kstars - en to tg translation catalogue (1080 entries)

en: Sky
tg: Осмон

en: Messier Object
tg: Объекти Мессье

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
tg: Объект бо истенодот

en: Star Name
tg: Номи ситора

en: Planet Name
tg: Номи сайёра

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
tg: Номи бурҷ

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
tg: Хати бурҷ

[ctx: Constellation Boundary]
en: Constell. Boundary
tg: Сарҳади бурҷ

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
tg: Роҳи коҳкашон

en: Equator
tg: Экватор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
tg: Мадори Офтоб

en: Horizon
tg: Уфуқ

en: Compass Labels
tg: Қутбнамои қайдҳо

en: Info Box Text
tg: Тирезаи матни

en: Info Box Selected
tg: Матни интихобшуда дар тиреза

en: Info Box Background
tg: Заминаи тиреза

en: Target Indicator
tg: Нишони ҳадаф

en: User Labels
tg: Қайдҳои истифодакунанда

en: Planet Trails
tg: Траекторияи сайёраҳо

en: Angular Distance Ruler
tg: Ҷадвали фосилаи кунҷ

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
tg: Нобаёни рангҳо

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
tg: Харитаи ситора

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
tg: Осмони шабона

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
tg: Файл маҳаллӣ бо ранги нақша наметаво кӯшод .
    Нақша наметавонад қайд шавад.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
tg: Файли маҳаллӣ бо индесҳои нақшаи рангӣ  наметавон кушод.
    Нақша наметавонад қайд шавад.

[ctx: use field-of-view for binoculars]
en: 7x35 Binoculars
tg: Ҳавзаи тасвирро барои биноклҳо истифода кунед
    Биноклҳои 7x35

[ctx: use 1-degree field-of-view indicator]
en: One Degree
tg: Дараҷаи якуми нишондиҳандаӣ ҳавзаи тасвирро истифода баред
    Дараҷаӣ якум

[ctx: use HST field-of-view indicator]
en: HST WFPC2
tg: Ҳавзаӣ тасвири нишондиҳандаи HST-ро истифода кунед
    HST WFPC2

en: No FOV
tg: FOV-и нест

en: Could not upload image to remote location: %1
tg: Натавонистам тасвири дур бударо иҷро кард: %1

en: Loading of the image %1 failed.
tg: Хатоги дар пурборкунии тасвир %1.

en: A file named "%1" already exists. Overwrite it?
tg: Файл бо номи "%1"аллакай вуҷуд дорад. Шумо мехоҳед ӯро иваз кунед?

en: Overwrite File?
tg: Файлро иваз кунам?

en: Saving of the image %1 failed.
tg: Хатоги дар вақти нигоҳ доштани тасвир %1.

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
tg: Офтоб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mercury)
en: Mercury
tg: Уторид

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Venus)
en: Venus
tg: Зӯҳра

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
tg: Замин

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
tg: Моҳ

note: i18n? i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Mars)
en: Mars
tg: Миррих

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Jupiter)
en: Jupiter
tg: Муштарӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Saturn)
en: Saturn
tg: Зуҳал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Uranus)
en: Uranus
tg: Уран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_Neptune)
en: Neptune
tg: Нептун

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
tg: рӯзҳо

note: i18n: ectx: ToolBar (processToolBar)
en: Process ToolBar
tg: Процесси МилиАсбоб

note: i18n: ectx: Menu (focus)
en: &Pointing
tg: &Нуқта

note: i18n: ectx: Menu (devices)
en: &Devices
tg: &Нақшаҳо

note: i18n: ectx: Menu (updates)
en: &Updates
tg: &Навсозиҳо

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
tg: &Маълумоти  Қуттиҳо

note: i18n: ectx: Menu (statusbar)
en: &Statusbar
tg: &Миливазъият

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
tg: Намоиши Милиасбоб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
tg: Давр:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
tg: Ситораҳо

en: Constellations
tg: Бурҷҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Asteroids
tg: Астероидҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Comets
tg: Кометаҳо

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
tg: Галактикаҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: prope
en: Name:
tg: Ном:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, magUnknown)
en: Unknown
tg: Ношинос

en: Show image of
tg: Намоиши тасвир

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
tg: URL ёфт нашуд. Таснифгарро бо мошини ҷустуҷӯии Google 
    кушоям?

en: Invalid URL
tg: URL-и нодуруст

en: Show webpage about
tg: Намоиши саҳифаи веб доир ба

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
tg: Навъи манбаъ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
tg: Тасвир

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
tg: Озмоиши URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Type
tg: Шакл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Author:
tg: Муҳаррир:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, object_group) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alignTable)
en: Object
tg: Объект

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_object) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditButton)
en: Edit...
tg: Тағйир...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelXplanetColor)
en: Color:
tg: Ранг:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Name
tg: Ном

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Version
tg: Ривоят

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
tg: Рангҳо

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
tg: Умумӣ

[ctx: larger than 2000 parsecs]
en: > 2000 pc
tg: > 2000 пс

[ctx: the star is a multiple star]
en: multiple
tg: дутогӣ

[ctx: the star is a variable star]
en: variable
tg: тағйирёбанда

[ctx: distance in kilometers]
en: %1 km
tg: %1 км

[ctx: distance in Astronomical Units]
en: %1 AU
tg: %1 ае

[ctx: angular size in arcminutes]
en: %1 arcmin
tg: %1 дақ

en: RA (%1):
tg: ПВ (%1):

en: Circumpolar
tg: Аз паи доираи қутбӣ

en: Never rises
tg: Ҳеҷгоҳ намебарояд

[ctx: Not Applicable]
en: N/A
tg: д/н

en: Links
tg: Истинодот

en: Advanced
tg: Маълумот

en: Log
tg: Маҷала

en: Record here observation logs and/or data on %1.
tg: Дар инҷо шумо метавонед маҷалаи дидбони аз паси объектро баред %1.

en: Are you sure you want to remove the %1 link?
tg: Шумо ҳақиқатан мехоҳед истинодро ҳузф кунед %1?

en: Delete Confirmation
tg: Тасдиқи ҳузфкунӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, DistanceLabel)
en: Distance:
tg: Масофа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
tg: Вусъат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IllumLabel)
en: Illumination:
tg: Партавафканӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
tg: Афзудани истинодот...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, EditLinkButton)
en: Edit Link...
tg: Муҳариркунонии истинодот...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RemoveLinkButton)
en: Remove Link
tg: Ҳузфи истинодот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AzLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, azLabel)
en: Azimuth:
tg: Азимут:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AirmassLabel)
en: Airmass:
tg: Массаи ҳаво:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
tg: Баландӣ:

en: Any
tg: Ҳар кадом

en: Solar System
tg: Системаи Офтобӣ

en: Open Clusters
tg: Суст кардани амбӯҳ

en: No object named %1 found.
tg: Объект %1 ёфт нашуд.

en: Bad object name
tg: Номи нодурусти обеъкт

en: The Right Ascension value must be between 0.0 and 24.0.
tg: Аҳамияти рост бояд дар диапазони тулӯъи аз 0.0 то 24.0  ҷойгир шуда бошад.

en: The Declination value must be between -90.0 and 90.0.
tg: Тамоили маъни бояд дар диапазони аз 90.0 то 90.0 ҷойгир шуда бошад.

en: Invalid Coordinate Data
tg: Координатҳои нодуруст

en: The Azimuth value must be between 0.0 and 360.0.
tg: Маънои азимут бояд дар диапазони аз 0.0 то 360.0 ҷойгир шудабошад.

en: The Altitude value must be between -90.0 and 90.0.
tg: Аҳамияти кушоди бояд дар диапазони аз -90.0 то 90.0 бошад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Declination
tg: Майлон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Right Ascension
tg: Тулӯъи рост

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aaTab)
en: Az/Alt
tg: Азимут/Баландӣ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FOVDialog)
en: Edit FOV Symbols
tg: Рамзҳои FOV таҳрир кунед

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new FOV symbol
tg: Илова кардани рамзи нави FOV

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Add a new field-of-view (FOV) symbol to the list.  You can define the size, shape, and color of the new symbol.
tg: Майдон аз тасвири нави рамзи (FOV)ро  ба рӯйхат илова кунед. Шумо метавонед ки андоза, шакл ва ранги рамзи навро муайян кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NewButton)
en: New...
tg: Нав...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, EditButton)
en: Modify the highlighted FOV symbol
tg: Тобондан ва дигар кардани рамзӣ FOV

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, EditButton)
en: Press this button to modify the highlighted FOV symbol.  You can change its size, shape and color.
tg: Ба ин тугма барои таъғир додани рамзи асосии FOV зер кунед.  Шумо метавонед ки андоза, шакл ва рангашро дигаргун кунед.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove highlighted FOV symbol
tg: Рамзи асосии FOV ба вазифаи дигар гузоред

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Press this button to remove the highlighted FOV symbol from the list.
tg: Ба ин тугма зер кунед ки разми асосии FOV аз рӯйхат ба вазифаи дигар гузарад.

en: Error: Duplicate Entry
tg: Хатогӣ: вориди дубора

en: All fields (except province) must be filled to add this location.
tg: Ҳамаи майдонҳо (бағайр аз Ноҳия) бояд пурра ба ин макон илова карда шавад.

en: Fields are Empty
tg: Фосилаҳо холӣ мебошанд

en: Bad Coordinates
tg: Координатаҳои нодуруст

en: Daylight Saving Time Rules
tg: Қоидаҳои гузариш ба вақти тобистона

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
tg: Шаҳро интихоб кунед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
tg: Филтри мамлакатҳо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
tg: Филтри шаҳрҳо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
tg: Филтри ноҳияҳо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
tg: Шаҳр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Province:
tg: Ноҳия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
tg: Мамлакат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
tg: Дарозӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
tg: Баландӣ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewFOV)
en: New FOV Indicator
tg: Индикатори нави заминаи намо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVName)
en: Name for FOV symbol
tg: Ном барои аломати FOV

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Eyepiece)
en: Eyepiece
tg: Окуляр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Telescope focal length:
tg: Дарозии телескопи найрангбоз:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Telescope focal length, in millimeters
tg: Дарозии телескопи найрангбоз,дар миллиметрҳо

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength1)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
tg: Дарозии телескопи марказӣ,дар миллиметрҳоро дохил кунед.
    
    Ин яке аз маълумоти фазоҳои талабкарда барои муайянкунии фазои тасоввурот (FOV) ҳамон рамзе,ки ба фазои тасоввурот (FOV) -и телескопи окуляр мувофиқ аст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Eyepiece focal length:
tg: Дарозии окуляри найрангбоз:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Eyepiece focal length, in millimeters
tg: Дарозии окуляри найрангбоз,дар миллиметрҳо

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeLength)
en: Enter the eyepiece focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
tg: Дарозии окуляри найрангбоз,дар миллиметрҳоро дохил кунед.
    
    Ин яке аз маълумоти фазоҳои талабкарда барои муайянкунии фазои тасоввурот (FOV) ҳамон рамзе,ки ба фазои тасоввурот (FOV) -и телескопи окуляр мувофиқ аст.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: field-of-view of the eyepiece, in arcminutes
tg: фазои тасоввурот (FOV) -и окуляр ,дар arcдақиқуҳо

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, EyeFOV)
en: Enter the eyepiece field-of-view angle, in arcminutes.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a telescope eyepiece.
tg: Окуляри фазои тасаввуроти кунҷ,дар arcдақиқаҳоро дохил кунед.
    
    Ин яке аз маълумоти фазоҳои талабкарда барои муайянкунии фазои тасоввурот (FOV) ҳамон рамзе,ки ба фазои тасоввурот (FOV) -и телескопи окуляр мувофиқ аст.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute field-of-view from above data fields
tg: Ҳисоб кардани фозои тасаввур аз маълумоти фазои дор боло гуфташуда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeEyeFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeCameraFOV) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeBinocularFOV)
en: Compute FOV
tg: Ҳисоб кардани FOV

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Camera
tg: Сурат гирак

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, TLength2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, LinearFOV) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, RTDiameter)
en: Enter the telescope focal length, in millimeters.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
tg: Дарозии телескопи найрангбозро,дар миллиметрҳо дохил кунед.
    
    Ин яке аз маълумоти фазоҳои талабкарда барои муайянкунии фазои тасоввурот (FOV) ҳамон рамзе,ки ба фазои тасоввуроти мантаж кардани суратгирак дар телескоп мувофиқ аст.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Size of chip or film, in millimeters
tg: Андозаи қисм ё филм, дар миллиметрҳо

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeW) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, cameraPixelSizeH) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, WaveLength)
en: Enter the physical size of the CCD chip or film negative.
    
    This is one of the data fields required for defining a field-of-view (FOV) symbol which matches the field-of-view of a camera mounted on a telescope.
tg: Дохил кардани андозаи физикии CCD қисм ё филми инкори.
    
    Ин яке аз маълумоти фазоҳои талабкарда барои муайянкунии фазои тасоввурот (FOV) ҳамон рамзе,ки ба фазои тасоввуроти мантаж кардани суратгирак дар телескоп мувофиқ аст.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, FOVEditX)
en: Desired field-of-view size, in arcminutes
tg: Талаб кардани андозаи фазои тасаввурот,дар arcдақиқаҳо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select color for the field-of-view symbol
tg: Интихоб кардани ранг барои фазои тасаввуроти рамз

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, ColorButton)
en: Select a color for the field-of-view (FOV) symbol.
tg: Интихоб кардани ранг барои фазои тасаввурот (FOV)-и рамз.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view symbol
tg: Интихоб кардани шакл барои фазои тасаввуроти рамз

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Select a shape for the field-of-view (FOV) symbol.  The possible shapes are:
    
    Circle, Square, Crosshairs, Bullseye.
tg: Интихоб кардани шакл барои фазои тасаввурот (FOV)-и рамз. Шаклҳои имконпазир инҳоянд:
    
    Давра,Экватор ,Салиби риштаҳо,Плакати барҷаста.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
tg: Давра

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Crosshairs
tg: Салиби риштаҳо

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox)
en: Bullseye
tg: Плакати барҷаста

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Shape:
tg: Шакл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
tg: Ҳозир

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityFilter)
en: Filter the list by city name
tg: Нурполои рӯйхат аз тарафи номи шаҳр

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryFilter)
en: Filter the list by country name
tg: Нурполои рӯйхат аз тарафи номи мамлакат

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceFilter)
en: Filter the list by province name
tg: Нурполои рӯйхат аз тарафи номи вилоят

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, CityListBox)
en: The list of cities which match the present search filters.
tg: Ин рӯйхати шаҳрҳо,онҳое,ки наздик шудан ба кофтукоби нурполои ҳозира.

en: Invalid URL: %1
tg: Адреси хато: %1

en: Could Not Open File
tg: Наметавонам файлро боз кунам

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dec1Label) i18n: ectx: property (te
en: Declination:
tg: Майлон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_PAHOrigErrorAlt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Alt:
tg: Баландӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statsLabel) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, solveInfo) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, statForm)
en: Statistics
tg: Статистика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Count:
tg: Ҳисоб кардан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exposureLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Exposure:
tg: Тасвир кардан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minLabel_2)
en: Mean:
tg: Маъно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Port
tg: Даргоҳ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalConnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectHostB)
en: Connect
tg: Васл шудан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, externalDisconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disconnectHostB)
en: Disconnect
tg: Ҷудо кардан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, multiAlgo)
en: Auto
tg: Худкор

en: unnamed
tg:  ном нагузошта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Delay in seconds between consecutive images
tg: Андармонӣ дар сония байни пайдарҳамии тасвирҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Delay:
tg: Дер мондан:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, exposureLabel_2)
en: Set the exposure time in seconds for individual images, if applicable
tg: Вақти гирифториро дар дубора ба ҳар як тасвирҳои алоҳида танзим кунед, қобил бошад агар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Prefix:
tg: Префикс:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, FilterPosLabel)
en: Number of images to capture
tg: Рақами тасвирҳо дар ҷамкунанда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, queueTable) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, clientTreeWidget)
en: Status
tg: Вазъият

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, limitsB) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LimitGroup)
en: Limits
tg: Сарҳад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runningStateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButtonBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Run
tg: Давидан

en: %1 is online.
tg: %1 дастрас.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, indiControlPanelB)
en: INDI Control Panel
tg: Идоракунии INDI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoscaleValuesCB)
en: Auto Scale
tg: Худмасштаб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, INDIWebManagerPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuidePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remotePortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, 
en: Port:
tg: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, externalGuideHostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Host:
tg: Хидматгор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackStepCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Track
tg: Нишона

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, fitsHeaderDialog)
en: FITS Header
tg: Сарлавҳаи FITS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
tg: Арзиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Comment
tg: Тавзеҳот

en: Linear Scale
tg: Вусати хатти

en: Logarithmic Scale
tg: Вусати логарифми

en: Square Root Scale
tg: Вусати квадрати

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FITSHistogramUI)
en: Histogram
tg: Гистограмма

en: Save Changes to FITS?
tg: Таъғиротро дар FITS нигоҳ дорам?

en: The current FITS file has unsaved changes.  Would you like to save before closing it?
tg: Файли FTTS дорои таъғиротҳои нигоҳ дошта нашуда мебошад. Мехоҳед онҳоро пеш бо пӯшиши файл нигоҳ доред?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayGroup)
en: Display
tg: Намоиш додан

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Sources
tg: Манбаъҳо

en: Cannot start INDI server: port error.
tg: Қодир ба сар додани сервери INDI нестам: хатогии порт.

en: Error: the port number is invalid.
tg: Хато: рақами нодурусти порт.

en: Host: %1 Port: %2 already exists.
tg: Сервер: %1 порт: %2 аллакай вуҷуд дорад.

en: You need to disconnect the client before removing it.
tg: Ба шумо алоқаро кандан лозимаст, барои дуркунии онҳо.

en: Are you sure you want to remove the %1 client?
tg: Шумо ҳақиқатан мехоҳед %1-ро ҳузф кунед?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DriverManager)
en: Device Manager
tg: Дастгоҳи мудир

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, LocalTab)
en: Local/Server
tg: Хидматгори/маҳаллӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget)
en: Device
tg: Дастгоҳ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, localTreeWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Mode
tg: Ҳолат

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverLogBox)
en: Server Log
tg: Хидматгори номнависӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localR)
en: Local
tg: Маҳалли

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, serverR)
en: Server
tg: Хидматгор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runServiceB)
en: Run Service
tg: Оғоз намудани сервис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopServiceB)
en: Stop Service
tg: Маън кардани сервис

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clientTab)
en: Client
tg: Клиент

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, h)
en: Hosts
tg: Асосиҳо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection
tg: Пайвастшавӣ

en: No INDI devices currently running. To run devices, please select devices from the Device Manager in the devices menu.
tg: Дастгоҳои INDI ба кор дароварда нашудааст. Барои ба кор дарории онҳо ин дастгоҳҳоро дар менеҷери дастгоҳҳо интихоб кунед.

en: Add Host
tg: Афзудани кардани сервер

en: Modify Host
tg: Тағйир додани сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTimeUpdate)
en: Time
tg: Вақт

en: Data file saved to %1
tg: Файли маълумотҳо нигоҳ дошта шуд дар %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fitsLabel)
en: Default FITS directory:
tg: Каталоги FITS нобаён:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoGroup)
en: Time && Location Updates
tg: Навсозиҳои ҷойгиршавӣ ва &вақт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectDirB)
en: Play/Pause
tg: Бозӣ/Фосила

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, streamForm)
en: Video Stream
tg: Чашмаи видео

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, telescopeWizard)
en: Telescope Wizard
tg: Устоди телескоп

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backB)
en: &Back
tg: &Баргардондан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: <b>Location</b>
tg: <b>Макон</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeLabel)
en: <b>Time</b>
tg: <b>Вақт</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel)
en: <b>Date</b>
tg: <b>Рӯз</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setTimeB)
en: Set Time...
tg: Вақтро танзим кунед...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setLocationB)
en: Set Location...
tg: Маконро танзим кунед...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: <b>Port:</b>
tg: <b>Бандар:</b>

en: Rise time: %1
tg: Вақти баромад: %1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
tg: Вақти ғуруб: %1

en: No rise time: Circumpolar
tg: Намебарояд: Паси доираи қутбӣ

en: No set time: Circumpolar
tg: Вақт танзим нашудааст : Паси доираи қутбӣ

en: No rise time: Never rises
tg: Намебарояд: ҳеҷ гоҳ намебарояд

en: No set time: Never rises
tg: Вақти ғуруб нест: Ҳеҷ вақт баромадан

en: Transit time: %1
tg: Вақти қиём: %1

en: Empty sky
tg: Осмони холӣ

en: star
tg: ситора

en: Center && Track
tg: Мутамарказ ва пайваст кардан

en: Angular Distance To...            [
tg: Масофаи кунҷи то...           [

en: Remove Label
tg: Нест кардани Қайд

en: Attach Label
tg: Часпондани Қайд

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
tg: Тафсилотҳо

en: Remove Trail
tg: Пушондани траектория

en: Add Trail
tg: Афзудани траектория

en: Stop &Tracking
tg: &Аз кор мондани соат

note: i18n: ectx: label, entry (HideCLines), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Hide constellation lines while moving?
tg: Барҷо кунед хатҳои галаситораҳоро дар вақти ҷумбиш?

note: i18n: ectx: label, entry (HideCNames), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Hide constellation names while moving?
tg: Барҷо кардан номи галаситораро дар вақти ҷумбиш?

note: i18n: ectx: label, entry (HideStars), group (View) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: Hide faint stars while moving?
tg:  Ситораҳои суст дар вақти ҳаракат кардан пинҳон карда шаванд?

note: i18n: ectx: label, entry (UseAutoTrail), group (View)
en: Automatically add trail to centered solar system body?
tg: Ба таври автомати илова кардани пай ба маркази систамаи офтобии бадан?

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
tg: : Номи Бурҷ
    АНДРОМЕДА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
tg: : Номи Бурҷ
    АНТЛИЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
tg: : Номи Бурҷ
    АПУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
tg: : Номи Бурҷ
    ДАЛВ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
tg: : Номи Бурҷ
    АКВИЛА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
tg: : Номи Бурҷ
    АРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
tg: : Номи Бурҷ
    ОВЕН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
tg: : Номи Бурҷ
    АУРИКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
tg: : Номи Бурҷ
    БУТЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
tg: : Номи Бурҷ
    КАЕЛУМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
tg: : Номи Бурҷ
    КАМЕЛОПАРДАЛИС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
tg: : Номи Бурҷ
    САРАТОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
tg: : Номи Бурҷ
    КАНЕС ВЕНАТИСИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
tg: : Номи Бурҷ
    ДУББИ АКБАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
tg: : Номи Бурҷ
    ДУББИ АСҒАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
tg: : Номи Бурҷ
    ҶАДӢ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
tg: : Номи бурҷ
    КАРИНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
tg: : Номи бурҷ
    КАССИОПЕЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
tg: : Номи бурҷ
    ҚАНТАРУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
tg: : Номи бурҷ
    СЕФЕУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
tg: : Номи бурҷ
    КЕТУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
tg: : Номи бурҷ
    БУКАЛАМУН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
tg: : Номи бурҷ
    СИРСИНУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
tg: : Номи бурҷ
    КОЛУМБА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
tg: : Номи бурҷ
    КОМА БЕРЕНИСЕС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
tg: : Номи бурҷ
    КОРОНА АВСТРАЛИЯ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
tg: : Номи бурҷ
    КОРОНА БОРЕАЛИС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
tg: : Номи бурҷ
    КОРВУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
tg: : Номи бурҷ
    ТАНӮРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
tg: : Номи бурҷ
    КРУКС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
tg: : Номи бурҷ
    СИГНУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
tg: : Номи бурҷ
    ДЕЛФИН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
tg: : Номи бурҷ
    ДОРАДО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
tg: : Номи бурҷ
    ДРАКО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
tg: : Номи бурҷ
    ЭКВУЛЕУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
tg: : Номи бурҷ
    ЭРИДАНА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
tg: : Номи бурҷ
    ФОРНАКС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
tg: : Номи бурҷ
    ГЕМИНИ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
tg: : Номи бурҷ
    ГРУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
tg: : Номи бурҷ
    ПАҲЛАВОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
tg: : Номи бурҷ
    ХОРОЛОГИУМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
tg: : Номи бурҷ
    ГИДРА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
tg: : Номи бурҷ
    ГИДРУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
tg: ҲИНДУИ АМРИКО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
tg: КАЛПЕСА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
tg: АСАД

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
tg: АСАДИ ХУРД

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
tg: ХАРГӮШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
tg: ТАРОЗУ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
tg: ГУРГ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
tg: ПИШАКИ ҶАНГАЛӢ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
tg: САНҶ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
tg: КӮҲ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
tg: МИКРОСКОП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
tg: АСПИ ЯК ШОХА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
tg: ПАШША

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
tg: САТҲ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
tg: ОКТАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
tg: МОРБАР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
tg: : Номи бурҷ
    ОРИОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
tg: ТОВУС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
tg: : Номи бурҷ
    ПЕГАС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
tg: : Номи бурҷ
    ПЕРСЕЙ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
tg: ФЕНИКС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
tg: РАССОМ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
tg: МОҲИҲО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
tg: МОҲИИ ҶАНУБӢ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
tg: ДУМИ КИШТӢ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
tg: ҚУТБНАМО

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
tg: ШАБАКА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
tg: ТИР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
tg: ҚАВС

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
tg: : Номи бурҷ
    АҚРАБ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
tg: ҲАЙКАЛТАРОШ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
tg: ДАРВОЗАИ ДАРҒОТ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
tg: КАЛЛАИ МОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
tg: ДУМИ МОР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
tg: СЕКСТАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
tg: САВР

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
tg: ТЕЛЕСКОП

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
tg: СЕКУНҶА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
tg: СЕКУНҶАИ ҶАНУБӢ

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
tg: ТУКАН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
tg: ХИРСИ КОЛОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
tg: ХИРСИ ХУРД

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
tg: БОДБОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
tg: СУНБУЛА

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
tg: МОҲИИ ПАРРОН

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
tg: РӮБОҲ

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Impact Scars (HST)
tg: Пайҳои бархӯрӣ бо кометаҳо

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Galilean Satellites (HST)
tg: Спутникҳои Галилееви

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Global Dust Storm (HST)
tg: Тӯфони чангӣ

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Jupiter and Io (HST)
tg: Юпитер ва Ио

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Collage of Saturn and moons
tg: Барномаи Аполлон

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
tg: Намоиши тасвири HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1995)
tg: Намоиши тасвири HST (1995)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (1998)
tg: Намоиши тасвири HST (1998)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2001)
tg: Намоиши тасвири HST (2001)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2002)
tg: Намоиши тасвири HST (2002)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (2003)
tg: Намоиши тасвири HST (2003)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (detail)
tg: Намоиши тасвири HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble V)
tg: Намоиши тасвири HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (Hubble X)
tg: Намоиши тасвири HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image (stars in M 31)
tg: Намоиши тасвири HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST (Rings and Moons)
tg: Намоиши HST (Доираҳо ва Моҳҳо)

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
tg: Намоиши тасвири KPNO AOP

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show MGS Image
tg: Намоиши тасвири MGS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NASA Mosaic
tg: Намоиши тасвири NOAO

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
tg: Намоиши тасвири NOAO

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
tg: Намоиши тасвири SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Sun Image
tg: Намоиши Тасвири Офтоб

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Viking Lander Image
tg: Намоиши тасвири HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show Voyager 1 Image
tg: Намоиши тасвири HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Total Eclipse Image
tg: Намоиши тасвири SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Comet Shoemaker-Levy 9
tg: Намоиши тасвири HST

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
tg: Тасвири ҳамарӯзаи Офтоб

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
tg: Парвози NASA ба Марс

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
tg: Саҳифаи Ахбороти SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
tg: Барномаи Аполлон

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Cassini Mission
tg: Парвози "Кассини"

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Galileo Mission
tg: Парвозҳои NASA ба Марс

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Magellan Mission
tg: Парвозҳои NASA ба Марс

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mariner 10 Mission
tg: Парвозҳои NASA ба Марс

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
tg: Ҷамъияти Марсиани

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Voyager Missions
tg: Парвозҳои NASA ба Марс

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
tg: Каталоги ҳамаи Марс

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Welcome to Mars!
tg: Хуш омадед ба Миррих!

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Wikipedia Page
tg: Энтсиклопедияи Wikipedia

[ctx: star name]
en: Sirius
tg: Сириус

[ctx: star name]
en: Canopus
tg: Канопус

[ctx: star name]
en: Arcturus
tg: Арктурус

[ctx: star name]
en: Rigel Kentaurus
tg: Ригел Кентаурус

[ctx: star name]
en: Vega
tg: Вега

[ctx: star name]
en: Capella
tg: Капелла

[ctx: star name]
en: Rigel
tg: Ригел

[ctx: star name]
en: Procyon
tg: Просион

[ctx: star name]
en: Achernar
tg: Ахернар

[ctx: star name]
en: Betelgeuse
tg: Бетелгис

[ctx: star name]
en: Hadar
tg: Хабар

[ctx: star name]
en: Altair
tg: Алтаир

[ctx: star name]
en: Acrux
tg: Акрукс

[ctx: star name]
en: Aldebaran
tg: Алдебаран

[ctx: star name]
en: Spica
tg: Списа

[ctx: star name]
en: Antares
tg: Антарес

[ctx: star name]
en: Pollux
tg: Поллукс

[ctx: star name]
en: Fomalhaut
tg: Фамалҳот

[ctx: star name]
en: Mimosa
tg: Мимоза

[ctx: star name]
en: Deneb
tg: Денеб

[ctx: star name]
en: Regulus
tg: Регулус

[ctx: star name]
en: Adhara
tg: Адхара

[ctx: star name]
en: Castor
tg: Кастор

[ctx: star name]
en: Gacrux
tg: Гакрукс

[ctx: star name]
en: Shaula
tg: Шаула

[ctx: star name]
en: Bellatrix
tg: Баллатрикс

[ctx: star name]
en: Alnath
tg: Алнат

[ctx: star name]
en: Miaplacidus
tg: Миапласидус

[ctx: star name]
en: Alnilam
tg: Алнилам

[ctx: star name]
en: Al Na'ir
tg: Ал На'ир

[ctx: star name]
en: Alnitak
tg: Алнитак

[ctx: star name]
en: Regor
tg: Регор

[ctx: star name]
en: Alioth
tg: Элиот

[ctx: star name]
en: Mirfak
tg: Мирфак

[ctx: star name]
en: Kaus Australis
tg: Кеус Аустралис

[ctx: star name]
en: Dubhe
tg: Дудҳи

[ctx: star name]
en: Wezen
tg: Везен

[ctx: star name]
en: Alkaid
tg: Алкаид

[ctx: star name]
en: Sargas
tg: Саргас

[ctx: star name]
en: Avior
tg: Авиор

[ctx: star name]
en: Menkalinan
tg: Менкалинан

[ctx: star name]
en: Alhena
tg: Алхена

[ctx: star name]
en: Peacock
tg: Пикок

[ctx: star name]
en: Polaris
tg: Поларис

[ctx: star name]
en: Mirzam
tg: Мирзам

[ctx: star name]
en: Alphard
tg: Алфард

[ctx: star name]
en: Hamal
tg: Гамал

[ctx: star name]
en: Al Gieba
tg: Ал Геба

[ctx: star name]
en: Diphda
tg: Дифда

[ctx: star name]
en: Nunki
tg: Нанки

[ctx: star name]
en: Menkent
tg: Менкент

[ctx: star name]
en: Alpheratz
tg: Алфератс

[ctx: star name]
en: Saiph
tg: Сайф

[ctx: star name]
en: Mirach
tg: Мирак

[ctx: star name]
en: Kocab
tg: Кокаб

[ctx: star name]
en: Rasalhague
tg: Рашалхагуа

[ctx: star name]
en: Algol
tg: Алгол

[ctx: star name]
en: Almach
tg: Алмак

[ctx: star name]
en: Denebola
tg: Денебола

[ctx: star name]
en: Navi
tg: Нави

[ctx: star name]
en: Naos
tg: Наос

[ctx: star name]
en: Aspidiske
tg: Аспидиск

[ctx: star name]
en: Alphecca
tg: Алфекка

[ctx: star name]
en: Mizar
tg: Мизар

[ctx: star name]
en: Sadr
tg: Садр

[ctx: star name]
en: Suhail
tg: Суҳайл

[ctx: star name]
en: Schedar
tg: Чедар

[ctx: star name]
en: Eltanin
tg: Илтанин

[ctx: star name]
en: Mintaka
tg: Минтака

[ctx: star name]
en: Caph
tg: Каф

[ctx: star name]
en: Dschubba
tg: Дскубба

[ctx: star name]
en: Men
tg: Мен

[ctx: star name]
en: Merak
tg: Мерак

[ctx: star name]
en: Pulcherrima
tg: Пулчерима

[ctx: star name]
en: Enif
tg: Иниф

[ctx: star name]
en: Ankaa
tg: Анкаа

[ctx: star name]
en: Phecda
tg: Фесда

[ctx: star name]
en: Scheat
tg: Чит

[ctx: star name]
en: Aludra
tg: Алудра

[ctx: star name]
en: Alderamin
tg: Алдерамин

[ctx: star name]
en: Gienah
tg: Гиена

[ctx: star name]
en: Markab
tg: Маркаб

[ctx: star name]
en: Menkab
tg: Менкаб

[ctx: star name]
en: Zozma
tg: Зозма

[ctx: star name]
en: Graffias
tg: Граффиас

[ctx: star name]
en: Arneb
tg: Арнеб

[ctx: star name]
en: Zuben el Chamali
tg: Зубен эл Чамали

[ctx: star name]
en: Unukalhai
tg: Унукалхай

[ctx: star name]
en: Sheratan
tg: Шератан

[ctx: star name]
en: Phakt
tg: Факт

[ctx: star name]
en: Kraz
tg: Краз

[ctx: star name]
en: Ruchbah
tg: Рачбах

[ctx: star name]
en: Muphrid
tg: Муфрид

[ctx: star name]
en: Kabdhilinan
tg: Кадбҳилинан

[ctx: star name]
en: Lesath
tg: Лесат

[ctx: star name]
en: Kaus Media
tg: Каус Медиа

[ctx: star name]
en: Tarazed
tg: Таразед

[ctx: star name]
en: Yed Prior
tg: Ед Приор

[ctx: star name]
en: Na'ir al Saif
tg: На 'ир ал Саиф

[ctx: star name]
en: Zuben El Genubi
tg: Зубен Эл Генуби

[ctx: star name]
en: Kelb al Rai
tg: Келб ал Рей

[ctx: star name]
en: Cursa
tg: Курса

[ctx: star name]
en: Kornephoros
tg: Корнефорос

[ctx: star name]
en: Ras Algethi
tg: Рас Алгеси

[ctx: star name]
en: Rastaban
tg: Растабан

[ctx: star name]
en: Nihal
tg: Нихал

[ctx: star name]
en: Kaus Borealis
tg: Каус Борилис

[ctx: star name]
en: Algenib
tg: Алгениб

[ctx: star name]
en: Atik
tg: Атик

[ctx: star name]
en: Tchou
tg: Шоу

[ctx: star name]
en: Alcyone
tg: Алсиона

[ctx: star name]
en: Vindemiatrix
tg: Виндемятрикс

[ctx: star name]
en: Deneb Algiedi
tg: Денеб Алҷайди

[ctx: star name]
en: Tejat
tg: Теҷат

[ctx: star name]
en: Acamar
tg: Акамар

[ctx: star name]
en: Gomeisa
tg: Гомейса

[ctx: star name]
en: Cor Caroli
tg: Кор Кароли

[ctx: star name]
en: Al Niyat
tg: Ал Ният

[ctx: star name]
en: Sadalsud
tg: Садалсуд

[ctx: star name]
en: Matar
tg: Матар

[ctx: star name]
en: Algorab
tg: Алгораб

[ctx: star name]
en: Sadalmelik
tg: Садалмелик

[ctx: star name]
en: Zaurak
tg: Заурак

[ctx: star name]
en: Al Nasl
tg: Ал Насл

[ctx: star name]
en: Pherkab
tg: Феркаб

[ctx: star name]
en: Al Dhanab
tg: Ал Даҳанаб

[ctx: star name]
en: Furud
tg: Фуруд

[ctx: star name]
en: Minkar
tg: Минкар

[ctx: star name]
en: Maaz
tg: Мааз

[ctx: star name]
en: Seginus
tg: Сегинус

[ctx: star name]
en: Dabih
tg: Дабих

[ctx: star name]
en: Albireo
tg: Албирео

[ctx: star name]
en: Mebsuta
tg: Мебсута

[ctx: star name]
en: Tania Australis
tg: Таня Аустралис

[ctx: star name]
en: Altais
tg: Алтаис

[ctx: star name]
en: Al Nair
tg: Ал Наир

[ctx: star name]
en: Talitha Borealis
tg: Талиса Борилис

[ctx: star name]
en: Sarin
tg: Сарин

[ctx: star name]
en: Wazn
tg: Вазн

[ctx: star name]
en: Kaou Pih
tg: Кев Пиҳ

[ctx: star name]
en: Er Rai
tg: Ер Рей

[ctx: star name]
en: Yed Posterior
tg: Ед Постериор

[ctx: star name]
en: Alphirk
tg: Алфирк

[ctx: star name]
en: Sulaphat
tg: Сулафат

[ctx: star name]
en: Skat
tg: Скат

[ctx: star name]
en: Edasich
tg: Идасик

[ctx: star name]
en: Megrez
tg: Мегрез

[ctx: star name]
en: Chertan
tg: Ширтан

[ctx: star name]
en: Asmidiske
tg: Асмидиск

[ctx: star name]
en: Muscida
tg: Маскида

[ctx: star name]
en: Heze
tg: Хезе

[ctx: star name]
en: Auva
tg: Аува

[ctx: star name]
en: Homan
tg: Гоман

[ctx: star name]
en: Mothallah
tg: Мозаллах

[ctx: star name]
en: Adhafera
tg: Адгара

[ctx: star name]
en: Al Thalimain
tg: Ал Таҳлиман

[ctx: star name]
en: Tania Borealis
tg: Таня Борелис

[ctx: star name]
en: Nekkar
tg: Неккар

[ctx: star name]
en: Alula Borealis
tg: Алула Бореалис

[ctx: star name]
en: Wasat
tg: Васат

[ctx: star name]
en: Sadalbari
tg: Садалбари

[ctx: star name]
en: Rana
tg: Рана

[ctx: star name]
en: Tseen Ke
tg: Тсин Ке

[ctx: star name]
en: Sheliak
tg: Шелиак

[ctx: star name]
en: Baham
tg: Багам

[ctx: star name]
en: Ain
tg: Аин

[ctx: star name]
en: Tarf
tg: Тарф

[ctx: star name]
en: Schemali
tg: Чемали

[ctx: star name]
en: Talitha Australis
tg: Талиса Аустралис

[ctx: star name]
en: Al Giedi
tg: Ал Гиеди

[ctx: star name]
en: Zawijah
tg: Завиҷаҳ

[ctx: star name]
en: Rotanev
tg: Ротанев

[ctx: star name]
en: Primus Hyadum
tg: Примус Хядум

[ctx: star name]
en: Chow
tg: Шов

[ctx: star name]
en: Nusakan
tg: Нусакан

[ctx: star name]
en: Thuban
tg: Субан

[ctx: star name]
en: Nashira
tg: Нашира

[ctx: star name]
en: Sadatoni
tg: Садатони

[ctx: star name]
en: Marfik
tg: Марфик

[ctx: star name]
en: Alshain
tg: Алшаин

[ctx: star name]
en: Prijipati
tg: Приҷипати

[ctx: star name]
en: Grumium
tg: Грумиум

[ctx: star name]
en: Baten
tg: Батен

[ctx: star name]
en: Svalocin
tg: Свалокин

[ctx: star name]
en: Albali
tg: Албали

[ctx: star name]
en: Praecipula
tg: Прейсипула

[ctx: star name]
en: Sadachbia
tg: Садичбиа

[ctx: star name]
en: Mesarthim
tg: Месартим

[ctx: star name]
en: Rasalas
tg: Расалас

[ctx: star name]
en: Azha
tg: Азҳа

[ctx: star name]
en: Zuben el Hakrabi
tg: Зубен эл Хакраби

[ctx: star name]
en: Kitalpha
tg: Киталфа

[ctx: star name]
en: Menkib
tg: Менкиб

[ctx: star name]
en: Mekbuda
tg: Мекбуда

[ctx: star name]
en: Dulfim
tg: Дулфим

[ctx: star name]
en: Beid
tg: Бейд

[ctx: star name]
en: Syrma
tg: Сирма

[ctx: star name]
en: Alkes
tg: Алкес

[ctx: star name]
en: Muliphein
tg: Мулифейн

[ctx: star name]
en: Ancha
tg: Анка

[ctx: star name]
en: Chara
tg: Шара

[ctx: star name]
en: Acubens
tg: Акубенс

[ctx: star name]
en: Alkalurops
tg: Алкарулопс

[ctx: star name]
en: Botein
tg: Ботеин

[ctx: star name]
en: Minhar al Shuja
tg: Микар ал Шуя

[ctx: star name]
en: Cujam
tg: Куйам

[ctx: star name]
en: Dziban
tg: Дзибан

[ctx: star name]
en: Alya
tg: Алуа

[ctx: star name]
en: Asellus Borealis
tg: Иселис Бореалис

[ctx: star name]
en: Marsik
tg: Марсик

[ctx: star name]
en: Mira
tg: Мира

[ctx: Satellite group name]
en: Education
tg: Илму маърифат

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Simbad
tg: Симбод

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Aladin
tg: Алладин

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: X-ray
tg: Рентгент

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Optical
tg: Оптикавӣ

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Infrared
tg: Infra-кардашуда

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Radio
tg: Радио

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: High Energy Astrophysical Archive (HEASARC)
tg: Энергияи баланди архиви астрофизиологӣ (HEASARC)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Recent X-Ray Missions
tg: Рентгенти супоришҳои бақариби

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Past X-ray Mission
tg: Рентгенти супоришҳои гузашта

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Gamma-Ray Missions
tg: Gamma-Ray супоришҳо

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other Missions
tg: Супоришҳои дигар

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Popular Catalog Choices
tg: Интихобкуниҳои каталоги машҳур

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multiwavelength Catalogs
tg: Multiwavelength каталогҳо

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Extragalactic Database (NED)
tg: NASA базаи ахборотии ғайригалактики (NED)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Positions
tg: Ҳолатҳо

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: NASA Astrophysics Data System (ADS)
tg: NASA базаи ахборотии низоми астрофизикҳо (ADS)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astronomy and Astrophysics
tg: Астрономия ва астрофизика

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Instrumentation
tg: Асбобҳо

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Physics and Geophysics
tg: Физикҳо ва Геофизикҳо

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Astrophysics preprints
tg: Аз нав чоп намудани ба таыри астрофизикӣ

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Multimission Archive at Space Telescope (MAST)
tg: Хазинаи multimission дар телескопи кайҳони (MAST)

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: ASTRO
tg: Астро

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: COPERNICUS
tg: Коперникус

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Images
tg: Тасвирҳо

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Spectra
tg: Спектр

[ctx: Advanced URLs: description or category]
en: Other
tg: Дигар

en: Catalogs
tg: Рӯйхатҳо

en: Guides
tg: Равонакунанда

en: Could not open file %1
tg: Файлро кушода нашуд %1

en: Script Validation Failed
tg: Дастнавис намудани тасдиқ карда шудаи иҷро нашуда.

en: You can save printer ink by using the "Star Chart" color scheme, which uses a white background. Would you like to temporarily switch to the Star Chart color scheme for printing?
tg: Шумо метавонед ранги чопкунакро аз истифодаи ранги лоиҳаи "Диаграммаи Ситора"-е, ки бо манзари сафед истифода бурда мешавад.Оё шумо мехоҳед, ки дар муддати кӯтоҳ ранги лоиҳаи диаграммаи ситораро барои чоп даргиронам?

en: Switch to Star Chart Colors?
tg: Гузаштан ба ранги харитаи ситораҳо?

en: Engage &Tracking
tg: Роҳ &банд аст

[ctx: The user should enter an angle for the field-of-view of the display]
en: Enter Desired Field-of-View Angle
tg: Ворид намудани хоҳиши минтақаи намуди фаришта

en: Enter a field-of-view angle in degrees:
tg: Ворид намудани хоҳиши минтақаи намуди фаришта бо розигӣ

en: Critical File Not Found: %1
tg: Файли муҳим ёфта нашуд: %1

en: Loading Image URLs
tg: Пурборкунии тасвирҳои бадарғашуда

en: Could not set time: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6
tg: Соатро дуруст карда натавонист: %1 / %2 / %3 ; %4:%5:%6

en: Could not set location named %1, %2, %3
tg: Ҷойгиршавии бо номи  %1, %2, %3 танзим карда нашуд.

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
tg: Алоқаи тасвири фали асосӣ кушода нашуд.
    Алоқаро ба сессияҳои оянда навишта гирифта намешавад.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
tg: Маълумоти пайвастаи файли асосиро кушода натавонист.
     Алоқаро ба сессияҳои оянда навишта гирифта намешавад.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: zenith
tg: қиём

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: north
tg: шимол

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: east
tg: шарқ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: south
tg: ҷануб

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: west
tg: ғарб

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northeast
tg: шимоли шарқ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southeast
tg: ҷануби шарқ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: southwest
tg: ҷануби ғарб

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, FocusEdit)
en: northwest
tg: шимоли ғарб

en: &Save Sky Image...
tg: &Захира кардани тасвири осмон...

en: &Run Script...
tg: Ба &кор андохтани дастнавис...

en: Set Time to &Now
tg: Барқарор кардани вақти &ҷорӣ

[ctx: set Clock to New Time]
en: &Set Time...
tg: &Дуруст кардани вақт...

en: Stop &Clock
tg: Аз кор мондани &соат

en: Stop Clock
tg: Аз кор мондани соат

en: &Zenith
tg: &Қиём

en: &North
tg: &Шимол

en: &East
tg: &Шарқ

en: &South
tg: &Ҷануб

en: &West
tg: &Ғарб

en: &Find Object...
tg: &Ёфтани объект...

en: &Default Zoom
tg: &Масштаби пешфарзи

en: &Zoom to Angular Size...
tg: &Тағьир андози тсасвир дар Вусъатӣ Кунҷашакл...

[ctx: Show the information boxes]
en: Show &Info Boxes
tg: Нишон &додани ахборот

[ctx: Show time-related info box]
en: Show &Time Box
tg: Нишон додани &вақт

[ctx: Show focus-related info box]
en: Show &Focus Box
tg: Нишон додани &пайванд

[ctx: Show location-related info box]
en: Show &Location Box
tg: Нишон додани &мавқеъ

en: Show Main Toolbar
tg: Лавҳаи асосии асбобҳо

en: Show View Toolbar
tg: Лавҳаи абзорҳои Намуд

en: Show Statusbar
tg: Нишон додани Вазъияти нусха

en: Show Az/Alt Field
tg: Нишон кардани майдони Az/Alt

en: Show RA/Dec Field
tg: Нишон додани майдони RA/Dec

en: C&olor Schemes
tg: Нақшаи &рангҳо

en: &Star Chart
tg: &Харитаи ситора

en: &Night Vision
tg: &Осмони шабона

en: &Moonless Night
tg: &Шаби бемаҳтоб

en: &FOV Symbols
tg: &Рамзҳои FOV

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
tg: &Ҷуғрофӣ...

en: Startup Wizard...
tg: Устоди ба кор андохтан...

en: Calculator
tg: Ҳисоб кардан

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AltVsTime)
en: Altitude vs. Time
tg: Баландӣ vs. Вақт:

en: What's up Tonight
tg: Имшаб чӣ ҳодисае рӯй дод

en: Script Builder
tg: Тартиб додани сценария

en: Telescope Wizard...
tg: Устоди телескоп...

en: Device Manager...
tg: Роҳбарии дастгоҳо...

en: INDI Control Panel...
tg: Лавҳаи идоракунии INDI...

en: Edit FOV Symbols...
tg: Таҳрир намудани нишонаҳои FOV

en:  Welcome to KStars
tg:  Хуш омадед ба KStars

en: nothing
tg: не

en: Initial Position is Below Horizon
tg: Ҳолати аввала дар таги уфуқ ҷойгир аст

en: The initial position is below the horizon.
    Would you like to reset to the default position?
tg: Ҳолати аввала дар таги уфуқ ҷойгир аст.
    Оё шумо мехоҳед, ки маънои нобаёнро барқарор кунед?

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Pluto
tg: Плутон

en: Dec (%1):
tg: СКЛ (%1):

en: Desktop Planetarium
tg: Планетарии рӯимизӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Description
tg: Тасвир

en: Constellation Names
tg: Маҷмӯъи номҳо

en: Milky Way
tg: Роҳи Каҳкашон

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
tg: Хуш омадед ба KStars. Интизор шавед, ҳоло пурборкунии маълумотҳо рафта истодааст...

[ctx: string from libindi, used in the config dialog]
en: Slow
tg: Суст

en: Could not parse image format of %1; assuming PNG.
tg: Нақшаи тасвири %1 ислоҳ карда натавонист; фарз кардани PNG.

en: Script executed.
tg: Нусхаи аслаш иҷро карда шуд.

en: Could not execute script.
tg: Наметавонам дастнависро ҳал кунеам.

en: Using CPU date/time instead.
tg: CPU барои таърих/вақташ ҳам истифода кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra0Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ra1Label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, RaLabel) i18n: ectx: property (text)
en: Right ascension:
tg: Тулӯъи рост:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct coordinates of objects for the effects of the atmosphere
tg: Координатаҳои дурусти предметҳо барои таъсирҳои атмосфера

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: The atmosphere bends light passing through it, like a lens.  If this item is checked, this "atmospheric refraction" will be simulated in the sky map.  Note that this correction is only applied when using the Horizontal coordinate system.
tg: Атмосфера каҷ мекунад нуре, ки мегузаранд аз ӯ,мисли линзаҳо.  Агар ин қисм санҷида шудааст , ин "тақсимшавии атмосферики"сохтакори карда шудааст дар харитаи ҳаво.  Қайд кунед ,ки ин ислоҳот танҳо қабул карда мешавад дар вақте,ки истифода бурдан координатаи низоми Уфуқи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
tg: Ислоҳкунӣ дар ихтилофи манзари атмосфера

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Show name label of centered object?
tg: Номи нишонаи пуркунандаи ҷамъ карда нишон дода шавад?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: If checked, a name label will be temporarily attached to an object while it is centered in the display.  You can attach a more persistent label to any object using the right-click popup menu.
tg: Агар санҷида шавад ,номи тамға муваққатан часпонда мешавад ба предмет дар вақте ки онро марказ карда мешавад дар намоиш.  Шумо метавонед часопонед бисёртар тамғаҳои доими ба ҳамаи предметҳо бо истифодаи пахши рости попап меню.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoLabel)
en: Attach label to centered object
tg: Мондани нишона барои объекти марказӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHoverLabel)
en: Attach temporary label when hovering mouse
tg: Часпонед тамғаи доимиро дар вақти тоб додани мушак.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Show slewing motion when focus changes?
tg: Нишон диҳед ҷумбиши нишони тобхуриро, дар вақти ки марказ тағйир меёбад?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: If checked, changing the focus position will result in a visible animated "slew" to the new position.  Otherwise, the display will center on the new position instantaneously.
tg: Агар санҷида шавад, тағйир додани ҷойгиршавии марказ хулоса меорад дар нишондиҳии ҳақиқи "тобхӯри" дар ҷойгиршавии нав.  Ба таври дигар, намоиш марказ карда мешавад дар ҷойгиршавии нав фавран.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
tg: Истифода бурдани аниматсия

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Do not draw all objects while the map is moving?
tg: Ҳамаи пуркунандаҳо кашшида нашаванд дар он вақте,ки харита дар ҳаракат аст?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: When the map is in motion, smooth animation is compromised if the program has too many objects to draw on the map; check this item to temporarily hide some of the objects while the display is in motion.
tg: Вақте,ки харита дар ҷумбиш аст, ҳамвории мултипликасионӣ дар хатар аст, агар барнома дорои бисёр предметҳо барои кашидан дар болои харита; санҷед ин қисмро ба барҷои муваққатии як чанд предметҳо дар вақте, ки намоиш дар ҷумбиш аст.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
tg: Пинҳон кардани объектҳо дар вақти ҷумбиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelHideTimeStep)
en: Also hide if time step larger than:
tg: Танҳо пинҳон кунед агар қадами вақт калонтар бошад назар ба:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideStars)
en: If checked, then fainter stars will be hidden when the map is in motion.
tg: Агар тафтиш карда шуда бошад ,баъд ситораҳои суст пинҳон карда мешаванд дар он вақте,ки харита дар ҷумбиш аст.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitHideStar)
en: Stars fainter than this will not be drawn while the map is moving.
tg: Ситораҳои суст назар ба ин кашида намешавад дар он вақте,ки харита дар ҳаракат аст.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: Hide solar system bodies while moving?
tg: Барҷо кунед баданҳои низоми офтобиро дар вақти ҷумбиш?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets)
en: If checked, then all solar system bodies will be hidden when the map is in motion.
tg: Агар санҷида шавад, пас баданҳои низоми офтоби барҷо карда мешавад дар вақте, ки харита дар ҷумбиш аст.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HidePlanets) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SolarSystemButton)
en: Solar system
tg: Системаи Офтобӣ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: If checked, then constellation lines will be hidden when the map is in motion.
tg: Агар санҷида шавад, пас хатҳои галаситораҳоро барҷо карда мешаванд дар вақти ҷумбиши харита.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
tg: Хатҳои бурҷҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCBounds)
en: Constellation boundaries
tg: Сарҳадҳои галаситораҳо

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: If checked, then constellation names will be hidden when the map is in motion.
tg: Агар санҷида шавад, пас номҳои галаситораҳоро барҷо мекунанд дар вақти ҷумбиши харита.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
tg: Номҳои бурҷҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSkyZoomOut)
en: Faint limit zoomed out:
tg: Мейёри суст тағйироти андозаи намоиш дар берун:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelMagDeepSky)
en: Faint limit zoomed in:
tg: Тағири андози тасвири сусти сарҳад дар:

[ctx: use 'moonless night' color scheme]
en: Moonless Night
tg: Шаби бемаҳтоб

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
tg: Рангҳои аслӣ

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
tg: Даврҳои сурх

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
tg: Даврҳои сурх

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
tg: Даврҳои сафед

en: New Color Scheme
tg: Эҷод кардани нақша

en: Enter a name for the new color scheme:
tg: Барои нақшаи нави ранга номро ворид кунед:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
tg: Файл бо индесҳои нақшаи ранги наметавонад кӯшода шавад.
    Нақша нобуд карда намешавад.

en: Could not delete the file: %1
tg: Наметавонам файлро нобуд кунам:%1

en: Error Deleting File
tg: Хатогӣ дар вақти нобуд кардани файл

en: Could not find an entry named %1 in colors.dat.
tg: Наметавонам сабти %1 дар colors.dat ёбам

en: Scheme Not Found
tg: Нақша дар colors.dat ёфта нашуд

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: Current color settings
tg: Танзимоти рангҳои ҷорӣ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ColorPalette)
en: The list of all customizable colors in the program.  Next to each item is a square showing the color it is currently set to.  Click on any item to change its color.
tg: Рӯйхати рангҳои барномаҳои танзимшуда. Дар назди ҳар элемент ранги ба ӯ интихобшударо нишон медиҳад.  Барои тағйири ранги ӯ ба ягон элемент пахш кунед.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: No Fill
tg: Пур нест

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Transparent
tg: Шаффоф

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BoxBGMode)
en: Opaque
tg: Нмаълум

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: Set the star color mode
tg: Танзим намудани ҳолати ранги ситора

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_StarColorMode)
en: There are four ways to draw stars on the map.  By default, stars are circles with a white core and a rim which is tinted to reflect the star's actual color.  You may also choose to draw the stars as solid white, red, or black circles, to match the needs of your overall color scheme.
tg: Чор роҳ барои кашидани ситораҳоро дар харита вуҷуд аст.  Аз тарафи нобаён, ситораҳо гирдолуданд бо ядрои сафед ва чанбараке,ки ранг карда шудааст, барои инйикос додан ба ранги оддии ситора.  Шумо метавонед интихоб намоед барои кашидани ситораҳо ҳамчун сафедии сахт, сурх , ё давраҳои сиёҳ, барои ҷамъ намудани талаботҳое, ки лозим аст барои ҳамаи ранги лоиҳа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Star color intensity:
tg: Оғоз намудани бошиддатии ранг:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: Set the intensity of star colors
tg: Шиддатнокии рангҳои ситора

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_StarColorIntensity)
en: When using the realistic-color star mode, this option will set the saturation level of the star's colors.  A higher value means more intense colors.
tg: Вақте, ки ҳолати ситораи ранги ҳақиқиро истифода мебаранд, ин интихоб танзим мекунад пурагии сатҳи ранги ситораро. Қиммати баланд онро мефаҳмонад, ки бисёртар рангҳои шиддат.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
tg: Лоияҳои ранги пеш муқарар кардашуда

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of preset color schemes
tg: Саҳифаи лоияҳои ранги пеш муқарар карда шуда

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, PresetBox)
en: List of all known color schemes.  Several are provided by default, and you may also define your own.
tg: Саҳифаи ҳамаи лоияҳои ранги маълум.  Якчандторо таъмин карда шуданд аз тарафи нобаён ва шумо ҳам аз они худатонро муайян кардан метавонед.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddPreset)
en: Create a new preset color scheme using current settings
tg: Созед лоҳияи ранги пеш муқарари кунии навро бо истифода танзимоти ҷорӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Remove a preset color scheme
tg: Дур кардани лоҳияи ранги пеш муқарар карда шуда

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemovePreset)
en: Press this button to remove the highlighted color scheme.  This will only work on your custom color schemes.
tg: Пахш кунед ин тугмаро барои намудани лоҳияи ранги равшанкардашударо.  Ин танҳо кор мекунад дар лоҳияиҳо ранги гумрукиатон.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: Show constellation lines?
tg: Нишон диҳед рахҳои галаситораро?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCLines)
en: If checked, constellation lines will be drawn on the sky map.
tg: Агар санҷида шавад, рахҳои галаситораро метавон кашид дар харитаи ҳаво.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: Draw constellation names?
tg: Кашидан номҳои бурҷҳоро?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCNames)
en: If checked, constellation names will be drawn on the sky map.
tg: Агар санҷида шавад, номҳои бурҷ метавон кашид дар харитаи ҳаво.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConstellOptions)
en: Constellation Name Options
tg: Номи интихобҳои бурҷ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Use Latin constellation names
tg: Истифода баред номҳои бурҷ бо Лотинӣ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLatinConstellNames)
en: Select this to use Latin constellation names on the sky map
tg: Интхоб кунед инро барои истифода бурдани номҳои бурҷро бо Лотинӣ дар харитаи ҳаво

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Use Localized constellation names
tg: Номҳои бурҷҳо дар забони модарӣ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Select this to use constellation names from your locality (if available)
tg: Интихоб кунед инро барои истифода бурдани номҳои бурҷҳоро аз маҳаллии шумо (агар дастрас бошад)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
tg: Дар забони модарӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Use IAU abbreviations
tg: Истифода баред IAU кутоҳ карда шудаҳо

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_UseAbbrevConstellNames)
en: Select this to use abbreviations from the International Astronomical Union as constellation labels
tg: Интихоб кунед инро барои истифода бурдани кӯтоҳ карда шудаҳоро аз Иттифоқи Байналмиллалии Ситорашиноси ҳамчун тамғаҳои бурҷҳо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Draw Ecliptic?
tg: Кашидан Мадори Офтоб-ро?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: If checked, the ecliptic will be drawn on the sky map.  The ecliptic is a great circle on the sky that the Sun appears to follow over the course of one year.  All other solar system bodies roughly follow the ecliptic as well.
tg: Агар санҷида шавадкашида мешавад дар харитаи осмон.  Мадори Офтоб давраи бузург мебошад дар осмон, ки пайдо Офтоб мешавад барои пай бурдан курси як соларо.  Ҳамаи дигар баданҳои низоми офтоби Мадори Офтобро бо дурушти пай мебаранд.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: Use filled Milky Way contour?
tg: Истифода бурдан контури Роҳи Каҳкашони пур карда шуда?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FillMilkyWay)
en: If checked, the Milky Way contour will be shown filled.  Otherwise, only the outline will be drawn.
tg: Агар санҷида карда шавад, контури Роҳи Каҳкашон нишон дода мешавад ҳамчун пур карда шуда.  Дигар хел, танҳо лоҳияро метавон кашид.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: Draw horizon?
tg: Кашидан Уфуқ-ро?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHorizon)
en: If checked, a line representing the local horizon will be drawn on the map.
tg: Агар санҷидаги бошад, рахе ки уфуқи маҳаллиро намояндагари мекунад, дар харита кашида мешавад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: Draw the Milky Way contour?
tg: Тарҳи Роҳи Каҳкашон

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMilkyWay)
en: If checked, a contour representing the Milky Way will be drawn on the sky map
tg: Агар санҷид шавад, контуре, ки намояндагари мекунад Роҳи Каҳкашонро кашида мешавад дар харитаи ҳаво

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquatorialGrid)
en: If checked, a grid of lines will be drawn every 2 hours in Right Ascension and every 20 degrees in Declination.
tg: Агар санҷида шавад, рахҳои тур кашида мешаванд баъди ҳар як 2 соати дар Болобароии Роства ҳар як 20 ҳарорат дар Поёнрави.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: Draw opaque ground?
tg: Замини номуайянро кашам?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGround)
en: If checked, the area below the horizon will be filled in, to simulate the ground beneath you.  Note that the ground is never drawn when using the Equatorial coordinate system.
tg: Агар санҷида шавад, ноҳияи дар поёни уфуқ пур карда мешавад дар, барои сохтакори намудани замини дар таги шумо вуҷуд буда.  Қайд кунед, ки замин ягон бор кашида намешавад вақте, ки координатаи низоми Уфуқи истифода бурда мешавад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: Draw Celestial equator?
tg: Кашидан Экватори ҳавои?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEquator)
en: If checked, the celestial equator will be drawn in the sky map.
tg: Агар кашида шавад, экватори осмонӣ кашида мешаванд дар харитаи осмон.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MajorBodiesBox)
en: Sun, Moon && Planets
tg: Офтоб, Моҳтоб && Сайёраҳо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: Draw Saturn?
tg: Кашидани Сатурн?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSaturn)
en: If checked, Saturn will be drawn on the map.
tg: Агар санҷида шавад,Сатурн кашида мешавад дар харита.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Draw major bodies as images?
tg: Кашидани баданҳои асосиро ҳамчун тасвирҳо?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: If checked, then the planets, the Sun and the Moon will be shown as bitmap images on the map
tg: Агар санҷида шавад, пас сайёраҳо, Офтоб ва Моҳтоб нишон дода мешаванд ҳамчун bitхаритаи тасвирҳо дар харита

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetImages)
en: Use images
tg: Истифодаи тасвирҳо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: Draw Mars?
tg: Кашидани Марс?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMars)
en: If checked, Mars will be drawn on the map.
tg: Агар санҷида шавад, Марс дар харита кашида мешавад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Attach Name labels to the major solar system bodies?
tg: Часпондан номи нишонаҳоро ба баданҳои низоми умумии офтоб?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: If checked, name labels will be attached to the planets, the Sun and the Moon
tg: Агар санҷида бошанд ,номи нишонаҳо часпонда мешаванд ба планетаҳо,Офтоб ва Моҳтоб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlanetNames)
en: Use name labels
tg: Истифода баред номи рамзҳоро

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Select all major bodies
tg: Интихоб кунед ҳамаи баданҳои умуми

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showAllPlanets)
en: Press this to select all planets, the Sun and the Moon to be drawn in the map
tg: Инро пахш кунед барои интихоб кардани планетаҳо, Офтоб ва Моҳтоб кашида мешаванд дар даруни харита

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Unselect all major bodies
tg: Интихоб накардани ҳамаи баданҳои умуми

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Press this button to unselect all planets, the Sun and the Moon so that they will not be drawn on the map
tg: Пахш кунед ин тугмаро барои интихоб накардани ҳамаи планетаҳо, офтоб ва моҳтоб барои накашидани онҳоро дар даруни харита

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showNonePlanets)
en: Select None
tg: Ягон чизро интихоб накардан

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: Draw Venus?
tg: Кашидани Венера?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowVenus)
en: If checked, Venus will be drawn on the map.
tg: Агар санҷида шавад, Венера кашида мешавад дар харита.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: Draw the Sun?
tg: Кашидани офтоб?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: If checked, the Sun will be drawn on the map.
tg: Агар санҷида шавад, офтоб кашида мешавад дар харита.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: The sun
tg: Офтоб

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: Draw Jupiter?
tg: Кашидани Юпитер?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowJupiter)
en: If checked, Jupiter will be drawn on the map.
tg: Агар санҷида шавад, Юпитер кашида мешавад дар харита.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: Draw the Moon?
tg: Кашидани моҳтоб?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: If checked, the Moon will be drawn on the map.
tg: Агар санҷида шавад, моҳтоб кашида мешавад дар харита.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: The moon
tg: Моҳтоб

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: Draw Mercury?
tg: Кашидани меркурий?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMercury)
en: If checked, Mercury will be drawn on the map.
tg: Агар санҷида шавад, меркурий кашида мешавад дар харита.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: Draw Neptune?
tg: Кашидани нептун?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNeptune)
en: If checked, Neptune will be drawn on the map.
tg: Агар санҷида шавад, нептун дар харита кашида мешавад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: Draw Uranus?
tg: Кашидани Уран?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUranus)
en: If checked, Uranus will be drawn on the map.
tg: Агар санҷида шавад, Уран дар харита кашида мешавад.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MinorBodiesBox)
en: Minor Planets
tg: Сайёраҳои кам

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: Draw asteroids?
tg: Кашидани астероидҳо?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAsteroids)
en: If checked, asteroids will be drawn on the map
tg: Агар санҷида шавад, астероидҳо дар харита кашида мешаванд

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: Draw comets?
tg: Кашидани кометаҳо?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowComets)
en: If checked, comets will be drawn on the map
tg: Агар санҷида шавад, кометаҳо дар харита кашида мешаванд

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: Show names of comets near the Sun
tg: Нишон додани номҳои кометаҳо дар назди офтоб

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCometNames)
en: If checked, the comets near the Sun will have name labels attached.  Comets vary in brightness in their orbits, so a faint magnitude is not effective in this case.
tg: Агар тафтиш карда шавад, кометаҳои дар назди офтоб номҳои нишонаҳо часпонда мешавад.  Кометаҳо бо равшании дар мадорҳои худ тағйир мешаванд бинобар ҳамин вусъати суст дар ин вазъият ба кор намеояд.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (MagnitudeSpinBox, kcfg_MagLimitAsteroid)
en: Set the faintest magnitude for drawing asteroids
tg: Танзим кардани вусъати сустарин барои астероидҳои кашидашуда

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Maximum distance for comet names
tg: Масофа ниҳоят калон ба камета

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_MaxRadCometName)
en: Set the maximum distance from the Sun for a comet to have a name label, in Astronomical Units (AU).  1 AU is the distance between the Earth and the Sun, approximately 150 million km
tg: Масофаи ниҳоят калон аз Офтоб барои тамғаи ном дар як ястрономикҳо пур карда шавад (AU). 1 AU - масофа байни Замин ва Офтоб, тахминан 150 миллион км мебошад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Auto-trail tracked bodies
tg: Худ-нишона ҷисмро нигоҳ мекард

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: If checked then any solar system body will have a temporary trail attached while it is centered in the display.
tg: Агар тафтиш шавад баъд ягон низоми офтобӣ аломати яквақтаро часпонидашударо дорад, дар вақте ки дар нишона марказонида мешавад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAutoTrail)
en: Always show trail when tracking a solar system body
tg: Ҳама вақт аломатро нишон диҳед вақте,ки шакли уули офтоб

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trail color into the background?
tg: Ранг ва шароити пайраҳа пажмурда шуда?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: If checked, the color of the planet trail will be blended into the background sky color.
tg: Агар тафтиш шавад, ранги аломати сайёраҳо дар паснамои рангт осмон омехта мешавад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadePlanetTrails)
en: Fade trails to background color
tg: Ранг ва шароити пайраҳаи пажмурда шуда

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Clear all orbit trails
tg: Пок кардани ҳамаи аломатҳои мадор

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Press this to clear all orbit trails that you may have attached to solar system bodies using the right-click popup menu.
tg: Барои пок кардани ҳамаи аломатҳои мадоро, ки шумо мумкин ба ҷисмҳои офтобӣ часпондаед бо истифодаи пахши дурусти пайдоиши меню, инро пахш кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ClearAllTrails)
en: Remove All Trails
tg: ҳаракт додани ҳамаи аломатҳо

en: Could not upload file
tg: Файл аз нав пур карда нашуд

en: Open Cluster
tg: Дастаро кушоед

en: Globular Cluster
tg: Дастаи Глобалӣ

en: Planetary Nebula
tg: Небулаи Сайёравӣ

en: Supernova Remnant
tg: upernova Remnant

en: Galaxy
tg: Роҳи Қаҳкашон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
tg: Таърих:

note: i18n("Loading Milky Way")); Magellanic clouds loadContours("lmc.dat", i18n("Loading Large Magellanic Clouds")); loadContours("smc.dat", i18n("Loading Small Magellanic Clouds")); summary();
en: Loading Milky Way
tg: Пурборкунии Роҳи Қаҳкашон

en: Requested Position Below Horizon
tg: Дархости Ҳолати Поёни Уфуқ

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
tg: Ҳолати дархост дар поёни уқуф мебошад.
    Бинобарин, ба онҷо рафтан мехоҳед?

en: No object selected.
tg: Ягон объект интихоб кардагӣ нест.

en: Object Details
tg: Маълумот дар бораи объект

[ctx: Jupiter's moon Io]
en: Io
tg: Ио

[ctx: Jupiter's moon Europa]
en: Europa
tg: Аврупо

[ctx: Jupiter's moon Ganymede]
en: Ganymede
tg: Ганимед

[ctx: Jupiter's moon Callisto]
en: Callisto
tg: Калистро

[ctx: moon phase, 100 percent illuminated]
en: Full moon
tg: Моҳи пурра

[ctx: moon phase, 0 percent illuminated]
en: New moon
tg: Моҳи нав

[ctx: moon phase, half-illuminated and growing]
en: First quarter
tg: Чоряки якум

[ctx: moon phase, half-illuminated and shrinking]
en: Third quarter
tg: Чоряки сеюм

[ctx: moon phase between new moon and 1st quarter]
en: Waxing crescent
tg: Чоряки якум

[ctx: moon phase between 1st quarter and full moon]
en: Waxing gibbous
tg: Чоряки дуюм

[ctx: moon phase between full moon and 3rd quarter]
en: Waning gibbous
tg: Чоряки сеюм

[ctx: moon phase between 3rd quarter and new moon]
en: Waning crescent
tg: Чоряки охир

en: unknown
tg: ношинос

en: Star
tg: Ситора

en: Catalog Star
tg: Каталоги Ситора

en: Planet
tg: Сайёра

en: Comet
tg: Комета

en: Asteroid
tg: Астероид

en: Unknown Type
tg: Шакли Ношинос

en: Show HST Image
tg: Нишон додани тасвири HST

en: %1: Hubble Space Telescope, operated by STScI for NASA [public domain]
tg: %1: Телескопи Космос, бо STScI идорашаванда барои NASA [умумиро истифода бурдан]

en: Show SEDS Image
tg: Нишон додани тасвири SEDS

en: Show KPNO AOP Image
tg: Нишон додани тасвири KPNO AOP

en: %1: Advanced Observing Program at Kitt Peak National Observatory [free for non-commercial use; no physical reproductions]
tg: %1: Барномаи Мушоҳидкор дар Обсерваторияи Миллии Кит Пик  интихоб шуд, [барои ғайри истифодабарии но-коммерсӣ; такрор истеҳсолкунӣ мумкин нест ]

en: Show NOAO Image
tg: Нишон додани тасвири NOAO

en: %1: National Optical Astronomy Observatories and AURA [free for non-commercial use]
tg: %1: Астрономияи Оптикали Миллии Мушоҳидакорҳо ва AURA [барои ғайри истифодабарии но-коммерсӣ]

en: %1: Very Large Telescope, operated by the European Southern Observatory [free for non-commercial use; no reproductions]
tg: %1: Телескопе хеле калон, бо Обсерваторияи Эвропаи Ҷануби ба амал гардид [барои ғайри истифодабарии но-коммерси; такрор истеҳсолкунӣ мумкин нест]

en: Show
tg: Нишон додан

en: unnamed object
tg: объекти беном

en: lat and LST parameters should only be used in KSPlanetBase objects.
tg: lat ва параметрҳои LST бояд , ки танҳо дар объектҳои KSPlanetBase истифода шаванд.

en: alpha
tg: алфа

en: beta
tg: вит

en: gamma
tg: гамма

en: delta
tg: делта

en: epsilon
tg: эпсилон

en: iota
tg: йота

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameBox)
en: Name of plotted object
tg: Номи объекти қитъа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameBox)
en: There are two ways to use this field:  
    
    1. Simply type the name of a known object and press the "Plot" button (or press Enter).  The object's Altitude vs. Time curve will be added to the plot, and its coordinates will be displayed below.
    
    2. Type a name label for a custom object.  You will also need to specify the RA and Dec coordinates of the object, and then press the "Plot" button to add its curve to the plot.
tg: Барои истифода кардани ин фосила ду роҳ аст:  
    
    1.Оддиона номи донистаи объектро чоп кунед ва ба тунмаи "Ҷадвал" (ё ба Ворид зер кунед). Баландии объект. Вақти хати каҷ ба ҷадвал илова карда мешавад, ва координатҳои он поёнтар намоиш дода мешавад. 
    
    2. Номи барчасбида барои объекти оддӣ чоп кунед. Шумо ҳамчунин бояд RA ва объекти корденатрҳои Dec таъйин кунед, ва ба тугмаи "Ҷадвал"зер кунед, ки хати каҷи он ба ҷадвал илова шавад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Obj1FindButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, FindButton)
en: Find Object...
tg: Ҷустуҷӯи объект...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Plot
tg: Суиқасд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
tg: Нобуд кардани ҳама

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearListB)
en: Clear List
tg: Рӯйхатро тоза кардан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cityButton)
en: Choose City...
tg: Интихоб кардани шаҳр...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Long.:
tg: Дароз.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Update)
en: Update
tg: Аз нав созӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, OptionName)
en: List of adjustable options
tg: Рӯйхати параметрҳои танзимпазир

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Value:
tg: Маъно:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Show Tree View of options
tg: Нишон додани намуди дарахт ғайриҳатмист

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, TreeButton)
en: Press this button to select a View Option from a Tree list, in which they are grouped by subject.  Also shown are a short description of each option, and the data type of the option's value (string, integer, float or boolean).
tg: Ба ин тугма зер кунед, ки Намуди Параметр аз Дарахти рӯйхат итихоб шавад, дар ингуна онҳо бо мазмун ҳамворанд. Ҳамчунин тавсифоти ингуна параметр нишон додашудааст, ва шакли маълумоти арзиши параметри (қатор, адади бутун, қатъшуда ё водиҳи мантиқӣ).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, OptionValue)
en: value for selected option
tg: Нарх барои интихоб кардан ғайриҳатмист

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Option:
tg: Ғайриҳатмӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: File name:
tg: Номи файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Image width:
tg:  Тасвири васеъ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Image height:
tg: Дарозии тасвир:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindButton)
en: Select object from a list
tg: Аз рӯйхат объектро интихоб кунед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindButton)
en: Opens the Find Object dialog, which allows you to select an object from the list of known objects.  When an object has been selected, its name will appear in the "dir" box at left.
tg: Диалоги Кофтани Объектро мекушояд, ки он ба шумо иҷозат медиҳад ки, шумо объектро аз рӯйхати объектҳои маълумшуда интихоб кунед.  Вақте ки объект интихоб шуд, номи вай дар қутти тарафи чап "dir" пайдо мешавад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, FocusEdit)
en: Target object or direction
tg: Нишонаи идоракунии объект

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UsePrintDialog)
en: Show print dialog
tg: Диалоги чоп кардаро нишон диҳед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, UseChartColors)
en: Use star chart colors
tg: Истифода бурдани рангҳои ситора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Color name:
tg: Номи ранг:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color value:
tg: Маҷмуъи ранг:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CountryName)
en: Country name
tg: Номи мамлакат

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, CityName)
en: City name
tg: Номи шаҳр

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ProvinceName)
en: Province name
tg: Номи вилоят

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Open the Set Location tool
tg: Асбоби Танзимоти Ҷойгиршавиро кушоед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, FindCityButton)
en: Press this button to open the Set Location dialog, which will allow you to choose a location from our list of over 2500 cities around the word.  Once a location has been selected, the City, Province and Country fields will be filled in.
tg: Ба ин тугма зер кунед, ки диалоги Танзими Ҷойгиршавӣ кушода шавад, он ба шумо имкон медиҳад, ки шумо ҷойгиршавиро аз рӯйхатамон аз 2500 шаҳрҳо дар даври олам интихоб кунед. Якбор аллакай ҷойгиршавӣ интихоб шуд, Шаҳр, Вилоят ва ноҳияи Мамлакат дар он пур мешавад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CheckTrack)
en: Toggle Tracking on/off
tg: Тугмаи Пайгардӣ васлу/қатъ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Pause delay in seconds
tg: Як лаҳза дер мондан

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, DelayBox)
en: Enter the number of seconds that the script should pause before executing the remaining commands.
tg: Рақами сонияҳоро ворид кунед, ки нусхаи аслаш бояд пеш аз фармондиҳи фармонҳои боқимондааш таваққуф шавад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key:
tg: Калид:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, WaitKeyEdit)
en: Wait for this key to be pressed
tg: Нигоҳ доред ки ин тугма зер шавад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Zoom level:
tg: Таъғири андози тасвири сатҳ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ZoomBox)
en: New Zoom level
tg: Таъғири андози тасвири нави сатҳ:

en: Time Calculators
tg: Вақтро ҳисоб кунед

note: i18n("Julian Day"))->setIcon(0,jdIcon);
en: Julian Day
tg: Рӯзи Юлианӣ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
tg: Вақти Ситорагӣ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcDayLengthDlg) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Almanac
tg: Алманах

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
tg: Координатҳои Равшан

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAltAz) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Horizontal Coordinates
tg: Хати уфуқии Координатаҳо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ecliptic Coordinates
tg: Координатҳои Эклиптикӣ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcAngDistDlg)
en: Angular Distance
tg: Фосилаи Кунҷ

en: Geodetic Coordinates
tg: Координатҳои Геодетикӣ

en: Universal time
tg: Вақти умумӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
tg: Ҳисоб кардан

[ctx: Right Ascension]
en: RA
tg: ПВ

[ctx: Declination]
en: Dec
tg: СКЛ

[ctx: Azimuth]
en: Az
tg: Аз

[ctx: Altitude]
en: Alt
tg: : Баландӣ
    Бал

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, interact) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Interactive Mode
tg: Муҳовараи намуд

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, batch) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Batch Mode
tg: Гурӯҳи ҳолат

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Select Fields in Input File
tg: Интихоб кардани дашт ва дар файл гузоштан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec0CheckBatch)
en: Initial declination:
tg: Оғозӣ майлон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dec1CheckBatch)
en: Final declination:
tg: Гузориши майлон:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Fields in Output File Plus Result
tg: Натиҷаи мусбати ноҳияи хуруҷии файл

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Catalog Coordinates
tg: Каталоги Координатҳо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Target Time && Date
tg: Нишонаи Вақт && Таърих

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AllRadioBatch)
en: All parameters
tg: Ҳамаи параметрҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, inputRadioBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, InputRadioBatch)
en: Only parameters in input file
tg: Танҳо дар файл даромадани параметр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitAltLabel)
en: Altitude at noon:
tg: Баланди ниспирӯзӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
tg: Рӯзи дароз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseAzLabel)
en: Sunrise azimuth:
tg: Баромадани офтоби азимут:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
tg: Нисфирӯзӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetAzLabel)
en: Sunset azimuth:
tg: Даромадани офтоби азимут:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
tg: Координатҳои Экваториали

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3alactic)
en: Galactic Coordinates
tg: Координатҳои

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, galLatCheckBatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, decCheckBatch) i18n: ectx: property (toolT
en: If checked, value will be read from input file. If not, value will be read from adjacent box
tg: Агар тафтиш карда бошад, маҷмуъаш аз файли вурудӣ хонда мешавад. Агар тафтиш карда набошад, маҷмуъашро аз қуттии ҳамсоя хонда мешавад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, galLongCheckBatch)
en: Gal. long.:
tg: Дарозии Галактика.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
tg: Мутахассиси география

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, Compute)
en: Convert
tg: Васеъ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
tg: Координатҳои Харитагӣ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
tg: Координатҳои Географӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltGeoLabel)
en: Elevation (meters):
tg: Баландӣ (метр):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AltGeoCheckBatch)
en: Elev. (m):
tg: Баландӣ (метр):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PlanetCheckBatch)
en: Solar system body:
tg: Танаи Системаи Офтобӣ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Geocentric Ecliptic Coordinates
tg: Координатҳои Геоцентрикии Эклиптики

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
tg: Экваториалӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, GeoEclCheckBatch)
en: Geocentric ecliptic
tg: Эклиптики геоцентрикӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, OptionsList)
en: Option Name
tg: Номи интихобот

en: Toggle display of Sun
tg: Тумблери намоиши офтоб

en: Toggle display of Moon
tg: Тумблери намоиши Маҳтоб

en: Toggle display of Mars
tg: Тумблери намоиши марс

en: Toggle display of Asteroids
tg: Тумблери намоиши астероидҳо

en: Show Other
tg: Дигарашро нишон додан

en: Toggle display of constellation lines
tg: Тумблери намоиши маҷмӯъи хатҳо

en: Toggle display of constellation boundaries
tg: Тумблери намоиши маҷмӯъи сарҳадҳо

en: Toggle display of constellation names
tg: Тумблери намоиши маҷмӯъи номҳо

en: Toggle display of Milky Way
tg: Тумблери намоиши роҳи шир

en: Toggle display of the ecliptic
tg: Тумблери намоиши мадори Офтоб

en: Toggle display of the horizon line
tg: Тумблери намоиши хатҳои уфуқ

en: Toggle display of star name labels
tg: Тумблери намоиши номи тамғаи ситора

en: Toggle display of asteroid name labels
tg: Тумблери намоиши номи тамғаи астероид

en: Toggle display of planet name labels
tg: Тумблери намоиши тамғаи номи сайёра

en: Show Latin constellation names
tg: Нишон додани маҷмӯъи номҳои лотинӣ

en: Show constellation names in local language
tg: Нишон додани маҷмӯъи номҳо дар забони маҳали

en: Hide Items
tg: Пинҳон кардани чизҳо

en: double
tg: дучанд

en: Hide faint stars while slewing?
tg: Пинҳон кардани ситораҳои суст дар вақти тобхурӣ?

en: Hide solar system bodies while slewing?
tg: Пинҳон кардани танҳои низоми офтоби дар вақти тобхурӣ?

en: Hide Milky Way while slewing?
tg: Пинҳон кардани роҳи шири дар вақти тобхурӣ?

en: Hide constellation names while slewing?
tg: Пинҳон кардани маҷмӯъи номҳоҳо дар вақти тобхурӣ?

en: Hide constellation lines while slewing?
tg: Пинҳон кардани маҷмӯъи хатҳо дар вақти тобхурӣ?

en: Hide constellation boundaries while slewing?
tg: Пинҳон кардани маҷмӯъи сарҳадҳо дар вақти тобхурӣ?

en: Hide coordinate grid while slewing?
tg: Пинҳон кардани координатаи тӯр дар вақти тобхурӣ?

en: Skymap Options
tg: Интихобҳои харитаи ситора

en: Use Horizontal coordinates? (otherwise, use Equatorial)
tg: Истифода бурдани координаторҳои уфуқи? (аз дигар тараф,истифода бурдани экваторӣ)

en: Select angular size for the FOV symbol (in arcmin)
tg: Интихоб кардани андозаи кунҷи барои нишонаи FOV(дар arcдақиқа)

en: Select shape for the FOV symbol (0=Square, 1=Circle, 2=Crosshairs, 4=Bullseye)
tg: Интихоб карданишакл барои нишонаи FOV (0=Чоркунҷа, 1=Кулула, 2=Салибҳои ришта, 4=Марказ)

en: Select color for the FOV symbol
tg: Интихоб кардани ранг барои нишонаи FOV

en: Planet trails fade to sky color? (otherwise color is constant)
tg: Пайҳои ситора бо ранги абр якҷоя шуданд? (аз дигар тараф ранг доими аст)

en: Download Error
tg: Пурбор крадани хатогӣ

en: true
tg: дуруст

en: Function index out of bounds.
tg: Индекси функсия берун аз сарҳадҳо.

en: false
tg: нодуруст

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, NewButton)
en: New Script
tg: Сценарияи нав

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, NewButton)
en: Discards current script and starts a new one.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
tg: Нусхаи доимиро партоед ва навашро дохил кунед. Ин ягон тағйироти нигоҳ надоштаро дар нусхаи доими нигоҳ медорад.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, OpenButton)
en: Opens an existing script.  Will prompt to save any unsaved changes in the current script.
tg: Нусхаи мавҷуд будагиро мекушояд.  Ин ягон тағйироти нигоҳ надоштаро дар нусхаи доими нигоҳ медорад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save Script
tg: Нигоҳ доштани сценария

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveButton)
en: Save the current script.  If the script has not been saved before, this is equivalent to "Save As..."
tg: Нусхаи доимиро нигоҳ медорад. Агар нусха пештар нигоҳ дошта набуд дар ин гуна, ин эквавалентӣ " Нигоҳ доштан ҳамчунин..." мебошад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Save Script As...
tg: Нигоҳ доштани сценария ҳам чун...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, SaveAsButton)
en: Saves the script to a file, allowing you to first specify the filename and a name for the script.
tg: Нусхаро ба файл нигоҳ медорад, ба шумо имкон медиҳад, ки аввал номи фалро таъйин кунед ва баъд аз он номи нусхаро.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RunButton)
en: Test Script
tg: Озмоиши сценария

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RunButton)
en: Executes the script in the KStars main window.  You may want to reposition the Script Builder tool so that the Sky map is visible.
tg: Нусхаро дар тирезаи асосии KStars мефармонад. Шумо имкон доред, ки асбоби Сохти Нусхаро аз ҷойяш иваз кунед, дар ин гуна Осмони харита намоён мешавад.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Current Script
tg: Сценарияи машҳур

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ScriptListBox)
en: This shows the list of commands present in the current working script.  Highlighting any command will present a widget where you can specify its arguments below.  Use the action buttons at right to copy, remove, or change the position of the selected command.
tg: Ин рӯйхати фармонҳое, ки дар нусхаи доими  мавҷуданд, нишон медиҳад. Баланд кунед, ки ягон фармон васеъ шавад, ки поёнтар шумо аргументҳояшро таъйин карда тавонед. Тугмаи амалиро аз тарафи рост барои нусха бардори истифода баред, ё ин ки ҳолати фармони интихоб кардаро иваз кунед.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AddButton)
en: Add Function
tg: Функсияро илова кунед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AddButton)
en: If a function is highlighted in the "Function Browser" box, this button will add it to the current working script.  The new function is inserted directly after the highlighted function in the "Current Script" box.
tg: Агар функция дар куттии  "Функцияи Ҷустан" намоён бошад6 ин тугма кори нусхаи доимиро илова мкунад. Функцияи нав баъди функцияи намоён дар қуттии "Нусхаи Доими" дохил шуд.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: Remove Function
tg: Функцияро дур кунед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, RemoveButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will remove it from the script.
tg: Агар функция дар қуттии "Функцияи Доими" намоён бошад, ин тугма ӯро аз нусха дур мекунд.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, CopyButton)
en: Copy Function
tg: Функсияи нусхабардорӣ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, CopyButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will add a duplicate of the function.
tg: Агар функция дар қуттии "Функцияи Доими" намоён бошад, ин тугма дубликати функцияро илова мекунеад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, UpButton)
en: Move Up
tg: Ба боло гузаред

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, UpButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it up one position in the script.
tg: Агар функция дар қуттии "Функцияи Доими" намоён бошад, ин тугма як ҳолати нусхаро ба боло мегузорад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DownButton)
en: Move Down
tg: Ба поён гузаред

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DownButton)
en: If a function is highlighted in the "Current Script" box, this button will move it down one position in the script.
tg: Агар функция дар қуттии "Функцияи Доими" намоён бошад, ин тугма як ҳолати нусхаро ба поён мегузорад.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Function Arguments
tg: Функсияи аргументҳо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Function Browser
tg: Функсия бозраснома

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: Function Help
tg: Функсия ёрӣ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, FuncDoc)
en: If a function is highlighted in the Function Browser, this area will show some brief documentation about the function.
tg: Агар функция дар Ҷустани Функция намоён бошад, ин фазо якчанд намуди ҳуҷҷатҳои дар бораи функция нишон медиҳад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter name for the script
tg: Номро барои нусхаи аслӣ ворид кунед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, ScriptName)
en: Enter a name for the script.  This is not the file name, just a short descriptive line of text.
tg: Номро барои нусхаи аслӣ ворид кунед. Ин номи файл нест танҳо сатри тасвирии матн аст.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, AuthorName)
en: Enter author's name
tg: Номи муҳаррирро ворид кунед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Script name:
tg: Номи нусхаи аслӣ:

en: Please Wait
tg: Лутфан, интизор шавед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Year:
tg: Сол:

en: at %1
tg: дар %1

en: The night of %1
tg: Шаб аз  %1

en: does not rise
tg: на баромад

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DateButton)
en: Choose a new date
tg: Рӯзи навро интихоб кунед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, DateButton)
en: Change Date...
tg: Таърихи рӯзро иваз кунед...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Choose a new geographic location
tg: Макони нави ҷуғрофиро интихоб кунед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, LocationButton)
en: Change Location...
tg: Маконро дигар кунед...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Show objects which are up:
tg: Объектҳои дар боло ҷойгиршударо нишон диҳед:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Choose time interval
tg: Вақти фосила интихоб кунед

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Evening
tg: Дар бегоҳ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: In the Morning
tg: Дар саҳар

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, EveningMorningBox)
en: Any Time Tonight
tg: Имшаб дар ҳама вақт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Time of moon rise
tg: Вақти тулӯи офтоб

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Displays the time at which the moon rises on the selected date.
tg: Соатро дар вақти тулӯи моҳ дар рӯзи интихобшуда нишон диҳед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonRiseLabel)
en: Moon rise:  13:19
tg: Тулӯи офтоб:  13:19

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Duration of night for selected date
tg: Барои рӯзи интихобшуда дар муддати шаб

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Displays the duration between sunset and sunrise for the selected date.
tg: Барои рӯзи интихобшуда муддати байни тулӯъ ва ғуруби офтобро нишон диҳед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NightDurationLabel)
en: Night duration: 11:00 hours
tg: Муддати шаб:  11:00 соат

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Time of sunset
tg: Вақти ғуруди офтоб

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Displays the time of sunset for the selected date.
tg: Барои рӯзи интихобшуда соати ғуруби офтобро нишон диҳед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunSetLabel)
en: Sunset:  19:15
tg: Ғуруби офтоб:  19:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Time of moon set
tg: Соати ғуруби моҳ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Displays the time at which the moon sets on the selected date.
tg: Соатро дар вақти ғуруби моҳ дар рӯзи интихобшуда нишон диҳед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonSetLabel)
en: Moon set: 04:27
tg: Ғуруби моҳ: 04:27

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Time of sunrise
tg: Вақти тулӯи офтоб

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Displays the time of sunrise for the selected date.
tg: Вақти тулӯи офтоб дар рӯзи интихобшуда нишон диҳед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunRiseLabel)
en: Sunrise:  07:15
tg: Тулӯи офтоб:  07:15

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon's illumination fraction
tg: Чароғи моҳ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Displays the illumination fraction of the Moon for the selected date.
tg: Як қисми чароғи моҳро дар рӯзи интихобшуда нишон диҳед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MoonIllumLabel)
en: Moon illum: 42%
tg: Чароғи моҳ:42%

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ObjectBox)
en: Object Name
tg: Номи объект

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object rises above the horizon on the selected date.
tg: Соати объекти умумӣ дар болои хати уфуқ дар рӯзи интихобшуда баромаданашонро нишон диҳед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectRiseLabel)
en: Rises at:  22:12
tg: Бедор кардан дар 22:12

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object transits across the local meridian on the selected date.
tg: Соатро барои объекти умумӣ ба он тарафи меридианаи ҷамъияти дар вақти интихобшуда гузаред.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectTransitLabel)
en: Transits at:  03:45
tg: Гузаштани соат ба 03:45

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Displays the time at which the highlighted object sets below the horizon on the selected date.
tg: Вақтро намоиш мекунад, ки объекти асосиро дар поёни уфуқ таърихи интихобшударо танзим кунад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ObjectSetLabel)
en: Sets at:  08:22
tg: Танзим кардани соат дар 08:22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, DetailButton)
en: Open the Object Details window
tg: Тирезаи деталҳои объектро кушоед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, DetailButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Open the Details window for the highlighted object.
tg: Ҷузъиёти тирезаро барои объекти асосӣ нишон диҳед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
tg: Дохил кардан ба рӯйхат

[ctx: Local Time]
en: LT:
tg: ВМ:

[ctx: Universal Time]
en: UT:
tg: ВУ:

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
tg: Дарозӣ:

[ctx: Latitude]
en: Lat:
tg: Вас:

en: hour
tg: як соат

en: day
tg: рӯз

en: week
tg: ҳафта

en: month
tg: моҳ

en: year
tg: сол
