kstars - en to xh translation catalogue (256 entries)

en: Sky
xh: Isibhaka-bhaka

en: Messier Object
xh: Injongo yeMessier

[ctx: Object with extra attached URLs]
en: Object w/ Links
xh: Injongo w/ Amakhonkco

en: Star Name
xh: Igama lenkwenkwezi

en: Planet Name
xh: Igama Leplaneti:

[ctx: Constellation Name]
en: Constell. Name
xh: Igama.Lenketho zeqela leenkwenkwezi

[ctx: Constellation Line]
en: Constell. Line
xh: Iilayini.Yeqeqela leenkwenkwezi

[ctx: refers to the band of stars in the sky due to the Galactic plane]
en: Milky Way
xh: Indlela Ebubisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowEcliptic)
en: Ecliptic
xh: Ibuthambeka

en: Horizon
xh: Ilayini apho umhlaba nesibhaka-bhaka zidibana khona

en: Compass Labels
xh: Imphawu Zekhampasi

en: Info Box Text
xh: Okubhaliweyo Kwebhokisi Yolwazi

en: Info Box Selected
xh: Ekhetiweyo Ibhokisi Yolwazi

en: Info Box Background
xh: Isiqalo Sebhokisi Yolwazi

[ctx: use default color scheme]
en: Default Colors
xh: Imibala Engagqibekanga

[ctx: use 'star chart' color scheme]
en: Star Chart
xh: Itshathi Yenkwenkwezi

[ctx: use 'night vision' color scheme]
en: Night Vision
xh: Imbono Yasebusuku

en: Local color scheme file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
xh: Ifayile yodweliso lombala wobulali ayinakuvulwa.
    Udweliso alunakushicilelwa.

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be recorded.
xh: Ifayile yesalathisi sodweliso lombala wobulali asinakuvulwa.
    Udweliso alunakushicilelwa.

note: i18n? i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto"); i18nc("Asteroid name (optional)", "Pluto") i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SunBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Sun
xh: Ilanga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Earth
xh: Umhlaba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MoonBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, PlanetComboBoxBatch)
en: Moon
xh: Inyanga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: days
xh: imihla

note: i18n: ectx: Menu (infopanel)
en: &Info Boxes
xh: &Amaphepha Olwazi

note: i18n: ectx: ToolBar (viewToolBar)
en: View Toolbar
xh: Imboniselo Yesixhobo se bar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, epochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EpochLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, epochCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EpochCheckBatch
en: Epoch:
xh: Uphawulo lwesiganeko esithile:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Planets
xh: Iiplanethi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Stars
xh: Iinkwenkwezi

en: Constellations
xh: Iqela leenkwenkwezi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, TypeList)
en: Galaxies
xh: Iintlaninge yeenkwenkwezi

en: Show image of
xh: Bonisa umfanekiso we

en: The URL is not valid. Would you like to open a browser window
    to the Google search engine?
xh: URL ayisebenzi. Ungathanda ukuvula i  window yomkhangeli zincwadi
    kwinjini yophendlo ye Google?

en: Invalid URL
xh: URL Engasebenziyo

en: Show webpage about
xh: Bonisa iphepha le web malunga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, TypeBox)
en: Resource Type
xh: Udidi lwecebo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ImageRadio)
en: Image
xh: Umfanekiso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, URLButton)
en: Check URL
xh: Khangela i URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, colorButton)
en: Colors
xh: Imibala

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, XplanetTabGeneral)
en: General
xh: Ngokubanzi

en: Circumpolar
xh: Ilayini yomgama wezinto

en: Never rises
xh: Ayinyuki nanini na

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSHelpLabel, MagLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Magnitude:
xh: Ubukhulu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AddLinkButton)
en: Add Link...
xh: Dibanisa ikhonkco...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, AltLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elLabel)
en: Altitude:
xh: Ubukhulu:

en: Any
xh: Nayiphi, naziphi, nabaphi

en: Solar System
xh: Indlela yelanga neplanethi

en: Open Clusters
xh: Vula inani labantu okanye izilwanyana

en: No object named %1 found.
xh: Akukho njongo enikwe igama %1 efumenweyo.

en: Bad object name
xh: Igama lenjongo embi

en: Error: Duplicate Entry
xh: Imposiso: Ingeniso Eliphindwe kabini

en: Fields are Empty
xh: Imihlaba Ayinanto

en: Daylight Saving Time Rules
xh: Ulawulo Lwamaxesha asemini Okugcina Ixesha

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, CityGroupBox)
en: Choose City
xh: Khetha isixeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryFiltLabel)
en: Country filter:
xh: Icebo lokucoca lelizwe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityFiltLabel)
en: City filter:
xh: Icebo lesixeko lokucoca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ProvinceFiltLabel)
en: Province filter:
xh: Icebo lokucoca lophondo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CityLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: City:
xh: Isixeko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, NewCountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CountryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Country:
xh: Ilizwe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LongGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LongGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: 
en: Longitude:
xh: Ubude:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LatGeoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LatGeoCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: 
en: Latitude:
xh: Ubukhulu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ShapeBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, apertureShape) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DefaultCursor)
en: Circle
xh: Isangqa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, NowButton)
en: Now
xh: Ngoku

en: unnamed
xh: engenagama

en: Rise time: %1
xh: Ixesha lokuvuka:%1

[ctx: the time at which an object falls below the horizon]
en: Set time: %1
xh: Cwangcisa ixesha: %1

en: No rise time: Circumpolar
xh: Akukho xesha lokuvuka: Ilayini yomgama wezinto

en: No set time: Circumpolar
xh: Akukho xesha elicwangcisiweyo: Ilayini yomgama wezinto

en: No rise time: Never rises
xh: Akukho xesha lokuvuka: Ayivuki

en: No set time: Never rises
xh: Akukho xesha elicwangcisiweyo: Alivuki

en: Transit time: %1
xh: Ixesha lokugqithiso: %1

en: Empty sky
xh: Isibhakabhaka esingenanto

en: star
xh: inkwenkwezi

en: Center && Track
xh: Ingoma && Esembindini

[ctx: Show Detailed Information Dialog]
en: Details
xh: Iinkcukacha

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANDROMEDA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    ANDROMEDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ANTLIA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    ANTLIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: APUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    APUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUARIUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    AQUARIUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AQUILA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    AQUILA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    ARA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ARIES
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    ARIES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: AURIGA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    AURIGA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: BOOTES
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    BOOTES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAELUM
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CAELUM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAMELOPARDALIS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CAMELOPARDALIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANCER
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CANCER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANES VENATICI
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CANES VENATICI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MAJOR
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CANIS MAJOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CANIS MINOR
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CANIS MINOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CAPRICORNUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CAPRICORNUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CARINA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CARINA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CASSIOPEIA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CASSIOPEIA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CENTAURUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CENTAURUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CEPHEUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CEPHEUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CETUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CETUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CHAMAELEON
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CHAMAELEON

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CIRCINUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CIRCINUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COLUMBA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    COLUMBA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: COMA BERENICES
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    COMA BERENICES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA AUSTRALIS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CORONA AUSTRALIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORONA BOREALIS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CORONA BOREALIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CORVUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CORVUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRATER
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CRATER

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CRUX
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CRUX

[ctx: Constellation name (optional)]
en: CYGNUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    CYGNUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DELPHINUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    DELPHINUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DORADO
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    DORADO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: DRACO
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    DRAGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: EQUULEUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    EQUULEUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ERIDANUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    ERIDANUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: FORNAX
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    FORNAX

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GEMINI
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    GEMINI

[ctx: Constellation name (optional)]
en: GRUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    GRUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HERCULES
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    HERCULES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HOROLOGIUM
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    HOROLOGIUM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    HYDRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: HYDRUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    HYDRUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: INDUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    INDUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LACERTA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    LACERTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    LEO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEO MINOR
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    LEO MINOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LEPUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    LEPUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LIBRA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    LIBRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LUPUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    LUPUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYNX
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    LYNX

[ctx: Constellation name (optional)]
en: LYRA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    LYRA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MENSA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    MENSA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MICROSCOPIUM
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    MICROSCOPIUM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MONOCEROS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    MONOCEROS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: MUSCA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    MUSCA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: NORMA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    NORMA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OCTANS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    OCTANS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: OPHIUCHUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    OPHIUSHUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: ORION
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    ORION

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PAVO
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    PAVO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PEGASUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    PEGASUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PERSEUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    PERSEUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PHOENIX
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    PHOENIX

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PICTOR
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    PICTOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCES
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (Iyodwa)
    PISCES

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PISCIS AUSTRINUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    PISCIS AUSTRINUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PUPPIS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    PUPPIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: PYXIS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    PYXIS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: RETICULUM
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    RETICULUM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    SAGITTA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SAGITTARIUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    SAGITTARIUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCORPIUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    SCORPIUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCULPTOR
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    SCULPTOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SCUTUM
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    SCUTUM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAPUT
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    SERPENS CAPUT

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SERPENS CAUDA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    SERPENS CAUDA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: SEXTANS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    SEXTANS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TAURUS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    TAURUS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TELESCOPIUM
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    TELESCOPIUM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    TRIANGULUM

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TRIANGULUM AUSTRALE
xh: Iiketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    TRIANGULUM AUSTRALE

[ctx: Constellation name (optional)]
en: TUCANA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    TUCANA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MAJOR
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    URSA MAJOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: URSA MINOR
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    URSA MINOR

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VELA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    VELA

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VIRGO
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    VIRGO

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VOLANS
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    VOLANS

[ctx: Constellation name (optional)]
en: VULPECULA
xh: Iinketho zegama leqela leenkwenkwezi (iyodwa)
    VULPECULA

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show HST Image
xh: Bonisa HST Umfanekiso

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show KPNO AOP Image
xh: Bonisa KPNO AOP Umfanekiso

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show NOAO Image
xh: Bonisa Umfanekiso we NOAO

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Show SEDS Image
xh: Bonisa Umfanekiso we SEDS

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: Daily Solar Images
xh: imifanekiso Yelanga Yemihla yonke

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: NASA Mars Missions
xh: NASA Udaba lwe Mars

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: SEDS Information Page
xh: SEDS Iphepha Lolwazi

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Apollo Program
xh: Udweliso lwenkqubo ye Apollo

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Mars Society
xh: Umbutho we Mars

[ctx: Image/info menu item (should be translated)]
en: The Whole Mars Catalog
xh: Incwadi yemifanekiso Epheleleyo ye Mars

en: Catalogs
xh: Iincwadi zemifanekiso

en: Switch to Star Chart Colors?
xh: Tshintshela Kwimibala ye Tshati Yenkwenkwezi?

en: Critical File Not Found: %1
xh: Ifayile Ebalulekileyo Ayifumanekanga: %1

en: Loading Image URLs
xh: Ilayisha umfanekiso URLs

en: Custom image-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
xh: Ifayile yamakhonkco-yomfanekiso wesiko ayinakuvulwa.
    Ikhonkco alinakushicilelwa kwintlanganiso zexesha elizayo.

en: Custom information-links file could not be opened.
    Link cannot be recorded for future sessions.
xh: Ifayile yamakhonkco-olwazi esiko ayinakuvula.
    Ikhonkco alinakushicilelwa kwintlanganiso zexesha elizayo.

en: Set Time to &Now
xh: Cwangcisa ixesha ku &Ngoku

en: Stop &Clock
xh: Misa &Ikloko

en: Stop Clock
xh: Misa ikloko

en: &North
xh: &Emantla

en: &East
xh: &Empumalanga

en: &South
xh: &Emzantsi

en: &West
xh: &Entshonalanga

en: &Find Object...
xh: &Fumana injongo...

en: Show Main Toolbar
xh: Bonisa Ibar yesixhobo Esingundoqo

en: Show View Toolbar
xh: Bonisa Imboniselo Yesixhobo sebar

en: &Star Chart
xh: &Inkwenkwezi Yetshati

en: &Night Vision
xh: &Ukubona Ebusuku

[ctx: Location on Earth]
en: &Geographic...
xh: &Ijografi...

en:  Welcome to KStars
xh:  Wamkelekile kwi KStars

en: nothing
xh: akukho nto

en: Desktop Planetarium
xh: Iplanethi yeDesktop

en: Constellation Names
xh: Amagama eqela leenkwenkwezi

en: Milky Way
xh: Indlela ebubisi

en: Welcome to KStars. Please stand by while loading...
xh: Wamkelekile kwi KStars. Nceda linda xa ulayisha...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRefraction)
en: Correct for atmospheric refraction
xh: Lungisa imeko-bume yobuyelo ngasemva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseAnimatedSlewing)
en: Use animated slewing
xh: Sebenzisa i slewing ephilisiweyo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnSlew)
en: Hide objects while moving
xh: Fihla iinjongo ngexesha loshukumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCLines)
en: Constellation lines
xh: Iilayini zeqela leenkwenkwezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideCNames)
en: Constellation names
xh: Amagama eqela leenkwenkwezi

[ctx: use realistic star colors]
en: Real Colors
xh: Imibala Yokwenene

[ctx: show stars as red circles]
en: Solid Red
xh: Ububomvu Obuqinileyo

[ctx: show stars as black circles]
en: Solid Black
xh: Ubumnyama Obuqinileyo

[ctx: show stars as white circles]
en: Solid White
xh: Ubumhlophe Obuqinileyo

en: Enter a name for the new color scheme:
xh: Ngenisa igama lodweliso lombala olutsha:

en: Local color scheme index file could not be opened.
    Scheme cannot be removed.
xh: Ifayile yesalathisi sodweliso lombala wobulali asinakuvulwa.
    Udweliso alususeki.

en: Could not delete the file: %1
xh: Ayinakuyicima ifayile: %1

en: Error Deleting File
xh: Imposiso Ukucimeni Ifayile

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preset Color Schemes
xh: Cwangcisa kuqala izidweliso zombala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_UseLocalConstellNames)
en: Localized
xh: Yobulali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSun)
en: The sun
xh: Ilanga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoon)
en: The moon
xh: Inyanga

en: Open Cluster
xh: Vula Ingqumba

en: Globular Cluster
xh: Ingqumba Engqukuva

en: Gaseous Nebula
xh: Inebula Yeghasi

en: Planetary Nebula
xh: Inebula Yeplanethi

en: Galaxy
xh: Intlaninge yenkwenkwezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateCheckBatch) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DateLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DateCheckBatch) i18
en: Date:
xh: Umhla:

note: i18n("Loading Milky Way")); Magellanic clouds loadContours("lmc.dat", i18n("Loading Large Magellanic Clouds")); loadContours("smc.dat", i18n("Loading Small Magellanic Clouds")); summary();
en: Loading Milky Way
xh: Ilayishaindlela ebubisi

en: Requested Position Below Horizon
xh: Indawo Eceliweyo Ngezantsi Kolundi

en: The requested position is below the horizon.
    Would you like to go there anyway?
xh: Isilumkiso: indawo eceliweyo ingezantsi kwelayini apho umhlaba nesibhaka-bhaka zidibana khona.
    Ungathanda ndolathe apho?

en: Object Details
xh: Iinkcukacha Zenjongo

en: Star
xh: Inkwenkwezi

en: Catalog Star
xh: Inkwenkwenzi Yencwadi yemifanekiso

en: Planet
xh: Iiplanethi

en: Unknown Type
xh: Udidi Elingaziwayo

en: unnamed object
xh: injongo engenagama

en: Error parsing TimeZoneRule, setting to empty rule.
xh: Imposiso kucukucezo lwesivakalisi Lwexesha Lommandla Ulawulo kulawulo olungenanto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFieldsButton)
en: Clear Fields
xh: Cacisa Imihlaba

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcSidTimeDlg)
en: Sidereal Time
xh: Ixesha Lasecaleni lokwenene:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, modCalcApCoordDlg)
en: Apparent Coordinates
xh: Amanani akunika indawo ncam Abonakalayo

en: Universal time
xh: Ixesha lelizwe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ComputeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, RunButtonBatch)
en: Compute
xh: Bala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, DayLengthLabel)
en: Day length:
xh: Ubude bemini:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, SunTransitLabel)
en: Noon:
xh: Emini emaqanda:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Equatorial Coordinates
xh: Amanani akunika indawo ncam Kumda osembindini wehlabathi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, spheRadio)
en: Geographic
xh: Ubuzwe...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Cartesian Coordinates
xh: Amanani akunika indawo ncam kwi Cartesian

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Geographic Coordinates
xh: Amanani akunika indawo ncam Kulwazi-lelizwe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EquatorialCheckBatch)
en: Equatorial
xh: Eyomda embindini kwehlabathi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ObslistButton)
en: Add to List
xh: Dibanisa kuluhlu

[ctx: Longitude]
note: i18nc("Longitude", "Long:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lng()->Degrees(), 3) + "   " + i18nc("Latitude", "Lat:") + ' ' + QLocale().toString(geo->lat()->Degrees(), 3);
en: Long:
xh: Ubude:

[ctx: seconds]
en: secs
xh: imizuzwana

[ctx: second]
en: sec
xh: umzuzwana

[ctx: minute]
en: min
xh: umzuzu

[ctx: minutes]
en: mins
xh: imizuzu

[ctx: hours]
en: hrs
xh: iiyure

en: day
xh: umhla

en: week
xh: iveki

[ctx: weeks]
en: wks
xh: iiveki

en: month
xh: inyanga

[ctx: months]
en: mths
xh: iinyanga

en: year
xh: unyaka
