kstars - en to sk translation catalogue (4418 entries)

en: Sky
sk: Obloha

en: Messier Object
sk: Messierov objekt

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
sk: Objekty s odkazmi

en: Star Name
sk: Meno hviezdy

en: Deep Sky Object Name
sk: Názov deep sky objektu

en: Planet Name
sk: Meno planéty

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
sk: Meno súhvezdia

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
sk: Čiary súhvezdia

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
sk: Hranice súhvezdia

[ctx: Highlighted Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary Highlight
sk: Zvýraznenie hraníc súhvezdia

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
sk: Mliečna dráha

en: Equator
sk: Rovník

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
sk: Ekliptika

en: Horizon
sk: Obzor

en: Compass Labels
sk: Svetové strany

en: Equatorial Coordinate Grid
sk: Rovníková súradnicová sieť

en: Horizontal Coordinate Grid
sk: Horizontálna súradnicová sieť

en: Info Box Text
sk: Informačný text

en: Info Box Selected
sk: Označený informačný text

en: Info Box Background
sk: Pozadie informačného textu

en: Target Indicator
sk: Indikátor cieľa

en: User Labels
sk: Užívateľské popisy

en: Planet Trails
sk: .Dráhy planét

en: Angular Distance Ruler
sk: Pravítko uhlovej vzdialenosti

en: Observing List Label
sk: Popis zoznamu pozorovaní

en: Star-Hop Route
sk:  Ignorovať štandardné smerovanie

en: Visible Satellites
sk: Viditeľné satelity

en: Satellites
sk: Satelity

en: Satellites Labels
sk: Popisy satelitov

en: Supernovae
sk: Supernovy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artificialHorizonCheck)
en: Artificial Horizon
sk: Umelý horizont

en: RA Guide Error
sk: Chyba vedenia RA

en: DEC Guide Error
sk: Chyba vedenia DEC

en: Solver FOV
sk: Riešiteľ FOV

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
sk: Štandardné farby

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
sk: Hviezdna mapa

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
sk: Nočné videnie

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
sk: Nepodarilo sa otvoriť lokálny súbor s farebnou schémou.
    Schému nie je možné uložiť.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
sk: Nepodarilo sa otvoriť lokálny indexový súbor farebnej schémy.
    Schému nie je možné uložiť.

en: Downloading
sk: Sťahovanie

en: Downloading Data...
sk: Sťahujem údaje...

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
sk: 7x35 binokulár

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
sk: 1 stupeň

[ctx: use Radiotelescope HPBW]
en: 30m at 1.3cm
sk: 30m na 1.3cm

en: No FOV
sk: Žiadne ZU

en: KStars Exported Sky Image
sk: Exportovaný obrázok oblohy KStars

en: Saved image to %1
sk: Obrázok uložený do %1

en: Could not upload image to remote location: %1
sk: Nepodarilo sa poslať obrázok na vzdialené miesto: %1

en: Could not export image: URL %1 invalid
sk: Nepodarilo sa exportovať obrázok: URL %1 je neplatný

en: Invert colors
sk: Invertovať farby

en: Reverse colors of the image. This is useful to enhance contrast at times. This affects only the display and not the saving.
sk: Opačné farby obrazu. To je občas užitočné pre zvýšenie kontrastu. Toto ovplyvňuje iba zobrazenie, nie ukladanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddScope) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddDSLRLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SavePreset)
en: Save
sk: Uložiť

en: Save the image to disk
sk: Uložiť obrázok na disk

en: Remove temporary file %1 from disk?
sk: Odstrániť dočasný súbor %1 z disku?

en: Image Viewer
sk: Prehliadač obrázkov

en: Loading of the image %1 failed.
sk: Načítanie obrázku %1 zlyhalo.

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
sk: Súbor s názvom "%1" už existuje. Chcete ho prepísať?

en: Overwrite File?
sk: Prepísať súbor?

en: Saving of the image %1 failed.
sk: Uloženie obrázku zlyhalo %1.

en: Question
sk: Otázka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerYesR)
en: Yes
sk: Áno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, webManagerNoR)
en: No
sk: Nie

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Continue
sk: Pokračovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: Cancel
sk: Zrušiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, solutionTable)
en: Error
sk: Chyba

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: N
sk: S

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNE
sk: SSV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NE
sk: SV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ENE
sk: VSV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: E
sk: V

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: ESE
sk: VJV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SE
sk: JV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSE
sk: JJV

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: S
sk: J

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SSW
sk: JJZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: SW
sk: JZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WSW
sk: ZJZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: W
sk: Z

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: WNW
sk: ZSZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NW
sk: SZ

[ctx: Abbreviated cardinal / intercardinal etc. direction]
en: NNW
sk: SSZ

en: Cannot open %1: %2
sk: Nie je možné otvoriť %1: %2

en: Cannot unpack_thumb %1: %2
sk: Nemôžem rozbaliť miniatúru %1: %2

en: &Next >
sk: Ď&alej >

en: < &Back
sk: < &Späť

en: Crop region will be scaled to [ %1 * %2 ]
sk: Veľkosť orezanej oblasti bude upravená na [ %1 * %2 ]

en: Crop region: [%1,%2  %3x%4]
sk: Orezať oblasť: [%1,%2  %3x%4]

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailEditor)
en: Thumbnail Editor
sk: Editor miniatúr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CropLabel)
en: Crop region: [0,0  200 x 200]
sk: Orezať oblasť: [0,0  200 x 200]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MessageLabel)
en: (crop region will be scaled to 200x200)
sk: (veľkosť orezanej oblasti bude upravená na 200x200)

en: Loading images...
sk: Načítavanie obrázkov...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Search results:
sk: Výsledky hľadania:

en: Failed to load image at %1
sk: Zlyhalo načítanie obrázku na %1

en: Failed to load image
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok

en: Choose Thumbnail Image
sk: Zvoliť obrázok náhľadu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ThumbnailPicker)
en: Thumbnail Picker
sk: Zberač náhľadov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Specify image location:
sk: Určiť umiestnenie obrázku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current thumbnail:
sk: Aktuálna miniatúra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit Ima&ge...
sk: &Upraviť obrázok...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UnsetButton)
en: Unset Image
sk: Zrušiť obrázok

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
sk: Slnko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
sk: Merkúr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
sk: Venuša

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
sk: Zem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
sk: Mesiac

en: Ganymede
sk: Ganymedes

en: Europa
sk: Európa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
sk: Urán

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
sk: Neptun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabelBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
sk: Umiestnenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rotation:
sk: Otočenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
sk: dní

en: Xplanet binary path is empty in config panel.
sk: Cesta k programu xplanet je v konfiguračnom paneli prázdna.

en: Error making FIFO file %1: %2.
sk: Chyba pri vytváraní súboru FIFO %1: %2.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpB)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) i18n: ectx: ToolBar (kstarsToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
sk: Panel nástrojov procesu

note: i18n: ectx: Menu (time)
en: T&ime
sk: Č&as

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
sk: Zamerať na

note: i18n: ectx: Menu (projection)
en: &Projection
sk: &Zobrazenie

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
sk: &Zariadenia

note: i18n: ectx: Menu (data)
en: &Data
sk: &Dáta

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
sk: Updaty

note: i18n: ectx: Menu (observation)
en: &Observation
sk: Pozorovanie

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
sk: &Informácie

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
sk: &Stavový riadok

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
sk: Zobraziť panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (INDIToolBar)
en: INDI Toolbar
sk: Panel nástrojov INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Target:
sk: Cieľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Type:
sk: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
sk: Epocha:

en: GOTO
sk: Prejsť na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
sk: Stav:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idlingStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, guideStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobStatus)
en: Idle
sk: Nečinné

en: What's Interesting...
sk: Čo je zaujímavé...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
sk: Planéty

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
sk: Hviezdy

en: Constellations
sk: Súhvezdia

en: Deep-sky Objects
sk: Deep sky objekty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
sk: Asteroidy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
sk: Kométy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
sk: Galaxie

en: Nebulae
sk: Hmloviny

en: Clusters
sk: Hviezdokopy

en: Slew Telescope
sk: Natočiť teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, introNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remoteEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stellarMateEquipmentNextB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next
sk: Ďalšie

en: Previous
sk: Predošlé

en: Back
sk: Späť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: prope
en: Name:
sk: Meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
sk: Neznáme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guessFromTextButton)
en: Guess from &Text
sk: Hádať z textu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Import File
sk: Importovať súbor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: Enter import data filename
sk: Zadajte meno importované súboru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, DataURL)
en: To import an existing data file, enter its filename here.  You will then describe the contents of the file below.  You can leave the filename blank to construct a catalog file with a valid header, but no data.
sk: Na importovanie existujúceho dátového súboru, zadajte jeho meno tu. Potom nižšie popíšete obsah súboru. Meno súboru môžete nechať prázdne na vytvorenie katalógového súboru s platnou hlavičkou, ale bez dát.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: Contents of the imported data file
sk: Obsah importovaného súboru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, DataFileBox)
en: When you select a data file in the above line, its contents are displayed here.
sk: Keď vyberiete dátový súbor v hornej čiare, jeho obsah sa zobrazí tu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Describe Data Fields
sk: Popis polí dát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <b>Catalog fields:</b>
sk: <b>Polia katalógu:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: <b>Available fields:</b>
sk: <b>Dostupné polia:</b>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, Epoch)
en: The coordinate epoch for the catalog
sk: Súradnicová epocha pre katalóg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Catalog name prefix:
sk: Prefix mena katalógu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Symbol color:
sk: Farba symbolu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Coordinate epoch:
sk: Súradnicová epocha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SpaceButton)
en: Space Delimited
sk: Medzerou oddelený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PreviewButton)
en: Preview &Output
sk: &Náhľad výstupu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, CatalogURL)
en: Enter the filename for the output catalog file
sk: Zadajte meno súboru pre výstupný katalógový súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Catalog name:
sk: Meno katalógu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save catalog as:
sk: Uložiť katalóg ako:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CatalogName)
en: Enter a name for the catalog
sk: Zadajte meno katalógu

en: Show image of
sk: Zobraziť obrázok

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
sk: URL nie je platné. Chcete otvoriť vyhľadávač Google
      v okno prehliadača?

en: Invalid URL
sk: Neplatné URL

en: Browse Google
sk: Vyhľadať v Google

en: Do Not Browse
sk: Nevyhľadávať

en: Show webpage about
sk: Zobraziť webovú stránku o

en: object
sk: objekt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
sk: Typ zdroja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
sk: Obrázok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InfoRadio)
en: Information
sk: Informácia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, DescBox)
en: Text describing the linked resource
sk: Text popisujúci zdroje s odkazmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DescLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Description:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, URLBox)
en: The URL which will be displayed by this item
sk: URL, ktorá sa zobrazí touto položkou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, URLButton)
en: Open URL in a browser window
sk: Otvoriť URL okne prehliadača

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, URLButton)
en: You can verify the entered URL by opening it in a browser window with this button
sk: Môžete si overiť zadaný URL jeho otvorením v okne prehliadača s týmto tlačidlom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
sk: Overiť URL

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerProfileCombo)
en: Default
sk: Predvolené

en: Degrees
sk: Stupne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: File
sk: Súbor

en: Ignore
sk: Ignorovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
sk: Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, preview_button)
en: Preview
sk: Náhľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
sk: Autor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
sk: Objekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
sk: Upraviť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
sk: Farba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color)
en: Edit
sk: Upraviť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
sk: Meno

en: Major Axis
sk: Veľká os

en: Minor Axis
sk: Malá os

en: Position Angle
sk: Pozičný uhol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
sk: Verzia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, activateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingEnableButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, f_UseAutoFocus)
en: Enable
sk: Povoliť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, slavingDisableButton)
en: Disable
sk: Zakázať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importButton)
en: Import Catalog...
sk: Importovať katalóg...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
sk: Farby

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
sk: Všeobecné

en: %1 star
sk: %1 hviezda

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
sk: viacnásobná

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
sk: premenná

en: G5 star
sk: G5 hviezda

en: Dwarf planet
sk: Trpasličia planéta

[ctx: distance in Astronomical Units]
en: %1 AU
sk: %1 AJ

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
sk: %1′

[ctx: Distance in astronomical units]
en: %1 AU
sk: %1 AJ

[ctx: %1 type of sky object (planet, asteroid etc), %2 name of a constellation]
en: %1 in %2
sk: %1 v %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeAzimuthPositionLabel) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabPosition)
en: Position
sk: Poloha

en: RA (%1):
sk: a (%1):

en: Circumpolar
sk: Cirkumpolárne

en: Never rises
sk: Nikdy nevychádza

en: Links
sk: Odkazy

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Log
sk: Záznam

en: Record here observation logs and/or data on %1.
sk: Sem zaznamenávajte údaje a záznamy z pozorovaní pre %1.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
sk: Naozaj chcete odstrániť odkaz %1?

en: Delete Confirmation
sk: Potvrdenie odstránenie

en: Save Thumbnail
sk: Uložiť miniatúru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Names)
en: Primary Name, Other Names
sk: Základné meno, iné mená

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngSizeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_19)
en: Size:
sk: Veľkosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
sk: Vzdialenosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
sk: Magnitúda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
sk: Svietivosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CatalogLabel)
en: Catalog:
sk: Katalóg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObsListButton)
en: Add to Observing List
sk: Pridať do zoznamu pozorovaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center in Map
sk: Do stredu mapy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Center in Telescope
sk: Centrum v teleskope

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PerihelionLabel)
en: Perihelion:
sk: Perihélium:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DiameterLabel)
en: Diameter:
sk: Priemer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RotationLabel)
en: Rotation period:
sk: Interval otočenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EarthMOIDLabel)
en: Earth MOID:
sk: MOID Zeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClassLabel)
en: Orbit class:
sk: Orbitálna trieda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OrbitClass)
en: Class
sk: Trieda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DimensionsLabel)
en: Dimensions:
sk: Rozmery:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PeriodLabel)
en: Period:
sk: Obdobie:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsDatabase)
en: Details - Online Databases
sk: Detaily - Online databázy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ADVTree)
en: Choose Online Database
sk: Vybrať online databázu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsLinks)
en: Details - Resource Links
sk: Podrobnosti - Odkazy na zdroje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, InfoTitle)
en: Information Links
sk: Informačné odkazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagesTitle)
en: Image Links
sk: Odkazy na obrázok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ViewButton)
en: View Resource
sk: Zobraziť zdroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
sk: Pridať odkaz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
sk: Upraviť odkaz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
sk: Odstrániť odkaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LogTitle)
en: User Log
sk: Používateľský záznam

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DetailsPosition)
en: Details - Position Data
sk: Details - Údaje o pozícii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CoordTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, coordinatesR) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Coordinates)
en: Coordinates
sk: Súradnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
sk: Azimut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
sk: Vrstva vzduchu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
sk: Zemepisná šírka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HALabel)
en: Hour angle:
sk: Hodinový uhol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RSTTitle)
en: Rise/Set/Transit
sk: Východ/Západ/Prechod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSetLabel)
en: Set time:
sk: Čas západu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransitLabel)
en: Transit time:
sk: Kulminácia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRiseLabel)
en: Rise time:
sk: Východ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeRise) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeTransit) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TimeSet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLength) i18n: ectx: prope
en: 00:00
sk: 00.00

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzSetLabel)
en: Azimuth at set:
sk: Azimut pri západe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltTransitLabel)
en: Altitude at transit:
sk: Nadmorská výška Správa sa prenáša

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzRiseLabel)
en: Azimuth at rise:
sk: Azimut pri východe:

en: Preview image
sk: Náhľad

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Full legend
sk: Plná legenda

en: Scale with magnitudes chart
sk: Mierka s grafom magnitúd

en: Only scale
sk: Iba mierka

en: Only magnitudes
sk: Iba magnitúdy

en: Only symbols
sk: Iba symboly

en: Upper left corner
sk: Ľavý horný roh

en: Upper right corner
sk: Pravý horný roh

en: Lower left corner
sk: Ľavý dolný roh

en: Lower right corner
sk: Pravý dolný roh

en: Could not export image
sk: Nepodarilo sa exportovať obrázok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, legendGroupBox)
en: Legend Configuration
sk: Konfigurácia legendy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendCheckBox)
en: Add legend to exported sky image
sk: Pridať legendu k exportovanému obrázku oblohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendOrientationLabel)
en: Legend orientation:
sk: Orientácia legendy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendTypeLabel)
en: Legend type:
sk: Typ legendy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, legendPositionLabel)
en: Legend position:
sk: Pozícia legendy:

en: Any
sk: Ľubovoľné

en: Solar System
sk: Slnečná sústava

en: Open Clusters
sk: Otvorené hviezdokopy

en: Globular Clusters
sk: Guľové hviezdokopy

en: Gaseous Nebulae
sk: Plynové hmloviny

en: Planetary Nebulae
sk: Planetárne hmloviny

en: Details...
sk: Podrobnosti...

en: Andromeda Galaxy
sk: Galaxia Androméda

en: No object named %1 found.
sk: Nenájdený žiadny objekt %1.

en: Bad object name
sk: Neplatné meno objektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SearchLabel)
en: Filter by name:
sk: Filtrovať podľa názvu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FilterTypeLabel)
en: Filter by type:
sk: Filtrovať podľa typu:

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
sk: Hodnota rektascenzie musí byť medzi 0,0 a 24,0.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
sk: Hodnota deklinácie musí byť medzi -90,0 až 90,0.

en: Invalid Coordinate Data
sk: Neplatné súradnice

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
sk: Hodnota azimutu musí byť medzi 0,0 a 360,0.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
sk: Zemepisná šírka musí byť vyjadrená ako reálne číslo medzi -90,0 až 90,0.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Declination
sk: Deklinácia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Right Ascension
sk: Rektascenzia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, azLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: Azimuth
sk: Azimut

[ctx: Specify the apparent field of view (AFOV) manually]
en: Specify AFOV
sk: Určiť AFOV

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ramsden (Typical)
sk: Ramsdenov (typický)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Orthoscopic (Typical)
sk: Ortoskopický (typický)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Ploessl (Typical)
sk: Ploessl (typický)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Erfle (Typical)
sk: Erfle (typický)

[ctx: Eyepiece Design / Brand / Name; Optional]
en: Tele Vue Ethos (Typical)
sk: Tele Vue Ethos (typický)

en: 1000 yards
sk: 1000 yardov

en: 1000 meters
sk: 1000 metrov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelUnits)
en: feet
sk: stopa

en: meters
sk: metre

en: inch
sk: palec

en: Aperture diameter:
sk: Priemer clony:

[ctx: F-Number or F-Ratio of optical system]
en: F-Number:
sk: F číslo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
sk: Upraviť symboly ZU

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
sk: Pridať nový symbol ZU

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
sk: Pridať nový symbolov zorného uhla (ZU) do zoznamu. Môžete definovať veľkosť, tvar a farbu nového symbolu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
sk: Nový...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
sk: Upraviť zvýraznený symbol ZU

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
sk: Stlačením tohto tlačidla upravíte zvýraznený symbol ZU. Môžete zmeniť jeho veľkosť, tvar a farbu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
sk: Odstrániť zvýraznený symbol ZU

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
sk: Stlačením tohto tlačidla odstránite zvýraznený symbol ZU zo zoznamu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSTLabel)
en: DST rule:
sk: Pravidlo DTS:

en: One city matches search criteria | %1 cities match search criteria
sk[0]: Vyhľadávacím kritériám zodpovedá jedno mesto
sk[1]: %1 mesta odpovedajú vyhľadávacím kritériám
sk[2]: %1 miest odpovedá vyhľadávacím kritériám

en: Are you sure you want to remove %1?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť %1?

en: Remove City?
sk: Odstrániť mesto?

en: This city already exists in the database.
sk: Toto mesto už v databáze existuje.

en: Error: Duplicate Entry
sk: Chyba: Duplicitná položka

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
sk: Všetky polia (okrem provincie) musia byť pred pridaním polohy vyplnené.

en: Fields are Empty
sk: Polia sú prázdne

en: Could not parse the Latitude/Longitude.
sk: Nepodarilo sa spracovať zemepisnú šírku/dĺžku.

en: Bad Coordinates
sk: Nesprávne súradnice

en: UTC Offset
sk: Posun UTC

en: Daylight Saving Time Rules
sk: Pravidlá pre letný čas

en: Cannot add new location -- city name blank
sk: Nemôžem pridať nové umiestnenie -- názov mesta prázdny

en: Cannot add new location -- country name blank
sk: Nemôžem pridať nové umiestnenie -- názov krajiny prázdny

en: Cannot add new location -- invalid latitude / longitude
sk: Nemôžem pridať nové umiestnenie -- neplatná zemepisná šírka / výška

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
sk: Vyberte mesto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
sk: Filter krajiny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
sk: Filter mesta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
sk: Filter provincie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: 0 cities match search criteria
sk: Vyhľadávacím kritériám nezodpovedá žiadne mesto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, EditGroupBox)
en: View/Edit Location Data
sk: Posúdiť/Upraviť údaje polohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
sk: Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
sk: Provincia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
sk: Krajina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
sk: Zemepisná dĺžka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
sk: Zemepisná šírka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ElevationLabel)
en: Elevation
sk: Výškové stupne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TZLabel)
en: UT offset:
sk: UT posun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearFieldsButton)
en: &Clear Fields
sk: Vyčistiť polia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddCityButton)
en: Add City
sk: Pridať mesto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpdateButton)
en: Update City
sk: Aktualizovať mesto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove City
sk: Odstrániť mesto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
sk: Nový indikátor ZU

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
sk: Meno symbolu ZU

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVName)
en: The name of the field-of-view (FOV) symbol.  This name appears in the FOV menu and in the "Edit FOV Symbols" tool.
sk: Meno symbolu zorného uhla (ZU). Toto meno sa objaví v menu ZU a v nástroji "Upraviť symboly ZU".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
sk: Okulár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
sk: Ohnisková vzdialenosť ďalekohľadu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
sk: Ohnisková vzdialenosť ďalekohľadu v milimetroch

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
sk: Zadajte ohniskovú vzdialenosť ďalekohľadu v milimetroch.
    
    Toto je jedno z dátových polí vyžadovaných na stanovenie symbolu zorného uhla (ZU), ktorý zodpovedá zornému uhlu okulára ďalekohľadu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
sk: Ohnisková vzdialenosť okuláru:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
sk: Ohnisková vzdialenosť okuláru v milimetroch

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
sk: Zadajte ohniskovú vzdialenosť okuláru v milimetroch.
    
    Toto je jedno z dátových polí vyžadovaných na stanovenie symbolu zorného uhla (ZU), ktorý zodpovedá zornému uhlu okulára ďalekohľadu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Enter the eyepiece's Apparent field-of-view
sk: Zadať okulárové zdanlivé zorné pole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Eyepiece AFOV:
sk: AFOV okulára:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
sk: Zorný uhol okuláru v uhlových minútach

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
sk: Zadajte zorný uhol okuláru v uhlových minútach.
    
    Toto je jedno z dátových polí vyžadovaných na stanovenie symbolu zorného uhla (ZU), ktorý zodpovedá zornému uhlu okulára ďalekohľadu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel_4)
en: degrees
sk: uhly

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeTLengthFromFNum1)
en: or compute from F-Number
sk: alebo vypočítať F číslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Note: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos are trademarks of Tele Vue Optics, Inc.
sk: Poznámka: Panoptic, Nagler, Radian, Delos and Ethos sú ochranné známky Tele Vue Optics, Inc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
sk: Vypočíta zorný uhol z dát uvedených vyššie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific eyepiece/telescope combination.  You must first specify the focal lengths of the telescope and eyepiece, and the FOV angle of the eyepiece in the above entry fields.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
sk: Toto tlačidlo vypočíta zorný uhol (ZU) pre určitú kombináciu okulára a ďalekohladu. Najprv musíte zadať ohniskovú vzdialenosť okulára i ďalekohľadu a zorného uhla okuláru nad poľom položiek.
    
    Vypočítaný zorný uhol (v uhlových minútach) bude zobrazený v  poli "Zorný uhol".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
sk: Vypočítať ZU

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Camera
sk: Kamera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
sk: Zadajte ohniskovú vzdialenosť ďalekohľadu v milimetroch.
    
    Toto je jedno z dátových polí vyžadovaných na stanovenie symbolu zorného uhla (ZU), ktorý zodpovedá zornému uhlu kamere pripevnenej na ďalekohľad.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_22) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text),
en: pixels
sk: body

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
sk: Veľkosť čipu alebo filmu v milimetroch

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
sk: Zadajte fyzickú veľkosť CCD čipu alebo filmového negatívu.
    
    Toto je jedno z dátových polí vyžadovaných na stanovenie symbolu zorného uhla (ZU), ktorý zodpovedá zornému uhlu kamere pripevnenej na ďalekohľad.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a specific camera/telescope combination.  You must first specify the focal length of the telescope and the size of the CCD chip or film negative.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
sk: Toto tlačidlo vypočíta zorný uhol (ZU) pre určitú kombináciu kamery a ďalekohladu. Najprv musíte zadať ohniskovú vzdialenosť ďalekohľadu a veľkosť CCD čipu alebo filmového negatívu.
    
    Vypočítaný zorný uhol (v uhlových minútach) bude zobrazený v  poli "Zorný uhol".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Binocular
sk: Binokulár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_3)
en: Field of View:
sk: Pole pohľadu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_31)
en: At a distance of:
sk: Vo vzdialenosti:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: This button will compute the field-of-view (FOV) angle for a binocular.  You must specify the linear FOV as mentioned on the binocular.
    
    The computed FOV angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
sk: Toto tlačidlo vypočíta uhol zorného pola (FOV) pre binokulár. Musíte predpísať lineárne FOV ako je uvedené na binokuláre.
    
    Vypočítaný FOV uhol (v uhlových minútach) bude zobrazený v editačnom poli "Zorné pole".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Radio Telescope
sk: Rádioteleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_3)
en: Radio Telescope diameter:
sk: Priemer rádioteleskopu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Wavelength:
sk: Vlnová dĺžka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute radiotelescope HPBW from above data fields
sk: Vypočítať HPBW rádioteleskopu z vyššie uvedených dátových polí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: This button will compute the Half Power Beam Width (HPBW) angle for a specific radiotelescope and observing wavelength combination, assuming no multibeam receiver is available at the telescope.  You must first specify the diameter of the radiotelescope and the observing wavelength.
    
    The computed HPBW angle (in arcminutes) will be displayed in the "Field of view" edit box.
sk: Toto tlačidlo vypočíta uhol Half Power Beam Width (HPBW) pre určitý rádioteleskop a pozorovanú kombináciu vlnovej dĺžky za predpokladu, že sa na teleskope nenachádza žiaden viaclúčový prijímač. Najprv musíte určiť priemer rádioteleskopu a pozorovanej vlnovej dĺžky.
    
    Vypočítaný HPBW uhol (v uhlových minútach) bude zobrazený v editačnom poli "Zorné pole".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeHPBW)
en: Compute HPBW
sk: Vypočítať HPBW

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel)
en: Field of view:
sk: Pole pohľadu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetY)
en: Desired vertical offset in arcminutes
sk: Požadovaný vertikálny posun v uhlových minútach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_3)
en: Offset Y:
sk: Posun Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Degrees E of N
sk: Stupne V z S

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
sk: Požadovaná veľkosť zorného uhla v uhlových minútach

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Enter the desired angular size for the field-of-view (FOV) symbol.
    
    You can either enter a value directly, or use the "Eyepiece" or "Camera" Tabs to compute an angular size for specific eyepieces or cameras.
sk: Zadajte požadovanú uhlovú veľkosť pre symbol zorného poľa (FOV).
    
    Hodnotu môžete zadať priamo alebo použiť záložky "Okulár" alebo "Fotoaparát" na výpočet uhlovej veľkosti pre určitý okuláre alebo fotoaparáty.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fieldoFviewLabel_2)
en: Offset X:
sk: Posun X:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditOffsetX)
en: Desired horizontal offset in arcminutes
sk: Požadovaný horizontálny posun v uhlových minútach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
sk: Vyberte farbu pre symbol zorného uhla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
sk: Vyberte farbu pre symbol zorného uhla (ZU).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
sk: Vyberte tvar symbolu zorného uhla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
sk: Vyberte tvar symbolu zorného uhla (ZU). Možné tvary sú:
    
    Kružnica, štvorec, nitkový kríž alebo terč.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
sk: Kružnica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
sk: Nitkový kríž

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
sk: Terč

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Semitransparent circle
sk: Polopriehľadný kruh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
sk: Tvar:

en: UTC Now
sk: UTC teraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
sk: Teraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadTitle)
en: Download Extra Data Files
sk: Stiahnuť dodatočné dátové súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DownloadText)
en: <p>You may now download optional data files to enhance KStars, such as Messier object images, or a more complete NGC/IC catalog. Press the <b>Download Extra Data</b> button to proceed. </p><p>You can also use this tool later, by selecting <b>Download New Data</b> from the <b>File</b> menu.</p>
sk: <p>Teraz môžete stiahnuť voliteľne dátové súbory na rozšírenie KStars, ako sú obrázky Messierových objektov alebo úplnejší katalóg NGC/IC. Stlačte tlačidlo <b>Stiahnuť dodatočné údaje</b> na začatie. </p><p>Tento nástroj môžete použiť neskôr výberom položky <b>Stiahnuť nové údaje</b> z menu  <b>Súbor</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DownloadButton)
en: Download Extra Data...
sk: Stiahnuť extra údaje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, GeoTitle)
en: Choose Your Home Location
sk: Zvoľte vašu domovskú polohu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>Select a City near your location from the list. You may filter the list by the name of your city, province, and country.</p><p>Once you have selected a City, press <b>Next</b>.</p>
sk: <p>Vyberte si mesto blízko vašej polohy zo zoznamu. Môžete filtrovať zoznam podľa názvu vášho mesta, oblasti a krajiny.</p><p>Akonáhle ste si vybrali mesto, stlačte <b>Ďalej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
sk: Filtrovať zoznam podľa mena mesta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
sk: Filtrovať zoznam podľa mena krajiny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
sk: Filtrovať zoznam podľa mena provincie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
sk: Zoznam miest odpovedajúcich aktuálnym filtrom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <p>This wizard will help you set up some basic options, such as your location on Earth.</p><p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
sk: <p>Tento sprievodca vám pomôže nastaviť niektoré základné voľby, ako napríklad vašu polohu na Zemi.</p><p>Ak chcete začať, stlačte tlačidlo <b>Ďalej</b>.</p>

en: Solver timed out.
sk: Riešiteľ vypršal.

en: Astrometry alignment failed
sk: Astrometrické zarovnanie zlyhalo

en: CCD pixel size is missing. Please check your driver settings and try again.
sk: Bodová veľkosť CCD chýba. Prosím, skontrolujte vaše nastavenia ovládača a skúste znova.

en: Capturing image...
sk: Snímam obrázok...

en: Image received.
sk: Obrázok prijatý.

en: WCS information updated. Images captured from this point forward shall have valid WCS.
sk: WCS informácie aktualizované. Obrázky zachytené z tohto bodu by mali byť platné WCS.

en: Target is within %1 degrees of solution coordinates.
sk: Cieľ je medzi %1 stupňami cieľových súradníc.

en: Astrometry alignment completed successfully
sk: Astrometrické zarovnanie ukončené úspešne

en: Maximum number of iterations reached. Solver failed.
sk: Dosiahol sa maximálny počet iterácií. Riešiteľ zlyhal.

en: Target is within acceptable range. Astrometric solver is successful.
sk: Cieľ je v akceptovanom rozsahu. Astrometrický riešiteľ je úspešný.

en: Capture aborted.
sk: Zachytenie predčasne ukončené.

en: Syncing failed.
sk: Synchronizácia zlyhala.

en: Slewing to target coordinates: RA (%1) DEC (%2).
sk: Otáčanie na cieľové súradnice: RA (%1) DEC (%2).

en: World Coordinate System (WCS) is disabled.
sk: World Coordinate System (WCS) je zakázaný.

en: Restarting capture attempt #%1
sk: Pokus o reštartovanie #%1

en: Changing filter to %1...
sk: Mením filter na %1...

en: Invalid URL: %1
sk: Neplatné URL: %1

en: Unable to write to file %1
sk: Nemôžem zapisovať do súboru %1

en: Could Not Open File
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, solveB)
en: Capture && Solve
sk: Zachytiť && vyriešiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load a FITS image and solve. Slew mount to image central coordinates.
sk: Načítať obrázok FITS a vyriešiť. Natočiť stojan na stredové súradnice obrázku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSlewB)
en: Load && Slew...
sk: Načítať && Natočiť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStopB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopFocusB)
en: Stop
sk: Zastaviť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select which action to perform after the captured image is solved
sk: Vyberte, aká akcia sa má vykonať po vyriešení zachyteného obrázku

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QGroupBox, gotoBox)
en: Select what action to take once a solution is found.
sk: Vybrať, aká akcia sa vykoná, akonáhle sa nájde riešenie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, syncR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates
sk: Synchronizovať teleskop na výsledné súradnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, syncR)
en: S&ync
sk: Synchronizovať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, slewR)
en: Synchronize the telescope to the solution coordinates and then slew to the target coordinates
sk: Synchronizovať teleskop na výsledné súradnice a potom otočiť na cieľové súradnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, slewR)
en: S&lew to Target
sk: Otočiť na cieľ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, nothingR)
en: Just solve
sk: Iba vyriešiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingR)
en: &Nothing
sk: Nič

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, alignAccuracyThreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates. Plate solver shall be repeatedly executed until the solution coordinates are below the accuracy threshold
sk: Prah presnosti v oblúkových sekundách medzi súradnicami riešenie a cieľa. Riešiteľ by sa mal opakovanie spustiť, kým sa súradnice riešenia dostanú pod hranicu presnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Accuracy
sk: Presnosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignDarkFrame) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, darkB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideDarkFrame)
en: Dark
sk: Tmavé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteSolverR)
en: Remote
sk: Vzdialené

en: Solver failed. Try again.
sk: Riešiteľ zlyhal. Skúsiť znova.

en: Solver completed in %1 second. | Solver completed in %1 seconds.
sk[0]: Riešiteľ skončil za %1 sekundu.
sk[1]: Riešiteľ skončil za %1 sekundy.
sk[2]: Riešiteľ skončil za %1 sekúnd.

en: Unable to open file %1
sk: Nedá sa otvoriť súbor %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mountModel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpsAstrometryIndexFiles)
en: Dialog
sk: Dialóg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, wizardAlignB)
en: Generate
sk: Generovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
sk: Deklinácia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverWCS)
en: enable World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
sk: povoliť World Coordinate System (WCS). WCS sa používa na kódovanie RA/DEC súradníc v zachytených CCD obrázkoch.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map
sk: Zobraziť prijaté FITS obrázky do obdĺžnika riešiteľa FOV na mape oblohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometrySolverOverlay)
en: Overlay
sk: Prekryť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable
sk: Súbor programu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: units
sk: jednotky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Radius
sk: Polomer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Recommended
sk: Odporúčané

en: Delete File(s)
sk: Odstrániť súbor(y)

en: File Delete Error
sk: Chyba mazania súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openIndexFileDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterOpen)
en: Open
sk: Otvoriť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryConfFile)
en: Astrometry.net configuration file
sk: Konfiguračný súbor astrometry.net

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_AstrometryWCSInfo)
en: Astrometry.net wcsinfo binary
sk: Program astrometry.net wcsinfo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: config:
sk: konfig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: API Key:
sk: API kľúč:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AstrometryUseJPEG)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the online astrometry.net service
sk: Použiť formát JPEG namiesto FITS na nahranie obrázkov na online službu astrometry.net.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Direction:
sk: Smer:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: West
sk: Západ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, pAHDirection)
en: East
sk: Východ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed:
sk: Rýchlosť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PAHStartB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startB)
en: Start
sk: Spustiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAc3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging) i18n: ectx: property (text
en: Capture
sk: Zachytiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAs2)
en: Slew
sk: Otočiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PAsetup)
en: Setup
sk: Nastavenie

en: Starting remote solver...
sk: Spúšťanie vzdialeného riešiteľa...

en: Parked
sk: Zaparkované

en: Parking
sk: Parkovanie

en: Slewing
sk: Stočenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackingGroup)
en: Tracking
sk: Trasovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Focus
sk: Zameranie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Align
sk: Zarovnať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, guideB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Guide
sk: Usmerňovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIMountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountLabel)
en: Mount
sk: Pripojiť

en: Aborted
sk: Prerušené

en: Connected
sk: Pripojené

en: Disconnected
sk: Odpojený

en: Capturing
sk: Zachytávanie

en: Calibrating
sk: Kalibrácia

note: i18n("Calibrating");
en: Guiding
sk: Navádzanie

en: Suspended
sk: Pozastavené

en: Dithering
sk: Rozptyľovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
sk: Štatistiky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DetailsButton)
en: Details
sk: Detaily

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DarkLibrary)
en: Dark Library
sk: Tmavá knižnica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binningLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Binning:
sk: Analýza chybovosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureStepLabel)
en: Step:
sk: Krok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Count:
sk: Počet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Algorithm:
sk: Algoritmus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, temperatureToLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: To:
sk: Do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Time:
sk: Čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
sk: Expozícia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
sk:  Priemer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxLabel_2)
en: Median:
sk: Medián:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetMapParametersB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetFrameB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Reset
sk: Obnoviť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearAllB)
en: Clear All
sk: Vyčistiť všetko

en: Exposure
sk: Expozícia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startFocusB)
en: Auto Focus
sk: Automatické zaostrenie

en: Lock Filter
sk: Zamknúť filter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFilterWheelLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter Wheel
sk: Koleso filtrov

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Waiting...
sk: Čakám...

en: Dithering...
sk: Rozptyľovanie...

en: Focusing...
sk: Zaostrovanie...

en: Aligning...
sk: Zarovnávam...

en: Calibrating...
sk: Kalibrácia...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LedStatusWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeridianFlipStatusWidget)
en: Form
sk: Formulár

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, logsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, logsB)
en: Logs
sk: Logy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SchedulerLogging) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, schedulerTab)
en: Scheduler
sk: Plánovač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIWeatherLogging) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWeatherCB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherCheck)
en: Weather
sk: Počasie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideLogging)
en: Log Ekos Guide module activity
sk: Záznam aktivity modulu navádzania Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Enable regular debug output
sk: Povoliť normálny ladiaci výstup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_RegularLogging)
en: Reg&ular
sk: Normálne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Output:
sk: Výstup:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: Disable all logging output
sk: Zakázať všetky výstupy záznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisableLogging)
en: &Disable
sk: Zakázať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDILogging)
en: Log INDI devices activity
sk: Záznam aktivity zariadení INDI

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FITSLogging)
en: Log FITS processing activity
sk: Záznam aktivity spracovania FITS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToFile)
en: Log output to log file
sk: Zaznamenať výstup do súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAuxiliaryLogging)
en: Auxiliary
sk: Prídavný

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Log debug messages to default output device used by the platform (e.g. Standard Error)
sk: Zaznamenať ladiace správy na predvolené výstupné zariadenie použité platformou (napr. štandardná chyba)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_LogToDefault)
en: Defaul&t
sk: Predvolené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDomeLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, domeBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDomeCB)
en: Dome
sk: Kupola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verbosity:
sk: Podrobnosť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptureLogging)
en: Log Ekos Capture module activity
sk: Záznam aktivity modulu zachytenia Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging)
en: Log Ekos Alignment module activity
sk: Záznam aktivity modulu zarovnania Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlignmentLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Alignment
sk: Zarovnanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ObservatoryLogging) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Observatory)
en: Observatory
sk: Hvezdáreň

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: Enable verbose debug output
sk: Zaznamenať podrobný výstup ladenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_VerboseLogging)
en: &Verbose
sk: Podrobný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIDetectorLogging)
en: Detector
sk: Detektor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_INDIAOLogging) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, AOLabel)
en: Adaptive Optics
sk: Adaptívna optika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FocusLogging)
en: Log Ekos Focus module activity
sk: Záznam aktivity modulu zaostrenia Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_INDIFocuserLogging) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroup)
en: Focuser
sk: Zaostrovanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_MountLogging)
en: Log Ekos Mount module activity
sk: Záznam aktivity modulu montáže Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display INDI status messages in the status bar
sk: Zobraziť správy INDI v stavovom riadoku

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: Display incoming INDI status messages in KStars status bar
sk: Zobraziť prichádzajúce stavové správy INDI v stavovom riadku KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showINDIMessages)
en: INDI messages in status &bar
sk: &Správy INDI v stavovom riadoku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
sk: Pripojiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Start Scan
sk: Začať skenovanie

en: Link
sk: Odkaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextB)
en: &Next
sk: D&opredu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shutterClosed)
en: Close
sk: Zatvoriť

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, convFilter)
en: Custom
sk: Užívateľský

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NoneButton)
en: None
sk: Žiadny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
sk: Automatická

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, calibrationOptions)
en: Calibration Options
sk: Možnosti  kalibrácie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify the source the flat field evenly illuminated light source
sk: Určite zdroj plochého poľa rovnomerne osvetlený svetelným zdrojom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Flat Source
sk: Plochý zdroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, manualSourceC)
en: Light source triggered by the user manually
sk: Svetelný zdroj spustený používateľom ručne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualSourceC) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualDurationC)
en: Manual
sk: Ručne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, flatDeviceSourceC)
en: For dark and bias frames, close the dust cap before proceeding. For flat frames, close the dust cap and turn on the light source.
sk: Pre tmavé a skreslené snímky zatvorte prachový kryt pred pokračovaním. Pre ploché snímky zatvorte prachový kryt a zapnite svetelný zdroj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, wallSourceC)
en: Slew mount to the specified Azimuth/Altitude coordinates before taking flat field images
sk: Otočiť montáž na určené súradnice azimutu/výšky pred snímaním obrázkov plochého poľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wallSourceC)
en: Wall
sk: Stena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, dawnDuskFlatsC)
en: Use Dawn and Dusk light
sk: Použiť svetlo úsvitu a súmraku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, dawnDuskFlatsC)
en: Dawn/Dusk
sk: Úsvit/súmrak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Flat Duration
sk: Ploché trvanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, manualDurationC)
en: Use the frame exposure value
sk: Použiť hodnotu expozície snímky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, ADUC) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, ADUValue)
en: Calculate optimal exposure time given the required ADU. If a controllable device is selected, calculate optimal brightness.
sk: Vypočítať optimálny čas expozície daný vyžadovaným ADU. Ak je vybrané ovládateľné zariadenie, vypočítať optimálny jas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkMountC) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkMountCheck)
en: Park Mount
sk: Parkovať montáž

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkDomeC) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningDomeCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parkDomeCheck)
en: Park Dome
sk: Parkovať kupolu

en: Add job to sequence queue
sk: Pridať úlohu do fronty sekvencií

en: Remove job from sequence queue
sk: Odstrániť úlohu z fronty sekvencie

en: No pending jobs found. Please add a job to the sequence queue.
sk: Nenájdené žiadne čakajúce úlohy. Prosím, pridajte úlohu do poradia vo fronte.

en: All jobs are complete. Do you want to reset the status of all jobs and restart capturing?
sk: Všetky úlohy sú ukončené. Naozaj chcete vynulovať stav všetkých úloh a reštartovať zachytávanie?

en: Reset job status
sk: Vynulovať stav úlohy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Sequence
sk: Spustiť sekvenciu

en: Received image %1 out of %2.
sk: Prijatý obrázok %1 mimo %2.

note: i18n("CCD capture sequence completed"));
en: CCD capture sequence completed
sk: Sekvencia zachytenia CCD ukončená

en: Cannot capture while focus module is busy.
sk: Nemôžem zachytiť, kým je modul zaostrenia zaneprázdnený.

en: Error: Lost connection to CCD.
sk: Chyba: Strata pripojenia na CCD.

en: Failed to set sub frame.
sk: Zlyhalo nastavenie náhradnej snímky.

en: Failed to set binning.
sk: Zlyhalo nastavenie analýzy chybovosti.

en: Downloading...
sk: Sťahujem ...

en: Job #%1 changes applied.
sk: Zmeny úlohy #%1 použité.

en: Post meridian flip calibration completed successfully.
sk: Kalibrácia po prevrátení meridiánu vykonaná úspešne.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure.
sk: Navádzacia odchýlka %1 je nižšia ako hraničná hodnota %2 uhlové sekundy, pokračovanie expozície.

en: Guiding deviation %1 is now lower than limit value of %2 arcsecs, resuming exposure in %3 seconds.
sk: Navádzacia odchýlka %1 je nižšia ako hraničná hodnota %2 uhlových sekúnd, pokračovanie expozície o %3 sekúnd.

en: Focus complete.
sk: Zaostrenie dokončené.

en: Autofocus failed. Aborting exposure...
sk: Automatické ostrenie zlyhalo. Prerušenie expozície...

en: Paused...
sk: Zastavený...

en: Meridian Flip...
sk: Prevrátenie meridiánu...

en: unnamed
sk: bez mena

en: Failed to save sequence queue
sk: Zlyhalo uloženie fronty sekvencií

en: Sequence queue saved to %1
sk: Fronta sekvencií uložená do %1

en: Are you sure you want to reset status of all jobs?
sk: Naozaj chcete vynulovať stav všetkých úloh?

en: Editing job #%1...
sk: Upravujem úlohu #%1...

en: Apply job changes.
sk: Použiť zmeny úlohy.

en: Cancel job changes.
sk: Zrušiť zmeny úloh.

en: Editing job canceled.
sk: Úprava úlohy zrušená.

en: Post flip re-alignment completed successfully.
sk: Nové zarovnanie po prevrátení skončilo úspešne.

en: Dither complete.
sk: Rozptyľovanie dokončené.

en: Autoguiding stopped. Aborting...
sk: Automatické navádzanie zastavené. Prerušujem...

en: Wall coordinates are invalid.
sk: Súradnice steny sú neplatné.

en: Autoguiding suspended.
sk: Automatické navádzanie pozastavené.

en: Current ADU %1 within target ADU tolerance range.
sk: Aktuálne ADU %1 v cieľovom rozsahu tolerancie ADU.

en: Current ADU is %1 Next exposure is %2 seconds.
sk: Aktuálne ADU je %1 Ďalšia expozícia je %2 sekúnd.

en: Remote image saved to %1
sk: Vzdialený obrázok uložený do %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObserverAdd)
en: Manage Observers
sk: Spravovať pozorovateľov

en: Confirmation
sk: Potvrdenie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, captureEncodingS)
en: Native
sk: Pôvodný

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinHN)
en: Horizontal binning
sk: Vodorovný binning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, captureBinVN)
en: Vertical binning
sk: Zvislý binning

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds between consecutive images
sk: Oneskorenie v sekundách medzi po sebe nasledujúcimi obrázkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
sk: Oneskorenie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureLabel_2)
en: Set the exposure time in seconds for individual images, if applicable
sk: Nastaví čas expozície v sekundách pre jednotlivé obrázky, ak je to možné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Format:
sk: Formát:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fileUploadModeS)
en: Both
sk: Obe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileFilterS)
en: Append the active filter slot to the prefix
sk: Pridať aktívny slot filtra do predčíslia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileDurationS)
en: Append the expose duration to the prefix
sk: Pridať trvanie expozície do predčíslia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileDurationS) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordDurationR)
en: Duration
sk: Trvanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fileTimestampS)
en: Append time stamp to the prefix
sk: Pridať časovú pečiarku k prefixu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Directory:
sk: Adresár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteDriversLabel)
en: Remote:
sk: Vzdialené:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filePrefixT)
en: Target
sk: Cieľ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: Horizontal and Vertical binning
sk: Vodorovný a zvislý binning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_12)
en: Frame:
sk: Snímka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
sk: Počet obrázkov na zachytenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setTemperatureB)
en: Set CCD temperature
sk: Nastaviť CCD teplotu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOnB)
en: On
sk: Zapnuté

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, coolerOffB) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offR)
en: Off
sk: Vypnúť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cameraTemperatureS)
en: <html><head/><body><p>Enforce temperature value before capturing an image</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Vynútiť hodnotu teploty pred zachytením obrázku</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cooler:
sk: Chladič:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Camera:
sk: Fotoaparát:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sequenceBox)
en: Sequence Queue
sk: Rad postupnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetB)
en: Reset status of all jobs
sk: Vynulovať stav všetkých úloh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Status
sk: Stav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Count
sk: Počet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, limitsB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
sk: Limity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_sequenceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence
sk: Sekvencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gr_overallLabel)
en: Overall
sk: Celkovo

en: Dark Exposure
sk: Tmavá expozícia

en: Performing post flip re-calibration and guiding...
sk: Vykonávam novú kalibráciu a navádzanie po prevrátení meridiánu...

en: Performing post flip re-alignment...
sk: Vykonáva sa nové zarovnanie po prevrátení...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitGuideDeviationS)
en: Abort sequence if guiding deviation exceed this value
sk: Prerušiť sekvenciu, ak odchýlka vedenia presiahne túto hodnotu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, limitFocusHFRS)
en: Perform autofocusing once Half-Flux-Radius (HFR) value exceeds this limit
sk: Vykonať automatické zaostrenie, ak hodnota Half-Flux-Radius (HFR) presiahne túto hodnotu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, limitFocusHFRS)
en: Autofocus if HFR >
sk: Automatické ostrenie ak HFR >

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, targetPAGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settingsTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
sk: Nastavenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setRawAngleB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setPositionAngleB)
en: Set
sk: Nastaviť

en: In Progress
sk: Prebieha

en: Complete
sk: Dokončené

en: Parking dust cap...
sk: Parkovanie prachového krytu...

en: Mount slewing to wall position...
sk: Posúvanie montáže na polohu steny...

en: Parking mount failed, aborting...
sk: Parkovanie montáže zlyhalo, prerušujem...

en: Parking mount prior to calibration frames capture...
sk: Parkovanie montáže pred zachytením kalibračných snímok...

en: Parking dome failed, aborting...
sk: Parkovanie kupoly zlyhalo, prerušujem...

en: Dust cap parked.
sk: Prachová čiapka zaparkovaná.

en: Waiting
sk: Čakanie

en: Image Received
sk: Obrázok prijatý

en: Focusing
sk: Zaostrovanie

en: Changing Filter
sk: Mením filter

en: Setting Temperature
sk: Nastavujem teplotu

en: Aligning
sk: Zarovnávam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MeridianFlipGroup)
en: Meridian Flip
sk: Prevrátenie meridiánu

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: User Input
sk: Vstup používateľa

en: Syncing
sk: Synchronizovanie

en: Running
sk: Beží

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sk: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
sk: Režim:

en: Idle.
sk: Nečinné.

en: No CCD connected.
sk: CCD nepripojené.

en: Starting pulse step is too low. Increase the step size to %1 or higher...
sk: Počiatočný krok pulzu je príliš nízky. Zvýšte veľkosť kroku na %1 alebo viac...

en: Autofocus in progress...
sk: Prebieha automatické ostrenie...

en: Please wait until image capture is complete...
sk: Počkajte, prosím, kým sa dokončí zachytenie obrázka...

en: Autofocus operation started
sk: Operácia automatického zaostrenia spustená

en: Error: Lost connection to Focuser.
sk: Chyba: Stratené spojenie na zaostrovanie.

en: Autofocus operation completed successfully
sk: Operácia automatického zaostrenia ukončená úspešne

en: Autofocus failed, moving back to initial focus position %1.
sk: Automatické zaostrenie zlyhalo, vraciam späť na pôvodnú polohu zaostrenia %1.

en: FITS received. No stars detected.
sk: FITS prijatý. Nezistené žiadne hviezdy.

en: Failed to automatically select a star. Please select a star manually.
sk: Zlyhal automatický výber hviezdy. Prosím, vyberte hviezdu ručne.

en: Capture complete. Select a star to focus.
sk: Zachytenie dokončené. Vybrať hviezdu na zameranie.

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try increasing tolerance value.
sk: Automatické ostrenie zlyhalo pri dosiahnutí náležitého zaostrenia. Skúste zvýšenie hodnoty tolerancie.

en: No stars detected, capturing again...
sk: Nezistené žiadne hviezdy, zachytávanie ešte raz...

en: FITS received. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)
sk: FITS prijaté. HFR %1 @ %2. Delta (%3%)

en: FITS received. HFR %1 @ %2.
sk: FITS prijatý. HFR %1 @ %2.

en: Change in HFR is too small. Try increasing the step size or decreasing the tolerance.
sk: Zmena HFR je príliš malá. Skúste zvýšenie veľkosti kroku alebo zníženie tolerancie.

en: Failed to detect focus star in frame. Capture and select a focus star.
sk: Zlyhalo zistenie kontrolnej hviezdy v snímke. Nasnímajte a vyberte kontrolnú hviezdu.

en: Deadlock reached. Please try again with different settings.
sk: Dosiahnutý nerozhodný výsledok. Skúste to, prosím, znova s iným nastavením.

en: FITS received. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)
sk: FITS prijaté. HFR %1. Delta (%2%) Min HFR (%3)

en: Autofocus failed to reach proper focus. Try adjusting the tolerance value.
sk: Automatické ostrenie zlyhalo pri dosiahnutí náležitého zaostrenia. Skúste upravenie hodnoty tolerancie.

en: Focuser error, check INDI panel.
sk: Chyba zaostrovania, skontrolovať panel INDI.

en: Restarting autofocus process...
sk: Reštartujem automatické ostrenie...

en: Starting continuous exposure...
sk: Spustenie spojitej expozície...

en: No star was selected. Aborting...
sk: Nebola vybraná žiadna hviezda. Prerušujem...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Focuser:
sk: Zaostrovanie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusInB)
en: Focus In
sk: Zaostriť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Start:
sk: Začiatok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, focusOutB)
en: Focus Out
sk: Nezaostriť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Steps:
sk: Kroky:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetFrameB)
en: Reset focus subframe to full capture
sk: Vynulovať podsnímku zamerania na plné zachytenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, toggleFullScreenB)
en: Toggle Full Screen
sk: Prepnúť na celú obrazovku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Automatically select the best focus star from the image
sk: Automaticky vybrať najlepšie zaostrenú hviezdu z obrázka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusAutoStarEnabled)
en: Auto Select Star
sk: Automatický výber hviezdy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding while autofocus in progress
sk: Pozastaviť navádzanie, kým prebieha automatické ostrenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSuspendGuiding)
en: Suspend Guiding
sk: Pozastaviť navádzanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Box:
sk: Obdĺžnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusSubFrame)
en: Subframe around the focus star during the autofocus procedure
sk: Rám okolo zaostrenej hviezdy počas procedúry automatického ostrenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, focusSubFrame)
en: Sub Frame
sk: Rám

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFocusDarkFrame)
en: Dark Frame
sk: Tmavá snímka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Gradient
sk: Prechod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, focusDetection)
en: Threshold
sk: Prah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Max Travel:
sk: Max dosah:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: V-Curve
sk: V-krivka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDataB)
en: Clear Data
sk: Vyčistiť údaje

en: The following error occurred: %1.
sk: Nastala nasledovná chyba: %1.

en: The connection was refused by the peer. Make sure the PHD2 is running, and check that the host name and port settings are correct.
sk: Pripojenie bolo odmietnuté klientom. Uistite sa, že PHD2 beží a skontrolujte, že nastavenia názvu hostiteľa a portu sú správne.

en: Unknown PHD2 event: %1
sk: Neznáma PHD2 udalosť: %1

en: PHD2: Version %1
sk: PHD2: Verzia %1

en: PHD2: Calibration Complete.
sk: PHD2: Kalibrácia dokončená.

en: PHD2: Calibration Failed (%1).
sk: PHD2: Kalibrácia zlyhala (%1).

en: Calibration Data Flipped.
sk: Kalibračné údaje prevrátené.

en: PHD2: Settling failed (%1).
sk: PHD2: Nastavenie zlyhalo (%1).

en: PHD2: Looping Exposures Stopped.
sk: PHD2: Cyklické expozície zastavené.

en: PHD2: Guiding Stopped.
sk: PHD2: Navádzanie zastavené.

en: PHD2: Lock Position Set.
sk: PHD2: Zamknutá poloha nastavená.

en: PHD2: Star Selected.
sk: PHD2: Hviezda vybraná.

en: PHD2: Lock Position Lost.
sk: PHD2: Zamknutá poloha stratená.

en: PHD2 Error: Equipment not connected.
sk: Chyba PHD2: Zariadenie nepripojené.

en: Calibration
sk: Kalibrácia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DitherEnabled)
en: Dither
sk: Rozptyľovanie

en: Connection to the guide CCD is lost.
sk: Strata spojenia na CCD navádzania.

en: External guider connected.
sk: Externý navádzač pripojený.

en: External guider disconnected.
sk: Externý navádzač odpojený.

en: Calibration completed.
sk: Kalibrácia dokončená.

en: Guiding resumed.
sk: Navádzanie hviezd opäť začaté.

en: Autoguiding started.
sk: Automatické navádzanie spustené.

en: Guiding suspended.
sk: Navádzanie pozastavené.

en: Exposure failed. Restarting exposure...
sk: Expozícia zlyhala. Reštartujem expozíciu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, controlGroupBox)
en: Control
sk: Ovládanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideAutoStar)
en: Auto Star
sk: Auto hviezda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, guideSubframe)
en: Subframe
sk: Rám

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eastRAGuideEnabled)
en: East Direction Guiding
sk: Navádzanie východným smerom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, westRAGuideEnabled)
en: West Direction Guiding
sk: Navádzanie západným smerom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Apply filter to image after capture to enhance it
sk: Použiť filter na snímok po zachytení pre jeho zlepšenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_9)
en: Directions
sk: Smery

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, northDECGuideEnabled)
en: North Direction Guiding
sk: Navádzanie severným smerom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Aperture)
en: Aperture (mm)
sk: Clona (mm)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, l_Focal)
en: Focal Length (mm)
sk: Ohnisková vzdialenosť (mm)

[ctx: North]
en: N
sk: S

[ctx: West]
en: W
sk: Z

[ctx: East]
en: E
sk: V

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
sk: Spustiť

en: DEC swap enabled.
sk: Výmena DEC povolená.

en: DEC swap disabled.
sk: Výmena DEC zakázaná.

en: %1 info are missing. Please set the values in INDI Control Panel.
sk: %1 informácie chýbajú. Prosím, nastavte hodnoty v Ovládacom paneli INDI.

en: Missing Information
sk: Chýbajúce informácie

en: Lost track of the guide star. Try increasing the square size or reducing pulse duration.
sk: Stratená stopa vodiacej hviezdy. Skúsiť zvýšiť veľkosť štvorca alebo znížiť trvanie impulzu.

en: Guiding calibration completed successfully
sk: Kalibrácia navádzania ukončená úspešne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, magnitudeR)
en: Magnitude
sk: Magnitúda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_29)
en: Pulse:
sk: Pulz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwoAxisEnabled)
en: Two axis
sk: Dve osi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled) i18n: ectx: label, entry (GuideAutoSquareSizeEnabled), group (Guide)
en: Automatically select the square size based on the selected star width.
sk: Automaticky vybrať veľkosť štvorca podľa vybranej šírky hviezdy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GuideAutoSquareSizeEnabled)
en: Auto Square Size
sk: Automatická veľkosť štvorca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: frames
sk: snímky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Frequency
sk: Frekvencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: arcsecs
sk: uhlové sekundy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Smart
sk: Inteligentné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Fast
sk: Rýchlo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: Auto Threshold
sk: Automaticky prah

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GuideAlgorithm)
en: No Threshold
sk: Bez prahu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_19)
en: Algorithm
sk: Algoritmus

en: Ekos requires at least one CCD or Guider to operate.
sk: Ekos požaduje aspoň jeden CCD alebo Navádzač k činnosti

en: Starting INDI services...
sk: Spúšťam INDI služby...

en: Ekos detected an instance of INDI server running. Do you wish to shut down the existing instance before starting a new one?
sk: Ekos zistil inštanciu bežiaceho INDI servera. Chcete vypnúť bežiacu inštanciu servera pred spustením novej?

en: Connecting to remote INDI server at %1 on port %2 ...
sk: Pripojenie na vzdialený INDI server na %1 s portom %2...

en: Failed to start profile on remote INDI Web Manager.
sk: Zlyhalo spustenie profilu na vzdialenom web správcovi INDI.

en: Starting profile on remote INDI Web Manager...
sk: Spúšťam profil na vzdialenom webovom správcovi INDI...

en: Warning: INDI Web Manager is not online.
sk: Upozornenie: webový správca INDI nie je online.

en: INDI services started on port %1. Please connect devices.
sk: Služby INDI spustené na porte %1. Prosím, pripojte zariadenia.

en: Unable to establish:
    %1
    Please ensure the device is connected and powered on.
sk: Nemožno nadviazať:
    %1
    Uistite sa, že zariadenie je pripojené a zapnuté.

en: Ekos startup error
sk: Chyba spustenia Ekos

en: Unable to establish the following devices:
    %1
    Please ensure each device is connected and powered on.
sk: Nemožno nadviazať nasledovné zariadenia:
    %1
    Uistite sa, že každé zariadenie je pripojené a zapnuté.

en: Connecting INDI devices...
sk: Pripájanie zariadení INDI...

en: Disconnecting INDI devices...
sk: Odpájanie zariadení INDI...

en: INDI services stopped.
sk: Služby INDI zastavené.

en: Remote devices established. Please connect devices.
sk: Vzdialené zariadenia zistené. Prosím, pripojte zariadenia.

en: %1 is online.
sk: %1 je pripojený.

en: %1 filter is online.
sk: filter %1 je pripojený.

en: %1 is offline.
sk: %1 je  v režime offline.

en: Guider port from %1 is ready.
sk: Port navádzača z %1 je pripravený.

en: Are you sure you want to delete the profile?
sk: Naozaj chcete vymazať profil?

en: Confirm Delete
sk: Potvrdiť vymazanie

en: Site location updated to %1.
sk: Umiestnenie aktualizované na %1.

en: Failed to update site location to %1. City not found.
sk: Zlyhala aktualizácia umiestnenia na %1. Mesto nenájdené.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: 1. Select Profile
sk: 1. Vyberte si profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Profile:
sk: Profil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileB)
en: Add profile
sk: Pridať profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileB)
en: Edit profile
sk: Upraviť profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileB)
en: Remove profile
sk: Odstrániť profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel
sk: Ovládací panel INDI

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: 3. Connect && Disconnect Devices
sk: 3. Pripojiť && Odpojiť zariadenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, altLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Altitude
sk: Výška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ekosOptionsB)
en: Options...
sk: Voľby...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Clear)
en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Telescope completed the meridian flip.
sk: Teleskop ukončil prevrátenie meridiánu.

en: Telescope altitude is below minimum altitude limit of %1. Aborting motion...
sk: Výška teleskopu je pod maximálnou hranicou výšky %1, prerušujem pohyb...

en: Telescope altitude is above maximum altitude limit of %1. Aborting motion...
sk: Výška teleskopu je nad maximálnou hranicou výšky %1, prerušujem pohyb...

en: Mount already parked.
sk: Montáž už zaparkovaná.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unparkB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, domeUnpark)
en: UnPark
sk: Odparkovať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, maximumAltLimit) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: <html><head/><body><p>Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Maximálna hranica výšky teleskopu. Ak je teleskop nad touto hranicou, dostane príkaz zastaviť sa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, minAltLabel) i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Minimum telescope altitude limit. If the telescope is below this limit, it will be commanded to stop.
sk: Minimálna hranica výšky teleskopu. Ak je teleskop pod touto hranicou, dostane príkaz zastaviť sa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAltLabel)
en: Min. Alt:
sk: Min výška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maxAltLabel)
en: Max. Alt:
sk: Max výška:

en: Opening
sk: Otvára sa

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Opened
sk: Otvorené

en: Weather Warning
sk: Upozornenie počasia

en: Weather Alert
sk: Výstraha počasia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, motionLabel)
en: Motion
sk: Pohyb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, motionAbortButton)
en: Abort
sk: Prerušiť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shutterBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useShutterCB)
en: Shutter
sk: Spúšť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, statusReadyButton)
en: Ready
sk: Pripravený

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
sk: Automatická mierka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, weatherActionsBox)
en: Actions
sk: Akcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherAlertSchedulerCB) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, weatherWarningSchedulerCB)
en: Stop Scheduler
sk: Zastaviť plánovač

en: Aborting...
sk: Prerušujem...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Configuration
sk: Nastavenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_neverLoadConfig)
en: Ne&ver
sk: Nikdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_loadConfigOnConnection)
en: O&n connection
sk: Na pripojenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, leadTimeLabel)
en: <html><head/><body><p>Lead time is the minimum time in minutes between jobs. The scheduler starts execution of a job before its scheduled startup time by this lead time. Early execution is useful as focusing, alignment, and guiding procedures may take prolonged periods to time to complete.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Uvádzací čas je minimálny čas v minútach medzi úlohami. Plánovač spustí vykonávanie úlohy pred jej naplánovaným časom spustenia o tento uvádzací čas. Skoré spustenie je užitočné pri zaostrení, zarovnaní a procedúre navedenia, čo môže trvať dlhší čas na ukončenie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, preDawnLabel)
en: <html><head/><body><p>Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Nepovoliť plánovanie alebo spúšťanie úloh po tomto počte minút pred úsvitom.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PreemptiveShutdown)
en: <html><head/><body><p>In case no scheduler job is scheduled for this many hours, perform a complete shutdown procedure and restart observatory operations once the next job is ready.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>V prípade, že žiadna úloha plánovača nie je naplánovaná tento počet hodín, vykonať kompletné vypnutie a reštartovať observatórium, keď je pripravená ďalšia úloha.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PreemptiveShutdownTime)
en: <html><head/><body><p>Pre-emptive shutdown hours</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Preemptívne hodiny vypnutia</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DefaultDSSImageSizeUnitLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DSSPaddingUnitLabel)
en: arcminutes
sk: oblúkové minúty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListMiscOptions)
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point. When the temperature threshold is below this value, the temperature set point request is deemed successful.
sk: Maximálny akceptovaný rozdiel medzi požadovaným a meraným teplotným bodom. Keď je teplotný prah pod touto hodnotou, teplotný bod sa považuje za úspešný.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, profileGroup)
en: Profile
sk: Profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loadSiteCheck)
en: Site Info
sk: Informácie o serveri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remoteMode)
en: Re&mote
sk: Vzdialené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
sk: Hostiteľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localMode)
en: &Local
sk: &Lokálny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, INDIWebManagerCheck)
en: INDI Web Manager
sk: Webový správca INDI

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driversGroupBox)
en: Select Devices
sk: Vybrať zariadenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domeLabel)
en: Dome:
sk: Kupola:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mount:
sk: Pripojiť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, weatherLabel)
en: Weather Station
sk: Meteorologická stanica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, weatherLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weather:
sk: Počasie:

en: Invalid port.
sk: Neplatný port.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PiAutoDetectB)
en: Auto Detect
sk: Automatická detekcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useInternalGuiderR)
en: Internal Guider
sk: Vnútorný navádzač

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_8)
en: Camera frame width and height in pixels
sk: Výška a šírka snímky fotoaparátu v pixeloch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11)
en: Camera pixel size in microns
sk: Veľkosť pixelov fotoaparátu v mikrónoch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Pixel Size:
sk: Veľkosť v bodoch:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraWFOVLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetFOVWLabel)
en: W
sk: Z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, overlapLabel)
en: Overlap:
sk: Prekryť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cameraFOVLabel)
en: Camera FOV:
sk: Fotoaparát FOV:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextToJobsB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createJobsB)
en: Create Jobs
sk: Vytvoriť úlohy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, guideStepCheck)
en: Perform calibration and autoguiding before proceeding to the next step.
sk: Vykonať kalibráciu a automatické navedenie pred prechodom na ďalší krok.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Ekos Sequence File
sk: Súbor sekvencie Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, alignStepCheck)
en: Perform alignment using astrometry solver before proceeding to the next step.
sk: Vykonať zarovnanie pomocou astrometrického riešiteľa pred prechodom na ďalší krok.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4)
en: Select which steps to execute before starting the capture process.
sk: Vyberte, ktoré kroky vykonať pred spustením procesu zachytenia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, loadSequenceB)
en: Load the image sequence queue.
sk: Načítať frontu sekvencie obrázkov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trackStepCheck)
en: Slew to the target and track it before proceeding to the next step.
sk: Otočiť na cieľ a sledovať ho pred prechodom na ďalší krok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
sk: Stopa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_18)
en: Directory to save sequence images
sk: Adresár na uloženie sekvenčných obrázkov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, focusStepCheck)
en: Perform autofocusing before proceeding to the next step.
sk: Vykonať automatické zaostrenie pred prechodom na ďalší krok.

en: Ekos Sequence Queue (*.esq)
sk: Fronta sekvencie Ekos (*.esq)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, mosaicDialog)
en: Mosaic Job Creator
sk: Vytvárač úloh mozaiky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobCountLabel)
en: Job Count:
sk: Počet úloh:

en: Script (*)
sk: Skript (*)

en: Scheduler aborted.
sk: Plánovač prerušený.

en: Scheduler is in shutdown until next job is ready
sk: Plánovač sa vypína do začiatku ďalšej úlohy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, startB)
en: Start Scheduler
sk: Spustiť plánovač

en: Resume Scheduler
sk: Znovu spustiť plánovač

en: Scheduler paused.
sk: Plánovač pozastavený..

en: Scheduler is awake.
sk: Plánovať je prebudený.

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when ready...
sk: Plánovač je spustený. Úlohy by sa mali spustiť, keď sú pripravené...

en: Scheduler is awake. Jobs shall be started when scheduler is resumed.
sk: Plánovač je prebudený. Úlohy by sa mali spustiť pri pokračovaní plánovača.

en: Ekos started.
sk: Ekos spustený.

en: INDI devices connected.
sk: INDI zariadenia pripojené.

en: One or more INDI devices failed to connect. Retrying...
sk: Jedno alebo viac zariadení INDI sa nepodarilo pripojiť. Opakujem...

en: Observatory is in the startup process
sk: Observatórium je vo fáze spúšťania

en: Ekos is already started, skipping startup script...
sk: Ekos je už spustený, preskakujem skript spustenia...

en: Observatory is in the shutdown process
sk: Observatórium je v procese zatvárania

en: Warming up CCD...
sk: Zahrievam CCD...

en: park/unpark wait procedure failed, aborting...
sk: procedúra čakania na parkovanie/odparkovanie zlyhala, prerušujem...

en: Startup script failed, aborting...
sk: Spustenie skriptu zlyhalo, ruším...

en: Shutdown script failed, aborting...
sk: Zastavenie skriptu zlyhalo, ruším...

en: Shutdown complete.
sk: Zastavenie ukončené.

en: Shutdown procedure failed, aborting...
sk: Procedúra ukončenia zlyhala, prerušujem...

en: Failed to save scheduler list
sk: Zlyhalo uloženie zoznamu plánovača

en: Scheduler list saved to %1
sk: Zoznam plánovača uložený do %1

en: Parking mount in progress...
sk: Prebieha parkovanie montáže...

en: Mount already unparked.
sk: Montáž už odparkovaná.

en: Mount parked.
sk: Montáž zaparkovaná.

en: Mount unparked.
sk: Montáž odparkovaná.

en: Mount unparking error.
sk: Chyba odparkovania montáže.

en: Mount parking error.
sk: Chyba parkovania montáže.

en: Parking dome...
sk: Parkovanie kupoly...

en: Dome already parked.
sk: Kupola už zaparkovaná.

en: Unparking dome...
sk: Odparkovanie kupoly...

en: Dome already unparked.
sk: Kupola už odparkovaná.

en: Dome parked.
sk: Kupola zaparkovaná.

en: Dome unparked.
sk: Kupola odparkovaná.

en: Operation timeout. Restarting operation...
sk: Operácia vypršala. Reštartujem operáciu...

en: Dome parking error.
sk: Chyba parkovania kupoly.

en: Dome unparking error.
sk: Chyba odparkovania kupoly.

en: Parking Cap...
sk: Parkovanie vieka...

en: Cap already parked.
sk: Veko už zaparkované.

en: Unparking cap...
sk: Odparkovanie vieka...

en: Cap already unparked.
sk: Veko už odparkované.

en: Cap parked.
sk: Vieko zaparkované.

en: Cap unparked.
sk: Vieko odparkované.

en: Cap parking error.
sk: Chyba parkovania vieka.

en: Cap unparking error.
sk: Chyba odparkovania vieka.

en: Mosaic file %1 saved successfully.
sk: Súbor mozaiky %1 uložený úspešne.

en: Error saving mosaic file %1. Please reload job.
sk: Chyba ukladanie súboru mozaiky %1. Prosím, znovu načítajte úlohu.

en: Astronomial Twilight Warning
sk: Upozornenie astronomického súmraku

en: Manual startup procedure completed successfully.
sk: Ručná procedúra spustenia ukončená úspešne.

en: Manual startup procedure terminated due to errors.
sk: Ručná procedúra spustenia ukončená kvôli chybám.

en: Are you sure you want to execute the startup procedure manually?
sk: Určite chcete spustiť procedúru spustenia ručne?

en: Startup procedure terminated.
sk: Procedúra spustenia zastavená.

en: Manual shutdown procedure completed successfully.
sk: Ručná procedúra ukončenia prebehla úspešne.

en: Manual shutdown procedure terminated due to errors.
sk: Ručná procedúra vypnutia ukončená kvôli chybám.

en: Are you sure you want to execute the shutdown procedure manually?
sk: Naozaj chcete spustiť procedúru ukončenia ručne?

en: Shutdown procedure terminated.
sk: Procedúra ukončenia zastavená.

en: Restarting %1 alignment procedure...
sk: Reštartujem procedúru zarovnania %1...

en: Weather conditions are OK.
sk: Poveternostné podmienky sú OK.

en: Weather conditions in warning zone
sk: Podmienky počasia sú v zóne varovania

en: Weather conditions are critical. Observatory shutdown is imminent
sk: Podmienky počasia sú kritické. Hrozí zatvorenie observatória.

en: Starting shutdown procedure due to severe weather.
sk: Spúšťam procedúru vypnutia kvôli nepriaznivému počasiu.

en: Scheduler is in sleep mode
sk: Plánovač je v režime spánku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobSequenceGroup)
en: Object && Sequence Selection
sk: Výber objektu && sekvencie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FITSLabel)
en: Select optional FITS file to be used for alignment. When using FITS, specify the object or the estimated coordinates which are used to slew the mount.
sk: Vyberte voliteľný FITS súbor použitý pre zarovnanie. Pri použití FITS určite objekt alebo približné súradnice, ktoré sa použijú na otočenie montáže.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, FITSLabel)
en: FITS File:
sk: FITS súbor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sequenceLabel)
en: Sequence:
sk: Sekvencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priorityLabel)
en: Priority:
sk: Priorita:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, prioritySpin)
en: Assigned priority to each job with 1 being the highest priority and 20 being the lowest priority
sk: Priradená priorita ku každej úlohe, pričom 1 je najvyššia a 20 najnižšia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: Ekos Device Profile
sk: Profil zariadenia Ekos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Target coordinates in J2000 Epoch
sk: Cieľové súradnice v epoche J2000

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Score
sk: Skóre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: Start Time
sk: Čas spustenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable)
en: End Time
sk: Čas konca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseB)
en: Pause Scheduler
sk: Pozastaviť plánovač

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, schedulerAlgorithmCombo)
en: Classic
sk: Klasická

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR)
en: The observation job is completed when the sequence is complete.
sk: Pozorovacia úloha je ukončená, keď sekvencia je ukončená.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sequenceCompletionR)
en: Se&quence completion
sk: Ukončenie sekvencie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, timeCompletionR)
en: Terminate the job on the given date and time.
sk: Ukončiť úlohu v danom dátume a čase.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, loopCompletionR)
en: Restart the sequence job indefinitely.
sk: Reštartovať úlohu sekvencie neurčito.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, culminationConditionR)
en: Start the observation job when the object reaches culmination adjusted for the offset value in minutes. By default, the observation job runs 60 minutes prior to culmination.
sk: Spustiť pozorovaciu úlohu, keď objekt dosiahne kulmináciu upravenú pre posunutú hodnotu v minútach. Predvolene sa pozorovacia úloha spustí 60 minút pred kulmináciou.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, startupTimeConditionR)
en: start the job on the specified date and time
sk: spustiť úlohu v určenom dátume a čase

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, culminationOffset)
en: <html><head/><body><p>Offset in minutes to start imaging before or after culmination time.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Posun v minútach na spustenie záznamu pred časom kulminácie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, asapConditionR)
en: Start the observation job as soon as all the constraints, if any, are met. The best candidate target shall be imaged first.
sk: Spustiť pozorovaciu úlohu hneď, ako sa splnia podmienky, ak sú. Najprv sa bude snímať najlepší kandidátsky cieľ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, moonSeparationCheck)
en: The moon separation must remain equal to or higher than the given value.
sk: Oddelenia mesiaca musí ostať rovné alebo vyššie ako daná hodnota.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moonSeparationCheck)
en: Moon  >
sk: Mesiac >

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, altConstraintCheck)
en: The object's altitude must remain equal or higher than the given value.
sk: Výška objektu musí ostať vyššia alebo rovnaká ako daná hodnota.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, weatherCheck)
en: <html><head/><body><p>Weather conditions must remain safe. When weather conditions become dangerous, shutdown procedure is initiated.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Poveternostné podmienky musia ostať bezpečné. Keď sú poveternostné podmienky nebezpečné, spustí sa procedúra vypnutia.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, twilightCheck)
en: Twilight
sk: Súmrak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, shutdownGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time shutdown procedure to be executed after all scheduler jobs are completed. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">after</span> the shutdown procedures (e.g. parking), if selected, are completed.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Jednorazová procedúra vypnutia sa vykoná po ukončení všetkých úloh plánovača. Skript sa spustí <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">po</span> procedúrach vypnutia (napr. parkovanie), ak je vybrané, spustí sa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, warmCCDCheck)
en: Turn off CCD cooler.
sk: Vypnúť CCD chladič.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warmCCDCheck)
en: Warm CCD
sk: Teplé CCD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, capCheck)
en: Close dust cover
sk: Zatvoriť prachový kryt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkMountCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unparkMountCheck)
en: Park telescope to home position.
sk: Zaparkovať teleskop na domácej polohe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parkDomeCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unparkDomeCheck)
en: Park dome to home position
sk: Zaparkovať kupolu na domácu pozíciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Script:
sk: Skript:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, startupGroupBox)
en: <html><head/><body><p>One-time startup procedure to be executed before starting Ekos. The script is executed <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">before</span> the startup procedures (e.g. unpark scope), if selected, are executed.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Jednorázová procedúra spustenia sa vykoná pred spustením Ekos. Skript sa spustí <span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">pred</span> procedúrami spustenia (napr. odparkovanie rozsahu), ak sú vybrané spustia sa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unparkDomeCheck)
en: UnPark Dome
sk: Odparkovať kupolu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unparkMountCheck)
en: UnPark Mount
sk: Odparkovať montáž

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, uncapCheck)
en: Open dust cover
sk: Otvorte prachový kryt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, uncapCheck)
en: UnCap
sk: Odkryť

en: Evaluating
sk: Vyhodnocovanie

en: Scheduled
sk: Naplánované

en: Invalid
sk: Neplatné

en: Slew complete
sk: Stočenie ukončené

en: Focus complete
sk: Ostrenie dokončené

en: Align complete
sk: Zarovnanie dokončené

en: Repositioning
sk: Zmena pozície

en: Repositioning complete
sk: Zmena polohy ukončená

en: Calibrate
sk: Kalibrovať

en: 1D FITS images are not supported in KStars.
sk: Obrázky 1D FITS nie sú podporované v KStars.

en: Bit depth %1 is not supported.
sk: Bitová hĺbka %1 nie je podporovaná.

en: Image has invalid dimensions %1x%2
sk: Obrázok má neplatné rozmery %1x%2

en: Error reading image: %1
sk: Chyba čítania obrázku: %1

en: Only 8 and 16 bits bayered images supported.
sk: Podporované sú iba 8 a 16 bitové bayerované obrázky.

en: Unable to allocate memory for temporary bayer buffer.
sk: Nemôžem alokovať pamäť pre dočasný buffer debayeru.

en: Debayer failed (%1)
sk: Debayer zlyhal (%1)

en: Processing...
sk: Spracúvam...

en: Complete.
sk: Dokončené.

en: Debayer failed.
sk: Debayer zlyhal.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSDebayerDialog)
en: Image Debayering
sk: Debayering obrázku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Method:
sk: Metóda:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Nearest
sk: Najbližšie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: Simple
sk: Jednoduchá

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: BILinear
sk: Bilineárne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, methodCombo)
en: HQLinear
sk: HQ lineárne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Offset:
sk: Posun X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y Offset:
sk: Posun Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, statusEdit)
en: Ready.
sk: Pripravený.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
sk: FITS hlavička

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Keyword
sk: Kľúčové slovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
sk: Hodnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
sk: Poznámka

en: Intensity
sk: Intenzita

en: Linear Scale
sk: Lineárna mierka

en: Logarithmic Scale
sk: Logaritmická mierka

en: Square Root Scale
sk: Odmocninová mierka

en: Save Changes to FITS?
sk: Uložiť zmeny vo FITS?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
sk: Aktuálny súbor FITS obsahuje neuložené zmeny.  Chcete ich pred zavretím uložiť?

en: File saved to %1
sk: Súbor uložený do %1

en: Finding stars...
sk: Hľadanie hviezd...

en: Default Zoom
sk: Štandardný zoom

en: Zoom to Fit
sk: Prispôsobiť veľkosti

en: Auto Stretch
sk: Automatické roztiahnutie

en: High Contrast
sk: Vysoký kontrast

en: Equalize
sk: Vyrovnať

en: High Pass
sk: Horný priepust

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Median
sk: Medián

en: Rotate Right
sk: Otočiť vpravo

en: Rotate Left
sk: Otočiť vľavo

en: Flip Horizontal
sk: Prevrátiť horizontálne

en: Flip Vertical
sk: Prevrátiť vertikálne

en: Center Telescope
    *No Telescopes Detected*
sk: Vycentrovať ďalekohľad
    *nenašiel sa ďalekohľad*

en: Zoom To Fit
sk: Prispôsobiť veľkosti

en: Mark Stars
sk: Označiť hviezdy

en: Show Equatorial Gridlines
    *No WCS Info*
sk: Zobraziť rovníkové mriežky
    *žiadne WCS info*

en: Show Objects in Image
    *No WCS Info*
sk: Zobraziť objekty v obrázku
    *žiadne WCS info*

en: Size
sk: Veľkosť

en: Unmark Stars
sk: Odznačiť hviezdy

en: Processing %1...
sk: Spracúva sa %1...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singlePreviewFITS) i18n: ectx: whatsthis, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single tab instead of multiple tabs per image.
sk: Zobraziť všetky zachytené FITS obrázky na jednej karte namiesto viacerých kariet na obrázok.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowCapturedFITS)
en: Display captured FITS images from all cameras in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each camera.
sk: Zobraziť zachytené FITS obrázky zo všetkých fotoaparátov v jednom FITS prehliadači namiesto vyhradených okien pre každý fotoaparát.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_singleWindowOpenedFITS)
en: Display opened FITS images in a single FITS Viewer window instead of a dedicated window to each file.
sk: Zobraziť otvorené FITS obrázky v jednom okne FITS prehliadača namiesto samostatných okien pre každý súbor.

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Item
sk: Položka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, statsTable)
en: Mean
sk: Priemer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
sk: Displej

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
sk: Zdrojové kódy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Memory:
sk: Pamäť:

en: Unable to find dcraw and cjpeg. Please install the required tools to convert CR2 to JPEG.
sk: Nemôžem nájsť dcraw a cjpeg. Prosím, nainštalujte potrebné nástroje na prevod CR2 do JPEG.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Driver:
sk: Ovládač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDriverB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewEyepiece) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewLens) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewFilter)
en: Add New
sk: Pridať nový

en: Driver %1 is already running, do you want to restart it?
sk: Ovládač %1 už beží, chcete ho reštartovať?

en: Cannot start INDI server: port error.
sk: Nepodarilo sa spustiť server INDI: chyba portu.

en: Invalid port entry: %1
sk: Neplatná položka portu:  %1

en: Failed to open INDI Driver file: %1
sk: Zlyhalo otvorenie súboru ovládača INDI: %1

en: Error: the port number is invalid.
sk: Chyba: číslo portu je neplatné.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
sk: Hostiteľ: %1 Port: %2 už existuje.

en: You need to disconnect the client before removing it.
sk: Pred odstránením klienta ho musíte odpojiť.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
sk: Naozaj chcete odstrániť klienta %1?

en: Unable to write to file 'indihosts.xml'
    Any changes to INDI hosts configurations will not be saved.
sk: Nepodarilo sa zapísať súbor 'indihosts.xml'.
    Všetky zmeny v nastavení hostiteľov INDI nebudú uložené.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
sk: Správca zariadení

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
sk: Lokálny/Server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
sk: Zariadenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
sk: Mód

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
sk: Log servera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
sk: Lokálny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
sk: Spustiť službu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
sk: Zastaviť službu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
sk: Klient

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
sk: Hostitelia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, modifyB)
en: Modify...
sk: Upraviť...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
sk: Pripojenie

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
sk: Momentálne nebeží žiadne zariadenie INDI. Ak ich chcete spustiť, vyberte zariadenia v Správcovi zariadení v menu zariadení.

en: Video Recording Stopped
sk: Záznam videa zastavený

en: Video Recording Started
sk: Záznam videa spustený

en: %1 file saved to %2
sk: Súbor %1 uložený do %2

en: %1 Preview
sk: Náhľad %1

en: Dome unparked
sk: Kupola odparkovaná

en: Add Host
sk: Pridať hostiteľa

en: Modify Host
sk: Upraviť hostiteľa

en: INDI DATA STREAM
sk: Dátový tok INDI

en: Cannot open file %1 for reading
sk: Nie je možné otvoriť súbor %1 na čítanie

en: Mount is slewing to target location
sk: Montáž sa otáča na cieľovú polohu

en: Mount arrived at target location
sk: Montáž dorazila do cieľovej polohy

en: Mount motion was aborted
sk: Pohyb montáže bol prerušený

en: Mount parking failed
sk: Parkovanie montáže zlyhalo

en: Mount parking is in progress
sk: Parkovanie montáže prebieha

en: Mount parked
sk: Montáž zaparkovaná

en: Mount unparked
sk: Montáž odparkovaná

en: Requested altitude %1 is outside the specified altitude limit boundary (%2,%3).
sk: Požadovaná výška %1 je mimo určenej hranice (%2, %3).

en: Requested altitude is below the horizon. Are you sure you want to proceed?
sk: Požadovaná pozícia je pod horizontom. Chcete sa tam presunúť aj tak?

en: Telescope Motion
sk: Pohyb ďalekohľadu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Time
sk: Čas

en: Enable binary data transfer from this property to KStars and vice-versa.
sk: Povoliť binárny prenos dát z tejto vlastnosti do KStars a naopak.

en: Upload
sk: Poslať

en: Data file saved to %1
sk: Dátový súbor uložený do %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, videoLabel_3)
en: Default INDI video port
sk: Štandardný port videa INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Specify where new FITS images are saved once captured and downloaded
sk: Určiť, kam sa uložia nové snímky FITS po zachytení a stiahnutí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
sk: Štandardný priečinok FITS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, autoGroup)
en: Select time and location synchronization settings between KStars and INDI Devices
sk: Vyberte nastavenia synchronizácie času a umiestnenia medzi KStars a INDI zariadeniami

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Enable time synchronization upon connection between KStars and INDI
sk: Povoliť synchronizáciu času po pripojení medzi KStars a INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Synchronize KStars date and time automatically from the update source.
sk: Synchronizovať dátum a čas KStars automaticky z aktualizačného zdroja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useGeographicUpdate)
en: Enable geographic location synchronization upon connection between KStars and INDI
sk: Povoliť synchronizáciu geografickej polohy po pripojení medzi KStars a INDI

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Specify range of ports that INDI Server will bind to when starting new drivers
sk: Určiť rozsah portov, ku ktorým sa server INDI pripája pri spustení nových ovládačov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display the telescope position on the sky map
sk: Zobraziť pozíciu ďalekohľadu na mape oblohy

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: Display a telescope marker on the sky map in order to track the telescope motion across the sky.
sk: Zobraziť značku teleskopu na mape oblohy za účelom sledovania pohybu teleskopu po oblohe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTargetCrosshair)
en: &Telescope crosshair
sk: Nitkový kríž teleskopu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Record:
sk: Nahrať:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
sk: Spustiť/Pozastaviť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, recordFramesR)
en: Frames
sk: Rámce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File name
sk: Názov súboru

en: INDI server failed to start: %1
sk: Zlyhalo spustenie INDI servera: %1

en: Driver %1 was not found on the system. Please make sure the package that provides the '%1' binary is installed.
sk: Ovládač %1 nebol v systéme nájdený. Prosím, uistite sa, že balík, ktorý poskytuje program '%1' je nainštalovaný.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
sk: Sprievodca nastavením ďalekohľadu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelB)
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
sk: &Späť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelPageLabel)
en: <h3>1. Telescope Model</h3>
    
    Please select your telescope model from the list below. Click next after selecting a model.
sk: <h3>1. Model ďalekohľadu</h3>
    
    Prosím, vyberte model vášho teleskopu zo zoznamu vyššie. Stlačte Dopredu po vybraní modelu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <b>Tip</b>
    <br>Some non-Meade telescopes support a subset of the LX200 command set. Select <tt>LX200 Basic</tt> to control such devices.
sk: <b>Tip</b>
    <br>Niektoré teleskopy, ktoré nie sú Meade, podporujú podmnožinu príkazov LX200. Vybrať <tt>LX200 Basis</tt> na ovládanie takýchto zariadení.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, telescopePageInfo)
en: <h3>2. Align Your Telescope</h3>
    
    You need to align your telescope before you can control it properly from KStars. Please refer to your telescope manual for alignment instructions.
    <br><br>
    After a successful alignment, connect your telescope's RS232 interface to your computer's serial or USB port.
    <br><br><br>Click next to continue.
sk: <h3>2. Zarovnanie vášho ďalekohľadu</h3>
    
    Je potrebné zarovnať váš ďalekohľad pred tým, než ho budete môcť správne ovládať z KStars. Prosím, vyhladajte si zarovnávacie inštrukcie v manuále vášho ďalekohľadu.
    <br><br>
    Po úspešnom zarovnaní, pripojte rozhranie RS232 vášho ďalekohľad do sériového alebo USB portu vášho počítača.
    <br><br><br>Stlačte Dopredu na pokračovanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPageLabel)
en: <h3>3. Verify Local Settings</h3>
    
    Verify if the following time, date, and location settings are correct. If any of the settings are incorrect, you can correct them via the <tt>Set time</tt> and <tt>Set Location</tt> buttons.
sk: <h3>3. Kontrola miestnych nastavení</h3>
    
    Skontrolujte si, či nasledovné nastavenia času, dátum a polohy sú správne. Ak niektoré z nastavení nie je správne, môžete ho opraviť pomocou tlačidiel <tt>Nastaviť čas</tt> a <tt>Nastaviť polohu</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
sk: <b>Poloha</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
sk: <b>Čas</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
sk: <b>Dátum</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
sk: Nastaviť čas...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
sk: Nastaviť polohu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portPageLabel)
en: <h3>4. Determine Connection Port</h3>
    
    Enter the port number your telescope is connected to. If you only have one serial port in your computer, the port is usually <tt>/dev/ttyUSB0</tt>
    <br><br>If you are unsure about the port number, you can leave the field empty and KStars will try to scan the ports for attached telescopes. Beware that the autoscan process might take a few minutes to complete.
sk: <h3>4. Zistenie pripájacieho Portu</h3>
    
    Zadajte číslo portu, na ktorom je pripojený váš ďalekohľad. Pokiaľ máte na vašom počítači iba jeden sériový port, tak port pravdepodobne bude <tt>/dev/ttyS0</tt>
    <br><br>Pokiaľ ste si nie istý číslom portu, môžete nechať pole prázdne, aby sa KStars pokúsil prehľadať porty pripojené k ďalekohľadom. Dokončenie procesu automatického skenovania môže trvať niekoľko minút.

en: Are you sure you want to cancel?
sk: Ste si istí, že chcete zrušiť?

en: Please wait while KStars scan communication ports for attached telescopes.
    This process might take few minutes to complete.
sk: Počkajte, prosím, kým KStars skenuje komunikačné porty kvôli pripojeným teleskopom.
    Tento proces môže trvať niekoľko minút, kým sa dokončí.

en: Please wait while KStars tries to connect to your telescope...
sk: Počkajte, prosím, kým sa KStars pokúsi pripojiť k vášmu teleskopu...

en: Sorry. KStars failed to detect any attached telescopes, please check your settings and try again.
sk: Prepáčte. Aplikácia KStars zlyhala pri zisťovaní akýchkoľvek pripojených teleskopov, prosím, skontrolujte si vaše nastavenie a skúste znova.

en: Telescope Wizard completed successfully.
sk: Teleskopický sprievodca skončil úspešne.

en: Rise time: %1
sk: Východ: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
sk: Nastaviť čas: %1

en: No rise time: Circumpolar
sk: Žiadny čas východu: cirkumpolárna

en: No set time: Circumpolar
sk: Žiadny čas nastavenia: Cirkumpolárny

en: No rise time: Never rises
sk: Žiadny čas východu: nevychádza

en: No set time: Never rises
sk: Žiadny čas západu: Nikdy nevychádza

en: Transit time: %1
sk: Kulminácia: %1

en: Empty sky
sk: Prázdna obloha

[ctx: Sloan Digital Sky Survey]
en: Show SDSS Image
sk: Ukázať obrázok SDSS

[ctx: Digitized Sky Survey]
en: Show DSS Image
sk: Ukázať obrázok DSS

en: star
sk: hviezda

en: Solar system object
sk: Objekt slnečnej sústavy

en: satellite
sk: satelit

en: Velocity: %1 km/s
sk: Rýchlosť : %1 km/s

en: Altitude: %1 km
sk: Nadmorská výška: %1 km

en: Range: %1 km
sk: Rozsah: %1 km

en: Center && Track
sk: Do stredu a sledovať

en: Angular Distance To...            [
sk: Uhlová vzdialenosť do...            [

en: Starhop from here to...
sk: Hviezdny preskok stadiaľto na...

en: Remove Label
sk: Odstrániť popis

en: Attach Label
sk: Zobraziť popis

en: Select this object
sk: Vybrať tento objekt

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
sk: Detaily

en: Copy Coordinates
sk: Skopírovať súradnice

en: Remove From Observing WishList
sk: Odstrániť zo zoznamu želaní pozorovania

en: Add to Observing WishList
sk: Pridať do zoznamu želaní pozorovania

en: Remove Trail
sk: Odstrániť dráhu

en: Add Trail
sk: Pridať dráhu

en: Image Resources
sk: Obrázkové zdroje

en: Stop &Tracking
sk: Zastaviť &sledovanie

note: i18n: ectx: label, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: Position of the time InfoBox.
sk: Pozícia časového infoboxu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionTimeBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Time InfoBox.
sk: Súradnice obrazovky časového infoboxu.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: Position of the focus InfoBox.
sk: Pozícia infoboxu zamerania.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionFocusBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Focus InfoBox.
sk: Súradnice obrazovky infoboxu zamerania.

note: i18n: ectx: label, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: Position of the geographic InfoBox.
sk: Pozícia geografického infoboxu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PositionGeoBox), group (GUI)
en: The screen coordinates of the Geographic Location InfoBox.
sk: Súradnice obrazovky infoboxu zemepisnej polohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: Is the time InfoBox in the "shaded" state?
sk: Je časový infobox v "tieňovanom" stave?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeTimeBox), group (GUI)
en: If true, the Time InfoBox will show only its top line of data.
sk: Ak je pravda, bude časový infobox ukazovať iba jeho horný riadok údajov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: Is the focus InfoBox in the "shaded" state?
sk: Je infobox zamerania v "tieňovanom" stave?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeFocusBox), group (GUI)
en: If true, the Focus InfoBox will show only its top line of data.
sk: Ak je pravda, bude infobox zamerania ukazovať iba jeho horný riadok údajov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: Is the geographic InfoBox in the "shaded" state?
sk: Je zemepisný infobox v "tieňovanom" stave?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShadeGeoBox), group (GUI)
en: If true, the Geographic Location InfoBox will show only its top line of data.
sk: Ak je pravda, bude infobox zemepisnej polohy ukazovať iba jeho horný riadok údajov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Meta-option to toggle display of all InfoBoxes
sk: Meta-voľba pre prepínanie zobrazenia všetkých infoboxov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowInfoBoxes), group (GUI)
en: Toggles display of all three InfoBoxes.
sk: Prepína zobrazenie všetkých troch infoboxov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Display the time InfoBox?
sk: Zobraziť časový infobox?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Time InfoBox.
sk: Prepína zobrazenie časového infoboxu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Display the focus InfoBox?
sk: Zobraziť infobox zamerania?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFocusBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Focus InfoBox.
sk: Prepína zobrazenie infoboxu zamerania

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Display the geographic InfoBox?
sk: Zobraziť geografický infobox?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGeoBox), group (GUI)
en: Toggles display of the Geographic Location InfoBox.
sk: Prepína zobrazenie infoboxu zemepisnej polohy.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyTimeBox), group (GUI) i18n: ectx: label, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Time InfoBox anchor flag
sk: Príznak ukotvenia časového infoboxu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyTimeBox), group (GUI)
en: Is the Time InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
sk: Je časový infobox ukotvený k okraju okna? 0 = neukotvený; 1 = ukotvený k pravému okraju; 2 = ukotvený k spodnému okraju; 3 = ukotvený k spodnému a pravému okraju.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyFocusBox), group (GUI)
en: Is the Focus InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
sk: Je infobox zaostrenia ukotvený k okraju okna? 0 = neukotvený; 1 = ukotvený k pravému okraju; 2 = ukotvený k spodnému okraju; 3 = ukotvený k spodnému a pravému okraju.

note: i18n: ectx: label, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Geographic InfoBox anchor flag
sk: Príznak ukotvenia geografického infoboxu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StickyGeoBox), group (GUI)
en: Is the Geographic Location InfoBox anchored to a window edge? 0 = not anchored; 1 = anchored to right edge; 2 = anchored to bottom edge; 3 = anchored to bottom and right edges.
sk: Je infobox zemepisnej polohy ukotvený k okraju okna? 0 = neukotvený; 1 = ukotvený k pravému okraju; 2 = ukotvený k spodnému okraju; 3 = ukotvený k spodnému a pravému okraju.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Display the statusbar?
sk: Zobraziť stavový riadok?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStatusBar), group (GUI)
en: Toggle display of the status bar.
sk: Prepnúť zobrazenie stavového riadku.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Display Alt/Az coordinates in the statusbar?
sk: Zobraziť Alt/Az súradnice v stavovom riadku?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAltAzField), group (GUI)
en: Toggle display of the Horizontal coordinates of the mouse cursor in the status bar.
sk: Prepnúť zobrazenie Horizontálnych súradníc kurzora myši v stavovom riadku.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRADecField), group (GUI)
en: Display RA/Dec coordinates in the statusbar?
sk: Zobraziť RA/Dec súradnice v stavovom riadku?

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJ2000RADecField), group (GUI)
en: Display J2000.0 RA/Dec coordinates in the statusbar?
sk: Zobraziť J2000.0 RA/Dec súradnice v stavovom riadku?

note: i18n: ectx: label, entry (WindowWidth), group (GUI)
en: Width of main window, in pixels
sk: Šírka hlavného okna, v bodoch.

note: i18n: ectx: label, entry (WindowHeight), group (GUI)
en: Height of main window, in pixels
sk: Výška hlavného okna, v bodoch

note: i18n: ectx: label, entry (RunStartupWizard), group (GUI)
en: Run Startup Wizard when KStars launches?
sk: Spustiť Úvodného sprievodcu pri štarte KStars?

note: i18n: ectx: label, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: Filenames of defined custom object catalogs.
sk: Názvy súborov vlastných definovaných katalógov objektov.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CatalogFile), group (Catalogs)
en: List of the filenames of custom object catalogs.
sk: Zoznam názvy súborov vlastných katalógov objektov

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of toggles for displaying custom object catalogs.
sk: Zoznam prepínačov na zobrazenie vlastných katalógov objektov.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalog), group (Catalogs)
en: List of integers toggling display of each custom object catalog (any nonzero value indicates the objects in that catalog will be displayed).
sk: Zoznam celých čísel prepínajúcich zobrazenie každého vlastného katalógu objektov (akákoľvek nenulová hodnota znamená, že objekty v tom katalógu budú zobrazené).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List for displaying custom object catalogs.
sk: Zoznam pre zobrazenie vlastných katalógov objektov.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCatalogNames), group (Catalogs)
en: List of names for which custom catalogs are to be displayed.
sk: Zoznam mien, pre ktoré majú byť zobrazené vlastné katalógy.

note: i18n: ectx: label, entry (ResolveNamesOnline), group (Catalogs)
en: Resolve names using online services.
sk: Rozpoznať názvy pomocou online služieb.

note: i18n: ectx: label, entry (useGeographicUpdate), group (indi)
en: Automatically updates geographic location?
sk: Automaticky aktualizuje zemepisnú polohu?

note: i18n: ectx: label, entry (useTimeUpdate), group (indi)
en: Automatically updates time and date?
sk: Automaticky aktualizovaný čas a dátum?

note: i18n: ectx: label, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Draw crosshairs at telescope position in the sky map?
sk: Kresliť zameriavací kríž na pozícii teleskopu na mape oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showTargetCrosshair), group (indi)
en: Toggle display of crosshairs centered at telescope's pointed position in the KStars sky map.
sk: Prepnúť zobrazenie zameriavacieho kríža na zameranej pozícii teleskopu na mape oblohy KStars

note: i18n: ectx: label, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Display INDI messages in the statusbar?
sk: Zobraziť správy INDI v stavovom riadku?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (showINDIMessages), group (indi)
en: Toggle display of INDI messages in the KStars statusbar.
sk: Prepnúť zobrazenie správ INDI v stavovom riadku KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (fitsDir), group (indi)
en: FITS Default directory
sk: Predvolený adresár FITS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (fitsDir), group (indi)
en: The default location of saved FITS files
sk: Predvolená poloha uložených súborov FITS

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI Server Start Port
sk: Štart port servera INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortStart), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports starting from this port
sk: Server INDI sa pokúsi spojiť s portmi začínajúc na tomto porte

note: i18n: ectx: label, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI Server Final Port
sk: Serverový koncový port INDI

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (serverPortEnd), group (indi)
en: INDI server will attempt to bind with ports ending with this port
sk: Server INDI sa pokúsi spojiť s portmi končiac na tomto porte

note: i18n: ectx: label, entry (indiServer), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiServer), group (indi)
en: PATH to indiserver binary
sk: Cesta programu indiserver

note: i18n: ectx: label, entry (indiServerIsInternal), group (indi)
en: Internal or External INDI Server?
sk: Interný alebo externý INDI server?

note: i18n: ectx: label, entry (indiDriversDir), group (indi) i18n: ectx: whatsthis, entry (indiDriversDir), group (indi)
en: PATH to indi drivers directory
sk: Cesta k adresáru ovládačov indi

note: i18n: ectx: label, entry (CityName), group (Location)
en: City name of geographic location.
sk: Názov mesta zemepisnej polohy.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CityName), group (Location)
en: The City name of the current geographic location.
sk: Názov mesta terajšej zemepisnej polohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ProvinceName), group (Location)
en: Province name of geographic location.
sk: Názov oblasti zemepisnej polohy.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProvinceName), group (Location)
en: The Province name of the current geographic location. This is the name of the state for locations in the U. S.
sk: Názov oblasti terajšej zemepisnej polohy. Toto je názov štátu pre polohy v USA.

note: i18n: ectx: label, entry (CountryName), group (Location)
en: Country name of geographic location.
sk: Názov krajiny zemepisnej polohy.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CountryName), group (Location)
en: The Country name of the current geographic location.
sk: Názov krajiny terajšej zemepisnej polohy.

note: i18n: ectx: label, entry (Longitude), group (Location)
en: Geographic Longitude, in degrees.
sk: Zemepisná dĺžka, v stupňoch.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Longitude), group (Location)
en: The longitude of the current geographic location, in decimal degrees.
sk: Zemepisná dĺžka súčasnej zemepisnej polohy, v desatinných stupňoch.

note: i18n: ectx: label, entry (Latitude), group (Location)
en: Geographic Latitude, in degrees.
sk: Zemepisná šírka, v stupňoch

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Latitude), group (Location)
en: The latitude of the current geographic location, in decimal degrees.
sk: Zemepisná šírka súčasnej zemepisnej polohy, v desatinných stupňoch.

note: i18n: ectx: label, entry (Elevation), group (Location)
en: Elevation above sea level of geographic location, in meters.
sk: Výška nad úrovňou mora zemepisnej polohy, v metroch:

note: i18n: ectx: label, entry (TimeZone), group (Location)
en: Time Zone offset of geographic location, in hours.
sk: Posun časového pásma zemepisnej polohy, v hodinách.

note: i18n: ectx: label, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code for daylight savings time rule used by geographic location.
sk: Dvojpísmenový kód pre pravidlá letného času používané zemepisnou polohou.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DST), group (Location)
en: Two-letter code that determines the dates on which daylight savings time begins and ends (you can view the rules by pressing the "Explain DST Rules" button in the Geographic Location window).
sk: Dvojpísmenový kód, ktorý určuje dátumy, kedy začína a končí letný čas (môžete si prezrieť pravidlá stlačením tlačidla "Vysvetliť DST pravidlá" v okne Zemepisnej polohy).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: Use animated slewing effects when changing focus position?
sk: Pri zmene zameranej pozície použiť animované efekty natočenia?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAnimatedSlewing), group (View)
en: If true, focus changes will cause the sky to visibly spin to the new position. Otherwise, the display will "snap" instantly to the new position.
sk: Ak je pravda, zmeny zaostrenia spôsobia, že obloha sa viditeľne pretočí na novú pozíciu. V opačnom prípade zobrazenie "rupne" na novú pozíciu okamžite.

note: i18n: ectx: label, entry (FOVNames), group (View)
en: Name of selected FOV indicators
sk: Názov vybraných indikátorov FOV

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FOVNames), group (View)
en: The names of the currently selected field-of-view indicators. The list of defined FOV indicator names is listed in the "Settings|FOV Symbols" menu.
sk: Názvy aktuálne vybraných ukazovateľov zorného poľa. Zoznam definovaných názvov ukazovateľov FOV je uvedený v menu "Nastavenie|Symboly FOV".

note: i18n: ectx: label, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: Fade planet trails to background color?
sk: Prechádzať planetárnymi dráhami do farby pozadia?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FadePlanetTrails), group (View)
en: If true, trails attached to solar system bodies will fade into the background sky color.
sk: Ak je pravda, dráhy pripojené k telesám slnečnej sústavy prejdú farby pozadia oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusRA), group (View)
en: Right Ascension of focus position
sk: Rektascenzia zameranej pozície

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusRA), group (View)
en: The right ascension of the initial focus position of the sky map, in decimal hours. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
sk: Rektascenzia počiatočného zamerania polohy na mape, v desatinných hodinách Táto hodnota nie je stála, vynuluje sa vždy pri ukončení programu.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusDec), group (View)
en: Declination of focus position
sk: Deklinácia zameranej pozície

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusDec), group (View)
en: The declination of the initial focus position of the sky map, in decimal degrees. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
sk: Deklinácie počiatočného zamerania polohy na mape, v desatinných stupňoch. Táto hodnota nie je stála, vynuluje sa vždy pri ukončení programu.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusObject), group (View)
en: Name of focused object
sk: Názov zameraného objektu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusObject), group (View)
en: The name of the object that should be centered and tracked on startup. If no object should be centered, set to "nothing". This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
sk: Názov objektu, ktorý by mal byť po spustení umiestnený do stredu a sledovaný. Pokiaľ taký nie je, nastaviť na "nič". Táto hodnota nie je trvalá; vynuluje sa vždy pri vypnutí programu.

note: i18n: ectx: label, entry (IsTracking), group (View)
en: Is tracking engaged?
sk: Je sledovanie zaistené?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IsTracking), group (View)
en: True if the skymap should track on its initial position on startup. This value is volatile; it is reset whenever the program shuts down.
sk: Pravda, ak by hviezdna mapa mala sledovať z jej počiatočnej pozície pri spustení. Táto hodnota nie je stála, vynuluje sa vždy pri ukončení programu.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Hide objects while moving?
sk: Skryť objekty pri presune?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOnSlew), group (View)
en: Toggle whether KStars should hide some objects while the display is moving, for smoother motion.
sk: Prepnúť, či by mala aplikácia KStars skryť objekty, kým je zobrazenie v pohybe, pre plynulejší pohyb.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCBounds), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Hide constellation boundaries while moving?
sk: Skryť hranice súhvezdí počas presunu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are hidden while the display is in motion.
sk: Prepnúť, či sú hranice súhvezdí skryté, kým je zobrazenie v pohybe.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
sk: Skryť čiary súhvezdí počas presunu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are hidden while the display is in motion.
sk: Prepnúť, či sú čiary súhvezdí skryté, kým je zobrazenie v pohybe.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyCulture), group (View)
en: Sky culture
sk: Kultúra oblohy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyCulture), group (View)
en: Choose sky culture.
sk: Vybrať kultúru oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
sk: Skryť mená súhvezdí počas presunu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation names are hidden while the display is in motion.
sk: Prepnúť, či sú názvy súhvezdí skryté, kým je zobrazenie v pohybe.

note: i18n: ectx: label, entry (HideGrids), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Hide coordinate grids while moving?
sk: Skryť súradnicové siete pri presune?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideGrids), group (View)
en: Toggle whether the coordinate grids are hidden while the display is in motion.
sk: Prepnúť, či sú súradnicové siete skryté, kým je zobrazenie v pohybe.

note: i18n: ectx: label, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Hide Milky Way contour while moving?
sk: Skryť obrys Mliečnej dráhy pri presune?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is hidden while the display is in motion.
sk: Prepnúť, či je obrys Mliečnej dráhy skrytý, kým je zobrazenie v pohybe.

note: i18n: ectx: label, entry (HideOther), group (View)
en: Hide extra objects while moving?
sk: Skryť dodatočné objekty pri presune?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are hidden while the display is in motion.
sk: Prepnúť, či sú dodatočné objekty skryté, kým je zobrazenie v pohybe.

note: i18n: ectx: label, entry (HidePlanets), group (View)
en: Hide solar system objects while moving?
sk: Skryť objekty slnečnej sústavy pri presune?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HidePlanets), group (View)
en: Toggle whether solar system objects are hidden while the display is in motion.
sk: Prepnúť, či sú objekty slnečnej sústavy skryté, kým je zobrazenie v pohybe.

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
sk: Skryť hviezdy pri presune?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideStars), group (View)
en: Toggle whether faint stars are hidden while the display is in motion.
sk: Prepnúť, či sú slabé hviezdy skryté, kým je zobrazenie v pohybe.

note: i18n: ectx: label, entry (HideLabels), group (View)
en: Hide object name labels while moving?
sk: Skryť popisy s menom objekty pri presune?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideLabels), group (View)
en: Toggle whether name labels are hidden while the display is in motion.
sk: Prepnúť, či sú popisy s menami skryté, kým je zobrazenie v pohybe.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Draw asteroids in the sky map?
sk: Kresliť planétky na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroids), group (View)
en: Toggle whether asteroids are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či budú asteroidy vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Label asteroid names in the sky map?
sk: Označiť mená asteroidov na mape oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowAsteroidNames), group (View)
en: Toggle whether asteroid name labels are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú popisy s menami asteroidov vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComets), group (View)
en: Draw comets in the sky map?
sk: Kresliť kométy na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComets), group (View)
en: Toggle whether comets are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú kométy vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Label comet names in the sky map?
sk: Označiť mená komét na mape oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCometNames), group (View)
en: Toggle whether comet name labels are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú popisy s menami komét vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Draw supernovae in the sky map?
sk: Kresliť supernovy na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovae), group (View)
en: Toggle whether supernovae are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú supernovy vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Label Supernova Names in the sky map?
sk: Označiť na mape oblohy supernovu menom?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaNames), group (View)
en: Toggle whether supernova name labels are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú popisy s menami supernov vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap
sk: Nastaviť obmedzenie magnitúdy pre supernovy, ktoré budú zobrazené na mape oblohy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitShowSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be shown on the skymap.
sk: Nastaviť obmedzenie magnitúdy pre supernovy, ktoré budú zobrazené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Show supernova alerts?
sk: Ukázať výstrahy supernov?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSupernovaAlerts), group (View)
en: Toggle supernova alerts.
sk: Prepnúť výstrahy supernov.

note: i18n: ectx: label, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted
sk: Nastaviť obmedzenie magnitúdy pre supernovy, ktoré budú mať výstrahu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagnitudeLimitAlertSupernovae), group (View)
en: Set magnitude limit for supernovae to be alerted.
sk: Nastaviť obmedzenie magnitúdy pre supernovy, ktoré budú mať výstrahu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Draw constellation boundaries in the sky map?
sk: Kresliť hranice súhvezdí na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCBounds), group (View)
en: Toggle whether constellation boundaries are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú hranice súhvezdí vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Highlight the central constellation boundary in the sky map?
sk: Zvýraznenie centrálnych hraníc súhvezdí na mape oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHighlightedCBound), group (View)
en: Toggle whether constellation boundary containing the central focus point is highlighted in the sky map.
sk: Prepnúť, či hranice súhvezdia obsahujúceho centrálny bod zaostrenia je zvýraznený na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCLines), group (View)
en: Draw constellation lines in the sky map?
sk: Kresliť čiary súhvezdí na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCLines), group (View)
en: Toggle whether constellation lines are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú čiary súhvezdí vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Draw constellation art in the sky map?
sk: Kresliť obrázky súhvezdí na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowConstellationArt), group (View)
en: Toggle whether constellation art drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú čiary súhvezdí vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCNames), group (View)
en: Draw constellation names in the sky map?
sk: Kresliť mená súhvezdí na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCNames), group (View)
en: Toggle whether constellation name labels are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú popisy s menami súhvezdí vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Draw "deep sky" objects in the sky map?
sk: Kresliť deep-sky objekty na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSky), group (View)
en: Toggle whether deep-sky objects are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú deep-sky objekty vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Draw ecliptic line in the sky map?
sk: Kresliť čiaru ekliptiky na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEcliptic), group (View)
en: Toggle whether the ecliptic line is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je čiara ekliptiky vykreslená na mapu oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquator), group (View)
en: Draw equator line in the sky map?
sk: Kresliť rovníkovú čiaru na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquator), group (View)
en: Toggle whether the equator line is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je rovník vykreslený na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSelectGrid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Draw grids according to active coordinate system?
sk: Kresliť siete podľa aktívneho súradnicového systému?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoSelectGrid), group (View)
en: Coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
sk: Súradnicové siete sa automaticky zmenia podľa aktívneho súradnicového systému.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Draw equatorial coordinate grid in the sky map?
sk: Kresliť rovníkovú súradnicovú sieť na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowEquatorialGrid), group (View)
en: Toggle whether the equatorial coordinate grid is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je rovníková súradnicová sieť vykresľovaná na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Draw horizontal coordinate grid in the sky map?
sk: Kresliť horizontálny súradnicový sieť na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizontalGrid), group (View)
en: Toggle whether the horizontal coordinate grid is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je horizontálna súradnicová sieť vykresľovaná na mapu oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGround), group (View)
en: Draw opaque ground in the sky map?
sk: Kresliť nepriehľadný zemský povrch na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowGround), group (View)
en: Toggle whether the region below the horizon is opaque.
sk: Prepnúť, či oblasť pod horizontom je nepriehľadná.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Draw horizon line in the sky map?
sk: Kresliť čiaru horizontu na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHorizon), group (View)
en: Toggle whether the horizon line is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je čiara horizontu vykresľovaná na mapu oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFlags), group (View)
en: Draw flags in the sky map?
sk: Kresliť vlajky na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowFlags), group (View)
en: Toggle whether flags are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú vlajky kreslené na mapu oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOther), group (View)
en: Draw extra deep-sky objects in the sky map?
sk: Kresliť dodatočné deep-sky objekty na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOther), group (View)
en: Toggle whether extra objects are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú dodatočné objekty vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Draw Milky Way contour in the sky map?
sk: Zobraziť obrysy Mliečnej dráhy na mape?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je obrys Mliečnej dráhy vykreslený na mapu oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Fill Milky Way contour? (false means use outline only)
sk: Vyplniť miesta medzi obrysmi Mliečnej dráhy? (nepravda znamená, že sa použije iba obrys)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FillMilkyWay), group (View)
en: Toggle whether the Milky Way contour is filled. When this option is false, the Milky Way is shown as an outline.
sk: Prepnúť, či sú miesta medzi obrysmi Mliečnej dráhy vyplnené. Ak je táto voľba nepravda, Mliečna dráha je zobrazená ako obrys.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option for all planets in the sky map.
sk: Meta-voľba pre všetky planéty na mape oblohy.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSolarSystem), group (View)
en: Meta-option to control whether all major planets (and the Sun and Moon) are drawn in the sky map.
sk: Meta-option, ktorá ovláda, či sú všetky hlavné planéty (a Slnko i Mesiac) vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Draw planets as images in the sky map?
sk: Kresliť planéty ako obrázky na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetImages), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are rendered as images in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú hlavné planéty (a Slnko i Mesiac) vykreslené ako obrázky na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Label planet names in the sky map?
sk: Označiť mená planét na mape oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPlanetNames), group (View)
en: Toggle whether major planets (and the Sun and Moon) are labeled in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú hlavné planéty (a Slnko i Mesiac) sú označené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSun), group (View)
en: Draw Sun in the sky map?
sk: Kresliť Slnko na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSun), group (View)
en: Toggle whether the Sun is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je Slnko vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoon), group (View)
en: Draw Moon in the sky map?
sk: Kresliť Mesiac na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMoon), group (View)
en: Toggle whether the Moon is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je Mesiac vykreslený na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMercury), group (View)
en: Draw Mercury in the sky map?
sk: Kresliť Merkúr na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMercury), group (View)
en: Toggle whether Mercury is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je Merkúr vykreslený na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVenus), group (View)
en: Draw Venus in the sky map?
sk: Kresliť Venušu na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVenus), group (View)
en: Toggle whether Venus is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je Venuša vykreslená na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMars), group (View)
en: Draw Mars in the sky map?
sk: Kresliť Mars na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowMars), group (View)
en: Toggle whether Mars is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je Mars vykreslený na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Draw Jupiter in the sky map?
sk: Kresliť Jupiter na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJupiter), group (View)
en: Toggle whether Jupiter is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je Jupiter vykreslený na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Draw Saturn in the sky map?
sk: Kresliť Saturn na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSaturn), group (View)
en: Toggle whether Saturn is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je Saturn vykreslený na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUranus), group (View)
en: Draw Uranus in the sky map?
sk: Kresliť Urán na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUranus), group (View)
en: Toggle whether Uranus is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je Urán vykreslený na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Draw Neptune in the sky map?
sk: Kresliť Neptún na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNeptune), group (View)
en: Toggle whether Neptune is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je Neptún vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPluto), group (View)
en: Draw Pluto in the sky map?
sk: Kresliť Pluto na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPluto), group (View)
en: Toggle whether Pluto is drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či je Pluto vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStars), group (View)
en: Draw stars in the sky map?
sk: Kresliť hviezdy na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStars), group (View)
en: Toggle whether stars are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú hviezdy vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Label star magnitudes in the sky map?
sk: Označiť magnitúdy hviezd na mape oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether star magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
sk: Prepnúť, či sa popisy hviezdnych magnitúd (jas) zobrazia na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Label star names in the sky map?
sk: Označiť mená hviezd na mape oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowStarNames), group (View)
en: Toggle whether star name labels are shown in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú popisy s menami hviezd vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Label deep-sky object magnitudes in the sky map?
sk: Označiť magnitúdy deep-sky objektov na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyMagnitudes), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object magnitude (brightness) labels are shown in the sky map.
sk: Prepnúť, či sa popisy magnitúdy (jas) deep-sky objektov zobrazia na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Label deep-sky objects in the sky map?
sk: Označiť deep-sky objekty na mape oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowDeepSkyNames), group (View)
en: Toggle whether deep-sky object name labels are shown in the sky map.
sk: Prepnúť, či sa popisy s menami deep-sky objektov zobrazia na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: Minimum timescale for forced-slewing mode
sk: Minimálny časový rozsah pre vynútený režim natáčania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SlewTimeScale), group (View)
en: The timescale above which slewing mode is forced on at all times.
sk: Časový rozsah, ktorý je vyžadovaný režimom natáčania po celú dobu.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGMode), group (View)
en: InfoBoxes Background fill mode
sk: Režim vyplnenia pozadia infoboxu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGMode), group (View)
en: The background fill mode for the on-screen information boxes: 0="no BG"; 1="semi-transparent BG"; 2="opaque BG"
sk: Režim vyplnenia pozadia informačných polí na obrazovke: 0="žiadne BG"; 1="polopriehľadné BG"; 2="nepriehľadné BG"

note: i18n: ectx: label, entry (Projection), group (View)
en: Mapping projection algorithm
sk: Mapovací projekčný algoritmus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Projection), group (View)
en: Algorithm for the mapping projection.
sk: Algoritmus pre mapovanie projekcie.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use abbreviated constellation names?
sk: Použiť skrátené mená súhvezdí?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAbbrevConstellNames), group (View)
en: Use official IAU abbreviations for constellation names.
sk: Použiť oficiálne IAU skratky pre mená súhvezdí.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names?
sk: Použiť latinské mená súhvezdí?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLatinConstellNames), group (View)
en: Use Latin constellation names.
sk: Použiť latinské mená súhvezdí.

note: i18n: ectx: label, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names?
sk: Použiť lokalizované mená súhvezdí?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseLocalConstellNames), group (View)
en: Use localized constellation names (if localized names are not available, default to Latin names).
sk: Použiť lokalizované mená súhvezdí (pokiaľ lokalizované mená nie sú k dispozícii, predvolená sú latinské mená).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAltAz), group (View)
en: Use horizontal coordinate system?
sk: Použiť horizontálny súradnicový systém

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAltAz), group (View)
en: Display the sky with horizontal coordinates (when false, equatorial coordinates will be used).
sk: Zobraziť oblohu s horizontálnymi súradnicami (keď je nepravda, budú použité rovníkové súradnice).

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Automatically label focused object?
sk: Automaticky označiť zameraný objekt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoLabel), group (View)
en: Toggle whether a centered object automatically gets a name label attached.
sk: Prepnúť, či objekt umiestnený do stredu automaticky dostane popis s menom.

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
sk: Automaticky pridať dráhu pre teleso slnečnej sústavy umiestnené do stredu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Toggle whether a centered solar system object automatically gets a trail attached, as long as it remains centered.
sk: Prepnúť, či objekt slnečnej sústavy umiestnené do stredu automaticky získava dráhu, pokiaľ zostáva umiestnený do stredu.

note: i18n: ectx: label, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Add temporary label on mouse hover?
sk: Zobraziť dočasný popis pri prechode myšou?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseHoverLabel), group (View)
en: Toggle whether the object under the mouse cursor gets a transient name label.
sk: Prepnúť, či objekt pod kurzorom myši dostane prechodný popis s menom.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRefraction), group (View)
en: Correct positions for atmospheric refraction?
sk: Opraviť pozície pre atmosferickú refrakciu?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRefraction), group (View)
en: Toggle whether object positions are corrected for the effects of atmospheric refraction (only applies when horizontal coordinates are used).
sk: Prepnúť, či sú pozície objektov opravené o vplyvy atmosférickej refrakcie (platí len vtedy, keď sú použité horizontálne súradnice).

note: i18n: ectx: label, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Apply relativistic corrections due to the bending of light in sun's gravitational field
sk: Použiť relativistickú korekciu vzhľadom k ohýbaniu svetla v slnečnom gravitačnom poli

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRelativistic), group (View)
en: Toggle whether corrections due to bending of light around the sun are taken into account
sk: Prepnúť, či sú korekcie v dôsledku ohybu svetla okolo Slnka vzaté do úvahy

note: i18n: ectx: label, entry (UseAntialias), group (View)
en: Use antialiasing when drawing the screen?
sk: Použiť vyhladzovanie pri vykresľovaní obrazovky?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseAntialias), group (View)
en: Toggle whether the sky is rendered using antialiasing. Lines and shapes are smoother with antialiasing, but rendering the screen will take more time.
sk: Prepnúť, či je obloha vykreslená pomocou antialiasingu. Čiary a tvary sú hladšie s antialiasingom, ale vykreslenie na obrazovku bude trvať dlhšiu dobu.

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (View)
en: Zoom Factor, in pixels per radian
sk: Faktor priblíženia, v bodoch na radián.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ZoomFactor), group (View)
en: The zoom level, measured in pixels per radian.
sk: Úroveň priblíženia, meraná v pixeloch na radián.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitAsteroid), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Faint limit for asteroids
sk: Hranica slabosti pre asteroidy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitAsteroid), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing asteroids.
sk: Obmedzenie najslabšej magnitúdy pre vykresľovanie asteroidov.

note: i18n: ectx: label, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Label density for asteroid names
sk: Hustota popisov pre mená asteroidov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AsteroidLabelDensity), group (View)
en: Controls the relative number of asteroid name labels drawn in the map.
sk: Riadi relatívny počet popisov s menami asteroidov vykreslených na mape.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects
sk: Hranica slabosti pre deep-sky objekty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSky), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed in.
sk: Obmedzenie najslabšej magnitúdy pre vykresľovanie deep-sky objektov pri plnom zväčšení.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: Faint limit for deep-sky objects when zoomed out
sk: Hranica slabosti pre deep-sky objekty pri oddialení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawDeepSkyZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing deep-sky objects, when fully zoomed out.
sk: Obmedzenie najslabšej magnitúdy pre vykresľovanie deep-sky objektov pri plnom oddialení.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: Show deep-sky objects of unknown magnitude
sk: Ukázať deep-sky objekty neznámej magnitúdy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowUnknownMagObjects), group (View)
en: When enabled, objects whose magnitudes are unknown, or not available to KStars, are drawn irrespective of the faint limits set.
sk: Ak je povolené, objekty, ktorých magnitúdy sú neznáme, alebo nedostupné pre KStars, sa nakreslia bez ohľadu na nastavenie limitov svietivosti.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: Faint limit for stars
sk: Hranica slabosti pre hviezdy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed in.
sk: Obmedzenie najslabšej magnitúdy pre vykresľovanie hviezd pri plnom zväčšení.

note: i18n: ectx: label, entry (StarDensity), group (View)
en: Density of stars in the field of view
sk: Hustota hviezd v zornom poli

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarDensity), group (View)
en: Sets the density of stars in the field of view
sk: Nastaví hustotu hviezd v zornom poli

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: Faint limit for stars when zoomed out
sk: Hranica slabosti pre hviezdy pri oddialení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitDrawStarZoomOut), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when fully zoomed out.
sk: Obmedzenie najslabšej magnitúdy pre vykresľovanie hviezd pri plnom oddialení.

note: i18n: ectx: label, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: Faint limit for stars when slewing
sk: Hranica slabosti pre hviezdy počas otáčania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MagLimitHideStar), group (View)
en: The faint magnitude limit for drawing stars, when the map is in motion (only applicable if faint stars are set to be hidden while the map is in motion).
sk: Obmedzenie najslabšej magnitúdy pre vykresľovanie hviezd pri presune mapy (použiteľné iba v prípade, ak sú slabé hviezdy nastavené, že budú skryté pri presune mapy).

note: i18n: ectx: label, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: Relative density for star name labels and/or magnitudes
sk: Relatívna hustota pre popisy s menami hviezd a/alebo magnitúd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing star name and magnitude labels.
sk: Relatívna hustota pre vykresľovanie popisov mien hviezd a magnitúd

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: Relative density for deep-sky object name labels and/or magnitudes
sk: Relatívna hustota pre popisy s menami deep-sky objektov a/alebo magnitúd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLabelDensity), group (View)
en: The relative density for drawing deep-sky object name and magnitude labels.
sk: Relatívna hustota pre vykresľovanie názvu deep-sky objektu a popisov magnitúd

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: Show long names in deep-sky object name labels?
sk: Ukázať dlhé názvy v popisoch s menami deep-sky objektov?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyLongLabels), group (View)
en: If true, long names (common names) for deep-sky objects are shown in the labels.
sk: Ak je pravda, dlhé názvy (všeobecné názvy) pre deep-sky objekty sa zobrazia v popisoch.

note: i18n: ectx: label, entry (LabelFontScaling), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Label font size
sk: Veľkosť písma popisu

note: i18n: ectx: label, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: Maximum distance from Sun for labeling comets, in AU
sk: Maximálna vzdialenosť  od Slnka pre popis komét, v AU

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaxRadCometName), group (View)
en: The maximum solar distance for drawing comets.
sk: Maximálna solárna vzdialenosť pre vykresľovanie komét

note: i18n: ectx: label, entry (UseGL), group (View)
en: Switch to OpenGL backend
sk: Prepnúť na backend OpenGL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGL), group (View)
en: Use experimental OpenGL backend (deprecated).
sk: Použiť experimentálny OpenGL backend (zastarané)

note: i18n: ectx: label, entry (RunClock), group (View)
en: Run clock
sk: Rozbehnúť hodiny

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RunClock), group (View)
en: The state of the clock (running or not)
sk: Stav hodín (bežia alebo nie)

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Use symbols to label observing list objects
sk: Použiť symboly na označenie objektov zoznamu pozorovaní

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListSymbol), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a symbol in the map.
sk: Objekty v zozname pozorovaní budú zvýraznené so symbolmi na mape.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Use text to label observing list objects
sk: Použiť text na označenie objektov zoznamu pozorovaní

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListText), group (ObservingList)
en: Objects in the observing list will be highlighted with a colored name label in the map.
sk: Objekty v zozname pozorovaní budú zvýraznené s farebnými popismi s menami na mape.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Digitized Sky Survey imagery in the observing list
sk: Uprednostňovať zobrazovanie Digitized Sky Survey v zozname pozorovaní

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer DSS imagery while downloading imagery.
sk: Zoznam pozorovaní bude uprednostňovať zobrazovanie DSS pri sťahovaní zobrazovania.

note: i18n: ectx: label, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: Prefer Sloan Digital Sky Survey imagery in the observing list
sk: Uprednostňovať zobrazovanie Sloan Digital Sky Survey v zozname pozorovaní

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ObsListPreferSDSS), group (ObservingList)
en: The observing list will prefer SDSS imagery while downloading imagery.
sk: Zoznam pozorovaní bude uprednostňovať zobrazovanie SDSS pri sťahovaní zobrazovania.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorSchemeFile), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorSchemeFile), group (Colors)
en: The name of the color scheme
sk: Názov farebnej schémy

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorMode), group (Colors)
en: Mode for rendering stars
sk: Režim pre vykresľovanie hviezd

note: i18n: ectx: label, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: Saturation level of star colors
sk: Úroveň nasýtenia hviezdnych farieb

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarColorIntensity), group (Colors)
en: The color saturation level of stars (only applicable when using "realistic colors" mode).
sk: Farebná úroveň nasýtenia hviezd (použiteľný iba pri režimu "realistické farby")

note: i18n: ectx: label, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: Color of angular distance ruler
sk: Farba pravítka uhlovej vzdialenosti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AngularRulerColor), group (Colors)
en: The color for the angular-distance measurement ruler.
sk: Farba pre meracie pravítko uhlovej vzdialenosti

note: i18n: ectx: label, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: Background color of InfoBoxes
sk: Farba pozadia infoboxov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxBGColor), group (Colors)
en: The background color of the on-screen information boxes.
sk: Farba pozadia informačných polí na obrazovke

note: i18n: ectx: label, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes when grabbed with mouse
sk: Farba textu infoboxov, keď sú zachytené s myšou

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxGrabColor), group (Colors)
en: The text color for the on-screen information boxes, when activated by a mouse click.
sk: Farba textu pre informačné polia na obrazovke, keď sú aktivované kliknutím myšou.

note: i18n: ectx: label, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: Text color of InfoBoxes
sk: Farba textu infoboxov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BoxTextColor), group (Colors)
en: The normal text color of the on-screen information boxes.
sk: Normálna farba textu informačných polí na obrazovke.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundColor), group (Colors)
en: Color of constellation boundaries
sk: Farba hraníc súhvezdí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: The color for the constellation boundary lines.
sk: Farba pre čiary hranice súhvezdí.

note: i18n: ectx: label, entry (CBoundHighColor), group (Colors)
en: Color of highlighted constellation boundary
sk: Farba zvýraznenia hranice súhvezdia

note: i18n: ectx: label, entry (CLineColor), group (Colors)
en: Color of constellation lines
sk: Farba čiar súhvezdí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CLineColor), group (Colors)
en: The color for the constellation figure lines.
sk: Farbu pre čiary siluety súhvezdí.

note: i18n: ectx: label, entry (CNameColor), group (Colors)
en: Color of constellation names
sk: Farba mien súhvezdí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CNameColor), group (Colors)
en: The color for the constellation names.
sk: Farba pre mená súhvezdí.

note: i18n: ectx: label, entry (CompassColor), group (Colors)
en: Color of cardinal compass labels along horizon
sk: Farba popisov hlavného kompasu pozdĺž obzoru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompassColor), group (Colors)
en: The color for the cardinal compass point labels.
sk: Farba pre popisy hlavného kompasu pozdĺž obzoru.

note: i18n: ectx: label, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: Color of ecliptic line
sk: Farba čiary ekliptiky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EclipticColor), group (Colors)
en: The color for the ecliptic line.
sk: Farba pre čiaru ekliptiky

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: Color of equator line
sk: Farba rovníkovej čiary

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorColor), group (Colors)
en: The color for the equator line.
sk: Farba pre rovník.

note: i18n: ectx: label, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: Color of equatorial coordinate grid lines
sk: Farba čiar rovníkovej súradnicovej siete.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EquatorialGridColor), group (Colors)
en: The color for the equatorial coordinate grid lines.
sk: Farba pre čiary rovníkovej súradnicovej siete.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: Color of horizontal coordinate grid lines
sk: Farba čiar horizontálnej súradnicovej siete.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizontalGridColor), group (Colors)
en: The color for the horizontal coordinate grid lines.
sk: Farba pre čiary horizontálnej súradnicovej siete.

note: i18n: ectx: label, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: Color of objects with extra links available
sk: Farba objektov s ďalšími odkazmi k dispozícii

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SpecialObjectColor), group (Colors)
en: The color for objects which have extra URL links available.
sk: Farba pre objekty, ktoré majú dodatočné URL odkazy k dispozícii.

note: i18n: ectx: label, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: Color of horizon line
sk: Farba horizontálnej čiary

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HorizonColor), group (Colors)
en: The color for the horizon line and opaque ground.
sk: Farba pre čiaru horizontu a nepriehľadný zemský povrch.

note: i18n: ectx: label, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: Color of Milky Way contour
sk: Farba obrysu Mliečnej dráhy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MilkyWayWColor), group (Colors)
en: The color for the Milky Way contour.
sk: Farba pre obrys Mliečnej dráhy.

note: i18n: ectx: label, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: Color of star name labels
sk: Farba popisov mien hviezd

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StarNameColor), group (Colors)
en: The color for star name labels.
sk: Farba pre popisy mien hviezd

note: i18n: ectx: label, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: Color of deep-sky object name labels
sk: Farba popisov s menami deep-sky objektov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeepSkyNameColor), group (Colors)
en: The color for deep-sky object name labels.
sk: Farba pre popisy s menami deep-sky objektov.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: Color of planet name labels
sk: Farba popisov s menami planét

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetNameColor), group (Colors)
en: The color for solar system object labels.
sk: Farba pre popisy objektov slnečnej sústavy.

note: i18n: ectx: label, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: Color of planet trails
sk: Farba planetárnych dráh

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PlanetTrailColor), group (Colors)
en: The color for solar system object trails.
sk: Farba pre dráhy objektov slnečnej sústavy.

note: i18n: ectx: label, entry (SkyColor), group (Colors)
en: Color of sky
sk: Farba oblohy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkyColor), group (Colors)
en: The color for the sky background.
sk: Farba pre pozadie oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: Color Artificial Horizon
sk: Farebný umelý horizont

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArtificialHorizonColor), group (Colors)
en: The color for the artificial horizon region.
sk: Farba pre oblasť umelého horizontu.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: Color of telescope symbols
sk: Farba teleskopických symbolov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TelescopeTargetColor), group (Colors)
en: The color for telescope target symbols.
sk: Farba pre cieľové teleskopické symboly.

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites
sk: Farba viditeľných satelitov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VisibleSatColor), group (Colors)
en: Color of visible satellites.
sk: Farba viditeľných satelitov.

note: i18n: ectx: label, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites
sk: Farba neviditeľných satelitov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatColor), group (Colors)
en: Color of invisible satellites.
sk: Farba neviditeľných satelitov.

note: i18n: ectx: label, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels
sk: Farba popisov satelitov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SatLabelColor), group (Colors)
en: Color of satellites labels.
sk: Farba popisov satelitov.

note: i18n: ectx: label, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernovae
sk: Farba supernov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SupernovaColor), group (Colors)
en: Color of supernova
sk: Farba supernovy

note: i18n: ectx: label, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: Color of user-added labels
sk: Farba používateľom pridaných popisov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserLabelColor), group (Colors)
en: The color for user-added object labels.
sk: Farba pre používateľom pridané popisy objektov.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: Color of RA Guide Error
sk: Farba chyby vedenia RA

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RAGuideColor), group (Colors)
en: The color for RA Guide Error bar in Ekos guide module.
sk: Farba pre chybu vedenia RA pruhu v module vedenia Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: Color of DEC Guide Error
sk: Farba chyby vedenia DEC

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DEGuideColor), group (Colors)
en: The color for DEC Guide Error bar in Ekos guide module.
sk: Farba pre chybu vedenia DEC pruhu v module vedenia Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: Color of solver FOV box
sk: Farba panelu riešiteľa FOV

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SolverFOVColor), group (Colors)
en: The color for solver FOV box in Ekos alignment module.
sk: Farba pre riešiteľa FOV panelu v module vedenia Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetPath), group (Xplanet)
en: Path to xplanet binary
sk: Cesta k programu xplanet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Xplanet binary path
sk: Cesta k programu xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetWidth), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetWidth), group (Xplanet)
en: Width of xplanet window
sk: Šírka okna xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetHeight), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetHeight), group (Xplanet)
en: Height of xplanet window
sk: Výška okna xplanet

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabel), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label
sk: Zobraziť popisok

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabel), group (Xplanet)
en: If true, display a label in the upper right corner.
sk: Ak je pravda, zobraziť popis v pravom hornom rohu.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet) i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT label
sk: Ukázať GTM popis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelLocalTime), group (Xplanet)
en: Show local time.
sk: Ukázať miestny čas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelGMT), group (Xplanet)
en: Show GMT instead of local time.
sk: Ukázať GMT namiesto miestneho času.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Planet string
sk: Reťazec planéty

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLabelString), group (Xplanet)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth". Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
sk: Určiť text prvého riadku popisu. V predvolenom nastavení sa hovorí niečo ako "Pohľad na Zem". Každá inštancia %t bude nahradená názvom cieľa a každá inštancia %o bude nahradená pôvodným názvom.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet)
en: Font Size
sk: Veľkosť písma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFontSize), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetFontSize)
en: Specify the point size.
sk: Určiť rozmer bodu.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Label color
sk: Farba štítku:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetColor), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetColor)
en: Set the color for the label.
sk: Nastaviť farbu pre popis.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Date format
sk: Formát dátumu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetDateFormat), group (Xplanet)
en: Specify the format for the date/time label. This format string is passed to strftime(3). The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the locale’s appropriate date and time representation.
sk: Určiť formát pre popis dátumu/času. Tento reťazec formátu je odovzdaný do strftime(3). Predvolená hodnota je "%c %Z", ktorá zobrazuje dátum, čas a časové pásmo v lokalizovanej reprezentácii pre dátum a čas.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTL)
en: Top left
sk: Vľavo hore

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelTR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelTR)
en: Top right
sk: Vpravo hore

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBR), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBR)
en: Bottom right
sk: Vpravo dole

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLabelBL), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelBL)
en: Bottom left
sk: Vľavo dole

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Sun Glare
sk: Slnečná žiara

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetGlare), group (Xplanet)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun. The default value is 28.
sk: Nakresliť žiaru okolo Slnka s polomerom určenej hodnoty, ktorá je väčšia ako Slnko. Predvolená hodnota je 28.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetRandom), group (Xplanet)
en: Random latitude and longitude
sk: Náhodná zemepisná šírka a dĺžka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetRandom), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetRandom)
en: Place the observer above a random latitude and longitude
sk: Umiestniť pozorovateľa na náhodnú zemepisnú šírku a dĺžku

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Latitude-Longitude
sk: Zemepisná šírka-dĺžka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatLong), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude and latitude
sk: Umiestniť pozorovateľa na určenú zemepisnú dĺžku a šírku

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Latitude in degrees
sk: Zemepisná šírka v stupňoch

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLatitude), group (Xplanet)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees). The default value is 0.
sk: Vykresliť cieľové teleso, ako je vidieť z vyššie zadanej zemepisnej šírky (v stupňoch). Predvolená hodnota je 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Longitude in degrees
sk: Zemepisná dĺžka v stupňoch

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetLongitude), group (Xplanet)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees). Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242. The default value is 0.
sk: Umiestniť pozorovateľa na určenú zemepisnú dĺžku (v stupňoch). Dĺžka je kladná smerom na východ, záporná smerom na západ (na Zemi i Mesiaci), napríklad Los Angeles je na -118 alebo 242. Predvolená hodnota je 0.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetProjection), group (Xplanet) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabProjection)
en: Projection
sk: Projekcia:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetProjection), group (Xplanet)
en: The default is no projection. Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
sk: Predvolené nastavenie je bez projekcie. Viacnásobné telesá nebudú zobrazené, pokiaľ táto voľba je určená, hoci tiene budú stále vykreslené.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackground), group (Xplanet) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background
sk: Použiť pozadie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackground), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image, with the planet to be superimposed upon it. This option is only meaningful with the -projection option. A color may also be supplied.
sk: Použiť súbor ako obrázok pozadia, s planétou prekrývajúcou ho. Táto voľba má zmysel iba s voľbou -projection. Tiež môže byť doplnená farba.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use background image
sk: Použiť obrázok pozadia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImage), group (Xplanet)
en: Use a file as the background image.
sk: Použiť súbor ako obrázok pozadia.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: Background image path
sk: Cesta k obrázku pozadia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundImagePath), group (Xplanet)
en: The path of the background image.
sk: Cesta k obrázku pozadia.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use background color
sk: Použiť farbu pozadia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColor), group (Xplanet)
en: Use a color as the background.
sk: Použiť farbu ako pozadie.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Background color
sk: Farba pozadia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetBackgroundColorValue), group (Xplanet)
en: The color of the background.
sk: Farba pozadia.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet)
en: Base magnitude
sk: Základná magnitúda

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMagnitude), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1. The default value is 10. Stars will be drawn more brightly if this number is larger.
sk: Hviezda stanovenej magnitúdy bude mať jas bodu 1. Predvolená hodnota je 10. Hviezdy budú vykreslené jasnejšie, ak je toto číslo väčšie.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: Arc file
sk: Oblúkový súbor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFile), group (Xplanet)
en: If checked, use an arc file to be plotted against the background stars.
sk: Ak je zaškrtnuté, použiť oblúkový súbor, ktorý bude zakreslený na hviezdach pozadia.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet)
en: Path to arc file
sk: Cesta k oblúkovému súboru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetArcFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Specify an arc file to be plotted against the background stars.
sk: Určiť oblúkový súbor, ktorý sa zakreslí na hviezdy v pozadí.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: Config file
sk: Konfiguračný súbor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFile), group (Xplanet)
en: If checked, use a config file.
sk: Ak je zaškrtnuté, použiť konfiguračný súbor

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Path to config file
sk: Cesta ku konfiguračnému súboru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetConfigFilePath), group (Xplanet)
en: Use the specified configuration file.
sk: Použiť určený konfiguračný súbor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetFOV), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: If checked, use kstars's FOV.
sk: Ak je zaškrtnuté, použiť FOV z kstars.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet)
en: Use marker file
sk: Použiť značkovací súbor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFile), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: If checked, use the specified marker file.
sk: Ak je zaškrtnuté, použiť určený značkovací súbor.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Marker file path
sk: Cesta k značkovaciemu súboru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerFilePath), group (Xplanet)
en: Specify a file containing user-defined marker data to display against the background stars.
sk: Určiť súbor obsahujúci používateľom definované značkovacie údaje pre zobrazenie na hviezdach pozadia.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: Write marker bounds
sk: Zapísať značkovacie hranice

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBounds), group (Xplanet)
en: If checked, write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
sk: Ak je zaškrtnuté, z apísať súradnice ohraničujúceho rámčeka pre každú značku v súbore.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Marker bounds file path
sk: Cesta k súboru značkovacích hraníc

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetMarkerBoundsPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerBoundsPath)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker to this file.
sk: Zapísať súradnice ohraničujúceho rámčeka pre každú značku do tohto súboru.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet)
en: Star map
sk: Hviezdna mapa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmap), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: If checked, use star map file to draw the background stars.
sk: Ak je zaškrtnuté, použiť súbor hviezdnej mapy na vykreslenieť hviezd pozadia.

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetStarmapPath), group (Xplanet) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetStarmapPath)
en: Star map file path
sk: Cesta súboru hviezdnej mapy

note: i18n: ectx: label, entry (XplanetQuality), group (Xplanet)
en: Output file quality
sk: Kvalita výstupného súboru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (XplanetQuality), group (Xplanet) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: This option is only used when creating JPEG images. The quality can range from 0 to 100. The default value is 80.
sk: Táto voľba sa používa iba pri vytváraní obrázkov vo formáte JPEG. Kvalita sa môže pohybovať v rozmedzí od 0 do 100. Predvolená hodnota je 80.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellites), group (Satellites)
en: Draw satellites in the sky map?
sk: Kresliť satelity na mapu oblohy?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellites), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite tracks are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú dráhy satelitov vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowVisibleSatellites), group (Satellites)
en: Draw only visible satellites in the sky map
sk: Kresliť iba viditeľné satelity na mapu oblohy

note: i18n: ectx: label, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites) i18n: ectx: whatsthis, entry (DrawSatellitesLikeStars), group (Satellites)
en: If selected, satellites will be draw like stars, otherwise, draw satellites as small colored square.
sk: Ak je vybrané, budú satelity vykreslené ako hviezdy, inak sa vykreslia ako ako malý farebný štvorec.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Draw satellite labels?
sk: Kresliť popisy satelitov?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSatellitesLabels), group (Satellites)
en: Toggle whether satellite labels are drawn in the sky map.
sk: Prepnúť, či sú popisy satelitov vykreslené na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: Selected satellites.
sk: Vybrané satelity.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectedSatellites), group (Satellites)
en: List of selected satellites.
sk: Zoznam vybraných satelitov.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Always recompute coordinates
sk: Vždy prepočítať súradnice

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysRecomputeCoordinates), group (General)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
sk: Zaškrtnutie tejto voľby spôsobí prepočítanie súčasných rovníkových súradníc z katalógu súradníc (t.j. aplikácia korekcií precesie, nutácie a aberácie) pre každé prekreslenie mapy. To robí spracovanie pomalším pri existencii mnohých riešených hviezdach, ale je viac pravdepodobné, že to bude je bez chyby. Existujú známe chyby vo vykresľovaní hviezd, keď prepočítanie vynechá.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDSSImageSize), group (General)
en: Default size for DSS images
sk: Predvolená veľkosť pre obrázky DSS

note: i18n: ectx: label, entry (DSSPadding), group (General)
en: Additional padding around DSS Images of deep-sky objects
sk: Dodatočná výplň okolo DSS obrázkov deep-sky objektov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DSSPadding), group (General)
en: To include parts of the star field, we add some extra padding around DSS images of deep-sky objects. This option configures the total (both sides) padding added to either dimension of the field.
sk: Ak chcete zahrnúť časti hviezdneho poľa, pridáme nejakú dodatočnú výplň okolo DSS obrázkov deep-sky objektov. Táto voľba nakonfiguruje celkovú (obe strany) výplň pridanú do jedeného aj druhého rozmeru poľa.

note: i18n: ectx: label, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Enable Verbose Logging
sk: Povoliť podrobný záznam

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (VerboseLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate verbose debug information for diagnostic purposes. This may cause slowdown of KStars.
sk: Zaškrtnutie tejto voľby spôsobí, že KStars bude generovať podrobné normálne ladiace informácie pre diagnostické účely. Toto môže spôsobiť spomalenie KStars.

note: i18n: ectx: label, entry (RegularLogging), group (General)
en: Enable Regular Logging
sk: Povoliť obyčajný záznam

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RegularLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to generate regular debug information.
sk: Zaškrtnutie tejto voľby spôsobí, že KStars bude generovať normálne ladiace informácie.

note: i18n: ectx: label, entry (DisableLogging), group (General)
en: Disable Verbose Logging
sk: Zakázať podrobný záznam

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisableLogging), group (General)
en: Checking this option causes KStars to stop generating ANY debug information.
sk: Zaškrtnutie tejto voľby spôsobí, že KStars nebude zaznamenávať žiadne správy ladenia.

note: i18n: ectx: label, entry (LogToDefault), group (General)
en: Log debug message to default output
sk: Zaznamenať správu ladenia na predvolený výstup

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToDefault), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to the default output used by the platform (e.g. Standard Error).
sk: Zaškrtnutie tejto voľby spôsobí, že KStars bude zaznamenávať správy do predvoleného výstupu použitého platformou (napr. štandardná chyba).

note: i18n: ectx: label, entry (LogToFile), group (General)
en: Log debug message to a log file
sk: Záznam ladiacej správy do súboru záznamu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LogToFile), group (General)
en: Checking this option causes KStars log debug messages to a log file as specified.
sk: Zaškrtnutie tejto voľby spôsobí, že KStars bude zaznamenávať správy do súboru ako je určené.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FITSLogging), group (General)
en: Log FITS Data activity.
sk: Záznam aktivity údajov FITS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (INDILogging), group (General)
en: Log INDI devices activity.
sk: Záznam aktivity zariadení INDI.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CaptureLogging), group (General)
en: Log Ekos Capture Module activity.
sk: Záznam aktivity modulu zachytenia Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusLogging), group (General)
en: Log Ekos Focus Module activity.
sk: Záznam aktivity modulu zaostrenia Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideLogging), group (General)
en: Log Ekos Guide Module activity.
sk: Záznam aktivity modulu navádzania Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlignmentLogging), group (General)
en: Log Ekos Alignment Module activity.
sk: Záznam aktivity modulu zarovnania Ekos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountLogging), group (General)
en: Log Ekos Mount Module activity.
sk: Záznam aktivity modulu montáže Ekos.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePreviewFITS), group (FITSViewer)
en: Preview FITS in a single tab?
sk: Náhľad FITS na jednej karte?

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS in one window?
sk: Zobraziť všetky zachytené FITS v jednom okne?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowCapturedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all captured FITS images in a single FITS Viewer window. By default each camera create its own FITS Viewer instance
sk: Zobraziť všetky zachytené FITS obrázky v jednom okne prehliadača FITS. Predvolene každá kamera vytvorí vlastnú inštanciu prehliadača FITS

note: i18n: ectx: label, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS in one window?
sk: Zobraziť všetky otvorené FITS v jednom okne?

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (singleWindowOpenedFITS), group (FITSViewer)
en: Display all opened FITS images in a single FITS Viewer window.
sk: Zobraziť všetky otvorené FITS obrázky v jednom okne prehliadača FITS.

note: i18n: ectx: label, entry (BortleClass), group (WISettings)
en: Bortle dark-sky rating
sk: Bortlovo ohodnotenie tmavej oblohy

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeCheck), group (WISettings)
en: Availability of telescope
sk: Dostupnosť teleskopu

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsCheck), group (WISettings)
en: Availability of binoculars
sk: Dostupnosť ďalekohľadu

note: i18n: ectx: label, entry (BinocularsAperture), group (WISettings)
en: Aperture of available binocular
sk: Clona dostupného binokuláru

note: i18n: ectx: label, entry (ScopeListIndex), group (WISettings)
en: Index of selected scope from list of scopes
sk: Index vybraného rozsahu od zoznamu rozsahov

note: i18n: ectx: label, entry (profile), group (Ekos)
en: Ekos drivers profile
sk: Profil ovládačov Ekos

note: i18n: ectx: label, entry (neverLoadConfig), group (Ekos)
en: Never load device configuration?
sk: Nikdy nenačítať konfiguráciu zariadenia?

note: i18n: ectx: label, entry (loadConfigOnConnection), group (Ekos)
en: Load device configuration upon successful connection?
sk: Načítať konfiguráciu zariadenia po úspešnom pripojení?

note: i18n: ectx: label, entry (loadDefaultConfig), group (Ekos)
en: Always load device default configuration upon successful connection?
sk: Vždy načítať konfiguráciu zariadenia po úspešnom pripojení?

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumAltLimit), group (Mount)
en: Default minimum mount altitude limit
sk: Predvolená minimálna hodnota výšky montáže.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Default maximum mount altitude limit.
sk: Predvolená maximálna hodnota výšky montáže.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximumAltLimit), group (Mount)
en: Maximum telescope altitude limit. If the telescope is above this limit, it will be commanded to stop.
sk: Maximálna hranica výšky teleskopu. Ak je teleskop nad touto hranicou, dostane príkaz zastaviť sa.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAltitudeLimits), group (Mount)
en: Enable mount altitude limits.
sk: Povoliť výškové hranice montáže.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MeridianFlipOffsetDegrees), group (Mount)
en: If the target hour angle exceeds this value, Ekos will command a meridian flip and if successful it will resume guiding and capture operations.
sk: Ak cieľový hodinový uhol presiahne túto hodnotu, Ekos vykoná prevrátenie meridiánu a ak je to úspešné, bude pokračovať v navádzaní a operáciách snímania.

note: i18n: ectx: label, entry (ExecuteMeridianFlip), group (Mount)
en: Flips the mount when reaching the meridian, if supported.
sk: Obráti stojan pri dosiahnutí poludníka, ak je podporované.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable guide deviation
sk: Predvolená maximálna prípustná smerovacia odchýlka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GuideDeviation), group (Capture)
en: If guide deviation exceeds this limit, the exposure will be automatically aborted and only resumed when the deviation is within this limit.
sk: Ak odchýlka smerovania prekročí toto obmedzenie, expozícia bude automaticky prerušená a znovu spustená iba vtedy, keď bude odchýlka v tomto limite.

note: i18n: ectx: label, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: Default maximum permittable HFR deviation
sk: Predvolená maximálna prípustná HFR odchýlka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HFRDeviation), group (Capture)
en: If HFR deviation exceeds this limit, the autofocus routine will be automatically started.
sk: Ak odchýlka HFR prekročí toto obmedzenie, samočinne bude spustený program automatického ostrenia.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceGuideDeviation), group (Capture)
en: Enforce guiding deviation limit.
sk: Uplatniť obmedzenie odchýlky navádzania.

note: i18n: ectx: label, entry (EnforceAutofocus), group (Capture)
en: Enforce Autofocus HFR limit.
sk: Uplatniť obmedzenie HFR automatického ostrenia.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxTemperatureDiff), group (Capture)
en: Maximum acceptable difference between requested and measured temperature set point.
sk: Maximálny akceptovateľný rozdiel medzi žiadaným a meraným teplotným bodom.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoStretch), group (Capture)
en: Perform auto stretch on captured images in FITS Viewer.
sk: Vykonať automatické roztiahnutie na zachytených obrázkoch vo FITS prehliadači.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Default Focuser step ticks
sk: Predvolené tikoty kroku zaostrovania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTicks), group (Focus)
en: Step size of the absolute focuser. The step size TICKS should be adjusted so that when the focuser moves TICKS steps, the difference in HFR is more than 0.1 pixels. Lower the value when you are close to optimal focus.
sk: Veľkosť kroku absolútneho zaostrovania. Veľkosť kroku TICKS by mala byť upravená tak, že keď sa zaostrovanie pohybuje TICKS krokov, rozdiel v HFR je viac ako 0.1 bodu. Znížte hodnotu, keď ste blízko optimálneho zaostrenia.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: Default Focuser tolerance value
sk: Predvolená hodnota tolerancie zaostrovania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusTolerance), group (Focus)
en: The tolerance specifies the percentage difference between the current focusing position and the minimum obtained during the focusing run. Adjustment of this value is necessary to prevent the focusing algorithm from oscillating back and forth.
sk: Tolerancia určuje percentuálny rozdiel medzi aktuálnou zaostrovanou polohou a minimom získaným počas behu zaostrovania. Nastavenie tejto hodnoty je nevyhnutné, aby sa  zabránilo zaostrovaciemu algoritmu pred kmitaním tam a späť.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Maximum Focus Travel Distance
sk: Maximálna dosiahnuteľná ostriaca vzdialenosť

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusMaxTravel), group (Focus)
en: Set the maximum travel distance of an absolute focuser.
sk: Nastaviť maximálnu dosiahnuteľnú vzdialenosť absolútneho zaostrovania.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Default Focuser star selection box size
sk: Predvolená veľkosť okienka výberu hviezdy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusBoxSize), group (Focus)
en: Set box size to select a focus star.
sk: Nastaviť veľkosť okienka pre výber zaostrenej hviezdy.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSubFrame), group (Focus)
en: Subframe the focus star during the autofocus procedure.
sk: Orámovať zaostrovanú hviezdu počas procedúry automatického ostrenia.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusAutoStarEnabled), group (Focus)
en: Automatically select a star to focus.
sk: Automaticky vybrať hviezdu na zaostrovanie.

note: i18n: ectx: label, entry (FocusSuspendGuiding), group (Focus)
en: Suspend guiding while autofocus in progress.
sk: Pozastaviť navádzanie, kým prebieha automatické ostrenie

note: i18n: ectx: label, entry (UseFocusDarkFrame), group (Focus)
en: Take a dark frame and subtract it before running autofocus operation.
sk: Vytvoriť tmavú snímku a odčítať ju pred spustením operácie automatického zaostrenia.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignExposure), group (Align)
en: Default alignment exposure value
sk: Predvolená hodnota zarovnania expozície

note: i18n: ectx: label, entry (AlignDarkFrame), group (Align)
en: Take a dark frame and subtract it before running astrometry operation.
sk: Vytvoriť tmavú snímku a odčítať ju pred spustením astrometrickej operácie.

note: i18n: ectx: label, entry (SolverGotoOption), group (Align)
en: Action to take if solver if successful (Sync, Slew to Target, or None)
sk: Akcia na vykonanie, ak riešenie bolo úspešné (sync, otočenie na cieľ alebo nič)

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverWCS), group (Align)
en: World Coordinate System (WCS). WCS is used to encode RA/DEC coordinates in captured CCD images.
sk: World Coordinate System (WCS). WCS sa používa na kódovanie RA/DEC súradníc v zachytených CCD obrázkoch.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverOverlay), group (Align)
en: Display received FITS images unto solver FOV rectangle in the sky map.
sk: Zobraziť prijaté FITS obrázky do obdĺžnika riešiteľa FOV na mape oblohy.

note: i18n: ectx: label, entry (AlignAccuracyThreshold), group (Align)
en: Accuracy threshold in arcseconds between solution and target coordinates.
sk: Prah presnosti v oblúkových sekundách medzi súradnicami riešenia a cieľa.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: astrometry.net solve-field binary
sk: astrometry.net program, ktorý rieši pole

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometrySolverBinary), group (Align)
en: Path to astrometry.net solver location.
sk: Cesta k umiestneniu riešiteľa astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: astrometry.net wcsinfo binary
sk: program astrometry.net wcsinfo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryWCSInfo), group (Align)
en: Path to astrometry.net wcsinfo location.
sk: Cesta k umiestneniu astrometry.net wcsinfo.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: astrometry.net configuration file
sk: konfiguračný súbor astrometry.net

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryConfFile), group (Align)
en: Path to astrometry.net file location.
sk: Cesta k umiestneniu súboru astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: astrometry.net API Key
sk: Kľúč astrometry.net API

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AstrometryAPIKey), group (Align)
en: Key to access astrometry.net online web services. You must register with astrometry.net to obtain a key.
sk: Kľúč pre prístup k online webovej službe astrometry.net. Musíte sa zaregistrovať na astrometry.net, aby ste získali kľúč.

note: i18n: ectx: label, entry (AstrometryUseJPEG), group (Align)
en: Use JPEG format, instead of FITS, to upload images to the astrometry.net online service.
sk: Použiť formát JPEG namiesto FITS na nahranie obrázkov na online službu astrometry.net.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideExposure), group (Guide)
en: Guider exposure duration in seconds.
sk: Dĺžka trvania expozície je v sekundách.

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Host), group (Guide)
en: Host name of external PHD2 service
sk: Názov hostiteľa externej PHD2 služby

note: i18n: ectx: label, entry (PHD2Port), group (Guide)
en: PHD2 Event Monitoring Port
sk: Port monitorovania udalostí PHD2

note: i18n: ectx: label, entry (LinGuiderHost), group (Guide)
en: Host name of external lin_guider service
sk: Názov hostiteľa externej lin_guider služby

note: i18n: ectx: label, entry (CalibrationPulseDuration), group (Guide)
en: Pulse duration in milliseconds used for guiding pulses during calibration stage.
sk: Trvanie pulzu v milisekundách použité na vedenie pulzov počas stavu kalibrácie.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideAutoStar), group (Guide)
en: Automatically select calibration star and perform calibration.
sk: Automaticky vybrať kalibračnú hviezdu a vykonať kalibráciu.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoModeIterations), group (Guide)
en: Number of automode iterations for calibration process.
sk: Počet iterácií automatického režimu pre proces kalibrácie.

note: i18n: ectx: label, entry (TwoAxisEnabled), group (Guide)
en: Use both axes to perform calibration.
sk: Použiť obe osi na vykonanie kalibrácie.

note: i18n: ectx: label, entry (GuideDarkFrame), group (Guide)
en: Take dark frame for autoguider images.
sk: Vziať tmavú snímku z automaticky navádzaných obrázkov.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherPixels), group (Guide)
en: How many pixels to move between subsequent exposures under auto dithering mode.
sk: Koľko bodov presunúť medzi následnými expozíciami pri režime automatického rozptyľovania.

note: i18n: ectx: label, entry (DitherEnabled), group (Guide)
en: Use Auto Dithering when guiding.
sk: Použiť automatické rozptyľovanie počas navádzania.

note: i18n: ectx: label, entry (RAGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the RA axis.
sk: Povoliť automatické navádzanie v osi RA.

note: i18n: ectx: label, entry (DECGuideEnabled), group (Guide)
en: Enable autoguiding in the DEC axis.
sk: Povoliť automatické navádzanie v osi DEC.

note: i18n: ectx: label, entry (PreemptiveShutdownTime), group (Scheduler)
en: Maximum number of hours before the next job is due to trigger a pre-emptive shutdown.
sk: Maximálny počet hodín pred termínom ďalšej úlohy na spustenie preemptívneho vypnutia.

note: i18n: ectx: label, entry (LeadTime), group (Scheduler)
en: Minimum time between jobs in minutes.
sk: Minimálny čas medzi úlohami v minútach.

note: i18n: ectx: label, entry (PreDawnTime), group (Scheduler)
en: Do not permit jobs to be scheduled or executed past this many minutes before dawn.
sk: Nepovoliť plánovanie alebo spúšťanie úloh po tomto počte minút pred úsvitom.

note: i18n: ectx: label, entry (TelescopeFocalLength), group (Scheduler)
en: Telescope focal length in millimeters.
sk: Ohnisková vzdialenosť ďalekohľadu v milimetroch

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelWidth), group (Scheduler)
en: Camera pixel size width in micrometers.
sk: Šírka pixela fotoaparátu v mikrometroch.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraPixelHeight), group (Scheduler)
en: Camera pixel size height in micrometers.
sk: Výška pixela fotoaparátu v mikrometroch.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraWidth), group (Scheduler)
en: Camera Width in pixels.
sk: Šírka fotoaparátu v bodoch.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraHeight), group (Scheduler)
en: Camera Height in pixels.
sk: Výška fotoaparátu v bodoch.

note: i18n: ectx: label, entry (CameraRotation), group (Scheduler)
en: Position angle of the camera with respect to north.
sk: Pozičný uhol fotoaparátu vzhľadom na sever.

note: i18n: ectx: label, entry (LastServer), group (INDI Lite)
en: The address of last used server
sk: Adresa naposledy použitého servera

note: i18n: ectx: label, entry (LastServerPort), group (INDI Lite)
en: The port of last used server
sk: Port naposledy použitého servera

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Western
sk: Západné S

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
sk: Androméda

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
sk: Výveva

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
sk: Rajka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
sk: Vodnár

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
sk: Orol

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
sk: Oltár

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
sk: Baran

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
sk: Povozník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
sk: Pastier

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
sk: Rydlo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
sk: Žirafa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
sk: Rak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
sk: Poľovné psy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
sk: Veľký pes

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
sk: Malý pes

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
sk: Kozorožec

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
sk: Kýl

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
sk: Kassiopeja

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
sk: Centaurus

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
sk: Cefeus

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
sk: Veľryba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
sk: Chameleón

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
sk: Kružidlo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
sk: Holubica

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
sk: Vlasy Bereniky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
sk: Južná koruna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
sk: Severná koruna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
sk: Havran

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
sk: Pohár

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
sk: Južný kríž

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
sk: Labuť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
sk: Delfín

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
sk: Mečiar

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
sk: Drak

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
sk: Koník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
sk: Eridanus

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
sk: Pec

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
sk: Blíženci

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
sk: Žeriav

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
sk: Herkules

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
sk: Hodiny

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
sk: Hydra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
sk: Vodný had

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
sk: Indián

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
sk: Jašterica

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
sk: Lev

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
sk: Malý lev

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
sk: Zajac

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
sk: Váhy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
sk: Vlk

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
sk: Rys

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
sk: Lýra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
sk: Stolový vrch

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
sk: Mikroskop

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
sk: Jednorožec

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
sk: Mucha

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
sk: Pravítko

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
sk: Oktant

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
sk: Hadonos

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
sk: Orion

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
sk: Páv

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
sk: Pegas

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
sk: Perseus

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
sk: Fénix

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
sk: Maliar

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
sk: Ryby

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
sk: Južná ryba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
sk: Korma

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
sk: Kompas

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
sk: Sieť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
sk: Šíp

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
sk: Strelec

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
sk: Škorpión

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
sk: Sochár

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
sk: Štít

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
sk: Hlava hada

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
sk: Chvost hada

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
sk: Sextant

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
sk: Býk

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
sk: Ďalekohľad

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
sk: Trojuholník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
sk: Južný trojuholník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
sk: Tukan

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
sk: Veľká medvedica

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
sk: Malá medvedica

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
sk: Plachty

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
sk: Panna

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
sk: Lietajúca ryba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
sk: Líška

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Chinese
sk: Čínske

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN DIPPER
sk: Severná Medvedica

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CURVED ARRAY
sk: Zakrivené pole

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COILED THONG
sk: Stočený remienok

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINGS
sk: Krídla

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT
sk: Bojový voz

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAIL
sk: Chvost

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOWING BASKET
sk: Preosievací kôš

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIPPER
sk: Medvedica

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM
sk: Bubon

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STEPS
sk: Tri kroky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL GUARDS
sk: Cisárske stráže

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORN
sk: Roh

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILLOW
sk: Vŕba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: IMPERIAL PASSAGEWAY
sk: Cisársky priechod

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN
sk: Kuchyňa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER TURTLE
sk: Riečna korytnačka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH
sk: Brucho

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT GENERAL
sk: Veľký generál

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WALL
sk: Stena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEGS
sk: Nohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOT
sk: Koreň

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPARTS
sk: Hradby

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLYING CORRIDOR
sk: Lietajúca chodba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FENCE
sk: Vonkajšia zábrana

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORD
sk: Ford

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN EXCELLENCIES
sk: Sedem excelencií

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET
sk: Obchod

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE CHARIOTS
sk: Päť vozov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROLLED TONGUE
sk: Stočený jazyk

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET
sk: Záchod

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCREEN
sk: OBRAZOVKA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOLDIERS' MARKET
sk: Obchod vojakov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SQUARE GRANARY
sk: Štvorcová sýpka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE STARS
sk: Tri hviezdy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR CHANNELS
sk: Štyri kanály

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL
sk: Studňa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTH RIVER
sk: Južná rieka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH RIVER
sk: Severná rieka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL KINGS
sk: Päť feudálnych kráľov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORCHARD
sk: Ovocný sad

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEADOWS
sk: Lúky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCULAR GRANARY
sk: Kruhová sýpka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE PALACE
sk: Purpurový palác

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXTENDED NET
sk: Rozšírená sieť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARSENAL
sk: Arzenál

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK
sk: Hák

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUPREME PALACE
sk: Hlavný palác

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JADE WELL
sk: Jadeitová jama

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LANCE
sk: Kopija

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOAT
sk: Loď

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUSOLEUM
sk: Mauzóleum

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG
sk: Pes

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EARTH GOD'S TEMPLE
sk: Božský chrám Zeme

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW AND ARROW
sk: Luk a šíp

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PESTLE
sk: Palička do mažiara

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MORTAR
sk: Mažiar

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOFTOP
sk: Strecha

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLT
sk: Blesk

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT YARD
sk: Vozový dvor

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GOOD GOURD
sk: Dobrá tekvica

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROTTEN GOURD
sk: Hnilá tekvica

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ENCAMPMENT
sk: Tábor

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDER AND LIGHTNING
sk: Hromy a blesky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE GATE
sk: Palácová brána

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTINESS
sk: Prázdnota

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEAVING GIRL
sk: Tkajúce dievča

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIRL
sk: Dievča

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OX
sk: Vôl

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEART
sk: Srdce

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROOM
sk: Miestnosť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPRING
sk: Jar

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ESTABLISHMENT
sk: Ustanovenie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAIL
sk: Cep

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR
sk: Kopija

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT FLAG
sk: Pravá vlajka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT FLAG
sk: Ľavá vlajka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK
sk: Palička na bubon

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOND
sk: Bond

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S BED
sk: Ženina posteľ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WESTERN DOOR
sk: Západné dvere

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN DOOR
sk: Východné dvere

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARMLAND
sk: Poľnohospodárska pôda

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR
sk: Hviezda

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GHOSTS
sk: Duchovia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: XUANYUAN
sk: Xuanyuan

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIPOD
sk: Trojnožka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK
sk: Krk

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ZAOFU
sk: Zaofu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET OFFICER
sk: Obchodný dôstojník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Egyptian
sk: Egyptské S

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BULL'S FORELEG
sk: Býčia predná noha

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO POLES
sk: Dva póly

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LION
sk: Lev

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO JAWS
sk: Dve čeľuste

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAH
sk: Sah

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BIRD
sk: Vták

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEK
sk: Sek

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGLE
sk: Trojuholník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY BOAT
sk: Trajekt

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROCODILE
sk: Krokodíl

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SELKIS
sk: Selkis

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PROW
sk: Prova

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HORUS
sk: Horus

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEPFOLD
sk: Košiar

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GIANT
sk: Obor

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIPPOPOTAMUS
sk: Hroch

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOCK
sk: Kŕdeľ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAIR OF STARS
sk: Dvojica hviezd

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KHANUWY FISH
sk: Ryba Khanuwy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAW
sk: Čeľusť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOORING POST
sk: Kotvisko

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KENEMET
sk: Kenemet

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHEMATY
sk: Chematy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATY BEKETY
sk: Waty Bekety

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHEEP
sk: Ovca

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STARS OF WATER
sk: Hviezdy vody

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Inuit
sk: Inuitské S

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO SUNBEAMS
sk: Dve slnečné lúče

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO PLACED FAR APART
sk: Dvojica umiestnená ďaleko od seba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOGS
sk: Psy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLLARBONES
sk: Kľúčne kosti

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LAMP STAND
sk: Stojan lampy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARIBOU
sk: Caribou

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWO IN FRONT
sk: Dvojica vpredu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BREASTBONE
sk: Hrudná kosť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RUNNERS
sk: Bežci

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BLUBBER CONTAINER
sk: Nádoba tuku

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ONE BEHIND
sk: Jeden pozadu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Korean
sk: Kórejské S

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY KETTLE
sk: Svätá kanvica

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FARM OF CAPITAL CITY
sk: Farma hlavného mesta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DIGNITY OF KING
sk: Dôstojnosť kráľa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NOMINATION
sk: Vymenovanie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE OF SKY
sk: Brána oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY
sk: Rovnosť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HELPER
sk: Pomocník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POSITION OF HOLY KING
sk: Pozícia Svätého kráľa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NECK OF DRAGON
sk: Krk draka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEHEADING
sk: Sťatie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE
sk: Sudca

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLUTTERING FLAG
sk: Trepotanie vlajky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAVELIN OF SKY
sk: Oštep oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR LONGEVITY
sk: Kreslo pre dlhovekosť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OAR FOR VISITOR
sk: Veslovať pre návštevníkov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MILK OF SKY
sk: Mlieko oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOUSE OF QUEEN
sk: Dom kráľovnej

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANCIENT CHARIOT
sk: Staroveký voz

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARRIAGE FOR KING
sk: Koč pre kráľa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF CAVALRY
sk: Generál jazdectva

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAVALRY OF EMPEROR
sk: Jazdectvo cisára

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF MOBILE TROOPS
sk: Generál mobilných jednotiek

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAST ROAD
sk: Východná cesta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATE BOLT
sk: Závora dverí

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOOR LOCK AND KEY
sk: Zámok a kľúč od dverí

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PENALTY
sk: Postih

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL HALL
sk: Kráľovská sieň

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMBERLAIN
sk: Komorník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SUN
sk: SLNKO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEST ROAD
sk: Západná cesta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT OF EMPEROR
sk: Sedadlo cisára

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE TROOPS
sk: Päť jednotiek

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER OF SKY
sk: Rieka oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PRAYER FOR PROGENY
sk: Modlitba za potomstvo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FISH
sk: RYBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST
sk: PREDPOVEĎ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YARD FOR EMPRESSES
sk: Dvor pre cisárovné

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOLY PALACE
sk: Svätý palác

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINNOW
sk: Pretriediť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER PESTLE
sk: Vonkajšia palička do mažiara

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAFF
sk: Plevy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF TOWN
sk: Hlava mesta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUILD
sk: Zostavenie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOWL OF SKY
sk: Hydina oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHRINE OF SKY
sk: Svätyňa oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHEASTERN NATIONS
sk: Severovýchodné národy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD FARMER
sk: Starý farmár

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAPPING TURTLE
sk: Praskajúca korytnačka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROAD FOR EMPEROR
sk: Cesta pre cisára

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE WEAVER
sk: Tkáč

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIVER ADJOINING TOWER
sk: Rieka v susedstve veže

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUM OF RIVER
sk: Bubon rieky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRUMSTICK OF SKY
sk: Palička na bubon oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COW LEADING MAN
sk: Muž vedúci kravy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BANK SPREAD
sk: Rozširovanie banky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BASKET FOR SILKWORM
sk: Kôš na húsenice priadky morušovej

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CART
sk: Úradník pre káry

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FERRY OF SKY
sk: Prievoz oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRUIT
sk: OVOCIE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEED
sk: SEMENO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORAGE FOR LADY
sk: Skladisko pre dámu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COURT LADY
sk: Dvorná dáma

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE FAULT
sk: Sudcova chyba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AMEND FAULT
sk: Napravená chyba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANT LIFE
sk: Udeliť život

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUNISH
sk: Potrestať

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPTY HOUSE
sk: Prázdny dom

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WEEP
sk: Plakať

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOB
sk: Vzlykot

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASTLE WITH RAMPART
sk: Hrad s hradbami

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOOK FOR DRESS
sk: Háčik pre šaty

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROOM
sk: Ženích

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOTEER
sk: Kočiš

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HUMAN
sk: ČLOVEK

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER PESTLE
sk: Vnútorná palička do mažiara

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WAREHOUSE OF SKY
sk: Sklad oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB
sk: Hrobka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER OF HOUSE
sk: Pokrytie domu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BROKEN MORTAR
sk: Zlomený mažiar

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLIMBING SERPENT
sk: Lezúci Had

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PALACE OF EMPEROR
sk: Cisárov Palác

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DETACHED PALACE
sk: Oddelený palác

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICIAL FOR MATERIALS SUPPLY
sk: Úradník pre dodávanie materiálov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIGHTNING
sk: Blýskanie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RAMPART
sk: Hradba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TROOPS OF SKY
sk: Jednotky oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE FOR PATROL
sk: Dedina pre hliadku

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NET OF SKY
sk: Sieť oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STABLE OF SKY
sk: Stajňa oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WALL
sk: Východná stena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIVIL ENGINEER
sk: Stavebný inžinier

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBOLTS
sk: Blesky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CLOUDS AND RAIN
sk: Dážď a sneženie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HIGHWAY
sk: Hlavná cesta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHIP
sk: Bič

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOT
sk: Úradník pre voz

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIDE ROAD
sk: Bočná cesta

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARMORY
sk: Výzbroj

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN GATE OF EMPERATOR
sk: Južná brána imperátora

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER FOLDING SCREEN
sk: Vonkajšia skladacia stena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOILET OF SKY
sk: Toaleta oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARCHITECT
sk: Architekt

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPERATOR
sk: Imperátor

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WATCHTOWER
sk: Strážna veža

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT ELM
sk: Ľavý brest

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT ELM
sk: Pravý brest

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE OF SKY
sk: Sklad oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STACK OF CEREALS
sk: Hromada obilnín

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHIP OF SKY
sk: Loď oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF WATER
sk: Zásobáreň vody

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAP OF CORPSES
sk: Kopa tiel

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOMACH OF TIGER
sk: Brucho tigra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STORE OF MILLET FOR RELIGIOUS SERVICE
sk: Sklad prosa pre náboženské služby

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STOREHOUSE FOR CEREALS
sk: Sklad pre cereálie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WHETSTONE
sk: Brúsny kameň

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SHAMAN OF SKY
sk: Šaman oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EAR AND EYE
sk: Ucho a oko

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MOON
sk: MESIAC

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HILL OF SKY
sk: Vrch oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CONSPIRACY OF SKY
sk: sprisahanie oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FODDER
sk: Krmivo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARAGE FOR CHARIOT
sk: Garáž pre voz

[ctx: Constellation name (optional)]
en: POND FOR FISH
sk: Nádrž pre ryby

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR
sk: Stĺp

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUDDLE OF SKY
sk: Mláka oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KINGS
sk: KRÁLI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY OF SKY
sk: Vstupná brána oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAGE OF SAAM
sk: Vlajka od Saam

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VILLAGE OF SKY
sk: Dedina oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BELVEDERE OF SKY
sk: Belvedere oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL OF BORDER
sk: Generál pohraničia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CELEBRATION OF SKY
sk: Slávnosť oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF EMPEROR
sk: Cisárska vlajka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE TERRITORIES
sk: Deväť území

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GARDEN OF SKY
sk: Záhrada oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SETTLED FLAG
sk: Pevná vlajka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORECAST CALAMITY
sk: Predpoveď katastrofy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCOUT OF THREE TROOPS
sk: Prieskumník troch oddielov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EXPEDITIONARY FORCE
sk: Expedičná vojenská zložka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL FOR MILITARY
sk: Studňa pre armádu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WELL OF JADE
sk: Jama jadeitu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOLDING SCREEN
sk: Skladacia stena

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARROW
sk: Šípka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILED BRUSHWOOD
sk: Nahromadené raždie

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTHERN RIVER
sk: Severská rieka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE LORDS
sk: Päť lordov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WINE GLASS OF THE SKY
sk: Pohár vína oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN WELL
sk: Východná jama

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLOOD CONTROL
sk: Ovládanie prúdu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BALANCE OF WATER
sk: Rovnováha vody

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FOUR SPIRITS OF THE RIVER
sk: Štyria duchovia rieky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SOUTHERN RIVER
sk: Rieka z juhu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TWIN GATE
sk: Dvojitá brána

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOW
sk: Luk

[ctx: Constellation name (optional)]
en: STAR OF WOLF
sk: Hviezda vlka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WILD FOWLS
sk: Divé vtáky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FOR ARMY
sk: Armádny obchod

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRANDCHILDREN
sk: Vnúčatá

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GROWN-UP
sk: Dospelý

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OLD MAN
sk: Starý človek

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEACON
sk: Výstražné svetlo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EYE OF SKY
sk: Oko oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILE OF DEAD
sk: Kopa mŕtvych

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREEN RIDGE
sk: Zelený hrebeň

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OUTER KITCHEN
sk: Vonkajšia kuchyňa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOG OF SKY
sk: Pes oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPIRIT OF GURYOUNG
sk: Duch od Guryoung

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAG OF WINE OFFICER
sk: Vlajka vínneho úradníka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF KITCHEN
sk: Kuchynský úradník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUALITY AND FAIR
sk: Rovnosť a spravodlivosť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR HEONWON
sk: Cisár HeonWon

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPITAL OF SKY
sk: Hlavné mesto oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHIEF OF FARMING
sk: Šéf hospodárenia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER OF TOMB
sk: Úradník hrobky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOMB OF SKY
sk: Hrobka oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WING OF RED BIRD
sk: Krídlo červeného vtáka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EASTERN POTTERY
sk: Východná keramika

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHARIOT OF EMPEROR
sk: Cisársky voz

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAND FOR LIFE
sk: Piesok pre život

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GATEWAY FOR TROOPS
sk: Vstupná brána pre jednotky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GUARDIAN KNIGHT
sk: Rytier stráže

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE FEUDAL LORDS
sk: Päť feudálnych pánov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SANGJIIN
sk: SangJiin

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LOW FENCE
sk: Nízka zábrana

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TALL FENCE
sk: Vysoká zábrana

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NINE LORDS
sk: Deväť lordov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DUNG OF TIGER
sk: Trus tigra

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROWN PRINCE
sk: Dospelý princ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIVE EMPERORS
sk: Päť cisárov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREE MINISTERS
sk: Traja ministri

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR AUDIENCE
sk: Úradník pre obecenstvo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRAVE FRONT
sk: Nebezpečný predok

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OBSERVATORY
sk: Hvezdáreň

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEMALE OFFICER
sk: Ženský úradník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WIDE LODGING AREA
sk: Široká ubytovacia plocha

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EIGHT CEREALS
sk: Osem obilnín

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ADVANCE GUARD
sk: Predsunutá stráž

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRTUE
sk: Cnosť

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WAR
sk: Cisársky boh vojny

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EMPEROR'S GOD OF WEATHER
sk: Cisársky boh počasia

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER KITCHEN
sk: Vnútorná kuchyňa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FLAP OF FLAG
sk: Trepot vlajky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MINISTER
sk: Minister

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GENERAL AND MINISTER
sk: Generál a minister

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JAIL OF SKY
sk: Väzenie oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SIX DEPARTMENTS
sk: Šesť oddelení

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INNER STAIRWAY
sk: Vnútorné schodisko

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SPEAR OF SKY
sk: Kopija oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COVER FOR EMPEROR
sk: Úkryt pre cisára

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PLACE FOR FIVE EMPEROR
sk: Miesto pre piatich cisárov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: YEARS
sk: Roky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITCHEN OF SKY
sk: Kuchyňa oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORTH POLE
sk: Severný pól

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOUND LODGE
sk: Ovinutá búda

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SINGLE-LOG BRIDGE
sk: Jednobrvnový most

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GREAT EMPEROR
sk: Veľký cisár

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR OPINION
sk: Úradník pre mienku

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PILLAR OF SKY
sk: Stĺp oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SECRETARY
sk: Tajomník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAID
sk: Slúžka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DESK OF WOMAN
sk: Písací stôl ženy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JUDGE PRISON
sk: Väzenie sudcu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PURPLE FENCE
sk: Purpurová zábrana

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORDER OF SKY
sk: Usporiadanie oblohy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN MINISTERS
sk: Sedem ministrov

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREAD STRAW
sk: Prúžok stebla

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MARKET FENCE
sk: Obchodná zábrana

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FEUDAL LORD
sk: Feudálny pán

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEAT FOR EMPEROR
sk: Kreslo pre cisára

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL FAMILY
sk: Kráľovská rodina

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HEAD OF FAMILY
sk: Hlava rodiny

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RECORD OF FAMILY
sk: Záznam rodiny

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR FAMILY
sk: Úradník pre rodinu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TOWER IN MARKET
sk: Veža v obchode

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE CEREAL
sk: Merať obilninu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEREAL MEASURE REGULATION
sk: Regulácia miery obilniny

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EUNUCH
sk: Eunuch

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR CHARIOTS
sk: Úradník pre vozy

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MEASURE AMOUNT
sk: Merať množstvo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BUTCHERY
sk: Masaker

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OFFICER FOR JEWEL
sk: Úradník pre šperky

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ROYAL
sk: Kráľovský

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LORD
sk: Lord

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEFT EXECUTOR
sk: Ľavý vykonávateľ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RIGHT EXECUTOR
sk: Pravý vykonávateľ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CROSSBEAM FOR HEO
sk: Priečny nosník pre Heo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THREADING COINS
sk: Navliekajúce sa mince

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Lakota
sk: S Lakota

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HAND
sk: Ruka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SNAKE
sk: Had

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIREPLACE
sk: Kozub

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RACE TRACK
sk: Závodná dráha

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANIMAL
sk: Zviera

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ELK
sk: Elk

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEVEN LITTLE GIRLS
sk: Sedem malých dievčat

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRIED WILLOW
sk: Suchá vŕba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SALAMANDER
sk: Salamander

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TURTLE
sk: Korytnačka

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THUNDERBIRD
sk: Thunderbird

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BEAR'S LODGE
sk: Medveďova búda

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Maori
sk: Maorijské S

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAKI-O-AUTAHI
sk: Taki-o-Autahi

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TE TAURA-O-TE-WAKA-O-TAMARERETI
sk: Te Taura-o-Te-Waka-o-Tamarereti

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAU-TORO
sk: Tau-Toro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE GREAT BOAT OF TAMA RERETI
sk: Veľká Loď od Tama Reretiho

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MATAKAREHU
sk: Matakarehu

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Navaro
sk: S Navaro

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN WITH FEET APART
sk: Človek s nohami od seba

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIZARD
sk: Jašterica

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DILYEHE
sk: Dilyehe

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST BIG ONE
sk: Prvý veľký

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RABBIT TRACKS
sk: Stopy králika

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FIRST SLIM ONE
sk: Prvý tenký

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Norse
sk: Severské S

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURVANDIL'S TOE
sk: Aurvandilov palec na nohe

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOLF'S MOUTH
sk: Vlčie ústa

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE FISHERMEN
sk: Rybári

[ctx: Constellation name (optional)]
en: WOMAN'S CART
sk: Ženina kára

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAN'S CART
sk: Mužova kára

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE ASAR BATTLEFIELD
sk: Bojisko Asar

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Polynesian
sk: Polynézske S

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BAILER
sk: Vkladateľ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAT'S CRADLE
sk: Mačacie kolíska

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOICE OF JOY
sk: Hlas radosti

[ctx: Constellation name (optional)]
en: THE SEVEN
sk: Sedem

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MAUI'S FISHHOOK
sk: Mauiho rybársky háčik

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NAVIGATOR'S TRIANGLE
sk: Navigátorov trojuholník

[ctx: Constellation name (optional)]
en: KITE OF KAWELO
sk: Kawelov šarkan

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FRIGATE BIRD
sk: Fregata vták

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARED FOR BY MOON
sk: Postarané Mesiacom

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DOLPHIN
sk: Delfín

[ctx: Constellation name (optional)]
en: C Tupi-Guarani
sk: S Tupi-Guarani

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOMEM VELHO (TUIVAE)
sk: Homem Velho (Tuivae)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTA DO NORTE (TAPI'I)
sk: Anta do Norte (Tapi'i)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VEADO
sk: Veado

[ctx: Constellation name (optional)]
en: JOYKEXO
sk: Joykexo

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VESPEIRO (EIXU)
sk: Vespeiro (Eixu)

[ctx: Constellation name (optional)]
en: QUEIXADA DA ANTA (TAPI'I RAINHYKA)
sk: Queixada da Anta (Tapi'i rainhyka)

[ctx: Sky Culture]
en: Western
sk: Západný

[ctx: Sky Culture]
en: Chinese
sk: Čínsky

[ctx: Sky Culture]
en: Egyptian
sk: Egyptský

[ctx: Sky Culture]
en: Inuit
sk: Inuitský

[ctx: Sky Culture]
en: Korean
sk: Kórejský

[ctx: Sky Culture]
en: Maori
sk: Maorijský

[ctx: Sky Culture]
en: Polynesian
sk: Polynézsky

[ctx: City in Jylland Denmark]
en: Aabenraa
sk: Åbenrå

[ctx: City in Ghana]
en: Accra
sk: Akkra

[ctx: City in Ethiopia]
en: Addis Ababa
sk: Addis Abeba

[ctx: City in Algeria]
en: Algiers
sk: Alžír

[ctx: City in Jordan]
en: Amman
sk: Ammán

[ctx: City in Belgium]
en: Antwerp
sk: Antverpy

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: Arkhangelsk
sk: Archangeľská oblasť

[ctx: City in Egypt]
en: Aswan
sk: Asuán

[ctx: City in Egypt]
en: Asyut
sk: Asijút

[ctx: City in Greece]
en: Athens
sk: Atény

[ctx: City in Georgia USA]
en: Athens
sk: Atény

[ctx: City in Tennessee USA]
en: Athens
sk: Atény

[ctx: City in New Mexico USA]
en: Aztec
sk: Azték

[ctx: City in Iraq]
en: Baghdad
sk: Bagdad

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Bahrain
sk: Bahrajn

[ctx: City in India]
en: Bangalore
sk: Bengalúru

[ctx: City in China]
en: Beijing
sk: Peking

[ctx: City in Lebanon]
en: Beirut
sk: Bejrút

[ctx: City in Brazil]
en: Belem
sk: Belém

[ctx: City in Yugoslavia]
en: Belgrade
sk: Belehrad

[ctx: City in Belize]
en: Belize City
sk: Mesto Belize

[ctx: City in Oregon USA]
en: Bend
sk: Oblúk

[ctx: City in Germany]
en: Berlin
sk: Berlín

[ctx: City in Far East Russia]
en: Birobidzhan
sk: Birobidžan

[ctx: City in Colombia]
en: Bogotá
sk: Bogota

[ctx: City in Brazil]
en: Brasilia
sk: Brasília

[ctx: City in Germany]
en: Bremen
sk: Brémy

[ctx: City in Brabant Belgium]
en: Brussels
sk: Brusel

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Bryansk
sk: Briansk

[ctx: City in Romania]
en: Bucharest
sk: Bukurešť

[ctx: City in Pest Hungary]
en: Budapest
sk: Budapešť

[ctx: City in Békés Hungary]
en: Békéscsaba
sk: Békešská Čaba

[ctx: City in Egypt]
en: Cairo
sk: Káhira

[ctx: City in South Africa]
en: Cape Town
sk: Kapské mesto

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Cheboksary
sk: Čeboksary

[ctx: City in Ural Russia]
en: Chelyabinsk
sk: Čeľabinsk

[ctx: City in Ukraine]
en: Cherkasy
sk: Čerkasy

[ctx: City in South Region Russia]
en: Cherkessk
sk: Čerkessk

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernihiv
sk: Černihiv

[ctx: City in Ukraine]
en: Chernivtsi
sk: Černovice

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Chita
sk: Čita

[ctx: City in Australia]
en: Christmas Island
sk: Vianočný ostrov

[ctx: City in Alaska USA]
en: Circle
sk: Kružnica

[ctx: City in Alaska USA]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: City in Panama]
en: Colon
sk: Dvojbodka

[ctx: City in Guinea]
en: Conakry
sk: Konakry

[ctx: City in Denmark]
en: Copenhagen
sk: Kodaň

[ctx: City in Syria]
en: Damascus
sk: Damask

[ctx: City in Hajdú-Bihar Hungary]
en: Debrecen
sk: Debrecín

[ctx: City in Louisiana USA]
en: Delhi
sk: Dillí

[ctx: City in Djibouti]
en: Djibouti
sk: Džibutsko

[ctx: City in Ukraine]
en: Donets'k
sk: Doneck

[ctx: City in Germany]
en: Dresden
sk: Drážďany

[ctx: City in United Arab Emirates]
en: Dubai
sk: Dubaj

[ctx: City in Alaska USA]
en: Eagle
sk: Orol

[ctx: City in Iran]
en: Esfahan
sk: Isfahán

[ctx: City in Italy]
en: Florence
sk: Florencia

[ctx: City in Alabama USA]
en: Florence
sk: Florencia

[ctx: City in South Carolina USA]
en: Florence
sk: Florencia

[ctx: City in Switzerland]
en: Geneva
sk: Ženeva

[ctx: City in Italy]
en: Genoa
sk: Janov

[ctx: City in United Kingdom]
en: Gibraltar
sk: Gibraltár

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Gorno-Altaysk
sk: Gorno-Altajsk

[ctx: City in Utah USA]
en: Green River
sk: Spirit River

[ctx: City in Wyoming USA]
en: Green River
sk: Spirit River

[ctx: City in South Region Russia]
en: Grozny
sk: Groznyj

[ctx: City in Andhra Pradesh India]
en: Hyderabad
sk: Haidarábád

[ctx: City in Ukraine]
en: Ivano-Frankivs'k
sk: Ivano-Frankivsk

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Izhevsk
sk: Iževsk

[ctx: City in Israel]
en: Jerusalem
sk: Jeruzalem

[ctx: City in US Territory]
en: Johnston Atoll
sk: Atol Johnston

[ctx: City in California USA]
en: Julian
sk: Juliánsky

[ctx: City in Afghanistan]
en: Kabul
sk: Kábul

[ctx: City in Pakistan]
en: Karachi
sk: Karáčí

[ctx: City in Nepal]
en: Kathmandu
sk: Káthmandu

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Kazan
sk: Kazaň

[ctx: City in Ural Russia]
en: Khanty-Mansiysk
sk: Chanty-Mansijsk

[ctx: City in Ukraine]
en: Kharkiv
sk: Charkov

[ctx: City in Sudan]
en: Khartoum
sk: Chartúm

[ctx: City in Ukraine]
en: Kherson
sk: Cherson

[ctx: City in India]
en: Kolkata
sk: Kalkata

[ctx: City in Siberia Russia]
en: Krasnoyarsk
sk: Krasnojarsk

[ctx: City in Kuwait]
en: Kuwait City
sk: Kuvajt

[ctx: City in Ukraine]
en: Kyiv
sk: Kyjev

[ctx: City in Japan]
en: Kyoto
sk: Kjóto

[ctx: City in Ukraine]
en: L'viv
sk: Ľvov

[ctx: City in Missouri USA]
en: Lebanon
sk: Libanon

[ctx: City in Austria]
en: Linz
sk: Linec

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Lipetsk
sk: Lipeck

[ctx: City in Portugal]
en: Lisbon
sk: Lisabon

[ctx: City in North Dakota USA]
en: Lisbon
sk: Lisabon

[ctx: City in Slovenia]
en: Ljubljana
sk: Ľubľana

[ctx: City in Slovakia]
en: Lomnicky stit
sk: Lomnický štít

[ctx: City in United Kingdom]
en: London
sk: Londýn

[ctx: City in Ontario Canada]
en: London
sk: Londýn

[ctx: City in Ukraine]
en: Luts'k
sk: Luck

[ctx: City in South Region Russia]
en: Makhachkala
sk: Machačkala

[ctx: City in Maldives]
en: Male
sk: Muž

[ctx: City in South Region Russia]
en: Maykop
sk: Majkop

[ctx: City in Missouri USA]
en: Mexico
sk: Mexiko

[ctx: City in Italy]
en: Milan
sk: Miláno

[ctx: City in Borsod-Abaúj-Zemplén Hungary]
en: Miskolc
sk: Miškovec

[ctx: City in Alabama USA]
en: Mobile
sk: Mobil

[ctx: City in Somalia]
en: Mogadishu
sk: Mogadišo

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Moscow
sk: Moskva

[ctx: City in India]
en: Mumbai
sk: Bombaj

[ctx: City in Germany]
en: Munich
sk: Mníchov

[ctx: City in Japan]
en: Nagoya
sk: Nagoja

[ctx: City in Italy]
en: Naples
sk: Neapol

[ctx: City in Florida USA]
en: Naples
sk: Neapol

[ctx: City in Cyprus]
en: Nicosia
sk: Nikózia

[ctx: City in Maine USA]
en: Norway
sk: Nórsko

[ctx: City in New Caledonia France]
en: Noumea
sk: Nouméa

[ctx: City in Szabolcs-Szatmár-Bereg Hungary]
en: Nyíregyháza
sk: Níreďháza

[ctx: City in Ukraine]
en: Odessa
sk: Odesa

[ctx: City in Texas USA]
en: Odessa
sk: Odesa

[ctx: City in Japan]
en: Okayama
sk: Okajama

[ctx: City in California USA]
en: Ontario
sk: Ontário

[ctx: City in Connecticut USA]
en: Orange
sk: Oranžový

[ctx: City in Missouri USA]
en: Pacific
sk: Pacifik

[ctx: City in Quebec Canada]
en: Parent
sk: Rodič

[ctx: City in Christmas Island Kiribati]
en: Paris
sk: Paríž

[ctx: City in Paris France]
en: Paris
sk: Paríž

[ctx: City in Volga Region Russia]
en: Perm
sk: Permský kraj

[ctx: City in Pakistan]
en: Peshawar
sk: Péšavár

[ctx: City in Germany]
en: Potsdam
sk: Postupim

[ctx: City in Czechia]
en: Prague
sk: Praha

[ctx: City in South Africa]
en: Pretoria
sk: Pretória

[ctx: City in Iceland]
en: Reykjavik
sk: Reykjavík

[ctx: City in Saudi Arabia]
en: Riyadh
sk: Rijád

[ctx: City in Italy]
en: Rome
sk: Rím

[ctx: City in US Territory]
en: Rota Island
sk: Rota

[ctx: City in Central Region Russia]
en: Ryazan
sk: Rjazaň

[ctx: City in US Territory]
en: Saipan Island
sk: Ostrov Saipan

[ctx: City in Austria]
en: Salzburg
sk: Salzbursko

[ctx: City in Costa Rica]
en: San Jose
sk: San José

[ctx: City in Georgia USA]
en: Savannah
sk: Savana

[ctx: City in China]
en: Shanghai
sk: Šanghaj

[ctx: City in Iran]
en: Shiraz
sk: Šíráz

[ctx: City in Ukraine]
en: Simferopol
sk: Simferopoľ

[ctx: City in Singapore]
en: Singapore
sk: Singapur

[ctx: City in Croatia]
en: Split
sk: Rozdeliť

[ctx: City in Florida USA]
en: St. Petersburg
sk: Petrohrad

[ctx: City in North-West Region Russia]
en: St. Petersburg
sk: Petrohrad

[ctx: City in Sweden]
en: Stockholm
sk: Štokholm

[ctx: City in Maine USA]
en: Stockholm
sk: Štokholm

[ctx: City in Bas-Rhin France]
en: Strasbourg
sk: Štrasburg

[ctx: City in Florida USA]
en: Sunrise
sk: Východ slnka

[ctx: City in Csongrád Hungary]
en: Szeged
sk: Segedín

[ctx: City in Iran]
en: Tabriz
sk: Täbris

[ctx: City in Taiwan]
en: Taipei
sk: Tchaj-pej

[ctx: City in Uzbekistan]
en: Tashkent
sk: Taškent

[ctx: City in Iran]
en: Tehran
sk: Teherán

[ctx: City in Ukraine]
en: Ternopil'
sk: Ternopiľ

[ctx: City in US Territory]
en: Tinian Island
sk: Tinian

[ctx: City in Japan]
en: Tokyo
sk: Tokio

[ctx: City in Libya]
en: Tripoli
sk: Tripolis

[ctx: City in Italy]
en: Turin
sk: Turín

[ctx: City in Ukraine]
en: Uzhhorod
sk: Užhorod

[ctx: City in Italy]
en: Venice
sk: Benátky

[ctx: City in California USA]
en: Venice
sk: Benátky

[ctx: City in Texas USA]
en: Victoria
sk: Viktória

[ctx: City in Austria]
en: Vienna
sk: Viedeň

[ctx: City in US Territory]
en: Wake Island
sk: Ostrov Wake

[ctx: City in Poland]
en: Warsaw
sk: Varšava

[ctx: City in South Dakota USA]
en: Winner
sk: Víťaz

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yakutsk
sk: Jakutsk

[ctx: City in Far East Russia]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
sk: Južno-Sachalinsk

[ctx: City in Ukraine]
en: Zhytomyr
sk: Žytomyr

[ctx: Region/state in India]
en: Andhra Pradesh
sk: Ándhrapradéš

[ctx: Region/state in Portugal]
en: Azores
sk: Azory

[ctx: Region/state in Canada]
en: British Columbia
sk: Britská Kolumbia

[ctx: Region/state in USA]
en: California
sk: Kalifornia

[ctx: Region/state in Spain]
en: Canary Islands
sk: Kanárske ostrovy

[ctx: Region/state in Kiribati]
en: Christmas Island
sk: Vianočný ostrov

[ctx: Region/state in Denmark]
en: Faroe Islands
sk: Faerské ostrovy

[ctx: Region/state in USA]
en: Hawaii
sk: Havaj

[ctx: Region/state in India]
en: Maharashtra
sk: Maháraštra

[ctx: Region/state in France]
en: New Caledonia
sk: Nová Kaledónia

[ctx: Region/state in USA]
en: New Mexico
sk: Nové Mexiko

[ctx: Region/state in Australia]
en: New South Wales
sk: Nový Južný Wales

[ctx: Region/state in USA]
en: North Carolina
sk: Severná Karolína

[ctx: Region/state in USA]
en: North Dakota
sk: Severná Dakota

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Northern Ireland
sk: Severné Írsko

[ctx: Region/state in Australia]
en: Northern Territory
sk: Severné teritórium

[ctx: Region/state in Canada]
en: Nova Scotia
sk: Nové Škótsko

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Nógrád
sk: Novohrad

[ctx: Region/state in Canada]
en: Ontario
sk: Ontário

[ctx: Region/state in France]
en: Paris
sk: Paríž

[ctx: Region/state in USA]
en: Pennsylvania
sk: Pensylvánia

[ctx: Region/state in Hungary]
en: Pest
sk: Pešť

[ctx: Region/state in Canada]
en: Prince Edward Island
sk: Ostrov princa Eduarda

[ctx: Region/state in USA]
en: Puerto Rico
sk: Portoriko

[ctx: Region/state in United Kingdom]
en: Scotland
sk: Škótsko

[ctx: Region/state in Russia]
en: Siberia
sk: Sibír

[ctx: Region/state in Australia]
en: South Australia
sk: Južná Austrália

[ctx: Region/state in USA]
en: South Carolina
sk: Južná Karolína

[ctx: Region/state in USA]
en: South Dakota
sk: Južná Dakota

[ctx: Region/state in Russia]
en: South Region
sk: Južný región

[ctx: Region/state in Australia]
en: Tasmania
sk: Tasmánia

[ctx: Region/state in Australia]
en: Victoria
sk: Viktória

[ctx: Region/state in USA]
en: Virginia
sk: Virgínia

[ctx: Region/state in USA]
en: West Virginia
sk: Západná Virgínia

[ctx: Region/state in Australia]
en: Western Australia
sk: Západná Australia

[ctx: Country name]
en: Afghanistan
sk: Afganistan

[ctx: Country name]
en: Algeria
sk: Alžírsko

[ctx: Country name]
en: Antarctica
sk: Antarktída

[ctx: Country name]
en: Antigua and Barbuda
sk: Antigua a Barbuda

[ctx: Country name]
en: Argentina
sk: Argentína

[ctx: Country name]
en: Armenia
sk: Arménsko

[ctx: Country name]
en: Ascension Island
sk: Ostrov Ascension

[ctx: Country name]
en: Australia
sk: Austrália

[ctx: Country name]
en: Austria
sk: Rakúsko

[ctx: Country name]
en: Bahamas
sk: Bahamy

[ctx: Country name]
en: Bahrain
sk: Bahrajn

[ctx: Country name]
en: Bangladesh
sk: Bangladéš

[ctx: Country name]
en: Belgium
sk: Belgicko

[ctx: Country name]
en: Bermuda
sk: Bermudy

[ctx: Country name]
en: Bolivia
sk: Bolívia

[ctx: Country name]
en: Bosnia and Herzegovina
sk: Bosna a Hercegovina

[ctx: Country name]
en: Brazil
sk: Brazília

[ctx: Country name]
en: Brunei
sk: Brunej

[ctx: Country name]
en: Bulgaria
sk: Bulharsko

[ctx: Country name]
en: Cameroon
sk: Kamerun

[ctx: Country name]
en: Canada
sk: Kanada

[ctx: Country name]
en: Cape Verde
sk: Kapverdy

[ctx: Country name]
en: Cayman Islands
sk: Kajmanské ostrovy

[ctx: Country name]
en: Central African Republic
sk: Stredoafrická republika

[ctx: Country name]
en: Chad
sk: Čad

[ctx: Country name]
en: Chile
sk: Čile

[ctx: Country name]
en: China
sk: Čína

[ctx: Country name]
en: Colombia
sk: Kolumbia

[ctx: Country name]
en: Congo
sk: Kongo

[ctx: Country name]
en: Congo (Democratic Republic)
sk: Demokratické Kongo

[ctx: Country name]
en: Costa Rica
sk: Kostarika

[ctx: Country name]
en: Croatia
sk: Chorvátsko

[ctx: Country name]
en: Cuba
sk: Kuba

[ctx: Country name]
en: Czechia
sk: Česko

[ctx: Country name]
en: Dem rep of Congo
sk: Demokratické Kongo

[ctx: Country name]
en: Denmark
sk: Dánsko

[ctx: Country name]
en: Djibouti
sk: Džibutsko

[ctx: Country name]
en: Dominican Republic
sk: Dominikánska republika

[ctx: Country name]
en: Ecuador
sk: Ekvádor

[ctx: Country name]
en: El Salvador
sk: Salvádor

[ctx: Country name]
en: Equatorial Guinea
sk: Rovníková Guinea

[ctx: Country name]
en: Estonia
sk: Estónsko

[ctx: Country name]
en: Ethiopia
sk: Etiópia

[ctx: Country name]
en: Falkland Islands
sk: Falklandské ostrovy

[ctx: Country name]
en: Fiji
sk: Fidži

[ctx: Country name]
en: Finland
sk: Fínsko

[ctx: Country name]
en: France
sk: Francúzsko

[ctx: Country name]
en: French Guiana
sk: Francúzska Guyana

[ctx: Country name]
en: French Polynesia
sk: Francúzska Polynézia

[ctx: Country name]
en: Germany
sk: Nemecko

[ctx: Country name]
en: Greece
sk: Grécko

[ctx: Country name]
en: Greenland
sk: Grónsko

[ctx: Country name]
en: Guinea Bissau
sk: Guinea-Bissau

[ctx: Country name]
en: Hong Kong
sk: Hongkong

[ctx: Country name]
en: Hungary
sk: Maďarsko

[ctx: Country name]
en: Iceland
sk: Island

[ctx: Country name]
en: Indonesia
sk: Indonézia

[ctx: Country name]
en: Iran
sk: Irán

[ctx: Country name]
en: Iraq
sk: Irak

[ctx: Country name]
en: Ireland
sk: Írsko

[ctx: Country name]
en: Isle of Man
sk: Ostrov Man

[ctx: Country name]
en: Israel
sk: Izrael

[ctx: Country name]
en: Italy
sk: Taliansko

[ctx: Country name]
en: Ivory coast
sk: Pobrežie Slonoviny

[ctx: Country name]
en: Jamaica
sk: Jamajka

[ctx: Country name]
en: Japan
sk: Japonsko

[ctx: Country name]
en: Jordan
sk: Jordánsko

[ctx: Country name]
en: Kazakhstan
sk: Kazachstan

[ctx: Country name]
en: Kenya
sk: Keňa

[ctx: Country name]
en: Kuwait
sk: Kuvajt

[ctx: Country name]
en: Latvia
sk: Lotyšsko

[ctx: Country name]
en: Lebanon
sk: Libanon

[ctx: Country name]
en: Liberia
sk: Libéria

[ctx: Country name]
en: Libya
sk: Líbya

[ctx: Country name]
en: Lithuania
sk: Litva

[ctx: Country name]
en: Luxembourg
sk: Luxembursko

[ctx: Country name]
en: Macedonia
sk: Macedónsko

[ctx: Country name]
en: Madagascar
sk: Madagaskar

[ctx: Country name]
en: Malaysia
sk: Malajzia

[ctx: Country name]
en: Maldives
sk: Maldivy

[ctx: Country name]
en: Marshall Islands
sk: Marshallove ostrovy

[ctx: Country name]
en: Mauritania
sk: Mauritánia

[ctx: Country name]
en: Mauritius
sk: Maurícius

[ctx: Country name]
en: Mexico
sk: Mexiko

[ctx: Country name]
en: Micronesia
sk: Mikronézia

[ctx: Country name]
en: Monaco
sk: Monako

[ctx: Country name]
en: Morocco
sk: Maroko

[ctx: Country name]
en: Mozambique
sk: Mozambik

[ctx: Country name]
en: Myanmar
sk: Mjanmarsko

[ctx: Country name]
en: Namibia
sk: Namíbia

[ctx: Country name]
en: Nepal
sk: Nepál

[ctx: Country name]
en: Netherlands
sk: Holandsko

[ctx: Country name]
en: New Zealand
sk: Nový Zéland

[ctx: Country name]
en: Nicaragua
sk: Nikaragua

[ctx: Country name]
en: Nigeria
sk: Nigéria

[ctx: Country name]
en: Norway
sk: Nórsko

[ctx: Country name]
en: Papua New Guinea
sk: Papua Nová Guinea

[ctx: Country name]
en: Paraguay
sk: Paraguaj

[ctx: Country name]
en: Philippines
sk: Filipíny

[ctx: Country name]
en: Pitcairn Islands
sk: Pitcairnove ostrovy

[ctx: Country name]
en: Poland
sk: Poľsko

[ctx: Country name]
en: Portugal
sk: Portugalsko

[ctx: Country name]
en: Qatar
sk: Katar

[ctx: Country name]
en: Romania
sk: Rumunsko

[ctx: Country name]
en: Russia
sk: Rusko

[ctx: Country name]
en: Saudi Arabia
sk: Saudská Arábia

[ctx: Country name]
en: Seychelles
sk: Seychely

[ctx: Country name]
en: Singapore
sk: Singapur

[ctx: Country name]
en: Slovakia
sk: Slovensko

[ctx: Country name]
en: Slovenia
sk: Slovinsko

[ctx: Country name]
en: Solomon Islands
sk: Šalamúnove ostrovy

[ctx: Country name]
en: Somalia
sk: Somálsko

[ctx: Country name]
en: South Africa
sk: Južná Afrika

[ctx: Country name]
en: South Korea
sk: Južná Kórea

[ctx: Country name]
en: Spain
sk: Španielsko

[ctx: Country name]
en: Sri Lanka
sk: Srí Lanka

[ctx: Country name]
en: St. Lucia
sk: Sv. Lucia

[ctx: Country name]
en: Sudan
sk: Sudán

[ctx: Country name]
en: Swaziland
sk: Svazijsko

[ctx: Country name]
en: Sweden
sk: Švédsko

[ctx: Country name]
en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

[ctx: Country name]
en: Syria
sk: Sýria

[ctx: Country name]
en: Tanzania
sk: Tanzánia

[ctx: Country name]
en: Thailand
sk: Thajsko

[ctx: Country name]
en: Trinidad and Tobago
sk: Trinidad a Tobago

[ctx: Country name]
en: Tunisia
sk: Tunisko

[ctx: Country name]
en: Turkey
sk: Turecko

[ctx: Country name]
en: Turks and Caicos Islands
sk: Turks a Caicos

[ctx: Country name]
en: Ukraine
sk: Ukrajina

[ctx: Country name]
en: United Arab Emirates
sk: Spojené arabské emiráty

[ctx: Country name]
en: United Kingdom
sk: Spojené kráľovstvo

[ctx: Country name]
en: Uruguay
sk: Uruguaj

[ctx: Country name]
en: Vatican
sk: Vatikán

[ctx: Country name]
en: Virgin Islands
sk: Panenské Ostrovy

[ctx: Country name]
en: Western sahara
sk: Západná Sahara

[ctx: Country name]
en: Yemen
sk: Jemen

[ctx: Country name]
en: Yugoslavia
sk: Juhoslávia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
sk: Impaktný kráter po kométe (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
sk: Galileiho satelity (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
sk: Globálna prachová búrka (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
sk: Jupiter a Io (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image
sk: Zobraziť APOD obrázok

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Radar)
sk: Zobraziť APOD obrázok (Radar)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show APOD Image (Venera lander)
sk: Zobraziť APOD obrázok (Pristávací modul Venera)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
sk: Zobraziť koláž Saturnu a jeho mesiacov

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
sk: Zobraziť obrázok HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
sk: Zobraziť obrázok HST (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1996)
sk: Zobraziť obrázok HST (1996)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
sk: Zobraziť obrázok HST (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1999)
sk: Zobraziť obrázok HST (1999)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
sk: Zobraziť obrázok HST (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
sk: Zobraziť obrázok HST (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
sk: Zobraziť obrázok HST (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2004)
sk: Zobraziť obrázok HST (2004)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Aurora)
sk: Zobraziť obrázok HST (Aurora)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
sk: Zobraziť obrázok HST (detail)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Detail)
sk: Zobraziť obrázok HST (Detail)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
sk: Zobraziť obrázok HST (Hubble V)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
sk: Zobraziť obrázok HST (Hubble X)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (SN 2004dj)
sk: Zobraziť obrázok HST (SN 2004dj)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
sk: Zobraziť obrázok HST (hviezdy v M 31)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
sk: Zobraziť obrázok HST (Prstence a mesiace)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
sk: Zobraziť obrázok KPNO AOP

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
sk: Zobraziť obrázok MGS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
sk: Zobraziť NASA mozaiku

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
sk: Zobraziť obrázok NOAO

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image (Halpha)
sk: Zobraziť obrázok NOAO (Halpha)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
sk: Zobraziť obrázok SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
sk: Zobraziť obrázok Slnka

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
sk: Zobraziť obrázok pristávacieho modulu Viking

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
sk: Zobraziť obrázok Voyager 1

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
sk: Zobraziť obrázok úplného zatmenia

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Triple Eclipse (HST)
sk: Trojnásobné zatmenie (HST)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
sk: Kométa Shoemaker-Levy 9

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
sk: Denné obrázky Slnka

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
sk: Misie NASA Mars

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
sk: Informačná stránka SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
sk: Program Apollo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
sk: Misia Cassini

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The "face" on Mars
sk: Tvár na Marse

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
sk: Misia Galileo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
sk: Misia Magellan

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
sk: Misia Mariner 10

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
sk: Spoločnosť Mars

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
sk: Misie Voyager

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
sk: Celý katalóg Mars

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
sk: Vítajte na Marse!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
sk: Stránka na Wikipédii

[ctx: star name]
en: Acubens
sk: Akubens

[ctx: Satellite group name]
en: Last Launches
sk: Posledné štarty

[ctx: Satellite group name]
en: International Space Station
sk: Medzinárodná vesmírna stanica

[ctx: Satellite group name]
en: Brightest
sk: Najjasnejšie

[ctx: Satellite group name]
en: Weather
sk: Počasie

[ctx: Satellite group name]
en: Earth Resources
sk: Pozemné zdroje

[ctx: Satellite group name]
en: Disaster Monitoring
sk: Monitorovanie katastrof

[ctx: Satellite group name]
en: Geostationary
sk: Geostacionárne

[ctx: Satellite group name]
en: Molniya
sk: Molnija

[ctx: Satellite group name]
en: Iridium
sk: Irídium

[ctx: Satellite group name]
en: Amateur Radio
sk: Amatérske rádio

[ctx: Satellite group name]
en: Experimental
sk: Experimentálne

[ctx: Satellite group name]
en: Other
sk: Iné

[ctx: Satellite group name]
en: GPS Operational
sk: GPS funkčné

[ctx: Satellite group name]
en: Glonass Operational
sk: Glonass funkčný

[ctx: Satellite group name]
en: Russian LEO Navigation
sk: Ruská navigácia LEO

[ctx: Satellite group name]
en: Geodetic
sk: Geodetické

[ctx: Satellite group name]
en: Engineering
sk: Strojárstvo

[ctx: Satellite group name]
en: Education
sk: Vzdelávanie

[ctx: Satellite group name]
en: Miscellaneous Military
sk: Rôzne armády

[ctx: Satellite group name]
en: Radar Calibration
sk: Radarová kalibrácia

[ctx: Satellite group name]
en: Other Miscellaneous
sk: Ostatné rôzne

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GPS
sk: Doplnkový GPS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental GLONASS
sk: Doplnkový GLONASS

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental METEOSAT
sk: Doplnkový METEOSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental INTELSAT
sk: Doplnkový INTELSAT

[ctx: Satellite group name]
en: Supplemental ORBCOMM
sk: Doplnkový ORBCOMM

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Skyview
sk: Zobrazenie oblohy

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-ray
sk: Gama

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
sk: Röntgen

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
sk: Optické

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
sk: Infračervené

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Radio
sk: Rádiové

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
sk: Astrofyzikálny archív vysokých energií (HEASARC)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
sk: Nedávne misie röntgenového žiarenia

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
sk: Predošlá misia röntgenového žiarenia

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
sk: Misie Žiarenie gama

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
sk: Iné misie

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
sk: Obľúbené katalógové voľby

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
sk: Katalógy viacnásobných vlnových dĺžok

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
sk: Extragalaktická databáza NASA (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
sk: Polohy

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
sk: Systém astrofyzikálnych údajov NASA (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
sk: Astronómia a Astrofyzika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
sk: Inštrumentácia

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
sk: Fyzika a Geofyzika

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
sk: Astrofyzikálne predtlače

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: ORFEUS
sk: Orfeus

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: COPERNICUS
sk: Kopernik

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
sk: Obrázky

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
sk: Ďalšie

en: Refraction effects disabled
sk: Refrakčné efekty zakázané

en: When the horizon is switched off, refraction effects are temporarily disabled.
sk: Keď je obzor vypnutý, refrakčné efekty sú dočasne zakázané.

en: Light Pollution Settings
sk: Nastavenie svetelného znečistenia

en: Equipment Settings - Equipment Type and Parameters
sk: Nastavenie zariadenia - typ a parametre zariadenia

en: Unable to find INDI server. Please make sure the package that provides the 'indiserver' binary is installed.
sk: Nemožno nájsť server INDI. Prosím, uistite sa, že balík, ktorý poskytuje program 'Indiserver', je nainštalovaný.

en: Catalogs
sk: Katalógy

en: Guides
sk: Vodiace čiary

en: Xplanet
sk: planéta X

en: Open FITS
sk: Otvoriť FITS

[ctx: Filter by file type: KStars Scripts.]
en: KStars Scripts (*.kstars)
sk: Skripty KStars (*.kstars)

en: Executing remote scripts is not supported.
sk: Spúšťanie vzdialených skriptov nie je podporované.

en: Could not open file %1
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %1

en: The selected script contains unrecognized elements, indicating that it was not created using the KStars script builder. This script may not function properly, and it may even contain malicious code. Would you like to execute it anyway?
sk: Vybraný skript obsahuje nerozpoznané časti, čo znamená, že nebol vytvorený pomocou zostavovateľa skriptov KStars. Skript nemusí fungovať správne a naviac môže obsahovať škodlivý kód. Chcete ho napriek tomu spustiť?

en: Script Validation Failed
sk: Kontrola skriptu zlyhala

en: Run Nevertheless
sk: Napriektomu spustiť

en: Running script: %1
sk: Bežiaci script: %1

en: Script finished.
sk: Skript skončil.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
sk: Atrament pri tlači môžete ušetriť výberom farebnej schémy "Hviezdna mapa", ktorá používa biele pozadie. Chcete tlač dočasne prepnúť do tejto farebnej schémy?

en: Switch to Star Chart Colors?
sk: Prepnúť na graf farieb hviezd?

en: Switch Color Scheme
sk: Prepnúť farebnú schému

en: Do Not Switch
sk: Neprepínať

en: Engage &Tracking
sk: Zaistiť &sledovanie

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 degrees
sk: Približné FOV: %1 stupňov

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcminutes
sk: Približné FOV: %1 uhlových minút

[ctx: approximate field of view]
en: Approximate FOV: %1 arcseconds
sk: Približné FOV:  %1 uhlových sekúnd

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
sk: Zadajte požadovaný zorný uhol

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
sk: Zadajte zorný uhol v stupňoch

en: Attempt to determine from image
sk: Pokúsiť sa vypočítať z obrázku

en: Eyepiece View: Choose a field-of-view
sk: Pohľad okulára: Zvoliť zorné pole

en: FOV to render eyepiece view for:
sk: FOR pre vykreslenie pohľadu okuláru:

en: The file  %1 could not be found. KStars cannot run properly without this file. KStars searches for this file in following locations:
    
    	%2
    
    It appears that your setup is broken.
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor %1. KStars nemožno spustiť správne, bez tohto súboru. KStars hľadá tento súbor v nasledujúcom umiestnení:
    
    	%2
    
    Zdá sa, že vaše nastavenie je poškodené.

en: Critical File Not Found: %1
sk: Nenájdený kritický súbor: %1

en: Reading time zone rules
sk: Čítanie pravidiel časových pásiem

en: Loading city data
sk: Načítavanie údajov mesta

en: Loading User Information
sk: Načítavam používateľské informácie

en: Loading sky objects
sk: Načítavanie objektov oblohy

en: Loading Image URLs
sk: Načítavam URL obrázkov

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
sk: Nepodarilo sa nastaviť čas: %1 / %2 / %3 ; %4 /  %5 / %6

en: Could not set location named %1, %2, %3
sk: Nepodarilo sa nastaviť polohu menom %1, %2, %3

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
sk: Nepodarilo sa otvoriť vlastný súbor odkazov na obrázky.
    Odkaz nebude uložený pre budúce sedenia.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
sk: Nepodarilo sa otvoriť vlastný súbor odkazov na informácie.
    Odkaz nebude uložený pre budúce sedenia.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
sk: zenit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
sk: sever

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
sk: východ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
sk: juh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
sk: západ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
sk: severovýchod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
sk: juhovýchod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
sk: juhozápad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
sk: severozápad

en: Download New Data...
sk: Stiahnuť nové údaje...

en: Downloads new data
sk: Stiahne nové údaje

en: &Save Sky Image...
sk: &Uložiť obrázok oblohy...

en: &Run Script...
sk: &Spustiť skript...

en: Set Time to &Now
sk: Nastaviť čas na &aktuálny

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
sk: &Nastaviť čas...

en: Stop &Clock
sk: Zastaviť &hodiny

en: &Zenith
sk: &Zenit

en: &North
sk: &Sever

en: &East
sk: &Východ

en: &South
sk: &Juh

en: &West
sk: &Západ

en: &Find Object...
sk: &Nájsť objekt...

en: Set Coordinates &Manually...
sk: Nastaviť súradnice &manuálne...

en: &Default Zoom
sk: Š&tandardné zväčšenie

en: &Zoom to Angular Size...
sk: &Zväčšiť na uhlovú veľkosť...

en: &Lambert Azimuthal Equal-area
sk: &Lambertova azimutálna rovnoplocha

en: &Azimuthal Equidistant
sk: &Azimutálne rovnako vzdialený

en: &Orthographic
sk: Ortografický

en: &Equirectangular
sk: Ekvirektangulárny

en: &Stereographic
sk: Stereografický

en: &Gnomonic
sk: Gnómonický

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
sk: &Zobraziť informácie

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
sk: Z&obraziť čas

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
sk: Zo&braziť zaostrenie

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
sk: Zob&raziť umiestnenie

en: Show Main Toolbar
sk: Zobraziť hlavný panel nástrojov

en: Show View Toolbar
sk: Zobraziť panel nástrojov pohľadov

en: Show Statusbar
sk: Zobraziť stavový riadok

en: Show Az/Alt Field
sk: Zobraziť Az/Alt pole

en: Show RA/Dec Field
sk: Zobraziť RA/Dec pole

en: Show J2000.0 RA/Dec Field
sk: Zobraziť pole J2000.0 RA/Dec

en: C&olor Schemes
sk: &Farebné schémy

en: &Classic
sk: Klasický

en: &Star Chart
sk: &Hviezdna mapa

en: &Night Vision
sk: &Nočný pohľad

en: &Moonless Night
sk: &Bezmesačná noc

en: &FOV Symbols
sk: &Symboly ZU

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
sk: &Geografické...

en: Startup Wizard...
sk: Úvodný sprievodca...

en: Calculator
sk: Kalkulačka

en: Observation Planner
sk: Plánovač pozorovania

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
sk: Výška vs. čas

en: What's up Tonight
sk: Čo je hore dnes v noci

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkyCalendar)
en: Sky Calendar
sk: Kalendár oblohy

en: Script Builder
sk: Tvorca skriptov

en: Jupiter's Moons
sk: Jupiterove mesiace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Flags
sk: Vlajky

en: List your &Equipment...
sk: Vypísať vaše zariadenia...

en: Manage Observer...
sk: Spravovať pozorovateľa...

en: Artificial Horizon...
sk: Umelý horizont...

en: Telescope Wizard...
sk: Sprievodca nastavením ďalekohľadu...

en: Device Manager...
sk: Správca zariadení...

en: INDI Control Panel...
sk: Ovládací panel INDI...

en: Displays the Tip of the Day
sk: Zobrazí Tip dňa

[ctx: Tooltip describing the nature of the time step control]
en: Use this to set the rate at which time in the simulation flows.
    For time step 'X' up to 10 minutes, time passes at the rate of 'X' per second.
    For time steps larger than 10 minutes, frames are displayed at an interval of 'X'.
sk: Toto použiť pre nastavenie rýchlosti, pri ktorej plynie simulačný čas.
    Pre časový krok 'X' do 10 minút, čas ubieha rýchlosťou 'X' za sekundu.
    Pre časové kroky väčšie než 10 minút sú snímky zobrazené v intervale 'X'.

en: Time step control
sk: Časový krok riadenia

[ctx: Toggle Stars in the display]
en: Stars
sk: Hviezdy

en: Toggle stars
sk: Prepnúť hviezdy

[ctx: Toggle Deep Sky Objects in the display]
en: Deep Sky
sk: Hlboký vesmír

en: Toggle deep sky objects
sk: Prepnúť deep sky objekty

[ctx: Toggle Solar System objects in the display]
en: Solar System
sk: Slnečná sústava

en: Toggle Solar system objects
sk: Prepnúť objekty slnečnej sústavy

[ctx: Toggle Constellation Lines in the display]
en: Const. Lines
sk: Čiary súhvezdí

en: Toggle constellation lines
sk: Prepnúť čiary súhvezdí

[ctx: Toggle Constellation Names in the display]
en: Const. Names
sk: Názvy súhvezdí

en: Toggle constellation names
sk: Prepnúť mená súhvezdí

[ctx: Toggle Constellation Boundaries in the display]
en: C. Boundaries
sk: Hranice súh.

en: Toggle constellation boundaries
sk: Prepnúť hranice súhvezdí

en: Toggle constellation art (BETA)
sk: Prepnúť obrázky súhvezdí (beta)

[ctx: Toggle Milky Way in the display]
en: Milky Way
sk: Mliečna dráha

en: Toggle milky way
sk: Prepnúť mliečnu dráhu

[ctx: Toggle Equatorial Coordinate Grid in the display]
en: Equatorial coord. grid
sk: Rovníková súrad. sieť

en: Toggle equatorial coordinate grid
sk: Prepnúť rovníkovú súradnicovú sieť

[ctx: Toggle Horizontal Coordinate Grid in the display]
en: Horizontal coord. grid
sk: Horizontálna súrad. sieť

en: Toggle horizontal coordinate grid
sk: Prepnúť horizontálnu súradnicovú sieť

[ctx: Toggle the opaque fill of the ground polygon in the display]
en: Ground
sk: Zem

en: Toggle opaque ground
sk: Prepnúť nepriehľadný zemský povrch

[ctx: Toggle flags in the display]
en: Flags
sk: Vlajky

en: Toggle flags
sk: Prepnúť vlajky

[ctx: Toggle satellites in the display]
en: Satellites
sk: Satelity

en: Toggle satellites
sk: Prepnúť satelity

[ctx: Toggle supernovae in the display]
en: Supernovae
sk: Supernovy

en: Toggle supernovae
sk: Prepnúť supernovy

en: Toggle Ekos
sk: Prepnúť Ekos

[ctx: Toggle the INDI Control Panel in the display]
en: INDI Control Panel
sk: Ovládací panel INDI

en: Toggle INDI Control Panel
sk: Prepnúť ovládací panel INDI

[ctx: Toggle the FITS Viewer in the display]
en: FITS Viewer
sk: Prehliadač FITS

en: Toggle FITS Viewer
sk: Prepnúť prehliadač FITS

en: Edit FOV Symbols...
sk: Upraviť symboly ZU...

en:  Welcome to KStars
sk:  Víta vás KStars

en: nothing
sk: nič

en: Initial Position is Below Horizon
sk: Počiatočná poloha je pod horizontom

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
sk: Počiatočná poloha je pod horizontom.
    Chcete resetovať štandardnú polohu?

en: Reset Position
sk: Resetovať polohu

en: Do Not Reset
sk: Neresetovať

en: &Themes
sk: &Témy

en: (c), The KStars Team
sk: (c) Tím KStars

en: Dec (%1):
sk: d (%1):

en: Desktop Planetarium
sk: Planetárium vašej plochy

en: Distance
sk: Vzdialenosť

en: B - V Index
sk: B - V index

en: Illumination
sk: Svietivosť

en: Perihelion
sk: Perihélium

en: Diameter
sk: Priemer

en: Rotation period
sk: Interval rotácie

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Period
sk: Obdobie

en: Hour angle
sk: Hodinový uhol

en: Airmass
sk: Vrstva vzduchu

en: Rise time
sk: Východ

en: Transit time
sk: Čas prechodu

en: Set time
sk: Nastaviť čas

en: Azimuth at rise
sk: Azimut pri východe

en: Azimuth at transit
sk: Azimut pri prechode

en: Azimuth at set
sk: Azimut pri západe

en: Add Link
sk: Pridať odkaz

en: Find an Object
sk: Nájsť objekt

en: Filter by name:
sk: Filtrovať podľa názvu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
sk: Popis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
sk: Pridať

en: Please, fill in URL and Description
sk: Prosím, vyplňte URL a popis

en: Edit location
sk: Upraviť umiestnenie

en: View location
sk: Zobraziť umiestnenie

en: Add location
sk: Pridať umiestnenie

en: Default city
sk: Predvolené mesto

en: Default province
sk: Predvolená provincia

en: Default country
sk: Predvolená krajina

en: Failed to set location
sk: Zlyhalo nastavenia polohy

en: Successfully set your location
sk: Úspešne nastavená vaša poloha

en: City:
sk: Mesto:

en: Province:
sk: Provincia:

en: Country:
sk: krajina:

en: Latitude:
sk: Zemepisná šírka:

en: Longitude:
sk: Zemepisná dĺžka:

en: UT offset:
sk: UT posun:

en: Failed to edit city
sk: Zlyhalo upravenie mesta

en: Set Geolocation
sk: Nastaviť geo polohu

en: Current Location:
sk: Aktuálna poloha:

en: City filter:
sk: Filter mesta:

en: Province filter:
sk: Filter provincie:

en: Country filter:
sk: Filter krajiny:

en: View resource
sk: Zobraziť zdroj

en: Set as my location
sk: Nastaviť ako moju polohu

en: View
sk: Zobraziť

en: Manage Profiles
sk: Spravovať profily

en: Server Port
sk: Port servera

en: Successfully connected to the server
sk: Úspešne pripojené k serveru

en: Connected to %1
sk: Pripojený k %1

en: Available Devices
sk: Dostupné zariadenia

en: NW
sk: SZ

en: N
sk: S

en: NE
sk: SV

en: E
sk: V

en: SW
sk: JZ

en: S
sk: J

en: SE
sk: JV

en: Projection systems
sk: Projekčné systémy

en: Color Schemes
sk: Farebné schémy

en: FOV Symbols
sk: Symboly FOV

en: Sync
sk: Synchronizovať

en: %1 are toggled on
sk: %1 sú zapnuté

en: %1 is toggled on
sk: %1 je zapnuté

en: %1 are toggled off
sk: %1 sú vypnuté

en: %1 is toggled off
sk: %1 je vypnuté

en: Empty Sky
sk: Prázdna obloha

en: Center and Track
sk: Do stredu a sledovať

en: Star Chart
sk: Hviezdna mapa

en: Night Vision
sk: Nočné videnie

en: Moonless Night
sk: Bezmesačná noc

en: Lambert (Default)
sk: Lambert (predvolené)

en: Azimuthal Equidistant
sk: Azimutálne ekvidistantné

en: Orthographic
sk: Ortografický

en: Equirectangular
sk: Ekvirektangulárna

en: Stereographic
sk: Stereografický

en: Gnomonic
sk: Gnómonická

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetTime)
en: Set Time
sk: Nastaviť čas

en: Month
sk: Mesiac

en: Constellation Lines
sk: Čiary súhvezdí

en: Constellation Names
sk: Mená súhvezdí

en: Constellation Art
sk: Obrázky súhvezdí

en: Milky Way
sk: Mliečna dráha

en: Are you sure you want to exit tutorial?
sk: Naozaj chcete ukončiť výuku?

en: Exit
sk: Ukončiť

en: Start tutorial
sk: Spustiť výuku

en: Context Drawer
sk: Kontextový zakresľovač

en: Top Menu
sk: Vrchná ponuka

en: Bottom Menu
sk: Spodná ponuka

en: Set Location
sk: Nastaviť polohu

[ctx: Northeast]
en: NE
sk: SV

[ctx: Southeast]
en: SE
sk: JV

[ctx: Southwest]
en: SW
sk: JZ

[ctx: Northwest]
en: NW
sk: SZ

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
sk: Víta vás KStarts. Prosím, čakajte kým sa načíta...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP UTC Offset
sk: AP UTC posun

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP local time
sk: AP miestny čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: AP sidereal time
sk: AP hviezdny čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Motion
sk: Prerušiť pohyb

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew
sk: Prerušiť otáčanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort Slew/Track
sk: Prerušiť Točenie/Sledovanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Abort
sk: Prerušiť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Absolute Position
sk: Absolútna poloha

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Activate
sk: Aktivovať

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Active Filter
sk: Aktívny filter

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Actual Time
sk: Súčasný čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Alignment
sk: Zarovnanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Aperture (mm)
sk: Clona (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Atmosphere
sk: Atmosféra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Auxiliary
sk: Prídavný

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Back Light
sk: Zadné svetlo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Backlash
sk: Spätná lomka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bias
sk: Skreslenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Binning
sk: Analýza chybovosti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Bits per pixel
sk: Bitov na bod

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Blue
sk: Modrá

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Brightness
sk: Jas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Information
sk: Informácia CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Simulator
sk: Simulátor CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X Pixel Size
sk: Veľkosť bodu X CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD X resolution
sk: Rozlíšenie CCD v X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y Pixel Size
sk: Veľkosť bodu Y CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCD Y resolution
sk: Rozlíšenie CCD v Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: CCDs
sk: CCD

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Camera Model
sk: Model fotoaparátu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Celsius
sk: Celzius

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Centering
sk: Centrovanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Color
sk: Farba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet DEC motion arcmin/day
sk: DEC pohybu kométy uhlové minúty/deň

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet RA motion arcmin/day
sk: RA pohybu kométy uhlové minúty/deň

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet tracking parameters
sk: Sledovacie parametre kométy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Comet
sk: Kométa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Communication
sk: Komunikácia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compress
sk: Komprimovať

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Compression
sk: Kompresia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Configuration
sk: Nastavenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connect
sk: Pripojiť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Connection
sk: Pripojenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Contrast
sk: Kontrast

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Control
sk: Ovládanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Count
sk: Počet

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dark
sk: Tmavé

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time
sk: Dátum/Čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Date/Time/Location
sk: Dátum/Čas/Poloha

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Debug
sk: Ladenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dec (arcmin)
sk: Dec (uhlové minúty)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Declination axis
sk: Os deklinácia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Deep Sky Catalogs
sk: Katalógy deep sky

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Device
sk: Zariadenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Diff. Eq.
sk: Roz. Rov.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Direction
sk: Smer

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disable
sk: Zakázať

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Disconnect
sk: Odpojiť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Dome control
sk: Ovládania kupoly

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Driver Info
sk: Informácie o ovládači

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duration (s)
sk: Trvanie (s)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Duty cycle
sk: Pracovný cyklus

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: EQ Coord
sk: Rov. Súradnice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (msec)
sk: Východ (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East (sec)
sk: Východ (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East
sk: Východ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: East/West
sk: Východ/Západ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Enable
sk: Povoliť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Eq. Coordinates
sk: Rov. súradnice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Equatorial JNow
sk: Rovníkové JNow

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exec
sk: Spúšťanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose Abort
sk: Prerušiť exponovanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Expose
sk: Vystaviť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Exposure
sk: Expozícia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Extended GPS Features
sk: Rozšírené vlastnosti GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: FWHM (arcseconds)
sk: FWHM (uhlové sekundy)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Factory
sk: Továreň

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fan
sk: Vetrák

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fast
sk: Rýchlo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feed
sk: Kanál

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Feedback
sk: Odozva

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Field De-rotator
sk: Derotátor poľa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Count
sk: Počet filtrov

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Simulator
sk: Simulátor filtra

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Filter Wheel
sk: Koleso filtrov

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Find
sk: Nájsť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware version
sk: Verzia firmvéru

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Firmware
sk: Firmvér

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Flat
sk: Ploché

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Fluorescent
sk: Fluorescentný

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focal Length (mm)
sk: Ohnisková vzdialenosť (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Control
sk: Ovládanie zaostrenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus In
sk: Zaostriť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Out
sk: Nezaostriť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Speed
sk: Rýchlosť zameranie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus Timer
sk: Časovač zaostrenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus in
sk: Zaostriť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focus out
sk: Nezaostriť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser Simulator
sk: Simulátor zaostrovania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focuser
sk: Zaostrovanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Focusers
sk: Zaostrovania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame Rate
sk: Snímková frekvencia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Frame
sk: Rámec

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Freq
sk: Frekv

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Full
sk: Plné

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GOTO
sk: Prejsť na

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Power
sk: Napájanie GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS Status
sk: Stav GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS System
sk: GPS Systém

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: GPS/16 inch Features
sk: GPS/16 palcové vlastnosti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Gamma
sk: Gama

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Generic Video4Linux
sk: Štandardný Video4Linux

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Geographic Location
sk: Zemepisná poloha

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Goto
sk: Prejsť na

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Grey
sk: Šedá

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Abort
sk: vodiace prerušenie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide East/West
sk: Nasmerovať Východ/Západ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Head
sk: Vodiaca hlava

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide North/South
sk: Nasmerovať Sever/Juh

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide West/East
sk: Nasmerovať Západ/Východ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide Wheel
sk: Vodiace koliesko

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guide
sk: Usmerňovať

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Aperture (mm)
sk: Clona navádzača (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Control
sk: Riadenie navádzača

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Focal Length (mm)
sk: Ohnisková vzdialenosť navádzača (mm)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Guider Image
sk: Obrázok navádzača

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Halt
sk: Zastaviť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height m
sk: Výška m

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Height
sk: Výška

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: High
sk: Vysoké

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Horizontal Coords
sk: Horizontálne súradnice

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hour axis
sk: Hodinová os

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hourangle Coords
sk: Súradnice Hodinového uhla

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Hue
sk: Odtieň

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Humidity Perc.
sk: Perc. vlhkosti

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Adjustments
sk: Úpravy obrázka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Control
sk: Ovládacie pole obrázka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Data
sk: Údaje obrázka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Info
sk: Info o obrázku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Settings
sk: Nastavenia obrázku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image Type
sk: Typ obrázku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Image
sk: Obrázok

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Indoor
sk: Vnútri

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Library
sk: Knižnica

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Light
sk: Svetlo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Limiting Mag
sk: Obmedzujúca mag.

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Load
sk: Načítať

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Long. D:M:S +E
sk: Dĺžka D:M:S +E

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Low
sk: Nízke

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Luminosity
sk: Jas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Lunar
sk: Lunárny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Main Control
sk: Hlavné ovládanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Blue
sk: Ručná modrá

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual Red
sk: Ručná červená

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Manual
sk: Ručne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Master alarm
sk: Hlavný alarm

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max slew Rate
sk: Max rozsah točenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Max. travel
sk: Max. dosah

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum Tick
sk: Maximálny tik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Maximum travel
sk: Maximálny dosah

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Medium
sk: Stredné

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mercury
sk: Merkúr

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Minimum Tick
sk: Minimálny tik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mode
sk: Režim

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Moon
sk: Mesiac

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion Control
sk: Ovládanie pohybu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motion
sk: Pohyb

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor Steps
sk: Kroky motora

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Motor steps per tick
sk: Krokov motora na tik

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount coordinates
sk: Súradnice stojana

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mount init.
sk: Zač. stojana

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Mounting
sk: Pripájanie

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Move to rate
sk: Presunúť do rozsahu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Movement Control
sk: Ovládanie pohybu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: N/S Rate
sk: Rýchlosť Sever/Juh

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Name
sk: Názov

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Neptune
sk: Neptún

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Noise Reduction
sk: Redukciu šumu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (msec)
sk: Sever (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North (sec)
sk: Sever (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North
sk: Sever

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: North/South
sk: Server/Juh

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Note
sk: Poznámka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Number
sk: Číslo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OFF
sk: VYPNÚŤ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: ON
sk: ZAPNUTÉ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Temperature (C)
sk: OTA Teplota (C)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: OTA Update
sk: Aktualizácia OTA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Oag Offset (arcminutes)
sk: Oag posun (uhlové minúty)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Info
sk: Informácie o objekte

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object Number
sk: Číslo objektu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Object
sk: Objekt

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Off
sk: Vypnuté

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Offset
sk: Posun

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On Set
sk: Na súprave

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: On
sk: Zapnuté

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Options
sk: Voľby

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Outdoor
sk: Vonkajší

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Park Scope
sk: Rozsah parkovania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Periodic Error
sk: Cyklická chyba

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Philips Webcam
sk: Webová kamera Philips

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size (um)
sk: Veľkosť bodu (um)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size X
sk: Veľkosť bodu X

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pixel size Y
sk: Veľkosť bodu Y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Polar
sk: Polárny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ports
sk: Porty

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Position
sk: Poloha

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Power
sk: Sila

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Pressure hPa
sk: Tlak hPa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Property
sk: Vlastnosť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: RA (arcmin)
sk: RA (uhlové minúty)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Rate
sk: Rýchlosť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Red
sk: Červená

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Relative Position
sk: Relatívna pozícia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution x
sk: Rozlíšenie x

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Resolution y
sk: Rozlíšenie y

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restart
sk: Reštart

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Restore
sk: Obnoviť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: STAR
sk: Hviezda

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Saturation Mag
sk: Mag nasýtenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save home
sk: Uložiť domov

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Location
sk: Rozsah polohy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Scope Properties
sk: Rozsah vlastností

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Seeing
sk: Zrak

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select item...
sk: Vybrať položku...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Select
sk: Vybrať

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Selenographic Sync
sk: Selenografická synchronizácia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set Register
sk: Nastaviť register

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set home
sk: Nastaviť domov

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set register
sk: Nastaviť register

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Set
sk: Nastaviť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Shutter Speed
sk: Rýchlosť uzávierky

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal Time
sk: Hviezdny čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal time
sk: Hviezdny čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sidereal
sk: Hviezdny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulation
sk: Simulácia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Config
sk: Konfig simulátora

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Simulator Settings
sk: Nastavenie simulátora

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 1
sk: Server 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 2
sk: Server 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 3
sk: Server 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site 4
sk: Server 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Management
sk: Spravovanie stavby

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Site Name
sk: Meno servera

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sites
sk: Miesta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sky Glow (magnitudes)
sk: Žiara oblohy (magnitúdy)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sleep
sk: Uspať

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew Accuracy
sk: Presnosť točenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew rate
sk: Rozsah točenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slew
sk: Otočiť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
sk: Pomaly

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc connection
sk: Sledovať pripojenie dc

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc master alarm
sk: Sledovať dc hlavný alarm

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop dc mode
sk: Sledovať dc režim

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Snoop devices
sk: Sledovať zariadenia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar System
sk: Slnečná sústava

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Solar
sk: Slnečný

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (msec)
sk: Juh (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South (sec)
sk: Juh (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: South
sk: Juh

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Speed
sk: Rýchlosť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Star Catalogs
sk: Hviezdne katalógy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Step delay
sk: Oneskorenie kroku

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stop
sk: Zastaviť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream Off
sk: Stream vypnutý

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Stream On
sk: Stream zapnutý

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Swap buttons
sk: Vymeniť tlačidlá

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 1
sk: Prepínač 1

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 2
sk: Prepínač 2

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 3
sk: Prepínač 3

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Switch 4
sk: Prepínač 4

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Sync
sk: Synchronizovať

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope Simulator
sk: Simulátor teleskopu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescope
sk: Ďalekohľad

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Telescopes
sk: Teleskopy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma Driver
sk: Ovládač Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temma version
sk: Verzia Temma

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temp.
sk: Dočasné

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Temperature K
sk: Teplota K

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Ticks
sk: Tikot

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time Factor
sk: Časový faktor

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Time
sk: Čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer (ms)
sk: Časovač (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Timer
sk: Časovač

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Top
sk: Hore

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Total Exposure Time (ms)
sk: Celkový čas expozície (ms)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track Mode
sk: Režim sledovania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Track
sk: Stopa

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Accuracy
sk: Sledovacia presnosť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Frequency
sk: Sledovacia frekvencia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking Mode
sk: Režim sledovania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Tracking mode
sk: Režim sledovania

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Transformation
sk: Transformácia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Offset
sk: Posun UTC

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: UTC Time
sk: UTC čas

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update Client
sk: Aktualizovať klienta

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update GPS
sk: Aktualizovať GPS

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Update
sk: Aktualizovať

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Uranus
sk: Urán

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Use Pulse Cmd
sk: Použiť príkaz impulzu

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Venus
sk: Venuša

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Version
sk: Verzia

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: W/E Rate
sk: Rýchlosť Západ/Východ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Wake up
sk: Prebudiť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Webcam Name
sk: Názov webovej kamery

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (msec)
sk: Západ  (msec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West (sec)
sk: Západ (sec)

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West
sk: Západ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: West/East
sk: Východ/Západ

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance Mode
sk: Režim vyváženie bielej

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: White Balance
sk: Vyváženie bielej

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Whiteness
sk: Belosť

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Width
sk: Šírka

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app. to refracted
sk: app. k lomenému

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., tel., observed
sk: app., refr., tel., pozorované

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: app., refr., telescope
sk: app., refr., teleskop

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: arcseconds
sk: oblúkové sekundy

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: cold
sk: chlad

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: danger
sk: nebezpečenstvo

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: dome control
sk: ovládanie kupoly

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: identity
sk: identita

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: lunar
sk: lunárny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: manual
sk: ručne

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: max Alt
sk: max výška

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: min Alt
sk: min výška

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: off
sk: vypnuté

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: on
sk: zapnuté

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: rel. to HA
sk: rel. k HA

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: sidereal
sk: hviezdny

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: solar
sk: slnečný

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: undefined
sk: nedefinované

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: warm
sk: teplo

en: Original Author
sk: Pôvodný autor

en: Current Maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Converted labels containing technical terms to links to documentation
sk: Konvertované štítky obsahujúce technické výrazy pre odkazy na dokumentáciu

en: Technical documentation on Astronomy and KStars
sk: Technická dokumentácia na Astronomy a KStars

en: Guiding code based on lin_guider
sk: Navádzací kód založený na lin_guider

en: Artwork
sk: Grafický dizajn

en: Improvements to observation plan execution, star hopper etc.
sk: Zlepšenia vykonania plánu pozorovania, hviezdna násypka atď.

en: Extensive testing and suggestions for Ekos/INDI.
sk: Rozsiahle testovanie a nápady pre Ekos/INDI.

en: FITS file(s) to open.
sk: FITS súbor(y) na otvorenie.

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
sk: Nepodarilo sa spracovať formát obrázku %1; predpokladám PNG.

en: Script executed.
sk: Skript spustený.

en: Could not execute script.
sk: Nepodarilo sa spustiť skript.

en: Using CPU date/time instead.
sk: Použijem čas/dátum počítača.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Scope) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TelescopeCheck)
en: Telescope
sk: Ďalekohľad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Refractor
sk: Refraktor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Type)
en: Newtonian
sk: Newton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label31) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Vendor:
sk: Predajca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeApertureText)
en: Aperture:
sk: Clona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Unit:
sk: Jednotka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddEyepiece)
en: Save Eyepiece
sk: Uložiť okulár

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Apparent FOV:
sk: Zdanlivé FOV:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label51)
en: Magnification factor of the Barlow/Shapley lens
sk: Faktor zväčšenia šošovky Barlow/Shapley

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label51)
en: Factor:
sk: Faktor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLens)
en: Save Lens
sk: Uložiť objektív

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddFilter)
en: Save Filter
sk: Uložiť filter

en: End Session
sk: Koniec sedenia

en: Save and End the current session
sk: Uložiť a ukončiť aktuálne sedenie

en: Next Page >
sk: Ďalšia strana >

en: site_
sk: server_

en: session_
sk: sedenie_

en: Next Target >
sk: Ďalší cieľ >

en: observation_
sk: pozorovanie_

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Execute)
en: Execute Session
sk: Spustiť sedenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Enter Session Details:
sk: Zadať podrobnosti sedenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location)
en: set location
sk: nastaviť polohu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Begin:
sk: Začiatok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Equipment:
sk: Príslušenstvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comments:
sk: Komentáre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Language:
sk: Jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: View Object Details:
sk: Prehľad podrobností objektu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
sk: Rektascenzia:

[ctx: Move the telescope to an object or location]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Slew)
en: Slew Telescope
sk: Natočiť teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_3)
en: Enter the Observation Details:
sk: Zadať podrobnosti pozorovania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Observer
sk: Pozorovateľ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Telescope:
sk: Ďalekohľad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Eyepiece:
sk: Okulár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Lens:
sk: Šošovka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Seeing:
sk: Zrak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: arc seconds
sk: uhlové sekundy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Faintest Star:
sk: Najslabšia hviezda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (magnitude)
sk: (magnitúda)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NextButton)
en: Next >
sk: Ďalej >

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, SessionURL)
en: Step 1: Session Details
sk: Krok 1: Podrobnosti sedenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, AddObject)
en: Add new object to list
sk: Pridať nový objekt do zoznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, RemoveObject)
en: Remove object from list
sk: Odstrániť objekt zo zoznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, ObservationsURL)
en: Step 2: Observations
sk: Krok 2: Pozorovania

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Another Observer already exists with the given Name and Surname, Overwrite?
sk: Už existuje iný pozorovateľ s daným menom a priezviskom, prepísať?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
sk: &Všeobecné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, BackendsGroupBox)
en: Backends
sk: Backendy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
sk: Opraviť súradnice objektov v dôsledku atmosferických efektov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
sk: Atmosféra ohýba prechádzajúce svetlo podobne ako šošovka. Pokiaľ je táto voľba zapnutá, bude "atmosferická refrakcia" na hviezdnej mape simulovaná. Táto korekcia sa však aplikuje iba vtedy, pokiaľ sa používa horizontálny súradnicový systém.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
sk: Opraviť pre atmosferickú refrakciu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: Correct for the effect of sun's gravity on star positions, as predicted by General Relativity, and verified by Eddington's experiment.
sk: Opraviť pre vplyv slnečnej gravitácie na hviezdne pozície, ako bolo predpokladané Všeobecnou teóriou relativity a overené Eddingtonovým experimentom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRelativistic)
en: General Relativity effects near the sun
sk: Vplyvy Všeobecnej teórie relativity blízko slnka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysRecomputeCoordinates)
en: Checking this option causes recomputation of current equatorial coordinates from catalog coordinates (i.e. application of precession, nutation and aberration corrections) for every redraw of the map. This makes processing slower when there are many stars to handle, but is more likely to be bug-free. There are known bugs in the rendering of stars when this recomputation is avoided.
sk: Zaškrtnutie tejto voľby spôsobí prepočítanie súčasných rovníkových súradníc z katalógu súradníc (t.j. aplikácia korekcií precesie, nutácie a aberácie) pre každé prekreslenie mapy. To robí spracovanie pomalším pri existencii mnohých riešených hviezdach, ale je viac pravdepodobné, že to bude je bez chyby. Existujú známe chyby vo vykresľovaní hviezd, keď prepočítanie vynechá.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ImageryGroupBox)
en: DSS Imagery
sk: Obraznosť DSS

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Logging Output
sk: Výstup záznamov

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Look and &Feel
sk: Vzhľad a nastavenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
sk: Zobraziť popis s menom pri vycentrovanom objekte?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
sk: Ak je označené, popis s menom bude dočasne zobrazený pri objekte, pokiaľ sa bude nachádzať v strede zobrazenia. Môžete zobraziť trvalý popis ktorémukoľvek objektu použitím kontextového menu vyvolaného kliknutím pravým tlačidlom myši.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
sk: Zobraziť popis pri vycentrovanom objekte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
sk: Zobraziť dočasný popis pri prechode kurzorom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Arrow
sk: Šípka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Cross
sk: Kríž

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Select this for smoother (but slower) graphics
sk: Toto vybrať pre hladšiu (ale pomalšiu) grafiku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAntialias)
en: Use antialiased drawing
sk: Použiť vyhladzované vykresľovanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
sk: Zobraziť otáčavý pohyb pri zmene pozície?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
sk: Ak je označené, zmena zameranej pozície bude mať za následok animované "otáčanie sa" na novú pozíciu. Inak sa zobrazenie vycentruje na novú pozíciu okamžite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
sk: Použiť animované otáčanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
sk: Nevykreslovať všetky objekty pri presune mapy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
sk: Pri posune mapy môže byť plynulosť animácia ohrozená, ak program musí vykreslovať príliš veľa objektov na mapu; označením tejto položky dočasne skryjete niektoré objekty počas zobrazovania pohybu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
sk: Skryť objekty pri presune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
sk: Skryť aj ak je časová škála väčšia ako:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
sk: Ak je zaškrtnuté, slabšie hviezdy budú budú skryté pri presune mapy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
sk: Hviezdy slabšie ako táto nebudú vykresľované pri presune mapy.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
sk: Skryť telo Slnečnej sústavy pri presune?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
sk: Ak je označené, všetky časti tela Slnečnej sústavy budú skryté pri presune mapy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
sk: Slnečná sústava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideLabels)
en: Object labels
sk: Popisy objektov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
sk: Ak je označené, čiary súhvezdí budú skryté pri presune mapy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
sk: Čiary súhvezdí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: If checked, then the coordinate grids will be hidden when the map is in motion.
sk: Ak je zaškrtnuté, súradnicové siete budú skryté pri presune mapy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideGrids)
en: Coordinate grids
sk: Súradnicové siete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
sk: Hranice súhvezdí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
sk: Ak je označené, mená súhvezdí budú skryté pri presune mapy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
sk: Mená súhvezdí

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Observing &List
sk: Zoznam pozorovaní

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListOptions)
en: Observing List Labels
sk: Popisy zoznamov pozorovaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListSymbol)
en: S&ymbol
sk: Sy&mbol

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObsListImageryOptions)
en: Preferred Imagery
sk: Preferovaný obraznosť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ObsListPreferSDSS)
en: Sloan &Digital Sky Survey (SDSS)
sk: Sloan Digital Sky Sur&vey (SDSS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, holeSizeLabel)
en: Hole size in degrees:
sk: Veľkosť diery v stupňoch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarNames)
en: Show &name
sk: &Zobraziť meno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowStarMagnitudes)
en: Show ma&gnitude
sk: &Zobraziť magnitúdu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelDensity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DeepSkyLabelDensityLabel)
en: Label density:
sk: Hustota popisov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyNames)
en: Show na&me
sk: &Zobraziť názov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DeepSkyLongLabels)
en: Show &long names
sk: Ukázať d&lhé názvy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDeepSkyMagnitudes)
en: Show magni&tude
sk: &Zobraziť magnitúdu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
sk: Oddialenie hranice slabosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
sk: Zväčšenie hranice slabosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnknownMagObjects)
en: Show objects of unknown magnitude
sk: Ukázať objekty neznámej magnitúdy

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
sk: Bezmesačná noc

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
sk: Skutočné farby

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
sk: Plná červená

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
sk: Plná čierna

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
sk: Plná biela

[ctx: show stars as colored circles]
en: Solid Colors
sk: Celistvé farby

en: New Color Scheme
sk: Nová farebná schéma

en: Enter a name for the new color scheme:
sk: Zadajte meno pre novú schému:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
sk: Nepodarilo sa otvoriť lokálny indexový súbor pre farebnú schému.
    Schému nie je možné odstrániť.

en: Could not delete the file: %1
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor: %1

en: Error Deleting File
sk: Chyba pri odstraňovaní súboru

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
sk: V súbore colors.dat sa nepodarilo nájsť položku %1.

en: Scheme Not Found
sk: Schéma nenájdená

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
sk: Aktuálne nastavenie farieb

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
sk: Zoznam všetkých nastaviteľných farieb tohto programu. Vedľa každej položky sa nachádza štvorec zobrazujúci aktuálnu farbu položky. Kliknutím na položku zmeníte jej farbu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: InfoBox BG mode:
sk: Režim pozadia infoboxu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
sk: Bez výplne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
sk: Priesvitné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
sk: Nepriehľadné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Star color mode:
sk: Farebný mód hviezd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
sk: Nastaviť farebný mód hviezd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
sk: Sú štyri spôsoby vykresľovania hviezd na mapu. Štandardne sú hviezdy vykresľované ako kruhy s bielou výplňou a okrajom zafarbeným tak, aby odrážal aktuálnu farbu hviezdy. Môžete si však zvoliť vykresľovať hviezdy ako úplne biele, červené alebo čierne kruhy  podľa potrieb celkovej farebnej schémy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
sk: Farebná intenzita hviezd:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
sk: nastaviť farebnú intenzitu hviezd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
sk: Pri použití režimu realistických farieb hviezdy, bude táto voľba nastavená na úroveň nasýtenia hviezdnych farieb. Vyššia hodnota znamená intenzívnejšie farby.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
sk: Prednastavené farebné schémy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
sk: Zoznam prednastavených farebných schém

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
sk: Zoznam všetkých známych farebných schém. Štandardne program obsahuje niekoľko schém, ale môžete si definovať svoje vlastné.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
sk: Vytvoriť novú farebnú schéma použitím aktuálnych farieb

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddPreset)
en: After changing the colors to a scheme that you like, press this button to create a new scheme using those colors.  Your scheme will appear here in the list of presets, and will also be available in the "Settings" menu of the main window.
sk: Po nastavení farieb schémy stlačte toto tlačidlo na vytvorenie novej farebnej schémy, ktorá bude používať zvolené farby. Vaša schéma sa objaví tomto zozname ako aj v menu "Nastavenia" hlavného okna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Save As...
sk: Uložiť ako...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
sk: Odstrániť prednastavenú farebnú schému

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
sk: Stlačením tohto tlačidla odstránite zvýraznenú farebnú schému. Týmto tlačidlom môžete odstraňovať len svoje vlastné farebné schémy.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
sk: Zobraziť čiary súhvezdí?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
sk: Ak je označené, čiary súhvezdí budú zobrazené pri presune mapy oblohy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: &Constellation lines
sk: Č&iary súhvezdí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelSkyCulture)
en: Sky culture:
sk: Kultúra oblohy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Choose sky culture
sk: Vybrať kultúru oblohy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, SkyCultureComboBox)
en: Here, you can choose how constellations are represented
sk: Tu si môžete vybrať, ako sú súhvezdia zastúpené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCBounds)
en: Constellation &boundaries
sk: &Hranice súhvezdí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlightedCBound)
en: Highlight central constellation boundary
sk: Zvýrazniť centrálne hranice súhvezdí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
sk: Zobraziť mená súhvezdí?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
sk: Ak je označené, mená súhvezdí budú zobrazené pri presune mapy oblohy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Constellation &names
sk: &Mená súhvezdí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
sk: Možnosti mien súhvezdí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
sk: Použiť latinské mená súhvezdí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
sk: Vyberte toto, aby sa zobrazovali latinské mená súhvezdí na mape oblohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: L&atin
sk: &Latinské

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
sk: Použiť lokalizovaná mená súhvezdí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
sk: Zvoľte, pokiaľ chcete na mape používať lokalizované mená súhvezdí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
sk: Lokalizované

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
sk: Použiť IAU skratky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
sk: Zvoľte, pokiaľ chcete používať skratky Medzinárodnej Astronomickej Únie ako mená súhvezdí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Abbre&viated
sk: &Skrátené

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
sk: Zobraziť ekliptiku?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
sk: Ak je zaškrtnuté, ekliptika bude vykreslená na mape oblohy. Ekliptika je veľký kruh na oblohe, ktorý sa zdá, že Slnko sleduje počas jedného roka. Všetky ďalšie telesá slnečnej sústavy tiež zhruba pohybujú po ekliptike.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
sk: Vyplniť miesta medzi obrysmi Mliečnej dráhy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
sk: Ak je označené, miesta medzi obrysmi Mliečnej dráhy budú vyplnené. Inak budú vykreslené len obrysy.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
sk: Zobraziť obzor?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
sk: Ak je označené, čiara predstavujúca miestny obzor bude vykresľovaná na mape.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Hori&zon (line)
sk: &Obzor (čiara)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
sk: Zobraziť obrysy Mliečnej dráhy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
sk: Ak je označené, obrysy reprezentujúce Mliečnu dráhu budú vykresľované na hviezdnej mape

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: If checked, coordinate grids will automatically change according to active coordinate system.
sk: Ak je zaškrtnuté, súradnicové siete sa budú automaticky meniť podľa aktívneho súradnicového systému.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSelectGrid)
en: Automatically select coordinate grid
sk: Automaticky vybrať súradnicovú sieť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: Draw flags?
sk: Kresliť vlajky?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFlags)
en: If checked, flags will be drawn on the sky map
sk: Ak je zaškrtnuté, vlajky budú kreslené na mapu oblohy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Draw equatorial coordinate grid?
sk: Kresliť rovníkovú súradnicovú sieť?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
sk: Ak je zaškrtnuté, sieť čiar bude prekresľovaná každé 2 hodiny rektascenzie a každých 20 stupňov deklinácie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: Equatorial coordinate grid
sk: Rovníková súradnicová sieť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Draw horizontal coordinate grid?
sk: Vykresľovať horizontálnu súradnicovú sieť?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 30 degrees in Azimuth and every 20 degrees in Altitude.
sk: Ak je zaškrtnuté, sieť čiar bude prekresľovaná každých 30 stupňov azimutu a a každých 20 stupňov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizontalGrid)
en: Horizontal coor&dinate grid
sk: Horizontálna súradnicová mriežka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
sk: Zobraziť nepriehľadný zemský povrch?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
sk: Ak je označené, oblasť pod obzorom bude vyplnená na simuláciu zemského povrchu. Pokiaľ sa používajú rovníkové súradnice,  nie je zemský povrch nikdy zobrazený.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Opaque &ground
sk: &Nepriehľadný zemský povrch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
sk: Zobraziť Nebeský rovník?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
sk: Ak je označené, Nebeský rovník bude vykresľovaný na hviezdnej mape.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Celestial e&quator
sk: &Nebeský rovník

en: %1 position calculation error: %2.
sk: %1 chyba výpočtu polohy: %2.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellites)
en: Show satellites
sk: Zobraziť satelity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVisibleSatellites)
en: Show only visible satellites
sk: Zobraziť iba viditeľné satelity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSatellitesLabels)
en: Show labels
sk: Zobraziť popisy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawSatellitesLikeStars)
en: Draw satellites like stars
sk: Kresliť satelity ako hviezdy

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, FilterEdit)
en: Search satellites
sk: Hľadať satelity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, UpdateTLEButton)
en: Update TLEs
sk: Aktualizovať TLE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSolarSystem)
en: Show solar system objects
sk: Zobraziť objekty slnečnej sústavy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
sk: Slnko, Mesiac a planéty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
sk: Zobraziť Saturn?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
sk: Ak je označené, Saturn bude zobrazený na mape.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
sk: Zobraziť hlavné časti Slnečného systému?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
sk: Ak je označené, planéty, Slnko a Mesiac budú zobrazené ako bitmapové obrázky na mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
sk: Použiť obrázky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
sk: Zobraziť Mars?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
sk: Ak je označené, Mars bude zobrazený na mape.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
sk: Zobraziť mená hlavných častí Slnečného systému?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
sk: Ak je označené, mená budú zobrazené pri planétach, Slnku a Mesiaci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
sk: Použiť mená

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
sk: Označiť všetky hlavné časti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
sk: Stlačte toto, aby všetky planéty, Slnko a Mesiac boli zobrazené na mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select All
sk: Vybrať všetko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
sk: Odznačiť všetky hlavné časti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
sk: Stlačením tohto tlačidla odznačíte všetky planéty, Slnko a Mesiac, takže nebudú zobrazené na mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
sk: Nevybrať nič

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
sk: Zobraziť Venušu?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
sk: Ak je označené, Venuša bude zobrazená na mape.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
sk: Zobraziť Slnko?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
sk: Ak je označené, Slnko bude zobrazené na mape.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: The sun
sk: Slnko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
sk: Zobraziť Jupiter?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
sk: Ak je označené, Jupiter bude zobrazený na mape.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
sk: Zobraziť Mesiac?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
sk: Ak je označené, Mesiac bude zobrazený na mape.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: The moon
sk: Mesiac

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
sk: Zobraziť Merkúr?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
sk: Ak je označené, Merkúr bude zobrazený na mape.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
sk: Zobraziť Neptún?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
sk: Ak je označené, Neptún bude zobrazený na mape.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
sk: Zobraziť Urán?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
sk: Ak je označené, Urán bude zobrazený na mape.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
sk: Malé planéty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
sk: Zobraziť asteroidy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
sk: Ak je označené, asteroidy budú zobrazené na mape

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
sk: Zobraziť kométy?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
sk: Ak je označené, kométy budú zobrazené na mape

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
sk: Zobraziť mená komét blízko Slnka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
sk: Ak je označené, mená tých komét, ktoré sú blízko Slnka, budú zobrazené. Jasnosť komét kolíše na ich orbitálnej dráhe, takže jasnosť magnitúdy nemá v tomto prípade efekt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
sk: Nastaviť najslabšiu magnitúdu pre vykresľovanie asteroidov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
sk: Maximálna vzdialenosť pre mená komét

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
sk: Nastaví maximálna vzdialenosť od Slnka pre kométu, na zobrazenie jej mena, v Astronomických jednotkách (AU). 1 AU je vzdialenosť medzi Zemou a Slnkom, približne 150 miliónov km

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Attach name labels to asteroids?
sk: Pripojiť popisy s menami k asteroidom?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: If checked, then name labels will be attached to asteroids
sk: Ak je zaškrtnuté, potom budú popisy s menami pripojené k asteroidom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroidNames)
en: Show names
sk: Zobraziť názvy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TrailsBox)
en: Orbit Trails
sk: Orbitálne dráhy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
sk: Automatické stopa sledovaného telesa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
sk: Ak je zaškrtnuté, ktorékoľvek teleso slnečnej sústavy bude mať dočasnú dráhu, pokiaľ bude v strede zobrazenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
sk: Vždy ukázať dráhu, keď sa sleduje teleso slnečnej sústavy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
sk: Prechádzať farbou dráhy do pozadia?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
sk: Ak je zaškrtnuté, farba dráhy planéty bude zmiešaná farbou pozadia oblohy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
sk: Prechádzať dráhami do farby pozadia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
sk: Vyčistiť všetky orbitálne dráhy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
sk: Toto stlačte na vyčistenie všetkých orbitálnych dráh, ktoré máte možno pripojené k telesám slnečnej sústavy s pravým tlačidlom pre kontextové menu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
sk: Odstrániť všetky dráhy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Earth satellite tracks
sk: Dráhy satelitov Zeme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSupernovae)
en: Show supernovae
sk: Zobraziť supernovy

en: Names:
sk: Názvy:

en: Asteroid/Comet details
sk: Podrobnosti asteroidu/kométy

en: Date, time and location:
sk: Dátum, čas a poloha:

en: Could not upload file
sk: Nepodarilo sa poslať súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recaptureButton)
en: Capture again...
sk: Zachytiť znova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete snapshot
sk: Vymazať momentku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save to file...
sk: Uložiť do súboru...

en: Open Cluster
sk: Otvorená hviezdokopa

en: Asterism
sk: Asterizmus

en: Globular Cluster
sk: Guľová hviezdokopa

en: Gaseous Nebula
sk: Plynná hmlovina

en: Dark Nebula
sk: Tmavá hmlovina

en: Planetary Nebula
sk: Planetárna hmlovina

en: Supernova Remnant
sk: Zvyšky supernovy

en: Galaxy
sk: Galaxia

en: Quasar
sk: Kvazar

en: Galactic Cluster
sk: Galaktická hviezdokopa

en: Star Magnitudes:
sk: Magnitúdy hviezd:

en: Chart Scale:
sk: Mierka grafu:

en: Observer:
sk: Pozorovateľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
sk: Dátum:

en: Site:
sk: Server:

en: Trans:
sk: Prechod:

en: Power:
sk: Sila:

en: Star hopper returned empty path. We advise you to change star hopping settings or use manual capture mode.
sk: Hviezdny skokan vrátil prázdnu cestu. Odporúčame vám zmeniť nastavenie hviezdneho preskakovania, alebo použiť ručný režim zachytenia.

en: Star hopper failed to find path
sk: Hviezdny skokan zlyhal pri hľadaní cesty

en: Go to next Wizard page
sk: Prejsť na nasledujúcu stránku sprievodcu

en: Go to previous Wizard page
sk: Prejsť na predchádzajúcu sprievodcu

en: Logging Form
sk: Formulár záznamov

en: Field of View Snapshots
sk: Momentky zorného poľa

en: Details About Object
sk: Podrobnosti o objekte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Basic Finder Chart Settings
sk: Základné nastavenie mapy hľadača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic document details: title, subtitle and description.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
sk: <p>Nastaviť základné údaje dokumentu: názov, podtitul a popis.</p>
    <p>Keď je hotovo, stlačiť tlačidlo <b>Ďalej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
sk: Titulok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subtitleLabel)
en: Subtitle:
sk: Podtitulok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Additional Finder Chart Contents
sk: Vybrať dodatočný obsah mapy hľadača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Finder chart can contain additional elements such as details tables and logging forms. Select which you want to be included in finder chart and press <b>Next</b> to proceed.</p>
sk: <p>Mapa hľadača môže obsahovať ďalšie časti ako tabuľky podrobností a formuláre záznamov. Vyberte si, ktoré chcete zahrnúť do mapy hľadača a stlačte <b>Ďalej</b> na pokračovanie.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tablesLabel)
en: Details tables
sk: Tabuľky podrobností

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, generalCheckBox)
en: Add general details table
sk: Pridať všeobecnú tabuľku podrobností

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, posCheckBox)
en: Add position details table
sk: Pridať tabuľku podrobností polohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rstCheckBox)
en: Add Rise/Set/Transit details table
sk: Pridať tabuľku podrobností pre Východ/Západ/Prechod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, astComCheckBox)
en: Add Asteroid/Comet details table
sk: Pridať tabuľku podrobností asteroidov/komét

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loggingFormLabel)
en: Logging form
sk: Formulár záznamov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, loggingFormBox)
en: Add basic logging form to finder chart
sk: Pridať základný záznamový formulár do mapy hľadača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Browse Captured Field of View Images
sk: Prechádzať zachytené obrázky zorného poľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: After FOV snapshots are captured, you can view, caption and delete them using Field of View Snapshot Browser window.
sk: Potom, čo sú zachytené momentky FOV, môžete ich vidieť, popisovať a vymazať pomocou okna Prehliadač momentiek zorného poľa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: Browse captured FOV snapshots
sk: Prechádzať zachytené momentky FOV

en: Only magnitudes chart
sk: Len graf magnitúd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Basic Field of View Capture Settings
sk: Nastaviť základné nastavenie zachytenia zorného poľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Set basic field of view capture settings: color scheme, legend and FOV image shape, then click <b>Next</b> to proceed.</p>
sk: <p>Nastaviť základné nastavenie zachytenia zorného poľa: farebná schéma, legenda a tvar FOV obrázka, potom kliknúť na <b>Ďalej</b> na pokračovanie.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, switchColorsBox)
en: Use "Sky Chart" color scheme
sk: Použiť farbnú schému "Hviezdna mapa"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overrideShapeBox)
en: Override FOV shape to rectangular
sk: Prepísať tvar FOV na obdĺžnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Scale and magnitudes chart
sk: Mierka a graf magnitúd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addLegendBox)
en: Add scale and magnitudes chart to exported FOV images
sk: Pridať rozsah a graf magnitúd do exportovaných obrázkov  FOV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useAlphaBlendBox)
en: Use alpha-blended background
sk: Použiť alfa-miešané pozadie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Chart orientation:
sk: Orientácia grafu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Chart position:
sk: Poloha grafu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Chart type:
sk: Typ grafu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Manually Capture Field of View Snapshots
sk: Ručne zachytené momentky zorného poľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>In manual field of view capture method, user centers sky map to a point of interest, then captures snapshots of sky fragments inside the active FOV symbol.</p>
    <p>When in field of view capture mode, press <b>Page Up</b> and <b>Page Down</b> to switch FOV symbols. Snapshots are captured by pressing <b>K</b> key. When done, press <b>Escape</b> key to return to the Printing Wizard.</p>
    <p>Press <b>Next</b> when done.</p>
sk: <p>Pri ručnej metóde zachytenia zorného poľa, používateľ umiestni do stredu mapy oblohy bod záujmu, potom zachytí momentky kúska oblohy v aktívnom FOV symbole.</p>
    <p>Počas režimu zachytenia zorného poľa, stlačte <b>Page Up</b> a <b>Page Down</b> na prepnutie FOV symbolov. Momentky sú zachytené stlačením klávesu <b>K</b>. Keď je hotovo, stlačte kláves <b>Escape</b> na návrat do Sprievodcu tlačou.</p>
    <p>Stlačte <b>Ďalej</b>, keď je hotovo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, captureButton)
en: Begin capture
sk: Začať zachytenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Set Star Hopper FOV Capture Options
sk: Nastaviť voľby FOV Hviezdneho skokana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: Configure star hopper FOV capture: select object at which star hopping will begin, select FOV symbol and magnitude limit.
sk: Konfigurovať zachytenie FOV hviezdneho skokana: vybrať objekt, na ktorom hviezdne preskakovanie začne, symbol FOV a obmedzenie magnitúdy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Select begin star:
sk: Vybrať začiatočnú hviezdu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFromListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fromListButton)
en: Select object from list
sk: Vybrať objekt zo zoznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pointButton)
en: Point object on sky map
sk: Ukázať objekt na mape oblohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detailsButton)
en: Show details...
sk: Zobraziť podrobnosti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Hopping FOV:
sk: FOV preskakovania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Hop magnitude limit:
sk: Obmedzenie magnitúdy preskoku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Choose Field of View Capture Method
sk: Zvoliť zorné pole metódy zachytenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select field of view capture method. There are two methods: manual and star hopping-based.</p>
    <p>In <b>manual method</b> you navigate the sky map to find the objects of interest, then capture multiple fields of view representations.</p>
    <p><b>Star hopping-based method</b> automatically captures FOV snapshots using star hopping. This is experimental feature.</p>
    <p>Once you have selected field of view capture method, press <b>Next</b>.</p>
sk: <p>Výber metódy zachytenia zorného poľa. Existujú dve metódy: ručná a metóda založená na hviezdnom preskakovaní.</p>
    <p>Pri <b>ručnej metóde</b> smerujete mapu oblohy, aby sa našli objekty záujmu, potom zachytené viacnásobné znázornenia zorných polí.</p>
    <p><b>Metóda založená na hviezdnom preskakovaní</b> automaticky zachytáva momentky FOV pomocou hviezdneho preskakovania. Toto je experimentálna funkcia.</p>
    <p>Akonáhle ste si vybrali metódu zachytenia zorného poľa, stlačte <b>Ďalej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Field of view definition method:
sk: Spôsob definície zorného poľa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualRadio)
en: Manually capture field of view snapshots
sk: Ručne zachytené momentky zorného poľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hopperRadio)
en: Star hopper-based fields of view capture (experimental)
sk: Zachytenie založené na zornom poli hviezdneho skokana (experimentálne)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Select Sky Object
sk: Vybrať objekt oblohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Select observed sky object. You can select it from object list, by clicking <b>Select object from list</b> button or point it on sky map by pressing <b>Point object on sky map</b>. After object is located, press it with right mouse button and select <b>Select this object</b> option from context menu.</p>
    <p>When done, press <b>Next</b> button.</p>
sk: <p>Výber pozorovaného objektu oblohy. Môžete ho vybrať zo zoznamu objektov kliknutím na tlačidlo <b>Vybrať objekt zo zoznamu</b> alebo ho ukázať na mape oblohy stlačením <b>Ukázať objekt na mape oblohy</b>. Potom, čo je objekt zameraný, stlačte ho pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť <b>Vybrať tento objekt</b> z kontextového menu.</p>
    <p>Keď je hotovo, stlačte tlačidlo <b>Ďalej</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedObjLabel)
en: Selected object:
sk: Vybrať objekt:

en: Could not upload file to remote location: %1
sk: Nepodarilo sa nahrať súbor na vzdialené umiestnenie: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Preview, Print and Export
sk: Náhľad, tlač a export

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>Your document is ready to be printed. Click <b>Print preview</b> button to preview it and <b>Print</b> button to begin printing. You can also export it to file.</p>
    <p>If you wish to change contents of printed document, click <b>Previous</b> button to get back to previous steps.</p>
sk: <p>Váš dokument je pripravený k tlači. Kliknite na tlačidlo <b>Náhľad tlače</b> pre náhľad a tlačidlo <b>Tlačiť</b> na začatie tlačenia. Môžete ho tiež exportovať do súboru.</p>
    <p>Ak chcete zmeniť obsah tlačeného dokumentu, kliknite na tlačidlo <b>Predchádzajúci</b> pre návrat k predchádzajúcim krokom.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Print preview
sk: Náhľad tlače

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, printButton)
en: Print
sk: Tlačiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepTitle)
en: Welcome to the KStars Printing Wizard
sk: Víta vás Sprievodca tlačou KStars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stepText)
en: <p>This wizard will help you set up all the parameters for printing finder charts with logging forms.</p>
    <p>To get started, press the <b>Next</b> button.</p>
sk: <p>Tento sprievodca vám pomôže nastaviť všetky parametre pre vytlačenie mapy hľadača s formulármi záznamov.</p>
    <p>Ak chcete začať, stlačte tlačidlo <b>Ďalej</b>.</p>

en: Loading asteroids
sk: Načítavanie planétok

[ctx: Asteroid name (optional)]
en: Europa
sk: Európa

en: Error downloading asteroids data: %1
sk: Chyba sťahovania údajov asteroidov: %1

en: Loading comets
sk: Načítavanie komét

en: Constellation Boundaries
sk: Hranice súhvezdí

en: Loading Constellation Boundaries
sk: Načítavanie hraníc súhvezdí

en: Star HD%1 not found.
sk: Hviezda HD%1 nenájdená.

en: Loading constellation names
sk: Načítavanie názvov súhvezdí

en: No icon
sk: Žiadna ikona

en: Creating horizon
sk: Vytváranie horizontu

en: Loading %1
sk: Načítavanie %1

note: i18n("Loading Milky Way")); Magellanic clouds loadContours("lmc.dat", i18n("Loading Large Magellanic Clouds")); loadContours("smc.dat", i18n("Loading Small Magellanic Clouds")); summary();
en: Loading Milky Way
sk: Načívatam Mliečnu dráhu

en: Loading Large Magellanic Clouds
sk: Načítavanie Veľkého Magellanovho mraku

en: Loading Small Magellanic Clouds
sk: Načítavanie Malého Magellanovho mraku

en: Host Galaxy :: %1
sk: Hostiteľská galaxia :: %1

en: Magnitude :: %1
sk: Magnitúda :: %1

en: Type :: %1
sk: Typ :: %1

en: Position :: RA : %1 Dec : %2
sk: Poloha :: RA : %1 Dec : %2

en: Date :: %1
sk: Dátum :: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, centrePushButton)
en: Slew map to object
sk: Natočiť mapu na objekt

en: Loading satellites
sk: Načítavanie satelitov

en: Update TLEs...
sk: Aktualizovať TLE...

en: Update %1 satellites
sk: Aktualizovať %1 satelitov

en: Loading solar system
sk: Načítavanie slnečnej sústavy

en: Loading stars
sk: Načítavanie hviezd

en: Please wait while re-indexing stars...
sk: Počkajte, prosím, počas reindexovania hviezd...

en: Requested Position Below Horizon
sk: Požadovaná pozícia pod horizontom

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
sk: Požadovaná pozícia je pod horizontom.
    Chcete sa tam presunúť aj tak?

en: Go Anyway
sk: Prejsť aj tak

en: Keep Position
sk: Udržovať polohu

en: Sloan Digital Sky Survey image provided by the Astrophysical Research Consortium [free for non-commercial use].
sk: Obrázok Sloan Digital Sky Survey poskytnutý od Astrophysical Research Consortium [voľný pre nekomerčné použitie].

en: Angular distance: %1
sk: Uhlová vzdialenosť: %1

en: ; Physical distance: %1 pc
sk: ; Fyzická vzdialenosť: %1 pc

en: Star Hopper: Choose a field-of-view
sk: Hviezdny skokan: Zvoliť zorné pole

en: FOV to use for star hopping:
sk: FOV použité pre hviezdne preskakovanie:

en: Star Hopper: Enter field-of-view to use
sk: Hviezdny skokan: Zadať zorné pole pre použitie

en: FOV to use for star hopping (in arcminutes):
sk: FOV použité pre hviezdne preskakovanie (v uhlových minútach):

en: No object selected.
sk: Nevybraný žiadny objekt.

en: Object Details
sk: Detaily objektu

[ctx: Jupiter's moon Europa]
en: Europa
sk: Európa

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
sk: Ganymedes

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
sk: Spln

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
sk: Nov

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
sk: Prvá štvrtina

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
sk: Posledná štvrtina

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
sk: Dorastajúci kosáčik

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
sk: Dorastajúci Mesiac

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
sk: Cúvajúci Mesiac

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
sk: Cúvajúci kosáčik

en: unknown
sk: neznámy

[ctx: Universal time]
en: UT
sk: UČ

en: Success
sk: Úspech

en: Eccentricity >= 1.0 or < -0.001
sk: Excentricita >= 1.0 alebo < -0.001

en: Mean motion less than 0.0
sk: Stredný pohyb menší ako 0,0

en: Satellite has decayed
sk: Satelit zanikol

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Star
sk: Hviezda

en: Catalog Star
sk: Katalógová hviezda

en: Planet
sk: Planéta

en: Comet
sk: Kométa

en: Constellation
sk: Súhvezdie

en: Galaxy Cluster
sk: Kopa galaxií

en: Satellite
sk: Satelit

en: Radio Source
sk: Rádiový zdroj

en: Multiple Star
sk: Viacnásobná hviezda

en: Unknown Type
sk: Neznámy typ

en: Show HST Image
sk: Zobraziť obrázok HST

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
sk: %1: Hubble Space Telescope, prevádzkovaný STScI pre NASA [public domain]

en: %1: Spitzer Space Telescope, courtesy NASA/JPL-Caltech [public domain]
sk: %1: Spitzer Space Telescope, bezplatne NASA/JPL-Caltech [public domain]

en: Show SEDS Image
sk: Zobraziť obrázok SEDS

en: %1: SEDS, http://www.seds.org [free for non-commercial use]
sk: %1: SEDS, http://www.seds.org [voľný pre nekomerčné použitie]

en: Show KPNO AOP Image
sk: Zobraziť obrázok KPNO AOP

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
sk: %1: Advanced Observing Program na Kitt Peak National Observatory [voľný pre nekomerčné použitie; žiadne fyzické kopírovanie]

en: Show NOAO Image
sk: Zobraziť obrázok NOAO

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
sk: %1: National Optical Astronomy Observatories a AURA [voľný pre nekomerčné použitie]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
sk: %1: Veľmi veľký teleskop, prevádzkuje European Southern Observatory [voľný pre nekomerčné použitie; žiadne kopírovanie]

en: unnamed object
sk: objekt bez mena

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
sk: Parametre šírka a LST by sa mali použiť len v objektoch KSPlanetBase.

en: alpha
sk: alfa

en: gamma
sk: gama

en: eta
sk: éta

en: mu
sk: mí

en: nu
sk: ný

en: xi
sk: xí

en: omicron
sk: omikron

en: pi
sk: pí

en: rho
sk: ró

en: upsilon
sk: ypsilon

en: phi
sk: fí

en: chi
sk: chí

en: psi
sk: psí

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
sk: Chyba pri spracovaní pravidla časovej zóny, použije sa prázdne pravidlo.

en: Could not parse %1 as a valid month code.
sk: Nepodarilo sa spracovať %1 ako platný kód mesiaca.

en: Could not parse %1 as a valid day code.
sk: Nepodarilo sa spracovať %1 ako platný kód dňa.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can locate objects in the sky by their name.
    			Use Ctrl+F, the "Pointing->Find Object" menu item, or the "Find Object"
    			Toolbar button.
    		</p>
sk: 		<p>Môžete lokalizovať objekty na oblohe podľa ich mena.
    			Použite CTRL+F, položku menu "Zameranie->Nájsť objekt" alebo tlačidlo
    			"Nájsť objekt" v paneli nástrojov.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To change your Geographic Location,
    			use Ctrl+G, the "Settings->Geographic..." menu item,
    			or the "globe" Toolbar button.
    		</p>
sk: 		<p>Na zmenu zemepisnej polohy,
    			použiť Ctrl+G, položka menu "Nastavenie->Nastaviť zemepisnú polohu...",
    			alebo tlačidlo "glóbus" na panely nástrojov.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can Track an object, so it will always be centered
    			in the display.<br/>
    			Use Ctrl+T, the "Pointing->Engage Tracking" menu item, or the "lock"
    			Toolbar button. You can also simply center the object by
    			double-clicking on it or selecting "Center and Track" from the
    			object's popup menu.
    		</p>
sk: 		<p>Môžete sledovať objekt tak, aby bol stále v strede zobrazenia.<br/>
    			Použite Ctrl+T, položku menu "Zameranie->Zapojiť sledovanie" alebo
    			tlačidlo "zamknúť" z panela nástrojov. Tiež môžete jednoducho zamerať
     			objekt aj dvojitým kliknutím naň alebo výberom "Umiestniť do stredu
     			a sledovať" z kontextového menu objektu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Handbook includes the AstroInfo Project, a series
    			of informative articles about Astronomy.
    		</p>
sk: 		<p>...že Manuál pre KStarts obsahuje projekt AstroInfo, sériu
    			zaujímavých článkov o astronómii?
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>There are three on-screen "Info Boxes" which show data related to the
    			time/date, your geographic location, and the current central position on the
    			sky (the focus).  You can drag these boxes with the mouse, and "shade" them
    			by double-clicking them to show more (or less) information.  You can hide
    			them altogether in the Settings->Info Boxes menu.
    		</p>
sk: 		<p>Na obrazovke sú tri "Informačné boxy", ktoré zobrazujú dáta o čase
    			a dátume, vašej geografickej pozícii a aktuálne pozícii na oblohe.
    			Tieto boxy môžete ťahať myšou a zabaliť ich dvojitým kliknutím na ne
    			si nechať zobraziť viac alebo menej informácií. Úplne ich skryjete
    			výberom menu Nastavenia->Informácie.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a full-screen mode; you can toggle this mode using the
    			"fullscreen" toolbar button, or by pressing Ctrl+Shift+F.
    		</p>
sk: 		<p> ...že KStars podporuje celoobrazovkový mód? Do tohto módu sa môžete prepnúť použitím tlačidla 
    			"Celá obrazovka" v paneli nástrojov alebo stlačením Ctrl+Shift+F.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The N,S,E,W keys will point the display at the North,
    			South, East and West points on the Horizon.  The Z key will point the
    			display at the Zenith.
    		</p>
sk: 		<p>Klávesy N,S,E,W (prvé písmená anglických názvov)
    			nasmerujú zobrazenie na Sever, Juh, Východ a Západ
    			na obzore. Kláves Z nasmeruje zobrazenie na zenit.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The 0-9 keys will center the display on one of the major solar system
    			bodies.  0 centers on the Sun, 3 centers on the Moon; the rest are the eight
    			planets, in order of their distance from the Sun.
    		</p>
sk: 		<p>Klávesy 0-9 umiestnia do stredu zobrazenia jedno z hlavných telies slnečnej
    			sústavy.  0 umiestňuje Slnko, 3 umiestňuje Mesiac; zvyšok je osem
    			planét v poradí podľa vzdialenosti od Slnka.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Click and Drag with the mouse to slew the skymap to a new position on
    			the sky.
    		</p>
sk: 		<p>Kliknutím a ťahaním myšou otočiť mapu oblohy do novej pozície
    			na oblohe.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Double-click with the mouse to center the display on the location
    			of the mouse cursor.  If you double-click on an object, KStars will
    			automatically begin tracking it.
    		</p>
sk: 		<p>Dvojitým kliknutím s myšou umiestnite stred zobrazenia
    			na pozíciu kurzora myši. Ak dvakrát kliknite na objekt, KStars ho
    			automaticky začne sledovať.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The status bar displays the current sky coordinates of the mouse cursor,
    			in both Equatorial and Horizontal coordinate systems.
    		</p>
sk: 		<p>Stavový riadok zobrazuje aktuálne súradnice oblohy pre kurzor myši
    			 v rovníkovom aj horizontálnom súradnicovom systéme.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The display can be zoomed in or out by spinning your mouse's scroll wheel,
    			or by dragging the mouse up or down with the middle mouse button pressed.  You
    			can also use the +/- keys, or the "Zoom In"/"Zoom Out" items in the toolbar and
    			in the View menu.  The Zoom Level can be set manually using the "Zoom to Angular
    			Size" item in the View menu (Shift+Ctrl+Z), and you can set it graphically by
    			holding down the Ctrl button while dragging the mouse to define a rectangle for
    			the new window boundaries.
    		</p>
sk: 		<p>Zobrazenie môže byť priblížené alebo oddialené točením rolovacieho kolieska myši
    			alebo ťahaním myši nahor alebo nadol so stlačeným prostredným tlačidlom.  Môžete
    			tiež použiť klávesy +/- alebo položky "Zoom In"/"Zoom Out" v paneli nástrojov 
    			a v menu Zobraziť.  Úroveň priblíženia môže byť tiež nastavená ručne pomocou položky "Zväčšiť na uhlovú
    			veľkosť" v menu Zobraziť (Shift+Ctrl+Z) a graficky ju môžete nastaviť
    			podržaním tlačidla Ctrl pri ťahaní myšou na definovanie obdĺžnika pre nové
    			hranice okna.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can manually set the coordinates of the central Focus point.
    			Press Ctrl+M, or use the "Pointing->Set Coordinates Manually..." menu item, and enter
    			the desired coordinates in the popup window.
    		</p>
sk: <p>Ručne môžete nastaviť  bod zaostrenia ručne? Stlačte Ctrl-M alebo
    použite "Zaostrenie->Nastaviť zaostrenie ručne..." a zadajte súradnice,
    kam sa má zobrazenie posunúť.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To switch between Equatorial and Horizontal coordinate
    			systems, use the "View->Coordinates" menu item, or press the spacebar.
    		</p>
sk: 		<p>Na prepnutie medzi rovníkovými a horizontálnymi
    			súradnicovými systémami použiť položku menu "Zobraziť->Súradnice" alebo stlačiť medzerník.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To set the Time and Date, type Ctrl+S, use the "Time->Set Time" menu item,
    			or press the "time" toolbar button.  Note that dates in KStars can be very
    			remote; you can use any year between -50,000 and +50,000.
    		</p>
sk: 		<p>Na nastavenie Času a Dátumu, stlačte Ctrl+S, použite položku menu "Čas->Nastaviť čas",
    			alebo stlačte tlačidlo panela nástrojov "čas".  Dátumy v KStars môžu byť veľmi
    			vzdialené; môžete použiť akýkoľvek rok medzi -50,000 a +50,000.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can use Ctrl+E or the "Time->Set Time to Now" menu item to synchronize
    			the simulation clock with your CPU clock.
    		</p>
sk: 		<p>Môžete použiť Ctrl+E alebo položku menu "Čas->Nastaviť čas na teraz" pre synchronizáciu
    			simulačných hodín s hodinami vášho CPU.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Spin Box in the Toolbar allows you to adjust the time step
    			used by the KStars clock; setting it to "1.0 sec" provides "real time".
    			Note: negative values make time run backwards.
    		</p>
sk: 		<p>Číselné pole v paneli nástrojov vám umožňuje nastaviť časový krok
    			používaný hodinami KStars; nastavenie na "1.0 sek" poskytuje "reálny čas".
    			Záporné hodnoty spôsobia chod času naspäť.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can stop and start the clock with the "Play/Pause" button
    			in the Toolbar, or with the "Time->Stop Clock" menu item.
    		</p>
sk: 		<p>Hodiny môžete zastaviť a spustiť tlačidlom "Spustiť/Pozastaviť"
    			v paneli nástrojov alebo z položky menu "Čas->Zastaviť hodiny".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can advance the simulation clock forward or backward by a single
    			time step by pressing the "&gt;" or "&lt;" keys.
    		</p>
sk: 		<p>Môžete posunúť simulačné hodiny dopredu alebo dozadu o jeden
    			časový krok stlačením klávesov "&gt;" alebo "&lt;".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you click your mouse in the map, the object in the sky nearest
    			the mouse cursor is identified in the status bar.
    		</p>
sk: 		<p>Keď kliknete myšou na mape, popis objektu, ktorý je najbližšie
    			ku kurzoru myši, sa zobrazí v stavovom riadku.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>When you hold the mouse cursor still for a moment, the nearest object
    			will be identified by a temporary name label that automatically fades
    			out when you move the mouse again.
    		</p>
sk: 		<p>Ak podržíte kurzor myši bez pohnutia na chvíľu, najbližší objekt
    			bude identifikovaný dočasne popisom s menom, ktorý sa automaticky stratí,
    			keď pohnete myšou znovu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Right-click with the mouse to open a popup menu of detailed options
    			for a particular object, including links to images and information on
    			the Internet.
    		</p>
sk: 		<p>Kliknutím pravým tlačidlom myši sa zobrazí kontextové menu
    			s detailnými možnosťami pre daný objekt, vrátane odkazov
    			na obrázky a informácie na Internete.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The deep-sky objects with a special color (the default is Red)
    			have extra URL links available in their popup menu.
    		</p>
sk: 		<p>Deep-sky objekty so špecifickou farbou (predvolená je červená)
    			majú dostupné dodatočné URL odkazy v ich kontextovom menu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, stars in KStars are displayed with realistic colors.
    			A star's color depends on its temperature; cooler stars are red,
    			while hotter stars are blue.
    		</p>
sk: 		<p>Predvolene sú hviezdy v KStars zobrazené v realistických farbách.
    			Farba hviezdy závisí na jej teplote; chladnejšie hviezdy sú červené,
    			kým teplejšie hviezdy sú modré.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you want the very latest orbital information for asteroids and
    			comets (including recently-discovered objects), check the "Download
    			Data" tool ("File->Download New Data" or Ctrl+D) frequently for updated
    			ephemerides.
    		</p>
sk: 		<p>Ak chcete najnovšie orbitálne informácie pre asteroidy
    			a kométy (vrátane nedávno objavených objektov), overujte často
    			nástrojom "Stiahnuť údaje" ("Súbor->Stiahnuť nové údaje" alebo Ctrl+D) aktualizované
    			efemeridy.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Details window provides a large amount of information on any 
    			object in the sky, including coordinates, rise/set times, Internet 
    			links, and your own custom notes.  Access the Details window through 
    			the popup menu, or by clicking on an object and then pressing "D".
    		</p>
sk: 		<p>Okno Podrobnosti poskytuje veľké množstvo informácií o akomkoľvek 
    			objekte na oblohe, vrátane súradníc, času východu/západu, internetových 
    			odkazov a vašich vlastných poznámok. Prístup k oknu Podrobnosti je cez
    			kontextové menu alebo kliknutím na objekt a potom stlačením "D".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can attach a name label to any object in the sky.  Toggle the 
    			label in the popup menu, or by clicking on the object and then 
    			pressing "L".
    		</p>
sk: 		<p>Môžete pripojiť popis s menom na akýkoľvek objekt na oblohe. Prepnite 
    			popis v kontextovom menu alebo kliknutím na objekt a potom 
    			stlačením "L".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The KStars Astrocalculator (Ctrl+C) gives you direct access to many 
    			of the calculations that KStars does behind-the-scenes.
    		</p>
sk: 		<p>Astrokalkulačka KStars (Ctrl+C) vám dáva priamy prístup k mnohým
    			z výpočtov, ktoré KStars robí v zákulisí.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The AAVSO Light Curve Generator tool (Ctrl+V) connects to a server at the
    			American Association of Variable Star Observers, and constructs a
    			lightcurve for any of the 6000+ variable stars that they monitor
    			on a daily basis.
    		</p>
sk: 		<p>Nástroj Generátor svetelnej krivky AAVSO (Ctrl+V) sa pripojí na server
    			American Association of Variable Star Observers a zostrojí svetelnú
    			krivku pre ktorúkoľvek zo 6000+ meniacich sa hviezd, ktoré sledujú
    			na dennom základe.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Altitude vs. Time tool (Ctrl+A) will plot altitude curves for any group
    			of objects that you select.  This is a great tool for planning
    			observing sessions.
    		</p>
sk: 		<p>Nástroj Nadmorská výška v závislosti na čase (Ctrl+A) zakreslí krivky nadmorskej výšky pre akúkoľvek skupinu
    			objektov, ktorú vyberiete. Toto je skvelý nástroj pre plánovanie
    			pozorovacích sedení.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful Observation Planner tool
    			  (Ctrl + L). The planner helps you maintain a
    			  wish list of objects that you would like to
    			  observe, and then select some of these
    			  objects to plan out an observing
    			  session. The planner can then assign
    			  observing times, and present the objects in
    			  time order for easy observing workflow on
    			  the field.
    		</p>
sk: 		<p>KStars má mocný nástroj na plánovanie pozorovaní
    			  (Ctrl + L). Plánovač vám pomôže udržiavať
    			  zoznam želaných objektov, ktoré by ste chceli
    			  pozorovať a potom vybrať niektoré z týchto
    			  objektov na naplánovanie pozorovania
    			  Plánovač môže automaticky prideliť
    			  časy pozorovania a nastaviť objekty
    			  v časovom poradí na jednoduché pozorovanie 
    			  v zornom poli.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars has a powerful astrophotography suite called Ekos! Ekos lets you control your astrophotography equipment through INDI, perform auto-focus etc, and set up automatic capture sequences.
    		</p>
sk: 		<p>KStars má mocný astrofotografický balík nazvaný Ekos! Tento vám umožní ovládať vašu astrofotografickú výbavu cez INDI, vykonať automatické zameranie atď. a nastaviť automatické sekvencie snímania.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The ScriptBuilder tool allows you to construct complex D-Bus
    			scripts using a simple GUI.  The scripts can be played back later
    			from the command line, or from within KStars.
    		</p>
sk: 		<p>Nástroj Tvorca skriptov vám dovoľuje tvoriť komplexné D-Bus
    			skripty pomocou jednoduchého GUI.  Skripty môžu byť spustené
    			neskôr z príkazového riadka alebo KStars.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Solar System Viewer tool (Ctrl+Y) shows an overhead view of the solar
    			system, showing the positions of the major planets for the current
    			simulation date.
    		</p>
sk: 		<p>Nástroj Prehliadač slnečnej sústavy (Ctrl+Y) ukazuje pohľad na slnečnú sústavu
    			nad hlavou, zobrazujúci pozície hlavných planét pre aktuálny dátum
    			simulácie.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Jupiter Moons tool (Ctrl+J) shows the relative positions of Jupiter's
    			four largest moons (Io, Europa, Ganymede and Callisto), as seen from
    			Earth, and as a function of time.
    		</p>
sk: 		<p>Nástroj Mesiace Jupitera (Ctrl+J) ukazuje relatívne pozície Jupiterových
    			štyroch najväčších mesiacov (Io, Europa, Ganymedes a Kallisto), ako ich
    			vidieť zo Zeme a ako funkcia času.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can export the sky image to a file using the "Save Sky Image"
    			item in the File menu, or by pressing Ctrl+I.  In addition, you can
    			run KStars from a command prompt with the "--dump" argument to save a
    			sky image to disk without even opening the program window.  This can
    			be used to generate dynamic wallpaper for your KDE desktop.
    		</p>
sk: 		<p>Môžete exportovať obrázok oblohy do súboru pomocou položky "Uložiť obrázok oblohy"
    			z menu Súbor alebo stlačením Ctrl+I. Naviac môžete spustiť KStars z príkazového riadku
    			s argumentom "--dump" pre uloženie obrázku oblohy na disk aj bez otvorenia okna programu.
    			Toto môže byť použité na generovanie dynamického pozadia pre vašu ploch KDE.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with the NGC and IC deep-sky object catalogs. You can download many more catalogs from the File->Download New Data option. You can also make your own custom catalogs and add them.
    		</p>
sk: 		<p>Predvolene je KStars vybavené katalógmi NGC a IC deep-sky objektov. Môžete si stiahnuť omnoho viac katalógov voľbou Súbor->Stiahnuť nové údaje. Môžete tiež vytvoriť vaše vlastné katalógy a pridať ich.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>By default, KStars ships with a catalog of stars up to about magnitude 8. You can download additional star catalogs (Tycho-2 and USNO NOMAD) to show up to 100 million stars down to about magnitude 16 using the File->Download New Data option.
    		</p>
sk: 		<p>Predvolene je KStars vybavené katalógom hviezd do hviezdnej veľkosti 8. Môžete si stiahnuť ďalšie hviezdne katalógy (Tycho-2 a USNO NOMAD) na zobrazenie do 100 miliónov hviezd do hviezdnej veľkosti okolo 16 pomocou voľby Súbor->Stiahnuť nové údaje.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>To add your own custom image/information URLs to
    			any object, select "Add Link..." from the object's popup menu.
    		</p>
sk: 		<p>Na pridanie vašich vlastných používateľských odkazov URL pre obrázky/informácie
    			na akýkoľvek objekt vyberte "Pridať odkaz..." z kontextového menu objektu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can adjust dozens of display options by clicking the
    			"configure" Toolbar button, or selecting the "Settings->Configure KStars..."
    			menu item.
    		</p>
sk: 		<p>Môžete upraviť veľké množstvo nastavení kliknutím
    			na tlačidlo panela nástrojov "nastaviť" alebo výberom položky menu "Nastavenie->Nastaviť 
    KStars...".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The on-screen Info Boxes can be hidden or shown using the
    			"Settings->Info Boxes" menu.
    		</p>
sk: 		<p>Infoboxy na obrazovke sa môžu skryť alebo zobraziť pomocou
    			menu "Nastavenie->Infoboxy".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Toolbars can be hidden or shown using the "Settings->Toolbars" menu.
    		</p>
sk: 		<p>Panely nástrojov sa môžu skryť alebo zobraziť pomocou menu "Nastavenia->Panely nástrojov".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can hide either the Ra/Dec or Az/Alt coordinate fields in the statusbar,
    			or hide the statusbar completely, using the Settings->Statusbar menu.
    		</p>
sk: 		<p>V stavovom riadku môžete skryť buď polia súradníc Ra/Dec alebo Az/Alt,
    			alebo úplne skryť stavový riadok pomocou menu Nastavenie->Stavový riadok.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can easily switch between predefined color schemes by selecting
    			the scheme from the "Settings->Color Schemes" menu.
    		</p>
sk: 		<p>Medzi preddefinovanými farebnými schémami môžete jednoducho prepínať výberom
    			 schémy z menu "Nastavenie->Farebné schémy.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Geographic Locations.  Fill in the
    			required fields in the "Set Geographic Location" Dialog and then press the
    			"Add City to List" button. Your Locations will be available in all
    			future sessions.
    		</p>
sk: 		<p>Môžete definovať svoje vlastné zemepisné polohy. Vyplňte
    			požadované polia v dialógu "Nastaviť zemepisné polohu" a potom stlačte tlačidlo
    			"Pridať mesto do zoznamu". Vaše polohy budú dostupné vo všetkých
    			následných sedeniach.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can define your own Color Schemes.  Adjust the colors
    			in the Configuration Window's "Colors" Tab, and then press the "Save
    			Current Colors" button. Your Color Scheme will appear in the list in
    			all future sessions.
    		</p>
sk: 		<p>Môžete definovať svoje vlastné farebné schémy. Upravte
    			si farby v záložke konfiguračného okna "Farby" a potom stlačte tlačidlo "Uložiť
    			súčasné farby". Vaša farebná schéma sa objaví v zozname vo všetkých budúcich sedeniach.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can construct your own field-of-view (FOV) symbols, using the
    			FOV Editor from the Settings->FOV Symbols menu.  You can set the angular size, the
    			shape, and the color of your new symbols.
    		</p>
sk: 		<p>Môžete vytvoriť vlastné symboly zorného poľa (FOV) pomocou
    			FOV Editora z menu Nastavenie->Symboly FOV. Môžete nastavovať uhlovú veľkosť,
    			tvar a farbu vašich nových symbolov.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>If you use a camera to capture images, you can create a field-of-view (FOV) symbol that matches your camera sensor's size. You can then adjust the orientation of the FOV symbol to match the orientation of your camera, to see what fits into your imaging field. The FOV Editor may be accessed from the Settings->FOV Symbols menu.
    		</p>
sk: 		<p>Ak používate fotoaparát na fotografovanie, môžete vytvoriť symbol zorného poľa (FOV), ktorý sa zhoduje s veľkosťou senzora vášho fotoaparátu. Môžete upraviť orientáciu FOV symbolu, aby sa zhodoval s orientáciou vášho fotoaparátu, aby ste videli, čo sa zmestí do vášho poľa.  FOV editor je dostupný z menu Nastavenia->FOV symboly.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Advanced tab of the KStars Configuration window allows you to fine-tune
    			the behavior of KStars. You can specify whether to correct for atmospheric
    			refraction, and whether to use animated slewing. You can also specify which
    			objects are hidden while the display is in motion.
    		</p>
sk: 		<p>Záložka Pokročilé v konfiguračnom okne KStars vám umožňuje doladiť správanie sa KStars.
    			Môžete určiť, či sa má opravovať atmosferická refrakcia a či sa má
    			otáčanie animovať. Môžete tiež zadať, ktoré objekty sú skryté,
    			kým je zobrazenie v pohybe.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>KStars displays up to 100 million stars, more than 13,000 deep-sky objects, the 88 constellations,
    			all planets, the Sun, the Moon, thousands of comets and asteroids, and the
    			Milky Way.
    		</p>
sk: 		<p>KStars zobrazuje do 100 miliónov hviezd, viac ako 13 000 objektov hlbokého vesmíru, 88 súhvezdí,
    všetky planéty, Slnko, Mesiac,  tisíce komét a asteroidov 
    			a Mliečnu dráhu.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The line in the sky that the Sun and all the Planets seem to follow
    			is called the Ecliptic.
    		</p>
sk: 		<p>Čiara na oblohe medzi Slnkom a všetkými planétami sa volá
    			ekliptika.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Object positions in KStars include the effects of precession, nutation,
    			aberration, atmospheric refraction, and light travel time (for planets).
    		</p>
sk: 		<p>Pozície objektov v KStars obsahujú efekty precesie, nutácie,
    			aberácie, atmosferickej refrakcie a doby letu svetla (pre planéty).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>You can simulate the famous experimental test of general relativity in KStars -- KStars can calculate the bending of star-light around the sun. Simply center on the sun, zoom in the sky map and toggle the corrections by pressing 'r' on the keyboard.
    		</p>
sk: 		<p>V KStars nôžete simulovať známe experimentálne testy všeobecnej relativity You can simulate the famous experimental test of general relativity. KStars dokáže vypočítať ohyb svetla hviezdy okolo Slnka.Jednoducho vycentrujte Slnko, priblížte hviezdnu mapu a prepnite korekcie stlačením 'r' na klávesnici.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The nearest star to the Sun is Rigel Kentaurus (alpha Centauri).
    			The brightest star in the night sky is Sirius (alpha Canis Majoris).
    		</p>
sk: 		<p>Najbližšia hviezda k Slnku je Rigel Kentaurus (alfa Centauri).
    			Najjasnejšia hviezda na oblohe je Sírius (alfa Canis Majoris).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of galaxies between Leo, Virgo and Coma Berenices
    			is called the Virgo Cluster of Galaxies.
    		</p>
sk: 		<p>Veľká skupina galaxií medzi Levom, Pannou a Vlasmi Bereniky
    			sa nazýva Kopa galaxií Panna.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The large group of clusters and nebulae near the south celestial pole
    			are objects in the Large Magellanic Cloud, which is a dwarf galaxy in
    			orbit around the Milky Way.
    		</p>
sk: 		<p>Veľké množstvo hviezdokop a hmlovím pri južnom póle sú objekty
    			vo Veľkej Magellanovej Hmlovine, čo je trpasličia galaxia obiehajúca
    			okolo Mliečnej dráhy.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Messier Catalog is a list of 110 of the brightest non-stellar objects
    			in the sky.  It includes such famous objects as the Orion Nebula (M 42), the
    			Andromeda Galaxy (M 31), and the Pleiades (M 45).
    		</p>
sk: 		<p>Messierov katalóg je zoznam 110 najjasnejších nehviezdnych objektov
    			na oblohe. Obsahuje také slávne objekty, ako je hmlovina Orión (M 42), 
    			galaxiu Androméda (M 31) a Plejády (M 45).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Every now and then, planets seem to stop, and temporarily change their direction of motion across the night sky. This is called retrograde motion. You can simulate it in KStars by attaching a trail to an outer planet and letting the simulation clock step quickly (at 1 sid day or so).
    		</p>
sk: 		<p>Z času na čas sa zdá, že planéty sa zastavia a dočasne zmenia smer svojho pohybu po nočnej oblohe. Volá sa to retrográdny pohyb. Môžeme si to nasimulovať v KStars pripojením chvosta k vonkajšej planéte a nastaviť rýchlosť simulácie na vysokú (napríklad na 1 siderický deň).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>From a dark, country-side location, the Andromeda Galaxy (M 31) is visible to the naked eye! The galaxy lies about 2.2 million light years away from us, and yet it has an apparent size of 3 degrees, 6 times the apparent size of the full moon!
    		</p>
sk: 		<p>Z tmavých, vidieckych oblastí, je Galaxia Androméra (M 31) viditeľný voľným okom! Galaxia sa nachádza vo vzdialenosti 2,2 miliónov svetelných rokov od nás a má zdanlivú veľkosť 3 stupňov, teda 6-násobok zdanlivej veľkosti mesiaca!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Apparent sizes of deep-sky objects and planets are measured in arcminutes. An arc-minute is 1/60 of a degree. Stars have even smaller apparent sizes, which are measured in milli-arc-seconds (1/3600000 of a degree)!
    		</p>
sk: 		<p>Zdanlivé veľkosť deep-sky objektov a planét sa merajú v oblúkových minútach. Oblúková minúta je 1/60 stupňa. Hviezdy majú ešte menšie zdanlivé veľkosti, ktoré sa merajú v mili oblúkových sekundách (1/3600000 stupňa)!
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Distance to the more nearby stars may be measured using "Parallax". The idea is explained in the Astro Info project. KStars shows the distances to many stars in the Details dialog. To access this information, simply right click on the star, and choose "Details" in the popup-menu.
    		</p>
sk: 		<p>Vzdialenosť blízkych hviezd je možné zmerať pomocou "paralaxy". Princíp je vysvetlený v projekte Astro Info. KStars zobrazuje vzdialenosti mnohých hviezd v dialógu podrobností.Na získanie tejto informácie len kliknite pravým tlačidlom na hviezdu a vyberte "Podrobnosti" v ponuke.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Hubble Space Telescope images are usually in false-color. The colors are chosen to indicate the presence of the elements Hydrogen, Oxygen, and Sulfur. For real-color images, try the other image options.
    		</p>
sk: 		<p>Obrázky z Hubblovho vesmírneho ďalekohľadu sú obyčajne v nepravých farbách. Farby sú vybrané na zvýraznenie prvkov vodík, kyslík a síra. Ak chcete obrázky v pravých farbách, skúste iné možnosť obrázkov.
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The Digitized Sky Survey (DSS) has digitized images from photographs of every region of the sky, made with the Oschin Schmidt telescope at Mt. Palomar, and the UK Schmidt Telescope. The DSS image of almost any region of the sky can be accessed from KStars by right-clicking on the sky map and selection "Show DSS Image".
    		</p>
sk: 		<p>Digitized Sky Survey (DSS) má digitalizované obrázky z fotografií každej oblasti oblohy, ktoré vytvoril teleskop Oschin Schmidt na Mt. Palomar, a teleskop UK Schmidt. DSS má zmapovanú takmer každú oblasť oblohy, ktorá je dostupná z KStars kliknutím pravým tlačidlom na hviezdnu mapu a výberom "Zobraziť DSS obrázok".
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>Edwin Hubble made the first measurements that showed that the distant galaxies are receding at very fast speeds from us. This was early evidence for the expansion of the universe. Learn more at the AstroInfo project in the KStars Handbook (Help->KStars Handbook).
    		</p>
sk: 		<p>Edwin Hubble vykonal prvé merania, ktoré ukázali, že vzdialené galaxie sa vzdiaľujú veľmi rýchlo od nás. Toto bol prvý dôkaz rozpínania vesmíru. Viac sa dozviete v projekte AstroInfo v príručke KStars (Pomocník->Príručka KStars).
    		</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: 		<p>The best way to observe a faint object in the night-sky is to not look straight at it but look in the region around it! This technique, called "averted vision", works because of the way the rod cells, which are sensitive to dim light, are placed on the retina in our eyes.
    		</p>
sk: 		<p>Najlepší spôsob na pozorovanie slabého objektu na nočnej oblohe nie je pozeranie sa priamo naň, ale pozeranie na oblasť vedľa neho! Táto technika, nazývaná "odvrátený pohľad" funguje, pretože tyčinky, ktoré sú citlivé na slabé svetlo, sú umiestnené na sietnici našich očí.
    		</p>

en: Local Time
sk: Lokálny čas

en: &Print...
sk: &Tlačiť...

en: Print the Altitude vs. time plot
sk: Vytlačiť graf Nadmorská výška v závislosti na čase

en: Elevation vs. Time Plot
sk: Výška v závislosti na čase

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
sk: objekt bez mena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
sk: Existujú dva spôsoby, ako využiť toto pole: 
    
    1. Jednoducho napíšte názov známeho objektu a stlačte tlačidlo "Kresliť" (alebo stlačiť Enter). Krivka Nadmorská výška objektu vzhľadom na čas bude pridaná do grafu a jeho súradnice sa zobrazia nižšie.
    
    2. Napíšte popis s menom pre vlastný objekt. Budete tiež musieť určiť RA a DEC súradnice objektu a potom stlačte tlačidlo "Kresliť" na pridanie jeho krivky do grafu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
sk: Nájsť objekt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
sk: Kresliť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
sk: Vyčistiť polia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Equinox:
sk: Rovnodennosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocalTimeLabel)
en: Local time:
sk: Miestny čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, computeButton)
en:     Compute
sk: Vypočítať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altitudeLabel)
en: Altitude:
sk: Výška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, transitButton)
en: Transit
sk: Prechod

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Date && Location
sk: Dátum && Poloha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
sk: Vyberte mesto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
sk: Šírka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Lat.:
sk: Dĺžka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
sk: Aktualizovať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
sk: Zoznam nastaviteľných volieb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
sk: Hodnota:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
sk: Ukázať stromové zobrazenie možností

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
sk: Stlačte toto tlačidlo a vyberte voľbu Zobraziť zo stromového zoznamu, v ktorom sú zoskupené podľa predmetu. Tiež sa ukáže krátky popis každej voľby a jej dátový typ (reťazec, celé číslo, desatinné číslo alebo boolean).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
sk: hodnota pre vybranú voľbu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
sk: Voľba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
sk: Názov súboru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
sk: Šírka obrázku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
sk: Výška obrázku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
sk: Vybrať objekt zo zoznamu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
sk: Otvorí dialógové okno Nájsť objekt, ktorý vám umožňuje vybrať objekt zo zoznamu známych objektov. Keď bol vybraný objekt, jeho meno sa objaví vľavo v boxe "adresár".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Dir:
sk: Priečinok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
sk: Cieľový objekt alebo smer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Select a direction or object to center on.  The combo box provides a list of known directions including cardinal compass points on the horizon, as well as the Zenith.  You may also enter the name of a known object here, or select an object from the list of known objects by pressing the "Object" button.
sk: Vyberte smer alebo objekt pre umiestnenie do stredu. Rozbaľovací zoznam obsahuje zoznam známych smerov vrátane hlavných svetových strán kompasu na obzor, ako aj zenit. Sem môžete tiež zadať názov známeho objektu, alebo vybrať objekt zo zoznamu známych objektov stlačením tlačidla "Objekt".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
sk: Zobraziť dialóg pre tlač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
sk: Použiť farby hviezdnej mapy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
sk: Meno farby:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
sk: Hodnota farby:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
sk: Názov krajiny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
sk: Názov mesta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
sk: Meno provincie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
sk: Otvoriť nástroj Nastaviť polohu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
sk: Stlačením tohto tlačidla otvoríte dialóg Nastaviť polohu, ktorý vám umožní vybrať si polohu z nášho zoznamu viac ako 2500 miest po celom svete. Akonáhle sa vyberie poloha, budú vyplnené polia Mesto, Oblasť a Krajina.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
sk: Zapnúť/Vypnúť sledovanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: If checked, the sky will remain focused on its current position or object as time passes.  This is called "Tracking".  Note that tracking is automatically engaged whenever an object is centered at the focus point.  So, if you use "lookToward" with an object name, you do not need to engage tracking.  
    
    If unchecked, then Tracking will be forced off, even if an object has been centered.  As time passes, the sky will then appear to drift by (due to the rotation of the Earth).
sk: Je zaškrtnuté, obloha bude s ubiehajúcim časom zameraná na aktuálnu pozíciu alebo objekt. Toto sa nazýva "sledovanie". Všimnite si, že sledovanie saautomaticky aktivuje vždy, keď je objekt umiestnený do stredu v bode zaostrenia.Takže, ak použijete "lookToward" s názvom objektu, nemusíte sa aktivovaťsledovanie.
    
    Ak jene zaškrtnuté, potom bude sledovanie nútene vypnuté, aj keď bol objektumiestnený do stredu. Ako plynie čas, obloha sa bude potom vyzerať unášaná (následkom rotácie Zeme).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <font color="#00007f">Sec:</font>
sk: <font color="#00007f">Sek:</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
sk: Oneskorenie prerušenia v sekundách

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
sk: Zadajte počet sekúnd, počas ktorých by sa skript pozastavil pred vykonaním zostávajúcich príkazov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
sk: Kľúč:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
sk: Čakanie na stlačenie klávesy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: The script execution will pause until the user presses the key specified here.  
    
    Only simple keys can currently be used; you cannot use modifier keys such as Ctrl or Shift.  Type "space" to specify the spacebar, otherwise use the key itself.
sk: Vykonávanie skriptu sa pozastaví, kým používateľ nestlačí tu zadaný kláves zadaný. 
    
    Aktuálne sa môžu iba jednoduché klávesy; nemôžete použiť modifikačné klávesy, ako je Ctrl alebo Shift. Napíšte "space" na určenie medzerníka, inak použite samotný kláves.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
sk: Úroveň priblíženia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
sk: Nová úroveň priblíženia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: Set the Zoom level for the display.  You can incrementally change this value using "ZoomIn" and "ZoomOut".  
    
    The Zoom level specifies the number of pixels which span one radian of arc.  Reasonable values should be between 300 and 10,000,000.
sk: Nastaviť úroveň priblíženia pre zobrazenie.  Môžete postupne zmeniť túto hodnotu pomocou "ZoomIn" a "ZoomOut".  
    
    Úroveň priblíženia určuje počet bodov, ktoré zahŕňa jeden radián uhla.  Rozumné hodnoty by mali byť medzi 300 a 10000000.

en: <QT><H2>KStars Astrocalculator</H2><P>The KStars Astrocalculator contains several <B>modules</b> which perform a variety of astronomy-related calculations.  The modules are organized into several categories: <UL><LI><B>Time calculators: </B>Convert between time systems, and predict the timing of celestial events</LI><LI><B>Coordinate converters: </B>Convert between various coordinate systems</LI><LI><B>Solar system: </B>Predict the position of any planet, from a given location on Earth at a given time</LI></UL></QT>
sk: <QT><H2>Astrokalkulačka KStars</H2><P>Astrokalkulačka KStars obsahuje niekoľko <B>modulov</b>, ktoré vykonávajú celý rad s astronómiou súvisiacich výpočtov. Moduly sú organizované do niekoľkých kategórií: <UL><LI><B>Časové kalkulačky: </B>Prepočet medzi časovými systémami a predpoklad načasovania nebeských udalostí</LI><LI><B>Prepočty súradníc: </B>Prepočet medzi rôznymi súradnicovými systémami</LI><LI><B>Slnečná sústava: </B>Predpoklad postavenia akejkoľvek planéty z daného miesta na Zemi v danom čase</LI></UL></QT>

en: <QT>Section which includes algorithms for computing time ephemeris<UL><LI><B>Julian Day:</B> Julian Day/Calendar conversion</LI><LI><B>Sidereal Time:</B> Sidereal/Universal time conversion</LI><LI><B>Almanac:</B> Rise/Set/Transit timing and position data for the Sun and Moon</LI><LI><B>Equinoxes & Solstices:</B> Equinoxes, Solstices and duration of the seasons</LI></UL></QT>
sk: <QT>Časť, ktorá obsahuje algoritmy pre výpočet efemeridového času<UL><LI><B>Juliánsky deň:</B> Prepočet Juliánskeho dňa/kalendára</LI><LI><B>Hviezdny čas:</B> Prepočet Hviezdneho/Univerzálneho času</LI><LI><B>Almanach:</B> Čas pre východ, západ a poludnie a pozície Slnko a Mesiac</LI><LI><B>Rovnodennosti a slnovraty:</B> Rovnodennosti, slnovraty a doba trvania ročných období</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms for the conversion of different astronomical systems of coordinates<UL><LI><B>Galactic:</B> Galactic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Apparent:</B> Computation of current equatorial coordinates from a given epoch</LI><LI><B>Ecliptic:</B> Ecliptic/Equatorial coordinates conversion</LI><LI><B>Horizontal:</B> Computation of azimuth and elevation for a given source, time, and location on the Earth</LI><LI><B>Angular Distance:</B> Computation of angular distance between two objects whose positions are given in equatorial coordinates</LI><LI><B>Geodetic Coords:</B> Geodetic/XYZ coordinate conversion</LI><LI><B>LSR Velocity:</B> Computation of the heliocentric, geocentric and topocentric radial velocity of a source from its LSR velocity</LI></UL></QT>
sk: <QT>Časť s algoritmami pre prepočet rôznych astronomických súradnicových systémov<UL><LI><B>Galaktické:</B> Prepočet galaktických/rovníkových súradníc </LI><LI><B>Zdanlivé:</B> Výpočet aktuálnych rovníkových súradníc pre danú epochu. </LI><LI><B>Horizontálne:</B> Prepočet azimutu a výšky pre zadaný zdroj, čas a polohu na Zemi </LI><LI><B>Uhlová vzdialenosť:</B> Prepočet uhlovej vzdialenosti medzi dvoma objektmi, ktorých pozícia je daná v rovníkových súradniciach </LI><LI><B>Geodetické súradnice:</B> Prepočet Geodetických/XYZ súradníc </LI><LI><B>Rýchlosť LSR:</B> Výpočet heliocentrickej, geocentricej a topocentrickej radiálnej rýchlosti zdroja z jeho rýchlosti LSR</LI></UL></QT>

en: <QT>Section with algorithms regarding information on solar system bodies coordinates and times<UL><LI><B>Planets Coords:</B> Coordinates for the planets, moon and sun at a given time and from a given position on Earth </LI></UL></QT>
sk: <QT>Časť s algoritmami, ktoré sa týkajú informácií o súradniciach a časoch telies slnečnej sústavy<UL><LI><B>Planetárne súradnice:</B>Súradnice planét, Mesiaca a Slnka v danom čase a z danej polohy na Zemi</LI></UL></QT>

en: Calculator modules
sk: Moduly kalkulačky

en: Time Calculators
sk: Časová kalkulačka

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
sk: Juliánsky dátum

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
sk: Hviezdny čas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
sk: Almanach

en: Equinoxes & Solstices
sk: Rovnodennosti a slnovraty

en: Coordinate Converters
sk: Prepočty súradníc

en: Equatorial/Galactic
sk: Rovníkové/Galaktické

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
sk: Zdanlivé súradnice

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Horizontal Coordinates
sk: Horizontálne súradnice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
sk: Ekliptické súradnice

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
sk: Uhlová vzdialenosť

en: Geodetic Coordinates
sk: Geodetické súradnice

en: LSR Velocity
sk: Rýchlosť LSR

en: Planets Coordinates
sk: Súradnice planét

en: Conjunctions
sk: Konjunkcie

en: Eclipses
sk: Zatmenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLabelLocalTime)
en: Local time
sk: Miestny čas

en: Universal time
sk: Univerzálny čas

en: Julian date
sk: Juliánsky dátum

en: Conjunction/Opposition
sk: Konjunkcia/opozícia

en: Date & Time (UT)
sk: Dátum & Čas (UT)

en: Object 1
sk: Objekt 1

en: Object 2
sk: Objekt 2

en: Separation
sk: Oddelenie

en: Maximum separation entered is not a valid angle. Use the What's this help feature for information on how to enter a valid angle
sk: Maximálne zadané oddelenie nie je platný uhol. Použiť pomocníka Čo to je pre informácie o tom, ako zadať platný uhol

en: Please select an object to check conjunctions with, by clicking on the 'Find Object' button.
sk: Prosím, vyberte objekt, ktorého konjunkcie chcete, kliknutím na tlačidlo 'Nájsť objekt'.

en: Please select two different objects to check conjunctions with.
sk: Prosím, vyberte dva rôzne objekty na kontrolu konjunkcie.

en: Compute conjunction...
sk: Vypočítať konjunkciu...

en: Compute conjunction between %1 and %2
sk: Vypočítať konjunkciu medzi %1 a %2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Conjunction
sk: Konjunkcia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ModeSelector)
en: Opposition
sk: Opozícia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Location) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButtonBatch)
en: Greenwich, United Kingdom
sk: Greenwich, Spojené kráľovstvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ending on:
sk: Zakončenie na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: and
sk: a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Starting on:
sk: Spúšťanie na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show conjunctions/oppositions for:
sk: Ukázať konjunkcie/opozície pre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Between objects:
sk: Medzi objektmi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum allowed separation:
sk: Maximálne dovolené oddelenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
sk: Vypočítať

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Conjunctions / Oppositions
sk: Konjunkcie / opozície

en: Partial
sk: Čiastočné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
sk: Výsledky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, VEquinoxText)
en: Vernal equinox:
sk: Jarná rovnodennosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SSolsticeText)
en: Summer solstice:
sk: Letný slnovrat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AEquinoxText)
en: Autumnal equinox:
sk: Jesenná rovnodennosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WSolsticeText)
en: Winter solstice:
sk: Zimný slnovrat:

en: Overlay orientation vs. time ticks:
sk: Orientácia prekrytia vs. časové tiky:

en: Towards Zenith
sk: K zenitu

en: Dobsonian View
sk: Dobsonov pohľad

en: Note: This overlay makes sense only if the view was generated in alt/az mode with a preset such as Refractor or Vanilla
sk: Poznámka: Toto prekrytie má zmysel iba vtedy, ak pohľad bol generovaný v režime výška/azimut s predvoľbou ako Refraktor alebo Vanilla

en: Note: This overlay  makes sense only if the view was generated in alt/az mode with a preset such as Dobsonian
sk: Poznámka: Toto prekrytie má zmysel iba vtedy, ak pohľad bol generovaný v režime výška/azimut s predvoľbou ako Dobsonova

en: Image files (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)
sk: Súbory obrázkov (*.png *.jpg *.xpm *.bmp *.gif)

[ctx: Export image]
en: Export
sk: Exportovať

en: Invert view
sk: Invertovať pohľad

en: Flip view
sk: Prevrátiť pohľad

en: Fetch DSS image
sk: Stiahnuť obrázok DSS

en: Vanilla
sk: Vanilka

en: Flipped
sk: Prevrátené

en: Dobsonian
sk: Dobsonov

en: Epoch
sk: Epocha

en: Icon
sk: Ikona

en: Label
sk: Štítok

en: Telescope %1 is offline. Please connect and retry again.
sk: Ďalekohľad %1 je odpojený. Pripojte ho a pokúste sa znovu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Label color:
sk: Farba popisky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Icon:
sk: Ikona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ScopeButton)
en: Slew to the flag coordinates
sk: Natočiť teleskop na označené súradnice

en: Region
sk: Región

en: Region is valid
sk: Oblasť je platná

en: Region %1
sk: Región %1

en: Invalid angle value: %1
sk: Neplatná hodnota uhla: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Regions
sk: Regióny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addRegionB)
en: Add Region
sk: Pridať región

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeRegionB)
en: Remove Region
sk: Odstrániť oblasť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveB)
en: Save Regions
sk: Uložiť oblasti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Points
sk: Body

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPointB)
en: Add Point
sk: Pridať bod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePointB)
en: Remove Point
sk: Odstrániť bod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearPointsB)
en: Clear all points
sk: Vyčistiť všetky body

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectPointsB)
en: Select points from the sky map
sk: Vyberte body z mapy oblohy

en: offset from Jupiter (arcmin)
sk: posun od Jupitera (uhlové minúty)

en: time since now (days)
sk: čas od teraz (dní)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
sk: Interaktívny režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date and time:
sk: Dátum a čas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates (J2000)
sk: Rovníkové súradnice (J2000)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FirstObjectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SecondObjectButton)
en: Select Object...
sk: Vybrať objekt...

en: First position: %1
sk: Prvá poloha: %1

en: Second position: %1
sk: Druhá poloha: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, FirstPositionBox)
en: First position
sk: Prvá poloha

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SecondPositionBox)
en: Second position
sk: Druhá poloha

en: Could not open file %1.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %1.

en: Invalid file: %1
sk: Neplatný súbor: %1

en: Invalid file
sk: Neplatný súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AngDistLabel)
en: Angular distance:
sk: Uhlová vzdialenosť:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
sk: Dávkový režim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
sk: Vybrať polia vo vstupnom súbore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra0CheckBatch)
en: Initial right ascension:
sk: Pôvodná rektascenzia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
sk: Počiatočná deklinácia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ra1CheckBatch)
en: Final right ascension:
sk: Nová rektascenzia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
sk: Cieľová deklinácia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
sk: Polia vo výstupnom súbore plus výsledok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch)
en: A&ll parameters
sk: Všetky parametere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch)
en: Onl&y parameters in input file
sk: Iba parametre vo vstupnom súbore

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Files
sk: Súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Input file:
sk: Vstupný súbor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Output file:
sk: Výstupný súbor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
sk: Súradnice katalógu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
sk: Čielový čas a dátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Reset to Now
sk: Znovu nastaviť na teraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UTCheckBatch)
en: UT:
sk: UČ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ApCoordLabel)
en: Apparent coordinates:
sk: Zdanlivé súradnice:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Show in Output File
sk: Ukázať výstupný súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
sk: Všetky parametere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
sk: Iba parametre vo vstupnom súbore

en: Does not rise
sk: Nevychádza

en: Does not set
sk: Nezapadá

[ctx: %1 is a location on earth]
en: Almanac for %1
sk: Almanach pre %1

en: computed by KStars
sk: vypočítané od KStars

en: Results of Almanac calculation
sk: Výsledky výpočtu Almanachu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
sk: Nadmorská výška na poludnie:

[ctx: Sky object passing below the horizon]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Set:
sk: Nastaviť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
sk: Dĺžka dňa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
sk: Azimut východ slnka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Rise:
sk: Východ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
sk: Poludnie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
sk: Azimut západu slnka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitAltLabel)
en: Transit altitude:
sk: Nadmorská výška kulminácie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseAzLabel)
en: Moon rise azimuth:
sk: Azimut východu mesiaca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonTransitLabel)
en: Transit:
sk: Prechod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetAzLabel)
en: Moon set azimuth:
sk: Azimut západu mesiaca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhaseLabel)
en: Phase:
sk: Fáza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LunarPhase)
en: Waxing gibbous (75%)
sk: Dorastajúci Mesiac (75%)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch mode
sk: Dávkový režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Input file:
sk: Vstupný súbor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output file:
sk: Výstupný súbor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
sk: Rovníkové súradnice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
sk: Galaktické súradnice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters in Input File
sk: Vybrať parametre vo vstupnom súbore

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
sk: Ak je zaškrtnuté, hodnota bude prečítaná zo vstupného súboru. Ak nie je, hodnota bude prečítaná z priľahlého poľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
sk: Gal. dĺžka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch)
en: Gal. lat.:
sk: Gal. šírka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Parameters for Output File
sk: Vybrať parametre pre výstupný súbor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_9)
en: Select Filenames
sk: Vybrať názvy súborov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Input Coordinates
sk: Vybrať vstupné súradnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cartRadio)
en: Cartesian
sk: Kartézske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
sk: Geografické

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select Ellipsoid Model
sk: Vybrať elipsoidový model

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
sk: Previesť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
sk: Kartézske súradnice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
sk: Geografické súradnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
sk: Elevácia (metre):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
sk: Elevácia (m):

en: Results of Julian day calculation
sk: Výsledky výpočtu Juliánskeho dňa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Julian day:
sk: Juliánsky dátum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modified Julian day:
sk: Upravený Juliánsky deň:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Input parameter:
sk: Vstupný parameter:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Date and time
sk: Dátum a čas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Julian day
sk: Juliánsky dátum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputComboBatch)
en: Modified Julian day
sk: Upravený Juliánsky deň

en: Incorrect number of fields in line %1:
sk: Nesprávny počet polí v riadku %1:

en: Present fields %1.
sk: Aktuálne polia %1.

en: Required fields %1.
sk: Požadované polia %1.

en: Unknown planet
sk: Neznáma planéta

en:  in line %1:
sk:  v riadku %1:

en: Line %1 contains an invalid time
sk: Riadok %1 obsahuje neplatný čas

en: Line %1 contains an invalid date:
sk: Riadok %1 obsahuje neplatný dátum:

en: Errors found while parsing some lines in the input file
sk: Počas spracovania vstupného súboru sa na niektorých riadkoch vyskytli chyby

en: Errors in lines
sk: Chyba na riadkoch

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Input Parameters
sk: Vstupné parametre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
sk: Časti Slnečnej sústavy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Heliocentric Ecliptic Coordinates
sk: Heliocentrické ekliptické súradnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Distance (AU):
sk: Vzdialenosť (AU)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
sk: Geocentrické ekliptické súradnice

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: Select Coordinate System for Output File
sk: Vybrať súradnicový systém pre výstupný súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HelioEclCheckBatch)
en: Heliocentric ecliptic
sk: Heliocentrická ekliptika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
sk: Ekvatoriálne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
sk: Geocentrická ekliptika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HorizontalCheckBatch)
en: Horizontal
sk: Vodorovne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Other Parameters for Output File
sk: Ďalšie parametre pre výstupný súbor

en: Location strings consist of the comma-separated names of the city, province and country.  If the string contains spaces, enclose it in quotes so it gets parsed properly.
sk: Reťazce polohy sa skladajú z čiarkou oddelených názvov mesta, oblasti a krajiny. Ak reťazec obsahuje medzery, uzavrie sa do úvodzoviek, takže sa spracuje správne.

en: Hint for writing location strings
sk: Rada pre písanie reťazcov polohy

en: local time
sk: miestny čas

en: sidereal time
sk: siderický čas

en: date
sk: dátum

en: location
sk: umiestnenie

en: %1 and %2
sk: %1 a %2

en: %1, %2 and %3
sk: %1, %2 a %3

en: Specify %1 in the input file.
sk: Určiť %1 vo vstupnom súbore

en: Results of Sidereal time calculation
sk: Výsledky výpočtu Hviezdneho času

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SiderealTimeLabel)
en: Sidereal time:
sk: Siderický čas:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute sidereal time
sk: Vypočítať hviezdny čas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ComputeComboBatch)
en: Compute standard time
sk: Vypočítať štandardný čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LocationCheckBatch)
en: Read from input file
sk: Čítať zo vstupného súboru

en: Sun's Declination
sk: Deklinácia Slnka

en: # Timing of Equinoxes and Solstices
sk: # Načasovanie rovnodenností a slnovratov

en: # computed by KStars
    #
sk: # vypočítané pomocou KStars
    #

en: # Vernal Equinox		Summer Solstice			Autumnal Equinox		Winter Solstice
    #
sk: # Jarná rovnodennosť		Letný slnovrat			Jesenná rovnodennosť		Zimný slnovrat
    #

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcEquinox)
en: Equinoxes and Solstices
sk: Rovnodennosti a slnovraty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equinoxes and solstices for the year:
sk: Rovnodennosti a slnovraty pre tento rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Target position:
sk: Cieľová poloha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Radial velocities:
sk: Radiálne rýchlosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Heliocentric:
sk: Heliocentrický:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Geocentric:
sk: Geocentricý:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Topocentric:
sk: Topocentrický:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ElevationCheckBatch)
en: Elevation (m):
sk: Výška (m):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, InputVelocityCheckBatch)
en: Input velocity:
sk: Vstupná rýchlosť:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Heliocentric
sk: Heliocentrický

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Geocentric
sk: Geocentricý

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, InputVelocityComboBatch)
en: Topocentric
sk: Topocentrický

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, overview)
en: Overview
sk: Prehľad

en: Moon Phase Calendar
sk: Kalendár fáz Mesiaca

en: Alternate Name
sk: Alternatívny názov

en: Current Altitude
sk: Aktuálna výška

[ctx: Constellation]
en: Constell.
sk: Súhvezdie

[ctx: Short text to describe that object has not risen yet]
en: Not risen
sk: Nevyšlo

[ctx: Object is in the Dobsonian hole]
en: In hole
sk: V diere

en: %1 is already in your wishlist.
sk: %1 už je na vašom zozname želaní.

en: %1 is already in the session plan.
sk: %1 je už v pláne sedenia.

en: Added %1 to observing list.
sk: %1 pridané do zoznamu pozorovaní.

en: Added %1 to session list.
sk: %1 pridané na zoznam sedenia.

en: DSS Image metadata: 
     Size: %1' x %2' 
     Photometric band: %3 
     Version: %4
sk: Metadáta obrázku DSS: 
     Veľkosť: %1' x %2' 
     Fotometrická skupina: %3 
     Verzia: %4

en: No image info available.
sk: Nedostupné info o obrázku.

en: No image available. Click on the placeholder image to download one.
sk: Obrázok nedostupný. Kliknite na zástupný obrázok na stiahnutie.

[ctx: %1 magnitude of object, %2 type of sky object (planet, asteroid etc), %3 name of a constellation]
en: %1 mag %2 in %3
sk: %1 mag %2 v %3

en: The specified file is invalid
sk: Špecifikovaný súbor je neplatný

en: Do you want to save the current session?
sk: Chcete uložiť súčasné sedenie?

en: Save Current session?
sk: Uložiť aktuálne sedenie?

en: Could not open file %1.  Try a different filename?
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %1. Skúsiť iný názov súboru?

en: Try Different
sk: Skúsiť iné

en: Do Not Try
sk: Neskúšať

en: Customized DSS Download
sk: Stiahnutie prispôsobeného DSS

en: Specify image width (arcminutes):
sk: Určiť šírku obrázku (oblúkové minúty):

en: Specify image height (arcminutes):
sk: Určiť výšku obrázku (oblúkové minúty):

en: Specify version:
sk: Určite verziu:

en: This will delete all saved images. Are you sure you want to do this?
sk: Týmto dôjde k vymazaniu všetkých uložených obrázkov. Ste si istí, že to chcete urobiť?

en: Delete All Images
sk: Odstrániť všetky obrázky

en: Image Chooser
sk: Výber obrázkov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Open an observation session list
sk: Otvoriť zoznam pozorovacieho sedenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Load an observing list from disk
sk: Načítať zoznam pozorovaní z disku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the observing session
sk: Uložiť sedenie pozorovania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current observing list to disk
sk: Uložiť aktuálny zoznam pozorovaní na disk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save observing session as...
sk: Uložiť sedenie pozorovania ako...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save the current observing list to disk, specifying the filename
sk: Uložiť aktuálny zoznam pozorovaní na disk s určením názvu súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SetLocation)
en: Choose
sk: Vybrať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Update)
en: Update the table and the plot for the new date and location.
sk: Aktualizovať tabuľku a graf pre nový dátum a polohu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download the SDSS/DSS images of all the objects in the current list.
sk: Stiahnuť obrázky SDSS/DSS všetkých objektov v aktuálnom zozname.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveImages)
en: Download all Images
sk: Stiahnuť všetky obrázky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Deletes all the stored DSS/SDSS images
sk: Vymaže všetky uložené obrázky DSS/SDSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteAllImages)
en: Delete all Images
sk: Odstrániť všetky obrázky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WizardButton) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ObsListWizard)
en: Observing List Wizard
sk: Sprievodca zoznamom pozorovaní

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, WizardButton)
en: The list wizard helps you construct observing lists based on filtering by object type, position on the sky, and magnitude.
sk: Sprievodca zoznam vám pomôže zostaviť zoznamy pozorovaní na základe filtrovania podľa typu objektu, polohy na oblohe a magnitúde.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open Find Dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Open the Find Dialog for adding objects to the list
sk: Otvoriť dialóg hľadania pre pridanie objektov do zoznamu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, WUTButton)
en: Open the WUT dialog
sk: Otvoriť dialóg WUT

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, WishList)
en: Wish List
sk: Zoznam želaní

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Session)
en: Session Plan
sk: Plán sedenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scheduledTimeLabel)
en: Scheduled Time
sk: Plánovaný čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ImagePreview)
en: (No Image)
sk: (Bez obrázku)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dssMetadataLabel)
en: Image Metadata Info
sk: Info o metadátach obrázku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeleteImage)
en: Delete Image
sk: Odstrániť obrázok

en: Add to session plan
sk: Pridať do plánu sedenia

en: Add objects visible tonight to session plan
sk: Pridať objekty viditeľné dnes večer do plánu sedenia

en: Add to Ekos Scheduler
sk: Pridať do plánovača Ekos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, GotoButton)
en: Center
sk: Na stred

[ctx: Show the selected object in the telescope]
en: Scope
sk: Rozsah

en: Eyepiece view
sk: Pohľad okulára

en: Show SDSS image
sk: Ukázať obrázokSDSS

en: Show DSS image
sk: Ukázať obrázok DSS

en: Customized DSS download
sk: Stiahnutie prispôsobeného DSS

en: Show images from web
sk: Ukázať obrázky z webu

en: Remove from WishList
sk: Odstrániť zo zoznamu želaní

en: Remove from Session Plan
sk: Odstrániť z plánu sedenia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a rectangular region
sk: v obdĺžnikovej oblasti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: in a circular region
sk: v kruhovej oblasti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: all over the sky
sk: po celej oblohe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Open clusters
sk: Otvorené hviezdokopy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Globular clusters
sk: Guľové hviezdokopy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Gaseous nebulae
sk: Plynové hmloviny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Planetary nebulae
sk: Planetárne hmloviny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Sun, moon, planets
sk: Slnko, Mesiac a planéty

en: Illegal circle specified, no region selection possible.
sk: Nedovolene určený kruh, žiadny výber oblasti nie je možný.

en: Your observing list currently has 1 object | Your observing list currently has %1 objects
sk[0]: Váš zoznam pozorovaní má aktuálne 1 objekt
sk[1]: Váš zoznamu pozorovaní má aktuálne 0 objektov.Váš zoznamu pozorovaní má aktuálne %1 objekty.
sk[2]: Váš zoznamu pozorovaní má aktuálne %1 objektov.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, RegionList)
en: by constellation
sk: podľa súhvezdia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, WelcomeText)
en: <html><head></head><body><p>Welcome to the Observing List Wizard</p><p></p><p>With this tool, you can construct an observing list by filtering the list of all objects in various ways.  First, you will select objects by <span style=" font-weight:600;">type</span>.  Next, you can select only those objects which occupy a specific <span style=" font-weight:600;">region on the sky</span>.  You can further trim the observing list by selecting objects in a specified <span style=" font-weight:600;">magnitude range</span>.  Finally, you can choose to keep only those objects which are <span style=" font-weight:600;">observable on a particular date</span>.</p><p></p><p>Press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button to get started by selecting which object types you would like to be present in your observing list.</p></body></html>
sk: <html><head></head><body><p>Vitajte v Sprievodcovi zoznamom pozorovania</p><p></p><p>S týmto nástrojom môžete zostaviť zoznam pozorovania filtrovaním zoznamu všetkých objektov rôznymi spôsobmi.  Najskôr si vyberiete objekty podľa <span style=" font-weight:600;">typu</span>.  Potom si môžete vybrať len tie objekty, ktoré sa vyskytujú v určenej <span style=" font-weight:600;">oblasti na oblohe</span>.  Ďalej môžete orezať zoznam pozorovania výberom objektov vo vymedzenom <span style=" font-weight:600;">rozsahu magnitúdy</span>.  Nakoniec si môžete zvoliť ponechanie iba tých objektov, ktoré sú <span style=" font-weight:600;">pozorovateľné v konkrétny deň</span>.</p><p></p><p>Stlačte tlačidlo <span style=" font-weight:600;">Ďalej</span> pre začatie výberu, ktoré typy objektov by ste chceli mať prítomné vo vašom zozname pozorovania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjTypeLabel)
en: <html><head></head><body><p>Select objects by type</p><p></p><p>Highlight the object types you want to include in your observing list in the box below.  You can highlight more than one item in the list.  The buttons along the right can be used to quickly choose some common selections.</p><p></p><p>When you are finished, press the <span style=" font-weight:600;">Next</span> button.</p></body></html>
sk: <html><head></head><body><p>Výber objektu podľa typu</p><p></p><p>Zvýraznite typy objektov, ktoré chcete zahrnúť do vášho zoznamu pozorovania, nižšie v poli.  Môžete zvýrazniť v zozname viac ako jednu položku.  Tlačidlá pozdĺž pravej strany môžu byť použité pre rýchly výber niektorých spoločných výberov.</p><p></p><p>Keď ste hotoví, stlačte tlačidlo <span style=" font-weight:600;">Ďalej</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AllButton)
en: Select all items in the list
sk: Vybrať všetky položky v zozname

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AllButton)
en: All
sk: Všetko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NoneButton)
en: Clear all selected items in the list
sk: Vymazať všetky vybrané položky v zozname

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Select all "deep-sky" object types in the list
sk: Vybrať všetky typy "deep-sky" objektov v zozname

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DeepSkyButton)
en: Deep sky
sk: Hlboký vesmír

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Select all solar system object types in the list
sk: Vybrať všetky typy objektov slnečnej sústavy v zozname

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectText)
en: <html><head></head><body><p>Select by region</p><p></p><p>Next, you can limit your object list to only those objects which occupy a specific region on the sky.  There are three ways to specify the region for your list:  by <span style=" font-weight:600;">constellation</span>, by specifying a <span style=" font-weight:600;">rectangular region</span>, or by specifying a <span style=" font-weight:600;">circular region</span>.  You may also skip selecting by a region, which will include objects from <span style=" font-weight:600;">all over the sky</span>.</p><p></p><p>Make your selection below, and press <span style=" font-weight:600;">Next</span>.</p></body></html>
sk: <html><head></head><body><p>Výber podľa oblasti</p><p></p><p>Ďalej môžete obmedziť váš zoznam objektov iba tie objekty, ktoré zaberajú určitú oblasť na oblohe. Existujú tri spôsoby, ako určiť oblasť pre zoznam: podľa <span style=" font-weight:600;">súhvezdia</span>, pomocou <span style=" font-weight:600;">obdĺžnikovej oblasti</span>, alebo pomocou <span style=" font-weight:600;">kruhovej oblasti</span>.  You Môžete tiež preskočiť výberu podľa regiónu, čo bude zahŕňať objekty z <span style=" font-weight:600;">z celej oblohy</span>.</p><p></p><p>Vykonajte výber nižšie a stlačte <span style=" font-weight:600;">Ďalej</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RegionSelectLabel)
en: I wish to select objects:
sk: Želám si vybrať objekty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ConstellationText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in one or more constellations</p><p></p><p>In the list below, highlight the constellations you want to use for your observing list.  Only objects that occupy the selected constellations will be included in the list.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
sk: <html><head></head><body><p>Výber objekov v jednom alebo viacerých súhvezdiach</p><p></p><p>V zozname nižšie, označte súhvezdia, ktoré chcete použiť pre váš zoznam pozorovaní. Iba objekty, ktoré sú vo vybraných súhvezdiach, budú zahrnuté do zoznamu.</p><p></p><p>Keď ste hotoví, stlačte <span style=" font-weight:600;">Ďalej</span> na pokračovanie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RectangularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a rectangular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular rectangular region on the sky.  Specify the rectangular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) limits that define the region.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
sk: <html><head></head><body><p>Výber objektov v obdĺžnikovej oblasti</p><p></p><p>Na tejto strane môžete obmedziť váš zoznam pozorovaní na objekty, ktoré sa nachádzajú v určitej obdĺžnikové oblasti na oblohe. Určite obdĺžnikovú oblasť výberom obmedzení rektascenzie (RA) a deklinácie (DEC), ktoré definujú oblasť.</p><p></p><p>Keď ste hotoví, stlačte <span style=" font-weight:600;">Ďalej</span> na pokračovanie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: to
sk: na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DecLabel)
en: Dec limits:
sk: Obmedzenia Dec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RALabel)
en: RA limits:
sk: Obmedzenia RA:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CircularRegionText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects in a circular region</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to those objects which occupy a particular circular region on the sky.  Specify the circular region by selecting the right ascension (RA) and declination (Dec) coordinates for the center of the circle, and the size of the circle's radius, in Degrees.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p></body></html>
sk: <html><head></head><body><p>Výber objektov v kruhovej oblasti</p><p></p><p>Na tejto strane môžete obmedziť váš zoznam pozorovaní na objekty, ktoré sa nachádzajú v určitej kruhovej oblasti na oblohe. Určite kruhovú oblasť výberom súradníc rektascenzie (RA) a deklinácie (DEC) pre stred kruhu a veľkosť polomeru kruhu, v stupňoch.</p><p></p><p>Keď ste hotoví, stlačte <span style=" font-weight:600;">Ďalej</span> na pokračovanie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterRALabel)
en: center RA:
sk: centrovať RA:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CenterDecLabel)
en: center Dec:
sk: centrovať Dec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RadiusLabel)
en: Radius (in Degrees):
sk: Uhol v stupňoch:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObserveOnDateText)
en: <html><head></head><body><p>Select objects observable on a date:</p><p></p><p>On this page, you can limit your observing list to only those objects which can be observed on a particular date (and from a particular location on Earth).  To filter your list in this way, check the checkbox below, and then select the desired date.  If you leave this box unchecked, then your list will include objects regardless of when they are observable (this is the default).  You may also change the geographic location used to determine whether objects are observable.</p><p></p><p>When you are finished, press <span style=" font-weight:600;">Next</span> to continue.</p><p></p></body></html>
sk: <html><head></head><body><p>Výber objektov pozorovateľných na dátum:</p><p></p><p>Na tejto strane môžete obmedziť váš zoznam pozorovania len na tie objekty, ktoré možno pozorovať v konkrétny deň (a z určitého miesta na Zemi). Ak chcete filtrovať zoznam týmto spôsobom, zaškrtnite nižšie uvedené políčko a potom vyberte požadovaný dátum. Ak necháte toto políčko nezaškrtnuté, potom bude váš zoznam obsahovať objekty, bez ohľadu na to, kedy sú pozorovateľné (to je predvolené nastavenie). Môžete tiež zmeniť zemepisnú polohu slúžiacu na určenie, či sú objekty pozorovateľné..</p><p></p><p>Keď ste hotoví, stlačte <span style=" font-weight:600;">Ďalej</span> na pokračovanie.</p><p></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From:
sk: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationText)
en: From:
sk: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByDate)
en: Select objects which are observable on:
sk: Vyberať objekty, ktoré sú pozorovateľné na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SelectByMagnitude)
en: Select objects brighter than:
sk: Vybrať objekty &jasnejšie než:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncludeNoMag)
en: Include objects which have no defined magnitude
sk: &Vylúčiť objekty bez magnitúdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountLabel)
en: Your observing list currently has 0 objects.
sk: Váš zoznamu pozorovaní má aktuálne 0 objektov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton)
en: Update Count
sk: Aktualizovať počet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
sk: Názov voľby

[ctx: axis label for x-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: X-position (AU)
sk: X-pozícia (AU)

[ctx: axis label for y-coordinate of solar system viewer. AU means astronomical unit.]
en: Y-position (AU)
sk: Y-pozícia (AU)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, TodayButton)
en: Today
sk: Dnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, currentTimeB)
en: Current time
sk: Aktuálny čas

en: Point the display at the specified location. %1 can be the name of an object, a cardinal point on the compass, or 'zenith'.
sk: Nasmerujte zobrazenie v určenej pozícii. %1 môže byť názov objektu, hlavný smer na kompase alebo 'zenit'.

en: Add a name label to the object named %1.
sk: Pridať popis s menom k objektu s názvom %1.

en: Remove the name label from the object named %1.
sk: Odstrániť popis s menom z objektu s názvom %1.

en: Add a trail to the solar system body named %1.
sk: Pridať dráhu do telesa solárneho systému pomenovaného %1.

en: Remove the trail from the solar system body named %1.
sk: Odstrániť dráhu z telesa solárneho systému pomenovaného %1.

en: Point the display at the specified RA/Dec coordinates.  RA is expressed in Hours; Dec is expressed in Degrees.
sk: Namieriť zobrazenie na určené súradnice RA/Dec. RA je vyjadrená v hodinách; Dec je vyjadrená v stupňoch.

en: Point the display at the specified Alt/Az coordinates.  Alt and Az are expressed in Degrees.
sk: Namieriť zobrazenie na určené súradnice Výš/Az. Výš a Az sú vyjadrené v stupňoch.

en: Increase the display Zoom Level.
sk: Zvýšiť úroveň zobrazenia priblíženia.

en: Decrease the display Zoom Level.
sk: Znížiť úroveň zobrazenia priblíženia.

en: Set the display Zoom Level to its default value.
sk: Nastaviť úroveň priblíženia zobrazenia na jeho predvolenú hodnotu.

en: Set the display Zoom Level manually.
sk: Nastaviť úroveň priblíženia zobrazenia ručne.

en: Set the system clock to the specified Local Time.
sk: Nastaviť systémové hodina na určený miestny čas.

en: Pause script execution for specified number of seconds.
sk: Pozastaviť vykonávania skriptu na určený počet sekúnd.

en: Halt script execution until the specified key is pressed.  Only single-key strokes are possible; use 'space' for the spacebar.
sk: Zastaviť vykonávania skriptu, kým nie stlačený určený kláves. Možné je stlačenie iba jednotlivého klávesu; použiť 'space' pre medzerník.

en: Set whether the display is tracking the current location.
sk: Nastaviť, či zobrazenie sleduje aktuálnu pozíciu.

en: Change view option named %1 to value %2.
sk: Zmeniť voľbu pohľadu nazvanú %1 na hodnotu %2.

en: Set the geographic location to the city specified by city, province and country.
sk: Nastaviť zemepisnú polohu na mesto určené podľa mesta, oblasti a krajiny.

en: Set the color named %1 to the value %2.
sk: Nastaviť farbu s názvom %1 k hodnote %2.

en: Load the color scheme specified by name.
sk: Načítať farebnú schému určenú menom.

en: Export the sky image to the file, with specified width and height.
sk: Exportovať obrázok oblohy do súboru s určenou šírkou a výškou.

en: Print the sky image to a printer or file.  If %1 is true, it will show the print dialog.  If %2 is true, it will use the Star Chart color scheme for printing.
sk: Vytlačiť obrázok oblohy na tlačiareň alebo do súboru. Pokiaľ je %1 pravda, ukáže sa dialógové okno tlače. Ak je %2 pravda, použije sa farebná schéma Hviezdna mapa pre tlač.

en: Halt the simulation clock.
sk: Zastaviť simulačné hodiny.

en: Start the simulation clock.
sk: Spustiť simulačné hodiny.

en: Set the timescale of the simulation clock to specified scale.  1.0 means real-time; 2.0 means twice real-time; etc.
sk: Nastaviť časovú mieru simulačných hodín pre určený rozsah. 1.0 znamená reálny čas; 2.0 znamená dvojnásobok reálneho času; atď.

en: Functions
sk: Funkcie

en: InfoBoxes
sk: Informácie

en: Toggle display of all InfoBoxes
sk: Prepnúť zobrazenie všetkých infoboxov

en: Toggle display of Time InfoBox
sk: Prepnúť zobrazenie časového infoboxu

en: Toggle display of Geographic InfoBox
sk: Prepnúť zobrazenie geografického infoboxu

en: Toggle display of Focus InfoBox
sk: Prepnúť zobrazenie infoboxu zamerania

en: (un)Shade Time InfoBox
sk: (roz)Zbaliť časový infobox

en: (un)Shade Geographic InfoBox
sk: (roz)Zbaliť geografický infobox

en: (un)Shade Focus InfoBox
sk: (roz)Zbaliť infobox zamerania.

en: Toolbars
sk: Panely nástrojov

en: Toggle display of main toolbar
sk: Prepnúť zobrazenie hlavného panela nástrojov

en: Toggle display of view toolbar
sk: Prepnúť zobrazenie panela nástrojov pohľadu

en: Show Objects
sk: Zobraziť objekty

en: Toggle display of Stars
sk: Prepnúť zobrazenie hviezd

en: Toggle display of all deep-sky objects
sk: Prepnúť zobrazenie objektov hlbokého vesmíru

en: Toggle display of all solar system bodies
sk: Prepnúť zobrazenie všetkých telies slnečnej sústavy

en: Toggle display of Sun
sk: Prepnúť zobrazenie Slnka

en: Toggle display of Moon
sk: Prepnúť zobrazenie Mesiaca

en: Toggle display of Mercury
sk: Prepnúť zobrazenie Merkúra

en: Toggle display of Venus
sk: Prepnúť zobrazenie Venuše

en: Toggle display of Mars
sk: Prepnúť zobrazenie Marsu

en: Toggle display of Jupiter
sk: Prepnúť zobrazenie Jupitera

en: Toggle display of Saturn
sk: Prepnúť zobrazenie Saturnu

en: Toggle display of Uranus
sk: Prepnúť zobrazenie Uránu

en: Toggle display of Neptune
sk: Prepnúť zobrazenie Neptúna

en: Toggle display of Asteroids
sk: Prepnúť zobrazenie asteroidov

en: Toggle display of Comets
sk: Prepnúť zobrazenie komét

en: Show Other
sk: Zobraziť &ostatné

en: Toggle display of constellation lines
sk: Prepnúť zobrazenie čiar súhvezdí

en: Toggle display of constellation boundaries
sk: Prepnúť zobrazenie hraníc súhvezdí

en: Toggle display of constellation names
sk: Prepnúť zobrazenie mien súhvezdí

en: Toggle display of Milky Way
sk: Prepnúť zobrazenie Mliečnej dráhy

en: Toggle display of the coordinate grid
sk: Prepnúť zobrazenie súradnicovej mriežky

en: Toggle display of the celestial equator
sk: Prepnúť zobrazenie Nebeského rovníka

en: Toggle display of the ecliptic
sk: Prepnúť zobrazenie ekliptiky

en: Toggle display of the horizon line
sk: Prepnúť zobrazenie horizontálnej čiary

en: Toggle display of the opaque ground
sk: Prepnúť zobrazenie nepriehľadného zemského povrchu

en: Toggle display of star name labels
sk: Prepnúť zobrazenie mien hviezd

en: Toggle display of star magnitude labels
sk: Prepnúť zobrazenie magnitúd hviezd

en: Toggle display of asteroid name labels
sk: Prepnúť zobrazenie mien asteroidov

en: Toggle display of comet name labels
sk: Prepnúť zobrazenie mien komét

en: Toggle display of planet name labels
sk: Prepnúť zobrazenie mien planét

en: Toggle display of planet images
sk: Prepnúť zobrazenie obrázkov planét

en: Show Latin constellation names
sk: Zobraziť mená súhvezdí v latinčine

en: Show constellation names in local language
sk: Zobraziť mená súhvezdí v slovenčine

en: Show IAU-standard constellation abbreviations
sk: Zobraziť štandardné IAU skratky súhvezdí

en: Hide Items
sk: Skryť položky

en: Toggle whether objects hidden while slewing display
sk: Prepnúť, či sú objekty skryté počas otáčania zobrazenia

en: Timestep threshold (in seconds) for hiding objects
sk: Prah časového kroku (v sekundách) pre skrývajúce sa objekty

en: Hide faint stars while slewing?
sk: Skryť slabé hviezdy počas otáčania?

en: Hide solar system bodies while slewing?
sk: Skryť Slnečnú sústavu počas otáčania?

en: Hide Milky Way while slewing?
sk: Skryť Mliečnu dráhu počas otáčania?

en: Hide constellation names while slewing?
sk: Skryť mená súhvezdí počas otáčania?

en: Hide constellation lines while slewing?
sk: Skryť čiary súhvezdí počas otáčania?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
sk: Skryť hranice súhvezdí počas otáčania?

en: Hide coordinate grid while slewing?
sk: Skryť súradnicovú mriežku počas otáčania?

en: Skymap Options
sk: Možnosti hviezdnej mapy

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
sk: Použiť horizontálne súradnice? (inak sa použijú ekvatoriálne)

en: Set the Zoom Factor
sk: Nastaviť stupeň zväčšenia.

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
sk: Vybrať uhlovú veľkosť pre symbol FOV (v uhlových minútach)

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
sk: Zvoľte tvar symbolu ZU  (0=štvorec, 1=kruh, 2=nitkový kríž, 4=terč)

en: Select color for the FOV symbol
sk: Zvoľte farbu symbolu ZU

en: string
sk: reťazec

en: Use animated slewing? (otherwise, "snap" to new focus)
sk: Použiť animované otáčanie? (inak "skočiť" na nové zaostrenie)

en: Correct for atmospheric refraction?
sk: Opraviť pre atmosférickú refrakciu?

en: Automatically attach name label to centered object?
sk: Automaticky zobraziť popis s menom pri vycentrovanom objekte?

en: Attach temporary name label when hovering mouse over an object?
sk: Zobraziť dočasne popis s menom pri prechode kurzorom ponad objekt?

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
sk: Farba dráh planét prechádza do farby oblohy? (inak je farba konštantná)

note: i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed in" ) << i18n( "double" ); new QTreeWidgetItem( opsLimit, fields ); fields.clear(); fields << "magLimitDrawStarZoomOut" << i18n( "magnitude of faintest star drawn on map when zoomed out" ) << i18n( "double" ); TODO: We have disabled the foll
en: magnitude of faintest star labeled on map
sk: magnitúda najslabšej hviezdy označenej na mape

en: magnitude of brightest star hidden while slewing
sk: magnitúda najsvetlejšej hviezdy skrytej počas otáčania

en: magnitude of faintest asteroid drawn on map
sk: magnitúda najslabšieho asteroidu zobrazeného na mape

en: magnitude of faintest asteroid labeled on map
sk: magnitúda najslabšieho asteroidu označeného na mape

en: comets nearer to the Sun than this (in AU) are labeled on map
sk: kométy bližšie k Slnku než táto (v AJ) sú označené na mape

en: Could not download remote file.
sk: Nepodarilo sa stiahnuť vzdialený súbor.

en: Download Error
sk: Chyba pri sťahovaní

en: Save Changes to Script?
sk: Uložiť zmeny v skripte?

en: The current script has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
sk: Aktuálny skript obsahuje neuložené zmeny. Chcete ich pred zatvorením uložiť?

en: Could not parse script.  Line was: %1
sk: Nepodarilo sa spracovať skript.  Riadok: %1

en: Function index out of bounds.
sk: Index funkcie mimo hraníc.

en: Mismatch between function and Arg widget (expected %1.)
sk: Nesúlad medzi funkciou a Arg widgetom (očakávalo sa %1.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
sk: Nový skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
sk: Zruší aktuálny skript a spustí nový. Opýta sa, či chcete uložiť neuložené zmeny v aktuálnom skripte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
sk: Otvorí existujúci skript. Opýta sa, či chcete uložiť neuložené zmeny v aktuálnom skripte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
sk: Uložiť skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
sk: Uloží aktuálny skript. Pokiaľ skript nebol predtým uložený, je táto voľba totožná s "Uložiť skript ako..."

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
sk: Uložiť skript ako...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
sk: Uloží skript do súboru, dovoliac vám najprv určiť meno súboru a meno skriptu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
sk: Otestovať skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window.  You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
sk: Spustí skript v hlavnom okne KStars. Možno budete treba posunúť nástroj Tvorca skriptov, aby bolo vidieť hviezdnu oblohu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
sk: Aktuálny skript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script.  Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below.  Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
sk: Zobrazí zoznam funkcii prítomných v súčasnom fungujúcom skripte. Zvýraznením ktoréhokoľvek príkazu sa presuniete na prvok, kde môžete zadať jeho argumenty nižšie. Použite tlačidlá akcii napravo na kopírovanie, odstránenie alebo zmenu pozície označených príkazov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
sk: Pridať funkciu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
sk: Ak je funkcia zvýraznená v poli "Prehliadač funkcií", toto tlačidlo ju pridá do aktuálne pracujúceho skriptu. Nová funkcia je vložená priamo za zvýraznenú funkciu v poli "Aktuálny skript".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
sk: Odstrániť funkciu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
sk: Ak je funkcia zvýraznená v poli "Aktuálny skript", toto tlačidlo ju odstráni zo skriptu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
sk: Kopírovať funkciu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
sk: Ak je funkcia zvýraznená v poli "Aktuálny skript", toto tlačidlo pridá kópiu funkcie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
sk: Presunúť hore

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
sk: Ak je funkcia zvýraznená v poli "Aktuálny skript", toto tlačidlo ju presunie nahor o jednu pozíciu v skripte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
sk: Presunúť dole

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
sk: Ak je funkcia zvýraznená v poli "Aktuálny skript", toto tlačidlo ju presunie nadol o jednu pozíciu v skripte.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
sk: Argumenty funkcie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
sk: Prehliadač funkcii

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
sk: Pomocník pre funkcie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
sk: Keď je funkcia zvýraznená v Prehliadači funkcií, táto oblasť zobrazí stručnú dokumentáciu o funkciu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
sk: Zadajte meno skriptu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
sk: Zadať názov skriptu. To nie je názov súboru, len krátky popisný riadok textu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
sk: Zadajte meno autora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
sk: Meno skriptu:

en: Print the Sky Calendar
sk: Tlačiť kalendár oblohy

en: Please Wait
sk: Prosím čakajte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CreateButton)
en: Plot Planetary Almanac
sk: Kresliť planetárny almanach

[ctx: A planet rises from the horizon]
en: %1 rises
sk: %1 vychádza

[ctx: A planet sets from the horizon]
en: %1 sets
sk: %1 zapadá

[ctx: A planet transits across the meridian]
en: %1 transits
sk: %1 prechádza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridMonths)
en: Month dividers
sk: Oddeľovače mesiacov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridWeeks)
en: Interval dividers
sk: Oddeľovače intervalov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridVertical)
en: Vertical grid
sk: Vertikálna sieť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_GridToday)
en: Current day
sk: Aktuálny deň

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
sk: Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: day(s)
sk: dňa/í

en: Star-hopper algorithm failed. If you're trying a large star hop, try using a smaller FOV or changing the source point
sk: Algoritmus star-hopper zlyhal. Ak sa snažíte urobiť veľký skok, skúste použiť menšie FOV alebo zmeniť zdrojový bod

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StarHopperDialog)
en: Star-Hopper Results
sk: Výsledky Star-Hopper

en: Now visible: About %1 degrees above the %2 horizon
sk: Teraz viditeľné: Okolo %1 stupňov nad %2 obzorom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeSelectLabel)
en: Select telescope from list to use or add a new telescope
sk: Vyberať teleskop zo zoznamu použiteľných alebo pridať nový teleskop

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scopeDetailsBox)
en: Telescope Details
sk: Podrobnosti teleskopu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scopeVendorText)
en: Vendor:
sk: Výrobca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveNewScopeButton)
en: Add new telescope
sk: Pridať nový teleskop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BinocularsCheck)
en: Binoculars
sk: Binokuláre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binoApertureText)
en: Specify aperture:
sk: Určiť clonu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lpText)
en: <p>How light-polluted is your night-sky? Rate your night-sky conditions from 1-9 based on the <b>Bortle Dark-Sky Scale</b>. A rating of <b>1</b> represents an <b>excellent dark-sky site</b>, while <b>9</b> represents a <b>brilliantly lit inner-city sky</b>.</p>
sk: <p>Ako je svetelne znečistená vaša nočná obloha? Hodnoťte podmienky vašej nočnej oblohy 1-9 podľa <b>Bortlovej stupnice tmavej oblohy</b>. Hodnota <b>1</b> reprezentuje <b>miesto s výbornou tmavou oblohou</b>, kým <b>9</b> predstavuje <b>žiarivo osvetlenú oblohu vnútra mesta</b>.</p>

en: Magnitude:  --
sk: Magnitúda: --

en: Surface Brightness: %1
sk: Jasnosť povrchu: %1

en: Size: %1
sk: Veľkosť: %1

en: at %1
sk: v  %1

en: The night of %1
sk: Noc  %1

en: Star Clusters
sk: Hviezdokopy

en: circumpolar
sk: cirkumpolárny

en: does not rise
sk: nevychádza

[ctx: Sunset at time %1 on date %2]
en: Sunset: %1 on %2
sk: Západ Slnka: %1 na %2

[ctx: Sunrise at time %1 on date %2]
en: Sunrise: %1 on %2
sk: Východ Slnka: %1 na %2

en: Night duration: %1
sk: Dĺžka noci: %1

en: Night duration: %1 hours
sk: Dĺžka noci: %1 hodín

en: Night duration: %1 hour
sk: Dĺžka noci: %1 hodina

en: Night duration: %1 minutes
sk: Dĺžka noci: %1 minút

en: Night duration: %1 minute
sk: Dĺžka noci: %1 minúta

en: Moon rises at: %1 on %2
sk: Mesiac vychádza: %1 na %2

en: Moon sets at: %1 on %2
sk: Mesiac zapadá: %1 na %2

en: No Object Selected
sk: Nevybraný žiadny objekt

en: Object Not Found
sk: Objekt nenájdený

en: Rises at: %1
sk: Vychádza: %1

en: Transits at: %1
sk: Kulminuje: %1

en: Sets at: %1
sk: Zapadá: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel)
en: The night of DATE
sk: Noc z dátumu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
sk: Vybrať nový dátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
sk: Zmeniť dátum...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LocationLabel)
en: at LOCATION
sk: na polohe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
sk: Vyberte novú zemepisnú polohu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
sk:  Zmeniť polohu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
sk: Ukázať objekty, ktoré sú nad:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
sk: Vyberte časový intreval

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
sk: Večer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
sk: Ráno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
sk: Kedykoľvek dnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show objects brighter than magnitude:
sk: Ukázať objekty jasnejšie než magnitúda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
sk: Čas východu Mesiaca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
sk: Zobrazí čas východu Mesiaca pre zvolený dátum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
sk: Východ Mesiaca:  13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
sk: Dĺžka noci pre zvolená dátum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
sk: Zobrazí trvanie medzi západom a východom Slnka pre vybraný dátum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
sk: Dĺžka noci: 11:00 hodín

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
sk: Čas západu Slnka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
sk: Zobrazí čas západu Slnka pre zvolený dátum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
sk: Západ Slnka: 19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
sk: Čas západu Mesiaca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
sk: Zobrazí čas západu Mesiaca pre zvolený dátum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
sk: Západ Mesiaca: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
sk: Čas východu Slnka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
sk: Zobrazí čas východu Slnka pre zvolený dátum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
sk: Východ Slnka:  07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
sk: Osvetlená časť Mesiaca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
sk: Zobrazuje osvetlenú časť Mesiaca pre vybraný dátum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
sk: Sviet. Mesiaca: 42%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Select a category:
sk: Vyberte kategóriu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: Matching objects:
sk: Zodpovedajúce objekty:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
sk: Názov objektu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
sk: Zobrazí čas, kedy zvýraznený objekt vystúpi nad horizont vo vybraný dátum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
sk: Vychádza o:  22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
sk: Zobrazí čas, kedy zvýraznený objekt prechádza cez miestny poludník vo vybraný dátum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
sk: Kulminuje:  03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
sk: Zobrazí čas, kedy zvýraznený objekt klesne pod horizont vo vybraný dátum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
sk: Zapadá:  08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center this object in the sky display
sk: Tento objekt umiestniť do stredu v zobrazení oblohy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center the sky display on this object, and begin tracking it.  Equivalent to the "Center and Track" item in the popup menu.
sk: Umiestniť objekt do stredu zobrazenia oblohy a začať jeho sledovanie. Zodpovedá položke "Do stredu a sledovať" z kontextového menu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, CenterButton)
en: Center Object
sk: Vycentrovať objekt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
sk: Otvoriť okno Podrobnosti objektu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
sk: Otvoriť okno Podrobnosti pre zvýraznené objekty.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Adds the selected object to the Observing list
sk: Pridá vybraný objekt do Zoznamu pozorovaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
sk: Pridať do zoznamu

en: Angle value in degrees.
sk: Hodnota uhla v stupňoch.

en: Angle value in hours.
sk: Hodnota uhla v hodinách.

en: This box displays an angle in degrees. The three numbers displayed are the angle's degrees, arcminutes, and arcseconds.
sk: Toto pole zobrazuje uhol v stupňoch. Tri zobrazené čísla sú uhlové stupne, uhlové minúty a uhlové sekundy.

en: This box displays an angle in hours. The three numbers displayed are the angle's hours, minutes, and seconds.
sk: Toto pole zobrazuje uhol v hodinách. Tri zobrazené čísla sú uhlové hodiny, minúty a sekundy.

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds
sk:   Môžete zadať jednoduchú celočíselnú alebo desatinnú hodnotu, medzerou alebo dvojbodkou oddelené hodnoty určujúce stupne, uhlové minúty a uhlové sekundy

en: Enter an angle value in degrees.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying degrees, arcminutes and arcseconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
sk: Zadať uhol v stupňoch. Uhol môže byť vyjadrený ako jednoduchá celočíselná ("12"), desatinná ("12,33") hodnota,  medzerou alebo dvojbodkou oddelené hodnoty určujúce stupne, uhlové minúty a uhlové sekundy ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00,0", atď.).

en:   You may enter a simple integer, or a floating-point value, or space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds
sk:   Môžete zadať jednoduchú celočíselnú alebo desatinnú hodnotu, medzerou alebo dvojbodkou oddelené hodnoty určujúce hodiny, minúty a sekundy

en: Enter an angle value in hours.  The angle can be expressed as a simple integer ("12"), a floating-point value ("12.33"), or as space- or colon-delimited values specifying hours, minutes and seconds ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00.0", etc.).
sk: Zadať uhol v hodinách. Uhol môže byť vyjadrený ako jednoduchá celočíselná ("12"), desatinná ("12,33") hodnota,  medzerou alebo dvojbodkou oddelené hodnoty určujúce hodiny, minúty a sekundy ("12:20", "12:20:00", "12 20", "12 20 00,0", atď.).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextYear)
en: Previous Year
sk: Predchádzajúci rok

[ctx: Local Time]
en: LT:
sk: LČ:

[ctx: Universal Time]
en: UT:
sk: UČ:

[ctx: Sidereal Time]
en: ST:
sk: SČ:

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
sk: Šírka:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
sk: Dĺžka:

[ctx: seconds]
en: secs
sk: sek

[ctx: second]
en: sec
sk: sek

[ctx: minute]
en: min
sk: minúta

[ctx: minutes]
en: mins
sk: minúty

en: hour
sk: hodina

[ctx: hours]
en: hrs
sk: hodiny

[ctx: sidereal day]
en: sid day
sk: siderický deň

en: day
sk: deň

en: week
sk: týždeň

[ctx: weeks]
en: wks
sk: týždne

en: month
sk: mesiac

[ctx: months]
en: mths
sk: mesiace

en: year
sk: rok

[ctx: years]
en: yrs
sk: roky

en: Adjust time step
sk: Upraviť časový krok

en: Adjust time step units
sk: Upraviť jednotky časového kroku

en: Set the timescale for the simulation clock.  A setting of "1 sec" means the clock advances in real-time, keeping up perfectly with your CPU clock.  Higher values make the simulation clock run faster, lower values make it run slower.  Negative values make it run backwards.
    
    There are two pairs of up/down buttons.  The left pair will cycle through all available timesteps in sequence.  Since there are a large number of timesteps, the right pair is provided to skip to the next higher/lower unit of time.  For example, if the timescale is currently "1 min", the right up button will make it "1 hour", and the right down button will make it "1 sec"
sk: Nastaviť časový rozsah pre simulačné hodiny. Nastavenie "1 sec" znamená, že hodiny sa posúvajú v reálnom čase, držiac sa úplne vašich hodín CPU.  Vyššie hodnoty spôsobia, že simulačné hodiny bežia rýchlejšie, nižšie hodnoty, že bežia pomalšie. Záporné hodnoty spôsobia, že idú dozadu.
    
    K dispozícii sú dve dvojice tlačidiel hore/dole. Ľavý pár bude prechádzať všetky dostupné časové kroky v poradí. Pretože existuje veľké množstvo časových krokov, pravá dvojica umožňuje preskočiť na ďalšiu vyššiu/nižšiu časovú jednotku. Napríklad, ak je časový rozsah práve "1 min", pravé tlačidlo hore ho zmení na "1 hodina" a pravé tlačidlo dole na "1 sec "

[ctx: Map projection method]
en: No projection
sk: Bez projekcie

[ctx: Map projection method]
en: Ancient
sk: Starodávny

[ctx: Map projection method]
en: Azimuthal
sk: Azimutálny

[ctx: Map projection method]
en: Gnomonic
sk: Gnómonický

[ctx: Map projection method]
en: Hemisphere
sk: Pologuľa

[ctx: Map projection method]
en: Orthographic
sk: Ortografický

[ctx: Map projection method]
en: Polyconic
sk: Polykónický

[ctx: Map projection method]
en: Rectangular
sk: Obdĺžnikový

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetPath)
en: Xplanet path:
sk: Cesta k Xplanet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetPath)
en: Enter here the path of xplanet binary.
sk: Sem zadať cestu k programu xplanet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetGeometryX)
en: Window size:
sk: &Veľkosť okna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetWidth)
en: Set the width of window
sk: Nastaviť šírku okna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetHeight)
en: Set the height of window
sk: Nastaviť výšku okna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV?
sk: Použiť FOV z kstars?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetFOV)
en: Use kstars's FOV
sk: Použiť FOV z kstars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetMagnitude)
en: Base magnitude:
sk: Základná magnitúda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetMagnitude)
en: A star of the specified magnitude will have a pixel brightness of 1
sk: Hviezda stanovenej magnitúdy bude mať jas bodu 1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetConfigFile)
en: Config file:
sk: Konfiguračný súbor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Config file path
sk: Cesta ku konfiguračnému súboru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetConfigFilePath)
en: Use the specified configuration file
sk: Použiť určený konfiguračný súbor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Use custom star map?
sk: Použiť vlastnú hviezdnu mapu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetStarmap)
en: Star map:
sk: Hviezdna mapa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetArcFile)
en: Arc file:
sk: Oblúkový súbor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetArcFilePath)
en: Arc file path
sk: Cesta k oblúkovému súboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Radius of the glare around the Sun.
sk: Polomer žiary okolo Slnka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetGlare)
en: Draw a glare around the sun with a radius of the specified value larger than the Sun.  The default value is 28.
sk: Nakresliť žiaru okolo Slnka s polomerom určenej hodnoty, ktorá je väčšia ako Slnko. Predvolená hodnota je 28.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetQuality)
en: Output file quality:
sk: Kvalita výstupného súboru:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetQuality)
en: JPEG Quality
sk: Kvalita JPEG

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabLabel)
en: Labels and markers
sk: Popisy a značky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Labels
sk: Štítky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLabelString)
en: Label string:
sk: Reťazec popisu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label.
sk: Určiť text prvého riadku popisu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetLabelString)
en: Specify the text of the first line of the label. By default, it says something like "Looking at Earth".  Any instances of %t will be replaced by the target name, and any instances of %o will be replaced by the origin name.
sk: Určiť text prvého riadku popisu. V predvolenom nastavení sa hovorí niečo ako "Pohľad na Zem". Každá inštancia %t bude nahradená názvom cieľa a každá inštancia %o bude nahradená pôvodným názvom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetDateFormat)
en: Date format:
sk: Formát dátumu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.
sk: Určiť formát pre popis dátumu/času.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetDateFormat)
en: Specify the format for the date/time label.  This format string is passed to strftime(3).  The default is "%c %Z", which shows the date, time, and time zone in the  locale’s  appropriate date and time representation.
sk: Určiť formát pre popis dátumu/času. Tento reťazec formátu je odovzdaný do strftime(3). Predvolená hodnota je "%c %Z", ktorý zobrazuje dátum, čas a časové pásmo v lokalizovanej reprezentácii pre dátum a čas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetFontSize)
en: Font size:
sk: Veľkosť písma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelLabelPos)
en: Label position:
sk: Poloha štítku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: Show label?
sk: Zobraziť popisok?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetLabel)
en: If checked, display a label in the upper right corner.
sk: Ak je zaškrtnuté, zobraziť popis v pravom hornom rohu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Markers
sk: Označníky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file?
sk: Použiť značkovací súbor?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerFile)
en: Use marker file:
sk: Použiť značkovací súbor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetMarkerFilePath)
en: Specify a file containing user defined marker data to display against the background stars.
sk: Určiť súbor obsahujúci používateľom definované značkovacie údaje pre zobrazenie na hviezdach pozadia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds in a file
sk: Zapísať značkovacie hranice v súbore

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write coordinates of the bounding box for each marker in a file.
sk: Zapísať súradnice ohraničujúceho rámčeka pre každú značku v súbore.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetMarkerBounds)
en: Write marker bounds to:
sk: Zapísať značkovacie hranice do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetLatLong)
en: Place the observer above latitude
sk: Umiestnite pozorovateľa na zemepisnú šírku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLatitude)
en: Render the target body as seen from above the specified latitude (in degrees).  The default value is 0.
sk: Vykresliť cieľové teleso, ako je vidieť z vyššie zadanej zemepisnej šírky (v stupňoch). Predvolená hodnota je 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetLongitude)
en:  and longitude
sk:  a zemepisná dĺžka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_XplanetLongitude)
en: Place the observer above the specified longitude (in degrees).  Longitude is positive going east, negative going west (for the earth and moon), so for example Los Angeles is at -118 or 242.  The default value is 0.
sk: Umiestniť pozorovateľa na určenú zemepisnú dĺžku (v stupňoch). Dĺžka je kladná smerom na východ, záporná smerom na západ (na Zemi i Mesiaci), napríklad Los Angeles je na -118 alebo 242. Predvolená hodnota je 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: in degrees
sk: v stupňoch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetProjection)
en: Projection:
sk: Projekcia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The projection type
sk: Typ projekcie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_XplanetProjection)
en: The default is  no projection.  Multiple bodies will not be shown if this option is specified, although shadows will still be drawn.
sk: Predvolené nastavenie je  bez projekcie. Viacnásobné telesá nebudú zobrazené, pokiaľ táto voľba je určená, hoci tiene budú stále vykreslené.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBoxBackground)
en: Background
sk: Pozadie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: Use background?
sk: Použiť pozadie?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_XplanetBackground)
en: If checked, use a file or a color as background.
sk: Ak je zaškrtnuté, použiť súbor alebo farbu ako pozadie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundImage)
en: Background image:
sk: Obrázok pozadia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Use this file as the background image
sk: Použiť tento súbor ako obrázok pozadia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_XplanetBackgroundImagePath)
en: Enter here the path of background image file.
sk: Sem zadať cestu k súboru obrázka pozadia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_XplanetBackgroundColor)
en: Background color:
sk: Farba pozadia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_XplanetBackgroundColorValue)
en: Set the color for the background.
sk: Nastavte farbu pre pozadie.
