kstars - en to se translation catalogue (97 entries)

en: Download
se: Viečča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
se: Ii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
se: Meattáhus

en: Sorry
se: Ándagassii

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, catalogInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Info
se: Dieđut

en: &Next >
se: Č&uovvovaš >

en: < &Back
se: < &Ovddit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHManualDone)
en: Done
se: Geargan

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
se: &Dáhta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
se: Ulbmil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
se: Stáhtus:

en: text
se: teaksta

en: Previous
se: Ovddit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Optional
se: Evttolaš

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
se: Fiila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button)
en: Preview
se: Ovdačájeheapmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
se: Doaimmat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
se: Geavat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
se: Bisset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: Dark
se: Seavdnjat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mountModel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpsAstrometryIndexFiles)
en: Dialog
se: Láseš

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
se: Ráhkat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Required
se: Gáibiduvvon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: Open
se: Raba

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: West
se: Oarji

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: East
se: Nuorta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHRefreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshSourceB)
en: Refresh
se: Ođasmahte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startB)
en: Start
se: Álggat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Focus
se: Fohkus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIMountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount
se: Čana

en: Aborted
se: Gaskkalduvvon

en: Dithering
se: Dielvvasmahttin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailsButton)
en: Details
se: Bienat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reset
se: Máhcat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FilterSettings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterManagerB)
en: Filter Settings
se: Sillenheivehusat

en: Paused
se: Botkejuvvon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
se: Málle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherCheck)
en: Weather
se: Dáldedieđáhus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualSourceC) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualDurationC)
en: Manual
se: Manuella

en: Downloading...
se: Viežžamin …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileDurationS) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration
se: Bistá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
se: Lohku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetPAGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
se: Heivehusat

en: Complete
se: Geargan

en: Waiting
se: Vuordimin

en: Failed
se: Filtii

en: Running
se: Jođus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
se: Beassansátni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
se: Geavaheaddjinamma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ekosLiveOnlineR)
en: Online
se: Laktašuvvon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ekosLiveOfflineR)
en: Offline
se: Ii laktašuvvon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Gradient
se: Ivdnerievdadeapmi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
se: Rádji

en: Calibration
se: Kalibreren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Dither
se: Dielvvasmahttin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
se: Frekvensa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Smart
se: Jierbmás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
se: Jođánit

en: Logging
se: Dieđuid čoaggimin

en: Confirm Delete
se: Nanne sihkoma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
se: Profiila:

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QPushButton, mountToolBoxB)
en: Ctrl+S
se: Ctrl + S

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
se: Gaskkalduhte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Configuration
se: Heiveheapmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_EkosTopIcons)
en: Top
se: Badjin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
se: Feará mii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priorityLabel)
en: Priority:
se: Ovdavuorru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Score
se: Čuoggát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
se: Loahpahanáigi

en: Scheduled
se: Plánejuvvon

en: Invalid
se: Gustohis

en: Processing...
se: Gieđahallamin …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
se: Geargan.

en: Intensity
se: Intensitehta

en: Zoom Out
se: Unnidit

en: Zoom to Fit
se: Heivet čájeheapmái

en: Size
se: Sturrodat

en: Cache
se: Čiehkárájus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Location
se: Báiki

en: Version: %1
se: Veršuvdna: %1

en: About
se: Dieđut

en: Distance
se: Gaska:

en: Dimensions
se: Dimenšuvnnat

en: Period
se: Áigodat

en: Exit
se: Heaittit

en: Original Author
se: Álgovuolggalaš čálli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListText)
en: Te&xt
se: Tea&ksta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
se: Vurke nugo …

en: Names:
se: Namat:

en: Site:
se: Fierpmádatbáiki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
se: Namahus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
se: Čálit

en: Unknown error
se: Amas meattáhus

en: Satellite
se: Satelihtta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
se: Čuoggát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
se: beaivvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousYear) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, previousMonth) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextMonth) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, nextYear)
en: ...
se:  …
