ksudoku - en to ca@valencia translation catalogue (156 entries)

en: After %1 tries, the best difficulty level achieved by the generator is %2, with internal difficulty rating %3, but you requested difficulty level %4.
    
    Do you wish to let the generator try again or accept the puzzle as is?
    
    Hint: you can try to increase the difficulty rating by doing the following: Continue with the 'OK' button, choose Game -> New, then change the Symmetry setting to 'No Symmetry' or some low symmetry type and then use 'Generate A Puzzle' again.
ca@valencia: Després de %1 intents, el millor nivell de dificultat assolit és %2, amb una puntuació interna de dificultat %3, però el nivell de dificultat que heu sol·licitat és %4.
    
    Voleu provar-ho de nou o accepteu el puzle tal com és?
    
    Consell: podeu intentar augmentar la puntuació de dificultat fent el següent: Continueu amb el botó «D'acord», trieu «Joc -> Nou», després canvieu l'opció «Simetria» a «Sense simetria» o algun tipus baix de simetria i després torneu a utilitzar «Genera un puzle».

en: It will be possible to solve the generated puzzle by logic alone. No guessing will be required.
    
    The internal difficulty rating is %1. There are %2 clues at the start and %3 moves to go.
ca@valencia: Este puzle es pot solucionar només amb lògica. No és necessari suposar res.
    
    El nivell de dificultat intern és %1. Hi ha %2 pistes a l'inici i %3 moviments possibles.

en: Solving the generated puzzle will require an average of %1 guesses or branch points and if you guess wrong, backtracking will be necessary. The first guess should come after %2 moves.
    
    The internal difficulty rating is %3, there are %4 clues at the start and %5 moves to go.
ca@valencia: Este puzle requerix una mitjana de %1 suposicions o punts de ramificació i si la vostra suposició és incorrecta, serà necessari tornar arrere. La primera suposició apareix després de %2 moviments.
    
    El nivell de dificultat intern és %3, hi ha %4 pistes a l'inici i %5 moviments possibles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintMulti)
en: When printing, try to fit more than one puzzle on a page
ca@valencia: En imprimir, intenta ajustar més d'un puzle en una pàgina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell
ca@valencia: Ressalta la fila, columna i bloc que contenen la cel·la seleccionada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell. Blocks may be square or irregular (as in jigsaw-type or XSudoku puzzles).
ca@valencia: Ressalta la fila, columna i bloc que contenen la cel·la seleccionada. Els blocs poden ser quadrats o irregulars (com en els tipus Jigsaw o XSudoku).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Show highlights in 2-D puzzles
ca@valencia: Mostra el ressaltat en els puzles en 2D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSameValues) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSameValues)
en: Highlight cells containing the currently selected value
ca@valencia: Ressalta les cel·les que contenen el valor actualment seleccionat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSameValues)
en: When you select a value, all other cells containing the same value will be highlighted. This can help you quickly identify patterns and potential conflicts.
ca@valencia: Quan seleccioneu un valor, es ressaltaran totes les altres cel·les que continguen el mateix valor. Açò pot ajudar a identificar ràpidament patrons i conflictes potencials.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Highlight in red any cells whose values break the Sudoku rules.
ca@valencia: Ressalta en roig les cel·les amb valors que van contra les regles del Sudoku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
ca@valencia: Mostra els errors

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Highlight the planes (blocks) that contain the selected cell.
ca@valencia: Ressalta els plans (blocs) que contenen la cel·la seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Show highlights in 3-D puzzles
ca@valencia: Mostra el ressaltat en els puzles en 3D

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mathdoku puzzle size (3-9)
ca@valencia: Mida del puzle Mathdoku (3-9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Settings for 3-D Puzzles Only
ca@valencia: Configuració només per als puzles en 3D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_6)
en: Set the relative size of 3-D cells and the spaces between them.
ca@valencia: Establix la mida relativa de les cel·les en 3D i els espais entre elles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Overall size of 3-D cells
ca@valencia: Mida global de les cel·les en 3D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Shrink or expand a cell by up to 30% when it is selected.
ca@valencia: Retalla o expandix fins a un 30% la cel·la que se seleccione.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size of selected 3-D cell
ca@valencia: Mida de la cel·la en 3D seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Shrink or expand cells by up to 30% when they are highlighted.
ca@valencia: Retalla o expandix fins a un 30% les cel·les ressaltades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size of highlighted 3-D cells
ca@valencia: Mida de les cel·les en 3D ressaltades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
ca@valencia: Retalla fins a un 60% les cel·les si no estan en un cub NxNxN que continga la cel·la seleccionada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell. This is useful if a 3-D puzzle has more than one cube.
ca@valencia: Retalla fins a un 60% les cel·les si no estan en un cub NxNxN que continga la cel·la seleccionada. Açò és útil si el puzle en 3D té més d'un cub.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Size of 3-D cells outside the selected volume
ca@valencia: Mida de les cel·les en 3D fora del volum seleccionat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken cells if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
ca@valencia: Enfosquix les cel·les si no estan en un cub NxNxN que continga la cel·la seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken 3-D cells outside the selected volume
ca@valencia: Enfosquix les cel·les en 3D fora del volum seleccionat

en: Configuration not yet implemented
ca@valencia: La configuració encara no està implementada

en: All Files (*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*)

en: Sorry, your solution contains mistakes.
    
    Enable "Show errors" in the settings to highlight them.
ca@valencia: La vostra solució conté errors.
    
    Habiliteu «Mostra els errors» en la configuració per a veure'ls.

en: Congratulations! You made it in 1 second. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With some tricks.
ca@valencia[0]: Felicitats! Ho heu fet en 1 segon. Fent servir trucs.
ca@valencia[1]: Felicitats! Ho heu fet en %1 segons. Fent servir trucs.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With some tricks.
ca@valencia[0]: Felicitats! Ho heu fet en 1 minut. Fent servir trucs.
ca@valencia[1]: Felicitats! Ho heu fet en %1 minuts. Fent servir trucs.

en: 1 minute | %1 minutes
ca@valencia[0]: 1 minut
ca@valencia[1]: %1 minuts

en: 1 second | %1 seconds
ca@valencia[0]: 1 segon
ca@valencia[1]: %1 segons

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With some tricks.
ca@valencia: Felicitats! Ho heu fet en %1 minuts i %2 segons. Fent servir trucs.

en: Congratulations! You made it in 1 second. With at least 1 pause. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With at least 1 pause.
ca@valencia[0]: Felicitats! Ho heu fet en 1 segon. Amb almenys 1 pausa.
ca@valencia[1]: Felicitats! Ho heu fet en %1 segons. Amb almenys 1 pausa.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With at least 1 pause. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With at least 1 pause.
ca@valencia[0]: Felicitats! Ho heu fet en 1 minut. Amb almenys 1 pausa.
ca@valencia[1]: Felicitats! Ho heu fet en %1 minuts. Amb almenys 1 pausa.

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With at least 1 pause.
ca@valencia: Felicitats! Ho heu fet en %1 minuts i %2 segons. Amb almenys 1 pausa.

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
ca@valencia[0]: Felicitats! Ho heu fet en 1 segon.
ca@valencia[1]: Felicitats! Ho heu fet en %1 segons.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
ca@valencia[0]: Felicitats! Ho heu fet en 1 minut.
ca@valencia[1]: Felicitats! Ho heu fet en %1 minuts.

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2.
ca@valencia: Felicitats! Ho heu fet en %1 minuts i %2 segons.

en: Sudoku Standard (9x9)
ca@valencia: Sudoku estàndard (9x9)

en: The classic and fashionable game
ca@valencia: El joc clàssic i de moda

en: The Rox 3D Sudoku
ca@valencia: El sudoku Rox en 3D

en: Missing Variant Name
ca@valencia: Falta nom de la variant

en: Sudoku with 16 symbols
ca@valencia: Sudoku amb 16 símbols

en: Sudoku with 25 symbols
ca@valencia: Sudoku amb 25 símbols

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
ca@valencia: El sudoku Rox en 3D amb 16 símbols

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
ca@valencia: El sudoku Rox en 3D amb 25 símbols

en: Mathdoku puzzles can have any size from 3x3 up to 9x9. The solution is a grid in which every row and every column contains the available digits (1-3 up to 1-9) exactly once. The grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues, but there are not many of them. Cages of larger size have a target value and an arithmetic operator (+-x/). The digits in the cage must combine together, using the operator, to reach the target value, e.g. '12x' means that the digits must multiply together to make 12. A digit can occur more than once in a cage, provided it occurs in different rows and columns.
    
    In general, larger Mathdokus are more difficult and so are larger cages. You can select the puzzle size in KSudoku's Settings dialog and the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
ca@valencia: Els puzles Mathdoku poden tindre qualsevol mida des de 3x3 fins a 9x9. La solució és una quadrícula en la qual cada fila i cada columna conté els dígits disponibles (1-3 fins a 1-9) exactament una vegada. La quadrícula està coberta amb caixes de formes irregulars.
    
    Les caixes de mida 1 són valors inicials o pistes, però no n'hi ha gaires. Les caixes de mida més gran tenen un valor de resultat i un operador aritmètic (+-x/). Els dígits de les caixes s'han de combinar junts, utilitzant l'operador, per a arribar fins al valor del resultat. P. ex., «12x» vol dir que els dígits s'han de multiplicar junts per a obtindre 12. Un dígit es pot trobar més d'una vegada en una caixa, encara que en files i columnes diferents.
    
    En general, els Mathdoku més grans són més difícils, així com les caixes més grans. Podeu seleccionar la mida del puzle en el diàleg de configuració de KSudoku i la mida màxima de les caixes utilitzant el botó de dificultat de KSudoku.

en: Playing Mathdoku
ca@valencia: Jugant al Mathdoku

en: Killer Sudoku puzzles can have sizes 4x4 or 9x9, with either four 2x2 blocks or nine 3x3 blocks. The solution must follow Classic Sudoku rules. The difference is that there are few starting-values or clues (if any). Instead the grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues. Cages of larger size have a target value and the digits in them must add up to that value. In Killer Sudoku, a cage cannot contain any digit more than once.
    
    In general, larger cages are more difficult. You can select the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
ca@valencia: Els puzles Killer Sudoku poden tindre les mides 4x4 o 9x9, amb quatre blocs de 2x2 blocks o nou blocs 3x3 respectivament. La solució cal que seguisca les regles del Sudoku clàssic. La diferència és que hi ha uns valors inicials o pistes (a vegades). La quadrícula està coberta amb caixes de formes irregulars.
    
    Les caixes de mida 1 són valors inicials o pistes. Les caixes de mida més gran tenen un valor de resultat i els dígits de les caixes s'han de sumar per a arribar fins al valor del resultat. En Killer Sudoku, una caixa no pot contindre cap dígit més d'una vegada.
    
    En general, les caixes més grans són més difícils. Podeu seleccionar la mida màxima de les caixes utilitzant el botó de dificultat de KSudoku.

en: Playing Killer Sudoku
ca@valencia: Jugant a Killer Sudoku

en: Mathdoku and Killer Sudoku puzzles have to be keyed in by working on one cage at a time. To start a cage, left click on any unused cell or enter a number in the cell that is under the cursor or enter + - / or x there. A small cage-label will appear in that cell. To extend the cage in any direction, left-click on a neigbouring cell or move the cursor there and type a Space.
    
    The number you type is the cage's value and it can have one or more digits, including zero. A cell of size 1 has to have a 1-digit number, as in a normal Sudoku puzzle. It becomes a starting-value or clue for the player.
    
    The + - / or x is the operator (Add, Subtract, Divide or Multiply). You must have one in cages of size 2 or more. In Killer Sudoku, the operator is provided automatically because it is always + or none.
    
    You can enter digits, operators and cells in any order. To complete the cage and start another cage, always press Return. If you make a mistake, the only thing to do is delete a whole cage and re-enter it. Use right click in the current cage or any earlier cage, if you wish to delete it. Alternatively, use the cursor and the Delete or Backspace key.
    
    When the grid is filled with cages, hit the Check button, to solve the puzzle and make sure there is only one solution. If the check fails, you have probably made an error somewhere in one of the cages.
ca@valencia: Els puzles de Sudoku Mathdoku i Killer s'han d'introduir treballant una caixa cada vegada. Per a començar una caixa, cliqueu amb el botó esquerre damunt de qualsevol cel·la no utilitzada o introduïu un nombre en la cel·la que està baix el cursor o introduïu-hi + - / o x. En esta cel·la apareixerà una xicoteta etiqueta de caixa. Per a ampliar la caixa en qualsevol direcció, cliqueu amb el botó esquerre damunt d'una cel·la veïna o moveu el cursor allí i teclegeu un espai.
    
    El nombre que teclegeu és el valor de la caixa i pot tindre un o més dígits, inclòs el zero. Una cel·la de mida 1 cal que tinga un nombre d'1 dígit, com en un puzle de Sudoku normal. Esdevindrà un valor inicial o pista per al jugador.
    
    El + - / o x és l'operador (suma, resta, divisió o multiplicació). Cal tindre'n un en caixes de mida 2 o més. En Killer Sudoku, l'operador es proporciona automàticament perquè sempre és + o res.
    
    Podeu introduir dígits, operadors i cel·les en qualsevol ordre. Per a completar la caixa i començar una altra caixa, premeu sempre «Retorn». Si feu un error, l'única cosa a fer és suprimir tota la caixa i tornar-la a entrar. Utilitzeu el clic dret damunt de la caixa actual o qualsevol caixa anterior, si la voleu suprimir. De manera alternativa, utilitzeu el cursor i la tecla «Supr» o «Retrocés».
    
    Quan la quadrícula està emplenada amb caixes, premeu el botó «Comprova» per a solucionar el puzle i assegurar-se que hi ha només una solució. Si la verificació falla, probablement s'ha comés un error en algun lloc d'una de les caixes.

en: Data-entry for Puzzles with Cages
ca@valencia: Entrada de dades per als puzles amb zones

en: The puzzle you entered contains some errors.
ca@valencia: El puzle que heu introduït té errors.

en: Sorry, no solutions have been found. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
ca@valencia: Ho sentim, no s'ha trobat cap solució. Verifiqueu que heu introduït el puzle completament i correctament.

[ctx: @title:window]
en: Check Puzzle
ca@valencia: Verifica el puzle

en: The Puzzle you entered has a unique solution and is ready to be played.
ca@valencia: El puzle que heu introduït té una solució única i està preparat per a jugar-hi.

en: The Puzzle you entered has multiple solutions. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
ca@valencia: El puzle que heu introduït té múltiples solucions. Verifiqueu que heu introduït el puzle completament i correctament.

en: Do you wish to play the puzzle now?
ca@valencia: Voleu jugar ara al puzle?

[ctx: @title:window]
en: Play Puzzle
ca@valencia: Juga el puzle

[ctx: @action:button]
en: Play
ca@valencia: Juga

[ctx: @action]
en: Enable All Messages
ca@valencia: Activa tots els missatges

[ctx: @action]
en: Check
ca@valencia: Comprova

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Diabolical
ca@valencia: Diabòlica

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
ca@valencia: Sense límits

[ctx: @option drop down box]
en: Difficulty:
ca@valencia: Dificultat:

[ctx: @option drop down box]
en: Symmetry:
ca@valencia: Simetria:

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
ca@valencia: Simetria

en: The symmetry of layout of the clues when the puzzle starts
ca@valencia: La simetria de la disposició de les regles en iniciar el puzle

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Left-Right
ca@valencia: D'esquerra a dreta

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Spiral
ca@valencia: En espiral

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Four-Way
ca@valencia: Quatre cantons

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Random Choice
ca@valencia: Selecció aleatòria

en: No Symmetry
ca@valencia: Sense simetria

[ctx: @action]
en: Elapsed Time:
ca@valencia: Temps transcorregut:

[ctx: @title:window]
en: Error Loading Game
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el joc

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
ca@valencia: Segur que voleu acabar esta partida per a iniciar-ne una de nova?

[ctx: window title]
en: New Game
ca@valencia: Partida nova

[ctx: @action:button]
en: New Game
ca@valencia: Partida nova

en: Do you really want to restart this game?
ca@valencia: Segur que voleu reiniciar esta partida?

[ctx: window title]
en: Restart Game
ca@valencia: Reinici del joc

[ctx: @action:button]
en: Restart Game
ca@valencia: Reinicia el joc

[ctx: @title:window]
en: Error Writing File
ca@valencia: S'ha produït un error en escriure en el fitxer

en: Game_
ca@valencia: Partida_

en: Save Game
ca@valencia: Guarda la partida

en: There seems to be no puzzle to print.
ca@valencia: Pareix que no hi ha cap puzle que s'haja d'imprimir.

[ctx: @title:tab Game Section in Config]
en: Game
ca@valencia: Joc

[ctx: @title:tab]
en: Theme
ca@valencia: Tema

en: Warning: The Unlimited difficulty level has no limit on how many guesses or branch points are required to solve the puzzle and there is no lower limit on how soon guessing becomes necessary.
    
    Please also note that the generation of this type of puzzle might take much longer than other ones. During this time KSudoku will not respond.
ca@valencia: Avís: el nivell de dificultat sense límits no té cap límit de quants supòsits o quants punts de ramificació es requerixen per a resoldre el puzle i no hi ha límit inferior per a determinar quants supòsits seran necessaris.
    
    Cal tindre en compte que la generació d'este tipus de puzle pot tardar molt més que els altres. Durant esta estona KSudoku no respondrà.

[ctx: @title:window]
en: Warning
ca@valencia: Avís

en: This will enable all the dialogs that you had disabled by marking the 'Do not show this message again' option.
    
    Do you want to continue?
ca@valencia: Activarà tots els diàlegs que heu desactivat marcant l'opció «No mostres este missatge una altra vegada».
    
    Voleu continuar?

[ctx: @action:button]
en: Enable
ca@valencia: Activa

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightSameValues), group (Options)
en: Highlight cells containing the same value
ca@valencia: Ressalta les cel·les que contenen el mateix valor

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
ca@valencia: El tema gràfic que s'utilitzarà.

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
ca@valencia: Trieu els temes que voleu utilitzar

en: In Killer Sudoku, the operator is always + or none and KSudoku automatically sets the correct choice.
ca@valencia: En Killer Sudoku, l'operador sempre és + o res i KSudoku establix automàticament l'opció correcta.

[ctx: @title:window]
en: Killer Sudoku Cage
ca@valencia: Caixa de Killer Sudoku

en: The cell you have selected has already been used in a cage.
ca@valencia: La cel·la que heu seleccionat ja l'estan utilitzant en una caixa.

[ctx: @title:window]
en: Error in Cage
ca@valencia: S'ha produït un error en caixa

en: The cell you have selected is not next to any cell in the cage you are creating.
ca@valencia: La cel·la que heu seleccionat no és adjacent a cap cel·la en la caixa que esteu creant.

en: The cage you wish to complete has no cells in it yet. Please click on a cell or key in + - / x or a number.
ca@valencia: La caixa que voleu completar encara no té cap cel·la. Per favor, cliqueu damunt d'una cel·la o introduïu-hi + - / x o un nombre.

en: The cage you wish to complete has no value yet. Please key in a number with one or more digits.
ca@valencia: La caixa que voleu completar encara no té cap valor. Introduïu-hi un nombre amb un o més dígits.

en: The cage you wish to complete has more than one cell, but it has no operator yet. Please key in + - / or x.
ca@valencia: La caixa que voleu completar té més d'una cel·la, però encara no té cap operador. Introduïu-hi + - / o x.

en: The cage you wish to complete has one cell, but its value is too large. A single-cell cage must have a value from 1 to %1 in a puzzle of this size.
ca@valencia: La caixa que voleu completar té una cel·la, però el seu valor és massa gran. Una caixa amb una única cel·la cal que tinga un valor d'1 a %1 en un puzle d'esta mida.

en: Do you wish to delete this cage?
ca@valencia: Voleu suprimir esta caixa?

[ctx: @title:window]
en: Delete Cage
ca@valencia: Suprimix la caixa

en: The cell you have selected is not in any cage, so the Delete action will not delete anything.
ca@valencia: La cel·la que heu seleccionat no està en cap caixa, per tant, l'acció de supressió no suprimirà res.

en: The Delete action finds that there are no cages to delete.
ca@valencia: L'acció de supressió ha detectat que no hi ha cap caixa que s'haja de suprimir.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ca@valencia: &Joc

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ca@valencia: &Jugada

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca@valencia: &Ajuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines d'accions

en: Sorry, cannot print three-dimensional puzzles.
ca@valencia: No es poden imprimir els puzles tridimensionals.

en: The KSudoku setting for printing several puzzles per page is currently selected.
    
    Your puzzle will be printed when no more will fit on the page or when KSudoku terminates.
ca@valencia: Actualment s'ha seleccionat l'opció de KSudoku per a imprimir diversos puzles per pàgina.
    
    El puzle s'imprimirà quan no n'hi càpien més a la pàgina o quan finalitze KSudoku.

en: KSudoku has sent output to your printer.
ca@valencia: KSudoku ha enviat l'eixida cap a la impressora.

[ctx: @title:window]
en: Print Sudoku Puzzle
ca@valencia: Impressió de puzle Sudoku

en: Unable to download file: URL is empty.
ca@valencia: No es pot descarregar el fitxer: l'URL està buit.

en: Unable to open file.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: Cannot read XML file on line %1
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer en XML en la línia %1

en: Unable to download file.
ca@valencia: No es pot descarregar el fitxer.

en: Unable to create temporary file.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer temporal.

en: Unable to upload file.
ca@valencia: No s'ha pogut pujar el fitxer.

[ctx: @action]
en: Select %1 (%2)
ca@valencia: Tria %1 (%2)

[ctx: @action]
en: Enter %1 (%2)
ca@valencia: Introduïx %1 (%2)

[ctx: @action]
en: Mark %1 (%2)
ca@valencia: Marca %1 (%2)

[ctx: @action]
en: Move Up
ca@valencia: Mou cap amunt

[ctx: @action]
en: Move Down
ca@valencia: Mou cap avall

[ctx: @action]
en: Move Left
ca@valencia: Mou cap a l'esquerra

[ctx: @action]
en: Move Right
ca@valencia: Mou cap a la dreta

[ctx: @action]
en: Clear Cell
ca@valencia: Neteja la cel·la

en: GetNewVariant not implemented
ca@valencia: GetNewVariant no està implementat

en: Please select a puzzle variant.
ca@valencia: Tria una variant del puzle.

[ctx: @title:window]
en: Unable to Start Puzzle
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el puzle

en: Unable to create an empty puzzle of the chosen variant; please try another.
ca@valencia: No s'ha pogut crear un puzle buit de la variant seleccionada; selecciona'n una altra.

en: Unable to start a puzzle of the chosen variant; please try another.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar un puzle de la variant seleccionada; selecciona'n una altra.

en: Unable to generate a puzzle of the chosen variant; please try another.
ca@valencia: No s'ha pogut generar un puzle de la variant seleccionada; selecciona'n una altra.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
ca@valencia: Trieu el joc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
ca@valencia: Obtín nous

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startEmptyButton)
en: Enter In A Puzzle
ca@valencia: Entra en un puzle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, puzzleGeneratorButton)
en: Generate A Puzzle
ca@valencia: Genera un puzle

en: Attempts to generate a puzzle failed after about 200 tries. Try again?
ca@valencia: Els intents de generar un puzle han fallat després de 200 proves. Es torna a intentar?

[ctx: @title:window]
en: Mathdoku or Killer Sudoku Puzzle
ca@valencia: Puzle de Sudoku Mathdoku o Killer

[ctx: @action:button]
en: &Try Again
ca@valencia: &Torna-ho a intentar

[ctx: @title:window]
en: Difficulty Level
ca@valencia: Nivell de dificultat

[ctx: @action:button]
en: &Retry
ca@valencia: &Reintenta

en: KSudoku - Sudokus and more
ca@valencia: KSudoku - Sudokus i més

en: (c) 2005-2007 The KSudoku Authors
ca@valencia: (c) 2005-2007 Els autors de KSudoku

en: KSudoku Author
ca@valencia: Autoria de KSudoku

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: New puzzle generator and solver
ca@valencia: Nou generador de puzles i solucionador

en: Printing and export of 0.4
ca@valencia: Imprimiu i exporteu cap al 0.4

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
ca@valencia: Gràcies als programes d'aprenentatge de NeHe

en: Algorithms for new puzzle generator and solver at davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html
ca@valencia: Algoritmes per al nou generador de puzles i el solucionador a davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html

en: Document to open
ca@valencia: Document que s'ha d'obrir
