD2: Naprowadzono.

en: PHD2: Star Selected.
pl: PHD2: Wybrano gwiazdę.

en: PHD2: Guiding resumed.
pl: PHD2: Wznowiono naprowadzanie.

en: PHD2: Guiding started.
pl: PHD2: Rozpoczęto naprowadzanie.

en: PHD2: Lock Position Lost, continuing calibration.
pl: PHD2: Utracono nacelowane miejsce, wznawianie kalibracji.

en: PHD2: Star Lost. Trying to reacquire for %1s.
pl: PHD2: Utracono gwiazdę. Próba jej odzyskania przez %1s.

en: PHD2: Lock Position Lost.
pl: PHD2: Utracono naprowadzenie.

en: PHD2: Guiding paused.
pl: PHD2: Wstrzymano naprowadzanie.

en: PHD2: Calibrating, timing out in %1s.
pl: PHD2: Kalibrowanie, przekroczenie czasu oczekiwania za %1s.

en: PHD2: Calibration turned to looping, failed.
pl: PHD2: Kalibrację przeszła w zapętlenie, co oznacza niepowodzenie.

en: PHD2: Looping Exposures.
pl: PHD2: Naświetlenia w pętli.

en: PHD2: Dithering started.
pl: PHD2: Rozpoczęto rozpraszanie.

en: PHD2: Calibration is cleared
pl: PHD2: Wyczyszczono kalibrację

en: PHD2: DEC Guide Mode is Set to: %1
pl: PHD2: Tryb naprowadzania DEC jest ustawiony na: %1

en: PHD2: Exposure Time set to:
pl: PHD2: Czas naświetlenia ustawiony na:

en: PHD2: Valid Exposure Times: Auto,
pl: PHD2: Poprawne czasy naświetlania: Auto,

en: PHD2: Please set CCD and telescope parameters in PHD2, Pixel Scale is invalid.
pl: PHD2: Ustaw parametry CCD i teleskopu w PHD2, skala pikselowa jest nieprawidłowa.

en: PHD2: Pixel Scale is %1 arcsec per pixel
pl: PHD2: Skala pikselowa to %1 sekund kątowych na piksel

en: PHD2 Error: unhandled '%1'
pl: Błąd PHD2: nieobsługiwany '%1'

en: PHD2 Error: Equipment not connected.
pl: Błąd PHD2: Nie podłączono wyposażenia.

en: PHD2: Guiding is already running.
pl: PHD2: Naprowadzanie jest w trakcie.

en: PHD2: Connecting Equipment. . .
pl: PHD2: Podłączanie wyposażenia...

en: PHD2: Disconnecting Equipment. . .
pl: PHD2: Rozłączanie wyposażenia...

en: Calibration
pl: Kalibracja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Dither
pl: Rozprosz

en: GPG RA Guider
pl: Układ naprowadzający RA GPG

en: PHD2's current camera: %1, is NOT connected to Ekos.  The PHD2 Guide Star Image will be received, but the full external guide frames cannot.
pl: Bieżący aparat PHD2: %1, NIE jest podłączony do Ekos.  Odbierany będzie obraz PHD2 gwiazdy naprowadzającej, lecz nie pełne klatki zewnętrznego naprowadzania.

en: PHD2's current camera: %1, IS connected to Ekos.  You can select whether to use the full external guide frames or just receive the PHD2 Guide Star Image using the SubFrame checkbox.
pl: Bieżący aparat PHD2: %1, JEST podłączony do Ekos.  Można wybrać czy użyć pełnych klatek zewnętrznego naprowadzania, czy otrzymywać tylko obraz PHD2 gwiazdy naprowadzającej poprzez użycie pola zaznaczanego podklatki.

en: Connection to the guide CCD is lost.
pl: Połączenie z naprowadzającą matrycą CCD zostało utracone.

en: Error: lost connection to CCD.
pl: Błąd: utracono połączenie z CCD.

en: Exposure timeout. Aborting Autoguide.
pl: Upłynął czas naświetlenia. Przerywanie samoogniskowania.

en: Exposure timeout. Aborting Dithering.
pl: Upłynął czas naświetlenia. Przerywanie rozpraszania.

en: Exposure timeout. Aborting Calibration.
pl: Upłynął czas naświetlenia. Przerywanie kalibracji.

en: The mount is parked. Unpark to start guiding.
pl: Montaż jest zaparkowany. Wyparkuj go, aby zacząć naprowadzać.

en: Pier side change detected. Clearing calibration.
pl: Wykryto zmianę strony doku. Czyszczenie kalibracji.

en: Mount is moving. Resetting calibration...
pl: Montaż jest w ruchu. Zerowanie kalibracji...

en: Mount is parking. Aborting guide...
pl: Montaż parkuje. Przerywanie naprowadzania...

en: Mount is slewing. Aborting guide...
pl: Montaż obraca się. Przerywanie naprowadzania...

en: Calibration is cleared.
pl: Wyczyszczono kalibrację.

en: External guider connected.
pl: Zewnętrzne naprowadzanie podłączone.

en: External guider disconnected.
pl: Zewnętrzne naprowadzanie rozłączone.

en: Calibration completed.
pl: Ukończono kalibrację.

en: Calibration started.
pl: Rozpoczęto kalibrację.

en: Guiding resumed.
pl: Wznowiono naprowadzanie.

en: Autoguiding started.
pl: Rozpoczęto samoczynne naprowadzanie

en: Autoguiding aborted.
pl: Przerwano samoczynne naprowadzanie.

en: Guiding suspended.
pl: Wstrzymano naprowadzanie.

en: Manual dithering in progress.
pl: Ręczne rozpraszanie w trakcie.

en: Dithering in progress.
pl: Rozpraszanie w trakcie.

en: Post-dither settling for %1 second... | Post-dither settling for %1 seconds...
pl[0]: Po-rozpraszanie ustali się za %1 sekundę...
pl[1]: Po-rozpraszanie ustali się za %1 sekundy...
pl[2]: Po-rozpraszanie ustali się za %1 sekund...

en: Dithering failed.
pl: Nie udało się rozpraszanie.

en: Dithering completed successfully.
pl: Pomyślnie ukończono rozpraszanie.

en: %1x%1 guide binning is not supported.
pl: %1x%1 binning naprowadzania jest nieobsługiwany.

en: Exposure failed. Restarting exposure...
pl: Nieudane naświetlanie. Ponowne naświetlanie...

en: Cannot change guider type while active.
pl: Nie można zmienić rodzaju naprowadzania podczas jego aktywności.zajęty.

en: Warning: Reset Guiding Calibration is enabled. It is recommended to turn this option off for PHD2.
pl: Uwaga: włączono zerowanie kalibracji naprowadzania. Zalecane jest jej wyłączenie dla PHD2.

en: Calibration failed to start.
pl: Nie udało się rozpocząć kalibracji.

en: Auto star selected.
pl: Wybrano auto gwiazdę.

en: Failed to select an auto star.
pl: Nie udało się wybrać auto gwiazdy.

en: Select a guide star to calibrate.
pl: Wybierz gwiazdę przewodnią do skalibrowania.

en: x (pixels)
pl: x (piksele)

en: y (pixels)
pl: y (piksele)

en: The PHD2 camera is not available to Ekos, so you cannot see the captured images.  But you will still see the Guide Star Image when you guide.
pl: Aparat PHD2 jest niedostępny dla Ekos, więc nie można oglądać przechwyconych obrazów, lecz nadal będzie widać obraz gwiazdy naprowadzającej podczas naprowadzania.

en: To receive PHD2 images other than the Guide Star Image, SubFrame must be unchecked.  Unchecking it now to enable your image captures.  You can re-enable it before Guiding
pl: Aby otrzymywać obrazy PHD2 inne niż obraz gwiazdy naprowadzającej, to podklatka musi być odznaczona. Odznaczono ją teraz, aby umożliwić przechwytywanie klatek. Można ją ponownie zaznaczyć przed naprowadzaniem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroupBox)
en: Control
pl: Sterownie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: <html><head/><body><p>Automatically select the calibration star. <br/>Please note: 'SEP Multi Star' does  <span style=" font-weight:600;">always</span> use 'auto star' detection.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Samoczynnie wybierz gwiazdę kalibrującą. <br/>Pamiętaj: 'Wielogwiazda SEP' nie  <span style=" font-weight:600;">zawsze</span> używa wykrywania 'auto gwiazdy'.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: Auto Star
pl: Autogwiazda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearCalibrationB)
en: Clear calibration data.
pl: Czyszczenie danych kalibracji.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manualDitherB)
en: Manual Dither
pl: Ręczne rozpraszanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: <html><head/><body><p>Subtract dark frame. If no dark frame is available, a new dark frame shall be captured and saved for future use.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Odejmij ciemną klatkę. W przypadku braku odpowiedniej ciemnej klatki, zostanie ona przechwycona i zapisana do przyszłego wykorzystania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loopB)
en: Loop
pl: Zapętlij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: <html><head/><body><p>Subframe the image around the guide star. Or for PHD2, receive the Guide Star Image instead of the full image frame. For the Internal Guider, before checking this option, you must <span style=" font-weight:600;">first</span> capture an image and select a guide star. Uncheck it to take a full frame again. <br/>Please note: 'SEP Multi Star' <span style=" font-weight:600;">cannot</span> use subframe.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Stwórz klatki pomocnicze na obrazie wokół gwiazdy prowadzącej. Dla wewnętrznego naprowadzania, przed zaznaczeniem tej opcji musisz  <span style=" font-weight:600;">najpierw</span> przechwycić obraz i zaznaczyć gwiazdę prowadzącą. Odznacz opcję, aby znowu przechwycić pełną klatkę.<br/>Pamiętaj: 'Wielogwiazda SEP' <span style=" font-weight:600;">nie może</span> używać podklatek.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: Subframe
pl: Klatka pomocnicza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eastRAGuideEnabled)
en: East Direction Guiding
pl: Naprowadzanie według wschodniego kierunku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, westRAGuideEnabled)
en: West Direction Guiding
pl: Naprowadzanie według zachodniego kierunku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalConnectB)
en: Connect to external guiding application.
pl: Połączenie z zewnętrzną aplikacją do naprowadzania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECGuideEnabled)
en: Guide Declination Axis
pl: Oś deklinacji naprowadzania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Guide star tracking box size. Box size must be set in accordance to the selected star size.
pl: Rozmiar pola śledzenia gwiazdy naprowadzającej. Rozmiar pola musi być zgodny z rozmiarem wybranej gwiazdy.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, externalDisconnectB)
en: Disconnect from external guiding application.
pl: Rozłącz od zewnętrznej aplikacji naprowadzającej.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Apply filter to image after capture to enhance it
pl: Zastosuj filt do obrazu po jego przechwyceniu celem jego ulepszenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Guide camera binning. It is recommended to set binning to 2x2 or higher.
pl: Binning naprowadzania kamery. Zaleca się ustawienie binningu na 2x2 lub więcej.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rAGuideEnabled)
en: Guide Right Ascention Axis
pl: Prawa oś wznoszenia naprowadzania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_9)
en: Directions
pl: Kierunki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guideDelay)
en: Delay next guide exposure this many seconds after a pulse is sent
pl: Opóźnij następne naświetlenie naprowadzania o tyle sekund po wysłaniu pulsu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, northDECGuideEnabled)
en: North Direction Guiding
pl: Naprowadzanie według północnego kierunku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, southDECGuideEnabled)
en: South Direction Guiding
pl: Naprowadzanie według południowego kierunku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroupScope)
en: Scope / Lens Info
pl: Szczegóły optyki / obiektywu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FOV)
en: Field of View (arcmin)
pl: Pole Widzenia (minuty kątowe)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Aperture)
en: Aperture (mm)
pl: Przysłona (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Focal)
en: Focal Length (mm)
pl: Ogniskowa (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_FbyD) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51_2)
en: Focal Ratio
pl: Szybkość ogniskowej

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, infoGroup)
en: Guide Info
pl: Informacje o naprowadzaniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_17)
en: Pulse Length (ms)
pl: Długość pulsu (ms)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_16)
en: Guiding Delta "
pl: Delta naprowadzania "

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseRA)
en: Generated RA pulse
pl: Wygenerowany puls RA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_PulseDEC)
en: Generated DEC pulse
pl: Wygenerowany puls DEC

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaRA)
en: Immediate Guiding RA deviation in arcseconds
pl: Natychmiastowe odchylenie naprowadzania RA w sekundach kątowych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_DeltaDEC)
en: Immediate Guiding DEC deviation in arcseconds
pl: Natychmiastowe odchylenie naprowadzania DEC w sekundach kątowych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_17b)
en: Guiding RMS error
pl: Błąd RMS naprowadzania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_ErrRA)
en: Guiding RA RMS error
pl: Błąd RMS naprowadzania RA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_ErrDEC)
en: Guiding DEC RMS error
pl: Błąd RMS DEC naprowadzania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Total RMS"
pl: Całkowity RMS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7b)
en: Guide SNR
pl: SNR naprowadzania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, correctionSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to adjust the scale of the Corrections Graphs relative to the scale of the drift graphs.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przesuń suwakiem, aby dostosować skalę wykresów poprawek względem skali wykresów dryfu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Drift Plot
pl: Wykres dryfu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Calibration Plot
pl: Wykres kalibracji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rADisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyświetla krzywą RA na wykresie dryfu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rACorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the RA Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyświetla krzywą poprawek RA na wykresie dryfu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rACorrDisplayedOnGuideGraph) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dECorrDisplayedOnGuideGraph)
en: Corr
pl: Współ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dEDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display DEC graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyświetla krzywą DEC na wykresie dryfu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dECorrDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display the DEC Corrections graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyświetla krzywą poprawek DEC na wykresie dryfu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, sNRDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display SNR graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyświetl krzywą SNR na wykresie dryfu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, rMSDisplayedOnGuideGraph)
en: <html><head/><body><p>Display RMS graph in the Drift Graphics plot.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyświetl krzywą RMS na wykresie dryfu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomInXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom in for the X-Axis.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przybliż widok na osi X</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideZoomOutXB)
en: <html><head/><body><p>Zoom out for the X-Axis.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Oddal widok na osi X</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Trace:
pl: Ślad:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, guideSlider)
en: <html><head/><body><p>Drag the slider to scroll through guide history while displaying the RA and DEC error points on both graphs. Dragging to the far right will set the guide plots to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przesuń suwakiem, aby przewinąć historię naprowadzania przy jednoczesnym wyświetlaniu punktów błędów RA i DEC na obu wykresach. Przesunięcie daleko na prawo, ustawi wykresy naprowadzania na wyświetlania najświeższych danych i samoczynnie przewinie wykres.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: <html><head/><body><p>Check to display the latest guide data and autoscroll the graph.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zaznacz, aby wyświetlić najświeższe dane naprowadzania i samoczynnie przewinąć wykres.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, latestCheck)
en: Max
pl: Maks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideAutoScaleGraphB)
en: <html><head/><body><p>Autoscale both Guide Graphs to their default scale. If any points are located outside this range, the view is expanded to include them (with the exception of the time axis in the drift graphics).</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Samoczynnie przeskaluj oba wykresy naprowadzania do ich domyślnej skali. Jeśli jakieś punkty znajdą się poza tym zakresem, to widok jest rozszerzany tak, aby je uwzględnić (z wyjątkiem osi czasu na wykresie dryfu).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideSaveDataB)
en: <html><head/><body><p>Export the guide data from the current session to a CSV file readable by a spreadsheet program.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyeksportuj dane naprowadzania z bieżącej sesji do pliku CSV do odczytu w programie arkusza kalkulacyjnego.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, guideDataClearB)
en: <html><head/><body><p>Clear all the recent guide data.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Czyszczenie wszystkich ostatnich danych naprowdzania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, guiderAccuracyThreshold)
en: <html><head/><body><p>Set the desired guiding accuracy in the Drift Plot. The number represents the radius of the green concentric circle in arcseconds.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ustaw żądaną dokładność naprowadzania na wykresie dryfu. Liczba przedstawia promień zielonego koncentrycznego okręgu w sekundach kątowych.</p></body></html>

en: drift (arcsec)
pl: dryf (sekunda kątowa)

en: pulse (ms)
pl: puls (ms)

[ctx: Drift graphics tooltip; %1 is local time; %2 is RA deviation; %3 is DE deviation in arcseconds; %4 is the RMS error in arcseconds; %5 is the SNR; %6 is RA Pulse in ms; %7 is DE Pulse in ms]
en: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr><tr><td>RA Pulse:   </td><td>%6 ms</td></tr><tr><td>DE Pulse:   </td><td>%7 ms</td></tr></table>
pl: <table><tr><td>LT:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>RA:   </td><td>%2 "</td></tr><tr><td>DE:   </td><td>%3 "</td></tr><tr><td>RMS:   </td><td>%4 "</td></tr><tr><td>SNR:   </td><td>%5 "</td></tr><tr><td>Puls RA:   </td><td>%6 ms</td></tr><tr><td>Puls DE:   </td><td>%7 ms</td></tr></table>

[ctx: @title:window]
en: Export Guide Data
pl: Wyeksportuj dane naprowadzania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
pl: Uruchom

en: RA drifting forward...
pl: RA dryfuje naprzód...

en: Guide Star found.
pl: Znaleziono gwiazda prowadzącą.

en: Calibrating RA Out
pl: Kalibrowanie wyjścia RA

en: RA drifting reverse...
pl: RA dryfuje wstecz...

en: Calibration rejected. Star drift is too short. Check for mount, cable, or backlash problems.
pl: Odrzucono kalibrację. Dryf gwiazdy jest za krótki. Sprawdź montaż, kable, lub problemy z podmuchem powrotnym.

en: Calibration Failed: Drift too short.
pl: Niepowodzenie kalibracji: Dryf zbyt krótki.

en: Calibrating RA In
pl: Kalibrowanie wejścia RA

en: Calibration Failed: couldn't reach start.
pl: Niepowodzenie kalibracji: nie można osiągnąć początku.

en: Guide RA: Scope cannot reach the start point after %1 iteration. Possible mount or backlash problems... | GUIDE_RA: Scope cannot reach the start point after %1 iterations. Possible mount or backlash problems...
pl[0]: GUIDE_RA: Celownik optyczny nie może osiągnąć punktu początkowego po %1 próbie. Możliwe problemy z montażem lub podmuchem powrotnym...
pl[1]: GUIDE_RA: Celownik optyczny nie może osiągnąć punktu początkowego po %1 próbach. Możliwe problemy z montażem lub podmuchem powrotnym...
pl[2]: GUIDE_RA: Celownik optyczny nie może osiągnąć punktu początkowego po %1 próbach. Możliwe problemy z montażem lub podmuchem powrotnym...

en: DEC backlash...
pl: Podmuch powrotny DEC...

en: DEC drifting forward...
pl: DEK dryfuje naprzód...

en: Calibration Failed: drift too short.
pl: Niepowodzenie kalibracji: Dryf zbyt krótki.

en: Calibrating DEC Backlash
pl: Kalibrowanie podmuchu powrotnego DEC

en: Calibrating DEC Out
pl: Kalibrowanie wyjścia DEC

en: DEC drifting reverse...
pl: DEK dryfuje wstecz...

en: Calibration Failed: couldn't reach start point.
pl: Niepowodzenie kalibracji: nie można osiągnąć punktu początkowego.

en: Guide DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iteration.
    Possible mount or backlash problems... | GUIDE DEC: Scope cannot reach the start point after %1 iterations.
    Possible mount or backlash problems...
pl[0]: GUIDE_DEC: Zakres nie może osiągnąć punktu początkowego po %1 próbie.
    Możliwe problemy z montażem lub podmuchem powrotnym...
pl[1]: GUIDE_DEC: Celownik optyczny nie może osiągnąć punktu początkowego po %1 próbach.
    Możliwe problemy z montażem lub podmuchem powrotnym...
pl[2]: GUIDE_DEC: Celownik optyczny nie może osiągnąć punktu początkowego po %1 próbach.
    Możliwe problemy z montażem lub podmuchem powrotnym...

en: Calibrating DEC In
pl: Kalibrowanie wejścia DEC

en: DEC swap enabled.
pl: Włączono zamianę DEK.

en: DEC swap disabled.
pl: Wyłączono zamianę DEK.

en: Calibration Successful
pl: Pomyślnie skalibrowano

en: Warning: Dithering failed. Autoguiding shall continue as set in the options in case of dither failure.
pl: Uwaga: Nieudane rozpraszanie. Samonaprowadzanie powinno kontynuować tak jak to zostało ustawione w opcjach w przypadku niepowodzenia rozpraszania.

en: Warning: Manual Dithering failed.
pl: Uwaga: nie udało się ręczne rozpraszanie.

en: %1 info are missing. Please set the values in INDI Control Panel.
pl: Brakuje informacji %1. Proszę ustaw wartości w panelu sterowania INDI.

en: Missing Information
pl: Brak informacji

en: Guiding calibration restored
pl: Przywrócono kalibrację naprowadzania

en: Lost track of the guide star. Try increasing the square size or reducing pulse duration.
pl: Utracono ślad gwiazdy prowadzącej. Spróbuj zwiększyć rozmiar kwadratu lub zmniejszyć czas trwania pulsu.

en: Guide Star lost.
pl: Zgubiono gwiazdę prowadzącą.

en: Guiding calibration failed
pl: Nie udało się skalibrować naprowadzania

en: Guiding calibration completed successfully
pl: Pomyślnie ukończono kalibrację naprowadzania

en: Lost track of the guide star. Searching for guide stars...
pl: Utracono ślad gwiazdy prowadzącej. Szukanie gwiazdy prowadzącej...

en: Delta RMS threshold value exceeded. Searching for guide stars...
pl: Przekroczono wartość progową delty RMS. Szukanie gwiazdy prowadzącej...

en: Failed to find any suitable guide stars. Aborting...
pl: Nie udało się znaleźć żadnej gwiazdy prowadzącej. Przerywanie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
pl: Jasność

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_29) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CalibrationPulseDuration)
en: Initial pulse size for calibration.
pl: Rozmiar początkowego pulsu dla kalibracji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
pl: Puls:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutoModeIterations)
en: Maximum number of iterations calibration should use per phase.
pl: Największa liczba iteracji, którą kalibracja powinna użyć na fazę.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of iterations calibration should use per phase. It may use fewer (if max move is reached).
pl: Największa liczba iteracji, którą układ kalibracji powinien użyć na fazę. Może użyć mniej (gdy graniczny ruch został osiągnięty).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Max Iterations:
pl: Maks. iteracji:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1)
en: Maximum number of pixels the calibration should move. Once it exceeds this amount, it will finish the calibration phase.  It may move less if  max iterations is reached.
pl: Największa liczba pikseli, o którą układ kalibracyjny powinien się przemieścić. Gdy ta wartość zostanie już przekroczona, to zakończy się faza kalibracji. Może przemieszczać się mniej, jeśli zostanie osiągnięta graniczna liczba iteracji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Max move (px):
pl: Maks. ruch (piks.):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_CalibrationMaxMove) i18n: ectx: label, entry (CalibrationMaxMove), group (Guide)
en: Maximum number of pixels the calibration should move (approximate).
pl: Największa liczba pikseli, o którą powinna przemieścić się kalibracja (przybliżona).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
pl: Dwie osie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled) i18n: ectx: label, entry (GuideAutoSquareSizeEnabled), group (Guide)
en: Automatically select the square size based on the selected star width.
pl: Samoczynnie wybierz rozmiar kwadratu na podstawie szerokości wybranej gwiazdy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled)
en: Auto Square Size
pl: Auto-rozmiar kwadratu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reticle
pl: Sieć

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_26)
en: X position of the guide star
pl: Położenie X gwiazdy prowadzącej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_27)
en: Y position of the guide star
pl: Położenie Y gwiazdy prowadzącej

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Calibrated Values
pl: Skalibrowane wartości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec_cal_degrees_unit)
en: degrees (swapped)
pl: stopnie (zamienione)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideCalibrationBacklash)
en: <html><head/><body><p>Remove the effect of DEC backlash when calibrating guider.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Usuń efekt podmuchu powrotnego DEC podczas kalibrowania naprowadzania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideCalibrationBacklash)
en: Remove DEC backlash in guide calibration
pl: Usuń podmuch powrotny DEC podczas kalibrowania naprowadzania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResetGuideCalibration)
en: <html><head/><body><p>If checked,  always re-calibrate when guiding is started. This is often not necessary when a good quality calibration has previously been done and the guide camera has not been rotated or re-installed.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Po zaznaczeniu, zawsze ponownie skalibruj przed rozpoczęciem naprowadzania. Zazwyczaj nie jest to potrzebne, gdy poprzednio wykonano kalibrację dobrej jakości oraz aparat naprowadzający nie został obrócony lub ponownie zamontowany.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetGuideCalibration)
en: Reset Guide Calibration After Each Mount Slew
pl: Wyzeruj kalibrację naprowadzania po każdym obrocie montażu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseGuideCalibration)
en: <html><head/><body><p>Store and attempt to reuse calibrations. This only works on opposite sides of the meridian if the pier-side can be automatically determined from your mount. The "Reset Guide on Slew" option above must be unchecked for this to be attempted.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zachowaj i spróbuj ponownie wykorzystać kalibrację. Działa to tylko na przeciwne strony południka lub gdy można określić stronę doku samoczynnie z twojego montażu. Pole powyżej "Zerowania przy obrocie" musi być odznaczone, aby móc tego spróbować.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReuseGuideCalibration)
en: Store and reuse guide calibration when possible.
pl: Zachowaj i wykorzystaj ponownie kalibrację naprowadzania, gdy to możliwe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseDecOnPierSideChange)
en: <html><head/><body><p>When re-using a calibration, reverse the DEC angle if the current pier side differs from the one at calibration. This only applies when re-using calibrations. The value you need is a property of your mount that should be researched. </p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przy ponownym wykorzystaniu kalibracji, odwróć kąt DEC, jeśli bieżąca strona doku różni się od tej z kalibracji. Ma to zastosowanie tylko przy ponownym wykorzystaniu kalibracji. Wartość, której potrzebujesz, to właściwość twojego montażu, która powinna być sprawdzona.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReverseDecOnPierSideChange) i18n: ectx: label, entry (ReverseDecOnPierSideChange), group (Scheduler)
en: Reverse DEC on pier-side change when reusing calibration.
pl: Odwróć DEC po zmianie strony doku przy ponownym wykorzystaniu kalibracji.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherPixels)
en: Number of pixels to move the guiding square in a random direction.
pl: Liczba pikseli do przeniesienia kwadratu naprowadzającego w losowym kierunku.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherSettle) i18n: ectx: label, entry (DitherSettle), group (Guide)
en: After dither is successful, wait for this many seconds before proceeding.
pl: Po pomyślnym ukończeniu dither, odczekaj tyle sekund przed przejściem dalej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: PHD2 Dither Threshold
pl: Prób rozpraszania PHD2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherTimeout)
en: <html><head/><body><p>Maximum allowable distance for dithering to be considered settled (PHD2 only).</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Największa dopuszczalna odległość do uznania rozpraszania za ustalone (tylko PHD2).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Move locked guiding square location after frame capture
pl: Przenieś zablokowany kwadrat naprowadzania po przechwyceniu klatki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_DitherThreshold)
en: Maximum allowable distance for guiding to be considered settled (PHD2 only).
pl: Największa dopuszczalna odległość do uznania naprowadzania za ustalone (tylko PHD2).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: PHD2 Dither Timeout
pl: Czas oczekiwania na rozproszenia PHD2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherFrames) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Dither after this many captured frames in the CCD module
pl: Rozprosz po tylu przechwyconych klatkach w modue CCD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: frames
pl: klatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
pl: Częstotliwość

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherMaxIterations)
en: <html><head/><body><p>Maximum dithering iteration attempts before giving up</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Liczba prób rozproszenia przed poddaniem się</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Max. Iterations
pl: Maks. iteracji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherWithOnePulse)
en: <html><head/><body><p>If checked, dithering amount is randomly generated, pulses are sent, but the resultant pixel dithering amount is not enforced so only the one dither pulse is sent. This is quicker, and recommended as dither amount is random anyway. It is necessary when 2-D dither is required but guiding is only done in one axis.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Po zaznaczeniu, ilość rozproszenia jest losowo dobierana, pulsy są wysyłane, lecz wynikowa ilość rozproszenia pikseli nie jest wymuszana, więc wysyłany jest tylko jeden puls rozpraszający. Jest to szybsze i zalecane, bo ilość rozpraszania jest i tak losowa. Jest to wymagane, gdy wymagane jet rozpraszanie 2D, a naprowadzanie odbywa się tylko w jednej osi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherWithOnePulse)
en: One Pulse Dither
pl: Rozpraszanie jednopulsowe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: <html><head/><body><p>If checked, autoguiding is aborted when dithering fails. Otherwise, guiding resumes normally.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Po zaznaczeniu, samonaprowadzanie zostaje przerwane, gdy nie uda się rozpraszanie . W przeciwnym przypadku naprowadzanie wznawia normalnie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherFailAbortsAutoGuide)
en: Abort Autoguide on failure
pl: Przerwij samonaprowadzania przy niepowodzeniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: <html><head/><body><p>Perform dithering when not guiding.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Użyj rozpraszania przy nienaprowadzaniu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherNoGuiding)
en: Non-Guide Dither Pulse
pl: Puls rozproszony, nienaprowadzający

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_DitherNoGuidingPulse)
en: Pulse length in milliseconds to command mount motion in a random direction
pl: Długość pulsu w milisekundach do wydania polecenia ruchu montażu w dowolnym kierunku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p><a href="https://ieeexplore.ieee.org/document/7105398"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">The Gaussian Process Guider</span></a>, <span style=" font-style:italic;">(c) 2014-2017 Max Planck Society</span>, is used for RA guiding only. Most parameters <br/>can stay at their defaults. <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Enable GPG</span> with the checkbox below. It can be used with all Guide star-detection<br/>algorithms but has been tested most and is recommended with <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">SEP MultiStar</span>. It combines a reactive<br/>correction whose aggressiveness is controlled with <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Control Gain</span> and <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Minimum Move</span>, with a predictive<br/>correction controlled by <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Prediction Gain</span>.</p><p>The most important parameter is <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Major Period</span>. If you can determine it for your mount, it's much <br/>better to set it yourself and uncheck <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Estimate Period.</span></p><hr/></body></html>
pl: <html><head/><body><p><a href="https://ieeexplore.ieee.org/document/7105398"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Naprowadzacz Procesu Gaussa</span></a>, <span style=" font-style:italic;">(c) 2014-2017 Towarzystwo Maksa Plancka</span>, jest używany tylko do naprowadzania RA. Większość z parametrów <br/>może zachować swoje domyślne wartości. <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Włącz GPG</span> zaznaczając pole poniżej. Można tego użyć ze wszystkimi algorytmami naprowadzania przy wykrywaniu gwiazd<br/>, lecz najbardziej zostało to sprawdzone z <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">SEP wielogwiazdowy</span>. Łączy reakcyjne<br/>poprawki, których agresywnością steruje się poprzez <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Wzmocnienie sterowania</span> oraz <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Najmniejszy ruch</span>, gdzie przewidywane poprawki<br/>są sterowane poprzez  <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Wzmocnienie przewidywania</span>.</p><p>Najważniejszym parametrem jest <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Główny okres</span>. Jeśli możesz określić go dla swojego montażu, to dużo <br/>lepiej jest ustawić go samemu i odznaczyć <span style=" font-weight:600; color:#8ae234;">Okres szacowania.</span></p><hr/></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGEnabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpg0)
en: Enable the GPG guider for RA guiding.
pl: Włącz naprowadzanie GPG dla naprowadzania RA.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpg0)
en: Enable GPG
pl: Włącz GPG

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGDarkGuidingInterval)
en: Maximum time between emitting predictive corrections while capturing guide images. This might be on the order of 1 second or less, with the guide exposure much longer. The exact values and the ratio between them will depend greatly on your mount and environmental conditions; but generally, the worse periodic error of your mount, the greater the ratio between guide exposure and dark guiding interval.
pl: Najdłuższy czas pomiędzy wyemitowaniem przewidywalnych poprawek podczas przechwytywania obrazów naprowadzających. To może być wartość rzędu 1 sekundy lub mniej, z naświetleniem naprowadzania znacznie dłuższym. Dokładne wartości wraz ze stosunkiem pomiędzy nimi będą silnie zależeć od twojego montażu i warunków otoczenia; lecz ogólnie, im najgorszy błąd okresowy twojego montażu, tym większy stosunek pomiędzy naświetleniem naprowadzania i okresu naprowadzania ciemnego.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs0a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGPeriod)
en: The length in seconds of the mount's major period (that's being corrected).
pl: Długość w sekundach głównego okresu montażu (tego, który będzie podlegać poprawką).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs0a)
en: Major Period
pl: Główny okres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs2a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGpWeight)
en: The fraction of its prediction the GPG uses to move the mount.
pl: Ułamek przewidywania, którego GPG używa do poruszania montażem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs2a)
en: Prediction Gain
pl: Wzmocnienie przewidywania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgsDarkGuiding) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGDarkGuiding)
en: Enable predictive corrections during acquisition of guide camera images
pl: Włącz przewidywalne poprawki podczas wykonywania obrazów aparatem naprowadzającym

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs1a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GPGEstimatePeriod)
en: If checked, the GPG estimates the mount's major period. Otherwise, it uses the entry above.
pl: Gdy zaznaczone, to GPG szacuje główny okres montażu. W przeciwnym przypadku, używa wpisu powyżej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs1a)
en: Estimate Period
pl: Oszacuj okres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Uses RA "Aggressiveness" from Guide controls
pl: Używa "agresywności" RA z elementów sterowania układem naprowadzania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs4a)
en: The min-move parameter the GPG uses to move the mount when it uses its backoff proportional guider.
pl: Parametr najmniejszego ruchu, którego GPG używa do poruszania montażem, gdy używa swojego układu naprowadzającego do proporcjonalnego wycofywania się.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs4a)
en: Minimum Move
pl: Najmniejszy ruch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Uses RA "Min error" from Guide controls
pl: Używa "najmniejszego błędu" z elementów sterowania układem naprowadzania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgs3a)
en: The fraction of the guide-star drift that the GPG uses to move the mount.
pl: Ułamek dryfu gwiazdy prowadzącej, którego GPG używa do poruszania montażem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgs3a)
en: Control Gain
pl: Wzmocnienie sterowania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, expertGroupBox)
en: Expert Settings
pl: Ustawienia rozszerzone

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas0a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGSE0KLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Length scale of the long range kernel in seconds.</p><p>This 
              parameter accounts for the long-term drift in periodic error, on the scale of several major periods. This might be due to, for
              example:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Harmonic interaction between the gears in the whole gear train,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Change in
              loading due to gravity,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;
              -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Thermal variations.</li></ul><p>This should probably be several
              times larger than the major period.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Podziałka długości w sekundach dla jądra o długim zasięgu.</p><p>Ten 
              parametr uwzględnia długoterminowy dryf w błędzie okresowym, na skali kilku głównych okresów. Powodem tego może być
              na przykład:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Harmoniczne oddziaływanie pomiędzy kołami zębatymi w całym napędzie zębatym,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zmiana w
              obciążeniu ze względu na przyciąganie ziemskie,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;
              -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zmiany temperaturowe.</li></ul><p>Te powinny być prawdopodobnie kilka razy
              większe niż główny okres.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas0a)
en: Long-range Length Scale
pl: Skala długości dużych długości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas1a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGSE0KSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Long-range kernel signal variance.</p><p>This describes how 
              much the error changes over the long-term time scale. A higher variance means a larger change in error, on
              average.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wariancja sygnału jądra o długim zakresie.</p><p> Określa to jak 
              dużo błąd zmienia się na długoterminowej skali czasu. Większa wariancja oznacza przeciętnie większą zmianę
              w błędzie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas1a)
en: Long-range Variance
pl: Wariancja długo-zakresowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas2a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGPKLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Periodic Kernel length scale, in seconds.</p><p>This 
              describes how quickly the error changes within a single period. It can be thought of as the wavelength of the noise component
              above which the noise becomes unpredictable. A higher length scale means the predictable error has less high-frequency
              components; a shorter length-scale means it has more.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Skala długości jądra okresowego, w sekundach.</p><p>
              Opisuje to szybkość zmiany błędu wewnątrz pojedynczego okresu.Można o tym myśleć jako o długości fali składnika szumu,
              powyżej której szum staje się nieprzewidywalny. Skala o większej długości oznacza, że przewidywalny błąd ma mniej składników o wysokiej
              częstotliwości; a o krótszej długości, że ma więcej tych składników.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas2a)
en: Periodic Length Scale
pl: Skala długości okresowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas3a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGPKSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Periodic kernel signal variance.</p><p>This describes how 
              much the error changes during the periodic length scale.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wariancja sygnału jądra okresowego.</p><p>Określa to o ile 
              błąd zmienia się na długości skali okresowej.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas3a)
en: Periodic Variance
pl: Wariancja okresowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas4a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGSE1KLengthScale)
en: <html><head/><body><p>Length scale of the short-range kernel in 
              seconds.</p><p>This is a measure of the scale of the non-periodic short-term noise, caused by things such
              as:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Grit in the gearchain,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px;
              margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Wind gusts,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Structural vibrations, such as footsteps or traffic,</li><li style=" margin-top:12px;
              margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Swinging or dragging
              cables.</li></ul></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Podziałka długości w sekundach dla jądra o krótkim 
              zasięgu.</p><p>Jest to miara podziałki dla nieokresowego szumu o krótkim zasięgu spowodowanym przez rzeczy takie jak
              as:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent:
              1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Piasek w łańcuchy,</li><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px;
              margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Podmuchy wiatru,</li><li style="
              margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0;
              text-indent:0px;">Drgania podstawy, wywołane krokami ludzkimi lub ruchem ulicznym,</li><li style=" margin-top:12px;
              margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Machaniem lub ciągnięciem
              kabli.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas4a)
en: Short-range Length Scale
pl: Skala długości krótko-zakresowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas5a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GPGSE1KSignalVariance)
en: <html><head/><body><p>Short-range kernel signal 
              variance.</p><p><br/></p><p>How much the short-range noise changes in the short-term length
              scale.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wariancja sygnału jądra o krótkim 
              zakresie.</p><p><br/></p><p>O ile zmienia się szum szumu o krótkim zakresie na długości skali
              krótkookresowej.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas5a)
en: Short-range Variance
pl: Wariancja krótko-zakresowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas6a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGPointsForApproximation)
en: Number of points used in the Gaussian Process approximation
pl: Liczba punktów wykorzystywana w przybliżeniu procesu Gaussa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas6a)
en: Approximation Points
pl: Punkty przybliżenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas7a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGMinPeriodsForInference)
en: The min number of periods that must be sampled before prediction is fully used. Before that, it is mixed with the control/proportional guider.
pl: Najmniejsza liczba okresów, które należy pobrać, zanim można będzie w pełni użyć przewidywania. Przed tym, jest ono wymieszane z układem naprowadzania sterowania/proporcjonalnym.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas7a)
en: Num Periods for Inference
pl: Liczba okresów dla przesłuchów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_gpgas8a) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_GPGMinPeriodsForPeriodEstimate)
en: The min number of periods that must be sampled before GPG fully estimates the period.
pl: Najmniejsza liczba okresów, które należy pobrać, zanim GPG będzie mógł w pełni oszacować okres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gpgas8a)
en: Num Periods for Period Estimate
pl: Liczba okresów do oszacowania okresu

en: Guide Options Profile Editor
pl: Edytor profili ustawień naprowadzania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Control Parameters
pl: Parametry sterowania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_12)
en: <html><head/><body><p>This adds a correction term based on the average of the past 50 guide deviations. For example, if the deviation is consistently negative, this will attempt to compensate. Best to start with 0.0 (no effect) and only use this if necessary.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Dodaje to wyrażenie poprawiające oparte na średniej z ostatnich 50 odchyleń naprowadzana. Na przykład, jeśli odchylenie jest stale ujemne, to spróbuje to wyrównoważyć to. Najlepiej zacząć od wartości 0,0 (brak wpływu) i użyć tego tylko, gdy potrzebne.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_12)
en: Integral gain (0-1.0)
pl: Wzmocnienie całkujące (0-1,0)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_11)
en: <html><head/><body><p>How aggressively the guider attempts to correct the guide deviations. 1.0 would attempt to fully correct the error. It's best to use an aggressiveness less than 1.0 to avoid oscillations.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jak agresywnie układ naprowadzający usiłuje poprawić odchyłki w naprowadzaniu. 1,0 spróbuje w pełni poprawić błąd. Najlepiej jednak użyć wartości mniejszej od 1,0, aby uniknąć drgań.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_11)
en: Aggressiveness (0-1.0)
pl: Agresywność (0-1,0)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_14)
en: <html><head/><body><p>Maximum guide pulse that is generated by the guider and sent to the mount in arc-second units. That is, the guider will not attempt to move the mount more than this many arc-seconds at any given time.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Maksymalny puls naprowadzający, wytwarzany przez układ naprowadzania, wysyłany do montażu w jednostkach sekund kątowych. Oznacza to, że układ naprowadzający nie będzie próbował przesunąć montażu o więcej niż tyle sekund kątowych w danym czasie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_14)
en: Max response (arcsec)
pl: Maks odpowiedź (sekundy kątowe)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_15)
en: <html><head/><body><p>Minimum guide deviation, in arc-seconds, for which a guide pulse would be sent to the mount. If the guide error is less than this value, then no pulse is sent to the mount.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Minimalny odchylenie naprowadzania, w sekundach kątowych, dla którego zostanie wysłany puls naprowadzający do montażu. Jeśli błąd naprowadzania jest mniejszy niż ta wartość, to nie jest wysyłany żaden puls do montażu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_15)
en: Min error (arcsec)
pl: Min błąd (sekunda kątowa)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Other Settings
pl: Inne ustawienia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>If star tracking is lost due to passing clouds or other reasons, wait this many seconds before giving up.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jeśli gwiazdą naprowadzająca została utracona ze względu na zasłaniające chmury lub z innych powodów, to odczekaj tyle sekund do poddania się.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Lost Star timeout
pl: Czas oczekiwania na utraconą gwiazdę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Maximum delta RMS permitted before stopping guide process and searching for new guide stars.
pl: Graniczna delta RMS przed zatrzymaniem czynności naprowadzania i poszukiwania nowych gwiazd naprowadzających.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Max Delta RMS
pl: Graniczna delta RMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_24) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaxMultistarReferenceStars)
en: Maximum number of reference stars used by SEP MultiStar.
pl: Największa liczba gwiazd wzorcowych używana do SEP MultiStar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Max MultiStar Ref Stars
pl: Maks. gwiazd odniesienia MultiStar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_20)
en: The StellarSolver profile to use when detecting stars--used with the SEP MultiStar and SEP algorithms.
pl: Profil StellarSolver używany do wykrywania gwiazd--używany z algorytmami SEP MultiStar oraz SEP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_20)
en: SEP Profile
pl: Profil SEP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuideMaxHFR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_20)
en: Maximum HFR allowed for SEP MultiStar guide star.
pl: Największy dopuszczalny HFR dla gwiazdy prowadzącej wielogwiezdnego SEP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: arcsecs
pl: sekundy kątowe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideLog)
en: <html><head/><body><p>If checked and the internal guider is run, a log file is saved in the default logging directory. This is not a debug log, it is meant for user's to improve logging and can be viewed with phd2logview.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Gdy zaznaczone i wewnętrzny układ naprowadzający działa, to zapisywany jest plik dziennika w domyślnym katalogu dziennika. Nie jest to dziennik diagnostyczny, jest on przeznaczony dla użytkownika, aby poprawić rejestrowanie wydarzeń, a przeglądać go można przy użyciu phd2logview.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideLog)
en: Save Internal Guider User Log
pl: Zapisz dzienniki użytkownika wewnętrznego naprowadzania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Smart
pl: Mądry

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
pl: Szybki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Auto Threshold
pl: Samoczynny próg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: No Threshold
pl: Brak progu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: SEP Multi Star (recommended)
pl: SEP wielogwiazdowy (zalecany)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_19)
en: The algorithm that tracks guide stars and determines the guide deviation.
pl: Algorytm, który śledzi gwiazdy naprowadzające i określa odchylenie naprowadzenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_19)
en: Algorithm
pl: Algorytm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MinDetectionsSEPMultistar) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_22) i18n: ectx: label, entry (MinDetectionsSEPMultistar), group (Guide)
en: Minimum number of stars detected for SEP MultiStar to initialize.
pl: Minimalna liczba wykrytych gwiazd do inicjalizacji wielogwiazdowej SEP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Min MultiStar Star Detections
pl: Min MultiStar wykrywania gwiazd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p>[PHD2] If calibration takes more time than this many seconds, abort guiding.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>[PHD2] Jeśli kalibracja zajmuje więcej czasu niż określona tutaj liczba sekund, to przerwij naprowadzanie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Calibration timeout
pl: Przekroczono czas oczekiwania na kalibrację

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseGuideHead)
en: <html><head/><body><p>If the camera used for guiding has a dedicated guiding chip, you can decide which of the camera chips should be used for guiding: the primary chip or the guiding chip.</p><p>For cameras that have only one chip, this option is ignored.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jeśli aparat używany do naprowadzania ma sprzętowy układ do naprowadzania, to możesz wybrać, który z tych układów ma zostać użyty do naprowadzania: główny układ, czy układ naprowadzający.</p><p>Dla aparatów, które mają tylko jeden układ, to ustawienia jest pomijane.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseGuideHead)
en: Use dedicated Guiding Chip for Guiding
pl: Użyj sprzętowego układu naprowadzającego do naprowadzania.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, INDIHub)
en: INDI Hub Settings
pl: Ustawienia INDI Hub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><h2 style=" margin-top:16px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Share access to your observatory on </span><a href="https://indihub.space"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600; text-decoration: underline; color:#007af4;">indihub.space</span></a></h2></body></html>
pl: <html><head/><body><h2 style=" margin-top:16px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Daj dostęp do swojego obserwatorium na </span><a href="https://indihub.space"><span style=" font-size:x-large; font-weight:600; text-decoration: underline; color:#007af4;">indihub.space</span></a></h2></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, solorR)
en: Use you equipment without opening remote access but equipment is still connected to INDIHUB-network and all images taken are contributed for scientific purposes.
pl: Użyj swojego wyposażenia bez otwierania zdalnego dostępu, lecz pozostaw je podłączonym do sieci INDIHUB tak, aby wszystkie wykonywane obrazy mogły służyć celom naukowym.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, shareR)
en: <html><head/><body><p>Open remote access to your equipment via INDIHUB-network of telescopes, so you can provide remote imaging sessions to your guests.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Otwórz zdalny dostęp do swojego wyposażenia poprzez sieć teleskopów INDIHUB tak, abyś mógł zapewnić zdalne sesje przesyłania obrazów swoim gościom.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, shareR)
en: Share
pl: Udostępnij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, roboticR)
en: <html><head/><body><p>Open remote access to your equipment to be controlled by scheduler running in INDIHUB-cloud (experimental).</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Uzyskaj zdalny dostęp do urządzenia, mającego być sterowanym przez planistę uruchomionego w chmurze INDIHUB (eksperymentalnie).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, roboticR)
en: Robotic (Experimental)
pl: Robotyczny (eksperymentalne)

[ctx: @title:window]
en: Ekos - %1 Profile
pl: Ekos - Profil %1

en: Connection in progress. Click to abort.
pl: W trakcie nawiązywania połączenia. Naciśnij, aby przerwać.

en: Logging
pl: Rejestracja

en: Analyze
pl: Analiza

en: Ekos requires at least one CCD or Guider to operate.
pl: Ekos wymaga co najmniej jednego CCD lub prowadnika do operowania.

en: Ekos detected that PTP Camera is running and may prevent a Canon or Nikon camera from connecting to Ekos. Do you want to quit PTP Camera now?
pl: Ekos wykrył, że został uruchomiony aparat PTP i może on przeszkodzić aparatom Canona lub Nikona w połączeniu się z Ekos. Czy chcesz wyłączyć aparat PTP teraz?

en: PTP Camera
pl: Aparat PTP

en: Starting INDI services...
pl: Uruchamianie usługi INDI...

en: Ekos detected an instance of INDI server running. Do you wish to shut down the existing instance before starting a new one?
pl: Ekos wykrył uruchomiony serwer INDI. Czy chcesz zamknąć istniejące wystąpienie programu przed uruchomieniem nowego?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: INDI Server
pl: Serwer INDI

en: Connecting to remote INDI server at %1 on port %2 ...
pl: Łączenie do zdalnego serwera INDI na %1 na porcie %2.

en: Failed to start profile on remote INDI Web Manager.
pl: Nie udało się założenie profilu na zdalnym programie do zarządzania INDI.

en: Starting profile on remote INDI Web Manager...
pl: Zakładanie profilu na zdalnym programie do zarządzania INDI...

en: Establishing communication with remote INDI Web Manager...
pl: Nawiązywanie połączenia ze zdalnym zarządzaniem INDI przez sieć...

en: Warning: INDI Web Manager is not online.
pl: Uwaga: programie do zarządzania INDI jest niedostępny.

en: INDI services started on port %1.
pl: Uruchomiono usługę INDI na porcie %1.

en: INDI services started on port %1. Please connect devices.
pl: Uruchomiono usługę INDI na porcie %1. Proszę podłącz urządzenia.

en: INDI services started. Connection to remote INDI server %1:%2 is successful. Waiting for devices...
pl: Uruchomiono usługę INDI. Pomyślne połączono ze zdalnym serwerem INDI %1:%2. Oczekiwanie na urządzenia...

en: Failed to connect to local INDI server %1:%2
pl: Nie udało się połączyć z miejscowym serwerem INDI %1:%2

en: Failed to connect to remote INDI server %1:%2
pl: Nie udało się połączyć ze zdalnym serwerem INDI %1:%2

en: Lost connection to local INDI server %1:%2
pl: Utracono połączenie z miejscowym serwerem INDI %1:%2

en: Lost connection to remote INDI server %1:%2
pl: Utracono połączenie ze zdalnym serwerem INDI %1:%2

en: Unable to establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
pl: Nie można nawiązać:
    %1
    Upewnij się, że urządzenie jest podłączone i włączone.

en: Ekos startup error
pl: Błąd uruchamiania Ekos

en: Unable to establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
pl: Nie można całkowicie ustanowić połączenia z następującymi urządzeniami:
    %1
    Upewnij się, że urządzenie jest podłączone i włączone.

en: Unable to remotely establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
pl: Nie można zdalnie nawiązać:
    %1
    Upewnij się, że urządzenie jest podłączone i włączone.

en: Unable to remotely establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
pl: Nie można zdalnie ustanowić połączenia z następującymi urządzeniami:
    %1
    Upewnij się, że urządzenie jest podłączone i włączone.

en: Connecting INDI devices...
pl: Podłączanie urządzeń INDI...

en: Disconnecting INDI devices...
pl: Rozłączanie urządzeń INDI...

en: INDI services stopped.
pl: Zatrzymano usługi INDI.

en: Remote devices established.
pl: Postawiono zdalne urządzenia.

en: Remote devices established. Please connect devices.
pl: Ustanowiono połączenie z urządzeniami zdalnymi. Proszę podłączyć urządzenia.

en: %1 failed to connect.
    Please ensure the device is connected and powered on.
pl: Nie można nawiązać połączyć %1:
    Upewnij się, że urządzenie jest podłączone i włączone.

en: %1 is disconnected.
pl: %1 jest rozłączony.

en: %1 is online.
pl: %1 jest dostępny.

en: %1 filter is online.
pl: Filtr %1 jest dostępny.

en: %1 focuser is online.
pl: Ogniskowanie %1 jest dostępne.

en: Rotator %1 is online.
pl: Obrotnik %1 jest dostępny.

en: %1 Weather is online.
pl: Pogoda %1 jest dostępna.

en: %1 GPS is online.
pl: GPS %1 jest dostępny.

en: %1 Dust cap is online.
pl: Zaślepka %1 jest dostępna.

en: %1 Light box is online.
pl: Skrzynka świetlna %1 jest dostępna.

en: %1 is offline.
pl: %1 jest niedostępny.

en: Guider port from %1 is ready.
pl: Port prowadnicy z %1 jest gotowy.

en: Are you sure you want to delete the profile?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć profil?

en: Confirm Delete
pl: Potwierdź usunięcie

en: Site location updated to %1.
pl: Uaktualniono położenie miejsca na %1.

en: Failed to update site location to %1. City not found.
pl: Nie udało się uaktualnić położenia miejsca na %1. Nie znaleziono miasta.

en: Enabling debug logging for %1...
pl: Włączanie diagnostyki dla %1 ...

en: Disabling debug logging for %1...
pl: Wyłączanie diagnostyki dla %1 ...

en: Re-enabling debug logging for %1...
pl: Ponowne włączanie diagnostyki dla %1 ...

en: Re-disabling debug logging for %1...
pl: Ponowne wyłączanie diagnostyki dla %1 ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: 1. Select Profile
pl: 1. Wybierz profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
pl: Profil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileB)
en: Add profile
pl: Dodaj profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileB)
en: Edit profile
pl: Edytuj profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileB)
en: Remove profile
pl: Usuń profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, customDriversB) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomDrivers)
en: Custom Drivers
pl: Własne sterowniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, wizardProfileB)
en: Launch Ekos Profile Wizard
pl: Uruchom pomocnika profilu Ekos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: 2. Start && Stop Ekos
pl: 3. Uruchamianie i Zatrzymywanie Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel
pl: Panel sterowania INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, portSelectorB)
en: <html><head/><body><p>Devices Port Selector</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wybierak gniazd urządzenia</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Ekos Options
pl: Opcje Ekos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: 3. Connect && Disconnect Devices
pl: 3. Łączenie i rozłączanie się z urządzeniem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Altitude
pl: Wysokość

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Advanced Ekos Options
pl: Ustawienia rozszerzone Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
pl: Opcje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
pl: Wyczyść

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (FocusProfilePlot, profilePlot)
en: Focus HFR profile
pl: Profil ogniskowania HFR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, focusStarView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStarView)
en: Focus star
pl: Gwiazda ogniskowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Guide:
pl: Prowadzenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Total RMS:
pl: Całkowity RMS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guideStarView)
en: Guide star
pl: Gwiazda naprowadzania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStarView)
en: guide star
pl: gwiazda naprowadzania

en: Meridian flip inactive (no scope connected)
pl: Obrót o południk wyłączony (nie podłączono optyki)

en: Meridian flip inactive (flip not requested)
pl: Obrót o południk wyłączony (nie zażądano obrotu)

en: Meridian flip inactive (parked)
pl: Obrót o południk wyłączony (zaparkowany)

en: Meridian flip inactive (no target set)
pl: Obrót o południk wyłączony (nie ustawiono celu)

en: Meridian flip inactive (slew after meridian)
pl: Obrót o południk wyłączony (obrót po południku)

en: Meridian flip in %1
pl: Obrót o południk w %1

en: Meridian flip failed - time too short, pier side unknown.
pl: Nie udało się obrócić o południk - czas jest za krótki, strona doku jest nieznana.

en: meridian flip failed, retrying in 4 minutes
pl: nie udało się obrócić o południk, ponowienie za 4 minuty

en: No successful Meridian Flip done, delay too long
pl: Nie wykonano pomyślnie obrotu o południk, opóźnienie zbyt długie

en: Meridian flip completed OK.
pl: Pomyślnie obrócono o południk.

en: Telescope completed the meridian flip.
pl: Teleskop ukończył obrót o południk.

en: Status: inactive
pl: Stan: wyłączone

en: Meridian flip planned...
pl: Zaplanowano obrót o południk...

en: Meridian flip waiting...
pl: Oczekiwanie na obrót o południk...

en: Meridian flip running...
pl: Obrót o południk w trakcie...

en: Meridian flip completed.
pl: Ukończono obrót o południk.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, statusText)
en: Meridian Flip Status
pl: Stan obrotu o południk

en: Are you sure you want to clear all mount configurations?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie ustawienia montażu?

en: Mount Configuration
pl: Ustawienia montażu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mountToolBoxB)
en: Mount Control
pl: Sterowanie montażem

en: GPS driver detected. KStars and mount time and location settings are now synced to the GPS driver.
pl: Wykryto sterownik GPS. Czas montażu i położenie KStars są teraz zsynchronizowane ze sterownikiem GPS.

en: GPS is detected. Do you want to switch time and location source to GPS?
pl: Wykryto GPS. Czy chcesz przełączyć źródło czasu i położenia na GPS?

en: GPS Settings
pl: Ustawienia GPS

en: Are you sure you want to turn off mount tracking?
pl: Czy na pewno chcesz wyłaczyć śledzenie montażu?

en: Mount Tracking
pl: Śledzenie montażu

en: Telescope altitude is below minimum altitude limit of %1. Aborting motion...
pl: Wartość wysokości teleskopu jest poniżej dolnej granicy %1. Przerwano ruch...

en: Telescope altitude is above maximum altitude limit of %1. Aborting motion...
pl: Wartość wysokości teleskopu jest powyżej górnej granicy %1. Przerwano ruch...

en: Telescope hour angle is more than the maximum hour angle of %1. Aborting motion...
pl: Kąt godzinowy teleskopu jest większy niż graniczny kąt godzinowy %1. Przerywanie ruchu...

en: Meridian flip set inactive during polar alignment.
pl: Obrócenie o południk jest niedostępne podczas wyrównywania biegunowego.

en: Polar alignment motions finished, meridian flip activated.
pl: Ukończono ruchy wyrównania biegunowego, włączono ponownie obrót o południk.

en: Alignment Model cleared.
pl: Wyczyszczono model wyrównywania.

en: Failed to clear Alignment Model.
pl: Nie udało się wyczyścić modelu wyrównania.

en: Mount already parked.
pl: Montaż już jest zaparkowany.

en: Parking time cannot be in the past.
pl: Czas parkowania nie może być w przeszłości.

en: Parking time must be within 24 hours of current time.
pl: Czas parkowania musi znaleźć się w 24 godzinach bieżącego czasu.

en: Warning! Parking time is more than 12 hours away.
pl: Uwaga! Czas zaparkowania odbędzie się za więcej niż 12 godzin.

en: Caution: do not use Auto Park while scheduler is active.
pl: Uwaga: nie parkuj samoczynnie, gdy planista wykonuje swoje zadania.

en: Parking timer is up.
pl: Upłynął czas na parkowanie.

en: Starting auto park...
pl: Rozpoczynanie samo-parkowania...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, opticalTrainCombo)
en: Optical Train
pl: Układ optyczny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: ALT
pl: WYS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Hour Angle
pl: Kąt godzinowy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_10)
en: Local Sidereal TIme
pl: Lokalny czas gwiazdowy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: <html><head/><body><p>Request a meridian flip if the hour angle exceeds the specified value. Capture and Guiding will be suspended and resumed after the flip is complete.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Żądaj obrotu o południk, jeśli kąt godzinowy przekroczy daną wartość. Przechwytywanie i naprowadzanie zostanie wtedy wstrzymane i wznowione dopiero po ukończeniu obrotu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, executeMeridianFlip)
en: Flip if HA >
pl: Obrót o południk jeśli HA >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, meridianFlipOffsetDegrees)
en: RA position in degrees behind the meridian where the meridian flip should be activated.
pl: Położenie RA w stopniach za południkiem, gdzie zostałby wyzwolony obrót o południk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, degLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FovUnit)
en: deg
pl: stopnie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearParkingB)
en: Clear Parking
pl: Wyczyść parkowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Deletes all mount alignment points
pl: Usuwa wszystkie punkty wyrównania montażu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAlignmentModelB)
en: Clear  Model
pl: Wyczyść model

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeConfigB)
en: Purge all configuration
pl: Wyczyść wszystkie ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Park At:
pl: Zaparkuj o:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Automatically start the park timer on startup
pl: Samoczynnie rozpocznij czasomierz parkowania po uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkEveryDay)
en: Every day
pl: Codziennie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOnB)
en: ON
pl: WŁ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, trackOffB)
en: OFF
pl: WYŁ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, parkingTitle)
en: Parking Status
pl: Stan parkowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, parkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domePark)
en: Park
pl: Zaparkuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unparkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: UnPark
pl: Odparkuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumHaLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxHaLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum Hour Angle limit if the mount has not flipped. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Graniczny kąt godzinowy, jeśli montaż nie obrócił się wokół osi. Jeśli teleskop znajdzie się powyżej tej granicy, to zostanie zatrzymany.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: <html><head/><body><p>Enable or Disable the mount travel range limits. Once enabled, Ekos monitors the mount's altitude while slewing or tracking. If the mount slews/tracks below or above the limits, it shall be commanded to stop and tracking will be turned off.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Włącz lub wyłącz granice ruchu montażu. Gdy włączone, to Ekos sprawdza wysokość montażu podczas obracania lub śledzenia. Jeśli montaż obraca się/śledzi poniżej lub powyżej danej granicy, to zostanie zatrzymany, a śledzenie zostanie przerwane.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAltitudeLimits)
en: Enable Alt Limits
pl: Włącz granice wysokości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, minimumAltLimit)
en: <html><head/><body><p>Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Granica dla najmniejszej wysokości. Jeśli teleskop znajdzie się poniżej tej granicy, to zostanie zatrzymany.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumAltLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Granica dla największej wysokości. Jeśli teleskop znajdzie się powyżej tej granicy, to zostanie zatrzymany.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltLabel) i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.
pl: Granica dla najmniejszej wysokości. Jeśli teleskop znajdzie się poniżej tej granicy, to zostanie zatrzymany.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAltLabel)
en: Min. Alt:
pl: Min. Wys:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxHaLabel)
en: Max. HA (hours):
pl: Maks. HA (godziny):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: <html><head/><body><p>Enable or Disable the mount Hour Angle limit. Once enabled, Ekos monitors the mount's hour angle while slewing or tracking. If the mount slews/tracks past the limit while the Pier Side is in the state that does not allow that, it shall be commanded to stop and tracking will be turned off. Requires a mount that reports the pier side correctly.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Włącz lub wyłącz wartość graniczną kąta godzinowego. Po włączeniu, Ekos monitoruje kąt godzinowy montażu podczas obrotu lub naprowadzania. Jeśli montaż obraca się/naprowadza  poza wartość graniczną podczas, gdy strona doku jest w stanie, który na to nie pozwala, to zostanie zatrzymany i śledzenie zostanie wyłączone. Wymaga montażu, który zgłasza stronę doku poprawnie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableHaLimit)
en: Enable HA Limits
pl: Włącz granice HA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: Max. Alt:
pl: Max. Wys:

en: %1 error. See INDI log for details.
pl: %1 błąd. Szczegóły w dzienniku INDI.

en: Rolloff roof
pl: Zjeżdżający dach

en: %1 is idle.
pl: %1 jest bezczynna.

en: Opening
pl: Otwieranie

en: Unparking
pl: Wyparkowywanie

en: Rolloff roof opening...
pl: Zjeżdżający dach otwiera się...

en: Dome is moving clockwise...
pl: Kopuła obraca się w prawo...

en: Closing
pl: Zamykanie

en: Unpark
pl: Wyparkuj

en: Rolloff roof is closing...
pl: Zjeżdżający dach zamyka się...

en: Dome is moving counter clockwise...
pl: Kopuła obraca się w lewo...

en: %1 is parked.
pl: %1 jest zaparkowana.

en: %1 is parking...
pl: %1 parkuje...

en: %1 is unparking...
pl: %1 wyparkowuje...

en: %1 is tracking.
pl: %1 śledzi.

en: Unparked
pl: Wyparkowana

en: Closed
pl: Zamknięta

en: Opened
pl: Otwarta

en: Shutter is open.
pl: Migawka jest otwarta.

en: Shutter is opening...
pl: Migawka otwiera się...

en: Shutter is closed.
pl: Migawka jest zamknięta.

en: Shutter is closing...
pl: Migawka zamyka się...

en: Weather is OK
pl: Pogoda jest OK

en: Weather Warning
pl: Ostrzeżenie pogodowe

en: Weather Alert
pl: Powiadomienie pogodowe

en: %1 second remaining | %1 seconds remaining
pl[0]: Pozostała %1 sekunda
pl[1]: Pozostały %1 sekundy
pl[2]: Pozostało %1 sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, motionLabel)
en: Motion
pl: Ruch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, absoluteMotionSB)
en: Absolute position the dome should move.
pl: Położenie bezwzględne, do którego przemieścić kopułę.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move the dome to the given absolute position.
pl: Przemieść kopułę do danego położenia bezwzględnego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveAbsButton)
en: Move (abs)
pl: Przemieść (bezwzgl.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, relativeMotionSB)
en: Relative position the dome should move.
pl: Położenie względne, o które przemieścić kopułę.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move the dome for the given degrees and direction.
pl: Przemieść kopułę o daną liczbę stopni w kierunku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionMoveRelButton)
en: Move (rel)
pl: Przemieść (wzgl.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCWButton)
en: Rotate clockwise
pl: Obróć w prawo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionCCWButton)
en: Rotate counter clockwise
pl: Obrót w lewo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Slaving
pl: Służenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingEnableButton)
en: <html><head/><body><p>Enable slaving, dome motion <span style=" font-weight:600;">follows telescope motion</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Włącz służenie, kopuła <span style=" font-weight:600;">podąża za ruchem teleskopu</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: <html><head/><body><p>Disable slaving, dome <span style=" font-weight:600;">does not follow telescope motion</span>.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyłącz służenie, kopuła <span style=" font-weight:600;">nie podąża za ruchem teleskopu</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domePark)
en: <html><head/><body><p>Park the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zaparkuj kopułę. Do zaawansowanego sterowania kopułą służy karta INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: <html><head/><body><p>Unpark the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyparkuj kopułę. Do zaawansowanego sterowania kopułą służy karta INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort dome motion
pl: Przerwij ruch kopuły

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
pl: Przerwij

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutterBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: Shutter
pl: Migawka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: <html><head/><body><p>Close the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zamknij migawkę dla kopuły. Do zaawansowanego sterowania kopułą służy karta INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: <html><head/><body><p>Open the shutter of the dome. For advanced control of the dome please use the INDI tab.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Otwórz migawkę dla kopuły. Do zaawansowanego sterowania kopułą służy karta INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusDefinitionBox)
en: Observatory Status
pl: Gotowość obserwatorium

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the dome needs to be unparked for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Gdy zaznaczone, to kopuła musi być wyparkowana, aby gotowość obserwatorium zmieniła się na &quot;GOTOWE&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the shutter needs to be open for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Gdy zaznaczone, to migawka musi być otwarta, aby gotowość obserwatorium zmieniła się na &quot;GOTOWE&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWeatherCB)
en: <html><head/><body><p>If selected, the weather needs to be OK for the observatory status being &quot;READY&quot;.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Gdy zaznaczone, to pogoda musi być OK, aby gotowość obserwatorium zmieniła się na &quot;GOTOWE&quot;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: <html><head/><body><p>Observatory status. Select the observatory elements that are relevant for the status:</p>
    <ul>
    <li><b>Dome</b>: unparked &rarr; ready</li>
    <li><b>Shutter</b>: open &rarr; ready</li>
    <li><b>Weather</b>: OK &rarr; ready</li>
    </ul>
    </body></html>
pl: <html><head/><body><p>Stan obserwatorium. Zaznacz elementy obserwatorium, które mają się odnosić do jego gotowości:</p>
    <ul>
    <li><b>Kopuła</b>: wyparkowana &rarr; gotowa</li>
    <li><b>Migawka</b>: otwarta &rarr; gotowa</li>
    <li><b>Pogoda</b>: OK &rarr; gotowa</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: Ready
pl: Gotowe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: <html><head/><body><p>Scale the value axis to the current value range.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Skalowanie osi wartości do bieżącego zakresu wartości.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
pl: Auto-skala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearGraphHistory)
en: <html><head/><body><p>Clear sensor data history</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Czyszczenie historii danych czujnika</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherActionsBox)
en: Actions
pl: Działania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertShutterCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningShutterCB)
en: Close Shutter
pl: Zamknij migawkę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertSchedulerCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningSchedulerCB)
en: Stop Scheduler
pl: Zatrzymaj planistę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertStatusLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningStatusLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Status: inactive</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Stan: wyłączone</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherAlertDelayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherWarningDelayLabel)
en: Delay (sec):
pl: Opóźnienie (sek):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherWarningBox)
en: War&ning
pl: Ostrzeże&nie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, sensorData)
en: <html><head/><body><p>Current data of the weather sensors. Click on the sensor name to display its data over time.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Dane z czujnika pogody na chwilę obecną. Naciśnij na nazwę czujnika, aby wyświetlić z niego dane rozciągnięte w czasie.</p></body></html>

en: rolloff roof
pl: zjeżdżający daych

en: dome
pl: kopuła

en: Parking %1...
pl: Parkowanie %1...

en: Unparking %1...
pl: Wyparkowywanie %1...

en: Slaving activated.
pl: Włączono służenie.

en: Slaving deactivated.
pl: Włączono służenie.

en: Aborting...
pl: Przerywanie...

en: Opening shutter...
pl: Otwieranie migawki...

en: Closing shutter...
pl: Zamykanie migawki...

en: opening
pl: otwieranie

en: closing
pl: zamykanie

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 rolloff roof %1...
pl: %2 dach jak roleta %1...

en: clockwise
pl: zgodnie z ruchem wskazówek zegara

en: counter clockwise
pl: w lewo

[ctx: %2 dome or rolloff roof motion %1...]
en: %2 dome motion %1...
pl: %2 ruch kopuły %1...

en: You must restart KStars for this change to take effect.
pl: Aby zmiany odniosły skutek trzeba ponownie uruchomić KStars.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QTabWidget, OpsEkos)
en: TabWidget
pl: Element interfejsu karty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Configuration
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Load device configuration:
pl: Wczytaj ustawienia urządzenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_neverLoadConfig)
en: Ne&ver
pl: Ni&gdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadConfigOnConnection)
en: O&n connection
pl: Przy połącze&niu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadDefaultConfig)
en: Alwa&ys load defaults
pl: Zawsze wczytuj dom&yślne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Icons orientation:
pl: Kierunek ikon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons) i18n: ectx: label, entry (EkosTopIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed on the top of pages
pl: Ikony modułu Ekos zostaną umieszczone na górze stron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons)
en: Top
pl: Na górze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: Ekos module icons are placed to the left of pages
pl: Ikony modułu Ekos zostaną umieszczone po lewej stronie stron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosLeftIcons)
en: &Left
pl: &Lewo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos)
en: Make Ekos window independent from KStars main window. Requires restart to take effect.
pl: Uczyń okno Ekos niezależnym od głównego okna KStars. Wymaga ponownego uruchomienia przed zastosowaniem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowEkos) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowINDI)
en: Independent window
pl: Niezależne okno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Offsets
pl: Przesunięcia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: <html><head/><body><p>Lead time is the minimum time in minutes between jobs. The scheduler starts execution of a job before its scheduled startup time by this lead time. Early execution is useful as focusing, alignment, and guiding procedures may take prolonged periods to time to complete.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Czas wyprzedzenia jest najkrótszym czasem pomiędzy zadaniami. Moduł planujący rozpocznie wykonywanie zadania przed jego zaplanowanym czasem o ten czas wyprzedzenia. Wczesne wykonywanie jest użyteczne przy ogniskowaniu, wyrównywaniu oraz naprowadzaniu, które może zająć dużo czasu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: Lead time:
pl: Czas wyprzedzenia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: <html><head/><body><p>Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Nie pozwalaj na wykonywanie lub planowanie zadań więcej niż tyle minut przed świtem.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: Pre-dawn:
pl: Przed-świtem:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: <html><head/><body><p>In case no scheduler job is scheduled for this many hours, perform a complete shutdown procedure and restart observatory operations once the next job is ready.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>W przypadku, w którym żadne z zadań nie jest zaplanowane na tyle godzin, zamknij system i ponownie rozpocznij czynności operacyjne gdy następne zadanie będzie gotowe.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: Pre-emptive shutdown:
pl: Wyprzedzające wyłączenie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PreemptiveShutdownTime)
en: <html><head/><body><p>Pre-emptive shutdown hours</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Liczba godzin przed wyprzedzającym wyłaczeniem</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, settingAltitudeCutoffLabel)
en: <html><body><p>Do not permit jobs to be scheduled less than this many degrees before the altitude restriction. Actual execution proceeds until the altitude limit.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Nie pozwalaj na planowanie zadań o wartości stopni mniejszej niż ograniczenie wysokościowe. Zadanie jest wykonywane do chwili zachowania ograniczenia wysokości.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, settingAltitudeCutoffLabel)
en: Setting altitude cutoff:
pl: Ustawianie odcięcia wysokości:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dusk by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Przesunięcie astronomicznego zmroku o tyle godzin. Dodatnia lub ujemna wartość dostosowuje ograniczenie półzmroku.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, duskOffsetLabel)
en: Dusk offset:
pl: Przesunięcie zmroku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: <html><body><p>Offset astronomical dawn by this many hours. This positive or negative value adjusts the twilight restriction.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Przesunięcie astronomicznego świtu o tyle godzin. Dodatnia lub ujemna wartość dostosowuje ograniczenie półzmroku.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dawnOffsetLabel)
en: Dawn offset:
pl: Przesunięcie świtu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Cleanup
pl: Porządkowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: After shutdown procedure is successfully executed, stop INDI and Ekos.
pl: Po pomyślnym wykonaniu zamykania, zatrzymaj INDI oraz Ekos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StopEkosAfterShutdown)
en: Stop Ekos after shutdown
pl: Zatrzymaj Ekos po zamknięciu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: <html><head/><body><p>If the shutdown script terminates INDI server, enable this option so that no disconnection errors are generated.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Gdy skrypt zamykający zamyka serwer INDI, włącz tę opcję tak, aby nie napotykać na błędy związane z rozłączeniem.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShutdownScriptTerminatesINDI)
en: Shutdown script terminates INDI
pl: Skrypt zamykania zamyka INDI

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Jobs
pl: Prace

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: <html><head/><body><p>When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przy przetwarzaniu zaplanowanego zadania, wznów sekwencję zaczynając od ostatniego zadania dostępnego w pamięci.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberJobProgress)
en: Remember job progress
pl: Pamiętaj postęp zdania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
pl: minuty kątowe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceAlignmentBeforeJob)
en: If Align is enabled, scheduler would initiate a realignment procedure before restarting any jobs even if guiding is active.
pl: Jeśli włączone jest wyrównywanie, to planista rozpocznie czynność ponownego wyrównywania przed ponownym rozpoczęciem każdego zadania nawet wtedy, gdy naprowadzanie jest w trakcie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceAlignmentBeforeJob)
en: Force re-alignment before re-starting jobs
pl: Wymuś ponowne wyrównanie przed ponownym rozpoczęciem każdego zadania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: label, entry (AlignCheckFrequency), group (Scheduler)
en: When calculating position after captures, compute it every Nth capture. Set to 0 to disable.
pl: Podczas obliczania pozycji po przechwyceniach obliczaj ją co N-te przechwycenie. Ustaw na 0, aby wyłączyć.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Verify captured image position every
pl: Weryfikuj położenie przechwyconego obrazu co

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelBeforeJob)
en: Reset mount model before starting each job
pl: Wyzeruj model montażu przed rozpoczęciem każdego zadania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: label, entry (AlignCheckThreshold), group (Scheduler)
en: If captured position exceeds target position by more this many arcminutes, abort capture and reschedule the pipeline.
pl: Jeśli przechwycona pozycja przekracza pozycję docelową o więcej niż tę liczbę minut łuku, przerwij przechwytywanie i zmień strumień.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Reset pipeline if verified image delta exceeds
pl: Zresetuj strumień, jeśli delta zweryfikowanego obrazu przekracza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelOnAlignFail)
en: Reset mount model on alignment failure
pl: Wyzeruj model montażu po nieudanym wyrównaniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RealignAfterCalibrationFailure)
en: <html><head/><body><p>If guiding calibration fails then restart alignment process before proceeding to guiding recalibration process again. This can help recenter the target object in the field of view if the calibration process strayed too far off.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jeśli nie uda się skalibrować naprowadzania, to rozpocznij ponownie czynność wyrównywania przed ponownym kalibrowaniem naprowadzania. Może to pomóc ponownie wyśrodkować obiekt docelowy w polu widoku, jeśli kalibracja oddaliła się zbytnio.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RealignAfterCalibrationFailure)
en: Restart alignment on guiding calibration failure
pl: Ponownie wyrównaj przy niepowodzeniu kalibracji naprowadzania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
pl: Różne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_GuidingSettle)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture
pl: Czas w sekundach, do wznowienia naprowadzania przed rozpoczęciem przechwytywania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point. When the temperature threshold is below this value, the temperature set point request is deemed successful.
pl: Największa dopuszczalna różnica między temperaturą żądaną i zmierzoną. Gdy próg temperatury znajdzie się poniżej tej wartości, to żądanie ustawienia punktu temperatury powiedzie się.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Temperature threshold:
pl: Próg temperatury:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed to stabilize the guiding performance before capture.
pl: Czas w sekundach, po którym naprowadzanie zostanie wznowione do ustabilizowania wydajności naprowadzania przed przechwyceniem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Guiding settle:
pl: Ustalenie naprowadzenia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds
pl: Czas oczekiwania na okno dialogowe zakrycia lub odkrycia teleskopu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Dialog timeout:
pl: Czas oczekiwania na okno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysResetSequenceWhenStarting)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember job progress is enabled.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przy wykonywaniu listy kroków czynności, wyzeruj licznik przechwyconych. Planowanie zastąpi tę opcję, jeśli włączono zapamiętywanie postępu zadania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysResetSequenceWhenStarting)
en: Always reset sequence when starting
pl: Zawsze zeruj sekwencję przed uruchomieniem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetMountModelAfterMeridian)
en: Reset mount model after meridian flip
pl: Wyzeruj model montażu po obrocie o południk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Display received FITS in the Summary screen preview window.
pl: Wyświetl pobranie FITS w oknie podglądu ekranu podsumowania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSummaryPreview)
en: Summary screen preview
pl: Podgląd ekranu podsumowania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: <html><head/><body><p>Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wymuś wyrównanie czasów naświetlenia z nastawami naświetlenia DSLR. Zapewnia to dokładne czasy naświetlenia dla naświetleń między-sekundowych.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceDSLRPresets)
en: Force DSLR presets
pl: Wymuś nastawy DSLR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: Display received DSLR images in the Image Viewer
pl: Wyświetlaj pobrane obrazy DSLR w przeglądarce obrazów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDSLRImageViewer)
en: DSLR image viewer
pl: Przeglądarka obrazów DSLR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear saved DSLR sizes
pl: Wyczyść zapisane rozmiary DSLR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDSLRInfoB)
en: Clear DSLR Info
pl: Wyczyść informacje DSLR

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: In-Sequence Focus
pl: Ognisko w-sekwencji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p>Set HFR Threshold percentage gain. When an autofocus operation is completed, the autofocus HFR value is increased by this threshold percentage value and stored within the capture module. If In-Sequence-Focus is engaged, the autofocus module only performs autofocusing procedure if current HFR value exceeds the capture module HFR threshold. Increase value to permit more relaxed changes in HFR values without requiring a full autofocus run.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ustaw procentowe wzmocnienie progowe HFR. Po ukończeniu działania samoogniskowania, wartośc HFR samoogniskowania jest zwiększana o wartośc procentową progu i zachowana w module do przechwytywania . W przypadku wywołania ogniskowania-w-sekwencji, moduł samoogniskowania wykonuje samoogniskowanie, jeśli bieżąca wartośc HFR przekracza próg HFR modułu przechwytywania. Zwiększ wartość, aby uelastycznić zmiany w wartościach HFR bez konieczności wykonania pełnej procedury samoogniskowania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: HFR threshold modifier:
pl: Modyfikator progu HFR:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Run in-sequence HFR check after this many frames.
pl: Wykonaj sprawdzenie w-sekwencji HFR po tylu klatkach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: In-sequence HFR check:
pl: Sprawdzenie w-sekwencji HFR:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_InSequenceCheckFrames) i18n: ectx: label, entry (InSequenceCheckFrames), group (Capture)
en: Run In-Sequence HFR check after this many frames.
pl: Wykonaj sprawdzenie w-sekwencji HFR po tylu klatkach.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseMedianFocus)
en: <html><head/><body><p>Calculate median focus value after each autofocus operation is complete. If the autofocus results become progressively worse with time, the median value shall reflect this trend and prevent unnecessary autofocus operations when the seeing conditions deteriorate.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Oblicz wartość mediany ogniskowej po ukończeniu każdego samoogniskowania. Jeśli wyniki samoogniskowania będą stawać się gorsze w czasie, to wartość mediany powinna odzwierciedlić ten trend i zapobiec niepotrzebnym czynnościom samoogniskowania, gdy warunki będą się pogarszać.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMedianFocus)
en: Use median focus
pl: Użyj ogniskowania mediany

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveHFRToFile)
en: <html><head/><body><p>In-sequence HFR threshold value controls when the autofocus process is started. If the measured HFR value exceeds the HFR threshold, autofocus process is initiated. If the HFR threshold value is zero initially (default), then the autofocus process best HFR value is used to set the new HFR threshold, after applying the HFR threshold modifier percentage. This new HFR threshold is then used for subsequent In-Sequence focus checks. If this option is enabled, the HFR threshold value is constant and gets saved to the sequence file.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wartość progu w-sekwencji HFR określa chwilę rozpoczęcia samoogniskowania. Jeśli pomierzona wartość HFR przekracza próg HFR, to rozpocznie się samoogniskowanie. Jeśli wartość progu HFR początkowo wynosi zero (domyślnie), to po samoogniskowaniu ustawiana jest najlepsza wartość progu HFR, po zastosowaniu procentowego modyfikatora progu HFR. Ten nowy próg HFR jest wykorzystywany przy następnych sprawdzeniach ogniskowania w-sekwencji. Jeśli włączono tę opcję, to wartość progu HFR jest stała i zapisywana w pliku sekwencji.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveHFRToFile)
en: Save sequence HFR value to file
pl: Zapisz wartość sekwencji HFR do pliku

[ctx: @title:window]
en: Profile Editor
pl: Edytor profilów

en: Cannot save an empty profile.
pl: Nie można zapisać pustego profilu.

en: Profile name already exists.
pl: Nazwa profilu już istnieje.

en: <nobr>Available as <b>Remote</b> Driver. To use locally, install the corresponding driver.<nobr/>
pl: <nobr>Dostępny jako <b>zdalny</b> sterownik. Aby użyć lokalnie, wgraj odpowiedni sterownik.<nobr/>

en: <nobr><b>Label</b>: %1 &#9473; <b>Driver</b>: %2 &#9473; <b>Exec</b>: %3<nobr/>
pl: <nobr><b>Etykieta</b>: %1 &#9473; <b>Sterownik</b>: %2 &#9473; <b>Plik wykonywalny</b>: %3<nobr/>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo)
en: Internal
pl: Wewnętrzne

[ctx: @title:window]
en: Scanning Network
pl: Przeszukiwanie sieci

en: Scanning network for INDI Web Managers...
pl: Poszukiwanie program do zarządzania INDI z sieci w sieci...

en: Found INDI Web Manager at %1
pl: Znaleziono program do zarządzania INDI z sieci w %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: Profile
pl: Profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: <html><head/><body><p>After establishing connection with INDI server, automatically connect all devices.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Po nawiązaniu połączenia z serwerem INDI, samoczynnie podłącz wszystkie urządzenia.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoConnectCheck)
en: Auto Connect
pl: Samopołączenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Show port selector dialog when first connecting to equipment. It is automatically disabled after connection is established.
pl: Pokaż okno wyboru gniazda, po pierwszym podłączeniu do wyposażenie. Jest samoczynnie wyłączane po ustanowieniu połączenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, portSelectorCheck)
en: Port Selector
pl: Wybór gniazda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: <html><head/><body>
    <p>Send current KStars geographical site settings to drivers once Ekos is online.</p>
    <p>This option should only be used when connecting to a remote geographic site.</p>
    </body></html>
pl: <html><head/><body>
    <p>Wyślij ustawienia KStars bieżącego położenia geograficznego do sterowników, zaraz gdy Ekos stanie się dostępny.</p>
    <p>Tego ustawienia używaj tylko, gdy łączysz się do zdalnego położenia geograficznego.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: Site Info
pl: Szczegóły miejsca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: <html><body><p>Select which plug-in the Guider module should use.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Wybierz jakiej wtyczki ma użyć moduł naprowadzania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guidingTypeLabel)
en: Guiding:
pl: Naprowadzanie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, modeLabel)
en: <html><head/><body>
    <p>Connection mode to use for the INDI server:</p>
    <p><span style="font-weight:600">Local</span><br/>Connect to a local INDI server, created when Ekos starts.</p>
    <p><span style="font-weight:600">Remote</span><br/>Connect to a remote INDI server that is already running.</p>
    </body></html>
pl: <html><head/><body>
    <p>Tryb połączenia używany dla serwera INDI:</p>
    <p><span style="font-weight:600">Lokalny</span><br/>Łączy z lokalnym serwerem INDI, stworzonym w chwili uruchamiania Ekos.</p>
    <p><span style="font-weight:600">Zdalny</span><br/>Łączy ze zdalnym serwerem INDI, który jest już uruchomiony.</p>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteMode)
en: Re&mote
pl: Zdal&ny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
pl: Gospodarz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, INDIWebManagerPort)
en: <html><body><p>INDI Web Manager port.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Port zarządzania INDI z sieci.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteHost)
en: <html><body><p>Remote INDI server host or address.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Gospodarz lub adres serwer zdalnego INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remotePort)
en: <html><body><p>Remote INDI Server Port.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Port zdalnego serwera INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, externalGuideHost)
en: <html><body><p>External guider host or address.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Gospodarz lub adres zewnętrznego naprowadzania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indihubB)
en: <html><head/><body><p>Configure INDIHub.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ustawienia INDIHub.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, indihubB)
en: INDI Hub
pl: Hub INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localMode)
en: &Local
pl: &Lokalny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, externalGuidePort)
en: <html><body><p>External guider port.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Port zewnętrznego naprowadzania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, scanB)
en: <html><body><p>Scan local network for INDI web managers.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Poszukaj programów do zarządzania INDI w sieci lokalnej.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scanB)
en: Scan
pl: Przeszukaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, guideTypeCombo)
en: LinGuider
pl: Prowadnica liniowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: <html><body><p>Store profile on remote INDI Web Manager. Use INDI Web Manager on the remote device to start/stop INDI server.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Zachowaj profil w zdalnym programie do zarządzania INDI.  Użyj programu do zarządzania INDI na zdalnym urządzeniu do uruchomienia/zatrzymania serwera INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: INDI Web Manager
pl: Sieciowy program do zarządzania INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: <html><body><p>Open Web Manager in browser.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Otwórz zarządzanie z sieci w przeglądarce.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openWebManagerB)
en: Web Manager
pl: Zarządzanie sieciowe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driversGroupBox)
en: Select Devices
pl: Wybór urządzeń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux3Label)
en: Auxiliary #3
pl: Pomocnicze #3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux3Label)
en: Aux 3:
pl: Pom 3:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux4Label)
en: Auxiliary #4
pl: Pomocnicze #4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux4Label)
en: Aux 4:
pl: Pom 4:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux1Label)
en: Auxiliary #1
pl: Pomocnicze #1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux1Label)
en: Aux 1:
pl: Pom 1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: <html><head/><body><p>Add remote INDI drivers to chain with the local INDI server configured by this profile. Format this field as a comma-separated list of quoted driver name, host name/address and optional port:</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;ZWO ASI120MC&quot;@192.168.1.50:8000</span><br/>Connect to the named camera on 192.168.1.50, port 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;EQMod Mount&quot;@192.168.1.50</span><br/>Connect to the named mount on 192.168.1.50, port 7624.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50:8000</span><br/>Connect to all drivers found on 192.168.1.50, port 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50</span><br/>Connect to all drivers found on 192.168.1.50, port 7624.</p><p>When omitted, host defaults to localhost and port defaults to 7624.<br/>Remote INDI drivers must be already running for the connection to succeed.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Dodaj sterowniki zdalnego INDI do łańcucha z lokalnym serwerem INDI ustawionym wg tego profilu. Wypełnij to pole listą nazw sterowników w cudzysłowach i oddzielonych przecinkami, nazwą/adresem gospodarza oraz opcjonalnie portem:</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;ZWO ASI120MC&quot;@192.168.1.50:8000</span><br/>Podłączy do nazwanego aparatu pod adresem 192.168.1.50, na porcie 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">&quot;EQMod Mount&quot;@192.168.1.50</span><br/>Podłączy do nazwanego montażu pod adresem 192.168.1.50, na porcie 7624.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50:8000</span><br/>Podłączy do wszystkich sterowników znalezionych pod adresem 192.168.1.50, na porcie 8000.</p><p><span style=" font-weight:600;">@192.168.1.50</span><br/>Podłączy do wszystkich sterowników znalezionych pod adresem 192.168.1.50, na porcie 7624.</p><p>Gdy pominięto, to domyślnym gospodarzem jest localhost, a domyślnym portem jest 7624.<br/>Sterowniki zdalnego INDI muszą już być uruchomione, aby połączenie zadziałało.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome Controller
pl: Sterownik kopuły

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome:
pl: Kopuła:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, aux2Label)
en: Auxiliary #2
pl: Pomocnicze #2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aux2Label)
en: Aux 2:
pl: Pom 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mount:
pl: Montaż:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, weatherLabel)
en: Weather Station
pl: Stacja pogodowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
pl: Pogoda:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteDrivers)
en: driver@host:port,driver@host,@host:port,@host,driver
pl: sterownik@gospodarz:port,sterownik@gospodarz,@gospodarz:port,@gospodarz,sterownik

en: Delay this many seconds before executing pre driver script.
pl: Opóźnij o tyle sekund przed wykonaniem skryptu przed uruchomieniu sterownika.

en: Delay this many seconds after driver startup before executing post driver script.
pl: Opóźnij o tyle sekund po uruchomieniu sterownika i przed wykonaniem skryptu po uruchomieniu sterownika.

en: Select script to execute before starting the driver
pl: Wybierz skrypt do wykonania przed uruchomieniem sterownika

en: Select script to execute after starting the driver
pl: Wybierz skrypt do wykonania po uruchomieniu sterownika

[ctx: @title:window]
en: Select Pre Driver Startup Script
pl: Wybierz skrypt do wykonania przed sterownikiem

[ctx: @title:window]
en: Select Post Driver Startup Script
pl: Wybierz skrypt do wykonania po sterowniku

en: Profile Scripts Editor
pl: Edytor skryptów profilów

en: Add Rule
pl: Dodaj zasadę

en: Invalid port.
pl: Nieprawidłowy port.

en: Host name cannot be empty.
pl: Nazwa gospodarza nie może być pusta.

en: Profile name cannot be empty.
pl: Nazwa profilu nie może być pusta.

[ctx: @title:window]
en: Detecting StellarMate...
pl: Wykrywanie StellarMate...

en: Please wait while searching for StellarMate...
pl: Czekaj na wyszukanie StellarMate...

en: Failed to detect any StellarMate gadget. Make sure it is powered and on the same network.
pl: Nie udało się wykryć żadnych z gadżetów StellarMate. Upewnij się, że jest zasilany i działa w tej samej sieci.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProfileWizard)
en: Ekos Profile Wizard
pl: Pomocnik profilu Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: <html><head/><body><p>Welcome to the <span style=" font-weight:600;">Ekos Profile Wizard</span></p><p>Ekos is the premier observatory control and automation platform. With Ekos, you can capture images and gather scientific data with ease. This Wizard will help you create your equipment profile. You will be asked to verify some basic information. </p><p>Please click <span style=" font-weight:600;">next</span> to continue. </p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Witaj w <span style=" font-weight:600;">Pomocniku profilu Ekos!</span></p><p>Ekos jest zaawansowanym sterowaniem obserwatorium i platformą do automatyzacji. Z Ekosem, możesz z łatwością przechwytywać obrazy i zbierać dane naukowe. Pomocnik ten ułatwi ci utworzenie profilu twojego sprzętu. Będziesz musiał odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. </p><p>Naciśnij <span style=" font-weight:600;">Dalej</span> aby kontynuować. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Online Resources:</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Zasoby sieciowe:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, INDIInfoB)
en: What is
    INDI?
pl: Czym jest
    INDI?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, discoverEkosB)
en: Discover
    Ekos
pl: Odkryj
    Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, videoTutorialsB)
en: Video
    Tutorials
pl: Samouczki
    wideo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Where is your equipment connected?
pl: Gdzie podłączyłeś swój sprzęt?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, localEquipmentB)
en: Equipment is attached
    to this device
pl: Sprzęt jest podłączony
    do tego urządzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentB)
en: Equipment is attached to
    a remote device
pl: Sprzęt jest podłączony
    do zdalnego urządzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: <html><head/><body><p>Which <span style=" color:#ff5500;">remote</span> device is the equipment connected to?</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Do którego <span style=" color:#ff5500;">zdalnego</span> urządzenia jest podłączone to wyposażenie?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, equipmentOtherB)
en: Other
pl: Inne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enter the remote computer information:
pl: Podaj dane o zdalnym komputerze:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, remoteHostEdit) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, PiHost)
en: Enter IP address or host name
pl: Podaj adres IP lub nazwę gospodarza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Web Manager</span></a> running on the Remote Computer?</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><a href="https://github.com/knro/indiwebmanager"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Czy zarządzanie INDI przez sieć</span></a> zostało uruchomione na zdalnym komputerze?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNotSureB)
en: Not Sure
pl: Niepewny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: <span style=" font-style:italic;">INDI Web Manager</span> is a service that runs on remote devices to help you start and stop INDI services remotely.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Wskazówka</span>: <span style=" font-style:italic;">Zarządzanie INDI przez sieć</span> jest usługą, która działa na zdalnych urządzeniach i która ma umożliwiać zdalne wywoływanie i zatrzymywanie usług INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Enter host name and port. If you do not know, leave as is.
pl: Podaj nazwę i port gospodarza. Jeśli nie wiesz, to pozostaw pustym.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PiAutoDetectB)
en: Auto Detect
pl: Wykryj samoczynnie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: <html><head/><body><p>Using Ekos locally on Windows is not supported. You must connect to a remote gadget to control devices.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Używanie Ekos lokalnie na Windowsie nie jest obsługiwane. Trzeba połączyć się do zdalnego gadżetu, aby sterować urzędzeniami.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Which INDI Server do you want to use?
pl: Jakiego serwera INDI chcesz użyć?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useInternalINDIB)
en: Internal INDI
    Server
pl: Wewnętrzny
    server INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useExternalINDIB)
en: External INDI
    Server
pl: Zewnętrzny
    server INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: External INDI Server can be <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI Server for OSX</span></a> or an INDI Server launched manually locally. If unsure, select Internal INDI Server.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Wskazówka</span>: Zewnętrznym serwerem  INDI może być <a href="http://www.cloudmakers.eu/indigoserver/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Serwer INDI  dla OSX</span></a> lub serwer INDI uruchomiony lokalnie, ręcznie. Jeśli nie masz pewności, to wybierz wewnętrzny serwer INDI.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <html><head/><body><p>You're almost done...</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Prawie gotowe...</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: <html><head/><body><p>What do you want to name your profile?</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jak chcesz nazwać swój profil?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: My Astro Gear
pl: Mój sprzęt astronomiczny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: <html><head/><body><p>Which guider application do you want to use?</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jakiej aplikacji naprowadzającej użyć?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useInternalGuiderR)
en: Internal Guider
pl: Wewnętrzne naprowadzanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useLinGuiderR)
en: Lin Guider
pl: Prowadnica liniowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Tip</span>: Internal Guider is recommended. Using external guider applications requires additional setup instructions outside the scope of Ekos.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Wskazówka</span>: Zalecany jest wewnętrzny układ naprowadzający. Użycie zewnętrznych aplikacji naprowadzania wymaga dodatkowych ustawień poza zakresem Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: <html><head/><body><p>Do you want to select additional services?</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Czy chcesz wybrać dodatkowe usługi?</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useJoystickCheck)
en: <html><head/><body><p>Use INDI Joystick driver to enable control of mounts, domes, and focusers with any compatible game pad.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Użyj sterownika joysticka INDI do sterowania montażem, kopułami i układem ogniskującym dla każdego zgodnego pada do gry.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: <html><head/><body><p>If the remote computer has astrometry.net installed, you can run the remote astrometry driver and use it to solve images in Ekos Align module.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jeśli zdalny komputer ma wgrane astrometry.net, to możesz uruchomić zdalny sterownik astronometry i użyć go do rozwiązywania obrazów w module wyrównywania Ekos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useRemoteAstrometryCheck)
en: Remote Astrometry
pl: Zdalny Astrometry

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useWatchDogCheck)
en: <html><head/><body><p>Use the INDI WatchDog driver. It monitors connection between your remote equipment and Ekos. If the communication is lost between the two, the WatchDog driver goes into safe mode and executes a shutdown procedure to protect your equipment.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Użyj sterownika psa warownego INDI . Sterownik monitoruje połączenie pomiędzy sprzętem zdalnym i Ekosem. Jeśli połączenie ulegnie zerwaniu, to sterownik przechodzi w try bezpieczny i wykonuje procedurę wyłączenia, aby chronić twój sprzęt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWatchDogCheck)
en: Watch Dog
pl: Pies warowny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSkySafariCheck)
en: <html><head/><body><p>If you plan to use SkySafari to monitor and/or control your mount, check this box to start INDI SkySafari Server. You can connect SkySafari to this server and it shall enable you to connect and control your mount. For more details, please check the <a href="https://indilib.org/devices/telescopes/skysafari.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">INDI SkySafari Documentation.</span></a></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jeśli planujesz używać SkySafari do monitorowania i/lub sterowania swoim montażem, to zaznacz to pole, aby uruchomić serwer INDI SkySafari. Do tego serwera możesz podłączyć SkySafari i powinien on umożliwić ci podłączenie się i sterowanie twoim montażem. Po więcej szczegółów, sprawdź <a href="https://indilib.org/devices/telescopes/skysafari.html"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">Dokumentację INDI SkySafari.</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createProfileB)
en: Create Profile &&
    Select Devices
pl: Uwórz profil i
    wybierz urządzenia

en:  Scheduler job |  Scheduler jobs
pl[0]: Zadanie planowania
pl[1]: Zadania planowania
pl[2]: Zadania planowania

en:  (first only)
pl:  (tylko pierwsza)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FramingAssistant)
en: Mosaic Planner
pl: Planowanie mozaiki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, equipmentGroup)
en: ↓ Confirm Equipment
pl: ↓ Potwierdź wyposażenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pixelHSizeSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Height of a single camera photosite, in micrometers.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Wysokość jednego miejsca zdjęć aparatu, w mikrometrach.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Camera frame width and height in pixels
pl: Szerokość i wysokość klatki aparatu w pikselach.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Fetch equipment information from the Ekos active profile, if any.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Pobierz dane o wyposażeniu z bieżącego profilu Ekos, jeśli się tam znajdują.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchB)
en: Fetch
pl: Pobierz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, focalLenSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Focal length of the telescope to use for the mosaic.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Ogniskowa teleskopu do wykorzystania z mozaiką.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Camera pixel size in microns
pl: Rozmiar piksela aparatu w mikrometrach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Pixel Size:
pl: Rozmiar piksela:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cameraHSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Height of the frame produced by the camera, in pixels.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Wysokość klatki stworzonej przez aparat, w pikselach.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, cameraHSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, cameraWSpin)
en:  pix
pl:  piks.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cameraWSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Width of the frame produced by the camera, in pixels.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Szerokość klatki stworzona przez aparat, w pikselach.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pixelWSizeSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Width of a single camera photosite, in micrometers.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Szerokość jednego miejsca zdjęć aparatu, w mikrometrach.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Mount focal length in millimeters
pl: Ogniskowa montażu, w milimetrach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focal length:
pl: Ogniskowa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToSelectGridB)
en: Go to Grid Selection page
pl: Przejdź do strony wyboru siatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToSelectGridB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Select Grid
pl: Wybierz siatkę

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup)
en: ↓ Select Grid
pl: ↓ Wybierz siatkę

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, transparencySlider)
en: Adjust tiles transparency
pl: Dostosuj przezroczystość kratek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Camera's rotation angle (East of North) in degrees. To measure the angle, solve an image and use the astrometry solver solution's rotation angle
pl: Kąt obrotu kamery (na wschód od północy) w stopniach. Aby pomierzyć kąt, rozwiąż obraz i użyj kąta obrotu z rozwiązania programu rozwiązującego astrometry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position Angle:
pl: Kąt położenia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraHFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Field height of the camera in arcminutes.</p><p align="justify">This value is computed from the equipment information, and defines the height of the field covered by one tile of the mosaic.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Wysokość pola aparatu w minutach kątowych.</p><p align="justify">Wartość ta jest obliczana z danych o sprzęcie i określa wysokość pola pokrywanego przez jedną kratkę mozaiki.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Final mosaic field of view size in arc minutes. Click update to calculate it or enter it manually.
pl: Ostateczny rozmiar pola widzenia mozaiki w minutach kątowych. Naciśnij uaktualnij, aby obliczyć je lub podaj je ręcznie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVLabel)
en: Mosaic FOV:
pl: Pole widzenia mozaiki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, reverseOddRows)
en: <html><head/><body><p>When checked, orders mosaic tiles so that the mount moves minimally between jobs (S-shape).</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Po zaznaczeniu, układa kratki mozaiki tak, że montaż przemieszcza się w najkrótszych możliwych krokach pomiędzy zadaniami (kształt S).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverseOddRows)
en: Minimum mount move
pl: Najmniejszy ruch montażu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetHFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Minimum field height that the mosaic must cover, in arcminutes.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the number of tiles on the mosaic height. </p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Najniższa wysokość pola, którą musi pokryć mozaika, w minutach kątowych.</p><p align="justify">Zmienienie tej wartości natychmiastowo zmienia liczbę kratek na wysokości mozaiki. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Recompute the mosaic field from the number of tiles.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Oblicz ponownie pole mozaiki z danej liczby kratek.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetB)
en: Cover FOV
pl: Zakryj pole widzenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mosaicWSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Number of tiles on the mosaic width.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the width of the field covered by the mosaic.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Liczba kratek na szerokość mozaiki.</p><p align="justify">Zmiana tej wartości natychmiastowo zmienia szerokość pola pokrytego mozaiką .</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Percentage of overlap between two neighbouring images
pl: Procent nachodzenia pomiędzy dwoma sąsiadującymi obrazami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Overlap:
pl: Nachodzenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tile Transparency:
pl: Przezroczystość kratki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV in arc minutes as determined from equipment parameters above
pl: Pole widzenia aparatu w minutach kątowych tak, jak określono to z powyższych parametrów wyposażenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV:
pl: Pole Widzenia aparatu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mosaicHSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Number of tiles on the mosaic height.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the height of the field covered by the mosaic.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Liczba kratek na wysokości mozaiki.</p><p align="justify">Zmiana tej wartości natychmiastowo zmienia wysokość pola pokrytego mozaiką.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Specify the number of rows and columns of the final mosaic image
pl: Podaj liczbę wierszy i kolumn ostatecznego obrazu mozaiki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mosaic Grid:
pl: Siatka mozaiki:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraWFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Field width of the camera in arcminutes.</p><p align="justify">This value is computed from the equipment information, and defines the width of the field covered by one tile of the mosaic.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Szerokość pola aparatu w minutach kątowych.</p><p align="justify">Wartość ta jest obliczana z danych o sprzęcie i określa szerokość pola pokrywanego przez jedną kratkę mozaiki.</p></body></html>

[ctx: Transparency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, transparencyAuto)
en: Auto
pl: Samoczynna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetWFOVSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Minimum field width that the mosaic must cover, in arcminutes.</p><p align="justify">Modifying this value immediately changes the number of tiles on the mosaic width.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Najmniejsza szerokość pola, którą musi pokryć mozaika, w minutach kątowych</p><p align="justify">Zmienienie tej wartości natychmiastowo zmienia liczbę kratek na szerokość mozaiki. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, overlapSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Overlap between each tile of the mosaic. See the main help icon in the corner of the sky chart.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Nakładaj pomiędzy każdą kratką mozaiki. Zobacz ikonę głównej pomocy w narożniku mapy nieba.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, rotationSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Orientation of the camera field of view.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Kierunek pola widoku aparatu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, rotationSpin)
en:  East of North
pl:  Wschód północy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Go to equipment selection page
pl: Przejdź do strony wyboru wyposażenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backToEquipmentB)
en: Confirm Equipment
pl: Potwierdź wyposażenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recenterB)
en: Reset mosaic center to sky map center
pl: Wyzeruj środek mozaiki do środka mapy nieba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recenterB)
en: Recenter
pl: Ponownie wyśrodkuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Go to grid adjustment page
pl: Przejdź do strony dostosowywania siatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToAdjustGrid)
en: Adjust Grid
pl: Dostosuj siatkę

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup_2)
en: ↓ Adjust Grid
pl: ↓ Dostosuj siatkę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: J2000 Center
pl: Środek J2000

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Adjust Grid center by manually entering the J2000 center or by dragging the center of the mosaic on the sky map.
pl: Dostosuj środek siatki, ręcznie wpisując środek J2000 lub przeciągając środek mozaiki na mapie nieba.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToSelectGrid) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, backToAdjustGridB)
en: Go to grid selection page
pl: Przejdź do strony wyboru siatki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goSolveB)
en: Go and plate solve mosaic center
pl: Przejdź i obliż środek mozaiki z astronometrii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goSolveB)
en: Go && Solve
pl: Przejdź i rozwiąż

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextToJobsB)
en: Go to scheduler job creation page
pl: Przejdź do strony tworzenia zadania planisty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToJobsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create Jobs
pl: Utwórz zadania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobsGroup)
en: ↓Create  Scheduler Jobs
pl: ↓Utwórz zaplanowane zadania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Perform calibration and autoguiding before proceeding to the next step.
pl: Wykonaj kalibrację i samonaprowadzanie przed przejściem do następnego kroku.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, directoryEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, jobsDir)
en: <html><head/><body><p align="justify">Filesystem folder where the Scheduler jobs required to cover the mosaic will be created in.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Katalog w systemie plików, w którym zostaną utworzone zadania planisty, mającego pokryć mozaikę.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Ekos Sequence File
pl: Plik sekwencji Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: <html><head/><body><p>Sequence: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Sekwencja: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Perform alignment using astrometry solver before proceeding to the next step.
pl: Wykonaj wyrównanie przy użyciu programu rozwiązującego astrometry przed przejściem do następnego kroku.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Select which steps to execute before starting the capture process.
pl: Wybierz kroki do wykonania przed rozpoczęciem czynności przechwytywania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, alignEveryLabel)
en: Align Every
pl: Wyrównaj co każde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSequenceB)
en: Load the image sequence queue.
pl: Wczytaj kolejkę sekwencji obrazów.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trackStepCheck)
en: Slew to the target and track it before proceeding to the next step.
pl: Obróć do celu i śledź go przez przejściem do następnego kroku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
pl: Śledź

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>Target: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Cel: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusEveryLabel)
en: Focus Every
pl: Ogniskuj co każde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Directory to save sequence images
pl: Katalog do zapisu szeregu obrazów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: <html><head/><body><p>Directory: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Katalog: <span style=" color:#ff0000;">*</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignEvery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, focusEvery)
en: Perform autofocus every N jobs.
pl: Wykonaj samoogniskowanie co N zadań.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Perform autofocusing before proceeding to the next step.
pl: Wykonaj samoogniskowanie przed przejściem do następnego kroku.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create scheduler jobs to execute the mosaic plan
pl: Utwórz zaplanowane zadania, aby wykonać plan mozaiki

[ctx: @title:window]
en: Select Sequence Queue
pl: Wybór kolejki

en: Ekos Sequence Queue (*.esq)
pl: Kolejka Ekos (*.esq)

[ctx: @title:window]
en: Select Jobs Directory
pl: Wybierz katalog zadań

en: Job '%1' has no more batches remaining.
pl: Zadanie '%1' nie ma więcej czynności wsadowych.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mosaicDialog)
en: Mosaic Job Creator
pl: Tworzenie mozaikowego zadania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, equipmentGroup)
en: ↓ Equipment
pl: ↓ Wyposażenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fovGroup)
en: ↓ FOV
pl: ↓ Pole Widzenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobsGroup)
en: ↓ Jobs
pl: ↓ Zadania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroup)
en: ↓ Output
pl: ↓ Wyjście

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, jobCountSpin)
en: <html><head/><body><p align="justify">Total number of Scheduler jobs required to cover the mosaic field, and that the tool will produce.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Całkowita liczba zadań planisty do pokrycia pola mozaikowego i które to narzędzie stworzy.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, jobCountLabel)
en: Number of scheduler jobs required to capture the mosaic image. Click update to calculate it
pl: Liczba zaplanowanych zadań wymaganych do przechwycenia obrazu mozaiki. Naciśnij uaktualnij, aby ją obliczyć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobCountLabel)
en: Job Count:
pl: Liczba zadań:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpIcon)
en: <html><head/><body><p>This sky chart shows the expected distribution of mosaic tiles.</p><p><span style=" font-style:italic;">Note:</span> this version of the Mosaic Tool uses a simple plane projection and lacks precision when declination is higher than 70 degrees. Carefully overlap your tiles to avoid holes.</p><p>• The setting &quot;Overlap&quot; controls how tiles are overlaid, its effect can be seen with transparency. Tiles are then distributed as a grid from setting &quot;Mosaic Grid&quot;. They are rendered in transparent green and match the field of the camera from setting &quot;Camera FOV&quot;.</p><p>• The extent of the mosaic field matches the setting &quot;Mosaic FOV&quot; and is rendered as a red background to help you fill holes by adjusting overlap.</p><p>• The job options allow you to execute the mount alignment or the focus adjustment once out of several iterations only. This checks or doesn't check the relevant Scheduler job steps. You may leave those to zero if you use a mount model in Align or configure periodic re-focus in Capture.</p><p>• Top-right numbers in tiles indicate the order in which Scheduler jobs will be created. Setting targets are captured first, from west to east. Center numbers indicate the coordinates of the target of the job that will be generated for each tile. Bottom numbers indicate the angle those tiles are shifted compared to the center of the mosaic.</p><p>The suggested order of actions is to:</p><p>1. Fetch or enter equipment information.<br/>2. Configure the tile overlap.<br/>3. Configure the extent of the mosaic by adjusting its grid.<br/>4. Adjust the alignment and focus job options.<br/>5. Choose an output folder, where sequence and scheduler job lists will be written.<br/>6. Accept the dialog.</p><p>Use the overlap percentage to control the area over which adjacent tiles may be stitched:</p><p>• <span style=" font-weight:600;">0-10%</span> if you plan to register your frames over a synthetic field built from catalog stars.</p><p>• <span style=" font-weight:600;">10-20%</span> if you plan to stitch adjacent frames by aligning the stars in their overlapping sky patches.</p><p>• <span style=" font-weight:600;">50-80%</span> if you plan to process a single stack with the frames produced by the mosaic jobs.</p><p align="justify">Changing the overlap value immediately updates the number of tiles in order to cover the mosaic field entirely. The generated tiles may thus cover more field than required. For this reason, the overlap should be the first setting to consider. To recompute the field covered by the mosaic from the number of tiles considering the current overlap, click 'Cover FOV'.</p><p align="justify">When processing a single stack, <span style=" font-weight:600;">50%</span> and <span style=" font-weight:600;">75%</span> are interesting overlap values. You may want to increase these slightly to work around tile rotation, apply cropping while capturing or before stacking, or avoid flat frame calibration artifacts on borders. If your sequence contains a single exposure, configure the mosaic to achieve a minimum of 13 layers at the center of the mosaic, as this will allow stacking with the winsorized sigma rejection method. As illustrations:</p><p align="justify">• A 5x5 mosaic with an overlap of 80% has 25 subframes at its center.<br/>• A 4x4 mosaic with an overlap of 75% has 16 subframes at its center.<br/>• A 3x3 mosaic with an overlap of 66.6% has 9 subframes at its center, and will require two passes.</p><p align="justify">Note that overlapped mosaic tiles may suffer from large-scale gradients, which will require additional processing after calibration and before stacking. Thus, capture mosaics in really dark skies and avoid placing your object of interest on the border of a tile.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ten wykres nieba pokazuje oczekiwany rozkład kratek mozaiki.</p><p><span style=" font-style:italic;">Uwaga:</span> ta wersja narzędzia mozaiki używa prostego rzutowania płaszczyzn i brakuje jej precyzji, gdy deklinacja jest większa niż 70 stopni. Ostrożnie układaj swoje kratki na zakładkę, aby unikną dziur.</p><p>• Ustawienie&quot;Nachodzenie&quot; określa jak kratki nachodzą na siebie, a wynik tego można zobaczyć poprzez przezroczystość. Kratki są wtedy rozłożone jako siatka z ustawień &quot;Siatka Mozaiki&quot;. Są wyświetlane w przezroczystym zielonym i pasują do pola aparatu z ustawień &quot;Pola widzenia aparatu&quot;.</p><p>• Ilość pola mozaiki pasuje do ustawienia  &quot;Pola widzenia mozaiki&quot; i jest wyświetlana jako czerwone tło, aby pomóc ci wypełnić dziury poprzez dostosowanie nachodzenia.</p><p>• Ustawienia zadania umożliwiają ci wykonanie wyrównania montażu lub dostosowania ogniskowej jednokrotnie zaledwie z kilku iteracji. Sprawdza to lub nie sprawdza odpowiednich kroków zadań planisty. Możesz chcieć pozostawić to na zero, jeśli używasz modelu montażu w trybie wyrównania lub ustawiłeś okresowe ponowne ogniskowanie w trybie przechwytywania.</p><p>• Górne liczby po prawej wskazują kolejność w jakiej tworzone są zadania planisty. Ustawione cele są przechwytywane jako pierwsze, z zachodu do wschodu. Środkowe liczby wskazują współrzędne celu zadania, które zostaną stworzone dla każdej kratki. Dolne liczby wskazują kąt, pod jakim te kratki są przesunięte względem środka mozaiki.</p><p>Sugerowana kolejność działań to:</p><p>1. Pobranie lub wpisanie szczegółów o sprzęcie.<br/>2. Ustawienia nachodzenia kratek.<br/>3. Ustawienie ilości mozaiki poprzez dostosowanie jej siatki.<br/>4. Dostosowanie wyrównania i ustawień zadania ogniskowania.<br/>5. Wybranie katalogu wynikowego, gdzie zadania przechwytywani w ciągu i planisty zostaną zapisane.<br/>6. Zatwierdzenie okna.</p><p>Użyj procentu nachodzenia do określenia obszaru, na którym sąsiadujące kratki będą mogły być zszyte:</p><p>• <span style=" font-weight:600;">0-10%</span> jeśli masz zamiar zarejestrować swoje klatki na syntetycznym polu zbudowanym z gwiazd z katalogu.</p><p>• <span style=" font-weight:600;">10-20%</span> jeśli masz zamiar zszyć sąsiadujące klatki poprzez wyrównanie gwiazd wg ich nachodzących się ścieżek na niebie.</p><p>• <span style=" font-weight:600;">50-80%</span> jeśli masz zamiar przetworzyć pojedynczy stos z klatkami wytworzonymi przez zadania mozaik.</p><p align="justify">Zmiana wartości nachodzenie natychmiastowo uaktualnia liczbę kratek, aby pokryć całkowicie pole mozaiki. Wytworzone kratki mogą przez to pokryć więcej pola niż to potrzebne. Z tego powodu nachodzenie powinno być pierwszym ustawieniem do rozważenie. Aby ponownie przeliczyć pole pokryte przez mozaikę z liczby kratek z uwzględnieniem bieżącego nachodzenia, naciśnij 'Pokryj pole widzenia'.</p><p align="justify">Podczas przetwarzania pojedynczego stosu, <span style=" font-weight:600;">50%</span> oraz <span style=" font-weight:600;">75%</span> są interesującymi wartościami nachodzenia. Możesz też chcieć zwiększyć je nieznacznie, aby obejść obrót kratki, nałożyć przycinanie podczas przechwytywania lub przed układaniem w stos lub aby uniknąć artefaktów kalibracji płaskich klatek na granicach. Jeśli twoje obrazy w ciągu zawierają pojedyncze naświetlenie, to ustaw mozaikę, aby osiągnąć minimum 13 warstw na środku mozaiki, bo pozwoli to na układanie w stos przy użyciu metody odrzucania sigmy winsorized. Dla przykładu:</p><p align="justify">• Mozaika 5x5 z nachodzeniem 80% ma 25 podklatek na swoim środku.<br/>• Mozaika 4x4 z nachodzeniem 75% ma 16 podklatek na swoim środku.<br/>• Mozaika 3x3 z nachodzeniem 66,6% ma 9 podklatek na swoim środku i będzie potrzebować dwóch przejść.</p><p align="justify">Pamiętaj, że kratki po najściu na siebie mogą być dotknięte gradientem o dużej skali, co może wymagać dodatkowego przetwarzani po kalibracji i przed układaniem w stos. Stąd, przechwytuj mozaiki na na prawdę ciemnych niebach i unikaj umieszczania obiektów twojego zainteresowania na granicach kratek.</p></body></html>

en: Job scheduler list.
    Click to select a job in the list.
    Double click to edit a job with the left-hand fields.
pl: Lista zaplanowanych zadań.
    Naciśnij, aby wybrać zadanie na liście
    Naciśnij dwukrotnie, aby edytować zadanie z polami po lewej.

en: Remove selected job from the observation list.
    Job properties are copied in the edition fields before removal.
pl: Usuń zaznaczone zadanie z listy obserwacji.
    Właściwości zdania zostaną skopiowane w pola edycji przed usunięciem.

en: Reset state and force reevaluation of all observation jobs.
pl: Wyzeruj stan i wymuś ponowną ocenę wszystkich zadań obserwacji.

[ctx: @title:window]
en: Select FITS Image
pl: Wybór obrazu FITS

en: FITS header: cannot find OBJCTRA (%1).
pl: Nagłówek FITS: nie można znaleźć OBJCTRA (%1).

en: FITS header: cannot find OBJCTDEC (%1).
pl: Nagłówek FITS: nie można znaleźć OBJCTDEC (%1).

[ctx: @title:window]
en: Select Startup Script
pl: Wybór skryptu rozruchowego

en: Script (*)
pl: Skrypt (*)

[ctx: @title:window]
en: Select Shutdown Script
pl: Wybierz skrypt zamykający

en: Warning: You cannot add or modify a job while the scheduler is running.
pl: Uwaga: nie możesz dodać lub zmienić zadania przy działającym planowaniu.

en: Warning: Target name is required.
pl: Uwaga: wymagana jest nazwa celu.

en: Warning: Sequence file is required.
pl: Uwaga: wymagany jest plik sekwencji.

en: Warning: Target coordinates are required.
pl: Uwaga: wymagane są współrzędne celu.

en: Warning: RA value %1 is invalid.
pl: Uwaga: wartość RA %1 jest nieprawidłowa.

en: Warning: DEC value %1 is invalid.
pl: Uwaga: wartość DEK %1 jest nieprawidłowa.

en: Warning: job '%1' has startup time %2 resulting in a negative score, and will be marked invalid when processed.
pl: Uwaga: zadanie '%1' ma czas rozruchu równy %2, co skutkuje ujemną punktacją i zostanie oznaczone jako nieprawidłowe przy przetwarzaniu.

en: Warning: job '%1' at row %2 has a duplicate target at row %3, the scheduler may consider the same storage for captures.
pl: Uwaga: zadanie '%1' w wierszu %2 ma powielony cel w wierszu %3, planowanie może rozważyć tę samą pamięć dla przechwyceń.

en: Warning: jobs '%1' at row %2 and %3 probably require a different repeat count as currently they will complete simultaneously after %4 batches (or disable option 'Remember job progress')
pl: Uwaga: zadania '%1' w wierszu %2 oraz %3 prawdopodobne wymagają różnych liczb powtórzeń, bo teraz ukończą równocześnie po %4 wsadach (lub wyłącz opcję 'Zapamiętaj postęp zadania')

en: Warning: job '%1' at row %2 might require a specific startup time or a different priority, as currently they will start in order of insertion in the table
pl: Uwaga: zadanie '%1' w wierszu %2 może wymagać określonego czasu rozpoczęcia lub innego priorytetu, jako iż teraz rozpoczną się w kolejności wstawienia do tabeli

en: Warning: you cannot add or modify a job while the scheduler is running.
pl: Uwaga: nie możesz dodać lub zmienić zadania przy działającym planowaniu.

en: Use edition fields to create a new job in the observation list.
pl: Użyj pól edycji do utworzenia nowego zadania na liście obserwacji.

en: Job '%1' has not been processed upon scheduler stop, marking aborted.
pl: Zadanie '%1' nie zostało przetworzone do chwili zatrzymania planowania, więc oznaczono je jako przerwane.

en: Scheduler aborted.
pl: Przerwano planistę.

en: Scheduler is in shutdown until next job is ready
pl: Planowanie zostało wyłączone do czasu gotowości następnego zadania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Scheduler
pl: Wykonaj plan

en: Warning: startup script URL %1 is not valid.
pl: Uwaga: adres URL %1 skryptu rozruchowego jest nieprawidłowy.

en: Warning: shutdown script URL %1 is not valid.
pl: Uwaga: adres URL %1 skryptu zamykającego jest nieprawidłowy.

en: Scheduler started.
pl: Rozpoczęto planistę.

en: Scheduler resuming.
pl: Wznowiono planistę.

en: Scheduler pause planned...
pl: Zaplanowano wstrzymanie planisty...

en: Resume Scheduler
pl: Wznów planistę

en: Scheduler paused.
pl: Wstrzymano planistę.

en: No job running
pl: Brak działającego zadania

en: All jobs aborted. Waiting %1 seconds to re-schedule.
pl: Przerwano wszystkie zadania. Oczekiwanie %1 sekund na ponowne zaplanowanie.

en: Scheduler waits for a retry.
pl: Planista oczekuje na wznowienie.

en: No jobs left in the scheduler queue.
pl: Brak zadań w kolejce planowania.

en: Only %1 jobs left in the scheduler queue, rescheduling those.
pl: Tylko %1 zadań zostało w kolejce planisty, więc zaplanowano je ponownie.

en: Warning: job '%1' has fixed startup time %2 set in the past, marking invalid.
pl: Uwaga: zadanie '%1' ma stały czas rozruchu %2 ustawiony w przeszłości, więc oznaczono je jako nieprawidłowe.

en: Warning: job '%1' has a fixed start time incompatible with its twilight restriction, marking invalid.
pl: Uwaga: zadanie '%1' ma stały czas rozruchu niezgodny z jego ograniczeniem na półmrok, więc oznaczono je jako nieprawidłowe.

en: Warning: job '%1' has a fixed start time incompatible with its altitude restriction, marking invalid.
pl: Uwaga: zadanie '%1' ma stały czas rozruchu niezgodny z jego ograniczeniem na wysokość, więc oznaczono je jako nieprawidłowe.

en: Warning: job '%1' has a fixed start time incompatible with its Moon separation restriction, marking invalid.
pl: Uwaga: zadanie '%1' ma stały czas rozruchu niezgodny z jego ograniczeniem na separację księżyca, więc oznaczono je jako nieprawidłowe.

en: Warning: job '%1' has fixed startup time %2 unachievable due to the completion time of its previous sibling, marking invalid.
pl: Uwaga: zadanie '%1' ma stały czas rozruchu %2, który jest nieosiągalny ze względu na czas ukończenia jego poprzedniego zadania bliźniaczego, więc oznaczono je jako nieprawidłowe.

en: Warning: Job '%1' cannot start because its previous sibling has no completion time, marking invalid.
pl: Uwaga: zadanie '%1' nie może zostać uruchomione, ponieważ poprzednie zadanie bliźniacze nie ma czasu ukończenia, więc oznaczono je jako nieprawidłowe.

en: Warning: job '%1' execution overlaps daylight, it will be interrupted at dawn and rescheduled on next night time.
pl: Uwaga: wykonanie zadania '%1' nachodzi na światło dzienne, zostanie ono przerwane o zmroku i ponownie zaplanowane przy następnej nocy.

en: Warning: job '%1' requires culmination offset of %2 minutes, not achievable, marking invalid.
pl: Uwaga: zadanie '%1' wymaga przesunięcia szczytowania równej %2 minuty, co jest nieosiągalne, więc oznaczono je jako nieprawidłowe.

en: Warning: job '%1' requires minimum altitude %2 and Moon separation %3, not achievable, marking invalid.
pl: Uwaga: zadanie '%1' wymaga minimalnej wysokości równej %2 oraz separacji księżyca na poziomie %3, co jest nieosiągalne, więc oznaczono je jako nieprawidłowe.

en: Warning: job '%1' is constrained by the start time of the next job, and cannot finish in time, marking aborted.
pl: Uwaga: zadanie '%1' jest ograniczone czasem rozpoczęcia następnego zadania i nie może ukończyć w czasie, więc oznaczono je jako przerwane.

en: Job '%1' completion time (%2) could not be achieved before start up time (%3)
pl: Nie można ukończyć zadania '%1' o czasie (%2), który jest przed czasem rozpoczęcia (%3)

en: No jobs left in the scheduler queue after evaluating.
pl: Brak zadań w kolejce planowania po jej wykonaniu.

en: Only aborted jobs left in the scheduler queue after evaluating, rescheduling those.
pl: Tylko przerwane zadania pozostały w kolejce planisty po jej wykonaniu, więc zaplanowano je ponownie.

en: No jobs scheduled.
pl: Nie zaplanowano żadnych zadań.

en: No jobs left in the scheduler queue after schedule cleanup.
pl: Brak zadań w kolejce planowania po wyczyszczeniu planu.

en: Scheduler is awake.
pl: Planista jest uruchomiony.

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when ready...
pl: Planista jest uruchomiony. Zadania będą wykonywane, gdy będą gotowe...

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when scheduler is resumed.
pl: Planista w gotowości. Zadania będą wykonywane, po jego wznowieniu.

en: Ekos job started (%1)
pl: Rozpoczęto zadanie Ekos (%1)

en: Ekos started.
pl: Uruchomiono Ekos.

en: Starting Ekos failed. Retrying...
pl: Nie udało się uruchomić Ekos. Ponawianie...

en: Starting Ekos failed.
pl: Nie udało się uruchomić Ekos.

en: Starting Ekos timed out. Retrying...
pl: Przekroczono czas na rozruch Ekos. Ponawianie...

en: Starting Ekos timed out.
pl: Przekroczono czas na rozruch Ekos.

en: Ekos stopped.
pl: Zatrzymano Ekos.

en: INDI devices connected.
pl: Podłączono urządzenia INDI.

en: One or more INDI devices failed to connect. Retrying...
pl: Jedno lub więcej urządzeń INDI nie zostało połączonych. Ponawianie...

en: One or more INDI devices failed to connect. Check INDI control panel for details.
pl: Nie udało się podłączyć jednego lub więcej urządzeń INDI. Sprawdź panel sterowania INDI po więcej szczegółów.

en: One or more INDI devices timed out. Retrying...
pl: Upłynął czas oczekiwania na jedno lub więcej urządzeń INDI. Ponawianie...

en: One or more INDI devices timed out. Check INDI control panel for details.
pl: Upłynął czas oczekiwania na jedno lub więcej urządzeń INDI. Sprawdź panel sterowania INDI po więcej szczegółów.

en: INDI devices disconnected.
pl: Rozłączono urządzenia INDI.

en: Warning: dome device not ready after timeout, attempting to recover...
pl: Uwaga: kopuła niegotowa po ustalonym czasie, więc ponowiono...

en: Warning: mount device not ready after timeout, attempting to recover...
pl: Uwaga: montaż nie jest gotowy po ustalonym czasie, więc wznowiono próbę jego przywrócenia...

en: Warning: cap device not ready after timeout, attempting to recover...
pl: Uwaga: zaślepka niegotowa po ustalonym czasie, więc ponowiono...

en: Observatory is in the startup process
pl: Obserwatorium jest w trakcie uruchamiania

en: Ekos is already started, skipping startup script...
pl: Ekos jest już uruchomiony, pomijanie skryptu rozruchowego...

en: Observatory is in the shutdown process
pl: Obserwatorium jest w trakcie zamykania

en: Warming up CCD...
pl: Rozgrzewanie CCD...

en: Warning: Bypassing parking procedures, no INDI connection.
pl: Uwaga: pomijanie czynności parkowania, brak połączenia INDI.

en: park/unpark wait procedure failed, aborting...
pl: czynność parkowania/wyparkowywania zakończona niepowodzeniem, przerywanie...

en: Executing script %1...
pl: Wykonywanie skryptu %1...

en: Startup script failed, aborting...
pl: Niepowodzenie skryptu rozruchowego, przerywanie...

en: Shutdown script failed, aborting...
pl: Niepowodzenie skryptu zamykającego, przerywanie...

en: Shutdown complete.
pl: Ukończono zamykanie.

en: Shutdown procedure failed, aborting...
pl: Niepowodzenie czynności zamykania, przerywanie...

en: Job '%1' reached completion time %2, stopping.
pl: Zadanie '%1' osiągnęło czas zakończenia %2, więc zostanie zatrzymane.

en: Job '%1' current altitude (%2 degrees) fails constraints, marking idle.
pl: Bieżąca wysokość (%2 stopnie) zadania '%1' nie spełnia warunków, więc zostało oznaczone jako bezczynne.

en: Job '%2' current moon separation (%1 degrees) is lower than minimum constraint (%3 degrees), marking idle.
pl: Bieżące oddzielenie księżyca zadania '%2' (%1 stopni) jest niższe niż minimalny warunek %2 (%3 stopni), więc oznaczono je jako bezczynne.

en: Job '%3' is now approaching astronomical twilight rise limit at %1 (%2 minutes safety margin), marking idle.
pl: Zadanie '%3' zbliża się do granicy astronomicznego nastania półmroku przy %1 (%2 minuty marginesu bezpieczeństwa), więc oznaczono je jako bezczynne.

en: Warning: job '%1' alignment procedure failed, marking aborted.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie wyrównywania '%1', więc oznaczono je jako przerwane.

en: Warning: job '%1' capture procedure failed, marking aborted.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie przechwytywania '%1', więc oznaczono je jako przerwane.

en: Warning: job '%1' focusing procedure failed, marking aborted.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie ogniskowania '%1', więc oznaczono je jako przerwane.

en: Warning: job '%1' guiding procedure failed, marking aborted.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie naprowadzania '%1', więc oznaczono je jako przerwane.

en: Warning: job '%1' lost connection to the mount, attempting to reconnect.
pl: Uwaga: zadanie '%1' utraciło połączenie z montażem, więc podjęto próbę ponownego połączenia.

en: Warning: job '%1' lost connection to the dome, attempting to reconnect.
pl: Uwaga: zadanie '%1' utraciło połączenie z kopułą, więc podjęto próbę ponownego połączenia.

en: Guiding already running, directly start capturing.
pl: Naprowadzanie jest w trakcie, więc rozpoczęto bezpośrednio przechwytywanie.

en: Job '%1' is proceeding directly to capture stage because only calibration frames are pending.
pl: Zadanie '%1' przechodzi bezpośrednio do etapu przechwytywania, bo oczekują tylko klatki kalibracji.

[ctx: @title:window]
en: Open Ekos Scheduler List
pl: Otwórz plan Ekos

[ctx: @title:window]
en: Save Ekos Scheduler List
pl: Zapisz plan Ekos

en: Failed to save scheduler list
pl: Niepowodzenie zapisywania planu

en: Scheduler list saved to %1
pl: Zapisano plan w %1

en: Job '%1' is slewing to target.
pl: Zadanie '%1' obraca do celu.

en: Warning: job '%1' is unable to proceed with autofocus, not supported.
pl: Uwaga: nie można wykonać samo-ogniskowania w zadaniu '%1', bo nie jest ono obsługiwane.

en: Job '%1' is focusing.
pl: Ogniskowanie w zadaniu '%1'

en: Job '%1' is terminated due to errors.
pl: Zadanie '%1' zostało zamknięte ze względu na błędy.

en: Job '%1' is aborted.
pl: Zadanie '%1' zostało przerwane.

en: Waiting %1 seconds to restart job '%2'.
pl: Oczekiwanie %1 sekund na ponowne wykonanie zadania '%2'.

en: Job '%1' is complete.
pl: Ukończono zadanie '%1'.

en: Job '%1' is complete after #%2 batch. | Job '%1' is complete after #%2 batches.
pl[0]: Ukończono zadanie %1 po #%2 wsadzie.
pl[1]: Ukończono zadanie %1 po #%2 wsadach.
pl[2]: Ukończono zadanie %1 po #%2 wsadach.

en: Job '%1' is repeating, #%2 batch remaining. | Job '%1' is repeating, #%2 batches remaining.
pl[0]: Zadanie '%1' jest powtarzane, pozostał #%2 wsad.
pl[1]: Zadanie '%1' jest powtarzane, pozostały #%2 wsady.
pl[2]: Zadanie '%1' jest powtarzane, pozostało #%2 wsadów.

en: Job '%1' is repeating, looping indefinitely.
pl: Zadanie '%1' jest powtarzane, jest ono w nieskończonej pętli.

en: Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batch done. | Job '%1' stopping, reached completion time with #%2 batches done.
pl[0]: Zatrzymywanie zadania '%1', osiągnięto czas ukończenia z #%2 wsadem wykonanym.
pl[1]: Zatrzymywanie zadania '%1', osiągnięto czas ukończenia z #%2 wsadami wykonanymi.
pl[2]: Zatrzymywanie zadania '%1', osiągnięto czas ukończenia z #%2 wsadami wykonanymi.

en: Job '%1' completed #%2 batch before completion time, restarted. | Job '%1' completed #%2 batches before completion time, restarted.
pl[0]: Ukończono #%2 wsad przed czasem ukończenia w zadaniu '%1', więc uruchomiono je ponownie.
pl[1]: Ukończono #%2 wsady przed czasem ukończenia w zadaniu '%1', więc uruchomiono je ponownie.
pl[2]: Ukończono #%2 wsadów przed czasem ukończenia w zadaniu '%1', więc uruchomiono je ponownie.

en: Job '%1' is plate solving %2.
pl: Odbywa się astrofotografia %2 w zadaniu '%1'.

en: Job '%1' is capturing and plate solving.
pl: Zadanie '%1' wykonuje przechwytywanie i astrofotografia.

en: Guiding already running for %1 ...
pl: Naprowadzanie jest w trakcie dla %1 ...

en: Starting guiding procedure for %1 ...
pl: Rozpoczynanie procedury naprowadzania dla %1...

en: Ekos job (%1) - Capture started
pl: Zadanie Ekos (%1) - Rozpoczęto przechwytywanie

en: Job '%1' capture is in progress (batch #%2)...
pl: Zadanie przechwytywania %1 jest w trakcie (wsad #%2)...

en: Job '%1' capture is in progress...
pl: Zadanie przechwytywania %1 jest w trakcie...

en: Warning: job '%1' has inaccessible sequence '%2', marking invalid.
pl: Uwaga: zadanie '%1' ma niedostępny szereg czynności '%2', więc oznaczono je jako nieprawidłowe.

en: Warning: Job '%1' has its focus step disabled, periodic and/or HFR procedures currently set in its sequence will not occur.
pl: Uwaga: w zadaniu '%1' wyłączono krok ogniskowania, czynności okresowe i/lub HFR obecnie ustawione w tej sekwencji nie nastąpią.

en: Job '%1' %2x%3" %4
pl: Zadanie '%1' %2x%3" %4

en: Parking mount in progress...
pl: Parkowanie montażu w trakcie...

en: Mount already unparked.
pl: Montaż już jest wyparkowany.

en: Mount parked.
pl: Montaż zaparkowany.

en: Mount unparked.
pl: Montaż wyparkowany.

en: Warning: mount unpark operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
pl: Uwaga: przekroczono czas oczekiwania na wyparkowanie przy próbie %1/%2. Wykonywanie kolejnego podejścia...

en: Warning: mount unpark operation timed out on last attempt.
pl: Uwaga: przekroczono czas oczekiwania na wyparkowanie przy poprzedniej próbie.

en: Warning: mount park operation timed out on attempt %1/%2. Restarting operation...
pl: Uwaga: przekroczono czas oczekiwania na zaparkowanie przy próbie %1/%2. Wykonywanie kolejnego podejścia...

en: Warning: mount park operation timed out on last attempt.
pl: Uwaga: przekroczono czas oczekiwania na parkowanie przy poprzedniej próbie.

en: Mount unparking error.
pl: Błąd wyparkowywania montażu.

en: Warning: mount park operation failed on attempt %1/%2. Restarting operation...
pl: Uwaga: nie udało się zaparkować montażu przy próbie %1/%2. Wykonywanie kolejnego podejścia...

en: Mount parking error.
pl: Błąd parkowania montażu.

en: Parking dome...
pl: Parkowanie kopuły...

en: Dome already parked.
pl: Kopuła już jest zaparkowana.

en: Unparking dome...
pl: Wyparkowywanie kopuły...

en: Dome already unparked.
pl: Kopuła już jest wyparkowana.

en: Dome parked.
pl: Kopuła zaparkowana.

en: Dome unparked.
pl: Kopuła wyparkowana.

en: Operation timeout. Restarting operation...
pl: Przekroczono czas oczekiwania na działanie. Zaczynanie jej od nowa...

en: Dome parking failed. Restarting operation...
pl: Nie udało się zaparkować kopuły. Ponawianie działania...

en: Dome parking error.
pl: Błąd parkowania kopuły.

en: Dome unparking failed. Restarting operation...
pl: Nie udało się wyparkować kopuły. Zaczynam od nowa...

en: Dome unparking error.
pl: Błąd wyparkowywania kopuły.

en: Parking Cap...
pl: Parkowanie zaślepki...

en: Cap already parked.
pl: Zaślepka już jest zaparkowana.

en: Unparking cap...
pl: Wyparkowywanie zaślepki...

en: Cap already unparked.
pl: Zaślepka już jest wyparkowana.

en: Cap parked.
pl: Zaślepka zaparkowana.

en: Cap unparked.
pl: Zaślepka wyparkowana.

en: Cap parking error.
pl: Błąd parkowania zaślepki.

en: Cap unparking error.
pl: Błąd wyparkowywania zaślepki.

en: Do you want to keep the existing jobs in the mosaic schedule?
pl: Czy chcesz zachować istniejące zadania w planie mozaiki?

en: Mosaic file %1 saved successfully.
pl: Pomyślnie zapisano plik mozaiki %1.

en: Error saving mosaic file %1. Please reload job.
pl: Błąd przy zapisie pliku mozaiki %1. Wczytaj zadanie na nowo.

en: Turning off astronomial twilight check may cause the observatory to run during daylight. This can cause irreversible damage to your equipment!
pl: Uwaga: wyłączenie sprawdzania astronomicznego półmroku może spowodować działanie obserwatorium przy świetle dziennym. Narażasz się na nieodwracalne uszkodzenie twojego sprzętu.

en: Astronomial Twilight Warning
pl: Ostrzeżenie o astronomicznym półmroku

en: Manual startup procedure completed successfully.
pl: Pomyślnie przeprowadzono procedurę uruchomieniową.

en: Manual startup procedure terminated due to errors.
pl: Nie udało się przeprowadzenie procedury uruchomieniowej.

en: Warning: executing startup procedure manually...
pl: Uwaga: przeprowadzanie procedury rozruchowej ręcznie...

en: Are you sure you want to execute the startup procedure manually?
pl: Czy na pewno przeprowadzić procedurę uruchomieniową ręcznie?

en: Startup procedure terminated.
pl: Zakończono procedurę uruchomieniową.

en: Manual shutdown procedure completed successfully.
pl: Pomyślnie przeprowadzono procedurę wyłączania.

en: Manual shutdown procedure terminated due to errors.
pl: Nie udało się przeprowadzenie procedury wyłączania.

en: Warning: executing shutdown procedure manually...
pl: Uwaga: przeprowadzanie procedury wyłączania ręcznie...

en: Are you sure you want to execute the shutdown procedure manually?
pl: Czy na pewno przeprowadzić procedurę wyłaczania ręcznie?

en: Shutdown procedure terminated.
pl: Zakończono procedurę wyłączania.

en: Unable to open sequence queue file '%1'
pl: Nie można otworzyć pliku kolejki '%1'

en: Sleeping for %1 on simulation clock update until next observation job is ready...
pl: Uśpiono na %1 na zegarze symulacji do czasu gotowości kolejnego zadania obserwacyjnego...

en: Job '%1' alignment is complete.
pl: Ukończono zadanie wyrównywania %1.

en: Warning: job '%1' alignment failed.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie wyrównywania '%1'.

en: Warning: job '%1' forcing mount model reset after failing alignment #%2.
pl: Uwaga: w zadaniu '%1' wymuszono zerowanie modelu montażu po nieudanym wyrównywaniu #%2.

en: Restarting %1 alignment procedure...
pl: Powtarzanie czynności wyrównywania %1...

en: Job '%1' guiding is in progress.
pl: Zadanie naprowadzania '%1' jest w trakcie.

en: Warning: job '%1' guiding failed.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie naprowadzania '%1'.

en: Warning: job '%1' calibration failed.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie kalibrowania '%1'.

en: Job '%1' is guiding, guiding procedure will be restarted in %2 seconds.
pl: Zadanie '%1' wykonuje naprowadzanie, ponownie zostanie ono rozpoczęte za %2 sekundy.

en: Warning: job '%1' failed to capture target.
pl: Uwaga: w zadaniu '%1' nie udało się przechwycić celu.

en: Job '%1' is capturing, is restarting its guiding procedure (attempt #%2 of %3).
pl: Zadanie '%1' wykonuje przechwytywanie i ponownie wykonuje czynności naprowadzania (próba #%2 z %3).

en: Warning: job '%1' failed its capture procedure, restarting capture.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie przechwytywania '%1', więc rozpoczęto je na nowo.

en: Warning: job '%1' failed its capture procedure, marking aborted.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie przechwytywania '%1', więc oznaczono je jako przerwane.

en: Ekos job (%1) - Capture finished
pl: Zadanie Ekos (%1) - Ukończono przechwytywanie

en: Job '%1' focusing is complete.
pl: Ukończono zadanie ogniskowania '%1'.

en: Warning: job '%1' focusing failed.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie ogniskowania '%1'.

en: Job '%1' is restarting its focusing procedure.
pl: Zadanie '%1' powtarza czynność ogniskowania.

en: Job '%1' slew is complete.
pl: Ukończono zadanie obrotu '%1'.

en: Warning: job '%1' slew failed, marking terminated due to errors.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie obrotu '%1', więc oznaczono je jako zakończone ze względu na błędy.

en: Warning: job '%1' found not slewing, restarting.
pl: Uwaga: okazało się, że zadanie obrotu '%1' nie jest wykonywane, więc rozpoczęto je ponownie.

en: Job '%1' repositioning is complete.
pl: Ukończono zadanie zmiany położenia '%1'.

en: Warning: job '%1' repositioning failed, marking terminated due to errors.
pl: Uwaga: nie udało się zadanie zmiany położenia '%1', więc oznaczono je jako zakończone ze względu na błędy.

en: Warning: job '%1' found not repositioning, restarting.
pl: Uwaga: zadanie '%1' przestało odpowiadać, rozpoczęto je ponownie.

en: Weather conditions are OK.
pl: Warunki pogodowe są OK.

en: Warning: weather conditions are in the WARNING zone.
pl: Uwaga: występuje ostrzeżenie dla warunków pogodowych.

en: Caution: weather conditions are in the DANGER zone!
pl: Uwaga: występuje zagrożenie dla warunków pogodowych!

en: Weather conditions in warning zone
pl: Występuje ostrzeżenie dla warunków pogodowych

en: Weather conditions are critical. Observatory shutdown is imminent
pl: Warunki pogodowe są krytyczne. Nieuniknione jest zamknięcie obserwatorium

en: Starting shutdown procedure due to severe weather.
pl: Zamykanie obserwatorium ze względu na zagrażające warunki pogodowe

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Observatory scheduled for shutdown until next job is ready.
pl: Zadanie '%1' zostało zaplanowane do wykonania o %2. Obserwatorium zostanie zamknięte do czasu gotowości następnego zadania.

en: Job '%1' scheduled for execution at %2. Parking the mount until the job is ready.
pl: Zadanie '%1' zostało zaplanowane do wykonania o %2. Montaż został zaparkowany do czasu gotowości zadania.

en: Sleeping until observation job %1 is ready at %2...
pl: Uśpiono do czasu gotowości zadania obserwacyjnego %1 na godzinę %2...

en: Scheduler is in sleep mode
pl: Planista znajduje się w trybie uśpienia

en: Warning: Job '%1' is %2 away from now, you may want to enable Preemptive Shutdown.
pl: Uwaga: zadanie '%1' oddaliło się już o %2, możesz chcieć włączyć wyprzedzające wyłączenie.

en: Captured frame is %1 arcminutes away from target, re-aligning...
pl: Przechwycona ramka znajduje się %1 minut kątowych od celu, ponowne wyrównanie...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobSequenceGroup)
en: Object && Sequence Selection
pl: Wybór obiektu i sekwencji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FITSLabel)
en: Select optional FITS file to be used for alignment. When using FITS, specify the object or the estimated coordinates which are used to slew the mount.
pl: Wybierz opcjonalny plik FITS używany do wyrównania. Podczas używania FITS, określ obiekt lub szacowne współrzędne, które zostaną użyte do obrotu montażu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FITSLabel)
en: FITS File:
pl: Plik FITS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence:
pl: Sekwencja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priorityLabel)
en: Priority:
pl: Priorytet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, prioritySpin)
en: Assigned priority to each job with 1 being the highest priority and 20 being the lowest priority
pl: Utwórz zadanie mozaiki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Ekos Device Profile
pl: Profil urządzenia Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Target coordinates in J2000 Epoch
pl: Współrzędne docelowe w epoce J2000

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copySkyCenterB)
en: Fill coordinates with Sky Map center
pl: Wypełnij współrzędne środkiem mapy nieba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, positionAngleSpin)
en: Position Angle in Degrees
pl: Kąt położenia w stopniach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mosaicB)
en: Open the Mosaic Planner
pl: Otwórz planowanie mozaiki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueAppendB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Load schedule from file and append jobs to queue.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Wczytaj plan z pliku i dołącz zadania do kolejki.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueLoadB)
en: <html><head/><body><p align="justify">Load schedule from file and replace jobs from queue.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Wczytaj plan z pliku i zastąp zadania w kolejce.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveB)
en: Save schedule
pl: Zapisz plan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, queueSaveAsB)
en: Save schedule as...
pl: Zapisz plan jako...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Captures
pl: Przechwycenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Score
pl: Punktacja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Start Time
pl: Czas rozpoczęcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
pl: Czas zakończenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Est. Duration
pl: Szacowany czas trwania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Lead time
pl: Czas ukończenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Scheduler
pl: Wstrzymaj planistę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, schedulerAlgorithmCombo)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Classic</span>: Start jobs that meet the constraints by priority and score.</p><p><span style=" font-weight:600;">Greedy</span>: Always attempt to run a job. It picks the highest priority job that can run according to its constraints. Priority is assigned according to row in table above. Higher row has higher priority. It will interrupt running jobs if a higher priority job can run.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Klasyczny</span>: Uruchamiaj zadania, które spełniają ograniczenia według priorytetu i wyniku.</p><p><span style=" font-weight:600;">Chciwy</span>: Zawsze próbuj uruchomić zadanie. Wybiera zadanie o najwyższym priorytecie, które może zostać uruchomione zgodnie z jego ograniczeniami. Priorytet jest przypisywany na podstawie wiersza w powyższej tabeli. Wyższy wierz ma wyższy priorytet. Przerywa bieżące zadania, jeśli może zostać uruchomione zadanie o wyższym priorytecie.</p></body></ html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerAlgorithmCombo)
en: Classic
pl: Klasyczny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerAlgorithmCombo)
en: Greedy
pl: Chciwy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, completionGroup)
en: Job Completion Conditions
pl: Warunki ukończenia zadania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatCompletionR)
en: &Repeat for
pl: Powta&rzaj przez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR)
en: The observation job is completed when the sequence is complete.
pl: Zadanie obserwacyjne zostanie ukończone, gdy sekwencja zostanie ukończona.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR)
en: Se&quence completion
pl: Ukończenie se&kwencji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, timeCompletionR)
en: Terminate the job on the given date and time.
pl: Zakończ zadanie o danej dacie i czasie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, timeCompletionR)
en: Repeat &until
pl: &Powtarzaj do

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, repeatsSpin)
en: Restart job until it is executed this many times.
pl: Powtarzaj zadanie do chwili wykonania go daną liczbę razy.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, repeatsSpin)
en:  runs
pl: przejścia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, loopCompletionR)
en: Restart the sequence job indefinitely.
pl: Wykonuj zadanie z sekwencji ponownie w nieskończoność.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loopCompletionR)
en: Repeat &until terminated
pl: Powtarzaj, aż do &zakończenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroup)
en: Job Startup Conditions
pl: Warunki rozpoczęcia zadania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, culminationConditionR)
en: Start the observation job when the object reaches culmination adjusted for the offset value in minutes. By default, the observation job runs 60 minutes prior to culmination.
pl: Rozpocznij zadanie obserwacyjne, gdy obiekt osiągnie kulminację dostosowaną do wartości przesunięcia w minutach. Domyślnie, zadanie obserwacyjne jest wykonywanie 60 minut przed kulminacją.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, culminationConditionR)
en: Cul&mination Offset
pl: Przesunięcie &szczytowania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: start the job on the specified date and time
pl: rozpocznij zadanie o danej dacie i czasie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: O&n
pl: &Wł.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, culminationOffset)
en: <html><head/><body><p>Offset in minutes to start imaging before or after culmination time.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przesunięcie w minutach do rozpoczęcia zbierania obrazów przed lub po czasie szczytowania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: Start the observation job as soon as all the constraints, if any, are met. The best candidate target shall be imaged first.
pl: Rozpocznij zadanie obserwacyjne zaraz po spełnieniu wszystkich warunków, jeśli jakieś istnieją. Najlepszy kandydat na cel zostanie zobrazowany jako pierwszy.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contraintsGroup)
en: Job Constraints
pl: Ograniczenia zadania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, moonSeparationCheck)
en: The moon separation must remain equal to or higher than the given value.
pl: Oddzielanie księżyca musi pozostać równe lub wyższe niż dana wartość.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moonSeparationCheck)
en: Moon  >
pl: Księżyc >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, altConstraintCheck)
en: The object's altitude must remain equal or higher than the given value.
pl: Wysokość obiektu musi pozostać równa lub wyższa niż dana wartość.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, altConstraintCheck)
en: Alt >
pl: Wys>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, weatherCheck)
en: <html><head/><body><p>Weather conditions must remain safe. When weather conditions become dangerous, shutdown procedure is initiated.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Warunki pogodowe muszą zapewniać bezpieczeństwo. Gdy warunki pogodowe zaczną zagrażać, to obserwatorium zacznie się zamykać.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, twilightCheck)
en: <html><body><p>The twilight restriction constrains jobs to execute in astronomical darkness. Use the dusk and dawn offsets in the Ekos Scheduler options to adjust the interval.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Ograniczenie półzmroku ogranicza zadania, tak aby wykonywały się w astronomicznej ciemności. Stosuj przesunięcia świtu i zmierzchu w opcjach planowania Ekos, aby dostosować te przedziały.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, twilightCheck)
en: Twilight
pl: Półzmrok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, artificialHorizonCheck)
en: <html><body><p>The artificial horizon restriction constrains the altitude of the target to be above the artificial horizon, if any are defined and enabled. See the artificial horizon item in the KStars Settings menu.</p></body></html>
pl: <html><body><p>Ograniczenie sztucznego horyzontu ogranicza wysokość celu będącego ponad sztucznym horyzontem, jeśli takie cele zostały określone i włączone. Obejrzyj element sztucznego horyzontu w menu ustawień KStars.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, nightTime)
en: <html><head/><body><p>Astronomical dawn and dusk for the Scheduler job currently selected, or for today if no job is selected.</p><p>- The first value is <span style=" font-weight:600;">dusk</span>, specifically the next local time the Sun sets below an altitude of -18° after the job starts.</p><p>- The second value is <span style=" font-weight:600;">dawn</span>, specifically the next local time the Sun rises higher than an altitude of -18° after the job starts.</p><p>A warning symbol indicates the Sun will not travel below the astronomical dusk boundary after the job starts, and that dawn and dusk times are calculated from its minimal altitude. In that situation, the Twilight restriction prevents job execution unless the Ekos Dawn Offset and Dusk Offset options are configured appropriately.</p><p>Note that the Ekos Pre-Dawn Offset option virtually advances dawn by a default of 30 minutes and will thus prevent a job from starting just before that moment.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Astronomiczny zmierzch oraz świt dla obecnie wybranego zadania planisty lub na dzisiaj, jeśli nie wybrano żadnego zadania.</p><p>- Pierwsza wartość to <span style=" font-weight:600;">świt</span>, a konkretnie kolejny czas lokalny, o którym słońce wzniesie się poniżej wysokości -18° po rozpoczęciu zadania.</p><p>- Drugą wartością jest <span style=" font-weight:600;">zmierzch</span>, , a konkretnie kolejny czas lokalny, o którym słońce wzniesie się powyżej wysokości -18° po rozpoczęciu zadania.</p><p>Symbol ostrzeżenia wskazuje, że słońce nie przemieści się poniżej granicy astronomicznego zmierzchu po rozpoczęciu zadania oraz, że czasy zmierzchu i świtu są obliczane z jego najmniejszej wysokości. W tym przypadku, ograniczenie półmroku zapobiega wykonaniu zadania, chyba że ustawienia przesunięcia zmierzchu i świtu są ustawione odpowiednio.</p><p>Pamiętaj, że ustawienie przesunięcia przed zmierzchem Ekon wirtualnie przesuwa zmierzch domyślnie o 30 minut i uniknie rozpoczęcia zadania przed tuż tą chwilą.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time shutdown procedure to be executed after all scheduler jobs are completed. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">after</span> the shutdown procedures (e.g. parking), if selected, are completed.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jednorazowa czynność zamykająca wykonywana po ukończeniu wszystkich zadań. Skrypt zostanie wykonany <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">po</span> ukończeniu czynności zamykających takich jak np. parkowanie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: Observatory Shutdown Procedure
pl: Procedura wyłączania obserwatorium

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, warmCCDCheck)
en: Turn off CCD cooler.
pl: Wyłącz chłodzenie CCD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warmCCDCheck)
en: Warm CCD
pl: Nagrzej CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCheck)
en: Close dust cover
pl: Zaślep

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capCheck)
en: Cap
pl: Zaślep

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkMountCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unparkMountCheck)
en: Park telescope to home position.
pl: Zaparkuj teleskop w położeniu domowym.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkDomeCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unparkDomeCheck)
en: Park dome to home position
pl: Zaparkuj kopułę w położeniu domowym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Script:
pl: Skrypt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: <html><head/><body><p>Define what should happen when a job steps into an error or aborts:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Don't re-schedule</span>: Don't restart the job in case of an error or an abort.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule after all terminated</span>: If a job gets aborted, the scheduler will only re-schedule it if when all jobs are finished or aborted. If this is the case, the scheduler re-schedules all aborted jobs and sleeps for the given delay.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Re-schedule immediately</span>: As soon as a job gets aborted, the scheduler will re-schedule it and waits the given delay.</li></ul><p>If the option for re-scheduling errors is selected, errors are handled like aborts. Otherwise, jobs that step into an error are never re-scheduled.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Określ co ma nastąpić, gdy zadanie napotka błąd lub przerwie:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nie przeplanowuj</span>: Nie rozpoczynaj zadania ponownie w przypadku błędu lub przerwania.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Przeplanuj po tym jak wszystkie zakończą</span>: Jeśli zadanie zostanie przerwane, to planista je przeplanuje tylko, gdy wszystkie zadania ukończą lub przerwą. W takim przypadku planista przeplanowuje wszystkie przerwane zadania i pozostaje uśpionym przez dany czas.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Przeplanuj natychmiast</span>: Zaraz po przerwaniu zadania, planista przeplanuje je i będzie czekać dany czas.</li></ul><p>Jeśli wybrano opcję do przeplanowywania w przypadku błędów, to błędy są traktowane jak przerwania. W przeciwnym przypadku zdania, które napotkają błąd nigdy nie są przeplanowywane.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, errorHandlingGroup)
en: Aborted Job Management
pl: Przerwano zarządzanie zadaniem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: Do not re-schedule aborted jobs.
pl: Nie przeplanowuj przerwanych zadań.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingDontRestartButton)
en: &None
pl: &Brak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: Re-schedule aborted jobs as soon as all executable jobs are either completed or aborted.
pl: Przeplanuj przerwane zadania zaraz po tym jak wszystkie zadania ukończą lub zostaną przerwane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartQueueButton)
en: &Queue
pl: &Umieść w kolejce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: Re-schedule an aborted job immediately.
pl: Przeplanuj przerwane zadanie natychmiastowo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorHandlingRestartImmediatelyButton)
en: I&mmediate
pl: Natych&miast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Treat errors like aborts.
pl: Traktuj błędy jak przerwania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, errorHandlingRescheduleErrorsCB)
en: Re-schedule errors
pl: Przeplanuj błędy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, errorHandlingDelaySB)
en: Delay in seconds.
pl: Opóźnienie w sekundach.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, errorHandlingDelaySB)
en:  s wait
pl:  s czekania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time startup procedure to be executed before starting Ekos. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">before</span> the startup procedures (e.g. unpark scope), if selected, are executed.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jednorazowa czynność rozruchowa wykonywana przed uruchomieniem. Skrypt zostanie wykonany <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">przed</span> ukończeniem   czynności rozruchowych takich jak np. wyparkowanie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: Observatory Startup Procedure
pl: Procedura rozruchu obserwatorium

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unparkDomeCheck)
en: UnPark Dome
pl: Wyparkuj kopułę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unparkMountCheck)
en: UnPark Mount
pl: Wyparkuj montaż

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, uncapCheck)
en: Open dust cover
pl: Zdejmij zaślepkę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, uncapCheck)
en: UnCap
pl: Zdejmij zaślepkę

en: Ekos job failed (%1)
pl: Niepowodzenie zadania Ekos (%1)

en: Current status of job '%1', managed by the Scheduler.
    If invalid, the Scheduler was not able to find a proper observation time for the target.
    If aborted, the Scheduler missed the scheduled time or encountered transitory issues and will reschedule the job.
    If complete, the Scheduler verified that all sequence captures requested were stored, including repeats.
pl: Bieżący stan dla zadania '%1', zarządzanego przez planistę.
    Jeśli nieprawidłowe, to znaczy, że planista nie był w stanie znaleźć poprawnego czasu obserwacji dla celu.
    Jeśli przerwane, to znaczy, że planista przegapił zaplanowany czas lub napotkał problemy przejściowe i zaplanuje zadanie ponownie.
    Jeśli ukończone, to znaczy, że planista sprawdził, czy wszystkie sekwencje przechwycenia zostały zapamiętane, uwzględniając w tym powtórzenia.

en: Current altitude of the target of job '%1'.
    A rising target is indicated with an arrow going up.
    A setting target is indicated with an arrow going down.
pl: Bieżąca wysokość celu w zadaniu '%1'.
    Wschodzący cel jest wskazywany poprzez strzałkę w górę.
    Szczytujący cel jest wskazywany poprzez strzałkę w dół.

en: Startup time for job '%1', as estimated by the Scheduler.
    The altitude at startup, if available, is displayed too.
    Fixed time from user or culmination time is marked with a chronometer symbol.
pl: Czas rozpoczęcia dla zadania '%1', według tego co oszacował planista.
    Wysokość na początku, jeśli jest dostępna, to też jest wyświetlana.
    Stały czas lub czas szczytowania jest oznaczony symbolem chronometru.

en: Completion time for job '%1', as estimated by the Scheduler.
    You may specify a fixed time to limit duration of looping jobs. A warning symbol indicates the altitude at completion may cause the job to abort before completion.
pl: Czas ukończenia zadania '%1', według szacunków planisty.
    Możesz podać stały czas, aby ograniczyć czas trwania zadań w pętli. Symbol ostrzeżenia wskazuje wysokość przy postępie, która może spowodować przerwanie zadania przed ukończeniem.

en: Count of captures stored for job '%1', based on its sequence job.
    This is a summary, additional specific frame types may be required to complete the job.
pl: Liczba przechwyceń przechowywanych dla zadania '%1', według zadania z szeregu zadań.
    Jest to podsumowanie. Mogą być wymagane dane rodzaje klatek do ukończenia tego zadania.

en: Current score for job '%1', from its altitude, moon separation and sky darkness.
    Negative if adequate altitude is not achieved yet or if there is no proper observation time today.
    The Scheduler will refresh scores when picking a new candidate job.
pl: Bieżąca punktacja dal zadania '%1', z tej wysokości, separacji księżyca i ciemności nieba.
    Jest ona ujemna, gdy jeszcze nie osiągnięto odpowiedniej wysokości lub jeśli dany dzień nie jest dobrym do obserwacji.
    Planista odświeży punktacje, po wybraniu nowego zadania kandydackiego.

en: Time interval from the job which precedes job '%1'.
    Adjust the Lead Time in Ekos options to increase that duration and leave time for jobs to complete.
    Rearrange jobs to minimize that duration and optimize your imaging time.
pl: Odstęp czasowy od zadania, które poprzedza zadanie '%1'.
    Dostosuje czas wykonania w opcjach Ekos, aby zwiększyć ten czas trwania i pozostawić czas na ukończenie dla zadań.
    Ułóż zadania na nowo, aby zminimalizować ten czas trwania i zoptymalizować twój czas obrazowania.

en: Duration job '%1' will take to complete when started, as estimated by the Scheduler.
    Depends on the actions to be run, and the sequence job to be processed.
pl: Czas trwania zadania '%1' od chwili jego rozpoczęcia, według szacunków planisty.
    Zależy od czynności do wykonania i kolejności ich wykonywania.

en: Evaluating
pl: Szacowanie

en: Scheduled
pl: Zaplanowane

en: Invalid
pl: Nieprawidłowe

en: Slew complete
pl: Ukończono obracanie

en: Focus complete
pl: Ukończono ogniskowanie

en: Align complete
pl: Ukończono wyrównywanie

en: Repositioning
pl: Zmiana położenia

en: Repositioning complete
pl: Ukończono zmianę położenia

en: Guiding complete
pl: Ukończono naprowadzanie

en: Normal
pl: Normalny

en: Calibrate
pl: Kalibruj

en: Error reading fits buffer: %1.
pl: Błąd odczytu bufora fits: %1.

en: Failed to unpack compressed fits
pl: Nie udało się wypakować fits

en: Error opening fits file %1 : %2
pl: Nie udało się otworzyć pliku fits %1 : %2

en: Error reading fits buffer: %1
pl: Błąd odczytu bufora fits: %1

en: Could not locate image HDU: %1
pl: Nie można znaleźć obrazu HDU: %1

en: FITS file open error (fits_get_img_param): %1
pl: Błąd otwierania pliku FITS (fits_get_img_param): %1

en: 1D FITS images are not supported in KStars.
pl: Obrazy 1D FITS nie są obsługiwane przez KStars.

en: Bit depth %1 is not supported.
pl: Głębia bitowa %1 jest nieobsługiwana.

en: Image has invalid dimensions %1x%2
pl: Obraz ma nieprawidłowe wymiary %1x%2

en: Error reading image: %1
pl: Błąd odczytu obrazu: %1

en: FITSData: Not enough memory for image_buffer channel. Requested: %1 bytes
pl: Dane FITS: Niewystarczająco pamięci dla kanału image_buffer. Zażądano: %1 bajtów

en: Cannot open file %1: %2
pl: Nie można otworzyć pliku %1: %2

en: Cannot open buffer: %1
pl: Nie można otworzyć bufora: %1

en: Cannot unpack_thumb: %1
pl: Nie można unpack_thumb: %1

en: Cannot dcraw_process: %1
pl: Nie można dcraw_process: %1

en: Cannot load to memory: %1
pl: Nie można wczytać do pamięci: %1

en: Saving compressed files is not supported.
pl: Zapisywanie spakowanych plików jest nieobsługiwane.

en: Failed to close file: %1
pl: Nie udało się zamknąć pliku: %1

en: Failed to create file: %1
pl: Nie udało się utworzyć pliku: %1

en: Failed to create image: %1
pl: Nie udało się utworzyć obrazu: %1

en: Failed to update key: %1
pl: Nie można uaktualnić klucza: %1

en: Failed to update date: %1
pl: Nie udało się uaktualnić daty: %1

en: Failed to update history: %1
pl: Nie można uaktualnić historii: %1

en: Failed to write image: %1
pl: Nie udało się zapisać obrazu: %1

en: No world coordinate systems found.
pl: Nie znaleziono układu współrzędnych świata.

en: Only 8 and 16 bits bayered images supported.
pl: Obsługiwane są obrazy bayered tylko o głębi 8 i 16 bitów.

en: Unsupported bayer pattern %1.
pl: Nieobsługiwany wzór bayera %1.

en: Unsupported bayer offsets %1 %2.
pl: Nieobsługiwane przesunięcia bayera %1 %2.

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer: %1
pl: Nie można przydzielić pamięci do tymczasowego bufora bayer: %1

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer.
pl: Nie można przydzielić pamięci do tymczasowego bufora bayer.

en: Debayer failed (%1)
pl: Niepowodzenie debayer (%1)

en: Processing...
pl: Przetwarzanie...

en: Complete.
pl: Ukończono.

en: Debayer failed.
pl: Niepowodzenie debayer.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSDebayerDialog)
en: Image Debayering
pl: Debayer obrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Method:
pl: Metoda:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Nearest
pl: Najbliższe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Simple
pl: Proste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: BILinear
pl: Dwuliniowa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: HQLinear
pl: LiniowaHQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Offset:
pl: Przesunięcie X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y Offset:
pl: Przesunięcie Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
pl: Gotowe.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
pl: Nagłówek FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
pl: Wartość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
pl: Komentarz

en: Intensity
pl: Natężenie

en: Linear Scale
pl: Skala liniowa

en: Logarithmic Scale
pl: Skala logarytmiczna

en: Square Root Scale
pl: Skala pierwiastkowa

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr></table>
pl: <table><tr><td>Nasilenie:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>Częstotliwość R:   </td><td>%2</td></tr></table>

[ctx: Histogram tooltip; %1 is intensity; %2 is frequency;]
en: <table><tr><td>Intensity:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>R Frequency:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>G Frequency:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>B Frequency:   </td><td>%4</td></tr></table>
pl: <table><tr><td>Nasilenie:   </td><td>%1</td></tr><tr><td>Częstotliwość R:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Częstotliwość G:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>Częstotliwość B:   </td><td>%4</td></tr></table>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyB)
en: Apply
pl: Zastosuj

en: Continue Slew
pl: Kontynuuj obrót

en: KStars did not find any active mounts.
pl: KStars nie znalazł żadnych dostępnych montaży.

en: Save Changes to FITS?
pl: Czy zapisać zmiany w FITS?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
pl: Bieżący FITS zawiera niezapisane zmiany.  Czy zapisać przed zamknięciem?

en: Recent Images
pl: Ostatnie obrazy

[ctx: @title:window]
en: Save FITS
pl: Zapisz FITS

en: Image save error: %1
pl: Błąd zapisu obrazu: %1

en: Image Save
pl: Zapisywanie obrazu

en: File saved to %1
pl: Plik zapisano do %1

en: Rescaling image failed.
pl: Nie udało się przeskalowanie obrazu.

en: Cannot zoom in further due to active limited resources mode.
pl: Nie można powiększyć bardziej ze względu na tryb ograniczonych zasobów.

en: Finding stars...
pl: Znajdywanie gwiazd...

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Default Zoom
pl: Domyślne powiększenie

en: Zoom to Fit
pl: Powiększ, aby dopasować

en: Toggle Stretch
pl: Przełącz rozciąganie

en: Show Cross Hairs
pl: Pokaż celowniki

en: Show Pixel Gridlines
pl: Pokaż pikselowe siatki

en: Detect Stars in Image
pl: Wykryj gwiazdy na obrazie

en: View Star Profile
pl: Zobacz profil gwiazdy

en: Show Equatorial Gridlines
pl: Pokaż równikowe siatki

en: Show Objects in Image
pl: Pokaż obiekty na obrazie

en: Center Telescope
pl: Wyśrodkuj teleskop

en: Auto Stretch
pl: Samorozciąganie

en: High Contrast
pl: Wysoki kontrast

en: Equalize
pl: Korekcja

en: High Pass
pl: Wysokie przejście

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Median
pl: Mediana

en: Gaussian blur
pl: Rozmycie Gaussa

en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

en: Rotate Left
pl: Obróć w lewo

en: Flip Horizontal
pl: Odbij w poziomie

en: Flip Vertical
pl: Odbij w pionie

en: &Selection Statistics
pl: &Statystyka wyboru

en: Show Clipping
pl: Pokaż przycinanie

en: Center Telescope
    *No Telescopes Detected*
pl: Wyśrodkowywanie teleskopu
    *Nie wykryto żadnego teleskopu*

en: Zoom To Fit
pl: Powiększ tak, aby dopasować

en: View 3D Graph
pl: Obejrzyj wykres 3D

en: Mark Stars
pl: Oznacz gwiazdy

[ctx: @title:window]
en: KStars FITS Viewer
pl: Przeglądarka FITS dla KStars

en: HFR:%2 Ecc:%3 %1 star. | HFR:%2 Ecc:%3 %1 stars.
pl[0]: HFR:%2 Ecc:%3 %1 gwiazda.
pl[1]: HFR:%2 Ecc:%3 %1 gwiazdy.
pl[2]: HFR:%2 Ecc:%3 %1 gwiazd.

en: HFR:%2, %1 star. | HFR:%2, %1 stars.
pl[0]: HFR:%2, %1 gwiazda.
pl[1]: HFR:%2, %1 gwiazdy.
pl[2]: HFR=%2, %1 gwiazd.

en: Cannot find tab with UID %1 in the FITS Viewer
pl: Nie można znaleźć karty o UID %1 w przeglądarce FITS

en: currentView 3D Graph
pl: Wykres 3D bieżącego widoku

en: Cross Hairs
pl: Celowniki

en: Clipping
pl: Przycinanie

en: Equatorial Gridines
pl: Linie siatki równika

en: Objects in Image
pl: Obiekty na obrazie

en: Pixel Gridlines
pl: Linie siatki pikseli

[ctx: @title:window]
en: Open Image
pl: Otwórz obraz

en: Hide %1
pl: Ukryj %1

en: Show %1
pl: Pokaż %1

en: Center Telescope
    *Ready*
pl: Wyśrodkowywanie teleskopu
    *Gotowe*

en: Show Equatorial Gridlines
    *No WCS Info*
pl: Pokazywanie siatek równikowych
    *Brak informacji WCS*

en: Center Telescope
    *No WCS Info*
pl: Wyśrodkowywanie teleskopu
    *brak informacji WCS*

en: Show Objects in Image
    *No WCS Info*
pl: Pokazywanie obiektów na obrazie
    *Brak informacji WCS*

en: Selection Rectangle
pl: Prostokąt zaznaczający

en: Size
pl: Rozmiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Width
pl: Szerokość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Height
pl: Wysokość

en: Equatorial Gridlines
pl: Linie siatki równika

en: Unmark Stars
pl: Usuń oznaczenie gwiazd

en: Processing %1...
pl: Przetwarzanie %1...

en: HFR Options Profile Editor
pl: Edytor profilów ustawień HFR

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FITSViewerGroup)
en: Look && Feel
pl: Wrażenia wzrokowe i dotykowe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Automatically display received images in the FITS Viewer
pl: Samoczynnie wyświetlaj pobrane obrazy w przeglądarce FITS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useFITSViewer)
en: Use FITS viewer
pl: Użyj przeglądarki FITS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS) i18n: ectx: whatsthis, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single tab instead of multiple tabs per image.
pl: Wyświetl wszystkie przechwycone obrazy FITS w pojedynczej karcie zamiast w wielu kartach z obrazami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS)
en: Single preview tab
pl: Karta pojedynczego podglądu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Display captured FITS images from all cameras in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each camera.
pl: Wyświetl przechwycone obrazy FITS ze wszystkich kamer w pojedynczym oknie przeglądarki FITS zamiast w osobnych oknach dla każdej kamery.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Single window capture
pl: Przechwytywanie w pojedynczym oknie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Display opened FITS images in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each file.
pl: Wyświetl otwarte obrazy FITS w pojedynczym oknie przeglądarki FITS zamiast w osobnych oknach dla każdego pliku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Single window open
pl: Otwórz pojedyncze okno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image
pl: Przywołaj okno przeglądarki FITS na pierwszy plan przy otrzymywaniu nowego obrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFITSOnNewImage)
en: Focus on receiving an image
pl: Zogniskuj przy otrzymywaniu obrazu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_independentWindowFITS)
en: Make FITS Viewer window independent from KStars
pl: Uczyń okno przeglądarki FITS niezależnym od głównego okna KStars.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Down Sampling
pl: Obniżenie próbkowania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: <html><head/><body><p>Automatically down sample images based on available resources.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Samoczynnie obniż próbkowanie obrazów na podstawie dostępnych zasobów.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdaptiveSampling)
en: Adaptive sampling
pl: Próbkowanie dostosowujące się

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stretchPreviewSamplingLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StretchPreviewSampling) i18n: ectx: label, entry (StretchPreviewSampling), group (Capture)
en: Set the coarseness of the preview shown when sliding the fitsviewer's stretch parameter sliders. 1 is full resolution, but can be slow, 4 would be coarse resolution and fast.
pl: Ustaw zgrubność podglądu pokazywanego przy przesuwaniu suwaków parametru rozciągnięcia w przeglądarce FITS. 1 to pełna rozdzielczość, lecz może być wolne, 4 będzie zgrubną rozdzielczością, ale szybką.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stretchPreviewSamplingLabel)
en: Stretch preview:
pl: Rozciągnij podgląd:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Processing
pl: Przetwarzanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Always apply auto stretch to images in FITS Viewer
pl: Zawsze stosuj samorozciąganie do przechwyconych obrazów w przeglądarce FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoStretch)
en: Auto stretch
pl: Samorozciąganie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_LimitedResourcesMode)
en: <html><head/><body><p>Enable limited resource mode to turn off any resource-intensive operations:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto debayer</span>: Bayered images will not be debayered. Only grayscale images are shown.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto WCS</span>: World Coordinate System data will not be processed. WCS maps sky coordinates to image coordinates. Equatorial grid lines, object identification, and telescope slew within an image are disabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">3D Cube</span>: RGB images will not be processed. Only grayscale images are shown.</li></ul></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Włącz tryb ograniczonych zasobów, aby wyłączyć wszystkie zasobożerne działania:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto Debayer</span>: Obrazy poddane bayer nie będą poddawane debayer. Wyświetlane będą tylko obrazy w odcieniach szarości.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Auto WCS</span>: Układ Współrzędnych Świata nie będzie przetwarzany. WCS mapuje współrzędne nieba do współrzędnych obrazu. Równikowe linie siatki, rozpoznawanie obiektów i obrót teleskopu wewnątrz obrazu pozostaną wyłączone.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Kostka 3D</span>: Obrazy RGB nie będą przetwarzane. Wyświetlane będą tylko obrazy w odcieniach szarości.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LimitedResourcesMode)
en: Limited resources mode
pl: Tryb ograniczonych zasobów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Automatically debayer captured image if it contains a bayer pattern
pl: Samoczynne debayerowanie przechwyconego obrazu, jeśli zawiera on wzorzec bayer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDebayer)
en: Auto debayer
pl: Samodebayerowanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoWCS)
en: <html><head/><body><p>Automatically load World-Coordinate-System (WCS) data when opening a FITS file.</p><p><span style=" font-weight:600;">Warning: Only enable this option on very fast machines as it can lead to unpredictable behavior resulting in crashes on slower machines.</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Samoczynnie wczytuje dane Układu Współrzędnych Świata (WCS) przy otwieraniu plików FITS.</p><p><span style=" font-weight:600;">Uwaga: Włącz tę opcję tylko na bardzo szybkich komputerach, ponieważ może ona doprowadzić do nieprzewidzianego zachowania i usterek na wolniejszych maszynach.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: Process 3D (RGB) FITS images. If unchecked, only first channel is processed.
pl: Przetwarzanie sześcianu 3D FITS (RGB) Jeśli fałsz, to zostanie przetworzony tylko pierwszy kanał.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Auto3DCube)
en: 3D cube
pl: Sześcian 3D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_NonLinearHistogram)
en: <html><head/><body><p>Display histogram for the stretched non-linear image.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyświetl histogram dla rozciągniętego nieliniowego obrazu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NonLinearHistogram)
en: Non linear histogram
pl: Histogram nieliniowy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoHFR)
en: Compute the HFR of images loaded into fitsviewer.
pl: Oblicz HFR obrazów wczytanych do przeglądarki FITS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoHFR)
en: Auto compute HFR
pl: Sam oblicz HFR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_QuickHFR)
en: When computing the HFR, run it quickly by only looking at 25% of the image.
pl: Przy obliczaniu HFR, wykonaj to szybko, patrząc tylko na 25 % obrazu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_QuickHFR)
en: Quick HFR
pl: Szybki HFR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, hfrSepLabel)
en: Set the StellarSolver SEP profile for Capture-image HFR calculations.
pl: Ustaw profil SEP StellarSolver na obliczenia HFR przechwyconych obrazów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hfrSepLabel)
en: HFR SEP profile:
pl: Profil SEP HFR:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition) i18n: ectx: label, entry (StellarSolverPartition), group (FITSViewer)
en: Enable StellarSolver partition. Partitions the image in multiple threads to speed up detecting stars. This may significantly speed up source extraction but may result in unstable operation.
pl: Włącz partycję StellarSolver. Partycjonuje obraz na wiele wątków, aby przyspieszyć wykrywanie gwiazd. Może to znacząco przyspieszyć wydobywanie źródła, lecz może także skutkować niestabilnym działaniem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StellarSolverPartition)
en: StellarSolver Partitioning
pl: Partycjonowanie StellarSolver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: PixScale
pl: Skala pikselowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Rotation
pl: Obrót

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Solution
pl: Rozwiązanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Solve Image
pl: Rozwiąż obraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optionsB)
en: Solve Options
pl: Ustawienia rozwiązywania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logB)
en: Display Log
pl: Wyświetl dziennik

en: Pixel Values
pl: Wartości pikseli

en: Couldn't initialize the OpenGL context.
pl: Nie można ustanowić kontekstu OpenGL.

[ctx: @title:window]
en: View Star Profile
pl: Widok profilu gwiazdy

en: Maximum Value on the graph
pl: Największa wartość na wykresie

en: Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
pl: Odetnij największą wartość, aby pozbyć się gorących pikseli i jasnych gwiazd.

en: Enable or Disable the Max Value Cutoff
pl: Włącz lub wyłącz odcięcie największej wartości

en: Toggle Cutoff
pl: Przełącz odcinanie

en: Sets the Minimum Value on the graph
pl: Ustawia najmniejszą wartość na wykresie

en: Sets the Maximum Value on the graph
pl: Ustawia największą wartość na wykresie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Max
pl: Maks

en: Sets the Cuttoff Maximum for eliminating hot pixels and bright stars.
pl: Ustawia odcięcie największej wartości, aby pozbyć się gorących pikseli i jasnych gwiazd.

en: Cut
pl: Przycięcie

en: Minimum Value on the graph
pl: Najmniejsza wartość na wykresie

en: AutoScale
pl: Auto-skala

en: Automatically scales the sliders for the subFrame.
    Uncheck to leave them unchanged when you pan around.
pl: Samoczynnie przeskalowuje suwaki w podklatce.
    Usuń zaznaczenie, aby pozostawić je niezmienionymi przy przesuwaniu widoku.

en: Hides and shows the scaling side panel
pl: Ukrywa i pokazuje boczny panel skalowania

en: Changes the type of selection
pl: Zmienia rodzaj zaznaczenia

en: Item
pl: Element

en: Toggles the slice view when horizontal or vertical items are selected
pl: Przełącza widok plasterka po zaznaczeniu poziomego lub pionowego elementu

en: Shows the x, y coordinates of star centers in the frame
pl: Pokazuje współrzędne x, y środków gwiazd na klatce

en: Shows the HFR of stars in the frame
pl: Pokazuje HFR gwiazd w ramce

en: Shows the peak values of star centers in the frame
pl: Pokazuje wartości szczytowe środków gwiazd na klatce

en: Changes the sample size shown in the graph
pl: Zmienia rozmiar próbki pokazanej na wykresie

en: Zooms the view to preset locations.
pl: Powiększa widok do nastawionych miejsc.

en: ZoomTo:
pl: PowiększDo:

en: Front
pl: Przodu

en: Front High
pl: Przodu wysoko

en: Overhead
pl: Narzut

en: Selected
pl: Wybrany

en: Hides and shows the Vertical and Horizontal Selection Sliders
pl: Ukrywa i pokazuje pionowe i poziome suwaki zaznaczenia

en: Selects the Vertical Value
pl: Zaznacza pionową wartość

en: Selects the Horizontal Value
pl: Zaznacza poziomą wartość

en: Vertical:
pl: Pionowy:

en: Horizontal:
pl: Poziomy:

en: Zooms automatically as the sliders change
pl: Powiększa samoczynnie przy zmianie suwaków

en: Changes the color scheme
pl: Zmienia zestawu barw

en: Cut: %1
pl: Przycięcie: %1

en: Selected Pixel: (%1, %2): %3
pl: Zaznaczony piksel: (%1, %2): %3

en: Cut Disabled
pl: Wyłączono przycinanie

en: Star %1:
pl: Gwiazda %1:

en: Peak: %1
pl: Szczyt: %1

en: Star %1
pl: Gwiazda %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Mean
pl: Średnia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Std. Dev
pl: Odch. st.

en: Show Capture Process Information
pl: Pokaż szczegóły czynności przechwytywania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
pl: Źródła

[ctx: @title:window]
en: HiPS Offline Storage
pl: Przechowalnia miejscowa HiPS

en: HiPS Update
pl: Uaktualnij HiPS

en: Downloading HiPS sources...
pl: Pobieranie źródeł HiPS...

en: Error downloading HiPS sources: %1
pl: Błąd przy pobieraniu źródeł HiPS: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSNetCache)
en: Cache space on hard disk used to store HiPS images.
pl: Przestrzeń pamięci podręcznej na dysku twardym do przechowywania obrazów HiPS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Disk:
pl: Dysk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_HIPSMemoryCache)
en: Cache space in RAM used to store HiPS images.
pl: Przestrzeń pamięci podręcznej w pamięci RAM do przechowywania obrazów HiPS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Memory:
pl: Pamięć:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSUseOfflineSource)
en: Do not download HiPS from Internet. Use DSS offline storage path to load all data.
pl: Nie pobieraj HiPS z internetu. Użyj ścieżki miejscowej przechowalni DSS do wczytania wszystkich danych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSUseOfflineSource)
en: DSS Offline Source
pl: Przechowalnia miejscowa DSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSShowGrid)
en: Show HiPS grid
pl: Pokaż siatkę HiPS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSPanning)
en: Show HiPS While Panning
pl: Pokaż HiPS podczas przesuwania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HIPSBiLinearInterpolation)
en: Linear interpolation
pl: Interpolacja liniowa

en: Failed to connect to INDI server %1:%2
pl: Nie udało się połączyć z serwerem INDI %1:%2

en: Connection to INDI host at %1 on port %2 lost. Server disconnected: %3
pl: Utracono połączenie do hosta INDI na %1 na porcie %2. Serwer rozłączył: %3

en: Could not connect to the Web Manager
pl: Nie można połączyć się z zarządzaniem siecią

en: Invalid response from Web Manager
pl: Nieprawidłowa odpowiedź z zarządzania siecią.

en: Web Manager Status: Online
pl: Stan zarządzania sieciowego: Podłączony

en: Active Profile: %1
pl: Profil w użyciu: %1

en: Web Manager Status: Offline
pl: Stan zarządzania sieciowego: Odłączony

en: Web Manager Status:
pl: Stan zarządzania sieciowego

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2 to JPEG.
pl: Nie można znaleźć dcraw oraz cjpeg. Wgraj wymagane narzędzia, aby móc przekształcać CR2 na JPEG.

en: Label already exists. Label must be unique.
pl: Etykieta już istnieje. Etykieta musi być niepowtarzalna.

en: Failed to add new driver. Is the label unique?
pl: Nie można dodać nowego sterownika. Czy etykieta jest niepowtarzalna?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
pl: Sterownik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Family:
pl: Rodzina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Executable:
pl: Plik wykonywalny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
pl: Etykieta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Manufacturer:
pl: Wytwórca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
pl: Dodaj nowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>To create an <span style=" font-weight:600;">Alias</span> from an existing driver, select an existing driver and then only change the <span style=" font-weight:600;">Label </span>then press<span style=" font-weight:600;"> Add.</span></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Aby utworzyć <span style=" font-weight:600;">Alias</span> z istniejącego sterownika, wybierz istniejący sterownik, a następnie zmień tylko <span style=" font-weight:600;">Etykietę </span>, a następnie naciśnij<span style=" font-weight:600;"> Dodaj.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p>KStars must be restarted for new drivers to take effect.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Należy ponownie uruchomić KStars, aby móc używać nowych sterowników.</p></body></html>

[ctx: @title:window]
en: Device Manager
pl: Zarządzanie urządzeniami

en: Driver %1 is already running, do you want to restart it?
pl: Sterownik %1 już jest uruchomiony, czy chcesz go uruchomić ponownie?

en: Cannot start INDI server: port error.
pl: Nie można uruchomić serwera INDI: błąd portu.

en: Failed to create local INDI server
pl: Nie udało się utworzyć miejscowego serwera INDI

en: Invalid port entry: %1
pl: Błędny wpis portu: %1

en: Connected to INDI server
pl: Połącz z serwerem INDI

en: Unable to find INDI drivers directory: %1
    Please make sure to set the correct path in KStars configuration
pl: Nie można znaleźć katalogu sterowników INDI: %1
    Proszę ustawić poprawną ścieżkę w ustawieniach KStars

en: Failed to open INDI Driver file: %1
pl: Nie można otworzyć pliku sterownika INDI: %1

[ctx: @title:window]
en: Add Host
pl: Dodaj gospodarza

en: Error: the port number is invalid.
pl: Błąd: niepoprawny numer portu.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
pl: Host: %1 port: %2 już istnieje.

[ctx: @title:window]
en: Modify Host
pl: Zmień gospodarza

en: You need to disconnect the client before removing it.
pl: Przed usunięciem trzeba się rozłączyć.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
pl: Czy na pewno usunąć klienta %1?

en: Unable to write to file 'indihosts.xml'
    Any changes to INDI hosts configurations will not be saved.
pl: Nie można zapisać do pliku 'indihosts.xml'
    Zmiany w ustawieniach gospodarzy INDI nie zostaną zapisane.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
pl: Zarządzanie urządzeniami

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
pl: Lokalny/serwer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
pl: Urządzenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
pl: Tryb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
pl: Dziennik serwera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
pl: Lokalny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
pl: Serwer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
pl: Uruchom usługę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
pl: Zatrzymaj usługę

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
pl: Klient

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
pl: Gospodarze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addB)
en: Add...
pl: Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
pl: Zmień...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
pl: Połączenie

[ctx: @title:window]
en: INDI Control Panel
pl: Panel sterowania INDI

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
pl: Brak działających urządzeń INDI. Aby je uruchomić wybierz je w programie zarządzającym urządzeniami dostępnym z menu urządzeń.

en: Video Recording Stopped
pl: Zatrzymano nagrywanie obrazu

en: Video Recording Started
pl: Rozpoczęto nagrywanie obrazu

en: Failed writing image to %1
    Please check folder, filename & permissions.
pl: Nie udało się zapisać obrazu do %1
    Sprawdź katalog, nazwę pliku oraz uprawnienia.

en: Image Write Failed
pl: Nie udało się zapisać obrazu

en: %1 file saved to %2
pl: Plik %1 zapisano do %2

en: Image file is received
pl: Pobrano plik obrazu

en: %1 Preview
pl: %1 Podgląd

en: Moving clockwise
pl: Obracanie w prawo

en: Moving counter clockwise
pl: Obracanie w lewo

en: UnParking
pl: Wyparkowywanie

en: Dome parking is in progress
pl: Parkowywanie kopuły w trakcie

en: Dome unparking is in progress
pl: Wyparkowywanie kopuły w trakcie

en: Dome parked
pl: Kopuła zaparkowana

en: Dome unparked
pl: Wyparkowano kopułę

en: Shutter closing is in progress
pl: Trwa zamykanie migawki

en: Shutter opening is in progress
pl: Trwa otwieranie migawki

en: Shutter closed
pl: Migawka zamknięta

en: Shutter opened
pl: Migawka otwarta

en: Add Host
pl: Dodaj gospodarza

en: Modify Host
pl: Zmień gospodarza

en: INDI DATA STREAM
pl: STRUMIEŃ DANYCH INDI

en: Cannot open file %1 for reading
pl: Nie można otworzyć pliku %1 do odczytu

en: Not enough memory for file %1
pl: Niewystarczająco pamięci dla pliku %1

en: INDI Server Message
pl: Wiadomośc serwera INDI

en: Mount is slewing to target location
pl: Montaż jest obracany na miejsce docelowe

en: Mount arrived at target location
pl: Montaż dotarł na miejsce docelowe

en: Mount motion was aborted
pl: Ruch montażu został przerwany

en: Mount parking failed
pl: Nie udało się parkowanie montażu

en: Mount parking is in progress
pl: Parkowywanie montażu w trakcie

en: Mount unparking is in progress
pl: Wyparkowywanie montażu w trakcie

en: Mount parked
pl: Montaż zaparkowany

en: Mount unparked
pl: Montaż wyparkowany

en: Warning! Looking at the Sun without proper protection can lead to irreversible eye damage!
pl: Uwaga! Patrzenie na słońce bez środków ochronnych może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia oka!

en: Sun Warning
pl: Ostrzeżenie słońca

en: Requested altitude %1 is outside the specified altitude limit boundary (%2,%3).
pl: Żądana wysokość %1 leży poza narzuconymi granicami (%2,%3).

en: Requested altitude is below the horizon. Are you sure you want to proceed?
pl: Żądana wysokość jest poniżej horyzontu. Czy chcesz kontynuować?

en: Telescope Motion
pl: Ruch teleskopu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Time
pl: Czas

en: Enable binary data transfer from this property to KStars and vice-versa.
pl: Włącza binarny transfer danych z od tej właściwości do KStars i na odwrót.

en: Upload
pl: Wyślij

en: GPS Location
pl: Położenie GPS

en: Mount Location
pl: Położenie montażu

en: Data file saved to %1
pl: Plik danych zapisany do %1

en: Driver %1 failed to start on the remote INDI server.
pl: Nie udało się uruchomić sterownika %1 na zdalnym serwerze INDI.

en: Internal or external INDI server?
pl: Wewnętrzny czy zewnętrzny serwer INDI?

en: Internal or external INDI drivers?
pl: Wewnętrzne czy zewnętrzne sterowniki INDI?

en: You need to restart KStars for this change to take effect.
pl: Aby zmiany odniosły skutek trzeba ponownie uruchomić KStars.

[ctx: @title:window]
en: FITS Default Directory
pl: Domyślny katalog FITS

[ctx: @title:window]
en: INDI Drivers Directory
pl: Katalog sterowników INDI

[ctx: @title:window]
en: Select INDIHub Agent
pl: Wybierz usługę INDIHub

en: %1 is not a valid INDI server binary.
pl: %1 nie jest prawidłowym plikiem binarnym serwera INDI.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiServerIsInternal)
en: INDI Server binary is internal to the application bundle
pl: Program serwera INDI jest osadzony w programie KStars

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
pl: Domyślny port wideo INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_2)
en: INDI server:
pl: Serwer INDI:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiServer)
en: Path to the indiserver binary
pl: Ścieżka do programu indiserver

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_indiDriversAreInternal)
en: INDI Drivers are internal to the application bundle
pl: Sterowniki INDI są osadzone w programie KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: INDI drivers XML directory:
pl: Katalog sterowników XML INDI:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_indiDriversDir)
en: Path to the INDI drivers XML directory
pl: ścieżka do katalogu XML sterowników INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: INDIHub agent:
pl: Usługa INDIHub:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
pl: Określa miejsce zapisu obrazów FITS po ich pobraniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
pl: Domyślny katalog FITS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, autoGroup)
en: Select time and location synchronization settings between KStars and INDI Devices
pl: Wybierz ustawienia czasu i położenia pomiędzy KStars oraz urządzeniami INDI

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoGroup)
en: Time && Location Updates
pl: Uaktualnienia daty i położenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useKStarsSource)
en: <html><head/><body><p>KStars is the master source for time and location settings. All INDI devices time and locations settings are synchronized to KStars settings.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>KStars jest głównym źródłem ustawień czasu i położenia. Wszystkie ustawienia czasu i położenia urządzeń INDI są synchronizowane do ustawień KStars.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useKStarsSource)
en: KStars updates all devices
pl: KStars uaktualnia wszystkie urządzenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Enable time synchronization upon connection between KStars and INDI
pl: Włącz synchronizację czasu po połączeniu pomiędzy KStars oraz urządzeniami INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Synchronize KStars date and time automatically from the update source.
pl: Synchronizuj datę i czas KStars z zewnętrznym źródłem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMountSource)
en: <html><head/><body><p>Mount handset is the master source of time and location settings. KStars time and location settings are synchronized with controller settings.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Urządzenia montażu jest głównym źródłem ustawień czasu i położenia. Czas i położenie KStars jest zsynchronizowane z ustawieniami sterownika.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMountSource)
en: Mount updates KStars
pl: Montaż uaktualnia KStars

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Enable geographic location synchronization upon connection between KStars and INDI
pl: Włącz synchronizację położenia geograficznego po połączeniu pomiędzy KStars oraz urządzeniami INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Synchronize KStars location settings from the update source.
pl: Synchronizuj ustawienia położenia KStars z zewnętrznym źródłem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Location
pl: Położenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useGPSSource)
en: <html><head/><body><p>GPS driver is the master source of time and location settings. KStars time and location settings are synchronized with GPS settings.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Sterownik GPS jest głównym źródłem ustawień czasu i położenia. Czas i położenie KStars jest zsynchronizowane z ustawieniami GPS.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useGPSSource)
en: GPS updates KStars
pl: GPS uaktualnia KStars

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify range of ports that INDI Server will bind to when starting new drivers
pl: Podaj zakres portów, których będzie używać serwer INDI podczas uruchamiania nowych sterowników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Transfer buffer (MB):
pl: Bufor przesyłania (MB):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Port from:
pl: Przenieś z:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Port to:
pl: Przenieś do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
pl: Pokaż położenie teleskopu na mapie nieba

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
pl: Pokazuj znacznik teleskopu na mapie nieba w celu śledzenia przemieszczanie się teleskopu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: &Telescope crosshair
pl: Celownik &teleskopu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI) i18n: ectx: whatsthis, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: Show INDI messages as desktop notifications instead of dialogs.
pl: Pokazuj wiadomości INDI jako powiadomienia pulpitu zamiast okien dialogowych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_messageNotificationINDI)
en: Message notifications
pl: Powiadomienia o wiadomościach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show INDI Logs...
pl: Pokaż dzienniki INDI...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, recordingOptions)
en: Recording Options
pl: Opcje nagrywania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordDurationR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, durationSpin)
en: Record stream for specified duration in seconds
pl: Nagrywaj strumień przez daną liczbę sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Record:
pl: Nagranie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordDirectoryEdit)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video <b>remote</b> directory name. If INDI server is running locally, then a local directory can be selected. However, if you are connected to a remote INDI server, then the directory must be a valid directory on the remote file system where it is saved.</p>
    <p>Record directories may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
pl: <html><head/><body>
    <p>Ustaw nazwę <b>zdalnego</b> katalogu wideo SER. Jeśli serwer  INDI został uruchomiony lokalnie, to można wybrać katalog lokalny. Jeśli jednak jesteś podłączony do zdalnego serwera INDI, to katalogiem muisy być prawidłowy katalog na systemie plików, na którym jest on zapisany.</p>
    <p>Katalogi do nagrywania mogą zawierać pewne wzorce w nazwie, co czyni je dynamicznymi:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> dla daty w RRRR-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> dla czasu w HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> dla znacznika czasu ISO8601.</li>
    <li><b>_F_</b> dla nazwy filtra, jeśli istnieje.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
pl: Odtwórz/wstrzymaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, recordFilenameEdit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body>
    <p>Set SER video file name. Record files may contain some patterns to make them dynamic:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> for the date in YYYY-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> for time in HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> for ISO8601 time stamp.</li>
    <li><b>_F_</b> for filter name, if any.</li>
    </ul>
    </body></html>
pl: <html><head/><body>
    <p>Ustaw nazwę pliku wideo SER. Pliki z nagrywania mogą zawierać pewne wzorce w nazwie, co czyni je dynamicznymi:</p>
    <ul>
    <li><b>_D_</b> dla daty w RRRR-MM-DD.</li>
    <li><b>_H_</b> dla czasu w HH:MM:SS.</li>
    <li><b>_T_</b> dla znacznika czasu ISO8601.</li>
    <li><b>_F_</b> dla nazwy filtra, jeśli istnieje.</li>
    </ul>
    </body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordFramesR) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, framesSpin)
en: Record stream until this many frames are captured
pl: Nagrywaj strumień do zebrania danej liczby klatek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordFramesR)
en: Frames
pl: Klatki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Record stream until manually stopped
pl: Nagrywaj strumień do czasu ręcznego zatrzymania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordUntilStoppedR)
en: Until Stopped
pl: Do czasu zatrzymania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Unable to create INDI FIFO file %1
pl: Nie udało się utworzyć pliku FIFO INDI %1

en: INDI server failed to start: %1
pl: Nie udało się uruchomić serwera INDI: %1

en: Pre driver startup script failed with exit code: %1
pl: Skrypt wykonywany przed uruchomieniem sterownika zakończył nieudanie z kodem wyjścia: %1.

en: Driver %1 was not found on the system. Please make sure the package that provides the '%1' binary is installed.
pl: Nie znaleziono sterownika %1 w systemie. Proszę upewnić się, że pakiet, który dostarcza plik wykonywalny '%1' został zainstalowany.

en: Post driver startup script failed with exit code: %1
pl: Skrypt wykonywany po uruchomieniu sterownika zakończył nieudanie z kodem wyjścia: %1.

en: Connection to INDI server %1:%2 terminated: %3.
pl: Zakończono połączenie z serwerem INDI %1:%2: %3.

en: INDI Driver <b>%1</b> crashed. Restart it?
pl: Sterownik INDI <b>%1</b> uległ usterce. Czy uruchomić go ponownie?

en: Driver crash
pl: Usterka sterownika

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
pl: Strumień wideo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, recordB)
en: Start recording
pl: Rozpocznij nagrywanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, optionsB)
en: Recording options
pl: Opcje nagrywania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset frame
pl: Wyzeruj klatkę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, debayerB)
en: Toggle debayer
pl: Przełącz debayer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, zoomLevelCombo)
en: Zoom level
pl: Poziom powiększenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, NSSlider)
en: Move zoomed view Up/Down
pl: Przesuń powiększony widok w górę/dół

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, WESlider)
en: Move zoomed view Left/Right
pl: Przesuń powiększony widok w lewo/prawo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, targetFrameDurationSpin)
en: Video frame duration in seconds
pl: Czas trwania klatki obrazu w sekundach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame (s)
pl: Ramka (s)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, changeFPSB)
en: Apply FPS and restart stream
pl: Zastosuj kl./s i rozpocznij strumień na nowo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: FPS:
pl: kl/s:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, avgFPS)
en: Average FPS
pl: Średnio kl/s

[ctx: @title:window]
en: SER Record Directory
pl: Katalog nagrywania SER

[ctx: @title:window]
en: %1 Live Video
pl: Obraz na żywo %1

en: Stop recording
pl: Zatrzymaj nagrywanie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
pl: Pomocnik teleskopu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
pl: &Anuluj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
pl: &Wstecz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intoPageLabel)
en: Welcome to the <b>KStars Telescope Setup Wizard</b>
    <br><br>
    This Wizard will help you to connect to your telescope and control it from KStars. You will be asked to verify some basic information.
    <br>
    <br>You can get extended information on telescope support in KStars by pressing the <tt>help</tt> button at any point during the Wizard.
    <br><br>
    Please click next to continue.
pl: Witaj w <b>Pomocniku ustawień teleskopu w KStars</b> 
    <br><br>
    Pomocnik ten pomoże ci podłączyć teleskop i sterować nim z KStars. Poprosi o podanie kilku podstawowych informacji.
    <br>
    <br>Szczegóły na temat obsługi teleskopów w KStars można uzyskać po naciśnięciu przycisku <tt>Pomoc</tt> przy dowolnym kroku pomocnika.
    <br><br>
    Kliknij Dalej, aby kontynuować.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
pl: <h3>1. Model teleskopu</h3>
    
    Wybierz swój teleskop z listy poniżej. Naciśnij <b>Dalej</b> po wybraniu modelu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
pl: <b>Podpowiedź</b>
    <br>Niektóre teleskopy nie-Meade wspierają podzbiór komend LX200. Do ich obsługi wybierz <tt>LX200 Generic</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
pl: <h3>2. Ustawienie teleskopu</h3>
    
    Aby poprawnie sterować teleskopem z KStars, trzeba go najpierw ustawić. Szczegóły powinny znajdować się w instrukcji obsługi teleskopu.
    <br><br>
    Po ustawieniu podłączy interfejs RS232 teleskopu do portu szeregowego lub USB komputera. 
    <br><br><br>Naciśnij Dalej aby kontynuować.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
pl: <h3>3. Sprawdzenie ustawień lokalnych</h3>
    
    Proszę sprawdzić, czy czas, data i położenie są poprawne. Jeśli nie, można je zmienić po naciśnięciu przycisków <tt>Ustaw czas</tt> i <tt>Ustaw położenie</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
pl: <b>Położenie</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
pl: <b>Czas</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
pl: <b>Data</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
pl: Ustaw czas...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
pl: Ustaw położenie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portPageLabel)
en: <h3>4. Determine Connection Port</h3>
    
    Enter the port number your telescope is connected to. If you only have one serial port in your computer, the port is usually <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>If you are unsure about the port number, you can leave the field empty and KStars will try to scan the ports for attached telescopes. Beware that the autoscan process might take a few minutes to complete.
pl: <h3>4. Ustalenie portu do połączenia</h3>
    
    Podaj numer portu do którego podłączony jest teleskop. Jeśli w komputerze znajduje się tylko jeden port szeregowy, to jest to zazwyczaj <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>Jeśli nie masz pewności co do numeru portu, możesz zostawić to pole puste, a KStars sprawdzi porty w poszukiwaniu teleskopów. Ten proces może trwać nawet kilka minut.

en: Are you sure you want to cancel?
pl: Czy na pewno zaniechać?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
pl: Proszę czekać. KStars sprawdza porty komunikacyjne w poszukiwaniu podłączonych teleskopów.
    Ten proces może trwać kilka minut.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
pl: Proszę czekać. KStars próbuje połączyć się z teleskopem...

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
pl: Niestety. KStars nie wykrył żadnego teleskopu, proszę sprawdzić ustawienia i spróbować ponownie.

en: Telescope Wizard completed successfully.
pl: Pomocnik teleskopu ukończył pomyślnie.

en: Rise time: %1
pl: Czas wschodu: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
pl: Czas zachodu: %1

en: No rise time: Circumpolar
pl: Brak czasu wschodu: okołobiegunowy

en: No set time: Circumpolar
pl: Brak czasu zachodu: okołobiegunowy

en: No rise time: Never rises
pl: Brak czasu wschodu: nigdy nie wschodzi

en: No set time: Never rises
pl: Brak czasu zachodu: nigdy nie wschodzi

en: Transit time: %1
pl: Czas górowania : %1

en: Empty sky
pl: Puste niebo

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
pl: Pokaż obraz SDSS

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
pl: Pokaż obraz DSS

en: star
pl: gwiazda

en: Solar system object
pl: Obiekty Układu Słonecznego

en: satellite
pl: satelita

en: Velocity: %1 km/s
pl: Prędkość : %1 km/s

en: Altitude: %1 km
pl: Wysokość : %1 km

en: Range: %1 km
pl: Zakres : %1 km

en: Center && Track
pl: Wyśrodkuj i śledź

en: Angular Distance To...            [
pl: Odległość kątowa do...            [

en: Starhop from here to...
pl: Skok stąd do gwiazdy...

en: Copy TLE to Clipboard
pl: Skopiuj TLE do schowka

en: Remove Label
pl: Usuń etykietę

en: Attach Label
pl: Dołącz etykietę

en: supernova
pl: supernowa

en: Select this object
pl: Wybierz ten obiekt

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
pl: Szczegóły

en: Copy Coordinates
pl: Skopiuj współrzędne

en: Remove From Observing WishList
pl: Usuń z listy życzeń

en: Add to Observing WishList
pl: Dodaj do listy życzeń

en: Remove Trail
pl: Usuń ślady

en: Add Trail
pl: Dodaj ślady

en: Simulate Eyepiece View
pl: Symuluj widok okularu

en: View in XPlanet
pl: Obejrzyj w XPlanet

en: View in What's Interesting
pl: Obejrzyj w Co interesującego

en: Add Flag...
pl: Dodaj flagę...

en: Edit Flag
pl: Edytuj flagę

en: Delete Flag
pl: Usuń flagę

en: Edit Flag...
pl: Edytuj flagę...

en: Delete Flag...
pl: Usuń flagę...

en: Image Resources
pl: Zasoby obrazów

en: Web Links
pl: Odsyłacze sieciowe

en: Remove From Local Catalog
pl: Usuń z lokalnego katalogu

[ctx: Move mount to target]
en: Goto
pl: Idź do

[ctx: Synchronize mount to target]
en: Sync
pl: Synchronizuj

en: Track satellite
pl: Śledź satelitę

en: Goto && Set As Parking Position
pl: Przejdź i ustaw jako położenia parkowania

en: Find Telescope
pl: Znajdź teleskop

en: Stop &Tracking
pl: &Nie śledź

en: Switch to Star Globe View (Equatorial &Coordinates)
pl: Przełą&cz do widoku gwiezdnego globusa (współrzędne równikowe)

en: Switch to Horizonal View (Horizontal &Coordinates)
pl: Przełą&cz do widoku poziomego (współrzędne poziome)

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
pl: Położenie okna z czasem.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
pl: Współrzędne ekranu dla okna danych o czasie.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
pl: Położenie okna z ogniskową.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
pl: Współrzędne ekranu dla okna danych o ogniskowej.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
pl: Położenie okna geograficznego.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
pl: Współrzędne ekranu dla okna danych o położeniu geograficznym.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
pl: Czy okno informacyjne z czasem jest "zacieniowane"?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
pl: Jeśli tak, okno informacyjne czasu będzie pokazywać tylko górny wiersz danych.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
pl: Czy okno informacyjne centrum jest "zacieniowane"?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
pl: Jeśli tak, okno informacyjne centrum będzie pokazywać tylko górny wiersz danych.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
pl: Czy okno informacyjne z pozycją geograficzną jest "zacieniowane"?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
pl: Jeśli tak, okno informacyjne pozycji geograficznej będzie pokazywać tylko górny wiersz danych.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
pl: Meta-opcja do przełączania wyświetlania wszystkich pól informacyjnych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
pl: Przełącza wyświetlanie wszystkich trzech pól informacyjnych.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
pl: Czy pokazywać okno informacyjne czasu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
pl: Wł./Wył. wyświetlanie okna danych o czasie.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
pl: Czy pokazywać okno informacyjne centrum?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
pl: Wł./Wył. wyświetlanie okna danych o ogniskowej.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
pl: Czy pokazywać okno informacyjne z współrzędnymi geograficznymi?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
pl: Wł./Wył. wyświetlanie okna danych o położeniu geograficznym.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
pl: Flaga zakotwiczenia okna danych o czasie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyTimeBox), group (GUI)
en: Is the Time InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
pl: Czy okno informacyjne czasu ma być zakotwiczone przy granicy ekranu? 0 = nie zakotwiczone; 1 = zakotwiczone po prawej stronie; 2 = zakotwiczone u dołu; 3 = zakotwiczone względem dolnego i prawego krańca ekranu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Is the Focus InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
pl: Czy okno informacyjne celu ma być zakotwiczone przy granicy ekranu? 0 = nie zakotwiczone; 1 = zakotwiczone po prawej stronie; 2 = zakotwiczone u dołu; 3 = zakotwiczone względem dolnego i prawego krańca ekranu.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
pl: Flaga zakotwiczenia okna danych o położeniu geograficznym

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Is the Geographic Location InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
pl: Czy okno informacyjne współrzędnych geograficznych ma być zakotwiczone przy granicy ekranu? 0 = nie zakotwiczone; 1 = zakotwiczone po prawej stronie; 2 = zakotwiczone u dołu; 3 = zakotwiczone względem dolnego i prawego krańca ekranu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
pl: Czy pokazywać pasek stanu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
pl: Przełącz wyświetlanie paska stanu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
pl: Czy pokazywać współrzędne wys/az w pasku stanu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
pl: Przełącz wyświetlanie współrzędnych poziomych wskaźnika myszy na pasku stanu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
pl: Czy pokazywać współrzędne RA/dekl w pasku stanu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the current epoch in the status bar.
pl: Przełącz wyświetlanie współrzędnych równikowych wskaźnika myszy na bieżącej epoce na pasku stanu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Display J2000.0 RA/Dec coordinates in the statusbar?
pl: Czy pokazywać współrzędne J2000.0 RA/dekl na pasku stanu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Toggle display of the Equatorial coordinates of the mouse cursor at the standard epoch in the status bar.
pl: Przełącz wyświetlanie współrzędnych równikowych wskaźnika myszy na standardowej epoce na pasku stanu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSensorFOV), group (GUI)
en: Display CCD sensor angular size on the sky map?
pl: Czy wyświetlić rozmiar kątowy czujnika CCD na mapie nieba?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
pl: Szerokość głównego okna, w pikselach

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
pl: Wysokość głównego okna, w pikselach

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
pl: Czy wywołać pomocnika po uruchomieniu KStars?

note: i18n: ectx: label, entry (CurrentTheme), group (GUI)
en: Current application theme
pl: Obecny wygląd aplikacji

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
pl: Nazwy plików zdefiniowanych własnych katalogów obiektów.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: List of the filenames of custom object catalogs.
pl: Lista nazw plików zawierających własne katalogi obiektów.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
pl: Lista przełączeń wyświetlania własnych katalogów obiektów.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
pl: Lista wartości liczbowych włączających lub wyłączających pokazywanie obiektów z własnych katalogów obiektów (wartość niezerowa włącza pokazywanie).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List for displaying custom object catalogs.
pl: Lista do wyświetlania katalogów własnych obiektów.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List of names for which custom catalogs are to be displayed.
pl: Lista nazw, dla których są wyświetlane własne katalogi.

note: i18n: ectx: label, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Resolve names using online services.
pl: Rozwiąż nazwę przy użyciu usług sieciowych.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Names of objects entered into the find dialog are resolved using online services and stored in the database. This option also toggles the display of such resolved objects on the sky map.
pl: Nazwy obiektów wpisane w okno dialogowe wyszukiwania są rozwiązywane przy użyciu usług sieciowych i zapisywane w bazie danych. Ta opcja włącza także wyświetlanie tak rozwiązanych obiektów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCachePercentage), group (Catalogs)
en: Percentage of the sky to cache DSOs for.
pl: Procent nieba do przechowywania obiektów DSO.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSOCachePercentage), group (Catalogs)
en: The DSOs are loaded from a sqlite database and
             cached in memory. This setting regulates how much of the DSOs
             will be cached. Turning this value up yields better
             performance at the cost of memory.
pl: DSO są wczytywane z bazy danych sqlite, a później
             przechowywane w pamięci. To ustawienie określa ile z DSO
             będzie przechowywanych. Włączenie tej wartości poprawia 
             wydajność kosztem pamięci.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOMinZoomFactor), group (Catalogs)
en: Minimum zoom level to render DeepSkyObjects.
pl: Najmniejszy poziom powiększenia do wyświetlenia odległych obiektów na niebie.

note: i18n: ectx: label, entry (DSOCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the DSO catalog.
pl: Nazwa pliku katalogu DSO.

note: i18n: ectx: label, entry (DSODefaultCatalogFilename), group (Catalogs)
en: The filename of the default DSO catalog (OpenNGC).
pl: Nazwa pliku domyślnego katalogu DSO (OpenNGC).

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowWidth), group (indi)
en: INDI window width
pl: Szerokość okna INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWindowHeight), group (indi)
en: INDI window height
pl: Wysokość okna INDI

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
pl: Czy samoczynnie uaktualniać położenia geograficzne?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
pl: Czy samoczynnie uaktualniać datę i czas?

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowINDI), group (indi)
en: Make INDI Control Panel window independent of KStars main window
pl: Uczyń panel sterownia INDI niezależnym od głównego okna KStars. Wymaga ponownego uruchomienia przed zastosowaniem

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
pl: Czy pokazywać pozycję teleskopu na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
pl: Przełącz wyświetlanie znacznika wskazującego, na mapie nieba KStars, pozycję wskazywaną przez teleskop.

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
pl: Czy pokazywać komunikaty INDI w pasku stanu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
pl: Przełącz wyświetlanie wiadomości INDI na pasku stanu KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveFocusImages), group (indi)
en: Save autofocus images on disk?
pl: Czy zapisać obrazy samo-ogniskowania na dysku?

note: i18n: ectx: label, entry (messageNotificationINDI), group (indi)
en: INDI message notifications
pl: Powiadomienia o wiadomościach INDI

note: i18n: ectx: label, entry (useKStarsSource), group (indi)
en: Use KStars time and location for synchronization?
pl: Czy użyć czasu i położenia KStars do synchronizacji?

note: i18n: ectx: label, entry (useMountSource), group (indi)
en: Use mount time and location for synchronization?
pl: Czy użyć czasu i położenia montażu do synchronizacji?

note: i18n: ectx: label, entry (useGPSSource), group (indi)
en: Use GPS time and location for synchronization?
pl: Czy użyć czasu i położenia GPS do synchronizacji?

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
pl: Domyślny katalog FITS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
pl: Domyślne miejsce zapisanych plików FITS

note: i18n: ectx: label, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: INDI Server Transfer Buffer
pl: Bufor przesyłania z serwera INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverTransferBufferSize), group (indi)
en: Allows drivers to queue buffers not exceeding this size in MB
pl: Umożliwia sterownikom zakolejkowanie buforów nie przekraczając tego rozmiaru MB

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
pl: Początkowy port serwera INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports starting from this port
pl: Serwer INDI będzie używać numerów portów od tego portu

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
pl: Końcowy port serwera INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports ending with this port
pl: Serwer INDI będzie używać numerów portów do tego portu

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
pl: Ścieżka do programu indiserver

note: i18n: ectx: label, entry (INDIHubAgent), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (INDIHubAgent), group (indi)
en: PATH to indihub-agent binary
pl: Ścieżka do programu indihub-agent

note: i18n: ectx: label, entry (indiServerIsInternal), group (indi)
en: Internal or External INDI Server?
pl: Wewnętrzny czy zewnętrzny serwer INDI?

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
pl: Ścieżka do katalogu ze sterownikami indi

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversAreInternal), group (indi)
en: Internal or External Astrometry Solver?
pl: Wewnętrzny czy zewnętrzny program rozwiązujący Astrometry.cfg?

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowWidth), group (indi)
en: Video streaming window width
pl: Szerokość okna do strumieniowania obrazu

note: i18n: ectx: label, entry (streamWindowHeight), group (indi)
en: Video streaming window height
pl: Wysokość okna do strumieniowania obrazu

note: i18n: ectx: label, entry (INDIMountLogging), group (indi)
en: Enable INDI Mount logging
pl: Prowadź dziennik montażu INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFocuserLogging), group (indi)
en: Enable INDI Focuser logging
pl: Prowadź dziennik ukł. ogniskującego INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDICCDLogging), group (indi)
en: Enable INDI CCD logging
pl: Prowadź dziennik CCD INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIFilterWheelLogging), group (indi)
en: Enable INDI Filter Wheel logging
pl: Prowadź dziennik koła filtra INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDomeLogging), group (indi)
en: Enable INDI Dome logging
pl: Prowadź dziennik kopuły INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIDetectorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Detector logging
pl: Prowadź dziennik ukł. wykrywającego INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIWeatherLogging), group (indi)
en: Enable INDI Weather logging
pl: Prowadź dziennik pogody INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAuxiliaryLogging), group (indi)
en: Enable INDI Auxiliary logging
pl: Prowadź dziennik urz. zewnętrznych INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIRotatorLogging), group (indi)
en: Enable INDI Rotator logging
pl: Włącz dziennik obrotnicy INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIGPSLogging), group (indi)
en: Enable INDI GPS logging
pl: Włącz dziennik GPS INDI

note: i18n: ectx: label, entry (INDIAOLogging), group (indi)
en: Enable INDI Adaptive Optics logging
pl: Włącz dziennik adaptacyjnej optyki INDI

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
pl: Nazwa miasta w bieżącym położeniu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
pl: Nazwa miasta znajdującego się najbliżej bieżących współrzędnych geograficznych.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
pl: Nazwa województwa bieżącego położenia.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProvinceName), group (Location)
en: The Province name of the current geographic location. This is the name of the state for locations in the U. S.
pl: Nazwa województwa, w której znajduje się miejsce wskazywane bieżącymi współrzędnymi geograficznymi.  W przypadku położenia w USA jest to nazwa stanu.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
pl: Nazwa bieżącego kraju.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
pl: Nazwa kraju, w którym znajduje się bieżące położenie.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
pl: Długość geograficzna, w stopniach.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
pl: Długość geograficzna bieżącej pozycji, w stopniach.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
pl: Szerokość geograficzna, w stopniach.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
pl: Szerokość geograficzna bieżącej pozycji, w stopniach.

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
pl: Wysokość nad poziomem morza, w metrach, w bieżącym położeniu.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
pl: Przesunięcie strefy czasowej, w godzinach, w bieżącym położeniu.

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
pl: Dwuliterowy skrót zasady zmiany czasu używanej w bieżącym położeniu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
pl: Dwuliterowy skrót określający daty zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie. Zasady można obejrzeć po wciśnięciu przycisku "Wyjaśnij zasady DST" w oknie Współrzędne geograficzne).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
pl: Czy używać animowanych efektów podczas przemieszczania pozycji?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: If true, focus changes will cause the sky to visibly spin to the new position. Otherwise, the display will "snap" instantly to the new position.
pl: Jeśli prawda, zmiana centrum spowoduje animowany "obrót" aż do osiągnięcia nowego położenia.  W przeciwnym wypadku przełączenie nastąpi natychmiast.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: Select objects on left click?
pl: Wybierz obiekt na lewy klik?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LeftClickSelectsObject), group (View)
en: If true, clicking on the skymap will select the closest object and highlights it.
pl: Jeśli prawda, to kliknięcie na mapie nieba zaznaczy najbliższy obiekt i podświetli go.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Select default Skymap cursor?
pl: Wybrać domyślny wskaźnik mapy nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultCursor), group (View)
en: Type of cursor when exploring the sky map.
pl: Rodzaj wskaźnika przy przeglądaniu mapy nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (FOVNames), group (View)
en: Name of selected FOV indicators
pl: Nazwa wybranego wskaźnika Pola Widzenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FOVNames), group (View)
en: The names of the currently selected field-of-view indicators. The list of defined FOV indicator names is listed in the "Settings|FOV Symbols" menu.
pl: Nazwa bieżącego znacznika Pola Widzenia.  Lista zdefiniowanych znaczników znajduje się w menu "Ustawienia|Symbole FOV".

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
pl: Czy ślady planet mają blednąć do barwy tła?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
pl: Jeśli zaznaczone, barwa śladów planet będzie blednąć aż do barwy nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
pl: Rektascensja pozycji centrum

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRA), group (View)
en: The right ascension of the initial focus position of the sky map, in decimal hours. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
pl: Rektascensja początkowej pozycji centrum na mapie nieba, w godzinach. Ta wartość jest ulotna, znika po zamknięciu programu.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
pl: Deklinacja pozycji centrum

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDec), group (View)
en: The declination of the initial focus position of the sky map, in decimal degrees. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
pl: Deklinacja początkowej pozycji centrum na mapie nieba, w godzinach. Ta wartość jest ulotna, znika po zamknięciu programu.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
pl: Nazwa wyśrodkowanego obiektu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusObject), group (View)
en: The name of the object that should be centered and tracked on startup. If no object should be centered, set to "nothing". This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
pl: Nazwa obiektu, który ma być wyśrodkowany i śledzony po uruchomieniu KStars. Jeśli żaden obiekt ma nie być wyśrodkowany, należy ustawić na "nic".  Ta wartość jest ulotna, znika po zamknięciu programu.

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
pl: Czy jest włączone śledzenie?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IsTracking), group (View)
en: True if the skymap should track on its initial position on startup. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
pl: Prawda, jeśli mapa nieba ma śledzić pozycję początkową. Ta wartość jest ulotna; zostaje wyczyszczona po zamknięciu programu.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
pl: Czy ukryć obiekty podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
pl: Przełącz to czy KStars powinien ukryć pewne obiekty przy poruszaniu się wyświetlacza dla płynniejszego ruchu.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
pl: Czy ukryć granice gwiazdozbiorów podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
pl: Przełącz ukrywanie granic gwiazdozbiorów przy przemieszczaniu się wyświetlacza.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
pl: Czy ukryć linie gwiazdozbiorów podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
pl: Przełącz ukrywanie linii gwiazdozbiorów przy poruszaniu się wyświetlacza.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
pl: Zestaw nazw gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
pl: Wybierz kulturę, której nazwy gwiazdozbiorów będą używane.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
pl: Czy ukryć nazwy gwiazdozbiorów podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
pl: Przełącz ukrywanie nazw gwiazdozbiorów przy poruszaniu się wyświetlacza.

note: i18n: ectx: label, entry (HideGrids), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Hide coordinate grids while moving?
pl: Czy ukryć siatki współrzędnych podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideGrids), group (View)
en: Toggle whether the coordinate grids are hidden while the display is in motion.
pl: Przełącz ukrywanie siatek gwiazdozbiorów przy poruszaniu się wyświetlacza.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
pl: Czy ukryć kontur Drogi Mlecznej podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
pl: Przełącz ukrywanie konturu Drogi Mlecznej przy poruszaniu się wyświetlacza.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
pl: Czy ukryć dodatkowe obiekty podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
pl: Przełącz ukrywanie ekstra obiektów przy poruszaniu się wyświetlacza.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
pl: Czy ukryć ciała Układu Słonecznego podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
pl: Przełącz ukrywanie układu słonecznego przy poruszaniu się wyświetlacza.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
pl: Czy ukryć słabe gwiazdy przy przemieszczaniu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
pl: Przełącz ukrywanie słabych gwiazd przy poruszaniu się wyświetlacza.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
pl: Czy ukrywać nazwy obiektów podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
pl: Przełącz ukrywanie etykiet nazw przy poruszaniu się wyświetlacza.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
pl: Czy pokazać planetoidy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie asteroid na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
pl: Czy pokazywać nazwy planetoid na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie nazw asteroid na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (OrbitalElementsAutoUpdate), group (View)
en: Update orbital elements for comets and asteroids from online sources on startup.
pl: Po uruchomieniu uaktualnij elementy orbitalne dla komet i asteroidów ze źródeł internetowych.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
pl: Czy pokazać komety na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie komet na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Draw comet comas in the sky map?
pl: Czy pokazać przecinki komet na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometComas), group (View)
en: Toggle whether comet comas are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie przecinków komet na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
pl: Czy pokazywać nazwy komet na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie nazw komet na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
pl: Czy rysować supernowe na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie supernów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Label Supernova Names in the sky map?
pl: Czy pokazywać nazwy supernów na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Toggle whether supernova name labels are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie nazw supernów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap
pl: Największe supernowe pokazywane na mapie nieba

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap.
pl: Największe supernowe pokazywane na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Show supernova alerts?
pl: Czy pokazywać ostrzeżenia o supernowych?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Toggle supernova alerts.
pl: Przełącz ostrzeżenia o supernowych.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted
pl: Graniczna wielkość zgłaszanych supernowych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted.
pl: Graniczna wielkość zgłaszanych supernowych.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
pl: Czy pokazywać granice gwiazdozbiorów na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie granic gwiazdozbiorów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
pl: Czy podświetlić granice centralnego gwiazdozbioru na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
pl: Przełącz podświetlanie, na mapie nieba, granic gwiazdozbiorów zawierających środkowy punkt skupienia.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
pl: Czy rysować linie gwiazdozbiorów?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie linii gwiazdozbiorów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Draw constellation art in the sky map?
pl: Czy rysować oprawę graficzną gwiazdozbiorów na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Toggle whether constellation art drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie oprawy graficznej gwiazdozbiorów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
pl: Czy pokazywać nazwy gwiazdozbiorów na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie nazw gwiazdozbiorów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
pl: Czy pokazywać odległe obiekty na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie obiektów z głębi nieba na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
pl: Czy rysować linię ekliptyki na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie linii ekliptycznej na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
pl: Czy rysować linię równika na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie linii równika na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSelectGrid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Draw grids according to active coordinate system?
pl: Czy rysować siatki zgodnie z aktywnym układem współrzędnych?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoSelectGrid), group (View)
en: Coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
pl: Siatki współrzędnych samoczynnie zmienią się zgodnie z aktywnym układem współrzędnych.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Draw equatorial coordinate grid in the sky map?
pl: Czy rysować równikową siatkę współrzędnych na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Toggle whether the equatorial coordinate grid is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie współrzędnych równika na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Draw horizontal coordinate grid in the sky map?
pl: Czy rysować poziomą siatkę współrzędnych na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Toggle whether the horizontal coordinate grid is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie współrzędnych poziomych na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Draw local meridian line in the sky map?
pl: Czy rysować lokalną linię południka na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowLocalMeridian), group (View)
en: Toggle whether the local meridian line is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie lokalnego południka na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
pl: Czy rysować nieprzezroczystą ziemię?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
pl: Przełącz nieprzezroczystości regionu pod horyzontem.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
pl: Czy rysować linię horyzontu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie linii horyzontu na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
pl: Czy rysować flagi na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie flag na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
pl: Czy rysować dodatkowe odległe obiekty?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie ekstra obiektów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
pl: Czy rysować kontur Drogi Mlecznej?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie konturu Drogi Mlecznej na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
pl: Czy wypełnić kontur Drogi Mlecznej?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is filled. When this option is false, the Milky Way is shown as an outline.
pl: Przełącz wypełnianie konturu Drogi Mlecznej. Jeśli ta opcja jest wyłączona, pokazywany będzie tylko kontur.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
pl: Ogólne opcje dla wszystkich planet.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
pl: Ogólna opcja włączająca/wyłączająca rysowanie wszystkich głównych planet (oraz Słońce i Księżyc) na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
pl: Czy pokazywać obrazy planet na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
pl: Przełącz pokazywanie obrazów planet, Słońca i Księżyca na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
pl: Czy pokazywać nazwy planet na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
pl: Przełącz nadawanie etykiet głównym planetom (wraz ze Słońcem i Księżycem) na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
pl: Czy rysować Słońce na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie słońca na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
pl: Czy rysować Księżyc na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie księżyca na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
pl: Pokazać Merkurego?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie Merkurego na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
pl: Czy rysować Wenus na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie Wenus na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
pl: Czy rysować Marsa na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie Marsa na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
pl: Czy rysować Jowisza na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie Jowisza na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
pl: Czy rysować Saturna na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie Saturna na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
pl: Czy rysować Urana na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie Urana na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
pl: Czy rysować Neptuna na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie Neptuna na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
pl: Czy rysować Plutona na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie Plutona na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
pl: Czy rysować gwiazdy na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie gwiazd na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
pl: Czy pokazywać jasności gwiazd?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
pl: Przełącz pokazywanie etykiet jasności gwiazd na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
pl: Czy pokazywać nazwy gwiazd?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
pl: Przełącz pokazywanie etykiet nazw gwiazd na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
pl: Czy pokazywać etykiety z jasnością odległych obiektów?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
pl: Przełącz pokazywanie etykiet z jasnością odległych obiektów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Label deep-sky objects in the sky map?
pl: Czy podpisywać odległe obiekty na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object name labels are shown in the sky map.
pl: Przełącz pokazywanie etykiet nazw obiektów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMosaicPanel), group (View)
en: Draw Mosaic Panel in the sky map?
pl: Czy narysować panel mozaiki na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMosaicPanel), group (View)
en: Toggle whether the Mosaic Panel are drawn in the sky map.
pl: Zaznacz, jeśli panel mozaiki ma być narysowany na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
pl: Minimalna skala czasu animowanego obracania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
pl: Powyżej tej skali czasu animowane obrócenie ekranu będzie wymuszone.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
pl: Tryb wypełniania tła okien informacyjnych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
pl: Sposób rysowania tła okienek informacyjnych: 0="bez tła"; 1="półprzezroczyste tło"; 2="nieprzezroczyste tło"

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
pl: Algorytm odwzorowania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
pl: Algorytm odwzorowania geograficznego.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
pl: Czy używać skrótów nazw gwiazdozbiorów?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
pl: Użycie oficjalnych (IAU) skrótów nazw gwiazdozbiorów.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
pl: Czy użyć łacińskich nazw gwiazdozbiorów?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
pl: Użycie łacińskich nazw gwiazdozbiorów.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
pl: Czy użyć polskich nazw gwiazdozbiorów?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
pl: Użycie polskich nazw gwiazdozbiorów (jeśli nie są dostępne, wykorzystywane są nazwy łacińskie).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
pl: Czy użyć poziomego układu współrzędnych?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
pl: Pokazywanie nieba przy użyciu współrzędnych poziomych (jeśli ta opcja nie jest wybrana, używane są współrzędne równikowe).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
pl: Czy samoczynnie dołączać etykietę do wyśrodkowanego obiektu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
pl: Przełącz samoczynne przypinanie etykiety nazwy wyśrodkowanemu obiektowi.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
pl: Czy samoczynnie dodać ślad do wyśrodkowanego ciała Układu Słonecznego?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
pl: Przełącz samoczynne przypinanie śladu wyśrodkowanemu układowi słonecznemu, tak długo jak pozostaje wycentrowanym.

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
pl: Czy dodawać tymczasowe etykiety po wskazaniu myszą?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
pl: Przełącz pokazywanie etykiety przejściowej nazwy obiektom pod wskaźnikiem myszy.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
pl: Czy wprowadzić poprawkę na refrakcję atmosferyczną?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
pl: Przełącz wprowadzanie poprawek na refrakcję atmosferyczną (ma znaczenie tylko dla poziomego układu współrzędnych).

note: i18n: ectx: label, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Apply relativistic corrections due to the bending of light in sun's gravitational field
pl: Zastosuj poprawki na zakrzywienie światła w polu grawitacyjnym Słońca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Toggle whether corrections due to bending of light around the sun are taken into account
pl: Przełącz uwzględnianie poprawki na zakrzywienie światła przez pole grawitacyjne Słońca.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
pl: Czy używać antyaliasingu podczas rysowania zawartości ekranu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAntialias), group (View)
en: Toggle whether the sky is rendered using antialiasing. Lines and shapes are smoother with antialiasing, but rendering the screen will take more time.
pl: Przełącz użycie wygładzania przy rysowaniu nieba. Linie i kształty wyświetlane z wykorzystaniem wygładzania są gładsze, lecz wyświetlanie zajmuje więcej czasu.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
pl: Wskaźnik powiększenia, w pikselach na radian

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
pl: Wskaźnik powiększenia, mierzony w pikselach na radian.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: Zoom scroll sensitivity.
pl: Czułość powiększania.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomScrollFactor), group (View)
en: When zooming in or out, change zoom speed factor by this multiplier.
pl: Przy powiększaniu lub pomniejszaniu, zmień szybkość o ten mnożnik.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
pl: Graniczna jasność planetoid

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
pl: Najmniejsza jasność pokazywanych planetoid

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: Maximum magnitude for asteroids to be downloaded from JPL.
pl: Największa jasność asteroid do pobrania z JPL.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroidDownload), group (View)
en: The maximum magnitude (visibility) to filter the asteroid data download from JPL.
pl: Największa jasność (widoczność) do odfiltrowania asteroid pobranych z JPL.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
pl: Gęstość podpisywanych planetoid

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
pl: Kontrola względnej liczby podpisanych planetoid na mapie.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
pl: Graniczna jasność dla dalekich obiektów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
pl: Graniczna jasność rysowania odległych obiektów, jeśli widok jest maksymalnie powiększony.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
pl: Graniczna jasność rysowania odległych obiektów, widok pomniejszony

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
pl: Graniczna jasność rysowania odległych obiektów, jeśli widok jest maksymalnie pomniejszony.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: Show deep-sky objects of unknown magnitude
pl: Pokaż odległe obiekty nieba o nieznanej wielkości

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: When enabled, objects whose magnitudes are unknown, or not available to KStars, are drawn irrespective of the faint limits set.
pl: Gdy włączone, to obiekty, których wielkość jest nieznana lub niedostępna dla KStars są rysowane niezależnie od ustawienia limitu jasności.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInlineImages), group (View)
en: Draw inline images for some objects on the sky?
pl: Czy rysować obrazy w wierszu dla pewnych obiektów na niebie?

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
pl: Graniczna jasność gwiazd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
pl: Najmniejsza jasność pokazywanych gwiazd, przy pełnym powiększeniu.

note: i18n: ectx: label, entry (StarDensity), group (View)
en: Density of stars in the field of view
pl: Intensywność gwiazd w polu widzenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarDensity), group (View)
en: Sets the density of stars in the field of view
pl: Ustawia intensywność gwiazd w polu widzenia

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
pl: Graniczna jasność przy pomniejszeniu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
pl: Najmniejsza jasność pokazywanych gwiazd, przy pełnym pomniejszeniu.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
pl: Graniczna jasność gwiazd podczas przesuwania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
pl: Graniczna jasność rysowanych gwiazd podczas przemieszczania mapy (ma znaczenie tylko jeśli słabe gwiazdy mają być ukrywane podczas przemieszczania).

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
pl: Względna gęstość etykiet zawierających nazwy i/lub jasności gwiazd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
pl: Względna gęstość etykiet zawierających nazwy i/lub jasności gwiazd.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: Relative density for deep-sky object name labels and/or magnitudes
pl: Względna gęstość etykiet zawierających nazwy i/lub jasności odległych obiektów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing deep-sky object name and magnitude labels.
pl: Względna gęstość etykiet zawierających nazwy i/lub jasności odległych obiektów.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: Show long names in deep-sky object name labels?
pl: Czy pokazywać długie nazwy w podpisach odległych obiektów?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: If true, long names (common names) for deep-sky objects are shown in the labels.
pl: Jeśli włączone, w etykietach są pokazywane długie nazwy odległych obiektów.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
pl: Rozmiar czcionki etykiety

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LabelFontScaling), group (View)
en: Set this to adjust the font-size of labels placed on the sky map
pl: Ustaw to, aby dostosować rozmiar czcionki etykiet umieszczonych na mapie nieba

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
pl: Maksymalna odległość od Słońca podpisywanych komet, w AU

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
pl: Maksymalna odległość od Słońca rysowanych komet.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
pl: Przełącz na silnik OpenGL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGL), group (View)
en: Use experimental OpenGL backend (deprecated).
pl: Użyj eksperymentalnego silnika OpenGL (przestarzałe).

note: i18n: ectx: label, entry (RunClock), group (View)
en: Run clock
pl: Uruchom zegar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RunClock), group (View)
en: The state of the clock (running or not)
pl: Stan zegara (działa czy nie)

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
pl: Użycie symboli do oznaczenia obserwowanych obiektów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
pl: Obiekty na liście obserwowanych zostaną oznaczone na mapie symbolami.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
pl: Oznacz obserwowane obiekty etykietą

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
pl: Obiekty na liście obserwowanych będą oznaczone barwną etykietą.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Digitized Sky Survey imagery in the observing list
pl: Preferuj obrazowanie metodą cyfrowego pomiaru nieba (DSS) na liście obserwacyjnej

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer DSS imagery while downloading imagery.
pl: Lista obserwacyjna będzie preferowała obrazowanie DSS przy pobieraniu obrazów.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Sloan Digital Sky Survey imagery in the observing list
pl: Preferuj obrazowanie metodą cyfrowego pomiaru nieba Sloana (SDSS) na liście obserwacyjnej

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer SDSS imagery while downloading imagery.
pl: Lista obserwacyjna będzie preferowała obrazowanie SDSS przy pobieraniu obrazów.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: While sorting by percentage altitude in the observing list, demote objects present in the Dobsonian hole
pl: Podczas szeregowania według procentu wysokości na liście obserwacyjnej, obniż obiekty obecne w dziurze Dobsona

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListDemoteHole), group (ObservingList)
en: Check this if you use a large Dobsonian telescope. Sorting by percentage current altitude is an easy way of determining what objects are well-placed for observation. However, when using a large Dobsonian telescope, objects close to the zenith are hard to observe. Since tracking there corresponds to a rotation in azimuth, it is both counterintuitive and requires the observer to frequently move the ladder. The region around the zenith where this is particularly frustrating is called the Dobsonian hole. This checkbox makes the observing list consider objects present in the hole as unfit for observation.
pl: Zaznacz to, jeśli używasz dużego teleskopu Dobsona. Szeregowanie po procencie obecnej wysokości jest prostym sposobem na ustalenie obiektów dobrych do obserwacji. Jednakże, przy użyciu dużego teleskopu Dobsona, obiekty blisko zenitu są trudne w obserwacji. Jako iż naprowadzanie w to miejsce wiąże się z obrotem azymutu, co jest zarówno nieintuicyjne jak i wymaga od obserwatora częstej zmiany drabinki. Obszar wokół zenitu, gdzie jest to najbardziej frustrujące nazywa się dziurą Dobsona. To pole sprawia, że obiekty na liście obserwacji znajdujące się w dziurze Dobsona są nieodpowiednie do obserwacji.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This is the angular distance from the zenith, in degrees, below which you can easily point your telescope.
pl: Jest to kątowa odległość od zenitu, w stopniach, poniżej której możesz łatwo skierować swój teleskop.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListHoleSize), group (ObservingList)
en: This specifies the angular radius of the Dobsonian hole, i.e. the region where a large Dobsonian telescope cannot be pointed easily.
pl: To określa kątowy promień dziury Dobsona, tj. obszar, na który nie można łatwo skierować dużego teleskopu Dobsona.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListCoverage), group (ObservingList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, coverage)
en: The object must obey the minimum and maximum altitudes at least this much percentage of the indicated time range.
pl: Obiekt musi przestrzegać najniższej i najwyższej wysokości przez co najmniej dany procent wskazanego czasu.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorSchemeFile), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorSchemeFile), group (Colors)
en: The name of the color scheme
pl: Nazwa zestawu barw

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
pl: Sposób rysowania gwiazd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: The method for rendering stars: 0="realistic colors"; 1="solid red"; 2="solid black"; 3="solid white"; 4="solid real colors"
pl: Sposób rysowania gwiazd: 0="barwy realistyczne"; 1="jednolity czerwony"; 2="jednolity czarny"; 3="jednolity biały"; 4="jednolite barwy rzeczywiste"

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
pl: Poziom nasycenia barw gwiazd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
pl: Poziom nasycenia barw gwiazd (używany tylko jeśli gwiazdy rysowane są w "realistycznych barwach").

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
pl: Barwa linijki odległości kątowej

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
pl: Barwa linijki służącej do pomiaru odległości kątowej.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
pl: Barwa tła okien informacyjnych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
pl: Barwa tła umieszczanych na ekranie okien informacyjnych.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
pl: Barwa tekstu aktywnych okien informacyjnych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
pl: Barwa tekstu w oknie informacyjnym aktywowanym kliknięciem.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
pl: Barwa tekstu w oknach informacyjnych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
pl: Barwa tekstu w oknach informacyjnych.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
pl: Barwa granic gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
pl: Barwa linii pokazujących granice gwiazdozbiorów.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
pl: Barwa podświetlonej granicy gwiazdozbioru

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
pl: Barwa linii gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
pl: Barwa linii pokazujących kształt gwiazdozbiorów.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
pl: Barwa nazw gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
pl: Barwa nazw gwiazdozbiorów.

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
pl: Barwa nazw kierunków na horyzoncie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
pl: Barwa punktów na horyzoncie wskazujących kierunki.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
pl: Barwa linii ekliptyki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
pl: Barwa linii ekliptyki.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
pl: Barwa linii równika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
pl: Barwa linii równika.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: Color of equatorial coordinate grid lines
pl: Barwa linii równikowej siatki współrzędnych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: The color for the equatorial coordinate grid lines.
pl: Barwa linii równikowej siatki współrzędnych.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: Color of horizontal coordinate grid lines
pl: Barwa linii horyzontalnej siatki współrzędnych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: The color for the horizontal coordinate grid lines.
pl: Barwa linii horyzontalnej siatki współrzędnych.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
pl: Barwa obiektów posiadających zewnętrzne odsyłacze

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
pl: Barwa obiektów posiadających odsyłacze do zewnętrznych zasobów.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
pl: Barwa linii horyzontu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
pl: Barwa linii horyzontu i nieprzezroczystej ziemi.

note: i18n: ectx: label, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: Color of local meridian line
pl: Barwa linii lokalnego południka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LocalMeridianColor), group (Colors)
en: The color for the local meridian line.
pl: Barwa linii lokalnego południka.

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
pl: Barwa konturu Drogi Mlecznej

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
pl: Barwa konturu Drogi Mlecznej.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
pl: Barwa nazw gwiazd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
pl: Barwa etykiet zawierających nazwy gwiazd.

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: Color of deep-sky object name labels
pl: Barwa nazw odległych obiektów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: The color for deep-sky object name labels.
pl: Barwa etykiet zawierających nazwy odległych obiektów.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
pl: Barwa nazw planet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
pl: Barwa etykiet zawierających nazwy ciał Układu Słonecznego.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
pl: Barwa śladów planet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
pl: Barwa śladów ciał Układu Słonecznego.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
pl: Barwa nieba

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
pl: Barwa nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: Color Artificial Horizon
pl: Barwny sztuczny horyzont

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: The color for the artificial horizon region.
pl: Barwa regionu sztucznego horyzontu.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
pl: Barwa symboli związanych z teleskopem

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
pl: Barwa symboli wskazujących cele teleskopu.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
pl: Barwa widocznych satelitów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
pl: Barwa widocznych satelitów.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
pl: Barwa niewidocznych satelitów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
pl: Barwa niewidocznych satelitów.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
pl: Barwa etykiet satelitów

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
pl: Barwa etykiet satelitów.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
pl: Barwa supernowej

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
pl: Barwa supernowej

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
pl: Barwa etykiet użytkownika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
pl: Barwa etykiet dodanych przez użytkownika.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: Color of RA Guide Error
pl: Barwa błędu naprowadzania RA

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: The color for RA Guide Error bar in Ekos guide module.
pl: Barwa słupka błędu naprowadzania RA w module naprowadzania Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: Color of DEC Guide Error
pl: Barwa błędu naprowadzania DEK

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: The color for DEC Guide Error bar in Ekos guide module.
pl: Barwa słupka błędu naprowadzania DEK w module naprowadzania Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: Color of solver FOV box
pl: Barwa pola solvera Pola Widzenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: The color for solver FOV box in Ekos alignment module.
pl: Barwa pola solvera Pola Widzenia w module naprowadzania Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (xplanetIsInternal), group (Xplanet)
en: Internal or External XPlanet?
pl: Wewnętrzny czy zewnętrzny XPlanet?

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
pl: Ścieżka do pliku uruchamialnego xplanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
pl: Ścieżka do Xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Use FIFO file
pl: Użyj pliku FIFO

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetUseFIFO), group (Xplanet)
en: Option to use a FIFO file instead of saving to the hard disk
pl: Opcja użycia pliku FIFO zamiast zapisywania na dysku twardym

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: XPlanet timeout
pl: Czas oczekiwania na XPlanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetTimeout), group (Xplanet)
en: How long to wait for XPlanet before giving up in milliseconds
pl: Czas w milisekundach, po którym przestać czekać na XPlanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: XPlanet animation delay
pl: Opóźnienie animacji XPlanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetAnimationDelay), group (Xplanet)
en: How long to pause between frames in the XPlanet Animation
pl: Czas wstrzymania się pomiędzy klatkami w animacji XPlanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
pl: Szerokość okna xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
pl: Wysokość okna xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label
pl: Pokaż etykiety

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: If true, display a label in the upper right corner.
pl: Jeśli prawda, pokaż etykietę w prawym górnym rogu.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
pl: Pokaż etykietę GMT

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
pl: Pokaż czas lokalny.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
pl: Pokaż GMT zamiast czasu lokalnego.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
pl: Opis planety

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth". Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
pl: Wpisz tekst, który ma się znaleźć w pierwszym wierszu etykiety. Domyślnie znajduje się tam coś w rodzaju "Widok na Ziemię". Wszystkie wystąpienia %t zostaną zastąpione nazwą celu, a %o nazwą źródła.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
pl: Podaj rozmiar w punktach.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
pl: Barwa etykiety

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
pl: Ustawienie barwy etykiety.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
pl: Format daty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Specify the format for the date/time label. This format string is passed to strftime(3). The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the locale’s appropriate date and time representation.
pl: Podaj format daty i czasu. Ciąg ten jest przekazywany do funkcji strftime(3). Domyślnie jest używane "%c %Z", które pokazuje datę, czas i strefę czasową przy użyciu reprezentacji daty i czasu odpowiedniej dla ustawień języka.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
pl: Góra po lewej

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
pl: Góra po prawej

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
pl: Dół po prawej

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
pl: Dół po lewej

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Sun Glare
pl: Poświata Słońca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun. The default value is 28.
pl: Rysowanie poświaty wokół Słońca o podanym promieniu większym niż Słońce. Domyślną wartością jest 28.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetRandom), group (Xplanet)
en: Random latitude and longitude
pl: Przypadkowa szerokość i długość geograficzna

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetRandom), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetRandom)
en: Place the observer above a random latitude and longitude
pl: Umieść obserwatora nad miejscem o przypadkowej szerokości i długości geograficznej

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
pl: Szerokość-długość geograficzna

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude and latitude
pl: Umieść obserwatora nad podanymi współrzędnymi geograficznymi

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
pl: Szerokość geograficzna, w stopniach

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees). The default value is 0.
pl: Narysuj ciało tak, jak jest widoczne z określonej szerokości geograficznej (w stopniach). Domyślną wartością jest 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
pl: Długość geograficzna, w stopniach

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees). Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242. The default value is 0.
pl: Narysuj ciało tak, jak jest widoczne z określonej szerokości geograficznej (w stopniach). Domyślną wartością jest 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
pl: Odwzorowanie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetProjection), group (Xplanet)
en: The default is no projection. Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
pl: Wartość domyślna to brak odwzorowania. Duża liczba ciał nie zostanie pokazana, jeśli włączona jest ta opcja, ale cienie będą rysowane.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
pl: Użyj tła

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackground), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image, with the planet to be superimposed upon it. This option is only meaningful with the -projection option. A color may also be supplied.
pl: Użyj pliku jako obrazu tła, z planetami umieszczonymi nad tym obrazem. Ta opcja ma znaczenie tylko przy użyciu razem z opcją -projection. Można także podać barwę.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
pl: Użyj obrazu tła

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
pl: Użyj pliku jako obrazu tła.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
pl: Ścieżka do pliku obrazu tła

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
pl: Ścieżka do pliku z obrazem tła.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
pl: Użyj barwy tła

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
pl: Użyj jednolitej barwy jako tła.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
pl: Barwa tła

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
pl: Barwa tła.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet)
en: Base magnitude
pl: Podstawowa jasność

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1. The default value is 10. Stars will be drawn more brightly if this number is larger.
pl: Gwiazda o podanej jasności będzie miała wyświetlaną jasność 1. Domyślną wartością jest 10. Jeśli zwiększy się tą wartość, gwiazdy będą rysowane jako jaśniejsze.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
pl: Plik łuku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: If checked, use an arc file to be plotted against the background stars.
pl: Jeśli zaznaczone, na tle gwiazd zostanie wykreślona zawartość pliku łuku.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
pl: Ścieżka do pliku łuku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Specify an arc file to be plotted against the background stars.
pl: Podaj plik łuku, który zostanie wykreślony na tle gwiazd.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
pl: Plik ustawień

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
pl: Jeśli zaznaczone, użyj pliku ustawień.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
pl: Ścieżka do pliku ustawień

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
pl: Użyj podanego pliku ustawień.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFOV), group (Xplanet)
en: Use KStars's FOV
pl: Użyj Pola Widzenia KStars?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFOV), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: If checked, use kstars's FOV.
pl: Jeśli zaznaczone, użyj Pola Widzenia KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
pl: Użyj pliku znacznika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: If checked, use the specified marker file.
pl: Jeśli zaznaczone, użyj podanego pliku znacznika.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
pl: Ścieżka do pliku znacznika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet)
en: Specify a file containing user-defined marker data to display against the background stars.
pl: Podaj plik zawierający zdefiniowane przez użytkownika dane znacznika, które mają być pokazane na tle gwiazd.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: Write marker bounds
pl: Zapisz ograniczenia znacznika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: If checked, write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
pl: Jeśli zaznaczone, zapisz współrzędne pola ograniczającego dla każdego znacznika do pliku.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Marker bounds file path
pl: Ścieżka do pliku z granicami znaczników

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker to this file.
pl: Zapisz współrzędne pola ograniczającego dla każdego znacznika do tego pliku.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
pl: Mapa gwiazd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: If checked, use star map file to draw the background stars.
pl: Jeśli zaznaczone, gwiazdy tła będą rysowane przy użyciu pliku mapy nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
pl: Ścieżka do pliku mapy nieba

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
pl: Jakość pliku wyjściowego

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetQuality), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: This option is only used when creating JPEG images. The quality can range from 0 to 100. The default value is 80.
pl: Ta opcja jest używana tylko w przypadku plików JPEG. Jakość może przyjmować wartość od 0 do 100. Domyślną wartością jest 80.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
pl: Czy rysować satelity na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie śladów satelitów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Draw only visible satellites in the sky map
pl: Na mapie nieba rysuj tylko widoczne satelity

note: i18n: ectx: label, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites)
en: If selected, satellites will be draw like stars, otherwise, draw satellites as small colored square.
pl: Jeżeli zaznaczone, satelity będą rysowane jak gwiazdy, w przeciwnym przypadku będą rysowane jako małe barwne kwadraty.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
pl: Czy rysować etykiety satelitów?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite labels are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie etykiet satelitów na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
pl: Wybrane satelity.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
pl: Lista wybranych satelitów.

note: i18n: ectx: label, entry (KStarsFirstRun), group (General)
en: Is this the first time running KStars?
pl: Czy to twoje pierwsze uruchomienie KStars?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KStarsFirstRun), group (General)
en: This allows KStars to perform several operations if it has never been installed before.
pl: Umożliwia to KStars wykonanie kilku działań, jeśli nigdy wcześniej nie był wgrywany.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Always recompute coordinates
pl: Zawsze obliczaj ponownie współrzędne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
pl: Odhaczenie tej opcji powoduje ponowne przeliczenie bieżących współrzędnych ze współrzędnych katalogu (np. przyłożenie poprawek precesji, nutacji i aberracji) dla każdego przemalowania mapy. Spowalnia to przetwarzanie, gdy trzeba obsłużyć wiele gwiazd, lecz jest bardziej prawdopodobne, że sposób ten wprowadzi mniej błędów. Znane są wystąpienia błędów podczas wyświetlania gwiazd, gdy to ponowne przeliczanie zostało pominięte.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: Default size for DSS images
pl: Domyślny rozmiar obrazów DSS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: The default size for DSS images downloaded from the Internet.
pl: Domyślny rozmiar obrazów DSS pobieranych z internetu.

note: i18n: ectx: label, entry (DSSPadding), group (General)
en: Additional padding around DSS Images of deep-sky objects
pl: Dodatkowe wypełnianie wokół obrazów DSS odległych obiektów na niebie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSSPadding), group (General)
en: To include parts of the star field, we add some extra padding around DSS images of deep-sky objects. This option configures the total (both sides) padding added to either dimension of the field.
pl: Aby uwzględnić części gwiezdnego pola, dodajemy extra wypełnienia wokół obrazów DSS odległych obiektów na niebie. Opcja ta ustawia całkowite (z obu stron) wypełnienie dodawane do jakiegokolwiek wymiaru pola.

note: i18n: ectx: label, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Enable Verbose Logging
pl: Włącz szczegółowy dziennik

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate verbose debug information for diagnostic purposes. This may cause slowdown of KStars.
pl: Zaznaczenie tej opcji sprawia, że KStars prowadzi szczegółowy dziennik z wiadomościami diagnostycznymi dla celów diagnozowania. Opcja ta może spowodolnić KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (RegularLogging), group (General)
en: Enable Regular Logging
pl: Włącz zwykły dziennik

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RegularLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate regular debug information.
pl: Zaznaczenie tej opcji sprawia, że KStars prowadzi zwykły dziennik z wiadomościami diagnostycznymi.

note: i18n: ectx: label, entry (DisableLogging), group (General)
en: Disable Verbose Logging
pl: Wyłącz szczegółowy dziennik

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisableLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to stop generating ANY debug information.
pl: Zaznaczenie tej opcji sprawia, że KStars nie prowadzi żadnego dziennika z wiadomościami diagnostycznymi.

note: i18n: ectx: label, entry (LogToDefault), group (General)
en: Log debug message to default output
pl: Zapisuj wiadomości diagnostyczne do zwykłego wyjścia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToDefault), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to the default output used by the platform (e.g. Standard Error).
pl: Zaznaczenie tej opcji sprawia, że KStars zapisuje wiadomości diagnostyczne do domyślnego wyjścia używanego przez platformę (np. standardowe wyjście błędów).

note: i18n: ectx: label, entry (LogToFile), group (General)
en: Log debug message to a log file
pl: Zapisuj wiadomości diagnostyczne do pliku dziennika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToFile), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to a log file as specified.
pl: Zaznaczenie tej opcji sprawia, że KStars zapisuje wiadomości diagnostyczne do podanego pliku dziennika.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FITSLogging), group (General)
en: Log FITS Data activity.
pl: Rejestruj aktywność danych FITS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (INDILogging), group (General)
en: Log INDI devices activity.
pl: Rejestruj aktywność urządzeń INDI.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CaptureLogging), group (General)
en: Log Ekos Capture Module activity.
pl: Rejestruj aktywność modułu przechwytującego Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusLogging), group (General)
en: Log Ekos Focus Module activity.
pl: Rejestruj aktywność modułu ogniskującego Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveGuideImages), group (General)
en: Save Internal Guider images on disk?
pl: Zapisać obrazy wewnętrznego naprowadzania na dysk?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideLogging), group (General)
en: Log Ekos Guide Module activity.
pl: Rejestruj aktywność modułu naprowadzającego Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignmentLogging), group (General)
en: Log Ekos Alignment Module activity.
pl: Rejestruj aktywność modułu wyrównującego Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountLogging), group (General)
en: Log Ekos Mount Module activity.
pl: Rejestruj aktywność modułu montażu Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObservatoryLogging), group (General)
en: Log Ekos Observatory Module activity.
pl: Rejestruj aktywność obserwatorium Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (useFITSViewer), group (FITSViewer)
en: Display every image captured in a FITS Viewer window.
pl: Wyświetl każdy przechwycony obraz w oknie przeglądarki FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Preview FITS in a single tab?
pl: Czy podejrzeć FITS w pojedynczej karcie?

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS in one window?
pl: Czy wyświetlić wszystkie przechwycone obrazy FITS w jednym oknie?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single FITS Viewer window. By default each camera create its own FITS Viewer instance
pl: Wyświetl wszystkie przechwycone obrazy FITS w pojedynczym oknie przeglądarki FITS. Domyślnie każda kamera tworzy swoje własne okno przeglądarki FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS in one window?
pl: Czy wyświetlić wszystkie otwarte obrazy FITS w jednym oknie?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS images in a single FITS Viewer window.
pl: Wyświetl wszystkie otwarte obrazy FITS w pojedynczym oknie przeglądarki FITS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (focusFITSOnNewImage), group (FITSViewer)
en: Bring the FITSViewer window to the foreground when receiving a new image.
pl: Przywołaj okno przeglądarki FITS na pierwszy plan przy otrzymywaniu nowego obrazu.

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowFITS), group (FITSViewer)
en: Make FITS Viewer window independent of KStars main window
pl: Uczyń okno przeglądarki FITS niezależnym od głównego okna KStars. Wymaga ponownego uruchomienia przed zastosowaniem

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDebayer), group (FITSViewer)
en: Automatically debayer a FITS image if it is contains a bayer pattern
pl: Samoczynne debayerowanie obrazu FITS, jeśli zawiera on wzorzec bayer

note: i18n: ectx: label, entry (Auto3DCube), group (FITSViewer)
en: Process 3D FITS Cube (RGB). If false, only first channel is processed.
pl: Przetwarzanie sześcianu 3D FITS (RGB). Jeśli fałsz, to zostanie przetworzony tylko pierwszy kanał.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoHFR), group (FITSViewer)
en: Automatically compute HFRs of fits images
pl: Samoczynnie oblicz HFR dla obrazów fits

note: i18n: ectx: label, entry (QuickHFR), group (FITSViewer)
en: Compute the HFRs of normal images quickly by looking at the center 25% only.
pl: Szybko oblicz HFR normalnych obrazów, patrząc tylko na 25 % ich środka.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoWCS), group (FITSViewer)
en: Automatically process World-Coordinate-System (WCS) data when loading a FITS file.
pl: Samoczynnie przetwarzaj Układ Współrzędnych Świata (WCS) przy wczytywaniu plików FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (LimitedResourcesMode), group (FITSViewer)
en: Conserve CPU and memory by disabling all resource-intensive features in FITS Viewer
pl: Oszczędzaj zasoby procesora i pamięci wyłączając wszystkie zasobożerne funkcje w przeglądarce FITS

note: i18n: ectx: label, entry (NonLinearHistogram), group (FITSViewer)
en: Create histogram from non-linear auto-stretched image rather than linear raw image data.
pl: Utwórz histogram z nieliniowego samorozciągniętego obrazu niż raczej z danych liniowego nieprzetworzonego obrazu.

note: i18n: ectx: label, entry (BortleClass), group (WISettings)
en: Bortle dark-sky rating
pl: Ocena ciemności nieba w skali Bortla

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeCheck), group (WISettings)
en: Availability of telescope
pl: Dostępność teleskopu

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsCheck), group (WISettings)
en: Availability of binoculars
pl: Dostępność lornetki

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsAperture), group (WISettings)
en: Aperture of available binocular
pl: Przysłona dostępnej lornetki

note: i18n: ectx: label, entry (ScopeListIndex), group (WISettings)
en: Index of selected scope from list of scopes
pl: Indeks wybranego celownika optycznego z listy celowników

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowWidth), group (Ekos)
en: Ekos window width
pl: Szerokość okna Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (EkosWindowHeight), group (Ekos)
en: Ekos window height
pl: Wysokość okna Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLeftIcons), group (Ekos)
en: Ekos modules icons are placed to the left of pages
pl: Ikony modułu Ekos zostaną umieszczone po lewej stronie stron

note: i18n: ectx: label, entry (RememberCredentials), group (Ekos)
en: Remember Ekos Live credentials.
pl: Zapamiętaj dane dostępowe do usługi Ekos Na Żywo.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStartEkosLive), group (Ekos)
en: Start Ekos Live on KStars startup.
pl: Uruchom Ekos Live po uruchomieniu KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveOnline), group (Ekos)
en: Whether EkosLive connection mode is online.
pl: Określa czy tryb połączenia EkosLive jest dostępny.

note: i18n: ectx: label, entry (EkosLiveUsername), group (Ekos)
en: EkosLive username
pl: Nazwa użytkownika EkosLive

note: i18n: ectx: label, entry (independentWindowEkos), group (Ekos)
en: Make Ekos window independent of KStars main window
pl: Uczyń okno Ekos niezależnym od głównego okna KStars

note: i18n: ectx: label, entry (profile), group (Ekos)
en: Ekos drivers profile
pl: Profil sterowników Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (neverLoadConfig), group (Ekos)
en: Never load device configuration?
pl: Nigdy nie wczytuj ustawień urządzenia?

note: i18n: ectx: label, entry (loadConfigOnConnection), group (Ekos)
en: Load device configuration upon successful connection?
pl: Czy wczytać ustawienia urządzenia po pomyślnym połączeniu?

note: i18n: ectx: label, entry (loadDefaultConfig), group (Ekos)
en: Always load device default configuration upon successful connection?
pl: Zawsze wczytuj domyślne ustawienia urządzenia po pomyślnym połączeniu?

note: i18n: ectx: label, entry (autoLoadSerialAssistant), group (Ekos)
en: Automatically load Serial Port Assistant tool when detecting unmapped serial ports?
pl: Czy samoczynnie wczytać narzędzie portów szeregowych po wykryciu niezmapowanych portów szeregowych?

note: i18n: ectx: label, entry (shutterfulCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs with mechanical or electronic shutters.
pl: Spis CCD z mechaniczną lub elektroniczną migawką.

note: i18n: ectx: label, entry (shutterlessCCDs), group (DarkLibrary)
en: List of CCDs without mechanical or electronic shutters.
pl: Spis CCD bez mechanicznej lub elektronicznej migawki.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGraphicalCountsDisplay), group (Manager)
en: Use the graphical version for capture/sequence/total counting using round progress bars.
pl: Użyj okrągłych pasków postępu do przechwycony/w ciągu/całkowitej liczba.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Default minimum mount altitude limit
pl: Domyślna granica dolna wysokości montażu.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Default maximum mount altitude limit.
pl: Domyślna granica górna wysokości montażu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.
pl: Granica dla największej wysokości. Jeśli teleskop znajdzie się powyżej tej granicy, to zostanie zatrzymany.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAltitudeLimits), group (Mount)
en: Enable mount altitude limits.
pl: Włącz ograniczenia wysokości montażu.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBelowHorizon), group (Mount)
en: Warn user before command mount to go to a target below horizon.
pl: Ostrzeż użytkownika przed wydaniem montażowi polecenia zjechania do celu poniżej horyzontu.

note: i18n: ectx: label, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: Default hour angle to perform meridian flip in degrees.
pl: Domyślny kąt godzinowy do wykonania obrotu o południk w stopniach.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: If the target hour angle exceeds this value, Ekos will command a meridian flip and if successful it will resume guiding and capture operations.
pl: Jeśli docelowy kąt godzinowy przekroczy tę wartość, Ekos zarządzi obrót o południk i jeśli się powiedzie, to będzie kontynuować działania naprowadzania i przechwytywania.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Default maximum limit for the hour angle.
pl: Domyślna graniczna wartość kąta godzinowego.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumHaLimit), group (Mount)
en: Maximum limit for the hour angle of the telescope. If the hour angle of the telescope is above this limit, a meridian flip will be forced.
pl: Graniczny kąt godzinowy teleskopu. Jeśli kąt godzinowy teleskopu znajdzie się powyżej tej granicy, to wymuszony zostanie obrót o południk.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableHaLimit), group (Mount)
en: Enable mount hour angle limit.
pl: Włącz wartość graniczną kątka godzinowego montażu.

note: i18n: ectx: label, entry (ExecuteMeridianFlip), group (Mount)
en: Flips the mount when reaching the meridian, if supported.
pl: Przerzuca montaż przy osiągnięciu południka, jeśli obsługiwane.

note: i18n: ectx: label, entry (LeftRightReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of right and left buttons in mount control.
pl: Odwróć kierunek przycisku lewy, prawy w sterowaniu montażu.

note: i18n: ectx: label, entry (UpDownReversed), group (Mount)
en: Reverse the direction of up and down buttons in mount control.
pl: Odwróć kierunek przycisku góra, dół w sterowaniu montażu.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkEveryDay), group (Mount)
en: Automatically start parking timer on startup.
pl: Samoczynnie rozpocznij czasomierz parkowania po uruchomieniu.

note: i18n: ectx: label, entry (ParkTime), group (Mount)
en: Park mount at this time in 12 hour format.
pl: Zaparkuj montaż o tym czasie w zapisie 12-godzinnym.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObserver), group (Capture)
en: Default observer full name.
pl: Domyślna pełna nazwa obserwatora.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncFOVPA), group (Capture)
en: Sync FOV indicator Position Angle with Rotator Settings Position Angle
pl: Zsynchronizuj kąt położenia wskaźnika FOV z kątem położenia z ustawień obrotnicy

note: i18n: ectx: label, entry (PAMultiplier), group (Capture)
en: Position angle multiplier
pl: Mnożnik kąta położenia

note: i18n: ectx: label, entry (PAOffset), group (Capture)
en: Position angle offset
pl: Przesunięcie kąta położenia

note: i18n: ectx: label, entry (PAPierSide), group (Capture)
en: Position angle calibration pier side
pl: Strona doku kalibracji kąta położenia

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation
pl: Domyślna maksymalnie dozwolone odchylenie naprowadzania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit, the exposure will be automatically aborted and only resumed when the deviation is within this limit.
pl: Jeśli odchylenie naprowadzania przekroczy tę granicę, to naświetlenie zostanie samoczynnie przerwane i wznowione tylko wtedy, gdy odchylenie znajdzie się w tych granicach.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable HFR deviation
pl: Domyślna maksymalnie dozwolone odchylenie HFR

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: If HFR deviation exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
pl: Jeśli odchylenie HFR przekroczy tę granicę, to funkcja samoczynnego ogniskowania zostanie samoczynnie uruchomiona.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxFocusTemperatureDelta), group (Capture)
en: Default maximum focus temperature delta
pl: Rożnica domyślnej granicznej temperatury ogniskowania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxFocusTemperatureDelta), group (Capture)
en: If the temperature change exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
pl: Jeśli zmiana temperatury przekroczy tę granicę, to funkcja samoczynnego ogniskowania zostanie samoczynnie uruchomiona.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDark), group (Capture)
en: Automatically apply dark subtraction if a suitable dark frame is available.
pl: Samoczynnie nałóż odejmowanie ciemnego, jeśli dostępna jest ciemna klatka.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceGuideDeviation), group (Capture)
en: Enforce guiding deviation limit.
pl: Wymuś ograniczenie odchylenia naprowadzania.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocus), group (Capture)
en: Enforce Autofocus HFR limit.
pl: Wymuś ograniczenie samoczynnego ogniskowania HFR.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocusOnTemperature), group (Capture)
en: Enforce Autofocus on temperature change.
pl: Wymuś samoogniskowanie po zmianie temperatury.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceRefocusEveryN), group (Capture)
en: Enforce Refocus Every N Minutes.
pl: Wymuś ponowne ogniskowanie co N minut.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Number of minute between forced refocus attempts
pl: Liczba minut przed wymuszeniem ponownego ogniskowania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RefocusEveryN), group (Capture)
en: Sets the time interval before forced autofocus attempts during a capture sequence.
pl: Ustawia okres przed wymuszonym samoogniskowaniem podczas czynności przechwytywania.

note: i18n: ectx: label, entry (RefocusAfterMeridianFlip), group (Capture)
en: Refocus after meridian flip is done
pl: Ponownie zogniskuj po ukończeniu obrotu o południk

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelAfterMeridian), group (Capture)
en: Reset mount model after meridian flip.
pl: Wyzeruj model montażu po obrocie o południk.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: Desired flat field ADU
pl: Żądane ADU płaskiego pola

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValue), group (Capture)
en: If set, Ekos will capture a few flat images to determine the optimal exposure time to achieve the desired ADU value.
pl: Jeśli ustawione, to Ekos przechwyci kilka płaskich obrazów, aby stwierdzić optymalny czas naświetlenia w celu uzyskania żądanej wartości ADU.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: ADU Value tolerance
pl: Tolerancja wartości ADU

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalibrationADUValueTolerance), group (Capture)
en: Maximum difference between measured and target ADU values to deem the value as acceptable.
pl: Różnica pomiędzy zmierzoną i docelową wartością ADU uznawana za dopuszczalną.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationFlatSourceIndex), group (Capture)
en: Index of flat source option.
pl: Indeks opcji źródła spłaszczenia.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationFlatDurationIndex), group (Capture)
en: Index of flat duration option.
pl: Indeks opcji trwania spłaszczenia.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAz), group (Capture)
en: Azimuth of calibration wall location.
pl: Azymut położenia ściany kalibracji.

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationWallAlt), group (Capture)
en: Altitude of calibration wall location.
pl: Wysokość położenia ściany kalibracji.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxTemperatureDiff), group (Capture)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point.
pl: Największa dopuszczalna różnica między temperaturą żądaną i zmierzoną.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxStartGuiderDrift), group (Capture)
en: Maximum acceptable guider drift allowed before starting capture.
pl: Graniczny dopuszczalny dryf na naprowadzaniu przed rozpoczęciem przechwytywania.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceStartGuiderDrift), group (Capture)
en: Enforce maximum acceptable guider drift allowed before starting capture.
pl: Wymuś graniczny dopuszczalny dryf na naprowadzaniu przed rozpoczęciem przechwytywania.

note: i18n: ectx: label, entry (GuidingSettle), group (Capture)
en: Wait this many seconds after guiding is resumed before starting capture.
pl: Czas w sekundach, po którym wznowić naprowadzanie przed rozpoczęciem przechwytywania.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysResetSequenceWhenStarting), group (Capture)
en: <html><head/><body><p>When starting to process a sequence list, reset all capture counts to zero. Scheduler overrides this option when Remember Job Progress is enabled.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Przy wykonywaniu listy kroków czynności, wyzeruj licznik przechwyconych. Planowanie zastąpi tę opcję, jeśli włączono zapamiętywanie postępu zadania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: label, entry (FlatSyncFocus), group (Capture)
en: Capture flat frames at the same focus position of light frames.
pl: Przechwyć płaskie klatki w tym samym położeniu ogniskowej co jasne klatki.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRThresholdPercentage), group (Capture)
en: Increase autofocus HFR value by this percentage gain and store it in Capture Module.
pl: Zwiększ wartość samoogniskowania HFR o to wzmocnienie procentowe i zachowaj je w module przechwytywania.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMedianFocus), group (Capture)
en: Calculate median focus value after each autofocus operation is complete.
pl: Oblicz wartość ogniskowej po ukończeniu każdej czynności samoogniskowania.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveHFRToFile), group (Capture)
en: When saving a sequence file, save current HFR threshold value. By default, zero value is used.
pl: Przy zapisie pliku sekwencji, zapisz bieżącą wartość progu HFR. Domyślnie używana jest wartość zero.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStretch), group (Capture)
en: Perform auto stretch on captured images in FITS Viewer.
pl: Wykonaj samorozciągnięcie na przechwyconych obrazach w przeglądarce FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (AdaptiveSampling), group (Capture)
en: Automatically down sample images based on available resources.
pl: Samoczynnie obniż próbkowanie obrazów na podstawie dostępnych zasobów.

note: i18n: ectx: label, entry (useSummaryPreview), group (Capture)
en: Display every image captured sequence image in the Ekos summary screen preview window.
pl: Wyświetl każdy przechwycony obraz w oknie podglądu ekranu podsumowania Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (useDSLRImageViewer), group (Capture)
en: Display every captured DSLR image in the Image Viewer window.
pl: Wyświetl każdy przechwycony obraz DSLR w oknie przeglądarki obrazów.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDSLRPresets), group (Capture)
en: Force exposure times to align with DSLR exposure presets. This insures accurate exposure times for sub-second exposures.
pl: Wymuś wyrównanie czasów naświetlenia z nastawami naświetlenia DSLR. Zapewnia to dokładne czasy naświetlenia dla naświetleń między-sekundowych.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to capture directory to save images.
pl: Ścieżka do zapisywania przechwyconych obrazów.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoteCaptureDirectory), group (Capture)
en: Path to remote capture directory to save images.
pl: Ścieżka do katalogu zapisywania obrazów zdalnych.

note: i18n: ectx: label, entry (ManualCoverTimeout), group (Capture)
en: Cover or uncover telescope dialog timeout in seconds.
pl: Czas oczekiwania na okno dialogowe zakrycia lub odkrycia teleskopu.

note: i18n: ectx: label, entry (fileSettingsUseFilter), group (Capture)
en: Add the filter name to the capture file name.
pl: Dodaje nazwę filtra do nazwy pliku przechwytywania.

note: i18n: ectx: label, entry (fileSettingsUseDuration), group (Capture)
en: Add the capture duration to the capture file name.
pl: Dodaje czas trwania przechwytywania do nazwy pliku przechwytywania.

note: i18n: ectx: label, entry (fileSettingsUseTimestamp), group (Capture)
en: Add the capture timestamp to the capture file name.
pl: Dodaje znacznik czasu przechwytywania do nazwy pliku przechwytywania.

note: i18n: ectx: label, entry (CapturePosition), group (Capture)
en: Calculate position after captures.
pl: Oblicz położenie po przechwyceniu.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultFocusTemperatureSource), group (Focus)
en: Default focus module temperature source.
pl: Domyślne źródło temperatury modułu ogniskowania.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Default Focuser step ticks
pl: Domyślny krok podziałki układu ogniskującego

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Step size of the absolute focuser. The step size TICKS should be adjusted so that when the focuser moves TICKS steps, the difference in HFR is more than 0.1 pixels. Lower the value when you are close to optimal focus.
pl: Rozmiar kroku bezwzględnego układu ogniskującego. Rozmiar kroku podziałki PODZIAŁKI powinien być dostosowany, tak aby, gdy układ ogniskujący przemieszcza się o kroki PODZIAŁKI, HFR był większy niż 0,1 pikseli. Obniż wartość, gdy znajdziesz się bliżej do optymalnego zbliżenia.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after moving the focuser before capturing the next image during AutoFocus.
pl: Odczekaj tyle sekund przed przesunięciem urządzenia ogniskującego przed przechwyceniem kolejnego obrazu przy użyciu samoogniskowania.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideSettleTime), group (Focus)
en: Wait for this many seconds after resuming guide.
pl: Czas w sekundach, po którym wznowić naprowadzanie.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: Default Focuser tolerance value
pl: Domyślna wartość tolerancji układu ogniskującego

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: The tolerance specifies the percentage difference between the current focusing position and the minimum obtained during the focusing run. Adjustment of this value is necessary to prevent the focusing algorithm from oscillating back and forth.
pl: Tolerancja określa procentową różnicę pomiędzy obecną pozycją zbliżenia i minimalną otrzymaną przy wybiegu ogniskowania. Dostosowanie tej wartości jest niezbędne do przeciwdziałania oscylacją tam i z powrotem przez algorytm ogniskowania.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Maximum Focus Travel Distance
pl: Maksymalny skok przy ogniskowaniu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Set the maximum travel distance of an absolute focuser.
pl: Ustaw maksymalny skok bezwzględnego układu ogniskującego.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusOutSteps), group (Focus)
en: Initial Focus Out Steps
pl: Początkowe kroki oddalania ogniskowej

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusOutSteps), group (Focus)
en: Number of outward steps (this number multiplied by initial-step-size) the Linear Focus algorithm moves away from the initial position at the start of focusing.
pl: Liczba kroków stawianych na zewnątrz (ta liczba pomnożona przez początkowy rozmiar kroku), o który algorytm ogniskowania liniowego odsuwa się od początkowego położenia na początku ogniskowania.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Default Focuser gain value
pl: Domyślna wartość wzmocnienia układu ogniskującego

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusGain), group (Focus)
en: Specifies gain value of CCD when performing focusing if supported by camera.
pl: Określa wartość wzmocnienia CCD przy ogniskowaniu, jeśli jest to obsługiwane przez aparat.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusISO), group (Focus)
en: Default Focuser Camera ISO value
pl: Domyślna wartość ISO aparatur ogniskującego

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Default Focuser star selection box size
pl: Domyślny rozmiar pola zaznaczonej gwiazdy dla układu ogniskującego

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Set box size to select a focus star.
pl: Ustaw rozmiar pola do zaznaczenia ogniskowanej gwiazdy/

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBinning), group (Focus)
en: Default Camera binning
pl: Domyślny binning aparatu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBinning), group (Focus)
en: Set binning of camera while in focus mode.
pl: Ustaw binning aparatu w trybie ogniskowania.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFilter), group (Focus)
en: Default Filter Wheel filter
pl: Domyślny filtr koła filtra

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSubFrame), group (Focus)
en: Subframe the focus star during the autofocus procedure.
pl: Klatka pomocnicza na ogniskowanej gwieździe podczas czynności samoczynnego ogniskowania.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusUseFullField), group (Focus)
en: Measure average HFR from all stars combined in a full frame. This method defaults to the Centroid detection, but can use SEP detection too. Its performance decreases as the number of stars increases.
pl: Zmierz przeciętną HFR ze wszystkich gwiazd zebranych w jednej pełnej ramce. Ten sposób domyślnie sprowadza się do wykrywania centroid, lecz może także wykorzystywać wykrywanie SEP. Jego wydajność spada wraz ze zwiększaniem się liczby gwiazd.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: Full field inner radius.
pl: Wewnętrzny promień pełnego pola.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldInnerRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are inside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 0%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
pl: Podczas ogniskowania pełnego pola, gwiazdy które znajdują się wewnątrz tego procentu ramki zostaną odfiltrowane z obliczeń HFR (domyślnie 0%). Algorytmy wykrywania mogą mieć także swoje wewnętrzne filtry.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: Full field outer radius.
pl: Zewnętrzny promień pełnego pola.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFullFieldOuterRadius), group (Focus)
en: During full field focusing, stars which are outside this percentage of the frame are filtered out of HFR calculation (default 100%). Detection algorithms may also have an inherent filter.
pl: Podczas ogniskowania pełnego pola, gwiazdy które znajdują się poza tym procentem ramki zostaną odfiltrowane z obliczeń HFR (domyślnie 100%). Algorytmy wykrywania mogą mieć także swoje wewnętrzne filtry.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAutoStarEnabled), group (Focus)
en: Automatically select a star to focus.
pl: Samoczynnie wybierz gwiazdę do ogniskowania na niej.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSuspendGuiding), group (Focus)
en: Suspend guiding while autofocus in progress.
pl: Wstrzymaj naprowadzanie, gdy samoczynne ogniskowanie jest w trakcie.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFocusDarkFrame), group (Focus)
en: Take a dark frame and subtract it before running autofocus operation.
pl: Przechwyć ciemną klatkę i odejmij ją przed wykonaniem samoogniskowania.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusThreshold), group (Focus)
en: Relative percentage strength of centroid edge pixel strength to average pixel value.
pl: Względna siła procentowa siły pikselowej krawędzi centroidu potrzebna do uśrednienia wartości piksela.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDetection), group (Focus)
en: Star detection algorithm
pl: Algorytm wykrywania gwiazd

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAlgorithm), group (Focus)
en: Focus process algorithm
pl: Algorytm procesu ogniskowania

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSEPProfile), group (Focus)
en: Focus source extraction profile
pl: Profil wydobywania źródła ogniskowania

note: i18n: ectx: label, entry (FocusFramesCount), group (Focus)
en: Number of focus frames to average for HFR calculations.
pl: Liczba klatek ogniskowych do uśrednienia obliczeń HFR.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMaxSingleStep), group (Focus)
en: Maximum single step the focus algorithm is permitted to command.
pl: Największy pojedynczy krok, którego wykonanie może zlecić algorytm.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusExposure), group (Focus)
en: Default focus exposure time when no filters are used.
pl: Domyślny czas naświetlenia ogniskowania, gdy nie jest używany żaden filtr.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGaussianSigma), group (Focus)
en: Gaussian blur sigma value.
pl: Wartość sigma rozmycia Gaussa.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusGaussianKernelSize), group (Focus)
en: Gaussian blur kernel size.
pl: Rozmiar jądra rozmycia Gaussa.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMultiRowAverage), group (Focus)
en: Number of rows to combine in the Bahtinov average calculation.
pl: Liczba wierszy do połączenia przy obliczaniu średniej Bahtinova.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusCurveFit), group (Focus)
en: Curve Type.
pl: Rodzaj krzywej.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusUseWeights), group (Focus)
en: Use weights in the curve fitting process.
pl: Użyj wag podczas dopasowywania krzywej.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusR2Limit), group (Focus)
en: Acceptable limit on R2 from curve fit.
pl: Dopuszczalna granica R2 z wpasowanej krzywej.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor for Focusing.
pl: Wewnętrzny lub zewnętrzny Sextractor do ogniskowania.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction when Focusing.
pl: Profil ustawień dla Sextraction podczas ogniskowania.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor to compute subs HFR.
pl: Wewnętrzny lub zewnętrzny Sextractor do obliczania pod-HFR.

note: i18n: ectx: label, entry (HFROptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction to compute subs HFR
pl: Profil ustawień dla Sextraction do obliczenia pod-HFR

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal or External Sextractor for Guiding.
pl: Wewnętrzny lub zewnętrzny Sextractor do naprowadzania.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Sextraction when Guiding.
pl: Profil ustawień dla Sextraction podczas naprowadzania.

note: i18n: ectx: label, entry (SolveSextractorType), group (StellarSolver)
en: Internal, External, or BuiltIn Sextractor for Solving.
pl: Wewnętrzny, zewnętrzny, czy wbudowany Sextractor do rozwiązywania.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverMode), group (StellarSolver)
en: Local (0) or Remote (1) solver.
pl: Lokalny (0) lub Zdalny (1) program rozwiązujący.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverType), group (StellarSolver)
en: Local solving method. 0 for Internal Solver. 1 for Local Astrometry. 2 for Local ASTAP. 3 for Online Astrometry.
pl: Lokalne rozwiązywanie. 0 dla wewnętrznego programu rozwiązującego. 1 dla lokalnego Astrometry. 2 dla lokalnego ASTAP. 3 dla Astrometry z sieci.

note: i18n: ectx: label, entry (SolveOptionsProfile), group (StellarSolver)
en: Options Profile for Solving.
pl: Profil ustawień do rozwiązywania.

note: i18n: ectx: label, entry (LoggerLevel), group (StellarSolver)
en: Level of verbosity in the log.
pl: Poziom szczegółowości w dzienniku.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryLogToFile), group (StellarSolver)
en: Whether to log to a file instead.
pl: Określa czy zamiast tego zapisywać do pliku.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryLogFilepath), group (StellarSolver)
en: Path of the log file to save astrometry logging to.
pl: Ścieżka pliku dziennika, do której zapisywać wiadomości astrometry.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of index folder paths.
pl: Spis ścieżek katalogów indeksów.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryIndexFolderList), group (StellarSolver)
en: List of folders in which astrometry Index Files can be found.
pl: Spis katalogów, w których znajdują się pliki indeksów astrometry.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Default alignment exposure value
pl: Domyślna wartość naświetlenia wyrównania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Specifies exposure value of camera in seconds when performing plate solving.
pl: Określa wartość naświetlania aparatu w sekundach przy wykonywaniu astrofotografii.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignBinning), group (Align)
en: Default camera binning in alignment mode
pl: Domyślny binning aparatu w trybie wyrównywania

note: i18n: ectx: label, entry (AlignGain), group (Align)
en: Default camera gain in alignment mode
pl: Domyślne wzmocnienie aparatu w trybie wyrównywania

note: i18n: ectx: label, entry (AlignISO), group (Align)
en: Default camera ISO in alignment mode
pl: Domyślne ISO aparatu w trybie wyrównywania

note: i18n: ectx: label, entry (AlignDarkFrame), group (Align)
en: Take a dark frame and subtract it before running astrometry operation.
pl: Przechwyć ciemną klatkę i odejmij ją przed wykonaniem działania astronometrii.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignFilter), group (Align)
en: Default filter wheel filter in alignment mode
pl: Domyślne filtr koła filtra w trybie wyrównywania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryUseRotator), group (Align)
en: Use rotator when performing load and slew.
pl: Użyj obrotnicy przy wykonywaniu wczytania i obrotu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryRotatorThreshold), group (Align)
en: Threshold between measured and FITS position angles in arcminutes to consider the load and slew operation successful.
pl: Różnica pomiędzy położeniem zmierzonym i FITS w minutach kątowych uznawana określająca pomyślność działania wczytania i obrotu.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverGotoOption), group (Align)
en: Action to take if solver if successful (Sync, Slew to Target, or None)
pl: Działanie podejmowane po sukcesie solvera (Synchronizacja, Obrót na cel lub Nic)

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverWCS), group (Align)
en: World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
pl: World Coordinate System (WCS). WCS jest używany do kodowania współrzędnych RA/DEC w przechwytywanych obrazach CCD.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverOverlay), group (Align)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map.
pl: Wyświetl pobrane obrazy FITS w prostokącie Pola Widzenia na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDifferentialSlewing), group (Align)
en: Do not use Sync when Slew to Target is selected. Use differential slewing to correct for discrepancies.
pl: Nie synchronizuj, gdy wybrany obrót do celu. Użyj obracania różniczkowego, aby uniknąć niezgodności.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignAccuracyThreshold), group (Align)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates.
pl: Próg dokładności w sekundach kątowych między wynikiem i współrzędnymi docelowymi.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignSettlingTime), group (Align)
en: Time to wait in milliseconds after telescope slewing is complete before starting the next capture.
pl: Czas czekania do przechwycenia następnego obrazu, po obróceniu teleskopu.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoFITS2FITS), group (Align)
en: Do not sanitize FITS. This option should only be checked if astrometry.net version is 0.67 or earlier. Uncheck for any versions greater than 0.67.
pl: Nie łagodź FITS. Opcje tę należy zaznaczyć tylko jeśli wersja astrometry.net jest 0.67 lub niższa. Usuń zaznaczenie dla wersji wyższych niż 0.67.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseResort), group (Align)
en: Check this option if your image does not have much nebulosity. If it does have strong nebulosity, uncheck it.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli twój obraz nie ma znacznej nebularności. Jeśli ma on silną nebularność, usuń zaznaczenie.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseNoVerify), group (Align)
en: This will prevent the solver from looking at an already existing WCS Header before blindly trying to solve the image. It is recommended to keep it checked.
pl: Zapobiegnie to patrzeniu przez program rozwiązujący na już istniejący nagłówek WCS przed ślepą próbą rozwiązania obrazu. Zaleca się zachowanie tej opcji włączoną.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleLow), group (Align)
en: Lower image scale.
pl: Dolna podziaka obrazu.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleHigh), group (Align)
en: Upper image scale.
pl: Górna podziaka obrazu.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdateImageScale), group (Align)
en: Automatically update image scale when CCD or Mount parameters are updated.
pl: Samoczynne uaktualnij podziałkę obrazu, gdy uaktualnione zostaną parametry CCD lub montażu.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryImageScaleUnits), group (Align)
en: Image scale units in arcminutes (aw), degrees (dw), or arcsec per pixel (app)
pl: Jednostki podziałki obrazu w minutach kątowych (aw), stopniach (dw), lub sekundach kątowych na piksel (app)

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseDownsample), group (Align)
en: Downsample the image to shrink its size and speed up the solver.
pl: Obniż próbkowanie obrazu, aby zmniejszyć jego rozmiar i przyspieszyć program rozwiązujący.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDownsample), group (Align)
en: Downsample factor
pl: Współcznnik obniżenia próbkowania

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoDownsample), group (Align)
en: Automatically downsample based on image size.
pl: Sam obniż próbkowanie w zależności od rozmiaru obrazu.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionRA), group (Align)
en: User supplied Right Ascension value in degrees to be passed to the solver.
pl: Użyj podanej wartości wzniosu prostego w kątach dla programu rozwiązującego.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryPositionDE), group (Align)
en: User supplied declination value in degrees to be passed to the solver.
pl: Użyj podanej wartości deklinacji w kątach dla programu rozwiązującego.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAutoUpdatePosition), group (Align)
en: Automatically update position coordinates when mounts completes slewing.
pl: Samoczynnie uaktualnij współrzędne położenie po ukończeniu obracania teleskopu.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryDetectParity), group (Align)
en: Detect parity and reuse it to speed up solver.
pl: Wykrywaj parzystośc i wykorzystuj ją do przyspieszenia programu rozwiązującego.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryCustomOptions), group (Align)
en: Additional optional astrometry.net options
pl: Dodatkowe ustawienia astronometry.net

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: astrometry.net solve-field binary
pl: Plik binarny solve-field astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: Path to astrometry.net solver location.
pl: Ścieżka do położenia programu rozwiązującego astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: astrometry.net wcsinfo binary
pl: Plik binarny wcsinfo astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: Path to astrometry.net wcsinfo location.
pl: Ścieżka do położenia wcsinfo astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: astrometry.net configuration file
pl: Pliku ustawień astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: Path to astrometry.net file location.
pl: Ścieżka do położenia pliku astrometry.net.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SextractorBinary), group (Align)
en: Path to the Sextractor executable.
pl: Ścieżka do pliku wykonywalnego Sextractor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WatneyBinary), group (Align)
en: Path to the Watney Solver executable.
pl: Ścieżka do pliku wykonywalnego Watney Solver.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: astrometry.net API Key
pl: Klucz API astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: Key to access astrometry.net online web services. You must register with astrometry.net to obtain a key.
pl: Klucz dostępowy do usług sieciowych astrometry.net. Musisz się zarejestrować na astrometry.net aby uzyskać klucz.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIURL), group (Align)
en: astrometry.net API URL
pl: Adres URL API astrometry.net

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseJPEG), group (Align)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the astrometry.net online service.
pl: Użyj formatu JPEG, zamiast FITS, aby wysyłać obrazy do usługi sieciowej astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryTimeout), group (Align)
en: Timeout in seconds to wait for astrometry solver to complete.
pl: Czas oczekiwania na ukończenie programu rozwiązującego astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHMountSpeed), group (Align)
en: Speed to set mount in Polar Alignment Assistant Tool.
pl: Szybkość do ustawienia montażu w narzędziu pomocy przy wyrównywaniu do bieguna.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHRotaion), group (Align)
en: Rotate mount by this many degrees during polar alignment.
pl: Obróć montaż oObrócenie o południk jest niedostępne podczas wyrównywania biegunowego.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHRefreshAlgorithm), group (Align)
en: The algorithm used for polar-align refresh.
pl: Algorytm używany do odświeżania wyrównania biegunowego.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHDirection), group (Align)
en: Mount rotation direction during polar alignment.
pl: Kierunek obrotu montażu podczas wyrównywania biegunowego.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHAutoPark), group (Align)
en: Automatically park the mount after Polar Alignment Assistant Tool is complete.
pl: Sam zaparkuj montaż, po tym jak narzędzie pomocy wyrównania do bieguna ukończy.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHManualSlew), group (Align)
en: User should manually rotate the mount about its axis during polar alignment.
pl: Użytkownik powinien ręcznie obrócić montaż wokół jego osi podczas wyrównywania biegunowego.

note: i18n: ectx: label, entry (PAHExposure), group (Align)
en: Polar Alignment Assistant exposure duration in seconds.
pl: Czas trwania naświetlenia pomocnika wyrównywania do bieguna, w sekundach.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideExposure), group (Guide)
en: Guider exposure duration in seconds.
pl: Czas naświetlenia naprowadzania, w sekundach.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDelay), group (Guide)
en: Delay next exposure by this many seconds.
pl: Opóźnij następne naświetlenie o tyle sekund.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderType), group (Guide)
en: Which guider process to utilize for guiding (0 Internal Guider, 1 PHD2, 2 lin_guider)
pl: Proces naprowadzania używany przy naprowadzaniu (0 wewnętrzne naprowadzanie, 1 PHD2, 2 lin_guider)

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAlgorithm), group (Guide)
en: Which Algorithm to use track guide square (0 smart, 1 SEP, 2 fast, 3 threshold, 4 no threshold, 5 SEP multistar).
pl: Algorytm do użycia śledzenia kwadratu naprowadzania (0 mądry, 1 SEP, 2 szybki, 3 próg, 4 brak progu, 5 SEP wielogwiazdowy).

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Host), group (Guide)
en: Host name of external PHD2 service
pl: Nazwa gospodarza zewnętrznej usługi PHD2

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Port), group (Guide)
en: PHD2 Event Monitoring Port
pl: Port monitorowania zdarzeń PHD2

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderHost), group (Guide)
en: Host name of external lin_guider service
pl: Nazwa gospodarza zewnętrznej usługi lin_guider

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderPort), group (Guide)
en: Lin_guider Event Monitoring Port
pl: Port monitorowania zdarzenia Lin_guider

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationPulseDuration), group (Guide)
en: Pulse duration in milliseconds used for guiding pulses during calibration stage.
pl: Czas trwania pulsu w milisekundach używany dla pulsów naprowadzających podczas etapu kalibracji.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideBinning), group (Guide)
en: Guide binning.
pl: Binning naprowadzania.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAutoStar), group (Guide)
en: Automatically select calibration star and perform calibration.
pl: Samoczynnie wybierz gwiazdę do kalibrowania i wykonaj kalibrację.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoModeIterations), group (Guide)
en: Number of automode iterations for calibration process.
pl: Liczba powtórzeń samoczynnego trybu dla czynności kalibracji.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideLostStarTimeout), group (Guide)
en: When star tracking is lost, wait this many seconds before aborting.
pl: Po zgubieniu gwiazdy, odczekaj tyle sekund przed przerwaniem.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideCalibrationTimeout), group (Guide)
en: When calibration starts, wait this many seconds before aborting.
pl: Po rozpoczęciu kalibracji, odczekaj tyle sekund przed przerwaniem.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxDeltaRMS), group (Guide)
en: Maximum delta RMS permitted while guiding before aborting.
pl: Graniczna górna delta RMS przy naprowadzaniu nie powodująca przerwania.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideMaxHFR), group (Guide)
en: Maximum HFR permitted for SEP MultiStar guide star.
pl: Największy dopuszczalny HFR dla gwiazdy prowadzącej wielogwiezdnego SEP.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMultistarReferenceStars), group (Guide)
en: Maximum number of SEP MultiStar number of stars used as references.
pl: Największa liczba gwiazd SEP MultiStar wzorcowych używana jako wzorcowe.

note: i18n: ectx: label, entry (TwoAxisEnabled), group (Guide)
en: Use both axes to perform calibration.
pl: Użyj obu osi do wykonania kalibracji.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGuideHead), group (Guide)
en: Use the guider chip for guiding from cameras that have a dedicated guider chip.
pl: Użyj układu naprowadzania do naprowadzania w aparatach, które mają osobny układ do naprowadzania.

note: i18n: ectx: label, entry (SaveGuideLog), group (Guide)
en: Automatically save internal guider user logs.
pl: Samoczynnie zapisuj dzienniki użytkownika wewnętrznego naprowadzania.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDarkFrame), group (Guide)
en: Take dark frame for autoguider images.
pl: Przyjmij czarną klatkę dla obrazów samoczynnego naprowadzania.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideSubframe), group (Guide)
en: Subframe guide image around selected region
pl: Obraz klatki pomocniczej wokół wybranego obszaru

note: i18n: ectx: label, entry (DitherPixels), group (Guide)
en: How many pixels to move between subsequent exposures under auto dithering mode.
pl: Liczba pikseli do przesunięcia pomiędzy kolejnymi naświetleniami w trybie samoczynnego rozpraszania.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFrames), group (Guide)
en: Dither after this many frames.
pl: Rozprosz po tylu klatkach.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherThreshold), group (Guide)
en: Maximum distance (pixels) for guiding to be considered settled.
pl: Maksymalna odległość (w pikselach) do uznania naprowadzania jako ustalonego.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherTimeout), group (Guide)
en: Time limit (seconds) on dithering to settle down.
pl: Ograniczenie czasowe (sekundy) do ustalenia rozpraszania.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherMaxIterations), group (Guide)
en: How many dithering attempts to undertake before giving up.
pl: Liczba prób rozpraszania przed poddaniem się.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuidingPulse), group (Guide)
en: Pulse length in milliseconds used for non-guiding dither.
pl: Długość pulsu w milisekundach używany dla rozpraszania przy nienaprowadzaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherFailAbortsAutoGuide), group (Guide)
en: If dithering fails then abort autoguide.
pl: Gdy rozpraszanie nie uda się, to przerwij samonaprowadzanie.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherWithOnePulse), group (Guide)
en: Dithering amount is randomly generated, pulses are sent, but the resultant pixel dithering amount is not enforced, so only the one dither pulse is sent. This is quicker, and recommended as dither amount is random anyway. It is necessary when 2-D dither is required but guiding is only done in one axis.
pl: Ilość rozproszenia jest losowo dobierana, pulsy są wysyłane, lecz wynikowa ilość rozproszenia pikseli nie jest wymuszana, więc wysyłany jest tylko jeden puls rozpraszający. Jest to szybsze i zalecane, bo ilość rozpraszania jest i tak losowa. Jest to wymagane, gdy wymagane jet rozpraszanie 2D, a naprowadzanie odbywa się tylko w jednej osi.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherEnabled), group (Guide)
en: Use Auto Dithering when guiding.
pl: Użyj samorozpraszania przy naprowadzaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherNoGuiding), group (Guide)
en: Perform dithering even when not guiding.
pl: Użyj samorozpraszania nawet nienaprowadzając.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the RA axis.
pl: Włącz samoczynne naprowadzanie w osi RA.

note: i18n: ectx: label, entry (DECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the DEC axis.
pl: Włącz samoczynne naprowadzanie w osi DEK.

note: i18n: ectx: label, entry (NorthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable North autoguiding in the DEC axis.
pl: Włącz samoczynne naprowadzanie na północ w osi DEK.

note: i18n: ectx: label, entry (SouthDECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable South autoguiding in the DEC axis.
pl: Włącz samoczynne naprowadzanie na południe w osi DEK.

note: i18n: ectx: label, entry (EastRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable East autoguiding in the RA axis.
pl: Włącz samoczynne naprowadzanie na wschód w osi RA.

note: i18n: ectx: label, entry (WestRAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable West autoguiding in the RA axis.
pl: Włącz samoczynne naprowadzanie na zachód w osi RA.

note: i18n: ectx: label, entry (GuiderAccuracyThreshold), group (Guide)
en: Accuracy threshold for the Guide Graphs.
pl: Próg dokładności dla wykresów naprowadzania.

note: i18n: ectx: label, entry (RADisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Plot on the Guide Drift Graphics.
pl: Wyświetla krzywą poprawek RA na wykresie dryfu.

note: i18n: ectx: label, entry (DEDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Plot on the Guide Drift Graphics.
pl: Wyświetla krzywą poprawek DEC na wykresie dryfu.

note: i18n: ectx: label, entry (RACorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RA Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
pl: Wyświetla krzywą poprawek RA na wykresie dryfu.

note: i18n: ectx: label, entry (DECorrDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the DEC Corrections Plot on the Guide Drift Graphics.
pl: Wyświetla krzywą poprawek DEC na wykresie dryfu.

note: i18n: ectx: label, entry (SNRDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the SNR Plot on the Guide Drift Graphics.
pl: Wyświetla krzywą poprawek SNR na wykresie dryfu.

note: i18n: ectx: label, entry (RMSDisplayedOnGuideGraph), group (Guide)
en: Display the RMS Error Plot on the Guide Drift Graphics.
pl: Wyświetla krzywą błędu RMS na wykresie dryfu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlgorithm), group (Scheduler)
en: Scheduler algorithm
pl: Algorytm harmonogramu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SchedulerLogging), group (Scheduler)
en: Log Ekos Scheduler Module activity.
pl: Rejestruj aktywność modułu planującego Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (StopEkosAfterShutdown), group (Scheduler)
en: After shutdown procedure is successfully executed, shutdown INDI and Ekos.
pl: Po pomyślnym wykonaniu zamykania, zamknij INDI oraz Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (ShutdownScriptTerminatesINDI), group (Scheduler)
en: Whether shutdown script, if exists, terminates INDI server in the process.
pl: Określa czy skrypt zamykający, jeśli istnieje, zatrzymuje serwer INDI w procesie.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdown), group (Scheduler)
en: Perform pre-emptive shutdown if no jobs are due for a number of hours.
pl: Wykonaj wyprzedzające wyłączenie, jeśli brak zadań na podaną liczbę godzin.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelOnAlignFail), group (Scheduler)
en: Reset mount model in case of alignment failure.
pl: Wyzeruj model montażu przy niepowodzeniu wyrównania.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetMountModelBeforeJob), group (Scheduler)
en: Reset mount model before starting each job.
pl: Wyzeruj model montażu przed rozpoczęciem każdego zadania.

note: i18n: ectx: label, entry (ResetGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Always Reset guiding calibration before starting each job.
pl: Zawsze zeruj kalibrację naprowadzania przed rozpoczęciem każdego zadania.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceAlignmentBeforeJob), group (Scheduler)
en: Force alignment before starting or restarting each job.
pl: Wymuś wyrównanie przed (ponownym) rozpoczęciem każdego zadania.

note: i18n: ectx: label, entry (ReuseGuideCalibration), group (Scheduler)
en: Guider may re-use guiding calibration if one is available.
pl: Naprowadzanie może wykorzystać kalibrację naprowadzania, jeśli taka jest dostępna.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideCalibrationBacklash), group (Scheduler)
en: Remove DEC backlash when calibrating guider.
pl: Usuń podmuch powrotny DEC podczas kalibrowania naprowadzania.

note: i18n: ectx: label, entry (SerializedCalibration), group (Scheduler)
en: Last Calibration serialized.
pl: Ostatnia kalibracja przekształcona w szereg.

note: i18n: ectx: label, entry (RealignAfterCalibrationFailure), group (Scheduler)
en: If guiding calibration fails, run alignment process again before proceeding to recalibration.
pl: Jeśli nie uda się kalibracja naprowadzania, to ponownie wykonaj wyrównanie przed ponowną kalibracją.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdownTime), group (Scheduler)
en: Maximum number of hours before the next job is due to trigger a pre-emptive shutdown.
pl: Największa liczba godzin przed następnym zadaniem ze potrzebna do wyprzedzającego wyłączenia.

note: i18n: ectx: label, entry (RememberJobProgress), group (Scheduler)
en: When processing a scheduled job, resume the sequence starting from the last image present in storage.
pl: Przy przetwarzaniu zaplanowanego zadania, wznów sekwencję zaczynając od ostatniego przechwyconego obrazu w pamięci.

note: i18n: ectx: label, entry (LeadTime), group (Scheduler)
en: Minimum time between jobs in minutes.
pl: Najkrótszy czas pomiędzy zadaniami, w minutach.

note: i18n: ectx: label, entry (PreDawnTime), group (Scheduler)
en: Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.
pl: Nie zezwalaj na planowanie/wykonywanie zadań dłuższych niż tyle minut przed świtem.

note: i18n: ectx: label, entry (SettingAltitudeCutoff), group (Scheduler)
en: Do not permit jobs to be scheduled less than this many degrees before the altitude restriction. Actual execution proceeds until the altitude limit.
pl: Nie pozwalaj na planowanie zadań o wartości stopni mniejszej niż ograniczenie wysokościowe. Zadanie jest wykonywane do chwili zachowania ograniczenia wysokości.

note: i18n: ectx: label, entry (DawnOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dawn by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
pl: Przesuń astronomiczny świt o tyle godzin, aby zluzować ograniczenie przy używaniu filtrów z wąskim pasmem.

note: i18n: ectx: label, entry (DuskOffset), group (Scheduler)
en: Offset astronomical dusk by this many hours to relax twilight restriction when using narrowband filters.
pl: Przesuń astronomiczny zmierzch o tyle godzin, aby zluzować ograniczenie przy używaniu filtrów z wąskim pasmem.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalLength), group (Scheduler)
en: Telescope focal length in millimeters.
pl: Ogniskowa teleskopu, w milimetrach.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelWidth), group (Scheduler)
en: Camera pixel size width in micrometers.
pl: Szerokość piksela aparatu w mikrometrach.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelHeight), group (Scheduler)
en: Camera pixel size height in micrometers.
pl: Wysokość piksela aparatu w mikrometrach.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraWidth), group (Scheduler)
en: Camera Width in pixels.
pl: Szerokość aparatu w mikrometrach.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraHeight), group (Scheduler)
en: Camera Height in pixels.
pl: Wysokość aparatu w mikrometrach.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraRotation), group (Scheduler)
en: Position angle of the camera with respect to north.
pl: Kąt położenia aparaty względem północy.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategy), group (Scheduler)
en: Strategy how to react, when a job aborts or steps into an error.
pl: Sposób postępowania, gdy zadanie przerwie lub napotka błąd.

note: i18n: ectx: label, entry (ErrorHandlingStrategyDelay), group (Scheduler)
en: Delay in minutes how long the scheduler should pause before restarting an aborted job or a job that ran into an error.
pl: Czas opóźnienia w minutach zanim planista rozpocznie ponownie przerwane zadanie lub zadanie, które napotkało błąd.

note: i18n: ectx: label, entry (RescheduleErrors), group (Scheduler)
en: Re-schedule jobs that ran into errors.
pl: Ponownie zaplanuj zadania, w których wystąpił błąd.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerParkDome), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for parking dome on shutdown.
pl: Domyślne pole planisty do parkowania kopuły przy wyłączaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerParkMount), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for parking mount on shutdown.
pl: Domyślne pole planisty do parkowania montażu przy wyłączaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerCloseDustCover), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for closing dust cover on shutdown.
pl: Domyślne pole planisty do zamykania zatyczki przeciwko kurzowi przy wyłączaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWarmCCD), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for warming the CCD on shutdown.
pl: Domyślne pole planisty do podgrzewania CCD przy wyłączaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUnparkDome), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for unparking dome on startup.
pl: Domyślne pole planisty do wyparkowywania kopuły przy włączaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerUnparkMount), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for unparking mount on startup.
pl: Domyślne pole planisty do wyparkowywania montażu przy włączaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerOpenDustCover), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for opening dust cover on startup.
pl: Domyślne pole planisty do otwierania zatyczki przeciwko kurzowi przy włączaniu.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerTrackStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for starting mount tracking on job startup.
pl: Domyślne pole planisty do rozpoczęcia śledzenia montażu po rozpoczęciu zadania.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerFocusStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for running autofocus on job startup.
pl: Domyślne pole planisty do wykonywania samoogniskowania po rozpoczęciu zadania.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerGuideStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for starting guiding on job startup.
pl: Domyślne pole planisty do wykonywania naprowadzania po rozpoczęciu zadania.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAlignStep), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for aligning on job startup.
pl: Domyślne pole planisty do wykonywania wyrównywania po rozpoczęciu zadania.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAltitude), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job altitude constraints.
pl: Domyślne pole planisty dla warunków wysokości zadania.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerAltitudeValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job altitude constraint.
pl: Domyślne warunki wysokości zadania planisty.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerHorizon), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job artificial horizon constraints.
pl: Domyślne pole planisty dla warunków sztucznego horyzontu zadania .

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonSeparation), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job moon separation constraints.
pl: Domyślne pole planisty dla warunków oddzielenia księżyca zadania .

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerMoonSeparationValue), group (Scheduler)
en: Default scheduler job moon separation constraint.
pl: Domyślne zadanie planisty warunków oddzielenia księżyca.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerWeather), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job weather constraints.
pl: Domyślne pole planisty dla warunków pogodowych zadania.

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulerTwilight), group (Scheduler)
en: Default scheduler checkbox for job twilight constraints.
pl: Domyślne pole planisty dla warunków półmroku zadania.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeHFR), group (Analyze)
en: Display HFR on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl HFR na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeNumCaptureStars), group (Analyze)
en: Display number of stars detected in the capture on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl liczbę wykrytych gwiazd po przechwytywaniu na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMedian), group (Analyze)
en: Display median sample value for the capture on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl  wartość próbki środkowej dla przechwyconych gwiazd na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeEccentricity), group (Analyze)
en: Display the median eccentricity for the stars in the capture on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl ekscentryczność środkowej dla przechwyconych gwiazd na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeTemperature), group (Analyze)
en: Display the ambient temperature on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl temperaturę otoczenia na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeNumStars), group (Analyze)
en: Display NumStars on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl liczbę gwiazd na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeSkyBg), group (Analyze)
en: Display SkyBackground on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl tło nieba na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeSNR), group (Analyze)
en: Display SNR on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl SNR na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRA), group (Analyze)
en: Display RA on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl RA na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDEC), group (Analyze)
en: Display DEC on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl DEC na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRAp), group (Analyze)
en: Display RA Pulses on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl pulsy RA na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDECp), group (Analyze)
en: Display DEC Pulses on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl pulsy DEC na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeDrift), group (Analyze)
en: Display Drift on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl dryf na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRMS), group (Analyze)
en: Display RMS Error on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl błąd RMS na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeTargetDistance), group (Analyze)
en: Display the arc-seconds distance between the target position and the plate-solved captured image on the Analyze plot.
pl: Pokaż odległość w sekundach kątowych pomiędzy położeniem docelowym, a obrazem zrzuconym i rozwiązanym poprzez fotoastronometrię na wykresie analizy.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeRMSC), group (Analyze)
en: Display RMS Error (during capture) on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl błąd RMS (podczas przechwytywania) na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountRA), group (Analyze)
en: Display Mount RA on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl RA montażu na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountDEC), group (Analyze)
en: Display Mount DEC on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl DEC montażu na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeMountHA), group (Analyze)
en: Display Mount Hour Angle on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl kąt godzinowy montażu na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeAz), group (Analyze)
en: Display Azimuth on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl azymut na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzeAlt), group (Analyze)
en: Display Altitude on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl wysokość na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnalyzePierSide), group (Analyze)
en: Display PierSide on the Analyze Statistics Plot.
pl: Wyświetl stronę doku na wykresie analizy statystycznej.

note: i18n: ectx: label, entry (LastServer), group (INDI Lite)
en: The address of last used server
pl: Adres ostatnio używanego serwera

note: i18n: ectx: label, entry (LastServerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used server
pl: Port ostatnio używanego serwera

note: i18n: ectx: label, entry (LastWebManagerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used Web Manager
pl: Port ostatnio używanego zarządzania sieciowego

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSMemoryCache), group (HIPS)
en: RAM cache size in MB used to store cached HIPS images.
pl: Przestrzeń pamięci podręcznej w pamięci RAM w MB do przechowywania obrazów HiPS.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSNetCache), group (HIPS)
en: Hard disk cache size in MB used to store cached HIPS images.
pl: Przestrzeń pamięci podręcznej na dysku twardym w MB do przechowywania obrazów HiPS.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSSource), group (HIPS)
en: HIPS source catalog title.
pl: Tytuł katalogu źródłowego HIPS.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSBiLinearInterpolation), group (HIPS)
en: Use Bilinear interpolation when rendering HiPS images?
pl: Czy użyć dwuliniowej interpolacji przy wyświetlaniu obrazów HiPS?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSShowGrid), group (HIPS)
en: Show HiPS grid on the sky map.
pl: Pokaż siatkę HiPS na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSPanning), group (HIPS)
en: Redraw HiPS while panning.
pl: Przemaluj HiPS podczas przesuwania.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Draw HiPS sources in the sky map?
pl: Czy rysować źródła HiPS na mapie nieba?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHIPS), group (HIPS)
en: Toggle whether the HIPS sources are drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie źródeł HiPS na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSUseOfflineSource), group (HIPS)
en: Use offline storage to load HiPS?
pl: Czy użyć miejscowej przechowalni do wczytania HiPS?

note: i18n: ectx: label, entry (HIPSOfflinePath), group (HIPS)
en: HIPS offline full path.
pl: Pełnia ścieżka przechowalnia miejscowej HiPS.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain Filename.
pl: Nazwa pliku terenu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSource), group (Terrain)
en: Terrain source filename.
pl: Nazwa pliku źródłowego terenu.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain Azimuth Correction.
pl: Poprawki azymutu terenu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAz), group (Terrain)
en: Terrain source azimuth correction.
pl: Poprawki azymutu źródła terenu.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain Altitude Correction.
pl: Poprawka wysokości terenu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSourceCorrectAlt), group (Terrain)
en: Terrain source altitude correction.
pl: Poprawki wysokości źródła terenu.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainDownsampling), group (Terrain)
en: Terrain Downsampling
pl: Obniżenie próbkowania terenu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainDownsampling), group (Terrain)
en: Speed quality tradeoff for rendering the terrain image.
pl: Poświeć jakość dla szybkości wyświetlania obrazu terenu.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainPanning), group (Terrain)
en: Terrain While panning.
pl: Teren podczas przesuwania.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainPanning), group (Terrain)
en: Redraw terrain while panning.
pl: Przemaluj teren podczas przesuwania.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Draw terrain
pl: Narysuj teren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTerrain), group (Terrain)
en: Toggle whether the terrain is drawn in the sky map.
pl: Przełącz rysowanie terenu na mapie nieba.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSkipSpeedup), group (Terrain)
en: Terrain Skip Speedup
pl: Przyspieszenie pomijające teren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSkipSpeedup), group (Terrain) i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainTransparencySpeedup), group (Terrain)
en: Enable a one of the terrain drawing speedups.
pl: Włącz jedno z przyspieszeń rysowania terenu.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainTransparencySpeedup), group (Terrain)
en: Terrain Transparency Speedup.
pl: Przyspieszenie przezroczyści terenu.

note: i18n: ectx: label, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Terrain Smooth Pixels.
pl: Gładkie piksele terenu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerrainSmoothPixels), group (Terrain)
en: Smooth pixels for a more pleasant, but slower rendering.
pl: Wygładź piksele dla przyjemniejszego w odczuciu, lecz wolniejszego, wyświetlania.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultObservatoryWeatherSource), group (Observatory)
en: Default observatory module weather source.
pl: Domyślne źródło pogody członu obserwatorium.

note: i18n: ectx: label, entry (warningActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon warnings?
pl: Czy ma być reakcja na ostrzeżenia?

note: i18n: ectx: label, entry (alertActionsActive), group (Observatory)
en: Will be reacted upon alerts?
pl: Czy ma być reakcja na alarmy?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather warning occurs?
pl: Czy kopuła ma się zamknąć, gdy wystąpi ostrzeżenie?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningCloseShutter), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather warning occurs?
pl: Czy migawka ma się zamknąć, gdy wystąpi ostrzeżenie?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningStopScheduler), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseShutter), group (Observatory) i18n: ectx: label, entry (weatherAlertStopScheduler), group (Observatory)
en: Shall the shutter being closed when a weather alert occurs?
pl: Czy migawka ma się zamknąć, gdy wystąpi alarm?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherWarningDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather warning.
pl: Opóźnij reakcję na ostrzeżenie pogodowe.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertCloseDome), group (Observatory)
en: Shall the dome being closed when a weather alert occurs?
pl: Czy kopuła ma się zamknąć, gdy wystąpi alarm?

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAlertDelay), group (Observatory)
en: Delay for reacting upon a weather alert.
pl: Opóźnij reakcję na alarm pogodowy.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseDome), group (Observatory)
en: Dome status relevant for the Observatory status.
pl: Gotowość kopuły ważna dla gotowości obserwatorium.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseShutter), group (Observatory)
en: Shutter status relevant for the Observatory status.
pl: Gotowość migawki ważna dla gotowości obserwatorium.

note: i18n: ectx: label, entry (observatoryStatusUseWeather), group (Observatory)
en: Weather status relevant for the Observatory status.
pl: Stan pogody ważny dla gotowości obserwatorium.

note: i18n: ectx: label, entry (weatherAutoScaleValues), group (Observatory)
en: Scale the sensor graph value axis to the values range.
pl: Przeskaluj oś wartości grafu czujnika do zakresu wartości.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPExecutable), group (ASTAP)
en: Full path to the ASTAP executable.
pl: Pełna ścieżka do aplikacji ASTAP

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSample), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPDownSampleValue), group (ASTAP)
en: Down sample prior to solving. Also called binning. A value 0 will result in auto selection downsampling.
pl: Obniżenie próbkowania przed przystąpieniem do rozwiązywania. Zwane także binning. Wartość zero będzie powoduje, że obniżenie próbkowania zostanie dobrane samoczynnie.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadius), group (ASTAP) i18n: ectx: label, entry (ASTAPSearchRadiusValue), group (ASTAP)
en: The program will search in a square spiral around the start position up to this radius.
pl: Program będzie szukał w kwadratowej spirali wokół położenia początkowego, aż do promienia.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPUpdateFITS), group (ASTAP)
en: Update the fits header with the found solution.
pl: Uaktualnij nagłówek fits przy pomocy znalezionego rozwiązania.

note: i18n: ectx: label, entry (ASTAPLargeSearchWindow), group (ASTAP)
en: Increase search window size.
pl: Zwiększ rozmiar okna wyszukiwania.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MosaicTransparencyAuto), group (Mosaic)
en: Manage the mosaic panel transparency level automatically.
pl: Samoczynnie zarządzaj poziomem przezroczystości panelu mozaiki.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MosaicTransparencyLevel), group (Mosaic)
en: Control mosaic panel transparency level.
pl: Steruj poziomem przezroczystości panelu mozaiki.

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
pl: C Zachodnie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
pl: POMPA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
pl: PTAK RAJSKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
pl: WODNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
pl: ORZEŁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
pl: OŁTARZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
pl: BARAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
pl: WOŹNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
pl: WOLARZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
pl: RYLEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
pl: ŻYRAFA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
pl: RAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
pl: PSY GOŃCZE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
pl: WIELKI PIES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
pl: MAŁY PIES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
pl: KOZIOROŻEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
pl: KIL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
pl: KASJOPEA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
pl: CENTAUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
pl: CEFEUSZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
pl: WIELORYB

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
pl: KAMELEON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
pl: CYRKIEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
pl: GOŁĄB

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
pl: WARKOCZ BERENIKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
pl: KORONA POŁUDNIOWA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
pl: KORONA PÓŁNOCNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
pl: KRUK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
pl: PUCHAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
pl: KRZYŻ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
pl: ŁABĘDŹ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
pl: DELFIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
pl: ZŁOTA RYBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
pl: SMOK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
pl: ŹREBIĘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
pl: ERYDAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
pl: PIEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
pl: BLIŹNIĘTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
pl: ŻURAW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
pl: HERKULES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
pl: ZEGAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
pl: WĄŻ MORSKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
pl: INDIANIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
pl: JASZCZURKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
pl: LEW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
pl: MAŁY LEW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
pl: ZAJĄC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
pl: WAGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
pl: WILK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
pl: RYŚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
pl: LUTNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
pl: GÓRA STOŁOWA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
pl: MIKROSKOP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
pl: JEDNOROŻEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
pl: MUCHA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
pl: WĘGIELNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
pl: OKTANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
pl: WĘŻOWNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
pl: PAW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
pl: PEGAZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
pl: PERSEUSZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
pl: FENIKS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
pl: MALARZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
pl: RYBY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
pl: RYBA POŁUDNIOWA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
pl: RUFA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
pl: KOMPAS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
pl: SIEĆ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
pl: STRZAŁA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
pl: STRZELEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
pl: SKORPION

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
pl: RZEŹBIARZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
pl: TARCZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
pl: GŁOWA WĘŻA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
pl: OGON WĘŻA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
pl: SEKSTANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
pl: BYK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
pl: TELESKOP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
pl: TRÓJKĄT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
pl: TRÓJKĄT POŁUDNIOWY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
pl: TUKAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
pl: WIELKA NIEDŹWIEDZICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
pl: MAŁA NIEDŹWIEDZICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
pl: ŻAGIEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
pl: PANNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
pl: RYBA LATAJĄCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
pl: LISEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
pl: Chińskie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
pl: PÓŁNOCNY WÓZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
pl: ZAKRZYWIONY SZYK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
pl: ZAKRĘCONY RZEMIEŃ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
pl: SKRZYDŁA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
pl: RYDWAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
pl: OGON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
pl: SITO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
pl: WÓZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
pl: BĘBEN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
pl: TRZY KROKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
pl: IMPERIALNE STRAŻE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
pl: RÓG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
pl: WIERZBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
pl: IMPERIALNY KORYTARZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
pl: KUCHNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
pl: ŻÓŁW RZECZNY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
pl: ŻOŁĄDEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
pl: WIELKI GENERAŁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
pl: MUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
pl: NOGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
pl: KORZEŃ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
pl: WAŁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
pl: LATAJĄCY KORYTARZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
pl: ZEWNĘTRZNY MUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORD
pl: PRZEPRAWA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
pl: SIEDEM EKSCELENCJI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
pl: RYNEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
pl: PIĘĆ RYDWANÓW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
pl: ZWINIĘTY JĘZYK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET
pl: SIEĆ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
pl: ORZEŁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
pl: OSŁONA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
pl: RYNEK ŻOŁNIERZY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
pl: KWADRATOWY SPICHLERZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
pl: TRZY GWIAZDY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
pl: CZTERY KANAŁY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
pl: STUDNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
pl: POŁUDNIOWA RZEKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
pl: PÓŁNOCNA RZEKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
pl: PIĘCIU FEUDALNYCH KRÓLÓW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
pl: SAD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
pl: ŁĄKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
pl: KOŁOWY SPICHLERZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
pl: PURPUROWY PAŁAC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
pl: ROZSZERZONA SIEĆ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARSENAL
pl: ARSENAŁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
pl: HAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
pl: NAJWYŻSZY PAŁAC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
pl: NEFRYTOWA STUDNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LANCE
pl: LANCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
pl: ŁÓDŹ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
pl: PIES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
pl: ŚWIĄTYNIA BOGA ZIEMI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
pl: ŁUK I STRZAŁA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PESTLE
pl: TŁUCZEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
pl: MOŹDZIERZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
pl: DACH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
pl: PIORUN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
pl: PLAC Z RYDWANEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
pl: DOBRY STRAŻNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
pl: ZEPSUTA DYNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
pl: OBOZOWISKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
pl: BŁYSKAWICA I GRZMOT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
pl: BRAMA PAŁACU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
pl: PUSTKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
pl: TKAJĄCA DZIEWCZYNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
pl: DZIEWCZYNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
pl: WÓŁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
pl: SERCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
pl: MIEJSCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
pl: WIOSNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
pl: RZĄD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
pl: CEP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
pl: WŁÓCZNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
pl: PRAWA FLAGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
pl: LEWA FLAGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
pl: PAŁECZKA DO GRY NA BĘBNIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOND
pl: ŁĄCZNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
pl: ŁÓŻKO KOBIETY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
pl: ZACHODNIE DRZWI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
pl: WSCHODNIE DRZWI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
pl: POLE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
pl: GWIAZDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
pl: DUCHY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
pl: TRÓJNÓG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
pl: SZYJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
pl: OFICER NA RYNKU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
pl: Egipskie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
pl: PRZEDNIA NOGA BYKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
pl: DWA SŁUPY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
pl: LEW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
pl: DWIE PASZCZE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
pl: PTAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
pl: TRÓJKĄT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
pl: PROM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
pl: KROKODYL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
pl: CYPEL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
pl: PASTWISKO OWCY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
pl: GIGANT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
pl: HIPOPOTAM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
pl: GROMADA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
pl: PARA GWIAZD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
pl: RYBA KHANUWY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
pl: SZCZĘKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
pl: POSTERUNEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
pl: OWCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
pl: GWIAZDY WODY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Inuit
pl: Eskimoskie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
pl: DWA PROMIENIE SŁOŃCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
pl: DWA DALEKO OD SIEBIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
pl: PSY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
pl: OBOJCZYKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
pl: LAMPA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
pl: KARIBU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
pl: DWÓCH NA PRZEDZIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
pl: MOSTEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
pl: BIEGACZE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
pl: POJEMNIK NA TŁUSZCZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
pl: POZOSTAŁY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
pl: Koreańskie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
pl: ŚWIĘTY CZAJNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
pl: FARMA STOLICY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
pl: GODNOŚĆ KRÓLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
pl: NOMINACJA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
pl: BRAMA NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
pl: RÓWNOŚĆ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HELPER
pl: POMOCNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
pl: POZYCJA ŚWIĘTEGO KRÓLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
pl: SZYJA SMOKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
pl: UCIĘCIE GŁOWY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
pl: SĘDZIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
pl: POWIEWAJĄCA FLAGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
pl: OSZCZEP NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
pl: MIEJSCE DLA DŁUGIEGO ŻYCIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
pl: STER ODWIEDZAJĄCYCH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
pl: MLEKO NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
pl: DOM KRÓLOWEJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
pl: STAROŻYTNY RYDWAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
pl: KARETA DLA KRÓLA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
pl: GENERAŁ KAWALERII

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
pl: KAWALERIA CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
pl: GENERAŁ PIECHOTY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
pl: WSCHODNIA DROGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
pl: RYGIEL BRAMY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
pl: ZAMEK I KLUCZ DO DRZWI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
pl: KARA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
pl: KRÓLEWSKA SALA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
pl: SZAMBELAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
pl: SŁOŃCE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
pl: ZACHODNIA DROGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
pl: TRON CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
pl: PIĘCIU ŻOŁNIERZY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
pl: RZEKA NA NIEBIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
pl: MODLITWA O POTOMSTWO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
pl: RYBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
pl: PRZEPOWIEDNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
pl: PLAC CESARZOWEJ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
pl: ŚWIĘTY PAŁAC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOW
pl: PRZESIEWANIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
pl: ZEWNĘTRZNY TŁUCZEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAFF
pl: PLEWY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
pl: NACZELNIK WIOSKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
pl: BUDOWA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
pl: PTAKI NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
pl: ŚWIĄTYNIA NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
pl: PÓŁNOCNO-WSCHODNIE NARODY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
pl: STARY ROLNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
pl: ZRYWAJĄCY SIĘ ŻÓŁW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
pl: DROGA DLA CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
pl: TKACZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
pl: RZEKA PRZY WIEŻY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
pl: BĘBEN RZEKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
pl: PAŁECZKI DO GRY NA BĘBNIE NA NIEBIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
pl: KROWA PROWADZĄCA CZŁOWIEKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
pl: SZEROKA DOLINA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
pl: KOSZ NA JEDWABNIKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
pl: OFICER OD WOZU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
pl: PROM NA NIEBIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
pl: OWOC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
pl: ZIARNO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
pl: MAGAZYN DLA DAMY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
pl: DAMA DWORU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
pl: BŁĄD SĘDZIEGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
pl: POPRAWIONY BŁĄD

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
pl: DAROWANE ŻYCIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
pl: UKARAĆ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
pl: PUSTY DOM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
pl: PŁAKAĆ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOB
pl: SZLOCHAĆ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
pl: ZAMEK Z WAŁAMI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
pl: KAPTUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
pl: STAJENNY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
pl: WOŹNICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
pl: CZŁOWIEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
pl: WEWNĘTRZNY TŁUCZEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
pl: SKŁAD W NIEBIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
pl: GROBOWIEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
pl: OCHRONA DOMU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
pl: ZEPSUTY MOŹDZIERZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
pl: WSPINAJĄCY SIĘ WĄŻ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
pl: PAŁAC CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
pl: ODDZIELONY PAŁAC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
pl: URZĘDNIK DOSTARCZAJĄCY MATERIAŁY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
pl: BŁYSKAWICA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
pl: WAŁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
pl: ŻOŁNIERZE NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
pl: WIOSKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
pl: SIEĆ NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
pl: STAJNIE NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
pl: WSCHODNI MUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
pl: INŻYNIER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
pl: PIORUNY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
pl: OBŁOKI I DESZCZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
pl: DROGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
pl: BAT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
pl: OFICER OD RYDWANÓW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
pl: BOCZNA DROGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
pl: ZBROJOWNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
pl: POŁUDNIOWA BRAMA DLA CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
pl: ZEWNĘTRZNY ZWINIĘTY EKRAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
pl: TOALETA NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARCHITECT
pl: ARCHITEKT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
pl: CESARZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
pl: WIEŻA STRAŻNICZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
pl: LEWY WIĄZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
pl: PRAWY WIĄZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
pl: SKŁAD NA NIEBIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
pl: STATEK ZIAREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
pl: STATEK NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
pl: SKŁAD WODY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
pl: STOS CIAŁ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
pl: ŻOŁĄDEK TYGRYSA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
pl: SKŁAD PROSA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
pl: SKŁAD ZIAREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
pl: OSEŁKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
pl: SZAMAN NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
pl: UCHO I OKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
pl: KSIĘŻYC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
pl: WZGÓRZE NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
pl: KONSPIRACJA NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
pl: PASZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
pl: GARAŻ RYDWANU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
pl: STAW DLA RYBY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
pl: FILAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
pl: KAŁUŻA NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
pl: KRÓLOWIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
pl: BRAMA NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
pl: FLAGA SAAMA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
pl: WIOSKA NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
pl: BELWEDER NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
pl: GENERAŁ NA GRANICY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
pl: ŚWIĘTO NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
pl: FLAGA CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
pl: DZIEWIĄTE TERYTORIUM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
pl: OGRÓD NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
pl: USTAWIONA FLAGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
pl: PRZEPOWIEDNIA KATASTROFY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
pl: ZWIAD TRZECH ŻOŁNIERZY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
pl: SIŁY EKSPEDYCYJNE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
pl: STUDNIA DLA ARMII

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
pl: MUR Z NEFRYTU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
pl: ZWINIĘTY EKRAN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
pl: STRZAŁA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
pl: STERTA DREWNA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
pl: PÓŁNOCNA RZEKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
pl: PIĘCIU LORDÓW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
pl: KIELICH NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
pl: WSCHODNIA STUDNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
pl: KONTROLA POWODZI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
pl: RÓWNOWAGA WODY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
pl: CZTERY DUCHY WODY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
pl: POŁUDNIOWA RZEKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
pl: PODWÓJNA BRAMA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
pl: ŁUK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
pl: GWIAZDY WILKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
pl: DZIKIE PTACTWO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
pl: RYNEK DLA ARMII

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
pl: WNUKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SON
pl: SYN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
pl: DOROSŁY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
pl: STARZEC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
pl: OGNISKO SYGNAŁOWE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
pl: OKO NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
pl: FILAR ZMARŁYCH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
pl: ZIELONY GRZBIET GÓRSKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
pl: ZEWNĘTRZNA KUCHNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
pl: PIES NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
pl: DUCH GURYOUNG

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
pl: FLAGA OFICERA OD WINA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
pl: OFICER OD KUCHNI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
pl: RÓWNOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
pl: CESARZ HEONWON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
pl: STOLICA NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
pl: NACZELNIK ROLNICTWA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
pl: OFICER OD GROBOWCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
pl: GROBOWIEC NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
pl: SKRZYDŁO CZERWONEGO PTAKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
pl: WSCHODNIE NACZYNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
pl: RYDWAN CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
pl: PIASEK DLA ŻYCIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
pl: WYJŚCIE DLA ŻOŁNIERZY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
pl: STRAŻNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
pl: PIĘCIU PANÓW FEUDALNYCH

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
pl: NISKI MUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
pl: WYSOKI MUR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
pl: DZIEWIĘCIU LORDÓW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
pl: ODCHODY TYGRYSA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
pl: NASTĘPCA TRONU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
pl: PIĘCIU CESARZY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
pl: TRZECH MINISTRÓW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
pl: OFICER OD AUDIENCJI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
pl: NAGROBEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
pl: OBSERWATORIUM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
pl: KOBIETA OFICER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
pl: DUŻE SCHRONIENIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
pl: OSIEM ZIAREN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
pl: NASTĘPNY STRAŻNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
pl: ODWAGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
pl: BÓG WOJNY CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
pl: BÓG POGODY CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
pl: WEWNĘTRZNA KUCHNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
pl: OSŁONA FLAGI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
pl: GENERAŁ I MINISTER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
pl: WIĘZIENIE NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
pl: SZEŚĆ DEPARTAMENTÓW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
pl: WEWNĘTRZNA KLATKA SCHODOWA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
pl: WŁÓCZNIA NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
pl: OCHRONA CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
pl: MIEJSCE DLA PIĘCIU CESARZY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
pl: LATA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
pl: KUCHNIA NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
pl: BIEGUN PÓŁNOCNY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
pl: SCHRONIENIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
pl: MOSTEK Z JEDNYM LOGIEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
pl: WIELKI CESARZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
pl: OFICER OD OPINII

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
pl: FILAR NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
pl: SEKRETARZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
pl: SŁUŻĄCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
pl: BIURKO KOBIETY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
pl: WIĘZIENIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
pl: PURPUROWE OGRODZENIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
pl: PORZĄDEK NIEBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
pl: SIEDMIU MINISTRÓW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
pl: WIĄZKA SŁOMY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
pl: MUR RYNKU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
pl: PAN FEUDALNY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
pl: TRON CESARZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
pl: CESARSKA RODZINA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
pl: GŁOWA RODZINY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RECORD OF FAMILY
pl: DANE RODZINY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
pl: OFICER OF RODZINY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
pl: WIEŻA NA RYNKU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
pl: POMIAR ZBOŻA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
pl: REGULACJA POMIARU ZBOŻA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
pl: OFICER RYDWANÓW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
pl: MIARA ILOŚCI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
pl: RZEŹNIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
pl: OFICER OD KLEJNOTÓW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
pl: KRÓLEWSKI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
pl: LEWY EGZEKUTOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
pl: PRAWY EGZEKUTOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
pl: PORTAL DLA HEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
pl: ZWIĄZANE MONETY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Lakota
pl: Lakota

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
pl: RĘKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
pl: WĄŻ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
pl: OGNISKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
pl: ŚCIEŻKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
pl: ZWIERZĘ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ELK
pl: ŁOŚ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
pl: SIEDEM DZIEWCZYNEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
pl: WYSCHNIĘTA WIERZBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SALAMANDER
pl: SALAMANDRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
pl: ŻÓŁW

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
pl: PTAK GRZMOTU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
pl: JAMA NIEDŹWIEDZIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Maori
pl: Maoryskie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
pl: WIELKA ŁÓDŹ TAMA RERETI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Navaro
pl: Navaro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
pl: CZŁOWIEK W ROZKROKU

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
pl: JASZCZURKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
pl: PIERWSZY DUŻY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
pl: TROP KRÓLIKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
pl: PIERWSZY SZCZUPŁY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Norse
pl: Nordyckie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
pl: PALEC AURVANDIL

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
pl: PASZCZA WILKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
pl: RYBAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
pl: WÓZ KOBIETY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
pl: WÓZ MĘŻCZYZNY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
pl: POLE BITEWNE ASAR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Polynesian
pl: Polinezja

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BAILER
pl: CZERPAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
pl: KOCIA KOŁYSKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
pl: GŁOS SZCZĘŚCIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
pl: SIEDEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
pl: HAK MAUI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
pl: TRÓJKĄT NAWIGATORA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
pl: LATAWIEC KAWELO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
pl: FREGATA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
pl: POD OPIEKĄ KSIĘŻYCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
pl: DELFIN

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tupi-Guarani
pl: Tupi-Guarani

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western (sternenkarten.com)
pl: C Zachodni (sternenkarten.com)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS
pl: Głowa węża

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Asterisms
pl: C Asteryzmy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING TRIANGLE
pl: TRÓJKĄT WIOSENNY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND OF VIRGO
pl: DIAMENT PANNY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUMMER TRIANGLE
pl: TRÓJKĄT LETNI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT SQUARE OF PEGASUS
pl: WIELKI PLAC PEGAZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER TRIANGLE
pl: TRÓJKĄT ZIMOWY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINTER HEXAGON
pl: HEKSAGON ZIMOWY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION'S BELT
pl: PAS ORIONA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TEAPOT
pl: CZAJNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIG DIPPER
pl: WIELKI WÓZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LITTLE DIPPER
pl: MAŁY WÓZ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA W
pl: KASJOPEA W

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH HOOK
pl: HACZYK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN CROSS
pl: KRZYŻ PÓŁNOCNY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SICKLE
pl: SIERP

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN CROSS
pl: POŁUDNIOWA KRZYŻ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FALSE CROSS
pl: FAŁSZYWY KRZYŻ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIAMOND CROSS
pl: DIAMENTOWY KRZYŻ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COAT HANGER
pl: WIESZAK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KEMBLE'S CASCADE
pl: KASKADA KEMBLE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYADES
pl: HIADY

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS HOUSE
pl: DOM CEFEUSZA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KEYSTONE
pl: ZWORNIK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOZENGE
pl: ROMB

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOB'S COFFIN
pl: TRUMNA JOBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PONIATOWSKI'S BULL
pl: BYK PONIATOWSKIEGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCLET
pl: DIADEM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: Y OF AQUARIUS
pl: Y WODNIKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHALE'S HEAD
pl: GŁOWA WIELORYBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SAIL
pl: REJS

[ctx: Sky Culture]
en: Western
pl: Zachodnie

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
pl: Chińskie

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
pl: Egipskie

[ctx: Sky Culture]
en: Inuit
pl: Eskimoskie

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
pl: Koreańskie

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
pl: Maoryskie

[ctx: Sky Culture]
en: Norse
pl: Nordyckie

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
pl: Polinezyjskie

[ctx: Sky Culture]
en: Asterisms
pl: Asteryzmy

[ctx: City in Germany]
en: Aachen
pl: Akwizgran (Aachen)

[ctx: City in Ghana]
en: Accra
pl: Akra (Accra)

[ctx: City in Ethiopia]
en: Addis Ababa
pl: Addis Abeba (Adis Abeba)

[ctx: City in Bahrain]
en: Al Manamah
pl: Al-Manama (al Manama)

[ctx: City in Egypt]
en: Alexandria
pl: Aleksandria

[ctx: City in Algeria]
en: Algiers
pl: Algier

[ctx: City in Pennsylvania USA]
en: Allegheny Obs.
pl: Obs. Allegheny

[ctx: City in Kazakhstan]
en: Alma Ata
pl: Ałma Ata (Ałmaty)

[ctx: City in Japan]
en: Amami Island
pl: Wyspa Amami

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Amherst Obs.
pl: Obs. Amherst

[ctx: City in Guam]
en: Anderson AFB
pl: Baza Lotnicza Anderson

[ctx: City in Palau]
en: Angaur Island
pl: Wyspa Angaur

[ctx: City in Belgium]
en: Antwerp
pl: Antwerpia (Antwerpen)

[ctx: City in Jordan]
en: Aqaba
pl: Akaba (Aqaba)

[ctx: City in Puerto Rico USA]
en: Arecibo Obs.
pl: Obs. Arecibo

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Arkhangelsk
pl: Archangielsk

[ctx: City in Egypt]
en: Aswan
pl: Asuan (Aswan)

[ctx: City in Greece]
en: Atenas
pl: Ateny (Athine)

[ctx: City in Greece]
en: Athens
pl: Ateny

[ctx: City in Georgia USA]
en: Athens
pl: Ateny

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Athens
pl: Ateny

[ctx: City in Texas USA]
en: Athens
pl: Ateny

[ctx: City in Palau]
en: Babelthuap Island
pl: Wyspa Babelthuap

[ctx: City in Iraq]
en: Baghdad
pl: Bagdad

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Bahrain
pl: Bahrajn

[ctx: City in Gambia]
en: Banjul
pl: Bandżul

[ctx: City in Iraq]
en: Basrah
pl: Basra

[ctx: City in Israel]
en: Be'er Sheva
pl: Beersheba

[ctx: City in China]
en: Beijing
pl: Pekin

[ctx: City in Lebanon]
en: Beirut
pl: Bejrut

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Belgorod
pl: Biełgorod

[ctx: City in Yugoslavia]
en: Belgrade
pl: Belgrad (Beograd)

[ctx: City in Belize]
en: Belize City
pl: Belize

[ctx: City in Switzerland]
en: Bern
pl: Berno

[ctx: City in California USA]
en: Big Bear Solar Obs.
pl: Obs. Słoneczne Big Bear

[ctx: City in Far East Russia]
en: Birobidzhan
pl: Birobidżan

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Blaavands huk
pl: Przylądek Blåvand

[ctx: City in Italy]
en: Bologna
pl: Bolonia

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Bratsk
pl: Brack

[ctx: City in Germany]
en: Braunschweig
pl: Brunszwik

[ctx: City in Germany]
en: Bremen
pl: Brema

[ctx: City in Brabant Belgium]
en: Brussels
pl: Bruksela

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Bryansk
pl: Briańsk

[ctx: City in Romania]
en: Bucharest
pl: Bukareszt

[ctx: City in Pest Hungary]
en: Budapest
pl: Budapeszt

[ctx: City in Egypt]
en: Cairo
pl: Kair

[ctx: City in China]
en: Canton
pl: Kanton

[ctx: City in Florida USA]
en: Cape Canaveral
pl: Przylądek Canaveral

[ctx: City in South Africa]
en: Cape Town
pl: Kapsztad (Cape Town)

[ctx: City in Spain]
en: Cartagena
pl: Kartagena (Cartagena)

[ctx: City in Italy]
en: Catania
pl: Katania

[ctx: City in Chile]
en: Cerro Tololo Int'l Obs.
pl: Międzynar. Obs. Cerro Tololo

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Cheboksary
pl: Czeboksary

[ctx: City in Ural Russia]
en: Chelyabinsk
pl: Czelabińsk

[ctx: City in Ukraine]
en: Cherkasy
pl: Czerkasy

[ctx: City in South Region Russia]
en: Cherkessk
pl: Czerkiesk

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernihiv
pl: Chernihów

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernivtsi
pl: Czerniowce

[ctx: City in Australia]
en: Christmas Island
pl: Wyspa Bożego Narodzenia

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Cloud Bay
pl: Zatoka Obłoków

[ctx: City in Australia]
en: Cocos Island
pl: Wyspa Kokosowa

[ctx: City in Germany]
en: Cologne
pl: Kolonia (Köln)

[ctx: City in Sri Lanka]
en: Colombo
pl: Kolombo

[ctx: City in Denmark]
en: Copenhagen
pl: Kopenhaga

[ctx: City in Germany]
en: Cottbus
pl: Chociebuż (Cottbus)

[ctx: City in Spain]
en: Cádiz
pl: Kadyks (Cádiz)

[ctx: City in Spain]
en: Córdoba
pl: Kordowa (Córdoba)

[ctx: City in Bangladesh]
en: Dacca
pl: Dhaka

[ctx: City in Syria]
en: Damascus
pl: Damaszek

[ctx: City in Illinois USA]
en: Dearborn Obs.
pl: Obs. Dearborn

[ctx: City in California USA]
en: Death Valley
pl: Dolina Śmierci (Death Valley)

[ctx: City in Hajdú-Bihar Hungary]
en: Debrecen
pl: Debreczyn (Debrecen)

[ctx: City in Indonesia]
en: Djakarta
pl: Dżakarta

[ctx: City in Djibouti]
en: Djibouti
pl: Dżibuti

[ctx: City in Ukraine]
en: Dnipropetropsk
pl: Dniepropetrowsk

[ctx: City in Ukraine]
en: Donets'k
pl: Donieck

[ctx: City in Germany]
en: Dresden
pl: Drezno (Dresden)

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Dubai
pl: Dubaj

[ctx: City in Croatia]
en: Dubrovnik
pl: Dubrownik

[ctx: City in Netherlands]
en: Dwingeloo Obs.
pl: Obs. Dwingeloo

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Dyer Observatory
pl: Obs. Dyer

[ctx: City in Scotland United Kingdom]
en: Edinburgh
pl: Edynburg

[ctx: City in Ural Russia]
en: Ekaterinburg
pl: Jekaterynburg

[ctx: City in Iran]
en: Esfahan
pl: Isfahan (Esfahan)

[ctx: City in Italy]
en: Florence
pl: Florencja (Firenze)

[ctx: City in Poland]
en: Fort Skala
pl: Fort Skała

[ctx: City in Arizona USA]
en: Fred Lawrence Whipple Obs.
pl: Obs. Freda Lawrence'a Whipple'a

[ctx: City in Germany]
en: Freiburg
pl: Fryburg (Freiburg)

[ctx: City in India]
en: GMRT
pl: Olbrzymi Radioteleskop Metrowych Długości Fali (GMRT)

[ctx: City in Germany]
en: Gars am Inn
pl: Gars nad Immem

[ctx: City in Poland]
en: Gdansk
pl: Gdańsk

[ctx: City in Switzerland]
en: Geneva
pl: Genewa

[ctx: City in Italy]
en: Genoa
pl: Genua (Genoa)

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Gorno-Altaysk
pl: Górno-Ałtajsk

[ctx: City in West Virginia USA]
en: Green Bank Obs.
pl: Obs. Green Bank

[ctx: City in Cuba]
en: Guantanamo Bay
pl: Zatoka Guantanamo

[ctx: City in Guatemala]
en: Guatemala City
pl: Gwatemala (Guatemala)

[ctx: City in Germany]
en: Göttingen
pl: Getynga (Göttingen)

[ctx: City in Israel]
en: Haifa
pl: Hajfa

[ctx: City in Newfoundland Canada]
en: Happy Valley - Goose Bay
pl: Szczęśliwa dolina - Zatoka gęsi

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Harvard Obs.
pl: Obs. Harvarda

[ctx: City in California USA]
en: Hat Creek Radio Obs.
pl: Obs. Radiowe Hat Creek

[ctx: City in Cuba]
en: Havana
pl: Hawana

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Haystack Obs.
pl: Obs. Haystack

[ctx: City in China]
en: Hong Kong
pl: Hongkong

[ctx: City in Arkansas USA]
en: Hot Springs National Park
pl: Park Narodowy Hot Springs

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Irkutsk
pl: Irkuck

[ctx: City in Turkey]
en: Istanbul
pl: Stambuł (Istanbul)

[ctx: City in Ukraine]
en: Ivano-Frankivs'k
pl: Iwano-Frankowsk

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Ivanovo
pl: Iwanowo

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Izhevsk
pl: Iżewsk

[ctx: City in Indonesia]
en: Jakarta
pl: Dżakarta

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Jeddah
pl: Dżudda

[ctx: City in Israel]
en: Jerusalem
pl: Jerozolima

[ctx: City in US Territory]
en: Johnston Atoll
pl: Atol Johnstona

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Kaluga
pl: Kaługa

[ctx: City in Pakistan]
en: Karachi
pl: Karaczi

[ctx: City in Nepal]
en: Kathmandu
pl: Katmandu

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Kazan
pl: Kazań

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Kemerovo
pl: Kamerowo

[ctx: City in Far East Russia]
en: Khabarovsk
pl: Chabarowsk

[ctx: City in Greece]
en: Khaniá
pl: Chania

[ctx: City in Ural Russia]
en: Khanty-Mansiysk
pl: Chanty-Mansyjsk

[ctx: City in Ukraine]
en: Kharkiv
pl: Charków

[ctx: City in Sudan]
en: Khartoum
pl: Chartum

[ctx: City in Ukraine]
en: Kherson
pl: Chersoń

[ctx: City in Ukraine]
en: Khmel'nyts'kyi
pl: Chmielnicki

[ctx: City in Germany]
en: Kiel
pl: Kilonia (Kiel)

[ctx: City in Congo (Democratic Republic)]
en: Kinshasa
pl: Kinszasa

[ctx: City in Ukraine]
en: Kirovohrad
pl: Kirowograd

[ctx: City in Arizona USA]
en: Kitt Peak Nat'l. Obs.
pl: Narodowe Obs. Kitt Peak

[ctx: City in Lithuania]
en: Klaipėda
pl: Kłajpeda (Klaipėda)

[ctx: City in Germany]
en: Koblenz
pl: Koblencja (Koblenz)

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Krasnoyarsk
pl: Krasnojarsk

[ctx: City in Kuwait]
en: Kuwait City
pl: Kuwejt (Al-Kuwajt)

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Kwajalein Atoll
pl: Atol Kwajalein

[ctx: City in Ukraine]
en: Kyiv
pl: Kijów

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Kyzyl
pl: Kyzył

[ctx: City in Ukraine]
en: L'viv
pl: Lwów

[ctx: City in Cuba]
en: La Habana
pl: Hawana (La Habana)

[ctx: City in Canary Islands Spain]
en: La Palma Obs.
pl: Obs. La Palma

[ctx: City in Chile]
en: La Silla Obs.
pl: Obs. La Silla

[ctx: City in Chile]
en: Las Campanas Obs.
pl: Obs. Las Campanas

[ctx: City in Switzerland]
en: Lausanne
pl: Lozanna (Lausanne)

[ctx: City in Seine-maritime France]
en: Le Havre
pl: Hawr (Le Havre)

[ctx: City in Kentucky USA]
en: Lebanon
pl: Liban

[ctx: City in Netherlands]
en: Leiden
pl: Leida

[ctx: City in Germany]
en: Leipzig
pl: Lipsk (Leipzig)

[ctx: City in California USA]
en: Lick Obs.
pl: Obs. Lick

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Lipetsk
pl: Lipeck

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
pl: Lizbona

[ctx: City in Slovenia]
en: Ljubljana
pl: Lublana (Ljubljana)

[ctx: City in Slovakia]
en: Lomnicky stit
pl: Łomnica (Lomnicky stit)

[ctx: City in United Kingdom]
en: London
pl: Londyn

[ctx: City in Ontario Canada]
en: London
pl: Londyn

[ctx: City in Egypt]
en: Louxor
pl: Luksor (Louxor)

[ctx: City in Arizona USA]
en: Lowell Obs.
pl: Obs. Lowell

[ctx: City in Ukraine]
en: Lugans'k
pl: Lugansk

[ctx: City in Ukraine]
en: Luts'k
pl: Łuck

[ctx: City in Luxembourg]
en: Luxembourg City
pl: Luksemburg

[ctx: City in Germany]
en: Lübeck
pl: Lubeka (Lübeck)

[ctx: City in China]
en: Macao
pl: Makau

[ctx: City in Spain]
en: Madrid
pl: Madryt

[ctx: City in Germany]
en: Mainz
pl: Moguncja (Mainz)

[ctx: City in South Region Russia]
en: Makhachkala
pl: Machaczkała

[ctx: City in Lithuania]
en: Marijampolė
pl: Mariampol (Marijampolė)

[ctx: City in Morocco]
en: Marrakech
pl: Marakesz

[ctx: City in Bouches-du-rhône France]
en: Marseille
pl: Marsylia (Marseille)

[ctx: City in Hawaii USA]
en: Mauna Kea Obs.
pl: Obs. Mauna Kea

[ctx: City in Virginia USA]
en: McCormick Obs.
pl: Obs. McCormick

[ctx: City in Texas USA]
en: McDonald Obs.
pl: Obs. McDonald

[ctx: City in Italy]
en: Messina
pl: Mesyna (Messina)

[ctx: City in Hauts-de-Seine France]
en: Meudon (observatory)
pl: Meudon (obserwatorium)

[ctx: City in Missouri USA]
en: Mexico
pl: Meksyk

[ctx: City in Mexico]
en: Mexico City
pl: Meksyk

[ctx: City in US Territory]
en: Midway Island
pl: Midway

[ctx: City in Italy]
en: Milan
pl: Mediolan (Milan)

[ctx: City in St-Pierre and Miquelon France]
en: Miquelon Island
pl: Wyspa Miquelon

[ctx: City in Somalia]
en: Mogadishu
pl: Mogadiszu

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Moscow
pl: Moskwa

[ctx: City in Idaho USA]
en: Moscow
pl: Moskwa

[ctx: City in Italy]
en: Mount Ekar
pl: Monte Ekar

[ctx: City in Antarctica]
en: Mount Erebus
pl: Erebus

[ctx: City in Colorado USA]
en: Mount Evans Obs.
pl: Obs. Mount Evans

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Graham Obs.
pl: Obs. Mount Graham

[ctx: City in Arizona USA]
en: Mount Lemmon Obs.
pl: Obs. Mount Lemmon

[ctx: City in Italy]
en: Mount Mario
pl: Monte Mario

[ctx: City in California USA]
en: Mount Palomar Obs.
pl: Obs. Mount Palomar

[ctx: City in California USA]
en: Mount Wilson Obs.
pl: Obs. Mount Wilson

[ctx: City in Germany]
en: Munich
pl: Monachium (München)

[ctx: City in Spain]
en: Murcia
pl: Murcja

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Murmansk
pl: Murmańsk

[ctx: City in Chad]
en: N'djamina
pl: Ndżamena (N'djamina)

[ctx: City in Cher France]
en: Nancay (observatory)
pl: Nancay (obserwatorium)

[ctx: City in Italy]
en: Naples
pl: Neapol (Napoli)

[ctx: City in Ohio USA]
en: Nassau Obs.
pl: Obs. Nassau

[ctx: City in New Jersey USA]
en: New Brunswick
pl: Nowy Brunswick

[ctx: City in Louisiana USA]
en: New Orleans
pl: Nowy Orlean (New Orleans)

[ctx: City in New York USA]
en: New York
pl: Nowy Jork

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Nice
pl: Nicea

[ctx: City in Cyprus]
en: Nicosia
pl: Nikozja

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Nizhnii Novgorod
pl: Niżny Nowogród (Gorki)

[ctx: City in Iowa USA]
en: North Liberty Obs.
pl: Obs. North Liberty

[ctx: City in Maine USA]
en: Norway
pl: Norwegia

[ctx: City in Mauritania]
en: Nouakchott
pl: Nawakszut

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Novgorod
pl: Nowogród

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Novosibirsk
pl: Nowosybirsk

[ctx: City in Massachusetts USA]
en: Oak Ridge Obs.
pl: Obs. Oak Ridge

[ctx: City in Spain]
en: Obs. Astronomico de Madrid
pl: Obs. Astronomiczne w Madrycie

[ctx: City in Italy]
en: Obs. Milan
pl: Obs. w Mediolanie

[ctx: City in Flandre occidentale Belgium]
en: Oostende
pl: Ostenda (Oostende)

[ctx: City in Portugal]
en: Oporto
pl: Porto (Oporto)

[ctx: City in Loiret France]
en: Orleans
pl: Orlean

[ctx: City in California USA]
en: Owens Valley Radio Obs.
pl: Obs. Radiowe Owens Valley

[ctx: City in Italy]
en: Padova
pl: Padwa

[ctx: City in US Territory]
en: Pagan Island
pl: Pagan

[ctx: City in Texas USA]
en: Palestine
pl: Palestyna

[ctx: City in Spain]
en: Pamplona
pl: Pempeluna (Pamplona)

[ctx: City in Panama]
en: Panama City
pl: Panama

[ctx: City in Lithuania]
en: Panevėžys
pl: Poniewież (Panevėžys)

[ctx: City in Christmas Island Kiribati]
en: Paris
pl: Paryż

[ctx: City in Illinois USA]
en: Paris
pl: Paryż

[ctx: City in Paris France]
en: Paris
pl: Paryż

[ctx: City in China]
en: Peking
pl: Pekin (Beijing)

[ctx: City in Ohio USA]
en: Perkins Obs.
pl: Obs. Perkins

[ctx: City in Pakistan]
en: Peshawar
pl: Peśawar

[ctx: City in Far East Russia]
en: Petropavlovsk-Kamchatskiy
pl: Petropawłowsk Kamczatzkij

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Petrozavodsk
pl: Petrozawodzk

[ctx: City in Hautes-Pyrénées France]
en: Pic du Midi (observatory)
pl: Pic du Midi (obserwatorium)

[ctx: City in Italy]
en: Pisa
pl: Piza

[ctx: City in Hautes Alpes France]
en: Plateau de Bure (observatory)
pl: Plateau de Bure (obserwatorium)

[ctx: City in Alpes Maritimes France]
en: Plateau de Calern (observatory)
pl: Plateau de Calern (obserwatorium)

[ctx: City in Ukraine]
en: Poltava
pl: Połtawa

[ctx: City in Germany]
en: Potsdam
pl: Poczdam (Potsdam)

[ctx: City in Poland]
en: Poznan
pl: Poznań

[ctx: City in Czechia]
en: Prague
pl: Praga

[ctx: City in New Jersey USA]
en: Princeton Obs.
pl: Obs. Princeton

[ctx: City in Far East Russia]
en: Provideniya Bay
pl: Zatoka Provideniya

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Pskov
pl: Psków

[ctx: City in Russia]
en: Pulkovo
pl: Pułkowo

[ctx: City in China]
en: Purple Mountain
pl: Purpurowa Góra

[ctx: City in Spain]
en: R.M. Aller de S. de Compostela
pl: Obs. R.M. Aller w Santiago de Compostela

[ctx: City in Israel]
en: Ra'anana
pl: Raanana

[ctx: City in Myanmar]
en: Rangoon
pl: Rangun

[ctx: City in Italy]
en: Ravenna
pl: Rawenna (Ravenna)

[ctx: City in Latvia]
en: Riga
pl: Ryga

[ctx: City in Ukraine]
en: Rivne
pl: Równe

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Riyadh
pl: Rijad

[ctx: City in Italy]
en: Rome
pl: Rzym

[ctx: City in South Region Russia]
en: Rostov na Donu
pl: Rostów nad Donem

[ctx: City in US Territory]
en: Rota Island
pl: Rota

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Ryazan
pl: Riazań

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Saint John
pl: Święty Jan

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Saint-Hubert
pl: Święty Hubert

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: Saint-Quentin
pl: Święty Quentin

[ctx: City in US Territory]
en: Saipan Island
pl: Saipan

[ctx: City in Spain]
en: Salamanca
pl: Salamanka

[ctx: City in Bosnia and Herzegovina]
en: Sarajevo
pl: Sarajewo

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Saransk
pl: Sarańsk

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Saratov
pl: Saratów

[ctx: City in South Korea]
en: Seoul
pl: Seul

[ctx: City in Ukraine]
en: Sevastopol
pl: Sewastopol

[ctx: City in Spain]
en: Sevilla
pl: Sewilla

[ctx: City in Ontario Canada]
en: Shabaqua Corners
pl: Narożniki Shabaqua

[ctx: City in Singapore]
en: Singapore
pl: Singapur

[ctx: City in Italy]
en: Siracusa
pl: Syrakuzy

[ctx: City in Macedonia]
en: Skopje
pl: Skopie

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Smolensk
pl: Smoleńsk

[ctx: City in South Region Russia]
en: Sochi
pl: Soczi

[ctx: City in Hawaii USA]
en: South Kauai VORTAC
pl: VORTAC, South Kauai

[ctx: City in Nova Scotia Canada]
en: St. Peter's
pl: Święty Piotr

[ctx: City in New Brunswick Canada]
en: St. Stephen
pl: Święty Stefan

[ctx: City in South Region Russia]
en: Stavropol'
pl: Stawropol

[ctx: City in Sweden]
en: Stockholm
pl: Sztokholm

[ctx: City in Maine USA]
en: Stockholm
pl: Sztokholm

[ctx: City in Prince Edward Island Canada]
en: Summerside
pl: Strona letnia

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Syktyvkar
pl: Syktywkar

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Tambov
pl: Tambów

[ctx: City in Marshall Islands]
en: Taora Island
pl: Taora

[ctx: City in Uzbekistan]
en: Tashkent
pl: Taszkient

[ctx: City in Iran]
en: Tehran
pl: Teheran

[ctx: City in Ukraine]
en: Ternopil'
pl: Tarnopol

[ctx: City in Greece]
en: Thessaloníki
pl: Saloniki (Thessaloníki)

[ctx: City in US Territory]
en: Tinian Island
pl: Tinian

[ctx: City in Japan]
en: Tokyo
pl: Tokio

[ctx: City in Haute-Garonne France]
en: Toulouse
pl: Tuluza (Toulouse)

[ctx: City in Italy]
en: Trento
pl: Trydent (Trento)

[ctx: City in Italy]
en: Trieste
pl: Triest (Trieste)

[ctx: City in Libya]
en: Tripoli
pl: Trypolis

[ctx: City in Micronesia]
en: Truk Atoll
pl: Atol Truk

[ctx: City in Italy]
en: Turin
pl: Turyn (Torino)

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Tver'
pl: Twer

[ctx: City in Ural Russia]
en: Tyumen'
pl: Tiumeń

[ctx: City in Washington, DC USA]
en: US Naval Observatory
pl: Obs. Morskie St. Zj.

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Ulan-Ude
pl: Ułan Ude

[ctx: City in Spain]
en: Uni. de Barcelona
pl: Uniwersytet Barceloński

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Ust'-Ordynsky
pl: Ust'-Ordynski

[ctx: City in Ukraine]
en: Uzhhorod
pl: Użhorod

[ctx: City in Spain]
en: Valéncia
pl: Walencja (Valéncia)

[ctx: City in Poland]
en: Varsovia
pl: Warszawa

[ctx: City in Vatican]
en: Vaticano
pl: Watykan

[ctx: City in Italy]
en: Venice
pl: Wenecja (Venezia)

[ctx: City in Italy]
en: Verona
pl: Werona

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Very Large Array
pl: Obs. Radioastr. Very Large Array

[ctx: City in Austria]
en: Vienna
pl: Wiedeń

[ctx: City in Lithuania]
en: Vilnius
pl: Wilno

[ctx: City in South Region Russia]
en: Vladikavkaz
pl: Władykaukaz

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Vladimir
pl: Władymir

[ctx: City in Far East Russia]
en: Vladivostok
pl: Władywostok

[ctx: City in South Region Russia]
en: Volgograd
pl: Wołgograd

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Vologda
pl: Wołogda

[ctx: City in Poland]
en: Warsaw
pl: Warszawa

[ctx: City in DC USA]
en: Washington
pl: Waszyngton

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yakutsk
pl: Jakuck

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Yale Obs.
pl: Obs. Yale

[ctx: City in Ukraine]
en: Yalta
pl: Jałta

[ctx: City in Micronesia]
en: Yap Island
pl: Wyspa Yap

[ctx: City in Wisconsin USA]
en: Yerkes Obs.
pl: Obs. Yerkes

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Yoshkar Ola
pl: Joszkar-Oła

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
pl: Jużno-Sachalińsk

[ctx: City in Ukraine]
en: Zaporizhia
pl: Zaporoże

[ctx: City in Spain]
en: Zaragoza
pl: Saragossa

[ctx: City in Ukraine]
en: Zhytomyr
pl: Żytomierz

[ctx: City in Switzerland]
en: Zürich
pl: Zurych (Zürich)

[ctx: City in Lithuania]
en: Šiauliai
pl: Szawle (Šiauliai)

[ctx: Region/state in Australia]
en: ACT
pl: ACT (okręg federalny)

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Azores
pl: Azory

[ctx: Region/state in Germany]
en: Bavaria
pl: Bawaria

[ctx: Region/state in Canada]
en: British Columbia
pl: Kolumbia Brytyjska

[ctx: Region/state in USA]
en: California
pl: Kalifornia

[ctx: Region/state in Spain]
en: Canary Islands
pl: Wyspy Kanaryjskie

[ctx: Region/state in Russia]
en: Central Region
pl: Region centralny

[ctx: Region/state in Kiribati]
en: Christmas Island
pl: Wyspa Bożego Narodzenia

[ctx: Region/state in USA]
en: Colorado
pl: Kolorado

[ctx: Region/state in Russia]
en: Far East
pl: Daleki Wschód

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

[ctx: Region/state in Belgium]
en: Flandre occidentale
pl: Flandria zachodnia

[ctx: Region/state in USA]
en: Florida
pl: Floryda

[ctx: Region/state in France]
en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

[ctx: Region/state in USA]
en: Hawaii
pl: Hawaje

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Jylland
pl: Jutlandia

[ctx: Region/state in USA]
en: Louisiana
pl: Luizjana

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Madeira
pl: Madera

[ctx: Region/state in France]
en: Martinique
pl: Martynika

[ctx: Region/state in USA]
en: Nevada
pl: Newada

[ctx: Region/state in Canada]
en: New Brunswick
pl: Nowy Brunswick

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

[ctx: Region/state in USA]
en: New Mexico
pl: Nowy Meksyk (New Mexico)

[ctx: Region/state in Australia]
en: New South Wales
pl: Nowa Południowa Walia

[ctx: Region/state in USA]
en: New York
pl: Nowy Jork

[ctx: Region/state in Canada]
en: Newfoundland
pl: Nowa Fundlandia

[ctx: Region/state in USA]
en: North Carolina
pl: Karolina Północna

[ctx: Region/state in USA]
en: North Dakota
pl: Dakota Północna

[ctx: Region/state in Russia]
en: North-West Region
pl: Region Północno-zachodni

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
pl: Irlandia Północna

[ctx: Region/state in Australia]
en: Northern Territory
pl: Terytorium Północne

[ctx: Region/state in Canada]
en: Northwest Territories
pl: Terytoria Północno-Zachodnie

[ctx: Region/state in Canada]
en: Nova Scotia
pl: Nowa Szkocja

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
pl: Paryż

[ctx: Region/state in USA]
en: Pennsylvania
pl: Pennsylwania

[ctx: Region/state in Canada]
en: Prince Edward Island
pl: Wyspa Księcia Edwarda

[ctx: Region/state in USA]
en: Puerto Rico
pl: Portoryko

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
pl: Szkocja

[ctx: Region/state in Russia]
en: Siberia
pl: Syberia

[ctx: Region/state in Australia]
en: South Australia
pl: Australia Południowa

[ctx: Region/state in USA]
en: South Carolina
pl: Karolina Południowa

[ctx: Region/state in USA]
en: South Dakota
pl: Dakota Południowa

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
pl: Region Południowy

[ctx: Region/state in France]
en: St-Pierre and Miquelon
pl: St-Pierre i Miquelon

[ctx: Region/state in Spain]
en: Tenerife
pl: Tenerife (Teneryfa)

[ctx: Region/state in China]
en: Tibet
pl: Tybet

[ctx: Region/state in USA]
en: Virginia
pl: Wirginia

[ctx: Region/state in Russia]
en: Volga Region
pl: Region Wołgi

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Wales
pl: Walia

[ctx: Region/state in USA]
en: Washington
pl: Waszyngton

[ctx: Region/state in USA]
en: Washington, DC
pl: Waszyngton, DC

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
pl: Wirginia Zachodnia

[ctx: Region/state in Australia]
en: Western Australia
pl: Australia Zachodnia

[ctx: Region/state in Canada]
en: Yukon
pl: Jukon

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Zealand
pl: Zelandia

[ctx: Country name]
en: Afghanistan
pl: Afganistan

[ctx: Country name]
en: Algeria
pl: Algieria

[ctx: Country name]
en: Antarctica
pl: Antarktyda

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

[ctx: Country name]
en: Argentina
pl: Argentyna

[ctx: Country name]
en: Ascension Island
pl: Wyspa Wniebowstąpienia

[ctx: Country name]
en: Bahamas
pl: Bahamy

[ctx: Country name]
en: Bahrain
pl: Bahrajn

[ctx: Country name]
en: Bangladesh
pl: Bangladesz

[ctx: Country name]
en: Belgium
pl: Belgia

[ctx: Country name]
en: Bermuda
pl: Bermudy

[ctx: Country name]
en: Bolivia
pl: Boliwia

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

[ctx: Country name]
en: Brazil
pl: Brazylia

[ctx: Country name]
en: Bulgaria
pl: Bułgaria

[ctx: Country name]
en: Cameroon
pl: Kamerun

[ctx: Country name]
en: Canada
pl: Kanada

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
pl: Zielony Przylądek

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
pl: Kajmany

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
pl: Republika Środkowoafrykańska

[ctx: Country name]
en: Chad
pl: Czad

[ctx: Country name]
en: China
pl: Chiny

[ctx: Country name]
en: Colombia
pl: Kolumbia

[ctx: Country name]
en: Congo
pl: Kongo

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
pl: Demokratyczna Republika Konga

[ctx: Country name]
en: Costa Rica
pl: Kostaryka

[ctx: Country name]
en: Croatia
pl: Chorwacja

[ctx: Country name]
en: Cuba
pl: Kuba

[ctx: Country name]
en: Cyprus
pl: Cypr

[ctx: Country name]
en: Czechia
pl: Czechy

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
pl: Demokratyczna Republika Kongo

[ctx: Country name]
en: Denmark
pl: Dania

[ctx: Country name]
en: Djibouti
pl: Dżibuti

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
pl: Republika Dominikańska

[ctx: Country name]
en: Ecuador
pl: Ekwador

[ctx: Country name]
en: Egypt
pl: Egipt

[ctx: Country name]
en: El Salvador
pl: Salwador

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

[ctx: Country name]
en: Eritrea
pl: Erytrea

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
pl: Etiopia

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
pl: Falklandy

[ctx: Country name]
en: Fiji
pl: Fidżi

[ctx: Country name]
en: Finland
pl: Finlandia

[ctx: Country name]
en: France
pl: Francja

[ctx: Country name]
en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

[ctx: Country name]
en: Germany
pl: Niemcy

[ctx: Country name]
en: Greece
pl: Grecja

[ctx: Country name]
en: Greenland
pl: Grenlandia

[ctx: Country name]
en: Guatemala
pl: Gwatemala

[ctx: Country name]
en: Guinea
pl: Gwinea

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
pl: Gwinea - Bissau

[ctx: Country name]
en: Guyana
pl: Gujana

[ctx: Country name]
en: Hong Kong
pl: Hongkong

[ctx: Country name]
en: Hungary
pl: Węgry

[ctx: Country name]
en: Iceland
pl: Islandia

[ctx: Country name]
en: India
pl: Indie

[ctx: Country name]
en: Indonesia
pl: Indonezja

[ctx: Country name]
en: Iraq
pl: Irak

[ctx: Country name]
en: Ireland
pl: Irlandia

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
pl: Wyspa Man

[ctx: Country name]
en: Israel
pl: Izrael

[ctx: Country name]
en: Italy
pl: Włochy

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

[ctx: Country name]
en: Jamaica
pl: Jamajka

[ctx: Country name]
en: Japan
pl: Japonia

[ctx: Country name]
en: Jordan
pl: Jordania

[ctx: Country name]
en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

[ctx: Country name]
en: Kenya
pl: Kenia

[ctx: Country name]
en: Kuwait
pl: Kuwejt

[ctx: Country name]
en: Latvia
pl: Łotwa

[ctx: Country name]
en: Lebanon
pl: Liban

[ctx: Country name]
en: Libya
pl: Libia

[ctx: Country name]
en: Lithuania
pl: Litwa

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
pl: Luksemburg

[ctx: Country name]
en: Madagascar
pl: Madagaskar

[ctx: Country name]
en: Malaysia
pl: Malezja

[ctx: Country name]
en: Maldives
pl: Malediwy

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

[ctx: Country name]
en: Mauritania
pl: Mauretania

[ctx: Country name]
en: Mexico
pl: Meksyk

[ctx: Country name]
en: Micronesia
pl: Mikronezja

[ctx: Country name]
en: Monaco
pl: Monako

[ctx: Country name]
en: Morocco
pl: Maroko

[ctx: Country name]
en: Mozambique
pl: Mozambik

[ctx: Country name]
en: Myanmar
pl: Birma (Myanmar)

[ctx: Country name]
en: Netherlands
pl: Holandia

[ctx: Country name]
en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

[ctx: Country name]
en: Nicaragua
pl: Nikaragua

[ctx: Country name]
en: North Korea
pl: Korea Północna

[ctx: Country name]
en: Norway
pl: Norwegia

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
pl: Papua-Nowa Gwinea

[ctx: Country name]
en: Paraguay
pl: Paragwaj

[ctx: Country name]
en: Philippines
pl: Filipiny

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
pl: Wyspy Pitcairn

[ctx: Country name]
en: Poland
pl: Polska

[ctx: Country name]
en: Portugal
pl: Portugalia

[ctx: Country name]
en: Qatar
pl: Katar

[ctx: Country name]
en: Romania
pl: Rumunia

[ctx: Country name]
en: Russia
pl: Rosja

[ctx: Country name]
en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

[ctx: Country name]
en: Seychelles
pl: Seszele

[ctx: Country name]
en: Singapore
pl: Singapur

[ctx: Country name]
en: Slovakia
pl: Słowacja

[ctx: Country name]
en: Slovenia
pl: Słowenia

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

[ctx: Country name]
en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

[ctx: Country name]
en: South Korea
pl: Korea Południowa

[ctx: Country name]
en: Spain
pl: Hiszpania

[ctx: Country name]
en: St. Lucia
pl: Saint Lucia

[ctx: Country name]
en: Sweden
pl: Szwecja

[ctx: Country name]
en: Switzerland
pl: Szwajcaria

[ctx: Country name]
en: Taiwan
pl: Tajwan

[ctx: Country name]
en: Thailand
pl: Tajlandia

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
pl: Trynidad i Tobago

[ctx: Country name]
en: Tunisia
pl: Tunezja

[ctx: Country name]
en: Turkey
pl: Turcja

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
pl: Wyspy Turks i Caicos

[ctx: Country name]
en: US Territory
pl: Terytorium USA

[ctx: Country name]
en: USA
pl: Stany Zjednoczone Ameryki

[ctx: Country name]
en: Ukraine
pl: Ukraina

[ctx: Country name]
en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

[ctx: Country name]
en: Uruguay
pl: Urugwaj

[ctx: Country name]
en: Vatican
pl: Watykan

[ctx: Country name]
en: Venezuela
pl: Wenezuela

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze

[ctx: Country name]
en: Western sahara
pl: Zachodnia Sahara

[ctx: Country name]
en: Yemen
pl: Jemen

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
pl: Jugosławia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
pl: Wynik uderzenia komety (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
pl: Księżyce galileuszowe (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
pl: Burza piaskowa (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
pl: Jowisz i Io (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
pl: Pokaż obraz z APOD

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
pl: Pokaż obraz z APOD (radar)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
pl: Pokaż obraz z APOD (lądownik Venera)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
pl: Kolaż Saturna i księżyców

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
pl: Pokaż obraz z HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
pl: Obraz z HST (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
pl: Pokaż obraz z HST (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
pl: Pokaż obraz z HST (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
pl: Pokaż obraz z HST (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
pl: Pokaż obraz z HST (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
pl: Pokaż obraz z HST (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
pl: Pokaż obraz z HST (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
pl: Pokaż obraz z HST (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
pl: Pokaż obraz z HST (Aurora)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
pl: Pokaż obraz z HST (szczegóły)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
pl: Pokaż obraz z HST (szczegóły)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
pl: Pokaż obraz z HST (Hubble V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
pl: Pokaż obraz z HST (Hubble X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
pl: Pokaż obraz z HST (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
pl: Pokaż obraz z HST (gwiazdy w M 31)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
pl: HST (pierścienie i księżyce)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
pl: Pokaż obraz z KPNO AOP

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
pl: Pokaż obraz z MGS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
pl: Mozaika NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
pl: Pokaż obraz z NOAO

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
pl: Pokaż obraz z NOAO (Halpha)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Optical)
pl: Pokaż obraz z NOAO (optyczny)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
pl: Pokaż obraz z SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Spitzer Image
pl: Pokaż obraz: Spitzer

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
pl: Pokaż obraz Słońca

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
pl: Pokaż obraz z lądownika Viking

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
pl: Obraz z Voyagera 1

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
pl: Całkowite zaćmienie

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
pl: Potrójne zaćmienie (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
pl: Kometa Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker–Levy 9 Wikipedia page
pl: Kometa Shoemaker-strona Levy 9 na Wikipedii

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
pl: Codzienne obrazy Słońca

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Eclipse page
pl: Strona NASA zaćmień

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
pl: Misje NASA na Marsa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Science Mariner missions
pl: Misje naukowe Mariner NASA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Solar System Exploration Page
pl: Strona NASA wypraw w układzie słonecznym

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Sun-Earth Days page
pl: Strona NASA dni Słońce-Ziemia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Nine Planets Page
pl: Strona dziewięciu planet

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
pl: Strona informacyjna SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
pl: Program Apollo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
pl: Misja Cassini

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
pl: "Twarz" na Marsie

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
pl: Misja Galileo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
pl: Misja Magellana

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
pl: Misja Marinera 10

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
pl: Misje Voyager

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
pl: Katalog Marsa

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
pl: Witamy na Marsie!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
pl: Strona angielskiej Wikipedii

[ctx: star name]
en: Sirius
pl: Syriusz

[ctx: star name]
en: Canopus
pl: Kanopus

[ctx: star name]
en: Arcturus
pl: Arktur

[ctx: star name]
en: Rigel Kentaurus
pl: Alfa Centauri

[ctx: star name]
en: Vega
pl: Wega

[ctx: star name]
en: Capella
pl: Kapella

[ctx: star name]
en: Procyon
pl: Procjon

[ctx: star name]
en: Betelgeuse
pl: Betelgeza

[ctx: star name]
en: Hadar
pl: Agena (Hadar)

[ctx: star name]
en: Spica
pl: Spika

[ctx: star name]
en: Pollux
pl: Polluks

[ctx: star name]
en: Castor
pl: Kastor

[ctx: star name]
en: Polaris
pl: Gwiazda Polarna

[ctx: star name]
en: Al Gieba
pl: Algieba

[ctx: star name]
en: Kocab
pl: Kochab

[ctx: star name]
en: Almach
pl: Almak

[ctx: star name]
en: Zuben el Chamali
pl: Zuben Elschamali

[ctx: star name]
en: Kabdhilinan
pl: Kaffaljidhma

[ctx: star name]
en: Na'ir al Saif
pl: Nair Al Saif

[ctx: star name]
en: Zuben El Genubi
pl: Zuben Elgenubi

[ctx: star name]
en: Alcyone
pl: Alkione

[ctx: star name]
en: Sadalsud
pl: Sadalsuud

[ctx: star name]
en: Er Rai
pl: Errai

[ctx: star name]
en: Edasich
pl: Ed Asich

[ctx: star name]
en: Primus Hyadum
pl: Prima Hyadum

[ctx: star name]
en: Zuben el Hakrabi
pl: Zuben Elakribi

[ctx: star name]
en: Alcor
pl: Akcor

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
pl: Ostatnio wystrzelone

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
pl: Międzynarodowa stacja kosmiczna

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
pl: Najjaśniejsze

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
pl: Pogodowe

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
pl: Zasoby ziemskie

[ctx: Satellite group name]
en: Search & Rescue (SARSAT)
pl: Szukające i ratunkowe (SARSAT)

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
pl: Monitorujące katastrofy

[ctx: Satellite group name]
en: Tracking and Data Relay Satellite System (TDRSS)
pl: Przekaźnikowy system satelitarny śledzenia i danych (TDRSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
pl: Geostacjonarne

[ctx: Satellite group name]
en: Iridium
pl: Irydium

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
pl: Radia amatorskie

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
pl: Eksperymentalne

[ctx: Satellite group name]
en: Other
pl: Inne

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
pl: Działające jako GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
pl: Działające jako Glonass

[ctx: Satellite group name]
en: Satellite-Based Augmentation System (WAAS/EGNOS/MSAS)
pl: Satelitarny System Wspomagający (WAAS/EGNOS/MSAS)

[ctx: Satellite group name]
en: Navy Navigation Satellite System (NNSS)
pl: Satelitarny System Nawigacji Morskiej (NNSS)

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
pl: Rosyjska Nawigacja LEO

[ctx: Satellite group name]
en: Space & Earth Science
pl: Nauka o Kosmosie i Ziemi

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
pl: Geodetyczne

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
pl: Inżynieryjne

[ctx: Satellite group name]
en: Education
pl: Edukacyjne

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
pl: Różne wojskowe

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
pl: Kalibracja radaru

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
pl: Inne różne

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
pl: Dodatkowe GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
pl: Dodatkowe GLONASS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
pl: Dodatkowe METEOSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
pl: Dodatkowe INTELSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
pl: Dodatkowe ORBCOMM

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Aladin
pl: Aladyn

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
pl: Promieniowanie gamma

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
pl: Promieniowanie X

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
pl: Optyczne

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
pl: Podczerwień

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Radio
pl: Radiowe

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
pl: Ostatnie misje związane z promieniowaniem X

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
pl: Dawniejsze misje związane z promieniowaniem X

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
pl: Misje związane z promieniowaniem gamma

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
pl: Inne misje

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
pl: Popularne katalogi

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
pl: Położenia

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
pl: Astronomia i astrofizyka

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
pl: Oprzyrządowanie

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
pl: Fizyka i geofizyka

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
pl: Preprinty astrofizyczne

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
pl: Obrazy

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
pl: Inne

en: Refraction effects disabled
pl: Efekty refrakcji wyłączone

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
pl: Kiedy jest wyłączony horyzont, efekty refrakcji są tymczasowo wyłączone.

en: Due to a known issue in the kde frameworks, updating already downloaded items is currently not possible. <br> Please uninstall and reinstall them to update.
pl: Ze względu na znany błąd w Szkieletach KDE, uaktualnianie już pobranych elementów jest obecnie niemożliwe.<br> Usuń, a następnie wgraj je ponownie, aby je uaktualnić.

en: The catalog "%1" is corrupt.
pl: Katalog "%1" jest uszkodzony.

en: The catalog "%1" is corrupt.<br>Expected id=%2 but got id=%3
pl: Katalog "%1" jest uszkodzony.<br>Oczekiwano id=%2 lecz uzyskano id=%3

en: Could not import the catalog "%1"<br>%2
pl: Nie można zaimportować katalogu "%1"<br>%2

en: Light Pollution Settings
pl: Ustawienia zanieczyszczenia światłem

en: Equipment Settings - Equipment Type and Parameters
pl: Ustawienia wyposażenia - Parametry i Rodzaj Wyposażenia

en: Unable to find INDI server. Please make sure the package that provides the 'indiserver' binary is installed.
pl: Nie można znaleźć serwera INDI. Upewnij się, że pakiet, który dostarcza plik wykonywalny 'indiserver' jest zainstalowany.

en: INDI Device Manager should only be used by advanced technical users. It cannot be used with Ekos. Do you still want to open INDI device manager?
pl: Zarządzanie urządzeniami INDI powinno być obsługiwane tylko przez technicznych użytkowników. Nie można go użyć z Ekos. Czy nadal chcesz otworzyć zarządzanie urządzeniami INDI?

en: INDI Device Manager
pl: Zarządzanie urządzeniami INDI

en: Catalogs
pl: Katalogi

en: Guides
pl: Naprowadzania

en: Terrain
pl: Teren

en: Developer
pl: Programista

en: Hide Terrain
pl: Ukryj teren

en: Show Terrain
pl: Pokaż teren

en: Open FITS
pl: Otwórz FITS

[ctx: @title:window]
en: Export Image
pl: Eksportowanie obrazu

[ctx: Filter by file type: KStars Scripts.]
en: KStars Scripts (*.kstars)
pl: Skrypty KStars (*.kstars)

en: Executing remote scripts is not supported.
pl: Wykonywanie zdalnych skryptów jest nieobsługiwane.

en: Could not open file %1
pl: Nie można otworzyć pliku %1

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
pl: Wybrany skrypt zawiera nieznane elementy, co wskazuje, że nie został utworzony przez edytor skryptów z KStars. Może nie działać poprawnie lub nawet być szkodliwy. Czy go wykonać?

en: Script Validation Failed
pl: Błąd podczas sprawdzania skryptu

en: Run Nevertheless
pl: Wykonaj mimo to

en: Running script: %1
pl: Uruchamianie skryptu: %1

en: Script finished.
pl: Działanie skryptu zakończone.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
pl: Używając zestawu barw "Mapa nieba" można zaoszczędzić tusz (używa on białego tła). Czy na czas drukowania przełączyć na ten zestaw barw?

en: Switch to Star Chart Colors?
pl: Czy przełączyć do zestawu "Mapa nieba"?

en: Switch Color Scheme
pl: Zmień zestaw barw

en: Do Not Switch
pl: Nie zmieniaj

en: Engage &Tracking
pl: Włącz ś&ledzenie

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 degrees
pl: Przybliżone Pole Widzenia: %1 stopni

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcminutes
pl: Przybliżone Pole Widzenia: %1 minut kątowych

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcseconds
pl: Przybliżone Pole Widzenia: %1 sekund kątowych

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
pl: Podaj kąt Pola Widzenia

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
pl: Podaj kąt Pola Widzenia (w stopniach):

en: Attempt to determine from image
pl: Spróbuj określić z obrazu

en: Eyepiece View: Choose a field-of-view
pl: Widok okularu: Wybierz Pole Widzenia

en: FOV to render eyepiece view for:
pl: Pole widzenia do wyświetlenia widoku okularu dla:

en: Critical File not Found: %1
pl: Nie znaleziono krytycznego pliku: %1

en: The file  %1 could not be found. KStars cannot run properly without this file. KStars searches for this file in following locations:
    
    	%2
    
    It appears that your setup is broken.
pl: Plik %1 nie został znaleziony. KStars nie może bez niego poprawnie działać. KStars szuka tego pliku w następujących miejscach:
    
    	%2
    
    Wygląda na to, że ustawienia na tym komputerze są niepoprawne.

en: Critical File Not Found: %1
pl: Niezbędny plik nie został znaleziony: %1

en: Reading time zone rules
pl: Wczytywanie zasad zmiany czasu

en: Upgrade existing user city db to support geographic elevation.
pl: Dodanie do istniejącej bazy danych miast wzniesienia geograficznego.

en: Adding "Elevation" column to city table.
pl: Dodawanie kolumny "Wzniesienia" do tabeli miasta.

en: City table already contains "Elevation".
pl: Tabela miasta już zawiera "Wzniesienie".

en: City table missing from database.
pl: Brakuje tablicy miasta w bazie danych.

en: Loading city data
pl: Wczytywanie informacji o miastach

en: Loading User Information
pl: Wczytywanie informacji użytkownika

en: Loading sky objects
pl: Wczytywanie obiektów nieba

en: Loading Image URLs
pl: Wczytywanie URL-i obrazów

en: The user notes log file %1 is malformatted in the opening of the entry starting at %2. KStars can still run without fully reading this file. Press Continue to run KStars with whatever partial reading was successful. The file may get truncated if KStars writes to the file later. Press Cancel to instead abort now and manually fix the problem.
pl: Plik dziennika użytkownika %1 jest zniekształcony w miejscu wpisu, rozpoczynającego się na %2. KStars może nadal działać bez odczytania tego pliku. Naciśnij kontynuuj, aby uruchomić KStars z tym co udało się częściowo poprawnie odczytać. Plik ten może zostać ucięty, gdy KStars postanowi do niego później zapisać. Naciśnij anuluj, aby przerwać teraz i później naprawić ten problem.

en: Malformed file %1
pl: Zniekształcony plik %1

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
pl: Nie można ustawić czasu: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
pl: Nie można ustawić pozycji %1, %2, %3

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
pl: Nie można otworzyć pliku z własnymi odnośnikami do obrazów.
    Nie można zapisać tego odnośnika.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
pl: Nie można otworzyć pliku z własnymi odnośnikami do informacji.
    Nie można zapisać tego odnośnika.

en: Userdata at index %1 does not exist.
pl: Dane użytkownika pod indeksem %1 nie istnieją.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
pl: zenit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
pl: północ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
pl: wschód

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
pl: południe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
pl: zachód

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
pl: północny-wschód

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
pl: południowy-wschód

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
pl: południowy-zachód

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
pl: północny-zachód

[ctx: @title:window]
en: Print Sky
pl: Drukuj niebo

en: Download New Data...
pl: Pobierz nowe dane...

en: Downloads new data
pl: Pobiera nowe dane

en: Open Image...
pl: Otwórz obraz...

en: &Save Sky Image...
pl: Zapi&sz obraz nieba...

en: &Run Script...
pl: Wykonaj sk&rypt...

[ctx: start Printing Wizard]
en: Printing &Wizard...
pl: Pomocnik druko&wania...

en: Set Time to &Now
pl: Zrównaj czas z &rzeczywistym

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
pl: U&staw czas...

en: Stop &Clock
pl: &Zatrzymaj zegar

en: Resume Clock
pl: Wznów zegar

en: Stop Clock
pl: Zatrzymaj zegar

en: Advance One Step Forward in Time
pl: Przejdź w czasie o jeden krok naprzód

en: Advance One Step Backward in Time
pl: Przejdź w czasie o jeden krok wstecz

en: &Zenith
pl: &Zenit

en: &North
pl: &Północ

en: &East
pl: &Wschód

en: &South
pl: &Południe

en: &West
pl: &Zachód

en: &Find Object...
pl: Znajdź &obiekt

en: Set Coordinates &Manually...
pl: &Ręcznie ustaw współrzędne...

en: &Default Zoom
pl: &Domyślne powiększenie

en: &Zoom to Angular Size...
pl: &Rozmiar kątowy...

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
pl: Odwzorowanie azymutalne &równopowierzchniowe

en: &Azimuthal Equidistant
pl: Odwzorowanie &azymutalne równoodległościowe

en: &Orthographic
pl: &Ortograficzne

en: &Equirectangular
pl: &Walcowe równoodległościowe

en: &Stereographic
pl: Stereograficzne

en: &Gnomonic
pl: &Gnomoniczne

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
pl: Pokaż okna &danych

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
pl: Pokaż okno o c&zasie

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
pl: Pokaż okno o ogniskowej

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
pl: Pokaż okno o &położeniu

en: Show Main Toolbar
pl: Pokaż główny pasek narzędzi

en: Show View Toolbar
pl: Pokaż pasek widoku

en: Show Statusbar
pl: Pokaż pasek stanu

en: Show Az/Alt Field
pl: Pokaż pole Az/wys

en: Show RA/Dec Field
pl: Pokaż pole RA/Dek

en: Show J2000.0 RA/Dec Field
pl: Pokaż pole J2000.0 RA/Dek

en: C&olor Schemes
pl: &Zestaw barw

en: &Classic
pl: &Klasyczne

en: &Star Chart
pl: &Mapa nieba

en: &Night Vision
pl: Tryb &nocny

en: &Moonless Night
pl: &Bezksiężycowa noc

en: &FOV Symbols
pl: &Symbole Pola Widzenia

en: HiPS All Sky Overlay
pl: Nakładka HiPS na całym niebie

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
pl: &Geografia...

en: Startup Wizard...
pl: Wprowadzenie...

en: Manage DSO Catalogs
pl: Zarządzaj katalogami DSO

en: Update Comets Orbital Elements
pl: Uaktualnij elementy orbitalne komet

en: Update Asteroids Orbital Elements
pl: Uaktualnij elementy orbitalne asteroid

en: Update Recent Supernovae Data
pl: Uaktualnij ostatnie dane supernowej

en: Update Satellites Orbital Elements
pl: Uaktualnij elementy orbitalne satelitów

en: Calculator
pl: Kalkulator

en: Observation Planner
pl: Planowanie obserwacji

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
pl: Wysokość w czasie

en: What's up Tonight
pl: Co dziś na niebie

en: XPlanet Solar System Simulator
pl: Symulator Układu Słonecznego XPlanet

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
pl: Kalendarz nieba

en: Script Builder
pl: Budowanie skryptów

en: Jupiter's Moons
pl: Księżyce Jowisza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
pl: Flagi

en: List your &Equipment...
pl: Zobacz swoje wyposaż&enie...

en: Manage Observer...
pl: Zarządzanie obserwatorami...

en: Artificial Horizon...
pl: Sztuczny horyzont...

en: Execute the Session Plan...
pl: Wykonaj plan sesji...

en: Polaris Hour Angle...
pl: Kąt godzinowy gwiazdy polarnej...

en: Telescope Wizard...
pl: Pomocnik teleskopu...

en: Device Manager...
pl: Zarządzanie urządzeniami...

en: Custom Drivers...
pl: Własne sterowniki...

en: INDI Control Panel...
pl: Panel sterowania INDI...

en: Displays the Tip of the Day
pl: Wyświetla poradę dnia

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
pl: Służy do ustawienia szybkości symulacji.
    Dla kroków 'X' do 10 minut, czas mija 'X' na sekundę.
    W przypadku większych kroków czasu, klatki są pokazywane dla każdego 'X'.

en: Time step control
pl: Kontrola kroku czasu

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
pl: Gwiazdy

en: Toggle stars
pl: Przełącz gwiazdy

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
pl: Dalekie obiekty

en: Toggle deep sky objects
pl: Przełącz obiekty z głębi nieba

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
pl: Układ Słoneczny

en: Toggle Solar system objects
pl: Przełącz obiekty układu słonecznego

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
pl: Linie gwiazdozbiorów

en: Toggle constellation lines
pl: Przełącz linie gwiazdozbiorów

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
pl: Nazwy gwiazdozbiorów

en: Toggle constellation names
pl: Przełącz nazwy gwiazdozbiorów

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
pl: Granice gwiazdozbiorów

en: Toggle constellation boundaries
pl: Przełącz granice gwiazdozbiorów

en: Toggle constellation art (BETA)
pl: Przełącz oprawę gwiazdozbiorów (BETA)

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
pl: Droga Mleczna

en: Toggle milky way
pl: Przełącz drogę mleczną

[ctx: Toggle Equatorial Coordinate Grid in the display]
en: Equatorial coord. grid
pl: Równikowa siatka współrzędnych

en: Toggle equatorial coordinate grid
pl: Przełącz równikową siatkę współrzędnych

[ctx: Toggle Horizontal Coordinate Grid in the display]
en: Horizontal coord. grid
pl: Pozioma siatka współrzędnych

en: Toggle horizontal coordinate grid
pl: Przełącz poziomą siatkę współrzędnych

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
pl: Ziemia

en: Toggle opaque ground
pl: Przełącz nieprzezroczysty grunt

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
pl: Flagi

en: Toggle flags
pl: Przełącz flagi

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
pl: Satelity

en: Toggle satellites
pl: Przełącz satelity

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
pl: Supernowe

en: Toggle supernovae
pl: Przełącz supernowe

[ctx: Toggle What's Interesting]
en: What's Interesting
pl: Co interesującego

en: Toggle What's Interesting
pl: Włącz Co interesującego

en: Toggle Ekos
pl: Przełącz Ekos

[ctx: Toggle the INDI Control Panel in the display]
en: INDI Control Panel
pl: Panel sterowania INDI

en: Toggle INDI Control Panel
pl: Wł/Wył panel sterowania INDI

[ctx: Toggle the FITS Viewer in the display]
en: FITS Viewer
pl: Przeglądarka FITS

en: Toggle FITS Viewer
pl: Wł/Wył przeglądarkę FITS

[ctx: Toggle the sensor Field of View]
en: Sensor FOV
pl: Pola widzenia czujnika

en: Toggle Sensor FOV
pl: Przełącz czujnik pola widzenia

[ctx: Toggle the Mosaic Panel]
en: Mosaic Panel
pl: Panel mozaiki

en: Toggle Mosaic Panel
pl: Przełącz panel mozaiki

[ctx: Toggle the Mount Control Panel]
en: Mount Control
pl: Sterowanie montażem

en: Toggle Mount Control Panel
pl: Przełącz panel sterowania montażu

[ctx: Toggle the telescope center lock in display]
en: Center Telescope
pl: Wyśrodkuj teleskop

en: Toggle Lock Telescope Center
pl: Przełącz blokadę środka teleskopu

en: Toggle Telescope Tracking
pl: Przełącz śledzenie teleskopu

en: Slew telescope to the focused object
pl: Obróć teleskop do zogniskowanego obiektu

en: Sync telescope to the focused object
pl: Zsynchronizuj teleskop do zogniskowanego obiektu

en: Abort telescope motions
pl: Perzerwij teleskop

en: Park telescope
pl: Zaparkuj teleskop

en: Unpark telescope
pl: Wyparkuj teleskop

en: Slew the telescope to the mouse pointer position
pl: Obróć teleskop do położenia wskaźnika myszy

en: Sync the telescope to the mouse pointer position
pl: Zsynchronizuj teleskop do położenia wskaźnika myszy

en: Park dome
pl: Zaparkuj kopułę

en: Unpark dome
pl: Wyparkuj kopułę

en: Edit FOV Symbols...
pl: Edytuj symbole Pola Widzenia...

en: HiPS Settings...
pl: Ustawienia HiPS...

en:  Welcome to KStars
pl: Witamy w KStars

en: nothing
pl: nic

en: Initial Position is Below Horizon
pl: Początkowe położenie poniżej horyzontu

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
pl: Położenie początkowe jest poniżej horyzontu.
    Czy zmienić je na położenie domyślne?

en: Reset Position
pl: Wyzeruj położenie

en: Do Not Reset
pl: Nie zmieniaj

en: &Themes
pl: &Wygląd

en: Version: %1
pl: Wersja: %1

en: Build: %1
pl: Kompilacja: %1

en: (c), The KStars Team
pl: (c) Zespół KStars

en: License: GPLv2
pl: Licencja: GPLv2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Pluto
pl: Pluton

en: Dec (%1):
pl: Dek (%1):

en: Not Implemented.
pl: Niezaimplementowane.

en: About
pl: O programie

en: Desktop Planetarium
pl: Podręczne planetarium

en: Distance
pl: Odległość

en: B - V Index
pl: B - V Indeks

en: Illumination
pl: Oświetlenie

en: OrbitID
pl: Identyfikator orbity

en: Diameter
pl: Średnica

en: Rotation period
pl: Okres obrotu

en: EarthMOID
pl: MOID Ziemi

en: OrbitClass
pl: Klasa orbity

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Period
pl: Okres

en: Dec (J2000.0)
pl: Dek (J2000.0)

en: Hour angle
pl: Kąt godzinowy

en: Airmass
pl: Masa powietrza

en: Rise time
pl: Czas wschodu

en: Transit time
pl: Czas górowania

en: Set time
pl: Czas zachodu

en: Azimuth at rise
pl: Azymut wschodu

en: Azimuth at transit
pl: Azymut górowania

en: Azimuth at set
pl: Azymut zachodu

en: Add Link
pl: Dodaj odnośnik

en: Find an Object
pl: Znajdź obiekt

en: Filter by name:
pl: Filtruj po nazwie:

en: Filter by type:
pl: Odfiltruj po rodzaju:

en: Search in internet
pl: Wyszukaj w internecie

en: %1 - Edit Link
pl: %1 - edytuj odnośnik

en: %1 - Add a Link
pl: %1 - dodaj odnośnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
pl: Opis

en: URL
pl: Adres URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
pl: Dodaj

en: Please, fill in URL and Description
pl: Podaj adres URL i opis

en: Edit location
pl: Edytuj położenie

en: View location
pl: Obejrzyj położenie

en: Add location
pl: Dodaj położenie

en: Please, wait while we are fetching coordinates
pl: Poczekaj na pobranie współrzędnych

en: Default city
pl: Domyślne miasto

en: Default province
pl: Domyślne województwo

en: Default country
pl: Domyślny kraj

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Added with default name
pl: Nie można pobrać nazwy miejsca (sprawdź połączenie z internetem). Dodano z domyślną nazwą

en: Failed to set location
pl: Nie udało się ustawić położenia

en: Successfully set your location
pl: Pomyślnie ustawiono twoje położenie

en: Could not set your location
pl: Nie można ustawić twojego położenia

en: Could not fetch location name (check your Internet connection). Set default name
pl: Nie można pobrać nazwy miejsca (sprawdź połączenie z internetem). Ustawiono domyślną nazwę

en: No location service (GPS, cellular service, etc.) is available.
    Please, switch on the location service, and retry
pl: Brak usługi położenia (GPS, urządzenie komórkowe, itp).
    Przełącz usługę dostarczania położenia i spróbuj ponownie

en: Unknown error occurred. Please contact the application developer.
pl: Nastąpił nieoczekiwany błąd. Powiadom o tym programistę tej aplikacji.

en: Timeout occurred. Try again.
pl: Nastąpiło przekroczenie czasu oczekiwana. Spróbuj ponownie.

en: Found your longitude and altitude
pl: Znaleziono twoją długość i wysokość geograficzną

en: Please, wait while we are retrieving location name
pl: Zaczekaj na to aż pobierzemy nazwę twojego miejsca

en: City:
pl: Miasto:

en: Province:
pl: Region:

en: Country:
pl: Kraj:

en: Latitude:
pl: Szerokość geograficzna:

en: Longitude:
pl: Długość geograficzna:

en: UT offset:
pl: Różnica do czasu uniwersalnego:

en: DST rule:
pl: Zasady zmiany czasu:

en: Set from GPS
pl: Ustaw z GPS

en: Please, fill in the city
pl: Podaj miasto

en: Please, fill in the country
pl: Podaj kraj

en: Please, fill in the latitude
pl: Podaj szerokość geograficzną

en: Please, fill in the longitude
pl: Podaj długość geograficzną

en: Either the longitude or the latitude values are not valid
pl: Wartość długości lub szerokości geograficznej nie są poprawne

en: This location already exists. Change either the city, the province or the country
pl: To położenie już istnieje. Zmień miasto, region lub kraj

en: Failed to add location
pl: Nie udało się dodać położenia

en: Added new location - %1
pl: Dodaj nowe położenie - %1

en: Failed to edit city
pl: Nie udało się edytować miasta

en: Set Geolocation
pl: Ustaw geopołożenie

en: Current Location:
pl: Obecne położenie:

en: City filter:
pl: Filtr miasta:

en: Province filter:
pl: Filtr regionu:

en: Country filter:
pl: Filtr kraju:

en: Add Location
pl: Dodaj położenie

en: View resource
pl: Obejrzyj zasób

en: Set as my location
pl: Ustaw jako moje położenie

en: Set %1 as the current location
pl: Ustaw %1 jako moje bieżące położenie

en: Could not set as the current location
pl: Nie można ustawić jak bieżącego położenia

en: View
pl: Widok

en: Deleted location %1
pl: Usunięte położenie %1

en: Image Preview - %1
pl: Podgląd obrazu - %1

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: IP Address or Hostname
pl: Adres IP lub nazwa gospodarza

en: Web Manager Port
pl: Port zarządzania sieciowe

en: Get Status
pl: Pobierz stan

en: Active Profile:
pl: Używany profil:

en: Profile: %1
pl: Profil: %1

en: Manage Profiles
pl: Zarządzaj profilami

en: Server Port
pl: Port serwera

en: INDI Server Port
pl: Port serwera INDI

en: Successfully connected to the server
pl: Pomyślnie połączono z serwerem

en: Could not connect to the server
pl: Nie można połączyć z serwerem

en: Connected to %1
pl: Połączono z %1

en: Available Devices
pl: Dostępne urządzenia

en: Disconnect INDI
pl: Rozłącz INDI

en: Slew rate:
pl: Szybkość obrotu:

en: Sky Map
pl: Mapa nieba

en: Projection systems
pl: Układy rzutowania

en: Color Schemes
pl: Zestaw barw

en: FOV Symbols
pl: Symbole Pola Widzenia

en: Sync
pl: Synchronizuj

en: 0 secs
pl: 0 sek

en: 0.1 secs
pl: 0,1 sek

en: 0.25 secs
pl: 0,25 sek

en: 0.5 secs
pl: 0,5 sek

en: 1 sec
pl: 1 s

en: 2 secs
pl: 2 sek

en: 5 secs
pl: 5 sek

en: 10 secs
pl: 10 sek

en: 20 secs
pl: 20 sek

en: 30 secs
pl: 30 sek

en: 2 mins
pl: 2 min

en: 5 mins
pl: 5 min

en: 10 mins
pl: 10 min

en: 15 mins
pl: 15 min

en: 30 mins
pl: 30 min

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: 2 hrs
pl: 2 godz.

en: 3 hrs
pl: 3 godz.

en: 6 hrs
pl: 6 godz.

en: 12 hrs
pl: 12 godz.

en: 0 days
pl: 0 dni

en: 1 sid day
pl: 1 dzień sid

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: 2 days
pl: 2 dni

en: 3 days
pl: 3 dni

en: 5 days
pl: 5 dni

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: 2 wks
pl: 2 tyg.

en: 3 wks
pl: 3 tyg.

en: 1 month
pl: 1 miesiąc

en: 2 mths
pl: 2 miesiące

en: 3 mths
pl: 3 miesiące

en: 4 mths
pl: 4 miesiące

en: 6 mths
pl: 6 miesięcy

en: 9 mths
pl: 9 miesięcy

en: 1 year
pl: 1 rok

en: 2 yrs
pl: 2 lata

en: 3 yrs
pl: 3 lata

en: 5 yrs
pl: 5 lat

en: 10 yrs
pl: 10 lat

en: 25 yrs
pl: 25 lat

en: 50 yrs
pl: 50 lat

en: 100 yrs
pl: 10 lat

en: %1 are toggled on
pl: %1 są włączone

en: %1 is toggled on
pl: %1 jest włączony

en: %1 are toggled off
pl: %1 są wyłączone

en: %1 is toggled off
pl: %1 jest wyłączony

en: Empty Sky
pl: Puste niebo

en: Center and Track
pl: Wyśrodkuj i śledź

en: Star Chart
pl: Mapa nieba

en: Night Vision
pl: Tryb nocny

en: Moonless Night
pl: Bezksiężycowa noc

en: Lambert (Default)
pl: Lamberta (domyślny)

en: Azimuthal Equidistant
pl: Azymutalne równoodległościowe

en: Orthographic
pl: Ortograficzne

en: Equirectangular
pl: Walcowe równoodległościowe

en: Stereographic
pl: Stereograficzne

en: Gnomonic
pl: Gnomoniczne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
pl: Ustaw czas

en: Year
pl: Rok

en: Month
pl: Miesiąc

en: Week
pl: Tydzień

en: Day
pl: Dzień

en: Hour
pl: Godzina

en: Automatic mode
pl: Tryb samoczynny

en: DeepSky Objects
pl: Obiekty z głębi nieba

en: Constellation Lines
pl: Linie gwiazdozbiorów

en: Constellation Names
pl: Nazwy gwiazdozbiorów

en: Constellation Art
pl: Oprawa gwiazdozbiorów

en: Constellation Bounds
pl: Granice gwiazdozbiorów

en: Milky Way
pl: Droga Mleczna

en: Equatorial Grid
pl: Siatka równikowa

en: Horizontal Grid
pl: Siatka pozioma

en: Are you sure you want to exit tutorial?
pl: Czy na pewno chcesz zakończyć samouczka?

en: Exit
pl: Zakończ

en: Welcome to KStars Lite
pl: Witaj w KStars Lite

en: KStars Lite is a free, open source, cross-platform Astronomy Software designed for mobile devices.
pl: KStars Lite jest darmowym, otwartoźródłowym, wieloplatformowym oprogramowaniem astronomicznym stworzonym dla urządzeń mobilnych.

en: A quick tutorial will introduce you to main functions of KStars Lite
pl: Samouczek szybko wprowadzi cię w główne funkcje KStars Lite

en: Start tutorial
pl: Rozpocznij samouczka

en: Global Drawer
pl: Globalna belka

en: By swiping from left to right on any page of KStars Lite you can access global drawer
pl: Poprzez przeciągnięcie od lewej do prawej na dowolnej stronie KStars Lite uzyskasz dostęp do globalnej belki

en: Context Drawer
pl: Belka kontekstowa

en: By swiping from right to left you can access context drawer with functions related to Sky Map. This menu is available only on Sky Map.
pl: Poprzez przeciągnięcie od prawej do lewej uzyskasz dostęp do belki kontekstu z funkcjami dotyczącymi mapy nieba. Menu to jest dostępne tylko na mapie nieba.

en: Top Menu
pl: Menu górne

en: By tapping on this arrow you can access top menu from which you can control visibility of different sky objects
pl: Poprzez stuknięcie tej strzałki uzyskasz dostęp do górnego menu, z którego będziesz mógł określić widoczność różnych obiektów na niebie

en: Bottom Menu
pl: Dolne menu

en: By tapping on this arrow you can access bottom menu from which you can set time and start time simulation
pl: Poprzez stuknięcie tej strzałki uzyskasz dostęp do dolnego menu, z którego będziesz mógł ustawić czas i początek symulacji

en: Set Location
pl: Ustaw położenie

en: Congratulations with your first steps in KStars Lite. Your tutorial is almost over. The last step to do is to set your location (you can do that either manually or from GPS). Click next to proceed.
pl: Gratulujemy pierwszych kroków w KStars Lite. Twój samouczek prawie dobiega końca. Ostatnim krokiem jest ustawienie swojego położenia geograficznego (możesz to zrobić ręcznie lub z GPS). Naciśnij dalej, aby przejść dalej.

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
pl: Witamy w KStars. Trwa wczytywanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP UTC Offset
pl: Przesunięcie UTC AP

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP local time
pl: Czas lokalny AP

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP sidereal time
pl: Czas gwiezdny AP

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
pl: Przerwij ruch

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew
pl: Przerwij obrót

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew/Track
pl: Przerwij obrót/ścieżkę

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
pl: Przerwij

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
pl: Położenie bezwzględne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute
pl: Bezwzględny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
pl: Uaktywnij

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
pl: Aktywny filtr

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Actual Time
pl: Czas bieżący

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
pl: Wyrównanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: All
pl: Wszystkie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec Anti-backlash
pl: Alt/Dek Anty-podmuch powrotny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alt/Dec PEC
pl: Alt/Dek PEC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Anti Flicker
pl: Anty-migotanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
pl: Przysłona (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
pl: Atmosfera

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto Search
pl: Auto-wyszukiwanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auto
pl: Samoczynny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
pl: Pomocnicze

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Average (1 sec.)
pl: Średnio (1 sek.)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Az/Ra Anti-backlash
pl: Az/Ra Anty-podmuch powrotny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Back Light
pl: Folia negatywowa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Backlash
pl: Podmuch powrotny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Baud Rate
pl: Szybkość baud

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bias
pl: Ukierunkowanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bits per pixel
pl: Bitów na piksel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
pl: Niebieski

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Both
pl: Oba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
pl: Jasność

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Bias
pl: Ukierunkowanie CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD FOV
pl: Pole widzenia CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Information
pl: Informacje CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Maximum ADU
pl: Maksymalne ADU CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Noise
pl: Szum CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
pl: Symulator CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X Pixel Size
pl: Rozmiar piksela X CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X resolution
pl: Rozdzielczość X CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y Pixel Size
pl: Rozmiar piksela Y CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y resolution
pl: Rozdzielczość Y CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
pl: Model aparatu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Celsius
pl: Celsjusz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
pl: Środkowanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Client
pl: Klient

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
pl: Barwa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet DEC motion arcmin/day
pl: Ruch DEK komety w minutach kąta/dzień

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet RA motion arcmin/day
pl: Ruch RA komety w minutach kąta/dzień

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet tracking parameters
pl: Parametry śledzenia komety

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
pl: Kometa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
pl: Komunikacja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
pl: Kompresuj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
pl: Kompresja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #1
pl: Ustawienia #1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #2
pl: Ustawienia #2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #3
pl: Ustawienia #3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #4
pl: Ustawienia #4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #5
pl: Ustawienia #5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config #6
pl: Ustawienia #6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Config Name
pl: Nazwa ustawień

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
pl: Ustawienia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
pl: Połącz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection Mode
pl: Tryb połączenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
pl: Połączenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Contrast
pl: Kontrast

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Control
pl: Sterownie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Cooler
pl: Schładzacz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
pl: Liczba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Current
pl: Bieżący

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DE (arcsecs/s)
pl: DE (sekunda kątowa/s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DEC (dd:mm:ss)
pl: DEK (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: DOME
pl: Kopuła

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
pl: Ciemny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
pl: Data

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
pl: Data/Czas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time/Location
pl: Data/Czas/Położenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
pl: Diagnostyka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (arcmin)
pl: Dek (minuty kąta)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (dd:mm:ss)
pl: Dek (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec D:M:S
pl: Dek D:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Declination axis
pl: Oś deklinacji

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Deep Sky Catalogs
pl: Katalogi odległych obiektów

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
pl: Domyślne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
pl: Urządzenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dir
pl: Katalog

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dir.
pl: Katalog

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
pl: Kierunek

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
pl: Wyłącz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
pl: Rozłącz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Divisor
pl: Podzielnik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome Simulator
pl: Symulator kopuły

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome control
pl: Sterowanie kopuły

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome locks
pl: Kopuła zaklucza się

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parking policy
pl: Zasady parkowania kopuły

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome parks
pl: Kopuła parkuje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Driver Info
pl: Informacje o sterowniku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (s)
pl: Czas trwania (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (sec)
pl: Czas trwania (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dust Cover
pl: Zaślepka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duty cycle
pl: Cykl roboczy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ Coord
pl: Współrzędne równika

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ PEC
pl: PEC równika

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (ms)
pl: Wschód (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (msec)
pl: Wschód (msek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (pointing west)
pl: Wschód (wskazujący na zachód)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (sec)
pl: Wschód (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
pl: Wschód

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
pl: Wschód/zachód

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Elevation (m)
pl: Wysokość (m)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
pl: Włącz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Encoder
pl: Enkoder

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Eq. Coordinates
pl: Współrzędne równika

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Equatorial JNow
pl: Równik JNow

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exec
pl: Plik wykonywalny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose Abort
pl: Przerwanie naświetlenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose
pl: Naświetl

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
pl: Naświetlenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extended GPS Features
pl: Rozszerzone funkcje GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extrema
pl: Ekstrema

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FITS Header
pl: Nagłówek FITS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM (arcseconds)
pl: FWHM (sekundy kąta)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Factory
pl: Fabryka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fan
pl: Wentylator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
pl: Szybko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
pl: Kanał

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feedback
pl: Informacja zwrotna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Field De-rotator
pl: De-rotator pola

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #1
pl: Filtr #1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #2
pl: Filtr #2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #3
pl: Filtr #3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #4
pl: Filtr #3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter #5
pl: Filtr #5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
pl: Licznik filtra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Simulator
pl: Symulator filtra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Slot
pl: Slot filtra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Wheel
pl: Koło filtra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter
pl: Filtr

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#1
pl: Filtr#1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#2
pl: Filtr#2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#3
pl: Filtr#3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#4
pl: Filtr#4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#5
pl: Filtr#5

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#6
pl: Filtr#6

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#7
pl: Filtr#7

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter#8
pl: Filtr#8

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
pl: Znajdź

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware Info
pl: Informacje o oprogramowaniu sprzętowym

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware data
pl: Dane oprogramowania sprzętowego

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
pl: Wersja oprogramowania sprzętowego

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware
pl: Oprogramowanie sprzętowe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
pl: Płaski

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fluorescent
pl: Fluorescencyjny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
pl: Ogniskowa (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Control
pl: Sterowanie ogniskową

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus In
pl: Przybliż ogniskową

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Out
pl: Cofnij ogniskową

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Speed
pl: Szybkość ogniskowania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Timer
pl: Czasomierz ogniskowania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus in
pl: Przybliż ogniskową

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus out
pl: Cofnij ogniskową

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser Simulator
pl: Symulator układu ogniskowania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser
pl: Układ ogniskowania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focusers
pl: Układy ogniskowania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FPS
pl: kl/s

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
pl: Klatki na sekundę

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Type
pl: Rodzaj klatki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Values
pl: Wartości klatek

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame
pl: Klatka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FrameType
pl: Rodzaj klatki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frames
pl: Klatki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Freq
pl: Częstotliwość

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
pl: Pełna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
pl: Siła GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Simulator
pl: Symulator GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
pl: Stan GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
pl: System GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS/16 inch Features
pl: Funkcje GPS/16 cali

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: General Info
pl: Informacje ogólne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Generic Video4Linux
pl: Zwykłe Video4Linux

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
pl: Położenie geograficzne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Goto
pl: Idź do

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
pl: Zielony

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
pl: Szary

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Abort
pl: Przerwanie naprowadzania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide E/W
pl: Naprowadzanie WS/ZA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide East/West
pl: Prowadź na Wschód/Zachód

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Head
pl: Prowadź na przód

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Info
pl: Informacje o naprowadzaniu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide N/S
pl: Naprowadzanie PN/PŁ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide North/South
pl: Prowadź na Północ/Południe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide West/East
pl: Prowadź na Zachód/Wschód

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Wheel
pl: Koło naprowadzające

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
pl: Prowadź

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Aperture (mm)
pl: Przysłona naprowadzania (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Control
pl: Sterowanie naprowadzaniem

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Focal Length (mm)
pl: Ogniskowa naprowadzania (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head
pl: Głowica naprowadzania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Head Rapid Guide
pl: Szybkie naprowadzanie głowicy naprowadzania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Image
pl: Obraz naprowadzania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guiding Rate
pl: Szybkość naprowadzania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H Alpha
pl: Alfa H

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H:M:S
pl: G:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: HA H:M:S
pl: HA G:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: H_Alpha
pl: Alfa_H

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Halt
pl: Zatrzymanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height m
pl: Wysokość m

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
pl: Wysokość

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
pl: Wysoko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Horizontal Coords
pl: Współrzędne poziome

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hour axis
pl: Oś godziny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hourangle Coords
pl: Współrzędne godziny kąta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hue
pl: Odcień

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Humidity Perc.
pl: Procent wilgotności

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ignore dome
pl: Pomiń kopułę

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Adjustments
pl: Dostosowanie obrazu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Control
pl: Sterowanie obrazem

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
pl: Dane obrazu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
pl: Informacje obrazu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
pl: Ustawienia obrazu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
pl: Rodzaj obrazu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
pl: Obraz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Indoor
pl: Wewnątrz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Info
pl: Informacje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Instant.
pl: Natychmiastowe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Interface
pl: Interfejs

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Jupiter
pl: Jowisz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: LX200 Basic
pl: Podstawowe LX200

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat (dd:mm:ss)
pl: Szer. (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat.  D:M:S +N
pl: Szer.  D:M:S +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lat. D:M:S +N
pl: Szer. D:M:S +N

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
pl: Lewo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
pl: Biblioteka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
pl: Światło

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Limiting Mag
pl: Ograniczająca wielkość

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
pl: Wczytaj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Local
pl: Lokalny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lon (dd:mm:ss)
pl: Dł. (dd:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Long. D:M:S +E
pl: Dł. D:M:S +E

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
pl: Nisko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminance
pl: Luminancja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
pl: Jasność

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lunar
pl: Księżycowa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Main Control
pl: Główne sterowanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Blue
pl: Ręczny niebieski

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Red
pl: Ręczny czerwony

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual
pl: Ręczny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Master alarm
pl: Główny alarm

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max slew Rate
pl: Maks. krok obrotu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max
pl: Maks.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Height
pl: Maks. wysokość

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Position
pl: Maks. położenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. Width
pl: Maks. szerokość

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. travel
pl: Maks. skok

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum Tick
pl: Maksymalna podziałka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum travel
pl: Maksymalny skok

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Medium
pl: Średnio

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
pl: Merkury

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Minimum Tick
pl: Minimalna podziałka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
pl: Tryb

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
pl: Księżyc

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion Control
pl: Sterownie ruchem

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion N/S
pl: Ruch PN/PŁ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion W/E
pl: Ruch ZA/WS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
pl: Ruch

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor Steps
pl: Kroki silnika

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor steps per tick
pl: Kroków silnika na podziałkę

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount coordinates
pl: Współrzędne montażu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount init.
pl: Inicjacja montażu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
pl: Montowanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Move to rate
pl: Przejdź do szybkości

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Movement Control
pl: Sterowanie ruchem

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: N/S Rate
pl: Szybkość PN/PŁ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
pl: Neptun

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
pl: Usuwanie szumu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
pl: Brak

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (ms)
pl: Północ (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (msec)
pl: Północ (msek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (sec)
pl: Północ (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
pl: Północ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North/South
pl: Północ/Południe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
pl: Notatka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Number
pl: Numer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OFF
pl: WYŁ.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: ON
pl: WŁ.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Temperature (C)
pl: Temperatura OTA (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Update
pl: Uaktualnij OTA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Oag Offset (arcminutes)
pl: Przesunięcie Oag (minuty kąta)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Info
pl: Informacje obiektu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Number
pl: Numer obiektu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object
pl: Obiekt

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Observer
pl: Obserwator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
pl: Wył.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
pl: Przesunięcie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On Set
pl: Na miejscu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On
pl: Wł.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
pl: Opcje

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Outdoor
pl: Na zewnątrz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE (arcminutes)
pl: PAE (minuty kątowe)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PAE Drift (minutes)
pl: Dryf PAE (minuty)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE N/S
pl: PE PN/PŁ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: PE W/E
pl: PE ZACH/WSCH

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Options
pl: Ustawienia parkowania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Position
pl: Położenie parkowania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Scope
pl: Zaparkuj optykę

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park
pl: Zaparkuj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Parking
pl: Parkowanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Period (ms)
pl: Okres (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
pl: Błąd okresowy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Philips Webcam
pl: Kamera internetowa Philipsa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pier Side
pl: Strona doku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size (um)
pl: Rozmiar piksela (um)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size X
pl: Rozmiar piksela X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size Y
pl: Rozmiar piksela Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pluto
pl: Pluton

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polar
pl: Biegunowy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polling
pl: Odpytywanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
pl: Porty

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
pl: Położenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Power
pl: Moc

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Prefix
pl: Przedrostek

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pressure hPa
pl: Ciśnienie hPa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Presets
pl: Nastawy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 1
pl: Nastawa 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 2
pl: Nastawa 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Preset 3
pl: Nastawa 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Primary
pl: Główny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
pl: Właściwość

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge Data
pl: Wyczyść dane

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Purge
pl: Wyczyść

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA  H:M:S
pl: RA  G:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcmin)
pl: RA (minuty kąta)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcsecs/s)
pl: RA (sekunda kątowa/s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (hh:mm:ss)
pl: RA (gg:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA H:M:S
pl: RA G:M:S

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA motor
pl: Silnik RA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ra (hh:mm:ss)
pl: Ra (gg:mm:ss)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rapid Guide
pl: Szybkie naprowadzanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
pl: Szybkość

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Raw
pl: Surowy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Duration)
pl: Nagrywanie (czas trwania)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record (Frames)
pl: Nagraj (Klatki)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record File
pl: Plik nagrywania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Off
pl: Nagrywanie wył.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record On
pl: Nagrywanie wł.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Record Options
pl: Ustawienia nagrywania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Recorder
pl: Rejestrator

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
pl: Czerwony

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Refresh
pl: Odśwież

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative Position
pl: Położenie względne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative
pl: Względny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Reset
pl: Wyzeruj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
pl: Rozdzielczość  x

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
pl: Rozdzielczość y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
pl: Przywróć

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation CW (degrees)
pl: Obrót w prawo (stopnie)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rotation
pl: Obrót

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: STAR
pl: GWIAZDA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturation Mag
pl: Wielkość nasycenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save home
pl: Zapisz położenie domu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scan Ports
pl: Przeszukaj porty

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Configs
pl: Ustawienia teleskopu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Location
pl: Położenie celownika optycznego

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Name
pl: Nazwa optyki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Properties
pl: Właściwości celownika optycznego

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Seeing
pl: Widzenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select item...
pl: Wybierz element...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
pl: Wybierz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Selenographic Sync
pl: Synchronizacja selenograficzna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Serial
pl: Szeregowy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set Register
pl: Ustaw rejestr

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set home
pl: Ustaw położenie dom

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set register
pl: Ustaw rejestr

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
pl: Ustaw

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
pl: Szybkość migawki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal Time
pl: Czas gwiezdny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal time
pl: Czas gwiezdny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal
pl: Gwiezdny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
pl: Symulacja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Config
pl: Ustawienia symulatora

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Settings
pl: Ustawienia symulatora

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 1
pl: Strona 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 2
pl: Strona 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 3
pl: Strona 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 4
pl: Strona 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Management
pl: Zarządzanie stroną

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
pl: Nazwa strony

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sites
pl: Strony

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Glow (magnitudes)
pl: Poświata nieba (wielkości)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Quality
pl: Jakość nieba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
pl: Uśpij

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Accuracy
pl: Dokładność obrotu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Rate
pl: Szybkość obrotu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Target
pl: Obróć cel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew rate
pl: Szybkość obrotu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew
pl: Obróć

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
pl: Wolno

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc connection
pl: Wyszukaj połączenie urz.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc master alarm
pl: Wyszukaj główny alarm urz.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc mode
pl: Wyszukaj tryb urz.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop devices
pl: Wyszukaj urządzenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
pl: Układ Słoneczny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar
pl: Słoneczna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (ms)
pl: Południe (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (msec)
pl: Południe (msek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (sec)
pl: Południe (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
pl: Południe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
pl: Szybkość

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
pl: Katalogi gwiazd

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Step delay
pl: Krok opóźnienia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Steps
pl: Kroki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
pl: Zatrzymaj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream Off
pl: Wył. strumień

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream On
pl: Wł. strumień

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Streaming
pl: Strumieniowanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Swap buttons
pl: Zamień przyciski

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 1
pl: Przełącz 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 2
pl: Przełącz 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 3
pl: Przełącz 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 4
pl: Przełącz 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sync
pl: Synchronizacja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope Simulator
pl: Symulator teleskopu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
pl: Teleskop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
pl: Teleskopy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma Driver
pl: Sterownik Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma version
pl: Wersja Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature (C)
pl: Temperatura (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
pl: Temperatura K

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature
pl: Temperatura

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ticks
pl: Podziałki

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time Factor
pl: Współczynnik czasu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
pl: Czas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer (ms)
pl: Czasomierz (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
pl: Czasomierz

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Top
pl: Góra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Total Exposure Time (ms)
pl: Całkowity czas naświetlenia (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Mode
pl: Tryb śledzenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Rates
pl: Szybkości śledzenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
pl: Śledź

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Accuracy
pl: Dokładność śledzenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Frequency
pl: Częstotliwość śledzenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Mode
pl: Tryb śledzenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking mode
pl: Tryb śledzenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking
pl: Naprowadzanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
pl: Transformacja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
pl: Przesunięcie UTC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
pl: Czas UTC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UnPark
pl: Odparkuj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Unknown
pl: Nieznane

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
pl: Uaktualnij klienta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
pl: Uaktualnij GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
pl: Uaktualnij

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload Settings
pl: Ustawienia wysyłania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Upload
pl: Wyślij

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
pl: Uran

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Use Pulse Cmd
pl: Użyj polecenie pulsu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Venus
pl: Wenus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
pl: Wersja

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Record
pl: Nagrywanie filmu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video Stream
pl: Strumień wideo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Video
pl: Wideo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: W/E Rate
pl: Szybkość Z/W

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Wake up
pl: Obudź

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
pl: Nazwa kamery

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (ms)
pl: Zachód (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (msec)
pl: Zachód (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (pointing east)
pl: Zachód (wskazujący na wschód)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (sec)
pl: Zachód (sek)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West
pl: Zachód

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West/East
pl: Zachód/Wschód

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance Mode
pl: Tryb balansu bieli

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
pl: Balans bieli

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
pl: Biel

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
pl: Szerokość

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Write Data
pl: Zapisz dane

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app. to refracted
pl: app. do refrakcji

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., tel., observed
pl: app., refr., tel., obserwowany

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., telescope
pl: app., refr., teleskop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
pl: sekundy kątowe

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
pl: zimny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
pl: zagrożenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: dome control
pl: sterowanie kopuły

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
pl: tożsamość

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: lunar
pl: księżycowa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: manual
pl: ręcznie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: max Alt
pl: maks Wys

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: min Alt
pl: min Wys

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
pl: wył.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: on
pl: na

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: rel. to HA
pl: wzgl. HA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: reset
pl: wyzeruj

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: sidereal
pl: gwiezdna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: solar
pl: słoneczna

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
pl: nieokreślona

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: warm
pl: ciepła

en: Some images in KStars are for non-commercial use only. See README.images.
pl: Niektóre z obrazów w KStars można używać wyłącznie w celach niekomercyjnych.  Szczegóły znajdują się w pliku README.images.

en: Sorry, without a KStars Data Directory, KStars cannot operate. Exiting program now.
pl: Przepraszamy, ale bez katalogu danych KStars, KStars nie będzie działał. Nastąpi wyjście z programu.

en:  (c), The KStars Team
    
    The Gaussian Process Guider Algorithm: (c) 2014-2017 Max Planck Society
pl:  (c), Zespół KStars
    
    Algorytm układu naprowadzającego Gaussa: (c) 2014-2017 Towarzystwo Maksa Plancka

[ctx: Build number followed by copyright notice]
en: Build: %1
    
    %2
    
    %3
pl: Zbudowany: %1
    
    %2
    
    %3

en: Original Author
pl: Autor pierwszej wersji

en: Current Maintainer
pl: Obecny opiekun

en: FITSViewer & Ekos Improvements. KStars OSX Port
pl: Ulepszenia do przeglądarki FITS & Ekos. Port KStars na OSX

en: Ekos Scheduler Improvements
pl: Ulepszenia do planisty Ekos

en: Ekos Scheduler & Observatory Improvements
pl: Ulepszenia do planisty i obserwatorium Ekos

en: FITS, Focus, Guide Improvements
pl: Ulepszenia do FITS, ogniskowania, naprowadzania

en: Binary Asteroid List, DSO Database & Catalogs
pl: Lista binarnych asteroid, baza danych i katalogi DSO

en: Converted labels containing technical terms to links to documentation
pl: Przekształciła etykiety zawierające pojęcia techniczne na odsyłacze w dokumentacji

en: Technical documentation on Astronomy and KStars
pl: Dokumentacja techniczna o Astronomii i KStars

en: Guiding code based on lin_guider
pl: Kod naprowadzający oparty o lin_guider

en: Artwork
pl: Oprawa graficzna

en: Improvements to observation plan execution, star hopper etc.
pl: Ulepszenia do wykonywania planu obserwacji, Skoki Międzygwiezdne, itp.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos/INDI.
pl: Dogłębne testowanie i sugestie dla Ekos/INDI.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos Scheduler. KStars OSX Port
pl: Dogłębne testowanie i sugestie dla planowania Ekos. Przeniesienie KStars na OSX

en: Splash screen for both regular KStars and KStars Lite.
pl: Ekran powitalny dla KStars i KStars Lite.

en: KStars OSX Port.
pl: Wersja KStars na OSX.

en: Bahtinov Focus Assistant.
pl: Pomocnik skupienia Bahtinov.

en: Dump sky image to file.
pl: Zrzuć obraz nieba do pliku.

en: Script to execute.
pl: Skrypt do wykonania.

en: Width of sky image.
pl: Szerokość obrazu nieba.

en: Height of sky image.
pl: Wysokość obrazu nieba.

en: Date and time.
pl: Data i czas.

en: Start with clock paused.
pl: Rozpocznij z zatrzymanym zegarem.

en: FITS file(s) to open.
pl: Plik(i) FITS do otwarcia.

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
pl: Nie udało się rozpoznać formatu obrazu %1, przyjęto PNG.

en: Supplied date string is invalid: %1. Using CPU date/time instead.
pl: Podany ciąg znakowy daty jest nieprawidłowy: %1. Użyto daty/czasu CPU.

en: Script executed.
pl: Skrypt zakończony.

en: Could not execute script.
pl: Nie można wykonać skryptu.

en: Using CPU date/time instead.
pl: Nastąpi użycie daty i czasu procesora.

[ctx: @title:window]
en: Configure Equipment
pl: Ustawienia wyposażenia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
pl: Teleskop

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Refractor
pl: Refraktor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
pl: Newtonowski

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
pl: Wytwórca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
pl: Przysłona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddScope)
en: Save telescope information
pl: Zapisz informacje o teleskopie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewScope)
en: Clear data and add a new telescope
pl: Wyczyść dane i dodaj nowy teleskop

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveScope)
en: Remove current telescope
pl: Usuń bieżący teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
pl: Jednostka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
pl: Zapisz okular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Apparent FOV:
pl: Widoczne PW:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, DSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: DSLR Lens
pl: Obiektyw DSLR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51_2)
en: <html><head/><body><p>Lens Focal Ratio or F-Number</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Stosunek ogniskowej obiektywu lub liczba F</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Focal Length
pl: Ogniskowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Save DSLR lens information</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zapisz dane obiektywu DSLR</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Clear data and add a new DSLR lens</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wyczyść dane i dodaj nową soczewkę DSLR</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveDSLRLens)
en: <html><head/><body><p>Remove current DSLR lens</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Usuń bieżący obiektyw DSLR</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ScopeLens)
en: Barlow Lens
pl: Obiektyw Barlow'a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Enter Details of Barlow/Shapley Lenses
pl: Podaj szczegóły soczewek Barlowa/Shapleya

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
pl: Współczynnik powiększenia soczewek Barlowa/Shapleya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51)
en: Factor:
pl: Współczynnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
pl: Zapisz soczewki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_18)
en: Filter focus offset
pl: Przesunięcie ogniskowej filtra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Auto focus:
pl: Samoogniskowanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Locked filter:
pl: Zablokowany filtr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Abs. position:
pl: Położenie bezwzględne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
pl: Zapisz filtr

en: End Session
pl: Zakończ sesję

en: Save and End the current session
pl: Zapisz i zakończ bieżącą sesję

[ctx: @title:window]
en: Execute Session
pl: Rozpocznij sesję

en: Next Page >
pl: Następna karta >

en: site_
pl: strona_

en: session_
pl: sesja_

en: Next Target >
pl: Następny cel >

en: observation_
pl: obserwacja_

[ctx: @title:window]
en: Save Session
pl: Zapisywanie sesji

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
pl: Rozpocznij sesję

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
pl: Podaj szczegóły sesji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
pl: ustaw położenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
pl: Początek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
pl: Wyposażenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
pl: Komentarze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
pl: Język:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
pl: Szczegóły widoku obiektu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Scheduled time:
pl: Zaplanowany czas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
pl: Rektascensja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_4)
en: Set Observing Notes for the Object:
pl: Dodaj notatki obserwacyjne do obiektu:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
pl: Obróć teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
pl: Wpisz szczegóły obserwacji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
pl: Obserwator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
pl: Teleskop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
pl: Okular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
pl: Soczewki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Seeing:
pl: Widoczne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
pl: sekundy kątowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Faintest Star:
pl: Najsłabsza gwiazda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (magnitude)
pl: (jasność)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hintLabel)
en: Looks like you have not listed out your observers / equipment. Please hit Ctrl + 0 and Ctrl + 1 to fix this situation and come back here.
pl: Wygląda na to, że nie wypisano dostępnych obserwatorów / wyposażenia. Naciśnij Ctrl + 0 oraz Ctrl + 1 aby zmienić ten stan, a następnie wróć tutaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
pl: Następny >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
pl: Krok 1: szczegóły sesji

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
pl: Dodaj nowy obiekt do listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, RemoveObject)
en: Remove object from list
pl: Usuń obiekt z listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
pl: Krok 2: obserwacje

en: Overwrite
pl: Nadpisz

[ctx: @title:window]
en: Manage Observers
pl: Zarządzanie obserwatorami

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
pl: Istnieje już obserwator o tym samym imieniu i nazwisku. Czy nadpisać?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Surname:
pl: Nazwisko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact:
pl: Kontakt:

en: Purge complete. Please restart KStars.
pl: Ukończono czyszczenie. Uruchom KStars ponownie.

en: Warning! All KStars configuration is going to be purged. This cannot be reversed.
pl: Uwaga! Usunie to trwale wszystkie ustawienia KStars. Nie będzie można tego cofnąć.

en: Clear Configuration
pl: Wyczyść ustawienia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
pl: O&gólne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BackendsGroupBox)
en: Backends
pl: Silniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
pl: Poprawka współrzędnych obiektów związana z efektami atmosferycznymi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
pl: Atmosfera załamuje przechodzące przez nią światło, tak jak soczewka. Jeśli ten element jest zaznaczony, "refrakcja atmosferyczna" będzie symulowana na mapie nieba.  Poprawka ta może być wprowadzona tylko podczas korzystania ze współrzędnych poziomych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
pl: Poprawka na refrakcję atmosferyczną

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: Correct for the effect of sun's gravity on star positions, as predicted by General Relativity, and verified by Eddington's experiment.
pl: Korekta efektu wpływu grawitacji Słońca na położenie gwiazd, tak jak to przewiduje ogólna teoria względności i jak potwierdził eksperyment Eddingtona.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: General Relativity effects near the sun
pl: Efekty ogólnej teorii względności w pobliżu Słońca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug-free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
pl: Odhaczenie tej opcji powoduje ponowne przeliczenie bieżących współrzędnych ze współrzędnych katalogu (np. przyłożenie poprawek precesji, nutacji i aberracji) dla każdego przemalowania mapy. Spowalnia to przetwarzanie, gdy trzeba obsłużyć wiele gwiazd, lecz jest bardziej prawdopodobne, że sposób ten wprowadzi mniej błędów. Znane są wystąpienia błędów podczas wyświetlania gwiazd, gdy to ponowne przeliczanie zostało pominięte.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageryGroupBox)
en: DSS Imagery
pl: Obrazowanie DSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default DSS image size:
pl: Domyślny rozmiar obrazu DSS:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Padding around deep sky objects:
pl: Wypełnianie wokół odległych obiektów na niebie:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logging Output
pl: Okno dziennika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showLogsB)
en: Show Logs...
pl: Pokaż dzienniki...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, purgeAllConfigB)
en: Clear all KStars configuration and user database.
pl: Wyczyść wszystkie ustawienia KStars oraz bazę danych użytkownika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purgeAllConfigB)
en: Purge All Configuration
pl: Wyczyść wszystkie ustawienia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Look and &Feel
pl: &Wrażenia wzrokowe i dotykowe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Adjust speed of zooming when scrolling in and out with the mouse wheel
pl: Dostosuj szybkość powiększania przy powiększaniu i pomniejszaniu przy użyciu rolki myszy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Zoom scroll speed:
pl: Szybkość powiększania kółkiem:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
pl: Czy pokazywać etykietę z nazwą dla wyśrodkowanego obiektu?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
pl: Jeśli zaznaczone, etykiety z nazwami będą tymczasowo dołączone do obiektu, kiedy jest wyśrodkowany na ekranie.  Do każdego obiektu można dołączyć etykietę na stałe używając jego menu podręcznego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
pl: Dołącz etykietę do wyśrodkowanego obiektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
pl: Dołączaj tymczasowe etykiety podczas przemieszczania myszy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: Show inline images on the sky?
pl: Czy pokazywać obrazy w wierszu na niebie?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: If checked, inline images will be shown on the skymap.
pl: Po zaznaczeniu, obrazy w wierszu będą pokazywane na mapie nieba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowInlineImages)
en: Show inline images
pl: Pokaż wiadomości w treści

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Arrow
pl: Strzałka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Cross
pl: Krzyż

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
pl: Wybranie tej opcji spowoduje pokazywanie bardziej płynnej (ale wolniejszej) grafiki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
pl: Wygładzaj rysunek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LeftClickSelectsObject)
en: Left click selects object
pl: Naciśnięcie lewym zaznacza obiekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Default cursor:
pl: Domyślny wskaźnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
pl: Czy pokazywać animowany obrót przy zmianie centrum?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
pl: Jeśli zaznaczone, zmiana centrum spowoduje animowany "obrót" aż do osiągnięcia nowego położenia.  W przeciwnym wypadku przełączenie nastąpi natychmiast.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
pl: Animuj obrót

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font size of sky map labels:
pl: Rozmiar czcionki etykiet na mapie nieba:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hideObjectsWhileSlewing)
en: Configure hidden objects while moving
pl: Ustaw ukryte obiekty podczas poruszania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
pl: Czy nie rysować wszystkich obiektów kiedy mapa jest w ruchu?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
pl: Kiedy mapa jest w ruchu, płynna animacja jest niemożliwa, jeśli program ma zbyt wiele obiektów do rysowania.  Zaznaczenie tego pola spowoduje, że niektóre obiekty będą tymczasowo ukrywane podczas poruszania mapy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
pl: Ukryj obiekty podczas poruszania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Hide objects only if time step is larger than threshold
pl: Ukryj obiekty tylko wtedy, gdy krok czasowy jest większy niż próg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
pl: Ukryj także jeśli krok czasu jest większy niż:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
pl: Jeśli zaznaczone, słabsze gwiazdy będą ukryte kiedy mapa jest przemieszczana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Stars fainter than magnitude:
pl: Gwiazdy słabsze niż wielkość:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
pl: Gwiazdy słabsze niż ta wartość nie będą rysowane na mapie podczas przemieszczania.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
pl: Czy ukryć ciała Układu Słonecznego podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
pl: Jeśli zaznaczone, obiekty Układu Słonecznego będą ukryte kiedy mapa jest przemieszczana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
pl: Układ Słoneczny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Hide object labels while moving?
pl: Czy ukryć etykiety obiektów podczas przemieszczania?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
pl: Nazwy obiektów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
pl: Jeśli zaznaczone, linie gwiazdozbiorów będą ukryte, gdy mapa jest przemieszczana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
pl: Linie gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: If checked, then the coordinate grids will be hidden when the map is in motion.
pl: Jeśli zaznaczone, siatki współrzędnych będą ukryte podczas przemieszczania mapy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Coordinate grids
pl: Siatki współrzędnych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
pl: Granice gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
pl: Jeśli zaznaczone, nazwy gwiazdozbiorów będą ukrywane podczas przemieszczania mapy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
pl: Nazwy gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Observing &List
pl: &Lista obserwowanych

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
pl: Etykiety listy obserwowanych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListText)
en: Te&xt
pl: Te&kst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListImageryOptions)
en: Preferred Imagery
pl: Preferowane obrazowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListPreferDSS)
en: Digiti&zed Sky Survey (DSS)
pl: &Cyfrowy Pomiar Nieba (DSS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListPreferSDSS)
en: Sloan &Digital Sky Survey (SDSS)
pl: Cyfrowy Pomiar Nieba &Sloana (SDSS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObsListDemoteHole)
en: While sorting by percentage altitude, demote objects present in the Dobsonian hole
pl: Podczas szeregowania według procentu wysokości, obniż obiekty obecne w dziurze Dobsona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, holeSizeLabel)
en: Hole size in degrees:
pl: Rozmiar dziury w stopniach:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStars)
en: &Star catalogs
pl: Katalogi &gwiazd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelStarDensity)
en: Star density:
pl: Gęstość gwiazd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
pl: Pokaż &nazwę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
pl: Pokaż &wielkość gwiazdową

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
pl: Gęstość etykiet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSky)
en: Deep-sky catalogs
pl: Katalogi dalekich obiektów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSOMInZoomLabel)
en: DSO minimal zoom:
pl: Najmniejsze powiększenie DSO:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSOCacheLabel)
en: DSO cache percentage:
pl: Procent pamięci podręcznej DSO:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
pl: Pokaż &nazwę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
pl: Pokaż &długą nazwę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
pl: Pokaż &wielkość gwiazdową

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, manageButton)
en: Manage Deep Sky Catalogs...
pl: Zarządzaj katalogami głębokiego nieba...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: If this checkbox is checked, when an object name unknown to KStars is entered in the Find Dialog, KStars will contact online services (such as CDS Sesame) to learn about the object and then add it to the database.
    The objects acquired in this manner are stored under a catalog that is called user, and it can be edited using the "Manage DSO Catalogs" feature.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, nazwy obiektów wprowadzone do okna dialogowego wyszukiwania, które są nieznane KStars, zostaną wyszukane w usłudze sieciowej (takiej jak CDS Sesame) celem poznania obiektu i dodania go do bazy danych.
    Obiekty pozyskane w ten sposób zostaną zapisane w katalogu o nazwie user i można je zmienić przy użyciu "Zarządzania katalogami DSO".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResolveNamesOnline)
en: Resolve names not known to KStars using online services
pl: Rozwiąż nazwy nieznane KStars przy użyciu usług sieciowych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitDrawDeepSkyZoomOut) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Set the faint magnitude limit for deep-sky objects when zoomed out.
pl: Ustaw graniczną jasność rysowania odległych obiektów, jeśli widok jest pomniejszony do oporu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
pl: Graniczna jasność przy pomniejszeniu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMag4)
en: Set the faint magnitude limits for deep-sky objects when zoomed out.
pl: Ustaw graniczną jasność rysowania odległych obiektów, jeśli widok jest pomniejszony do oporu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMagDeepSky) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitDrawDeepSky) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, LabelMag3)
en: Set the faint magnitude limits for deep-sky objects when zoomed in.
pl: Ustaw graniczną jasność rysowania odległych obiektów, jeśli widok jest powiększony do oporu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
pl: Graniczna jasność przy powiększeniu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Many objects do not have known magnitudes in the databases.
    They generally tend to be faint or very diffuse, but this is not always the case.
    Check this checkbox to show such objects which do not have known magnitudes in the database.
pl: Dla wielu obiektów, w bazach danych nie są znane ich wielkości.
    Zazwyczaj nie świecą się one jasno lub są bardzo rozproszone, lecz nie zawsze o to chodzi.
    Zaznacz to pole, aby pokazać te obiekty, dla których nie jest znana ich wielkość w bazie danych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Show objects of unknown magnitude
pl: Pokaż obiekty o nieznanej wielkości

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
pl: Bezksiężycowa noc

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
pl: Rzeczywiste barwy

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
pl: Czerwony

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
pl: Czarny

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
pl: Biały

[ctx: show stars as colored circles]
en: Solid Colors
pl: Jednolite barwy

en: New Color Scheme
pl: Nowy zestaw barw

en: Enter a name for the new color scheme:
pl: Podaj nazwę nowego zestawu barw:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
pl: Plik z lokalnym indeksem zestawów barw nie mógł zostać otworzony.
    Zestaw nie może zostać usunięty.

en: Could not delete the file: %1
pl: Nie można usunąć pliku: %1

en: Error Deleting File
pl: Błąd usuwając plik

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
pl: W pliku colors.dat nie można znaleźć wpisu o nazwie %1.

en: Scheme Not Found
pl: Zestaw nie znaleziony

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Scheme Colors
pl: Bieżący zestaw barwny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
pl: Bieżące ustawienia barw

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
pl: Lista wszystkich dostosowywalnych barw w programie.  Obok każdego elementu znajduje się kwadrat pokazujący bieżącą barwę.  Kliknięcie na obiekcie pozwala zmienić barwę.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
pl: Tryb BG okna danych:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
pl: Brak wypełnienia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
pl: Przezroczyste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
pl: Nieprzezroczyste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
pl: Tryb barwy gwiazdy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
pl: Ustaw tryb barwy gwiazdy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
pl: Istnieją cztery sposoby rysowania gwiazd na mapie.  Domyślnie gwiazdy są kołami z białym wypełnieniem i brzegiem zabarwiony tak, aby oddawał prawdziwą barwę gwiazdy.  Można także wybrać rysowanie gwiazd jako całych białych, czerwonych lub czarnych kół, tak aby dopasować się do ogólnego zestawu barw.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
pl: Jaskrawość barw gwiazd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
pl: Ustaw jaskrawość barw gwiazd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
pl: Podczas używania trybu z gwiazdami w realistycznych barwach, ta opcja ustawia poziom nasycenia barw gwiazd.  Większa wartość oznacza bardziej jaskrawe barwy.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
pl: Domyślne zestawy barw

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
pl: Lista dostępnych zestawów barw

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
pl: Lista znanych zestawów barw.  Kilka jest dostępnych domyślnie, można także dodawać własne.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
pl: Utworzenie nowego zestawu barw przy użyciu bieżących ustawień

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
pl: Po zmianie barw, należy nacisnąć ten przycisk aby utworzyć z nich nowy zestaw.  Nowy zestaw pojawi się na liście, będzie także dostępny w menu "Ustawienia" w głównym oknie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
pl: Zapisz jako...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
pl: Domyślne zestawy barw

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
pl: Naciśnięcie tego przycisku spowoduje usunięcie podświetlonego zestawu barw.  Zadziała tylko dla własnych zestawów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Application Themes
pl: Wygląd aplikacji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Developer Options
pl: Ustawienia programisty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: <html><head/><body><p>Save autofocus frames. Only enable to troubleshoot autofocus by examining frames. This can consume a lot of storage space.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zapisz klatki samo-ogniskowania. Włącz tylko do diagnostyki samo-ogniskowania poprzez przeglądanie klatek. To może zająć znaczną ilość pamięci.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveFocusImages)
en: Save Focus Images
pl: Zapisz obrazy ogniskowania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideImages)
en: <html><head/><body><p>Save Internal Guider frames. Only enable to troubleshoot guider by examining frames. This can consume a lot of storage space.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zapisz ramki wewnętrznego naprowadzania. Włącz tylko w celu rozwiązywania problemów z naprowadzaniem poprzez sprawdzanie ramek. Może to zajmować dużo miejsca w pamięci .</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SaveGuideImages)
en: Save Guider Images
pl: Zapisz obrazy naprowadzania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
pl: Czy pokazywać linie gwiazdozbiorów?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
pl: Jeśli zaznaczone, to linie gwiazdozbiorów będą pokazywane na mapie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
pl: &Linie gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
pl: Zestaw gwiazdozbiorów:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
pl: Wybierz kulturę, której nazwy gwiazdozbiorów będą używane

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
pl: Tutaj można wybrać sposób reprezentacji gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
pl: &Granice gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowConstellationArt)
en: Constellation art
pl: Oprawa gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
pl: Podświetlaj granice wyśrodkowanego gwiazdozbioru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
pl: Czy rysować nazwy gwiazdozbiorów?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
pl: Jeśli zaznaczone, to nazwy gwiazdozbiorów będą pokazywane na mapie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
pl: &Nazwy gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
pl: Opcje nazw gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
pl: Użyj łacińskich nazw gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
pl: Użycie łacińskich nazw gwiazdozbiorów na mapie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
pl: Ł&acińskie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
pl: Użyj polskich nazw gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
pl: Wybranie tego spowoduje użycie polskich nazw gwiazdozbiorów (jeśli są dostępne)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
pl: Polskie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
pl: Użyj skrótów IAU

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
pl: Użycie skrótów Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU) jako podpisów gwiazdozbiorów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
pl: &Skrócone

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
pl: Czy rysować ekliptykę?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
pl: Jeśli zaznaczone, na mapie będzie pokazywana ekliptyka.  Ekliptyka to okrąg na niebie, po którym wydaje się poruszać Słońce w czasie roku.  Wszystkie ciała Układu Słonecznego także poruszają się w pobliżu ekliptyki.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
pl: Czy użyć wypełnionego konturu Drogi Mlecznej?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
pl: Jeśli zaznaczone, to kontur Drogi Mlecznej zostanie wypełniony.  W przeciwnym wypadku będzie pokazywany tylko zarys.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Fill milk&y way
pl: W&ypełnij Drogę Mleczną

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
pl: Czy rysować horyzont?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
pl: Jeśli zaznaczone, to linia reprezentująca lokalny horyzont będzie pokazywana na mapie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
pl: &Horyzont (linia)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
pl: Czy rysować kontur Drogi Mlecznej?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
pl: Jeśli zaznaczone, to kontur reprezentujący Drogę Mleczną będzie pokazywany na mapie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Mil&ky way
pl: &Droga Mleczna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: If checked, coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
pl: Jeżeli odhaczone, to siatki współrzędnych będą samoczynnie zmieniały się zgodnie z aktywnym układem współrzędnych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Automatically select coordinate grid
pl: Samoczynnie wybierz siatkę współrzędnych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
pl: Czy rysować flagi?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
pl: Jeśli zaznaczone, flagi będą pokazywane na mapie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Draw equatorial coordinate grid?
pl: Czy rysować równikową siatkę współrzędnych?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
pl: Jeśli zaznaczone, linie siatki będą rysowane co 2 godziny rektascensji i co 20 stopni deklinacji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Equatorial coordinate grid
pl: Równikowa siatka współrzędnych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Draw horizontal coordinate grid?
pl: Czy rysować poziomą siatkę współrzędnych?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 30 degrees in Azimuth and every 20 degrees in Altitude.
pl: Jeśli zaznaczone, linie siatki będą rysowane co 30 stopni w azymucie i co 20 stopni w wysokości.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Horizontal coor&dinate grid
pl: Pozioma siatka współrzę&dnych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
pl: Czy rysować nieprzezroczystą ziemię?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
pl: Jeśli zaznaczone, obszar poniżej horyzontu będzie wypełniony, aby symulować ziemię. Ziemia nie będzie jednak rysowana jeśli zastosowano równikowy układ współrzędnych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
pl: &Nieprzezroczysta ziemia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
pl: Czy rysować równik niebieski?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
pl: Jeśli odhaczone, to równik niebieski zostanie narysowany na mapie nieba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
pl: &Równik niebieski

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLocalMeridian)
en: Local meridian
pl: Lokalny południk

en: Satellite Name
pl: Nazwa satelity

en: %1 position calculation error: %2.
pl: Błąd obliczania położenia %1: %2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: View Options
pl: Ustawienia widoku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
pl: Pokaż satelity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVisibleSatellites)
en: Show only visible satellites
pl: Pokaż tylko widoczne satelity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
pl: Pokaż etykiety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
pl: Rysuj satelity tak jak gwiazdy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: List of Satellites
pl: Lista satelitów

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
pl: Szukaj satelitów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UpdateTLEButton)
en: Update TLEs
pl: Uaktualnij TLE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
pl: Pokaż obiekty Układu Słonecznego

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
pl: Słońce, Księżyc i planety

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
pl: Czy rysować Saturna?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
pl: Jeśli zaznaczone, Saturn będzie pokazywany na mapie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
pl: Czy użyć obrazów do pokazania głównych obiektów?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
pl: Jeśli zaznaczone, planety, Słońce i Księżyc będą pokazywane na mapie jako bitmapy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
pl: Użyj obrazów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
pl: Czy rysować Marsa?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
pl: Jeśli zaznaczone, Mars będzie pokazywany na mapie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
pl: Czy podpisywać główne obiekty Układu Słonecznego?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
pl: Jeśli zaznaczone, planety, Słońce i Księżyc będą podpisywane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
pl: Użyj podpisów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
pl: Zaznacz wszystkie główne ciała

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
pl: Naciśnięcie tego powoduje zaznaczenie wszystkich planet, Słońca i Księżyca. Będą one wtedy pokazane na mapie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
pl: Odznacz wszystkie główne ciała

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
pl: Naciśnięcie tego przycisku powoduje odznaczenie wszystkich planet, Słońca i Księżyca. Nie będą one wtedy pokazywane na mapie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
pl: Odznacz wszystko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
pl: Pokazać Wenus?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
pl: Jeśli zaznaczone, Wenus będzie rysowana na mapie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
pl: Pokazać Słońce?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
pl: Jeśli zaznaczone, Słońce będzie rysowane na mapie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: The sun
pl: Słońce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
pl: Pokazać Jowisza?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
pl: Jeśli zaznaczone, Jowisz będzie rysowany na mapie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
pl: Pokazać Księżyc?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
pl: Jeśli zaznaczone, Księżyc będzie rysowany na mapie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: The moon
pl: Księżyc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
pl: Pokazać Merkurego?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
pl: Jeśli zaznaczone, Merkury będzie rysowany na mapie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
pl: Pokazać Neptuna?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
pl: Jeśli zaznaczone, na mapie będzie pokazywany Neptun.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
pl: Pokazać Urana?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
pl: Jeśli zaznaczone, na mapie będzie pokazywany Uran.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
pl: Inne planety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Download asteroids brighter than:
pl: Pobierz asteroidy jaśniejsze niż:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
pl: Pokazać planetoidy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
pl: Jeśli zaznaczone, planetoidy będą pokazywane na mapie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
pl: Pokazać komety?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
pl: Jeśli zaznaczone, komety będą pokazywane na mapie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagLimitAsteroidDownloadWarning)
en: This value might result in a big data file and reduced performance.
pl: Ta wartość może skutkować dużym plikiem danych i ograniczyć wydajność.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Show asteroids brighter than:
pl: Pokaż planetoidy jaśniejsze niż:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
pl: Pokaż nazwy komet blisko Słońca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
pl: Jeśli zaznaczone, komety blisko Słońca będą podpisywane.  Ich jasność na orbicie zmienia się, więc limit jasności nie byłby efektywny w tym przypadku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets within:
pl: Pokaż nazwy komet w odległości:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
pl: Najmniejsza jasność pokazywanych planetoid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
pl: Maksymalna odległość podpisywanych komet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
pl: Ustawienie maksymalnej odległości od Słońca komet, które mają być podpisywane,w jednostkach astronomicznych (AU).  1AU to odległość między Ziemią a Słońcem, około 150 milionów kilometrów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
pl: Czy dołączać etykiety z nazwami do planetoid?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
pl: Jeśli zaznaczone, do planetoid będą dołączane etykiety z nazwami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
pl: Pokaż nazwy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometComas)
en: Show comet comas
pl: Pokaż przecinki komet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Update orbital element from online sources on startup.
pl: Uaktualnij elementy orbitalne dla komet ze źródeł internetowych.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OrbitalElementsAutoUpdate)
en: Auto online update
pl: Sam uaktualnij z sieci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
pl: Ślady orbit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
pl: Samoczynne ślady ciał

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
pl: Jeśli zaznaczone, to każde ciało Układu Słonecznego będzie miało dołączony tymczasowy ślad, kiedy będzie wyśrodkowane na ekranie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
pl: Zawsze pokazuj ślad podczas śledzenie ciał Układu Słonecznego

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
pl: Czy barwa śladu ma blednąć?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
pl: Jeśli zaznaczone, barwa śladów planet będzie blednąć aż do barwy nieba.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
pl: Ślady bledną do barwy tła

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
pl: Wyczyść wszystkie ślady orbit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
pl: Naciśnij to aby wyczyścić wszystkie ślady jakie mogą być dołączone do ciał Układu Słonecznego za pomocą menu podręcznego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
pl: Usuń wszystkie ślady

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
pl: Ślady satelitów Ziemi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Supernovae Options
pl: Ustawienia supernowych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
pl: Pokaż supernowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set the magnitude limit for supernova to show:
pl: Graniczna liczba pokazywanych supernowych:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Set the magnitude limit for supernova alerts:
pl: Graniczna wielkość zgłaszanych supernowych:

[ctx: @title:window]
en: Terrain Image Filename
pl: Nazwa pliku obrazu terenu

en: PNG Files (*.png)
pl: Pliki PNG (*.png)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainBox)
en: Source Options
pl: Opcje źródła

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTerrain)
en: Show terrain
pl: Pokaż teren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Specify the terrain file to use.
pl: Wskaż plik terenu do użycia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainFileLabel)
en: Terrain file:
pl: Plik terenu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAzLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainSourceCorrectAz)
en: Rotate terrain in azimuth degrees so north is actually north
pl: Obróć teren w stopniach azymutu tak, żeby północ była rzeczywistą północą

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAzLabel)
en: Terrain image azimuth correction degrees:
pl: Stopnie poprawek azymutu obrazów terenu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAltLabel)
en: Rotate terrain in altitude degrees so horizon is at 0 degrees altitude
pl: Obróć teren w stopniach wysokości tak, aby horyzont był na 0 stopniach wysokości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainSourceCorrectAltLabel)
en: Terrain image altitude correction degrees:
pl: Stopnie poprawek wysokości obrazów terenu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainSourceCorrectAlt)
en: Rotate terrain in altitude degrees so north is actually north
pl: Obróć teren w stopniach wysokości tak, żeby północ była rzeczywistą północą

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TerrainSpeedupGroupBox_2)
en: Speedup options
pl: Ustawienia przyspieszania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, terrainDownsamplingLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_TerrainDownsampling)
en: Set the coarseness of the terrain image rendered. 1 is full resolution, but can be slow, 6 or more would be coarse resolution and fast.
pl: Ustaw zgrubność wyświetlanego obrazu terenu. 1 to pełna rozdzielczość, lecz może być wolna, 6 będzie bardziej zgrubną rozdzielczością, ale szybką.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terrainDownsamplingLabel)
en: Terrain downsampling:
pl: Obniżenie próbkowania terenu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainPanning)
en: Show terrain while panning
pl: Pokaż teren podczas przesuwania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Creates a smoother image at the cost of some extra computation.
pl: Tworzy gładsze obrazy w zamian za czas dodatkowych obliczeń.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSmoothPixels)
en: Smooth pixels
pl: Wygładź piksele

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSkipSpeedup) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainTransparencySpeedup)
en: A speedup with minor image quality cost.
pl: Przyspieszenie z małym wpływem na jakość obrazu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainSkipSpeedup)
en: Skip pixels speedup
pl: Pomiń przyspieszenie pikseli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerrainTransparencySpeedup)
en: Transparency speedup
pl: Przyspieszenie przezroczyści

en: Names:
pl: Nazwy:

en: B-V index:
pl: Indeks B-V:

en: Asteroid/Comet details
pl: Szczegóły asteroidy/komety

en: Date, time and location:
pl: Data, czas i położenie:

[ctx: @title:window]
en: Field of View Snapshot Browser
pl: Przeglądarka zrzutów pól widzenia

en: Could not upload file
pl: Nie można wysłać pliku

en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
pl: Pole Widzenia (%1/%2): %3 (%4' x %5')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
pl: Przechwyć ponownie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
pl: Usuń zrzut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
pl: Zapisz do pliku...

en: Open Cluster
pl: Gromada otwarta

en: Asterism
pl: Asteryzm

en: Globular Cluster
pl: Gromada kulista

en: Gaseous Nebula
pl: Mgławica gazowa

en: Dark Nebula
pl: Ciemna mgławica

en: Planetary Nebula
pl: Mgławica planetarna

en: Supernova Remnant
pl: Pozostałość supernowej

en: Galaxy
pl: Galaktyka

en: Quasar
pl: Kwazar

en: Galactic Cluster
pl: Gromada galaktyczna

en: Star Magnitudes:
pl: Wielkości gwiazd:

en: Chart Scale:
pl: Mapa skal:

en: Observer:
pl: Obserwator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
pl: Data:

en: Site:
pl: Strona:

en: Trans:
pl: Przejście:

en: Power:
pl: Moc:

en: Star hopper returned empty path. We advise you to change star hopping settings or use manual capture mode.
pl: Skoki Międzygwiezdne zwróciły pustą ścieżkę. Radzimy zmianę ustawienia Skoków Międzygwiezdnych lub użycia ręcznego trybu przechwytywania.

en: Star hopper failed to find path
pl: Niepowodzenie znajdywania ścieżki przez Skoki Międzygwiezdne

[ctx: @title:window]
en: Printing Wizard
pl: Pomocnik drukowania

en: Go to next Wizard page
pl: Przejdź do następnej strony pomocnika

en: Go to previous Wizard page
pl: Przejdź do poprzedniej strony pomocnika

en: Logging Form
pl: Formularz rejestracji

en: Field of View Snapshots
pl: Zrzuty pól widzenia

[ctx: %1 = FOV index, %2 = FOV count, %3 = FOV name, %4 = FOV X size, %5 = FOV Y size]
en: FOV (%1/%2): %3 (%4' x %5')
pl: Pole Widzenia (%1/%2): %3 (%4' x %5')

en: Details About Object
pl: Szczegóły o obiekcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Basic Finder Chart Settings
pl: Podstawowe ustawienia mapy gwiazd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic document details: title, subtitle and description.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
pl: <p>Ustaw podstawowe dane dokumentu takie jak: tytuł, podtytuł i opis.</p>
    <p>Gdy będziesz gotowy, naciśnij na przycisk <b>Dalej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
pl: Tytuł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
pl: Podtytuł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Additional Finder Chart Contents
pl: Wybór dodatkowych treści mapy gwiazd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Finder chart can contain additional elements such as details tables and logging forms. Select which you want to be included in finder chart and press <b>Next</b> to proceed.</p>
pl: <p>Mapa gwiazd może zawierać dodatkowe elementy takie jak mapy szczegółów i dziennik obserwacji. Wybierz te które chcesz uwzględnić w mapie gwiazd i naciśnij <b>Dalej</b>, aby kontynuować.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
pl: Tabele szczegółów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, generalCheckBox)
en: Add general details table
pl: Dodaj ogólną tablę szczegółów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, posCheckBox)
en: Add position details table
pl: Dodaj tabelę szczegółów pozycji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rstCheckBox)
en: Add Rise/Set/Transit details table
pl: Dodaj tabelę szczegółów wschodu/południa/górowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, astComCheckBox)
en: Add Asteroid/Comet details table
pl: Dodaj tabelę szczegółów asteroidy/komety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggingFormLabel)
en: Logging form
pl: Formularz rejestracji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loggingFormBox)
en: Add basic logging form to finder chart
pl: Dodaj podstawowy dziennik obserwacji do mapy gwiazd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Browse Captured Field of View Images
pl: Przeglądaj przechwycone obrazy Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: After FOV snapshots are captured, you can view, caption and delete them using Field of View Snapshot Browser window.
pl: Po przechwyceniu kilku Pól Widzenia, będziesz mógł je obejrzeć, podpisać, a nawet usunąć je przy użyciu okna przeglądarki zrzutów Pól Widzenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: Browse captured FOV snapshots
pl: Przeglądaj przechwycone zrzuty FOV

en: Only magnitudes chart
pl: Tylko mapa wielkości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Basic Field of View Capture Settings
pl: Podstawowe ustawienia przechwytywania Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic field of view capture settings: color scheme, legend and FOV image shape, then click <b>Next</b> to proceed.</p>
pl: <p>Określ wygląd Pola Widzenia poprzez wybranie: zestawu barw, legendy i symbolu Pola Widzenia, a następnie naciśnij na przycisk <b>Dalej</b>, aby kontynuować.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, switchColorsBox)
en: Use "Sky Chart" color scheme
pl: Użyj zestawu barw mapy nieba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overrideShapeBox)
en: Override FOV shape to rectangular
pl: Zastąp kształt FOV prostokątem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Scale and magnitudes chart
pl: Mapa skal i wielkości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendBox)
en: Add scale and magnitudes chart to exported FOV images
pl: Dodawaj osie skali i wielkości do eksportowanych obrazów Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useAlphaBlendBox)
en: Use alpha-blended background
pl: Użyj tła wymieszanego z alfą

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Chart orientation:
pl: Kierunek mapy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Chart position:
pl: Położenie mapy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Chart type:
pl: Rodzaj mapy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Manually Capture Field of View Snapshots
pl: Ręczne przechwytywanie Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>In manual field of view capture method, user centers sky map to a point of interest, then captures snapshots of sky fragments inside the active FOV symbol.</p>
    <p>When in field of view capture mode, press <b>Page Up</b> and <b>Page Down</b> to switch FOV symbols. Snapshots are captured by pressing <b>K</b> key. When done, press <b>Escape</b> key to return to the Printing Wizard.</p>
    <p>Press <b>Next</b> when done.</p>
pl: <p>Przy ręcznym przechwytywaniu Pola Widzenia, użytkownik wyśrodkowuje mapę nieba w żądanym punkcie, a następnie przechwytuje obszar nieba wewnątrz symbolu Pola Widzenia.</p>
    <p>W trybie przechwytywania Pola Widzenia, klawisze <b>Page Up</b> i <b>Page Down</b>, przełączają symbole Pola Widzenia. Aby przechwycić Pole Widzenia, należy nacisnąć przycisk <b>K</b>. Po ukończeniu, należy nacisnąć na przycisk <b>Escape</b> , aby powrócić do pomocnika drukowania.</p>
    <p>Naciśnij <b>Dalej</b>, gdy będziesz gotowy.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, captureButton)
en: Begin capture
pl: Rozpocznij przechwytywanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Star Hopper FOV Capture Options
pl: Ustaw opcje przechwytywania pól widzenia Skoków Międzygwiezdnych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: Configure star hopper FOV capture: select object at which star hopping will begin, select FOV symbol and magnitude limit.
pl: Ustaw przechwytywanie Pola Widzenia Skoku Międzygwiezdnego: wybierz obiekt, przy od którego rozpoczną się Skoki Międzygwiezdne, wybierz symbol Pola Widzenia i ograniczenie wielkości.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Select begin star:
pl: Wybierz gwiazdę początku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFromListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fromListButton)
en: Select object from list
pl: Wybierz obiekt ze spisu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pointButton)
en: Point object on sky map
pl: Wskaż obiekt na mapie nieba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
pl: Pokaż szczegóły...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Hopping FOV:
pl: Pole Widzenia Skoku Międzygwiezdnego:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Hop magnitude limit:
pl: Ograniczenia wielkości skoku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Choose Field of View Capture Method
pl: Wybór sposobu przechwytywania Pola Widzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select field of view capture method. There are two methods: manual and star hopping-based.</p>
    <p>In <b>manual method</b> you navigate the sky map to find the objects of interest, then capture multiple fields of view representations.</p>
    <p><b>Star hopping-based method</b> automatically captures FOV snapshots using star hopping. This is experimental feature.</p>
    <p>Once you have selected field of view capture method, press <b>Next</b>.</p>
pl: <p>Wybierz sposób przechwytywania Pola Widzenia. Istnieją dwa sposoby: ręczny i oparty o Skoki Międzygwiezdne.</p>
    <p><b>Ręcznie</b> przesuwasz się na mapie nieba, aby znaleźć obiekt zainteresowania, a następnie przechwytujesz wiele reprezentacji pól widzenia.</p>
    <p><b>Skoki Międzygwiezdne</b> samo przechwytuje  pole widzenia wykorzystując Skoki Międzygwiezdne. Jest to eksperymentalna funkcja.</p>
    <p>Gdy już wybierzesz sposób przechwytywania Pola Widzenia, naciśnij <b>Dalej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Field of view definition method:
pl: Sposób przechwytywania Pola Widzenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualRadio)
en: Manually capture field of view snapshots
pl: Ręcznie przechwytuj Pole Widzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hopperRadio)
en: Star hopper-based fields of view capture (experimental)
pl: Przechwytuj Pole Widzenia na podstawie Skoków Międzygwiezdnych (eksperymentalne)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Sky Object
pl: Wybór obiektu na niebie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select observed sky object. You can select it from object list, by clicking <b>Select object from list</b> button or point it on sky map by pressing <b>Point object on sky map</b>. After object is located, press it with right mouse button and select <b>Select this object</b> option from context menu.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
pl: <p>Podaj obiekt na niebie, który chcesz obserwować. Możesz go wybrać ze spisu obiektów, po naciśnięciu na przycisk <b>Wybierz obiekt ze spisu</b> lub wskazując go na mapie nieba, po naciśnięciu na przycisk <b>Wskaż obiekt na mapie nieba</b>. Gdy już znajdziesz obiekt, kliknij na niego prawym przyciskiem, a następnie wybierz z menu podręcznego <b>Wybierz ten obiekt</b>.</p>
    <p>Gdy będziesz gotowy, naciśnij na przycisk <b>Dalej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedObjLabel)
en: Selected object:
pl: Wybrany obiekt:

[ctx: @title:window]
en: Export
pl: Eksportowanie

en: Could not upload file to remote location: %1
pl: Nie można przesłać pliku do zdalnego położenia: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Preview, Print and Export
pl: Podgląd, drukowanie i eksport

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Your document is ready to be printed. Click <b>Print preview</b> button to preview it and <b>Print</b> button to begin printing. You can also export it to file.</p>
    <p>If you wish to change contents of printed document, click <b>Previous</b> button to get back to previous steps.</p>
pl: <p>Twój dokument jest gotowy do drukowania. Naciśnij na przycisk <b>Podgląd wydruku </b>, aby go podejrzeć i przycisk <b>Drukuj </b>, aby rozpocząć drukowanie. Możesz także wyeksportować go do pliku.</p>
    <p>Jeżeli chcesz zmienić treść drukowanego dokumentu, naciśnij na przycisk <b>Poprzedni</b>, aby cofnąć się do poprzednich kroków.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
pl: Podgląd wydruku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
pl: Drukuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportButton)
en: Export to File...
pl: Wyeksportuj do pliku...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Welcome to the KStars Printing Wizard
pl: Witaj w pomocniku drukowania KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>This wizard will help you set up all the parameters for printing finder charts with logging forms.</p>
    <p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
pl: <p>Pomoże on ustawić wszystkie parametry do drukowania map gwiazd i dzienników obserwacji.</p><p>Aby rozpocząć, należy nacisnąć <b>Dalej</b>.</p>

en: Loading asteroids
pl: Wczytywanie planetoid

en:  (Asteroid)
pl:  (Asteroida)

en: Asteroid Update
pl: Uaktualnienia asteroid

en: Downloading asteroids updates...
pl: Pobieranie uaktualnień asteroidów...

en: Error downloading asteroids data: %1
pl: Błąd przy pobieraniu danych asteroid: %1

en: Could not load catalog objects in trixel: %1
pl: Nie można wczytać obiektów katalogu w trikselu: %1

en: Import custom and internet resolved objects from the old DSO database into the new one?
pl: Czy zaimportować obiekty samodzielnie rozwiązane i te z pomocą internetu ze starej bazy danych DSO do nowej bazy danych?

en: Could not import the objects.
pl: Nie można zaimportować obiektów.

en: Successfully added %1 object to the user catalog. | Successfully added %1 objects to the user catalog.
pl[0]: Pomyślnie dodano %1 obiekt do katalogu użytkownika.
pl[1]: Pomyślnie dodano %1 obiekty do katalogu użytkownika.
pl[2]: Pomyślnie dodano %1 obiektów do katalogu użytkownika.

en: Loading comets
pl: Wczytywanie komet

en: Comets Update
pl: Uaktualnienia komet

en: Downloading comets updates...
pl: Pobieranie uaktualnień komet...

en: Constellation Boundaries
pl: Granice gwiazdozbiorów

en: Loading Constellation Boundaries
pl: Wczytywanie granic gwiazdozbiorów

en: Star HD%1 not found.
pl: Nie znaleziono gwiazdy HD%1.

en: Loading constellation names
pl: Wczytywanie nazw gwiazdozbiorów

en: No icon
pl: Brak ikony

en: Creating horizon
pl: Rysowanie horyzontu

en: Loading %1
pl: Wczytywanie %1

en: Local Meridian Component
pl: Składnik lokalnego południka

note: i18n("Loading Milky Way")); Magellanic clouds loadContours("lmc.dat", i18n("Loading Large Magellanic Clouds")); loadContours("smc.dat", i18n("Loading Small Magellanic Clouds")); summary();
en: Loading Milky Way
pl: Wczytywanie Drogi Mlecznej

en: Loading Large Magellanic Clouds
pl: Wczytywanie Wielkiego Obłoku Magellana

en: Loading Small Magellanic Clouds
pl: Wczytywanie Małego Obłoku Magellana

[ctx: @title:window]
en: New Supernova(e) Discovered
pl: Odkryto nową(e) supernową(e)

en: Host Galaxy :: %1
pl: Galaktyka żywiąca :: %1

en: Magnitude :: %1
pl: Wielkość :: %1

en: Type :: %1
pl: Rodzaj: %1

en: Position :: RA : %1 Dec : %2
pl: Położenie :: RA : %1 Dec : %2

en: Date :: %1
pl: Data :: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, centrePushButton)
en: Slew map to object
pl: Obróć mapę do obiektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New supernova(e) discovered
pl: Odkryto nową(e) supernową(e)

en: Loading satellites
pl: Wczytywanie satelitów

en: Update TLEs...
pl: Uaktualnij TLE...

en: Update %1 satellites
pl: Uaktualnij satelity %1

[ctx: @title:window]
en: Satellite Orbital Elements Update
pl: Uaktualnij elementy orbitalne satelitów

en: Failed to load the DSO database.
pl: Nie udało się wczytać bazy danych DSO.

en: Do you want to start over with an empty database?
    This will move the current DSO database "%1"
    to "%2"
pl: Czy chcesz zacząć od początku z pustą bazą danych?
    Przemieści to bieżącą bazę danych DSO "%1"
    do "%2"

en: Loading solar system
pl: Wczytywanie Układu Słonecznego

en: Loading stars
pl: Wczytywanie gwiazd

en: Please wait while re-indexing stars...
pl: Proszę czekać, trwa ponownej indeksowanie gwiazd...

en: Supernovae Update
pl: Uaktualnienia supernowych

en: Downloading Supernovae updates...
pl: Pobieranie uaktualnień supernowych...

en: Error downloading supernova data: %1
pl: Błąd pobierania danych supernowych: %1

en: Requested Position Below Horizon
pl: Wybrane położenie jest poniżej horyzontu

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
pl: Wybrane położenie jest poniżej horyzontu.
    Przemieścić mimo tego?

en: Go Anyway
pl: Przemieść mimo to

en: Keep Position
pl: Utrzymaj położenie

en: Digitized Sky Survey image provided by the Space Telescope Science Institute [free for non-commercial use].
pl: Scyfryzowane obrazy nieba dostarczone przez Space Telescope Science Institute [domena publiczna].

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
pl: Obrazy Sloan Digital Sky Survey dostarczone przez Astrophysical Research Consortium [darmowe do użytku niekomercyjnego].

en: Angular distance: %1
pl: Odległość kątowa: %1

en: ; Physical distance: %1 pc
pl: ; Odległość fizyczna: %1 pc

en: Star Hopper: Choose a field-of-view
pl: Skoki Międzygwiezdne: Wybierz Pole Widzenia

en: FOV to use for star hopping:
pl: Pole Widzenia wykorzystywane przy Skokach Międzygwiezdnych:

en: Star Hopper: Enter field-of-view to use
pl: Skoki Międzygwiezdne: Podaj używane Pole Widzenia

en: FOV to use for star hopping (in arcminutes):
pl: Pole Widzenia wykorzystywane przy Skokach Międzygwiezdnych (w minutach kąta):

en: No object selected.
pl: Nie wybrano żadnego obiektu.

en: Object Details
pl: Dane obiektu

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
pl: Ganimedes

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
pl: Kalisto

en: Earth Shadow
pl: Cień ziemi

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
pl: Pełnia

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
pl: Nów

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
pl: Pierwsza kwadra

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
pl: Trzecia kwadra

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
pl: Przybywający Księżyc Sierpowaty

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
pl: Przybywający Księżyc Garbaty

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
pl: Ubywający Księżyc Garbaty

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
pl: Ubywający Księżyc Sierpowaty

en: unknown
pl: nieznany

en: Success
pl: Powodzenie

en: Eccentricity >= 1.0 or < -0.001
pl: Mimośród >= 1.0 lub < -0.001

en: Mean motion less than 0.0
pl: Średni ruch mniejszy niż 0.0

en: Satellite has decayed
pl: Satelita uległ rozkładowi

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Star
pl: Gwiazda

en: Catalog Star
pl: Gwiazda z katalogu

en: Planet
pl: Planeta

en: Comet
pl: Kometa

en: Asteroid
pl: Planetoida

en: Constellation
pl: Gwiazdozbiór

en: Galaxy Cluster
pl: Gromada galaktyk

en: Satellite
pl: Satelita

en: Radio Source
pl: Źródło fal

en: Multiple Star
pl: Gwiazda wielokrotna

en: Unknown Type
pl: Nieznany rodzaj

en: Show HST Image
pl: Pokaż obraz HST

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
pl: %1: Hubble Space Telescope, utrzymywany przez STScI dla NASA [własność publiczna]

en: Show Spitzer Image
pl: Pokaż obraz: Spitzer

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
pl: %1: Spitzer Space Telescope, dzięki NASA/JPL-Caltech [własność publiczna]

en: Show SEDS Image
pl: Pokaż obraz SEDS

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
pl: %1: SEDS, http://www.seds.org [darmowe do użytku niekomercyjnego]

en: Show KPNO AOP Image
pl: Pokaż obraz KPNO AOP

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
pl: %1: Advanced Observing Program z Kitt Peak National Observatory [darmowe do użytku niekomercyjnego; bez fizycznych reprodukcji]

en: Show NOAO Image
pl: Pokaż obraz NOAO

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
pl: %1: National Optical Astronomy Observatories oraz AURA [darmowe do użytku niekomercyjnego]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
pl: %1: Very Large Telescope, utrzymywany przez European Southern Observatory [darmowe do użytku niekomercyjnego; bez reprodukcji]

en: Show
pl: Pokaż

en: unnamed object
pl: obiekt bez nazwy

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
pl: Parametry lat i LST powinny być używane wyłącznie z obiektami KSPPlanetBase.

en: zeta
pl: dzeta

en: theta
pl: teta

en: iota
pl: jota

en: mu
pl: mi

en: nu
pl: ni

en: xi
pl: ksi

en: omicron
pl: omikron

en: rho
pl: ro

en: upsilon
pl: ypsilon

en: phi
pl: fi

en: Failed to load terrain. Set terrain file in Settings.
pl: Nie udało się wczytać obrazu terenu. Wskaż plik terenu w ustawieniach.

en: Failed to load terrain image (%1). Set terrain file in Settings.
pl: Nie udało się wczytać obrazu terenu (%1). Wskaż plik terenu w ustawieniach.

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
pl: Błąd podczas przetwarzania TimeZoneRule, została ustawiona pusta wartość.

en: Could not parse %1 as a valid month code.
pl: Nie można przetworzyć %1 jako prawidłowego kodu miesiąca.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
pl: Nie można przetworzyć %1 jako prawidłowego kodu dnia.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can locate objects in the sky by their name.
    			Use Ctrl+F, the "Pointing->Find Object" menu item, or the "Find Object"
    			Toolbar button.
    		</p>
pl: 		<p>Można ustalać pozycję obiektów na niebie na podstawie ich nazw.
    			W tym celu użyj kombinacji Ctrl+F, wybierz "Wskazywanie->Znajdź obiekt"
    			z menu lub naciśnij przycisk "Znajdź" na pasku narzędzi.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To change your Geographic Location,
    			use Ctrl+G, the "Settings->Geographic..." menu item,
    			or the "globe" Toolbar button.
    		</p>
pl: 		<p>Aby zmienić swoje położenie geograficzne
    			można nacisnąć kombinację Ctrl+G, wybrać "Ustawienia->Ustaw położenie..."
    			z menu lub nacisnąć "globus" na pasku narzędzi.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can Track an object, so it will always be centered
    			in the display.<br/>
    			Use Ctrl+T, the "Pointing->Engage Tracking" menu item, or the "lock"
    			Toolbar button. You can also simply center the object by
    			double-clicking on it or selecting "Center and Track" from the
    			object's popup menu.
    		</p>
pl: 		<p>Można śledzić obiekt tak, żeby zawsze znajdował się na
    		 środku ekranu.<br />
    			 tym celu należy nacisnąć Ctrl+T, wybrać
    			"Wskazywanie->Włącz śledzenie" menu lub przycisk
    			"kłódki" na pasku narzędzi. Można także wyśrodkować
    			obiekt dwukrotnie go klikając lub wybrać "Wyśrodkuj i śledź"
    			z menu podręcznego obiektu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
pl: 		<p>Podręcznik KStars zawiera projekt AstroInfo, serię
    			artykułów o astronomii.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
pl: 		<p>Istnieją trzy "Okna danych" pokazujące dane związane z datą
    			i czasem, położeniem geograficzną i bieżącym środkowym położeniem na niebie
    			(centrum). Można przemieszczać je za pomocą myszy oraz zmniejszyć lub
    			zwiększyć ilość pokazywanych przez nie danych przez ich dwukrotne
    			kliknięcie.  Aby je ukryć należy użyć menu Ustawienia->Okna danych.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
pl: 		<p>KStars posiada tryb pełnoekranowy. Można go włączyć wciskając
    			przycisk "pełny ekran" na pasku narzędzi lub używając kombinacji
    			Ctrl+Shift+F.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Help us improve the KStars project! Visit our website at https://edu.kde.org/kstars and join our mailing list at kstars-devel@kde.org to learn more. We welcome you to help us with bug reports, contributions of astronomy know-how and knowledge, code contributions, translations and many more kinds of contributions!
    		</p>
pl: 		<p>Pomóż nam usprawnić projekt KStars! Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę  https://edu.kde.org/kstars i dołącz do naszej listy dyskusyjnej na kstars-devel@kde.org. Będziesz mile widziany przy zgłaszaniu błędów, współtworzeniu astronomicznego know-how i wiedzy astronomicznej, współtworzeniu kodu, tłumaczeniu i w wielu innych obszarach!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
pl: 		<p>Klawisze N, S, E, W przemieszczają obraz na punkty wskazujące
    			północ, południe, wschód i zachód na horyzoncie.  Naciśnięcie klawisza
    			Z powoduje pokazanie punktu zenitu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
pl: 		 <p>Wciśnięcie klawiszy 0-9 powoduje wyśrodkowanie obrazu na jednym
    			z głównych ciał Układu Słonecznego.  0 oznacza Słońce, 3 Księżyc; reszta
    			to osiem planet w kolejności ich odległości od Słońca.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
pl: 		 <p>Kliknięcie i przeciągnięcie za pomocą myszy powoduje obrót mapy
    			nieba.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
pl: 		<p>Podwójne kliknięcie myszą powoduje wyśrodkowanie ekranu na
    			położeniu wskazywanym przez kursor.  Jeśli kliknie się dwukrotnie,
    			rozpocznie się jej śledzenie.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
pl: 		 <p>Pasek stanu zawsze pokazuje pozycję kursora we współrzędnych
    			równikowych i poziomych.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
pl: 		 <p>Widok może być powiększany i pomniejszany za pomocą kółka myszy
    			lub przez poruszanie myszą w górę i w dół przy wciśniętym środkowym przycisku.
    			Można także użyć klawiszy +/- lub elementów "Powiększ" i "Pomniejsz" z paska
    			narzędzi i menu Widok.  Poziom powiększenia jest ustawiany ręcznie przy użyciu
    			"Powiększ do rozmiaru kątowego" z menu Widok (Shift+Ctrl+Z); lub graficznie
    			po wciśnięciu klawisza Ctrl podczas przeciągania myszą - w ten sposób definiuje
    			się prostokąt stanowiący obszar nowego okna.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can manually set the coordinates of the central Focus point.
    			Press Ctrl+M, or use the "Pointing->Set Coordinates Manually..." menu item, and enter
    			the desired coordinates in the popup window.
    		</p>
pl: 		<p>Możesz ręcznie ustawić współrzędne punktu ogniskowej.
    			Naciśnij Ctrl+M lub użyj elementu menu "Wskazywanie->Ręcznie ustaw współrzędne..." i podaj
    			pożądane współrzędne w oknie wysuwnym.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
pl: 		<p>Aby przełączyć się między współrzędnymi równikowymi i horyzontalnymi,
    			można wybrać "Widok->Współrzędne poziome/Współrzędne
    			równikowe" z menu lub nacisnąć klawisz spacji.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
pl: 		<p>Aby ustawić datę i czas należy nacisnąć kombinację Ctrl+S, wybrać
    			"Czas->Ustaw czas" z menu lub nacisnąć przycisk "zegar" na pasku narzędzi.
    			Daty w KStars mogą przyjmować wartości z bardzo szerokiego zakresu;
    			poprawny rok zawiera się między -50 000 a +50 000.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
pl: 		 <p>Do synchronizacji czasu symulacji z czasem komputera używa się
    			kombinacji Ctrl+E lub wybiera "Czas->Zrównaj czas z rzeczywistym" z menu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
pl: 		<p>Pole przewijane na pasku narzędzi pozwala na ustawienie kroku czasu
    			używanego przez zegar KStars. Wartość "1.0 sek" oznacza "czas rzeczywisty".
    			Wartości ujemne sprawiają, że symulacja przebiega wstecz.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can stop and start the clock with the "Play/Pause" button
    			in the Toolbar, or with the "Time->Stop Clock" menu item.
    		</p>
pl: 		<p>Zatrzymywanie i ponowne uruchamianie zegara odbywa się przez
    			wciśnięcie przycisku "Włącz zegar/Zatrzymaj zegar" na pasku narzędzi
    			lub elementu menu "Czas->Zatrzymaj zegar".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
pl: 		<p>Zmiana czasu symulacji o jeden krok czasu w przód i w tył jest możliwa
    			po naciśnięciu "&gt;" lub "&lt;".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
pl: 		<p>Kiedy kliknie się na mapie, w pasku statusu pojawia się identyfikacja
    			najbliższego kursorowi obiektu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
pl: 		<p>Jeśli mysz przez chwilę pozostanie nieruchoma, pokazana zostanie nazwa
    			najbliższego obiektu. Zniknie ona po poruszeniu myszą.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
pl: 		<p>Kliknięcie prawym przyciskiem myszy otwiera menu rozwijane obiektu
    			z opcjami, odnośnikami do obrazów i informacji w Internecie.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
pl: 		<p>Dalekie obiekty wyświetlane przy użyciu specjalnego barwy
    			(domyślnym jest czerwony) posiadają odsyłacze w swoich
    			rozwijanych menu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
pl: 		<p>Domyślnie gwiazdy w KStars są pokazywane w realistycznych
    			barawach. Barwa zależy od temperatury: zimniejsze gwiazdy są
    			czerwone, podczas gdy bardziej gorące - białe.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you want the very latest orbital information for asteroids and
    			comets (including recently-discovered objects), check the "Download
    			Data" tool ("File->Download New Data" or Ctrl+D) frequently for updated
    			ephemerides.
    		</p>
pl: 		<p>Jeśli potrzebne są najnowsze informacje o orbitach planetoid i komet
    			(włączając w to ostatnio odkryte obiekty), należy często uruchamiać
    			narzędzie "Pobierz dane"("Plik|Pobierz dane" lub Ctrl+D), aby uzyskać
    			uaktualnione efemerydy.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Details window provides a large amount of information on any 
    			object in the sky, including coordinates, rise/set times, Internet 
    			links, and your own custom notes.  Access the Details window through 
    			the popup menu, or by clicking on an object and then pressing "D".
    		</p>
pl: 		<p>Okno Szczegóły udostępnia wiele informacji na temat
    			dowolnego obiektu na niebie. Są tam współrzędne, czas wschodu
    			i zachodu, odsyłacze do informacji w Internecie oraz własne notatki
    			użytkownika.  Dostęp do tego okna uzyskuje się z menu kontekstowego
    			lub po kliknięciu na obiekcie i naciśnięciu "D".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
pl: 		<p>Etykietę można dołączyć do dowolnego obiektu na niebie.
    			Wykonuje się to z menu podręcznego lub przez kliknięcie na obiekcie
    			i wciśnięcie "L".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
pl: 		<p>Astrokalkulator KStars (Ctrl+C) daje bezpośredni dostęp do wielu
    			obliczeń, które program wykonuje w tle.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
pl: 		<p>Narzędzie Krzywe jasności AAVSO łączy się z serwerem
    			American Association of Variable Star Observers i konstruuje krzywe jasności
    			dla ponad 6000 gwiazd zmiennych, które są monitorowane codziennie.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
pl: 		<p>Narzędzie Wysokość w czasie rysuje krzywe wysokości dla
    			dowolnej grupy obiektów.  Jest to świetne narzędzie do planowania
    			obserwacji.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>With the What's up Tonight? tool (Ctrl+U), you can tell at a glance what
    			objects will be visible from your location on a given night.
    		</p>
pl: 		<p>Z narzędziem Co dziś na niebie? (Ctrl+U) wiadomo jakie obiekty
    			będą widoczne z twojego położenia określone nocy.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful Observation Planner tool
    			  (Ctrl + L). The planner helps you maintain a
    			  wish list of objects that you would like to
    			  observe, and then select some of these
    			  objects to plan out an observing
    			  session. The planner can then assign
    			  observing times, and present the objects in
    			  time order for easy observing workflow on
    			  the field.
    		</p>
pl: 		<p>KStars ma także zaawansowane narzędzie Planowania Obserwacji
    			  (Ctrl + L). Planowanie pomaga stworzyć spis
    			  obiektów, które chcesz zaobserwować
    			  a następnie wybrać niektóre z tych obiektów
    			  aby zaplanować dla nich sesję obserwacyjną.
    			  Przy planowaniu istnieje możliwość przypisania
    			  czasów obserwacji i przedstawienia
    			  obiektów w porządku czasowym dla
    			  łatwiejszej obserwacji pracy w polu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful astrophotography suite called Ekos! Ekos lets you control your astrophotography equipment through INDI, perform auto-focus etc, and set up automatic capture sequences.
    		</p>
pl: 		<p>KStars ma zaawansowany pakiet astrograficzny zwany Ekos! Ekos umożliwia sterowanie sprzętem astrograficznym poprzez INDI, wykonywanie samoogniskowania i samoczynnego ustawiania odcinków przechwytywania.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The ScriptBuilder tool allows you to construct complex D-Bus
    			scripts using a simple GUI.  The scripts can be played back later
    			from the command line, or from within KStars.
    		</p>
pl: 		<p>Narzędzie Budowanie skryptów pozwala skonstruować skrypty
    			D-Bus za pomocą prostego GUI.  Mogą być one później odtwarzane
    			z wiersza poleceń lub z KStars.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
pl: 		<p>Widok Układu Słonecznego (Ctrl+Y) to narzędzie pokazujące
    			położenia głównych planet w bieżącym czasie symulacji.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
pl: 		<p>Księżyce Jowisza (Ctrl+J) to narzędzie pokazujące położenia względne
    			największych księżyców Jowisza (Io, Europy, Ganimedesa i Kalisto),
    			tak jak są one widoczne z Ziemi, w funkcji czasu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
pl: 		<p>Obraz nieba można eksportować za pomocą elementu "Zapisz obraz nieba"
    			w menu Plik lub naciskając Ctrl+I.  Dodatkowo, uruchomienie KStars z wiersza
    			poleceń z parametrem "--dump" umożliwia zapisanie obrazu na dysk bez
    			otwierania okna programu.  Ta opcja może być używana do tworzenia
    			zmieniającej się tapety na pulpicie KDE.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom Object Catalogs, select "Import Catalog..." or 
    			"Create Catalog..." from the Catalogs page in the KStars Configuration window.
    			See the Handbook for instructions on formatting your catalog file.
    		</p>
pl: 		<p>Aby dodać swój własny katalog obiektów, należy wybrać
    			"Utwórz katalog" lub "Wczytaj katalog" ze strony Katalogów okna ustawień KStars.
    			W podręczniku znajduje się opis formatu pliku z katalogiem.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with the NGC and IC deep-sky object catalogs. You can download many more catalogs from the File->Download New Data option. You can also make your own custom catalogs and add them.
    		</p>
pl: 		<p>Domyślnie, KStars jest dostarczany z katalogami głębokiego nieba NGC oraz IC. Jednakże można pobrać więcej katalogów z poprzez menu Plik->Pobierz nowe dane. Można także stworzyć i dodać własny katalog.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with a catalog of stars up to about magnitude 8. You can download additional star catalogs (Tycho-2 and USNO NOMAD) to show up to 100 million stars down to about magnitude 16 using the File->Download New Data option.
    		</p>
pl: 		<p>Domyślnie, KStars jest dostarczany z katalogiem gwiazd do wielkości  8. Można pobrać dodatkowe katalogi (Tycho-2 oraz USNO NOMAD), aby pokazać do 100 milionów gwiazd do wielkości 16 poprzez użycie menu Plik->Pobierz nowe dane.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
pl: 		<p>Aby dodać własny odnośnik do ilustracji lub informacji
    			na temat dowolnego obiektu, należy wybrać "Dodaj odnośnik..."
    			z menu podręcznego obiektu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
pl: 		<p>Dziesiątki opcji wyświetlania można zmienić po kliknięciu
    			przycisku "Ustawienia:KStars" na pasku narzędziowym lub po wybraniu
    			"Ustawienia->Ustawienia: KStars" z menu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
pl: 		<p>Okna danych mogą być ukrywane i pokazywane przy użyciu
    			menu "Ustawienia->Okna danych".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
pl: 		<p>Paski narzędzi mogą być ukrywane lub pokazywane przy pomocy menu
    			"Ustawienia->Paski narzędzi".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can hide either the Ra/Dec or Az/Alt coordinate fields in the statusbar,
    			or hide the statusbar completely, using the Settings->Statusbar menu.
    		</p>
pl: 		<p>Pola współrzędnych Ra/Dek oraz Az/wys na pasku stanu,
    			oraz sam pasek, można ukryć. Służy do tego menu
    			Ustawienia->Pasek stanu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
pl: 		<p>Można przełączać się między uprzednio określonymi zestawami barw przez
    			wybranie zestawu z menu "Ustawienia->Zestawy barw".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Geographic Locations.  Fill in the
    			required fields in the "Set Geographic Location" Dialog and then press the
    			"Add City to List" button. Your Locations will be available in all
    			future sessions.
    		</p>
pl: 		<p>Możesz zdefiniować swoje położenie geograficzne.  W tym celu
    			wypełnij wymagane pola w oknie dialogowym "Wybierz położenie"
    			i naciśnij przycisk "Dodaj do listy". Nowe położenie będzie od tej
    			pory dostępne.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
pl: 		<p> Możesz określić swoje własne zestawy barw.  W tym celu
    			zmień barwy w karcie "Barwy" Okna ustawień i naciśnij przycisk
    			"Zapisz obecne barwy". Nowy zestaw będzie od tej pory dostępny.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can construct your own field-of-view (FOV) symbols, using the
    			FOV Editor from the Settings->FOV Symbols menu.  You can set the angular size, the
    			shape, and the color of your new symbols.
    		</p>
pl: 		<p>Przy użyciu Edytora Pola Widzenia z menu Narzędzia można skonstruować własny
    			symbol Pola Widzenia (PW) do listy.  Ustawieniom podlegają rozmiar kątowy,
    			kształt oraz barwa.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you use a camera to capture images, you can create a field-of-view (FOV) symbol that matches your camera sensor's size. You can then adjust the orientation of the FOV symbol to match the orientation of your camera, to see what fits into your imaging field. The FOV Editor may be accessed from the Settings->FOV Symbols menu.
    		</p>
pl: 		<p>Jeśli używasz aparatu do przechwytywania obrazów, to możesz utworzyć symbol Pola Widzenia (FOV), który pasuje do rozmiaru czujnika w twoim aparacie. Następnie można dostosować kierunek symbolu FOV do twojego aparatu, aby wiedzieć co mieści się w polu obserwacji. Edytor FOV    można otworzyć z menu Ustawienia->Symbole FOV.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
pl: 		<p>Karta Rozszerzone w oknie ustawień KStars pozwala dostosować
    			do swoich oczekiwań zachowanie programu KStars. Można zdecydować,
    			czy uwzględniać refrakcję atmosferyczną i czy używać animowanych obrotów,
    			a także które obiekty mają być ukryte podczas obracania się
    			miejsca obserwacji.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars displays up to 100 million stars, more than 13,000 deep-sky objects, the 88 constellations,
    			all planets, the Sun, the Moon, thousands of comets and asteroids, and the
    			Milky Way.
    		</p>
pl: 		<p>KStars pokazuje do 100 milionów gwiazd, ponad 13 000 odległych obiektów, 88 gwiazdozbiorów,
    			wszystkie planety, Słońce, Księżyc, tysiące komet i planetoid oraz 
    			Drogę Mleczną.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
pl: 		<p>Linia na niebie, po której wydają się poruszać Słońce i planety
    			to ekliptyka.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
pl: 		<p>Położenia obiektów w KStars uwzględniają efekty precesji, nutacji,
    			aberracji, refrakcji atmosferycznej i czasu podróży światła (dla 			planet).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can simulate the famous experimental test of general relativity in KStars -- KStars can calculate the bending of star-light around the sun. Simply center on the sun, zoom in the sky map and toggle the corrections by pressing 'r' on the keyboard.
    		</p>
pl: 		<p>Możesz zasymulować znany eksperyment ogólnej teorii względności w KStars -- KStars może obliczyć zagięcie światła gwiazdy wokół słońca. Wyceluj w słońce, przybliż sobie mapę nieba i przełącz poprawki naciskając klawisz 'r' na klawiaturze.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The nearest star to the Sun is Rigel Kentaurus (alpha Centauri).
    			The brightest star in the night sky is Sirius (alpha Canis Majoris).
    		</p>
pl: 		<p>Najbliższą od Słońca gwiazdą jest Rigel Kentaurus (Alfa Centauri).
    			Najjaśniejszą gwiazdą na nocnym niebie jest Syriusz (Alpha Canis Majoris).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
pl: 		<p>Duża grupa galaktyk między Lwem, Panną a Warkoczem Bereniki
    			to Gromada Galaktyk w Pannie.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
pl: 		<p>Duża grupa gromad i mgławic blisko południowego bieguna niebieskiego
    			to obiekty w Wielkim Obłoku Magellana, który jest małą galaktyką na orbicie
    			Drogi Mlecznej.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
pl: 		<p>Katalog Messiera jest listą 110 najjaśniejszych obiektów rozciągłych
    			na niebie.  Zawiera tak znane obiekty jak Wielka Mgławica w Orionie (M 42),
    			Wielką Mgławicę w Andromedzie (M 31) i Plejady (M 45).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Every now and then, planets seem to stop, and temporarily change their direction of motion across the night sky. This is called retrograde motion. You can simulate it in KStars by attaching a trail to an outer planet and letting the simulation clock step quickly (at 1 sid day or so).
    		</p>
pl: 		<p>Od czasu do czasu, wydaje się, że planety zatrzymały się w miejscu i tymczasowo zmieniają kierunek ruchu na nocnym niebie. Zjawisko nazywane jest ruchem wstecznym. Ruch ten można zasymulować w KStars poprzez przytwierdzenie ogona do zewnętrznej planety i przyspieszyć zegar (na 1 dzień sid lub coś koło tego).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>From a dark, country-side location, the Andromeda Galaxy (M 31) is visible to the naked eye! The galaxy lies about 2.2 million light years away from us, and yet it has an apparent size of 3 degrees, 6 times the apparent size of the full moon!
    		</p>
pl: 		<p>Z ciemnego położenia, gdzieś na bezdrożach Galaktykę Andromeda (M 31) można zobaczyć gołym okiem! Galaktyka jest od nas oddalona o około 2.2 milionów lat świetlnych i mimo tego jej postrzegalny rozmiar wynosi 3 stopnie, który jest 6 razy większy od pełni księżyca!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Apparent sizes of deep-sky objects and planets are measured in arcminutes. An arc-minute is 1/60 of a degree. Stars have even smaller apparent sizes, which are measured in milli-arc-seconds (1/3600000 of a degree)!
    		</p>
pl: 		<p>Postrzegalne rozmiary odległych obiektów na niebie i planet są mierzone w minutach kątowych. Minuta kątowa to 1/60 stopnia. Gwiazdy są jeszcze mniejsze niż postrzegalne rozmiary, które są mierzone w milisekundach kątowych (1/3600000 stopnia)!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Distance to the more nearby stars may be measured using "Parallax". The idea is explained in the Astro Info project. KStars shows the distances to many stars in the Details dialog. To access this information, simply right click on the star, and choose "Details" in the popup-menu.
    		</p>
pl: 		<p>Odległość od gwiazd z bliskiego otoczenia można mierzyć przy użyciu "Paralaksy". Sposób jest wyjaśniony na projekcie Informacji Astronomicznych. KStars pokazuje odległości do wielu gwiazd w oknie szczegółów. Aby obejrzeć tw informacje po prostu naciśnij prawym na gwiazdę i wybierz "Szczegóły" z menu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Hubble Space Telescope images are usually in false-color. The colors are chosen to indicate the presence of the elements Hydrogen, Oxygen, and Sulfur. For real-color images, try the other image options.
    		</p>
pl: 		<p>Obrazy Teleskopu Kosmicznego Hubble mają zazwyczaj niewłaściwe barwy. Barwy zostały tak wybrane, aby wskazywać obecność pierwiastków takich jak: wodór, tlen i siarka. Aby uzyskać obrazy we właściwych barwach, spróbuj z innymi opcjami obrazu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Digitized Sky Survey (DSS) has digitized images from photographs of every region of the sky, made with the Oschin Schmidt telescope at Mt. Palomar, and the UK Schmidt Telescope. The DSS image of almost any region of the sky can be accessed from KStars by right-clicking on the sky map and selection "Show DSS Image".
    		</p>
pl: 		<p>Scyfryzowany Pomiar Nieba (DSS) scyfryzował obrazy ze zdjęć każdego obszaru nieba, które wykonał teleskop Oschin Schmidt w Mt. Palomar oraz teleskop UK Schmidt. Obrazy DSS niemalże każdego obszaru nieba można przeglądać po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na mapie nieba i wybraniu "Pokaż obraz DSS".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Edwin Hubble made the first measurements that showed that the distant galaxies are receding at very fast speeds from us. This was early evidence for the expansion of the universe. Learn more at the AstroInfo project in the KStars Handbook (Help->KStars Handbook).
    		</p>
pl: 		<p>Edwin Hubble dokonał pierwszych pomiarów, które pokazały, że odległe galaktyki oddalają się od nas z dużą szybkością. Był to pierwszy dowód na to, że wszechświat powiększa się. Dowiedz się więcej na projekcie Astronomicznych Informacji w podręczniku KStars (Pomoc->Podręcznik KStars).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The best way to observe a faint object in the night-sky is to not look straight at it but look in the region around it! This technique, called "averted vision", works because of the way the rod cells, which are sensitive to dim light, are placed on the retina in our eyes.
    		</p>
pl: 		<p>Najlepszym sposobem na obserwację nikłych obiektów na nocnym niebie nie jest patrzenie wprost na nie lecz na otaczający je obszar! Ta technika, zwana "unikaniem obserwacji" działa ze względu na sposób w jaki działają komórki pręcikowe, które są wrażliwe na słabe światło, gdy padnie ono na siatkówkę naszego oka.
    		</p>

[ctx: @title:window]
en: Altitude vs. Time
pl: Wysokość w czasie

en: Local Sidereal Time
pl: Lokalny czas gwiazdowy

en: Local Time
pl: Czas lokalny

en: &Print...
pl: &Drukuj...

en: Print the Altitude vs. time plot
pl: Wyświetl wykres wysokości w czasie

en: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Altitude:   </td><td>%4</td></tr></table>
pl: <table><tr><th colspan="2">%1</th></tr><tr><td>LST:   </td><td>%3</td></tr><tr><td>LT:   </td><td>%2</td></tr><tr><td>Wysokość:   </td><td>%4</td></tr></table>

[ctx: @title:window]
en: Print elevation vs time plot
pl: Wyświetl wykres wysokości w czasie

en: Elevation vs. Time Plot
pl: Wykres wysokości w czasie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
pl: Nazwa wykreślonego obiektu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
pl: Istnieją dwie metody użycia tego pola:  
    
    1. Po prostu wpisać nazwę znanego obiektu i nacisnąć przycisk "Rysuj" (lub nacisnąć Enter). Krzywa "Wysokość w czasie" zostanie dodana do wykresu, a współrzędne wyświetlone poniżej.
    
    2. Podać nazwę własnego obiektu.  Potrzebne też będzie wpisanie jego współrzędnych RA oraz Dec.  Potem należy nacisnąć przycisk "Rysuj" i wykres zostanie wyświetlony.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
pl: Znajdź obiekt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
pl: Rysuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
pl: Wyczyść pola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
pl: Wyczyść listę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Equinox:
pl: Równonoc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
pl: Czas lokalny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton)
en:     Compute
pl:     Oblicz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altitudeLabel)
en: Altitude:
pl: Wysokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, riseButton)
en: Object Rise
pl: Wznoszenie obiektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setButton)
en: Object Set
pl: Szczytowanie obiektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, transitButton)
en: Transit
pl: Czas górowania

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
pl: Data i położenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
pl: Wybierz miasto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
pl: Dł. geo.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
pl: Szer. geo.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
pl: Uaktualnij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
pl: Lista zmienialnych opcji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, OptionName)
en: Select an option from this list to set its value.  You may also select the option using an organized Tree List using the "Browse Tree..." button.
pl: Aby ustawić wartość opcji, trzeba ją wybrać z listy.  Można to zrobić także po użyciu przycisku "Przeglądaj drzewo...".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
pl: Wartość:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
pl: Pokaż widok drzewa opcji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
pl: Naciśnięcie przycisku powoduje wybranie opcji widoku z listy drzewiastej, na której są one pogrupowane tematycznie.  Pokazane są także krótkie opisy opcji, typy danych oraz wartości (ciąg znaków, liczba całkowita, zmiennoprzecinkowa, wartość Boolowska).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Browse Tree...
pl: Przeglądaj drzewo...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
pl: wartość wybranej opcji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: Set the value for the selected view option here.  Make sure the value you enter matches the data type expected by the option.  For example, the "UseAltAz" option expects a boolean value, so you should enter "true", "false", "1", or "0".  If you are unsure what data type is expected, examine the Tree View of options using the "Browse Tree..." button.
pl: Ustawienie wartości oznaczającej opcje widoku.  Proszę się upewnić, że wpisana wartość odpowiada spodziewanej dla tego typu danych.  Na przykład, opcja "UseAltAz" wymaga wartości Boolowskiej, więc powinno się podać "true", "false", "1", lub "0".  Jeśli nie wiadomo, jaki typ danych jest spodziewany, można to sprawdzić w widoku drzewa opcji przy użyciu przycisku "Przeglądaj drzewo...".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
pl: Opcja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
pl: Nazwa pliku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
pl: Szerokość obrazu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
pl: Wysokość obrazu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
pl: Wybierz obiekt ze spisu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
pl: Otwarcie okna dialogowego Znajdź obiekt, które umożliwia wybranie obiektu z listy znanych.  Kiedy obiekt zostanie wybrany, jego nazwa pojawi się w polu po lewej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Object...
pl: Obiekt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
pl: Kierunek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
pl: Docelowy obiekt lub kierunek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
pl: Wybierz kierunek lub obiekt, na którym widok ma zostać wyśrodkowany. Pole rozwijane zawiera listę znanych kierunków, czyli punktów na kompasie oraz zenit.  Można także podać nazwę znanego obiektu lub wybrać obiekt z listy po wciśnięciu przycisku "Obiekt".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
pl: Pokaż okno drukowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
pl: Użyj barw mapy nieba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
pl: Nazwa barwy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
pl: Wartość barwy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
pl: Nazwa kraju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Enter the Country name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
pl: Podanie nazwy kraju wybranego położenia. Łatwiejsze może być naciśnięcie przycisku"Znajdź miasto..." i wybranie miasta z wykazu miast.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
pl: Nazwa miasta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, CityName)
en: Enter the City name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
pl: Podanie nazwy miasta wybranego położenia. Łatwiejsze może być naciśnięcie przycisku"Znajdź miasto..." i wybranie miasta z wykazu miast.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
pl: Nazwa regionu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Enter the Province name for the desired location.  It might be easier to use the "Find City..." button to choose your location from the list of predefined cities.
pl: Podanie nazwy regionu wybranego położenia. Łatwiejsze może być naciśnięcie przycisku"Znajdź miasto..." i wybranie miasta z wykazu miast.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
pl: Otwarcie narzędzia Ustawienie pozycji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
pl: Naciśnięcie tego przycisku spowoduje otwarcie okna dialogowego Ustawienie położenia, które pozwala wybrać swoje położenie z listy ponad 2500 miast na całym świecie.  Kiedy położenie zostanie wybrane, pola Miasto, Region i Kraj zostaną wypełnione.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Find City...
pl: Znajdź miasto...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
pl: Przełącz śledzenie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: If checked, the sky will remain focused on its current position or object as time passes.  This is called "Tracking".  Note that tracking is automatically engaged whenever an object is centered at the focus point.  So, if you use "lookToward" with an object name, you do not need to engage tracking.  
    
    If unchecked, then Tracking will be forced off, even if an object has been centered.  As time passes, the sky will then appear to drift by (due to the rotation of the Earth).
pl: Jeśli zaznaczone, widok będzie zogniskowany na bieżącej pozycji lub obiekcie, mimo upływu czasu.  To jest nazywane "śledzeniem".  Proszę zauważyć, że śledzenie jest zawsze włączane, kiedy następuje wyśrodkowanie widoku na obiekcie. Tak więc, jeśli użyje się "lookToward" z nazwą obiektu, nie trzeba włączać śledzenia.  
    
    Jeśli nie zaznaczone, śledzenie będzie wyłączane, nawet jeśli obiekt został wyśrodkowany. Po pewnym czasie będzie można zauważyć wtedy przemieszczenie się obrazu nieba (spowodowane rotacją Ziemi).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
pl: <font color="#00007f">Sek:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
pl: Czas pauzy w sekundach

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
pl: Podanie liczby sekund, na które wykonywanie skryptu ma być zatrzymane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
pl: Klawisz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
pl: Czekaj na naciśnięcie klawisza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
pl: Działanie skryptu zostanie zatrzymane do chwili naciśnięcia klawisza tu podanego.
    
    Obecnie obsługiwane są tylko pojedyncze klawisze, nie można używać kombinacji z Ctrl czy Shift.  "space" oznacza klawisz spacji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
pl: Poziom powiększenia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
pl: Nowy poziom powiększenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
pl: Ustawienie poziomu powiększenia.  Można zwiększać tę wartość używając "ZoomIn" i "ZoomOut".  
    
    Poziom powiększenia określa liczbę pikseli, które mieszczą się w jednym radianie łuku.  Rekomendowane wartości zawierają się pomiędzy 300 a 10 000 000.

en: <QT><H2>KStars Astrocalculator</H2><P>The KStars Astrocalculator contains several <B>modules</b> which perform a variety of astronomy-related calculations.  The modules are organized into several categories: <UL><LI><B>Time calculators: </B>Convert between time systems, and predict the timing of celestial events</LI><LI><B>Coordinate converters: </B>Convert between various coordinate systems</LI><LI><B>Solar system: </B>Predict the position of any planet, from a given location on Earth at a given time</LI></UL></QT>
pl: <QT><H2>Astrokalkulator</H2><P>Astrokalculator z KStars zawiera kilka <B>modułów</b>, które mogą posłużyć do wykonania wielu obliczeń potrzebnych w astronomii.  Moduły te są podzielone na kategorie: <UL><LI><B>Kalkulatory czasu: </B>Przekształcenia między systemami czasu, przewidywanie dat zjawisk na niebie</LI><LI><B>Przekształcanie współrzędnych: </B>Przekształcenia między różnymi układami współrzędnych</LI><LI><B>Układ Słoneczny: </B>Przewidywanie pozycji planet w oparciu o pozycję i czas na Ziemi</LI></UL></QT>

en: <QT>Section which includes algorithms for computing time ephemeris<UL><LI><B>Julian Day:</B> Julian Day/Calendar conversion</LI><LI><B>Sidereal Time:</B> Sidereal/Universal time conversion</LI><LI><B>Almanac:</B> Rise/Set/Transit timing and position data for the Sun and Moon</LI><LI><B>Equinoxes & Solstices:</B> Equinoxes, Solstices and duration of the seasons</LI></UL></QT>
pl: <QT>Sekcja zawierająca algorytmy obliczania czasów astronomicznych <UL><LI><B>Dzień juliański:</B> Przeliczanie dnia i kalendarza juliańskiego</LI><LI><B>Czas gwiazdowy:</B> Przeliczanie czasu gwiazdowego i uniwersalnego</LI><LI><B>Almanach:</B> Wschód i zachód Słońca, południe i pozycje tych zjawisk</LI><LI><B>Równonoce i przesilenia:</B> Równonoce, przesilenia i długość pór roku</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms for the conversion of different astronomical systems of coordinates<UL><LI><B>Galactic:</B> Galactic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Apparent:</B> Computation of current equatorial coordinates from a given epoch</LI><LI><B>Ecliptic:</B> Ecliptic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Horizontal:</B> Computation of azimuth and elevation for a given source, time, and location on the Earth</LI><LI><B>Angular Distance:</B> Computation of angular distance between two objects whose positions are given in equatorial coordinates</LI><LI><B>Geodetic Coords:</B> Geodetic/XYZ coordinate conversion</LI><LI><B>LSR Velocity:</B> Computation of the heliocentric, geocentric and topocentric radial velocity of a source from its LSR velocity</LI></UL></QT>
pl: <QT>Sekcja z algorytmami do przekształcania astronomicznych układów współrzędnych<UL><LI><B>Galaktyczne:</B> Przeliczanie między układem współrzędnych galaktycznych i równikowych</LI><LI><B>Widoczne:</B> Obliczenie współrzędnych równikowych w podanej epoce</LI><LI><B>Ekliptyczne:</B> Przekształcenie między układem współrzędnych ekliptycznych i równikowych</LI><LI><B>Poziome:</B> Obliczenie azymutu i wysokości dla podanego źródła, czasu i położenia na Ziemi</LI><LI><B>Odległość kątowa:</B> Obliczenie odległości kątowej między dwoma obiektami, których pozycje zostały podane we współrzędnych równikowych</LI><LI><B>Współrzędne geodezyjne:</B> Przekształcenie współrzędnych geodezyjnych na XYZ</LI><LI><B>Prędkość LSR:</B> Obliczenie heliocentrycznej, geocentrycznej i topocentrycznej prędkości kątowej źródła z prędkości LSR</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms regarding information on solar system bodies coordinates and times<UL><LI><B>Planets Coords:</B> Coordinates for the planets, moon and sun at a given time and from a given position on Earth </LI></UL></QT>
pl: <QT>Sekcja z algorytmami dotyczącymi współrzędnych i czasów ciał Układu Słonecznego<UL><LI><B>Współrzędne planet:</B> Współrzędne planet, Księżyca i Słońca w podanej chwili i z wybranego położenia na Ziemi</LI></UL></QT>

[ctx: @title:window]
en: Calculator
pl: Kalkulator

en: Calculator modules
pl: Moduły kalkulatora

en: Time Calculators
pl: Kalkulatory czasu

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
pl: Dzień juliański

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
pl: Czas gwiazdowy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
pl: Almanach

en: Equinoxes & Solstices
pl: Równonoce i przesilenia

en: Coordinate Converters
pl: Przekształcanie współrzędnych

en: Equatorial/Galactic
pl: Równikowe/galaktyczne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
pl: Widoczne współrzędne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Horizontal Coordinates
pl: Współrzędne poziome

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
pl: Współrzędne ekliptyczne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
pl: Odległość kątowa

en: Geodetic Coordinates
pl: Współrzędne geodezyjne

en: LSR Velocity
pl: Prędkość LSR

en: Planets Coordinates
pl: Współrzędne planet

en: Conjunctions
pl: Koniunkcje

en: Eclipses
pl: Zaćmienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
pl: Czas lokalny

en: Universal time
pl: Czas uniwersalny

en: Julian date
pl: Data juliańska

en: Single Object
pl: Pojedynczy obiekt

en: Conjunction/Opposition
pl: Koniunkcja/opozycja

en: Date & Time (UT)
pl: Data i czas (UT)

en: Object 1
pl: Obiekt 1

en: Object 2
pl: Obiekt 2

en: Separation
pl: Odstęp

[ctx: @title:window]
en: Save Conjunctions
pl: Zapisz koniunkcje

en: Maximum separation entered is not a valid angle. Use the What's this help feature for information on how to enter a valid angle
pl: Wpisane maksymalne rozdzielenie nie jest poprawnym kątem. Informacja o tym, jak wpisać poprawny kąt znajduje się w pomocy "Co to jest"

en: Please select an object to check conjunctions with, by clicking on the 'Find Object' button.
pl: Wybierz obiekt do sprawdzenia koniunkcji. Używa się do tego przycisku "Znajdź obiekt".

en: Please select two different objects to check conjunctions with.
pl: Wybierz dwa różne obiekty do sprawdzenia koniunkcji.

en: Compute conjunction...
pl: Oblicz Koniunkcję

[ctx: @title:window]
en: Conjunction
pl: Koniunkcja

en: Compute conjunction between %1 and %2
pl: Oblicz koniunkcję pomiędzy %1 i %2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
pl: Koniunkcja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
pl: Opozycja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
pl: Greenwich, Wielka Brytania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
pl: Kończące się na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
pl: oraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
pl: Rozpoczynające się od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show conjunctions/oppositions for:
pl: Pokaż koniunkcje/opozycje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
pl: Między obiektami:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
pl: Maksymalna dozwolona odległość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
pl: Wyznacz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
pl: Koniunkcje/opozycje

en: View in SkyMap
pl: Obejrzyj na MapieNieba

en: Show Details
pl: Pokaż szczegóły

en: Full
pl: Pełny

en: Partial
pl: Częściowy

en: CSV Files (*.csv)
pl: Pliki CSV (*.csv)

[ctx: @title:window]
en: Export Eclipses
pl: Wyeksportuj zaćmienia

en: Could not export.
pl: Nie można wyeksportować.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show eclipses for:
pl: Pokaż zaćmienia dla:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
pl: Wyniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
pl: Równonoc wiosenna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
pl: Przesilenie letnie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
pl: Równonoc jesienna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
pl: Przesilenie zimowe:

[ctx: @title:window]
en: Export eyepiece view
pl: Wyeksportuj widok okularu

en: Overlay orientation vs. time ticks:
pl: Kierunek nakładki wzgl. kres czasowych:

en: Towards Zenith
pl: W kierunku zenitu

en: Dobsonian View
pl: Widok Dobsonian

en: Note: This overlay makes sense only if the view was generated in alt/az mode with a preset such as Refractor or Vanilla
pl: Uwaga: Ta nakładka ma sens tylko wtedy, gdy widok został utworzony w trybie alt/az z nastawami takimi jak Refraktor lub Niezmieniony

en: Note: This overlay  makes sense only if the view was generated in alt/az mode with a preset such as Dobsonian
pl: Uwaga: Ta nakładka ma sens tylko wtedy, gdy widok został utworzony w trybie alt/az z nastawą taką jak Dobsonian.

[ctx: @title:window]
en: Save Image as
pl: Zapisz obraz jako

en: Image files (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)
pl: Pliki obrazów (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)

[ctx: @title:window]
en: Eyepiece Field View
pl: Widok części okularu

[ctx: Export image]
en: Export
pl: Wyeksportuj

en: Invert view
pl: Odwróć widok

en: Flip view
pl: Odbij widok

en: Fetch DSS image
pl: Pokaż obraz DSS

en: Vanilla
pl: Niezmieniony

en: Flipped
pl: Odwrócony

en: Preset:
pl: Nastawa:

en: Failed to download DSS/SDSS image.
pl: Nie udało się pobrać obrazu DSS/SDSS.

[ctx: @title:window]
en: Flag Manager
pl: Zarządzanie flagami

en: To add custom icons, just add images in %1. File names must begin with flag. For example, the file <i>flagSmall_red_cross.png</i> will be shown as <b>Small red cross</b> in the combo box.
pl: Aby dodać własne ikony, po prostu dodaj obrazy do %1. Nazwy plików muszą zaczynać się od "flag". Na przykład, plik <i>flagSmall_red_cross.png</i> będzie widoczny jako <b>Mały czerwony krzyżyk</b> w polu rozwijanym.

[ctx: Declination]
en: Dec
pl: Dek

en: Epoch
pl: Epoka

en: Icon
pl: Ikona

en: Label
pl: Etykieta

en: Invalid coordinates.
pl: Nieprawidłowe współrzędne.

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
pl: Teleskop %1 jest niedostępny. Podłącz go i spróbuj ponownie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
pl: Barwa etykiety:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
pl: Ikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Slew to the flag coordinates
pl: Obróć do współrzędnych flagi

en: Region is invalid.
pl: Region jest nieprawidłowy.

[ctx: @title:window]
en: Artificial Horizon Manager
pl: Zarządzanie sztucznym horyzontem

[ctx: Altitude]
en: Alt
pl: Wys

en: Region is valid
pl: Region jest nieprawidłowy

en: %1 region is invalid.
pl: Region %1 jest nieprawidłowy.

en: Invalid angle value: %1
pl: Nieprawidłowa wartość kąta: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
pl: Regiony

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
pl: Dodaj region

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
pl: Usuń region

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleCeilingB)
en: Toggle Ceiling
pl: Przełącz sufit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
pl: Zapisz regiony

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
pl: Punkty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
pl: Dodaj punkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
pl: Usuń punkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
pl: Wyczyść wszystkie punkty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectPointsB)
en: Select points from the sky map
pl: Wybierz punkty z mapy nieba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Artificial horizon is used to define <span style=" font-weight:600;">Regions</span> on the SkyMap that are <span style=" font-style:italic;">blocked</span> from view from your vantage point (e.g. by tall trees or buildings). Regions can be areas above or below line segments that you enter. </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To draw a <span style=" font-weight:600;">Region</span>, enter a list of <span style=" font-weight:600;">Points</span> (<span style=" font-style:italic;">minimum</span> 2) that outlines the top of a blocked area (the <span style=" font-weight:600;">blockage is below</span> the lines).</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Setting <span style=" font-style:italic;">ceiling/window mode</span> for a list of points instead sets the <span style=" font-weight:600;">blockage above</span> the lines.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Add the points manually, or preferably by selecting them from the Sky Map after clicking <span style=" font-style:italic;">Select Points</span> button. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enable a region by <span style=" font-style:italic;">checking its box</span>. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Selecting a region displays its points on the SkyMap. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When done click <span style=" font-style:italic;">Apply</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Defining regions is easier when used in conjunction with the Terrain background feature.</li></ul></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Sztuczny horyzont jest używany do określenia <span style=" font-weight:600;">Regionów</span> na mapie nieba, które są <span style=" font-style:italic;">zablokowane</span> o oglądania z punktu widokowego (np. poprzez wysokie drzewa, czy budynki). Regiony mogą być obszarami powyżej lub poniżej odcinków linii, które wpiszesz. </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aby narysować <span style=" font-weight:600;">Region</span>, wpisz listę <span style=" font-weight:600;">Punktów</span> (<span style=" font-style:italic;">minimum</span> 2) które zarysowują szczyt zablokowanego obszaru (<span style=" font-weight:600;">blokada jest poniżej</span> linii).</li><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ustawienie <span style=" font-style:italic;">trybu okna/sufitu</span> dla listy punktów zamiast tego ustawia  <span style=" font-weight:600;">blokadę powyżej</span> linii.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Dodaj punkty ręcznie, lub zaznaczając je z mapy nieba poprzez naciskanie na przycisk <span style=" font-style:italic;">Zaznacz punkty</span>. </li></ul><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Włącz region <span style=" font-style:italic;">zaznaczając jego pole</span>. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zaznaczenie regionu wyświetla jego punkty na mapie nieba. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Gdy skończysz, naciśnij <span style=" font-style:italic;">Zastosuj</span>.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Określanie regionów jest łatwiejsze, gdy użyte w połączeniu z włączonym terenem w tle.</li></ul></body></html>

[ctx: @title:window]
en: Jupiter Moons Tool
pl: Narzędzie Księżyców Jowisza

en: offset from Jupiter (arcmin)
pl: odległość od Jowisza (w minutach kątowych)

en: time since now (days)
pl: czas od teraz (w dniach)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
pl: Tryb interaktywny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
pl: Data i czas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
pl: Współrzędne równikowe (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
pl: Znajdź obiekt...

en: First position: %1
pl: Pierwsze położenie: %1

en: Second position: %1
pl: Drugie położenie: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
pl: Pierwsze położenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
pl: Drugie położenie

en: Could not open file %1.
pl: Nie można otworzyć pliku %1.

en: Invalid file: %1
pl: Błędny plik: %1

en: Invalid file
pl: Błędny plik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
pl: Odległość kątowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_2)
en: Position angle:
pl: Kąt położenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_3)
en: degrees E of N
pl: stopnie E lub N

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
pl: Tryb wsadowy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
pl: Wybór pól w pliku wejściowym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
pl: Początkowa rektascensja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
pl: Początkowa deklinacja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra1CheckBatch)
en: Final right ascension:
pl: Końcowa rektascensja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
pl: Końcowa deklinacja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
pl: Pola w pliku wyjściowym i wynik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
pl: Wszystkie parametry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch)
en: Onl&y parameters in input file
pl: Parametry t&ylko w pliku wejściowym

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
pl: Pliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
pl: Plik wejściowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
pl: Plik wyjściowy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
pl: Współrzędne katalogowe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
pl: Docelowy czas i data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
pl: Zrównaj czas z rzeczywistym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
pl: Współrzędne widoczne:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
pl: Pokaż w pliku wyjściowym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
pl: Wszystkie parametry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
pl: Parametry tylko w pliku wejściowym

en: Does not rise
pl: Nigdy nie wschodzi

en: Does not set
pl: Nigdy nie zachodzi

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
pl: Almanach dla %1

en: computed by KStars
pl: obliczone przez KStars

en: Results of Almanac calculation
pl: Almanach: wyniki obliczeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
pl: Wysokość w południe:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
pl: Zachód:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
pl: Długość dnia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
pl: Azymut wschodu Słońca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
pl: Wschód:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
pl: Południe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
pl: Azymut zachodu Słońca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
pl: Czas górowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
pl: Azymut wschodu Księżyca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
pl: Czas górowania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
pl: Azymut zachodu Księżyca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
pl: Faza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
pl: Księżyc przybywający (75%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
pl: Tryb wsadowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Specify Dates for the Calculation in the Input File
pl: Dane dla obliczeń umieść w pliku wejściowym.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
pl: Plik wejściowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
pl: Plik wyjściowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButtonBatch)
en: View Output...
pl: Zobacz wynik...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
pl: Współrzędne równikowe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
pl: Współrzędne galaktyczne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
pl: Wybór pól w pliku wejściowym

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
pl: Jeśli zaznaczone, wartość będzie czytana z pliku wejściowego. Jeśli nie - z przyległego pola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
pl: Dł. gal.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
pl: Szer. gal.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
pl: Wybór pól w pliku wyjściowym

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
pl: Wybór nazw plików

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
pl: Współrzędne wejściowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
pl: Kartezjańskie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
pl: Geografia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
pl: Wybór modelu elipsoidy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
pl: Zamień

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
pl: Współrzędne kartezjańskie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
pl: Współrzędne geograficzne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
pl: Wysokość (metry):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
pl: Wys. (m):

en: Results of Julian day calculation
pl: Wyniki obliczania dnia juliańskiego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
pl: Dzień juliański:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
pl: Dzień juliański ze zmianami:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
pl: Parametr wejściowy:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
pl: Data i czas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
pl: Dzień juliański

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
pl: Dzień juliański ze zmianami

en: Incorrect number of fields in line %1:
pl: Niepoprawna liczba pól w wierszu %1:

en: Present fields %1.
pl: Obecne pole %1.

en: Required fields %1.
pl: Wymagane pole %1.

en: Unknown planet
pl: Nieznana planeta

en:  in line %1:
pl:  w wierszu %1:

en: Line %1 contains an invalid time
pl: Wiersz %1 zawiera niepoprawny czas

en: Line %1 contains an invalid date:
pl: Wiersz %1 zawiera nieprawną daną:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
pl: Podczas interpretacji pliku znaleziony został błąd

en: Errors in lines
pl: Błąd w wierszach

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
pl: Parametry wejściowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
pl: Ciało Układu Słonecznego:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
pl: Heliocentryczne współrzędne ekliptyczne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
pl: Odległość (AU):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
pl: Współrzędne geocentryczne ekliptyczne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
pl: Wybór układu współrzędnych w pliku wyjściowym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
pl: Heliocentryczne ekliptyczne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
pl: Równikowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
pl: Geocentryczne ekliptyczne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
pl: Poziome

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
pl: Inne parametry pliku wyjściowego

en: Location strings consist of the comma-separated names of the city, province and country.  If the string contains spaces, enclose it in quotes so it gets parsed properly.
pl: Nazwa położenia składa się z nazwy miasta, województwa i kraju oddzielonych przecinkami. Jeśli nazwa zawiera odstępy, umieść je całe w cudzysłowach.

en: Hint for writing location strings
pl: Wskazówka dotycząca zapisu ciągów znaków położeń

en: local time
pl: czas lokalny

en: sidereal time
pl: czas gwiazdowy

en: date
pl: data

en: location
pl: położenie

en: %1 and %2
pl: %1 i %2

en: %1, %2 and %3
pl: %1, %2 i %3

en: Specify %1 in the input file.
pl: Podaj %1 w pliku wejściowym.

en: Results of Sidereal time calculation
pl: Wyniki obliczeń czasu gwiezdnego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
pl: Czas gwiazdowy:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
pl: Wyznaczanie czasu gwiazdowego

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
pl: Wyznaczanie czasu standardowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
pl: Odczyt z pliku wejściowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HelpLabel)
en: Specify Local Time in the Input File
pl: Podaj czas lokalny w pliku wejściowym

en: Sun's Declination
pl: Deklinacja Słońca

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
pl: # Czasy równonocy i przesileń

en: # computed by KStars
    #
pl: # wyznaczone przez program KStars
    #

en: # Vernal Equinox		Summer Solstice			Autumnal Equinox		Winter Solstice
    #
pl: # Równonoc wiosenna		Przesilenie letnie		Równonoc jesienna		Przesilenie zimowe
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
pl: Równonoce i przesilenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
pl: Równonoce i przesilenia w roku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolstice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolstice)
en: 1 Jan 2007  00:00
pl: 1 sty 2007  00:00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HelpLabel)
en: Specify Years for the Calculation in the Input File
pl: Podaj lata, dla których mają być przeprowadzone obliczenia, w pliku wejściowym.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
pl: Docelowe położenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
pl: Prędkości kątowe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
pl: Heliocentryczna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
pl: Geocentryczna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
pl: Topocentryczna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
pl: Wysokość (metry):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
pl: Prędkość wejściowa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
pl: Heliocentryczna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
pl: Geocentryczna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
pl: Topocentryczna

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
pl: Widok ogólny

en: Moon Phase Calendar
pl: Kalendarz faz księżyca

en: Error: sesameResolver failed. Could not resolve name on CDS Sesame.
pl: Błąd: niepowodzenie sesameResolver. Nie można rozwiązać nazwy na CDS Sesame.

en: Attempting to resolve object %1 using CDS Sesame.
pl: Próba rozwiązania obiektu %1 przy użyciu CDS Sesame.

en: Error trying to get XML response from CDS Sesame server: %1
pl: Błąd próby uzyskania odpowiedzi XML z serwera CDS Sesame: %1

en: Empty result instead of expected XML from CDS Sesame. Maybe bad Internet connection?
pl: Pusty wynik zamiast oczekiwanego XML z CDS Sesame! Może to wina złego połączenia internetowego?

en: Error parsing XML from CDS Sesame: %1 on line %2 @ col = %3
pl: Błąd przetwarzania XML z CDS Sesame: %1 w wierszu %2 @ col = %3

en: Resolved %1 successfully.
pl: Pomyślnie rozwiązano %1.

[ctx: @title:window]
en: Observation Planner
pl: Planowanie obserwacji

en: Alternate Name
pl: Alternatywna nazwa

en: Current Altitude
pl: Bieżąca wysokość

[ctx: Constellation]
en: Constell.
pl: Gwiazdozbiór

[ctx: Short text to describe that object has not risen yet]
en: Not risen
pl: Nie podniesione

[ctx: Object is in the Dobsonian hole]
en: In hole
pl: W dziurze

en: Stars and objects whose names KStars does not know are not supported in the observing lists
pl: Gwiazdy i obiekty, których nazwy nie są znane KStars nie są obsługiwane na liście obserwowanych

en: %1 is already in your wishlist.
pl: %1 już znajduje się na liście życzeń.

en: %1 is already in the session plan.
pl: %1 już znajduje się w planie sesji.

en: Added %1 to observing list.
pl: Dodano do listy obserwowanych: %1.

en: Added %1 to session list.
pl: Dodano do listy sesji: %1.

en: DSS Image metadata: 
     Size: %1' x %2' 
     Photometric band: %3 
     Version: %4
pl: Metadane obrazu DSS: 
     Rozmiar: %1' x %2' 
     Pasmo fotometryczne: %3 
     Wersja: %4

en: No image info available.
pl: Brak informacji o obrazie.

en: No image available. Click on the placeholder image to download one.
pl: Brak obrazu. Kliknij na obrazie zastępczym

[ctx: %1 magnitude of object, %2 type of sky object (planet, asteroid etc), %3 name of a constellation]
en: %1 mag %2 in %3
pl: %1 mag %2 w %3

en: Batch add to observing session
pl: Dodaj wsadowo do sesji obserwacyjnej

en: Batch add to observing wishlist
pl: Dodaj wsadowo do listy życzeń obserwacyjnych

en: Specify a list of objects with one object on each line to add. The names must be understood to KStars, or if the internet resolver is enabled in settings, to the CDS Sesame resolver. Objects that are internet resolved will be added to the database.
pl: Określ listę obiektów z jednym obiektem w każdym wierszu. Nazwy muszą być zrozumiałe dla KStars lub jeśli włączono rozwiązywanie nazw z internetu, to do programu rozwiązującego CDS Sesame. Obiekty, które zostaną tak rozwiązane, zostaną dodane do bazy danych.

en: Batch add: %1 object not found | Batch add: %1 objects not found
pl[0]: Dodawanie wsadowe: nie znaleziono %1 obiektu
pl[1]: Dodawanie wsadowe: nie znaleziono %1 obiektów
pl[2]: Dodawanie wsadowe: nie znaleziono %1 obiektów

en: %1 object could not be found in the database or resolved, and hence could not be added. See the details for more. | %1 objects could not be found in the database or resolved, and hence could not be added. See the details for more.
pl[0]: Nie można było znaleźć obiektu %1 w bazie danych, ani go rozwiązać, więc nie można było go dodać. Zajrzyj do szczegółów po bardziej rozbudowany opis.
pl[1]: Nie można było znaleźć obiektów %1 w bazie danych, ani ich rozwiązać, więc nie można było ich dodać. Zajrzyj do szczegółów po bardziej rozbudowany opis.
pl[2]: Nie można było znaleźć obiektów %1 w bazie danych, ani ich rozwiązać, więc nie można było ich dodać. Zajrzyj do szczegółów po bardziej rozbudowany opis.

[ctx: @title:window]
en: Open Observing List
pl: Otwórz lista obserwowanych

en: The specified file is invalid. We expect an XML file based on the OpenAstronomyLog schema.
pl: Wskazany plik jest nieprawidłowy. Oczekujemy pliku XML o układzie wg OpenAstronomyLog.

en: The specified file is invalid
pl: Podany plik jest niepoprawny

en: Are you sure you want to clear all objects?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie obiekty?

en: Clear all?
pl: Wyczyścić wszystko?

en: Do you want to save the current session?
pl: Czy zapisać bieżącą sesję?

en: Save Current session?
pl: Czy zapisać bieżącą sesję?

[ctx: @title:window]
en: Save Observing List
pl: Zapisz listę obserwowanych

en: Could not open the observing wishlist file %1 for writing. Your wishlist changes will not be saved. Check if the location is writable and not full.
pl: Nie można otworzyć pliku listy życzeń do obserwacji %1 do zapisu. Twoje zmiany na liście życzeń nie zostaną zapisane. Sprawdź, czy miejsce to jest do zapisu i nie jest już pełne.

en: Could not save observing wishlist
pl: Nie można zapisać listy życzeń obserwacji.

[ctx: @title:window]
en: Observing List Wizard
pl: Pomocnik listy obserwowanych

en: Please wait while loading observing wishlist...
pl: Czekaj na wczytanie wszystkich listy życzeń do obserwowania...

en: Canceling this will truncate your wishlist
pl: Odwołanie tego obetnie twoją listę życzeń

en: If you cancel this operation, your wishlist will be truncated and the following objects will be removed from the wishlist when you exit KStars. Are you sure this is okay?
pl: Jeśli odwołasz to działania, to twoja lista życzeń zostanie obcięta, a następujące obiekty zostaną z niej usunięte po zakończeniu KStars. Czy na pewno ma tak się stać?

en: Observing wishlist truncated: %1 object not found | Observing wishlist truncated: %1 objects not found
pl[0]: Obcięto listę życzeń obserwacji: nie znaleziono %1 obiektu
pl[1]: Obcięto listę życzeń obserwacji: nie znaleziono %1 obiektów
pl[2]: Obcięto listę życzeń obserwacji: nie znaleziono %1 obiektów

en: %1 object could not be found in the database, and will be removed from the observing wish list. We recommend that you copy its name as a backup so you can add it later. | %1 objects could not be found in the database, and will be removed from the observing wish list. We recommend that you copy the detailed list as a backup, whereby you can later use the Batch Add feature in the Observation Planner to add them back using internet search.
pl[0]: Nie można znaleźć obiektu %1 w bazie danych, więc zostanie on usunięty z listy życzeń obserwacyjnych. Zalecamy skopiowanie jego nazwy i jej zachowanie, tak aby można go było później dodać ręcznie.
pl[1]: Nie można znaleźć obiektów %1 w bazie danych, więc zostanie on usunięty z listy życzeń obserwacyjnych. Zalecamy skopiowanie szczegółowej listy jako kopii zapasowej, którą będzie można później wykorzystać w obszarze dodawania wsadowego w planowaniu obserwacji do dodania tych obiektów z internetu.
pl[2]: Nie można znaleźć obiektów %1 w bazie danych, więc zostanie on usunięty z listy życzeń obserwacyjnych. Zalecamy skopiowanie szczegółowej listy jako kopii zapasowej, którą będzie można później wykorzystać w obszarze dodawania wsadowego w planowaniu obserwacji do dodania tych obiektów z internetu.

en: Cannot save an empty session list.
pl: Nie można zapisać pustej listy sesji.

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
pl: Nie można otworzyć pliku %1.  Czy spróbować z inną nazwą?

en: Try Different
pl: Spróbuj inną

en: Do Not Try
pl: Nie próbuj

en: Please wait while adding objects...
pl: Czekaj na dodanie wszystkich obiektów...

en: Customized DSS Download
pl: Własne pobieranie DSS

en: Specify image width (arcminutes):
pl: Podaj szerokość obrazu (minuty kątowe):

en: Specify image height (arcminutes):
pl: Podaj wysokość obrazu (minuty kątowe):

en: Specify version:
pl: Podaj wersję:

en: This will delete all saved images. Are you sure you want to do this?
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich zapisanych obrazów. Czy jesteś pewien, że chcesz to zrobić?

en: Delete All Images
pl: Usuń wszystkie obrazy

en: Image Chooser
pl: Wybór obrazu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
pl: Otwórz listę obserwowanych w sesji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
pl: Wczytaj listę obserwowanych z dysku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
pl: Zapisz sesję obserwacji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
pl: Zapisz bieżącą listę obserwowanych na dysk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
pl: Zapisz sesję obserwacji jako...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
pl: Zapisanie bieżącej listy obserwowanych na dysku z podaniem nazwy pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OALExport)
en: Export to OAL...
pl: Wyeksportuj do OAL...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
pl: Wybierz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Update)
en: Update the table and the plot for the new date and location.
pl: Uaktualnij tablicę i wykres zgodnie z nową datą i położeniem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, refLabel)
en: Reference images:
pl: Obrazy wzorcowe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
pl: Pobierz obrazy SDSS/DSS dla wszystkich obiektów na bieżącej liście.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
pl: Pobierz wszystkie obrazy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
pl: Usuwa wszystkie zapisane obrazy DSS/SDSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
pl: Usuń wszystkie obrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addLabel)
en: Adding objects:
pl: Dodawanie obiektów:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
pl: Pomocnik listy obserwowanych

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
pl: Pomocnik listy pomaga utworzyć listę za pomocą filtrów na rodzaj obiektu, położenie na niebie i jasność.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WizardButton)
en: Wizard...
pl: Pomocnik...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
pl: Otwórz okno wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
pl: Otwórz okno wyszukiwania w celu dodania obiektów do listy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
pl: Otwórz okno "Co na niebie?"

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Opens the What's up Tonight dialog, from which objects can be added to the list
pl: Otwiera okno "Co dziś na niebie?", z którego obiekty można dodawać do listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, WUTButton)
en: What's up Tonight...
pl: Co dziś na niebie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, batchAddButton)
en: Batch add
pl: Dodawanie wsadowe

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
pl: Lista życzeń

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
pl: Plan sesji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
pl: Zaplanowany czas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickInfoLabel)
en: Select an Object to View Information here
pl: Wybierz obiekt, którego dane mają być tu wyświetlane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
pl: (Brak obrazu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dssMetadataLabel)
en: Image Metadata Info
pl: Metadane obrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchImage)
en: Replace from Internet...
pl: Zastąp z internetu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
pl: Usuń obraz

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, NotesEdit)
en: Record object notes here.
pl: Tutaj zapisuj uwagi o obiektach.

en: Add to session plan
pl: Dodaj do planu sesji

en: Add objects visible tonight to session plan
pl: Dodaj obiekty widoczne dziś do planu sesji

en: Add to Ekos Scheduler
pl: Dodaj harmonogram Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
pl: Wyśrodkuj

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
pl: Optyka

en: Eyepiece view
pl: Widok okularu

en: Show SDSS image
pl: Pokaż obraz SDSS

en: Show DSS image
pl: Pokaż obraz DSS

en: Customized DSS download
pl: Własne pobieranie DSS

en: Show images from web
pl: Pokaż obrazy z Sieci

en: Remove from WishList
pl: Usuń z wykazu życzeń

en: Remove from Session Plan
pl: Usuń z planu sesji

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
pl: w obszarze prostokątnym

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
pl: w obszarze kołowym

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
pl: na całym niebie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
pl: Gromady otwarte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
pl: Gromady kuliste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
pl: Mgławice gazowe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
pl: Mgławice planetarne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
pl: Słońce, Księżyc i planety

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
pl: Podano niepoprawny okrąg, niemożliwe wybranie regionu.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
pl[0]: Lista obserwowanych zawiera %1 obiekt
pl[1]: Lista obserwowanych zawiera %1 obiekty
pl[2]: Lista obserwowanych zawiera %1 obiektów

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
pl: w gwiazdozbiorze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
pl: <html><head></head><body><p>Witamy w pomocniku listy obserwowanych</p><p></p><p>Za pomocą tego narzędzia można konstruować listy obserwowanych filtrując listę obiektów na różne sposoby. Najpierw wybiera się obiekty po <span style=" font-weight:600;">typie</span>. Następnie ogranicza się listę do obiektów zajmujących określony <span style=" font-weight:600;">obszar nieba</span>. Można jeszcze wybrać tylko te, które znajdują się w podanym <span style=" font-weight:600;">zakresie jasności</span>. Ostatnim ograniczeniem jest to, czy obiekt <span style=" font-weight:600;">jest obserwowalny w określonym czasie</span>.</p><p></p><p>Naciśnij <span style=" font-weight:600;">Dalej</span> aby rozpocząć od wyboru typu obiektów , które mają się znaleźć na twojej liście obserwowanych.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjTypeLabel)
en: <html><head></head><body><p>Select objects by type</p><p></p><p>Highlight the object types you want to include in your observing list in the box below.  You can highlight more than one item in the list.  The buttons along the right can be used to quickly choose some common selections.</p><p></p><p>When you are finished, press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button.</p></body></html>
pl: <html><head></head><body><p>Wybór obiektu po typie</p><p></p><p> Wybierz w polu poniżej typy obiektów jakie chcesz włączyć do swojej listy obserwowanych. Może ich być wiele. Przyciski służą do szybkiego wybrania jednej z bardziej popularnych kombinacji.</p><p></p> <p>Kiedy skończysz kliknij<span style=" font-weight:600;">Dalej</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
pl: Zaznacz wszystkie obiekty na liście

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
pl: Wszystkie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
pl: Wyczyszczenie listy zaznaczonych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
pl: Wybranie obiektów typu "dalekie obiekty" z listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
pl: Dalekie obiekty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
pl: Wybranie wszystkich rodzajów obiektów Układu Słonecznego z listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectText)
en: <html><head></head><body><p>Select by region</p><p></p><p>Next, you can limit your object list to only those objects which occupy a specific region on the sky.  There are three ways to specify the region for your list:  by <span style=" font-weight:600;">constellation</span>, by specifying a <span style=" font-weight:600;">rectangular region</span>, or by specifying a <span style=" font-weight:600;">circular region</span>.  You may also skip selecting by a region, which will include objects from <span style=" font-weight:600;">all over the sky</span>.</p><p></p><p>Make your selection below, and press <span style=" font-weight:600;">Next</span>.</p></body></html>
pl: <html><head></head><body><p>Wybór obszaru</p><p></p><p> Teraz możesz ograniczyć listę obiektów do tych, które zajmują określony obszar nieba. Istnieją trzy sposoby na podanie obszaru:  <span style="font-weight:600;">gwiazdozbiór</span>, podanie <span style="font-weight:600;">obszaru prostokątnego</span> oraz <span style="font-weight:600;">kołowego</span>. Możesz także pominąć wybór obszaru, co spowoduje włączenie obiektów <span style="font-weight:600;">z całego nieba</span>. </p><p></p><p>Dokonaj wyboru poniżej i kliknij <span style=" font-weight:600;">Dalej</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
pl: Chcę wybrać obiekty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ConstellationText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in one or more constellations</p><p></p><p>In the list below, highlight the constellations you want to use for your observing list.  Only objects that occupy the selected constellations will be included in the list.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
pl: <html><head></head><body><p>Wybierz obiekty w jednym lub większej liczbie gwiazdozbiorów</p><p></p><p>Na liście poniżej zaznacz gwiazdozbiory, które chcesz używać na swojej liście obserwowanych. Tylko obiekty w nich się znajdujące będą dostępne na liście.</p><p></p><p>Po zakończeniu kliknij <span style=" font-weight:600;">Dalej</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RectangularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a rectangular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular rectangular region on the sky.  Specify the rectangular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) limits that define the region.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
pl: <html><head></head><body><p>Wybierz obiekty w obszarze prostokątnym</p><p></p><p>Na tej karcie możesz ograniczyć swoją listę obserwowanych do obiektów znajdujących się w określonym prostokątnym obszarze nieba. Obszar określa się podając zakresy rektascensji (RA) i deklinacji (Dekl).</p><p></p><p>Po zakończeniu kliknij <span style=" font-weight:600;">Dalej</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
pl: do

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
pl: Limity Dek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
pl: Limity RA:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CircularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a circular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular circular region on the sky.  Specify the circular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) coordinates for the center of the circle, and the size of the circle's radius, in Degrees.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
pl: <html><head></head><body><p>Wybierz obiekty w obszarze kołowym</p><p></p><p>Na tej karcie możesz ograniczyć listę obserwowanych do obiektów zajmujących kołowy obszar nieba. Obszar taki określa się za pomocą rektascensji (RA) i deklinacji (Dekl) środka koła oraz promienia koła w stopniach.</p><p></p><p>Po zakończeniu kliknij <span style=" font-weight:600;">Dalej</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterRALabel)
en: center RA:
pl: RA środka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: center Dec:
pl: Dekl. środka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
pl: Promień (stopnie):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObserveOnDateText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects observable on a date:</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects which can be observed on a particular date (and from a particular location on Earth).  To filter your list in this way, check the checkbox below, and then select the desired date.  If you leave this box unchecked, then your list will include objects regardless of when they are observable (this is the default).  You may also change the geographic location used to determine whether objects are observable.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p><p></p></body></html>
pl: <html><head></head><body><p>Wybierz obiekty obserwowalne w określonym czasie:</p><p></p><p>Na tej karcie możesz ograniczyć swoją listę obserwowanych do obiektów, które mogą być obserwowane w określonym czasie (i z określonego miejsca na Ziemi). Aby tak filtrować, zaznacz pole na dole i wybierz datę. Jeśli nie zaznaczysz pola poniżej, Twoja lista obserwowanych będzie zawierała obiekty niezależnie od tego, czy są obserwowane (jest to zachowanie domyślne). Możesz też zmienić położenie wykorzystywane do ustalenia, czy dany obiekt jest widoczny, czy też nie.</p><p></p><p>Po zakończeniu kliknij<span style=" font-weight:600;">Dalej</span>.</p><p></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
pl: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
pl: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Min. Altitude:
pl: Minimalna wysokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Coverage:
pl: Pokrycie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Max. Altitude:
pl: Maksymalna wysokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
pl: Wybierz obiekty, których nie można zaobserwować na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MagnitudeText)
en: <html><head/><body><p>Select bright objects</p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects brighter than a given magnitude. Be careful with this selection, because KStars does not have a magnitude for every object in its database. You need to indicate whether you want to include objects with an undefined magnitude.</p><p>If you do not wish to exclude faint objects with this selection, simply leave the checkbox below unchecked.</p><p>This is the final page of the Observing List Wizard. You can go back and modify previous pages with the <span style=" font-weight:600;">Back</span> button. When you are satisfied, press the <span style=" font-weight:600;">Ok</span> button to exit the wizard, and the Observing List tool will be populated with the objects you have specified here.</p><p><br/></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wybierz jasne obiekty</p><p>Na tej karcie możesz ograniczyć listę obserwowanych do obiektów jaśniejszych niż podana wartość. Przy używaniu tej opcji należy bardzo uważać, bo KStars nie posiada danych o jasności dla wszystkich obiektów. Trzeba zdecydować, czy obiekty o nieznanej jasności mają być włączone do wyników.</p><p>Jeśli nie chcesz wyłączać słabych obiektów, po prostu nie zaznaczaj pola poniżej.</p><p>To jest ostatnia karta pomocnika listy obserwowanych. Możesz cofnąć się do poprzednich stron za pomocą przycisku <span style=" font-weight:600;">Wstecz</span>. Po zakończeniu kliknij <span style=" font-weight:600;">OK</span>. Działanie pomocnika zostanie zakończone, a lista obserwowanych wypełniona obiektami wybranymi podczas jego pracy.</p><p><br/></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
pl: Wybierz obiekty jaśniejsze niż:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
pl: Wyłącz obiekty bez zdefiniowanej jasności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
pl: Lista obserwowanych jest obecnie pusta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
pl: Uaktualnij liczbę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
pl: Nazwa opcji

[ctx: @title:window]
en: Solar System Viewer
pl: Widok Układu Słonecznego

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
pl: położenie X (AU)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
pl: położenie Y (AU)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
pl: Dziś

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PolarisHourAngle)
en: Polaris Hour Angle
pl: Kąt godzinowy gwiazdy polarnej

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Date / Time
pl: Data / Czas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPolarisHA)
en: TextLabel
pl: EtykietaTekstowa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Polaris HourAngle
pl: Kąt godzinowy gwiazdy polarnej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
pl: Bieżący czas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Set Local Time
pl: Ustaw czas lokalny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twelveHourR)
en: 12 Hour
pl: 12 godzinny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, twentyFourHourR)
en: 24 Hours
pl: 24 godzinny

[ctx: @title:window]
en: Options
pl: Ustawienia

[ctx: @title:window]
en: Script Data
pl: Danej skryptu

[ctx: @title:window]
en: Script Builder
pl: Budowanie skryptów

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
pl: Ustawienie widoku na podane położenie. %1 może być nazwą obiektu, punktem na kompasie lub 'zenith' (zenit).

en: Add a name label to the object named %1.
pl: Dodaj etykietę z nazwą do obiektu %1.

en: Remove the name label from the object named %1.
pl: Usuń etykietę z nazwą z obiektu %1.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
pl: Dodaj ślad do ciała Układu Słonecznego o nazwie: %1.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
pl: Usuń ślad z ciała Układu Słonecznego o nazwie: %1.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
pl: Przełączenie obrazu na podane współrzędne RA/Dek.  Rektascensja jest podana w godzinach, a deklinacja w stopniach.

en: Point the display at the specified Alt/Az coordinates.  Alt and Az are expressed in Degrees.
pl: Przełączenie obrazu na podane współrzędne wys/az. Wartości te są podane w stopniach.

en: Increase the display Zoom Level.
pl: Zwiększenie poziomu powiększenia.

en: Decrease the display Zoom Level.
pl: Zmniejszenie poziomu powiększenia.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
pl: Ustawienie poziomu powiększenia na domyślną wartość.

en: Set the display Zoom Level manually.
pl: Ręczne ustawienie poziomu powiększenia.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
pl: Ustawienie zegara systemowego na podany czas lokalny.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
pl: Zatrzymanie wykonywania skryptu na podaną liczbę sekund.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
pl: Zatrzymanie wykonywania skryptu do chwili naciśnięcia klawisza.  Możliwe jest tylko użycie pojedynczych klawiszy; 'space' to klawisz spacji.

en: Set whether the display is tracking the current location.
pl: Ustawienie, czy śledzone jest bieżące położenie.

en: Change view option named %1 to value %2.
pl: Zmiana opcji widoku o nazwie %1 na %2.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
pl: Ustawienie położenia geograficznego na miasto określone przez jego nazwę, prowincję i kraj.

en: Set the color named %1 to the value %2.
pl: Ustawienie barwy o nazwie %1 na wartość %2.

en: Load the color scheme specified by name.
pl: Wczytanie zestawu barw o podanej nazwie.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
pl: Eksport obrazu nieba o podanej szerokości i wysokości do pliku.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
pl: Wydrukowanie obrazu nieba na drukarkę lub do pliku.  Jeśli %1 jest prawdą, zostanie pokazane okno dialogowe wydruku.  Jeśli %2 jest prawdą, zostanie użyty zestaw barw Mapa nieba.

en: Halt the simulation clock.
pl: Zatrzymanie zegara symulacji.

en: Start the simulation clock.
pl: Start zegara symulacji.

en: Set the timescale of the simulation clock to specified scale.  1.0 means real-time; 2.0 means twice real-time; etc.
pl: Ustawienie skali czasu symulacji na wybraną wartość.  1.0 oznacza czas rzeczywisty; 2.0 to dwa razy szybszy upływ czasu itd.

en: Functions
pl: Funkcje

en: InfoBoxes
pl: Okna danych

en: Toggle display of all InfoBoxes
pl: Przełącz wyświetlanie wszystkich okien informacyjnych

en: Toggle display of Time InfoBox
pl: Wł./Wył. wyświetlanie okna danych o czasie.

en: Toggle display of Geographic InfoBox
pl: Przełącz wyświetlanie okna danych o położeniu geograficznym.

en: Toggle display of Focus InfoBox
pl: Przełącz wyświetlanie okna danych o ogniskowej.

en: (un)Shade Time InfoBox
pl: Zacieniowanie okna czasu

en: (un)Shade Geographic InfoBox
pl: Zacieniowanie okna geografii

en: (un)Shade Focus InfoBox
pl: (roz)Zwiń okno informacyjne skupienia

en: Toolbars
pl: Paski narzędzi

en: Toggle display of main toolbar
pl: Przełącz wyświetlanie głównego paska narzędzi

en: Toggle display of view toolbar
pl: Przełącz wyświetlanie paska widoku

en: Show Objects
pl: Pokaż obiekty

en: Toggle display of Stars
pl: Przełącz wyświetlanie gwiazd

en: Toggle display of all deep-sky objects
pl: Przełącz wyświetlanie wszystkich obiektów z głębi nieba

en: Toggle display of all solar system bodies
pl: Przełącz wyświetlanie wszystkich ciał układu słonecznego

en: Toggle display of Sun
pl: Przełącz wyświetlanie Słońca

en: Toggle display of Moon
pl: Przełącz wyświetlanie Księżyca

en: Toggle display of Mercury
pl: Przełącz wyświetlanie Merkurego

en: Toggle display of Venus
pl: Przełącz wyświetlanie Wenus

en: Toggle display of Mars
pl: Przełącz wyświetlanie Marsa

en: Toggle display of Jupiter
pl: Przełącz wyświetlanie Jowisza

en: Toggle display of Saturn
pl: Przełącz wyświetlanie Saturna

en: Toggle display of Uranus
pl: Przełącz wyświetlanie Urana

en: Toggle display of Neptune
pl: Przełącz wyświetlanie Neptuna

en: Toggle display of Asteroids
pl: Przełącz wyświetlanie asteroid

en: Toggle display of Comets
pl: Przełącz wyświetlanie komet

en: Show Other
pl: Pokaż inne

en: Toggle display of constellation lines
pl: Przełącz wyświetlanie linii gwiazdozbiorów

en: Toggle display of constellation boundaries
pl: Przełącz wyświetlanie granic gwiazdozbiorów

en: Toggle display of constellation names
pl: Przełącz wyświetlanie nazw gwiazdozbiorów

en: Toggle display of Milky Way
pl: Przełącz wyświetlanie Drogi Mlecznej

en: Toggle display of the coordinate grid
pl: Przełącz wyświetlanie siatki współrzędnych

en: Toggle display of the celestial equator
pl: Przełącz wyświetlanie równika niebieskiego

en: Toggle display of the ecliptic
pl: Przełącz wyświetlanie ekliptyki

en: Toggle display of the horizon line
pl: Przełącz wyświetlanie linii horyzontu

en: Toggle display of the opaque ground
pl: Przełącz wyświetlanie nieprzezroczystego gruntu

en: Toggle display of star name labels
pl: Przełącz wyświetlanie etykiet nazw gwiazd

en: Toggle display of star magnitude labels
pl: Przełącz wyświetlanie etykiet jasności gwiazd

en: Toggle display of asteroid name labels
pl: Przełącz wyświetlanie etykiet nazw asteroid

en: Toggle display of comet name labels
pl: Przełącz wyświetlanie etykiet nazw komet

en: Toggle display of planet name labels
pl: Przełącz wyświetlanie etykiet nazw planet

en: Toggle display of planet images
pl: Przełącz wyświetlanie obrazów planet

en: Show Latin constellation names
pl: Użycie łacińskich nazw gwiazdozbiorów

en: Show constellation names in local language
pl: Pokazywanie nazw gwiazdozbiorów w lokalnym języku

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
pl: Pokazywanie skrótów nazw gwiazdozbiorów zgodnych ze standardem IAU

en: Hide Items
pl: Ukrywanie obiektów

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
pl: Przełącz ukrywanie obiektów podczas obracania Pola Widzenia

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
pl: Próg czasu (w sekundach) przy ukrywaniu obiektów

en: Hide faint stars while slewing?
pl: Czy ukryć słabe gwiazdy przy obracaniu?

en: Hide solar system bodies while slewing?
pl: Czy ukryć ciała Układu Słonecznego podczas obracania?

en: Hide Milky Way while slewing?
pl: Czy ukryć kontur Drogi Mlecznej podczas obracania?

en: Hide constellation names while slewing?
pl: Czy ukryć nazwy gwiazdozbiorów podczas obracania?

en: Hide constellation lines while slewing?
pl: Czy ukryć linie gwiazdozbiorów podczas obracania?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
pl: Czy ukryć granice gwiazdozbiorów podczas obracania?

en: Hide coordinate grid while slewing?
pl: Czy ukryć siatkę współrzędnych podczas obracania?

en: Skymap Options
pl: Opcje mapy nieba

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
pl: Czy użyć poziomego układu współrzędnych? (jeśli nie, zostanie wykorzystany układ równikowy)

en: Set the Zoom Factor
pl: Ustawienie współczynnika powiększenia

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
pl: Wybór rozmiaru kątowego symbolu Pola Widzenia, w minutach kątowych.

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
pl: Wybierz kształt dla symbolu Pola Widzenia (FOV). Możliwości to: 0 = Kwadrat, 1 = Okrąg, 2 = Krzyżyk, 4 = Oko.

en: Select color for the FOV symbol
pl: Wybór barwy symbolu Pola Widzenia

en: string
pl: ciąg

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
pl: Czy użyć animowanego obracania? (jeśli nie, "przeskok do nowego centrum)

en: Correct for atmospheric refraction?
pl: Czy wprowadzić poprawkę na refrakcję atmosferyczną?

en: Automatically attach name label to centered object?
pl: Czy samoczynnie dołączać etykietę do wyśrodkowanego obiektu?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
pl: Czy dołączać tymczasowe etykiety podczas przemieszczania myszy nad obiektem?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
pl: Czy ślady planet blakną do barwy nieba? (jeśli nie, barwa jest stała)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
pl: jasność najsłabszej gwiazdy podpisanej na mapie

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
pl: jasność najjaśniejszej gwiazdy ukrytej podczas obracania

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
pl: jasność najsłabszej planetoidy rysowanej na mapie

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
pl: jasność najsłabszej planetoidy podpisanej na mapie

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
pl: komety bliżej Słońca niż ta wartość (w AU) są podpisywane na mapie

en: Could not download remote file.
pl: Nie można pobrać pliku.

en: Download Error
pl: Błąd

en: Save Changes to Script?
pl: Czy zapisać zmiany do skryptu?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
pl: Bieżący skrypt zawiera niezapisane zmiany.  Czy zapisać przed zamknięciem?

en: Could not parse script.  Line was: %1
pl: Błąd podczas parsowania skryptu.  Wiersz: %1

en: true
pl: prawda

en: Function index out of bounds.
pl: Indeks funkcji poza granicą.

en: false
pl: fałsz

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
pl: Sprzeczność między funkcją i elementem interfejsu Arg (spodziewano się %1).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
pl: Nowy skrypt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
pl: Rozpoczęcie pracy z nowym skryptem.  Nastąpi pytanie czy zapisać wszystkie zmiany w bieżącym skrypcie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open Script...
pl: Otwórz skrypt...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
pl: Otwarcie istniejącego skryptu.  Nastąpi pytanie, czy zapisać wszystkie niezapisane zmiany w bieżącym skrypcie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
pl: Zapisz skrypt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
pl: Zapisanie bieżącego skryptu.  Jeśli nie został wcześniej zapisany, jest to równoznaczne z "Zapisz jako...".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
pl: Zapisz skrypt jako...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
pl: Zapisanie skryptu do pliku; pozwala podać wcześniej nazwę pliku i nazwę skryptu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
pl: Wypróbuj skrypt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window.  You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
pl: Wykonanie skryptu w głównym oknie KStars.  Możliwe, że dobrym pomysłem będzie zmiana położenia narzędzia Budowanie skryptów, tak aby całe niebo było widoczne.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
pl: Bieżący skrypt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script.  Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below.  Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
pl: To pokazuje listę poleceń obecnych w bieżącym skrypcie.  Podświetlenie jednej z nich spowoduje pokazanie okna, gdzie można podać jej argumenty.  Przyciski działań po prawej umożliwiają skopiowanie, usunięcie lub zmianę położenia wybranego polecenia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
pl: Dodaj funkcję

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
pl: Jeśli funkcja jest podświetlona w polu "Przeglądarka funkcji", ten przycisk umożliwia jej dodanie do bieżącego skryptu.  Nowa funkcja jest dodawana zaraz po podświetlonej w polu "Bieżący skrypt".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
pl: Usuń funkcję

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
pl: Jeśli funkcja jest podświetlona w polu "Bieżący skrypt", ten przycisk umożliwia jej usunięcie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
pl: Skopiuj funkcję

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
pl: Jeśli funkcja jest podświetlona w polu "Bieżący skrypt", ten przycisk umożliwia jej powielenie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
pl: W górę

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
pl: Jeśli funkcja jest podświetlona w polu "Bieżący skrypt", ten przycisk umożliwia jej przesunięcie jedną pozycję w górę skryptu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
pl: W dół

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
pl: Jeśli funkcja jest podświetlona w polu "Bieżący skrypt", ten przycisk umożliwia jej przesunięcie jedną pozycję w dół skryptu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
pl: Argumenty funkcji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
pl: Przeglądarka funkcji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
pl: Pomoc do funkcji

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
pl: Jeśli funkcja jest podświetlona w Przeglądarce funkcji, to ten obszar będzie pokazywać jej krótką dokumentację.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
pl: Podaj nazwę skryptu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
pl: Wpisz nazwę skryptu.  To nie jest nazwa pliku, a tylko wiersz tekstu z opisem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
pl: Wpisz nazwisko autora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
pl: Nazwa skryptu:

[ctx: @title:window]
en: Sky Calendar
pl: Kalendarz nieba

en: Print the Sky Calendar
pl: Wydrukowanie kalendarza nieba

en: Please Wait
pl: Proszę czekać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CreateButton)
en: Plot Planetary Almanac
pl: Narysuj Almanach planetarny

[ctx: A planet rises from the horizon]
en: %1 rises
pl: wschodzi: %1

[ctx: A planet sets from the horizon]
en: %1 sets
pl: zachodzi: %1

[ctx: A planet transits across the meridian]
en: %1 transits
pl: góruje: %1

[ctx: @title:window]
en: Print sky calendar
pl: Druk kalendarza nieba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Grids and Labels
pl: Siatki i etykiety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridMonths)
en: Month dividers
pl: Podziałka miesięcy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridWeeks)
en: Interval dividers
pl: Podziałka okresów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
pl: Pionowa siatka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
pl: Bieżący dzień

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
pl: Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interval:
pl: Okres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
pl: dzień(dni)

en:  Slew %1 degrees %2 to find an %3 star of mag %4
pl: Obróć %1 o %2 stopni, aby znaleźć gwiazdę %3 o wielkości %4

en:  Slew %1 degrees %2 to find a(n) %3
pl: Obróć %1 o %2 stopni, aby znaleźć %3

en: triangle (of similar magnitudes)
pl: trójkąt (podobnych wielkości)

en: right-angled triangle
pl: trójkąt prostokątny

en: isosceles triangle
pl: trójką równoramienny

en: straight line of 3 stars
pl: prosta linia 3 gwiazd

en: equilateral triangle
pl: trójkąt równoramienny

en:  within %1% of FOV of the marked star
pl:  wewnątrz %1% FOV zaznaczonej gwiazdy

en: Star-hopper algorithm failed. If you're trying a large star hop, try using a smaller FOV or changing the source point
pl: Algorytm Skoków Międzygwiezdnych zakończył niepowodzeniem. Jeśli próbujesz znaleźć gwiazdy na dużym obszarze, to spróbuj użyć mniejszego Pola Widzenia lub zmień punkt źródłowy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StarHopperDialog)
en: Star-Hopper Results
pl: Wyniki Skoków Międzygwiezdnych

en: NOT VISIBLE: About %1 degrees below the %2 horizon
pl: NIEWIDOCZNE: Około %1 stopni poniżej %2 horyzontu

en: Now visible: About %1 degrees above the %2 horizon
pl: Teraz widoczne: Około %1 stopni powyżej %2 horyzontu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeSelectLabel)
en: Select telescope from list to use or add a new telescope
pl: Wybierz teleskop z listy lub dodaj całkowicie nowy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
pl: Szczegóły teleskopu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
pl: Dostawca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
pl: Dodaj nowy teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
pl: Lornetka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
pl: Podaj przysłonę:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lpText)
en: <p>How light-polluted is your night-sky? Rate your night-sky conditions from 1-9 based on the <b>Bortle Dark-Sky Scale</b>. A rating of <b>1</b> represents an <b>excellent dark-sky site</b>, while <b>9</b> represents a <b>brilliantly lit inner-city sky</b>.</p>
pl: <p>Jak bardzo zanieczyszczone światłem jest twoje niebo? Oceń warunki swojego nocnego nieba w skali 1-9 w oparciu o <b>Skalę Bortle Ciemnego Nieba</b>. Ocena <b>1</b> określa <b>doskonale czarne niebo</b>, podczas gdy <b>9</b> określa a <b>doskonale oświetlone niebo wewnątrz miasta</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bortleHelpText)
en: <html><head/><body><p align="right">For help: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Wikipedia Link for Bortle dark-sky scale</span></a></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="right">Po pomoc: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Bortle_Dark-Sky_Scale"><span style=" text-decoration: underline; color:#004183;">Odnośnik z Wikipedii nt. skali Bortle dla ciemnego nieba</span></a></p></body></html>

en: Magnitude:  --
pl: Wielkość:  --

en: Magnitude: %1
pl: Jasność: %1

en: Surface Brightness: %1
pl: Jasność powierzchni: %1

en: Size: %1
pl: Rozmiar: %1

[ctx: @title:window]
en: What's up Tonight
pl: Co dziś na niebie

en: at %1
pl: o %1

en: The night of %1
pl: Noc %1

en: Star Clusters
pl: Gromady gwiazd

en: circumpolar
pl: okołobiegunowy

en: does not rise
pl: nigdy nie wschodzi

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
pl: Zachód Słońca: %1 %2

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
pl: Wschód Słońca: %1 %2

en: Night duration: %1
pl: Długość nocy: %1

en: Night duration: %1 hours
pl: Długość nocy: %1 godzin

en: Night duration: %1 hour
pl: Długość nocy: %1 godzina

en: Night duration: %1 minutes
pl: Długość nocy: %1 minuty

en: Night duration: %1 minute
pl: Długość nocy: %1 minuta

en: Moon rises at: %1 on %2
pl: Wschód księżyca o: %1 %2

en: Moon sets at: %1 on %2
pl: Zachód księżyca o: %1 %2

en: No Object Selected
pl: Nie wybrano żadnego obiektu.

en: Object Not Found
pl: Obiekt nie znaleziony

en: Rises at: %1
pl: Wschodzi o: %1

en: Transits at: %1
pl: Góruje o: %1

en: Sets at: %1
pl: Zachodzi o: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
pl: Noc DATY

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
pl: Wybór nowej daty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DateButton)
en: Press this button to select a new date for the "What's up Tonight" tool.  Note that the date of the main window is not changed.
pl: Wciśnięcie tego przycisku umożliwia wybranie nowej daty dla narzędzia "Co dziś na niebie".  Uwaga, data w głównym oknie nie ulegnie zmianie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
pl: Zmień datę...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
pl: w POŁOŻENIU

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
pl: Wybór nowego miejsca geograficznego

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Press this button to select a new geographic location for the "What's up Tonight" tool.  Note that the location of the main window is not changed.
pl: Naciśnięcie tego przycisku umożliwia ustawienie nowego położenia geograficznego dla narzędzia "Co dziś na niebie".  Położenie w głównym oknie nie ulegnie zmianie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
pl: Zmień pozycję...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
pl: Pokaż obiekty, które są widoczne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
pl: Wybór odstępu czasu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: By default, the "What's up Tonight" tool displays all objects which are above the horizon between sunset and midnight (i.e., "in the evening").  You can also choose to show objects which are up between midnight and dawn (i.e., "in the morning"), or objects which are up at any time between sunset and sunrise (i.e., "any time tonight")
pl: Domyślnie narzędzie "Co dziś na niebie" pokazuje wszystkie obiekty, które znajdują się powyżej horyzontu między zachodem Słońca a północą (czyli "wieczorem"). Można także wybrać pokazywanie obiektów widocznych między północą a świtem (czyli "rano") lub obiektów widocznych w jakimkolwiek czasie między zachodem a wschodem Słońca (czyli "dziś w nocy").

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
pl: Wieczorem

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
pl: Rano

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
pl: Dziś w nocy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show objects brighter than magnitude:
pl: Pokaż obiekty jaśniejsze niż:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
pl: Czas wschodu Księżyca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
pl: Pokazanie czasu wschodu Księżyca w wybranym dniu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
pl: Wschód Księżyca:  13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
pl: Długość nocy w wybranym dniu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
pl: Pokazanie różnicy między zachodem a wschodem Słońca w wybranym dniu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
pl: Długość nocy: 11:00 godzin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
pl: Czas zachodu Słońca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
pl: Pokazanie czasu zachodu Słońca w wybranym dniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
pl: Zachód:  19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
pl: Czas zachodu Księżyca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
pl: Pokazanie czasu zachodu Księżyca w wybranym dniu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
pl: Zachód Księżyca: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
pl: Czas wschodu Słońca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
pl: Pokazanie czasu wschodu Słońca w wybranym dniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
pl: Wschód Słońca:  07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
pl: Widoczna część Księżyca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
pl: Pokazanie części Księżyca oświetlonej w wybranym dniu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
pl: Wid. Księżyca: 42%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
pl: Wybierz kategorię:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
pl: Pasujące obiekty:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
pl: Nazwa obiektu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
pl: Pokazanie czasu, kiedy podświetlony obiekt wschodzi ponad horyzont w podanym dniu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
pl: Wschodzi o:  22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
pl: Pokazanie czasu, kiedy podświetlony obiekt przechodzi przez lokalny południk w podanym dniu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
pl: Górowanie o:  03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
pl: Pokazanie czasu, kiedy podświetlony obiekt zachodzi za horyzont w podanym dniu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
pl: Zachodzi o:  08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
pl: Wyśrodkuj ten obiekt na obrazie nieba

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
pl: Wyśrodkuj ten obiekt na obrazie nieba i rozpocznij jego śledzenie.  Jest to równoważne elementowi "Wyśrodkuj i śledź" z menu kontekstowego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
pl: Wyśrodkuj obiekt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
pl: Otwarcie okna szczegółów obiektu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
pl: Otwarcie okna szczegółów dla podświetlonego obiektu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Object Details...
pl: Szczegóły obiektu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Adds the selected object to the Observing list
pl: Dodaje zaznaczone obiekty do listy obserwowanych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
pl: Dodaj do listy

en: Angle value in degrees.
pl: Wartość kąta w stopniach.

en: Angle value in hours.
pl: Wartość kąta w godzinach.

en: This box displays an angle in degrees. The three numbers displayed are the angle's degrees, arcminutes, and arcseconds.
pl: To okno pokazuje kąty w stopniach. Trzy pokazywane liczby to stopnie, minuty i sekundy.

en: This box displays an angle in hours. The three numbers displayed are the angle's hours, minutes, and seconds.
pl: To okno pokazuje kąty w godzinach. Trzy pokazywane liczby to godziny, minuty i sekundy kąta.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
pl:   Można podać liczbę całkowitą lub ułamkową albo wartości określające stopnie, minuty i sekundy oddzielone odstępami lub dwukropkami.

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
pl: Wpisz wartość kąta w stopniach. Kąt może być podany jako liczba całkowita ("12") lub ułamkowa ("12.333") lub jako wartości oddzielone odstępami lub dwukropkami zawierające stopnie, minuty i sekundy ( "12:20:00", "12:20", "12 20.0" itd.).

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
pl:   Można podać liczbę całkowitą lub ułamkową albo wartości określające godziny, minuty i sekundy oddzielone odstępami lub dwukropkami.

en: Enter an angle value in hours.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
pl: Wpisz wartość kąta w godzinach. Kąt może być podany jako liczba całkowita ("12") lub ułamkowa ("12.333") lub jako wartości oddzielone odstępami lub dwukropkami zawierające godziny, minuty i sekundy "12:20:00", "12:20", "12 20.0",  "12 20 00.0" itd.).

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 x %2 arcmin
pl: %1 x %2 minut kątowych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
pl: Poprzedni rok

[ctx: Local Time]
en: LT:
pl: CzL:

[ctx: Sidereal Time]
en: ST:
pl: CzG:

[ctx: Julian Day]
en: JD:
pl: JD::

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
pl: Dł. geo.:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
pl: Szer. geo.:

[ctx: seconds]
en: secs
pl: sek.

[ctx: second]
en: sec
pl: sek.

[ctx: minutes]
en: mins
pl: min

en: hour
pl: godz.

[ctx: hours]
en: hrs
pl: godz.

[ctx: sidereal day]
en: sid day
pl: dni gw.

en: day
pl: dzień

en: week
pl: tydzień

[ctx: weeks]
en: wks
pl: tyg.

en: month
pl: miesiąc

[ctx: months]
en: mths
pl: miesiące

en: year
pl: rok

[ctx: years]
en: yrs
pl: lata

en: Adjust time step
pl: Zmiana kroku czasu

en: Adjust time step units
pl: Zmiana jednostki kroku czasu

en: Set the timescale for the simulation clock.  A setting of "1 sec" means the clock advances in real-time, keeping up perfectly with your CPU clock.  Higher values make the simulation clock run faster, lower values make it run slower.  Negative values make it run backwards.
    
    There are two pairs of up/down buttons.  The left pair will cycle through all available timesteps in sequence.  Since there are a large number of timesteps, the right pair is provided to skip to the next higher/lower unit of time.  For example, if the timescale is currently "1 min", the right up button will make it "1 hour", and the right down button will make it "1 sec"
pl: Ustawienie skali czasu zegara symulacji.  "1 sek." oznacza, że czas będzie płyną w normalnym tempie, dokładnie zgodnie z zegarem komputera.  Większe wartości powodują przyspieszenie symulacji, a mniejsze - zwolnienie.   Wartości ujemne powodują, że czas płynie do tyłu.
    
    Istnieją dwie pary przycisków góra/dół.  Lewa para powoduje przełączanie między wszystkimi dostępnymi krokami czasu symulacji.  Jako że liczba tych kroków jest duża,prawa para pozwala na przejście do większej/mniejszej jednostki czasu.   Na przykład, jeśli skala czasu to obecnie "1 min", prawy przycisk "do góry" da wynik "1 godzina", a prawy przycisk "w dół" - "1 sek."

en: Increase Time Scale
pl: Zwiększ skalę czasu

en: Increase time scale to the next largest unit
pl: Zwiększ skalę czasu do następnej większej wartości

en: Decrease Time Scale
pl: Zmniejsz skalę czasu

en: Decrease time scale to the next smallest unit
pl: Zmniejsz skalę czasu do następnej mniejszej wartości

[ctx: Map projection method]
en: No projection
pl: Brak odwzorowania

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
pl: Starożytne

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
pl: Azymutalne

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
pl: Gnomoniczne

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
pl: Półkula

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
pl: Ortograficzne

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
pl: Prostokątne

en: FIFO files are not supported on Windows
pl: Pliki FIFO nie obsługiwane na Windowsie

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Config File
pl: Wybierz plik ustawień XPlanet

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Star Map File
pl: Wybierz plik mapy gwiazd XPlanet

[ctx: @title:window]
en: Select XPlanet Arc File
pl: Wybierz plik łuków XPlanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_xplanetIsInternal)
en: Xplanet binary is internal to the application bundle
pl: Program Xplanet jest osadzony w programie KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
pl: Ścieżka do Xplanet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Enter here the path of xplanet binary.
pl: Podaj tu ścieżkę do pliku uruchamialnego xplanet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
pl: Rozmiar okna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
pl: Ustaw szerokość okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of the xplanet image
pl: Ustaw szerokość obrazu xplanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
pl: Ustaw wysokość okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of the xplanet image
pl: Ustaw szerokość obrazu xplanet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetTimeout)
en: The time KStars will wait for XPlanet to complete before giving up.
pl: Czas, po którym KStars ma przestać czekać na ukończenie XPlanet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: XPlanet timeout:
pl: Czas oczekiwania na XPlanet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Animation delay:
pl: Opóźnienie animacji:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetAnimationDelay)
en: The delay between frames for the animation
pl: Opóźnienie pomiędzy klatkami dla animacji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use KStars's FOV?
pl: Czy użyć Pola Widzenia KStars?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: <html><head/><body><p>If checked, XPlanet will use a FIFO file in the /tmp directory to temporarily save the XPlanet image for KStars to load them and update the view.  If not checked, XPlanet will actually save the files to the XPlanet folder in the KStars data directory.  Using a FIFO file should save the hard disk from excessive reads/writes and may offer a performance enhancement.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jeśli zaznaczono, to XPlanet będzie używał pliku FIFO w katalogu /tmp do tymczasowego zapisywania obrazów XPlanet, tak aby KStars mógł je wczytać i uaktualnić widok.  Jeśli nie zaznaczono, to XPlanet zapisze pliki do katalogu XPlanet w katalogu danych KStars.  Użycie pliku FIFO powinno uchronić dysk twardy przed nadmiernym odczytem/zapisem, a także może zwiększyć wydajność.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetUseFIFO)
en: Use FIFO File
pl: Użyj pliku FIFO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: (saves to memory instead of a hard disk)
pl: (zapisuje do pamięci zamiast na dysk twardy)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV?
pl: Czy użyć Pola Widzenia?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV
pl: Użyj Pola Widzenia KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetMagnitude)
en: Base magnitude:
pl: Podstawowa jasność:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1
pl: Gwiazda o podanej jasności ma na ekranie jasność 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
pl: Plik ustawień:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
pl: Ścieżka do pliku ustawień

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Use the specified configuration file
pl: Użyj określonego pliku ustawień

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Use custom star map?
pl: Użyć mapy gwiazd użytkownika?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
pl: Mapa gwiazd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
pl: Plik łuku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
pl: Ścieżka do pliku arc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Radius of the glare around the Sun.
pl: Promień poświaty wokół Słońca.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun.  The default value is 28.
pl: Rysowanie poświaty wokół Słońca o podanym promieniu większym niż Słońce. Domyślną wartością jest 28.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGlare)
en: Glare of sun:
pl: Poświata Słońca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
pl: Jakość pliku wyjściowego:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
pl: Jakość JPEG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: XPlanet requires maps in order to function properly.  It does not ship with a lot of planetary maps.  You need to download some in order to get the full benefits of XPlanet.  This is a good place to start: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>
pl: XPlanet wymaga map, aby działać poprawnie. Nie jest dostarczany z wieloma mapami planet. Musisz je pobrać, aby w pełni wykorzystać zalety XPlanet.  Oto  dobre miejsce, aby zacząć: <a href="http://xplanet.sourceforge.net/maps.php">http://xplanet.sourceforge.net/maps.php</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openXPlanetMaps)
en: XPlanet Planet Maps
pl: Mapy planet XPlanet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
pl: Etykiety i znaczniki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
pl: Etykiety

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
pl: Etykieta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
pl: Podaj tekst do pierwszego wiersza etykiety.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth".  Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
pl: Wpisz tekst, który ma się znaleźć w pierwszym wierszu etykiety. Domyślnie znajduje się tam coś w rodzaju "Widok na Ziemię". Wszystkie wystąpienia %t zostaną zastąpione nazwą celu, a %o nazwą źródła.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
pl: Format daty:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
pl: Podaj format etykiety z datą i czasem.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.  This format string is passed to strftime(3).  The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the  locale’s  appropriate date and time representation.
pl: Podaj format daty i czasu. Ciąg ten jest przekazywany do funkcji strftime(3). Domyślnie jest używane "%c %Z", które pokazuje datę, czas i strefę czasową przy użyciu reprezentacji daty i czasu odpowiedniej dla ustawień języka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
pl: Rozmiar czcionki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
pl: Położenie etykiety:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
pl: Czy pokazać etykietę?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: If checked, display a label in the upper right corner.
pl: Jeśli zaznaczone, pokaż etykietę w prawym górnym rogu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
pl: Znaczniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file?
pl: Czy użyć pliku znacznika?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file:
pl: Użyj pliku znacznika:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Specify a file containing user defined marker data to display against the background stars.
pl: Podaj plik zawierający dane znacznika, które mają być pokazane na tle gwiazd.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds in a file
pl: Zapisz granice znacznika do pliku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
pl: Zapisz współrzędne pola ograniczającego dla każdego znacznika do pliku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds to:
pl: Zapisz ograniczenia znacznika do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLatLong)
en: Place the observer above latitude
pl: Umieść obserwatora nad szerokością

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees).  The default value is 0.
pl: Narysuj ciało tak, jak jest widoczne z określonej szerokości geograficznej (w stopniach). Domyślną wartością jest 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude
pl:  i długością

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees).  Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242.  The default value is 0.
pl: Umieść obserwatora nad podaną pozycją geograficzną (w stopniach). Długość geograficzna jest dodatnia w kierunku wschodnim, ujemna w kierunku zachodnim (dla Ziemi i Księżyca). Przykładowo, Warszawa znajduje się na 21 i 52. Domyślną wartością jest 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
pl: w stopniach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
pl: Odwzorowanie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
pl: Rodzaj odwzorowania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The default is  no projection.  Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
pl: Wartość domyślna to brak odwzorowania. Duża liczba ciał nie zostanie pokazana, jeśli włączona jest ta opcja, ale cienie będą rysowane.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
pl: Tło

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
pl: Czy użyć tła?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
pl: Jeśli zaznaczone, użyj pliku lub barwy jako tło.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
pl: Obraz tła:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
pl: Użyj tego pliku jako obrazu tła

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
pl: Wpisz tutaj ścieżkę do pliku z obrazem tła.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
pl: Barwa tła:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
pl: Ustaw barwę tła.
