ksudoku - en to bg translation catalogue (60 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
bg: Показване на грешки

en: Configuration not yet implemented
bg: Настройката още не е достъпна

en: Sorry, your solution contains mistakes.
    
    Enable "Show errors" in the settings to highlight them.
bg: За съжаление решението ви съдържа грешки.
    
    Включете в настройките "Показване на грешки", за да ги маркирате.

en: Congratulations! You made it in 1 second. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With some tricks.
bg[0]: Поздравления! Успяхте за 1 секунда. С малко хитруване.
bg[1]: Поздравления! Успяхте за %1 секунди. С малко хитруване.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With some tricks.
bg[0]: Поздравления! Успяхте за 1 минута. С малко хитруване.
bg[1]: Поздравления! Успяхте за %1 минути. С малко хитруване.

en: 1 minute | %1 minutes
bg[0]: 1 минута
bg[1]: %1 минути

en: 1 second | %1 seconds
bg[0]: 1 секунда
bg[1]: %1 секунди

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With some tricks.
bg: Поздравления! Успяхте за %1 и %2. С малко хитруване.

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
bg[0]: Поздравления! Успяхте за 1 секунда.
bg[1]: Поздравления! Успяхте за %1 секунди.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
bg[0]: Поздравления! Успяхте за 1 минута.
bg[1]: Поздравления! Успяхте за %1 минути.

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2.
bg: Поздравления! Успяхте за %1 и %2.

en: Sudoku Standard (9x9)
bg: Стандартно судоку (9х9)

en: The classic and fashionable game
bg: Класическата модна игра

en: Roxdoku 9 (3x3x3)
bg: Судоку куб 9 (3х3х3)

en: Missing Variant Name
bg: Името на варианта не е зададено

en: Sudoku 16x16
bg: Судоку 16х16

en: Sudoku with 16 symbols
bg: Судоку с 16 символа

en: Sudoku 25x25
bg: Судоку 25х25

en: Sudoku with 25 symbols
bg: Судоку с 25 символа

en: Roxdoku 16 (4x4x4)
bg: Судоку куб 16 (4х4х4)

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
bg: Триизмерният судоку куб с 16 символа

en: Roxdoku 25 (5x5x5)
bg: Судоку куб 25 (5х5х5)

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
bg: Триизмерният судоку куб с 25 символа

en: The puzzle you entered contains some errors.
bg: Ребусът, който въведохте, съдържа някои грешки.

en: Play Puzzle
bg: Решаване на ребус

en: Play
bg: Старт

en: Check
bg: Проверка

en: Could not load game.
bg: Играта не може да бъде заредена.

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
bg: Наистина ли искате да приключите настоящата игра и да започнете нова?

[ctx: window title]
en: Restart Game
bg: Започване на нова игра

[ctx: button label]
en: Restart Game
bg: Нова игра

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

[ctx: Game Section in Config]
en: Game
bg: Игра

en: Theme
bg: Тема

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
bg: Графичната тема, която да бъде използвана.

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
bg: Избиране на темите, които искате да използвате

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
bg: &Игра

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
bg: &Ход

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bg: &Помощ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Основна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
bg: Лента с действия

en: Cannot read XML file on line %1
bg: Грешка при четене на XML файл на ред %1

en: Select %1 (%2)
bg: Избор %1 (%2)

en: Enter %1 (%2)
bg: Въвеждане %1 (%2)

en: Mark %1 (%2)
bg: Маркиране %1 (%2)

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move Down
bg: Преместване надолу

en: Move Left
bg: Преместване наляво

en: Move Right
bg: Преместване надясно

en: Clear Cell
bg: Изчистване на клетката

en: GetNewVariant not implemented
bg: Изтеглянето на нови варианти все още не работи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
bg: Изберете своята игра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
bg: Изтеглете нови

en: KSudoku - Sudokus and more
bg: KSudoku - Судоку и други варианти

en: (c) 2005-2007 The KSudoku Authors
bg: (c) 2005-2007 Авторите на KSudoku

en: KSudoku Author
bg: Авторът на KSudoku

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Printing and export of 0.4
bg: Отпечатване и експортиране в 0.4

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
bg: Благодарности на NeHe за OpenGL примерите

en: Document to open
bg: Документ за отваряне
