ksudoku - en to eu translation catalogue (149 entries)

en: Attempts to generate a puzzle failed after about 200 tries. Try again?
eu: Buru-hausgarri bat sortzeko saiakerek huts egin dute 200 alditan saiatu ondoren. Berriz saiatu nahi?

en: Mathdoku or Killer Sudoku Puzzle
eu: Mathdoku edo Killer Sudoku buru-hausgarria

en: After %1 tries, the best difficulty level achieved by the generator is %2, with internal difficulty rating %3, but you requested difficulty level %4.
    
    Do you wish to let the generator try again or accept the puzzle as is?
    
    Hint: you can try to increase the difficulty rating by doing the following: Continue with the 'Accept' button, choose Game -> New, then change the Symmetry setting to 'No Symmetry' or some low symmetry type and then use 'Generate A Puzzle' again.
eu: %1 saiakera ondoren, sortzaileak lortu duen zailtasun mailarik onena %2 da, barneko zailtasuna %3 balioztatua, baina zeuk %4(e)ko maila eskatu duzu.
    
    Buru-hausgarria dagoen bezala onartu nahi duzu edo sorgailuari berriro saiatzen utzi nahi diozu?
    Iradokizuna: ondokoa eginez zailtasun balioztapena handitzen saia zaitezke: Jarraitu «Ados» botoiarekin, aukeratu «Jokoa -> Berria», ondoren aldatu simetria ezarpenak «Simetriarik gabe» aukerara edo simetria baxuko motaren batera eta gero berriro erabili «Sortu buru-hausgarri bat».

en: Difficulty Level
eu: Zailtasun maila

en: &Try Again
eu: &Saiatu berriro

en: &Accept
eu: &Onartu

en: It will be possible to solve the generated puzzle by logic alone. No guessing will be required.
    
    The internal difficulty rating is %1. There are %2 clues at the start and %3 moves to go.
eu: Sortutako buru-hausgarria logika hutsez ebatzi ahal izango da. Ez da asmatu beharrik izango.
    
    Barneko zailtasun balioztapena %1 da. Hastean %2 pista daude eta %3 mugimendu egin behar dira.

en: &Retry
eu: &Berriz saiatu

en: Solving the generated puzzle will require an average of %1 guesses or branch points and if you guess wrong, backtracking will be necessary. The first guess should come after %2 moves.
    
    The internal difficulty rating is %3, there are %4 clues at the start and %5 moves to go.
eu: Sortutako buru-hausgarria ebazteko batez beste %1 igarpen edo adarkatze-puntu beharko dira, eta igarpena gaizki eginez gero, atzerako bidea egitea beharrezkoa izango da. Aurreneko igarpena %2 mugimenduren buruan egin behar da.
    
    Barneko zailtasun balioztapena %3 da, hastean %4 pista daude eta %5 mugimendu egin behar dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintMulti)
en: When printing, try to fit more than one puzzle on a page
eu: Inprimatzean, saia zaitez orriko buru-hausgarri bat baino gehiago ipintzen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell
eu: Nabarmendu hautatutako gelaxka duen errenkada, zutabea eta blokea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Highlight the row, column and block that contain the selected cell. Blocks may be square or irregular (as in jigsaw-type or XSudoku puzzles).
eu: Nabarmendu hautatutako gelaxka duen errenkada, zutabea eta blokea. Blokeak karratuak edo irregularrak izan litezke (koskadun-motak edo XSudoku buru-hausgarriak esaterako).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights)
en: Show highlights in 2-D puzzles
eu: Erakutsi nabarmentzea 2D-ko buru-hausgarrietan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Highlight in red any cells whose values break the Sudoku rules.
eu: Nabarmendu gorriz Sudokuaren arauak hausten dituzten gelaxkak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowErrors)
en: Show errors
eu: Erakutsi akatsak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Highlight the planes (blocks) that contain the selected cell.
eu: Nabarmendu hautatutako gelaxka duten planoak (blokeak).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowHighlights3D)
en: Show highlights in 3-D puzzles
eu: Erakutsi nabarmentzea 3D-ko buru-hausgarrietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mathdoku puzzle size (3-9)
eu: Mathdoku buru-hausgarriaren neurria (3-9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Settings for 3-D Puzzles Only
eu: 3D-ko buru-hausgarrietarako ezarpenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OverallSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_6)
en: Set the relative size of 3-D cells and the spaces between them.
eu: Ezarri 3D-ko gelaxken neurri erlatiboa eta haien arteko tartea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Overall size of 3-D cells
eu: 3D-ko gelaxken neurri orokorra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_SelectionSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Shrink or expand a cell by up to 30% when it is selected.
eu: Txikitu edo handitu gelaxka bat % 30 bitarte hautatzen denean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size of selected 3-D cell
eu: Hautatutako 3D-ko gelaxkaren neurria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_HighlightedSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: Shrink or expand cells by up to 30% when they are highlighted.
eu: Txikitu edo handitu gelaxkak % 30 bitarte nabarmenduta daudenean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size of highlighted 3-D cells
eu: Nabarmendutako 3D gelaxken neurria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
eu: Txikitu gelaxkak % 60 bitarte hautatutako gelaxka duen NxNxN kuboan ez badaude.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_OuterCellSize3D) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Shrink cells by up to 60% if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell. This is useful if a 3-D puzzle has more than one cube.
eu: Txikitu gelaxkak % 60 bitarte hautatutako gelaxka duen NxNxN kuboan ez badaude. Hau erabilgarria da 3D-ko buru-hausgarri batek kubo bat baino gehiago duenean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Size of 3-D cells outside the selected volume
eu: Hautatutako bolumenetik kanpoko 3D-ko gelaxken neurria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken cells if they are not in an NxNxN cube that contains the selected cell.
eu: Ilundu gelaxkak hautatutako gelaxka duen NxNxN kuboan ez badaude.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DarkenOuterCells3D)
en: Darken 3-D cells outside the selected volume
eu: Ilundu 3D gelaxkak hautatutako bolumenetik kanpo

en: Configuration not yet implemented
eu: Konfiguraketa ez da oraindik inplementatu

en: Sorry, your solution contains mistakes.
    
    Enable "Show errors" in the settings to highlight them.
eu: Sentitzen dut, zure ebazpenak akatsak ditu.
    
    Ezarpenetan gaitu "Erakutsi akatsak" hauek nabarmentzeko.

en: Congratulations! You made it in 1 second. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 seconds. With some tricks.
eu[0]: Zorionak! Segundu bakarrean ebatzi duzu. Amarru batzurekin.
eu[1]: Zorionak! %1 segundutan ebatzi duzu. Amarru batzurekin.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. With some tricks. | Congratulations! You made it in %1 minutes. With some tricks.
eu[0]: Zorionak! Segundu bakarrean ebatzi duzu. Amarru batzurekin.
eu[1]: Zorionak! %1 segundutan ebatzi duzu. Amarru batzurekin.

en: 1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu 1
eu[1]: %1 minutu

en: 1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo 1
eu[1]: %1 segundo

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2. With some tricks.
eu: Zorionak! %1 eta %2-tan ebatzi duzu. Amarru batzurekin.

en: Congratulations! You made it in 1 second. | Congratulations! You made it in %1 seconds.
eu[0]: Zorionak! Segundu bakarrean ebatzi duzu.
eu[1]: Zorionak! %1 segundutan ebatzi duzu.

en: Congratulations! You made it in 1 minute. | Congratulations! You made it in %1 minutes.
eu[0]: Zorionak! Segundu bakarrean ebatzi duzu.
eu[1]: Zorionak! %1 segundutan ebatzi duzu.

[ctx: The two parameters are strings like '2 minutes' or '1 second'.]
en: Congratulations! You made it in %1 and %2.
eu: Zorionak! %1 eta %2-tan ebatzi duzu.

en: Sudoku Standard (9x9)
eu: Sudoku estandarra (9x9)

en: The classic and fashionable game
eu: Joko klasiko eta modakoa

en: The Rox 3D Sudoku
eu: Rox 3D Sudokua

en: Missing Variant Name
eu: Aldaeraren izena falta da

en: Sudoku with 16 symbols
eu: Sudoku 16 sinbolorekin

en: Sudoku with 25 symbols
eu: Sudoku 25 sinbolorekin

en: The Rox 3D sudoku with 16 symbols
eu: Rox 3D sudokua 16 sinbolorekin

en: The Rox 3D sudoku with 25 symbols
eu: Rox 3D sudokua 25 sinbolorekin

en: Mathdoku puzzles can have any size from 3x3 up to 9x9. The solution is a grid in which every row and every column contains the available digits (1-3 up to 1-9) exactly once. The grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues, but there are not many of them. Cages of larger size have a target value and an arithmetic operator (+-x/). The digits in the cage must combine together, using the operator, to reach the target value, e.g. '12x' means that the digits must multiply together to make 12. A digit can occur more than once in a cage, provided it occurs in different rows and columns.
    
    In general, larger Mathdokus are more difficult and so are larger cages. You can select the puzzle size in KSudoku's Settings dialog and the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
eu: Mathdoku buru-hausgarriek 3x3 eta 9x9 arteko neurri guztiak izan ditzakete. Ebazpidea, errenkada eta zutabe guztiek digitu erabilgarriak (1-3 eta 1-9 arte) behin bakarrik dituzten sareta bat da. Sareta forma irregularreko kutxekin estalita dago.
    
    1 neurriko kutxak hasierako balioak edo pistak dira, baina haietako gutxi daude. Neurri handiagoko kutxek helburuko balio bat eta eragile aritmetiko bat (+,-,x,/) dituzte. Kutxako digituak elkarrekin konbinatu behar dira, eragilea erabiliz, helburu balioa lortzeko, adib. «12x», digituak elkarrekin biderkatuz 12 lortu behar dela adierazten du. Digitu bat behin baino gehiagotan ager daiteke kutxa batean, errenkada eta zutabe ezberdinetan baldin badago.
    
    Orokorrean, Mathdoku handiagoak zailagoak dira eta berdina gertatzen da kutxa handiagoekin ere. Buru-hausgarriaren neurria hauta dezakezu KSudokuren ezarpen elkarrizketa-koadroan eta gehienezko kutxa-neurria KSudokuren zailtasun botoia erabiliz.

en: Playing Mathdoku
eu: Mathdoku-an jokatzea

en: Killer Sudoku puzzles can have sizes 4x4 or 9x9, with either four 2x2 blocks or nine 3x3 blocks. The solution must follow Classic Sudoku rules. The difference is that there are few starting-values or clues (if any). Instead the grid is covered with irregularly shaped cages.
    
    Cages of size 1 are starting-values or clues. Cages of larger size have a target value and the digits in them must add up to that value. In Killer Sudoku, a cage cannot contain any digit more than once.
    
    In general, larger cages are more difficult. You can select the maximum cage-size by using KSudoku's Difficulty button.
eu: Killer Sudoku buru-hausgarriek 4x4 edo 9x9ko neurriak izan ditzakete, 2x2ko lau blokerekin edo 3x3ko bederatzi blokeekin. Ebazpenak Sudoku Klasikoaren arauak bete behar ditu. Ezberdintasuna, izatekotan hasteko-balio edo pista gutxi izatean datza. Sarea, aldiz, forma irregularreko kutxez estalita dago.
    
    1 neurriko kutxak hasierako balioak edo pistak dira. Neurri handiagoko kutxek helburuko balio bat dute, eta barruan dituzten digituek balio hori batu behar dute. Killer Sudokun, kutxek ezin dute digitu bat behin baino gehiagotan izan.
    
    Orokorrean, kutxa handiagoak zailagoak dira. gehienezko kutxa-neurria KSudokuren zailtasun botoia erabiliz aukeratu dezakezu.

en: Playing Killer Sudoku
eu: Killer Sudokuan jokatzea

en: Mathdoku and Killer Sudoku puzzles have to be keyed in by working on one cage at a time. To start a cage, left click on any unused cell or enter a number in the cell that is under the cursor or enter + - / or x there. A small cage-label will appear in that cell. To extend the cage in any direction, left-click on a neigbouring cell or move the cursor there and type a Space.
    
    The number you type is the cage's value and it can have one or more digits, including zero. A cell of size 1 has to have a 1-digit number, as in a normal Sudoku puzzle. It becomes a starting-value or clue for the player.
    
    The + - / or x is the operator (Add, Subtract, Divide or Multiply). You must have one in cages of size 2 or more. In Killer Sudoku, the operator is provided automatically because it is always + or none.
    
    You can enter digits, operators and cells in any order. To complete the cage and start another cage, always press Return. If you make a mistake, the only thing to do is delete a whole cage and re-enter it. Use right click in the current cage or any earlier cage, if you wish to delete it. Alternatively, use the cursor and the Delete or Backspace key.
    
    When the grid is filled with cages, hit the Check button, to solve the puzzle and make sure there is only one solution. If the check fails, you have probably made an error somewhere in one of the cages.
eu: Mathdoku eta Killer Sudoku buru-hausgarrietan tekleatzeko, aldiko kutxa bakarrean lan egin behar da. Kutxa batekin hasteko, ezker klik egin erabili gabeko gelaxketako edozeini edo sartu zenbaki bat kurtsorearen azpian dagoen gelaxkan edo sartu bertan +, -, / edo x. Gelaxka horretan kutxa-etiketa txiki bat agertuko da. Kutxa norabideetako edozeinetan hedatzeko, ezkerreko klik egin aldameneko gelaxka batean edo mugitu kurtsorea bertara eta tekleatu zuriune bat.
    
    Tekleatzen duzun zenbakia kutxaren balioa da eta digitu bat edo gehiago izan dezake, zeroa barne. 1 neurriko gelaxka batek digitu bakarreko zenbaki bat izan behar du, Sudoku buru-hausgarri arrunt batean bezala. Jokalariarentzako hasteko balio bat edo pista bat bilakatzen da.
    
    +, -, /, edo x eragilea da (gehitzea, kentzea, zatitzea edo biderkatzea). 2 edoneurri handiagoko kutxetan bat izan behar duzu. Killer Sudokun, eragilea automatikoki ematen da, beti delako + edo bat ere ez.
    
    Digituak, eragileak eta gelaxkak nahi dituzun ordenan sar ditzakezu. Kutxa bete eta beste kutxa batekin hasteko, «Itzuli» sakatu behar da beti. Akats bat egin baduzu, egin daitekeen gauza bakarra, kutxa oso bat ezabatu eta berriz sartzea da. Erabili eskuineko klik uneko kutxan edo aurretiko batean, hura ezabatu nahi baduzu. Ordez gisa, erabili kurtsorea eta «Ezabatu» edo «Atzerantz ezabatu» teklak.
    
    Sareta kutxez beterik dagoenean, sakatu «Egiaztatu» botoia buru-hausgarria ebatzi eta ebazpide bakarra dagoela ziurtatzeko. Egiaztatzeak huts egiten badu, litekeena da kutxetakoren batean errore bat egin izana.

en: Data-entry for Puzzles with Cages
eu: Kaiolak dituzten buru-hausgarrietako datuen sarrera

en: The puzzle you entered contains some errors.
eu: Sartu duzun buruhauskarriak zenbait akats dauka.

en: Sorry, no solutions have been found. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
eu: Oooo, ez da ebazpenik aurkitu. Ikuskatu buru-hausgarria osorik eta ondo bete duzula.

en: Check Puzzle
eu: Ikuskatu buru-hausgarria

en: The Puzzle you entered has a unique solution and is ready to be played.
eu: Sartu duzun buru-hausgarriak ebazpen bakarra du eta jokatzeko prest dago.

en: The Puzzle you entered has multiple solutions. Please check that you have entered in the puzzle completely and correctly.
eu: Sartu duzun buru-hausgarriak ebazpen ugari ditu. Ikuskatu buru-hausgarria osorik eta ondo bete duzula.

en: Do you wish to play the puzzle now?
eu: Buru-hausgarriarekin orain jokatu nahi duzu?

en: Play Puzzle
eu: Buruhauskarria jokatu

en: Play
eu: Jokatu

en: Enable all messages
eu: Gaitu mezu guztiak

en: Check
eu: Egiaztatu

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Diabolical
eu: Deabruarena

[ctx: A level of difficulty in Sudoku puzzles]
en: Unlimited
eu: Mugagabea

[ctx: @option drop down box]
en: Difficulty:
eu: Zailtasuna:

[ctx: @option drop down box]
en: Symmetry:
eu: Simetria:

[ctx: Symmetry of layout of clues when puzzle starts]
en: Symmetry
eu: Simetria

en: The symmetry of layout of the clues when the puzzle starts
eu: Aztarna antolamenduaren simetria buru-hausgarria abiatzen denean

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Diagonal
eu: Diagonala

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Central
eu: Erdikoa

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Left-Right
eu: Ezker-eskuin

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Spiral
eu: Espirala

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Four-Way
eu: Lau-bide

[ctx: Symmetry of layout of clues]
en: Random Choice
eu: Ausazko aukera

en: No Symmetry
eu: Simetriarik gabe

en: Could not load game.
eu: Jokoa ezin zamatu.

en: Do you really want to end this game in order to start a new one?
eu: Benetan amaitu nahi duzu joko hau berri bat hasteko?

[ctx: window title]
en: New Game
eu: Joko berria

[ctx: button label]
en: New Game
eu: Joko berria

en: Do you really want to restart this game?
eu: Ziur zaude joko hau berriz hasi nahi duzula?

[ctx: window title]
en: Restart Game
eu: Jokoa berriz hasi

[ctx: button label]
en: Restart Game
eu: Jokoa berriz hasi

en: Open Location
eu: Ireki kokalekua

en: Error Writing File
eu: Errorea fitxategia idaztean

en: There seems to be no puzzle to print.
eu: Ematen du ez dagoela inprimatu beharreko buru-hausgarririk.

[ctx: Game Section in Config]
en: Game
eu: Jokoa

en: Theme
eu: Gaia

en: Warning: The Unlimited difficulty level has no limit on how many guesses or branch points are required to solve the puzzle and there is no lower limit on how soon guessing becomes necessary.
    
    Please also note that the generation of this type of puzzle might take much longer than other ones. During this time KSudoku will not respond.
eu: Oharra: Mugarik gabeko zailtasun-mailak ez du mugarik, buru-hausgarria ebazteko behar diren igarpen edo adarkatze puntuei dagokienean, eta ez dago, denboran, iragarpenak behar izateko beheko mugarik.
    
    Kontuan izan, halaber, mota horretako buru-hausgarriak beste batzuk baino askoz denbora gehiago har dezakeela. Denbora horretan KSudokuk ez du erantzungo.

en: Warning
eu: Abisua

en: This will enable all the dialogs that you had disabled by marking the 'Do not show this message again' option.
    
    Do you want to continue?
eu: Honek, 'Hau berriz ez erakutsi' aukera markatuz desgaitu dituzun elkarrizketa-koadro guztiak gaituko ditu.
    
    Jarraitu nahi duzu?

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (Themes)
en: The graphical theme to be used.
eu: Erabili beharreko gai grafikoa.

note: i18n: ectx: label, entry (Symbols), group (Themes)
en: Select the themes you want to use
eu: Hautatu erabili nahi dituzun gaiak

en: In Killer Sudoku, the operator is always + or none and KSudoku automatically sets the correct choice.
eu: Killer Sudokun eragilea beti da + edo bat ere ez eta KSudokuk automatikoki ezartzen du aukera zuzena.

en: Killer Sudoku Cage
eu: Killer Sudoku kaiola

en: The cell you have selected has already been used in a cage.
eu: Hautatu duzun gelaxka dagoeneko erabili da kaiola batean.

en: Error in Cage
eu: Errorea kaiolan

en: The cell you have selected is not next to any cell in the cage you are creating.
eu: Hautatu duzun gelaxka ez dago sortzen ari zaren kaiolako gelaxken ondoan.

en: The cage you wish to complete has no cells in it yet. Please click on a cell or key in + - / x or a number.
eu: Osatu nahi duzun kaiolak ez du gelaxkarik oraindik. Egin klik gelaxka batean edo tekleatu +, -, /, x edo zenbaki bat.

en: The cage you wish to complete has no value yet. Please key in a number with one or more digits.
eu: Osatu nahi duzun kaiolak ez du oraindik baliorik. Tekleatu zenbaki bat, digitu bat edo gehiagokoa.

en: The cage you wish to complete has more than one cell, but it has no operator yet. Please key in + - / or x.
eu: Osatu nahi duzun kaiolak gelaxka bat baino gehiago ditu, baino ez du oraindik eragilerik. Tekleatu +, -, / edo x.

en: The cage you wish to complete has one cell, but its value is too large. A single-cell cage must have a value from 1 to %1 in a puzzle of this size.
eu: Osatu nahi duzun kaiolak gelaxka bat du, baino bere balioa handiegia da. Gelaxka bakarreko kaiola batek 1 eta %1 arteko balioak izan behar ditu neurri honetako buru-hausgarri batean.

en: Do you wish to delete this cage?
eu: Kaiola hau ezabatu nahi duzu?

en: Delete Cage
eu: Ezabatu kaiola

en: The cell you have selected is not in any cage, so the Delete action will not delete anything.
eu: Hautatu duzun gelaxka ez dago kaiola batean, beraz ezabatzeko ekintzak ez du ezer ezabatuko.

en: The Delete action finds that there are no cages to delete.
eu: Ezabatzeko ekintzak aurkitu du ez dagola ezabatzeko kaiolarik.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eu: &Jokoa

note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
eu: &Mugitu

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (actionsToolbar)
en: Actions Toolbar
eu: Ekintzen tresna-barra

en: Sorry, cannot print three-dimensional puzzles.
eu: Barkatu, ezin dira inprimatu hiru-dimentsioko buru-hausgarriak.

en: The KSudoku setting for printing several puzzles per page is currently selected.
    
    Your puzzle will be printed when no more will fit on the page or when KSudoku terminates.
eu: Orriko hainbat buru-hausgarri inprimatzeko KSudoku-ko ezarpena aukeratuta dago.
    
    Zure buru-hausgarria inprimatuko da orrian gehiago sartzen ez direnean edo KSudoku-k amaitzen duenean.

en: KSudoku has sent output to your printer.
eu: KSudoku-k irteerakoa bidali du zure inprimagailura.

en: Print Sudoku Puzzle
eu: Inprimatu Sudoku buru-hausgarria

en: Unable to download file: URL is empty.
eu: Fitxategia ezin da zama-jaitsi: URLa hutsik dago.

en: Unable to open file.
eu: Fitxategi ezin da ireki.

en: Cannot read XML file on line %1
eu: Ezin da XML fitxategia %1 lerroan irakurri

en: Unable to download file.
eu: Fitxategia ezin da zama-jaitsi.

en: Unable to create temporary file.
eu: Ezin da aldi baterako fitxategia sortu.

en: Unable to upload file.
eu: Fitxategia ezin da zama-igo.

en: Select %1 (%2)
eu: Hautatu %1 (%2)

en: Enter %1 (%2)
eu: Sartu %1 (%2)

en: Mark %1 (%2)
eu: Markatu %1 (%2)

en: Move Up
eu: Mugitu gora

en: Move Down
eu: Mugitu behera

en: Move Left
eu: Mugitu ezkerrera

en: Move Right
eu: Mugitu eskuinera

en: Clear Cell
eu: Gelaxka garbitu

en: GetNewVariant not implemented
eu: GetNewVariant ez dago inplementatuta

en: Please select a puzzle variant.
eu: Aukeratu buru-hausgarri aldaera bat.

en: Unable to start puzzle
eu: Ezin da buru-hausgarria abiatu

en: Unable to create an empty puzzle of the chosen variant; please try another.
eu: Ezin da sortu hautatutako aldaerako buru-hausgarri huts bat; saiatu beste batekin.

en: Unable to start a puzzle of the chosen variant; please try another.
eu: Ezin da abiatu hautatutako aldaerako buru-hausgarri bat; saiatu beste batekin.

en: Unable to generate a puzzle of the chosen variant; please try another.
eu: Ezin da sortu hautatutako aldaerako buru-hausgarri bat; saiatu beste batekin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Choose your Game
eu: Hautatu zure jokoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewGameButton)
en: Get New
eu: Berria eskuratu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startEmptyButton)
en: Enter In A Puzzle
eu: Sartu buru-hausgarri batera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, puzzleGeneratorButton)
en: Generate A Puzzle
eu: Sortu buru-hausgarri bat

en: KSudoku - Sudokus and more
eu: KSudoku - Sudokuak eta gehiago

en: (c) 2005-2007 The KSudoku Authors
eu: (c) 2005-2007 KSudoku egileak

en: KSudoku Author
eu: KSudoku egilea

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: New puzzle generator and solver
eu: Buru-hausgarri sortzaile eta ebazle berria

en: Printing and export of 0.4
eu: Inprimaketa eta 0.4-ren esportatzekoa

en: Thanks to NeHe for OpenGL tutorials
eu: Eskerrak NeHe-ri OpenGL tuteretzengatik

en: Algorithms for new puzzle generator and solver at davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html
eu: Buru-hausgarri berriak sortzeko eta ebazteko algoritmoak hemen, davidbau.com/archives/2006/09/04/sudoku_generator.html

en: Document to open
eu: Ireki beharreko dokumentua
